PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فینال لیگ قهرمانان آسیا: الاتحاد - پوهانگ استیلرز

nw_nk
07-11-2009, 14:28
پس از هشت ماه، اکنون تنها دو تیم باقی مانده اند...الاتحاد عربستان- پوهانگ استیلرز کره جنوبی، ورزشگاه ملی توکیو، 7 نوامبر 2009

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایت گل - گابریل کالدرون، سرمربی الاتحاد امیدوار است که تیمش در مقابل پوهانگ استیلرز، رکورد 100 درصدی او را حفظ کند و او در ورزشگاه ملی توکیو، جایی که در سال 1979 با تیم زیر 20 ساله های آرژانتین قهرمان جهان شد، جامی دیگر را بالای سر ببرد.

این هافبک سابق آرژانتینی ها پس از 30 سال دوباره به ژاپن بازگشته، جایی که همراه با هم تیمی افسانه ای اش، دیه گو مارادونا، در بازی های یک چهارم نهایی، نیمه نهایی و فینال در ورزشگاه خاطره انگیز المپیک توکیو به میدان رفت.

گابریل کالدرون که همراه با مارادونا در جام های جهانی 1982 و 1990 به میدان رفت و در فینال جام جهانی ایتالیا مغلوب آلمان شد، گفته:" من فینال جام جهانی زیر 20 ساله ها را به خوبی به یاد دارم. فتح آن جام دستاوردی فوق العاده بود. بازی هایی فراموش نشدنی با حضور مارادونا. او بهترین بازیکن رقابتها بود."

او افزود:" 30 سال از آن زمان گذشته و بعد از آن رقابت ها، اولین بار است که من به توکیو می روم و امیدوارم که آن موفقیت، این بار در فینال جام باشگاه های آسیا تکرار شود. رکورد پیرزی های من در ورزشگاه المپیک توکیو تاکنون 100درصد است."

مارادونا و کالدرون 19 ساله در پیروزی 5-0 آرژانتین در مقابل الجزایر در مرحله یک چهارم نهایی، دو گل ابتدایی را به ثمر رساندند و پس از آن در بازی نیمه نهایی 2-0 اروگوئه را شکست دادند و در فینال نیز 3-1 شوروی را مغلوب ساختند؛ و مارادونا توپ طلای بهترین بازیک جام را نیز از آن خود کرد.

کالدرون که در بازی های مرحله گروهی، در پیروزی 4-1 مقابل لهستان در "امیا" نیز دو بار گلزنی کرده بود، اکنون کاملا مطمئن است که تیمش، الاتحاد عربستان، پس از قهرمانی در سالهای 2004 و 2005، برای بار سوم، قهرمان لیگ قهرمانان آسیا خواهد شد.

این مربی 49 ساله که در ژوئن 2008 هدایت "ببرها" را به عهده گرفته در مورد تیمش گفته:"من بازیکنان خوب و با استعدادی زیادی در اختیار دارم اما چیزی که بیشتر مرا تحت تاثیر قرار می دهد، شیوه بازی مان به عنوان یک تیم است.

من همیشه مطمئن هستم اما می دانم که در یک مسابقه فوتبال ممکن است که هر اتفاقی بیفتد. در 90 دقیقه، هر چیزی ممکن است. حتی تیمی مانند رئال مادرید نیز از یک تیم دسته سومی شکست می خورد."

کالدرون احترام زیادی برای حریف کره ای اش قائل است و اعتقاد دارد که با حضور دو تیم هجومی، فینالی زیبا را شاهد خواهیم بود.

کالدرون که برای تیم هایی مانند راسینگ کلاب و ایندپندی انته آرژانتین، رئال بتیس اسپانیا و پاریس سن ژرمن فرانسه بازی کرده اضافه کرد:" ما در فینال با تیم بسیار خوبی روبرو خواهیم شد. تیم پوهانگ، تیمی هجومی است و من سبک بازی آنها را دوست دارم.

پوهانگ با سیستم 4-3-3 و سه مهاجم بازی می کنند. آنها بسیار خطرناک هستند و پرس را از جلوی زمین به خوبی انجام می دهند. ما باید بازی سطح بالایی در فینال ارائه دهیم اما من مطمئنم که موفق خواهیم شد."

بازیکنان تیم الاتحاد که برای بازی برگشت مرحله نیمه نهایی در مقابل ناگویا گرامپوس، به ژاپن رفته بودند، اکنون چهارده روز است که در ژاپن هستند و با آب و هوای سرد توکیو خو گرفته اند؛ و روز چهارشنبه نیز با دیدار از دیسنی لند، روز پر نشاطی را سپری کرده اند.

کالدرون گفت:"چهارده روز ماندن در ژاپن خوب و تدارکات و سازماندهی نیز فوق العاده بود. این ایده خیلی خوبی بود، بهتر از رفتن به عربستان و برگشتن برای بازی فینال."

کالدرون اعتقاد دارد که الاتحاد تیم باتجربه تری نسبت به پوهانگ است زیرا بسیاری از بازیکنانی که اکنون در ترکیب اصلی الاتحاد قرار دارند، در قهرمانی الاتحاد در سال های 2004 و 2005 نقش داشتند و در سال 2005 در جام باشگاه های جهان نیز حضور داشته و در بازی های یک چهارم نهایی و نیمه نهایی در ورزشگاه ملی توکیو درخشیده اند.

از آن تیم که موفق شد در یک چهارم نهایی الاهلی، قهرمان آفریقا، را شکست دهد و در نیمه نهایی 3-2 بازی را به سائوپائولو واگذار کرد(سائوپائولو در فینال لیورپول را شکست داد و قهرمان شد)، در تیم فعلی محمد نور، کاپیتان تیم، سعود خریری و مناف ابوشقیر، هافبک های تیم، رضا تکر و حمد المنتشری، مدافعان تیم و دروازه بان تیم، مبروک زید، باقی مانده اند.

او گفت:" این بسیار عالی است که ما بازیکنان خوبی داریم که پیش از این فینال لیگ قهرمانان آسیا را تجربه کرده اند وبا شرایط آن کاملا آشنایی دارند. داشتن بازیکنان باتجربه و آن هم تجربه پیروزی، بسیار حائز اهمیت است."

در جبهه دیگر، سرجیو فاریاس، سرمربی برزیلی پوهانگ استیلرز اعلام کرد که در دیدار روز شنبه در مقابل الاتحاد عربستان، استویکا ریستیچ، بازیکن مقدونیه اش را در نوک مثلث هجومی تیمش قرار خواهد داد.
فاریاس این مهاجم بلند قامت را در دیدار رفت مرحله یک چهارم نهایی در مقابل بنیادکار ازبکستان در تاشکند از ترکیب تیم کنار گذاشت؛ دیداری که با اخراج کیم هیونگ ایل، مدافع آخر ملی پوش تیم، 3-1 به سود تیم ازبکستانی به پایان رسید.

اما فاریاس برای بازی برگشت در پوهانگ، ریستیچ را بار دیگر به ترکیب تیم فراخواند و "استیوو" (لقب ریستیچ) گل پیروزی تیمش را در وقت های اضافه به ثمر رساند. مربی برزیلی او را در هر دو بازی مرحله نیمه نهایی در مقابل ام صلال نیز در ترکیب اصلی قرار داد و این مهاجم مقدونیه ای نیز گل اول پوهانگ را در پیروزی 2-1 تیمش در دوحه وارد دروازه حریف کرد.

فاریاس که همراه با تیمش روز گذشته وارد توکیو شد، در این مورد گفت:" ریستیچ احتمالا از ابتدا به میدان خواهد رفت. مربیان الاتحاد از ما شناخت کافی دارند. ترکیب و سیستم بازی ما یک راز نیست. ما در سه بازی اخیرمان در لیگ قهرمانان آسیا از ترکیب مشابهی استفاده کردیم اگرچه ممکن است تغییرات اندکی داشته باشیم."

فاریاس که برای اولین بار پای به ورزشگاه ملی توکیو می گذارد، از سال 2005 هدایت پوهانگ را برعهده گرفته و با این تیم قهرمانی در K-league (2007)، جام حذفی (2008) و جام اتحادیه (2009) را تجربه کرده است و اینک قصد دارد که جام قهرمانی لیگ قهرمانان آسیا را به ویترین افتخارات پوهانگ اضافه کند.

فاریاس که تیمش در مرحله نهایی رقابتهای این فصل K-league حضور خواهد داشت، اضافه کرد:" هر تیمی، در هر رقابتی که شرکت می کند، به دنبال قهرمانی است اما ما واقعا به دنبال این هستیم که ثابت کنیم که بهترین تیم آسیا هستیم . سال گذشته ما برای اولین بار در لیگ قهرمانان آسیا به میدان رفتیم و موفق نشدیم که از مرحله گروهی صعود کنیم اما از آن زمان بازیکنان ما باتجربه تر و پخته تر شده اند.

الاتحاد هم تیم بسیار خوبی است و بازیکنان خطرناکی مانند محد نور(کاپیتان الاتحاد)، هشام ابوچرونه (ملی پوش مراکشی) و امین چرمیتی (مهاجم تونسی) را در اختیار دارد."

اخبار تیم ها

الاتحاد :آنها به جز مصدومیت نائف هزیزی، مهاجم تیم، مشکل دیگری ندارند.

پوهانگ استیلرز :پوهانگ با قدرت تمام پای به میدان خواهد گذاشت و همان طور که گفته شد، با سه مهاجم بازی خواهد کرد.

بازیکنان کلیدی

الاتحاد

محمد نور: او در مراحل قبل در اوج آمادگی بود و این جمله کلیشه ای کاملا صادق است که وقتی نور در اوج باشد، الاتحاد نیز خوب بازی می کند. هت تریک در بازی رفت مرحله نیمه نهایی در مقابل ناگویا، بهترین تایید برای این موضوع است.

پوهانگ استیلرز

دنیلسون: بازی این مهاجم برزیلی بسیار پرفراز و نشیب است اما در اکثر بازی های این رقابت ها آماده نشان داده و در حال حاضر با هفت گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد. شوت های سهمگین او می تواند برای حریف دردسر ساز باشد.

پیش بینی: بازی دو تیم خوب، می تواند نزدیک و هیجان انگیز باشد. احتمالا الاتحاد این بازی را 2-1 به سود خود خواهد کرد.

ترجمه: بهنام جعفرزاده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

2009/11/7

MORINIO
07-11-2009, 16:23
سايت گل - پوهانگ استيلرز كره‌جنوبي با غلبه بر الاتحاد عربستان قهرمان ليگ قهرمانان آسيا در سال 2009 شد.
اين ديدار ظهر امروز به وقت تهران در ورزشگاه المپيك توكيو ژاپن برگزار شد و پوهانگ با نتيجه 2 بر يك حريف را شكست داد و براي سومين‌بار قهرمان مسابقات ليگ قهرمانان آسيا شد تا نماينده عربستان چشم انتظار سومين قهرماني بماند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
گل‌هاي پوهانگ را در اين مسابقه نو بيونگ جون در دقيقه 57 و استيوكا ريستيك در دقيقه 65 به ثمر رساندند و محمد نور تنها يكي از 2 گل خورده الاتحاد را در دقيقه 74 جبران كرد. در اين ديدار پر برخورد داور مسابقه 5 بار به بازيكنان دو تيم كارت زرد نشان داد كه سهم كره‌‌اي‌ها 4 كارت زرد بود. با اين قهرماني ركورد تيم‌هايي همچون استقلال ايران، الهلال عربستان و فارمرز بانك با 2 عنوان قهرماني در آسيا شكسته شد تا پوهانگ استيلرز كره‌جنوبي با 3 قهرماني به تنهايي بر بام فوتبال آسيا قرار بگيرد.
الاتحاد در سال‌هاي 2004 و 2005 و پوهانگ در سال‌هاي 1997، 1998و 2009 به قهرماني اين رقابت‌ها دست پيدا كرد.