PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل نشناختن دی وی دی رام و رایتر

btheme
07-11-2009, 00:25
سلام من حدود یک ماهی میشه که ویندوز 7 رو سیستم نصب کردم و تا الان هم باهاش هیچ نوع مشکلی نداشتم ولی وقتی اومدم یک فیلم داخل دی وی دی رامم بذارم متوجه شدم فیلم بالا نیومد رفتم وارد مای کامپیوتر تا از اونجا لود کنم دیدم که اثری از درایو های من نیست رفتم داخل دیوایس منیجر و یکم از اونجا انگولک کردم ولی :41: هیچ چیزی نشد, بعدش گفتم شاید از داخل ایرادی پیش اومده همه رو باز کردم و برقش رو و ... چک کردم و از نو زدم و سیستم رو راه اندازی کردم ولی بازم نمیشناسه از دوستان هر کسی میدونه ممنون میشم بگه :46:

DJ POLESTAR
07-11-2009, 10:54
من یه راهی میگم شما امتحان کن ببین مشکلتون حل میشه=>
از Start در قسمت سرچ تایپ کن CMD بعد داس رو اجرا کن و تو صفحه ی مربوط به داس تایپ کن sfc/scannow و Enter رو بزن و صبر کن تا شمارش به 100% برسه, ببین مشکلت حل شد یا نه.
این کار رو هم پیشنهاد میکنم بکن=>
هنگام بوت سیستم کلید F8 رو فشار بده تا تا صفحه مربوط به System Boot باز شه و از اونجا همون گزینه ی اولی یعنی Repair your system رو انتخاب کن و بگیشم دیگه فک کنم خودتون بفهمین...

خوش باشید♥

btheme
07-11-2009, 19:59
دوست عزیز دستت درد نکنه ممنون , هر دو تای اینها رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد چون مشکل به تعمیر یک فایل مربوط نمیشه کلا ویندوز فکر کنم ایراد پیدا کرده در کل ازت بابت راهنمایی ممنونم

Morteza_luck
10-04-2010, 16:23
با عرض سلام و خسته نباشید
نمی دونم مشکلتون رو حل کردین یا نه. اما من این مشکل رو داشتم و تونستم حلش کنم حالا می خوام راح حلشو به شما هم بگم.
اول از همه به آدرس زیر برید
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از باز شدن صفحه روی گزینه Run now کلیک کنید. سچس یک چنجره باز میشه شما میتونید گزینه SAVE یا RUN رو بزنید که من SAVE رو زدم سگس یه فایل دانلود میشه شما اون فایل رو اجرا کنید این برنامه مایکروسافت به طور اتوماتیک مشکل شما رو حل می کنه البته برای هر عمل از شما سوال میکنه که اگه کمی انگلیسی بلد باشین مشکلتون رفع میشه
با تشکر از مدیر سایت

youssof
13-04-2010, 01:58
'Restore CD-Roms and DVD's to Explorer
'xp_cd_dvd_fix.vbs
'© mr youssof - rev 11/14/2009
'
'
'based on cdgone.reg

Option Explicit
On Error Resume Next

Dim WshShell, Message

Set WshShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\UpperFilters"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\LowerFilters"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdr4_2K\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdralw2k\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdudf\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UdfReadr\"
Set WshShell = Nothing

Message = "درايو سي دي رام و دي وي رام شما اکنون نشان داده ميشود." & vbCR
Message = Message & "جيگر متاسفانه بايستي کامپيترتو ري استارت کني!!."

MsgBox Message, 4096,"برنامه نويس:youssof"

youssof
13-04-2010, 02:02
'xp_cd_dvd_fix.vbs
'© mr youssof - rev 11/14/2009
'
'
'based on cdgone.reg

Option Explicit
On Error Resume Next

Dim WshShell, Message

WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\UpperFilters"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}\LowerFilters"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdr4_2K\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdralw2k\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Cdudf\"
WshShell.RegDelete "HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\UdfReadr\"
Set WshShell = Nothing

---------- Post added at 02:02 AM ---------- Previous post was at 01:58 AM ----------

'xp_cd_dvd_fix.vbs
'© youssof - rev 12/14/2009
'This code may be freely distributed/modified
'
'based on cdgone.reg

Option Explicit
On Error Resume Next

Dim WshShell, Message

Set WshShell = Nothing

youssof
13-04-2010, 02:55
شرمنده دوبار نوشتم.عبارت بالارو تو نت پد بنویس وبا یه اسم دلخواه ولی با پسوندvbsذخیره کن.مثل.aaa.vbs

esi222
14-04-2010, 22:00
شما درایور sata رو نصب کردی یا نه؟

azad63
21-04-2010, 11:24
سلام دوست گرامي

azad63
21-04-2010, 11:32
سلام دوست عزيز

اگر رايتر و يا سي دي رام شما IDE هستند بايد آنها را در حالت master و slave قرار دهيد

در غير اينصورت دوحالت دارد
1_ رايتر و سي دي رام شما sata هستند
2_ رايتر و سيدي رام از دو نوع هستند

اگر مشكل شما حل نشد لطفا پيامتان را با توضيح بيشتري در مورد سيستم خود بگذاريد

ف . ز

kamran987456
21-04-2010, 17:11
منم امروز ویندوز سون نصب کردم
یه مشکلی پیدا کردم اونم اینکه من 2 تا هارد دارم یکی 80 گیگ وسترن و دیگری 500 گیگ سامسونگ
و ویندوز رو روی 80 گیگه نصب کردم
مشکل اینجاست ویندوز 500 گیگه رو میشناسه اما ایکونش نمی یاد(در ضمن 80 گیگه ide و 500 گیگه sata)

meragj2
15-09-2011, 19:32
آقا سلام من ویندوز سون دارم تا چند وقت پیش مشکلی با سی دی رام نداشتم ولی
الان چند وقته در سی دی رام باز نمیشد؛ یه کمی با دست فشارش دادم به داخل دیدم چراغش روشن شد!!!
ولی الان توی مای کامپیوتر آیکونش نمی یاد چی کار کنم ؟

jafarian
15-09-2011, 23:12
آقا سلام من ویندوز سون دارم تا چند وقت پیش مشکلی با سی دی رام نداشتم ولی
الان چند وقته در سی دی رام باز نمیشد؛ یه کمی با دست فشارش دادم به داخل دیدم چراغش روشن شد!!!
ولی الان توی مای کامپیوتر آیکونش نمی یاد چی کار کنم ؟

ازتوستاپ چک کنید ببینید دستگاه شما رو شناخته ازاونجا کابلهای دستگاه dvd خودتونم دربیارین ازنوع جابزنید:20:

meragj2
07-10-2011, 17:21
ازتوستاپ چک کنید ببینید دستگاه شما رو شناخته ازاونجا کابلهای دستگاه dvd خودتونم دربیارین ازنوع جابزنید:20:
2 device manager که نیست ؛
من چه جوری کابل های dvdrom لپ تاپ رو در بیارم دوباره جا بزنم؟:20:

payan_zaman
07-10-2011, 18:42
منم امروز ویندوز سون نصب کردم
یه مشکلی پیدا کردم اونم اینکه من 2 تا هارد دارم یکی 80 گیگ وسترن و دیگری 500 گیگ سامسونگ
و ویندوز رو روی 80 گیگه نصب کردم
مشکل اینجاست ویندوز 500 گیگه رو میشناسه اما ایکونش نمی یاد(در ضمن 80 گیگه ide و 500 گیگه sata)

احتمالا درایو شما Assign نشده
بر روی Computer کلیک راست کن - Manage رو انتخاب کن
در قست Disk Management درایو رو انتخاب کن گزینه Change Drive Letter رو انتخاب کن , بر روی Add کلیک و درایو رو Add کن . اگر هم اصلا پارتیشن بندی نشده باشه از همین قسمت می تونی این کار رو انجام بدی

mari222
05-01-2013, 19:11
سلام من چند روزیه که لب تابم دی وی دی رو باز نمیکنه ولی سی دی رو باز میکنه.
چیکار کنم؟مشکلش چیه؟

rasoolf
10-01-2013, 10:20
سلام اگه ایکن دی وی رایتر رو تو my computer نشان نمیده و تو device manenger جلوی اسم دی وی دی رایتر یه مثلث زرد امده فایل زیر رو دانلود کن درست میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])l

amirhoseinkaramy
22-11-2016, 10:34
دوست عزیز سلام
کجای سایت نوشته run now!؟:n34: