PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اصول برنامه نويسي از صفر

far2009
04-11-2009, 14:29
سلام به همه دوستان عزيز p30wolrd

من مثل خيلي هاي ديگه مي خواهم پا به اين عرصه بگذارم :20:

اما مي خواهم براي شروع يک گام محکم و درست و اصولي بردارم. پس بهترين کار مشورت با شما براي پيدا کردن راه درست هست.

اول از همه مي خواستم بدونم کاربردي ترين، بهترين، سريعترين، جامع ترين زبان برنامه نويسي چي هست ؟

دوم بهترين نرم افزارهاي مرتبط با برنامه نويسي را معرفي کنيد ؟

سوم اگر کتابي، جزوه اي، نرم افزاري براي آموزش هست حتما قرار دهيد.

چهارم هر چي خودتون مي دانيد براي شروع و مهم هم هست بنويسيد.

پيشاپيش از کمک هاي شما تشکر مي کنم قطعا تجربه شما بهترين راهنمايي است.

far2009
05-11-2009, 15:47
اينجا چقدر سوت و کور هست. من توقع بيشتري از p30world ها داشتم . شما ها بهترين ها هستيد به ما هم خواهشا يک توجهي بکنيد .

EssiRam
05-11-2009, 23:15
سلام دوست عزیز

در حال حاضر رایج ترین زبان برنامه نویسی #c (سی شارپ) است.

ولی برای شما که تازه میخواید پا به این عرصه بذارید شروع کردن با این زبان کمی سخته.

من به شما پیشنهاد می کنم ابتدا با مفاهیم ابتدایی برنامه نویسی مثل ساختارهای شرطی ، حلقه ها ، توابع و... آشنا شید که برای این منظور زبان C زبان مناسبی است .(البته این نظر شخصی بنده است بعضی دیگر زبانهایی مانند Q Basic رو پیشنهاد میکنن)

بعد از آشنایی نسبی با زبان C میتونید وارد دنیای #C و برنامه نویسی شی گرا و کار با کلاسها و آشنایی با مفاهیم ارث بری شوید.با استفاده از این زبان میتونید برنامه های تحت ویندوز بنویسید ، میتونید برنامه تونو به یه بانک اطلاعاتی وصل کنید و برنامه های کاربردی مفید بنویسید.

در کل برای یادگیری برنامه نویسی باید علاقه از خودتون نشون بدید ، تا میتونین کتاب بخونید و تمرین کنید ، سعی کنید با برنامه های ساده شروع کنید و خودتون اونارو بنویسید تا بتونین دید برنامه نویسی پیدا کنین.

تجربه من اینه که سعی کنید از همین ابتدا روی یه زبون خاص متمرکز بشید و از این شاخه به اون شاخه نپرید ؛ سعی کنید به یه زبون مسلط بشید.

توی اینترنتم یه سرچ بزنید تا دلتون بخواد کتاب و جزوه هست ، من اینترنت Dial up دارم و گرنه چند تا کتاب خوب برای شروع براتون Up میکردم ، حالا بازم اگه کتاب مناسب گیر نیوردید بگید من براتون یه جوری upload کنم.

بازم سوالی اگه داشتی من در خدمتم ، این سوالت خیلی کلی بود من سعی کردم خیلی خلاصه و مفید جمع و جورش کنم.

Yi Yi
25-11-2009, 09:17
بهترین زبان به نظرم برای شروع python ــه. syntax اش از بقیه ی زبون ها خیلی ساده تره.

sin2x=2sinxcosx
25-11-2009, 11:30
اول از همه مي خواستم بدونم کاربردي ترين، بهترين، سريعترين، جامع ترين زبان برنامه نويسي چي هست ؟

اگه یه همچین زبانی وجود داشت مطمئن باشین بقیه زبان ها رو دور می انداختن .
کاربردی ترین (تو ایران) : شاید VB6
بهترین : هزار و 3 تا تعریف می شه برای بهترین داشت .
سریع ترین : میشه گفت ++C . جاوا خودش یک زبان سریع هست ولی سرعت ++C از اون هم بیشتره .
جامع ترین : اصلا مشخص نیست منظورتون از جامع چیه .

فکر کنم منظورتون کامپایلر یا IDE بوده . بستگی به زبانتون داره . ViSuAl StUdIo برای ++C و #C و VB و اینا ...
NetBeans برای هر چی به غیر از #C . :31:
eclipse هم بیشتر برای جاوا و ++C و اینا ...
و .......

شما اول نیازتون رو بگین تا کتاب و اینا هم معرفی کنیم .

شما دقیقا بگین هدفتون می خواین از برنامه نویسی چی می خواد باشه تا هم زبان مناسب معرفی کنیم و هم اول راه رو بهتون نشون بدیم .

mohsen_sir
25-11-2009, 11:40
یه کتاب درست و حسابی مثلاً دایتل بگیر شروع کن به برنامه نوشتن:13:

far2009s
27-11-2009, 16:24
اگه یه همچین زبانی وجود داشت مطمئن باشین بقیه زبان ها رو دور می انداختن .
کاربردی ترین (تو ایران) : شاید VB6
بهترین : هزار و 3 تا تعریف می شه برای بهترین داشت .
سریع ترین : میشه گفت ++C . جاوا خودش یک زبان سریع هست ولی سرعت ++C از اون هم بیشتره .
جامع ترین : اصلا مشخص نیست منظورتون از جامع چیه .

فکر کنم منظورتون کامپایلر یا IDE بوده . بستگی به زبانتون داره . ViSuAl StUdIo برای ++C و #C و VB و اینا ...
NetBeans برای هر چی به غیر از #C . :31:
eclipse هم بیشتر برای جاوا و ++C و اینا ...
و .......

شما اول نیازتون رو بگین تا کتاب و اینا هم معرفی کنیم .

شما دقیقا بگین هدفتون می خواین از برنامه نویسی چی می خواد باشه تا هم زبان مناسب معرفی کنیم و هم اول راه رو بهتون نشون بدیم .
مشخص هست اطلاعات شما خیلی زیاد است ولی شما من را بدتر گیج می کنید. من می خواهم جامع باشد یعنی هر نوع برنامه نویسی بتوان با آن انجام داد. از برنامه های خیلی ساده تا برنامه های حرفه ای

حالا که منظورم را متوجه شدید برنامه را معرفی کنید و آموزشی برای آن بگذارید و بگویید برای شروع چکار کنم.

sin2x=2sinxcosx
28-11-2009, 20:54
مشخص هست اطلاعات شما خیلی زیاد است ولی شما من را بدتر گیج می کنید. من می خواهم جامع باشد یعنی هر نوع برنامه نویسی بتوان با آن انجام داد. از برنامه های خیلی ساده تا برنامه های حرفه ای

حالا که منظورم را متوجه شدید برنامه را معرفی کنید و آموزشی برای آن بگذارید و بگویید برای شروع چکار کنم.

گرچه تا حد ممکن من سعی می کنم برای کسی زبان معرفی نکنم ولی این جا می گم که دنبال جاوا برین بهتره . با جاوا هم می تونین برای موبایل ، هم برای وب و هم برای ویندوز و لینوکس و اینا برنامه بنویسین . آینده خوبی داره . زبان تخصصی من هم ++C هست . نگین زبان خودشو تبلیغ کرد .
کتاب Java How to Program از استاد دیتل رو بگیرین و هر چه زود تر شروع کنین .

kral_pontiac
06-12-2009, 13:32
سلام به همه دوستان عزيز p30wolrd

من مثل خيلي هاي ديگه مي خواهم پا به اين عرصه بگذارم :20:

اما مي خواهم براي شروع يک گام محکم و درست و اصولي بردارم. پس بهترين کار مشورت با شما براي پيدا کردن راه درست هست.

پيشاپيش از کمک هاي شما تشکر مي کنم قطعا تجربه شما بهترين راهنمايي است.

دوست عزیز برای برنامه نویسی باید خلاقیت داشت .
خلاقیت تو برنامه نویسی هم همون ارائه الگوریتم مناسب و بهینه هست .
شما قبل از انتخاب برنامه نویسی باید از منابع الگوریتم نویسی استفاده کنید که کتابهاش هم زیاده تو کتابفروشیها . البته تو نت هم میتونید منابع زیادی گیر بیارید.
به نظر من واسه برنامه نویسی اول و اول و اول فقط الگوریتم نویسی .
وگرنه برنامه نویسی که چیزی نیست . اگه بتونی واسه یه برنامه الگوریتم ارائه بدی نوشتن چند تا کد زیاد هم سخت نیست .
شما اگه نتونید واسه نوشتن یه برنامه خیلی ساده مثل فاکتوریل راه حل و الگوریتم ارائه بدید پس کدش رو مسلماً نمیتونید بنویسید .
بعد از پیدا کردن مهارت تو الگوریتم نویسی میتونید دنبال زبان برنامه نویسی مورد دلخواه خود باشید . شما اگر زبانی مثل سی یا ویژوال بیسیک یا جاوا رو یاد بگیرید ( کدنویسی) بقیه زبانها رو هم خیلی راحت میتونید یاد بگیرید . چون روال کار تو همه شون یکیه .
مثلاً واسه خروجی تو سی از printf استفاده میکنند و تو سی پلاس پلاس از cout و در این وسط فقط الگوریتمه که مهمه !

Armagedon
07-12-2009, 01:18
من به شما پیشنهاد می کنم ابتدا با مفاهیم ابتدایی برنامه نویسی مثل ساختارهای شرطی ، حلقه ها ، توابع و... آشنا شید که برای این منظور زبان C زبان مناسبی است .(البته این نظر شخصی بنده است بعضی دیگر زبانهایی مانند Q Basic رو پیشنهاد میکنن)

بهترین زبان به نظرم برای شروع python ــه. syntax اش از بقیه ی زبون ها خیلی ساده تره.

گرچه تا حد ممکن من سعی می کنم برای کسی زبان معرفی نکنم ولی این جا می گم که دنبال جاوا برین بهتره . با جاوا هم می تونین برای موبایل ، هم برای وب و هم برای ویندوز و لینوکس و اینا برنامه بنویسین . آینده خوبی داره . زبان تخصصی من هم ++C هست . نگین زبان خودشو تبلیغ کرد .

آقایون لطفا به اجماع برسند بعد دوستمونو راهنمایی کنن. یه تاپیک دیگه لازمه که در مورد نظر دادنا تو این تاپیک بحث بشه. جدی میگم.نگین که "هر کس نظرشو گفته".این اشتباهه.دوستمون از شما نظر شما رو نخواست.فکر می کرد که جوابای ثابت و مشخصی برای سوالاش وجود داره.ولی اینطوری که شما راهنمایی کردین همون یاد دادن راه "از این شاخه به اون شاخه پریدنه".میترسم ایشون اصلا از راهی که می خواد شروع کنه زده بشه.
البته 40 تا پستی که دادم این حقو بهم نمیده که در مورد اساتید اظهار نظر کنم و ازشون ایراد بگیرم، ولی چون یه روزی خودم هم با همچین نظراتی مواجه شدم، الان نتیجش اینه که : c++,c#,qbasic,vbasic,fortran,javascript رو بلدم، ولی قسم میخورم که بلد بودنم به درد لای جرز هم نمیخوره چون به پیشنهاد هر کس دنبال یکی از اینا رفتم و هیچ زبانی رو در حد حرفه ای یاد نگرفتم. میخوام دوستمون مثل من سردرگم نشه. لطفا اعتراضمو از باب "خیرخواهی" ببینین.لطفا.
به نظر من تنها کمک و راهنمایی درست از طرف kral_pontiac بود.چون واقعا دوستمونو با اصل واقعی برنامه نوسی آشنا کرد.خصوصیتی که اگه داشته باشیم دیگه نوع و زبان برنامه نویسی اهمیت آنچنانی پیدا نمیکنه.به همه پستای داده شده میشه اعتراض کرد جز پست kral_pontiac.چون مهمترین و در واقع تنها اصل برنامه نویسی رو بهش اشاره کرد. البته نمیگم راهنمایی نکنید ولی هیچوقت سعی نکنید کسی رو تو مسیری که خودتون توش هستین قرار بدین.چون شاید مسیر بهتری هم باشه. راهنمایی درست اینه که راههای مختلف رو پیش روی طرف بذارین.مزایا و معایبشو به طرف "بفهمونین" بعد اجازه بدین با توجه به فهمش از نیازش، با چیزایی که از گفته هاتون درک کرده، مسیر خودشو خودش انتخاب کنه.(امیدوارم فکر نکنین که دارم نصیحتتون می کنم:31:)
فکر کنم زیاده روی کردم.از دوستان، اگه ناراحت شدن معذرت می خوام.
خواهشا اگه ایرادی به حرفام وارده، حتما به من بگین.
در ضمن دوستان اگه محبت داشتن، تو پستای بعدی زبونای مختلف برنامه نویسی رو با مزایا و معایبش معرفی کنن تا دوستمون بتونه زبون دلخواهشو واسه یادگیری انتخاب کنه.
بازم معذرت از اینکه ناراحت شدین و تشکر از اینکه این پستو تا آخر خوندین....

sin2x=2sinxcosx
08-12-2009, 01:28
آقایون لطفا به اجماع برسند بعد دوستمونو راهنمایی کنن. یه تاپیک دیگه لازمه که در مورد نظر دادنا تو این تاپیک بحث بشه. جدی میگم.نگین که "هر کس نظرشو گفته".این اشتباهه.دوستمون از شما نظر شما رو نخواست.فکر می کرد که جوابای ثابت و مشخصی برای سوالاش وجود داره.ولی اینطوری که شما راهنمایی کردین همون یاد دادن راه "از این شاخه به اون شاخه پریدنه".میترسم ایشون اصلا از راهی که می خواد شروع کنه زده بشه.
البته 40 تا پستی که دادم این حقو بهم نمیده که در مورد اساتید اظهار نظر کنم و ازشون ایراد بگیرم، ولی چون یه روزی خودم هم با همچین نظراتی مواجه شدم، الان نتیجش اینه که : c++,c#,qbasic,vbasic,fortran,javascript رو بلدم، ولی قسم میخورم که بلد بودنم به درد لای جرز هم نمیخوره چون به پیشنهاد هر کس دنبال یکی از اینا رفتم و هیچ زبانی رو در حد حرفه ای یاد نگرفتم. میخوام دوستمون مثل من سردرگم نشه. لطفا اعتراضمو از باب "خیرخواهی" ببینین.لطفا.
به نظر من تنها کمک و راهنمایی درست از طرف kral_pontiac بود.چون واقعا دوستمونو با اصل واقعی برنامه نوسی آشنا کرد.خصوصیتی که اگه داشته باشیم دیگه نوع و زبان برنامه نویسی اهمیت آنچنانی پیدا نمیکنه.به همه پستای داده شده میشه اعتراض کرد جز پست kral_pontiac.چون مهمترین و در واقع تنها اصل برنامه نویسی رو بهش اشاره کرد. البته نمیگم راهنمایی نکنید ولی هیچوقت سعی نکنید کسی رو تو مسیری که خودتون توش هستین قرار بدین.چون شاید مسیر بهتری هم باشه. راهنمایی درست اینه که راههای مختلف رو پیش روی طرف بذارین.مزایا و معایبشو به طرف "بفهمونین" بعد اجازه بدین با توجه به فهمش از نیازش، با چیزایی که از گفته هاتون درک کرده، مسیر خودشو خودش انتخاب کنه.(امیدوارم فکر نکنین که دارم نصیحتتون می کنم:31:)
فکر کنم زیاده روی کردم.از دوستان، اگه ناراحت شدن معذرت می خوام.
خواهشا اگه ایرادی به حرفام وارده، حتما به من بگین.
در ضمن دوستان اگه محبت داشتن، تو پستای بعدی زبونای مختلف برنامه نویسی رو با مزایا و معایبش معرفی کنن تا دوستمون بتونه زبون دلخواهشو واسه یادگیری انتخاب کنه.
بازم معذرت از اینکه ناراحت شدین و تشکر از اینکه این پستو تا آخر خوندین....

سلام .
ابتدا پست 1 رو کامل بخونین .
بعد بیاین پست شماره 5 رو بخونین که پست بنده میشه . دقیقا بخونین و ببینین که چه برخوردی کردم . زبان معرفی نکردم . کلمات بهترین و سریع ترین و کاربردی ترین رو باز کردم و اصرار کردم که هدفشون رو از برنامه نویسی بگن .
بعد ایشون اومدن تو پست 7 گفتن که همه جور برنامه نویسی بشه باهاش انجام داد . باز هم اصرار کردن که یه زبان بگیم .
تو پست 8 هم من اومدم جاوا رو پیشنهاد دادم که تقریبا اون ویژگی های گفته شده در پست 7 رو داره و در اینکه یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی هست اصلا شکی نیست و زبان من هم جاوا نیست که بخوام تبلیغ کنم .

Armagedon
08-12-2009, 14:14
گلم چرا ناراحت شدی؟ اگه اینطوریه که پس خانواده c و دلفی کاربردی ترین و جامع ترين و qbasic راحت ترین و c++ سریعترین زبان برنامه نویسی هستن.
ولی انتخاب ارجحترین، تا وقتی که نتونی همه رو از همه لحاظ با هم مقایسه کنی، ممکن نیست.راستی میبینی که جاوا تو اینا نبود و هرگز هم نخواهد بود.
در ضمن اینجا دادگاه نیست که کسی از کسی شکایت کنه و هر کس از خودش دفاع کنه و بلاخره یکی هم محکوم بشه.من انتقاد کردم دلایلم رو هم گفتم. هدفم رو هم همینطور. آخرش هم یه پیشنهاد که نه... یه درخواست کردم. اگه به اون درخواست توجه بیشتری می کردی شاید مطالب پستت یه چیز دیگه بود.