PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : تعمیر لوازم صوتی تصویری

dayday
02-11-2009, 01:17
سلام
من یه تعمیرکار الکترونیک هستم
هر مشکلی در رابطه با تعمیر لوازم صوتی تصویری اعم از تلویزیون،دی وی دی،سی دی،و... داشتید تو این قسمت وارد کنید...
امیدوارم این بخش،بخش مفیدی بشه و بدرد همه بخوره

name
02-11-2009, 13:51
سلام
اولين مشكل رو مطرح ميكنم.
تلوزيون ال جي لامپي الترا اسليم.
وقتي كه تلوزيون رو در حالت استند باي قرار ميدم چراغ استند باي شروع به چشمك زدن ميكنه و ديگه دستگاه روشن نميشه بعد از حدود ده دقيقه چراغ ثابت روشن ميمونه و دستگاه رو ميشه روشن كرد در ضمن با اينكه ساعت رو تنظيم ميكنم ولي بعد از اين جريان بدون اينكه برق دستگاه قطع بشه بعد از در اومدن از استند باي ساعت ريست شده.
در ضمن اين ده دقيقه بستگي به زمان روشن موندن دستگاه هم داره بدين صورت كه اگر دستگاه در حدود 5 دقيقه روشن باشه و به حالت استند باي بره اين زمان براي ثابت موندن چراغ در حدود 2 دقيقه ميشه ولي اگر 3 ساعت يا بيشتر كار كنه همون 10 دقيقه براي ثابت موندن چراغ زمان ميبره.(كه فكر ميكنم چون دستگاه گرم ميشه اين مشكل بوجود مياد)
تا نظر شما چي باشه.
ممنون

dayday
02-11-2009, 15:10
سلام
مشکل دستگاه شما از قسمت تغذیه است دلیل ریست شدن ساعت هم همان ایراد تغذیه میباشد
اگر تجربه تعمیراتی و کار با ابزار الکترونیک را دارید اعلام کنید تا توضیحات کامل را بدهم

dayday
02-11-2009, 15:14
name عزیز
مشکل دستگاه شما از قسمت تغذیه است
اگر تجربه تعمیراتی و کار با ابزار الکترونیک را دارید اعلام کنید تا توضیحات کامل بدهم

ardavan_2008
02-11-2009, 17:04
سلام
من یه مشکل با سینمای خانگی سونی(DZ850)دارم اینه که موقعه ی قرار دادن یک دی وی دی فیلم ،فیلم رو اول خوب نمایش میده اما بعد چند دقیقه حالت شرنجی میشه فیلم و بعد 10 -20دقیقه صدا میره و کلا قاطی میکنه و هر از گاهی هم یه بوق بلند به جای صدای فیلم می یاد و فیلم هم اهسته اهسته میره یا کلا گیر میکنه تا اینکه خاموش کنیم و یه بار روشن کنیم بعد 5-10دقیقه باز هم همون اتفاقات میفته(DVDهای مختلفی رو هم امتحان کردیم که باز هم همون اتفاقات افتاد با کمی زیاد و کمی) گارانتیش هم 3روزه از شانس ما تموم شده ممنون میشم راهنمایی کنید که چرا اینطوری میشه و باید چی کار کنیم؟

هر از گاهی هم درست میشه و کمی ایراد داره (می خواستیم ببیریم تعمیر که درست شد البته مثل روز اولش نشد اما کمتر شد)

name
02-11-2009, 21:25
name عزیز
مشکل دستگاه شما از قسمت تغذیه است
اگر تجربه تعمیراتی و کار با ابزار الکترونیک را دارید اعلام کنید تا توضیحات کامل بدهم

ممنونم از راهنمائي شما.
راجع به تجربه تعميراتي هم خدمت شما عرض كنم كه در حد اكابر يه اطلاعاتي دارم.
حالا اگر شما وقت داشتي ، ممنون ميشم راهنمائي تخصصي رو بفرمائيد اگر هم كه مقدور نبود باز هم از راهنمائي شما تشكر ميكنم.
ممنون.

dayday
02-11-2009, 23:33
name عزیز
تلویزیون را از برق جدا کرده و درب پشتی آنرا باز کنید
قبل از هر کاری با اتصال دوشاخه هویه تان به پایه های بزرگترین خازن(خازن تغذیه اصلی) آنرا دشارژ کنید
چشمی گیرنده کنترل را از مدار خارج کنید و در این حالت تلویزیون را با کلید های پنل جلو روشن کنید ببینید باز هم مشکل دارد یا خیر
در تلویزیونهای ال جی خرابی این قطعه باعث نشتی ولتاژ پنج ولت سیستم شده و ممکن است این حالت پیش بیاید
اگر مشکل به قوت خود باقی بود مساله کمی پیچیده تر میشود و باید با پیدا کردن پایه ورودی ولتاژ پنج ولت به آی سی سیستم و کنترل آن در حالت بروز مشکل و سپس دنبال کردن این ولتاژ روی برد تلویزیون نسبت به پیدا کردن قطعه خراب اقدام کنید
احتمال خرابی خازن در مدار زیاد است...مخصوصا خازنهای زیر 50 میکرو که البته برای تست خازن نیاز به مولتی متر دارای خازن سنج دارید مگر اینکه دل به دریا بزنید و تمام خازنهای زیر ده مییکرو مدار را عوض کنید
فراموش نکنید حتما بعد از کشیدن تلویزیون از برق خازن اصلی تغذیه را دشارژ کنید
باز اگر راهنمایی خواستید حقیر در خدمتتان هستم

ardavan_2008
03-11-2009, 09:40
ََِِDAYDAYجان میتونی مارو هم راهنمایی کنی؟

dayday
03-11-2009, 16:30
ardavan_2008 جان
من پاسخ دادم ولی لطف کردند پاک کردند احتمالا بخاطر دادن ایمیلم
امشب دوباره پاسخ مفصل میدهم

dayday
04-11-2009, 00:55
ardavan_2008 عزیز
پلیر های dvd معمولا دو برد(یکی تغذیه و دیگری برد اصلی) دارن، البته حداقل این دو بردو دارن.روی برد دیجیتال یا همان برد اصلی دستگاه که معمولا به رنگ سبز هم هست،تعدادی آی سی به چشم میخوره که موقع کار مقداری گرما تولید میکنن...این گرما تا یه حدی تو کار آی سی مشکلی ایجاد نمیکنه اما اگه به هر دلیلی مثل نوسان برق یا گرمای محیط و یا ایراد بخشی از دستگاه گرما از حد خودش بالاتر بره،اون آی سی هنگ میکنه و این مشکلی که گفتین پیش میاد.
این بلا بیشتر سر آی سی لودینگ میاد که موتورها و اپتیک رو درایو میکنه.این آی سی معمولا مستطیل شکله که وسطش یه خنک کننده فلزی داره(البته گاهی وقتا مربعیه).در کل این آی سی کنار سوکتهای ورودی به اپتیک دستگاه قرار داره و حتما چیزی شبیه یه خنک کننده کوچک با خودش داره(اگه تو گوگل دنبال عکس loading ic بگردی نمونه هاش رو پیدا میکنی)
بهترین کار برای اینکه متوجه بشی ایراد دستگاهت از گرم شدن هست یا نه اینه که یه چیزی مثل یه فن کوچک یا پنکه یا سشوار(البته با باد سرد)روی این برد و مخصوصا آی سی که گفتم بگیری و دستگاهت رو روشن کنی ببینی بازم مشکل داری یا نه!!!
اگه مشکل حل شد یه فن کوچک(متناسب با جای خالی دستگاهت) با ولتاژی برابر یکی از ولتاژهای خروچی تغذیه دستگاه تهیه کن و روی این برد نصب کن و مطمئن باش که دیگه همچین مشکلی پیش نمیاد!

ardavan_2008
04-11-2009, 10:32
هترین کار برای اینکه متوجه بشی ایراد دستگاهت از گرم شدن هست یا نه اینه که یه چیزی مثل یه فن کوچک یا پنکه یا سشوار(البته با باد سرد)روی این برد و مخصوصا آی سی که گفتم بگیری و دستگاهت رو روشن کنی ببینی بازم مشکل داری یا نه!!!

ممنون

پس دستگاه رو باز کنم ؟میتونه مشکل از قرار گرفتن رو زمین باشه طوری که هو از زیر رد نشه؟

ardavan_2008
05-11-2009, 12:21
daydayجان
این سوالات مارو لی زحمت جواب بده ممنون

dayday
05-11-2009, 15:59
میبخشید اگه جوابا یه کم طول میکشه...
باید دستگاه باز بشه و مستقیم بردی رو که گفتم خنک کنید...البته محل قرار دادن دستگاه و جریان هوا رو عملکرد کلی تاثیر میذاره...اما نه به این شدتی که شما گفتید(بهترین دما برای کار سیستمهای صوتی تصویری5 تا 35 درجه است)

dayday
05-11-2009, 16:00
انشا الله بعد از حذف محدودیت تایید توسط مدیریت جوابها رو سریعتر میفرستم

ardavan_2008
10-11-2009, 01:16
سلام Day Dayجان

من رو این هم سشوار سرد گرفتم اما همون بوقها و گیر کردنهای فیلم نرفت حالا مشکل از چیه؟

رو همشون امتحان کردم:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dayday
10-11-2009, 09:42
سلام
اگه سشوار رو رو این بردی که تو عکس معلومه گرفتی هنوز جای امید هست.این برد اصلی نیست.برد اصلی زیر مکانیک دستگاهه(زیر قسمتی که لنز قرار داره و سی دی داخلش میره).باید به اون برد دسترسی پیدا کنی.البته با احتیاط اینکارو انجام بده.نتیجه رو بهم خبر بده

ardavan_2008
10-11-2009, 10:00
خوب من اون رو چطوری باز کنم؟اگه اینکار رو کردم درست شد چی کار باید کرد؟(باید بازم پیچهاش رو باز کنم)

dayday
10-11-2009, 20:25
سلام
شرمنده دفعه قبل بخاطر این دایال آپ کوفتی عکسی که گذاشتی کامل لود نشد
برد سبز بزرگ همون برد اصلی دستگاهه...اگه داغ نمیکنه و اگه با سشوار گرفتن مشکل حل نشده اپتیک دستگاهت خرابه(همون لنز یا چشمی)...البته بهتره یه تعمیرکار عوضش کنه اما اگه خواستی خودت اینکارو بکنی باید خود اپتیکو باز کنی و نمونه ببری و بخریش

ardavan_2008
10-11-2009, 22:25
معمولا چقدر میگیرن؟و حتمی درست میشه؟

سخته خودم درست کنم؟

dayday
11-11-2009, 12:34
سلام
قیمت اپتیک بسته به نوع و شمارش فرق داره اما دستگاه شما اینجا تو رشت فکر میکنم حدود 20 قیمت لنزش باشه البته تهران ارزونتره
تعویضش زیاد سخت نیست اما نیاز به دقت داره ... اپتیک به الکتریسیته ساکن خیلی حساسه
اگه خواستی خودت عوض کنی خریدی بگو تا بیشتر راهنماییت کنم
دستمزد تعمیر هم بسته به انصاف تعمیرکار داره ... اینجا نرمش 15-10 تومنه

ardavan_2008
11-11-2009, 13:54
10-15تومن میگیرن درست میکنن +20تومن خوب حالا یه چیزی هم میکشن روش میشه 40تومن خیلی زیاد میشه باز هم خراب بشه بعدش باید همون قیمت DVDplayerرو بدیم واسه تعمیرش ...

اگه زحمتی نیست راهنمایی کنید ببینم اگه میتونم درست کنم ،بخرم وگرنه باز کنم نتونم درست کنم بمونه رو دستم اون موقع چی کار می خوام کنم...:31:20تومنم می پَره......ارزش داره یا همون ببرم بدم تعمیرکار بهتره؟

dayday
12-11-2009, 09:42
من حدودا قیمت لنز رو گفتم ممکنه ارزونتر باشه
تعویضش سخت نیست اما واسه دفعه اول دقت میخواد...موقع خرید هم دقت کن جنس درجه دو-سه ندن بهت(از مرام فروشنده معلومه و گرنه از قیافه لنز منم نمیفهمم)
حالا خود دانی...میخوای اول،شماره روی خود لنزو یادداشت کن(معمولا زیر چشمی برچسب خورده) ببر قیمت بگیر بعد حساب کتاب ریسکشم بکن ببین به تجربش می ارزه یا ببری تعمیرگاه بهتره!
خدارو چه دیدی شاید درستش کردی و دستت راه افتاد تو آشناهاتون هم دستگاههای خرابو درست کردی ده برابر پول دستگاهتو درآوردی!!!
اگه خریدی بگو تا واسه جا زدن کمکت کنم

ardavan_2008
18-11-2009, 20:15
یه سوال دارم این مشکل من با این مواد که میریزی رو Cdو میزاری تو دستگاه درست نمیشه؟اگه میشه اسمش چیه؟

ardavan_2008
25-11-2009, 12:35
سلام دوباره!

من این دی وی دی پلیر رو بردم نمایندگی یه 20تومن هم پیاده شدم سرویس کرده بودن لنز رو +درش باز نمیشد...اما الان خوب که نشده هیچ بدتر هم شده حالا چی کار میشه کرد؟کسی نمیدونه قیمت لنزش چقدره؟(میگفت نمیایندگی خیلی گرونه)

Fere65
31-10-2012, 00:47
سلام.
منم یجورایی همکارم تازه تو سایت عضو شدم .
اما نمیدونم کجای سایت باید راجب کارم توضیحاتی بدم اگه میشه راهنمایی کنید.
متشکر

ELSIN
01-11-2012, 17:53
سلام
شما در زمینه تعمیر دوربین و لنز تخصص دارید ؟

q1a1z1
17-11-2012, 23:41
با عرض خسته نباشید من یه دوربین panasonic md9000 دارم .مشکلش اینه که بعضی وقتا ضبط مسکنه بعضی وقتا هم ضبط نمیکنه یعنی باینکه نوار در حال چرخش هست ولی زمان سنجش متوقفه و ضبط هم نمیکنه حتی پخش هم نمیکنه .مشکلش از کجاست و تقریبا چقدر تعمیر ان هزینه دارد.باتشکر

sola
10-12-2012, 21:30
سلام
من یک آمپلی فایر استریو قدیمی دارم . کیفیت صدای خوبی داره ولی مشکلش اینه که وقتی روشنش می کنم یک صدای پاپ از بلندگو ها میاد . ضمناً یونیت های بلندگو هم حرکت زیادی به سمت بیرون و داخل میکنه . البته بعد از این حالت دیگه مشکلی نداره ولی می خوام تعمیرش کنم چون به نظرم به بلندگو ها آسیب میرسونه .
ممکنه لطفاً بفرمایید مشکلش چیه و چگونه تعمیر میشه ؟
متشکرم

46GOLZAR
17-06-2013, 20:46
با سلام آقای dayday. من یک دستگاه صوتی تصویری سونی دارای سه دیسک گردان از مدل سونی دارم که فقط CD صوتی تصویری معمولی را می‌خواند و هم اکنون غیر قابل استفاده است . آیا می‌توان تغیرات سخت‌افزاری روی آن داد که بتواند سی دی MP3 و DVD را خوانده و پخش نماید؟ یا می‌توان پورت USB به آن اضافه کرد تا از فلاش ممری استفاده کرد؟ لطفاً اگر چنین کاری مکان دارد مرا راهنمایی نمایید. متشکرم.
gol_es@yahoo.com

2hamidpeyk
29-06-2013, 19:28
سلام
من یه سینمای خانواده سامسونگ dvdسه دیسک دارم اخیرا یه ریزه خط وخش ویابی دلیل دی وی دی رو نمی خونه! ازچشمشه یاباتنظیم پتانسیومتر میشه درستش کرد؟
یه آمپلی فایرقدیمی دارم پتانسیومترتقسیم صدابین بلندگوچپ وراست مشکل پیداکرده وخرخروبرخی اوقات یه سمت کار نمیکنه ۲۰۰ کیلو اهمه مشخصاتش رو هم دارم گیرمیادعوض کنم. من بندرم
R01-5041-05M200Kohm-G3N 1

contrysat
12-08-2013, 15:53
سلام دوستان
تلویزیون 32 اینچ سامسونگ سری 4 دارم که مدتی است خطوط سفید افقی تا 3 سانتیمتری پائین صفحه را پوشانده و هنگام نمایش تصویر، تصویر به صورت کم رنگ در زمینه این صفحه سفید است و در منطقه ای که در پائین صفحه این خطوط قرار ندارد تصویر به صورت طبیعی نمایش داده میشود علت از چیست؟ ممنون میشم راهنمایی کنید و اگر نقشه این تلویزیون را دارید به آدرس contrysat@yahoo.com ایمیل کنید.
باسپاس

فربد ب
23-08-2013, 00:14
سلام::n03:
یکدستگاه dvd sony dz810دارم ( سینما خانگی)
دستگاه رو به برق میزم پیغام please updateمیدهد و پاور نمی شود. لطفا" راهمایی کنید.

usaa
16-09-2013, 20:01
با سلام .مانیتور من مشکلی داره که وقتی فرکانس را روی 60hzمیذارم صفحه خیلی تاریک .تار میشود ولی وقتی میذارم 80hzکمی بهتر میشه ازقطعات کیس مانند گرافیگ و.. ازویندوز هم نیست عوض کردم چند بار با یه کیس دیگه هم امتحان کردم ولی نشد. کمکم کنید مدله مانیتور:lg smart flat t720fb:n13::n13:

koorosh203
22-10-2013, 21:22
با سلام
سینمای خانگی ما بعد از اینکه کلید پریز برق اتصالی کرد، دیرتر از حد معمول روشن میشه
لطفا راهنمایی کنید
philips hts 3378

مکانیکی
01-01-2014, 11:09
سلام
من یک مشکل خنده دار برام پیش اومده:n08:
یه سینما خانگی سامسونگ مدل ht-tz115 دارم که یکی از ای سی هاش سوخته طوریکه روکش ای سی پریده و نمیشه شمارشو خوند
می خوام بدونم چطوری می شه مشکلو حل کرد
در ضمن من تعمیرکار نیستم ولی اگه شماره ای سی رو بتونم پیدا کنم، می تونم عوضش کنم
ممنون

رابینسون
15-02-2014, 01:02
درود
من یه اسپیکر میکرولب برای کامپیوتر داشتم
دیروز زمین سر بود داشتم میخوردم زمین دستم خورد و فیش 3.5 میلیمتری صدا داخل مادگی اسپیکر شکست و گیر کرد:n03:
پشتش نوشته های ولتاژ هست ترسیدم بازش کنم
اگه میشه یه راهنمایی بکنید چون قیمت اسپیکر ها خیلی بالا هست
پیشاپیش تشکر:n16:

danialh
07-05-2014, 18:06
باسلام. من يك تلويزيون فيليپس مدل 40pfl8605h/12 دارم كه مدتي است پس از حدود يك ربع روشن بودن و پخش برنامه، ابتدا تصوير براي چند ثانيه قطع ميشه ( صدا وجود دارد) و بعد از حدود ٣ ثانيه تصوير برميگرده و بعد از چند ثانيه تلويزيون ريست (خاموش و روشن) ميشه. لطفاً راهنمايي بفرماييد.

iran121
06-06-2014, 22:00
باسلام و خسته نباشید خدمت شما
من یک ضبط دی وی دی دو بانده سونی مدل mhc-gnz777d //mini hifi دارم که مشکل پیدا کرده و کار نمیکنه
زمانی که به برق میزنمش دمو روی نمایشگر ضبط میاد و زمانی که دکمه ی پاور رو میزنم میخوام روشنش کنم دمو میره و چراغ پاور که قرمز رنگ هست خاموش و روشن میشه شروع میکنه به فلش زدن
اگه ممکنه راهنماییم کنید ببینم مشکلش چیه
مرسی با تشکر

abolfazl1348
08-07-2015, 19:32
سلام من از سری ضبط های ایوا مدل z-d3000m رو دارم دیسک این دستگاه مدل dx-z850 است ولی لنز ندارد میخواستم ببینم لنز های این دستگاه کجا پیدا میشه
ثانیا اینکه کاست این دستگاه دو دک دارد که تسمه هر دو دک را با هم عوض کردم الان فقط صدا در دک 1 فرق دارد. لطفا سریعا راهنمایی کنین

mojtab khatibi
02-02-2016, 19:51
با سلام
یه سوال داشتم و اونم اینکه
یه اسپیکر خونگی دارم که ظاهری شبیه اسپیکر میکرولب داره ولی روش نوشته شده tvm
حالا مشکل من اینه که یکی از پورت های خروجی من که left باشه هیچ صدایی به خروجی نمیده
اما right کار میکنه و صدا رو از بلندگو پخش میکنه
میخواستم بدونم که چطوری میتونم این مشکل رو برطرف کنم؟
ممنون میشم اگه جواب بدین

mojtab khatibi
03-02-2016, 16:42
سلام
من یه مشکلی دارم
یه آمپلی فایر دارم که یکی از خروجی هاش کار نمیکنه
البته پورت خروجی دوم من سالمه و داره کار میکنه.
اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.

tohid_abi
17-04-2016, 00:02
جناب ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
بنده ال سی دی 40 اینچ سونی دارم الان یک 9 سالی میشه دارمش
جدیدا تی وی رو که روشن میکنم بعد از مثلا یک ربع چراغ سبز روشن شروع میکنه به چشمک زدن و از hdmi 1 میر رو کانل 6 یا میاد رو dvd کلا میچرخه تا برق رو از پشت بکشم دوباره بزنم شانس بیارم تو روز یکبار این اتفاق بیفته وگرنه تو روز چند بار هم اتفاق افتاده
میخواستم راهنمایی بفرمایید اگر خدمات سونی زنگ بزنم امکانش هست در منزل درست بشه؟
و بنظرتون چقدر هزینه داره؟

hamidmj
25-04-2016, 15:11
با عرض سلام
میخواستم بدونم این تاپیک هنوز باز هست؟؟؟؟؟؟؟
ممنون میشم پاسخ بدین:n40::n40::n40::n40::n40:

kian20000
11-05-2016, 16:29
سلام به همگی
تلوزیون ما ال جی سه بعدی هست صداش خراب شده از ال جی اومدن گفتن 680 هزار تومن خرجشه سه ماه هم گارانتی پیشتر نداره
میخواستم بدونم راهی هست که تصویر تلوزیون رو از دستگاه دیجیتال بگیریم و صداش رو از سینمای خانگی یا هر راهی دیگه؟
ممنون میشم کمکم کنید

dehghani3530
27-10-2016, 12:59
سلام .
این تاپیک هنوز فعاله یا منحل شده ؟

mahdi.360
08-02-2017, 23:48
سلام میخوام پخش خودرومو بدون فیش و سوکت روشن کنم لطفا با کمک مولتی متر بهم بگید کدوم یک از فیشها باتری و کدوم یکی سوییچه روش تشخیصشون روی برد اصلیش چطوره که منبع تغذیه آزمایشگاهی بتونم روشنش کنم

mohsen8524
06-07-2017, 07:35
با سلام خدمت دوستان
من یه سیستم صوتی خانگی دارم که مدتی است با پیغام no disk مواجه می شوم اگه میشه .بازش کردم لنزش بالا و پایین میره و عقب و جلو هم میره .آیا از عدسی مربوط به لنز باید نوری که با چشم دیده شود مشاهده گردد؟ پیچ کنار لنز برای چه چیزی است ؟ لطفا راهنمایی کنید باتشکر

mohsen8524
06-07-2017, 07:59
با سلام خدمت دوستان
من یه سیستم صوتی خانگی دارم که مدتی است با پیغام no disk مواجه می شوم .بازش کردم لنزش بالا و پایین میره و عقب و جلو هم میره .آیا از عدسی مربوط به لنز باید نوری که با چشم دیده شود مشاهده گردد؟ پیچ کنار لنز برای چه چیزی است ؟ لطفا راهنمایی کنید باتشکر

Soroush-S
06-07-2017, 13:07
با سلام خدمت دوستان
من یه سیستم صوتی خانگی دارم که مدتی است با پیغام no disk مواجه می شوم .بازش کردم لنزش بالا و پایین میره و عقب و جلو هم میره .آیا از عدسی مربوط به لنز باید نوری که با چشم دیده شود مشاهده گردد؟ پیچ کنار لنز برای چه چیزی است ؟ لطفا راهنمایی کنید باتشکر

احتمالا ایراد از کابل اتصال لنز به برد دستگاه هست . کابل فلت دربیارید و ازدوباره جا بزنید دقت کنید که حتی 1 میلی متر هم نباید عقب جلو بشه

mohsen8524
08-07-2017, 07:22
دوست عزیز ممنون از جواب دادنتان. کابل را با مولتی متر چک کردم سالم می باشد

Mortykhan
08-07-2017, 18:53
مشکل تلوزیون من اینه که چند ماه پیش وقتی تلوزیون اصلا به برق وصل نبود به برق که وصل کردم یکه نقطه به قطر تقریبا دو سانت از بقیه جاهای تلوزیون نورانی شده بود ولی مشکلی در مشاهده تصویر پیش نمی آورد و این نقطه در بعضی از رنگهای تصویر بیشتر جلب توجه میکرد مثل آبی آسمانی.
دوباره چند روز پیش که به خونه اومدم باز هم تلوزیون اصلا به برق وصل نبود وقتی تلوزیون رو به برق وصل کردن و روشن کردم ۱۵ نقطه با یک ترتیب خاص نورانی شده بودند که باز در بعضی از رنگ ها بیشتر جلب توجه میکنند.
لطفا اگه ممکنه راهنماییم کنید که مشکل از چیه؟
محل زندگی بنده در مناطق شرجی هست.

Amin220000
29-10-2017, 13:14
سلام
من سیستم صوتی سونی مدل mhc-vx777 دارم که وقتی روشنش می کنم کاملا درست کار می کنه ولی وقتی می خوام خاموشش کنم دکمه off رو که می زنم دستگاه می ره روی حالت stand by بعد دوباره خود به خود روشن می شه در ضمن تجربه تعمیر برد الکترونیکی رو هم دارم

Mohammad kamrani
31-10-2017, 13:32
سلام وخسته نباشید من ضبط سه دیسک سامسونگvl6800دارم که به برق وصلش میکنم یه صدای میده وروشن نمیشه

رضا فولادی
03-11-2017, 10:41
سلام خسته نباشید خدمت شما استادان محترم
من ی ضبط 1300 وات سامسونگ دارم ک روشن نمیشه باز شده تعمیرگاه رفته بود درست کردن ولی باز بعد یک ماه خراب شده بود و خودم بازش کردم دیدم ی سیم از قسمت سوئیچ روشن خاموش در اومده ولی فیش سوکتش ب هیچ جایی وصل نیس. سیمش کوتاه هم هست ولی نزدیکاش هیچ مادگی فیش نیس ک بهش وصل کنم لطفا راهنماییم کنید

ksra
25-11-2017, 20:38
سلام بنده یک ضبط ال جی از این تک سیدی قدیمی ها که سی دی صوتی پلی میکنه دارم ما اینو دادیم تعمیر دیدیم 2 سیم قیچی شده و یکی از سوکت ها برداشته شده!!!! اون سوکت چهار پینی سمت چپ و یک سوکت چهار پینی سمت راست که چهار تا سیم داره و 2 تا سیم سمت راست سوکت قیچی شده حالا من اینو کجا لحیم کنم؟؟؟

ksra
25-11-2017, 20:44
سلام وخسته نباشید من ضبط سه دیسک سامسونگvl6800دارم که به برق وصلش میکنم یه صدای میده وروشن نمیشه

سلام
این صدای تق که میزنی به برق طبیعی هست صدای رله هست مهم نیس
چند تا دلیل برای روشن نشدنش هس این صدای تق یعنی ترانس عمل کم کردن برق رو به درستی انجام میده و برق به رله میخوره ورله صدا میده تا اینجا منبع تغذیه سالم وی سی دی رو باز کن روی بردو چک کن ببین نشتی خازن سوختگی مقاومت و ترانزیستور نمی بینی؟؟ فنش کار میکنه؟؟؟ اگه گیر پاژکرده عوضش کن ببین اون قسمت پشت هست هدسینگ و فن وجود داره ببین رگلاتور سوخته ای چیزی نمی بینی نتیجه رو اعلام کن ببینیم چی به چیه؟؟؟:n29:
بدرود

ag ssangar
26-12-2017, 05:07
باسلام خدمت همکاران

ag ssangar
26-12-2017, 05:13
با سلام وخسته نباشید خدمت دوستان

ag ssangar
26-12-2017, 05:21
استاد من یه تلوزیون 21اینچ الجی اولترا اسلیم با شماره شاسیSW62Bدارم تلوزیون روشن نمیشود که با تعویض ترانزیستورخروجی هویزنتال مشکل برطرف شد وتلوزیون روشن شد ولی تصویر از سمت راست کوچک شده یا ممیشه گفت به سمت راست کشیده شده,ضمنا من به امر تعمیرات وچک کردن قطعات واقفم به نظر شما ترانزیستور نشتی دارد یا مشکل از کدام بخش یا قطعه هست لطفا راهنمایی کنید با تشکر

ag ssangar
26-12-2017, 05:24
ببخشید در متن بالایی اشتباهی تایپ کردم تصویر به سمت چپ کشده شده صحیح است.
استاد در صورت مقدور بودن زود جواب بدین ممنون وسپاسگذار.

ag ssangar
30-12-2017, 01:44
باسلام وخسته نباشید,ببخشید همیشه به سوالات اینجوری دیر پاسخ میدن

ag ssangar
30-12-2017, 01:45
دوستان لطفا لاقل به این جوعب بدین,ممنون وسپاسگذار

Capital
01-03-2018, 02:46
سلام
بنده يه ساندبار سوني خريدم و هر چي فلش رو بهش ميزنم اصلا اهنگ هام رو اجرا نميكنه
ضمنا دو سه تا فلش هم امتحان كردم و حتي فلش ها رو روي ساندبار ديگه امتحان كردم و جواب داد اما روي ساندبار خودم اصلا نميخونه
خواهشا كمك كنيد كه مشكل از چيه

Amin220000
23-05-2018, 11:59
سلام.داداش شما که می گی سی دی رام کامپیوتر خراب شده...
شما سی دی رام رو باز کن.بعد تسمه ایی که به موتور الکتریکی وصله رو عوض کن‌.تو 99 موارد جواب می ده...واسه این کار اول سی دی رام رو از pc جدا کن.زیر سی دی رام معمولا ۴ تا پیچ داره بازشون کن.حالا اونجایی که در سی دی رام باز می شه و سی دی قرار می گیره کنارش یه سوراخ ریز هست.سوزن رو بکن اون تو و فشار بده اونوقت جایی که سی دی قرار می گیره می یاد بیرون .
بعد در فلزی بالا سی دی رام رو بردار.حالا تو قسمت جلو یه تسمه پلاستیکی می بینی.اونو عوض کن‌.در اخر هم همینجوری که بازش کردی ببندش.اگه سوال دیگه ایی داشتی بپرس

ARABNZ974
11-06-2018, 02:24
سلام وقت بخیرمن یک دی وی دی رکوردسامسونگ دارم که اوپتیکش سوخته ازکجامیتونم تهیه کنم چون توشهرماپیدانمیشه من اهل گرگان هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

ARABNZ974
11-06-2018, 03:19
سلام وقت بخیرمن یک دی وی دی رکوردسامسونگ دارم که اوپتیکش سوخته ازکجامیتونم تهیه کنم چون توشهرماپیدانمیشه من اهل گرگان هستم ممنون میشم راهنمایم کنید

Omidsalarii
24-06-2018, 16:00
سوال فوری فووووری
یک امپلی فایر کامپیوتر دارم ک با برق 220شهری کار میکنه یک ترانس کاهنده داره ک برق رو به10ولت کم میکنه حالا اینو میخوام روی ماشین نصب کنم و برق 12بهش بدم کمک کنید دوستان

pejman7868
10-11-2018, 13:49
سلام خسته نباشید عذر می خوام من یک سیستم صوتی پنج به یک زولتریکس سری وی میکس دارم بعد از یه مدت وقتی به آهنگ گوش میدادم صدای آهنگ به صورت خودکار تا آخر زیاد می‌شد بعد از چند دفعه که اینجوری شد سیستم رو جمع کردم تا امروز که سه سال میگذره ولی الان که اومدم روشنش کنم دیدم اصلا روشن نمیشه میشه راهنمایی کنید که آیا ارزش تعمیر داره این سیستم صوتی اصلا تعمیر میشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

Mohamadaligoli
22-12-2018, 20:12
دکمه های روی دستگاه رو چجوری تعمییر کنیم

Amir.gh.j
03-01-2019, 19:08
سلام
من ی سیستم میخام راه بندازم هنوز نبستم دارم تحقیق میکنم روش
دو جفت باند کنوود 718 یا دو جفت فولرنج 10
ساب دوبل 3010کنوود
ضبط پایونر 5050ub
می خاستم بدونم
برقی که این سیستمو میکشه اگه ماشین خواموش باشع رو کیفیت تعسیر منفی میزاره.
خازن وصل کنم درست میشه؟
خازن برای متعادل نگه داشتن برقه پس تاسیر نداره
پس باید چیکار کنم؟

Mohamadaligoli
04-01-2019, 15:49
دوست عزیز اول که باید بگم این بجای دو جفت از این باندا که میخوای ببندی یک جفت میدرنج ۱۰پاور بیس یا الفارد ببند و یک جفت سوپر تیوتر ساب هم یدونه skar سایز ۸ببند ی باطری اضافه کن و دینام هم عوض کن اینجوری مشکل برقی نداری امپ مونو برای ساب و استریو ۴کانالم برای باقی وسایلات

شما مشکلت الان اینه که ماشین خاموشه کیفیت نداری متوجه نشدم اصلا ربطی به کیفیت نداره خاموش و روشن بودن فقط تو ولوم بالا وقتی خاموشی امکان کم اوردن برق هست اونم بعد ۱۰الی ۱۵ دقیقه

Mohamadaligoli
04-01-2019, 15:52
من ی سیستم طبقاتی سونی دارم مدل ۹۵۰چند روز پیش برای تمیز کردن داخلش و تعویض چند تا از کلیدای اکولیزر اونو باز کردن کلیدارو. عوض کردم ولی به قسمت ولوم اصلا کاری نداشتم بجز ی اسپری ناهید خشک زدم الان که روشن کردم ولوم تو حالت صدای تقریبا زیاد مونده میچرخونم ولومو میچرخه ولی کم یا زیاد نمیشه
راهنمایی میکنید

Mohamadaligoli
04-01-2019, 15:58
من موقع خاموش کردن این صدا رو دارم خیلی هم وحشتناک میزنه پااااپ

مشعوف
08-02-2019, 08:05
سلام وقت بخیر
برای استفاده از بلند گوهای وی سی دی پاناسونیک از قسمت آیو ایکس دچار مشکل پارازیت و خاموش شدن وی سی دی با ارور F61 شده ایم. لطفاً راهنمایی فرمایید.

مشعوف
10-02-2019, 13:44
سلام وقت بخیر
باسپاس ازشما لطفأ درباره رفع پارازیت از بلندگو های وی سی دی پاناسونیک از قسمت آیو ایکس که برای کیفیت بخشی صدای تلویزیون ایجاد شده، بفرمایید.

simiagar
25-03-2019, 14:57
سلام نور دیسپلی دک کاست من کم شده. برای افزایش نور چه باید کرد؟

6344444
01-04-2019, 12:03
عرض سلام
دوستان من یه دستگاه بخش CD دارم که خراب شده سی دی خونش آمپلی فایرش سالمه که از نوع Stk هم هستش که قدرت و کیفیت سیار عالی داره من میخواستم آمپ اینو یه جوری برای خروجی کامپیوتر یا موبایل بگیرم ولی ضبط ورودی صدا نداره تا صدای کامپوتر یا گوشی رو تقوت کنه بده به اسپیکراش
حالا سوال من اینه که چطوری میتونم ورودی آمپلی فایر رو پیدا کنم؟
از روی سیم های سی دی خوان نمیشه؟
اون قسمتی که چشم سی دی هست یا سی دی خوان صدای ضعیف رو از کجا میده به آمپ؟
اگر اهنمایی کنید ممنون میشم

mojtaba320
25-08-2021, 15:42
یک سوال داشتم مانیتوری داریم که در لحظه اول روشن میشه بعد چند ساعت کار خاموشش کنیم دگه روی مارک سازنده گیر میکنه و جلو نمیره نمی دونم از چیه ممنون میشم راهنمایی کنید .

karvis
12-10-2021, 12:10
اگثر اوقات درست کردن وسایل علاوه بر اینکه توجیح اقتصادی نداره مثل روز اولش هم که باید و شاید نمیرسه و به اون کیفیت نمیرسه:jealous:

amirkhanmako
17-07-2023, 15:30
سلام دوست عزیز یه مانیتور crtالجی دارم بامشکل جمع شدگی عمودی تصویر لطفا راهنمایی میکنید برای تعمیر ممنون

amirkhanmako
17-07-2023, 15:32
مشکل جمع شدگی تصویر