PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گرمای کارت گرافیک

kinder
01-11-2009, 22:01
سلام
1- من الان دوتا فن برای گرافیکم گذاشتم ولی بازم گرماش بالاس موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنم دماش رو 40 هست و در حالت معمولی که هیچ کاری نمیکنم دماش رو 58~55 هست
2- من اگر بخوام برای cpu فن کولر مستر 212 بخرم جا میشه تو کیس طوری که اون دوتا فن که روی heat sink مادر بورد نصب شده رو دست نزنم؟
اینم عکس ها
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

EXTREME
01-11-2009, 23:25
فکر نکنم دماش زیاد بالا باشه عادیه

monaj
02-11-2009, 11:08
تا اونجایی که من میدونم اون فنهایی که روی هیتسینک مادربورد قرار داره فقط برای مواقعیه که برای cpu از خنک کننده های آبی یا بدون فن استفاده کنی. چون تو جریان هوای فن cpu تداخل ایجاد میکنه و باید برداشته شن.
در ضمن در مورد عکس کارت گرافیک... ببینم!... اون دو سه تافن همینجوری ته کیس ولو هستن؟!

kinder
02-11-2009, 13:15
تا اونجایی که من میدونم اون فنهایی که روی هیتسینک مادربورد قرار داره فقط برای مواقعیه که برای cpu از خنک کننده های آبی یا بدون فن استفاده کنی. چون تو جریان هوای فن cpu تداخل ایجاد میکنه و باید برداشته شن.
در ضمن در مورد عکس کارت گرافیک... ببینم!... اون دو سه تافن همینجوری ته کیس ولو هستن؟!
نه تداخل نمیکنن چون هوا رو به سمت زیر میدن رو heat sink و اون دوتا فن ته کیس رو با چسب چسبوندم

amd>intel
02-11-2009, 13:19
فکر نکنم مشکلی باشه . دمای کارتت زیاد هم بالا نیست. HYPER 212 هم انتخاب خوبی هست .

kinder
02-11-2009, 13:45
فکر نکنم مشکلی باشه . دمای کارتت زیاد هم بالا نیست. HYPER 212 هم انتخاب خوبی هست .
1- آخه یکی که gts 250 داشت(کارت من gtx 285 هست) گفت دمای کارتم تو حالت معمولی 38 هست با فن اضافه
2-حالا این 212 جا میشه بدون ورداشتن فن های مادربورد؟

monaj
02-11-2009, 14:01
نه تداخل نمیکنن چون هوا رو به سمت زیر میدن رو heat sink و اون دوتا فن ته کیس رو با چسب چسبوندم

1- اگر به دفترچه مادربوردت مراجعه کنی، متوجه میشی که اکیدا توصیه شده که اینکار صورت نگیره، چون باعث تداخل میشه، لااقل مادربورد من که Asus هست اینطور ذکر کرده.
2- اگر منظورت از ته کیس همون سینی پایین کیس هست ، یعنی با چسب چسبونده باشی کف کیس که واقعا عجیبه و البته بی فایده... فن باید از یک طرف هوا رو بکشه و از طرف دیگه بدمه. اینجوری که یک طرف فن کاملا پوشیده هست که هوا نمیکشه. فقط برق اضافی مصرف میکنه و صدا تولید می کنه. مگر اینکه فلز زیرشون رو سوراخ کنی. (قطعا اگر دوستان دیگه هم عکسا رو ببینن همین نظر رو میدن)

kinder
02-11-2009, 14:54
1- اگر به دفترچه مادربوردت مراجعه کنی، متوجه میشی که اکیدا توصیه شده که اینکار صورت نگیره، چون باعث تداخل میشه، لااقل مادربورد من که Asus هست اینطور ذکر کرده.
2- اگر منظورت از ته کیس همون سینی پایین کیس هست ، یعنی با چسب چسبونده باشی کف کیس که واقعا عجیبه و البته بی فایده... فن باید از یک طرف هوا رو بکشه و از طرف دیگه بدمه. اینجوری که یک طرف فن کاملا پوشیده هست که هوا نمیکشه. فقط برق اضافی مصرف میکنه و صدا تولید می کنه. مگر اینکه فلز زیرشون رو سوراخ کنی. (قطعا اگر دوستان دیگه هم عکسا رو ببینن همین نظر رو میدن)
مادربورد منم ASUS STRIKER II FORMULA هست ولی خوب اگه قراره که فن ها رو نذاریم پس برای چی گذاشتن؟ و بعد با داغ شدن heat sink مادربورد به مادربورد صدمه نمیزنه؟
و فن ها رو کف نچسبوندم اون فن سیاه رو که خودش پایه داشت با پایش چسبوندم اون فن 12 سانتی رو هم با دو تا پیچ اوردمش بالا ولی چسب نزدم

monaj
02-11-2009, 16:24
مادربورد منم ASUS STRIKER II FORMULA هست ولی خوب اگه قراره که فن ها رو نذاریم پس برای چی گذاشتن؟ و بعد با داغ شدن heat sink مادربورد به مادربورد صدمه نمیزنه؟
و فن ها رو کف نچسبوندم اون فن سیاه رو که خودش پایه داشت با پایش چسبوندم اون فن 12 سانتی رو هم با دو تا پیچ اوردمش بالا ولی چسب نزدم

1- در مورد فنهای هیتسینک به نظر من شما به دفترچه مادربورد مراجعه کن و هر چی گفته طبق همون عمل کن. (البته باز اگر میبینی که ته دلت ناراضی هستی، همون کاری که دوست داری رو انجام بده یا با اساتید فن مشورت کن)
2- در مورد فنهای کف کیس هم متوجه پایه شدم. ولی حقیقتش فایده ای نداره. چون اون فن اگر هم دمنده باشه، همون هوای گرم داخل کیس رو جابجا میکنه و هیچ توفیری نداره. یک نکته دیگه هم اینجا وجود داره و اون اینکه احتمالا این فنها باد رو به قاب فلزی روی کارت می دمند. پس نمیتونن کارت رو خنک کنند.

kinder
02-11-2009, 17:28
احتمالا این فنها باد رو به قاب فلزی روی کارت می دمند. پس نمیتونن کارت رو خنک کنند
1-فن گرافیک من از نوع همیناس که مثل شوفاژ پره پره هست و باد رو میکشه و از طرف دیگه کارت یعنی پشت کیس بیرون میده بنابراین این فنها یکیش که درست زیر فن گرافیک قرار داره که هیچ و اون یکی هم باعث گردش هوا در زیر فن گرافیک میشه
2-بالاخره خنک کننده 212 جا میشه یا نه؟

kinder
04-11-2009, 08:16
کس دیگه ای نبود؟

khark11
04-11-2009, 19:02
دماي كارت گرافيك عادي هستش و نيازي به خنك كردن نداره!

در مورد فن هم اون عكس اينقد شلوغ بازار بود كه معلوم نبود چه خبره ولي خوب هايپر 212 بزرگه بايد دقيق نيگاه كني ببيني اگه وصلش كني در كيس بسته ميشه يا نه! اين كار هم هيچكي نميتونه كمكت كنه فقط مترف سايزش رو بگير و بعد برو بازار سايز اون فن رو هم اندازه گيري كن و در اخر نتيجه معلوم ميشه!

pc_hex
07-11-2009, 21:44
سلام
1- من الان دوتا فن برای گرافیکم گذاشتم ولی بازم گرماش بالاس موقعی که کامپیوتر رو روشن میکنم دماش رو 40 هست و در حالت معمولی که هیچ کاری نمیکنم دماش رو 58~55 هست
2- من اگر بخوام برای cpu فن کولر مستر 212 بخرم جا میشه تو کیس طوری که اون دوتا فن که روی heat sink مادر بورد نصب شده رو دست نزنم؟
اینم عکس ها

سلام . از کیس های الگانس که از همه طرف چندتا فن ساپورت میکنه استفاده کن . مدل B1پرفکت هم 6 تا فن ساپورت میکنه . البته این کیس شیشه ای هستش .
موفق باشی . اگه میخوای تهویه خوبی صورت بگیره از فن های 3 سیم استفاده کن و به مادربورد به سوکت SYSFAN وصل کنید .