PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در آپديت بايوس مادر برد Iwill اساتيد اساتيد

ommyd
14-03-2006, 18:54
داآشتون وقتي ميخواد بايوس مادربردشو آپديت كنه با اين پيام تيميس شاخ به شاخ ميشه

SOURCE FILE NOT FOUND

كسي ميتونه كمك كنه شاخشو بشكنيم

مادربرد
IWILL P4E

magic1362
14-03-2006, 22:16
سلام دوست عزيز
براي اينكار يه فولدر روي درايو C درست كن و فايلهاي آپديت كه شامل فايل AWDFLASH.EXE و يك فايل با پسوند BIN هستش رو تو اون فولدر كپي كن. بعد سيستم رو با يك ديسكت Startup مربوط به DOS راه اندازي كن. فايل AWDFLASH.EXE رو اجرا كرده و مسير و نام فايل آپديت رو وارد كنيد. (البته قبل از اين كار برنامه از شما مسيري رو براي پشتيبان گرفتن از محتويات فعلي BIOS مي خواد كه حتما اين كار رو بكنيد.) بعد از دادن مسير فايل آپديت يك نمودار بلوكي روند پيشرفت رو نشون ميده. بعد از به پايان رسيدن همه بلوكها سيستم رو دوباره راه اندازي كنيد. البته بايد توجه كنيد كه اگر موقع آپديت برق سيستم به هر نحوي مثل رفتن برق قطع بشه تقريبا ميشه گفت كه فاتحه سيستم خونده است. البته يه كارايي براي باز گردوندنش مي كنن ولي هميشه جواب نميده.

موفق و مويد باشيد

WooKMaN
14-03-2006, 22:23
با اين تواصيف من عمرا مادربردم رو آپديت كنم !!!

ommyd
15-03-2006, 01:33
داآشتون وقتي ميخواد بايوس مادربردشو آپديت كنه با اين پيام تيميس شاخ به شاخ ميشه

SOURSE FILE NOT FOUND

كسي ميتونه كمك كنه شاخشو بشكنيم

مادربرد
IWILL P4E

فهميدن سوال نصف علمه

بعد از كلي چاكرم مخلصم و از اين جور چيزا كه مابه ازاي خارجي نداره و تشكر و دمت گرم و اين تيريپ حرفا باس بگم كه سوال بنده در مورد چگونگي آپديت بايوس مادر برد نبود بلكه بنده پس از انجام تمام اون مراحل كه شما فرموديد و پس از سيو شدن بايوس جاري مادربرد با اون پيغام خطايي كه در بالا گفتم مواجه ميشم از اينجا به بعدش به راهنمايي اساتيد نياز دارم ميخوام بدونم ايراد از چيه كه پس از سيو كردن بايوس جاري مادربرد بايوس جديد جايگزين نميشه و نمودار پيشرفت آپديت بايوس ظاهر نميشه و اين پيغام رو ميده sourse file not found
وچيكار كنم كه اين ايراد برطرف بشه
سحر آميز 1362 جان از توجهت ممنونم تو دوست خوبمي يا اينطوري بگم خوبه كه دوستمي يعني خيلي خوبه كه دوستمي با توجهت به زحمت من بهم حال دادي

با اين تواصيف من عمرا مادربردم رو آپديت كنم !!!

نيش نيش جون يكي از بچه هايي كه من تو فوروم بهش علاقه مندم تويي و يه كاري هم كه علاقه مندم بكني اينه كه امضاتو عوض كني
در مورد اين پستتم بايد بگم كه به قول خودتون (بچه هاي پي سي ورلد)جهان هم به انسانهاي خوش بين نياز داره هم به بدبيناش خوشبينا هواپيما ميسازن بد بينا چتر
ميتوني براي سقوط نكردن مادربردت به خاطر رفتن برق از چتر مخصوص اين كار استفاده كني يعني همون يو پي اس خودمون ups
تو اين تاپيك در موردش صحبت شده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

magic1362
15-03-2006, 09:55
دوست عزيزم اميد خان
سلام

اگه همه چيز درست پيش رفته باشه تنها دليلي كه مي تونه منجر به پيغام خطايي كه گفتي بشه Non-Flash بودن
BIOS هستش. براي اين كار به Setup سيستم بريد و در قسمت Iwill Smart Seting گزينه BIOS Flash Protect رو از Non-Flash به Flashable تغيير بديد. در اينصورت BIOS از حالت Write Protect در مي آد. انشا الله كه كارا درست پيش ميره و BIOS سيستمت رو صحيح و سالم آپديت مي كني.

موفق باشيد

IVAN
15-03-2006, 10:05
بابا اين كه ديگه خيلي تابلو هست.واسه منم پيش اومده.مادربرد من هم Iwill هست.شما همه ي فايلها رو تو فلاپي بريز و(البته فلاپي رو هم قابل بوت كن).از روي اون سيستم رو بوت كن.بعداز اجراي فايل AWDFLASH.EXE يا همون فايل آپديت كننده،در همون مسير اول كه برنامه از شما ميخواد اسم فايل آپديت شونده رو (كه معمولا نام مدل مادربرد به اضافه ي پسوند bin هست رو بنويسيد(جهت نمونه p4e.BIN )وبعد از اون از شما سوال ميكنه بابت سيو يك نسخه از بايوس فعلي و ادامه جريانات كه اتفاق ميافته.