PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل عجیب فن کیس

H051n
29-10-2009, 00:39
دیواره ی کیس من 2 تا فن داره هردوتا هم سالم هستن وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم انگار یه لحظه برق می رسه بهشون می چرخن اما بعد از چند دور چرخیدن وا میستن نمی دونم مشکل از کجاست لطفن راهنمایی کنید ممنون

IYIostafa
29-10-2009, 12:23
سلام

دقیقا معلوم نیست که چرا یا حد اقل من نمی دانم... اما اگر فن شما برقش از مادر برد تامین میشود ، یعنی سوکتش را به مادر برد وصل کردید سعی کنید آنرا به پاور مستقیما وصل کنید اگر تبدیل در بازار پیدا نکردید سوکت( برای وصل کردن به پاور) خیلی راحت آرا خود درست کنید تا به یکی از خروجی های پاور وصل شود

( خروجی سفیدرنگ چهار خانه ای که برق هارد های غیر ساتا و یا Cd رام های غیر ساتا را تامین میکند) البته برقی که شما احتیاج دارید سه رشته آن است.

به فروشگاه لوازم کامپیوترمراجعه کنید، یک فن که مستقیم به پاور وصل میشود را نگاه کنید مشخص میشود از کدام رشته ها استفاده شده است. ( رنگ آنها را به خاطر بسپارید )

موفق باشید

pc_hex
07-11-2009, 21:53
دیواره ی کیس من 2 تا فن داره هردوتا هم سالم هستن وقتی کامپیوتر رو روشن می کنم انگار یه لحظه برق می رسه بهشون می چرخن اما بعد از چند دور چرخیدن وا میستن نمی دونم مشکل از کجاست لطفن راهنمایی کنید ممنون

سلام . احتمالن کیس شما دارای سیستم دماسنج هست . و این عملکرد امری عادی هستش که هر وقت دمای داخل کیس بالا رفت سنسور دما را به میکرو میده و میکرو درجه را مقایسه میکنه با دمای تعریف شده مادربورد وقتی برسه .کلید فن ها فعال شده و شروع به تهویه میکنند .