PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

ایمان_ایمان
23-05-2013, 10:55
سلام بچه ها کسی میدونه ماجرای بیمه نشدن ماشین های ایران خودرو چیه پلاک ماشین امده ولی میگن ایران خودرو با بیمه مشکل داره نمیتونه بیمه کنه چی کار میشه کرد؟ :n28:
ماشینم EF7LX هست. نمایندگی که تخلف کرده بود پولمو پیشه خودش نگه داشته بود 5 ماه که زدم این در اون در پولو ریخت حساب ایران خودرو پلاک الان امده ولی بیمه رو میگن اینجوریه 5 ماه ماشینم داره خاک میخوره :angry::angry::angry::angry::angry:

masooumi
23-05-2013, 11:06
سلام بچه ها کسی میدونه ماجرای بیمه نشدن ماشین های ایران خودرو چیه پلاک ماشین امده ولی میگن ایران خودرو با بیمه مشکل داره نمیتونه بیمه کنه چی کار میشه کرد؟ :n28:
ماشینم EF7LX هست. نمایندگی که تخلف کرده بود پولمو پیشه خودش نگه داشته بود 5 ماه که زدم این در اون در پولو ریخت حساب ایران خودرو پلاک الان امده ولی بیمه رو میگن اینجوریه 5 ماه ماشینم داره خاک میخوره :angry::angry::angry::angry::angry:

مشکل ایران خودرو با بیمه البرز حدود 10 روز پیش رفع شده و اگر مابه تفاوت بیمه سال 92 را پرداخت کرده اید (یک فیش حدود 180 هزارتومانی به حساب بیمه البرز) ، بیمه شما احتمالا صادر شده است. (اگر تهران هستید تشریف ببرید سازمان فروش )

من امروز بیمه نامه ماشینی که 05 اردیبهشت تحویل گرفته بودم را از نمایندگی دریافت کردم که تاریخ صدورش 22 اردیبهشت بود.

sajjad1973
23-05-2013, 18:04
دوستان من یه چیزی در رابطه با موتور ef7 بگم خودم که فعلا تو کفش موندم - سه هفته پیش که پدرم بنزین زده ( سمند ef7 مالتی پلکس بنزینی) - نمیدونم تو این بنزینه چی بوده - اصلا بنزین بوده؟ الان سه هفته هست پدرم داره با بنزینی که به ماشین زده کار میکنه درجه بنزین رسیده وسط و کیلومتر شمارش رو که همیشه بعد بنزین صفر میکنه عدد 394 کیلومتر رو نشون میده - ماشین خیلی خیلی بی صدا و نرم شده - این در حالی هست که پدرم میگه من همیشه نزدیک به دو هفته یه بار بنزین میزنم - مسیری هم که میره هیچ تغییری نکرده و جزو پر ترافیک ترین مسیر های ممکن هست که هروز میره و میاد - اما الان با گذشت سه هفته و 394 کیلومتر کارکرد تازه درجه بنزینش رسیده به وسطش -

خلاصه تنها نتیجه گیری ما این بود که احتمالا اخرین باری که بنزین زده کیفیت بنزینه خیلی بالا بوده و الته این نشون میده که موتور EF7 هم موتور بسیار خوبی هست - اگه بقیه شرایط هم درست باشه

sepsi
23-05-2013, 18:19
الان فروش فوری داره؟

masooumi
23-05-2013, 21:18
الان فروش فوری داره؟

از شنبه ظاهرا فروش فوری داره

shadows_funeral
24-05-2013, 00:13
دوستان من یه چیزی در رابطه با موتور ef7 بگم خودم که فعلا تو کفش موندم - سه هفته پیش که پدرم بنزین زده ( سمند ef7 مالتی پلکس بنزینی) - نمیدونم تو این بنزینه چی بوده - اصلا بنزین بوده؟ الان سه هفته هست پدرم داره با بنزینی که به ماشین زده کار میکنه درجه بنزین رسیده وسط و کیلومتر شمارش رو که همیشه بعد بنزین صفر میکنه عدد 394 کیلومتر رو نشون میده - ماشین خیلی خیلی بی صدا و نرم شده - این در حالی هست که پدرم میگه من همیشه نزدیک به دو هفته یه بار بنزین میزنم - مسیری هم که میره هیچ تغییری نکرده و جزو پر ترافیک ترین مسیر های ممکن هست که هروز میره و میاد - اما الان با گذشت سه هفته و 394 کیلومتر کارکرد تازه درجه بنزینش رسیده به وسطش -

خلاصه تنها نتیجه گیری ما این بود که احتمالا اخرین باری که بنزین زده کیفیت بنزینه خیلی بالا بوده و الته این نشون میده که موتور EF7 هم موتور بسیار خوبی هست - اگه بقیه شرایط هم درست باشه

اگه تهران هستید احتمالا بنزین یورو 4 زدند. بنزین یورو 4 از کیفیت بسیار بالا و بازده بالاتری از یورو 2 برخورداره. قرار بود چند هفته پیش پخشش تو تهران بعضی جایگاه ها شروع بشه.

292arman
24-05-2013, 09:44
دوستان کسی میدونه فرق داشبورد سورن با داشبور XPA چیه؟

hamed malekpour
29-05-2013, 14:42
یه سوال آیا سمندef7فیلتر گاز داره که قابل تعویض باشه؟

omid balla
02-06-2013, 09:47
سلام به اساتید محترم
می خواستم بدونم که روغنی که از ابتدا ایران خودرو ریخته (ماشینم ef7) کیفیتش چطوره و چقدر بعد باید عوض کنم آیا تو سرویس دوره ای نمایندگی مجاز روغن هم عویض می کنند ماشین من کارت طلایی 3 ستاره داره

ali.josar58
02-06-2013, 13:42
سلام دوستان گرامی
فرق سمندهایی که شماره بدنشون با df و cf شروع میشه چیه؟

mohamad skystar
02-06-2013, 15:39
سلام به اساتید محترم
می خواستم بدونم که روغنی که از ابتدا ایران خودرو ریخته (ماشینم ef7) کیفیتش چطوره و چقدر بعد باید عوض کنم آیا تو سرویس دوره ای نمایندگی مجاز روغن هم عویض می کنند ماشین من کارت طلایی 3 ستاره داره

روغن هایی که شرکت میریزه مارک ایساکو هست
تو اولین سرویس دوره ای روغن رو مجانی براتون تعویض میکنن با فیلترش
تو سرویس 20000 هزار کیلومتر یک دست لنت جلو به همراه 4 عدد شمع رایگان بهت میدن و دوباره تو سرویس 40000 کیلومتر اگر کارت طلایی وقت داشته باشه دوباره یه دست لنت و شمع بهت میدن.

shadows_funeral
02-06-2013, 21:46
سلام دوستان گرامی
فرق سمندهایی که شماره بدنشون با df و cf شروع میشه چیه؟
هیچ فرقی نداره دوست عزیز

milad00790
08-06-2013, 23:40
سلام
فایل تعمیرات موتور EF7 را برای دوستانی که این فایل را ندارند قرار میدم تا بتونند ازش استفاده کنند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ایمان_ایمان
09-06-2013, 20:56
سلام
دوستان کسی میدونه چرا من وقتی که ضبط ماشین رو خریدم و نصب کردن تا حا لا دو بار فیوز 5 آمپر سوزوند ماشین فیوز همون قسمتی که برق رو به ضبط میرسونه چیکار باید کرد دلیلش چی میتونه باشه؟
ماشینم سمند ef7 هست ضبط من هم kenwood kdc-3357 urm isj

SNOOP DOGG
13-06-2013, 10:17
سلام
دوستان موج گیر من وقتی بسته هست (پیچشومیبندم ) روی سرعت گیر میرم یه صدای قیج قیج میده ولی بازش میکنم ودرحالت آزاد قرار داره دیگه این صدا نمیده . میخوام بدونم این صدا از کجاست آخه اوجاییکه پیچ میشه رو روغنکاری کردم ولی فایده ای نداشت !!!!!

ی سوال دیگه داشتم اینکه کولر ماشین خنک میکنه ولی نه بطور قابل قبول میخواستم بدونم باید چیکار کرد که زیادتر خنک کنه ؟؟

رامینم
13-06-2013, 11:28
سوال 1: احتمالا از بولبولینگ چرخ های ماشینته.
جواب سوال 2: اب رادیاتشو زیاد بریز تا خشک نشه.

karvas
14-06-2013, 14:24
سلام
دوستان موج گیر من وقتی بسته هست (پیچشومیبندم ) روی سرعت گیر میرم یه صدای قیج قیج میده ولی بازش میکنم ودرحالت آزاد قرار داره دیگه این صدا نمیده . میخوام بدونم این صدا از کجاست آخه اوجاییکه پیچ میشه رو روغنکاری کردم ولی فایده ای نداشت !!!!!

ی سوال دیگه داشتم اینکه کولر ماشین خنک میکنه ولی نه بطور قابل قبول میخواستم بدونم باید چیکار کرد که زیادتر خنک کنه ؟؟

در مورد سوال اول ما یه glx داشتیم رو سرعت گیرا مثل همین که گفتی یه صدای قیژ قیژ میداد انگار یه چیزی زیر ماشین داره سر میخوره بردیم نمایندگی یکی دوتا پیچ پشت چرخا جلو سفت کرد درست شد

SNOOP DOGG
16-06-2013, 13:10
در مورد سوال اول ما یه glx داشتیم رو سرعت گیرا مثل همین که گفتی یه صدای قیژ قیژ میداد انگار یه چیزی زیر ماشین داره سر میخوره بردیم نمایندگی یکی دوتا پیچ پشت چرخا جلو سفت کرد درست شد

آخه تعمیرکار همون پیچارو سفت کرده صداش درومده

sepantak
17-06-2013, 07:54
سلام
(ماشینمef7 )جدیدا توان موتور خیلی افت کرده مصرف سوخت هم بالا رفته ،26000کارکرده .کسی میتونه کمک کنه؟؟

ali.josar58
17-06-2013, 08:10
درباره آب بندی ef7 پایه گازسوز لطفا راهنمایی کنید
چه کیلومتری تعویض روغن اولیه کنم؟

hossein.az
17-06-2013, 09:05
درباره آب بندی ef7 پایه گازسوز لطفا راهنمایی کنید
چه کیلومتری تعویض روغن اولیه کنم؟

روغن شرکتی اصلا کیفیت نداره
چند مورد صفری که از آشناها خریدن همه روغن کم کردن
پیشنهاد میکنم روی 1000 یا 2000 روغن ماشین رو تعویض کنید
و حتما روغن elf که برای ال 90 توصیه میشه داخل موتور بریزید .کم نمیکنه,و باعث نرمتر کارکردن موتور ماشین میشه

در مورد ال بندی هم تا 2000 تای اول دور موتور را زیاد بالا نبرید حداکثر 4000
بعد از اون هر طور خواستید گاز بدید. گر هم میتونید تا 2000 تا با بنزین باهاش برید

hossein.az
17-06-2013, 09:07
سلام
(ماشینمef7 )جدیدا توان موتور خیلی افت کرده مصرف سوخت هم بالا رفته ،26000کارکرده .کسی میتونه کمک کنه؟؟

توی قسمت عیب یابی خودرو مطرح بفرمائید

arash.taghavi
27-06-2013, 13:35
سلام.ببخشید نمیدونم سوالمو اینجا باید بپرسم یا نه اما هرچی سرچ کردم تاپیک های مرتبط با موضوع سوالم قفل بودن!
من یه سمند ef7 گرفتم.چند تا سوال داشتم!
1-فرمونش یه کم سفته نسبت به بقیه.لاستیکاش 205 هستش.یه نفر گفت بخاطر پهن بودنه لاستیک!
2-وقتی گاز میدم ماشین با یه مکث گاز میخوره.یعنی پامو که رو پدال گاز میزارم یک ثانیه بعد گاز میخوره.یه سریا میگن همه شون اینجوریه چون گازش برقیه! خواستم ببینم صحت داره این موضوع؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.مرسی

hossein.az
27-06-2013, 15:00
سلام.ببخشید نمیدونم سوالمو اینجا باید بپرسم یا نه اما هرچی سرچ کردم تاپیک های مرتبط با موضوع سوالم قفل بودن!
من یه سمند ef7 گرفتم.چند تا سوال داشتم!
1-فرمونش یه کم سفته نسبت به بقیه.لاستیکاش 205 هستش.یه نفر گفت بخاطر پهن بودنه لاستیک!
2-وقتی گاز میدم ماشین با یه مکث گاز میخوره.یعنی پامو که رو پدال گاز میزارم یک ثانیه بعد گاز میخوره.یه سریا میگن همه شون اینجوریه چون گازش برقیه! خواستم ببینم صحت داره این موضوع؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.مرسی

لاستیک موثر هست توی این مسئله ولی زیاد نه
اگر با مدلهای 91 به بعد مقایسه کردید و ماشینتون برای قبل 91 هست
طبیعی است ,مدلهای جدید هیدرولیک و توپی فرمان را تغییر دادند و باعث نرم شدنش شده

مورد 2 هم صحت داره به خاطر گاز برقی است

arash.taghavi
27-06-2013, 15:38
لاستیک موثر هست توی این مسئله ولی زیاد نه
اگر با مدلهای 91 به بعد مقایسه کردید و ماشینتون برای قبل 91 هست
طبیعی است ,مدلهای جدید هیدرولیک و توپی فرمان را تغییر دادند و باعث نرم شدنش شده

مورد 2 هم صحت داره به خاطر گاز برقی است

ماشینم مدل 89 هستش.مرسی از راهنماییتون
یه سوال دیگه!من وقتی سوییچ رو میبندم کارکرد ماشین(همون عدد که توو قسمت کیلومتر شماره) میره! اون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

hossein.az
28-06-2013, 00:59
ماشینم مدل 89 هستش.مرسی از راهنماییتون
یه سوال دیگه!من وقتی سوییچ رو میبندم کارکرد ماشین(همون عدد که توو قسمت کیلومتر شماره) میره! اون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

نه طبیعی است
همه همینطور هستند

كدخدا
28-06-2013, 12:41
دوست عزيز ماشين شما هيچ مشكلي نداره اصلا نگران نباش

كدخدا
28-06-2013, 12:45
آغا كسي ميدونه روغن گير بكس از كجاها ميتونه نشت كنه؟

كدخدا
28-06-2013, 12:52
ماشين من مدل 6/90هست روغن ريزي گيربكس داره يه بار بردم نمايندگي چندتا كاسه نمد عوض كردن فايده نداشت. سنسور كيلومتر هم چسب كاري كردن فايده نداشت . كسي ميدونه چيكار بايد بكنم؟

hossein.az
28-06-2013, 17:19
ماشين من مدل 6/90هست روغن ريزي گيربكس داره يه بار بردم نمايندگي چندتا كاسه نمد عوض كردن فايده نداشت. سنسور كيلومتر هم چسب كاري كردن فايده نداشت . كسي ميدونه چيكار بايد بكنم؟

زنگ بزنید نمایندگی مرکزی شماره 1 یا 2
نمایندگی شماره1:
10-66072000

نمایندگی شماره 2:
77344542

arash.taghavi
28-06-2013, 20:44
اقا حسین و آقای کدخدا ممنونم :-)
بازم یه سوال داشتم.مگه وقتی دنده عقب میگیری و به مانع نزدیک میشی سنسور نباید بوق بزنه؟ واسه من نمیزنه.قطع شده؟

كدخدا
29-06-2013, 07:21
از فاصله 1.5متري بوق ميزنه وقتي خيلي نزديك شدي صداي بوقش ممتد ميشه. اگه اينطوري نيست احتمالا سنسورهاي تو سپر عقب ايراد پيدا كردن. با دستمال تميزشون كن شايد بهتر شدن. البته خيلي هم چيز مهمي نيست

كدخدا
29-06-2013, 07:23
من خيلي از تهران فاصله دارم با تلفن جواب درست و حسابي نميدن . كسي هست سابقه مشكل روغن ريزي گيربكس داشته باشه؟

ali.josar58
29-06-2013, 09:28
در مورد بنزین یورو4 سوال داشتم.
موتورهای ef7 پایه گازسوز با بنزین یورو4 سازگاری دارند؟
از کسی شنیدم که میگفت اگه موتور یورو4 نباشه نباید بنزین یورو4 استفاده کرد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

كدخدا
29-06-2013, 11:12
يورو 4 يه چيزي مربوط به كاتاليست ماشينه كه بيرون از موتوره. بنزين هر چي با كيفيت تر باشه برا اين موتور بهتره. با خيال راحت استفاده كن

hossein.az
29-06-2013, 14:55
در مورد بنزین یورو4 سوال داشتم.
موتورهای ef7 پایه گازسوز با بنزین یورو4 سازگاری دارند؟
از کسی شنیدم که میگفت اگه موتور یورو4 نباشه نباید بنزین یورو4 استفاده کرد.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

استفاده از بنزین یورو 4 هیچ مشکلی نداره
یکی از دوستان میگفتند موتور باهاش بهتر کار میکنه
بنده تجربه استفاده ازش نداشتم

hossein.az
29-06-2013, 14:57
اقا حسین و آقای کدخدا ممنونم :-)
بازم یه سوال داشتم.مگه وقتی دنده عقب میگیری و به مانع نزدیک میشی سنسور نباید بوق بزنه؟ واسه من نمیزنه.قطع شده؟

ممکنه سنسور یا بوق سنسور(زیر تاقچه عقب) یا سیم اتصال مشکل پیدا کرده باشه

SNOOP DOGG
30-06-2013, 13:22
سلام چطوری بفهمم شمعها باید عوض بشه ؟؟ چه مدل شمعی باید بگیرم ؟؟
پایه گاز سوز

كدخدا
30-06-2013, 16:04
سلام چطوری بفهمم شمعها باید عوض بشه ؟؟ چه مدل شمعی باید بگیرم ؟؟
پایه گاز سوز
ميگن بعد 25000تا كاركرد بايد عوض بشه اما من كه تا حالا 60000تا باش رفتم عوض نكردم مشكلي نداره- يه مكانيك ايرانخودرو ميگفت تا زماني كه ريپ نزده ميشه باش رفت

SNOOP DOGG
01-07-2013, 09:17
مال من مدل 89 80تارفته

SNOOP DOGG
02-07-2013, 12:22
میخواستم بدونم چ نوع شمعی باید بندازم
دوپلاتین بندازم یا یطور دیگه

ali.josar58
02-07-2013, 15:13
میشه از قالپاق زانتیا برای سمند استفاده کرد؟

hossein.az
02-07-2013, 15:22
میشه از قالپاق زانتیا برای سمند استفاده کرد؟

بله رینگ هر دو 15 اینچی است

SNOOP DOGG
06-07-2013, 09:53
سلام میخوام شمع ماشینو عوض کنم
چ نوع شمعی باید بندازم

heinrich_himmler
06-07-2013, 13:29
سلام میخوام شمع ماشینو عوض کنم
چ نوع شمعی باید بندازم

اکیوم lz58
فقط بپا اصل باشه. تو جعبه سفید با آرم پژو زانتیاس. رو بدنه فلزیشم حک شده ساخت فرانسه.

SNOOP DOGG
07-07-2013, 08:31
اکیوم lz58
فقط بپا اصل باشه. تو جعبه سفید با آرم پژو زانتیاس. رو بدنه فلزیشم حک شده ساخت فرانسه.

سلام.باتعویض وایرها چقدرتموم میشه

SNOOP DOGG
07-07-2013, 08:43
دوستان معذرت. میخواستم بدونم محل تسمه تایم پایه گاز سوز کجاست ؟؟

heinrich_himmler
07-07-2013, 09:37
سلام.باتعویض وایرها چقدرتموم میشه

وایرهای EF7 یادم نیست اما اگه شبیه پژوهای معمولیه از 20 تومن تا 100 تومن الان وایر داریم. شرکتی معمولیش حدود 40 تومنه.

دوستان معذرت. میخواستم بدونم محل تسمه تایم پایه گاز سوز کجاست ؟؟

سمت چپ موتور از روبرو توی قاب پلاستیکی پشت تسمه دینام.

SNOOP DOGG
07-07-2013, 10:44
وایرهای EF7 یادم نیست اما اگه شبیه پژوهای معمولیه از 20 تومن تا 100 تومن الان وایر داریم. شرکتی معمولیش حدود 40 تومنه.

سمت چپ موتور از روبرو توی قاب پلاستیکی پشت تسمه دینام.

همون تسمه بزرگه دینامه ؟؟ قاب چرنگیه ؟؟

vb-sosol
07-07-2013, 18:23
دوستان من وقتی بنزین سوپر میزنم و بعد از چند روز بخوام در باک رو باز کنم داخل باک پر از گاز هست
یکبارم اینقدر گاز داشت که در باک را به محض اینکه بازش کردم کلی بنزین ریخت روم:n21:
وقتی هم در باک که باز میکنم و گازش در میاد انگار زیر ماشین(باک) یه صدای چرق چرق میده
انگار شیشه نوشابه که یکمی فشارش دادیم و دوباره داره به حالت قبلش برمیگرده !!!
علتش چیه ؟ چطوری برطرفش کنم؟ خطر نداره؟

heinrich_himmler
07-07-2013, 18:26
همون تسمه بزرگه دینامه ؟؟ قاب چرنگیه ؟؟

والا رنگ قابشو حفظ نیستم!!! ولی تو قاب مشکی یا خاکستری باید باشه چسبیده به موتور.

SNOOP DOGG
08-07-2013, 09:39
والا رنگ قابشو حفظ نیستم!!! ولی تو قاب مشکی یا خاکستری باید باشه چسبیده به موتور.

پیداش کردم دوتا لوله خرطومی کوچیک ازروش ردشده

hamed malekpour
08-07-2013, 14:12
یه سوال اگه دو نوع روغن هیدرولیک با مارک متفاوت تو جعبه روغن هیدرولیک بریزم مشکلی پیش میاد یا نه ؟

bijandarbari
08-07-2013, 16:45
یه سوال اگه دو نوع روغن هیدرولیک با مارک متفاوت تو جعبه روغن هیدرولیک بریزم مشکلی پیش میاد یا نه ؟

نه.موردی نداره. فقط مارک خوب و معتبر مثل بهران استفاده کنید.

كدخدا
08-07-2013, 20:47
آقا كسي نيست جواب سوال ما رو بده. روغن ريزي گيربكس دارم. با تعويض كاسه نمد و چسب كاري سنسور كيلومتر هم حل نشده

majid_sd2009
09-07-2013, 00:53
ef7 وایر نداره. قاب روی موتور رو که بردارید چهارتا کوئل اون زیر هست که با برداشتنشون میرسی به شمع.یعنی کوئل و وایر چسبیده به هم و یه مجموعه یکپارچه هست.

دوستان من وقتی بنزین سوپر میزنم و بعد از چند روز بخوام در باک رو باز کنم داخل باک پر از گاز هست
یکبارم اینقدر گاز داشت که در باک را به محض اینکه بازش کردم کلی بنزین ریخت روم:n21:
وقتی هم در باک که باز میکنم و گازش در میاد انگار زیر ماشین(باک) یه صدای چرق چرق میده
انگار شیشه نوشابه که یکمی فشارش دادیم و دوباره داره به حالت قبلش برمیگرده !!!

علتش چیه ؟ چطوری برطرفش کنم؟ خطر نداره
یعنی فقط با بنزین سوپر این مشکلو دارید؟
احتمالا به خاطر گرمی هوا هست. شما یکم بنزین بریز تو چهار لیتری و بعد بزارش توی افتاب! میبینی که تبدیل میشه به گاز و بدنده چهار لیتری هم باد میکنه.
فک کنم شما باک رو تا لب لب پر میکنید! یعنی تا بالای لوله!
من وقتی باکو پر میکنم این گاز از یه جایی نشت میکنه و توی اتاق بوی بنزین میاد! برا همین همیشه 30 لیتر میزنم.

آقا كسي نيست جواب سوال ما رو بده. روغن ريزي گيربكس دارم. با تعويض كاسه نمد و چسب كاري سنسور كيلومتر هم حل نشده

از کی دچار روغن ریزی شد؟ خود به خود اینجوری شده یا دیسک و صفحه ای چیزی عوض کردین؟
واسکازین رو تعویض و یا اضافه نکردید؟ اگه بیشتر از دو لیتر واسکازین توش باشه ممکنه از کاسه نمد و یا از پیچ بالای گریبکس روغن بده! الان دقیقا محل روغن ریزی مشخصه؟

كدخدا
09-07-2013, 02:45
ef7 وایر نداره. قاب روی موتور رو که بردارید چهارتا کوئل اون زیر هست که با برداشتنشون میرسی به شمع.یعنی کوئل و وایر چسبیده به هم و یه مجموعه یکپارچه هست.

احتمالا به خاطر گرمی هوا هست. شما یکم بنزین بریز تو چهار لیتری و بعد بزارش توی افتاب! میبینی که تبدیل میشه به گاز و بدنده چهار لیتری هم باد میکنه.
من وقتی باکو پر میکنم این گاز از یه جایی نشت میکنه و توی اتاق بوی بنزین میاد! برا همین همیشه 30 لیتر میزنم.

از کی دچار روغن ریزی شد؟ خود به خود اینجوری شده یا دیسک و صفحه ای چیزی عوض کردین؟
واسکازین رو تعویض و یا اضافه نکردید؟ اگه بیشتر از دو لیتر واسکازین توش باشه ممکنه از کاسه نمد و یا از پیچ بالای گریبکس روغن بده! الان دقیقا محل روغن ریزی مشخصه؟

از 30000تا- ديسك و صفحه عوض نكردم. الان 60000تا رفته- خود به خودي اينطوري شد- تو 40000تا واسكازين عوض كردم- دقيقا 2 ليتر ريختم

كدخدا
09-07-2013, 02:46
با سلام یک مدتی هست که من وقتی استارت میزنم یک صدای قیژ میاد انگار که استارت بخوای نگه داری ، البته زمانی پیش میاد که ماشین یک مدتی روشن نشده دوستان تجربش دارن؟ ایراد از چی میتونه باشه؟

majid_sd2009
09-07-2013, 13:21
با سلام یک مدتی هست که من وقتی استارت میزنم یک صدای قیژ میاد انگار که استارت بخوای نگه داری ، البته زمانی پیش میاد که ماشین یک مدتی روشن نشده دوستان تجربش دارن؟ ایراد از چی میتونه باشه؟

توی هوای سرد هم همین مشکل رو داشت؟
یا گریس داخل استارت کمه و یا دنده های سره فلایویل و یا دنده استارت خورده شده.

hamed malekpour
09-07-2013, 14:46
نظرتون در مورد این دو تا شمع که تو سایت آپکو است برای Ef7دوگانه سوز چییه کدوم بهتره؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ... gory&id=22 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

majid_sd2009
09-07-2013, 17:08
اون شمعی که زده پایه بلند،ب(به گفته جناب bijan darbari ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))به هیچ وجه رویef7 جواب نمیده و باعث بروز مشکل میشه!

SNOOP DOGG
10-07-2013, 08:06
دوستان ببخشید میخواستم بدونم فیلترروغن و هوای ef7 پایه گازسوز با بقیه سمندها فرق داره ؟؟

majid_sd2009
11-07-2013, 02:41
فیلتر روغن رو فک نکنم فرق کنه. ولی هوا فرق میکنه.شبیه tu5هست ولی بزرگتره.

hossein.az
11-07-2013, 09:07
دوستان ببخشید میخواستم بدونم فیلترروغن و هوای ef7 پایه گازسوز با بقیه سمندها فرق داره ؟؟
هر دو با xu7 فرق میکنه .فیلتر هوا ef7 با فیلتر 206 یکی ولی باید کمی از کنارش بریده بشه

hamed malekpour
20-07-2013, 10:16
یه مشکلی دارم ماشین من مدلش1388ef7و هر هفته آب رادیات کم می کنه یعنی وقتی در رادیات را باز می کنم ضد یخ را نمی بینم وروش آب می ریزم چی کار کنم؟

arash.taghavi
22-07-2013, 10:20
دوستان یه سوال داشتم! من وقتی با ماشین حرکت میکنم (مخصوصا سرعت بالا) آمپر آب میاد رو درجه ی یک.اما وقتی وایمیسم میاد نزدیک وسط! بعد اینکه فن ماشین عادی میچرخه(یعنی مثل 405 نمیره رو دور تند) .وقتی هم ماشینو خاموش میکنم هیچوقت فنش روشن نمیمونه!
خواستم بدونم مشکلی داره یا همه این شکلی هستن!

hossein.az
22-07-2013, 15:08
یه مشکلی دارم ماشین من مدلش1388ef7و هر هفته آب رادیات کم می کنه یعنی وقتی در رادیات را باز می کنم ضد یخ را نمی بینم وروش آب می ریزم چی کار کنم؟

اگه ماشینتون خیلی گرم میکنه و درجه هم بالا میاد
و همین مشکل توی مسافت 1000 کیلومتر هی تکرار میشه
و مداوم آب کم میشه و آب داخل رادیاتور غلیظ میشه
مشکل از تاب داشتن سرسیلندر هست

hossein.az
22-07-2013, 15:10
دوستان یه سوال داشتم! من وقتی با ماشین حرکت میکنم (مخصوصا سرعت بالا) آمپر آب میاد رو درجه ی یک.اما وقتی وایمیسم میاد نزدیک وسط! بعد اینکه فن ماشین عادی میچرخه(یعنی مثل 405 نمیره رو دور تند) .وقتی هم ماشینو خاموش میکنم هیچوقت فنش روشن نمیمونه!
خواستم بدونم مشکلی داره یا همه این شکلی هستن!

عادیه
حرارت موتور EF7 کلا زیاده

arash.taghavi
22-07-2013, 18:50
عادیه
حرارت موتور EF7 کلا زیاده
درسته.بعد اینکه بهتر نیست قبل از خاموش شدن ماشین مثلا 2 دقیقه ماشین درجا کار کنه تا دماش بیاد پایین بعد خاموش کنم؟یا اینکه با همون دما خاموش کنم؟

TAEL
28-07-2013, 22:23
درسته.بعد اینکه بهتر نیست قبل از خاموش شدن ماشین مثلا 2 دقیقه ماشین درجا کار کنه تا دماش بیاد پایین بعد خاموش کنم؟یا اینکه با همون دما خاموش کنم؟

با همون دما خاموش کن.

كدخدا
28-07-2013, 22:50
دوستان سلام . من سمند ef7 مدل 6/90 دارم. وقتي رو گاز رانندگي مينم موقع توقف يا پشت سرعت گير يه صداي غور غور از تو رگلاتور گاز مياد. چك كردم رابطاش به بدنه برخورد نميكنه . پايه رگولاتور هم يه بار عوض كردم يه چند روزي درست بود دوباره صدا ميده. كسي ميدونه بايد چيكار كنم؟

كدخدا
28-07-2013, 22:56

از 30000تا- ديسك و صفحه عوض نكردم. الان 60000تا رفته- خود به خودي اينطوري شد- تو 40000تا واسكازين عوض كردم- دقيقا 2 ليتر ريختم

arash.taghavi
05-08-2013, 11:02
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم! چراغ چک روشن شده نمایندگی دیاگ زدم گفت مربوط به گازه! یا نشتی داری یا رگلاتور گازت مورد داره
منم الان شهرستانم هیچ کس دست به EF7 نمیزنه.خواستم بپرسم خودم نمیتونم چکش کنم؟ کار تعمیرکاره؟؟ ممنون

arash.taghavi
07-08-2013, 12:44
کسی نبود جوب مارو بده؟:n27:

mohamad skystar
07-08-2013, 13:20
ببخشید یه سوال دیگه هم داشتم! چراغ چک روشن شده نمایندگی دیاگ زدم گفت مربوط به گازه! یا نشتی داری یا رگلاتور گازت مورد داره
منم الان شهرستانم هیچ کس دست به EF7 نمیزنه.خواستم بپرسم خودم نمیتونم چکش کنم؟ کار تعمیرکاره؟؟ ممنون

دوست من موتور EF7 رو نمیشه دستکاریش کرد اگه مشکلی پیدا کنه ماشین به راحتی چند ماه میخوابه.
اگر گفتن مشکل از گازه ببرید نمایندگی های شهرتون که کار گاز هم انجام میدن در غیر این صورت باید ببری نمایندگی های مراکز استان ها.

arash.taghavi
10-08-2013, 19:56
آقا محمد ممنون از کمکت! من هر روز با این سمند مشکل دارم!
امروز فهمیدم که از پیچ هواگیری موتور(همون که آچار آلن میخوره) آب نشت میکنه! پیچ رو سفت کردم! اینقدر که برید!
عوض کردم پیچو ولی بازی خیلییییی کم نشتی داره! واشر مسی هم انداختم زیرش آب بندی نشد!
شما نظری واسه آب بندیش ندارین؟
میترسم واشر بسوزونم آخر!

arash.taghavi
10-08-2013, 20:02
مکانیک گفت اون نشتی مهم نیست! مهم اینه که هوا میگیره و واشرت میسوزه!
فن ماشین هم گاهی روشن میشه! اما امروز ماشین 10 دقیقه درجا کار کرد ولی روشن نشد! ممنون میشم راهنمایی کنید
این مشکل حل نشه دیگه میفروشمش بخدا
یک ماهه اسیر شدم سر این مشکلات کوچیک و تکراری

mohamad skystar
10-08-2013, 23:47
مکانیک گفت اون نشتی مهم نیست! مهم اینه که هوا میگیره و واشرت میسوزه!
فن ماشین هم گاهی روشن میشه! اما امروز ماشین 10 دقیقه درجا کار کرد ولی روشن نشد! ممنون میشم راهنمایی کنید
این مشکل حل نشه دیگه میفروشمش بخدا
یک ماهه اسیر شدم سر این مشکلات کوچیک و تکراری

در مورد 10 دقیقه درجا کارکردن عموما درجه
حرارت تا روشن شدن فن ها بالا نمیره مگر اینکه کولر رو
روشن کنید.
ماشین شما فکر کنم مدل 90 یا 91 باشه درسته؟
اگر دیدین واقعا داره اذیت میکنه تا مشکلات بیشتر نشده
ماشین رو عوض کنید.

light
12-08-2013, 08:13
یکی میشه بگه پایه گاز سوز چیه و قضییه اش چیه ؟

hossein.az
12-08-2013, 13:20
یکی میشه بگه پایه گاز سوز چیه و قضییه اش چیه ؟

منظور از پایه گازسوز این است که برای سوخت گاز بهینه شده
سوخت اصلی گاز نیست و همان بنزینه

hamed malekpour
12-08-2013, 14:33
یه مشکل چند روزی می شه که یه صدای جیر جیر نازک از جلو ماشین میاد ووقتی فرمون را یکمی به چپ می چرخونم صدا زیاد می شه به نظرتون مشکل از کجاست واحساس می کنم پدال ترمز سفت شده؟

iranpcl
25-08-2013, 16:56
کسی از آپشن های سمند خبر داره؟

omid heidari
03-09-2013, 12:53
پایه گازسوز یعنی با گاز روشن میشه ولی ماشینی که پایه گاز سوز نباشه ودوگانه معمولی باشه استارت با بنزین انجام میشه اگه پایه گاز سوز حتی مدت طولانی بنزین نزنی دچار مشکل نمیشه برعکس مدل دوگانه معمولی و برخلاف حرف دوستمون سوخت اصلی در ماشین پایه گاز سوز گاز است من EF7 دارم که روی گاز رونتر کار میکنه و حتی سرعتشم بیشتره

omid heidari
03-09-2013, 12:54
تقریبا اکثر این ماشین ها این مشکل دارن ولی من که هرجا بردم حل نشد ولی مشکل جدی نیست

hossein.az
03-09-2013, 13:18
ایا نشتی روغن ef7 درست شدنی هست یا نه؟

نشتی روغن اویل ماژول ef7 حل شدنی است

hossein.az
03-09-2013, 13:23
پایه گازسوز یعنی با گاز روشن میشه ولی ماشینی که پایه گاز سوز نباشه ودوگانه معمولی باشه استارت با بنزین انجام میشه اگه پایه گاز سوز حتی مدت طولانی بنزین نزنی دچار مشکل نمیشه برعکس مدل دوگانه معمولی و برخلاف حرف دوستمون سوخت اصلی در ماشین پایه گاز سوز گاز است من EF7 دارم که روی گاز رونتر کار میکنه و حتی سرعتشم بیشتره

دوست عزیز سوخت اصلی بنزین هست
اصلا گاز قابلیت احتراقی در حد استارت خوردن موتور نداره
بنده ef7 داشتم
دلیل اینکه روی گاز هم روونتر از دوگانه های دیگه کار میکنه اینکه که در جایی که فشار بخواد به موتورش بیاد
با ترکیب کمی بنزین ,گاز رو مصرف میکنه

omid heidari
03-09-2013, 13:26
دوست عزیز سوخت اصلی بنزین هست
اصلا گاز قابلیت احتراقی در حد استارت خوردن موتور نداره
بنده ef7 داشتم
دلیل اینکه روی گاز هم روونتر از دوگانه های دیگه کار میکنه اینکه که در جایی که فشار بخواد به موتورش بیاد
با ترکیب کمی بنزین ,گاز رو مصرف میکنه

من مدت طولانی بنزین نزدم ولی ماشین به همون ترتیب قبل با گاز روشن میشد و در مورد اینکه میگید گاز قابلیت احتراق نداره برای استارت باید عرض کنم حتی ماشین های دوگانه معمولی هم اگه بنزین نداشته باشن با گاز روشن میشن این یکی از چند متخصص پرسیدم

hossein.az
03-09-2013, 13:41
من مدت طولانی بنزین نزدم ولی ماشین به همون ترتیب قبل با گاز روشن میشد و در مورد اینکه میگید گاز قابلیت احتراق نداره برای استارت باید عرض کنم حتی ماشین های دوگانه معمولی هم اگه بنزین نداشته باشن با گاز روشن میشن این یکی از چند متخصص پرسیدم

احتیاج به پرسش از متخصص نیست توی دفترچه خودرو هم ذکر کرده
در یکسری از مواقع اضطراری با نگه داشتن کلید CNG و چرخاندن سوئیچ با چند استارت ماشین روشن میشه
البته در موارد ضروری والا به موتور ماشین آسیب وارد میشه

در مورد اول هم احتمالا ته باک بنزین برای استارت خوردن بوده والا روشن نمیشه
صدای رگلاتور گاز در EF7 کاملا مشخص و مشهوده
کافیه وقتی ماشین را روشن میکنید به صدای موتور دقت کنید بعد از چند ثانیه تازه رگلاتور به صدا در میاد و در ابتدا روی بنزین داره کار میکنه تا 10- 20 ثانیه

omid heidari
03-09-2013, 13:55
احتیاج به پرسش از متخصص نیست توی دفترچه خودرو هم ذکر کرده
در یکسری از مواقع اضطراری با نگه داشتن کلید CNG و چرخاندن سوئیچ با چند استارت ماشین روشن میشه
البته در موارد ضروری والا به موتور ماشین آسیب وارد میشه

در مورد اول هم احتمالا ته باک بنزین برای استارت خوردن بوده والا روشن نمیشه
صدای رگلاتور گاز در EF7 کاملا مشخص و مشهوده
کافیه وقتی ماشین را روشن میکنید به صدای موتور دقت کنید بعد از چند ثانیه تازه رگلاتور به صدا در میاد و در ابتدا روی بنزین داره کار میکنه تا 10- 20 ثانیه

میشه 1 منبع معتبر برای حرفاتون معرفی کنی اخه نمیتونم قانع بشم

shadows_funeral
03-09-2013, 21:22
روی گاز روشن شدن ربطی به پایه گازسوز نداره بلکه مدل ecu هست که تعیین می کنه ماشین می تونه با گاز روشن شه یا خیر. برخی مدل های Ef7 چون ecu متفاوت دارن روی گاز روشن نمی شن.

shadows_funeral
03-09-2013, 21:27
پایه گاز سوز یعنی اینکه موتور ماشین با گاز هم بدون آسیب مانند بنزین کار می کنه. در واقع اگه علمی بخواهیم بگیم سوخت اصلی گاز هست. چون دمای احتراق گاز بالاتر از بنزین هستش اگه موتوری توانایی کار با گاز رو داشته باشه توانایی کار با بنزین رو هم داره. اما موتورهای معمولی دوگانه بعد از مدتی باید برخی قطعات موتوریشون عوض بشن به اصطلاح خوردگی پیدا می کنن که دلیلش دمای بالای احتراق گازه.
همونطوری هم که گفتم روشن شدن ماشین با گاز هیچ ربطی به اینکه پایه گاز سوز باشه یا نباشه نداره. مربوط به مدل و نوع ecu هستش. توی برخی مدلها (چه دوگانه چه پایه گازسوز) ecu توانایی اینکه ماشین رو با گاز روشن کنه داره و توی بعضی ها نداره.
اما در کل به علت کیفیت پایین قطعات و همچنین سرد بودن موتور روشن کردن ماشین با گاز توصیه نمی شه. (به علت دمای بالایی که ایجاد می کنه)

hossein.az
03-09-2013, 23:53
روی گاز روشن شدن ربطی به پایه گازسوز نداره بلکه مدل ecu هست که تعیین می کنه ماشین می تونه با گاز روشن شه یا خیر. برخی مدل های Ef7 چون ecu متفاوت دارن روی گاز روشن نمی شن.

بله حرف شما کاملا درسته
این بحث ecu هم من در جایی دیگه در همین تاپیک مطرح کرده بودم

تفاوت های ecu هایی که در خودروهای دوگانه سوز و یا پایه گازسوز ایرانی بکار برده میشه
اینکه یکسری بهصورت اتوماتیک ماشین رو بعد از روشن شدن روی گاز میبرند, که در این سری ecu ها هم ماشین با بنزین روشن شده و بعد از 20تا 30 ثانیه روی گاز میروند
به طور مثال تمامی ecu های موتور های پایه گازسوز ef7 و پژو 405 و پارس های دوگانه اواخر 88 تا مردادماه 89

و نوع دیگه ecu ها به این صورت هستند که ماشین بعد از استارت خوردن و روشن شدن تنها در صورتی که راننده دکمه ی cng را بزند روی گاز خودرو ادامه مسیر میده
مثال این موارد تمامی مدلهای سمند xu7 دوگانه , 405 ها و پارسهای دوگانه مدل نیمه دوم 89 به بالا

مدل ecu های خودروهای دوگانه فقط در طریقه روی گاز رفتن متفاوتند و نه در استارت خوردن

hossein.az
03-09-2013, 23:58
پایه گاز سوز یعنی اینکه موتور ماشین با گاز هم بدون آسیب مانند بنزین کار می کنه. در واقع اگه علمی بخواهیم بگیم سوخت اصلی گاز هست. چون دمای احتراق گاز بالاتر از بنزین هستش اگه موتوری توانایی کار با گاز رو داشته باشه توانایی کار با بنزین رو هم داره. اما موتورهای معمولی دوگانه بعد از مدتی باید برخی قطعات موتوریشون عوض بشن به اصطلاح خوردگی پیدا می کنن که دلیلش دمای بالای احتراق گازه.
همونطوری هم که گفتم روشن شدن ماشین با گاز هیچ ربطی به اینکه پایه گاز سوز باشه یا نباشه نداره. مربوط به مدل و نوع ecu هستش. توی برخی مدلها (چه دوگانه چه پایه گازسوز) ecu توانایی اینکه ماشین رو با گاز روشن کنه داره و توی بعضی ها نداره.
اما در کل به علت کیفیت پایین قطعات و همچنین سرد بودن موتور روشن کردن ماشین با گاز توصیه نمی شه. (به علت دمای بالایی که ایجاد می کنه)

تمام تعاریف بالا به معنی بهینه شدن کاملا منطقی ef7 برای گاز است ,تا مثل بقیه موتورها گاز باعث آسیب زدن بهش در درازمدت نشود
و منظور و مقصد اصلی از بیان "پایه گازسوز" و یا بیان "سوخت اصلی گاز" همین است

hossein.az
04-09-2013, 00:02

منبع اصلی طبق گفته خودتون متخصص خودروست
برای اطمینان از حرفهای بنده بعد چندین سال سروکار داشتن با این ماشین
میتونید کارهایی که بتون گفتم را انجام بدید: به صدای رگلاتور گاز دقت کنید مشخصه
اگر باز هم قانع نشدید ,میتونید فیش پمپ بنزین ماشین را بکشید تا قانع بشید ماشین بدون بنزین روشن نمیشه
مگر همون شرایط اضطراری که در دفترچه خودروتون هم قید شده

mohammad2565
09-09-2013, 10:51
آیا مشکل روغن ریزی اویل ماژول ef7 با تعویض یا تعمیر درست میشه یا نه؟ آیا این مشکل مدل 92 هم داره یا نه؟ lمشخصات خرابی دسته موتور چیه؟ به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم

hossein.az
09-09-2013, 11:21
آیا مشکل روغن ریزی اویل ماژول ef7 با تعویض یا تعمیر درست میشه یا نه؟ آیا این مشکل مدل 92 هم داره یا نه؟ lمشخصات خرابی دسته موتور چیه؟ به سوالاتم پاسخ بدید ممنون میشم

بله با تعمیر و تعویض پک قابل حل میشه
بله این مشکل رو 92 هم دارند اما همه دارای مشکل نیستند
کوبیدن موتور و زدن ضربه به اتاق در دنده دادن ,تکون ماشین در حالت درجا , عکسشو ندارم اما اگه توی نت سرچ کنید عکس دسته موتور خراب ef7 هست . که یکی از مشخصات خرابی همون ظاهر وپاره شدن دسته موتوره

sepantak
09-09-2013, 17:09
وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه

hossein.az
10-09-2013, 00:04
وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه

منم همین مشکل رو داشتم
بردم چندتا نمایندگی ولی جواب درستی نگرفتم
به نظرم اصلا روش حساس نباش

afshin b
10-09-2013, 10:44
سلام دوستان
من یه EF7 دوگانه سوز مدل 91 گرفتم. چندتا سوال داشتم.
1. گاز این ماشین برقی هست؟ اگه آره، سیمی کنم بهتره؟ و اینکه هزینش چقدره.
2. برای این ماشین بهتره از بنزین سوپر استفاده بشه؟
3. دو ماه از کارت طلاییش مونده، بنظرتون لنت ترمزی که نمایندگی میزنه خوبه یا از بیرون تهیه کنم بهتره؟
کلا هم اگه توصیه ای داشتین خوشحال میشم بشنوم.
سپاس

hossein.az
10-09-2013, 16:28
سلام دوستان
3. دو ماه از کارت طلاییش مونده، بنظرتون لنت ترمزی که نمایندگی میزنه خوبه یا از بیرون تهیه کنم بهتره؟
سپاس

گاز برقیست. نخیر به سیستم برقی این خودرو اصلا دست نزنید باعث دردسر میشه و از طرفی ماشین از گارانتی خارج میشه
اگر از بنزین سوپر استفاده بشه بهتره
نه از همون لنت نمایندگی استفاده کنید

havzhini
10-09-2013, 17:39
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه ولی مرتبط ترین تاپیک با مشکلم
ما یه سمند
EF7 داریم که واژگون شده و کاملا داغون
مدل 91 هست و کارت طلایی هم داره
حالا سوالم اینه شرایط تعویض خودرو چطور هست و چقدر زمان میبره پروسه تحویل خودرو جدید
و ممکنه خودرو رو تعویض نکنن و بگن باید اتاق عوض بشه و تعمیر بشه؟
کلا وضعیت این کارت طلایی چطوری هست؟

Pourya-pc
10-09-2013, 18:30
نمیدونم جای سوالم اینجاست یا نه ولی مرتبط ترین تاپیک با مشکلم
ما یه سمند
EF7
داریم که واژگون شده و کاملا داغون
مدل 91 هست و کارت طلایی هم داره
حالا سوالم اینه شرایط تعویض خودرو چطور هست و چقدر زمان میبره پروسه تحویل خودرو جدید
و ممکنه خودرو رو تعویض نکنن و بگن باید اتاق عوض بشه و تعمیر بشه؟
کلا وضعیت این کارت طلایی چطوری هست؟
دوسال پیش همچین اتفاقی برای پسر عمه ام پیش آمد و سمند صفر رو چپ کرد ، با کارت طلایی ماشین رو عوض نکردند ، 80 درصد هزینه تعمیر خودرو رو بهشون دادن .
برای شما هم احتمالا همینطور است ، ماشین رو بعید است که عوض کنند مگر بیمه خصوصی بدنه داشته باشید .

havzhini
10-09-2013, 19:05
دوسال پیش همچین اتفاقی برای پسر عمه ام پیش آمد و سمند صفر رو چپ کرد ، با کارت طلایی ماشین رو عوض نکردند ، 80 درصد هزینه تعمیر خودرو رو بهشون دادن .
برای شما هم احتمالا همینطور است ، ماشین رو بعید است که عوض کنند مگر بیمه خصوصی بدنه داشته باشید .
توی شرایط نوشته از بیشتر از 60% به ماشین خسارت بخوره باید تعویض کنن

ولی واقعا گیج شدم با این فرمولا!

الان من واقعا نفهمیدم این فرمول چیه
یعنی اوراق ماشین مال صاحب ماشین هست باید خودش ببره بفروشه و فقط خسارت رو بر اورد میکنن
باقی داستان رو هرجوری میخوام بنویسیم واقعا با عقل جور در نمیاد
یعنی از ماشین صفر فقط خسارتی که کارشناس تعیین میکنه رو باید بریزی حساب و اوراق رو خودت باید بفروشی + مابه تفاوت قیمت روز +20% کسر خسارت رو هم باید خودت بدی
یا جوری دیگه هست من درست نفهمیدم

Pourya-pc
10-09-2013, 19:23
توی شرایط نوشته از بیشتر از 60% به ماشین خسارت بخوره باید تعویض کنن

ولی واقعا گیج شدم با این فرمولا!

الان من واقعا نفهمیدم این فرمول چیه
یعنی اوراق ماشین مال صاحب ماشین هست باید خودش ببره بفروشه و فقط خسارت رو بر اورد میکنن
باقی داستان رو هرجوری میخوام بنویسیم واقعا با عقل جور در نمیاد
یعنی از ماشین صفر فقط خسارتی که کارشناس تعیین میکنه رو باید بریزی حساب و اوراق رو خودت باید بفروشی + مابه تفاوت قیمت روز +20% کسر خسارت رو هم باید خودت بدی
یا جوری دیگه هست من درست نفهمیدم

اینجور که نوشته قیمت تمام شده ماشین در موقع خرید ملاک محاسبه است ، مثلا ماشین شما در زمان خرید 19 ملیون تومان بوده و حالا 27 ملیون شده که این وسط یک هزینه 8 ملیونی روی دست شماست + 20 درصد از کل خسارت به عهده شماست ، یعنی دقیقا قانون بیمه بدنه .
اگر ماشین شما برای تعویض حساب شود 20 درصد قیمت کل ماشین رو هم باید بپردازید ( 20 درصد 19 ملیون که میشه 2.800 ، اونجا هم 8 ملیون باید بپردازید که حدود 11 ملیون تومان میشود )

havzhini
10-09-2013, 20:04
اینجور که نوشته قیمت تمام شده ماشین در موقع خرید ملاک محاسبه است ، مثلا ماشین شما در زمان خرید 19 ملیون تومان بوده و حالا 27 ملیون شده که این وسط یک هزینه 8 ملیونی روی دست شماست + 20 درصد از کل خسارت به عهده شماست ، یعنی دقیقا قانون بیمه بدنه .
اگر ماشین شما برای تعویض حساب شود 20 درصد قیمت کل ماشین رو هم باید بپردازید ( 20 درصد 19 ملیون که میشه 2.800 ، اونجا هم 8 ملیون باید بپردازید که حدود 11 ملیون تومان میشود )

از لحاظ ضرر و افت قیمت که باید خودمون بدیم که مشخصه ماجرا
بیشتر این برام سوال شده ایا ماشین اسقاطی که الان پارکینگه رو باید خودمون بفروشیم ؟
یا گارانتی خودش بر میداره وفقط افت قیمتش رو حساب میکنه بعلاوه مابتفاوت قیمت روز واریز میکنی برای ماشین جدید

sepantak
10-09-2013, 21:51
وقتی یه مدتی موتور خاموشه بعد روشنش که می کنم صدایی مثل اینکه دو تا فلز به هم ساییده مشن میده وقتی که موتور حسابی گرم میشه صدا هم برطرف میشه،روغن ماشین رو تازه عوض کردم توتال 10/40.کسی میتونه راهنمایی بکنه.ممکنه عیب کجا باشه؟

mohammad2565
10-09-2013, 22:51
سلام من امروز ماشینو بردم نمایندگی با کلی رشوه و بحث واشرای اویل ماژرل رو بدون نوبت و درخواست عوض کردن و 5.5 لیتر روغن برام ریختن این برا ماشین زیاد نیستو آسیب نمیزنه؟

shadows_funeral
11-09-2013, 08:44
سلام دوستان
سپاس
سلام. گاز Ef7 دوگانه برقی هست. نمی شه سیمیش کرد. دردسر داره ماشین هم با مشکل مواجه میشه. حتما از بنزین سوپر استفاده کنید. من خودم یه مدت بنزین معمولی استفاده می کردم رو این ماشین بعد مدتی صدای موتور بالا رفت بعدش هم پمپ بنزین سوزوند. همش هم بخاطر بنزین معمولی هستش. تازه بنزین سوپر هم کاملا اکتان مورد نیاز این موتور رو تامین نمی کنه اما بهتر از معمولی هستش. لنتی که نمایندگی می اندازه افتضاحه . کارت طلایی هم بیشتر بجای بیمه بدنه کاربرد داره دوست من و الا قطعاتی که ایران خودرو بابت کارت طلایی روی ماشین می اندازه کیفیت واقعا افتضاحی داره. ولی اگه می خواین ماشینتون رو بیمه بدنه کنید کارت طلایی خدمات بهتری داره.
یه توصیه اینکه تا گارانتی ماشینتون تموم نشده یه بار بدین بیرون با روغن مرغوب (10W40) مثل ELF یا ادینول تعویض روغن انجام بدن. با ماشین برونید و ازش کار بکشید تا ببینید اویل ماژولتون مشکل پیدا می کنه یا نه (احتمالا می کنه. ) اونوقت تا گارانتی تموم نشده ببرید براتون تعویضش کنن. خود من الان 4 ماهه منتظر اویل ماژول، پمپ شیشه شور (!!!!) و جعبه فرمان هستم هنوز براشون قطعه نیومده. اونم تهران نمایندگی مرکزی 1.

ess_1362
11-09-2013, 10:13

شاید بی ربط باشه ولی اگر به فرض شما ماشین را امروز 25 تومن خریدی و مثلا چند ماه دیگه قیمتش کشید پایین و تصادف کردی باز هم همین قانون اجرا میشه؟

havzhini
11-09-2013, 11:50
شاید بی ربط باشه ولی اگر به فرض شما ماشین را امروز 25 تومن خریدی و مثلا چند ماه دیگه قیمتش کشید پایین و تصادف کردی باز هم همین قانون اجرا میشه؟
چیزی که توی شرایط کارت طلایی نوشته مثل اینکه اینطور باشه
ولی بیمه جایی نمیخوابه اب زیرش بره هرجوری شده بیمه ضرر نمیکنه

الان واقعا اعصاب من بهم ریخته معلوم نیست میخوان چیکار کنن
به نظرم اگه خسارت بگیریم و ماشین رو بفروشیم و خودمون بریم از بازار ماشین بگیریم وضعیت بهتر باشه تا بیمه بخواد تعویض کنه

mohammad2565
11-09-2013, 12:37
کسی نیست جواب مارو بده؟

mohammad2565
11-09-2013, 12:38
کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟/
سلام من امروز ماشینو بردم نمایندگی با کلی رشوه و بحث واشرای اویل ماژرل رو بدون نوبت و درخواست عوض کردن و 5.5 لیتر روغن برام ریختن این برا ماشین زیاد نیستو آسیب نمیزنه؟

hossein.az
11-09-2013, 15:53
کسی نیست جواب مارو بده؟؟؟/

نخیر . چون اویل ماژول باز شده اون .5 لیتر روغن اضافی به اون خاطر هست
هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
در حالت عادی هم تعویض روغن با فیلتر 5 لیتر روغن میخواد

havzhini
14-09-2013, 13:38
قیمت اتاق سمند چنده؟مدل 11/91
کلا سمند چپی اتاقش عوض بشه چقدر حدود خرجش میشه اگه بقیه قطعات سالم باشه؟
ارزش داره اصلا اتاق عوض بشه؟

SNOOP DOGG
15-09-2013, 14:57
سلام میخواستم بدونم تسمه تایم پاورگریپ چطوری هستش ؟؟

hossein.az
17-09-2013, 10:52
سلام میخواستم بدونم تسمه تایم پاورگریپ چطوری هستش ؟؟

مارک بدی نیست
ولی احتمال تقلبی بودنش هست .
پیشنهاد میکنم همون مدل ایساکویی راخرید کنید
پاور گریپ قیمتش توی حدود 150 تومنه
ایساکویی 250 تا 280 تومن

hamed malekpour
23-09-2013, 17:57
وقتی که با ماشین دنده عقب می روم دیگه صدای بیپ نمیاد کجا را باید تست کنم ومشکل را پیدا کنم؟

100ra
28-09-2013, 14:33
سلام دوستان.من یه سمند ای اف 7 خریدم مدل 87 هستش ازش راضی هستم ولی جدیدا یه مشکلی واسم بیش اومده.صدای تق تق از موتور به گوش میرسه و چراغ چک همیشه روشنه.کد خطا سنسور میل بادامک میده.راستی اینم بگم یه ده روزی میشه تو جاده میرفتم چراغ خاموش میشد ولی الان وقتی ترمز میگیرم یا دور میخوام بزنم سمت راننده میگه فشار روغن کمه و چراغ روغن و استب روشن میشه.مکانیک میگه از میل سوباب هست که صدا میده.از دوستان میخوام راهنمایی کنن که واقعا از میل سوبابه؟ شمع ها و رله ها و کوعیل ها همه چک شدن:n03::n03::n03:

land-dreams
29-09-2013, 10:36
دوستان من یه سوالی دارم که میخوام راهنماییم کنید،این سیستم گویا و مولتی پلکس توی سمند چه تفاوتی با هم دارن؟و اصلا کدومشون بهتره ،چون میخوام ای اف 7 بگیرم،ازتون میخوام راهنماییم کنید

hossein.az
29-09-2013, 10:44
دوستان من یه سوالی دارم که میخوام راهنماییم کنید،این سیستم گویا و مولتی پلکس توی سمند چه تفاوتی با هم دارن؟و اصلا کدومشون بهتره ،چون میخوام ای اف 7 بگیرم،ازتون میخوام راهنماییم کنید

هر کدوم یکسری مزایا و معایب داره
مولتی تمام ارور هارو میزنه به روز تره و زیباتره

سیستم گویا عیب های برقی نداره و وصل کردن لوازم برقی روی خودرو بدون هیچ مشکلی انجام میشه + اینکه سیستم هم سنخگوست و خیلی ها این مورد را میپسندند

vb-sosol
02-10-2013, 15:24
دوستان ef7 گیربکس اتوماتیک هم داره؟
اگه داره تفاوت قیمتش با معمولی چقدره؟

mohamad skystar
02-10-2013, 18:01

نه دوست عزیز
هنوز برای موتور EF7 گیربکس اتوماتیک تعبیه نشده.

shadows_funeral
02-10-2013, 21:09
نه خیر. متاسفانه هنوز ایران خودرو نتونسته برای موتور قدیمی XU7 هم گیربکس مناسب دستی تولید کنه. گیربکس اتوماتیک اونم برای موتور EF7 که کلی جلوتر از اینهاست.

farzadmaham
06-10-2013, 11:49
سلام
ببخشید برای اینکه حرکت سمند نرم باشه باید لاستیکهای فابریکشو عوض بکنیم؟یا لاستیکهایی که روی ماشین صفر هست خوبه ونیاز به تعویض نداره؟

mohamad skystar
07-10-2013, 23:43
سلام
ببخشید برای اینکه حرکت سمند نرم باشه باید لاستیکهای فابریکشو عوض بکنیم؟یا لاستیکهایی که روی ماشین صفر هست خوبه ونیاز به تعویض نداره؟

لاستیک های فابریک که شرکت میزاره رو خودروهاش الان دیگه یا ایرانی هستن یا چینی که کیفیت و استحکام و کارایی نمونه های ژاپنی یا کره ای رو نداره
عموما لاستیک های ماشین رو بلافاصله بعد از خرید عوض میکنن.
برای مشاوره و خرید لاستیک به تاپیک خودش سر بزنید:

راهنمای خرید لاستیک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsenjxj
11-10-2013, 21:06
سلام دوستان:
سمند ef7 دوگانه با سمند ef7 دوگانه یورو 4 چه تفاوتی داره اگه میشه دقیقا تفاوت ها را بفرمایید.
اوناییکه یورو 4 هستند برای مصرف کننده چه مزایایی داره که قیمتش گرونتر هست؟

mohsenjxj
16-10-2013, 11:42
سلام دوستان:
سمند ef7 دوگانه با سمند ef7 دوگانه یورو 4 چه تفاوتی داره اگه میشه دقیقا تفاوت ها را بفرمایید.
کسی نبود جواب بده؟

mohsenjxj
16-10-2013, 11:49
و یه سوال دیگه اونم اینه که یکی از بستگان بنده سمند ef7 دوگانه سوز مدل 92 تازه تحویل گرفته ، نمیدونم چرا بعضی مواقع مثلا تو دنده یک که بهش گاز میدی و میخوای حرکت کنی خود بخود گاز میخوره تا اینکه کلاج را بالا بیاری و دور موتور بیاد پایید؟ تا حالا کسی این مشکل را داشته و بنظرتون ایراد از چی میتونه باسه؟

sepantak
18-10-2013, 22:33
سلام دوستان
ماشینم مدل 91،دیروز یه مسیر 25 کیلومتری رو رانندگی کردم وقتی که توقف کردم موتور به شدت لرزش داشت طوری که اتاق ماشین تکون میخورد و فرمون کلی لرزش داشت.ماشین رو خاموش کردم بعد از نیم ساعت که خاموش بود روشن کردم که ماشین ببرم پیش یه مکانیک که دیدم ماشین خوب کار میکنه هم رو گاز و هم بنزین،کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟؟
با تشکر

mohsenjxj
19-10-2013, 21:33
سلام دوستان
ماشینم مدل 91،دیروز یه مسیر 25 کیلومتری رو رانندگی کردم وقتی که توقف کردم موتور به شدت لرزش داشت طوری که اتاق ماشین تکون میخورد و فرمون کلی لرزش داشت.ماشین رو خاموش کردم بعد از نیم ساعت که خاموش بود روشن کردم که ماشین ببرم پیش یه مکانیک که دیدم ماشین خوب کار میکنه هم رو گاز و هم بنزین،کسی میدونه مشکل از کجاست؟؟؟؟
با تشکر
ماشین یکی از آشناهای بنده تو راه فکر کنم همین مشکل براش پیش اومده بود سرسیلندر و ... سوزوند و موتورشو برد گارانتی تعمیرش کردن. بنظر من تا گارانتیت تموم نشده برو ایرانخودرو و با یه بهونه ای بده بعضی از اون قطعات بی کیفیتی که روی مدل های 90 و 91 انداختن تعویض کنن. (بنده دقیق نمیدونم ولی فکر کنم حتی برای بعضی مدل ها شرکت فراخوان زده که برای تعویض بعضی قطعات مراجعه کنن ایرانخودرو (دقیق نمیدونما باید خودتون بپرسید))

mohsenjxj
19-10-2013, 21:38
سلام دوستان:
لطفا یکی جواب بده.

mohsenjxj
19-10-2013, 21:39
و یه سوال دیگه اونم اینه که یکی از بستگان بنده سمند ef7 دوگانه سوز مدل 92 تازه تحویل گرفته ، نمیدونم چرا بعضی مواقع مثلا تو دنده یک که بهش گاز میدی و میخوای حرکت کنی خود بخود گاز میخوره تا اینکه کلاج را بالا بیاری و دور موتور بیاد پایید؟ تا حالا کسی این مشکل را داشته و بنظرتون ایراد از چی میتونه باسه؟
لطفا یکی جواب بده.

Pourya-pc
20-10-2013, 01:18
لطفا یکی جواب بده.

این مشکل توی سمند های EF7 خیلی شایع است و فقط هم به دلیل برقی بودن گاز خودروست ، ببرید نمایندگی تا ECU رو ریست و مجدد برنامه ریزی کنن ، درست میشود .

SNOOP DOGG
26-10-2013, 10:16
سلام
میخواستم بدونم فشنگی هیدرولیک کارش چیه ماشینهای پارس 405 سمند معمولی و EF7 فشنگیشون یکیه؟؟؟

majid_sd2009
28-10-2013, 14:47
سلام دوستان
با تشکر
ماشین چقدر کار کرده؟ مشکل دیگه ای نداره؟ مطمئنی ماشین 3 کار نمیکرد؟ چون وقتی 3 کار میکنه میلرزه!
وقتی ماشین اینجوری شد گرم بود یا نه؟
فکر نکنم ربطی به واشر سر سیلندر داشته باشه.

لطفا یکی جواب بده.
دو نوع گاز خوردن داریم.
یکی اینکه مربوط میشه به دریچه گاز برقی. یعنی شما که گاز رو فشار میدید دیر عمل میکنه و وقتی پا رو از روی پدال برداشتین بازم گاز میخوره،البته این گاز خوردن زیاد نیست و به یه ثانیه هم نمیرسه.
مورد دوم مربوط میشه به سنسور زیر پدال کلاچ که وقتی کلاچ رو تا اخر میگیرید اون کلید تا اخرش فشرده نمیشه. این مورد بین تعویض دنده مشکل ایجاد میکنه بیشتر هم توی تعویض یک به دو. البته همیشه نییست و اگه پر شتاب رانندگی نکنید مشکلی نداره! ولی اگه یکدفعه گاز بدید و یک رو پر کنید و کلاچ بگیرید ماشین گاز میخوره و تا دنده عوض نکنید و کلاچ رو رها نکنید همونطور گاز میخوره. این سنسور رو ببرید نمایندگی براتون تنظیمش میکنن.

Pourya-pc
28-10-2013, 19:20
ماشین چقدر کار کرده؟ مشکل دیگه ای نداره؟ مطمئنی ماشین 3 کار نمیکرد؟ چون وقتی 3 کار میکنه میلرزه!
وقتی ماشین اینجوری شد گرم بود یا نه؟
فکر نکنم ربطی به واشر سر سیلندر داشته باشه.

دو نوع گاز خوردن داریم.
یکی اینکه مربوط میشه به دریچه گاز برقی. یعنی شما که گاز رو فشار میدید دیر عمل میکنه و وقتی پا رو از روی پدال برداشتین بازم گاز میخوره،البته این گاز خوردن زیاد نیست و به یه ثانیه هم نمیرسه.
مورد دوم مربوط میشه به سنسور زیر پدال کلاچ که وقتی کلاچ رو تا اخر میگیرید اون کلید تا اخرش فشرده نمیشه. این مورد بین تعویض دنده مشکل ایجاد میکنه بیشتر هم توی تعویض یک به دو. البته همیشه نییست و اگه پر شتاب رانندگی نکنید مشکلی نداره! ولی اگه یکدفعه گاز بدید و یک رو پر کنید و کلاچ بگیرید ماشین گاز میخوره و تا دنده عوض نکنید و کلاچ رو رها نکنید همونطور گاز میخوره. این سنسور رو ببرید نمایندگی براتون تنظیمش میکنن.

دوست من ربطی به اینها که فرمودید ندارد ، مشکل شایع به این صورت است که خود به خود در حالت درجا یا در دنده ماشین زیاد از حد و غیر معمول گاز میخورد یا با کمی فشار پدال گاز ، موتور زیاد از حد گاز میخورد یا موقع رها کردن گاز ، دیر عمل میکند و گاز به کندی پایین میاید .
همه اینها خطای ECU هستند که با یک ریست و برنامه ریزی مجدد درست میشود .

hamed malekpour
04-11-2013, 15:49
می خواهم روغن گیربکس سمند را عوض کنم چی بریزم بهتره کدوم روغن بهتره وصدای گیربکس هم کم بشه ودنده هم خوب جا بره؟+قیمت تقریب هم بدهید.

SNOOP DOGG
05-11-2013, 08:36
سلام
میخواستم بدونم لوله خرطومی سیم فشنگی از کجا میتونم تهیه کنم ؟
الکتریکی ها که ندارن

majid_sd2009
05-11-2013, 15:07
می خواهم روغن گیربکس سمند را عوض کنم چی بریزم بهتره کدوم روغن بهتره وصدای گیربکس هم کم بشه ودنده هم خوب جا بره؟+قیمت تقریب هم بدهید.

ادینول 75 90 بگیرید.ماه رمضون لیتری فک کنم 22 بود(اگه گرون نگفته باشن بهم)
هم توی زمستون دنده ها نرمه و هم تابستون به دلیل 90 بودنش صدای گریبکس در نمیاد.

سلام
میخواستم بدونم لوله خرطومی سیم فشنگی از کجا میتونم تهیه کنم ؟
الکتریکی ها که ندارن
لوازم یدکی ها ندارن؟ خود نمایندگی چی؟ خرطومی خودش مگه چشه؟
دوستان ماشین من از کنار موتور (بالای ترموستات) یکم روغن زده،از دو تا پیچ الن خود که فک کنم کور کن باشن درسته؟ باید چیکار کنم؟ البته خیلی کمه. و یه پیچش که خاک گرفته و کلا روغنش قطع شده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
xn--mgbai1acq61e7d.com [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
mob-charge.ir [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

SNOOP DOGG
07-11-2013, 11:27
خرطومیش شکسته

blueyes
09-11-2013, 14:31
سلام دوستان
یه سوال : من میخوام سمند ef7 پایه گاز سوز 92 ثبت نام کنم . الان به نظر شما اینو بخرم خوبه یا یه زانتیا مدل 83 - 84 ؟؟؟ یه اگه ماشینی مد نظرتون هست بگین قیمت همون حول و حوش 28 - 30 ت .
یکی از این سمند خوب میگه و میگه عالیه و فلاااان و یکی میاد میگه افتضاحه و ال و بله . میخوام بدونم سمند های 92 بازم مشکلات قبلی رو دارن یا نه ؟؟؟ :n01:

mohsenjxj
09-11-2013, 16:29
سلام دوستان
یه سوال : من میخوام سمند ef7 پایه گاز سوز 92 ثبت نام کنم . الان به نظر شما اینو بخرم خوبه یا یه زانتیا مدل 83 - 84 ؟؟؟ یه اگه ماشینی مد نظرتون هست بگین قیمت همون حول و حوش 28 - 30 ت .
یکی از این سمند خوب میگه و میگه عالیه و فلاااان و یکی میاد میگه افتضاحه و ال و بله . میخوام بدونم سمند های 92 بازم مشکلات قبلی رو دارن یا نه ؟؟؟ :n01:
سلام اگه رو این سمندهای اف7 قطعات اصلی بزارن واقعا ماشین عالی هست. درمورد مدل های 92 هم باید بگم تا الان که من نشنیدم مشکل داشته باشن . ما خودمون هم یکی همین مدل 92 داریم حدودا 1000 تا کار کرده الحمدا... تا الان مشکلی نداشته.

Lesordiavek
09-11-2013, 16:36
سلام دوستان

من به شخصه اخبار سمند رو دنبال می کنم. به نظر می رسه که مشکل سوختن واشر سر سیلندر از سال 92 دیگه برطرف شده. حتی شایعاتی مبنی بر حل شدن مشکل اویل ماژول هم به گوش می رسه.
اما دو تا راهنمایی از من: اگه خواستین سمند بگیرین، EF7 بنزینی بگیرین. هم این که مشکلاتش کمتره، هم این که مصرف سوختش کمتره. بیشتر مشکلات این موتور مربوط به نمونه های گاز سوز بوده.
مورد دوم اینه که زانتیا نه ماشین ایمنیه، نه مصرف سوخت خیلی شاهکاری داره. به علاوه ماشین کار کرده اونم از سال 82-83 ریسکش بالاست. اگه با قیافه ی تندر می تونید کنار بیاید ماشین بسیار خوبیه. بد نیست ببینید دست دومش گیرتون میاد یا نه. 206 دست دوم رو پیشنهاد نمیکنم چون 206 ماشینیه که اوایلش خوبه. از یه حدی به بعد میفته تو خرج. تو رنج قیمتی که گفتین رانا هم هست که البته باز هم باید ببینید ازش خوشتون میاد یا نه. در کل انتخاب با خودتونه.

hossein.az
09-11-2013, 20:45
سلام دوستان

من خرداد 91 یکی داشتم که بعد از 2200 کیلیومتر کارکرد روغن ریزی داشت و البته خرابی ایموبلایزر که به دلایلی 2 ماه بعد فروختمش

الان 1 ماهه دوباره مهر 92 خریدم
تا الان تقریبا 2000 کیلومتر کارکرد داشته
الحمدالله هیچ مشکلی نداره حتی ,مشکلات ریز و معمول که خیلی وقتا توی ماشین های ایرانی پیش میاد

ولی باز پیشنهاد بنده ef7 بنزینی است و یا 405 slx با موتور tu5 که حتی من برتر از سمند میدونمش

هر چند هم که ef7 ماشین بدی باشه بهتر از زانتیا 83 است که حدود 9 سال کارکرده
از طرفی هم زانتیا هم ماشین پر خرجیه ,هم بخاطر قدرتش تمام صاحبینش تا میتونند بهش گاز میدند به جز موارد خاص

سمند 2 سال گارانتی داره اگه موتورتم سوخت یا واشر سر سیلندر سوزوند یک ریال هم شما خرج نمیکنی
در صورتی که همون زانتیا در بهترین حالت الان فقط باید ازش لنت عوض کنی که همین یک قلم 140 تا 160 برات آب میخوره

mohsenjxj
09-11-2013, 21:54
بچه ها سمند اف 7 که ما گرفتیم رو شیشش نوشته رنگ سفید دو پوششه منظورشون از این رنگ دو پوششه چیه؟ مزیت خاصی داره؟ فقط سمندها اینطوری هستن یا سایر محصولات ایرانخودرو هم دارای رنگ دوپوششه هست؟ و اینکه کدوم مدل به بعد دارای رنگ دوپوششه هستن؟

hossein.az
10-11-2013, 10:10
بچه ها سمند اف 7 که ما گرفتیم رو شیشش نوشته رنگ سفید دو پوششه منظورشون از این رنگ دو پوششه چیه؟ مزیت خاصی داره؟ فقط سمندها اینطوری هستن یا سایر محصولات ایرانخودرو هم دارای رنگ دوپوششه هست؟ و اینکه کدوم مدل به بعد دارای رنگ دوپوششه هستن؟

این مربوط به نحوه ی رنگ کاری ماشین است
سفید دو پوششه به معنی پاشش دو لایه رنگ روی خودروست و تمامی محصولات غیر متالیک همینطورند
اما رنگ های متالیک 3 مرحله رنگ کاری دارند که مرحله ی آخری پاشش ذرات اکلیلی و کیلر رویی رنگ هست ,اگر توی آفتاب به یک ماشین متالیک دقت کنید کاملا مشخصه

koorosh2500
10-11-2013, 14:12
سلام دوستان

برادر من هم از سمند ef7 بنزینی استفاده می کنه و خیلی راضیه. فروردین 91 تحویل گرفت و تا الان راضی بوده.
فقط یک ایراد داشت که نمی دونم تو مدل 92 برطرف شده یا نه و اون اینکه پمپ بنزین زیر صندلی عقب قرار داره و اگر یک آدم سنگین وزن وسط صندلی عقب بنشینه سر پمپ بنزین می شکنه !

hamed malekpour
10-11-2013, 15:19
رادیات سمند من الومنیومییه داره از قسمت بالا آب می ده که بردم رادیات ساز ها همشون گفتن50 هزار تومان هزینه درست کردنشه ولی دوستم که مکانیک درجه یک است گفت فردا بیار با چسب درستش می کنم نظرتون چییه آیا درست می شه یا نه ببرم رادیات ساز؟

mohsenjxj
10-11-2013, 21:21
این مربوط به نحوه ی رنگ کاری ماشین است
سفید دو پوششه به معنی پاشش دو لایه رنگ روی خودروست و تمامی محصولات غیر متالیک همینطورند
اما رنگ های متالیک 3 مرحله رنگ کاری دارند که مرحله ی آخری پاشش ذرات اکلیلی و کیلر رویی رنگ هست ,اگر توی آفتاب به یک ماشین متالیک دقت کنید کاملا مشخصه
بااین حساب که شما گفتید دوپوششه بودن اصلا مزیتی حساب نمیشه که بخوان با نوشتن رو شیشه ماشین تبلیغش کنن....!
دوست عزیز حتما مزیت خاصی هست که جدیدا رو ماشین نوشتن.و اگه تمام ماشین های غیر متالیک دو پوششه بودن چرا قبلا این را نمینوشتن؟

javad2015
10-11-2013, 22:09
ما خودمون یکی از همین ef7 ها رو حدود 4 سال پیش از اون موقع تا حالا براش هیچ مشکلی پیش نیومده.فقط لنتا و روغن و .. رو تعویض کردیم که عادیه برای این کارکرد طولانی.
البته ما اون سری اولیا رو خریدیم جدیدا رو خبر ندارم.

hossein.az
10-11-2013, 22:55
بااین حساب که شما گفتید دوپوششه بودن اصلا مزیتی حساب نمیشه که بخوان با نوشتن رو شیشه ماشین تبلیغش کنن....!
دوست عزیز حتما مزیت خاصی هست که جدیدا رو ماشین نوشتن.و اگه تمام ماشین های غیر متالیک دو پوششه بودن چرا قبلا این را نمینوشتن؟

محسن جان هرچیزی که روی خودرو و برگه های روی شیشه یا هر قسمت دیگه ماشین دلیل تبلیغات نیست و اصلا جنبه ی تبلیغاتی نداره

اون برگه روی شیشه صرفا جهت مشخص شدن رنگ خودرو و شماره شاسی خودرو جهت مراحل داخلی کارخانه است و بعد از اون هیچ استفاده دیگری
نداره و جزأ موارد زایده که بعدا باید کنده بشه

تا اونجا که بنده اطلاع دارم تمام خودرو های غیر متالیک 2 مرحله رنگ دارند و دو پوششه به همین معنی است
خودرو های متالیک هم 3 مرحله ای البته در سایر خودروسازی ها مراحل بیشتری هم انجام میشه

mohsenjxj
11-11-2013, 22:31
محسن جان هرچیزی که روی خودرو و برگه های روی شیشه یا هر قسمت دیگه ماشین دلیل تبلیغات نیست و اصلا جنبه ی تبلیغاتی نداره

اون برگه روی شیشه صرفا جهت مشخص شدن رنگ خودرو و شماره شاسی خودرو جهت مراحل داخلی کارخانه است و بعد از اون هیچ استفاده دیگری
نداره و جزأ موارد زایده که بعدا باید کنده بشه

تا اونجا که بنده اطلاع دارم تمام خودرو های غیر متالیک 2 مرحله رنگ دارند و دو پوششه به همین معنی است
خودرو های متالیک هم 3 مرحله ای البته در سایر خودروسازی ها مراحل بیشتری هم انجام میشه
حسین جان ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و راهنمایی کردید.:n16::n16::n16:
دوستان دیگه هم اگه در این مورد نظری دارن بفرمایید تا استفاده کنیم.

shadows_funeral
13-11-2013, 00:03
همونطور که دوستان فرمودن دو پوششه رنگ غیر از متالیک هستش. مزیتی نداره و اتفاقا از متالیک ارزونتر در میاد. چون سفید متالیک نداریم فقط سفید دو پووشه رو برای رنگ خودرو استفاده می کنن. معنی دو پوششه هم این هست که دوبار رنگ آمیزی شده.
من که تبلیغی ندیدم روی ماشینها. اصولا فقط یک برگه موقعی که ماشینو می خرید روی شیشه جلو می چسبونن (که کندنش هم سخته) که معمولا خصوصیات ماشینو نوشته. این برای خود سیستم انبارداری کارخونس. بعضی ماشینها هم برچسب انرژی می چسبوندن که اونم مشخصات ماشینو نوشته. پس این برگه ها اصلا ربطی به تبلیغ نداره دوست عزیز

sepantak
15-11-2013, 03:18
سلام به همگی
صبح ها وقتی ماشین رو روشن میکنم موتور ماشین بد جورتکون میخوره ،طوری که اتاق ماشین هم یه تکون هایی میخوره بعد از مدتی کار موتور به حالت عادی بر میگرده.کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟
یه سوال دیگه.
مشکلی هست از اگزوز ماشین ،آب بیاد؟

javad2015
15-11-2013, 09:21
سلام به همگی
صبح ها وقتی ماشین رو روشن میکنم موتور ماشین بد جورتکون میخوره ،طوری که اتاق ماشین هم یه تکون هایی میخوره بعد از مدتی کار موتور به حالت عادی بر میگرده.کسی میدونه مشکل از چی میتونه باشه؟
یه سوال دیگه.
اون اب اومدنش که طبیعی هست به خاطر گاز طبیعیه.
ولی لرزش اتاق ماشین به نظرم عادی نیست.
ما خودمون داریم لرزش نداره و لی اب میاد

hossein.az
15-11-2013, 22:14
سلام به همگی
یه سوال دیگه.

ریزش اب در زمستان امری طبیعیست
لرزش زیاد موتور با توجه به پارک ماشین در پارکینگ روباز
میتونه از سردی زیاد هوا و استفاده از بنزین سوپر باشه

شما وقتی موتور ماشین را روشن میکنید تا موقعی که گرم نشده حتی اگرهم لرزش داره از گازهای زیاد و متوالی
بپرهیزید چون باعث اسیب به موتور در دراز مدت میشه

imanparsa
15-11-2013, 22:14
سلام دوستان
بنده میخوام توی یکی 2هفته آینده یه سمند ef7 lx پایه گاز سوز صفر کیلومتر مدل اواسط 92 بخرم
حالا میخواستم ببینم شتاب این خودرو چطوریاست ؟ ! با خودروهای هم تراز خودش مثل پارس و 405 و ... چطور شتاب میگیره ؟

hossein.az
16-11-2013, 00:26
سلام دوستان
بنده میخوام توی یکی 2هفته آینده یه سمند ef7 lx پایه گاز سوز صفر کیلومتر مدل اواسط 92 بخرم
حالا میخواستم ببینم شتاب این خودرو چطوریاست ؟ ! با خودروهای هم تراز خودش مثل پارس و 405 و ... چطور شتاب میگیره ؟

شتابش نسبت به ٤٠٥ و پارس با موتور xu7بيشتره اما
نسبت به موتور tu5پژو به خصوص در دنده هاي ١،٢ منتزه

Ef7بنزيني شتابش نسبت به بايه كارسوز به خاطر سيمي بودن دريچه گاز بيشتره
و اون مكس گاز و گاز خوردن هاي إضافي ماشين را ندارد

imanparsa
16-11-2013, 06:20
سلام دوستان کسی میدونه ماشینی با مشخصات زیر واسه ثبت نام موجود هست یا خیر ؟
ای اف 7 دوگانه سوز با قابلیت 2 کیسه هوا و ملتی پلکس و داشبورد p2 (داشبورد سورن روی سمند) ؟

ظاهرا شکل این داشبورد هم اینطوره : دوستان این سمنده نه سورن - فقط داشبورد سورن روشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
دوستان کسی نظری نداره راجب این پست؟

imanparsa
17-11-2013, 00:45
دوستان کولر EF7 پایه گاز سوز - خوب خنک میکنه ؟ در حد کولر 405 XU7 هستش ؟

==========================
دوستان خودروef7 پایه گاز سوز رو اگر به صورت مداوم و زیاد فقط از گاز استفاده کنیم مشکلی واسه موتور خودرو پیش نمیاد ؟ آخه بعضی از خودروها ی 2گانه رو شنیدم میگن هم باید از بنزین استفاده کرد هم گاز

mohamad skystar
17-11-2013, 16:45
دوستان کولر EF7 پایه گاز سوز - خوب خنک میکنه ؟ در حد کولر 405 XU7 هستش ؟

==========================
دوستان خودروef7 پایه گاز سوز رو اگر به صورت مداوم و زیاد فقط از گاز استفاده کنیم مشکلی واسه موتور خودرو پیش نمیاد ؟ آخه بعضی از خودروها ی 2گانه رو شنیدم میگن هم باید از بنزین استفاده کرد هم گاز

سمند EF7 کولر خوبی داره.مشکلی نیست
در مورد استفاده از سوخت گاز به طور مداوم باید بگم چون این موتور برای سوخت گاز ساخته شده هیچ جای نگرانی نیست.

hossein.az
19-11-2013, 16:47
ای اف 7 دوگانه سوز با قابلیت 2 کیسه هوا و ملتی پلکس و داشبورد p2 (داشبورد سورن روی سمند) ؟

ظاهرا شکل این داشبورد هم اینطوره : دوستان این سمنده نه سورن - فقط داشبورد سورن روشه

يكسري ثبت نام كردند كه بنزيني بود
بكبار هم پايه گاز سوز مالتي توليد و فروش داشت
اما به صورت تلقيقي من نديدم
اگه با اين داشبورد ميخواي ميتونيد بنزيني كاركده از بازار پيدا كنيد

SAMI EB
21-11-2013, 00:26

سلام
در مورد این داشورد P2 باید بگم که یه تعداد محدودی تولید شد و به فروش رسید و فقط و فقط بنزینی با سیستم مولتی پلکس بود . الان دیگه ثبت نام نمیکنند البته ثبت نام می کنند ولی با این داشبرد نه با داشبرد معمولی XPA
البته در اینده ی نچندان دور شاید ایران خودرو بازم با این داشبورد تولید کنه

se7enboy
23-11-2013, 01:00
سلام دوستان من میخوام سمند ef7 lx بنزینی بخرم چند تا سوال داشتم خواهشا جواب بدن اساتید
1. آیا مشکلاتی که تو تایپیکها اشاره شده تو مدلهای 92 هم هست؟
2. الان مشکلات شایع 92 تو این ماشین چیاست ؟
3. من تو چندتا سایت قیمت بازارشو دیدم تفاوتی نداشت با قیمت کارخونه شاید در حد چند صد هزار درسته آیا؟

Pourya-pc
23-11-2013, 12:48
سلام دوستان من میخوام سمند ef7 lx بنزینی بخرم چند تا سوال داشتم خواهشا جواب بدن اساتید
1. آیا مشکلاتی که تو تایپیکها اشاره شده تو مدلهای 92 هم هست؟
2. الان مشکلات شایع 92 تو این ماشین چیاست ؟
3. من تو چندتا سایت قیمت بازارشو دیدم تفاوتی نداشت با قیمت کارخونه شاید در حد چند صد هزار درسته آیا؟

سمد EF7 تقریبا مشکلی به لحاظ موتوری ندارد . فعلا پرتیراژترین خودروی ایرانخودرو است و به این دلیل کمی در بازار اشباع شده و قیمتش متعادل است .

imanparsa
24-11-2013, 15:43
دوستان حالا از شانس من که EF7 ثبت نام کردم موتور ملی واسم میاد - از این به بعد بخاطر برداشته شدن تحریییم های خودرو سازی موتور اصلی وارد میشه

bijandarbari
25-11-2013, 14:02
جالبه بودنید که قطعات اصلی بلوک موتور ef7 حتی همون سال 89 هم تو ایران تولید میشده.
ولی بعدا به خاطر تحریم ، تولید کننده داخلی نتونست تولید کنه و مجبور به واردات قطعات با کیفیت بدتر شدن.یا اینکه تولید کننده داخلی نتونست قطعات با کیفیت تولید کنه.

واشر سرسیلندر هایی که رو مدل های 90 و ماقبلش ( تولیدات قبل از سری رایج واشر سوزندن ) ساخت ایران ( مشهد ) بود. ولی به خاطر تحریم مجبور شدن جنس بیکیفیت وارد کنن و نتیجه این شد که خیلی از واشر های وارداتی خیلی زود سوختن.

Lesordiavek
25-11-2013, 20:42
جالبه بودنید که قطعات اصلی بلوک موتور ef7 حتی همون سال 89 هم تو ایران تولید میشده.
ولی بعدا به خاطر تحریم ، تولید کننده داخلی نتونست تولید کنه و مجبور به واردات قطعات با کیفیت بدتر شدن.یا اینکه تولید کننده داخلی نتونست قطعات با کیفیت تولید کنه.

واشر سرسیلندر هایی که رو مدل های 90 و ماقبلش ( تولیدات قبل از سری رایج واشر سوزندن ) ساخت ایران ( مشهد ) بود. ولی به خاطر تحریم مجبور شدن جنس بیکیفیت وارد کنن و نتیجه این شد که خیلی از واشر های وارداتی خیلی زود سوختن.

دوست عزیز شک دارم به خاطر تحریم بوده باشه. فکر کنم اینا دنبال سود بیشتر بودن گفتن چه کاری بهتر از این که بدیم چین و هند برامون قطعه ها رو بسازن با قیمت یک سوم؟ نتیجش هم شد فاجعه ای به نام ای اف 7 های سری 90 و 91.

bijandarbari
25-11-2013, 21:21
دوست عزیز شک دارم به خاطر تحریم بوده باشه. فکر کنم اینا دنبال سود بیشتر بودن گفتن چه کاری بهتر از این که بدیم چین و هند برامون قطعه ها رو بسازن با قیمت یک سوم؟ نتیجش هم شد فاجعه ای به نام ای اف 7 های سری 90 و 91.

شایدم اینطور باشه.

arash.taghavi
10-12-2013, 04:44
سلام دوستان
من یه سمند ef7 دارم که جدیدا به یه مشکلی باهاش بر خوردم
وقتی رو گاز کار میکنه موقع شتای گرفتن ریپ میزنه! رو بنزین هم اینجوری بود که خود به خود درست شد!(ریپ زدن توو دور بالای 3500 از بین میره.ولی واسه شروع حرکت و تعویض دنده ها ریپ میزنه)
اینم بگم که قبلش ماشین بدون هواکش به مدت 1 دقیقه کار کرد (تا وقتی که مکانیک هواکش رو بست) بعد که حرکت کردم ماشین رو حالت گاز نمیرفت.که بازم بعد از حدود 50کیلومتر که با بنزین رفتم درست شد(گفتم شاید ربط داره که گفتم)
حالا به نظرتون مشکل ریپ زدنش چیه؟مرسی

hamed malekpour
10-12-2013, 11:56
یه سوال الان دو روزه ماشین من تو حیاط خونمون زیر برفه که اگه امروز ماشین را روشن کنم آیا مشکلی پیش میاد؟

Pourya-pc
10-12-2013, 12:01
سلام دوستان
من یه سمند ef7 دارم که جدیدا به یه مشکلی باهاش بر خوردم
وقتی رو گاز کار میکنه موقع شتای گرفتن ریپ میزنه! رو بنزین هم اینجوری بود که خود به خود درست شد!(ریپ زدن توو دور بالای 3500 از بین میره.ولی واسه شروع حرکت و تعویض دنده ها ریپ میزنه)
اینم بگم که قبلش ماشین بدون هواکش به مدت 1 دقیقه کار کرد (تا وقتی که مکانیک هواکش رو بست) بعد که حرکت کردم ماشین رو حالت گاز نمیرفت.که بازم بعد از حدود 50کیلومتر که با بنزین رفتم درست شد(گفتم شاید ربط داره که گفتم)
حالا به نظرتون مشکل ریپ زدنش چیه؟مرسی

برق ماشین ، وایرشمع ها و شمع ها رو چک کنید . احتمال زیاد مشکل از شمع هاتون است .

arash.taghavi
10-12-2013, 13:14
برق ماشین ، وایرشمع ها و شمع ها رو چک کنید . احتمال زیاد مشکل از شمع هاتون است .

خب اگه مشکل شمع باشه رو بنزینم باید ریپ بزنه دیگه درسته?
بغد اینکه شمع هاش کجاست دقیقا? اون نارنجی هاست?

Pourya-pc
10-12-2013, 18:40
خب اگه مشکل شمع باشه رو بنزینم باید ریپ بزنه دیگه درسته?
بغد اینکه شمع هاش کجاست دقیقا? اون نارنجی هاست?

سوخت گاز خشک و حساستر از بنزینه ، ممکنه عیب داشته باشن .
شمع ها بالای سرسیلندر هستند و روی سرشون وایر شمع هست .

arash.taghavi
10-12-2013, 19:22
سوخت گاز خشک و حساستر از بنزینه ، ممکنه عیب داشته باشن .
شمع ها بالای سرسیلندر هستند و روی سرشون وایر شمع هست .
دوست عزیز امکانش هست یه عکس از محل قرار گیری شمع ها بزارین?
هرچی سرچ کردم چیزی پیدا نکردم
ممنون میشم

Pourya-pc
10-12-2013, 19:47

arash.taghavi
10-12-2013, 20:08

مرسی.ببخشید اینقدر سوال میکنم.یعنی باید اون پیچ ها رو باز کنم تا شمع رو ببینم?چندتا شمع داره?و اینکه اون مشکی ها وایر هستن? :-)

SAMI EB
11-12-2013, 15:22
یه سوال الان دو روزه ماشین من تو حیاط خونمون زیر برفه که اگه امروز ماشین را روشن کنم آیا مشکلی پیش میاد؟

سلام
خیر هیچ مشکلی نداره فقط وقتی خواستید روشن کنید حتما رو بنزین سوییچ کنید و حدود 30 ثانیه صبر کنید بعد استارت بزنید گاز هم به هیچ عنوان ندید بزارید ماشین خودش کار کنه تا به دور آرام برسه .

SAMI EB
11-12-2013, 15:26
مرسی.ببخشید اینقدر سوال میکنم.یعنی باید اون پیچ ها رو باز کنم تا شمع رو ببینم?چندتا شمع داره?و اینکه اون مشکی ها وایر هستن? :-)

سلام
دوست عزیز اگه روی گاز ریپ میزنه علاوه بر شمع ها می تونه از سنسور فشار روی ریل سوخت گاز یا حتی سنسور روی ریگلاتور گاز بشه .
شمع ها هم باز بشه و فیلرش بازدید بشه خیلی خوبه امکان داره فیلرش تغییر کرده یا حتی کثیف شده
راستی EF7 به هیچ عنوان وایر نداره بلکه فقط کوئل داره که سیم به وسیله سوکت به کوئل ها وصل شده .

arash.taghavi
11-12-2013, 15:56
سلام
دوست عزیز اگه روی گاز ریپ میزنه علاوه بر شمع ها می تونه از سنسور فشار روی ریل سوخت گاز یا حتی سنسور روی ریگلاتور گاز بشه .
شمع ها هم باز بشه و فیلرش بازدید بشه خیلی خوبه امکان داره فیلرش تغییر کرده یا حتی کثیف شده
راستی EF7 به هیچ عنوان وایر نداره بلکه فقط کوئل داره که سیم به وسیله سوکت به کوئل ها وصل شده .
درسته.البته بگبر نگیرم دارع.مثلا از دیشب تا حالا درست شده خود به خود
حالا دراوردن و تمیز کردن شمع رو میشه بگین چطوری هستنش?اصلا خودم میتونم یل باید ببرم مکانیک?
اگه مقدوره یه عکس از اون دوتا ستسور گازی که گفتین بزاریت.مرسی کلی:-)

omid heidari
11-12-2013, 19:01

حتما ضد یخ بریز داخل ماشینت و اگه پایه گازسوز باشه دیگه نیازی نیست سیستمش تغییر بدی خودش روی بنزین روشن میشه فقط هنگام روشن کردن گاز نده

mhroozbeh
30-12-2013, 17:33
برای EF7 پایه گاز سوز از چه شمعی خوبه استفاده کرد؟ قیمت هم اگه دستتون بگید ممنون میشم

mhroozbeh
30-12-2013, 17:36
حتما ضد یخ بریز داخل ماشینت و اگه پایه گازسوز باشه دیگه نیازی نیست سیستمش تغییر بدی خودش روی بنزین روشن میشه فقط هنگام روشن کردن گاز نده
من هر روز که میخوام ماشین رو روشن کنم یه مقدار گاز میدم که بهتر استارت بخوره
این ضرر داره؟

ZARABAN21
02-01-2014, 17:48
سلام دوستان
برای EF7 دو گانه سوز برای سیستم CNG اون نیاز به سرویس یا چیزی دیگه ای داره؟
ممنون میشم راهنمایی کنید
یه سوال دیگه شمع ها باید تو کیلومتر چند عوض بشن؟

osmaan
03-01-2014, 01:08
من هر روز که میخوام ماشین رو روشن کنم یه مقدار گاز میدم که بهتر استارت بخوره
این ضرر داره؟
نمیشه گفت ضرر داره یه روش قدیمی برای روشن کردن ماشینه اما یه بدی داره که بعد یه مدت ماشین عادت میکنه و باید همیشه با گاز دادن روشن کنی

mdmehry
09-01-2014, 14:24
با سلام
فرمون سمند ای اف سون در مقایسه با ماشینای دیگه چجوریه؟ شنیدم میگن یه کم سفته!

hossein.az
09-01-2014, 18:25
با سلام
فرمون سمند ای اف سون در مقایسه با ماشینای دیگه چجوریه؟ شنیدم میگن یه کم سفته!

سمند صفر نسبت به 405 و پارس صفر از فرمون سفت تری برخورداره
ولی تفاوتشون اینقدر نیست

poonel
13-01-2014, 23:44
داشبورد سمند EF7 مدل 92 چه شکلیه؟

داشبورد جدید شده؟

اگه لطف کنید یه عکس ازش برام بزارید ممنون میشم :n16:

ess_1362
14-01-2014, 08:10
یکسری محدود با این طرح داشبرد به بازار عرضه شد(تعداد بسیار محدود)
ولی در طرح جدید سمند LX EF7 طرح جلو پنجره شباهت زیادی به سورن پیدا کرده

poonel
15-01-2014, 08:19
یکسری محدود با این طرح داشبرد به بازار عرضه شد(تعداد بسیار محدود)
ولی در طرح جدید سمند LX EF7 طرح جلو پنجره شباهت زیادی به سورن پیدا کرده

تو یکی از فروم های معروف اینو دیده بودم.

test3250
24-01-2014, 14:25
با سلام، در مورد خودروي سمند EF7 بنده چند مشكل هست كه ميخواستم از دوستاني كه تجربه دارم كمك بخوام، ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بنده قبلاً يك سمند موتور معمولي 89 داشتم كه متاسفانه چپ كردم و فروختمش.
حدود يك ماه قبل يك سمند موتور EF7 مدل 88 تميز گرفتم باهاش چند تا مشكل دارم كه ميخواستم راهنمايي كنيد:

1- مشكل اول اينكه جريان هوا در كانالهاي تهويه عقب جريان نداره، حتي اگه تا آخر هم جريان رو زياد كنم باز فقط يه هاله اي از هوا خيلي نامحسوس ميشه احساس كرد، مگر اينكه دو تا كانال وسط جلو رو ببندم اون موقع جريان هوا رو به كانالهاي عقب انتقال ميده كه البته نبايد اينطوري باشه، در سمند قبلي با كوچكترين مقدار جريان، اونو به پشت سر هم انتقال ميداد و احتياجي به زياد كردن جريان نبود!
2- از موتور وقتي در جا كار ميكنه يه صداي اضافه مثل زوزه كشييدن ممتد مياد، از موتور نيست صداي موتور نرم هست ولي يه صداي اضافه مياد كه نميدونم مال چيه!
3- وقتي موتور در جا كار ميكنه و گاز ميدم از خروجي اگسوز يه صدايي مثل انفجار هاي پي در پي و كوچيك مياد، مثل همون صداي ماشينهاي اسپورت شده، كه از اگسوزشون صداي انفجار مياد، به نظرم طبيعي نيست، البته از خود موتور اين صدا نمياد و موتور نرم كار ميكنه، كوپه اگسوز رو هم به تازگي عوض كردم به اون ربطي نداره!

كسي ميدونه اين مشكلات از كجا هستن و چطوري ميشه درستشون كرد؟ ممنون ميشم اگه دوستان با نظرات مفيد و كارشناسيشون راهنماييم كنن، مرسي:n16:

mdmehry
25-01-2014, 15:28
سمند ef7 که بهمن ماه ثبت نام می کنن دو تا ایربگ داره، داشبرد جدیده یا همون داشبرد قدیمیاست که دو تا ایربگ گذاشتن؟

Pourya-pc
25-01-2014, 16:53
سمند ef7 که بهمن ماه ثبت نام می کنن دو تا ایربگ داره، داشبرد جدیده یا همون داشبرد قدیمیاست که دو تا ایربگ گذاشتن؟

احتمال زیاد همون داشبورد قدیمیاست

hamed malekpour
25-01-2014, 22:50
رادیات سمند من سوراخ شده آیا قابل تعمیره یا نه وقیمت جدیدش چنده؟

Pourya-pc
26-01-2014, 15:37

اگر پوسیده نشده باشد بله ، میتوانید جوش بدهید . قیمت را باید از نمایندگی سوال بفرمایید .
موفق باشید .

mohammadghd
01-02-2014, 00:18
سلام
ماشين من نشت گاز خفيف پيدا كرده و شب تا صبح كه بمونه تو اتاق بوي گاز جمع ميشه. نمايندگي ٥ هم بردم و يه نمايندگي ديگه نتونستن مشكل رو رفع كنن. مسئله اينه كه اين نشتي ظاهرا خيلي خفيفه و به راحتي قابل تشخيص نيست. گارانتي ماشين چند روز پيش تمام شد. پيشنهادي داريد كه چه كاري ميتونم بكنم ؟
سپاس - محمد

mehdi_halla
03-02-2014, 16:42
سلام دوستان.من خیلی گیج شدم نمیدونم چی کار کنم،ممنون میشم کمکم کنید ..
میخوام یه ماشین صفر حول وحوش 27 تا 30 تومن بگیرم(اگه 26-27 باشه بهتره ولی اگه تا 30 هم بره فشار میاد بهم ولی جور میشه) موندم چی بگیرم.چیزایی که برام مهمه زیبایی ،مصرف کم ،به خرج نیفتادن ماشینه...
بین سمند و رانا و405 slx موندم. سمند و رانا ثبت نام فروش نقدی داره و 405 slx نقدیش همون 30 تومنه که از لحاظ ارزشی با اونا یکی میشه..
ولی بیشتر راغب به سمند ef7 بنزینی هستم ولی یه سری عیب و ایراد شنیدم ازش که منو مردد میکنه برا خریدش:
قضیه روغن‏ ریزی اویل ماژولش که میگن در تحویلی های مهر به بعد امسال برطرف شده.همینطوره؟
اینکه ترمزش مشکلاتی داره مخصوصا توی سرعتگیرها و جاهای ناهموار.این چه طور؟
و اینکه قطعاتش گرونه . ؟
شما باشید با این ملاک ها چی انتخاب میکنین؟
ممنون.

javad2015
03-02-2014, 16:49
ما خودمون ef7 داریم هیچ مشکلی نداره.البته ما اوایل که تازه اومده بود گرفتیم.

mohammadghd
04-02-2014, 13:31
سلام دوستان

سلام. از يه ماشين سنگين با گاز برقي و كلاچ مشكل دار ef7 نميشه شتاب ٢٠٦ رو انتظار داشت. ولي بد هم نيست و تو سرعت هاي بالا خوب جواب ميده.

mohammadghd
04-02-2014, 13:45
سلام دوستان.من خیلی گیج شدم نمیدونم چی کار کنم،ممنون میشم کمکم کنید ..
میخوام یه ماشین صفر حول وحوش 27 تا 30 تومن بگیرم(اگه 26-27 باشه بهتره ولی اگه تا 30 هم بره فشار میاد بهم ولی جور میشه) موندم چی بگیرم.چیزایی که برام مهمه زیبایی ،مصرف کم ،به خرج نیفتادن ماشینه...
بین سمند و رانا و405 slx موندم. سمند و رانا ثبت نام فروش نقدی داره و 405 slx نقدیش همون 30 تومنه که از لحاظ ارزشی با اونا یکی میشه..
ولی بیشتر راغب به سمند ef7 بنزینی هستم ولی یه سری عیب و ایراد شنیدم ازش که منو مردد میکنه برا خریدش:
قضیه روغن‏ ریزی اویل ماژولش که میگن در تحویلی های مهر به بعد امسال برطرف شده.همینطوره؟
اینکه ترمزش مشکلاتی داره مخصوصا توی سرعتگیرها و جاهای ناهموار.این چه طور؟
و اینکه قطعاتش گرونه . ؟
شما باشید با این ملاک ها چی انتخاب میکنین؟
ممنون.

سلام. ببين من فقط تجربه خودم رو ميگم. دو سال ef7 گازسوز گرفتم. پدرمو در آورده. يه بار واشر سر سيلندر. اويل ماژول. خرابي مكرر برقي. حالا هم كه نشتي گاز داره هيچ جا نميتونن درستش كنن. قطعاتش حتي تو تهران هم به سختي گير مياد و گرون تره. متخصصش هم نسبت به بقيه كمتره. موقعي كه سالمه موتور كم صدا و پر قدرتي داره. ولي خرابياش زياد و آزار دهنده است. من كه خيلي پشيمونم خريدم. آدم ميخواد آشغالاي اينارو بخره لااقل چيزي بخره كه قطعه و تعميركارش گير بياد. فكرش رو بكن هر وقت ميرم مسافرت هم خراب ميشه و خارج از تهران هم كه نه قطعه هست نه كسي بلده!! باور كن پرايد هم بگيري بهتره!!

mohammadghd
05-02-2014, 13:58
دوستان تعمیرگاه خوب برای این ماشین تو تهران سراغ دارید؟ گارانتیش تموم شده و دیگه نمیخوام ببرمش نمایندگی. اصلا از کار نمایندگی ها راضی نیستم. هر بار که میبرم کلی فاکتور میزنن و ماشین رو هم بدتر میکنن! این بار برده بودم اویل ماژول رو عوض کنه میبینم بنزینش یک خط زیاد شده!!! خودشونم تعجب کردن! معلوم نیست چیکار کردن این طور شده! تازه باز هم روغن ریزی داره!! خواهشا اگه جای خوبی سراغ دارید معرفی کنید دیگه خستم کرده!!:n03:

100ra
06-02-2014, 17:30
سلام
من سمند ef7 دارم مدل 87 و ازش راری هشتم ولی یه مشکلی بیدا کردم که وقتی بر گاز یا سر بالا میخوام برم ریب میزنه و البته روی گاز کمتر ریب میزنه و وقتی معکوس یا دنده بایین میرم ریب داره و وقتی میفتم جاده با 120 یا 110 میرم مشکلی نیس فقت سربالا و دنده کم این اتفاق میفته لتفا راهنمایی کنید ممنون.:n03::n03::n03::n03::worried::worried:: worried::sq_3::sq_3::sq_3:
لتفا اگه امکانش هست واسم ایمیل کنید جوابو ممنون.sadra682@gmail.com

mohammadghd
06-02-2014, 21:19
سلام
من سمند ef7 دارم مدل 87 و ازش راری هشتم ولی یه مشکلی بیدا کردم که وقتی بر گاز یا سر بالا میخوام برم ریب میزنه و البته روی گاز کمتر ریب میزنه و وقتی معکوس یا دنده بایین میرم ریب داره و وقتی میفتم جاده با 120 یا 110 میرم مشکلی نیس فقت سربالا و دنده کم این اتفاق میفته لتفا راهنمایی کنید ممنون.:n03::n03::n03::n03::worried::worried:: worried::sq_3::sq_3::sq_3:

بنزين سوپر بايد بزني تراكم اينا ١١ هست. مدل ٨٧ ظاهرا خوب بودن.

mehdi_halla
10-02-2014, 11:31
سلام .ef7 به نظرتون بنزینی بخرم یا پایه گاز.؟

afshin b
10-02-2014, 12:39

بنظر من گازسوز بگیرین، مخصوصا با توجه به افزایش قیمت بنزین.

Sent from my HUAWEI G700-U10

Lesordiavek
10-02-2014, 13:44

مصرف سوخت و مشکلات بنزین سوز به مراتب کمتر از گازسوزه.

mehdi_halla
10-02-2014, 15:07
مصرف سوخت و مشکلات بنزین سوز به مراتب کمتر از گازسوزه.

سلام دوست عزیز.متوجه منظور شما نشدم .مصرف بنزین داخل شهر ef7 بنزینی رو تو سایت ایران‏خودرو زده 11.البته من از یه مکامیک شنیدم که میگفت بنزینیش بهتره .خودشم بنزینی داشت.اگه اینجوریه مصرف سوخت ef7 بنزینی با سمند lx که تو شهر 12 میسوزونه که زیاد فرقی نداره پس.درسته؟
دوستانی که پایه گازسوز دارن لطفا راهنمایی کنن از ماشینشون راضی هستند واینکه مشکلاتش نسبت به بنزینی بیشتره واقعا؟

Lesordiavek
10-02-2014, 15:45
سلام دوست عزیز.متوجه منظور شما نشدم .مصرف بنزین داخل شهر ef7 بنزینی رو تو سایت ایران‏خودرو زده 11.البته من از یه مکامیک شنیدم که میگفت بنزینیش بهتره .خودشم بنزینی داشت.اگه اینجوریه مصرف سوخت ef7 بنزینی با سمند lx که تو شهر 12 میسوزونه که زیاد فرقی نداره پس.درسته؟
دوستانی که پایه گازسوز دارن لطفا راهنمایی کنن از ماشینشون راضی هستند واینکه مشکلاتش نسبت به بنزینی بیشتره واقعا؟

از یه جهاتی درسته. مصرف سوخت فقط مربوط به موتور نیست. گیربکس این ماشین قدیمیه و مصرف رو بالا می بره. در کل مصرف بنزین ef7 های گاز سوز با xu7 های بنزینی یکیه (چون گاز سوز ها یه چیزی حدود 100 کیلو سنگین ترن). اما مصرف ef7 های بنزینی یه مقدار کمتر از ef7 های گازسوز و xu7 هاست. فرقش هم همچین کم نیست دوست عزیز. همون 1 لیتر کمتر به این معناست که شما با یه باک 50-60 کیلومتر بیشتر میتونید رانندگی کنید. چون موتور قویتره ولی گیربکس یکیه، میشه دنده ها رو زودتر هم جا زد. در این صورت مصرفتون کمتر هم میشه.

به علاوه، مشکلات واشر سر سیلندر تو نمونه های بنزینی خیلی خیلی کمتر بوده (در کل الان این مشکل خیلی کمتر شده. سال 90 تو این فوروم هر کی میرسید می گفت واشر سرسیلندرم سوخت! اما شما بهتره ریسک نکنی و همون بنزینی رو بخری). اگه بنزینی بخری دردسرش کمتره. مهمترین مشکل این موتور یکی اویل ماژوله که هنوز بعضیا باهاش مشکل دارن، یکی هم نبود قطعات و کمبود تجربه تو تعمیرشه. عموما میزنن خراب ترش می کنن. با این اوصاف ببین چی می خوی بخری.

mohammadghd
10-02-2014, 18:52

سلام. من گازسوزش رو دارم. اگه قصد داري گازسوز بگيري اين ماشين بعد از ٢٠٦ پايه گازسوز بهترين ماشين گازسوز تو كشوره. ولي به نظر من آدم يه ماشين كم مصرف بنزيني بخره خيلي بهتره. الان شما گازسوز بگيري هم صندوقت رو از دست ميدي و هم مشكلاتت بيشتر ميشه. تازه حساب كن با توجه به اختلاف قيمت چند سال بايد بگذره تا پولي رو كه براي گاز سوز بودن دادي جبران بشه (طبق محاسبات من تقريبا سه سال طول ميكشه تا هزينه گازسوز بودن ماشين جبران بشه) چقدر وقت با ارزشت بايد از دست بره. چقدر بايد آدم خودش رو تحقير كنه و تو اين صف هاي طولاني گاز بايسته!! واقعا ارزش داره؟ مال من يه بار سرشيرش خراب شد كه خوشبختانه گارانتي بود و حالا هم نشت گاز داره كه كسي نتونسته درستش كنه!! هر بار كه سوار ماشين ميشم بوي گند گاز تو اتاق پيچيده و با يه استارت ممكنه ماشين بره رو هوا :)) من كه كاملا پشيمونم و ديگه هيچ وقت گازسوز نميگيرم!!!
گاز يه فريب بزرگه و حداكثر براي مسافركش ها خوبه. براي همينه كه فقط تعداد انگشت شماري كشور تو دنيا به اين سمت رفتن. جديدا هم كه بيشتر جايگاه ها دارن پشيمون ميشن و دنبال گرون كردنشن. اگر رو ديزل سرمايه گذاري بيشتري ميشد خيلي بهتر بود تا cng.

afshin b
10-02-2014, 19:28
ما هم گازسوز مدل نود و یک داریم. تاحالا خدارو شکر هیچ مشکلی نداشتیم.

Sent from my HUAWEI G700-U10

SAMI EB
12-02-2014, 00:07
با سلام، در مورد خودروي سمند EF7 بنده چند مشكل هست كه ميخواستم از دوستاني كه تجربه دارم كمك بخوام، ممنون ميشم راهنمايي كنيد

بنده قبلاً يك سمند موتور معمولي 89 داشتم كه متاسفانه چپ كردم و فروختمش.
حدود يك ماه قبل يك سمند موتور EF7 مدل 88 تميز گرفتم باهاش چند تا مشكل دارم كه ميخواستم راهنمايي كنيد:

1- مشكل اول اينكه جريان هوا در كانالهاي تهويه عقب جريان نداره، حتي اگه تا آخر هم جريان رو زياد كنم باز فقط يه هاله اي از هوا خيلي نامحسوس ميشه احساس كرد، مگر اينكه دو تا كانال وسط جلو رو ببندم اون موقع جريان هوا رو به كانالهاي عقب انتقال ميده كه البته نبايد اينطوري باشه، در سمند قبلي با كوچكترين مقدار جريان، اونو به پشت سر هم انتقال ميداد و احتياجي به زياد كردن جريان نبود!
2- از موتور وقتي در جا كار ميكنه يه صداي اضافه مثل زوزه كشييدن ممتد مياد، از موتور نيست صداي موتور نرم هست ولي يه صداي اضافه مياد كه نميدونم مال چيه!
3- وقتي موتور در جا كار ميكنه و گاز ميدم از خروجي اگسوز يه صدايي مثل انفجار هاي پي در پي و كوچيك مياد، مثل همون صداي ماشينهاي اسپورت شده، كه از اگسوزشون صداي انفجار مياد، به نظرم طبيعي نيست، البته از خود موتور اين صدا نمياد و موتور نرم كار ميكنه، كوپه اگسوز رو هم به تازگي عوض كردم به اون ربطي نداره!

كسي ميدونه اين مشكلات از كجا هستن و چطوري ميشه درستشون كرد؟ ممنون ميشم اگه دوستان با نظرات مفيد و كارشناسيشون راهنماييم كنن، مرسي:n16:

سلام
1- برای جریان هوا به قسمت تهویه ی عقب باید دکمه ی تنظیم هوا را بر روی قسمتی تنظیم کنید که با پاها باد بخوره اون وقت قسمت عقبی هم باد میزنه البته میزان بادش خیلی زیاد نیست خیلی کمه ولی اگه اصلا باد نیومد اون وقت ممکنه لوله هایی تهویه که زیر دنده هست در اومده با شکسته شده باشه .
2- صدای تسمه دینام نیست وقتی کار میکنه یکم گیریس بهش بزن ببین قطع میشه اگه قطع شد از تسمه دینام هست یا اینکه تسمه تایم داره به قابش سابیده میشه .
3- صدای افجار مانند از اگزوز ناشی از چند دلیل می باشد 1- احتراق ناقص 2- عدم جرقه زنی صحیح 3- نشتی در سیتم اگزوز و خراب شدن کاتالیست خودرو منبع اگزوز اگه خراب باشه هنگام شتاب گرفتن از اگزوز صدای قام قام یا خش خش میاد .

SAMI EB
12-02-2014, 00:10

سلام
هم قابل تعمیر هست و هم قابل تعویض البته رادیاتورش چون یکم فرق داره بد پیدا میشه الان مارک کوشش رادیاتور هست حدود 150 الی 180 قیمتش هست.

SAMI EB
12-02-2014, 00:16
سلام
ماشين من نشت گاز خفيف پيدا كرده و شب تا صبح كه بمونه تو اتاق بوي گاز جمع ميشه. نمايندگي ٥ هم بردم و يه نمايندگي ديگه نتونستن مشكل رو رفع كنن. مسئله اينه كه اين نشتي ظاهرا خيلي خفيفه و به راحتي قابل تشخيص نيست. گارانتي ماشين چند روز پيش تمام شد. پيشنهادي داريد كه چه كاري ميتونم بكنم ؟
سپاس - محمد

سلام
این نشتی صد درصد یا از قسمت شیر برقی سر مخزن هست یا ریگلاتور چون میگی بو داخل ماشین میاد ، از طرفی لوله های گاز فشار قوی به این راحتی ها خراب نمیشه و اگه خراب بشه تو قسمت صندوق عقب که به وسیله ی لوله های خرطومی شکل به بیرون انتقال پیدا میکنه .
ریگلاتور میمونه و لوله های مربوط به اون
لوله ی فشار قوی که به ریگلاتور وصله یه ممگی داره که اگه اون خراب بشه باعث میشه گاز ازش نشت کنه شما این موارد را بررسی کنید به احتمال زیاد مشکل نشتی از ایناست .

SAMI EB
12-02-2014, 00:26
دوستان تعمیرگاه خوب برای این ماشین تو تهران سراغ دارید؟ گارانتیش تموم شده و دیگه نمیخوام ببرمش نمایندگی. اصلا از کار نمایندگی ها راضی نیستم. هر بار که میبرم کلی فاکتور میزنن و ماشین رو هم بدتر میکنن! این بار برده بودم اویل ماژول رو عوض کنه میبینم بنزینش یک خط زیاد شده!!! خودشونم تعجب کردن! معلوم نیست چیکار کردن این طور شده! تازه باز هم روغن ریزی داره!! خواهشا اگه جای خوبی سراغ دارید معرفی کنید دیگه خستم کرده!!:n03:

سلام
در مورد اویل ماژول چند دلیل وجود داره که بعد از درست کردن دوباره روغن میده
1- واشر های عنیکی اویل ماژول کیفیت خوبی نداره و بعد مدتی دفرمه میشه و روغن از نشت میکنه باید واشر اصلی براش پیدا بشه .
2- آلیاژ استفاده شده در اویل ماژول کیفیت چندانی نداره و دچار تابدیدگی و واشر را خراب میشه دقیق مثل سر سیلندر که باید اویل ماژول باز بشه بعد به وسیله ی فیلر میزان تاب دیدگش بررسی بشه و در صورت تاب دار بودن تراشکاری و روی ماشین سوار بشه
3- پیچ های اول ماژول با تر کمتر بسته نشده که باعث میشه یا پیچ سفت سفت بشه که واشر را خراب کنه یا شل که روغن بده
من خودم چند مورد را به همین طریق که گفتم بررسی کردم و درستش کردم الان بعد از دوسال دیگه روغن نداده .

SAMI EB
12-02-2014, 00:32
سلام

سلام
اوصولا چون موتور EF7 تراکمش بالاست باید بیشتر بنزین سوپر داخلش ریخته بشه . البته ریپ نباید بزنه فقط در صورتی که بنزین معمولی داخلش ریخته بشه ماشین قاعدتا چون تراکمش بالاست یکم ناک میزنه و ترتر میکنه و نباید ریپ بزنه ریپ زدن بحثش جداست .
چون می گید هم روگاز ریپ میزنه و هم رو بنزین و روی گاز کمتر این نشون میده شمع ها خرابه یا فیلرشون تنظیم نیست . باید فیلر شمع باز دید بشه و در صورت لزوم عوض بشه .
فیلتر بنزین خیلی میتونه تو این امر تاثیر داشته باشه .
کثیف شدن انژکتور ها .
البته موارد دیگه هم هست که اگه با تست موارد بالا نتیجه ای حاصل نشد اون وقت موارد دیگه را عرض می کنم

mohammadghd
14-02-2014, 10:24
سلام
این نشتی صد درصد یا از قسمت شیر برقی سر مخزن هست یا ریگلاتور چون میگی بو داخل ماشین میاد ، از طرفی لوله های گاز فشار قوی به این راحتی ها خراب نمیشه و اگه خراب بشه تو قسمت صندوق عقب که به وسیله ی لوله های خرطومی شکل به بیرون انتقال پیدا میکنه .
ریگلاتور میمونه و لوله های مربوط به اون
لوله ی فشار قوی که به ریگلاتور وصله یه ممگی داره که اگه اون خراب بشه باعث میشه گاز ازش نشت کنه شما این موارد را بررسی کنید به احتمال زیاد مشکل نشتی از ایناست .

حق با شماست. بالاخره درست شد و برای اطلاع دوستان توضیح میدم. این ماشین یک سال پیش چراغ چکش روشن شد و بردم نمایندگی ۵ گفتن باید شیرش عوض بشه. عوض کردن منتها بد بستن طوری که اورینگش زده بود بیرون. چند ماه بعد نشتی خفیف شروع شد طوری که شب تا صبح که میموند بوی گاز تو اتاق میومد. هر جا میبردم هم نمیتونستن نشتی رو پیدا کنن. خود تعمیرگاه ۵ هم میگفت که دیگه تعویض شیر انجام نمیدن! خلاصه بعد از چند بار گاز زدن نشتی شدید شر طوری که صداش شنیده میشد و با دست هم حس میشد. دیگه گارانتیش تموم شده بود. بردم نمایندگی گفتن اورینگش پیدا نمیشه باید کل شیر رو عوض کنی و ۵۰۰ تومن قیمت دادن!!! بالاخره یکی بهم یه تعمیرگاه گاز در ایستگاه گاز شمال اتوبان بابایی معرفی کرد. رفتم اونجا با ۴۵ تومن درستش کرد. کلا کارشون خیلی خوب و کم خرج بود. توصیه می کنم شما هم مشکل گاز داشتید برید اونجا. گرچه بیشتر تو کار گازسوزای غیرکارخونه ای هستن.
EF7 ماشین خوبیه تا وقتی که خراب نشه. متاسفانه زیاد خراب میشن و رفع خرابیشون کار ساده ای نیست (مخصوصا برای شهرستانی ها). من دو سال پیش تو این انجمن با این ماشین آشنا شدم و تصمیم گرفتم بخرم. تو این دو سال خیلی دردسر کشیدم باش. من دارم می فروشمش. خسته شدم. به شما هم پیشنهاد می کنم فریب این ماشین رو نخورید. ممکنه شانس بیارید و براتون خوب کار کنه. ممکنه هم نابودتون کنه. آدم یا یه ماشین درست و حسابی بخره که خراب نشه یا یه چیزی مثل پراید و 405 بخره که قطعات و تعمیرکارش راحت گیر بیاد.
سپاس - محمد

hamed malekpour
15-02-2014, 11:22
نور fr8de یا fr7de ویاایکیوم rfn58lzk یا rfn58lz کدوم رو سمند ef7دوگانه سوز بهتره وشتاب وقدرت ماشین را زیاد می کنه؟

SAMI EB
15-02-2014, 23:51
سلام
روی EF7 دو گانه سوز شمع نور بهتر جواب میده فابریکی هم همین نور که تحت لیسانس هست خوبه فقط فیلرش باید روی 9.0 تنظیم بشه .
اگه واقعا شتاب براتون حائز اهمیته که باید برید سراغ شمع های سوزنی . مثل ایریدوم ، اوتولایت و ... که خوب هزینه ی خودش را داره .
شمع ایکیوم هم خوبه . میگم فقط فیلرش باید خوب تنظیم بشه .
بوش سوپر پلاس دو الکترود هم خوبه ( اگه اصلی باشه )

SAMI EB
16-02-2014, 00:00
حق با شماست. بالاخره درست شد و برای اطلاع دوستان توضیح میدم. این ماشین یک سال پیش چراغ چکش روشن شد و بردم نمایندگی ۵ گفتن باید شیرش عوض بشه. عوض کردن منتها بد بستن طوری که اورینگش زده بود بیرون. چند ماه بعد نشتی خفیف شروع شد طوری که شب تا صبح که میموند بوی گاز تو اتاق میومد. هر جا میبردم هم نمیتونستن نشتی رو پیدا کنن. خود تعمیرگاه ۵ هم میگفت که دیگه تعویض شیر انجام نمیدن! خلاصه بعد از چند بار گاز زدن نشتی شدید شر طوری که صداش شنیده میشد و با دست هم حس میشد. دیگه گارانتیش تموم شده بود. بردم نمایندگی گفتن اورینگش پیدا نمیشه باید کل شیر رو عوض کنی و ۵۰۰ تومن قیمت دادن!!! بالاخره یکی بهم یه تعمیرگاه گاز در ایستگاه گاز شمال اتوبان بابایی معرفی کرد. رفتم اونجا با ۴۵ تومن درستش کرد. کلا کارشون خیلی خوب و کم خرج بود. توصیه می کنم شما هم مشکل گاز داشتید برید اونجا. گرچه بیشتر تو کار گازسوزای غیرکارخونه ای هستن.
EF7 ماشین خوبیه تا وقتی که خراب نشه. متاسفانه زیاد خراب میشن و رفع خرابیشون کار ساده ای نیست (مخصوصا برای شهرستانی ها). من دو سال پیش تو این انجمن با این ماشین آشنا شدم و تصمیم گرفتم بخرم. تو این دو سال خیلی دردسر کشیدم باش. من دارم می فروشمش. خسته شدم. به شما هم پیشنهاد می کنم فریب این ماشین رو نخورید. ممکنه شانس بیارید و براتون خوب کار کنه. ممکنه هم نابودتون کنه. آدم یا یه ماشین درست و حسابی بخره که خراب نشه یا یه چیزی مثل پراید و 405 بخره که قطعات و تعمیرکارش راحت گیر بیاد.
سپاس - محمد

سلام
خیلی خوب شد که بلاخره نشتی مشخص شد بله همون طور که حدس میزدم موقع بستن شیر برقی سر مخزن یکم کم کاری کردند و باعث شده همون اورینگ و ممگی درست مسیر سوخت رسانی را آب بندی نکنه و گاز ازش نشت کنه .
خیلی خطرناکم بوده چون مخزن که پر میشه حدود 180 تا 230 بار فشار داخلش ذخیره میشه ممکنم بود فشار شیر را خراب کنه و نشتی بیشترم بشه. که خب علت یابی شد .
اینم اضافه کنم که بیشتر این ارور هایی که مربوط میشه چراغ چک روشن بشه . مربوط به شیر برقی سر مخزن هستش . اگه این شیر مثل سمند های معمولی دستی بود قطعا چراغ چک کمتر روشن میشد .
چون داخل شیر برقی سر مخزن یه سنسور وجود داره یکی هم روی ریگلاتور گاز اگه فشار بین این دو تا سنسور متفاوت باشه و یکی نباشه سیستم تشخیص نشتی میده و چراغ چک روشن میشه و ممکنه ماشین خود به خود روی بنزین سوییچ بشه و تا زمانی که چراغ چک روشن هست روی گاز نره .
کلا EF7 سیستم گاز پیچیده ای داره و کمتر کسی ازش سر در میاره و لی در کل عیب قابل رفعه مهم تشخیصه اونه .

minral
20-02-2014, 15:22
باسلام وخسته نباشیدبه همه دوستان محترم
اینجانب یک دستگاه سمند موتورملی پایه گاز سوز(دوگانه )مدل 88 دارم که وقتی چراغ ها راروشن میکنی یا کولررا روشن می کنی یادرسربالایی بدون سرعت اولیه گیرمی کنی خودرو تک کارمی کند حتی اگه مدتی درترافیک باشی باز تک کارمی کند وباید ماشین راخاموش کنی ومدتی بایستی وبعد استارت بزنی تا معمولی کارکند یعنی در واقع وقتی جریان برق زیاد می کشی خودرو تک کار می کند البته باید آمپرآب هم کمی بالا رود (یک سوم ) رانشان دهدوقتی موتور سرد است یا چراغ ها روشن نیست خودرو معمولی کارمی کند لطفا برای تعمیر وعیب یابی راهنمایی کنید. البته قبلا نیز تک کار می کرد که با تمیز کردن شیربرقی درست شد. ناگفته نماند دینام سالم وباطری نو است شمع ووایروکویل را نیز عوض کردم ولی درست نشد.باتشکر

minral
20-02-2014, 15:24
باسلام وخسته نباشید اینجانب یک دستگاه سمند موتورملی پایه گاز سوز(دوگانه )مدل 88 دارم که وقتی چراغ ها راروشن میکنی یا کولررا روشن می کنی یادرسربالایی بدون سرعت اولیه گیرمی کنی خودرو تک کارمی کند حتی اگه مدتی درترافیک باشی باز تک کارمی کند وباید ماشین راخاموش کنی ومدتی بایستی وبعد استارت بزنی تا معمولی کارکند یعنی در واقع وقتی جریان برق زیاد می کشی خودرو تک کار می کند البته باید آمپرآب هم کمی بالا رود (یک سوم ) رانشان دهدوقتی موتور سرد است یا چراغ ها روشن نیست خودرو معمولی کارمی کند لطفا برای تعمیر وعیب یابی راهنمایی کنید. البته قبلا نیز تک کار می کرد که با تمیز کردن شیربرقی درست شد. ناگفته نماند دینام سالم وباطری نو است شمع ووایروکویل را نیز عوض کردم ولی درست نشد.باتشکر

mhroozbeh
21-02-2014, 23:03
من دو تا مشکل دارم
1. چراغ چک روشن شده و مثل دفه های قبل دیگه خاموش نمی شه
دفه های قبل بعد از چند روز خاموش میشد ولی الان نمی شه
اون دفه ها بردمش دیاگ گفت ماله شیر مخزنه یا یه همچین چیزی
گفت اصلا نگران نباش خطری نداره
حالا نمی دونم درست گفته یا نه
ولی بوی گاز یا مشکل خاصی دیده نمی شه ولی هنوز چراغ چک ماشین روشنه
2. وقتی صبحا میخوام استارت بزنم یه جور صدای خس خس از استارت ماشین میاد انگار استارت رو استارت میخوره با وجود اینکه اینجور نیست و کلا ماشین
باید چند تا استارت بخوره وبعضا به زحمت روشن میشه
بردم باطری سازی گفت که گیر بکس استارتت خشک شده و باید روغن کاری بشه
40 تومن هم دستمزد داره
به نظرم اومد حرف الکی می زنه برای همین گفتم بعد میارن
به نظرتون مشکل از چیه؟
ماشین مدل 90 هست و خدا رو شکر غیر از تعویض تسمه تایم و روغن و شمع و لاستیک فعلا خرج دیگه ای نزاشته روی دستم
حالا میخواستم ببینم باید بعد از سه سال چه سرویس هایی ببرمش؟ اخیرا لاستیک ، شمع ها ، روغن ، فیلتر روغن، وازکازین و تسمه تایم ماشین و باطریش عوض شده( تقریبا توی 6 ماه اخیر همه این کارا رو کردم)
و یه سوال آخر اینکه باید چطور به این ماشین باد زد؟ آخه میگن هر ماشینی باید با توجه به دستور سازنده و توی فصل های مختلف به یه مقدار باد بخوره
متشکر و ممنون

SAMI EB
21-02-2014, 23:42
باسلام وخسته نباشید اینجانب یک دستگاه سمند موتورملی پایه گاز سوز(دوگانه )مدل 88 دارم که وقتی چراغ ها راروشن میکنی یا کولررا روشن می کنی یادرسربالایی بدون سرعت اولیه گیرمی کنی خودرو تک کارمی کند حتی اگه مدتی درترافیک باشی باز تک کارمی کند وباید ماشین راخاموش کنی ومدتی بایستی وبعد استارت بزنی تا معمولی کارکند یعنی در واقع وقتی جریان برق زیاد می کشی خودرو تک کار می کند البته باید آمپرآب هم کمی بالا رود (یک سوم ) رانشان دهدوقتی موتور سرد است یا چراغ ها روشن نیست خودرو معمولی کارمی کند لطفا برای تعمیر وعیب یابی راهنمایی کنید. البته قبلا نیز تک کار می کرد که با تمیز کردن شیربرقی درست شد. ناگفته نماند دینام سالم وباطری نو است شمع ووایروکویل را نیز عوض کردم ولی درست نشد.باتشکر

سلام
در مورد مشکلی که می فرمایید باید عرض کنم که :
کابل منفی باتری که به پوسته ی گیربکس وصل شده شل یا سولفاته نشده . نور پشت صفحه کیلومتر هم کم یا زیاد میشه یا نه .
باتری چند امپر انداختید استانداردش 66 آمپر هستد و تا 74 آمپر هم مشکلی ایجاد نمیکنه ولی کمتر از 66 آمپر توصیه نمیشه ، سیستم روی ماشین ندارید؟
اگه این موارد بالا ok بود. ایراد از دسته سیم کوتاه موتور هستش که به کوئل ها و انژکتور ها وصل شده چون تو بعضی EF7 ها دسته سیم کوتاه مشکل داره و بعد باعث میشه که داخل یکی از سیلندر ها جرقه زده نشه و ماشین چراغ چکش روشن و کم جون بشه دقیقا وقتی این مورد پیش میاد که موتور بار اضافی روش باشه مثل همین کولر گرفتم یا سربالایی ها و ترافیک زیاد. راهکارشم تعویض دسته سیم کوتاه موتور هستش .

SAMI EB
21-02-2014, 23:53
من دو تا مشکل دارم
2. وقتی صبحا میخوام استارت بزنم یه جور صدای خس خس از استارت ماشین میاد انگار استارت رو استارت میخوره با وجود اینکه اینجور نیست و کلا ماشین
40 تومن هم دستمزد داره
به نظرتون مشکل از چیه؟
ماشین مدل 90 هست و خدا رو شکر غیر از تعویض تسمه تایم و روغن و شمع و لاستیک فعلا خرج دیگه ای نزاشته روی دستم
حالا میخواستم ببینم باید بعد از سه سال چه سرویس هایی ببرمش؟ اخیرا لاستیک ، شمع ها ، روغن ، فیلتر روغن، وازکازین و تسمه تایم ماشین و باطریش عوض شده( تقریبا توی 6 ماه اخیر همه این کارا رو کردم)
و یه سوال آخر اینکه باید چطور به این ماشین باد زد؟ آخه میگن هر ماشینی باید با توجه به دستور سازنده و توی فصل های مختلف به یه مقدار باد بخوره
متشکر و ممنون

سلام
در مورد چراغ چک و ارور شیر برقی سر مخزن دقیقا چند پست بالاتر من گفتم که چرا چراغ چک روشن میشه و ارور شیر برقی سر مخزن گاز میده . اگه نشتی نداشته باشه و ماشین روی بنزین سوییچ نشه و روی گاز خوب کار کنه مشکلی نداره
البته میشه شیر برقی سر مخزن را عوض کرد ولی بازم ممکنه خراب بشه که شانسی هستش . الان بیشتر EF7 ها که من تو نمایندگی میبینم و یا پشت چراغ قرمز بیشتر دوگانه ها چراغ چکشون روشنه و ایرادی هم نداره . کابل منفی را جدا کنید و حدود 5 دقیقه بعد بزارید خاموش میشه .
در مورد صدا که می گید مطمئن هستید که این صدا از استارته ، اگه آره ممکنه اوتومات استارت ایراد داره یا ذغالش تموم شده . باتری که مشکل نداره ؟
حرف باتری ساز هم تا حدودی درسته چون داخل استارت یه نوع گیریس وجود داره که ممکنه این گیریس خشک شده باشه و صدا بده .
ولی 40 تومن برای اینکار خیلی زیاده نهایش 20 تومن.
ظاهرا کار های اساسی مثل تعویض تسمه تایم ، شمع ، باتری و این چیز ها تعویض شده و تقریبا سرویس کامل انجام شده . نه چیز دیگه ای مدا نظر من نیست . فقط می خواستید اویل ماژول را نیز نگاه کنید ببینید نشتی نداده باشه .
باد لاستیک ها باید با توجه به فصل سرد و گرم تنظیم بشه اگه زیاد باشه که خوب تو فصل زمستون لاستیک می کوبه اگه کم هم باشه مصرف سوخت میره بالا .
همون مقداری که کارخونه توصیه کرده خوبه .

mhroozbeh
22-02-2014, 19:53
باطری تازه است. کره ای لاجیکس
اویل ماژول چی هست اصلا؟
باد لاستیک ها نمی دونم کارخونه گفته چند اگه زحمتی نیست توضیح بدیدممنون

vb-sosol
23-02-2014, 12:55
ما برج 4 یه سمند ef7 پیش فروش ثبت نام کردیم که قرار بود برج 8 تحویل بدن که هفته قبل زنگ زدن که بیاید یورو 2 تحویل بگیرید و مابقی پولتون رو هم پس میدیم
خلاصه دیدیم خیلی دیر تحویل دادن موافقت کردیم و یورو 2 رو تحویل گرفتم
حالا سوالم
در کل فرق موتوری یا امکانات یورو 2 و یورو4 چی هست؟

از نظر قطعات انگار خیلی بی کیفیت هست! دکمه های شیشه بالا بر مث دکمه های چند سال پیش هست با وجود اینکه توی چند تا سمند دکمه جدیدتر رو دیده بودم و یا صفحه کلیومترش قدیمی تر هست و اینکه باتری اتمی نذاشتن روی ماشین
خلاصه تا تونستن از رو ماشین وسایل کم یا بی کیفت قرار دادن
آیا جدیدا اینطوری شده؟

SAMI EB
23-02-2014, 14:06
باطری تازه است. کره ای لاجیکس
اویل ماژول چی هست اصلا؟
باد لاستیک ها نمی دونم کارخونه گفته چند اگه زحمتی نیست توضیح بدیدممنون

سلام
پس اگه باطری سالمه میمونه همون استارت . که باید بررسی بشه منم نظرم روی همون خشک شدن گیریس استارت هست باعث میشه این صدا را بده ، یه احتمال دیگه هم داره ولی ضعیفه اونم اینکه فلایویل تاب دار شده باشه و چرخنده ی استارت به خوبی با شیار های فلایویل در گیر نشه و ماشین استارت نخوره و این صدا را بده البته احتمالش کنه .
ولی اگه استارت رد کنه مثل وقتی که ماشین باطری نداشته باشه از اوتومات استارته.
به نظرم وقتی استارت باز شد زغال استارت را نیز عوض کنید که بعد دوباره کاری نشه .
اویل ماژول روغن خنک کن موتور هستش که با مجموعه ی واتر پمپ با هم یکپارچه هستند و به بلوک موتور وصل شده است .
معمولا اویل ماژول بسته به شانس به خاطر آلیاِژ و واشر های ضعیف اون دچار تاب دیدیگی میشه و باعث میشه روغن ازش نشت کنه که خب ظاهرا برای شما این اتفاث نیافتاده ولی بررسی بشه بد نیست محل اویل ماژول همون جایی هست که فیلتر روغن هستش قسمت پایینی فیلتر روغن میشه اویل ماژول .
باد لاستیک ها را که روی در صندوق عقب نوشته چقدر باید باشه
ولی معمولا جلو را 29 یا 30 در نظر میگیریند و عقب را یکم بیشتر .

bijandarbari
23-02-2014, 14:16
جسارتا به نظر من عقب رو 29 بزنین و جلو رو 31 بزنین.
چون عقب ماشین سبکتره باید بادش کمتر باشه.

bijandarbari
23-02-2014, 14:17
ما برج 4 یه سمند ef7 پیش فروش ثبت نام کردیم که قرار بود برج 8 تحویل بدن که هفته قبل زنگ زدن که بیاید یورو 2 تحویل بگیرید و مابقی پولتون رو هم پس میدیم
حالا سوالم

از نظر قطعات انگار خیلی بی کیفیت هست! دکمه های شیشه بالا بر مث دکمه های چند سال پیش هست با وجود اینکه توی چند تا سمند دکمه جدیدتر رو دیده بودم و یا صفحه کلیومترش قدیمی تر هست و اینکه باتری اتمی نذاشتن روی ماشین
آیا جدیدا اینطوری شده؟

موتوری فرقی ندارن. شاید جتس کاتالیزو هاشون فرق کنه.چون خود ef7 برای یورو 4 طراحی شده.

SAMI EB
23-02-2014, 14:19
حالا سوالم

آیا جدیدا اینطوری شده؟

سلام
موتور یورو2 و یورو4 فرق چندانی باهم ندارند و کاملا شبیه هم هستند فقط در یورو4 بخاطر اینکه استاندارد یورو 4 را پاس کنه .
تغیراتی در سیستم کاتالیزور ، سامانه ی مدیریت ECU و قسمت باک خودرو انجام گرفته و گرنه تفاوت دیگه ای با هم ندارند .
بله قطعات که سال به سال بی کیفیت تر میشه و جای بحث داره . فقط تنها تفاوتی که کلید های شیشه بالابر از سال 90 به بعد کرده اینه که تو مدل های قبل 90 نور کلید شیشه بالابر ها آبی و از نوع لامپی بود ولی از سال 90 به این طرف از لامپی به SMD تغییر کرده همین .
باتری اتمی که به هیچ عنوان نمی زارند باتری هایی که می زارند یا برنا باتری هست یا سپاهان باتری و کاملا ساخت وطن .

mehdi30nema
23-02-2014, 15:05

چه صبری داشتی شما ، پس خوب شد من طرح بهمن ثبت نام نکردم ، یعنی میخواستم برای تحویل اردیبهشت ثبت نام کنم که ظرفیت پر شد و نتونستم ثبت نام کنم .

vb-sosol
23-02-2014, 15:59
سلام
موتور یورو2 و یورو4 فرق چندانی باهم ندارند و کاملا شبیه هم هستند فقط در یورو4 بخاطر اینکه استاندارد یورو 4 را پاس کنه .
تغیراتی در سیستم کاتالیزور ، سامانه ی مدیریت ECU و قسمت باک خودرو انجام گرفته و گرنه تفاوت دیگه ای با هم ندارند .
بله قطعات که سال به سال بی کیفیت تر میشه و جای بحث داره . فقط تنها تفاوتی که کلید های شیشه بالابر از سال 90 به بعد کرده اینه که تو مدل های قبل 90 نور کلید شیشه بالابر ها آبی و از نوع لامپی بود ولی از سال 90 به این طرف از لامپی به SMD تغییر کرده همین .
باتری اتمی که به هیچ عنوان نمی زارند باتری هایی که می زارند یا برنا باتری هست یا سپاهان باتری و کاملا ساخت وطن .

خب این تغییراتی که گفتید انجام شده یعنی اختلاف قیمت 3 - 4 میلیون داره؟
آخه از ما حدود 30تومن گرفتن و وقتی گفتن یورو 2 میدیم و قیمت نهایی ماشین 25ونیم شد و مابقی رو قراره چند روز دیگه پس بدن

ما یه سمند 89 هم داریم که از لحاظ کیفیت وسایلش از این یکی که تحویل گرفتیم خیلی بهتره! باتری که روی اون بود اتمی بود
سال به سال قربون پارسال:n15:

vb-sosol
23-02-2014, 16:01
چه صبری داشتی شما ، پس خوب شد من طرح بهمن ثبت نام نکردم ، یعنی میخواستم برای تحویل اردیبهشت ثبت نام کنم که ظرفیت پر شد و نتونستم ثبت نام کنم .

همش امروز و فردا میکردن و نمیدادن
وقتی رقابتی در کار نباشه اوضاع همینه دیگه!
اگه ماشین های خارجی بازارشون داخل ایران باز میذاشتن اونوقت باید میدیدیم ایران خودرو باز اینطوری ماشین تحویل میده یا نه:n23:

hossein.az
23-02-2014, 16:16
خب این تغییراتی که گفتید انجام شده یعنی اختلاف قیمت 3 - 4 میلیون داره؟
آخه از ما حدود 30تومن گرفتن و وقتی گفتن یورو 2 میدیم و قیمت نهایی ماشین 25ونیم شد و مابقی رو قراره چند روز دیگه پس بدن

ما یه سمند 89 هم داریم که از لحاظ کیفیت وسایلش از این یکی که تحویل گرفتیم خیلی بهتره! باتری که روی اون بود اتمی بود
سال به سال قربون پارسال:n15:

شما شانس آورديد
اين اختلاف قيمتي فقط يه پول بيخوده كه گرفته ميشه

hamid_mol
23-02-2014, 21:07
سلام

سمند LX EF7 یورو4 بنزینی 92.10

از فول باک تا روشن شدن چراغ بنزین (حدود 65 لیتر) در ترافیک تهران 850 تا رفت که البته بنزین سوپر یورو 4 بود. (صدی 7.65) که راضی ام ازش

لطفا راهنمایی بفرمایید:
1)شمعی استاندارد این ماشین:Bosch FR8DE+ اما اگه بخوایم شمع پلاتینیوم ایریدیوم بگیریم چه مارکی و چه مدلی مخصوص این موتور می شه ؟ (یه مدل آپکو می فروشه که یکی دو نفر گفته بودند اصلا به درد این موتور نمی خوره)

2)گریبکس این ماشین Peugeot BE3 هست که طبق خود سایت پژو 75W80 رو نوشته بود اما بچه ها تو فروم می گفتند 75W90 بریزید که باعث می شه تابستان کمی سفت تر بشه اما در عوض کم صدا تر بشه و زوزه نکشه ! این موضوع درسته و من درست متوجه شدم ؟اگه بله چقدر سفت تر می شه ؟

3) چقدر روغن می خواد گریبکس ؟ و تعویض روغن اون مثل روغن موتور خیلی ساده انجام می شه ؟

4)دوستانی که برای این ماشین نمایندگی مرکزی شماره 5 رفتن (که گفته می شه تخصصی کارش سمند و EF7 هست) از کار این نمایندگی راضی بودند؟

5)کروز کنترل برای سمند EF7 آپکو دو مدل معرفی کرده که مدل 112902 برای پدال سیمی و مدل 308101 هم برای مدل پدال برقی که ماشین من پدال سیمی هست.
هر کدوم از نمایندگی های آپکو که زنگ می زدم که ببینم مدل مخصوص سیمی رو موجود دارند و نصب می کنند، انگار من داشتم یه زبان دیگه حرف می زدم و آخر سر یا می گفتند: هان ؟ نداریم !! یا می گفتند: باید بیاری خودم ببینم !!!!(چی رو ببینه) شما جایی رو می شناسید که داشته باشه و نصب کنه و کار درست باشه ؟

6)باتری ای که روی ماشین بود آشغال بود برای همین سریع عوض کردم یه 74 سیلد انداختم، دنبال قفل باتری می گردم ، کسی جایی سراغ داره یا ایده ای برای ساختش داره ؟

ممنون (باورتون می شه کل تاپیک رو تا این جا خونده باشم ؟)

100ra
24-02-2014, 10:54
یکی هم وقتی سربالا میرم اصلا کشش نداره هی میگیره ول میکنه.

100ra
24-02-2014, 23:45
قیمت کاتالیست جنده؟و وقتی خراب بشه باعص ریب زدن میشه؟یا از کجا بدونم خرابه؟ماشین من سربالا که میرم و موقع ماکوس مصل اینکه بلاتین خرابه.دقیقا این مشکلو دارم لتفا راهنمایی کنید از کجاست مشکل.البته روی بنرین خیلی بیشتر ریب میزنه:n28::n28::n28::n28::n28::n28::sq_3::sq_ 3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3:

mhroozbeh
26-02-2014, 23:10
سلام

از فول باک تا روشن شدن چراغ بنزین (حدود 65 لیتر) در ترافیک تهران 850 تا رفت که البته بنزین سوپر یورو 4 بود. (صدی 7.65) که راضی ام ازش

لطفا راهنمایی بفرمایید:
1)شمعی استاندارد این ماشین:Bosch FR8DE+ اما اگه بخوایم شمع پلاتینیوم ایریدیوم بگیریم چه مارکی و چه مدلی مخصوص این موتور می شه ؟ (یه مدل آپکو می فروشه که یکی دو نفر گفته بودند اصلا به درد این موتور نمی خوره)

2)گریبکس این ماشین Peugeot BE3 هست که طبق خود سایت پژو 75W80 رو نوشته بود اما بچه ها تو فروم می گفتند 75W90 بریزید که باعث می شه تابستان کمی سفت تر بشه اما در عوض کم صدا تر بشه و زوزه نکشه ! این موضوع درسته و من درست متوجه شدم ؟اگه بله چقدر سفت تر می شه ؟

3) چقدر روغن می خواد گریبکس ؟ و تعویض روغن اون مثل روغن موتور خیلی ساده انجام می شه ؟

4)دوستانی که برای این ماشین نمایندگی مرکزی شماره 5 رفتن (که گفته می شه تخصصی کارش سمند و EF7 هست) از کار این نمایندگی راضی بودند؟

5)کروز کنترل برای سمند EF7 آپکو دو مدل معرفی کرده که مدل 112902 برای پدال سیمی و مدل 308101 هم برای مدل پدال برقی که ماشین من پدال سیمی هست.
هر کدوم از نمایندگی های آپکو که زنگ می زدم که ببینم مدل مخصوص سیمی رو موجود دارند و نصب می کنند، انگار من داشتم یه زبان دیگه حرف می زدم و آخر سر یا می گفتند: هان ؟ نداریم !! یا می گفتند: باید بیاری خودم ببینم !!!!(چی رو ببینه) شما جایی رو می شناسید که داشته باشه و نصب کنه و کار درست باشه ؟

6)باتری ای که روی ماشین بود آشغال بود برای همین سریع عوض کردم یه 74 سیلد انداختم، دنبال قفل باتری می گردم ، کسی جایی سراغ داره یا ایده ای برای ساختش داره ؟

يعني اينقدر فاصله بين موتور هاي قبلي و اين موتور هست؟بعيده واقعا
اگه اين مصرفي كه شما ميگي واقعا درست باشه و همش تو شهر و دنده دو و سه رفته باشي بايد گفت ايرانخودرو معجزه كرده و من همين الان ميرم ميفروشم يه دونه ثبت نام ميكنم!

hamid_mol
27-02-2014, 06:55
يعني اينقدر فاصله بين موتور هاي قبلي و اين موتور هست؟بعيده واقعا
اگه اين مصرفي كه شما ميگي واقعا درست باشه و همش تو شهر و دنده دو و سه رفته باشي بايد گفت ايرانخودرو معجزه كرده و من همين الان ميرم ميفروشم يه دونه ثبت نام ميكنم!

سلام

ربط به ماشین ها نداره تفاوت بنزین ها خیلی زیاده ، شما هم بیا همین پمپی که من بنزین می زنم بنزین بزن و مثل من رانندگی کن شما هم همین قدر مصرف خواهی کرد. از این به بعد توی یه دفترچه کیلومتر بنزین زدن ، میزان بنزین ، و نام پمپ بنزین رو ثبت می کنم ...

فعلا که ماشین یه سری مشکلات ریپ زدن و اینا پیدا کرده و موقع دنده عوض کردن هم یا دور موتور نمی آد پایین یا یه هو خیلی میاد پایین که یکی راهنمایی کرد استپر باید عوض بشه و سنسور کلاج هم تنظیم ... شنبه صبح (پس فردا) ببرم نمایندگی مرکزی شماره 5 ببینم چی می شه

لطفا یه نفر جواب سوال های منو بده : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAMI EB
01-03-2014, 00:16
سلام

لطفا راهنمایی بفرمایید:

سلام

1- در مورد شمع الان چون ماشین صفره همون شمع های خودش باشه بهتره بعد یه مدت کارکرد با نوع سوزنی عوضش کنید . شمع های که آپکو میده هم خوبه اما گرونه می تونید با قیمت کمتر بخرید . در مورد مارک شمع اطلاع زیادی ندارم . اما شمع های اوتولایت ایریدیوم سوزنی خوبه . البته تفاوت شمع های سوزنی و معمولی زیاد محسوس نیست ممکنه تو شتاب اولیه و مصرف سوخت تاثیر محسوسی بزاره ولی در بقیه ی موارد نامحسوسه .

2- کاملا درسته روغن 80-75 چون روان تر هستش ممکنه زوزه ی گیربکس را در بیاره اما در عوض عوض دنه ها بهتر جا میره و 90 -75 در دمای بالا روغن یکم سفت تر میشه و باعث میشه دنده ها یکم سفت تر جا بره . البته همین سفت شدن روغن می تونه تو زوزه ی گیربکس تاثیر بزاره برای همین افرادی که مشکل زوز ی گیربکس را دارند توصیه میشه که از واسگازین 95 -80 استفاده بشه چون سفتره باعث میشه زوزه کم تر بشه یا جتی از بین بره اگه گیربکستون زوزه نداره و مشکلی با جا رفتن دنده ها ندارید توصیه می کنم به فکر تعویض واسکازین نباشید .

3- حدود 2 لیتر روغن می خواد بله تعویض روغنش تقریبا مثل تعویض روغن موتور می مونه با یک سری تفاوت های کوچیک . به دیدن ترتیب که پیج تخله ی روغن روی پوسته ی گیربکس را باز می کنند و بعد روغن را از قسمت تهویه گیربکس می ریزند داخلش .

4- در مورد نمایندگی اطلاعی ندارم البته تعمیرگاه مرکزی شماره 1 یادگار امام تجهیزاتش کامل تره.

5- ماشین شما چون بنزینی هست و دریچه گازش سیمی باید از مدل 112902 استفاده بشه و مدل دیگه برای سمند EF7 دو گانه هست که دریچه گازش برقیه توصیه می کنم برای نصبش خود آپکو تشریف ببرید

6- باتری های فابریک یا برنا باتری هستش یا سپاهان باتری و از نوع تر که کیفیت چندان جالبی نداره کار خوبی کردید عوضش کردید . در مورد قفل باتر یاطلاعی ندارم .

SAMI EB
01-03-2014, 00:21
قیمت کاتالیست جنده؟و وقتی خراب بشه باعص ریب زدن میشه؟یا از کجا بدونم خرابه؟ماشین من سربالا که میرم و موقع ماکوس مصل اینکه بلاتین خرابه.دقیقا این مشکلو دارم لتفا راهنمایی کنید از کجاست مشکل.البته روی بنرین خیلی بیشتر ریب میزنه:n28::n28::n28::n28::n28::n28::sq_3::sq_ 3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3::sq_3:

سلام

با توجه به علائمی که می گید این ایراد نمی تونه از کاتالیزور باشه کاتالیزور اگه بگیره ماشین به شدت کم جون میشه و موقع شتاب گیری های چون نمیتونه دود به درستی ازش خارج بشه تقه میزنه یا ماشین خیلی سریع گرم میشه و امپر آبش میره بالا
به نظر من دلایل این ریپا زدن 1- ضعیف شدن پمپ بنزین - کثیفی فیلتر هوا - فیلتر بنزین . شمع ها و فیلر شمع ها . سنسور های بالایی و پایینی اکسیژن ، ایراد کوئل ها . و حتی کیفیت روغن موتور که باید هر کدوم بررسی بشه .
در ضمن قیمت کاتالیزور EF7 حدود 700 هزار تومن ناقابل می باشد .

100ra
02-03-2014, 13:54
ممنون دوست عزیز.ماشین من ایرادش حل شد.دو دست وایر عوض کردم.یکی از وایرها بصورت حرفه ای برق میدزدید.البته شمع هارو هم عوض کریدم.از یکی برسیدم کاتالیزو گفت قیمتش 500.البته اونم شک داشت گف داداشم میدونه.

100ra
02-03-2014, 14:02
مال منم اینطوری بود احتمالا چرخ دنده میل سوباب شکسته.چیزی نیس سر سیلنرو بر میداره میل سوبابو در میاره جوش میزنه

100ra
02-03-2014, 14:03
من دو تا مشکل دارم
40 تومن هم دستمزد داره
به نظرتون مشکل از چیه؟
متشکر و ممنون

مال منم اینطوری بود احتمالا چرخ دنده میل سوباب شکسته.چیزی نیس سر سیلنرو بر میداره میل سوبابو در میاره جوش میزنه

hamid_mol
04-03-2014, 10:06
سلام

در مورد روغن موتور نتیجه اخلاقی کل این صفحات اینه شد دیگه درسته ؟؟:

روغن موتور :[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]به میزان 4.7 لیتر با تعویض هم زمان فیلتر روغن

روغن گریبکس (واسکازین):[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به میزان 2 لیتر

درسته ؟

و سوال مهم بعدی آیا ممکنه تعویض فیلتر روغن باعث روغن ریزی شود؟؟؟ حساسیت خاصی تعویض فیلتر آن دارد ؟

hamid_mol
04-03-2014, 21:39
اینا رو به بوش ایمیل زدم ببینم چی می شه :

Dear Sir/Madam,

I want to use one of your new sparks listed below (which ever best fits my engine):

-Iridium Spark Plugs: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] iridium.aspx ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

or
-Bosch Platinum-Iridium: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

I have a car with an FEV EF7 engine, petrol fueled. (to see link details: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]).) The standard spark plug that was introduced with the engine was a : Bosch FR8DE +.

Would you kindly please help me find the best spark plug for my engine?

Sincerely yours,

vb-sosol
07-03-2014, 12:51
یه چند وقته آب رادیاتور رو چک میکنه مقداری کم میکنه و اینکه فن ماشین زیاد روشن میشه
حتی وقتی ماشین رو خاموش میکنم چند دقیقه کار میکنه قبلا اصلا توی زمستون اینطوری نبود و فقط توی تابستون روشن میموند
مشکل از چی می تونه باشه؟

hamid_mol
07-03-2014, 21:05
یه چند وقته آب رادیاتور رو چک میکنه مقداری کم میکنه و اینکه فن ماشین زیاد روشن میشه
حتی وقتی ماشین رو خاموش میکنم چند دقیقه کار میکنه قبلا اصلا توی زمستون اینطوری نبود و فقط توی تابستون روشن میموند
مشکل از چی می تونه باشه؟

آب کم می کنه ، اضافه نکنی باز هم کم می کنه (یعنی کمتر و کمتر می شه ) ؟

ماشین چقدر کار کرده ؟ تا حالا آب رادیات رو عوض کردی؟

vb-sosol
07-03-2014, 22:53
آب کم می کنه ، اضافه نکنی باز هم کم می کنه (یعنی کمتر و کمتر می شه ) ؟

ماشین چقدر کار کرده ؟ تا حالا آب رادیات رو عوض کردی؟

اونطوری چک نکردم
ولی صبح ها ماشین کار میکنه یه صدای شر شر آب میاد
فک میکنم هوا گرفته درسته؟
آره عوض شده کلا و 1ماه پیش دو تا آب رادیادتور ریختم داخلش
ماشین 60000 تا کار کرده

hamid_mol
08-03-2014, 00:07
اونطوری چک نکردم
ولی صبح ها ماشین کار میکنه یه صدای شر شر آب میاد
فک میکنم هوا گرفته درسته؟
آره عوض شده کلا و 1ماه پیش دو تا آب رادیادتور ریختم داخلش
ماشین 60000 تا کار کرده

شما اول هوا گیری کن

اگه از این آب آماده ها ریختی ظاهرا آشغالن و باید خالی کنی و ضد یخ و آب مقطر 50-50 بریزی

آب رو سر ریز نکن و دقیق بررسی کن بازم کم می شه یا نه

البته منم زیاد وارد نیستم ولی حدود 600 صفحه فروم در رابطه با این ماشین خوندم (اگه این قدر برای کنکور ارشد می خوندم رتبه یک می شدم)