PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

SNOOP DOGG
22-01-2013, 10:36
قطعات مدل های 89 از کیفیت خوبی برخوردارند
و مشکلی نداره ,یه صدای عادیه ,زیاد حساس شدید
یکی از علائم واشر سوزی هم وجود ذرات روغن روی آب رادیاتور,رنگ غیر عادی روغن و عدم کشش مناسب ماشین هست
با توجه به کارکرد ماشین سرویس هارو انجام بدید
روی 60000تا 65000 حتما تسمه تایم رو عوض کنید
وضعیت دسته موتور بالا هم بررسی کنید و در صورت عیب حتما تعویضش کنید

ممنون که پاسخ دادید الان که ماشین دست منه 85تاکارکرده تسمه تایم تعویض شده .
علایم ایرادات دسته موتور چی هستش ؟؟
ممنون

درضمن میخواستم بگم که ماشین بسیار سرحال هستش و کشش خوبی داره
اگه ممکنه میخواستم بدونم چطورماشینی هستش

mohammadx6
22-01-2013, 20:11
سلام می خواستم برای سمندمون لاستیک بخرم از یه بنده خدایی شنیدم لاستیک سایلون خوبه و جفتی هم 310 به نظرتون خوبه؟
اگر خوب نیست توی لاستیک های خارجی چی پیشنهاد میدین؟

hossein.az
22-01-2013, 21:12
ممنون که پاسخ دادید الان که ماشین دست منه 85تاکارکرده تسمه تایم تعویض شده .
علایم ایرادات دسته موتور چی هستش ؟؟
ممنون

درضمن میخواستم بگم که ماشین بسیار سرحال هستش و کشش خوبی داره
اگه ممکنه میخواستم بدونم چطورماشینی هستش

ماشین خوبیه
ولی زیاد بهش فشار وارد نکنید
فعلا نبود قطعاتش اذیت میکنه

خرابی دسته موتور هم توی کارکرد زیاد توی موتور ef7 زیاد پیش میاد ,تقریبا جزء قطعات مصرفیه
در صورتی که با گاز های یکباره ضربه موتور به بدنه وارد میشه
و تکون های شدید ایجاد میکنه باید دسته موتور ها تعویض بشوند

hossein.az
22-01-2013, 21:14
سلام می خواستم برای سمندمون لاستیک بخرم از یه بنده خدایی شنیدم لاستیک سایلون خوبه و جفتی هم 310 به نظرتون خوبه؟
اگر خوب نیست توی لاستیک های خارجی چی پیشنهاد میدین؟

سوالتون رو توی تاپیک خودش مطرح بفرمائید تا زودتر به جواب برسید

تاپیک رینگ و لاستیک

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SNOOP DOGG
23-01-2013, 07:58
ماشین خوبیه
ولی زیاد بهش فشار وارد نکنید
فعلا نبود قطعاتش اذیت میکنه

خرابی دسته موتور هم توی کارکرد زیاد توی موتور ef7 زیاد پیش میاد ,تقریبا جزء قطعات مصرفیه
در صورتی که با گاز های یکباره ضربه موتور به بدنه وارد میشه
و تکون های شدید ایجاد میکنه باید دسته موتور ها تعویض بشوند

الحمدالله برای من که فعلا چنین مشکلاتی نداره
پرشتاب و پرقدرت حرکت میکنه
من که عادت ندارم روهرماشینی 110بیشتربرم
مرسی :n18:

Amir_Mcim
23-01-2013, 23:27
دوستان من تصمیم گرفتم لامپ های ابرویی سورن که 3 تا 5 وات هست با نوع led که نورش سفید هست عوض کنم.2 تا سوال فوری دارم اول اینکه وقتی ماشین رو خاموش و قفل میکنم یکی از این 3 تا لامپ( لامپ گوشه ها ) به صورت کم نور روشن میمونه و بعد چند دقیقه خاموش میشه دلیلش چیه؟
بعد اگر بخوام کل چراغ جلو سورن رو در بیارم چند تا پیچ داره من دو تا پیچ بالایی و قاب روی جلو پنجره رو هم باز کردم اما در نیومد مثل اینکه از یک جای دیگم پیچ داره میدونید کجاست؟

kafepaeto
25-01-2013, 22:22
من از همه چیز سمند راضیم
یعنی از کلاج فرمون اتاق زیبا آپشن های کامل و بی نظیرش قیافه عالی ماشین و حتی با مصرف بالاش هم مشکلی ندارم با اینکه خیلی زیاد می سوزونه ولی
همین دیگه می ترسم که از نظر موتوری کار دستم بده
ازینش خیلی ترس دارم چون واقعا حوصله دردسر ندارم برای تعمیر و دوندگی هاش توی نمایندگی چون یکی همین اواخر دیدم که 66 هزار تا رفته بود و ماشین به روغن ریزی افتاده بود رفته بود هم نمایندگی قم گفته بود فقط برو تهران اینجا کسی از دستش کاری برنمیاد
الان ماشین مشتری واسش جور شده قراره فردا بیاد ببینه
واقعا گیج و دو دلم که آخر بدمش بره یا نگهش دارم
از اون طرف ال نود غیر از مشخصات عالی فنیش و تیزیش فوق العاده خوبش بقیه چیزاش تقریبا افتضاحه. یعنی اگه میشد موتورش رو بزارن روی یه سمند محشر بود :D نه قیافه داره نه اتاق درست و درمون. داشبرد واقعا زشتی داره اونم پلاستیکی
صندلی هاش بد نیست شاید از سمند بهتر باشه ولی خیلی سبکه و اون راحتی سمند رو نداره. سمند عین راحتی می مونه وقتی توش می شینی. خیلی گرم و نرمه :D
آپشن هاش اصلا به سمند نمی رسه درش رو که میخوای باز کنی واقعا عین پراید می مونه البته هنوز صفرش رو سوار نشدم ولی این دو مدلی که سوار شدم و هر جفتشون بالای 80 هزار تا کارکرد داشتن خیلی دره شل و ولی داشتن عین کاغذ سبک و بدفرم بود. اصلا با سمند توی این چیزا قابل مقایسه نیست. الکی نیست به سمند
بنز ایرانی میگن! :D به نظرتون میشه اینو بفروشم یه سمند TU5 تمیز بگیرم؟ چرا آخه ایرانخودرو متوقف کرد ساخت این مدل سمند رو؟! چرا رفته این موتور های خوب رو میزاره روی لگنی مثل 405
اگه سمند TU5 بود واقعا عالی بود دیگه هیچ مشکلی نبود

دوست عزیز یکی از مشکلاتی که که دارندگان اتومبیل سمند دارند مشکل روغن ریزیست که این مشکل حتا خود کارخونه هم نمیتواند برطرف کنه ولی من به شما میگویم که مشکل از کجاست :

برای سمند EF7 باید بدانید که چه مقدار روغن در موتور بریزید !!! در دفترچه آورده شده با فیلتر 5.2 لیتر و بی فیلتر 5 لیتر این درست است ولی این مقدار برای موتور خشک میباشد که شما بعد از کارکرد اولیه باید 4.7 لیتر با فیلتر (حداکثر) و بدون فیلتر 4.5 لیتر روغن تعویض کنید زیر مقدار نیم لیتر در اویل ماژول و درز های موتور میماند که شما با تعویض روغن و فیلتر و ریختن 5.2 لیتر عملا" 5.7 لیتر روغن در موتور دارید برای همین خواهشتن در هر بار تعویض شما مقدار 4.5 نیم لیتر روغن سنتیک یا نیم سنتیک 10W40 در داخل موتور ریخته و بعد از یکروز کارکد یا 20 کیلومتر مقدار کمبود را به موتور به افزاید ... دوست عزیز بهتر سطح روغن برا موتور EF7 یک چهارم پایینتر از حداکثر گیج موتور میباشد یعنی حد فاصله بین مینیم و ماکزیمم را چشمی تقسیم بر چهار کرده و یک چهارم پایینتر از ماکزیمم روغن را نگه میدارید البته این برای ماشین داخل شهر و شرایط آسان است و برای جاده خارج از شهر شما روغن را بر روی ماکزیمم نگه دارید .

برای تست حرف بنده بعد از تخلیه روغن برای سه ثانیه موتور را بدون روغن روشن کنید میبینید که بمقدار 200 تا 300 سی سی روغن از کارتل خارج میشود ( نباید بیش از سه ثانیه باشد زیر به موتور آسیب میرسد و اگر کمتر بود بهتر است ) :n05:

kafepaeto
25-01-2013, 22:39
یعنی چی چند سوپاپ هستن؟ مگه موتور EF7 غیر از 16 سوپاپ هم داریم؟ مصرفشون کمتر از سمند های عادیه. حدود 11 تا تو شهر، 7 تا سیکل ترکیبی و 6 تا تو جاده میسوزونن. البته ایرانخودرو هست و تخم مرغ شانسی هاش. ممکنه یه چیز بهتون بیفته صدی 20 تا مصرف کنه.
در مورد قدرت موتور، باید بگم که با وجود این که TU5 دویست سی سی از موتور XU7 کم حجم تره اما قدرتش به مراتب از اون بیشتر و مصرفش هم به مراتب کمتره. چرا؟ چون کلا موتور پیشرفته تری هست (کلا این موتور از زمان خودش جلوتر بود)

دوست عزیز من یک سمند EF7 مدل 91 دارم که در جاده های خارج از شهر با سرعت 90 تا 140 کیلو متر صذی 7.5 تا 8 لیتر با بنزین سوپر و با معمولی صدی 8.5 تا 9 لیتر میسوزنه و در شهر هم بالاتر از صدی 7 لیتر نمیسوزانه این مقدار شما خیلی بالا است شاید سیستم سوخت رسانی شما نشتی دارد !!! :n04: :n05:

kafepaeto
25-01-2013, 22:49
من الف میریزم. روغنش باید10w40باشه. با فیلتر بین 4.7 تا 5 لیتر.من پنچ لیتر میریزم

دوست عزیز برای سمند EF7 اگر از روغن elf استفاده میکنید باید هر 500 تا 700 کیلومتر روغن را چک کنید چون این نوع روغن خیلی زود تبخیر میشود و کم میاید بهتر از روغن ادینول 10W40 سنتیک آلمانی که هم دارای پودر نقره و با پایه خنک کنندگی میباشد , استفاده کنید" پودر نقره برای پر کردن خط های تو موتور " :n02: :n05:

majid_sd2009
25-01-2013, 23:42
تا حالا یه بار سوپر پیشتاز که مزخرف بود و دو بار الف استفاده کردم یه بار پنج لیتر ریختم و دفعات بعد هم یه مقدار از 4.5 لیتر بشتر ریختم(یخورده متور بهتر کار کرد).چون مال من بنزینیه اصلا روغن کم نکرد.10000 تا هم ازشون استفاده کردم. دو روز پیش بهران رانا تمام سنتیک ریختم ،چهار لیتری 50 تومن بود بهران. الف هم همین حدودا بود.
از اواخر تابستون که روغن رو عوض کردم به جز مواقعی که موتور سرده دور بالا رانندگی کردم برا همین پنج لیتر نمیریزم و مشکلی هم نداشته.

ZARABAN21
25-01-2013, 23:54
سلام دوستان
بعضی وقتا بخاری رو که روشن میکنم و در حالت عادی یه بوی روغنی حدودا چند ثانیه میادو قطع میشه این مال چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

majid_sd2009
25-01-2013, 23:55
دوست عزیز من یک سمند EF7 مدل 91 دارم که در جاده های خارج از شهر با سرعت 90 تا 140 کیلو متر صذی 7.5 تا 8 لیتر با بنزین سوپر و با معمولی صدی 8.5 تا 9 لیتر میسوزنه و در شهر هم بالاتر از صدی 7 لیتر نمیسوزانه این مقدار شما خیلی بالا است شاید سیستم سوخت رسانی شما نشتی دارد !!! :n04: :n05:
دوست عزیز اشتباه نمیکنید؟ در شهر 7؟
من توی جاده با دور موتور یکم بالاتر از 3000 و سرعت 110(البته سرعت رو دقیق یادم نیست) بین 6 تا 7 لیتر مصرف دارم(البته نزدیک 10 هم مصرف داشتم با سرعت خیلی بالا)یعین یه مسیر 300 کیلومتری هست یه بار با حدود 30 لیتر اومد و باز همون مسیر رو با کمتر از 20 لیتر هم اومدم!. توی شهر هم هر کاری کردم 10 پایین تر نیومده.

kafepaeto
26-01-2013, 01:06
دوست عزیز اشتباه نمیکنید؟ در شهر 7؟
من توی جاده با دور موتور یکم بالاتر از 3000 و سرعت 110(البته سرعت رو دقیق یادم نیست) بین 6 تا 7 لیتر مصرف دارم(البته نزدیک 10 هم مصرف داشتم با سرعت خیلی بالا)یعین یه مسیر 300 کیلومتری هست یه بار با حدود 30 لیتر اومد و باز همون مسیر رو با کمتر از 20 لیتر هم اومدم!. توی شهر هم هر کاری کردم 10 پایین تر نیومده.

شما درست میفرمایید ولی من با سرعت 140 کیلومتر با بنزین سوپر حدود 9 لیتر سوزدم و اینکه تو شهر 7 لیتر میسوزونم در جاهای که ترافیک روان هست والا خود تو جاده بیرون با سرعت ثابت 90 کیلومتر در ساعت بدون باد از روبرو 6 لیتر هم سوزدم ( با بنزین سوپر ) بنزین سوپر خیلی تاثیر داره هم فیلتر بنزین دیر تر کثیف میشه هم کمتر میسوزه هم ماشین وحشی میشه و هم زیاد فرق قیمتی با بنزین معمولی ندارد .

نه ! عزیزم ... میدونید شما اگر یکباره خودتان شیلنگهای بنزین را چک کنید و تمامی بستهای پرسی کارخانه را با بستهای چرخشی ( نوع خوب پهن تایوانی ) عوض کنی متوجه حرف من میشین شما غیر از مصرف تلافات سوخت رسانی هم دارید !!! :n01:

kafepaeto
26-01-2013, 01:10
سلام دوستان
بعضی وقتا بخاری رو که روشن میکنم و در حالت عادی یه بوی روغنی حدودا چند ثانیه میادو قطع میشه این مال چی میتونه باشه؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

چک کنید شیلنگ تصفیه روی درب موتور نشی یا پارگی ندارد و در قسمت ورودی تهویه روغن ریخته نشده است ( بغل مخزن شیشه شور فیلتر اتاق قرار دارد ! آن قسمت تمیز است ) :n27:

kafepaeto
26-01-2013, 01:17
تا حالا یه بار سوپر پیشتاز که مزخرف بود و دو بار الف استفاده کردم یه بار پنج لیتر ریختم و دفعات بعد هم یه مقدار از 4.5 لیتر بشتر ریختم(یخورده متور بهتر کار کرد).چون مال من بنزینیه اصلا روغن کم نکرد.10000 تا هم ازشون استفاده کردم. دو روز پیش بهران رانا تمام سنتیک ریختم ،چهار لیتری 50 تومن بود بهران. الف هم همین حدودا بود.
از اواخر تابستون که روغن رو عوض کردم به جز مواقعی که موتور سرده دور بالا رانندگی کردم برا همین پنج لیتر نمیریزم و مشکلی هم نداشته.

دوست خوبم ... شما 4.5 لیتر بریز و کمبود را تا 200 سی سی سرریز کن بیشتر از این موتور خفه کار میکند و با ادامه این عمل کم کم روغن اضافه از طریقه رینگهای روغن و بعد رینگهای کمپرس به داخل موتور کشیده میشود و باعث روغن سوزی میگردد اگر مدل ماشین شما مولتی پلکس باشد کم بودن روغن را بر روی صفحه نمایش نشان میدهد ولی اگر زیاد باشد ماشین نمیتوانید تشخیص دهید که روغن اضافه است چون درج ندارد .... :n06:

hossein.az
26-01-2013, 02:09
شما درست میفرمایید ولی من با سرعت 140 کیلومتر با بنزین سوپر حدود 9 لیتر سوزدم و اینکه تو شهر 7 لیتر میسوزونم در جاهای که ترافیک روان هست والا خود تو جاده بیرون با سرعت ثابت 90 کیلومتر در ساعت بدون باد از روبرو 6 لیتر هم سوزدم ( با بنزین سوپر ) بنزین سوپر خیلی تاثیر داره هم فیلتر بنزین دیر تر کثیف میشه هم کمتر میسوزه هم ماشین وحشی میشه و هم زیاد فرق قیمتی با بنزین معمولی ندارد .

نه ! عزیزم ... میدونید شما اگر یکباره خودتان شیلنگهای بنزین را چک کنید و تمامی بستهای پرسی کارخانه را با بستهای چرخشی ( نوع خوب پهن تایوانی ) عوض کنی متوجه حرف من میشین شما غیر از مصرف تلافات سوخت رسانی هم دارید !!! :n01:

والا فعلا که بنزین سوپر گشتم نبود نگرد نیست شده
یه هفته است که خودم در به در بنزین سوپرم گیر نیووردم :n03:

SNOOP DOGG
26-01-2013, 10:00
سلام
دوستان ببخشید وقتی خونه های نمایشگر سی ان جی به آخر میرسه و داره تموم میشه یه صدای خرخرازطرف شاگرد میاد
مشکل ازچیه ؟؟!!!

majid_sd2009
26-01-2013, 12:23
سلام
دوستان ببخشید وقتی خونه های نمایشگر سی ان جی به آخر میرسه و داره تموم میشه یه صدای خرخرازطرف شاگرد میاد
مشکل ازچیه ؟؟!!!
صدای رگولاتور گازه.

SNOOP DOGG
26-01-2013, 13:23
میخوام بگم وقتی گاز میزنم خوب میشه .
آیا این مشکل حادهستش ؟؟:n28:

میخوام بدونم علائم سوختن واشرسرسیلندر چیه ؟؟

علائم ایرادات دسته موتورها چیه ؟؟

اویل ماژول دقیقا کجاست ؟؟ میخوام بدونم نشتی داره یا نه ؟؟

majid_sd2009
26-01-2013, 17:27
میخوام بگم وقتی گاز میزنم خوب میشه .
آیا این مشکل حادهستش ؟؟:n28:

میخوام بدونم علائم سوختن واشرسرسیلندر چیه ؟؟

علائم ایرادات دسته موتورها چیه ؟؟

ببین دوست عزیز وسواس نباش!ماشین شما مدل 89 هست و کیفیت خیلی خوبی داره ولی یه مقدار زیاد راه رفته!

اون مورد صدا مربوط به رگولاتور گاز هست.(چون ماشینم گاز سوز نیست نمیدونم مشکلی داره یا نه) شما ببر یه مرکز cng یا نمایندگی ببینن مشکلی داره یا نه، البته میتونی صبر کنی دوستانی که گازسوز دارن بیان جواب بدن شاید مشکلی نداشته باشه.
علایم سوختن واشر هم مشخصه.
اول اینکه افت کشش پیدا میکنین و ماشین مثل قبل نیست.
اب روغن قاطی میکنه و وقتی درب رادیات رو باز کردین توش لکه روغن دیده میشه. وقتی ورودی روغن روباز کنین روغن شیری رنگ میشه و پشت همون درب هم بخار اب دیده میشه.
از اگزوز بخار اب در میاد(البته همیشه یه مقدار بخار اب هست ولی موقع واشر زدن بیشتر میشه)
یه سری روش دیگه هم هست که اسونترین روش اینه بری کمپرس سیلندرهاتو بگیری.درضمن موقع تست تراکم باید دریچه گاز کامل باز باشه.تراکم طبیعی موتور 190 هستش.
یه تست دیگه هم هست که میشه تست کوئل (ولی میگن برا ای سی یو ضرر داره)
اول موتور رو روشن کنید.
سوکت کوئل سیلندر 1 رو از رو کوئل جدا کنید.
لرزش موتور بیشتر میشه. به مقدار لرزش موتور توجه کنید
سوکت کوئل 1 رو وصل کنید.
این کار رو برای 3 تا کوئل دیگه هم تکرار کنید.
باید با قطع کردن سوکت هرکدوم از کوئل میزان لرزش موتور به یک مقدار بیبشتر بشه.
اگه دیدید که با قطع کردن سوکت یکی یا دو تا از کوئل ها لرزش موتور افزایش آنچنانی به نسبت بقیه نکرد میشه به واشر سر سیلندر شک کرد.
نقل قول: bijan darbari در tt
دسته موتور هم بیشترین خرابیش همون دسته موتور بالا هست که اون اگه پاره بشه مشخصه و اینکه موقع نیم کلاچ و حرکت یه تغه به بدنه میزنه و بدنه هم دچار لرزش همیشگی میشه.

اویل ماژول هم یه قطعه مستطیل شکله که پایین و سمت راست فیلتر روغن قرار داره.
در کاپوت رو بزن بالا و برو سمت شاگرد دستت رو ببر زیر فیلتر روغن و یه قطعه هست که همونجوری هم دیده میشه، زیرش رو دست بکش ببین روغنی هست یا نه.

kafepaeto
26-01-2013, 21:05
والا فعلا که بنزین سوپر گشتم نبود نگرد نیست شده
یه هفته است که خودم در به در بنزین سوپرم گیر نیووردم :n03:

شما کدوم شهر هستین ؟!!!:n04:

hossein.az
26-01-2013, 21:19
شما کدوم شهر هستین ؟!!!:n04:

اراک هستم ولی تهران هم زیاد میرم
توی تهران هم چند جا سر زدم که نداشتند

hossein.az
26-01-2013, 21:23

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

kafepaeto
26-01-2013, 21:33
اراک هستم ولی تهران هم زیاد میرم
توی تهران هم چند جا سر زدم که نداشتند

من همیشه اولین پمپ بنزین بعد از بلوار کاوه در خیابان دولت بنزین سوپر میزنم البته پمپ بنزین سراج در تهرانپارس و پمپ بنزین پاسداران پایینتر از چهارراه پاسداران و هر دو پمپ بنزینهای بالا و پایین چهاراه فرمانیه در خیابان پاسداران بنزین سوپر دارنند و یکی هم پمپ بنزین جردن !:n26:

SNOOP DOGG
27-01-2013, 07:40
دوستان پایه گازسوز سلام 
 وقتی خونه های نمایشگر سی ان جی به آخر میرسه و داره تموم میشه یه صدای خرخرازطرف شاگرد میاد 
مشکل ازچیه ؟؟!!
بنظرتون حاده؟!؟!

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه دوروز درمیون از رادیاتم باندازه 5یا6قطره آب چیکه میکنه وچند قطره کمترضدیخ هم میریزه بنظرتون مشکل از چی باید باشه 
اگه سوراخه برم عوض کنم یا تعمیر کنم 
من خودم هفته ای یه لیوان آب میریزم 

hossein.az
27-01-2013, 12:55
دوستان پایه گازسوز سلام
وقتی خونه های نمایشگر سی ان جی به آخر میرسه و داره تموم میشه یه صدای خرخرازطرف شاگرد میاد
مشکل ازچیه ؟؟!!
بنظرتون حاده؟!؟!

یه سوال دیگه هم داشتم اینکه دوروز درمیون از رادیاتم باندازه 5یا6قطره آب چیکه میکنه وچند قطره کمترضدیخ هم میریزه بنظرتون مشکل از چی باید باشه
اگه سوراخه برم عوض کنم یا تعمیر کنم
من خودم هفته ای یه لیوان آب میریزم

مال من این مشکل رو نداشت
ولی این صدا از ژیگلاتور گازه که چیز خاصی نیست به خاطر اینکه انتهای مخزن که میرسه بهش فشار میاد به خاطر فشار کم گاز داخل مخزن
اگر خیلی حساسیت زودتر و قبل اینکه گازش تموم بشه گاز بزنید

از کجاو کدوم قسمت چیکه میکنه؟
از در رادیاتور یا زیر؟
اگر از زیرشه رادیاتورت باید عوض بشه مال یکی از دوستان(مدل88) قسمت پایینی نزدیک به تسمه دینام سوراخ شدگی ایجاد کرده بود
که بخاطر بستی بودن رادیاتور نمیشه تعمیرش کرد و باید عوض بشه

SNOOP DOGG
27-01-2013, 13:34
مال من این مشکل رو نداشت
ولی این صدا از ژیگلاتور گازه که چیز خاصی نیست به خاطر اینکه انتهای مخزن که میرسه بهش فشار میاد به خاطر فشار کم گاز داخل مخزن
اگر خیلی حساسیت زودتر و قبل اینکه گازش تموم بشه گاز بزنید

از کجاو کدوم قسمت چیکه میکنه؟
از در رادیاتور یا زیر؟
اگر از زیرشه رادیاتورت باید عوض بشه مال یکی از دوستان(مدل88) قسمت پایینی نزدیک به تسمه دینام سوراخ شدگی ایجاد کرده بود
که بخاطر بستی بودن رادیاتور نمیشه تعمیرش کرد و باید عوض بشه

ازجایی که سوراخ شده آثارش معلومه ازطرف بالا سوراخ شده
کلا سوراخ شه باید عوض بشه ؟؟

hossein.az
27-01-2013, 16:05
ازجایی که سوراخ شده آثارش معلومه ازطرف بالا سوراخ شده
کلا سوراخ شه باید عوض بشه ؟؟

این رادیاتورها معمولا سوراخ نمیشند بلکه به خاطر فشار بالا و حرارتی که روشون هست از قسمت بست ها از قسمت پلاستیکی (که نباید پلاستیکی باشه)جدا میشند
و راهی جز عوض کردنش نیست .
باز هم دقت کنید شاید از درب رادیاتور باشه

SNOOP DOGG
28-01-2013, 07:38
قیمت رادیاتور چنده ؟؟

hossein.az
28-01-2013, 10:26
قیمت رادیاتور چنده ؟؟

قیمت ها که مدام در حال تغییره
اگه درست یادم باشه توی تابستان حدود 90 بود
الان خیلی بالاتر از این حرفاست,به طور مثال بلبرنگ هرزگرد تایم برای ef7 شده 125 تومن
دسته موتور بالا شده 360 تومن
و.......

SNOOP DOGG
28-01-2013, 12:22
رادیاتور خریدم با دستمزد
165

اگه دسته موتور معیوب تعویض نشه چ اتفاقی میوفته ؟؟

Amir_Mcim
28-01-2013, 16:59
دوستان ماشین ما هم از محل اویل ماژول در کیلومتر 4000 به روغن ریزی افتاد.از بالای اویل ماژول که نگاه می کنی خیلی تمیزه و حتی روغن ریزی اینقدر کمه که روی سینی هم نریخته.اما با دوربین از زیر اویل ماژول عکس گرفتم و دیدم بله چند قطره روغن آویزونه.جوری که مشخصه از محل اتصال اویل ماژول به سیلندر نشت کرده به نظرتون طبق عکس همینطوره؟اگر اینجوریه طبق بخشنامه فقط باید واشر عوض بشه.حالا به نظر شما زنگ بزنم امداد خودرو یا بزارم تو سرویس 5000 به نمایندگی بگم درست کنه؟آیا نیازی به اضافه کردن روغن هست؟مشکلی که ایجاد نمیکنه؟
از بالا که تمیزه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از پایین که چند قطره روغن دیده میشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hossein.az
28-01-2013, 20:53
دوستان ماشین ما هم از محل اویل ماژول در کیلومتر 4000 به روغن ریزی افتاد.از بالای اویل ماژول که نگاه می کنی خیلی تمیزه و حتی روغن ریزی اینقدر کمه که روی سینی هم نریخته.اما با دوربین از زیر اویل ماژول عکس گرفتم و دیدم بله چند قطره روغن آویزونه.جوری که مشخصه از محل اتصال اویل ماژول به سیلندر نشت کرده به نظرتون طبق عکس همینطوره؟اگر اینجوریه طبق بخشنامه فقط باید واشر عوض بشه.حالا به نظر شما زنگ بزنم امداد خودرو یا بزارم تو سرویس 5000 به نمایندگی بگم درست کنه؟آیا نیازی به اضافه کردن روغن هست؟مشکلی که ایجاد نمیکنه؟
از بالا که تمیزه :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از پایین که چند قطره روغن دیده میشه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توی تاپیک قبلی جوابتون را دادم

hossein.az
28-01-2013, 20:55
رادیاتور خریدم با دستمزد
165

اگه دسته موتور معیوب تعویض نشه چ اتفاقی میوفته ؟؟

باعث ضربات شدید به اتاق ماشین می شود و
لرزش هایی هم توی موتور ایجاد میکند.

hamed malekpour
29-01-2013, 15:29
یه راهنمایی لازم دارم می خواهم روغن گیربکس را عوض کنم به نظرتون چی بخرم وبریزم و در ضمن به چه قسمت ها هم باید توجه کنم ماشینم هم 700000تا کارکرده 1388؟

mohamad skystar
29-01-2013, 19:05
یه راهنمایی لازم دارم می خواهم روغن گیربکس را عوض کنم به نظرتون چی بخرم وبریزم و در ضمن به چه قسمت ها هم باید توجه کنم ماشینم هم 700000تا کارکرده 1388؟

واسکازین گیربکس رو میخواین عوض کنید
کاری نداره ببر تعویض روغنی برات انجام میدن و الان مارک خوب کاسپین هست

kafepaeto
29-01-2013, 21:07
یه راهنمایی لازم دارم می خواهم روغن گیربکس را عوض کنم به نظرتون چی بخرم وبریزم و در ضمن به چه قسمت ها هم باید توجه کنم ماشینم هم 700000تا کارکرده 1388؟من خود همون وقتی که ماشین را تحویل گرفتم عوض کردم اگر بنزینی 75W80 میریزی ولی اگر گاز سوزه 85W90 میریزی من خودم ادینول 85W90 ریختم ماشینم بنزینیه ! الانم هم خیلی نرم کار میکنه با اینکه زمستون هوا سرده .... روغنی هم که تعویض کردم روغن فابریکش روغن ایرانول 40 معمولی ( بگفته تعویض روغنی روغن موتور بجای واسکازین ) بود و کاملا" سیاه انگار 100.000 تا باهاش راه رفتی .

majid_sd2009
29-01-2013, 22:27
گریبکس بنزینی با گازی هیچ فرقی نداره که واسکازینش فرق کنه! در ضمن جناب kafepaeto ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به احتمال زیاد واسکازینی که ریختید ادینول75w90بوده نه 85w90!چون فکر نکنم بااین ویسکوزیته دنده ها نرم بشه!
اگه واسکازین ادینول با ویسکوزیته 75 90 گیر اوردی حتما بریز چون به خاطر 75 بودنش در سرما دنده راحت جا میره و به خاطر 90 بودنش هم صدای گریبکس (که خیلی از افرادی که واسکازین 75w80ریختن صداش در اومده به خاطر جنس اشغالش) در نمیاد.
اگه گیر نیاوردی و نرمی دنده برات مهم بود و صدای گریبکس هم برات مهم نیست esso 75w80 بریز
اگه هم میخوای یه چیزی از الان بهترش بریزی یه واسکازین با ویسکوزیته 80w90بریز چون واسکازینی که الان توش هست 85 هست( به خاطر همون صدای گریبکس که از خیلی از مکانیکها نمایندگی ها شنیدم) واسکازینش هم بشکه ای هست و اسمی هم نداره به رنگ سیاه و بوی خیلی بدی هم میده.
من که فعلا با سفتی دنده ساختم چون صدای گریبکس برام خیلی مهمتره، البته اesso خریدم ولی به خاطر صداش نریختم.

در کل بهترین واسکازین 75w90 که مارک ادینولش رو میدونم موجوده ولی کمه و المانی هم هست.

در مورد به صدا افتادن هم برای خانوم برادرم اتفاق افتاد ماشینش پارس سال هست و براش یه واسکازین 75w80ریختن.بعد یه مدت گریبکسش به صدا افتاد و از دور موتور 3000 هم که رد میشی صداش بیشتر میشه

راستی اقا حامد تسمه تایم رو هم اگه عوض نکردید عوض کنید که مشکل ساز نشه براتون.

SNOOP DOGG
30-01-2013, 08:13
دوستان ببخشید ی سوال دارم سمندهای قدیمی یادمه وقتی درب خودرو باز بود خانمه هشدار میداد
تو این سمندها موجود نیست ؟؟ برا من که چیزی نمیگه فقط میگه چراغهاراخاموش کنید !!!!!!!:n13:

SNOOP DOGG
30-01-2013, 11:43
و بهترین ضد یخ برای EF7 چی هستش ؟؟

majid_sd2009
30-01-2013, 13:35
دوستان ببخشید ی سوال دارم سمندهای قدیمی یادمه وقتی درب خودرو باز بود خانمه هشدار میداد
تو این سمندها موجود نیست ؟؟ برا من که چیزی نمیگه فقط میگه چراغهاراخاموش کنید !!!!!!!:n13:

وقتی در خودرو باز باشه و سرعت خودرو به 20 کیلومتر برسه(زمان قفل شدن درها) پیغام باز بودن در فعال میشه
البته اگه نگفت اطمینان حاصل کنید که کلیدهای لا دری سالم باشن و زیاد جمع نشده باشن(چون اونجوری همیشه فکر میکنه در بستس و نه چراغ لای درب روشن میشه و نه چراغ سقفی و نه علامت باز بودن در روی صفحه کیلومتر.

payam
30-01-2013, 15:14
دوستان من سمند EF7 رو خرید نقدی کردم ، قرار هست 20 روزه تحویل بدن !

حالا آیا این اتفاق میفته ؟ دیر یا زود نمیشه ؟

یه 405 دوستمون گرفته بود 2 ماهه ، 4 ماه طول کشید..

آیا این فروش نقدی ها هم بد قولی میکنن ؟

hamed malekpour
30-01-2013, 15:45
بهترینش ضد یخ ضد یخ آلی است که هنگام خرید توجه کنید ونباید با ضد یخ معدنی قاطی بشه چون کف می کنه وضدیخ آلی سه سال طول عمر داره.

hamed malekpour
30-01-2013, 15:54
بهترین مارک تسمه تایم وتسمه دینام وهرزگرد چییه هرفروشنده یه مارکی می گه بهترینش کدومه و بهتره از کجا بخرم از نمایندگی ایساکو بخرم یا از فروشگاهای داخل شهر ,ودر ضمن روغن گیربکس75w90می خواهم بخرم امیدوارم ادینول گیر بیارمودر ضمن می گن والوالین80در90هم خوبه؟

SNOOP DOGG
31-01-2013, 09:43
دوستان سلام
رادیاتور عوض کردم هواگیری کرده ولی امروز صبح درب رادیاتو بازکردم فیسسسسسسسسسس صدا داد !!!
چرا؟؟

majid_sd2009
31-01-2013, 14:27
احتمالا هنوز هوا داخلش بوده و با کار کردن اومده پشت درب رادیات.اگه بازم تکرار شد بعد نگران شو.

kafepaeto
31-01-2013, 16:50
گریبکس بنزینی با گازی هیچ فرقی نداره که واسکازینش فرق کنه! در ضمن جناب kafepaeto ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) به احتمال زیاد واسکازینی که ریختید ادینول75w90بوده نه 85w90!چون فکر نکنم بااین ویسکوزیته دنده ها نرم بشه!اگه واسکازین ادینول با ویسکوزیته 75 90 گیر اوردی حتما بریز چون به خاطر 75 بودنش در سرما دنده راحت جا میره و به خاطر 90 بودنش هم صدای گریبکس (که خیلی از افرادی که واسکازین 75w80ریختن صداش در اومده به خاطر جنس اشغالش) در نمیاد.اگه گیر نیاوردی و نرمی دنده برات مهم بود و صدای گریبکس هم برات مهم نیست esso 75w80 بریزاگه هم میخوای یه چیزی از الان بهترش بریزی یه واسکازین با ویسکوزیته 80w90بریز چون واسکازینی که الان توش هست 85 هست( به خاطر همون صدای گریبکس که از خیلی از مکانیکها نمایندگی ها شنیدم) واسکازینش هم بشکه ای هست و اسمی هم نداره به رنگ سیاه و بوی خیلی بدی هم میده.من که فعلا با سفتی دنده ساختم چون صدای گریبکس برام خیلی مهمتره، البته اesso خریدم ولی به خاطر صداش نریختم.در کل بهترین واسکازین 75w90 که مارک ادینولش رو میدونم موجوده ولی کمه و المانی هم هست.در مورد به صدا افتادن هم برای خانوم برادرم اتفاق افتاد ماشینش پارس سال هست و براش یه واسکازین 75w80ریختن.بعد یه مدت گریبکسش به صدا افتاد و از دور موتور 3000 هم که رد میشی صداش بیشتر میشهراستی اقا حامد تسمه تایم رو هم اگه عوض نکردید عوض کنید که مشکل ساز نشه براتون.دوست عزیز تنها مشکلی که پیش میاید فقط در هوای صفر یا زیر صفر درجه در ابتدایی حرکت کمی دنده ها بد جا میرود که آن هم روزهای اول است زیر از یک کارشناس روغن پرسیدم ایشان برای این نوع گیربکس این واسکازین را توصیه کرد و اون روزی که من دنبال ادینول 75W90 بودم خیلی ها برای این نوع گیربکس مناسب نمیدانستد و این نو ع واسکازین را برای گیربکس 206 و ریو مناسب میدانند ضمنا" دوست عزیز من که نوشته بودم که هیچ مشکلی ندارم نه تو سرعت پایین و نه تو سرعت بالا ( 160 کیلومتر ) .من نگفتم که گیربکس بنزین با گازی فرق دارد گفته بودم که ماشین بنده بنزینی است ( فقط حرارت در نوع گازی کمی بالا است ) .

kafepaeto
31-01-2013, 16:55

ضدیخ بهران مهر - اگر پیدا کردی لطفا" آدرس بده ! :n26:

kafepaeto
31-01-2013, 16:58

من دو روز زودتر هم تحویل گرفتم .... دیر و زودیش فقط بستگی به تولید داره !:n10:

payam
31-01-2013, 20:10
امروز توی روزنامه خوندم که تا پایان 91 ، کلا خودرویی تحویل داده نمیشه !

یعنی منی که خرید نقدی کردم و خود نمایندگی قید کرد که مشکلی واسه شماها پیش نمیاد ، امکان داره دچار مشکل بشم ؟

به نظر شما قضیه ما چی میشه ؟ :n05:

masooumi
31-01-2013, 21:07
امروز توی روزنامه خوندم که تا پایان 91 ، کلا خودرویی تحویل داده نمیشه !

یعنی منی که خرید نقدی کردم و خود نمایندگی قید کرد که مشکلی واسه شماها پیش نمیاد ، امکان داره دچار مشکل بشم ؟

به نظر شما قضیه ما چی میشه ؟ :n05:

ایران خودرو اعلام کرده تا پاین سال دیگه خودرو به صورت نقدی ثبت نام نمی کنه که قرار باشه تحویلش بده و فقط قصد داره تعهدات قبلی خودش را تحویل بدهد. یعنی در واقع فقط می خواد تعهدات که نسبت به مشتریانی مثل شما دارد را تحویل دهد.

masooumi
31-01-2013, 21:09

سمند و مخصوصا ef7 پایه گازسوز جزو محدود محصولات ایران خودروست که تولیدش زیاد مشکل نداره و معمولا به موقع تحویل میشود.

a_rudi_1380
01-02-2013, 13:05

میشه یه کوچولو توضیح بدید این خرید نقدی رو چطور رو انجام دادید، من حدود 2 هفته است دارم هر ثانیه سایت رو بررسی میکنم فروش نقدی سمند ال ایکس EF7 نداره که نداره

mohamad skystar
01-02-2013, 13:18
میشه یه کوچولو توضیح بدید این خرید نقدی رو چطور رو انجام دادید، من حدود 2 هفته است دارم هر ثانیه سایت رو بررسی میکنم فروش نقدی سمند ال ایکس EF7 نداره که نداره

احتمالا دوستمون قبلا ثبت نام رو انجام دادن
شما فکر کنم همین 2 هفته گذشته دارین پیگیری میکنید

payam
01-02-2013, 14:30
ایران خودرو اعلام کرده تا پاین سال دیگه خودرو به صورت نقدی ثبت نام نمی کنه که قرار باشه تحویلش بده و فقط قصد داره تعهدات قبلی خودش را تحویل بدهد. یعنی در واقع فقط می خواد تعهدات که نسبت به مشتریانی مثل شما دارد را تحویل دهد.

سمند و مخصوصا ef7 پایه گازسوز جزو محدود محصولات ایران خودروست که تولیدش زیاد مشکل نداره و معمولا به موقع تحویل میشود.

خوب امیدوارم که اینطور باشه که میگی رفیق . چون واقعا دوست ندارم با 23 میلیونی که پول دادم منتظر بمونم تا تیر ماه 92 !

احتمالا دوستمون قبلا ثبت نام رو انجام دادن
شما فکر کنم همین 2 هفته گذشته دارین پیگیری میکنید

درسته من هم از طریق اینترنت چک میکردم و میدیدم که فروش نقدی نیست !
دقیقا تاریخ 30 برج 10 بود رفتم نمایندگی ، دیدم فروش پارس ندارن ، گفت که فقط فروش نقدی سمند هست الان . منم نوشتم.. 20 روزه

البته بعد از 2 روز فهمیدم باز هم بسته شده فروش نقدی..

SNOOP DOGG
02-02-2013, 07:29
احتمالا هنوز هوا داخلش بوده و با کار کردن اومده پشت درب رادیات.اگه بازم تکرار شد بعد نگران شو.
اگه تکرار شد چه مشکلی پیش میاد ؟؟!!
گفته بود امشب آب کم میکنه من فردا صبح که میخواستم آب بریم صدا داد
درجه آب هم اصلا وسط نمیاد همیشه ازون درجه دومیه یکمی بالاتره

ی سوال دیگه دارم اینکه بجز تعویض روغن موتور دیگه کجاهای ماشین روغنش باید تعویش شه
مدل 89 85 هزار کارکرد

SNOOP DOGG
04-02-2013, 11:35
اگه تکرار شد چه مشکلی پیش میاد ؟؟!!
گفته بود امشب آب کم میکنه من فردا صبح که میخواستم آب بریم صدا داد
درجه آب هم اصلا وسط نمیاد همیشه ازون درجه دومیه یکمی بالاتره

ی سوال دیگه دارم اینکه بجز تعویض روغن موتور دیگه کجاهای ماشین روغنش باید تعویش شه
مدل 89 85 هزار کارکرد

کسی نبود جواب ماروبده !!

omid balla
04-02-2013, 16:49
سلام به همگی دوستان
من خرید نقدی سمند ef7 با مولتی پلکس و سیستم رهیاب انجام دادم و موعد تحویل خودرو دهه اول اسفند 91 .
می خواستم راجع به سیستم رهیاب و مولتی پلکس بیشتر بدونم توی یکسری از سایتها رفتم راجع به سیستم رهیاب سمند نه عکسی دیدم و نه مشخصات خوبی دیدم .
درکل می خواستم با این ماشین تعطیلات عید به مسافرت برم مخصوصا اینکه مسافت زیادی حدود 4 الی 5 هزار کیلومتر میرم آیا اطمینان بخش هست یا نه لطفا دوستان راهنمایی کنید. باتشکر

hamed malekpour
04-02-2013, 17:56
نظرتون در مورد خرید تسمه تایم وهرزگرد و تسمه دینام از ایساکو چییه مارک خود ایساکو است ؟

hossein.az
04-02-2013, 22:27
سلام به همگی دوستان
من خرید نقدی سمند ef7 با مولتی پلکس و سیستم رهیاب انجام دادم و موعد تحویل خودرو دهه اول اسفند 91 .
می خواستم راجع به سیستم رهیاب و مولتی پلکس بیشتر بدونم توی یکسری از سایتها رفتم راجع به سیستم رهیاب سمند نه عکسی دیدم و نه مشخصات خوبی دیدم .
درکل می خواستم با این ماشین تعطیلات عید به مسافرت برم مخصوصا اینکه مسافت زیادی حدود 4 الی 5 هزار کیلومتر میرم آیا اطمینان بخش هست یا نه لطفا دوستان راهنمایی کنید. باتشکر

سیستم رهیاب مثل gpsهای مارشالی که توی
بازار موجوده و به احتمال زیاد دیدید
چیزی است که جزء خود ماشین محسوب نمیشه
به عنوان یه آپشن همراه ماشین خریداری کردید

مولتی پلکس هم همون سیستمی است که روی 206 موجوده
اون سخنگوی روی سمند هم درش حذف شده است

hossein.az
04-02-2013, 22:29
نظرتون در مورد خرید تسمه تایم وهرزگرد و تسمه دینام از ایساکو چییه مارک خود ایساکو است ؟

بهتر از خرید بازار آزاد است
جنسهاش قابل اعتماد تره

SNOOP DOGG
05-02-2013, 07:36
سلام ی سوال دارم اینکه بجز تعویض روغن موتور دیگه کجاهای ماشین روغنش باید تعویش شه
مدل 89 85 هزار کارکرد

hossein.az
05-02-2013, 09:11
سلام ی سوال دارم اینکه بجز تعویض روغن موتور دیگه کجاهای ماشین روغنش باید تعویش شه
مدل 89 85 هزار کارکرد

احتیج به تعویض چیز دیگری ندارد ولی بازهم
واسکازین گیریبکس,روغن ترمز ,اب رادیاتور ,شمع هارو بدید چک کنند
و در صورت لزوم نعویضشون کنند

omid balla
05-02-2013, 09:50
سلام به همگی دوستان
درکل می خواستم با این ماشین تعطیلات عید به مسافرت برم مخصوصا اینکه مسافت زیادی حدود 4 الی 5 هزار کیلومتر میرم آیا اطمینان بخش هست یا نه لطفا دوستان راهنمایی کنید. از نظر فنی چه چور ماشینیه باتشکر

SNOOP DOGG
05-02-2013, 12:08
احتیج به تعویض چیز دیگری ندارد ولی بازهم
واسکازین گیریبکس,روغن ترمز ,اب رادیاتور ,شمع هارو بدید چک کنند
و در صورت لزوم نعویضشون کنند

مرسی برادر
میخواستم بدونم این موتور ها نیاز به فیلر دارن یا ندارن
اگه نیاز دارن حتما باید نمایندگی برد ؟؟

shadows_funeral
05-02-2013, 12:57
سلام به همگی دوستان
درکل می خواستم با این ماشین تعطیلات عید به مسافرت برم مخصوصا اینکه مسافت زیادی حدود 4 الی 5 هزار کیلومتر میرم آیا اطمینان بخش هست یا نه لطفا دوستان راهنمایی کنید. از نظر فنی چه چور ماشینیه باتشکر

برای اینکه ماشین سالمی داشته باشید باید 5000 کیلومتر اول رو با احتیاط و شرایط خاصی رانندگی کنید. تو دفترچه خودروها معمولا این شرایط توضیح داده شده. به این دوره میگن آب بندی. ماشینی که در دوره آب بندی درست باهاش رفتار نشه بعدها برای صاحبش مشکل ایجاد می کنه. بنابر این با ماشینتون سفر نرید.

hossein.az
05-02-2013, 13:40
سلام به همگی دوستان

چون ماشین آبندی نشده زیاد بهش فشار وارد نکنید و پر گاز رانندگی نکنید
ماشین خوب و نرمی است
تنها ایرادی که بیشتر بنزینی ها دارن اینه که روغن ریزی اویل ماژول بعد از یه مدتی پیدا میکنند
که شما زیاد فعلا روش حساس نباشید

hossein.az
05-02-2013, 13:43
مرسی برادر
میخواستم بدونم این موتور ها نیاز به فیلر دارن یا ندارن
اگه نیاز دارن حتما باید نمایندگی برد ؟؟

نیاز ندارند
الکی نبرید نمایندگی
میان این چششو درست کنن میزنند چشم دیگه هم کور میکنند

kalantarahura
05-02-2013, 14:05
فردا دارم میرم سمند رو تحویل بگیرموEF7 دوگانه.دعا کنین این تخم مرغ شانسی خوب در بیاد.تقریبا در 18 روز کاری تحویلم دارن میدن.

omid balla
05-02-2013, 14:16
با تشکر از راهنمایی های شما دوستان عزیز.
نکته ای که باید بگم اینه که ماشینی که می خوام تحویل بگیرم پایه گاز سوز می باشد و در ضمن همه ef7 ها مشکل اویل پمپ دارند یا نه اگر ایجور باشه همون اول تحویلی بفروشمش.
:n13::n13::n13:

hossein.az
05-02-2013, 14:28
فردا دارم میرم سمند رو تحویل بگیرموEF7 دوگانه.دعا کنین این تخم مرغ شانسی خوب در بیاد.تقریبا در 18 روز کاری تحویلم دارن میدن.

مبارک باشه
ایشالله که به شادی و با لذت ازش استفاده کنید

hossein.az
05-02-2013, 14:29
با تشکر از راهنمایی های شما دوستان عزیز.
نکته ای که باید بگم اینه که ماشینی که می خوام تحویل بگیرم پایه گاز سوز می باشد و در ضمن همه ef7 ها مشکل اویل پمپ دارند یا نه اگر ایجور باشه همون اول تحویلی بفروشمش.
:n13::n13::n13:

اکثرا این مشکل رو دارند

Lesordiavek
05-02-2013, 17:23
اکثرا این مشکل رو دارند

چه جوریه که اونایی که معمولا اویل ماژولشون مشکل داره میرن نمایندگی درست میشه؟ موندم چه موجوداتی توی ایرانخودرو نشستن.

Amir_Mcim
05-02-2013, 18:18
omid balla[/B];7470450]

مشکل حادی نیست که بخواهی ماشین رو بفروشی.گارانتی داره برات عوض میکنند درست میشه.موتور ef7 اینقدر لذت رانندگی بهت میده که این مشکل رو فراموش میکنی.

hamed malekpour
05-02-2013, 18:35
امروز رفتم نمایندگی ایران خودرو تا تسمه تایم را عوض کنم بهم گفتنند تسمه تایم را عوض نکن چون فابریکه ودر ضمن نگاه هم نکردنند به نظرتون چی کار کنم ماشینم مدلش 1388 است و700000تا هم کار کرده تو دفترچه اش این تسمه تایم را چه قدر گارانتی کرده اند؟

hossein.az
05-02-2013, 20:42
چه جوریه که اونایی که معمولا اویل ماژولشون مشکل داره میرن نمایندگی درست میشه؟ موندم چه موجوداتی توی ایرانخودرو نشستن.

کیفیت واشر های اویل ماژول زیاد جالب نیست
اونهایی هم که میرند برای گارانتی و تعویض میکنند
هیچ تضمینی برای درست موندنشون نیست
من ادم میشناسم که تا به حال
2بار پک اویل عوض کرده یکبار هم کل اویل رو تعویض کرده از طریق گارانتی و الان هم دوباره روغن ریزی داره
الان که کم کم دارن فراخوان دادن برای یکسری که
پک اویل و پیج ها و اویل
واشر سر سیلندر و...
را برایشان تعویض میکنند

hossein.az
05-02-2013, 20:45
مشکل حادی نیست که بخواهی ماشین رو بفروشی.گارانتی داره برات عوض میکنند درست میشه.موتور ef7 اینقدر لذت رانندگی بهت میده که این مشکل رو فراموش میکنی.

حق با این دوستمونه
منم از موتور ای اف سون خیلی خوشم میاد حتی با این مشکل
بعد از ef7 ,پارس elx هم داشتم ولی اینقدر که از نرمی موتور ef7 راضی بودم از elx نبودم
البته شتاب گیری و سرعت توی elx چیزی که هیچ کدوم اینا بهش نمیرسه

hossein.az
05-02-2013, 20:46
امروز رفتم نمایندگی ایران خودرو تا تسمه تایم را عوض کنم بهم گفتنند تسمه تایم را عوض نکن چون فابریکه ودر ضمن نگاه هم نکردنند به نظرتون چی کار کنم ماشینم مدلش 1388 است و700000تا هم کار کرده تو دفترچه اش این تسمه تایم را چه قدر گارانتی کرده اند؟

موقع تعویضش هست
حواستون باشه که اگر تسمه ببرید فاجعه ای برای موتورتون به همراه میاره

SNOOP DOGG
06-02-2013, 07:39
نیاز ندارند
الکی نبرید نمایندگی
میان این چششو درست کنن میزنند چشم دیگه هم کور میکنند

من قبلا پراید داشتم تعمیرکار میگفت ماشینای دوگانه هر6ماه یبار نیاز به فیلر دارن

hossein.az
06-02-2013, 08:21
من قبلا پراید داشتم تعمیرکار میگفت ماشینای دوگانه هر6ماه یبار نیاز به فیلر دارن

این ماشین پایه گازسوز است و برای گاز بهینه شده
نیازی به این کار نداره

hamed malekpour
06-02-2013, 19:51
بالاخره تسمه تایم وتسمه دینام را عوض کردم هزینش شد 137 هزار تومان ولی فکر کنم تسمه تایم ایساکو تقلبی باشه چون تو بیرون از ایساکو تسمه تایم اورجینال فرانسه بود که قیمت تسمه تایم حدود 100هزار تومان بود

ایمان_ایمان
08-02-2013, 16:05
سلام من 91/10/10 سمند ef7 پایه گاز سوز رو کارتکس خریدم منتظر شدم تا مدارکش بیاد بعد از دوهفته ونیم پیگیری کردم که چی شده مدارک گفتن ماشین بلوکه شده 36000 خودرو فراخوان خوردن ما هم شماره شاستی رو باطل کردیم یکی دیگه براتون در خواست دادیم که زیاد انتظار نکشید . دو روز بعد از تماسم ماشین جدید رسید شماره شاسی قبلی با cf شروع می شد این یکی با df شروع میشه .
میشه دوستان بگن این فراخوان واسه چی بوده که قبلی بلوکه شد؟ و این سری که با df شروع میشه مشکلاتش حل شده ؟
به نظرتون چقدر دیگه طول میکشه ماشینو تحویل بدن همونطوری تو نمایندگیه خیر سرم رفتم فوری خریدم :n03::n28: با امروز که 91/11/20 شده 40 روووووووووووووووووووووووو ووووز :18:

Amir_Mcim
09-02-2013, 16:22
دوستان با توجه به عکس ها محل روغن ریزی کجاست؟من که فکر میکنم از محلی که فلش قرمز زدم روغن میاد و شره میکنه اون پایین جمع میشه اما هنوز خیلی کمه که اگر از این محل باشه واشر رادیات روغن خرابه و کل اویل ماژول باید عوض بشه آیا درست فکر میکنم ؟پیشاپیش از اینکه عکس ها خیلی با کیفیت هست و حجمش بالاست عذر میخوام

SNOOP DOGG
10-02-2013, 12:35
[QUOTE=Amir_Mcim;7477309]دوستان با توجه به عکس ها محل روغن ریزی کجاست؟من که فکر میکنم از محلی که فلش قرمز زدم روغن میاد و شره میکنه اون پایین جمع میشه اما هنوز خیلی کمه که اگر از این محل باشه واشر رادیات روغن خرابه و کل اویل ماژول باید عوض بشه آیا درست فکر میکنم ؟پیشاپیش از اینکه عکس ها خیلی با کیفیت هست و حجمش بالاست عذر میخوام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
این عکسا کدوم قسمت ماشینه
دقیقا کجاست منم میخوام ببینم

hamed malekpour
13-02-2013, 12:51
یه سوال یه چند وقتی هست که صدای موتور ماشینم زیاد شده به نظرتون اشکال از کجاست ودر ضمن تسمه تایم وتسمه کولر را هم به تازگی تعویض کرده ام؟

milad00790
13-02-2013, 21:07
یه سوال یه چند وقتی هست که صدای موتور ماشینم زیاد شده به نظرتون اشکال از کجاست ودر ضمن تسمه تایم وتسمه کولر را هم به تازگی تعویض کرده ام؟
سلام دوست عزیز
منظورتون صدای کلی موتوره هست یا صدایی مثل جیر جیر کردن یا قر قر کردن . اگه صدای موتور باشه ممکنه اغز روغن باشه و همچنین اگزوز که ممکنه سوراخ شده باشه مسیر اگزوز را چک کنید در ضمن روغنی که ریختید چی بوده
و اگه هم صدای جیر جیر و یا قر قرکردن باشه مربوط به تسمه هاست حالا یا زیادی سفت هست یا زیادی شله.

milad00790
13-02-2013, 21:12
دوستان با توجه به عکس ها محل روغن ریزی کجاست؟من که فکر میکنم از محلی که فلش قرمز زدم روغن میاد و شره میکنه اون پایین جمع میشه اما هنوز خیلی کمه که اگر از این محل باشه واشر رادیات روغن خرابه و کل اویل ماژول باید عوض بشه آیا درست فکر میکنم ؟پیشاپیش از اینکه عکس ها خیلی با کیفیت هست و حجمش بالاست عذر میخوام

سلام
با توجه به عکس ها و این طور که از عکسا مشخصه روغن ریزی مربوط به واشر ها و اورینگ های اویل ماژول هستش . و خود اویل ماژول به نظر سالم میاد. و باید واشر ها و اورینگ ها عوض بشه . در ضمن اضافه کنم که اگه نمایندگی بردید خواستید واشر ها را عوض کنید بگید هنگام بستن پیچ ها حتما گشتاور و تورک مربوط به پیچ ها را رعایت کنند چون اگه رعایت نکنند ممکنه بعد دو باره دچار روغن ریزی بشه.

milad00790
13-02-2013, 21:15
این عکسا کدوم قسمت ماشینه
دقیقا کجاست منم میخوام ببینم[/QUOTE]

سلام
این عکس مربوط به اویل ماژول سمند EF7 می باشد که سمت راست موتور قرار داره اگه سینی را بازکنید میتونید به راحتی ببینیدش البته اگه از بالا هم نگاه کنید تا حدودی معلوم می باشد.

SNOOP DOGG
17-02-2013, 07:45
دوستان سلام میخوام تعویض روغن کنم
چه روغنی برای این موتور پیشنهاد میشه ؟؟

shadows_funeral
17-02-2013, 10:39
دوستان سلام میخوام تعویض روغن کنم
چه روغنی برای این موتور پیشنهاد میشه ؟؟

هر روغنی با نوع 10w40 و سطح کیفی API-SJ
ادینول آلمان، elf بهترینن اگه اصلشون رو بتونی پیدا کنی

alipsp
17-02-2013, 14:05
من elf ریختم عالی بود.خیلی خوب کار کرد

bijandarbari
17-02-2013, 15:25
کسی تجربه بهران سوپر پیشتاز 10w40 رو داره؟
چطور بود؟

mohamad skystar
17-02-2013, 15:49
چطور بود؟

در صورتی که روغن های اصلی ELF یا ادینول گیر نیاد و شاید کسی نخواد مبلغ زیاد برای روغن هزینه کنه
بهران سوپر پیشتاز و ایرانول ریسینگ تو روغن های ایرانی برای این موتور بهترین هستن

omid balla
17-02-2013, 18:59
سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم روی سمند های ef7 پایه گاز سوز سیستم کروز داره یانه اگر بخواهیم سیستم کروز نصب کنیم چقدر هزینه داره و کجا باید این کار را انجام داد

omid balla
17-02-2013, 19:03
من یه سمند ef7پایه گاز سوز فروش نقدی تحویل 5 اسفند گرفتم با سیستم رهیاب هرچه گشتم عکسی از سیستم رهیاب روی کنسول سمند ندیدم که چه شکلی هستش لطفا راهنمایی کنید

hossein.az
17-02-2013, 19:38
سلام خدمت دوستان عزیز
می خواستم بدونم روی سمند های ef7 پایه گاز سوز سیستم کروز داره یانه اگر بخواهیم سیستم کروز نصب کنیم چقدر هزینه داره و کجا باید این کار را انجام داد

کروز ندارند
ولی میتونید نصب کنید
فقط بنزینی هایی که سیتم مولتی پلکس دارند امکان این کار براشون وجود نداره
میزان هزینه را با توجه به تغییرات قیمتی از نمایندگی های آپکو جویا بشید
برای انجام این کار هم فقط به آپکو مراجعه کنید ,هم معتبر و با کیفیت این کارو انجام میدند هم اینکه از گارانتی ماشینتون خارج نمیشه

hossein.az
17-02-2013, 19:47
من یه سمند ef7پایه گاز سوز فروش نقدی تحویل 5 اسفند گرفتم با سیستم رهیاب هرچه گشتم عکسی از سیستم رهیاب روی کنسول سمند ندیدم که چه شکلی هستش لطفا راهنمایی کنید

رهیاب هایی که ایرانخودرو میده اصلا روی ماشین جایی نصب نیست
و مثل gps های مارشال با یه پایه که به شیشه ی جلو وصله ,قرار گرفته میشه
اینم یه مدل سیاست شرکته اکثر دوستان فکر میکنند که این رهیاب ها روی کنسول وصله و قسمتی از قطعات اصلی ماشین هست

اینم عکسش

میتونید درباره ی نحوه ی کار و امکاناتش به
سایت آپکو مراجعه کنید

shadows_funeral
17-02-2013, 20:12
سلام خدمت دوستان عزیز

کروز فقط روی موتور ef7 بنزینی نصب می شه. اونم نباید مالتی پلکس باشه. روی پایه گاز سوز به علت برقی بودن دریچه گاز نصب نمی شه. تو سایت خود آپکو قسمت کروز توضیح داده که نمی شه دوست من.

hamed malekpour
17-02-2013, 21:41
چطور بود؟
من خودم بهران سوپر پیشتاز می ریزم تا حالا که رو ماشینم جواب داده

bijandarbari
17-02-2013, 21:48

سلام
موتور از نظر نرمی چطوره؟
نسبت به ef7 های دیگه صداش بیشتر نیست؟

hossein.az
17-02-2013, 22:14
کروز فقط روی موتور ef7 بنزینی نصب می شه. اونم نباید مالتی پلکس باشه. روی پایه گاز سوز به علت برقی بودن دریچه گاز نصب نمی شه. تو سایت خود آپکو قسمت کروز توضیح داده که نمی شه دوست من.

سلام
چند تا از دوستان هستند که ماشینشون پایه گازسوز بوده
و کروز رو روی ماشین نصب کردند
فقط مشکل با مالتی پلکس هست
تا ابتدای همین امسال میگفتند که کلا برای ef7 قابل نصب نیست ولی از اون به بعد هم خوانی دادند و فقط روی مالتی ها نصب نمیکنند
اطلاع دارید که ربطی به دریچه برقی نداره ,چون 206 هم که روش نصب میشه (تیپ5 و6 ) دریچه برقی هستند
اگر خواستید عکس از ماشین دوستان براتون میزارم

SNOOP DOGG
18-02-2013, 08:19
دوستان سلام
من ماشینم بعضی مواقع از شیشه گرمکن جلو بخار میاد بیرون
مورد ممکنه چی باشه ؟؟
بخاری خاموش بود

shadows_funeral
18-02-2013, 09:20
سلام
چند تا از دوستان هستند که ماشینشون پایه گازسوز بوده
و کروز رو روی ماشین نصب کردند
فقط مشکل با مالتی پلکس هست
تا ابتدای همین امسال میگفتند که کلا برای ef7 قابل نصب نیست ولی از اون به بعد هم خوانی دادند و فقط روی مالتی ها نصب نمیکنند
اطلاع دارید که ربطی به دریچه برقی نداره ,چون 206 هم که روش نصب میشه (تیپ5 و6 ) دریچه برقی هستند
اگر خواستید عکس از ماشین دوستان براتون میزارم

والا نمی دونم تو سایت اپکو نوشته نصب نمی شه. منم امسال از مرکز شماره 1 آپکو پرسیدم گفت نصب نمی شه. اگه جای دیگه هم بدین نصب کنن از گارانتی خارج می شه ماشین. این دوستان شما کجا دادن نصب کردن؟

hamed malekpour
18-02-2013, 10:48
سلام
موتور از نظر نرمی چطوره؟
صدای موتور یکمی زیاد می شه ولی قیمت این روغن هم کمه حدود33 هزار تومانه واین دفعه کاسترول مگناتینت می ریزم تا ببینم صدای موتور کم می شه یا زیاد

shadows_funeral
18-02-2013, 10:56
صدای موتور یکمی زیاد می شه ولی قیمت این روغن هم کمه حدود33 هزار تومانه واین دفعه کاسترول مگناتینت می ریزم تا ببینم صدای موتور کم می شه یا زیاد

با elf و ادینول صدای موتور خیلی کم می شه. خیلی نرم کار می کنه

aliaghil
18-02-2013, 11:59
کاسترول مگناتک چون 10w40 هست تو زمستون کاربردش بیشتره من رو XU7 امتحان کردم خوب بوده موتور صداش کمتر میشه البته 2000-3000 تا اول اینطوریه ولی بعدش صدای موتور بیشتر میشه

hossein.az
18-02-2013, 13:56
والا نمی دونم تو سایت اپکو نوشته نصب نمی شه. منم امسال از مرکز شماره 1 آپکو پرسیدم گفت نصب نمی شه. اگه جای دیگه هم بدین نصب کنن از گارانتی خارج می شه ماشین. این دوستان شما کجا دادن نصب کردن؟

جای دقیقشو میپرسم بهت اطلاع میدم

majid_sd2009
18-02-2013, 16:26
رهیاب هایی که ایرانخودرو میده اصلا روی ماشین جایی نصب نیست
و مثل gps های مارشال با یه پایه که به شیشه ی جلو وصله ,قرار گرفته میشه
اینم یه مدل سیاست شرکته اکثر دوستان فکر میکنند که این رهیاب ها روی کنسول وصله و قسمتی از قطعات اصلی ماشین هست

اینم عکسش

میتونید درباره ی نحوه ی کار و امکاناتش به
سایت آپکو مراجعه کنید
پیشنهاد میکنم به جای این از مدلهای مارشال استفاده کنید. چون نرم افزار مارشال ndrive هست و لایسنسش رو مارشال خریده. هر سه ماه یکبار هم اپدیت میده بیرون. بنده اپدیت اولم اسفند 90 بود که 50 شهر رو داشت ولی الان اسفند 91 اومده با 90 شهر! بنده الان روی مارشالم نویتل وگارمین رو هم دارم ولی به جرئت میتونم بگم ndrive خیلی بهتر از اینا برا من کار میده!از لحاظ راههای روستایی و بین شهری هم بهترینه.
این دستگاه که 290 تومن هم قیمتش هست مشابه 431 مارشال هست که اون قیمتش حدود 140 هست!(فقط ورودی دنده عقب نداره)
با 270 هزاتومن میتونید به مدل g700 مارشال فکر کنید که تمام امکانات این رو داره ،ورودی دوربین دنده عقب هم داره با صفحه نمایش 7 اینچی!

یک دفعه بگن اصلا نصب نمیشه دیگه!:دی
اوایل سمندهای بنزینی همه چیزش با گازسوز یکی بود.فقط سیستم cng روش نصب نبود. یعنی پدال گاز هم برقی بود!
بنزینی های جدید هم مالتی پلکس هستن و با دریچه گاز سیمی! یعنی ما ef7ی نداریم که مالتی پلکس نباشه و دریچش هم سیمی باشه.

سلام
موتور از نظر نرمی چطوره؟
صدای موتور رو یه مقدار خشن تر میکنه ولی بازم روغن خوبیه.
من همیشه elf میریختم خیلی خوب بود الان پرسیدم 45 میدن
ایندفعه چون روغن رو خالی کرده بود و دیدم الف نداره گفتم تمام سنتیک چی داری گفت بهران رانا هست! منم ریختم. هفته بعد دوباره رفتم ازش پرسیدم گفت 5 50 بوده ریختم برات!
یکی از دوستان (توی tt(گفت احتمالا روغن بده!که خدا رو شکر هنوز روغن نریخته از جایی!ولی صدای موتور کمتر شده و احساس میکنم موتور هم راحتتر کار میکنه موقع سرد بودن!(شایدم فقط احساسه)

دوستان سلام
من ماشینم بعضی مواقع از شیشه گرمکن جلو بخار میاد بیرون
مورد ممکنه چی باشه ؟؟
بخاری خاموش بود
یکم بیشتر میشه توضیح بدید؟!
چه مواقعی ؟وقتی هوا سرده؟ توی زمستون وقتی گردش هوای داخل فعاله شیشه ها رطوبت میگیره و خشک نمیکنه.

majid_sd2009
18-02-2013, 18:08
دوستان ماشینم 22 هزار کار کرده. شمعها رو تعویض کنم؟ احساس میکنم مصرفم رفته بالا. شمعا رو حتما باید تعویض کنم؟یا فقط گپ شمعها رو تنظیم کنم کافیه؟ به جز شمع فابریکش چه نوع شمعی میشه انداخت که شتاب رو هم بالا ببره؟

shadows_funeral
18-02-2013, 18:18
دوستان ماشینم 22 هزار کار کرده. شمعها رو تعویض کنم؟ احساس میکنم مصرفم رفته بالا. شمعا رو حتما باید تعویض کنم؟یا فقط گپ شمعها رو تنظیم کنم کافیه؟ به جز شمع فابریکش چه نوع شمعی میشه انداخت که شتاب رو هم بالا ببره؟
والا ما 20000 بردیم نمایندگی مرکزی ، همون شمعی رو که روی Xu7 می انداختن انداختن روش. هرچی هم داد زدیم که فرق میکنه گفتن تو نمی فهمی فرقی نمی کنه.

majid_sd2009
18-02-2013, 18:49
والا ما 20000 بردیم نمایندگی مرکزی ، همون شمعی رو که روی Xu7 می انداختن انداختن روش. هرچی هم داد زدیم که فرق میکنه گفتن تو نمی فهمی فرقی نمی کنه.
نمایندگی که چون کارت طلایی نداره تعویض نمیکنن برام.ولی شاید شمع مورد نظر رو از فروشگاهش خریدم(چون فروشگاهش از فروشگاههای قطعات بیرون بیشتر چیزی داره!)
حالا به نظرتون همون بوش یا نور که فابریک خودش هست روبندازم یا چیز دیگه؟
یکی دو نفر بودن میگفتن شمع ها رو عوض کردیم ولی دوباره همون کارکرده خودشو انداختیم بهتر کار میکرده!

SNOOP DOGG
19-02-2013, 07:25
سلام/امروز صبح و دیروز صبح شاید روزهای دیگه ندیده بودم
چون دیروز صبح ماشینو روشن کردم 10دقیقه راه رفتیم خانمم با تعجب بهم گفت اینا چیه باز؟؟!!
چون بخاریکه ازونجا میومد قشنگ معلوم بود
میخوام بدونم برام مشکل ساز میشه ؟؟
نشانگر روی شیشه گرمکن بود حالا اگه ازون حالت خارج کنم شاید نیاد
بنظرتون مشکلی هست ؟!!:n27:

ایمان_ایمان
22-02-2013, 20:53
سلام من 91/10/10 سمند ef7 پایه گاز سوز رو کارتکس خریدم منتظر شدم تا مدارکش بیاد بعد از دوهفته ونیم پیگیری کردم که چی شده مدارک گفتن ماشین بلوکه شده 36000 خودرو فراخوان خوردن ما هم شماره شاستی رو باطل کردیم یکی دیگه براتون در خواست دادیم که زیاد انتظار نکشید . دو روز بعد از تماسم ماشین جدید رسید شماره شاسی قبلی با cf شروع می شد این یکی با df شروع میشه .
میشه دوستان بگن این فراخوان واسه چی بوده که قبلی بلوکه شد؟ و این سری که با df شروع میشه مشکلاتش حل شده ؟
به نظرتون چقدر دیگه طول میکشه ماشینو تحویل بدن همونطوری تو نمایندگیه خیر سرم رفتم فوری خریدم :n03::n28: با امروز که 91/11/20 شده 40 روووووووووووووووووووووووو ووووز :18:

کسی که جواب من و نداد ولی تا حالا اینطور که فهمیدم ایران خودرو گفته نمایندگی تخلف کرده در مورد ما دارم دیونه میشم . با هزار امید رفتم یه ماشین بخرم امید وارم واسه کسی این طوری پیش نیاد :n03:

hossein.az
22-02-2013, 23:09
کسی که جواب من و نداد ولی تا حالا اینطور که فهمیدم ایران خودرو گفته نمایندگی تخلف کرده در مورد ما دارم دیونه میشم . با هزار امید رفتم یه ماشین بخرم امید وارم واسه کسی این طوری پیش نیاد :n03:

فروش های کارتکس اغلب کاریه که نمایندگی های کمی خبیث انجام میدهند
یکی از دوستان 3تا وانت به همراه پارس سال خرید کرد به صورت کارتکسی
وانت ها تحویل 10 روزه بودند ولی الان بعد از گذشت 40 روز هنوز خبری از وانت نیست چه برسه به پارس تحویل45 روزه
نگران نباشید احتمالا دلیل اون df تعویض واشر سرسیلندر هایی که 2 ماهه اعمال کردند و ساخت ترکیه اند
به احتمال زیاد ماشینتون مشکل نداشته باشه
البته باید مدل های اخیر درست تست بشه تامشخص کنه مشکلات قبلی برطرف شده یا نه

sadegh138
23-02-2013, 13:46
دوستان سمند ef7 پایه گازسوز دارم که از روز اول قفل مرکزیش اشکال داشت و وقتی ریموت رو میزدیم تا قفل رو باز کنه دوباره بعد از 20 ثانیه دوباره قفل میکرد.درصورتی که در ماشین باز بود.همیشه باید 2 یا 3 بار ریموت رو میزدیم تا باز بمونه بتونم ماشین رو روشن کنم.الان 2تا ریموتش از کار افتاده و با سوئیچ باز وبسته می کنم و نمایندگی هم نمی فهمه مشکلش چیه. سیستم هوشمند و یونیت مرکزی هم عوض کردم مشکل حل نشد.به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه.

hossein.az
23-02-2013, 15:33
دوستان سمند ef7 پایه گازسوز دارم که از روز اول قفل مرکزیش اشکال داشت و وقتی ریموت رو میزدیم تا قفل رو باز کنه دوباره بعد از 20 ثانیه دوباره قفل میکرد.درصورتی که در ماشین باز بود.همیشه باید 2 یا 3 بار ریموت رو میزدیم تا باز بمونه بتونم ماشین رو روشن کنم.الان 2تا ریموتش از کار افتاده و با سوئیچ باز وبسته می کنم و نمایندگی هم نمی فهمه مشکلش چیه. سیستم هوشمند و یونیت مرکزی هم عوض کردم مشکل حل نشد.به نظر شما مشکلش چی میتونه باشه.

مشکل ماشین شما از ایموبلایزر هست
و راهی جز تعویضش تا گارانتی داره نیست,تعویض ریموت هم هیچ فایده ای نداره
ماشینی که قبلا داشتم برای صاحب جدیدش یه همچین مشکلی پیش اورد
باید ببرید نمایندگی مرکزی شماره 2 تهران
البته 1-2 هفته باید قید ماشینتون رو بزنید
اول تماس بگیرید
اگر سربالا جواب دادن زنگ بزنید بازرسی ایرانخودرو و شکایت کنید
سعی کنید قانعشون کنید والا به این سادگی ها زیر بار تعویضش نمیرند

SNOOP DOGG
24-02-2013, 07:25
سلام دوستان من دیروز روغن عوض کردم امروز صبح قبل ازاین که ماشینو روشن کنم گیجو کشیدم ودیدم که روغن کم نشون میده چون تا دیروز هرموقع نگاه میکردم فول نشون میداد.امروز صبح کشیدم دیدم دقیقا نصف نشون میده .بنظرتون مشکل از کجاست روغن کم ریخته شده ؟؟!!

sadegh138
24-02-2013, 08:18
مشکل ماشین شما از ایموبلایزر هست
و راهی جز تعویضش تا گارانتی داره نیست,تعویض ریموت هم هیچ فایده ای نداره
ماشینی که قبلا داشتم برای صاحب جدیدش یه همچین مشکلی پیش اورد
باید ببرید نمایندگی مرکزی شماره 2 تهران
البته 1-2 هفته باید قید ماشینتون رو بزنید
اول تماس بگیرید
اگر سربالا جواب دادن زنگ بزنید بازرسی ایرانخودرو و شکایت کنید
سعی کنید قانعشون کنید والا به این سادگی ها زیر بار تعویضش نمیرند

ممنون از راهنماییت.آخه دوست عزیز ایموبلایزر که فقط واسه سوئیچ ها هست. ربطی به قفل مرکزی نداره که. واقعا گیج شدم.

SNOOP DOGG
24-02-2013, 10:16
سلام دوستان من دیروز روغن عوض کردم امروز صبح قبل ازاین که ماشینو روشن کنم گیجو کشیدم ودیدم که روغن کم نشون میده چون تا دیروز هرموقع نگاه میکردم فول نشون میداد.امروز صبح کشیدم دیدم دقیقا نصف نشون میده .بنظرتون مشکل از کجاست روغن کم ریخته شده ؟؟!!

کسی نبود بدونه مشکل از کجاست ؟؟!!

hossein.az
24-02-2013, 18:49
ممنون از راهنماییت.آخه دوست عزیز ایموبلایزر که فقط واسه سوئیچ ها هست. ربطی به قفل مرکزی نداره که. واقعا گیج شدم.

ماشینتون وقتی میخواید روشن کنید درست استارت میخوره و روشن میشه؟
یا چندین بار باید استارت بزنید؟

bijandarbari
24-02-2013, 18:59

سلام
خودتون جواب خودتون رو دادین دیگه!!!!
روغن کمه.
چند لیتر روغن تو موتور ریختین؟( باید 4.7 لیتر تا 5 لیتر روغن بریزین )
در ضمن فاصله خط ماکس و مین گیج هم 700 سی سی هستش.

ailll
24-02-2013, 22:30
سلام دوستام من یک سمنو ی اف7 دارم روغن کم می کنه مشکل از کجاست

shadows_funeral
24-02-2013, 23:18
چه روغنی استفاده می کنید؟
چقدر کم می کنه؟
مشکل اویل ماژول ندارید؟

majid_sd2009
25-02-2013, 01:24
نکنه چهار لیتر ریخته؟اگه به ماشین فشار نمیارید و دور بالا نمیرید 5 لیتر بریزید وگرنه یه 200 تا 300 سی سی کمتر بریزید بهتره.(من خودم به جز دفعه اول که پنح لیتر ریختم و ماشین یکم جونش گرفته شد، بقیه اوقات4.7 ریختم و تا الانم مشکلی نداشته. الانم روغن 5 50 توشه که خدا رو شکر هنوز از جایی روغن نزده! از این به بعد زمستونا 5 30 میریزم! ماشین صبح ها خیلی راحت روشن میشه و راه میره!

چقدر کم میکنه؟ از کجا فهمیدید کم میکنه؟چون گیج رو من که ازش سر در نیاوردم! همیشه بالای مکس هست!
یکی از دوستان میگفت(نمیدونم کجا گفتن) اگه میخواید ببینید ماشینتون چقدر روغن کم میکنه وقتی روغن رو خواستید عوض کنید بریزید توی پیمانه و اندازه بگیرید ببینید چقدر کم کرده!
ولی گاز سوز ها رو مگین تا یه حدی(توی دفترچه نوشته) مشکلی نداره! و یه جا هم خوندم که نوشته بود که این کم کردن روغن توی موتور های امروزی یه سری مزایا داره!البته چون حافظه کوتاه مدتم ضعیفه هیچیشو یادم نیست!

البته اینا دلیل نمیشه که بگیم ماشین شما مشکل داره یا نداره! چون هنوز نمیدونم چقدر کم میکنه!
دوست عزیزمون توی پست قبل گفتن که امکان داره از اویل ماژل باشه!
شما مدل ماشینت چیه؟ یه دست بگش زیر اویل ماژول ببین چرب نیست.

SNOOP DOGG
25-02-2013, 07:50
سلام
خودتون جواب خودتون رو دادین دیگه!!!!
روغن کمه.
چند لیتر روغن تو موتور ریختین؟( باید 4.7 لیتر تا 5 لیتر روغن بریزین )
در ضمن فاصله خط ماکس و مین گیج هم 700 سی سی هستش.

با سلام .یک چهارلیتری ادینول 10w40 ریختم .گیجو میکشم دقیقا بین ماکس و مین نشون میده
بنظرتون چقدردیگه بریزم ؟:n27:

majid_sd2009
25-02-2013, 12:09
بین 700سی سی تا یک لیتر دیگه بریزید! ولی از یه لیتر کمتر بریزی بهتره.
تعویض رغنی نباید بدونه چقدر باید بریزه؟ روغن رو از کجا خالی کرد؟ اینا رو نمیشه ساکشن کرد! و حتما بهش بگو پیچ کارتل رو درست ببنده،اگه خراب شد به این راحتی گیر نمیاد!

مرتضی2626
25-02-2013, 12:19
دوستان معظم سلام
مدتی هست وقتی موتورو روشن میکنم به مدت 1-2دقیقه از سمت تسمه دینام صدای جرجر میاد بهد از2دقیقه هم رفع میشه.
راهنمایی کنید چطور میشه فهمید از تسمه است یا از هرزگردها یا از چیز دیگه.
پیشاپیش تشکر می نمایم

SNOOP DOGG
25-02-2013, 13:44
بین 700سی سی تا یک لیتر دیگه بریزید! ولی از یه لیتر کمتر بریزی بهتره.
تعویض رغنی نباید بدونه چقدر باید بریزه؟ روغن رو از کجا خالی کرد؟ اینا رو نمیشه ساکشن کرد! و حتما بهش بگو پیچ کارتل رو درست ببنده،اگه خراب شد به این راحتی گیر نمیاد!

روغنو از زیر ماشین خالی کرد پیچ کارتلو خب بسته منظورتون اینه که از زیرش نریزه ؟؟!!
مگه از جای دیگه هم میشه خالی کرد ؟؟!

majid_sd2009
25-02-2013, 14:10
بله توی خودروهای دیگه با دستگاه ساکشن از بالا روغنو خالی میکنن. ولی توی این موتور نمیشه و روغن کامل کشیده نمیشه ! برا همین همیشه از پیچ کارتل باید خالی کنید.
اگه پیچ رو کج ببنده و سفت کنه و یا زیاد سفت کنه و یا با ضربه سفتش کنه و رزوه هاش خراب بشه باعث روغن ریزی میشه.

SNOOP DOGG
25-02-2013, 14:40
بله توی خودروهای دیگه با دستگاه ساکشن از بالا روغنو خالی میکنن. ولی توی این موتور نمیشه و روغن کامل کشیده نمیشه ! برا همین همیشه از پیچ کارتل باید خالی کنید.
اگه پیچ رو کج ببنده و سفت کنه و یا زیاد سفت کنه و یا با ضربه سفتش کنه و رزوه هاش خراب بشه باعث روغن ریزی میشه.

من پراید و405 داشتم از همون زیر خالی میکردن !!!!
روغن ریزی نداره

ME1360
25-02-2013, 20:55
اگه روغن اضافه داخل موتور ریخته بشه امکان داره به شمع ها آسیب برسه و موتور خوب کار نکنه.:n12:

kafepaeto
25-02-2013, 22:49
دوست عزیز یاد از بلبیرنگهای هرزگرداست یا از جای آب بر روی تسمه میریزد! مثلا" از درب رادیاتور !

kafepaeto
25-02-2013, 23:01
با elf و ادینول صدای موتور خیلی کم می شه. خیلی نرم کار می کنه

ادینول خوبه ونسبت به روغنهای موجود اورجینال تره ولی elf بر روی ef7 پایداری خوبی نداره و زود بخار میشه الف برای 206 و تیبا و ال90 خوبه ! :n16:

majid_sd2009
26-02-2013, 00:33
من پراید و405 داشتم از همون زیر خالی میکردن !!!!
روغن ریزی نداره
من پراید داشتم همیشه ساکشن میکردن!
منظورم این نبود که حتما روغن میده!
گفتم حواستون باشه بهش بگید پیچ رو درست ببنده تا از مشکلات احتمالی جلوگیری بشه.

hossein.az
26-02-2013, 02:03
دوستان معظم سلام
مدتی هست وقتی موتورو روشن میکنم به مدت 1-2دقیقه از سمت تسمه دینام صدای جرجر میاد بهد از2دقیقه هم رفع میشه.
راهنمایی کنید چطور میشه فهمید از تسمه است یا از هرزگردها یا از چیز دیگه.
پیشاپیش تشکر می نمایم

صدا از تسمه دینام هست
برای جلوگیری از صداش باید تسمه را با جنس مرغوب عوض کنید
یا اینکه مقداری صابون روی تسمه بکشید
اکثر مدل های 91 جنس تسمه هاشون بده و تا قبل اینکه تسمه در اثر گرما نرم بشه,صدا میده

SNOOP DOGG
26-02-2013, 07:48
من پراید داشتم همیشه ساکشن میکردن!
منظورم این نبود که حتما روغن میده!
گفتم حواستون باشه بهش بگید پیچ رو درست ببنده تا از مشکلات احتمالی جلوگیری بشه.

ردیفه.
من روغن elf ریختم پیشنهاد میکنم بچه های دیگه هم بریزن چون صدای موتور کمترمیشه شتاب هم بیشتر میشه

majid_sd2009
26-02-2013, 13:35
اره الف دو بار ریختم خیلی خوب بود.

من مصرفم توی شهر رفته بالا چیکار کنم؟ از روغنه؟ یا از چیز دیگه؟ فیلتر تازه تعویض شده. ماشین هم 23 تا کار کرده! احتمال داره از شمع باشه؟
من 30 لیتر بنزین زدم اومد روی خط وسط، الان 90 تا رفته حدودا یه خونه مصرف کرده!
قبلا توی شهر بین 10 تا 12 میسوزوند!
قبلا با هر خونه بین 140تا 150 میرفت! یه مدت توی شهر مصرفم زیر 10 بود!(البته اونجا خیلی پیرمردی میرفتم! هیچ وقت دور موتور از 3500 رد نمیکرد! بنزین هم سوپر بود! الان که خیلی وقته نزدم
تا دو ماه پیش من صدای ناک یا سوپاپ زدن این موتور رو نشنیده بودم! با اینکه دنده هام خراب بود و خیلی وقتها میزدم دنده دو و حرکت میکردم!الان که بزنی 2 حرکت نمیکنه! یکی از دوستام که بعضی اوقات پشت ماشینم مینشست میخواست ای اف سون بگیره و میگفت موتورش خیلی خوبه! دو هفته پیش نشست پشتش گفت چیکار کردی با این ماشین راه نمیره!:n03:

یه سوال هم میپرسم شاید ربطی نداشته باشه به اینجا:
افزایش اکتان چی خوبه؟ من یه باز یکی خریدم قوطیش قرمز بود و اسمشم یادم رفته قیمتش هم 1000 تومن بود! فک میکردی نفته!چرب بود بوش هم بد بود!

ahb78
26-02-2013, 15:54
سلام دوستان

من قصد خرید یک LX با موتورEF7 دارم. راضی هستین؟ ماشین خوبیه؟ مشکلاتش رو ممکنه به من بگین؟
ممنون میشم.

kafepaeto
26-02-2013, 22:40
سلام دوستان

من قصد خرید یک LX با موتورEF7 دارم. راضی هستین؟ ماشین خوبیه؟ مشکلاتش رو ممکنه به من بگین؟
ممنون میشم.

اولا": خیلی عالیه -تندو تیز و راحت

دوما" " هرگز یرای سرویس نده دست مهندس نماهای ایران فرقون

سوما" : سعی کن تعمیر اتشو خودت انجام بدی چون کمتر کسی هست از موتورش سر در بیارند!

هنگام تحویل مواظب باش نمایندگی چیزی از روش بلند نکنه و اون موقع خوب بازرسیش کن و کامل تحویل بگیر بعداز تحویل اول روغن گیربکسشو عوض کن ( ادینول 85W90 ) و تا یک هزارتای اول نذار دور موتور از 3000 تا بالا بره و بعد از هزار کیلومتر تا جای که جاداره بهش بگاز که موتورش تنبل نشه ! و فقط از بنزین سوپر استفاده کن و اگر روز مجبور شدی تا رسیدن به پمپ بعدی بنزین معمولی بزن تا بعد بتوانی تا خرخره سوپر پر کنی ! سعی نکن دزدگیر روش نصب کنی ولی حتما" یک فقل پدال دوبل براش بگیر ( حیف اگر بدزدنش ) !

:n26:

kalantarahura
27-02-2013, 08:46
سلام.من سمند EF7 پایه گاز سوز صفر دارم.از روز اول از تاقچه عقب صدای وز وز میاد.هر چی گشتم نتونستم علت صدا رو پیدا کنم.گاهی دستمو روی باند که فشار میدم صدا کمتر میشه یا قطع میشه.مشکل از کجاست؟ممنون

ahb78
27-02-2013, 09:14

سوما" : سعی کن تعمیر اتشو خودت انجام بدی چون کمتر کسی هست از موتورش سر در بیارند!

هنگام تحویل مواظب باش نمایندگی چیزی از روش بلند نکنه و اون موقع خوب بازرسیش کن و کامل تحویل بگیر بعداز تحویل اول روغن گیربکسشو عوض کن ( ادینول 85W90 ) و تا یک هزارتای اول نذار دور موتور از 3000 تا بالا بره و بعد از هزار کیلومتر تا جای که جاداره بهش بگاز که موتورش تنبل نشه ! و فقط از بنزین سوپر استفاده کن و اگر روز مجبور شدی تا رسیدن به پمپ بعدی بنزین معمولی بزن تا بعد بتوانی تا خرخره سوپر پر کنی ! سعی نکن دزدگیر روش نصب کنی ولی حتما" یک فقل پدال دوبل براش بگیر ( حیف اگر بدزدنش ) !

ممنونم. شنیدم جدیداش مشکل واشر سر سیلندر داره. و البته روغن ریزی! این صحت داره؟

مرتضی2626
27-02-2013, 12:35
از قسمت بوق سنسوردنده عقبه کنار باند قرارداره پیچه شو سفت کن حله

SNOOP DOGG
27-02-2013, 15:23

من یک مدل 89 دارم خیلی عالیه یعنی همش آلمانیه
مدل های 91رو نمیدونم

SNOOP DOGG
27-02-2013, 16:05
سلام.من سمند EF7 پایه گاز سوز صفر دارم.از روز اول از تاقچه عقب صدای وز وز میاد.هر چی گشتم نتونستم علت صدا رو پیدا کنم.گاهی دستمو روی باند که فشار میدم صدا کمتر میشه یا قطع میشه.مشکل از کجاست؟ممنون

برای منم همینطوری بود بی توجهی کردم خوب شد

hossein.az
27-02-2013, 23:39

صندلی عقب رو در بیارید
تاقچه به راحتی بلند میشه
با یه آچار پیچ های مربوط به سنسور دنده عقب و باندهای عقب رو سفت کنید
اگر تونستید مقدار خیلی کمی ابر زیر قسمت چراغ ترمز عقب بذارید تا کامل تکون ها و صدا ها از بین بره
در صورت حل نشدنش
صدا از روکش روی ستون های عقب هست که
در اوردنش سخت نیست ولی باید وارد باشی تا خارهاش شکسته نشه
زیر اون قسمت هم اگر مقداری ابر بذارید صدا گیری میشه

hossein.az
27-02-2013, 23:46

سری 90 و 91
مشکل رو داشتند
البته الان دارن فراخوان میزنند که قطعات رو براشون عوض کنند
گفنتد برطرف شده
تا مدلهای 1الی 2 ماه اخیر درست توی بازار تست نشه نمیشه به طور قطعی پاسخ داد

shadows_funeral
28-02-2013, 20:30

البته یه مشکل که بنزین سوپر داره اینه که بعد از یه مدت که صبح ها می خوای ماشین رو روشن کنی خیلی بد روشن می شه.

shadows_funeral
28-02-2013, 20:31

این صدای وزوز از دو چیز می تونه باشه یکی از چراغ ترمز یکی هم از دریچه دسترسی به صندوق عقب. اتصالات درب اون دریچه با بدنه ایجاد صدا می کنه

shadows_funeral
28-02-2013, 20:32

مشکل واشر سرسیلندر تو جدیداش حل شده نه اینکه ایجاد شده باشه.

kafepaeto
01-03-2013, 02:32
البته یه مشکل که بنزین سوپر داره اینه که بعد از یه مدت که صبح ها می خوای ماشین رو روشن کنی خیلی بد روشن می شه.درسته ! چرا؟!

kafepaeto
01-03-2013, 02:39

درست شده و دیگه کم پیش میاد

kafepaeto
01-03-2013, 02:41

اولا" که عین هندونه در بست است و شانسی ولی در مدلهای گازسوزش اونم خیلی کم ! تا حالا من در مدلهای بنزینی ندیم !

نوع روغن و مقدار آن خیلی موثر مثلا" حتما" باید از روغنهای سنتیک یل نیم سنتیک استفاده کنید 10W40 و مقدار روغن نباید با فیلتر از 4.7 بیشتر باشد ( مقدار 300 تا 500 سی سی در داخل اویل ماژول میماند که بعداز یک استارت و روشن بودن 5ثانیه ای مقدار روغن کار کرده دورن اویل ماژول خالی شده ) و آنوقت میتوانید تا 5 لیتر هم روغن نو بریزید . :n26:

kalantarahura
02-03-2013, 09:35
سلام.متاسفانه پنج شنبه یک اتفاق بد واسم افتاد تو بزرگراه بسیج یه بنز 10 تن رو سمند نازنینم گرفت :n28::n28::n28: و با تمام تلاشی که بکار بردم باز هم لاستیکش در عقب ماشین رو گرفت.بالای زه روی بدنه در خط ایجاد شده و اخرش به اندازه یه بند انگشت رنگش پرید:sq_21::sq_7: البته فقط در اسیب دید و به ستون و پا رکابی هیچ صدمه ای وارد نشد.
نزدیک بود چنان بزنمش که هفت جدشو به یادش بیاره.:n25::n25::n24: ولی چون با خانومم بودم نمیشد.
خلاصه افسر اومد و طرف مقصر بود و کارت بیمه اش رو بهم داد با کارت ماشین.این چند روز تو فکرم.بردم پیش صافکار گفت یه قسمتش باید رنگ بشه.میگفت بیمه، افت ماشین سال رو میده، درسته؟
از یه طرف ماشنم کار طلایی سه ستاره داره و فکر کنم میتونم کامل درشو عوض کنم و در فابریک بندازم ولی یه نفر به من گفت اگر این کارو کنی فاتحه ماشینت خوندس و موقع فروش تصادفی میخرن.اگر در رو عوض کنم معلوم میشه که در عوض شده؟به نظر شما رنگش کنم یا عوضش کنم.این ماشینو میخوام حدود 2 یا سه سال نگهش دارم.
اگر صافکار تمیز هم سراغ دارین بهم معرفی کنین.ممنون.

SNOOP DOGG
02-03-2013, 11:12
دوستان سلام چیکارکنیم ازدست صدای قرقر رگلاتور گاز خلاص شیم
وقتی گاز به آخرا میرسه این صدا میاد

shadows_funeral
02-03-2013, 14:47
سلام.متاسفانه پنج شنبه یک اتفاق بد واسم افتاد تو بزرگراه بسیج یه بنز 10 تن رو سمند نازنینم گرفت :n28::n28::n28: و با تمام تلاشی که بکار بردم باز هم لاستیکش در عقب ماشین رو گرفت.بالای زه روی بدنه در خط ایجاد شده و اخرش به اندازه یه بند انگشت رنگش پرید:sq_21::sq_7: البته فقط در اسیب دید و به ستون و پا رکابی هیچ صدمه ای وارد نشد.
نزدیک بود چنان بزنمش که هفت جدشو به یادش بیاره.:n25::n25::n24: ولی چون با خانومم بودم نمیشد.
خلاصه افسر اومد و طرف مقصر بود و کارت بیمه اش رو بهم داد با کارت ماشین.این چند روز تو فکرم.بردم پیش صافکار گفت یه قسمتش باید رنگ بشه.میگفت بیمه، افت ماشین سال رو میده، درسته؟
از یه طرف ماشنم کار طلایی سه ستاره داره و فکر کنم میتونم کامل درشو عوض کنم و در فابریک بندازم ولی یه نفر به من گفت اگر این کارو کنی فاتحه ماشینت خوندس و موقع فروش تصادفی میخرن.اگر در رو عوض کنم معلوم میشه که در عوض شده؟به نظر شما رنگش کنم یا عوضش کنم.این ماشینو میخوام حدود 2 یا سه سال نگهش دارم.
اگر صافکار تمیز هم سراغ دارین بهم معرفی کنین.ممنون.

دوست عزیز اول اینکه تو تصادف سعی کنید خیلی ریلکس و آروم برخورد کنید که اگه عصبانیت نشون بدید خدای نکرده کار دست خودتون می دید و طرف از شما شاکی می شه.
دوم اینکه بیمه و کارت طلایی قیمت افت ماشین رو نمی ده اما با شکایت می تونید پولو بگیرید که البته خیلی دوندگی داره.
سوم اینکه با این اوصافی که گفتین بعید می دونم کارت طلایی نظر به تعویض در بده.
چهارم اینکه چه درو عوض کنید چه رنگ کنید ماشین تصادفی می شه. اما خوب بستگی به میزان تصادف داره که بیارزه عوض کنید یا نه. و اگه عوض کردید حتما ببرید جایی عوض کنید که مطمئن و خبره باشه و در رو بعد از رنگ (خیلی جاها رنگ کوره استفاده می کنن که معلوم نمی شه رنگ شده درب. بنابر این تصادفی بودنش هم معلوم نمی شه.) درست جا بندازه.

kalantarahura
02-03-2013, 16:29
دوست عزیز اول اینکه تو تصادف سعی کنید خیلی ریلکس و آروم برخورد کنید که اگه عصبانیت نشون بدید خدای نکرده کار دست خودتون می دید و طرف از شما شاکی می شه.
دوم اینکه بیمه و کارت طلایی قیمت افت ماشین رو نمی ده اما با شکایت می تونید پولو بگیرید که البته خیلی دوندگی داره.
سوم اینکه با این اوصافی که گفتین بعید می دونم کارت طلایی نظر به تعویض در بده.
چهارم اینکه چه درو عوض کنید چه رنگ کنید ماشین تصادفی می شه. اما خوب بستگی به میزان تصادف داره که بیارزه عوض کنید یا نه. و اگه عوض کردید حتما ببرید جایی عوض کنید که مطمئن و خبره باشه و در رو بعد از رنگ (خیلی جاها رنگ کوره استفاده می کنن که معلوم نمی شه رنگ شده درب. بنابر این تصادفی بودنش هم معلوم نمی شه.) درست جا بندازه.

ممنون دوست گلم.راستش در یکم اسیب دیده اونم یه قسمتش ولی نه اینکه خورد شده باشه.فقط به اندازه یه بند انگشت رنگش پریده که همین موضوع ازارم میده.ولی چون صفر هست یکم دلم میسوزه.منظورتون اینه که اگر دادم در رو رنگ کنن از رنگ کوره استفاده کنند؟اینطوری معلوم نمیشه؟شما نمیدونین کجا اینکا رو میکنن؟اطلاعاتم راجه به تعمیرات ماشینای تصادفی پایینه.ممنون از راهنماییتون

majid_sd2009
03-03-2013, 02:38
اون یه بند انگشت چیزی نیست یه روز وقت بزاری خودت میتونی خیلی تمیز درش بیاری! فقط باید بدی یه صافکار خوب در رو بدون موج در بیاره.
این کاری که میگم خودم انجام دادم و خیلی خوب جواب داد!
اول میری یه مقدار رنگ میدی برات میسازن. بعد هم پوساب 1000 تا 4000 گیر میاری(من گیرم نیومد و فقط 1500 گیر اوردم. به جاش از یه وسیله که مال خانوماس استفاده کردم! باهاش ناخن رو برق میندازن! یه مکعب مستطیل بود که چهار جهتش پوساب داشت و از 1 تا 4 شماره داشت!)
اول محل برخورد رو خوب با بنزین تمیز میکنی و سیاهی ها رو میگیری! بعد هم بنزین ها رو میشوری و محل رو خشک میکنی.
یه مقدار رنگ با گوش پاک کن یا قلم موی ریز به اون قسمت میزنی و خوب گودی که رنگ ریخته رو پر میکنی.(سطحش بالا تر هم اومد بهتره)
بعد که خشک شد(باید کامل خشک بشه وگرنه ذرات پوساب میچسب به رنگ!)پوساب 1500 رو میچسبونی به یه تیکه چوب و یا یه چیزی که سطحش صاف باشه و بعد دور اون قسمتی و که رنگ کردی چسب نواری میزنی و سمباده میکنی تا رنگ با بدنه یکدست بشه(اینو یادم رفت بگم که من قبل از رنگ چسب پهن زدم روی قسمت ریختگی و خیلی دقیق محل ریختگی رنگ رو بریدم و بعد اونجا رو رنگ زدم)
البته همشو با 1500 نمیکشی ها! همینطوری هی پوساب رو عوض کن تا برسه به بالاترین پوساب! اگه 4000 گیر بیاری رنگ به شدت براق میشه! همزمان با کشیدن پوساب اب هم بریز روی کار.
بعد که کار تموم شد چسب ها رو بکن و بعد یه دست پولیش نرم بمال!

من همین کار رو کردم و اصلا قسمت رنگ شدگی دیده نمیشه! حتی اگه دست بکشی زیر دستت چیزی حس نمیکتی. فقط چون رنگی که برام ساخته بود یه مقدار به زردی میزد از نزدیک معلومه!

omid balla
03-03-2013, 11:17
سلام به اساتید محترم
در مورد تاخیر در تحویل خودرو سمند ef7 باید چه کار کنم از کجا باید پیگیری کنم نمایندگی که ثبت نام کردم میگه به سازمان فروش ایران خودرو مراجعه کنم .
بابت تاخیر آیا خسارت میدن و چقدر میشه.
باتشکر از همه دوستانی که کمک می کنند

Amir_Mcim
03-03-2013, 12:08
سلام به اساتید محترم
در مورد تاخیر در تحویل خودرو سمند ef7 باید چه کار کنم از کجا باید پیگیری کنم نمایندگی که ثبت نام کردم میگه به سازمان فروش ایران خودرو مراجعه کنم .
بابت تاخیر آیا خسارت میدن و چقدر میشه.
باتشکر از همه دوستانی که کمک می کنند

با توجه به تجربه ای که از تحویل سورن ef7 خودم دارم باید بگم تقریبا هیچ کاری جز صبر نمی تونی انجام بدی.من هر جا تو فکر کنی زنگ زدم و پیگیری کردم و شکایت پر کردم ولی جواب همه این بود که ماشین باشه میدیم نباشه باید صبر کنی..در مورد سود تاخیر با توجه به نقدی یا پیش فروش بودن فرق داره واسه من نقدی تحویل 30 روزه بود 90 روزه دادند و برای 60 روز تاخیر 580 هزار تومن سود تاخیر دادند وقتی فاکتور شد خودم رفتم تهران تحویل گرفتم 120 تومن هم پول باربری دادند.100 تومن هم واسه پخش و جمعا 800 تومن با ماشین گرفتم و با صلوات بر پدر و مادر ایران خودرو اومدم بیرون

hadigm
03-03-2013, 12:31
با توجه به تجربه ای که از تحویل سورن ef7 خودم دارم باید بگم تقریبا هیچ کاری جز صبر نمی تونی انجام بدی.من هر جا تو فکر کنی زنگ زدم و پیگیری کردم و شکایت پر کردم ولی جواب همه این بود که ماشین باشه میدیم نباشه باید صبر کنی..در مورد سود تاخیر با توجه به نقدی یا پیش فروش بودن فرق داره واسه من نقدی تحویل 30 روزه بود 90 روزه دادند و برای 60 روز تاخیر 580 هزار تومن سود تاخیر دادند وقتی فاکتور شد خودم رفتم تهران تحویل گرفتم 120 تومن هم پول باربری دادند.100 تومن هم واسه پخش و جمعا 800 تومن با ماشین گرفتم و با صلوات بر پدر و مادر ایران خودرو اومدم بیرون
این 30 روز رو 30 روز کاری حساب می کنن؟یعنی روزای تعطیل جزو این 30 روز حساب نمیشه؟

Amir_Mcim
03-03-2013, 12:46
این 30 روز رو 30 روز کاری حساب می کنن؟یعنی روزای تعطیل جزو این 30 روز حساب نمیشه؟

از تاریخ قرارداد 30 روز بعد مثلا من 4 مهر نوشتم باید 4 آبان تحویل بگیرم.دیگه بینش 20 روز هم تعطیل باشه به ما ربطی نداره.گفتم من برای 57 روز تاخیر 580 تومن گرفتم یعنی روزی تقریبا 10000 تومن من 4 مهر نوشتم که 4 آبان تحویل ندادند. و این تاخیر دقیقا از 4 آبان محاسبه شده تا 1 دی که تحویل گرفتم.یعنی دقیق 57 روز برام تاخیر محاسبه کردند.در حالی که تو مهر 4 تا جمعه و دو تا تعطیلی هم داشتیم.اگر نمایندگی میگه 30 روز کاری بدون داره چرت میگه و میخواد شما رو از سر باز کنه البته به نمایندگی هم ربطی نداره ماشین مورد نظر شما باشه سازمان فروش به نوبت بلافاصله فاکتور میکنه چون دارند سود تاخیر میدهند و براشون به صرفه نیست.

ahb78
03-03-2013, 16:14
از تاریخ قرارداد 30 روز بعد مثلا من 4 مهر نوشتم باید 4 آبان تحویل بگیرم.دیگه بینش 20 روز هم تعطیل باشه به ما ربطی نداره.گفتم من برای 57 روز تاخیر 580 تومن گرفتم یعنی روزی تقریبا 10000 تومن من 4 مهر نوشتم که 4 آبان تحویل ندادند. و این تاخیر دقیقا از 4 آبان محاسبه شده تا 1 دی که تحویل گرفتم.یعنی دقیق 57 روز برام تاخیر محاسبه کردند.در حالی که تو مهر 4 تا جمعه و دو تا تعطیلی هم داشتیم.اگر نمایندگی میگه 30 روز کاری بدون داره چرت میگه و میخواد شما رو از سر باز کنه البته به نمایندگی هم ربطی نداره ماشین مورد نظر شما باشه سازمان فروش به نوبت بلافاصله فاکتور میکنه چون دارند سود تاخیر میدهند و براشون به صرفه نیست.

آقا مبارکت باشه. مشکلی چیزی نداره ماشین از نظر موتوری و فنی؟ روبراهه؟

Amir_Mcim
03-03-2013, 18:04
آقا مبارکت باشه. مشکلی چیزی نداره ماشین از نظر موتوری و فنی؟ روبراهه؟

مرسی.نه دوست عزیز عالی بوده.مشکلاتی داره اما بتو همه تولیدات ایران خودرو هست.من قبلا sd v8 داشتم ولی از این راضی ترم

payam
03-03-2013, 18:17
من 30 خرداد بود ، سمند EF7 خرید نقدی کردم ، 20 روزه.. هنوز ندادن.. حالا جالب اینجاست که وقتی توی سایت نگاه میکنم ، نوشته مرحله صدور فاکتور وقتی میرم نمایندگی ، میگه نه آقا توی سیستم ما نوشته مرحله صدور سند ! هفته پیش گفتن این هفته میاد . به نظر شما میاد ؟!

majid_sd2009
03-03-2013, 19:45
[QUOTE]من 30 خرداد بود ، سمند EF7 خرید نقدی کردم ، 20 روزه.. هنوز ندادن.. حالا جالب اینجاست که وقتی توی سایت نگاه میکنم ، نوشته مرحله صدور فاکتور وقتی میرم نمایندگی ، میگه نه آقا توی سیستم ما نوشته مرحله صدور سند ! یعنی نزدیک 9ماهه هنوز تحویل ندادن! یعنی هشت ماه دیر کرد داشته! شما برو نمایندگی سرشون داد بزن میتونن یه کاری بکنن!
من به شخصه دیدم کسی رو که 206 داشت زد سیستم مالتی پلکسش رو داغون کرد برد نمایندگی (هم اشنا داشت و هم از اون گردن کلفتا بود)و با وجود اینکه گارانتی صد درصد باطل بود ماشین رو ازش گرفتن هفته بعد رفت تهران سورن تحویل گرفت اومد!

payam
03-03-2013, 21:29
ببخشید ، اشتباه نوشتم . 30 دی ماه بود ، یعنی حدود 40 روز و خورده ای.. :دی فقط میخوام بدونم اینکه میگن الان توی مرحله ی صدور سنده و این هفته میاد ، میخوان از شر من خلاص بشن یا حرف حساب میزنن ؟

Amir_Mcim
03-03-2013, 21:47
ببخشید ، اشتباه نوشتم . 30 دی ماه بود ، یعنی حدود 40 روز و خورده ای.. :دی فقط میخوام بدونم اینکه میگن الان توی مرحله ی صدور سنده و این هفته میاد ، میخوان از شر من خلاص بشن یا حرف حساب میزنن ؟
نه درست میگن.از زمان فاکتور شدن تا تحویل 10 روز تا دو هفته طول میکشه بیاد شهرتون.اگر عجله دارید حضوری برید تهران تحویل بگیرید.پول باربری رو هم بهتون برمیگردونند

payam
03-03-2013, 22:54
من کرج هستم . به نظرت مثلا فردا برم نمایندگی ، کارم راه میفته ؟

Amir_Mcim
03-03-2013, 23:25
من کرج هستم . به نظرت مثلا فردا برم نمایندگی ، کارم راه میفته ؟

نمایندگی نه سازمان فروش جاده قدیم کرج ایران خودرو.یک نامه از نمایندگی بگیرید بگید خودتون میخواید برین ماشین رو از کارخونه بگیرید بعد برید سازمان فروش اونجا کارتو راه میندازند

SNOOP DOGG
04-03-2013, 09:08
دوستان سلام چیکارکنیم ازدست صدای قرقر رگلاتور گاز خلاص شیم
وقتی گاز به آخرا میرسه این صدا میاد

کسی نمیدونه باید چیکار کرد ؟

hamed malekpour
04-03-2013, 11:58
فکر کنم باید رگلاتور را کامل عوض کنید ویا ببرید تعمیرش کنید.

SNOOP DOGG
04-03-2013, 14:37
اینو که بلد بودم !!

SNOOP DOGG
05-03-2013, 12:35
سلام علیکم چطوری میشه سینی زیر رو باز کرد ؟؟:n13:

Amir_Mcim
06-03-2013, 14:51
میخواستم بدونم سینی زیرو چطوری میشه واکرد

به راحتی آب خوردن.در صورت امکان جک میزنی جلو ماشین رو بعد پیچ های سینی رو با آچار یا بکس باز میکنی خیلی راحت

mhroozbeh
06-03-2013, 16:28
یکی از دوستان EF7 مدل 89 گرفته
میگه با 5200 گاز 280 کیلومتر میره! این اصلا قابل باور هست؟ خودش میگه که کیلومتر انداخته چندین بار
آدمی نیست که روی هوا صحبت کنه
من با همین مقدار گاز و با مدل نود 180 تا میرم

bijandarbari
06-03-2013, 16:49
میگه با 5200 گاز 280 کیلومتر میره! این اصلا قابل باور هست؟ خودش میگه که کیلومتر انداخته چندین بار

سلام

تو جاده همین حدود یا بیشتر هم میره.
تو شهر ماکس 200 تا میره.

SNOOP DOGG
07-03-2013, 07:22

دقیقا راست میگه برای منم مدل 89هستش همین مقدار میره

mhroozbeh
07-03-2013, 08:59
مدل 89 یعنی اینقدر سوختش تفاوت داره با مدل های بالاتر؟! دو برابر داره تقریبا بیشتر میره که؟!؟

shadows_funeral
07-03-2013, 13:55
ممنون دوست گلم.راستش در یکم اسیب دیده اونم یه قسمتش ولی نه اینکه خورد شده باشه.فقط به اندازه یه بند انگشت رنگش پریده که همین موضوع ازارم میده.ولی چون صفر هست یکم دلم میسوزه.منظورتون اینه که اگر دادم در رو رنگ کنن از رنگ کوره استفاده کنند؟اینطوری معلوم نمیشه؟شما نمیدونین کجا اینکا رو میکنن؟اطلاعاتم راجه به تعمیرات ماشینای تصادفی پایینه.ممنون از راهنماییتون
دوست من اگه اینطوری که شما میگی باشه پول تعویض در به شما نمی دن. بعضی از صافکاری ها دستگاه کوره پخت رنگ دارند که یک قطعه رو کامل رنگ کوره می زنن. اما هزینه بالاست. و شما هم که تعویض در ندارید. اگه رنگ کوره بزنید و نصاب ماهر در رو نصب کنه مشخص نمی شه ماشین تصادف کرده. اما برای شما نمی صرفه بدید عادی رنگش کنن.

payam
07-03-2013, 16:06
سلام . امروز بالاخره من سمندمو گرفتم . هر کاری کردم راهی واسه خم کردنه آینه بغل پیدا نکردم ! راهش چیه ؟ نه دستی خم میشه نه برقی..

majid_sd2009
07-03-2013, 23:24
مدل 89 یعنی اینقدر سوختش تفاوت داره با مدل های بالاتر؟! دو برابر داره تقریبا بیشتر میره که؟!؟

مدلهای 89 مخزن هاشون بزرگترن.فک کنم از سال 90 مخزن کوچیک گذاشتن.
اما احتمالا اون اقایی که 280 رفته توی جاده بوده و اقای دیگه که 18 رفته توی شهر!

سلام . امروز بالاخره من سمندمو گرفتم . هر کاری کردم راهی واسه خم کردنه آینه بغل پیدا نکردم ! راهش چیه ؟ نه دستی خم میشه نه برقی..

یکم بیشتر فشار بده خم میشه!

Mojtaba Masiha
08-03-2013, 00:24
مــــــــــــــــــــــــ ــــبارک باشه داداش
چــــــــــرخش بچـــرخه ایشالا:n01:
چــــون صفــره یـــکم ســفتو سخـــته!!!!
فــــــــــــشارو ببر بالا

payam
08-03-2013, 02:06
یکم بیشتر فشار بده خم میشه!

آقا با زور خیلی زیادی خم شد :) مرسی

EF7 یــــــــه آشـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــغالِ به تمـــــــــام معــــــــنا
فقــــــــط نصــــــف موتورش آلمان هستش که اونم ملوم نیست درجــه چـــنده!!!!!:n09:
دوستم خــــربده توو 10.000 تا کــــــارکرد 7 بار ماشینو خــــوابونده ابرانخودرو :n08::n08::n08:

مــــــــــــــــــــــــ ــــبارک باشه داداش
چــــــــــرخش بچـــرخه ایشالا:n01:
چــــون صفــره یـــکم ســفتو سخـــته!!!!
فــــــــــــشارو ببر بالا

قربون شما داداش . مرسی

اما خیلی ها ازش راضی هستن ، ولی در کل ماشین ایرانی شانسی در میاد ، خوب و بد داره . .

omid balla
09-03-2013, 13:57
باسلام به تمامی اساتید محترم
1- می خواستم بدونم در موقع تحویل خودرو از نمایندگی چه نکاتی را باید انجام داد و چه کار کنم . ( بنده زیاد از فنی خودرو سمند اطلاع ندارم کلاه سرم نره):n13:
2-طریقه درست و اصولی آب بندی ef7 رابدونم چه کار هایی را باید انجام داد.:n01:
خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.:n16:

mohamad skystar
09-03-2013, 14:24
باسلام به تمامی اساتید محترم
1- می خواستم بدونم در موقع تحویل خودرو از نمایندگی چه نکاتی را باید انجام داد و چه کار کنم . ( بنده زیاد از فنی خودرو سمند اطلاع ندارم کلاه سرم نره):n13:
2-طریقه درست و اصولی آب بندی ef7 رابدونم چه کار هایی را باید انجام داد.:n01:
خیلی ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید.:n16:

سلام
دوست من موقع تحویل گرفتن خودرو به نکاتی که در تاپیک زیر بهش اشاره شده توجه کنید کافیه:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد آب بندی خودرو
کار سختی نیست چند مورد رو توجه کن:
روزهای اول سعی کن با ماشین پرگاز رانندگی نکنی
شتابگیری نکن
با دنده مرده حرکت نکن
سعی کن دنده ها رو روی دور موتور مناسب عوض کنی
از بالا بردن بیش از حد سرعت خودرو خودداری کن سعی کن با سرعت مجاز و با ملایمت رانندگی کنی
موارد دیگه هم اگر باشه دوستان براتون توضیح میدن

mohammadghd
09-03-2013, 16:50
سلام دوستان

ممنون میشم.

من پیشنهاد می کنم این کار رو نکنید! من یک سال هست پایه گاز سوزش رو گرفتم نابود شدم!! فکر نمی کنم یک ماه یکسره بدون مشکل کار کرده باشه! واشر سر سیلندر که زود ترکید هیچ مرتب مشکل برقی پیدا میکنه! هیچ کس هم ازش سر در نمیاره یا قطعاتش رو نداره! تنها جایی که واقعا میتونن این ماشین رو درست کنن تعمیرگاه مرکزی شماره ۵ (نزدیک کارخونه) است. دو هفته پیش اونجا بودن شیر گازشو تعویض کردن. حالا هم یکدفعه دیشب مشکل پیدا کرد و به زور روشن میشه! رو بنزین که اصلاْ خاموش میشه!! میخوام برم مسافرت و گیرافتادم باهاش تعمیرگاه ۵ هم دیگه چون آخر ساله نوبت نمیده! تازه اگه خارج از تهران مثلا تو مسافرت خراب بشه که دیگه فاجعه است! کلاْ اصلا ماشین قابل اعتمادی نیست! وقتی سالمه عالیه ولی اگه مشکل پیدا کرد (که زیاد هم پیدا میکنه) فاجعه میشه! من واقعاْ پشیمونم که چرا XU7 نگرفتم! یا حتی اصلاْ پراید هم میگرفتن بهتر بود! الان باید ماشین رو بزارم خونه با قطار برم تعطیلات!
--> مهم ترین عاملی که باعث شد این ماشین رو بگیرم تعریف های این انجمن بود بنابراین این مطلب رو مینویسم تا دوستان کمتری گمراه بشن و مثل من تو دردسر بیفتن!!!

rasoul2005
10-03-2013, 02:18
درود

دوستان اینطوری که من شنیدم مدل های 88 و نیمه اول 89 سمند ef7 مشکل روغن ریزی و واشر سرسیلندر ندارند درسته?
یه فروند سمند ef7 دوگانه 89 با 60000 کارکرد رو طرف میگه 20500000 تومان(کاپوت رنگ شده)بنظرتون قیمتش مناسبه؟

Danial_4139
10-03-2013, 02:26
درود

دوستان اینطوری که من شنیدم مدل های 88 و نیمه اول 89 سمند ef7 مشکل روغن ریزی و واشر سرسیلندر ندارند درسته?
یه فروند سمند ef7 دوگانه 89 با 60000 کارکرد رو طرف میگه 20500000 تومان(کاپوت رنگ شده)بنظرتون قیمتش مناسبه؟

اگر رنگ شدگی داشته باشه بر فرض اینکه خیلی هم تمیز باشه بیشتر 18 تومان نمی ارزه .

omid balla
10-03-2013, 09:32
سلام به همگی
قیمت ef7 پایه گاز سوز صفر اسفند 91 چقدره.
باتشکر

rasoul2005
10-03-2013, 11:27
اگر رنگ شدگی داشته باشه بر فرض اینکه خیلی هم تمیز باشه بیشتر 18 تومان نمی ارزه .

تمیز بودنش که تمیزه<به غیر از کاپوپ رنگ دیگه ی نداره> لاستیکاشم 80% سالم است.شیشه هاش و هم دودی کرده
حالا اگه رنگی نداشت چند قیمت میخورد؟

rasoul2005
10-03-2013, 11:28
درود

در این مورد کسی اطلاعی نداره؟

mohammadghd
10-03-2013, 13:44
سلام
من زیاد از بنزین استفاده نمی کنم. چند روز پیش رفتم جای همیشگی و باک رو پر کردم سوپر برای مسافرت. حالا وقتی استارت میزنم باید ۱۵ تا ۲۰ ثانیه استارت بخوره تا یه صدای تقه (احتمالا از سمت پمپ بنزین) بیاد و روشن بشه. وقتی روشن میشه روی گاز مشکلی نیست ولی روی بنزین اگه گاز ندم سریع خاموش میشه و یا اتومات سویچ میکنه روی گاز و دیگه به بنزین بر نمیگرده. چراغ چک هم روشن شده. به نظرتون مشکل از چیه؟ پمپ بنزین یا پر شدن باک و یا کیفیت بنزین. تازه متوجه شدم وقتی کار میکنه کلی آب هم از اگزوز چکه میکنه که نمیدونم طبیعیه (با توجه به سرمای این روزا) یا نه!

Danial_4139
10-03-2013, 14:04
تمیز بودنش که تمیزه<به غیر از کاپوپ رنگ دیگه ی نداره> لاستیکاشم 80% سالم است.شیشه هاش و هم دودی کرده
حالا اگه رنگی نداشت چند قیمت میخورد؟

حدود 20 تومان ( چون 89 هست و 10 روز دیگه هم یه مدل ازش کم میشه بعد عید بازم کاهش قیمت پیدا میکنه )

SNOOP DOGG
10-03-2013, 14:25
در این مورد کسی اطلاعی نداره؟

درست شنیدی من مدل 89دارم هیچ مشکلی نداره

rasoul2005
10-03-2013, 22:24
قراره تا چند ساعت دیگه قیمت جدیدا رو بزن ببینبم سمند چندی ازش کم شده من که فک کنم 1 میلیون کم میکنند ازش
پراید 131 sl و زحمت کشیدن از 15700 رسوندنش به 15200

shadows_funeral
12-03-2013, 14:41
سلام
من زیاد از بنزین استفاده نمی کنم. چند روز پیش رفتم جای همیشگی و باک رو پر کردم سوپر برای مسافرت. حالا وقتی استارت میزنم باید ۱۵ تا ۲۰ ثانیه استارت بخوره تا یه صدای تقه (احتمالا از سمت پمپ بنزین) بیاد و روشن بشه. وقتی روشن میشه روی گاز مشکلی نیست ولی روی بنزین اگه گاز ندم سریع خاموش میشه و یا اتومات سویچ میکنه روی گاز و دیگه به بنزین بر نمیگرده. چراغ چک هم روشن شده. به نظرتون مشکل از چیه؟ پمپ بنزین یا پر شدن باک و یا کیفیت بنزین. تازه متوجه شدم وقتی کار میکنه کلی آب هم از اگزوز چکه میکنه که نمیدونم طبیعیه (با توجه به سرمای این روزا) یا نه!

مشکل از کیفیت پایین بنزین سوپر داخلی هست

hamed malekpour
12-03-2013, 14:54
یه سوال ماشین من که مدل1388 نیاز به معاینه فنی داره یا نه؟

masooumi
12-03-2013, 15:51
یه سوال ماشین من که مدل1388 نیاز به معاینه فنی داره یا نه؟

طبق قانون فعلی که باید عمر ماشین بیش از 5 سال باشد برای معاینه و بنابراین 88 شامل نمیشود.

mohammadghd
16-03-2013, 23:07
سلام

واشر سرسيلندر رو عوض كردن ولي آخر فهميدن فقط يه سيم پاره شده بود!

!!

payam
25-03-2013, 16:24
واشر سرسيلندر رو عوض كردن ولي آخر فهميدن فقط يه سيم پاره شده بود!

سیم چی ؟ بگید شاید به درد ما هم بخوره .

+

دوستان عزیز ،

به موقع هایی وقتی دنده عقب میگیرم ، صدای بوق سنسور نمیاد ! یه وقتایی هم میاد ! داستان چیه ؟

و یه چیز دیگه هم اینکه یه موقع هایی وقتی ماشین رو روشن میکنم ، بیخودی درب صندوق باز میشه !

مشکل کجاست ؟

mohammadghd
26-03-2013, 10:44

+

دوستان عزیز ،

به موقع هایی وقتی دنده عقب میگیرم ، صدای بوق سنسور نمیاد ! یه وقتایی هم میاد ! داستان چیه ؟

و یه چیز دیگه هم اینکه یه موقع هایی وقتی ماشین رو روشن میکنم ، بیخودی درب صندوق باز میشه !

مشکل کجاست ؟

اون دسته سيمي بود كه رله رو به پمپ بنزين وصل مي كرد. كلا اين ماشينا از نظر برقي زياد قاطي ميكنن ببرش تعميرگاه ٥ برات درستش ميكنن فايده نداره بخاي خودت درستش كني

ایمان_ایمان
28-03-2013, 16:57
فروش های کارتکس اغلب کاریه که نمایندگی های کمی خبیث انجام میدهند
یکی از دوستان 3تا وانت به همراه پارس سال خرید کرد به صورت کارتکسی
وانت ها تحویل 10 روزه بودند ولی الان بعد از گذشت 40 روز هنوز خبری از وانت نیست چه برسه به پارس تحویل45 روزه
نگران نباشید احتمالا دلیل اون df تعویض واشر سرسیلندر هایی که 2 ماهه اعمال کردند و ساخت ترکیه اند
به احتمال زیاد ماشینتون مشکل نداشته باشه
البته باید مدل های اخیر درست تست بشه تامشخص کنه مشکلات قبلی برطرف شده یا نه

سلام حسین جان راهنمایی می خواستم اول اینکه دوست شما ماشین ها شو گرفت ؟ چون من ماشینو اسفند آوردم خونه ولی هنوز که هنوزه از 10/10 سندش نیومده دفتر منطقه ای هم شکایت کردم ولی هنوز سند نیومده تو اسفند دفتر منطقه ای گفت تخلف کرده نمایندگی ولی کار شما افتاده رو روال اما مدارکم نیومده هنوز میشه بگین میشه چیکار کرد؟

majid_sd2009
30-03-2013, 01:14

+

دوستان عزیز ،

مشکل کجاست ؟
چه مواقعی صدای بوق نمیاد؟
اگر پشت ماشین مانعی نباشه،سنسور هم هیچ صدایی نمیده!
در کل وقتی شما دنده عقب میگیرد سنسور بیه بوق میزنه که یعنی فعاله!
حالا اگه پشت سرتون چیزی نباشه که هیچ بوقی زده نمیشه.بعد از یه فاصله مشخصی صدای بوق میاد و هر چقدر به جسم نزدیک تر بشید فاصله بین بوق ها کمتر میشه،وقتی که به 20 سانتی مانع رسید بوق ممتد میزنه.

در مورد در صندوق تا حالا ندیدم کسی این مشکلو داشته باشه! مطمئنید که موقع استارت دکمه روی سوییچ رو فشار نمیدید؟ شایدم اتصالی داره و موقعی که سویچ رو باز میکنید درب صندوق باز میشه! چون درب صندوق دو مدل باز میشه! یکی زمانی که سویچ بازه و دکمه داخل خودرو رو فشار میدید که بعد 10 ثانیه باز میشه. ویکی دیگه هم از روی سویچه که سوییچ هم بسته باشه کار میکنه.
اگه اتصالی داشته باشه از دکمه روی کنسول هست فک کنم.

hossein.az
30-03-2013, 10:31
سلام حسین جان راهنمایی می خواستم اول اینکه دوست شما ماشین ها شو گرفت ؟ چون من ماشینو اسفند آوردم خونه ولی هنوز که هنوزه از 10/10 سندش نیومده دفتر منطقه ای هم شکایت کردم ولی هنوز سند نیومده تو اسفند دفتر منطقه ای گفت تخلف کرده نمایندگی ولی کار شما افتاده رو روال اما مدارکم نیومده هنوز میشه بگین میشه چیکار کرد؟

سلام
ازشون پرسیدم 2 تا از وانت ها اومده
سند تمام ماشین ها هم مدرک ازش گرفته اند ولی هنوز هیچ کدومش نیومده جالب اینجاست سند همه هم 91 زده شده
پارس و یکی از وانت هنوزم نیومده :n02:
البته گفته بودند بیاید اختلاف مدل 91 و 92 برای پارس بدید که میشد 2 میلیون
بعد طبق تبصره هایی که زدند متوجه شدیم که اینا میخوان با این کار هم 2تومن بگیرند هم بزنند زیر اون جریمه دیر کرد
پلاک های ماشین را بتون دادند؟چون پلاک های این 2 تا وانت رو تحویل دادند,ولی هنوز سندو کارت ماشین و سوخت نیومده.

ایمان_ایمان
30-03-2013, 18:45
سلام
ازشون پرسیدم 2 تا از وانت ها اومده
سند تمام ماشین ها هم مدرک ازش گرفته اند ولی هنوز هیچ کدومش نیومده جالب اینجاست سند همه هم 91 زده شده
پارس و یکی از وانت هنوزم نیومده :n02:
البته گفته بودند بیاید اختلاف مدل 91 و 92 برای پارس بدید که میشد 2 میلیون
بعد طبق تبصره هایی که زدند متوجه شدیم که اینا میخوان با این کار هم 2تومن بگیرند هم بزنند زیر اون جریمه دیر کرد
پلاک های ماشین را بتون دادند؟چون پلاک های این 2 تا وانت رو تحویل دادند,ولی هنوز سندو کارت ماشین و سوخت نیومده.

نه بابا پلاک کجا بود ماشین هنوز سند نخورده تا بخواد پلاک بشه خیلی داغونه ایران خودرو قسمت شکایات هم که زنگ میزنی هیچکس گوشی رو بر نمیداره 1ماه جواب نمیدن نمیدونم قسمت بازرسی زنگ بزنم کاری میکنن یا نه تا حالا که فقط به دفتر منطقه ای شکایت کردم. :n24:

omid balla
06-04-2013, 13:40
سلام به دوستان و اساتید گرامی
بنده مدت 20 روز ه که ماشینم رو تحویل گرفتم (ef7 پایه گاز سوز)
از هفته پیش چراغ چک و از دیروز چراغ ای بی اس روشن شده.
لطفا راهنمایی فرمائید چکار کنم .:n13:

omid balla
06-04-2013, 13:44
با تماس گرفتن نمی توانید کاری انجام دهید بهتر است که به ساختمان فروش واقع در کیلومتر 16 جاده قدیم تهران ساختمان اما رضا مراجع کنید

hossein.az
06-04-2013, 14:18
سلام به دوستان و اساتید گرامی
بنده مدت 20 روز ه که ماشینم رو تحویل گرفتم (ef7 پایه گاز سوز)
از هفته پیش چراغ چک و از دیروز چراغ ای بی اس روشن شده.
لطفا راهنمایی فرمائید چکار کنم .:n13:

ببرید نمایندگی
دیاگ وصل میکنند اگه مشکل خاصی نداشته باشه
براتون ریست میکنند درست میشه
چراغ چک و ایربگ برای ای اف سون خیلی پیش میاد ممکنه چندین بار براتون پیش بیاد
چیز خاصی نیست ,با دستگاه اررورشو براتون بر میدارند

daeedavood
06-04-2013, 20:35
ببری نمایندگی دیاگ میکنن و درست میشه . جای نگرانی نیست
ببرید نمایندگی
دیاگ وصل میکنند اگه مشکل خاصی نداشته باشه
براتون ریست میکنند درست میشه
چراغ چک و ایربگ برای ای اف سون خیلی پیش میاد ممکنه چندین بار براتون پیش بیاد
چیز خاصی نیست ,با دستگاه اررورشو براتون بر میدارند

ali.josar58
08-04-2013, 10:51
من یه سمند پایه گازسوز ثبت نام کردم و اردیبهشت تحویل میدن
الان دو دل شدم که پولم رو پس بگیرم یا نه!
در مورد معایبی که اینجا خوندم از موتورش دو دل شدم
هنوز مشکل واشر سر سیلندر و .... وجود داره یا برطرف شده؟

hamed malekpour
08-04-2013, 11:25
اشاره به نکته تمامی ماشین ها دچار مشکل می شوند چون بی کیفیت هستنند ولی ef7یه چیز دیگه است چون من خودم دارم قدرتش زیاده وموتورش جدید هستش وپایه گازسوزه کمصرفه.

kalantarahura
08-04-2013, 12:40
سلام.من سمند EF7 پایه گاز سوز دارم.از روزی که روغنشو عوض کردم شتاب ماشین پایین اومده.قبلا با دنده دو اسفالتو میکنند ولی الان ضعیف شده.روغن ایرانول ریسینگ ریختم.یکی از دوستام میگفت واسه اونم اینطوری شده بود و رفته نمایندگی و یه قطعه عوض کردند که اسمشو نپرسیده دوباره مثل اول شده.ماشینم صفره و در 2000 کیلومتر روغنشو عوض کردم.به نظر شما ایرادش از روغنه؟

Amir_Mcim
08-04-2013, 15:10
سلام.من سمند EF7 پایه گاز سوز دارم.از روزی که روغنشو عوض کردم شتاب ماشین پایین اومده.قبلا با دنده دو اسفالتو میکنند ولی الان ضعیف شده.روغن ایرانول ریسینگ ریختم.یکی از دوستام میگفت واسه اونم اینطوری شده بود و رفته نمایندگی و یه قطعه عوض کردند که اسمشو نپرسیده دوباره مثل اول شده.ماشینم صفره و در 2000 کیلومتر روغنشو عوض کردم.به نظر شما ایرادش از روغنه؟

سلام به احتمال زیاد شما روغن اضافی داخل موتور ریختید که تا حدودی موتور خفه تر کار میکنه ماشین منم اینطوری شده بود که فهمبدم نباید 5 لیتر کامل روغن میریختم و 200 سی سی کشیدم مثل اولش شد.

hossein.az
08-04-2013, 23:02
من یه سمند پایه گازسوز ثبت نام کردم و اردیبهشت تحویل میدن
الان دو دل شدم که پولم رو پس بگیرم یا نه!
در مورد معایبی که اینجا خوندم از موتورش دو دل شدم
هنوز مشکل واشر سر سیلندر و .... وجود داره یا برطرف شده؟

سلام
مدل شهریور 91 به بعد واشرهاشون عوض شده اما هنوز نمیشه قظعی درموردش نظر داد
مشکل روغن ریزی اویل ماژول رو دیدم ازشون
اگر بخواهبد انصراف بدید تا پول ماشین رو بهتون پس بدهند حدود 40 الی 60 روز طول میکشه
پیشنهاد من اینه که تحویل بگیرید و اون موقع در مورد نگه داشتن یا فروختنش تصمیم بگیرید

hossein.az
08-04-2013, 23:06
اشاره به نکته تمامی ماشین ها دچار مشکل می شوند چون بی کیفیت هستنند ولی ef7یه چیز دیگه است چون من خودم دارم قدرتش زیاده وموتورش جدید هستش وپایه گازسوزه کمصرفه.

سلام آقای ملک پور
اگر اشتباه نکنم ماشین شما مدل 88 بود
حرف شما برای این مدل و89 کاملا صادقه اما برای هیچ کدوم از جدیداشون نمیشه قطعی نظر داد

kalantarahura
09-04-2013, 07:09
سلام به احتمال زیاد شما روغن اضافی داخل موتور ریختید که تا حدودی موتور خفه تر کار میکنه ماشین منم اینطوری شده بود که فهمبدم نباید 5 لیتر کامل روغن میریختم و 200 سی سی کشیدم مثل اولش شد.

ممنون دوست من.روغن 4.75 لیتر یا 5 لیتر ریختن.که اون 750 سی سی یا یک لیتر اخر روغن دیزلی بود.با این اوصاف من بهتره از این به بعد 4.5 لیتر روغن بریزم.درسته؟

Amir_Mcim
09-04-2013, 10:30
ممنون دوست من.روغن 4.75 لیتر یا 5 لیتر ریختن.که اون 750 سی سی یا یک لیتر اخر روغن دیزلی بود.با این اوصاف من بهتره از این به بعد 4.5 لیتر روغن بریزم.درسته؟

4.5 هم کمه شما 4.7 بریزی حله.البته روغن سرریز داشته باشی که هر وقت لازم شد بریزی و از 4.5 کمتر نشه که باز خودش باعث استحلاک قطعات داخلی مخصوصا اول صبح که موتور سرده میشه.

SNOOP DOGG
11-04-2013, 11:00
4.5 هم کمه شما 4.7 بریزی حله.البته روغن سرریز داشته باشی که هر وقت لازم شد بریزی و از 4.5 کمتر نشه که باز خودش باعث استحلاک قطعات داخلی مخصوصا اول صبح که موتور سرده میشه.

من روغن elfریختم با بدون فیلتر 4.2 .
کشش و شتاب خوبه

sepantak
14-04-2013, 22:23
من سمند ef7مدل 91دارم ،مدتی میشه که صدای موتور زیاد شده نسبت به روزهای قبل!این مشکل راه حلی داره ؟؟:n13:

majid_sd2009
14-04-2013, 23:41
از کی صدا زیاد شده؟ روغن خیلی تاثیر داره.اگه 5 30 بریزی صدا خیلی خیلی کم میشه ولی احتمالا از همه جای موتورت روغن بده! چون روان تره!
من الف 10 40 میریختم صدای موتور خیلی کم بود
ایندفعه تعویض روغنی بعد خالی کردن روغن گفت الف نداریم! منم گفتم یه تمام سنتیک خوب بده گفت بهران رانا! منم ریختم صدای موتور به شدت زیاد شد! رفتم ازش پرسیدم ویسکوزیتش چنده؟ گفت 5w50!!
فعلا هم دارم استفاده میکنم و از صدای موتور لذت میبرم:دی هنوز 3000 کار کرده حیفم میاد عوضش کنم!

Amir_Mcim
14-04-2013, 23:49
بهترین روغن برای این موتور در تمام فصول و شرایط بهران سوپر پیشتاز 10w40 نیمه سنتتیک هست.سراغ بقیه روغن ها نرید که صدای موتور رو در میاره و هرچند هم گرون باشه و فول سنتتیک بدرد این موتور نمیخوره.

hamed malekpour
22-04-2013, 10:53
یه سوال داشتم یکی از اکسل های چرخ عقب من کمی کج شده به نظرتون آیا می شه ماشین را برونم وبعد یک ماه درستش کنم ؟

shadows_funeral
22-04-2013, 12:50
در قسمت مربوطه سوالتون رو مطرح کنید: عیب یابی و تعمیر خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

omid balla
28-04-2013, 07:31
سلام؛ در گارانتی دوره ای چه کارهایی انجام می دهند آیا روغن و فیلتر ها رو عوض می کنند بهترین نمایندگی کدوم می باشد .
باتشکر از دوستان عزیز:n16:

shadows_funeral
28-04-2013, 12:04
سلام؛ در گارانتی دوره ای چه کارهایی انجام می دهند آیا روغن و فیلتر ها رو عوض می کنند بهترین نمایندگی کدوم می باشد .
باتشکر از دوستان عزیز:n16:

بسته به نوع موتور ماشین و کارکرد خودرو فیلتر روغن، روغن و ... رو عوض می کنن. تو دفترچه کارانتی ماشینتون بطور کامل توضیح داده. بهترین نمایندگی هم شماره یک هستش. تجربه چندین ساله بنده تو نمایندگی ها نشون داده بقیشون مفت نمی ارزن. نمایندگی های غیر مرکزی که اصلا قابل اعتماد نیستن. مرکزی ها هم فقط یک درصد بالایی از کارهای ماشین رو درست اجام می ده.

HADI ONLY
28-04-2013, 14:02
سلام دوستان

نمایندگی آپشن ایران خورو در مشهد کسی میدونه کجاست ؟

با تشکر/.

Peugeot pars sal
28-04-2013, 14:18
من شنیدم که موتور های ef7 خرابیشون بالا رفته درسته؟

shadows_funeral
28-04-2013, 17:50
نه دوست عزیز. من امروز نمایندگی مرکزی بودم. اتفاقا بخاطر تغییراتی که تو کیفیت سر سیلندر دادن و همینطور اویل ماژول ef7 خرابیش خیلی کم شده. طرف می گفت الان بیشتر خرابی ها برای پارس هستش.

hossein.az
28-04-2013, 23:22
سلام دوستان

نمایندگی آپشن ایران خورو در مشهد کسی میدونه کجاست ؟

با تشکر/.

لیست نمایندگی های آپکو در مشهد

محمد افشار رضائی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد نمایندگی :
5188107 /مشهد-خیابان آیت اله عبادی -بین عبادی 45 و 47-نمایندگی 13028 ایران خودرو-

منطقه :
0

تلفن :
05112232055

مجید بختیاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد نمایندگی :
5188112/مشهد-بلوار وكيل آباد-نبش وكيل آباد62-پلاك 620-نمايندگي 3040 ايران خودرو

منطقه :
0

تلفن :
05115016800

شركت تعاوني خدمات کارکنان ایران خودرو خراسان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد نمایندگی :
5188118/مشهد -بارسپاد-به طرف شهيد فهميده -نرسيده به خين عرم- نمايندگي 3071 ايران خودرو

منطقه :
0

تلفن :
05117651706

حسین بیک خراسانی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کد نمایندگی :
5191187 /مشهد- خیابان فرودگاه- نمایندگی 3013 ایران خودرو

منطقه :
0

تلفن :
0511-3444100

hossein.az
28-04-2013, 23:25

اینطور نیست
الان مشکل اویل مازول واسه بعضی پیش میاد
شاید کسی که بتون اطلاع داده ماشین هایی رو توی نمایندگی دیده که به خاطر فراخوان واشر سر سیلندر به نمایندگی مراجعه کرده بودند

shadows_funeral
29-04-2013, 00:48
اینطور نیست
الان مشکل اویل مازول واسه بعضی پیش میاد
شاید کسی که بتون اطلاع داده ماشین هایی رو توی نمایندگی دیده که به خاطر فراخوان واشر سر سیلندر به نمایندگی مراجعه کرده بودند

شاید. ولی من شنیدم مدل اویل ماژول ماشینای جدید فرق می کنه. برای کسایی هم که اویل ماژول رو عوض می کنن مدل دیگه ای میندازن. خدا رو شکر برای بنده که مشکل اویل ماژول تا حالا پیش نیومده. برای فامیلها و آشنایانی از ما هم که سمند موتور ملی دارن هیچ کدوم نه مشکل اویل ماژول داشتن نه واشر سر سیلندر

kiaelectro
06-05-2013, 12:39
بله یکی از دوستان من در ایران خود رو می گفت سریهای جدید میزان خرابیشون بسیار بالا است و به من سفارش نمود که سمندال ایکس معمولی بخرم

mhroozbeh
07-05-2013, 15:44
ماشین من EF7 مدل 90 هست و الان کیلومترش نزدیک 49 هزار تاس
نیاز هست تسمه تایم عوض کنم؟ کنار تسمه تایم چیز دیگه ای هم باید عوض کنم؟

hossein.az
08-05-2013, 21:11
ماشین من EF7 مدل 90 هست و الان کیلومترش نزدیک 49 هزار تاس
نیاز هست تسمه تایم عوض کنم؟ کنار تسمه تایم چیز دیگه ای هم باید عوض کنم؟

نه احتیاجی نیست
کیلومتر تعویض تسمه تایم 60 هزار
اما تا 70 لازم به تعویضندارید و فقط روی کیلومتر 60 به تعمیرکار بگید چک کنند تا در صورت تغییر وضعیت و ضعیف شدن
براتئن تعویض کنند
همراه تسمه تایم بلبرینگ هرزگرد هم باید تعویض بشه

775e
11-05-2013, 22:08
طبق قانون فعلی که باید عمر ماشین بیش از 5 سال باشد برای معاینه و بنابراین 88 شامل نمیشود.

الان شده 2 سال.

ali.josar58
12-05-2013, 14:11
موتور ef7 پایه گازسوز بهتر هست با بنزین آب بندی بشه یا گاز؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

sepantak
12-05-2013, 18:24
زیاد فرقی نمکنه!این نکته رو در نظر بگیر تا میتونی از بنزین استفاده کن!
ماشین های جدید هیچ کدوم پایه گاز سوز نیستن،فقط اسمش یدک میکشن

shadows_funeral
13-05-2013, 01:31
زیاد فرقی نمکنه!این نکته رو در نظر بگیر تا میتونی از بنزین استفاده کن!
ماشین های جدید هیچ کدوم پایه گاز سوز نیستن،فقط اسمش یدک میکشن

دوست عزیز موتور ef7 پایه گاز سوزه. اصولا از ابتدا طراحی این موتور برای گاز انجام شده. نوع طراحی موتور برای گاز هست. پس این حرف شما اصلا درست و علمی نیست.در مورد آب بندی. سعی کنید از بنزین استفاده کنید چون دمای احتراق پایین تری داره و فشار کمتری به موتور میاد. از بنزین سوپر مرغوب هم استفاده کنید. از جایگاه های معتبر.

Lesordiavek
13-05-2013, 07:43
دوست عزیز موتور ef7 پایه گاز سوزه. اصولا از ابتدا طراحی این موتور برای گاز انجام شده. نوع طراحی موتور برای گاز هست. پس این حرف شما اصلا درست و علمی نیست.در مورد آب بندی. سعی کنید از بنزین استفاده کنید چون دمای احتراق پایین تری داره و فشار کمتری به موتور میاد. از بنزین سوپر مرغوب هم استفاده کنید. از جایگاه های معتبر.

فکر می کنم منظورشون مشکلات سرسیلندر باشه که با استفاده از گاز بدجور خودشو نشون میده.

shadows_funeral
13-05-2013, 09:06
فکر می کنم منظورشون مشکلات سرسیلندر باشه که با استفاده از گاز بدجور خودشو نشون میده.

تو ماشینای دوگانه سوز و یا تک سوزی که بصورت غیر کارخانه ای گاز سوز شدن به علت جنس آلیاژ سرسیلندر بعد از مدتی خوردگی سرسیلندر بوجود میاد که باید سرسیلندر رو عوض کرد. اما تو موتور ef7 طراحی به گونه ای انجام شده که این موضوع اتفاق نمی افته و دمای بالای احتراق تاثیری روی سرسیلندر نداره.
اگه منظور سوختگی واشر سرسیلندره تو بعضی مدلهای سال 90 و اوایل 91 به علت هندی بودن واشر سرسیلندر اتفاق می افتاد که در حال حاضر در مدلهای جدید کاملا برطرف شده. و از واشر سرسیلندرهای مدل آلمانی استفاده می شه.

SNOOP DOGG
13-05-2013, 11:56
سلام
ببخشید میخواستم بدونم
1-واشرسرسیلندر مدل 4/89 آلمانی هستش ؟
2-بهترین لنت جلو برای ef7 چه مارکیه و چنده ؟
3-الان جدیدا وقتی ترمز میزنم یه چراغ نارنجی رنگ سمت راست چراغ چک که یک دایره هستش و چندتا نقطه دورش هست چشمک میزنه میخواستم بدونم مشکل از چیه آیا لنت تموم شده (این چراغ موقع زدن ترمز چشمک میزنه )
با تشکر

mohamad skystar
13-05-2013, 12:59
سلام
ببخشید میخواستم بدونم
1-واشرسرسیلندر مدل 4/89 آلمانی هستش ؟
2-بهترین لنت جلو برای ef7 چه مارکیه و چنده ؟
3-الان جدیدا وقتی ترمز میزنم یه چراغ نارنجی رنگ سمت راست چراغ چک که یک دایره هستش و چندتا نقطه دورش هست چشمک میزنه میخواستم بدونم مشکل از چیه آیا لنت تموم شده (این چراغ موقع زدن ترمز چشمک میزنه )
با تشکر

سلام
جواب سوالات شما به ترتیب:

1. واشر سرسیلندر های مدل 89 اصلی آلمانی هستن
2. بهرتین لنت جلو برای EF7 ها مارک Textar هست حدودا جفتی 90 هزار تومان
3. اون چراغی هم که گفتی بله برای هشدار تعویض لنت هستش.

unknown47
16-05-2013, 21:50
سلام
دوستان ما امروز کل نمایندگی های شیراز رفتیم که یه سمند پایه گازسوز بخریم جز 2تا نمایندگی همه از ای اف 7 بد میگفتن!
آخر ما نفهمدیم چی به چیه
خداییش یه پولی میخوایم بدیم هیچکس نیست مارو راهنمایی کنه
یکی میگه کلا سمند بعد یه سال اتاقش به سروصدا میوفته
یکی میگه ای اف 7 شانسی هستش. هیچ تضمینی وجود نداره احتمال تعمیرگاه اومدنت زیاده
یکی میگه سمند فقط اس ای!×! میگه موتور اون دست نخورده!
توروخدا یکی این قضیه رو واسه ما مشخص کنه:n03:

shadows_funeral
17-05-2013, 00:09
سلام
دوستان ما امروز کل نمایندگی های شیراز رفتیم که یه سمند پایه گازسوز بخریم جز 2تا نمایندگی همه از ای اف 7 بد میگفتن!
آخر ما نفهمدیم چی به چیه
من کاری به شایعات ندارم. می خوام تجربه شخصی خودمو بگم. من تا حالا 3 تا ماشین ef7 داشتم. برای سالهای مختلف. الان هم سورن Elx موتور ملی دارم. تو هیچ کدومش کوچکترین مشکلی ندیدم. مخصوصا از نظر موتوری. خرج ماشین هم فقط تعویض روغن و لنت و ... بوده. (بجز مواردی که تصادف داشتم که خرجهای دیگه هم داشته برام) حقیقتش تو هیچ کدوم از این ماشینایی که داشتم مشکلاتی که پشت ef7 می گفتن رو ندیدم. حالا شاید شانس من اینقدر خوبه که 3 بار ماشینم عالی در اومده. ماشینای دیگه هم داشتم مثل 405 ، پارس یا 206 تیپ 5. ولی ef7 هام از همه برام جذابتر و بهتر بوده. مخصوصا سورنی که الان دارم از همه بهتره.

werooz
17-05-2013, 10:36
سلام
من چند روزی هست ef7 پایه گاز سوز گرفتم یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین.
توی دفترچه راهنمای ماشین نوشته ماشین روی بنزین استارت میخوره و بعد اتوماتیک میره روی حالت گاز سوز ولی اگه بخواین میتونین زمانی که سوییچ روشن هست، کلید CNG رو 5 ثانیه نگه دارین تا چراغ CNG روشن بشه و بعد استارت بزنین. در این صورت روی گاز استارت میخوره.
از این میشه نتیجه گرفت که پس در حالت عادی موقعی که سوییچ روشن هست چراغ CNG باید خاموش باشه و بعد از استارت که ماشین میره روی حالت گاز باید چراغش روشن بشه ولی هم ماشین من و هم ماشین دوستم که اون هم ef7 داره هر دو در زمانی که سوییچ روشن هست چراغ CNG هم روشنه!
میخواستم بدونم در حالت عادی و زمانی که سوییچ روشن هست چراغ CNG آخرش باید روشن باشه یا نه؟ و آیا دفترچه راهنما اشتباه نوشته؟ و اگه در حالت عادی چراغ CNG روشنه پس زمانی که میخوایم روی گاز استارت بخوره چطوری متوجه میشیم. یعنی بعد از 5 ثانیه فشار دادن کلید CNG چراغی روشن میشه یا نه؟

hossein.az
17-05-2013, 16:40
سلام
من چند روزی هست ef7 پایه گاز سوز گرفتم یه سوال داشتم لطفا راهنمایی کنین.
توی دفترچه راهنمای ماشین نوشته ماشین روی بنزین استارت میخوره و بعد اتوماتیک میره روی حالت گاز سوز ولی اگه بخواین میتونین زمانی که سوییچ روشن هست، کلید CNG رو 5 ثانیه نگه دارین تا چراغ CNG روشن بشه و بعد استارت بزنین. در این صورت روی گاز استارت میخوره.
از این میشه نتیجه گرفت که پس در حالت عادی موقعی که سوییچ روشن هست چراغ CNG باید خاموش باشه و بعد از استارت که ماشین میره روی حالت گاز باید چراغش روشن بشه ولی هم ماشین من و هم ماشین دوستم که اون هم ef7 داره هر دو در زمانی که سوییچ روشن هست چراغ CNG هم روشنه!
میخواستم بدونم در حالت عادی و زمانی که سوییچ روشن هست چراغ CNG آخرش باید روشن باشه یا نه؟ و آیا دفترچه راهنما اشتباه نوشته؟ و اگه در حالت عادی چراغ CNG روشنه پس زمانی که میخوایم روی گاز استارت بخوره چطوری متوجه میشیم. یعنی بعد از 5 ثانیه فشار دادن کلید CNG چراغی روشن میشه یا نه؟

ماشین روی بنزین استارت میخوره
ef7 بهینه شده برای گاز هست نه اینکه بخواد با گاز روشن بشه
توصیه میکنم به هیچ وجه اون کارو انجام ندید .این مورد برای مواقع اضطراری است
این که اتوماتیک یه ماشین بره روی گاز و یکی مثه پژو های گازسوز به صورت دستی ببری روی گاز
بستگی به نوع و مدل ecu خودرو داره
که تمامی ecu سمند های ef7 به صورت اتوماتیک روی گاز میبرند.
خیلی کم پیش میاد که مشکل بنزین نداشتن و در عوض گاز داشتن پیدا کنید
برای اون مواقع شما دکمه cng نگه دارید و استارت بزنید ماشین روشن میشه البته با سختی و یکم بد کار کردن در ابتدای روشن شدن
کاری هم به روشن بودن و نبودن چراغ cng برای این کار نداشته باشید.

اگر هم خواستید با بنزین رانندگی کنید و اتوماتیک روی گاز نره قبل از استارت یکبار روی دکمه cng بزنید

hossein.az
17-05-2013, 16:44
سلام
آخر ما نفهمدیم چی به چیه

اگه سوالی در مورد
هر کدوم از مدل های ef7 و مشکلات احتمالی هر کدوم داشتید
پخ کنید .
سوالات و جواب های از این قبیل باعث انحراف تاپیک و پست های متعصبانه میشه

Bobby Sands
17-05-2013, 18:10
دوستان من قبلا پارس داشتم و به نحوه و کیفیت رانندگی با اون آشنا هستم اما با سمند تا بحال رانندگی نکردم .
دوستانی که تجربه رانندگی با هردو ماشین رو دارن میشه مقایسه ای بین کیفیت رانندگی و راحتی و باقی فاکتورها ارائه بدن.
راستش میخوام سمند ای اف 7 بنزینی بگیرم اما بعضی از آشنایان که سمند دارن درمورد راحت نبودن رانندگی با اون مخصوصا توی شهر گلایه میکنن . خودم با پارس بشخصه هیچ مشکلی با این قضیه تو شهر نداشتم . میخوام بدونم برای سمند چطوره.
ممنون میشم از دوستان اگه نظری دارن ابنجا اعلام کنن تا استفاده کنیم.

werooz
17-05-2013, 20:48
ماشین روی بنزین استارت میخوره
ef7 بهینه شده برای گاز هست نه اینکه بخواد با گاز روشن بشه
توصیه میکنم به هیچ وجه اون کارو انجام ندید .این مورد برای مواقع اضطراری است
این که اتوماتیک یه ماشین بره روی گاز و یکی مثه پژو های گازسوز به صورت دستی ببری روی گاز
بستگی به نوع و مدل ecu خودرو داره
که تمامی ecu سمند های ef7 به صورت اتوماتیک روی گاز میبرند.
خیلی کم پیش میاد که مشکل بنزین نداشتن و در عوض گاز داشتن پیدا کنید
برای اون مواقع شما دکمه cng نگه دارید و استارت بزنید ماشین روشن میشه البته با سختی و یکم بد کار کردن در ابتدای روشن شدن
کاری هم به روشن بودن و نبودن چراغ cng برای این کار نداشته باشید.

اگر هم خواستید با بنزین رانندگی کنید و اتوماتیک روی گاز نره قبل از استارت یکبار روی دکمه cng بزنید

ممنون
البته من نمیخواستم روی گاز استارت بزنم چون میدونم به ماشین فشار میاد صرفا برای این پرسیدم که مطمئن بشم سیستمش درست داره کار میکنه. که اینطور که شما گفتید گویا درسته.

hossein.az
17-05-2013, 21:16
دوستان من قبلا پارس داشتم و به نحوه و کیفیت رانندگی با اون آشنا هستم اما با سمند تا بحال رانندگی نکردم .
دوستانی که تجربه رانندگی با هردو ماشین رو دارن میشه مقایسه ای بین کیفیت رانندگی و راحتی و باقی فاکتورها ارائه بدن.
راستش میخوام سمند ای اف 7 بنزینی بگیرم اما بعضی از آشنایان که سمند دارن درمورد راحت نبودن رانندگی با اون مخصوصا توی شهر گلایه میکنن . خودم با پارس بشخصه هیچ مشکلی با این قضیه تو شهر نداشتم . میخوام بدونم برای سمند چطوره.
ممنون میشم از دوستان اگه نظری دارن ابنجا اعلام کنن تا استفاده کنیم.

اگر با سمند قبلا رانندگی نکرده باشید
یه چیز خیلی اذیتتون میکنه
ستون جلو سمت راننده و ستون عقب سمت شاگرد

شما مثل پژو که کاملا روی اطراف مخصوصا پهلوهای ماشن تسلط دارید رو با سمند نمیتونید داشته باشید
ولی به هیچ وجه راحتی و نرمی که توی پیچ ها و هندلینگ خوب که از سمند توی جاده تجربه میکنید را با پژو تجربه نمیکنید