PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

dr.kenzo
25-09-2012, 09:17
درسته که اگه با ماشین در حال حرکت خلاص برانیم جلوبندیش میریزه به هم ؟
(( مربوط به EF7 ))

hossein.az
25-09-2012, 11:42
دوستان عزیز قیمت کارخانه سمند lx ef7 بنزینی 18 میلیون هست...کسی قیمت بازارش رو میدونه؟
ممنون

قیمتش 200 تومن بالاتر از نمایندگی هست.

پایدار باشید

hossein.az
25-09-2012, 11:44
درسته که اگه با ماشین در حال حرکت خلاص برانیم جلوبندیش میریزه به هم ؟
(( مربوط به EF7 ))

یکی از آشنایان این عادت بد رو داره که به صورت خلاص با ماشین زیاد میره یعنی از هر 20 دقیقه رانندگی حدود 10 دقیقه ماشینش خلاصه
اتفاقا ماشیش هم سمند ef7 مدل88 هست ,خودم این ماشینو تست کردم از نظر جلوبندی هیچ مشکلی براش پیش نیومده توی این دوسال ولی به نسبت سمندهای دیگه اتاقش خیلی به صدا افتاده و همچنیت برای دنده دادن وقتی که خلاص در حال حرکته یه تکون بد به ماشین وارد میکنه ,بررسی که کردم دیدم به دلیل اینکه زیاد این حرکت باش انجام شده دسته موتور های بالا معیوب شدن ,غیر از این مورد هم تا حالا هیچ مشکلی براش پیش نیومده و پاش به نمایندگی هم تا حالا باز نشده.

ولی هیچ وقت این کارو انجام ندید,ماشین های ایرانی سیتم abs شون به این حالته که وقتی ماشین در حال خلاص رفتن کار نمیکنند ,میتویند اینو از خود نمایندگی ها هم بپرسید ,کلااین روش رانندگی اصلاتوصیه نمیشه پون خطرات رانندگی رو به جز همون مورد abc دوبرابر از قبل میکنه .خوهشآ به خاطر مصرف سوخت کمتر سمتش نرید.

پایدار باشید

hamed malekpour
25-09-2012, 17:56
یه سوال من وقتی با دنده 4 سرعت 90 تا می رم از موتور صدای عجیب میاد انگار گاز می دی وول می کنی وو وو صدا می ده به نظرتون اشکال از کجاست؟

Ship Storm
28-09-2012, 21:07
یکی از آشنایان این عادت بد رو داره که به صورت خلاص با ماشین زیاد میره یعنی از هر 20 دقیقه رانندگی حدود 10 دقیقه ماشینش خلاصه
اتفاقا ماشیش هم سمند ef7 مدل88 هست ,خودم این ماشینو تست کردم از نظر جلوبندی هیچ مشکلی براش پیش نیومده توی این دوسال ولی به نسبت سمندهای دیگه اتاقش خیلی به صدا افتاده و همچنیت برای دنده دادن وقتی که خلاص در حال حرکته یه تکون بد به ماشین وارد میکنه ,بررسی که کردم دیدم به دلیل اینکه زیاد این حرکت باش انجام شده دسته موتور های بالا معیوب شدن ,غیر از این مورد هم تا حالا هیچ مشکلی براش پیش نیومده و پاش به نمایندگی هم تا حالا باز نشده.

ولی هیچ وقت این کارو انجام ندید,ماشین های ایرانی سیتم abs شون به این حالته که وقتی ماشین در حال خلاص رفتن کار نمیکنند ,میتویند اینو از خود نمایندگی ها هم بپرسید ,کلااین روش رانندگی اصلاتوصیه نمیشه پون خطرات رانندگی رو به جز همون مورد abc دوبرابر از قبل میکنه .خوهشآ به خاطر مصرف سوخت کمتر سمتش نرید.

پایدار باشید

مشکل فقط به همین جا ختم نمیشه
کلا هر ماشینی رو خلاص بخوای باهاش بری تو شرایطی ممکنه به موتور آسیب جدی برسونه
شما تو اتوبان داری 120 تا میری و نیم ساعت هم هست سرعت روی این حد داره بالا و پایین میشه و بعد یکمرتبه ماشین میوفته تو یک سرپایینی و ماشین رو خلاص میکنی اینجا فشار روغن میاد پایین در حالی که موتور به شدت گرم شده و قطعات بالایی نیاز دارند که روغن با فشار بیشتری بهشون برسه و زودتر خنک بشه و همینجا هست که به علت فشار کم روغن موتور آسیب میبینه ، ممکنه به این زودی های به علت همون فشار اندک روغن که پمپاژ میشه سر قطعات بالای موتورخودش رو نشون نده ولی به مرور و با گذشت زمان ایراد ها بروز پیدا میکنه

hamed malekpour
30-09-2012, 18:41
امروز وقتی گاز زدم وراه افتادم بعد از 5دیقه خواستم سرعت رو کم کنم یه هویی کامپیوتر ماشین که به زبان انگلسی بو یه چیزی گفتم مربوط به روغن بود oli.............,وتو صفحه کیلومتر وقتی که ماشین ثابته ومی خواهی روشن کنی اون چراغ ها روشن شد مثل ترمز دستی وچراغ باطری و ویه علامت چک فکر می کنید مشکل از کجا بود

majid_sd2009
30-09-2012, 19:18
اون پیغامی که میده فارسیش میشه این: ترمز دستی یا روغن ترمز کنترل شود.البته یه پیغام دیگه هم میده مال زمانیه که فشار روغن ترمز کمه و میگه فشار روغن کم است.
شاید ترمز دستی کامل پایین نرفته بوده؟ من یکی دو دفعه این اتفاق برام افتاده.
اخطار فشار روغن پایین است رو وقتی ماشین خاموش بود و توی سر پایینی خلاص کردم(سویچ باز) این پیغام رو داد.

hamed malekpour
02-10-2012, 09:19
و یه سوال مهم روغن ترمز را کی عوض می کنند من تا حالا حدود 9ماهه که به روغن ترمز دست نزدم می خواستم بدونم باید عوضش کرد یا نه؟

karvas
02-10-2012, 15:24
و یه سوال مهم روغن ترمز را کی عوض می کنند من تا حالا حدود 9ماهه که به روغن ترمز دست نزدم می خواستم بدونم باید عوضش کرد یا نه؟
نه دوسال یه بار میگن عوض کنید البته شخصا پنچ سال هم عوض نکردم مشگلی پیش نیومد فقط اگه کم شد بش اضافه کن

hamed malekpour
05-10-2012, 10:33
یه سوال نظرتون در مورد کمک فنر پیچی برای سمند Ef7چییه آیا ماشین نرم می شه یا نه؟

armin_punisher6
05-10-2012, 12:54
فامیلم سمند صفر خرید االان 2000 تا راه رفت ماشین تسمه تایم پاره کرد و با جرثقیل بردیم ایرانخودرو.اونجا کلی داد و بیداد کرد که اینم گفت میرم شکایت میکنم.مسئولش هم گفت مملکت که بی صاحبه هر کاری دوست داری بکن.حالا به نظرتون چی کار باید کرد؟

shadows_funeral
05-10-2012, 15:10
فامیلم سمند صفر خرید االان 2000 تا راه رفت ماشین تسمه تایم پاره کرد و با جرثقیل بردیم ایرانخودرو.اونجا کلی داد و بیداد کرد که اینم گفت میرم شکایت میکنم.مسئولش هم گفت مملکت که بی صاحبه هر کاری دوست داری بکن.حالا به نظرتون چی کار باید کرد؟

شکایت. اگه کسی رو هم دارید که شاهده طرف گفته مملکت بی صاحابه با شاهد برید این موضوع رو هم بگید نه تنها پدر طرفو در میارن که در کنارش قطعا کلی هم به شما حال می دن...:31:
یه نکته: اگه شما تا حالا از شرکتهای خودرو سازی ایرانی خرید کرده باشید می دونید که این مسائل عادی هستش و اینقده حرص و جوش نمی خوردید.. طرف می ره 20 میلیون میده ماشین صفر می خره هنوز از در نمایندگی بیرون نیومده موتور می سوزونه برای شما که یه تسمه تایم پاره کرده :20:

shadows_funeral
05-10-2012, 15:13
دوستان من یه مشکل با سورن موتور ملیم پیدا کردم کسی می تونه راهنماییم کنه؟
وقتی تو ترافیک وایسادم و می خوام حرکت کنم یا زمانی که تو دنده یک نیم کلاج می گیرم تمام ماشین شروع به لرزیدن می کنه. انگار دارم از روی 100 تا دست انداز ریز رد می شم...

armin_punisher6
05-10-2012, 16:33
شکایت. اگه کسی رو هم دارید که شاهده طرف گفته مملکت بی صاحابه با شاهد برید این موضوع رو هم بگید نه تنها پدر طرفو در میارن که در کنارش قطعا کلی هم به شما حال می دن...:31:
یه نکته: اگه شما تا حالا از شرکتهای خودرو سازی ایرانی خرید کرده باشید می دونید که این مسائل عادی هستش و اینقده حرص و جوش نمی خوردید.. طرف می ره 20 میلیون میده ماشین صفر می خره هنوز از در نمایندگی بیرون نیومده موتور می سوزونه برای شما که یه تسمه تایم پاره کرده :20:

شاهد كه تعميركاراي اونجا بودن كه هيچ كسم شاهد من مشتري نميشه.با حرفش كه گفت مملكت بي صاحبه مخالف نيستم و كاملا موافقم ولي با رفتارش مشكل داريم.همين تسمه تايمي كه ميگين چيزي نيست موقع سبقت پاره شد و ماشين گاز نميخورد و نزديك بود با يه پژو شاخ به شاخ بشيم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

shadows_funeral
06-10-2012, 10:46
شاهد كه تعميركاراي اونجا بودن كه هيچ كسم شاهد من مشتري نميشه.با حرفش كه گفت مملكت بي صاحبه مخالف نيستم و كاملا موافقم ولي با رفتارش مشكل داريم.همين تسمه تايمي كه ميگين چيزي نيست موقع سبقت پاره شد و ماشين گاز نميخورد و نزديك بود با يه پژو شاخ به شاخ بشيم.

Sent from my iPhone using Tapatalk
گفتم که در کل زیاد جوش نزن... مشکلی نبوده که فوقش تصادف می کردی... :31:

دوستان کسی در مورد مشکل من اطلاعی داره؟ کسی تا حالا باهاش مواجه شده؟:
وقتی تو ترافیک وایسادم و می خوام حرکت کنم یا زمانی که تو دنده یک نیم کلاج می گیرم تمام ماشین شروع به لرزیدن می کنه. انگار دارم از روی 100 تا دست انداز ریز رد می شم...

majid_sd2009
06-10-2012, 15:29
شاید دسته موتورات مشکل داره.تقه نمیزنه؟ دست موتور بالا رو چک کن ببین پاره نشده!؟ چون موقع حرکت موتور یخورده لرزشش بیشتره که اگه دسته موتور خراب باشه این لرزش به اتاق منتقل میشه.

shadows_funeral
07-10-2012, 01:58
شاید دسته موتورات مشکل داره.تقه نمیزنه؟ دست موتور بالا رو چک کن ببین پاره نشده!؟ چون موقع حرکت موتور یخورده لرزشش بیشتره که اگه دسته موتور خراب باشه این لرزش به اتاق منتقل میشه.

می شه یکم بیشتر توضیح بدین. آخه من از موتور چیزی سر در نمیارم. دقیقا دسته موتور چیه؟ چطوری باید چک کنم؟ اگه خراب باشه باید چی کار کنم؟ ممنون

senaps
07-10-2012, 09:54
می شه یکم بیشتر توضیح بدین. آخه من از موتور چیزی سر در نمیارم. دقیقا دسته موتور چیه؟ چطوری باید چک کنم؟ اگه خراب باشه باید چی کار کنم؟ ممنون

سلام... به عنوان یه پاسخ از رو تجربه بخونین نه از روی علم! چون از مکانیک سر در نمیارم!!
من این جور مشکلی داشتم... بردم نمایندگی دیاگ زد گفت اقا ناک سنسورت خرابه!! منم گفتم دستت درد نکنه اومدم....!!!!

موتور ملی، اینایی که مولتی پلکسه رو به هیچ عنوان هیچ وقت ندین دست کسی براتون درست بکنه چون بدون استثنا خراب میکنن!! هرچیزی که کوچیکترین ربطی به برقش داره رو دست بزنن، باید با یه قسمت دیگه‌ی ماشینتون خدافظی کنین!!

شاهد كه تعميركاراي اونجا بودن كه هيچ كسم شاهد من مشتري نميشه
رفتارشون با مشتری همینه... گاهی اوقات یه جوابایی بهت میدن که یعنی فقط دوست داری بری یه اسلحه بیاری همه رو به گلوله ببندی!!! حالا که ماشینتون رفته نمایندگی، یه اصطلاحی هست که میگه هفته‌ای دوبار میرید پیششون!! سعی کنین باهاشون دوست بشین...به هر صورت یک سال تمام قراره اونا هر هفته شما رو ببینن...بعد یه مدت دیگه میرید، مشکل رو میگید اونام میگن ولش کن بابا.... همشون اینجورین! ظبتت رو بلند کن!! نرونش و از این حرفا!!!! ماشین 99٪ چینی از این بیشتر نمیشه!

shadows_funeral
07-10-2012, 11:39
سلام... به عنوان یه پاسخ از رو تجربه بخونین نه از روی علم! چون از مکانیک سر در نمیارم!!
من این جور مشکلی داشتم... بردم نمایندگی دیاگ زد گفت اقا ناک سنسورت خرابه!! منم گفتم دستت درد نکنه اومدم....!!!!

موتور ملی، اینایی که مولتی پلکسه رو به هیچ عنوان هیچ وقت ندین دست کسی براتون درست بکنه چون بدون استثنا خراب میکنن!! هرچیزی که کوچیکترین ربطی به برقش داره رو دست بزنن، باید با یه قسمت دیگه‌ی ماشینتون خدافظی کنین!!

رفتارشون با مشتری همینه... گاهی اوقات یه جوابایی بهت میدن که یعنی فقط دوست داری بری یه اسلحه بیاری همه رو به گلوله ببندی!!! حالا که ماشینتون رفته نمایندگی، یه اصطلاحی هست که میگه هفته‌ای دوبار میرید پیششون!! سعی کنین باهاشون دوست بشین...به هر صورت یک سال تمام قراره اونا هر هفته شما رو ببینن...بعد یه مدت دیگه میرید، مشکل رو میگید اونام میگن ولش کن بابا.... همشون اینجورین! ظبتت رو بلند کن!! نرونش و از این حرفا!!!! ماشین 99٪ چینی از این بیشتر نمیشه!

ممنون. تو تهران کدوم نمایندگی کارای موتور ملی رو خوب انجام میده؟

hamed malekpour
07-10-2012, 14:36
امروز به یه مشکلی برخورم صبح وقتی می خواستم استارت بزنم دیدم داره صدای گاز میاد وبوی گاز رفتم کاپوت را زدم بالا دیدم از ژیگلاتور داره صدا میاد وماشین را زدم تو حالات بنزین ورفتم به مکانیکی ها وتعمیرگاه های گاز هیچی مشکل را نفهمید وبعدا تو حالت گاز روشن نمی شد وعلامت چک به رنگ زرد رو صفحه کیلومتر هم روشن بود الان هم بعد از یه چند ساعت دوباره درست شده به نظرتون چی کار کنم؟

senaps
07-10-2012, 15:30

من تهران نیستم و خبر ندارم!

shadows_funeral
07-10-2012, 18:39
من تهران نیستم و خبر ندارم!

دوستان کسی تهران خبر نداره؟

دوستان کسی در مورد مشکل من اطلاعی داره؟ کسی تا حالا باهاش مواجه شده؟:

fsoltany69
08-10-2012, 15:48
سلام بر همگی من هم امروز یه EF7 پایه گازسوز ثبت نام کردم می خواستم بدونم این سمند ها که مولتی پلکس نشدن یعنی همون سیستم سخنگو رو دارن یا نه لطفاً راهنماییم کنید ممنون

shadows_funeral
08-10-2012, 16:09
سلام بر همگی من هم امروز یه EF7 پایه گازسوز ثبت نام کردم می خواستم بدونم این سمند ها که مولتی پلکس نشدن یعنی همون سیستم سخنگو رو دارن یا نه لطفاً راهنماییم کنید ممنون

بله دوست عزیز داره

fsoltany69
08-10-2012, 16:30
سلامی دوباره آقا حکایت این گاز برقی چیه و آیا این ماشینا با گاز روشن میشن یا با بنزین روشن میشن بعد میوفتن روی گاز ( سمند EF7 پایه گازسوز)

mohamad skystar
08-10-2012, 16:51
سلامی دوباره آقا حکایت این گاز برقی چیه و آیا این ماشینا با گاز روشن میشن یا با بنزین روشن میشن بعد میوفتن روی گاز ( سمند EF7 پایه گازسوز)

ماشین روی بنزین روشن میشه دوست من
بعد میتونید سوخت رو عوض کنید

fsoltany69
08-10-2012, 19:41
دوستان کسی میدونه دریچه گاز EF7 پایه گازسوز مدل 91 برقی هست یا مکانیکی ؟ لطفاً راهنماییم کنید ممنون

hossein.az
08-10-2012, 23:25

وقتی استارت میزنید چراغ cng روشن هست ولی خودش روی بنزین استارت میکنه و به صورت اتوماتیک بدون اینکه شما کاری کنید روی گاز کار میکنه در صورتی که بخواهید روی بنزین حرکت کنید یکبار دکمه cng ر و کلید میکنید

سمند ef7 پایه گازسوز دریچه ی گازش برقی هست و لی مدل بنزینیش دریچه گاز مکانیکی داره و استپر
علاوه بر این فرق دیگه ای که این دو مورد با هم دارند اینه که منوفیلد پایه گازسوز آلیاژی از الومینیوم است ولی بنزینی ها پلاستیکیه

dr.kenzo
09-10-2012, 00:52
های ، دوستان
سمند EF7
من احساس میکنم آمپرها خوب نشون نمیدن مثل آمپر بنزین رویه حالت چشمک زن 150 کیلومتر رفتم و هنوز هم بنزین داخل باک بود ک گاز زدم آیا این درسته ؟!!!
من بیشترین گازی که زدم 13 کیلوگرم بوده ، وقتی تست کردم که مصرف چطوری هست ، هر یک کیلوگرم گاز 20 کیلومتر رانندگی داره و هر 50-40 کیلومتری یک خونه از آمپر گاز کم میشه آیا این درسته ؟

hossein.az
09-10-2012, 11:46
های ، دوستان
سمند EF7
من احساس میکنم آمپرها خوب نشون نمیدن مثل آمپر بنزین رویه حالت چشمک زن 150 کیلومتر رفتم و هنوز هم بنزین داخل باک بود ک گاز زدم آیا این درسته ؟!!!
من بیشترین گازی که زدم 13 کیلوگرم بوده ، وقتی تست کردم که مصرف چطوری هست ، هر یک کیلوگرم گاز 20 کیلومتر رانندگی داره و هر 50-40 کیلومتری یک خونه از آمپر گاز کم میشه آیا این درسته ؟

بستگی به جایی داره که دارید رانندگی میکنید ,مصرف شهری و جاده ای اصلا با هم متناسب نیستند مخصوصا وقتی با گاز توی شهر با ef7 حرکت میکنید.
سرعت هم خیلی دخیله

سبز باشید

shadows_funeral
09-10-2012, 12:35

یعنی کسی نمیدونه؟

fsoltany69
09-10-2012, 15:00
سلام الان که مطالب رو خوندم نا امید شدم یعنی همه ی سمند های EF7 گازسوز روی 5000 تا مشکل پیدا میکنن هیچکس نبوده که راضی باشه ؟؟؟؟؟؟
حدوداً چند درصدشون مشکل دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

hamed malekpour
09-10-2012, 16:41
فکر کنم ال اواخر سال 1388 موتور ملی سمند تمامی قطعاتش آلمانییه و مال من هم همه جاش ساخ آلمانه وخراب نمی شه ولی بعد از 1388 به بعد اکثرا چینی شده وزود زود خراب می شوند

shk021051
09-10-2012, 16:48
قیمت ها جدید رو دیدین؟افتضاح سمند شده 21 تومن:sq_14:

dr.kenzo
09-10-2012, 17:41
های بکس
به من بگید ماشینی که تو یک سال 100،000 راه رفته افت قیمتی داره ؟؟؟

shadows_funeral
09-10-2012, 18:05
های بکس
به من بگید ماشینی که تو یک سال 100،000 راه رفته افت قیمتی داره ؟؟؟
خیلی راه رفته. بله افت قیمت داره.

shadows_funeral
09-10-2012, 18:07
فکر کنم ال اواخر سال 1388 موتور ملی سمند تمامی قطعاتش آلمانییه و مال من هم همه جاش ساخ آلمانه وخراب نمی شه ولی بعد از 1388 به بعد اکثرا چینی شده وزود زود خراب می شوند

یعنی از سال 88 تا حالا ماشین شما موتورش نیاز به تعویض قطعه نداشته؟ اگه داشته که اون قطعه رو هم برای شما چینی میندازن اگه نداشته که به زودی پیدا می کنه و برات چینی میندازن. حداقل اینه که برای ماشینهای دوگانه سوز هر از چند وقتی باید سر سیلندر ، واشر سرسیلندر و سوپاپا چک بشن و معمولا باید تعویض هایی هم انجام بشه. که مشکل موتور ملی ها هم اکثرا تو کم کیفیت بودن همین قطعات هست. دوست عزیز

hossein.az
09-10-2012, 19:14
سلام الان که مطالب رو خوندم نا امید شدم یعنی همه ی سمند های EF7 گازسوز روی 5000 تا مشکل پیدا میکنن هیچکس نبوده که راضی باشه ؟؟؟؟؟؟
حدوداً چند درصدشون مشکل دارن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز
این طور نیست که همشون مشکل داشته باشند ولی اکثرا مشکل روغن ریزی اویل ماژول رو از سال90 دارند , خود منم این مشکلو داشتم(مدل 91) که بعد از یک هفته پک اویل ماژول امداد اومد و تعویض کردند
در بعضی از موارد مشکل واشر سر سیلندر هم برای یکسری از ef7 پیش اومده که اونم با توجه به اینکه کارت طلایی داره و گارانتی زیاد چیز خاصی نیست البته این مورد بستگی به طرفش داره
ماشین من زیاد کارنکرده (2200 بیشتر نرفه البته الان هم به دلایلی که برام پیش اومد در حال فروشه)ولی یکی از دوستام و یکی از آشناهامون با هم تحویل گرفتیم ,با اختلاف یکی دوهفته
اولی 70000تا کارکرده و حتی اون مشکل اویل ماژول هم براش پیش نیومده و دومی 20000تا کارکرده که فقط اون مشکل اویل را داشت .

سبز باشید

hamed malekpour
09-10-2012, 22:01
یعنی از سال 88 تا حالا ماشین شما موتورش نیاز به تعویض قطعه نداشته؟ اگه داشته که اون قطعه رو هم برای شما چینی میندازن اگه نداشته که به زودی پیدا می کنه و برات چینی میندازن. حداقل اینه که برای ماشینهای دوگانه سوز هر از چند وقتی باید سر سیلندر ، واشر سرسیلندر و سوپاپا چک بشن و معمولا باید تعویض هایی هم انجام بشه. که مشکل موتور ملی ها هم اکثرا تو کم کیفیت بودن همین قطعات هست. دوست عزیز

از کجا بدونم که سر سیلندر و واشار سر سیلندر وسوپاپ ها ی ماشینم مشکلی ندارن؟

shadows_funeral
09-10-2012, 22:10
از کجا بدونم که سر سیلندر و واشار سر سیلندر وسوپاپ ها ی ماشینم مشکلی ندارن؟

سوپاپها خیلی جدی نیست تا اونجا که من فهمیدم. اگه صدای موتور زیاده و یا یه مقدار غیر طبیعیه (اصولا eF7 صدای خیلی کمی داره) سوپاپها خراب شدن و باید عوض بشن.
اگه قدرت ماشین کم شده، روغن بصورت غیر طبیعی کم می کنه، بخار غیر طبیعی از اگزوز بیرون میاد، درب رادیاتو وقتی ماشین سرده باز می کنی هوا میزنه بیرون، لکه روغن توی رادیات میبینی یعنی احتمالا واشر سرلیندر مشکلی داره. اگه مشکل حل نشه میزنه موتورو میسوزونه...
معمولا بعد چند سال باید سوپاپها حتما عوض بشن. بعضی وقتا هم سر سیلندر. واشر هم معمولا چند سال یک بار نیاز به تعویض داره تا موتور سرپا بمونه.
با تشکر

fsoltany69
10-10-2012, 17:23
دوستان یعنی مشکل موتور EF7 پایه گازسوز هنوز حل نشده ؟

mohamad skystar
10-10-2012, 21:20

هنوز حل نشده دوست عزیز
مشکل هنوز پابرجاست
طبق آخرین اخباری که از نمایندگی معتبر ایران خودرو دارم شرکت هنوز نتونسته این مشکلات رو برطرف کنه

shadows_funeral
10-10-2012, 21:20
مشکلی وجود نداره. مشکل کیفیت پایین قطعات چینی هستش. اگه مشکل کیفیت تو اجناس چینی حل بشه این مشکل و هزار و یک مشکل دیگه تو صنعت خودرو سازی و هزار و یک صنعت دیگه تو مملکت حل می شه...

larantas
10-10-2012, 22:16
مشکلی وجود نداره. مشکل کیفیت پایین قطعات چینی هستش. اگه مشکل کیفیت تو اجناس چینی حل بشه این مشکل و هزار و یک مشکل دیگه تو صنعت خودرو سازی و هزار و یک صنعت دیگه تو مملکت حل می شه...
ببخشید دوست من. اگه مشکلی نیست پس جریان اون سمند های ef7 که گوشه نمایندگی منتظر تعمیر هستن چیه؟ مشکله دیگه برادر من

hossein.az
10-10-2012, 22:55
ببخشید دوست من. اگه مشکلی نیست پس جریان اون سمند های ef7 که گوشه نمایندگی منتظر تعمیر هستن چیه؟ مشکله دیگه برادر من

من دو تا سورن elx با موتور xu7 سراغ دارم که هر دو هم توی یه نمایندگی هستند
هر دو موتوراشون پیدا شده ,یکی مشکل سرسیلندر داشت یکی هم صدای وحشتناک موتور در حالت درجا
الان وضعیت خودرو سازی در مورد همه ی ماشینا افتضاحه ولی اینم قبول دارم که ef7 به خاطر طراحی ظریفی که داره به علت کیفیت پایین قطعات به نسبت بقیه بیشتر خرابی پیدا کرده
ولی در کل همشون یه آشغالن

سبز باشید

shadows_funeral
11-10-2012, 00:42
نگرفتی چی گفتم....

Lesordiavek
11-10-2012, 07:26
من یه سری شایعات شنیدم که نمیدونم راستن یا نه. میگن سرسیلندر های EF-7 که مشکل پیدا میکنن هندی هستن. مثل این که برای ارزون در اومدن رفتن از هند یه تعداد زیادی سرسیلندر خریدن که بعدا متوجه شدن ایرادی داشته و مجبور شدن همشونو یه دور تراش بدن. برای همینه که یه سری خوب در میاد و یه سری بد. اگه شانس نداشته باشین سر سیلندر هندی بهتون میفته که همون طور که میدونید دووم زیادی نداره. البته بازم میگم این رو فقط شنیدم. ممکنه درست نباشه.

مرتضی2626
11-10-2012, 12:48
جواب بعضی سوالات شما:
4- نه خیر نمی شه اصولا که کروز و هرچیز دیگه ای که به دنده و گیربکس ربط داشته باشه روی موتور EF7 نصب نمی شه. من که از آپشن ایران خودرو (مرکزی) پرسیدم گفت برای سیستم مالتی پلکس فقط می تونن پشت سری ال سی دی دار نصب کنن. بقیه چیزا رو نصب نمی کنن.
5- نه باید ببرین نمایندگی های آپشن آپشن کنید. یکی تو یادگاره یکی هم تو جاده قدیم کرج یکی هم پل مدیریت
6- نه خیر تولید نمی شه. اصولا روی EF7 گیربکس اتومات نصب نمی شه.
7- کامپیوتر رو برداشتن کلا از سمندها. اصولا به هیچ دردی هم نمی خورد. الان سیستم کاملش همون مالتی پلکس هستش که می گی!

من ef7پایه گازسوز مدل تیر 90دارم الان 8ماهه که کروز نصب کردم بدون هیچ مشکلی قیمت هم 375هزارتومن بود ازاونایی که رو پارس سفارشی میذارن اولش هم نمایندگی ها گفتن نمیشه ولی بردم بیرون مثه آب خوردن پولوگرفتن نصب کردن 2ساعت هم کارداشت.....

مرتضی2626
11-10-2012, 12:57
دوستان بیام به هم روحیه بدیم کسایی که ماشینه شون ایراد پیدا نکرده اعلام کنن تاآماردقیق دست مردم بیاد واقعا بجز یه سری ایرادات جزیی که هرماشینی ممکنه داشته باشه من باهاش مشکلی ندارم

shadows_funeral
12-10-2012, 01:11
من ef7پایه گازسوز مدل تیر 90دارم الان 8ماهه که کروز نصب کردم بدون هیچ مشکلی قیمت هم 375هزارتومن بود ازاونایی که رو پارس سفارشی میذارن اولش هم نمایندگی ها گفتن نمیشه ولی بردم بیرون مثه آب خوردن پولوگرفتن نصب کردن 2ساعت هم کارداشت.....

در هر حال می گن نمیشه. دو مشکل وجود داره یکی سیستم مالتی پلکسر هست کهمانع از نصب کروز می شه و یکی هم گیربکس EF7 که همخانی با سیستم کروز نداره. خود ایران خودرو قبلا روی ماشینهای مونپتور ملی نصب می کرد ولی من خودم کلی سمند دیدم که دنده ها به خاطر نصب کروز و یا کوییک شیفتر از جا در میومدن برای همین آپشن ایران خودرو دیگه کروز نصب نمی کنه. کروز گیربکس EF7 باید طراحی بشه و تا حالا هم طراحی نشده. نمیدونم طرف یه چیزایی می گفت من نفهمیدم می گفت ماهک تو بیشتر موارد در میاد و کلی دردسر داره و .... در ضمن اگه نصب کنی ماشین از گارانتی خارج می شه دوست من. و بعد اون هم اگه گیربکست مشکل پیدا کنه هیچ کدوم از نمایندگی های مجاز تعمیرش نمی کنن (خودم افرادی رو دیدم که این مشکل رو داشتن) مگه اینکه به نمایندگی بگی تجهیزات کروزو در بیاره بندازه دور و اون هم به هزینه خودت.

shadows_funeral
12-10-2012, 01:15
دوستان بیام به هم روحیه بدیم کسایی که ماشینه شون ایراد پیدا نکرده اعلام کنن تاآماردقیق دست مردم بیاد واقعا بجز یه سری ایرادات جزیی که هرماشینی ممکنه داشته باشه من باهاش مشکلی ندارم

من به شخصه خودروهای زیادی داشتم از 206، 405، پارس و .... ولی از سورن EF7 ام نسبت به بقیه ماشینها خیلی بیشتر راضی هستم. این موضوع رو وقتی بصورت کلی ماشین رو بررسی می کنم دارم می گم. والا هر ماشینی مشکلات خاص خودشو داره. تمام خودروهای قبلی بنده هم مشکلات خاص خودشونو داشتن...

larantas
12-10-2012, 19:24
من به شخصه خودروهای زیادی داشتم از 206، 405، پارس و .... ولی از سورن EF7 ام نسبت به بقیه ماشینها خیلی بیشتر راضی هستم. این موضوع رو وقتی بصورت کلی ماشین رو بررسی می کنم دارم می گم. والا هر ماشینی مشکلات خاص خودشو داره. تمام خودروهای قبلی بنده هم مشکلات خاص خودشونو داشتن...
شما اون مشکل روغن ریزی و واشر سر سیلندر رو نداشتی؟
چند وقته ماشینو دارید؟ چند کیلومتر کار کرده؟
راستی اون مشکل فقط مربوط به دو گانه سوز های ef7 بود یا بنزینیها هم این مشکل رو گزارش کردن؟

shadows_funeral
12-10-2012, 22:17
شما اون مشکل روغن ریزی و واشر سر سیلندر رو نداشتی؟
چند وقته ماشینو دارید؟ چند کیلومتر کار کرده؟
راستی اون مشکل فقط مربوط به دو گانه سوز های ef7 بود یا بنزینیها هم این مشکل رو گزارش کردن؟
نه دوست عزیز مشکل واشر و روغن ریزی ندارم. الان 6 ماه هست ماشینو دارم. نزدیک 60000 تا باهاش رانندگی کردم. تو شرایط وحشتناک.
دقیقا منظورتون کدوم مشکل بود؟ اگه منظورتون کروز و ... هستش فرقی بین بنزینی و پایه گاز سوز نمی کنه. تا اونجا که می دونم طراحی کلی هر دوشون یکی هست فقط جنس مواد بکار رفته تو موتورها فرق می کنه
خودرو من موتور ملی بنزینی هستش

larantas
13-10-2012, 02:05
نه دوست عزیز مشکل واشر و روغن ریزی ندارم. الان 6 ماه هست ماشینو دارم. نزدیک 60000 تا باهاش رانندگی کردم. تو شرایط وحشتناک.
دقیقا منظورتون کدوم مشکل بود؟ اگه منظورتون کروز و ... هستش فرقی بین بنزینی و پایه گاز سوز نمی کنه. تا اونجا که می دونم طراحی کلی هر دوشون یکی هست فقط جنس مواد بکار رفته تو موتورها فرق می کنه
خودرو من موتور ملی بنزینی هستش
نه منظورم روغن ریزی و مشکل واشر سر سیلندر بود. توی بنزینی ها هم گزارش شده یا فقط دو گانه سوز؟

shadows_funeral
13-10-2012, 02:31
نه منظورم روغن ریزی و مشکل واشر سر سیلندر بود. توی بنزینی ها هم گزارش شده یا فقط دو گانه سوز؟
والا من که چیزی تا بحال ندیدم. دوستان که موتور ملی بنزینی دارن اگه با این مشکل برخورد کردن بگن.

hossein.az
13-10-2012, 10:42
والا من که چیزی تا بحال ندیدم. دوستان که موتور ملی بنزینی دارن اگه با این مشکل برخورد کردن بگن.

یکی از دوستام سورن موتور ملی خرید که به دلیل مشکل موتوری ,در کیلومتر 220 کل موتور تعویض شد.

مرتضی2626
13-10-2012, 12:44
در هر حال می گن نمیشه. دو مشکل وجود داره یکی سیستم مالتی پلکسر هست کهمانع از نصب کروز می شه و یکی هم گیربکس EF7 که همخانی با سیستم کروز نداره. خود ایران خودرو قبلا روی ماشینهای مونپتور ملی نصب می کرد ولی من خودم کلی سمند دیدم که دنده ها به خاطر نصب کروز و یا کوییک شیفتر از جا در میومدن برای همین آپشن ایران خودرو دیگه کروز نصب نمی کنه. کروز گیربکس EF7 باید طراحی بشه و تا حالا هم طراحی نشده. نمیدونم طرف یه چیزایی می گفت من نفهمیدم می گفت ماهک تو بیشتر موارد در میاد و کلی دردسر داره و .... در ضمن اگه نصب کنی ماشین از گارانتی خارج می شه دوست من. و بعد اون هم اگه گیربکست مشکل پیدا کنه هیچ کدوم از نمایندگی های مجاز تعمیرش نمی کنن (خودم افرادی رو دیدم که این مشکل رو داشتن) مگه اینکه به نمایندگی بگی تجهیزات کروزو در بیاره بندازه دور و اون هم به هزینه خودت.

دوست عزیز کروز چه ربطی به گیربکس داره کروز فقط دریچه گازرومتناسب با سرعت ودورموتور ثابت نگه میداره ضمنا ماشین منم مولتی نیست والان نزدیک 8ماهه استفاده میکنم مشکلی هم نداشته تازه خیلی هم دقیق کارمیده این تجربه شخصی بندست .....یا علی

hamed malekpour
13-10-2012, 13:46
ماشین من مدل 1388/11 است ومن 9ماه خریدمش به نظر شما که الان حدود650000 راه رفته اصولا باید کجاهاش را عوض کنم چه کاری بکنم ؟

shadows_funeral
13-10-2012, 13:49
دوست عزیز کروز چه ربطی به گیربکس داره کروز فقط دریچه گازرومتناسب با سرعت ودورموتور ثابت نگه میداره ضمنا ماشین منم مولتی نیست والان نزدیک 8ماهه استفاده میکنم مشکلی هم نداشته تازه خیلی هم دقیق کارمیده این تجربه شخصی بندست .....یا علی

1- بعد از نصب بر روی چند خودرو به علت در امدن ماهک از کوئیک شیفتر در این خودرو ، شرکت نصب بر روی این خودرو را انجام نمی دهد و توصیه به نصب نمی کند. غیر قابل نصب بر روی خودروهای : موتورهای پایه گازسوز (EF7) و خودروهایی با گیربکس اتوماتیک
2- کروز قابل نصب نمی باشد . زیرا پایه موتور EF7 دوگانه سوز می باشد و دریچه گاز ان برقی است
3- کروز بر روی سمند EF7 به دلیل برقی بودن دریچه گاز قابل نصب نمی باشد و بر روی سمند مالتی پلکس در حال حاضر آپشنی قابلیت نصب ندارد .
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

shadows_funeral
13-10-2012, 13:54
ماشین من مدل 1388/11 است ومن 9ماه خریدمش به نظر شما که الان حدود650000 راه رفته اصولا باید کجاهاش را عوض کنم چه کاری بکنم ؟
دوست عزیز بستگی به ماشینتون داره. هرجاش که مشکل داشته باشه باید عوض و یا تعمیر بشه. آیا با خودروتون مشکلی دارید؟ بگین تا راهنمایتون کنم

hamed malekpour
13-10-2012, 14:18
دوست عزیز بستگی به ماشینتون داره. هرجاش که مشکل داشته باشه باید عوض و یا تعمیر بشه. آیا با خودروتون مشکلی دارید؟ بگین تا راهنمایتون کنم
نه فقط یه مشکلی که دارم ژیگلاتور ماشین گاز می ده ورو صفحه کیلومتر هم علامت زرد رنگ چک میاد ومی خواهم شمع های ماشین را هم عوض کنم واطلاعاتی در مورد شمع اتوموبیل ندارم ونمی دونم الان وقت تعویض شمع است یا نه؟

مرتضی2626
13-10-2012, 14:20
1- بعد از نصب بر روی چند خودرو به علت در امدن ماهک از کوئیک شیفتر در این خودرو ، شرکت نصب بر روی این خودرو را انجام نمی دهد و توصیه به نصب نمی کند. غیر قابل نصب بر روی خودروهای : موتورهای پایه گازسوز (EF7) و خودروهایی با گیربکس اتوماتیک
2- کروز قابل نصب نمی باشد . زیرا پایه موتور EF7 دوگانه سوز می باشد و دریچه گاز ان برقی است
3- کروز بر روی سمند EF7 به دلیل برقی بودن دریچه گاز قابل نصب نمی باشد و بر روی سمند مالتی پلکس در حال حاضر آپشنی قابلیت نصب ندارد .
منبع: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزیز من میگم 8ماهه دارم استفاده میکنم باز شما میگید نصب نمیشه بعدش هم گاز برقی برای کروز بهتر جواب میده اونهایی که گازشون سیمی است باید یک قطعه بهش اضافه کنن که هزینش هم بشتره ضمنا این منابعی که گذاشتین من هم قبلا دیدم ولی خیلی حرفای نمایندگی وآپکو رو جدی نگیرید کار نشد نداره عقل می خاد که اونا ندارن ضمنا مگه این ماشینایی که کروز دارن همه شون گازبرقی ندارن چرا به راحتی روی 206تیپ5و6نصب میکنن والا من قبل ازاین پراید داشتم روی اونم برام نصب کردن بخاطر مشکل خواب رفتن پاهم موقع رانندگی طولانی دارم حالا هی بگو نصب نمیشه....

Reza_Patriot
13-10-2012, 15:49
سلام
ما این ماشینو خرداد امسال خریدیم. هنوز گارانتی و کارت طلاییش تموم نشده.
میخواستم بدونم چه استفاده هایی میشه از کارت طلاییش کرد؟

mohamad skystar
13-10-2012, 16:36
سلام
ما این ماشینو خرداد امسال خریدیم. هنوز گارانتی و کارت طلاییش تموم نشده.
میخواستم بدونم چه استفاده هایی میشه از کارت طلاییش کرد؟
سرویس 20000 کیلومتر یک دست لنت و یک دست شمع رایگان بهتون میدن به علاوه تعویض روغن و فیلتر ها به صورت رایگان
دقیقا همین موارد در سرویس 40000 کیلومتر هم هست به شرطی که کارت طلایی اعتبار داشته باشه.
30000 کیلومتر هم یه بازدید معمولی انجام میدن.
من تا لحظه آخر از خدمات گارانتی و کارت طلایی استفاده کردم

hossein.az
13-10-2012, 19:05

تسمه تایم رو یه بازدید بدید انجام بدند در صورت امکان تسمه تایم و هرزگردرو عوض کنید

hossein.az
13-10-2012, 19:07

سلام
حرفتون کاملا درسته
ولی پایه گازسوزها دریچه برقیند و بنزینی ها دریچه گازشون مکانیکی
این دوسمونم فرمودند ماشینشون مولتی نیست
پس هیچ مشکلی نمیتونه براشون ایجاد بکنه

shadows_funeral
13-10-2012, 19:25
دوست عزیز من میگم 8ماهه دارم استفاده میکنم باز شما میگید نصب نمیشه بعدش هم گاز برقی برای کروز بهتر جواب میده اونهایی که گازشون سیمی است باید یک قطعه بهش اضافه کنن که هزینش هم بشتره ضمنا این منابعی که گذاشتین من هم قبلا دیدم ولی خیلی حرفای نمایندگی وآپکو رو جدی نگیرید کار نشد نداره عقل می خاد که اونا ندارن ضمنا مگه این ماشینایی که کروز دارن همه شون گازبرقی ندارن چرا به راحتی روی 206تیپ5و6نصب میکنن والا من قبل ازاین پراید داشتم روی اونم برام نصب کردن بخاطر مشکل خواب رفتن پاهم موقع رانندگی طولانی دارم حالا هی بگو نصب نمیشه....

حالا که نصب نمیشه. اگه مالتی پلکس باشه که امکان نصبش اصلا نیست. در صورتی که گاز برقی باشه بازم نصب نمیشه. اگه نصب کنید ماشین از استاندارد خارج می شه. 206 هم تمام مدلاش روشون کروز نصب نمیشه. مثلا تیپ 2 روز به هیچ وجه کروز نصب نمیشه. همطور شما نمی تونید کروز 206 رو روی سمند بذارید. اینکه میگید کار نشد نداره درسته کار نشد نداره.. میشه موتور زانتیا رو برداشت روی شاسی پیکان گذاشت بدنه هیوندا رو سوار کرد. ولی اینا اصلا استاندارد نیست. برای همین هم شما اگه روی سمند موتور ملی کروز نصب کنید ماشینتون از گارانتی خارج می شه. قبلا خود اپکو نصب می کرد. یکی از دوستان خودم هم نصب کرده بود. اما کلی مشکل داشت ماشینش. بعد فراخان دادن رفت براش ورش داشتن نزدیک 400 تومن هم بهش دادن بابت خسارت و گفتن دیگه نصب نمی کنیم و نصبش گارانتی رو باطل می کنه. فقط روی موتور XU7 نصب می کنیم و برای 206 هم روی تیپهای 5 و6 ، چون بقیه مشکل پیدا می کنن....
حالا شما 30 ماه دیگه هم کروزتو بذار رو ماشینت باشه. وقتی خواستی ماشینو بفروشی می فهمی چه اشتباهی کردی یا وقتی بردی نمایندگی فهمیدن گارانتی تو باطل کردن.
یکی دیگه از آشنایان ما رفت روی ماشینش همین تغییرات رو انجام داد گفت بابا کشته دروغ میگن نمی فهمن. بعد یه مدت برد تعمیرگاه مرکزی. ماشینشو از گارانتی خارج کردن. بعدشم روزی می خواست تحویل بگیره دید هیچ کاری رو ماشینش انجام ندادن . کلی شاکی شد. بهش گفتن برو این تجهیزاتی که بستی باز کن بیا کارای ماشینتو انجام بدیم. اون بنده خدا هم کلی خرج رو دستش موند.
حالا خود دانی....
اگه گارانتی ماشین و خدمات پس از فروشش براتون مهم نیست هرچی می خواین روی ماشین نصب کنید. منابعی که اوردم برای سایت خود ایران خودرو هستش.

shadows_funeral
13-10-2012, 19:28
سلام
حرفتون کاملا درسته
ولی پایه گازسوزها دریچه برقیند و بنزینی ها دریچه گازشون مکانیکی
این دوسمونم فرمودند ماشینشون مولتی نیست
پس هیچ مشکلی نمیتونه براشون ایجاد بکنه

نمی دونم شاید. ولی من سورنمو بردم کروز نصب کنم گفت علاوه بر اینکه مالتی پلکس هستش درچه گازشم برقیه و قابلیت نصب نداره. فکر کنم یه سری از سمندها درچه گازشون مکانیکی بوده اونا رو روش می شه نصب کرد ولی الان همشونو درچه برقی می زنن ! والا نمی دونم

hossein.az
13-10-2012, 19:48
نمی دونم شاید. ولی من سورنمو بردم کروز نصب کنم گفت علاوه بر اینکه مالتی پلکس هستش درچه گازشم برقیه و قابلیت نصب نداره. فکر کنم یه سری از سمندها درچه گازشون مکانیکی بوده اونا رو روش می شه نصب کرد ولی الان همشونو درچه برقی می زنن ! والا نمی دونم

به احتمال زیاد میخواسته طرف شما از سر خودش باز کنه و الکی یه چیزی گفته
دریچه گاز ef7 بنزینی برقی نیست .
در مورد مالتی البته حق با ایشون بوده چون کلا خیلی اذیت میکنه مخصوصا ماله سورن و سمند ,یه چراغ ال ای دی هم نمیشه روش نصب کرد!
هی ارور میده یا باید توی مسیرش مقاومت گذاشت یا باید منفی رو از باتری بگیری
کلا جیز باحالی نیست خیلی بش ور رفتم ,فقط از صفحه کیلومترش خیلی خوشم میاد ادمو یاد bmw میاندازه

shadows_funeral
13-10-2012, 19:57
به احتمال زیاد میخواسته طرف شما از سر خودش باز کنه و الکی یه چیزی گفته
دریچه گاز ef7 بنزینی برقی نیست .
در مورد مالتی البته حق با ایشون بوده چون کلا خیلی اذیت میکنه مخصوصا ماله سورن و سمند ,یه چراغ ال ای دی هم نمیشه روش نصب کرد!
هی ارور میده یا باید توی مسیرش مقاومت گذاشت یا باید منفی رو از باتری بگیری
کلا جیز باحالی نیست خیلی بش ور رفتم ,فقط از صفحه کیلومترش خیلی خوشم میاد ادمو یاد bmw میاندازه
البته درچه گاز سیمی خیلی شتاب بیشتری به خودرو می ده تا برقی اما من چند نفر رو هم دیدم که موتور بنزینی داشتن می گفتن درچه گازشون برقی هست. دوست عزیز از کجا می شه فهمید برقی هست یا سیمی؟ قابل رویت هست این دریچه گاز؟
راستش یه نکته بگم. من خودم قبلا خیلی تو ظاهر و باطن ماشین دست می بردم. اما الان به این نتیجه رسیدم هرچقدر هم تغییر قراره تو یه خودرو اعمال بشه باید همون اصالت خودشو داشته باشه. چون موقع فروش و یا تعمیر خودرو خیلی اذیت شدم. برای همین سورنمو که گرفتم بجز روکش صندلی و ضبط هیچ تغییری روش ندادم...
البته یه نکته هم بگم. خود سورن مالتی پلکس یه چراغ روی صفحه کیلومترش داره که برای کروزه. سوال که کردم گفتن کروز این ماشینو خود ایران خودرو باید طراحی کنه. هنوز طراحیش تموم نشده بندازه رو ماشینها برای همین بدون کروز تحویل می شه و در حال طراحی و ساخت هستش.

hossein.az
13-10-2012, 21:01
البته درچه گاز سیمی خیلی شتاب بیشتری به خودرو می ده تا برقی اما من چند نفر رو هم دیدم که موتور بنزینی داشتن می گفتن درچه گازشون برقی هست. دوست عزیز از کجا می شه فهمید برقی هست یا سیمی؟ قابل رویت هست این دریچه گاز؟
راستش یه نکته بگم. من خودم قبلا خیلی تو ظاهر و باطن ماشین دست می بردم. اما الان به این نتیجه رسیدم هرچقدر هم تغییر قراره تو یه خودرو اعمال بشه باید همون اصالت خودشو داشته باشه. چون موقع فروش و یا تعمیر خودرو خیلی اذیت شدم. برای همین سورنمو که گرفتم بجز روکش صندلی و ضبط هیچ تغییری روش ندادم...
البته یه نکته هم بگم. خود سورن مالتی پلکس یه چراغ روی صفحه کیلومترش داره که برای کروزه. سوال که کردم گفتن کروز این ماشینو خود ایران خودرو باید طراحی کنه. هنوز طراحیش تموم نشده بندازه رو ماشینها برای همین بدون کروز تحویل می شه و در حال طراحی و ساخت هستش.

دریچه گاز EF7 بنزینی سیمی هستش برای مشاهده این مسئله اگر پدال گاز رو وقتی ماشین خاموشه بالا و پایین کنید قسمت بالای سیلندر اهرم سیم گاز تکون میخوره...
از یه مکانیک آشنا به موتور بپرسید کاملا براتون توضیح میده در رابطش و کاملا قطعاتشو بتون نشون میده

dr.kenzo
13-10-2012, 21:43
های دوستان
امروز یه EF7 دیدم با کپسول خالی 16 کیلوگرم گاز زد ، بعدش منم با کپسول خالی همون پمپ زدم اما 12 کیلوگرم بیشتر نگرفت ، داستان چیه ؟!
کسی میدونه آیا کپسول گاز رو باید تمیز کرد یا کاری کرد که بیشتر گاز بگیره ؟
راستی شیراز که گاز میزنم با 5000 تومن 240-270 تا میرم بیرون از شهر ، امروز یکی از شهرستان ها 5000 تومن گاز زدم 325 کیلومتر رفتم ، یعنی میشه به جای گاز هوا بزنن ؟

hossein.az
13-10-2012, 22:10
های دوستان
امروز یه EF7 دیدم با کپسول خالی 16 کیلوگرم گاز زد ، بعدش منم با کپسول خالی همون پمپ زدم اما 12 کیلوگرم بیشتر نگرفت ، داستان چیه ؟!
کسی میدونه آیا کپسول گاز رو باید تمیز کرد یا کاری کرد که بیشتر گاز بگیره ؟
راستی شیراز که گاز میزنم با 5000 تومن 240-270 تا میرم بیرون از شهر ، امروز یکی از شهرستان ها 5000 تومن گاز زدم 325 کیلومتر رفتم ، یعنی میشه به جای گاز هوا بزنن ؟

سلام
کپسولهای یکسری از مدلاش مثه اینکه بزرگتره مثلا مدل 88 با مذل91 من کاملا با چشم هم قابل رویت هست تفاوتشونو . مدل 88 خیلی بزرگتر از مال منه
میزان گازی که میزنید بستگی به فشار جایگاه داره ,یکسری از جایگاهها مقدار بیشتری پمپ میکنند
میزان مصرف بستگی به طریقه راندگی ,میزان ترمز هاتون توی جاده ,شیب جاده و.....دلیل دیگست دوست عزیز
من با مدل 88 با گاز توی جاده حدود 340 هم رفتم
ولی 91 نه توی جاده 300 تا بیشتر نتونستم برم
کلا نرم بش گاز بدید و توی سرعت 110 ثابت باشید مصرف خیلی کمه

dr.kenzo
14-10-2012, 01:27
سلام
کپسولهای یکسری از مدلاش مثه اینکه بزرگتره مثلا مدل 88 با مذل91 من کاملا با چشم هم قابل رویت هست تفاوتشونو . مدل 88 خیلی بزرگتر از مال منه
میزان گازی که میزنید بستگی به فشار جایگاه داره ,یکسری از جایگاهها مقدار بیشتری پمپ میکنند
میزان مصرف بستگی به طریقه راندگی ,میزان ترمز هاتون توی جاده ,شیب جاده و.....دلیل دیگست دوست عزیز
من با مدل 88 با گاز توی جاده حدود 340 هم رفتم
ولی 91 نه توی جاده 300 تا بیشتر نتونستم برم
کلا نرم بش گاز بدید و توی سرعت 110 ثابت باشید مصرف خیلی کمه
های مرسی از جواب
عکس آواتار رو ببینی مفهمی که زیاد رانندگی کردم
همه ی این چیزای که شما گفتین درست
ولی چطوری میشه که 2 تا مدل 90 مثل هم یکی 16 تا بگیره و یکی 12 تا تو حالت مساوی
و اینکه بازم تو حالت کاملا مساوی یه جایگاه با 5000 تومن گازش 260 تا بری و یه جایگاه دیگه با 5000 تومن 320 تا بری ؟
رانندگی من همیشه یه جوره خیلی خیلی نرم رانندگی میکنم

مرتضی2626
14-10-2012, 07:28
حالا که نصب نمیشه. اگه مالتی پلکس باشه که امکان نصبش اصلا نیست. در صورتی که گاز برقی باشه بازم نصب نمیشه. اگه نصب کنید ماشین از استاندارد خارج می شه. 206 هم تمام مدلاش روشون کروز نصب نمیشه. مثلا تیپ 2 روز به هیچ وجه کروز نصب نمیشه. همطور شما نمی تونید کروز 206 رو روی سمند بذارید. اینکه میگید کار نشد نداره درسته کار نشد نداره.. میشه موتور زانتیا رو برداشت روی شاسی پیکان گذاشت بدنه هیوندا رو سوار کرد. ولی اینا اصلا استاندارد نیست. برای همین هم شما اگه روی سمند موتور ملی کروز نصب کنید ماشینتون از گارانتی خارج می شه. قبلا خود اپکو نصب می کرد. یکی از دوستان خودم هم نصب کرده بود. اما کلی مشکل داشت ماشینش. بعد فراخان دادن رفت براش ورش داشتن نزدیک 400 تومن هم بهش دادن بابت خسارت و گفتن دیگه نصب نمی کنیم و نصبش گارانتی رو باطل می کنه. فقط روی موتور XU7 نصب می کنیم و برای 206 هم روی تیپهای 5 و6 ، چون بقیه مشکل پیدا می کنن....
حالا شما 30 ماه دیگه هم کروزتو بذار رو ماشینت باشه. وقتی خواستی ماشینو بفروشی می فهمی چه اشتباهی کردی یا وقتی بردی نمایندگی فهمیدن گارانتی تو باطل کردن.
یکی دیگه از آشنایان ما رفت روی ماشینش همین تغییرات رو انجام داد گفت بابا کشته دروغ میگن نمی فهمن. بعد یه مدت برد تعمیرگاه مرکزی. ماشینشو از گارانتی خارج کردن. بعدشم روزی می خواست تحویل بگیره دید هیچ کاری رو ماشینش انجام ندادن . کلی شاکی شد. بهش گفتن برو این تجهیزاتی که بستی باز کن بیا کارای ماشینتو انجام بدیم. اون بنده خدا هم کلی خرج رو دستش موند.
حالا خود دانی....
اگه گارانتی ماشین و خدمات پس از فروشش براتون مهم نیست هرچی می خواین روی ماشین نصب کنید. منابعی که اوردم برای سایت خود ایران خودرو هستش.

09178768616شماره نماینده اپکو دربوشهره که نصب میکنه هر ef7چه برقی چه غیر برقی البته به غیر از مولتی پلکس-بعدش هم من نمیدیونم که انطور که شما میگید چه ضرری برای ماشین داره چون این دستگاه 3قسمت مجزا داره1-موتوره شه که کنار باطری جاش میده ecuشه که پشت صفحه کیلومتر قرارمیدن وسردنده که جای سردنده اصلی قرار میگیره ودیگرهیچ......وفقط .فقط با دریچه گاز در ارتباطه که اونوثابت نگه میداره حالا چه ربطی به گارانتی داره من نمی دونم ....راستی مشکل دوست شما چی بوده که بخاطر کروز براش انجام ندادن؟

hossein.az
14-10-2012, 10:59
های مرسی از جواب
عکس آواتار رو ببینی مفهمی که زیاد رانندگی کردم
همه ی این چیزای که شما گفتین درست
ولی چطوری میشه که 2 تا مدل 90 مثل هم یکی 16 تا بگیره و یکی 12 تا تو حالت مساوی
و اینکه بازم تو حالت کاملا مساوی یه جایگاه با 5000 تومن گازش 260 تا بری و یه جایگاه دیگه با 5000 تومن 320 تا بری ؟
رانندگی من همیشه یه جوره خیلی خیلی نرم رانندگی میکنم

دلیل اینکه این دو خودرو با هم میزانشون یکی نبوده به نظرم همون حجم مخزنه ,کاش یه نگاهی به کپسول مینداختی چون الان بش دقت کردم برای خوذمم سوال شد
این هم که دو جایگاه با یک میزان هزینه ,مسافتی متفاوت را داشتند یا به خاطر شرایط مسیر بوده یا اینکه با درصدی هوارو در گازو مخلوط کنه که بعید میدونم که بشه
این مسئله آخرو از یکی از آشنایان که مسئول راه اندازی این جایگاهاست میپرسم بتون اطلاع میدم

shadows_funeral
14-10-2012, 17:52
09178768616شماره نماینده اپکو دربوشهره که نصب میکنه هر ef7چه برقی چه غیر برقی البته به غیر از مولتی پلکس-بعدش هم من نمیدیونم که انطور که شما میگید چه ضرری برای ماشین داره چون این دستگاه 3قسمت مجزا داره1-موتوره شه که کنار باطری جاش میده ecuشه که پشت صفحه کیلومتر قرارمیدن وسردنده که جای سردنده اصلی قرار میگیره ودیگرهیچ......وفقط .فقط با دریچه گاز در ارتباطه که اونوثابت نگه میداره حالا چه ربطی به گارانتی داره من نمی دونم ....راستی مشکل دوست شما چی بوده که بخاطر کروز براش انجام ندادن؟
قوانین تو دفتر چه خودروتون رو بخونید نوشته نصب هرگونه تجهیزات بدون تایید ایران خودرو بر روی ماشین ممنوع بوده و باعث خارج شدن از وضعیت گارانتی می شه. شما که دارین تجهیزات روی موتور و ECU سوار می کنید دیگه کاملا مشخصه.شما که کروز نصب کردین تاییدیه آپکو رو دارین؟.
لطف کنید شماره ثابتشو بدین زنگ بزنم ببینم نمایندگی آپکو هست یا نه. این که موبایله. شماره موبایلم شماره نمایندگی نیست. آدرسشم بدین زنگ می زنم 09990 می پرسم. ولی قطعا روی درچه گاز برقی نصب نمی کنن.

hamed malekpour
14-10-2012, 21:50
من هم سمند 88 دارم که حدود همیشه وبعضی ار وقت ها قیمت گازم 6هزار تومان و5500می شه و کیلومتر هم می زنم 390کیلومتر هم ماشین با گاز راه می ره

dr.kenzo
14-10-2012, 23:38
یا مخزن شما بزرگتره یا مصرف کمتری داره یا یه بالایی سرش آوردی . ما که با گازی که شهرمون میزنیم با EF7 250 تا به زور میره

من هم سمند 88 دارم که حدود همیشه وبعضی ار وقت ها قیمت گازم 6هزار تومان و5500می شه و کیلومتر هم می زنم 390کیلومتر هم ماشین با گاز راه می ره

mohamad skystar
15-10-2012, 00:15
یا مخزن شما بزرگتره یا مصرف کمتری داره یا یه بالایی سرش آوردی . ما که با گازی که شهرمون میزنیم با EF7 250 تا به زور میره

پس ماشین شما هم مشکل داره دوست من
موتور ماشین xu7 دوگانه سوز هست با یک کپسول 240 تا میبره
سمند ef7 اگر کپسولش کوچک هم باشه باید بیشتر از این بره.

dr.kenzo
15-10-2012, 00:27
دوستان لطفا همگی اعلام کنید که مخزن EF7 تون چقدر گاز میگیره و چند کیلومتر رانندگی میده بیرون از شهر

shadows_funeral
15-10-2012, 01:03
دوست من مطمئنی درست میگی؟ بنده یه روای سال دوگانه داشتم که با کپسول پر 250 تا میرفت. EF7 خیلی بیشتر باید بره.!!

hossein.az
15-10-2012, 01:14
دوستان لطفا همگی اعلام کنید که مخزن EF7 تون چقدر گاز میگیره و چند کیلومتر رانندگی میده بیرون از شهر

تقریبا 14 کیلو گرم گاز میگیره . توی جاده حول وحوش 300 تا میره

مرتضی2626
15-10-2012, 07:05
تقریبا 14 کیلو گرم گاز میگیره . توی جاده حول وحوش 300 تا میره

دربهترین حالت بیرون شهر به ازای هرکیلوگرم22-25کیلومتر میره

hossein.az
15-10-2012, 09:23
دربهترین حالت بیرون شهر به ازای هرکیلوگرم22-25کیلومتر میره

من دقیق اندازه نگرفتم
ولی توی همین حول و حوش میره
شاید یکم بیشتر یا کمتر ,خوش بینانشو اگه میخواستم بگم خیلی بیشتر بود یه چیزی حدود350 کیلومتر ,که همین حدود هم باید بره
ولی من کلا پر گاز رانندگی میکنم ,توی جاده زیاد ایست میکنم توی شهرم که همش از اینور به اونور توی ترافیکم

درکل یکی از معیارهایی که باعث شد این ماشینو بخرم همین مصرفش بوده

Ship Storm
15-10-2012, 20:45

بعد از گذشت بیش از 15 ماه رانندگی با این خودرو من اون چیزی که دیدم رو میگم خدمتتون
مخزن گاز خودروهای مدل 90 به بعد 75 کیلویی شدن و مدل های قبل از 90 مخزن های 100 کیلویی داشتند
با مخزن 75 کیلویی بستگی به سرعت و نحوه استفاده از امکانات خودرو طی کردن مسافت متغییر میشه
مخزن رو وقتی خالی هست گاز بزنی حدودا بین 4500 تا 5200 گاز میگیره و این بستگی به فشار اون پمپ داره ( اغلب مواقع 4800 میشه)
با این مقدار گاز اگر شیشه های خودرو بالا باشه و کولر روشن نباشه و دور موتور تو دنده 5 از 2600 عبور نکنه حدودا 260 کیلومتر میشه طی کرد ( + - 10 کیلومتر هم در نظر گرفته میشه)
حالا با همین مقدار گاز اگر سرعت روی 120 کیلومتر در ساعت بیاد و وضعیت خودرو مثل بالا باشه حدودا 220 کیلومتر رو طی میکنه
و در حالت آخر هم وقتی کولر گرفته بشه و ظرفیت سرنشین تکمیل باشه یا شیشه ها پایین باشه و یا سرعت از 120 بیشتر بشه 200 کیلومتر رو به راحتی طی میکنه

shadows_funeral
15-10-2012, 22:48
بعد از گذشت بیش از 15 ماه رانندگی با این خودرو من اون چیزی که دیدم رو میگم خدمتتون
مخزن گاز خودروهای مدل 90 به بعد 75 کیلویی شدن و مدل های قبل از 90 مخزن های 100 کیلویی داشتند
با مخزن 75 کیلویی بستگی به سرعت و نحوه استفاده از امکانات خودرو طی کردن مسافت متغییر میشه
مخزن رو وقتی خالی هست گاز بزنی حدودا بین 4500 تا 5200 گاز میگیره و این بستگی به فشار اون پمپ داره ( اغلب مواقع 4800 میشه)
با این مقدار گاز اگر شیشه های خودرو بالا باشه و کولر روشن نباشه و دور موتور تو دنده 5 از 2600 عبور نکنه حدودا 260 کیلومتر میشه طی کرد ( + - 10 کیلومتر هم در نظر گرفته میشه)
حالا با همین مقدار گاز اگر سرعت روی 120 کیلومتر در ساعت بیاد و وضعیت خودرو مثل بالا باشه حدودا 220 کیلومتر رو طی میکنه
و در حالت آخر هم وقتی کولر گرفته بشه و ظرفیت سرنشین تکمیل باشه یا شیشه ها پایین باشه و یا سرعت از 120 بیشتر بشه 200 کیلومتر رو به راحتی طی میکنه

تا اونجایی که یادمه همیشه مخزن همه سمندها، ر405 ها و پارس ، 75 لیتر بوده غیر ازاونهایی که بعدا دوگانه سوز شدن. الیته تندر 90 دوگانه 87 لیتر هست مخزنش و 206 صندوق دار دوگانه 60 لیتر

hossein.az
16-10-2012, 00:11
تا اونجایی که یادمه همیشه مخزن همه سمندها، ر405 ها و پارس ، 75 لیتر بوده غیر ازاونهایی که بعدا دوگانه سوز شدن. الیته تندر 90 دوگانه 87 لیتر هست مخزنش و 206 صندوق دار دوگانه 60 لیتر

نه حق با ایشونه
من حجم دقیق مخزن ها رو بلد نبودم ولی طبق مشاهده و مقایسه بین مدل88 و91
کاملا تغییر حجم در منبع ها قابل شهود بود

shadows_funeral
16-10-2012, 06:19
نه حق با ایشونه
من حجم دقیق مخزن ها رو بلد نبودم ولی طبق مشاهده و مقایسه بین مدل88 و91
کاملا تغییر حجم در منبع ها قابل شهود بود
یک سوال منظور ایشون از 75 و 100 کیلو وزن مخزنه؟ یا اشتباها به جای لیتر گفتن کیلو ؟ چون قاعدتا وقتی گاز می زنیم 14 یا حداکثر 15 کیلو بیشتر تو مخزن جا نمی شه.

hossein.az
16-10-2012, 20:39
یک سوال منظور ایشون از 75 و 100 کیلو وزن مخزنه؟ یا اشتباها به جای لیتر گفتن کیلو ؟ چون قاعدتا وقتی گاز می زنیم 14 یا حداکثر 15 کیلو بیشتر تو مخزن جا نمی شه.
منظورشون حجم مخزن بوده .
اشتباها نوشتند کیلو فکر میکنم منظورشون لیتر بوده

dr.kenzo
16-10-2012, 22:40
منظورشون حجم مخزن بوده .
اشتباها نوشتند کیلو فکر میکنم منظورشون لیتر بوده

مخزن گاز بر حسب کیلوگرم متر مکعب هست که درست گفته شده

shadows_funeral
17-10-2012, 06:43
مخزن گاز بر حسب کیلوگرم متر مکعب هست که درست گفته شده
دوست من واحدی به نام کیلوگرم متر مکعب نداریم. کیلوگرم بر متر مکعب داریم که ربطی به این موضوع نداره. واحد رسمی اعلام شده برای مخازن گاز لیتر هستش. می تونید به سایت ایران خودرو بخش مشخصات محصولات مراجعه کنید. ممنون

mohamad skystar
17-10-2012, 12:00
دوست من واحدی به نام کیلوگرم متر مکعب نداریم. کیلوگرم بر متر مکعب داریم که ربطی به این موضوع نداره. واحد رسمی اعلام شده برای مخازن گاز لیتر هستش. می تونید به سایت ایران خودرو بخش مشخصات محصولات مراجعه کنید. ممنون

دوست من منظور اون دوستمون این بوده:
کیلوگرم یا متر مکعب

شما هردو رو پشت سر هم خوندین.
درسته شرکت بر حسب لیتر اعلام میکنه اما طبق استاندارد جایگاه های سوخت کشور گاز بر حسب کیلوگرم یا متر مکعب محاسبه میشه

shadows_funeral
17-10-2012, 14:27
دوست من منظور اون دوستمون این بوده:
کیلوگرم یا متر مکعب

شما هردو رو پشت سر هم خوندین.
درسته شرکت بر حسب لیتر اعلام میکنه اما طبق استاندارد جایگاه های سوخت کشور گاز بر حسب کیلوگرم یا متر مکعب محاسبه میشه
بله درسته ولی ایشون گفته بود 100 کیلوگرم که کاملا غیر منطقی هستش. حداکثر 14 کیلو تو مخزن بیشتر جا نمی شه. اتفاقا به نظر بنده منظور ایشون همون لیتر بوده ولی اشتباها گفته اند کیلو. والا 75 یا 100 کیلو گاز میدونید چه مخزنی می خواد؟

Ship Storm
17-10-2012, 22:07

سمند EF7 مدل 29/12/89 به قبل همگی مخزن 100 کیلویی روشون هست
شما به مراکز نصب CNG اگر سر بزنید مخزن ها رو با مقیاس کیلو از هم شناسایی می کنند

shadows_funeral
18-10-2012, 01:23
سمند EF7 مدل 29/12/89 به قبل همگی مخزن 100 کیلویی روشون هست
شما به مراکز نصب CNG اگر سر بزنید مخزن ها رو با مقیاس کیلو از هم شناسایی می کنند
همین مقیاس کیلو رو متوجه نمی شم. تمام سایتهای رسمی خودرو سازی مخازن رو با مقیاس لیتر معرفی می کنن. کیلو هم اگر بخوای بگی قطعا 100 کیلو گاز توی مخزن جا نمی شه. اگه اینطوره که شما می گی این مقیاس من درآوردی هست و هیچ معنی و مفهومی نداره. آخه 100 کیلو کی تا حالا تونسته تو ماشینش گاز بزنه؟ لطفا اگه کسی تا حالا 100 کیلو گاز زده (یا حتی 75 کیلو) اینجا بیان کنه. ممنون

dr.kenzo
18-10-2012, 09:34
همه ی این بحث ها به خاطر این پست هست که اشتباه به جای 75 یا 100 لیتر CNG نوشته شده کیلو ، کلا دارید در مورد یه موضوع علکی بحث میکنید . قرار شده مصرف ماشینتون که EF7 رو اعلام کنید

starless_90
19-10-2012, 16:00
منظورشون اینه که وزن مخزن قدیمی که قبلا روی ef7 بود 100 کیلو بوده و حالا مخزن کوچکتر و 75 کیلویی روی اون قرار گرفته که مطمئنا حجم کتری از گاز رو چه به حجم کیلو چه به حجم لیتر در خودش جای میده.
بازم اگه من بد فهمیدم بفرمایید چون من جدیدا این ماشینو گرفتم و کپسول ماشین من هم مثل سری قبلیه و من تفاوتی احساس نکردم!

shadows_funeral
19-10-2012, 16:45
منظورشون اینه که وزن مخزن قدیمی که قبلا روی ef7 بود 100 کیلو بوده و حالا مخزن کوچکتر و 75 کیلویی روی اون قرار گرفته که مطمئنا حجم کتری از گاز رو چه به حجم کیلو چه به حجم لیتر در خودش جای میده.
بازم اگه من بد فهمیدم بفرمایید چون من جدیدا این ماشینو گرفتم و کپسول ماشین من هم مثل سری قبلیه و من تفاوتی احساس نکردم!

وزن مخزن خیلی بیشتر از این حرفاست.

وزن خالص خودرو بدون سرنشین با مخزن پر و بدون تجهیزات اضافی (kg)
1375(سمند ef7 گازسوز)
1240(سمند ef7 بنزینی)

منبع: سایت ایرانخودرو

حدود 135 کیلو وزن مخزن هستش دوست من

dr.kenzo
19-10-2012, 18:23
حالت نرمال (( همیشه )) چند کیلوگرم گاز میزنی شما ؟

مرتضی2626
21-10-2012, 07:29
نرمال12کیلو مسیر طی شده هم 220تا250

dr.kenzo
21-10-2012, 20:24
های دوستان
چند تا موضوع هست که کی خوام بگم اینجا
100،000 کیلومتر کار کرده EF7 ما به جز تسمه چیزه دیگه ای هم هست که تعویض بشه ؟؟؟
امروز یک سری ماشینم گازش تموم شد وقتی رفت رویه بنزین یه نمه کوچولو حس کردم یه ریزه دوک خورد خیلی کم بود ولی تا حالا اینجوری نشده بود طبیعی ؟
یک سری هم دوباره گاز تموم کرد پشته چراغ راهنما و ماشین خاموش شد !!!
مدل 15/4/90 100،000 کارکرد
========================
راستی یه مسافت 4 کیلومتری که شیب داشت با یه 90ال 1 2 کردیم که اصلا حرفی واسه گفتن نداشت ، درسته سمند تو شتاب کم میاره ولی تو سینه کشی حرف اول رو میزنه

shadows_funeral
21-10-2012, 20:46
راستی یه مسافت 4 کیلومتری که شیب داشت با یه 90ال 1 2 کردیم که اصلا حرفی واسه گفتن نداشت ، ... ولی تو سینه کشی حرف اول رو میزنه
کاملا تایید می شه

....درسته سمند تو شتاب کم میاره .....
من با سورن موتور ملیم خیلی راحت l90 رو چندین بار تو اتوبان همت طوری جا گذاشتم که طرف کف کرده... اصلا هم کم نمیاره به نظر من

hamed malekpour
22-10-2012, 15:20
قیمت ژگلاتور سمندef7چنده............................... .......؟

dr.kenzo
22-10-2012, 15:58
های دوستان
امروز پلیس جریمم کرد 165 تا سرعت داشتم ، بعد پلیسه گفت 146 تا سرعت داشتی ! در صورتی که من 165 تا کیلومترم نشون میداد !!! داستان چیه ؟

hamed malekpour
22-10-2012, 16:45
حتما رو 165 وقتی داشتی کیلومتر را نگاه می کردی و از دور پلیس را دیدی وزدی رو ترمز پلیس سرعت 146 تا را ثبت کرده

dr.kenzo
22-10-2012, 20:08
[QUOTE=dr.kenzo;7277477]های دوستان
چند تا موضوع هست که کی خوام بگم اینجا
100،000 کیلومتر کار کرده EF7 ما به جز تسمه چیزه دیگه ای هم هست که تعویض بشه ؟؟؟
امروز یک سری ماشینم گازش تموم شد وقتی رفت رویه بنزین یه نمه کوچولو حس کردم یه ریزه دوک خورد خیلی کم بود ولی تا حالا اینجوری نشده بود طبیعی ؟
یک سری هم دوباره گاز تموم کرد پشته چراغ راهنما و ماشین خاموش شد !!!
مدل 15/4/90 100،000 کارکرد
========================

جواب بدین لطفا

hossein.az
23-10-2012, 00:33
[QUOTE=dr.kenzo;7279043]
جواب بدین لطفا

این اختلاف به خاطر درصد خطای کیلومتر شمارهای ایرانیه
یک دلیل دیگه هم که ممکنه داشته باشه همون ترمزی که زدید

مرتضی2626
24-10-2012, 07:29
من دقیقا با جی پی اس اندازه گرفتم کیلومتر شمار ماشین من درهرحالی10کیلومتر بیشتر از سرعت واقعی نشون میده بخاطر همین جاهایی که محدودیت110تا هست من همیشه با 120میرم واز کناردوربین پلیس هم با همون سرعت رد میشم بدون دردسر شماهم می تونید با یک جی پی اس خطای کیلومتره تون رو دقیق بدست بیارید

مرتضی2626
24-10-2012, 08:39
دوستان کسی برای سپر عقب سمند دیفیوزر نصب کرده اگه عکسی ازش دارید بزارید ببینیم چطور میشه

mmf66
24-10-2012, 08:43
خطای کیلومتر سمند
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dr.kenzo
25-10-2012, 09:28
های دوستان
این EF7 من از روزی که خریدم کامپیوترش هر روز باید تنظیمش کرد ، هر وقت دوست داشته باشه خودش ریست میشه (( هر روز تقریبا ))
نمایندگی هم سر در نکرد ازش
========================
در مورد مخزن بنزین EF7 درست حسابی بحث نشد متاسفانه
EF7 وقتی روی گاز هستی و بنزینت روی چشمک هست نمی تونی چنج کنی روی بنزین و روی چشمک هم 150 کیلومتر رفتم من کسی هست که بدونه دقیقا وقتی بنزین روی حالت چشمک زن هست چند لیتر بنزین داره ؟

oghyanoos
27-10-2012, 21:24
سلام
آینه های سورن(چراغ راهنما) را میشه روی این سمند قرار داد؟
چقدر هست قیمت جفتش؟

mohamad skystar
27-10-2012, 21:31
سلام
آینه های سورن(چراغ راهنما) را میشه روی این سمند قرار داد؟
چقدر هست قیمت جفتش؟

بله دوست من میشه
آینه ها جفتی حدودا 150 هزار تومان هست.

oghyanoos
27-10-2012, 23:02
بله دوست من میشه
آینه ها جفتی حدودا 150 هزار تومان هست.
کل آیینه رو باید عوض کرد یا میشه فقط چراغ راهنما چسبوند؟

mohamad skystar
28-10-2012, 00:17
کل آیینه رو باید عوض کرد یا میشه فقط چراغ راهنما چسبوند؟

نه دوست من
باید کل آینه رو عوض کنید و آینه جدید نصب کنید.
راستی آینه سمند سفارشی رو هم براتون پرسیدم همون هایی که به صورت خودکار جمع میشه قیمتش جفتی 180 هزار تومان بود اما راهنما دیگه نداره ساده هست

مرتضی2626
28-10-2012, 14:29
دوستان آیا کسی کاتالیزوز ای اف 7رو درآورده مشکلی برای موتور ایجاد نمیکنه آخه من 206قبلیمو در آوردم واقعا نفس ماشین باز شد وقدرتش بیشتر ومصرف سوختش هم حداقل صدی نیم لیتر کم شد حالا نمی دونم مال EF7 هم میشه در آورد یا مثه زانتیاست که اگه درش بیاری یا خراب بشه موتور به فنا میره اگه کسی تجربه ای داره بگه

Lesordiavek
28-10-2012, 17:40
دوستان آیا کسی کاتالیزوز ای اف 7رو درآورده مشکلی برای موتور ایجاد نمیکنه آخه من 206قبلیمو در آوردم واقعا نفس ماشین باز شد وقدرتش بیشتر ومصرف سوختش هم حداقل صدی نیم لیتر کم شد حالا نمی دونم مال EF7 هم میشه در آورد یا مثه زانتیاست که اگه درش بیاری یا خراب بشه موتور به فنا میره اگه کسی تجربه ای داره بگه

دوست عزیز. شما خودتون دارین از این هوا تنفس میکنین. کاتالیزور نباشه کلی چیزای سمی وارد هوا میشه. نکنید این کارو. نکنید.

hossein.az
28-10-2012, 20:20
دوستان کسی برای سپر عقب سمند دیفیوزر نصب کرده اگه عکسی ازش دارید بزارید ببینیم چطور میشه

این یه عکس از سورن که با برچسب این کارو کرده

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اینم دیفیوز روی سمند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

majid_sd2009
28-10-2012, 20:34

نه عزیز فک نکنم بتونین کاتالیست رو بردارین. چون یک سنسور اکسیژن خطی بالای کاتالیست وصله و یک سنسور اکسیژن دو مقداری غیر خطی پایین کاتالیست وصله.

mhroozbeh
31-10-2012, 15:34
سلام
من یه سال نود اخیرا گرفتم
35000 تا بیشتر نرفته
ولی کارت طلاییش یه 3 ماهی از تاریخش رفته ولی گارانتی هنوز یه 7-8 ماه داره
حالا سر 40000 تا گارانتی برام کاری می کنه؟ :D
تعویض چیزی یا سرویس خاصی؟
بعد من الان 50 تا بنزین بهش زدم. گاز نزدم هنوز جز یه بار که اونم نصفه استفاده شده . ولی خیلی کم باهاش رفتم. فکر کنم الان 340 تا باهاش رفتم. ولی تقریبا یک چهارم از بنزینه مونده. فکر نمیکنم از 400 تا بیشتر بشه باهاش رفت
به نظرتون مصرفش زیاد نیست؟ میشه صدی 12 تا با اینکه من شنیدم این خیلی زیاد مصرف کنه توی شهر صدی 10 تا هست
بعد یه مشکلی دارم با ضبط اینکه پیدا نکردم فست فورواردش رو:D همونی که میزنی بره جلو تا مثلا دقیقه 20 که یه دکمه میزنی پخش کنه. در این حین دیگه مثل جلو زدن معمولی لازم نیست دستت رو روی فوروارد بگیری و خودش خودکار جلو میره تا دیقه ای که دوست داری

hossein.az
31-10-2012, 15:49
سلام
35000 تا بیشتر نرفته
بعد من الان 50 تا بنزین بهش زدم. گاز نزدم هنوز جز یه بار که اونم نصفه استفاده شده . ولی خیلی کم باهاش رفتم. فکر کنم الان 340 تا باهاش رفتم. ولی تقریبا یک چهارم از بنزینه مونده. فکر نمیکنم از 400 تا بیشتر بشه باهاش رفت
به نظرتون مصرفش زیاد نیست؟ میشه صدی 12 تا با اینکه من شنیدم این خیلی زیاد مصرف کنه توی شهر صدی 10 تا هست
بعد یه مشکلی دارم با ضبط اینکه پیدا نکردم فست فورواردش رو:D همونی که میزنی بره جلو تا مثلا دقیقه 20 که یه دکمه میزنی پخش کنه. در این حین دیگه مثل جلو زدن معمولی لازم نیست دستت رو روی فوروارد بگیری و خودش خودکار جلو میره تا دیقه ای که دوست داری

سلام دوست عزیز
ماشین شما همون جور که فرمودید سمند سال هست و موتورش xu7 (موتور پژو )نه ef7 و این مصرفی که باهاش داشتید طبیعیه
توی شهر روی همین میزان مصرف داره
حتی با کولر 13 و 14 هم توی شهر در صورت کمی نرافیک خواهید سوزوند
بله روی 40هزار روغن-فیلتر بنزین-فیلتر روغن - فیلتر هوا و شمع هارو براتون تعویض میکنند
سرویس دیگه ای نداره

shadows_funeral
31-10-2012, 17:10
سلام
35000 تا بیشتر نرفته
دوست من طبق دفترچه گارانتی براتون سرویس 40000 رو انجام می دن. اما فرقش اینه که حالا باید پولشو بدین. صدی 12 برای سمند سال متعادله. گرچه اگه تنظیم باشه یه مقدار کمی باید پایین تر بیاد. صدی ده برای سمند موتور ملی هست (توی شهر)

775e
31-10-2012, 17:20
این یه عکس از سورن که با برچسب این کارو کرده

اینم دیفیوز روی سمند

سلم دوستان دیفیوز چیه؟

hossein.az
31-10-2012, 17:29
سلم دوستان دیفیوز چیه؟

اون قسمت مشکی رنگه که زیر سپر نصب شده

mhroozbeh
31-10-2012, 18:09
دوستان منظورم EF7 مدل 90 هست نه مدل سال! :31:

دوست من طبق دفترچه گارانتی براتون سرویس 40000 رو انجام می دن. اما فرقش اینه که حالا باید پولشو بدین. صدی 12 برای سمند سال متعادله. گرچه اگه تنظیم باشه یه مقدار کمی باید پایین تر بیاد. صدی ده برای سمند موتور ملی هست (توی شهر)
پول بدیم چه فایده ای داره؟ خو می برمش بیرون همین کارارو برام انجام میدن پولشم می گیرن
بعد این مشکل ضبطش رو هم اگه میشه بگید چون خیلی نیازمه و من چون فایلهای صوتی مربوط به درسم رو زیاد توی ماشین گوش میدم بعضی اوقات یه چیز میگه من درست نمی شنوم باید برگردم عقب دستم میخوره میره ترک بعد
بعد که میخوام برگردم ادامه همون رو گوش کنم پدرم در میاد تا 30 دیقه جلو میزنم

shadows_funeral
31-10-2012, 18:22
دوستان منظورم EF7 مدل 90 هست نه مدل سال! :31:

پول بدیم چه فایده ای داره؟ خو می برمش بیرون همین کارارو برام انجام میدن پولشم می گیرن
بعد این مشکل ضبطش رو هم اگه میشه بگید چون خیلی نیازمه و من چون فایلهای صوتی مربوط به درسم رو زیاد توی ماشین گوش میدم بعضی اوقات یه چیز میگه من درست نمی شنوم باید برگردم عقب دستم میخوره میره ترک بعد
بعد که میخوام برگردم ادامه همون رو گوش کنم پدرم در میاد تا 30 دیقه جلو میزنم

اگه ماشینتون Ef7 هستش این مصرف براش خیلی خیلی زیاده. احتمالا یه مشکلی داره. سورن موتور ملی بنده تو جاده صدی 6.5 می سوزونه تو شهر 8.5 الی 9 با کولر و فشار بالا به موتور به صدی 10 میرسه
تعویض روغن و اینها هم خود ایران خودرو ارزونتر در میاد براتون. البته کیفیتشو اطلاع ندارم.
در مورد ضبط هم در تاپیک سیستمهای صوتی تصویری سوالتون رو مطرح کنید.

dr.kenzo
31-10-2012, 20:57
تا حالا EF7 کسی پیش امده که وقتی گازش تموم میشه تو حرکت خاموش بشه ؟
4 - 5 بار این اتفاق افتاده واسه ماشین من

hamed malekpour
31-10-2012, 21:03
تو موتور ماشین چه قدر روغن بریزم بدون فیلتر و وبا فیلتر روغن برایef7

hossein.az
31-10-2012, 21:26

نخیر ,وقتی تمام میشه خودش میره روی بنزین

shadows_funeral
31-10-2012, 22:31
والا من 405 دوگانه سوز، روای سال پایه گاز سوز و پارش دوگانه داشتم بعد اینکه گازشون تموم می شد خودشون بدون هیچ ایرادی میرفتن روی بنزین و ماشین خاموش نمی شد. دیگه EF7 که بر پایه گاز طراحی شده نباید اینطوری باشه. البته تو دفترچه هم نگاه کنید نوشته ماشین خاموش نمی شه و اتوماتیک میره رو بنزین

Ship Storm
31-10-2012, 22:50
کارت طلایی یک روز از زمانش بگذره باید برای سرویس ماشین از جیب هزینه کرد و گارانتی اصلا هزینه ای رو متقبل نمیشه

majid_sd2009
01-11-2012, 01:25
تو موتور ماشین چه قدر روغن بریزم بدون فیلتر و وبا فیلتر روغن برایef7

سلام شما روغن ماشینو که عوض میکنین بهتره فیلتر روغن رو هم عوض کنین.
اگه دور موتور رو خیلی بالا نمیبرید و در حد همون 3000 تا 4000 نگه میدارید با فیلتر روغن 5لیتر بریزید. اگه خیلی دور بالا میرونید که مقداری حدود 100 یا 200 سی سی کمتر بریزین.
من همیشه 5 لیتر میریختم اما دفعه قبل 4.8 لیتر ریختم و مشکلی نداشتم تا حالا.
روغن هم اگه دفعه اوله عوض میکنین و هنوز صدای موتور ماشینتون زیاد نشده پیشنهاد میکنم elf بریزید.
من حدود 2000 تا با سوپر پیشتاز ایرانی رفتم پدر موتور در اومد! هم صداش زیاد شد و هم قدرتش کمی افت کرده بود که با تعویض با elf مشکل افت قدرت برطرف شد و صدا هم کمی کمتر شد ولی از بین نرفت!

کسانی که میخوان مصرفشون کمترین حالت رو داشته باشه دور موتور رو بین 3000 تا 3500 نگه دارن.
من مسیر نیشابور قوچان بجنورد رو با یک خونه بنزین رفتم .نیشابور تا قوچان که جاده سر بالایی و سر پایینی زیاد داشت. بیشتر مسیر رو با دنده 5 و دور موتور 3100 (کمی بالا پایین) رفتم. سرعت رو دقیق یادم نیست ولی فک کنم حدودای 100 نشون میداد که البته میگن کیلومتر 10 تا بیشتر نشون میده! در کل سرعتم از 115 با کیلومتر ماشین بیشتر نشد( به دلیل جریمه شدن بیش از حد!)

mhroozbeh
01-11-2012, 10:06
اگه ماشینتون Ef7 هستش این مصرف براش خیلی خیلی زیاده. احتمالا یه مشکلی داره. سورن موتور ملی بنده تو جاده صدی 6.5 می سوزونه تو شهر 8.5 الی 9 با کولر و فشار بالا به موتور به صدی 10 میرسه
تعویض روغن و اینها هم خود ایران خودرو ارزونتر در میاد براتون. البته کیفیتشو اطلاع ندارم.
در مورد ضبط هم در تاپیک سیستمهای صوتی تصویری سوالتون رو مطرح کنید.

خوب به نظرت مشکل از چی میتونه باشه؟ این کسی که من ازش ماشین رو خریدم بیشتر اوقات میگه گاز زده. احتمال میدم هر 10000 تا شاید یه باک بنزین زده باشه شایدم کلا گاز زده
خودمم یه مقدار شک دارم به بمپ بنزین
شاید ازینایی بوده که به جای بنزین باک رو پره هوا می کنه. یه پمپ بنزین دیگه میرم این دفه دوباره تست می کنم ببینم چی میشه
از دوستان هم که می پرسم میگه بنزین صبح زود یا نصفه شب بزن اگه تو روز بزنی باک هوا میگیره

oghyanoos
01-11-2012, 12:19
کارت طلایی یک روز از زمانش بگذره باید برای سرویس ماشین از جیب هزینه کرد و گارانتی اصلا هزینه ای رو متقبل نمیشه
بعضی نمایندگیها خودشون کیلومتر را میارن پایین و طرف از مزایای کارت طلایی استفاده میکنه!
البته باید آشنا داشته باشی

mhroozbeh
01-11-2012, 19:53
بعضی نمایندگیها خودشون کیلومتر را میارن پایین و طرف از مزایای کارت طلایی استفاده میکنه!
البته باید آشنا داشته باشی

کارت طلایی تاریخ داره و فکر نمی کنم ربطی به کیلومتر داشته باشه
البته اگه مثلا کیلومتر رو رد کرده باشی قبل از پایان یک سال این کاری که شما می گی بدرد میخوره ولی مثل من که یه سالش تموم شده فایده نداره

mohamad skystar
02-11-2012, 11:47
کارت طلایی تاریخ داره و فکر نمی کنم ربطی به کیلومتر داشته باشه
البته اگه مثلا کیلومتر رو رد کرده باشی قبل از پایان یک سال این کاری که شما می گی بدرد میخوره ولی مثل من که یه سالش تموم شده فایده نداره

برای استفاده کامل از کارت طلایی با کیلومتر کار دارین.
مثال :
اعتبار کارت طلایی 1 سال هست و گارانتی خودرویی مثل سمند 40000 کیلومتر یا 24 ماه
خوب میدونیم که با استفاده از کارت طلایی در سرویس های 20000 و 40000 کیلومتر نمایندگی ها علاوه بر تعویض روغن
و تعویض فیلتر ها به صورت رایگان باید لنت ها و شمع ها رو هم رایگان عوض کنن خوب تو یک سال عموما یه خودرو 20000 کیلومتر رو
کار میکنه ( جز موارد خاص )
سرویس 20000 کیلومتر بیشتر اوقات نیازی به تعویض لنت نیست ( بستگی به شرایط ماشین داره ) اما خوب شمع هارو باید عوض کرد.
اینجا یک دست لنت نو از نمایندگی تحوبل میگیریم و میزاریم برای زمانی که نیاز شد.
خوب این از سرویس 20000 کیلومتر.
برای سرویس 40000 کیلومتر هم همینطور هست با این حساب که اکثر خودروها در یک سال 40000 کیلومتر رو پر نمیکنن و کارت طلایی هم سر یک
سال باطل میشه و دیگه شامل مواردی که در بالا ذکر کردم نمیشه برای همین برخی افراد میان کیلومتر رو دستکاری میکنن
و میرن نمایندگی دوباره یه دست لنت و شمع رو میگیرن و سرویس کامل رو انجام میدن.
همین الان یه دست لنت و شمع برای سمند lx حدود 90 هزار تومان قیمت داره و تعویض روغن و فیلتر ها هم تا 60 یا 70 هزار تومان
پس میبینیم که کیلومتر چقدر اهمیت داره برای استفاده از خدمات کارت طلایی.

موفق باشید

fsoltany69
03-11-2012, 10:11
سلام دوستان یه سوال داشتم که نمیدونم به این بحث مربوطه یا نه اگه گارانتی ماشین تموم بشه و بعد اون برای ماشین مشکلی پیش بیاد آیا میشه با کارت طلائی هم مثل گارانتی تعمیرش کرد؟ ( امیدوارم منظورم رو رسونده باشم )

shadows_funeral
03-11-2012, 10:21
سلام دوستان یه سوال داشتم که نمیدونم به این بحث مربوطه یا نه اگه گارانتی ماشین تموم بشه و بعد اون برای ماشین مشکلی پیش بیاد آیا میشه با کارت طلائی هم مثل گارانتی تعمیرش کرد؟ ( امیدوارم منظورم رو رسونده باشم )

اگه بعد اینکه گارانتی ماشینتون تموم شد رفتید کارت طلایی گرفتید (یعنی بعد 2 سال) بسته به تعداد ستاره کارت طلایی شما تعضی تعمیرات براتون رایگاتن یا شامل تخفیف می شه. البته باید اینو در نظر بگیرید اعتبار کارت طلایی 1 ساله هست. معمولا اون اول خود ایران خودرو همراه خودرو یه کارت طلایی هم به شما میده که اعتبارش قبل از تموم شدن گارانتی تموم می شه. سال بعد باید برید 600 ، 700 هزار تومن بدید تمدیدش کنید. همینطور سالهای بعد هم.

dr.kenzo
03-11-2012, 23:42
جالبه که اینجا قرار هست که در مورد EF7 بحث بشه ، نه کارت گارانتی !!!
بنده 3 - 4 مورد مشکل دارم با ماشین که هنوز جوابی نگرفتم از انجمن

1- خاموش شدن موتور بعد از اتمام گاز
2- گیج روغن EF7 مشکل داره ؟
3- دنده ویز ویز میکنه چیکارش کنم ؟
4 - بعد از استات زدن و روشن شدن یه صدای اضافی میاد (( مثل اینکه استارت رو ول نکنی ))
===================
دوستان اگه توجه کرده باشید ترمزها وقتی چرخ های جلو در حال بازی کردن (( بالا ، پایین شدن . جای ناهموار )) باشن میشه مثل سنگ و عملکردشون رو خیلی کم می کنه حواستون باشه قبل از اینکه چرخ ها شروع به بازی کنن ترمز رو گرفته باشید

shadows_funeral
04-11-2012, 05:10
جالبه که اینجا قرار هست که در مورد EF7 بحث بشه ، نه کارت گارانتی !!!
بنده 3 - 4 مورد مشکل دارم با ماشین که هنوز جوابی نگرفتم از انجمن

4 - بعد از استات زدن و روشن شدن یه صدای اضافی میاد (( مثل اینکه استارت رو ول نکنی ))
===================
دوستان اگه توجه کرده باشید ترمزها وقتی چرخ های جلو در حال بازی کردن (( بالا ، پایین شدن . جای ناهموار )) باشن میشه مثل سنگ و عملکردشون رو خیلی کم می کنه حواستون باشه قبل از اینکه چرخ ها شروع به بازی کنن ترمز رو گرفته باشید
دوست من خاموش شدن بعد از تموم شدن گاز یعنی سیستم تعویض سوخت شما مشکل داره. حتما باید ببرید نمایندگی براتون درست کنن. در مورد ویز ویز دنده کاری نمی شه کرد. خیلی از گیربکسهای تولید ایران خودرو این مشکل رو دارن. درست هم نمی شه. باید باهاش بسازی
در مورد ترمز هم بنده با همچین مشکلی ومسئله ای جایی برخورد نکردم. ترمز ها در مسیرهای ناهموار هم بخوبی مسیر معمولی عمل می کنن.

majid_sd2009
04-11-2012, 15:56
1- برعکس این مورد هم هست یا نه؟ یعنی بنزین تموم شه و روی گاز نره؟
2- چه مشکلی؟ منظورتون اینه که نمیشه فهمید چقدر روغن داره؟ یا اینکه هوا میکشه؟جنس لاستیکی که درپوش گیج روغن داره خیلی اشغاله و بعد یه مدت ترک میخوره و بعضی قسمتهاش جدا میشه! برین چک کنید اگه بعضی قسمتها داره جدا میشه خودتون بکنیدشون تا نره توی موتور. و بعد از یه مدت از کنار گیج روغن هوا میکشه داخل که ماشین یه مقداری بد کار میکنه و لرزش موتور زیاد میشه. حتما یا گیج رو عوض کنید یا دورش تفلون بپیچید.
3- در مورد دنده باید بگم خودروی بنده هم همین مشکل رو داره ، البته همیشگی نیست و توی دور موتور بالا این اتفاق میوفته که من یکم با ترمز دست بازی کردم صدا قطع شد! یا مربوط به لرزشیه که گریبکس ایجاد میکنه یا مربوط به بست اگزوزه.(چون زیاد دور بالا نمیرم پیگیرش نشدم. ولی صدا از قسمت ترمز دستی میاد و افرادی که عقب خودرو نشستن بیشتر متوجهش میشن.)
4- نمیدونم تا حالا این مشکلو نداشتم.

این قضیه درسته و برا خودم یه بار پیش اومده که فرمون دادم و رد شدم.

mhroozbeh
04-11-2012, 16:27
خوب به نظرت مشکل از چی میتونه باشه؟ این کسی که من ازش ماشین رو خریدم بیشتر اوقات میگه گاز زده. احتمال میدم هر 10000 تا شاید یه باک بنزین زده باشه شایدم کلا گاز زده
خودمم یه مقدار شک دارم به بمپ بنزین
شاید ازینایی بوده که به جای بنزین باک رو پره هوا می کنه. یه پمپ بنزین دیگه میرم این دفه دوباره تست می کنم ببینم چی میشه
از دوستان هم که می پرسم میگه بنزین صبح زود یا نصفه شب بزن اگه تو روز بزنی باک هوا میگیره
اینم جواب بدید اگه میشه

majid_sd2009
04-11-2012, 18:52
صدی 12 برای داخل شهر خیلی هم زیاد نیست ها.
من با این ماشین صدی 17 به بالا هم مصرف کردم داخل شهر!که البته مربوط به بزنین میشد.
دفعه اخری که بنزین زدم چراغش داشت چشمک میزد،30 تا زدم باهاش حدود 320 تا رفتم. فقط هم داخل شهر. البته من توی شهر زیاد توی ترافیک نمیمونم.یعنی قسمتهای شلوغ زیاد نمیرم و همیشه هم با دنده 3 و 4 توی شهر در رفت و امدم. برا همون مصرفم پایین تره.
امکان داره شما توی ترافیک زیاد میمونی! دور موتور رو هم همیشه روی 3000 تا 3500 عوض کن.

بنزین خیلی توی مصرف تاثیر داره! شما جایگاهتون رو عوض کنید. و هم سوپر و هم بنزین معمولی رو تست کنید.
از صاحب قبلی بپرسید شمعها رو توی 20000 عوض کرده؟ چه شمعی انداخته با چه گپی؟
توی سرویس 40000حتما از شمعfr8de استفاده کنید و با گپ 0.75. یا اینکه اگه حساس هستید توی همین کیلومتر عوض کنید(که البته اگه توی 20000 شمعها عوض شده باشه خیلی زوده)
فیلتر هوا رو هم چک کنید و اگه کثیفه حتما عوض کنید.

dr.kenzo
04-11-2012, 22:14
1- برعکس این مورد هم هست یا نه؟ یعنی بنزین تموم شه و روی گاز نره؟2.EF7 هیچ وقت با گاز کل سوختش تموم نمیشه ، شما هر وقت گاز تموم کنی ماشین میره رو بنزین EF7 همیشه 3-10 لیتر بنزین داخل باکش هست ، شما هیچ وقت نمیتونی وقتی بنزینتون روی چشمک هست از روی گاز چنج کنی به بنزین . برنامه ای که واسش تعریف شده اینجوره .EF7 با بنزین روشن میشه !

hamed malekpour
04-11-2012, 22:33
من امروز روغن را تعویض کرده ام و4.9لیتر ریختم 4لیتر بهران سوپر پیشتاز و .9لیتر هم روغن خارجی با همون کیفیت10w40و فیلتر روغن را هم عوض کردم نظرتون چیهه روغن موتور اندازه است وصدای موتور هم زیاد شده ولی تو حالت بنزین کمه؟

majid_sd2009
05-11-2012, 01:46
سوپر پیشتاز خواصیتش همینه. صدای موتور رو زیاد میکنه. بهتر نبود کل روغن رو یه مدل میریخیتد؟

hamed malekpour
05-11-2012, 12:07
یه سوال چرا آینه های بغل زانتیا سبز کم رنگ هستنند آینه های بغل مزایاش چییه؟

mhroozbeh
05-11-2012, 13:29
صدی 12 برای داخل شهر خیلی هم زیاد نیست ها.
من با این ماشین صدی 17 به بالا هم مصرف کردم داخل شهر!که البته مربوط به بزنین میشد.
دفعه اخری که بنزین زدم چراغش داشت چشمک میزد،30 تا زدم باهاش حدود 320 تا رفتم. فقط هم داخل شهر. البته من توی شهر زیاد توی ترافیک نمیمونم.یعنی قسمتهای شلوغ زیاد نمیرم و همیشه هم با دنده 3 و 4 توی شهر در رفت و امدم. برا همون مصرفم پایین تره.
امکان داره شما توی ترافیک زیاد میمونی! دور موتور رو هم همیشه روی 3000 تا 3500 عوض کن.

بنزین خیلی توی مصرف تاثیر داره! شما جایگاهتون رو عوض کنید. و هم سوپر و هم بنزین معمولی رو تست کنید.
از صاحب قبلی بپرسید شمعها رو توی 20000 عوض کرده؟ چه شمعی انداخته با چه گپی؟
توی سرویس 40000حتما از شمعfr8de استفاده کنید و با گپ 0.75. یا اینکه اگه حساس هستید توی همین کیلومتر عوض کنید(که البته اگه توی 20000 شمعها عوض شده باشه خیلی زوده)
فیلتر هوا رو هم چک کنید و اگه کثیفه حتما عوض کنید.

اره. ترافیک هست ولی نه خیلی زیاد مثل تهران که یهو میبینی یه ساعت تو ترافیک هستی
سعی می کنم همیشه تو دور 3500 عوض کنم
پمپ بنزین رو عوض کردم دفه بعد سوپر هم تست می کنم ببینم چی میشه. سر پراید که همش سوپر زدم ماشین مشکل پیدا کرد سریع رفتم سراغ همون بنزین معمولی کشش نداشت ماشین :دی
شمع ها رو که برده احتمالا سرویس اولیه ایران خودرو و اونا براش عوض کردن. مطمئنم اصلا هیچی ازین چیزایی که گفتی حالیش نیست :دی
فیلتر رو چک می کنم اگه دیدم کثیفه عوض می کنم ولی شمع ها رو همون 40 هزار تا میرم
ممنون

shadows_funeral
05-11-2012, 13:54
یه سوال چرا آینه های بغل زانتیا سبز کم رنگ هستنند آینه های بغل مزایاش چییه؟
دوست من اینجا تاپیک سمند ef7 هست نه زانتیا!
بعدش این سوالتون یعنی چی؟ می شه توضیح بیشتری بدید؟

mhroozbeh
05-11-2012, 15:19
راستی یه چیزی این گیج روغن باید روی چندمی باشه ماله من فکر کنم روی دومی یا سومیه
روغنش کم نیست؟

hamed malekpour
05-11-2012, 16:06
دوست من اینجا تاپیک سمند ef7 هست نه زانتیا!
بعدش این سوالتون یعنی چی؟ می شه توضیح بیشتری بدید؟
منظورم اینه که چرا شیشه های آینه بغل زانتیا این رنگییه سبز کم رنگه سمت شاگرد وراننده؟

shadows_funeral
05-11-2012, 18:07
منظورم اینه که چرا شیشه های آینه بغل زانتیا این رنگییه سبز کم رنگه سمت شاگرد وراننده؟
می شه ربطو با سمند موتور ملی توضیح بدین؟

ME1360
05-11-2012, 20:56
بعد از ریختن آب داخل رادیاتور یه مقدار چربی دیدم.البته صدا و قدرت موتور اصلاً کم نشده مشکل چیه؟

total_overdose
05-11-2012, 21:10
بعد از ریختن آب داخل رادیاتور یه مقدار چربی دیدم.البته صدا و قدرت موتور اصلاً کم نشده مشکل چیه؟

اگر که ماشینتون ef7 مدل بالا هست هرچه سریعتر به نمایندگی مجاز برین! نشونه ایراد در واشر سر سیلندر هست و هرچه دیرتر برید ممکنه خرابی بیشتری ببار بیاره..

ME1360
05-11-2012, 21:22
امکان داره املاح داخل رادیاتور باشه؟

shadows_funeral
05-11-2012, 22:14
امکان داره املاح داخل رادیاتور باشه؟
دوست من احتمالش هست ولی اینکه شما لکه های روغن داخل رادیات ببینید نشانه سوختن واشر سرسیلندر و متعاقبا سوختن موتور . فورا به نمایندگی مراجعه کنید.
اگه خودروتون مال اواخر 20 و اوایل 91 هست واشر سرسیلندرتون ایرانی هست و امکان سوختنش خیلی زیاده.

ZARABAN21
07-11-2012, 15:53
سلام بچه ها
روغن موتور ef7 رو باید چند لیتر بریزم؟
ممکن هر ماشینی مقدار روغنی که لازم داره فرق کنه منظورم ef7 ها هست؟

mehrpicaso
07-11-2012, 18:02
سلام دوستان.من بین خرید ef7 بنزینی و پایه گاز سوز شک دارم. تمام مطالبی که درباره طراحی این موتور بر اساس کار با گاز هستش رو میدونم اما امروز از تعمیر کار خود ایران خودرو پرسیدم میگفت فقط بنزینی بگیر چون گاز سوز ها موتور رو خراب میکنه و تا حالا چند تا مشتری واشر سر سیلندر سوزوندن و از این حرفا.....قیمت ef7 بنزینی مالتی پلکس 21370000 و پایه گاز سوز 22900000 هستش که اختلاف قیمتش مهم نیست اگه واقعا گاز سوز بیارزه...
ممنون میشم راهنمایی کنید..

Lesordiavek
07-11-2012, 20:33
سلام دوستان.من بین خرید ef7 بنزینی و پایه گاز سوز شک دارم. تمام مطالبی که درباره طراحی این موتور بر اساس کار با گاز هستش رو میدونم اما امروز از تعمیر کار خود ایران خودرو پرسیدم میگفت فقط بنزینی بگیر چون گاز سوز ها موتور رو خراب میکنه و تا حالا چند تا مشتری واشر سر سیلندر سوزوندن و از این حرفا.....قیمت ef7 بنزینی مالتی پلکس 21370000 و پایه گاز سوز 22900000 هستش که اختلاف قیمتش مهم نیست اگه واقعا گاز سوز بیارزه...

شانسیه دوست عزیز. بعد از واردات یه حجم عظیم سرسیلندر هندی، تازه متوجه شدن که اینا مشکل دارن و برای این که ضرر نکنن دارن از هر گروه ماشین تولیدی چند تا رو با اینا مونتاژ میکنن . اگه شانس بیارین نمونه های غیر هندی بهتون بیفته برای گاز هم کار میکنه و گرنه تو دور موتور های بالا سرسیلندر میسوزه.

hossein.az
07-11-2012, 21:13

سلام دوست عزیز
من خودم پایه گازسوز چند ماهی داشتم ,دوستان و آشنایان هم مدل های مختلف اونو داشتند
زیاد در باره اش تحقیق کردم با توجه به تجربیاتی که پیدا کردم و سر زدن هایی که به نمایندگی ها داشتم
به این نتیجه رسیدم که مشکلات بنزینی های ef7 خیلی کمتر از پایه گازسوز هست
تنها مشکلی که پیدا میکنند در یکسری موارد روغن ریزی از اویل ماژول داشته که با عوض کردن پک و واشر هاش مشکلش کاملا حل میشه
اگر میخواید پایه گازسوز بگیرید فقط سری های قبل از نیمه دوم 90 رو بگیرید
و دقت کنید که شماره شاسیش با bf شروع شده باشه نه cf

shadows_funeral
08-11-2012, 06:12
سلام دوست عزیز
من خودم پایه گازسوز چند ماهی داشتم ,دوستان و آشنایان هم مدل های مختلف اونو داشتند
زیاد در باره اش تحقیق کردم با توجه به تجربیاتی که پیدا کردم و سر زدن هایی که به نمایندگی ها داشتم
تنها مشکلی که پیدا میکنند در یکسری موارد روغن ریزی از اویل ماژول داشته که با عوض کردن پک و واشر هاش مشکلش کاملا حل میشه
من از نمایندگی مرکزی شنیدم می گفت از نیمه دوم 90 تا اواخر فروردین 91 واشر سرسیلندرهایی که میانداختن مشکل داشته و از نوع هندی یا ایرانی بوده برای همین می سوزونده. فت بعد اون آلمانی میاندازن

fsoltany69
08-11-2012, 12:47
من از نمایندگی مرکزی شنیدم می گفت از نیمه دوم 90 تا اواخر فروردین 91 واشر سرسیلندرهایی که میانداختن مشکل داشته و از نوع هندی یا ایرانی بوده برای همین می سوزونده. فت بعد اون آلمانی میاندازن

یعنی ماشین های پایه گازسوز تحویل اردیبهشت به بعد دیگه مشکل ندارن؟

hossein.az
08-11-2012, 19:36

نه هنوز هم مشکل دار بینشون پیدا میشه
خیلی شانسیه
بعد از من یکی از اقوام رفت پاه گازسوز تحویل 30 روزه نوشت که جزء تولیدات تیر ماه بود
در کیلومتر220 کل موتور مشکل پیدا کرد ,تمام پیستون ها شاتون و واشر سرسیلندر و کاسه پیاله ای ها مشکل پیدا کرده بودند
بعد از 1 هفته موتور جدید براش اومد و موتورو کامل تعویض کردند

به نظرم ماشین خوبیه ولی شانسی در میاد

farshid_titan
09-11-2012, 00:13
سلام دوست عزیز

پیرو فرمایشات دوست عزیز و خوبم حسین جون :دی باید بگم که من ماشینم مال آذر ۹۰ِ با cfشروع می‌شه شماره شاسی ماشین و اصلا هم تا الان ک ۱۶۰۰۰ باش رفتم هیچ مشکلی‌ نداشته و رو همه خاک پاشیده :دی و ماشینو ۱۵روز به من تحویل دادن.اینرو گفتم که ماشین از فرقن خریدن کاملا شانسی و ربطی‌ بهbf و cf۹۱ ۹۰ اینا نداره !

shreki
09-11-2012, 07:29
من از سال 89 یه بنزینی داشتم امسال هم یه دوگانه گرفتم خداییش به قیمتش تو این بازار ماشین خوبیه پارس 35 تومن و 206 30 تومن پراید 14 و تیبا 17 تومن با 23 تومن توقع مازاروتی نداشته باشید گارانتی و کارت طلایی هم داره جای نگرانی نیست

shadows_funeral
09-11-2012, 07:41

دوست من موتور نباید تو اون زمان مونتاژ شده باشه. اگه تو اون زمان مونتاژ نشده مشکل نداره

hossein.az
09-11-2012, 10:41
پیرو فرمایشات دوست عزیز و خوبم حسین جون :دی باید بگم که من ماشینم مال آذر ۹۰ِ با cfشروع می‌شه شماره شاسی ماشین و اصلا هم تا الان ک ۱۶۰۰۰ باش رفتم هیچ مشکلی‌ نداشته و رو همه خاک پاشیده :دی و ماشینو ۱۵روز به من تحویل دادن.اینرو گفتم که ماشین از فرقن خریدن کاملا شانسی و ربطی‌ بهbf و cf۹۱ ۹۰ اینا نداره !

بله دوست من
کاملا شانسی در میاد
ولی یکی از همین ef7 ها مدل بهمن 90 بود که حتی تا کیلومتر 73000 هیچ مشکلی پیدا نکرده بود
توی این کیلومتر واشر زده بود ,با صاحبش که صحبت میکردم میگفت تا به امروز هیچ مشکلی نداشتم باش و فقط با گازم رفتم
کلی خرج گذاشت وی دستش گارانتیش هم تموم شده بود
مشخص نمیکنه که مشکل داره یا نه ,کلا شانسیه
من خودم هم میگفتم دیگه مشکل ندارند بعد از فروردین 91 اما مال خودم روغن ریزی اویل مازول داشت ,اون یکی تیر 91 اقوام هم کلا موتورش تعویض شد
خیلی به شماره شاسی بستگی داره چون اون سری bf ها تمام اجناسشون اصلی هست و وارداتی ,اما cf ها ممکنه یکی از قطعات اصلی و یکسری بیکیفیت ایرانی و هندی باشه
موتور ef7 خیلی طراحی ظریفی داره و البته تکنولوژی های به روزی نسبت به هم رده های خودش داره ,که همین امر باعث میشه که قطعات بیکیفیت خوب روش جواب نده و مشکل ساز بشه
والا xu7 قطعه های شاید آشغال تر از این هم روش بذارن ولی میبینید خیلی کمتر مشکل براش پیش میاد

من ماشین رو برای یک سری از اتفاق هایی که برام پیش اورود و خوش رکاب نبود فروختم , ولی به جان خودم اگه اینطوری نمیشد اصلا به خاطر مشکلهایی که شاید برای یکسریشون پیش بیاد نمیفروختم
چون واقعا از سواریش به نسبت هم رده ها و هم قیمتاش بهتر بود
با این ماشین و ef7 دوستان زیاد با ماشینهای دیگه تست گرفتیم ولی انصافا ef7 توی دور موتور 3000 به بعد واقعا برتری خودش رو نسبت به tu5 و xu7 نشون میده

ببخشید سرتون رو درد اووردم
پایدار باشید و انشالله که هیچ وقت هیچ کدام از ef7 های دوستان مشکلی براش پیش نیاد و همیشه روی شانس باشید

milad00790
09-11-2012, 15:11
سلام دوستان می خاستم بگم این که می گن سری BF یا سری CF که رو شماره شاسی خورده چه فرقی باهم دارند.

milad00790
09-11-2012, 15:24
سلام دوستان این سمند ما کاپوتش بد جوری لقه و درست بسته نمیشه و وقتی هم موتور داره کار میکنه کاپوت خیلی صدا میده لازم به ذکره که کاپوت اصلا جایی نخورده.

mohamad skystar
09-11-2012, 17:21
سلام دوستان می خاستم بگم این که می گن سری BF یا سری CF که رو شماره شاسی خورده چه فرقی باهم دارند.

سری های BF سرهای اول این موتور بود و اخرین سری این شماره شاسی هم حدودای اخر شهریور تا اوسط مهر 90 بود که این سری ها معمولا مشکل سوختن واشر سر سیلندر رو ندارند

mohamad skystar
09-11-2012, 17:21
سلام دوستان این سمند ما کاپوتش بد جوری لقه و درست بسته نمیشه و وقتی هم موتور داره کار میکنه کاپوت خیلی صدا میده لازم به ذکره که کاپوت اصلا جایی نخورده.

ماشین رو ببرید نمایندگی تا درب موتور رو براتون درستش کنن و تنظیمش کنن.

milad00790
09-11-2012, 18:00
سلام ممنون دوست عزیز آقای mohamad sky star ممنون از راهنماییتون :11:

farshid_titan
09-11-2012, 23:19
بله دوست من
کاملا شانسی در میاد
ولی یکی از همین ef7 ها مدل بهمن 90 بود که حتی تا کیلومتر 73000 هیچ مشکلی پیدا نکرده بود
توی این کیلومتر واشر زده بود ,با صاحبش که صحبت میکردم میگفت تا به امروز هیچ مشکلی نداشتم باش و فقط با گازم رفتم
کلی خرج گذاشت وی دستش گارانتیش هم تموم شده بود
مشخص نمیکنه که مشکل داره یا نه ,کلا شانسیه
من خودم هم میگفتم دیگه مشکل ندارند بعد از فروردین 91 اما مال خودم روغن ریزی اویل مازول داشت ,اون یکی تیر 91 اقوام هم کلا موتورش تعویض شد
خیلی به شماره شاسی بستگی داره چون اون سری bf ها تمام اجناسشون اصلی هست و وارداتی ,اما cf ها ممکنه یکی از قطعات اصلی و یکسری بیکیفیت ایرانی و هندی باشه
موتور ef7 خیلی طراحی ظریفی داره و البته تکنولوژی های به روزی نسبت به هم رده های خودش داره ,که همین امر باعث میشه که قطعات بیکیفیت خوب روش جواب نده و مشکل ساز بشه
والا xu7 قطعه های شاید آشغال تر از این هم روش بذارن ولی میبینید خیلی کمتر مشکل براش پیش میاد

من ماشین رو برای یک سری از اتفاق هایی که برام پیش اورود و خوش رکاب نبود فروختم , ولی به جان خودم اگه اینطوری نمیشد اصلا به خاطر مشکلهایی که شاید برای یکسریشون پیش بیاد نمیفروختم
چون واقعا از سواریش به نسبت هم رده ها و هم قیمتاش بهتر بود
با این ماشین و ef7 دوستان زیاد با ماشینهای دیگه تست گرفتیم ولی انصافا ef7 توی دور موتور 3000 به بعد واقعا برتری خودش رو نسبت به tu5 و xu7 نشون میده

ببخشید سرتون رو درد اووردم
پایدار باشید و انشالله که هیچ وقت هیچ کدام از ef7 های دوستان مشکلی براش پیش نیاد و همیشه روی شانس باشید

کاملا با حرفت موافقم آقا حسین واقعاّ راست میگی‌ .ب امید روزی که هیچیکی با ماشینش مشکل پیدا نکنه و از سواری با ماشینش حال کنه.خدایی‌ ماشین خوبی حیف که شانسی شده دیگه این روزا.و اینم که گفتی‌ یکی‌ آشناها ۷۳۰۰۰ واشر زده منو یکم ترسوند .چون میدونم واشر زد افتاد دست این فرقون دیگه ماشین بشو نیست و فاتحش خوندست جدای از خرجش راستی‌ با این امضات کاملا موافقم ;)

reshza
13-11-2012, 19:19
با سلام خدمت دوستان.. جديدا وقتي ماشين رو روشن مي كنم يك صداي جريان آب در داخل شنيده ميشه.. اين مشكل از چي ميتونه باشه؟ ضمنا مدل EF من 89/4 هستش..

hossein.az
13-11-2012, 21:51
با سلام خدمت دوستان.. جديدا وقتي ماشين رو روشن مي كنم يك صداي جريان آب در داخل شنيده ميشه.. اين مشكل از چي ميتونه باشه؟ ضمنا مدل EF من 89/4 هستش..

رادیاتور ماشینتون هوا گرفته .احتمالا هنوز خنک نشده بوده درب رادیاتورو برداشتید و باعثه هواگرفتنش شده
بیرون بدید براتون هواگیری کنند .مشکل حل میشه

reshza
14-11-2012, 22:44
رادیاتور ماشینتون هوا گرفته .احتمالا هنوز خنک نشده بوده درب رادیاتورو برداشتید و باعثه هواگرفتنش شده
بیرون بدید براتون هواگیری کنند .مشکل حل میشه

با سپاس... يك مشكل ديگه ماشين بنده لرزش و صداي موتور هستش.. به نظر شما ميتونه از شمع باشه؟ اگه مشكل از شمع باشه ، ميتونيد راهنمايي كنيد كه چه شمعي واسه اين ماشين مناسبه؟ خود نمايندگي كه FR8DE ميندازه.. شما پيشنهاد بهتري داريد؟؟ راستي فرمون هم كمي سفت هست.. ماشين تقريبا 45000 تا رفته.. به نظرتون روغن هيدرويك رو عوض كنم؟؟ مجددا سپاسگذاري ميكنم..

milad00790
14-11-2012, 23:05
با سپاس... يك مشكل ديگه ماشين بنده لرزش و صداي موتور هستش.. به نظر شما ميتونه از شمع باشه؟ اگه مشكل از شمع باشه ، ميتونيد راهنمايي كنيد كه چه شمعي واسه اين ماشين مناسبه؟ خود نمايندگي كه FR8DE ميندازه.. شما پيشنهاد بهتري داريد؟؟ راستي فرمون هم كمي سفت هست.. ماشين تقريبا 45000 تا رفته.. به نظرتون روغن هيدرويك رو عوض كنم؟؟ مجددا سپاسگذاري ميكنم..

سلام خدمت شما دوست گرامی به نظر من فکر نکنم لرزش ماشین ربطی به شمع ها داشته باشه چون کار شمع ها جرقه زنی هست ولی صدای موتور به خیلی چیزا بستگی داره ممکنه روغن موتورتون مناسب نباشه . ممکنه جایی از اگزوز سوراخ شده باشه و اینکه واشر گلویی اگزوز ایراد پیدا کرده باشه . ولی بیشتر لرزش های موتور مربوط به دست موتور های پایینی و بالا است که ممکنه دسته موتور ها پاره شده باشه و باعث لرزش بشه . ولی در مورد شمع ها همون که کارخونه توصیه کرده خوبه بوش خوبه ایریدوم هم خوب هست ولی یه نکته که اگر خواستید شمع ها را عوض کنید دو پلاتینه بزارید چون هم تو شتاب اثر داره هم تو مصرف سوخت .

hossein.az
14-11-2012, 23:51

سلام خمون جور که دوستمون گفتن ممکنه از دسته موتور ها باشه
برای ef7 من روغن elf که گرانروی بالایی داره و سازگاری بیشتر با این موتور رو داره توصیه میکنم
برای شمع هم fr8de نور

Lesordiavek
18-11-2012, 22:36
دوستان ما مجبور شدیم سمند قبلیمونو بفروشیم الان وضعیت جور شده که یه دونه ال ایکس EF7 بنزینی مولتی پلکس بخریم. پدر به هیچ وجه حاضر نیست رنگ سیاه بخره. خوشش نمیاد. میخواستم بپرسم سفیداش هنوز رنگ سپر پوسته پوسته میشه؟ اگه این طوره راهی هم برای درست شدنش هست؟

hossein.az
18-11-2012, 23:06
دوستان ما مجبور شدیم سمند قبلیمونو بفروشیم الان وضعیت جور شده که یه دونه ال ایکس EF7 بنزینی مولتی پلکس بخریم. پدر به هیچ وجه حاضر نیست رنگ سیاه بخره. خوشش نمیاد. میخواستم بپرسم سفیداش هنوز رنگ سپر پوسته پوسته میشه؟ اگه این طوره راهی هم برای درست شدنش هست؟

وقتی کارواش میبرید ,بگید که روی سپر با فشار و به صورت مستقیم آب نگیرند
اگر ببخواهید به صورت درست و حسابی حلش کنید باید بدید رنگ سپرو کاملا ببرند بعد با چسپ زیاد مخصوص سپر را بپوشانند بعد رنگامیزیش کنند
که اصلا این کار به صرفه نیست مگر اینکه رنگ سپر معیوب شده باشه که در این صورت ارزشش رو داره

dr.kenzo
20-11-2012, 00:13
سلام
وقتی گاز میزنم آمپر گاز که از 6 تا خونه تشکیل شده کامل 6 تا خونه پر نمیشه و باید به مدت 1 الی 2 دقیقه نگه دارم تا آمپر پر بشه !!
چرا ؟

hossein.az
20-11-2012, 00:31
سلام
وقتی گاز میزنم آمپر گاز که از 6 تا خونه تشکیل شده کامل 6 تا خونه پر نمیشه و باید به مدت 1 الی 2 دقیقه نگه دارم تا آمپر پر بشه !!
چرا ؟

دلیل دقیقشو نمیدونم
ولی هر چی ef7 تا حالا سوار شدم به همین صورت بودن
فکر میکنم از شیر برقی گاز باشه

kafepaeto
25-11-2012, 01:01
با سلام تا جای که من فهمیدم سمندهای که دوگانه سوز هستند خیلی بیشتر از بنزینها عیب دارند بنده خودم یک مدل EF7 سال 91 دارم که تو جاده های بیرون هیچ ماشینی به گرد پاشم نمیرسه مثلا" تو اتوبان قم با چهار سرنشین با سرعت 140 در سربالای به سمت تهران یک پرشیا ELX با چهار سرنشین گرفتم که خیلی برام عجیب بود سریال موتور در کارت CF خورده وتا به امروز با کارکرد 8000 تا ازش رضایم ... شنیدم میگن چون گاز در هنگام سوخت حرارتی معادل 700 تا 800 درجه تولید میکند خیلی زود واشر سر سیلند و سوپاپ و سیلند میسوزند برای همین عمر قطعات در گازی خیلی کم است .
من به شخص از روغن ادینول آلمانی اصل با پایه سنتیک کامل استفاده میکنم و همون روز اول روغن گیربوکس را عوض کردم نمیدونید چقدر براده از گیربوکس خارج شد : ادینول 75W90

موفق باشید

kafepaeto
25-11-2012, 01:39
دوستان چند نکته لازم دونستم گوشزد کنم فقط برای اطلاع :

1- هرگز مقدار بنزین از یک هشتم درجه آمپر بنزین پایین نیاید زیرا به پمپ بنزین فشار میاید
2- هر 5000 کیلومتر فیلتر بنزین را عوض کنید برای شتاب ماشین خیلی مفید است
3-حتما از روغن 10w40 خارجی استفاده کنید اگر از روغن توتال استفاده میکنید ظرف فلزی باشد ظروف پلاستیکی آن روغن بی کیفیت ایرانیست و هرگز از روغن 20w50 و... استفاده کنید برای موتور خیلی ضرر دارد
4-همیشه بهنگام تعویض روغن تمامی فیلترها را تعویض کنید
5-هر 70.000 کیلومتر حتما" تسمه تایم را تعویض کنید اگر تسمه تایم پاره شوده یک تعمیر موتور دو سه میلیون تومن رو دستتان میگذارد بخاطر کورس پیستون پایین اتومبیل همه چیز قاطی میشه یعنی سوپاپ با ضرب میخوره به پیستون
6-هر سه ماه یک دفعه هر سه دسته موتور را چک کنید و اگر پاره شده بود حتما" سریع تعویض کنید
7-همیشه برای اضافه کردن آب به رادیاتور هنگامی که اتومبیل کاملا" سرد است اضافه کنید یا حداقل چهار ساعت در زمستان و شش ساعت در تابستان از خاموش شدن آن میگذرد
8- آب باطری مورد خیلی مهمی است که اگر هر یکماه چک نشود باعث خرابی ECU " کامپیوتر" میگردد ... همیشه پر و در حد استاندارد
9-هرگز کمکهای عقب را پایین نیارید زیر بعد از مدتی با حمل بار کمکهای ژامبونی عقب تا ده سانتی متر میخوابد
10-هرگز برای مدت طولانی بر روی گاز فشار ندهید و سعی کنید در اتوبانها و بزرگراهها بطور متناوب با گاز بازی کنید این امر برای تمیز شدن انژیکتورها و بالابردن شتاب خودرو و از دست ندادن پایه روغن " روغن عمر بیشتری میکند " مواثر است
11-به نظر بنده بنزین سوپر خیلی ارزانتر از بنزین معمولی میباشد من خودم امتحان کردم و به این نتیجه رسیده ام که در هر صد کیلومتر حدود یک لیتر کمتر میسوزد چون نسبت به بنزین معمولی تمیز تر است پس سیستم سوخت رسانی را کثیف نمیکند و شما فیلتر بنزین را سر 7000 تا عوض کنید چون خوب میسوزد باعث بالا رفتن حرارت و افت شتاب خودرو نمیشود " عمر قطعات بیشتر میشود " .

hamed malekpour
26-11-2012, 12:40
می شه بگید دسته موتور کجاست گزینه ی6 می رو عکس توضیح بدهید؟

majid_sd2009
28-11-2012, 00:03

شتاب و قدرت ماشینتون هم کم شده؟ صبح ها لرزش داره؟
یه ایراد شایعی که این موتور پیدا کرده مشکل گیج روغنش هست. چون جسنش اشغاله بعد از چند بار بیرون کشیدن و جا زدن دور لاستیکش خورده میشه و موتور از اونجا هوا میکشه، بعضی اوقات هم تیکه هایی ازش کنده میشه(این تیکه ها رو خودتون با دست جدا کنید که نره توی موتور) و باعث میشه ماشین خوب کار نکنه و لرزش داشته باشه.یا عوضش کنید و یا دورش رو تفلون بپیچید. شمع ها رو هم اگه تا حالا تعویض نکردید با همون کد fr8de بوش یا نور تعویض کنید. کویل هم که فک نکنم به این زودی خراب بشه(البته گیر هم نمیاد)گپ شمها هم 0.75 باشه
برا فرمان هم شما یه دور هوا گیری کن شاید درست شد!
یا زیر دوتا چرخ جلو رو جک بزن و یا روی سطح صاف یکم مایع ظرفشویی بریز و بعد در مخزن هیدرولیک رو باز کن چند بار فرمون رو تا اخر به چپ و راست بپیچون تا اگه هوا گرفته باشه بیاد بیرون و بعد هم درب مخزن هیدرولیک رو ببند. اگه هم خواستی ببرن برات روغنشو عوض کنن.

می شه بگید دسته موتور کجاست گزینه ی6 می رو عکس توضیح بدهید.

لازم نیست دسته موتور رو چک کنید، خراب که شد خودتون میفهمین!

کلا سه تا دسته موتور هست که مهمترینش(همونی که زیاد پاره میشه) سمت چپ موتور کنار قاب تسمه تایم هست که موتور رو به بدنه متصل کرده(موقعی که پاره بشه بدنه حالت ویبره پیدا میکنه. اگر هم پیچهاش شل بشن موقع حرکت یا نیم کلاچ کردن تغه میزنه)
یکی سمت راست و زیر باطری و یکی هم پشت موتور .این دوتا زیاد مشکل ایجاد نمیکنن ولی اگه دسته موتور سوم که نزدیک گریبکسه خراب باشه لیور دنده حالت لرزش میگیره و دنده ها هم بد جا میرن.
اینم عکسش

shadows_funeral
28-11-2012, 00:41
شتاب و قدرت ماشینتون هم کم شده؟ صبح ها لرزش داره؟
یه ایراد شایعی که این موتور پیدا کرده مشکل گیج روغنش هست. چون جسنش اشغاله بعد از چند بار بیرون کشیدن و جا زدن دور لاستیکش خورده میشه و موتور از اونجا هوا میکشه، بعضی اوقات هم تیکه هایی ازش کنده میشه(این تیکه ها رو خودتون با دست جدا کنید که نره توی موتور) و باعث میشه ماشین خوب کار نکنه و لرزش داشته باشه.یا عوضش کنید و یا دورش رو تفلون بپیچید. شمع ها رو هم اگه تا حالا تعویض نکردید با همون کد fr8de بوش یا نور تعویض کنید. کویل هم که فک نکنم به این زودی خراب بشه(البته گیر هم نمیاد)گپ شمها هم 0.75 باشه
برا فرمان هم شما یه دور هوا گیری کن شاید درست شد!
یا زیر دوتا چرخ جلو رو جک بزن و یا روی سطح صاف یکم مایع ظرفشویی بریز و بعد در مخزن هیدرولیک رو باز کن چند بار فرمون رو تا اخر به چپ و راست بپیچون تا اگه هوا گرفته باشه بیاد بیرون و بعد هم درب مخزن هیدرولیک رو ببند. اگه هم خواستی ببرن برات روغنشو عوض کنن.

لازم نیست دسته موتور رو چک کنید، خراب که شد خودتون میفهمین!

کلا سه تا دسته موتور هست که مهمترینش(همونی که زیاد پاره میشه) سمت چپ موتور کنار قاب تسمه تایم هست که موتور رو به بدنه متصل کرده(موقعی که پاره بشه بدنه حالت ویبره پیدا میکنه. اگر هم پیچهاش شل بشن موقع حرکت یا نیم کلاچ کردن تغه میزنه)
یکی سمت راست و زیر باطری و یکی هم پشت موتور .این دوتا زیاد مشکل ایجاد نمیکنن ولی اگه دسته موتور سوم که نزدیک گریبکسه خراب باشه لیور دنده حالت لرزش میگیره و دنده ها هم بد جا میرن.

والا ماشین من هم یه مدت موقع نیم کلاژ به لرزش میوفتاد بردم تعمیرگاه گفتند صفحه کلاژ تاب داره. کلشو عوض کردن درست شد. اما یکی از دوستان همین مشکل رو داشت گفتن دسته موتور مشکل داره اونارو براش عوض کردن درست شد. حالا من موندم این مشکل دقیقا برای صفحه کلاژ هست یا دسته موتور. دوستان اگه تجربه داشتن بگن

majid_sd2009
28-11-2012, 01:57
اگه دسته موتور شل شده باشه وقتی نیم کلاج میکنی و یا میخوای راه بیوفتی تقه میزنه و صدای برخورد اهن به اهن میاد.اگه دسته موتور پاره شده باشه لرزش همیشگی هست و مواقعی که گاز میدید و ول میکنید یا یکدفعه کلاچ میگیرد باعث لرزش بیشتر متور میشه و این لرزش به بدنه هم منتقل میشه. ولی مورد شما لرزش در هنگام نیم کلاج بوده و بقیه موارد لرزشی نداشتین.
میگم کسی اینجا هست پدال کلاچش لرزش داشته باشه؟من ماشینم از اول کلاجش ویبره میزد و هر جا هم بردم یه چیزی گفتن .نمایندگی هم زیر بار نمیره!یه جا گفتن از بلبرینگه یه جا هم گفتن از صفحه کلاجه!

shadows_funeral
28-11-2012, 11:31
اگه دسته موتور شل شده باشه وقتی نیم کلاج میکنی و یا میخوای راه بیوفتی تقه میزنه و صدای برخورد اهن به اهن میاد.اگه دسته موتور پاره شده باشه لرزش همیشگی هست و مواقعی که گاز میدید و ول میکنید یا یکدفعه کلاچ میگیرد باعث لرزش بیشتر متور میشه و این لرزش به بدنه هم منتقل میشه. ولی مورد شما لرزش در هنگام نیم کلاج بوده و بقیه موارد لرزشی نداشتین.
میگم کسی اینجا هست پدال کلاچش لرزش داشته باشه؟من ماشینم از اول کلاجش ویبره میزد و هر جا هم بردم یه چیزی گفتن .نمایندگی هم زیر بار نمیره!یه جا گفتن از بلبرینگه یه جا هم گفتن از صفحه کلاجه!

ممنون دوست من. فقط یک سوال چی باعث می شه دسته موتور شل بشه یا پاره بشه؟ آیا طرز رانندگی خاص و یا رفتار خاصی در حین رانندگی باعث این امر می شه؟

majid_sd2009
28-11-2012, 12:07
علت اصلیش جنس خیلی خوبیه که این دسته موتورها دارن! به همین دلیل نمیتونن فشار زیاد رو تحمل کنن! ولی دلایل دیگش برمیگرده به رانندگی فرد. شما اگه اروم دور بگیرید و یه رانندگی نرمال داشته باشید فک نکنم به این زودی ها دسته موتور پاره و یا شل کنید.دلایلش هم میتونه فشارهایی باشه که به موتور میاد. مثلا تیک اف و یا اینکه یکدفعه توی دنده یک گاز بدی و سریع ول کنی! یااینکه توی حرکت کلاج رو بگیری و بعد یکدفعه ول کنی، طوری که یکدفعه سرعت خودرو کم بشه. یا معکوسهای نابجا و شایدم به جا!

ME1360
28-11-2012, 16:32
موقعی که روی حالت گاز هست وقتی پدال گاز در حالت بالا اومدنه یه صدایی از داخل کاپوت شنیده می شه ولی زمان سوخت بنزین این طوری نیست مشکل چی میتونه باشه؟

shadows_funeral
28-11-2012, 18:14
علت اصلیش جنس خیلی خوبیه که این دسته موتورها دارن! به همین دلیل نمیتونن فشار زیاد رو تحمل کنن! ولی دلایل دیگش برمیگرده به رانندگی فرد. شما اگه اروم دور بگیرید و یه رانندگی نرمال داشته باشید فک نکنم به این زودی ها دسته موتور پاره و یا شل کنید.دلایلش هم میتونه فشارهایی باشه که به موتور میاد. مثلا تیک اف و یا اینکه یکدفعه توی دنده یک گاز بدی و سریع ول کنی! یااینکه توی حرکت کلاج رو بگیری و بعد یکدفعه ول کنی، طوری که یکدفعه سرعت خودرو کم بشه. یا معکوسهای نابجا و شایدم به جا!
یکی از مسائلی که منو به شک انداخت که از دسته موتور باشه این بود که یه مقدار که با ماشین رانندگی می کردی این اتفاق میوفتاد یعنی ماشین وقتی سرد بود و تازه روشن کرده بودی نیم کلاژ باعث ایجاد هیچ ضربه و لرزشی نمی شد. بعد یه مقدار حرکت و ایستادن و راه رفتن پشت چراغ قرمز و استفاده از کلاژ نیم کلاژ باعث ایجاد ضربه و لرزش به ماشین می شد. انگار روی 100 تا دست انداز ریز داری رانندگی می کنی. برای همین به نظرم اومد مشکل از کلاژ باشه نه دسته دنده. دوستان اگه نظری دارن بگن. ممنون

kafepaeto
28-11-2012, 21:08
می شه بگید دسته موتور کجاست گزینه ی6 می رو عکس توضیح بدهید؟

در مدل موتور زیمنس یک دسته موتور که کل موتور را در سمت چپ بالا دیده میشود و دوسته کوتاه در پایین سمت راست دیده میشود

kafepaeto
28-11-2012, 21:22
والا ماشین من هم یه مدت موقع نیم کلاژ به لرزش میوفتاد بردم تعمیرگاه گفتند صفحه کلاژ تاب داره. کلشو عوض کردن درست شد. اما یکی از دوستان همین مشکل رو داشت گفتن دسته موتور مشکل داره اونارو براش عوض کردن درست شد. حالا من موندم این مشکل دقیقا برای صفحه کلاژ هست یا دسته موتور. دوستان اگه تجربه داشتن بگن

دوست گرامی هر یک از این دومورد موثر در لرزش موتور میباشد لازم به ذکر است که روغن گیربکس خارجی و خوب هم خیلی موثر در تعویض دنده و لرزش موتور و زوزه گیربکس میباشد چون روغن گیربکسی که ایران خودرو در اتومبیلهای صفر میریزد در حد روغن موتور با پایه 60W65 و باز یافتی و بصورت فله ای میباشد و شما اگر روغن گیربکس را یکبار تعویض کنید متوجه میشود که چقدر دنده ها راحت جا میرود و صدا زوزه و لرزش موتور خیلی کم و حتا محو میشود .... من توصیه میکنم از روغن گیربکس ادینول 75W90 یا 85W90 که محصول کشور آلمان میباشد و برای ماشینهای مدل بالای بنز و بی ام وی استفاده میشود استفاده کنید ... یکبار عوض کنید یک عمر راحت باشید لیتری 15 هزار تومان است و اگر کسی خواست بگوید تا آدرس بدهم .

shadows_funeral
28-11-2012, 23:21
دوست گرامی هر یک از این دومورد موثر در لرزش موتور میباشد لازم به ذکر است که روغن گیربکس خارجی و خوب هم خیلی موثر در تعویض دنده و لرزش موتور و زوزه گیربکس میباشد چون روغن گیربکسی که ایران خودرو در اتومبیلهای صفر میریزد در حد روغن موتور با پایه 60W65 و باز یافتی و بصورت فله ای میباشد و شما اگر روغن گیربکس را یکبار تعویض کنید متوجه میشود که چقدر دنده ها راحت جا میرود و صدا زوزه و لرزش موتور خیلی کم و حتا محو میشود .... من توصیه میکنم از روغن گیربکس ادینول 75W90 یا 85W90 که محصول کشور آلمان میباشد و برای ماشینهای مدل بالای بنز و بی ام وی استفاده میشود استفاده کنید ... یکبار عوض کنید یک عمر راحت باشید لیتری 15 هزار تومان است و اگر کسی خواست بگوید تا آدرس بدهم .

دوست من آدرس لطف می کنید؟ البته فکر کنم طبق قوانین انجمن باید پیغام خصوصی بدید و اینجا نمی تونید آدرس بدین. به هر حال اگه بصورت خصوصی آدرس بدین ممنون می شم.

mhroozbeh
01-12-2012, 17:03
آقا من ماشینم پایه گاز سوز مدل 90 داره صدی 12 می سوزونه داخل شهر خارج شهر صدی 7-8
هنوز تنظیم موتور نبردم ولی فکر نکنم درست بشه با تنظیم
راه چاره ای سراغ ندارید؟

Pourya-pc
01-12-2012, 21:01
آقا من ماشینم پایه گاز سوز مدل 90 داره صدی 12 می سوزونه داخل شهر خارج شهر صدی 7-8
راه چاره ای سراغ ندارید؟

چرا فکر میکنید با تنظیم موتور مشکل برطرف نمیشه ؟
چون مصرف خارج شهرتون درسته احتمال 100 درصد با تنظیم موتور ( دیاگ یا تنظیم کامپیوتری انژکتور سوپاپ )قطعا مشکل حل شدنیست .

karvas
01-12-2012, 23:12
راه چاره ای سراغ ندارید؟

مصرفش انچنان هم که فکر میکنی بالا نیست من سایت ایران خودرو نگاه انداختم داخل شهر همون 12 تا رو نوشته تو جاده 6 تا نوشته که خیلی فاصله نداره الکی حساس نشو

mhroozbeh
02-12-2012, 11:27
مصرفش انچنان هم که فکر میکنی بالا نیست من سایت ایران خودرو نگاه انداختم داخل شهر همون 12 تا رو نوشته تو جاده 6 تا نوشته که خیلی فاصله نداره الکی حساس نشو

خوب اینجوری باشه باید به فکر تعویضش باشم
من فکر می کردم که خیلی زیاد باشه صدی 10 هست البته طبق حرف دوستان که این ماشین رو داشتن و میگفتن سوختش به این شکله
خودم نظرم روی 405 TU5 هست. اگه این درست نشه باید برم دنبال این
پ.ن
آقا این سمند LX معمولیه
ماله EF7 هست این XU7 هست. کلی با هم فرق دارن. متاسفانه سایت کامل ایرانخودرو اصلا جزییات EF7 رو حذف کرده !

shadows_funeral
02-12-2012, 13:22
من فکر می کردم که خیلی زیاد باشه صدی 10 هست البته طبق حرف دوستان که این ماشین رو داشتن و میگفتن سوختش به این شکله
پ.ن
آقا این سمند LX معمولیه
ماله EF7 هست این XU7 هست. کلی با هم فرق دارن. متاسفانه سایت کامل ایرانخودرو اصلا جزییات EF7 رو حذف کرده !
موتور tu5 تو شهر صدی 10 و خورده ای می سوزونه بقیه موتورها همون 12 به بالا می سوزونن دوست من. البته خارج شهر و ترکیبی Tu5 و EF7 خیلی تفاوتی ندارن

karvas
02-12-2012, 13:46
پ.ن
آقا این سمند LX معمولیه

زیر عکس سمند یه سربرگ وجود داره مشخصات انواع موتورها و .... میتونی ازاونجا ببینی از جمله ای اف7

Lesordiavek
02-12-2012, 16:13
پ.ن
آقا این سمند LX معمولیه

سمند پایه گاز سوز همین مشکلو داره. انقدر سنگینه که مصرف بنزینش در سطح مصرف بنزین سمند XU7 بنزینیه.

موتور tu5 تو شهر صدی 10 و خورده ای می سوزونه بقیه موتورها همون 12 به بالا می سوزونن دوست من. البته خارج شهر و ترکیبی Tu5 و EF7 خیلی تفاوتی ندارن
EF7 بنزینی توی شهر حدود 11 میسوزونه.

shadows_funeral
02-12-2012, 20:42
سمند پایه گاز سوز همین مشکلو داره. انقدر سنگینه که مصرف بنزینش در سطح مصرف بنزین سمند XU7 بنزینیه.

EF7 بنزینی توی شهر حدود 11 میسوزونه.

بله اشتباه از من بود.
بنزینی : 11.02
پایه گاز سوز 12.08
xu7 معمولی: 12.07
xu7 دوگانه: 13.34

mhroozbeh
03-12-2012, 10:57
این گیج روغنش باید روی چند درجه باشه؟

mohamad skystar
03-12-2012, 22:17
این گیج روغنش باید روی چند درجه باشه؟

گیج روغن درجه نداره
با حروف L و H مشخص شده
وقتی گیج رو مشاهده میکنید اگر سطح روغن L باشه یعنی روغن کم هست
در حالت عادی باید روی H باشه

mhroozbeh
03-12-2012, 22:44
گیج روغن درجه نداره
با حروف L و H مشخص شده
وقتی گیج رو مشاهده میکنید اگر سطح روغن L باشه یعنی روغن کم هست
در حالت عادی باید روی H باشه
چیزی به نام L و H ندیدم

دوستان ماشین امروز یهو چراغ اخطار انژکتورش روشن شد. یه بار هم قبلا شده بود که بعد از یکی دو روز خاموش شد
صاحب قبلی که میگفت بخاطر چرخوندن سریع سویچ و استارت سریع هست. الان امروز که تست کردم دیدم هر چی دکمه CNG رو میزنم نمی ره روی بنزین با اینکه بنزین دارم؟ به نظرتون مشکل چیه؟
یه سوال هم از دوستان ماشین باز
من اینو رد کنم به نظرتون L90 از نظر اتاق منو ارضا میکنه؟ آخه شنیدم شبیه پراید پیشرفته هست اتاق این خودرو
نشستم توش ولی پشت فرمونش نشستم هنوز

Pourya-pc
04-12-2012, 00:38
چیزی به نام L و H ندیدم

دوستان ماشین امروز یهو چراغ اخطار انژکتورش روشن شد. یه بار هم قبلا شده بود که بعد از یکی دو روز خاموش شد
صاحب قبلی که میگفت بخاطر چرخوندن سریع سویچ و استارت سریع هست. الان امروز که تست کردم دیدم هر چی دکمه CNG رو میزنم نمی ره روی بنزین با اینکه بنزین دارم؟ به نظرتون مشکل چیه؟
یه سوال هم از دوستان ماشین باز
من اینو رد کنم به نظرتون L90 از نظر اتاق منو ارضا میکنه؟ آخه شنیدم شبیه پراید پیشرفته هست اتاق این خودرو
نشستم توش ولی پشت فرمونش نشستم هنوز

اگر L or H نداره دوتا خط یا بریدگی داره که خط اولی از سمت نوک گیج میشه مینیموم و بالاییش ماکزیموم هست .
فکر نمیکنم ربطی به چرخوندن سوییچ داشته باشه ، شما حدود 3 تا 5 ثانیه بعد از باز شدن سوییچ استارت بزنید بهتره چون پمپ انژکتور بنزین رو به موتور میرسونه تا بهتر استارت بخوره.
( قدیما که ماشینا کاربرات بود راننده یا با یه سرگاز ماشین رو خاموش میکرد یا موقع استارت زدن یکم گاز رو فشار میداد تا بنزین تزریق بشه )
ال 90 از نظر فنی عملکرد بسیار عالی به نسبت سمند داره ، ترمزها ، ایمنی و مصرف ، صدای کم موتور ، نرم بودن صفحه کلاج و دنده ها ، البته برتری سمند میتونه هندلینگ بهترش باشه همینطور ظاهر داخل و بیرون بهتر از ال90

shadows_funeral
04-12-2012, 00:53
اگر L or H نداره دوتا خط یا بریدگی داره که خط اولی از سمت نوک گیج میشه مینیموم و بالاییش ماکزیموم هست .
فکر نمیکنم ربطی به چرخوندن سوییچ داشته باشه ، شما حدود 3 تا 5 ثانیه بعد از باز شدن سوییچ استارت بزنید بهتره چون پمپ انژکتور بنزین رو به موتور میرسونه تا بهتر استارت بخوره.
( قدیما که ماشینا کاربرات بود راننده یا با یه سرگاز ماشین رو خاموش میکرد یا موقع استارت زدن یکم گاز رو فشار میداد تا بنزین تزریق بشه )
ال 90 از نظر فنی عملکرد بسیار عالی به نسبت سمند داره ، ترمزها ، ایمنی و مصرف ، صدای کم موتور ، نرم بودن صفحه کلاج و دنده ها ، البته برتری سمند میتونه هندلینگ بهترش باشه همینطور ظاهر داخل و بیرون بهتر از ال90
صدای موتور، نرم بودن کلاژ و دنده ترمز هیچ کدوم نسبت به سورن Ef7 بنزینی برتری نداره. اگه سورن (شاید lx هم همین باشه) برتر نباشه کمتر از l90 نیست. داخل کابین l90 از کیفیت پایینی نسبت به سمند سورن برخورداره.

hormozan m
04-12-2012, 01:32
صدای موتور، نرم بودن کلاژ و دنده ترمز هیچ کدوم نسبت به سورن Ef7 بنزینی برتری نداره. اگه سورن (شاید lx هم همین باشه) برتر نباشه کمتر از l90 نیست. داخل کابین l90 از کیفیت پایینی نسبت به سمند سورن برخورداره.

سلام چون پرايد از روش كپي شده بي كيفيته ؟؟؟؟ پس چرا بين خودرو هاي داخلي از لحاظ كيفيت ٥ ام هست ! سمند و سورن چند ام هستن ؟؟؟ اينقدر ظاهر بين نباشين !
اينقدر رو هوا صحبت نكنيد ! اين بنده خدا ميخواد كلي هزينه كنه بعد شما ...

Sent from my iPad 3 using Tapatalk HD

shadows_funeral
04-12-2012, 05:12
سلام چون پرايد از روش كپي شده بي كيفيته ؟؟؟؟ پس چرا بين خودرو هاي داخلي از لحاظ كيفيت ٥ ام هست ! سمند و سورن چند ام هستن ؟؟؟ اينقدر ظاهر بين نباشين !
اينقدر رو هوا صحبت نكنيد ! اين بنده خدا ميخواد كلي هزينه كنه بعد شما ...

دوست من اولا که تمام این خودروها مونتاژ داخل هستن
ثانیا اینجا فقط سمند اومده. تا اونجایی که یادمه زمانی که این تست و نمره منفی ها مطرح بود تشکیک تو این بود که خود سمند هم چندین مدل داره و فقط واژه سمند اینجا اومدده. 405، پارس هم همینطور اما هیچکدوم اینجا ذکر نشده در صورتی که تو موارد تست این مدلها کیفیتهای گوناگونی دارن. پس این تست خیلی کلی هست. همونطور که اگه جدول این تست رو با جدول تست قبلی مقایسه کنید آوانته بالاتر از لوگان قرار داره و لوگان پارس خودرو بالاتر از لوگان ایران خودرو. ولی عرض چند ماه اینها جابجا شده.
در هر حال اتفاقا چون دوستمون می خواد هزینه کنه بهتره فقط به این جدول نگاه نکنه. (گرچه این هم مهمه) به نکات و اعداد و ارقام دیگه هم نگاه کنه. همینطور تجربیات دیگران در مورد هر خودرو که تو تاپیکهای مخصوصش معمولا بیان شده. البته می تونه به انجمنهای تخصصی که کارشون بررسی خودرو هست سر بزنه و تجربیات ، ایرادات و مشکلات هر خودرو رو اونجا مطالعه کنه در نهایت با بررسی اینا تصمیم بگیره. هر خودرویی در ایران نقاط قوت و ضعف خاص خودشو داره. و تجربه نشون داده هیچ خودرویی تو ایران کامل نیست. و اصلا نباید نسبت به پولی که میدین انتظار داشته باشید خودروی بی عیب و نقص گیرتون بیاد. باید ببینید خواستتون از ماشین چیه و با کدوم نقاط ضعف می تونید کنار بیایید.
در ضمن غیر از ترمز در مورد مواردی که بنده مقایسه انجام دادم تستی انجام نشده. تاونم برای سمند معمولی هستش. همچنین من در مورد سورن elx و سمند lx موتور ملی بنزینی صحبت کردم که باز هم تو این تست حرفی از اونا نیومده. پس خیلی هم رو هوا صحبت نکردم.
ممنون

hormozan m
04-12-2012, 11:46
سلام خود شما كه در يكي از تاپيك ها داشتين با آقاي پوريا بحث ميكردين تاكيد شديدي روي اعداد و ارقام داشتين حالا چي شد كه اين اعداد و ارقام زياد قابل اعتماد نيستن ...

شما يك كار كن برو ايران خودرو بگو در ماه چند تا لوگان و چند تا سمند ( از هر نوعي ) براي تعميير براشون ميارن ... بعد متوجه ميشيد كه اين اعداد و ارقام تقريبا درسته !
در مورد لوگان ها با پارس خودرو وايران خودرو ، در هر ماه وزارت صنايع اين تست ها رو انجام ميده و جاي اين دوتا مرتبا عوض ميشه ! امتياز منفي سمند هم در نوع خودش جالبه ... -٦٥

hamed malekpour
06-12-2012, 15:17
امروز درحالی که یکمی گاز تو مخزن داشتم رفتم گاز بزنم نزدیگ 7هزار تومان پول گاز دادم والان هم ماشین رو حالت گاز نمی ره چه جوری می تونم خودم گاز مخزن را کمی خالی کنم این کار خطرناکه؟

hossein.az
06-12-2012, 15:29
امروز درحالی که یکمی گاز تو مخزن داشتم رفتم گاز بزنم نزدیگ 7هزار تومان پول گاز دادم والان هم ماشین رو حالت گاز نمی ره چه جوری می تونم خودم گاز مخزن را کمی خالی کنم این کار خطرناکه؟

کار خطر ناکیه .به هیچ وجه این کارو نکنید
یکبار برای این این مسئله روی گاز نرفتن ایجاد شد ,من پیگیرش نشدم بعد از دو روز دیدم خودش درست شده ,البته فکر میکنم روی گاز بوده ولی چراغش روشن نمیشد چون بعد از اینکه درست شد ,دوتا پله از مخرن گازم خاموش شد

hamed malekpour
07-12-2012, 17:47
مشکل من هم حل شد رفتم گاز را خالی کنم گفتن نمی شه می گفتن خراب می شه اوریگهاتون من هم صبر کردم وخود به خود درست شد

mhroozbeh
10-12-2012, 22:10
من از همه چیز سمند راضیم
یعنی از کلاج فرمون اتاق زیبا آپشن های کامل و بی نظیرش قیافه عالی ماشین و حتی با مصرف بالاش هم مشکلی ندارم با اینکه خیلی زیاد می سوزونه ولی
همین دیگه می ترسم که از نظر موتوری کار دستم بده
ازینش خیلی ترس دارم چون واقعا حوصله دردسر ندارم برای تعمیر و دوندگی هاش توی نمایندگی چون یکی همین اواخر دیدم که 66 هزار تا رفته بود و ماشین به روغن ریزی افتاده بود رفته بود هم نمایندگی قم گفته بود فقط برو تهران اینجا کسی از دستش کاری برنمیاد
الان ماشین مشتری واسش جور شده قراره فردا بیاد ببینه
واقعا گیج و دو دلم که آخر بدمش بره یا نگهش دارم
از اون طرف ال نود غیر از مشخصات عالی فنیش و تیزیش فوق العاده خوبش بقیه چیزاش تقریبا افتضاحه. یعنی اگه میشد موتورش رو بزارن روی یه سمند محشر بود :D نه قیافه داره نه اتاق درست و درمون. داشبرد واقعا زشتی داره اونم پلاستیکی
صندلی هاش بد نیست شاید از سمند بهتر باشه ولی خیلی سبکه و اون راحتی سمند رو نداره. سمند عین راحتی می مونه وقتی توش می شینی. خیلی گرم و نرمه :D
آپشن هاش اصلا به سمند نمی رسه درش رو که میخوای باز کنی واقعا عین پراید می مونه البته هنوز صفرش رو سوار نشدم ولی این دو مدلی که سوار شدم و هر جفتشون بالای 80 هزار تا کارکرد داشتن خیلی دره شل و ولی داشتن عین کاغذ سبک و بدفرم بود. اصلا با سمند توی این چیزا قابل مقایسه نیست. الکی نیست به سمند
بنز ایرانی میگن! :D به نظرتون میشه اینو بفروشم یه سمند TU5 تمیز بگیرم؟ چرا آخه ایرانخودرو متوقف کرد ساخت این مدل سمند رو؟! چرا رفته این موتور های خوب رو میزاره روی لگنی مثل 405
اگه سمند TU5 بود واقعا عالی بود دیگه هیچ مشکلی نبود

mhroozbeh
10-12-2012, 22:26
در ضمن یه فروم تخصصی هم میشه معرفی کنید اونجا هم سوالم رو بپرسم

hossein.az
11-12-2012, 02:08
من از همه چیز سمند راضیم
یعنی از کلاج فرمون اتاق زیبا آپشن های کامل و بی نظیرش قیافه عالی ماشین و حتی با مصرف بالاش هم مشکلی ندارم با اینکه خیلی زیاد می سوزونه ولی
همین دیگه می ترسم که از نظر موتوری کار دستم بده
ازینش خیلی ترس دارم چون واقعا حوصله دردسر ندارم برای تعمیر و دوندگی هاش توی نمایندگی چون یکی همین اواخر دیدم که 66 هزار تا رفته بود و ماشین به روغن ریزی افتاده بود رفته بود هم نمایندگی قم گفته بود فقط برو تهران اینجا کسی از دستش کاری برنمیاد
الان ماشین مشتری واسش جور شده قراره فردا بیاد ببینه
واقعا گیج و دو دلم که آخر بدمش بره یا نگهش دارم
از اون طرف ال نود غیر از مشخصات عالی فنیش و تیزیش فوق العاده خوبش بقیه چیزاش تقریبا افتضاحه. یعنی اگه میشد موتورش رو بزارن روی یه سمند محشر بود :D نه قیافه داره نه اتاق درست و درمون. داشبرد واقعا زشتی داره اونم پلاستیکی
صندلی هاش بد نیست شاید از سمند بهتر باشه ولی خیلی سبکه و اون راحتی سمند رو نداره. سمند عین راحتی می مونه وقتی توش می شینی. خیلی گرم و نرمه :D
آپشن هاش اصلا به سمند نمی رسه درش رو که میخوای باز کنی واقعا عین پراید می مونه البته هنوز صفرش رو سوار نشدم ولی این دو مدلی که سوار شدم و هر جفتشون بالای 80 هزار تا کارکرد داشتن خیلی دره شل و ولی داشتن عین کاغذ سبک و بدفرم بود. اصلا با سمند توی این چیزا قابل مقایسه نیست. الکی نیست به سمند
بنز ایرانی میگن! :D به نظرتون میشه اینو بفروشم یه سمند TU5 تمیز بگیرم؟ چرا آخه ایرانخودرو متوقف کرد ساخت این مدل سمند رو؟! چرا رفته این موتور های خوب رو میزاره روی لگنی مثل 405
اگه سمند TU5 بود واقعا عالی بود دیگه هیچ مشکلی نبود

اگر ماشین شما ef7 هست و
کلا نمیخواید ریسک کنید
بفروشید در غیر این صورت از سواری عالی ef7 لذت ببرید

mhroozbeh
11-12-2012, 21:40
اگر ماشین شما ef7 هست و
کلا نمیخواید ریسک کنید
بفروشید در غیر این صورت از سواری عالی ef7 لذت ببرید
خوب بفروشم چی بخرم؟ با این اوصافی که گفتم چی به کار من میاد؟

mbsalami
12-12-2012, 12:47
سلام. سمند های LX EF7 مدل 89 و 90 چند سوپاپ هستن؟ مصرفشون چه قدره؟ با توجه به وزن نسبتا بالاتر سمند در قیاس با خودروهای دیگه ی هم ردیف خودش TU5های 1600 قدرت میتونن این خودرو رو تامین کنن؟(کم نمیارن؟)

Lesordiavek
12-12-2012, 20:12
سلام. سمند های LX EF7 مدل 89 و 90 چند سوپاپ هستن؟ مصرفشون چه قدره؟ با توجه به وزن نسبتا بالاتر سمند در قیاس با خودروهای دیگه ی هم ردیف خودش TU5های 1600 قدرت میتونن این خودرو رو تامین کنن؟(کم نمیارن؟)

یعنی چی چند سوپاپ هستن؟ مگه موتور EF7 غیر از 16 سوپاپ هم داریم؟ مصرفشون کمتر از سمند های عادیه. حدود 11 تا تو شهر، 7 تا سیکل ترکیبی و 6 تا تو جاده میسوزونن. البته ایرانخودرو هست و تخم مرغ شانسی هاش. ممکنه یه چیز بهتون بیفته صدی 20 تا مصرف کنه.
در مورد قدرت موتور، باید بگم که با وجود این که TU5 دویست سی سی از موتور XU7 کم حجم تره اما قدرتش به مراتب از اون بیشتر و مصرفش هم به مراتب کمتره. چرا؟ چون کلا موتور پیشرفته تری هست (کلا این موتور از زمان خودش جلوتر بود)

hossein.az
12-12-2012, 20:27
خوب بفروشم چی بخرم؟ با این اوصافی که گفتم چی به کار من میاد؟

اگر قصد فروش سمندef7 رو دارید و میخواید که tu5 بخرید
نظر من روی 405 slx tu5 هست

mhroozbeh
14-12-2012, 20:32
فعلا بیخیال فروش شدم
نهایت اینه دو سال این ماشین دستمه بعدش می فروشم یه چیز دیگه میگیرم
حالا میخوام روغن عوض کنم به نظرتون چی بریزم خوبه؟ یکی از دوستان میگفت کاسترول مگنوتک بریز. امروز رفتم یکی دو جا همه کاسترول جی تی ایکس داشتن و میگفتن همین یه مدل کاسترول هست که فکر می کنم چرت بوده. حالا جی تی ایکس بهتره یا مگنوتک یا اصلا برم سراغ یه روغن دیگه؟ بعد باید 4 لیتر روغن بریزم یا 5؟

majid_sd2009
14-12-2012, 22:55
من الف میریزم. روغنش باید10w40باشه. با فیلتر بین 4.7 تا 5 لیتر.من پنچ لیتر میریزم

ME1360
15-12-2012, 00:27
روغن کاسترول gtx 20w50 ولی کاسترول مگنتیک 10w40 که برای موتور ef7 مناسبه تو بازار هم وجود داره.ولی اگه total 10W40 با بسته بندی فلزی پیدا بشه خیلی بهتره از همه ایناست .یا لی کو مولی

ME1360
15-12-2012, 00:29
فعلا بیخیال فروش شدم
نهایت اینه دو سال این ماشین دستمه بعدش می فروشم یه چیز دیگه میگیرم
حالا میخوام روغن عوض کنم به نظرتون چی بریزم خوبه؟ یکی از دوستان میگفت کاسترول مگنوتک بریز. امروز رفتم یکی دو جا همه کاسترول جی تی ایکس داشتن و میگفتن همین یه مدل کاسترول هست که فکر می کنم چرت بوده. حالا جی تی ایکس بهتره یا مگنوتک یا اصلا برم سراغ یه روغن دیگه؟ بعد باید 4 لیتر روغن بریزم یا 5؟

کاسترول مگنتیک 10W40 مناسبه -در صورت تعویض فیلتر روغن 5 لیتر.

775e
17-12-2012, 13:58
کاسترول مگنتیک 10W40 مناسبه -در صورت تعویض فیلتر روغن 5 لیتر.
از روغن های ایرانی کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
از خانواده بهران./
من بهران پیشتاز رو میریزم تو 405 glx خیلی روغنه خوبیه.
البته کسی نگه که glxبا ef7 فرق میکنه (اینو خودم میدنم .

ME1360
17-12-2012, 21:35
از روغن های ایرانی کدوم رو پیشنهاد میکنید؟
از خانواده بهران./
من بهران پیشتاز رو میریزم تو 405 glx خیلی روغنه خوبیه.
البته کسی نگه که glxبا ef7 فرق میکنه (اینو خودم میدنم .

به نطر من به دلیل حساسیتهای مخصوص به خود این نوع موتور روغن ایرانی بهتر است استفاده نگردد. ولی در کاتالوگ این خودرو از بهران پیشتاز نام برده شده.

hamed malekpour
25-12-2012, 18:00
یه سوال از کجا بدونم که باید شمع ماشینم را عوض کنم؟

775e
26-12-2012, 22:25
یه سوال از کجا بدونم که باید شمع ماشینم را عوض کنم؟

براساس کیلومتری که رفتی باید عوض کنی توی درفتر چه نوشته.

البته اگه میبینی که کولر مشین رو زدی و برای حرکت کردن یعنی از صفر حرکت کردن.
خیلی ریپ بزنه برید تعویض و
اگر هم نشونه یه تعمیر کار بدید بهتون میگه/

mansor92
28-12-2012, 11:51
سلام میخواستم بپرسم که میشه سمندlx ef7 رو از کارخونه با امکانات زیر سفارش داد؟
-آینه های جانبی تاشو برقی و راهنما دار
-ایربگ برای راننده و سرنشین
- بلندگو های تیوتر دار
-دزدگیر تصویری
-پخشjvc باكنترل پشت فرمان
-شیشه ها برقی اتومات (با خاموش شدن خورو شیشه ها جمع شوند.)
-تلویزیون برای دو صندلی عقب
- باز و بسته شدن آینه ها به صورت اتوماتیک (با فشردن دگمه قفل ریموت آینه ها به سمت بدنه خودرو جمع شده و با فشردن دگمه دیگر ریموت کنترل آینه ها مجدداً باز می شوند)
-مکالمه با تلفن همراه از طریق هندز فری بلوتوث
-تا شدن صندلی ها با موتور برقی
-قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ های جلو ازداخل
-ترمز عقب دیسکی

shadows_funeral
28-12-2012, 12:59
سلام میخواستم بپرسم که میشه سمندlx ef7 رو از کارخونه با امکانات زیر سفارش داد؟
-آینه های جانبی تاشو برقی و راهنما دار
-ایربگ برای راننده و سرنشین
- بلندگو های تیوتر دار
-دزدگیر تصویری
-پخشjvc باكنترل پشت فرمان
-شیشه ها برقی اتومات (با خاموش شدن خورو شیشه ها جمع شوند.)
-تلویزیون برای دو صندلی عقب
- باز و بسته شدن آینه ها به صورت اتوماتیک (با فشردن دگمه قفل ریموت آینه ها به سمت بدنه خودرو جمع شده و با فشردن دگمه دیگر ریموت کنترل آینه ها مجدداً باز می شوند)
-مکالمه با تلفن همراه از طریق هندز فری بلوتوث
-تا شدن صندلی ها با موتور برقی
-قابلیت تنظیم زاویه نور چراغ های جلو ازداخل
-ترمز عقب دیسکی

سلام. بستگی داره که ماشین شما مالتی پلکس هست یا نه بعضی از این موارد رو که کلا نمی شه اضافه کرد برخی رو هم اگه مالتی پلکس باشه نمی شه دوست عزیز.
در حالت کلی نمی شه موارد زیر رو اضافه کرد: (اگه ماشین نداشته باشه)
ایربگ
کنترل رو و یا پشت فرمون برای ضبط
تنظیم نور چراغ (بعید می دونم نداشته باشن ولی اگه نداشتن امکان اضافه شدن نیست مگه بصورت غیر استاندارد)
تا شدن صندلی ها بصورت برقی (برای این کار باید کل صندلی رو عوض کنید که هزینه خیلی بالایی داره و توصیه نمیشه)
دیسکی کردن ترمز عقب
اگه ماشینتون مالتی پلکس باشه:
دزدگیر غیر فابریک
آینه های برقی و تاشوی برقی
موبایل هندزفری
و معمولا هیچ آپشن اضافه ی دیگری نمی تونید نصب کنید و اگه نصب کنید سیستم ماشین قاطی می کنه (البته جدیدا پاور ویندوزو خود ایران خودرو اگه بخواین نصب می کنه)
برای نصب آپشن بعد اینکه ماشین رو تحویل گرفتین می برین نمایندگیهای آپشن ایران خودرو (تو تهران نبش یادگار مرکزیشه) و براتون نصب می کنن.

moh72
06-01-2013, 12:49
من امروز ماشینو رفتم روشن کنم هی دیدم رمز رو قبول نمیکنه چهار تا 1 زدم (فک کنم رمز پیش فرضه) قبول کرد!کلا ساعت و ... هم ریست شده بودن!
بعد رفتم یه جایی بعد از نیم ساعت اومدم روشن کنم کلا همه چیز غیر فعال شد قفل مرکزی ... همه چیز خاموش شد سوییچ اینا هم هیچی کار نمیکرد اول فکر کردم باتری خالی کرده سیم باتری رو در اوردم دوباره وصل کردم نشستم دیدم درست شده ولی رو ضبط نوشته 1CODE این یعنی چی؟(ضبط هم دیگه کار نمیکنه!)
+
بعضی وقتها که استارت میزنم یه صدای خس مانندی از موتور میاد علتش چی میتونه باشه؟(فقط بعضی وقتا و اکثرا مواقعی که از شب خاموش مونده)
یه سوال دیگه ظاهرا بنزین سوپر دیگه پیدا نمیشه معمولی بزنم مشکلی داره؟البته همیشه با گاز کار میکنه

hamed malekpour
06-01-2013, 20:46
یه سوال امروز حدود چهار بار ماشینم خاموش کرد وکامپوترش هم گفت فشار روغن کم است به نظرتون اشکال از کجاست وچی کار کنم ؟

shadows_funeral
06-01-2013, 23:31
من امروز ماشینو رفتم روشن کنم هی دیدم رمز رو قبول نمیکنه چهار تا 1 زدم (فک کنم رمز پیش فرضه) قبول کرد!کلا ساعت و ... هم ریست شده بودن!
بعد رفتم یه جایی بعد از نیم ساعت اومدم روشن کنم کلا همه چیز غیر فعال شد قفل مرکزی ... همه چیز خاموش شد سوییچ اینا هم هیچی کار نمیکرد اول فکر کردم باتری خالی کرده سیم باتری رو در اوردم دوباره وصل کردم نشستم دیدم درست شده ولی رو ضبط نوشته 1CODE این یعنی چی؟(ضبط هم دیگه کار نمیکنه!)
+
بعضی وقتها که استارت میزنم یه صدای خس مانندی از موتور میاد علتش چی میتونه باشه؟(فقط بعضی وقتا و اکثرا مواقعی که از شب خاموش مونده)
یه سوال دیگه ظاهرا بنزین سوپر دیگه پیدا نمیشه معمولی بزنم مشکلی داره؟البته همیشه با گاز کار میکنه
برای موتور Ef7 ، تنها بنزین قابل استفاده ی این ماشین بنزین سوپر هستش. تو در باک و دفترچه هم همینو نوشته یعنی استفاده بنزین دیگه به موتور و یا سیستم سوخت رسانی آسیب می زنه

moh72
08-01-2013, 21:02
یه سوال امروز حدود چهار بار ماشینم خاموش کرد وکامپوترش هم گفت فشار روغن کم است به نظرتون اشکال از کجاست وچی کار کنم ؟
احتمالا روغن ترمز یا روغن هیدرولیک فرمانو میگه چون اینا به فشار احتیاج دارن البته من زیاد وارد نیستم به قول خارجیا imho :n02:
میتونید زنگ بزنید از نمایندگیه ایرانخودرو بپرسید

bijandarbari
10-01-2013, 16:15

وقتی موتور سمند حین حرکت خاموش بشه اخطار فشار پایین روغن رو میده.شما باید ببینید که چرا ماشین حین حرکت خاموش میشه؟

masooumi
12-01-2013, 09:54
سلام

این مشکلات این موتور EF7 پایه گاز سوز رفع شده یا هنوز هم وجود داره؟(روغن سوزی و ...)

بعد اینکه توی ef7 بنزینی هم هست یا فقط برای پایه گازسوزها هست؟

در کل سمند با موتور معمولی بخرم یا ef7?

mohamad skystar
12-01-2013, 15:50
سلام

این مشکلات این موتور EF7 پایه گاز سوز رفع شده یا هنوز هم وجود داره؟(روغن سوزی و ...)

بعد اینکه توی ef7 بنزینی هم هست یا فقط برای پایه گازسوزها هست؟

در کل سمند با موتور معمولی بخرم یا ef7?

تو نمایندگی ایران خودرو از کارشناس سوال کردم
گفتن مثل اینکه مشکلات با جایگزینی قطعات اصلی به جای قطعات هندی یا چینی برطرف شده
حالا مشخص نیست خودروهایی که تولید میشن آیا از نوعی هستن که رفع عیب شدن یا از نوع دیگه .
بیشتر مشکلات برای پایه گازسوزها بود.

mhroozbeh
13-01-2013, 10:32
سلام به دوستان عزیز
کیلومتر من نزدیک 40 هزار تا شده
چیا رو باید عوض کنم؟ میخوام ببرم یه سرویس کامل بشه. شمع ها نیازه عوض بشه؟ روغن موتور که حتما عوض میکنم چون 30 هزار تا عوض شده

mohamad skystar
13-01-2013, 10:48
سلام به دوستان عزیز
کیلومتر من نزدیک 40 هزار تا شده
چیا رو باید عوض کنم؟ میخوام ببرم یه سرویس کامل بشه. شمع ها نیازه عوض بشه؟ روغن موتور که حتما عوض میکنم چون 30 هزار تا عوض شده

موارد زیر رو باید عوض کنید:

روغن موتور
فیلتر هوا
فیلتر روغن
صافی بنزین
بازدید لنت های ترمز احتمالا رو این کیلومتر فکر میکنم باید عوض بشن
شمع ها رو هم دیگه باید عوض کنید چون عموما رو 20 هزار کیلومتر عوض میکنن.
آب باتری رو چک کنید
واسکازین گیربکس رو بازدید کنید اگر کم کرده بود حتما اضافه کنید
روغن هیدرولیک و روغن ترمز رو هم بازدید کنید.

این شد یه بازدید و سرویس کلی و مناسب که البته مواردش زیاد هست اما کمتر از 1 ساعت کار میبره.
موفق باشی

hamed malekpour
14-01-2013, 11:43
یه سوال چه قدر باید ضد یخ تو رادیات ریخت من حدود 4لیتر سال پیش رختم ودیروز هم 150سی سی هم از ضد یخ ساخت یه شرکت دیگه رختم باید چی کار کنم؟

775e
14-01-2013, 12:46
تو نمایندگی ایران خودرو از کارشناس سوال کردم
گفتن مثل اینکه مشکلات با جایگزینی قطعات اصلی به جای قطعات هندی یا چینی برطرف شده
حالا مشخص نیست خودروهایی که تولید میشن آیا از نوعی هستن که رفع عیب شدن یا از نوع دیگه .
بیشتر مشکلات برای پایه گازسوزها بود.
سلام دوست من اصلی منظور کجایی هستن؟
اگه واقعا رفع عیب بشه میشه بهترین موتور موجود ساخت داخل

shadows_funeral
14-01-2013, 14:18
اگه واقعا رفع عیب بشه میشه بهترین موتور موجود ساخت داخل
بنده هم پرسیدم همینو گفتن. اصلی هم یعنی آلمانی دوست عزیز

Lesordiavek
14-01-2013, 14:24

اصالتا باید آلمانی باشن و یه چیزایی مبنی بر استفاده از قطعات آلمانی به گوش می رسه جدیدا. شایدم از قطعات ایرانی استفاده می کنن. حتی قطعه ی چینی داریم تا چینی. اما این کارشون که رفتن از هند قطعه خریدن دیگه نوبر بود. مثل اون دفعه که اویل ماژولو از یه قطعه ساز درجه 3 داخلی خریدن که کلی هم مشکل داشت. یه شایعاتی هم هست که حتی برای موتور تی یو 5 هم سر سیلندر هندی به میزان محدود تر خریده بودن که برای این موتور هم مشکل ایجاد کرده بوده!

یکی از مشکلات سمند با این موتور گیربکسه که برای موتور XU7 ساخته شده (97 اسب بخار) در حالی که EF7 توانش بیشتره و در اصل این باعث هدر رفتن توان موتور و افزایش مصرف سوخت میشه (شایدم همین باعث شده مصرف این موتور از تی یو پنج بیشتر باشه). برای همینه که میگن SDV8 نمیتونه سربالایی رو با دنده پنج بره اما سمند موتور ملی با وجود این که سنگین تره راحت میره بالا. میگن میخوان یه گیربکس جدید برای دنا توسعه بدن که باید بشینیم ببینیم چی از آب در میاد. فقط خدا کنه قطعاتشو از هند و قطعه سازای درجه 3 ایرانی و چینی نخرن.

hossein.az
17-01-2013, 00:36
اصالتا باید آلمانی باشن و یه چیزایی مبنی بر استفاده از قطعات آلمانی به گوش می رسه جدیدا. شایدم از قطعات ایرانی استفاده می کنن. حتی قطعه ی چینی داریم تا چینی. اما این کارشون که رفتن از هند قطعه خریدن دیگه نوبر بود. مثل اون دفعه که اویل ماژولو از یه قطعه ساز درجه 3 داخلی خریدن که کلی هم مشکل داشت. یه شایعاتی هم هست که حتی برای موتور تی یو 5 هم سر سیلندر هندی به میزان محدود تر خریده بودن که برای این موتور هم مشکل ایجاد کرده بوده!

یکی از مشکلات سمند با این موتور گیربکسه که برای موتور XU7 ساخته شده (97 اسب بخار) در حالی که EF7 توانش بیشتره و در اصل این باعث هدر رفتن توان موتور و افزایش مصرف سوخت میشه (شایدم همین باعث شده مصرف این موتور از تی یو پنج بیشتر باشه). برای همینه که میگن SDV8 نمیتونه سربالایی رو با دنده پنج بره اما سمند موتور ملی با وجود این که سنگین تره راحت میره بالا. میگن میخوان یه گیربکس جدید برای دنا توسعه بدن که باید بشینیم ببینیم چی از آب در میاد. فقط خدا کنه قطعاتشو از هند و قطعه سازای درجه 3 ایرانی و چینی نخرن.

قطعات آلمانی؟!!!!!
نه دوست عزیز
پژو که یه شرکت فرانسوی تمام مناسباتشو با ایران قطع کرده چه برسه به واردات قطعه از یه شرکت آلمانی
مشکلات به قوت خود پا برجاست
به پرسجوی بسیار از آشنایان توی شرکت ایرانخودرو متوجه شدم که منطور از قطعات اصلی که گفتن
اینه که واشر سرسیلندر ,اویل ماژول و مخلفاتش ساخت کشور ترکیه و جایگزینی با واشر های هندی
و بقیه قسمتهای موتور هم از قطعات اصلی آلمانی که توی شرکت های شهر های مختلف ایران با این وضع دارن تولید میشن
به طور مثال شاتون های موتور ef7 در یه شرکت توی شهر گلپایگان تولید میشه و......
قطعه اصلی آلمانی میتونید خیلی راحت از کیفیتش متوجه بشید نه اینا که الان روی ef7 مذارند به طور مثال
در سوپاپ یه ef7 مدل88 را با یکی از مدلهای تحویل همین ماه بررسی کنید ,حتی با چشم هم مشخصه به خدا
همین هفته کسی آشنایان یکی برای فروش توی بازار از شرکت خریداری کرده بود ,به خاطر کنجکاوی و علاقه ای که به ef7 دارم رفتم بررسی اش کردم تمام زیر و بند ماشینرو زیرورو کردم
به واالله توی یه سری جا ها ادم شرمش میاد که 23 پول بابتش داده,یه سری برده و اضافات قالب ها رو هم به خودش زحمت نداده بودن که با یه فرض و تمیز کاری و سمباده از بین ببرنشون
شرمنده سرتونو درد اوردم
انشاالله که هیچ وقت مشکل موتوری برای کسی پیش نیاد و از ماشینتون به شادی لذت ببرید
موفق باشید

reshza
18-01-2013, 23:43

دقيقا من هم همين مشكل رو دارم. اساتيد و دوستان محترم سايت لطفا در مورد اين صداي ناهنجار موقع استارت و بلافاصله بعد از روشن شدن موتور هم توضيح بدن.. با سپاس

hamed malekpour
19-01-2013, 14:16
بهترین تسمه تایم مارکش چییه وقیمتش حدودی چنده؟

SNOOP DOGG
22-01-2013, 09:47
سلام عزیزان من تازه به EF7 پیوستم مدلش خرداد 89 هستش بنظرتون قطعاتش اصله؟؟؟
اولین علائم سوختن واشرسرسیلندر چیه ؟؟ چطوری بفهمم ؟؟!!
یه مشکلی که دارم اینه که وقتی یه خونه مونده تاگاز خالی بشه یه صدای خرخر مانند از سمت شاگرد میاد .وقتی گازمیزنم دیگه صدا نمیاد یا روی بنزین میره دیگه صدا نمیاد
ممنون میشم راهنماییم کنین :n18:

hossein.az
22-01-2013, 10:01
سلام عزیزان من تازه به EF7 پیوستم مدلش خرداد 89 هستش بنظرتون قطعاتش اصله؟؟؟
اولین علائم سوختن واشرسرسیلندر چیه ؟؟ چطوری بفهمم ؟؟!!
یه مشکلی که دارم اینه که وقتی یه خونه مونده تاگاز خالی بشه یه صدای خرخر مانند از سمت شاگرد میاد .وقتی گازمیزنم دیگه صدا نمیاد یا روی بنزین میره دیگه صدا نمیاد
ممنون میشم راهنماییم کنین :n18:

قطعات مدل های 89 از کیفیت خوبی برخوردارند
و مشکلی نداره ,یه صدای عادیه ,زیاد حساس شدید
یکی از علائم واشر سوزی هم وجود ذرات روغن روی آب رادیاتور,رنگ غیر عادی روغن و عدم کشش مناسب ماشین هست
با توجه به کارکرد ماشین سرویس هارو انجام بدید
روی 60000تا 65000 حتما تسمه تایم رو عوض کنید
وضعیت دسته موتور بالا هم بررسی کنید و در صورت عیب حتما تعویضش کنید