PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

hossein.az
02-05-2012, 09:13
امروز من رفتم نمایندگی برای پیگیری خودرو گفتند که برای سمند قراره 2 تا ایربگ بزارن که این ماشین دیر میاد رفتم از مسول فنی اش پرسیدم میگفت ماشین خوبیه اما چون تو سال 90 مثل پشکل گوسفند هی این موتور را با بی توجهی بستن ایراداتش زیاد شده که شرکت پیگیر برطرف کردن معایبش است البته یه نکته هم گفت که ماشین از ما بخری و فکر کنی حالا حالا خراب نمیشه میشه گفت بیلاخ تا آخر عمرت باید بیای و بری....

سلام
آقا محسن
منم چند روز پیش که پیگیر ماشینم شدم همینو گفتن که تک ایربگه وراهنمایی رانندگی پلاک نمیکنه اما به نظرم شاید دارن رفع عیبشون میکنن.
به شما نگفتن که کی قراره تحویل بدن؟مابالتفاوت قیمته دوایربگ چنده؟
ماله مارو الان 1 هفتست تو سایت زدن آماده تخصیص

ali reza 222
02-05-2012, 12:52
سلام
طبق لینک زیر امروز دوباره تولید EF7 آغاز شده و 300 عدد تولید شده.حالا رفع عیب شده یا نه الله و اعلم.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Lesordiavek
02-05-2012, 20:09
خنده دار اینه که به نظر نمیرسه ایران خودرو در تلاش باشه کیفیت قطعات EF-7 رو بالا ببره. حداقل تولیدش رو متوقف کنه که ذهنیت بدی از این موتور بین مردم نمونه. پژو که داره تحریممون میکنه و بعدش دیگه حق استفاده از TU-5 و حتی XU-7 رو نخواهیم داشت. اگه این طوری پیش بره مردم حاضرن برن پراید و (تیبا) بخرن تا یه ماشین که موتورش مشکل همیشگی داره و درست هم نمیشه.

Danial_4139
02-05-2012, 20:42
دوست گلم در ابتدا باید بگم که خرید xu7 رو کلا بیخیال شو چون موتور بسیار قدیمی ای داره و خریدش دیگه به درد ما جونا نمیخوره و بعلاوه مصرفش بالاست
اما در کل گازی شرکتی یه چیز دیگست
اما مطمین باش ef7 گازی نمیشه
منم گول همین لذت رانندگی این ماشین رو خوردم اما به 1400 هزینه ی تعمیر موتور و 1.5 ماه وایسادن واسه این که قطعاتش بیاد اصلا نمیارزه
ببین گلم اگه سعی کنی یکم مدیریت توی مصرف سوختت داشته باشی
405 tu5 صفر بخر 15500 باصرفه ترین ماشین بنزینیه و مصرفش 100/6 تاس و یه دریا صندوق عقب جایزته و این که ماشینت 0 تا 1 سل بدون خرجه از اول دست خودته
خریدش به صرفست به نصبت قیمتش
قیمتش مناسبه یه ماشین با یه موتور به روز داری که هر جای ایران که هیچی هر جای دنیا خراب بشه قطعاتش گیرت میاد نیاز نیست 1 ماه وایسی قطعش بیاد موتور قابل تعمیر داره
مثلا ef7 رو هیچ نمایندگی ای اجازه تعمیر نداره فقط اجازه ی باز شدن موتورت 1 هفته طول میکشه تا صادر بشه
سعی کن یه ماشینی برداری که خریدش معقول باشه گول ظاهر رو نخور
تازه سمند اتاقش جوون پسند نیست به قول معروف پیرمردیه راستی موقع فروش هم افت قیمت سمند زیاده هم مخصوصا ef7 مشتریش به شدت کمه

خدا نکنه شما یه چیز بخری و مشکل پیدا کنه که ملتو بیچاره میکنی !

شما یه ماشین گرفتی شاید علت اینکه مشکل پیدا کرد بی احتیاطی های خودت بود بعدم فکر میکنی هر چی EF7 هست باید خراب بشه اگرم خراب نشه EF7 نیست !

کاری به همه صفحه های تاپیک ندارم ولی خدا وکیلی 5 صفحه آخر تاپیک رو خودت ببین چقدر پست دادی هیچ کدومم هم با سند و مدرک نیست بی خیال هم نمیشی .

خوب باید بهت بگم که اونا میگن واشرشه تو باور نکن کل موتور باید 1000 تا چیزش عوض شه
تازه 1 ماهم باید بخوابه
داداش اون موقع که من میومدم اینجا زار زار گریه میکردم میگفتین مال من یکی خراب در اومده
به شخصه فقط چند تا موتور توی 500 تا کارکرد سوخته دیدم
هر بارم 1400 هزینه تعمیرشه حالا الان گارانتی داره گارانتیش تموم شه میخواین چه کنین
فقط اونایی که میخوان نگهش دارن باید بگم دور موتور از 4000 بالا نبرن و فشار بهش نیارن
:41:
:whistle::whistle:
خوب دوست گلم اینم لیست قطعات تعویضی موتور سوخته ی نازنین من :
شیر یکطرفه
استکان تایپیت
انژکتور خنک کن پیستون
کاسه نمد عقب میل لنگ
کاسه نمدد میل لنگ
کاسه نمد میل سوپاپ
بغل یاتاقان
پمپ روغن
پیستون ماشینکاری شده
دست 3تایی رینگ پیستون
بلوک سیلندر
میل لنگ
واشر سر سیلندر
واشر پایین بلوک سیلندر
واشر خنک کننده روغن
واشر قاب بالای سیلندر
نیم یاتاقان متحرک
یاتاقان ثابت بالا
یاتاقان ثابت پایین
گژنپین
خار گژنپین
جمعا به مبلغ 1400.000تومان هزینه

گیرم ماشین شما از کارخونه خراب اومد بیرون ، مگه میشه همه این قطعات خود به خود با هم خراب بشه ؟؟

ماشین بدون روغن رو مثل تراکتور راه بردی و متوجه نشدی بعدم که مشکل پیدا کرده شاکی که EF7 بدرد نمیخوره و ...

Ship Storm
02-05-2012, 20:44
البته این توقف تولید جریان های دیگه هم داره و یکی از اون ها برای بالابردن قیمت ها هست که از این روش عرضه رو کم میکنن تا تقاضا بره بالا و بعد با قیمت جدید محصولات رو روانه بازار میکنند

pishooo2
02-05-2012, 21:05

شما یه ماشین گرفتی شاید علت اینکه مشکل پیدا کرد بی احتیاطی های خودت بود بعدم فکر میکنی هر چی EF7 هست باید خراب بشه اگرم خراب نشه EF7 نیست !

کاری به همه صفحه های تاپیک ندارم ولی خدا وکیلی 5 صفحه آخر تاپیک رو خودت ببین چقدر پست دادی هیچ کدومم هم با سند و مدرک نیست بی خیال هم نمیشی .

گل پسر مشکل تنها از من نبود توی اون 2×3 تا تعمیرگاهی که رفتم کار داشتم چند تا از همین ef7 ها بود که همشون زیر 1000 کیلومتر موتور سوزونده بود
سند و مدرکم بیشتر از موتور سوخته ی خودم ؟
تازه جالبش اینجاست که بدون هیچ دلیلی میسوزه حتی خودشونم دلیلشو نمیفهمن
بعدشم اصلا سوختن به کنار !
مشکل نبود قطعات در بازار و حتی ایساکو رو چطور هضم کنم؟
یا این که 1.5 باید صبر کنی قطعاتش بیاد
یا اصلا این که اجازه ی تعمیر موتور ef7 رو ندارن 1 هفته باید صبر کنی تا اجازه صادر بشه
تازه درسته که مصرف ماشین کمه اما بازم مصرف بنزینش همچینام کم نیست
میدونی مشکل از کجاست؟
مشکل اینه که ادما نمیخوان از تجربه دیگران درس بگیرن دوست دارن خودشون تجربش کنن
شما چه سند و مدرکی میخوای؟
چی به نظر شما میشه سند و مدرک؟
منطقی بخوام برم جلو جز این نمیشه در ضمن من قصد بی احترامی و حتی کل کل یا دعوا با هیچ شخصی رو ندارم
تازشم از همه مهمتر اینه که اگر یکی از شما بره این ماشین رو بخره یا نره بخره به خدا هیچی تو جیب من نمیره که
تقصیر از منه حقیره که تجربه ها و دیدگاه هام رو در اختیار چند نفر که مثل خودم اومدن و از اینجا و نوشته های دیگران این ماشین رو انتخاب کردن میذارم
وقتی وارد یه نمایندگی بشی ببینی 10 تا ef7 اونجاست یکیش روغن میده واسه بار 4 اومده یکیش لوله ابش هر روز پاره میشه اب کم میکنه یکیش تو 1000 تا موتورش سوخته یکیش تو 500 تا سوخته
میای بیرون میری در بنگاه داییت میبینی 2 ماهه یه ef7 دستشه هنوز نتونسته ابش کنه یه ef7 0 میفروشه یارو با زن و بچه وسط جاده شمال تو کیلومتر 300 تا موتور میسوزونه اواره میشه تو شهر قریب
خوب چی به نظرت میرسه؟

pishooo2
02-05-2012, 21:14

گیرم ماشین شما از کارخونه خراب اومد بیرون ، مگه میشه همه این قطعات خود به خود با هم خراب بشه ؟؟

ماشین بدون روغن رو مثل تراکتور راه بردی و متوجه نشدی بعدم که مشکل پیدا کرده شاکی که EF7 بدرد نمیخوره و ...

ماشین از نظر اب و روغن کاملا سالم بوده دوست گلم موتور ماشین کاملا بدون دلیل سوخته

ali reza 222
02-05-2012, 21:56
سلام
اول اینکه یک جورایی وقتی ماشین یکی از بچه ها دچار مشکل میشه میاد و مطرح میکنه و توی سایتها اینجوری میپیچه که فلان ماشین بد هستش.ضمن اینکه از این مدل سمند هزاران دستگاه تولید شده و بعضی هاشون خیلی هم خوب درآمده.
دوم اینکه رفته بودم تعمیرگاه ایرانخودرو درباره EF7 سوال کنم و از مشکلاتش.مسول اونجا گفت که استاندارد ایرانخوردو اینکه 80 درصد محصولاتش بی عیب از کا دربیاد و 20 درصد خرابی برای اونها نرماله.و اون مسوول میگفت ما شاید 10 تا میفروشیم یکی از اونها دچار مشکل میشه و این برای ما طبیعی است.
ضمن اینکه اگر دقت کنیم میبینیم که ما ایرانیها حق انتخابی بغیر از این چندتا خودرو نداریم و همشون یک جوری گیر دارند حالا بعض از نظر موتور مثل EF7 و بعضی قیافه ضایع مثل ال 90.
من که خودم موندم اگر سمند نگیرم چی بگیرم؟206 که اتاقش برام واقعا کوچیکه.ال 90 با قیافه خشک و بی روحش.ریو با صدای وحشتناک موتور .405 هم که مال عهد بوقه دیگه حال آدم را بد میکنه از بس پیرمردهای فامیل همشون یکی ازش دارند.خوب شما بگو دیگه چی مونده؟
دیگه باید یکی را بخریم و شانس بیاریم سالم باشه.
والسلام

pishooo2
02-05-2012, 22:28
سلام
اول اینکه یک جورایی وقتی ماشین یکی از بچه ها دچار مشکل میشه میاد و مطرح میکنه و توی سایتها اینجوری میپیچه که فلان ماشین بد هستش.ضمن اینکه از این مدل سمند هزاران دستگاه تولید شده و بعضی هاشون خیلی هم خوب درآمده.
دوم اینکه رفته بودم تعمیرگاه ایرانخودرو درباره EF7 سوال کنم و از مشکلاتش.مسول اونجا گفت که استاندارد ایرانخوردو اینکه 80 درصد محصولاتش بی عیب از کا دربیاد و 20 درصد خرابی برای اونها نرماله.و اون مسوول میگفت ما شاید 10 تا میفروشیم یکی از اونها دچار مشکل میشه و این برای ما طبیعی است.
ضمن اینکه اگر دقت کنیم میبینیم که ما ایرانیها حق انتخابی بغیر از این چندتا خودرو نداریم و همشون یک جوری گیر دارند حالا بعض از نظر موتور مثل EF7 و بعضی قیافه ضایع مثل ال 90.
من که خودم موندم اگر سمند نگیرم چی بگیرم؟206 که اتاقش برام واقعا کوچیکه.ال 90 با قیافه خشک و بی روحش.ریو با صدای وحشتناک موتور .405 هم که مال عهد بوقه دیگه حال آدم را بد میکنه از بس پیرمردهای فامیل همشون یکی ازش دارند.خوب شما بگو دیگه چی مونده؟
والسلام

دوست گلم درسته حق انتخاب کمی داریم
اما به نصبت هزینه انتظاراتی هم ادم داره
دوستان از حرفهای من در مورد این خودرو کمی ناراحت شدن
به خدا من نمیگم برای مثال درصد خرابی این خودرو رو من باهاش مشکلی دارم نه
مشکل من از نظر چند مورده خاصه
مثلا :عدم دسترسی به قطعات یدکی خارج از ایساکو
قیمت فوق العاده بالای قطعات
بیکیفیت بودن قطعات به نسبت دیگر خودرو های هم رده
مدت طولانی تعمیر و تعویض قطعات
مدت کم کارکرد قطعات به نسبت خودرو های هم رده
و
.....
ببین گلم موتور tu5 الان روی پارس 206 اس دی 405 اس ال ایکس و روی رانا در اینده نصب میشه
قطعات خودرو به وفور در بازار یافت میشه و در ضمن کیفیت و عمر قطعات نیز بالا هستش
موتور به روز بوده و فن اوری موتور خودرو هم برای پژو فرانسه هستش
با این روند پیش بینی میکنم این موتور در اینده قیمت قطعاتش هم بیاد پایین چراکه بعد از تولید این چند فیس لیفت با یک موتور قطعه سازان هم تشویق به تولید قطعاتش میشن و وقتی تولید بره بالا قیمت کم میشه
در ضمن خودروی چینیه mvm530 که به تازگی داره از شرکت مدیران خودرو عرضه میشه داره بین مردم جا باز میکنه و به نسبت امکانات و قدرت و مصرف سوخت تا به امروز خودروی خوبی بوده + این که خدمات پس از فروشش به نسبتef7 زیاد تفاوتی هم نمیکنه
فقط میمونه یه مسیله اونم افت قیمت یکم بالا داره که اگه شما بخوای مصرف کننده باشی اونم حله یا یه ماشین کارکرده برداری که افتشم کرده باشه
در ضمن موتور ef7 دارای گارانتیه اگرم خراب بشه من مشکلی ندارم درستش میکنن اماااااااااااااااااااااا
مشکل اصلی بعد از اتمام تاریخ گارانتیه که من یکی با این وضع قیمت نمیتونستم از پس هزینش بر بیام

Danial_4139
02-05-2012, 22:28
گل پسر مشکل تنها از من نبود توی اون 2×3 تا تعمیرگاهی که رفتم کار داشتم چند تا از همین ef7 ها بود که همشون زیر 1000 کیلومتر موتور سوزونده بود
سند و مدرکم بیشتر از موتور سوخته ی خودم ؟
تازه جالبش اینجاست که بدون هیچ دلیلی میسوزه حتی خودشونم دلیلشو نمیفهمن
بعدشم اصلا سوختن به کنار !
مشکل نبود قطعات در بازار و حتی ایساکو رو چطور هضم کنم؟
یا این که 1.5 باید صبر کنی قطعاتش بیاد
یا اصلا این که اجازه ی تعمیر موتور ef7 رو ندارن 1 هفته باید صبر کنی تا اجازه صادر بشه
تازه درسته که مصرف ماشین کمه اما بازم مصرف بنزینش همچینام کم نیست
میدونی مشکل از کجاست؟
مشکل اینه که ادما نمیخوان از تجربه دیگران درس بگیرن دوست دارن خودشون تجربش کنن
شما چه سند و مدرکی میخوای؟
چی به نظر شما میشه سند و مدرک؟
منطقی بخوام برم جلو جز این نمیشه در ضمن من قصد بی احترامی و حتی کل کل یا دعوا با هیچ شخصی رو ندارم
تازشم از همه مهمتر اینه که اگر یکی از شما بره این ماشین رو بخره یا نره بخره به خدا هیچی تو جیب من نمیره که
تقصیر از منه حقیره که تجربه ها و دیدگاه هام رو در اختیار چند نفر که مثل خودم اومدن و از اینجا و نوشته های دیگران این ماشین رو انتخاب کردن میذارم
وقتی وارد یه نمایندگی بشی ببینی 10 تا ef7 اونجاست یکیش روغن میده واسه بار 4 اومده یکیش لوله ابش هر روز پاره میشه اب کم میکنه یکیش تو 1000 تا موتورش سوخته یکیش تو 500 تا سوخته
میای بیرون میری در بنگاه داییت میبینی 2 ماهه یه ef7 دستشه هنوز نتونسته ابش کنه یه ef7 0 میفروشه یارو با زن و بچه وسط جاده شمال تو کیلومتر 300 تا موتور میسوزونه اواره میشه تو شهر قریب
خوب چی به نظرت میرسه؟

دوست من سوختن موتور دو دلیل بیشتر نداره و چیزی خیلی سختی هم نیست که نشه تشخیص داد و اون شخصی که نتونسته تشخیص بده مطمعن باش تعمیرکار نیست با این لیست قطعات هم مشهوده سوختن موتور به دلیل نرسیدن روغن به قطعات بوده و دلیلش هم یا کم بود میزان روغن یا از کار افتادن اویل پمپ بوده که اونم اگر یکم توجه میکردی خیلی راحت متوجه میشد .

pishooo2
02-05-2012, 22:35
دوست من سوختن موتور دو دلیل بیشتر نداره و چیزی خیلی سختی هم نیست که نشه تشخیص داد و اون شخصی که نتونسته تشخیص بده مطمعن باش تعمیرکار نیست با این لیست قطعات هم مشهوده سوختن موتور به دلیل نرسیدن روغن به قطعات بوده و دلیلش هم یا کم بود میزان روغن یا از کار افتادن اویل پمپ بوده که اونم اگر یکم توجه میکردی خیلی راحت متوجه میشد .

داداشی مطمین باش ایرانخودرو هم دنبال این مشکل که داری میگی گشت
اونا دنبال هر وسیله ای بودن که بگن کم توجهی من باعت این اتفاق شده و هم موتور رو از گارانتی خارج کنن هم این که هزینه ی 1400 رو از جیب مبارک من بگیرن
اما نتونستن این کارو بکنن چون هیچ چیز مشکل نداشت
اخرشم گفتن ماشین اب رادیات نداشته سوخته منم بردم نشون دادم که داره بعد گفتن اب رادیاتش ضد یخ نداره که اونم داشت
گفتن روغن نداره که اونم داشت
و تازه موتور ماشین این اتفاق واسش ظرف 10 دقیقه صورت گرفت من توی این 10 دقیقه فقط فکر کردم ماشین داره 3 کار میکنه همین بدون حرکت فقط صدای موتور :8:
و تازه منم میگم مشکل من جز سوختن موتور چیزای دیگه ایه گلم

farshid_titan
05-05-2012, 17:06
سلام
والسلام
سلام دوست عزیز توکلت به خدا باشه بخر.وقتی هم که من می‌خواستم این ماشینو بگیرم همه میگفتن روغن ریزی میکنه واشر خراب میکنه سیلندر میسوزونهو...... من به هیچکدوم از این حرفا توجه نکردم و ماشینو خریدم الانم باش ۷۰۰۰تا رفتم هیچ مشکلی‌ پیش نیمده هیچی‌ اینقدر هم ازش راضیم که با هیچی‌ عوضش نمیکنم.اینو هم بگم که من خیلی‌ رعایت ماشینمو می‌کنم.این دوستمون هم که میگه موتور سوزونده به دلیل نحوه استفاده بد از ماشین بود من کاملا مطمئعنم.خرید این ماشین رو بهت کاملا پیشنهاد می‌کنم من.ایشالا که شانست خوب در بیاد.

ali reza 222
05-05-2012, 22:06
سلام
میگن راهنمایی رانندگی دیگه خودروهای با یک ایربگ را نمره نمیکنه.یکی از دوستان گفت سمند EF7 کارتکس نخر چون یک ایربگ داره و دیگه نمره نمیشه.حالا اگر اینجور باشه مگر داشبورد فعلی سمند قابلیت نصب دو ایربگ را داره؟
ممنون

hossein.az
06-05-2012, 07:36
سلام
میگن راهنمایی رانندگی دیگه خودروهای با یک ایربگ را نمره نمیکنه.یکی از دوستان گفت سمند EF7 کارتکس نخر چون یک ایربگ داره و دیگه نمره نمیشه.حالا اگر اینجور باشه مگر داشبورد فعلی سمند قابلیت نصب دو ایربگ را داره؟
ممنون

این درسته دو هفته پیش که من رفتم پیگیر ماشین بشم نمایندگی همینو گفت.ما هم خودمونو آماده کردیم برای 400 -500 تومن دیگه که قراره به این بهانه بگیرن.اما 4شنبه هفته پیش که رفتم یه حرف دیگه زد که کفرم در اومد,میگه سمند ef7 اصلا توی انبار موجود ندارن.
در مورد نصب ایربگ دوم هم به نظرم توی اون قسمت طرح چوب به راحتی میتونن یه چیزی سمبل کنن.
ماله ما تا الان 20 روز با چیزی که قرارداد بوده تاخیر داره.
در مورد خرید این ماشین هم من با آقا فرشید هم رایم.اگرم قصد خرید داشتید به نظرم از نمایشگاه بخرید بهتره چون ایرانخودرو برای تحویل واقعا اذیت میکنه.

ali reza 222
07-05-2012, 15:16
سلام
دوستان نظرشون راجع به ایرادات موتوری که در سمندهای جدید هست آیا این ایرادات در سمندهای EF7 مدل 89 هم بوده یا نه؟
کلا خرید مدل 89 اگر بی مشگل هستن ولی خوب به واسطه 2 سال کارکرد کمی دویده اند آیا به صلاح هست یا بهتره ماشین مدل بالاتر انتخاب کرد.(کارکرد حدود 56000)

mohamad skystar
07-05-2012, 17:23
سلام
دوستان نظرشون راجع به ایرادات موتوری که در سمندهای جدید هست آیا این ایرادات در سمندهای EF7 مدل 89 هم بوده یا نه؟
کلا خرید مدل 89 اگر بی مشگل هستن ولی خوب به واسطه 2 سال کارکرد کمی دویده اند آیا به صلاح هست یا بهتره ماشین مدل بالاتر انتخاب کرد.(کارکرد حدود 56000)

تو بخش مشاوره هم خدمتتون عرض کردم.
این مشکلات تو مدل های 88 و 89 اصلا نبوده و از مدلهای 90 این مشکلات به وجود اومده.
شما اگر قصد خرید دارین اقدام کنید فقط دقت کنید ماشین از هر نظر سالم باشه

ali reza 222
07-05-2012, 21:53
تو بخش مشاوره هم خدمتتون عرض کردم.
این مشکلات تو مدل های 88 و 89 اصلا نبوده و از مدلهای 90 این مشکلات به وجود اومده.
شما اگر قصد خرید دارین اقدام کنید فقط دقت کنید ماشین از هر نظر سالم باشه
سلام
متاسفانه فکر میکنم بهتره از خیر EF7 بگذریم.
یک مدل صفر کیلومتر 90 برج 3 را که قبلا صحبتش را کردم امروز برای خریدش رفتم از اونجایی که یک آشنا پیدا کردم به اتفاق به بنگاه رفتیم و صاحب بنگاه با دیدن دوست مشترکمون دیگه لب به سخن گشود و گفت راستش این سمند با اینکه صفر هست و 500 کیلومتر بیشتر نرفته در هنگام تعویض دنده وقتی پا را از روی گاز بر میداری صدای بدی (خر خر)از گیربکس میاد.البته با خدمات پس از فروش صحبت کردیم گفته به محض رسیدن گیربکس اون را برای شما عوض میکنیم.
من هم گفتم مومن من دارم پول بیشتر میدم ماشین نو بگیرم نه اینکه از روز اول برم تعمیرگاه.جالبه که شب قبلش بهش گفتم این جدید ها مشکل دارند گفت نه بابا من که نشنیدم.ولی امروز چون آشنا درومدیم اعتراف کرد.
این از مدل 90:21:
و اما از مدل 89 برج 4.آقا چشمتون روز بد نبینه کاپوت را که زدیم بالا سینی زیر موتور خیس خیس بود و غرق روغن.البته صاحبش فکر میکرد روغن ریختن از ماشین طبیعی است و خیلی ماشینها دچار همچین مشگلی هستند.
اگر خدا قسمت کنه فردا برم یک ال 90 قولنامه کنم.حداقل همه روی ال 90 نظر مثبت دارند.فعلا سمند را بیخیال هرچند دوستش داشتم.
ممنون

mohamad skystar
07-05-2012, 23:46
سلام
متاسفانه فکر میکنم بهتره از خیر EF7 بگذریم.
یک مدل صفر کیلومتر 90 برج 3 را که قبلا صحبتش را کردم امروز برای خریدش رفتم از اونجایی که یک آشنا پیدا کردم به اتفاق به بنگاه رفتیم و صاحب بنگاه با دیدن دوست مشترکمون دیگه لب به سخن گشود و گفت راستش این سمند با اینکه صفر هست و 500 کیلومتر بیشتر نرفته در هنگام تعویض دنده وقتی پا را از روی گاز بر میداری صدای بدی (خر خر)از گیربکس میاد.البته با خدمات پس از فروش صحبت کردیم گفته به محض رسیدن گیربکس اون را برای شما عوض میکنیم.
من هم گفتم مومن من دارم پول بیشتر میدم ماشین نو بگیرم نه اینکه از روز اول برم تعمیرگاه.جالبه که شب قبلش بهش گفتم این جدید ها مشکل دارند گفت نه بابا من که نشنیدم.ولی امروز چون آشنا درومدیم اعتراف کرد.
این از مدل 90:21:
و اما از مدل 89 برج 4.آقا چشمتون روز بد نبینه کاپوت را که زدیم بالا سینی زیر موتور خیس خیس بود و غرق روغن.البته صاحبش فکر میکرد روغن ریختن از ماشین طبیعی است و خیلی ماشینها دچار همچین مشگلی هستند.
اگر خدا قسمت کنه فردا برم یک ال 90 قولنامه کنم.حداقل همه روی ال 90 نظر مثبت دارند.فعلا سمند را بیخیال هرچند دوستش داشتم.
ممنون

اگر تندر 90 بخری که به مراتب بهتر هستش.
اگر در مورد تندر میخواین صحبت کنید
در تاپیک خودش باشه ممنون میشم.

ali reza 222
08-05-2012, 00:17
اگر تندر 90 بخری که به مراتب بهتر هستش.
اگر در مورد تندر میخواین صحبت کنید
در تاپیک خودش باشه ممنون میشم.
سلام
البته بیشتر صحبتم روی کیفیت EF7 ها در مدلهای متفاوت بود که متاسفانه خیلی چنگی به دل نمیزنه.
ممنون

moosa khosroshahi
08-05-2012, 20:47
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی؛
ماشین من سمند پایه گازسوز؛مدل90 برج 4؛ماشینایی که قبل از این داشتم سمند معمولی،پارس،پژو 405،پژو2000،پرایدوپی کی؛من تاحالا 45000 تا با ماشین پیمایش داشتم به خاطر اینکه مسافرت زیاد میرم کارکردش زیاد شده؛قبل از اینکه اینه بخرم میخواستم 206 سدان بگیرم که الان خیلی خوشحالم که اینو گرفتم؛و اما تجربه من تو این 10 ماه:ماشین فوق العاده نرم،کم مصرف،پر شتاب،پر کشش البته نسبت به ماشینای قبلی؛حالا مشکلات من تا اینجا:1تو ماه اول بود که رگلاتور گاز به صدا افتاد که رفتم نمایندگی امداد کردن 10 روزه اومد بهم زنگ زدن رفتم واسه تعویض که تا الان مشکلی نداشته؛2 تو کیلومتر15000 متوجه روغن ریزی شدم که کم بود بازم رفتم نمایندگی نگا کردن گفتن از اویل ماژوره باز پک تعمیریشو امداد کردن که 20 روزه اومد و واسم درستش کردن کو فک کنم از اولشم بهتر شده البته مکانیکای نمایندگی که من میرم واقعا تو کارشون حرف ندارن؛تو این مدت که قطعه اویل ماژور برسه مرتب روغن ماشینو چک کردم که چیزی کم نکرده بود؛حالا به این نکته توجه کنید:تو نمایندگی که بودم همه جور ماشینی بود؛یه 207 بود که صاحبش میگفت تو راه خود به خود خاموش میشه؛یه پژو 405 باموتور جدید بود که میگفتن 10 روزه خوابیده منتظر قطعه هست؛پارس زانتیا موتور مدل 90 بود که صاحبش میگفت مشکلش حل بشه میفروشمش خلاص؛جالبتر از همه یه پارس بود که تو کیلومتر 300به قول دوستان موتور سوزونده بود؛پس دوستان اشکال تو همه ماشینا هست؛به خدا این قدرم که میگین ماشین بدی نیست؛من که اگه قرار باشه بازم ماشین عوض کنم همینو میگیرم چون ماشین خارجی که نمیتونم بگیرم؛این ماشین تو هم رده های خودش بهترین نباشه چیزی کم نداره؛این تجربه من بود از تو این 10 ماهی که پشت این ماشین نشستم؛:20:

ali reza 222
09-05-2012, 00:00
با سلام خدمت همه دوستان و سروران گرامی؛
ماشین من سمند پایه گازسوز؛مدل90 برج 4؛ماشینایی که قبل از این داشتم سمند معمولی،پارس،پژو 405،پژو2000،پرایدوپی کی؛من تاحالا 45000 تا با ماشین پیمایش داشتم به خاطر اینکه مسافرت زیاد میرم کارکردش زیاد شده؛قبل از اینکه اینه بخرم میخواستم 206 سدان بگیرم که الان خیلی خوشحالم که اینو گرفتم؛و اما تجربه من تو این 10 ماه:ماشین فوق العاده نرم،کم مصرف،پر شتاب،پر کشش البته نسبت به ماشینای قبلی؛حالا مشکلات من تا اینجا:1تو ماه اول بود که رگلاتور گاز به صدا افتاد که رفتم نمایندگی امداد کردن 10 روزه اومد بهم زنگ زدن رفتم واسه تعویض که تا الان مشکلی نداشته؛2 تو کیلومتر15000 متوجه روغن ریزی شدم که کم بود بازم رفتم نمایندگی نگا کردن گفتن از اویل ماژوره باز پک تعمیریشو امداد کردن که 20 روزه اومد و واسم درستش کردن کو فک کنم از اولشم بهتر شده البته مکانیکای نمایندگی که من میرم واقعا تو کارشون حرف ندارن؛تو این مدت که قطعه اویل ماژور برسه مرتب روغن ماشینو چک کردم که چیزی کم نکرده بود؛حالا به این نکته توجه کنید:تو نمایندگی که بودم همه جور ماشینی بود؛یه 207 بود که صاحبش میگفت تو راه خود به خود خاموش میشه؛یه پژو 405 باموتور جدید بود که میگفتن 10 روزه خوابیده منتظر قطعه هست؛پارس زانتیا موتور مدل 90 بود که صاحبش میگفت مشکلش حل بشه میفروشمش خلاص؛جالبتر از همه یه پارس بود که تو کیلومتر 300به قول دوستان موتور سوزونده بود؛پس دوستان اشکال تو همه ماشینا هست؛به خدا این قدرم که میگین ماشین بدی نیست؛من که اگه قرار باشه بازم ماشین عوض کنم همینو میگیرم چون ماشین خارجی که نمیتونم بگیرم؛این ماشین تو هم رده های خودش بهترین نباشه چیزی کم نداره؛این تجربه من بود از تو این 10 ماهی که پشت این ماشین نشستم؛:20:
سلام
خوب خیلی هم تجربه خوشایندی نیست.
به قول معروف آدم ماشین صفر میگیره و پول بشتر میده که دیگه از تعمیرگاه و این حرفها راحت باشه ولی خوب اگر صفر بگیری باید همش تو استرس این باشی که نکنه ماشین خراب بشه.
به هر حال به سفارش خیلی از دوستان من فعلا از خرید EF7 منصرف شدم و امروز یک ال 90 خریدم.
ممنون

moosa khosroshahi
09-05-2012, 01:47
مبارکه دوست عزیز؛امیدوارم راضی نگهت داره؛
درسته تجربه خیلی خوشایندی نبود؛ولی تمام حرف من اینه که اشکال فقط مختص این ماشین نیست؛همه ماشینا ممکنه ایراد داشته باشن؛حالا نمیدونم چرا همه اشکالات این ماشینو میبینن از مشکلات بزرگ گرفته تا مشکل ریز مثل خرابی پمپ شیشه شور‏!یا کم بودن باد لاستیکا‏!‏‏!‏‏!تو ایران بااین وضع همین ماشینایی که به دستمون میرسه خودش جای شکر داره‏!گذشت سال 82 یا83 که ماشینا کیفیت مطلوبی داشتن؛ولی در کل موتور این ماشین بد نیست؛ال 90 هم امکان داره از چند تا یکیش مورد دار باشه ولی نمیشه گفت که همشون اینجوریه؛موتور ملی هم نمیشه گفت همشون ایراد داره؛واقعیتو باید قبول کرد؛

amir 91
09-05-2012, 12:27
خاطرات یک سمند سوار!

سلام

من فقط بخاطر این عضو شدم که بگم:

عیرضا جان واقعا کار درستی کردی من یه سمند ef7 پایه گاز سوز

دارم که آخر سال 90 گرفتم و تا حالا 6600 تا کار کرده

اولین مشکلی که برام پیش اومد این بود که روغنریزی موتور از قسمت

اویل ماژول داشت بردم درست کردن(با کلی بد بختی و اینور و اونور

کردن چون آخر سال بود قطعش گیر نمیومد) گفتن همه سمند های ef7 اینجورین!

رفتیم مسافرت دیدم زیرش باز روغنریزی داره گیج رو کشیدم دیدم یه

قطره هم نشون نمیده !!! خشک.....خشک....

بردم نمایندگی مرکزی موقع تحویل گرفتن دیدم تو فاکتور نوشته پیاده

کردن گیربگس. گفتم: اشتباه شده.......... گفتن: نه گیربکس روغنریزی

داشته............ گفتم: من گیج رو کشیدم هیچی روغن روش

نبود......... گفت: گیج این ماشین ها دستکاری شده درست نشون

نمیده...... گفتم: از کجا بفهمم ماشین روغن نداره..... گفت: هروقت

موتور سوخت خودت میفهمی!!!!!!!!

بعد چند وقت دیدم فرمون هیدرولیکش موقع پارک کردن قطع میشد!!!!

دقیقا موقع پارک که آدم به هیدرولیک نیاز داره!!!!!

بردم درست کردم حالا دیروز دیدم مخزن روغن ترمز نصف روغن داره!!!!!

دست کشیدم زیرش دیدم بله............. روغن میچکه شنبه ببرم دوباره

نمایندگی ببینم چه خاکی تو سرم بریزم

حالا خودتون قضاوت کنید............

وقتی میگن محصول ایرانی بخرید خوب گوش کنید!!!!!!

moosa khosroshahi
09-05-2012, 13:31
داداش حالا این مشکل اویل ماژورت ردیف شد یا واقعا روغن ریزی از همون گیربکس بوده؟

amir 91
09-05-2012, 23:55
الان فعلا ردیفه اما هر دو اشکال داشته!

moosa khosroshahi
10-05-2012, 00:16
نگران نباش امیدوارم تا آخر ردیف بمونه؛مال منم مشکل اویل ماژور داشت که حل شد؛گارانتیشم تموم شده فقط خدا کنه که دیگه ایراد نده؛

mohammadghd
10-05-2012, 15:53
اون گاز خوردنی که میگید پدال دیر برمیگرده اینطور نیست
همشون اینطورین البته هر چند موردی که من دیدم همین بوده اونم فقط و فقط تو دنده 1 به 2 اینطوریه
فکر میکنم تنظیمات ECU هست که اینطور تعیین کرده

احتمالا خیلی از دوستان با مشکل گاز خوردن ماشین مخصوصا تو دنده های پایین مواجه شدن (مثل خود من)! این مشکل مربوط میشه به رگلاژ کلاچ که باید از نمایندگی ها بخواید براتون انجام بدن و قابل درست شدنه و ربطی به ECU نداره. البته دقت داشته باشید که این کلاچ EF7 ظاهرا مشکل داره و حتی در صورت رگلاژ باز هم احتمالش زیاده که خیلی زود مشکل تکرار بشه.

یه مسئله دیگه اینکه معمولا کسانی که مشکل دارن با EF7 اینجا مینویسن و در نتیجه خواننده فکر میکنه عجب فاجعه ای هست و زودتر باید بفروشدش. خوبه کسایی که راضی هستن هم بگن تا درصد رضایت هم مشخص بشه. من یکم با این چراغ انژکتور و کلاچ حالم گرفته شد که البته خیلی هم مهم نبودن. در مجموع باید بگم EF7 پایه گازسوز ماشین خوبیه. من قبلا 206 تیپ 5 داشتم که شتابش و پارک کردن و کولرش بهتر از سمند بود ولی خوب سمند خیلی نرم تره (تعلیق و فرمون و دنده و ... )، پایداری در سرعت های بالا بیشتره. سرعت و شتاب قابل قبوله. فضای ماشین بیشتره. پایه گاز سوز بودن هم باعث میشه بدون اینکه نگران صدمه زدن به موتور باشید بتونید همیشه از گاز استفاده کنید. مصرف گاز پایینه (من تو شهر تا 300 کیلومتر هم باش رفتم در حالت کم ترافیک) ولی بنزین تو شهر پایین نیست (من به ندرت از بنزین استفاده می کنم). در مجموع تازگیا وقتی پشت 206 میشینم و مقایسه میکنم کاملا سمند رو ترجیح میدم. البته آدم باید خوش شانس باشه که کارش به خرابی موتور نخوره وگرنه ... !!!!!!

farshid_titan
10-05-2012, 22:45
احتمالا خیلی از دوستان با مشکل گاز خوردن ماشین مخصوصا تو دنده های پایین مواجه شدن (مثل خود من)! این مشکل مربوط میشه به رگلاژ کلاچ که باید از نمایندگی ها بخواید براتون انجام بدن و قابل درست شدنه و ربطی به ECU نداره. البته دقت داشته باشید که این کلاچ EF7 ظاهرا مشکل داره و حتی در صورت رگلاژ باز هم احتمالش زیاده که خیلی زود مشکل تکرار بشه.

یه مسئله دیگه اینکه معمولا کسانی که مشکل دارن با EF7 اینجا مینویسن و در نتیجه خواننده فکر میکنه عجب فاجعه ای هست و زودتر باید بفروشدش. خوبه کسایی که راضی هستن هم بگن تا درصد رضایت هم مشخص بشه. من یکم با این چراغ انژکتور و کلاچ حالم گرفته شد که البته خیلی هم مهم نبودن. در مجموع باید بگم EF7 پایه گازسوز ماشین خوبیه. من قبلا 206 تیپ 5 داشتم که شتابش و پارک کردن و کولرش بهتر از سمند بود ولی خوب سمند خیلی نرم تره (تعلیق و فرمون و دنده و ... )، پایداری در سرعت های بالا بیشتره. سرعت و شتاب قابل قبوله. فضای ماشین بیشتره. پایه گاز سوز بودن هم باعث میشه بدون اینکه نگران صدمه زدن به موتور باشید بتونید همیشه از گاز استفاده کنید. مصرف گاز پایینه (من تو شهر تا 300 کیلومتر هم باش رفتم در حالت کم ترافیک) ولی بنزین تو شهر پایین نیست (من به ندرت از بنزین استفاده می کنم). در مجموع تازگیا وقتی پشت 206 میشینم و مقایسه میکنم کاملا سمند رو ترجیح میدم. البته آدم باید خوش شانس باشه که کارش به خرابی موتور نخوره وگرنه ... !!!!!!
والاّ دوست عزیز من که کاملا از ماشینم راضیم و اینو هم همیشه تو این فروم گفتم

moosa khosroshahi
11-05-2012, 00:40
من از این فروم خیلی چیزا یاد گرفتم به خاطر همین ازدوستان عزیز تشکر میکنم که تجربشونو در اختیار دیگران میزارن؛
پریروز صبح که ماشینو روشن کردم بعد از حدودا 2 دقیقه چراغ گاز قطع شد و رفت رو بنزین که هر کاری کردم نرفت روی گاز؛فکر کردم شاید نشتی داره که گاز قطع شده ولی چراغ چک خاموش بود؛بیشتر که دقت کردم دیدم وقتی که سوئیچو باز میکنم اون صدای شیر برقی کپسول که مثل تق میمونه نمیاد؛فهمیدم که قطع شده؛خواستم ببرم تعمیر گاه آزاد چون گارانتی نداشتم؛امروز صبح باز امتحان کردم دیدم باز شیر برقی کپسول عمل نمیکنه؛گفتم قبل از اینکه ببرم تعمیر گاه باطری رو قطع کنم شاید درست بشه؛کابل منفی رو به مدت 20 دقیقه جدا کردم بعد وصل کردم؛ماشینو که روشن کردم دیدم درست شده و رفت روی گاز؛این روشو من از این فروم یاد گرفتم؛اینارو گفتم تا اگه کسی احیانا بااین مشکل مواجه شد این روشو تست کنه ضرر نداره؛

hamed malekpour
16-05-2012, 13:26
یه سوال باید اندازه روغن موتور ماشین باید چه قدر باشه وقتی که سیخ را بیرون میاریم می شه دقیقا بگید ؟

mohamad skystar
16-05-2012, 23:23
یه سوال باید اندازه روغن موتور ماشین باید چه قدر باشه وقتی که سیخ را بیرون میاریم می شه دقیقا بگید ؟

وقتی گژ ( یا همون سیخ به قول شما ) رو در میارین
اولا که ماشین قبلش نباید روشن بوده باشه تا روغن گردش نکرده باشه
وقتی گژ روغن رو بیرون میارید به سر گژ دقت کنید
با حروف بزرگ انگلیسی در پایین ترین نقطه یا همون سر گژ حرف L یعنی پایین ترین سطح روغن
و چند سانت بالاترش نوشته H یعنی بالاترین سطح روغن ( که باید رو همین H باشه )
نوشته شده.
باید دقت کنید که میزان روغن روی حرف H باشه در غیر این صورت اگر کمتر بود یعنی روغن کم شده.

hossein.az
22-05-2012, 15:46
سلام
تا امروز
ماشین ما 36 روز تاخیر داشته که هیچ , وضعیت قراردادرو زده بود "آماده تخصیص " اما الان تو سایت نگاه کردم دیدم یه اتفاق جالب افتاده دوباره وضعیت رفته رو "نرمال"
من نمیدونم ماله همه اینطوره یا فقط ما اینطوریه؟
کسی اطلاعی از وضعیت تحویل داره؟؟؟؟؟؟؟
قضیه ایربگ دوم که قرار بود نصب بشه چی شد؟؟؟؟؟
نمایندگی که مثه ماست میمونه جواب درست ودر مون به ما نمیده.
هر موقع رفتم گفته ماشین ندارن که نمیفرستند. در صورتی که سایت تولید رو چک کردم تقریبا 3000تا اینور سال تولید شده.

هیچ ارگان یا قسمتی نیست که بشه از طریقش پیگیر شد یا شکایت کرد؟؟

mohamad skystar
22-05-2012, 17:33
سلام
تا امروز
ماشین ما 36 روز تاخیر داشته که هیچ , وضعیت قراردادرو زده بود "آماده تخصیص " اما الان تو سایت نگاه کردم دیدم یه اتفاق جالب افتاده دوباره وضعیت رفته رو "نرمال"
من نمیدونم ماله همه اینطوره یا فقط ما اینطوریه؟
کسی اطلاعی از وضعیت تحویل داره؟؟؟؟؟؟؟
قضیه ایربگ دوم که قرار بود نصب بشه چی شد؟؟؟؟؟
نمایندگی که مثه ماست میمونه جواب درست ودر مون به ما نمیده.
هر موقع رفتم گفته ماشین ندارن که نمیفرستند. در صورتی که سایت تولید رو چک کردم تقریبا 3000تا اینور سال تولید شده.

احتمالا برای نصب ایربگ سرنشین اینقدر طول کشیده.

MasterGeek
22-05-2012, 18:02
دوستان سمند EF7 رو هنوزم توی این رنج قیمت توصیه میکنید؟ به لحاظ کیفی میگم.

Pourya-pc
22-05-2012, 23:44
من داشتم وبه نظرم گزینه های بهتری هست ، اگر جاداری براتون مهم نیست ، 206 اس دی وی 9
اگر جادار میخواید ال 90
405 TU5 هم بد نیست و قیمت مناسب تری داره .
اگر هم سمند خواستید ال ایکس معمولی مالتی پلاکس رو پیشنهاد میکنم .
نظر شخصیم بود .

mohamad skystar
23-05-2012, 00:42
دوستان سمند EF7 رو هنوزم توی این رنج قیمت توصیه میکنید؟ به لحاظ کیفی میگم.

ملاک های شما برای انتخاب خودرو مهم هست.
شاید ارزش داشته باشه شاید نه.
سمند lx ef7 هم در چند ماه اخیر تو برخی موارد مشکل ساز بوده برای صاحباش اما خوب برخی هم خیلی عالی بوده

mess10
23-05-2012, 02:22
سلام خودم یه سمند ef7 پایه گاز سوز گرفتم 6000 تا کار کرد واشر سرسیلندرش سوخت.واقعا ماشین به درد نخوریه حیف پولم:2:این__ست خودروی ملی:2:خدا شاهده خودم تو ایران خودرو بودم 5 سمند اونجا بودن همشون تو قسمت موتور مشکل داشتن.رفتم پیش مهندس که اونجا بود گفتم بابا اینجا چه خبر.گفته هیچی عادیه:31:گفت برامون عادی شده
خوش به حال اونای که هنوز با قسمت موتور مشکل پیدا نکردن

سلام دوستان.همانطورکه درجریانیدماشین من تقریبا2هفته هست که خوابیده واسه تعویض موتور.امروزرفتم نمایندگی که ببینم چی شده باکمال خونسردی گفتن هنوزهیچ جوابی ازتهران واسمون نیومده!!!!!!!!!!!!!!!!!!خلاصه ماهم دیگه این دفعه ازکوره دررفتیم 1کم شلوغ کاری کردیم.بعدش 1برگه واسم پرینت کردن وگفتن اینم متن ارسالیمون هست که همون 2هفته پیش فرستادیم.ایناهاش:
حالا ظاهرااین بنده خداهاهم تونمایندگی تقصیرندارن.دوستان راهنمایی کنیدچی کارکنم.؟زنگ بزنم ازتهران اقدام کنم یابرم همین شیرازاتحادیه شون؟

اینم یه کی از بچه های تی تی که موتورش از کار افتاده میخوان موتورشو عوض کنند.این برای اونای که میگن دارن تبلیغات بد...این مدرک.البته این فقط یه کیشون خدا میدونه چندتا از اینا....

naser2012
23-05-2012, 18:09
من می خواستم ef7 بگیرم ولی با خوندن مطالب فروم منصرف شدم

naser2012
23-05-2012, 18:10
راستی این ef7 مصرفش از tu5 کمتره یا بیشتر...........

naser2012
23-05-2012, 18:11
اصلا جدای از کیفیت ایران خودرو موتورهای xu7,tu5,ef7 چه تفاوتهایی با هم دارن؟
اخه من شنیده بودم موتور ef7 ساخت مشترک ایران و آلمانه

Lesordiavek
24-05-2012, 10:04
اصلا جدای از کیفیت ایران خودرو موتورهای xu7,tu5,ef7 چه تفاوتهایی با هم دارن؟
اخه من شنیده بودم موتور ef7 ساخت مشترک ایران و آلمانه

EF-7 برای استفاده از گاز ساخته شده و بنزین به عنوان سوخت دوم استفاده میشه. برای همین اون طور که باید و شاید روی بنزین خوب جواب نمیده (مصرفش تو بنزین tu5 بیشتره و قدرتش هم زیاد بالاتر نیست). البته رو گاز خیلی خوب جواب میده از نظر قدرت و مصرف و ماندگاری. دلیل این که ایران خودرو داده این موتورو براش طراحی کنن هم اینه که با توجه به شرایط ایران میخواسته یه موتور پایه گاز سوز داشته باشه وگرنه TU-5 بود و خیلی خوب هم جواب میداد (و هنوز هم جواب میده). اگر هم دقت کنین میبینین که توی سمند های صادراتی از TU-5 و XU-7 استفاده میشه چون کشور های زیادی پمپ گاز ندارن و اون کشور هایی هم که دارن ایران خودرو توشون نمیتونه بازار به دست بیاره.

TU-5 از طرف دیگه برای بنزین ساخته شده، مصرفش کمه و قدرتش هم خوبه. این موتور هنوز روی پژو 207 (207 واقعی نه 206+ که ایرانخودرو به عنوان 207 میندازه تو پاچه ی مردم) استفاده میشه. البته موتور جایگزینش با یک طرح مشترک بین پژو و بی ام و تولید شده. در کل موتور خیلی خوبیه. ولی با اتفاقاتی که جدیدا افتاده و پژو ایرانخودرو رو تحریم کرده ممکنه دیگه اجازه ی تولید این موتورو نداشته باشه که اونوقت خیلی بد میشه.

XU-7 هم یه موتور قدیمیه که دورانش واقعا به سر رسیده. مصرف بالا، قدرت کم و سر و صدای زیاد. پژو از خیلی وقت پیش موتور های سری DW رو جایگزین این کرده. تنها خوبیش گشاور بالاشه (که به خاطر حجم بالای موتوره).

الان همه ی موتور های ایران خودرو کیفیتشون اومده پایین ولی EF-7 به خاطر این که قطعات حساس تری توش به کار رفته و برای بنزین ساخته نشده مشکلات وحشتناکی پیدا کرده خصوصا تو حالت بنزینی. اصلی ترینشون هم روغن ریزیه که تا الان نتونستن درستش کنن و عامل انواع و اقسام مشکلات دیگه هم هست چون ممکنه طرف ندونه سطح روغنش اومده پایین و بعدش قسمت های مختلف موتور میسوزه. من یکی با توجه به چیزایی که شنیدم بهتون پیشنهاد میکنم فعلا ماشین با این موتور نخرین تا این که یه فکری برای بالا بردن کیفیتش کنن. از چند نفر شنیدم که ایرانخودرو داره سعی میکنه که مشکلاتشو درست کنه چون فروشش کم شده ولی این که تلاشش کی به نتیجه میرسه خدا میدونه.

naser2012
24-05-2012, 14:09
ما یه مدت پیش برای پژو پارس سال اسم نوشتیم. تا چند روز دیگم انشاا... تحویل می دن. اینا موتورش همون xu7 هست؟
فک کنم تو ایران خودرو نوشته L3 یا L4 ، همون xu7 هست؟

hamed999
24-05-2012, 14:33
L3 با 8 سوپاپ
L4 با 16 سوپاپ

majid_sd2009
27-05-2012, 13:45
کی گفته ef7 با گاز بهتر میسوزونه؟ من خودم بنزینیشو دارم و یکی از اقوام هم گازسوزشو. من که شخصا با بنزینیش مشکلی ندارم.بنزینی من مدل 1 نود و گازسوز اونا مدل 89 .با ان تفاوت که ماشین اونا صدای تراکتور میده ولی مال من نه!مصرفم هم توی شهر رسیده به 8/5 تا 9 .بعضی اوقات که ترافیک زیاده یا کولر میگیرم کمی بیشتر میشه .ایندفعه 30 لیتر بنزین زدم و دیشب چراغ ماشین روشن شد و حدود 360 تا رفته! ماشین الان 8000 کار کرده و فقط 1000 تا تو جاده رفته!
گاز سوزش هم که روی گاز با کولر خوب جواب نمیده و تو سربالایی ها هم خودش میره رو بنزین،(البته روی بنزین هم با کولر دچار افت توان میشه که باید تاخیر شدید پدال گاز برقی رو هم بهش اضافه کرد!)
ولی چون پدال برقی داره شما تعویض سوخت رو نمیفهمین.

راستی دوستان ef7 سوار اگه دقته کرده باشید موقعی که ماشین صفر هست روغنش کمرنگ هست ولی وقتی توتال 7000 یا بهران پیشتاز میریزید خیلی پرنگ تر هست! و اینکه بعد از تعویض کم کم صدای موتور بیشتر میشه!؟
من توی حدود 3000 روغن ماشین رو عوض کردم و بهران ریختم به گفته تعویض روغنی. 5 لیتر ریخت با فیلتر. بعد از اون صدای موتور کم کم بیشتر شد.به توصیه یکی از دوستان در فروم tuningtalk که گفته بودن روغن ماشین رو یکی از نمایندگی ها گفته elfبریز و ایشون هم ریخته،بنده هم بعد 4000 کیلومتر اقدام به تعویض کردم و روغن رو از پایلوت تندر خریدم.بعد از تعویض کم کم صدای موتور کم شد ولی دیگه مثل اولش نشد(اوایل جلوی ماشین وایمیستادی فک میکردی خاموشه!). روغن هم رنگش با روغنی که کارخونه ریخته بود یک رنگ بود؟!
راستی دوستان در مورد کم شدن صدا اوایل فکر میکردم بهم تلقین میشه ولی قبلا چون صدای موتر زیاد بود توی 3000 دنده عوض میکردم ولی تازه متوجه شدم که الان نزدیکای3500 دنده عوض میکنم!یعنی صدایی که الان توی 3500 میده معادله با صدای 3000 قبلش!

majid_sd2009
27-05-2012, 14:05
من می خواستم ef7 بگیرم ولی با خوندن مطالب فروم منصرف شدم

دوستان من خودم ef7 دارم و راضی هستم ولی ...
خریدش فعلا زیاد عاقلانه نیست چون اینا دست بردن تو موتور و خودشون دارن بعضی از قطعات رو میسازن. نمونش اویل ماژول که از نماندگی بیای بیرون روغن ریزیت شروع میشه و احتمال اب روغن قاطی کردنت هم زیاده!
نمونه های قبلی هم که لطف میکردن بد مونتاژ میکردن و بعضی ها مشکل داشتن. راستی بعضی ها میگن شمعهای ماشین رو هم به جایه اینکه fr8de (اگه درست نوشته باشم)بندازن،شمع xu7 میندازن جاش!
به نظر من فعلا توی ایران تندر 90 تو این رنج قیمت بهترین گذینس!به دلیل مصرف پایین. جلوبندی خیلی خیلی قوی(دامادمون داره، اگه بدونید باهاش کجاها میره و چه کارا میکنه!)گریبکس خوب. بدنه مقاوم. فقط من از داخلش زیاد خوشم نمیاد.

دوستان ببخشید جاش اینجا نیست ولی راه حلی برای خفه کردن صدای قرچ قرچ درها دارید یا نه؟ جدیدا یک صدای دیگه هم اضافه شده انگار تو دست اندازها و سرعت گیر ها در میخوره به بدنه و صدای تق تق یا همون لق لق میاد!

daeedavood
27-05-2012, 21:08
سلام دوست عزیز. من یه سمند سو رن موتور ملی گرفتم. از همه جاش روغن میده. تحویلی اردیبهشت 91 !!!! بابا بی خیال. زورمون که نمیرسه

majid_sd2009
27-05-2012, 23:30
قابل توجه تمام EF7 سواران که ماشینشان را بعد از مهرماه 90 تحویل گرفتند

دیشب مهمان یکی از دوستان که در مرکز تحقیقات ایران خودرو کار میکند بودیم ایشان یکی از کارشناسان پروژه موتور ملی هم بوده و گفت بعد از تحریم ها در سال گذشته آلمان واشر سرسیلندر و بعضی از واشرهای حساس موتور را به ایران خودرو نداد و مجبور شدیم خودمان بر اساس مواد موجود تولید کنیم و متاسفانه واشر سرسیلندر EF7 های تولید نیمه دوم سال 90 به بعد همه از نوع ایرانی هستند که داخلش یک نوع آلیاژ مس نامرغوب استفاده شده و هنگام سوختن مثل ترکش وارد سرسیلندر و پوسته سیلندر میشه و کل موتور باید تعویض بشه پس دوستان توجه داشته باشند که اگر خدای ناکرده ماشینشون واشر سوزوند باید کل موتور تعویض بشه و دردسرهای زیادی داره و حداقل ماشینشون دو ماه میخوابه.
جالب اینجاست که هنوز هم نتونستند تکنولوژی ساخت اون آلیاژی که در واشر اصلی استفاده شده رو بدست بیارند و همچنان از واشرهای نامرغوب استفاده میشود!
وای به روزی که یک بیچاره ای واشر سرسیلندرش موقع اتمام گارانتی بسوزه....

نقل قول از یکی از دوستان در tt

اینم ادرس نقل قول

mohammadghd
01-06-2012, 10:36
سلام
در رابطه با فرمون EF7 سوال داشتم (البته نمیدونم با بقیه سمندها فرق داره یا نه) موقعی که در حالت ایستاده فرمون رو میچرخونم با پرش میچرخه (نرم و یکنواخت نمیچرخه) این عادیه یا اینکه مشکل داره. الان ماشین 8000 تا کارکرده.

hossein.az
01-06-2012, 21:44
این چند روزه کسی ef7 صفر دیده کسی تحویل گرفته باشه؟؟
فکر میکنم تولیدش کلا متوقف شده من یکی که از خیر ماشینه گذشتم الان 45 روزه تاخیر داشته.

mohamad skystar
01-06-2012, 23:19
فکر میکنم تولیدش کلا متوقف شده من یکی که از خیر ماشینه گذشتم الان 45 روزه تاخیر داشته.

تولیدش متوقف نشده دوست من.
احتمالا برای نصب ایربگ سرنشین این تاخیر به وجود اومده.

Danial_4139
02-06-2012, 12:47
کی گفته ef7 با گاز بهتر میسوزونه؟ من خودم بنزینیشو دارم و یکی از اقوام هم گازسوزشو. من که شخصا با بنزینیش مشکلی ندارم.بنزینی من مدل 1 نود و گازسوز اونا مدل 89 .با ان تفاوت که ماشین اونا صدای تراکتور میده ولی مال من نه!مصرفم هم توی شهر رسیده به 8/5 تا 9 .بعضی اوقات که ترافیک زیاده یا کولر میگیرم کمی بیشتر میشه .ایندفعه 30 لیتر بنزین زدم و دیشب چراغ ماشین روشن شد و حدود 360 تا رفته! ماشین الان 8000 کار کرده و فقط 1000 تا تو جاده رفته!

گاز سوزش هم که روی گاز با کولر خوب جواب نمیده و تو سربالایی ها هم خودش میره رو بنزین،(البته روی بنزین هم با کولر دچار افت توان میشه که باید تاخیر شدید پدال گاز برقی رو هم بهش اضافه کرد!)
ولی چون پدال برقی داره شما تعویض سوخت رو نمیفهمین.

روی گاز خیلی خوب جواب میده ، صدای تراکتور نیست و صدای انژکتور گاز هست ، پدال مثل همه ماشین هایی با پدل برقی تاخیر داره ولی تاخیر شدید ؟؟؟!!! ، تو سر بالایی هم رو بنزین نمیره ( جهت اطلاع )

hossein.az
02-06-2012, 13:30
تولیدش متوقف نشده دوست من.
احتمالا برای نصب ایربگ سرنشین این تاخیر به وجود اومده.

فکر نمیکنم محمد جان به خاطر ایربگ سرنشین باشه , چون تو این مدت ماشین های تک ایربگ دیگه مثل
پارس lx
405 glx
سمند se
و سمند lx xu7
دیدم که تحویل دادن ولی ef7 نه.
از نمایندگی هم که پرسیدم گفت بعد از تحویل ماشینهای دهه فجر دیگه ef7 نیومده برای تحویل.

mohamad skystar
02-06-2012, 14:30
فکر نمیکنم محمد جان به خاطر ایربگ سرنشین باشه , چون تو این مدت ماشین های تک ایربگ دیگه مثل
پارس lx
405 glx
سمند se
و سمند lx xu7
دیدم که تحویل دادن ولی ef7 نه.
از نمایندگی هم که پرسیدم گفت بعد از تحویل ماشینهای دهه فجر دیگه ef7 نیومده برای تحویل.

پس این دیگه باید بزاری پای بدقولی شرکت .
چون طبق آخرین اخباری که من داشتم گفتن برای نصب ایربگ سرنشین هست اما الان که شما اینجور میگی
دیگه دلیلی نمیمونه جز بدقولی شرکت که البته این یه امر عادی هست
تابستون پارسال من 207 ثبت نام کردم تحویل 45 روزه از 3 ماه هم گذشت

ME1360
03-06-2012, 21:27
من تو بهمن ماه یه پایه گازسوزشو تحویل گرفتم حرف نداره.از روغن ریزی ام خبری نیست.الانم حدود 7000 تا باش رفتم.فقط بردمش سرویس 5000 تا الکی تلسکوپی فرمونشو عوض کردن .قبلش خیلی خوب بود ولی خودشون عوض کردن .الان تو درجا جعبه فرمون قر قر میکنه.

ME1360
03-06-2012, 21:30
از نمایندگی 1414 ثبت نام کردید؟

hossein.az
03-06-2012, 21:41
از نمایندگی 1414 ثبت نام کردید؟

والا می خواستم برم نمایندگی یار احمدی ثبت نام کنم ولی پدرم (خمین هستند) گفت من با نمایندگی خمین آشنام میرم برات اونجا ثبت نام میکنم.
میبینی که چقدر هم به خاطر آشنایی با پدر کارمونو راه انداخته.

shadows_funeral
18-06-2012, 12:26
من تحویل گرفتم. البته سورن ای ال ایکس موتور ملی بنزینی. موتورشم کاملا سرپاست.

Pourya-pc
18-06-2012, 14:20
حواست به آمپر باشه مخصوصا الان که هوا گرمه و ازش کولر میگیری .

ali6803
19-06-2012, 12:42
دوست من 14 اسفند 90 ثبت نام کرد شرایطی از تهران اندیشه............دیروز تحویل گرفت سمند ef7
....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hossein.az
24-06-2012, 20:27
سلام . بالاخره این اتول رو به ما دادن
عجب آدمایی هستا اینا بیمه و گارانتی از تاریخ 28/3 شروع شده

یه چیز دیگه از شانس ما ضبط هم نداره و توی سند زده وجه رادیو پخش مستردد خواهد شد.
راستی کسی میدونه بابت این 67 روز دیرکرد چطوری میتونم پولش رو بگیرم؟؟؟؟؟

A.IvI.I.N
24-06-2012, 21:08

منم 23 بهمن پارس با تحویل 30 روزه ثبت نام کردم وسط اردیبهشت تحویل گرفتم ولی یک قرون خسارت ندادن.
کلی پیگیر شدم هر دفعه میگن در دست بررسی هستش ولی از شواهد پیداست قصد ندارن بدن.
شما با قسمت شکایات ایرانخودرو تماس بگیر شاید فرجی بشه.

Danial_4139
25-06-2012, 21:11
سلام . بالاخره این اتول رو به ما دادن
عجب آدمایی هستا اینا بیمه و گارانتی از تاریخ 28/3 شروع شده

یه چیز دیگه از شانس ما ضبط هم نداره و توی سند زده وجه رادیو پخش مستردد خواهد شد.

بابت تاخیر و پول پخش یه چک بتون میدن میرید بانک نقد میکنید فقط از نمایندگی که ماشین رو تحویل گرفتین پیگر باشن که بدن .

amirtoudeh
28-06-2012, 16:21
برای مشکل شماره 1 باید بری (تهران-میدان امام خمینی (همون توپ خونه)) از نمایندگی های ایساکو بگیری 5 تومن بعد طاقچه عقب رو باز کن، عوضش کن. منم همین کارو کردم

hamed malekpour
06-07-2012, 10:49
دیروز با سمندEf7ام سرعت 220تا را پر کرده ماشینم کپسول گازش خالی بود وبنزین سوپر زده بود پامو می زاشتم رو گاز 220تا را پر می کرد می خواستم بدونم ماشین دچار مشکل می شه یا نه؟

mohamad skystar
06-07-2012, 11:52
دیروز با سمندEf7ام سرعت 220تا را پر کرده ماشینم کپسول گازش خالی بود وبنزین سوپر زده بود پامو می زاشتم رو گاز 220تا را پر می کرد می خواستم بدونم ماشین دچار مشکل می شه یا نه؟

یکی از کاربران در همین انجمن سرعت 200 کیلومتر رو پر کرده بود موتور ماشینش داغون شده بود EF7 هم بود.
میتونید چند صفحه قبل بخونید.
البته شاید برای این دوستمون مشکل پیش اومده و برای شما شاید اصلا مشکلی پیش نیاد.

hamed malekpour
06-07-2012, 12:50
امیدوارم هیچ مشکلی پیش نیاد تا امروز که هیچ مشکلی برای ماشین پیش نیامده فقط دورموتور بالا وپایین میره یکمی.

dr.kenzo
09-07-2012, 13:48
سلام
من یه سمند EF7 دارم که مدل 90/4/4 هست و 78000 کیلومتر باهش رانندگی کردم ، می خوام اتفاقاتی که تو این 1 سال افتاده رو بگم شاید جالب باشه !!!
سر 1 سال باتری سوخت و تعویض کردم بعد از تعویض شدن باتری فیوز پخش سوخت و تعویض کردم ولی ضبط به طور دلخواه خاموش و روشن میشه تا امروز که دیگه روشن نمیشه !!! .
از نظر موتوری : 220 تا رو پر می کنه هنوز .
از همون روز اول کامپیوترش خود به خود ریست میشد ( تاریخ ، ساعت و تنظیمات ) .
روی بنزین وقتی پر گاز حرکت می کنم یه کوچولو دک می خوره که فکر می کنم از قدرت زیادی خود ماشین باشه .
اوایل که ماشن رو خریده بودم وقتی دنده عوض میشد یه گازی هم میخورد ماشین انگار که یکی داره میزنه تو سر گاز ، چند نفر رو دیدم که این مشکل رو داشتن ، دلیله این گاز خوردن هنگام تعویض دنده
فقط به راننده ربط داره عیب ماشین نیست ( این عمل فقط وقتی یک جوون داره ماشین رو میرونه اتفاق میوفته چون دوست ندارن ماشینشون کم جون بشه ) به خدا همینه که میگم بارها امتحان کردم . (( الان که قلقش امده دستم دیگه گاز نمی خوره ،
آب رادیاتور هم یک سال هست که نگاش نکردم ولی اصلا کم نکرده و آمپر هم از نصف بالاتر نرفته .
مصرف گاز هر 1 کیلوگرم 20 کیلومتر ، با گرفتن کولر 15% مصرف سوخت بالا میره .
روغن هیدرولیک و روغن ترمز سر یک سال نیاز یه تعویض داره ( اگه عوض نشه واسه ترمز کامپیوتر هشدار میده و هیدرولیک هم وقطی با فرمون بازی می کنی یه صدای جدید میده که تا حالا نشنیدی ) .
دوستان تا اوجای که امکانش هست نه دستی بکشید با این ماشین نه تیک بزنید ، چون یه سری مشکلات داخلی به هم میزنه که نیمیشه گفت اینجا .
دنده ماشین هم ویز ویز میکنه البته وقتی دست گذاشته میشه رو دنده .
جلو بنده عوض شده ( به دلیله دستی کشیدن زیاد و خرابی جاده ) ولی هنوز چرخ سمت راست یه کمی میخونه ( فقط راننده ماشین میفهمه ) در زمانی که تیک میزنم میشنوم .
ترمز : اوایل خیلی خوب بود نه خر خری میکرد نه چیزی ، بعد از چند ما خر خر ترمز شروع شده و گاهی هم ترومز اصلا نمیگیره انگار که داری پا میزاری رو یک سنگ ( باعث تصادف من با یک ماشین دیگه و یک بار هم یک پیرزن رو زدن )
کمربند ایمنی : بعد از یک سال خوب جمع نمی کنن ، فکر می کنم کثیف شده باشن یا فنرشون ضعیف شده باشن .

================================================== ============================

اینم یه توضیح در مورد استفاده درست از کارت گارانتی
دوستان بعد از خرید ماشین 2 تا کارت دارید که یکی کارت طلایی هست و یکی گارانتی
کات گارانتی : شامل 4 تا سروس میشه که هر 10000 کیلومتری ( لنت ، شمع . فیلتر هوا و روغن و بنزین و روغن ) رایگان تعویض میشه ، توجه کنید که لنت ها و شمع ها رو از نمایندگی بگیرید و بزارید تو ماشین هروقت لازم شد عوض کنید . اگه من لنت ها رو زود به زود عوض نمی کردم الان باید 2 تا لنت نوع داشته باشم همچنین 8 تا شمع .

hossein.az
09-07-2012, 14:09
سلام dr.kenzo عزيز
از اطلاعاتي كه داديد ممنون ، حق با شماست اين باتري هاي اسيدي كه روشون ميزارن ضعيفه وبايد عوض بشه با اتمي فكر كنم ٧٠ (دقيق مدلشو نميدونم يه مكانيك اينو گفت)
اين مسئله ي گاز خوردن بيجاي ماشين وقتي دنده ها پر گاز تعويض ميشه به دليل دير عمل كردن گاز برقيست به دليل گازسوزبودنشه (نگران نباشيد اين مسئله يه چيز طبيعيه)

mohammadghd
09-07-2012, 17:04
سلام
آقا این EF7 مخصوصا پایه گاز سوز واقعا آشغاله! من با وجود اینکه میدونستم مشکل روغن و واشر سرسیلندر دارن باز راضی بودم و فکر نمیکردم اینقدر بد شانس باشم که برای خودم مشکلی پیش بیاد. از روز اول هم خیلی موتور رو رعایت کردم و دور موتور رو بالای 4000 نبردم. هنوز 9000 تا نرفته واشر سرسیلندر سوزونده!! نمایندگی میگفت یک ماهی باید بخوابه تا قطعش بیاد. تازه اینجا تهرانه و اینجوریه!! نخرید والا پشیمون میشید!! اینا واشراشون رو آشغال گذاشتن دیر یا زود همه مشکل پیدا میکنن!! حالا ماه رمضونی تو تابستون بی ماشین هم شدیم!!

amirtoudeh
12-07-2012, 10:30
سلام
من یه سمند EF7 دارم که مدل 90/4/4 هست و 78000 کیلومتر باهش رانندگی کردم ، می خوام اتفاقاتی که تو این 1 سال افتاده رو بگم شاید جالب باشه !!!
سر 1 سال باتری سوخت و تعویض کردم بعد از تعویض شدن باتری فیوز پخش سوخت و تعویض کردم ولی ضبط به طور دلخواه خاموش و روشن میشه تا امروز که دیگه روشن نمیشه !!! .
از نظر موتوری : 220 تا رو پر می کنه هنوز .
از همون روز اول کامپیوترش خود به خود ریست میشد ( تاریخ ، ساعت و تنظیمات ) .
روی بنزین وقتی پر گاز حرکت می کنم یه کوچولو دک می خوره که فکر می کنم از قدرت زیادی خود ماشین باشه .
اوایل که ماشن رو خریده بودم وقتی دنده عوض میشد یه گازی هم میخورد ماشین انگار که یکی داره میزنه تو سر گاز ، چند نفر رو دیدم که این مشکل رو داشتن ، دلیله این گاز خوردن هنگام تعویض دنده
فقط به راننده ربط داره عیب ماشین نیست ( این عمل فقط وقتی یک جوون داره ماشین رو میرونه اتفاق میوفته چون دوست ندارن ماشینشون کم جون بشه ) به خدا همینه که میگم بارها امتحان کردم . (( الان که قلقش امده دستم دیگه گاز نمی خوره ،
آب رادیاتور هم یک سال هست که نگاش نکردم ولی اصلا کم نکرده و آمپر هم از نصف بالاتر نرفته .
مصرف گاز هر 1 کیلوگرم 20 کیلومتر ، با گرفتن کولر 15% مصرف سوخت بالا میره .
روغن هیدرولیک و روغن ترمز سر یک سال نیاز یه تعویض داره ( اگه عوض نشه واسه ترمز کامپیوتر هشدار میده و هیدرولیک هم وقطی با فرمون بازی می کنی یه صدای جدید میده که تا حالا نشنیدی ) .
دوستان تا اوجای که امکانش هست نه دستی بکشید با این ماشین نه تیک بزنید ، چون یه سری مشکلات داخلی به هم میزنه که نیمیشه گفت اینجا .
دنده ماشین هم ویز ویز میکنه البته وقتی دست گذاشته میشه رو دنده .
جلو بنده عوض شده ( به دلیله دستی کشیدن زیاد و خرابی جاده ) ولی هنوز چرخ سمت راست یه کمی میخونه ( فقط راننده ماشین میفهمه ) در زمانی که تیک میزنم میشنوم .
ترمز : اوایل خیلی خوب بود نه خر خری میکرد نه چیزی ، بعد از چند ما خر خر ترمز شروع شده و گاهی هم ترومز اصلا نمیگیره انگار که داری پا میزاری رو یک سنگ ( باعث تصادف من با یک ماشین دیگه و یک بار هم یک پیرزن رو زدن )
کمربند ایمنی : بعد از یک سال خوب جمع نمی کنن ، فکر می کنم کثیف شده باشن یا فنرشون ضعیف شده باشن .

================================================== ============================

اینم یه توضیح در مورد استفاده درست از کارت گارانتی
دوستان بعد از خرید ماشین 2 تا کارت دارید که یکی کارت طلایی هست و یکی گارانتی
کات گارانتی : شامل 4 تا سروس میشه که هر 10000 کیلومتری ( لنت ، شمع . فیلتر هوا و روغن و بنزین و روغن ) رایگان تعویض میشه ، توجه کنید که لنت ها و شمع ها رو از نمایندگی بگیرید و بزارید تو ماشین هروقت لازم شد عوض کنید . اگه من لنت ها رو زود به زود عوض نمی کردم الان باید 2 تا لنت نوع داشته باشم همچنین 8 تا شمع .

عزیز دلم این مشکل گاز خوردن ماشین در حین تعویض دنده مربوط به تنظیم نبودن سنسور کلاجت میشه یه نگاه بندازی می فهمی که باید چی کار کنی درست روی پدال کلاج هستش. وقتی دیاگ زدم ارور سنسور کلاج داد که با تنظیم کردنش درست شد. بعدش هم من با یه کپسول پر گاز و نصف باک بنزین در حالت روی گاز تا 220 رو پر کردم. تا حالا که شکر خدا خوب بوده

dr.kenzo
13-07-2012, 14:11
سلام به دوستان ماشین سواریک سری تجربه دارم که فکر می کنم بدرد بخور باشه !ماشین خودم EF7 هست خیلی ها با رانندگی غیر استاندارد با ماشینشون رانندگی می کنن و بعد از مدتی که مشکل به هم میزنه هرجا می رسن میگن فلان ماشن خوب فلان ایراد رو داره یا ماشین خوبی نیست ، ولی نمیدونن که با راننگی غیر استاندارد باعث این ایراد شده !!! .مثلا یک راننده همیشه پاش چسبیده به گاز !!! ولی نمیدونه که به ماشین چقدر فشار میاد !کسی که با سرعت زیاد حرکت می کنه حتما ترمز هم باید بگیره ، ما فقط فشاری که با یک ترمز گرفتن به ماشین وارد میشه رو بررسی می کنیم !پایین آمدن عمر لنت و دیسک ها، پایین آمدن عمر باتری ، پایین آمدن عمر لامپ های چراغ خطر ، استفاده از انرژی انسانی ! ، پایین آمدن عمر لاستیک ، ضعیف شدن دسته موتور و ... .اگه یک نفر اینجوری رانندگی کنه معومه که ماشینش سر یک سال همه جور عیب ایرادی هم پیدا می کنه و راننده گرامی همه چیز رو می ندازه گردن سازنده ماشین !!!

vb-sosol
13-07-2012, 15:52
پایه گازسوز دیگه توی لیست فروش نیست !
فقط بنزینیش موجوده اونم 17175000 تومن
قضیه چیه؟
واسه همین واشر سر سیلندر هست؟

mohamad skystar
13-07-2012, 21:24
پایه گازسوز دیگه توی لیست فروش نیست !
فقط بنزینیش موجوده اونم 17175000 تومن
قضیه چیه؟
واسه همین واشر سر سیلندر هست؟

تو لیست فروش نیست شاید ظزفیتش تکمیل شده باید صبر کنید مرحله بعدی.
نه کاری به واشر سرسیلندر نداره.

dr.kenzo
14-07-2012, 23:47
سلام دوستان
بعد از مدت 13 ماه EF7 من این مشکل رو پیدا کرده !!!
رادیات سوراخ شده ولی فعلا مشلی به هم نزده !!!
به زودی تعویض می کنم
فقط گفتم که شما هم حواستون باشه ، ماشین رو چک کنید
==================================
یه چیز دیگه
امکان داره یه صدای دقیقا زیره پای شاگرد شنیده بشه هنگامی که
می خواید تعویض دنده کنید در دور موتور بالای 5000
سینی ماشین به یک پیچی که در زیر موتور هست گیر می کنه و صدای میده که فکر می کنید از جلوبندی باشه !!!

من که الان یک سال هست ((80،000 )) که دارم با EF7 رانندگی میکنم مشکل موتوری نداره .من نمی دونم چرا هرکی می رسه یه چیزی می چسبونه به این شرکت ایران خودرو تا حالا 3 تا سمند داشتم که یکی از یکی بهترجا داره همینجا از برو بچه های شرکت ایران خودرو تشکر کنم بابت همه چیز
================================================== ===
با ماشینت استاندارد راننگی کنه 10 سال زیر پات می مونه ولی با همون ماشین مثل جوون های الان راننگی کنی سر یک سال همه جور عیبی پیدا می کنه
من خودم 22 سالمه و به مدت 3 ماه همیشه پام چسبیده بود رو گاز بعد فهمیدم که کلا اشتباه بوده راننگیم با ماشینمراعات حال ماشین رو نمی کردم ، حودود یک سال هست که مثل آدم رانندگی می کنم و خدا رو شکر ماشینم سالمه از نظر موتوریخدا رو هم شاکر هستم که خیلی زود اشتباهم رو نشون داد X:
از همتون می خوام که با یک راننگی استاندارد فرهنگ رانندگی رو تو کشورمون عوض کنیم با تشکر کردن از مطلب متونیم تعداد کسانی که به دنبال عوض کردن فرهنگ راننگی در کشور رو ببینیم
================================================== ==
سپاسگذارم

hamed999
15-07-2012, 10:36
من که الان یک سال هست ((80،000 )) که دارم با EF7 رانندگی میکنم مشکل موتوری نداره .من نمی دونم چرا هرکی می رسه یه چیزی می چسبونه به این شرکت ایران خودرو تا حالا 3 تا سمند داشتم که یکی از یکی بهترجا داره همینجا از برو بچه های شرکت ایران خودرو تشکر کنم بابت همه چیز
با ماشینت استاندارد راننگی کنه 10 سال زیر پات می مونه ولی با همون ماشین مثل جوون های الان راننگی کنی سر یک سال همه جور عیبی پیدا می کنه
من خودم 22 سالمه و به مدت 3 ماه همیشه پام چسبیده بود رو گاز بعد فهمیدم که کلا اشتباه بوده راننگیم با ماشینمراعات حال ماشین رو نمی کردم ، حودود یک سال هست که مثل آدم رانندگی می کنم و خدا رو شکر ماشینم سالمه از نظر موتوریخدا رو هم شاکر هستم که خیلی زود اشتباهم رو نشون داد X:
از همتون می خوام که با یک راننگی استاندارد فرهنگ رانندگی رو تو کشورمون عوض کنیم با تشکر کردن از مطلب متونیم تعداد کسانی که به دنبال عوض کردن فرهنگ راننگی در کشور رو ببینیم
================================================== ==
سپاسگذارم
حرفتون رو اصلا قبول ندارم
یعنی چی که نباید تخت گاز کرد مردم اینهمه پول میدن که یه وقت لازم شد گاز ماشینشون رو بگیرن دیگه ---
حالا اگه میخواست گاز نده یا نیازی نبود میرفت پراید میخرید دیگه
این موتور اوایل خیلی خوب بود اما الان باید خیلی مراعاتش کنی تا چیزیش نشه
اما مثلا موتور های xu7 , tu5 رو هر چی دلت میخواد گاز بده خیلی کم مشکل موتوری پیدا میکنن

mohsen_msl
15-07-2012, 15:02
با سلام
من ef7 مدل 87 داشتم
تا جا داشت دور موتور میچسبوندم و هیچ مشکلی هم تو این سالها نداشتم.فقط روغن و لنت ترمز که اونهم کارت طلایی تمدید میکردم خودشون میدادن.
تا اینکه یه از خدا بیخبر زد به ماشینم و متاسفانه ماشین ترکید. اینم لینک عکسش:
اینطوری شد که ماشین عزیزمو از دست دادم.از طریق کارت طلایی 6 تومن گرفتن و یه ماشین دیگه بهم دادن(البته دهنمو سرویس کردن)
بعد 5 ماه ۱ بار دور متور بالا دادم به 6 نرسیده ماشین شروع کرد به بد کار کردن.تعجب کردم.
بردم نمایندگی گفتن ماشینت واشر سوزونده موتورش تعطیل شده.
ما هم گذاشتیم نمایندگی و برگشتیم خونه.
الان ۲ هفته گذشته و الان که دارم این مطلب رو میفرستم دارن رو ماشینم کار میکنن.فردا تحویل میدن ماشینو.
این نماینگی از آشناهاست.
دلیل اینکه ۲ هفته طول کشید این بود که قبل من 8 تا ماشین ef7 دیگه تو نوبت بودن تا موتورشون تعمیر تعویض یا هر کوفتی بشه.
خلاصه اینکه نه این ef7 ماشینیه که بهش گفت ef7 نه ماشینیه که دیگه ارزش سوار شدن داشته باشه.آدم 100 تا rd داشته باشه اما ۱ دونه ef7 نداشته باشه.
------------------------------------------------------
دوستان:
مشکل از واشر سر سیلندره.هرکی هنوز موتور ماشینش تعطیل نشده ببره واشرشو عوض کنه بهتره چون همشون جنس آشغالن(این حرف من نیست؛نکته ایه که آشنام که نمایندگی داره گفته)
اگر نمایندگی میگه طول میکشه و ... به دلیل نداشتن قطعه نیست.چون از رو گارانتیه باید نمایندگی از اعتبار مالی خودش بزاره تا قطعه بدن بهشون بعد سر ماه تسویه حساب کنن.حالا نمایندگی چرا باید برای شما این کارو بکنه من نمیدونم پس این کارو انجام نمیدن و میگن شرکت قطعه نمیده.در واقع نمایندگی باید پول قطعات را بده بعد سر ماه شرکت باهاشون حساب کنه.
قیمت واشر هم از 15 تومن به 200 تومن تغییر پیدا کرده؛ به نظرتون دلیلش چیه؟ :31: جواب این سوالم جواب اینه که چرا ایرانخودرو اینطور گند زده به ef7
کلا دیگه ماشین بدرد بخوری نیست
نخرید
ربطی هم به گاز سوز یا بنزین سوز بودنش نداره.

dr.kenzo
15-07-2012, 15:51
من که از EF7 خودم راضی هستم !

hamed malekpour
15-07-2012, 18:34
یه سوال دور موتور سمندef7من الان بعد از دو سال داره بالا وپایین می ره خیلی کم به نظرتون اشکال از کجاست وچی کار کنم؟

farshid_titan
16-07-2012, 11:31
با سلام
من ef7 مدل 87 داشتم
تا جا داشت دور موتور میچسبوندم و هیچ مشکلی هم تو این سالها نداشتم.فقط روغن و لنت ترمز که اونهم کارت طلایی تمدید میکردم خودشون میدادن.
تا اینکه یه از خدا بیخبر زد به ماشینم و متاسفانه ماشین ترکید. اینم لینک عکسش:
اینطوری شد که ماشین عزیزمو از دست دادم.از طریق کارت طلایی 6 تومن گرفتن و یه ماشین دیگه بهم دادن(البته دهنمو سرویس کردن)
بعد 5 ماه ۱ بار دور متور بالا دادم به 6 نرسیده ماشین شروع کرد به بد کار کردن.تعجب کردم.
بردم نمایندگی گفتن ماشینت واشر سوزونده موتورش تعطیل شده.
ما هم گذاشتیم نمایندگی و برگشتیم خونه.
الان ۲ هفته گذشته و الان که دارم این مطلب رو میفرستم دارن رو ماشینم کار میکنن.فردا تحویل میدن ماشینو.
این نماینگی از آشناهاست.
دلیل اینکه ۲ هفته طول کشید این بود که قبل من 8 تا ماشین ef7 دیگه تو نوبت بودن تا موتورشون تعمیر تعویض یا هر کوفتی بشه.
خلاصه اینکه نه این ef7 ماشینیه که بهش گفت ef7 نه ماشینیه که دیگه ارزش سوار شدن داشته باشه.آدم 100 تا rd داشته باشه اما ۱ دونه ef7 نداشته باشه.
------------------------------------------------------
دوستان:
مشکل از واشر سر سیلندره.هرکی هنوز موتور ماشینش تعطیل نشده ببره واشرشو عوض کنه بهتره چون همشون جنس آشغالن(این حرف من نیست؛نکته ایه که آشنام که نمایندگی داره گفته)
اگر نمایندگی میگه طول میکشه و ... به دلیل نداشتن قطعه نیست.چون از رو گارانتیه باید نمایندگی از اعتبار مالی خودش بزاره تا قطعه بدن بهشون بعد سر ماه تسویه حساب کنن.حالا نمایندگی چرا باید برای شما این کارو بکنه من نمیدونم پس این کارو انجام نمیدن و میگن شرکت قطعه نمیده.در واقع نمایندگی باید پول قطعات را بده بعد سر ماه شرکت باهاشون حساب کنه.
قیمت واشر هم از 15 تومن به 200 تومن تغییر پیدا کرده؛ به نظرتون دلیلش چیه؟ :31: جواب این سوالم جواب اینه که چرا ایرانخودرو اینطور گند زده به ef7
کلا دیگه ماشین بدرد بخوری نیست
نخرید
ربطی هم به گاز سوز یا بنزین سوز بودنش نداره.

سلام دوست عزیز.می‌خواستم بدونم شما از کجا فهمیدی که ماشینت واشر سوزونده؟چه علائمی‌ نشون داد که فهمیدی ؟ ممنونم

Pourya-pc
16-07-2012, 12:14
سلام دوست عزیز.می‌خواستم بدونم شما از کجا فهمیدی که ماشینت واشر سوزونده؟چه علائمی‌ نشون داد که فهمیدی ؟ ممنونم

کاملا مشخصه ، افت فشار روغن ، کاهش شدید قدرت موتور ، ریپ زدن و بالارفتن دمای موتور ، قاطی شدن آب و رغن موتور ، رنگ روغن غیر عادی میشه ، خروج آب از اگزوز ، در موارد حاد ریزش روغن از اطراف موتور .

mohsen_msl
18-07-2012, 09:17
در مورد ماشین من اینطور که این دوستمون گفتن نبود
یعنی نزاشتم تا اون حد برسه دیگه تا این حد موتور که قفل میکنه برادر.:31:
اولین نشونش اینه که موتور بد کار میکنه,کا\وتو بزنی بالا به موتور نگاه کنی هر چند ثانیه یه لرزش شدید داره,از اگزوز هم کاملا مشخصه که ماشین هر چند ثانیه ریپ میزنه
بعد ۱ روز لرزشش از چند ثانیه به مداوم تغییر کرد.بعد چند ساعت آوانس مداوم(املاییشو نمیدونم اما اینطوریه که وقتی گاز میدی ماشین بجای دور گرفتن فقط یه صایی میده که فکر کنم از پیستوناش باشه)
بعد دیگه تندی بردم نمایندگی
اینهایی که گفتم چیزایی بود که قبل اینکه این علاءمی که دوستمون اشاره کرد من مشاهده کردم و بردم نمایندگی.
اینم بگم 1 کیلومتری نمایندگی که رسیدم تا میتونستم ماشینو گاز دادم یهو دیدم دیگه راه نمیره ماشین.به زور خودمو رسوندم به نمایندگی.
یعنی اگه اینطوری شد ماشینتون به هیچ وجه دور موتور بالا ندین که به شدت تاثیرشو همون لحظه نشون میده.

dr.kenzo
20-07-2012, 13:25
سلام
امروز متوجه شدم که ماشینم (( EF7 )) رادیاتش سوراخ شده و آب کم می کنه خیلی کم البته
متونستم هنوز باهاش رانندگی کنم چون سوراخ کیپ شده بود و آمپر هم از نصف بیشتر نمی شد
ولی ریسک نکردم و یه دونه به قیمت 90،0000 تومان با یک سال گارانتی گرفتم انداختم روش خیال خودمو راحت کردم .
الاعم ها ===> کولر خوب خنک نمی کرد ، خیلی کم آب از اگزوز میزد بیرون ، آب کم می کرد ، :32::32::32:

hossein.az
20-07-2012, 23:57
سلامامروز متوجه شدم که ماشینم (( EF7 )) رادیاتش سوراخ شده و آب کم می کنه خیلی کم البته متونستم هنوز باهاش رانندگی کنم چون سوراخ کیپ شده بود و آمپر هم از نصف بیشتر نمی شد ولی ریسک نکردم و یه دونه به قیمت 90،0000 تومان با یک سال گارانتی گرفتم انداختم روش خیال خودمو راحت کردم .الاعم ها ===> کولر خوب خنک نمی کرد ، خیلی کم آب از اگزوز میزد بیرون ، آب کم می کرد ، :32::32::32:چقدر اجرت بابت تعویض دادید؟والا ما ماله یکی از دوستان رو رفتیم عوض کردیم, طرف برگشت گفت از همه 8تومن میگیریم اما چون ماله شما ef7 هست 30 تومن بدید.

hamed malekpour
21-07-2012, 16:00
باید تو موتورEf7چه قدر روغن رین اگه فیلتر روغن هم عوض بشه؟

mohamad skystar
21-07-2012, 16:22

4.5 لیتر روغن نیاز هست

mohsen_msl
23-07-2012, 15:19
تعویض رایدیاتور ef7 خیلی دردسر داره

hossein.az
23-07-2012, 20:28
تعویض رایدیاتور ef7 خیلی دردسر داره

بله تمام اون قسمت مشکی جلو و یه تیکه از سپر باید کاملا باز بشه. برای تعویض که بریم 3 نفری به زور اهرم درش آوردن.

dr.kenzo
23-07-2012, 22:28
10 تومن گفت ولی من 8 تومن دادم
90 تومن هم خود رادیات

mohammadghd
27-07-2012, 14:46
سلام
آقا این EF7 مخصوصا پایه گاز سوز واقعا آشغاله! من با وجود اینکه میدونستم مشکل روغن و واشر سرسیلندر دارن باز راضی بودم و فکر نمیکردم اینقدر بد شانس باشم که برای خودم مشکلی پیش بیاد. از روز اول هم خیلی موتور رو رعایت کردم و دور موتور رو بالای 4000 نبردم. هنوز 9000 تا نرفته واشر سرسیلندر سوزونده!! نمایندگی میگفت یک ماهی باید بخوابه تا قطعش بیاد. تازه اینجا تهرانه و اینجوریه!! نخرید والا پشیمون میشید!! اینا واشراشون رو آشغال گذاشتن دیر یا زود همه مشکل پیدا میکنن!! حالا ماه رمضونی تو تابستون بی ماشین هم شدیم!!

ماشین رو چهار روزه تحویل دادن گفتن خودمون واشر داشتیم گذاشتیم. با این حال به نظرم موتور الان یه لرزش خفیفی داره که قبلا نداشت. گفتم دوباره ببرم تعمیرگاه های اصلی. سوالم اینه که چقدر احتمال داره بعد از تعویش واشر سر سیلندر دوباره واشر بسوزه؟ برای کسی پیش اومده؟ واشرهای جدید بهتر شدن یا مثل همون قبلیان. رو حالت گاز هم انژکتورش کلی تق تق میکنه. این عادیه؟

hossein.az
27-07-2012, 20:55
ماشین رو چهار روزه تحویل دادن گفتن خودمون واشر داشتیم گذاشتیم. با این حال به نظرم موتور الان یه لرزش خفیفی داره که قبلا نداشت. گفتم دوباره ببرم تعمیرگاه های اصلی. سوالم اینه که چقدر احتمال داره بعد از تعویش واشر سر سیلندر دوباره واشر بسوزه؟ برای کسی پیش اومده؟ واشرهای جدید بهتر شدن یا مثل همون قبلیان. رو حالت گاز هم انژکتورش کلی تق تق میکنه. این عادیه؟

کلا ef7 روی حالت گاز صدای انژکتور بیشتر از حالت بنزین هست ولی نه در حد این تق تقی که شما فرمودید.,اگه این تق تق زیاده و ماشین بد کار میکنه ممکنه وایر شمع ها روغنی باشه . مصرف ماشین چطوره؟ بالا نرفته؟

dr.kenzo
28-07-2012, 00:34
دیروز یه بابایی با تویوتا لنکوروزر عقب عقب امد زد به سپر EF7نم ، سپر مشکلی واسش پیش نیومده ولی دیاقش خورد شده و خورده ها ریخته شده بود توی فن ها و فن ها سوخته بود . شانس آوردم که سری متوجه شدم وگرنه موتور جام می کرد . (( هر مشکلی واسم پیش بیاد توی این تاپیک میگم که بقیه هم مواظب باشن ))
من به شخصه هرچی توی این تاپیک ها می خونم یه روزی بدردم می خوره

آقایون موتور EF7 خیلی حساس هستش ، خیلی از دوستان رو دیدم که موتور جام می کنن و 10000 مشکل دیگه ، به خدا اگه مراعاتش رو کنید بهترین موتور هست تو ایران
اگه می خوای با یه ماشین گاز سوز لذت رانندگی رو ببری EF7 آخرشه ولی به شرطی که خوب باهاش طا کنی

majid_sd2009
29-07-2012, 02:13
ببینید دوستان من که یه مدت پیش نقل قول از یکی از دوستان مبنی بر ایرانی شدن واشر سر سیلندر گذاشته بودم ولی چرا جدی نگرفتید!

موتورهای قبلی خیلی خوب بودن و اگر هم مشکلی داشتن توی مونتاژ به وجود میومد! ولی الان نصف قطعاتش ایرانی شده. مثل اویل ماژول! که واشرش مشکل داره!. و واشر سرسیلندر! که واقعا اشغال شده، چون تحریم شدن و دیگه قطعه براشون نمیاد برا همین یه مدت این موتور تولید نشد و همه هم فکر میکردن میخواد بهتر بشه ولی بدتر شد! راستی مدلهای 90 به بعد مشکل کوتاهی شلنگ بنزین دارن! من ماشینم به شدت صندلی عقب بوی بنزین میده و نمایندگی هم نفهمید بو از کجاس! اصلا علایمی ندارهو و زیر بار کوتاهی شیلنگ هم نرفت و گفت هنوز به ما چیزی در این مورد نگفتن! بعد یارو بهم گفت چرا این ماشینو گرفتی! جدیدا همه مشکل دارن! و واشراشون همین مشهد تولید میشه! البته ماشین من مدل 2 نود هست ولی چون زیاد کار نکرده فکر کرد جدیده.

درضمن من توی این یک سال چند ماه از لحاظ موتوری هیچ مشکلی با ماشینم ندارم. فقط گریبکسش یکم تو معکوس اذیت میکنه و میل موجگیر راست هم مشکل داره شده فک کنم چون تق تق میکنه.
راستی اونایی که جدیدا ماشنو گرفتن و میخوان روغن عوض کنن توی روغن دقت کنن و به هیچ وجه سوپر پیشتاز و او یکی دیگه که مخصوص ef7 زده رو نریزن که صدای موتور به شدت زیاد میشه! روغن هم 4.7 بیشتر نریزید. البته من روغن رو که عوض کردم 5 لیتر ریخت که مشکلی نداره ولی گیج روغن خیلی بالاتر از ماکس نشون میده.
من دوبار روغن عوض کردم که یکی 2000که سوپر پیشتاز ریختم و صدای موتور وحشتناک شد و شتاب هم مثل قبل نبود! بعد 4000 تا الف ریختم که صدای موتور خیلی کم شد و موتور هم روون تر کار میکد و الانم که 10000 هست همون توشه!

راستی یکی از بچه توی tt نوشته بود که صدایی که تو حالت گاز میاد از ارتعاشاتیه که رگلاتور گاز به بدنه وارد میکنه دنبال این بود یکجوری اونو با بدنه فاصله بندازه تا صدا نده.

mmf66
29-07-2012, 08:56
این ef7 بدترین موتور ایران هست مگه موتور های دیگه ایران خودرو وسایپا خارجی اند اونا هم ساخت داخلند ولی به این راحتی ها خراب نمیشند من نمیدونم چرا اصلا این موتور رو طراحی کردند اخه هیچ نکته مثبتی نداره : گاز که نباید بدی . مصرفشم که ماشاا.. بالاست . تو طولانی مدت هم نباید فشار روش بیاری . قطعاتشم که پیدا نمیشه
فکر کنم اشغال ترین موتور تاریخ خودروسازی ایران باشه

dr.kenzo
29-07-2012, 10:46
این ef7 بدترین موتور ایران هست مگه موتور های دیگه ایران خودرو وسایپا خارجی اند اونا هم ساخت داخلند ولی به این راحتی ها خراب نمیشند من نمیدونم چرا اصلا این موتور رو طراحی کردند اخه هیچ نکته مثبتی نداره : گاز که نباید بدی . مصرفشم که ماشاا.. بالاست . تو طولانی مدت هم نباید فشار روش بیاری . قطعاتشم که پیدا نمیشه
فکر کنم اشغال ترین موتور تاریخ خودروسازی ایران باشه
اصلا حرفتو قبول ندارم ، من تا حالا هر کاری که فکرشو کنی با EF7نم کردم و این مشکلاتی که واسه شما پیش امده رو ندارم ، نمی دونم شما چیکار می کنین با ماشین

D r i v e r
29-07-2012, 11:18
اصلا حرفتو قبول ندارم ، من تا حالا هر کاری که فکرشو کنی با EF7نم کردم و این مشکلاتی که واسه شما پیش امده رو ندارم ، نمی دونم شما چیکار می کنین با ماشین

خیلی عجیبه برام
دیروز نمایندگی بودم و 3 - 4 تا EF7 بودن که همه مشکل موتوری داشتن!
2 تاشون واشر سر سیلندر بود!
من حرف دوستان باورم نمیشد ولی ... :|

dr.kenzo
29-07-2012, 11:38
مشکل اینجا هست که طرف فکر می کنه اگه EF7 خرید می تونه مثله BMW باهاش برونه

mmf66
29-07-2012, 13:11
ما نمیخوام مثل بی ام و بره لااقل باید مثل tu5 باشه خرکار کم مصرف پر قدرت کم استهلاک
حالا مال بعضی از دوستان خوب دراومده دلیل نمیشه موتور خوبیه اگه از هر 5 تا فقط یکی هم خراب در بیاد یعنی اشغاله ماشین های دیگه شاید از هر 50 تا 100 تا یکی خراب در بیاد بعدشم شما به بازدهیش توجه کن اندازه موتور مگان 2000 بنزین مصرف میکنه ولی قدرتی در اون حد نداره به نظر من سمند اگه روش tu5 میذاشتند خیلی بهتر میشد تا این

hossein.az
29-07-2012, 14:20
ما نمیخوام مثل بی ام و بره لااقل باید مثل tu5 باشه خرکار کم مصرف پر قدرت کم استهلاک
حالا مال بعضی از دوستان خوب دراومده دلیل نمیشه موتور خوبیه اگه از هر 5 تا فقط یکی هم خراب در بیاد یعنی اشغاله ماشین های دیگه شاید از هر 50 تا 100 تا یکی خراب در بیاد بعدشم شما به بازدهیش توجه کن اندازه موتور مگان 2000 بنزین مصرف میکنه ولی قدرتی در اون حد نداره به نظر من سمند اگه روش tu5 میذاشتند خیلی بهتر میشد تا این

دوست عزیز .
لطفا یک طرفه به فاضی نرید. والا ما که ef7 داریم هیچ شما به ما بگو مصرفش چنده که اینقدر روی این مورد مانور میدید.
الان ef7 یکی از کم مصرف ترین خودرو های توی این رنج قیمته. کاری به ملاکهای دیگران برای خرید این خودرو ندارم ولی خود من یه ماشین برای توی شهر میخواستم که کم مصرف باشه و سواری نرم ,
من206 تیپ 5 داشتم و یه مدت تیپ 6 کسی دستم بود اونم همچین آش دهن سوزی نیست که که شما فقط میگی tu5

mmf66
29-07-2012, 14:27
دوست عزیز .
لطفا یک طرفه به فاضی نرید. والا ما که ef7 داریم هیچ شما به ما بگو مصرفش چنده که اینقدر روی این مورد مانور میدید.
الان ef7 یکی از کم مصرف ترین خودرو های توی این رنج قیمته. کاری به ملاکهای دیگران برای خرید این خودرو ندارم ولی خود من یه ماشین برای توی شهر میخواستم که کم مصرف باشه و سواری نرم ,
من206 تیپ 5 داشتم و یه مدت تیپ 6 کسی دستم بود اونم همچین آش دهن سوزی نیست که که شما فقط میگی tu5

دوست عزیز چیزی که خوبه ادم میگه خوبه مصرفشم یه چیزی بین tu5 و xu7 هستش همچین کم مصرف هم نیست فقط تنها خوبی که داره اینه که با گاز خوب کار میکنه
فعلا که فقط موتور tu5 و ال90 خوب در اومده مصرف کم بازدهی بالا

dr.kenzo
31-07-2012, 11:28
شما دوست دارید با EF7 چه کارهای انجام بدبد ؟
نهایت کارتون چیه با این ماشین ؟

sajjad1973
31-07-2012, 11:34
سمند مالتی پلکس ef7 بنزینی تو شهر به ازای هر 100 کیلومتر 8.5 تا 8.9 , خارج شهر راحت 6.5 مصرف بنزینش هست - از نظر قدرت هم خوبه - و کاملا راضی کننده هست -

dr.kenzo
31-07-2012, 15:41
ماشینی که تو 14 ماه 82،000 کیلومتر راه رفته زیاده به نظر شما ؟
اینو جواب بدید می خوام در مورد EF7 بگم

mohamad skystar
31-07-2012, 15:55
ماشینی که تو 14 ماه 82،000 کیلومتر راه رفته زیاده به نظر شما ؟
اینو جواب بدید می خوام در مورد EF7 بگم

بله تقریبا میشه گفت کارکردش زیاده روال عادی کارکرد در اکثر خودروها به صورت تجربی و تخمینی بین 20 تا 25 هزار کیلومتر در سال هست
حالا بفرمایید . فقط مباحث فنی و مفید یادتون نره.

pishooo2
01-08-2012, 21:01
دوست عزیز منم به درد شما دچار شدم اما مال من واشرو سیلندرو هزار جور چیز دیگشم عوض شد اخه وقتی واشر سر سیلندرم خراب شد یه 50 کیلومتری باهاش رفتم روزا کارم این بود که میومدم به همه میگفتم نخرید این ماشینو هیچکس هم به حرفم گوش نداد که نداد همه میگفتن اشکال از من بوده منم 1 ماه تموم میدوییدم تا قطعاتمو واسم فرستادن کل موتور های ef7مشکل دارن اصلا اگر هم نداشته باشن قطعاتش نه بیرون پیدا میشه نه قیمتش مناسبه حالا الان ماشین گارانتی داره فردا روزی رو ببین که این گارانتی تموم بشه اونوقت میخوای چکارش کنی ؟
تازه تجربه ی سمند واسم همچینام خوب نبود هفته ی اول بود که تحویل گرفته بودم از همه جاش صدا میداد فامیلامون یه ریو داره الان 3 ساله میشینی توش جز صدای موتور که میاد تو اتاق من یکی هیچ صدای دیگه ای نشنیدم
تنها مزیت سمند مخصوصا این موتور و راحتیش و جاداریشه همین

hamed malekpour
01-08-2012, 21:32
یه سوال ماشین من وقتی با سرعت بالا ی 80 تا میرم به سمت چپ می کشه به نظرتون اشکال از کجاست؟

Danial_4139
01-08-2012, 23:41
یه سوال ماشین من وقتی با سرعت بالا ی 80 تا میرم به سمت چپ می کشه به نظرتون اشکال از کجاست؟

لاستیک ها رو ضربدی جابجا کن درست میشه .

A.IvI.I.N
01-08-2012, 23:49

2 سال پیش ماشینم یکی از چرخ هاش بالانس نبود همین مشکل که شما میگی برام پیش اومد و با 2 هزار تومن مشکلم حل شد البته این مشکل میتونه از جلوبندی هم باشه.

hossein.az
02-08-2012, 00:58

ممکنه مواردی که دوستان گفتند باشه اما منم تقریبا همین مشکلو با 405 داشتم ,این قابلیت تنظیم غربیلک فرمان همش چرته
وقتی فرمونو میکشیدم بالا میکشید سمت راست,وقتی هم میکشیدمش پایین میکشید سمت چپ
من خودم به این نتیجه رسیدم که باید سر جای خودش باشه تا اذیت نکنه شاید هم اینطور که من فکر میکنم نباشه

hossein.az
02-08-2012, 12:11
سلام دوستان .امروز دیدم که دارن سمند lxدوگانه سوز مالتی پلاکس هم xu7 هم ef7 ثبت نام میکنن,مگه نمیگفتن این مالتی پلاکس با دوگانه ها سازگار نیست؟
سمندlx هم میتونستید انتخاب کنید رینگ آلومینیومی باشه یا فولادی.

hamed malekpour
02-08-2012, 14:21
یه سوال استاندارد آلایندگی سمندEf7یورو چنده تو سایت ایران خودرو نزده؟

siavash084
06-08-2012, 07:42
سلام دوستان
یه EF7 بنزینی دارم که 25000تا کار کرده. اوایل وقتی خریده بودم صبح ها موقع روشن کردن یه صدای جیر جیر تسمه میومد و کاملاً میشد شنید اما بعد از یکم گار خوردن صدا قطع میشد. بردم نمایندگی اما مشکل رفع نشد. بعد از حدود 20000تا بود که این صدا دائمی شد. و الان ماشین وقتی روشنه صدای جیرجیر تسمه میاد به وضوح. مشکل از کجا میتونه باشه؟

majid_sd2009
08-08-2012, 16:40
سلام دوستان یه EF7 بنزینی دارم که 25000تا کار کرده. اوایل وقتی خریده بودم صبح ها موقع روشن کردن یه صدای جیر جیر تسمه میومد و کاملاً میشد شنید اما بعد از یکم گار خوردن صدا قطع میشد. بردم نمایندگی اما مشکل رفع نشد. بعد از حدود 20000تا بود که این صدا دائمی شد. و الان ماشین وقتی روشنه صدای جیرجیر تسمه میاد به وضوح. مشکل از کجا میتونه باشه؟ احتمال زیاد تسمه تایمه. چون ماشین من هم اوایل از تسمه تایم صدا میومد و بعد از چند دقیقه قطع میشد.

hossein.az
08-08-2012, 20:57
یه سوال استاندارد آلایندگی سمندEf7یورو چنده تو سایت ایران خودرو نزده؟

دوست من استاندارد آلایندگی موتور ef7 یورو 4 است.

hossein.az
08-08-2012, 21:01
سلام دوستان
یه EF7 بنزینی دارم که 25000تا کار کرده. اوایل وقتی خریده بودم صبح ها موقع روشن کردن یه صدای جیر جیر تسمه میومد و کاملاً میشد شنید اما بعد از یکم گار خوردن صدا قطع میشد. بردم نمایندگی اما مشکل رفع نشد. بعد از حدود 20000تا بود که این صدا دائمی شد. و الان ماشین وقتی روشنه صدای جیرجیر تسمه میاد به وضوح. مشکل از کجا میتونه باشه؟

سلام منم ماشینم وقتی اول صبح روشنش میکنم تا چند دقیقه همین جیر جیرو میده.بردم نمایندگی گفتن به خاطر جنس تسمه دینامه طوری که اولین بار فکر میکردم به جایی تسمه دینام گیر میکنه.
یه روز صبح امتحان کردم , یه صابون همون طور که تسمه داشت کار میکرد کشیدم بش و دیدم بالافاصله صدا قطع شد.

hamed malekpour
11-08-2012, 09:39
من می خواهم لامپ های نو پایین وبالا را برای سمندم عوض کنم چون تو شب نمی تونم به خوبی رانندگی کنم به نظرتون کدوم مارک لامپ خوبه وقیمتش هم حدودی چنده؟

D r i v e r
11-08-2012, 10:38
من می خواهم لامپ های نو پایین وبالا را برای سمندم عوض کنم چون تو شب نمی تونم به خوبی رانندگی کنم به نظرتون کدوم مارک لامپ خوبه وقیمتش هم حدودی چنده؟

قصد زنون انداختن که ندارین؟!
در غیر اینصورت اسرام اصلی ، تاکید میکنم حتما اصلی
نایت بریکر یا کول بلو
قیمت هم تا جایی که میدونم جفتی 35 - 40 شده بود

hamed malekpour
11-08-2012, 12:10
یه سوال از کجا می شه فهمید که اصله می شه یه عکس از مارک اصل نشون بدهید ممنون می شم؟

vb-sosol
12-08-2012, 14:16
اوف چقدر قیمتش رفته بالا !!!

hamed malekpour
13-08-2012, 15:13
من امروز دو تا لامپ100wرو ماشینم انداختم وقتی ماشین ایستاده وچراغ ها را روشن می کنم ماشین صداش عوض می شه فکر می کنید اشکال از کجاست؟

pishooo2
16-08-2012, 19:15
عزیزم وقتی لامپ روشن میشه به علت این که از برق ماشین استفاده میشه و موتور برای تامین برق تلاش میکنه تا هم به لامپ ها برق برسونه هم برق شارژ باتری رو بده
من لامپ 10 وات دیده بودم لامپ 100 وات ندیده بودم والا

ikia
16-08-2012, 21:43
لامپی که انداختی اگه واقعا اینقدر قدرت داشته باشه ممکنه به سیمکشی ماشین و دینامت آسیب برسونه.و با روشن موندن زیاد باعث داغ شدن و ذوب سرپیچ و کاسه چراغ بشه.بهتره خیلی احتیاط کنی.

daeedavood
16-08-2012, 23:44
سلام. ماشین منم اولش این صدا رو میکرد . بردم ایران فرغون گفت طبیعیه. منم حساس نشدم.الان خودش درست شد!!!

hossein.az
16-08-2012, 23:56
سلام. ماشین منم اولش این صدا رو میکرد . بردم ایران فرغون گفت طبیعیه. منم حساس نشدم.الان خودش درست شد!!!

منظورتون همون صدای تسمه است یا صدای ایجادی بر اثر تعویض لامپ؟؟

hamed malekpour
20-08-2012, 11:26
امروز موتور برف پاک کن را عوض کردم 10تومان برام آب خورد چرا قطعات این ماشین این قدر گرونه.

poulad.007
20-08-2012, 20:07
یلی ببخشید.من تازه به این تاپیک اومدم نفهمیدم کجا باید بنویسم. مدیران اگر خواستند حذف کنند.((((اینجا از همه جا جدید تر بود واسه همین))))
ما یه ef7 تحویل گرفتیم آخر اسفند . شرایطی پیش اومد اصلا از ماشین استفاده نکردیم. همش تو پارکینگ بود. خلاصه بعد از4 ماه از ماشین استفاده کردیم مرداد(الان 1200 بیشتر کار نکرده ایم) تو این یه ماهه به یک سری مشکلات برخوردیم. اگه امکان داره دوستان که اطلاعی دارن جواب بدن!!

1- صدای سوت کشیدن میاید در یک دور موتور خاصی(2000-3000) دنده 3 یا 4 (فرقی نمیکند)-- -- فکر کنم جوابتان اینه که اشکال از کنیستر ماشینه(اما تو تاپیک ها خوندم که میگن صدا باید از جلو باشه) ولی من احساس میکنم صدا از عقب ماشینه!!!!(نمی دونم شاید مشکل از گوش منه))====خلاصه نمی دونم مشکل چیه!!؟؟؟

2- صندلی برقی راننده اصلا بالا نمیاد(دوستم داشت تو شهرستان برد نمایندگی نتوست درست کنن وقتی برد بیرون تازه درست شد) نمی دونم چی کار کنم؟؟ تازه لقی هم داره
کجا درست کنم

3- گیج روغن رو که میکشم اصلا نمیدونم روغن داره یا نه؟؟ همش روغنی است!! ( در روغن رو باز میکنم-- در دایره ای که نوشته oil-- یکم توش روغن داره ((باید پر باشه؟؟؟))

4- درجه اب ماشین اصلا بالا نمیره همش رو 50-60 است!! حتی تو آفتاب بذارمش و برشته بشه بعد ازش کاربکشم----- با این که مشکی هم هست-- غیر عادی نیست

5-فردی میگفت اگر موقع روشن کردن ef7 از اگزوزش آب بده واشر سوزونده!! درسته؟/((قطره آب میده)و بخار

6- فرمان ماشین وقتی روشن یا خاموش است وقتی دقیقا در وسط است (یکم باهاش بازی کنی--- خیلی کم به راست یا خیلی کم به چب بدی(((حرکت نوسانی)))--ریز ریز صدایی مثل برخورد قطعه پلاستیکی با قطعه پلاستیکی میدهد؟؟==== به نظر شما چه طور صداش رو برطرف کنم؟ قبلا نبود 5 روزه همش

7- نمایشگر ابی رنگ وسط که تاریخ نشون میده دیگه کلا آبی رنگ شده و چیزی نشون نمیده!!!(ولی حرف میزنه)) این رو چه کنم؟؟

8- این ماشین من آزیر اصلا نمیزنه(حتی اگه بخوای بدزدی!!) یعنی فقط جفت راهنما میزنه( آزیر نداره کلا؟؟؟)

9- یک بار تو مسافرت چراغ چکش روشن شد((نمایندگی هیچ کار نکرد--فقط پیغام کامپوتر رو پاک کرد!!!) اما الان دیگه روشن نشد!! باید پیگیر باشم؟؟((((اون روز اصلا حال نداشتم که دنبالشو بگیرم)))
10- قضیه این اویل مازول چیه که میگن نشت روغن داره( میشه قبل از اینکه خراب بشه تعمیر کرد؟)
11- قضیه این واشر سر سیلندر چیه؟((میشه قبل از اینکه خراب شه)) تعمیرش کرد(عوض کرد) یعنی به نمایندگی بگیم که عوض کنه؟
12- به نمایندگی گفتم موقع 2 به 3 کردن تو گاز بالا به قصد تند رفتن ماشین. دور موتور بالا میمونه . عملا فقط گاز میخوره و آنچنان حرکتی نمیکنه!----- گفت مال گاز برقیشه ___ اما یکی از دارندگان گفت مال سنسور نمی دونم چیه!!++++++ نظر شما چیست؟؟؟/
13 حال این جدا از رنگ داشتن زیر کاپوت و خرابی جا سیگاری و آب گرفتن چراغ جلو موقع شستن است!! این قدر از این ماشین بد گفتن خواستم بفروشم همون پرشیای کهنه خودمو وردارم!!نمایشگاه گفت 17!!به زور

دیگه خسته شدم.. اگه کسی با نظراش کمک کنه ممنون میشم.
در ضمن نمایندگی خوب تهران و کرج چیست؟؟
بازم مرسی:2:

Danial_4139
21-08-2012, 01:38
یلی ببخشید.من تازه به این تاپیک اومدم نفهمیدم کجا باید بنویسم. مدیران اگر خواستند حذف کنند.((((اینجا از همه جا جدید تر بود واسه همین))))
ما یه ef7 تحویل گرفتیم آخر اسفند . شرایطی پیش اومد اصلا از ماشین استفاده نکردیم. همش تو پارکینگ بود. خلاصه بعد از4 ماه از ماشین استفاده کردیم مرداد(الان 1200 بیشتر کار نکرده ایم) تو این یه ماهه به یک سری مشکلات برخوردیم. اگه امکان داره دوستان که اطلاعی دارن جواب بدن!!

1- صدای سوت کشیدن میاید در یک دور موتور خاصی(2000-3000) دنده 3 یا 4 (فرقی نمیکند)-- -- فکر کنم جوابتان اینه که اشکال از کنیستر ماشینه(اما تو تاپیک ها خوندم که میگن صدا باید از جلو باشه) ولی من احساس میکنم صدا از عقب ماشینه!!!!(نمی دونم شاید مشکل از گوش منه))====خلاصه نمی دونم مشکل چیه!!؟؟؟

2- صندلی برقی راننده اصلا بالا نمیاد(دوستم داشت تو شهرستان برد نمایندگی نتوست درست کنن وقتی برد بیرون تازه درست شد) نمی دونم چی کار کنم؟؟ تازه لقی هم داره
کجا درست کنم

3- گیج روغن رو که میکشم اصلا نمیدونم روغن داره یا نه؟؟ همش روغنی است!! ( در روغن رو باز میکنم-- در دایره ای که نوشته oil-- یکم توش روغن داره ((باید پر باشه؟؟؟))

4- درجه اب ماشین اصلا بالا نمیره همش رو 50-60 است!! حتی تو آفتاب بذارمش و برشته بشه بعد ازش کاربکشم----- با این که مشکی هم هست-- غیر عادی نیست

5-فردی میگفت اگر موقع روشن کردن ef7 از اگزوزش آب بده واشر سوزونده!! درسته؟/((قطره آب میده)و بخار

6- فرمان ماشین وقتی روشن یا خاموش است وقتی دقیقا در وسط است (یکم باهاش بازی کنی--- خیلی کم به راست یا خیلی کم به چب بدی(((حرکت نوسانی)))--ریز ریز صدایی مثل برخورد قطعه پلاستیکی با قطعه پلاستیکی میدهد؟؟==== به نظر شما چه طور صداش رو برطرف کنم؟ قبلا نبود 5 روزه همش

7- نمایشگر ابی رنگ وسط که تاریخ نشون میده دیگه کلا آبی رنگ شده و چیزی نشون نمیده!!!(ولی حرف میزنه)) این رو چه کنم؟؟

8- این ماشین من آزیر اصلا نمیزنه(حتی اگه بخوای بدزدی!!) یعنی فقط جفت راهنما میزنه( آزیر نداره کلا؟؟؟)

9- یک بار تو مسافرت چراغ چکش روشن شد((نمایندگی هیچ کار نکرد--فقط پیغام کامپوتر رو پاک کرد!!!) اما الان دیگه روشن نشد!! باید پیگیر باشم؟؟((((اون روز اصلا حال نداشتم که دنبالشو بگیرم)))
10- قضیه این اویل مازول چیه که میگن نشت روغن داره( میشه قبل از اینکه خراب بشه تعمیر کرد؟)
11- قضیه این واشر سر سیلندر چیه؟((میشه قبل از اینکه خراب شه)) تعمیرش کرد(عوض کرد) یعنی به نمایندگی بگیم که عوض کنه؟
12- به نمایندگی گفتم موقع 2 به 3 کردن تو گاز بالا به قصد تند رفتن ماشین. دور موتور بالا میمونه . عملا فقط گاز میخوره و آنچنان حرکتی نمیکنه!----- گفت مال گاز برقیشه ___ اما یکی از دارندگان گفت مال سنسور نمی دونم چیه!!++++++ نظر شما چیست؟؟؟/
13 حال این جدا از رنگ داشتن زیر کاپوت و خرابی جا سیگاری و آب گرفتن چراغ جلو موقع شستن است!! این قدر از این ماشین بد گفتن خواستم بفروشم همون پرشیای کهنه خودمو وردارم!!نمایشگاه گفت 17!!به زور

1 - صدای سوت بعد از مدتی رفع میشه .
2 - نمایندگی ببری اگر مشکل داشته باشه با کارت طلایی کلا صندلی رو عوض میکنن ( تا میتونی از کارت طلایی استفاده کن )
3 - گیج روغن رو وقتی ماشین چند ساعت خاموش بوده باید بکشی اول با دستمال تمیز کنی بعد دوباری بذاری سر جاش و دربیاری تا مقدار صحیح رو ببینی .
4 - نه عزیز نباید از وسط رد بشه خیلی بش فشار بیاری 1 میلیمتر از وسط میره اون طرف تر بیشتر از این بره عادی نیست .
5 - نه ربطی نداره هر ماشینی رو روشن کنی به خصوصو اگر یکم هوا خنک باشه خارج شدن آب رو میبینی برای اطمینان آب رادیاتور رو چک کن کم نکرده باشه اگر کم کرده بود بعد میتونی بری نمایندگی برای چک .
6 - اگر صدا از داخل اتاق میاد تنظیم ارتفاع فرمان رو دست کاری کن شاید حل بشه .
7 - ببر برات تعویضش کنن LCD مشکل داره .
8 - درب کاپوت رو باز کن سمت چپ یه قطعه ساه رنگ هست همون آژیر ماشینه یه سویچ پشتش داره که باید با کلیدی کوچیکی که رو ماشین بتون دادن سویچ رو On کنی تا صداش در بیاد .
9 - بعضی وقتا پیش میاد به خصوص موقع گاز زدن تو پمپ هایی که فشار بالایی دارن اگر چراغ چک روشن شد با برداشتن سر باطری خاموش میشه ولی اگر بازم روشن شد برو برای عیب یابی .
10 - برای چک 5000 تا رفتی بشون جریان رو بگو اگر شامل فراخوان باشه برات کاراش رو انجام میدن .
11 - مشابه مورد شماره 10
12 - طبیعیه ( موقع رانندگی اسپرت با دور موتور بالا واکنش دیچه گاز بالاتر میره و با ول کردن گاز دریچه آهسته تر بسته میشه )
13 - همه مواردی که گفتی با کارت طلایی تو 2 دقیق تعویض میشه از جمله چراغ جلو و کاپوت و ...

بازم تاکید میکنم تا جایی که میشه از کارت طلایی استفاده کنید مثلا اگر چند روز مونده به پایان اعتبار دیدین قسمتی از سپر رنگش پریده با کارت طلایی بدید براتون تعویض کنن ، حدود 800 تومان باباتش ازتون پول گرفتن وقتی هیچ استفاده ای نکردید بعد پشیمون میشید .

hossein.az
21-08-2012, 02:09

کجا درست کنم

سلام
1- به این مورد اصلا دست نزنید یه امر طبیعیست , حتی مدلهای اولی هم این صدارو دارن.
2صندلی راننده در صورت خرابی توسط نمایندگی تعویض میشه
3-گیج روغن از یه قسمت تنگ و پیجدار بالا میاد که باعث میشه روغن روی گیج پخش بشه,بهترین روش اینه که پیج رو کاملا پاک کرده و داخل موتور ببرید و به آرامی بالا بیارید.
4-هر ماشینی یه حالت برای درجه آب داره و معمول برای EF7 هم همینه 50,60 است.
5-هر آب دادنی ماله سوختن واشر سرسیلندر نیست بلکه یکی از علائم است.بیشتر افت محسوس موتور و تک کار کردن ماشین جزئ نشانه های واشر سوزی توی ماشینه
6-اینو تجربه نداشتم
7-نمایندگی باید مراجعه کنید.
-8وست عزی صدای آزیر رو فعال نکردید کافیه که درب کاپوئت رو بالا زده و اون قطعه مشکی رنگ سمت چپ رو با کلید های کوچکی که همراه ماشین بتون تحویل دادن فعال کنید,برای تنظیم شوک سنسور هم باید از کامپیوتر سفری استفاده کنید
9-نه لازم نیست یه اررور بوده که براتون پاک کردن در صورت تکرار پیگیری کنید.
10-نشتی اویل مازول برای سری های قبل بوده و امسال این مشکل برطرف شده , در صورت نشت روغن پک اویل مازول که شامل 4تا واشر هست رو امداد میکنندو براتون عوض میکنند که مشکل کاملا برطرف میشه البته در بعضی موارد تعیرکارا با چسپ مخصوص از همون اولیا استفاده کرده و آب بندشون میکنند.
11-قضیه نداره یکم به خاطر تحریم ها و بومی سازی هایی که شده +همچنین استفاده نکردن از مواد اولیه مرغوب در داخل کشور باعث شده که در صورت بالارفتن زیاد آب و همچنین فشار های سنگین به موتور واشر بسوزونه ,که در این مورد اصلا نگران نباشید حالا تا 2سال دیگه گارانتی دارید و در صورتی خرابی براتون عوضش میکنند
12-درسته به خاطر گاز برقیه که یکم دیر عمل میکنه (در حدوده چند ثانیه)که این خاطر اینه که دور موتور سرع افت نکنه.
13-کلا توی ایران ماشین تخم مرغ شانسیه برای خودش اگه بخوای اینجوری تحت تاثیر قرار بگیری کلا نباید سوار ماشین ایرانی بشی,هر کدوم یه معایبی دارند .

خواهش میکنم
سوال داشتید بپرسید ,خوشحال میشم بتونم کمکتون کرده باشم.

775e
21-08-2012, 02:18
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم ازتون
قطعه برای سمند ef7 به خوبی پیدا می شه؟
یا خیلی سر میگردونن

poulad.007
21-08-2012, 14:46
سلام دوباره و تشکر از hossein ,و ,.danial :46:
یه سوال جدید برام پیش اومد 10 یا 15 روز پیش رفتم که ماشین رو پلاک کنم! یه جایی رفتم .گفتش که این جلوی ماشین مال پلاک قدیمیه -برو قاب پلاک بگیری بهتره- در ضمن به من گفت اینها زدن پلاک عقبشون سخته!! خودت جاشو پیدا کنی بهتره!!!! منم بی خیال شدم... تا این که فردا وقت دارم برم پلاک کنم(صبح هاست)
دیدم بنده خدا راست میگه: جلوش که مال پلاک قدیمی هاست.. ماشین من هم صندوق عقبش --- قسمتی که پلاک روش نصب میشه (بین چراغ ها) کلا پلاستیکیه!! و فقط 2 نقطه قرمز رنگ وجود دارد که دقیقا!! باید پرچ پلاک رو اون بخوره.((((.اینو طرف میگفت!!!!))). اگر جای دیگه بخوره پلاسیکه میشکنه!((((((فکر نکنم سمند قدیمی ها اینجوری بودن؟؟)))................................... ........

1والا یکی از افرادی که پلاک کرده بود میگفت( پلاک کردن ماشین 2 نوعه: یکی سوراخ میکنن بعدا پرچ میکنن یکی هم مسقیما پرچ میکنن--- درسته؟؟؟) کدوم بهتره؟؟؟ شما چه کردین؟؟__ماشین قبلی ام حالت اولی بود-- از پرچ بلند کوتاه یا متوسط استفاده کنم؟؟؟

2 بعدش ما رفتیم قاب پلاک گرفتیم روش تلق داشت افتاد شکست... رفتم دوباره بگیرم گفت اونهایی که تلق داره درش بسته نمیشه و صدا میده! نگیری بهتره! منم معمولی شو گرفتم .......حالا عقبش رو چه طوری نصب کنم !؟؟دقیقا رو 2 نقطه قرمز رنگ!!!!!(

ولی من فکر میکنم باید روی قسمت فلزی بزنم!!! کدوم درسته؟؟

=== والا من از این پلاک کردن هم خاطره خوشی ندارم :41:.چند سال پیش پدرم رفته بود ماشینشو پلاک کنه به یارو داد پلاک کنه !! اونم کج زد!! بعد من با بدبختی دوباره درستش کردم!!++
ممنون میشم به این سوال بچه ابتدایی گونه!! من جواب بدین:45:===

mohamad skystar
21-08-2012, 15:38
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم ازتون
یا خیلی سر میگردونن

قطعات موتور EF7 بسیار کمیاب و حتی نایاب هست و اگر نیازی به قطعه پیدا کنه
ودت طولانی باید در انتظار قطعه باشید.

poulad.007
21-08-2012, 21:36
سلام.
ببخشید من یه سوال جدا داشتم!
عقب سمند ef7 من 2 تیکه هست! قسمتی پلاستیکی و قسنتی هم فلزی!

وقتی پلاک رو نصب کردین.
پرچ پلاک کدوم قسمت زدین روی فلز یا روی پلاستیک؟؟ فکر کنم اینقدر پلاستیکش ضعیفه و خوشکه اگه رو پلاستیک بزنم میترکه!!
اعداد پلاکم اینقدر6 دارن اگه بخوام پلاک رو قسمت فلزی پرچ کنم فاصله اونها خیلی به هم نزدیک میشنو

میشه توضیح بدین چه طوری عقب ماشین رو پلاک زدین؟؟

Danial_4139
21-08-2012, 22:01
چقدر سختش کردی :20:

فرقی نداره رو فلز پرچ بشه بهتره ولی اگر بخوای دقیق غرینه بشه یکیش رو قسمت لاکی میخوره یکیش رو فلز مال من یکیش رو فلز خورد یکیش رو قسمت لاکی مشکلی هم پیش نمیاد نه میشکنه و نه ترک برمیداره .

hossein.az
22-08-2012, 00:11
سلام به همه دوستان
یه سوال داشتم ازتون
یا خیلی سر میگردونن

بستگی به قطعه مصرفی داره ,یه سری از قطعاتش یله کم یاب هستند و عموما باید از نمایندگی ها امداد بشن تا قطعه فرستاده بشه.

poulad.007
23-08-2012, 00:16
سلام دوباره به همه.

1----------------سرویس های دوره ای ef7 چندکیلومتر چندکیلومتر ان؟ 1300 تا رفته ماله من. هنوز نبردم نمایندگی
اصلا چه کاری میکنن؟
همون جایی که خریدم باید ببرم؟(یه شهر دیگس آخه!)
اگه کسی میدونه لطفا جواب بده....................................یکی از آشناهای دورم ef7 داره گارانتیش تموم شده تو صندق عقبش همش یه بسته آب معدنی روغن موتوره و ضد یخ!!!!
میگه کم میکنه میریزم توش!!!!
کسی چنیین چیزی شنیده ! ؟ اگه اینجوری باشه که صد رحمت به پیکان!!!!! نظرتون چیه که برم ماشین رو 17 بفروشم برم یه ماشین دیگه همین قیمت بخرم؟؟((اساسا چه ماشینی پیشنهاد میکنین!!!؟؟؟)))
بابا اینقدر گفتن این واشر سرسیلندر میسوزونه .اویل مازول میترکونه .آب روغن قاطی میکنه.
هی گاز نده. دور موتور بالا نرو . قطعه نداره. سرعت نرو. تیک آف نزن .کسی نمیتونه تعمیر کنه. دو سالس. تو دل ما رو خالی کردن ((((خوردگی اعصاب گرفتیم)))
من ماشین قبلیم پرشیا هیچ کارش نکردم فقط آب روغن جلو بندی کارواش لاستیک بیمه....همش هم میترکوندمش آلبته قبول دارم شتاب بالایی نداشت! اما اذیتم نمی کرد!((کهنه شده بود فروختیم!!))
یه بار کاپوت ندادم بالا نگاه کنم چشه!!1 هر دفعه میخوام سوار شم سر اینef7 هی نگاه میکنم سینیش خیس نباشه!! آب کم نکرده باشه!! صداشو گوش کنم غیر عادی نباشه!!
خستم کرده((شایید وسواسی شدم!!)).
00
البته قبول دارم تو سرعت بالا خوب به پدال گاز حساسه و سریع شتاب میگیره00

2------------------نظرتون چیه برم سمند lx معمولی بگیرم؟؟؟

Danial_4139
23-08-2012, 12:09
سرویس های تو 5000 ، 10000 و 20000 انجام میشه ، تو 5000 فقط دیاگ میزنن و چک آب و روغن و عیب های احتمالی .
تو 10000 تعویض روغن و فیلتر روغن ، رفع عیب های احتمالی ، 20000 هم همینجور .

کم کردن آب و روغن برای همه ماشین ها وجود داره ، آب رادیاتور به اون صورت کم نمیشه شاید هر 5000 تا یکم سر ریز بخواد .

میزان کم کردن روغن موتور هم بستگی به کیفیت روغنی داره که تو موتور میریزی داره ، کیفیت روغنت خوب باشه از این مشکلات نداری در واقع موتور مشکل نداره که روغن کم میشه اون به خاطر ترکیبات روغن هست که با دمای بالا مشکل داره و درصد تبخیرش زیاده .

Ship Storm
23-08-2012, 21:33
تو سرویس 20 هزار کیلومتر شمع ها و لنت های ترمز هم به رایگان تعویض میشه
تو سرویس 40 هزار کیلومتر هم علاوه بر موارد فوق وایرها هم تعویض میشه

dading
23-08-2012, 21:37
سلام به دوستان گل چند تا سوال داشتم ممنون میشم پاسخ بدید
۱.دوستانی که تو این ماه ماشینشونو تحویل گرفتن ایا یک ایربگ دارد یا دوتا؟
۲.تقریبا دقیق در تهران ای اف ۷ بنزینی صدی چند مصرف میکنه؟
۳.ایا به نظر شما مشکلات قبلی ای اف ۷ ها حل شده؟
۴.ایا میشه روی ای اف ۷ بنزینی مالتی پلکس اپشن های سفارشی رو پیاده کرد مثل(اینه بغل های اوتومات باز و بسته شه یا کروز نصب کردن یا و دیگر اپشن های مربو ط به سفارشی)
۵.برای سفارشی کردن ماشین باید موقع ثبت نام اعلام کنیم؟چون تو سمندها من سفارشی ندیدم ثبت نام کنند گفتم شاید وارد مراحل ثبت نام بشیم اون موقع باید درخواست کرد.
۶.دیگه سمند دنده اتوماتیک تولید نمیشه؟اگر میشه این ای اف ۷ ها بنزینی هم شاملش میشه؟اگر میشه روشون جواب میده خوب و بدون ایراد و میرزه؟
۷.ایا برای ای اف ۷ های پایه گاز سوز میشه بیشتر از سوخت بنزین استفاده کرد و کمتر گاز ؟اسیبی به ماشین نمیزنه چون پایه گاز سوزه؟
۸.تو ای اف ۷ ها بنزینی و مالتی پلکس اون جای کامپیوترش که تو عکس دیدم الان یه چیز مشکی تو رفته است اون چیه؟

خیلی خیلی از شما پیشاپیش ممنونم

shadows_funeral
23-08-2012, 22:28
۴.ایا میشه روی ای اف ۷ بنزینی مالتی پلکس اپشن های سفارشی رو پیاده کرد مثل(اینه بغل های اوتومات باز و بسته شه یا کروز نصب کردن یا و دیگر اپشن های مربو ط به سفارشی)
۵.برای سفارشی کردن ماشین باید موقع ثبت نام اعلام کنیم؟چون تو سمندها من سفارشی ندیدم ثبت نام کنند گفتم شاید وارد مراحل ثبت نام بشیم اون موقع باید درخواست کرد.
۶.دیگه سمند دنده اتوماتیک تولید نمیشه؟اگر میشه این ای اف ۷ ها بنزینی هم شاملش میشه؟اگر میشه روشون جواب میده خوب و بدون ایراد و میرزه؟
۷.ایا برای ای اف ۷ های پایه گاز سوز میشه بیشتر از سوخت بنزین استفاده کرد و کمتر گاز ؟اسیبی به ماشین نمیزنه چون پایه گاز سوزه؟
۸.تو ای اف ۷ ها بنزینی و مالتی پلکس اون جای کامپیوترش که تو عکس دیدم الان یه چیز مشکی تو رفته است اون چیه؟

جواب بعضی سوالات شما:
4- نه خیر نمی شه اصولا که کروز و هرچیز دیگه ای که به دنده و گیربکس ربط داشته باشه روی موتور EF7 نصب نمی شه. من که از آپشن ایران خودرو (مرکزی) پرسیدم گفت برای سیستم مالتی پلکس فقط می تونن پشت سری ال سی دی دار نصب کنن. بقیه چیزا رو نصب نمی کنن.
5- نه باید ببرین نمایندگی های آپشن آپشن کنید. یکی تو یادگاره یکی هم تو جاده قدیم کرج یکی هم پل مدیریت
6- نه خیر تولید نمی شه. اصولا روی EF7 گیربکس اتومات نصب نمی شه.
7- کامپیوتر رو برداشتن کلا از سمندها. اصولا به هیچ دردی هم نمی خورد. الان سیستم کاملش همون مالتی پلکس هستش که می گی!

mohamad skystar
23-08-2012, 23:35

1. فقط ایربگ راننده رو داره
2. مصرف بنزین در شهر حدود 9 لیتر هست ( البته صرف سوخت به موارد زیادی بستگی داره )
3. مشکلاتش فقط در قسمت فنی و موتورش بوده که هنوزم با کمبود قطعات و لوازم یدکی مواجه هست.
4. هر نوع آپشنی رو نیاز دارین میتونید به شرکت آپکو سفارش بدین تا براتون نصبش کنن. قبلش باهاشون تماس بگیرید تا راهنماییتون کنن.( در مورد کروز کنترل فقط روی نمونه بنزینی نصب میکنن )

dading
23-08-2012, 23:40
ممنون دوست عزیز بابت پاسخات بقیه سوالات هم دوستان جواب بدن لطف میکنند
فقط فکر کنم تو سوال اخرمو اشتباه متوجه شدید.منظورم اینه که تو سمندهای قدیمی که مکان کامپیوتر بود یادتونه الان جای اون مکان چیست ؟تو یه عکس که دیدم یه فرو رفتگی مشکی بیرخته.
یه سوال دیگه واسم پیش اومد یعنی موقع خرید باید برم نمایندگی اپشن اونجا ماشین ثبت نام کنم ؟سپاسگزارم

با تشکر از شما دوست گرامی
شما مطمن هستید رو ای اف ۷ بنزین کروز نصب میکنن اخه اون دوستمون گفتند که نمیشه؟
پس میگفتند که اگر دو تا ایربگ نداشته باشه که پلاک نمیکنند؟
حالا مشکلاتش حل شده ؟لوازم جانبی به کنار
سپاسگزارم از شما

ما رفتیم تو این سایت اپکو هر کاری خواستیم بکنیم یا گفت واسه ای اف ۷ نمیشه یا اینکه چون مالتی پلکس نمیشه.راستی این مالتی پلکس چه حسنی داره؟

hamed malekpour
24-08-2012, 07:19
یه مشکل وقتی را نگه می دارم روشنه و شیشه ها را بالا میبرم صدای موتور ماشین عوض می شه و فکر می کنم برق ماشین کم می شه به نظرتون اشکال از کجاست؟

Danial_4139
24-08-2012, 08:11
تو سرویس 20 هزار کیلومتر شمع ها و لنت های ترمز هم به رایگان تعویض میشه
تو سرویس 40 هزار کیلومتر هم علاوه بر موارد فوق وایرها هم تعویض میشه

در صورت داشتن کارت طلایی ! اکثر دوستان قبل 1 سال به 20000 کیلومتر نمی رسن و نمیتونن ازش استفاده کنن .

یه مشکل وقتی را نگه می دارم روشنه و شیشه ها را بالا میبرم صدای موتور ماشین عوض می شه و فکر می کنم برق ماشین کم می شه به نظرتون اشکال از کجاست؟

چند دلیل میتونه داشته باشه ، اول دینام ماشین زیاد قوی نباشه یا اینکه موتور شیشه بالا بر برق دزدی داشته باشه که خیلی فشار بیاد به سیستم برق .

تو خیلی از ماشینا به خصوص پراید این مشکل رو دیدم مثلا با روشن کردن چراغ های ماشین دور موتور پایین میاد یا صدا عوض میشه و ...

بهتره پیش یه باطری ساز خوب بری باش یه مشورت بکنی .

dr.kenzo
25-08-2012, 00:25
سلام دوستان
EF7 من 90،000 کیلومتر کار کرده مدل 90 هم هست
الان یه مشکلی رو دیدم جدیدن ، حالت ایستاده کلاچ رو که می گیرم یه صدای جیر جیر میاد کسی هست بدونه مشکل چیه ؟؟؟

mohamad skystar
25-08-2012, 00:41
سلام دوستان
EF7 من 90،000 کیلومتر کار کرده مدل 90 هم هست
الان یه مشکلی رو دیدم جدیدن ، حالت ایستاده کلاچ رو که می گیرم یه صدای جیر جیر میاد کسی هست بدونه مشکل چیه ؟؟؟

اگر صدا از زیر پا یا عقب میاد از چرخ های عقب هست ببرید نمایندگی باز میکنن درستش میکنن.

mohamad skystar
25-08-2012, 00:45
ممنون دوست عزیز بابت پاسخات بقیه سوالات هم دوستان جواب بدن لطف میکنند
فقط فکر کنم تو سوال اخرمو اشتباه متوجه شدید.منظورم اینه که تو سمندهای قدیمی که مکان کامپیوتر بود یادتونه الان جای اون مکان چیست ؟تو یه عکس که دیدم یه فرو رفتگی مشکی بیرخته.
یه سوال دیگه واسم پیش اومد یعنی موقع خرید باید برم نمایندگی اپشن اونجا ماشین ثبت نام کنم ؟سپاسگزارم

با تشکر از شما دوست گرامی
شما مطمن هستید رو ای اف ۷ بنزین کروز نصب میکنن اخه اون دوستمون گفتند که نمیشه؟
پس میگفتند که اگر دو تا ایربگ نداشته باشه که پلاک نمیکنند؟
حالا مشکلاتش حل شده ؟لوازم جانبی به کنار
سپاسگزارم از شما

ما رفتیم تو این سایت اپکو هر کاری خواستیم بکنیم یا گفت واسه ای اف ۷ نمیشه یا اینکه چون مالتی پلکس نمیشه.راستی این مالتی پلکس چه حسنی داره؟

ماشین شما چون مالتی پلکس هست نتونستن روش کروز نصب کنن.
سیستم مالتی پلکس سیستم سیم کشی جدیدی هست که ایران خودرو گذاشته رو خودروهاش البته برای سمند ها جدید هست قبلا روی 206 نصب شده بوده.
در سیستم مالتی پلکس تلاش شده از سیم کشی های شلوغ جلوگیری بشه و سیستم هوشمند خودرو هم انتقال پیدا کرده به وسط کیلومتر یعنی تما هشدار ها و خطالا روی صفحه دیجیتال
کیلومتر ماشینتون نشون داده میشه.

dr.kenzo
25-08-2012, 22:19
سلام دوستان
یه چیزی مثه قلتک موس زیره فرمان دیدم دقیقا مثه وسط کلیک موس اونجا هست کسی می دونه چیه ؟

poulad.007
25-08-2012, 22:38
سلام دوستان
یه چیزی مثه قلتک موس زیره فرمان دیدم دقیقا مثه وسط کلیک موس اونجا هست کسی می دونه چیه ؟

دوست عزیز.
اون تنظیم نور داخل صفحه کیلومتر شمار است( که در شب بیشتر مشخصه)

poulad.007
25-08-2012, 23:01
سلام به همه و تشکر از hossein ,و ,.danial [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
ماشینم 1400 کارکرده

1---وقتی درب رادیاتور رو باز میکنم مثل نوشابه هوا خارج میشه( البته نه به اون شدت) دلیلش چیه؟....هوا کشیده؟ چی کار میشه کرد؟ به ضرر ماشینه؟؟

2--- دم غروب رفتم ماشین رو روشن کردم دستم روگرفتم جلوش یه خورده آب میداد!! و
یه خورده گاز تند دادم(3 یا 4 هزار دور موتور) از اگزوز بخار سفید خارج شد و وقتی یه خورده ادامه دادم قطع شد. ((وقتی قطع شد که گاز اگزوز تقریبا گرم شده بود))
طبیعیه؟؟ یا اوضاع خرابه؟؟+++++آخه الان تابستونه++++ ولی صبح تا حالا روشن نکرده بودم.

3---ماشین وقتی درجا کار میکنه (انگار اگزوز نفس میکشه) منظورم اینه که نوسانی ازش گاز خارج میشه. یعنی یه سره گاز از اگزوز خارج نمیشه و فکر میکنم تیکه تیکه از اگزوز گاز خارج میشه+++ میتونم بشمارم هر مرحله از خروج گاز رو ++=مثل شمردن ضربان قلب((البته سرعت داره)) مشکل چیه یا طبیعه++++ انگار ریپ میزنه++++

4-- ماشین شتاب اولیه اش خیلی پاییینه= وقتی میخوای بلوار رو دور بزنی= احساس میکنم ماشین داره کپ میکنه و شتاب موقع دور زدن نداره== فکر کنم حتی از پراید و پزو پاییین تر !!
مشکلش چیه؟؟ ولی تو سرعت مثلا 80 یا 90 خیلی خوب شتاب میگیره . و پدالش حساس به گازه++ ماشین قبلی پزو دنده رو سنگین میکردم میذاشتم 3 پر میکردم بعد میرفتم 4 اما این همون دنده ای که هستی اگه ناگهانی گاز بدی خوب سرعتش زیاد میشه//////این تناقض برای چیه؟؟

5-- وقتی درجا گاز میدادم ناگهانی دور موتور بالا 3 یا 4 هزار موتور و ( همه آنچه بهآن وصل بود) خیلی به سمت کابین ماشین عقب میومد و وقتی پدال رو بر میداشتی برمیگشت (تقریبا با سرعت زیادی) تاحالا دقت نکرده بودم!! این طبیعیه؟؟
ممنون از کسی که حوصله میکنه و جواب میده:46:

total_overdose
26-08-2012, 00:21
سلام به همه و تشکر از hossein ,و ,.danial [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ماشینم 1400 کارکرده

1---وقتی درب رادیاتور رو باز میکنم مثل نوشابه هوا خارج میشه( البته نه به اون شدت) دلیلش چیه؟....هوا کشیده؟ چی کار میشه کرد؟ به ضرر ماشینه؟؟

یه خورده گاز تند دادم(3 یا 4 هزار دور موتور) از اگزوز بخار سفید خارج شد و وقتی یه خورده ادامه دادم قطع شد. ((وقتی قطع شد که گاز اگزوز تقریبا گرم شده بود))
طبیعیه؟؟ یا اوضاع خرابه؟؟+++++آخه الان تابستونه++++ ولی صبح تا حالا روشن نکرده بودم.

3---ماشین وقتی درجا کار میکنه (انگار اگزوز نفس میکشه) منظورم اینه که نوسانی ازش گاز خارج میشه. یعنی یه سره گاز از اگزوز خارج نمیشه و فکر میکنم تیکه تیکه از اگزوز گاز خارج میشه+++ میتونم بشمارم هر مرحله از خروج گاز رو ++=مثل شمردن ضربان قلب((البته سرعت داره)) مشکل چیه یا طبیعه++++ انگار ریپ میزنه++++

4-- ماشین شتاب اولیه اش خیلی پاییینه= وقتی میخوای بلوار رو دور بزنی= احساس میکنم ماشین داره کپ میکنه و شتاب موقع دور زدن نداره== فکر کنم حتی از پراید و پزو پاییین تر !!
مشکلش چیه؟؟ ولی تو سرعت مثلا 80 یا 90 خیلی خوب شتاب میگیره . و پدالش حساس به گازه++ ماشین قبلی پزو دنده رو سنگین میکردم میذاشتم 3 پر میکردم بعد میرفتم 4 اما این همون دنده ای که هستی اگه ناگهانی گاز بدی خوب سرعتش زیاد میشه//////این تناقض برای چیه؟؟

5-- وقتی درجا گاز میدادم ناگهانی دور موتور بالا 3 یا 4 هزار موتور و ( همه آنچه بهآن وصل بود) خیلی به سمت کابین ماشین عقب میومد و وقتی پدال رو بر میداشتی برمیگشت (تقریبا با سرعت زیادی) تاحالا دقت نکرده بودم!! این طبیعیه؟؟
دوست عزیز اینها نشونه خراب بودن واشر سر سیلندر ماشین هست!
حتما رسیدگی گنید تا خدایی نکرده در مسیر جایی نزارتتون و همچنین کمتر ضرر به موتور برسه!

Danial_4139
26-08-2012, 01:48
سلام به همه و تشکر از hossein ,و ,.danial [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif
ماشینم 1400 کارکرده

1 - اگر زیاد نیست مشکلی نداره .

2 - اگزوز ماشین تا زمانی که سرده همینجوره به خصوص تا زمانی که ماشین نو هست و اگزوز کثیف نشده به مرور زمان با دوده گرفتن داخل اگزوز فقط تو هوا سرد اینجور میشه .

3 - مال همه همینجوره خروج گاز از اگزوز EF7 خیلی تنش داره علت هم ضعف طراحی اگزوز هست و نوع کاتولیزور استفاده شده هست .

4 - اینم یه سیستم هست که ECU دستورش رو میده ، توضیحش مفصله فقط در همین حد که تو ماشین هایی که دریچه گاز با سیم کنترل میشه مثلا با دور موتور 1500 تو دنده 2 گاز رو تخته میکنی این باعث فشار اومدن به موتور و در اومدن صدای سوپاپ ها و بالا رفتن شدید مصرف سوخت و ... میشه ولی تو این ماشین وقتی دور موتور پایین باشه مثلا تو دنده 2 و دور موتور رو 1500 باشه و شما 100% گاز رو فشار بدی ECU تا زمان رسیدن دور موتور به 2500 دریچه گاز رو 40% باز میکنه بعد از اون یکدفعه دریچه گاز باز میشه و شتاب به اوج خودش میرسه .

5 - منظورت رو متوجه نشدم اگر منظورت تکون خوردن موتور با بالا رفتن دور موتور هست بله باید همینجور باشه .

دوست عزیز اینها نشونه خراب بودن واشر سر سیلندر ماشین هست!
حتما رسیدگی گنید تا خدایی نکرده در مسیر جایی نزارتتون و همچنین کمتر ضرر به موتور برسه!

خروج هوا در حد کم به خاطر تحت فشار بودن سیستم خنک کننده خودرو هست و طبیعیه اگر کمپرس هوا انقدر شدید باشه که با یکم شل کردن درب رادیات چندین ثانیه هوا با فشار خارج بشه میشه گفت واشر سر سیلندر سوزونده .

poulad.007
26-08-2012, 15:31
سلام
دیگه عصبانی ام.

دیروز total میگفت واشر سوزونده و danial تکذیب کرد!!

امروز ماشین رو ساعت یک خاموش کردم.(((رفتم بیرون دور بزنم اصلا هم فشار نیاوردم))))ساعت 4 (ماشین تقریبا گرم بود) ---- ولی همه میگن تا یک ساعت بعد میتونی باز کنی در رادیاتور رو----- رفتم در رادیاتور رو نگاه کنم که وقتی باز میکنه دوباره صدای خروج گاز میده یا نه
وقتی بازکردم
دیدم تقریبا یک استکان آب رادیاتور خارج شد!!!! از بالا
الان آب رادیاتور تو دهنه رادیاتور همین جوری مونده ! (((((مثل قبل نیست -++++ قبلا پایین تر بود))))

دیگه ماشین استاد شد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه مرگشه؟؟؟؟؟
الان شمالم!! اصلا نمایندگی درست حسابی نداره!!! حالا چی کار کنم؟؟؟؟

الان بعد از 3 ساعت رفت پایین تر!!!!( سطح آب درون لوله رادیاتور)
:2:

hamed malekpour
29-08-2012, 13:39
یه سوال بهترین شمع برای سمندef7کدومه ساخت کدوم کشوره وقیمتش؟

mohamad skystar
29-08-2012, 17:21
یه سوال بهترین شمع برای سمندef7کدومه ساخت کدوم کشوره وقیمتش؟

شمع Bosch هست یه دست 4 عددی قیمت 22 هزار تومن
شمع اورجینال شرکتی ایساکو هم هست یک دستش 25 هزار تومن

hossein.az
30-08-2012, 09:50
شمع Bosch هست یه دست 4 عددی قیمت 22 هزار تومن
شمع اورجینال شرکتی ایساکو هم هست یک دستش 25 هزار تومن

الان این شمع های شرکتی همشون fr7de هستند ولی بهترین شمع برای ef7 شمع نورfr8de هست که خیلی بد گیر میاد.فکر میکنم دستش 28 تا 32 قیمت داره.

hamed malekpour
30-08-2012, 11:29
الان رو شمع های من نوشته ساخت آلمان می خواهم عوض کنم از کجا بگیرم خیالم راحت تره در ضمن دو روز دیگه می رم تهران آدرس جایی را دارید که شمعfr8deبفروشه در ضمن این شمع بهتر از 7است؟

mohamad skystar
30-08-2012, 11:44
الان رو شمع های من نوشته ساخت آلمان می خواهم عوض کنم از کجا بگیرم خیالم راحت تره در ضمن دو روز دیگه می رم تهران آدرس جایی را دارید که شمعfr8deبفروشه در ضمن این شمع بهتر از 7است؟

تهران اگر رفتی و خواستی شمع بخری باید بری امیرکبیر مرکز لوازم یدکی
اما به نظر من شمع رو از نمایندگی های ایران خودرو یا ایساکو بگیری خیالت راحت تره

poulad.007
31-08-2012, 00:14
امروز ماشین رو ساعت یک خاموش کردم.(((رفتم بیرون دور بزنم اصلا هم فشار نیاوردم))))ساعت 4 (ماشین تقریبا گرم بود) ---- ولی همه میگن تا یک ساعت بعد میتونی باز کنی در رادیاتور رو----- رفتم در رادیاتور رو نگاه کنم که وقتی باز میکنه دوباره صدای خروج گاز میده یا نه
وقتی بازکردم
دیدم تقریبا یک استکان آب رادیاتور خارج شد!!!! از بالا
الان آب رادیاتور تو دهنه رادیاتور همین جوری مونده ! (((((مثل قبل نیست -++++ قبلا پایین تر بود))))

دیگه ماشین استاد شد!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
چه مرگشه؟؟؟؟؟
الان شمالم!! اصلا نمایندگی درست حسابی نداره!!! حالا چی کار کنم؟؟؟؟

الان بعد از 3 ساعت رفت پایین تر!!!!( سطح آب درون لوله رادیاتور)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](2).gif

چند بار روشن کردم و وقتی خنک میشد آب میومد بالا . تا اینکه یکم آبش رو خالی کردم. الان عادی شد((( فکر کنم هوا گرفته بود . چون روشن میکردی گاز میدادی صدای آب میومد))

کسی نظری نداره در مورد بالا
و در مورد پایین

ماشین رو میخوام بذارم
برای فروش

ممنون میشم جواب بدین.

چکی خریده بودم. 11.5 داده بودم بقیه اش(7.5 ) مونده.
می خوام یک تومن زیر قیمت بدم بره (10.5). همش هم 1300 تا کار کرده بود

دوستم که عید امسال گرفته بود موتورش رو عوض کرد. واشر سوزوند و ایل مازول. بهم گفت رد کنم. منم میخوام رد کنم.
تو این شرایط آزانس سوار شیم بهتره.
با این قطعات. آدم دست دوم خارجی یا زانتیا و پزو ماله 85 بخره بهتره.
واقعا که تحریم ها تاثیری ندارن.

اگه نظر بدین ممنون.

Danial_4139
31-08-2012, 01:02
دوست من شما انقدر رو بعضی مسائل حساس هستی که دائم داری دنبال عیب و ایراد میگردی و الکی داری دل خودت رو چرکین میکنی ، از من میشنوی یا اصلا ماشین نخر یا اگر خواستی ماشین فعلی رو نگهداری اول تا میتونی اطلاعات فنی خودت رو بالا ببر به خصوص اطلاعات در زمینه سیستم های خنک کننده تحت فشار چون تمام کار هایی که گفتی از دم اشتباه بوده ، آب رادایتور به 1001 دلیل موقع سرد بودن و گرم بودن و روشن یا خاموش بودن موتور خودرو بالا و پایین میشه .

از من میشنوی دیگه درب رادیاتور رو بی دلیل باز نکن اگرم خواستی آب رو چک کنی تا زمانی که ماشین کاملا سرد نشده دست بش نزن .

باز کردن درب رادیاتور موقعی که موتور در حال کار کردن هست یا زمانی که کاملا سرد نشده به جز هوا گرفتن سیستم و اختلال تو روند خنک کنندگی خودرو چیز دیگه نداره .

amirtoudeh
07-09-2012, 09:40
اون گاز خوردن که شما می گید عیب هست و با وقت گذاشتن تو پنج دقیقه درست میشه که مربوط به سنسور کلاچه که باید در حالت عادی که قابل رگلاژ هم هست، کلاچ اون سنسورو فشار بده همین. منم این مشکلو داشتم که با راهنمایی های انجمن های تخصصی خودرو با کمتر از پنج دقیقه درستش کردم.

amirtoudeh
07-09-2012, 10:03
دفترچش گفته 5.2 لیتر. منم هیم قدر میریزم. بهترین کار اینه که با گیج چک کنی

amirtoudeh
07-09-2012, 10:08
دفترچش گفته 5.2 لیتر. منم همین قدر میریزم. بهترین کار اینه که با گیج چک کنی

amirtoudeh
07-09-2012, 13:43

کجا درست کنم

من پاسخم به شما فقط مربوط به چند مورد هست. بهترین نمایندگی که می شناسم و میرم اونجا به خاطره این که می تونی کنار ماشینت باشی و ببینی که سرویس دوره ای چی کار می کنن و چی میرزین تو موتورت، به نام عبد اللهی هستش که بری تو سایت ایران خودرو می تونی پیداش کنی.
بعد اون گاز خوردن بین دنده و کله کردن هنگام تعویض دنده، همش به تنظیم نبودن گاز برقی و سنسور کلاجت هست. اگه اینا رو درست کنی رفتارش عین ماشین معمولی میشه. کارش یه کم تخصصیه باید حضوری واست درست کنم.

hno
08-09-2012, 09:48
باسلام خسته نباشید
من یک ef7 مدل 89 اولین سری که تولید شد دارم . الان چند سال هستم دستم بوده راضی هستم ولی این اواخر چندتا مشکل دارم مشکل گرمای بسیار زیاد این موتور هست که به مرور باعث ایجاد مشکل در دسته سیم موتور و 3 کار کردن خودرو میشه .
من 1 ماهی هست این مشکل رو دارم و ایران خودرو بردم گفت به دلیل گرمای زیاد هست و دسته سیم بعد از یک مدت مشکل پیدا میکنه و باید دسته سیم عوض بشه که یک مدل دسته سیتم بود 450 هزارتومن که گفت حداثکر 2 سال کار میده و تنها دلیلیش هم گرمای زیاد هست .
الان من یک مدت باهاش رانندگی میکنم ، موتور 3 میشه و خیلی اذیت میکنه .
میخواستم ببینم راهی هست بشه موتور رو خنک کرد ؟ یکسری ماشینها رو دیدم روی کاپوت یک هود میذارن که فکر کنم تاثیر خیلی خوبی در خنک کردن موتور داشته باشه چون هوا رو خیلی خوب روی موتور پخش میکنه میخواستم ببینم کسی این مشکل رو داشته ؟
به نظر شما ، ایا میشه این هود ها رو نصب کرد و این مشکل بد رو حل کرد ؟ راه دیگه ای هست بشه متور رو خنک کرد؟
**ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

hossein.az
08-09-2012, 12:49
باسلام خسته نباشید
من یک ef7 مدل 89 اولین سری که تولید شد دارم . الان چند سال هستم دستم بوده راضی هستم ولی این اواخر چندتا مشکل دارم مشکل گرمای بسیار زیاد این موتور هست که به مرور باعث ایجاد مشکل در دسته سیم موتور و 3 کار کردن خودرو میشه .
من 1 ماهی هست این مشکل رو دارم و ایران خودرو بردم گفت به دلیل گرمای زیاد هست و دسته سیم بعد از یک مدت مشکل پیدا میکنه و باید دسته سیم عوض بشه که یک مدل دسته سیتم بود 450 هزارتومن که گفت حداثکر 2 سال کار میده و تنها دلیلیش هم گرمای زیاد هست .
الان من یک مدت باهاش رانندگی میکنم ، موتور 3 میشه و خیلی اذیت میکنه .
میخواستم ببینم راهی هست بشه موتور رو خنک کرد ؟ یکسری ماشینها رو دیدم روی کاپوت یک هود میذارن که فکر کنم تاثیر خیلی خوبی در خنک کردن موتور داشته باشه چون هوا رو خیلی خوب روی موتور پخش میکنه میخواستم ببینم کسی این مشکل رو داشته ؟
به نظر شما ، ایا میشه این هود ها رو نصب کرد و این مشکل بد رو حل کرد ؟ راه دیگه ای هست بشه متور رو خنک کرد؟
**ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

یکسری دسته سیم جدیدا روی مدلهای جدید گذاشتند که این مشکل درش حل شده , به اسم دسته سیم NA
اون هودی که میفرمایید بیشتر جنبه ی تزئینی داره البته توی حنک کردنش هم بی تاثیر نیست.
ارزش نداره که به خاطر این گرم کردن کاپوئت ماشین رو ناقص کنید.
حتما بدید سیتم فنها بازدید بشه و آب سیستم خنک کننده هم هر 1سال تعویض کنید بی تاثیر نیست.

ME1360
10-09-2012, 11:56
دیروز تو ترافیک یهو ماشین تو خلاص شروع به نوسان کرد.یعنی فقط وقتی ماشین تو حالت ساکن هست نوسان موتور به اتاق منتقل میشه.ولی شتاب و سرعت پایین نیومده .امروز دیاگ هم زدند خطایی پیدا نشد.فکر می کنید مشکل چیه؟

dr.kenzo
13-09-2012, 19:02
سلام کسی هست که 220 کیلومتر با EF7 پر کرده باشه ؟
سرعت 170 به بعد آیا ماشین به لرزه میوفته ؟
آیا دور موتور بین 3500 تا 4500 زیاد هست ؟
آیا دور موتور بین 2000 تا 3000 کم هست ؟

mmf66
13-09-2012, 19:28
سلام کسی هست که 220 کیلومتر با EF7 پر کرده باشه ؟
سرعت 170 به بعد آیا ماشین به لرزه میوفته ؟
آیا دور موتور بین 3500 تا 4500 زیاد هست ؟
آیا دور موتور بین 2000 تا 3000 کم هست ؟

مرد حسابی مگه سمند 220 تا میره نهایتش 185 تا 190 شاید بره تازه کیلومتر سمند خطا داره یعنی اگه 200 رو نشون میده داره در اصل 185 تا میره
دور موتور مناسب هم زیر 2700 کمه بالای 4000 زیاده

hamed malekpour
13-09-2012, 19:55
من خودم با سرعت 220 تا رفته ام نزدیک دو ماه پیش گازمو خالی کردم و بنزین سوپر زدم تو سرعت 185تاماشین لرزه داشت ولی تو سرعت 220تا خیلی رون می رفت ولی بعد از 30 ثانیه پاهام به لرزیدن افتاد کار خیلی خطرناکییه.

dr.kenzo
13-09-2012, 21:19
من هم 220 پر کردم روزای ارلی مه خریده بودم
ولی نمی دونم کیلوکتر مشکل داره یا نه
راستی EF7 پژو SD V8 رو میگیره ؟ کسی تست کرده ؟

hossein.az
13-09-2012, 23:15
مرد حسابی مگه سمند 220 تا میره نهایتش 185 تا 190 شاید بره تازه کیلومتر سمند خطا داره یعنی اگه 200 رو نشون میده داره در اصل 185 تا میره

بله میره .کی گفته کیلومتر خطاداره ,شایعه سازی نفرمائید.من با یه 206 تیپ 5 کورس گداشتم روی دور های پایین کشش از 206 کمتر بود ولی از دور موتور 4000 به بعد برتری کامل با ef7 هست . از سرعت 160 به بعد 206 هیچ حرفی برای گفتن نسبت به سمند نداشت.

hossein.az
13-09-2012, 23:19
من هم 220 پر کردم روزای ارلی مه خریده بودم
ولی نمی دونم کیلوکتر مشکل داره یا نه
راستی EF7 پژو SD V8 رو میگیره ؟ کسی تست کرده ؟

من با تیپ 5 تست کردم و سمند تا 80 تا عقب تر بدم
تا 150 تا پا به پای هم میرفتیم ولی بعدش کاملا سمند برتر بود و هر چی 206 به ماشین فشار اورد نتونست بگیرم ,این در حالی بود که من اصلا فشار بالایی و معکوس کشیدنی انجام نمیدادم.

dr.kenzo
14-09-2012, 01:53
دوستان لتفا ضعف های EF7 رو بگید که کسای که اطلاع ندارن ، استفاده کنن مثل من

hamed malekpour
14-09-2012, 10:41
اگه باور نمی کنید برید تو سایت آپارات کلیپش است برید ببینید.

Lesordiavek
14-09-2012, 11:01

ما با سمند با موتور XU7 با 5 تا سرنشین 200 تا توی جاده ی تهران-قم رفتیم هنوزم جا داشت. سمند EF-7 با حدودا 20 اسب بیشتر قاعدتا باید بتونه به 220 برسه.

hossein.az
14-09-2012, 11:02
دوستان لتفا ضعف های EF7 رو بگید که کسای که اطلاع ندارن ، استفاده کنن مثل من

یکی از ضعف هایی که داره حرارت موتوره چون موتور خیلی سریع گرم میشه.
کلا آمپر آب ef7 از وسط کمی پایینتره در حالت عادی دقیقا مثه حالتی میمونه که tu5 داره

باید آمپر آب در حرکت چک بشه تا خساراتی را ببار نیاورد

hossein.az
14-09-2012, 11:07
ما با سمند با موتور XU7 با 5 تا سرنشین 200 تا توی جاده ی تهران-قم رفتیم هنوزم جا داشت. سمند EF-7 با حدودا 20 اسب بیشتر قاعدتا باید بتونه به 220 برسه.

دقیقا همین حرفی که زدید صادقه .
چون ما برای رکورد گیری با ef7 ,روی حالت گاز با 5نفر سرنشین وکولر روشن
200 تا رو به راحتی پر کردیم.

hamed malekpour
14-09-2012, 18:23
یه سوال من می خواهم رو سمند ارتفاع بزنم نظرتون چییه چه قدر بزنم بهتره ودر ضمن می کن فنر 206 برای کمک های جلو بندازم ؟

mohamad skystar
14-09-2012, 20:12
یه سوال من می خواهم رو سمند ارتفاع بزنم نظرتون چییه چه قدر بزنم بهتره ودر ضمن می کن فنر 206 برای کمک های جلو بندازم ؟

رینگ و لاستیک رو هم میخوای عوض کنی یا رو رینگ و لاستیک فابریک میخوای ارتفاع بزنی؟
چقدر میخوای ماشین رو ارتفاع بزنی؟ لب ه لبه گلگیر اگر میخوای باشه باید از کمک فنر های اسپرو و لوازمی استفاده کنی
اگر از فنر 206 استفاده کنی ارتفاع کم میشه قابل قبول هم میشه اما زیاد از حد ماشین لب به لب گلگیر نمیاد پایین.

dr.kenzo
14-09-2012, 20:33
کسی می دونه درد کامپیوتر Ef ما چه مشکلی داره ؟
مثلا امروز تنظیمات مثل ساعت تاریخ و ... انجام میدم بعد از 2 روز 3 روز 1 هفته ریست میشه !!!
نمایندگی هم نمی دونه مشکل از چیه

hamed malekpour
14-09-2012, 22:23
نه با رینگ ولاستیکفابریک 12پر و می خواهم زیاد پایین نیاد.

hossein.az
14-09-2012, 22:28
نه با رینگ ولاستیکفابریک 12پر و می خواهم زیاد پایین نیاد.

برای جلو لول فنر 206 مناسبه و ارتفاع دلخواهتون رو تامین میکنه.
برای عقب هم یکم تنظیم کنید و بیارید پایین ارتفاعش مناسب میشه.

پایدار باشید

mmf66
15-09-2012, 08:30
محاله ماشینی مثل سمند ef7 بتونه 220 روبره به نظرم از اون حرفاست که با این موتور ضعیف همچین سرعتی رو بره این 220 تا برای ماشینهای حداقل 150 تا 200 اسب بخاره
تازه کیلومتر سمند هم خیلی خطا داره و سرعت واقعی رو نشون نمیده
اینم مدرک از یه سایت روسی
میتونین ببینین که زمانی که کیلومتر 180 رو نشون میده در واقع داره 167 تا میره

hossein.az
15-09-2012, 09:23
محاله ماشینی مثل سمند ef7 بتونه 220 روبره به نظرم از اون حرفاست که با این موتور ضعیف همچین سرعتی رو بره این 220 تا برای ماشینهای حداقل 150 تا 200 اسب بخاره
تازه کیلومتر سمند هم خیلی خطا داره و سرعت واقعی رو نشون نمیده
اینم مدرک از یه سایت روسی
میتونین ببینین که زمانی که کیلومتر 180 رو نشون میده در واقع داره 167 تا میره

چند تا نکته اولا که سمند با موتور ef7 اصلا توی روسیه نیست.
دوما اینکه طبق همین مطلب خودتون و حرف خودتون
167-180=13
وقتی میگند 220 تا پر کردیم پس یعنی13-220=207
پس دیده نهایت 185تا نمیره تازه اونم شاید

موتور ضعیف یعنی چی؟

4 سیلندر- خطی

حجم موتور (cc)

1700

حداکثر توان موتور (hp)

114@6000 rpm

حداكثر گشتاور (Nm)

150@3000 rpm

نسبت تراكم

تعداد سوپاپ

16

پایدار باشید

mmf66
15-09-2012, 10:58
چند تا نکته اولا که سمند با موتور ef7 اصلا توی روسیه نیست.
دوما اینکه طبق همین مطلب خودتون و حرف خودتون
167-180=13
وقتی میگند 220 تا پر کردیم پس یعنی13-220=207
پس دیده نهایت 185تا نمیره تازه اونم شاید

موتور ضعیف یعنی چی؟

4 سیلندر- خطی

حجم موتور (cc)
1700

حداکثر توان موتور (hp)
114@6000 rpm

حداكثر گشتاور (Nm)
150@3000 rpm

نسبت تراكم

تعداد سوپاپ
16

پایدار باشید

اولا اگه ef7 نباشه حتما tu5 بوده
دوما اون ضریب خطا تساعدی حساب میشه یعنی اگه واقا 220 تا رفته باشند میشه 205 که اونم میتونه سر پایینی یا باد موافق بوده باشه
بعدشم اصلا با عقل جور در نمیاد اگه این ef7 با اون موتورش 220 تا بره پس زانتیا با موتور 130 اسبی چند تا میره

hossein.az
15-09-2012, 13:18
اولا اگه ef7 نباشه حتما tu5 بوده
دوما اون ضریب خطا تساعدی حساب میشه یعنی اگه واقا 220 تا رفته باشند میشه 205 که اونم میتونه سر پایینی یا باد موافق بوده باشه
بعدشم اصلا با عقل جور در نمیاد اگه این ef7 با اون موتورش 220 تا بره پس زانتیا با موتور 130 اسبی چند تا میره

دوست عزیز
توی روسیه سمند با موتور xu7 و tu5 تولید میشه که این مطلبی که گذاشتید مربوط xu7 است.
هیچ کدوم از این شرایط که میگید نبود ,جاده هم کفی بود.
همین tu5 که سنگشو به سینه میزنید مگه مشخصاتش چیه؟

نوع موتور
TU5

حجم موتور (cc)
1587

حداکثر توان موتور (hp)
108@5600 rpm

حداكثر گشتاور (Nm)
142@4000 rp

نسبت تراكم
10.5

تعداد سوپاپ
16

چطور با عقل جور در نمیاد ما که دیدیدم و توی ماشین بودیم جور در میاد .
زانتیا هم چند سال پیش مال یکی از دوستان بود تا 240 ما باش پر کردیم اگه اونم نمیگید سرازیری بوده ,باد موافق بوده و.......

mmf66
15-09-2012, 15:04
والا به نظر من نه زانتیا 240 تا میره نه سمند 220 تا آخه فورد موستانگ با اون موتور غولش 250 تا میره یا میتسوبیشی اوو با 300 اسب قدرت 250 تا یا همین ازرا 2012 فکر نکنم از 240 تا بیشتر بره یا سوناتا2012 از 220 تا
یا مثلا مزدا 3 با 140 اسب شاید 210 تا بره

در ضمن اگه ef7 از tu5 بهتره پس چرا شتاب کمتری داره الان ماشینهایی که موتور tu5 دارن رو رو هوا میزنن ولی ef7 رو اصلا بهش نگاه هم نمیکنن

حالا ما میگیم شما 220 تا رفتی که 15 کیلومتر خطا داره میشه 205 کیلومتر

hamed malekpour
15-09-2012, 16:16
ولی من چیزی را می گم که کیلومتر نشون می ده وآدم باور می کنه در ضمن تو سرعت220 کیلومتر پلک می زدم می رسیدم به ماشین جلویی

hamed malekpour
15-09-2012, 16:24
اگه سمند220 تا نمیره چرا با ماکسیما که 100%220 تا می ره کورس گذاشته بیا این هم کلیپ

hossein.az
15-09-2012, 17:35
والا به نظر من نه زانتیا 240 تا میره نه سمند 220 تا آخه فورد موستانگ با اون موتور غولش 250 تا میره یا میتسوبیشی اوو با 300 اسب قدرت 250 تا یا همین ازرا 2012 فکر نکنم از 240 تا بیشتر بره یا سوناتا2012 از 220 تا

در ضمن اگه ef7 از tu5 بهتره پس چرا شتاب کمتری داره الان ماشینهایی که موتور tu5 دارن رو رو هوا میزنن ولی ef7 رو اصلا بهش نگاه هم نمیکنن

داداشی ,مشکل اینجاست که در مورد هر چیزی فکر میکنید این کارا احتیاج به عمل وتست داره نه فکر

من خودم چندین سال با همین tu5 ,روی206 تیپ 5و6 کلنجار رفتم ,دفعه اولمون نیست که سوار ماشین میشیم

پایدار باشید

mohamad skystar
15-09-2012, 17:47

آیا دلیل انتخاب نکردن EF7 رو شما شتابش میدونید؟ من از این جملتون این رو برداشت کردم.
یادمون نره اگر موتور EF7 این مشکلات خرابی - کمبود قطعه و کیفیت پایین قطعات رو نداشت پا به پای موتور TU5 جلو میرفت همونطور که در سال 88 و 89 دیدیم.

mmf66
15-09-2012, 18:48
آقایون ما فرض رو بر این میگیریم که کیلومتر سمند 220 رو نشون داده ولی ایا واقعا 220 تا داره میره یعنی 220 نیسان جی تی ار با سمند یکیه شما این طور فکر میکنید

hossein.az
15-09-2012, 22:53
آقایون ما فرض رو بر این میگیریم که کیلومتر سمند 220 رو نشون داده ولی ایا واقعا 220 تا داره میره یعنی 220 نیسان جی تی ار با سمند یکیه شما این طور فکر میکنید

دوست عزیز اگه قبول داری که ماکسیما 220 تا میره میتونید کیلیپی که دوستمون توی صفحه قبل گذاشت رو تماشا کنید
یا اینکه توی سایت آپارات یه سرچی بفرمائید حساب دستتون میاد.

پایدار باشید

Danial_4139
16-09-2012, 01:16

دوست من چه این ماشین چه بوگاتی چه نیسان جی تی آر 220 کیلومترشون یکی هست ولی ظاهرا شما ماشینی رو که قراره تو 600 متر به 220 برسه و رو با ماشینی که قراره تو 6 کیلومتر به این سرعت برسه رو اشتباه کردی .

در مورد شتاب هم بار ها تست شده فیلمش هست و نیازی به بحث نیست .

در مورد محبوب بودن tu5 هم دلیلش موتور نیست دلیلش اینه که 90% tu ها رو 206 نصب میشن و محبوبیتی که 206 داره سمند نداره و هرکسی هم 206 میخره برای 206 بودنشه نه برای tu5 بودنش علت اینم که روزی 1 تومان رو این ماشین میره همین 206 بودنش هست نه tu5 بودنش .

shadows_funeral
16-09-2012, 02:14
دوست عزیز
توی روسیه سمند با موتور xu7 و tu5 تولید میشه که این مطلبی که گذاشتید مربوط xu7 است.
هیچ کدوم از این شرایط که میگید نبود ,جاده هم کفی بود.
همین tu5 که سنگشو به سینه میزنید مگه مشخصاتش چیه؟

نوع موتور

TU5

حجم موتور (cc)

1587

حداکثر توان موتور (hp)

108@5600 rpm

حداكثر گشتاور (Nm)

142@4000 rp

نسبت تراكم

10.5

تعداد سوپاپ

16

چطور با عقل جور در نمیاد ما که دیدیدم و توی ماشین بودیم جور در میاد .
زانتیا هم چند سال پیش مال یکی از دوستان بود تا 240 ما باش پر کردیم اگه اونم نمیگید سرازیری بوده ,باد موافق بوده و.......

آقا من سورن ELX موتور ملی بنزینی دارم. امروز چک کردم 220 تا رو تونستم بگیرم. از جلوی این تابلوهای پلیس که سرعتت بالای 120 باشه نشون میده ، رد شدم. سرعت 220 رو نشون داد. جالب بود که با اون سرعت صدای موتور خیلی کم بود. ولی فکر کنم یه 100 هزار تومنی جریمه شدم... موفق باشید

shadows_funeral
16-09-2012, 02:29
آیا دلیل انتخاب نکردن EF7 رو شما شتابش میدونید؟ من از این جملتون این رو برداشت کردم.
یادمون نره اگر موتور EF7 این مشکلات خرابی - کمبود قطعه و کیفیت پایین قطعات رو نداشت پا به پای موتور TU5 جلو میرفت همونطور که در سال 88 و 89 دیدیم.

خود سایت ایرانخودرو شتاب 0 تا 100 206 رو 14.1 و سمند موتور ملی رو (بنزین) 13.5 اعلام کرده. (البته پایه گاز سوزشو 14.3 اعلام کرده) البته من چون اکثرا تو جاده هستم خودم چک کردم با 206 ها . واقعا شتاب بیشتری داره. (البته تو سایت ایران خودرو سورن ELX مولتی پلکس رو نزدیک 12 زده) شایدم تمام 206 دارها بلد نیستن درست دنده عوض کنن که من با موتور ملی جاشون میذارم. در کل به نظرم اگه مشکل قطعه موتور ملی حل بشه خیلی سرتر از بقیه موتورهای تولید داخله... البته یه نکته هم هست اونم اینه که 206 های قدیمی و یا تیپ 5 و6 که دیگه تولید نمی شن شتابی حدود 11 داشتن. ولی خوب دیگه فعلا تولیدشون تعطیله. چون قطعه نیست. باید 206 با مونتاژ چینی خرید که همین شتاب رو هم داره یعنی 14 و خورده ای

mmf66
16-09-2012, 08:10
خود سایت ایرانخودرو شتاب 0 تا 100 206 رو 14.1 و سمند موتور ملی رو (بنزین) 13.5 اعلام کرده. (البته پایه گاز سوزشو 14.3 اعلام کرده) البته من چون اکثرا تو جاده هستم خودم چک کردم با 206 ها . واقعا شتاب بیشتری داره. (البته تو سایت ایران خودرو سورن ELX مولتی پلکس رو نزدیک 12 زده) شایدم تمام 206 دارها بلد نیستن درست دنده عوض کنن که من با موتور ملی جاشون میذارم. در کل به نظرم اگه مشکل قطعه موتور ملی حل بشه خیلی سرتر از بقیه موتورهای تولید داخله... البته یه نکته هم هست اونم اینه که 206 های قدیمی و یا تیپ 5 و6 که دیگه تولید نمی شن شتابی حدود 11 داشتن. ولی خوب دیگه فعلا تولیدشون تعطیله. چون قطعه نیست. باید 206 با مونتاژ چینی خرید که همین شتاب رو هم داره یعنی 14 و خورده ای

دوست عزیز همون tu5 رو اگه رو سمند بزارن که چند سال پیش گذاشتن و الان روی پارس و 405 هم دارن میزارن شتاب بیشتری نسبت به ef7 داره یعنی اگه یه سمند tu5 با یه سمند ef7 کورس بزاره tu5 برنده است تازه کم مصرف تر هم هست گاز خورش هم بهتره و از گاز دادن بهش ادم ترسی نداره خیلی هم سگ جونه
0 تا 100 رو با 405 حدود 10.5 و پارس حدود 11 و روی سمند حدود 11.5 با tu5 میشه زد
الان پارس tu5 و 405 tu5 جزو محبوب ترین خودروها هستند اگه این موتور رو روی سمند هم میگذاشتند سمند هم فروشش چندین برابر میشد

rami_hemi
16-09-2012, 08:53
این تاپیک خوب پیش میره ولی بحثها پایه فنی ندارن ، چرا شتاب مثلا فلان ماشین بیشتره یا تاپ اسپیدش چنده
تنها موتور توی این مسایل دقیل نیست گیربکس وزن ضریب آیرو دینامیک .
بیشنرین محبوبیت TU5 به دلیل بازده خوب موتور هست توانی که در مقابل مصرف در اختیار راننده قرار میده من تجربه خاصی با EF7 نداشتم ولی موتور دور بالای هست و نرم و خوب عمل میکنه و توی جاده وقتی سوار یه سمند بودم به عنوان مسافر عکس العمل خوبی رو به فشار گاز نشون میداد هر دو موتور در حد نزدیکی به هم هستن ولی به دلیل کم صدا بودن EF7 و نرمتر کارکردن و دور گیری سریعتر شتاب بهتری رو تجربه میکنه .

shadows_funeral
16-09-2012, 09:10
دوست عزیز همون tu5 رو اگه رو سمند بزارن که چند سال پیش گذاشتن و الان روی پارس و 405 هم دارن میزارن شتاب بیشتری نسبت به ef7 داره یعنی اگه یه سمند tu5 با یه سمند ef7 کورس بزاره tu5 برنده است تازه کم مصرف تر هم هست گاز خورش هم بهتره و از گاز دادن بهش ادم ترسی نداره خیلی هم سگ جونه
0 تا 100 رو با 405 حدود 10.5 و پارس حدود 11 و روی سمند حدود 11.5 با tu5 میشه زد
الان پارس tu5 و 405 tu5 جزو محبوب ترین خودروها هستند اگه این موتور رو روی سمند هم میگذاشتند سمند هم فروشش چندین برابر میشد

والا نمی دونم. خیلی این حرف منطقی نیست. بدنه سمند و 405 و پارس از 206 خیلی سنگین تره پس منطقی نیست شتاب بیشتری نسبت به 206 داشته باشه. گرچه من پارس tu5 سوار شدم. خیلی لشه. با 206 و 405 tu5 هم کورس گذاشتم و نتونستن منو بگیرن. شاید اونا رانندگی بلد نبودن والا!!!
جهت اطلاع (منبع سایت ایران خودرو)
وزن 206: 1054 کیلوگرم
وزن 405: 1100 کیلوگرم
وزن پارس: 1185 کیلوگرم
وزن سمند: 1220 کیلوگرم
وزن سورن: 1220 کیلوگرم

قدرت موتور ملی بنزینی:

حداکثر توان موتور (hp)

114@6000 rpm

قدرت موتور ملی پایه گاز سوز: (با سوخت گاز)

حداکثر توان موتور (hp)

103@6000 rpm

قدرت موتور پارس tu5:

حداکثر توان موتور (hp)

108@5600 rpm

قدرت 206 تیپ 2:(تنها مدل 206 که فعلا تولید میشه)

حداکثر توان موتور (hp)

75@5500 rpm

shadows_funeral
16-09-2012, 09:20
این تاپیک خوب پیش میره ولی بحثها پایه فنی ندارن ، چرا شتاب مثلا فلان ماشین بیشتره یا تاپ اسپیدش چنده
تنها موتور توی این مسایل دقیل نیست گیربکس وزن ضریب آیرو دینامیک .
بیشنرین محبوبیت TU5 به دلیل بازده خوب موتور هست توانی که در مقابل مصرف در اختیار راننده قرار میده من تجربه خاصی با EF7 نداشتم ولی موتور دور بالای هست و نرم و خوب عمل میکنه و توی جاده وقتی سوار یه سمند بودم به عنوان مسافر عکس العمل خوبی رو به فشار گاز نشون میداد هر دو موتور در حد نزدیکی به هم هستن ولی به دلیل کم صدا بودن EF7 و نرمتر کارکردن و دور گیری سریعتر شتاب بهتری رو تجربه میکنه .

دقیقا درسته. به نظر من هم محبوبیت Tu5 به خاطر کم مصرف بودنشه که البته مساله قابل ملاحظه ای هم هست. البته مشکلات تامین نشدن قطعات Ef7 این اواخر هم دخیله. در کل من تجربه TU5 رو روی 206 ، پارس و 504 داشتم. به نظرم از نظر شتاب فقط روی 206 خوب بود. به نظرم کشش اینکه روی سمند سوار شه رو نداره. علاوه بر اونکه همین الان هم تولید 206 غیر از تیپ 2 موقف شده.و یعنی می شه حدس باید با TU5 خداحافظی کرد و موتوری هم که روی تیپ 2 بسته می شه خیلی ضعیف و بی کیفیته. (تجربه شخصی بنده)
کم صدا بودن و نرم بودن ef7 کاملا برتر نسبت به Tu5 هستش.
یه نکته دیکه اینکه اگه تو سایت تولیدات روزانه ایران خودرو نگاه کنید تقریبا تولید خودرو با TU5 متوقف شده . تک و توک اونم تو چند ماه گذشته به تعداد انگشت شماری این موتور روی خودرو ها سوار شده و تولید انبوهش برمیگرده به مدتها قبل.

mmf66
16-09-2012, 10:48
اتفاقا موتور tu5 رو 405 و پارس و سمند خیلی خوب جواب داده اگه یه سمند یا پارس با موتور tu5 با یه 207 یا 206 sd v8 کورس بزاره سمند و پارس برندن و اگه 405 باشه که باید با زانتیا کورس بزاره چون ecu که روی 206 ها و خانواده 405 سوار میشه تفاوت داره

rami_hemi
16-09-2012, 11:15
به نظز من خیلی از دوستان دارن با تعصب خشک و خالی نظر میدن ، این مسایل مثلا شتاب اولیه یا ثانویه به خیلی موارد بستگی داره نه تنها موتور . تا حالا هم کسی این دوتا موتور رو در شرایط استاندارد یکسان تست نکرده ازجمله اینکه دو خودروی مشابه با موتورهای متفاوت . نمیدونم این ادعا ها رو با کدوم منبع میگید ولی وقتی وزن بیشتری روی یک موتور و گیربکس اعمکال بشه صد در صد با یک موتور یکسان وزن کمتر شتاب اولیه بهتری خواهد داشت مگر ینکه مثلا tu5 موجود دارای تنظیمات متفاوتی باشن مثل ورژن ecu که روی 206 و 207 ها بعد از سال 85 7.4.5 شده که از توان موتور کمی کاسته . و میتونه روی موتورهای دیگه که مثلا روی 405 یا پارس هستند از ورژن قدمیی استفاده شده که توان بیشتری رو تولید میکرد .

dr.kenzo
16-09-2012, 14:12
منم EF7 دارم .
ولی اصلا این صحبت های منفی که در مورد این موتور رو یه جورای قبول ندارم !!!
الا حدود 1 سال نیم هست که دارمش و فکر نمی کنم کسی مثل من ماشین رو رونده باشه !!!
تو این یک سال نیم 92،000 کیلومتر کار کرده !!!!
کورس با 405 TU5 برنده
کورس با 206 V8 Sd شتاب بازنده و استقامت برنده
تا حالا که اکثر ماشین های ایران خودرو رو می خوره و حرفی هم اصلا توش نیست لطفا اینجوری قضاوت نکنید در مورد این موتور
تا حالا این مشکلات رو داشته ==>
سوراخ شدن رادیاتور ، سوختن باتری ، صفحه دیسک کلاج ، جلوبندی (( به دلیل خیابون خیلی خراب ))

mmf66
16-09-2012, 15:33
منم EF7 دارم .
ولی اصلا این صحبت های منفی که در مورد این موتور رو یه جورای قبول ندارم !!!
الا حدود 1 سال نیم هست که دارمش و فکر نمی کنم کسی مثل من ماشین رو رونده باشه !!!
تو این یک سال نیم 92،000 کیلومتر کار کرده !!!!
کورس با 405 TU5 برنده
کورس با 206 V8 Sd شتاب بازنده و استقامت برنده
تا حالا که اکثر ماشین های ایران خودرو رو می خوره و حرفی هم اصلا توش نیست لطفا اینجوری قضاوت نکنید در مورد این موتور
تا حالا این مشکلات رو داشته ==>
سوراخ شدن رادیاتور ، سوختن باتری ، صفحه دیسک کلاج ، جلوبندی (( به دلیل خیابون خیلی خراب ))

چجوریه که شما از 206 v8 تو شتاب باختی ولی از 405 tu5 که از 206 شتاب بیشتری داره بردی
اصلا امکان نداره سمند ef7 بتونه 405 tu5 رو تو 0 تا 100 بزنه دنده2 سمند تو آینه ست
حالا خدا رو شکر مال شما چون قدیمی تره خوب از آب در اومده ولی دلیل نمیشه که همه خوب باشن اگه از هر 5 تا ماشین یکیش هم مشکل دار باشه میگن بدرد نمیخوره

dr.kenzo
16-09-2012, 18:39
چجوریه که شما از 206 v8 تو شتاب باختی ولی از 405 tu5 که از 206 شتاب بیشتری داره بردی
اصلا امکان نداره سمند ef7 بتونه 405 tu5 رو تو 0 تا 100 بزنه دنده2 سمند تو آینه ست
حالا خدا رو شکر مال شما چون قدیمی تره خوب از آب در اومده ولی دلیل نمیشه که همه خوب باشن اگه از هر 5 تا ماشین یکیش هم مشکل دار باشه میگن بدرد نمیخوره

با 405 از سرعت 60 شروع کردیم

shadows_funeral
16-09-2012, 18:58
به نظز من خیلی از دوستان دارن با تعصب خشک و خالی نظر میدن ، این مسایل مثلا شتاب اولیه یا ثانویه به خیلی موارد بستگی داره نه تنها موتور . تا حالا هم کسی این دوتا موتور رو در شرایط استاندارد یکسان تست نکرده ازجمله اینکه دو خودروی مشابه با موتورهای متفاوت . نمیدونم این ادعا ها رو با کدوم منبع میگید ولی وقتی وزن بیشتری روی یک موتور و گیربکس اعمکال بشه صد در صد با یک موتور یکسان وزن کمتر شتاب اولیه بهتری خواهد داشت مگر ینکه مثلا tu5 موجود دارای تنظیمات متفاوتی باشن مثل ورژن ecu که روی 206 و 207 ها بعد از سال 85 7.4.5 شده که از توان موتور کمی کاسته . و میتونه روی موتورهای دیگه که مثلا روی 405 یا پارس هستند از ورژن قدمیی استفاده شده که توان بیشتری رو تولید میکرد .

دقیقا درسته. منم گفتم این صحبت دوستمون اصلا منطقی نیست. البته علمی هم نیست. فقط دارن تجربی می گن که اونم مشاهدات خود من خلافشو ثابت کرده. البته یه احتمال دیگه هم هست اونم اینکه تیپ 2 رو با مثلا پارس TU5 کورس گداشته باشن. از اونجا که موتور تیپ 2 خیلی ضعیف تر از TU5 هستش. البته به خاطر سبک تر بودن بدنه 206 و همپنین آیرودینامیک بودن بدنش بازم بعیده...
سمند TU5 ندیدم ولی با توجه به سیسات گذاری های ایران خودرو اگه اینقدر خواهان داشته بعیده به همین راحتی تولیدشو متوقف کنه. احتمالا خیلی کیفیت و بازده خوبی نداشته و خیلی راضی کننده بازار نبوده.
ECU هم فقط نرم افزاری که روش دانلود می شه مهمه که اونم خیلی راحت نمایندگی براتون بروزش می کنه. در ضمن کلا فکر کنم ایران خودرو زیمنس و ساژم و یه مارک چینی روی خودروهاش میذاشت. الان همش شده چینی. پس بازم فرقی نمی کنه تو پردازش اون نرم افزار.
یه نکته. این تاپیک در مورد سمند با موتور EF7 هستش بنا بر این بهتره در مورد این موتور صحبت بشه. نهایتا مقایسه این موتور با موتور XU7. نه موتور TU5 که اصلا روی این خودرو سوار نمی شه و سرنوشتش برای خودروهایی که قبلا هم روشون سوار می شده فعلا نا معلومه.(ارجاع به سایت تولیدات روزانه ایران خودرو و توجه به اینکه چند وقته این موتور روی هیچ خودرویی بصورت جدی مونتاژ نشده)

shadows_funeral
16-09-2012, 19:03

والا نمی دونم شما چرا اینقدر اصرار دارید یه موتوری که هم از لحاظ توان ضعیف تر از EF7 هستش شتاب بیشتری داره. سورن من موتور ملی هستش. جدید هم هست. هیچ مشکلی هم نداره. من خودم هم 206 تیپ 5 داشتم هم 405 هم با پارس TU5 رانندگی کردم. این ماشین خیلی سرتر بوده. البته 206 بعد تصادف دیگه ماشین نشد و الا از لحاظ کم مصرف بودن اون بهتر بود.
یه نکته: حالا که ما کورس گذاشتیمو شد. حالا هی بگو نمیشه...

yoosefshaskol
16-09-2012, 19:33
والا نمی دونم شما چرا اینقدر اصرار دارید یه موتوری که هم از لحاظ توان ضعیف تر از EF7 هستش شتاب بیشتری داره. سورن من موتور ملی هستش. جدید هم هست. هیچ مشکلی هم نداره. من خودم هم 206 تیپ 5 داشتم هم 405 هم با پارس TU5 رانندگی کردم. این ماشین خیلی سرتر بوده. البته 206 بعد تصادف دیگه ماشین نشد و الا از لحاظ کم مصرف بودن اون بهتر بود.
البته فکر نکنم از ef7 ضعیفتر باشه میشه گفت هم رده هستن.108 اسب در مقابل 114(ef7 بنزینی) که این 6 اسب بخار باعث اختلاف خیلی زیادی نیست.این اختلاف تقریبا نامحسوسه.هر دوی این موتور ها خوب و پر قدرت هستن.در مورد مسئله شتاب هم اگه 0-100 منظور باشه تحت هیچ شرایطی ef7 نمیتونه 405 tu5 رو بگیره که دلیلش هم دنده 2 فوق العاده 405 هست.ولی اگه تست شتاب از دنده 3 باشه اگه سرعت پایین باشه 405 عقب میفته و اگه سرعت بالاتر باشه با هم میرن.ولی در دنده 4 برتری بی چون و چرا با ef7 هست.که دلیل اون هم دنده 4 سبک 405 هست.
در مجموع شتاب فقط به موتور بستگی نداره و شرایط دیگری هم دخیل هستن.

majid_sd2009
16-09-2012, 19:38
سلام دوستان جدیدا دارن یه نظر سنجی از ef7 دارها میگیرن خواهشن به ماشین خودتون نگاه نکنین. بیشتر ماشین های تولید جدید مد نظرتون باشه. و اینکه خود ایرانخودرویی ها هم در تماسی که باهاتون میگیرن این موتور رو با tu5 مقایسه میکنن!

میخواستم ببینم شما که گاز میدید دنده ها زود پر میشه یا نه؟ دامادمون یه ef7 داره مدل 89 و من هم مدل 90 . توی ماشین ایشون خیلی دیر دور موتور بالا میومد و من دنده رو نهایت روی 2500 عوض میکردم! حوصلم سر میرفت! ولی ماشین خودم خیلی سریع دور میره بالا و بیشتر اوقات هم روی 3500 تا 4000 دنده میدم خیلی کم هم بالای 4500.یعنی زمانی که طول میکشید ماشین من دور موتورش 4000 بشه تو ماشین ایشون دور موتور تازه میرسید به 2500!
این وضعیت رو توی ال 90 و 206 هم تجربه کردم که دور موتور دیر تر از ماشین من بالا میومد.
حالا میخوام ببینم این قضیه بر میگرده به اون حالتی توی ecu که بسته به نحوه رانندگی خودشو مچ میکنه یا نه؟ ماشین بنده زمانیکه توی دنده 1 گاز میدی ،موقع تعویض دنده که میشه یه دفعه جلوت بسته میشه و مجبور میشی پا رو از روی پدال برداری، کله میکنه و تکانهای شدیدی به بدنه وارد میشه و جلو و عقب میشه(اگه سریع کلاچ بگیرم یا پدال رو اروم بیارم بالا و یا اینکه یکدفعه شتاب نگیرم کله نمیکنه )! که تو ef7 ی که دور موتورش دیرتر بالا میومد نبود.البته خیلی وقته دیگه اینجوری نمیشه چون به پدال گازش عادت کردم و نحوه رانندگیم هم بهتر شده! و پر شتاب حرکت نمیکنم.

در کل موتوش برای من خوبه. ولی از لحاظ بدنه و صندلی و ... افتضاحه! صندلیهای جلو که شل هست و لق میزنن که خیلی اعصاب خورد کن میشن. یه بار هم یه جاده خاکی رو رفتم از اون به بعد ستون وسط سمت راست تق تق میکنه و انگار دوتا اهن میخورن به همدیگه! قابش رو هم باز کردم و کلی فوم گذاشتم بازم جواب نداد. و صدا هم مشخص شد از اتصال ستون به بدنه میاد! در ضمن درها هم چند بار رگلاژ شد ولی درست نشد.

mmf66
16-09-2012, 19:47
دقیقا درسته. منم گفتم این صحبت دوستمون اصلا منطقی نیست. البته علمی هم نیست. فقط دارن تجربی می گن که اونم مشاهدات خود من خلافشو ثابت کرده. البته یه احتمال دیگه هم هست اونم اینکه تیپ 2 رو با مثلا پارس TU5 کورس گداشته باشن. از اونجا که موتور تیپ 2 خیلی ضعیف تر از TU5 هستش. البته به خاطر سبک تر بودن بدنه 206 و همپنین آیرودینامیک بودن بدنش بازم بعیده...
سمند TU5 ندیدم ولی با توجه به سیسات گذاری های ایران خودرو اگه اینقدر خواهان داشته بعیده به همین راحتی تولیدشو متوقف کنه. احتمالا خیلی کیفیت و بازده خوبی نداشته و خیلی راضی کننده بازار نبوده.
ECU هم فقط نرم افزاری که روش دانلود می شه مهمه که اونم خیلی راحت نمایندگی براتون بروزش می کنه. در ضمن کلا فکر کنم ایران خودرو زیمنس و ساژم و یه مارک چینی روی خودروهاش میذاشت. الان همش شده چینی. پس بازم فرقی نمی کنه تو پردازش اون نرم افزار.
یه نکته. این تاپیک در مورد سمند با موتور EF7 هستش بنا بر این بهتره در مورد این موتور صحبت بشه. نهایتا مقایسه این موتور با موتور XU7. نه موتور TU5 که اصلا روی این خودرو سوار نمی شه و سرنوشتش برای خودروهایی که قبلا هم روشون سوار می شده فعلا نا معلومه.(ارجاع به سایت تولیدات روزانه ایران خودرو و توجه به اینکه چند وقته این موتور روی هیچ خودرویی بصورت جدی مونتاژ نشده)

دوست عزیز اخه این حرفها که زدی بیشترش که غلطه
تیپ 2 باید با پراید درگ بزاره نه tu5
206 تیپ2 با باک خالی 1000کیلو 405 با موتور tu5 با باک خالی 1050 کیلو و پارس با باک خالی حدود 1150 کیلو
در ضمن ایرو دینامیک 206 33 هست و 405 31 و پارس 32 یعنی 206 از همه بدتره
موتور tu5 رو سمند خوب جواب داد ولی به چند دلیل دیگه نمیزارن یکی این که سمند خودروی ملی هست و باید موتور ملی هم روش باشه
یکی این که موتور tu5 محدودیت تولید داره و هنوز قطعات اروپایی زیادی داره
ecu تو شتاب و مصرف و کلا گاز خور ماشین خیلی تاثیر داره به طوری که 206 تیپ 5 با ecu 7.4.4 بوش ساخت فرانسه شتاب 0 تا 100 9.6 ثانیه رو داشت و زانتیا 2000 بهش نمیرسید ولی الان با ecu 7.4.5 ساخت مجارستان 0 تا 100 رو حدود 11 میزنه در حد یه 405xu7

mmf66
16-09-2012, 19:56

والا دوست عزیز ماهم نمیدونیم اگه میشه شما بگید چرا ef7 با این که اسب بخار و گشتاور بیشتری از tu5 داره شتاب کمتری داره

hossein.az
16-09-2012, 20:16
سلام دوستان جدیدا دارن یه نظر سنجی از ef7 دارها میگیرن خواهشن به ماشین خودتون نگاه نکنین. بیشتر ماشین های تولید جدید مد نظرتون باشه. و اینکه خود ایرانخودرویی ها هم در تماسی که باهاتون میگیرن این موتور رو با tu5 مقایسه میکنن!

میخواستم ببینم شما که گاز میدید دنده ها زود پر میشه یا نه؟ دامادمون یه ef7 داره مدل 89 و من هم مدل 90 . توی ماشین ایشون خیلی دیر دور موتور بالا میومد و من دنده رو نهایت روی 2500 عوض میکردم! حوصلم سر میرفت! ولی ماشین خودم خیلی سریع دور میره بالا و بیشتر اوقات هم روی 3500 تا 4000 دنده میدم خیلی کم هم بالای 4500.یعنی زمانی که طول میکشید ماشین من دور موتورش 4000 بشه تو ماشین ایشون دور موتور تازه میرسید به 2500!
این وضعیت رو توی ال 90 و 206 هم تجربه کردم که دور موتور دیر تر از ماشین من بالا میومد.
حالا میخوام ببینم این قضیه بر میگرده به اون حالتی توی ecu که بسته به نحوه رانندگی خودشو مچ میکنه یا نه؟ ماشین بنده زمانیکه توی دنده 1 گاز میدی ،موقع تعویض دنده که میشه یه دفعه جلوت بسته میشه و مجبور میشی پا رو از روی پدال برداری، کله میکنه و تکانهای شدیدی به بدنه وارد میشه و جلو و عقب میشه(اگه سریع کلاچ بگیرم یا پدال رو اروم بیارم بالا و یا اینکه یکدفعه شتاب نگیرم کله نمیکنه )! که تو ef7 ی که دور موتورش دیرتر بالا میومد نبود.البته خیلی وقته دیگه اینجوری نمیشه چون به پدال گازش عادت کردم و نحوه رانندگیم هم بهتر شده! و پر شتاب حرکت نمیکنم.

در کل موتوش برای من خوبه. ولی از لحاظ بدنه و صندلی و ... افتضاحه! صندلیهای جلو که شل هست و لق میزنن که خیلی اعصاب خورد کن میشن. یه بار هم یه جاده خاکی رو رفتم از اون به بعد ستون وسط سمت راست تق تق میکنه و انگار دوتا اهن میخورن به همدیگه! قابش رو هم باز کردم و کلی فوم گذاشتم بازم جواب نداد. و صدا هم مشخص شد از اتصال ستون به بدنه میاد! در ضمن درها هم چند بار رگلاژ شد ولی درست نشد.

این مشکل صندلی راحت حل میشه ,یه پیچ داره تو قسمت کشوییش که شل شده بدید تودوزیکارا براتون درستش میکنن.
در مورد صدای داخل ستون هم شکم روی جمع کن کمربند یا قسمت تنظیم کمربند باشه.

پایدار باشید

hossein.az
16-09-2012, 20:30
والا دوست عزیز ماهم نمیدونیم اگه میشه شما بگید چرا ef7 با این که اسب بخار و گشتاور بیشتری از tu5 داره شتاب کمتری داره

شاید توی شتاب اولیه tu5 بیشتر باشه که اونم به خاطر ضریب گیریبکس و وزن کمتر نسبت به سمنده
عملا توی ور موتور بالا هیچ حرفی در مقابل ef7 برای زدن نداره .
امتحان و تستش خیلی راحته وقتی با یه ef7 دارید پابه پا میرید روی مثلا سرعت60 یا50 ,تست کنید کاملا شتاب گرفتن سمند رو با چشم حس میکنید.

پایدار باشید.

Danial_4139
16-09-2012, 20:33

:31:

جالب بود ، برادر من این بار ها و بار ها تو tt تست شد و نتیجه معلومه شما اگر فیلم جدید داری بذار ببینیم جریان چیه .

این چیزی که ما از شتاب Tu5 دیدیم این بود نمیدونم 0-100 ای ماشین چقدره ولی هر چی هست زیر 13 نیست !

yoosefshaskol
16-09-2012, 21:00

جالب بود ، برادر من این بار ها و بار ها تو tt تست شد و نتیجه معلومه شما اگر فیلم جدید داری بذار ببینیم جریان چیه .

این چیزی که ما از شتاب Tu5 دیدیم این بود نمیدونم 0-100 ای ماشین چقدره ولی هر چی هست زیر 13 نیست !

دوست عزیز به احتمال زیاد شما tt رو درست و حسابی کاووش نکردین.
خدمت شما
تست توسط کامبیزخان گرفته شده.
10 ثانیه...

Lesordiavek
16-09-2012, 21:03
یه سوال دارم، سمند های تی یو 5 گیربکس 206 روشونه؟

hossein.az
16-09-2012, 21:17
یه سوال دارم، سمند های تی یو 5 گیربکس 206 روشونه؟

نخیر .گیربکس 206 نیست

پایدار باشید

hamed malekpour
16-09-2012, 21:23
یه سوال کی باید چراغ های جلو سمند را به کلی عوض کرد امروز قیمت گرفتم دونه ای65هزار تومان بود ؟

hossein.az
16-09-2012, 21:26
این 0تا100 سورنELX ,اگه دقت کنید از ثانیه 7یا8 ماشین تیک آف میکنه پس با این حساب تستش میشه چند ثانیه؟ 7-15=8

پایدار باشید

majid_sd2009
16-09-2012, 21:54
یه سوال کی باید چراغ های جلو سمند را به کلی عوض کرد امروز قیمت گرفتم دونه ای65هزار تومان بود ؟

لامپش که هر وقت سوخت و کاسش هم هر وقت طلقش کدر شد یا شکست. تسمه تام نیست که کیلموتر تعویض داشته باشه

دوستانی که میخوان ماشین رو مدت زیادی با کیلومتر بالا نگه دارن از الان به فکر لوازم مصرفی موتور باشند! که قیمتها داره سر به فلک میکشه و جنسها هم نایاب!

mohamad skystar
16-09-2012, 23:25

تا وقتی آسیب جدی یا شکستگی یا هر موردی که مجبور بشید چراغ رو عوض کنید نیازی به تعویض چراغ نیست
ممکنه سالهای سال براتون کار کنه و هیچ نیازی به تعویضش نباشه

dr.kenzo
17-09-2012, 04:47
EF7 کدام مدل بود که مشکل واشر سر سیلندر داشتن ؟

bijandarbari
17-09-2012, 06:08
EF7 کدام مدل بود که مشکل واشر سر سیلندر داشتن ؟

نیمه دوم 90 به بعد.حتی مدل های 91 هم مشکل دارن.

ماشین من (مدل 90 )هم واشر سوزوند.چون واشر تو نمایندگی پیدا نمیشه می خوام خودم واشر رو از بازار بخرم و واشرش رو تعویض کنم. به نظرتون ممکنه بعد تعویض واشر هم دوباره واشر بسوزونه یا اینکه دیگه به این زودی ها واشر نمی سوزونه.
آخه خیلی دو دلم که ماشین رو نگه دارم یا اینکه ماشین دیگه ای بخرم.با این قیمت های فضایی.

mmf66
17-09-2012, 07:56

بهتره دوباره tt رو بخونید 0تا 80 رو توی 7 یا 8 ثانیه میزنه تو آپارات هم تست ماشینها با 405 tu5 هست از جمله همین ef7
ef7 حتی رقیب ال90 هم نشد چه برسه به 405 tu5 تا 80 تا از زانتیا و ای ال ایکس و مزدا 3 هم جلو بود ولی از 100 به بعد اونا جلو میزدند

بعضی از دوستان میگن تو سرعت بالا ef7 بهتره یعنی اگه درگ بزارن تو چه سرعتی بهش میرسه

dr.kenzo
18-09-2012, 00:17
یه مشکلی که دارم ترمزها هست اصلا اعتماد ندارم به ترمزها !!!
یه وقتای سنگ میشه نمیگیره اصلا
کسی میدونه چه کار باید کرد ؟

mmf66
18-09-2012, 09:07

مشکل از abs هست و برای خیلی از ماشینها هست معمولا وقتی از روی دست انداز با سرعت رد بشی اینجوری میشه
باید پاتو برداری دوباره بزاری

milad_takjoo
18-09-2012, 10:17
دوستان عزیز من فرصت ندارم همه تاپیک رو بخونم اگه میشه راهنمایی کنین

1- فرق سمند lx عادی با سمند lx ef7 چی هستش؟ارزش یه میلیون پول بیشتر رو داره؟
2-این سیستم مو چی هستش...؟
ممنون

mmf66
18-09-2012, 11:19
دوستان عزیز من فرصت ندارم همه تاپیک رو بخونم اگه میشه راهنمایی کنین

1- فرق سمند lx عادی با سمند lx ef7 چی هستش؟ارزش یه میلیون پول بیشتر رو داره؟
2-این سیستم مو چی هستش...؟
ممنون

تا اونجا که من میدونم فقط موتورش فرق داره سورن ای ال ایکس با موتور ملی هم هست
سمند ال ایکس معمولی موتور xu7 روشه و 8 سوپاپه 97 اسب بخار
سمند ef7 هم موتورش خوب معلومه 16 سوپاپ 114 اسب بخار
البته قبل از خرید ef7 با چند نفر از تعمیر کارهای ایرانخودرو مشورت کنید چون شاکی زیاد داشته

milad_takjoo
18-09-2012, 17:41
یعنی شانسی هستش؟یکی خوب درمیاد یکی بد..؟
به نظرتون همون نوع عادی lx رو ثبت نام کنم؟

mmf66
18-09-2012, 18:17

اون xu7 هم که دیگه خیلی قدیمی شده و بازدهی خوبی نداره اگه میخوای بخری همون ef7 بخر منتها فردا اگه هر جور شد ما رو نفرین نکنی
در کل همین قضیه موتور باعث شده که فروش سمند کم بشه وگرنه ماشین خوبی هست

dr.kenzo
18-09-2012, 19:19
دوست عزیز اگه می خوای لذت رانندگی رو با یه ماشین گاز سوز ببری فقط EF7 !!!

hossein.az
18-09-2012, 20:06

من که سمند ef7 رو با تمام مشکلات و کمبود قطعش
و شانسی و غیرشانسی بودنش
سواریشو به تمام ماشینهای زیر 20 میلیون ترجیح میدم .

پایدار باشید

dr.kenzo
19-09-2012, 18:24
بچه ها بهترین روغن موتور برای EF7 چیه ؟
حداکثر چند کیلومتر میشه رفت ؟
امروز بکی مگفت روغن دوگانه GTX مخصوص ماشین های دوگانه هست آیا درسته ؟

karvas
19-09-2012, 19:00
من شنیدم تعمیرگاها یه فیش در میارن کلا ای بی اس رو تعطیل میکنن میشه مثله همون ترمزهای معمولی

majid_sd2009
19-09-2012, 23:00
من الف 10 40 میریزم . یه بار سوپر پیشتاز ریختم صدای موتور در اومد! هنوزم مثل اولش نشده. کیلومتر تعویض هم میگن 10000 ولی من 6000 تعویض میکنم

hossein.az
20-09-2012, 00:12

روغن موتوری که خیلی خوب روی ef7 جواب میده و من اطلاع دارم, یکی همین الف 10w40 هست که آقا مجید گفتند
یکی هم بهران رانا

بهترین کیلومتر تعویض هم بین 8000تا 9000

پایدار باشید

dr.kenzo
20-09-2012, 14:32
گیج EF7 میگن درست نشون نمیده !!!!
پس چطوری بفهمیم روغن ماشین در چه حالی هست ؟

Highbury
20-09-2012, 15:34
هنوز مشکلات این موتور پابرجاست؟هم بنزینی و هم پایه گازسوز
چرا اجازه ی تولید میدن پس. حالا در و ترمز خوب ریگلاژ نیست. موتور که خراب باشه باید بندازی دور اون ماشین رو

milad_takjoo
20-09-2012, 17:33
این ef7 واقعا اینقد مشکل داره؟آدم میترسه...
من میخوام بنزینیش رو بخرم...مشکلاتش ثابت هست یا روی هر ماشین یه سزی مشکل داره؟
اگه ثابت باشه حداقل آدم قبل خرید میدونه چه دردی داره ماشین...:13:

Highbury
20-09-2012, 18:59
این ef7 واقعا اینقد مشکل داره؟آدم میترسه...
من میخوام بنزینیش رو بخرم...مشکلاتش ثابت هست یا روی هر ماشین یه سزی مشکل داره؟
اگه ثابت باشه حداقل آدم قبل خرید میدونه چه دردی داره ماشین...:13:
آخه اگه مشکلش مثلا ریگلاژ نبودن در یا کیفیت پایین ادوات داخلش یا مونتاژ افتضاح بود رو میشد تحمل کرد
اما اینکه موتور خراب باشه و بخاطرش هفته ها ماشین رو تو نمایندگی بخونی ارزش نداره. موتور xu7 هم که هم مصرفش بالاست هم سروصدا داره.
خداییش تنوع محصولات رو در کشور ببینید
برن همین موتورهای چینی رو که روی لیفان و چری هستش رو بندازن روی ماشیناشون. حداقل سالمه

dr.kenzo
20-09-2012, 19:59
شانسی هست واسه ما که خدا رو شکر خوب از آب در امده و راضی هم هستم

dr.kenzo
21-09-2012, 21:58
دیشب تو یه سینی کشی با دنده 3 داشتم میرفتم با سرعت 130 تا یعنی دور موتور 6000 که ماشین Cut Off کرد کشیدم 4 !.
100% واسه ماشین بد بوده ولی نمی دونم که چرا بعد از اون ماشینه شده زانتیا !!! از نظر حرکتی ماشین انگاری تقویت شده خوب دور میگیره !!!
کسی هست که بدونه چرا !!!!

hossein.az
21-09-2012, 23:26
دیشب تو یه سینی کشی با دنده 3 داشتم میرفتم با سرعت 130 تا یعنی دور موتور 6000 که ماشین Cut Off کرد کشیدم 4 !.
100% واسه ماشین بد بوده ولی نمی دونم که چرا بعد از اون ماشینه شده زانتیا !!! از نظر حرکتی ماشین انگاری تقویت شده خوب دور میگیره !!!
کسی هست که بدونه چرا !!!!

تا حالا شنیدید که میگن چند نفر با یه ماشین رانندگی نکنند تقریبا دلیلش همینه که میگم.
ماشین وقتی باش با یه حالتی رانندگی میکنید توی ecu ثبت میشه و توی دور موتور و کشش خیلی تاثیر داره
مثلا از دوستام بودند که کلا با ماشین با دور موتور بالا رانندگی میکردند و میگفتند وقتی روان و پیرمردی به ماشین میخواستم گاز بدم یا ریپ میزد یا خاموش میشد
ماشین شما هم این مدل رانندگی براش ثبت شده و خیلی عالی شتاب میگیره .
اما اگه میخواید کلا ecu دوباره طریقه رانندگیتون درش ثبت بشه و به فرم دیگه میتونید
به مدت 15 دقیقه سر باتری رو برداری تا همه چیز ریست بشه.
یا اینکه سوییچ رو که باز میکنید وقتی 15 ثانیه ازش گذشت پدال گازرو به مدت 10 ثانیه نگه دارید ریست میشه.
دلیلی که من در این رابطه بلد بودم این بود ,بازم اگه دوستان اطلاعات دیگه ای در این باره دارند لطفا بفرمائید.

پایدارباشید.

hamed malekpour
22-09-2012, 08:24
آیا این حرف دوستمان را تایید می کنید یا نه؟

M.Amorous
22-09-2012, 09:37
تا حالا شنیدید که میگن چند نفر با یه ماشین رانندگی نکنند تقریبا دلیلش همینه که میگم.
ماشین وقتی باش با یه حالتی رانندگی میکنید توی ecu ثبت میشه و توی دور موتور و کشش خیلی تاثیر داره
مثلا از دوستام بودند که کلا با ماشین با دور موتور بالا رانندگی میکردند و میگفتند وقتی روان و پیرمردی به ماشین میخواستم گاز بدم یا ریپ میزد یا خاموش میشد
ماشین شما هم این مدل رانندگی براش ثبت شده و خیلی عالی شتاب میگیره .
اما اگه میخواید کلا ecu دوباره طریقه رانندگیتون درش ثبت بشه و به فرم دیگه میتونید
به مدت 15 دقیقه سر باتری رو برداری تا همه چیز ریست بشه.
یا اینکه سوییچ رو که باز میکنید وقتی 15 ثانیه ازش گذشت پدال گازرو به مدت 10 ثانیه نگه دارید ریست میشه.
دلیلی که من در این رابطه بلد بودم این بود ,بازم اگه دوستان اطلاعات دیگه ای در این باره دارند لطفا بفرمائید.

پایدارباشید.

سلام دوست عزیز.
چه جالب! آخه ماشین منم همین طوریه! بعضی وقتا شتاب گیریش اصلا خوب نیست اما بعضی وقتا عالیه!

hamed malekpour
22-09-2012, 10:51
یه سوال مهم من وقتی با دنده یک می خواهم 30 تا را پر کنم دور موتور هم رو 40 می ره وقتی می خواهم کلاج را بگیرم وبدم به دنده دو گاز حدود یک ثانیه رو 40 هزار دور می مونه به نظرتون این مشکله یا نه به نظر من که اصلا جالب نیست ومن را اذیت می کنه ودرو موتور زود سرجاش نمییاد؟

dr.kenzo
22-09-2012, 16:21
این از سنسوره کلاچ هست که با 35،000 تومن درست میشه ولی در کل من اینو مشکل نمیدونم و الان بعد از 1 سال اندی واسم عادی شده ، حتی یه جاهای واسه کورس گذاشتن هم خوب جواب میده ماشین حالت رالی به خودش میگیره . هر وقت خواستم انجام میدم .

hossein.az
22-09-2012, 21:04
یه سوال مهم من وقتی با دنده یک می خواهم 30 تا را پر کنم دور موتور هم رو 40 می ره وقتی می خواهم کلاج را بگیرم وبدم به دنده دو گاز حدود یک ثانیه رو 40 هزار دور می مونه به نظرتون این مشکله یا نه به نظر من که اصلا جالب نیست ومن را اذیت می کنه ودرو موتور زود سرجاش نمییاد؟

اگه پرشتاب باش حرکت کنید ,مدل سنسور کلاجش اینطوریه که به مرور دور موتور رو کاهش میده تا ماشین افت نکنه و شتاب بیشتری ارائه بده ولی در بعضی موارد باعث کله زدن ماشین و حرکت ناگهانی به اتاق میشه.

پایدار باشید

majid_sd2009
22-09-2012, 21:43
دوست عزیز شما اگه سنسور زیر کلاچتو تنظیم کنی مشکل گاز خوردن نداری!

milad_takjoo
23-09-2012, 12:04
دوستان عزیز قیمت کارخانه سمند lx ef7 بنزینی 18 میلیون هست...کسی قیمت بازارش رو میدونه؟
ممنون

mmf66
23-09-2012, 17:10
دوستان عزیز قیمت کارخانه سمند lx ef7 بنزینی 18 میلیون هست...کسی قیمت بازارش رو میدونه؟
ممنون

قیمت بازارش با کارخونه تفاوت ناچیزی داره ماشین هایی که کارخونه فروش نداره تفاوتشون زیاده سمند ef7 که هر چی بخوای هست به دلیل اتاق و موتور ایرانی