PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

pishooo2
09-02-2012, 13:13
ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
اگه اشتباه نکنم !!!
پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!:18:
دوست گلم اینو میدونم که یه بار مصرفه اما چرا میگی بمونه نمایندگی پولم ازت میگیرن
نه اینطور نیست اولا که روزی 10000تومن میدن اگه به هر دلیلی ماشین بخوابه
دوما که هیچ پولی هم نمیخواد بدی
تازه اگه گارانتی 4 ستاره باشه روزی15 میدن
اینام اجازه ی تعمیر این موتور رو ندارن باید اجازه بگیرن و قطعه هم 5 روزه میاد

Danial_4139
09-02-2012, 15:22
ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
اگه اشتباه نکنم !!!
پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!:18:

من که هر قطعه ای رو سوال کردم در دسترس بوده نیمدونم شاید فقط تو اصفهان قطعاتش گیر میاد .

در مورد روغن ریزی ربطی به طراحی موتور نداره ماژول روغن تا زمانی که از آلمان وارد میشد مشکلی نداشت ولی از وقتی قطعه ساز ایرانی با این تکنولوژی پایین دست به تولید این قطعات زده این مشکلات کم و بیش پیش اومده .

کیفیت پایین قطعات ایرانی و چینی ربطی به طراحی موتور نداره شما یه EF7 پیدا کن که قبل از شهریور 89 تولید شده باشه و روغن ریزی داشته باشه .

در مورد این 30 روز خواب ماشین به خاطر نبود قطعه نیست و همش بهانه های نمایندگی هاست ، من ماشینی دیدم که به خاطر مشکل دسته سیم 55 روز خواب بود و نمایندگی به بهونه نداشتن قطعه داشته عیب رو پیدا میکرده و خودم شاهد بودم که کل موتور رو باز کردن و منتاژ کردن تا ببینن از کجاست بعد یه تکنسین وارد از ایران خودرو اومده بعد از تست عیب رو به خاطر دسته سیم و مشکل ECU تشخیص داد و بعد 1 روز ماشین آماده شده !

شما همین الان هم تو هر نمایندگی ایران خودرو بری و اسم EF7 بیاری اولین جوابی که مینوی اینه که نخر که خیلی مشکل داره و ... دلیلش هم بر میگرده به نداشتن علم تعمیر و رفع عیب این موتور .

به هر حال شرکتی که از زمان احداث تا حالا موتور پیکان موتور اصلیش بوده نمیشه انتظار داشت انقدر علمش بالا باشه که بخواد یه موتور مثلEF7 رو تعمیر کنه اگر نه آنچنان تعریف و تمجدی میکردن که بیا و ببین .

اولین نمونه EF7 سال 86 تولید شده و نمونه آزمایشی بوده بعد از طی مراحل تست اواخر سال 87 تولیدش شروع شده و معرفیش کردن .

در ضمن سودی ایران خودرو از موتور EF7 میبره تقریبا نصف موتور XU7 هست ، جهت اطلاع که بدونید همچین هم ماشین پر سودی نیست که بخواد از فروشش ذوق زده بشه .

Actros
09-02-2012, 15:46
برادره من وقتی موتورش بیاد ولی علم تعمیر و خدماتش نیاد میخوام 100 سال سیاه نیاد . فقط جیب بنده و شما خالی میشه این وسط
شما میگی از شهریور 89 به بعد مشکل داشته . یعنی بیشتر از 1 ساله داره با مشکل تولید میشه !! چرا رفع مشکل نشه ؟

vb-sosol
09-02-2012, 16:14
من نمیگم موتور بدی هست
موتور خوبیه ولی حرف اصلی من اینه که این موتور آزمایشی بوده و باور کنید آلمان داشته توی آزمایشگاهاشون اینو تست میکردن که حالا مدیران ایران خودرو بسته به سیاست کاری و پیش بینی وضع بنزین کشور به فکر این بودن که موتور رو با همین وضع روی سمند بزارن و به سود کلانی برسن !!!
درضمن چرا متخصص و قطعه وجود نداره موتور رو وارد بازار میکنن؟ پس بحث رضایت مندی مشتری و جلب مشتری و فروش بیشتر چی میشه؟ آیا با این کارشون بازار این ماشین رو خراب نمیکنن؟
تا زمانی که تعصب بی مورد باشه بحث به جایی راه پیدا نمیکنه

mohsenkhaeez
09-02-2012, 17:01
سلام
یه سوال دارم سمند ef7 دوگانه سوز من یک دفعه کیلومتر شمار و سرعت سنجش از کارافتاد و کیلومتر شمارش دیگه کنتور نمی اندازه ولی وقتی سرعت 120 برسی صدای بوق هشدار 120 از سیستم سخنگو شنیده میشه و بعد از سرعت 10 کیلومتر درب ها رو قفل میکنه سنسور کیلومتر کار میکنه ولی عقربه سرعت سنج حرکت نمیکنه سوکت های پشت آمپرها روهم کنترل کردم ولی نتیجه نگرفتم
وقتی سوئیچ ماشین رو خاموش و روشن می کنم یه مختصری عقربه سرعت سنج بالا وپایین هم میره .
لطفاً مرا راهنمایی کنید
متشکرم

Ship Storm
09-02-2012, 17:56
سلام
یه سوال دارم سمند ef7 دوگانه سوز من یک دفعه کیلومتر شمار و سرعت سنجش از کارافتاد و کیلومتر شمارش دیگه کنتور نمی اندازه ولی وقتی سرعت 120 برسی صدای بوق هشدار 120 از سیستم سخنگو شنیده میشه و بعد از سرعت 10 کیلومتر درب ها رو قفل میکنه سنسور کیلومتر کار میکنه ولی عقربه سرعت سنج حرکت نمیکنه سوکت های پشت آمپرها روهم کنترل کردم ولی نتیجه نگرفتم
وقتی سوئیچ ماشین رو خاموش و روشن می کنم یه مختصری عقربه سرعت سنج بالا وپایین هم میره .
لطفاً مرا راهنمایی کنید
متشکرم

این موارد رو بهتره به یک کیلومتر ساز نشون بدید تا زودتر و بهتر نتیجه بگیرید احتمال داره ایراد از خود برد کیلومتر باشه و یا فیوز ها مشکل پیدا کرده باشن

pishooo2
09-02-2012, 18:30
من نمیگم موتور بدی هست
موتور خوبیه ولی حرف اصلی من اینه که این موتور آزمایشی بوده و باور کنید آلمان داشته توی آزمایشگاهاشون اینو تست میکردن که حالا مدیران ایران خودرو بسته به سیاست کاری و پیش بینی وضع بنزین کشور به فکر این بودن که موتور رو با همین وضع روی سمند بزارن و به سود کلانی برسن !!!
درضمن چرا متخصص و قطعه وجود نداره موتور رو وارد بازار میکنن؟ پس بحث رضایت مندی مشتری و جلب مشتری و فروش بیشتر چی میشه؟ آیا با این کارشون بازار این ماشین رو خراب نمیکنن؟
تا زمانی که تعصب بی مورد باشه بحث به جایی راه پیدا نمیکنه
واااااااااااااااااااااااا ای چرا همش میگین متخصص بابا این موتور چند تا سیلندره با 4 تا چیز دیکه 206 و پارس هم همینارو داره چرا موضوع رو بزرگش میکنین شاید واسه من سخت باشه که کارم و رشتم چیز دیگه ایه اما اونا میرن دوره میبینن موضوع اصلی اینه این شرکت واسه منافع خودش کاهش قیمت تمام شده محصولش میاد با چند قطعه ساز قرارداد میبنده که تازه میشه گفت مزایده هم میزاره شاید به کمترین قیمت میده قطعه بسازن اخرشم میشه این بدشم من نمیگم افراد غیر متخصص تو کار نیستنا اما افراد متخصص هم کم نداریم
منم با سر ماشین بودم و دیدم مشکل چیه اما الان مشکل اینه که سفارش یه قطعه از تهران تا برسه حدود 1 تا 2 هفته وقت میبره
شما هم همچین میگین ای چی شد وای تخصص ندارن انگار موتور جمبو جت میخوان تعمیر کنن

amir@sh
10-02-2012, 11:02
سلام
لطفاً مرا راهنمایی کنید
متشکرم
دوست من کیلومتر سمند برقیه و با این توضیحاتی که شما فرمودین که غیر از کیلومترشمار و سرعت سنج بقیه علائم کار میکنند احتمالا از محل اتصال سیم کیلومتر به گیربکس چک کنین شاید قطع شده باشه

Danial_4139
10-02-2012, 12:33
واااااااااااااااااااااااا ای چرا همش میگین متخصص بابا این موتور چند تا سیلندره با 4 تا چیز دیکه 206 و پارس هم همینارو داره چرا موضوع رو بزرگش میکنین شاید واسه من سخت باشه که کارم و رشتم چیز دیگه ایه اما اونا میرن دوره میبینن موضوع اصلی اینه این شرکت واسه منافع خودش کاهش قیمت تمام شده محصولش میاد با چند قطعه ساز قرارداد میبنده که تازه میشه گفت مزایده هم میزاره شاید به کمترین قیمت میده قطعه بسازن اخرشم میشه این بدشم من نمیگم افراد غیر متخصص تو کار نیستنا اما افراد متخصص هم کم نداریم
منم با سر ماشین بودم و دیدم مشکل چیه اما الان مشکل اینه که سفارش یه قطعه از تهران تا برسه حدود 1 تا 2 هفته وقت میبره
شما هم همچین میگین ای چی شد وای تخصص ندارن انگار موتور جمبو جت میخوان تعمیر کنن

تخصصم خوبه ولی نه هر تخصصی ! یادمه برای اولین بار که رفتم روغن ماشین رو تو یه نمایندگی ایران خودرو عوض کنم طرف اومد زیر کاپوت رو دید گفت این موتورا 206 برای سمند ضعیفه و ... گفتم مطمعنی موتور 206 این ؟ گفت آره این موتور TU5 هست و ...

همین شد که گفتم یه جا کار دارم برم الان بر میگردم و ماشین برداشتم و فرار کردم :31:

pishooo2
10-02-2012, 13:26
تخصصم خوبه ولی نه هر تخصصی ! یادمه برای اولین بار که رفتم روغن ماشین رو تو یه نمایندگی ایران خودرو عوض کنم طرف اومد زیر کاپوت رو دید گفت این موتورا 206 برای سمند ضعیفه و ... گفتم مطمعنی موتور 206 این ؟ گفت آره این موتور TU5 هست و ...

همین شد که گفتم یه جا کار دارم برم الان بر میگردم و ماشین برداشتم و فرار کردم :31:
خوب اره عزیزم یه موقع هست طرف گوجه فرنگی رو از موتور تشخیص نمیده از این متخصص ها خودم دیدم میدونم دقیقا چی میگی اما یه زمان میبینی یارو کارش همینه الان روی چال تعمیرگاه 4 تا ماشین موتور باز کرده داره تعمیر میکنه دیگه اینو نمیشه با اون یارو مقایسه کرد
در ضمن کار تعمیرات ماشین مثل دکتر میمونه الان بعضی دکتر های عمومی رو میشناسم که تشخیصشون از یه دکتر فوق تخصص هم شاید بهتر باشه

ikia
10-02-2012, 20:16
این روغن ریزی من نمیدونم چه ایرادی هست برای عده ای پیش اومده
خیلی عجیبه من تا حالا با چند مورد خودرو EF7 که برخورد کردم همچین مشکلی نداشته

روغن ريزي فقط مال واشره قسمت سوپاپ هاست.همون واشرو عوض ميكنند درست مسشه.در ضمن دوستاني كه از مشكلات اين موتور ميگن غير از روغن ريزي از همون واشر كه اتفاقا چند ماه پيش براي منم پيش اومد مورد ديگه اي هم براشون پيش اومده يا نه؟؟

pishooo2
10-02-2012, 20:40
روغن ريزي فقط مال واشره قسمت سوپاپ هاست.همون واشرو عوض ميكنند درست مسشه.در ضمن دوستاني كه از مشكلات اين موتور ميگن غير از روغن ريزي از همون واشر كه اتفاقا چند ماه پيش براي منم پيش اومد مورد ديگه اي هم براشون پيش اومده يا نه؟؟

عزیزم من یکی الان 3 هفته ای میشه ماشینم تو تعمیرگاهه سر 5000 تا موتورش سوخت مشکل اصلی ایجاد یه مورد نیست عزیزم مشکل اصلی ایجاد یه موردیه که نه اجازه ی باز شدن موتور رو دارن نه اجازه ی تعمیر و نه تعویض قطعه در ضمن قطعات ef7 نه در بازار موجوده نه سریع میفرسن روز اول موتور صندلی ماشین سوخت الان بعد از 1 ماه تازه زنگ زدن و گفتن موتور اومده اگه میخوای بیا در صورتی که صندلی ماشین من رفت پایین دیگه بالا نیومد فکر کن 1 ماه صندلی خوابیده بود الانم که کلا ماشین خوابیده نمیدونم چند بار دیگه میشه اتفاقاتی از این دست واسه یه ماشین 0 بیوفته تازه واااای از دنده هاش که اصلا جا نمیرفت دنده عقب هم که یه پارچ جای یه لیوان اب هویج میداد تا جا بره
دیگه تعمیر کار اونجا به من داشت جیز میگفت که مگه عقل نداری که میری ef7میخری اون سری اول خوب بود الان دیگه یه بار مصرفه 5000تا به 5000 تا باید بیای یه تعمیر موتور اساسی
منم منتظرم بیاد بیرون سریع بفروشمش یا 405 tu5 یا 206 sd بگیرم

hossein.az
10-02-2012, 21:21
سلام دوستان.به خاطر بحث موتور واون روغن ریزی که راجعبش صحبت شد و به خاطر قانع نشدن خودم
دیروز رفتم با یه تعمیرکار خبره ایرانخودرو صحبت کردم
ایشون گفت:این مشکل روغن ریزی درسته هست از مدل های 88بگیر تا همین 90ها اینو دارن ولی فقط وفقط این مشکل به خاطر واشر در سوپاپ موتوره .گفت:هر کدوم میان که این روغن ریزی رو دارن نمایندگی یه ایمیل میده 2روز بعد واشرو میفرستن عوضش میکنیم ومشکل کلا حل میشه.
قبلا گفته بودم یکی از آشناهام یه 88 داره که چن وقت دسته خودم بود .زنگ زدم ازش پرسیدم گفت آره ین مشکل چند وقت پیش برام پیش اومد ماشینو بردم نمایندگی واشر در سوپاپو تعویض کردن وحل شد.

A.IvI.I.N
11-02-2012, 13:42
دوستان منکه بخاطر اصرار خانواده و ترافیک تهران از خیر EF7 گذشتم و در جستجوی ماشین اتومات هستم.

pishooo2
11-02-2012, 14:49
دوستان منکه بخاطر اصرار خانواده و ترافیک تهران از خیر EF7 گذشتم و در جستجوی ماشین اتومات هستم.
ایول کارت واقعا عالیه منم میخواستم 206 اتومات بگیرم اما 18 تومن بیشتر نداشتم تو اگر داری 21 تومن حتما 206 بردار شندیدم پارس جدید اتاقش به صدا میافته

ME1360
11-02-2012, 19:30
منم يك هفته اي ميشه كه تحويل گرفتم (ef7 پايه گاز) ولي تاحالا مشكلي نداشتم شتابش عاليه ميخواستم بونم موقع استارت زدن حتما بايد گاز داشته باشيم؟

Danial_4139
11-02-2012, 22:03
منم يك هفته اي ميشه كه تحويل گرفتم (ef7 پايه گاز) ولي تاحالا مشكلي نداشتم شتابش عاليه ميخواستم بونم موقع استارت زدن حتما بايد گاز داشته باشيم؟

رو بنزین روشن میشه ، گاز بودن و نبودنش فرقی نمیکنه .

pishooo2
12-02-2012, 13:55
اخه همین شتابش بود که منو گول زد رفتم گرفتمش
میدونی از چی از همه بیشتر ناراحتم؟از این که همه میرن اسم مینویسن 1ماه صبر میکنن منه بیچاره رفتم پول نقد گذاشتم رو میز بنگاه سوار شدم رفتم یه راست تو تعمیرگاه اخه این شانسه من دارم

alipsp
12-02-2012, 14:11
عزیزم من یکی الان 3 هفته ای میشه ماشینم تو تعمیرگاهه سر 5000 تا موتورش سوخت مشکل اصلی ایجاد یه مورد نیست عزیزم مشکل اصلی ایجاد یه موردیه که نه اجازه ی باز شدن موتور رو دارن نه اجازه ی تعمیر و نه تعویض قطعه در ضمن قطعات ef7 نه در بازار موجوده نه سریع میفرسن روز اول موتور صندلی ماشین سوخت الان بعد از 1 ماه تازه زنگ زدن و گفتن موتور اومده اگه میخوای بیا در صورتی که صندلی ماشین من رفت پایین دیگه بالا نیومد فکر کن 1 ماه صندلی خوابیده بود الانم که کلا ماشین خوابیده نمیدونم چند بار دیگه میشه اتفاقاتی از این دست واسه یه ماشین 0 بیوفته تازه واااای از دنده هاش که اصلا جا نمیرفت دنده عقب هم که یه پارچ جای یه لیوان اب هویج میداد تا جا بره
دیگه تعمیر کار اونجا به من داشت جیز میگفت که مگه عقل نداری که میری ef7میخری اون سری اول خوب بود الان دیگه یه بار مصرفه 5000تا به 5000 تا باید بیای یه تعمیر موتور اساسی
دوست عزیز شما واقعا شانست بده هاا
دفعه بعد خوب تست کن بعد بخر ماشینو
همیشه وقتی ماشین دستته اول برو تعمیرگاه معتبر نشون بده بعد بیا پول بده
مطمعن باش شانست بد بوده آخه بیشتر مالکایی که من دیدم از ماشنشون راضی هستن
خودم هم 2 ساله دارم تا حالا فقط روغن و فیلتر عوض کردم هیچ مشکلی نداشتم
405 رو بیخیال شو همون 206 بهتره اگه sd هم نباشه بهترتر
من یه 206 تیپ 5 مدل 84 دارم فقط باید با صلیقه باشی چون هنوز هیچ خرج بزرگی نکردم براش
به خرج افتادن همش به خاطر استفاده غیر صحیح هست
کلا tu5 عالیه.البته اگه شانست نزنه چون ef7 هم هیچی کم نداره

pishooo2
12-02-2012, 16:06
دوست عزیز شما واقعا شانست بده هاا
دفعه بعد خوب تست کن بعد بخر ماشینو
همیشه وقتی ماشین دستته اول برو تعمیرگاه معتبر نشون بده بعد بیا پول بده
مطمعن باش شانست بد بوده آخه بیشتر مالکایی که من دیدم از ماشنشون راضی هستن
خودم هم 2 ساله دارم تا حالا فقط روغن و فیلتر عوض کردم هیچ مشکلی نداشتم
405 رو بیخیال شو همون 206 بهتره اگه sd هم نباشه بهترتر
من یه 206 تیپ 5 مدل 84 دارم فقط باید با صلیقه باشی چون هنوز هیچ خرج بزرگی نکردم براش
به خرج افتادن همش به خاطر استفاده غیر صحیح هست
کلا tu5 عالیه.البته اگه شانست نزنه چون ef7 هم هیچی کم نداره
داداشی اگه گذرت به نمایندگی افتاد یه سوال در مورد ef7 بکن بگو قدیما با جدیداش چه فرقی داره اونوقته که یارو جیغش در میاد والا به من که گفت اون قدیمیاش بود که ماه بود جدیدیاش به مفت نمیارزه
و اما 206 والا من خونواده ی پر جمعیتی ندارم کلا 4 تاییم که بابام خودش ماشین داره و کلا توی مسافرت با ما نمیاد اما اوه اوه اوه یه مامان دارم که وقتی میخواد بره مسافرت خونرو بار میکنه میاره با خودش
یا مثلا میخوایم با ابجیم بریم بیرون یه مینی بوس دوستاشو میاره تو ماشین
206 هاچ بک چند تا مشکل داره که نمیتونم باهاش کنار بیام
یکی این که صندوق نداره یکی این که عقبش جاش کمه یکی این که سرعت 70 تا انگار داری 500 تا میری ادم داره پرت میشه بیرون از شیشه جلو انگار
و دیگری این که اصلا توی دور زدن با سرعت بالا پایداری نداره من با سمندم 130 تا دور میزنم اصلا معلوم نمیکنه اما با 206 80 تا هم که دور بزنی لنگش رو هواست و دیگری این که 206 به علت کوتاهی فاصله بین 2 محورش خیلی تکون میخوره ادم حس راحتی توش نمیکنه متاسفانه
تو فکر یه 206 اس دی هستم که بگردم یکیو پیدا کنم که پول لازمه میخواد یه ماشین 89 /30000تا کار کرده رو بفروشه خوبیش به اینه که هم افت قیمت حدود 2 میلیونی رو داره هم سالمه و هم مدل داره اگه شانسم بگه و پیدا بشه فکر کنم خوب باشه
میخواستم 405tu5بگیرم هرچی فکر کردم نتونستم با قیافش کنار بیام
ef7 مال برج 9 اگه بتونم 16500 بفروشم حدود 14 تا 15 تومنم یه 206 اس دی پیدا کنم خیلی خوبه
حالا فعلا که تو تعمیرگاهه بیاد بیرون ببینیم چی میشه

hamed malekpour
12-02-2012, 16:09
بالاخره من سمند Ef7پایه گاز سوز مدل88بهمن ماه خریدم دو سه تا سوال از شما داشتم
1ماشین را با گاز روشن وخاموش کنم یا با بنزین
2اگه فقط با گاز ماشین را برانم آیا برای موتورش اشکالی داره کی از بنزین استفاده کنم
3وروی صفحه کیلومتر هم یه علامت نمی دونم چییه که توش به انگلیسی نوشته چک ورنگش هم زرده

alipsp
12-02-2012, 19:02
2اگه فقط با گاز ماشین را برانم آیا برای موتورش اشکالی داره کی از بنزین استفاده کنم
3وروی صفحه کیلومتر هم یه علامت نمی دونم چییه که توش به انگلیسی نوشته چک ورنگش هم زرده
مبارک باشه به سلامتی
1-ماشین اتوماتیک روی بنزین روشن میشه همیشه اگر بنزین نباشه با گاز روشن میشه
2-نه هیچ مشکلی پیش نمیاد ولی بهتره بعضی وقتا یه 7-8 کیلومترم با بنزین بری
3-اون علامت پیغام خطای ماشین هست باید ببرید تعمیرگاه دیاگ بزنن ببینن ارور ماله چی هست
ایشالا که به خوشی سوار شی:46:

Ship Storm
12-02-2012, 23:08
البته این چراغ چک به نظر من تو سمند های پایه گازشور یه چیز طبیعی شده برای ما که خودش روشن میشه خاموش میشه ، اوایل حساس بودیم میبریدم سریع پول میدادیم دیاگ میزاشتن و چراغ خاموش میشد بعدها دیدیم خودش روشن میشه و بعد مدتی خاموش میشه که پی بردیم از گاز خودرو هست و زمانی که میره روگاز و بنزین و یا گاز زده میشه گاها اینطوری میشه

alipsp
12-02-2012, 23:53
داداشی اگه گذرت به نمایندگی افتاد یه سوال در مورد ef7 بکن بگو قدیما با جدیداش چه فرقی داره اونوقته که یارو جیغش در میاد والا به من که گفت اون قدیمیاش بود که ماه بود جدیدیاش به مفت نمیارزه
و اما 206 والا من خونواده ی پر جمعیتی ندارم کلا 4 تاییم که بابام خودش ماشین داره و کلا توی مسافرت با ما نمیاد اما اوه اوه اوه یه مامان دارم که وقتی میخواد بره مسافرت خونرو بار میکنه میاره با خودش
یا مثلا میخوایم با ابجیم بریم بیرون یه مینی بوس دوستاشو میاره تو ماشین
206 هاچ بک چند تا مشکل داره که نمیتونم باهاش کنار بیام
یکی این که صندوق نداره یکی این که عقبش جاش کمه یکی این که سرعت 70 تا انگار داری 500 تا میری ادم داره پرت میشه بیرون از شیشه جلو انگار
و دیگری این که اصلا توی دور زدن با سرعت بالا پایداری نداره من با سمندم 130 تا دور میزنم اصلا معلوم نمیکنه اما با 206 80 تا هم که دور بزنی لنگش رو هواست و دیگری این که 206 به علت کوتاهی فاصله بین 2 محورش خیلی تکون میخوره ادم حس راحتی توش نمیکنه متاسفانه
تو فکر یه 206 اس دی هستم که بگردم یکیو پیدا کنم که پول لازمه میخواد یه ماشین 89 /30000تا کار کرده رو بفروشه خوبیش به اینه که هم افت قیمت حدود 2 میلیونی رو داره هم سالمه و هم مدل داره اگه شانسم بگه و پیدا بشه فکر کنم خوب باشه
میخواستم 405tu5بگیرم هرچی فکر کردم نتونستم با قیافش کنار بیام
ef7 مال برج 9 اگه بتونم 16500 بفروشم حدود 14 تا 15 تومنم یه 206 اس دی پیدا کنم خیلی خوبه
حالا فعلا که تو تعمیرگاهه بیاد بیرون ببینیم چی میشه
آره جدیدا که نرفتم خبر ندارم ولی قدیمیاش خوب بود
اگه برای خانواده و مسافرت میخوای sd بهتره خب.موافقم.سمندم خوش سفره ولی خب ماله شما که مشکل داره
206 رو اگه ارتفاعش رو تنظیم کنی زیاد مشکل پایداری نداره دیگه.ولی خب کلا ماشین خشکیه قبول دارم
اما sd واسه خانواده خوبه
در هر صورت امیدوارم موفق باشی داداش:46:

dash_mehdi
13-02-2012, 02:06

مبارک باشه
خودرویی که بر پایه ی سوخت گاز تولید شده بهتره بیشتر از گاز استفاده بشه.
در موتور EF7 پایه گاز سوز گاز عملکرد بهتری داره تا بنزین و همین طور استفاده بیشتر از بنزین عمر خودرو را کاهش میده.
ماشین هم با بنزن روشن کنید و خاموش کردنش هم فرقی نمیکنه.

pishooo2
13-02-2012, 03:17
آره جدیدا که نرفتم خبر ندارم ولی قدیمیاش خوب بود
اگه برای خانواده و مسافرت میخوای sd بهتره خب.موافقم.سمندم خوش سفره ولی خب ماله شما که مشکل داره
206 رو اگه ارتفاعش رو تنظیم کنی زیاد مشکل پایداری نداره دیگه.ولی خب کلا ماشین خشکیه قبول دارم
اما sd واسه خانواده خوبه
در هر صورت امیدوارم موفق باشی داداش:46:
میدونی چیه اگه بخوام اس دی بگیرم دسته دومه اما 206 هاچ بک و 405 tu5 میتونم نو بردارم ای فرقشه
موندم بین ماشین نو و دسته دوم کودومو انتخاب کنم

pishooo2
13-02-2012, 03:33
داداشی طراحی موتور به صورتی انجام شده که با بنزین به صورت خودکار روشن میشه اما شما چراغ سی ان جی رو روشن میبینی و این که بعد از باز شدن ترموستات ماشین به صورت خودکار روی گاز قرار میگیره
و این که در موتور این ماشین از الیاژهای استفاده شده که استفاده از گاز به موتور اسیب نمیزنه و من تا این حد میدونم که این موتور 100% برای گاز ساخته نشده پس هنوزم بهترین سوخت همون بنزینه
و این که گاهی اوقات از بنزین استفاده کن و این که موتور بنزین هیچ اسیبی بهش نمیزنه و نظر شخصی من اینه که با بنزین موتورو خاموشش کنی
و حالا میرسیم به چراغ چک :این چراغ زمانی روشن میشه که کامپیوتر ماشین یه مشکل تو ماشین پیدا کنه و زمانی هم که مشکل حل بشه اون رو خاموش میکنه اگه به طور مداوم این مشکل چند بار به وجود بیاد در سیستمش مشکل رو ثبت میکنه و فقط شما نیاز به یه دستگاه دیاگ داری تا مشکلت رو بدونی میری به یه تنظیم موتوری یا تعمیرگاه مجاز و وقتی دیاگ رو وصل کرد مشکل ثبت شده رو میخونی اگر مشکل مورد خاصی بود درست میکنیش اگر هم یه عیب ساده یا الکی بود ایندفعه که چراغ روشن شد دل چرکین نیستی که شاید ماشین مشکل داره و یه کار دیگه :اگه مشکل از سیستم گاز ماشینت باشه این چراغ روشن شدنش مشکلی نداره و راه امتحان کردنشم اینه که وقتی یه بار گازت تموم میشه ماشینو خاموش کن دوباره روشنش کن یه مسیر رو برو ببین بازم چراغ روشن میشه ؟اگه نشد همون سیستم گازه

ikia
13-02-2012, 08:30

شما ماشينت بدون روغن مونده كه موتور سوزوند؟؟

pishooo2
13-02-2012, 16:02

نه فدات شم هیچ مشکلی نداشت خودت میدونی توی بحث گارانتیه یه وسیله که میشه شرکت سازنده از هر راهی وارد میشه که بندازه تقصیر خودا و بگه من قبول نمیکنم روغنش که سالم بود و داشت روغن بهم گفت اب هم رادیاتور داشته یدفعه گفت چرا ضد یخ نداشته ماشینت واسه اون بوده دما رفته بالا تقصیر خودته فکر میکرد من الان قبول میکنم :31:گفتم پاشو اب رادیاتو خالی کن بدو همین الان گفت نه نمیخواد ازین حرفا منم مجبورش کردم خالیش کرد دید داره ضد یخ اخرشم اومد کم نیاره گفت غلضتش کمه گفتم به من هیچ ربطی نداره خود شرکت کم ریخته اصلا یه بهانه ی الکی بود
در کل وقت کردی برو نمایندگی ببین 50 تا ef7 اونجاست 1دونه 206 1 دونه 405 دقیقا شده مثل تعمیرگاه سایپا که 10000 تا پراید میبینی یدونه ریو
اینم بگم که برو از مکانیک بپرس تا ببینی میگه عجب ماشین بدیه این جدیداش

A.IvI.I.N
13-02-2012, 17:10
در کل وقت کردی برو نمایندگی ببین 50 تا ef7 اونجاست 1دونه 206 1 دونه 405 دقیقا شده مثل تعمیرگاه سایپا که 10000 تا پراید میبینی یدونه ریو
اینم بگم که برو از مکانیک بپرس تا ببینی میگه عجب ماشین بدیه این جدیداش

تو 6 ماه اخير 2 نفر ميشناسم ef7 گرفتن تا الان هم هيچ مشكل موتوري نداشتن.
دركل يا خيلي بدشانسي يا اينكه خوب نگهداري نكردي.
شما هموني كه با سمند 200 تا رفته بود نيستي...!!!؟:46:

pishooo2
13-02-2012, 22:13

پچه ها بیچاره شدیم بدبخت شدیم فقط میتونم بگم این موتور موتوره پایه گاز سوز نیست نرید بخرید
امروز رفتم نمایندگی نمایندگی که رسیدم رفت داخل دیدم ماشینم اونجاست اما هرچی گشتم دیدم موتور ماشین نیست گفتم موتورش کوش گفت:اونور افتاده بعد اونطرف تعمیرگاهو نشون داد گفت اون ef7 رو ببین یدونم بغلشه یکیش 700 تا رفته یکیش 500 تا عین ماشین من شده 2 تاش و این که یکیش الان 2 ماهه خوابیده یکیش 3 ماهه اون که 3 ماهه اینجاست امروز موتور واسش اومده اون یکی هنوز خبری نیست ماشین منم که تازه داره میشه 1 ماه خلاصه این که بیچاره شدم تازه تعمیرکاره میگفت اگه فقط همین یه بار بود خوب بود دوباره 5000 تا کار کنه باید بیای 3 ماه بخوابه ماشینت خلاصه این که داره گریم میگیره اخه میخواستم بفروشمش ماشینو اگه اینطور پیش بره نمیشه فروختش اخه اونور سال مدل بهش میخوره قیمتش میشه 14 تومن

pishooo2
14-02-2012, 02:52
تو 6 ماه اخير 2 نفر ميشناسم ef7 گرفتن تا الان هم هيچ مشكل موتوري نداشتن.
دركل يا خيلي بدشانسي يا اينكه خوب نگهداري نكردي.
شما هموني كه با سمند 200 تا رفته بود نيستي...!!!؟:46:
ای کاش بودی میدیدی سر سیلندر اب شده بود پیستون اب شده بود واشر سر سیلندر ef7 با بقیه فرق داره جنسش فلزیه اونم اب شده بود در کل انگار موتورشو کردی تو کوره در اوردی یارو مکانیکه خیلی از ef7مینالید
اوضاع قطعه هم که خرابه الان بهم گفت بشین اگه شانس بیاری تا 2 ماه دیگه واست قطعه بیاد
به خدا پراید داشتم حتی تو دهات تعمیرکارش و قطعاتش بود این اخه چیچی بود ما رفتیم خریدیم اخه خدا
حالم از ef7 و سمند و اینا به هم میخوره خدایی دیگه اگه بگن مجانی یه صفرشو بهت میدیم نمیخوام
ولی یه چیزیو قبول دارم اونم اینه که اگر واقعا این موتور موتور درستی بود و خراب نمیشد ماه بود ماه اخه هم شتابش نازه هم صداش هم کارکردش اما این مشکل قطعه و کیفیتش میزنه همه چیزو خراب میکنه

A.IvI.I.N
14-02-2012, 10:41
ای کاش بودی میدیدی سر سیلندر اب شده بود پیستون اب شده بود واشر سر سیلندر ef7 با بقیه فرق داره جنسش فلزیه اونم اب شده بود در کل انگار موتورشو کردی تو کوره در اوردی یارو مکانیکه خیلی از ef7مینالید
اوضاع قطعه هم که خرابه الان بهم گفت بشین اگه شانس بیاری تا 2 ماه دیگه واست قطعه بیاد
به خدا پراید داشتم حتی تو دهات تعمیرکارش و قطعاتش بود این اخه چیچی بود ما رفتیم خریدیم اخه خدا
حالم از ef7 و سمند و اینا به هم میخوره خدایی دیگه اگه بگن مجانی یه صفرشو بهت میدیم نمیخوام
ولی یه چیزیو قبول دارم اونم اینه که اگر واقعا این موتور موتور درستی بود و خراب نمیشد ماه بود ماه اخه هم شتابش نازه هم صداش هم کارکردش اما این مشکل قطعه و کیفیتش میزنه همه چیزو خراب میکنه

رفيق اول و اخر تقصير خودته ميخاستي 200 تا باهاش نري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
با ماشين ايراني 120 هم ريسكه چه برسه 200 تا...!!!
منم همونطور كه گفتم ef7 بيخيال شدم ديروز رفتم پارس اتومات ثبت نام كردم گفتن 30 روز ديگه تحويل ميدن.

pishooo2
14-02-2012, 14:16
رفيق اول و اخر تقصير خودته ميخاستي 200 تا باهاش نري [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
منم همونطور كه گفتم ef7 بيخيال شدم ديروز رفتم پارس اتومات ثبت نام كردم گفتن 30 روز ديگه تحويل ميدن.داداشی من پرسجو کردم میگن اتاق جدید پارس به صدا در میاد خراب شنیدم تو ماشینای اتومات 206 اس دی بهتر از پارسه یه سر برو بپرس از مکانیکای یه تعمیرگاه مجاز تا دیر نشده اگه شد عوضش کنی و این که داداش این مشکل درسته منم تقصیر کار بودم اما واسه تمام ef7 ها اتفاق میافته اما دیرو زود داره
واسه پارس اتومات هم شندیدم خیلی امکانات از قبیل صندلی های تمام برقی و گرمکن صندلی و ... رو از روش برداشتن
تا دیر نشده بهتره تحقیق بیشتر کنی بعدشم موتور روش ال4؟یا همون موتور افتضاح 5000سال پیش رو میذارن روش؟

mohamad skystar
14-02-2012, 14:20
داداشی من پرسجو کردم میگن اتاق جدید پارش به صدا در میاد خراب شنیدم تو ماشینای اتومات 206 اس دی بهتر از پارسه یه سر برو بپرس از مکانیکای یه تعمیرگاه مجاز تا دیر نشده اگه شد عوضش کنی و این که داداش این مشکل درسته منم تقصیر کار بودم اما واسه تمام ef7 ها اتفاق میافته اما دیرو زود داره
واسه پارس اتومات هم شندیدم خیلی امکانات از قبیل صندلی های تمام برقی و گرمکن صندلی و ... رو از روش برداشتن
تا دیر نشده بهتره تحقیق بیشتر کنی بعدشم موتور روش ال4؟یا همون موتور افتضاح 5000سال پیش رو میذارن روش؟

اتاق پژو پارس اتوماتیک الان مثل پارس سال شده
قبلا با اتاق پارس معمولی عرضه میشد.
صندلی های پارس اتوماتیک نه برقی بود و نه گرم کن داشت اون پارس ELX بود.
دوست من شما پارس ELX رو با پارس اتوماتیک اشتباه گرفتین
چون موتور پارس اتوماتیک TU5 هست.

A.IvI.I.N
14-02-2012, 14:51
داداشی من پرسجو کردم میگن اتاق جدید پارش به صدا در میاد خراب شنیدم تو ماشینای اتومات 206 اس دی بهتر از پارسه یه سر برو بپرس از مکانیکای یه تعمیرگاه مجاز تا دیر نشده اگه شد عوضش کنی و این که داداش این مشکل درسته منم تقصیر کار بودم اما واسه تمام ef7 ها اتفاق میافته اما دیرو زود داره

همه نكات رو محمد جان گفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي از بچه ها پارس داره ولي تابحال مشكلي بابت صداي اتاق نداشته.
ولي ماشين ايراني اگه صدا نده بايد شك كني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد 206 هم چون ما 5 نفريم عمرا جواب نميده تازه خيلي خشكه اصلا باهاش حال نميكنم :2:

pishooo2
14-02-2012, 17:34
همه نكات رو محمد جان گفتن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
يكي از بچه ها پارس داره ولي تابحال مشكلي بابت صداي اتاق نداشته.
ولي ماشين ايراني اگه صدا نده بايد شك كني [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
در مورد 206 هم چون ما 5 نفريم عمرا جواب نميده تازه خيلي خشكه اصلا باهاش حال نميكنم :2:
پس ایشالا که چرخش بچرخه واست بری امام رضا

مجتبی 70
14-02-2012, 17:46
حالا این سمند نحوه واگذاریش چه جوریه؟
خدمات پس از فروشش چه جوریه.
:10:

mohamad skystar
14-02-2012, 17:57

نحوه واگذاریش به صورت نقد و اقساط هست که شما باید نحوه خرید رو مشخص کنید.
خدمات پس از فروشش فعلا بع دلیل کمبود قطعات زیاد راضی کننده نیست.

pishooo2
14-02-2012, 18:37
اوه ببین چی دارم میگم نحوه واگذاری تا 30 روزه اعلام شده در سایت خدمات پس از فروش هم شما فکر کن اصلا نداره بهت پیشنهاد میکنم اگه یکی اومد گفت این سمندef7مجانی میدم بهت نگیر قبل از ثبت نامهر خودرویی اولین کارت این باشه به یه تعمیرگاه مجاز برو بپرس از چند نفر مکانیک بعد ثبت نام کن ماشینم از بنگاه نخر من یه سورن گرفتم 10.000تا راه رفته بود کیلومترشو 0 کرده بود اگرم پول داری برو ماشین اتوماتیک بنویس سواریش خیلی باحاله :31:تو تهرانم اگه باشی که راحت میشی از .........:21:

pishooo2
14-02-2012, 19:28
کسی ایا میدونه واسه این که قطعات ماشین رو بتونم زودتر بگیرم و کارم زود تر راه بیوفته چکار باید بکنم من به 09644 زنگ زدم و شکایت ثبت کردم اما خبری از جواب نیست

mohamad skystar
14-02-2012, 19:59
کسی ایا میدونه واسه این که قطعات ماشین رو بتونم زودتر بگیرم و کارم زود تر راه بیوفته چکار باید بکنم من به 09644 زنگ زدم و شکایت ثبت کردم اما خبری از جواب نیست

دوست گرامی
از طریق شکیت و تلفن کاری پیش نمیره.
فقط باید صبر کنی از هر طریق دیگه به جواب نمیرسی
باید مرتب از طریق نمایندگی پیگیری کنی

pishooo2
14-02-2012, 21:40
خدمات پس از فروشش فعلا بع دلیل کمبود قطعات زیاد راضی کننده نیست.

دوست گرامی
از طریق شکیت و تلفن کاری پیش نمیره.
فقط باید صبر کنی از هر طریق دیگه به جواب نمیرسی
باید مرتب از طریق نمایندگی پیگیری کنی
والا به خدا اونا میگن از دست ما هیچ کاری بر نمیاد

pishooo2
15-02-2012, 14:23
اقا بالاخره فهمیدم چطور میشه ایرانخودرو رو ترکوند تا بهت زنگ بزنن دیروز تو وبگردی هام به شماره تلفن:
معاونت بازرسی گروه صنعتی ایران خودرو
اماده دریافت انتقادات پیشنهادات و شکایات در سطح گروه می باشد:
نمابر: ۴۸۹۰۴۸۹۰-۰۲۱
تلفن پیام گیر: ۴۸۹۰۴۸۹۱-۰۲۱
شماره ارسال پیام کوتاه : ۳۰۰۰۳۷
صندوق پستی تهران: ۱۳۸۹۵-۱۷۶
پست الکترونیکی: bazresi@ikco.com
برخوردم و تماس گرفتم و شمارمو گذاشتم امروز صبح بالای 20 تماس از ایرانخودرو داشتم که گفن تا 4 روز دیگه باید ماشین رو بهم بدن اگر ندادن اقاهه گفت باباشونو در میارم :دی

ikia
15-02-2012, 22:05
منم همونطور كه گفتم ef7 بيخيال شدم ديروز رفتم پارس اتومات ثبت نام كردم گفتن 30 روز ديگه تحويل ميدن.

من كه 217 تا باهاش رفتم.البته رو بنزين.با گاز بيشتر از 207 ديگه نرفت كه نرفت!!!!

ikia
15-02-2012, 22:40
اقا بالاخره فهمیدم چطور میشه ایرانخودرو رو ترکوند تا بهت زنگ بزنن دیروز تو وبگردی هام به شماره تلفن:
برخوردم و تماس گرفتم و شمارمو گذاشتم امروز صبح بالای 20 تماس از ایرانخودرو داشتم که گفن تا 4 روز دیگه باید ماشین رو بهم بدن اگر ندادن اقاهه گفت باباشونو در میارم :دی

مرسي از اطلاع رسانيتون.ايشالا كه كار كسي به اين جاها نيفته و ماشينتونم زودتر به دستت برسه.خيلي ضدحاله ماشين 0 گيلومتر اينطوري دست آدمو بذاره تو حنا.

pishooo2
16-02-2012, 16:09
من كه 217 تا باهاش رفتم.البته رو بنزين.با گاز بيشتر از 207 ديگه نرفت كه نرفت!!!!
بابا تورو خدا نکن همچین موتورش قدرت داره ولی جنبه نداره تمام اون فلزات توی موتور از پیستون بگیر تا سرسیلندر و واشر فلزیش تمامش اب شده بود نکن همچین به درد من دچار میشیا

pishooo2
16-02-2012, 16:18
راستی یه سری اطلاعات جدید به دستم رسیده دیروز بعد از ظهر رفتم نمایندگی تا اسم معاونت بازرسی رو اوردم یارو برق 3 فازش پرید گفتم من بهشون گفتم که نمایندگی کارشو انجام داده اما ایرانخودرو جوابگو نیست یارو اولش فکر کرد خالی میبندم اما بعدش پاشد منو برد تو دفتر نشوند چایی اورد واسم بعدش گفت ما لیست قطعاتو راستش هنوز نفرستادیم واسشون در صورتی که تا روز قبلش میگفت فرستادیم اما جواب ندادن شما تا روز شنبه به ما مهلت بدین ما ارسال میکنیم گفتم یعنی چی پس بگو چرا اونا میگفتن از ما نیست از شما مشکل داره
خلاصه گفت 5شنبه میفرستم واستون لیست قطعشو کلی معضرت خواهی کرد فهمیدم که اینا از معاونت بازرسی میترسن منم همش اسم معاونت بازرسی میاوردم ای حال داد که نگو
به یارو هم گفتم معاونت بازرسی گفته به من که فردا بهت زنگ میزنم خبر بده ببینم این نمایندگی چکار کرده واسه تو یارو دیگه اخرش گفت تقصیر از ما بوده معضرت میخوام و گفت تورو خدا از ما چیزی نگین و منم قول میدم که فردا لیست رو بدم :31::46::27:

vb-sosol
17-02-2012, 12:57
راستی یه سری اطلاعات جدید به دستم رسیده دیروز بعد از ظهر رفتم نمایندگی تا اسم معاونت بازرسی رو اوردم یارو برق 3 فازش پرید گفتم من بهشون گفتم که نمایندگی کارشو انجام داده اما ایرانخودرو جوابگو نیست یارو اولش فکر کرد خالی میبندم اما بعدش پاشد منو برد تو دفتر نشوند چایی اورد واسم بعدش گفت ما لیست قطعاتو راستش هنوز نفرستادیم واسشون در صورتی که تا روز قبلش میگفت فرستادیم اما جواب ندادن شما تا روز شنبه به ما مهلت بدین ما ارسال میکنیم گفتم یعنی چی پس بگو چرا اونا میگفتن از ما نیست از شما مشکل داره
خلاصه گفت 5شنبه میفرستم واستون لیست قطعشو کلی معضرت خواهی کرد فهمیدم که اینا از معاونت بازرسی میترسن منم همش اسم معاونت بازرسی میاوردم ای حال داد که نگو
به یارو هم گفتم معاونت بازرسی گفته به من که فردا بهت زنگ میزنم خبر بده ببینم این نمایندگی چکار کرده واسه تو یارو دیگه اخرش گفت تقصیر از ما بوده معضرت میخوام و گفت تورو خدا از ما چیزی نگین و منم قول میدم که فردا لیست رو بدم :31::46::27:

اینا همشون همینطوری هستن
چند وقت پیش سنسور دنده عقب واسه من یا کار نمیکرد یا بوق ممتد میزد
بعد بردم نمایندگی گفت باشه کار یک ساعته منم ماشین رو گذاشتم گفتم میرم جایی و برمیگردم دیگه درسته حتما اتفاقا کارم حدود 2 ساعتی طول کشید بعد رفتم تحویل بگیرم میگه هنوز کاری نکردیم برو عصر بیا منم گفتم باشه مشکلی نیس رفتم عصر اومدم میگه قطعه نداریم ماشین رو هم صندلیش رو باز کردیم بزار فردا بیا ببرش :18:
منم یه خورده سر و صدا کردیم که چرا قطعه نداشتید از صبح نگفتید خلاصه ماشین رو گذاشتیم فردا گفتیم دیرتر هم بریم که معطل نشیم
ساعت 11 اینا بود فک کنم رفتم میگم ماشین رو تحویل بدید گفت ما دیرور گفتیم که قطعه نداریم بیا ماشینت رو ببر با یه لحن بد . منو بگو کفری شدم گفتم زنگ میزنم بازرسی بیاد تکلیف منو با ای نمایندگی مشخص کنه خلاصه طرف یه چند جا برم زنگ زد واسه قطعه خلاصه توی یه نمایندگی برام پیدا کرد یه نامه هم داد دستم رفتم نیم ساعته کارم رو راه انداختن :31:

pishooo2
17-02-2012, 13:23
اینا همشون همینطوری هستن
چند وقت پیش سنسور دنده عقب واسه من یا کار نمیکرد یا بوق ممتد میزد
بعد بردم نمایندگی گفت باشه کار یک ساعته منم ماشین رو گذاشتم گفتم میرم جایی و برمیگردم دیگه درسته حتما اتفاقا کارم حدود 2 ساعتی طول کشید بعد رفتم تحویل بگیرم میگه هنوز کاری نکردیم برو عصر بیا منم گفتم باشه مشکلی نیس رفتم عصر اومدم میگه قطعه نداریم ماشین رو هم صندلیش رو باز کردیم بزار فردا بیا ببرش :18:
منم یه خورده سر و صدا کردیم که چرا قطعه نداشتید از صبح نگفتید خلاصه ماشین رو گذاشتیم فردا گفتیم دیرتر هم بریم که معطل نشیم
ساعت 11 اینا بود فک کنم رفتم میگم ماشین رو تحویل بدید گفت ما دیرور گفتیم که قطعه نداریم بیا ماشینت رو ببر با یه لحن بد . منو بگو کفری شدم گفتم زنگ میزنم بازرسی بیاد تکلیف منو با ای نمایندگی مشخص کنه خلاصه طرف یه چند جا برم زنگ زد واسه قطعه خلاصه توی یه نمایندگی برام پیدا کرد یه نامه هم داد دستم رفتم نیم ساعته کارم رو راه انداختن :31:
حرفات همه درست اما بدبختیه من اینه که نمایندگی اشناست خیر سرم من اطمینان کردم که حرفاشون همه درسته اما وقتی گفت ما هنوز لیست رو ندادیم میخواستم بزنم.....
والا به خدا بدبختیم همینه که بر میدارن ماشینو دل و رودشو باز میکنن که ادم نتونه بره جای دیگه

vb-sosol
17-02-2012, 13:29
حرفات همه درست اما بدبختیه من اینه که نمایندگی اشناست خیر سرم من اطمینان کردم که حرفاشون همه درسته اما وقتی گفت ما هنوز لیست رو ندادیم میخواستم بزنم.....
والا به خدا بدبختیم همینه که بر میدارن ماشینو دل و رودشو باز میکنن که ادم نتونه بره جای دیگه

بدبختی ما هم اینه که هر چی میخوریم از آشناست
اتفاقا توی همون نمایندگی همسایه خودمون کار میکنه

تازه به من میگفتم صندلی رو میبندیم بردار همینطوری ببر نمایندگی فلان
بعد من گفتم خب این نمایندگی قبول میکنه که شما باز کردید نه من ؟
گفت اگه نکرد زنگ بزن من خودم توضیح میدم
گفتم آقا یه نامه ای بدید من شاید اون یکی نمایندگی قبول نکرد که شما باز کردید و بگه چون خودتون باز کردید شامل گارانتی نمیشه
خلاصه زورش میومد این کار رو بکنه
اون نمایندگی هزینه این سنسور رو هم از من گرفت
رله بوق هشدار خراب بود که فکنم 4500 ت از من گرفتن
اونجا هم کلی کفری شدم که این چطور گارانتی هست

pishooo2
17-02-2012, 13:37
بدبختی ما هم اینه که هر چی میخوریم از آشناست
اتفاقا توی همون نمایندگی همسایه خودمون کار میکنه

تازه به من میگفتم صندلی رو میبندیم بردار همینطوری ببر نمایندگی فلان
بعد من گفتم خب این نمایندگی قبول میکنه که شما باز کردید نه من ؟
گفت اگه نکرد زنگ بزن من خودم توضیح میدم
گفتم آقا یه نامه ای بدید من شاید اون یکی نمایندگی قبول نکرد که شما باز کردید و بگه چون خودتون باز کردید شامل گارانتی نمیشه
خلاصه زورش میومد این کار رو بکنه
اون نمایندگی هزینه این سنسور رو هم از من گرفت
رله بوق هشدار خراب بود که فکنم 4500 ت از من گرفتن
اونجا هم کلی کفری شدم که این چطور گارانتی هست
ای خدا از دست اینا چی بگم والا انقدر اعصابم خورده از هرچی ماشینه و سمند و مخصوصاEF7حالم به هم میخوره دلم میخواد یکی رو بگیرم بزنم خدا شاهده بابام یه تویوتا کمری داره 4 سال من ندیدم یه پیچش خراب بشه فقط این چند وقت پیش باطریشو عوض کرد همین و بس خدا مرگشون بده که مردم رو کردن موش ازمایشگاهی اول ماشین و موتور میسازن بعد میبری تست میکنی اگه بد بود دیگه بد بوده دیگه چشمت کور میخواستی نخریش:41::41::41::41:

vahidreza_sh
17-02-2012, 15:59
pishooo2 عزیز که موتور ماشینت مشکل پیدا کرده:

مگه EF7 کارت طلایی نداره؟
مگه تو شرایط کارت طلایی 3 ستاره به بالا قید نشده که اگه ماشین 24 ساعت بیشتر تو نمایندگی بمونه یه ماشین دیگه بجاش باید بدن؟

حالا اینا به کنار.موتور تو دوران گارانتی مشکل پیدا کرده.باید کلا" موتورتو عوض کنن.همونطور که نمایندگی سایپا بودم (برا سرویس اولیه ریومون) و یه خانومه ریو صفر گرفته بود و موتورش مونتاژی بود (لعنت به مگا موتور که مونتاژ هم بلد نیست) و بنا به دلایلی موتورش قفل کرد و نمایندگی هم درخواست تعویض موتور رو داد و موتور نو براش اوردن.

شما هم از ایرانخودرو تهران پیگیری یا شکایتی بکنن ببین چی میشه.(نمونش من یه شکایتی تو سایت سایپا کردم که صندلی ها ی جلوش صدا میده البته مشکلی نبود و گریس فنرهای کنارش خشک شده بود و با گریسکاری درست شد. شرکت 2روز بعد زنگ زد گفت چی شد؟ مشکلتون حل شد؟ درخواست تعویض میخواین بدین منم گفتم نه مشکلی نیست و از پیگیریشون تشکر کردم. یعنی تا این حدسایپا خدمات داره)

به نظر من باید باید یه موتور نو تحویل بدن.من که بودم زیر بار این نمیرفتم که ماشین صفرم موتورش تعمیر بشه.

pishooo2
17-02-2012, 17:24
pishooo2 عزیز که موتور ماشینت مشکل پیدا کرده:

مگه EF7 کارت طلایی نداره؟
مگه تو شرایط کارت طلایی 3 ستاره به بالا قید نشده که اگه ماشین 24 ساعت بیشتر تو نمایندگی بمونه یه ماشین دیگه بجاش باید بدن؟

حالا اینا به کنار.موتور تو دوران گارانتی مشکل پیدا کرده.باید کلا" موتورتو عوض کنن.همونطور که نمایندگی سایپا بودم (برا سرویس اولیه ریومون) و یه خانومه ریو صفر گرفته بود و موتورش مونتاژی بود (لعنت به مگا موتور که مونتاژ هم بلد نیست) و بنا به دلایلی موتورش قفل کرد و نمایندگی هم درخواست تعویض موتور رو داد و موتور نو براش اوردن.

شما هم از ایرانخودرو تهران پیگیری یا شکایتی بکنن ببین چی میشه.(نمونش من یه شکایتی تو سایت سایپا کردم که صندلی ها ی جلوش صدا میده البته مشکلی نبود و گریس فنرهای کنارش خشک شده بود و با گریسکاری درست شد. شرکت 2روز بعد زنگ زد گفت چی شد؟ مشکلتون حل شد؟ درخواست تعویض میخواین بدین منم گفتم نه مشکلی نیست و از پیگیریشون تشکر کردم. یعنی تا این حدسایپا خدمات داره)

به نظر من باید باید یه موتور نو تحویل بدن.من که بودم زیر بار این نمیرفتم که ماشین صفرم موتورش تعمیر بشه.
خوب دوست عزیزم اولا که تو کارت طلایی ماشین نوشته اگه بیشتر از 24 ساعت بمونه بجاش روزی 10 هزار تومن میدن اما این وسط من و شما هستیم که گول میخوریم :41:
کارت طلایی ماشین تنها به منزله ی یک کارت طلایی رنگ که صرفا جهت زیبایی و +بیمه بدنه ی خودرو و اشتراک 2 ساله ی امداد خودرو میباشد و هیچ کار دیگه ازش نمیاد
و حالا اون ماجرای ماشین دادن اون مال اولای سمند بود الان فقط روزانه 10 هزار واسه کارت 3 ستاره و 15 واسه 4 ستاره میدن تازه
اگر موتور ماشین شما مثل ماله من بشه اون جزو خدمات گارانتی حساب میشه نه کارت طلایی پس اون 10 و 15 فقط یه تبلیغ سادست
حالا میرسیم سر سوختن موتور من اولا به گفته ی مکانیک تعمیرگاه که میگفت با این که موتوری که اونا جمع میکنن مهندس میبنده و من فقط یه مکانیکم موتوری که من میبندم خیلی بهتر از مال اونا کار میکنه :31:
دوما ماشین من 5042تا کار کرده بود که سر همون 42 تا اینا گفتن نمیشه من تازه شکایت هم کردم اما اونا دیگه گفتن اگه 1000 تا کار کرد باشه میشه موتور نو بدیم اما شما 5000 تا راه رفتی ماشین دیگه 0 نیست
حالا میرسیم سر خدماتش که به خاطر کمبود قطعه تا 2 ماه باید صبر کنی و ایرانخودرو گفت ما پول خواب خودرو رو میدیم منم گفتم چقدره گفت حدود روزی 5 هزار تومن منم گفتم اخه من اولا که اگه به ماشینم مدل بخوره قیمتش میشه 14 تومن از 17.5 و این که روزی 50 هزار تومن به خاطر کاری که دارم دارم پول کرایه تاکسی میدم خجالت بکشید
اینم از پول خواب ماشین
دیگه این که به نظر من خدمات سایپا خیلی بهتر از ایرانخودروه!:41:تازه با این که ایساکو اول شده تو تامین قطعات:18:
خلاصه هم این که هر بلایی دلشون بخواد دارن سرم در میارن اما
شماره ی معاونت بازرسی ایرانخودرو رو که پیدا کردم خیلی کارمو راه انداخت اما در کل 2 تا چیز رو خوب فهمیدم یکی این که EF7 ماشین به درد نخوریه و این که موقع خرید هر ماشینی اول برم تعمیرگاه و با یه مکانیک مشورت کنم

vahidreza_sh
17-02-2012, 23:21
خوب دوست عزیزم اولا که تو کارت طلایی ماشین نوشته اگه بیشتر از 24 ساعت بمونه بجاش روزی 10 هزار تومن میدن اما این وسط من و شما هستیم که گول میخوریم :41:
کارت طلایی ماشین تنها به منزله ی یک کارت طلایی رنگ که صرفا جهت زیبایی و +بیمه بدنه ی خودرو و اشتراک 2 ساله ی امداد خودرو میباشد و هیچ کار دیگه ازش نمیاد
و حالا اون ماجرای ماشین دادن اون مال اولای سمند بود الان فقط روزانه 10 هزار واسه کارت 3 ستاره و 15 واسه 4 ستاره میدن تازه
اگر موتور ماشین شما مثل ماله من بشه اون جزو خدمات گارانتی حساب میشه نه کارت طلایی پس اون 10 و 15 فقط یه تبلیغ سادست
حالا میرسیم سر سوختن موتور من اولا به گفته ی مکانیک تعمیرگاه که میگفت با این که موتوری که اونا جمع میکنن مهندس میبنده و من فقط یه مکانیکم موتوری که من میبندم خیلی بهتر از مال اونا کار میکنه :31:
دوما ماشین من 5042تا کار کرده بود که سر همون 42 تا اینا گفتن نمیشه من تازه شکایت هم کردم اما اونا دیگه گفتن اگه 1000 تا کار کرد باشه میشه موتور نو بدیم اما شما 5000 تا راه رفتی ماشین دیگه 0 نیست
حالا میرسیم سر خدماتش که به خاطر کمبود قطعه تا 2 ماه باید صبر کنی و ایرانخودرو گفت ما پول خواب خودرو رو میدیم منم گفتم چقدره گفت حدود روزی 5 هزار تومن منم گفتم اخه من اولا که اگه به ماشینم مدل بخوره قیمتش میشه 14 تومن از 17.5 و این که روزی 50 هزار تومن به خاطر کاری که دارم دارم پول کرایه تاکسی میدم خجالت بکشید
اینم از پول خواب ماشین
دیگه این که به نظر من خدمات سایپا خیلی بهتر از ایرانخودروه!:41:تازه با این که ایساکو اول شده تو تامین قطعات:18:
شماره ی معاونت بازرسی ایرانخودرو رو که پیدا کردم خیلی کارمو راه انداخت اما در کل 2 تا چیز رو خوب فهمیدم یکی این که EF7 ماشین به درد نخوریه و این که موقع خرید هر ماشینی اول برم تعمیرگاه و با یه مکانیک مشورت کنم

بابا اینا چه نامردایی هستن.
سایپا تا آخر دوران گارانتی به شرطی که روغن موتور رو نمایندگی عوض کنی موتورشو تحت گارانتی قرار میده ولی اینا...

منم تا بحال از EF7 خیلی خوشم میومد ولی شما چندمین نفری که میگی موتورش مشکل ییدا کرده و دیگه ازش خوشم نمیاد.

ایشالا... مشکلت هر چه زودتر حل بشه.

pishooo2
18-02-2012, 11:47
بابا اینا چه نامردایی هستن.
سایپا تا آخر دوران گارانتی به شرطی که روغن موتور رو نمایندگی عوض کنی موتورشو تحت گارانتی قرار میده ولی اینا...

منم تا بحال از EF7 خیلی خوشم میومد ولی شما چندمین نفری که میگی موتورش مشکل ییدا کرده و دیگه ازش خوشم نمیاد.

ایشالا... مشکلت هر چه زودتر حل بشه.
دیدی عجب نامردایی هستن!!
خداییش همه فکر میکنن خدماتی که میگیری مثل تعویض روغن و ... واسه خدمات کارت طلاییه در صورتی که این نیست و این که
ef7 خداییش اگه درست تولید بشه خداوکیلی هم پای زانتیا قیمتشه چون خیلی باحاله سواریشو خیلی دوست دارم اما حیف که یه بار مصرفه
منم اولا خیلی خوشم میومد حتی میدونستم که روغن میده موتورش گفتم مشکلی نداره به موتورش میارزه اما کجا میدونستم قراره این بشه

farsweb
18-02-2012, 12:24
با این اوضاع به سوی قهقهرا می رویم شتابان.
از قضیه سوختن موتور ماشین این دوستمون خیلی ناراحت شدم.
دو سال پیش که ای اف هفت می دادن فقط قطعات برقیش بنجل بود و موتورش عالی، اما پیشرفت کردن و کلا دیگه رفتن تو کار بنجل
الهم عجل لولیک الفرج

pishooo2
18-02-2012, 13:35
با این اوضاع به سوی قهقهرا می رویم شتابان.
از قضیه سوختن موتور ماشین این دوستمون خیلی ناراحت شدم.
دو سال پیش که ای اف هفت می دادن فقط قطعات برقیش بنجل بود و موتورش عالی، اما پیشرفت کردن و کلا دیگه رفتن تو کار بنجل
الهم عجل لولیک الفرج
خداییش دیگه به هیچ جا دستم نمیرسه به هر جا که فکر میکردم زنگ زدم هر کاری میشد کردم اما هیچ کس حتی جواب نمیده هیچ کس

pishooo2
19-02-2012, 21:41
دوستای عزیز بالاخره با تماس های مکرری که با نمایندگی و معاونت بازرسی و ایرانخودرو داشتم تونستم لیست قطعات رو به تهران بفرستم و حالا گفتن که امداد ویژه واسم زدن تا بیاد حالا ببینم به نظر شما چند سال طول میکشه تا امداد ویژه برسه :31:
والا اگه به اینا باشه فکر کنم 2 ماه دیگه بیاد:21:والا دیگه گریم گرفته:37:اعصابم هم که خورده:24:دیگه کجا باید شکایت کنم اخه :17:قاطی کردم خدا وکیلی:weird:

Ship Storm
19-02-2012, 22:05
جدیدا انگار کارت طلایی رو دارن بر میدارن ولی قیمت ها رو نبردن بالا
از این سمت سر مردم رو گرم میکنن که ما قیمت رو نبردیم بالا ولی از اونور کارت طلایی رو برمیدارن و 500 تومنی به نفع خودشون تموم میکنن

farshid_titan
19-02-2012, 22:15
اینم از پول خواب ماشین

pishoo:41:عزیز اولاً یه طرفه به قاضی رفتن شما کاملا منطقیه و منم اگه جای شما بودم همین رفتا‌رو می‌کردم اما این دلیل نمی‌شه که شما چشمتون روی حقیقت ببندیند و دم به دیقه بد بگین از این ماشین،به نظر من این بلایی که سرتون اومده فقط و فقط تقصیر خودتونه شما چه جوری همت کردی ماشین نو رو ۲۰۰ باش بری ؟ اینوهم بگم که منِ ‌ای ف‌‌۷ دارم و کاملا هم ازش راضیم و تو این ۴۰۰۰تا هیچی‌ عیبی توش ندیدم.در ضمن اینم بگم من موافق محصولات بده ایران خودرو هستم و اصلا منکر این موضوع نمی‌‌شم.ایشالا که مشکلت زود حل شه.

pishooo2
20-02-2012, 12:48
pishoo:41:عزیز اولاً یه طرفه به قاضی رفتن شما کاملا منطقیه و منم اگه جای شما بودم همین رفتا‌رو می‌کردم اما این دلیل نمی‌شه که شما چشمتون روی حقیقت ببندیند و دم به دیقه بد بگین از این ماشین،به نظر من این بلایی که سرتون اومده فقط و فقط تقصیر خودتونه شما چه جوری همت کردی ماشین نو رو ۲۰۰ باش بری ؟ اینوهم بگم که منِ ‌ای ف‌‌۷ دارم و کاملا هم ازش راضیم و تو این ۴۰۰۰تا هیچی‌ عیبی توش ندیدم.در ضمن اینم بگم من موافق محصولات بده ایران خودرو هستم و اصلا منکر این موضوع نمی‌‌شم.ایشالا که مشکلت زود حل شه.
خوب داداش گلم ببین چند تا نکته رو میگم تا با هم مرور کنیم و بعد شما ببین من چند طرفه به قاضی میرم :20:
نکته ی اول :سمند یه برند ملیه و وقتی این نام روی یه وسیله قرار میگیره به معنیه اینه که بهترین یا شاید با کیفیت ترین برند یه کشوره حالا این اصلا مهم نیست
نکته ی دوم : موتور ef7 یه موتور با برند ملیه این هم به معنیه یه موتور با بازده بسیار بالا و ساپورت
نکته سوم : ببینم داداش شما اگه وارد نمایندگی بشی ببینی 4 تا سمند در موتورش بازه میگن روغن میده اونورو نگاه میکنی میبینی 2 تا خوابیده یکیش 500 تا رفته موتورش سوخته یکیش 700 تا بعد ماشین خودت سر 5000 تا موتورش میسوزه میره بغل اون 2 تای دیگه اون 2 تا 2 ماهه خوابیدن ماشین منم الان 1.5 ماهه بعد میری پیش مکانیک تعمیرگاه میگه اخه پسر چرا بدون تحقیق ماشین میخری شروع کنه به بد گفتن از ماشین و یه بار مصرف بودنش و کمبود قطعاتش و ایرانخودرو رو به فحش بکشه و بگه جوون میخوای پول بدی چرا حواستو جمع نمیکنی چرا گول موتور هایی رو خوردی که سری اول تماما از المان اومده بود مگه ال4 یا tu5 چش بود که این وو خریدی
و حالا این که 2ماه ماباید بی ماشین باشی اگه ماشینت عیب کنه ببین داداشی هرچقدرم که ماشین خوب باشه وقتی 1 درصد هم احتمال بدی قطعه ی ماشینت گیر نمیاد اگه یه روز خراب بشه چه حالی میشی؟ببین مثلا یه مسافرت بری موتور 206 بسوزه یه روزه میتونی درستش کنی برگردی اما این ماشین و یا باید از جیبت 500 هزار تومن بدی بیاریش خونه بذاریش نمایندگی یا بذاریش مثلا تو مشهد 2 ماه دیگه بری مشهد بیاریش میدونی که امداد خودرو تورو به نزدیک ترین نمایندگی مجانی میبره بیشتر ازون باید پول بدی اگه 206 بود میرفتم قطعاتشو از بیرون میگرفتم سوار میشدم تا وقتی قطعه گارانتیش بیاد اما حتی اینا اجازه ندارن یه پیچ ماشینو باز کنن فقط همین اجازه گرفتنا واسه باز کردن ماشین 2 هفته بی ماشیینت میکنه حتی اگه قطعاتش باشه:13:
و تازه فامیلامون یه سری اولشو داره صداش و شتابش و مصرفش زمین تا اسمون با این فرق داره
و تازه دیدی که الان تمام موتور ها رو با tu5دارن عوض میکنن اگه ef7موتور خوبی بود به جای tu5چراموتورef7 رو چرا نذاشتن پس بدون یه مشکلی داره که خودشونم توش موندن!!!!!!!
بازم بگم؟:31:
پس اگه ادم الان که ماشین 0 رو داره یه اگهی بده یه ادم پیدا کنه با 500 تا800 تومن ضرر بفروشتش فک کنم بشه تا 16400×16500ردش کرد بره یه 206 اس دی یا یه ماشین با موتوره tu5بگیره یا پرشیا اتوماتیک بگیره یا یه پرشیا ی موتور زانتیا یا ال 4 بگیره خیلی ازین بهتره لااقل اعصابت ارومه :11:

pishooo2
20-02-2012, 12:53
جدیدا انگار کارت طلایی رو دارن بر میدارن ولی قیمت ها رو نبردن بالا
از این سمت سر مردم رو گرم میکنن که ما قیمت رو نبردیم بالا ولی از اونور کارت طلایی رو برمیدارن و 500 تومنی به نفع خودشون تموم میکنن
اره داداش دقیقا همینه که میگی یا برش داشتن یا 1 ستارش کردن یه ستارشم به نظر من براشون خیلی میصرفه اخه هیچ چیز خاصی روش نداره فقط 300.000تومن الکی پولشه:31:

hossein.az
20-02-2012, 13:56
خوب داداش گلم ببین چند تا نکته رو میگم تا با هم مرور کنیم و بعد شما ببین من چند طرفه به قاضی میرم :20:
نکته ی اول :سمند یه برند ملیه و وقتی این نام روی یه وسیله قرار میگیره به معنیه اینه که بهترین یا شاید با کیفیت ترین برند یه کشوره حالا این اصلا مهم نیست
نکته ی دوم : موتور ef7 یه موتور با برند ملیه این هم به معنیه یه موتور با بازده بسیار بالا و ساپورت
نکته سوم : ببینم داداش شما اگه وارد نمایندگی بشی ببینی 4 تا سمند در موتورش بازه میگن روغن میده اونورو نگاه میکنی میبینی 2 تا خوابیده یکیش 500 تا رفته موتورش سوخته یکیش 700 تا بعد ماشین خودت سر 5000 تا موتورش میسوزه میره بغل اون 2 تای دیگه اون 2 تا 2 ماهه خوابیدن ماشین منم الان 1.5 ماهه بعد میری پیش مکانیک تعمیرگاه میگه اخه پسر چرا بدون تحقیق ماشین میخری شروع کنه به بد گفتن از ماشین و یه بار مصرف بودنش و کمبود قطعاتش و ایرانخودرو رو به فحش بکشه و بگه جوون میخوای پول بدی چرا حواستو جمع نمیکنی چرا گول موتور هایی رو خوردی که سری اول تماما از المان اومده بود مگه ال4 یا tu5 چش بود که این وو خریدی
و حالا این که 2ماه ماباید بی ماشین باشی اگه ماشینت عیب کنه ببین داداشی هرچقدرم که ماشین خوب باشه وقتی 1 درصد هم احتمال بدی قطعه ی ماشینت گیر نمیاد اگه یه روز خراب بشه چه حالی میشی؟ببین مثلا یه مسافرت بری موتور 206 بسوزه یه روزه میتونی درستش کنی برگردی اما این ماشین و یا باید از جیبت 500 هزار تومن بدی بیاریش خونه بذاریش نمایندگی یا بذاریش مثلا تو مشهد 2 ماه دیگه بری مشهد بیاریش میدونی که امداد خودرو تورو به نزدیک ترین نمایندگی مجانی میبره بیشتر ازون باید پول بدی اگه 206 بود میرفتم قطعاتشو از بیرون میگرفتم سوار میشدم تا وقتی قطعه گارانتیش بیاد اما حتی اینا اجازه ندارن یه پیچ ماشینو باز کنن فقط همین اجازه گرفتنا واسه باز کردن ماشین 2 هفته بی ماشیینت میکنه حتی اگه قطعاتش باشه:13:
و تازه فامیلامون یه سری اولشو داره صداش و شتابش و مصرفش زمین تا اسمون با این فرق داره
و تازه دیدی که الان تمام موتور ها رو با tu5دارن عوض میکنن اگه ef7موتور خوبی بود به جای tu5چراموتورef7 رو چرا نذاشتن پس بدون یه مشکلی داره که خودشونم توش موندن!!!!!!!
بازم بگم؟:31:
پس اگه ادم الان که ماشین 0 رو داره یه اگهی بده یه ادم پیدا کنه با 500 تا800 تومن ضرر بفروشتش فک کنم بشه تا 16400×16500ردش کرد بره یه 206 اس دی یا یه ماشین با موتوره tu5بگیره یا پرشیا اتوماتیک بگیره یا یه پرشیا ی موتور زانتیا یا ال 4 بگیره خیلی ازین بهتره لااقل اعصابت ارومه :11:

دوست گلم:10: من از خیلی از مکانیکای ایران خودرو پرسیدم اون مشکل روغن ریزی همه ی سری های این موتور دارند که با عوض کردن واشر در سوپاپ حل میشه.(از نمایندگی های شهر اراک,خمین و گلپایگان اینو پرسیدم .چون وسواسی هستم از کسایی که دیدم این ماشین رو دارن هم این چند وقت سوال کردم واونا هم اینو گفتند.)
اما مشکل اون ماشین های موتور سوخته که شما تو اون نمایندگی دیدی احتمالا صاحب اون ماشینا مثل شما از سمند ساخت ایران توقع بنز و بی ام دبلیو رو داشتن, باش 200تا رفتن:46:.

pishooo2
20-02-2012, 14:22
دوست گلم:10: من از خیلی از مکانیکای ایران خودرو پرسیدم اون مشکل روغن ریزی همه ی سری های این موتور دارند که با عوض کردن واشر در سوپاپ حل میشه.(از نمایندگی های شهر اراک,خمین و گلپایگان اینو پرسیدم .چون وسواسی هستم از کسایی که دیدم این ماشین رو دارن هم این چند وقت سوال کردم واونا هم اینو گفتند.)
اما مشکل اون ماشین های موتور سوخته که شما تو اون نمایندگی دیدی احتمالا صاحب اون ماشینا مثل شما از سمند ساخت ایران توقع بنز و بی ام دبلیو رو داشتن, باش 200تا رفتن:46:.
ببین داداش ماشین من از از روز اول که 200 تا نرفتم بعدشم گفتم اصلا بهش فشار نیووردم میرفت منم رفتم به زور که نبردمش و این که 50% میدونم تقصیر منه اما بقیشو نه و این که گفتم سمند سورن دارم الان با 190 تا میرم 3 سالم هست هیچیش نشده قبلشم 2 تا دیگه داشتم ال 90 داشتم ماشین سوار نشده نیستم که بعدشم؟
یعنی پرسیدی از چند تا مکانیک گفت این ماشین خوبیه ؟میارزه به قیمتش؟انتخابای بهتری به این قیمت نیست ؟که لااقل خیالت واسه قطعاتش راحت باشه ؟ بعدشم ببین داداشی درسته که روغن دادن با یه واشر حل میشه اما به نظر شما این منطقیه که ماشین 0 مشکل داشته باشه ؟مگه تو کاخونه نمیدونن یه واشر میخواد؟ چرا همونجا عوضش نمیکنن؟بعدشم ببین داداش الان گارانتی داره دلت نمیسوزه گارانتی تموم شه چی؟ مشکل قطعه هاش چی؟
بازم میارزه ؟

moh72
20-02-2012, 14:48
یه چراغ نارنجی هست زیر سرعت سنج (فک کنم همون چک انجین) بعضی وقتا روشن میشه چیکار باید بکنیم (قبل استارت که همیشه روشنه بعد استارت هم بعضی وقتا روشن میشه) ماشین هم تقریبا نو ـه 5000 تا کار کرده
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته اینو از گوگل زدم:31: ولی همون چراغه زرد
+
ماشینو روزایی که هوا سرده همینجوری روشن کنم مشکلی پیش میاد؟ یا باید یه خرده گرمش کرد بعد راه افتاد؟اگه باید گرم کرد چقدر چجوری(اینجا هوا خیلی سرده صبحا تقریبا همه زمستون زیر صفره)

pishooo2
20-02-2012, 15:01
یه چراغ نارنجی هست زیر سرعت سنج (فک کنم همون چک انجین) بعضی وقتا روشن میشه چیکار باید بکنیم (قبل استارت که همیشه روشنه بعد استارت هم بعضی وقتا روشن میشه) ماشین هم تقریبا نو ـه 5000 تا کار کرده
+
ماشینو روزایی که هوا سرده همینجوری روشن کنم مشکلی پیش میاد؟ یا باید یه خرده گرمش کرد بعد راه افتاد؟اگه باید گرم کرد چقدر چجوری(اینجا هوا خیلی سرده صبحا تقریبا همه زمستون زیر صفره)
عزیزم در مورد سوال اول چراغ چک وقتی روشن میشه که مشکلی توی ماشین باشه و وقتی خاموش میشه که مشکل حل بشه و وقتی کامپیوتر ماشینت یه مشکل رو ثبت کنه توش میمونه ببرش یه دیاگ بهش بزن بگو مشکلی که ثبت شده رو بخونه واست اما اینو بگم توی ماشینای دوگانه سوز این مشکل هست مخصوصا دوگانه های دستی یه بار وقتی گازت کلا تموم شد ماشینو خاموش کن و دوباره روشن کن ببین چراغ اگه روشن نشه چیز زیاد مهمی نیست اگه هم روشن بشه که معلومه یه مشکلی داره ولی اگه بخوای خیالت راحت بشه ببر دیاگ بگو مشکل رو واست بخونه ایشالا که چیزی نیست
و سوال دوم :ماشین های جدید نیازی به گرم کردن موتور نداره فقط ضد یخ فراموش نشه
بهترین روش اینه : اگه خیلی سرد باشه 1 دقیقه روشن کن و صبر کن و بعد با دور موتور پایین شروع به حرکت کن اما مثلا توی دفترچه ی ال نود خوندم به محض روشن شدن به ارامی حرکت کنید این روش کم اصطحلاک ترین روش برای گرم کردن موتوره

hossein.az
20-02-2012, 15:23
ببین داداش ماشین من از از روز اول که 200 تا نرفتم بعدشم گفتم اصلا بهش فشار نیووردم میرفت منم رفتم به زور که نبردمش و این که 50% میدونم تقصیر منه اما بقیشو نه و این که گفتم سمند سورن دارم الان با 190 تا میرم 3 سالم هست هیچیش نشده قبلشم 2 تا دیگه داشتم ال 90 داشتم ماشین سوار نشده نیستم که بعدشم؟
یعنی پرسیدی از چند تا مکانیک گفت این ماشین خوبیه ؟میارزه به قیمتش؟انتخابای بهتری به این قیمت نیست ؟که لااقل خیالت واسه قطعاتش راحت باشه ؟ بعدشم ببین داداشی درسته که روغن دادن با یه واشر حل میشه اما به نظر شما این منطقیه که ماشین 0 مشکل داشته باشه ؟مگه تو کاخونه نمیدونن یه واشر میخواد؟ چرا همونجا عوضش نمیکنن؟بعدشم ببین داداش الان گارانتی داره دلت نمیسوزه گارانتی تموم شه چی؟ مشکل قطعه هاش چی؟
بازم میارزه ؟

به نظرم میارزه .از مکانیکم پرسیدم فقط ازش تعریف کرد و راجع به همون واشر فقط گفت.
بعد اگه یه ماشین اومدیم 300تا رفت باید باش بری , آدم باید معقولانه عمل کنه.
در مورد اینکه گفتید چرا واشرو خودشون عوض نمیکنن .من ازینایی که پرسیدم بعد چند ماه اینجوری شده بود نه اون موقع که تحویل گرفته بودند.
در مورد قطعات هم وقتی تو این حجم دارن تولید میکنند قطعشم کم کم تو همه لوازم یدکیا میاد.ببینم پراید یا پژو 405 که اول اومد قطعش همه جا فراوون بود, نه والا اونا هم اون موقع مشکل داشتن اگه موتورشون میسوخت.

pishooo2
20-02-2012, 16:54
به نظرم میارزه .از مکانیکم پرسیدم فقط ازش تعریف کرد و راجع به همون واشر فقط گفت.
بعد اگه یه ماشین اومدیم 300تا رفت باید باش بری , آدم باید معقولانه عمل کنه.
در مورد اینکه گفتید چرا واشرو خودشون عوض نمیکنن .من ازینایی که پرسیدم بعد چند ماه اینجوری شده بود نه اون موقع که تحویل گرفته بودند.
در مورد قطعات هم وقتی تو این حجم دارن تولید میکنند قطعشم کم کم تو همه لوازم یدکیا میاد.ببینم پراید یا پژو 405 که اول اومد قطعش همه جا فراوون بود, نه والا اونا هم اون موقع مشکل داشتن اگه موتورشون میسوخت.
ادمی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما ادمی که خودشو به خواب زده نه
حدود 4 سال از تولیدش میگذره کی دیگه میخواد قطعاتش بیاد واسه ال 90 و 405 نهایتا یه سال تا 2 سال همه بازار پر از قطعه شد

hossein.az
20-02-2012, 17:19
ادمی که خوابه رو میشه بیدار کرد اما ادمی که خودشو به خوا زده نه
حدود 4 سال از تولیدش میگذره کی دیگه میخواد قطعاتش بیاد واسه ال 90 و 405 نهایتا یه سال تا 2 سال همه بازار پر از قطعه شد

دوست گلم:31: نه خوابم نه خودمو به خواب زدم بلکه با 10ها نفر که این ماشینو دارن و تعمیرکارای چنتا از نمایندگی ها صحبت کردم حالا شما که موتور سوزوندید استثنا هستید:11:.
بعد ببینم مطمئنی 4سااله تولید میشه.:18: تا اونجا که ما میدونیم از 88 پایین تر نداره آقا گله

Ship Storm
20-02-2012, 17:42
+

برای ما هم پایه گازسوز هست اوایل جدی میگرفتیم و میبردیم پول میدادیم باگ رو رفع میکردند ولی دیگه عادی شده و خودش روشن میشه و خودش خاموش میشه واس خودش

amirgh2006
20-02-2012, 22:18
دوست گلم:31: نه خوابم نه خودمو به خواب زدم بلکه با 10ها نفر که این ماشینو دارن و تعمیرکارای چنتا از نمایندگی ها صحبت کردم حالا شما که موتور سوزوندید استثنا هستید:11:.
بعد ببینم مطمئنی 4سااله تولید میشه.:18: تا اونجا که ما میدونیم از 88 پایین تر نداره آقا گله

سلام
دوست عزيز موتور ملي اوايل سال 87 روي سمند معمولي نصب شد و از اواخر سال 87 به بعد روي سمند lx نصب شد
يا علي

pishooo2
21-02-2012, 02:00
آفتاب: مدیر عامل گروه صنعتی ایران خودرو از شروع نصب موتور ملی بر روی خودروهای سمند از تیر ماه سال 1386 خبر داد و گفت: در اسفند ماه همین سال تولید انبوده سمند با موتور ملی در دستور کار ایران خودرو قرار می‌گیرد. منوچهر منطقی ادامه داد: موتور ملی ساخته شده در ایران خودرو است و قابلیت آن را دارد تا در خودروهای 405 و پژو پارس نیز نصب شود.
همینطور که میبینید از اخر اسفند 86 تولید اغاز و در اوایل سال 87 عرضه شده و در ضمن این موتور جایگزین موتور های قدیمی سمند پژو 405 و پرشیا بوده اما الان به علت خوب در نیومدنش موتور tu5 رو روی 405 و پرشیا دارن نصب میکنن این نشون میده که هنوز موتور مشکل داره در صدد این هستن که این مشکلات رو شناسایی و رفع کنن دیگه والا من اونی رو که تجربه ی من بود گفتم میدونی من میفهمم چرا کوتاه نمیای میدونی منم مثل خودت بودم برو پست های اوایلمو نگاه کن هرکی میگفت ماشین خوبی نیست باورم نمیشد اخه انقدر سواریش خوبه که باور نمیکنی ماشین بدی باشه وقتی گاز میدی میبینی ماشین میخواد زمینو بکنه میبینی همه پشت سرت جا موندن تو رفتی صدای نازش همه ی اینا ادمو گول میزنه

naim697
21-02-2012, 04:02
اون سری های اولیه که ef7 امده موتور آلمانب دسته دومش بخوایم بخریم از مدل چند شروع میشه ؟ چه ماهایی ؟ حدودی

pishooo2
21-02-2012, 11:56
اون سری های اولیه که ef7 امده موتور آلمانب دسته دومش بخوایم بخریم از مدل چند شروع میشه ؟ چه ماهایی ؟ حدودی
والا از این که من اطلاعی ندارم کی بوده اما فقط پیشنهاد دارم نخری بهتره داداش فعلا کمبود قطعات شدید داره الان با این که 4 سال از تولیدش میگذره ماشین من 2 ماهه خوابیده تازه با این که گارانتی داره بی ماشینی خیلی سخته به نظرم 206 اس دی بهتر باشه تا این حتی یه درصد هم اگه خراب بشه یه 2~3 ماهی بی ماشین میشی
بازم اگر میخوای دقیق بدونی برو یه تعمیرگاه مجاز از مکانیکش بپرسی میدونه دقیقا تا کی خوب بوده و از کی خراب شده فقط یه چیزی ببین ماشینی که حدود 3 تا 4 سال کار کرده توی ماشینای ایرانی خیلی کم میشه تمیزشو پیدا کرد من که میگم دیگه عمرشو کرده بهتره یه ماشین 0 یا پا به صفر پیدا کنی بیشتر به نفعته
البته نمیدونم تا چقدر میخوای هزینه کنی !

mohamad skystar
21-02-2012, 14:45
والا از این که من اطلاعی ندارم کی بوده اما فقط پیشنهاد دارم نخری بهتره داداش فعلا کمبود قطعات شدید داره الان با این که 4 سال از تولیدش میگذره ماشین من 2 ماهه خوابیده تازه با این که گارانتی داره بی ماشینی خیلی سخته به نظرم 206 اس دی بهتر باشه تا این حتی یه درصد هم اگه خراب بشه یه 2~3 ماهی بی ماشین میشی
بازم اگر میخوای دقیق بدونی برو یه تعمیرگاه مجاز از مکانیکش بپرسی میدونه دقیقا تا کی خوب بوده و از کی خراب شده فقط یه چیزی ببین ماشینی که حدود 3 تا 4 سال کار کرده توی ماشینای ایرانی خیلی کم میشه تمیزشو پیدا کرد من که میگم دیگه عمرشو کرده بهتره یه ماشین 0 یا پا به صفر پیدا کنی بیشتر به نفعته

دوست من.
سمند EF7 شما بنا به دلایلی خراب شده
این دلیل نمیشه دیگه کسی این ماشین رو نخره.
من 2 تا سمند EF7 برای دوستام گرفیتم حدود 8 ماهه خیلی
عالی داره کار میکنه.
حالا شانس شما این بوده دلیل نمیشه دیگران رو از خرید خودرو منصرف کنید.
سعی کنید نقطه نظرات فنی رو بیان کنید و دید منفی رو کنار بزارید.
ممنون

pishooo2
21-02-2012, 17:01
دوست من.
سمند EF7 شما بنا به دلایلی خراب شده
این دلیل نمیشه دیگه کسی این ماشین رو نخره.
من 2 تا سمند EF7 برای دوستام گرفیتم حدود 8 ماهه خیلی
عالی داره کار میکنه.
حالا شانس شما این بوده دلیل نمیشه دیگران رو از خرید خودرو منصرف کنید.
سعی کنید نقطه نظرات فنی رو بیان کنید و دید منفی رو کنار بزارید.
ممنون
نقطه نظرات فنی:
یک بار مصرف شدن قطعات موتور
کاهش شدید توان موتور در مقایسه با مدل های 87
کمبود که نه امروز گفتن نبود قطعات به دلیل تحریم های ایران مثال ماشین موتور سوخته ی بنده باید چه بخوام چه نخوام تا 1ماه بعد از عید بمونه داخل نمایندگی تا شاید پیدا بشه قطعش
افزایش مصرف در مدل های جدید حدود 1 تا 2 لیتر
یه چیز خیلی خنده دار :31:اینایی که من گفتم همشون نقطه نظر بود
حالا به نظرت با این اتفاق هایی که میبینم پیشنهاد خریدشم نکنه انتظظار دارین بدم؟
وقتی زنگ میزنم میگه قطعش نیست من که نمیتونم خودمو قطعه کنم بفرستم واست این به نظرت یکی از مهمترین دلایلی نمیشه که هر کس بخواد بخره بهش بگم عزیز داداشی اگه خدایی نکرده ماشینت عیب کنه 6 ماه ماشین نداری و نمونش هم خودمو مثال بزنم و بگم الان 2 ماهه 2 ماه دیگم باید صبر کنم تازه شاید شاید شاید قطعه بیاد

pishooo2
21-02-2012, 17:09
داداش گلم جدای از نظر های شخصی من دوست عزیزمون رو یه سری راهنمایی کلی هم کردم که دقت کنی با رنگ قرمز مشخص کردم
من تماما نظرم رو به نظرات شخصی تبدیل نکردم و این که اینجا جاییه که افراد تجربه هایی که دارن و نظراتشون رو بیان میکنن فکر نکنم کاری خلاف قوانین انجمن ها انجام داده باشم؟

moh72
21-02-2012, 17:41
دور موتور وقتی 110~120 میری (با دنده 5)بین 4 تا 5 ـه این عادیه؟ به نمایندگیش گفتم میگه موتورش قویه بخاطره اونه :18:(??!!!!wtf)

نقطه نظرات فنی:
یک بار مصرف شدن قطعات موتور
کاهش شدید توان موتور در مقایسه با مدل های 87
کمبود که نه امروز گفتن نبود قطعات به دلیل تحریم های ایران مثال ماشین موتور سوخته ی بنده باید چه بخوام چه نخوام تا 1ماه بعد از عید بمونه داخل نمایندگی تا شاید پیدا بشه قطعش
افزایش مصرف در مدل های جدید حدود 1 تا 2 لیتر
یه چیز خیلی خنده دار :31:اینایی که من گفتم همشون نقطه نظر بود
حالا به نظرت با این اتفاق هایی که میبینم پیشنهاد خریدشم نکنه انتظظار دارین بدم؟
وقتی زنگ میزنم میگه قطعش نیست من که نمیتونم خودمو قطعه کنم بفرستم واست این به نظرت یکی از مهمترین دلایلی نمیشه که هر کس بخواد بخره بهش بگم عزیز داداشی اگه خدایی نکرده ماشینت عیب کنه 6 ماه ماشین نداری و نمونش هم خودمو مثال بزنم و بگم الان 2 ماهه 2 ماه دیگم باید صبر کنم تازه شاید شاید شاید قطعه بیاد
این که میگید مدل های جدید دقیقا مال کی رو میگید ef7 پایه گازسوز تقریبا یکسال پیش سری جدید (همون سری داغون که میگید:31:) محسوب میشه؟
+
یعنی قطعاتش اینقدر کمیاب شده که بهتره ادم نخره؟عجب:13:

A.IvI.I.N
21-02-2012, 18:04
دور موتور وقتی 110~120 میری (با دنده 5)بین 4 تا 5 ـه این عادیه؟ به نمایندگیش گفتم میگه موتورش قویه بخاطره اونه :18:(??!!!!wtf)

این که میگید مدل های جدید دقیقا مال کی رو میگید ef7 پایه گازسوز تقریبا یکسال پیش سری جدید (همون سری داغون که میگید:31:) محسوب میشه؟
+
نه باو اين رفيقمون زده موتور ماشين منفجر كرده و چون تو گارانتي هستش نمايندگي موظفه يه موتور نو بهش بده و از اونجايي كه اينا فقط دست بگير دارن فعلا اين بيچاره رو فرستادن دنبال نخود سيا :31:

dash_mehdi
21-02-2012, 19:17
نه باو اين رفيقمون زده موتور ماشين منفجر كرده و چون تو گارانتي هستش نمايندگي موظفه يه موتور نو بهش بده و از اونجايي كه اينا فقط دست بگير دارن فعلا اين بيچاره رو فرستادن دنبال نخود سيا :31:

الان این موتور کمبود قطعات داره و بخاطر همینه که ماشین رو می خوابونه
ایران خودرو که یه موتور نو به کسی نمیده

A.IvI.I.N
21-02-2012, 21:09
الان این موتور کمبود قطعات داره و بخاطر همینه که ماشین رو می خوابونه
ایران خودرو که یه موتور نو به کسی نمیده
درسته :13:
ولی هر جای دنیا باشی یه ماشین نو بت میدن دیگه موتور که سهله.
حالا من موندم این چجور موتوره ملیه که حتی عرضه ندارن قطعاتش رو تامین کنن :27:

pishooo2
21-02-2012, 21:26
درسته :13:
ولی هر جای دنیا باشی یه ماشین نو بت میدن دیگه موتور که سهله.
حالا من موندم این چجور موتوره ملیه که حتی عرضه ندارن قطعاتش رو تامین کنن :27:
دقیقا همینه اولا که هر جای دنیا یه ماشین نو میدن به جای این و حالا اینجا حتی قطعاتشم میگن نداریم چه برسه به موتورش و قوانین تعویض کامل موتور تا 1000کیلومتر اوله از اون بگذره باید موتور تعمیر بشه
دوست عزیز واقعا نمیدونم دیگه چه باید بکنم حتی میخواستم به وزارت صنایع هم زنگ بزنم هیچی دیگه به مغزم نمیرسه
یه شکایت هم نوشتم که هم واسه معاونت بازرسی دادم هم میخوام فردا فکس کنم واسه وزارت صنایع
که یه کپی میذلرم ببینید چیزی از قلم نیوفتاده:31:هرچی خالی میشد بستم توش:31:
با سلام و احترام
به عرض میرسانم در تاریخ 1/11/1390 خودروی سمند ال ایکس
به شماره شاسی(cf058607)
دقیقا 1 ماه پس از تحویل و با کارکرد 5000کیلومتر دچار نقص فنی و به اصطلاح موتور سوختگی شده و علی رقم تلاش های فراوان و عدم رضایت برای تعمیر موتور ماشین نو و درخواست تعویض موتور موفق نگردیده ام
و درخواست تعمیر موتور را دقیقا 2روز بعد از ایجاد مشکل نمودم که 3روز بعد با مراجعه به نمایندگی خودرو را دست نخورده مشاهده کردم سپس پس از از درخواست های ملتمسانه ی بنده نمایندگی شروع به باز کردن موتور کرد
تماس با 09644و ثبت شکایتی با شماره ی پیگیری:113974
پس از ان بعد از 2 روز کل موتور ماشین از ماشین جدا و کلا از پیستون و واشر و سر سیلندر و ....معیوب اعلام شد
و نمایندگی اعلام کرد لیست قطعات مورد نیاز امداد ویژه زده شده و حدودا 3ماه تاخیر دارد به علت کمبود قطعات وتحریم ها
و اثری هم از افراد پاسخگو در نمایندگی نیست و جویای علت شدم که: به گفته ی افراد نمایندگی با تمسخر مواجه شدم هم برای ایرانخودرو و هم خودم
تماس های مکرر بنده با دفتر منطقه ای هم هیچ کاری را از پیش نبرده است و فقط حرف تحریم ها زده میشود اما جوابگوی این سوال نشدند که تولید روزانه 1000عدد از این خودرو چگونه صورت میگیرد؟با کدام موتورو وسایل و از کجا؟
فقط گفته میشه که تا یکی 2ماه اینده قطعات میرسد
و کار بنده به صورتی است که در 30 کیلومتری محل زندگی در شهرک صنعتی واقع شده در حال حاضر در حال پرداخت روزانه 50.000تومان کرایه تاکسی برای رفت و بازگشت نوبت صبح و بعد ازظهر به منزل هستم
و جدای از این موضوع که خودرویی که برای اسایش و ارامش خانواده با صرف هزینه تهیه شده الان عملا غیر قابل استفاده است
و موضوع بدتر از این موارد این است که ماشین من الان مدل 1390 زده شده اما عملا اگر این ماشین رو تحویل من بدهند با افت قیمت حدود 3 میلیون تومان مواجه شده برای سال 1391 و جدای از موتور تعمیر شده ی ان افت قیمتی که بابت سال خوردن روی ماشینی که حتی استفاده از ان نکردم رو چه کسی به من میدهد ؟
وقتی اجازه ی واردات خودرو از سوی وزارت صنایع برای حمایت از سازندگان داخلی ممنوع شده با قیمت بالای این خودرو حدود 18 میلیون تومان خریدار انتظار
کیفیت بالا و خدمات پس از فروش فوری را دارد
و اما حالا افت قیمت به 13تا 14 وخسارت این چند ماه به عهده ی چه کسی است ؟
ایا پرداخت روزانه چند هزار تومان ناقابل برای خواب خودرو پاسخگوی این همه خسارات وارده به من و مالی که به صورت حلال با تلاش چندین ساله من به صورت شبانه روزی حالا تبدیل به یک خودروی بلا استفاده و بی ارزش شده میباشد؟
به راستی چه کسی پاسخگوی من است؟ سوال من این است ؟چگونه ایساکو اولین در خدمات شده ؟با کدام رضایت و پاسخگویی؟
این شکایت به طور همزمان برای وزارت صنایع و معاونت بازرسی ایرانخودرو ارسال گردید
با تشکر

pishooo2
21-02-2012, 21:35

این یکی از همون مشکلاته که ماشین های جدید دارن منم همینو باهاش کلی مشکل داشتم وقتی سرعت ماشین به 120 میرسه صدای موتور شدیدا زیاد شده تقریبا دو برابر و احساس میکردم به ماشین داره فشار میاد و در ضمن دور موتور اصلا مناسب این سرعت نیست باید حدود بین 3 تا 4 سرعت بین 120 تا 130 باشه که نیست!!!!!!!
کسی میدونه چرا ایا !!!!؟

farshid_titan
21-02-2012, 21:55

+

سلام نه دوست عزیز عادی نیست،من ۱۲۰تا که میرم با ماشینم دور موتور از ۳۰۰۰ یکم انورتر هست دقیق روی فلش بعد ۳ .این که خیلی‌ زیاده.ببر چک کنن واست

farshid_titan
21-02-2012, 22:07
+

سلام دوست عزیز.اول از همه مبارکت باشه.ایشالا که واست یه عمری کار کنه.راجع به سوالات بگم که اصلا نگران این چراغ نباش هوسی این هروقت هوس کنه روشن می‌شه هروقت کنه خامش می‌شه،واسه خودم که وقتی که گاز میزنم شب میام خونه پارک می‌کنم صبح ک روشن می‌کنم روشن می‌شه بدم یکم باش کار می‌کنم بد ۱۰مین خاموش می‌کنم باز روشن می‌کنم اون چراغم خاموش می‌شه،راجع به ماشین سرد هم هیچوقت باش تند نرو و همون اول که آمپر پأیینه سعی‌ کن بیشتره ۴۰تا باش نری بد که آمپر رفت بالا حالشو ببر.این تجربیات من بود.لذت ببر از رانندگی‌.

vb-sosol
21-02-2012, 22:49
دقیقا همینه اولا که هر جای دنیا یه ماشین نو میدن به جای این و حالا اینجا حتی قطعاتشم میگن نداریم چه برسه به موتورش و قوانین تعویض کامل موتور تا 1000کیلومتر اوله از اون بگذره باید موتور تعمیر بشه
دوست عزیز واقعا نمیدونم دیگه چه باید بکنم حتی میخواستم به وزارت صنایع هم زنگ بزنم هیچی دیگه به مغزم نمیرسه
یه شکایت هم نوشتم که هم واسه معاونت بازرسی دادم هم میخوام فردا فکس کنم واسه وزارت صنایع
که یه کپی میذلرم ببینید چیزی از قلم نیوفتاده:31:هرچی خالی میشد بستم توش:31:
با سلام و احترام
به عرض میرسانم در تاریخ 1/11/1390 خودروی سمند ال ایکس
به شماره شاسی(cf058607)
دقیقا 1 ماه پس از تحویل و با کارکرد 5000کیلومتر دچار نقص فنی و به اصطلاح موتور سوختگی شده و علی رقم تلاش های فراوان و عدم رضایت برای تعمیر موتور ماشین نو و درخواست تعویض موتور موفق نگردیده ام
و درخواست تعمیر موتور را دقیقا 2روز بعد از ایجاد مشکل نمودم که 3روز بعد با مراجعه به نمایندگی خودرو را دست نخورده مشاهده کردم سپس پس از از درخواست های ملتمسانه ی بنده نمایندگی شروع به باز کردن موتور کرد
تماس با 09644و ثبت شکایتی با شماره ی پیگیری:113974
پس از ان بعد از 2 روز کل موتور ماشین از ماشین جدا و کلا از پیستون و واشر و سر سیلندر و ....معیوب اعلام شد
و نمایندگی اعلام کرد لیست قطعات مورد نیاز امداد ویژه زده شده و حدودا 3ماه تاخیر دارد به علت کمبود قطعات وتحریم ها
و اثری هم از افراد پاسخگو در نمایندگی نیست و جویای علت شدم که: به گفته ی افراد نمایندگی با تمسخر مواجه شدم هم برای ایرانخودرو و هم خودم
تماس های مکرر بنده با دفتر منطقه ای هم هیچ کاری را از پیش نبرده است و فقط حرف تحریم ها زده میشود اما جوابگوی این سوال نشدند که تولید روزانه 1000عدد از این خودرو چگونه صورت میگیرد؟با کدام موتورو وسایل و از کجا؟
فقط گفته میشه که تا یکی 2ماه اینده قطعات میرسد
و کار بنده به صورتی است که در 30 کیلومتری محل زندگی در شهرک صنعتی واقع شده در حال حاضر در حال پرداخت روزانه 50.000تومان کرایه تاکسی برای رفت و بازگشت نوبت صبح و بعد ازظهر به منزل هستم
و جدای از این موضوع که خودرویی که برای اسایش و ارامش خانواده با صرف هزینه تهیه شده الان عملا غیر قابل استفاده است
و موضوع بدتر از این موارد این است که ماشین من الان مدل 1390 زده شده اما عملا اگر این ماشین رو تحویل من بدهند با افت قیمت حدود 3 میلیون تومان مواجه شده برای سال 1391 و جدای از موتور تعمیر شده ی ان افت قیمتی که بابت سال خوردن روی ماشینی که حتی استفاده از ان نکردم رو چه کسی به من میدهد ؟
وقتی اجازه ی واردات خودرو از سوی وزارت صنایع برای حمایت از سازندگان داخلی ممنوع شده با قیمت بالای این خودرو حدود 18 میلیون تومان خریدار انتظار
کیفیت بالا و خدمات پس از فروش فوری را دارد
و اما حالا افت قیمت به 13تا 14 وخسارت این چند ماه به عهده ی چه کسی است ؟
ایا پرداخت روزانه چند هزار تومان ناقابل برای خواب خودرو پاسخگوی این همه خسارات وارده به من و مالی که به صورت حلال با تلاش چندین ساله من به صورت شبانه روزی حالا تبدیل به یک خودروی بلا استفاده و بی ارزش شده میباشد؟
به راستی چه کسی پاسخگوی من است؟ سوال من این است ؟چگونه ایساکو اولین در خدمات شده ؟با کدام رضایت و پاسخگویی؟
این شکایت به طور همزمان برای وزارت صنایع و معاونت بازرسی ایرانخودرو ارسال گردید
با تشکر

اگر نفرستادی دست نگه دار
بهتر از این میشه نوشتش
به نظر پیگیر باش یه چند جا از بازرسی صنایع - حمایت از حقوق مصرف کننده و .... انشاالله مشکلت حل بشه

pishooo2
21-02-2012, 23:46
اگر نفرستادی دست نگه دار
بهتر از این میشه نوشتش
به نظر پیگیر باش یه چند جا از بازرسی صنایع - حمایت از حقوق مصرف کننده و .... انشاالله مشکلت حل بشه
چی بنویسم به نظرت؟

Ship Storm
22-02-2012, 09:09
گوش شیطون کر بعد از 9 ماه خرید EF7 پایه گازسوز الان که دقت میکنم میبینم مصرف ماشین نسبت به قبل خیلی کمتر شده من دیروز ماشین رو تو جایگاه دم خونه پر گاز کردم رفتم دانشگاه برگشتم حدودا 150 کیلومتر شد رفت و برگشت تا دوباره رسیدم به جایگاه و گاز رو پر کردم 2700 تومن گرفت البته ناگفته نمونه خیلی ملایم برگشتم ولی رفتن یکم عجله داشتم رو 115 120 بود هنش سرعت ولی در کل مصرف با پراید مطابقت میکنه چون من پراید داشتم اونم همین مقدار مصرف میکرد

hossein.az
22-02-2012, 11:23
گوش شیطون کر بعد از 9 ماه خرید EF7 پایه گازسوز الان که دقت میکنم میبینم مصرف ماشین نسبت به قبل خیلی کمتر شده من دیروز ماشین رو تو جایگاه دم خونه پر گاز کردم رفتم دانشگاه برگشتم حدودا 150 کیلومتر شد رفت و برگشت تا دوباره رسیدم به جایگاه و گاز رو پر کردم 2700 تومن گرفت البته ناگفته نمونه خیلی ملایم برگشتم ولی رفتن یکم عجله داشتم رو 115 120 بود هنش سرعت ولی در کل مصرف با پراید مطابقت میکنه چون من پراید داشتم اونم همین مقدار مصرف میکرد

سلام
روبنزین هم مصرفش همینه یا کمتره؟
مال شما اول تو جاده وشهر حدودا مصرفش چند بود؟
من یکی ازین ماشین 88 چند وقتی دستم بود , دقیق حساب نکردم ,اما فکر میکنم تو شهر حدودا صدی 9 تو جاده هم صدی 6.5 یا 7 بود
احساس میکنم رو بنزین کمتر میسوزونه. درسته؟

ikia
22-02-2012, 13:31
سلام
من یکی ازین ماشین 88 چند وقتی دستم بود , دقیق حساب نکردم ,اما فکر میکنم تو شهر حدودا صدی 9 تو جاده هم صدی 6.5 یا 7 بود

دوست عزيز اگه فيل تر هوا و روغن ماشين تميز باشن با سرعت ميانگين 110 ،مصرف گاز به زير 4.4 كيلو در هر صد كيلومتر ميزسه.اينو من خودم امتحان كردم.

vb-sosol
22-02-2012, 20:58
چی بنویسم به نظرت؟

پ.خ دادم :46:

moh72
23-02-2012, 13:00
اگه من به خاطر دور موتور بالا ماشینو ببرم نمایندگی هزینه ای داره؟ مشکلش چی میتونه باشه؟

Ship Storm
23-02-2012, 13:06
سلام

سلام
رو بنزین زیاد من راه نمیرم ولی وقتی با بنزین میرم هر 100 کیلومتر حدودا 8 لیتر میسوزند الان جدیدا دیگه خیلی وقته با بنزین نرفتم
قبلا با یک مخزن گاز که 5 هزار تومان میگرفت 200 کیلومتر 210 کیلومتر تو اتوبان و 180 کیلومتر تو شهر میرفتم ولی جدیدا با یک مخزن گاز 5 هزار تومانی میانگین 250 کیلومتر 260 کیلومتر بصورت ترکیبی بین شهری و شهری (البته بیشترش بین شهری) مسافت رو طی میکنه
من حساب کردم مسیر رفت و برگشت دانشگاه 160 کیلومتر میشه
رو حالت گاز بصرفه تره ولی رو حالت بنزین شتاب و قدرت و سرعت ماشین خیلی بهتر میشه

pishooo2
23-02-2012, 13:33
اگه من به خاطر دور موتور بالا ماشینو ببرم نمایندگی هزینه ای داره؟ مشکلش چی میتونه باشه؟
اگه گارانتی داره واسه نگاه کردن و اینا نه هزینه نداره کلا یه سری چیزا مثل دیاگ زدن خارج از گارانتیه باید پول بدی

ME1360
26-02-2012, 22:08
من الان فعلا بااین ماشین حدود 1500 کیلومتر رفتم شتابش عالیه فرمونشم خیلی نرم وخوبه تا الان روغن ریزی نداشته فقط یه روز چراغ چک روشن شد وفرداش خاموش شد نمیدونم چرا؟فعلا کلا خیلی راضیم .

Ship Storm
26-02-2012, 23:00
من الان فعلا بااین ماشین حدود 1500 کیلومتر رفتم شتابش عالیه فرمونشم خیلی نرم وخوبه تا الان روغن ریزی نداشته فقط یه روز چراغ چک روشن شد وفرداش خاموش شد نمیدونم چرا؟فعلا کلا خیلی راضیم .

اگه پایه گازسوز هست زیاد نمیخواد به چراغ چک توجه کنی حالا حالاها زیاد قراره روشن خاموش بشه جدی نگیر قضیه رو عادی میشه
خودش روشن میشه خودش خاموش میشه و مشکلی هم نیست :31:

ME1360
27-02-2012, 14:07
فکر میکنید مربوط به سیستم گاز باشه؟

pinokiu
27-02-2012, 15:07
با گاز شتاب ماشین چقدر کم می شه؟
کلا نسبت به ال ایکس گاز سوز موتورش بهتر کار می کنه؟

mohamad skystar
27-02-2012, 17:58
با گاز شتاب ماشین چقدر کم می شه؟
کلا نسبت به ال ایکس گاز سوز موتورش بهتر کار می کنه؟

کلا گاز به دلیل احتراق کمی که نسبت به بنزین داره شتاب ماشین رو کم میکنه.
اما خوب شتاب گاز روی موتور EF7 بهتر از موتور XU7 هست.
من خودم LX دوگانه سوز معمولی دارم تا الان مشکلی نداشته
EF7 هم که برای گاز تولید شده پس میشه گفت EF7 با گاز سازگارتره.

pinokiu
27-02-2012, 18:21
کلا گاز به دلیل احتراق کمی که نسبت به بنزین داره شتاب ماشین رو کم میکنه.
اما خوب شتاب گاز روی موتور EF7 بهتر از موتور XU7 هست.
من خودم LX دوگانه سوز معمولی دارم تا الان مشکلی نداشته
EF7 هم که برای گاز تولید شده پس میشه گفت EF7 با گاز سازگارتره.
ممنون
می خواستم بدونم تا چه حدی تفاوت دارن این دو تا موتور؟
تاثیرش اونقدر هست که حس بشه؟

mohamad skystar
27-02-2012, 18:45
ممنون
می خواستم بدونم تا چه حدی تفاوت دارن این دو تا موتور؟
تاثیرش اونقدر هست که حس بشه؟

تاثیرش تا حدی حس میشه بله
اما نه در حد خیلی زیاد.
کلا برای شتابگیری ماشین رو گاز زیاد حساب نمیکنن.
بیشتر بنزین رو مد نظر قرار میدن

Ship Storm
27-02-2012, 20:37
فکر میکنید مربوط به سیستم گاز باشه؟

درسته
برمیگرده به سیستم گاز و معمولا وقتی گاز میزنی اینطور میشه
هرکی هم یه چیز میگه نمیشه دقیق گفت کدوم درسته
یکی میگه از کیفیت گاز هست
یکی میگه وقتی گاز زدی سریع استارت نزن و بزار 10 ثانیه سوئیچ باز بمونه تا فشار گاز ثابت بشه و بعد استارت بزن
یکی میگه نزار گاز هیچوقت تموم بشه و قبل از تموم شدن کامل خودت بزن بره رو بنزین
خلاصه هرکی یه چیز میگه ولی در کل مسئله مهمی نیست من یک سال هست دارم با این اوضاع میرم میام مشکلی نبوده و دیگه عادت شده

pishooo2
01-03-2012, 14:17
بالاخره بعد از تلاش های فراوان و بعد از 1 ماه ماشین امروز حاضر شد :41:
واقعا که جای تاسف داره 1 ماه بخوابه ماشین دستتم به هیچ جا نرسه:13:

mohamad skystar
01-03-2012, 14:30

به سلامتی امیدوارم دیگه مشکلی براتون پیش نیاد.
اگر زحمتی براتون نیست یه مطلب مختصر از کارهایی که نمایندگی روی ماشنیتون
انجام داده و اجزایی که عوض شده برامون بزارید.
ممنون.

hamed malekpour
01-03-2012, 15:24
یه سوال دو سه روز پیش تو تهران لوله ی بخاری ترکید که همه ی ضد یخ روی زمین رفت وبردم به یه مکانیکی نزدیک که گفت لوله شلنک بخاری برای سمند Ef7پیدا نمی شه وفکر کنم لوله بخاری 405 را از سرش یکمی قطع کرد وانداخت به نظرتون برم پیدا کنم وعوض کنم یا بمانه؟

dash_mehdi
01-03-2012, 16:57
یه سوال دو سه روز پیش تو تهران لوله ی بخاری ترکید که همه ی ضد یخ روی زمین رفت وبردم به یه مکانیکی نزدیک که گفت لوله شلنک بخاری برای سمند Ef7پیدا نمی شه وفکر کنم لوله بخاری 405 را از سرش یکمی قطع کرد وانداخت به نظرتون برم پیدا کنم وعوض کنم یا بمانه؟

فعلا بهتره منتظر بمونید ببینید چه نتیجه ای میده که الکی خرج اضافی نشه.
زیاد مهم نیست اگه عوض هم نکنید چون این دو خودرو فرق چندانی در این قسمت با هم ندارند.

vb-sosol
01-03-2012, 17:48

آقا به سلامتی
امیدوارم دیگه مشکلی بهم نزده
حالا نگه ش میدارید یا ....

hamed malekpour
02-03-2012, 13:18
امروز هم داره از سمت شاگرد ماشین کنار لاستیک جلو داره ضد یخ می ریزه فکر کنم باز هم لوله بخاری سوراخ شده فکر می کنید چرا سوراخ می شه نکنه چون من زیاد از بخاری ماشین استفاده می کنم سوراخ می شه؟

pishooo2
02-03-2012, 15:14
امروز هم داره از سمت شاگرد ماشین کنار لاستیک جلو داره ضد یخ می ریزه فکر کنم باز هم لوله بخاری سوراخ شده فکر می کنید چرا سوراخ می شه نکنه چون من زیاد از بخاری ماشین استفاده می کنم سوراخ می شه؟

والا داداش تو همین باز و بسته کردن موتورم یه لوله دیدم همون سمت شاگرد که از کنار 2 جای خیلی بد رد میشد که یکیش باعب اب شدن لوله بود یکیشم باعث خوردگی لوله میشد در کل برای لوله فقط 2 سانتی متر جا برای رد شدن بود واسه همین دقت زیادی میخواد نصبش احتمالا همون لوله یا اب شده یا خورده شده ببر یه جا که طرف وارد باشه اون واست درستش میکنه
در ضمن ربطی هم به استفاده زیاد از بخاری نداره

hamed malekpour
02-03-2012, 15:22
آره لوله قبلی ساییده شده بود ولوله جدید هم فکر کنم مکانیک ناشی بود باید فردا ببرم به نمایندگی ایران خودرو.

pishooo2
02-03-2012, 15:32
آره لوله قبلی ساییده شده بود ولوله جدید هم فکر کنم مکانیک ناشی بود باید فردا ببرم به نمایندگی ایران خودرو.

ببین ببر نمایندگی اگه با گارانتیه که هیچی اگه نه قبول نکن که تو پول بدی بگو به خاطر نصب اشتباه شما بوده و اگر دیدی قبول نکردن اول که نمایندگیتو عوض کن بعدشم شکایت کن به 09644 اینا خیلی رو دارن سریع میخوان یه چیزو بندازن تقصیر راننده اگه من دیر جنبیده بودم 1.5میلیون هزینه ی تعمیر موتورمو میخواستن بندازن گردنم و میگفتن مشکوک بوده سوختن موتورت حواست جمع باشه که اینا وضعشون خیلی خرابه:41:

Ship Storm
02-03-2012, 16:57
لوله رایاتور ما هم اینطوری شد من فکر کردم رایدیاتور سوراخ شده بردم نمایندگی بررسی که کردن گفتند لوله از قسمت بست نشتی پیدا کرده و خراب شده و یک لوله با بست انداختند درست شد

pishooo2
02-03-2012, 18:05
لوله رایاتور ما هم اینطوری شد من فکر کردم رایدیاتور سوراخ شده بردم نمایندگی بررسی که کردن گفتند لوله از قسمت بست نشتی پیدا کرده و خراب شده و یک لوله با بست انداختند درست شد

سر همین ماجرا یارو انقدر فحش داد بهشون که نگو گفت اخه اون احمقی که اینو ساخته انقدر عقل به سرش نبوده که این لوله رو از یه جای بهتر ردش کنه اخه اینجام جا بوده یه طرف میخوره سابیده میشه یه طرفشم داغ مییشه اب میشه
هه هه موتور ملیه دیگه :31:

Ship Storm
02-03-2012, 19:17
سر همین ماجرا یارو انقدر فحش داد بهشون که نگو گفت اخه اون احمقی که اینو ساخته انقدر عقل به سرش نبوده که این لوله رو از یه جای بهتر ردش کنه اخه اینجام جا بوده یه طرف میخوره سابیده میشه یه طرفشم داغ مییشه اب میشه
هه هه موتور ملیه دیگه :31:

دیگه طراح ها اینطوری ساختن دیگه :31: ولی انگار از رو بستش نشتی میداد

pishooo2
03-03-2012, 10:00
اخ من دارم میرم این ماشینمو از نمایندگی ایرااااااااااااااااااااان خودرو :27: بگیرم به قول بچه ها گفتنی راه تورا میخواند تا موتورت بسوزه:31:
راستی یکی از بچه ها لیست قطعات معیوب رو خواسته بود رفتم نمایندگی حتما میپرسم مینویسم اینجا چشم
اوه راستی بنا به دلیل این که میخوان بندازن گردن ما سوختن موتور رو امروز زنگ زدن دوباره گفتن ماشینت موتورش مشکوک سوخته امپر بالا نیومد گفتم بابا 50000000000 دفعه پرسیدین نه نه نه

hamed malekpour
03-03-2012, 15:20
یه سوال تو رادیات ماشین باید اصولا چند لیتر باید ضد یخ ریخت من الان 4لیتر ریختم ویکی از دوستان می که باید 2لیتر ضد یخ+2لیتر آب بریزی چون باعث نمی دونم چی گفت می شه؟

Ship Storm
03-03-2012, 19:26
یه سوال تو رادیات ماشین باید اصولا چند لیتر باید ضد یخ ریخت من الان 4لیتر ریختم ویکی از دوستان می که باید 2لیتر ضد یخ+2لیتر آب بریزی چون باعث نمی دونم چی گفت می شه؟

حجمش رو دقیق نمیدونم تو دفترچش زده ولی عزیز اصلا آب نریز همشو ضد یخ و ضد جوش بریز

Danial_4139
03-03-2012, 19:59

این لوله با یه بست سر جاش فیکس میشه که تکون نخوره و به پولی برخورد کنه تو یه فراخوان 1 سال پیش این مشکل رو برای این مدل رفع کردن مثل اینکه مال شما هنوز مورد داره ببر نمایندگی بگو حتما بست رو برات نصب کنن که بازم اینجور میشه .

hamed malekpour
04-03-2012, 22:12
نحوه ی تنظیم درست صندلی راننده چه طورییه به همراه عکس کسی بلده؟

pishooo2
06-03-2012, 14:21
خوب بالاخره ماشینو گرفتم اما هنوز مشکل داره چه خاکی به سرم بریزم نمیدونم دیگه
اولا این که رادیاتور ماشین اب کم میکنه تقریبا روزی 1 تا 2 لیتر که هرچیم نگاه میکنم معلوم نیست از کجاست اخه هیچ جاش اب نمیده و خیس نمیشه
دوما این که مصرفش خیلی زیاده حدود 100/13 لیتر که میگن چون دوباره موتور ماشین نو هستش واسه اونه
زور ماشین هم روی گاز و هم روی بنزین خیلی کمه که اونم نمیدونم اولی که گرفتم این نبود قبل سوختن موتور
و واسه ی تعمیر موتور که دوستمون گفت چی مشکل داشته باید بگم :
تعویض :سیلندر کامل + واشر
میل لنگ پیستون اوناییش که یادمه اینا بود حالا گفتن فاکتور میدن بهم دقیقشو امروز میرم بگیرم
و این که دعا کنید یه ادم خوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووب پیدا شه این ماشینو ازم بخره
:41:
یه ماشین خریدیم اخرشم ماشین نشد
خدا برکت بده به پراید

A.IvI.I.N
06-03-2012, 14:51
اولا این که رادیاتور ماشین اب کم میکنه تقریبا روزی 1 تا 2 لیتر که هرچیم نگاه میکنم معلوم نیست از کجاست اخه هیچ جاش اب نمیده و خیس نمیشه
دوما این که مصرفش خیلی زیاده حدود 100/13 لیتر که میگن چون دوباره موتور ماشین نو هستش واسه اونه
زور ماشین هم روی گاز و هم روی بنزین خیلی کمه که اونم نمیدونم اولی که گرفتم این نبود قبل سوختن موتور
میل لنگ پیستون اوناییش که یادمه اینا بود حالا گفتن فاکتور میدن بهم دقیقشو امروز میرم بگیرم
و این که دعا کنید یه ادم خوووووووووووووووووووووووو وووووووووووووووب پیدا شه این ماشینو ازم بخره
خدا برکت بده به پراید

اشكال نداره عبرت شد برات با ماشين ايراني بالاي 120 نري :31:
الان بهترين زمان براي انداختنه:46:
قيمت حسابي كشيده بالا هرچقد خريدي الان يكي دو تومن گرونتر شده :5:

Ship Storm
06-03-2012, 19:54
نحوه ی تنظیم درست صندلی راننده چه طورییه به همراه عکس کسی بلده؟

خوب این که برای هرشخص متفاوت هست
صندلی باید طوری باشه که راننده در رانندگی های طولانی احساس خستگی نکنه و راحت بتونه کنترل ماشین رو داشته باشه و تنظیمش برمیگیره به شخص شما که چطور احساس راحتی کنید

ikia
07-03-2012, 12:05
خدا برکت بده به پراید

دوست عزيز اون منبع انبساطشه كه شما پر ميكني و نيازي نيست تا لب پر بشه.خودش تا حدي كه نياز داره ميزون ميمونه.براي اطمينان بعد از 5 روز ببين بيشتر از ايني كه الان ميريزي ميخواد يا نه.البته حواست 6 دانگ به آمپر ماشين باشه بالا نره.
در مورد مصرفشم حداقل بايد 6-5 هزار تا باهاش دوباره بري تا كم بشه و ماشينت جون بگيره.اينجور كه معلومه همه چي موتورو عوض كردن.

hasanmotori
07-03-2012, 17:46
خدا برکت بده به پراید

شما ظاهراً خیلی بدشانسی!
ما حدوداً 1 سال هست که خریدیم تقریباً 40000 تا هم رفتیم باهاش
مصرفش تو جاده با سرعت ثابت 110 120 حدود 6ه گازم با همین سرعت بری بیشتر از 350 کیلومتر جواب میده البته کپسول بزرگ
آخرین مسافرتیم که باهاش رفتیم با بنزین معمولی تو سربالایی با شیب زیاد اسپورتج از این جدیدا رو گرفتم :دی
خدارو شکر تا حالا مشکلی نداشته فقط باتریش خراب شد که عوض کردیم

مسلخ
08-03-2012, 13:34
آقایون سلام .
چند روزی است یه سمند EF7 بنزینی خریدم البته مدل 91 800 کلیلو متر باهاش راه رفتم هر موقع که موتور گرم میشه دور موتور افت میکنه و خاموش میشه خیلی خطرناکه در حال حرکت با هر سرعتی خاموش میشه زنگ زدم امدادخودرو میگه سر باطری را بر دار و دوباره بزار تا ریست بشه دوباره حرکت خوب میشه تا دو دقیقه بعد دوباره در حال حرکت دوباره خاموش میشه فعلا بردمش نمایندگی جالب اینجاست که در اصفهان فقط دو نمایندگی کارهاش را انجام میدهند 2060 و 2049 واقعا که ناراحت کننده ست این موضوع .دوستان خواهشنا اگر کسی با این مشکل مواجه شده و رفع عیب کرده به من هم کمک کنه چون دلم نمیخواد بفروشمش خیلی دوستتش دارم:40:

pishooo2
09-03-2012, 12:54
شما ظاهراً خیلی بدشانسی!
ما حدوداً 1 سال هست که خریدیم تقریباً 40000 تا هم رفتیم باهاش
مصرفش تو جاده با سرعت ثابت 110 120 حدود 6ه گازم با همین سرعت بری بیشتر از 350 کیلومتر جواب میده البته کپسول بزرگ
آخرین مسافرتیم که باهاش رفتیم با بنزین معمولی تو سربالایی با شیب زیاد اسپورتج از این جدیدا رو گرفتم :دی
خدارو شکر تا حالا مشکلی نداشته فقط باتریش خراب شد که عوض کردیم

بالاخره فروختمش خیالم راحت شد یدونه 207 برداشتم نکته ی جالب اینه که در بنگاه رفیقم یکیش بود که فروخت یارو هم از همه جا بیخبر رفت با زن و بچه بره شمال ef7 نازنینش بعد از 300 کیلومتر موتورش سوخت

Ship Storm
09-03-2012, 13:12
آقایون سلام .
چند روزی است یه سمند EF7 بنزینی خریدم البته مدل 91 800 کلیلو متر باهاش راه رفتم هر موقع که موتور گرم میشه دور موتور افت میکنه و خاموش میشه خیلی خطرناکه در حال حرکت با هر سرعتی خاموش میشه زنگ زدم امدادخودرو میگه سر باطری را بر دار و دوباره بزار تا ریست بشه دوباره حرکت خوب میشه تا دو دقیقه بعد دوباره در حال حرکت دوباره خاموش میشه فعلا بردمش نمایندگی جالب اینجاست که در اصفهان فقط دو نمایندگی کارهاش را انجام میدهند 2060 و 2049 واقعا که ناراحت کننده ست این موضوع .دوستان خواهشنا اگر کسی با این مشکل مواجه شده و رفع عیب کرده به من هم کمک کنه چون دلم نمیخواد بفروشمش خیلی دوستتش دارم:40:

سلام
رو حالت گاز خاموش میکنه درسته ؟
برو نمایندگی بگو سنسور گاز که تو موتور هست رو برات عوض کنن
این مشکلی بود که یکبار برای من پیش اومد که البته جنسش نبود سفارش دادن اومد و خداروشکر دیگه از اون به بعد مشکلی نبوده

مسلخ
09-03-2012, 16:47
سلام
باتشکر از راهنمای شما .
دوست عزیز عرض کدم بنزینی یگانه سوز بنزینی گاز ندارد.

Ship Storm
09-03-2012, 16:53
سلام
باتشکر از راهنمای شما .
دوست عزیز عرض کدم بنزینی یگانه سوز بنزینی گاز ندارد.

درسته ببخشید دقت نکرده بودم
فکر کردم پایه گاز سوز هست

vb-sosol
09-03-2012, 21:00
بالاخره فروختمش خیالم راحت شد یدونه 207 برداشتم نکته ی جالب اینه که در بنگاه رفیقم یکیش بود که فروخت یارو هم از همه جا بیخبر رفت با زن و بچه بره شمال ef7 نازنینش بعد از 300 کیلومتر موتورش سوخت
بسلامتی :31:
چند فروختید
انداختین :31:

حالا چرا 207 مگه قرار نبود پراید بردارید؟

hamed malekpour
10-03-2012, 12:06
یه سوال هزینه ی تعویض فیلتر روغن+ فیلتر هوا برای سمند Ef7چنده؟

mohammadghd
10-03-2012, 12:25
برای ما هم پایه گازسوز هست اوایل جدی میگرفتیم و میبردیم پول میدادیم باگ رو رفع میکردند ولی دیگه عادی شده و خودش روشن میشه و خودش خاموش میشه واس خودش

مال من هم پایه گازسوزه و از اول این مشکل رو داشت. بردم تعمیرگاه 5 (تنها جایی که میشه ببرید) و ECU رو آپدیت کرد و ظاهرا سیم کشی و ریل سوخت و .. چراغ چک خاموش شد. دوباره کیلومتر به 1000 نرسیده همین مشکل پیدا شد!!! فکر میکنم مربوط به پدال گاز و ... بشه چون موقع دنده عوض کردن گاز میخوره و طبیعی نیست (مثل اینکه پدال دیر برگرده عقب). تعمیرکارش می گفت که EF7 خرابی مشترک داره و راحت نمیشه علت اصلی رو پیدا کرد!!! حالا هم شب عیدی و قبل از مسافرت گیر افتادیم با این تعمیرگاه 5 که نوبتش هم راحت گیر نمیاد!
به هر حال خدمات EF7 خیلی ضعیفه و فقط آدم باید دعا کنه مشکلی پیش نیاد. انتخاب 206 پایه گاز سوز (که ظاهرا دوباره عرضه شده) خیلی عاقلانه تره!!

mohammadghd
10-03-2012, 14:40
سلام
دوست عزيز شما توي tt هم هستي درسته؟
تا ميتوني دنبال سمند ef7 مدل 88 نرو كه مشكل زياد داره:
1) ديسك ترمزش مدل قديمي هست و مشكل ترمز داري
2) ايموبلايزر نداره
3) مشكل دسته سيم داره
4) مشكل گاز خوردن داره
5) بازم بگم؟
يا علي

این مشکل گاز خوردن رو میشه بیشتر توضیح بدید چون فکر میکنم سمند من هم این مشکل رو داره؟ راه حل؟

Ship Storm
10-03-2012, 23:28
مال من هم پایه گازسوزه و از اول این مشکل رو داشت. بردم تعمیرگاه 5 (تنها جایی که میشه ببرید) و ECU رو آپدیت کرد و ظاهرا سیم کشی و ریل سوخت و .. چراغ چک خاموش شد. دوباره کیلومتر به 1000 نرسیده همین مشکل پیدا شد!!! فکر میکنم مربوط به پدال گاز و ... بشه چون موقع دنده عوض کردن گاز میخوره و طبیعی نیست (مثل اینکه پدال دیر برگرده عقب). تعمیرکارش می گفت که EF7 خرابی مشترک داره و راحت نمیشه علت اصلی رو پیدا کرد!!! حالا هم شب عیدی و قبل از مسافرت گیر افتادیم با این تعمیرگاه 5 که نوبتش هم راحت گیر نمیاد!
به هر حال خدمات EF7 خیلی ضعیفه و فقط آدم باید دعا کنه مشکلی پیش نیاد. انتخاب 206 پایه گاز سوز (که ظاهرا دوباره عرضه شده) خیلی عاقلانه تره!!

اون گاز خوردنی که میگید پدال دیر برمیگرده اینطور نیست
همشون اینطورین البته هر چند موردی که من دیدم همین بوده اونم فقط و فقط تو دنده 1 به 2 اینطوریه
فکر میکنم تنظیمات ECU هست که اینطور تعیین کرده

ikia
11-03-2012, 14:02
یه سوال هزینه ی تعویض فیلتر روغن+ فیلتر هوا برای سمند Ef7چنده؟

فيل تر روغن مخصوص EF7 قيمتش 5500 تومن و فيل تر هوا 6000 تومنه.هزيته تعويض هم بدون روغن 3000.
شخصا توصيه ميكنم روغن نيمه سنتتيك يا تمام سنتتيك بگيريد.

hamed malekpour
11-03-2012, 17:31
فيل تر روغن مخصوص EF7 قيمتش 5500 تومن و فيل تر هوا 6000 تومنه.هزيته تعويض هم بدون روغن 3000.
شخصا توصيه ميكنم روغن نيمه سنتتيك يا تمام سنتتيك بگيريد.

برای تعویض فیلتر هوا وفیلتر روغن از من 24هزار تومان پول گرفتنند چی کار کنم؟

hamed malekpour
11-03-2012, 19:40
امروز داشتم ماشین را می روندم که نگه داشتم وخاموشش کردم وبعد نشتم استارت زدم روشن نشد به یکی گفتم هل داد وروشن شد بعد از یه مدت کیلومترم از کار افتاد کیلومترم رو صفر گیر کرده ولی دورموتور کار می کنه چی کار کنم هزینه اش چه قدره؟

ikia
12-03-2012, 12:26
برای تعویض فیلتر هوا وفیلتر روغن از من 24هزار تومان پول گرفتنند چی کار کنم؟

بدون پول روغن 24 تومن شده؟؟ اصلا چه روغني ريختي؟ اولا بايد ازش فاكتور ميگرفتي يا برو بگير.اگرم ديدي قيمت ----- را رو بالا حساب ميكنند بخر براشون ببر. من همين پنجشنبه عوض كردم قيمتشم عوض نشده.
در ضمن باتري ماشينتو چك كن ببين مشكلي نداره؟؟ هنوزم استارت نميخوره؟

hamed malekpour
12-03-2012, 12:35
بدون پول روغن 24 تومن شده؟؟ اصلا چه روغني ريختي؟ اولا بايد ازش فاكتور ميگرفتي يا برو بگير.اگرم ديدي قيمت ----- را رو بالا حساب ميكنند بخر براشون ببر. من همين پنجشنبه عوض كردم قيمتشم عوض نشده.
در ضمن باتري ماشينتو چك كن ببين مشكلي نداره؟؟ هنوزم استارت نميخوره؟
من می گم روغن عوض نکردم فقط دو تا فیلتر عوض کردم یکی فیلتر هوا ویکی هو فیلتر روغن از من 24 هزار تومان پول گرفتتند وفاکتور هم دستمه؟

Ship Storm
12-03-2012, 21:18
امروز داشتم ماشین را می روندم که نگه داشتم وخاموشش کردم وبعد نشتم استارت زدم روشن نشد به یکی گفتم هل داد وروشن شد بعد از یه مدت کیلومترم از کار افتاد کیلومترم رو صفر گیر کرده ولی دورموتور کار می کنه چی کار کنم هزینه اش چه قدره؟

اگر گارانتی داره ماشین همه این قطعات گارانتی هست و به رایگان عوض میشه والا هزینه دقیقش رو باید از کیلومتر سازی بپرسی

ikia
13-03-2012, 09:10
من می گم روغن عوض نکردم فقط دو تا فیلتر عوض کردم یکی فیلتر هوا ویکی هو فیلتر روغن از من 24 هزار تومان پول گرفتتند وفاکتور هم دستمه؟
قيمت فيل تر رو من بهتون دادم.تو فاكتور هم همينقدر نوشته؟؟ظاهرا براي شما دوبرار حساب كردن.خودت بخر ببر بهشون پس بده.چيزايي خيلي زور داره مخصوصا اييطوري

hamed malekpour
14-03-2012, 11:40
باطری سمند خالی می کنه واز اون اسیدی ها است می خواهم عوضش کنم چی بخرم کدوم باطری خوبه وچند آمپر باشه بهتره تا 130هزار تومان برای ef7گاز سوز؟

Ship Storm
14-03-2012, 22:43
باطری سمند خالی می کنه واز اون اسیدی ها است می خواهم عوضش کنم چی بخرم کدوم باطری خوبه وچند آمپر باشه بهتره تا 130هزار تومان برای ef7گاز سوز؟

گارانتی اگه داره ماشین و 1 سال نگذشته باشه رایگان باید عوض بشه در صورت مشکل داشتن و الا بهتره باتری خشک 70 آمپر تهیه کنی که خیلی خوب و قوی هست ، برند های مختلفی تو باطری اومده و تنوع کالا خیلی شده
تاپیک مشابه :

pishooo2
15-03-2012, 00:57
بسلامتی :31:
چند فروختید
انداختین :31:

حالا چرا 207 مگه قرار نبود پراید بردارید؟
خوب داداش گلم یه چند روزی با خیال راحت رفتم مسافرت :31:الانم رسیدم جات خالی:11:
اون رو فروختم 17250:31::31: اینم خریدم :10:16 قرار شد که :19:1250 هم بگیرم و این که ماشینه 4تا رینگ 16 و لاستیک 205 داره که 50% گلشه و سیستم دارهDVD و یه گلگیرشو کاپوتش تعویض بود اما از انصاف نمیگذرم واقعا تمیزه 35000 تا هم راه رفته هنوز تا برج 7 بیمه و گارانتی داره کروز کنترل داره مدلشم 89/7
دیدم قیمتش که خوبه یکم هم افت قیمت تصادف داره واسه من که هر روز میزنم به یه جا خوب بود مصرفشم با این رینگ و لاستیک که روشه گرفتم 100/6تو جاده بود و 100/8تو شهر البته شهرشو یکم پر شتاب رفتم رفت بالا
در کل ماشین قشنگیه حالا ببرمش کارواش یه عکسشو میذارم :46:

pishooo2
15-03-2012, 01:02
اینم یادم رفت بگم البته یکم خرج رو دستم گذاشت 60تومن (فیلتر هوا.روغن+فیلترش.دیاگ.)+50تومن (لنت)30(شستشوی انژکتور)25(فیلتر بنزین و شمع)و 60 تومن (اون فیلتری که قبل ورودیه هواشه چون تصادف کرده بود اون شکسته بود نداشت )
تمام

hamed malekpour
15-03-2012, 14:22
کدوم شمع را برای ef7پیشنهاد می کنید که به موتور اسیب نزنه و می خواهم کمک فنر جلو را عوض کنم چی بخرم می گن کوفاب خوبه ولی کوفا برای 206 است؟

pishooo2
15-03-2012, 16:48
خوب دوست گلم اینم لیست قطعات تعویضی موتور سوخته ی نازنین من :31::
شیر یکطرفه
استکان تایپیت
انژکتور خنک کن پیستون
کاسه نمد عقب میل لنگ
کاسه نمدد میل لنگ
کاسه نمد میل سوپاپ
بغل یاتاقان
پمپ روغن
پیستون ماشینکاری شده
دست 3تایی رینگ پیستون
بلوک سیلندر
میل لنگ
واشر سر سیلندر
واشر پایین بلوک سیلندر
واشر خنک کننده روغن
واشر قاب بالای سیلندر
نیم یاتاقان متحرک
یاتاقان ثابت بالا
یاتاقان ثابت پایین
گژنپین
خار گژنپین
جمعا به مبلغ 1400.000تومان هزینه
که اگه گارانتی نداشت بیچاره بودم

hamed malekpour
15-03-2012, 20:45
آیا سمند باطری 55 آمپر را می کشه من امروز یه باطری صبا باطری سفارش دادم گفت 57 هزار تومان آیا سمند 55 آمپر را می کشه یا نه؟

D r i v e r
15-03-2012, 20:55
آیا سمند باطری 55 آمپر را می کشه من امروز یه باطری صبا باطری سفارش دادم گفت 57 هزار تومان آیا سمند 55 آمپر را می کشه یا نه؟
بهتره که از باطری 75 آمپر استفاده کنین ;)
بعد من منظورتون رو از میکشه متوجه نشدم

mohammadghd
15-03-2012, 20:59
اون گاز خوردنی که میگید پدال دیر برمیگرده اینطور نیست
همشون اینطورین البته هر چند موردی که من دیدم همین بوده اونم فقط و فقط تو دنده 1 به 2 اینطوریه
فکر میکنم تنظیمات ECU هست که اینطور تعیین کرده

اين گاز خوردن و چراغ چك واقعا اعصاب نزاشته برام! اون ٢٠٦ تيپ ٥ كه قبلا داشتم عالي بود! پشيمونم فريب تعريفاي سمند ef7 رو خوردم! همش بايد آماده باشيد يك جاييش خراب بشه و اون اول مشكلاته! اگر ٢٠٦ پايه گازسوز هم گيرتون بياد عاليه و خيلي به ef7 برتري داره

hamed malekpour
15-03-2012, 21:14
بهتره که از باطری 75 آمپر استفاده کنین ;)
بعد من منظورتون رو از میکشه متوجه نشدم
منظورم اینه که 55 آمپر رو سمند جواب می ده به خاطر ارزونیش می گم بخرم؟

tabatabaiyan
16-03-2012, 22:14
منظورم اینه که 55 آمپر رو سمند جواب می ده به خاطر ارزونیش می گم بخرم؟

اگر باتری سمند 75 آمپره حتما از باتری 75 آمپر استفاده کنید. استفاده از باطری با قدرت تامین جریان کمتر باعث گرم شدن مدارات داخلی باتری میشه و حتی ممکنه باعث انفجار باتری هنگام استارت زدن بشه در ضمن در صورت منفجر نشدن، چنین باتری خیلی کمتر از عمر مفیدش کار میکنه...
ظرفیت باتری ماشین بر اساس شدت جریانی که موتور استارت + سایر قطعات برقی هنگام روشن شدن موتور لازم داره سنجیده میشه.
ولی برعکسش بهتره... یعنی اگر از باتری با قدرت تامین جریان بیشتر استفاده کنید (بیشتر از 75 آمپر برای سمند) خوبه و توصیه میشه.

hamed malekpour
17-03-2012, 00:16
باطری 72 آمپر خریدم مارک ترکیه ولی باز هم ماشین استارت نمی خوره به نظرتون اشکال از کجاست؟

majid_sd2009
17-03-2012, 12:25
اين گاز خوردن و چراغ چك واقعا اعصاب نزاشته برام! اون ٢٠٦ تيپ ٥ كه قبلا داشتم عالي بود! پشيمونم فريب تعريفاي سمند ef7 رو خوردم! همش بايد آماده باشيد يك جاييش خراب بشه و اون اول مشكلاته! اگر ٢٠٦ پايه گازسوز هم گيرتون بياد عاليه و خيلي به ef7 برتري داره
این مشکل فکر نکنم ربطی به ecu داشته باشه. یکی دیگه از دوستان همین مشکل رو داشت و با دستکاری سنسور زیر پدال درستش کرده بود فکر کنم. البته مال ما هم همین مشکل رو داره ولی نه همیشه.فقط مواقعی که یکدفعه گاز میدی و دور موتور رو میرسونی بالای 3500 اینجوری میشه!
در مورد این سمند هم من زیاد ازش خوشم نمیاد و بعد از عید احتمالا با 206 اس دی عوضش میکنم.چون مال ما بنزینیش هست و مصرفش هم داخل شهر بالای 13 هست.

vb-sosol
17-03-2012, 15:05
این مشکل فکر نکنم ربطی به ecu داشته باشه. یکی دیگه از دوستان همین مشکل رو داشت و با دستکاری سنسور زیر پدال درستش کرده بود فکر کنم. البته مال ما هم همین مشکل رو داره ولی نه همیشه.فقط مواقعی که یکدفعه گاز میدی و دور موتور رو میرسونی بالای 3500 اینجوری میشه!
در مورد این سمند هم من زیاد ازش خوشم نمیاد و بعد از عید احتمالا با 206 اس دی عوضش میکنم.چون مال ما بنزینیش هست و مصرفش هم داخل شهر بالای 13 هست.

واقعا ؟!!!
اینا که تبلیغ میکنن 6 میسوزونه

Ship Storm
17-03-2012, 20:16
باطری 72 آمپر خریدم مارک ترکیه ولی باز هم ماشین استارت نمی خوره به نظرتون اشکال از کجاست؟

استارت نمیخوره یعنی اینکه اصلا استارت صداشم در نمیاد یا اینکه صداش میاد اما روشن نمیشه ؟
باطری ضعیف بشه خیلی به وضوح مشخصه که مشکل از باطری هست چون وقتی استارت میزنه خیلی آروم و بی جون استارت میزنه ، تو این حالت اشکال از باطری هست ولی تو مابقی حالات باطری مشکلی نداره

majid_sd2009
18-03-2012, 10:50
واقعا ؟!!!
اینا که تبلیغ میکنن 6 میسوزونه

بله عزیز واقعا!! البته بعضی ها هم هستن میگن 10 میسوزونیم.
تازه تابستون توی خیابون یکی ازم پرسید مصرفش چجوریه منم برای اینکه بگم مصرف کمه گفتم با کولر 12! در اصل بالا تر بود(30 لیتر سوپر=150 کیلومتر) همینو گفتم گفت چقدر زیاد! من 405 2000 دارم با کولر 10 میسوزونه!:31:
در ضمن کولرش هم اصلا سرد نمیکنه! دو بار هم گاز زدم.
فقط موتورش خوبه که اونم با این گریبکس یاد پیکان میوفتی!

میخواستم ببینم پک لیور دنده چیه؟ برا ماشین من امداد زدن
و اینکه دوستانی که مشکل لرزش پدال کلاچ رو دارن تا حالا کاری براش کردن یا نه؟!

mohammadghd
18-03-2012, 10:52

فكر كنم حق باشما باشه چون اتفاقا دياگ كردم از سنسور پدال خطا داده بود بايد ببرم نمايندگي دوباره.

farshid_titan
18-03-2012, 20:36
سلام دوستان.یه سوال داشتم می‌خواستم بدونم من ماشینم ۵۰۰۰تا کار کرده بد آنروز در رادیاتور رو کامل نبسته بودم همه ابها خالی‌ شد حالا از این آب رادیاتور سبز ریختم توش،می‌خواستم بدونم ضد یخم باید بریزم ؟یا ضرورتی نداره؟:20::11:ممنونم پیشاپیش.

Ship Storm
18-03-2012, 20:51
سلام دوستان.یه سوال داشتم می‌خواستم بدونم من ماشینم ۵۰۰۰تا کار کرده بد آنروز در رادیاتور رو کامل نبسته بودم همه ابها خالی‌ شد حالا از این آب رادیاتور سبز ریختم توش،می‌خواستم بدونم ضد یخم باید بریزم ؟یا ضرورتی نداره؟:20::11:ممنونم پیشاپیش.

شما باید مایع ضد یخ و ضد جوش بریزی توش چون تو خود مخزن رادیاتور کارخونه مایع ضدیخ و ضد جوش میریزه که هم در تابستون مشکلی پیش نیاد و هم زمستون مشکلی نباشه
اون آب رادیاتو سبزه فکر کنم ضد یخ بوده ریختید توش ، درسته ؟

farshid_titan
18-03-2012, 21:14
شما باید مایع ضد یخ و ضد جوش بریزی توش چون تو خود مخزن رادیاتور کارخونه مایع ضدیخ و ضد جوش میریزه که هم در تابستون مشکلی پیش نیاد و هم زمستون مشکلی نباشه
اون آب رادیاتو سبزه فکر کنم ضد یخ بوده ریختید توش ، درسته ؟

والاّ روش که نوشته بود داره ولی‌ فک نمیکنم داشته باشه آخه من ۱لیتر ضد یخو خریدم ۴ت این ۳لیتر ۷۰۰تهٔ.ممنونم دوست عزیز.ولی‌ خوب مشاور ۰۹۶۴۴ گفت عیبی نداره موندم چه کنم ،به نظرتون نیاز به هواگیری داره اگه بریزم ضد یخ با آب رادیاتور؟

hossein.az
21-03-2012, 09:44
سلام دوستان
بالاخره 27 اسفند دعوت نامه ماشین اومد ,5500آذر دادم الانم باید حدود 11وخورده ای بدم
رفتم همون روز فیش رو بگیرم که پولش رو واریز کنم ,
گفت سایت برایه صدور فیش بستس تنها کاری که کرد رنگ ماشین رو انتخاب کرد.
گفت که یا قیمت ها میخواد تغییر کنه یا بازرگانی جلوی سایت رو به خاطر قیمت ها گرفته ,من رو 16700 حساب کرده بودم ولی الان باید حدود 17400 پول بریزم به حساب
از طرفی یه mvm x33(مدل 90 با 1گلگیر و 1در تعویض پیدا کردم که شیرین میشه حدود 21 برش دارم
4فروردین برم انصراف بدم ایرانخودرو کی پولمو پس میده؟
به نظر شما تو این وضعیت چه کار کنم ؟صرف با چیه؟

mohamad skystar
21-03-2012, 13:21
سلام دوستان
بالاخره 27 اسفند دعوت نامه ماشین اومد ,5500آذر دادم الانم باید حدود 11وخورده ای بدم
رفتم همون روز فیش رو بگیرم که پولش رو واریز کنم ,
گفت سایت برایه صدور فیش بستس تنها کاری که کرد رنگ ماشین رو انتخاب کرد.
گفت که یا قیمت ها میخواد تغییر کنه یا بازرگانی جلوی سایت رو به خاطر قیمت ها گرفته ,من رو 16700 حساب کرده بودم ولی الان باید حدود 17400 پول بریزم به حساب
از طرفی یه mvm x33(مدل 90 با 1گلگیر و 1در تعویض پیدا کردم که شیرین میشه حدود 21 برش دارم
4فروردین برم انصراف بدم ایرانخودرو کی پولمو پس میده؟
به نظر شما تو این وضعیت چه کار کنم ؟صرف با چیه؟

سلام.
اگر بری انصراف بدی ایران خودرو تا بیاد پولتون رو برگردونه
واقعا اذیت میکنه و کلافه کنندست.
MVM X33 هم با شرایطی که میگین برای کسی که بخواد ماشین خرید و فروش کنه خوبه
برای نگهداشتن ارزش نداره چون اگر بخری فروشش ضرر هست.
به نظر من سمند EF7 رو بهتر میتونی باهاش کنار بیای همینطور فروشش هم راحت تره

hossein.az
21-03-2012, 15:03
سلام.
اگر بری انصراف بدی ایران خودرو تا بیاد پولتون رو برگردونه
واقعا اذیت میکنه و کلافه کنندست.
MVM X33 هم با شرایطی که میگین برای کسی که بخواد ماشین خرید و فروش کنه خوبه
برای نگهداشتن ارزش نداره چون اگر بخری فروشش ضرر هست.
به نظر من سمند EF7 رو بهتر میتونی باهاش کنار بیای همینطور فروشش هم راحت تره

ممنون از راهنماییت محمد جان
به نظرت الان که دوباره برم برای فیش گرفتن قیمت رو کم کردن یا قیمت ها رو بردن بالا؟؟
چون با این شرایطی که من پول دادم اصلا نمی صرفه ,شرایط 22 بهمن این ماشین با تحویل 20 روزه رنگ سفید قیمت خورده بود 17065000 ذر صورتی که من با این که 4 ماه پولم خوابیده باید 17388000 طبق چیزی که قبل عید برام اومد بابت این ماشین پول بدم تازه معلوم نیست کی میخواد ماشین بیاد,کی پلاکش بیاد,کی کارت و.......

mohamad skystar
21-03-2012, 15:30
ممنون از راهنماییت محمد جان
به نظرت الان که دوباره برم برای فیش گرفتن قیمت رو کم کردن یا قیمت ها رو بردن بالا؟؟
چون با این شرایطی که من پول دادم اصلا نمی صرفه ,شرایط 22 بهمن این ماشین با تحویل 20 روزه رنگ سفید قیمت خورده بود 17065000 ذر صورتی که من با این که 4 ماه پولم خوابیده باید 17388000 طبق چیزی که قبل عید برام اومد بابت این ماشین پول بدم تازه معلوم نیست کی میخواد ماشین بیاد,کی پلاکش بیاد,کی کارت و.......

ماشین که مشخصه کی میاد.مگر برای شما تاریخ تحویل تعیین نکردن؟

hossein.az
21-03-2012, 18:37
ماشین که مشخصه کی میاد.مگر برای شما تاریخ تحویل تعیین نکردن؟

آذر که پول دادم زده بود تحویل 1فروردین تا 31 فروردین
اما الان زدم تو سایت فروش ایران فرغون زده تحویل 30 روزه
معلوم نیست چه میخوان به سر من بیارند.

mohamad skystar
21-03-2012, 19:16
آذر که پول دادم زده بود تحویل 1فروردین تا 31 فروردین
اما الان زدم تو سایت فروش ایران فرغون زده تحویل 30 روزه
معلوم نیست چه میخوان به سر من بیارند.

نهایت تا آخر فروردین تحویل میدن.
شما از طریق فروش سود مشارکت ثبت نام کردین.

hossein.az
22-03-2012, 10:48
نهایت تا آخر فروردین تحویل میدن.
شما از طریق فروش سود مشارکت ثبت نام کردین.

قیمت میره بالا تر؟؟

ME1360
24-03-2012, 14:30
امروز ازامداد خودرو اومدند با دیاگ چراغ چک خاموش شد.ولی فکر کنم موقتی خاموش شده.

hamed malekpour
24-03-2012, 18:22
اشکال از کجاست ماشین بعد از یه مدت استارت نمی خوره وسنگین استارت می خوره باطری را عوض کردم واوتومات استارت را هم عوض کردم فکر می کنید اشکال از کجاست؟

Ship Storm
24-03-2012, 21:23
امروز ازامداد خودرو اومدند با دیاگ چراغ چک خاموش شد.ولی فکر کنم موقتی خاموش شده.

پایه گازسوز هست خودرو شما؟

ME1360
26-03-2012, 11:05
بله پایه گازه.

Pourya-pc
26-03-2012, 11:47
مشکلی نداره شما همیشه اگر زود استارت نکنید راحت روشن میشه . همیشه وقتی سوییچ رو باز کردید صبر کنید تا گاز به موتور برسه ( صداش مشخصه ) وقتی پمپ قطع کرد استارت بزنید .معمولا ۵ ثانیه طول میکشه .

mani_2004_2006
26-03-2012, 16:05
خدا لعنت کنه هر چی دزده . خاک بر سرشون با این ماشین درست کردنشون
2 روز پیش خیر سرمون رفته بودیم با ef سرطان مسافرت !!! خدا رو شکر زیاد از شهر خودمون دور نشده بودیم تو راه یه صدای ( تقریبا مثل حالت دنده مرده که والف میزنه ) افتاد تو ماشین . اولش رو حالت بنزین میومد اونم خیلی کم که یهوو زیاد شد و سر cng هم میومد چراغ چک روشن شد زدیم کنار . موتور رو سلو کار میکرد لرزش خیلی شدیدی داشت و اصلا راه نمیرفت دیگه . زنگ زدیم امداد اومدد نتونست کاری کنه یدک کش آوردن بردنش انداختن نمایندگی . دستگاه میزنه میگه سر سیلندر و سوپاپه !!!
اینم تعطیلات عید ما که کلی برنامه چیده بودیم واسش
9/90 مدل
کارکرد 6000
حالا هم انداختمش نمایندگی درستش کنن
کافیه یه سر به چند تا نمایندگی های ایران خودرو بزنین تا خودتون بفهمید چند تا ef7 با همین مشکل سر سیلندر و واشر و سوپاپ تو لیست انتظارن
تا تحویلش گرفتم میفروشمش 206 تیپ 5 میخرم
دوستانی که قصد دارن این ماشین مزخرف رو بخرن : نکنید این کار رو !!! پولتون رو حروم نکنید به ولله هر چی به ما هم میگفتن این ماشین مشکل داره تو کتمون نمیرفت . حالا سرمون خورد به سنگ !

hamed malekpour
27-03-2012, 13:42
یه سوال من می خواهم کمک فنر لول سمندم را عوض کنم چی بگیرم می گن کوفاب خوبه نظر تون چییه درضمن فروشنده می گفت این کمک فنر کوفاب برای 206 است بخرم یا نه؟

pishooo2
29-03-2012, 12:24
مشکلی نداره شما همیشه اگر زود استارت نکنید راحت روشن میشه . همیشه وقتی سوییچ رو باز کردید صبر کنید تا گاز به موتور برسه ( صداش مشخصه ) وقتی پمپ قطع کرد استارت بزنید .معمولا ۵ ثانیه طول میکشه .
دوست عزیز موتور ef7 هیچوقت با گاز روشن نمیشه همیشه با بنزین روشن میشه tnx

hossein.az
29-03-2012, 12:29
درسته .همه ی ماشین هایی که 2 گانه هستند روی بنزین استارت میخورند .گاز قابلیت اشتعال به اندازه ای که برای استارت خوردن باشد
را نداره.

hamed malekpour
29-03-2012, 13:59
دوست عزیز موتور ef7 هیچوقت با گاز روشن نمیشه همیشه با بنزین روشن میشه tnx
نه مال من همیشه رو گاز روشن می شه .

hossein.az
29-03-2012, 15:49
نه مال من همیشه رو گاز روشن می شه .

درسته موتور ef7 بر مبنای گاز طراحی شده اما روی بنزین استارت میخوره.
وقتی استارت میزنی چراغ دکمه cngروشنه اما با بنزین استارت میخوره و بعد از یه مدت به طور اتوماتیک روی گاز میره.

mmf66
30-03-2012, 04:43
دوستان این موتور ef7 خوبه یا نه لطفا کسانی که دارند نظر بدند

hamed malekpour
30-03-2012, 10:45
یه سوال من از ایساکو پرسیدم چهار تا شمع برای ef7گفت 24 هزار تومان؟

hossein.az
30-03-2012, 23:50
دوستان این موتور ef7 خوبه یا نه لطفا کسانی که دارند نظر بدند

به نظر من که ماشین خوبیست اگر بش فشار زیادی نیوورد,
بنده 2ماه یکی از اینا دستم بود به قدری ازش راضی بودم که یکی رفتم ثبت نام کردم وهمین روزا تحویلش میگیرم. انشالله که مشکلی برام نداشته باشه.

چون سمند تعادل و استحکامش توی جاده زیاده اکثر افرادی که دارند بیش از حد یه خودروی ایرانی بش فشار میارن و همین مسئله باعث میشه بعد یه مدت سمند به اصطلاح لش بشه واتاق خودشو بندازه ,
من خودم یه پارس از سال 84تا 88 داشتم ولی خدا وکیلی وقتی میخواستم بفروشمش اصلا بش نمیومد که 4 سال کار کرده باشه ,در صورتی که پارس هم میگن بعد 2سال لش میشه.

mmf66
31-03-2012, 00:29
به نظر من که ماشین خوبیست اگر بش فشار زیادی نیوورد,
بنده 2ماه یکی از اینا دستم بود به قدری ازش راضی بودم که یکی رفتم ثبت نام کردم وهمین روزا تحویلش میگیرم. انشالله که مشکلی برام نداشته باشه.

چون سمند تعادل و استحکامش توی جاده زیاده اکثر افرادی که دارند بیش از حد یه خودروی ایرانی بش فشار میارن و همین مسئله باعث میشه بعد یه مدت سمند به اصطلاح لش بشه واتاق خودشو بندازه ,
من خودم یه پارس از سال 84تا 88 داشتم ولی خدا وکیلی وقتی میخواستم بفروشمش اصلا بش نمیومد که 4 سال کار کرده باشه ,در صورتی که پارس هم میگن بعد 2سال لش میشه.
بعضی از دوستان گفته بودن موتور سوزی داره و قطعاتش زیاد نیست و مصرف سوخت بالایی هم داره

hossein.az
31-03-2012, 01:00
بعضی از دوستان گفته بودن موتور سوزی داره و قطعاتش زیاد نیست و مصرف سوخت بالایی هم داره

بین اقوام 2 نفر داریم که این ماشین رو دارن ,2سال کارکرد و1سال کارکرد
از دوستان هم 3 تاشون دارن تا حالا به غیر یکی که واشر در سوپاپشو عوض کرد هیچ کدوم تا حالا مشکلی پیدا نکردند.
از نظر مصرف هم خودم تست کردم .از بقیه هم پرسیدم همه پایین بودن البته صفرشون تا یه مدت مصرفش بالاست.
در مورد سوختن موتور هم والا یکی از رفقام نمایشگاه داره با سانتافه داشت میرفت شمال موتور سوزوند, اون بنده خدا 6 میلیون پیاده شد تا موتور تعمیر کرد ,اینکه دیگه ماشینه ایران فرغونه .
اکثر این قبیل مشکلات بستگی به رانندگی فرد داره ,ماشینای ایرانی توان 120 بالاتر رفتنو ندارن فوق نهایت 140 .

moh72
31-03-2012, 13:03
به نظرتون چه روغن موتوری تو سمند بریزم؟

سرویس دوره ای میگه تعویض روغن موتور رایگانه ولی باید روغنو خودتون بدید همه جا اینطوریه؟

mohamad skystar
31-03-2012, 19:14
به نظرتون چه روغن موتوری تو سمند بریزم؟

سرویس دوره ای میگه تعویض روغن موتور رایگانه ولی باید روغنو خودتون بدید همه جا اینطوریه؟

نه اینطور نیست.
اگر کارت طلایی دارین همه چیز با نمایندگی هست

mohsen_doci
31-03-2012, 21:05
سلام من داشتم تو سایت ها در مورد این موتور جدید ef7 میگشتم و ببینم واقعا این شرکت آلمانی که میگن این موتور را طراحی کرده کجاست نام و نشانش چی هست چون سمند من با موتور ملی 20 روز دیگه باید تحویل بگیرم . که به یه سایت و مطلب خیلی جالبی بر خوردم که از شما دوستان میخوام بررسی کنید بینید ایران خودرو دروغ گوی بزرگی است یا نه ... این موتور ملی که حرفشو میزنن آپدیت شده موتور honda cr-x ef7 است که در سال 1998 روی ماشینها نصب شده است؟؟؟ اینم از سایتهای مرتبط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... rMN/uxKdM0
تمام آدرس فوق را در قسمت آدرستون کپی کنید ببیند چی میبینید مطمن هستم تعجب میکنید
میتونید در یاهو نیز قسمت جستجوی تصاویر این را چک کنید 1009 1989 CRX EF7 Engine Bay یادتوتن نره حتما نظرتون را بدید.

hossein.az
31-03-2012, 21:11
سلام من داشتم تو سایت ها در مورد این موتور جدید ef7 میگشتم و ببینم واقعا این شرکت آلمانی که میگن این موتور را طراحی کرده کجاست نام و نشانش چی هست چون سمند من با موتور ملی 20 روز دیگه باید تحویل بگیرم . که به یه سایت و مطلب خیلی جالبی بر خوردم که از شما دوستان میخوام بررسی کنید بینید ایران خودرو دروغ گوی بزرگی است یا نه ... این موتور ملی که حرفشو میزنن آپدیت شده موتور honda cr-x ef7 است که در سال 1998 روی ماشینها نصب شده است؟؟؟ اینم از سایتهای مرتبط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] o.com%2Fimages%2Fv) ... rMN/uxKdM0
تمام آدرس فوق را در قسمت آدرستون کپی کنید ببیند چی میبینید مطمن هستم تعجب میکنید
میتونید در یاهو نیز قسمت جستجوی تصاویر این را چک کنید 1009 1989 CRX EF7 Engine Bay یادتوتن نره حتما نظرتون را بدید.

دوست عزیز من هرچه تلاش کردم صفحه باز نشد.:11:

moh72
01-04-2012, 20:55
سلام من داشتم تو سایت ها در مورد این موتور جدید ef7 میگشتم و ببینم واقعا این شرکت آلمانی که میگن این موتور را طراحی کرده کجاست نام و نشانش چی هست چون سمند من با موتور ملی 20 روز دیگه باید تحویل بگیرم . که به یه سایت و مطلب خیلی جالبی بر خوردم که از شما دوستان میخوام بررسی کنید بینید ایران خودرو دروغ گوی بزرگی است یا نه ... این موتور ملی که حرفشو میزنن آپدیت شده موتور honda cr-x ef7 است که در سال 1998 روی ماشینها نصب شده است؟؟؟ اینم از سایتهای مرتبط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... rMN/uxKdM0
ادرست مشکل داره حاجی

sobhani19336
03-04-2012, 01:07

دوست عزیز به پست 80مراجعه کنید آدرسهای سایتها در مورد این موتور درج شده است:27:

sobhani19336
03-04-2012, 01:16
در مورد این موتور 1989 honda CRX EF7 Engine Bay میتوانید به آدرسهای زیر مراجعه کنید
1- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
2- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دوست عزیز تفاوت از زمان تا آسمان است:27:

hossein.az
03-04-2012, 06:53
سلام من داشتم تو سایت ها در مورد این موتور جدید ef7 میگشتم و ببینم واقعا این شرکت آلمانی که میگن این موتور را طراحی کرده کجاست نام و نشانش چی هست چون سمند من با موتور ملی 20 روز دیگه باید تحویل بگیرم . که به یه سایت و مطلب خیلی جالبی بر خوردم که از شما دوستان میخوام بررسی کنید بینید ایران خودرو دروغ گوی بزرگی است یا نه ... این موتور ملی که حرفشو میزنن آپدیت شده موتور honda cr-x ef7 است که در سال 1998 روی ماشینها نصب شده است؟؟؟ اینم از سایتهای مرتبط [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] o.com%2Fimages%2Fv) ... rMN/uxKdM0

سلام محسن جان ,این دو موتور که اشاره کردید هیچ ربطی به هم ندارند جز تشابه اسمی :11:
با مراجعه به صفحه 80 متوجه میشید این موتور شباهت های بسیاری به tu5دارد,در واقع تقویت شده آن است.البته این کار رو هم ایرانخودرو نکرده پول داده اون شرکت FEVآلمان انجامش داده.:31:

mehdi154
04-04-2012, 15:22
دوستان سلام... من ef7 گاز سوزم رو بهمن تحویل گرفتم...خداییش تا الان که 2400 تا باهاش رفتم خوب بوده و راضی ام....فقط دوتا مشکل دارم:
1-سنسور دنده عقب همون روزدوم از کار افتاد...البت موقع دنده عقب یک صدای تق تق ریزی می شنوم اما اونجوری که باید الارم بده نیست و بوقش از کار افتاده(لطفا کمک کنید چکار کنم)
2- با اینکه من سه ماهه که فقط با گاز ماشین رو روندم اما 30لیتر بنزین همون روز اول زدم و الان چراغ اخطار بنزین روشن شده و ظاهرا هم بنزین مصرف می شده..به نظر شما این طبیعیه؟؟؟؟
ممون می شم راهنماییم کنید

vb-sosol
04-04-2012, 15:48
دوستان سلام... من ef7 گاز سوزم رو بهمن تحویل گرفتم...خداییش تا الان که 2400 تا باهاش رفتم خوب بوده و راضی ام....فقط دوتا مشکل دارم:
1-سنسور دنده عقب همون روزدوم از کار افتاد...البت موقع دنده عقب یک صدای تق تق ریزی می شنوم اما اونجوری که باید الارم بده نیست و بوقش از کار افتاده(لطفا کمک کنید چکار کنم)
2- با اینکه من سه ماهه که فقط با گاز ماشین رو روندم اما 30لیتر بنزین همون روز اول زدم و الان چراغ اخطار بنزین روشن شده و ظاهرا هم بنزین مصرف می شده..به نظر شما این طبیعیه؟؟؟؟
ممون می شم راهنماییم کنید

البته با 2400 کیلومتر راه رفتن ماشین نمیشه نظری داد
مورد اول منهم داشتم ببر نمایندگی برات درست میکنن
مگه شما ماشین رو تحویل گرفتین باکش پر نبود که رفتین 30 لیتر زدین ؟
:دی شما که گفتین مشکلی نداره الان همش با گاز رفتین بعد بنزیناتون تموم شده معلومه که طبیعی نیس :31:

pedpedram
04-04-2012, 17:36
قابل توجه دوستانی که مشکل روغن ریزی موتور دارند (EF7) یا خودروی خود را تازه تحویل گرفته اند!

سلام،
من مشغول سرچ در نت راجع به موضوعی دیدم بطور اتفاقی دیدم بعضیها چنین مشکلی دارند. من عضو فروم نیستم و صرفا بخاطر این پست مجبور به ثبت نام شدم و دوباره هم برنمیگردم لطفا چنانچه مشکل داشتید با ایمیلم تماس بگیرید:
pedpedram@yahoo.com (pedpedram@yahoo.com)
متاسفانه موتور ملی ما کمی مشکلات دارد. همکاران در ایرانخودرو واقفند ولی سرعت عمل حل مشکلات از آنجا که موتور و دانش فنی آن کاملا بومی است بالا نیست !
یادتان باشد چندین سال طول کشید تا مشکل ترمز سمندها حل شد. چه تصادفات که به علت چوب کردن ترمز سمندها رخ نداد و ....
این مشکل هم بعد از سالها حل خواهد شد. اما اکنون صاحبان فلکزده این خودرو چه بکنند . به عنوان یک کارشناس موتور توصیه های زیر را به دوستان دارم . لطفا جدی بگیرید:

1- مشکل روغن ریزی در بسیاری از موتورهای ملی رخ خواهد داد. با شماست که بطور متناوب (همچون خودرویی معیوب!) بطور مداوم حداقل در 10 هزار کیلومتر اول مرتب سطح روغن موتور خودروی خود را چک بفرمایید و در صورت کاهش سطح سریعا به نمایندگی مراجعه فرمایید.
2- طبق شنیده ها تاکنون دو نقطه معیوب اصلی شناسایی شده اند . نشتی روغن از مدول روغن (اویل ماژول) و زیر واشر سر سیلندر گزارش شده است.
جهت اطمینان از نمایندگی بخواهید جلوی چشم شما روغن ریزی و نشتی را بعد از کمی کارکرد موتور ، در این دونقطه بازرسی کند.
3- جهت اطمینان ، توصیه شخصی اینجانب ، اعمال تورک (گشتاور جهت سفت نمودن) بر روی 10 عدد پیچ سرسیلندر موتور ملی بعد از 1000 کیلومتر اول است .
تورک 80 نیوتن متر و به ترتیب مشخص شده برای کلیه موتورهای جدید توسط مکانیک اعمال و شخصا هر 10 عدد پیچ را اطمینان حاصل نمایید .
4- دعای خیر برای اینجانب که مسئولیتی در تشکیلات فعلی ندارم نیز فراموش نشود !

pishooo2
04-04-2012, 21:34
قابل توجه دوستانی که مشکل روغن ریزی موتور دارند (EF7) یا خودروی خود را تازه تحویل گرفته اند!

سلام،
من مشغول سرچ در نت راجع به موضوعی دیدم بطور اتفاقی دیدم بعضیها چنین مشکلی دارند. من عضو فروم نیستم و صرفا بخاطر این پست مجبور به ثبت نام شدم و دوباره هم برنمیگردم لطفا چنانچه مشکل داشتید با ایمیلم تماس بگیرید:
pedpedram@yahoo.com (pedpedram@yahoo.com)
متاسفانه موتور ملی ما کمی مشکلات دارد. همکاران در ایرانخودرو واقفند ولی سرعت عمل حل مشکلات از آنجا که موتور و دانش فنی آن کاملا بومی است بالا نیست !
یادتان باشد چندین سال طول کشید تا مشکل ترمز سمندها حل شد. چه تصادفات که به علت چوب کردن ترمز سمندها رخ نداد و ....
این مشکل هم بعد از سالها حل خواهد شد. اما اکنون صاحبان فلکزده این خودرو چه بکنند . به عنوان یک کارشناس موتور توصیه های زیر را به دوستان دارم . لطفا جدی بگیرید:

1- مشکل روغن ریزی در بسیاری از موتورهای ملی رخ خواهد داد. با شماست که بطور متناوب (همچون خودرویی معیوب!) بطور مداوم حداقل در 10 هزار کیلومتر اول مرتب سطح روغن موتور خودروی خود را چک بفرمایید و در صورت کاهش سطح سریعا به نمایندگی مراجعه فرمایید.
2- طبق شنیده ها تاکنون دو نقطه معیوب اصلی شناسایی شده اند . نشتی روغن از مدول روغن (اویل ماژول) و زیر واشر سر سیلندر گزارش شده است.
جهت اطمینان از نمایندگی بخواهید جلوی چشم شما روغن ریزی و نشتی را بعد از کمی کارکرد موتور ، در این دونقطه بازرسی کند.
3- جهت اطمینان ، توصیه شخصی اینجانب ، اعمال تورک (گشتاور جهت سفت نمودن) بر روی 10 عدد پیچ سرسیلندر موتور ملی بعد از 1000 کیلومتر اول است .
تورک 80 نیوتن متر و به ترتیب مشخص شده برای کلیه موتورهای جدید توسط مکانیک اعمال و شخصا هر 10 عدد پیچ را اطمینان حاصل نمایید .

4- دعای خیر برای اینجانب که مسئولیتی در تشکیلات فعلی ندارم نیز فراموش نشود !

دوست عزیز درسته که دیگه نمیای اما این مشکلات و + مشکلات بسیار دیگر از جمله دیرکرد ارایه خدمات به موتور ملی رو همه میدونن و متاسفانه این موتور رو الان دارن روی سمند سورن هم نصب میکنن به نظرم تا 3 سال اینده مشکلات موتور ملی حل بشه
و مشکلی که گفتین رو همه اونایی که ماشین با این موتور رو دارن میدونن

hamed malekpour
04-04-2012, 21:36
دیروز یه سنگ خورد به شیشه ی جلو ماشین وضرب دیده شده آیا امکان داره که این ضرب دیدگی زیاد بشه چی کار کنم؟

mohamad skystar
04-04-2012, 22:18
دیروز یه سنگ خورد به شیشه ی جلو ماشین وضرب دیده شده آیا امکان داره که این ضرب دیدگی زیاد بشه چی کار کنم؟

به مرور زمان خط شکستگیش بیشتر میشه.
تا یه حدی که رسید شیشه رو عوض کنید چون واقعا کلافه کنندست.

vb-sosol
04-04-2012, 23:42
این صدای دزدگیر رو میشه عوض کرد؟
آحه دیدم واسه بعضیا یه جور دیگه صدا میده

dav00d
07-04-2012, 22:12
دوستان من خودم تو نمایندگی قسمت فروش خودرو کار میکنم
تا حالا 10 تا سمند بیشتر آوردن که کلا موتورشون اوراق شده
3-4 تاشون موتورشون کامل عوض شد بقیشون هم تعمیر اساسی شدن
کلاً ef7 غیر از سری اول بقیش کاملاً آشغال از آب در اومده
مشکل روغن ریزی دارن و خیلی مشکلات دیگه

---------- Post added at 11:12 PM ---------- Previous post was at 11:12 PM ----------

دوستان من خودم تو نمایندگی قسمت فروش خودرو کار میکنم
تا حالا 10 تا سمند بیشتر آوردن که کلا موتورشون اوراق شده
3-4 تاشون موتورشون کامل عوض شد بقیشون هم تعمیر اساسی شدن
کلاً ef7 غیر از سری اول بقیش کاملاً آشغال از آب در اومده
مشکل روغن ریزی دارن و خیلی مشکلات دیگه

mohamad skystar
07-04-2012, 22:35
این صدای دزدگیر رو میشه عوض کرد؟
آحه دیدم واسه بعضیا یه جور دیگه صدا میده

درست میگین تو سمند ها صدای دزدگیر متفاوت هست
مثلا سمند من که معمولیه با سمند های ef7 صدا دزدگیرش فرق میکنه.
مهم نیست

hamed malekpour
14-04-2012, 13:50
یه سوال ابتدایی از کجا بدونم که ماشین را باید ببرم جلو بندی؟

ali reza 222
14-04-2012, 15:15
سلام
اینطور که از مطالب بالا فهمیدم کیفیت سمندهای ef7 جدید خیلی پایین اومده و دچار مشکلاتی شده.
با این تفاسیر آیا بهتر نیست که سمند ال ایکس گاز سوز کارخانه ای صفر خریداری کنم؟
اصلا سمند ال ایکس گاز سوز کارخانه ای خوب هست یا نه؟واینکه مزایا و معایب ef7 نسبت به اون چیه؟
ممنون

mess10
14-04-2012, 18:20
سلام دوستام.من تازه یه سمند EF7 دوگانه سوز خریدم تقریبا 6600 کیلومتر باهاش رفتم.یه هفته قبل رفتم عراق بنزین باکش تموم شده تو عراق بنزین زدم البته بنزین معمولی تقریبا چند دقیقه گذشت موتورش صدای کر کر کر میداد البته اگه رو دور 2.5 دنده عوض میکردی این صدا رو میداد درست مثل پراید...دقیقا 2 روز گذشت با این بنزین بد میرفتیم حال موتور بدتر شود.وقتی کامل توقف میکردم موتور به شدت میلرزید.منم گفتم شاید عادی باشه.رفتم خونه اومدم ماشینو روشن کنم یه صدای عجیبی میداد انگار یه چیزیو میبری.باهاش حرکت کردم هر چقدر گاز میدادم صدا بیشتر میشود اما موتور ماشین به شدت عقبو جلو میکرد انگار میخواد از ماشین جداشه.یه مکانیکی نزدیک خونمون بود سریع بردم اونجا اون اومد نگاه کرد.گفت شاید مشکل از سوخت رسانیه ماشین باشه اما قسمت سوخت رسانیو تست کرد مشکلی نداشت.بعد قسمت برق ماشینو تست کرد اونم مشکلی نداشت.گفت احتمالا تسمه تایم ماشینت مشکل داره.بعد هر کاری کردیم ماشین روشن نشود و نشد. ناچار زنگ زدیم امدادخودرو اومد به داد خودرومون رسید الان تو ایران خودرو تشریف داره.خواستم از دوستان گلم بپرسم ببینم مشکل ماشین از چیه.ممنون میشم راهنمایی کنید

تا الان کسی این مشکلو براش پیش اومده

Ship Storm
14-04-2012, 22:00
یه سوال ابتدایی از کجا بدونم که ماشین را باید ببرم جلو بندی؟

لرزش و صداها و گیج بودن فرمان از علائم خراب شدن جلوبندی هست

mohamad skystar
14-04-2012, 22:01
سلام
اینطور که از مطالب بالا فهمیدم کیفیت سمندهای ef7 جدید خیلی پایین اومده و دچار مشکلاتی شده.
با این تفاسیر آیا بهتر نیست که سمند ال ایکس گاز سوز کارخانه ای صفر خریداری کنم؟
اصلا سمند ال ایکس گاز سوز کارخانه ای خوب هست یا نه؟واینکه مزایا و معایب ef7 نسبت به اون چیه؟
ممنون

مزایای EF7 نسبت به معمولی:
- قدرت موتور بیشتر
-مصرف سوخت کمتر
-صدای موتور کمتر

معایب در حال حاضر:
-کیفیت پایین قطعات موتور نسبت به نسل اول
-خرابی های پی در پی برای خریداران
-مشکلات روغن ریزی که قابل حل نیست

موتورهای EF7 نسل اول خیلی خوب بودن و در چند ماه اخیر دچار کاهش کیفیت شدید شدن
البته این در همه موارد صدق نمیکنه.

سمند LX دوگانه سوز معمولی هم که خوب مشخصه از موتور قدیمی XU7 بهره میگیره
و مشکلی به وجود نیاورده اما خوب مصرف سوخت بالا و قدرت کم از معایب این موتور هست.
سمند LX معمولی دوگانه سوز فعلا تو لیست فروش شرکت نیست.

ali reza 222
14-04-2012, 22:44
سلام
یعنی بهتره که بگردم مدل 87 یا 88 پیدا کنم؟از مدل چند کیفیت ef7 اومده پایین؟
ال ایکس دوگانه در لیست فروش شرکتهایی که ماشین با 3 تا چک میدند هست .نه میلیون و خورده ای نقد و 3 چک سه تومانی.نمیدونم چه کنم؟
ممنون

mess10
15-04-2012, 23:39
امروزرفتم ایران:grrr:ببینم با ماشینم چه کار کردند دیدم کل موتورش و اوردند پایین:41:گفتم این چشه گفتند واشار سر سلیندرشو سوزونده:18:اقا هر کی میخواد این ماشینو بخر خودم ازش التماس میکنم نخره.این چیه ماشین اشغالیه که با 6000 هزار اینطوری بشه.:2:اینقدر ناراحتم خودم نمیدونم چه کارمیکنم 17 میلیونو حروم کردم

A.IvI.I.N
16-04-2012, 09:15
نامردا فقط بلدن پول بگيرن :2:
منم ميخاستم EF7 بگيرم ولي بخاطر اصرار خانواده رفتم پارس اتومات ثبت نام كردم كه هنوزم بعد از 2 ماه هيچ
خبري ازش نيست.
ايشالا خراب بشه اون فرقون خودرو كه جز عذاب برا ملت هيچي نداره...!!!:41:
حيف از اسم ايران كه روي اين شركت گذاشتن...!!!

pishooo2
16-04-2012, 14:33
نامردا فقط بلدن پول بگيرن :2:
منم ميخاستم EF7 بگيرم ولي بخاطر اصرار خانواده رفتم پارس اتومات ثبت نام كردم كه هنوزم بعد از 2 ماه هيچ
خبري ازش نيست.
ايشالا خراب بشه اون فرقون خودرو كه جز عذاب برا ملت هيچي نداره...!!!:41:
حيف از اسم ايران كه روي اين شركت گذاشتن...!!!

چند وقت پیش یکی بهم گفت اگه بری mvm بخری سر تره تا .....
الان باورم میشه که حق داشت بنده خدا

Pourya-pc
16-04-2012, 15:49
من که الان 6 ماهه سمند گازی EF7 دارم ، مشکل حاد موتوری نداشتم فقط توی زمستون بد روشن میشد و تا میخواست گرم بشه کلی لگد میزد . الان خیلی بهتر کار میکنه . 15 هزارتا هم باش رفتم و مشکلی نداشته .
بیشترین عذابم ترمزهاش هست که واقعا افتضاحه .
ماشین قبلیم مزدا 3 ان بود که دیگه خریدنش محال شده .:41:

Danial_4139
17-04-2012, 22:15
امروزرفتم ایران:grrr:ببینم با ماشینم چه کار کردند دیدم کل موتورش و اوردند پایین:41:گفتم این چشه گفتند واشار سر سلیندرشو سوزونده:18:اقا هر کی میخواد این ماشینو بخر خودم ازش التماس میکنم نخره.این چیه ماشین اشغالیه که با 6000 هزار اینطوری بشه.:2:اینقدر ناراحتم خودم نمیدونم چه کارمیکنم 17 میلیونو حروم کردم

تازگیا برای واشر سر سیلندر موتور میارن پایین ؟!

pishooo2
17-04-2012, 23:21
تازگیا برای واشر سر سیلندر موتور میارن پایین ؟!

خوب باید بهت بگم که اونا میگن واشرشه تو باور نکن کل موتور باید 1000 تا چیزش عوض شه
تازه 1 ماهم باید بخوابه
داداش اون موقع که من میومدم اینجا زار زار گریه میکردم میگفتین مال من یکی خراب در اومده
به شخصه فقط چند تا موتور توی 500 تا کارکرد سوخته دیدم
هر بارم 1400 هزینه تعمیرشه حالا الان گارانتی داره گارانتیش تموم شه میخواین چه کنین
فقط اونایی که میخوان نگهش دارن باید بگم دور موتور از 4000 بالا نبرن و فشار بهش نیارن
:whistle::whistle:
خوب دوست گلم اینم لیست قطعات تعویضی موتور سوخته ی نازنین من :
شیر یکطرفه
استکان تایپیت
انژکتور خنک کن پیستون
کاسه نمد عقب میل لنگ
کاسه نمدد میل لنگ
کاسه نمد میل سوپاپ
بغل یاتاقان
پمپ روغن
پیستون ماشینکاری شده
دست 3تایی رینگ پیستون
بلوک سیلندر
میل لنگ
واشر سر سیلندر
واشر پایین بلوک سیلندر
واشر خنک کننده روغن
واشر قاب بالای سیلندر
نیم یاتاقان متحرک
یاتاقان ثابت بالا
یاتاقان ثابت پایین
گژنپین
خار گژنپین
جمعا به مبلغ 1400.000تومان هزینه

ali reza 222
19-04-2012, 22:51
سلام
یک ef7 مدل 89 دیدم میخام بخرمش.
دوستان لطف کنند بهم بگن برای اینکه بفهمم مشکل روغن ریزی و واشر سر سیلندر و ... را نداره باید کجاها را نگاه کنم؟
کلا هر موردی را که در این خودرو باید چک کنم کجاهاست؟
ممنون

hamed malekpour
20-04-2012, 07:15
سلام
دوستان لطف کنند بهم بگن برای اینکه بفهمم مشکل روغن ریزی و واشر سر سیلندر و ... را نداره باید کجاها را نگاه کنم؟
ممنون

از من می شنوی مدل88 بخر چون می گن قطعاتش اصله وکم خرج تره وقیمتش هم کمه من خودم یکیشو دارم بدک نیست

pmax
20-04-2012, 08:32
سلام

کلا ماشینهای ایرانی و اسمبل ایران و هرچیزی در ایران و هر مطلبی که به ایران مربوط بشه مثل خریدن لپ لپ می مونه
یعنی ممکنه خوب باشه ممکنه بد باشه
من مدل 90 تولید آبانماهشو دارم
حدودا 21000 تا هم باهاش کارکردم
مشکلی که باهاش داشتم این بود که بعد از یک مدت توی هر سرعتی گاز رو رها می کردم وقتی دور موتور به حدود 2 می رسید یک صدایی شبیه اینکه اگزوز بلرزه از زیر ماشین می اومد و به تجربه فهمیدم این صدا فقط وقتیکه روی گاز باشم ایجاد میشه . 2-3 جا بردم گفتن طبیعیه !!!!!!!! ( یعنی توو طبیعت ایرانخودرو باید .... ) اما بلاخره یکی از نمایندگی ها گفت نمی دونم ضربه گیره رگلاتور ! نمی دونم چیش و یادشون رفته جا بذارن ! راستش این توضیح هم خیلی به دل من ننشست چون اگر چیزی یادشون می رفت باید از اولین روز این صدا رو می داد ماشین اما به مرور صداهه اومد . خلاصه اون نمایندگی صدا رو درست کرد و مشکل ما هم حل شد
همونجا به من گفتن که اویل ماژول ( ماژور !؟ ) ت هم نم زده باید عوض بشه
راستش من هیچوقت روغن ریزی نداشتم اما 2 هفته بعدش زنگ زدن که قطعه حاضره بیا عوض کنیم و اونم تعویض شد
یکبارم چراغ ایربگ روشن شد ! که 130 تومان فاکتور تعویض نوشتم برامون و البته ما چون گارانتی بود پولی ندادیم و مشکل حل شد
البته هنوزم فکر می کنم نیازی به تعویض نبوده و یک تعمیر ساده انجام دادن و واسه ایرانخودرو فاکتور تعویض دادن !!! با داغی رفقاشون احتمالا !!!چون کسی کاری به ایربگ نداشت اصلا
بگذریم
با تمام مشکلات فوق بازهم بنظرم من یکی از بی دردسر ترین ef7 ها نصیبم شد . از اینم بی دردسر تر دیدم و البته موردی هم دیدم که طرف انقدر بلا سرش اومده که اسم سمند و ef7 و ... میاد می خواد سکته کنه
به تجربه فهمیدم کاملا شانسیه . کاملا
البته یک درصد جزئی به نمایندگی که ازش خرید می کنین هم مربوطه . به اینکه رابطه اش با کارخونه چطور باشه و کارگذارش در کارخونه چقدر برش داشته باشه . حالا راست یا دروغ بود نمی دونم . فیگور بود یا نبود نمی دونم . اما مثلا خودم دیدم که رئیس نمایندگی زنگ زد به یکنفر در کارخونه و گفت فلانی ماشین بی دردسر برام بفرستا ! من حوصله درگیری با مشتری رو ندارم .
بعدشم توضیح داد که اینا خودشونم بعضی وقتا می دونن کدوم ماشینشون بد اسمبل شده یا قطعش مشکل داره و ...
بازم می گم من در این مورد قضاوتی نمی کنم اما فکر کنم اینم هست تا حدی
خود من ماشینم رو که شماره شاسی شو اعلام کردن فرتی از بند پارتی استفاده کردم و دوستمون توی کارخونه رفت پشت ماشین نشست و تست کرد و اوکی داد بهمون
حتی گفت پخشت رو از مدلهای خوب نداشتن اما عوضش رینگهاتو عوض می کنیم از این مدلای گرونترش می ذاریم که اینجوریم شد
خود همینم که یک ماشین با یک قیمت تولید میشه و پخش و رینگ و باند های متفاوت روش نصب میشه !!! واقعا جای تعجب داره
مثلا باطری من اتمیه ولی برای همکارم معمولیه !!!

کل اینا رو گفتم بگم
فکر نکنین این تنها ef7 هست که از هر چندتاش یکیش مورد داره . نه اصلا . یکسری به نمایندگی های ایرانخودرو بزنین از سانتافه ( مال ایرانخودروئه ؟! ) میاد تا پراید ( این یکیو می دونم که مال ایرانخودرو نیستا ! ) منظورم اینه که کاملا لپ لپ وار و شانسی ماشین ها خوب در میان و یا به مشکل بر می خورن . مثلا 206 آتش گرفته هم من دیدم توی رفت و آمدهام به نمایندگی
ولی خوب طبیعتا تعداد خرابی ها در ماشین های نسبتا ارزان قیمتی مثل سمند و 206 و پژو بدلیل تیراژ بالاترشون بیشتر هم هست و بیشتر هم دیده میشه

این بود انشای من

Lesordiavek
20-04-2012, 17:58
سلام

کلا ماشینهای ایرانی و اسمبل ایران و هرچیزی در ایران و هر مطلبی که به ایران مربوط بشه مثل خریدن لپ لپ می مونه
یعنی ممکنه خوب باشه ممکنه بد باشه
من مدل 90 تولید آبانماهشو دارم
حدودا 21000 تا هم باهاش کارکردم
مشکلی که باهاش داشتم این بود که بعد از یک مدت توی هر سرعتی گاز رو رها می کردم وقتی دور موتور به حدود 2 می رسید یک صدایی شبیه اینکه اگزوز بلرزه از زیر ماشین می اومد و به تجربه فهمیدم این صدا فقط وقتیکه روی گاز باشم ایجاد میشه . 2-3 جا بردم گفتن طبیعیه !!!!!!!! ( یعنی توو طبیعت ایرانخودرو باید .... ) اما بلاخره یکی از نمایندگی ها گفت نمی دونم ضربه گیره رگلاتور ! نمی دونم چیش و یادشون رفته جا بذارن ! راستش این توضیح هم خیلی به دل من ننشست چون اگر چیزی یادشون می رفت باید از اولین روز این صدا رو می داد ماشین اما به مرور صداهه اومد . خلاصه اون نمایندگی صدا رو درست کرد و مشکل ما هم حل شد
همونجا به من گفتن که اویل ماژول ( ماژور !؟ ) ت هم نم زده باید عوض بشه
راستش من هیچوقت روغن ریزی نداشتم اما 2 هفته بعدش زنگ زدن که قطعه حاضره بیا عوض کنیم و اونم تعویض شد
یکبارم چراغ ایربگ روشن شد ! که 130 تومان فاکتور تعویض نوشتم برامون و البته ما چون گارانتی بود پولی ندادیم و مشکل حل شد
البته هنوزم فکر می کنم نیازی به تعویض نبوده و یک تعمیر ساده انجام دادن و واسه ایرانخودرو فاکتور تعویض دادن !!! با داغی رفقاشون احتمالا !!!چون کسی کاری به ایربگ نداشت اصلا
بگذریم
با تمام مشکلات فوق بازهم بنظرم من یکی از بی دردسر ترین ef7 ها نصیبم شد . از اینم بی دردسر تر دیدم و البته موردی هم دیدم که طرف انقدر بلا سرش اومده که اسم سمند و ef7 و ... میاد می خواد سکته کنه
به تجربه فهمیدم کاملا شانسیه . کاملا
البته یک درصد جزئی به نمایندگی که ازش خرید می کنین هم مربوطه . به اینکه رابطه اش با کارخونه چطور باشه و کارگذارش در کارخونه چقدر برش داشته باشه . حالا راست یا دروغ بود نمی دونم . فیگور بود یا نبود نمی دونم . اما مثلا خودم دیدم که رئیس نمایندگی زنگ زد به یکنفر در کارخونه و گفت فلانی ماشین بی دردسر برام بفرستا ! من حوصله درگیری با مشتری رو ندارم .
بعدشم توضیح داد که اینا خودشونم بعضی وقتا می دونن کدوم ماشینشون بد اسمبل شده یا قطعش مشکل داره و ...
بازم می گم من در این مورد قضاوتی نمی کنم اما فکر کنم اینم هست تا حدی
خود من ماشینم رو که شماره شاسی شو اعلام کردن فرتی از بند پارتی استفاده کردم و دوستمون توی کارخونه رفت پشت ماشین نشست و تست کرد و اوکی داد بهمون
حتی گفت پخشت رو از مدلهای خوب نداشتن اما عوضش رینگهاتو عوض می کنیم از این مدلای گرونترش می ذاریم که اینجوریم شد
خود همینم که یک ماشین با یک قیمت تولید میشه و پخش و رینگ و باند های متفاوت روش نصب میشه !!! واقعا جای تعجب داره
مثلا باطری من اتمیه ولی برای همکارم معمولیه !!!

کل اینا رو گفتم بگم
فکر نکنین این تنها ef7 هست که از هر چندتاش یکیش مورد داره . نه اصلا . یکسری به نمایندگی های ایرانخودرو بزنین از سانتافه ( مال ایرانخودروئه ؟! ) میاد تا پراید ( این یکیو می دونم که مال ایرانخودرو نیستا ! ) منظورم اینه که کاملا لپ لپ وار و شانسی ماشین ها خوب در میان و یا به مشکل بر می خورن . مثلا 206 آتش گرفته هم من دیدم توی رفت و آمدهام به نمایندگی
ولی خوب طبیعتا تعداد خرابی ها در ماشین های نسبتا ارزان قیمتی مثل سمند و 206 و پژو بدلیل تیراژ بالاترشون بیشتر هم هست و بیشتر هم دیده میشه

این بود انشای من

کاملا باهاتون موافقم.
ما سمند ال ایکس موتور XU-7 خریدیم دو سال پیش. به فاصله ی تقریبا یک ماه یکی از اقوام هم همین ماشینو خرید حتی رنگشون هم یکی بود.
مال ما تا الان مشکل خاصی براش پیش نیومده. مال اون بیچاره یه دور سر سیلندر سوزونده، یک دور مجبور شده بره آچارکشی کنه ماشینو و یک دور هم صفحه برنجی گیربکسشو عوض کرده. جالب اینه که رنگ سپر ما پوسته پوسته میشه و میریزه ولی مال اون نه. جدیدا هم میگه فرمونشو میچرخونه صدای تلق تلق میده ماشین. خودرو ساز های ما برن تخم مرغ شانسی تولید کنن کارشون خیلی زود میگیره.

ali reza 222
21-04-2012, 00:09
کاملا باهاتون موافقم.
ما سمند ال ایکس موتور XU-7 خریدیم دو سال پیش. به فاصله ی تقریبا یک ماه یکی از اقوام هم همین ماشینو خرید حتی رنگشون هم یکی بود.
مال ما تا الان مشکل خاصی براش پیش نیومده. مال اون بیچاره یه دور سر سیلندر سوزونده، یک دور مجبور شده بره آچارکشی کنه ماشینو و یک دور هم صفحه برنجی گیربکسشو عوض کرده. جالب اینه که رنگ سپر ما پوسته پوسته میشه و میریزه ولی مال اون نه. جدیدا هم میگه فرمونشو میچرخونه صدای تلق تلق میده ماشین. خودرو ساز های ما برن تخم مرغ شانسی تولید کنن کارشون خیلی زود میگیره.
سلام
علت این پوسته پوسته شدن رنگ سپر برای چیه؟و اینکه باید چکارش کرد؟
ممنون

hossein.az
21-04-2012, 13:01
آقا این ماشین ماشینه ما مثه این که قرار نیست بیاد ؟
4روز پیش هم زنگ زدن که باید بیای مابالتفاوت بیمه رو بدی ,رفتیم 264 تومن پیاده شدیم برگشتیم.
یه سوال هم داشتم من شهر خودمون ثبت نام کردم اما آدرس خونه تهرانمو دادم تا پلاک تهران بدن ,حالا میگن باید برای تحویل هر موقع اعلام کردیم بیای پلاک رو از اینجا بگیری بر داری ببری تهران ماشینو تحویل بگیری ,روال همینه یا سر ما داره فیلم درمیاره؟؟؟
تاریخ تحویل تو قسمت (استعلام وضعیت یک قرارداد )ایرانخودرو زده 24/1 تا28/1

ali reza 222
21-04-2012, 15:15
سلام
ممنون

سلام
کسی برای سوال من راهنمایی نمیکنه؟
ممنون

mohamad skystar
21-04-2012, 16:46
سلام
علت این پوسته پوسته شدن رنگ سپر برای چیه؟و اینکه باید چکارش کرد؟
ممنون

علت خاصی نداره دلیلش کیفیت پایین رنگی هست که استفاده میشه.
اگر ماشینتون گارانتی داره میبری نمایندگی و نشون میدی
اونا از سپرت عکس میگیرن و میفرستن تهران و یه روزم باهات تماس میگیرن
تا ماشین رو ببری سپرش رو رنگ کنن.

---------- Post added at 05:45 PM ---------- Previous post was at 05:44 PM ----------

آقا این ماشین ماشینه ما مثه این که قرار نیست بیاد ؟
4روز پیش هم زنگ زدن که باید بیای مابالتفاوت بیمه رو بدی ,رفتیم 264 تومن پیاده شدیم برگشتیم.
یه سوال هم داشتم من شهر خودمون ثبت نام کردم اما آدرس خونه تهرانمو دادم تا پلاک تهران بدن ,حالا میگن باید برای تحویل هر موقع اعلام کردیم بیای پلاک رو از اینجا بگیری بر داری ببری تهران ماشینو تحویل بگیری ,روال همینه یا سر ما داره فیلم درمیاره؟؟؟
تاریخ تحویل تو قسمت (استعلام وضعیت یک قرارداد )ایرانخودرو زده 24/1 تا28/1

بله درست گفتن دوست من.
برای تحویل خودرو باید بری تهران
هرشهری که ادرس دادی همون جا ماشین و پلاک رو تحویل میدن

---------- Post added at 05:46 PM ---------- Previous post was at 05:45 PM ----------

سلام
کسی برای سوال من راهنمایی نمیکنه؟
ممنون

این تاپیک رو مطالعه کنید:

alireza1404
21-04-2012, 21:21
سلام دوستان،به نظر من اول بايد از دو جانب اين خودرو را مورد بررسي قرار دهيم. اول اينكه خودروي سمند داراي استيل بسيار مناسبي براي خانواده هاي ايراني است،ما قبلا 206 داشتيم الان هم داريمش،ولي از نظر راحتي و جادار بودن سمند يه چيز ديگست.ولي خوب فرمونش كمي سفت است .اما براحتي دو سه ساعت بدورن خستگي ميتوني پت فرمونش بروني،مخصوصا تو جاده.
دوم موتور ملي،اين موتور كاملا موتوري متفاوت از نظر ساختار و عملكرد نسبت به 206 و ... بوده و موتور تغيير يافته آنها نيست.بسيار كم مصرف ،تو جاده باباربند و سرنشين كامل 7 ميسوزونهع وبدون باربند 6،حتي تا 5/8 هم ركورد زديم،البته به شرط 100 كيلومتر در ساعت.تو شهرش هم 7/5
شتابش تو دنده هاي پايين خوبه ولي تو دنده هاي بالاتر بهتر ميره.بسيار نرم و بيصداست،جوري كه از 80 90 به بالا صدايي از موتور نميشنوي.
ولي نحوه راندگيش بابقيه موتورها فرق داره.من خودمم اولش يه كم جاخوردم ولي بعدها قلقش را فهميدم.تودنده هاي پايين بايد تا 4000 تا پركني تا خوب خوب بره، و هرچه دنده بالاتر ميره سرعت و شتاب بيشتري ميگيره.شايد در ابتداي كورس كمي عقب بموني ولي تو دور بالاتر جبران ميكنه.خودم با پارس كل گذاشتم گرفتمش.البته اصل اين موتور با توربو شارژ طراحي شده والي به دليل مشگلات توليدي فعلا روش نميذارن.جالبه بدونين باكپسول گاز 100 ليتري توي شهر كمش 280 و توي جاده تا 380 كيلومتر هم رفتيم.به هر حال با اين اوصاف من خودم ef7 رو به پارس و بقيه مشتقات پژو ترجيح ميدم.

ME1360
23-04-2012, 11:59
من تو بهمن یه پایه گازشو تحویل گرفتم تا الان نزدیک 5000 تا رفتم ولی خدا شکر از روغن ریزی خبری نیست هر روز چک میکنم.

hossein.az
24-04-2012, 07:23
سلام دوستان
دیروز یکسر رفتم نمایندگی که ببینم این ماشین مارو دیگه کی میخوان تحویل بدن .
طرف برگشت گفت فعلا تا اطلاع ثانوی راهنمایی و رانندگی ماشین های تک ایربگ را پلاک نمیکنه .
یه سوال دارم اگه پلاک نکنه ماشین ماروهم 2 ایربگ میدن یا یه توافق نامه بین خودشون مینویسن تک ... میدنش؟
اگه دو ایربگ بشه مارو دوباره میخوان بچاپن و پولی میگیرن بابت این مسئله؟

A.IvI.I.N
24-04-2012, 09:32
سلام دوستان
دیروز یکسر رفتم نمایندگی که ببینم این ماشین مارو دیگه کی میخوان تحویل بدن .
طرف برگشت گفت فعلا تا اطلاع ثانوی راهنمایی و رانندگی ماشین های تک ایربگ را پلاک نمیکنه .
یه سوال دارم اگه پلاک نکنه ماشین ماروهم 2 ایربگ میدن یا یه توافق نامه بین خودشون مینویسن تک ... میدنش؟
اگه دو ایربگ بشه مارو دوباره میخوان بچاپن و پولی میگیرن بابت این مسئله؟

والا تا اونجايي كه من ميدونم روي سمند با داشبورد قديمي نميشه ايربگ (سرنشين جلو) نصب كرد.
احتمالا با راهنمايي و رانندگي زد و بند ميكنن ولي اگه حريف نشن يه تغييراتي روي همين داشبورد ميدن و ايربگ نصب ميكنن و اختلاف قيمتش هم از شما ميگيرن :31:

ali reza 222
24-04-2012, 21:43
سلام
این EF7 های جدید همشون به مشکل روغن ریزی و ... دچار میشن یا شانسی هست؟نمیشه قبل از خرید تست کرد مطمئن شد که آیا حال و روزش بد میشه یا نه؟
یک مدل 91 چندتا کارکرد پیدا کردم ولی تو خریدش شک دارم.

mohamad skystar
24-04-2012, 22:38
سلام
این EF7 های جدید همشون به مشکل روغن ریزی و ... دچار میشن یا شانسی هست؟نمیشه قبل از خرید تست کرد مطمئن شد که آیا حال و روزش بد میشه یا نه؟

انتخاب EF7 الان خودش یه چالش هست.
انتخابی که از چیزی خبر نداری و همش بستگی به شانس شما داره.
نه میشه گفت خوبه نه بد
اما اخیرا خرابی زیاد بوده و دوستان هم مطالبی رو عنوان کردن

pishooo2
24-04-2012, 23:11
سلام
دوست عزیز کافیه بری توی نمایندگی به مکانیکاش بگی میخوای بخری ببینی چی میگن یا چند صفحه قبل رو وقت بزاری و بخونی پیشنهاد خریدشو نمیدم یکی از دلیلاشم اینه که قطعاتش نیست و هزینش بالاست و بی کیفیته و یه بار مصرف

ali reza 222
25-04-2012, 11:26
دوست عزیز کافیه بری توی نمایندگی به مکانیکاش بگی میخوای بخری ببینی چی میگن یا چند صفحه قبل رو وقت بزاری و بخونی پیشنهاد خریدشو نمیدم یکی از دلیلاشم اینه که قطعاتش نیست و هزینش بالاست و بی کیفیته و یه بار مصرف
سلام
تو سریهای 89 و 90 این مشکلات هم بازم بوده یا فقط این جدیداش اینجوریه؟
ضمنا آیا قطعه برای این موتور تو بازار کمه؟مگر تولید داخلی نیست؟
ممنون

mohamad skystar
25-04-2012, 11:41
سلام
ممنون

موتورهای EF7 هنوز تولید داخل نیستن و به همین دلیل قطعاتشون کمیاب و بد گیر میاد.
از 89 به بعد این مشکلات به وجود اومد برای EF7

ali reza 222
25-04-2012, 12:43
سلام
اگر موتور خارجی و دست نخورده است پس چرا سری اول خوب بوده و جدیدا اینجوری شده؟این اتفاق نمیفته مگر دوستان وطنی برای کاهش هزینه ها اون را دستکاری کرده باشند.آیا اینطوره؟
ممنون

pishooo2
25-04-2012, 14:04
سلام
ممنون
دوست عزیز قطعات موتورش فقط توی ایساکو عرضه میشه و اونم یه یک ماهی طول میکشه تا به دستت برسه
و تا جایی که میدونم موتور از وقتی که مونتاژ داخل شده خرابش کردن

ali reza 222
26-04-2012, 22:57
سلام
تو خرید سمند امروز به 2 انتخاب رسیدم.
1)سمند EF7 مدل 90 با 10 ماه بیمه برج 1 تمیز بدون رنگ قیمت 16000000
2)سمند xu7 گازسوز شرکتی مدل90 برج 1 با چهار حلقه لاستیک هانکوک نو بدون رنگ قیمت 15300000
هر دو خیلی تمیز هستند.
به نظر شما کدوم بهتره؟کارکرد هر دو هم نزدیک به 30.000

"ehsan"
27-04-2012, 12:40
سلام
تو خرید سمند امروز به 2 انتخاب رسیدم.
1)سمند EF7 مدل 90 با 10 ماه بیمه برج 1 تمیز بدون رنگ قیمت 16000000
2)سمند xu7 گازسوز شرکتی مدل90 برج 1 با چهار حلقه لاستیک هانکوک نو بدون رنگ قیمت 15300000
هر دو خیلی تمیز هستند.
به نظر شما کدوم بهتره؟کارکرد هر دو هم نزدیک به 300000

ef7 رو خوب قیمت داده ولی xu7 رو به نظر من بگیری بهتره ef7 جدیدیاش مشکل دارن

ali reza 222
27-04-2012, 15:05
ef7 رو خوب قیمت داده ولی xu7 رو به نظر من بگیری بهتره ef7 جدیدیاش مشکل دارن
سلام
میگن EF7 از نیمه دوم نود به اینور بد شده و قبل از نیمه دوم خوب بوده.اینطور نیست؟
ممنون

pishooo2
27-04-2012, 22:48
سلام
میگن EF7 از نیمه دوم نود به اینور بد شده و قبل از نیمه دوم خوب بوده.اینطور نیست؟
ممنون
دوست گلم جدا از این که فقط سری اولی که دادن به درد میخورد باید بگم که قطعاتش کمیابه و بیرون هم نیست و هزینش هم بسیار بالاست پیشنهاد میکنم
لااقل اونیکی رو برداری
اما در کل انتخاب بی دردسر موتور tu5 چیزی که تا حالا بهش رسیدم

Ship Storm
28-04-2012, 19:33

محمد جان البته من اخبار سال 91 رو از منبع معتبر پیگیر هستم که گفته ها حاکی از اونه که فقط سیلندر و سرسیلندر موتور ملی رو فعلا وارد میکنند و مابقیی قطعات رو خودشون دیگه تونستن تولید کنن

ali reza 222
28-04-2012, 20:05
سلام
این درسته که میگن فعلا چند روزی تولید EF7 متوقف شده تا رفع عیب کنند و دوباره بدن به بازار؟
ممنون

Lesordiavek
29-04-2012, 10:14
محمد جان البته من اخبار سال 91 رو از منبع معتبر پیگیر هستم که گفته ها حاکی از اونه که فقط سیلندر و سرسیلندر موتور ملی رو فعلا وارد میکنند و مابقیی قطعات رو خودشون دیگه تونستن تولید کنن

و دقیقا مشکل همینه. کیفیت یه سری از قطعات ایرانی به شدت پایینه و جایگزینی هم براشون نیست (تحریم). مشکل روغن ریزی موتور هم از همین جا شروع شده که مجبور شدن یه قطعه رو خودشون بسازن.

pishooo2
29-04-2012, 13:58
:31:والا تا جایی که من میدونم توقف تو کار ساخت نداشتن هیچ وقت همیشه تولید میشه مثلا یادته مشکل ترمز داشت ماشینا ؟
اون که دیگه موتور نبود بازی با جون مردم بود اونم تولید کردن دادن بیرون بعدا گفتن بیاید درستش میکنیم
یا اون ماجرای اتیش سوزی اونم گفتن بیارین درستش کنیم حالا چند نفر این وسط مردن مشکلی هم نداره اون که دیگه یه موتور سادست مشکل خاصی نیست گلم

mohamad skystar
29-04-2012, 14:22
سلام
این درسته که میگن فعلا چند روزی تولید EF7 متوقف شده تا رفع عیب کنند و دوباره بدن به بازار؟
ممنون

تولید موتور EF7 اصلا متوقف نمیشه به دلیل اینکه تو شرایط فروش سمند و سورن
فقط از نوع EF7 موجود دارن

ali reza 222
29-04-2012, 15:38
سلام
پس این لینک چی میگه؟من چند روزه که نگاه میکنم EF7 تولید ندارند.

Ship Storm
29-04-2012, 22:02
سلام
پس این لینک چی میگه؟من چند روزه که نگاه میکنم EF7 تولید ندارند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Departments%2FWeb%2520Applications%2FIKPlan%2FIKPl anDaily.aspx)

خروجی خط تولید ممکنه یکروز باشه یکروز نباشه و الا تولید داخلی هست ولی جزء آمار محسوب نمیشه
من آمار دقیقش رو دارم که روزی چقدر تولید میشه ، فردا که کارخونه تعطیله چون روز کارگر هست ولی پس فردا سعی میکنم دقیق در بیارم تولید EF7 چقدره

ali reza 222
30-04-2012, 21:02
سلام
این اویل ماژور که میگن میسوزه و خراب میشه و باعث روغن ریزی میشه چی هست؟
و دوای دردش چیه؟از کجا میشه موقع خرید ماشی تست کرد دید سالمه یا نه؟
ممنون

pishooo2
01-05-2012, 15:31
سلام
این اویل ماژور که میگن میسوزه و خراب میشه و باعث روغن ریزی میشه چی هست؟
و دوای دردش چیه؟از کجا میشه موقع خرید ماشی تست کرد دید سالمه یا نه؟
ممنون

داداش جالبه این که خودشون میگن موقع ساخت درست نمیبندن اما این تست که شما میگی هیچ زمان مشخصی واسه این اتفاق وجود نداره
تعمیرکار موتور میگفت هر موقع که میخوای ماشینو روشن کنی اول ابشو بعد روغنشو نگاه کن و روشن کن
و این که پیشنهاد میکنم حتی فکر خریدشم نکنی چون اصلا ماشین خوبی نیست

mohsen_doci
01-05-2012, 23:00
امروز من رفتم نمایندگی برای پیگیری خودرو گفتند که برای سمند قراره 2 تا ایربگ بزارن که این ماشین دیر میاد رفتم از مسول فنی اش پرسیدم میگفت ماشین خوبیه اما چون تو سال 90 مثل پشکل گوسفند هی این موتور را با بی توجهی بستن ایراداتش زیاد شده که شرکت پیگیر برطرف کردن معایبش است البته یه نکته هم گفت که ماشین از ما بخری و فکر کنی حالا حالا خراب نمیشه میشه گفت بیلاخ تا آخر عمرت باید بیای و بری....

pishooo2
01-05-2012, 23:42
امروز من رفتم نمایندگی برای پیگیری خودرو گفتند که برای سمند قراره 2 تا ایربگ بزارن که این ماشین دیر میاد رفتم از مسول فنی اش پرسیدم میگفت ماشین خوبیه اما چون تو سال 90 مثل پشکل گوسفند هی این موتور را با بی توجهی بستن ایراداتش زیاد شده که شرکت پیگیر برطرف کردن معایبش است البته یه نکته هم گفت که ماشین از ما بخری و فکر کنی حالا حالا خراب نمیشه میشه گفت بیلاخ تا آخر عمرت باید بیای و بری....

دوست عزیز متاسفانه مشکل بستن موتور نیست
مشکل قطعات بیکیفیته
موتور ef7 در حال حاضر جدای بحث بی کیفیت بودن قطعات و مشکل داشتن موتور از نبود قطعات در بازار و قیمت بسیار بالای قطعاتش رنج میبره به طوری که جدای تعمیر موتور با قیمتی حدود 1400.000تومان حدود 1 ماه هم باید منتظر امادن قطعاتت از تنها شرکت دارندش بکنی که اون هم ایساکو هستش
بهت پیشنهاد میکنم اگر امکان تعویض خودرو با یه خودروی دیگه وجود داره حتما این کار رو انجام بده
فعلا خرید ef7 با صرفه و عقلانی و اقتصادی نیست
در حال حاضر موتور tu5 یکی از کم مصرف ترین موتور ها و به روز ترین موتور های ساخت داخله بگرد خودرویی رو پیدا کن که موتورش tu5 باشه

ali reza 222
02-05-2012, 00:12
سلام

با تمام صحبتهای بدی که از تولیدات جدید سمند EF7 میشه ولی اینقدر چند دقیقه رانندگی با این ماشین برام جالب و لذت بخش بود(البته روی گاز)که قصد کردم حتما بخرم.البته خیلی ها میگن xu7 گازسوز شرکتی بگیرم.ولی با این نوع رانندگی نکردم و نمیدونم روی گاز به این خوبی میره یا نه؟از دوستان کسی نظری راجع به xu7 گازسوز داره یا نه؟با 15/700 میتونم یک مدل 91 که 3000 راه رفته بخرم.
ممنون

pishooo2
02-05-2012, 03:20
سلام

با تمام صحبتهای بدی که از تولیدات جدید سمند EF7 میشه ولی اینقدر چند دقیقه رانندگی با این ماشین برام جالب و لذت بخش بود(البته روی گاز)که قصد کردم حتما بخرم.البته خیلی ها میگن xu7 گازسوز شرکتی بگیرم.ولی با این نوع رانندگی نکردم و نمیدونم روی گاز به این خوبی میره یا نه؟از دوستان کسی نظری راجع به xu7 گازسوز داره یا نه؟با 15/700 میتونم یک مدل 91 که 3000 راه رفته بخرم.
ممنون

دوست گلم در ابتدا باید بگم که خرید xu7 رو کلا بیخیال شو چون موتور بسیار قدیمی ای داره و خریدش دیگه به درد ما جونا نمیخوره و بعلاوه مصرفش بالاست
اما در کل گازی شرکتی یه چیز دیگست
اما مطمین باش ef7 گازی نمیشه
منم گول همین لذت رانندگی این ماشین رو خوردم اما به 1400 هزینه ی تعمیر موتور و 1.5 ماه وایسادن واسه این که قطعاتش بیاد اصلا نمیارزه
ببین گلم اگه سعی کنی یکم مدیریت توی مصرف سوختت داشته باشی
405 tu5 صفر بخر 15500 باصرفه ترین ماشین بنزینیه و مصرفش 100/6 تاس و یه دریا صندوق عقب جایزته و این که ماشینت 0 تا 1 سل بدون خرجه از اول دست خودته
خریدش به صرفست به نصبت قیمتش
قیمتش مناسبه یه ماشین با یه موتور به روز داری که هر جای ایران که هیچی هر جای دنیا خراب بشه قطعاتش گیرت میاد نیاز نیست 1 ماه وایسی قطعش بیاد موتور قابل تعمیر داره
مثلا ef7 رو هیچ نمایندگی ای اجازه تعمیر نداره فقط اجازه ی باز شدن موتورت 1 هفته طول میکشه تا صادر بشه
سعی کن یه ماشینی برداری که خریدش معقول باشه گول ظاهر رو نخور
تازه سمند اتاقش جوون پسند نیست به قول معروف پیرمردیه راستی موقع فروش هم افت قیمت سمند زیاده هم مخصوصا ef7 مشتریش به شدت کمه