PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Ship Storm
13-09-2011, 09:35
درسته که ماشینه خیلی خوبیه و مصرف سوختش نستباً کمه ولی تمام تعمیرکارا از دست موتورش شاکی هستند الان هم که اصلاً ایران خودرو EF7 پایه گاز فروش نداره

امروز رفتم تو پارکینگ پارکینگو روغن برداشته هر نمایندگی هم که بردم میگن این قطعه رو کارخونه هم نداره
تو فکرشم ماشینو آب کنم بره

بیار نمایندگی برتر ایران خودرو که رتبه اول رو داره
عبدالهی کرج
تخصصشون اینجور کاراست

mohamad skystar
13-09-2011, 09:39
منم از خودم حرف نمیزنم رئیس نمایندگی ایرانخودرو همسایه ما هست میگه فعلاً‌ فروش ندارن
بعدش هم EF7 بنزینی من یک ساعته تحویلت میدم من گفتم پایه گاز سوز

من اول شهریور واسه دوستم EF7 دوگانه سوز ثبت نام کردیم تو مهر ماه تحویل میگیره.
خودمم احتمالا تو مهر ماه یکی میخرم.
موفق باشید

vb-sosol
13-09-2011, 12:16
عذر میخوام اما اون تعمیر کاری که این حرف رو زده احتمالا از پراید بیشتر ، سر رشته نداره که روی این موتور اینطور اظهار نظر کرده
موتور EF7 از بهترین موتورهای حال حاضر کشور هست ولی خوب خیلی از مردم هنوز اطلاع ندارن و این موتور رو نمیشناسن که چیه و ترجیح میدن برن خودرویی بخرن که همون موتور 25 سال پیش پژو 405 روش باشه ، در صورتی که ایم موتور خیلی بروز تر و قوی تر و کم مصرف تره
من فقط در مورد مصرف اشاره کنم به این نکته که با پراید من 400 کیلومتر مسافت میرفتم 8 هزار تومان گاز میزدم و با این خودرو هم 400 کیلومتر میرم البته با سرعت 140 و باز هم 8 هزار تومان گاز میزنم ، حالا راحتی و امنیت این ماشین کجا و پراید کجا

دوست عزیز همه از این موتور تعریف میکنن هم از مصرف پایین و هم شتاب و کم صدا بودن و ...
ولی چیزی که واقعیت داره اینه قطعاتش وجود نداره و بنده دیروز از یکی از تعمیرکارهای یکی از بهترین نمایندگی ها این مطلب رو شندیم
متاسفانه اگه افتاد روی روغن ریزی به هیچ وجه ممکن درست بشو نیست !!!
و عموما ماشین دوسال کار کرد (اینطوری که طرف میگفت) موتورش دیگه اون توان اولیه نداره تازه اگه قطعه ای چیزی نخواد
حالا شما باز بیا بگو یکسال دارم هیچ بدی ازش ندیدم
و امیدوارم هیچ وقت هم نبینی
به هر حال ملت ترجیح میدم پول چیزی رو بدن که حداقل لوازم یدکی هاش موجود باشه و با آسوده خاطری بیشتر از وسیله ای که خریدن استفاده کنن
نه اینکه نزدیک 17 ت پیاده بشی ولی یک ماه دوماه الاف یه قطعه ای باشی و ماشینت توی نمایندگی بخوابه

amin13720
13-09-2011, 12:37
بیار نمایندگی برتر ایران خودرو که رتبه اول رو داره
عبدالهی کرج
تخصصشون اینجور کاراست

آقا حرف نمایندگی که نیست کلاً این قطعه ماشین من تو لیست قطعات یدکی نیست رئیس نمایندگی یک نامه نوشت به کارخونه این قطعه رو برامون بفستن ولی الان یک ماهی هست که هنوز نیامده

poonel
18-09-2011, 02:15
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vb-sosol
18-09-2011, 11:12

اگه تبلیغ نکنه چکار کنه

amin13720
18-09-2011, 23:49
بلاخره امروز از نمایندگی زنگ زدن گفتن قطعه ماشینتون اومده یک شنبه بیارینش درستش کنیم

Ship Storm
19-09-2011, 00:04
همت نکردن یه سمند EF7 واقعی قرار بدن تو تصویر برداشتن سمند موتور 1800 رو گذاشتن و فقط رو پلاک جلو زدن EF7
اگر به بغل درب جلو ماشین دقت کنید متوجه میشید این موضوع رو ، زده CNG در صورتی که EF7 ها همگی زدن CVVT و عبارت CNG فقط روی سمندهای موتور معمولی دوگانه سوز ذکر شده

hamed malekpour
19-09-2011, 09:35
یه سوال موتور جدید ای اف 7 آیا پرخرجه یا نه قطعاتش کسی که بخواهد زیاد باهاش سرعت بره وشتاب بگیره چه طور موتورییه آیا دوام می یاره؟

Ship Storm
19-09-2011, 10:59
یه سوال موتور جدید ای اف 7 آیا پرخرجه یا نه قطعاتش کسی که بخواهد زیاد باهاش سرعت بره وشتاب بگیره چه طور موتورییه آیا دوام می یاره؟

والا ما یکی داریم تا الان 4 ماهه دستمونه و 14 هزار تایی رفتیم باهاش خدارو شکر مشکلی نبوده که بخوایم بگیم خرج قطعات چطوره ولی خوب موتور چون جدیده و بروز تره امکان داره در برخی قطعات و نه همگی تفاوت در حد 5 درصد روی قیمت ها داشته باشه

MoHaMaD ZaNd
20-09-2011, 12:46
همت نکردن یه سمند EF7 واقعی قرار بدن تو تصویر برداشتن سمند موتور 1800 رو گذاشتن و فقط رو پلاک جلو زدن EF7
اگر به بغل درب جلو ماشین دقت کنید متوجه میشید این موضوع رو ، زده CNG در صورتی که EF7 ها همگی زدن CVVT و عبارت CNG فقط روی سمندهای موتور معمولی دوگانه سوز ذکر شده
دوست عزیز درسته . ولی من EF7 دیدم که روی گلگیرش ننوشته 1.7 CVVT . فقط نوشته CNG !!!!
تولیدش هم ماله همین امساله ...

roteal2007
20-09-2011, 15:07
دوست عزیز درسته . ولی من EF7 دیدم که روی گلگیرش ننوشته 1.7 CVVT . فقط نوشته CNG !!!!

یحتمل دوگانه ها cng نوشته و بنزینی ها CCVT ?

Ship Storm
20-09-2011, 17:00

والا CVVT علامت و نشانه موتور های ملی هستند اگر ندارند دیگه ....

یحتمل دوگانه ها cng نوشته و بنزینی ها CCVT ?

من دوگانه دارم نوشته CVVT و هر کسی رو هم دیدم که این ماشین رو با این موتور داشته نوشته CVVT چه بنزینی چه پایه گاز سوز

hamed malekpour
20-09-2011, 20:10
امیدواریم این موتور را تقویت کنند وروی پژو پارس هم نصب کنند.

mohamad skystar
20-09-2011, 20:37
امیدواریم این موتور را تقویت کنند وروی پژو پارس هم نصب کنند.

این موتور به مرور زمان روی تمام محصولات نصب خواهد شد اما طول میکشه .
الان موتور TU5 روی همه محصولات تست شده خوب جواب داده و امیدوارم دیگه
موتور XU7 جمع آوری بشه که چشمم آب نمیخوره.

amin13720
20-09-2011, 23:11
بچه بلاخره ماشین من هم درست شد بردم نمایندگی قاب زیر سرسیلندشو چسب زدن گفتن برو حال کن
حالا همین کارو یک ماهه پیش نمیتونستن بکنن؟

amin_dks
24-09-2011, 16:36
سلام داداش 206 دارم تیپ 2 می خواستم اسپرت کنم لطفا کمک کن

MoHaMaD ZaNd
24-09-2011, 21:46
الان موتور TU5 روی همه محصولات تست شده خوب جواب داده و امیدوارم دیگه
محمد جان به نظرم TU5 روی سمند جالب نبود . ( روی 405 و پارس رو نمیدونم )
هروقت میرفتی توی سربالایی باید معکوس میدادی !
کششش توی هر دنده کمتر از XU7 بود ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان نظرتون راجع به EF7 بنزینی چیه ؟!
ما کلا توی خرید ماشین گیر کردیم !!! :41:

mohamad skystar
24-09-2011, 21:49
محمد جان به نظرم TU5 روی سمند جالب نبود . ( روی 405 و پارس رو نمیدونم )
هروقت میرفتی توی سربالایی باید معکوس میدادی !
کششش توی هر دنده کمتر از XU7 بود ...
-----------------------------------------------------------------------------------------------
دوستان نظرتون راجع به EF7 بنزینی چیه ؟!
ما کلا توی خرید ماشین گیر کردیم !!! :41:

والا این نظر شماست دوست من شایدم اینجور باشه.
اما یکی از دوستان بنده داره همه جوره OK هست براش و زیر بار فروشش هم اصلا نمیره.
سمند EF7 بنزینی پسز خالم خریده حدود 3000 کیلومتر هم باهاش رفته بود.
میگفت مصرف سوختش که بینهایت عالی
کشش و سرعتش خوب و تو کفی که درجه یک.
آقا کلا راضی بود خصوصا از بی صدا بودن موتور.
منم چندبار تجربه دارم و راضیم.الانم در فکر ثبت نام هستم

Ship Storm
24-09-2011, 21:51
سلام داداش 206 دارم تیپ 2 می خواستم اسپرت کنم لطفا کمک کن

در انجمن زیر مطرح کن :

تیونینگ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hamed malekpour
09-10-2011, 21:40
یه سوال نظرتون در مورد موتور این ماشین چییه آیا می تونه در مقابل تیک آف و دریف وسرعت وشتاب دوام بیاره؟

Ship Storm
09-10-2011, 23:03
یه سوال نظرتون در مورد موتور این ماشین چییه آیا می تونه در مقابل تیک آف و دریف وسرعت وشتاب دوام بیاره؟

موتور خیلی خوبی هست و قدرت و توان بالایی داره ولی اصولا این کارها نیاز به موتورهای تقویت شده داره نه موتورهایی امثال این موتور و سایر موتورهای خودروهای داخلی
ممکنه مشکلی پیش نیاد ولی مسلما تاثیر خودش رو در دراز مدت بخوبی نشون میده

farsweb
21-10-2011, 14:23

یه سیستم هوشمند داره که در سرعت های پایین عمدا به گازهای ناگهانی شما جواب نمیده ! اما مثلا زمانی که با دنده ۴ در حال حرکت هستین این سیستم غیر فعال هست و با گاز دادن بیشتر می تونین شتاب هیجان انگیز ماشین رو حس کنین

Ship Storm
21-10-2011, 18:28
من دو تا سمند EF7 پایه گازسوز رو تست کردم
دنده 1 به 2 وقتی عوض میکنه دور موتور روی همون حداکثر دور موتوری که دنده 1 بوده میمونه و پایین نمیاد برای بقیه هم اینطوریه ؟
موقع تعویض دنده از 1 به 2 اینطوریه و دور موتور مثلا رو 3 هزار در حد 2 ثانیه میمونه در حالی که ماشین رو خلاص کردی و داری دنده 2 رو جا میزنی ، در این حالت باید دور موتور سریع بیاد پایین ولی اینطور نیست

vb-sosol
21-10-2011, 18:37
من دو تا سمند EF7 پایه گازسوز رو تست کردم
دنده 1 به 2 وقتی عوض میکنه دور موتور روی همون حداکثر دور موتوری که دنده 1 بوده میمونه و پایین نمیاد برای بقیه هم اینطوریه ؟
موقع تعویض دنده از 1 به 2 اینطوریه و دور موتور مثلا رو 3 هزار در حد 2 ثانیه میمونه در حالی که ماشین رو خلاص کردی و داری دنده 2 رو جا میزنی ، در این حالت باید دور موتور سریع بیاد پایین ولی اینطور نیست

آره منم به این مورد برخورد کردم

Ship Storm
21-10-2011, 18:42
آره منم به این مورد برخورد کردم

من فکر میکنم ECU اینطوری طراحی شده که تو شتاب گیری اولیه بهتر عمل کنه چون دو مورد رو خودم شاهد هستم و هر روز دارم میبینم و شما هم که میگی اینطوریه

vb-sosol
21-10-2011, 18:56
من فکر میکنم ECU اینطوری طراحی شده که تو شتاب گیری اولیه بهتر عمل کنه چون دو مورد رو خودم شاهد هستم و هر روز دارم میبینم و شما هم که میگی اینطوریه

اتفاقا وقتی اینطوری دیدم میشه سریع ذهنم رفت به سمت ecu و گفتم عجب کار خوبی کردن
میدونی موقع شتاب گیری و سبقت گرفتن خیلی کمک میکنه

fadayatshavam
23-10-2011, 14:03
به نظرتون این مدل سنمد برای کار تو آژانسهای با کلاس که پراید رو قبول نمیکنند انتخاب خوبیه؟ در ضمن برای استفادۀ خانواده و مسافرت هم لازمم هست؟ اگه نه چی رو پیشنهاد میکنید که گاز سوز هم باشه؟

mohamad skystar
23-10-2011, 19:10
به نظرتون این مدل سنمد برای کار تو آژانسهای با کلاس که پراید رو قبول نمیکنند انتخاب خوبیه؟ در ضمن برای استفادۀ خانواده و مسافرت هم لازمم هست؟ اگه نه چی رو پیشنهاد میکنید که گاز سوز هم باشه؟

سمند EF7 بدون شک برای کارای شما بهترین انتخاب هست.
شک نکن

hamed malekpour
24-10-2011, 21:19
من هم این موتور ملی را پیشنهاد می کنم خیلی موتور جدید وخوبییه.

rastgar2000
29-10-2011, 01:04
با سلام من ازسال88 سمند ef7 داشتم وچند بار به مسافرت خارج نیز رفتم که در بعضی کشورها cng بود که با تبدیل میشد به سمند زد بعنوان مثال به گرجستان رفتم ویکهفته باهاش گشتم حدود 67 هزار تومن بنزین وگاز مصرف کرد با 206 رفتم 3روز گشتم 200هزار تومن بنزین مصرف کرد(همان مسیر) کلا تومدت دوسال مشکلی پیش نیومد و ازش راضی بودم تقریبا سه ماه پیش فروختم ولی متاسفانه گزینه بهتری نتونستم پیدا کنم وباز هم ef7خریدم من از بیصدا بودن موتور- مصرف کم -شتاب بیشتر ودوام اون نسبت به قیمتش راضیم البته اینیکی که خریدم یک مشکل سنسورداره که بردم نمایندگی تا حالا سردر نیاوردن

sobhani19336
03-11-2011, 19:14
با عرض سلام خدمت همه دوستان
من میخواستم بدون تعصب مطالبی را در مورد خودرو سمند ef7 به عرض دوستان برسانم
من در حدود 5 ماه است که یک سمند ef7 پایه گاز سوز گرفته ام و واقعا ازموتور این ماشین بسیار راضی میباشم یعنی این ماشین شتاب اولیه خوبی نسبت به تندر ندارد ولی در کارکرد دور 6000 واقعا وحشتناک میباشد و انسان را وسوسه میکند(شما باید با این نوع موتور رانندگی کرده باشید تا منظور من را متوجه بشویید)در ضمن قبلا هم 2نوع ماشین را تجربه کرده ام یکی پراید یکی هم تندر90
ولی سمند ef7 از لحاظ دید راننده ضعیف میباشد .در این مدلی که من گرفته ام سیستم ایربگ سمت راننده فعال میباشد همچنین ترمزabs+ebd
در ادامه مطلب نیز مشخصاتی اجمالی از این نوع سمند را خدمت دوستان عرض مینمایم
موتور : در سمند EF7 برای ارتقاء سطح کیفی سمند از سه موتور 1 - 1.3 Lit با تنفس طبیعی 2 - 1.7 Lit با تنفس طبیعی 3 - 1.7 Lit توربو شارژ استفاده خواهد شد . شرکت تولیدی ایران خودرو EF7 را با موتور 1.7 لیتری با تنفس طبیعی و قابلیت استفاده از گاز به عنوان سوخت اول به صورت تولید انبوه به بازار ارائه کرد . موتورEF7 یا موتور ملی پروژه ی مشترک بین مرکز تحقیقات موتور ایران خودرو ( I.P.C.O ) و مرکز تحقیقات موتور آلمان ( F.E.V ) می باشد . این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی گردیده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتور های گاز سوز دنیا در لیست سه موتور برتر از نظر طراحی کلی موتور در میان ده موتور برتر دنیا قرار دارد . مکانیزم های بکار رفته در این موتور به نحوی است که توانسته است با وجود حجم موتور و مصرف سوخت کمتر به توان و گشتاور بالا تری حتی نسبت به موتور های بنزینی دست یابد . با استفاده از سیستم مدیریت این موتور به صورت خودکار سوخت گاز را به عنوان اولین سوخت انتخاب می کند . همچنین در صورت اتمام بنزین بدون فرمان راننده و بدون احساس تغییر در کار کرد موتور نوع سوخت مصرفی تغییر می کند ، حتی در سرد ترین شرائط موتور به راحتی با سوخت پایه ی خود که همان گازست روشن می شود . سوپاپ ها نیازی به فیلر ندارند و تنظیم کننده هیدرولیکی سوپاپ ها ( 16V ) متناسب با شرائط آنها را تنظیم می کند . طراحی در این قسمت به نحوی انجام شده که صدا و لرزش در دور آرام بسیار مطلوب و متناسب با موتور های روز دنیا و از نظر دستیابی استاندارد آلایندگی نیز اخذ بالاترین استاندارد های روز اروپا یورو IV از برتری های این موتور می باشد .

مکانیسم CVVT : این مکانیسم باعث پائین آمدن مصرف سوخت در دور آرام تا 10 درصد و در دور های بالا سبب افزایش قدرت موتور می شود و مهمترین مزایای این سیستم عبارتند از : 1- متغیر بودن زمان باز و بسته شدن سوپاپ های ورودی 2- دارا بودن برتری راندمان در تمامی نقاط کاری موتور 3- بالا نگاه داشتن گشتاور در دور های مختلف موتور 4- افت میزان مصرف سوخت 5- افت میزان آلودگی . در این موتور واتر پمپ ، صافی روغن و خنک کن روغن در یک مجموعه جمع شده اند که این باعث ایجاد محاسنی از قبیل عدم استفاده از اتصالات و لوله های جانبی به دلیل اتصال بدون واسطه به بلوک موتور ، استفاده از یک قطعه بجای سه قطعه در موتور ، قابلیت تعویض صافی روغن و پره ی واتر پمپ به صورت جداگانه بدون نیاز به تعویض تمام مجموعه

دریچه برقی گاز : به واسطه توان و گشت آور بالای موتور با دو سوخت بنزین و گاز ، استفاده از دریچه ی برقی گاز و همین طور کالیبراسیون بسیار دقیق سیستم مدیریت موتور ، تعویض سوخت بنزین به گاز و بر عکس به هیچ وجه منجرب تغییر عمل کرد خودرو نمی شود و راننده در رانندگی خود احساس تغییر قابلیت در خودرو نمی کند.

سیستم نشتی یابی هوشمند گاز : اگر چنانچه به هر علتی کمترین مقدار نشتی گاز در خودرو رخ دهد ، قبل از آنکه حتی راننده بوی آن را استشمام کند ، به واسطه ی بکار گیری سیستم نشتی یابی هوشمند ، چراغ Check Engine روشن شده و راننده می تواند با مراجعه به نمایندگی های مجاز از محل نشتی آگاه و آنرا بر طرف کند .

ایل پمپ مستقیم ( پمپ روغن ) : در موتور EF7 پمپ روغن نیروی خود را به طور مستقیم از میل لنگ می گیرد که مزایائی از قبیل دسترسی آسان در تعمیرات و افت احتمال نشتی از کاسه ی نمد جلوی میل لنگ می باشد . این موتور با سوخت بنزین ، خروجی 113 اسب بخار در 6000 دور و تورک 155 نیتون متر در 4500 دور و با سوخت گاز ،103 اسب بخار در 6000 دور و تورک 136 نیوتن متر در 4500 دور را تولید می کند . نسبت تراکم در این موتور 4 سیلندر یازده به یک است . این موتور از نظر سطح آلایندگی موفق به کسب استاندارد EURO IV در اروپا شده . مصرف سوخت به صورت ترکیبی با بنزین 7.8 لیتر در هر100 کیلو متر و 7.8 کیلو گرم با گاز در هر100 کیلو متر می باشد .

گیربکس : گیربکس 5 سرعته دستی وظیفه ی انتقال نیرو در سمند EF7 را به عهده دارد .

ساسپنشن : مک فرسون در جلو با فنر مارپیچ خشک و قوی و و کمک روغنی و در عقب اکسل با میله های پیچشی و کمک های زاویه دار .

ترمز : ترمز دیسکی با کانال های تهویه و خنک شونده در جلو و کاسه با پره های خنک شونده در عقب مجهز به : ABS با چهار کانال و چهار سنسور + EBD
حدود یک ماه پیش یک سفر از اصفهان به گناوه داشتم از مسیر یاسوج که با داشتن گردنه های بسیار تیز و شیبهای زیاد سمند ef-7 واقعا دیدنی بود و تمام ماشینها در سر بالایی ها از این سمند عقب می افتادند
فقط یک عیب بسیار بزرگ این این ماشین ترمز افتضاح آن میباشد مخصوصا در سرعتهای پایین و پشت ترافیک ترمز ناگهانی نزنید که منجر به تصادف شما میشود که شرکت ایران خودرو باید فکری اساسی برای ترمز این ماشین بکند

mohsen14014
06-11-2011, 18:13
این موتور از پایه بر اساس سوخت گاز طبیعی طراحی گردیده و در عین حال قابلیت کارکرد با بنزین را نیز دارا بوده و در میان موتور های گاز سوز دنیا در لیست سه موتور برتر از نظر طراحی کلی موتور در میان ده موتور برتر دنیا قرار دارد

واقعا ؟؟
منبعی یا سایتی هم هست که اینو تایید کنه ؟

.

drweblog
08-11-2011, 13:27
سلام دوستان گرامي
بالاخره بنده هم بعد از 37 روز انتظار ماشين سمند ef7 خودم رو دريافت كردم ولي چندتا سئوال داشتم كه مي خواستم بنده رو راهنمايي كنيد

!- براي اين ماشين احتياج به آببندي موتور هست يانه؟
2- برا اينكه موتورش راندمان بهتري در آينده داشته باشه اين چند روز اول رو با چه سوختي بشتر كار كنه
3- در ضمن لاستيك هاي زير ماشين چيني هستن مارك HIFLY نظرتون در مورد تعويضشون چيه ؟ اگر موافق هستين به نظر شما ميشلن 185 يا تويو 185 ؟

اگر هم كسي از دوستان تجربه خوبي داري كه بنده هم ميتونم از اون بهره ببرم اگر بگن ممنون ميشم

مرسسسسسسسسسيييييييييييييي

Ship Storm
08-11-2011, 14:10
سلام دوستان گرامي
بالاخره بنده هم بعد از 37 روز انتظار ماشين سمند ef7 خودم رو دريافت كردم ولي چندتا سئوال داشتم كه مي خواستم بنده رو راهنمايي كنيد

2- برا اينكه موتورش راندمان بهتري در آينده داشته باشه اين چند روز اول رو با چه سوختي بشتر كار كنه
3- در ضمن لاستيك هاي زير ماشين چيني هستن مارك HIFLY نظرتون در مورد تعويضشون چيه ؟ اگر موافق هستين به نظر شما ميشلن 185 يا تويو 185 ؟

اگر هم كسي از دوستان تجربه خوبي داري كه بنده هم ميتونم از اون بهره ببرم اگر بگن ممنون ميشم

مرسسسسسسسسسيييييييييييييي

1-هر موتوری اوایل کار نیاز داره باهاش مدارا بشه و این موتور هم از این قائده مستثنا نیست
2- موتور اگر پایه گازسوز هست که مشکلی ایجاد نمیکنه و فشاری روی موتور نیست
3-نیاز به تعویض وجود نداره فقط اگر هم تعویض کردی همون 185 بنداز چون اگر 205 بخوای بندازی جلوبندی ماشین خیلی زودتر از موعدش ایراد پیدا میکنه
مبارکت باشه ماشین خیلی خوب و نرم و کم مصرف و خوش دستیه ، تو شتاب و سرعت خیلی خوب عمل میکنه مخصوصا برای سبقت ها تو جاده های دوطرفه

senaps
08-11-2011, 14:13

یکی از دوستان بعد از تحویل گرفتن خودرو،بیرون شهر باهاش 170 تا رفته بود که به مشکل خورده بود!!!من راجع به خودرو چیزی نمیدونم و نمیدونم که ایا اون مورد،به اب بندی ربط داره یا نه!! گفتم حالا که میخوام یه سوال بپرسم،به سوال شما هم یه جواب احتمالی داده باشم!

ماشین دوست دیگری،با سرعت 60 و 5 سرنشی(با راننده!!) ترکیده بود!! به نظر من عوض کنین بهتره....

مبارک باشه....امیدوارم چرخش براتون بچرخه....

اما سوال خودم: این ماشین رو بنزینیش رو من میخوام بگیرم!! میخواستم بدونم نسبت به دوگانه سوز،بهتر در میاد یا بدتر؟ مخصوصا که سبک تره و خوب،بنزین مصرف میکنه؟؟؟؟

drweblog
08-11-2011, 15:12
1-هر موتوری اوایل کار نیاز داره باهاش مدارا بشه و این موتور هم از این قائده مستثنا نیست

ممنون دوست من از راهنمايي هايتون
ولي اينه بگم كه تو اين يكي دو روزي كه سوارش شدم حسابي بهش گاز دادم (دنده هاي ماشينو پر نفس عوض ميكردم همشونو تو دورهاي بالاي موتور عوض ميكردم) مشكي كه براش پيش نيومده آره ؟

تا يادم نرفته تا چن كيلومتر اول باهاش مدارا كنم بهتره؟

مرسسسسسييييييييي

Ship Storm
08-11-2011, 18:09
ممنون دوست من از راهنمايي هايتون
ولي اينه بگم كه تو اين يكي دو روزي كه سوارش شدم حسابي بهش گاز دادم (دنده هاي ماشينو پر نفس عوض ميكردم همشونو تو دورهاي بالاي موتور عوض ميكردم) مشكي كه براش پيش نيومده آره ؟

تا يادم نرفته تا چن كيلومتر اول باهاش مدارا كنم بهتره؟

مرسسسسسييييييييي

نه مشکلی پیش نمیاره ولی بهتره زیاد دور موتورهای بالا رو اول کار به ماشین ندید و بزارید بصورت ملایم کار کنه
معمولا 3 هزار کیلومتر اول مهمه ولی بعد از این 3 هزار کیلومتر هم باید با هرماشینی مدارا کرد تا چند سالی بدون دردسر این خودرو سواری بده
این ماشین که جای خود داره هیوندا آزرا داشتیم صفر کیلومتر که سر 6 ماه نشده موتور پیدا شد از بس که راننده باهاش بد رفته بود ، سوپاپ ها دچار مشکل شده بودند

farshid_titan
11-11-2011, 11:45
سلام می‌خواستم بدونم من می‌خوام سمند ef7 ثبت نام کنم الان مشکل هایی که تو این تاپیک مطرح کردید الان برطرف شده ؟و می‌صرفه که من این ماشینو خریداری کنم؟یا باز هم چاشنی‌ شانس باید داشته باشم؟پیشاپیش ممنونم از کمکتون.

Ship Storm
11-11-2011, 14:36
سلام می‌خواستم بدونم من می‌خوام سمند ef7 ثبت نام کنم الان مشکل هایی که تو این تاپیک مطرح کردید الان برطرف شده ؟و می‌صرفه که من این ماشینو خریداری کنم؟یا باز هم چاشنی‌ شانس باید داشته باشم؟پیشاپیش ممنونم از کمکتون.

سلام
تو محصولات ایران خودرو و سایپا کلا تولید کننده های داخلی همیشه مشکلاتی بوده و هست و خواهد بود
شما برو ثبت نام کن و ماشین رو تحویل بگیر امید به اینکه مشکلاتی که بعضا دوستان داشتند برای شما پدیدار نشه
من خودم به شخصه دو سمند EF7 در دسترسمه که هیچکدوم تا حالا مشکل خاصی نداشتن که بخوایم روش بحث کنیم به جز یک مورد که یکیشون رفت نمایندگی سنسور مربوط به سیستم CNG عوض شد

farshid_titan
11-11-2011, 14:48
ممنون از کمکتون دوست عزیز.بد راه تشخیص این ۲ مدل یعنی‌ گازسوز و بنزینی چیه ؟در ضمن فکر می‌کنم همه‌چیز برمیگرد به نحوه استفادهٔ ما از ماشین.

sobhani19336
12-11-2011, 02:19
واقعا ؟؟
منبعی یا سایتی هم هست که اینو تایید کنه ؟

.

1-لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
2-لینک دیگر

3-لینک دیگر

4-این هم چند لینک از سایت ایران خودرو

5-این هم سایت مرکز تحقیقات موتور ایران

با کمی جستجو در اینترنت سایتهای دیگری نیز موجود میباشد:11:

sobhani19336
12-11-2011, 02:30
در جواب سوال دوست عزیز آقای mohsen14014 و بقیه دوستان
1-لینک زیر

2-لینک دیگر

3-واین هم یک لینک دیگر

4-لینکهایی از سایت ایران خودرو

5-و سایت مرکز تحقیقات موتور ایران

farsweb
15-11-2011, 01:08
ممنون از کمکتون دوست عزیز.بد راه تشخیص این ۲ مدل یعنی‌ گازسوز و بنزینی چیه ؟در ضمن فکر می‌کنم همه‌چیز برمیگرد به نحوه استفادهٔ ما از ماشین.

کپسول معظم گاز در صندوق عقب !

Ship Storm
15-11-2011, 09:10

کپسول معظم گاز در صندوق عقب !

البته به جز اون شما اگر روی گلگیر عقب دقت کنی محل سوخت گیری که مربوط به سیستم CNG میشه رو میتونی مشاهده کنی

osmaan
16-11-2011, 19:08
1-لینک زیر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید2-لینک دیگر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3-لینک دیگر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید4-این هم چند لینک از سایت ایران خودرو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید5-این هم سایت مرکز تحقیقات موتور ایران

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا کمی جستجو در اینترنت سایتهای دیگری نیز موجود میباشد:11:
دوست عزیز میشه لینک خارجی بدی
میدونی که ما ایرانی ها همیشه از چیزی که میسازیم تعریف و تمجید زیادی میکنیم

sobhani19336
20-11-2011, 00:57
این هم سایت خارجی
1-
2-
3-
4- این هم سایت مرکز تحقیقات موتور آلمان

نمی دانم چرا ما ایرانیها نمی خواهیم استعداد جوانان خود را باور کنیم و به آنها بها دهیم
اگر فرمایش دوست ما نیز صحیح باشد و ما در مورد محصولاتمان زیاد تعریف و تمجید میکنیم باید تلاش خود را چند برابر کنیم و فاصله های موجود را کم کنیم مگر این کشورهای خارجی از کجا شروع کرده اند
با تشکر

ghahremanimehdi
20-11-2011, 19:11

بحث اینه که موتور EF طراحیش کاملا ایرانی نیست و با همکاری کمپانی آلمانی FEV طراحی و تست شده. یعنی موتور کاملا ملی نیست این که میگن موتور ملیه و طراحی ایرانه و ... همش تبلیغاته (بحث اینه که ایران خودرو مال این حرفا نیست:27:)

Ship Storm
20-11-2011, 20:44
بحث اینه که موتور EF طراحیش کاملا ایرانی نیست و با همکاری کمپانی آلمانی FEV طراحی و تست شده. یعنی موتور کاملا ملی نیست این که میگن موتور ملیه و طراحی ایرانه و ... همش تبلیغاته (بحث اینه که ایران خودرو مال این حرفا نیست:27:)
موتور طراحی آلمان هست ولی اینا بهش میگن موتور ملی چون گویا تو دادن طرحش با آلمان مشارکت داشتن

nakhodasilver
22-11-2011, 14:03
با تشکر از جناب سبحانی و لینکای مفیدشون

اساتید گرامی سوالی که پیش میاد اینه که چرا موسسه تحقیقات المان و ویکی پدیا گشتاور موتور رو زدن N.m 136 در 3500-4500 دور ولی ایران خودرو زده 140 در 3000 دور که یه مقداری بیشتره.

s-a-l-i-m
27-11-2011, 10:12
این منبع 13 کیلویی رو یکبار من 18 کیلوم میزنم یکبار دیگه 12 کیلو !!!
نمیدونم چرا هر موقع من میبرمش پمپ 17 تا 18 کیلو گاز میخوره !!!
میترسم در میرم :دی
اخر نفهمیدم این منبه ما چرا اینطوری میکنه :دی
برا دوستان هم سابقه داشته ؟!!!

راستی با 206 تیپ 6 یه تستی انجام دادیم همواره 206 یک برتری داشت تا اینکه رسید بالای 100 و کلا افتاد جلو :دی
خوشم نیومد از سمند .

vb-sosol
29-11-2011, 14:01
دوستان واسه تمدید برچسب گاز کجا باید برم؟

Ship Storm
29-11-2011, 15:35
این منبع 13 کیلویی رو یکبار من 18 کیلوم میزنم یکبار دیگه 12 کیلو !!!
نمیدونم چرا هر موقع من میبرمش پمپ 17 تا 18 کیلو گاز میخوره !!!
میترسم در میرم :دی
اخر نفهمیدم این منبه ما چرا اینطوری میکنه :دی
برا دوستان هم سابقه داشته ؟!!!

راستی با 206 تیپ 6 یه تستی انجام دادیم همواره 206 یک برتری داشت تا اینکه رسید بالای 100 و کلا افتاد جلو :دی
خوشم نیومد از سمند .

206 تیپ 5 و 6 موتور خیلی خوبی دارن و حرفی تو این نیست ولی تو سرعت های بالای 180 احساس امنیت خوبی ندارن در صورتی که سمند اینگونه نیست
من با همین سمند EF7 تو جاده فرودگاه امام خمینی که دوربین و پلیس نداره 210 رو پر کردم و حتی راه داشت که برسه به سرعت 220 ولی یک 405 و پراید اومدن تو خط سبقت و مجبور شدم ترمز بزنم و الا از نظر سرعت و احساس امنیت تو سرعت های بالا سمند از 206 خیلی سرتره

stoneyard
01-12-2011, 14:55
سلام
آیا روی EF7 کسی کوروز کنترل نصب کرده ؟

stoneyard
01-12-2011, 15:32
لطفا جواب بدین؟

mohamad skystar
01-12-2011, 16:23
سلام
آیا روی EF7 کسی کوروز کنترل نصب کرده ؟

فقط روی EF7 بنزینی میشه نصب کرد

drweblog
08-12-2011, 13:26
سلام

يه سوال داشتم دوستان
سرويس اوليه سمند ef7 چند كيلومتر هست ؟
يه سئوال ديگه هم پيش اومد
ماشين من روزاي اول دنده هايش خيلي نرم جا ميرفت و لي الان احساس مي كنم يه خورده دنده ها سفت جا ميرن (ماشين 1750 كار كرده سرويس اوليه هم هنوز نرفته) آيا شما ها هم با مورد روبه رو شدين

mohamad skystar
08-12-2011, 14:14
سلام

يه سوال داشتم دوستان
سرويس اوليه سمند ef7 چند كيلومتر هست ؟
يه سئوال ديگه هم پيش اومد
ماشين من روزاي اول دنده هايش خيلي نرم جا ميرفت و لي الان احساس مي كنم يه خورده دنده ها سفت جا ميرن (ماشين 1750 كار كرده سرويس اوليه هم هنوز نرفته) آيا شما ها هم با مورد روبه رو شدين

سرویس اولیه سمند رو 5000 کیلیومتر هست.
سردی هوا خیلی تو سفت شدن دنده ها این روزا اثر داره اما سرویس اولیه بردی بگو تا چک کنن برات

arta araz
08-12-2011, 18:10
با سلام ؛ درسته که میگن موقع استارت زدن اگه کلاچ را بگیریم بهتره ( ماشین بهتر روشن میشه ) ؟

vb-sosol
08-12-2011, 21:32
با سلام ؛ درسته که میگن موقع استارت زدن اگه کلاچ را بگیریم بهتره ( ماشین بهتر روشن میشه ) ؟

بله
درست میگن

moh72
14-12-2011, 14:06
کسی از این کوئیک شیفترا استفاده کرده؟ طرز کارش چطوریه؟ فقط دنده رو جلو عقب میبری؟
اینم لینکش :
+

ef7 گازسوز باید رو چه دور موتوری دنده عوض کرد؟
+

این که میگن باید قبل از استارت زدن باید 15 ثانیه (یا 30 ثانیه؟) صبر کنیم تا سیستم الکترونیکی کاملا اماده شه(همون ویندوزش بالا بیاد :31:) درسته؟
اگه صبر نکنیم چی میشه؟

Danial_4139
14-12-2011, 18:07
کسی از این کوئیک شیفترا استفاده کرده؟ طرز کارش چطوریه؟ فقط دنده رو جلو عقب میبری؟
اینم لینکش :
+

ef7 گازسوز باید رو چه دور موتوری دنده عوض کرد؟
+

این که میگن باید قبل از استارت زدن باید 15 ثانیه (یا 30 ثانیه؟) صبر کنیم تا سیستم الکترونیکی کاملا اماده شه(همون ویندوزش بالا بیاد :31:) درسته؟
اگه صبر نکنیم چی میشه؟

کوئیک شیفتر کارش کم کردن فاصله بین دنده ها هست یعنی مثل قبله با این تفاوت که اگر قبلا سر دنده از 1 به 2 مثلا 20 سانت بالا پایین می اومد حالا 12 سانت بالا پایین میشه همین .

تو همه ماشین های انژکتوری باید یه مقدار قبل از استارت زدن صبر کرد تا ریل سوخت پر بشه و چراغ چک مربوط به ABS و ایربگ خاموش بشن بعد استارت زد که رعایت کردنش زیاد مهم هم نیست ولی برای EF7 باید حتما بعد از سوخت گیری CNG رعایت بشه ، باید یه مقدار به سیستم فرصت داد تا فشار گاز ثابت بشه تا سنسور ها فشار رو درست ثبت کنن و چراغ چک انجین روشن نشه ( البته این مورد خیلی اتفاق نمی افته ولی بهتره رعایت بشه )

Ship Storm
16-12-2011, 07:29
برای EF7 باید حتما بعد از سوخت گیری CNG رعایت بشه ، باید یه مقدار به سیستم فرصت داد تا فشار گاز ثابت بشه تا سنسور ها فشار رو درست ثبت کنن و چراغ چک انجین روشن نشه ( البته این مورد خیلی اتفاق نمی افته ولی بهتره رعایت بشه )

من میگم چرا برای من چراغ چک هی روشن میشه و خاموش میشه
بردم نمایندگی گفت چیزی نیست فقط 12 تومن گرفت ارورش رو پاک کرد
بیرون 5 تومن میگیرن نمایندگی 12 تومن :13:
الان هم چراغ چک واسه خودش روشن میشه و خاموش میشه و میره و میاد ، کلا دیگه کاری باهاش ندارم

A.IvI.I.N
16-12-2011, 14:32
دوستان اینجا همه گاز سوزن :31:
من میخام ef7 بنزینی بگیرم به نظرتون خوبه...؟؟؟
خودم بدم نمیاد پایه گاز سوز بگیرم ولی مشکل پمپ گازه :41:
یه دونه سمت خونه ما (بعد از تونل رسالت) هستش که ماشالا هروقت رد میشی ملت 6 کیلومتر صف بستن :13:
راستی این پایه گازسوز بنزین هم میخوره...!!!؟؟؟اگه آره روی حالت بنزین چقدر راه میره...؟؟؟
یه سوال دیگه پایه گاز سوز سهمیه بنزین داره...؟؟؟:31: چقدره...؟؟؟

شرمنده انقد سوال کردم :11:

Ship Storm
16-12-2011, 14:49
دوستان اینجا همه گاز سوزن :31:
من میخام ef7 بنزینی بگیرم به نظرتون خوبه...؟؟؟
خودم بدم نمیاد پایه گاز سوز بگیرم ولی مشکل پمپ گازه :41:
یه دونه سمت خونه ما (بعد از تونل رسالت) هستش که ماشالا هروقت رد میشی ملت 6 کیلومتر صف بستن :13:
راستی این پایه گازسوز بنزین هم میخوره...!!!؟؟؟اگه آره روی حالت بنزین چقدر راه میره...؟؟؟
یه سوال دیگه پایه گاز سوز سهمیه بنزین داره...؟؟؟:31: چقدره...؟؟؟

شرمنده انقد سوال کردم :11:

EF7 بنزینی هم گزینه خیلی خوبیه ، هم موتور قوی ای داره و هم کم مصرف و کم صدا و کروز کنترل هم میشه روش نصب کرد
EF7 پایه گازسوز بنزین هم میخوره ولی اولویت با گاز هست و ماشین وقتی روشن میشه کلا با گاز روشن میشه
رو حالت بنزین من زیاد تست نکردم چون اکثرا با گاز رفتم ولی هر 100 کیلومتر حدود 8 لیتر مصرف داره و یکبار که گاز بزنی حدودا 5 هزار تومان میگیره و 200 کیلومتر میره تقریبا
پایه گاز سوز سهمیه بنزین داره ماهی 60 لیتر

A.IvI.I.N
16-12-2011, 15:58
EF7 بنزینی هم گزینه خیلی خوبیه ، هم موتور قوی ای داره و هم کم مصرف و کم صدا و کروز کنترل هم میشه روش نصب کرد
EF7 پایه گازسوز بنزین هم میخوره ولی اولویت با گاز هست و ماشین وقتی روشن میشه کلا با گاز روشن میشه
رو حالت بنزین من زیاد تست نکردم چون اکثرا با گاز رفتم ولی هر 100 کیلومتر حدود 8 لیتر مصرف داره و یکبار که گاز بزنی حدودا 5 هزار تومان میگیره و 200 کیلومتر میره تقریبا
پایه گاز سوز سهمیه بنزین داره ماهی 60 لیتر

ممنون از راهنماییت :11:
ولی با یه باک گاز 200 کیلومتر کم نیست...!!!؟
اخه الان با پراید اگه صدی 8 بسوزونه با 30 لیتر بنزین حداقل 350 کیلومتر میشه راه رفت...!!!
رو این حساب همون بنزینی برای من بهتره.
راستی من قبلا یه سمند معمولی داشتم با اینکه 8 سوپاپ بود تو جاده و سربالایی عالی بود حالا اینکه 16 سوپاپه باید خیلی شتاب خوبی داشته باشه :20:

Ship Storm
16-12-2011, 17:34
ممنون از راهنماییت :11:
ولی با یه باک گاز 200 کیلومتر کم نیست...!!!؟
اخه الان با پراید اگه صدی 8 بسوزونه با 30 لیتر بنزین حداقل 350 کیلومتر میشه راه رفت...!!!
رو این حساب همون بنزینی برای من بهتره.
راستی من قبلا یه سمند معمولی داشتم با اینکه 8 سوپاپ بود تو جاده و سربالایی عالی بود حالا اینکه 16 سوپاپه باید خیلی شتاب خوبی داشته باشه :20:
نخیر 200 کیلومتر کم نیست چون ظرفیت مخزن گاز مدل های 90 به بعد شده 75 کیلویی در صورتی که مدل های قبلی 100 کیلویی بوده
شما 5 هزار تومان میزنی 200 کیلومتر میری ولی بنزین رو باید 11 تومن بزنی برای مسافت 200 کیلومتر
از نظر شتاب و قدرت با سمند های معمولی خیلی تفاوت داره و زمانی مشخص میشه که پشت سمندهای معمولی بشینی و پشت اینم بشینی بعد تفاوت رو کاملا احساس میکنی
من پراید دوگانه سوز داشتم 3500 تومن گاز میزدم 170 کیلومتر میرفت و حالا این سمند هم بستگی به فشار گاز داره 4500 تا 5000 میگیره و تقریبا تو شهر 200 تا میره و تو جاده های بین شهری سرعت بالا نری 230 تا میره

A.IvI.I.N
16-12-2011, 17:59
نخیر 200 کیلومتر کم نیست چون ظرفیت مخزن گاز مدل های 90 به بعد شده 75 کیلویی در صورتی که مدل های قبلی 100 کیلویی بوده
شما 5 هزار تومان میزنی 200 کیلومتر میری ولی بنزین رو باید 11 تومن بزنی برای مسافت 200 کیلومتر
از نظر شتاب و قدرت با سمند های معمولی خیلی تفاوت داره و زمانی مشخص میشه که پشت سمندهای معمولی بشینی و پشت اینم بشینی بعد تفاوت رو کاملا احساس میکنی
من پراید دوگانه سوز داشتم 3500 تومن گاز میزدم 170 کیلومتر میرفت و حالا این سمند هم بستگی به فشار گاز داره 4500 تا 5000 میگیره و تقریبا تو شهر 200 تا میره و تو جاده های بین شهری سرعت بالا نری 230 تا میره

بازم ممنون:11:
با این اوصاف به سرم زده پایه گاز سوز بگیرم :31:
اگه شانسه منه اینا گازم سهمیه بندی میکنن :31:
راستی ظرفیت بنزین سمند پایه گاز سوز چقدره...؟؟؟

ali703
16-12-2011, 18:07
منم ef7 دارم و خیلی هم راضی ام فقط سنسور صداش یسره هست و رفتیم نمایندگی گفته باید سفارش بدیم بیاد!

Ship Storm
16-12-2011, 18:31
بازم ممنون:11:
با این اوصاف به سرم زده پایه گاز سوز بگیرم :31:
اگه شانسه منه اینا گازم سهمیه بندی میکنن :31:
راستی ظرفیت بنزین سمند پایه گاز سوز چقدره...؟؟؟

فرقی نداره باکش همونه 65 لیتر میگیره

---------- Post added at 06:31 PM ---------- Previous post was at 06:30 PM ----------

منم ef7 دارم و خیلی هم راضی ام فقط سنسور صداش یسره هست و رفتیم نمایندگی گفته باید سفارش بدیم بیاد!

آره برای منم اینطوری شده
این چند مدت که هوا بارونی بود اینطوری شد فکر کنم آب رفته تو صدمه دیده
بعضی وقت ها درسته ولی اکثر مواقع دنده عقب میزنی یه سره صوت میکشه

ikia
17-12-2011, 13:04
خدمت دوستان عزيز عرض كنم كه حدودا بيش از يك سالي ميشه كه من اين ماشينو خريدم. و حدود 45 هزارتا باهاش رفتم.دقيقا 4 روز قبل از انقضاي تاريخ كارت طلاييش ديدم از بالاي موتور نشتي روغن دارم كه بعد از مراجعه به نمايندگي مركزي 1 به من گفتم بيشتر موتور ملي ها اين مشكل رو دارن كه با تعويض واشر سر سوپاپ مشكل حل شد.همشونم نگفته اين ايراد رو ميدونستند.
مشكل در تعوض دنده كه يكي از دوستان پرسيده بود: شما حتما رگلا‍‍ژ كلاج رو چك بكنيد و مطمين بشيد كه تنظيمه.
رانندگي در دور بالاي 5000 دور واقعا نشون ميده كه فرق موتور 8 سوپاپ با 16 سوپاپ چيه.مثلا تو پرايد دور موتور بالاي 4800 برسه با افت توان مواجهه ميشيم.
اگر خودتون خواستيد روغن عوض كنيد دقت كنيد كه مقدار روغن همراه تعويض ----- بيش از 4/5 ليتر ميباشد.در ضمن ----- روغن و هواي مخصوص به خودشو داره.اينو گفتم چون اگثرتون الان با كارت طلايي ميدين نمايندگي عوض كنه و خودتون نميبينيد .
هنگام خرابي موتور و رگلاتور به نمايندگي هاي مركزي ببيريد.چون جاهاي ديگه طبق مشاهده خودم ديدم كه تجربه چنداني ندارن و مشكلي حل نميكنن

در مورد مصرفشم بايد بگم كه بعد از تعويض فيل تر هوا و روغن و و رانندگي با سرعت 110 در كل مسير مصرفي برابر 4.2 كيلو در هر 100 كيلومتر داشت.اگه بگم با يه مخزن گاز البته خيلي پر فشار(حدود 19 و خورده اي كيلو) دوبار پشت سر هم گاز زدم) مسافت 460 كيلومتر رو رفتم.خودمم ديگه اخرش باورم نميشد با گازه( فكر ميكردم رفته رو بنزين ولي مصرف گاز رو نشون ميده)

ikia
17-12-2011, 13:11
من میگم چرا برای من چراغ چک هی روشن میشه و خاموش میشه
بردم نمایندگی گفت چیزی نیست فقط 12 تومن گرفت ارورش رو پاک کرد
بیرون 5 تومن میگیرن نمایندگی 12 تومن :13:
الان هم چراغ چک واسه خودش روشن میشه و خاموش میشه و میره و میاد ، کلا دیگه کاری باهاش ندارم

اصلاچيزي به اسم ارور پاك كردن نداريم.اين اضطلاح من در اوردي باتري ساز هاست كه يه پولي بگيرن.ECU فقط ارورها و يا پارامترهاي خوانده شده رو بهتون نشون ميده .مثلا دريچه سوخت كم يا زياد بازبشه كه با پاك كردن ارور درست نميشه كه.
شما هم بهتره ببري يه جاي درست حسابي و وقتي روشنه همون لحظه چك كنه حطا رو ببيني چيه.مطمئن باشد كه بيخودي روشن نميشه.

ikia
17-12-2011, 13:16

سنسور مشابه رو ميتوني تو جمهوري پيدا كني.
در ضمن اونايي كه كلا از صداي بلند اون آلارم دنده عقب مثل خودم در عذابند خيلي راحت ميتونيد با باز كردن طاقچه پشت ، سمت چپ اون بازر رو پيدا كنيذ و سراسر بازر رو محكم نوارچسب بپيچيد.صداش تا 1/3 كم ميشه.اگرم ميخوايد و حوصله داريد يه مقاومت 10 كيلو اهم باهاش سري كنيد همون كارو ميكنه.

nakhodasilver
19-12-2011, 16:41
دوستان, EF7 کیفیت کولرش چطوره؟ روشن کردن کولر تاثیر زیادی رو شتاب و کشش ماشین داره؟

A.IvI.I.N
20-12-2011, 10:11
دوستان اين سمند EF7 از نظر امكانات داخل ماشين نسبت به قبلي ها تغييري كرده...؟؟؟
سنسور دنده عقب داره...؟؟؟

Ship Storm
20-12-2011, 10:36
دوستان, EF7 کیفیت کولرش چطوره؟ روشن کردن کولر تاثیر زیادی رو شتاب و کشش ماشین داره؟

کولر خیلی خوبی داره زیاد نمیشه ازش استفاده کرد چون در طولانی مدت دما رو خیلی پایین میاره معمولا رو درجه 1 و 2 بیشتر نمیشه بصورت دائم استفاده کرد چون قدرتش زیاده
تاثیر تو شتاب ماشین که داره ولی توان بیشتر موتور نسبت به سمند های معمولی باعث میشه کمتر به چشم بیاد

---------- Post added at 10:36 AM ---------- Previous post was at 10:33 AM ----------

نمیدونم سمند های معمولی الان چه ویزگی هایی دارن ولی سیستم پخشش USB میخوره و بقیه امکانات با سمند LX مشابه هست من چیز اضافه ای ندیدم
سنسور دنده عقب هم داره

amir@sh
20-12-2011, 11:09
غیر از موتور هیچ تفاوتی با هم ندارند

ali703
20-12-2011, 11:12
کولر خیلی خوبی داره زیاد نمیشه ازش استفاده کرد چون در طولانی مدت دما رو خیلی پایین میاره معمولا رو درجه 1 و 2 بیشتر نمیشه بصورت دائم استفاده کرد چون قدرتش زیاده
تاثیر تو شتاب ماشین که داره ولی توان بیشتر موتور نسبت به سمند های معمولی باعث میشه کمتر به چشم بیاد

---------- Post added at 10:36 AM ---------- Previous post was at 10:33 AM ----------

نمیدونم سمند های معمولی الان چه ویزگی هایی دارن ولی سیستم پخشش USB میخوره و بقیه امکانات با سمند LX مشابه هست من چیز اضافه ای ندیدم
سنسور دنده عقب هم داره
بله درسته، بخاری خیلی خوبی هم داره رو فرمان ایربک داره، رو داشبورد هم داره، رو پخشش usb میخوره و کیفیتش بدک نیست، در ضمن کیفیت سوخت گازش هم عالیه. من با 5 نفر راه روستامون که همش کوهستانیه رو با دنده 2 و 3 میرفتم و با بنزین هم رفتم به خدا قسم کوچکترین تغییری به چشمم نیومد. البته لازم به ذکر باشه که من 90/9/10 گواهینامه گرفتم :27: و اون موقع گواهینامه نداشتم

Ship Storm
20-12-2011, 15:54
بله درسته، بخاری خیلی خوبی هم داره رو فرمان ایربک داره، رو داشبورد هم داره، رو پخشش usb میخوره و کیفیتش بدک نیست، در ضمن کیفیت سوخت گازش هم عالیه. من با 5 نفر راه روستامون که همش کوهستانیه رو با دنده 2 و 3 میرفتم و با بنزین هم رفتم به خدا قسم کوچکترین تغییری به چشمم نیومد. البته لازم به ذکر باشه که من 90/9/10 گواهینامه گرفتم :27: و اون موقع گواهینامه نداشتم

درسته تفاوت روی گاز با ینزین زیاد محسوس نیست فقط تو سرعت های بالای 180 کیلومتر و سربالایی های خیلی شدید مثل جاده چالوس خیلی کم به چشم میاد ولی اونطور نیست که نیاز باشه بزنی رو بنزین چون با گاز هم خیلی خوب و پر قدرت سربالایی های شدید رو طی میکنه

A.IvI.I.N
29-12-2011, 14:48
دوستان شنبه میخام برم نمایندگی ایران خودرو سمند ef7 بنزینی بصورت نقد و اقساط ثبت نام کنم ولی چند تا سوال دارم.
مدارک نوشته بود کپی 3 صفحه اول شناسنامه و کارت ملی و و گواهی امضاء مالک خودرو اگر مالک چک دهنده باشد...!!!؟
این گواهی امضا چیه...؟؟؟ :31:
چک فرقی نمیکنه چی باشه مثلا کارمندی یا...؟؟؟

mohamad skystar
30-12-2011, 17:17
دوستان شنبه میخام برم نمایندگی ایران خودرو سمند ef7 بنزینی بصورت نقد و اقساط ثبت نام کنم ولی چند تا سوال دارم.
مدارک نوشته بود کپی 3 صفحه اول شناسنامه و کارت ملی و و گواهی امضاء مالک خودرو اگر مالک چک دهنده باشد...!!!؟
این گواهی امضا چیه...؟؟؟ :31:
چک فرقی نمیکنه چی باشه مثلا کارمندی یا...؟؟؟

گواهی امضا:
کسی که چک رو صادر میکنه فرقی نداره کارمندی باشه یا شخص دیگه
باید بره دفتر اسناد رسمی و درخواست گواهس امضا بکنه.
یعنی امضاش رو تایید میکنن.حدود 10 هزار تومن هم هزینش هست.
کاری به مالک خودرو نداره چک به نام هر کسی باشه باید گواهی امضا بده.

Ship Storm
08-01-2012, 13:13
دیروز ماشین رو بردم سرویس 20 هزار کیلومتر
شمع و فیلتر و روغن و صافی بنزین و .. عوض کردن
رفتنی با ماشین گاز میدادی بد نبود خوب میرفت اما برگشتنی که همه اینا عوض شده بود واقعا تفاوتش مشخص شد ، هم تو شتاب و هم تو نرم کار کردن موتور
کاملا تغییر رو احساس کردم اونم به وضوح و کیفیت HD

amirgh2006
09-01-2012, 23:16
دیروز ماشین رو بردم سرویس 20 هزار کیلومتر
شمع و فیلتر و روغن و صافی بنزین و .. عوض کردن
رفتنی با ماشین گاز میدادی بد نبود خوب میرفت اما برگشتنی که همه اینا عوض شده بود واقعا تفاوتش مشخص شد ، هم تو شتاب و هم تو نرم کار کردن موتور
کاملا تغییر رو احساس کردم اونم به وضوح و کیفیت HD

سلام
دوست عزيز ميشه بگيد نوع شمعي كه روي ماشين بوده چي بود؟
ايا شمعي گه گذاشتند مدلش fr8de بود؟
با تشكر
يا علي

Ship Storm
10-01-2012, 00:22
سلام
دوست عزيز ميشه بگيد نوع شمعي كه روي ماشين بوده چي بود؟
ايا شمعي گه گذاشتند مدلش fr8de بود؟
با تشكر
يا علي

والا اونی که کارخونه روش گذاشته بود رو دقت نکردم چی بود اما اونی که آوردن نصب کردن روش این مدلی نبود که شما ذکر کردید یه شمعی بود تا حالا نشنیده بودم اسمشو ، البته دقیق یادم نیست ولی همچین چیزی بود WEGC

amirgh2006
10-01-2012, 09:15
سلام
دوست گرامي شمع موتور ملي بايد بوش fr8de باشه (كه توي بازار شمع نور تحت ليسانس بوش توليد ميشه):
يا علي

Ship Storm
10-01-2012, 16:57
سلام
دوست گرامي شمع موتور ملي بايد بوش fr8de باشه (كه توي بازار شمع نور تحت ليسانس بوش توليد ميشه):
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] baee.ir%2Findex.php%3Froute%3Dproduct%2Fcategory%2 6path%3D65%26page%3D2)
يا علي

گفتم دقیق یادم نیست شاید اون لگوی چیز دیگه ای بوده که رو جعبه زده شده

mehdishoja
11-01-2012, 16:57
سلام استاید عزیز.
ماشین من 1500تا تا الان کار کرده.
از همون روز اول کپسول گاز که پر میکردم حداکثر 160 کیلومتر میرفت.من فکر میکردم عادیه.
ولی بقیه دوستام که lx معمولی دارن میگن ماشینشون بیشتر از این میره.موتور ef7 هم شنیدم کم مصرفت تر از بقیه ماشیناس.
تنظیم موتور ایران خودرو هم بردمش ولی بازم همونطوره.
البته این 150 ، 160 کیلومتر که میگم واسه توی شهره.
یه مکانیک بهم گفت یه کپسول باید واسه خارج از شهر 300 کیلومتر بره .
اینم بگم که کپسولمم مثه بقیه مدل های ef7 هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

Danial_4139
11-01-2012, 21:37
سلام استاید عزیز.
ماشین من 1500تا تا الان کار کرده.
از همون روز اول کپسول گاز که پر میکردم حداکثر 160 کیلومتر میرفت.من فکر میکردم عادیه.
ولی بقیه دوستام که lx معمولی دارن میگن ماشینشون بیشتر از این میره.موتور ef7 هم شنیدم کم مصرفت تر از بقیه ماشیناس.
تنظیم موتور ایران خودرو هم بردمش ولی بازم همونطوره.
البته این 150 ، 160 کیلومتر که میگم واسه توی شهره.
یه مکانیک بهم گفت یه کپسول باید واسه خارج از شهر 300 کیلومتر بره .
اینم بگم که کپسولمم مثه بقیه مدل های ef7 هست.
ممنون میشم راهنمایی کنید

با سرعت 110~120 خارج جاده 250 کیلومتر بره خوبه با 95 کیلومتر همون حدود 300 میشه .

A.IvI.I.N
12-01-2012, 11:14
داشتم یه چرخی تو نت میزدم که این کلیپ مقایسه سمند EF7 با XU7 پیدا کردم :46:
واقعا دست کسانی که این کلیپ رو درست کردن درد نکنه:11:
کاملا مشخصه EF7 یه سرو گردن بالاتر از XU7 هستش تازه با مصرف سوخت کمتر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Ff90hjd63ccnd3ea)

من شخصا با دیدن این کلیپ یه جورایی بیخیال سورن ELX شدم و احتمال فراوان همون LX EF7 پایه بنزین میگیرم:40:

vb-sosol
12-01-2012, 15:03
با سرعت 110~120 خارج جاده 250 کیلومتر بره خوبه با 95 کیلومتر همون حدود 300 میشه .

من با دوگانه سوزش اینقدر میرم
پایه گاز ساز اینقدر بره که ....

vb-sosol
12-01-2012, 15:13
داشتم یه چرخی تو نت میزدم که این کلیپ مقایسه سمند EF7 با XU7 پیدا کردم :46:
واقعا دست کسانی که این کلیپ رو درست کردن درد نکنه:11:
کاملا مشخصه EF7 یه سرو گردن بالاتر از XU7 هستش تازه با مصرف سوخت کمتر.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 2F%3Ff90hjd63ccnd3ea)

من شخصا با دیدن این کلیپ یه جورایی بیخیال سورن ELX شدم و احتمال فراوان همون LX EF7 پایه بنزین میگیرم:40:

البته اون سمند قرمزه معلوم بود قدیمی هس چون رنگ جلو داشبردی سیاه بود
خب طبیعی هم هست که سمند جدید تر سمند های قدیمی رو میزارن توی جیبشون
اینکه موتور ef7 موتور خوبیه شکی توش نیست ولی اختلاف دیگه در این حد نیست
چیزی که با چشم دیدم و تستش کردم

mohamad skystar
12-01-2012, 19:11
منم سمند ef7 رو تایید میکنم و خیلی دوست داشتم یکی ثبت نام کنم.
اما شرایط OK نشد و الان سمند LX XU7 مدل 90 دارم.دوگانه سوزم هست
ازش راضیم و فاصله ای که برای رفتن به دانشگاه باهاش طی میکنم مصرف گازش مناسبه
اما EF7 بسیار نرم و کم صدا خیلی خوبه.

A.IvI.I.N
12-01-2012, 19:38
البته اون سمند قرمزه معلوم بود قدیمی هس چون رنگ جلو داشبردی سیاه بود
خب طبیعی هم هست که سمند جدید تر سمند های قدیمی رو میزارن توی جیبشون
اینکه موتور ef7 موتور خوبیه شکی توش نیست ولی اختلاف دیگه در این حد نیست
چیزی که با چشم دیدم و تستش کردم

درسته :46:
منم انتظار ندارم موتور 100 اسبی با 114 اسبی خیلی اختلاف داشته باشن ولی همینکه مصرف سوختش پایین اومده و شتابش کمی بیشتر شده به نظرم خیلی خوبه :20:
============================================

این هم مقایسه EF7 با پارس ELX
EF7 اینجا دیگه کم آورد :31:

Ship Storm
12-01-2012, 20:00
من هم موتور eF7 رو خیلی بیشتر از بقیه موتور ها قبول دارم نه به خاطر اینکه خودم این مدل رو دارم بلکه با سایر انواع موتورهای محصوصلات خانواده پژو کار کردم و دیدم چطور بودن اما eF7 با بقیه اون ها فرق داره و هم سرعت و هم شتاب و هم مصرف خیلی بهتری داره + اینکه صدای خیلی کمی داره اما یکی از دوستان تو تاپیک سمند نظر دیگه ای داشتن که باز هم برای بنده قابل احترامه

MAGIDIYUM
12-01-2012, 20:12
ef7 پایه گاز سوزش بهتره یا بنزینیش?

Ship Storm
12-01-2012, 20:18
ef7 پایه گاز سوزش بهتره یا بنزینیش?

هر کدوم یک مزیتی دارند
پایه گازسوز چون گاز مصرف میکنه هزینه کمتری رو برای سوخت خودرو شامل میشه
تک سوزش امکانات خوبی رو میشه روش پیاده کرد مثل : کروز کنترل و دنده اتوماتیک و... ولی روی پایه گازسوز امکانش نیست

MAGIDIYUM
12-01-2012, 20:27
این پایه گازسوز ها فقط گاز مصرف میکنن یا اینکه دوگانه هستند؟(گاز و بنزین)

starpars
12-01-2012, 20:45
این پایه گازسوز ها فقط گاز مصرف میکنن یا اینکه دوگانه هستند؟(گاز و بنزین)
دوگانه هستن ولی سوخت اولشون در واقع گازه

Danial_4139
12-01-2012, 23:06
درسته :46:
منم انتظار ندارم موتور 100 اسبی با 114 اسبی خیلی اختلاف داشته باشن ولی همینکه مصرف سوختش پایین اومده و شتابش کمی بیشتر شده به نظرم خیلی خوبه :20:
============================================

این هم مقایسه EF7 با پارس ELX
EF7 اینجا دیگه کم آورد :31:

XU7 قدرت دقیقش 97 اسب هست و EF7 حدود 14 اسب ، 17 اسب اختلاف کمی نیست :46:

در مورد پارس ELX هم باید گفت این ماشین 230 کیلو سبک تر از سمند EF7 هست با اینکه جا میمونه ولی اختلافشون خیلی زیاد نمیشه .

اینم یه کلکل بین ماکسیما و سمند EF7 ...

vb-sosol
12-01-2012, 23:26
آقا این مدل بنزینی رو گلیگر و شیشه عقب هم مثل گاز سوز نوشته داره؟

mohamad skystar
13-01-2012, 00:28
آقا این مدل بنزینی رو گلیگر و شیشه عقب هم مثل گاز سوز نوشته داره؟

بله نوشته داره رو گلگیر اینه:
1.7 CVVT

پشت شیشه یه برچسب نوشته EF7

A.IvI.I.N
13-01-2012, 13:06
XU7 قدرت دقیقش 97 اسب هست و EF7 حدود 14 اسب ، 17 اسب اختلاف کمی نیست :46:
در مورد پارس ELX هم باید گفت این ماشین 230 کیلو سبک تر از سمند EF7 هست با اینکه جا میمونه ولی اختلافشون خیلی زیاد نمیشه .
اینم یه کلکل بین ماکسیما و سمند EF7 ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] watch%3Fv%3DySODzrIYfMU)

حالا بخاطر 3 اسب معامله رو بهم نزن :31:
از نظر وزن باهم اختلاف دارن ولی نه دیگه 230 کیلوووو...!!!!!:31: با کپسول هم حساب کنی انقد نمیشه :31:
وزن کپسول چقدره دقیفا...؟؟؟
راستی اوضاغ چیزشکن خرابه هیچی کار نمیکنه ماهم که چیزپی ان نداریم یکی زحمت بکشه یه جا دیگه آپ کنه ما هم فیض ببریم :11:

Danial_4139
13-01-2012, 13:35
حالا بخاطر 3 اسب معامله رو بهم نزن :31:
از نظر وزن باهم اختلاف دارن ولی نه دیگه 230 کیلوووو...!!!!!:31: با کپسول هم حساب کنی انقد نمیشه :31:
وزن کپسول چقدره دقیفا...؟؟؟
راستی اوضاغ چیزشکن خرابه هیچی کار نمیکنه ماهم که چیزپی ان نداریم یکی زحمت بکشه یه جا دیگه آپ کنه ما هم فیض ببریم :11:

چونه نزن رو باسکول رفتیم !

حدود 100 کیلو کپسول با تجهیزاتش + 70 کیلو خود موتور EF7 از XU7 سنگین تره + سنگینی اتاق سمند نسبت به پارس .

یه لینک دیگه برا فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

A.IvI.I.N
13-01-2012, 16:29
چونه نزن رو باسکول رفتیم !

حدود 100 کیلو کپسول با تجهیزاتش + 70 کیلو خود موتور EF7 از XU7 سنگین تره + سنگینی اتاق سمند نسبت به پارس .

یه لینک دیگه برا فیلم : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] %2Fbd11d7018e63948d8b6b0ee49be03cfc26887)

پس دمش گرم EF7 دوگانه سوز با اون همه اضاف وزن خوب XU7 رو گرفت.
100 کیلو...!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هولی شیت...!!! من عمرا سراغ دوگانه سوز نمیرم :31:
سایت ایرانخوردرو که خیلی باحاله هر مدل سمند که بگی زده 1220 کیلو هر مدل پارس بگی زده 1190...!!!:27:
راستی دمش گرم سمند خوب پا به پای ماکسیما میرفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohamad skystar
13-01-2012, 17:27
اینجا هنوز کل کل بین EF7 و XU7 هست؟
در حالت کلی EF7 برتره اما من خودم XU7 دوگانه سوز دارم.
با هردو تجربه رانندگی دارم و از اونجا که به سرعت های بالا عادت دارم با هردو به سرعت مطلوب رسیدم.
هرکدوم رو داشته باشم فرق نداره اما دید کلی و فنی داشته باشیم EF7 عملکرد بهتری داره تو مصرف سوخت.
با اینکه اختلاف 2 لیتر در 100 کیلومتر دارن اما تو مدت زمان زیاد محسوس میشه.
دوستان به بحثتون ادامه بدین و موفق باشید

A.IvI.I.N
13-01-2012, 17:39
با هردو تجربه رانندگی دارم و از اونجا که به سرعت های بالا عادت دارم با هردو به سرعت مطلوب رسیدم.
هرکدوم رو داشته باشم فرق نداره اما دید کلی و فنی داشته باشیم EF7 عملکرد بهتری داره تو مصرف سوخت.

اره باوو نبودی ببینی اشغال خودرو یه موتور زده در حد بوندس لیگا دیگه لامبورگینی و بوگاتی باید جلوش شیپور بزنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
داریم سعی میکنیم بین بد و بدتر ، بد رو انتخاب کنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بی پولیه دیگه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

dash_mehdi
13-01-2012, 17:49

مصرف سوخت EF7 در سیکل گاز 8.75 (طبق گفته ایران خودرو) و خودمم ماشین صفر امتحان کردم حدود 9 لیتر بود و موتور EF7 بنزینی مصرف سوختش حدود 8.3 لیتر در صد کیلومتر هست.
مصرف سوخت موتور XU7 روی سمند ال ایکس 9 لیتر(البته بخوام دقیق بگم 8.9 لیتر) در صد کیلومتر هست یعنی به موتور EF7 بنزینی کمتر از 1 لیتر در هر صد کیلومتر اختلاف داره.
موتور EF7 هم که توسط ایران خودرو 1700 نامیده میشه یک موتور 1648 سی سی هست و در اصل یک موتور 1600 محصوب میشه که در مقابل موتور TU5 کمی برتره

موتور TU5 با حجم 1578 سی سی 16 سوپاپ وقدرت 110 اسب در دور 5800 مصرف ترکیبی 7.5 لیتر در صد کیلومتر
موتور EF7 بنزینی 1648 سی سی 16 سوپاپ و قدرت 114 اسب در دور 6000 مصرف ترکیبی 8.1 لیتر در صد کیلومتر
موتور EF7 گازی 1648 سی سی 16 سوپاپ و قدرت 103 اسب در دور 6000 مصرف ترکیبی 8.8 لیتر در صد کیلومتر (گاز)
موتور XU7 با حجم 1761 سی سی 8 سوپاپ و قدرت 100 اسب در دور 6000 مصرف ترکیبی 8.6 لیتر در صد کیلومتر

Ship Storm
13-01-2012, 19:09
مصرف گازش بزارید من بگم چطوریه
قبلا برای من مصرف گازش زیاد بود جدیدا خوب شده
من 220 کیلومتر رو رفتم با 4500 تومان گاز

vb-sosol
13-01-2012, 19:40
پس دمش گرم EF7 دوگانه سوز با اون همه اضاف وزن خوب XU7 رو گرفت.
100 کیلو...!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هولی شیت...!!! من عمرا سراغ دوگانه سوز نمیرم :31:
سایت ایرانخوردرو که خیلی باحاله هر مدل سمند که بگی زده 1220 کیلو هر مدل پارس بگی زده 1190...!!!:27:
راستی دمش گرم سمند خوب پا به پای ماکسیما میرفت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته چیزی که مشخص بود روی گاز نبود
روی بنزین داشت میرفت

A.IvI.I.N
13-01-2012, 20:01
البته چیزی که مشخص بود روی گاز نبود
روی بنزین داشت میرفت

اون که بله :46:
در هر صورت EF7 پایه گازسوز سوز طبق فرمایش دوستمون 170 کیلو اضافه وزن داره نسبت به EF7 بنزینی که به نظرم خیلی زیاده :13:

vb-sosol
13-01-2012, 20:19
اون که بله :46:
در هر صورت EF7 پایه گازسوز سوز طبق فرمایش دوستمون 170 کیلو اضافه وزن داره نسبت به EF7 بنزینی که به نظرم خیلی زیاده :13:

170 کیلو یه کپسول گاز ؟!!!!
بعید میدونم

Danial_4139
13-01-2012, 21:03
170 کیلو یه کپسول گاز ؟!!!!
بعید میدونم

کپسول به تنهایی 100 کیلو وزن داره اون 70 کیلو اختلاف وزن بین موتور EF7 با XU7 بود نه کپسول :31:

یادمه با یکی از دوستان ماشین رو همزمان تحویل گرفتیم روز اول ارتفاع ماشین انقد زیاد بود که از رو جدول به راحتی رد میشد فردای اون روز دوست ما کپسول رو برداشت خود ماشین همینجوری تو هوا بود بدون کپسول عقب ماشینش انقدر بالا اومده بود که میشد کف ماشین رو راحت دادید عکسشو پیدا کردم میزارم ماشین خودم با کپسول و ماشین اون بدون کپسول ارتفاعش وحشتناک رفته بود بالا :31:

وزن دقیق EF7 دوگانه : 1380 کیلو ( با باک بنزین و گاز پر )

وزن دقیق EF7 بنزین سوز : 1260 کیلو ( با باک بنزین پر )

وزن پارس : 1150 کیلو ( با باک پر )

Actros
15-01-2012, 00:57
پارس فکر کنم با باک پر بیشتر از این حرفا باشه

A.IvI.I.N
15-01-2012, 01:11

آره باوو :46:
وقتی سایته ایرانخودرو زده 1190 شک نکن بالای 1200 وزنشه.

dash_mehdi
15-01-2012, 01:12
اره درسته وزن پارس بدون بنزین 1190 کیلو هست و با باک پر حدود 1260 کیلوه

سمند ef7 هم با باک پر 1290 کیلو هست

Ship Storm
15-01-2012, 16:39
EF7 مدل 90 به بعد مخزن گازش اگر پمپ گاز فشار خوبی داشته باشه حداکثر 14 کیلو میگیره و 106 کیلوم اختلاف وزن هم برمیگره به تجهیزات داخل موتور و لوله کشی ها و همچنین خود مخزن و تجهیزاتی که صندوق عقب نصب شده

arshia_mohammadi20
15-01-2012, 18:24
من هم EF7 دارم ولي ازش راضي نيستم روغنريزي كوچكترين مشكلشه ماشين من 6ماه نيست كه گرفتمش رفتم ايران خودرو ميگه ما قطعه اين رو نداريم بايد منتظر بمونيد تا سفارش بديم بيارند هنوز خبري نيست:2:

mohamad skystar
16-01-2012, 12:09
من هم EF7 دارم ولي ازش راضي نيستم روغنريزي كوچكترين مشكلشه ماشين من 6ماه نيست كه گرفتمش رفتم ايران خودرو ميگه ما قطعه اين رو نداريم بايد منتظر بمونيد تا سفارش بديم بيارند هنوز خبري نيست:2:

دقیقا در یکی ار نمایندگی های اصفهان من در یک روز 3 مورد اینجوری از EF7 دیدم.
مشکل شما رو داشتن.عجیبه بعد از این همه مدت حضور این خودرو در بازار شرکت هنوز در تامین قطعات کند
عمل میکنه.

Ship Storm
16-01-2012, 18:40
دقیقا در یکی ار نمایندگی های اصفهان من در یک روز 3 مورد اینجوری از EF7 دیدم.
مشکل شما رو داشتن.عجیبه بعد از این همه مدت حضور این خودرو در بازار شرکت هنوز در تامین قطعات کند
عمل میکنه.

عجیبه محمد جان نمیدونم جریان چیه که برخی از این خودرو ها رو دوستان میگن اینطوری شده
ما دوتاش تو دستمونه هر دو هم مدل 90 ولی خداروشکر تا حالا هیچ مشکلی نبوده
تنها مشکلی که الان پیش اومده اینه که سنسور دنده عقب در 90% مواقع بوق ممتد میزنه و باید تعویض بشه

dash_mehdi
16-01-2012, 20:21
عجیبه محمد جان نمیدونم جریان چیه که برخی از این خودرو ها رو دوستان میگن اینطوری شده
تنها مشکلی که الان پیش اومده اینه که سنسور دنده عقب در 90% مواقع بوق ممتد میزنه و باید تعویض بشه

بلاخره از هر هــــــــــــــزار تا یکی درست درمیاد دیگه مثل خودرو های خارجی که از هر هــــــــــــزار تا یکی خراب در میاد:31:

farsweb
16-01-2012, 21:04

خدا لعنت کنه اونهایی رو که چند برابر پول میگیرن و جنس بنجل سوار این ماشین می کنن. از ابتدای خریدش در سال گذشته اولین و آخرین حسنش رو موتور عالیش می دونم . از نظر کیفیت قطعات برقی صفره. بعد از عوض کردن بیشتر چراغهای بیرونی به خاطر سوختگی زودهنگام، در کمتر از ۱ سال فن کولرش مشکل پیدا کرد. ما که از این دزدی رسمیت یافته راضی نیستیم. کار هر کی هست واسه مریضیش خرج کنه این پول رو

Danial_4139
16-01-2012, 22:56
EF7 VS XU7 ...

rivaaaldo
20-01-2012, 14:25
سلام
من میخواستم یک سمند ef7 بگیرم اما رفتم تو چند تا نمایندگی ایران خودرو و از تعمیر کارشون در موردش پرسیدم..تقریبا همه میگفتن ef7 نگیر چون قطعاتش اصلا گیر نمیاد و ایراد هم زیاد پیدا می کنه..
با این پولی که من دارم باید برم سراغ 206 sd v20 یا سمند lx سال یا ال 90 ...البته نمیدونم کدومش روانتخاب کنم
من ماشین رو بیشتر برای مصرف معمولی و خانوادگی و حداقل 4-5 سال استفاده میخوام ..

mohamad skystar
20-01-2012, 22:01
سلام
من میخواستم یک سمند ef7 بگیرم اما رفتم تو چند تا نمایندگی ایران خودرو و از تعمیر کارشون در موردش پرسیدم..تقریبا همه میگفتن ef7 نگیر چون قطعاتش اصلا گیر نمیاد و ایراد هم زیاد پیدا می کنه..
با این پولی که من دارم باید برم سراغ 206 sd v20 یا سمند lx سال یا ال 90 ...البته نمیدونم کدومش روانتخاب کنم

سمند LX EF7 هم شده تخم مرغ شانسی.
اما ماشین خیلی خوبیه.
اگر قصد خریدش رو ندارین و ماشین دیگه میخوای SD V20 فایده نداره اما تندر 90 گزینه خوبیه.

Amir..H
21-01-2012, 00:41
EF7 VS XU7 ...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] file%2F7246268274%2Fxu7exhaust_set_vs_ef7_vs_v8.zi p.html)
دانیل خان ممنون
فقط تو تصویر معلوم نیست لاستک ef7 هم پهنه یا نه...؟ چون تو شتاب تاثیر داره
و
خواهشا کلیپو تو این تاپیک هم قرار بدین

rivaaaldo
21-01-2012, 13:34
سمند LX EF7 هم شده تخم مرغ شانسی.
اما ماشین خیلی خوبیه.
اگر قصد خریدش رو ندارین و ماشین دیگه میخوای SD V20 فایده نداره اما تندر 90 گزینه خوبیه.

ممنون از جوابتون

همه میگن ماشینه خوبیه و ریسکش بالاست!

من که اصلا اعصاب ندارم تو این نمایندگی ها دنباله قطعه بگردم و....

Danial_4139
21-01-2012, 19:40
دانیل خان ممنون
فقط تو تصویر معلوم نیست لاستک ef7 هم پهنه یا نه...؟ چون تو شتاب تاثیر داره
و
خواهشا کلیپو تو این تاپیک هم قرار بدین

EF7 استاندارده با همون رینگ 15 هست ، XU7 لاستیکش 205 هست و ست اگزوز سوپر اسپرینت هم نصب کرده یعنی یه جورایی از سمند های عادی سر تره .

راستی بقل سمند XU7 یه 206 تیپ 5 هم بود ولی یا رانندش شوت بود یا مشکلی فنی داشت که همون اول کار جا موند :13:

Ship Storm
21-01-2012, 21:18
سلام

به حرف این و اون زیاد اعتبار نیست و در کل به نظر من ماشین خیلی خوبیه
شکر خدا با دو تا سمند EF7 مدل 90 سرو کار دارم فعلا که مشکل خاصی نبوده به جز اینکه یکیشون سنسور دنده عقبش بوقش در 90% اوقات ممتد شده و باید عوض بشه فکر کنم تو این بارندگی های اخیر توش آب رفته باشه

farshid_titan
21-01-2012, 22:35
سلام

سلام به نظر من شک نکن تو خرید‌ای ف‌‌ ۷ .منم ماشینو برج ۹ گرفتم و واقعاّ از رانندگی باهاش لذت می‌برم و رو هر ماشین ایی که بگی‌ خاک پاشیدم.و واقعاّ نسبت به پولی‌ ک میدی سواری زیادی میده.هم سوخت هم شتاب هم کم صدا بودن.کلا به نظر من بخر ایشالا که مال توام عیبی نداره.
فقط یه عیب هست که فک کنم تو همه اف۷ا هست اونم اینه که وقتی ماشین روی گاز یکم صدا موتور زیاد می‌شه مسی ک میگفتن عادیه.ولی‌ وقتی میره روی بنزین یون صدا کامل میره،میگفتن مال سوختن یه چیزی از گاز حالا دیگه نمیدونم.که اینم فک نمیکنم عیب باشه.

rivaaaldo
22-01-2012, 10:03
سلام
ممنون از راهنماییتون

به نظرتون ثبت نام کنم یا نقدی بخرم
اگه نقدی بخرم 90 شماره میشه
اما ثبت نامی برای فروردین یا اردیبهشت هست که 91 شماره میخوره
حالا نمیدونم سری های جدید تر از لحاظ کیفیت بهتر میشن یا بدتر!

Ship Storm
22-01-2012, 10:07
سلام
ممنون از راهنماییتون

به نظر من ثبت نام کن که مدل 91 بشه چون حتی اگه 20 اسفند 90 هم باشه سال که عوض بشه یک مدل ماشینت عقب میوفته و میخوره تو سرش
بازم ببین اگر شب عید ماشین رو نیاز داری که هیچی ارزش ماشین شب عید خیلی بیشتر از این حرف هاست ولی خوب باید جوانب رو بسنجی کدوم بصرفه تره

asiashimi
22-01-2012, 10:13
سلام به نظر من نخرید که اصلا خوب نیست

asiashimi
22-01-2012, 10:24
من یکی داشتم موتورش ترکید

asiashimi
22-01-2012, 10:43
من امسال برج 4 یه پایه گاز سوزشو خریدم شتاب خیلی زیادی داشت و مصرفشم کم بود اما موتورش استقامت کمی داره فقط یه بار باهاش 190 تا پر کردم موتورش ترکید قطعاتشم خیلی کمه اگه بری مسافرت خراب شه باید با اتوبوس برگردی خیلیم گرونن اگه میخواید سمند سوار شید همون مهمولیشو بخرید.

rivaaaldo
22-01-2012, 11:21
من امسال برج 4 یه پایه گاز سوزشو خریدم شتاب خیلی زیادی داشت و مصرفشم کم بود اما موتورش استقامت کمی داره فقط یه بار باهاش 190 تا پر کردم موتورش ترکید قطعاتشم خیلی کمه اگه بری مسافرت خراب شه باید با اتوبوس برگردی خیلیم گرونن اگه میخواید سمند سوار شید همون مهمولیشو بخرید.

سلام
یعنی چطوری ترکید؟

farshid_titan
22-01-2012, 12:58
سلام
ممنون از راهنماییتون

سلام خواهش می‌کنم.معلومه که ثبت نام کن چون واسه ۹۱ در میاد.هم از ی نظر بهتر شدن هم بدتر،بهتر از اینکه دیگه گیربخشون روغن نمیده بدتر هم از اینکه کولرش مسخره شده!شده مثل ۴۰۵ و این به نظر من افتضاحه !توکلّت به خدا باشه بخر حالشو ببر!

Danial_4139
22-01-2012, 13:14
سلام
یعنی چطوری ترکید؟

طبق معمول حرفا علمی ، حالا تونستی بفهمی منظور از ترکیدن چی بوده یه اطلاعی به ما هم بده .

alipsp
22-01-2012, 21:39
سلام دوستان من یه فیلتر اسپرت مخروطی خریدم بستم سره دریچه گاز در فیلتر خودشم باز کردم گذاشتم کنار
درست انجام دادم ولی واسه اطمینان شما هم تایید کنید خیالم راحت شه
مرسی

A.IvI.I.N
23-01-2012, 22:35
فک میکنین با این اوضای ارز تا قبل از عید ماشین گرون میشه...؟؟؟:13:
من منتظرم شرایط دهه فجر بیاد سریع میرم یه سمند EF7 بنزینی ثبت نام میکنم فقط خدا کنه گرون نشه :19:

mohamad skystar
23-01-2012, 23:50
من منتظرم شرایط دهه فجر بیاد سریع میرم یه سمند EF7 بنزینی ثبت نام میکنم فقط خدا کنه گرون نشه :19:

اقتصاد ایران درست برعکس اقتصاد جهانی عمل میکنه.
دوست من قیمت ارز رو قیمت ماشین های داخل تاثیری نداره و خودروساز هر موقع دلش بخواد گرون میکنه.
شما فقط ثبت نام کن و لذت ببر.:8:

rivaaaldo
24-01-2012, 00:11

چرا بنزینی؟گاز سوز به نظرم بهتر باشه با این اوضاع نفت و بنزین

Ship Storm
24-01-2012, 06:53
طبق گفته های مسئولین دلار با نرخ مرجع برای واردات محصولات این شرکت ها داده میشه پس نباید گرون بشه ولی جای تعجب نیست که به هر بهانه ای قیمت ها رو بالا ببرن
نیسان وانت دوگانه سوز زامیاد 1 ماه پیش 13400 بود و الآن شده 14 میلیون فیکس

A.IvI.I.N
24-01-2012, 12:17
اقتصاد ایران درست برعکس اقتصاد جهانی عمل میکنه.
دوست من قیمت ارز رو قیمت ماشین های داخل تاثیری نداره و خودروساز هر موقع دلش بخواد گرون میکنه.
شما فقط ثبت نام کن و لذت ببر.:8:
بالاخره بی تاثیر هم نیست چون خیلی از مواد اولیه برای ساخت ماشین از خارج وارد میشه.
به محض اینکه شرایط جدید اعلام کنن میرم ثبت نام میکنم :20:

چرا بنزینی؟گاز سوز به نظرم بهتر باشه با این اوضاع نفت و بنزین

آخه برای من شتاب خیلی مهمه و دوگانه سوز 100 کیلو نسبت به بنزینی سنگین تره که مطمئنا تو شتاب تاثیر زیادی داره:46:
از اینا بگذریم کی حال داره بره تو صف گاز...!!!؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
ماشالا هروقت رد میشم ملت 3 کیلومتر صف بستن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

farsweb
25-01-2012, 00:05
دوستان بزرگوار که صاحب خودروی گازسوز هستن. تقاضا دارم برای چک کردن شیر و اتصالات مخزن به مراکز مشخص شده مراجعه کنن و بالای سر تعمیرکار باشن تا کاملا تشکیلات رو چک کنه. متاسفانه با قصور مسئولین بعضی از این ماشین های گازی عملا به بمب های متحرک تبدیل شده.
خداوند انشاالله بلا رو از سر همه دور کنه و به متولیان امر درک و علم بیشتری بده

alipsp
26-01-2012, 18:53
دوستان جای فیلتر خوبه به نظر شما؟

total_overdose
26-01-2012, 20:25
به نظر من کخ خوب نیست! هرچی هوای گرم موتوره از اونجا میکشه!
اگه بتونی یجوری تا نزدیکای پشت پیش رادیات بیاریش خیلی بهتره! از اونجا هوای تازه و خنک میگیره!
البته حتما هدفت از باز گذاشتن سر باکس هوا این بوده که از اوجا میکشه؟؟ ولی بنظر من چون محیط ذورش بازه اینطوری نیست!

alipsp
26-01-2012, 20:38
به نظر من کخ خوب نیست! هرچی هوای گرم موتوره از اونجا میکشه!
اگه بتونی یجوری تا نزدیکای پشت پیش رادیات بیاریش خیلی بهتره! از اونجا هوای تازه و خنک میگیره!
البته حتما هدفت از باز گذاشتن سر باکس هوا این بوده که از اوجا میکشه؟؟ ولی بنظر من چون محیط ذورش بازه اینطوری نیست!
آره باز گذاشتم از اونجا بکشه
پس یه لوله خرطومی بگیرم بکشم سره اون سوراخه پشت جلو پنجره
خوبه؟

total_overdose
26-01-2012, 21:32
آره باز گذاشتم از اونجا بکشه
پس یه لوله خرطومی بگیرم بکشم سره اون سوراخه پشت جلو پنجره
خوبه؟
والا بنظر من که اونجوری بهتر جواب میده!
بزار بقیه دوستان هم نظر بدن:46:

ME1360
28-01-2012, 12:11
من چند روز پیش یه EF7 پایه گاز سوز نوشتم با توجه به اینکه بعضی ها راضی نبودند میترسم خوب در نیاد به نظرتون چی کار کنم میشه رفت عوض کرد؟

pishooo2
28-01-2012, 12:30
ببینم این فیلتری که نصب کردیش اولا قیمتش چقدر میشه و دوما کلا از نظر چه چیزایی توی ماشین تفاوت ایجاد میکنه اگه خوبه ما هم بریم بنصبیم و این که ضرری نداره واسه ماشین ؟

---------- Post added at 12:30 PM ---------- Previous post was at 12:26 PM ----------

من چند روز پیش یه EF7 پایه گاز سوز نوشتم با توجه به اینکه بعضی ها راضی نبودند میترسم خوب در نیاد به نظرتون چی کار کنم میشه رفت عوض کرد؟

دوست عزیز با توجه به کمبود انتخاب در خرید ماشین الان شما بهترین نوع ماشین تولیدی در این قیمت رو انتخاب کردی فقط میمونه این تخم مرغ شانسی که خریدی چی در بیاد که اونم توکل کن به خدا اگه شانست مثل من نباشه ماشین خیلی خوبیه /

amir@sh
28-01-2012, 12:59
دوست من انتخاب درستی کردی شک نکن ef7 هم از نظر مصرف سوخت و هم از نظر شتاب و قدرت از xu7 بهتره انشاا... مبارکت باشه

mohamad skystar
28-01-2012, 13:00
پس از مشورت با مدیر انجمن و بررسی های انجام شده
دوستان گرامی تمامی مباحث مربوط به انتخاب روغن موتور خودرو در تاپیک زیر دنبال خواهد شد:

انتخاب روغن موتور :

pishooo2
28-01-2012, 14:58
سلام
یعنی چطوری ترکید؟

من الان 1 ماهه ماشینمو گرفتم و حدود 4000 تا باهاش راه رفتم و کارم جوری هست که شب ها موقع برگشت سرعتم 180/190 کیلومتره یعنی حدود 2000 تاشو با این سرعت رفتم که هنوزم نترکیده جاییش
لازم دونستم تجربیاتی که تو این 4000 تا دارم رو بگم تا همه بدونن
1:اولین مورد بعد از 4000 تا موتور الان لرزش داره و صداش فوق العاده زیاد شده که قرار شد با سرویس اولیه چک بشه اما حتی الان هم صداش خیلی عالیه
در دور موتور بالای 3500 صدای موتور فوق العاده زیاد میشه مخصوصا اگه رو گاز باشه
تجربه به من نشون داده که این موتور برای کار با گاز ساخته نشده فقط جوری ساختنش که گاز بهش اسیب نمیزنه
بر خلاف خیلی ادما که میگن این ماشین با گاز روشن میشه باید بگم که اصلا اینطور نیست
درسته که شما هنگام روشن شدن چراغ cng رو روشن میبینید اما ماشین با بنزین روشن میشه دلیل حرفم هم توجه به صدای شیر برقی گاز دز صندوق و توی دفترچه نوشته اگه بنزین ندارین باید 10 ثانیه کلید رو نگه دارین بعد استارت که بزنی با گاز روشن میشه
دنده های ماشین فوق العاده بد جا میره که دیگه داره اعصابمو خورد میکنه مخصوصا دنده عقب
سنسور دنده عقبش صداش گوش ادمو کر میکنه
نور پشت صفحه کیلومتر خیلی کمه با این که تا اخر زیادش کردم
صدای کامپیوتر سخنگو بسیار کمه در زبان انگلیسی هم اصلا معلوم نیست چی میگه اصلا واضح نیست
همون روز اولم صندلی مبارک تشریف بردن پایین موتورشون ترکید مونده همونجا بالا نمیاد دیگه موتورش خرابه یارو سفارش صندلی داده واسه ما جای موتور 1 ماهه هنوز خبری نیست
اما در کل واسه 2 تا 3 سال سواری عالیه
رفتم نمایندگی میگه بین 5000 تا 15000 موتورت روغن میده بیار درستش کنیم عادیه هه هه

مزایای این سمند هم که همه میدونین به جز یه سری نقطه مشترک بین همه سمند ها یه چیزاییش فرق داره

اول بگم حس ارامش در سرعت 190 / 180 عالیه
سمند 1500 نقطه جوش از ماشینای دیگه بیشتر داره (با یه پیکان تصادف کردم نصف پیکانه رفت من سپرم ترک خورد فقط )
ورق استفاده شده قطور تره از ماشینای دیگه
اما یه مشکل دارم شنیدم این ماشینا چینی شدن رفتم پیش دوستم که سری اول داره کورس گذاشتم اون مارو گذاشت رفت
حالا یا ماشین من اب بندی نیست یا اون اصلیه ماله ما چینی

alipsp
28-01-2012, 19:36
ببینم این فیلتری که نصب کردیش اولا قیمتش چقدر میشه و دوما کلا از نظر چه چیزایی توی ماشین تفاوت ایجاد میکنه اگه خوبه ما هم بریم بنصبیم و این که ضرری نداره واسه ماشین ؟
/
والا خوبیه خاصی نداره خیلی کم توشتاب تاثیر مثبت داره و مصرف سوخت.چون حجم هوای ورودی واسه احتراق بیشتره.یکم هم صدا داره.ضرری هم نداره
10 تومن شروع قیمته تا 100-200 تومن که حرفه ای هاش هست

من الان 1 ماهه ماشینمو گرفتم و حدود 4000 تا باهاش راه رفتم و کارم جوری هست که شب ها موقع برگشت سرعتم 180/190 کیلومتره یعنی حدود 2000 تاشو با این سرعت رفتم که هنوزم نترکیده جاییش
1:اولین مورد بعد از 4000 تا موتور الان لرزش داره و صداش فوق العاده زیاد شده که قرار شد با سرویس اولیه چک بشه اما حتی الان هم صداش خیلی عالیه
تجربه به من نشون داده که این موتور برای کار با گاز ساخته نشده فقط جوری ساختنش که گاز بهش اسیب نمیزنه
بر خلاف خیلی ادما که میگن این ماشین با گاز روشن میشه باید بگم که اصلا اینطور نیست
درسته که شما هنگام روشن شدن چراغ cng رو روشن میبینید اما ماشین با بنزین روشن میشه دلیل حرفم هم توجه به صدای شیر برقی گاز دز صندوق و توی دفترچه نوشته اگه بنزین ندارین باید 10 ثانیه کلید رو نگه دارین بعد استارت که بزنی با گاز روشن میشه
دنده های ماشین فوق العاده بد جا میره که دیگه داره اعصابمو خورد میکنه مخصوصا دنده عقب
صدای کامپیوتر سخنگو بسیار کمه در زبان انگلیسی هم اصلا معلوم نیست چی میگه اصلا واضح نیست
همون روز اولم صندلی مبارک تشریف بردن پایین موتورشون ترکید مونده همونجا بالا نمیاد دیگه موتورش خرابه یارو سفارش صندلی داده واسه ما جای موتور 1 ماهه هنوز خبری نیست
رفتم نمایندگی میگه بین 5000 تا 15000 موتورت روغن میده بیار درستش کنیم عادیه هه هه

مزایای این سمند هم که همه میدونین به جز یه سری نقطه مشترک بین همه سمند ها یه چیزاییش فرق داره

سمند 1500 نقطه جوش از ماشینای دیگه بیشتر داره (با یه پیکان تصادف کردم نصف پیکانه رفت من سپرم ترک خورد فقط )
اما یه مشکل دارم شنیدم این ماشینا چینی شدن رفتم پیش دوستم که سری اول داره کورس گذاشتم اون مارو گذاشت رفت
دوست گرامی پیشنهاد میکنم با ماشین نو اینقدر تند نرید مخصوصا ایرانیش
قطعه چینی توی همه مدلهاش هست ولی بیشترش آلمانیه و مهندسی قوی داره(ماله من 89 هست)
دنده هاش هم به مرور زمان بهتر جا میره ماشین باید یکم کار کنه

ME1360
28-01-2012, 23:04
ef7 پایه گاز سوز سفید رنگ

Ship Storm
29-01-2012, 01:39
من دیروز برای اولین بار با یک مخزن گاز که 4500 تومان گاز گرفته بود دقیقا 280 کیلومتر راه رفتم هیچوقت سابقه نداشت فر کنم چون سرعتم همش زیر 110 بود اینطوری مصرف کرد ، قبلا تجربه 240 کیلومت رو داشتم ولی 280 کیلومتر رو اصلا انتظار نداشتم تازه نیم ساعتی هم تو ترافیک تهران گیر کردم و الا فکر کنم 300 تا میرفت

mohammadghd
29-01-2012, 12:24
سلام
من دیروز یه سمند پایه گاز سوز EF7 کبود تحویل گرفتم و چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.
1. چراغ چک موتور همیشه روشنه که من متاسفانه تو نمایندگی متوجه نشده بودم!!
2. دنده یکم خشکه بهتر نیست واسکازین رو عوض کنم؟ چی بریزم؟ آخه فکر کنم خودشون آشغال میریزن!
3. ضبط نداره و گفتن بعدا میاد!!! این عادیه؟ چقدر معمولا طول میکشه؟ میشه پولش رو گرفت؟
4. لاستیک ها HIFLY هست که ظاهرا چینی و آشغاله؟ لازمه عوض بکنم (من بالای 120 نمیرم) و هزینه تعویض تقریبی با میشلن چقدره؟

در مجموع تا حالا که ماشین بدی نبود. مخصوصا فرمونش خیلی نرمه. من 206 تیپ 5 داشتم و ماشین های جمع و جور رو ترجیح میدم ولی این از 206 راحت تره. گرچه 206 حداقل هیچ وقت ما رو نمایندگی نکشوند.

mohamad skystar
29-01-2012, 12:36
سلام
من دیروز یه سمند پایه گاز سوز EF7 کبود تحویل گرفتم و چند تا سوال دارم که ممنون میشم راهنمایی کنید.
1. چراغ چک موتور همیشه روشنه که من متاسفانه تو نمایندگی متوجه نشده بودم!!
2. دنده یکم خشکه بهتر نیست واسکازین رو عوض کنم؟ چی بریزم؟ آخه فکر کنم خودشون آشغال میریزن!
3. ضبط نداره و گفتن بعدا میاد!!! این عادیه؟ چقدر معمولا طول میکشه؟ میشه پولش رو گرفت؟
4. لاستیک ها HIFLY هست که ظاهرا چینی و آشغاله؟ لازمه عوض بکنم (من بالای 120 نمیرم) و هزینه تعویض تقریبی با میشلن چقدره؟

در مجموع تا حالا که ماشین بدی نبود. مخصوصا فرمونش خیلی نرمه. من 206 تیپ 5 داشتم و ماشین های جمع و جور رو ترجیح میدم ولی این از 206 راحت تره. گرچه 206 حداقل هیچ وقت ما رو نمایندگی نکشوند.

دوست من شما دیروز ماشین رو تحویل گرفتین
خشک بودن دنده الان طبیعی هست و جای نگرانی نیست به مرور زمان نرم میشه.
رادیو پخش داره باید تحویل میدادن اکر دیدی اذیت کردن بگو پولش رو بدن.
لاستیک هارو حتما عوض کنید.
درمورد چراغ چک هم که باید ببری نمایندگی.

Ship Storm
29-01-2012, 13:49
البته چراغ چک تو پایه گازسوز ها روشن میشه خیلی اوقات و من چند بار پول دادم مثلا رفع ارور کردن ولی جای نگرانی نداره و برای من که دیگه عادی شده خیلی مواقع روشن میشه و بیشتر برمیگرده به کیفیت گازهایی که استفاده میکنیم و مشکل از اونجاس + اینکه وقتی گاز میزنی سوئیچ رو که باز کردی 5 ثانیه صبر کنی تا فشار گاز تنظیم بشه و ECU ارور نده و بعد استارت بزنی ، این رو یکی گفت به ما ما تست کردم ولی نتیجه نداشت باز چراغ چک روشن شد ولی خود به خود خاموش میشه برای ما که اینطوریه

mohammadghd
29-01-2012, 20:37
البته چراغ چک تو پایه گازسوز ها روشن میشه خیلی اوقات و من چند بار پول دادم مثلا رفع ارور کردن ولی جای نگرانی نداره و برای من که دیگه عادی شده خیلی مواقع روشن میشه و بیشتر برمیگرده به کیفیت گازهایی که استفاده میکنیم و مشکل از اونجاس + اینکه وقتی گاز میزنی سوئیچ رو که باز کردی 5 ثانیه صبر کنی تا فشار گاز تنظیم بشه و ECU ارور نده و بعد استارت بزنی ، این رو یکی گفت به ما ما تست کردم ولی نتیجه نداشت باز چراغ چک روشن شد ولی خود به خود خاموش میشه برای ما که اینطوریه

ممنون از راهنماييتون
امروز رفتم نمايندگي دياگ كرد گفت سنسور پدال بوده و مشكل حل شد. هنوز خونه نرسيده بودم دوباره چراغش روشن شد. و البته اصلا خاموش هم نميشه! گفت فردا دوباره بيارش! موقعي كه سوييچ رو باز مي كنم يه صدايي از كپسولش مياد كه زود قطع ميشه يه چيزي مثل صداي اوليه پمپ بنزين قبل از روشن كردن. من قبلا ماشين گاز سوز نداشتم به نظرتون اين طبيعيه؟ شايد به دليل فشار بالاي كپسول باشه چون وقتي تحويل گرفتم پر پر بود.

A.IvI.I.N
29-01-2012, 21:09
دوستان ظاهرا شرایط دهه زجر ایرانخودرو توسط نمایندگی ها اعلام شده ولی تا این لحظه تو سایت ایرانخودرو چیزی درج نشده.
اینطور که شنیدم تو لیست جدید سمند EF7 چکی نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی از شرایط جدید اطلاع نداره...؟؟؟

Danial_4139
29-01-2012, 21:19
فیلم تست EF7 دوگانه با ریو ...

سرعت 130 به بالا جالب میشه :blink:

amir@sh
29-01-2012, 23:07
دوستان ظاهرا شرایط دهه زجر ایرانخودرو توسط نمایندگی ها اعلام شده ولی تا این لحظه تو سایت ایرانخودرو چیزی درج نشده.
اینطور که شنیدم تو لیست جدید سمند EF7 چکی نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
کسی از شرایط جدید اطلاع نداره...؟؟؟
منم سوال کردم گفتن فعلا نداریم

mohammadghd
30-01-2012, 11:48
ممنون از راهنماييتون
امروز رفتم نمايندگي دياگ كرد گفت سنسور پدال بوده و مشكل حل شد. هنوز خونه نرسيده بودم دوباره چراغش روشن شد. و البته اصلا خاموش هم نميشه! گفت فردا دوباره بيارش! موقعي كه سوييچ رو باز مي كنم يه صدايي از كپسولش مياد كه زود قطع ميشه يه چيزي مثل صداي اوليه پمپ بنزين قبل از روشن كردن. من قبلا ماشين گاز سوز نداشتم به نظرتون اين طبيعيه؟ شايد به دليل فشار بالاي كپسول باشه چون وقتي تحويل گرفتم پر پر بود.

دوباره بردم نمایندگی گفتن که EF7 ها رو باید ببری نمایندگی های پایلوت. لیستشون رو اینجا میزارم که اگه کسی از دوستان خواست مستقیم بره اونجا.
،1004،1055،1128،1144،1057،1180،5042،1005

farshid_titan
30-01-2012, 12:06
دوباره بردم نمایندگی گفتن که EF7 ها رو باید ببری نمایندگی های پایلوت. لیستشون رو اینجا میزارم که اگه کسی از دوستان خواست مستقیم بره اونجا.
،1004،1055،1128،1144،1057،1180،5042،1005

دوست عزیز اصلا نگران این چراغ چک نباش این چراغ وقتی فقط روشن می‌شه که دوباره تو می‌خوای گاز بزنی‌ و اینکریو که میگم انجام بده سعی‌ کن همیشه اگه این چراغ چک واست مهم از یه جا گاز بزنی‌،این ۱ و ۲ هم اینکه وقتی هنوز استارت نزدی بذار صدای دینگ استارت قطع شه بد ماشینو روشن کن،بازم چون این مشکل تو اف۷‌ها هست میتونی‌ ببری نمایندگی بگی‌ با دیاگ واست دانلود نرم‌افزار بهینه روی‌ای سی‌ یو کنن.در ضمن مبارکت باشه.

dvd2010
30-01-2012, 14:05
من دیروز برای اولین بار با یک مخزن گاز که 4500 تومان گاز گرفته بود دقیقا 280 کیلومتر راه رفتم هیچوقت سابقه نداشت فر کنم چون سرعتم همش زیر 110 بود اینطوری مصرف کرد ، قبلا تجربه 240 کیلومت رو داشتم ولی 280 کیلومتر رو اصلا انتظار نداشتم تازه نیم ساعتی هم تو ترافیک تهران گیر کردم و الا فکر کنم 300 تا میرفت
اینکه عالیه.قبلا میگفتن ماشین دوگانه با یه باک بیشتر از150کیلومتر نمیره؟پراید اینجوریه؟

mohamad skystar
30-01-2012, 14:15
اینکه عالیه.قبلا میگفتن ماشین دوگانه با یه باک بیشتر از150کیلومتر نمیره؟پراید اینجوریه؟

بله پراید اینجوریه.
من سمند LX دوگانه سوز معمولی دارم با یه کپسول 240 کیلومتر میبره.
سمند EF7 که بیشتره

Ship Storm
30-01-2012, 14:39

تا حالا سابقه نداشت اصلا این مقدار بره ، از عالی هم 3 مرتبه اونور تره
سمند که با یک مخزن گاز 75 کیلویی 200 کیلومتر رو باید بره حدودا
پراید که 160 کیلومتر تا 180 کیلومتر بیشتر نمیره خوب اونم واسه خاطر اینکه پراید 3500 بیشتر گاز نمیگیره اما سمند هایی که مخزن 75 کیلویی دارن 5 هزار تومان میگیره حالا یکم بیشتر یا کمتر بستگی به فشار گاز داره

ess_1362
30-01-2012, 18:10
خوب امروز ef7 اداره رسید دستم و یک ماموریت 450 کیلومتری داشتم در اتوبان و آزاد راه
ماشین بدی نیست ولی زیر 100 کیلومتر در ساعت شتابش خیلی جالب نیست. ذکر کنم که فقط بنزین سوز بود
نکته مهم بالای 100 هست که همون روند زیر 100 را تقریبا حفظ می کنه
ترمزش افتضاحه:31:
گیربکسش سفت بود ولی اگر در نظر بگیریم که ماشین 700 کیلومتر راه رفته میشه گفت عادی هست
این آلارم سرعت غیر مجازش هم یکم روی اعصاب هست
بقیه موارد میشه گفت خودروی خوبی هست
سرعت متوسط طی این مسافت حدود 140-150 کیلومتر در ساعت بود و حداکثر سرعتی هم که داشت 200 کیلومتر در ساعت بود که کمی احساس ناامنی بوجود میاورد که حدس میزنم بخاطر اینکه خودرو 3 ماهی میشه که تقریبا خوابیده باد چرخ ها میزان نبود.
سواری به نسبه خوبی داره و صندلی هاش هم راحت هست
ولی فضا پای راننده یکم برام تنگ بود(در مقایسه با تندر خودم)
کلا نظرم نسبت به این خودرو مثبت هست و اگر بخوام نمره از 20 به اون بدم چیزی حدود 13 هست

hamed malekpour
30-01-2012, 20:40
راسته که میگن این موتور سمند ef7روغن می ده وزود خراب می شه وقیمت قطعاتش خیلی گرونه ؟

A.IvI.I.N
30-01-2012, 22:52
من اگه پارس اتوماتیک سال نگیرم 100% سمند EF7 میخرم.
من تنها مشکلی که زیاد از EF7 شنیدم اینه که قطعاتش بسیار کمیابه :13:
ظاهرا روغن ریزی تو مدل های جدید حل شده.

mohamad skystar
30-01-2012, 23:56
راسته که میگن این موتور سمند ef7روغن می ده وزود خراب می شه وقیمت قطعاتش خیلی گرونه ؟

در حال حاضر تامین قطعات موتور EF7 به کندی صورت میگیره.
متاسفانه این مشکل همیشه بوده از قبل.
نمونش تندر 90 بود که روز اول قطعاتش نبود اما الان بهتر شده.
EF7 هم در آینده برای قطعات کمبوداش جبران میشه.

Ship Storm
31-01-2012, 06:24
من اگه پارس اتوماتیک سال نگیرم 100% سمند EF7 میخرم.
من تنها مشکلی که زیاد از EF7 شنیدم اینه که قطعاتش بسیار کمیابه :13:
ظاهرا روغن ریزی تو مدل های جدید حل شده.

مشکلی تو قطعات نیست و قطعات موجوده
شما ببر نمایندگی های مرکزی و معتبر

vb-sosol
31-01-2012, 10:41
خوب امروز ef7 اداره رسید دستم و یک ماموریت 450 کیلومتری داشتم در اتوبان و آزاد راه
ماشین بدی نیست ولی زیر 100 کیلومتر در ساعت شتابش خیلی جالب نیست. ذکر کنم که فقط بنزین سوز بود
نکته مهم بالای 100 هست که همون روند زیر 100 را تقریبا حفظ می کنه
ترمزش افتضاحه:31:
گیربکسش سفت بود ولی اگر در نظر بگیریم که ماشین 700 کیلومتر راه رفته میشه گفت عادی هست
این آلارم سرعت غیر مجازش هم یکم روی اعصاب هست
بقیه موارد میشه گفت خودروی خوبی هست
سرعت متوسط طی این مسافت حدود 140-150 کیلومتر در ساعت بود و حداکثر سرعتی هم که داشت 200 کیلومتر در ساعت بود که کمی احساس ناامنی بوجود میاورد که حدس میزنم بخاطر اینکه خودرو 3 ماهی میشه که تقریبا خوابیده باد چرخ ها میزان نبود.
سواری به نسبه خوبی داره و صندلی هاش هم راحت هست
ولی فضا پای راننده یکم برام تنگ بود(در مقایسه با تندر خودم)
کلا نظرم نسبت به این خودرو مثبت هست و اگر بخوام نمره از 20 به اون بدم چیزی حدود 13 هست

آلارم؟
واسه ما که از این قرطی بازیا نداره :31:
روی چه سرعتی بهتون آلارم میده؟

Ship Storm
31-01-2012, 10:51
آلارم؟
واسه ما که از این قرطی بازیا نداره :31:
روی چه سرعتی بهتون آلارم میده؟

آلارم رو میشه از رو اون قسمت کلیدها همون کامپیوتر سخنگو لغو کرد و یا فعال کرد
سرعت 120 میرسه بوق میزنه عکس یک ملودی روی صفحه هست وقتی آلارم فعال باشه

vb-sosol
31-01-2012, 13:24
آلارم رو میشه از رو اون قسمت کلیدها همون کامپیوتر سخنگو لغو کرد و یا فعال کرد
سرعت 120 میرسه بوق میزنه عکس یک ملودی روی صفحه هست وقتی آلارم فعال باشه

اون که من همیشه میذاشتمش رو سایلنت از بس صدای تیزی داشت وقتی روی دکمه ها فشار میدادیم :31:

پس اگه اون باشه آلارم سرعت میده
عجیبه نمیدونستم
میرم امتحانش کنم ببینم چطوریه:21:

mohammadghd
31-01-2012, 21:00
دوست عزیز اصلا نگران این چراغ چک نباش این چراغ وقتی فقط روشن می‌شه که دوباره تو می‌خوای گاز بزنی‌ و اینکریو که میگم انجام بده سعی‌ کن همیشه اگه این چراغ چک واست مهم از یه جا گاز بزنی‌،این ۱ و ۲ هم اینکه وقتی هنوز استارت نزدی بذار صدای دینگ استارت قطع شه بد ماشینو روشن کن،بازم چون این مشکل تو اف۷‌ها هست میتونی‌ ببری نمایندگی بگی‌ با دیاگ واست دانلود نرم‌افزار بهینه روی‌ای سی‌ یو کنن.در ضمن مبارکت باشه.

حق با شماست گاهي وقت ها روشن ميشه و دوباره خاموش ميشه. در مجموع خيلي خوبه من قبلا ٢٠٦ تيپ ٥ داشتم ولي اين خيلي نرم تره و رانندگي باش لذت بخش تره. روگاز هم بهتر از بنزين كار ميكنه.

vb-sosol
31-01-2012, 21:01
آلارم رو بعد از یکسال و نیم بعد از خرید ماشین امتحان کردم :31:
راست میگید خیلی آشغال بود :41:
بازم واسه پراید باحال تر بود رو مخ بود :21:
کلا به نظر اگه این خانومه صحبت میکرد و میگفت سرعت غیرمجازه قشنگتر بود :8:

ikia
31-01-2012, 22:05

دوست عزيز شما چراغ چك تون بعد از چند ثانيه خاموش ميشه؟

pishooo2
31-01-2012, 22:06

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
بدبخت شدم سر 5000 کیلومتر بالاخره ترکید موتورش
رفتم نمایندگی دیدم ماشین 3 کار میکنه گفت بذار هم اونو درست کنم هم سرویس اولیه بشه
زد 5000 تا بدشم ما رفتیم تو گفتن اگه زیر 5000 بود موتور کامل تعویض بود الان موتور تعمیر میشه کلا 2 تا از 4 تا سیلندر ماشین کار نمیکنه
ماشینم 2 سیلنر شده هه هه
برم فردا ببینم چه خاکی به این فرق سرم باید بریزم

dash_mehdi
31-01-2012, 22:46
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
رفتم نمایندگی دیدم ماشین 3 کار میکنه گفت بذار هم اونو درست کنم هم سرویس اولیه بشه
زد 5000 تا بدشم ما رفتیم تو گفتن اگه زیر 5000 بود موتور کامل تعویض بود الان موتور تعمیر میشه کلا 2 تا از 4 تا سیلندر ماشین کار نمیکنه
ماشینم 2 سیلنر شده هه هه

اوه اوه پس 2 کار میکنه.
قابل توجه کسایی که سنگ ماشینایه ایرانی رو به سینه میزنن.
ماشینی که به 5000 تا میرسه 3 کار میکنه که باید فاتحشو خوند.
حالا تو انتخاب ام وی ام 530 مطمعن تر شدم.
تندر 90 تا 17000 کیلومتر هنوز اخ نگوفته.
میدونید چرا بعضی از ماشینای ایرانی خوب در میاد بعضی بد. چون خط تولید تمام محصولات 24 ساعته هست اما مهندسان ناظر فقط یک شیفت کاری بالا سر ماشین هستند و کارگران محترم در شیفت شب هردنبیلی میزننو میرن و میگن کی به کیه...

dvd2010
31-01-2012, 22:56
اوه اوه.چقد بد.حتما پافشاری کنید تا موتور را عوض کنن.

Ship Storm
01-02-2012, 11:04
اوه اوه پس 2 کار میکنه.
میدونید چرا بعضی از ماشینای ایرانی خوب در میاد بعضی بد. چون خط تولید تمام محصولات 24 ساعته هست اما مهندسان ناظر فقط یک شیفت کاری بالا سر ماشین هستند و کارگران محترم در شیفت شب هردنبیلی میزننو میرن و میگن کی به کیه...

این شیفت ها کار رو خراب میکنه اینو قبولد ارم
ماشینی که تو شیف روز ساخته تولید میشه کیفیتش از ماشینی که شیفت شبه به مراتب خیلی بهتره نه کم

hamed malekpour
01-02-2012, 11:55
ماشینی که تو شیف روز ساخته تولید میشه کیفیتش از ماشینی که شیفت شبه به مراتب خیلی بهتره نه کم
راهی وجود نداره که بشه فهمید این ماشین تو شیفت شب تولید شده یا شیفت صبح.

dash_mehdi
01-02-2012, 12:13

خوب عزیزم منم همینو گفتم دیگه

نه هیچ راهی وجود نداره.
فقط باید به شانس تکیه کرد.

hamed malekpour
01-02-2012, 12:24
کسی می دونه این شرایط جدید ایران خودرو کی اعلام می شه همش این روز وآن روز می کنند به من گفته بودنند12بهمن ولی هنوز اعلام نشده.

Ship Storm
01-02-2012, 12:25

چرا میشه فهمید
روی شیشه جلو یه برچسب میچسبونن من الان خاطرم نیست ترتیبش چیه و کدوم معرف کدوم حالته
چند تا حالت داره اون حروف انگلیسی که شناسه هست
یکی شیف صبح رو مشخص میکنه
یکی شیف عصر
یکی شیفت شب

mohamad skystar
01-02-2012, 12:30
کسی می دونه این شرایط جدید ایران خودرو کی اعلام می شه همش این روز وآن روز می کنند به من گفته بودنند12بهمن ولی هنوز اعلام نشده.

شرایط بهمن ماه طبق گفته نمایندگی 20 بهمن اعلام خواهد شد.
من صبح با نمایندگی تماس گرفتم اینجور گفتن حالا امکان داره شرکت زودتر اعلام کنه

hamed malekpour
01-02-2012, 13:30
چرا میشه فهمید
روی شیشه جلو یه برچسب میچسبونن من الان خاطرم نیست ترتیبش چیه و کدوم معرف کدوم حالته
چند تا حالت داره اون حروف انگلیسی که شناسه هست
یکی شیف صبح رو مشخص میکنه
یکی شیف عصر
یکی شیفت شب
کسی اطلاعاتی در مورد این موضوع داره بگه.

vb-sosol
01-02-2012, 13:36
ماشینم 2 سیلنر شده هه هه

این موتور رو که خودشون نساختن
آلمانیا ساختن اونم به واسطه تحریم مشکلاتی که ایران داره موتور درست درمونی بهشون ندادن شاید هم این موتور هنوز داشته مراحل آزمایشی رو طی میکرده اینا هم از حول جونشون افتادن توی حلیم واسه اینکه بندازن به ملت
مطمئن باشید اگه خبری بود توی بوق میکردن این موتور رو
ولی بدون سر و صدا دارن میفروشنش
یادمه سال 81 که سمند اومده بود کلی تبلیغ واسش میکردن
یا همین دنا که ساختن
ولی موتوری که پایه گاز سوز بود و به قول خودشون ملی هست خبری از تبلیغات گسترده نبود یا حداقل ما ندیدیم

Danial_4139
01-02-2012, 15:10
ماشینم 2 سیلنر شده هه هه

یادمه گفتید ماشنیتون 5000 تا کار کرده که 2000 تاش رو با سرعت 180 190 بوده که با این شرایط BMW هم بود وضعش بهتر ماشین شما نبود :46:

pishooo2
01-02-2012, 16:29
یادمه گفتید ماشنیتون 5000 تا کار کرده که 2000 تاش رو با سرعت 180 190 بوده که با این شرایط BMW هم بود وضعش بهتر ماشین شما نبود :46:
وا خوب به من چه میخواست نزنه ماشینی که اینقدر راه میره فشار به ماشین نیوردم که خودش رفت منم رفتم نه تا اخر گاز دادم نه این که دور موتور بردم تا اخر الانم 5500 تا شد که ترکید گفتم درستش کنن بازم همین سرعت میرم چون من ماشینام رو بدون گارانتی سوار نمیشم وقتی هم که تمومید دوباره یکی دیگه اما در کل اینو میدونم هیچ کسی مثل من تست نمیگیره از ماشیناش
بدشم هرچی هم که باشه هنوز 1 ماه نشده 5500 تا هم رقمی نیست که بخواد ادم بگه باید ماشین خراب شه
یه پراید داشتم اونم سر 1 سال فروختم گارانتیش که تموم شد باهاش 160 میرفتم هیچیش نشد بعدشم ال 90 اونم 180 میرفتم اون که اصلا یه بار تعمیرگاه نرفت حالا این چیه دیگه نمیدونم اما در کل کشته مرده ی صدای موتورشم و بازم با 100 تا ال 90 و 206 اس دی سمندمو عوض منیکنم :5:
حالا دارم تلاش میکنم موتور ماشین تعویض بشه اگه نشد دیگه مجبورم بزارمش واسه تعمیر :46:
در کل ماشین ایرانی رو به هیچ کس توصیه نمیکنم بدون گارانتی و یکیم بدون بیمه بدنه و بدون ایربگ سوار شه
موفق باشید...

pishooo2
01-02-2012, 16:37
اوه اوه پس 2 کار میکنه.
اوه اوه اوه اوه اون که دیگه اصلا نکنی این کارو که بدبخت کردی خودتو این ماشین که ایرانیه اینه اون که دیگه چینیه و من تحقیق کردم
به محض خرید چه اتفاقی میافته
اولا: همین که خریدی 5 ملیونشو حساب کن نیست
دوما :اگه وسط راه موندی موندی دیگه
سوما :این که سمنده ایرانه 1 ماه باید واسی قطعه بیاد اون که خارجیه الانم اوضای دلار خرابه
چهارما :موتورش اصلا موتور خوبی نیست
پنجما موقع فروش 3ماه باید التماس درخواست کنی یکی بخره ازت هه هه
در کل بازم توصیه میکنم حواستو جمع کنی راستی مصرف سوختشم اگه مثل مورچه بری 7 تا اگه گاز بدی دیگه یه تانکر بنزینم خبر کن پشتت بیاد

dash_mehdi
01-02-2012, 20:47
اوه اوه اوه اوه اون که دیگه اصلا نکنی این کارو که بدبخت کردی خودتو این ماشین که ایرانیه اینه اون که دیگه چینیه و من تحقیق کردم
به محض خرید چه اتفاقی میافته
اولا: همین که خریدی 5 ملیونشو حساب کن نیست
دوما :اگه وسط راه موندی موندی دیگه
سوما :این که سمنده ایرانه 1 ماه باید واسی قطعه بیاد اون که خارجیه الانم اوضای دلار خرابه
چهارما :موتورش اصلا موتور خوبی نیست
پنجما موقع فروش 3ماه باید التماس درخواست کنی یکی بخره ازت هه هه
در کل بازم توصیه میکنم حواستو جمع کنی راستی مصرف سوختشم اگه مثل مورچه بری 7 تا اگه گاز بدی دیگه یه تانکر بنزینم خبر کن پشتت بیاد

دوست عزیز بهتره بدونید که قطعات خودرو های داخلی هم درصد زیادیش چینی هست.
اتفاقا در نزدیکی محل زندگیم یکی از نمایندگی های تعمیرات ام وی ام هست و من که هر روز از جلوی این نمایندگی رد میشوم بیشتر از 2-3 بار ام وی ام 530 ندیدم و فقط ام وی ام 110 زیاد خراب هست در این نمایندگی.
کاری به این نمایندگی ندارم و طی تحقیقاتی که از دارندگان این خودرو انجام دارم به این خودرو اطمینان دارم و قطعان هم از خودرو های ایرانی با کیفیت تره.
البته قبول دارم موتور خوبی نداره که با وجود 2000 بودن بازده مناسبی نداره اما باز از موتوری که سر 5 هزار تا 3 کار میکنه بهتره(موتور های EF7,XU7,TU5)

Ship Storm
01-02-2012, 23:54
کسی اطلاعاتی در مورد این موضوع داره بگه.

من خرداد ماه امشال داشتم اطلاعاتش رو سمند خودم رو دیدم شیفت صبح تولید شده بود اما الآن خاطرم نیست چی بود اون حروف و مخفف اون حروف بیانگر کدوم شیفت بود

hossein.az
02-02-2012, 11:27
سلام.من یه سمند ef7 سفارشی ثبت نام کردم (5/5 آذر دادم-بقیه موقع دعوت نامه اسفند ماه-تحویل فروردین91)
میخواستم بدونم سفارشی چه لوازمی روش هست؟(چون هرچی از نمایندگی پرسیدم درست بلد نبود)
می ارزه؟
چه رنگی بهتره؟ خودم بین آجری و سفید دودلم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

pishooo2
02-02-2012, 11:40
دوست عزیز بهتره بدونید که قطعات خودرو های داخلی هم درصد زیادیش چینی هست.
اتفاقا در نزدیکی محل زندگیم یکی از نمایندگی های تعمیرات ام وی ام هست و من که هر روز از جلوی این نمایندگی رد میشوم بیشتر از 2-3 بار ام وی ام 530 ندیدم و فقط ام وی ام 110 زیاد خراب هست در این نمایندگی.
کاری به این نمایندگی ندارم و طی تحقیقاتی که از دارندگان این خودرو انجام دارم به این خودرو اطمینان دارم و قطعان هم از خودرو های ایرانی با کیفیت تره.
البته قبول دارم موتور خوبی نداره که با وجود 2000 بودن بازده مناسبی نداره اما باز از موتوری که سر 5 هزار تا 3 کار میکنه بهتره(موتور های EF7,XU7,TU5)
اولا داداشی نسبت تعداد خرید و موجودی بازار این ماشین بسیار کمه واسه همینم 3~2 بار میبینی در نمایندگی
دوما حرفت درسته اگه مشکل تامین قطعه واست مهم نیست و خراب شه تو جاده بمونی واست مهم نیست یدفعه 2 ماه ماشینت در نمایندگی بمونه واست مهم نیست تانکر نفت یا چاهشو داری واست مهم نیست افت 5 ملیونیش واست مهم نیست بازده کم موتورش به قول خودت واست مهم نیست موقع فروش 2 ماه بدویی دنبال مشتری واست مهم نیست و شاید خرج بالا یا قیمت قطعه واست مهم نیست
بهت پیشنهاد میکننم بری یه ام وی ام 530 بخری خیلی ماشین خوبیه:10:
ضمنا ببین داداش حتی هواپیما هم که کلی قطعش بعد هر پرواز عوض میشه اینهمه هم چک میکننش خراب میشه میافته 500 نفر میمیرن این که دیگه یه ماشینه و ازش توقع نیست اما در کل به نظرم با توجه با بازار محدود و قیمتی که میدی بهترین انتخابه اینو بدونن که واسه ام وی ام 3 ملیون و 500 پول اضافی میدی
که میتونی اون 4 ملیوون رو بهترین لوازم رو ببندی ماشینتو بکنیش عروسک

mohamad skystar
02-02-2012, 11:51
سلام.من یه سمند ef7 سفارشی ثبت نام کردم (5/5 آذر دادم-بقیه موقع دعوت نامه اسفند ماه-تحویل فروردین91)
میخواستم بدونم سفارشی چه لوازمی روش هست؟(چون هرچی از نمایندگی پرسیدم درست بلد نبود)
می ارزه؟
چه رنگی بهتره؟ خودم بین آجری و سفید دودلم؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سمند LX سفارشی در هر نوع که باشه چه EF7 و چه XU7 موارد زیر رو نسبت به سمند LX معمولی بیشتر
داره.

کروز کنترل ( میتونید انتخاب نکنید )
روکش صندلی تمام چرم
بلوتوث
رودری های چرم
آینه های برقی تاشو

hossein.az
02-02-2012, 12:00
اتفاقا در مورد کروز کنترل پرسیدم گفت روی موتور ef7 قابل نصب نیست

سفارشی می ارزه یا نه؟
فقط همینا روشه؟

mohamad skystar
02-02-2012, 12:07

سفارشی می ارزه یا نه؟
فقط همینا روشه؟

سفارشی زیاد از بازار خرید و فروش خوبی برخوردار نیست.اما چون EF7 هست خیلی بهتره.
اما وقتی داخلش میشینی زیبا جلوه میکنه.روکش های چرمی با کیفیتی داره
رادیو پخشش هم سونی بلوتوث دار هست.من باهاش کار کردم خوب بود.
دیگه شما انتخابت رو کردی
موفق باشی

hossein.az
02-02-2012, 12:32
سفارشی زیاد از بازار خرید و فروش خوبی برخوردار نیست.اما چون EF7 هست خیلی بهتره.
اما وقتی داخلش میشینی زیبا جلوه میکنه.روکش های چرمی با کیفیتی داره
رادیو پخشش هم سونی بلوتوث دار هست.من باهاش کار کردم خوب بود.
دیگه شما انتخابت رو کردی
موفق باشی

آخه بم گفتن اسفند میتونم از سفارشی بودنش منصرف بشم
نظر شما چیست؟بگیرم یا نه؟

hossein.az
02-02-2012, 12:35
آخه نمایندگی گفت :میتونم اسفند هنوز مشخص کنم که سفارشی باشه یا به معمولی تبدیل کنم

سفارشی می ارزه که بگیرم؟

dash_mehdi
02-02-2012, 12:44
آخه نمایندگی گفت :میتونم اسفند هنوز مشخص کنم که سفارشی باشه یا به معمولی تبدیل کنم

سفارشی می ارزه که بگیرم؟

دوست عزیز قیمت سفارشی با معمولی فرق چندانی نداره پس همون سفارشی رو انتخاب کنید که امکانات خوبی داره و اگر نظر من رو بخوایید رنگ سفید زیبا تر و با ابهت تره.

Ship Storm
02-02-2012, 13:09

سفارشی می ارزه یا نه؟
فقط همینا روشه؟

کروز کنترل روی EF7 تک سوز قابل نصب هست ولی روی پایه گازسوز نصب نمیشه

hossein.az
02-02-2012, 14:01
در مورد تک سوز اطلاع ندارم .راجع به پایه گاز سوز عرض کردم

dash-mehdi از راهنمایی خوبتون ممنونم

mohamad skystar
02-02-2012, 14:07
در مورد تک سوز اطلاع ندارم .راجع به پایه گاز سوز عرض کردم

خودروهای دوگانه سوز قابلیت نصب کروز کنترل رو ندارن.
هم EF7 و هم XU7 از نوع دوگانه سوز کروز کنترل نمیشه نصب کرد.
همچنین خودروهای سفارشی هم دوگانه سوز نیستن.

vb-sosol
02-02-2012, 14:30
به نظر من هم معمولی بخر
فردا روزی خواستی سفارشی رو بفرشی با قیمت معمولی آنچنان فرقی نداره
اینا همش کلک ایران خودرو هست اینا که باید روی سمند رایگان میزاشتن به صورت پیش فرض دیگه سفارشی کردنش چه صیغه ای میتونه باشه جز اینکه ملت رو بتیغن

Ship Storm
02-02-2012, 16:29
خرید محصولات سفارشیبرای فروش اصلا صرف نمیکنه مگر اینکه یکی بخواد واقعا استفاده کنه بازهم به نظر من نسبت به چیزایی که داره قیمتی که میگیره خیلی بالاتر از این هزینه هایی هست که نسبت به مدل معمولی کرده

mohammadghd
03-02-2012, 00:02
والا ثبت نام کردم مگه اینکه بخواد ایرانخودرو کلابرداری کرده باشه

بله دوست عزیز .درسته از پشت کوه اومدیم ولی با لامبورگینی اومدیم

اين ايران خودرويي ها كه از بالا تا پايين كلاه بردارن. نمايندگي اجازه كار روي موتور ملي رو نداره برگه گارانتي من رو مهر كرده حالا هم ميگه برو پايلوت هاي موتور ملي!! و حتما ميدونيد كه تا ٥٠٠٠ فقط ميشه از نمايندگي كه گارانتي رو مهر كرده خدمات رايگان گرفت!! حالا نميدونم چه كار كنم! شكايت كنم ازشون فايده داره؟

hossein.az
03-02-2012, 00:15
فکر نمیکنم شکایت کردن ازشون فایده داشته باشه.اگه گیر بافتن یه تبصره وبندی میبندن واز زیرش در میرن

starpars
03-02-2012, 13:41
بچه ها ما حدود 4 ماهی میشه این ef7 رو داریم دیروز که روغن موتورو چک کردم دیدم تقریبا روغنش خالی شده هنوز نبردم نمایندگی از دیروز حرکتشم ندادم بنظرتون مشکلش در چه حدیه؟

amir@sh
03-02-2012, 13:47
بچه ها ما حدود 4 ماهی میشه این ef7 رو داریم دیروز که روغن موتورو چک کردم دیدم تقریبا روغنش خالی شده هنوز نبردم نمایندگی از دیروز حرکتشم ندادم بنظرتون مشکلش در چه حدیه؟
والا چیز عجیبیه ! تقریبا خالی شده بود یعنی حدودا چند لیتر کم کرده؟آخرین باری که روغنش رو چک کردین کی بود ؟ و آیا روغن ریزی داره؟

pishooo2
04-02-2012, 11:13
اين ايران خودرويي ها كه از بالا تا پايين كلاه بردارن. نمايندگي اجازه كار روي موتور ملي رو نداره برگه گارانتي من رو مهر كرده حالا هم ميگه برو پايلوت هاي موتور ملي!! و حتما ميدونيد كه تا ٥٠٠٠ فقط ميشه از نمايندگي كه گارانتي رو مهر كرده خدمات رايگان گرفت!! حالا نميدونم چه كار كنم! شكايت كنم ازشون فايده داره؟
دوست عزیز این بدبختیه تا 5000 تا دامن من رو هم گرفته
موتور ماشینم سوخت و الان میگن چون 5042 تا رفتی باهاش نمیتونی موتور ماشین رو تعویض کنی باید تعمیر کنیمش
خاک بر سرشون کنن که یه ماشین بلد نیستن بسازن
اه اه اه
الان 1 هفتست ماشین تو تعمیرگاهه خبریم نشده که چکار میخوان بکنن
:41:
موندم بین زمین و هوا
اگرهم درست بشه با این که 700 تومن ضررشه بازم میفروشمش یه 206 اس دی میگیرم بازم ادم میدونه ماشین سواره نه لگن ماشینی که 5000 تا بره موتورش بیاد پایین تازه الان گارانتی داره وای به اون روزی که تموم شه این گارانتی
چه اشتباهی کردم همه گفتن 206 اس دی هم اسپرته هم موتورش درست حسابیه
من اشتباه کردم واسه موتور این ماشین اینو خریدم
از 5000 تا روغن ریزی شروع میشه تا بریم ببینیم چه شود
یکی به من گفت این موتوری که این داره باید هم پایه xantia /pershia elxقیمتش باشه بدون یه مشکلی هست پس من باورم نشد

starpars
04-02-2012, 15:17
والا چیز عجیبیه ! تقریبا خالی شده بود یعنی حدودا چند لیتر کم کرده؟آخرین باری که روغنش رو چک کردین کی بود ؟ و آیا روغن ریزی داره؟
تقریبا اومده روی خط دومی حدود 2 هفته پیش که خوب بود
الان که پارکه زیرش روغن میریزه
عصر داریم میبریم نمایندگی

Ship Storm
04-02-2012, 17:04
این روغن ریزی من نمیدونم چه ایرادی هست برای عده ای پیش اومده
خیلی عجیبه من تا حالا با چند مورد خودرو EF7 که برخورد کردم همچین مشکلی نداشته

hamed malekpour
04-02-2012, 21:25
یه سوال سمند با موتورef7از چه سالی شروع به تولید کرده ؟

hossein.az
04-02-2012, 21:36
یه سوال سمند با موتورef7از چه سالی شروع به تولید کرده ؟

این نوع موتور از سال 88 روی سمند قرار گرفت.

amir@sh
04-02-2012, 21:58
تقریبا اومده روی خط دومی حدود 2 هفته پیش که خوب بود
الان که پارکه زیرش روغن میریزه
عصر داریم میبریم نمایندگی
متاسفانه بعضی از ef7 ها این مشکلو دارن ولی چیز مهمی نیست ببر نمایندگی رفع میشه ! ما رو هم بیخبر نزار ببینیم نمایندگی چی جواب میده

starpars
04-02-2012, 23:05
متاسفانه بعضی از ef7 ها این مشکلو دارن ولی چیز مهمی نیست ببر نمایندگی رفع میشه ! ما رو هم بیخبر نزار ببینیم نمایندگی چی جواب میده
امروز بردیم نمایندگی یارو گفت این اشکال از "اویل ماژور oil major" یا همچین چیزیه که باید تعویض بشه گفتیم خوب تعویضش کن میگه نه این قطعه فعلا موجود نیست کارخونه هم گفته فعلا درخواست نفرستید گفتم خوب حالا تکلیف چیه؟
میگه نه ماشینو امشب بزارین همینجا ما فردا صبح تعمیرش میکنیم که فعلا روغن نریزه بعدم گفت تعمیرش 30 تومن در میاد گفتم مگه گارانتی نی میگه نه این آزاد حساب میشه آخرش چیکار میکردم مجبور شدم بزارم دیگه:13:
یعنی آدم میخواد هر چی فحشه نثار این ایران خودرو دزد کنه

یکی یه سورن آورده بود تمام سیستم برقیش اتصالی کرده بود فحش میداد میگفت خر میخریدم از این بهتر بود مثل اینکه رفته بود تو بارون آب رفته بود تو قسمتای برقیش اتصالی کرده بود

pishooo2
05-02-2012, 12:23
امروز بردیم نمایندگی یارو گفت این اشکال از "اویل ماژور oil major" یا همچین چیزیه که باید تعویض بشه گفتیم خوب تعویضش کن میگه نه این قطعه فعلا موجود نیست کارخونه هم گفته فعلا درخواست نفرستید گفتم خوب حالا تکلیف چیه؟
میگه نه ماشینو امشب بزارین همینجا ما فردا صبح تعمیرش میکنیم که فعلا روغن نریزه بعدم گفت تعمیرش 30 تومن در میاد گفتم مگه گارانتی نی میگه نه این آزاد حساب میشه آخرش چیکار میکردم مجبور شدم بزارم دیگه:13:
یعنی آدم میخواد هر چی فحشه نثار این ایران خودرو دزد کنه

یکی یه سورن آورده بود تمام سیستم برقیش اتصالی کرده بود فحش میداد میگفت خر میخریدم از این بهتر بود مثل اینکه رفته بود تو بارون آب رفته بود تو قسمتای برقیش اتصالی کرده بود

دوست عزیز برو خدا رو شکر کن بلایی که سر من اومده سرت نییومده دیروز از شکایتی که کرده بودم زنگ زدن گفتن اگه تو 1000 کیلومتر اول خراب شده بود موتور عوض میشد اما الان تعمیر باید بشه
به نمایندگی رفتم تا مکانیکه داشت موتور رو باز میکرد 1000تا چیز به ایرانخودرو گفت 2000 تا هم به من گفت مردم فکر میکنن این موتور همون سری اولیاست در صورتی که تموم چیزاش یه بار مصرف شده
اشغال شده به هیچ دردی نمیخوره حیف ایهمه پول که پای این دادی یعنی الان 5000 تاشه برو دوباره 7000 تا باید بیاری همین اش و همین کاسست
گفت یعنی اگه درست شد بردار ببر در بنگاه مونده 1 تومن ضرر بدی بفروش
گفتم چی بخرم حالا
گفت میخوای منو نبینی ماشینت یه عمر زیر پات باشه 206 اس دی بخر ولی اگه یه روز به خرج افتاد باید بفروشیش ماهه ماه
گفتم ال 90 چی گفت اوه اوه اوه اونم دقیقا افتضاح شده شده یه ماشین به درد نخور اشغال حیف پول
گفت وضع اوضای ماشین خیلی خرابه اما بازم الان 206 از همه بهتره
ماشین منم گفت اوضای قطعه ماشینت خرابه
حدود 1 ماهی باید پیش ما مهمون باشی
اعصابم داغونه اخه میدونی واسه حرف بعضی ادما توی همین سایت بود که خریدم این ماشینو چرا بعضی ادا که سر از چیزی در نمیارن میان حرف میزنن اخه

pishooo2
05-02-2012, 13:18
چکار باید کرد دیگه مغزم به هیچی نمیرسه
الان دیگه تو هفته ی دومیم که ماشین خوابیده تازه میگن 1 ماه باید صبر کنیم تا قطعاتش بیاد خدا به دادمون برسه با این ماشینی که خریدیم فقط میتونم بگم اینجا مردم نرن دیگه بخرنش ماشین نیست که خدا بگم چکارشون کنه با این ماشین ساختنشون یه بار مصرفه ای خدا :41::41:

hamed malekpour
05-02-2012, 22:43
هنگام خرید سمند ال ایس ef7مدل 89 باید به چه چیزی توجه کنم؟

A.IvI.I.N
05-02-2012, 22:56
منکه با این اوضاع کمبود قطعات میترسم EF7 بخرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینطور که از شواهد پیداست پارس اتومات رو هم دیگه چکی نمیدن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فک کنم باید با همین 141 پیزوری تا بعد از عید سر کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
تازه اگه شانسه منه تا اون موقع ماشین گرون میشه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
مملکته داریم...!!!؟ :2:

sadegh ali
06-02-2012, 09:20
من هم میخوام بگیرم یکی از دوستام توی نمایندگی ایران خودرو کار میکنه واسم پرس و جو کرد (همون مشکل روغن ریزی) مکانیک نمایندگی گفت LX بخر من هم موندم چه کنم اتفاقا یه EF7 هم انجا بود میگفت میخوای این را بردار روغن هم این چند روز که اینجا بوده توی جابجایی نداده ( آخه ماشین ها را واسه کمبود جا میزارن جلوی نمایندگی و شب میزارن توی تعمیرگاه نمایندگی) :19:

"ehsan"
06-02-2012, 10:26
نه ef7 خوبه با اون مشکل روغن ریزی که حل نمیشه و کمبود قطعات و گرانی قطعت و مشکل ترمز abs
نه پارس با اون اتاقای جدیدش که صدا میوفته تو ستوناش بعد از چند وقت تبدیل به گاری میشه
به نظر من تو این قیمتا l90 گاز سوز
بعد 206 sd
بعد گاز سوزsamand lx

Ship Storm
06-02-2012, 10:27
من هم میخوام بگیرم یکی از دوستام توی نمایندگی ایران خودرو کار میکنه واسم پرس و جو کرد (همون مشکل روغن ریزی) مکانیک نمایندگی گفت LX بخر من هم موندم چه کنم اتفاقا یه EF7 هم انجا بود میگفت میخوای این را بردار روغن هم این چند روز که اینجا بوده توی جابجایی نداده ( آخه ماشین ها را واسه کمبود جا میزارن جلوی نمایندگی و شب میزارن توی تعمیرگاه نمایندگی) :19:

همشون اینطوری نیستن که عزیز ، پراید صفر رو خریدیم دنده عقبش آب هویج میگرفت موقع جا رفتن 2 روز نشده گیربکس اومد پایین
من خودم با 2 تا EF7 نزدیک 1 ساله که سرو کار دارم با جفتشم رفت و امد دارم خداروشکر هیچکدوم تا حالا همچین مشکلی رو نداشتن

hossein.az
06-02-2012, 12:03

سلام
به نظر من تو همه ماشینی شانس دخیله از بنز بگیر تا ژیان
یکی از آشنایان از 88 (همون سری اولیاش) داره والا این دو ساله بجز روغن وفیلترها تا بحال برای مورد دیگه ای تعمیرگاه نبرده ادم بی خیالی هم نیست که به ماشین توجه نکنه.
بخاطر اینکه ماشین نداشتم دو هفته این ماشین دسم بود همه جوره تستش کردم .راحت روی حالت گاز 170تا میرفت بدون اینکه بش فشار بیارم.
اینقدر ازش راضی بودم که رفتم یکی ثبت نام کردم.

sadegh ali
06-02-2012, 13:10
سلام
به نظر من تو همه ماشینی شانس دخیله از بنز بگیر تا ژیان
یکی از آشنایان از 88 (همون سری اولیاش) داره والا این دو ساله بجز روغن وفیلترها تا بحال برای مورد دیگه ای تعمیرگاه نبرده ادم بی خیالی هم نیست که به ماشین توجه نکنه.
بخاطر اینکه ماشین نداشتم دو هفته این ماشین دسم بود همه جوره تستش کردم .راحت روی حالت گاز 170تا میرفت بدون اینکه بش فشار بیارم.
اینقدر ازش راضی بودم که رفتم یکی ثبت نام کردم.

این که شانس دخیله درست اما نه ماشین های خارجی چون درصد کمی داره که به مشکل برخورد کنند اگه خوب باشون رانندگی کنی مطمئن باش که بالای 10 سال وقتی کاپوت ماشین را زدی بالا جزء آب و روغن چیزی دیگه ای نمیخواد خودروی ایرانی سر تا پا مشکلند هر کار کنی باید یه سری به عمو تعمییر کار بزنی :31: به همین خاطر گارانتی انها خیلی کمه چون خودرو سازان داخلی میدونند چی تحویل مردم میدن

hossein.az
06-02-2012, 15:00
حرف شما كاملا درسته
اما
من ميخواستم نهايت تا ٢٠ تومن هزينه كنم ، با بنزين ازاد هم مشكل داشتم. از خودرو هاي چيني مثل ليفان و mvm هم اصلا خوشم نمياد
بخاطر همين اين مورد رو بهتر از بقيه ميدونم

hamed malekpour
06-02-2012, 20:22
امروز کم مونده بود سرم کلاه بره سمند بنزنی را دوگانه کرده بودنند وداشتن به من پایه گاز سوز داشتن می انداختن خدا رحم کرد ولی امروز یه پایه گاز سوزش است مدل88 به قیمت 13.500ملیون.

sadegh ali
06-02-2012, 20:49
من هم به سرم زد که برم یه کارکرده بخرم بعد پشیمون شدم آخه زیاد نمیشه اطمینان کرد به ماشین کارکرده
فقط درصورتی میشه اطمینان کرد که ماشین را از یه آشنا بخری و مطمئن باشی از ماشین و الی خرید ماشین کارکرده از قریبه اشتباه بزرگیه

hossein.az
06-02-2012, 21:08
من هم به سرم زد که برم یه کارکرده بخرم بعد پشیمون شدم آخه زیاد نمیشه اطمینان کرد به ماشین کارکرده
فقط درصورتی میشه اطمینان کرد که ماشین را از یه آشنا بخری و مطمئن باشی از ماشین و الی خرید ماشین کارکرده از قریبه اشتباه بزرگیه
بله با حرفتون کاملا موافقم چون یکسرس افراد هستن که از ماشین یکی دوسال کار میکشن بعد هم میفروشنش

amirgh2006
06-02-2012, 22:06
امروز کم مونده بود سرم کلاه بره سمند بنزنی را دوگانه کرده بودنند وداشتن به من پایه گاز سوز داشتن می انداختن خدا رحم کرد ولی امروز یه پایه گاز سوزش است مدل88 به قیمت 13.500ملیون.

سلام
دوست عزيز شما توي tt هم هستي درسته؟
تا ميتوني دنبال سمند ef7 مدل 88 نرو كه مشكل زياد داره:
1) ديسك ترمزش مدل قديمي هست و مشكل ترمز داري
2) ايموبلايزر نداره
3) مشكل دسته سيم داره
4) مشكل گاز خوردن داره
5) بازم بگم؟
يا علي

pishooo2
07-02-2012, 13:01
نه ef7 خوبه با اون مشکل روغن ریزی که حل نمیشه و کمبود قطعات و گرانی قطعت و مشکل ترمز abs
نه پارس با اون اتاقای جدیدش که صدا میوفته تو ستوناش بعد از چند وقت تبدیل به گاری میشه
به نظر من تو این قیمتا l90 گاز سوز
بعد 206 sd
بعد گاز سوزsamand lx
دوست گلم به نظر من واسه خرید ماشین بهترین گزینه 206 sd automatic
هم این که auto بودنش حساب شدست و حساب پس داده هم این که
واسه خرید ماشین حتما برو همیشه نمایندگی و از مکانیک سوال کن
من که پرسیدم از تنها 206 بود که فقط تعریف کرد

pishooo2
07-02-2012, 13:08
حرف شما كاملا درسته
اما
من ميخواستم نهايت تا ٢٠ تومن هزينه كنم ، با بنزين ازاد هم مشكل داشتم. از خودرو هاي چيني مثل ليفان و mvm هم اصلا خوشم نمياد
بخاطر همين اين مورد رو بهتر از بقيه ميدونم
دوست عزیز متاسفانه الان بیشتر خودرو های داخلی هم چینی شده اما با یه تفاوت با lifan & mvm
این که این 2 تا مال 2 تا کارخونه معتبر چینی هستن
اما خودرو های ما معلوم نیست کجای چین و توسط چه شرکتی تولید میشن
و این که برو از مکانیک نمایندگی سوال کن
همیشه موفق باشی
و این که ef7 اصلا ماشین خوبی نیست من اصلا پیشنهاد نمیکنم خودم خریدم الان 3 هفتست سر 5000 تا موتور ماشین اومده پایین قطعاتشم نیست مونده همونطوری تو نمایندگی داره خاک میخوره
تورو خدا حواستو جمع کن

sadegh ali
07-02-2012, 20:14
من که بیخیال این مدل سمند شدم میخوام همون LX دوگانه را بخرم به نظرم حالا هر چی هم باشه یه خورده خیالم راحت تره

amirgh2006
07-02-2012, 21:50
من که بیخیال این مدل سمند شدم میخوام همون LX دوگانه را بخرم به نظرم حالا هر چی هم باشه یه خورده خیالم راحت تره

سلام
شايد بعدا متوجه بشي كه اشتباه كردي
البته اون موقع ديگه ديره!
(قصد جسارت نداشتم)
يا علي

Danial_4139
07-02-2012, 22:46
وضعیت مشاوره دادن ما هم خیلی جالب شده ، طرف مثلا میخواد پیشنهاد بده : یه BMW خریدم بنزینش تمام شد وسط راه خاموش کرد ماشین خوبی نیست نخر .

مشاوره شونده : آره منم همین فکر رو کردم ترجیه میدم یه پیکان بخرم خیالم راحته بنزینش تمام نمیشه !!!

pishooo2
07-02-2012, 23:11
دوست گلم انتخاب بسیار اشتباهی میکنی موتور اون ماشین حدودا مال 20 سال پیشه
برای شما به نسبت هزینه ای که میخوای بکنی انتخاب های بهتری هست
مثل :(206sd)(pars l4)(206auto)(405 tu5)و......

hossein.az
07-02-2012, 23:44
دوست عزیز متاسفانه الان بیشتر خودرو های داخلی هم چینی شده اما با یه تفاوت با lifan & mvm
این که این 2 تا مال 2 تا کارخونه معتبر چینی هستن
اما خودرو های ما معلوم نیست کجای چین و توسط چه شرکتی تولید میشن
و این که برو از مکانیک نمایندگی سوال کن
همیشه موفق باشی
و این که ef7 اصلا ماشین خوبی نیست من اصلا پیشنهاد نمیکنم خودم خریدم الان 3 هفتست سر 5000 تا موتور ماشین اومده پایین قطعاتشم نیست مونده همونطوری تو نمایندگی داره خاک میخوره
تورو خدا حواستو جمع کن

سلام .من اصلا نگفتم که ماشین های چینی ماشین های بدی هستند وماشین های ایرانی خیلی عالی
من گفتم که نظر شخصی خودم اینه وخودم از نظر سلیقه ای از اینا خوشم نمیاد.دلیل اینکه این دو تا ماشین رو هم اسم بردم به خاطر این بود که با این مقدار که من میخواستم هزینه کنم ماشین صفر خارجی دیگه ای به نظرم نمیومد.ودر ضمن گفته بودم دلیل اصلی وعمده مسله ای که باعث شد من اینو بخرم گازی بودن است.

vb-sosol
07-02-2012, 23:56

عوضش اینه که اگه قطعاتش خراب بشه خیالش راحته که قطعه گیرش میاد نه اینکه 17 تومن پیاده بشه یک ماه ماشین توی نمایندگی بخوابه بعد هم هزینه اش رو ازش بگیرن و هیچ تضمینی هم نیس دوباره مشکلی بهم نزنه

آقا این موتور 100% آزمایشی آلمان به ایران داده ولی این ایران خودرو واسه اینکه بندازه به ملت حول شده و بدون تست های دیگه موتور رو گذاشته رو سمند انداخته به ملت الان شما یه سر به نمایندگی ها بزنید بد نیست ببینید چن نفر ناراضی هستن
قطعا اگه صبر میکردن و آزمایشهای بهتری روش انجام میدادن موتور خیلی خوبی از توش در میومد همین الانش هم با وجود این همه مشکل کم صدا و خوب شتاب میگره

pishooo2
08-02-2012, 13:06
سلام .من اصلا نگفتم که ماشین های چینی ماشین های بدی هستند وماشین های ایرانی خیلی عالی
من گفتم که نظر شخصی خودم اینه وخودم از نظر سلیقه ای از اینا خوشم نمیاد.دلیل اینکه این دو تا ماشین رو هم اسم بردم به خاطر این بود که با این مقدار که من میخواستم هزینه کنم ماشین صفر خارجی دیگه ای به نظرم نمیومد.ودر ضمن گفته بودم دلیل اصلی وعمده مسله ای که باعث شد من اینو بخرم گازی بودن است.
داداشی یه ماشینی مثلا 405tu5 هر 100km 7.5 لیتر مصرفشه میشه 3200 پولش با این تفارت ها که میگم
شتاب ماشینت عالیه موتور ماشینت خراب نمیشه یه دریا صندوق عقب داری
اما اگه موتور ماشینت پژو باشه هم مال 20 سال پیشه هم صندوق عقب نداری هم 100 کیلومتر 10 تا 12 لیتر مصرفته اگه گازی باشه نه شتاب داره بعد 1 سال نه موتور داره نه صندوق داری اینا که میگمو تجربه کردم که میگم یه سورن الان زیر پامه که نه موتور داره نه شتاب داره نه صندوق تازشم اگه هزینه ی موتورشم که باید تعمیر بشه بری از همین الان بنزین بزنی خیلی کمتر در میاد چون میدونی که موتور پژو نه واسه گاز ساخته شده نه خوب کار میکنه با گاز
منم گفتم انتخاب درستی تو ماشینای ایرانی باید کرد یکم تحقیق و برسی همین :8:

pishooo2
08-02-2012, 13:14
عوضش اینه که اگه قطعاتش خراب بشه خیالش راحته که قطعه گیرش میاد نه اینکه 17 تومن پیاده بشه یک ماه ماشین توی نمایندگی بخوابه بعد هم هزینه اش رو ازش بگیرن و هیچ تضمینی هم نیس دوباره مشکلی بهم نزنه

آقا این موتور 100% آزمایشی آلمان به ایران داده ولی این ایران خودرو واسه اینکه بندازه به ملت حول شده و بدون تست های دیگه موتور رو گذاشته رو سمند انداخته به ملت الان شما یه سر به نمایندگی ها بزنید بد نیست ببینید چن نفر ناراضی هستن
قطعا اگه صبر میکردن و آزمایشهای بهتری روش انجام میدادن موتور خیلی خوبی از توش در میومد همین الانش هم با وجود این همه مشکل کم صدا و خوب شتاب میگره
دوست عزیز چند تا نکته رو فراموش کردی
1:واسه هر روز خواب ماشین تو نمایندگی به هر دلیلی 10 هزار تومن میدن به بنده
2:هیچ هزینه ای واسه من نداره کل هزینه با گارانتیه
3:منم از این ماشین دیگه خوشم نمیاد به محض این که بگیرم 1 ماه سوار شدم با قیمت 16500یا 16600 میفروشمش و میرم یا 405tu5میگیرم که به نظرم به قیمتش میارزه چون هم موتورش 206 هم اتاقش امتحان پس داده
یا 206sd

hossein.az
08-02-2012, 13:59
داداشی یه ماشینی مثلا 405tu5 هر 100km 7.5 لیتر مصرفشه میشه 3200 پولش با این تفارت ها که میگم
شتاب ماشینت عالیه موتور ماشینت خراب نمیشه یه دریا صندوق عقب داری
اما اگه موتور ماشینت پژو باشه هم مال 20 سال پیشه هم صندوق عقب نداری هم 100 کیلومتر 10 تا 12 لیتر مصرفته اگه گازی باشه نه شتاب داره بعد 1 سال نه موتور داره نه صندوق داری اینا که میگمو تجربه کردم که میگم یه سورن الان زیر پامه که نه موتور داره نه شتاب داره نه صندوق تازشم اگه هزینه ی موتورشم که باید تعمیر بشه بری از همین الان بنزین بزنی خیلی کمتر در میاد چون میدونی که موتور پژو نه واسه گاز ساخته شده نه خوب کار میکنه با گاز
منم گفتم انتخاب درستی تو ماشینای ایرانی باید کرد یکم تحقیق و برسی همین :8:

ماشین شما سورن ef7 است؟

pishooo2
08-02-2012, 14:36
ماشین شما سورن ef7 است؟
نه داداش ما کلا تو خونه 5 تا سمند از 82 تا الان عوض کردیم هیچ کدومش تا الان یه بارم خراب نشده بود این اخریه سورن بود 87 تا الان موتورش همون مال پژو///// رو همین دلیل منم یه ef7 lxبرداشتم
که اشتباه بزرگی کردم الان پشیمونم سواریش واقعا عالیه اما متاسفم واسه ایرانخودرو که این ماشین به این نازی رو خرابش کرده
من روی صحبتم موتور پژو بود که حرف سورن زدم

Danial_4139
08-02-2012, 19:45

با سیستم شما آدم بخواد ماشین بگیره باید حول ماشین دهه 80 میلادی دور بزنه تا قطعاتش پیدا بشه که فکر نکنم تو این دوره زمونه کسی پیدا بشه که بخواد به خاطر 3~4 روز خواب ماشین یه ماشین با تکنولوژی 30 سال پیش رو بخره که یه وقت بی ماشین نمونه !

این واژه موتور آزمایشی هم یه واژه جدید هست مثل همون حرف هایی که ثابق راجب وزن 206 میزدن که 2 تن سرب کف ماشین باید باشه تا ماشین چپ نشه و هنوزم که هنوزه از کله ملت بیرون نرفته و شما هرچی میخوای بگو که کمپانی های بزرگ دارن تو سر و کلشون میزنن تا از فیبر کربن استفاده کنن و حتی سیستم صوتی ماشین رو حذف میکنن تا 5 کیلو وزن ماشین کمتر بشه اینا هنوز رو حرف 2 تن سرب خودشون موندن .

چیه این موتور باید آزمایش میشده ؟ چی داره که بخواد آزمایش بشه بعد 5 سال نصب ؟

کل پروسه طراحی و تست یه موتور کمتر از 9 ماه طول میکشه اون تست ها هم بیشتر از نظر زیست محیطی و ستاپ نرم افزاری موتور هست نه سخت افزاری .

"ehsan"
08-02-2012, 20:16

با 206sd موافقم ولی با 405 های جدید و پارس هایی که این دو سال میزنن کاملال مخالفم
دوستم یه 405 دو ماه پیش تحویل گرفت سر یک هفته فروختش اتاقش همه جور صدا میداد مثل اینکه پیکان سوار شده باشی
گیربکسش هم مشکل داشت
پارس هم از داخل ستوناش و جاهای دیگه صدا میوفته تو ماشین
l90 هم ماشین خوبیه سوخت پایینی هم داره.من بودم یا l90 میگرفتم یا 206 sd مدل 88 یا 89 تمیز پیدا میکردم و میخریدم
طرف ef7 هم نمیرفتم.

mohamad skystar
08-02-2012, 20:33
دوستان عزیز سعی کنید نقطه نظرات فنی رو بیان کنید.

سمند EF7 ماشین قابل قبولی بوده و الان با یک سری مشکلات مواجه هست.
مهمترین مشکلش کمبود قطعاتش هست که اونم حل میشه.
از نظر دادن و انتقاد شدید نسبت به هر خودرویی خودداری کنید تا مباحث به صورت منظم پیش بره.

sadegh ali
08-02-2012, 21:39
اگه سمند EFL7 میخریدی بعد از چند سال کارکردن به تعمیر می افتاد این قابل قبول بود اما نه دیگه این که توی مدت گارانتی مشکل پیدا کنه (مشکل روغن ریزی ) و جالب نتونند رفعش کنند. یا بگن این یه ماشین شانسی هست حالا بماند تا لوازم یدکیش

vb-sosol
08-02-2012, 23:38
با سیستم شما آدم بخواد ماشین بگیره باید حول ماشین دهه 80 میلادی دور بزنه تا قطعاتش پیدا بشه که فکر نکنم تو این دوره زمونه کسی پیدا بشه که بخواد به خاطر 3~4 روز خواب ماشین یه ماشین با تکنولوژی 30 سال پیش رو بخره که یه وقت بی ماشین نمونه !

این واژه موتور آزمایشی هم یه واژه جدید هست مثل همون حرف هایی که ثابق راجب وزن 206 میزدن که 2 تن سرب کف ماشین باید باشه تا ماشین چپ نشه و هنوزم که هنوزه از کله ملت بیرون نرفته و شما هرچی میخوای بگو که کمپانی های بزرگ دارن تو سر و کلشون میزنن تا از فیبر کربن استفاده کنن و حتی سیستم صوتی ماشین رو حذف میکنن تا 5 کیلو وزن ماشین کمتر بشه اینا هنوز رو حرف 2 تن سرب خودشون موندن .

چیه این موتور باید آزمایش میشده ؟ چی داره که بخواد آزمایش بشه بعد 5 سال نصب ؟

کل پروسه طراحی و تست یه موتور کمتر از 9 ماه طول میکشه اون تست ها هم بیشتر از نظر زیست محیطی و ستاپ نرم افزاری موتور هست نه سخت افزاری .

ای کاش همین 3~4 روزی که شما میگن بود یا اصلا یه هفته نه اصلا 10 روز
طرف میشناسم ماشینش توی نمایندگی 32~33 روز خوابیده بود واسه یه مشکل و نبود قطعه !!!!
پس این موتور معلومه آزمایشی بیرون دادن وگرنه اگه تمام مشکلات رو بررسی کرده بودن که قطعا نباید این مشکل پیش میومد
کار ایران خودرو معلومه که درست نبوده به خاطر تحریم ها مجبور شد موتور نصف و نیمه و موتوری که هنوز مشکلاتی داره(روغن ریزی -دسته موتور مشکل داره و ....) به ملت بدن تا بلکه سودی به خودشون برسن مردم هم که مجبور و انتخاب زیادی پیش رو نداشتن خب چکار باید بکنن
در ضمن تا آنجائی که من میدونم اولین سری سال 88 اومد به بازار
اگه اشتباه نکنم !!!
پس توی این دو سال اصلا نمیشه روی موتور هیچ حسابی باز کرد
ولی موتوری که به قول شما واسه دهه 80 هس همه تستهای خودش رو پس داده در تمام شرایط رانندگی و محیطی
پس میتونه یه گزینه بهتری باشه در واقع انتخاب بین بد و بدتر پیش میاد

من که ترجیح میدم دور ور 17 تومن پول زبون بسته رو میدم دست اینا حداقل خیالم از قطعه و تعمیر ماشین راحت باشه و هر روز اعصابم خورد نشه تا اینکه ماشینم توی نمایندگی بخوابه به امید قطعه بعدش هم پولش رو از من بگیرن و توی این مدت هم از تاکسی و اتوبوس استفاده کنم !!!

در ضمن چیزی که معلومه کارشناسان و تعمیرکاران خود ایران خودرو هم صریحا میگن که این موتور یک بار مصرفه من چندین جا شندیم که میگفتن دو سال کار میکنه بعدش باید بی خیالش شد !!!!!:18: