PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19

SAMI EB
20-02-2015, 15:45
آقا سامی این شمع های اتولایت که توسایت آپکو هست به درد میخورن واسه EF7 بخرم؟؟؟
بعد باید پایه بلند باشن یا پایه کوتاه؟

سلام
شمع هايى که آپکو ميده کيفيتش خوبه ولى قيمتشا زياد مي گه آپکو .
به نظرم شمع هاى ديگه از نوع سوزنى با قيمت بهترى ميشه پيدا کرد
مثل بوش . دنسو . NGK
بله شمع سوزنى اگه از نوع خوب انتخاب بشه کارکرد محسوسى بر روى موتور داره .
پايه کوتاه مناسبه اين موتور پايه بلند مال موتور TU5 پژو 206 هست

optis2005
20-02-2015, 17:35
سلام
شمع هايى که آپکو ميده کيفيتش خوبه ولى قيمتشا زياد مي گه آپکو .
به نظرم شمع هاى ديگه از نوع سوزنى با قيمت بهترى ميشه پيدا کرد
مثل بوش . دنسو . NGK
بله شمع سوزنى اگه از نوع خوب انتخاب بشه کارکرد محسوسى بر روى موتور داره .
پايه کوتاه مناسبه اين موتور پايه بلند مال موتور TU5 پژو 206 هست
دوست عزیز من شمعهای ماشینو با سوزنی بوش با گپ 0.9 عوض کردم
این گپ مناسبه یا باید کمتر باشه؟

shiraz_2010
20-02-2015, 20:58
دوستان گرامی برای تعویض روغن باید 5 لیتر روغن بریزم یا 5/5 لیتر!!؟(با تعویض فیلتر)
اون لرزش موتور روی دور موتور سه با تعویض شمع ها رفع میشه!!؟چه شمعی پیشنهاد می کنید!!؟

hossein.az
20-02-2015, 21:24
دوستان گرامی برای تعویض روغن باید 5 لیتر روغن بریزم یا 5/5 لیتر!!؟(با تعویض فیلتر)
اون لرزش موتور روی دور موتور سه با تعویض شمع ها رفع میشه!!؟چه شمعی پیشنهاد می کنید!!؟

شمع ngk بگیرید بهترند
اون لرزش به نظرم از دسته موتور باشه
اما باز شما اگر عوض کردید نتیجه رو به ماهم اطلاع بدید
روغن هم بیشتر از 5 لیتر نریزید والا به موتور فشار میاد
علت بیشتر مسائل روغن ریزی در این موتور به خاطر روغن زیاد که ریخته میشه

ess_1362
20-02-2015, 21:28
خوب یک تست و بررسی روی این ماشین(سورن) انجام دادم که نتیجه اش را اینجا میذارم :

این ماشین آخر هفته با همون بنزینی که توی کارخانه توی ماشین ریختن تا امروز کار کرد یعنی به عبارتی حدود 300 کیلومتر طی کرد و هنوز یک خط دیگه بنزین داشت
45 لیتر بنزین درون باک ریختم که یک کوچولو نشانگر تا پر شدن کامل فاصله داره
اما نتایج بررسی ها :
مسیری که من آخر هفته ها بطور اخص با این ماشین میرم مسیری هست کامل کوهستانی که میشه با ماشین به سرعت های بالا رسید که خوب من سعی کردم از 110 تا تجاوز نکنم به دو دلیل :1-ماشین در دوره آب بندی هست 2-این دو روز هوا بشدت بارانی بود.
قابلیت حرکتی ماشین یعنی شتابش فعلا که اصلا چنگی به دل نمیزنه
با توجه به نمودار گشتاور و قدرت این موتور(گر قابل استناد باشه) به نظرم باید دنده ها در دور موتور بالاتری تعویض بشه مثلا 4000 یا 4500 تا به نتایج مطلوب برسه که بنا به همون بند 1 فعلا مقدور نبود
ضمنا تمام طول مسیر تهویه مطبوع روشن بود
زمان شروع حرکت در دنده یک ماشین برای یک لحظه یک سکته کوچیک بعضی وقتا میزنه که علتش برای من مشخص نیست!!
کلاچش خیلی نرم و خوب هست و ضمنا در کمال تعجب واقعا عالی تنظیم شده و پایین درگیر میشه که امیدوارم این عمل هوشمندانه در طول عمر کلاچ موثر باشه
عملکرد فرمان هم خیلی نرم و خوب هست و فراتر از انتظار من بود ولی کاملا بی حس که از نظر من عیب نیست
عملکرد دنده ها هم با وجود نو بودن خودرو و توصیف های قبلی دوستان از وضعیت گیربکس خانواده سمند باز هم به نسبت نرم هست که فرا تر از انتظار من هست. مثلا برای تغییر دنده از دو به 3 فقط با یک انگشت دنده را از دو خارج می کن و با همون انگشت دنده را به جلو فشار میدم خودش میره 3 یا از 3 به 4 هم به همین ترتیب فقط از 4 به 5 کمی با فشار بیشتر جا میره که طبق تجربه خودرو های قبلی باید با کارکرد بیشتر نرم تر بشه
عملکرد موتور تا به اینجا نرم و خوب هست و تا دور موتور 3500 که تست کردم صدای به نسبت زیادی نداره
البته یک صدای زنجیر مانند از سمت موتور میاد که نمی دونم چی هست و زیادی بهش حساسیت نشون نمیدم
ضمنا به نظر میرسه از قسمت محفظه سیاه رنگ بالای موتور همون قسمتی که بخارات روغن را به درون منیفولد هدایت می کنه مقداری روغن پپس داده البته به مقدار خیلی جزیی که علتش را نمی دونم ولی باز هم زیاد حساس نیستم به این قضیه
حالا میرسیم به بحث سواری و ترمز و لاستیک :
سواری واقعا خشکه مخصوصا در محور عقب
علی رقم تعویض لاستیک با نمونه نرم باز هم به اعتقاد من ماشین زیربندیش خشکه
فرمان پذیری خوبه ولی اصلا نباید گول هندلینگ خوبی که به راننده تلقین میشه را خورد مخصوصا سر پیچ ها چون به اعتقاد من این احساس رضایت کاذب هست و اگر گولش را خورد عواقب بدی داره
ترمز ها بد نیست. دیشب زمان بازگشت موقعیت دست داد تا با سرعت 110 تا تستش کنم انوم زیر بارون شدید..
با اون سرعت محکم پا را روی ترمز کوبیدم و در کمال تعجب خودرو را به سمت شاگرد منحرف میشد البته ABS وارد عمل میشد
این مورد را چندین و چند بار انجام دادم و متوجه شدم در هر بار کوبین روی ترمز انحراف کمتر میشه حدس میزنم به خاطر نو بودن ماشین باید باشه!! البته امیدوارم که اینطور باشه
لاستیک ها هم عملکرد به نسبت نرمی دارند (باز هم میگم به نسبت نرم) چون عملکرد کلی تعلیق ماشین خشکه و البته یک صدای خیلی جزیی (فیش مانند خیلی کم) از طرفشون شنیده میشه که من خیلی مشکلی با این صدا ندارم چون همزمان تجربه صداها و سمفونی لاستیک بارز وطنی با عمر 5 سال را دارم
اما میرسیم به ادوات اتاق :
صندلی ها بسیار راحت هس تاکید می کنم بسیار راحت البته امیدوارم همین کیفیت و راحتی را حدعقل 4 سال حفظ کنه
البنه یک مشکل کوچیک با اونها دارم به این ترتیب که زانوی سمت راست من به کلید قفل عصایی که به سوییچ وصل هست گیر می کنه و بسیار اذیت میشم ضمن اینکه فضا برای من یکم تنگ هست
تجهیزات و ادوات در دسترس هستند که خیلی خوبه و من هیچ مشکل برقی بجز همون مشکلی که در زمان تحویل داشتم را دیگه ندارم و همه چی داره به خوبی کار می کنه
دید جلو و جانبی خوبه به لطف اینه های جانبی خوب ولی تسلط به اطراف خیلی خوب عالی نیست و در لایی کشیدن شهری باید خیلی احتیاط کرد خرابکاری به بار نیاد. دید عقب هم چندان دندون گیر نیست ولی به لطف آینه استفاده شده از خودرو دیگه ام بهتره
اما سرو صدا های اتاق
به نظرم این اتاق بعداز مدتی به صدا می افته
چون این یکی دو روز هوا سرد بود و از تهویه مطبوع استفاده میکردم(البته من همیشه اول که ماشین داشتم همیشه چه در تابستان و چه در زمستان کولر می گیرم) به نظرم داشبردش یکم صدا میده
مثلا درب محفظه بالای داشبرد صدای بلبل میده و همینطور برای خودش می خونه یعنی واقعا کار من شده خندیدن از این وضع
به این صدا اون صدای زنجیر مانند و همینطور یک صدای خفیف گیربکس را هم که اضافه کنید میشه سمفونی های Dream Theater
ضمنا یکسری سیم هم زیر داشبرد سمت شاگرد همینطوری الاف سر گردون ، بلاتکلیف آویزون موندن که خودم هم نمی دونم چرا اینجوری ول موندن!!
یک مورد دیگه هم اینکه کیفیت صدای ضبط یا حالا باندها خیلی جالب نیست و بیشتر به درد کسانی می خوره که آهنگ های دمبل و دیمبو دهه 50 شمسی گوش میدن. البته با تنظیم و کاهش باس کمی بهتر شد ولی خیلی جنگی به دل نمیزنه
از اتاق که بیرون بیایم کیفیت چراغ های جلو بد نیست (نور پایین) ولی نور بالا من اصلا حسش نمی کنم
نور بالای ماشین دیگه واقعا حجم نور بالایی داره و راننده روبرویی جلویی را کلافه می کنه
چراغای عقب هم کیفیت خوبی دارند اما یکی از چراغ های دنده عقب کار نمی کنه (حدس میزنم مثل ماشین دیگه ام چراغ مه شکن باشه)
فعلا این تجربه من از رانندگی با این ماشین بود تا 500 کیلومتر اول و با شرایطی که دارم احتمال زیاد هفته آینده خودرو کیلومتر 1000 را رد می کنه
در کل بخوام جمع بندی کنم از ماشین رضایتدارم بشرطی که خراب نشه و اذیت نکنه و صندلی ها و موتور نرمی داره ولی اصلا روی شتابش نمیشه حساب کرد
-----------------------------------
دو مورد را اینجا اضافه کنم جهت هشدار به دوستانی که این ماشین را خریدن و یا قصد دارند بخرن :
1-حجم روغنی که کارخانه درون موتور میریزه واقعا زیاده!! واقعا زیاد!!
من فکر می کنم نزدیک 6 لیتر روغن درون موتور هست. البته ریختن روغن بیشتر در خودرو های صفر در تولیدات سایر شرکت های مطرح هم وجود داره ولی نهایت 0.5 لیتر نه یک لیتر.مثلا همین تندر در منوالش قید شده فقط در اولین بار روغن ریختن در کارخانه 4.8 تا 5 لیتر استفاده بشه ولی بعد از اون 4.5 لیتر.
گیج روغن سطح قسمت پلاستیکیش کامل روغنی هست و چند میلیمتر از میله هم روغنی هست
توصیه اکید می کنم دوستانی که این خودرو را صفر تحویل میگیرن در 1000 تا 2000 کیلومتر اول اصلا دور موتور را از 3000-3500 دور بیشتر نبرند و همین حدود کارکرد روغن را با یک روغن نیمه سنتتیک یا تمام سنتتیک مرغوب با حجم 4.8 تا 5 لیتر تعویض کنند.
2-حتما باد لاستیک ها بررسی بشه چون طبق تجربه ی زیادی که دارم تمام مونتاژ کاران داخل بیشتر از 40PSI باد به لاستیک ها میزنند مثلا تندر را 55PSI باد کرده بودن و این یکی هم حدود 45 تا. البته تعویض لاستیک توصیه میشه ولی اگر مقدور نیست حتما باد را چک کنید

shiraz_2010
20-02-2015, 21:40
دو مورد را اینجا اضافه کنم جهت هشدار به دوستانی که این ماشین را خریدن و یا قصد دارند بخرن :
1-حجم روغنی که کارخانه درون موتور میریزه واقعا زیاده!! واقعا زیاد!!
من فکر می کنم نزدیک 6 لیتر روغن درون موتور هست. البته ریختن روغن بیشتر در خودرو های صفر در تولیدات سایر شرکت های مطرح هم وجود داره ولی نهایت 0.5 لیتر نه یک لیتر.مثلا همین تندر در منوالش قید شده فقط در اولین بار روغن ریختن در کارخانه 4.8 تا 5 لیتر استفاده بشه ولی بعد از اون 4.5 لیتر.
گیج روغن سطح قسمت پلاستیکیش کامل روغنی هست و چند میلیمتر از میله هم روغنی هست
توصیه اکید می کنم دوستانی که این خودرو را صفر تحویل میگیرن در 1000 تا 2000 کیلومتر اول اصلا دور موتور را از 3000-3500 دور بیشتر نبرند و همین حدود کارکرد روغن را با یک روغن نیمه سنتتیک یا تمام سنتتیک مرغوب با حجم 4.8 تا 5 لیتر تعویض کنند.
2-حتما باد لاستیک ها بررسی بشه چون طبق تجربه ی زیادی که دارم تمام مونتاژ کاران داخل بیشتر از 40PSI باد به لاستیک ها میزنند مثلا تندر را 55PSI باد کرده بودن و این یکی هم حدود 45 تا. البته تعویض لاستیک توصیه میشه ولی اگر مقدور نیست حتما باد را چک کنید

سلام
1-چه روغن موتوری با چه مارکی پیشنهاد می کنید!!؟نیمه بهتر یا تمام!!؟(6000 کلیومتر کارکرد داره)
2-آیا تعویض شمع رو پیشنهاد می کنید!!؟
3-ماشین شما روی دور موتور 3 لرزش داره!!؟و آیا این لرزش به اتق و کنوسل ها هم منتقل میشه!!؟
----------------
4-(پیرو مورد سه)کنسول وسط رو چطور می تونم باز کنم تا صدا رو رفع کنم!!؟

ess_1362
20-02-2015, 21:58
1-چه روغن موتوری با چه مارکی پیشنهاد می کنید!!؟نیمه بهتر یا تمام!!؟(6000 کلیومتر کارکرد داره)

اگر از نظر مالی مشکلی نداری یک برند تمام سنتتیک بگیرید مثلا من ایرانول رویال را پیشنهاد میدم برای این موتور
البته یک عده اعتقاد دارند نباید از روغن تمام سنتتیک استفاده کرد چون شله یا کاسه نمد ها آسیب می بینه. از نظر من حرفشون فاقد وجاهت علمی هست چون اگر موتور بخواد روغن بده با هر شرایطی روغن میده و روغن نیمه سنتتیک هم نیمیش تمام سنتتیک هست پس با خیال راحت استفاده کنید و البته با فیلتر بیشتر از 4.8 تا 5 لیتر نریزید
اگر هم از نظر هزینه مشکل دارید یک برند نیمه سنتتیک انتخاب کنید مثلا ایرانول ریسیگ دوستان استفاده کردن و راضی بودن
البته کاسترول مگناتک نیمه سنتتیک هم به شرطی که تقلبی نباشه دوستان استفاده کردن و راضی بودن
بهران سوپر پیشتاز ، پارس سوپر پیشرو و چند مدل دیگه هم هست که دوستان استفاده کردن و راضی بودن

2-آیا تعویض شمع رو پیشنهاد می کنید!!؟
اگر مشکلی نداری نیازی به تعویض نیست
سعی کن هر 20 هزار شمع ها را تعویض کنید البته با یک نمونه عادی استاندارد
تفاوت شمع های عادی با شمع های سوزنی فقط در این هست که شمع های سوزنی عمر بیشتری دارند که با در نظر گرفتن کیفیت افتضاح بنزین وطنی و رسوبی که پس از چندهزار کیلومتر کارکرد روی گپ شمع ها میشینه من اصلا شمع های سوزنی را توصیه نمی کنم
دوستان بوش FR8DE+ گرفته بودن برای سمند موتور ملی و ظاهرا راضی بودن شما هم مدلش را بررسی کنید ببینید اگر به سمند موتور ملی می خوره و مشکلی نداره و اصلی گیر میارید تهیه کنید

3-ماشین شما روی دور موتور 3 لرزش داره!!؟و آیا این لرزش به اتق و کنوسل ها هم منتقل میشه!!؟
خیر صدا و لرزش نداره
ولی شما باید علت لرزش را پیدا کنید
لرزش می تونه از بالانس نبودن یا تنظیم نبودن باد لاستیک ها یا تاب داشتن رینگ یا تاب داشتن مجموعه فلایویل ، دیسک و صفحه باشه که باید مورد شناسایی و رفع ایراد بشه

4-(پیرو مورد سه)کنسول وسط رو چطور می تونم باز کنم تا صدا رو رفع کنم!!؟
روی این مورد نظری ندارم و بهتره دوستان با تجربه تر نظر بدن

ArashMiniStar
20-02-2015, 23:22
اگر از نظر مالی مشکلی نداری یک برند تمام سنتتیک بگیرید مثلا من ایرانول رویال را پیشنهاد میدم برای این موتور
البته یک عده اعتقاد دارند نباید از روغن تمام سنتتیک استفاده کرد چون شله یا کاسه نمد ها آسیب می بینه. از نظر من حرفشون فاقد وجاهت علمی هست چون اگر موتور بخواد روغن بده با هر شرایطی روغن میده و روغن نیمه سنتتیک هم نیمیش تمام سنتتیک هست پس با خیال راحت استفاده کنید و البته با فیلتر بیشتر از 4.8 تا 5 لیتر نریزید
اگر هم از نظر هزینه مشکل دارید یک برند نیمه سنتتیک انتخاب کنید مثلا ایرانول ریسیگ دوستان استفاده کردن و راضی بودن
البته کاسترول مگناتک نیمه سنتتیک هم به شرطی که تقلبی نباشه دوستان استفاده کردن و راضی بودن
بهران سوپر پیشتاز ، پارس سوپر پیشرو و چند مدل دیگه هم هست که دوستان استفاده کردن و راضی بودن

اگر مشکلی نداری نیازی به تعویض نیست
سعی کن هر 20 هزار شمع ها را تعویض کنید البته با یک نمونه عادی استاندارد
تفاوت شمع های عادی با شمع های سوزنی فقط در این هست که شمع های سوزنی عمر بیشتری دارند که با در نظر گرفتن کیفیت افتضاح بنزین وطنی و رسوبی که پس از چندهزار کیلومتر کارکرد روی گپ شمع ها میشینه من اصلا شمع های سوزنی را توصیه نمی کنم
دوستان بوش FR8DE+ گرفته بودن برای سمند موتور ملی و ظاهرا راضی بودن شما هم مدلش را بررسی کنید ببینید اگر به سمند موتور ملی می خوره و مشکلی نداره و اصلی گیر میارید تهیه کنید

خیر صدا و لرزش نداره
ولی شما باید علت لرزش را پیدا کنید
لرزش می تونه از بالانس نبودن یا تنظیم نبودن باد لاستیک ها یا تاب داشتن رینگ یا تاب داشتن مجموعه فلایویل ، دیسک و صفحه باشه که باید مورد شناسایی و رفع ایراد بشه

روی این مورد نظری ندارم و بهتره دوستان با تجربه تر نظر بدن
آقا پس چیه میگن شمع سوزنی شتاب رو بیشتر میکنه؟ یعنی همون عادی بگیریم بهتره؟

ess_1362
21-02-2015, 07:58
هیچ منبع معتبری وجود نداره که نشان بده که شمع سوزنی شتاب و سرعت را زیاد می کنه!! البته به یک شرط شمع سوزنی شتاب را بیشتر می کنه اون هم به این شرط که شما intake یا همون حجم سوخت و هوای ورودی را به یک شکلی بیشتر کنید مثلا تغییر ساختار منیفولد ، استفاده از سوپر شارژر یا توربو شارژر یا تغییر مدیریت انجینبغیر از موارد فوق استفاده از شمع های سوزنی به شرطی که رسوب قرمز رنگ بنزین های وطنی حذف بشن فقط طول عمر بیشتری خواهند داشت

olips
21-02-2015, 23:05
سلام دوستان
قصد خرید ef7 مالتی پلکس دوگانه دو ایربگ رو تو هفته آینده دارم به نظرتون تو این رنج قیمت انتخاب خوبیه یا نه بین خریدن و نخریدنش موندم لطفا راهنمایی کنید
راستی داشبورد دو ایربگ همون داشبورد سوناتایی هستش یا نه در ضمن اگه بگیرم می خوام کروز کنترل هم سفارش بدم به نظرتون دیگه چه تجهیزاتی رو سفارش بدم

ممنون می شم راهنمایی کنید .
باتشکر.

ess_1362
22-02-2015, 21:27
اگر یادتون باشه گفتم که یکسری سیم زیر داشبرد سمت شاگرد آویزون مونده
دیروز با یکی از دوستان مطرح کردم ایشون اعلام کرد درپوشی اونجا نصب میشه که هم سیم ها ساماندهی میشه و هم موتور فن بخاری ساماندهی میشه که روی ماشین من نیست(بعبارتی دزدیده شده):n02:
طی تماسی که دیروز با نمایندگی داشتم اعلام کردن که ماشین را بیارید تا بررسی کنیم من هم امروز بعد از وقت اداری رفتم
خلاصه بگم بی درو پیکر تر از نمایندگی های ایران خودرو توی این مملکت نیست
طرف سمندش موتورش ترکیده میگه برو 2 روز دیگه بیا:n04: آخه پیش خودش نمیگه توی این برف و بوران چطوری این ماشین را کول کنه ببره و بیاره
خلاصه دیدم در مقابل مشکلات بقیه من مشکل خاصی ندارم گردش کردم امدم خونه
حالا سوالم اینه اگر بخوام با 09440 تماس بگیرم به کدوم بخشش باید صحبت کنم چون به دو بخشش تماس گرفتم کسی پشت خط جواب نمیداد؟!
عکس مربوط به اون قسمت به شکل زیر هست :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سایر عکس ها :

mamadlaser
22-02-2015, 22:09
سلام دوستان
یه سوال
ماشینم سمند ef7 مالتی پلکس پایه گاز سوزه
تا الان حدود 3000 کیلومتر کار کرده
رفتم نمایندگی میگه فیلتر هوارو الان خودت ازاد عوض کن و بعد از 5000 تا تعویض روغن خودت انجام بده بعد بیار برا بازدید فقط که ببینیم ماشین چطوره
مگه این سرویس ها و آچارکشی اولیه و تعویض روغن اولیه و ... با ایران فرغون نیست؟ پس این چه گارانتی و کارت طلاییه؟

mohamadamin7
23-02-2015, 00:38
سلام دوستان
یه سوال
ماشینم سمند ef7 مالتی پلکس پایه گاز سوزه
تا الان حدود 3000 کیلومتر کار کرده
رفتم نمایندگی میگه فیلتر هوارو الان خودت ازاد عوض کن و بعد از 5000 تا تعویض روغن خودت انجام بده بعد بیار برا بازدید فقط که ببینیم ماشین چطوره
مگه این سرویس ها و آچارکشی اولیه و تعویض روغن اولیه و ... با ایران فرغون نیست؟ پس این چه گارانتی و کارت طلاییه؟

تعویض روغن فقط تو کیلومتر های 10،20،30 و 40 هزار با کارت طلایی انجام میشه. هر 5000 کیلومتر هم فقط بازدید دوره ایه.

aminkhan2014
23-02-2015, 09:44
شما كه بچه شهر !هستي و ناسلامتي مدير بخش رايانه هستي!!!در عصر فناوري اطلاعات هستيم،بجاي اينكه هزينه موبايل بدهي!!!قشنگ يك نامه بلند بالا بتايپ!!!بعد به اين آدرس بفرست!!!شماره تماس و شماره مشتري و شماره شاسي ماشين را بفرست!!!هم كم خرجتر از تلفن هست هم هرچي دلتنگ ميخاد بگو..بعد از دريافت پيام هم يكي دوروز بعد هم كد پيگيري بهت ميده،البته سرعت عملش يكم كند تر از 096440 هست ولي راحت تره و دنگ و فنگ اشغالي و ..نداره..پايين صفحه قسمت تماس با ما:
ميتوني از طريق اين سايت هم اقدام كني

hamed malekpour
23-02-2015, 13:22
با سلام من می خواستم تسمه تایم وتسمه دینام ماشینم را عوض کنم می خواستم بدونم کدوم مارک خوبه وقیمت تقربی هم اگه دارید بگید؟

mojtaba152
24-02-2015, 12:06
سلام.
دو تا سوال.
سمند EF7 ماتی پلکس دوگانه. 12000 کیلومتر

1. جدیدا حس می کن لرزش ماشین زیاد شده مثلا خیلی مواقع شیشه کیلومتر از لرزش صدا میده !!!! از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟
2. دنده 1 و 2 حیلی گاز میخوره !!! با رگلاژ هم آنچنان خوب نشد . راه حل چیه !!

mohamadamin7
25-02-2015, 12:08
سلام
سمند EF7 مالتی پلکس دو گانه 2400 کیلومتر کارکرد.
میخوام روغن ماشین رو عوض کنم( به خاطر آب بندی و این حرفا که آشغال تو موتور نباشه). بهران پیشتاز میگن خوبه ولی روش زده یورو2 ولی ماشین یورو 4 هستش. چه برند روغنی استفاده کنم که یورو 4 باشه و کیفیتش هم خوب باشه؟؟؟ هزینش حدودا چقدر میشه؟؟؟

raeesi
25-02-2015, 12:43
سلام
سمند EF7 مالتی پلکس دو گانه 2400 کیلومتر کارکرد.
میخوام روغن ماشین رو عوض کنم( به خاطر آب بندی و این حرفا که آشغال تو موتور نباشه). بهران پیشتاز میگن خوبه ولی روش زده یورو2 ولی ماشین یورو 4 هستش. چه برند روغنی استفاده کنم که یورو 4 باشه و کیفیتش هم خوب باشه؟؟؟ هزینش حدودا چقدر میشه؟؟؟

من از روغن ELF 10W40 API SL استفاده میکنم و راضیم
قیمتش با فیلتر هوا و روغن برای من درمیآد ۱۱۰ تومن

Sent from my iPhone using Tapatalk

raeesi
25-02-2015, 12:47
با سلام من می خواستم تسمه تایم وتسمه دینام ماشینم را عوض کنم می خواستم بدونم کدوم مارک خوبه وقیمت تقربی هم اگه دارید بگید؟

من اگه بخوام تعویض کنم میرم از ایساکو میخرم
ترجیحا از چندتا نمایندگی بپرسین چون بابت لنت ترمز، به من با مارک ایساکو ۳تا قیمت متفاوت دادن و نمایندگی که قیمتش پایین‌تر بود بهش جریانو گفتم، گفت جنس و کیفیت‌های مختلفی با برند ایساکو داریم و طبیعتا قیمت‌ها هم متفاوته

mohamadamin7
25-02-2015, 17:49
من از روغن ELF 10W40 API SL استفاده میکنم و راضیم
قیمتش با فیلتر هوا و روغن برای من درمیآد ۱۱۰ تومن

مرسی از پاسخت
الان رفتم بیرون سوال کردم گفت 60 تومن. الان قضیه چطوریاست. همین elf 10W40 رو هم گفت. این اختلاف قیمته واسه چیه؟

arshiazx
25-02-2015, 19:49
سلام
دوستان یه مشکلی برام پیش اومده اگه امکان داره راهنماییم کنین
وقتی ماشینو میشورم هم چراغ چکش روشن میشه هم کمپرسور کولر روشن خاموش میشه
ef7 دوگانه مدل 90

ess_1362
25-02-2015, 22:55
مرسی از پاسخت
الان رفتم بیرون سوال کردم گفت 60 تومن. الان قضیه چطوریاست. همین elf 10W40 رو هم گفت. این اختلاف قیمته واسه چیه؟

4 لیتریش میشه 60 تومن
1 لیتریش هم میشه 17 تومن
با فیلتر ها میشه 100 تومن
10 تومن هم اجرت تعویض که سر جمع میشه همین حدود 110 تومن
------------------------------
دوستان اگر ممکن هست یک عکس از کارت طلایی 3 ستاره بذارید ببینم چه شکلی هست
ظاهرا اگر بجز کارت گارانتی چیزی به اسم کارت طلایی داریم ، این یکی را هم هاپولی کرده شرکت یا نمایندگی

raeesi
25-02-2015, 23:00
مرسی از پاسخت

همونطور که دوستمون گفتن ۵ لیتر بعلاوه فیلترها و اجرت میشه این قیمت
البته از من ۱۰۰ میگیره اینجایی که تعویض می‌کنم ولی چندجا که قیمت گرفتم ۱۱۰ گفتن
من قبلا چابهار بودم از امارات برام روغن میاوردن گالنی ۳۵ میافتاد و ۵ تومنم دستمزد میدادم که حالا حساب نکردم ۵ بیترش چقد میافته
البته الف گالن ۵ لیتری هم داره که جدیدا کمیاب شده حتی دفتر امارات هم پرسیدم گفت فعلا موجود نیست
من لیکومولی بیشتر قبول دارم ولی API SL کم گیر میاد توس لیکومولی برای همین الف میریزم که همیشه هست

mohamadamin7
25-02-2015, 23:06
4 لیتریش میشه 60 تومن
1 لیتریش هم میشه 17 تومن
ظاهرا اگر بجز کارت گارانتی چیزی به اسم کارت طلایی داریم ، این یکی را هم هاپولی کرده شرکت یا نمایندگی

شرمنده کیفیتش بده. گوشی فوکوس اتومات نداشت.

ess_1362
26-02-2015, 07:43
بله ممنون
خوب مطمئن شدم نمایندگی یا شرکت کارت طلایی را هم بالا کشیده
خوب انشااله شنبه اول وقت با کلیه مدارک تشریف می برم سازمان بازرسی تا تکلیف اینها را ببینم می تونم مشخص کنم یا نه؟!

aminkhan2014
26-02-2015, 10:51
بابا چرا درست اين بنده خدا را راهنمايي نمي كنيد!!!
نمايندگي كارت طلايي بدرد كجاش ميخوره كه بخاد بخورتش!!!كارت طلايي اول يك پيامك براتون مياد كه فلان كارت در فلان تاريخ صادر ميشه حدود يك هفته بعد از پيامك كارت ميرسه به نمايندگي..معمولا حداكثر يكماه تا 45 روزبعد از فاكتور شدن ميرسه دستتون
درضمن وقتي در سند كمپاني نوشته كارت طلايي ملزم به تحويل به شما هستند..

mohamadamin77
26-02-2015, 13:44
نمايندگي كارت طلايي بدرد كجاش ميخوره كه بخاد بخورتش!!!كارت طلايي اول يك پيامك براتون مياد كه فلان كارت در فلان تاريخ صادر ميشه حدود يك هفته بعد از پيامك كارت ميرسه به نمايندگي..معمولا حداكثر يكماه تا 45 روزبعد از فاكتور شدن ميرسه دستتون

مال من ظرف یه هقته اومد.

raeesi
26-02-2015, 14:25
بله ممنون
خوب انشااله شنبه اول وقت با کلیه مدارک تشریف می برم سازمان بازرسی تا تکلیف اینها را ببینم می تونم مشخص کنم یا نه؟!

دوست عزیز، توی فاکتور فروش و برگه گارانتی شما کارت طلایی ذکر شده؟
اگه ذکر شده، اول از نمایندگی پیگیر شو و ببین چه جوابی بهت میدن؟ اگه جواب درستی نگرفتی، تماس بگیر ۰۹۶۴۴۰ و بگو کارت طلایی من به دستم نرسیده و نمایندگی هم جوابگو نیست.

وحید گودرزی
26-02-2015, 21:49
4

بله ممنون

درود
دور از جون شما (جسارت و بی احترامی نشه، بزرگتر من هستی) بی کار هستی ، سازمان بازرسی فکر کردی همین الان منتظر من و شما هست تا کهکشان راه شیری رو برای ما بشکافه!!!!!!! بنده سازمان صنعت و معدن شکایت کردم، زنگ زدن گفتن بی خیال شکایت شو به هیچ جا نمی رسی، تو هیچی نیستی حتی در حد یک پشه هم قدرت نداری (دور از جون همه، ببخشید بی احترامی نشه-- سازمان صنعت و معدن استان تهران مرجع رسیدگی به شکایت از خودروسازان هستش!!!!!)
از خودم متنفرم به خاطر زندگی توی این آب و خاک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

بعد از دو ماه دزدای عوضی به من می گن چون گارانتی داری و دو سال این لگن گارانتی شده، پس پول خواب بهت تعلق نمی گیره!!!!!!!!!!!! پس چرا یک میلیون تومان به اجبار از همه ما گرفته شده!!!!!!!!!!!!!!!!!! جالبه که توی سایت 096440 ذکر شده به کارت طلائی سه ستاره روزی 10 هزار تومان هزینه خواب تعلق می گیره ............... (گیریم من بی منطق، بی عقل یعنی چی این حرف، مگه دزدی شاخ و دم داره آخه، دزدی به جز این که توی جیب دیگران دست کنی بی اجازه ابعاد بسیار پیچیده تر دیگه ای هم داره!!!!!!!!!!!!!!)

دقیقا، چرا اطلاعات اشتباه می دین، عزیز دل همه ما به اجبار یک میلیون تومان پول ناقابل بابت کارت طلائی دادیم، پس کارت شما یک جا توی سیستم فشل و خسته این دزدای نامرد جا مونده

اگه ذکر شده، اول از نمایندگی پیگیر شو و ببین چه جوابی بهت میدن؟ اگه جواب درستی نگرفتی، تماس بگیر ۰۹۶۴۴۰ و بگو کارت طلایی من به دستم نرسیده و نمایندگی هم جوابگو نیست.

096440 تماس بگیر و یک شکایت بابت کسر مدارک ثبت کن به همین سادگی، اگر به قول این دوستمون توی فاکتورت ثبت شده که کارت طلائی داری ( یعنی 1 درصد فکر کن این ایران خودرو دزد به شما کارت طلائی نداده باشه، مگه می شه حتی از یک نفر هم دزدی نکنه شب خوابشون نمی بره)

raeesi
26-02-2015, 22:08
والا من از اینکه یه میلیون بابت کارت طلایی پرداخت کنم اصلا ناراحت نمیشم
چون کارت طلایی خدماتی جدا از تعهدات گارانتی رو‌میده
ضمنا اگه مشکلی بابت خدمات و هزینه‌ها پیش اومده بجای شکایت از شرکت، توصیه می‌کنم از طریق خود شرکت اقدام کنید.
من تابحال همیشه از این روش پیش رفتم و بجز یه مورد که خودم هم حوصله پیگیری نداشتم، همیشه به نتیجه رسیدم
یکی از دوستان چند سال پیش سورن صفر تحویل گرفت و توی جاده با سرعت بالای ۱۸۰ سر پیچ تند کنترل ماشین از دستش خارج شد و چپ کرد و خدارو شکر کسی چیزیش نشد
ماشینو برد ایران خودرو تحویل داد و با پرداخت فرانشیز ۲ میلیون و خورده‌ای، یه سورن صفر کیلومتر بهش دادن
علاوه بر اون، تعویض روغن، فیلتر، لنت، شمع، تسمه تایم و مواردی از این دست که هیچ‌کدوم شامل گارانتی نمیشن اما انجامشون ضروریه، با کارت طلایی براتون بصورت رایگان انجام میشن

کارت طلایی مقوله‌ای جدا از گارانتیه و بعنوان یک بیمه حساب میشه که مزایی مازاد بر بیمه بهتون میده
متأسفانه چون کارت طلایی رو ایران خودرو بصورت اجباری روی ماشین گذاشته، نیازی نمی‌بینه که در مورد مزایاش اطلاع‌رسانی درستی هم بکنه و کاربر رو به اشتباه میندازه
من توی کیفیت پایین خدمات و محصولات شرکت هیچ بححثی ندارم چون همه‌مون بهش واقفیم و همیشه به چشم می‌بینیم اما کارت طلایی جزو معدود مواردیه که بنظر من خیلی خوبه و هرکسی باید تهیه‌ش کنه
هرچند معقولش این بود که اختیاری باشه تا مشتری خودش به خرید این سرویس راغب بشه

وحید گودرزی
26-02-2015, 22:15
4 لیتریش میشه 60 تومن
1 لیتریش هم میشه 17 تومن

بله ممنون

مال من ظرف یه هقته اومد.

والا من از اینکه یه میلیون بابت کارت طلایی پرداخت کنم اصلا ناراحت نمیشم
چون کارت طلایی خدماتی جدا از تعهدات گارانتی رو‌میده
ضمنا اگه مشکلی بابت خدمات و هزینه‌ها پیش اومده بجای شکایت از شرکت، توصیه می‌کنم از طریق خود شرکت اقدام کنید.
من تابحال همیشه از این روش پیش رفتم و بجز یه مورد که خودم هم حوصله پیگیری نداشتم، همیشه به نتیجه رسیدم
یکی از دوستان چند سال پیش سورن صفر تحویل گرفت و توی جاده با سرعت بالای ۱۸۰ سر پیچ تند کنترل ماشین از دستش خارج شد و چپ کرد و خدارو شکر کسی چیزیش نشد
ماشینو برد ایران خودرو تحویل داد و با پرداخت فرانشیز ۲ میلیون و خورده‌ای، یه سورن صفر کیلومتر بهش دادن
علاوه بر اون، تعویض روغن، فیلتر، لنت، شمع، تسمه تایم و مواردی از این دست که هیچ‌کدوم شامل گارانتی نمیشن اما انجامشون ضروریه، با کارت طلایی براتون بصورت رایگان انجام میشن

کارت طلایی مقوله‌ای جدا از گارانتیه و بعنوان یک بیمه حساب میشه که مزایی مازاد بر بیمه بهتون میده
متأسفانه چون کارت طلایی رو ایران خودرو بصورت اجباری روی ماشین گذاشته، نیازی نمی‌بینه که در مورد مزایاش اطلاع‌رسانی درستی هم بکنه و کاربر رو به اشتباه میندازه
من توی کیفیت پایین خدمات و محصولات شرکت هیچ بححثی ندارم چون همه‌مون بهش واقفیم و همیشه به چشم می‌بینیم اما کارت طلایی جزو معدود مواردیه که بنظر من خیلی خوبه و هرکسی باید تهیه‌ش کنه
هرچند معقولش این بود که اختیاری باشه تا مشتری خودش به خرید این سرویس راغب بشه

احتراما
نظر شخصی هر دوی ما محترم
به همین دلیل چون حوصله بحث ندارم از کنار کامنت شما می گذرم
با اون قسمت به جای شکایت از شرکت ، اقدام از خود شرکت هم می گذرم چون جای بحث زیاد داره، دیگه چون خسته شدم اونم ولش کن
در کل دلیلی بر دفاع از دزد خودرو وجود نداره، نمی دونم چرا ازشون حمایت می کنید، به اندازه کافی قدرت و اراده و توان دارن تا من رو از هستی ساقط کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بیا بی خیال شیم و وارد بحث های حیثیتی نشیم

raeesi
26-02-2015, 22:41
احتراما
نظر شخصی هر دوی ما محترم
به همین دلیل چون حوصله بحث ندارم از کنار کامنت شما می گذرم
با اون قسمت به جای شکایت از شرکت ، اقدام از خود شرکت هم می گذرم چون جای بحث زیاد داره، دیگه چون خسته شدم اونم ولش کن
در کل دلیلی بر دفاع از دزد خودرو وجود نداره، نمی دونم چرا ازشون حمایت می کنید، به اندازه کافی قدرت و اراده و توان دارن تا من رو از هستی ساقط کنن!!!!!!!!!!!!!!!!!!
بیا بی خیال شیم و وارد بحث های حیثیتی نشیم

دوست عزیز
من هم چندان دل خوشی ازشون ندارم
پیش از اینها ماشین‌های خارجی داشتم و مسلما این مشکلات رو ‌باهاشون نداشتم ولی الآن شرایط مالی مجبورم کرده که بین محصولات داخلی یکیو انتخاب کنم
من الآن از هیچیشون دفاع نمی‌کنم چون جایی برای دفاع نذاشتن
موردی که گفتم بجای شکایت ... دلیلش این بود که با شکایت توی ایران عملا وقت خودمونو هدر میدیم چون سیستم رسیدگی به شکایات هم باهاشون همدسته و طبیعتا توی چنین مواردی اگه قراره کارمون راه بندازیم، بهتره با موج خودشون بریم جلو
روشی اشتباه اما کارسازه. جای بحثی هم نیست و خودم هم قبول دارم که سیستم ز پایه مشکل داره چون از نزدیک دیدم و هیچ‌وقت به خودم اجازه نمیدم ازشون حمایت کنم

در مورد کارت طلایی هم اگه توجه کرده باشین گفتم که خود کارت طلایی خوبه اما فروش اجباری؟ حتی مطابق قوانین جاری کشور هم جرمه و بدون شک اگه صورت اختیاری عرضه میشد خیلی بهتر بود
من خودم بعد از اتمام ارت طلاییم اگه همچنان ماشینو اشتم برای تمدیدش اقدام می‌کنم چون برای من مزایاش عیان شده

این نظر شخصیه دوست من
اگه بنظر شما غیر اینه، نظر شما هم کاملا محترمه دوست من و حرفی ندارم چون همه اینها بر حسب تجربیات هر شخص متفاوته

وحید گودرزی
26-02-2015, 22:55
دوست عزیز
من هم چندان دل خوشی ازشون ندارم
پیش از اینها ماشین‌های خارجی داشتم و مسلما این مشکلات رو ‌باهاشون نداشتم ولی الآن شرایط مالی مجبورم کرده که بین محصولات داخلی یکیو انتخاب کنم
من الآن از هیچیشون دفاع نمی‌کنم چون جایی برای دفاع نذاشتن
موردی که گفتم بجای شکایت ... دلیلش این بود که با شکایت توی ایران عملا وقت خودمونو هدر میدیم چون سیستم رسیدگی به شکایات هم باهاشون همدسته و طبیعتا توی چنین مواردی اگه قراره کارمون راه بندازیم، بهتره با موج خودشون بریم جلو
روشی اشتباه اما کارسازه. جای بحثی هم نیست و خودم هم قبول دارم که سیستم ز پایه مشکل داره چون از نزدیک دیدم و هیچ‌وقت به خودم اجازه نمیدم ازشون حمایت کنم

در مورد کارت طلایی هم اگه توجه کرده باشین گفتم که خود کارت طلایی خوبه اما فروش اجباری؟ حتی مطابق قوانین جاری کشور هم جرمه و بدون شک اگه صورت اختیاری عرضه میشد خیلی بهتر بود
من خودم بعد از اتمام ارت طلاییم اگه همچنان ماشینو اشتم برای تمدیدش اقدام می‌کنم چون برای من مزایاش عیان شده

این نظر شخصیه دوست من
اگه بنظر شما غیر اینه، نظر شما هم کاملا محترمه دوست من و حرفی ندارم چون همه اینها بر حسب تجربیات هر شخص متفاوته

نه الان که صحبت هاتون رو بیشتر گسترش دادین، تقریبا حرف من و شما در یک راستا هستش
ببخشید کمی پرخاشگر شدم
اگر بدونید تو این 7، 8 ماه چقدر از دست این دزدای نامرد سختی و رنج کشیدم بهم حق میدین، خیلی فشار روحی و روانی زیادی رو بهم وارد کردن!!!
تازه در کنار همه اینا ماشینه یک عالمه مشکل داره، روز به روز بیشتر هم می شه!!!!!!!!!!!!
باز هم پوزش

optis2005
26-02-2015, 22:57
دوستان این مشکل من هنوز حل نشده!
دور موتور به سه که نزدیک میشه موتور نعره میزنه..یه صدای بمی میده
روغن و شمعها تازه عوض کردم
از چی میتونه باشه؟

وحید گودرزی
26-02-2015, 23:20
از چی میتونه باشه؟

این موتور و این ماشین صدا زیاد داره، انصافا باید از نزدیک به صداش گوش داد
مدل
کیلومتر
تک یا دوگانه
صدا رو کمی بیشتر توصیف کن؟!
من از یکی از دوستان شنیدم که زیاد شدن صدا در اون دور به خاطر فعال شدن سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها هستش
می گم یکم بیشتر دربارش توضیح میدی
من هم توی اون دور موتور لرزش و صدای بیشتری دارم

optis2005
26-02-2015, 23:40
بنزینی..مدل 92..29تا کارکرد
والا نمیدونم چجوری بگم تا حدود دور 2 صدا خیلی کمه ولی همینکه به 3نزدیک میشه خیلی زیاد میشه..وقتی پارو از رو گاز برمیدارم همون لحظه خیلی کم میشه

raeesi
27-02-2015, 01:04
بنزینی..مدل 92..29تا کارکرد
والا نمیدونم چجوری بگم تا حدود دور 2 صدا خیلی کمه ولی همینکه به 3نزدیک میشه خیلی زیاد میشه..وقتی پارو از رو گاز برمیدارم همون لحظه خیلی کم میشه

دوست عزیز یکم غیرطبیعیه
توصیه میکنم حتما نمایندگی مراجعه کنی
الآن ماشین شما مدل ۱۳۹۲ و کلا ۲۹ کیلومتر کارکرد یا ۲۹۰۰۰ کیلومتر؟
ماشین من مدل ۹۳ و تا الآن ۳۸۰۰۰ و خورده‌ای کار کرده
تا الآن یه مشکلی که از روز‌اول داشته و هنوزم نفهمیدم مال چیه! دکمه AC که میزنی ماشین رسما می‌میره و شتاب اولیه نداره اصلا
یعنی شما اگه ماشینو متوقف کنی و تهویه روشن باشه (روشن بودن دکمه AC) و با دنده یک حرکت کنی، اگه تپی یه سرابالایی خیلی ملایم هم باشی ماشین جون میکنه تا حرکت کنه
شمع‌هاشو که باز می‌کنم و سنباده کاری می‌کنم و بعد از فلر زدن نصب می‌کنم مشکل رفع میشه تقریبا ولی کلا تا صف روز بهتره و دوباره همون آش و همون کاسه!
تت الآن ۲بار شمع عوض کردم ولی تأثیری نداشته
بار آخری هم که دو ماه پیش رفته بودم نمایندگی برای سرویس دوره ای، یک کد شمع جدید گفت بهم که اون بهتر از FR8DE و FR7DE برای این ماشین جواب میده ولی مطمئن نبودم نگرفتم

hossein.az
27-02-2015, 12:29
از چی میتونه باشه؟

قبلا هم براتون گفتم مشکل از دست موتور هست
دست موتور های این ماشین درست باهاش همخوانی نداره
شما اون وزنه رو از روی دسته موتور باز کنید ببینید مشکل برطرف میشه یا نه ولی اگر برطرف نشد دوباره ببندیدش

optis2005
27-02-2015, 12:43
قبلا هم براتون گفتم مشکل از دست موتور هست
دست موتور های این ماشین درست باهاش همخوانی نداره
شما اون وزنه رو از روی دسته موتور باز کنید ببینید مشکل برطرف میشه یا نه ولی اگر برطرف نشد دوباره ببندیدش
ممنون دوست عزیز
من زیاد اشنایی ندارم..کجاست دقیقا؟اگه مشکل داشتن با تعویضش یعنی مشکل حل میشه؟

ess_1362
27-02-2015, 15:00
ممنون از دوستان
خوبی این فروم اینه که اگر من بیام توی تاپیک سمند حرف یزنم خیالم راحته که همه کسانی که اینجا هستن سمند دارن یا داشتن و صادقانه بحث می کنند و کسی در مورد خودرو دیگه ای نظر نمیده یا کسی که خودرو دیگه ای داره نمیاد اینجا نظر بده خلاصه هر ی سرش به کار خودش هست.
فعلا کیلومتر ماشین از 600 رد شده
مشکل فنی خدا را شکر نداره
همه چیز هم به خوبی داره کار می کنه
فقط این صدای ضر ضر وقتایی که ضبط را خاموش می کنم روی مخه:n02:
البته من آدم حساسی نیستم و 90 درصد مواقعی که ماشین را میرونم ضبطش روشنه پس این صدا را اصلا نمیشنوم
تنها نکته ای که دل چرکینم کرده همین نبود نمدی زیر داشبرد هست که سیمها آویزونه
استفاده من از ماشین صرفا اتوبان های کوهستانی هست و بس یعنی 95% مواقع من دارم توی این جاده ها طی طریق می کنم و هر هفته حدود 200 تا 250 کیلومتر ماشین راه میره
کلا چون در آب بندی هست من سعی می کنم دور موتور را از 3500 بیشتر نکنم ولی خوب دیروز تا 130 باهش رفتم
این که گفته میشه این موتور خیلی کم صداس همش کشکه آن چنان هم بی صدا نیست گفتم که کسانی که قصد خرید دارن در جریان باشن بعد توی ذوقشون نخوره
البته باید بگم 95% خودرو های 4 سیلندر دنیا لرزش و صدا را دارند پس خیلی هم انتظارات را نباید بالا برد
نکته منفی دیگه اینکه تعلیقش خشکه مخصوصا عقبش
اما نکته مثبتش : صندلی هاش خیلی راحته:n02:
میشینم روش و تکیه میدم سرم را هم میذارم روی پشت سری و راحت تا مقصد میرم یک دستم روی زیر مینی کنسول وسط و دست دیگم روی رودری:n02:
احتمال زیاد تا دو هفته دیگه هم روغنش را عوض می کنم و قصد دارم از روغن های تمام سنتتیک استفاده کنم

raeesi
27-02-2015, 20:00
ممنون از دوستان
خوبی این فروم اینه که اگر من بیام توی تاپیک سمند حرف یزنم خیالم راحته که همه کسانی که اینجا هستن سمند دارن یا داشتن و صادقانه بحث می کنند و کسی در مورد خودرو دیگه ای نظر نمیده یا کسی که خودرو دیگه ای داره نمیاد اینجا نظر بده خلاصه هر ی سرش به کار خودش هست.
فعلا کیلومتر ماشین از 600 رد شده
مشکل فنی خدا را شکر نداره
همه چیز هم به خوبی داره کار می کنه
فقط این صدای ضر ضر وقتایی که ضبط را خاموش می کنم روی مخه:n02:
البته من آدم حساسی نیستم و 90 درصد مواقعی که ماشین را میرونم ضبطش روشنه پس این صدا را اصلا نمیشنوم
تنها نکته ای که دل چرکینم کرده همین نبود نمدی زیر داشبرد هست که سیمها آویزونه
استفاده من از ماشین صرفا اتوبان های کوهستانی هست و بس یعنی 95% مواقع من دارم توی این جاده ها طی طریق می کنم و هر هفته حدود 200 تا 250 کیلومتر ماشین راه میره
کلا چون در آب بندی هست من سعی می کنم دور موتور را از 3500 بیشتر نکنم ولی خوب دیروز تا 130 باهش رفتم
این که گفته میشه این موتور خیلی کم صداس همش کشکه آن چنان هم بی صدا نیست گفتم که کسانی که قصد خرید دارن در جریان باشن بعد توی ذوقشون نخوره
البته باید بگم 95% خودرو های 4 سیلندر دنیا لرزش و صدا را دارند پس خیلی هم انتظارات را نباید بالا برد
نکته منفی دیگه اینکه تعلیقش خشکه مخصوصا عقبش
اما نکته مثبتش : صندلی هاش خیلی راحته:n02:
میشینم روش و تکیه میدم سرم را هم میذارم روی پشت سری و راحت تا مقصد میرم یک دستم روی زیر مینی کنسول وسط و دست دیگم روی رودری:n02:
احتمال زیاد تا دو هفته دیگه هم روغنش را عوض می کنم و قصد دارم از روغن های تمام سنتتیک استفاده کنم

اون نمدی بین محصولات ایران خودرو من تابحال توی چند سال گذشته ۳-۴ مورد دیدم که شرکت یادش رفته توی یه قسمت نصبش کنه
چون کل مراحل توسط نیروی انسانی انجام میشه و بازرسی‌هارم در جریانم که چجوری انجام میشه، گهگاهی قطعات معیوب نصب میشه یا یک قطعه‌رو یادشون میره نصب کنند و همونجوری هم میآد دست مشتری
باز ایران خودرو تهران خوبه
دوستانی که تولیدی‌های خراسان رو تحویل گرفتن توی ماشینشون پوست تخمه و پسته هم یافت شده :))
اینجور موارد رو بهتره همون موقع تحویل گرفتن ماشین از نمایندگی بررسی کنین که تکمیل کنند و بهتون تحویل بدن
جریان سر و صدای کابین معضل همیشگی ماشینای ایرانیه که به همه قطعات پلاستیکی و نصبشون ربط داره و نمیشه براحتی کامل صداگیری کرد

صدای موتور هم یکم از TU5 بیشتر و از موتور XU7 کمتره

ali2521
28-02-2015, 18:04
دوست عزیز من شمعهای ماشینو با سوزنی بوش با گپ 0.9 عوض کردم
این گپ مناسبه یا باید کمتر باشه؟
-----------------------------------------------------------
منظور از گپ چیه؟

Pourya-pc
28-02-2015, 19:50
منظور از گپ چیه؟

فاصله دهانه شمع رو گپ میگن .

raeesi
01-03-2015, 02:49
منظور از گپ چیه؟

۰.۹ زیاده دوست من
مدت‌ها توی این فاروم و فاروم‌های دیگه در مورد مناسب‌ترین گپ صحبت کردیم با دوستان و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که بهترین گپ از ۰.۷۵ تا ۰.۸ هست.

sasan-aras
02-03-2015, 21:23
سلام بر اساتيد سمند اي اف 7 پايه گاز سوز مدل ابان 91 با 50000 تا كاركرد
رفتم شمع عوض كنم ديدم بالاي شمعها بين محل اتصال واير و شمع (نه تو خونه هاي سيلندر )، بالاي شمعهاي 2 و 3 مقداري روغن جمع شده از مكانيك پرسيدم گفت مشكلي نيست اين روغن بمرور زمان جمع شده بايد بچه سيلندر باز بشه و با چسب اب بندي بشه و بعد بسته بشه :n01:

نظر اساتيد رو مي خواستم

KOHGARD
03-03-2015, 10:41
اين روغن ميتونه سرريز روغن از سايكلون هم باشه يا اينكه از نشتي واشر اب بندي قاب سوپ ها روي سرسيلندر
ببينيد وضعيت نشتي يا روغن ريختگي روي قاب چطوره؟
اگه ميتونيد عكس بذاريد از وضعيت موجود روي موتورتون

optis2005
03-03-2015, 15:25
دوستان وقتی پامو از رو گاز برداشتم و دوباره میخوام گاز بدم ماشین اولش کله میکنه..انگار به اتاق ضربه وارد میشه
بیشتر تو دنده یک و دو..فرقی هم نمیکنه اروم فشار بدم پدالو..در هر صورت اینجوریه
عادیه؟

sasan-aras
03-03-2015, 20:43
اين روغن ميتونه سرريز روغن از سايكلون هم باشه يا اينكه از نشتي واشر اب بندي قاب سوپ ها روي سرسيلندر
ببينيد وضعيت نشتي يا روغن ريختگي روي قاب چطوره؟
اگه ميتونيد عكس بذاريد از وضعيت موجود روي موتورتون

ظاهرا چيز خاصي ديده نمي شه ولي وقتي شمع 2 و 3 باز شد و مكانيك اون ها رو بيرون مي اورد يه مقدار روغن حدود 5 سي سي همراش بيرون ريخت بعد مكانيك روغن را با بنزين شستشو داد و شمع نو رو بست
سايكلون چيه ؟

sasan-aras
03-03-2015, 20:52
ظاهرا چيز خاصي ديده نمي شه ولي وقتي شمع 2 و 3 باز شد و مكانيك اون ها رو بيرون مي اورد يه مقدار روغن حدود 5 سي سي همراش بيرون ريخت بعد مكانيك روغن را با بنزين شستشو داد و شمع نو رو بست
سايكلون چيه ؟
روي قاب مشكي روي شمعها و حتي زير قاب هم روغني ديده نمي شه

mojtaba152
03-03-2015, 22:57
سلام. EF7 کیلومتر 13000 مالتی پلکس.
جدیدا حس می کنم لرزش ماشین زیاد شده. مثلا آینه عقب لرزش داره، صفحه کیلومتر اکثر مواقع صدا میده و .. مخصوصا وقتی دور موتور میفته وقتی هم که موتور سرده بیشتره ..... از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

mohamadamin77
04-03-2015, 01:54
سلام ب همه
سایتی میشناسید که شمع های سوزنی پایه بلند رو به قیمت مناسب بفروشن و مطمئن باشن. اگر سایتی هست که خرید اینترنتی داره لطفا معرفی کنید. سایت آپکو پایه بلند رو موجود نداره از دوستان هم که پرسیدم گفتن قیمتش بالاست.
اگه از عزیزان کسی سایتی با امکان خرید اینترنتی سراغ داره ممنون میشم بگین.

raeesi
04-03-2015, 03:28
سلام. EF7 کیلومتر 13000 مالتی پلکس.
جدیدا حس می کنم لرزش ماشین زیاد شده. مثلا آینه عقب لرزش داره، صفحه کیلومتر اکثر مواقع صدا میده و .. مخصوصا وقتی دور موتور میفته وقتی هم که موتور سرده بیشتره ..... از چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟

باحتمال خیلی زیاد مشکل از دسته‌موتورها باشه
یا شل شدن و یا هم خراب!
توصیه می‌کنم به یه مکانیک نشون بدین تا مطمئن بشین
آچارکشی کامل طی بازدیدهای دوره‌ای انجام شده؟ (هر ۵۰۰۰ کیلومتر باید به نمایندگی برید و آچارکشی هم جزو مواردیه که مرتبا باید انجام بدن)

raeesi
04-03-2015, 03:29
سلام ب همه
سایتی میشناسید که شمع های سوزنی پایه بلند رو به قیمت مناسب بفروشن و مطمئن باشن. اگر سایتی هست که خرید اینترنتی داره لطفا معرفی کنید. سایت آپکو پایه بلند رو موجود نداره از دوستان هم که پرسیدم گفتن قیمتش بالاست.

توصیه می‌کنم بجای خرید اینترنتی تشریف ببرید بازار و از لوازم‌یدکی‌های معتبر خرید کنید

makoo2014
04-03-2015, 14:23
بدنبال عرضه موفق خودرو سورن ELX ، مدل جديد اين محصول براي پاسخگويي به نیاز مشتريان با كد كلاس 57511 به زودي عرضه خواھد شد.

تفاوت ھا و ويژگي ھاي خاص اين خودرو نسبت به سورن ELX كلاس 57507 به شرح ذيل بوده و در ادامه جدول كامل مشخصات اين خودرو آمده است.
· غربیلك فرمان مجھز به كلیدھاي كنترلي سیسـتم صـوتي و ھندزفري موبايل
· سیســتم صــوتي جديــد يكپارچــه بــا رمــز ضــد ســرقت، ھندزفري موبايل و خروجي SUB Woofer
· شیشه ھاي بالابر برقي ھوشمند (مجھـز بـه آنتـيتـرپ و پاور ويندو)
· شیشه ھاي سولار (ضد اشعه مضر UV)
· آينه ھاي جانبي برقي راھنمادار و تاشونده اتوماتیك
· طراحي جديد و يكپارچه پنل وسط داشبورد
· رينگ آلومینیومي طرح جديد

ess_1362
04-03-2015, 21:53
بازم سلام
این سورن من کم کم داره حوصله ام را سر میبره
از درب رادیاتورش آب نشت می کنه
وقتی درب به شکل صحیح بسته میشه آب نشت می کنه ولی وقتی برعکس می بندمش آب نشت نمی کنه
ضمنا امروز دقت کردم آبی که نشت می کرد زرد کم رنگ بود و اولش فکر کردم واسکازین هست که از کورکن سنسور کیلومتر داره نشت می کنه ولی وقتی با دقت بررسی کردم دیدم همون آب رادیاتور هست
دست هم که بهش میزنم چربه ولی نه مثل روغن و واسکازین ، مثل روغن ترمز می مونه
یکی از دوستان گفت احتمال داره از اویل ماژول باشه!!
کیلومتر کارکرد هم 630 کیلومتره!
لطفا راهنمایی کنید؟!

Pourya-pc
05-03-2015, 11:15
بازم سلام
وقتی درب به شکل صحیح بسته میشه آب نشت می کنه ولی وقتی برعکس می بندمش آب نشت نمی کنه
ضمنا امروز دقت کردم آبی که نشت می کرد زرد کم رنگ بود و اولش فکر کردم واسکازین هست که از کورکن سنسور کیلومتر داره نشت می کنه ولی وقتی با دقت بررسی کردم دیدم همون آب رادیاتور هست
لطفا راهنمایی کنید؟!

بفروشد لیفان بخرید !!!
اون روغن طبیعی هست و برای ضد یخ میباشد درپوش رادیات هم عوض کنید . از بیرون تهیه کنید فکر کنم بهتر باشه تا برید نمایندگی و کلی معطل بشید .
ولی ببرید یه تعمیرکار ماهر نشون بدید اگر مشکل بود ببرید نمایندگی اینجوری معطل هم نمیشید .

x8800
05-03-2015, 16:45
سلام ب همه

این هست ولی قیمتاشو نمیدونم

mohamadamin77
05-03-2015, 19:42
بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتیک 10W40 . قیمت 58000 تومن.
خوبه به نظرتون؟

mojtaba152
05-03-2015, 19:50
باحتمال خیلی زیاد مشکل از دسته‌موتورها باشه
یا شل شدن و یا هم خراب!
توصیه می‌کنم به یه مکانیک نشون بدین تا مطمئن بشین
آچارکشی کامل طی بازدیدهای دوره‌ای انجام شده؟ (هر ۵۰۰۰ کیلومتر باید به نمایندگی برید و آچارکشی هم جزو مواردیه که مرتبا باید انجام بدن)

آخرین آچارکشی رو روی کیلومتر 9500 واسم انجام دادن. گفتم شاید دسته موتورها شل شده نمایندگی چک ردن گفتن شل نیست !!!!!! گرچه نمایندگیا توی هوا حرف میزنن ...!!!!!!!!!!!!

ess_1362
05-03-2015, 20:48
خوب مشکل را خودم حلش کردم
اول که داخل رادیاتور را دقیق بررسی کردم سبز بود و خبری از روغن نبود
در مورد نشتی هم وقتی درب رادیاتور را تا آخر سفت کنم نشتی به هم میزنه ولی اگر 1 ال 2 سانت مانده به انتها می بندم دیگه نشتی نداره
امروزم که 140 کیلومتر با ماشین رفتم هیچ مشکلی نداشت و هیچ آبی نشت نکرد
الان کیلومتر فکر کنم 770 باشه
یک صدای ضر ضر از داخل داشبرد میاد که واقعا اگر ضبط روشن نباشه روی مخه
گیربکس هم یک صدای خر خر میده نمی دونم چی هست
فعلا دست نگه داشتم توی کیلومتر 1000 تا 1500 روغن و واسکازین را عوض می کنم
اما توصیه من :
آقا بخدا نخرین. این آشغال ها را نخرید باز من ماشین یدک دم دستم هست هر وقت این خراب میشه از اون استفاده می کنم ولی وای به احوال کسایی که همین ماشین را دارند که خراب شدنش = بدبخت و دربدر شدن صاحبش توی نمایندگی ها

mohamad skystar
06-03-2015, 11:41
بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتیک 10W40 . قیمت 58000 تومن.
خوبه به نظرتون؟

برای ef7 کاسترول یا ایرانول ریسینگ استفاده کنید.
تو این چند ساله اخیر این دو نوع روغن خیلی خوب جواب دادن.

Pourya-pc
06-03-2015, 19:08
برای ef7 کاسترول یا ایرانول ریسینگ استفاده کنید.
تو این چند ساله اخیر این دو نوع روغن خیلی خوب جواب دادن.

البته در تایید صحبت های استاد بزرگم محمد عزیز لیکومولی هم روغن خیلی عالی هست . میزان فلش پوینت بالا و خوبی داره برای ای اف ۷
برای ادامه سوالتون درباره روغن موتور از تاپیک زیر استفاده کنید :
انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohamadamin77
06-03-2015, 23:41
البته در تایید صحبت های استاد بزرگم محمد عزیز لیکومولی هم روغن خیلی عالی هست . میزان فلش پوینت بالا و خوبی داره برای ای اف ۷
برای ادامه سوالتون درباره روغن موتور از تاپیک زیر استفاده کنید :
انتخاب روغن موتور مناسب برای خودرو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ایرانول 8000 ، 12000 و 16000 چطور هستن؟ این اعداد یعنی چی؟
بعد اینکه کیلومتر تعویض ریسنگ چند هزار کیلومتره؟
( ماشین 3000 تا کارکرده. میخوام روغنشو عوض کنم که داخل موتور تمیز بشه به خاطر آب بندی. باید زودتر انجام میدادم ولی خب فرصت نشده. میدونید خود ایران خودرو چه روغنی تو سرویس دوره ای میده؟اصلا به درد بخور هست؟)
ببخشید سوالا زیاد شد.
مرسی از همکاریتون

raeesi
07-03-2015, 01:31
در مورد نشتی هم وقتی درب رادیاتور را تا آخر سفت کنم نشتی به هم میزنه ولی اگر 1 ال 2 سانت مانده به انتها می بندم دیگه نشتی نداره
اما توصیه من :
آقا بخدا نخرین. این آشغال ها را نخرید باز من ماشین یدک دم دستم هست هر وقت این خراب میشه از اون استفاده می کنم ولی وای به احوال کسایی که همین ماشین را دارند که خراب شدنش = بدبخت و دربدر شدن صاحبش توی نمایندگی ها

میشه بفرمایید اگه سمند نخریم چی بخریم؟
پژو ۴۰۵؟ تیبا؟ پراید؟ پیکان روآ؟
بین این‌ها بنظرتون همین سمند بهترین گزینه نیست؟ بله شما میتونید ماشین بهتری بخرید ولی بشرطیکه بودجه‌تونو حداقل ۴برابر کنید!
با کمی بیش از قیمت سمند باز تولیدی همین‌هاست و کمی بالاتر چینی‌هایی که نه تعمیرات و نه قطعاتشون در دسترسه و نه حتی همین ایمنی در حد سمندو دارند و بهتر از اونها بخواین، زیر ۱۲۰ تومن مگر توی خواب بشه پیدا کرد

Pourya-pc
07-03-2015, 11:24
بین این‌ها بنظرتون همین سمند بهترین گزینه نیست؟ بله شما میتونید ماشین بهتری بخرید ولی بشرطیکه بودجه‌تونو حداقل ۴برابر کنید!
با کمی بیش از قیمت سمند باز تولیدی همین‌هاست و کمی بالاتر چینی‌هایی که نه تعمیرات و نه قطعاتشون در دسترسه و نه حتی همین ایمنی در حد سمندو دارند و بهتر از اونها بخواین، زیر ۱۲۰ تومن مگر توی خواب بشه پیدا کرد

پراید و سمند XU7 و کلا خودروها با این موتور حداقل دردسر و خرابی خیلی خیلی کمتری به لحاظ فنی دارند .
به طور مثال پراید رو خیلی کم دیدم عیب موتوری پیدا کنه شاید یک در هزار اما EF7 و TU5 خیلی خرابی داشتند هرچند موتور به روز و خیلی بهتری هستند . همینطور ال ۹۰ هم موتور و فنی استاندارد و بدون دردسری داره .

mohamad skystar
07-03-2015, 16:00
ایرانول 8000 ، 12000 و 16000 چطور هستن؟ این اعداد یعنی چی؟
بعد اینکه کیلومتر تعویض ریسنگ چند هزار کیلومتره؟
( ماشین 3000 تا کارکرده. میخوام روغنشو عوض کنم که داخل موتور تمیز بشه به خاطر آب بندی. باید زودتر انجام میدادم ولی خب فرصت نشده. میدونید خود ایران خودرو چه روغنی تو سرویس دوره ای میده؟اصلا به درد بخور هست؟)
ببخشید سوالا زیاد شد.
مرسی از همکاریتون

روغنی که ایران خودرو استفاده میکنه مخصوص خود ایران خودرو تولید میشه توسط یکی از شرکت های داخلی
روی قوطیش زده ایساکو
شما اگر ایرانول ریسینگ کاسترول یا لیکومولی ریختین به راحتی 10000 گیلومتر جواب میده.
البته اگه مثل من خیلی حساس باشی هر 5000 کیلومتر عوض کنی موتور ماشین تا چند سال هیچ تعمیری رو دستت نمیزاره
تاثیر به سزایی داره روغن تازه

وحید گودرزی
07-03-2015, 23:27
بازم سلام
لطفا راهنمایی کنید؟!
حتما از لحاظ نشت روغن مرتب بررسی کن، زیر 3000 باشی موتور رو تعویض می کنن، مرتب از لحاظ نشت روغن بررسی کن رادیاتور رو:n19:

بفروشد لیفان بخرید !!!
اون روغن طبیعی هست و برای ضد یخ میباشد درپوش رادیات هم عوض کنید . از بیرون تهیه کنید فکر کنم بهتر باشه تا برید نمایندگی و کلی معطل بشید .
ولی ببرید یه تعمیرکار ماهر نشون بدید اگر مشکل بود ببرید نمایندگی اینجوری معطل هم نمیشید .

فرمایش شما درست، ولی تو تاپیک همساده من گشتم، 620 هم کم مشکل نداره!!! کم و بیش در سطح سمند (نمی گم مال این دزدا بهتره، ولی وقتی حریف ایرانی ها نشم، چطور حریف چینی ها بشم!!!)

اما توصیه من :

عزیزم همون اول بهت گفتم، درب رادیاتورت مشکل داره، توی سمند قبلا هم این داستان رو دیدم، دقیقتر بررسی کن شاید دهنه رادیاتور مشکل داشته باشه یا احتمال زیاد از درش هست
صدا تا دلت بخواد دارم، صدای ضرضر رو دارم از داشبورد، کنسول وسط، ستون های جلو و عقب
گیرباکس هم در دنده 5 و 4 بعد از رها کردن دریچه گاز زوزه می کشه
تازگی ها وقتی استارت می زنم، چیزی در حدود 30 ثانیه ماشین پرپر می کنه، گاز نمی خوره و حالت خفگی داره، نمی دونم چه داستانی پشتش هستش
در مورد توصیه شما عزیزم فقط یک نگاه به سایت ایران فرغون بنداز وقتی طرح ویژه به قول خودش میذاره، ظرف 12 ساعت همه فروش می ره، انتظارائی داری، از سرمون هم زیاده!!!

ای آقا چه حوصله ای داری، این دوستمون مثل این 8 ماه گذشته من عصبانی هست از این همه پولی که داده و دور از جونش کلاهی که سرش رفته، آزادی بیان یعنی همین، اجازه بدیم نظرش رو راحت بگه، مطمئن باش همه همچنان سمند رو می خرن!!!

پراید و سمند XU7 و کلا خودروها با این موتور حداقل دردسر و خرابی خیلی خیلی کمتری به لحاظ فنی دارند .
به طور مثال پراید رو خیلی کم دیدم عیب موتوری پیدا کنه شاید یک در هزار اما EF7 و TU5 خیلی خرابی داشتند هرچند موتور به روز و خیلی بهتری هستند . همینطور ال ۹۰ هم موتور و فنی استاندارد و بدون دردسری داره .

ef7 و tu5 چینی و آشغال شدن، دیگه به درد نمی خورن، حجم مشکلاتشون زیاده

پ.ن: دنا رو دیدم، این 50 میلیون پولشه!!!! این شاهکار صنعت خودرو ما هستش، واقعا اینا مشاور طراحی داشتن؟ به نظر من بی سواد، طراحی جلو کنار خودرو و عقب اصلا تناسب نداره، داخلش رو ندیدم، ولی واقعا با این قیمت اصلا نمی ارزه، خیلی گرونه، تازه فکر می کنم گیرباکس هم دستی نباشه، سپر عقب در نوع خودش جالبه!! نمی دونم چرا اینطوری طراحی شده، اصلا زبان طراحی مخصوصا در قسمت جلوی ماشین رو درک نکردم!!! تقریبا بی معنی و بی تناسب!!! 100 رحمت به کپی های چینی، یک نکته دیگه توی همین برخورد کوچیک از نوع نزدیک! این بود که خودروساز وطنی برای این تازه واردش با این همه تاخیر و سر و صدا یک رینگ منحصر به این خودرو طراحی نکرده و همون رینگی که روی سورن من هست روی دنا هم نصب شده!!! چی بگم

وحید گودرزی
07-03-2015, 23:32
بچه ها کسی تا حالا سرویس های 5000 تا رو تو محل انجام داده به درد می خوره؟

optis2005
08-03-2015, 01:07
دوستان کارت طلایی ماشین من تموم شده ولی گارانتی داره هنوز
بدون کارت طلایی سرویس دوره ای انجام میدن؟سرویس 30000

shiraz_2010
08-03-2015, 20:31
من که الان 8500 کیلومتر با ماشین رفتم و روغن عوض نکردم یعنی خیلی تاثیر داره!!؟

shiraz_2010
08-03-2015, 21:46

وحید گودرزی
09-03-2015, 00:09
دوستان کارت طلایی ماشین من تموم شده ولی گارانتی داره هنوز
بدون کارت طلایی سرویس دوره ای انجام میدن؟سرویس 30000

فکر نمی کنم موردی داشته باشه، سرویس های 5000 هزارتائی با کارت هستش، تا دو سال یا 40000 کیلومتر ماشین گارانتی هست (توی کارت سورن که این رو زده، قاعدتا سمند هم باید 40 هزار تا باشه)
باز دفترچه گارانتی ماشینت رو یک دید بزن

نه چه موردی، شما چه در سطح بسیار عالی چه در سطح خیلی خسته از ماشین تون مراقبت کنید، ماهیتش عوض نمی شه!!! تا دو سال یا 40000 هزار کیلومتر ماشینت گارانتی داره، یک جوری موتور ماشینت رو با آسفالت آشنا کن تا ایران خودرو حال کنه، هر بار که ازشون تقاضائی دارم یا اعتراض می کنم، لعنطیا این دو سال رو می زنن تو سرم:n28: پس حالش رو ببر زیر 3500 بهش دنده نده، مدیر عامل ایران خودرو اصلا با کمتر از 3500 حال نمیکنه:n19:

دوستان کسی جواب من رو نمی دونه:

1- سرویس 5000 تا حالا تو محل انجام دادین؟

2- ماشین رو وقتی روشن می کنم ( مواقعی که سرده) تمایل به خاموش شدن داره، پرپر می کنه، ریپ می زنه و گاز نمی خوره!!! کیلومتر کارکرد موتور 2500، کیلومتر کارکرد ماشین 4500، امروز اوضاع فرق داشت، بعد از این که شروع به حرکت کردم 3 یا 4 بار خاموش شد:n34:، ایراد از چی هستش، پتانسیومتر، سنسور اکسیژن، دریچه گاز، بنزین :n19:، برق یا چی، موقع حرکت در زمانی که ماشین تازه روشن شده وقتی کلاچ می گیرم موتور نمی تونه دورش رو حفظ کنه و روی دور آرام قرار نمی گیره ، ولی با گرم شدن موتور این مشکل یا مرتفع می شه یا حذف چون احساس می کنم موقعی هم که گرمه باز هم روی دور آرام قرار نمی گیره، در ضمن موتور رو کامل می ذارم گرم بشه و روغن بالا بیاد، چیزی حدود 5 دقیقه یا بیشتر

KOHGARD
09-03-2015, 08:02
سلام وحيدخان
حتماً از بنزين معمولي استفاده كن چون بنزين سوپر موقعيكه هوا خيلي سرده باعث بد كاركردن موتور هنگام صبح و اصطلاحاً استارت سرد ميشه .
اگه ماشين گرم ميشه و بازم بد كار ميكنه اول برو سراغ شمع ها ، شمع سوزني انداختي؟
هر4تاش رو بازكن وببين اوضاع چطوره اگه ديدي خيس هست بدون كه گيركار همونجاست و اگه ديدي شمع ها خشك وخوبن بعدش برو سراغ دياگ زدن تا عيب رو پيدا كني .
موفق باشي

وحید گودرزی
09-03-2015, 09:48
سلام وحيدخان
حتماً از بنزين معمولي استفاده كن چون بنزين سوپر موقعيكه هوا خيلي سرده باعث بد كاركردن موتور هنگام صبح و اصطلاحاً استارت سرد ميشه .
اگه ماشين گرم ميشه و بازم بد كار ميكنه اول برو سراغ شمع ها ، شمع سوزني انداختي؟
هر4تاش رو بازكن وببين اوضاع چطوره اگه ديدي خيس هست بدون كه گيركار همونجاست و اگه ديدي شمع ها خشك وخوبن بعدش برو سراغ دياگ زدن تا عيب رو پيدا كني .
موفق باشي

درود
تا الان فقط یک باک سوپر زدم، که اگه اشتباه نکنم تو همون یک باک هم این مشکل رو نداشتم!!!
وقتی گرمه تقریبا می تونم بگم این مشکل نیست یا اگه روی دور آرام قرار نمی گیره من متوجه نمی شم
نمی دونم این دیگه چیه
حدس خودم از بنزینه، آخه همکارم پارس صفر گرفته بود صبح اومد سر کار گفت روشن نشد!!! خلاصه امداد خودرو از این داستانا کاشف به عمل اومد از 60 لیتر بنزین که زده 10 لیتر آب بوده و پمپ بنزین سوخته!!!
ولی این که همیشه این مشکل رو دارم به نظرم کمی متفاوت هست داستانش

Pourya-pc
09-03-2015, 11:03
درود
تا الان فقط یک باک سوپر زدم، که اگه اشتباه نکنم تو همون یک باک هم این مشکل رو نداشتم!!!
وقتی گرمه تقریبا می تونم بگم این مشکل نیست یا اگه روی دور آرام قرار نمی گیره من متوجه نمی شم
نمی دونم این دیگه چیه
حدس خودم از بنزینه، آخه همکارم پارس صفر گرفته بود صبح اومد سر کار گفت روشن نشد!!! خلاصه امداد خودرو از این داستانا کاشف به عمل اومد از 60 لیتر بنزین که زده 10 لیتر آب بوده و پمپ بنزین سوخته!!!
ولی این که همیشه این مشکل رو دارم به نظرم کمی متفاوت هست داستانش

میتونه از کاتالیزور یورو ۴ هم باشه که خیلی به موتور فشار میاره مخصوصا موقع استارت . من با پراید همین مشکل رو دارم .

sami25
09-03-2015, 16:35
آیا مکمل سوختcng تاثیری در کاهش مصرف گاز دارد و در کل برای سمند مفید است یا مضر و چگونه استفاده میشود؟

hossein.az
09-03-2015, 18:53
فکر نمی کنم موردی داشته باشه، سرویس های 5000 هزارتائی با کارت هستش، تا دو سال یا 40000 کیلومتر ماشین گارانتی هست (توی کارت سورن که این رو زده، قاعدتا سمند هم باید 40 هزار تا باشه)
باز دفترچه گارانتی ماشینت رو یک دید بزن

نه چه موردی، شما چه در سطح بسیار عالی چه در سطح خیلی خسته از ماشین تون مراقبت کنید، ماهیتش عوض نمی شه!!! تا دو سال یا 40000 هزار کیلومتر ماشینت گارانتی داره، یک جوری موتور ماشینت رو با آسفالت آشنا کن تا ایران خودرو حال کنه، هر بار که ازشون تقاضائی دارم یا اعتراض می کنم، لعنطیا این دو سال رو می زنن تو سرم:n28: پس حالش رو ببر زیر 3500 بهش دنده نده، مدیر عامل ایران خودرو اصلا با کمتر از 3500 حال نمیکنه:n19:

دوستان کسی جواب من رو نمی دونه:

1- سرویس 5000 تا حالا تو محل انجام دادین؟

2- ماشین رو وقتی روشن می کنم ( مواقعی که سرده) تمایل به خاموش شدن داره، پرپر می کنه، ریپ می زنه و گاز نمی خوره!!! کیلومتر کارکرد موتور 2500، کیلومتر کارکرد ماشین 4500، امروز اوضاع فرق داشت، بعد از این که شروع به حرکت کردم 3 یا 4 بار خاموش شد:n34:، ایراد از چی هستش، پتانسیومتر، سنسور اکسیژن، دریچه گاز، بنزین :n19:، برق یا چی، موقع حرکت در زمانی که ماشین تازه روشن شده وقتی کلاچ می گیرم موتور نمی تونه دورش رو حفظ کنه و روی دور آرام قرار نمی گیره ، ولی با گرم شدن موتور این مشکل یا مرتفع می شه یا حذف چون احساس می کنم موقعی هم که گرمه باز هم روی دور آرام قرار نمی گیره، در ضمن موتور رو کامل می ذارم گرم بشه و روغن بالا بیاد، چیزی حدود 5 دقیقه یا بیشتر

سلام
آقا وحید سرویس 5000 مال آچارکشی و بازدیده,شما که همه جای ماشینت از موتور تا متعلقات یبار بازو بست شده:n02:
فکر نمیکنم از سنسور اکسیژن باشه یا از سوخت رسانیه یا دریچه گاز

hossein.az
09-03-2015, 19:01

خوب اگر روغن رو کیلومتر های جلوتر عوض کرده بودید از جهت اشغال و پیلیسه های داخل موتور عرض میکنم
بهتر بود
هر چند من با روغن اول ماشینم 10000 کامل رفتم .ماشینم هم هیچ مشکلی تا این اواخر نداشت
اما الان که عوض نکردید بذارید 1000 کیلومتر دیگه با این موتور کار کنه بعد ببرید ایرانخودرو با کارت طلایی عوضش کنید

وحید گودرزی
10-03-2015, 09:01
میتونه از کاتالیزور یورو ۴ هم باشه که خیلی به موتور فشار میاره مخصوصا موقع استارت . من با پراید همین مشکل رو دارم .

درود
چطور می شه فهمید از این قسمت هستش؟

سلام
آقا وحید سرویس 5000 مال آچارکشی و بازدیده,شما که همه جای ماشینت از موتور تا متعلقات یبار بازو بست شده:n02:
فکر نمیکنم از سنسور اکسیژن باشه یا از سوخت رسانیه یا دریچه گاز

راست می گی خو
چی بگم:n02::n02::n02::n02::n02::n19::n19::n19::n19 :

لامذهبا یک چی ساختن یک سمتش رو می گیری یک سمت دیگه در می ره:n19::n19::n04::n04:

البته چون باید انجام بشه می خوام انجامش بدم، از اونجاییکه مشکلات زیر رو دارم و شب عید هم هست گزینه در محل رو انتخاب کردم تا بعد از تعطیلات ببرم نمایندگی مرکزی غرب
1- چراغها (طبق معمول) 2- لادری سمت راست جلو (طبق معمول) 3- مشکل فعلی موتور 4- صندلی راننده که خودم باشم :n02: در تمامی حالت های ذیل صدای طلق طلق می ده!!!!!!!
کلاچ گرفتن، گاز دادن، ترمز زدن :n19:خیلی تو مخه، انگار تمامی تخته های داخلش خرد شده، به نظرم باید تعویض بشه کلا!!!!! خیلی صدا می ده،
حسین فقط به خاطر یکی از توصیه های تو هستش که این ماشین فعلا قابل تحمله، صدای بلند ضبط:n02:

optis2005
10-03-2015, 21:12
دوستان اب رادیاتور توی حدودا چهار ماه سه سانتیمتر کم شده..طبیعیه؟

shreef
10-03-2015, 22:50
حتما از لحاظ نشت روغن مرتب بررسی کن، زیر 3000 باشی موتور رو تعویض می کنن، مرتب از لحاظ نشت روغن بررسی کن رادیاتور رو:n19:

فرمایش شما درست، ولی تو تاپیک همساده من گشتم، 620 هم کم مشکل نداره!!! کم و بیش در سطح سمند (نمی گم مال این دزدا بهتره، ولی وقتی حریف ایرانی ها نشم، چطور حریف چینی ها بشم!!!)

عزیزم همون اول بهت گفتم، درب رادیاتورت مشکل داره، توی سمند قبلا هم این داستان رو دیدم، دقیقتر بررسی کن شاید دهنه رادیاتور مشکل داشته باشه یا احتمال زیاد از درش هست
صدا تا دلت بخواد دارم، صدای ضرضر رو دارم از داشبورد، کنسول وسط، ستون های جلو و عقب
گیرباکس هم در دنده 5 و 4 بعد از رها کردن دریچه گاز زوزه می کشه
تازگی ها وقتی استارت می زنم، چیزی در حدود 30 ثانیه ماشین پرپر می کنه، گاز نمی خوره و حالت خفگی داره، نمی دونم چه داستانی پشتش هستش
در مورد توصیه شما عزیزم فقط یک نگاه به سایت ایران فرغون بنداز وقتی طرح ویژه به قول خودش میذاره، ظرف 12 ساعت همه فروش می ره، انتظارائی داری، از سرمون هم زیاده!!!

ای آقا چه حوصله ای داری، این دوستمون مثل این 8 ماه گذشته من عصبانی هست از این همه پولی که داده و دور از جونش کلاهی که سرش رفته، آزادی بیان یعنی همین، اجازه بدیم نظرش رو راحت بگه، مطمئن باش همه همچنان سمند رو می خرن!!!

ef7 و tu5 چینی و آشغال شدن، دیگه به درد نمی خورن، حجم مشکلاتشون زیاده

پ.ن: دنا رو دیدم، این 50 میلیون پولشه!!!! این شاهکار صنعت خودرو ما هستش، واقعا اینا مشاور طراحی داشتن؟ به نظر من بی سواد، طراحی جلو کنار خودرو و عقب اصلا تناسب نداره، داخلش رو ندیدم، ولی واقعا با این قیمت اصلا نمی ارزه، خیلی گرونه، تازه فکر می کنم گیرباکس هم دستی نباشه، سپر عقب در نوع خودش جالبه!! نمی دونم چرا اینطوری طراحی شده، اصلا زبان طراحی مخصوصا در قسمت جلوی ماشین رو درک نکردم!!! تقریبا بی معنی و بی تناسب!!! 100 رحمت به کپی های چینی، یک نکته دیگه توی همین برخورد کوچیک از نوع نزدیک! این بود که خودروساز وطنی برای این تازه واردش با این همه تاخیر و سر و صدا یک رینگ منحصر به این خودرو طراحی نکرده و همون رینگی که روی سورن من هست روی دنا هم نصب شده!!! چی بگم

سلام دوستان
من به تازگی سمند ef7 پایه گاز سوز گرفتم (بهمن 93 کارکرد فعلی 2800) و این تاپیک را روزانه میخوندم ولی عضو نبودم.
خداروشکر تا حالا مشکل خاصی نداشته. فقط یکبار امداد خودرو اومد در رادیاتورو عوض کرد چون نشتی داشت.

کسی هست بگه با این صدا های وز وز و ضرضر داخل داشبورد که از داشبرد ستون ها و... باید چکار کرد.
ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

KOHGARD
11-03-2015, 08:11
دوستان درمورد ميزان آب رادياتور:
تازمانيكه درب رادياتور رو بازكنيد و اون پائين درست سر پيچ 90 درجه (آب و ضديخ )رو مشاهده كنيد مشكلي وجود نداره .سعي كنيد زياد تر از اون آب نريزيد كه سرريز ميشه بيرون .
نرمالش 3سانتيمتر بالاي اون زانوئي است كه آب وايسته .
معيار اندازه گيري بين MIN MAX خيلي بد طراحي شده و قابل استفاده نيست .

mohamadamin77
11-03-2015, 09:19
دوستان درمورد ميزان آب رادياتور:
تازمانيكه درب رادياتور رو بازكنيد و اون پائين درست سر پيچ 90 درجه (آب و ضديخ )رو مشاهده كنيد مشكلي وجود نداره .سعي كنيد زياد تر از اون آب نريزيد كه سرريز ميشه بيرون .
نرمالش 3سانتيمتر بالاي اون زانوئي است كه آب وايسته .
معيار اندازه گيري بين MIN MAX خيلي بد طراحي شده و قابل استفاده نيست .

این قسمت واقعا بد طراحی شده. اگه بخوایم برحسب درجه بندی سطح آب رو تنظیم کنیم که اصلا نمیشه سطح آب رو دید.

hossein.az
11-03-2015, 18:47
سلام دوستان
من به تازگی سمند ef7 پایه گاز سوز گرفتم (بهمن 93 کارکرد فعلی 2800) و این تاپیک را روزانه میخوندم ولی عضو نبودم.
خداروشکر تا حالا مشکل خاصی نداشته. فقط یکبار امداد خودرو اومد در رادیاتورو عوض کرد چون نشتی داشت.

کسی هست بگه با این صدا های وز وز و ضرضر داخل داشبورد که از داشبرد ستون ها و... باید چکار کرد.

کم هزینه ترین راه حل زیاد کردن سیستم صوتی ماشینتونه
اگر هم خیلی حساس باشید اول کامل بررسی میکنید ببینید صدا از کجاست
بعد از اون یا خودتون با استفاده از فوم و ابر و چسب های دوطرفه و باز کردن اون قسمت به برطرف کردنش میپردازید
یا میتونید ببرید صافکاری ها تا صدا رو برطرف کنن

mohamadamin77
11-03-2015, 22:13
سلام دوستان

اولین کارِت تنظیم باد لاستیکا باشه. خیلی تاثیر داره. تو لاستیکا 44 تا باد زدن. ببر تنظیم باد تا حد زیادی صداها برطرف میشه. ماشین هم رو فرم میاد هم اینکه کوبش نداره و هم اینکه صدا ها کمتر میشه.

ess_1362
11-03-2015, 22:14
ماشین امشب 1000 کیلومتر را رد کرد
مشکل فنی خدا را شکر فعلا نداره فقط همون نواقص مونتاژی
البته صدای ضرضر داخل داشبرد در صورتی که ضبط خاموش باشه آزار دهنده اس حتی برای من که اصلا آدم حساسی نیستم:n02:
شتابش نسبت که روزهای اولی که تحویل گرفتم کمی بهتر شده
روغن ، فیلتر روغن و واسکازین را احتمالا هفته دیگه تعویض می کنم
برای روغن یکی از دو مدل ایرانول رویال یا پارس سوپر پیشرو را انتخاب می کنم
برای واسکازین اول نظرم روی اسو هست اگر گیر نیاوردم میرن به سمت الف

mohamadamin77
11-03-2015, 22:27
سلام دوستان

اولین کارِت تنظیم باد لاستیکا باشه. خیلی تاثیر داره. تو لاستیکا 44 تا باد زدن. ببر تنظیم باد تا حد زیادی صداها برطرف میشه. ماشین هم رو فرم میاد هم اینکه کوبش نداره و هم اینکه صدا ها کمتر میشه.

shreef
12-03-2015, 04:09

راستی باد لاستیک ها را طبق همون چیزی که توی صندوق عقب و دفترچه زده باید تنظیم کرد؟ برای من پایه گازسوزه چرخ های عقب باید فشار بیشتری داشته باشند.

سوال دیگه هم در باره رینگ:
آیا می ارزه رینگ ها را عوض کرد یا نه. تغییر خاصی تو عملکرد ماشین بعد از تعویض رینگ ها (آلیاژی به جای فولادی که رو ماشین ها میذارن) محسوس هست یا فایده ای برای ماشین داره. قیمت رینگ های شرکتی را کسی داره و اینکه رینگ ماشینی که 3000 تا کارکرده را ور میدارن مابه التفاوت بگیرن یا نه؟

ممنون

mohamadamin77
12-03-2015, 10:24
راستی باد لاستیک ها را طبق همون چیزی که توی صندوق عقب و دفترچه زده باید تنظیم کرد؟ برای من پایه گازسوزه چرخ های عقب باید فشار بیشتری داشته باشند.

سوال دیگه هم در باره رینگ:
آیا می ارزه رینگ ها را عوض کرد یا نه. تغییر خاصی تو عملکرد ماشین بعد از تعویض رینگ ها (آلیاژی به جای فولادی که رو ماشین ها میذارن) محسوس هست یا فایده ای برای ماشین داره. قیمت رینگ های شرکتی را کسی داره و اینکه رینگ ماشینی که 3000 تا کارکرده را ور میدارن مابه التفاوت بگیرن یا نه؟

ممنون

من رفتم آپاراتی رو 35 تنظیم کرد. البته تو تعویض روغن میخوام طبق راهنمای صندوق عقب تنظیمشون کنم. بهتره منتظر پاسخ اساتید باشید. من زیاد سر در نمیارم. چون با تنظیم باد لاستیکا اوضاعم بهتر شد به شما هم پیشنهاد دادم.

KOHGARD
12-03-2015, 10:38
باد لاستيكاتون رو روي 29 الي 30 تنظيم كنيد نه كمتر و نه بيشتر .
ضمناً خودتون يه گيج تنظيم باد داشته باشين و هفته اي يكبار اين كار رو انجام بديد چون گيچ آپاراتي ها با هم متفاوند و اصلاً كاليبره نيستند .
اگه هم ميتونين كه يك پمپ باد با شارژ جافندكي ماشين بخريد و از آپاراتي بي نياز باشين و توي سفر هم خاطر جمع .
من يه مدل چينيشو خريدم كه خودش گيج فشارسنج باد هم داره به مبلغ 45 هزارتومن كه خيلي هم خوب كار ميكنه و لاستيك پاترول هم باهاش باد ميزنم .
موفق باشد

KOHGARD
12-03-2015, 11:39
اين هم اطلاعات جهت استفاده از شمع هاي سوزني :

شمع ايريديوم و پلاتينيوم

شركت هاي خودروسازي

NGK

سوزني

DENSO

شمع دنسو عادي

نوع اتومبيل

ايران خودرو

BKR5EGP-BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

پژو 1600

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20PR-U

پژو 1800

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20PR-U

SDپژو 206 i1400

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20HR-11

K20HR-U11

پژو 206 i1600 تيپ 5 و 6

BKR6EGP

SK20R-11

K20PR-U

پرشيا (پارس)

BKR6EGP

SK20R-11

K20PR-U

سمند

BKR6EGP

SK20R-11

W16EX-U

پيكان كاربراتور

SK20R-11

K16PR-U

پيكان انژكتور

BKR6EGP

SK20R-11

K20PR-U

سوزوكي ويتارا

SK20R-11

W20EX-U

پيكان پژويي

BKR6EGP

SK20R-11

K20PR-U

L90

سايپا

PFR5G-11/BKR6EGP

SK20R-11

K20PR-U

زانتيا 1800 –2000

BKR5EGP

SK20R-11

K16PR-U

پرايد انژكتوري

BKR5EGP

SK20R-11

W16EX-U

پرايد كاربراتور

BKR5EGP

SK20R-11

W16EX-U

وانت سايپا

BKR5EGP

SK20R-11

W20EX-U

رنو 21

LFR6AIX-11/LFR5AGP

SK20HR-11

K20HR-U11

C5

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20PR-U

ريو

گروه بهمن

BKR5EGP

SK20R-11

W16EX-U

مزدا 1600 –2000 كاربراتور

BKR6EGP

SK20R-11

K16PR-U

مزدا 1600-2000 انژكتور

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U11

مزدا 323GLX و مزدا 323FL

ITV20/4515BOSCH

ITV20

T20HPR

مزدا 3

BKR6EGP/PFR5G-11

SK20R-11

K20RP11

پاژیرو

پارس خودرو

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20R11

ماكسيما

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

پيك آپ

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

رونيز

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20PR-U

مگان

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

سرانزا

موتور تويوتا

BKR6EP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20R-11

كمري

PFR5G-11/BKR6EGP

SK20R-11

K20R11

لندكروز

LFR5AG/LFR6EX-11

SK20HR-11

K20HR-U11

وانت هايلوكس

LFR5AGP/LFR6EX-11

SK20HR-11

K20HR11

پرادو

موتور هيوندا

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20R-11

K20HR-U

سونوتا 4 سيلندر

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20R-11

K20HR11

سونوتا 6 سيلندر

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20R-11

K20HR11

آزرا

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

آوانته

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

ورنا

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20R-11

K20HR-U

توسان

LFR5AGP/LFR6AIX-11

SK20HR-11

K20HR11

سانتافه

زاگرس خودرو

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K20PR-U

پروتون GEN 2

BKR6EGP/BKR6EX-11

SK20R-11

K16PR-U

پروتون ويرا

mohamadamin77
13-03-2015, 10:06
دیروز از یه جا واسه شمع پرسیدم گفت فقط مارک چمپیون امریکا داره. سوزنی ایریدیوم قیمت 56000 تومن.
1 چطور شمع هایی هستن؟ به درد میخورن؟
2 بعد شنیدم که این شمع ها 0.9 هستن و بهترین فاصله برای دهانه شمع 0.8 هستش. چطور باید این مقدار رو به 0.8 رسوند. تو نمایندگی میتونن انجام بدن؟
مرسی از همه دوستان و اساتید

KOHGARD
14-03-2015, 08:36
هر شمع سوزني رو كه انتخاب ميكنيد حتماً بايد مشخصات روي بدنه اش با موتور شما همخواني داشته باشه بايد براساس نوع موتورتون(گازسوز،بنزيني) انتخاب بشه كه براحتي ميتونين بريد توي سايت همون برند از شمع و مشخصاتش رو چك كنيد و نزديكترين گزينه كه با موتورتون همخوني داره رو انتخاب كنيد.
من خودم شمع سوزني
BKR6EGP برند NGK پايه بلند انداختم و فيلرش هم روي 0.9 تنظيم كردم و بسيار راضي ام .

(ماشينم دوگانه است)

خودتون انجام بديد (يك آچارشمع باآچارخور كوچك + يك فيلر) كه همه ابزارفروشيها دارند .

yasinonline
14-03-2015, 10:14
سلام به همه دوستان
من سمند ای اف سون دوگانه دارم
اول برج 9امسال تحویل گرفتم
الان حدود ده هزارتا راه رفته
از کیلومتر تقریبا 8هزارتا یکم روغن ریزی داره
نشون دادم میگن واسکازینه و احتمالا برای کاسه نمد گیربکسه
ببرم نمایندگی یک روزه انجام میشه؟
بیرون بدم هزینش چقدر میشه حدودا؟
مشکل خیلی جدی هست یا نه؟

Hamid Hamid
14-03-2015, 10:43
سلام دوستان ...

من بین خرید 2 مدل خودرو یعنی 405 و سمند شک دارم ، خواستم بپرسم حالا اگه سمند خواستم بخرم ، این موتور جدید ها یعنی EF7 بهتره یا اون موتور قدیمی ها؟

ممنون از راهنماییتون. و اینم بگم حتما حتما می خوام بنزینی بگیرم :)

KOHGARD
14-03-2015, 10:44
سلام به همه دوستان
من سمند ای اف سون دوگانه دارم
اول برج 9امسال تحویل گرفتم
الان حدود ده هزارتا راه رفته
از کیلومتر تقریبا 8هزارتا یکم روغن ریزی داره
نشون دادم میگن واسکازینه و احتمالا برای کاسه نمد گیربکسه
ببرم نمایندگی یک روزه انجام میشه؟
بیرون بدم هزینش چقدر میشه حدودا؟
مشکل خیلی جدی هست یا نه؟
مبارك باشه
مشكل شما مربوط به نشتي واسكازين از درپوش سنسور كيلومتره كه با آب بندي كردنش قضيه حل ميشه .
ببرش نمايندگي برات رديفش ميكنه و حدود نيم ساعت بيشتر كار نداره .

shreef
14-03-2015, 11:11
سلام دوستان ...

من بین خرید 2 مدل خودرو یعنی 405 و سمند شک دارم ، خواستم بپرسم حالا اگه سمند خواستم بخرم ، این موتور جدید ها یعنی EF7 بهتره یا اون موتور قدیمی ها؟

سلام
به نظر من ef7 الان یکی از بهترین ماشین های ایرانیه. البته خودرو های ایرانی کلا سطح کیفی پایینی دارند و ی جورایی تخم مرغ شانسی هستند.
ای اف سون از 405 بهتره چون طراحیش جدیدتره و موتور قوی تری داره که طراحی آلمانه. مشکلاتش هم تا حد زیادی رفع شده. من بیش از یکماهه گرفتم خدا رو شکر مشکلی نداشته. الحمد لله.

shreef
14-03-2015, 11:16
دوستان من واسکازین تا حالا عوض نکردم. بیش از 3000 تا ماشین کار کرده. عوض بکنم؟؟؟ مشکلی پیش میاد اگر عوض نکنم؟؟؟

ممنون...

KOHGARD
14-03-2015, 12:30
دوستان من واسکازین تا حالا عوض نکردم. بیش از 3000 تا ماشین کار کرده. عوض بکنم؟؟؟ مشکلی پیش میاد اگر عوض نکنم؟؟؟

ممنون...
اگه دنده ها راحت عوض ميشن و توي سرعت هاي مختلف صداي خاصي به گوش نميرسه يعني اينكه گيربكس نرماله و به حد كافي واسكازين داره واگه بتوني از فول بودنش مطمئن بشي خيلي بهتره ديگه .
چك كردن ميزان واسكازين گيربكس كمي دردسر داره و لي قابل انجامه .
بده تعويض روغني برات چك ميكنه.

mohsenjxj
14-03-2015, 18:28
سلام دوستان ...

اینو قبول دارم که کیفیت اکثر خودروهای صفر پایین اومده اما تورو خدا 405 را با سمند مقایسه نکن که از هر لحاظ سمند بهتره ( راحتی ، امکانات نسبی ، هندلینگ ، قدرت ، قیافه و ...)

shiraz_2010
14-03-2015, 21:11
وجدانی هر کی می دونه این مشکل لرزش و سر و صدای زیر کنسول وسط چطور حل میشه یه راهنمایی بکنه ما رو.......
بردم میگن که از زیر ماشین هست!!

منتظران
15-03-2015, 08:33
سلام دوستان من هم یک سوال داشتم من تازه ماشین پایه گاز سوز تحویل گرفتم تو همون نمایندگی موقع تحویل ماشین در رادیاتور ترک داشت که عوض کردند . اما داخل ماشین وقتی روشن است صدای بم آزار دهنده میاد(شبیه اینکه وقتی اگزوز سوراخ شده) که شاید حتی صدای موتور هم به سختی شنیده می شود این از چی می تونه باشه.

mhmmsr
15-03-2015, 09:12
سلام دوستان
ماشین من چند تا ایراد داره ممنون میشم اگر بهم مشورت بدین:
1- صبح ها که ماشین سرده دنده 1 هنگام حرکت خیلی بد جا میره ولی وقتی ماشینو متوقف می کنم راحت جا میره.
2- 1 ماهی میشه که چراغ خطر سمت چپ عقب از کار افتاده و مالتی پلکس هم خطای lumps Fault میده، خودم لامپشو عوض کردم ولی درست نشد.
3- مالتی پلکس میانگین سرعت رو به درستی نمایش نمیده، همیشه میانگین 3 الی 4 کیلومتر بر ساعته.
4- ساعت مالتی پلکس جلو میره.

و اما تجارب من بعد از 13000 کیلومتر استفاده از سمند EF7 گازسوز:
1- در ابتدا که ماشین رو تحویل گرفته بودم با مشکلاتی مثل نشتی واسکازین، سرو صدای زیاد بدنه و روشن بودن مداوم چراغ چک مواجه بودم که نشتی واسکازین و چراغ چک بعد از مراجعات مکرر به نمایندگی برطرف شدن.
2- تا کیلومتر 2000 فقط از بنزین سوپر استفاده کردم و دور موتور رو هم از 3000 بالاتر نبردم.
3- واسکازین رو در کیلومتر 1500 با توتال عوض کردم، صدای وز وز سردنده مقداری کمتر شد ولی دنده ها هم کمی سفت تر جا میرن.
3- روغن موتور رو در کیلومتر 2000 با کاسترول مگناتک تعویض کردم و بعد از 8000 کیلومتر و در سرویس 10000 کیلومتر یه روغن توتال 7000، 5 لیتری به علاوه فیلترها از نمایندگی گرفتم و بیرون تعویض کردم، بعد از تعویض روغن با توتال صدای ماشین کمی بیشتر شد ولی شتاب و قدرت ماشین به طرز محسوسی افزایش پیدا کرد فکر می کنم این موتور با این مدل روغن سازگارتره.
4-بعد از کیلومتر 5000 فشار رو افزایش دادم و یکی دو بار هم با سرعت 180 کیلومتر رانندگی کردم، تجربه جالبی بود انگاری این ماشین فقط برای این سرعت ها ساخته شده.(بغل دستیم تا به کیلومتر شمار نگاه نکرده بود موجه سرعت بسیار بالای ماشین نشده بود)
5- از کیلومتر 12000 به بعد ماشین خیلی نرم تر و پر شتاب تر شده و الان دیگه خیلی دوسش دارم و حاضر نیستم با هیچ ماشین ایرانی عوضش کنم.

با تشکر از تمامی دوستان

KOHGARD
15-03-2015, 10:13
اساتيد باتجربه :
ديروز مي خواستم كمي روغن سر ريز بريزم توي موتور در حاليكه موتور روشن بود ، به محض اينكه درب محل ريختن روغن رو برداشتم ديدم ماشين داره بدكارميكنه و ميخواد خاموش بشه كه سريع درب وبستم و كاركرد موتور نرمال شد .
دليل اين موضوع چيه؟

KOHGARD
15-03-2015, 14:21
وجدانی هر کی می دونه این مشکل لرزش و سر و صدای زیر کنسول وسط چطور حل میشه یه راهنمایی بکنه ما رو.......
بردم میگن که از زیر ماشین هست!!
بفرمائيد اين هم راه حل مشكل شما دوست عزيز:

mohamadamin77
15-03-2015, 19:26
سلام
امروز بالاخره روغن ماشین رو بعد از 3000 کیلومتر عوض کردم. ایرانول ریسینگ با فیلترها و اجرت شد 65 تومن. ولی وقتی طرف خواست فیلتر هوا رو تعویض کنه متوجه شدیم که یکی از پیچ های در فیلتر هوا هرزه و محافظ پلاستیکیش شکسته، خودش گفت دست بهش نمیزنم ببر نمایندگی یه دونه نو بهت بدن. اینطوری هوا میکشه. ببرم گارانتی قاب فیلتر هوا رو تعویض میکنن؟

mohamad skystar
16-03-2015, 00:46
سلام
امروز بالاخره روغن ماشین رو بعد از 3000 کیلومتر عوض کردم. ایرانول ریسینگ با فیلترها و اجرت شد 65 تومن. ولی وقتی طرف خواست فیلتر هوا رو تعویض کنه متوجه شدیم که یکی از پیچ های در فیلتر هوا هرزه و محافظ پلاستیکیش شکسته، خودش گفت دست بهش نمیزنم ببر نمایندگی یه دونه نو بهت بدن. اینطوری هوا میکشه. ببرم گارانتی قاب فیلتر هوا رو تعویض میکنن؟

بله
اگر پیچ هرز بوده و قاب شکسته شده باید عوض کنن
چون فابریک اینجوری بوده و کسی دخالتی نداشته

ess_1362
16-03-2015, 20:22
خوب کیلومتر 1200
در کمال تعجب صدای داشبرد محو شده و دیگه صدایی نمیده:n41:
شتاب ماشین به نظرم بهتر شده
اما صدای گیربکس همچنان هست
یکی از دوستان راهنمایی کردن و گفتن احتمال زیاد از بلبرینگ شافت هست فعلا دست بهش نمیزنم ببینم چی میشه
مورد بعدی سر ریز شدن آب رادیاتور هست که فعلا رفع شده چرا ؟ نمی دونم!!
یک روز که ماشین را داده بودم دست خواهرم ظاهرا مشکل سر ریز آب داشته که از یک بنده خدایی که سمند داشته راهنمایی می گیره و اون بنده خدا هم دربش را باز و بسته کرده از اون روز به این ور دیگه مشکل سر ر یز آب ندارم
امروز رفتم تا یکسری لوازم برای ماشین بگیرم
روغن ایرانول رویال+ خریدم 4 لیتری 80 تومن
فیلتر روغن را هم خریدم و با دیدنش خیلی تعجب کردم:n35:
تا حالا فیلتر این شکلی ندیده بودم
دوستانی که در این ضمینه تجربه دارند راهنمایی کنند!؟
گیج روغن هم که همون روز اول شکسته بود تعویضش کردم
واسکازین هر چی دنبال اسو گشتم نبود و مارکهای متفرقه مثل کاسپین و بهران سمند بود
از جایی که روغن خریدم سوال کردم گفت فردا توتال میاره دوستان کسی تجربه ای از توتال داره؟
راستی باری اولین بار چشمم به جمال روغن الف قوطی فلزی هم روشن شد:n02:
طرف می گفت وارداتی هست و هر 4 لیتریش 105 تومن(قابل توجه دوستانی که الف اماراتی میگیرن 5 تومن گرونتر از الف ایرانی)

shreef
16-03-2015, 22:33
خوب کیلومتر 1200
اما صدای گیربکس همچنان هست
یکی از دوستان راهنمایی کردن و گفتن احتمال زیاد از بلبرینگ شافت هست فعلا دست بهش نمیزنم ببینم چی میشه
مورد بعدی سر ریز شدن آب رادیاتور هست که فعلا رفع شده چرا ؟ نمی دونم!!
یک روز که ماشین را داده بودم دست خواهرم ظاهرا مشکل سر ریز آب داشته که از یک بنده خدایی که سمند داشته راهنمایی می گیره و اون بنده خدا هم دربش را باز و بسته کرده از اون روز به این ور دیگه مشکل سر ر یز آب ندارم
امروز رفتم تا یکسری لوازم برای ماشین بگیرم
روغن ایرانول رویال+ خریدم 4 لیتری 80 تومن
فیلتر روغن را هم خریدم و با دیدنش خیلی تعجب کردم:n35:
تا حالا فیلتر این شکلی ندیده بودم
دوستانی که در این ضمینه تجربه دارند راهنمایی کنند!؟
گیج روغن هم که همون روز اول شکسته بود تعویضش کردم
واسکازین هر چی دنبال اسو گشتم نبود و مارکهای متفرقه مثل کاسپین و بهران سمند بود
از جایی که روغن خریدم سوال کردم گفت فردا توتال میاره دوستان کسی تجربه ای از توتال داره؟
راستی باری اولین بار چشمم به جمال روغن الف قوطی فلزی هم روشن شد:n02:
طرف می گفت وارداتی هست و هر 4 لیتریش 105 تومن(قابل توجه دوستانی که الف اماراتی میگیرن 5 تومن گرونتر از الف ایرانی)

سلام
من رو کیلومتر 1950 بنا به بعضی توصیه ها مبنی بر این که تعویض روغن برای سلامت موتور بهتره عوض کردم و توتال کوارتز 10 دبلیو 40 قوطی فلزی ریختم. چهار لیتریش 80 تومن بود. شما باید با فیلتر 5 لیتر بریزی که میشه 100 تومن. فقط اولش تاکید کن که یک لیتر سرریز هم از همون روغن باشه هرچی میریزی. روغنت دودست نشه. تا حالا مشکلی با روغن نداشتم و ماشین نرم کار میکنه. کیلومتر 3200. پایه گازسور.

shreef
16-03-2015, 22:37
آقا در عقب سمت شاگرد از اول دستگیرش سفت و غیر عادی بود و الان چند روزه دیگه اصلا از داخل باز نمیشه. فقل کودک هم نیست نگاه کردم. در ضمن در صندوق هم سفت بسته میشه و کمی تا قسمتی باید کوبیدش. کلا درها باید ریگلاژ بشوند. چکار کنم؟ وایسم تا 4500 بشه ببرم نمایندگی؟ کسی میدونه اشکال در عقب چی میتونه باشه؟؟؟؟

ممنون

mohamadamin77
16-03-2015, 22:49
آقا در عقب سمت شاگرد از اول دستگیرش سفت و غیر عادی بود و الان چند روزه دیگه اصلا از داخل باز نمیشه. فقل کودک هم نیست نگاه کردم. در ضمن در صندوق هم سفت بسته میشه و کمی تا قسمتی باید کوبیدش. کلا درها باید ریگلاژ بشوند. چکار کنم؟ وایسم تا 4500 بشه ببرم نمایندگی؟ کسی میدونه اشکال در عقب چی میتونه باشه؟؟؟؟

ممنون

همین الان هم ببری با کارت گارانتی رایگان انجام میدن.

mohamadamin77
16-03-2015, 22:55
خوب کیلومتر 1200
......

سر ریز آب بخاطر بد بسته شدن همون در رادیاتوره. تا آخر سفتش نکنید و یه نیم دوری خالی بذارید.
من روغن ایرانول ریسینگ 10-40 ریختم تو کیلومتر 3300. روغن 42 تومن، فیلترروغن 8 تومن و فیلتر هوا هم 4 تومن. 10 تومن هم اجرت و روغن اضافه شد. ماشین خیلی خوب شده بعد از تعویض روغن. خیلی نرم تر کار میکنه. شتاب هم بهتر شده. یه دست شمع سوزنی هم براش بگیرم ردیف ردیف میشه. با واسکازین هم خدا رو شکر مشکل ندارم دنده ها خوب جا میره و مشکلی نداره. یه موارد جالبی که بعد از تعویض روغن باهاش مواجه شدم این بود که رو دست اندازها وقتی از 2 به 1 میای قبلا ماشین کله میکرد ولی الان بهتر شده و دیگه کله نمیکنه.

KOHGARD
17-03-2015, 08:32
قابل توجه كليه سمندداران عزيز
درب صندوق عقب بيچاره را اصلاً نكوبيد تابسته بشه آخه گناه داره بيچاره!
راه حل:
بعد ازاينكه درب صندوق را باز كرديد اونو كاملاً بياريدش بالا، اون روبروتون دقيقاً جائيكه سيم اهرم رو ميكشه ، يك قطعه كوچيك پلاستيكي ميبينيد كه بهش يه فنر كوچولو هم وصله ، خوب حالا اين قطعه رو بادستتون تا ته هول بدين به سمت راست .
حالا به راحتي ونرمي درب صندوق بسته خواهد شد.
كمي گيريس هم به اون قفل و اهرم ها بزنيد .
والسلام

mhmmsr
17-03-2015, 08:34
من رو کیلومتر 2000 واسکازین رو با توتال عوض کردم، دو تا قوطی یک لیتری که مجموعا چهل تومن هزینش شد.
بعد از تعویض صدای وز وز سردنده خیلی کمتر شده ولی دنده ها کمی سفت تر جا میرن.

M.etallic.A
17-03-2015, 18:47
با سلام چند وقتی بود فرمون ماشینم سمت شاگرد میکشید دو روز پیش بردم جلوبندی سازی جلوبندی رو باز کرد چند تا قطعه عوض کرد دو تا شبیه گوشکوبم داد بهم بردم تراشکاری پرس کرد سفت شدن جمعا دم عیدی 220 هزار تومن کرد تو پاچه ما.حالا سوال من اینه از اونجا که ماشین من 19 هزار تا کار کرده تعویض این قطعات نیاز بود یا سرم کلاه گذاشت ؟ در ضمن امروز صبح احساس کردم ماشین زیر پام ضربه میزنه موقع حرکت بعد فهمیدم پیچ چرخ جلو شل بودن احتمالا همون جلوبندی ساز شل بسته بود میخواستم ببینم این شل بودن پیچ یه وقت جا پیچ رو هرز نکرده باشه یا اینکه به رینگ آسیب نزده باشه ؟

M.etallic.A
17-03-2015, 18:51
راستی فارغ از اینکه این ماشین در حرکت کلا از همه جاش صدا میاد و سمفونی میزنه براتون جدیدا از قاب پشت فرمون تو یه دور موتور خاص صدا میاد مخصوصا ماشین سرده.میدونم واسه لرزش ماشینه.دستمو میزارم رو قاب پشت فرمون صدا قطع میشه.با توجه به اینکه سه ماه اول خریدن این ماشین به کشف منشا صداها و رفع کردنشون گذشت میخواستم ببینم این صدای جدید رو چطور خفه کنم ؟

optis2005
18-03-2015, 10:31
دوستان وقتی ماشین گرم میشه تو دورای بالای 3000 صدای ماشین خیلی بم میشه..انگار یه چیزی داره میلرزه..ولی وقتی سرده صدا خیلی عادیه!!
از چی میتونه باشه؟

ess_1362
18-03-2015, 21:06
امروز بعد از مدت ها روغن و واسکازین را تعویض کردم
روغن که همون ایرانول رویال+ ریختم به حجم 4.9 و واسکازین هم 1.9 الف تمام سنتتیک اصل ریختم
روغن که به گفته آپاراتی روغن فابریک با آب تفاوتی نداست
ولی نکته قابل تامل مربوط میشد به فیلتر روغن فابریک که اوضاعش بسیار وخیم بود و در آستانه پاره شدن که حدس میزدم به علت بی دقتی در زمان مونتاژ باشه
در مورد واسکازین چون اسو گیر نیومد به ناچار الف خریدم البته الف اصل(اگر کسی خواست بگه تفاوتش را با الف تقلبی میگم)
آپاراتی زیر بار تعویض واسکازین نمی رفت و می گفت هر کی عوض کرده و اذیت شده و ناراضی بوده ولی با مسئولیت خودم گفتم تعویض بشه علت تعویض هم این بود که گیربکس صدای خفیف خرخر میداد
در مورد روغن پس از تعویض تفاوت خاصی از نظر صدا یا نرم تر کار کردن موتور احساس نکردم
در مورد واسکازین هم با وجودی که تعویض دنده ها در سورن من خوب بود پس از تعویض بسیار بسیار نرم تر دنده ها داره تعویض میشه که خودم هم واقعا باورم نمیشه
در مورد صدا متاصفانه نمی تونم در مورد کمتر شده صدا نظر بدم یا شاید تغییرات اون چیزی که مد نظر من بوده حاصل نشد
ولی نرم تر شدن تعویض دنده واقعا لذت بخش و جالب و بود:n18:

optis2005
20-03-2015, 13:04
دوستان من وماشینو بردم برای صدای عووو و لرزشنگاه کرد کفت منبع وسط مشکل داره..فابریکش با دستمزد 180تمیخواستم بدونم گرون نگفته؟بعد عوضش نکنم چه مشکلی ممکنه به وجود بیاره؟
شامل گارانتی میشه؟

mahkar72.mk
20-03-2015, 14:11
راستی فارغ از اینکه این ماشین در حرکت کلا از همه جاش صدا میاد و سمفونی میزنه براتون جدیدا از قاب پشت فرمون تو یه دور موتور خاص صدا میاد مخصوصا ماشین سرده.میدونم واسه لرزش ماشینه.دستمو میزارم رو قاب پشت فرمون صدا قطع میشه.با توجه به اینکه سه ماه اول خریدن این ماشین به کشف منشا صداها و رفع کردنشون گذشت میخواستم ببینم این صدای جدید رو چطور خفه کنم ؟

سلام خدمت شما
دقیقا این صدا تا دو روز پیش پدر منو هم در آورده بود
پریروز رفتم یه باطری سازی آشنا کاملا صدا گیری کرد بدین ترتیب:
1- جعبه فرمون رو باز کرد
2- اون صفحه ی مشکی پشت فرمون که دو تا پیچ داره رو باز کرد
3- دو طرفش یه تیکه ابر گذاشت و اون صفحه رو گذاشت روش و فشار داد تا سوراخ های پیچ بیان روی هم!
4- پیچ ها رو بست
5- و در آخر جعبه فرمون رو بست
و السلام

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

mohamadamin77
21-03-2015, 01:55
سلام....سال نو مبارک...
دنده ماشین شما هم موقع تعویض صدا تق تق میده. دنده ها راحت جا میرن ولی موقع تعویض صدا میده. مشکلی داره؟

mohsenjxj
23-03-2015, 11:01
با عرض سلام و تبریک سال نو باید بگم تا حدودی این صدای تق تق عادی هست ماشین من هم این صدا رو میده حالا نمیدونم مال شما چقدر صدا میده ولی اگه اندازه ماشین من یا حتی اگه کمتر باشه فکر کنم طبیعیه ولی بیشتر از اون را بهتره به نمایندگی یه نشونی بدید.

sam-hed
27-03-2015, 19:14
سلام به همگی . سال نو مبارک
راستش بعید میدونم سرعت برف پاک کن سمند متناسب با سرعت ماشین تغییر نکنه ولی نمیدونم چرا سمند سخنگوی ما که اگه همینجوری بمونه خیلی ازش راضیم فقط همون سه حالت کند متوسط و تند برای برف پاک کن داره و تو هر حالت دیگه مکانیسمی برای تغییر وجود نداره. کسی اطلاعات بیشتری داره بدرد ما بخوره. راستی این EF7 دوگانه ما با 5000 کارکرد عالیه شاید هم هنوز زود باشه قضاوت کنم. ولی تزئینات داخلی افتضاحه و شرم آوره.

mohamadamin77
28-03-2015, 00:16
سلام. سال نو مبارک
واسه من که مالتی پلکسه با تغییر سرعت، سرعت برف 7اک کن هم تغییر میکنه البته فقط در حالت اول. دو حالت بعد که سرعت ثابت دارن. منم ماشینم 3800 تا کارکرده و کاملا ازش راضیم. الحمدالله که تا الان مشکلی نداشتم. از وقتی هم که روغنشو عوض کردم یه چیز دیگه شده.

mohsenjxj
28-03-2015, 20:45
سلام دوستان میدونم شاید سوالم خیلی مربوط به این تاپیک نباشه ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم که سوالم را مطرح کنم. امروز وقتی ماشینم (سمند ef7 سفید رنگ) را داده بودم کارواش متوجه شدم که به اندازه 2 یا 3 سانت از رنگ سپر ماشین بلند شده و وقتی یکم دستکاریش کردم دیدم داره بیشتر میشه بنظرتون راه حلی برای ترمیم و پیشگیری از این مشکلات بخصوص بزرگتر شدن این رنگ پریدگی وجود داره؟
چون بنظر خود من نباید به این راحتی رنگ شرکتی روی سپر جدا بشه!

Hamid Hamid
29-03-2015, 17:08
سلام دوستان ...

من احتمال زیاد تا یکی 2 ماه دیگه بخوام ماشینم رو عوض کنم و به احتمال زیاد بین پژو 405 و رانا و سمند ، انتخابم همین سمند باشه ، مدل بنزینی و EF7 . 2-3 مورد سوال داشتم که ممنون می شم اگه دوستان راهنمایی کنن منو :

1 _ اینکه من شنیدم این موتور EF7 با گاز عملکرد بهتری داره و اصلا برای گاز طراحی شده ، این درست هستش؟ من اگه بخوام بخرم حتما می خوام بنزینی باشه و شنیدم که پایه گازسور ها خرابی زیاد دارن ، درسته؟

2_ سوال دیگه راجع به این سیستم مالتی پلکس که اصلا به طور مختصر این سیستم چی هستش و اگه من بخوام مدل بدون این مالتی پلکس رو بخرم به نظرتون بهتر نیستش؟ دوس ندارم از لحاظ برقی مشکل پیدا کنه ...

ممنون می شم

hossein.az
29-03-2015, 17:49
سلام دوستان میدونم شاید سوالم خیلی مربوط به این تاپیک نباشه ولی جایی بهتر از اینجا پیدا نکردم که سوالم را مطرح کنم. امروز وقتی ماشینم (سمند ef7 سفید رنگ) را داده بودم کارواش متوجه شدم که به اندازه 2 یا 3 سانت از رنگ سپر ماشین بلند شده و وقتی یکم دستکاریش کردم دیدم داره بیشتر میشه بنظرتون راه حلی برای ترمیم و پیشگیری از این مشکلات بخصوص بزرگتر شدن این رنگ پریدگی وجود داره؟

برای کارت طلایی اقدام کنید
سپر رو باید کامل براتون رنگ کنن
اگر هم تونستید ببدید با پمپش روی قسمت رنگ پریدگی با فشار آب بگیره تا بقیه رنگ هم کنده بشه

shiraz_2010
29-03-2015, 18:07

راستش من هم روز های اول که برده بودم کارواش برای ماشین هم همچین اتفاقی افتاد و به اندازه دایره 5 سانتی لعاب روی سپر ریخته!!!
یکی از نمایندگی های شیراز هم که بردم زیر بار نرفت!!من هم فعلا بیخیال شدم و از اون زمان دیگه کارواش نرفتم!!

mohsenjxj
30-03-2015, 16:27
برای کارت طلایی اقدام کنید
سپر رو باید کامل براتون رنگ کنن
اگر هم تونستید ببدید با پمپش روی قسمت رنگ پریدگی با فشار آب بگیره تا بقیه رنگ هم کنده بشه
آیا رنگ سپر هم مثل بدنه ی خودرو شرکتی هست و با رنگی که بعدا بیرون میزنن فرق میکنه (مثلا میگن شرکتی کوره ای و ... هست)؟ یا اینکه اگه سپر را کامل رنگ بزنن اصلا فرقی با فابریک اولش نمیکنه؟
بنظر شما نمیشه با اسپری و یا چیز دیگه فقط به اندازه 2 یا 3 سانت را رنگ کنن و بخاطر این چیز جزئی خودم را این همه دردسر نندازم؟

mohsenjxj
30-03-2015, 16:45
سلام دوستان ...

من احتمال زیاد تا یکی 2 ماه دیگه بخوام ماشینم رو عوض کنم و به احتمال زیاد بین پژو 405 و رانا و سمند ، انتخابم همین سمند باشه ، مدل بنزینی و EF7 . 2-3 مورد سوال داشتم که ممنون می شم اگه دوستان راهنمایی کنن منو :

1 _ اینکه من شنیدم این موتور EF7 با گاز عملکرد بهتری داره و اصلا برای گاز طراحی شده ، این درست هستش؟ من اگه بخوام بخرم حتما می خوام بنزینی باشه و شنیدم که پایه گازسور ها خرابی زیاد دارن ، درسته؟

2_ سوال دیگه راجع به این سیستم مالتی پلکس که اصلا به طور مختصر این سیستم چی هستش و اگه من بخوام مدل بدون این مالتی پلکس رو بخرم به نظرتون بهتر نیستش؟ دوس ندارم از لحاظ برقی مشکل پیدا کنه ...

ممنون می شم
1- برای من که تو گاز و بنزین هیچ مشکلی نداره و فقط اون اوایل رگلاتور گاز و شیر مخزن گازش مشکل داشت و با گارانتی عوض کردن و الحمدالله درست شد. اتفاقا به نظر من کیفیت بعضی از قطعات تو گاز سوزها بهتر هست و روشون زده بوش آلمان(البته این نظر شخصی من هست).
2- درمورد سیستم مالتی هم باید بگم که بهتر هست و ظاهر و باطن نسبتا به روزتری داره و مال من نود fn یه مشکل جزئی (بعضی وقت ها و موقع دنده عقب گرفتن نشانگر بالا بودن آمپر آب بیخودی روشن میشد) داشت که اون را هم با گارانتی تعویض کردن و این مشکا هم برطرف شد و این که یه مشکل روشن شدن زیاد چراغ چک برای چیزای خیلی جزئی هم میتونه تو سیستم مالتی پلکس باشه که اگه اهمیت بهش ندی خیلی مهم نیست. در مجموع من از این سیستم راضی هستم.
در کل باید عرض کنم اگر بخوایم از کیفیت پایین برخی قطعات تو اکثر ماشین های در حال حاظر ایرانخودرو بگذریم من دوباره اگر بخوام ماشین بخرم همین ( سمند ef7 پایه گاز سوز مالتی پلکس) را انتخاب میکنم.
البته ناگفته نماند شاید اگه ماشینم دوگانه و مالتی پلکس نبود این مشکلات جزئی را هم نداشت شاید هم اگر تک سوز و بدون مالتی پلکس بود مشکلات و قطعات دیگری ممکن بود ایراد داشته باشه حالا قسمت شما چی بشه،! ان شاء الله که یدونه خوش رکابش را بخرید.

hossein.az
31-03-2015, 15:37
آیا رنگ سپر هم مثل بدنه ی خودرو شرکتی هست و با رنگی که بعدا بیرون میزنن فرق میکنه (مثلا میگن شرکتی کوره ای و ... هست)؟ یا اینکه اگه سپر را کامل رنگ بزنن اصلا فرقی با فابریک اولش نمیکنه؟
بنظر شما نمیشه با اسپری و یا چیز دیگه فقط به اندازه 2 یا 3 سانت را رنگ کنن و بخاطر این چیز جزئی خودم را این همه دردسر نندازم؟
یه مدل چسب باید زیر رنگ بزنن که نمیزنن و همین عامل کنده شدن رنگ روی سپر میشه
والا مدل های پایین اصلا یه همچین حالتی براشون پیش نمیاد
کوره ای نیست
اصلا اینکار رو نکنید. ماشین شما کارت طلایی داره و باید براتون انجام بدن

Hamid Hamid
01-04-2015, 10:17
1- برای من که تو گاز و بنزین هیچ مشکلی نداره و فقط اون اوایل رگلاتور گاز و شیر مخزن گازش مشکل داشت و با گارانتی عوض کردن و الحمدالله درست شد. اتفاقا به نظر من کیفیت بعضی از قطعات تو گاز سوزها بهتر هست و روشون زده بوش آلمان(البته این نظر شخصی من هست).
2- درمورد سیستم مالتی هم باید بگم که بهتر هست و ظاهر و باطن نسبتا به روزتری داره و مال من نود fn یه مشکل جزئی (بعضی وقت ها و موقع دنده عقب گرفتن نشانگر بالا بودن آمپر آب بیخودی روشن میشد) داشت که اون را هم با گارانتی تعویض کردن و این مشکا هم برطرف شد و این که یه مشکل روشن شدن زیاد چراغ چک برای چیزای خیلی جزئی هم میتونه تو سیستم مالتی پلکس باشه که اگه اهمیت بهش ندی خیلی مهم نیست. در مجموع من از این سیستم راضی هستم.
در کل باید عرض کنم اگر بخوایم از کیفیت پایین برخی قطعات تو اکثر ماشین های در حال حاظر ایرانخودرو بگذریم من دوباره اگر بخوام ماشین بخرم همین ( سمند ef7 پایه گاز سوز مالتی پلکس) را انتخاب میکنم.
البته ناگفته نماند شاید اگه ماشینم دوگانه و مالتی پلکس نبود این مشکلات جزئی را هم نداشت شاید هم اگر تک سوز و بدون مالتی پلکس بود مشکلات و قطعات دیگری ممکن بود ایراد داشته باشه حالا قسمت شما چی بشه،! ان شاء الله که یدونه خوش رکابش را بخرید.

دوست عزیز ممنونم از پاسخ خیلی جامع و خوبتون.

من به احتمال زیاد همین سمند EF7 رو می خرم. با توجه به تعریف شما اگه خدایی نکرده مشکلی هم پیش بیاد خب گارانتی داره ماشین و مشکل برطرف می شه.

یه سوال دیگه : از لحاظ هندلینگ هم بهتر از 405 هستش؟ من داییم 405 مدل 87 داره و دوستم مدل 93 که برای دوستم خیلی خیلی نرم تر بودش و به قولی تمام هیدرولیک بود فرمونش ، حالا سمند رو نمی دونم چجوره. و مورد دیگه اینکه چون 14 اسب بخار از سمند های معمولی قوی تره پس به نسبت باید شتاب و قدرت بیشتری هم داشته باشه ، این شتاب و قدرت نسبت به سمند های دیگه محسوس هستش؟ و سوال آخر چون من بنزینی می خوام برخم ، مصرفش چجوریه برای شهر؟ شنیدم که نسبت به سمند های قبلی مصرفش پایین تر اومده. درسته؟

باز هم ممنون که وقت گذاشتید و جواب کامل دادید :)

mohsenjxj
01-04-2015, 11:27

من به احتمال زیاد همین سمند EF7 رو می خرم. با توجه به تعریف شما اگه خدایی نکرده مشکلی هم پیش بیاد خب گارانتی داره ماشین و مشکل برطرف می شه.

یه سوال دیگه : از لحاظ هندلینگ هم بهتر از 405 هستش؟ من داییم 405 مدل 87 داره و دوستم مدل 93 که برای دوستم خیلی خیلی نرم تر بودش و به قولی تمام هیدرولیک بود فرمونش ، حالا سمند رو نمی دونم چجوره. و مورد دیگه اینکه چون 14 اسب بخار از سمند های معمولی قوی تره پس به نسبت باید شتاب و قدرت بیشتری هم داشته باشه ، این شتاب و قدرت نسبت به سمند های دیگه محسوس هستش؟ و سوال آخر چون من بنزینی می خوام برخم ، مصرفش چجوریه برای شهر؟ شنیدم که نسبت به سمند های قبلی مصرفش پایین تر اومده. درسته؟

از نظر هندلینگ که سمند حرف اول را میزنه و باید حتما باهاش رانندگی کنی تا حرف بنده را بیشتر درک کنی. از نظر بالا بودن شتاب و قدرت هم ef7 کاملا محسوس است بخصوص در سرعت های بالا این قدرت و شتاب محسوس تر میشه مثلا اگه بخوای از 120برسونی به 180...! البته تو جاده های ایران بهتره از این کارا نکنی!
درمورد مصرف هم باید بگم مصرفش واقعا کمه و تو جاده و تو سرعت های ثابت و کمتر از 100 و 110 تو کمترین حالت مصرف هستش و این بیشتر به نوع رانندگی شما بستگی داره ولی در کل باید بگم مصرفش از سمندهای معمولی (موتور xu7) و 405 کمتر هست.

payam
01-04-2015, 17:00

دوستمون بهترین پاسخ رو دادن و بنده هم نظرم رو مینویسم.

از لحاظ مصرف سوخت در سرعت متوسط 110 بهترین حالت رو خواهید داشت . توی جاده های بین شهری از مصرف راضی هستین 100% .
توی این رنج ماشین ، از لحاظ هندلینگ فوق العادست! تفاوت رو احساس میکنید وقتی باهاش رانندگی میکنید.
شتاب و سرعت هم خیلی خوبه و مثل 206 هستش توی لحظه ی حرکت .
مصرف بنزین توی شهر کمی بهتر از نوع معمولی هستش ، اما اگر 2 گانه گیرتون اومد بخرین خیلی خوبه .
حتما با رینگ رو سفارش بدید.
و در آخر توصیه میکنم روی سرعت گیر و چاله چوله و غیره باهاش مدارا کنید تا به سر و صدا نیفته..

mohamadamin77
02-04-2015, 19:43

در رابطه با مصرفش بگم که مصرفش خوبه. من که سیکل ترکیبی صدی 6 سوزوندم. شتابش هم که حرف نداره کاملا محسوسه. وقتی بشینی پشت ماشین متوجه میشی. موقعی که شتاب میگیری قدرت موتور رو کاملا حس میکنی. فرمون هم که نسبت به موتور پژوییا خیلی نرم تره( اینو رفیقم که موتور پژویی داره تست کرد و گفت).

optis2005
02-04-2015, 20:59
دوستان ماشین من وقتی سرده صدای موتور خیلی نرمه تو دورای بالا...ولی همینکه گرم میشه بم میشه و انگار داره میلرزه و قیژ قیژ ریزی میکنه..
اگزوز ساز میگه مشکلی نیست..دسته موتورا سالمن..روغن هم ایرانول رونیا تازه ریختم..خلاصه نمیدونم چشه..کلا مکانیکم متوجه نمیشه ولی در مقایسه با سمندای دیگه مشخصه
ماشینم سمتد ef7 مدل 92

shreef
04-04-2015, 00:07
سلام
ماشن من تو دور موتور 3200 تا 3500 (حدودا) لرزش خفیفی داره. به طوری که تصویر تو آینه جلو میلرزه و بعد از بالا تر رفتن دور موتور لرزش هم از بین میره. در ضمن به نظرم در حالت خلاص لرزش داشبورد محسوسه. شاید هم من زیاد حساسم. آیا برای شما هم همینطوره؟ دلیلش از چی میتونه باشه؟ از دوستانی که اطلاعات مفید دارند ممنون میشم پاسخ بدهند.
پایه گازسوز 93 کارکرد 4400
هنوز سرویس اولیه نبردم.

zadehhhh
05-04-2015, 05:06
​با سلام و تبریک سال نو دوستان ماشین من وقتی توی حرکت مثلا سرپیچ از دنده سه به دو می روم و حرکت می کنم صدای قر قر می ده این طبیعی هست یا نه ؟

mohamadamin77
05-04-2015, 21:29
سلام
ماشن من تو دور موتور 3200 تا 3500 (حدودا) لرزش خفیفی داره. به طوری که تصویر تو آینه جلو میلرزه و بعد از بالا تر رفتن دور موتور لرزش هم از بین میره. در ضمن به نظرم در حالت خلاص لرزش داشبورد محسوسه. شاید هم من زیاد حساسم. آیا برای شما هم همینطوره؟ دلیلش از چی میتونه باشه؟ از دوستانی که اطلاعات مفید دارند ممنون میشم پاسخ بدهند.
پایه گازسوز 93 کارکرد 4400
هنوز سرویس اولیه نبردم.

روغنو عوض کردید؟

shreef
07-04-2015, 11:58
روغنو عوض کردید؟

بله رو کیلومتر 2000 توتال کوارتز 7000 ریختم.

mamadlaser
07-04-2015, 21:45
سلام دوستان
کسی اطلاع داره تو اهواز کدوم نمایندگی ها برا سرویس اولیه بهتره؟
ممنون

mohamadamin77
07-04-2015, 23:23
بله رو کیلومتر 2000 توتال کوارتز 7000 ریختم.

منم لرزش آینه دارم ولی زیاد نیست خیلی کمه. لرزش داشبورد و کنسول وسط رو هم که اصلا ندارم. به احتمال زیاد واسکازین رو هم عوض کنم. یه مقدار حس میکنم دنده ها خوب عمل نمیکنن.

shreef
08-04-2015, 23:26
منم لرزش آینه دارم ولی زیاد نیست خیلی کمه. لرزش داشبورد و کنسول وسط رو هم که اصلا ندارم. به احتمال زیاد واسکازین رو هم عوض کنم. یه مقدار حس میکنم دنده ها خوب عمل نمیکنن.

برای منم لرزش آینه خیلی کمه ولی ماشین صفر نباید همین قدر هم لرزش داشته باشه. شنیدم میگن که گیربکس ای اف سون همون گیبکس 405 هست و مناسب این موتور نیست.

optis2005
09-04-2015, 00:55
لرزش آینه وسط با تبدیل دسته موتور بالا به مدل 206 کاملا از بین میره!

mohamadamin77
09-04-2015, 15:22

نمایندگی انجام میده؟
هزینش چقدر میشه؟

optis2005
09-04-2015, 20:09
نمایندگی انجام میده؟
هزینش چقدر میشه؟
نه دوست عزیز خودتون باید انجام بدین..حدود 40 شد واسه من

mohamadamin77
10-04-2015, 18:44
آقا این قابلیت Power Window از طریق ECU کنترل میشه( منظور اینکه میشه با دیاگ فعالش کرد) یا باید بالابر شیشه های ماشین عوض بشه یا کلا به قطعه نیاز داره؟؟؟

M.Amorous
10-04-2015, 19:49
سلام دوستان ببخشید من یه سورن دارم و تازه تحویل گرفتم. یه مشکلی که داره اونم اینه که از دنده 1 به 2 که میدم ماشین یکی دو ثانیه مکث میکنه و کلا میخوابه. زمانی که کولر روشنه که فااااجعست مخصوصا رو سرعت گیرها که معمولا سرعت 10-20 هست و میدم دنده دو انگار ماشین سه چهار ثانیه خفه میکنه کلا و بعد دور میگیره! میخواستم بدونم باید این طوری باشه واقعا یا ماشین من مشکل داره؟

KOHGARD
11-04-2015, 08:45
سلام دوستان ببخشید من یه سورن دارم و تازه تحویل گرفتم. یه مشکلی که داره اونم اینه که از دنده 1 به 2 که میدم ماشین یکی دو ثانیه مکث میکنه و کلا میخوابه. زمانی که کولر روشنه که فااااجعست مخصوصا رو سرعت گیرها که معمولا سرعت 10-20 هست و میدم دنده دو انگار ماشین سه چهار ثانیه خفه میکنه کلا و بعد دور میگیره! میخواستم بدونم باید این طوری باشه واقعا یا ماشین من مشکل داره؟

آقا مبارك باشه اين مشكل براي همه سمندهاست و به راحتي قابل رفعه به شرطي كه كارهاي زير را انجام بدين: 1-تعويض شمع هاي موتور بانوع سوزني 2-موقع گازدادن نبايد باپدال گاز بازي كنيد وبايد مثل ماشين دنده اتوماتيك بصورت يكنواخت پدال گاز رو فشاربدين 3-آپ ديت نمودن نرم افزارمالتي پلكس 4-رانندگي نمودن با دور موتور بالا وپرشتاب تا نرم افزارتأخيرپدال گاز رو كمش كنه 5-استفاده از روغن موتورباكيفيت
موفق باشيد

M.Amorous
11-04-2015, 08:53
مرسی از شما بابت پاسختون. یه سوال دیگه هم داشتم این هست که چرا کمک فنرای این ماشین نسبت به ماشینای قدیمی تر (خودمون یه سمند 86 هم داریم) سفت تر هست؟ یه چیزی تو مایه های 206 تقریبا. البته حس خوبی داره ها ولی تو سرعتای بالای 50 کیلومتر به بعد وگرنه من که با این وضع خیابونا هی رو سرعت گیرا سرعت کم می کنم حس می کنم خیلی خشکه. طبیعی هست این موضوع؟

KOHGARD
11-04-2015, 09:04
بحث كمك فنر تاحدي سليقه اي است و تاجائي كه من مي دونم كمك فنرهاش تركيبي از گازي و روغني است و به نظر من براي اين ماشين خوبه و يه مقدار كه باهاش كار كنيد نرمتر ميشه و قابل تحمله .
از من مي شنوي دستش نزن و فقط مطمئن باش كه سالمند.

M.Amorous
11-04-2015, 20:42
سلام مجدد خدمت شما به خصوص آقای کوهگرد که به ما لطف دارن و سوالات ما رو جواب میدن. ببخشید ساعت و تاریخ توی مانیتور مولتی پلکس رو چطوری تنظیم میکنن؟ :n02: هر کاری کردم نشد فکر کنم با دیاگ باید تنظیم شه درسته؟

KOHGARD
12-04-2015, 07:08
شمالطف دارين
والا من هنوز سراغ گزينه ساعت مولتي نرفتم و منتظر مي مونيم تا اساتيد باتجربه پاسخ بدن.
به يقين بايد با دياگ تنظيم بشه

mohamadamin77
12-04-2015, 13:05
سلام مجدد خدمت شما به خصوص آقای کوهگرد که به ما لطف دارن و سوالات ما رو جواب میدن. ببخشید ساعت و تاریخ توی مانیتور مولتی پلکس رو چطوری تنظیم میکنن؟ :n02: هر کاری کردم نشد فکر کنم با دیاگ باید تنظیم شه درسته؟

اگه منظورتون ساعت داخل کیلومتره که با میله های تنظیم داخل کیلومتر به سادگی میتونید تنظیم کنید. همونطور که میزان کیلومتر سرویس هیا روغن و فیلتر هوا و غیره رو میشه عوض کرد.

optis2005
12-04-2015, 21:04
دوستان صدای زیاد موتور و لرزش تو دور 3.5 به بالا چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
دسته موتورا سالمن..اگزوز سالمه..روغن تازه عوض شده
سمند ef7 مدل 92

KOHGARD
13-04-2015, 07:02
دوستان صدای زیاد موتور و لرزش تو دور 3.5 به بالا چه دلیلی میتونه داشته باشه؟
دسته موتورا سالمن..اگزوز سالمه..روغن تازه عوض شده
سمند ef7 مدل 92
اين صدا كاملاً عادي است و مربوط ميشه به طراحي بد و عدم تطابق پارامترهاي موتور در محدوده دور بين 3500 الي 3900
(دسته موتورها ،ميل لنگ ، فلايويل ، گيربكس و...).
بهترين كار اينه كه سريع از توي اين محدوده دور موتور خارج بشيد.
يكي از دوستان پيشنهاد داده كه اون وزنه مشكي رنگ كنار دسته موتور بالا رو اگه برداريم اين مشكل تا حد زيادي مرتفع ميشه ، بايد امتحان كرد و نتيجه را ديد.

M.Amorous
13-04-2015, 11:33
سلام مجدد خدمت دوستان. آقا من میخواستم ماشینو تحویل بگیرم طرف که ماشینو ازش تحویل گرفتم تو نمایندگی یه چیزی در مورد روغن موتور گفت من نگرفتم چی گفت. ولی ظاهرا موتور EF7 حدود 4.75 لیتر روغن میخواد ولی بقیه موتورا 4 لیتر درسته؟ منظورش این بود که حواست باشه کم نریزن برات، ممکنه کسی که پیشش روغن عوض میکنی ندونه اینو بهش بگو در جریان باشه. مرسی از راهنمایی های شما :n01:

KOHGARD
13-04-2015, 13:11
بله درسته حجم روغن با احتساب ف.ي.ل.ت.ر روغن 5 ليتر مي باشد .
حتماً هم بايد روغن 40-10 باشد.

M.Amorous
13-04-2015, 15:41
ببخشید دوباره میپرسم یعنی باید همون 4.75 بریزه دیگه درسته؟

shiraz_2010
13-04-2015, 20:03

آیا شما توی دور موتور 3000 تا 3500 لرزش کنسول وسط و صدای ناهنجار موتور رو داشتین!!؟کل دسته موتور رو عوض کردین و یا فقط ضربه گیرش رو!!؟منظور از دسته موتور بالا همونی هست که یه وزنه سیاه بزرگ روش هست!!؟میشه عکس دسته موتور جدید رو بزارین!!؟و اینکه چه مارکی از بازار خریدین!!؟
بخشید زیاد شد!!

optis2005
13-04-2015, 23:09
آیا شما توی دور موتور 3000 تا 3500 لرزش کنسول وسط و صدای ناهنجار موتور رو داشتین!!؟کل دسته موتور رو عوض کردین و یا فقط ضربه گیرش رو!!؟منظور از دسته موتور بالا همونی هست که یه وزنه سیاه بزرگ روش هست!!؟میشه عکس دسته موتور جدید رو بزارین!!؟و اینکه چه مارکی از بازار خریدین!!؟
بخشید زیاد شد!!
من لرزش آینه و صدای زیاد موتور مخصوصا بعد از گرم شدن رو داشتم..با تعویض دسته موتور لرزش رفع شد ولی صدا همچنان باقیه و راهی برای از بین بردنش فعلا پیدا نکردم
دسته موتور 206 هم کلا شد 40 تومن..دو تا ضربه گیر قارچی و یک ضربه گیر دو سر پیچ اصلی 206
شما باید یکم تغیرات بدی تو دسته موتور فابریکت بعد اینارو سوار بکنی
کلا نیم ساعتم کار نداره
اینم عکسش

M.Amorous
14-04-2015, 22:51
اگه منظورتون ساعت داخل کیلومتره که با میله های تنظیم داخل کیلومتر به سادگی میتونید تنظیم کنید. همونطور که میزان کیلومتر سرویس هیا روغن و فیلتر هوا و غیره رو میشه عوض کرد.
سلام جناب والا دو تا میله داره ولی با هر مدلی باهاشون کار کردم نتونستم تنظیمشون کنم! یعنی ساعت و تاریخ رو حالت چشمک زن قرار میگیرن یعنی آماده تغییر هستن ولی وقتی دیکه رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته. ماشینم دفترچه هم نداشت از شانس ما

mohamadamin77
15-04-2015, 01:05
سلام جناب والا دو تا میله داره ولی با هر مدلی باهاشون کار کردم نتونستم تنظیمشون کنم! یعنی ساعت و تاریخ رو حالت چشمک زن قرار میگیرن یعنی آماده تغییر هستن ولی وقتی دیکه رو میزنم هیچ اتفاقی نمی افته. ماشینم دفترچه هم نداشت از شانس ما

میله سمت راست رو فشار بدید تا برسید به قسمت ساعت. بعد میله سمت چپ رو فشار بدید تا به صورت چمک زن در بیاد. حالا همون میله سمت چپ رو اگر به سمت چپ یا راست به چرخونید صدای تقه کردن رو میشنوید و میبینید که اعداد هم تغییر میکنن. امتحان کنید.
در حالت معمولی هم وقتی این کلید رو به سمت چپ یا راست بچرخونید نور صفحه زمینه تنظیم میشه.( البته چراغ کوچیکا رو باید برای اینکار روشن کنید.)

KOHGARD
15-04-2015, 07:02
سلام
دوستان به نظرتون ميشه اون كاور پلاستيگي ضايع رو كه مربوط به اي سي يو داخل موتوره برداشت و بجاش مثل سورن از اين قاب ها گذاشت؟

KOHGARD
15-04-2015, 07:05
ايميلتون رو پ.خ بدين تا براتون دفترچه رو بفرستم.

shreef
16-04-2015, 01:54
سلام
دوستان به نظرتون ميشه اون كاور پلاستيگي ضايع رو كه مربوط به اي سي يو داخل موتوره برداشت و بجاش مثل سورن از اين قاب ها گذاشت؟

سلام
جواب سوال شمار رو نمیدونم ولی بهتون توصیه میکنم دو تا نعلبکی برا روی کمک ها بگیرید چون به مرور زمان باعث آب رفتن و زنگ زدن میشه. متاسفانه ایرانخودرو این قطعه ها رو که قیمتی هم ندارند رو بعضی ماشین ها نمیذاره.

aliphz110
16-04-2015, 16:43
سلام. بنده چند روزی می شه که سمند پایه گاز سوز مدل93 رو گرفتم. سوالی که از دوستان داشتم اینه که در ابتدای روشن شدن خودرو یه صدای بم می یاد که خیلی روی اعصابه. به نظرتون این صدا از چی می تونه باشه. سوال دومم هم در رابطه با بهترین روغن موتور برای این خودرو هست. اگه کسی از دوستان می دونه ممنون می شم جواب بدین.

mohamadamin77
16-04-2015, 20:43
سلام. بنده چند روزی می شه که سمند پایه گاز سوز مدل93 رو گرفتم. سوالی که از دوستان داشتم اینه که در ابتدای روشن شدن خودرو یه صدای بم می یاد که خیلی روی اعصابه. به نظرتون این صدا از چی می تونه باشه. سوال دومم هم در رابطه با بهترین روغن موتور برای این خودرو هست. اگه کسی از دوستان می دونه ممنون می شم جواب بدین.

من ایرانول ریسینگ ریختم کاملا هم راضیم.

ess_1362
16-04-2015, 21:03
در مورد روغن موتور اگر نمی خواهید زیاد هزینه کنید ایرانول ریسینگ و پارس سوپر پایا روغن های بسیار خوبی برای این موتور هستند
ولی اگر می تونید بیشتر هزینه کنید ایرانول رویال و پارس سوپر پیشرو بسیار روغن های با کیفیت و طول عمر بالایی هستند که به راحتی می تونید حدعقل 10000 کیلومتر استفاده کنید

mohamadamin77
17-04-2015, 02:10
چرا بعد از خاموش کردن ماشین فن رادیاتور به کارکردن ادامه نمیده و با خاموش شدن ماشین خاموش میشه؟؟؟؟
این موضوع به ماشین آسیب نمیزنه؟
مال شما همینطوریه؟

shiraz_2010
17-04-2015, 14:21
سلام
جواب سوال شمار رو نمیدونم ولی بهتون توصیه میکنم دو تا نعلبکی برا روی کمک ها بگیرید چون به مرور زمان باعث آب رفتن و زنگ زدن میشه. متاسفانه ایرانخودرو این قطعه ها رو که قیمتی هم ندارند رو بعضی ماشین ها نمیذاره.
دقیقا!!مال من الان یکمی زنگ زده!!الان برم بازار بگم نعلبکی کمک می خوام!!؟بعدش خودم می تونم نصب کنم!!؟
.....................................
پیرو صحبت های قبلی:

من هم موقع بالارفتن دور موتور مشکل لرزش اتاق داشتم و هم موقع پایین اومدن دور موتور!!
خوشبختانه باید بگم که با 30 هزار تومن هزینه بالانس روکار تا 80 درصد لرزش اتاق موقع گاز دادن و بین دور موتور 3000 تا 4000 از بین رفت!!(البته نه کامل)
در خصوص اون صدای بم و لرزش اتاق موقعی که پا رو از رو گاز بر می دارم هم منتظر یه تضمین نهایی از بچه ها هستم که آیا این مشکل با تعویض دسته موتورها با نوع 206 از بین میره یا نه!!؟

من لرزش آینه و صدای زیاد موتور مخصوصا بعد از گرم شدن رو داشتم..با تعویض دسته موتور لرزش رفع شد ولی صدا همچنان باقیه و راهی برای از بین بردنش فعلا پیدا نکردم
دسته موتور 206 هم کلا شد 40 تومن..دو تا ضربه گیر قارچی و یک ضربه گیر دو سر پیچ اصلی 206
شما باید یکم تغیرات بدی تو دسته موتور فابریکت بعد اینارو سوار بکنی
کلا نیم ساعتم کار نداره
اینم عکسش

احیانا تمام این کارها رو خودتون انجام ندادین!!؟بردید مکانیکی!!درسته!!؟
بعد از تعویض دسته موتور اون گوی سیاه رو هم کنار گذاشتین!!؟
میشه دقیق بگین که چه چیزهایی با چه مارک و هولوگرامی خریدین!!؟

aliphz110
17-04-2015, 16:59
سلام وقت بخیر. می خواستم سوال کنم کسی می دونه دلیل صدای تق تق و لر زش فرمون موقع چرخش فرمون خاصتا در حالت درجا چی میتونه باشه و چطور می شه این مشکل رو رفع کرد و یا لا اقل کم کرد؟ ممنونم

optis2005
17-04-2015, 17:46
دقیقا!!مال من الان یکمی زنگ زده!!الان برم بازار بگم نعلبکی کمک می خوام!!؟بعدش خودم می تونم نصب کنم!!؟
.....................................
پیرو صحبت های قبلی:

من هم موقع بالارفتن دور موتور مشکل لرزش اتاق داشتم و هم موقع پایین اومدن دور موتور!!
خوشبختانه باید بگم که با 30 هزار تومن هزینه بالانس روکار تا 80 درصد لرزش اتاق موقع گاز دادن و بین دور موتور 3000 تا 4000 از بین رفت!!(البته نه کامل)
در خصوص اون صدای بم و لرزش اتاق موقعی که پا رو از رو گاز بر می دارم هم منتظر یه تضمین نهایی از بچه ها هستم که آیا این مشکل با تعویض دسته موتورها با نوع 206 از بین میره یا نه!!؟

احیانا تمام این کارها رو خودتون انجام ندادین!!؟بردید مکانیکی!!درسته!!؟
بعد از تعویض دسته موتور اون گوی سیاه رو هم کنار گذاشتین!!؟
میشه دقیق بگین که چه چیزهایی با چه مارک و هولوگرامی خریدین!!؟
خودم انجام دادم البته با کمک یکی دیگه!
ضربه گیرارو از ایساکو خریدم!
با دریل پرچهای اون یو شکل رو باید جدا کنی..بعد لاستیکای دسته موتورو بکنی از دور اون میله..واسه من یکم سخت جدا شد خیلی سفت بودن
بعدش دیگه مشخصه..فقط بستن و سر هم کردنه
البته باید دو تا سرواخ هم تو بدن یو شکلی بدی که قارچیها رو ببندی!
فقط باید زیر موتور جک بزنی که حرکت نکنه

گوی سیاه رو هم باز نکردم فعلا روشه

shreef
18-04-2015, 01:41
سلام
من به پیشنهاد یکی از دوستان که خودش چند سال ای اف داشت توتال کواترز 7000 - 10w40 ریختم (قوطی فلزی) که خداروشکر خوب بوده.

aliphz110
18-04-2015, 09:14
سلام وقت بخیر. می خواستم سوال کنم کسی می دونه دلیل صدای تق تق و لر زش فرمون موقع چرخش فرمون خاصتا در حالت درجا چی میتونه باشه و چطور می شه این مشکل رو رفع کرد و یا لا اقل کم کرد؟ ممنونم

Pourya-pc
18-04-2015, 10:38

روغن هیدرولیک رو عوض کنید و هواگیری کنید .

aliphz110
18-04-2015, 20:39
سلام. وقت بخیر. ماشین بنده از قسمت زیرش هنگام حرکت و عبور از دست انداز یا چاله یه صدایی مثل صدای زنگوله که حالت جیر جیر داره می ده. انگار که یه چیزی اون پایین شله یا داره می لرزه. کسی می دونه این صدا از کجاست و چطور می شه رفعش کرد. ممنونم

M.Amorous
19-04-2015, 20:37
سلام دوستان من ماشینم سورن هست بعد 1500 کیلومتر امروز برای اولین بار روغن ماشینمو عوض کردم و توتال 7000 ریختم البته قوطی پلاستیکی بود. علاوه بر 4 لیتر خودش 1.25 لیتر دیگه ریخت توش گفتم زیاد نیس؟ گفت نه درسته! هیچی دیگه با تعویض فیلتر کلا شد 134 تومن!! هر قوطی 4 لیتری 85 تومن. خوبه یا گرونه؟ با این روغن حداکثر چقدر میشه راه رفت؟

shreef
20-04-2015, 03:00
سلام دوستان من ماشینم سورن هست بعد 1500 کیلومتر امروز برای اولین بار روغن ماشینمو عوض کردم و توتال 7000 ریختم البته قوطی پلاستیکی بود. علاوه بر 4 لیتر خودش 1.25 لیتر دیگه ریخت توش گفتم زیاد نیس؟ گفت نه درسته! هیچی دیگه با تعویض فیلتر کلا شد 134 تومن!! هر قوطی 4 لیتری 85 تومن. خوبه یا گرونه؟ با این روغن حداکثر چقدر میشه راه رفت؟

من روغن توتال 7000 ریختم حدود دوماه قبل

گفت قوطی پلاستیکیش (ایرانی) چهار لیتری 65 تومن
قوطی فلزیش (اماراتی) چهارلیتری 80 تومن من اماراتیش را 5 لیتر ریختم با تعویض فیلتر شد 113 تومان.

قیمت ها رو روش زده بود خود مغازه.
البته خود صاحب مغازه میگفت اماراتیش هم تو ایران پر میشه. نمیدونم دیگه:n27:

shreef
20-04-2015, 03:08
سلام دوستان
تو دور موتور های نسبتا بالا وقتی پارو از رو گاز برمیدارم و ماشین تو دندست ی صدای بم میده موتور. طبیعیه؟ صدا زیاد نیست بنظرتون؟

manifest68
20-04-2015, 12:59
مشکلی نیست طبیعی هست

حسام عدالت
20-04-2015, 23:54
سلام دوستان
تو دور موتور های نسبتا بالا وقتی پارو از رو گاز برمیدارم و ماشین تو دندست ی صدای بم میده موتور. طبیعیه؟ صدا زیاد نیست بنظرتون؟

خیر کاملا طبیعی هستش نگرانی نداره

SAMI EB
21-04-2015, 12:21
سلام. وقت بخیر. ماشین بنده از قسمت زیرش هنگام حرکت و عبور از دست انداز یا چاله یه صدایی مثل صدای زنگوله که حالت جیر جیر داره می ده. انگار که یه چیزی اون پایین شله یا داره می لرزه. کسی می دونه این صدا از کجاست و چطور می شه رفعش کرد. ممنونم

سلام
اگه اين صدا فقط هنگام عبور از دست انداز ها مياد احتمالا لاستيک چاکدار يا ميل موج گير ها خرابه و شايد کمک ها پيچ هاش شل شده
ماشينتون چقدر کارکرده.

armin_punisher6
21-04-2015, 13:06
ef7 بنزینی آشغال ترین ماشینیه که تو عمرم نشستم.واقعا شتاب افتضاحی داره.به هیچ وجه بنزینی رو نخرید.

ArashMiniStar
21-04-2015, 16:23
ef7 بنزینی آشغال ترین ماشینیه که تو عمرم نشستم.واقعا شتاب افتضاحی داره.به هیچ وجه بنزینی رو نخرید.
در برابر چه ماشینی شتابش کمه!؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

armin_punisher6
21-04-2015, 20:13
در برابر چه ماشینی شتابش کمه!؟

از 206 تیپ 2 سمند 1.8 405 tu5.سر بالایی که فوق العاده افتضاحه.البته 405 2000 هم دارم که در مقابل اون اصلا اسمشو نمیارم.

ess_1362
22-04-2015, 17:13
شتابش اونطور هم که میگن زیاد نیست
مثلا در مقایسه با تندر هیچ حرفی برای گفتن نداره
تقریبا چیزی تو مایه های سمند معمولی فقط کمی موتور نرم تری داره
توی سر بالایی ها هم بخدا چیزی برای گفتن نداره و باید دور موتور را برسونی به 4500
ولی همون مسیر را من با تندر کافی هست دور موتور روی 3500 یا بالاتر باشه و به راحتی با دنده 5 گردنه را رد می کنم
در کل به اون شکل که دوستان میگن پر شتاب نیست

shreef
23-04-2015, 01:52
سلام
من دیروز ماشینمو بردم سرویس اولیه.
نکاتی هست که خواستم مطرح کنم.
صدای موتور و لرزش آینه بعد از آچار کشی تا حد زیادی کم شدند، بدون هیچ گونه تعویض و تغییر قطعه.
کلا به نظرم ماشین نرم تر شده. ترمز بهتر میگیره.
درب صندوق که سفت بسته میشد را گویا قفلشو عوض کردند که الان به راحتی بسته میشه.
کلا سرویس خوبیه اگر درست انجام بشه.
فقط نکته این که بردم یکی از تعمیرگاه های مرکزی که با مهندسش آشنا بودم.
هر کی میخواد ببره تاکید کنه که ماشین ی آچار کشی کامل بشه خیلی تاثیر داره. خیلی وقتها گره ها با دست باز میشن و نیازی به دندون نیست...

ArashMiniStar
23-04-2015, 11:12
از 206 تیپ 2 سمند 1.8 405 tu5.سر بالایی که فوق العاده افتضاحه.البته 405 2000 هم دارم که در مقابل اون اصلا اسمشو نمیارم.
بنظرم دیگه داری کم لطف میکنی
من تیپ 2 داشتم ماشین 8 سوپاپ خیلی ضعیفیه در برابر xu7 و ef7
هر کی داشته میفهمه چی میگم
405 دو هزار هم من خودم دیده بودم از ال 90 و 206 هم قویتره تو شتاب

armin_punisher6
23-04-2015, 11:16
بنظرم دیگه داری کم لطف میکنی
من تیپ 2 داشتم ماشین 8 سوپاپ خیلی ضعیفیه در برابر xu7 و ef7
هر کی داشته میفهمه چی میگم
405 دو هزار هم من خودم دیده بودم از ال 90 و 206 هم قویتره تو شتاب

206 تیپ 2 مدل 84 سگش شرف داره به 206 های جدید.منم با 84 تست کردم.
اگه 2000 سالم داشته باشین زانتیا هم بهش نمیرسه.

ArashMiniStar
23-04-2015, 11:21
206 تیپ 2 مدل 84 سگش شرف داره به 206 های جدید.منم با 84 تست کردم.
اگه 2000 سالم داشته باشین زانتیا هم بهش نمیرسه.
من 206 82 داشتم اره موتوری کیفیتش خوب بود ولی قدرت و اسب بخار ضعیف تره

armin_punisher6
23-04-2015, 11:26
من 206 82 داشتم اره موتوری کیفیتش خوب بود ولی قدرت و اسب بخار ضعیف تره

اسب بخار بهم ثابت شده که ملاک اصلی برای شتاب نیست.برای مثال درگ جوک و بوگاتی رو دیده باشین،با اینکه جوک اسب بخار کمتری داره ولی تو شتاب اولیه کاملا از بوگاتی جلوتر بود.یا سانتافه 2400 و توسان 2400 با اینکه سانتافه اسب بخار بیشتری داره ولی شتاب کمتری نسبت به توسان داره و همینطور مقایسه 405 2000 و زانتیا 2000 که بازم اسب بخار 405 کمتره ولی شتاب سرتره.

ArashMiniStar
23-04-2015, 11:41
اسب بخار بهم ثابت شده که ملاک اصلی برای شتاب نیست.برای مثال درگ جوک و بوگاتی رو دیده باشین،با اینکه جوک اسب بخار کمتری داره ولی تو شتاب اولیه کاملا از بوگاتی جلوتر بود.یا سانتافه 2400 و توسان 2400 با اینکه سانتافه اسب بخار بیشتری داره ولی شتاب کمتری نسبت به توسان داره و همینطور مقایسه 405 2000 و زانتیا 2000 که بازم اسب بخار 405 کمتره ولی شتاب سرتره.
به هر حال tu3 یه ماشین کم مصرف شهریه
118 نیوتون متر در برابر 155 موتور ef7 رقم خیلی کمتریه در عمل هم نشون میده
چه بسا ضرایب گیربکس هم تاثیر مستقیم داره

mohamadamin77
23-04-2015, 19:11
سلام
من دیروز ماشینمو بردم سرویس اولیه.
نکاتی هست که خواستم مطرح کنم.
صدای موتور و لرزش آینه بعد از آچار کشی تا حد زیادی کم شدند، بدون هیچ گونه تعویض و تغییر قطعه.
کلا به نظرم ماشین نرم تر شده. ترمز بهتر میگیره.
درب صندوق که سفت بسته میشد را گویا قفلشو عوض کردند که الان به راحتی بسته میشه.
کلا سرویس خوبیه اگر درست انجام بشه.
فقط نکته این که بردم یکی از تعمیرگاه های مرکزی که با مهندسش آشنا بودم.
هر کی میخواد ببره تاکید کنه که ماشین ی آچار کشی کامل بشه خیلی تاثیر داره. خیلی وقتها گره ها با دست باز میشن و نیازی به دندون نیست...

سلام
آقا این سرویس چند ساعت طول کشید؟

kisiya
26-04-2015, 06:11
دوستان با سلام .ایا صفحه کیلومتر سمند ال ایکس 93 موتور ملی فرق کرده .من دیدم طرح دنا شده بود ؟

kisiya
26-04-2015, 06:12
سلام
آقا این سرویس چند ساعت طول کشید؟ تو تهران کدوم نمایندگی بردید دقیقا؟

SAMI EB
26-04-2015, 13:30
دوستان با سلام .ایا صفحه کیلومتر سمند ال ایکس 93 موتور ملی فرق کرده .من دیدم طرح دنا شده بود ؟

سلام
بله در مدل مالتي پلکس صفحه کيلومتر تغيير کرده
خير شبيه دنا نيست فقط مانيتور وسطش شبيه دناست .

ArashMiniStar
26-04-2015, 15:28
سلام
بله در مدل مالتي پلکس صفحه کيلومتر تغيير کرده
خير شبيه دنا نيست فقط مانيتور وسطش شبيه دناست .
منظور از دنا سورن elxه؟ الان این ef7 های ثبت نامی صفحه کیلومترشون قدیمیه یا مثل سورنه ef7 ه !؟

mohamadamin77
26-04-2015, 16:42
تو تهران کدوم نمایندگی بردید دقیقا؟

هنوز وقت نکردم ببرمش. میخواستم بدونم چقدر طول میکشه. چون باید برم سرکار به ماشین هم نیاز دارم. اگه سریع انجام میشه که بمونم ماشین رو ببرم اگه نه که بذارمش تو نمایندگی و بعدا برم دنبالش. بعد شهرستان هستم.

arshiazx
28-04-2015, 10:24
دوستانی که ای اف 7 پایه گاز سوز دارن ایا با مشکل کم کردن روغن مواجه هستن؟
در چه کیلومتری چقد کم میکنه؟
مال خودم:سمند ای اف 7 پایه گازسوز مدل 90 کارکرد 120 هزارتا
هر 4000 کیلومتر 1 لیتر روغن کم میکنه

KOHGARD
29-04-2015, 07:57

برامن دوگانه است و 33هزارتا كاركرده .
هر 10هزارتا يك چهارم ليتركم ميكنه (حدود250 سي سي) كه احتمال زياد به كاركرد 120هزارتا كه برسه بيشترميشه ولي اين مقداركه شما نوشتيد فكركنم زياده .

SAMI EB
29-04-2015, 19:11
منظور از دنا سورن elxه؟ الان این ef7 های ثبت نامی صفحه کیلومترشون قدیمیه یا مثل سورنه ef7 ه !؟

سلام
خير دنا و سورن ELX با هم متفاوتند فقط موتور يکيه EF7 هستش
الان در سمند هاي ثبت نام جديد
دو نمونه ثبت نام ميشه
معمولي و مالتي پلکس که در مدل معمولي کيلومتر مثل سابق زمينه آبي هست
و در مدل هاي مالتي پلکس کيلومتر جديد و زمينه سفيد و قرمز هست .

SAMI EB
29-04-2015, 19:16

سلام
اگه ماشين نشتي نداره و روغن خوب استفاده مي کنيد بله طبيعه
کم کردن روغن در ماشين هاي گاز سوز يکم بيشتره و کم کردن روغن تا نيم ليتر در هر 1000 تا عاديه که ظاهر ماشين شما کمتر هم کم مي کنه و مشکلي نداره .
يعني ميشه در هر1000 کيلومتر 250 سي سي که کا ملا طبيعيه .

zadehhhh
06-05-2015, 17:02
​سلام خدمت دوستان من یک اف 7 بنزینی مدل آخر 92 دارم با 15000 کار کرد برای یک پارس tu5 ثبت نام کردم که اردیبهشت یا خردا تحویل می دن آیا اارزش داره داره سمند خودم رو بفروشم و پارس را نگه دارم یا همان سمند خودم بهتره . ممنون میشم دوستان با توجه به کیفیت قطعات راهنمایی کنن .

manifest68
07-05-2015, 09:49
​سلام خدمت دوستان من یک اف 7 بنزینی مدل آخر 92 دارم با 15000 کار کرد برای یک پارس tu5 ثبت نام کردم که اردیبهشت یا خردا تحویل می دن آیا اارزش داره داره سمند خودم رو بفروشم و پارس را نگه دارم یا همان سمند خودم بهتره . ممنون میشم دوستان با توجه به کیفیت قطعات راهنمایی کنن .

اگه از ماشینت راضی هستی و تا حالا اشکال خاضی نداشته به هیچ وجه ریسک نکن، چون دقت مونتاژ به شدت پایین هست و به همین خاطر بین مردم جا افتاده که میگن ماشین شانسی هست، پارس های تی یو فایو هم مشکلات کمی ندارن و بزرگترین مشکلشون هم دیسک و صفحه هست، به نظرم اگه تا حالا مشکل موتوری نداشته ماشین، زوزه گیربکس رو زیاد احساس نمیکنی و اتاق به صدا نیفتاده ریسک نکن و ماشین خودت رو نگه دار

ArashMiniStar
07-05-2015, 11:42
اگه از ماشینت راضی هستی و تا حالا اشکال خاضی نداشته به هیچ وجه ریسک نکن، چون دقت مونتاژ به شدت پایین هست و به همین خاطر بین مردم جا افتاده که میگن ماشین شانسی هست، پارس های تی یو فایو هم مشکلات کمی ندارن و بزرگترین مشکلشون هم دیسک و صفحه هست، به نظرم اگه تا حالا مشکل موتوری نداشته ماشین، زوزه گیربکس رو زیاد احساس نمیکنی و اتاق به صدا نیفتاده ریسک نکن و ماشین خودت رو نگه دار
منم موافقم tu5 رو پارس چیز خوبی در نیومده کم کم به مشکل میخوره همین ef7 اگه مرتب باشه خوبه

zadehhhh
07-05-2015, 12:40
منم موافقم tu5 رو پارس چیز خوبی در نیومده کم کم به مشکل میخوره همین ef7 اگه مرتب باشه خوبه

از راهنمایی دوستان سپاسگزار هستم

وحید گودرزی
09-05-2015, 19:32
درود
دوستان چند سوال
1- کولر سورن از کار افتاده، باد گرم میده به نظرتون مشکل چی هست؟
2- صندلی خودم که راننده باشم به سر و صدا افتاده گارانتی انجام میدن برام؟
3- دوستان کسی آشنا نداره برام بتونه از مرکزی یادگار نوبت بگیرم، 4 روزه از ساعت 6:45 تا 7:20 دقیقه 096440 زنگ میزنم میگن پر شده!!!
4- دنده هام همچنان با صدا جا میره و پس سوز دارم طبیعی هستش؟
5- وقتی که موتور رو عوض کردم آب رادیاتور کثیفه ولی من از ترس ابطال گارانتی دستش نزدم، گارانتی آب رادیاتور رو عوض میکنه و مل مجموعه رو بشوره؟
پ.ن: کسی از دوستان سورن کلاس 57511 گرفته عکس قرار بده؟

mohsenjxj
09-05-2015, 21:59
با عرض سلام و خسته نباشید
در نشریه شماره 373 ایرانخودرو در قسمت سوالات فنی سوالی در خصوص نحوه ارتباط ای سیو در حالت پاورلج با دمای سیستم مطرح شده که به شرح ذیل می باشد :

1045 *** 935 : نحوه ارتباط ای سیو بوش 7.4.4 با دمای آب در
حالت PowerLatch چگونه است و چرا زمان فعال بودن رله دوبل بستگی به
دمای مایع خن ککننده دارد؟
پاسخ: سوالي كه كرديد خيلي تخصصي است و راستش را بخواهيد براي پيدا
كردن جواب آن از متخصصان مركز تحقيقات، وقت زيادي گذاشتيم. براي اطلاع خوانندگان
محترم، پاورلچ به حالتي گفته ميشود كه خودرو خاموش شده و راننده، آن را ترك كرده
است، اما ای سیو براي مدت 30 - 20 ثانيه روشن میماند كه اين زمان براي پيشرانه
اي ياف 7 حدود 9 دقيقه است. روشن ماندن ای سیو به اين جهت است كه اطلاعات و
مقادير لازم را از حسگرهاي مختلف دريافت كند تا از آ نها براي استارت بعدي استفاده كند.
دليل روشن ماندن طولاني اي يس ييو در موتور ملي نيز چك كردن نشتيهاست. حال اگر
در حالت پاورلچ، دماي آب موتور از 107 درجه بي شتر باشد، ای سیو براي محافظت از
بقيه قطعات پيشرانه در برابر حرارت زياد، پروانه برقي را به مدت 300 ثانيه در حالت دور آرام
روشن نگه م يدارد و اين، به شرطي است كه ولتاژ باتري از 11.5 ولت پايي نتر نيايد. در مورد
بخش دوم سوال شما هم بايد گفت كه چون اي يس ييو فرمان روشن ماندن فن را م يدهد،
تا زماني كه پروانه خن ككننده خاموش شود، روشن باقي م يماند.

میخواستم بپرسم بنا به فرموده کارشناس وقتی دمای آب در حالت خاموش به 107 درجه رسید باید فن فعال بشه اما گاهی تو سمند موتور ملی خودم دیدم که دما تا خط یکی مونده به قرمز هم در حالت چند دقیقه بعد از خاموش رسیده ولی فن روشن نشده اصلا در سمند مالتی پلکس هر کدام از این هشت خط روی آمپر آب نشان گر چه دمایی هست؟ و در مورد آمپر بنزین نیز هر خط چند لیتر را نشون میده؟(در سمند مالتی پلکس)
سوال بعدیم هم اینه که از چه طریقی میتونیم سوالامون را در بخش سوالات فنی نشریه مطرح کنیم؟
ببخشید که سوالم زیاد شد لطفا اگر براتون مقدور هست به طور کامل سوالاتم را جواب بدید.
با تشکر.

ess_1362
09-05-2015, 22:19
سلام به آقا وحید بازگشت دوباره شما به تاپیک را به فال نیک می گیریم هر چی باشه تجربه زیادی در سورن دارید:n02:

1- کولر سورن از کار افتاده، باد گرم میده به نظرتون مشکل چی هست؟

اگر یونیت کولر خراب نباشه شانس اوردی. بهترین حالت خالی شدن گاز کولر هست و بدترین حالت هم خراب شدن یونیت کولر که برای یکی از دوستان اتفاق افتاده بود
البته خودم هم از ضعف شدید کولر سورن در مقایسه با تندرم به شدت ناراضی هستم

2- صندلی خودم که راننده باشم به سر و صدا افتاده گارانتی انجام میدن برام؟

دقیقا مشکل مشترک داریم
من وقتی گاز میدم صندلی یک جیره ی عجیبی میده
واقعا به این دریای بیکران کیفیت خودروی داخلی که نگاه می کنم مات و مبهوت می شم:n04:
باید درخواست امداد بزنن صندلی جدید بیاد ولی باز هم کیفیت بالایی نخواهد داشت

4- دنده هام همچنان با صدا جا میره و پس سوز دارم طبیعی هستش؟

من مشکل صدای گیربکس دارم!! تو اول بگو چیکار کنم بعد من راه حل نرم شدن دنده ها را بهت میگم
من واسکازین گیربکس را با واسکازین الف تعویض کردم
مشکل صدای گیربکس متاسفانه رفع نشد (خر خر ، ضر ضر ، شر شر و چند صدای دیگه که زمان رها کردن پدال گاز بسیار شدید میشه) ولی دنده ها فوق العاده نرم شدن و با یک انگشت به راحتی جا میره شما هم امتحان کن حتما نتیجه می گیری

وحید گودرزی
11-05-2015, 22:56
سلام به آقا وحید بازگشت دوباره شما به تاپیک را به فال نیک می گیریم هر چی باشه تجربه زیادی در سورن دارید:n02:

اگر یونیت کولر خراب نباشه شانس اوردی. بهترین حالت خالی شدن گاز کولر هست و بدترین حالت هم خراب شدن یونیت کولر که برای یکی از دوستان اتفاق افتاده بود
البته خودم هم از ضعف شدید کولر سورن در مقایسه با تندرم به شدت ناراضی هستم

دقیقا مشکل مشترک داریم
من وقتی گاز میدم صندلی یک جیره ی عجیبی میده
واقعا به این دریای بیکران کیفیت خودروی داخلی که نگاه می کنم مات و مبهوت می شم:n04:
باید درخواست امداد بزنن صندلی جدید بیاد ولی باز هم کیفیت بالایی نخواهد داشت

من مشکل صدای گیربکس دارم!! تو اول بگو چیکار کنم بعد من راه حل نرم شدن دنده ها را بهت میگم
من واسکازین گیربکس را با واسکازین الف تعویض کردم
مشکل صدای گیربکس متاسفانه رفع نشد (خر خر ، ضر ضر ، شر شر و چند صدای دیگه که زمان رها کردن پدال گاز بسیار شدید میشه) ولی دنده ها فوق العاده نرم شدن و با یک انگشت به راحتی جا میره شما هم امتحان کن حتما نتیجه می گیری

درود به همه دوستان بزرگوار
بزرگوار لطف دارین در سال جدید اولین پستم بود، یک چند وقتی بود که شدیدا بی حوصله بودم مخصوصا نسبت به ماشین البته هر از چندی یک سری به تاپیک می زدم، باید بگم که ماشین رو کمی بهش عادت کردم (بدترین مساله به نظرم عادت کردن هست که در کشور ما عادت کردن یک امر عادی و طبیعی هستش:n13:) ولی خبر خوب و بد دارم، خبر خوب اینه که می خام بفروشم بره و خبر بد که تصمیم عجیبی هست اینه که باز هم سورن میخام بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می دونم که (جسارتا) تصمیم احمقانه ای شاید به نظر بیاد ولی خوب چیکار کنم خوشم اومده:n38::n38::n38: دلیلش رو هم به زودی قصد دارم در یک پست جامع به بررسی نقاط قوت و ضعف ماشین بپردازم تا یک جمع بندی برای همه دوستان باشه.
این بار می خام کلاس جدید سورن رو بگیرم، 57511 البته فعلا 50-50 هستش، زیاد از دستم حرص نخورید:n34::n34::n34:
متاسفانه خاستم به سمت پراید برم به خاطر شرایط فروش بهتر، ولی واقعا آخه حیف سواری و لذت سورن نیست برم سمت پراید
به هر روی، یک مطلب دیگه اینکه قدر این تاپیک رو خیلی می دونم، چرا؟؟؟؟ چون توی سایت همسایه (تی یو نی نگ) هم هر از چندی سر می زنم، چند تا از تاپیک های مربوط به سورن رو سر زدم چند صفحه آخر فقط بحث سر این هستش که نه سورن خوبه، نه پارس جدید خوبه، نه 405 خوبه (ماشین دهه 80 فرانسه هنوز در این حوالی غیرت کش دارد:n19:) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و بحثهای این طوری که واقعا خنده دار هستش، قضاوت با دوستان؛ حال و حوصله خسته کردن شما و ترشح بیشتر اسید معده داغونم رو ندارم!!!!!!!!!!! والله چقدر حرص بخورم!!!!!!!!!!
ولی این تاپیک خوبی که داره بچه ها ساده و بی حاشیه سعی می کنن به هم کمک کنن، دم مدیران تاپیک و همه بچه های تاپیک گرم
در مورد مشکلات ماشین هم می خام یک بار دیگه به مقر مرکز تماس حمله کنم!!!!!!!!!!!!! ببینم برای هفته دیگه می تونم نوبت از یادگار بگیرم!!!!!!!!!!!!!!! نتایج رو سعی می کنم به اشتراک بذارم

mahkar72.mk
12-05-2015, 19:18
سلام خدمت همه دوستان
یک تصمیم گرفتم که نمیدونم عاقلانه ست یا نه!
اینکه جدیدا به این نتیجه رسیدم که ماشین با بنزین هم خیلی بهتر میره هم هزینه ش کمتر از گازه
(مصرف بنزینش خیلی خوبه ولی گاز مصرفش نسبتا زیاده)
و اینکه با توجه به مسافرت های زیاد ما خیلی به صندوق عقب نیاز داریم
آیا میشه مخزن گاز رو برداریم و تک سوزش کنیم!؟
مشکلی پیش نمیاد؟
(مدل های بنزینی که از نظر ساختار با پایه گاز سوز فرقی نمیکنن؟ درسته؟)
در کل نظرتون چیه؟!
خیلی ممنون

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

ess_1362
12-05-2015, 20:45
درود به همه دوستان بزرگوار
بزرگوار لطف دارین در سال جدید اولین پستم بود، یک چند وقتی بود که شدیدا بی حوصله بودم مخصوصا نسبت به ماشین البته هر از چندی یک سری به تاپیک می زدم، باید بگم که ماشین رو کمی بهش عادت کردم (بدترین مساله به نظرم عادت کردن هست که در کشور ما عادت کردن یک امر عادی و طبیعی هستش:n13:) ولی خبر خوب و بد دارم، خبر خوب اینه که می خام بفروشم بره و خبر بد که تصمیم عجیبی هست اینه که باز هم سورن میخام بگیرم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! می دونم که (جسارتا) تصمیم احمقانه ای شاید به نظر بیاد ولی خوب چیکار کنم خوشم اومده:n38::n38::n38: دلیلش رو هم به زودی قصد دارم در یک پست جامع به بررسی نقاط قوت و ضعف ماشین بپردازم تا یک جمع بندی برای همه دوستان باشه.
این بار می خام کلاس جدید سورن رو بگیرم، 57511 البته فعلا 50-50 هستش، زیاد از دستم حرص نخورید:n34::n34::n34:
متاسفانه خاستم به سمت پراید برم به خاطر شرایط فروش بهتر، ولی واقعا آخه حیف سواری و لذت سورن نیست برم سمت پراید
به هر روی، یک مطلب دیگه اینکه قدر این تاپیک رو خیلی می دونم، چرا؟؟؟؟ چون توی سایت همسایه (تی یو نی نگ) هم هر از چندی سر می زنم، چند تا از تاپیک های مربوط به سورن رو سر زدم چند صفحه آخر فقط بحث سر این هستش که نه سورن خوبه، نه پارس جدید خوبه، نه 405 خوبه (ماشین دهه 80 فرانسه هنوز در این حوالی غیرت کش دارد:n19:) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! و بحثهای این طوری که واقعا خنده دار هستش، قضاوت با دوستان؛ حال و حوصله خسته کردن شما و ترشح بیشتر اسید معده داغونم رو ندارم!!!!!!!!!!! والله چقدر حرص بخورم!!!!!!!!!!
ولی این تاپیک خوبی که داره بچه ها ساده و بی حاشیه سعی می کنن به هم کمک کنن، دم مدیران تاپیک و همه بچه های تاپیک گرم
در مورد مشکلات ماشین هم می خام یک بار دیگه به مقر مرکز تماس حمله کنم!!!!!!!!!!!!! ببینم برای هفته دیگه می تونم نوبت از یادگار بگیرم!!!!!!!!!!!!!!! نتایج رو سعی می کنم به اشتراک بذارم

منم از سورن بدم نمیاد ولی خیلی هم بهش محل نمی ذارم
اصلا لوسش نمی کنم و بجز آب و روغن حاضر نیستم ریالی براش هزینه کنم
تنها هزینه های متفرقه ایی که براش کردم بجز روغن و واسکازین و فیلتر روغن خرید یک عدد گیج روغن(گیجش همون روز اول شکست) و خرید یک درب رادیاتور(بس که نشت کرد توی خونه دعوا شدم که داره حیاط را کثیف می کنه:n02:) بود ولاغیر
حتی ضبط هم براش نخریدم و حتی دریغ از یک فلش مموری(فعلا مشترکا از فلش تندر استفاده می کنم)
به خدا اگر به کیفیتش میرسیدن واقعا ماشین خوبی از آب در میومد و توی بازار کشورهای متوسط هم می تونست فروش خوبی داشته باشه
راستی در مورد رادیاتور هم از مواد تمیز کننده رادیاتور که توی لوازم و روغن فروشی هست استفاده کنید و زیاد هم نگران نباشید. من برای تمیز کردن رادیاتور تویوتا از اسید دستشویی استفاده کردم و مشکلی برای موتورش پیش نیومد:n02:

سلام خدمت همه دوستان
یک تصمیم گرفتم که نمیدونم عاقلانه ست یا نه!
اینکه جدیدا به این نتیجه رسیدم که ماشین با بنزین هم خیلی بهتر میره هم هزینه ش کمتر از گازه
(مصرف بنزینش خیلی خوبه ولی گاز مصرفش نسبتا زیاده)
و اینکه با توجه به مسافرت های زیاد ما خیلی به صندوق عقب نیاز داریم
آیا میشه مخزن گاز رو برداریم و تک سوزش کنیم!؟
مشکلی پیش نمیاد؟
(مدل های بنزینی که از نظر ساختار با پایه گاز سوز فرقی نمیکنن؟ درسته؟)
در کل نظرتون چیه؟!
خیلی ممنون

این کار مشکل خاصی نداره فقط در نظر بگیرید وزن مخزن زیاد هست و با توجه به اینکه فنربندی عقب سمند گاز سوز تغییرات جزیی داره بعد از خارج کردن کپسول اصطلاحا ماشین در محور عقب شتری میشه

KOHGARD
13-05-2015, 13:46
سلام
سمندهاي دوگانه سوز اي اف 7

مطلبي رو توي سايت تي تي مطالعه كردم راجع به ورود روغن هنگام سوختگيري به مخزن گاز ، رگلاتور ، سنسور فشار ريل سوخت و درنتيجه بدكار كردن موتور با سوخت گاز.
كسي اطلاعات دقيقي داره كه چطوري ميشه از اين مشكل جلوگيري كرد و بعد از طي چقدر كاركرد لازمه كه رگلاتور و سنسور ريل سوخت تميز بشه ؟

ghsouri
14-05-2015, 05:26
با سلام
چند وقتیه که EF7 بنده بعد از اتمام گاز یهو میخاد بره برای خاموش شدن و در اصطلاح ماشین کله میکنه و رفتن روی بنزین یکم اذیت کننده شده ؟
کسی میدونه مشکل از چیه ؟
ماشین 100 هزار کار کرده

ghsouri
14-05-2015, 05:27
با سلام
چند وقتیه که EF7 بنده بعد از اتمام گاز یهو میخاد بره برای خاموش شدن و در اصطلاح ماشین کله میکنه و رفتن روی بنزین یکم اذیت کننده شده ؟
کسی میدونه مشکل از چیه ؟
ماشین 100 هزار کار کرده

poyabad
14-05-2015, 19:52
سلام اساتید محترم
من میخوام پولام رو جمع کنم و بصورت قسطی یه ماشین حدود 30 میلیون بخرم
تو یک ماه اخیر خیلی مطالب از سایتهای مختلف خوندم اما اینجا کامل تر بود
اول اینکه سمند ef7 نسبت به بقیه خودروها هم قیمتش چه برتری داره
میخاستم ببینم تو سال جدید کسی سمند ef7 گازسوز تحویل گرفته؟ آیا مشکلی داره؟
و اینکه اون جاییکه میخام ماشین رو بخرم گفت یک ماه دیگه کد 29111 براش میاد که مولتی پلکس نیست آیا با این شرایط این خودرو خوبه ؟

M.Amorous
15-05-2015, 17:12
با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه سورن دارم و به دلایلی از جمله کپ کردن بین تعویض دنده ها و شتاب پایین پیش یه تنظیم موتوری معتمد و کاردرست رفتم و خلاصه با دیاگ یه برنامه به ECU داد و بعدش ماشین شد زانتیا! این قدر شتابش عالی شد که حرفی برای زدن باقی نذاشت. ولس امروز نمیدونم چطوری بود یه جورای انگار شده مثل روز اول انگار اصلا برنامه بهش ندادن! امکان داره برنامش پریده باشه؟ اصلا همچین چیزی امکان پذیره؟ یا کیفیت بنزینی که زدم پایین بوده؟

ArashMiniStar
15-05-2015, 18:33
با سلام خدمت دوستان عزیز. من یه سورن دارم و به دلایلی از جمله کپ کردن بین تعویض دنده ها و شتاب پایین پیش یه تنظیم موتوری معتمد و کاردرست رفتم و خلاصه با دیاگ یه برنامه به ECU داد و بعدش ماشین شد زانتیا! این قدر شتابش عالی شد که حرفی برای زدن باقی نذاشت. ولس امروز نمیدونم چطوری بود یه جورای انگار شده مثل روز اول انگار اصلا برنامه بهش ندادن! امکان داره برنامش پریده باشه؟ اصلا همچین چیزی امکان پذیره؟ یا کیفیت بنزینی که زدم پایین بوده؟
والا از این برنامه ها برای 206 هم بود به اسم چیپ تیونینگ بعد خیلی زده بودن بعد چند روز ی مدت مث قبل یا بدتر شده بود!! دلیلشو کسی فهمید به منم بگع!!

mohamadamin77
15-05-2015, 23:12
سلام
سمندهاي دوگانه سوز اي اف 7

مطلبي رو توي سايت تي تي مطالعه كردم راجع به ورود روغن هنگام سوختگيري به مخزن گاز ، رگلاتور ، سنسور فشار ريل سوخت و درنتيجه بدكار كردن موتور با سوخت گاز.
كسي اطلاعات دقيقي داره كه چطوري ميشه از اين مشكل جلوگيري كرد و بعد از طي چقدر كاركرد لازمه كه رگلاتور و سنسور ريل سوخت تميز بشه ؟

سلام
همچین چیزی هست. ما یه پیکان گازسوز داشتیم وقتی رگلاتورش رو باز کردیم 250 سی سی روغن توش بود تازه این فقط داخل رگلاتور بود تو کپسول رو خالی نکردیم. کاریش هم نمیشه کرد. ما بعد از 4 5 سال که با گاز رفته بودیم این وضعیت پیش اومده بود.

mohsenjxj
16-05-2015, 11:43
با عرض سلام و خسته نباشید
در نشریه شماره 373 ایرانخودرو در قسمت سوالات فنی سوالی در خصوص نحوه ارتباط ای سیو در حالت پاورلج با دمای سیستم مطرح شده که به شرح ذیل می باشد :

1045 *** 935 : نحوه ارتباط ای سیو بوش 7.4.4 با دمای آب در
حالت PowerLatch چگونه است و چرا زمان فعال بودن رله دوبل بستگی به
دمای مایع خن ککننده دارد؟
پاسخ: سوالي كه كرديد خيلي تخصصي است و راستش را بخواهيد براي پيدا
كردن جواب آن از متخصصان مركز تحقيقات، وقت زيادي گذاشتيم. براي اطلاع خوانندگان
محترم، پاورلچ به حالتي گفته ميشود كه خودرو خاموش شده و راننده، آن را ترك كرده
است، اما ای سیو براي مدت 30 - 20 ثانيه روشن میماند كه اين زمان براي پيشرانه
اي ياف 7 حدود 9 دقيقه است. روشن ماندن ای سیو به اين جهت است كه اطلاعات و
مقادير لازم را از حسگرهاي مختلف دريافت كند تا از آ نها براي استارت بعدي استفاده كند.
دليل روشن ماندن طولاني اي يس ييو در موتور ملي نيز چك كردن نشتيهاست. حال اگر
در حالت پاورلچ، دماي آب موتور از 107 درجه بي شتر باشد، ای سیو براي محافظت از
بقيه قطعات پيشرانه در برابر حرارت زياد، پروانه برقي را به مدت 300 ثانيه در حالت دور آرام
روشن نگه م يدارد و اين، به شرطي است كه ولتاژ باتري از 11.5 ولت پايي نتر نيايد. در مورد
بخش دوم سوال شما هم بايد گفت كه چون اي يس ييو فرمان روشن ماندن فن را م يدهد،
تا زماني كه پروانه خن ككننده خاموش شود، روشن باقي م يماند.

میخواستم بپرسم بنا به فرموده کارشناس وقتی دمای آب در حالت خاموش به 107 درجه رسید باید فن فعال بشه اما گاهی تو سمند موتور ملی خودم دیدم که دما تا خط یکی مونده به قرمز هم در حالت چند دقیقه بعد از خاموش رسیده ولی فن روشن نشده اصلا در سمند مالتی پلکس هر کدام از این هشت خط روی آمپر آب نشان گر چه دمایی هست؟ و در مورد آمپر بنزین نیز هر خط چند لیتر را نشون میده؟(در سمند مالتی پلکس)
سوال بعدیم هم اینه که از چه طریقی میتونیم سوالامون را در بخش سوالات فنی نشریه مطرح کنیم؟
ببخشید که سوالم زیاد شد لطفا اگر براتون مقدور هست به طور کامل سوالاتم را جواب بدید.
با تشکر.
سلام لطفا راهنمایی کنید.

M.Amorous
16-05-2015, 12:16
سلام لطفا راهنمایی کنید.
با سلام خدمت شما. من چند روز پیش که ماشینمو بردم بهش برنامه دادن اتفاقا در این مورد هم سوال کردم که چرا فنش وقتی خاموشه روشن نمیشه. البته ECU سورن من ظاهرا زیمنس هست این طور که خود طرف میگفت. ظاهرا این طوریه که اگه دما به 107 درجه برسه تو حالت روشن باید فن روشن بشه ولی در حالت خاموش اگر دما به این مقدار برسه روشن نمیشه و اگر به 118 درجه برسه شما وقتی میخوای ماشینو روشن کنی و سوییچ رو باز میکنی و میبینی آمپر آبت دقیقا قبل خط قرمز هست و یه حس بدی پیدا میکنی با استارت اول ماشین روشن نمیشه که خدایی نکرده اتفاقی پیش بیاد و این استارت باعث میشه آب تو رادیات و موتور به گردش بیاد و با استارت دوم ماشین روشن میشه و بعدشم سریع آمپر میاد پایین. ولی من نمیدونم این همه پیچیدگی برا چیه... در کل حرف آخرش این بود که جای نگرانی نیست.

poyabad
17-05-2015, 06:09
سلام
کسی میدونه استفاده از کیلر برای رنگ ماشین ضرر داره یا نه؟
یکی از دوستام گفت زیر گلگیر کیلر میزنن تا راحت باشه تمیزش کرد

shiraz_2010
18-05-2015, 17:53
از دوستان کسی به راه حلی مناسبی برای رفع صدا و لرزش در سمند گازسوز رسیده!!؟

poyabad
18-05-2015, 18:02
سلام اساتید محترم
من میخوام پولام رو جمع کنم و بصورت قسطی یه ماشین حدود 30 میلیون بخرم
تو یک ماه اخیر خیلی مطالب از سایتهای مختلف خوندم اما اینجا کامل تر بود
اول اینکه سمند ef7 نسبت به بقیه خودروها هم قیمتش چه برتری داره
میخاستم ببینم تو سال جدید کسی سمند ef7 گازسوز تحویل گرفته؟ آیا مشکلی داره؟
و اینکه اون جاییکه میخام ماشین رو بخرم گفت یک ماه دیگه کد 29111 براش میاد که مولتی پلکس نیست آیا با این شرایط این خودرو خوبه ؟

کسی جوابی نداره؟

M.Amorous
18-05-2015, 20:12
کسی جوابی نداره؟
سلام عزیز. ماشینای ایران خودرو کلا شانسی هستن شانس بیارین ماشینتون خوب در بیاد ولی در کل مولتی پلکس چیز بدی نیست مگر اینکه بدشانسی بیارین...

shiraz_2010
18-05-2015, 21:04
شمع های فابریکی ماشین رو بندازین دور!!

اقدامات جهت رفع صدای ناهنجار موتور و لرزش اتاق:

1-تعویض ها شمع ها با نوع سوزنی: این کار امروز با خرید شمع ngk سوزنی و تعویض با شمع های آشغال فابریک انجام گرفت!!واقعا از لحظه استارت تغییر رو میشد احساس کرد....شتاب خیلی بهتر شد و اون صدای ناهنجار هنگام پایین اومدن دور موتور به صدای قابل تحمل و دلنشین تر تبدیل شد!!
پ.ن: صدای موتور سمندهای گازسوز به هیچ عنوان قابل رفع نیست!!اما با تعویض شمع ها تا 80 درصد اون رو قابل تحمل کنید....
2-تعویض دسته موتور(زیر باطری): با تعویض شمع ها مشکل لرزش اتاق هنگام حرکت هنوز وجود داره!!این کار رو باید بزارم توی برنامه و دسته موتور رو با مدل 206 ی تعویض کنم!!
3-اصلاح مسیر هوا:از طریق تغییر در مخزن فیلتر هوا....بعضی از دوستان انجام دادن و نتیجه گرفتن!!!اینکار رو باید بزارم برای مرحله آخر!!و در صورت عدم نتیجه گیری از مورد دو
......................
طبق معمول اکثر سمند ها ماشین من هم روغن ریزی از درپوش سنسور داشت که امروز نمایندگی با باز کردن و دور انداختن واشر فابریک درپوش و تفلون پیچی به همراه چسب آب بندی مشکل رو برطرف کرد....کلا نیم ساعت زمان بردش!!

در حال حاظر مشکل اصلی من با ماشین لرزش اتاق و عدم ریگلاژ درب ها هست!!البته شاید از نظر شما مشکل محسوب نشه!!:n02:

وحید گودرزی
18-05-2015, 22:42
شمع های فابریکی ماشین رو بندازین دور!!

اقدامات جهت رفع صدای ناهنجار موتور و لرزش اتاق:

1-تعویض ها شمع ها با نوع سوزنی: این کار امروز با خرید شمع ngk سوزنی و تعویض با شمع های آشغال فابریک انجام گرفت!!واقعا از لحظه استارت تغییر رو میشد احساس کرد....شتاب خیلی بهتر شد و اون صدای ناهنجار هنگام پایین اومدن دور موتور به صدای قابل تحمل و دلنشین تر تبدیل شد!!
پ.ن: صدای موتور سمندهای گازسوز به هیچ عنوان قابل رفع نیست!!اما با تعویض شمع ها تا 80 درصد اون رو قابل تحمل کنید....
2-تعویض دسته موتور(زیر باطری): با تعویض شمع ها مشکل لرزش اتاق هنگام حرکت هنوز وجود داره!!این کار رو باید بزارم توی برنامه و دسته موتور رو با مدل 206 ی تعویض کنم!!
3-اصلاح مسیر هوا:از طریق تغییر در مخزن فیلتر هوا....بعضی از دوستان انجام دادن و نتیجه گرفتن!!!اینکار رو باید بزارم برای مرحله آخر!!و در صورت عدم نتیجه گیری از مورد دو
......................
طبق معمول اکثر سمند ها ماشین من هم روغن ریزی از درپوش سنسور داشت که امروز نمایندگی با باز کردن و دور انداختن واشر فابریک درپوش و تفلون پیچی به همراه چسب آب بندی مشکل رو برطرف کرد....کلا نیم ساعت زمان بردش!!

در حال حاظر مشکل اصلی من با ماشین لرزش اتاق و عدم ریگلاژ درب ها هست!!البته شاید از نظر شما مشکل محسوب نشه!!:n02:

تیر 93 نیست مدل ماشین شما؟
بهترین راه، که برای من جواب داد البته من ef7 بنزینی هستم، پخش م ی ک س ترکهای رادیو جوان و زیاد کردن صدای ضبط پایونیر خوشگلم تا حدود 30 هستش، مدیر عامل ایران خودرو به جوووووووووووووون خودت قسم یکی از تنهاترین قسمت های مثبت سورن من کیفیت خوب باندها هستش، با این روش کلیه لرزش ها و صداها رو که خیلی هم زیاده حل کردم:n19::n19::n19:دست گل خودت و مهندسات درد نکنه:n18: مگه دستم بهت نرسه، سوییچ سورنم رو میدم بهت مردونه 1000 کیلومتر بدون مشکل فنی باهاش زندگی کن:n25:

اساتید یک سوال هم داشتم
سورن با فردا می شه سومین روز که نمایندگی مرکزی شرق خابیده؛ امروز زنگ زدن گفتن کولر باید باز بشه، شاید شامل گارانتی نشه، منظورشون دقیقا چیه، خودشم نمی دونست چیشه چون هنوز باز نکرده بودن، پروند که رادیاتورش سوراخه و گاز تخلیه شده به دلیل نشتی خلاصه چی بگم، می گم شانس خوبی دارم ترمزهای ماشین عمل می کنه :n19::n19::n19: به نظر شما مشکل از کجاشه؟

آقا کسی سورن نمی خاد، در حد صفر، فقط همه جاش یک چند باری باز و بسته شده:n34::n34::n34: ولی به جان خودم در حد صفر :n30::n30::n30:

وحید گودرزی
18-05-2015, 23:07
کسی جوابی نداره؟

سلام عزیز. ماشینای ایران خودرو کلا شانسی هستن شانس بیارین ماشینتون خوب در بیاد ولی در کل مولتی پلکس چیز بدی نیست مگر اینکه بدشانسی بیارین...

پاسخ شما دو تا نکته داره:
1- به دید خودت از زندگی برمیگیرده، جدی میگم، اگر خیلی حساسی مثلا اگر نسبت به خبر آلودگی گوجه فرنگی خیلی واکنش نشون میدی و عصبی و ناراحت میشی و هر وقت گوجه فرنگی میبینی یاد شایعه آلودگی گوجه فرنگی می افتی، آره شاید بحث کیفیت ماشین اذیتت کنه ولی نه اگه بی خیال هستی و این طور مسائل رو راحت از کنارش میگذری و خیلی برات مهم نیست نه بحث کیفیت خیلی اذیت نمیکنه شما رو-- با مثال ساده خلاصه کلامم رو گفتم من جز دسته اول هستم و ازدیاد پشه های خونه هم باعث ترشح اسید معده داغونم میشه و به هم میریزه ذهنم!!!!
2- نسبی هست بحث کیفیت یا در واقع بحث شانس مطرح هستش، مثلا سمندی که من دارم توی 11 ماه گذشته من رو 11 سال پیرتر کرده (این هفته میفروشم) ولی نه خیلی از دوستان هم هستن که گرفتن و راضی هستن بنابراین بحث کیفیت نسبی هست، یک سری تی تی هم بزن اونجا هم بحث های مفید زیادی هست
ولی به نظر من خلاصه مطلب دو بند بالا هستش
اگر سخت نمیگیری زندگی رو خیلی اذیت نمی شی
اگر خوش شانس هستی اصلا اذیت نمی شی
پ.ن: یکی از نکات جالب مالتی پلکس (البته نکته زیاد داره ولی اصلا حوصله ارسال امواج منفی ندارم، ولی خیلی برام جالبه که مشکل شایعی هستش) جلو رفتن ساعت نمایشگر مالتی پلکس در جلوآمپر هستش!!! این مساله در بین مالتی ها شایع هستش تنظیمش که می کنم یک تا سه روز بعد چیزی حدود 10 دقیقه میره جلو، شاید یک دلیل فنی داشته باشه ولی خیلی احمقانه هستش که این باگ نرم افزاری برطرف نشه!!!

ess_1362
22-05-2015, 11:27
پیرو مشکلاتی که درب رادیاتور سورن من داشت بعد از مدت ها و تعویض سر رادیاتور بالاخره مشکل را شناسایی کردم :

همونطور که در عکس بالا مشخص کردم این شیار کوچیک باعث نشت آب رادیاتور میشد که ایراد از اسا مونتاژی بود ولی نمایندگی اصلا حاضر به پذیرش این موضوع نبود(کلا اصلا حاضر به پذیرش هیچ موضوعی نیستن):n02:
منم همون قسمت را با چسب هل پر کردم و یک سمباده نرم روش گرفتم و مشکل کاملا حل شد
به هر حال دیگه به هیچ عنوان حاضر نیستم لحظه به نمایندگی مراجعه کنم
مشکل پنجره را هم نمایندگی ظاهرا رفع کرده(بعد از دو بار که شیشه توی همون نمایندگی افتاد توی درب) ولی به نظرم به شدت مستعد خراب شدن هست. خودم هم نمی فهمم چرا باید یک شیشه 10 کیلویی فقط با یک خار کوچیک پلاستیکی به موتور بالابر وصل بشه:n13:
به هر حال فعلا تنها مشکل من این هست که کولر کمی ضعیف عمل می کنه که به نظرم گازش کم هست و میدم بیرون یک تستی روش انجام بدن

M.Amorous
22-05-2015, 23:25
سلام دوستان. حدود یک هفته پیش بود که برنامه ECU رو آپدیت کردم و یکی دو روز واقعا خیلی حال میکردم با ماشین. ولی انگار قسمت نبود ما با ماشین حال کنیم و بعد دو روز ماشین شد همون ماشین کم شتاب قبل! خلاصه بعد از صحبت کردن با تنظیم موتوری این جواب رو به من داد که ECU ماشینت کروز ساخت ایران هست و زیمنس نیست! برا همین برنامه نمیمونه روش! (میدونم تا حدودی عجیبه آخه اگه برنامه بپره که ماشین روشن نمیشه دیگه!!). خلاصه بعد از نشون دادن ماشین به نمایندگی گفتن باید شمعت عوض شه و یه دست شمع نور گذاشتن رو ماشین و جالب این بود بهتر که نشد هیچ شتابش بد ترم شد! خلاصه من زیر بار نرفتم و شمعای خودمو گذاشتم. بیخیالش شدم. حالا موندم این شمعای سوزنی چطورین یعنی واقعا شتاب ماشین من درست میشه؟ من بوشهر زندگی می کنم یعنی یه جورایی 8 ماه از سال باید کولر تو ماشین روشن باشه باور کنید حالم به هم میخوره از ماشین وقتی میخوام بعد یه سرعت گیر با دنده دو ماشینو راه بندازم هر چی گاز میدم صدای دنده مرده میده ماشین (غرغر گیربکس). کسی از دوستان تجربه ای داره که باید چیکار کنم من؟ این شمعای سوزنی قیمتشون چقدر هست و تاثیرشون چطوریه؟

aminkhan2014
23-05-2015, 07:57
آقای ess که از نمایندگی متنفری،صرفا جهت اطلاع:
از اونجا که فکر کنم زمستون ماشین را تحویل گرفتین،نمایندگی باید به رایگان براتون گاز کولر را شارژ کنه هرچند که قبول دارم خوب کار نمیکنن(اینو بچه های TT توی تاپیک پارس سال گفته بودند که برای ماشینهای نیمه دوم سال شارژ گاز کولر رایگانه،چون توی نیمه دوم درست نمیشه کولر را تست کرد)،حالا اگر پرسیدی خبرمون هم بده

وحید گودرزی
23-05-2015, 22:10
پیرو مشکلاتی که درب رادیاتور سورن من داشت بعد از مدت ها و تعویض سر رادیاتور بالاخره مشکل را شناسایی کردم :

همونطور که در عکس بالا مشخص کردم این شیار کوچیک باعث نشت آب رادیاتور میشد که ایراد از اسا مونتاژی بود ولی نمایندگی اصلا حاضر به پذیرش این موضوع نبود(کلا اصلا حاضر به پذیرش هیچ موضوعی نیستن):n02:
منم همون قسمت را با چسب هل پر کردم و یک سمباده نرم روش گرفتم و مشکل کاملا حل شد
به هر حال دیگه به هیچ عنوان حاضر نیستم لحظه به نمایندگی مراجعه کنم
مشکل پنجره را هم نمایندگی ظاهرا رفع کرده(بعد از دو بار که شیشه توی همون نمایندگی افتاد توی درب) ولی به نظرم به شدت مستعد خراب شدن هست. خودم هم نمی فهمم چرا باید یک شیشه 10 کیلویی فقط با یک خار کوچیک پلاستیکی به موتور بالابر وصل بشه:n13:
به هر حال فعلا تنها مشکل من این هست که کولر کمی ضعیف عمل می کنه که به نظرم گازش کم هست و میدم بیرون یک تستی روش انجام بدن

عجب ریزبینانه کشف کردی چشه!!! عالی بود
اما قصه منو بشنو، کولر گرم باد میداد، یکشنبه هفته پیش بردمش مرکزی شرق--1069-- بعد از دو سه روز دیدم خبری نشد خلاصه من زنگ زدم گفتن میزنگیم، بعد از 4 روز زنگ زد که آره کولر مشکلی داره شاید شامل گارانتی نشه، باز کنیم یا نه؟! گفتم باز کنید، بعد زنگ زد که شما زدی کندانسور رو ضربه زدی و شامل گارانتی نیست و باید 250 هزار تومان بدی من هم از اونجاییکه هی چ بلائی سر این سورن خسته نیوردم چون تو این 11 ماه که دست من بوده بیچاره فقط 2 ماه نمایندگی خواب بوده!! الانم احتمال میدم موقع تعویض موتور به کندانسور ضربه وارد شده، افتادم سر لجبازی هی زنگ به نمایندگی و مرکز تماس که درستش کنید، حالا 4 جام آگهیش کردم
به نظر شما چه کنم، مخم هنگ کرده؟

ess_1362
24-05-2015, 20:55
کولر دو حالت بیشتر نداره
یا کندانسور را تعویض کردن(بلند کردن) یا زمان تعویض موتور بی دقتی کردن
به هر حال خدمات پس از فروش در ایران داره وارد فاز های جالبی میشه:n02:
نه تنها در خودرو بلکه در همه زمینه ها ، حالا خدمات گارانتی صنعت خودرو بین همه این ها پیش تاز هست بدلیل نوآوری های جدید در پیچوندن:n02:
اینا آدم های بسیار کثیف و جلبی هستن
فقط یک نفرشون که یکی از دربهای منو رگلاژ کرد و انصافا هم خوب کار کرد ، به من گفت که دیگه کارمند شرکت نیستن و همه پیمانکارن می دونی یعنی چی؟
بعبارت ساده یک قرارداد پیمانکاری نمایندگی با یک شرکت من درآوردی فاقد مجوز و صلاحیت می بنده که پول بگیره ، کار نکنه ، بپیچونه ، اگر لازم شد فحش بخوره و اگرم شد لفت و لیس ( دزدی ) هم کرد مجازه
در مورد مشکل شما ببیندی میشه جوش داد یا نه!

farshid_titan
25-05-2015, 09:29
سلام دوستان.من چند روز پیش ماشینمو دادم صافکاری بعد دیروز که اومدم سوار شدم همه چیز ریسیت شده بود اعم از ضبط و کد امنیتی و چراغا هم کلا قاطی کرده بودن یعنی چراغ ترمز روشن میشد وقتی پات رو ترمز نبود و سیستم سخنگو هم میگفت چراغها رو خاموش کنید در صورتی که اصن چراغ روشن نبود و بعد هم چراغ چک روشن شد یه کم که باهاش رفتم تمام این مشکلا حالا رفع شده ولی یه مشکل هست که الان نمیدونم از حساسیت منه از چیه ؟!! مشکل اینه که من چراغارو روشن میکنم یکم ماشین میلرزه و یه کوچولو دور موتور میاد پایین همچنین وقتی خاموش میکنم حالا میخواستم بیبینم باید چکار کنم؟گویا باعث این همه مشکلات این بوده که سر باتری رو دراورده بودن.ماشنممEF7 دوگانه مدل 90 هست.ممنون میشم راهنمایی کنید که باید چکار کنم که این مشکل رفع بشه و چجوری میتونم مطمین شم که سر باتری رو درس گذاشتن یا نه؟

ess_1362
25-05-2015, 12:50
معمولا در صافکاری ها میان سر باطری را برای ایمنی و همچنین عدم آسیب به باطری و خالی شدنش قطع می کنند و معمولا هم زمان تحویل خودرو یادشون میره وصلش کنند:n02:
اینکه تجهیزات ریست شده قطعا دلیلش همین هست
اما اینکه موقع گرفتن چراغ یکم ریپ میزنه می تونه دلیلش این باشه یا پیشچ وایر ها بسته نشده یا شل بسته شده
پس سر باطری را حتما چک کنید

farshid_titan
25-05-2015, 20:27
معمولا در صافکاری ها میان سر باطری را برای ایمنی و همچنین عدم آسیب به باطری و خالی شدنش قطع می کنند و معمولا هم زمان تحویل خودرو یادشون میره وصلش کنند:n02:
اینکه تجهیزات ریست شده قطعا دلیلش همین هست
اما اینکه موقع گرفتن چراغ یکم ریپ میزنه می تونه دلیلش این باشه یا پیشچ وایر ها بسته نشده یا شل بسته شده
پس سر باطری را حتما چک کنید
ممنونم از راهنماییت دوست عزیز.راستش یه مشکل جدید پیش اومده که من نمیدونستم اونم اینه که ماشین گاز نداشت اصلا رفتم گاز بزنم وقتی روشن کردم اصلا یه خط هم پر نمیشد و ماشین رو گاز نمیره چکار کنم به نظر شما؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید

وحید گودرزی
25-05-2015, 22:06
درود
دوستان رابطه موتور EF7 با شست و شو چطوره؟ می خام ببرم کارواش بشورمش؟
پ.ن: کلا خانواده سمند بد فروشه یا فقط سورن بد فروشه، امروز حتی یک نفر هم بهم زنگ نزد:n27::n19::n28::n30:

ess_1362
26-05-2015, 06:51
در مورد شستشوی موتور کلا موتور همه ماشین ها با آب رابطه خوبی ندارند
من که توصیه نمی کنم
در مورد بازار سورن چی بگم؟!
در حال حاضر بین محصولات وطنی بجز تندر بقیه بازار خرابی دارند
این وسط سورن هم از همه بد خرید تر هست

KOHGARD
26-05-2015, 08:21
درود
دوستان رابطه موتور EF7 با شست و شو چطوره؟ می خام ببرم کارواش بشورمش؟
پ.ن: کلا خانواده سمند بد فروشه یا فقط سورن بد فروشه، امروز حتی یک نفر هم بهم زنگ نزد:n27::n19::n28::n30:

سلام وحيدخان
به هيچ عنوان به فكر آب گرفتن توي موتور ماشينت نباش . با يه نگاه ساده به وضعيت سوكت ها و عدم آب بندي مناسب اصلاً آب روشون نگير .
در مورد فروش ماشينت بهتره كه عجله نكني و توي اين آشفته بازار و وضعيت بنزين معلومه كه مشتري نداره.
با حوصله ايراداتشو برطرف كن و سوارش بشو و شايد هماي سعادت بر دوشت نشست و اين سورن هم بهت سواري داد.
موفق

hamedbabab
26-05-2015, 21:10
سلام دوستان من یک سوال داشتم
من یک سمند ef7 پایه گاز سوز خریدم وقتی سوئچ میره رو برق چراق گاز روشن میشه ولی دیگه خاموش نمیشه و اگه استارت بزنی ماشین روی گاز روشن میشه
باید چکار کنم
مگه نباید ماشین روی بنزین روشن بشه؟:n03::n03:

light
27-05-2015, 12:30
من یک سمند ef7 پایه گاز سوز خریدم وقتی سوئچ میره رو برق چراق گاز روشن میشه ولی دیگه خاموش نمیشه و اگه استارت بزنی ماشین روی گاز روشن میشه
باید چکار کنم
تا اونجا که میدونم پایه گازسوز هم با گاز روشن میشه و هم بنزین

shreef
28-05-2015, 01:12
ممنونم از راهنماییت دوست عزیز.راستش یه مشکل جدید پیش اومده که من نمیدونستم اونم اینه که ماشین گاز نداشت اصلا رفتم گاز بزنم وقتی روشن کردم اصلا یه خط هم پر نمیشد و ماشین رو گاز نمیره چکار کنم به نظر شما؟ممنون میشم منو راهنمایی کنید

سلام

این مشکل رو گاز نرفتن ماشین و خالی نشان دادن مخزن گاز تو این چهار ماه فقط یکبار برای من پیش اومد که با یک بار خاموش و روشن کردن ماشین درست شد و امیدوارم دیگه پیش نیاد. ولی اگر راه حلشو شما متوجه شدی به من و بقیه هم اطلاع بدید از طریق همین فروم. با تشکر

shreef
28-05-2015, 01:20
سلام
چون پایه گازسوزه رو گار روشن میشه. البته در همه حال ماشین در چند ثانیه اول روی بنزین روشن میشه ولی اگر چراغ گاز روشن باشه خوش بعد حدود 30 ثانیه تا یک دقیقه میره روی گاز.
اگر شما میخوای روی گاز نزی، بعد از باز کردن سوئیچ و قبل از استارت زدن دکمه سی ان جی رو بزن تا چراغش خاموش شه.

farshid_titan
28-05-2015, 09:27
سلام

این مشکل رو گاز نرفتن ماشین و خالی نشان دادن مخزن گاز تو این چهار ماه فقط یکبار برای من پیش اومد که با یک بار خاموش و روشن کردن ماشین درست شد و امیدوارم دیگه پیش نیاد. ولی اگر راه حلشو شما متوجه شدی به من و بقیه هم اطلاع بدید از طریق همین فروم. با تشکر

والا رفتم یه دستگاه گذاشت گفت هیچ خطایی نمیده خ عجیبه بعد سر باطریو برداشت دوباره گذاشت درست شد.خدا از این صافکار نگذره دهن مارو سرویس کرد با این کارش:n03:

ess_1362
28-05-2015, 20:30
دوستانی که سورن داشبرد جدید دارند یک لطفی کنند از زیر داشبرد سمت شاگرد یک شات برای من بذارند
قاب زیر داشبرد ماشین من از اول نبوده و هر چی دنبال قطعه مربوطه میگردم اصلا خودم هم نمی دونم باید دنبال چی باشم!!
نمایندگی هم که مثل بز ، اصلا فرق داشبرد و فرمون را نمی دونه!!

light
29-05-2015, 09:27
این مشکل موندن ماشین رو گاز کسی میدونه چیه ؟
گاز کارخانه وقتی ماشین خاموش میشه اتومات رو بنزین نمیره و رو گاز میمونه و ماشین روشن نمیشه تا 1 2 دقیقه که خودش اتومات بره رو بنزین !

hossein.az
29-05-2015, 10:57
دوستانی که سورن داشبرد جدید دارند یک لطفی کنند از زیر داشبرد سمت شاگرد یک شات برای من بذارند
قاب زیر داشبرد ماشین من از اول نبوده و هر چی دنبال قطعه مربوطه میگردم اصلا خودم هم نمی دونم باید دنبال چی باشم!!
نمایندگی هم که مثل بز ، اصلا فرق داشبرد و فرمون را نمی دونه!!

سلام
فکر نکنم قطعه دیگه ای داشته باشه
اگر منظورتون اون دسته سیم هاست که برای مخفی کردنش چیزی نداره
هم همینطورن .مگر اینکه با سلیقه خودتون با موکت هم رنگ یا نمد های ماشین اون قسمت رو بپوشونید

خداوکیلی اضافات پلاستیک روی لبه ها رو ببین :n04:
گندشون بزنن با اون منتاژ کاریشون

ess_1362
29-05-2015, 18:40
ممنون
دیگه اصلا براش پیگیری نمی کنم
به نظرم دارم زیادی حساسیت نشون میدم
شاید یکم خودم این سیم ها را ساماندهی کردم که توی دستو پا نباشه

mohamadamin77
30-05-2015, 09:39
باید چکار کنم

سلام
ماشن رو بنزین روشن میشه اون چراغ هم چون ماشین پایه گازسوزه سوخت پیشفرض گاز هستش. برای امتحان اینکه ماشین رو بنزین روشن میشه هم میتونید در حالتی که ماشین گرمه روشنش کنید و برید کنار کاپوت بایستید به محض اینکه ماشین رو گاز میره صدای چکه مانند میده که ماشین میره رو گاز و تو کارکرد موتور هم کاملا حس میشه. بعد از روشن کردن ماشین هم میتونید سوخت رو تغییر بدید.