PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19

hossein.az
24-08-2014, 19:48
سلام
چند وقت پیش در مورد سه کار کردن ماشین سوال کرده بودم،امروز بردم یک تعمیرگاه گفت که یک چیزی روش نصب میکنم که خطای Acu پاک کنه و گفت که این مشکل خیلی از ef7 دارن و با این کار مشکل برطرف میشه!
میخواستم ببینم که دیگه نیاز نیست که دسته سیم کوئل عوض بشه؟
قیمت دسته سیم کوئل به دریچه گاز چنده؟

sent from my glx sky using tapatalk

اگر این طور باشه که دیگه نیاز به تعویض نیست
دلیل شروع سه کار کردن موتور به خاطر اررورری که ecu میده
دسته سیم 300 تومنه
و کاملش 700 تومن

hinza1
24-08-2014, 23:37
ماشین من 1400 تا کار کرده و وقتی توی جاده با دور موتور بالای 3000 میرم صدای موتور خیلی زیاده و واقعا اعصاب خورد کنه و هرچی دور موتور بالاتر میره بدتر میشه. وقتی با بنزین میرم این صدا بیشتر هم میشه با توجه به اینکه با گاز هم صدا خیلی بالاست.بیشر دوستان تا اینجا گفتن که صدای موتور EF7 خیلی کمه پس برای من چرا اینجوریه؟

هیچ کدوم از دوستان نظری نداره؟

hossein.az
25-08-2014, 07:14
هیچ کدوم از دوستان نظری نداره؟

صدای موتور ef7 روی دور موتور 2700 تا 2900 و همچنین روی 3500
کمی زیاده که بخاطر ضعیف بودن دسته موتور است

kalantarahura
25-08-2014, 08:11
صدای موتور ef7 روی دور موتور 2700 تا 2900 و همچنین روی 3500
کمی زیاده که بخاطر ضعیف بودن دسته موتور است

سلام. ایا امکان تعویض آن با نمونه قویتر یا تقویت ان امکان پذیره؟

KOHGARD
25-08-2014, 09:13
سلام
موقعي كه كليدچراغ سقفي جلو را در وضعيت (روشن شدن با باز شدن درب) قرار ميدم چراغ يك سره روشن ميمونه و موقعيكه حركت ميكنم ودربها قفل ميشن مدام چشمك ميزنه در صورتيكه بايد خاموش باشه چون درها بسته است .
كسي ميتونه راهنمائي كنه كه مشكل از كجاست؟

وحید گودرزی
26-08-2014, 08:36
سلام
موقعي كه كليدچراغ سقفي جلو را در وضعيت (روشن شدن با باز شدن درب) قرار ميدم چراغ يك سره روشن ميمونه و موقعيكه حركت ميكنم ودربها قفل ميشن مدام چشمك ميزنه در صورتيكه بايد خاموش باشه چون درها بسته است .
كسي ميتونه راهنمائي كنه كه مشكل از كجاست؟
درود
تازه تحویل گرفتی؟
مولتی پلکس هستش؟
سورن هستی یا lx? اگه سورن هستی دزدگیرت کار میکنه؟
من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم، مشکل برقی و الکتریکی داری، یکی از قسمت های ماشین داره خطای باز بودن در می ده (خوب قطعا همشون بسته هستن) دلیل چشمک زدن در حین حرکت همین هستش، و دلیل اینکه همیشه روشن می مونه هم ناشی از همین ایراد الکتریکی هستش، من به خاطر این مشکل و چند تا مشکل دیگه که داشتم 2 روز نمایندگی خواب بود ماشین، وقتی لیست تعمیراتش رو دیدم فکر کردم مال یک ماشین 2 سال کار کرده هستش نه صفر:n28:
همه جای ماشین باز و بسته شده بود، داشبورد، در، سپر:n04: نگران نباش ببر گارانتی درست می شه.

KOHGARD
26-08-2014, 10:19
سمند ELX EF7 دوگانه مالتي تحويلي برج 3 امسال كاركرد 5600 تا، دزدگير كه نداره فقط اون جعبه توي موتور كه با كليد كوچولو فعال ميشه
كليد چراغ سقف در دو حالت : روشن ، خاموش سالمه و دقيق كار ميكنه و فقط در حالت باز بودن درب ها مشكل داره .
با توضيحاتي كه شما دادين ترجيح ميدم كه كليدشو بزارم روي حالت خاموش و هر وقت لازم داشتم ميزارم رو حالت روشن و بي خيال حالت بازبودن درها ميشم چون اصلا دوست ندارم ماشينم به خاطر اين موضوع دو روز بخوابه و بعدشم معلوم نيست با بازكردن داشبرد وساير متعلقات چند تا بلاي آسماني ديگه سر ماشينم نازل بشه .
به هرحال ازماست كه برماست . ماشين ايراني =دردسر هاي ايراني
از راهنمائيتون سپاسگذارم .:n16:

وحید گودرزی
28-08-2014, 13:49
سمند ELX EF7 دوگانه مالتي تحويلي برج 3 امسال كاركرد 5600 تا، دزدگير كه نداره فقط اون جعبه توي موتور كه با كليد كوچولو فعال ميشه
كليد چراغ سقف در دو حالت : روشن ، خاموش سالمه و دقيق كار ميكنه و فقط در حالت باز بودن درب ها مشكل داره .
با توضيحاتي كه شما دادين ترجيح ميدم كه كليدشو بزارم روي حالت خاموش و هر وقت لازم داشتم ميزارم رو حالت روشن و بي خيال حالت بازبودن درها ميشم چون اصلا دوست ندارم ماشينم به خاطر اين موضوع دو روز بخوابه و بعدشم معلوم نيست با بازكردن داشبرد وساير متعلقات چند تا بلاي آسماني ديگه سر ماشينم نازل بشه .
به هرحال ازماست كه برماست . ماشين ايراني =دردسر هاي ايراني
از راهنمائيتون سپاسگذارم .:n16:
متوجه نشدم، یعنی سورن هست ماشین شما، چون نوشتین ELX پس سورن هستی، اگه آره من همچین جعبه ای ندارم!!!؟؟؟
واسه یکشنبه هفته آینده دوباره نمایندگی 1069 وقت گرفتم، روغن ریزی و مشکل درگیری دائمی موتور چراغ های جلو و صدای دنده ها:n19:
راستی یک چیزی کیلومتر شمارم هم از کار افتاده:n04:
عجب دردسری برای خودم درست کردم:n30:

hinza1
28-08-2014, 17:56
سمند EF7 توی دنده 5 و جاده بدون شیب با دور موتور 4000 سرعتش به چند کیلومتر باید برسه؟برای من سرعت نهایتا به 130 میرسه.

hinza1
28-08-2014, 18:05
چون بیشتر نمایندگیهای ایران خودرو تعمیر EF7 را انجام نمیدن یا درست سر در نمیارن. اگر دوستان به نمایندگیهایی مراجعه کردن که کارشون خوب بوده لطفا کد نمایندگی را اینجا اعلام کنن تا دوستان دیگه برای پیدا کردن عیب ماشینشون کمتر به دردسر بیفتن و هی از یه نمایندگی به یکی دیگه مراجعه نکنن. با تشکر.

mojtaba152
29-08-2014, 10:27
سلام دوستان.
من یک ماهی میشه که EF7 مالتی پیکس دوگانه رو تحویل گرفتم . الان کارکردش 1500 هست. به خاطر اطلاع دوستان مشکلاتشو میگم. تمام این مشکلات رو زمان تحویل داشت :

1. ماشین از روی گاز روی بنزین با کلید نمیره !! نمایندگی پایلوت گاز فارس (شیراز) بردم اول گفتن نرم افزاریه. ورژن رو آپدیت کردن نشد. گفتن شاید سخت افزاریه با نبود. نهایت رسیدن به اینکه شاید از دگمه هست و چون نیست توی شیراز فعلا امداد زدن بیاد ببینیم واقعا از اونه ....!!!!!!!!!!!!!1
2. روغن ریزی زیر ماشین که از کاسه نمد گیربکس بود که تعویض شد با گارانتی
3. صدای هرزگرد ماشین که امداد زدن اومد تعویض کردن 55 هم گرفتن !!! اونم بابت عوض کردن تسمه که نمیدونم به چه ذلیل اونو دیگه عوض کردن و 35 تومان دستمزد !!!!!!!!!!

در کل ماشینای ملی که از استانداردای روز دنیا دورن . لا اقل حالا که چوبله دارن به ملت اینا رو قالب می کنن لطف کنن ماشین رو سالم بدن به مردم !!!!!!!!!!!!!! (منظورم کل ماشیناست)

وحید گودرزی
29-08-2014, 19:59
درود
دوستان دو تا سوال داشتم اگر پاسخ بدین ممنون می شم،
1-اگر بشه و مشکلاتش حل بشه هفته آینده می خوام باهاش برم مسافرت، تو جاده می تونم کولر بگیرم یا نه؟
2- سوال بعدیم اینه که برای اینکه رنگ بدنه ماشین به خاطر برخورد حشرات آسیب وارد نشه چیکار باید بکنم؟ آیا اصلا راهی داره؟

hossein.az
30-08-2014, 00:14
درود
دوستان دو تا سوال داشتم اگر پاسخ بدین ممنون می شم،
1-اگر بشه و مشکلاتش حل بشه هفته آینده می خوام باهاش برم مسافرت، تو جاده می تونم کولر بگیرم یا نه؟
2- سوال بعدیم اینه که برای اینکه رنگ بدنه ماشین به خاطر برخورد حشرات آسیب وارد نشه چیکار باید بکنم؟ آیا اصلا راهی داره؟

بله کولر بگیرید ولی اگه بار ماشینتون زیاد هست و زیاد کولر میگیرید بهتره با بنزین برید
برای برخورد حشرات هم میتونید موقتا پشه بند جلوی خودروتون سوار کنید و بعد بازش کنید

kalantarahura
30-08-2014, 08:07
چون بیشتر نمایندگیهای ایران خودرو تعمیر EF7 را انجام نمیدن یا درست سر در نمیارن. اگر دوستان به نمایندگیهایی مراجعه کردن که کارشون خوب بوده لطفا کد نمایندگی را اینجا اعلام کنن تا دوستان دیگه برای پیدا کردن عیب ماشینشون کمتر به دردسر بیفتن و هی از یه نمایندگی به یکی دیگه مراجعه نکنن. با تشکر.

سلام من ساکن تهرانم ولی ماشینم رو از کاشان تحویل گرفتم. تا حالا یکبار هم تهران نمایندگی نبردم و همیشه کاشان بردم. کارشون تا الان راضی کننده بوده.

KOHGARD
30-08-2014, 08:23
متوجه نشدم، یعنی سورن هست ماشین شما، چون نوشتین ELX پس سورن هستی، اگه آره من همچین جعبه ای ندارم!!!؟؟؟
واسه یکشنبه هفته آینده دوباره نمایندگی 1069 وقت گرفتم، روغن ریزی و مشکل درگیری دائمی موتور چراغ های جلو و صدای دنده ها:n19:
راستی یک چیزی کیلومتر شمارم هم از کار افتاده:n04:
عجب دردسری برای خودم درست کردم:n30:

سلام
نه سمند LX هست و E اشتباه تايپي است .

نشتي روغن مورد حادي نيست كه قابل برطرف شدن نباشه ، شما هرنمايندگي كه ببريد سيني زير رو كه باز كنه كاملا مشخصه كه نشتي از كجاست و به راحتي حل ميشه .
موتور چراغهاي جلو رو هم بگو برات تعويضش كنه جزو گارانتيه .
بگو برنامه نرم افزارتو يه بار آپ ديت كنه ان شا... حل ميشه .

پنج شنبه ماشينو بردم گارانتي براي رفع نشتي واسكازين از سنسور كيلومتر شمار :
قطعه پلاستيكي رو بازكرد و دورش تفلون پيچيد و بست سر جاش و گفتش كه بجاي اين يه قطعه فابريك بايد بسته بشه كه برام درخواستشو گذاشت توي سيستمشون و گفت هفته آينده كه قطعش رسيد بيا برات عوضش كنم تا اصولي رفع ايراد بشه .
10چوب ازم گرفت و گفتش تعويض قطعه جديد كه سفارش داده برام رايگانه و جزو گارانتي .
تموم "اي اف سون هاي" سال 93 اين مشكل رو دارند
:n04:

وحید گودرزی
31-08-2014, 08:42
امروز صبح گذاشتمش نمایندگی مرکزی شرق، برای دومین بار تو حدود دو ماه از تحویلش، امیدوارم مشکلاتش رو حل کنن، کسی اونجا آشنا نداره سفارش ما رو بکنه، چون آخر هفته می خوام اگه عمری باقی باشه بعد از 4 سال از تهران خارج شم و برم مسافرت:n19:
من فکر کردم خیلی زود رفتم ساعت 6:15 6 یا 7 ماشین تو صف بودن، بعد از من 30 تائی ماشین اومد، خلاصه که الان خسته ام سر کار به درد نخورم:n30:

KOHGARD
31-08-2014, 08:58
بي خيالش دوست عزيز
همه اينا براتون خاطره ميشه و ان شا... ايرادات ماشينت هم برطرف ميشه و يه مسافرت به يادماندني باهاش ميري .
من ماشينم 1000تا كار كرده بود يه سفر800كيلومتري باحال باهاش رفتم و يبارهم به خاطر سرعت بالا (130) جريمه شدم .:n14:
كلا زياد سخت نگير وسعي كن با ماشينت خوش بگذروني و از سواريش لذت ببري/

وحید گودرزی
31-08-2014, 13:22
بي خيالش دوست عزيز
همه اينا براتون خاطره ميشه و ان شا... ايرادات ماشينت هم برطرف ميشه و يه مسافرت به يادماندني باهاش ميري .
من ماشينم 1000تا كار كرده بود يه سفر800كيلومتري باحال باهاش رفتم و يبارهم به خاطر سرعت بالا (130) جريمه شدم .:n14:
كلا زياد سخت نگير وسعي كن با ماشينت خوش بگذروني و از سواريش لذت ببري/
خیلی مردی
سپاس به خاطر روحیه دادنت، چی بگم و چه می شه کرد، امیدوارم که درست بشه و دیگه اذیت نکنه:n28:

hamid_mam
31-08-2014, 18:24
سلام دوستان
امروز رفتم نمایندگی ایران خودرو تو خیابان ستارخان که ef7 بنزینی 2 ایر بگ بخرم داشتم تقاضا نامه اش را پر میکردم که با صدای زیاد یک سورن ودود وحشتناک که در جلوی نمایندگی حرکت میکد به بیرون از نمایندگی رفتم . سورن ef7 سفیدی بود که صاحبش ناراحت به من گفت ، نخریا. گفت فقط دو هفته به خاطر خالی کردن باطری ماشین خوابیده بوده. الان هم اومده روغن عوض کنه که با تعویض روغن اینجوری شده گفت 10 روزه میخواد ردش کنه تا میفهمن ef7 هست همه فرار مکنن گفت فقط lx سال بگیر. والا من گیر کردم .حالا که فعلا منصرف شدم. اگر هم بگیرم ux7 میگرم. گفتم با شما در جریان بزارم. برای صاحب سورن بسیار ناراحت شدم. خدایش این چه کیفیتی که به ما ارایه میدن.یعنی با 30 میلیون تومن هیچ انتخابی نداری واقعا مسخرس.
خیلی برای خودم متاسف شدم.

rahman4
31-08-2014, 19:15
سلام دوستان
امروز رفتم نمایندگی ایران خودرو تو خیابان ستارخان که ef7 بنزینی 2 ایر بگ بخرم داشتم تقاضا نامه اش را پر میکردم که با صدای زیاد یک سورن ودود وحشتناک که در جلوی نمایندگی حرکت میکد به بیرون از نمایندگی رفتم . سورن ef7 سفیدی بود که صاحبش ناراحت به من گفت ، نخریا. گفت فقط دو هفته به خاطر خالی کردن باطری ماشین خوابیده بوده. الان هم اومده روغن عوض کنه که با تعویض روغن اینجوری شده گفت 10 روزه میخواد ردش کنه تا میفهمن ef7 هست همه فرار مکنن گفت فقط lx سال بگیر. والا من گیر کردم .حالا که فعلا منصرف شدم. اگر هم بگیرم ux7 میگرم. گفتم با شما در جریان بزارم. برای صاحب سورن بسیار ناراحت شدم. خدایش این چه کیفیتی که به ما ارایه میدن.یعنی با 30 میلیون تومن هیچ انتخابی نداری واقعا مسخرس.

والا همه بهم قبل از خرید همین حرف رو میگفتن که نخریاااا! ولی خدا رو شکر الآن بعد از خرید شدیداً ازش راضیم.

farsweb
31-08-2014, 20:04
سلام دوستان

یه زمانی خاطرم هست قبل از تحریم این مدل رو واسه موتور آلمانیش می خریدن. سال 89 یه مدل ای اف دوگانه سوز خریدم. واقعا این ماشین همه چیزش به موتورشه. غیر از موتور همه جوره جنس بنجل به ما قالب کردن. خاطرم هست حتی اموبیلایزر هم ندادن به ما!! ولی خب بعد از تحریم این مدل خیلی تو سرش خورد. سال 91 بود فکر می کنم یه دسته موتور رو 400 تومن هم قیمت گرفتم تو بازار سیاه. قطعات گرون و تیراژ پایین این مشکلات رو هم داره

KOHGARD
01-09-2014, 11:39
سلام
ايران خودرو سمندهاي اي اف سون سال 92 رو براي سيستم ايربگ فراخوان داده است .
جريان چيه؟

sourena
01-09-2014, 11:53
سوکت ایربگ مشکل داره دوست عزیز... باید تعویض بشه توسط نمایندگیها

hossein ali 1
01-09-2014, 14:11
سمندef7 مدل 91 دارم خیلی هم راضیم فقط عددی که کیلو متر شمار نشان می دهد با عدد کیلومتر شمار کامپیوتر برای تعویض روغن فرق دارد اگر اطلاعی از موضوع دارید

hossein ali 1
01-09-2014, 15:34
با سلام سمند ef7 مدل 90 دارم خیلی راضیم ولی عدد کیلومتر شمار آن از عددکیلومترشمار کامپیوتر آن ، عدد بیشتری را نشان می دهد اگر کسی اطلاعی دارد ممنون می شم یعنی برای تعویض روغن وقتی عدد کامپیوتر را تنظیم می کنم وعدد کیلومتر شمارراهم یادداشت می کنم عدد کیلممتر شمار زودتر به عدد مورد نظر می رسد وبعد از حدودا 20 روز کامیوتر اعلام تعویض روغن می دهد

sourena
02-09-2014, 01:23
سمندef7 مدل 91 دارم خیلی هم راضیم فقط عددی که کیلو متر شمار نشان می دهد با عدد کیلومتر شمار کامپیوتر برای تعویض روغن فرق دارد اگر اطلاعی از موضوع دارید

با سلام سمند ef7 مدل 90 دارم خیلی راضیم ولی عدد کیلومتر شمار آن از عددکیلومترشمار کامپیوتر آن ، عدد بیشتری را نشان می دهد اگر کسی اطلاعی دارد ممنون می شم یعنی برای تعویض روغن وقتی عدد کامپیوتر را تنظیم می کنم وعدد کیلومتر شمارراهم یادداشت می کنم عدد کیلممتر شمار زودتر به عدد مورد نظر می رسد وبعد از حدودا 20 روز کامیوتر اعلام تعویض روغن می دهد

اگر اشتباه نکنم ، عدد کیلومتر شمار رو سنسور کیلومتر اعلام میکنه ... و عدد کامپیوتر رو سنسور دیگه ای اعلام میکنه ....

تو طرحی که گذروندم این مشکل بطور کامل مطرح شد و یه ضعف بزرگ به حساب میومد برای سمند و ....

مشکلش حل نمیشه ! ولی به نمایندگی ببین چی میگن . کاش حافظه من یاری میکرد :(

KOHGARD
02-09-2014, 11:23
سلام
سمنددوگانه مالتي LX كاركرد 6000تا مدل 93
صبح ها ي زود كه ماشينو روشنش ميكنم تا برم كارخونه ، به علت سكوت زيباي كوچه يه صداي ترتر (روم به ديفال) از قسمت زيرموتور ماشين به گوش ميرسه مشابه شل بودن گلوئي اگزوز و انگار كه از يه جائي هوا نشتي داره و اين صدا توي ساعات ديگه روز محسوس نيست .
از روز اول اين صدا رو داشته ، شما هم با اين شرايط تست كنين ببينين همين صدا رو دارين يا من داستان دارم .
ممنون

وحید گودرزی
03-09-2014, 09:31
یه زمانی خاطرم هست قبل از تحریم این مدل رو واسه موتور آلمانیش می خریدن. سال 89 یه مدل ای اف دوگانه سوز خریدم. واقعا این ماشین همه چیزش به موتورشه. غیر از موتور همه جوره جنس بنجل به ما قالب کردن. خاطرم هست حتی اموبیلایزر هم ندادن به ما!! ولی خب بعد از تحریم این مدل خیلی تو سرش خورد. سال 91 بود فکر می کنم یه دسته موتور رو 400 تومن هم قیمت گرفتم تو بازار سیاه. قطعات گرون و تیراژ پایین این مشکلات رو هم داره
حرف شما من رو یاد زمانی انداخت که بحث ef7 تازه مطرح شده بود، قرار شد این پروژه آخرش تحقق یک رویا باشه، ولی کی فکر می کرد که در نهایت تبدیل به یک سراب می شه، یادمه که قرار شد با مرکز تحقیقات موتور آلمان وارد فاز طراحی موتور بشیم اگه اشتباه نکنم و حافظه ام درست یاری کنه این پروژه سه تا فاز داشت که فاز اولش طراحی این موتور توسط کارشناسان آلمانی بود، که تولدش ef7 بود، در فاز دوم قرار بود کارشناسان ما با نظارت کارشناسان ایرانی یک موتور دیگر رو طراحی کنند، و در فاز آخر ما یک موتور رو به طور کامل طراحی کنیم و در این زمینه به طور کامل خودکفا و دانش بنیان بشیم، اما حالا چی شد و چرا به این جایگاه رسیدیم رو دیگه باید از مدیرانی پرسید که .... بگذریم، چه فایده داره، وصف حال این قضیه همین که بعد از چیزی حدود 10 سال از به بازار اومدن سمند ما هنوز هم داریم با اون سیستم سوخنگو عجیب غریبش (ازش متنفرم) سر و کله می زنیم، گیربکس ماشین صفر کیلومتر روغن ریزی داره، و سوکت ایربگ:n19: رفته تعطیلات،
چی بگم، اگر 25 درصد کره جنوبی تدبیر و مدیریت داشتیم، قطعا بعد از چیزی حدود نیم قرن از تولد صنعت خودروسازی در کشورمون، هنوز مونتاژ کار اون هم از نوع بزن در رو و دزدش نبودیم:n28:

hinza1
03-09-2014, 12:56
EF7 با 2000 كاركرد وقتي ماشين ميخواد حركت كنه بايد خيلي آروم كلاجو ول كنم و خيلي گاز بدم و اگر يه كم حواسم نباشه ماشين خاموش ميكنه مخصوصا توي سربالايي كه خيلي بدتر ميشه. با توجه به اين كه كلاج اينا برقيه و قابل تنظيم نيست ايراد از كجاست؟

hossein.az
03-09-2014, 13:05
EF7 با 2000 كاركرد وقتي ماشين ميخواد حركت كنه بايد خيلي آروم كلاجو ول كنم و خيلي گاز بدم و اگر يه كم حواسم نباشه ماشين خاموش ميكنه مخصوصا توي سربالايي كه خيلي بدتر ميشه. با توجه به اين كه كلاج اينا برقيه و قابل تنظيم نيست ايراد از كجاست؟

سیم کلاج قابل تنظیم
سیستم گاز برقی برای دریچه گاز هست ربطی به سیم کلاج نداره
عمل کلاج گیری به صورت مکانیکی انجام میشه

hamid_mam
04-09-2014, 10:23
سلام به دوستان سمندی از نوع ef7
بعد از کلی تحقیق و بررسی بلاخره سمند خریدم ولی از نوع xu7 واینو مدیون اطلاعات شما عزیزان هستم و گرفتن اطلاعات مستقیم از صاحبان ef7 و دوستانی که توی ایران خودرو مشغول کارند. توصیه من اینه که از خرید ef7 بپرهیزید . واقعا شانسیه. کلا 3 تا نمایندگی توی تهران کارای اونو انجام میده. البته xu7 هم خیلی توپ نیست ولی باز مشکلاتش کمتر از ef7 هست. دیگه تقصیر خودمونه که باید اینارو سوار بشیم. واقعا انگار اسباب بازیه .طلقیه عین این اسباب بازیهای چینیه تمام قطعات پلاستیکیش پیلیسه دارن. خواهر خانومم توی آمریکا با 3000 دلار پیش وماهی 400 دلار تویوتا کرولا 2014 خرید که نهایتا براش حدود 18000 دلار در میاد. و این با درآمد اونجاست که حداقل ماهی 2000 دلاره برای کارگر ساده. حالا ما اینجا با اینهمه پول نسبت به درامد وحقوقمن با ید این آشغالها رو سوار بشیم .
دوستان منو ببخشید دلم پر بود.
امیدوارم روزی بیاد که حق انتخابی برای ما باشه.

shiraz_2010
04-09-2014, 19:13
به خدا نفهمیدیم بالاخره ef7 خوبه یا بده!!؟بخریم یا نخریم!!؟
بعضی نظرها آدم رو نا امید می کنه!!برای من که دنبال ماشین دوگانه سوز بودم بهترین گزینه بود اما حالا............!!:n23:

hamid_mam
04-09-2014, 21:09
به خدا نفهمیدیم بالاخره ef7 خوبه یا بده!!؟بخریم یا نخریم!!؟
بعضی نظرها آدم رو نا امید می کنه!!برای من که دنبال ماشین دوگانه سوز بودم بهترین گزینه بود اما حالا............!!:n23:

دوست عزیز من فقط اطلاعات شخصی خودمو گفتم و خوشحال میشم اگه بتونم کمکی در تصمیم گیری شما انجام بدم.
این ماشین دقیقا تخمرغ شانسیه ، شانست خوب باشه خوب در میاد وگرنه باید همش تو نمایندگی باشی. توصیه میکنم قبل از خرید حسابی تحقیق کنی.
ماشین در ایران سرمایه است یعنی قبل از خرید باید فکر فروش احتمالیش را هم بکنی .
Ef7 در بازار دست دوم خوب خرید و فروش نمیشه حتی اگر عالی باشه. کمتر تعمیر کاری پیدا میشه که به ماشین جرات دست زدن داشته باشه.
البته من به هیچ وجه دوگانه نمیخواستم بخرم. با اینحال از خیر خرید بنزینی این ef7 هم گذشتم. به هر حال دوستانی هستند که بسیار راضیند وبالعکس. سعی کنید این تاپیک را خوب مطالعه کنید.
موفق باشید.

ArashMiniStar
04-09-2014, 21:52
پدر من سورن ef7 دارن (سورن فقط بنزینی داره) و بسیار راضی هستن منم پشتش نشستم عالیه این ماشین جای حرف نمیذاره.مشکل این ماشین ظاهرا خرجای موتوری گرونه

Sent from my C6903 using Tapatalk

ArashMiniStar
04-09-2014, 21:57
ماشین شانسیه قبلش یه پارس سال اخر 92 صفر گرفتیم اشغال به تمام معنا بود باز پدر برای همکارشون یه صفر 92 دیگه خریدن خوب در اومد!!! همه شانسکیه

manifest68
04-09-2014, 23:46
ef7 مدل 93 ، تا الان 4000 تا رفته همش تو شهر، فقط تنها ایرادش اینه زیاد به گاز دادنش عادت ندارم ، یعنی کپ داره یکم،و اندکی کله کردن ، چون قبلش 405 داشتیم، ولی فوق العادست این موتور ، بی صدا و نرم ، واقعا نیمدونم چجوری سال ها صدای موتور بی خاضیت xu7 رو تحمل میکردم

hossein.az
05-09-2014, 07:20
ef7 مدل 93 ، تا الان 4000 تا رفته همش تو شهر، فقط تنها ایرادش اینه زیاد به گاز دادنش عادت ندارم ، یعنی کپ داره یکم،و اندکی کله کردن ، چون قبلش 405 داشتیم، ولی فوق العادست این موتور ، بی صدا و نرم ، واقعا نیمدونم چجوری سال ها صدای موتور بی خاضیت xu7 رو تحمل میکردم

اون کپ کردن با تنظیم گپ شمع ها و تعویضش با نوع سوزنی
تنظیم سیم کلاج و سنسور پدال کلاج به مقدار قابل توجهی قابل حله

manifest68
05-09-2014, 15:03
اون کپ کردن با تنظیم گپ شمع ها و تعویضش با نوع سوزنی
تنظیم سیم کلاج و سنسور پدال کلاج به مقدار قابل توجهی قابل حله
والا گپ رو یه عده میگن رو 0.9 تنظیم کنید،یه عده میگن باعث میشه به موتور فشار بیاد آخرش دوستان به اجماع نرسیدن روی چند باید تنظیم کنیم؟!

SAMI EB
05-09-2014, 15:21
سلام به دوستان سمندی از نوع ef7
بعد از کلی تحقیق و بررسی بلاخره سمند خریدم ولی از نوع xu7 واینو مدیون اطلاعات شما عزیزان هستم و گرفتن اطلاعات مستقیم از صاحبان ef7 و دوستانی که توی ایران خودرو مشغول کارند. توصیه من اینه که از خرید ef7 بپرهیزید . واقعا شانسیه. کلا 3 تا نمایندگی توی تهران کارای اونو انجام میده. البته xu7 هم خیلی توپ نیست ولی باز مشکلاتش کمتر از ef7 هست. دیگه تقصیر خودمونه که باید اینارو سوار بشیم. واقعا انگار اسباب بازیه .طلقیه عین این اسباب بازیهای چینیه تمام قطعات پلاستیکیش پیلیسه دارن. خواهر خانومم توی آمریکا با 3000 دلار پیش وماهی 400 دلار تویوتا کرولا 2014 خرید که نهایتا براش حدود 18000 دلار در میاد. و این با درآمد اونجاست که حداقل ماهی 2000 دلاره برای کارگر ساده. حالا ما اینجا با اینهمه پول نسبت به درامد وحقوقمن با ید این آشغالها رو سوار بشیم .
دوستان منو ببخشید دلم پر بود.
امیدوارم روزی بیاد که حق انتخابی برای ما باشه.

سلام
دوست عزیز شما بهترین انتخاب را کردید که سراغ EF7 نرفتید . موتور XU7 هم به اون خوبی ها نیست که بگیم عاری از هر گونه عبیه ولی عیب هاش به مراتب کمتر از EF7 هست .
البته من نمیخوام بگم که EF7 موتور خوبی نیست
من خودم چون یه مدت تو یکی از نمایندگی های ایران خودرو کار می کردم . روزی نبود که چند تا EF7 به عنوان مراجعه کننده نداشته باشیم
برای دسته موتور . روغن ریزی . خرابی دسته سیم موتور . صدا دادن واتر پمپ . نرفتن روی گاز . چراغ چک . صدا دادن و نشتی از رگلاتور . گاز خوردن بی دلیل و ..............
موتور های EF7 فقط از سال 88 تا 89 خوب بودند از اون به بعد شدند تخم مرغ شانسیه یکی خوب یکی بد .

manifest68
05-09-2014, 16:22
البته حرف شما درباره ef7 بنزینی صادق نیست و این اشکالات مربوط به مدل گازسوز هست... در کل خرابی موتور Xu7 هم بسیار بالاست ولی چون مردم دیگه کنار اومدن با این موتور و تعمیر اون بسیار راحت هست حرفی از خرابی های اون نیست ، شما برو تو آمار سالانه یک نمایندگی رو نگاه کن ببین جندتا XU7 برای واشر و سرسیلندر و انواع و اقسام عیوب مراجعه میکنن، اینو من از تجربه 7سالم با موتور Xu7 میگم

hamid_mam
05-09-2014, 17:44
البته حرف شما درباره ef7 بنزینی صادق نیست و این اشکالات مربوط به مدل گازسوز هست... در کل خرابی موتور Xu7 هم بسیار بالاست ولی چون مردم دیگه کنار اومدن با این موتور و تعمیر اون بسیار راحت هست حرفی از خرابی های اون نیست ، شما برو تو آمار سالانه یک نمایندگی رو نگاه کن ببین جندتا XU7 برای واشر و سرسیلندر و انواع و اقسام عیوب مراجعه میکنن، اینو من از تجربه 7سالم با موتور Xu7 میگم

سلام
من تعصبی روی xu7 ندارم و به عنوان یک مصرف کننده طرفداره خودمم که چیزی رو بخرم که تمامی جوانب استفاده از اونو مطالعه کرده باشم. تکنولوژی موتور ef7 بسیار جدیدتر وبروز تره وشک نکن دوست عزیز اگر مشکلات فعلی اون به راحتی قابل حل بود ویا کم بود انتخاب من هم همین ef7 بود.
به هر حال من وظیفه خودم دونستم که شاید بتونم برای دوستانی که میخوان سمند بگیرن مفید واقع شم.
شما با سمند xu7 به هر تعمیر کاری مراجعه کنید کارتون انجام میشه ولی با ef7 مشکلتون بیشتر چون تعمیر کارها با دستکاری کردن ونداشتن علم لازم اونو پیچیده تر میکنن.
ماشینی که با فروشش مشکل داری .همش باید زیرشو چک کنی تا روغن ریزی نداشته باشه. دسته موتورش ضیفه وگرونه. گاز اضافی میخوره . در راه افتادن تو سر بالایی مشکل داره. به محض بیرون اومدن از نمایندگی باید شمهاشو عوض کنی . قطعاتش پیدا نمیشه خودم از چندین لوازم یدکی فروش معتبر وعاملیت مجاز ایساکو پرسیدم .و بسیاری از مشکلات دیگه. اگر این ماشین خریداری نشه مجبورند که با کیفیتی قابل قبول به دست مشتری برسونن.
در نهایت کاش ایران نیز راه مشتری مداری رو سر لوحه تولیداتش بکنه.

hossein.az
05-09-2014, 20:19
والا گپ رو یه عده میگن رو 0.9 تنظیم کنید،یه عده میگن باعث میشه به موتور فشار بیاد آخرش دوستان به اجماع نرسیدن روی چند باید تنظیم کنیم؟!

روي 0.7 باشه

hinza1
08-09-2014, 09:05
سلام دوستان.ماشين من با 2000 كاركرد توي دور 3000 به بالا خيلي صداي موتور مياد.به يه تعميركار نشون دادم ميگه بايد اين موارد انجام بشه: 1- تنظيم تايم 2- تعويض صفحه كلاج با زانتيايي 3- تعويض بلبرينگ پولوس در ضمن گفت به شمع ها هم دست نزنيد با اين صفحه كلاج هاي چيني هيچ فاييده اي نداره. كسي تا حالا هيچ كدوم از اين مواردو انجام داده؟ فكر ميكنيد كدومو گارانتي قبول ميكنه؟

manifest68
08-09-2014, 10:06
صدای موتور چه ربطی به صفحه داره؟!

bijandarbari
08-09-2014, 10:29
سلام دوستان.ماشين من با 2000 كاركرد توي دور 3000 به بالا خيلي صداي موتور مياد.به يه تعميركار نشون دادم ميگه بايد اين موارد انجام بشه: 1- تنظيم تايم 2- تعويض صفحه كلاج با زانتيايي 3- تعويض بلبرينگ پولوس در ضمن گفت به شمع ها هم دست نزنيد با اين صفحه كلاج هاي چيني هيچ فاييده اي نداره. كسي تا حالا هيچ كدوم از اين مواردو انجام داده؟ فكر ميكنيد كدومو گارانتي قبول ميكنه؟

1- اشتباه گفته.
وقتی تایم بهم بخوره ، چراغ چک روشن میشه و موتور سخت روشن میشه. در ضمن به راحتی تایم به هم نمیخوره.مگه اینکه به دفعات معکوس های خیلی خیلی شدید به موتور بدین.

2- ضفحه کلاچ ربطی به صدای موتور نداره.

3- بلبرنگ پلوس به این راحتی ها و به این زودی ها خراب نمیشه. در ضمن در صورت خرابی صدای غیر عادی به وضوح و فقط موقع حرکت شنیده میشه.

این تعمیرکاری که شما پیشش رفتین ، با کمال قباحت داره دروغ های شاخدار میگه.

شمع هم تو این کارکرد پایین مشکلی نداره. ولی وقتی کارکردش بالا بره 30 هزار به بعد ، با تعویضش به وضوح صدای موتور کم میشه.

مشکل صدای موتور به روغن موتور بستگی داره.و اینکه موتور هنوز آب بندی نشده. بزارین موتور 10 هزار تا کار کنه و روغن 10w40 مرغوب ایرانی داخلش بریزین. میبینین که صدای موتور کمتر و نرم تر میشه.
و اینکه کلا Ef7 تو دور های پایین کم صدا هستش ولی تو دور های بالا صداش از tu5 بیشتره.( طراحی منبع اگزوز و مسیر اگزوز هم مشکل داره که کاریش نمیشه کرد )

bijandarbari
08-09-2014, 10:32
روي 0.7 باشه

سلام

به تجربه فهمیدم ، شمع با کارکرد پایین باید گپش 0.75 باشه.
ولی وقتی کارکردش بالا میره باید گپش بیشتر بشه ( 0.9 مناسبه )
وقتی شمع با کارکرد بالا ، گپش 0.75 یا کمتر باشه ، موقع روشن کردن کولر خیلی اذیت میکنه.

hamid.1992
08-09-2014, 12:01
بالاخره بعد از تقریبا 1.5 کار 30 تومن جور کنم 6 ماه پیش یه سمند دوگانه ef7 مدل 90 گرفتم 66هزار کارکرد داره این 3 ماهی (3ماه منطقه عملیاتی سرکار بودم) که دستم بوده اخ نگفته باش تا روی کوهم رفتم مثل ماشینای اف رود خیلی ماشین کم مصرفیه و کم صدا .... قبلا خیلی بهم میگفتن دردسر زیاد داره ولی هر مشکلی قابل حله قبلا ماشین خانوادگی مون پارس سال بود اونم خراب میشد ولی خب قابل تعمیر بود اینم اینجوری نیست که قابل تعمییر نباشه فقط یکم صبر و تحمل میخواد ...... بالاخره سوار دوج چلنجر که نشدی ایران خودروی دیگه .... :n26:

hinza1
08-09-2014, 12:46
1- اشتباه گفته.
وقتی تایم بهم بخوره ، چراغ چک روشن میشه و موتور سخت روشن میشه. در ضمن به راحتی تایم به هم نمیخوره.مگه اینکه به دفعات معکوس های خیلی خیلی شدید به موتور بدین.

2- ضفحه کلاچ ربطی به صدای موتور نداره.

3- بلبرنگ پلوس به این راحتی ها و به این زودی ها خراب نمیشه. در ضمن در صورت خرابی صدای غیر عادی به وضوح و فقط موقع حرکت شنیده میشه.

این تعمیرکاری که شما پیشش رفتین ، با کمال قباحت داره دروغ های شاخدار میگه.

شمع هم تو این کارکرد پایین مشکلی نداره. ولی وقتی کارکردش بالا بره 30 هزار به بعد ، با تعویضش به وضوح صدای موتور کم میشه.

مشکل صدای موتور به روغن موتور بستگی داره.و اینکه موتور هنوز آب بندی نشده. بزارین موتور 10 هزار تا کار کنه و روغن 10w40 مرغوب ایرانی داخلش بریزین. میبینین که صدای موتور کمتر و نرم تر میشه.
و اینکه کلا Ef7 تو دور های پایین کم صدا هستش ولی تو دور های بالا صداش از tu5 بیشتره.( طراحی منبع اگزوز و مسیر اگزوز هم مشکل داره که کاریش نمیشه کرد )

ممنون از اينكه وقت گذاشتيد پاسخ داديد.
ماشين من تا دور موتور 3000 كم صداست ولي به محض اينكه دور بره روي 3500 صداي موتور خيلي زياد ميشه.وقتي مثلا 120 تا ميرم به خاطر صداي موتور مجبورم سرعتو كم كنم چون اگر به صفحه كيلومتر نگاه نكني فكر ميكني دور موتور رو بالاي 6000 هست كه اينقدر صدا ميده.(با يه پرشيا مدل 82 تست كردم اون رو نزديك 6000 اين صدارو ميده)
وقتي هم پارو از رو گاز برميدارم با كاهش سرعت يه صداي هوم مانندي مياد.
تعميركار ميگفت چون صفحه كلاج خرابه موتور هرز گردي داره برا همين صداش بالا ميره.(در ضمن توي سربالايي ماشين موقع حركت از سكون به سختي راه ميفته)
و در حال حركت چون موتور يه كم لرزش داره ميگه براي بلبرنگ پولوسه!!
تايم هم كاپوتو بالا زد يه كم صداي خر خر از داخل محفظه كنار موتور ميومد گفت تايمش تنظيم نيست.

afshin b
08-09-2014, 12:57
1- اشتباه گفته.

سلام دوست عزیز. میشه در مورد تنظیم تایم توضیح مختصری بدید؟
من ef7 دو گانه مدل ۹۱ با ۳۹۰۰۰ کارکرد دارم. جدیدا به سختی روشن میشه. امروز بردم نمایندگی شمعش رو تمیز کردن و گفتن ۳۰۰۰ تای دیگه عوضش کن. گفت ممکنه فیلتر بنزین کثیف باشه ولی تعویض نکردم چون یکی دو ماه پیش عوض کردم و بیشتر اوقات هم با گاز کار میکنه ماشینم.
بنظر شما مشکل تنظیم تایم هست؟ من بیشتر وقتا معکوس میدم ولی نه خیلی ناجور.

bijandarbari
08-09-2014, 13:24
سلام دوست عزیز. میشه در مورد تنظیم تایم توضیح مختصری بدید؟
من ef7 دو گانه مدل ۹۱ با ۳۹۰۰۰ کارکرد دارم. جدیدا به سختی روشن میشه. امروز بردم نمایندگی شمعش رو تمیز کردن و گفتن ۳۰۰۰ تای دیگه عوضش کن. گفت ممکنه فیلتر بنزین کثیف باشه ولی تعویض نکردم چون یکی دو ماه پیش عوض کردم و بیشتر اوقات هم با گاز کار میکنه ماشینم.
بنظر شما مشکل تنظیم تایم هست؟ من بیشتر وقتا معکوس میدم ولی نه خیلی ناجور.

سلام

وقتی چراغ چک خاموشه ، یعنی که تایم تنظیمه.پس مشکل از تایم نیست.

برای چک کردن اینکه تایم موتور بهم نخورده ، قاب سیاه رنگ پلاستیکی تسمه تایم سمت چپ ، بالای موتور رو باز می کنید تا به دو تا پولی های میل سوپاپ دسترسی داشته باشین.

زیر چرخ جلو سمت شاگرد رو جک می زنید و موتور رو تو دنده 3 ( یا هر دنده مناسب دیگه ) قرار میدین.

روی هر پولی میل سوپاپ یک سوراخ وجود داره. پشت هر پولی میل سوپاپ روی سر سیلندر هم سوراخ وجود داره. همون حالت که موتور تو دنده هستش ، چرخ رو با دست اروم می چرخونین تا سوراخ روی یکی از پولی ها دقیقا روبروی سوراخ روی سر سیلندر ( پشت پولی میل سوپاپ ) قرار بگیره. طوری که یک میله با قطر مناسب ، راحت و به طور عمود از سوراخ روی پولی میل سوپاپ عبور کنه و وارد سوراخ روی سرسیلندر بشه.
تو همین حالت بدون اینکه موتور کوچکترین چرخشی داشته باشه ، پولی میل سوپاپ دیگه رو هم دقیقا با همین روش چک میکنید.

جلو سمت راست موتور ، جایی که موتور به گیربکس وصل میشه ( سمت راست منیفولد هوا روی بلوک موتور ) یک برآمدگی وجود داره که روی اون یک سوراخ وجود داره که به محفظه فلایویل موتور وصله.
تو همون حالت که دو تا پولی ها تنظیم بودن و بدون کوچکترین چرخش موتور ، اگه یک میله با قطر مناسب رو وارد اون سوراخ بکنی ، حدود 3 یا 4 سانت صاف داخل میره. ولی اگه موتور رو خیلی کم بچرخونی میبینی اون میله کمتر داخل میره و همون اول گیر میکنه.

اگه مراحل بالا انجام بشه ، یعنی موتور کامل تایم هستش.( تایم تنظیمه )
در غیر این صورت باید تسمه تایم باز بشه و مجددا تایم بشه و بسته بشه.
ولی احتمال 99 درصد با بهم خوردن تایم موتور چراغ چک روشن میشه.

ماشین با چند استارت روشن میشه؟

KOHGARD
08-09-2014, 15:02
سلام
اينهم عكسش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

KOHGARD
08-09-2014, 15:07
ماشين يكي از دوستان امروز تسمه تايم پاره كرد
توي 95000تا عوضش كرده و الان كيلومترش 120000تا است.
هنوز عمق فاجعه مشخص نشده

hossein.az
08-09-2014, 23:01
ممنون از اينكه وقت گذاشتيد پاسخ داديد.
ماشين من تا دور موتور 3000 كم صداست ولي به محض اينكه دور بره روي 3500 صداي موتور خيلي زياد ميشه.وقتي مثلا 120 تا ميرم به خاطر صداي موتور مجبورم سرعتو كم كنم چون اگر به صفحه كيلومتر نگاه نكني فكر ميكني دور موتور رو بالاي 6000 هست كه اينقدر صدا ميده.(با يه پرشيا مدل 82 تست كردم اون رو نزديك 6000 اين صدارو ميده)
وقتي هم پارو از رو گاز برميدارم با كاهش سرعت يه صداي هوم مانندي مياد.
تعميركار ميگفت چون صفحه كلاج خرابه موتور هرز گردي داره برا همين صداش بالا ميره.(در ضمن توي سربالايي ماشين موقع حركت از سكون به سختي راه ميفته)
و در حال حركت چون موتور يه كم لرزش داره ميگه براي بلبرنگ پولوسه!!
تايم هم كاپوتو بالا زد يه كم صداي خر خر از داخل محفظه كنار موتور ميومد گفت تايمش تنظيم نيست.

مورد اول که میگید روی دور موتور3500 پرصداست پیشنهاد بنده امتحان کردم مقدار صدای موتور در یک سمند ef7 دیگست
موتور ef7 به خاطر استفاده از دسته موتور نامتناسب با موتور و بی کیفیت در دور موتور 2700تا2900 و توی دور موتور 3500 تا3700 صدای موتورش بالاتر میره و البته کمی لرزش هم چاشنی کارش میشه
توی سربالایی اکثر صاحبین ef7 با این ماشین مشکل دارند .پیشنهاد بنده تنطیم گپ شمع ها و در صورت امکان تعویض اون با مدل سوزنی است
البته اگر توی کفی هم مشکل لرزش در ابتدای حرکت را دارید صفحه کلاجتون تاب داره و باید ببرید عوض کنند
اگر روغن خوبی داخل موتور ریخته شده باشه و شمع ها تنظیم باشه بلرزش در حالت سکون خیلی کمه و صدای موتور بسیار کم هست البته ماشین شما چون خشک هست تا 10 هزار تا کمی لرزشش بیشتره
صدای خر خر که تعمیرکارتون گفته به خاطر تسمه تایمه هم ماله منیفولد هواست که مکش داره و کلا توی اکثر ef7 ها این خرخر به صورت خیلی خفیف وقتی کاپوت بالا بدید مشخصه

hossein.az
08-09-2014, 23:05
ماشين يكي از دوستان امروز تسمه تايم پاره كرد
توي 95000تا عوضش كرده و الان كيلومترش 120000تا است.
هنوز عمق فاجعه مشخص نشده

قطعا تسمه ای که گرفته شده از نوع بی کیفیت و تقلبی بود
اگر آسیب شدید باشه تعمیراتش حدود 2تومن میشه

afshin b
11-09-2014, 21:00
سلام

وقتی چراغ چک خاموشه ، یعنی که تایم تنظیمه.پس مشکل از تایم نیست.

برای چک کردن اینکه تایم موتور بهم نخورده ، قاب سیاه رنگ پلاستیکی تسمه تایم سمت چپ ، بالای موتور رو باز می کنید تا به دو تا پولی های میل سوپاپ دسترسی داشته باشین.

زیر چرخ جلو سمت شاگرد رو جک می زنید و موتور رو تو دنده 3 ( یا هر دنده مناسب دیگه ) قرار میدین.

روی هر پولی میل سوپاپ یک سوراخ وجود داره. پشت هر پولی میل سوپاپ روی سر سیلندر هم سوراخ وجود داره. همون حالت که موتور تو دنده هستش ، چرخ رو با دست اروم می چرخونین تا سوراخ روی یکی از پولی ها دقیقا روبروی سوراخ روی سر سیلندر ( پشت پولی میل سوپاپ ) قرار بگیره. طوری که یک میله با قطر مناسب ، راحت و به طور عمود از سوراخ روی پولی میل سوپاپ عبور کنه و وارد سوراخ روی سرسیلندر بشه.
تو همین حالت بدون اینکه موتور کوچکترین چرخشی داشته باشه ، پولی میل سوپاپ دیگه رو هم دقیقا با همین روش چک میکنید.

جلو سمت راست موتور ، جایی که موتور به گیربکس وصل میشه ( سمت راست منیفولد هوا روی بلوک موتور ) یک برآمدگی وجود داره که روی اون یک سوراخ وجود داره که به محفظه فلایویل موتور وصله.
تو همون حالت که دو تا پولی ها تنظیم بودن و بدون کوچکترین چرخش موتور ، اگه یک میله با قطر مناسب رو وارد اون سوراخ بکنی ، حدود 3 یا 4 سانت صاف داخل میره. ولی اگه موتور رو خیلی کم بچرخونی میبینی اون میله کمتر داخل میره و همون اول گیر میکنه.

اگه مراحل بالا انجام بشه ، یعنی موتور کامل تایم هستش.( تایم تنظیمه )
در غیر این صورت باید تسمه تایم باز بشه و مجددا تایم بشه و بسته بشه.
ولی احتمال 99 درصد با بهم خوردن تایم موتور چراغ چک روشن میشه.

ماشین با چند استارت روشن میشه؟

خیلی ممنون از توضیحاتتون دوست عزیز
مشکل مثل اینکه کثیف بودن انژکتور بوده و با تمیز کردنش برطرف شد
اما جالب بود تاحالا نمیدونستم با وجود دندونه دار بودن تسمه ی تایمینگ، اصلا امکان بهم خوردن تایم وجود داره.

mojtaba152
11-09-2014, 22:44
سلام دوستان. یه سوال که شاید ربطی هم به EF7 نداشته باشه :n13:
رنگ ماشینم سفیده ، زیر درب باک بخاطر ریختن بنزین رنگش کمی حالت زردی شده ، با چی باید تمیزش کنم؟؟؟؟؟؟:n28:

sourena
12-09-2014, 02:36
سلام دوستان. یه سوال که شاید ربطی هم به EF7 نداشته باشه :n13:
رنگ ماشینم سفیده ، زیر درب باک بخاطر ریختن بنزین رنگش کمی حالت زردی شده ، با چی باید تمیزش کنم؟؟؟؟؟؟:n28:

باید بدی برات سمباده پوست آب و پولیش کنن ....

mojtaba152
12-09-2014, 16:46
خوب چطوری هست؟؟؟؟ خودم میتونم انجام بدم؟؟؟

bijandarbari
12-09-2014, 17:04
خوب چطوری هست؟؟؟؟ خودم میتونم انجام بدم؟؟؟

سلام

سمباده 2500 میخری میزاری نصف روز یا بیشتر تو اب کامل خیس بخوره.
اون ناحیه ای رو که می خوای سمباده بزنی خیس میکنی.
سمباده رو به اندازه کف دست برش میدی، میزاری کف دستت و با فشار خیلی خیلی خیلی کم طوری که فقط سمباده با سطح تماس داشته ( سطح رو آروم نوازش کنه ) 3 بار میکشی بعد میبینی که لکه رفته یا نه.
اگه نرفته بود 3 یار دیگه میکشی تا جایی که لکه از بین بره.
میبینی سطح مات شده و رنگش به روشنی میزینه. نترس طبیعیه.
سطح رو میشوری و خشک می کنی طوری که روش لک آب نباشه.
بعد با واکس ، سطح رو واکس میزنی، میبینی مثل روز اولش میشه.

میتونی بقیه قسمت های ماشین رو هم که مشکلی نداره واکس بزنی.( سمباده نه )

ترجیحا سعی کن فقط تو جاهایی که مجبوری از سمباده استفاده کنی.چون سمباده زدن ، رنگ رو کمی ضعیف میکنه و فقط باید تو موارد لازم استفاده بشه.
خیلی از خش های سطحی با واکس از بین میره و نیازی به سمباده نداره.

سمباده را خیلی آروم بکش. اگه بیش از حد فشارش بدی رنگ اون قسمت خراب میشه.

روش واکس زدن :
کمی واکس رو مثل کرم روی سطح مورد نظر کامل پخش می کنی تا یک لایه روی رنگ بشینه.
10 دقیقه صبر می کنی.
بعد با ابر یا پنبه بهداشتی ( ترجیحا پنبه بهداشتی ) با فشار مناسب روی سطح می کشی تا اضافات واکس روی سطح پاک بشه و سطح براق بشه.
در ضمن روی قسمت های پلاستیکی بدون رنگ ( مثلا زه بغل درب یا دستگیره درب و.. ) نباید واکس بخوره.اگه واکس با قسمت های پلاستیکی بدون رنگ تماس پیدا کنه لکه سفید از خودش به جا میزاره که به این زودی ها پاک نمیشه و میمونه.

داش يعقوب
12-09-2014, 17:58
سلام دوستان ... من میخوام به صورت اینترنتی یدونه ef7 بگیرم لینک زیر رو ببیند

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بدون هیچ توضیحی 14 15 میلیون برا ودیعه اول میخوان .. هیچ توضیحی نداره کل مبلغ تموم شده چقد میشه و دیعه های بعدی رو کی میگرن ؟ کسی اطلاعی داره

وحید گودرزی
12-09-2014, 20:12
با درود
به همه عزیزانی که قصد خرید سمند و سورن دارند شدیداً توصیه میکنم که پول، وقت و صد البته شخصیت خودتون رو دور نریزین، چرا، الان می گم، قسمت هائی از تجربه حدوداً سه ماهه و 1400 کیلومتریم رو بهتون می گم، ولی علی رغم اینکه من اصرار دارم که از ایران خودرو خرید نفرمائید، ولی خوب به طور 100 درصد این اتفاق نخواهد افتاد ولی شاید باعث بشه به فکر انتخاب های دیگه هم بیفتین، به هر حال توجه شما رو به چند نکته جلب می کنم:
1- عدم توجه و احترام شرکت خودروساز به خواسته ها و درخواست ها و مشکلات شما
2- گرانفروشی و کم فروشی شرکت فوق الذکر
3- کیفیت به شدت پائین رنگ خودرو، به خصوص سپرها و ضربه گیرهای روی درها، با کوچکترین ضربه رنگشون میریزه، به نظر فقط یک لایه رنگ داره!!
4- کیفیت پائین صندلی های خودرو، به شدت به شدت به شدت کیفیت ساخت، جنس و راحتی صندلی ها پائین می باشند.
5- کیفیت بسیار بسیار پائین قطعات مونتاژ شده در داخل اطاق، دوستان باور کنید از بی ارزش ترین پلاستیک موجود این قطعات ساخته شده، ارزون ترین جنس برای روکش روی درها و قطعات پلاستیکی انتخاب شده.
6- گول مالتی پلکس و این طور چیزها رو نخورین، مالکتی پلکسش کاملا یک سیستم دیوانه و گیج هستش، دو ایربگ و abs هم که اصلا معلوم هست از کجا تهیه شده، استاندارد لازم رو داره، آزمونی رو گذرونده که ما هم این آزمون و نتایجش رو ببینیم، پس از این بابت مراقب باشین، اینها به نظرم فقط اسم های دهن پر کن هستن!
7- کیفیت موتور و گیربکس خودرو اصلا جالب نیست، یک موتور پر سر و صدا، با مصرف بالا (حداقل با ادعاهای سازنده اختلاف زیاد داره- منظورم ef7)، در سرعت های بالا صدای موتور c130 میده! زیر ماشین من هم که شده دریاچه ای از روغن!
8- تا الان که حدوداً سه ماهه که ماشین رو گرفتم 5 روز در نمایندگی خواب بوده، با کلی مشکلات فنی، فقط به خاطر روغن ریزی 3 روز خواب بود، 4 روز نشتی نداشت، از دیروز دیدم بدتر از قبل شده، تازه ماشین رو تو نمایندگی مرکزی گذاشته بودم، تازه از اینها بدتر به رنگ خودرو هم آسیب زدن که من به این یکی خیلی حساسم.

تو این چند تا عکس کیفیت رنگ سپر و ضربه گیرها رو مشخص می شه دید که با کوچکترین ضربه رنگشون می ریزه، و تازه روی سپر جلو رو هم نمایندگی محترم مرکزی ضده ترکونده
دوستان زیر ماشین رو هم دیگه خودتون قضاوت کنید، این تازه ماله وقتی هست که ماشین سرد بوده!!
سروران گرامی، من می تونم کلی و دقیق و جز به جز راجع به تمام مشکلات این خودرو براتون بنویسم، (تازه درباره کیفیت لاستیک ها و انتقال سر و صداهای جاده به اتاق چیزی نگفتم) ولی از حوصله همتون خارج خواهد بود، فقط به ذکر این نکته قناعت می کنم که یه فکر انتخاب های دیگه هم باشین، سریع تصمیم نگیرین، بیشتر تحقیق کنید تا مثل الان من پشیمون نشین، چرا که الان فهمیدم که شدیدا سرم کلاه رفته و نمی دونم چه کنم.
اگر هم باز سوالی داشتن اون عزیزانی که قصد خرید این خورو رو دارند با کمال میل حاضرم درباره با مسائل مختلفش با هم بحث کنیم و هر راهنمائی لازم باشه به دوستان بگم.

فقط و فقط تا جائی که امکانش هست براتون از خرید (عذرخواهی می کنم) آشغال های ایران فرغون خودداری کنید:n28:

ArashMiniStar
12-09-2014, 20:53
در هر حال با کیفیت ترین اشغال همین سورنه و شانسیه

shiraz_2010
12-09-2014, 21:25
با این اوصاف به حرف یکی از دوستان پی بردم که خرید ماشین ایرانی بخصوص ماشین صفر کیلومتر کاملا شانسیه!!

شاید رفتم کارکرده گرفتم......متاسفم برای خودمون که اینقدر گزینه های انتخابمون پایینه!!

ArashMiniStar
12-09-2014, 21:50
با این اوصاف به حرف یکی از دوستان پی بردم که خرید ماشین ایرانی بخصوص ماشین صفر کیلومتر کاملا شانسیه!!

شاید رفتم کارکرده گرفتم......متاسفم برای خودمون که اینقدر گزینه های انتخابمون پایینه!!

این موردی که در مورد سورن فرمودن دقیقا پارس سال 92 پدرم هم همین مشکلاتو داشت فوق العاده افتضاح بسته بودن قطعات هم اشغال چینی

bijandarbari
12-09-2014, 22:44
با درود
به همه عزیزانی که قصد خرید سمند و سورن دارند شدیداً توصیه میکنم که پول، وقت و صد البته شخصیت خودتون رو دور نریزین، چرا، الان می گم، قسمت هائی از تجربه حدوداً سه ماهه و 1400 کیلومتریم رو بهتون می گم، ولی علی رغم اینکه من اصرار دارم که از ایران خودرو خرید نفرمائید، ولی خوب به طور 100 درصد این اتفاق نخواهد افتاد ولی شاید باعث بشه به فکر انتخاب های دیگه هم بیفتین، به هر حال توجه شما رو به چند نکته جلب می کنم:
3- کیفیت به شدت پائین رنگ خودرو، به خصوص سپرها و ضربه گیرهای روی درها، با کوچکترین ضربه رنگشون میریزه، به نظر فقط یک لایه رنگ داره!!
4- کیفیت پائین صندلی های خودرو، به شدت به شدت به شدت کیفیت ساخت، جنس و راحتی صندلی ها پائین می باشند.
5- کیفیت بسیار بسیار پائین قطعات مونتاژ شده در داخل اطاق، دوستان باور کنید از بی ارزش ترین پلاستیک موجود این قطعات ساخته شده، ارزون ترین جنس برای روکش روی درها و قطعات پلاستیکی انتخاب شده.
6- گول مالتی پلکس و این طور چیزها رو نخورین، مالکتی پلکسش کاملا یک سیستم دیوانه و گیج هستش، دو ایربگ و abs هم که اصلا معلوم هست از کجا تهیه شده، استاندارد لازم رو داره، آزمونی رو گذرونده که ما هم این آزمون و نتایجش رو ببینیم، پس از این بابت مراقب باشین، اینها به نظرم فقط اسم های دهن پر کن هستن!
7- کیفیت موتور و گیربکس خودرو اصلا جالب نیست، یک موتور پر سر و صدا، با مصرف بالا (حداقل با ادعاهای سازنده اختلاف زیاد داره- منظورم ef7)، در سرعت های بالا صدای موتور c130 میده! زیر ماشین من هم که شده دریاچه ای از روغن!
8- تا الان که حدوداً سه ماهه که ماشین رو گرفتم 5 روز در نمایندگی خواب بوده، با کلی مشکلات فنی، فقط به خاطر روغن ریزی 3 روز خواب بود، 4 روز نشتی نداشت، از دیروز دیدم بدتر از قبل شده، تازه ماشین رو تو نمایندگی مرکزی گذاشته بودم، تازه از اینها بدتر به رنگ خودرو هم آسیب زدن که من به این یکی خیلی حساسم.

تو این چند تا عکس کیفیت رنگ سپر و ضربه گیرها رو مشخص می شه دید که با کوچکترین ضربه رنگشون می ریزه، و تازه روی سپر جلو رو هم نمایندگی محترم مرکزی ضده ترکونده
دوستان زیر ماشین رو هم دیگه خودتون قضاوت کنید، این تازه ماله وقتی هست که ماشین سرد بوده!!
سروران گرامی، من می تونم کلی و دقیق و جز به جز راجع به تمام مشکلات این خودرو براتون بنویسم، (تازه درباره کیفیت لاستیک ها و انتقال سر و صداهای جاده به اتاق چیزی نگفتم) ولی از حوصله همتون خارج خواهد بود، فقط به ذکر این نکته قناعت می کنم که یه فکر انتخاب های دیگه هم باشین، سریع تصمیم نگیرین، بیشتر تحقیق کنید تا مثل الان من پشیمون نشین، چرا که الان فهمیدم که شدیدا سرم کلاه رفته و نمی دونم چه کنم.
اگر هم باز سوالی داشتن اون عزیزانی که قصد خرید این خورو رو دارند با کمال میل حاضرم درباره با مسائل مختلفش با هم بحث کنیم و هر راهنمائی لازم باشه به دوستان بگم.

فقط و فقط تا جائی که امکانش هست براتون از خرید (عذرخواهی می کنم) آشغال های ایران فرغون خودداری کنید:n28:

سلام

به نظر من این مشکلات چیز خاصی نیست.
ماشین ایرانی یعنی همین.
شما مطمئن باشین هر ماشین ایرانی بخرین اگه از این بدتر نباشه ، بهتر هم نیست.

روغن ریزی هم ممکنه از کورکون سنسور کیلومتر روی گیربکس باشه که زمان تعمیرش کمتر از 10 دقیقه است ( کورکون رو در میارن و نوار تفلون می پیچم )

در مورد کیفیت رنگ و صندلی ها باهاتون موافقم ولی یه سری عکس هایی که گذاشتین ، حداقل از مدل 89 همینطوره.نمی تونیم اون رو به مدل های اخیر ربط بدیم.

مشکل از اینه که سراغ نمایندگی میرین.
کلا دور نمایندگی رو خط بکشین.
مگر در موارد خاص که خرج تعمیرات زیاد هستش.

ess_1362
13-09-2014, 07:08
با درود

بله خوب بارها گفته شده که خودرو تولید داخل کیفیت پایینی داره و متاسفانه خرید نقدی از نمایندگی ها هم کار غلطی هست چون خودرو مشکل دار را به اسم کارتکس غالب می کنند به مردم
در مورد نشت روغن باید به دقت بررسی کنید ببینید روغن ریزی از کجاست کار سختی هم نیست یک چراغ قوه قوی یا موبایل ببرید زیر ماشین و سینی زیر را باز کنید و به دقت بررسیش کنید و محلش را پیدا کنید
اینطوری هم یافتن علتش راحت تر هست و هم اینکه اگر خودتون نتونید درستش کنید از توی خرج اضافه افتادن بوسیله مکانیک خلاص میشید
حدس میزنم علت روغن ریزی خودرو شما یا از کورکن کیلومتر گیربکس هست یا گردگیر پلوس یا روغن اضافه گیربکس یا موتور
این مشکل روغن ریزی چند ماه پیش برای من هم با ال 90 پیش امد که هر کی یک چیزی می گفت و کار به جایی رسید که یک مکانیک تشخیص داد باید کل موتور باز بشه و واشر بلوک سیلندر تعویض بشه و بعد از بررسی دقیق خودم تشخیص دادم که نشتی از گیج روغن هست که بعد معلوم شد تعویض روغنی یادش رفته روغن قبلی را خارج کنه و روغن جدید به روغن قبلی اضافه کرده
در مورد صدای موتور هم باید بگم این موتور به نوع روغن فوق العاده حساسه و حتما باید حدعقل روغن نیمه سنتتیک با گرید 10w-40 مصرف کنید در غیر اینصورت علاوه بر مشکلات حاد موتور صدای نا متعارف هم خواهید شنید
در مورد کیفیت پایین قطعات تزیینی اتاق هم در محصولات جدید با شما ابراز همدردی می کنم چون 206 که خودم ماه قبل تحویل گرفتم وقتی به کنسول وسط انگشت می کشم رنگش پاک میشه:n02:

داش يعقوب
13-09-2014, 10:56
دوست عزیز .. همه اونایی که تا حالا تجربه خرید از ایران خودرو و سایپا رو دارن گفته های شما رو خوب در ک میکنن .. . الان من خودم دو ساله از سایپا یه پراید خریدم .. از همون اول روغن کم میکرد ... موقع استارت زدن هم یه دود آبی میزنه بیرون.. بردم نمایندگی .. گفتن واشر سر سوپاپش خراب بود عوض کردیم ... نه تنها درست نشد بلکه کم کردنش بیشترم شد .. بعدا متوجه شدم اونو درست نکردن هیچ کمک های عقبمم برداشتن عوض کردن ( دزدیدن ) ...الان دیگه میخوام بفروشمش یه ef7 بگیرم ، همان طور که دوستان گفتن ماشین تو ایران شانسیه ، شانست خوب بیفته یا بد ، متاسفانه هیچ راهی هم نداریم .. یا باید از این دوخودرو ساز آشغال ایرانی خرید کنیم یا قید ماشین رو بزنیم ،

حالا دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟

سلام دوستان ... من میخوام به صورت اینترنتی یدونه ef7 بگیرم لینک زیر رو ببیند

بدون هیچ توضیحی 14 15 میلیون برا ودیعه اول میخوان .. هیچ توضیحی نداره کل مبلغ تموم شده چقد میشه و دیعه های بعدی رو کی میگرن ؟ کسی اطلاعی داره

hamid.1992
13-09-2014, 15:28
دوست عزیز .. همه اونایی که تا حالا تجربه خرید از ایران خودرو و سایپا رو دارن گفته های شما رو خوب در ک میکنن .. . الان من خودم دو ساله از سایپا یه پراید خریدم .. از همون اول روغن کم میکرد ... موقع استارت زدن هم یه دود آبی میزنه بیرون.. بردم نمایندگی .. گفتن واشر سر سوپاپش خراب بود عوض کردیم ... نه تنها درست نشد بلکه کم کردنش بیشترم شد .. بعدا متوجه شدم اونو درست نکردن هیچ کمک های عقبمم برداشتن عوض کردن ( دزدیدن ) ...الان دیگه میخوام بفروشمش یه ef7 بگیرم ، همان طور که دوستان گفتن ماشین تو ایران شانسیه ، شانست خوب بیفته یا بد ، متاسفانه هیچ راهی هم نداریم .. یا باید از این دوخودرو ساز آشغال ایرانی خرید کنیم یا قید ماشین رو بزنیم ،

حالا دوستان کسی نیست راهنمایی کنه ؟
عزیز بنظرم خودروی صفر گرفتن ریسکه شما میتونی یه خودروی کارکرده از اشنا یا دوستان بگیری که مطمئن باشی ( با توجه به شانسی بودن ) :n15::n15:

mojtaba152
13-09-2014, 19:13
بچه ها این گاز خوردنای مسخره دنده 1 اعصاب منو خرد کرده، چیکار باید کنم؟؟؟؟؟؟:n28::n19:
میشه با جزئیات بگید؟

hossein.az
13-09-2014, 21:27
بچه ها این گاز خوردنای مسخره دنده 1 اعصاب منو خرد کرده، چیکار باید کنم؟؟؟؟؟؟:n28::n19:
میشه با جزئیات بگید؟

صفحه 258 تا 262 بخونید دوستان هم این مشکل را داشتند, حل شده
با عکس همه چیز توضیح دااده شده

موفق باشید

hamid.1992
15-09-2014, 02:53
دوستان چندتا سوال درباره EF7 داشتم ....
1- اول اینکه بعضی وقت ها معمولا موقع دست اندازا پدال ترمز یکدفعه شل میشه یا اصتلاحا ترمز خالی میکنه دلیلش چیه؟
2- صدای زیاد موتور در حالت خلاص و سکون ماشین از چی میتونه باشه؟
3- گتهی اوقات زمانی یکدفعه به ماشین گاز میدی توی دور موتور 3000-4000 صدای غرش مانندی از موتور میاد حدود چند ثانیه این از چی میتونه باشه؟ طبیعی؟
یکی از دوستان میگفت احتمالا پیستون و سیلندر ها شل شده اصلا همچین چیزی داریم؟ :n17:

hossein.az
15-09-2014, 09:01
دوستان چندتا سوال درباره EF7 داشتم ....
1- اول اینکه بعضی وقت ها معمولا موقع دست اندازا پدال ترمز یکدفعه شل میشه یا اصتلاحا ترمز خالی میکنه دلیلش چیه؟
2- صدای زیاد موتور در حالت خلاص و سکون ماشین از چی میتونه باشه؟
3- گتهی اوقات زمانی یکدفعه به ماشین گاز میدی توی دور موتور 3000-4000 صدای غرش مانندی از موتور میاد حدود چند ثانیه این از چی میتونه باشه؟ طبیعی؟
یکی از دوستان میگفت احتمالا پیستون و سیلندر ها شل شده اصلا همچین چیزی داریم؟ :n17:
i
1- این مسئله به خاطر ترمز های ای بی اس هست و وقتی عمل میکنه زیر پا احساس خالی شدن دست میده برای اینکه این طور نشه یه بار تپروی ترمز بزنید و بعد از اون دوباره ترمز بگیرید

2-به خاطر منیفولد هواست که توی گازی ها از چدنی استفاده شده و نسبت به بنزینی ها صداش زیاده روی حالت بنزین صدای موتور بسیار کمه و روی گاز اینطوره

3- به خاطر سیستم cvvt و منیفولد هوا و سیستم خروجی اگزوزه هیچ مشکلی نداره . اون مسئله که دوستتون گفته اصلا به این ربطی نداره
و بیشتر توی دنده مرده خودشو نشون میده

mojtaba152
15-09-2014, 13:19
من اون سوکت سفید رنگه رو گرفتم به سمت بالا فشار دادم اما اتفاقی نیفتاد که، هیچ صدایی هم نداد :n27:

mojtaba152
15-09-2014, 13:23
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اون قسمتی که در عکس مشخص کردم سنسور کلاج هست که در اثر کلاج گرفتن فرمان میفرسته به ecu و
ecu دستور قطع گاز خوردن را برای دریچه گاز میفرسته

شما کافی با دو انگشت سنسور را بگیرید و بدون اینکه بپیچونید یا چپ و راست کنید فقط کمی با بالا فشار بدید
دقیقا محل قرار گیری اش مثل خار های روی در پراید میمونه تق تق میکنه و سر جاش قرار میگیره

من اون سوکت سفید رنگه رو گرفتم به سمت بالا فشار دادم اما اتفاقی نیفتاد که، هیچ صدایی هم نداد :n27:

hossein.az
15-09-2014, 14:19

اگر ميبينيد تنظيمه و درست عمل نميكنه
سنسور خرابه بايد عوضش كنيد
فكر نكنم قيمتش زياد باشه براي تعويض البته گارانتي هم ميتونيد ببريد ولي احتمالا زير بار نميرن

Thom Yorke
16-09-2014, 23:14
الان 14.900.000 ت باقی مانده قراردادم رو برای کلاس 29110 پرداخت کردم که تا حدود 30 روز دیگه بهم تحویل بدن! زمانی که نمایندگی بهم گفت شما تنها شخصی بودی که سمند ثبت نام کردی احساس خود احمق بینی وافری بهم دست داد.
خدا بخیر کنه.

داش يعقوب
17-09-2014, 10:55
دوست عزیز .. چند وقت بعد ثبت نام اینترنتی باقی مانده پول رو میگیرن ؟

Thom Yorke
17-09-2014, 11:06
برای من پیش فروش بود. خرداد ماه 15 تومن دادم. حدود 1.300 سود این 15 تومن توی این مدت شد.
یه ماه قبل از تحویل دعوتنامه میفرستن که بقیه ش رو تسویه کنید. هر زمان که تسویه حساب شد تا نهایتا 30 روز بعدش ماشین رو تحویل میدن.

وحید گودرزی
17-09-2014, 11:34
الان 14.900.000 ت باقی مانده قراردادم رو برای کلاس 29110 پرداخت کردم که تا حدود 30 روز دیگه بهم تحویل بدن! زمانی که نمایندگی بهم گفت شما تنها شخصی بودی که سمند ثبت نام کردی احساس خود احمق بینی وافری بهم دست داد.
خدا بخیر کنه.
نمی خوام نارحتت کنم ولی دور از جونت و همه دوستانی که سمند خریدن، اشتباه بود، فقط همین!!! پشیمونم!!!

zadehhhh
17-09-2014, 15:44
نمی خوام نارحتت کنم ولی دور از جونت و همه دوستانی که سمند خریدن، اشتباه بود، فقط همین!!! پشیمونم!!!

آقا مبارکه انشا الله به موقع بیاد خودت رو ناراحت نکن همه ماشین های ایران فرقون همینجوری هستن تازه الان فهمیدم سمند توی اونها سالاره برو در تعمیرگاه ببین مثلا پارس tu5 که این همه براش سرو دست می شکنن چقدر خرابی داره و داغونه چه برسه به بقیه

zadehhhh
17-09-2014, 15:46
با سلام دوستان کسی از قرص های مکمل بنزین پاورپیل استفاده کرده خوب هست یا نه

hossein.az
17-09-2014, 17:11
با سلام دوستان کسی از قرص های مکمل بنزین پاورپیل استفاده کرده خوب هست یا نه

پیشنهاد میکنم از این مدل مکمل ها استفاده نکنید
ته باک سوخت ته نشین میشه و باعث خیلی مسائل از قبیل سوختن پمپ بنزین خودروتون میشه

hamid.1992
17-09-2014, 20:59
خدا بخیر کنه.
مثبت فکر کن ...... ++++++++++ :n16:

وحید گودرزی
17-09-2014, 21:42

آقا مبارکه انشا الله به موقع بیاد خودت رو ناراحت نکن همه ماشین های ایران فرقون همینجوری هستن تازه الان فهمیدم سمند توی اونها سالاره برو در تعمیرگاه ببین مثلا پارس tu5 که این همه براش سرو دست می شکنن چقدر خرابی داره و داغونه چه برسه به بقیه
من فدات شم
من پست قبلیم رو اصلاح میکنم، دوست من نمیدونم حضور شما از اینجا بودن کسب راهنمائی و مشورت برای تصمیم گیری هست یا نه تصمیم گرفتین، ولی دوستانه بهتون میگم به دلایل خیلی زیاد همون در نمایندگی بفروش و شخصیت، وقت و پول خودت رو دور نریز، یا مدل پائین تمیز بگیر یا بیشتر تحقیق کن، به گزینه های دیگه فکر کن، عکس هایی که تو پست قبلیم گذاشتم ببین! بدنه ماشین 36 تومنی با دست بتونه شده، محافظ سرسیلندر انگار اسید روش ریختن، لرزش وصدای زیاد موتور، مصرف بالا، روغن ریزی، از کار افتادن کیلومترشمار، سیستم دیوانه مالتی پلکس و خیلی چیزهای دیگه، دوستان گول این اسمهای دهن پر کن ایران فرغون کلاهبردار رو نخورین، مالتی پلکس، ef7، پایه گازسوز،دو ایربگ، کارت طلائی بی مصرف، همشون یک مشت قصه واسه کلاهبرداری از من و شماست! من همه اینها رو حضوری، تلفنی و یا هر طریق دیگه ای که بخواین میتونم در اختیار بگذارم، تا الان 5 روز ماشینم تو نمایندگی مرکزی شرق بوده علاوه بر اینکه مشکلات فراوان ماشین حل نشده، به بدنه ماشین آسیب زدن، دوستان واقعان و از ته دلم میگم، نخرید، اشتباه نکنید، خیلی آشغال و به درد نخوره! صدای دهل از دور شنیدن خوش است!!!

tanbureehag
18-09-2014, 02:12

خدا بخیر کنه.

من فدات شم من پست قبلیم رو اصلاح میکنم، دوست من نمیدونم حضور شما از اینجا بودن کسب راهنمائی و مشورت برای تصمیم گیری هست یا نه تصمیم گرفتین، ولی دوستانه بهتون میگم به دلایل خیلی زیاد همون در نمایندگی بفروش و شخصیت، وقت و پول خودت رو دور نریز، یا مدل پائین تمیز بگیر یا بیشتر تحقیق کن، به گزینه های دیگه فکر کن، عکس هایی که تو پست قبلیم گذاشتم ببین! بدنه ماشین 36 تومنی با دست بتونه شده، محافظ سرسیلندر انگار اسید روش ریختن، لرزش وصدای زیاد موتور، مصرف بالا، روغن ریزی، از کار افتادن کیلومترشمار، سیستم دیوانه مالتی پلکس و خیلی چیزهای دیگه، دوستان گول این اسمهای دهن پر کن ایران فرغون کلاهبردار رو نخورین، مالتی پلکس، ef7، پایه گازسوز،دو ایربگ، کارت طلائی بی مصرف، همشون یک مشت قصه واسه کلاهبرداری از من و شماست! من همه اینها رو حضوری، تلفنی و یا هر طریق دیگه ای که بخواین میتونم در اختیار بگذارم، تا الان 5 روز ماشینم تو نمایندگی مرکزی شرق بوده علاوه بر اینکه مشکلات فراوان ماشین حل نشده، به بدنه ماشین آسیب زدن، دوستان واقعان و از ته دلم میگم، نخرید، اشتباه نکنید، خیلی آشغال و به درد نخوره! صدای دهل از دور شنیدن خوش است!!!

دوست عزیز اولا بابت خریدتون تبریک میگم...اما اینکه میفرماییدنمایندگی گفته شما تنها شخصی بودی که سمند ثبت نام کردی معنیش این نیست که در کل کشور فقط شما یه نفر سمند ثبت نام کردی...در واقع نمایندگی که انتخاب فرمودین برای تحویل گرفتن خودرو فقط یک مورد سفارش سمند داشته...خب من فکر نمیکنم اگر مجموع فروش سمند ایران خودرو رو بر تعداد نمایندگی ها با در نظر گرفتن وسعت عمل اون نمایندگی تقسیم کنیم بیشتر از 4 یا 5 خودرو سهم هرکدومشون بشه...این موضوع اصلا تعجب آور نیست...حدود دو ماه قبل من از نمایندگی نواب ماشینمو تحویل گرفتم و همونجا به من گفتن که از 8 مورد خودرویی که تحویل دادیم فقط یک مورد 405 بوده و بقیه سمند مالتی پلکس...در هر صورت این مطلب به معنی این نیست که شما تنها خریدار سمند بودید...
جناب گودرزی من متوجه نمیشم شما چرا انقدر اصرار دارید که بگید سمند خوب نیست...من تو این دو ماه که ماشینم حدودا 4500 کیلومتر کارکرد داره هیچ مشکلی تاکید میکنم هییییییچ مشکلی با این ماشین نداشتم...نه روغن ریزی داشته و نه مشکل خاص دیگه ای که عجیب و غریب باشه...تنها مساله ای که وجود داره روشن شدن چراغ چکه که گویا اکثر ماتی پلکس ها این مشکل رو دارند و اکثرا هم مربوط به قسمت سوخت رسانی گاز میشه...البته نمیشه اسمشو مشکل گذاشت...در واقع تنظیمات کامپیوتری سیستم مالتی پلکس از حد فشار گاز ایجاد شده در کپسول گاز خودرو کمتره و به همین دلیل ارور میده...در واقع مشکل نرم افزاریه نه سخت افزاری...در هر صورت امیدوارم مشکلات خودرو شما هرچه زودتر رفع بشه...مجددا تاکید میکنم که این خودرو هییییچ مشکلی نداشته و نداره مگر مسائلی که در همه ی تولیدات ایران خودرو از وانت پیکان تا 407 و غیره وجود داره و اگر حضرات عالی تحمل اینگونه مسائل رو ندارند بهتره بودجه ی خریدخودشون رو چند برابر کننددرهرصورت اوضاع مملکت ما هم به هر دلیلی اینجوری شده...در خصوص جنس قطعات استفاده شده در تزئینات داخلی بله به نسبت تولیدات قدیمی مرغوبیت مطلوب رو ندارند اما این مساله در همه ی تولیدات جدید ایران خودرو وجود داره و مختص سمند نیست...405 و پارس هم دقیقا از همین جنس ساخته شده اند...موتور خودرو هیچگونه لرزشی نداره و صدای عجیب و غریبی هم نداره که بشه گفت صداش غیرطبیعیه...بله البته وقتی با سانتافه ی رفیقم مقایسه میکنم صدای موتور بیشتره...مصرف خودرو در مقایسه با 405 و پارس به هیچ عنوان بالاتر نیست...طی دو مورد مسافرت کاملا این موضوع رو تست کردم...کیلومتر شمار کاملا سالمه و مشکلی نداره...سیستم مالتی پلکس هم چیز شاخداری نیست که انقدر ازش بد بگین...فقط یک خطای نرم افزاری داره که از طرف نمایندگی قول دادن در مرحله ی سرویس 5000 کیلومتر کاملا حل بشه...شخصا تا به حال 4 بار به نمایندگی مراجعه کردم که البته به دلیل خرابی و یا مساله دار بودن خودرو نبوده بلکه سوالاتی بوده که خودم داشتم و یک بار هم به خاطر چراغ چک بوده و یک بار هم که خودشون فراخوان دادن برای تعویض واترپمپ و یک بار هم آب رفته بود داخل چراغ مه شکن که با استفاده از کارت طلایی بلافاصله تعویض شد...پس زیاد هم بی مصرف نیست...در همه ی موارد در نهایت احترام برخورد کردند و مساله هم کاملا حل شد...در نهایت میتونم بگم بنده به نسبت بودجه ای که داشتم انتخابی بهتر از این خودرو وجود نداشت تو این مملکت...با قاطعیت تمام میگم که اگر فردی قصدی خرید خودروی صفر رو داره با این حدود بودجه بین 405 و پارس سال و صد البته رانا، بدون هیچ گونه شک و شبهه ای سمند مالتی پلکس انتخاب بسیار بسیار بسیار خردمندانه تری هست...والسلام...!

وحید گودرزی
18-09-2014, 09:11
دوست عزیز اولا بابت خریدتون تبریک میگم...اما اینکه میفرماییدنمایندگی گفته شما تنها شخصی بودی که سمند ثبت نام کردی معنیش این نیست که در کل کشور فقط شما یه نفر سمند ثبت نام کردی...در واقع نمایندگی که انتخاب فرمودین برای تحویل گرفتن خودرو فقط یک مورد سفارش سمند داشته...خب من فکر نمیکنم اگر مجموع فروش سمند ایران خودرو رو بر تعداد نمایندگی ها با در نظر گرفتن وسعت عمل اون نمایندگی تقسیم کنیم بیشتر از 4 یا 5 خودرو سهم هرکدومشون بشه...این موضوع اصلا تعجب آور نیست...حدود دو ماه قبل من از نمایندگی نواب ماشینمو تحویل گرفتم و همونجا به من گفتن که از 8 مورد خودرویی که تحویل دادیم فقط یک مورد 405 بوده و بقیه سمند مالتی پلکس...در هر صورت این مطلب به معنی این نیست که شما تنها خریدار سمند بودید...
جناب گودرزی من متوجه نمیشم شما چرا انقدر اصرار دارید که بگید سمند خوب نیست...من تو این دو ماه که ماشینم حدودا 4500 کیلومتر کارکرد داره هیچ مشکلی تاکید میکنم هییییییچ مشکلی با این ماشین نداشتم...نه روغن ریزی داشته و نه مشکل خاص دیگه ای که عجیب و غریب باشه...تنها مساله ای که وجود داره روشن شدن چراغ چکه که گویا اکثر ماتی پلکس ها این مشکل رو دارند و اکثرا هم مربوط به قسمت سوخت رسانی گاز میشه...البته نمیشه اسمشو مشکل گذاشت...در واقع تنظیمات کامپیوتری سیستم مالتی پلکس از حد فشار گاز ایجاد شده در کپسول گاز خودرو کمتره و به همین دلیل ارور میده...در واقع مشکل نرم افزاریه نه سخت افزاری...در هر صورت امیدوارم مشکلات خودرو شما هرچه زودتر رفع بشه...مجددا تاکید میکنم که این خودرو هییییچ مشکلی نداشته و نداره مگر مسائلی که در همه ی تولیدات ایران خودرو از وانت پیکان تا 407 و غیره وجود داره و اگر حضرات عالی تحمل اینگونه مسائل رو ندارند بهتره بودجه ی خریدخودشون رو چند برابر کننددرهرصورت اوضاع مملکت ما هم به هر دلیلی اینجوری شده...در خصوص جنس قطعات استفاده شده در تزئینات داخلی بله به نسبت تولیدات قدیمی مرغوبیت مطلوب رو ندارند اما این مساله در همه ی تولیدات جدید ایران خودرو وجود داره و مختص سمند نیست...405 و پارس هم دقیقا از همین جنس ساخته شده اند...موتور خودرو هیچگونه لرزشی نداره و صدای عجیب و غریبی هم نداره که بشه گفت صداش غیرطبیعیه...بله البته وقتی با سانتافه ی رفیقم مقایسه میکنم صدای موتور بیشتره...مصرف خودرو در مقایسه با 405 و پارس به هیچ عنوان بالاتر نیست...طی دو مورد مسافرت کاملا این موضوع رو تست کردم...کیلومتر شمار کاملا سالمه و مشکلی نداره...سیستم مالتی پلکس هم چیز شاخداری نیست که انقدر ازش بد بگین...فقط یک خطای نرم افزاری داره که از طرف نمایندگی قول دادن در مرحله ی سرویس 5000 کیلومتر کاملا حل بشه...شخصا تا به حال 4 بار به نمایندگی مراجعه کردم که البته به دلیل خرابی و یا مساله دار بودن خودرو نبوده بلکه سوالاتی بوده که خودم داشتم و یک بار هم به خاطر چراغ چک بوده و یک بار هم که خودشون فراخوان دادن برای تعویض واترپمپ و یک بار هم آب رفته بود داخل چراغ مه شکن که با استفاده از کارت طلایی بلافاصله تعویض شد...پس زیاد هم بی مصرف نیست...در همه ی موارد در نهایت احترام برخورد کردند و مساله هم کاملا حل شد...در نهایت میتونم بگم بنده به نسبت بودجه ای که داشتم انتخابی بهتر از این خودرو وجود نداشت تو این مملکت...با قاطعیت تمام میگم که اگر فردی قصدی خرید خودروی صفر رو داره با این حدود بودجه بین 405 و پارس سال و صد البته رانا، بدون هیچ گونه شک و شبهه ای سمند مالتی پلکس انتخاب بسیار بسیار بسیار خردمندانه تری هست...والسلام...!
برای من والسلامی وجود نداره، تا روزی که اینترنت رو از من نگیرند مسائل و مشکلات و حواشی این خودرو رو در اختیار دوستان قرار میدم، چرا که سکوت در برابر حقایق یکی از بزرگترین دردهای جامعه امروز من و شماست
جواب شما رو هم بند به بند پاسخ خودت می دم
" هیچ مشکلی تاکید میکنم هییییییچ مشکلی با این ماشین نداشتم...نه روغن ریزی داشته و نه مشکل خاص دیگه ای که عجیب و غریب باشه" دلیل نمی شه تو مشکل نداشتی من ایرادهائی که دیدم رو اینجا بیان نکنم، با صدای بلند می گم ماشینی که من خریدم مشکل داره و مشکلات خاص و عجیب غریب هم داره، فقط چند تا عکسش رو تو پست 2811 گذاشتم
"حضرات عالی تحمل اینگونه مسائل رو ندارند بهتره بودجه ی خریدخودشون رو چند برابر کنند" این دیگه مساله شخصی من و دوستان هستش، شما از جمله امری استفاده نکن مثل من فقط به دوستان می تونی نصیحت کنی که این خودرو رو تهیه کنند یا نه
"درهرصورت اوضاع مملکت ما هم به هر دلیلی اینجوری شده" فکر نمی کنید افکار افرادی مثل شما باعث به وجود اومدن این گرداب نابود کننده تو کشور ما شده؟؟؟
"..موتور خودرو هیچگونه لرزشی نداره و صدای عجیب و غریبی هم نداره که بشه گفت صداش غیرطبیعیه...بله البته وقتی با سانتافه ی رفیقم مقایسه میکنم صدای موتور بیشتره" خودت داری می گی با سانتافه مقایسه کردم، حرفت به شدت گریه آور هستش، دوستان قضاوت کنید، اون موتور یک موتور مدرن هستش، ما در مورد موتوری صحبت می کنیم که هنوز مشکل واشر سرسیلندر، اویل ماژول و روغن ریزیش حل نشده، از چی دفاع می کنی
"مصرف خودرو در مقایسه با 405 و پارس به هیچ عنوان بالاتر نیست...طی دو مورد مسافرت کاملا این موضوع رو تست کردم...کیلومتر شمار کاملا سالمه و مشکلی نداره...سیستم مالتی پلکس هم چیز شاخداری نیست که انقدر ازش بد بگین" من 10 تا پست دادم تمام مشکلاتی که داشتم رو نوشتم بد تو مثبت اندیش فقط بیا به یک دلیلی که من نمی دونم از ایران خودرو دفاع کن اول صیحی اعصاب من رو داغون کردی، من می گم ایراد داره، خرابی داره، حالا چون تو مشکلی نداشتی همه چیز گل و بلبل هستش، نمی شه که
"شخصا تا به حال 4 بار به نمایندگی مراجعه کردم که البته به دلیل خرابی و یا مساله دار بودن خودرو نبوده بلکه سوالاتی بوده که خودم داشتم و یک بار هم به خاطر چراغ چک بوده و یک بار هم که خودشون فراخوان دادن برای تعویض واترپمپ و یک بار هم آب رفته بود داخل چراغ مه شکن که با استفاده از کارت طلایی بلافاصله تعویض شد...پس زیاد هم بی مصرف نیست...در همه ی موارد در نهایت احترام برخورد کردند و مساله هم کاملا حل شد" کسی نگفت رفتارشون بده، یا پاچه می گیرن، اتفاقا از من هم مودب تر هستن، ولی کلاشهائی هستند که دومی نداره، 5 روز من ماشین خوابوندم، همچنان تمامی مشکلاتش پابرجاست
در نهایت قصه نگو وجدانن، اعصاب من رو هم خرد نکن، در ضمن اینجا هم یک فضای آزاد هست و تا روزی که بتونم هر مشکل و معضلی در مورد سمند ببینم سعی میکنم اینجا هم مطرح کنم، برو با ماشین بدون مشکلت خوش باش، آره، ولی یادت باشه دیدگاهی که حقایق رو بدونه و ببینه،ولی سکوت کنه باعث نابودی یک نسل خواهد شد، همین اتفاق برای ایران ما هم افتاد، متاسفم برای افکاری مثل افکار شما

hossein.az
18-09-2014, 11:30
من فدات شم
من پست قبلیم رو اصلاح میکنم، دوست من نمیدونم حضور شما از اینجا بودن کسب راهنمائی و مشورت برای تصمیم گیری هست یا نه تصمیم گرفتین، ولی دوستانه بهتون میگم به دلایل خیلی زیاد همون در نمایندگی بفروش و شخصیت، وقت و پول خودت رو دور نریز، یا مدل پائین تمیز بگیر یا بیشتر تحقیق کن، به گزینه های دیگه فکر کن، عکس هایی که تو پست قبلیم گذاشتم ببین! بدنه ماشین 36 تومنی با دست بتونه شده، محافظ سرسیلندر انگار اسید روش ریختن، لرزش وصدای زیاد موتور، مصرف بالا، روغن ریزی، از کار افتادن کیلومترشمار، سیستم دیوانه مالتی پلکس و خیلی چیزهای دیگه، دوستان گول این اسمهای دهن پر کن ایران فرغون کلاهبردار رو نخورین، مالتی پلکس، ef7، پایه گازسوز،دو ایربگ، کارت طلائی بی مصرف، همشون یک مشت قصه واسه کلاهبرداری از من و شماست! من همه اینها رو حضوری، تلفنی و یا هر طریق دیگه ای که بخواین میتونم در اختیار بگذارم، تا الان 5 روز ماشینم تو نمایندگی مرکزی شرق بوده علاوه بر اینکه مشکلات فراوان ماشین حل نشده، به بدنه ماشین آسیب زدن، دوستان واقعان و از ته دلم میگم، نخرید، اشتباه نکنید، خیلی آشغال و به درد نخوره! صدای دهل از دور شنیدن خوش است!!!

به هیچ کدوم از مسائلی که گفته شد بحثی نیست
اما طبق صحبت شما خودروتون 1700 کیلومتر بیشتر کارکرد نداره
کلا ماشین های ایرانی و تولید دخل تا5000 اول مصرفشون بالاست و نمیشه مصرف سوخت گرفت
همین الان هم ماشین شما از یک پژو مصرفش کمتر خواهد بود

tanbureehag
18-09-2014, 15:44
برای من والسلامی وجود نداره، تا روزی که اینترنت رو از من نگیرند مسائل و مشکلات و حواشی این خودرو رو در اختیار دوستان قرار میدم، چرا که سکوت در برابر حقایق یکی از بزرگترین دردهای جامعه امروز من و شماست
جواب شما رو هم بند به بند پاسخ خودت می دم
" هیچ مشکلی تاکید میکنم هییییییچ مشکلی با این ماشین نداشتم...نه روغن ریزی داشته و نه مشکل خاص دیگه ای که عجیب و غریب باشه" دلیل نمی شه تو مشکل نداشتی من ایرادهائی که دیدم رو اینجا بیان نکنم، با صدای بلند می گم ماشینی که من خریدم مشکل داره و مشکلات خاص و عجیب غریب هم داره، فقط چند تا عکسش رو تو پست 2811 گذاشتم
"حضرات عالی تحمل اینگونه مسائل رو ندارند بهتره بودجه ی خریدخودشون رو چند برابر کنند" این دیگه مساله شخصی من و دوستان هستش، شما از جمله امری استفاده نکن مثل من فقط به دوستان می تونی نصیحت کنی که این خودرو رو تهیه کنند یا نه
"درهرصورت اوضاع مملکت ما هم به هر دلیلی اینجوری شده" فکر نمی کنید افکار افرادی مثل شما باعث به وجود اومدن این گرداب نابود کننده تو کشور ما شده؟؟؟
"..موتور خودرو هیچگونه لرزشی نداره و صدای عجیب و غریبی هم نداره که بشه گفت صداش غیرطبیعیه...بله البته وقتی با سانتافه ی رفیقم مقایسه میکنم صدای موتور بیشتره" خودت داری می گی با سانتافه مقایسه کردم، حرفت به شدت گریه آور هستش، دوستان قضاوت کنید، اون موتور یک موتور مدرن هستش، ما در مورد موتوری صحبت می کنیم که هنوز مشکل واشر سرسیلندر، اویل ماژول و روغن ریزیش حل نشده، از چی دفاع می کنی
"مصرف خودرو در مقایسه با 405 و پارس به هیچ عنوان بالاتر نیست...طی دو مورد مسافرت کاملا این موضوع رو تست کردم...کیلومتر شمار کاملا سالمه و مشکلی نداره...سیستم مالتی پلکس هم چیز شاخداری نیست که انقدر ازش بد بگین" من 10 تا پست دادم تمام مشکلاتی که داشتم رو نوشتم بد تو مثبت اندیش فقط بیا به یک دلیلی که من نمی دونم از ایران خودرو دفاع کن اول صیحی اعصاب من رو داغون کردی، من می گم ایراد داره، خرابی داره، حالا چون تو مشکلی نداشتی همه چیز گل و بلبل هستش، نمی شه که
"شخصا تا به حال 4 بار به نمایندگی مراجعه کردم که البته به دلیل خرابی و یا مساله دار بودن خودرو نبوده بلکه سوالاتی بوده که خودم داشتم و یک بار هم به خاطر چراغ چک بوده و یک بار هم که خودشون فراخوان دادن برای تعویض واترپمپ و یک بار هم آب رفته بود داخل چراغ مه شکن که با استفاده از کارت طلایی بلافاصله تعویض شد...پس زیاد هم بی مصرف نیست...در همه ی موارد در نهایت احترام برخورد کردند و مساله هم کاملا حل شد" کسی نگفت رفتارشون بده، یا پاچه می گیرن، اتفاقا از من هم مودب تر هستن، ولی کلاشهائی هستند که دومی نداره، 5 روز من ماشین خوابوندم، همچنان تمامی مشکلاتش پابرجاست
در نهایت قصه نگو وجدانن، اعصاب من رو هم خرد نکن، در ضمن اینجا هم یک فضای آزاد هست و تا روزی که بتونم هر مشکل و معضلی در مورد سمند ببینم سعی میکنم اینجا هم مطرح کنم، برو با ماشین بدون مشکلت خوش باش، آره، ولی یادت باشه دیدگاهی که حقایق رو بدونه و ببینه،ولی سکوت کنه باعث نابودی یک نسل خواهد شد، همین اتفاق برای ایران ما هم افتاد، متاسفم برای افکاری مثل افکار شما

جناب گودرزی منظور من از "والسلام" فصل الخطاب حرف های خودم بود نه مطالب شما...شما آزاد هستید که هرچقدر دوست دارید صحبت بکنید و تحلیل ارایه بدید...سکوت در برابر حقایق که بله موافقم...منتها به نظر من ریشه ی مشکلات عمیق تر از این حرفهاست که با این نوع اعتراض بتونید کاری از پیش ببرید...اتفاقا مساله ی من هم همینه که دلیل نمیشه چون شما مشکلات خاص و زیادی با این خودرو داشتین انقدر مطالب تخریبی درج بکنید...من هیچ دفاعی از ایران خودرو نمیکنم...سود و ضرری هم به حال من نداره1...منتها چون برخی از دوستان برای مشاوره خرید به این انجمن ها مراجعه میکنند من وظیفه ی خودم دونستم که جوی رو که شما به وجود آوردید یه کم تلطیف کنم...بالاخره دو ماه پیش خود من هم از طریق همین انجمن مشورت میکردم...بهتره اگه چندین مورد دیدگاه منفی در مورد یک خودرو درج شد یک دیدگاه مثبت هم درج بشه تا فردی که قصد خرید خودرو داره احساسی تصمیم نگیره...بالاخره یک آدمی که الی 35 میلیون بودجه داره و میخواد ماشین بخره و ازش استفاده بکنه تو کشور ما بیشتر از 3-4 تا انتخاب نداره...مطلب من هم اینه که بین این انتخاب ها سمند از همشون بهتره...مطمئن باشید خیلی ها میخوان یک خودرو بخرند برای آسایش خودشون و خانوادشون ... طبقه ی متوسط جامعه هم در حال حاضر تو جو این نیست که از طریق اعتراضات مدنی و غیرمدنی سیستم خودروسازی کشور رو اصلاح کنه...یک کارمند یک معلم یک کارگر میخواد ماشین بخره...من میگم آقای عزیز خانوم محترم بین 405 و پارس سال و رانا، شک نکن شک نکن شک نکن که سمند بهتره...این از این...اما تاکید میکنم که در مقایسه با خودروهای هم رده ی قیمتی در اروپا و حتی آسیای شرقی هیچکدوم از خودروهای زیر 40-50 میلیون ایران خودرو استاندارد کیفی لازم رو ندارند...حالا شما یا اعتراض کن...یا بودجتو چندبرابر کن...یا اگه نه اهل این حرفها نیستی سمند بخر!
جناب گودرزی بهتره شما هم به خاطر مشکلات یک خودرو مملکت رو به گرداب فنا و نابودی تشبیه نکنید...برما هرآنچه لایقمان هست میرود...در جایگاهی هم نیستید که بدون کوچکترین آشنایی با امثال بنده در مورد افکارم ارایه فضل بفرمایید...من نمیدونم شما چندسالتونه...اما مثل یک دانشجوی سال اولی که میخواد با حرف زدن کل کشور رو اصلاح کنه صحبت میکنید...مطمئن باشید قشر متوسط جامعه بیشتر از این که طالب هرج و مرج و اعتراض باشند خواستار آرامش هستند...کاری هم به این ندارند که ایران خودرو چیکار میکنه یا چیکار نمیکنه...اونها فقط یه ماشین میخوان که اخر هفته باهاش برن تفریح و امورات روزمره شون سپری بشه!
شما میفرمایید موتور خودرو لرزش داره...من هم عرض میکنم موتور کدوم خودروی 30-35 میلیونی لرزش نداره...شما در مورد یه خودروی 35 میلیونی صحبت میکنید که وجود خارجی نداره تو این کشور...شما یک بار که پشت چراغ قرمز توقف کردید دقت کنید و ببینید چنددرصد خودروهای اطافتون سمند هستن...آیا خودرویی که این حجم از مشکلات رو داره این همه فروش داشته و همچنان هم ادامه داره...بالاخره مردم وقتی میخوان ماشین بخرن پرس و جو میکنن...اگر مشکلات عمومی این خودرو در این حد بود که شما میفرمایید مطمئنا این حجم وسیع از خودروی سمند در سطح کشور به فروش نمیرفت!
به نظر من خودروی شما واقعا مشکل داره اما باور کنید این مشکلات عمومی نیستند...حداقل من در اطرافیانم ندیدم...!
من اگر جای شما بودم رسما از طریق قوه قضاییه شکایت میکردم و خلاصه ای از مسائل و مشکلات ماشینمو به سایت های خبری مثل "تابناک" و "الف" ارسال میکردم و در نهایت هم از طریق واحد مشتریان ایران خودرو به صورت جدی پیگیر قضیه میبودم...در ضمن شما هم اگر خیلی اهل اندیشه و جامعه آگاهی بودید اساسا اقدام به خرید خودرو نمیکردین...بسیاری از دوستان اندیشمند خیلی وقته که صنایع خودروسازی ایران رو تحریم کردند...یا خیلی پول دارند و ماشین های خارجی سوار میشن و یا اهل جدیت و مبارزه هستند و بدون خودروی شخصی تردد میکنند...شما هم که جزو هیچکدوم از این دو تا دسته نیستی بهتره اعصاب خودت و دیگران رو مخدوش نکنی و مشکلات ماشینت ور حل کنی و ازش استفاده کنی و لذت ببری!
در نهایت مجددا تاکید میکنم که شما در جایگاهی نیستید که به خاطر خرابی ماشینتون و بدون هیچ شناختی نسبت به بنده در مورد افکارم اظهار نظر بفرمایید...شما هم بهتره به جای صحبت از نسل کشی از طریق قانون پیگیر مسایل باشید!

amir_t6262
18-09-2014, 18:30
من کاری به بحث دوستان ندارم، تجربه خودم را میگم. اداره مان که دولتی هم هست، چند تا ماشین نو (مدل 93) خریده که چند هفته است تحویلمان داده و شانس ما، سمند EF7 افتاد به دفتر ما.
هنوز ماشین 1500 تا هم کار نکرده ولی کمک فنرهایش به شدت به صدا افتادند.
مشکلات فنی اش را بی خبرم، چون ما فقط سوار ماشین میشیم و تعمیر و ... با راننده مان است.
اما خب، ماشینی که هنوز چند هفته است داره کار میکنه و تمام ماموریت های ما هم داخل شهر و از این اداره به آن اداره است و ماشین بغیر از این جاها، جایی نرفته و اتفاقا راننده مان هم آدم فنی و بسیار وارد و البته خیلی خیلی مراقب سلامتی ماشین است، نباید در این زمان اینطوری به سر و صدا بیفته.

amir_t6262
18-09-2014, 18:57
آیا خودرویی که این حجم از مشکلات رو داره این همه فروش داشته و همچنان هم ادامه داره...بالاخره مردم وقتی میخوان ماشین بخرن پرس و جو میکنن...اگر مشکلات عمومی این خودرو در این حد بود که شما میفرمایید مطمئنا این حجم وسیع از خودروی سمند در سطح کشور به فروش نمیرفت!

با این حساب، پراید بهترین و با کیفیت ترین خودروی ایران است، چون این همه فروش داشته و هرجایی نگاه کنی، هزار تا پراید میبینی.

شاید سمند زمانی کیفیتش خوب بود، مثل چند تا از بقیه ماشین ها، ولی طی دو سال اخیر، کیفیت تمام خودروهای داخلی به شدت افت کرده و هرچقدر قیمت افزایش داشته، هزاران بار بیشتر از کیفیت خودرو کاسته شده.

hossein.az
18-09-2014, 19:01
دوستان لطفا در کمال ادب با هم دیگه صحبت کنید
از بحث های حاشیه ای و مسائل سیاسی بپرهیزید
این تاپیک صرفا برای بررسی خودرو و رفع مشکلات دوستان هست

در صورت ادامه این روند تاپیک بسته خواهد شد

Pourya-pc
18-09-2014, 19:36
دوستان عزیز ، خودروهای ایرانی همونطور که همیشه مثالش را شنیدیم مثل هندوانه دربسته هستند . برخی بسیار عالی کار میکنند و برخی با اندکی کار به مشکلات عدیده و پیاپی برمیخورند که حسابی آزاردهنده هستند .
من تجربه زیادی در خودروهای داخلی داشتم ، 206 تیپ 6 که از صفر در تعمیرگاه بودم ، سمند EF7 که بد نبوده و دردسرسازهم نشده اما خیلی خوب هم نبوده ، پراید 131 داشتم که واقعا عالی و بی نقص بوده و غیره ...
به همین دلایل بحث درباره اینکه چه خودروی داخلی خوب هست بیفایده میباشد .
قیمت خودرو و کیفیت در ایران واقعا اعجاب انگیز است ، خودروی نسبتا ارزان ، بنزین ارزان و مالیات بسیار اندک باعث شده که انتخاب های ما به این شدت محدود شود و خودروهایی با کیفیت پایین خریداری کنیم .
حقیقتا چاره ایی نیست .
یا باید پول هنگفت بابت خودروی مرغوب پرداخت یا باید با همین خودروهای داخلی ( که به نظرم بد نیستند ) ساخت و یا اینکه بنزین را به قیمت جهانی بخریم ، ماهیانه مالیات سنگین خودرومان را بپردازیم و درعوض خودروسازانمان خصوصی شوند و از چتر دولت بیرون بروند تا طعم واقعی کیفیت را احساس نماییم .
همانطور که ناظر انجمن فرمودند ادامه این بحث منجر به بسته شدن تاپیک خواهد شد .
موفق باشید .

mojtaba152
19-09-2014, 11:12
خدا بخیر کنه.

دوست عزیز من هم سمندم همین کلاس هست که 2 ماه پیش تحویل گرفتم. زمان تحویل گرفت مشکلاتی داشت اما همه با گارانتی برطرف شد. با هاش هم 5000 کیلومتر مسافرت رفتم ....
اونایی که میگن این ماشین ماشین خوبی نیس و هزار تا عیب روش میذارن یا کسایی هستن که اصلا نمیشناسن محصولات دیگه ایران خودرو و یا " بی ام و" سواران هستن:n02:
اگه مراقبش باشید و زمان تحویل شانس داشته باشید همه چی اکی هست و خیلی به حرف منفی گراها توجه نکن:n18:

ArashMiniStar
19-09-2014, 16:09
دوست عزیز من هم سمندم همین کلاس هست که 2 ماه پیش تحویل گرفتم. زمان تحویل گرفت مشکلاتی داشت اما همه با گارانتی برطرف شد. با هاش هم 5000 کیلومتر مسافرت رفتم ....
اونایی که میگن این ماشین ماشین خوبی نیس و هزار تا عیب روش میذارن یا کسایی هستن که اصلا نمیشناسن محصولات دیگه ایران خودرو و یا " بی ام و" سواران هستن:n02:
اگه مراقبش باشید و زمان تحویل شانس داشته باشید همه چی اکی هست و خیلی به حرف منفی گراها توجه نکن:n18:

تایید میشه لازم نیست الکی 1 نفر تاپیکو بخاطر سمندش پر کنه ماشینای دیگه ایران خودرو رو ببینید چندین برابر صفراشون مشکل داره معلومه بعضیا تا حالا از ایران خودرو ماشین صفر نگرفتن یا نمیدونن چقدر کیفیت ماشین هاشون پایین اومده

aminnnn1989
19-09-2014, 22:11
سلام

من سمند ef7 رو یک هفتس که تحویل گرفتم...قبلش پارس داشتم...خیلی خوبه فقط به نظرم آمپر ابش بالا میره زود.... از وسط میگذره

عادیه یا ببرم نمایندگی؟؟؟؟؟

bijandarbari
19-09-2014, 22:39
سلام

من سمند ef7 رو یک هفتس که تحویل گرفتم...قبلش پارس داشتم...خیلی خوبه فقط به نظرم آمپر ابش بالا میره زود.... از وسط میگذره

عادیه یا ببرم نمایندگی؟؟؟؟؟

خیر.
غیر عادیه.
ولی نمایندگی نبرین.

aminnnn1989
19-09-2014, 22:43
خیر.
غیر عادیه.
ولی نمایندگی نبرین.

چرا ؟؟؟؟ عیب به نظرتون از چیه؟؟؟؟

aminnnn1989
19-09-2014, 22:43
خیر.
غیر عادیه.
ولی نمایندگی نبرین.

البته تا امروز 2 یا سه بار از وسط گذشته

Pourya-pc
20-09-2014, 00:19
البته تا امروز 2 یا سه بار از وسط گذشته
معمولا در شرایط هوای الان در شهرهایی مثل اصفهان و تهران دما باید بین 70 تا 80 باشه ، خط وسط 90 رو نشون میده که با توجه به صحبت شما دما روی 100 میره که غیرعادی هست . حتما پیگیری کنید واتر پمپ مشکل داشته باشه ممکنه سرسیلندر آب کنید یا به موتور آسیب برسه .

KOHGARD
20-09-2014, 07:59
سلام
راجع به شمع ef7 نظرات زيادي ارائه شده و جمع بنديش واقعا سخته .
اكثرا روي شمع هاي ايريديوم سوزني نظر مثبتي دارند .
ماشين من 8500تا كاركرده و دوگانه هم هست . شتاب و سرعت با گاز وبنزين عالي است .
به نظرشما شمع ها رو با نوع سوزني عوض كنم يا خير؟
ممنون

mojtaba152
20-09-2014, 09:56
خیر.
غیر عادیه.
ولی نمایندگی نبرین.

کلا آمپر آب بالاست ، اما ماکزیمم تا وسط میره و معمولا هم یه درجه قبل از وسط هست ....

aminnnn1989
20-09-2014, 11:01
کلا آمپر آب بالاست ، اما ماکزیمم تا وسط میره و معمولا هم یه درجه قبل از وسط هست ....

زمانی که خاموش میکنم وسطه ... بعد 5دقیقه که بخوام روشن کنم 1درجه از وسط بالاتره و فن روشن میشه و شروع میکنه به پایین اومدن

aminnnn1989
20-09-2014, 11:40
زمانی که خاموش میکنم وسطه ... بعد 5دقیقه که بخوام روشن کنم 1درجه از وسط بالاتره و فن روشن میشه و شروع میکنه به پایین اومدن

میشه بگید این مشکل از چیه؟؟؟ 300 کیلومتر فقط کار کرده.... امروز بردم نمایندگی فن ها مشکل نداشتن..هواگیری هم کرد

farshid_titan
20-09-2014, 11:45
اینی که میگید خاموش میکنم بعد روشن میکنم میزنه بالا کاملا عادیه و نترسید.

hinza1
20-09-2014, 18:04
سلام
راجع به شمع ef7 نظرات زيادي ارائه شده و جمع بنديش واقعا سخته .
اكثرا روي شمع هاي ايريديوم سوزني نظر مثبتي دارند .
ماشين من 8500تا كاركرده و دوگانه هم هست . شتاب و سرعت با گاز وبنزين عالي است .
به نظرشما شمع ها رو با نوع سوزني عوض كنم يا خير؟
ممنون
وقتی که شمع هایی که روی ماشین خودتون هستند سالم باشند تعویض شمع تاثیر قابل توجهی توی سرعت و شتاب نداره.بذارید شمع های خودتون حداقل 20000 تا کار کنن بعدش با شمع ایریدیم NGK پایه کوتاه عوض کنید.(امروز قیمت گرفتم چهار تا 880000 تومان)
این شمع هایی هم که توی سایت آپکو هست الکی گرونه نخرید(چهارتا 157000تومان).برای EF7 شمع بوش خوب جواب نمیده.همین NGK خوب جواب داده.قیمتشم مناسبه.

hinza1
20-09-2014, 18:08
اینی که میگید خاموش میکنم بعد روشن میکنم میزنه بالا کاملا عادیه و نترسید.
تایید میشه.برای منم اینجوریه.

hinza1
20-09-2014, 18:32
امروز (93/6/29) رفتم بازار و یه سری جنس برای ماشین خریدم که قیمتاشو اینجا میذارم شاید به درد دوستان بخوره.
1-روغن 10w40 ادینول آلمان: 4لیتری 65000 تومان + 1 لیتری 17000 تومان
2-روغن 10w40 الف ایران: 4لیتری 54000 تومان
3-روغن 10w40 الف امارات: 4لیتری 58000 تومان
4- واسکازین 75w90 ادینول:1 لیتری 27000 تومان (خیلی راحت گیر میاد)
5_ واسکاتزین esso فرانسه: 2 لیتری 50000 تومان (خیلی کم گیر میاد)
6_شمع ایریدیم پایه کوتاه بوش: چهار عدد 60000 تومان
7-شمع ایریدیم پایه کوتاه NGK: چهار عدد 88000 تومان (جعبه آبی)
8- فیلتر روغن سرکان:8000 تومان
9- فیلتر هوای سرکان:6000 تومان

من از بین اینا 5 لیتر روغن ادینول+2لیتر واسکازین ادینول + فیلتر روغن و هوا گرفتم.
طبق تحقیقی که انجام دادم بهترین روغن ادینوله و همه روغن های ادینول بازار اصل هستند. روغن الف امارات تقلبی زیاد داره (ایرانی کمتر)

صدای موتور ماشین من توی جاده خیلی زیاده.اینارو عوض میکنم اگر بهتر شد اطلاع میدم.

mhmmsr
22-09-2014, 08:42
با سلام خدمت اساتید اهل فن
ماشین من 1200 تا کار کرده، دقیقا رو دور موتور 3000 تو هر دنده ای صدای یه زوزه خفیف از تو داشبورد میاد که وقتی کولر میگیرم صدا یکم بیشتر میشه،
صدا فقط تو دور موتور 3000 شنیده میشه و بعد از گذر عقربه از این دور موتور صدا قطع میشه. میخواست ببینم آیا به گیربکس ماشین مربوط میشه یا ایراد دیگه ای داره.
با تشکر

hossein.az
22-09-2014, 08:59
با سلام خدمت اساتید اهل فن
ماشین من 1200 تا کار کرده، دقیقا رو دور موتور 3000 تو هر دنده ای صدای یه زوزه خفیف از تو داشبورد میاد که وقتی کولر میگیرم صدا یکم بیشتر میشه،
صدا فقط تو دور موتور 3000 شنیده میشه و بعد از گذر عقربه از این دور موتور صدا قطع میشه. میخواست ببینم آیا به گیربکس ماشین مربوط میشه یا ایراد دیگه ای داره.
با تشکر

به خاطر جنس دسته موتور ها يه لرزش خفيف در دور موتور ٢٧٠٠ تا ٣٠٠٠ و روي دور موتور ٣٥٠٠ وجود داره
و اين لرزش باعث لرزش قطعات پلاستيكي و ايجاد صدا ميشه

mhmmsr
22-09-2014, 11:02
یعنی این اشکال تو همه سمندای EF7 وجود داره؟
آیا میشه رفعش کرد؟

hamid.1992
22-09-2014, 12:46
سلام
یکی از دوستان به تازگی مثل من سمند EF7 خریده مدل 91 بدون مالتی دو تا مشکل داره
1- کمک عقبش باید عوض بشه .... چه مارکی بگیره؟ توی چه حدود قیمتی هستن کنک عقب ها؟ از کجا متوجه بشیم که خوبه یا نه؟ اصله؟ نشانه خاصی داره؟
2- چراغ ایربگش روشنه چه مشکلی داره؟ امکان داره ایربگو خاموش کرده باشن؟ کلید خاصی داره ؟ اگه کیدی هست مکان کلید کجاست؟ یا از سنسوره؟ یا باید بره دیاگ؟
ممنون :n26:

hossein.az
22-09-2014, 14:33
سلام
1- کمک عقبش باید عوض بشه .... چه مارکی بگیره؟ توی چه حدود قیمتی هستن کنک عقب ها؟ از کجا متوجه بشیم که خوبه یا نه؟ اصله؟ نشانه خاصی داره؟
2- چراغ ایربگش روشنه چه مشکلی داره؟ امکان داره ایربگو خاموش کرده باشن؟ کلید خاصی داره ؟ اگه کیدی هست مکان کلید کجاست؟ یا از سنسوره؟ یا باید بره دیاگ؟
در مورد کمک اطلاعی ندارم
در مورد چراغ ایربگ ,کلید نداره فقط دو ایربگ ها برای یربگ سمت سرنشین کلید تعبیه کردند .احتمالا ارور روی ecu داره و با دیاگ برطرف میشه .ممکنه پارامترهای ایربگ بالا باشه که در این صورت برقکار نمایندگی ها درستش میکنند

ArashMiniStar
22-09-2014, 15:51
سلام

داداش الکی نده دیاگ بزنن ممکنه فیوزش سوخته شده باشه
چراغ ایربگ سورن پدر منم روشن شده بود بردن گارانتی دل رو روده ماشینو ریختن رو زمین از اخر فهمیدن این بوده!

hamid.1992
22-09-2014, 18:25
یه مشکل جدید همین چند ساعت پیش کشف کردیم باهم اونم اینکه وقتی با سرعت بیشتر از 20KM روی دست انداز ها ( از نوع بزرگش) رد میشی انگار کف ماشین به دست انداز ها گیر میکنه در حالی که ماشین من اینجوری نیست ..... مشکل این چیه؟:n28:

KOHGARD
23-09-2014, 08:35
سلام
از اين اطلاعات ميتوانيد بهره مند شويد

mhmmsr
23-09-2014, 09:24
سلام دیروز ماشینو برای یه ایراد برقی بردم نمایندگی، از وقتی تحویل گرفتم تو سرعت 10 کلیومتر سه تا بیپ پشت سر هم میزنه تو دفترچه که نگاه کردم دیدم مفهومش باز بودن یکی از 6 در اتومبیل هستش در صورتیکه هیچ کدوم از درها هم باز نیست! کسی از دوستان راهی برای حل این مساله داره؟

amir_t6262
23-09-2014, 09:51
سلام
از اين اطلاعات ميتوانيد بهره مند شويد

دوست عزیز. عکس با کیفیت تری از این اطلاعیه داری؟

KOHGARD
23-09-2014, 10:23
فايل PDF اين اطلاعيه رو دارم ولي نمي دونم چطوري روي سايت قرارش بدم .
اگه نشد ايميلتون رو پيغام خصوصي بدين براتون ايميل كنم .

KOHGARD
23-09-2014, 11:19
سلام دیروز ماشینو برای یه ایراد برقی بردم نمایندگی، از وقتی تحویل گرفتم تو سرعت 10 کلیومتر سه تا بیپ پشت سر هم میزنه تو دفترچه که نگاه کردم دیدم مفهومش باز بودن یکی از 6 در اتومبیل هستش در صورتیکه هیچ کدوم از درها هم باز نیست! کسی از دوستان راهی برای حل این مساله داره؟

شما يه بار كل درها و كاپوت و صندوق عقب رو كاملا بازكن و محكم دوباره ببند ببين قضيه حل ميشه يا نه ؟
ضمنا توي مالتي پلكس نشون ميده كه كدوم در بازه .
شايدم از سوكت كمربند ايمني باشه .
چراغ سقفشم يه تستي بزن .

وحید گودرزی
23-09-2014, 14:45
مالتی پلکس هستش، نشون میده کدوم در بازه؟ کامپیوتر ماشین من می گفت در موتور بازه، هر کاریش می کردم از من انکار از اون اصرار! هی بوق میزد که در بازه، البته به همراه این مشکل، مشکلات برقی و الکتریکی زیاد دیگه ای هم داشت که بماند
برای رفع کردنش تقریبا 6 یا 7 جای ماشین رو زده باز و بست کردن(تو فاکتوری که بهم دادن نوشته، خواستی می تونم عکس بگیرم تو سایت قرار بدم)، مشکل برقی الکترونیکی هستش، مطمئنان همه درها هم بسته هستش، درسته؟ ولی یک چیزی باعث می شه که کامپیوتر خطا بگیره، حالا دقیقا از کدوم قسمته نمی دونم.
ولی ببریش نمایندگی بهتره

mhmmsr
23-09-2014, 16:53
همین حرکتو کردم درست شد، ممنونم دوست عزیز.

mhmmsr
23-09-2014, 16:57
درست شد دوست عزیز ممنونم از راهنماییت.

mhmmsr
23-09-2014, 17:00
مالتی پلکس هستش، نشون میده کدوم در بازه؟ کامپیوتر ماشین من می گفت در موتور بازه، هر کاریش می کردم از من انکار از اون اصرار! هی بوق میزد که در بازه، البته به همراه این مشکل، مشکلات برقی و الکتریکی زیاد دیگه ای هم داشت که بماند
برای رفع کردنش تقریبا 6 یا 7 جای ماشین رو زده باز و بست کردن(تو فاکتوری که بهم دادن نوشته، خواستی می تونم عکس بگیرم تو سایت قرار بدم)، مشکل برقی الکترونیکی هستش، مطمئنان همه درها هم بسته هستش، درسته؟ ولی یک چیزی باعث می شه که کامپیوتر خطا بگیره، حالا دقیقا از کدوم قسمته نمی دونم.
ولی ببریش نمایندگی بهتره

مالتی پلکس هستش ولی تو این مورد خاص نشون نداد که کدوم در بازه ولی در هر حال با راهنمایی دوستمون آقای KOHGARD درست شد.:n01:

mhmmsr
23-09-2014, 17:01
یه مشکل جدید همین چند ساعت پیش کشف کردیم باهم اونم اینکه وقتی با سرعت بیشتر از 20KM روی دست انداز ها ( از نوع بزرگش) رد میشی انگار کف ماشین به دست انداز ها گیر میکنه در حالی که ماشین من اینجوری نیست ..... مشکل این چیه؟:n28:

ماشین من هم یکی دو بار اینطوری شده فکر کنم با آچار کشی حل بشه.

hinza1
24-09-2014, 00:17
سلام.من چند روز پیش برای ماشینم با 2500 کیلومتر کارکرد روغن ادینول آلمانی و روغن گیربکس Esso فرانسه گرفتم(اول ادینول75W90 گرفتم بعد رفتم پس دادم اسو 75w80 گرفتم.) و گفتم بعد از اینکه عوض کردم نتیجه را اعلام میکنم.
رفتم تعویض روغنی و چون خودم روغن گرفته بودم کلی ناراحت شد که چرا روغن گرفتی و از این حرفا ....:n24:
روغن ماشینو میخواست با ساکشن خالی کنه که من نذاشتم و گفتم با پیچ کارتر خالی کنه و روغن هم توی یه ظرف جدا بریزه تا ببینم چه شکلیه.وقتی روغنو دیدم تعجب کردم خیلی شل بود مثل آب و کاملا هم سیاه شده بود فقط با 2500 تا کارکرد!!:n04:
و روغن گیربکس هم خالی کرد که دیگه ندیدم چه شکلی بود.
من 4.5 لیتر روغن با تعویض فیلتر ریختم و 2 لیتر روغن گیربکس هم کامل ریختم.(مثل اینکه باید 1.8 لیتر ریخت)
بعد از تعویض روغنها توی این چند روز ماشینو تست کردم و باید بگم صدای داخل اتاق ماشین من که توی دور بالای 3000 خیلی زیاد بود و کمی لرزش داشت به طرز چشم گیری کم شده و دیگه احساس نمیکنم که به موتور داره فشار میاد و صدای موتور طبیعی شده و دنده ها هم نرمتر شدن و وقتی توی دور بالا پامو از روی گاز برمیدارم صدای زوزه گیربکس هم کمتر شده ولی هنوز صدا داره که این دیگه مربوط به آلیاژ گیربکسه و کاریش نمیشه کرد.فقط صدای تعویض دنده کمی از قبل بیشتر شده و اون هم به خاطر غلظت کمتر روغن 75W80 که من ریختم نسبت به روغن 85w90 هست که ایران خودرو میریزه.جالبه توی دفترچه ماشین نوشته 75W80 بریزید ولی خودشون چون این گرید روغنو ندارن و گرونتره 85w90 میریزن!
در کل خوشحالم این روغن هایی که اصلا معلوم نیست چی هستند را با نوع مرغوب تعویض کردم و به دوستان هم توصیه میکنم به حرف ایران خودرو گوش نکنند که میگه با این روغن تا 10000 تا برید و همون 2000 تای اول تعویض کنند من که تغییر را کاملا احساس میکنم.:n01:

hinza1
24-09-2014, 00:36
مطمئن هستید که کف ماشین گیر میکنه؟
من فکر میکنم اون صدایی که شما میگید مربوط به کمک های جلو هست که توی دست اندازهای بزرگ یه صدای تق میده.

hamid.1992
24-09-2014, 02:27
مطمئن هستید که کف ماشین گیر میکنه؟
من فکر میکنم اون صدایی که شما میگید مربوط به کمک های جلو هست که توی دست اندازهای بزرگ یه صدای تق میده.
نه مشکل همون کمک عقب بود که تو چند تا پست قبل گفتم با تعویضش حل شد ....... دو تا کمک عقب شد 180 تومن که البته دستمزدو بخاطر اینکه یکی از دوستان مکانیکی عوض کرد دستمزدو نگرفت .... :n02:
الان خوب شده دیگه مشکل فعلا که نداشته ...

KOHGARD
24-09-2014, 09:45
مالتی پلکس هستش ولی تو این مورد خاص نشون نداد که کدوم در بازه ولی در هر حال با راهنمایی دوستمون آقای KOHGARD درست شد.:n01:

خوشحالم كه مشكلتون برطرف شد و نيازي به نمايندگي بردن نداشتين . بعضي از عيوب سيستم مالتي با ريست شدن حل ميشه .
يه بار از مسافرت رسيدم خونه درها رو كه با ريموت قفل كردم به جاي يك صداي بيب ، 4تا بيب مي زد و فلاشرها هم همزمان مي زدند .چندبار درهاي ماشينو دوباره باز وبست كردم ولي مشكل حل نشد .
بالاخره با همون وضع قفلش كردم ورفتم . بعد ازگذشت يك ساعت اومدم سراغش ديدم مشكل خود بخود حل شده .
كم كم با هم داريم كنار ميائيم(منو و مالتي جون)

mhmmsr
24-09-2014, 10:24
خوشحالم كه مشكلتون برطرف شد و نيازي به نمايندگي بردن نداشتين . بعضي از عيوب سيستم مالتي با ريست شدن حل ميشه .
يه بار از مسافرت رسيدم خونه درها رو كه با ريموت قفل كردم به جاي يك صداي بيب ، 4تا بيب مي زد و فلاشرها هم همزمان مي زدند .چندبار درهاي ماشينو دوباره باز وبست كردم ولي مشكل حل نشد .
بالاخره با همون وضع قفلش كردم ورفتم . بعد ازگذشت يك ساعت اومدم سراغش ديدم مشكل خود بخود حل شده .
كم كم با هم داريم كنار ميائيم(منو و مالتي جون)

آره داداش نباید زیاد حساس شد بعضی مسائل خود بخود حل میشن، از بعضی ها هم باید صرفنظر کرد. حالا بگذریم از اینکه شرکت مادر هم خیلی داره کم کاری میکنه و از کیفیت ماشینا میزنه.

Thom Yorke
24-09-2014, 23:35

لول! آقا بنده اصلا دلم نمی‎خواست بخاطر حرف من کدورتی بین شما پیش بیاد.
شرمنده.

سمند خودروی بزرگیه. همه ظاهر پارس رو بهش ترجیح میدن به دلیل شکیل تر و رسمی تر و در عین حال اسپرت تر بودنش. منم از این قضیه مستثنی نیستم. ولی در خرداد ماه که من ثبت نام کردم، خیل عظیمی از دلالان همیشه در صحنه در ساعات اولیه (که باز کردن سایت هم به سختی انجام می‎گرفت) ظرفیت رو تکمیل کردند برای تمامی مدل های پارس. انتخاب دومم سمند EF7 پایه گازسوز با سیستم قدیمی ونه مالتی پلکس بود. که بدون مشکل ثبت نامش کردم. دلیل اینکه گفتم احساس بدی بهم دست داد وقتی فهمیدم من فقط سمند نوشتم توی اون نمایندگی همین بود.
شانزدهم شهریور که دعوت نامه اومد دیدم که خب به سلامتی کلاس خودرو رو عوض کردن و تبدیل به مالتی پلکس شده. نمایندگی که اصلا پاسخگو نیست. (1012 نارمک) طوری هم با آدم صحبت می کنند که بهشون بدهکار میشید. (جالبه یک خانومی اونجا یه ربع به ساعت 1 در نمایندگی رو با یه تخته بسته و میگه یک ساعت نهاریم و نشسته پشت شیشه برای من نهار میخوره و ما باید صبر کنیم تا ساعت دو که ایشون استراحتشون تموم بشه و جوابگوی ما باشند و بگن به ما مربوط نیست با شماره فلان مطرح کنید.) با شماره تلفنی که دادن تماس گرفتم و شکایتم رو انجام دادم از این مطلب که قرار شد باهام تماس بگیرند. تماس که گرفتند یه آقای بی حالی پشت خط گفت خب مشکل کجاست که دوباره براش توضیح دادم، میگه اره بعضی وقتا این اتفاق می افته و کاریش نمیشه کرد. شرکت عوض میکنه دیگه. خدمت دوستمون خسته نباشید عرض کردم و خداحافظی.
نکته جالب تر اینکه چند روز پیش که تحویل 5 روزه(!) داشتن دیدم که خودروی کلاس من رو که ثبت نام کرده بودم یعنی 29110 رو برای فروش 5 روزه گذاشتن!

به هر حال. وقنی من می‎بینم که آقای گودرزی چطور با جوش و خروش صحبت میکنه، دقیقا درکش میکنم. هرچند که من اولین تجربم با سمند نیست و قبلا هم سمند معمولی داشتم و مشکلی هم نداشتم. ولی مشکلات ایشون رو با عدم پاسخگویی هیچ کس رو بگذارید کنار هم تا ایشون رو درک کنید. نمایندگی ها میگن به ما مربوط نیست! نمیدونم، انگار ما باید برای مشکلاتمون به سایپا مراجعه کنیم، شاید

وحید گودرزی
25-09-2014, 13:13
لول! آقا بنده اصلا دلم نمی‎خواست بخاطر حرف من کدورتی بین شما پیش بیاد.
شرمنده.

سمند خودروی بزرگیه. همه ظاهر پارس رو بهش ترجیح میدن به دلیل شکیل تر و رسمی تر و در عین حال اسپرت تر بودنش. منم از این قضیه مستثنی نیستم. ولی در خرداد ماه که من ثبت نام کردم، خیل عظیمی از دلالان همیشه در صحنه در ساعات اولیه (که باز کردن سایت هم به سختی انجام می‎گرفت) ظرفیت رو تکمیل کردند برای تمامی مدل های پارس. انتخاب دومم سمند EF7 پایه گازسوز با سیستم قدیمی ونه مالتی پلکس بود. که بدون مشکل ثبت نامش کردم. دلیل اینکه گفتم احساس بدی بهم دست داد وقتی فهمیدم من فقط سمند نوشتم توی اون نمایندگی همین بود.
شانزدهم شهریور که دعوت نامه اومد دیدم که خب به سلامتی کلاس خودرو رو عوض کردن و تبدیل به مالتی پلکس شده. نمایندگی که اصلا پاسخگو نیست. (1012 نارمک) طوری هم با آدم صحبت می کنند که بهشون بدهکار میشید. (جالبه یک خانومی اونجا یه ربع به ساعت 1 در نمایندگی رو با یه تخته بسته و میگه یک ساعت نهاریم و نشسته پشت شیشه برای من نهار میخوره و ما باید صبر کنیم تا ساعت دو که ایشون استراحتشون تموم بشه و جوابگوی ما باشند و بگن به ما مربوط نیست با شماره فلان مطرح کنید.) با شماره تلفنی که دادن تماس گرفتم و شکایتم رو انجام دادم از این مطلب که قرار شد باهام تماس بگیرند. تماس که گرفتند یه آقای بی حالی پشت خط گفت خب مشکل کجاست که دوباره براش توضیح دادم، میگه اره بعضی وقتا این اتفاق می افته و کاریش نمیشه کرد. شرکت عوض میکنه دیگه. خدمت دوستمون خسته نباشید عرض کردم و خداحافظی.
نکته جالب تر اینکه چند روز پیش که تحویل 5 روزه(!) داشتن دیدم که خودروی کلاس من رو که ثبت نام کرده بودم یعنی 29110 رو برای فروش 5 روزه گذاشتن!

به هر حال. وقنی من می‎بینم که آقای گودرزی چطور با جوش و خروش صحبت میکنه، دقیقا درکش میکنم. هرچند که من اولین تجربم با سمند نیست و قبلا هم سمند معمولی داشتم و مشکلی هم نداشتم. ولی مشکلات ایشون رو با عدم پاسخگویی هیچ کس رو بگذارید کنار هم تا ایشون رو درک کنید. نمایندگی ها میگن به ما مربوط نیست! نمیدونم، انگار ما باید برای مشکلاتمون به سایپا مراجعه کنیم، شاید
جناب THOM YORKE
سپاسگذارم از درک بالای شما و سپاس ویژه که تو کل دوستانی که تو این تاپیک فعال هستند فقط شما درک کردین منظور من رو و متوجه شدین که من چی دارم می گم، به زودی و با اجازه از مدیر انجمن برای روشن شدن ذهن همه دوستانی که تو این تاپیک هستند می خوام در یک پست تمام مسائل و حواشی سورنی که گرفتم رو برای همه قرار بدم به همراه مدارک و مستندات لازم تا ذهن همه دوستان روشن بشه و دیگه توهین هائی "مثل BMW سوار و با سمندش تاپیک رو برداشته و شکایت از نسل کشی" با یک خواسته صنفی من اشتباه نشه، بله صنف مصرف کننده خودرو که من و شما هستیم و در این حلقه گم شدیم.
باز هم سپاس از فهم بالای شما:»

وحید گودرزی
25-09-2014, 13:23
دوستان سه تا پرسش
1- مگر اصل روغن ریزی از ماشین این نیستش که در حالتی که روغن گرم می شه شروع به تراوش و ریزش از منافذ به وجود اومده می کنه؟ پس چرا من ماشین رو بردم گارانتی و بعد از یک هفته دوباره روغن ریزی شروع شده و در حالتی که ماشین سرد هم هست(یعنی مدت طولانی خاموش بوده) هم روغن می ریزه؟؟؟!!!
2- کیلومتر شمار سورن، ساز و کارش به چه صورت هستش، این مورد توی گارانتی حل شده بود ولی الان دوباره کار نمیکنه، جالبیش اینه که دو روز کار نمیکنه ولی یک روز کار میکنه، در حین حرکت نیم ساعت کار میکنه، دو ساعت کار نمیکنه!!! به شدت خطا داره، به نظر شما مشکل از کجاست؟؟
3- چطوری می تونم سینی رو باز کنم، اصلا از عهده من بر میاد؟( میخوام ببینم اون زیر چه خبره!!!)

ess_1362
25-09-2014, 19:35
دوستانی که سورن ELX EF7 دارند لطف کنند یک نظری بدن ممنون میشم:
می خوام یک ماشین دیگه بخرم البته الان 5 ساله تندر دارم و مثل مرد داره کار می کنه و فقط دیروز کیت تسمه تایم و تسمه موتور براش خریدم دیگه خرجی برام نداشته جز مواد مصرفی البته به عبارتی قصد دارم در کنار تندر سورن را هم همزمان داشته باشم
البته این 3 ماه اخیر 206 تیپ 5 داشتم که مشکل فنی نداشت ولی از تنگی فضای داخلی و کیفیت پایین ادوات اتاق زده شدم و همین هفته فروختمش . البته تندر کنسولش شاید ساده باشه ولی از نظر من خیلی سخت جون هست
بگذریم دوستان لطف کنند مزایا و معایت سورن را برای من بنویسند
مشکلات فنی این ماشین چی هست؟
فضای اتاقش چطور هست؟مخصوصا جای راننده؟
موتور بجز مشکلاتی که دو سال پیش دست به گریبانش بود آیا مشکل دیگه ای هم داره و کلا مشکلاتش حل شده؟
کیفیت ادوات اتاق چطوری هست؟اگر با 206 مقایسه کنید همه چیز دستم میاد یا تندر
گیربکسش چطور هست؟دنده ها نرم تعویض میشن؟گیربکس صدا و زوزه و ناله نداره؟
کلا هر نکته ای که به ذهنتون میرسه را بیان کنید ممنون میشم
ضمنا ماشین حدود 98% مواقع خودم به تنهایی سرنشینش هستم و جسه من 2 متر قد و 90 کیلو وزن هست(آیا توی سورن جا میشم؟)

Pourya-pc
25-09-2014, 23:56
دوستانی که سورن ELX EF7 دارند لطف کنند یک نظری بدن ممنون میشم:
می خوام یک ماشین دیگه بخرم البته الان 5 ساله تندر دارم و مثل مرد داره کار می کنه و فقط دیروز کیت تسمه تایم و تسمه موتور براش خریدم دیگه خرجی برام نداشته جز مواد مصرفی البته به عبارتی قصد دارم در کنار تندر سورن را هم همزمان داشته باشم
البته این 3 ماه اخیر 206 تیپ 5 داشتم که مشکل فنی نداشت ولی از تنگی فضای داخلی و کیفیت پایین ادوات اتاق زده شدم و همین هفته فروختمش . البته تندر کنسولش شاید ساده باشه ولی از نظر من خیلی سخت جون هست
بگذریم دوستان لطف کنند مزایا و معایت سورن را برای من بنویسند
مشکلات فنی این ماشین چی هست؟
فضای اتاقش چطور هست؟مخصوصا جای راننده؟
موتور بجز مشکلاتی که دو سال پیش دست به گریبانش بود آیا مشکل دیگه ای هم داره و کلا مشکلاتش حل شده؟
کیفیت ادوات اتاق چطوری هست؟اگر با 206 مقایسه کنید همه چیز دستم میاد یا تندر
گیربکسش چطور هست؟دنده ها نرم تعویض میشن؟گیربکس صدا و زوزه و ناله نداره؟
کلا هر نکته ای که به ذهنتون میرسه را بیان کنید ممنون میشم
ضمنا ماشین حدود 98% مواقع خودم به تنهایی سرنشینش هستم و جسه من 2 متر قد و 90 کیلو وزن هست(آیا توی سورن جا میشم؟)

مشکل فنی خاصی نداره در حد خودش کامل هست .
فضای اتاق دلبازی داره ، از این نظر خیلی راحت هست . راننده با قد بلند کاملا راحت و مسلط هست .
کیفیت ادوات داخلیش در حد سایر محصولات ایران خودروست ، به نظرم از 206 وضع بهتری داره چون یک هفته هر دو خودرو را همزمان صفر کیلومتر 93 داشتم ( 206 و سورن ) و از سمند LX هم وضع بهتری دارد .
تندر کمی کیفیت بهتری دارد .
مشکلی در گیرباکس دیده نشده .
به نظرم با توجه به قیمت سورن هم به صرف هست هم زیبایی ظاهری و داخلی خاص خودش رو داره و هم امکاناتش مناسب هست . از سایر هم قیمتهاش حتی گرانترهاش ( مثل پارس ال ایکس ) یک سروگردن بالاتر هست .

ArashMiniStar
26-09-2014, 19:00
اخه همین ال 90 چیه
سورن خدایی بیرونش شیکه توشم این داشبورد جدیدا به نسبت ال 90 خیلی عالی تره
خود ماشین نرم تره
فقط یه فرقی داره با ال 90
ال 90 ها همه خوبن ولی سورن شانسکیه یه جورایی
من خودم سورنو ترجیح میدم به ال 90
ال 90 جز موتورش چیز شاخی نداره

ess_1362
27-09-2014, 20:00
اخه همین ال 90 چیه
سورن خدایی بیرونش شیکه توشم این داشبورد جدیدا به نسبت ال 90 خیلی عالی تره
خود ماشین نرم تره
فقط یه فرقی داره با ال 90
ال 90 ها همه خوبن ولی سورن شانسکیه یه جورایی
من خودم سورنو ترجیح میدم به ال 90
ال 90 جز موتورش چیز شاخی نداره

دوست عزیز حرف شما کاملا متین
منم زمانی که تندر خریدم به ظاهرش پول ندادم ، با توجه به مشغله ای که دارم وقت ندارم که توی تعمیرگاه یا نمایندگی بچرخم انصافا با وجودیکه از ماشین من یک نفر دیگه هم داره استفاده می کنه ولی از نظر فنی از 20 بهش 15 میدم
اینجا بحث سر این هم که آیا من اگر سورن بگیرم با موتور ملی می تونم بدون دغدغه دو سه سالی را باهاش بدون مشکل در رفت و آمد باشم یا نه؟
و جوابم را هم گرفتم پس در طی 10 روز آینده نسبت به خریدش اقدام می کنم
البته من توی خرید ماشین خیلی بد شانس نیستم
زمانی که 141 را خریدم همه انتخاب منو غلط می دونستن حتی یک بنده خدایی می گفت ماشین صفری که خریدی پشتش کجه و ضربه خورده :n02: ولی خیلی خوب واسه من کار کرد
زمان خرید تندر هم همه می گفتن که این ماشین چپ می کنه و تعادل نداره و قطعتش گیر نمیاد و ..... ولی الان می بینم که همش تقریبا حرف مفت هست
امروز هم برادرم می گفت سورن ماشین خوبی نیست و موتورش مشکل داره ولی روی هوا که نمیشه حرف زد!!
بنابر این من انتخاب خودم را کردم
بازم ممنون

وحید گودرزی
27-09-2014, 23:53
دوست عزیز حرف شما کاملا متین
منم زمانی که تندر خریدم به ظاهرش پول ندادم ، با توجه به مشغله ای که دارم وقت ندارم که توی تعمیرگاه یا نمایندگی بچرخم انصافا با وجودیکه از ماشین من یک نفر دیگه هم داره استفاده می کنه ولی از نظر فنی از 20 بهش 15 میدم
اینجا بحث سر این هم که آیا من اگر سورن بگیرم با موتور ملی می تونم بدون دغدغه دو سه سالی را باهاش بدون مشکل در رفت و آمد باشم یا نه؟
و جوابم را هم گرفتم پس در طی 10 روز آینده نسبت به خریدش اقدام می کنم
البته من توی خرید ماشین خیلی بد شانس نیستم
زمانی که 141 را خریدم همه انتخاب منو غلط می دونستن حتی یک بنده خدایی می گفت ماشین صفری که خریدی پشتش کجه و ضربه خورده :n02: ولی خیلی خوب واسه من کار کرد
زمان خرید تندر هم همه می گفتن که این ماشین چپ می کنه و تعادل نداره و قطعتش گیر نمیاد و ..... ولی الان می بینم که همش تقریبا حرف مفت هست
امروز هم برادرم می گفت سورن ماشین خوبی نیست و موتورش مشکل داره ولی روی هوا که نمیشه حرف زد!!
بنابر این من انتخاب خودم را کردم
بازم ممنون

الان سورن شد انتخابت یا تندر؟ در هر صورت مبارکت باشه، من که نتونستم نظرم رو بهت بگم
پ ن: امیدوارم پستم حذف نشه:n28:

mohsenjxj
28-09-2014, 22:25
سلام بچه ها ماشین من سمند ef7 مالتی پلکس دوگانه مدل 93 هست وقتی دنده عقب می گیرم علامت هشدار بالا بودن دمای آب وسط نشانگر مالتی پلکس ظاهر میشه بردم چندتا نمایندگی کسی چیزی سردرنیاورد حتی تو یه نمایندگی دادم برنامه ماشین را آپدیت کرد و نودهاشو بروز کرد اما وقتی دوباره دنده عقب میگیری همون علامت ظاهر میشه ناگفته نماند تو بعضی روزهای گرم هم وقتی ماشین زیر نور آفتاب هست بعد از روشن کردن ماشین و حتی قبل از اینکه آب ماشین گرم بشه این علامت ظاهر میشه درصورتیکه میدونم اصلا آب ماشین گرم نشده به ندرت تو بعضی مواقع هم وقتی تو روزهای گرم از ماشین کولر میگیرم و عقربه نشان دهنده دمای آب هم وسط را رد نکرده این علامت ظاهر میشه دوستان لطفا راهنمایی کنید. این سوال را قبلا هم مطرح کردم ولی کسی جوابمو نداد.
دوستان خواهشا اگه چیزی به ذهنتون میرسه بفرمایید حتی راضیم از دوستان اگه کسی علت و نحوه برطرف کردن این خطارو بمن بگه دستمزدی هم بهش بدم.
(آخه دنده عقب به علامت هشدار دمای آب چه ربطی داره...!؟)

hamid.1992
29-09-2014, 23:30
دوستان این دوستمون با سمندش چقدر به مشکل خورده دارم کم کم خودمم پشیمون میشم از پیشنهاد خرید این ماشین بش
امروز متوجه شدیم که روغن ربزی داره از سمت راننده که عکس شو براتون میزارم
مشکل این چیه؟ چقدر هزینه اش میشه؟ چقدر زمان میبره؟

KOHGARD
30-09-2014, 08:40
[QUOTE=hamid.1992;8405338]دوستان این دوستمون با سمندش چقدر به مشکل خورده دارم کم کم خودمم پشیمون میشم از پیشنهاد خرید این ماشین بش

سلام
اين واسكازينه و مربوط به نشتي درپوش سنسور كيلومتره .
ببرين نمايندگي اگه قطعه جديد اونو داشت براتون تعويض ميكنه و اگه نداشت همين درپوش ماشين خودتونو نوار تفلون ميپيچه و سرجاش مي بنده .( حدود يك ساعت كار داره چون بايد سيني زير و متعلقات باز بشه)
هزينش هم بسته به انصاف نمايندگي داره براي من شد 10چوق .
عكسش هم چند صفحه قبل براي دوستان گذاشتم .

shiraz_2010
01-10-2014, 20:11
با توجه به اینکه دنبال ماشین دوگانه سوز صفر بودم بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان انتخاب نهایی م شده همین سمند...اگه خدا بخواد دوشنبه هفته آینده میرم واسه خرید
فقط یه مورد دیگه ذهنم رو مشغول کرده که آیا مالتی پلکس رو انتخاب کنم یا همون قدیمی رو!!؟

وحید گودرزی
02-10-2014, 09:58
[QUOTE=hamid.1992;8405338]دوستان این دوستمون با سمندش چقدر به مشکل خورده دارم کم کم خودمم پشیمون میشم از پیشنهاد خرید این ماشین بش

سلام
اين واسكازينه و مربوط به نشتي درپوش سنسور كيلومتره .
ببرين نمايندگي اگه قطعه جديد اونو داشت براتون تعويض ميكنه و اگه نداشت همين درپوش ماشين خودتونو نوار تفلون ميپيچه و سرجاش مي بنده .( حدود يك ساعت كار داره چون بايد سيني زير و متعلقات باز بشه)
هزينش هم بسته به انصاف نمايندگي داره براي من شد 10چوق .
عكسش هم چند صفحه قبل براي دوستان گذاشتم .
درود
پس مشکل من چی بود، اینم سندش
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])همین امروز دوباره برای رفع این مشکل وقت گرفتم واسه هفته دیگه و البته بگم که دنده های یک و دو را باید با گرفتن طولانی کلاچ جا بزنم و با گیر جا میره و همچنین کیلومتر شمارم کار نمیکنه، یعنی یک کیلومتر کار میکنه یک کیلومتر کار نمیکنه
دوستان خواهشن اگه میدونید گیربکس مشکلش جدی هست بهم بگین، نمی دونم چیکار کنم، اونجا هم که اثبات موضوع سخته:n27:

Thom Yorke
02-10-2014, 10:52
با توجه به اینکه دنبال ماشین دوگانه سوز صفر بودم بالاخره بعد از کش و قوس های فراوان انتخاب نهایی م شده همین سمند...اگه خدا بخواد دوشنبه هفته آینده میرم واسه خرید
فقط یه مورد دیگه ذهنم رو مشغول کرده که آیا مالتی پلکس رو انتخاب کنم یا همون قدیمی رو!!؟

من باشم همون قدیمی رو انتخاب میکنم.
خودم هم قدیمی ثبت نام کردم که به مالتی پلکس تغییر دادن.
/
احتمال زیاد هفته آینده منم ماشینم رو تحویل می گیرم!

عرفان ایرانی
02-10-2014, 12:31
سلام دوست عزیز
من توی مدت تغریبا سه ماهی که ef7 دوگانه داشتم به غیر از روغن ریزی سنسور کیلومتر که پنج دیقه ای حل شد و شل بودن پیچ دنده که منجر به لقی دنده شده بود کوچکترین مشکلی باهاش نداشتم و ازش راضیمضمنا اینم بگم که باید توجه داشته باشیم ما از ایران فرغون خودرو میخریم و نباید انتظار کیفیت انچنانی داشته باشم بعنوان مثال اتاق ماشین صفر من عین خش خشه صدا میده که البته در بین سایر محصولات هم بدین صورته اما بازار خودرو ما در انحصار این دو خودرو ساز خدانشناس و پلید هست و من و شما ناگزیریمبه هر حال چون میدونم خیلی ها برای تصمیم گیری به این فروم میان و خود منم از طریق همین فروم تصمیم به خرید گرفتم بر خودم وظیفه میدونم که بهتون بگم اگه در رابطه با خرید این خودرو شک دارید در خرید ان نگران نباشید و بنظر من از پارس بهتره.

hamid.1992
02-10-2014, 12:54
اقا یه سوال
اگه از حفره اون گیچ مربوط به روغن موتور ( همون شاخکی که میزان روغن موتور رو نشون میده ) یه توپک پلاستیکی یا هر چیز پلاستیکی دیگه بندازیم تو اون حفره برای موتور مشکلی پیش میاد؟:n10:
بعد میشه اونو در اورد؟:n09:

ess_1362
02-10-2014, 13:16
باید دید توپک یا اون قطعه ته نشین میشه و به اصطلاح زیر کارتل میره یا روی روغن شناور میشه
اگر ته نشین بشه مشکل خاصی نیست ولی اگر شناور بمونه به نظرم خطرناک هست
اصلا چرا باید توپک یا هر قطعه ای درون شکاف گیج بیافته؟

hamid.1992
02-10-2014, 14:03
باید دید توپک یا اون قطعه ته نشین میشه و به اصطلاح زیر کارتل میره یا روی روغن شناور میشه
اگر ته نشین بشه مشکل خاصی نیست ولی اگر شناور بمونه به نظرم خطرناک هست
اصلا چرا باید توپک یا هر قطعه ای درون شکاف گیج بیافته؟

فکر میکنم اون واشر زیر خود سیخک افتاده تو گیج ....... :n02:
فکنم بشه با ساکشن یا وکیوم کردن دراورد .......:n09:

mojtaba152
02-10-2014, 20:05

من مالنی پلکس پیشنهاد میدم .... ماشین من مالتی پلکس هست ... حداقل چیزی که هست ظاهر داشبورد و کیلومتر خیلی قشنگ تر و متفاوت تر از قدیمیا هست که جذابیتی ندارن :n07:

zadehhhh
03-10-2014, 10:30
سلام من ef7 بنزینی دارم دیروز از ایران خودرو زنگ زدن گفتن فرا خوان تعویض ایربگ داری بیار عوض کن معلوم نیست چه ایر بگی روش گذاشتن؟ :n02:

وحید گودرزی
03-10-2014, 21:04
سلام من ef7 بنزینی دارم دیروز از ایران خودرو زنگ زدن گفتن فرا خوان تعویض ایربگ داری بیار عوض کن معلوم نیست چه ایر بگی روش گذاشتن؟ :n02:
مدل چه سالی و تحویل چه ماهی هستش؟
پ.ن: اگر سطح فراخوان گسترده باشه (خوب مطمئنان خبر نداریم در چه سطحی هست) مشکل از عملکرد بوده قطعا؟؟؟ (در تصادف از روبرو!!!)

IntelCentrino
03-10-2014, 21:46
مدل چه سالی و تحویل چه ماهی هستش؟
پ.ن: اگر سطح فراخوان گسترده باشه (خوب مطمئنان خبر نداریم در چه سطحی هست) مشکل از عملکرد بوده قطعا؟؟؟ (در تصادف از روبرو!!!)

من بنزینی مدل 92 تحویل اردیبهشت 93 دارم.
باید ببرم؟

وحید گودرزی
04-10-2014, 00:03
به لینک بالا یک سر بزنید، فراخوان برای سمند های lx مدل 92 هستش، البته یک فراخوان دیگه هم هست برای 206، sd و رانا بازبینی و کنترل ضروری سیستم برقی( برای هر سه خودرو بالای 30 هزار تا شماره شاسی هستش:n19:)
بر اساس شماره شاسی مشخص شده که کدوم خودروها باید مراجعه داشته باشند
پ.ن: ولی باز هم حرکت ایران خودرو عالی هستش در نوع خودش، ولی معمولا از طرف خودروسازها اعلام نمیشه که مشکل دقیقا چی هست(تو کل دنیا منظورمه)

zadehhhh
04-10-2014, 14:20
باید ببرم؟

بنزینی مدل 92 هست تحویل اسفند

zadehhhh
04-10-2014, 14:20
باید ببرم؟

zadehhhh
04-10-2014, 16:24
سلام ماشین من ef7 بنزبنی هست بعضی وقت ها چند ساعتی که خاموش هست وقتی روشن می کن موتور می لرزه ولی بعد خوب میشه البته فعلا همیشگی نیست فکر می کنید عیب از کجا ست ؟؟

hossein.az
04-10-2014, 18:03
سلام ماشین من ef7 بنزبنی هست بعضی وقت ها چند ساعتی که خاموش هست وقتی روشن می کن موتور می لرزه ولی بعد خوب میشه البته فعلا همیشگی نیست فکر می کنید عیب از کجا ست ؟؟

موتور وقتی سرده و روشن میکنید تا چند ثانیه اول ساسات میکنه
و کمی لرزش داره

KOHGARD
05-10-2014, 08:17
سلام
سمند lxمدل 93 كاركرد 10500تا
هرموقع دنده عقب از توي پاركينگ ميام بيرون و همزمان فرمان را تا آخر به سمت چپ يا راست نگه مي دارم يه صداي تق از قسمت جلوبندي (بغل چرخ) به گوش مي رسه و در هيچ حالت ديگه اي اين صدا رو ندارم .
جلوبندي آچاركشي و ميزان فرمان هم شده است .
به نظرتون مشكل از كجاست؟

IntelCentrino
05-10-2014, 12:25

متوجه منظورتون نشدم!

M.Amorous
05-10-2014, 16:14
سلام دوستان ببخشید در حال حاضر همه سورن های جدید با داشبورد جدید تحویل میشن؟ میشه ضبطشون رو عوض کرد؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

وحید گودرزی
05-10-2014, 16:18
متوجه منظورتون نشدم!
فکر میکنم منظور این دوستمون به فراخوان ایران خودرو برای lx های مدل 92 هستش
باید به سایت ایران خودرو برید و شماره شاسیتون رو وارد کنید

وحید گودرزی
05-10-2014, 16:30
سلام دوستان ببخشید در حال حاضر همه سورن های جدید با داشبورد جدید تحویل میشن؟ میشه ضبطشون رو عوض کرد؟

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
اگر ELX EF7 هستش، که در حال حاضر میبنم که کلاس57507 ثبت نام میکنند، که کلاس ماشین خودم هست، اره داشبوردش در واقع جدیده، ضمنان ضبط هم اگه داشته باشه، هر چی بخای میتونی نصب کنی، فقط برای نصب سیستم منظورم باند یا امپ باید مراقب باشی به سیم کشی ماشین اسیب وارد نشه، ضبطهای موجود الان اکثران سوکت فابریکن

M.Amorous
05-10-2014, 16:46
اگر ELX EF7 هستش، که در حال حاضر میبنم که کلاس57507 ثبت نام میکنند، که کلاس ماشین خودم هست، اره داشبوردش در واقع جدیده، ضمنان ضبط هم اگه داشته باشه������، هر چی بخای میتونی نصب کنی، فقط برای نصب سیستم منظورم باند یا امپ باید مراقب باشی به سیم کشی ماشین اسیب وارد نشه، ضبطهای موجود الان اکثران سوکت فابریکن
خوب این که جاش کلا فرق میکنه بزرگ تره نسبت به سایزضبط های معمولی!

mhmmsr
05-10-2014, 17:10
با سلام خدمت دوستان محترم
من یه سمند پایه گاز سوز دارم که حدودا 2000 تا کار کرده. دیروز یه سفر باهاش رفتم چالوس که متوجه دو تا ایراد شدم.اول اینکه سر پیچ ها که با سرعت میپیچی یه صدای زوزه عجیب
(بیشتر شبیه ناله) داخل اتاق میپیچید و دوم اینکه امروز چک کردم دیدم از زیر گیربکس به مقدار خیلی کمی روغن میچکه.
از دوستان کسی دلیل و راه حل این مسائل رو میدونه و اینکه آیا بعد از تعمیر به حالت عادی برمی گرده؟

AM1R95
05-10-2014, 17:33
دوستان سلام

یه سمند LX موتور xu7 که حدودا 9000 تا کار کرده.
مشکل اینه که وقتی دور موتور به 3500 میرسه یه صدای وِززز از سمت فکر کنم شاگرد میاد که وقتی دنده عوض می کنی و دور موتور میاد پایین صدا قطع میشه.
مشکل چیه؟

وحید گودرزی
06-10-2014, 00:07
نه عزیز اشتباه نکن، سایز تعریف شده محل قرارگیری ضبط، برای همه ماشینها فکر میکنم یکی هست، من خودم 3650 انداختم، حله

من یه سمند پایه گاز سوز دارم که حدودا 2000 تا کار کرده. دیروز یه سفر باهاش رفتم چالوس که متوجه دو تا ایراد شدم.اول اینکه سر پیچ ها که با سرعت میپیچی یه صدای زوزه عجیب
(بیشتر شبیه ناله) داخل اتاق میپیچید و دوم اینکه امروز چک کردم دیدم از زیر گیربکس به مقدار خیلی کمی روغن میچکه.
از دوستان کسی دلیل و راه حل این مسائل رو میدونه و اینکه آیا بعد از تعمیر به حالت عادی برمی گرده؟
اولی رو نغهمیدم، اگه میشه بیشتر توضیح بده
ولی مشکل روغن ریزی رو خودم دارم از گیربکس که یک بار مراجعه داشتم و مشکل حل نشد و این هفته دوباره میخوام برم نمایندگی، ظاهران از سنسور کیلومترشمار هستش
ولی توی فاکتور برای من زده کاسه نمد گیربکس، نمیدونم دیگه کدومشونه

وحید گودرزی
06-10-2014, 00:08
نه عزیز اشتباه نکن، سایز تعریف شده محل قرارگیری ضبط، برای همه ماشینها فکر میکنم یکی هست، من خودم 3650 انداختم، حله

اولی رو نغهمیدم، اگه میشه بیشتر توضیح بده
ولی مشکل روغن ریزی رو خودم دارم از گیربکس که یک بار مراجعه داشتم و مشکل حل نشد و این هفته دوباره میخوام برم نمایندگی، ظاهران از سنسور کیلومترشمار هستش
ولی توی فاکتور برای من زده کاسه نمد گیربکس، نمیدونم دیگه کدومشونه����������� ������

hossein.az
06-10-2014, 12:59
دوستان سلام

یه سمند LX موتور xu7 که حدودا 9000 تا کار کرده.
مشکل اینه که وقتی دور موتور به 3500 میرسه یه صدای وِززز از سمت فکر کنم شاگرد میاد که وقتی دنده عوض می کنی و دور موتور میاد پایین صدا قطع میشه.
مشکل چیه؟
مشکل از دسته موتور ماشین
متاسفانه جنس دسته موتور های فعلی که روی همه مدلهای ایرانخودرو میبندن زیاد جالب نیست
توی یکسری هاشون روی یکسری دور موتور ها لرزش ایجاد میکنه

hossein.az
06-10-2014, 13:04

صدای پمپ هیدرولیک هست
مشکل خاصی نیست موقعی که توی پیچ با سرعت کمی بالا دور بگیرید به خاطر ضعیف بودن پمپ ها صدای زوزه میده

مورد دوم هم به خاطر سنسور کیلومتره اگر داشته باشن براتون عوض میکنن والا با یکم نوار تفلون مشکلش برطرف میشه

mojtaba152
06-10-2014, 21:04
سلام دوستان.
یکی از چراغای جلو من به نظرم نورش پایین هست . نور اینها رو باید چطور تنظیم کرد؟؟؟؟

hamid.1992
07-10-2014, 08:11
سلام اون مشکل روغن ریزی که گفتم از سنسور کیلومتر نبود از کاسه نمد بود که با تعویضش حل شد البته مکانیک میگفت به علت جنس بد قطعات اگه به ماشین فشار وارد بشه بازم امکان داره که روغن ریزی از کاسه نمدش داشته باشیم ........ کلا میگفت باید با ماشین های جدید با ملایمت بیشتری برخورد کرد ..... اون دوستمم گفت که قبل از اینکه روغن ریزی شروع بشه به ماشین فشار اورده .... عذر میخوام دیر نتیجه رو گفتم چون الانم سر کارم :n02:

mamadlaser
07-10-2014, 21:52
سلام
من می خوام ماشینم رو عوض کنم (الان پراید 132 دارم) اگه ممکنه راهنماییم کنین
قصد خرید سمند EF7 پایه گازسوز و یا پژو 405 TU5 رو دارم (نظر شخصیم سمنده)
نمیدونم کدومو انتخاب کنم ، خیلی جاها گشتم و نظرات خیلیها رو خوندم هرکسی یه چیزی میگه
یکی میگه خوبه سمند یکی میگه بده نگیر
یه سوال این مدلای جدید 93 هنوز مشکل روغن ریزی و ... رو دارن ؟ قطعاتشون کم یاب نیست؟
با تشکر از راهنماییتون

mohsenjxj
07-10-2014, 21:58
سلام
من می خوام ماشینم رو عوض کنم (الان پراید 132 دارم) اگه ممکنه راهنماییم کنین
قصد خرید سمند EF7 پایه گازسوز و یا پژو 405 TU5 رو دارم (نظر شخصیم سمنده)
نمیدونم کدومو انتخاب کنم ، خیلی جاها گشتم و نظرات خیلیها رو خوندم هرکسی یه چیزی میگه
یکی میگه خوبه سمند یکی میگه بده نگیر
یه سوال این مدلای جدید 93 هنوز مشکل روغن ریزی و ... رو دارن ؟ قطعاتشون کم یاب نیست؟
با تشکر از راهنماییتون
سلام فقط سمند:n06:
چون پژو های جدید هم بدون ایراد نیستن
با در نظر گرفتن حدود قیمتی تقریبا برابر پژو در مقابل سمند ال ایکس ef7 حرفی برای گفتن نداره.

mamadlaser
07-10-2014, 22:19
سلام فقط سمند:n06:
چون پژو های جدید هم بدون ایراد نیستن
با در نظر گرفتن حدود قیمتی تقریبا برابر پژو در مقابل سمند ال ایکس ef7 حرفی برای گفتن نداره.

ممنون از راهنماییتون
اما درمورد ایراداتی که میگن داره چی؟ کمیاب بودن قطعات برطرف شده؟

mohsenjxj
07-10-2014, 22:36
ممنون از راهنماییتون
اما درمورد ایراداتی که میگن داره چی؟ کمیاب بودن قطعات برطرف شده؟
ایرادات کلی برطرف شده درمورد جزئیات و کمبود قطعات هم باید بگم اگه ماشین صفر بگیری گارانتی داره و درصورت نبود قطعه تو نمایندگی، برات امداد میزنن و 5 روزه یا نهایتا دو هفته ای عین قطعه اصلی ماشین را رایگان برات فرستاده و تعویض میکنن. (رگلاتور ماشین من ایراد داشت همین کارو کردن).
ارسال قطعه هم ربطی به سمند نداره و ممکنه برای دیگر خودروها هم همین اتفاق بیفته.
در کل باید خدمتتون عرض کنم همه ماشین های ساخت ایرانخودرو و سایپا کیفیت افتضاحی دارن و میتونی دزدی در کیفیت و قطعات ماشین را وقتی از ماشین استفاده میکنی با تمام وجود احساس کنی. حالا چه سمند باشه و چه پژو ، پراید و ...!

mamadlaser
07-10-2014, 23:15
بازم ممنون از راهنماییتون

خیلی بی انصافیه
مجبور به خرید خودرو های بی کیفیت و پر از اشکال هستیم
باید بگردیم ببینیم کدوم خودرو صفرش نیاز به تعمیر کمتری داره ...

shiraz_2010
10-10-2014, 18:35
سلام مجدد
به نظرتون بهتر نیست به جای خرید خودرو خشک وقت رو بزاریم برای پیدا کردن خودرو کارکرده مدل 93 و یا نهایتا 92 !!؟اینطوری ایرادهای احتمالیش بررسی و رفع شده باشه و حتی ممکنه جانبی هایی مثل دزدگیر و روکش و کف پوش هم داشته باشن!!؟

پ.ن:پول برای خرید آماده ست اما امان از این آدم ها!!هر سری یه حرف هایی می زنن آدم رو تو شک میندازن:n29:

afshin b
10-10-2014, 21:32
سلام مجدد
به نظرتون بهتر نیست به جای خرید خودرو خشک وقت رو بزاریم برای پیدا کردن خودرو کارکرده مدل 93 و یا نهایتا 92 !!؟اینطوری ایرادهای احتمالیش بررسی و رفع شده باشه و حتی ممکنه جانبی هایی مثل دزدگیر و روکش و کف پوش هم داشته باشن!!؟

پ.ن:پول برای خرید آماده ست اما امان از این آدم ها!!هر سری یه حرف هایی می زنن آدم رو تو شک میندازن:n29:

ما همین کار رو کردیم و پارسال مدل ۹۱ دوگانه سوز تهیه کردیم. کمی دنبالش گشتیم ولی آخر از یک آشنا تهیه کردیم و نگرانی از بابت پنهان کاری فروشنده نداشتیم

shiraz_2010
11-10-2014, 21:35
سلام مجدد

دوستان راهنمایی بیشتر لطفا+اینکه چه رنگی از این خودرو زیباتره اگه غیر از رنگ سفید بخوایم انتخاب دیگه ای داشته باشیم!!؟

Thom Yorke
11-10-2014, 21:41
بین خودرو های ایرانی واقعا رنگی جز سفید توصیه نمیشه. ولی من قبلا رنگ خاکستریش رو داشتم به سمند خیلی میاد.
/
این ماشین ما هم که گیر کرده تو پارکینگ ایران خودرو سر جریان پلاک نکردن ناجا. اوضاعیه این صنعت خودرو سازی...

hamid.1992
12-10-2014, 21:19
سلام
اقا یه سوال امروز رفتم تعویض روغنی میگفت چون EF7 من دوگانه است اگه روغن 10-40 بریزم امکان داره به روغن ریزی بافته و روغن تبخیر بشه میگفت اگه 20-50 بریزیم بهتره ... میخواستم نظر اساتید رو بدونم؟ نظرتون چیه؟:n13:

majid_sd2009
12-10-2014, 21:37
پیشنهاد میکنم دیگه اون تعویض روغنی نری!بنده روغن پنج ریختم هیچیش نشد،البته زمستوت بود.
شما همون روغنی که دفترچه گفته بریز و یه مقدار از پنج لیتر کمتر بریز.بقیشم بگیر بعد چند هزارتا سر ریز کن.
من ایرانول رسینگ ۱۰_۴۰ریختم و کیفیتش خوبه و راضیم.قبلا الف میریختم اونم خوب بود.ولی هر دوش ایرانیه دیگه!

hamid.1992
12-10-2014, 21:44
پیشنهاد میکنم دیگه اون تعویض روغنی نری!بنده روغن پنج ریختم هیچیش نشد،البته زمستوت بود.
شما همون روغنی که دفترچه گفته بریز و یه مقدار از پنج لیتر کمتر بریز.بقیشم بگیر بعد چند هزارتا سر ریز کن.
من ایرانول رسینگ ۱۰_۴۰ریختم و کیفیتش خوبه و راضیم.قبلا الف میریختم اونم خوب بود.ولی هر دوش ایرانیه دیگه!
یعنی اون ماجرای تبخیرو .... !!!! حالا اگه 20-50 بریزم چه اتفاقی میافته؟؟؟

majid_sd2009
13-10-2014, 11:58
کدوم ماجرای تبخیر!ما که ندیدیم!البته من بنزینی دارم
شما ۴لیتر و هفتصد سی سی بریزی گیج روغن درست نشون میده و هر وقت از مینیمم کمتر شد اضافه میکنی!
ببین دوست عزیز روغن 20 50 برای این موتور سمه! حالا یکی توی جنوب باشه و اوج تابستون! میگیم مشکلی نداره!ولی الان هوا داره سرد میشه،موتور ماشین با گرانروی 20 نمیتونه سر صبح همه جای موتور رو روغن کاری کنه! چون 20 50 غلیظ تره و ذرات درشت تری داره! احتمال رسوب گرفتن مجاری روغن هم هست. 20 50 مال ماشینیه که لقی قطعاتش زیاد باشه!
شما اگه این روغن رو بریزی موتور بهش فشار میاد ،اینو میتونی از صدای موتور تشخیص بدی.در کل بهت بگم احتمال پوکیدن موتور ماشینت در اینده هست.
اون تعویض روغنی هم اگه چیزی بارش بود که....!کلا رو حرف تعمیرکار و تعویض روغمی حساب نکن!
دیروز دو جا بردم روغن ترمزمو عوض کنم میگن لازم نیست و نباید عوض کنی!الان سه سال میگذره.خوب یکی نیست بگه به تو چه ربطی داره کارتو بکن پولتو بگیر

majid_sd2009
13-10-2014, 16:29
مشکل از دسته موتور ماشین
متاسفانه جنس دسته موتور های فعلی که روی همه مدلهای ایرانخودرو میبندن زیاد جالب نیست
توی یکسری هاشون روی یکسری دور موتور ها لرزش ایجاد میکنه
کاپوت رو بزن بالا و به محل اتصال دسته موتور بالا به بدنه دقت کن!اون قسمتی که دسته موتور پیچ میشه به بدنه یدونه سوراخ دیگه داره که داخلش یه مهره هست!با دستت یا یه چیزی که بره تو یوراخ مهره رو تکون بده ببین لقی داره و صدا میده یا نه؟یا یه پیچ براش پیدا کن و ببند و یا مثل من از چسب قطره ای استفاده کن.برا من قبل ۳۰۰۰ویز ویز میکرد!

mohsenjxj
13-10-2014, 17:35
یعنی اون ماجرای تبخیرو .... !!!! حالا اگه 20-50 بریزم چه اتفاقی میافته؟؟؟
سلام اون تعویض روغنی از موتور ef7 هیچی حالیش نیست نرو پیشش. روغن 20 50 موتور ef7 داغون میکنه.

hamid.1992
14-10-2014, 10:28
کدوم ماجرای تبخیر!ما که ندیدیم!البته من بنزینی دارم
شما ۴لیتر و هفتصد سی سی بریزی گیج روغن درست نشون میده و هر وقت از مینیمم کمتر شد اضافه میکنی!
ببین دوست عزیز روغن 20 50 برای این موتور سمه! حالا یکی توی جنوب باشه و اوج تابستون! میگیم مشکلی نداره!ولی الان هوا داره سرد میشه،موتور ماشین با گرانروی 20 نمیتونه سر صبح همه جای موتور رو روغن کاری کنه! چون 20 50 غلیظ تره و ذرات درشت تری داره! احتمال رسوب گرفتن مجاری روغن هم هست. 20 50 مال ماشینیه که لقی قطعاتش زیاد باشه!
شما اگه این روغن رو بریزی موتور بهش فشار میاد ،اینو میتونی از صدای موتور تشخیص بدی.در کل بهت بگم احتمال پوکیدن موتور ماشینت در اینده هست.
اون تعویض روغنی هم اگه چیزی بارش بود که....!کلا رو حرف تعمیرکار و تعویض روغمی حساب نکن!
دیروز دو جا بردم روغن ترمزمو عوض کنم میگن لازم نیست و نباید عوض کنی!الان سه سال میگذره.خوب یکی نیست بگه به تو چه ربطی داره کارتو بکن پولتو بگیر
خب اقا چرا دعوا میکنی :n14:
هنوز که 2-3 هزار تا مونده تا تعویض روغن فقط خواستم نظر استاید رو بدونم ....
همون10-40 الف فکر میکنم حیلی عالی باشه
ممنون:n01:

hamed malekpour
14-10-2014, 12:47
یه سوال الان ماشین من می گن رادیات بخاریش سوراخ شده و از قسمت داخل اتاق قسمت راننده کمی پایین تر از پدال گاز زد یخ داره نشت می کنه باید چی کار کنم می گن باید تمام سینه در بیاد بعد آیا روش دیگه ای وجود نداره؟

narmnews
14-10-2014, 19:58
سلام
ماشینم دیروز توی جاده چراغ چک روشن شد و ماشین شروع به سه کار کردن کرد در صورتی که درجه آب روی 1/4 بود و کولر یا بخاری هم روشن نبود وقتی یکبار ماشینو خاموش روشن کردم مشکل رفع شد و بعد از چند دقیقه چراغ چک خاموش شد ولی دوباره بعد از چند کیلومتر دوباره همین اتفاق افتاد.
کسی میتونه کمک کنه؟
در ضمن قبلا همین مشکل سه کار کردن و چک را داشت ولی موقعی که موتور گرم بود و فن روشن میشد که یکجا بردم مثل اینکه خطا پاک کن نصب کرده بود و تا حالا درست بود ولی حالا بدون گرم بودن دوباره داره همون اتفاق میفته!

bijandarbari
14-10-2014, 20:26
سلام
ماشینم دیروز توی جاده چراغ چک روشن شد و ماشین شروع به سه کار کردن کرد در صورتی که درجه آب روی 1/4 بود و کولر یا بخاری هم روشن نبود وقتی یکبار ماشینو خاموش روشن کردم مشکل رفع شد و بعد از چند دقیقه چراغ چک خاموش شد ولی دوباره بعد از چند کیلومتر دوباره همین اتفاق افتاد.
کسی میتونه کمک کنه؟
در ضمن قبلا همین مشکل سه کار کردن و چک را داشت ولی موقعی که موتور گرم بود و فن روشن میشد که یکجا بردم مثل اینکه خطا پاک کن نصب کرده بود و تا حالا درست بود ولی حالا بدون گرم بودن دوباره داره همون اتفاق میفته!

سلام

ماشین رو ببرین باتری سازی یا دیاگ کار و بهش بگین با استفاده از سیم جدا ، برق مثبت 12 ولت مشترک کوئل ها رو مستقیم از رله دوبل بگیره و و یا یک سیم جدا دیگه هم از منفی کوئل به بدنه وصل کنید.
مشکلتون حل میشه.

مشکل از ضعیف شدن اتصال سوکت دسته سیم کوئل هستش که هرچی باهاش ور رفتم نتونستم حلش کنم و در نهایت با این روش مجبور شدم عمل بکنم.

narmnews
14-10-2014, 20:45
سلام

ماشین رو ببرین باتری سازی یا دیاگ کار و بهش بگین با استفاده از سیم جدا ، برق مثبت 12 ولت مشترک کوئل ها رو مستقیم از رله دوبل بگیره و و یا یک سیم جدا دیگه هم از منفی کوئل به بدنه وصل کنید.
مشکلتون حل میشه.

مشکل از ضعیف شدن اتصال سوکت دسته سیم کوئل هستش که هرچی باهاش ور رفتم نتونستم حلش کنم و در نهایت با این روش مجبور شدم عمل بکنم.

چرا پس تو جاده فقط اینطوری میشه اونم نه همیشه مثلا یک بار توی اتوبان تهران قم این اتفاق افتاد ولی دیگه تا مشهد این اتفاق نیفتاد و باز دوباره بعد از یک هفته توی اتوبان ورودی مشهد این اتفاق افتاد؟

bijandarbari
15-10-2014, 06:49
چرا پس تو جاده فقط اینطوری میشه اونم نه همیشه مثلا یک بار توی اتوبان تهران قم این اتفاق افتاد ولی دیگه تا مشهد این اتفاق نیفتاد و باز دوباره بعد از یک هفته توی اتوبان ورودی مشهد این اتفاق افتاد؟

سلام

علتش رو دقیق نمی دونم چون این مشکل خودش رو خیلی عجیب نشون میده.
ولی علت اصلیش همونی هستش که گفتم.اتصال سوکت ضعیف میشه.

برای منم این مورد تو جاده پیش اومد طوری که حتی با کولر خاموش اگه سرعتم بالای 100 تا میرفت تو جاده اینطوری می شود.ولی اگه اهسته تر رانندگی می کردم مشکلی نداشت.
ولی تو حالت عادی با روشن کردن کولر هم 3 میشد.
همونجا تو جاده با دو تیکه سیم این کار رو انجام دادم و ادامه مسیر رو تو جاده با کولر روشن و سرعت بالا بدون هیچ مشکلی اومدم.
فعلا هم یک ماهی هست که مشکلی ندارم.

KOHGARD
15-10-2014, 11:45
سلام

علتش رو دقیق نمی دونم چون این مشکل خودش رو خیلی عجیب نشون میده.
ولی علت اصلیش همونی هستش که گفتم.اتصال سوکت ضعیف میشه.

برای منم این مورد تو جاده پیش اومد طوری که حتی با کولر خاموش اگه سرعتم بالای 100 تا میرفت تو جاده اینطوری می شود.ولی اگه اهسته تر رانندگی می کردم مشکلی نداشت.
ولی تو حالت عادی با روشن کردن کولر هم 3 میشد.
همونجا تو جاده با دو تیکه سیم این کار رو انجام دادم و ادامه مسیر رو تو جاده با کولر روشن و سرعت بالا بدون هیچ مشکلی اومدم.
فعلا هم یک ماهی هست که مشکلی ندارم.
سلام
اگه براتون مقدوره ، از اين رله ها و سوكت ها عكس بذاريد تا ما هم ببينيم قضيه چيه .
تشكر

bijandarbari
15-10-2014, 18:09
سلام
اگه براتون مقدوره ، از اين رله ها و سوكت ها عكس بذاريد تا ما هم ببينيم قضيه چيه .
تشكر

سلام
من چون نقشه سوکت های رله دوبل رو نمی دونستم ترجیح دادم مستقیم از باتری برق رو به کوئل ببرم.
تو جاده برای اینکه کار سریع انجام بشه ، مقداری روکش سیم 12 ولت مشترک ( فکر کنم رنگش سفید بود ) و سیم منفی مشترک ( فکر کنم رنگش زرد بود )دسته سیم کوئل( قبل از جایی که هرکدوم از این سیم ها 4 شاخه باشه و به 4 تا کوئل بره ) رو لخت کردم و دو تا سیم بهشون وصل کردم.
با یک لامپ کوچیک تست کردم تا مطمئن بشم که کدوم سیم مثبت هستش و کدوم منفی هستش تا بعدا مشکلی ایجاد نشه ( سوییچ رو باز کنید ، اون سیمی که مثبت 12 هستش اگه به لامپ وصل بشه و سر دیگه لامپ به بدنه وصل بشه ، لامپ روشن میشه و اینطوری می فهمیم که کدوم سیم مثبت 12 هستش )

سیم مثبت که به دسته سیم وصل شده رو به مثبت باتری و سیم منفی رو به منفی باتری وصل کردم.
تا موقتا خودم رو به مقصد برسونم و بتونم از کولر استفاده کنم.
ایراد این کار این بود که حتی وقتی که سوییچ بسته هستش ، برق مثبت 12 به کوئل وصله.
برای رفع این ایراد ، بعدا سر فرصت یک رله ساده از بازار خریدم و این قسمت سیم کشی رو تکمیل کردم.

به این صورت که:

سیم مثبت 12 مشترک کوئل رو دسته سیم کوئل رو قطع کردم. سری از این سیم که به کوئل میره رو به خروجی رله وصل کردم ( اون خروجی که تو حالت عادی قطع هستش و موقع تحریک رله وصل میشه. چون رله دو تا خروجی داره. یکی تو حالت عادی قطع هستش و تو تحریک وصل میشه و اون یکی بالعکس هستش )
.سر دیگه از این سیم که به دسته سیم اصلی میره رو به تحریک رله وصل کردم.
یک برق مثبت از باتری مستقیم به ورودی رله بردم.
یک منفی از بدنه هم به سر دیگه تحریک رله وصل کردم.
روکش سیم منفی مشترک دسته سیم اصلی کوئل رو هم مقداری برداشتم و بدون قطع کردن سیم منفی مشترک کوئل ، یک سیم از اون به منفی بدنه وصل کردم.

الان وقتی سوییچ بازه ، رله تحریک میشه و یک برق 12 مستقیم از باتری به کوئل ها میره و منفی کوئل ها هم مستقیم به بدنه وصله.

من چون نقشه رله دوبل رو دقیق نمی دونستم و کمی شک داشتم ، برای اطمینان بیشتر ترجیح دادم از رله دوبل استفاده نکنم و برق مثبت و منفی رو مستقیم از باتری بگریم به خاطر همین مجبور شدم یک رله جداگونه نصب کنم.
ولی به نظرم اگه کسی که نقشه خروجی رله دوبل رو میدونه ، برق مثبت و منفی کوئل رو مستقیم از رله دوبل بگیره هم این مشکل حل میشه.( در اینصورت نیازی به نصب رله جداگونه نیستش و سیم کشی ساده تر انجام میشه )

الان موتور بدون مشکل کار میکنه و مثل قبل سریع روشن میشه. چراغ چک هم خاموشه. تو این یک ماهه هم دیگه این مساله به وجود نیومده.

narmnews
15-10-2014, 18:27
سلام
.
سلام
در این صورت که هنوز باید اتصالی سوکت موجود باشه. تحریک رله قطع نمیشه؟
رله چند آمپر استفاده کردین؟

bijandarbari
15-10-2014, 19:13
سلام
در این صورت که هنوز باید اتصالی سوکت موجود باشه. تحریک رله قطع نمیشه؟
رله چند آمپر استفاده کردین؟

سلام
این سوال رو منم داشتم.ولی فعلا که مشکلی ایجاد نشده.
به نظرم اتصال سوکت کمی ضعیف شده ولی دائم برقراره طوری که تو مواقع خاصی جریان عبوری ازش از حد لازم کمتر میشه و باعث میشه یکی از کوئل ها ( که معمولا دورترین کوئل هستش ) از کار بیفته و موتور 3 بشه.
ولی تحریک رله جریان خیلی خیلی کمی رو مصرف میکنه و به خاطر همین ضعیف بودن اتصال سوکت مشکلی براش ایجاد نکرده.
ولی در آینده اگه ببینم بازم این مشکل برقراره ، تحریک رله رو از جای دیگه ای موتور که با باز شدن سوییچ برق داخلش بیاد میگیرم.

رله رو نمی دونم چند آمپر هستش.از دو تا رله سبز رنگ پشت ecu کمی کوچیکتره.

ولی موقع روشن بودن موتور وقتی به رله دست زدم دیدم غیر عادی گرم نشده ، یعنی اینکه به احتمال زیاد جریان عبوری ازش از ظرفیت مجاز رله کمتره و مشکلی نداره.

رله مشابه این هستش :
سوال:
جریان عبوری از شاخه 12 ولت به کوئل ، چند آمپر هستش؟؟

hamidsalavaty
18-10-2014, 10:53
کسی میدونه فرق کلاس 29110 با 29111 چیه
سمند ef7 29110 مشخصاتش چیه؟
سمند با باطری 60 آمپر مشکلی نداره یا 74 باید حتماً باشه؟

hamidsalavaty
18-10-2014, 10:57

narmnews
18-10-2014, 16:28
سلام
این سوال رو منم داشتم.ولی فعلا که مشکلی ایجاد نشده.
به نظرم اتصال سوکت کمی ضعیف شده ولی دائم برقراره طوری که تو مواقع خاصی جریان عبوری ازش از حد لازم کمتر میشه و باعث میشه یکی از کوئل ها ( که معمولا دورترین کوئل هستش ) از کار بیفته و موتور 3 بشه.
ولی تحریک رله جریان خیلی خیلی کمی رو مصرف میکنه و به خاطر همین ضعیف بودن اتصال سوکت مشکلی براش ایجاد نکرده.
ولی در آینده اگه ببینم بازم این مشکل برقراره ، تحریک رله رو از جای دیگه ای موتور که با باز شدن سوییچ برق داخلش بیاد میگیرم.

رله رو نمی دونم چند آمپر هستش.از دو تا رله سبز رنگ پشت ecu کمی کوچیکتره.

ولی موقع روشن بودن موتور وقتی به رله دست زدم دیدم غیر عادی گرم نشده ، یعنی اینکه به احتمال زیاد جریان عبوری ازش از ظرفیت مجاز رله کمتره و مشکلی نداره.

رله مشابه این هستش :
سوال:
جریان عبوری از شاخه 12 ولت به کوئل ، چند آمپر هستش؟؟

مطمئنید برق کوئل ها 12ولت هست؟
باید خیلی بیشتر باشه...

KOHGARD
18-10-2014, 16:29

بفرمائيد:
جدیدترین کلاس بندی گروه سمند و سورن به شرح زیر است:

57302 | سمند SE XU7 | تک ایربگ | یورو 2 | ------- | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
57307 | سمند SE XU7 | تک ایربگ | یورو 4 | ------- | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
57308 | سمند SE XU7 | دو ایربگ | یورو 4 | ------- | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ

29331 | سمند LX XU7 | تک ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29332 | سمند LX XU7 | تک ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29336 | سمند LX XU7 | دو ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29335 | سمند LX XU7 | دو ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ

29815 | سمند LX XU7 CNG | تک ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29816 | سمند LX XU7 CNG | تک ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29817 | سمند LX XU7 CNG | دو ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ

29208 | سمند LX EF7 | تک ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29210 | سمند LX EF7 | تک ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29209 | سمند LX EF7 | دو ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29212 | سمند LX EF7 | دو ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29211 | سمند LX EF7 | دو ایربگ | یورو 4 | مالتی پلکس | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ

29106 | سمند LX EF7 CNG | تک ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29109 | سمند LX EF7 CNG | تک ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29108 | سمند LX EF7 CNG | دو ایربگ | یورو 2 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29111 | سمند LX EF7 CNG | دو ایربگ | یورو 4 | سخنگو | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ
29110 | سمند LX EF7 CNG | دو ایربگ | یورو 4 | مالتی پلکس | ترمز عقب کاسه ای | تریم بژ

55406 | سورن ELX XU7 | دو ایربگ | یورو 2 | مالتی پلکس | ترمز عقب دیسکی | تریم مشکی
55412 | سورن ELX XU7 | دو ایربگ | یورو 4 | مالتی پلکس | ترمز عقب دیسکی | تریم مشکی

57501 | سورن ELX EF7 | دو ایربگ | یورو 2 | مالتی پلکس | ترمز عقب دیسکی | تریم مشکی
57505 | سورن ELX EF7 | دو ایربگ | یورو 2 | مالتی پلکس | ترمز عقب دیسکی | تریم بژ
57507 | سورن ELX EF7 | دو ایربگ | یورو 4 | مالتی پلکس | ترمز عقب دیسکی | تریم مشکی

با احترام.. [-_-]

hamidsalavaty
18-10-2014, 17:04
یه سوال دیگه این تریم بژ چیه؟
سنسور عقب سمند داره؟
من اصفهانم پیشنهاد می کنید آپشن های سمند رو از آپکو خرید کنم یا از اسپرت های توی شهر
اگه بخوام آپشنهای زیر رو اضافه کنم چه مدلی پیشنهاد می کنید
برچسب دودی
دزدگیر تصویری
لاستیک 205
سوال دیگم اینه 2000 تا که کارکرد خودم برم روغن ماشین رو عوض کنم؟ چی بریزم توش ؟آخه همه میگن اونی که کارخونه ریخته آب هم روغن گیریبکس هم روغن موتور

mohsenjxj
18-10-2014, 17:18
ممنون جناب کوهگرد بسیار کمک کننده بود فقط این 29110 سنسور عقب هم داره انشالا؟
سنسور عقب روی تمام سمند های ال ایکس هست.

bijandarbari
18-10-2014, 18:04

سلام

اگه رو ماشین سیستم قوی نصب نباشه ، همون 66 آمپر بدون مشکل جواب میده ( برای خودم 66 هستش )

bijandarbari
18-10-2014, 18:08
مطمئنید برق کوئل ها 12ولت هست؟
باید خیلی بیشتر باشه...

سلام

هر کوئل سه تا سیم بهش وصله.
یک منفی که به بدنه میره.
یک مثبت 12 ولت که با باز بودن سوییچ به صورت دائم وصله.
یک پالس 12 ولت یا کمتر که توسط پلاتین یا ای سی یو متناسب با دور موتور قطع وصل میشه و باعث میشه کوئل جرقه بزنه.

ولتاژ خروجی کوئل هم که به شمع میره در حد چند ده هزار ولت هستش ( تو ef7 گویا 40 هزار ولت هستش ) که باعث جرقه سر شمع میشه.

hossein.az
18-10-2014, 18:38
سلام

هر کوئل سه تا سیم بهش وصله.
یک منفی که به بدنه میره.
یک مثبت 12 ولت که با باز بودن سوییچ به صورت دائم وصله.
یک پالس 12 ولت یا کمتر که توسط پلاتین یا ای سی یو متناسب با دور موتور قطع وصل میشه و باعث میشه کوئل جرقه بزنه.

ولتاژ خروجی کوئل هم که به شمع میره در حد چند ده هزار ولت هستش ( تو ef7 گویا 40 هزار ولت هستش ) که باعث جرقه سر شمع میشه.

لازم بود به صورت مکتوب از تمامی مطالب مفیدی که داخل تاپیک میذارید تشکر کنم

این راهکار برای ضعیف شدن دسته سیم واقعا عالی بود
از چندنفر پرسیده بودم ولی این راهکار خیلی بهتر و کم هزینه است

Thom Yorke
18-10-2014, 21:25
بالاخره منم بعدازظهر امروز ماشینم رو تحویل گرفتم. Ef7 پایه گازسوز مالتی پلکس.

سه مورد فقط

1- ماشین بسیار کثیف بود. معلوم که حداقل یک ماهی توی هوای ازاد زیر بارون و آفتاب بوده. خداییش کجای دنیا ماشین صفر رو اینطوری تحویل مشتریشون میدن
2 - ماشین 63 کیلومتر کار کرده بود! حالا 20-30 کیلومترش رو دیده بودم ولی 60 تا یکم زیاده.
3- قبلا ماشین صفر تحویل میگرفتیم باکش دیگه حداقل نصفه بود. این روی یک چهارم حدودا پر کرده بودن. از طرفی Cngـش هم چشمک میزنه که خالیه!

از عصر ماشین قبلیم رو گذاشتم تو پارکینگ و از سمند استفاده میکنم. دو سه جا باهاش رفتم. شتابش خوبه! من قبلا اصلا با Ef7 رانندگی نکرده بودم.
فقط یه مشکل. امروز که بیرون بودم وچند بار خاموش روشن میکردم، وقتی سویچ رو باز میکردم که استارت بزنم میدیدم که آمپر حرارت از وسط زده بالا! بعد از روشن کردن می اومد پایین البته. ولی خب چه دلیلی داره که وقتی من ماشین رو خاموش میکنم و حرارت وسط هم نیست، بعد از 10 دقیقه که دوباره میام استارت بزنم آمپر بالاتر از وسط باشه؟ قبلا توی سمند معمولی همچین موردی ندیده بودم. این عادیه؟

hamidsalavaty
19-10-2014, 09:23
من اصفهانم پیشنهاد می کنید آپشن های سمند رو از آپکو خرید کنم یا از اسپرت های توی شهر
برچسب دودی
دزدگیر تصویری
لاستیک 205
سوال دیگم اینه 2000 تا که کارکرد خودم برم روغن ماشین رو عوض کنم؟ چی بریزم توش ؟آخه همه میگن اونی که کارخونه ریخته آب هم روغن گیریبکس هم روغن موتور

hamidsalavaty
19-10-2014, 09:23
برچسب دودی
دزدگیر تصویری
لاستیک 205

farshid_titan
19-10-2014, 10:10

سه مورد فقط

1- ماشین بسیار کثیف بود. معلوم که حداقل یک ماهی توی هوای ازاد زیر بارون و آفتاب بوده. خداییش کجای دنیا ماشین صفر رو اینطوری تحویل مشتریشون میدن
2 - ماشین 63 کیلومتر کار کرده بود! حالا 20-30 کیلومترش رو دیده بودم ولی 60 تا یکم زیاده.
3- قبلا ماشین صفر تحویل میگرفتیم باکش دیگه حداقل نصفه بود. این روی یک چهارم حدودا پر کرده بودن. از طرفی Cngـش هم چشمک میزنه که خالیه!

از عصر ماشین قبلیم رو گذاشتم تو پارکینگ و از سمند استفاده میکنم. دو سه جا باهاش رفتم. شتابش خوبه! من قبلا اصلا با Ef7 رانندگی نکرده بودم.
فقط یه مشکل. امروز که بیرون بودم وچند بار خاموش روشن میکردم، وقتی سویچ رو باز میکردم که استارت بزنم میدیدم که آمپر حرارت از وسط زده بالا! بعد از روشن کردن می اومد پایین البته. ولی خب چه دلیلی داره که وقتی من ماشین رو خاموش میکنم و حرارت وسط هم نیست، بعد از 10 دقیقه که دوباره میام استارت بزنم آمپر بالاتر از وسط باشه؟ قبلا توی سمند معمولی همچین موردی ندیده بودم. این عادیه؟
مبارک باشه دوست عزیز من ماشینمو که گرفتم 4 کیلومتر رفته بود بنزینم تقریبا فول و گازم نداشت زیاد حساس نباش رو اینا اره این عادیه جون اولا دما ef7 بالاست و دوم اینکه وقتی شما ماشینو خاموش دیگه جریان ابی تو بلوکه سیلندر نیست و طبیعتا دما بالا میره وقتی ماشینو روشن میکنی

Pourya-pc
19-10-2014, 12:10

سه مورد فقط

من هم سورن و 206 تحویل گرفتم داخل هردو بسیار کثیف بود ، پر از خاک و جای پا روی داشبورد !
بنزین هم روی خط فقر و چراغ زرد ، هردو 4 کیلومتر رفته بودند .
ولی پراید 93 گرفتم داخلش تمیز بود و باکش دو خط کمتر از فول ، کیلومتر هم صفر مطلق از درب نمایندگی تحویل گرفتم . کارواشش هم کردن و تحویل دادند .

hossein.az
19-10-2014, 12:19
برچسب دودی
دزدگیر تصویری
لاستیک 205
لاستیک از مغازه های لاستیک فروشی بگیرید و ترجیحا رودستون وبعد از اون هانکوک
بقیه موارد از مغازه های اسبرت ماشین
احتیاج به تعویض نداره من خودم 10000 با روغن اولی رفتم ولی اگر حساس هستید بهتره عوض کنید
روغن ادینول یا الف
واسکازین بعد از 40000 تا 50000 esso بریزید

mohsenjxj
19-10-2014, 20:09
مبارک باشه دوست عزیز من ماشینمو که گرفتم 4 کیلومتر رفته بود بنزینم تقریبا فول و گازم نداشت زیاد حساس نباش رو اینا اره این عادیه جون اولا دما ef7 بالاست و دوم اینکه وقتی شما ماشینو خاموش دیگه جریان ابی تو بلوکه سیلندر نیست و طبیعتا دما بالا میره وقتی ماشینو روشن میکنی
این درسته که وقتی ماشین خاموشه دیگه جریان آبی تو بلوکه سیلندر نیست و بالا رفتن دما طبیعی هست اما من پیگیری کردم و دیدم ماشین بعضی از دوستان که اتفاقا شرایطش مثل همین ماشین و ماشین خودم هست (ef7 دوگانه مالتی پلکس) اما دمای اونا بعد از کارکرد زیاد و سپس خاموش کردن موتور خط وسط را رد نمیکنه که هیچ ، حتی به خط وسط هم نمیرسه!
حرف من اینه که چرا با شرایط یکسان این تفاوت وجود داره؟

farshid_titan
20-10-2014, 00:13
این درسته که وقتی ماشین خاموشه دیگه جریان آبی تو بلوکه سیلندر نیست و بالا رفتن دما طبیعی هست اما من پیگیری کردم و دیدم ماشین بعضی از دوستان که اتفاقا شرایطش مثل همین ماشین و ماشین خودم هست (ef7 دوگانه مالتی پلکس) اما دمای اونا بعد از کارکرد زیاد و سپس خاموش کردن موتور خط وسط را رد نمیکنه که هیچ ، حتی به خط وسط هم نمیرسه!

من خودمم وقتی با ماشینم مثلا 1ساعت رانندگی میکنم و بعد روشن میکنم امپر اصلا بالا نمیره و اصن مشهود نیست و وقتی با مایشنم زیاد رانندگی میکنم و بعد خاموش و روشن میکنم اونموقع مشهود میشه و به شخصه اگه در حد 1ساعت رانندگی کنم زیاد بعد از روشن کردن امپرم بالا نمیره

Pourya-pc
20-10-2014, 00:54

آب رادیات رو عوض کنید .
206 داشتم وقتی خاموشش میکردم آمپرش تا ته بالا میرفت شاید تا 200 درجه ! نمیدونم چرا ! اما سورن اینجوری نبود .EF7

hamidsalavaty
20-10-2014, 08:24
برای سمند مالتی پلکس دو گانه سوز ef7 میشه کروز نصب کرد؟
توی نمایندگی های اصفهان کجا کارشون خوبه برای سرویس ؟
آیا میشه به مالتی پلکس سمند دستور هشدار نبستن کمربند سمت شاگرد رو هم اضافه کرد؟اگه میشه یکم راهنمایی کنید .
توی سرویس نمایندگی میشه بهشون گفت چه روغنی بریزن یا برای همه همون دفالت کارخونه رو میریزن؟
راستی دنبال راه ارزونی برای اتصال گوشی به ماشین هستم خود ایران خوردو که اون آپشن اتصالش رو یک میلیون زده اما تو اینترنت سرچ زدم یه دو مورد یافتم یکی ضبط بلوتوث دار یکی آینه عقب(که نفهمیدم کاربردش چیه!) اگه ضبط بخوام استفاده کنم نمیخوام بیشتر از 100 هزینه کنم البته با هزینه فروش ضبط سمند دوستان چی در این مورد پیشنهاد می کنن

bijandarbari
20-10-2014, 11:51

سلام

منم وقتی ماشینم صفر بود دمای آبش زیاد بالا میرفت ولی بعد اینکه آب رادایتور رو به علتی عوض کردم و ضد یخ داخلش کمتر از 50 درصد ریختم ، اصلا این مشکل رو نداره و دمای آبش همیشه پایین هستش.

به نظرم از خود کارخونه ، غلظت ضد یخ رو از حد نیاز بیشتر گرفتن ( برای پیش بینی اینکه ماشین تو محیط سردسیر تو زمستون به مشکل بر نخوره ) و طبیعتا همین باعث میشه دمای آب بالاتر بره.

کلا اضافه کردن ضد یخ به آب رادیاتور باعث میشه ظرفیت حرارتی آب پایین تر بیاد و در نتیجه با گرفتن مقدار مساوی گرما ، نسبت به آب خالص دماش بیشتر بالا بره.
ولی از طرف دیگه نقطه جوش آب رو بالا میبره و نقطه انجماد رو پایین میبره و ضد خوردگی هستش.

من خودم با توجه به دمای زمستون محیطی که زندگی می کنم ( زمستونش کمی از تهران گرمتره ) بین 30 تا 40 درصد ضد یخ میریزم.

Pourya-pc
20-10-2014, 17:41
سلام

منم وقتی ماشینم صفر بود دمای آبش زیاد بالا میرفت ولی بعد اینکه آب رادایتور رو به علتی عوض کردم و ضد یخ داخلش کمتر از 50 درصد ریختم ، اصلا این مشکل رو نداره و دمای آبش همیشه پایین هستش.

به نظرم از خود کارخونه ، غلظت ضد یخ رو از حد نیاز بیشتر گرفتن ( برای پیش بینی اینکه ماشین تو محیط سردسیر تو زمستون به مشکل بر نخوره ) و طبیعتا همین باعث میشه دمای آب بالاتر بره.

کلا اضافه کردن ضد یخ به آب رادیاتور باعث میشه ظرفیت حرارتی آب پایین تر بیاد و در نتیجه با گرفتن مقدار مساوی گرما ، نسبت به آب خالص دماش بیشتر بالا بره.
ولی از طرف دیگه نقطه جوش آب رو بالا میبره و نقطه انجماد رو پایین میبره و ضد خوردگی هستش.

من خودم با توجه به دمای زمستون محیطی که زندگی می کنم ( زمستونش کمی از تهران گرمتره ) بین 30 تا 40 درصد ضد یخ میریزم.

دوست عزیز ضد یخ ، ضد جوش هم هست ، یعنی آب در دمای بالایی جوش میاد و درد دمای خیلی پایینی یخ میزنه ، درواقع ضد یخ بازه دمایی آب رادیاتور رو کاهش میده . پس کارخانه اصلا ضد یخ نریخته که این مشکلات بوجود اومده .

bijandarbari
20-10-2014, 22:10
دوست عزیز ضد یخ ، ضد جوش هم هست ، یعنی آب در دمای بالایی جوش میاد و درد دمای خیلی پایینی یخ میزنه ، درواقع ضد یخ بازه دمایی آب رادیاتور رو کاهش میده . پس کارخانه اصلا ضد یخ نریخته که این مشکلات بوجود اومده .

سلام

منم عرض کردم که افزایش غلظت ضد یح باعث میشه نقطه جوش بالا بره و نقطه انجماد پایین بیاد.

ولی از طرف دیگه افزایش غلظت ضد یخ باعث میشه ، ظرفیت حرارتی ویژه پایینتر بیاد که به ازای دریافت مقدار مساوی گرما ، رادیاتور دمای بالاتری رو تجربه میکنه.

این دو بحث کاملا از هم جدا هستن.

تو دو تا لینک زیر می بینید که اگه غلظت ضد یخ ( گلیکول ) هرچی بالاتر میره ، specific heat یا همون Cp یا همون ظرفیت حرارتی ویژه کاهش پیدا میکنه.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]"][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یکی از مواردی که تو ضد یخ های جدید تر ( معمولا قرمز رنگ ) بهبود پیدا کرده همین مشکل کاهش ظرفیت حرارتی محلول هستش.

پس همواره سعی کنید با توجه به جداقل دمای محیط تو زمستون ( البته همراه با پیش بینی شرایط ویژه ) غلظت ضد یخ رو انتخاب کنید.

javad2015
21-10-2014, 07:34
لنت ترمزای خوردرو بنده صدای جیغ مانندی مکیشه ....ولی ترمزا خیلی خوب عمل میکنن و مشکلی نداره....دلیل چیه؟
اینم بگم حدود 3 ماه پیش لنتا رو عوض کردم و الان دو ماهه اینجوریه.

imanparsa
21-10-2014, 09:04
دوست عزیز لنتای شما شیشه کرده.
مشکل خاصی بوجود نمیاره. فقط همون صدای آزار دهنده.
اگر خیلی ناراحتتون میکنه ببرید واستون سوهان بکشن که صدا نکنه

javad2015
21-10-2014, 09:11
یعنی چی شیشه کرده؟

Pourya-pc
21-10-2014, 11:25
یعنی چی شیشه کرده؟

وقتی لنت شما بیش از حد داغ بشه و جنس کربن موجود در آن خوب نباشه ، این کربن میسوزه و لنت مثل چوب خشک میشه .
وقتی روی لنت رو نگاه میکنید سطحش صاف و شفاف هست . به همین دلیل وقتی با دیسک درگیر میشه صدای جیغ میده .
این حالت رو اصطلاحا شیشه شدن میگن .
میتونید ببرید لنت کوبی یک لایه از روش بردارن اما موقتی خوب میشه و دوباره به همون شکل درمیاد .
درضمن روی ترمز گیری هم تا 20 درصد تاثیر منفی میزاره .
بهترین راه اینه که لنتش رو با نوع مرغوب تعویض نمایید .

mohsenjxj
21-10-2014, 21:25
سلام
ماشین من ef7 مدل 93 هست و حدود 7هزارتا کارکرده موقع حرکت مخصوصا تو دنده های سنگینتر وقتی گاز رو ول میکنی و آروم میخواد سرعتش کم بشه یدفعه ای که بهش گاز میدم یه صدای قرچ قرچ ، مثل صدایی که لاستیک بین درهای ماشین تو دست انداز هست را از سمت دنده و ترمز دستی میده یکی دو روزهست اینطوری شده نمیدونم بخاطر سردی هوا هست یا مشکل خاصی داره. بخاطر اینکه از طرف دنده این صدا میاد یمقدار نگرانم کرده دوستان و اساتید لطفا راهنمایی کنید.

SAMI EB
21-10-2014, 22:26
سلام
ماشین من ef7 مدل 93 هست و حدود 7هزارتا کارکرده موقع حرکت مخصوصا تو دنده های سنگینتر وقتی گاز رو ول میکنی و آروم میخواد سرعتش کم بشه یدفعه ای که بهش گاز میدم یه صدای قرچ قرچ ، مثل صدایی که لاستیک بین درهای ماشین تو دست انداز هست را از سمت دنده و ترمز دستی میده یکی دو روزهست اینطوری شده نمیدونم بخاطر سردی هوا هست یا مشکل خاصی داره. بخاطر اینکه از طرف دنده این صدا میاد یمقدار نگرانم کرده دوستان و اساتید لطفا راهنمایی کنید.
سلام
اين صدا که مي فرماييد مي تونه دلايل زيادي داشته باشه از درها گرفته تا خود فرمون
اينکه مي گيد صدا از طرف دنده و ترمز دستي مياد مي تونه علتش لقي ليور دنده باشه که صدا ميده يا اينکه کانال هاي هوا که از زيز کنسول براي رديف عقب رد شده چون جنسش پلاستيکيه بعد مدتي صدا ميده .
در هر صورت مورد زياد حادي نيست اين صدا و نگراني بابتش بي مورد .

SAMI EB
21-10-2014, 22:43
برای سمند مالتی پلکس دو گانه سوز ef7 میشه کروز نصب کرد؟
توی نمایندگی های اصفهان کجا کارشون خوبه برای سرویس ؟
آیا میشه به مالتی پلکس سمند دستور هشدار نبستن کمربند سمت شاگرد رو هم اضافه کرد؟اگه میشه یکم راهنمایی کنید .
توی سرویس نمایندگی میشه بهشون گفت چه روغنی بریزن یا برای همه همون دفالت کارخونه رو میریزن؟
راستی دنبال راه ارزونی برای اتصال گوشی به ماشین هستم خود ایران خوردو که اون آپشن اتصالش رو یک میلیون زده اما تو اینترنت سرچ زدم یه دو مورد یافتم یکی ضبط بلوتوث دار یکی آینه عقب(که نفهمیدم کاربردش چیه!) اگه ضبط بخوام استفاده کنم نمیخوام بیشتر از 100 هزینه کنم البته با هزینه فروش ضبط سمند دوستان چی در این مورد پیشنهاد می کنن

سلام
در مرود کروز کنترل بايد بگم که روي سيستم بنزيني مالتي قابل نصب بود ولي روي گاز سوز را اطلاعي ندارم .
مي تونيد از نمايندگي مجاز سوال کنيد
نمايندگي هايي خوب اصفهان که کروز نصب مي کنند .
1- قناديان .2 ناظريان 3- فتاحي 4 کريمي 5- عابدي
شدنيه که ميشه ولي ارزش نداره به خاطر يه هشدار کمربند سيستم برق ماشين را دستکاري کرد اونم مالتي پلکس .
معمولا تو سرويس هاي دوره اي روغن ايساکويي مي ريزيند که ساخت شرکت نفت سپاهانه اگه اشتباه نکنم .
بهترين کم هزينه ترين راه براي پلوتوث استفاده از پخش هاي پلوتوث دار هستش .
مارک هاي زيادي هست مثل مارشال . JVC . پايونير که بستگي به بودجتون داره که از کدوم استفاده کنيد .

SAMI EB
21-10-2014, 22:45
سلام
دوستاني که مشکل بالا رفتن آمپر آب را دارند علاوه بر مواردي که صفحه ي قبل اشاره شد .
ترموستات و هوا گيري رادياتور را هم مد نظر داشته باشند .

narmnews
22-10-2014, 18:43
اون صدای لنتا میتونه از عوض نکردن بست های فلزی باشه؟
چون یکسره صدا نمیده وقتی محکم ترمز میکنم صدا قطع میشه.

kalanm
22-10-2014, 18:44
دوستان من یه سمند مالتی پلکس 93 مرداد ماه گرفتم مشکلی که الان گرفتارش شدم اینه که وقتی از رو ریموت میخوام درهارو قفل کنم یه لحظه قفل میکنه باز میکنه یا اگه قفل کنه در راننده
رو باز نمیکنه .مجبور میشم به صورت دستی کلید رو وارد قفل در کنم باز کنم.کلافه شدم.مشکل به نظر شما از کجاست؟

Pourya-pc
22-10-2014, 18:54
دوستان من یه سمند مالتی پلکس 93 مرداد ماه گرفتم مشکلی که الان گرفتارش شدم اینه که وقتی از رو ریموت میخوام درهارو قفل کنم یه لحظه قفل میکنه باز میکنه یا اگه قفل کنه در راننده
رو باز نمیکنه .مجبور میشم به صورت دستی کلید رو وارد قفل در کنم باز کنم.کلافه شدم.مشکل به نظر شما از کجاست؟

عیب نرم افزاری مالتی هست .ببرید نمایندگی تا سیستمش رو ریست کنن و خطاهاش رو برطرف کنن .

bijandarbari
22-10-2014, 20:37
اون صدای لنتا میتونه از عوض نکردن بست های فلزی باشه؟
چون یکسره صدا نمیده وقتی محکم ترمز میکنم صدا قطع میشه.

خیر از جنس لنت هستش.
البته بعد مدتی صداش ممکنه کمتر بشه.

Thom Yorke
24-10-2014, 10:21
سلام
روز بخیر دوستان سمندی!
ما دیروز اومدیم ماشین رو به یکی از دوستان نشون بدیم و ایشونم ظاهرا درب رادیاتور رو باز کرده بوده و درست نبسته.
من امروز صبح که ماشین رو روشن کردم بعد از چند دقیقه چراغ چک روشن شد. بعد از رسیدن به محل مورد نظرم -30 کیلومتر- درب کاپوت رو باز کردم و دیدم که ای بابا این لقه و درست بسته نشده.
خلاصه بستمش و ماشین رو دوباره روشن کردم ولی چراغ چک همچنان روشنه. الان دو ساعتی گذشته و نرفتم دیگه نگاه کنم و مساله ای که هست اینه که من عصر با ماشین یه مسافرت حدودا 700 کیلومتری میخوام برم.
الان تکلیف چراغ چک چی میشه؟ دوم این مورد که چه اشکالاتی ممکنه توی این 30 کیلومتر که درب رادیاتور بسته نشده. حس کردم یکم ریخته اینور اونور خودش.
ممنون میشم سریع پاسخ بدید تا خیالم از بابت رانندگی توی جاده راحت باشه. تشکر

Thom Yorke
24-10-2014, 10:21
سلام
روز بخیر دوستان سمندی!
ما دیروز اومدیم ماشین رو به یکی از دوستان نشون بدیم و ایشونم ظاهرا درب رادیاتور رو باز کرده بوده و درست نبسته.
من امروز صبح که ماشین رو روشن کردم بعد از چند دقیقه چراغ چک روشن شد. بعد از رسیدن به محل مورد نظرم -30 کیلومتر- درب کاپوت رو باز کردم و دیدم که ای بابا این لقه و درست بسته نشده.
خلاصه بستمش و ماشین رو دوباره روشن کردم ولی چراغ چک همچنان روشنه. الان دو ساعتی گذشته و نرفتم دیگه نگاه کنم و مساله ای که هست اینه که من عصر با ماشین یه مسافرت حدودا 700 کیلومتری میخوام برم.
الان تکلیف چراغ چک چی میشه؟ دوم این مورد که چه اشکالاتی ممکنه توی این 30 کیلومتر که درب رادیاتور بسته نشده. حس کردم یکم ریخته اینور اونور خودش.

amir@sh
24-10-2014, 10:32
سلام
روز بخیر دوستان سمندی!
احتمالا آب ریخته روی فشنگی اتصال کرده، روشن شدن چراغ چک مال عیب برقیه! و به باز بودن درب رادیاتور که یه عیب مکانیکی هست ربطی نداره فشنگی رو چک کن، در ضمن عیب زیاد بزرگی نیست و مشکلی پیش نمیاره!

Thom Yorke
24-10-2014, 11:14
ممنونم امیر جان
این فشنگی که میفرمایید کدومه و کجاست؟

mohsenjxj
24-10-2014, 11:55
سلام
روز بخیر دوستان سمندی!
اتفاقا باز بودن درب رادیاتور درسته که عیب ساده ای هست ولی میتونه خیلی خطرناک باشه شما اگه میخوای با خیال راحت بری مسافرت اول از همه اگه خودت میتونی که هیچ وگرنه ببر پیش ینفر که وارد باشه و بتونه رادیاتور را هواگیری کنه اگه این کار را نکنی و اگه تو این مدت که درب رادیاتور باز بوده و حرکت کردید رادیاتور هوا کشیده باشه تو راه باعث بالا رفتن دمای آب و مشکلات بعدی مثل سوختن واشر سرسیلندر و ... بشه.

Thom Yorke
24-10-2014, 13:11
راهی هست ک خودم بتونم هواگیری کنم؟ چون امروز جمعه ست و....

amir@sh
24-10-2014, 16:03
فشنگی معمولا زیر رادیاتور هست و از روی سیمی که بهش وصله مشخص میشه در ضمن اگر هوا گرفته باشه نیاز نیست مسافت طولانی بری همین که ماشین روشن باشه دمای آب بالا میره اگر تا حالا داغ نکرده هوا نگرفته زیاد حساس نشو

amir@sh
24-10-2014, 16:08
اتفاقا باز بودن درب رادیاتور درسته که عیب ساده ای هست ولی میتونه خیلی خطرناک باشه شما اگه میخوای با خیال راحت بری مسافرت اول از همه اگه خودت میتونی که هیچ وگرنه ببر پیش ینفر که وارد باشه و بتونه رادیاتور را هواگیری کنه اگه این کار را نکنی و اگه تو این مدت که درب رادیاتور باز بوده و حرکت کردید رادیاتور هوا کشیده باشه تو راه باعث بالا رفتن دمای آب و مشکلات بعدی مثل سوختن واشر سرسیلندر و ... بشه.
منظور من روشن شدن چراغ چک به خاطر مشکل فشنگی بود وگرنه بله باز بودن درب رادیاتور اگر هوا بکشه مشکل بزرگی هست

amir@sh
24-10-2014, 16:11
راهی هست ک خودم بتونم هواگیری کنم؟ چون امروز جمعه ست و....
فشنگی زیر رادیاتور بسته میشه و چند تا سیم بهش وصله در ضمن اگر هوا کشیده باشه لازم نیست راه دور بری که خودش رو نشون بده همین که روشن کنی بعد چند دقیقه آمپر میره بالا اگر تا الان داغ نکرده لازم نیست نگران باشی هوا نگرفته

وحید گودرزی
24-10-2014, 20:39
سلام دوستان
مي خواستم يك راهنمائي كنيد
مي خوام روغن موتور و واسكازين گيربكسم رو عوض كنم( كلن اگه ميشه و بايد روغن يا چيز ديگه اي هم بايد عوض كنم بگين)(چون روش ماشين سازي ايران فوغون به روشي خيارشور سازي مهرام هستش!!!!!:n27:)
چه برندي رو انتخاب كنم، خودم بخرم يا همون تعويض روغني قابل قبوله؟

ess_1362
24-10-2014, 21:13
سلام دوستان
مي خواستم يك راهنمائي كنيد
مي خوام روغن موتور و واسكازين گيربكسم رو عوض كنم( كلن اگه ميشه و بايد روغن يا چيز ديگه اي هم بايد عوض كنم بگين)(چون روش ماشين سازي ايران فوغون به روشي خيارشور سازي مهرام هستش!!!!!:n27:)
چه برندي رو انتخاب كنم،

خیلی مهم نیست که چه برندی تهیه می کنید ولی حدعقل از روغن های با گرید SL و ویسکوزیته 10W-40 برای موتور ملی استفاده کنید
اگر از نظر بودجه مشکلی ندارید یکی از سه مورد زیر :

ایرانول رویال 10W-40 SM
ادینول 10W-40 SM
کاسترول مگناتک 10W-40 SM

اگر از نظر هزینه نمی خواهید زیاد هزینه کنید یکی از موارد زیر :

ایرانول ریسینگ 10W-40 SL
الف کامپتیشن 10W-40 SL
ادینول 10W-40 SL

واسکازین هم معمولا نیاز به تعویض نداره
اگر گیربکس مشکلی نداره و دنده ها هم نرم تعویض میشن من می گم دست بهش نزن ولی اگر اصرار به تعویض داری ببین دفترچه چه گریدی توصیه کرده چون من بین 75W-80 یا 85W-90 مشکوک هستم
به هر حال اگر قصد تعویضش را داری به نظرم یک برند تمام سنتتیک بگیر که تا باز شدن گیربکس دیگه تعویض نشه مثل انواع الف یا ادینول

خودم بخرم يا همون تعويض روغني قابل قبوله؟

قطعا خودت تهیه کن یعنی همیشه این کار را بکن
من بارها دیدم که تعویض روغنی ها چطور انواع روغن را با هم قاطی می کنند و می ریزند توی قوطی های مختلف

hamidsalavaty
26-10-2014, 11:50
من دیروز ماشین رو تحویل گرفتم
مالتی پلکس قابلیت هیبریدی نداره؟
وقتی فرمون میچرخونم تا انتها و گاز میدم یه صدایی میده از تو موتور بنظرتون چیه؟
راستی هر کاری کردم نشد ساعتش رو تغییر بدم چیکار باید بکنم؟
کسی راجع به آینه عقب چیزی میدونه؟

ArashMiniStar
26-10-2014, 17:30
من دیروز ماشین رو تحویل گرفتم
مالتی پلکس قابلیت هیبریدی نداره؟
وقتی فرمون میچرخونم تا انتها و گاز میدم یه صدایی میده از تو موتور بنظرتون چیه؟
راستی هر کاری کردم نشد ساعتش رو تغییر بدم چیکار باید بکنم؟
کسی راجع به آینه عقب چیزی میدونه؟
ایران و ماشین هیبریدی!؟

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

hamidsalavaty
27-10-2014, 09:02
یه قابلیتی داره که وقتی ماشین ایست کامل میکنه حالت احتراقی قطع میکنه ظاهراً مصرف سوخت کم میشه اما دو تا مشکل دیگه رو هنوز نمی دونم چیکار کنم (تنظیم ساعت ماشین-مشکل فرمان که وقتی تا انتها میچرخونم و گاز میدم موتور یه صدای دیگه میده)
راستی کسی تایر سمند به دردش نمیخوره میخوام تایر هام رو عوض کنم اگه کسی خواست اطلاع بده ممنون میشم

bijandarbari
27-10-2014, 18:07
یه قابلیتی داره که وقتی ماشین ایست کامل میکنه حالت احتراقی قطع میکنه ظاهراً مصرف سوخت کم میشه اما دو تا مشکل دیگه رو هنوز نمی دونم چیکار کنم (تنظیم ساعت ماشین-مشکل فرمان که وقتی تا انتها میچرخونم و گاز میدم موتور یه صدای دیگه میده)
راستی کسی تایر سمند به دردش نمیخوره میخوام تایر هام رو عوض کنم اگه کسی خواست اطلاع بده ممنون میشم

سلام

نه چنین چیزی وجود نداره.
اون صدا بخاطر اینه که موتور زیر فشار میره.

shiraz_2010
27-10-2014, 19:38
آیا سرمایه گذاری روی خرید سورن بجای سمند عاقلانه هست!!؟اصلا سورن پایه گاز سوز(مثل سمند) وجود داره!!؟

Pourya-pc
27-10-2014, 19:52
آیا سرمایه گذاری روی خرید سورن بجای سمند عاقلانه هست!!؟اصلا سورن پایه گاز سوز(مثل سمند) وجود داره!!؟

اصلا ، قیمت سمند در بازار با کارخانه تفاوتی ندارد ، برای سرمایه گذاری پارس و ال 90 بهترین گزینه هستند .

shiraz_2010
27-10-2014, 20:43
اصلا ، قیمت سمند در بازار با کارخانه تفاوتی ندارد ، برای سرمایه گذاری پارس و ال 90 بهترین گزینه هستند .
فکر کنم منظورم رو بد بیان کردم.....منظور این بود که با توجه به اختلاف قیمت سمند با سورن و گران تر بودن سورن و اگه بخوام قید سمند رو بزنم و برم سراغ سورن آیا کار درستی انجام دادم!!؟
اصلا سورن پایه گازسوز و دوگانه سوز وجود داره!!؟

ArashMiniStar
28-10-2014, 02:54
سورن یه چیز دیگس
هم lx صفر هم سورن ef7 نشستم به جرعت میگم کیفیت سورن بالاتره یه جورایی تراکتور خودرو میاد قطعاتو بسته به گرونی ارزونی ماشین درجه بندی میکنه روش میذاره!

Sent from my Xperia Z1 - THE BEST OF SONY

narmnews
28-10-2014, 13:10
چراغ خطر در راننده سوخته چطور باید عوض کنم؟

majid_sd2009
28-10-2014, 14:20
باید رو دری باز بشه و چراغ از پشت در بیاد.