PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19

وحید گودرزی
05-07-2014, 22:03
درود
من ماشینم رو کمتر از یک هفته هست که گرفتم، دزدگیر نداره، چرا:n19:
چند تا ایراد هم داره که عرض خواهم کرد، فعلا از شدت عصبانیت کلاه برداری ایران فرغون نمی تونم با کسی حرف بزنم!!!!:n28:

hossein.az
05-07-2014, 22:09
درود
من ماشینم رو کمتر از یک هفته هست که گرفتم، دزدگیر نداره، چرا:n19:
چند تا ایراد هم داره که عرض خواهم کرد، فعلا از شدت عصبانیت کلاه برداری ایران فرغون نمی تونم با کسی حرف بزنم!!!!:n28:

سیستم ماشینتون مالتی پلکسه؟

ali.ali.ahmadi9876
06-07-2014, 00:37
جدیدا دزد گیر نمي ذارن

ali.ali.ahmadi9876
06-07-2014, 00:44
با سلام
من یک هفته است که سمند مالتی پلکس گازسوز را تحویل گرفتم، 300 کیلومتر هم با بنزین کار کرده.
وقتی گیج روغن را چک میکنم روغن مثل آب بسیار روان است و در کل میله گیج پخش میشود. در ضمن هنگامیکه ماشین کاملا سرد است روغن را چک میکنم.
مشکل دوم: صفحه فلزی زیر واشر سرسیلندر کمی روغنی شده (خیلی ناچیز) آیا به خاطر اب بندی است؟

tanbureehag
07-07-2014, 03:58
ضمن عرض ادب خدمت دوستان گرامی و تشکر مجدد بابت راهنماییهاتون...
من دیروز ماشینمو تحویل گرفتم...مالتی پلکس پایه گاز سوز سفید
موقع تحویل چیزایی که به ذهنم میرسید چک کردم مشکل خاصی نبود...و چون تو یک شهر دیگه ثبت نام کرده بودم ماشینو تا شهر خودمون که حدودا 650 کیلومتر مسافته جابه جا کردم...البته با میانگین 70 کیلومتر رانندگی کردم که خب فشار وارد نشه...همه چی خوب بود تا رسیدم دم در خونه...یعنی بعد از650 کیلومتر رانندگی دم در پارکینگ چراغ چک روشن شد...البته 3 بار در طول مسیر گاز زدم و آخرین بارش هم حدودا 10 دقیقا قبل از رسیدن به منزل بود...دقیقا دم در پارکینگ وقتی میخواستم ماشینو وارد پارکینگ بکنم چراغ چک برای اولین بار روشن شد...
1.به نظرتون باید چی کار کنم؟
2.و اینکه نمایشگر قسمت مالتی پلکس وقتی ماشینو خاموش میکنیم باز هم روشن میمونه کلا؟
3.و یک سوال دیگه هم اینکه به نظر میرسه قست تنظیمات مسیر کانال های کولر ماشین کلا الکیه...یعنی مثلا من میزنم باد کولرو فقط به پایین منتقل بکنه باز هم از قسمت جلو باد کولر در جریانه یا مثلا میزنم فقط بالا بزنه باز هم از جلو داشبورد باد در جریانه...این مورد رو میشه حل کرد؟
4.من وقتی ماشینو تحویل می گرفتم حدودا 20 کیلومتر کارکرد داشت و نایلون صندلی راننده هم پاره شده بود...مگه ماشینو با تریلر حمل نمیکنند...پس این بیست کیلومتر کارکرد چیه؟
ممنون میشم این 4 تا سوال منو جواب بدید...بی تجربه ایم دیگه...شما ببخشید!

KOHGARD
07-07-2014, 07:19
سلام
دوست عزيز مبارك باشه .
مشكل روشن شدن چراغ چك توي سمنداي گازسوز مالتي پلكس مدل 93 داره اپيدمي ميشه زياد نگران نباش.
ديروز زمانيكه چراغ چكم روشن شد بردمش دياگ زد و گفت خطاي سنسور فشار رگلاتور گازه و پاكش كرد .
ديشب سوختگيري كردم و همه چيز نرمال بود .صبح كه روشن كردم دوباره چراغ چك روشن شد و روز از نو روزي ازنو.
دوستان باتجربه : با برداشتن سر باطري ميشه سيستم رو ريست كرد تا چراغ چك خاموش بشه ؟
با توجه با اينكه پيغام چراغ چك مشخصه ، فعلا همينجوري باهاش رانندگي مي كنم تا ببينيم چي ميشه نظرشما چيه؟

hossein.az
07-07-2014, 12:59
سلام
دوست عزيز مبارك باشه .
مشكل روشن شدن چراغ چك توي سمنداي گازسوز مالتي پلكس مدل 93 داره اپيدمي ميشه زياد نگران نباش.
ديروز زمانيكه چراغ چكم روشن شد بردمش دياگ زد و گفت خطاي سنسور فشار رگلاتور گازه و پاكش كرد .
ديشب سوختگيري كردم و همه چيز نرمال بود .صبح كه روشن كردم دوباره چراغ چك روشن شد و روز از نو روزي ازنو.
دوستان باتجربه : با برداشتن سر باطري ميشه سيستم رو ريست كرد تا چراغ چك خاموش بشه ؟
با توجه با اينكه پيغام چراغ چك مشخصه ، فعلا همينجوري باهاش رانندگي مي كنم تا ببينيم چي ميشه نظرشما چيه؟

نه خطا پاک میشه و دوباره که سنسور فشار متاوب وارد بشه
خطا میفرسته روی ecu وپک رو روشن میکنه

hossein.az
07-07-2014, 13:08
موقع تحویل چیزایی که به ذهنم میرسید چک کردم مشکل خاصی نبود...و چون تو یک شهر دیگه ثبت نام کرده بودم ماشینو تا شهر خودمون که حدودا 650 کیلومتر مسافته جابه جا کردم...البته با میانگین 70 کیلومتر رانندگی کردم که خب فشار وارد نشه...همه چی خوب بود تا رسیدم دم در خونه...یعنی بعد از650 کیلومتر رانندگی دم در پارکینگ چراغ چک روشن شد...البته 3 بار در طول مسیر گاز زدم و آخرین بارش هم حدودا 10 دقیقا قبل از رسیدن به منزل بود...دقیقا دم در پارکینگ وقتی میخواستم ماشینو وارد پارکینگ بکنم چراغ چک برای اولین بار روشن شد...
2.و اینکه نمایشگر قسمت مالتی پلکس وقتی ماشینو خاموش میکنیم باز هم روشن میمونه کلا؟
3.و یک سوال دیگه هم اینکه به نظر میرسه قست تنظیمات مسیر کانال های کولر ماشین کلا الکیه...یعنی مثلا من میزنم باد کولرو فقط به پایین منتقل بکنه باز هم از قسمت جلو باد کولر در جریانه یا مثلا میزنم فقط بالا بزنه باز هم از جلو داشبورد باد در جریانه...این مورد رو میشه حل کرد؟
4.من وقتی ماشینو تحویل می گرفتم حدودا 20 کیلومتر کارکرد داشت و نایلون صندلی راننده هم پاره شده بود...مگه ماشینو با تریلر حمل نمیکنند...پس این بیست کیلومتر کارکرد چیه؟

مورد اول هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه و فقط به خاطر تغییر فشار پشت رگلاتور چک رو روشن میکنه

2-تمام مالتی پلکس ها به همین صورتند ,با نور کمی روشن میموند
3-به خاطر اینکه کامل مسیر هوا بسته نمیشه
و باعث میشه چرخش هوا یکسان انجام بشه . عمده مسیر حرکت باد با اون پنل قابل کنترله
4-داخل کارخونه تا از سالن های کنترل کیفیت بگذره و همچنین داخل نمایندگی بارگیری بشه یکم کارکرد داره . ماشین با 20 کیلومتر که کارکرده محسوب نمیشه

جدیدا دزد گیر نمي ذارن

دزدگیر دارند منتهای مراتب
اون آزیر که قبلا روش بود و با کلید قابل خاموش کردن بود رو نداره
مثل bmw وصل کردن دزدگیر را روی بوق ماشین
شما بشینید داخل ماشین با ریموت دزدگیر را فعال کنید بعد ضامن در را بالا بدید و در را باز کنید
صدای بوق بوق دزدگیر درمیاد

KOHGARD
07-07-2014, 13:58
سلام
از سنسور پدال كلاچ و نحوه تنظيمش اگه كسي عكسي داره لطفاً بزاره و توضيح بده .
ممنون

mohsenjxj
07-07-2014, 14:53

سلام دوست عزیز مبارک باشه
ماشین شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر آب تو نمایشگر مالتی پلکس وسط کیلومتر شمار میاد؟

mohsenjxj
07-07-2014, 14:57
با سلام
من یک هفته است که سمند مالتی پلکس گازسوز را تحویل گرفتم، 300 کیلومتر هم با بنزین کار کرده.
وقتی گیج روغن را چک میکنم روغن مثل آب بسیار روان است و در کل میله گیج پخش میشود. در ضمن هنگامیکه ماشین کاملا سرد است روغن را چک میکنم.
مشکل دوم: صفحه فلزی زیر واشر سرسیلندر کمی روغنی شده (خیلی ناچیز) آیا به خاطر اب بندی است؟

دوست عزیز ماشین شماچطوره؟، شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر آب تو نمایشگر مالتی پلکس وسط کیلومتر شمار میاد؟

mohsenjxj
07-07-2014, 15:02
از دوستانیکه جدیدا سمند پایه گازسوز تحویل گرفتن و چراغ چک ماشینشون به دلیل سنسور فشار مخزن گاز روشن شده اگه مشکلشون را برطرف کردن لطفا بگید دقیقا مشکل از چی بود و چطور برطرف کردید؟ و اگه قطعه ای را عوض کردید بفرمایید دقیقا چی را باید عوض کنیم و و اون قطعه شامل گارانتی میشه؟

hossein.az
07-07-2014, 21:00
سلام
از سنسور پدال كلاچ و نحوه تنظيمش اگه كسي عكسي داره لطفاً بزاره و توضيح بده .
ممنون
عكس ندارم شرمنده
سمت راست بالاي پدال يك سنسور هست كه به يك فيش وصله
شما اول خم بسيد ببينيد سنسور پايين هست يا نه اگه بابين بود سنسور را بكگيريد و به صورت مستقيم بدون اينگه بپيچونيدش يا خمش كنيد به سمت بالا با يك فشار با بالا جا بندازيتش
اوايلش شايد إحساس كنيد خيلي سريع كلاج عمل ميكنه و دنده را از كمنوا شما خارج ميكنه اما بعد چند بار كلاج گرفتن درست ميشه

وحید گودرزی
07-07-2014, 22:03
سیستم ماشینتون مالتی پلکسه؟
بله EF7، ELX مالتی پلکس هست ماشین

جدیدا دزد گیر نمي ذارن
درسته نمی ذارن، با مرکز تماس ایران خودرو چک کردم، پیچوندنش، در صورتیکه در هنگام ثبت نام تو لیست تجهیزات ماشینم دزدگیر هوشمند بود، ولی حالا فعلا پیگیر این کم فروشی هستم!

دزدگیر دارند منتهای مراتب
اون آزیر که قبلا روش بود و با کلید قابل خاموش کردن بود رو نداره
مثل bmw وصل کردن دزدگیر را روی بوق ماشین
شما بشینید داخل ماشین با ریموت دزدگیر را فعال کنید بعد ضامن در را بالا بدید و در را باز کنید
صدای بوق بوق دزدگیر درمیاد
نه، رد می شه، دزدگیر حذف شده، و فقط قفل مرکزی با ریموت کنترل می شه!!!

وحید گودرزی
07-07-2014, 22:20
دوستان چند تا مشکل داشتم اگر بتونید راهنمائی کنید سپاسگذار میشم:
1- سرعت که بالا 20 کیلومتر بر ساعت می ره، جلو آمپر 4 تا بوق 2 تائی می زنه
2- چراغ چک (علامت ایست، تعجب روشن می شه) از سه شنبه هفته پیش که گرفتم برای چند لحظه یا دقیقه روشن می شد، الان دیگه کلان روشنه!!!!!!!!
3- قفل مرکزی اتوماتیک کار نمی کنه (قفل شدن درها در هنگام حرکت و باز شدن درها با خاموش شدن ماشین) منظورم هست
4- چراغ تایمردار سقف جلو و عقب کار نمی کنه ( خاموش شدن اتوماتیک بعد از بسته شدن درها، در هنگام حرکت هم وقتی روی حالت تایمر هست چشمک می زنه)
5- این مورد خیلی خیلی جالبه و خنده دار هستش، توی پارکینگ شبی که گرفته بودمش داشتم نگاه خریدار پسند می کردم، چراغها رو روشن کردم، دیدم صدائی مثل ترانس مهتابی سوخته می ده:n13: با بررسی دقیق متوجه شدم که موتور هر دو تا چراغ جلو درگیر هستش، به طور دائم سطح چراغها در حال بالا و پائین شدن هستش:n19::n04:بردمش همون نمایندگی که ازش تحویل گرفتم، نامرد دست که نزد!!! ولی زحمت کشید گفت جفت چراغات باید عوض بشه:n13:

6-دزدگیرش رو که ایران فرغون پیچونده:n04:
7- ظبط روش نذاشته ( که 200 پولش رو داد، ولی با 200 وجدانن همون ضبط ایران فرغون رو هم نمی شه خرید:n29:)
8- تحویل با تاخیر بود
9- به همه جای ایران خودرو هم برای شکایت مراجعه کردم، تا اسم شکایت رو میاری می خوان بکشنت:n19:
آخه گناه من چیه
دوستان این مشکلات رو شما هم داشتین

hossein.az
07-07-2014, 22:31
بله EF7، ELX مالتی پلکس هست ماشین

درسته نمی ذارن، با مرکز تماس ایران خودرو چک کردم، پیچوندنش، در صورتیکه در هنگام ثبت نام تو لیست تجهیزات ماشینم دزدگیر هوشمند بود، ولی حالا فعلا پیگیر این کم فروشی هستم!

نه، رد می شه، دزدگیر حذف شده، و فقط قفل مرکزی با ریموت کنترل می شه!!!

يكي از دوستان بنده هم سورن elx ef7 دو ماه پيش تحويل گرفت
اول فكر كرديم كه دزدگير را حذف كردند
دقيقا سيستم مثل ويموت ٢٠٦ بود
اما به طور اتفاقي وقتي با ريموت ماشين قفل بود سوييچ انداختم به در
و درو باز كردم كه به محض باز شدن در شروع به بوق زدن متوالي كرد و تا زماني كه با دكمه غير فعال نكردم آدامه داشت

وحید گودرزی
07-07-2014, 22:56
يكي از دوستان بنده هم سورن elx ef7 دو ماه پيش تحويل گرفت
اول فكر كرديم كه دزدگير را حذف كردند
دقيقا سيستم مثل ويموت ٢٠٦ بود
اما به طور اتفاقي وقتي با ريموت ماشين قفل بود سوييچ انداختم به در
و درو باز كردم كه به محض باز شدن در شروع به بوق زدن متوالي كرد و تا زماني كه با دكمه غير فعال نكردم آدامه داشت
حرف شما درست، امتحان کردم، وقتی در قفل هستش با سوئیچ در سمت راست رو باز می کنم کل درها باز می شه یعنی قفل مرکزی کلا با قفل هر دو تا در باز می شه!!!!! من تا به حال خودم به شخصه این سیستم رو ندیدم
یعنی در را با ریموت قفل کردم، بعد با سوئیچ در سمت راست رو می خوام فقط باز کنم ولی همه درها باز می شه:n19: اگه شما همچین سیستمی رو رویت کردیم بگین، چون من می خوام برم ثبت جهانیش رو به نام ایران فرغون، بزرگترین خودروساز خاورمیانه بزنم:n08:

KOHGARD
08-07-2014, 09:47
دوستان چند تا مشکل داشتم اگر بتونید راهنمائی کنید سپاسگذار میشم:
7- ظبط روش نذاشته ( که 200 پولش رو داد، ولی با 200 وجدانن همون ضبط ایران فرغون رو هم نمی شه خرید:n29:)
8دوستان این مشکلات رو شما هم داشتین

سلام
آقا چرا براي ضبط به من مبلغ 100هزارتومان دادند؟؟
شمامطمئني كه مبلغش 200هزارتاست؟:n13:

ممنون

Pourya-pc
08-07-2014, 19:09
حرف شما درست، امتحان کردم، وقتی در قفل هستش با سوئیچ در سمت راست رو باز می کنم کل درها باز می شه یعنی قفل مرکزی کلا با قفل هر دو تا در باز می شه!!!!! من تا به حال خودم به شخصه این سیستم رو ندیدم
یعنی در را با ریموت قفل کردم، بعد با سوئیچ در سمت راست رو می خوام فقط باز کنم ولی همه درها باز می شه:n19: اگه شما همچین سیستمی رو رویت کردیم بگین، چون من می خوام برم ثبت جهانیش رو به نام ایران فرغون، بزرگترین خودروساز خاورمیانه بزنم:n08:

دوست من تمام خودروهایی که دارای قفل مرکزی هستند ( چه داخلی و چه خارجی ) به این صورت باز و بسته میشن . بعضی خودروها مثل پراید و ریو فقط درب سمت راننده دارای Lock Center هست و برخی مثل 206 و سمند هر دو درب جلو سنترال هستند .
شما ماشین رو با پیکان اشتباه گرفتید .

وحید گودرزی
08-07-2014, 21:49
سلام
آقا چرا براي ضبط به من مبلغ 100هزارتومان دادند؟؟
شمامطمئني كه مبلغش 200هزارتاست؟:n13:

ممنون
آره، 200 دیروز پولش رو گرفتم، 100 درصد با 096440 تماس بگیر و شکایت کن، یک ذره هم کم نیار، حقته باید بگیری، آخه با 200 تومن چه ضبطی می شه گرفت چه برسه به 100 تومن:n08:

وحید گودرزی
08-07-2014, 21:53
دوست من تمام خودروهایی که دارای قفل مرکزی هستند ( چه داخلی و چه خارجی ) به این صورت باز و بسته میشن . بعضی خودروها مثل پراید و ریو فقط درب سمت راننده دارای Lock Center هست و برخی مثل 206 و سمند هر دو درب جلو سنترال هستند .
شما ماشین رو با پیکان اشتباه گرفتید .
چرا توهین می کنی، دلیل نمی شه به خاطر افرادی مثل شما، از چیزهائی که نمی دونم نپرسم:n23: فلسفه وجودی یک همچین جائی پرسیدن و یاد گرفتن هستش!!!

hinza1
08-07-2014, 22:07
CNG؛ سوخت پاک و ارزان یا قاتل خودرو‌ها
سلام دوستان
این مطلبو توی یکی از سایتها پیدا کردم.
برای من جالب بود گذاشتم شما هم بخونید.
دنیای‌خودرو- در چند سال اخیر و به دنبال افرایش قیمت بنزین، استقبال از خودرو‌های گازسوز در کشورمان رو به افزایش گذاشته است و شرکت‌های خودروسازی داخلی نیز برای تامین نیاز‌های بازار اقدام به عرضه خودرو‌های دو‌گانه‌سوز می‌کنند. این خودرو‌ها هر چند مزایای زیادی دارند اما به دلیل آسیب‌هایی که CNG به موتور خودرو‌ها وارد می‌کند، در یکسال گذشته کمتر از قبل مورد استقبال قرار گرفته‌اند. در این شماره مزایا و معایب این سوخت را مرور می‌کنیم تا مشخص شود آیا به راستی CNG قاتل موتور خودرو است یا مشکل را باید درجای دیگری جست‌وجو کرد. //
مزایای CNG
هر چند سوخت CNG در کشورمان به دلیل قیمت پایین‌تر نسبت به بنزین مورد استقبال خریداران خودرو قرار گرفته است اما CNG مزایای دیگری نیز دارد که در مجموع آن را به سوختی بهتر نسبت به بنزین و گازوییل تبدیل می‌کند.
یکی از مهمترین مزایای CNG، پاک بودن آن نسبت به سایر سوخت‌های فسیلی است. 80درصد گاز‌های تشکیل‌دهنده CNG متان است و غیر از آن اتان و پروپان هم در CNG وجود دارد که همگی از هیدروکربن‌های سبک هستند. CNG به دلیل آنکه از هیدروکربن‌های بسیار سبک تشکیل شده است تقریباً به طور کامل می‌سوزد و سوختن آن نیز کمترین اثرات مخرب زیست‌محیطی را بر جای می‌گذارد. هر چند برآورد‌ها در این زمینه متفاوت است اما در مجموع CNG نسبت به بنزین پس از سوختن حدود 90درصد مونواکسید‌کربن کمتری بر جای می‌گذارد. در زمینه اکسید‌های نیتروژن این رقم در حدود 40درصد است. 25درصد دی‌اکسیدکربن کمتر و حدود 50درصد هیدروکربن نسوخته کمتر از دیگر مزایای CNG نسبت به بنزین است که در مجموع باعث می‌شود CNG به عنوان سوختی دوست‌دار محیط‌زیست مطرح شود.
ایمنی خودرو‌های CNG‌سوز نیز برخلاف تصور بالاتر از خودرو‌های بنزین‌سوز است. CNG برخلاف بنزین به صورت گاز و در فشار 200 بار نگهداری می‌شود و به همین دلیل در صورت بروز هر‌گونه نشتی احتمالی به سرعت در هوا پخش می‌شود در حالی که بنزین به صورت مایع جاری خواهد شد ضمن آنکه آب‌بندی مسیر انتقال CNG به موتور بسیار دقیق‌تر از بنزین است. به همین دلیل در صورت بروز هرگونه تصادف، حتی اگر CNG به خارج از مخزن هم راه پیدا کند به سرعت از محیط دور می‌شود و احتمال بروز آتش‌سوزی و یا انفجار برای آن بسیار پایین است. از سوی دیگر مخازن CNG بسیار مقاوم‌تر از باک‌های بنزین هستند و معمولاً حتی در تصادف‌های سخت نیز این مخازن آسیبب نمی‌بینند ضمن آنکه آزمون‌های ویژه‌ای برای ایمنی این مخازن در تصادف‌های شدید از عقب وجود دارد که ایمنی آن‌ها را تضمین می‌کند. در نهایت دمای اولیه لازم برای سوختن CNG بالاتر از بنزین است و CNG باید با حجم مشخصی از هوا ترکیب شود تا آتش بگیرد و به همین دلیل گرم شدن هوا هم نمی‌تواند موجب آتش گرفتن این خودرو‌ها شود.
در چند سال اخیر در کشور‌های پیشرفته هیچ حادثه‌ای ناشی از انفجار این خودرو‌ها گزارش نشده است و در کشورمان نیز تعداد بسیار معدود حوادث، ناشی از نصب نادرست سیستم و البته بیشتر مربوط به LPG بوده که آن نیز ناشی از پر کردن مخازن این خودرو‌ها با استفاده از کپسول‌های گاز بوده است. به این ترتیب این باور غلط که خودرو‌های CNG مانند بمب‌های ساعتی هستند که هر لحظه ممکن است منفجر شوند باطل می‌شود.
یکی دیگر از مزایای CNG در زمینه قیمت آن نسبت به بنزین است. به طور معمول قیمت CNG در سطح بین‌المللی یک سوم قیمت بنزین است و مهم‌تر از آن ثبات نسبی قیمت آن است. CNG برخلاف بنزین و گازوییل در چند سال اخیر شاهد نوسان قیمتی بسیار کمی بوده است و ثبات نسبی قیمت آن باعث می‌شود مالکان این خودرو‌ها بتوانند هزینه‌های سوختگیری این خودرو‌ها را به راحتی کنترل کنند.
در دسترس بودن CNG نیز یکی دیگر از موارد برتری آن بر بنزین و گازوییل است. CNG همان گازی است که در شبکه خانگی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد و به همین دلیل هر جا که خط لوله گاز وجود داشته باشد می‌توان تجهیزات مربوط به سوختگیری این خودرو‌ها را بر پا کرد. البته در حال حاضر تعداد جایگاه‌های CNG نسبت به بنزین پایین‌تر است که علت این مساله به تعداد پایین‌تر خودرو‌های CNG‌سوز و البته هزینه بالاتر احداث این جایگاه‌ها باز‌می‌گردد.
CNG علاوه بر این مزایا، به خوبی از موتور خودرو نیز حفاظت می‌کند و هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن پایین‌تر است.
موتور سالم‌تر با CNG
احتمالاً برای رانندگان ایرانی که CNG را قاتل موتور خودرو می‌دانند باور اینکه CNG می‌تواند موتور را سالم‌تر نگه دارد دشوار است اما در دنیای واقعی موتور خودرو‌های CNG‌سوز معمولاً دوره‌های تعمیر و نگهداری طولانی‌تری نسبت به بنزین دارند. البته گله‌های رانندگان ایرانی از آسیب‌های CNG به موتور خودرو کاملاً به جا است اما علت آن را باید در ساختار موتور‌های CNG‌سوز دید.
CNG در زمان سوختن گرمای بیشتری آزاد می‌کند و دقیقاً همین مساله است که می‌تواند باعث آسیب به موتور خودرو و به ویژه سوپاپ‌ها و سرسیلندر شود. در خودرو‌هایی که به صورت کارخانه‌ای برای مصرف CNG طراحی می‌شوند، سوپاپ‌ها و به ویژه سوپاپ دود و البته نشیمن‌گاه سوپاپ از جنس مقاوم‌‌تری ساخته می‌شوند تا بتوانند دمای بالاتری را تحمل کنند. برای این منظور معمولاً از آلیاژ‌ها نیکل و تنگستن استفاده می‌شود چرا که در غیر این صورت نشیمن‌گاه سوپاپ به مرور از میان می‌رود و موتور کارآیی خود را از دست می‌دهد و این دقیقاً اتفاقی است که در مورد بسیاری از خودرو‌های گازسوز شده متفرقه رخ می‌دهد. به همین دلیل در باور عموم، CNG سوختی مضر برای خودرو است در حالی که خودرو‌های CNG‌سوز با تغییراتی در این زمینه حتی مقاوم‌تر از خودرو‌های بنزین‌سوز هستند. ایران‌خودرو نیز به همین دلیل اعلام کرده است موتور ملی این شرکت که موتوری پایه گازسوز است تا 250 هزار کیلومتر (در صورتی که تنها از گاز استفاده کند) بدون مشکل خاصی کار می‌کند و این رقم در صورت استفاده متناوب از بنزین و گاز حتی بالاتر نیز می‌رود.
عدد اکتان CNG بین 105 تا 110 است و به این ترتیب حتی از بهترین بنزین‌های موجود در بازار نیز عدد اکتان بالاتری دارد. این عدد اکتان بالا باعث می‌شود موتورهایی با ضریب تراکم بالا برای استفاده از سوخت CNG مناسب‌تر باشند و موتورهایی با ضریب تراکم پایین در زمان کارکرد با CNG دچار مشکلاتی شوند.
روغن موتور مورد استفاده در این خودرو‌ها نیز دوام بالاتری نسبت به روغن موتور‌های مورد استفاده در خودرو‌های بنزین‌سوز دارد. علت این مساله مستقیماً به پاک بودن خودرو‌های CNG‌سوز باز‌می‌گردد و به این ترتیب دوده کمتری بر روی قطعات اصلی موتور این خودرو‌ها و در ادامه داخل روغن موتور جمع می‌شود.
وقتی CNG قدرتش را از دست می‌دهد
با وجود مزایای گفته شده شاید به نظر برسد CNG سوخت ایده‌آلی برای خودرو‌ها است و به این ترتیب به راحتی می‌تواند به عنوان یک منبع سوختی مناسب از آن استفاده کرد اما واقعیت اندکی متفاوت است. استفاده از CNG برای خودرو‌ها در سطح جهان و حتی کشور‌های پیشرفته به سرعت در حال افزایش است اما CNG به عنوان سوخت خودرو‌ها مشکلاتی نیز دارد.
یکی از بزگترین مشکلات این سوخت، پایین بودن ظرفیت انرژی آن است. CNG در حدود 70درصد انرژی کمتری را نسبت به حجم مشابه از بنزین و یا گازوییل در خود ذخیره می‌کند و این انرژی کمتر به معنای آن است که موتور خودرو بخشی از توان خود را در صورت استفاده از سوخت CNG از دست می‌دهد و این مساله مستقیماً بر کارآیی خودرو تاثیر می‌گذارد و به ویژه این کاهش توان را می‌توان در مسیر‌های شیب‌دار و یا در زمان استفاده از ایرکاندیشن خودرو دید. هر چند طراحی مناسب موتور می‌تواند تا حدود زیادی این عیب را جبران کند اما در نهایت این افت توان اجتناب‌ناپذیر است.
هوندا سیویک با موتور CNG‌سوز با موتور 1.8 لیتری افت توان 40 اسب‌بخاری و مرسدس‌بنز با موتور 1.8 لیتری افت توان 20 اسب‌بخاری را نسبت به موتور‌های مشابه بنزین‌سوز خود دارند.
این ظرفیت انرژی کمتر به معنای آن است که خودرو مسافت کمتری را نیز می‌تواند طی کند و سوخت CNG زودتر از بنزین به پایان می‌رسد. البته این مساله برای خودرو‌های دو‌گانه‌سوز مساله مهمی نیست و راننده می‌تواند پس از پایان ظرفیت CNG، از سوخت بنزین برای ادامه حرکت استفاده کند اما در خودروهای تک سوخت اتمام CNG در کنار کمتر بودن جایگاه سوخت‌گیری CNG نسبت به بنزین و گازوییل می‌تواند دردسر‌ساز باشد. براساس محاسبات شرکت نفتی ExxonMobil این خودرو‌ها در مسیر مشابه 1.7 بیشتر نیاز به سوختگیری دارند.
از سوی دیگر قیمت خرید اولیه این خودرو‌ها نیز از خودرو‌های تک‌سوز و حتی گاهی از هیبرید‌ها بالاتر است که این مساله ارزان‌تر بودن CNG را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد. هزینه احداث جایگاه‌های CNG نیز بیشتر است و در آمریکا بین هشت تا 12میلیون دلار هزینه در بر‌دارد در حالی که یک جایگاه بنزین مشابه را می‌توان با حدود پنج میلیون دلار ساخت و به همین دلیل جایگاه‌های سوخت‌گیری CNG بسیار کمتر از بنزین و گازوییل است.
ظرفیت کمتر فضای بار این خودرو‌ها نیز یکی دیگر از مشکلات است چرا که مخازن سوخت CNG معمولاً فضای زیادی را در این خودرو‌ها اشغال می‌کنند. خودروسازان برای جانمایی این مخازن دو راه حل اصلی را به کار می‌گیرند؛ بعضی از آن‌ها مخازن را در کف خودرو و زیر صندوق نصب می‌کنند و برخی دیگر این مخازن را در داخل صندوق و پشت صندلی‌های عقب قرار می‌دهند. در هر دو حالت این مخازن بخشی از فضای بار خودرو را اشغال می‌کنند ضمن آنکه نیاز به تغییراتی در تعلیق عقب خودرو نیز وجود دارد. در نهایت نیز باید توجه داشت CNG نیز مانند بنزین یک سوخت فسیلی است و منابع آن محدود و البته تجدید‌ناپذیر و از این نظر همچنان نمی‌تواند به عنوان جانشین قطعی بنزین و گازوییل باشد.
بازیگران اصلی
در حال حاضر تقریباً اکثر شرکت‌های بزرگ خودروسازی خودرو‌هایی با سوخت گاز را نیز تولید می‌کنند. در این میان برخی به LPG روی آورده‌اند اما بیشتر خودرو‌های تولید شده CNG‌سوز هستند. البته اکثر این خودرو‌ها در کشور‌های پیشرفته عرضه نمی‌شوند و بازار آن‌ها بیشتر به کشور‌های در حال توسعه محدود است و در کشور‌های پیشرفته CNG بیشتر در حمل و نقل عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد ضمن آنکه در بسیاری از کشور‌ها می‌توان کیت گازسوز کردن خودرو را در خارج از کارخانه بر روی خودرو نصب کرد.
در میان تولید‌کنندگان خودرو، هوندا و دایملر، دو بازیگر اصلی هستند. هوندا نمونه‌ای از مدل سیویک را با موتور CNG‌سوز به بازار عرضه می‌کند. این خودرو با موتور 1.8 لیتری 110 اسب‌بخار قدرت دارد و البته دو‌گانه‌سوز نیست به این معنی که تنها با سوخت گاز حرکت می‌کند. هوندا سیویک‌های بنزین‌سوز با همین موتور 140 اسب‌بخار قدرت دارند. از نظر قیمت نیز مدل CNG گران‌تر است. مدل پایه سیویک سدان با موتور 140 اسب‌بخاری 16هزار دلار قیمت دارد و بالاترین مدل آن با انبوهی از امکانات رفاهی 23هزار و 600 دلار به فروش می‌رسد اما مدل‌های CNG قیمت پایه‌ای برابر با 26هزار و 300 دلار دارند و در مدل‌های فول 27هزار و 800 دلار به فروش می‌رسند ضمن آنکه تک‌سوز بودن آن‌ها نیز مشکل بزرگی است.
در سوی دیگر دایملر مدل E200NGT را عرضه می‌کند که دو‌گانه‌سوز است. موتور این خودرو 1.8 لیتر حجم دارد و به کمک توربوشارژر تقویت می‌شود. این موتور می‌تواند 163 اسب‌بخار قدرت تولید کند در حالی که همین موتور بدون توربوشارژر و در خودرو‌هایی که تنها برای مصرف بنزین تنظیم شده‌اند 178 اسب‌بخار قدرت دارد و در نمونه‌های مجهز به سوپرشارژر بنزین‌سوز قدرتش به 181 اسب‌بخار می‌رسد که نشان از کاهش محسوس قدرت دارد. البته موتور E200NGT به گونه‌ای تنظیم شده است که استفاده از بنزین و یا گاز بر روی قدرت آن تاثیری ندارد.
در میان کشور‌های استفاده‌کننده از CNG و بر‌اساس آمار‌های سال 2011 کشورمان با در اختیار داشتن 2.86 میلیون دستگاه خودروی CNG رتبه اول را در جهان دارد و پس از ایران کشور‌های پاکستان آرژانتین، برزیل، هند و ایتالیا قرار دارند.

hinza1
08-07-2014, 22:11
پایه گازسوز یا پایه بنزین؟
دنیای‌خودرو- امروزه یکی از مهمترین مشغله‌های ذهنی تصمیم‌گیرندگان در بخش حمل و نقل، بحران کاهش منابع سوخت‌های فسیلی و افزایش روز افزون قیمت این سوخت‌ها است. هر چند در کشورمان تغییرات قیمت جهانی در این سوخت‌ها، احساس نمی‌شود اما به دنبال اجزای طرح آزادسازی تدریجی قیمت فرآورده‌های نفتی و در رأس آن‌ها بنزین، مصرف سوخت به یکی از مهمترین دغدغه‌های رانندگان ایرانی نیز تبدیل شده است. دارندگان خودرو مدام فکر بنزین خودروی خود بوده و نگاهشان به آمپر بنزین است. این سوال برای همه پیش می‌آید که چگونه می‌شود هزینه مربوط به مصرف سوخت را تا حد زیادی کاهش داد؟ آیا می‌شود سوخت جایگزینی به جای بنزین انتخاب کرد؟ یکی از راهکارهایی که کشورمان به این منظور برگزیده استفاده از گاز به جای بنزین است. این سوخت جایگزین با وجود آنکه بیش از یک دهه از فراگیر شدن استفاده از آن می‌گذرد اما همچنان ابهاماتی را برای رانندگان ایجاد می‌کند. برای پاسخ به سوالات این دسته از مالکین خودرو در این شماره به سوخت گاز در خودرو و مشکلات و مزایای آن پرداخته‌ایم.
دو سوخت مهم در خودروهای سواری داخل کشور بنزین و گاز بوده که بخش عمده را هنوز بنزین تشکیل می‌دهد. اما اولین سوال که برای همه پیش می‌آید این است که چرا در کشوری که یکی از بزرگترین دارندگان گاز طبیعی است هنوز بنزین بخش اعظمی از سوخت خودرو‌ها را تشکیل می‌دهد؟
ایران به لحاظ دارا بودن منابع غنی گاز طبیعی در رتبه دوم (و به عقیده بسیاری از کارشناسان در رتبه اول) جهان قرار دارد و استفاده صحیح از منابع گاز طبیعی می‌تواند به رشد و شکوفایی اقتصاد آن بیانجامد.
اگر از بحث‌های سیاست‌گذاری این موضوع بگذریم، باید به بحث فنی این مساله بپردازیم که بسیار مهم است. در ابتدا باید به دو سوخت گاز و بنزین و ماهیت آنها بپردازیم. اول به بنزین پرداخته و آن را بررسی می‌کنیم. این سوخت را نخستین بار در آلمان «بنزین» نامیدند. در آن دوران که هنوز خودرو به وجود نیامده بود از این ماده به عنوان ماده پاک‌کننده استفاده می‌شد و به همین دلیل به میزان اندک و تنها از طریق داروخانه‌ها در دسترس بود. در بسیاری از کشورها و زبان‌ها نیز نام آن بنزین یا بسیار شبیه به بنزین است. نام «بنزین» در فارسی نیز از زبان روسی گرفته شده است.
در بیشتر کشورهای مشترک المنافع بریتانیا، به استثنای کانادا، از عبارت «پترول» (به معنی روغن سنگ) استفاده می‌کنند. عبارت گازولین عمدتاً در آمریکای شمالی به کار می‌رود که معمولاً در کاربردهای محاوره‌ای «گاز» گفته می‌شود که باید بتوان در زمینه کاربرد آن را از سوخت‌های گازی از قبیل گاز نفت مایع مورد استفاده در موتورهای درون‌سوز کاملاً متمایز کرد. کلمه «بنزین» در انگلیسی بریتانیایی به یک مشتق دیگر نفت که در چراغ به کار می‌رود اشاره دارد و به هر حال این مورد استفاده امروزه رایج نیست.
واژه «گازولین» (Gasoline) در سال ۱۸۶۵ از کلمه گاز گرفته شد. املای کنونی این کلمه ابتدا در سال ۱۸۷۱ به کار رفت. شکل کوتاه شده گاز در انگلیسی آمریکایی و برای اولین بار در سال ۱۹۰۵ ثبت شده است.
کلمه «پترول» اولین بار در سال ۱۸۹۲ به عنوان ماده پالایش شده مورد استفاده قرار گرفته (این کلمه قبلاً به معنای نفت پالایش نشده بود) و تحت نام تجاری توسط کاپل و لئونارد و کارلس ثبت شد. اگرچه هنوز رسماً به عنوان علامت تجاری ثبت نشده بود رقبای کارلس تا سال ۱۹۳۰ عبارت Motor Spirit را به کار می‌بردند.
مهمترین خاصیت بنزین عدد اکتان آن است که نشان‌دهنده میزان مقاومت بنزین در برابر انفجار زودهنگام در سیلندر موتور است که باعث ضربه زدن به موتور و آسیب‌های جدی به آن می‌شود. معیارهای قراردادی مختلفی برای بیان عدد اکتان وجود دارد بنابراین بسته به سیستم مورد استفاده سوخت‌های مشابه ممکن است اعداد اکتان متفاوت داشته باشند.
گاز طبیعی فشرده یا CNG
گاز طبیعی فشرده یا همان CNG جایگزینی برای بنزین و گازوییل در موتور‌های درون‌سوز است. این نوع سوخت نسبت به سوخت‌های یاد شده سوخت «پاک» به حساب می‌آید و چون مانند سوخت‌های یاد شده به محیط نمی‌ریزد ایمنی بیشتری دارد، زیرا گاز طبیعی از هوا سبک‌تر است و هنگامی که نشت کرده یا بیرون می‌ریزد زود در هوا پراکنده شده و محیط را آلوده نمی‌کند. چندی است که مبحث استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت در وسایل نقلیه، به بحث روز کشورهای خارجی و حتی ایران تبدیل شده‌است. آیا گاز طبیعی قادر خواهد بود تا روزی جای بنزین و گازوئیل را بگیرد؟ آیا واقعاً صلاح است که این سوخت را جایگزین سوخت‌های مایع بکنیم ؟
گاز طبیعی فشرده (Compress Natural Gas) به عنوان یکی از سوخت‌های جایگزین مورد استفاده قرار می‌گیرد. ترکیب عمده گاز طبیعی، متان (CH4) است. معمولاً گاز طبیعی شامل ۸۵ الی ۹۵‌درصد متان و باقی آن دی‌اکسیدکربن، نیتروژن و مقدار کمی اتان، پروپان و بوتان است.
در هنگام سوختگیری، سوخت توسط توزیع‌کننده‌ها به مخازن نصب شده بر روی خودرو متصل می‌گردد و سوخت تحت فشار ۲۰۰ بار تزریق می‌شود. از مزایای استفاده از گاز طبیعی در مقایسه با بنزین می‌توان به آلایندگی کمتر، عدد اکتان بالا (۱۳۰)، افزایش راندمان ۱۵‌درصدی و فراوانی و قیمت مناسب نام برد. در مقابل، هزینه احداث ایستگاه‌های سوختگیری، وجود محدودیت فضا در نصب مخازن سوختگیری بر روی خودرو، کاهش پیمایش خودرو و نیاز به طراحی و تقویت بخش‌های متعددی از خودرو نظیر شاسی، اکسل (به دلیل افزایش وزن)، سیستم خنک‌کاری و ... در خوروهای تبدیلی، از معایب استفاده از این سوخت می‌باشد.
موتورهای پایه گازسوز
موتورهای پایه گازسوز (OEM): موتورهای گازسوز کارخانه‌ای اصطلاحاً به موتورهایی گفته می‌شود که به صورت اولیه و پایه گازسوز در کارخانه تولید می‌شود و کلیه قطعات موتور جهت این نوع سوخت طراحی شده ‌است، به این معنی که تغییراتی مانند، تغییر نسبت تراکم، مقاوم‌سازی بلوک سیلندر، سرسیلندر، تغییر در ساختار سیستم سوخت‌رسانی، سیستم جرقه، میل بادامک، سیستم خنک‌کاری، روغن‌کاری، مخازن، کیت گازسوز و ... به صورت اولیه و اصلی در هنگام تولید در کارخانه طراحی شده است. در این نوع موتورها به دلیل تولید اولیه به صورت گازسوز، مشکلات افت توان، گشتاور، آلایندگی بالا، مشکل خنک‌کاری موتور و ... تا حدود بسیار زیادی مرتفع شده است. در حقیقت به زبان ساده‌تر می‌توان گفت گاز با توجه به اکتان بالایی که دارد در موتوری با طراحی خاص خود بهتر می‌سوزد و قدرت تولید می‌کند. به طور مثال موتورهای بنزین‌سوز منیفولدی با طراحی ساده و کم حجم دارند اما در موتورهای پایه گازسوز منیفولد بسیار صیقلی و بهتر بوده که می‌تواند هوای بیشتری را برساند و دود بیشتری را دفع کند.
اتاق احتراق و نسبت تراکم در انواع گازسوز متناسب با چگالی گاز و اکتان بالای آن طراحی شده که بسیار خوب عمل می‌کنند. احتراق پیش‌رس در آنها وجود نداشته و در مقابل اگر خودرو دو‌گانه باشد با بنزین هم بسیار خوب کار می‌کند. آلودگی محیط‌زیست در موتورهای پایه گاز‌سوز بسیار کم بوده که این موضوع بسیار قابل توجه است. دمای موتور بالا نرفته و بروز عیب در آنها بسیار کم است.
موتورهای گازسوز تبدیلی: به موتورهایی گفته می‌شود که سیستم از حالت اولیه یا بنزین‌سوز به سیستم گازسوز تبدیل می‌شود. در این موتورها به دلیل طراحی اولیه براساس بنزین، نمی‌توان از سوخت گاز طبیعی استفاده کرد.
لذا بدین منظور می‌بایست تغییراتی در ساختار سیستم سوخت،سیستم خنک‌کاری و ... ایجاد شود. با وجود تغییرات ایجاد شده در موتور و سایر قسمت‌های خودرو، به دلیل اینکه ساختار اصلی و طراحی موتور همانند حالت اولیه است به همین دلیل کارایی سیستم گازسوز تا حدی کاهش پیدا می‌کند، به طوری که توان و گشتاور خودرو دچار افت ۱۵ تا ۲۰‌درصدی شده و آلاینده‌های خودرو به حد مطلوب نمی‌رسد و در اثر افزایش وزن خودرو به دلیل اضافه شدن تجهیزات کیت گازسوز، مصرف سوخت خودرو در حالت بنزینی نیز افزایش پیدا می‌کند، به گونه‌ای که خودروی دوگانه نه تنها صرفه اقتصادی ندارد بلکه در دراز مدت مشکل‌زا و پر هزینه نیز می‌شوند.
انواع موتورهای گاز طبیعی فشرده
موتورهای دوگانه‌سوز (Bi Fuel): موتورهای دوگانه‌سوز دارای دو سیستم جداگانه سوخت‌رسانی بنزینی و گاز طبیعی هستند که به صورت اختیاری امکان استفاده از یک سوخت را فراهم می‌کنند. بدین شکل که راننده در صورت تمایل به استفاده از هر یک از سوخت‌ها با فشار کلید انتخابگر (Fuel select switch)، نوع سوخت موردنظر خود را انتخاب کرده و موتور به کمک تجهیزات کیت گازسوز با سوخت موردنظر کار خواهد کرد. در حال حاضر خودروهای دو‌گانه‌سوز موجود در کشور از نوع تبدیلی هستند. در این قبیل خودروها طراحی اولیه خودرو برای استفاده از بنزین صورت گرفته ‌است در نتیجه امکان بهره‌گیری از عدد اکتان و ضریب تراکم بالای گاز مقدور نیست و غالباً موتور این خودروها با کاهش ۱۵درصد توان مواجه می‌شوند. مصرف گاز معادل بنزین خودروهای گازسوز در هر کیلومتر مسافت، تقریباً معادل سوخت این خودروها در حالت بنزین‌سوز بوده و مسافت پیمایش خودرو بستگی به مشخصات خودرو، تعداد، حجم و نوع مخازن مورد استفاده دارد.
موتورهای دو سوخته دیزل و گاز طبیعی (Dual-Fuel): در این موتورها سوخت خودرو به صورت ترکیبی از گاز طبیعی و گازوئیل بوده و جهت تزریق گاز طبیعی به درون سیلندر دو روش وجود دارد‌:
تزریق مستقیم گاز در این روش همزمان با تزریق سوخت دیزل: سوخت گاز نیز توسط شیرهای برقی سرعت بالا به داخل سیلندر تزریق می‌گردد. در این روش گاز تامین‌کننده بیشتر انرژی مورد نیاز موتور بوده و گازوئیل به عنوان سوخت آتش‌زا به کار می‌رود.
استفاده از کاربراتور برای مخلوط کردن هوا و گاز: در این روش با استفاده از میکسر، همزمان با ورود هوا به داخل سیلندر، گاز نیز وارد شده و در سیلندر یک مخلوط همگن از گاز و هوا وجود خواهد داشت.‌ سپس در انتهای مرحله تراکم گازوئیل به عنوان سوخت آتش‌زا به درون سیلندر تزریق می‌گردد. در این روش با تغییر بار موتور نسبت ترکیب دو سوخت تغییر می‌کند.
موتورهای تک سوخته گازسوز (Dedicated): این موتورها با یک سوخت کار کرده و به دلیل عملکرد موتور به لحاظ بازده، شتاب و صدای آرام موتور در مقایسه با نوع دوگانه‌سوز تبدیلی، بیشتر مورد توجه قرار گرفته‌اند. به طور کلی موتورهایی که با گاز طبیعی طراحی شده‌اند، بازده بیشتری نسبت به انواع بنزینی و دیزلی مشابه خود دارند. موتورهای تک سوخته CNG نسبت تراکم بالاتری در مقایسه با انواع مشابه بنزینی داشته که در عمل باعث کاهش مصرف سوخت و افزایش عملکرد خودرو می‌شود.
آیا خرید پایه گازسوزها به صرفه است؟
پس از عرضه خودرو‌های پایه گازسوز در کشور، مقرون به صرفه بودن استفاده از این خودرو‌ها یکی از سوالات همیشگی خریداران خودرو بوده است. به طور مثال چرا باید بهای بالایی بابت یک سمندEF7 که موتور پایه گازسوز دارد، بپردازیم؟در حالی که یک سمند دوگانه‌سوز قیمتی به مراتب کمتر از حالت پایه گاز‌سوز دارد. یا سمندی معمولی خریداری کرده و آن را شخصاً گازسوز کنیم. در جواب این سوال باید بگوییم میزان تفاوت این دو خودرو بسیار زیاد است. خودرویی که پایه گازسوز باشد با CNG بسیار بهتر کار کرده و کاملاً موتوری بر‌اساس گاز دارد. به نحوی که افت قدرت و مشکلات مربوط به خودروهای دوگانه را در H‌ها به هیچ‌وجه دیده نمی‌شود و موتوری بسیار مناسب و پر قدرت در اختیار دارید. اما در انواع دوگانه به دلیل طراحی موتور بر پایه بنزین مشکلات زیادی به وجود می‌آید که می‌توان از آنها به افت شدید قدرت، مصرف بالای سوخت، خرابی قطعات و در نهایت نیاز به تعمیر اساسی موتور (لبه دار شدن سیلندر) اشاره کرد.

Pourya-pc
08-07-2014, 22:22
چرا توهین می کنی، دلیل نمی شه به خاطر افرادی مثل شما، از چیزهائی که نمی دونم نپرسم:n23: فلسفه وجودی یک همچین جائی پرسیدن و یاد گرفتن هستش!!!

دوست عزیز کجای جمله ی من توهین بود ؟ سوال کنید جواب بگیر نه اینکه درمورد چیزی که نمیدونید اظهار نظر کنید .
سیستم قفل مرکزی کارش اینه که تمام درب ها رو باهم باز و بسته می کنه در این صورت دزدگیر به قفل درب راننده دستور باز شدن میده و درب راننده که مرکزی هست تمام دربها رو باز میکنه . حالا شما با کلید هم باز کنید همون عمل منتها حالت دستی اتفاق میافته .
شما هر خودرویی رو دیده باشید به راحتی متوجه میشید عملکردش به این صورت هست غیر از خودروهای خیلی قدیمی مثل پیکان و رنو و ... که اونا هم باید سیستم قفل مرکزی براشون تعریف بشه .
موفق باشید .

mojtaba152
08-07-2014, 22:35
سلام دوستان . یه سوال داشتم. من توی فروش فوری به مناسبت نیمه شعبان محصول سمند ال ايكس EF7 پايه گازسوز مالتي پلكس با كيسه هواي راننده و سرنشين و رينگ فولادي و يورو4 *** شرايط فروش فوري خرداد93 به مناسبت نيمه شعبان*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره - کلاس خودرو: 29110

رو گرفتم. این داشبورد جدید هست (مثل سورن) یا همون قدیمی سمند؟؟؟؟؟؟؟؟

mohsenjxj
08-07-2014, 22:38
سلام hinza1 عزیز تقریبا تمام مطالبتون را بلافاصله بعد از این که تو تاپیک قرار دادید خوندم واقعا مطلب مفید و به دردبخوری هست. مخصوصا برای اوناییکه تو انتخاب بین خودرو دوگانه سوز و تک سوز یا بنزینی موندن که کدوم را انتخاب کنن یه راهنمای کامل هست.با تشکر:n16:

mohsenjxj
08-07-2014, 22:41
سلام دوستان . یه سوال داشتم. من توی فروش فوری به مناسبت نیمه شعبان محصول سمند ال ايكس EF7 پايه گازسوز مالتي پلكس با كيسه هواي راننده و سرنشين و رينگ فولادي و يورو4 *** شرايط فروش فوري خرداد93 به مناسبت نيمه شعبان*** داراي بيمه شخص ثالث *** کارت طلايي سه ستاره - کلاس خودرو: 29110

مال منکه مثل شما شرایط خودرو کلاس 29110 را ثبت نام کردم داشبوردش همون مالتی پلکس های قدیمی هست.

mojtaba152
08-07-2014, 22:42
سلام دوست عزیز مبارک باشه
ماشین شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر آب تو نمایشگر مالتی پلکس وسط کیلومتر شمار میاد؟

کد خودروشما چنده؟؟؟ داشبوردش جدیده یا قدیم؟؟؟

mojtaba152
08-07-2014, 22:44
مال منکه مثل شما شرایط خودرو کلاس 29110 را ثبت نام کردم داشبوردش همون مالتی پلکس های قدیمی هست.

شما هم نیمه شعبان ثبت نام کردین؟؟؟

mohsenjxj
08-07-2014, 22:47

mohsenjxj
08-07-2014, 22:54
شما هم نیمه شعبان ثبت نام کردین؟؟؟
6 اردیبهشت که اول کلاس 29111 بود و وقتی دیدم ایرانخودرو پیامک داده که میتونم با پرداخت حدود 250 تومن بالاتر کلاس 29110 را که مالتی هست انتخاب کنم همین کار را انجام دادم و بعدا کلاس 29110 را انتخاب کردم.

mojtaba152
08-07-2014, 22:55

من نیمه شعبان ثبت نام کردم. کارت ماشین اومده ولی هنوز خودش نیومده ....

mojtaba152
08-07-2014, 22:57
6 اردیبهشت که اول کلاس 29111 بود و وقتی دیدم ایرانخودرو پیامک داده که میتونم با پرداخت حدود 250 تومن بالاتر کلاس 29110 را که مالتی هست انتخاب کنم همین کار را انجام دادم و بعدا کلاس 29110 را انتخاب کردم.

اگه این جدیدا مشکل داره بگید که تا اومد بفروشمش :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((((((

mohsenjxj
08-07-2014, 23:06
اگه این جدیدا مشکل داره بگید که تا اومد بفروشمش :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( ((((((
انشاا... که مشکل خاصی پیش نمیاد با این مشکلات جزئی هم باید بسازیم
من راضیم با این قیمت این ماشین بهترین گزینس. نگرش دار حیفه ماشین خوبیه.
مال من هم اول کارتش اومد.

mojtaba152
08-07-2014, 23:10
انشاا... که مشکل خاصی پیش نمیاد با این مشکلات جزئی هم باید بسازیم
من راضیم با این قیمت این ماشین بهترین گزینس. نگرش دار حیفه ماشین خوبیه.
مال من هم اول کارتش اومد.

مرسی ی ی ی ی ی دوست من :))) آخه بعضیها اینقد فاز بد میدن آدم میترسه :((((((((((((((((( مال شما هم پایه گازسوزه؟؟؟؟؟

hossein.az
08-07-2014, 23:16

ایرانخودرو عادت داره اگه یه چیز کوچیک هم روی ماشین اضافه کنه در صورتی که جز الزامات هم باشه
تو ی ده جا میزنه ,برگه سبز کارتو .....
سمند هایی که داسبرد سورن elx را دارند توی برگه فروش ثبت میشه :سمند ef7 مالتی پلکس با داشبرد p2 در غیر اینصورت داشبد قدیمی خواخد بود

hinza1
09-07-2014, 09:49
.درهاي ماشين خيلي بد بسته ميشن.در صندوق عقب هم كه خيلي محكم بايد بكوبم تا بسته بشه.براي شما هم اين مشكلو داره؟

hinza1
09-07-2014, 10:09
سلام hinza1 عزیز تقریبا تمام مطالبتون را بلافاصله بعد از این که تو تاپیک قرار دادید خوندم واقعا مطلب مفید و به دردبخوری هست. مخصوصا برای اوناییکه تو انتخاب بین خودرو دوگانه سوز و تک سوز یا بنزینی موندن که کدوم را انتخاب کنن یه راهنمای کامل هست.

با تشکر:n16:
شما لطف داريد دوست عزيز.منم فكر ميكنم اين مطالب بيطرفانه و علمي تر از بقيه مطالبي هست كه تا حالا توي اينترنت خوندم.
منم خرداد ماه يه EF7 دوگانه مالتي پلكس گرفتم ولي هنوز سوارش نشدم.شايد بفروشم يه بنزين سوز بگيرم.ميترسم اين گازسوز اذيت كنه!

KOHGARD
09-07-2014, 12:53
.درهاي ماشين خيلي بد بسته ميشن.در صندوق عقب هم كه خيلي محكم بايد بكوبم تا بسته بشه.براي شما هم اين مشكلو داره؟

سلام
منم با درصندوق عقب همين مشكلودارم . بايد محكم بكومش تا بسته بشه (يه وقت شيشه عقب نشكنه خوبه !!!)
اگه كسي نحوه رگلاژشو با عكس داره لطفا راهنمائي كنه.
ممنون

mohsenjxj
09-07-2014, 21:33
مرسی ی ی ی ی ی دوست من :))) آخه بعضیها اینقد فاز بد میدن آدم میترسه :((((((((((((((((( مال شما هم پایه گازسوزه؟؟؟؟؟
بله ماشین من هم پایه گازسوزه (کلاس 29110 همون پایه گازسوزه). فاز بد نداره دوست عزیز به غیر از این مشکلات جزئی مثل روشن شدن چراغ چک و ... ببینید اصلا از دوستانیکه مدل 92 به بعد مخصوصا 93 که تازه تحویل گرفتن کسی اومده اینجا درمورد مشکلات جدی موتوری این مدل ها شکایت کنه؟ (اگه هست بگید:n24:)
با خیال راحت ازش استفاده کن انشاا... که چرخش براتون به مبارکی بچرخه.

mojtaba152
10-07-2014, 17:17
بچه ها اونایی که EF7 مدل 92 و 93 دارن ، اینها دیگه مشکل oil module و روغن ریزی ندارن؟؟؟؟؟:n13:

hossein.az
10-07-2014, 21:55
بچه ها اونایی که EF7 مدل 92 و 93 دارن ، اینها دیگه مشکل oil module و روغن ریزی ندارن؟؟؟؟؟:n13:

مشكل روغن ريزي و أويل ماژول ef7ها
تماماً حل شد

bijandarbari
10-07-2014, 22:14
مشكل روغن ريزي و أويل ماژول ef7ها
تماماً حل شد

سلام

نه کاملا.
ولی خیلی کمتر شده.

hossein.az
10-07-2014, 22:55
سلام

نه کاملا.
ولی خیلی کمتر شده.

نمايندگي كه مراجعه ميكنم براي دوستم هست
تا امروز هيچ گونه خرابي در نمايندگي از سال٩٢ از مدلهاي نيمه دوم ٩١ به بعد نداشتند

mojtaba152
11-07-2014, 00:42
تا امروز هيچ گونه خرابي در نمايندگي از سال٩٢ از مدلهاي نيمه دوم ٩١ به بعد نداشتند

دوست عزیزم در مورد ef7های گازسوز چی؟؟؟؟ اونا هم همه چیشون ok هست؟؟؟؟؟

bijandarbari
11-07-2014, 08:38

سلام تو فروم tt مدل های 92 رو داشتیم که روغن ریزی داشته باشه.
ولی از اواخر 92 تا حالا احتمالا موردی نداشتیم.( من دیگه تو اون فروم فعال نیستم )
ولی من چشم آب نمی خوره که برطرف شده باشه.

bijandarbari
11-07-2014, 08:39

این قضیه ارتباطی با گازسوز بودن نداره.

hossein.az
11-07-2014, 08:44
توي گازسوز ها به خاطر حرارت زياد موتور روي گاز
توي مواردي حرارت باعث خرابي يكي از كويل ها يا دسته سيم كويل شده
و موجب تك كار كردن خودرو شده كه با تعويض قطعه أش مشكل برطرف ميشه

bijandarbari
11-07-2014, 11:23
توي گازسوز ها به خاطر حرارت زياد موتور روي گاز
توي مواردي حرارت باعث خرابي يكي از كويل ها يا دسته سيم كويل شده
و موجب تك كار كردن خودرو شده كه با تعويض قطعه أش مشكل برطرف ميشه

سلام

من این مشکل رو داشتم.
کامل روکش سیم کشی کوئل ها رو درآوردم و کل سیمکشی رو با دقت چک کردم.
سیم کشی سالم سالم بود.
مشکل از سوکت ها هستش.خود کوئل هم به این راحتی خراب نمیشه.
سوکت سیمکشی کوئل رو شستشو دادم. فعلا مشکلی ندارم.

KOHGARD
14-07-2014, 12:51
سلام
ef7 مدل 93 دوگانه سوز و مالتي پلكس
بالاي پدال كلاچ يك سنسور وجود داره كه داخل يك فنر قرار گرفته است و گويا رابطه با ميزان گاز خوردن بين دنده هاداره.
آيا اين سنسور تنظيم خاصي داره ؟
كسي ميتونه توضيح بده كه كار اين سنسور دقيقا چيه؟:n26:

mojtaba152
14-07-2014, 16:17
سلام
بالاي پدال كلاچ يك سنسور وجود داره كه داخل يك فنر قرار گرفته است و گويا رابطه با ميزان گاز خوردن بين دنده هاداره.

دوستم راضی هستی ازش؟؟؟؟ ماشین من هم با همین خصوصیات این هفته میاد :n07:

hossein.az
14-07-2014, 20:19
سلام

بله به خاطر سيستم برق اون سنسور كنترل قطع گاز را بر عهده داره
تنظيم داره ،در اثر شتاب گيري و كلاج گرفتن به مرور زمان از تنظيم خارج ميشه
براي تنظيمش يه سنسور سفيد رنگه كه به يك فيش وصله
بدون اينكه چپ و راستش كنيد مستقيم بگيريدش و به سمت بالا فشار دهيد

KOHGARD
15-07-2014, 07:29
دوستم راضی هستی ازش؟؟؟؟ ماشین من هم با همین خصوصیات این هفته میاد :n07:
والا توي اين 2500 كيلومتري كه باهاش راه رفتم فعلا مورد خاصي نديدم .
شتاب ،كولر،سرعت،تعادل سرپيچ ها رضايتبخشه و اگه سيستم برقيش بي نقص بمونه كه عاليه .
اميدوارم از خريدنش پشيمون نشيم

KOHGARD
15-07-2014, 07:35
بله به خاطر سيستم برق اون سنسور كنترل قطع گاز را بر عهده داره
تنظيم داره ،در اثر شتاب گيري و كلاج گرفتن به مرور زمان از تنظيم خارج ميشه
براي تنظيمش يه سنسور سفيد رنگه كه به يك فيش وصله
بدون اينكه چپ و راستش كنيد مستقيم بگيريدش و به سمت بالا فشار دهيد

سلام
ازپاسختون ممنونم.
توي سرعت بالاي 100تا صداي لاستيك ها خيلي زياده و ناهمواريهاي ريز جاده رو دقيقا احساس مي كنم .
(لاستيكاش ايراني فابريك خود كارخونه است) به نظرتون اين موضوع با كاركرد بيشتر لاستك ها بهتر ميشه يا نه ؟

hossein.az
15-07-2014, 09:33
سلام
ازپاسختون ممنونم.
توي سرعت بالاي 100تا صداي لاستيك ها خيلي زياده و ناهمواريهاي ريز جاده رو دقيقا احساس مي كنم .
(لاستيكاش ايراني فابريك خود كارخونه است) به نظرتون اين موضوع با كاركرد بيشتر لاستك ها بهتر ميشه يا نه ؟

مارك لاستيكتون چيه؟
بارز؟ يزد ؟ گلدستون؟

KOHGARD
15-07-2014, 11:20
بارز
مگه باهم فرق فاحشي دارن؟

bijandarbari
15-07-2014, 11:52
سلام
ازپاسختون ممنونم.

سلام

باد چرخ جلو رو 31 و عقب رو 29 تنظیم کنید.
هرچی لاستیک بیشتر کار کنه خشک تر میشه و بیشتر میکوبه.
تو لاستیک های ایرانی یزد از بقیه بهتره.بعد بارز خوبه ( ولی خشکه ) و بدترین نوع هم گلدستون هستش.

hossein.az
15-07-2014, 12:27
بارز
مگه باهم فرق فاحشي دارن؟

لاستیک یزد 185 که فابریک ایرانخودرو میندازه
به خاطر گلش وور وور میکنه

اگه با بارز مشکل دارید باید با نوع خارجی تعویض کنید
نرمی بارز و یزد توی یه رده است
بهترین لاستیک برای سمند رودستون با گل n5000

hinza1
15-07-2014, 17:43
سلام دوستان.من یه EF7 دوگانه گرفتم و تا الان 280 کیلومتر کارکرده.دو تا مشکل دارم میخواستم ببینم میتونید کمک کنید.
1- هر وقت ماشینو پارک میکنم از رادیاتور آب چکه میکنه روی زمین که معلوم نیست از کدوم قسمته.
2- بیشترین مشکل من با صدای یه تقه زیر ماشینه. زمانیکه ماشین میخواد حرکت کنه و هربار که دنده عوض میکنم و گاز میدم یه صدای ضربه زیر ماشین که فکر میکنم سمت شاگرد باشه مثل حالتی که انگار با چکش یه ضربه به زیر ماشین بزنی به گوش میرسه.خیلی رو اعصابه.
تا حالا با این مشکل برخورد کردید؟برای چی میتونه باشه؟

hossein.az
15-07-2014, 22:48
سلام دوستان.من یه EF7 دوگانه گرفتم و تا الان 280 کیلومتر کارکرده.دو تا مشکل دارم میخواستم ببینم میتونید کمک کنید.
1- هر وقت ماشینو پارک میکنم از رادیاتور آب چکه میکنه روی زمین که معلوم نیست از کدوم قسمته.
2- بیشترین مشکل من با صدای یه تقه زیر ماشینه. زمانیکه ماشین میخواد حرکت کنه و هربار که دنده عوض میکنم و گاز میدم یه صدای ضربه زیر ماشین که فکر میکنم سمت شاگرد باشه مثل حالتی که انگار با چکش یه ضربه به زیر ماشین بزنی به گوش میرسه.خیلی رو اعصابه.
تا حالا با این مشکل برخورد کردید؟برای چی میتونه باشه؟

درب رادیاتور چک کنید
دقت کنید که آب رادیاتور کم نمیشه و بیشتر از max آب نریزید

مشکل بعدیتون هم از دسته موتوره
یا دسته موتور لق هست و باید محکم بشه
و یا اینکه دسته موتور پایین معیوب

hinza1
17-07-2014, 21:25
درب رادیاتور چک کنید
دقت کنید که آب رادیاتور کم نمیشه و بیشتر از max آب نریزید

مشکل بعدیتون هم از دسته موتوره
یا دسته موتور لق هست و باید محکم بشه
و یا اینکه دسته موتور پایین معیوب

امروز ماشینو بردم گارانتی.آب رادیاتور از بست شیلنگ پایینی نشت میکرد که درستش کردن.اول گفتن اگه مشکل از رادیاتور باشه ما نداریم!
صدا هم از دسته موتور بالا بود.اول آچارکشی کرد ولی درست نشد و معلوم شد خود دسته موتور بالا خرابه و جالبه که گفتن دسته موتور نداریم و معلوم هم نیست کی بیاد.فعلا درخواست قطعه دادن!!!
فکر میکردم این مشکل کمبود قطعات دیگه حل شده.
و با اینکه ماشین 280 کیلومتر کارکرده و کارت طلایی سه ستاره هم داره هیچ موردی را شامل گارانتی قبول نکردن و پولشو گرفتن!!!

shiraz_2010
19-07-2014, 12:55
این سمندهای جدید داشبوردش همون مدل قدیمی هست!!؟
لطف می کنید عکسی از نمای داخلی خودرو بذارید!!

Thom Yorke
19-07-2014, 22:43
منم توی سایت لاگین کردم که همین درخواست رو بکنم که دوست بالایی زحمتش رو کشید. دوستانی که سمند کلاس 29111 خودشون رو تحویل گرفتن یه لطفی بکنن یه عکس از نمای داخلی کابین اینجا بذارن.

Doublex
20-07-2014, 03:44
از نمای داخلی لطفا عکس بزارین ممنون

raeesi
20-07-2014, 06:26
من EF7 مدل ۹۳ (آخر برج ۳) دارم و داخلش با قبلی‌ها هیچ تفاوتی نداره. تا جاییکه میدونم فقط پژو ۴۰۵ و پارس داشبورداشون عوض شده.

آقا من یه مشکلی دارم اونم شتاب افتضاح ماشینه. وقتی کولر خاموشه این مشکل اصلا بچشم نمیآد ولی تا کولر روشن می‌کنم ماشین رسما میمیره و نمیتونه شتاب بگیره و این مشکل حتی توی دنده ۱ هم مشهوده!
توی تونینگ‌تاک دیدم یه بنده‌خدایی نوشته بود مشکل رو پیگیری کرده و فهمیده از پدال گاز برقیه و با تعویضش به سیمی مشکل حل شده.
خواستم نظر اساتید رو بدونم که آیا همینطوره و اگه اینطور باشه هزینه‌اش چقدر میشه؟

KOHGARD
20-07-2014, 08:47
سلام
اي اف سون دوگانه سوز مدل 93باكاركرد 3000تا
از قسمت زير موتور طرف راننده ، صدائي شبيه نشتي اگزوز يا مكش هوا به گوش مي رسد البته زمانيكه شيشه پائين باشد.
به نظرشما اين صداي چيه؟

shiraz_2010
20-07-2014, 17:56
من EF7 مدل ۹۳ (آخر برج ۳) دارم و داخلش با قبلی‌ها هیچ تفاوتی نداره. تا جاییکه میدونم فقط پژو ۴۰۵ و پارس داشبورداشون عوض شده.

یعنی مثل اینهاست!!؟:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه اینطور هست قیدش رو میزنم رو میرم سراغ رانا!!

hossein.az
21-07-2014, 00:43
سلام
اي اف سون دوگانه سوز مدل 93باكاركرد 3000تا
از قسمت زير موتور طرف راننده ، صدائي شبيه نشتي اگزوز يا مكش هوا به گوش مي رسد البته زمانيكه شيشه پائين باشد.
به نظرشما اين صداي چيه؟

صداي مكش هواست دوست من
از منيفولد هواست كه بالاي موتوره
صداش طبيعيه

آقاي Shiraz-2010
اگه از داشبرد سمند خوشتون نمياد از داشبرد رانا كه اصلا خوشتون نخواهد أمد
چون كپي برداري از ال٩٠ كه تقريبا طواحي أش در حد تانكه
پيشنهاد من به شما سورن elx و يا پارس هاي داشبرد جديده

آقاي raeesi
تعويض با دريچه سيمي نشد كه نداره
اما شما كلا سيستم به هم ميريزيد از طرفي ماشين شما مالتي بلكس هست و مشكلات زبادي ايجاد ميكنه اين كار
و از گارانتي خارج ميشه
اگه اصلا نتونستيد باهاش كنار بياد پيشنهادم تعويض با ef7بنزيني است

KOHGARD
21-07-2014, 09:16
سلام
داخل كنسول وسط بين دوتا صندلي جلو ، جاي شارژ موبايله درسته ؟
مال من هيچ سيم و فيشي ازش بيرون نيومده و فقط يه جعبه مشكي كوچولو داخل كنسول وجود داره .
نحوه كاربردش چطوريه؟

Pourya-pc
21-07-2014, 10:19
سلام
داخل كنسول وسط بين دوتا صندلي جلو ، جاي شارژ موبايله درسته ؟
مال من هيچ سيم و فيشي ازش بيرون نيومده و فقط يه جعبه مشكي كوچولو داخل كنسول وجود داره .
نحوه كاربردش چطوريه؟

در سری های قدیمی جافندکی بود که در آن فندک هم وجود داشت اما مدت هاست جای آن خالیست و خودتون میتوانید سیم کشی کنید ، فندکی AUX - iPod و غیره ...

Thom Yorke
21-07-2014, 22:05
یعنی مثل اینهاست!!؟:

اگه اینطور هست قیدش رو میزنم رو میرم سراغ رانا!!

نه این نیست. این طرح که خیلی قدیمیه و اصلا فرمونش ایربگ نداره.
طرح اصلی الان اینه.

سوالی که من دارم در مورد اون نوار نارنجی رنگ لعنتی هست که دور پخش و دریچه های کولره. این طرح احمقانه برای مدل های خیلی قدیمیه. من یه سمند 90 یه مدت دستم بود که این قسمتش خیلی زیبا تر شده بود. طرح چوب. رنگ قهوه ای سوخته.
این میشه:

ولی اخرین بار که توی نمایندگی ایران خودرو بودم و دو تا سمند صفر رو دیدم( EF7 بنزینی بودن) از اون طرح اولی که خیلی قدیمی تر هست استفاده شده بود که توی مدل 86 و قدیمی تر من دیده بودم. درکل خیلی حالم گرفته میشه اگه ماشینی که من مهر تحویل میگیرم همچون طرح آشغالی داشته باشه. من زیادی شاید روی این مورد حساسم ولی خب واقعا از اون طرح بدم میاد.
حالا دوستانی که ماشین صفر امسال تحویل گرفتن که گویا سختشون بود یه عکس بگیرن. اگر ممکنه یه توضیح بدن که کدوم طرح توی ماشینشون کار شده.

hinza1
21-07-2014, 22:29
من خرداد یه EF7 دوگانه تحویل گرفتم که مثل عکس آخری هست که گذاشتید و سیستم سخنگو نداره و به جاش مالتی پلکسه.اون نوار پلاستیکی هم قهوه ای سوخته هست ولی به نظز من طرح مصنوعی و بی کیفیتیه و فرقی نمیکنه چه رنگی باشه!

ldmep3
22-07-2014, 00:39
امروز برای اولین بار ماشین EF7 پایه گازسوز را بردم نمایندگی برای تعویض روغن.
هزینه 5 لیتر روغن ایساکو+فیلتر روغن+فیلتر هوا = 70 تومن شد
ولی با مالیات و دستمزد 86 تومن گرفتند!!
فکر کنم بیرون عوض کنم از این ارزونتر در میاد.
می خواستم از دوستان که LX Ef7 پایه گازسوز دارن سئوال کنم :
1- بهترین روغن برای این نوع سمند
2- توصیه می کنید بیرون عوض کنم یا تو نمایندگی؟

KOHGARD
22-07-2014, 07:24
.....2- توصیه می کنید بیرون عوض کنم یا تو نمایندگی؟
سلام
با داشتن گارانتي و كارت طلائي پول گرفتن؟

تعويض روغن از پيچ تخليه ته كارتل بهتره يا ساكشن؟

ldmep3
22-07-2014, 13:33
سلام

نه اعتبار کارت طلاییش یک ماهه تموم شده.
فکر کنم از پیج تخلیه کاملتر خالی بشه.

hossein.az
22-07-2014, 13:58
سلام

هميشه از كاتل روغن رو خالي كنيد ،ساكشن به خاطر طواحي موتور
به هيچ وجه مفيد نيست و روغن كامل تخليه نميشه

hossein.az
22-07-2014, 14:02
هزینه 5 لیتر روغن ایساکو+فیلتر روغن+فیلتر هوا = 70 تومن شد
ولی با مالیات و دستمزد 86 تومن گرفتند!!
فکر کنم بیرون عوض کنم از این ارزونتر در میاد.
می خواستم از دوستان که LX Ef7 پایه گازسوز دارن سئوال کنم :
1- بهترین روغن برای این نوع سمند
2- توصیه می کنید بیرون عوض کنم یا تو نمایندگی؟

ماشين يكسال كاركرده فقط بكبار تعويض روغن

أصولا شما يا بايد روي ١٠٠٠٠ تا بكبار روغن عوض كنيد
و اگر به اون كيلومتر نرسيد ٦ ماه بعد
روغن بعد از يك مدت كارايي خودش از دست ميده

بيرون ببريد هزينه أش كمتر ميشه در ضمن شما كه پول روغن ميديد
Elf بكبريد ،موتور هم نرمتر هم كمصداتر ميشه

ldmep3
22-07-2014, 18:36
ماشين يكسال كاركرده فقط بكبار تعويض روغن

أصولا شما يا بايد روي ١٠٠٠٠ تا بكبار روغن عوض كنيد
و اگر به اون كيلومتر نرسيد ٦ ماه بعد
روغن بعد از يك مدت كارايي خودش از دست ميده

بيرون ببريد هزينه أش كمتر ميشه در ضمن شما كه پول روغن ميديد
Elf بكبريد ،موتور هم نرمتر هم كمصداتر ميشه

elf بهتره؟ یا توتال؟ یا کاسترول مگناتک؟

mohsenjxj
22-07-2014, 18:40
نه این نیست. این طرح که خیلی قدیمیه و اصلا فرمونش ایربگ نداره.
طرح اصلی الان اینه.

سوالی که من دارم در مورد اون نوار نارنجی رنگ لعنتی هست که دور پخش و دریچه های کولره. این طرح احمقانه برای مدل های خیلی قدیمیه. من یه سمند 90 یه مدت دستم بود که این قسمتش خیلی زیبا تر شده بود. طرح چوب. رنگ قهوه ای سوخته.
این میشه:

ولی اخرین بار که توی نمایندگی ایران خودرو بودم و دو تا سمند صفر رو دیدم( EF7 بنزینی بودن) از اون طرح اولی که خیلی قدیمی تر هست استفاده شده بود که توی مدل 86 و قدیمی تر من دیده بودم. درکل خیلی حالم گرفته میشه اگه ماشینی که من مهر تحویل میگیرم همچون طرح آشغالی داشته باشه. من زیادی شاید روی این مورد حساسم ولی خب واقعا از اون طرح بدم میاد.
حالا دوستانی که ماشین صفر امسال تحویل گرفتن که گویا سختشون بود یه عکس بگیرن. اگر ممکنه یه توضیح بدن که کدوم طرح توی ماشینشون کار شده.
سلام دوست عزیز یه چیز بگم خیالتو از این بابت راحت کنم.
اگه سمند سخنگو داشته باشه همون طرح قدیمی هست اما اگه ماشینی که ثبت نام کردی مالتی پلکس باشه مطمئن باش اون طرح چوبه که جدیدتر و زیباتر هم هست راتحویل میگیری ماشین من مالتی هست و همون طرح جدید را داره و دقیقا مثل اون عکس های آخری که گذاشتید هست.
حالا بگو چی ثبت نام کردی؟

mohsenjxj
22-07-2014, 18:43
اگه کلاس 29111 ثبت نام کردی طرح اون قدیمی هست واگر کلاس 29110 باشه طرح چوبه و جدید هست.

mohsenjxj
22-07-2014, 19:23
لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه من وقتی جاسیگاری ماشین را میبندم دوباره بعد از جند لحظه باز میشه اصلا سرجاش چفت نمیشه از روز اول هم همینطور بود. چیکار باید بکنم چطور باید محکمش کنم؟

shiraz_2010
22-07-2014, 19:53
اگه کلاس 29111 ثبت نام کردی طرح اون قدیمی هست واگر کلاس 29110 باشه طرح چوبه و جدید هست.

واقعا ممنون از توضبحاتت!!
توی سایت یه کلاس دیگه هست:29212...اون رو نمی دونی چطوری هست!!؟

البته پایه گاز سوز مالتی پلکس قطعا کلاس 29110 هست که به گفته شما طرح جدیده هست!!

raeesi
22-07-2014, 22:07
صداي مكش هواست دوست من
از منيفولد هواست كه بالاي موتوره
صداش طبيعيه

آقاي Shiraz-2010
اگه از داشبرد سمند خوشتون نمياد از داشبرد رانا كه اصلا خوشتون نخواهد أمد
چون كپي برداري از ال٩٠ كه تقريبا طواحي أش در حد تانكه
پيشنهاد من به شما سورن elx و يا پارس هاي داشبرد جديده

آقاي raeesi
تعويض با دريچه سيمي نشد كه نداره
اما شما كلا سيستم به هم ميريزيد از طرفي ماشين شما مالتي بلكس هست و مشكلات زبادي ايجاد ميكنه اين كار
و از گارانتي خارج ميشه
اگه اصلا نتونستيد باهاش كنار بياد پيشنهادم تعويض با ef7بنزيني است

ممنون از راهنماییت دوست من
ماشین من بنزینیه
مالتی‌پلکس هم نداره
از این کامپیوترهای سخنگو داره
مدل ۹۳ تا جاییکه من دیدم هیچ‌کدوم مالتی‌پلکس ندارن دیگه.

mohsenjxj
22-07-2014, 22:39
واقعا ممنون از توضبحاتت!!
توی سایت یه کلاس دیگه هست:29212...اون رو نمی دونی چطوری هست!!؟

البته پایه گاز سوز مالتی پلکس قطعا کلاس 29110 هست که به گفته شما طرح جدیده هست!!
29212 چون سیستم گویا یا همون سخنگو داره به احتمال 99درصد همون طرح قدیمی هست و طرح چوب نیست.

hossein.az
22-07-2014, 23:56
elf بهتره؟ یا توتال؟ یا کاسترول مگناتک؟

الف بهتره
بعد از اون هم با قيمت پايينتر. بهران سوپر پيشتاز ١٠w٤٠

KOHGARD
23-07-2014, 10:21
سلام
يك عيب رايج بين سمندها
سمندEF7مدل 93 دوگانه ومالتي پلكس با كاركردحدود3000تا
هنگاميكه كولر روشنه ،در دنده هاي 1و2 وبعضا 3 ماشين واسه خودش بين دنده ها گاز اضافي مي خوره و اصلا تحت فرمانم نيست .
دوستان فرمودند كه مربوط به سنسور پدال كلاچه ولي اين سنسور توي اون فنره بالاي پدال كلاچ قرار داره و سرجاش با فيشش كاملا محكمه .
به سمت بالا هم فشارش دادم ولي اتفاقي نيفتاد .
لطفا اگه كسي مي دونه با عكس دقيقا توضيح بده كه اين سنسور رو چطوري بايد تنظيمش كرد
فقط نقل قول ميكنن كه فشارش بده بالا و يكي هم مي گفت بپيچونش و سرجاش محكمش كن .
لطفا تصويري و با توضيحات كامل جهت بهره برداري همه دوستان
متشكرم

hossein.az
23-07-2014, 12:59
ممنون از راهنماییت دوست من
ماشین من بنزینیه
مالتی‌پلکس هم نداره
از این کامپیوترهای سخنگو داره
مدل ۹۳ تا جاییکه من دیدم هیچ‌کدوم مالتی‌پلکس ندارن دیگه.

اتفاقا 93 مالتی پلکس ها خیلی زیاد شدند
حتی الان تمام پایه گازسوز ها مالتی پلکس تحویل میدن
به نظر من دیگه تولیدات کلا در حال مالتی پلکس شدن هس

اگر ماشینتون بنزینی هست دریچه گاز اصلا برقی نیست
دریچه گاز سیمی است ,شما اگر مشکل کم اوردن شتاب و لرزش در حرکت را دارید مشکل ماشینتون صفحه کلاجه(صفحه کلاج تاب داره)

hossein.az
23-07-2014, 13:36
سلام
يك عيب رايج بين سمندها
سمندEF7مدل 93 دوگانه ومالتي پلكس با كاركردحدود3000تا
هنگاميكه كولر روشنه ،در دنده هاي 1و2 وبعضا 3 ماشين واسه خودش بين دنده ها گاز اضافي مي خوره و اصلا تحت فرمانم نيست .
دوستان فرمودند كه مربوط به سنسور پدال كلاچه ولي اين سنسور توي اون فنره بالاي پدال كلاچ قرار داره و سرجاش با فيشش كاملا محكمه .
به سمت بالا هم فشارش دادم ولي اتفاقي نيفتاد .
لطفا اگه كسي مي دونه با عكس دقيقا توضيح بده كه اين سنسور رو چطوري بايد تنظيمش كرد
فقط نقل قول ميكنن كه فشارش بده بالا و يكي هم مي گفت بپيچونش و سرجاش محكمش كن .
لطفا تصويري و با توضيحات كامل جهت بهره برداري همه دوستان
متشكرم

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
اون قسمتی که در عکس مشخص کردم سنسور کلاج هست که در اثر کلاج گرفتن فرمان میفرسته به ecu و
ecu دستور قطع گاز خوردن را برای دریچه گاز میفرسته

شما کافی با دو انگشت سنسور را بگیرید و بدون اینکه بپیچونید یا چپ و راست کنید فقط کمی با بالا فشار بدید
دقیقا محل قرار گیری اش مثل خار های روی در پراید میمونه تق تق میکنه و سر جاش قرار میگیره

KOHGARD
23-07-2014, 13:39
اون قسمتی که در عکس مشخص کردم سنسور کلاج هست که در اثر کلاج گرفتن فرمان میفرسته به ecu و
ecu دستور قطع گاز خوردن را برای دریچه گاز میفرسته

شما کافی با دو انگشت سنسور را بگیرید و بدون اینکه بپیچونید یا چپ و راست کنید فقط کمی با بالا فشار بدید
دقیقا محل قرار گیری اش مثل خار های روی در پراید میمونه تق تق میکنه و سر جاش قرار میگیره

بسيار سپاسگذارم از بذل توجه شما

mohsenjxj
23-07-2014, 14:47
لطفا یکی از دوستان راهنمایی کنه من وقتی جاسیگاری یا جافندکی ماشین را میبندم دوباره بعد از جند لحظه باز میشه اصلا سرجاش چفت نمیشه از روز اول هم همینطور بود. چیکار باید بکنم چطور باید محکمش کنم؟
دوستان لطفا بنده را هم راهنمایی کنید

mehdicvl
23-07-2014, 15:59
سلام.
دوستان یه مشکلی باهاش مواجه شدم که رفته رو نروم! موقع عبور از دست اندازا (سرعت کم) و همچنین موقع دور زدن و پیچیدن (سرعت کم و سرعت زیاد) و حتی یه وقتایی همینجوری که دارم شروع به حرکت میکنم و سرعتم کمه یه صدای دینـــــــــــــــــگ میاد از تو چرخا! (صداش یه جوریه مث حالتی که دو تا تیکه آهن بخورن به هم صدا بده) فک کنم جلو باشه مطمئن نیستم! به نظرتون مشکل از کجاست؟ ممنون

hossein.az
23-07-2014, 22:10
سلام.
دوستان یه مشکلی باهاش مواجه شدم که رفته رو نروم! موقع عبور از دست اندازا (سرعت کم) و همچنین موقع دور زدن و پیچیدن (سرعت کم و سرعت زیاد) و حتی یه وقتایی همینجوری که دارم شروع به حرکت میکنم و سرعتم کمه یه صدای دینـــــــــــــــــگ میاد از تو چرخا! (صداش یه جوریه مث حالتی که دو تا تیکه آهن بخورن به هم صدا بده) فک کنم جلو باشه مطمئن نیستم! به نظرتون مشکل از کجاست؟ ممنون

مشکل از کدوم سمته
چقدر کارکرده؟
موقع کلاج ول کردن و لحظه ای کلاج دادن این مشکل را دارید؟

آقای mohsenjxj
بنده هم همین مشکل را دارم ولی فرقش اینجاست که من با چسب کردن قسمت انتهایی جاسیگاری به داشبرد این مسئله ایجاد شد
من که نتونستم براش کاری کنم ,اوایل سخت بود کنار اومدن باهاش اما بعد یه مدت الان دیگه اگه بسته باشه اذیت میشم :D

raeesi
24-07-2014, 08:04
اتفاقا 93 مالتی پلکس ها خیلی زیاد شدند
حتی الان تمام پایه گازسوز ها مالتی پلکس تحویل میدن
به نظر من دیگه تولیدات کلا در حال مالتی پلکس شدن هس

اگر ماشینتون بنزینی هست دریچه گاز اصلا برقی نیست
دریچه گاز سیمی است ,شما اگر مشکل کم اوردن شتاب و لرزش در حرکت را دارید مشکل ماشینتون صفحه کلاجه(صفحه کلاج تاب داره)

والا به من گفتن برقیه. من مکانیک نیستم و این چیزیه که مکانیک بهم گفته. من الآن چابهارم و حقیقتا اینجا جرأت نمی‌کنم ماشینو نشون بدم. چون متأسفانه ایران خودروی اینجا مبارک عمه گرامیشون باشه و چندین بار که شکایت کردم به شرکت هیچ ترتیب اثری هم ندادن و مکانیک‌های متفرقه هم همه‌شون تجربی کار می‌کنند و اطلاعات فنی چندانی ندارن. من موقعی که ماشینو تازه خریدم توی فرجام رفتم یجا که کلاچشو برام تنظیم کنه (پدال کلاچش خیلی خیلی بالا ول می‌کنه) همون بهم گفت ماشین شما کلاچ و گازش برقیه.
قدیما که ما روش تشخیصمون برای برقی و سیمی بودن اون سیم گازی بود که کنار موتور بود و از توی کاپوت میشد گاز داد. حالا جدیدا دیگه نمیدونم.
از شکل ظاهری پدال میشه فهمید که سیمی هست یا برقی؟
ماشین من روی پدال گازش یه میله اضافه داره که از بالا عمود اومده روی خود پدال. این میله روی سمند قبلیم نبود (ماشین قبلیم موتورش XU7 بود)

raeesi
24-07-2014, 08:08
سلام.

من روی ماشین قبلیم مشکلی مشابه مشکل شمارو داشتم و شدیدا هم اعصاب خورد کن بود، یبار ماشینو بردم روی چاله هرچی چرخارو بررسی کردم و قسمتای دیگه‌رو، دیدم مشکلی ندارن. موقعی که دیگه میخواستم بی‌خیال شم یهو متوجه شدم اگزوز ماشین یکم لق می‌زنه. لقی اگزوز که گرفتم مشکل رفع شد!

hossein.az
24-07-2014, 13:09
والا به من گفتن برقیه. من مکانیک نیستم و این چیزیه که مکانیک بهم گفته. من الآن چابهارم و حقیقتا اینجا جرأت نمی‌کنم ماشینو نشون بدم. چون متأسفانه ایران خودروی اینجا مبارک عمه گرامیشون باشه و چندین بار که شکایت کردم به شرکت هیچ ترتیب اثری هم ندادن و مکانیک‌های متفرقه هم همه‌شون تجربی کار می‌کنند و اطلاعات فنی چندانی ندارن. من موقعی که ماشینو تازه خریدم توی فرجام رفتم یجا که کلاچشو برام تنظیم کنه (پدال کلاچش خیلی خیلی بالا ول می‌کنه) همون بهم گفت ماشین شما کلاچ و گازش برقیه.
قدیما که ما روش تشخیصمون برای برقی و سیمی بودن اون سیم گازی بود که کنار موتور بود و از توی کاپوت میشد گاز داد. حالا جدیدا دیگه نمیدونم.
از شکل ظاهری پدال میشه فهمید که سیمی هست یا برقی؟
ماشین من روی پدال گازش یه میله اضافه داره که از بالا عمود اومده روی خود پدال. این میله روی سمند قبلیم نبود (ماشین قبلیم موتورش XU7 بود)

اون مکانیک احتمالا دقت به این مسئله نکرده که ماشینتون بنزینی است یا پایه گازسوز

قسمت بالای موتور یه محفظه لوله ای شکل هست
اگر پلاستیکی باشه 100% بنزینی و دریچه گاز سیمی است

اگر هم چدنی است 100% پایه گازسوز و دریچه گاز برقی است

ldmep3
24-07-2014, 16:19
یه سمند EF7 پایه گازسوز خریدم که فقط 8000 تا کار کرده و خیلی تمیزه. بعضی وقتا وقتی می خوام دنده عقب بگیرم ماشین چند ثانیه میلرزه بعد درست میشه. نمایندگیش بردم 20 دقیقه این ور اون ور رفتیم همه چی درست بود گفت آقا اینکه چیزیش نیست! فردا صبح وسط خیابون دوباره خواستم دنده عقب بگیرم شروع کرد به لرزیدن!!
یکی میگه از سیم کلاجشه. یکی میگه صفحش تاب داره. یکی میگه از دسته موتورته ...
بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟!

mohsenjxj
24-07-2014, 19:19
یه سمند EF7 پایه گازسوز خریدم که فقط 8000 تا کار کرده و خیلی تمیزه. بعضی وقتا وقتی می خوام دنده عقب بگیرم ماشین چند ثانیه میلرزه بعد درست میشه. نمایندگیش بردم 20 دقیقه این ور اون ور رفتیم همه چی درست بود گفت آقا اینکه چیزیش نیست! فردا صبح وسط خیابون دوباره خواستم دنده عقب بگیرم شروع کرد به لرزیدن!!
سلام دوست عزیز مدلش چند و مال چه ماهی هست؟
چند گرفتی؟

raeesi
24-07-2014, 22:51
اون مکانیک احتمالا دقت به این مسئله نکرده که ماشینتون بنزینی است یا پایه گازسوز

قسمت بالای موتور یه محفظه لوله ای شکل هست
اگر پلاستیکی باشه 100% بنزینی و دریچه گاز سیمی است

اگر هم چدنی است 100% پایه گازسوز و دریچه گاز برقی است

کاملا حق با شما بود
من رفتم و نگاه کردم دیدم اون قسمت پلاستیکه و وقتی دقیق نگاه کردم دیدم سیم گازش هم همون پشته

حالا میخوام مشکل رو به کمک شما عزیزان پیدا و رفع کنم.
ببینین تا وقتیکه کولر خاموشه ماشین ضعفشو اونجور که خیلی آزار دهنده باشه نشون نمیده ولی وای به اون لحظه‌ای که کولر روشن باشه. من یبار ماشینو جایی پارک کردم و باتفاق ۲تا از دوستام رفتیم همون اطراف و برگشتیم. کولر ماشینو روشن کردم توی دنده ۱ ماشین نمی‌تونست توی اون شیب اندک، بسمت بالا حرکت کنه. موقعی که روی سرعت‌گیر سرعتمو کم می‌کنم هم همین معضلو دارم و ماشین اصلا راه نمی‌افته
توی ترافیک اتوبان هم بارها برام پیش اومده که مجبور شدم کولرو خاموش کنم و با دنده یک کلی گاز بدم تا ماشین راه بیافته.

در مورد اینکه فرمودین مشکل از کلاچه، تا جاییکه من شنیدم وقتی صفحه کلاچ مشکل داشته باشه، ماشین گاز می‌خوره ولی راه نمیره اما توی مورد این ماشین، اصلا گاز نمی‌خوره و دقیقا مشکل من همین گاز خوردنه. هرچی پدال گازو فشار میدم انگار ماشین عکس‌العملی نمیخواد به پدال نشون بده!
وقتی هم که شروع می‌کنه به گاز خوردن، جوری نیست که آدم حس کنه مقدار گازی که داره می‌خوره از نیاز ماشین برای حرکت کردن بیش‌تره. همش احساس میشه که ماشین کمتر از نیازش داره نیرو تولید می‌کنه و عملا انگار گاز نمی‌خوره. وقتیکه بعد از سرعت‌گیر توی دنده یک دارم گاز میدم لحظه‌ای هم که میخواد حرکت کنه انگار ماشین کاملا داره خفه می‌کنه و اصطلاحا جون نداره.

من اطلاعاتی که دارم فقط از شنیده‌ها و چیزهاییه که روی ماشین دوستام دیدم وگرنه خودم نه زیاد ماشین ایرانی داشتم و نه ماشینی رو بصورت طولانی‌مدت نگه داشتم. اما این ماشین از روز اول خریدش این مشکلو داشته متأسفانه.

hossein.az
24-07-2014, 23:27
کاملا حق با شما بود
من رفتم و نگاه کردم دیدم اون قسمت پلاستیکه و وقتی دقیق نگاه کردم دیدم سیم گازش هم همون پشته

حالا میخوام مشکل رو به کمک شما عزیزان پیدا و رفع کنم.
ببینین تا وقتیکه کولر خاموشه ماشین ضعفشو اونجور که خیلی آزار دهنده باشه نشون نمیده ولی وای به اون لحظه‌ای که کولر روشن باشه. من یبار ماشینو جایی پارک کردم و باتفاق ۲تا از دوستام رفتیم همون اطراف و برگشتیم. کولر ماشینو روشن کردم توی دنده ۱ ماشین نمی‌تونست توی اون شیب اندک، بسمت بالا حرکت کنه. موقعی که روی سرعت‌گیر سرعتمو کم می‌کنم هم همین معضلو دارم و ماشین اصلا راه نمی‌افته
توی ترافیک اتوبان هم بارها برام پیش اومده که مجبور شدم کولرو خاموش کنم و با دنده یک کلی گاز بدم تا ماشین راه بیافته.

در مورد اینکه فرمودین مشکل از کلاچه، تا جاییکه من شنیدم وقتی صفحه کلاچ مشکل داشته باشه، ماشین گاز می‌خوره ولی راه نمیره اما توی مورد این ماشین، اصلا گاز نمی‌خوره و دقیقا مشکل من همین گاز خوردنه. هرچی پدال گازو فشار میدم انگار ماشین عکس‌العملی نمیخواد به پدال نشون بده!
وقتی هم که شروع می‌کنه به گاز خوردن، جوری نیست که آدم حس کنه مقدار گازی که داره می‌خوره از نیاز ماشین برای حرکت کردن بیش‌تره. همش احساس میشه که ماشین کمتر از نیازش داره نیرو تولید می‌کنه و عملا انگار گاز نمی‌خوره. وقتیکه بعد از سرعت‌گیر توی دنده یک دارم گاز میدم لحظه‌ای هم که میخواد حرکت کنه انگار ماشین کاملا داره خفه می‌کنه و اصطلاحا جون نداره.

من اطلاعاتی که دارم فقط از شنیده‌ها و چیزهاییه که روی ماشین دوستام دیدم وگرنه خودم نه زیاد ماشین ایرانی داشتم و نه ماشینی رو بصورت طولانی‌مدت نگه داشتم. اما این ماشین از روز اول خریدش این مشکلو داشته متأسفانه.

متاسفانه گيريبكس و صفحه كلاج مورد استفاده در ef7 اصلا با موتور مچ نيست
والا موتور خيلي بهتر عملكردش رو نشون ميداد و خيلي بهتر ميشد
البته اين نظر شخصي بندست
در رابطه با مشكل شما ،اگر مشكل لرزش را در ابتداي حركت در حالت كولر و غيره داشتيد ماله تاب داشتن صفحه كلاجه
اگر فقط كپ ميكنه
با تنظيم گپ شمع ها مشكل كمتر ميشه

hossein.az
24-07-2014, 23:31

به نظر بنده صفحه كلاج تاب داره
اگه گارانتي داره ببريد براتون درستش ميكنن

ldmep3
25-07-2014, 00:15
به نظر بنده صفحه كلاج تاب داره
اگه گارانتي داره ببريد براتون درستش ميكنن

مگه نه اینکه صفحه کلاج تاب داشته باشه باید همیشه این لرزش اتفاق بیفته؟!
در ضمن گارانتی شامل صفحه کلاج نمیشه فقط کارت طلایی شامل صفحه کلاج میشه.

hossein.az
25-07-2014, 01:25
مگه نه اینکه صفحه کلاج تاب داشته باشه باید همیشه این لرزش اتفاق بیفته؟!
در ضمن گارانتی شامل صفحه کلاج نمیشه فقط کارت طلایی شامل صفحه کلاج میشه.

كارت طلايي جهت انجام سرويس هاي دوره اي خودرو طي يكسال
و همچنين خدمات بيمه اي تحت شرائط تصادفات
و تامين هزينه تردد صاحب خودرو در زمان خواب خودرو در نمايندگيست

خرابي و مشكل هر قسمت خودرو در طي مدت كارانتي
اعم از تعمير و تعويض به عهده گارانتي شركت است

مشكل شما به غير از صفحه كلاج از چيز ديگه اي نميتونه باشه

raeesi
25-07-2014, 06:45
متاسفانه گيريبكس و صفحه كلاج مورد استفاده در ef7 اصلا با موتور مچ نيست
والا موتور خيلي بهتر عملكردش رو نشون ميداد و خيلي بهتر ميشد
البته اين نظر شخصي بندست
در رابطه با مشكل شما ،اگر مشكل لرزش را در ابتداي حركت در حالت كولر و غيره داشتيد ماله تاب داشتن صفحه كلاجه
اگر فقط كپ ميكنه
با تنظيم گپ شمع ها مشكل كمتر ميشه

اینکه گیربکس مناسب این موتور نیست رو من آماتور هم بمحض حرکت با این ماشین فهمیدم. شما که در این زمینه استادی جای خود داری :D
دوستام بهم گفتن که گیربکسش رو با گیربکس زانتیا عوض کنم ولی واقعا نمی‌دونستم که باید این کارو بکنم یا نه؟ اصلا منطقیه؟ و گیربکس زانتیا به این موتور می‌خوره؟
تحقیقی که کردم متوجه شدم این گیربکس همون گیربکسیه که روی موتور XU7 هم گذاشتن و از اونجایی که موتور زانتیاهای ۱۸۰۰ موجود XU7 JP4 هست و گیربکس‌هاشونو من دیدم که روی همدیگه سوار شده، پس وقتی گیربکس XU7 به EF7 خورده، قاعدتا گیربکس XU7 JP4 هم باید بهش بخوره ولی خوب این‌ها تحلیل‌های من بود و نمی‌دونم چقدر درسته و اینکه گیریم هم بخوره آیا تعویضش کار درست و عاقلانه‌ایه یا خیر؟

در مورد علایم تابی صفحه‌کلاچ که فرمودین، خدارو شکر من چنین مشکلی ندارم.
در مورد تنظیم گپ شمع‌ها هم من توی نت گشتم و دیدم از ابزار مخصوصی برای این کار باید استفاده بشه که من ندارم و نمی‌دونم از کجا باید تهیه‌ش کنم چون هرچی گشتم نتونستم فروشگاه انلاینی هم براش تهیه کنم.
راهی نداره که با ایزارهای معمول (کاردک و ...) بشه تنظیم کرد و با کولیس اندازه گرفت؟
مورد دیگه اینکه من کلی گشتم و بعضی جاها گپ مناسب رو ۰.۷۵ و بعضی جاها ۰.۸ و بعضی جاها ۰.۹ برای موتور بنزینی اعلام کرده بودن و الآن نمی‌دونم اگه راهی برای تنظیمش پیدا کنم، میزان گپ رو چقدر در نظر بگیرم؟

hossein.az
25-07-2014, 08:06
چند سال پيش با يكي كه گيربكس موتور L4 روي ef7 أش گذاشته بود برخورد داشتم
خيلي راضي بود البته خودم تستش نكردم
كار شدنيه البته اگه گيربكس پرشياهاي موتور زانتيايي كه سال٨٣ ميدادند استوك پيدا بشه بهتره
ضرايب دنده هاش سنگينه و به هيچ وجه نميتونه موتور كم بياره

هر موقع گذرتون خورد نمايندگي بديد گپ تنظيم كنن
روي 75 بايد باشه

ldmep3
25-07-2014, 09:01
بنظرتون با بودن سیستم ایموبلایزر روی سمند نیازی به بستن دزدگیر یا قفل فرمان هست؟

raeesi
25-07-2014, 11:11
چند سال پيش با يكي كه گيربكس موتور L4 روي ef7 أش گذاشته بود برخورد داشتم
خيلي راضي بود البته خودم تستش نكردم
كار شدنيه البته اگه گيربكس پرشياهاي موتور زانتيايي كه سال٨٣ ميدادند استوك پيدا بشه بهتره
ضرايب دنده هاش سنگينه و به هيچ وجه نميتونه موتور كم بياره

هر موقع گذرتون خورد نمايندگي بديد گپ تنظيم كنن
روي 75 بايد باشه

مرسی از وقتی که برای راهنمایی میذارین و اطلاعات خوبتون
فکر کنم با این اوصاف باید بفکر گیربکس باشم. حدود قیمتش دستتون هست و اینکه اگه بخوامن گیربکس فعلی رو بدم و یکی از اون گیربکس‌ها برام بجاش بذارن مابه‌التفاوت حدودا چقدر میشه؟

برای تنظیم گپ هم من با نمایندگی ایران خودروی اینجا مشکل دارم و ماشینمو حتی اگه بین از کار افتادن و رفتن به این نمایندگی بخوام انتخاب کنم، مسلما از کار افتادنشو ترجیه میدم. راهی نداره که خودم بتونم تنظیم کنم؟

بنظرتون با بودن سیستم ایموبلایزر روی سمند نیازی به بستن دزدگیر یا قفل فرمان هست؟

سمندهای مولتی‌پلکس بنظر من بهتره دزدگیر روشون نصب بشه ولی اگه سمند شما از این سخنگو داراست، بنظرم بهتره همون دزدگیر خودشو استفاده کنین و رمزشو هم فعال کنین.

hossein.az
25-07-2014, 11:31
مرسی از وقتی که برای راهنمایی میذارین و اطلاعات خوبتون
فکر کنم با این اوصاف باید بفکر گیربکس باشم. حدود قیمتش دستتون هست و اینکه اگه بخوامن گیربکس فعلی رو بدم و یکی از اون گیربکس‌ها برام بجاش بذارن مابه‌التفاوت حدودا چقدر میشه؟

برای تنظیم گپ هم من با نمایندگی ایران خودروی اینجا مشکل دارم و ماشینمو حتی اگه بین از کار افتادن و رفتن به این نمایندگی بخوام انتخاب کنم، مسلما از کار افتادنشو ترجیه میدم. راهی نداره که خودم بتونم تنظیم کنم؟

سمندهای مولتی‌پلکس بنظر من بهتره دزدگیر روشون نصب بشه ولی اگه سمند شما از این سخنگو داراست، بنظرم بهتره همون دزدگیر خودشو استفاده کنین و رمزشو هم فعال کنین.

از نظر قيمتي نميدونم چقدر ميشه اين كار
ميتونيد از اوراق فروشي ها و تعميرگاهها سراغ بگيريد

تنظيم گپ شمع كار سختي نيست
اول با آچار ٦ پر پيچ كويل را باز ميكنيد
بهد با آجار شمع را از زيرش باز ميكنيد
با اون كوليس مخصوصش فاصله را تنظيم كنيد
 كوليس هم تعميرگاهها دارند ميتونيد ازشون بكبريد

raeesi
25-07-2014, 11:36
از نظر قيمتي نميدونم چقدر ميشه اين كار
ميتونيد از اوراق فروشي ها و تعميرگاهها سراغ بگيريد

تنظيم گپ شمع كار سختي نيست
اول با آچار ٦ پر پيچ كويل را باز ميكنيد
بهد با آجار شمع را از زيرش باز ميكنيد
با اون كوليس مخصوصش فاصله را تنظيم كنيد
كوليس هم تعميرگاهها دارند ميتونيد ازشون بكبريد

یعنی کولیسش با کولیس‌های معمولی که داریم فرق می‌کنه؟
اگه همین کولیس معمولیه که خودم دارم

raeesi
26-07-2014, 12:17
امروز رفتم و گپ شمع هارو تغییر دادم
گپ اولیه روی ۰.۷ بود، من گذاشتم روی ۰.۷۵ بهتر شد ولی اون شتابیو که باید، نداشت. بعد گذاشتم روی ۰.۸ که تغییری نکرد
البته عایق سرامیکی داخل شمع ها قهوه ای شده و قسمت الکترود L شکل بالاش و پایه رزوه دارش هم خیلی تیره شدن
باتوجه به علایمی که گفتم بنظرتون شمع هارو لازمه که تعویض کنم یا نه؟
شمع ها مارک بوش مدل FR8DE تولید کشور هندن
اگه لازمه که تعویض کنم شما چه مارک و مدلی توصیه میکنین؟ من نظرم روی نور یا NGK هست که مکانیکی که گپهارو برام تنظیم کرد گفت جفت این مارکها دیگه اون جنسای سابق نیستند. میگفت نور کیفیتش افت کرده و NGK هم تقلبیش زیاده یهو بهت میندازن
پیش از این برای ماشینای قبلیم بوش میخریدم همیشه ولی برای این نمیدونم چی بگیرم چون هیچوقت به معضل شمع نخورده بودم

hossein.az
26-07-2014, 13:25
امروز رفتم و گپ شمع هارو تغییر دادم
گپ اولیه روی ۰.۷ بود، من گذاشتم روی ۰.۷۵ بهتر شد ولی اون شتابیو که باید، نداشت. بعد گذاشتم روی ۰.۸ که تغییری نکرد
البته عایق سرامیکی داخل شمع ها قهوه ای شده و قسمت الکترود L شکل بالاش و پایه رزوه دارش هم خیلی تیره شدن
باتوجه به علایمی که گفتم بنظرتون شمع هارو لازمه که تعویض کنم یا نه؟
شمع ها مارک بوش مدل FR8DE تولید کشور هندن
اگه لازمه که تعویض کنم شما چه مارک و مدلی توصیه میکنین؟ من نظرم روی نور یا NGK هست که مکانیکی که گپهارو برام تنظیم کرد گفت جفت این مارکها دیگه اون جنسای سابق نیستند. میگفت نور کیفیتش افت کرده و NGK هم تقلبیش زیاده یهو بهت میندازن
پیش از این برای ماشینای قبلیم بوش میخریدم همیشه ولی برای این نمیدونم چی بگیرم چون هیچوقت به معضل شمع نخورده بودم

نور بهتره
توي سايت آپكو هم يه مدل سوزني هست ،اونم كسي استفاده كرده بود،و راضي بود

شمع اصلي اين موتور طبق چيزي كه توي موتورهاي اولي سري ٨٨ و ٨٧ ميدادند
كه خودتون بهتر ميدونيد قطعات الماني و طبق طراحيش بود
Fr7de بود
البته من أز ٩٠ به بعد همرو fr8de ديدم

raeesi
26-07-2014, 15:30
نور بهتره
توي سايت آپكو هم يه مدل سوزني هست ،اونم كسي استفاده كرده بود،و راضي بود

شمع اصلي اين موتور طبق چيزي كه توي موتورهاي اولي سري ٨٨ و ٨٧ ميدادند
كه خودتون بهتر ميدونيد قطعات الماني و طبق طراحيش بود
Fr7de بود
البته من أز ٩٠ به بعد همرو fr8de ديدم

با این اوصاف شما کدومو توصیه میکنین؟ FR7DE یا همین FR8DE
هرچند من هرچی توی نت دیدم که دوستان راضی بودن FR8DE بود
در مورد آلمانی بودن هم تا جاییکه من یادمه این موتور توسط آلمانیها فقط بعنوان گازسوز طراحی شده بود و بعدا تغییرش دادن
البته اصلا مدارک و منابعی برای اثبات حرفم ندارم چون خیلی وقت گذشته از اون زمان و من هم یادم نیست اون مطالب رو کجا خونده بودم
و صدالبته مطالبی که میگم خیلی قبل از ورود این موتور به بازار بود و مال زمانی بود که بحث خودرو با موتور ملی داغ بود و اولین نمونه رونمایی شد
گپ هم بنظر شما روی همون ۰.۷۵ بذارم بمونه؟ چون توی نت زیاد دیدم که گپهای متفاوتی رو دوستان امتحان کرده بودن و برای هرکی سایز متفاوتی نتیجه مطلوب داده بود
حتی مواردی دیدم که روی موتور بنزینی گپ ۰.۹ براشون خوب جواب داده بود (هرچند بیشتر کسایی که با گپ ۰.۹ جواب گرفته بودن ماشینشون گازسوز بود) ولی غالبا با همون گپ ۰.۷۵ بهتر از بقیه روی موتور بنزینی جواب گرفته بودند و بعضی جاها هم گپ ۰.۸ و ۰.۸۵ رو بهترین حالت برای موتور بنزینی اعلام میکردن
از مکانیک هم در مورد تعویض گیربکس با اون گیربکس باصطلاح زانتیایی پرسیدم و گفت در صورتی میشه عوض کرد که پوسته جلویی رو هم عوض کنی چون اون گیربکس توی فضای موجود نصب نمیشه

hossein.az
26-07-2014, 22:44
با این اوصاف شما کدومو توصیه میکنین؟ FR7DE یا همین FR8DE
هرچند من هرچی توی نت دیدم که دوستان راضی بودن FR8DE بود
در مورد آلمانی بودن هم تا جاییکه من یادمه این موتور توسط آلمانیها فقط بعنوان گازسوز طراحی شده بود و بعدا تغییرش دادن
البته اصلا مدارک و منابعی برای اثبات حرفم ندارم چون خیلی وقت گذشته از اون زمان و من هم یادم نیست اون مطالب رو کجا خونده بودم
و صدالبته مطالبی که میگم خیلی قبل از ورود این موتور به بازار بود و مال زمانی بود که بحث خودرو با موتور ملی داغ بود و اولین نمونه رونمایی شد
گپ هم بنظر شما روی همون ۰.۷۵ بذارم بمونه؟ چون توی نت زیاد دیدم که گپهای متفاوتی رو دوستان امتحان کرده بودن و برای هرکی سایز متفاوتی نتیجه مطلوب داده بود
حتی مواردی دیدم که روی موتور بنزینی گپ ۰.۹ براشون خوب جواب داده بود (هرچند بیشتر کسایی که با گپ ۰.۹ جواب گرفته بودن ماشینشون گازسوز بود) ولی غالبا با همون گپ ۰.۷۵ بهتر از بقیه روی موتور بنزینی جواب گرفته بودند و بعضی جاها هم گپ ۰.۸ و ۰.۸۵ رو بهترین حالت برای موتور بنزینی اعلام میکردن
از مکانیک هم در مورد تعویض گیربکس با اون گیربکس باصطلاح زانتیایی پرسیدم و گفت در صورتی میشه عوض کرد که پوسته جلویی رو هم عوض کنی چون اون گیربکس توی فضای موجود نصب نمیشه

انتخاب بين fr7وfr8 بستگي به خودتون داره
االبته 7توي بازار خيلي كمه و تو اون دوران ميگفتن به خاطر كمبودش fr8 ميندازند

گپ روي ٧٥ مناسبه
حق با مكانيكتونه ،بايد كل گيربكس عوض بشه
اگه جزئ إفرادي هستيد كه چند سال ماشين نگه ميداريد پيشنهادم اينه فعلا باهاش سر كنيد تا اگه به زوزه افتاد يكي أز دنده ها (يه چيز طبيعي با اين آشغالايي كه توليد ميكنند) يا كلافتون كرد عوضش كنيد
اما اگه يكي دو سال نگه ميداريد خرج اضافه نكنيد كه از جيبتون رفته و كسي بابت زحمتات پول نميده

محمد136
27-07-2014, 12:02
سلام،من سمند پایه گاز سوز مولتی گرفتم امپر ابش تو بیشتر مواقع وسط وامیسته به نظر شما عادیه،فن دور کند وتند هم عادی کار میکنند.با تشکر

hossein.az
27-07-2014, 12:54
سلام،من سمند پایه گاز سوز مولتی گرفتم امپر ابش تو بیشتر مواقع وسط وامیسته به نظر شما عادیه،فن دور کند وتند هم عادی کار میکنند.با تشکر

طبیعی است
عموما روی وسط کمی پایین تر درجه قرار داره

hinza1
27-07-2014, 18:12
سلام.من یه سمند EF7 دوگانه دارم.400 کیلومتر کارکرده.وقتی توی ترافیک با دنده 1 راه میوفتم ماشین کپ میکنه و اصلا حرکت نمیکنه یا هرچی گاز میدم خیلی آروم حرکت میکنه .توی سربالایی خیلی بدتر میشه.با گاز و بنزین هم فرقی نمیکنه.به نظر شما ایرادش چیه؟
یه مورد دیگه اینکه وقتی روغنو چک میکنم مقدار روغن از ماکزیمم بالاتره و حتی تا تا قسمت میله ای سیخ هم میرسه باید روغنو کم کنم یا ایرادی نداره(همون روغنی که کارخونه ریخته)؟

a_rudi
27-07-2014, 22:15
سلام.من یه سمند EF7 دوگانه دارم.400 کیلومتر کارکرده.وقتی توی ترافیک با دنده 1 راه میوفتم ماشین کپ میکنه و اصلا حرکت نمیکنه یا هرچی گاز میدم خیلی آروم حرکت میکنه .توی سربالایی خیلی بدتر میشه.با گاز و بنزین هم فرقی نمیکنه.به نظر شما ایرادش چیه؟
یه مورد دیگه اینکه وقتی روغنو چک میکنم مقدار روغن از ماکزیمم بالاتره و حتی تا تا قسمت میله ای سیخ هم میرسه باید روغنو کم کنم یا ایرادی نداره(همون روغنی که کارخونه ریخته)؟
اشکال از سیستم سوخت رسانی است و دریچه گاز

raeesi
28-07-2014, 09:26

من هم مشکل شمارو داشتم (خیلی حاد) که به کمک دوستمون hossein.az گپ شمع‌هارو تغییر دادم و الآن بصورت محسوسی بهتر شده و توی اولین فرصت میخوام شمع‌هارو عوض کنم که امیدوارم بکلی مشکل رفع بشه.

ldmep3
29-07-2014, 17:32
سمند من 10 هزار تا بیشتر کار نکرده. جدیدا مشکلی که پیدا کرده اینه که بعضی مواقع وقتی کلاچ می گیرم موقعی که می خواد کلاچ برگرده بالا انگار به چیزی چسبیده!! سفت بالا میاد و پارو یه دفه میندازه عقب و باعث میشه یهو ماشین خاموش شه. نرم نیست.
البته مشکل با جا رفتن دنده ها ندارم.
این مشکل از چی میتونه باشه؟

manifest68
30-07-2014, 01:18
سیم کلاج یا بلبرینگ کلاج یا دیسک و صفحه

tanbureehag
30-07-2014, 05:18
ضمن عرض ادب و تشکر از تمامی دوستانی که در خرید خودروی سمند ای اف هفت مالتی پلکس بنده رو راهنمایی فرمودند...
بعد از حدود یک ماه از استفاده ی خودرو یک سری مشکلات جزیی به وجود اومد که بیشترشون از طریق نمایندگی حل شد به جز این چراغ چک لعنتی...
تا به حال جمعا 3 بار سوختگیری کردم(گاز) که بار اول بلافاصله بعد از پرشدن گاز و روشن شدن خودرو چراغ چک فعال شد که بردم نمایندگی وصل کردن به کامپیوتر و گفتن مشکل حل شد(هیچ قطعه ای رو تعویض نکردن و یا اینکه تعمیر خاصی انجام ندادند و فقط با کامپیوتر ماشین رو بررسی کردن) و چراغ چک خاموش شد...تا اینکه بار دوم هم سوختگیری کردم و این بار بعد از یک روز چراغ چک روشن شد و چند ساعت بعد خود به خود خاموش شد...بعد از سوختگیری سوم (که یک مقدار کمتر از طرفیت گاز زدم) چراغ چک در ابتدا روشن نشد اما متاسفانه امروز که ماشینو روشن کردم و در حالت باتری گذاشتم تا استارت بزنم همه ی چراغ ها خاموش شدند به جز چراغ چک و وقتی استارت زدم بعد از 2 ثانیه چک خاموش شد و وقتی راه افتادم بعد از حدود 2-3 دیقه مجددا روشن شد و درهمین حالت باقی موند...خلاصه که من آخرش نفهمیدم جریان چیه؟ :n03:
سوال دوم هم مربوط میشه به دکمه ی تغییر سوخت گاز به بنزین...میخواستم بپرسم وقتی که ماشین روشن میشه خب اتوماتیک رو حالت گاز قرار گرفته...حالا اگه با فشار دادن اون کلید روی داشبرد به حالت بنزین تغییر وضعیت بدیم آیا این امکان وجود نداره که دوباره با فشار دادن همون کلید به حالت گاز برگرده؟
بسیار بسیار ممنونم

Milad4171
30-07-2014, 10:14
سلام دوستان
من سمند ال ایکس دارم.( از نظر دیزاین با EF7 فک کنم فرقی نداره)

موضوع اینه که من اصلا نمیتونم با این ماشین ارتباط بر قرار کنم.
قبلا 405 سوار شدم حتی پرایـــد. اما این ماشین رو وقتی داخلش میشینم اصلا حس امنیت ندارم.
حتی بعد از مدت ها استفاده به قول معرف قلق ماشین دستم نیومده و اون حس راحتی رو باهاش ندارم.

البته اینو بگم که ماشین بدی نیست .چون درصد خرابی هاش و مشکلات خیلی خیلی کمه.
اما با دیزاین داخلی ماشین شدیداً مشکل دارم!!!!

خواستم ببینم این موضوع کلی هست یا حساسیت من زیاده !؟

hossein.az
31-07-2014, 00:37
ضمن عرض ادب و تشکر از تمامی دوستانی که در خرید خودروی سمند ای اف هفت مالتی پلکس بنده رو راهنمایی فرمودند...
بعد از حدود یک ماه از استفاده ی خودرو یک سری مشکلات جزیی به وجود اومد که بیشترشون از طریق نمایندگی حل شد به جز این چراغ چک لعنتی...
تا به حال جمعا 3 بار سوختگیری کردم(گاز) که بار اول بلافاصله بعد از پرشدن گاز و روشن شدن خودرو چراغ چک فعال شد که بردم نمایندگی وصل کردن به کامپیوتر و گفتن مشکل حل شد(هیچ قطعه ای رو تعویض نکردن و یا اینکه تعمیر خاصی انجام ندادند و فقط با کامپیوتر ماشین رو بررسی کردن) و چراغ چک خاموش شد...تا اینکه بار دوم هم سوختگیری کردم و این بار بعد از یک روز چراغ چک روشن شد و چند ساعت بعد خود به خود خاموش شد...بعد از سوختگیری سوم (که یک مقدار کمتر از طرفیت گاز زدم) چراغ چک در ابتدا روشن نشد اما متاسفانه امروز که ماشینو روشن کردم و در حالت باتری گذاشتم تا استارت بزنم همه ی چراغ ها خاموش شدند به جز چراغ چک و وقتی استارت زدم بعد از 2 ثانیه چک خاموش شد و وقتی راه افتادم بعد از حدود 2-3 دیقه مجددا روشن شد و درهمین حالت باقی موند...خلاصه که من آخرش نفهمیدم جریان چیه؟ :n03:
سوال دوم هم مربوط میشه به دکمه ی تغییر سوخت گاز به بنزین...میخواستم بپرسم وقتی که ماشین روشن میشه خب اتوماتیک رو حالت گاز قرار گرفته...حالا اگه با فشار دادن اون کلید روی داشبرد به حالت بنزین تغییر وضعیت بدیم آیا این امکان وجود نداره که دوباره با فشار دادن همون کلید به حالت گاز برگرده؟
بسیار بسیار ممنونم

در رابطه با موضوع اول كه راه كاري ندارم

در رابطه با مسله دوم ،بله همونطور كه أز گاز شما به بنزين تغيير ميديد بالاعكسشم ميشه
ولي چند ثانيه طول ميكشه حالتش تغيير كنه

hossein.az
31-07-2014, 00:46
سلام دوستان
من سمند ال ایکس دارم.( از نظر دیزاین با EF7 فک کنم فرقی نداره)

موضوع اینه که من اصلا نمیتونم با این ماشین ارتباط بر قرار کنم.
قبلا 405 سوار شدم حتی پرایـــد. اما این ماشین رو وقتی داخلش میشینم اصلا حس امنیت ندارم.
حتی بعد از مدت ها استفاده به قول معرف قلق ماشین دستم نیومده و اون حس راحتی رو باهاش ندارم.

البته اینو بگم که ماشین بدی نیست .چون درصد خرابی هاش و مشکلات خیلی خیلی کمه.
اما با دیزاین داخلی ماشین شدیداً مشکل دارم!!!!

خواستم ببینم این موضوع کلی هست یا حساسیت من زیاده !؟

اين يه امر سليقه اي است
من خيلي هارو ميشناسم كه به خاطر أبعاد بزرگتر سمند ميخرند يا به خاطر خيلي مسايل
اگه منظورتون ديد كم است حق با شماست اما شكل و شمائل بستگي به خودتون داره

mojtaba152
01-08-2014, 11:25
سلام دوستان من چند روزه سمند ef7 مولتی یلکس دوگانه تحویل گرفتم.چن تا مشکل دارم :

1. زمان تحویل خودرو رو گاز بود هر چقدر دکمه تغییر حالت رو زدم رو بنزین نرفت !!! بردم نمایندگی تخصصی که کار cng میکرد گفت زنگ زدم ایران خودرو مرکزی گفتن مشکل نرم افزاری هست و این سمندا چون جدیدن نرم افزارش نیمده که دوباره نصب شه !!!!!!!!!فعلا یک سرش کردن رو بنزین !!!!!!!!!!!!
2. بعضی وقتا توی دنده 1 وقتی می خوام برم دنده 2 ماشین خیلی گاز می خوره !!!!!
3. حس می کنم صندلی سمت راننده خیلی بالاست. با اون اهرمه هرکار می کنم ارتفاع تغییر نمیکنه ، دکوریه؟؟؟؟
4. چراغ مه شکن جلو یکیش روشن نمیشه پیغام LAMPS ERROR بخاطر اون هستش؟؟؟

hossein.az
01-08-2014, 13:11
سلام دوستان من چند روزه سمند ef7 مولتی یلکس دوگانه تحویل گرفتم.چن تا مشکل دارم :

1. زمان تحویل خودرو رو گاز بود هر چقدر دکمه تغییر حالت رو زدم رو بنزین نرفت !!! بردم نمایندگی تخصصی که کار cng میکرد گفت زنگ زدم ایران خودرو مرکزی گفتن مشکل نرم افزاری هست و این سمندا چون جدیدن نرم افزارش نیمده که دوباره نصب شه !!!!!!!!!فعلا یک سرش کردن رو بنزین !!!!!!!!!!!!
2. بعضی وقتا توی دنده 1 وقتی می خوام برم دنده 2 ماشین خیلی گاز می خوره !!!!!
3. حس می کنم صندلی سمت راننده خیلی بالاست. با اون اهرمه هرکار می کنم ارتفاع تغییر نمیکنه ، دکوریه؟؟؟؟
4. چراغ مه شکن جلو یکیش روشن نمیشه پیغام LAMPS ERROR بخاطر اون هستش؟؟؟

قبل از اینکه استارت کنید دکمه cng را بزنید

دلیل گاز خوردن به خاطر تنظیم نبودن سنسور پدال کلاجه که طریقه تنظیمش توی دو سه صفحه پیش هست با عکس

وقتی میخواید بالا پایین کنید ارتفاع رو باید روی صندلی نشسته باشید والا همینطوری بالا پایین نمیشه

لامپش سوخته و به همین خاطر توی کیلومتر اررور lamp fault میده

raeesi
02-08-2014, 12:46
تا اينجا كه با راهنمايي هاي. شما كلي اطلاعات جديد كسب كردم و مشكلاتم رفع شده الآن مشكل ديگه اي دارم كه هرچي توي انجمن گشتم جواب درست و حسابي يي براش پيدا نكردم
من هميشه براي ماشين هام يه مارك و مدل روغن انتخاب ميكنم و همونو ميريزم. الآن براي اين موتور EF7 موندم كدوم روغن براش بهتر از بقيه ست؟
تابحال ٢ بار تعويض كردم. بار اول خودم رفتم و روغن خود ايساكو كه اگه اشتباه نكنم كاسترول جي تي ايكس هست ريختم ولي بار دوم ماشين دست بابام بوده و ديده پيغام تعويض روغن اومده روي صفحه، رفته توتال ريخته (هر دوبار 10w40) حالا ميخوام يه روغن انتخاب كنم و توي انبار يه مقداري ازش بذارم كه بعدا هم اگه اون مارك و مدل بصورت مقطعي توي بازار نبود مجبور نشم دنبال يه روغن مناسب ديگه بگردم.
ايراني يا خارجيش هم برام فرقي نميكنه و تهيه خارجي برام از ايرانيش راحت تره ولي هيچ اصراري هم ندارم كه حتما خارجي باشه.
دنبال روغني ميگردم كه براي اين موتور بالاترين راندمان و بهترين كارآيي رو داشته باشه (من معمولا موقعي كه هنوز به اون مسافت ذكر شده روي جعبه روغن نرسيده و هنوز چربي روغن قابل قبوله تعويض ميكنم)
مورد ديگه هم كه برام سوال شده، تعويض فيلتره كه توي راهنماي خود ماشين نوشته هربار تعويض روغن بايد ----- هم عوض بشه. آيا واقعا اينجوريه؟ من معمولا هر ٥٠٠٠تا روغن ماشينو عوض ميكنم و هر ٢بار تعويض روغن، يبار فيلترشو عوض ميكنم.
پيشاپيش ممنون از راهنمايي كه ميكنيد.

KOHGARD
02-08-2014, 14:22
سلام
امروز توي پاركينگ ديدم زير ماشين چند قطره واسكازين چكيده ، مسيرش رو بررسي كردم روي سيني زير موتور دقيقا قسمت زير باطري است
به نظرتون از كجاي گيربكس ميتونه باشه و چرا بعد از كاركرد 3000 تا يه دفعه اينجوري شده در صورتيكه قبلا خشك خشك بود ؟
اگه تصويري باشه بسيار عالي است.
موفق باشيد

ess_1362
03-08-2014, 07:44
تا اينجا كه با راهنمايي هاي. شما كلي اطلاعات جديد كسب كردم و مشكلاتم رفع شده الآن مشكل ديگه اي دارم كه هرچي توي انجمن گشتم جواب درست و حسابي يي براش پيدا نكردم
من هميشه براي ماشين هام يه مارك و مدل روغن انتخاب ميكنم و همونو ميريزم. الآن براي اين موتور EF7 موندم كدوم روغن براش بهتر از بقيه ست؟
تابحال ٢ بار تعويض كردم. بار اول خودم رفتم و روغن خود ايساكو كه اگه اشتباه نكنم كاسترول جي تي ايكس هست ريختم ولي بار دوم ماشين دست بابام بوده و ديده پيغام تعويض روغن اومده روي صفحه، رفته توتال ريخته (هر دوبار 10w40) حالا ميخوام يه روغن انتخاب كنم و توي انبار يه مقداري ازش بذارم كه بعدا هم اگه اون مارك و مدل بصورت مقطعي توي بازار نبود مجبور نشم دنبال يه روغن مناسب ديگه بگردم.
ايراني يا خارجيش هم برام فرقي نميكنه و تهيه خارجي برام از ايرانيش راحت تره ولي هيچ اصراري هم ندارم كه حتما خارجي باشه.
دنبال روغني ميگردم كه براي اين موتور بالاترين راندمان و بهترين كارآيي رو داشته باشه (من معمولا موقعي كه هنوز به اون مسافت ذكر شده روي جعبه روغن نرسيده و هنوز چربي روغن قابل قبوله تعويض ميكنم)
مورد ديگه هم كه برام سوال شده، تعويض فيلتره كه توي راهنماي خود ماشين نوشته هربار تعويض روغن بايد ----- هم عوض بشه. آيا واقعا اينجوريه؟ من معمولا هر ٥٠٠٠تا روغن ماشينو عوض ميكنم و هر ٢بار تعويض روغن، يبار فيلترشو عوض ميكنم.

تجربه دوستان در مورد روغن خودرو با موتور EF7
1-الف شرکتی سفارش سایپا یا ایران خودرو مدل competition با ویسکوزیته 10w-40 و سطح کیفی SL
2-ایرانول ریسینگ با ویسکوزیته مشابه قبلی و همون سطح کیفی
3-اگر از نظر هزینه مشکلی ندارید ایرانول رویال با همون ویسکوزیته ولی سطح کیفی sm(از نظر مالی خیلی مقرون به صرفه نیست)
این سه برند روی EF7 عالی جواب دادند

در مورد تعویض هم توصیه من 10000 کیلومتر و تعویض فیلتر در هر بار تعویض روغن هست.کلا شما بیش از حد زود تعویض می کنید چون این روغن ها به راحتی 15000 کیلومتر را جوابگو هستند

hossein.az
03-08-2014, 10:31

برای ef7 روغن الف که برای ال 90 هم استفاده میشه رو پیشنهاد میکنم
تا 10000 هم احتیاج به تعویض نداره
با هر بار تعویض اگه فیلترو عوض کنید بهتره
فیلتر هوا رو هم اگه 4000تا یکبار عوض کنید هم توی مصرف تاثیر داره هم موتور سالم تر میمونه

برای شمع هماگه خواستید عوض کنید
شمع سوزنی ایریدیوم مارک autolite xp

raeesi
03-08-2014, 11:48
برای ef7 روغن الف که برای ال 90 هم استفاده میشه رو پیشنهاد میکنم
تا 10000 هم احتیاج به تعویض نداره
با هر بار تعویض اگه فیلترو عوض کنید بهتره
فیلتر هوا رو هم اگه 4000تا یکبار عوض کنید هم توی مصرف تاثیر داره هم موتور سالم تر میمونه

برای شمع هماگه خواستید عوض کنید
شمع سوزنی ایریدیوم مارک autolite xp

ممنون از راهنمایی‌های بی‌دریغ و خوبتون
من اینجور که توی نت دیدم روغن‌های الف ۵ لیتری هم دارند. حدود قیمتشو میدونین چنده؟ و اینکه اگه از بازار تهران بخرم یا نمایندگیش توی دبی تفاوتی هم داره؟ (هزینه حمل و گمرکی نمیخوره)
و اینکه شما بین ۲ مدل Sporti TXI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Evolution 700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که هردو 10w40 هستند کدومو پیشنهاد می‌کنین؟
در مورد شمع‌ها هم همینیه که توی وب‌سایت آپکو هم بود؟ از فروشگاه‌های ایساکو بگیرم؟ یا اینم بگم از دبی برام بیارن؟
الآن تفاوت کارکرد شمع‌هارو بوضوح دارم می‌بینم. موتور تقریبا ۵-۶ درصد کمتر گرم میشه و مصرف سوخت هم حدود ۷-۸ درصد کم‌تر از قبل شده و شتاب ماشین هم نسبت به قبل خیلی بهتر شده و امیدوارم با تعویض شمع‌ها خوب بشه چون هنوزم نسبت به سمند XU7 که داشتم شتابش کمه و یلحظه اول کوپ می‌کنه ماشین.

توی وب‌سایت آپکو قسمت پرسش و پاسخ در مورد شمع‌ها نوشته "
برای خودروهای 16 سوپاپ شمع پایه بلند باید تهیه نمایید ، شمع های پایه کوتاه برای خودروهای 8 سوپاپ می باشد." اما توی انجمن بارها شما و دیگر دوستان گفتین باید شمع پایه کوتاه بگیریم برای موتور EF7. محض اطمینان خواستم اینم مجدد کسب اطلاع کنم که آیا همون پایه‌کوتاه بگیریم یا این نوشته توی وب‌سایت آپکو درسته؟

عرفان ایرانی
04-08-2014, 12:29
سلام دوستان
من هم دو روزه سمند ef7 پایه گازسوز صفر گرفتم ولی اصلا راه نمیره از پراید هم بدتره بدجور زد تو ذوقم بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
خواهشا راهنمایی کنید؟

KOHGARD
04-08-2014, 14:16
سلام دوستان
من هم دو روزه سمند ef7 پایه گازسوز صفر گرفتم ولی اصلا راه نمیره از پراید هم بدتره بدجور زد تو ذوقم بنظر شما دلیلش چی میتونه باشه؟
خواهشا راهنمایی کنید؟

مبارك باشه
عرض به حضورتون كه اول بايد باپدال گازش ارتباط برقراركني به اين شكل كه موقع گازدادن پاتوميزاري روي پدال و فشار ميدي (مثل ماشيناي شهربازي كه توي محوطه فنس كشي شده با برق كارمي كنن) به هيچ عنوان با پدال گاز بازي نكن . با اين طرفند خواهي ديد كه شتاب ماشينت خيلي هم عاليه.
تابعد....

عرفان ایرانی
04-08-2014, 15:47
ممنونم دوست عزیز
بنظر شما دلیلش اینکه هنوز اب بندی نشده نمیتونه باشه

mohsenjxj
04-08-2014, 17:06
سلام دوستان لطفا یکی توضیح بده (علمی) تو ef7 که نسبت تراکم موتور 11 هست چطور هست که بنزین سوپر براش خوب هست و میگن بنزین معمولی براش سمه؟
سوال دوم هم اینه که حتما دوستان دیدن که وقتی بنزین معمولی اگه کیفیتش بالا هست را تو یه ظرف بیرنگ یا به رنگ روشن میریزید رنگش تغریبا شبیه شربت آلبالو هست!:n13: سوال من اینه که بنزین سوپر را که کیفیتش مناسب هست اگه توظرف بریزیم چه رنگی باید باشه؟ و اگه بیکیفیت باشه متمایل به چه رنگی میشه؟ درکل از رنگ بنزین میشه بهطور نسبی به کیفیتش پی برد؟

hossein.az
05-08-2014, 09:11
ممنون از راهنمایی‌های بی‌دریغ و خوبتون
من اینجور که توی نت دیدم روغن‌های الف ۵ لیتری هم دارند. حدود قیمتشو میدونین چنده؟ و اینکه اگه از بازار تهران بخرم یا نمایندگیش توی دبی تفاوتی هم داره؟ (هزینه حمل و گمرکی نمیخوره)
و اینکه شما بین ۲ مدل Sporti TXI ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و Evolution 700 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که هردو 10w40 هستند کدومو پیشنهاد می‌کنین؟
در مورد شمع‌ها هم همینیه که توی وب‌سایت آپکو هم بود؟ از فروشگاه‌های ایساکو بگیرم؟ یا اینم بگم از دبی برام بیارن؟
الآن تفاوت کارکرد شمع‌هارو بوضوح دارم می‌بینم. موتور تقریبا ۵-۶ درصد کمتر گرم میشه و مصرف سوخت هم حدود ۷-۸ درصد کم‌تر از قبل شده و شتاب ماشین هم نسبت به قبل خیلی بهتر شده و امیدوارم با تعویض شمع‌ها خوب بشه چون هنوزم نسبت به سمند XU7 که داشتم شتابش کمه و یلحظه اول کوپ می‌کنه ماشین.

توی وب‌سایت آپکو قسمت پرسش و پاسخ در مورد شمع‌ها نوشته "
برای خودروهای 16 سوپاپ شمع پایه بلند باید تهیه نمایید ، شمع های پایه کوتاه برای خودروهای 8 سوپاپ می باشد." اما توی انجمن بارها شما و دیگر دوستان گفتین باید شمع پایه کوتاه بگیریم برای موتور EF7. محض اطمینان خواستم اینم مجدد کسب اطلاع کنم که آیا همون پایه‌کوتاه بگیریم یا این نوشته توی وب‌سایت آپکو درسته؟

روغن مدل دومی را تهیه کنید
شمع هم همون مدل ایساکویی را بگیرید
اگه نشد از فروشگاه معتبر و همون مدل که قبلا گفته شد
شمع هم پایه بلنده

hossein.az
05-08-2014, 09:28
سلام دوستان لطفا یکی توضیح بده (علمی) تو ef7 که نسبت تراکم موتور 11 هست چطور هست که بنزین سوپر براش خوب هست و میگن بنزین معمولی براش سمه؟
سوال دوم هم اینه که حتما دوستان دیدن که وقتی بنزین معمولی اگه کیفیتش بالا هست را تو یه ظرف بیرنگ یا به رنگ روشن میریزید رنگش تغریبا شبیه شربت آلبالو هست!:n13: سوال من اینه که بنزین سوپر را که کیفیتش مناسب هست اگه توظرف بریزیم چه رنگی باید باشه؟ و اگه بیکیفیت باشه متمایل به چه رنگی میشه؟ درکل از رنگ بنزین میشه بهطور نسبی به کیفیتش پی برد؟

در رابطه با سوال اولتون زیاد باید از کسی که مکانیک خودرو خونده سوال بپرسید البته دوستان در این بخش کمک خواهند کرد
بنزنی معمولی باید صورتی رنگ باشه و بنزین سوپر باید کم رنگ تر باشه

اما در حال حاضر کیفیت بنزین به صورتی شده که بنزین های معمولی رنگ مایل به سیز دارند که نباید اینجوری باشند و بنزین های سوپر صورتی
رنگ هستند

وحید گودرزی
05-08-2014, 09:37
درود
دوستان، این لکه های چسب مربوط به ابرهائی که ایران فرغون روی درها می چسبونه رو چطوری پاک کنم، به کیفیت رنگ بدنه آسیب وارد نشده و راحت هم پاک بشه،
و همین طور اون برچسب شماره بدنه که داخل اطاق روی شیشه جلو چسبیده؟
سپاس

hossein.az
05-08-2014, 09:45
درود
دوستان، این لکه های چسب مربوط به ابرهائی که ایران فرغون روی درها می چسبونه رو چطوری پاک کنم، به کیفیت رنگ بدنه آسیب وارد نشده و راحت هم پاک بشه،
و همین طور اون برچسب شماره بدنه که داخل اطاق روی شیشه جلو چسبیده؟
سپاس

برای برچسب روی شیشه از استون استفاده کنید
برای برچسب روی در هم اگر کم کم از یک طرف بلندش کنید جای چسب باقی نمیمونه
و برای مابقیش کمی گازوییل بزنید به دستمال و روش بکشید و بعد از اون حتما خودرو بشورید .اگر ار گولیش به جای اینکار استفاده کنید بهتره

عرفان ایرانی
05-08-2014, 17:37
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
اول اینکه سرویس اولیه ماشین تا چه کیلومتری باید ببرم ؟
امروز ماشینمو بردم نمایندگی اخه چراغ ترمز چپش کار نمیکنه گفت این مشمول گارانتی نمیشه. ماشینم کارت طلاییم داره یعنی واقعا مشمول گارانتی نمیشه
سوال بعدی اینکه ماشینم مشکیه فک کنم یه چند ماهی توی انبارشون زیر افتاب و بارونای اسیدی تهران بوده الان جای لکه های بارون کاملا روش مونده هرچی کارواش بردمو میشورمش نمیره حتی لکه شیشه هاشم پاک نمیشه بنظرتون چیکار کنم. پیشاپیش ممنون از پاسخاتون :n16:

mohamad skystar
05-08-2014, 20:02
سلام دوستان
چند تا سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین
اول اینکه سرویس اولیه ماشین تا چه کیلومتری باید ببرم ؟
امروز ماشینمو بردم نمایندگی اخه چراغ ترمز چپش کار نمیکنه گفت این مشمول گارانتی نمیشه. ماشینم کارت طلاییم داره یعنی واقعا مشمول گارانتی نمیشه
سوال بعدی اینکه ماشینم مشکیه فک کنم یه چند ماهی توی انبارشون زیر افتاب و بارونای اسیدی تهران بوده الان جای لکه های بارون کاملا روش مونده هرچی کارواش بردمو میشورمش نمیره حتی لکه شیشه هاشم پاک نمیشه بنظرتون چیکار کنم. پیشاپیش ممنون از پاسخاتون :n16:

سرویس اولیه خودروی شما رو 5000 کیلومتر هست
چراغش اگه کار نمیکنه احتمالا لامپش سوخته که نیازی به گارانتی نیست خودتم میتونی عوض کنی
درمورد سوال آخر ماشین رو باید ببری یک دست واکس و پولیش کامل بزنی تا رنگش درست بشه

raeesi
06-08-2014, 12:41
روغن مدل دومی را تهیه کنید
شمع هم همون مدل ایساکویی را بگیرید
اگه نشد از فروشگاه معتبر و همون مدل که قبلا گفته شد
شمع هم پایه بلنده

روغن موتور سفارش دادم برام ۲ کارتن ۵ لیتری بیارن. فیلتر هوا و روغنشو هم ۲ هفته‌ای میشه عوض کردم و بعد از تعویض تازه حدود ۴۰ کیلومتری ماشین کار کرده.
شمع‌هارو باید پایه بلند بگیرم؟
چون قبلا به دوستان توصیه کرده بودین پایه کوتاه بگیرن و شمع‌های کارخونه‌ای ماشین هم پایه‌کوتاه بودن. حتی یکی از دوستان توی همین تاپیک که از نمایندگی هم پرسیده بودن بهشون گفته بودن باید پایه کوتاه بگیرن چون پایه بلند میخوره به سر پیستون! من موقتا تا زمانیکه شمع مناسب بگیرم NGK مدل BKR6EGP از سری G-Power خریدم که سوزنی پایه‌کوتاهن. چون شمع‌های کارخونه، قسمت عایقشون کاملا قهوه‌ای شده بودن و الکترود شمع‌ها و همچنین پایه شمع دیگه داشتن به سیاهی میزدند.
می‌بخشید اینهمه می‌پرسم چون اطلاعاتم در مورد این ماشین فقط به مطالبیه که توی نت خوندم و نمیخوام یوقت اشتباهی کنم که صدمه‌ای به موتورش برسونه.

بازم ممنون از راهنمایی‌هاتون و وقتی که میذارین.

پ‌ن: الآن توی وب‌سایت آپکو، آیتم شمع Autolite XP پایه‌کوتاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو چک کردم دیدم اینو توی توضیحاتش نوشته:
"
قابل نصب بر روی خودروهای : پژو
206
تیپ 2و3 - پارس معمولی - سمند با موتور
8
سوپاپ و EF7 - پژو405 با موتور 8سوپاپ - تندر90"
راستی NGK هم شمع ایریدیوم داره که خیلی داره روش مانور میده، بنظر شما ارزش خرید داره یا اینکه Autolite XP همچنان بهترین گزینه‌ست؟

hossein.az
06-08-2014, 15:54
روغن موتور سفارش دادم برام ۲ کارتن ۵ لیتری بیارن. فیلتر هوا و روغنشو هم ۲ هفته‌ای میشه عوض کردم و بعد از تعویض تازه حدود ۴۰ کیلومتری ماشین کار کرده.
شمع‌هارو باید پایه بلند بگیرم؟
چون قبلا به دوستان توصیه کرده بودین پایه کوتاه بگیرن و شمع‌های کارخونه‌ای ماشین هم پایه‌کوتاه بودن. حتی یکی از دوستان توی همین تاپیک که از نمایندگی هم پرسیده بودن بهشون گفته بودن باید پایه کوتاه بگیرن چون پایه بلند میخوره به سر پیستون! من موقتا تا زمانیکه شمع مناسب بگیرم NGK مدل BKR6EGP از سری G-Power خریدم که سوزنی پایه‌کوتاهن. چون شمع‌های کارخونه، قسمت عایقشون کاملا قهوه‌ای شده بودن و الکترود شمع‌ها و همچنین پایه شمع دیگه داشتن به سیاهی میزدند.
می‌بخشید اینهمه می‌پرسم چون اطلاعاتم در مورد این ماشین فقط به مطالبیه که توی نت خوندم و نمیخوام یوقت اشتباهی کنم که صدمه‌ای به موتورش برسونه.

بازم ممنون از راهنمایی‌هاتون و وقتی که میذارین.

پ‌ن: الآن توی وب‌سایت آپکو، آیتم شمع Autolite XP پایه‌کوتاه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) رو چک کردم دیدم اینو توی توضیحاتش نوشته:
"
قابل نصب بر روی خودروهای : پژو

206

تیپ 2و3 - پارس معمولی - سمند با موتور

8

سوپاپ و EF7 - پژو405 با موتور 8سوپاپ - تندر90
"
راستی NGK هم شمع ایریدیوم داره که خیلی داره روش مانور میده، بنظر شما ارزش خرید داره یا اینکه Autolite XP همچنان بهترین گزینه‌ست؟

همین مدل auto lite چند نفر استفاده کرده بودن و از عملکردش بسیار راضی بودند
به خاطر تجربه اول اتولایت بعد از اون ngk البته این مارک هم بسیار خوبه

شمع auto lite xp پایه کوتاه هست . پرسیدم و گفتن همین پایه کوتاه باید بخری

zadehhhh
06-08-2014, 17:30
همین مدل auto lite چند نفر استفاده کرده بودن و از عملکردش بسیار راضی بودند
به خاطر تجربه اول اتولایت بعد از اون ngk البته این مارک هم بسیار خوبه

شمع auto lite xp پایه کوتاه هست . پرسیدم و گفتن همین پایه کوتاه باید بخری

سلام دوستان ماشین من اف 7 بنزینی هست و شمع اتولایت اکس پی از آپکو خریدم راضی هستم روی قدرت ماشین تاثیر خوبی داشت

عرفان ایرانی
07-08-2014, 10:41
سلام
دوستان وقتی صبح ماشینو روشن میکنم یه صدای تق تق تغریبا بلند از موتورش میاد و تغریبا بعد ۱ دیقه قطع میشه ( انگار از سوپاپشه )
بنظرتون مشکلش چیه ؟

وحید گودرزی
07-08-2014, 11:21
برای برچسب روی شیشه از استون استفاده کنید
برای برچسب روی در هم اگر کم کم از یک طرف بلندش کنید جای چسب باقی نمیمونه
و برای مابقیش کمی گازوییل بزنید به دستمال و روش بکشید و بعد از اون حتما خودرو بشورید .اگر ار گولیش به جای اینکار استفاده کنید بهتره
درود
برای برچسب شیشه استون استفاده کردم ولی خیلی سخت بود حدود 30 دقیقه یا بیشتر وقت گذاشتم ولی باز هم خوب بود و پاکش کردم کامل، سپاس از شما
در مورد جای چسب اون ابرهای روی در هم پارافین استفاده کردم و با آب شستم جواب گرفتم، اینو واسه دوستائی گفتم که احتمالا باز هم به این مشکل می خورند.

وحید گودرزی
07-08-2014, 12:07
سوال بعدی اینکه ماشینم مشکیه فک کنم یه چند ماهی توی انبارشون زیر افتاب و بارونای اسیدی تهران بوده الان جای لکه های بارون کاملا روش مونده هرچی کارواش بردمو میشورمش نمیره حتی لکه شیشه هاشم پاک نمیشه بنظرتون چیکار کنم. پیشاپیش ممنون از پاسخاتون :n16:دوست عزیز موقع تحویل هم متوجه این موضوع شدی؟ اگر شدی زیر بار تحویل گرفتن نمی رفتی!مطابق دفترچه خدمات گارانتی داخل خودرو، بدنه و رنگ خودرو به مدت 2 سال گارانتی هستش، اگر مطمئنی که ماشین زیر دست خودت این طوری نشده، پس همین الان شروع کن شکایت کردن به 096440 و بازرسی ایران خودرو اصلا هم از موضع خودت کوتاه نیا و دور از جون خودت و همه دوستان مثل سیریش مرتب پیگیری کن چون حقت رو باید بگیری

narmnews
07-08-2014, 12:21
برای قطع کردن abs باید چیکار کنم؟

sent from my glx sky using tapatalk

عرفان ایرانی
07-08-2014, 12:48
دوست عزیز موقع تحویل هم متوجه این موضوع شدی؟ اگر شدی زیر بار تحویل گرفتن نمی رفتی!مطابق دفترچه خدمات گارانتی داخل خودرو، بدنه و رنگ خودرو به مدت 2 سال گارانتی هستش، اگر مطمئنی که ماشین زیر دست خودت این طوری نشده، پس همین الان شروع کن شکایت کردن به 096440 و بازرسی ایران خودرو اصلا هم از موضع خودت کوتاه نیا و دور از جون خودت و همه دوستان مثل سیریش مرتب پیگیری کن چون حقت رو باید بگیری
اقا وحید من ماشینو درسته صفر گرفتم ولی از بازار گرفتم
اگه مشکلش با پولیش حل نشه حتما این کارو میکنم
ممنون از راهنماییت

bijandarbari
07-08-2014, 13:13
اقا وحید من ماشینو درسته صفر گرفتم ولی از بازار گرفتم
اگه مشکلش با پولیش حل نشه حتما این کارو میکنم
ممنون از راهنماییت

سلام

اول کمی واکس بزن.
احتمالا لکه اش میره.
در غیر این صورت به احتمال خیلی زیاد با پولیش میره.فقط با احتیاط و خیلی نرم و بدون فشار پولیش بکش.

bijandarbari
07-08-2014, 13:21
سلام
دوستان وقتی صبح ماشینو روشن میکنم یه صدای تق تق تغریبا بلند از موتورش میاد و تغریبا بعد ۱ دیقه قطع میشه ( انگار از سوپاپشه )
بنظرتون مشکلش چیه ؟

سلام

روغن موتور یا کارکردش زیاد هستش یا کیفیت خوبی نداره.
باید 10w40 باشه.
یا اینکه کارکرد موتور زیاد هستش و تایپیت هاش کمی نشتی دارن.

با توجه به گرمی هوا باید در نهایت موقع استارت اول صبح ، 5 ثانیه صدا بده.
ولی تو هوای سرد ، تا 1 دقیقه هم طبیعیه.

hossein.az
07-08-2014, 13:28
برای قطع کردن abs باید چیکار کنم؟

پشت هر كاسه ي جوخ ها
يه سنسور مشكي رنة هست كه با يه پيج پشت كاسه وصل شده و در طرف ديگر
به يه سوكت وصل ميشه

شما كافيه يكي از اين سنسور هارو فيشير از شركتي لنشيد بهتر هم هست از جرح هاي عقب استفاده كنيد

mosi_alfa
07-08-2014, 14:12
آقا ماشین بنده رو بنزین و کولر روشن، حتی رو دنده یک موقع شروع حرکت میخواد خاموش کنه! خلاصه نقس موتور گرفتس.

bijandarbari
07-08-2014, 14:33
آقا ماشین بنده رو بنزین و کولر روشن، حتی رو دنده یک موقع شروع حرکت میخواد خاموش کنه! خلاصه نقس موتور گرفتس.

سلام

شمع نو ، گپ شمع 0.75 باشه.
شمع کارکرده گپ شمع 0.9 یا 0.85 باشه.
برای شمع های معمولی.

کارکرد شمع حداکثر 30 هزار تا.

ef7 کلا کولر روشن موقع حرکت کمی اذیت میکنه.

عرفان ایرانی
07-08-2014, 18:43
سلام دوستان
خیلی ببخشید که زیاد سوال میکنم چون ماشینو تازه گرفتم طبیعتا سوالات زیادی برام پیش میاد
دوستان موضوعی که خیلی نگرانم کرده اینه که امروز بعد از سوختگیری گاز وقتی برگشتم خونه به کپسول دست زدم خیلی داغ بود و نمیتونستم دستمو نگه دارم بنظرتون طبیعیه ؟خطرناک نیست؟
سوال بعدیم اینه که بنظر شما ایا دزدگیر تصویری نصب کنم مشکلی برای سیستم برقی خودرو با توجه به اینکه مولتی پلکس هست پیش نمیاد؟ اخه بردم نمایندگی ماجیکار دزدگیر نصب کنم گفت باید ببینم سوکت فابریک گیر میارم بعد خبرت میکنم ؟
ضمنا قفل ecu چیه چطور کار میکنه و از کجا باید تهیه کنم در کل توصیه شما واسه امنیت خودرو چیه ؟
یه سوال دیگم اینه که پشت صندلی های عقب امپر چسبوندم و ساب باکس تو جعبش گذاشتم بنظرتون واسه گازش خطرناک نیست.
ممنون :n16::n16::n16:

shiraz_2010
07-08-2014, 21:55
عرفان جان می تونم تقاضا کنم چند تایی عکس از داخل خودرو بذاری!!؟

hossein.az
07-08-2014, 22:15
سلام دوستان
خیلی ببخشید که زیاد سوال میکنم چون ماشینو تازه گرفتم طبیعتا سوالات زیادی برام پیش میاد
دوستان موضوعی که خیلی نگرانم کرده اینه که امروز بعد از سوختگیری گاز وقتی برگشتم خونه به کپسول دست زدم خیلی داغ بود و نمیتونستم دستمو نگه دارم بنظرتون طبیعیه ؟خطرناک نیست؟
سوال بعدیم اینه که بنظر شما ایا دزدگیر تصویری نصب کنم مشکلی برای سیستم برقی خودرو با توجه به اینکه مولتی پلکس هست پیش نمیاد؟ اخه بردم نمایندگی ماجیکار دزدگیر نصب کنم گفت باید ببینم سوکت فابریک گیر میارم بعد خبرت میکنم ؟
ضمنا قفل ecu چیه چطور کار میکنه و از کجا باید تهیه کنم در کل توصیه شما واسه امنیت خودرو چیه ؟
یه سوال دیگم اینه که پشت صندلی های عقب امپر چسبوندم و ساب باکس تو جعبش گذاشتم بنظرتون واسه گازش خطرناک نیست.
ممنون :n16::n16::n16:

داغ بودن كپسول به خاطر اينكه گاز با فشار وارد ميشه و طبيعي است و مشكلي ايجاد نميشه
شما از آپكو ميتونيد دزدگير مخصوص مالتي پلكس بگيريد
قفل اي سي يو هم داره اما زياد لازم نيست
سيستم صوتي هيچ مشكلي ايجاد نميكنه

عرفان ایرانی
07-08-2014, 22:36
چشم داداش فقط نمیدونم چطوری عکسا رو قرار بدم لطفا نحوه قرار دادنشم توضیح بده تا بزارم :n02:

عرفان ایرانی
07-08-2014, 22:42
حسین جان ممنون از راهنماییت راستشو بخوای بیشتر پستاتو خوندم خوندم و خیلی استفاده بردم و اطلاعاتم اضافه شد
همچنین رهنمود های بقیه اساتید هم راهگشا بود چه خوب شد این فروم رو پیدا کردم از همتون صمیمانه سپاسگذارم :n16::n16::n16:

hossein.az
07-08-2014, 22:53
چشم داداش فقط نمیدونم چطوری عکسا رو قرار بدم لطفا نحوه قرار دادنشم توضیح بده تا بزارم :n02:

خواهش میکنم

شما عکس هایی که گرفتید را داخل سیستمتون بریزید و با یه سایت آپلود عکس (میتونید از آپلود سایت استفاده کنید یا از گوگل سرچ کنید
داخل اونسایت عکس هاتون رو آپلود میکنید و بعد از لینک هایی که بهتون میده استفاده میکنید و داخل این فروم لینک را کپی میکنید

عرفان ایرانی
08-08-2014, 09:58

hinza1
08-08-2014, 10:47
سلام.ماشين EF7 دوگانه من 500 كيلومتر كاركرده. وقتي از روي رمپ پاركينگ رد ميشم يا دست اندازهاي خيابان يه صدايي مثل صداي زنگوله از زير ماشين مياد فكر كنم از چرخاش باشه ولي مطمئن نيستم صدا از كجاست.لوله اگزوزو چك كردم نبود.راهي داره كه بفهمم صدا از كجا مياد؟شما فكر ميكنيد صدا از كجا باشه؟

hossein.az
08-08-2014, 12:52
سلام.ماشين EF7 دوگانه من 500 كيلومتر كاركرده. وقتي از روي رمپ پاركينگ رد ميشم يا دست اندازهاي خيابان يه صدايي مثل صداي زنگوله از زير ماشين مياد فكر كنم از چرخاش باشه ولي مطمئن نيستم صدا از كجاست.لوله اگزوزو چك كردم نبود.راهي داره كه بفهمم صدا از كجا مياد؟شما فكر ميكنيد صدا از كجا باشه؟

احتمالا یکی از چرخ های ماشین شل هست
آچار بندازید و چرخ هارو محکم کنید

bijandarbari
08-08-2014, 13:27

سلام

جلو بندی و رام جلو رو ببرین جایی کامل آچار کشی کنن.
سینی زیر موتور هم اچار کشی بشه.

سیبک فرمون هم تو جایی که به سگدست وصل میشه ، یک ورق محافظ داره.ممکنه اون ورق هم کج شده باشه.

zadehhhh
08-08-2014, 15:07

سلام می خواستم بدونم اون نشانگر دیجیتال صفحه کیلومتر مقدار مصرف بنزین رو هم نشان می ده یا کلا چه چیز هایی رو نشون می ده

zadehhhh
08-08-2014, 15:08

سلام می خواستم بدونم اون نشانگر دیجیتال صفحه کیلومتر مقدار مصرف بنزین رو هم نشان می ده یا کلا چه چیز هایی رو نشون می ده

عرفان ایرانی
08-08-2014, 18:58
سلام
خیر نمایشگر بنزین جداست اون نمایشگر اگه ماشینت گاز سوز باشه میزان مصرف گاز رو نشون میده همچنین مقدار کیلومتر باقی مانده برای سرویس های دوره ای و نمایش دهنده باز بودن درب ها و اخطار دهنده عیوب ماشین و ....

عرفان ایرانی
08-08-2014, 19:06
دوستان ارجمند مجددا سلام
ماشینم موقع تعویض دنده یه صدایی شبیه برخورد دو تیکه اهن بهم دیگه رو میده بنظرتون مشکلش چیه؟

shiraz_2010
08-08-2014, 19:46
سلام
خیر نمایشگر بنزین جداست اون نمایشگر اگه ماشینت گاز سوز باشه میزان مصرف گاز رو نشون میده همچنین مقدار کیلومتر باقی مانده برای سرویس های دوره ای و نمایش دهنده باز بودن درب ها و اخطار دهنده عیوب ماشین و ....

سلام مجدد عرفان جان...ممنون از لطفی که کردی و عکس ها رو گذاشتی!!

راجع به سوال دوستمون و اینکه گفتی نمایشگر بنزین جداست...منظورت همون آمپر بنزین بصورت قدیمی هست!!؟

بعدش می تونی وقتی سوییچ بازه یه عکس نزدیک از نمایشگر بگیری!!؟:n18:

عرفان ایرانی
08-08-2014, 20:08
سلام مجدد عرفان جان...ممنون از لطفی که کردی و عکس ها رو گذاشتی!!

راجع به سوال دوستمون و اینکه گفتی نمایشگر بنزین جداست...منظورت همون آمپر بنزین بصورت قدیمی هست!!؟

بعدش می تونی وقتی سوییچ بازه یه عکس نزدیک از نمایشگر بگیری!!؟:n18:
سلام داداش اره منظور همون امپر بصورت قدیمی هست
اینم عکساشه

mohsenjxj
08-08-2014, 20:47
سلام داداش اره منظور همون امپر بصورت قدیمی هست
اینم عکساشه
سلام عرفان جان این عکس دوم که گرفتی چند دقیقه یا چندساعت ماشین کارکرده تا دمای ماشین اوجارسیده؟
اگه زحمت نیست وقتی با ماشین چند کیلومتر رانندگی کردی یا حداقل یک ساعت پس از اینکه با ماشین داخل شهر یا حتی بیرون رانندگی کردی اگه کولر روشن بود که چه بهتر و درست داغ شد بعد از طی مسیر بلافاصله ماشین را خاموش کردی، 5 دقیقه بعد از خاموش کردنش سوئیچ را بنداز روش و تا آخرین وضعیت قبل از استارت زدن بچرخون و بدون اینکه روشن کنی بیزحمت یه عکس از آمپر ماشین بگیر ببینیم 5 دقیقه بعد از خاموش کردن موتور دما تا کجا رفته بالا.(بهتره تو روز امتحانش کنی که دمای محیط تو روزای تابستون معمولا بالاتره)
ضمنا یه امتحان کن بببین آیا ماشین شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر تو نمایشگرش ظاهر میشه یانه؟

mohsenjxj
08-08-2014, 21:19
دوستان اگه تو این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که دوستمون گذاشتن دقت کنید متوجه میشد که پس از طی مسافت 712 کیلومتر ، نمایشگر مسافت برای سرویس ماشین در قسمت AIR F مسافت 2288 هست که کمتر از OIL و OIL F که مسافت مونده را 4288 نشون میده یعنی AIR F از اول رو 3000 تنظیم شده ولی OIL و OIL F روی 5000 تنظیم شدن که تو ماشین من هم همینطور هست. حالا چرا اینا متفاوت تنظیم شدن؟

shiraz_2010
08-08-2014, 21:31
دوستان اگه تو این عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که دوستمون گذاشتن دقت کنید متوجه میشد که پس از طی مسافت 712 کیلومتر ، نمایشگر مسافت برای سرویس ماشین در قسمت AIR F مسافت 2288 هست که کمتر از OIL و OIL F که مسافت مونده را 4288 نشون میده یعنی AIR F از اول رو 3000 تنظیم شده ولی OIL و OIL F روی 5000 تنظیم شدن که تو ماشین من هم همینطور هست. حالا چرا اینا متفاوت تنظیم شدن؟

خوب حالا اینایی که گفتی چی هست!!؟

zadehhhh
08-08-2014, 21:35
سلام من فکر کردم درجه مولتی پلکس خیلی چيزارو نشان می دهد مثل میزان مصرف بنزین در هر کیلومتر و غیره اینکه زیاد با درجه سمند معمولی فرق نداره فقط خوشگل تر هست

mohsenjxj
08-08-2014, 21:46
خوب حالا اینایی که گفتی چی هست!!؟
اینا تو یه مسافتی تنظیم شدن و پس از اتمام مسافت تنظیم شده علامت نشانگر سرویس روشن و هشدار میده و یادآوری میکنه که ماشین را ببریم برای سرویس.

hossein.az
08-08-2014, 22:45
اینا تو یه مسافتی تنظیم شدن و پس از اتمام مسافت تنظیم شده علامت نشانگر سرویس روشن و هشدار میده و یادآوری میکنه که ماشین را ببریم برای سرویس.

شما میتونید کیلومتر سرویس را تغییر بدید و بالاتر ببرید
کافیه اون میلخ سمت چپ را قسمت جلوش را بکشید به سمت بیرون (خیلی آرام) بعد اون را بچرخونید
برای تغییر مسافت و کیلومتر اون اهرم را تعبیه کردند

عرفان ایرانی
08-08-2014, 22:58
سلام عرفان جان این عکس دوم که گرفتی چند دقیقه یا چندساعت ماشین کارکرده تا دمای ماشین اوجارسیده؟
اگه زحمت نیست وقتی با ماشین چند کیلومتر رانندگی کردی یا حداقل یک ساعت پس از اینکه با ماشین داخل شهر یا حتی بیرون رانندگی کردی اگه کولر روشن بود که چه بهتر و درست داغ شد بعد از طی مسیر بلافاصله ماشین را خاموش کردی، 5 دقیقه بعد از خاموش کردنش سوئیچ را بنداز روش و تا آخرین وضعیت قبل از استارت زدن بچرخون و بدون اینکه روشن کنی بیزحمت یه عکس از آمپر ماشین بگیر ببینیم 5 دقیقه بعد از خاموش کردن موتور دما تا کجا رفته بالا.(بهتره تو روز امتحانش کنی که دمای محیط تو روزای تابستون معمولا بالاتره)
ضمنا یه امتحان کن بببین آیا ماشین شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر تو نمایشگرش ظاهر میشه یانه؟
اقا محسن سلام عرض شد راستش این عکسو تغریبا بعد دو ساعت رانندگی تو جاده گرفتم البته تغریبا یه نیم ساعتی ماشین خاموش بود
اگه درست حدس بزنم سوال شما از این جهته که گاهی اوقات بعد کار کردن زیاد ماشین وقتی ماشین خاموش شده و بعد از 5 دقیقه مبادرت به روشن کردن ان میکنیم امپر ان مقداری از حد وسط میگذرد! راستش را بخواهید فقط یک بار این موضوع برای من پیش امد که بعد از روشن شدن خودرو دوباره دما به حالت عادی باز گشت که فک کنم طبیعی بوده و بخاطر نداشتن فن اتومات بعد از خاموش کردن خودرو میباشد.
به هر حال شرایط درخواستی شما را رعایت میکنم و عکس ان را قرار میدهم.
در رابطه با سوال بعدی منظور شما را از امدن علامت امپر هنگام دنده عقب نفهمیدم مشخصا منظورتان از علامت امپر چیست؟
راستی یک سوال ایا گیربکس شما هم به هنگام تعویض دنده صدایی شبیه برخورد دو فلز به همدیگر را میدهد؟ این موضوع کمی نگرانم کرده

tanbureehag
09-08-2014, 01:00
ضمن عرض ادب...
ای اف هفت مالتی پلکس صفر گرفتم...حدود 1500 کیلومتر هم کارکردشه!
میخواستم ازتون سوال کنم که آیا اینکه بعضی ها میگن بهتره تا 10 هزار کیلومتر فقط از بنزین استفاده کنم درسته یا خیر؟؟؟چون من تا به حال کلا از گاز استفاده کردم!
ممنون

Lesordiavek
09-08-2014, 07:36
ضمن عرض ادب...
ای اف هفت مالتی پلکس صفر گرفتم...حدود 1500 کیلومتر هم کارکردشه!
میخواستم ازتون سوال کنم که آیا اینکه بعضی ها میگن بهتره تا 10 هزار کیلومتر فقط از بنزین استفاده کنم درسته یا خیر؟؟؟چون من تا به حال کلا از گاز استفاده کردم!
ممنون

میدونید که برای روشن شدن ماشین نیاز دارین که بنزین تو باکتون داشته باشین؟ بر خلاف تصور عموم حتی ای اف 7 ها هم با گاز روشن نمیشن.

mojtaba152
09-08-2014, 16:59
سلام ef7 پایه گازسوز من کارکردش 1100 هست، کی باید روغنش عوض کنم واسه بار اول؟؟؟؟؟؟

mohsenjxj
09-08-2014, 17:52
اقا محسن سلام عرض شد راستش این عکسو تغریبا بعد دو ساعت رانندگی تو جاده گرفتم البته تغریبا یه نیم ساعتی ماشین خاموش بود
اگه درست حدس بزنم سوال شما از این جهته که گاهی اوقات بعد کار کردن زیاد ماشین وقتی ماشین خاموش شده و بعد از 5 دقیقه مبادرت به روشن کردن ان میکنیم امپر ان مقداری از حد وسط میگذرد! راستش را بخواهید فقط یک بار این موضوع برای من پیش امد که بعد از روشن شدن خودرو دوباره دما به حالت عادی باز گشت که فک کنم طبیعی بوده و بخاطر نداشتن فن اتومات بعد از خاموش کردن خودرو میباشد.
به هر حال شرایط درخواستی شما را رعایت میکنم و عکس ان را قرار میدهم.
در رابطه با سوال بعدی منظور شما را از امدن علامت امپر هنگام دنده عقب نفهمیدم مشخصا منظورتان از علامت امپر چیست؟
راستی یک سوال ایا گیربکس شما هم به هنگام تعویض دنده صدایی شبیه برخورد دو فلز به همدیگر را میدهد؟ این موضوع کمی نگرانم کرده
بله درست حدس زدیدسوالم از همین جهت هست. اگه تو این شرایط عکس بذارید ممنون میشم.
منظور من از علامت آمپر همون علامتی هست که یک لحظه وقتی سوئیچ را کامل میچرخونید و قبل از استارت زدن نشون داده میشه و میره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و این علامت تو ماشین بنده موقع دنده عقب گرفتن هم رو صفحه نمایش وسط کیلومتر میاد. بعضی وقت ها هم موقع رانندگی وقتی کولر روشن هست و دمای ماشین به شاخص وسط میرسه هم گهگاهی نمایش داده میشه.
و اما صدای گیربکس: بنظر من صدای گیربکس ماشین طبیعی هست و من تا حالا صدای غیرعادی یا صدای برخورد دو فلز بهم را نشنیدم.

mohsenjxj
09-08-2014, 17:59
شما میتونید کیلومتر سرویس را تغییر بدید و بالاتر ببرید
کافیه اون میلخ سمت چپ را قسمت جلوش را بکشید به سمت بیرون (خیلی آرام) بعد اون را بچرخونید
برای تغییر مسافت و کیلومتر اون اهرم را تعبیه کردند
حسین جان تقریبا روش تنظیماتش را میدونم فقط منظورم اینه که علت چیه که مسافت سرویس فیلتر هوا رو رو کمتر تنظیم کردن آیا بهتره که زودتر عوض بشه که این کارو کردن یا منظور خاص دیگه ای داشتن که ماشینارو اینطوری تنظیم کردن چون من فکر میکردم تنظیمات ماشین من اشتباهی اینطوری شده و وقتی عکس ماشین اون دوستمون را هم دیدم احساس کردم باید یه منظوری داشته باشن.

shiraz_2010
09-08-2014, 20:25
این عکس رو داشبورد سمند ال ایکس معرفی کردن...درسته!!؟

IntelCentrino
09-08-2014, 22:27

فکر نکنم.
لااقل که مال من اینطوری نیست.

zadehhhh
09-08-2014, 22:45
فکر نکنم.
لااقل که مال من اینطوری نیست.

مال من هم اینطور نیست احتمالا این سفارشی هست

hossein.az
09-08-2014, 23:40
حسن جان تقریبا روش تنظیماتش را میدونم فقط منظورم اینه که علت چیه که مسافت سرویس فیلتر هوا رو رو کمتر تنظیم کردن آیا بهتره که زودتر عوض بشه که این کارو کردن یا منظور خاص دیگه ای داشتن که ماشینارو اینطوری تنظیم کردن چون من فکر میکردم تنظیمات ماشین من اشتباهی اینطوری شده و وقتی عکس ماشین اون دوستمون را هم دیدم احساس کردم باید یه منظوری داشته باشن.

بله
قطعا فیلتر هوا بهتره زودتر عوض بشه
علاوه بر اینکه در مصرف سوخت خودرو خیلی تاثیر گذار هست
حتی باورتون نمیشه در دراز مدت تاثیر و مشکلات کمتر موتوری ایجاد میکنه
اگر فیلتر خیلی دیر عوض بشه به مرور زمان گرد و خاک روی پیستون میچسبه و مشکل ساز میشه
خود من روی 4000 تا فیلتر را عوض میکنم اگر هم عوض نکنم حتما یا پمپ باد میگیرم یا جارو برقی میکشم

hossein.az
09-08-2014, 23:43

بله
یکسری سمند lx ef7 بنزینی مالتی پلکس با این داشبرد هست و داخل بازار دادند
تقریبا حدود اردیبهشت پارسال بود
در سند هم قید میشه با داشبرد p2
نمونه کارکرده این مدل را میتونید توی بازار پیدا کنید البته خیلی کم هستند و رنگ تریم داخلیشون کرم هست

عرفان ایرانی
10-08-2014, 17:36
بله درست حدس زدیدسوالم از همین جهت هست. اگه تو این شرایط عکس بذارید ممنون میشم.
منظور من از علامت آمپر همون علامتی هست که یک لحظه وقتی سوئیچ را کامل میچرخونید و قبل از استارت زدن نشون داده میشه و میره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و این علامت تو ماشین بنده موقع دنده عقب گرفتن هم رو صفحه نمایش وسط کیلومتر میاد. بعضی وقت ها هم موقع رانندگی وقتی کولر روشن هست و دمای ماشین به شاخص وسط میرسه هم گهگاهی نمایش داده میشه.
و اما صدای گیربکس: بنظر من صدای گیربکس ماشین طبیعی هست و من تا حالا صدای غیرعادی یا صدای برخورد دو فلز بهم را نشنیدم.
اقا محسن همانطور که فرمودید بعد 5 دقیقه از خاموش کردن ماشین عکسی از امپر اونو براتون گرفتم
توضیح اینکه تغریبا 80 کیلومتر رانندگی کولر روشن این عکسو گرفتم
ضمنا اون علامت امپری که فرمودید هنگام دنده عقب برای من نمیاد

mohsenjxj
10-08-2014, 22:50
اقا محسن همانطور که فرمودید بعد 5 دقیقه از خاموش کردن ماشین عکسی از امپر اونو براتون گرفتم
توضیح اینکه تغریبا 80 کیلومتر رانندگی کولر روشن این عکسو گرفتم
ضمنا اون علامت امپری که فرمودید هنگام دنده عقب برای من نمیاد
عرفان جان ممنونم اگه شرایط دیگه ای بود که آمپر وسط را رد کرد لطفا اگه زحمتی نیست از اون هم عکس بذار.
اما مثل اینکه دمای ماشین شما خیلی پایینتر هست چون مال من 5 یا 10 دقیقه بعد از خاموش کردن خط وسط را رد میکنه و در بعضی موارد تا یکی مونده به خط قرمز هم میرسه.
شما کجای ایران هستی؟ آیا منطقه شما سردسیر نیست؟
من پرسیدم میگن دمای ماشین من طبیعی هست. اگه اینطور باشه پس چرا دمای ماشین شما و اکثر دوستان دیگه پایینتر هست چون خودرو همون دوگانه مالتی پلکس هست. پس بنظر شما کدوم غیر طبیعی هست اصلا چرا باید اینطوری متفاوت باشن؟
دوستان دیگه اگه نظری دارین لطفا بفرمایید.

KOHGARD
11-08-2014, 07:30
من پرسیدم میگن دمای ماشین من طبیعی هست. اگه اینطور باشه پس چرا دمای ماشین شما و اکثر دوستان دیگه پایینتر هست چون خودرو همون دوگانه مالتی پلکس هست. پس بنظر شما کدوم غیر طبیعی هست اصلا چرا باید اینطوری متفاوت باشن؟
دوستان دیگه اگه نظری دارین لطفا بفرمایید.[/QUOTE]

سلام
مطابق عكسي كه از آمپر آب گذاشته شده ، دقيقاً از اين نقطه به بعد اگه درجه بالاتر بياد دور تند فن شروع ميكنه به كار تا دماي ماشينو بياره پائين .
چنانچه در حالت گرم ماشين خاموش بشه ، آمپر دماي آب تا دوتا خونه هم ممكنه بالا بياد و اين امر كاملا طبيعي است و نگران نشويد .
به محض اينكه موتور روشن بشه سريع دور تند فن فعال ميشه و درجه آب به حد نرمال خواهد رسيد(مطابق عكس)
موفق باشين

عرفان ایرانی
11-08-2014, 10:36
عرفان جان ممنونم اگه شرایط دیگه ای بود که آمپر وسط را رد کرد لطفا اگه زحمتی نیست از اون هم عکس بذار.
اما مثل اینکه دمای ماشین شما خیلی پایینتر هست چون مال من 5 یا 10 دقیقه بعد از خاموش کردن خط وسط را رد میکنه و در بعضی موارد تا یکی مونده به خط قرمز هم میرسه.
شما کجای ایران هستی؟ آیا منطقه شما سردسیر نیست؟
محسن جان اگر شرایطی مشابه انچه که گفتید پیش اومد حتما عکس قرار میدم
همانطور که قبلا گفتم یکبار شرایط مشابه شما برای من هم پیش اومد اما همانطور که دوستمون توضیح داد فن ماشین فعال شد و سریعا علامت امپر پایین اومد بنظر من هم چیز طبیعی ایه نگران نباشید . ضمنا من ساکن شمال هستم.

SAMI EB
11-08-2014, 11:35
سلام
بالا رفتن آمپر آب هنگامی که ماشین گرمه و خاموش می کنید مشکلی نداره و عادیه چون عملا واتر پمپ از کار می افته و نمیتونه آب را به گردش در بیاره و از طرفی چون این موتور ها گرما دوست هستند و تو دمای بالا بیشترین راندمان را دارند .
که شما اگه از ماشین کولر بگیرید و بعد خاموش کنید ممکنه دما تا خط قرمز هم برسه و باز هم مشکلی نداره چون با روشن کردن ماشین ECU دور تند فن را فعال کرده و آمپر آب میاد تا حد نرمال
ولی وقتی ماشین داره کار می کنه چه با کولر چه بدون کولر چه رو گاز چه رو بنزین نباید به هیچ عنوان آمپر اب از وسط رد بشه اگه رد بشه سیستم خنک کننده ایراد داره . باید همیشه یک خط مونده به وسط یا پایین تر باشه . توصیه می کنم اگه ت ماشین را تو خونه می گذارید تو این ایام که هوا گرمه کاپوت را باز بزارید تا ماشین زود خنک بشه
یکی از دلایل دیگه که به نظر من باعث میشه ماشین های مثل EF7 TU5 زود گرم بشه اینه که کاتالیزرو جلوی رادیاتور قرار گرفته با اینکه یه سپر حرارتی داره ولی بازم مقداری از گرماش به رادیاتور آب میرسه و باعث گرم شدن ماشین میشه .

mohsenjxj
11-08-2014, 15:35

سلام
مطابق عكسي كه از آمپر آب گذاشته شده ، دقيقاً از اين نقطه به بعد اگه درجه بالاتر بياد دور تند فن شروع ميكنه به كار تا دماي ماشينو بياره پائين .
چنانچه در حالت گرم ماشين خاموش بشه ، آمپر دماي آب تا دوتا خونه هم ممكنه بالا بياد و اين امر كاملا طبيعي است و نگران نشويد .
به محض اينكه موتور روشن بشه سريع دور تند فن فعال ميشه و درجه آب به حد نرمال خواهد رسيد(مطابق عكس)
موفق باشين[/QUOTE]
سلام دوست عزیز اگه ممکنه شما هم یه تست بکن ببین پس از خاموش کردن دمای شما تا کجا میرسه.
ماشین من هم به محض روشن شدن میاد پایین و میدونم احتمالا طبیعی هم هست ولی سوال من اینه که
به چه علت دمای ماشین اکثر دوستان دیگه پایینتر هست درحالیکه خودرو همون دوگانه مالتی پلکس هست بنظر شما کدوم غیر طبیعی هست اصلا چرا باید اینطوری متفاوت باشن؟ چون قبلا که سمند xu7 داشتم دماش با اکثر سمندهای xu7 یکی بود. بنظر من بالا بودن دمای موتور بعد از خاموش کردن هرچند طبیعی هست ولی میتونه حتی به مقدار کم در درازمدت باعث فشار به واشر سرسیلندر و سوختگی اون بشه.

bijandarbari
11-08-2014, 15:50
سلام
موفق باشين
سلام دوست عزیز اگه ممکنه شما هم یه تست بکن ببین پس از خاموش کردن دمای شما تا کجا میرسه.
ماشین من هم به محض روشن شدن میاد پایین و میدونم احتمالا طبیعی هم هست ولی سوال من اینه که
به چه علت دمای ماشین اکثر دوستان دیگه پایینتر هست درحالیکه خودرو همون دوگانه مالتی پلکس هست بنظر شما کدوم غیر طبیعی هست اصلا چرا باید اینطوری متفاوت باشن؟ چون قبلا که سمند xu7 داشتم دماش با اکثر سمندهای xu7 یکی بود. بنظر من بالا بودن دمای موتور بعد از خاموش کردن هرچند طبیعی هست ولی میتونه حتی به مقدار کم در درازمدت باعث فشار به واشر سرسیلندر و سوختگی اون بشه.
[/QUOTE]

سلام

بستگی به دمای محیط هم داره.
و اینکه هرچی ضد یخ داخل موتور کمتر باشه ، کمتر تو این حالت دماش بالاتر میره.

محمد136
11-08-2014, 18:44
سلام
ماشین من زمانی که کولر میگیرم نشانگر امپر همیشه بالاتر از خط وسط قرار میگیره،ولی فن ها درست کار میکنند! بنظر شما ایرادی دارد؟

عرفان ایرانی
11-08-2014, 18:58
دوستان متاسفانه از انچه که میترسیدم اتفاق افتاد
امروز متوجه شدم کف پارکینگ روغنی شده باید فردا ببرمش گارانتی ببینم چه مرگشه امیدوارم از خریدش پشیمونم نکنه
واقعا خیلی حرفه ماشین صفری که هنوز هزار تا کار نکرده روغن ریزی داشته باشه واقعا متاسفم

عرفان ایرانی
11-08-2014, 19:11
دوستان اگه روغن ریزی از اویل ماژول باشه باید کدوم طرف ماشین روغن ریزی داشته باشه مال من طرف راننده روغن ریزی داره
سوال بعدیم اینه ایا برای تعمیر ماشینم تو نمایندگی باید بخوابه یا سریع درست میکنن؟

zadehhhh
11-08-2014, 20:24
دوستان اگه روغن ریزی از اویل ماژول باشه باید کدوم طرف ماشین روغن ریزی داشته باشه مال من طرف راننده روغن ریزی داره
سوال بعدیم اینه ایا برای تعمیر ماشینم تو نمایندگی باید بخوابه یا سریع درست میکنن؟

روغن ریزی ماژول سمت شاگرد هست و نصف روز کار داره

bijandarbari
11-08-2014, 20:28

سلام

ممکنه روغن ریزی از گیربکس باشه.
در ضمن اگه واسکازین زیاد داخل گیربکس باشه از دریچه ی تهویه ای بالای گیربکس مقداری بیرون میریزه و پشت گیربکس تو یک قسمت جمع میشه و گاهی اوغات رو زمین میریزه و شما فکر می کنید روغن ریزی هستش.

عرفان ایرانی
11-08-2014, 21:14
سلام

ممکنه روغن ریزی از گیربکس باشه.
در ضمن اگه واسکازین زیاد داخل گیربکس باشه از دریچه ی تهویه ای بالای گیربکس مقداری بیرون میریزه و پشت گیربکس تو یک قسمت جمع میشه و گاهی اوغات رو زمین میریزه و شما فکر می کنید روغن ریزی هستش.
بیژن جان ممنون از راهنماییت بنظرت اگه روغن ریزی از گیربکسش باشه دلیلش چی میتونه باشه و ایا مشکل حادی محسوب میشه

bijandarbari
11-08-2014, 21:57
بیژن جان ممنون از راهنماییت بنظرت اگه روغن ریزی از گیربکسش باشه دلیلش چی میتونه باشه و ایا مشکل حادی محسوب میشه

میتونه دلیلش کاسه نمد پلوش یا کاسه نمد گیربکس باشه.مشکل حادی محوسب نمیشه.
بعید بدونم به این زودی کاسه نمد روغن ریزی بده.

آها راستی.
میتونه روغن ریزی از مخزن هیدرولیک فرمون هم باشه. در این صورت دو تا شیلنگی که به مخزن هیدرولیک فرمون وصل شدن رو اگه بهشون دست بزنی میبینی روغنی هستن.

KOHGARD
12-08-2014, 12:01
براي تشخيص روغن ريزي ابتدا دقيقا بررسي كن كه روغن از كجا چكه مي كنه (سمت شاگرد مال اويل ماژول- سمت راننده زير باطري مال گيربكسه)
حالا روغن ريخته شده رو بردار و بريز روي يك تيكه كاغذ سفيد يا دستمال كاغذي و برو توي نور خورشيد حسابي بررسيش كن كه شبيه كداميك از موارد زيره :
قرمز: روغن هيدروليك
زرد كمرنگ وآبكي: روغن موتور
زرد متمايل به سبز و كمي عسلي: واسكازين گيربكس
آب سبز: رادياتور
روغن بدون چربي: روغن ترمز
چند روز مداوم بررسي كن و اگر ديدي متوقف يا خيلي كم شدنگران نشو و اگر هم ديدي كه خيلي شديد شد ببرش گارانتي .
موفق باشي

mohsenjxj
12-08-2014, 15:48
امروز متوجه شدم کف پارکینگ روغنی شده باید فردا ببرمش گارانتی ببینم چه مرگشه امیدوارم از خریدش پشیمونم نکنه
واقعا خیلی حرفه ماشین صفری که هنوز هزار تا کار نکرده روغن ریزی داشته باشه واقعا متاسفم
اگه سمت شاگرد باشه و سمت ف ی ل ت ر روغن به پايين اويل هست
اگه سمت راننده باشه و پشت گيربوكس از كاسه نمد
اگه مدل مالتی پلکس جدید اکو مکسه احتمال 99% از محل سنسور کیلومتر شماره که واسگازین نشت میکنه
درپوشو نوار تفلون و چسب میزنن درست میشه ...نیم ساعت هم کار نداره.
در كل نگران نباش انشاا... حله
فقط اگه ممکنه بعد از درست کردنش نتیجه را کامل برامون اینجا قرار بده.
ممنون

rahman4
12-08-2014, 17:08
سلام
ی سؤال منظور از air f و oil f چیه؟!

Sent from my ME173X using Tapatalk

عرفان ایرانی
12-08-2014, 18:08
دوستان عزیز ممنون از راهنمایی هاتون
امروز بردم گارانتی نوبت واسه فردا داد خودم چک کردم فک کنم از ناحیه گیربکس باشه
به هر حال فردا نتیجه رو به اطلاعتون میرسونم

عرفان ایرانی
12-08-2014, 18:09
سلام
ی سؤال منظور از air f و oil f چیه؟!

Sent from my ME173X using Tapatalk
منظور فیلتر هوا و فیلتر روغن هست

mojtaba152
12-08-2014, 21:40
سلام ef7 پایه گازسوز من کارکردش 1100 هست، کی باید روغنش عوض کنم واسه بار اول؟؟؟؟؟؟

آقا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n29:

hossein.az
12-08-2014, 22:38
آقا کسی جواب نمیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:n29:

روی کیلومتر 10000 ببرید روغن عوض میکنند

اگر هم خیلی حساس هستید روی 2000 خودتون عوض کنید و اگر خواستید روغن بخرید elf 10w40 که برای ال90 هم استفاده میشه بگیرید

عرفان ایرانی
13-08-2014, 10:01
اگه سمت شاگرد باشه و سمت ف ی ل ت ر روغن به پايين اويل هست
اگه مدل مالتی پلکس جدید اکو مکسه احتمال 99% از محل سنسور کیلومتر شماره که واسگازین نشت میکنه
درپوشو نوار تفلون و چسب میزنن درست میشه ...نیم ساعت هم کار نداره.
در كل نگران نباش انشاا... حله
فقط اگه ممکنه بعد از درست کردنش نتیجه را کامل برامون اینجا قرار بده.
ممنون
محسن جان سلام
امروز بردم نمایندگی دقیقا مشکلش از ناحیه سنسور کیلومتر شمارش بود که نشتی میداد ممنون از راهنماییت
از سایر دوستان هم بخاطر راهنمایی های تخصصی شان سپاسگذارم

وحید گودرزی
13-08-2014, 23:10
من هم همین مشکل رو دارم، دوستم تونستی کشف کنی که ایراد از چی هستش؟

دوستان ارجمند مجددا سلام
ماشینم موقع تعویض دنده یه صدایی شبیه برخورد دو تیکه اهن بهم دیگه رو میده بنظرتون مشکلش چیه؟

این مشکل رو من هم دارم مخصوصا 1 و 2، عقب هم همین طور، از یک به دو خیلی صدا بیشتر هست!!

من ماشینم 290 تا کار کرده که امروز دیدم روغن ریزی شروع شده!! حالا باید ببینم که داستان من چی هستش

خیلی ضعیفه ایران فرغون خیلی چند تا مشکل بد دارم با این ماشین 36 تومن دادم ولی شدیدا پشیمون و داغون هستم، واقعا نمی دونم این مشکلاتش رو چه کنم!!

عرفان ایرانی
14-08-2014, 01:20
این مشکل رو من هم دارم مخصوصا 1 و 2، عقب هم همین طور، از یک به دو خیلی صدا بیشتر هست!!

من ماشینم 290 تا کار کرده که امروز دیدم روغن ریزی شروع شده!! حالا باید ببینم که داستان من چی هستش

خیلی ضعیفه ایران فرغون خیلی چند تا مشکل بد دارم با این ماشین 36 تومن دادم ولی شدیدا پشیمون و داغون هستم، واقعا نمی دونم این مشکلاتش رو چه کنم!!
دوست عزیز در رابطه با صدای گیربکس هنگام تعویض دنده به گارانتی مراجعه کردم و گفتن دنده هات خیلی لق و لوقه و گفتن هفته بعد بیار یه قطعه شو عوض میکنیم حل میشه
در رابطه با روغن ریزی احتمال زیاد شما هم مثل من باید مال سنسور کیلومتر باشه که چیز خاصی نیست نگران نباشین
ضمنا چطور ماشینتون ۳۶ در اومده مگه سورن خریدین؟؟؟

وحید گودرزی
14-08-2014, 10:23
دوست عزیز در رابطه با صدای گیربکس هنگام تعویض دنده به گارانتی مراجعه کردم و گفتن دنده هات خیلی لق و لوقه و گفتن هفته بعد بیار یه قطعه شو عوض میکنیم حل میشه
در رابطه با روغن ریزی احتمال زیاد شما هم مثل من باید مال سنسور کیلومتر باشه که چیز خاصی نیست نگران نباشین
ضمنا چطور ماشینتون ۳۶ در اومده مگه سورن خریدین؟؟؟
بله متاسفانه سورن گرفتم، چرا منه ساده دل گفتم با اتاق LX حال نمی کنم (با عرض پوزش از همه دارندگان LX تقریبا متنفرم:n02: ) به همین خاطر این اشتباه رو کردم!!!!!
دنده هاش موقع تعویض صدا می ده نمی دونم مشکل شما هم همینه یا مشکل شما چیز دیگه ای هستش؟( اون دو سه تا مشکل قبلی رو هم که تو یک پست گفتم با هم مشترک هستیم)
در مورد روغن ریزی چطور می تونم مطمئن بشم که از سنسور کیلومتر شمار هستش، و آیا ضرری به خودرو می رسونه این روغن ریزی و تاثیری در عملکردش داره؟
متاسفانه از همون روز اول این خودرو هم در بحث تحویل و مسائل مربوط به قرارداد اعصاب من رو منفجر کرده :n28: هم در بحث کیفیت و مشکلات فنی که این مورد هم از همون لحظه تحویل وجود داشته و تا دیروز که دیدم زیر ماشین پر از روغن شده، با کمتر از دو ماه کارکرد و 290 کیلومتر کارکرد!!!!!!:n19:
البته اگه بشه در یک پست تجربیات کاملم رو سعی می کنم در اختیار همه دوستان قرار بدم شاید مثل من حداقل یک قسمت از فکرشون درگیر این مشکلات نشه!!!

hossein.az
14-08-2014, 13:51
بله متاسفانه سورن گرفتم، چرا منه ساده دل گفتم با اتاق LX حال نمی کنم (با عرض پوزش از همه دارندگان LX تقریبا متنفرم:n02: ) به همین خاطر این اشتباه رو کردم!!!!!
دنده هاش موقع تعویض صدا می ده نمی دونم مشکل شما هم همینه یا مشکل شما چیز دیگه ای هستش؟( اون دو سه تا مشکل قبلی رو هم که تو یک پست گفتم با هم مشترک هستیم)
در مورد روغن ریزی چطور می تونم مطمئن بشم که از سنسور کیلومتر شمار هستش، و آیا ضرری به خودرو می رسونه این روغن ریزی و تاثیری در عملکردش داره؟
متاسفانه از همون روز اول این خودرو هم در بحث تحویل و مسائل مربوط به قرارداد اعصاب من رو منفجر کرده :n28: هم در بحث کیفیت و مشکلات فنی که این مورد هم از همون لحظه تحویل وجود داشته و تا دیروز که دیدم زیر ماشین پر از روغن شده، با کمتر از دو ماه کارکرد و 290 کیلومتر کارکرد!!!!!!:n19:
البته اگه بشه در یک پست تجربیات کاملم رو سعی می کنم در اختیار همه دوستان قرار بدم شاید مثل من حداقل یک قسمت از فکرشون درگیر این مشکلات نشه!!!

دوست عزیز با 300 تا کارکرد که نمیشه تصمیم گیری کرد و تجربه ...
از قدیم گفتم به هر چیزی فکر کنی به سرت میاد ,به سرم اومده که حدمتتون میگم
شما روی ماشین خیلی حساس شدید
والا گیربکس ماشین شما و 405 و سمند و پژو پارس همه یکی است هیچ فرقی هم نمیکنند. شما تا دوسال گارانتی دارید
سعی کنید از ماشین لذت ببرید :n06:

وحید گودرزی
14-08-2014, 14:55
دوست عزیز با 300 تا کارکرد که نمیشه تصمیم گیری کرد و تجربه ...
از قدیم گفتم به هر چیزی فکر کنی به سرت میاد ,به سرم اومده که حدمتتون میگم
شما روی ماشین خیلی حساس شدید
والا گیربکس ماشین شما و 405 و سمند و پژو پارس همه یکی است هیچ فرقی هم نمیکنند. شما تا دوسال گارانتی دارید
سعی کنید از ماشین لذت ببرید :n06:

حسین جان
درود بر شما
سپاسگذارم از نظر و سلیقه شما، دقیقان من هم انتظار خیلی زیادی از خودروئی که گرفتم نداشتم اما فقط چند تا آیتم رو در موردش می گم اگر خیلی طبیعی هست این موارد، خوب بدش مثل خیلی موارد دیگه که به صورت روزمره در کشور ما از کنارشون گذشتن عادی شده من هم ساکت می شم:
1- تاخیر در تحویل خودرو
2- وقتی رفتم نمایندگی برای تحویل جای خالی ضبط به شدت وسط داشبورد سورن توی چشم بود!!
3- پرداخت با تاخیر مانده حساب های ردیف قرارداد
4- در همون لحظه اول که نشستم تو ماشین متوجه مشکل تلسکوپ فرمان شدم که برای خودش بالا و پائین می رفت (ضامن نگهدارنده عمل نمی کرد) که به مسئول تحویل نمایندگی نشون دادم (نمایندگی 1043 که تو تعطیلات هستن!!!) گفت نه ببر حالا چند روز دیگه میاری درست می شه، من هم اسم 096440 رو آوردم که اونم گفت اصلا ماشین رو نبر تا فردا خودمون درست کنیم بعد می تونی ببری، روز بعد هم رفتم کوچکترین دستی نخورده بود که خودم بردم باطری سازی درست کردم، ولی چیزی که همیشه وقتی تلسکوپ این ماشین رو می بینم یادم میاد اینه که سعی کنم 99 درصد دست به اون ضامن نگهدارنده دست نزنم، بی نهایت بی کیفیت و غیر قابل اعتماد هستش، دوستان خیلی بی کیفیت هست این ضامن نگهدارنده، نگاه می کنم احساس می کنم که ممکنه با کوچکترین فشار بشکنه!!!
5- مشکلات الکتریکی و الکترونیکی گسترده خودرو از لحظه تحویل، عمل نکردن سیستم بک آپ دزدگیر، عمل نکردن قفل مرکزی خودکار، عمل نکردن چراغ سقفی در حالت بسته شدن درها، بوق زدن در هنگام حرکت، برای این مشکلات تو هفته دومی که دستم بود 2 هفته تو نمایندگی 1065 (مرکزی شرق) بود، وقتی شرح خدمات انجام شده رو دیدم، یک لیست بود با 10 یا 12 آیتم، باز کردن سپر، باز کردن داشبورد و خیلی چیزهای دیگه، عالیه یعنی بهتر از این نمی شه!!
6- مشکل چراغ های جلو که موتورشون درگیر هستش و مرتب بالا و پائین میشه سطح ارتفاعش!!! این مشکل رو مطرح کردم تو نمایندگی، حتی گفتن که چراغ جلو یک سمت رو عوض کردن ولی همچنان همونطوری و یا بدتر هستش، به طور دائم صدائی مانند ترانس مهنتابی می ده، و سطح چراغ ها بالا و پائین می شه!!
7- صدای گیربکس در حین تعویض دنده
8- صدای مبهم مانند برخورد زنجیر به کف خیابان در حین حرکت شنیده می شه و نتونستم کشف کنم که چی هستش
9- جنس بسیار بد تایرهای خودرو
10- کیفیت به شدت به شدت به شدت پائین صندلی های خودرو
11- کیفیت مونتاژ پائین اتاق به دلیل شینده شدن صداهای مختلف در حین حرکت
12- روغن ریزی شدید از زیر خودرو که از دیروز شروع شده
چی کار کنم من:n19:

عرفان ایرانی
14-08-2014, 15:10
البته اگه بشه در یک پست تجربیات کاملم رو سعی می کنم در اختیار همه دوستان قرار بدم شاید مثل من حداقل یک قسمت از فکرشون درگیر این مشکلات نشه!!!دوست عزیز من قبل از اینکه سمند بگیرم مجدا قصد داشتم پارس بگیرم اما با تجربه ای که با پارس سال صفر کیلومتر داییم داشتم کاملا قید پارس را زدم با اینکه ظاهر بهتری نسبت به سمند داره. یکی از چیزایی که بدجور تو ذوقم زد صدای موتور زیادی بود که به داخل کابین میداد چیزی که من توی پارس قبلی تجربه نکرده بودم همچنین تودری های بشدت بی کیفیت و پلاستیکی اش و چند مورد دیگه.این مشکلاتی که برشمردید مشکل اساسی محسوب نمیشه و توی تمام محصولات ایران فرغون بط‌ور طبیعی وجود داره
همه این مشکلات با مراجعه به نمایندگی قابل حله بقول دوستمون سعی کنید از ماشین لذت ببرید شاید چون اسم این خودرو بد در رفته ما خیلی روش حساس شدیم
من تنها مشکلی که با این ماشین دارم شتاب خیلی کمش تو دنده یک و دو و سه هست و اینکه پشیمونم که دوگانه خریدم هر چند گازش مشکلی ایجاد نکرده برام

ramin_pilot
14-08-2014, 17:57
سلام خسته نباشید
ببخشید ی راهنمایی از شما دوستان میخواستم
من میخوام ی سمند بگیر که حداقل چند سالی باسم کار کنم
خودم از سورن با داشبورد جدید مولتی پلکس خیلی خوشم اومده اما میگن موتور ef7 زود خراب میشه و باید دنبال مدل های قدیمی بگردم
میخواستم ببینم واقعا صحت داره
شما دوستان چه پیشنهادی میکنید

مرسی

Lesordiavek
15-08-2014, 08:18
سلام خسته نباشید
ببخشید ی راهنمایی از شما دوستان میخواستم
من میخوام ی سمند بگیر که حداقل چند سالی باسم کار کنم
خودم از سورن با داشبورد جدید مولتی پلکس خیلی خوشم اومده اما میگن موتور ef7 زود خراب میشه و باید دنبال مدل های قدیمی بگردم
میخواستم ببینم واقعا صحت داره
شما دوستان چه پیشنهادی میکنید

مرسی

تو مدل های جدید اکثر مشکلات برطرف شدن. اگر هم خیلی نگرانید ef-7 بنزینی بگیرید که مشکلاتش کمتره. (البته نظر من همیشه رو مدل های بنزینی هست. ماشین گاز سوز یه سرابه. بعدا فقط دردسر ایجاد می کنه)

hinza1
15-08-2014, 12:57
سلام.
1-كسي ميدونه اين صداي عجيب برخورد زنجير با كف خيابان هنگام حركت و مخصوصا هنگام عبور از دست اندازها در سمند EF7 دوگانه براي چي هست؟ من كه نتونستم علت را پيدا كنم!
2- ماشين شما هم وقتي فرمون را درجا ميچرخونيد تق تق صدا ميده؟

javad2015
15-08-2014, 13:00
والله من صدایی نشنیدم احتمالاً یک فن اوری نوین هست برای بالا بردن امنیت خودرو ملی. شبیه اونایی که رو تانکرای سوخت میزارن:n02:
بله یه صدایی میده.

hossein.az
15-08-2014, 13:45
حسین جان
درود بر شما
سپاسگذارم از نظر و سلیقه شما، دقیقان من هم انتظار خیلی زیادی از خودروئی که گرفتم نداشتم اما فقط چند تا آیتم رو در موردش می گم اگر خیلی طبیعی هست این موارد، خوب بدش مثل خیلی موارد دیگه که به صورت روزمره در کشور ما از کنارشون گذشتن عادی شده من هم ساکت می شم:
1- تاخیر در تحویل خودرو
2- وقتی رفتم نمایندگی برای تحویل جای خالی ضبط به شدت وسط داشبورد سورن توی چشم بود!!
3- پرداخت با تاخیر مانده حساب های ردیف قرارداد
4- در همون لحظه اول که نشستم تو ماشین متوجه مشکل تلسکوپ فرمان شدم که برای خودش بالا و پائین می رفت (ضامن نگهدارنده عمل نمی کرد) که به مسئول تحویل نمایندگی نشون دادم (نمایندگی 1043 که تو تعطیلات هستن!!!) گفت نه ببر حالا چند روز دیگه میاری درست می شه، من هم اسم 096440 رو آوردم که اونم گفت اصلا ماشین رو نبر تا فردا خودمون درست کنیم بعد می تونی ببری، روز بعد هم رفتم کوچکترین دستی نخورده بود که خودم بردم باطری سازی درست کردم، ولی چیزی که همیشه وقتی تلسکوپ این ماشین رو می بینم یادم میاد اینه که سعی کنم 99 درصد دست به اون ضامن نگهدارنده دست نزنم، بی نهایت بی کیفیت و غیر قابل اعتماد هستش، دوستان خیلی بی کیفیت هست این ضامن نگهدارنده، نگاه می کنم احساس می کنم که ممکنه با کوچکترین فشار بشکنه!!!
5- مشکلات الکتریکی و الکترونیکی گسترده خودرو از لحظه تحویل، عمل نکردن سیستم بک آپ دزدگیر، عمل نکردن قفل مرکزی خودکار، عمل نکردن چراغ سقفی در حالت بسته شدن درها، بوق زدن در هنگام حرکت، برای این مشکلات تو هفته دومی که دستم بود 2 هفته تو نمایندگی 1065 (مرکزی شرق) بود، وقتی شرح خدمات انجام شده رو دیدم، یک لیست بود با 10 یا 12 آیتم، باز کردن سپر، باز کردن داشبورد و خیلی چیزهای دیگه، عالیه یعنی بهتر از این نمی شه!!
6- مشکل چراغ های جلو که موتورشون درگیر هستش و مرتب بالا و پائین میشه سطح ارتفاعش!!! این مشکل رو مطرح کردم تو نمایندگی، حتی گفتن که چراغ جلو یک سمت رو عوض کردن ولی همچنان همونطوری و یا بدتر هستش، به طور دائم صدائی مانند ترانس مهنتابی می ده، و سطح چراغ ها بالا و پائین می شه!!
7- صدای گیربکس در حین تعویض دنده
8- صدای مبهم مانند برخورد زنجیر به کف خیابان در حین حرکت شنیده می شه و نتونستم کشف کنم که چی هستش
9- جنس بسیار بد تایرهای خودرو
10- کیفیت به شدت به شدت به شدت پائین صندلی های خودرو
11- کیفیت مونتاژ پائین اتاق به دلیل شینده شدن صداهای مختلف در حین حرکت
12- روغن ریزی شدید از زیر خودرو که از دیروز شروع شده
چی کار کنم من:n19:

1و2و3 ربطی به ماشینی که تحویل گرفتید نداره اگه پارسم بود همین مسئله رو داشتید . من 2 پژو و 1 پارس تحویل گرفتم که ظبط نداشت. پول هم بستگی به کارو برش نمایندگی داره
5- اینایی که گفتید اصلا مشکل نیست قابلیت های این ماشینه البته به غیر دو مورد اول ,چراغ سقفی سمند ها یه سیستم هدایت دارند که چراغ کم کم خاموش میشه,بوق زدن در هنگام حرکت برای قفل کمربند هست که اگه اذیتتون میکنه میتونید ببرید باتری سازی ایتمشو از روی ecu برمیداره
7- گیربکس اکثر داخلی ها همین مشکل را دارند که در صورت صدای زوزه گیربکس براتون تعویض میشه
8-اوی صدای شر شری که مثل برخورد زنجیر میمونه صدای دیسک ترمزه که توی حرکت اهسته صدا میده
9-تایر تمام خودروهای ایرانیاز ال90 و سمند بگیره تا پژو سورن و پرشیا 3 .4 تا مارک بارز ,گلدستون ,یزد ,چینی
که قطعا کیفیت و نرمی خارجی نداره و بنا به خواست خیلی از صاحبین با نمونه خارجی تعویض میشه که اینم ربطی به مدل خودروتون نداره
10- باز توی تمام محصولات این مورد دیده میشه که با تماما این حرفا سورن بهتر از بقیه است
11-تمام ماشین های ایرانی داخل اتاقشون بعد از یه مدت کارکرد صدا میوفته و راهکارایی زیادی داره اما نیاز به حوصله و وقت داره .کسی اگه نتونه باهاش کنار بیاد باید بره سراغ خارجی جماعت که کره ایشم بعد 4-5 سال صدارو دارن
12- به نمایندگی مراجعه کنید به احتمال زیاد مال گیربکس یا هیدرولیکه

hossein.az
15-08-2014, 13:49
سلام.
1-كسي ميدونه اين صداي عجيب برخورد زنجير با كف خيابان هنگام حركت و مخصوصا هنگام عبور از دست اندازها در سمند EF7 دوگانه براي چي هست؟ من كه نتونستم علت را پيدا كنم!
2- ماشين شما هم وقتي فرمون را درجا ميچرخونيد تق تق صدا ميده؟

صدای تق تق نباید بده اما اگه منظورتون لرزشه
مخصوصا توی درجا پیچیدن ها
طبیعیه و محصولات 405 و پارس وسمند از 90 به بعد به خاظر تغییر توپی های فرمان
یکم لرزش در درجا دارند ولی فرمان نسبت به مدلهای پایین نرمتر شده

mojtaba152
15-08-2014, 23:29

این داشبورد p2 سورن هست !

mojtaba152
15-08-2014, 23:36
روی کیلومتر 10000 ببرید روغن عوض میکنند

اگر هم خیلی حساس هستید روی 2000 خودتون عوض کنید و اگر خواستید روغن بخرید elf 10w40 که برای ال90 هم استفاده میشه بگیرید

هزینش با روغن elf حدودا چقدر میشه؟؟ کارت طلایی تو کیلومتر 2000 میده؟؟؟ نمایندگی تعویض کنم یا بیرون(از لحاظ هزینه و کیفیت کار)؟؟؟

zadehhhh
16-08-2014, 09:29
هزینش با روغن elf حدودا چقدر میشه؟؟ کارت طلایی تو کیلومتر 2000 میده؟؟؟ نمایندگی تعویض کنم یا بیرون(از لحاظ هزینه و کیفیت کار)؟؟؟
سلام کارت طلایی فقط 10000 رو میده و تعویض روغن وفیلتر با روغن عالی مثل کاسترول 10w40 حدود 80 در میاد باید از جیب بدی

hamid_mam
17-08-2014, 18:32
سلام به همه دوستان واساتید محترم
تعداد زیادی از صفحات رو که دوستان زحمتشو کشیدن خوندم واستفاده کردم. ولی در مورد اینکه پایه گاز سوز بهتره یا بنزینی چیزی دستگیرم نشد.
آیا اصلا خرید سمند با موتور ef7 کار درستی هست یا نه؟
از تمام مکانیکهایی که پرسیدم گفتن نگیر. بعضیا که اصلا تعمیرش قبول نمی کنن. یکی از دوستان سمند 86 سال داره وبسیار راضیه .کلی مسافرت میره و تمام مدت کولر روشنه و ماشین هم کم نمیاره.
حالا ما موندیم وتصمیم خرید.
از دوستان خواهشمندم راهنمایی کنید.م

bijandarbari
17-08-2014, 18:48
سلام به همه دوستان واساتید محترم
تعداد زیادی از صفحات رو که دوستان زحمتشو کشیدن خوندم واستفاده کردم. ولی در مورد اینکه پایه گاز سوز بهتره یا بنزینی چیزی دستگیرم نشد.
آیا اصلا خرید سمند با موتور ef7 کار درستی هست یا نه؟
از تمام مکانیکهایی که پرسیدم گفتن نگیر. بعضیا که اصلا تعمیرش قبول نمی کنن. یکی از دوستان سمند 86 سال داره وبسیار راضیه .کلی مسافرت میره و تمام مدت کولر روشنه و ماشین هم کم نمیاره.
حالا ما موندیم وتصمیم خرید.
از دوستان خواهشمندم راهنمایی کنید.م

سلام

چون ماشین ایشون مدل 86 هستش راضی هستن.اگه 90 به بعد باشه مطمئنا پشیمون میشن.
الان به نظر من ef7در کل از xu7 بهتره.
فقط باید مراقب موتور باشین و سرویس هاش رو به موقع انجام بدین و باهاش درست رفتار کنید.

عرفان ایرانی
17-08-2014, 19:29
دوستانی که مشکل لقی دنده و وجود صدایی شبیه برخورد دو تیکه فلز دارند بعد از سر و کله زدن فراوان با این مشکل بالاخره مشکلش رو یافتم و کاملا برطرف شد
مشکل از شل بودن و اچار کشی نشدن یه پیچ زیر گیربکسه که بعد از سفت کردن ان مشکلش کاملا برطرف میشه برای این منظور میتونین نمایندگی ببرین یا ببرین تعمیرگاه چون باید بره روی چال سرویس

وحید گودرزی
17-08-2014, 19:47
دوستانی که مشکل لقی دنده و وجود صدایی شبیه برخورد دو تیکه فلز دارند بعد از سر و کله زدن فراوان با این مشکل بالاخره مشکلش رو یافتم و کاملا برطرف شد
مشکل از شل بودن و اچار کشی نشدن یه پیچ زیر گیربکسه که بعد از سفت کردن ان مشکلش کاملا برطرف میشه برای این منظور میتونین نمایندگی ببرین یا ببرین تعمیرگاه چون باید بره روی چال سرویس

داش عرفان فکر کنم هفته ای چند روز درگیر نمایندگی هستی، کی تحویل گرفتی؟

وحید گودرزی
17-08-2014, 20:16
1و2و3 ربطی به ماشینی که تحویل گرفتید نداره اگه پارسم بود همین مسئله رو داشتید . من 2 پژو و 1 پارس تحویل گرفتم که ظبط نداشت. پول هم بستگی به کارو برش نمایندگی داره
5- اینایی که گفتید اصلا مشکل نیست قابلیت های این ماشینه البته به غیر دو مورد اول ,چراغ سقفی سمند ها یه سیستم هدایت دارند که چراغ کم کم خاموش میشه,بوق زدن در هنگام حرکت برای قفل کمربند هست که اگه اذیتتون میکنه میتونید ببرید باتری سازی ایتمشو از روی ecu برمیداره
7- گیربکس اکثر داخلی ها همین مشکل را دارند که در صورت صدای زوزه گیربکس براتون تعویض میشه
8-اوی صدای شر شری که مثل برخورد زنجیر میمونه صدای دیسک ترمزه که توی حرکت اهسته صدا میده
9-تایر تمام خودروهای ایرانیاز ال90 و سمند بگیره تا پژو سورن و پرشیا 3 .4 تا مارک بارز ,گلدستون ,یزد ,چینی
که قطعا کیفیت و نرمی خارجی نداره و بنا به خواست خیلی از صاحبین با نمونه خارجی تعویض میشه که اینم ربطی به مدل خودروتون نداره
10- باز توی تمام محصولات این مورد دیده میشه که با تماما این حرفا سورن بهتر از بقیه است
11-تمام ماشین های ایرانی داخل اتاقشون بعد از یه مدت کارکرد صدا میوفته و راهکارایی زیادی داره اما نیاز به حوصله و وقت داره .کسی اگه نتونه باهاش کنار بیاد باید بره سراغ خارجی جماعت که کره ایشم بعد 4-5 سال صدارو دارن
12- به نمایندگی مراجعه کنید به احتمال زیاد مال گیربکس یا هیدرولیکه

برزگوار
با کمال احترام
از موقعی که پست شما رو خوندم، مرتب دارم خودم رو می خورم که تاپیک رو به حاشیه نبرم ولی ساده انگاری شما مجبورم کرد که پست بدم، یک بار برای همیشه این بحث رو تموم می کنم و دیگه هر پست دیگه ای از شما در این بحث رو پاسخ نمی دم.
در ضمن من کاملا شعور فنی در حدی دارم که بفهمم کامپیوتر ماشینی که خریدم داره چه هشداری می ده، مربوط به نبستن کمربند ایمنی هست یا مربوط به باز بودن درب موتور خودرو در حین حرکت با وجود اینکه درب های خودرو بسته هست و تمامی اتصالات در هم توسط خودم چک شده بود، فرق خاموش شدن دیمری چراغ های در بعد از بسته شدن و اصلا خاموش نشدنشون بعد از بسته شدن در رو هم می دونم، شما خلط مبحث می کنید، اینهائی که فرمودید همشون قصه هست! نمی دونم چرا موضع شما دفاع از خودروسازی ایران هست، با آمار مرگ و میر بالای پراید، آتش سوزی سال های نه چندان دور سمند، و اخیرا هم گزارش تحقیق و تفحص مجلس از صنایع خودروسازی که حاوی نکات بسیار ارزنده ای هستش، که پیشنهاد می کنم مطالعه بفرمائید، یادمون باشه که در دولت قبلی ایران خودرو به دلیل حجم بسیار بالای بدهی هایی که داشت ورشکست شد و تنها با رانتی که از دولت گرفت الان سرپا هست و البته قیمت های نجومی که برای این محصولات بی کیفیت از من و شما می گیرن.
چرا باید درباره این سیستم از هم گسیخته و فشل بحث کرد، البته جای انتظاری از جامعه ای که خبر آلوده بودن لبنیات با روغن پالم رو می شنوه و کوچکترین صدائی ازش در نمیاد نیست!!!! دلیل نمی شه چون در انحصار کامل به سر می بریم پس سکوت هم کرد و بگیم بله این مشکل در تمامی محصولات ایرانی هست یا اساسا ماشین های خارجی هم بعد از 4 5 سال به صدا می افتن!!!! کی این حرف یا تجربه رو با شما به اشتراک گذاشته!! هیچ جوره این حرف تو کتم نمیره وقتی میشنوم یک کمپانی بزرگ در سراسر جهان برای مشکلی که از دیدگاه و منطق شما خیلی جزئی هست در سرتاسر جهان فراخوان تعمیرات می ده، پس چطور وارد مقایسه با صنعتی میشین که بر اساس اعلام رسمی سازمان پزشکی قانونی یکی از محصولاتش (پراید) در رده بالاترین گیرنده جان ایرانی ها حساب می شه!!
بهتره با وجدان خودمون حداقل روراست باشیم

عرفان ایرانی
17-08-2014, 20:18
داش عرفان فکر کنم هفته ای چند روز درگیر نمایندگی هستی، کی تحویل گرفتی؟
وحید جان اتفاقا فقط یک بار اونم بدلیل روغن ریزی که بخاطر سنسور کیلومترش بود مراجعه کردم هر چند مشکل خاصی هم نبود
ماشینم تحویل تیر هست اما من مرداد از بازار گرفتم
اگه اشتباه نکنم شما هم مشکل صدا و لقی دنده رو داشتین . شما این کاری رو که من گفتم انجام بدین مطمئن باشین مشکلش حل میشه

KOHGARD
18-08-2014, 12:52
سلام
جناب گودرزي
باتوجه به مشكلات متعددي كه براي خودرو شماپيش اومده كاملا حق داريد كه اينگونه معترض باشيد ولي باوركنيد كه ماشين ايراني وصفر خريدن واقعا شانسي است بگونه اي كه بعضي ها هيچكدام از مشكلات ذكرشده را نداشته و بقول معروف دارن حالشو مي برن .
به هرحال همه اين موارد مرتفع ميشه و سالهاي بعد بعنوان خاطره ازشون ياد خواهي كرد.

آقا اگه سر 5000تا ماشينو گارانتي نبرم ايرادي نداره و گير نمي دن ؟ ميشه سر 10000تا ببرم؟
موفق باشيد

hossein.az
18-08-2014, 13:42
سلام
جناب گودرزي
باتوجه به مشكلات متعددي كه براي خودرو شماپيش اومده كاملا حق داريد كه اينگونه معترض باشيد ولي باوركنيد كه ماشين ايراني وصفر خريدن واقعا شانسي است بگونه اي كه بعضي ها هيچكدام از مشكلات ذكرشده را نداشته و بقول معروف دارن حالشو مي برن .
به هرحال همه اين موارد مرتفع ميشه و سالهاي بعد بعنوان خاطره ازشون ياد خواهي كرد.

آقا اگه سر 5000تا ماشينو گارانتي نبرم ايرادي نداره و گير نمي دن ؟ ميشه سر 10000تا ببرم؟
موفق باشيد

ميتونند گارانتي بخاطرش باطل كنند

mojtaba152
19-08-2014, 11:58
دوستان واسه EF7 پایه گازسوز بهترین روغن چیه؟
کاسترول 10w40 یا elf 10w40 یا ....؟؟؟؟؟؟؟؟

hinza1
19-08-2014, 12:28
من هم همین مشکل رو دارم، دوستم تونستی کشف کنی که ایراد از چی هستش؟

در مورد صداي زنجير مانند كه ماشين شما هم اين مشكل را داشت ميخواستم بپرسم كه رينگهاي ماشين شما هم اسپرت هست؟ نمايندگي بعد از كلي ور رفتن به ماشين ميگه به خاطر رينگهاي اسپرته كه اين صدارو ميده و بايد رينگها تعويض بشه!
در مورد روغن ريزي ماشين من هم 700 تا كاركرده ديروز ديدم روغن ريزي داره بردم نمايندگي گفت از درپوش سنسور كيلومتره.
براي اين دو مورد الان دو روزه ماشين توي نمايندگيه!!!

hinza1
19-08-2014, 12:31
دوستان واسه EF7 پایه گازسوز بهترین روغن چیه؟
کاسترول 10w40 یا elf 10w40 یا ....؟؟؟؟؟؟؟؟
خارجي:elf 10w40 و ايراني بهران پيشتاز و ايرانول

عرفان ایرانی
20-08-2014, 12:15
سلام
دوستان ماشین من با ۱۴ کیلو گاز نهایتا ۱۵۰ کیلومتر بیشتر طی نمیکنه بنظرم مصرف خیلی بالاست بنظرتون باید چیکارش کنم؟ یکی از دوستانم که ef7 داره گفت با ۱۴ کیلو حداقل ۲۰۰ کیلومتر راه میره
ضمنا کپسول اینا چند کیلو گاز میگیره؟

وحید گودرزی
20-08-2014, 23:03
در مورد صداي زنجير مانند كه ماشين شما هم اين مشكل را داشت ميخواستم بپرسم كه رينگهاي ماشين شما هم اسپرت هست؟ نمايندگي بعد از كلي ور رفتن به ماشين ميگه به خاطر رينگهاي اسپرته كه اين صدارو ميده و بايد رينگها تعويض بشه!
در مورد روغن ريزي ماشين من هم 700 تا كاركرده ديروز ديدم روغن ريزي داره بردم نمايندگي گفت از درپوش سنسور كيلومتره.
براي اين دو مورد الان دو روزه ماشين توي نمايندگيه!!!

از اون صداهای گنگ هست که وقتی توی ماشین شنیده می شه پیدا کردنش به شدت سخت هست تو نمایندگی هم که آنچنان با دقت بالا توجه نمی کنن که، می گن چیزی نیست حساس نشو!! رینگهای من هم اسپرت هست، و اینکه این روغن ریزی یک روز مثل آبشار می ریزه زیر ماشین و یک روز چیزی نمی ریزه، چون امشب می خواستم زنگ بزنم امداد خودرو دیدم چیزی نمی ریزه:n19:
من هم توی هفته دومی که تحویلش گرفته بودم:n04: به خاطر مشکلات بسیار زیادی که داشت دو روز نمایندگی خواب بود:n28:

یک مشکلی که باهاش دارم اینه که به شدت داغ می کنه موتور ماشین، به این شکل که امروز در ساعت 7 تا 8 بعد از ظهر باهاش یک ساعتی چرخ زدم بعد گذاشتمش تو پارکینگ و این بار از قصد درب موتور رو هم باز گذاشتم الان که ساعت 12 باشه چک کردم باز هم حرارت زیادی داره موتور، اون لحظه ای که در موتور رو باز می کنی وقتی تازه خاموش می کنم، نمی دونید چه حرارت عجیبی احساس می شه، و به هیچ کدوم از اجزای داخلی موتور نمی شه دست زد، این طبیعی هست، مال شما هم این طوری هستش؟

عرفان ایرانی
21-08-2014, 00:26
از اون صداهای گنگ هست که وقتی توی ماشین شنیده می شه پیدا کردنش به شدت سخت هست تو نمایندگی هم که آنچنان با دقت بالا توجه نمی کنن که، می گن چیزی نیست حساس نشو!! رینگهای من هم اسپرت هست، و اینکه این روغن ریزی یک روز مثل آبشار می ریزه زیر ماشین و یک روز چیزی نمی ریزه، چون امشب می خواستم زنگ بزنم امداد خودرو دیدم چیزی نمی ریزه:n19:
من هم توی هفته دومی که تحویلش گرفته بودم:n04: به خاطر مشکلات بسیار زیادی که داشت دو روز نمایندگی خواب بود:n28:

یک مشکلی که باهاش دارم اینه که به شدت داغ می کنه موتور ماشین، به این شکل که امروز در ساعت 7 تا 8 بعد از ظهر باهاش یک ساعتی چرخ زدم بعد گذاشتمش تو پارکینگ و این بار از قصد درب موتور رو هم باز گذاشتم الان که ساعت 12 باشه چک کردم باز هم حرارت زیادی داره موتور، اون لحظه ای که در موتور رو باز می کنی وقتی تازه خاموش می کنم، نمی دونید چه حرارت عجیبی احساس می شه، و به هیچ کدوم از اجزای داخلی موتور نمی شه دست زد، این طبیعی هست، مال شما هم این طوری هستش؟
سلام داغ بودن موتور طبیعیه مال منم دقیقا همینطوره
ضمنا دوستان یکی دیگه از کشفیاتم این بود که وجود صداهای غیر قابل کشف بخاطر اچار کشی نبودن و تق و لق بودن خیلی از جاهای ماشین هست حداقل مشکل دنده مو که اینطوری رفع کردم :n13:

narmnews
21-08-2014, 08:21
سلام
بعضی از مغازه های دیاگ زنی دیدم که با لپ تاپ دیاگ میزنند.
میخواستم ببینم نرم افزار خاصی داره؟
از کجا باید بگیرم؟
میشه دانلود کنم؟

bijandarbari
21-08-2014, 08:46

سلام

طبیعیه.
کلا Ef7 موتور گرمیه.

bijandarbari
21-08-2014, 08:49
سلام
بعضی از مغازه های دیاگ زنی دیدم که با لپ تاپ دیاگ میزنند.
میخواستم ببینم نرم افزار خاصی داره؟
از کجا باید بگیرم؟
میشه دانلود کنم؟

سلام

نرم افزارش پولی هستش.
غیر از قیمت لپ تاپ ، حداقل حدود 1 تومان بابت نرم افزار و قطعه رابط لپ تاپ با Ecu باید بدین.

البته برای کارهای عادی دیاگ elm327 تو بازار هستش با قیمت حدود 100 تومان ( یا کمتر ) که تا حدی کارتون رو با Ef7 راه میندازه.
با ای سی یو بوش تست کردم و تقریبا خوب جواب داد.
تعدادی از پارامتر های ای سی یو رو نمایش میده ( نه همه رو ) و بیشتر ارور های ای سی یو رو میخونه.

hinza1
22-08-2014, 23:33

من مشکل صدای زنجیر مانند را حل کردم:n19:
دوستانی که رینگ آلومینیمی دارند وقتی ماشین پارک هست با دست محکم به لاستیک های ماشین ضربه بزنید و اگر یه صدای زنجیر مانند از رینگ ها شنیده شد به خاطر پیچ های دوپله رینگ این صدا تولید میشود چون تا انتها بسته نمیشود و واشر پیچ لق میزند و این صدای زنجیر مانند را تولید میکند!
باید پیچها را با پیچ اصلی خود ماشین که یک پله و فولادی است تعویض کنید و مشکل کلا برطرف میشود.
گرمای این مدل ماشین طبیعی است چون طوری طراحی شده که در دمای بالا راندمان بهتری داشته باشد.
اگر ماشین دیگه روغن ریزی نداره به خاطر اینه که واسکازین ماشینتون تا محل درپوش سنسور تخلیه شده و دیگه چیزی نمونده که بریزه.چون محل این درپوش بالا قرار گرفته و با نشت اون مقدار کمی روغن تخلیه میشه.ببرید نمایندگی درستش کنند.

hinza1
22-08-2014, 23:44
ماشین من 1400 تا کار کرده و وقتی توی جاده با دور موتور بالای 3000 میرم صدای موتور خیلی زیاده و واقعا اعصاب خورد کنه و هرچی دور موتور بالاتر میره بدتر میشه. وقتی با بنزین میرم این صدا بیشتر هم میشه با توجه به اینکه با گاز هم صدا خیلی بالاست.بیشر دوستان تا اینجا گفتن که صدای موتور EF7 خیلی کمه پس برای من چرا اینجوریه؟
من با 11.6 کیلو گاز با سرعت 100 تا 120 توی جاده با کولر و ظرفیت بار و مسافر تکمیل 220 کیلومتر رفتم.

وحید گودرزی
23-08-2014, 10:18

درود
روغن ریزی ماشین من از سمت راننده و قسمت عقب سینی کف هستش، و اینکه از کجا بفهمم که اکو مکسه؟
در ضمن یک روز مثل آبشار روغن ازش جاری می شه روز بعد یک چکه هم نمی ریزه، و همین طور این داستان ادامه داره؟:n28:

وحید گودرزی
23-08-2014, 10:31

درود
روغن ریزی ماشین من از سمت راننده و قسمت عقب سینی کف هستش، و اینکه از کجا بفهمم که اکو مکسه؟
در ضمن یک روز مثل آبشار روغن ازش جاری می شه روز بعد یک چکه هم نمی ریزه، و همین طور این داستان ادامه داره؟:n28:

KOHGARD
23-08-2014, 10:47
باسلام
در سمندهاي 93 محل كيلومترشمارتغييركرده و از روي گيربكس جداشده است و ديگر مجموعه چرخدنده و متعلقاتش وجود نداره بنابراين بجاي اون مجموعه برروي گيربكس يك درپوش گذاشتند كه فاقد آب بندي مناسب براي واسكازين مي باشد و اكثر نشتي از محل همين قطعه است .
اينهم عكسش:

ghazadi2002
23-08-2014, 10:52
سلام
من یه ef7 تکسوز دارم و 10 هزارتا کار کرده
خواستم ببینم امکان دوگانه سوز کردنش هست
چون ظاهرا موتورش با دوگانه سوزها تفاوتی نداره و حتی توی صفحه کیلومتر شمار داشبورد تمام علائم cng رو داره
ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن راهنمایی کنن امکانش هست ؟ و اصلا به ماشین آسیب نمیرسه ؟
ممنون

narmnews
23-08-2014, 12:58
سلام
چند وقت پیش در مورد سه کار کردن ماشین سوال کرده بودم،امروز بردم یک تعمیرگاه گفت که یک چیزی روش نصب میکنم که خطای Acu پاک کنه و گفت که این مشکل خیلی از ef7 دارن و با این کار مشکل برطرف میشه!
میخواستم ببینم که دیگه نیاز نیست که دسته سیم کوئل عوض بشه؟
قیمت دسته سیم کوئل به دریچه گاز چنده؟

zadehhhh
24-08-2014, 06:16
سلام دوستان می خواستم روغن ماشین را عوض کنم . کسی تجربه استفاده از روغن آترود را داره جادوی سبز 10 40 چطور هست ؟

KOHGARD
24-08-2014, 14:44
سلام
كيلومتر كاركرد 5600تا

امروز سمندو بردم نمايندگي براي سرويس اوليه ، كارهائي كه انجام دادند:
ماشينو با جك ستوني كاملا بالا برد و از اول تا انتهاي ماشينو بررسي كرد و بعدش جلوبنديو آچاركشي كرد و ميزون فرمون زد ،كلا هرچي پيچ و مهره زير ماشين بود آچاركشي شد . نشتي واسكازين سنسور كيلومتر هم گفتش پنج شنبه بيار برات رديفش كنم .ديگه با هيچ جاي ماشين كاري نداشت (همه سيستمهاي ماشين خوشبختانه سالمه و كار ميكنه)يه ليتر روغن موتور كم داشت كه سر ريزكردش .
مبالغ : ده هزار تومن بابت روغن موتور +كشيدن كارت طلائي (نمي دونم چقدر كم شد)
براي هر خدماتي كه انجام ميده از كارت طلائي كم ميشه ؟ اون كارت ديگه برا چيه؟

hossein.az
24-08-2014, 19:44
سلام
كيلومتر كاركرد 5600تا

امروز سمندو بردم نمايندگي براي سرويس اوليه ، كارهائي كه انجام دادند:
ماشينو با جك ستوني كاملا بالا برد و از اول تا انتهاي ماشينو بررسي كرد و بعدش جلوبنديو آچاركشي كرد و ميزون فرمون زد ،كلا هرچي پيچ و مهره زير ماشين بود آچاركشي شد . نشتي واسكازين سنسور كيلومتر هم گفتش پنج شنبه بيار برات رديفش كنم .ديگه با هيچ جاي ماشين كاري نداشت (همه سيستمهاي ماشين خوشبختانه سالمه و كار ميكنه)يه ليتر روغن موتور كم داشت كه سر ريزكردش .
مبالغ : ده هزار تومن بابت روغن موتور +كشيدن كارت طلائي (نمي دونم چقدر كم شد)
براي هر خدماتي كه انجام ميده از كارت طلائي كم ميشه ؟ اون كارت ديگه برا چيه؟

بابت روغن بوده
پول بابت کارت طلایی به هیچ وجه زیر بار نرید