PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ‌ سمند EF7 پایه گاز سوز و بنزینی ( Samand )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19

sepantak
18-03-2014, 13:40
سلام
برا تعویض رادیاتور EF7 باید لوله های کولر هم باز بشن ،تعویض رادیاتور چقدر هزینه مبره؟؟؟

hossein.az
20-03-2014, 00:50
سلام برا تعویض رادیاتور EF7 باید لوله های کولر هم باز بشن ،تعویض رادیاتور چقدر هزینه مبره؟؟؟سلامنه احتياجي به باز كردن لوله ها نيستدسته موتور باز ميشه و موتور به عقب هل داده ميشههزينه باز و بستش چيزي حدود ٣٥ تا ٥٠ تومن

mohsenjxj
29-03-2014, 21:12
سلام از دوستانی که سمند ef7 مدل 92 دارن یا اساتیدی که اطلاعات کافی دارن خواهشا بفرمایید برای مدل های 92 تا حالا مشکلی مثل سری های 90 و 91 بوجود اومده؟ چون میخوام 92 بگیرم خواستم از لحاظ موتوری و سایر جهات مطمئن باشم. ممنون:n16:

ess_1362
29-03-2014, 21:36
قصد سفید نمایی یا سیاه نمایی را ندارم ولی آبان 91 سه دستگاه سمند برای شرکت خریداری شد مدل ef7
این سه دستگاه سمند تا حالا حدود 38هزار کیلومتر کارکد داشتند و در این مدت دو دستگاه از این خودرو های دو بار موتورشون کامل پیاده شده و اون یکی هم اوضاع جالبی نداره
بیشتر کارکرد این سه خودرو در جاده بوده و روغن استفاده شده هم برای هر سه مدل های نیمه سنتتیک با ویسکوزیته 10W-40 بوده
خودم هم نمی دونم چرا باید یک خودرو تولید داخل در این کارکرد کم اینقدر دچار مشکلات وخیم بشن!!
همچنین دو دستگاه از همین خودرو ها داخل کابین به شدت صدا میدن ولی از لحاظ داخلی و نگهداری بسیار مرتب و تمیز هستند
آیا سایر کسانی هم که از این خودرو خریداری کردند این چنین مشکلاتی داشتند؟ مخصوصا مدلهای 92؟

Lesordiavek
29-03-2014, 22:08
قصد سفید نمایی یا سیاه نمایی را ندارم ولی آبان 91 سه دستگاه سمند برای شرکت خریداری شد مدل ef7
این سه دستگاه سمند تا حالا حدود 38هزار کیلومتر کارکد داشتند و در این مدت دو دستگاه از این خودرو های دو بار موتورشون کامل پیاده شده و اون یکی هم اوضاع جالبی نداره
بیشتر کارکرد این سه خودرو در جاده بوده و روغن استفاده شده هم برای هر سه مدل های نیمه سنتتیک با ویسکوزیته 10W-40 بوده
خودم هم نمی دونم چرا باید یک خودرو تولید داخل در این کارکرد کم اینقدر دچار مشکلات وخیم بشن!!
همچنین دو دستگاه از همین خودرو ها داخل کابین به شدت صدا میدن ولی از لحاظ داخلی و نگهداری بسیار مرتب و تمیز هستند
آیا سایر کسانی هم که از این خودرو خریداری کردند این چنین مشکلاتی داشتند؟ مخصوصا مدلهای 92؟

مدلهای 91 پرمشکل ترین مدل ها ار نظر موتوری بودن. اکثر کسانی هم که سرسیلندر سوزونده بودن تو سال 91 این اتفاق براشون افتاده بود. مشکل صدای کابین هم تو تمام تولیدات جدید این به اصطلاح خودروسازا هست متاسفانه.

angelhaunt
08-04-2014, 20:19
سلام
من اول کار ماشین چون سرده با بنزین روشن میکنم من ماشینم دوگانه دستی هست
من هی نمیتونم هرجا میرم ماشین رو خاموش کنم و بعد دوباره بزارم رو بنزین و بعد روشن کردم بزارم رو گاز
به نظر شما اشکالی داره که ماشین رو روی گاز روشن کنم؟
برای مثال : مثلا با گاز دارم میرم رفتم نانوایی ماشین رو خاموش میکنمو میرم نونمو میگیرم بعد میام ماشین رو روشن کنم اشکالی داره رو گاز روشن کنم؟بعضیها میگن چون ماشین گرمه اشکالی نداره ولی اگه مدتی بمونه باید رو بنزین روشن بشه لطفا میشه توضیح بدید و منو راهنمایی کنید.
سوال دیگه اینکه طریقه سوییچ کردن بین گاز و بنزین چطوره؟ بعضیها میگن همون وقتی که ماشین حرکت نکرده وقتی گرمه بزار رو گاز
بعضیها میگن هنگام حرکت وقتی ماشین گرم شد بزار رو گاز اونم اینکه کلاج رو داشته باش و دکمه گاز رو بزن و پدال گاز رو سریع فشار بده
من اینکار رو کردم وقتی کلاج رو نگه می دارم و دکمه تغییر سوخت به گاز رو میزنم و بعد میخوام گاز بدم قبلش ماشین خاموش میشه و دوباره باید استارت بزنم
لطفا اینم بگید که چطوری باید این عمل رو انجام بدم؟
سمند LX سال مدل 89

hadi_khan2
09-04-2014, 01:35
سلام
من قصد خرید سمند بنزینی ef7 مدل 90 رو دارم 2 تا سوال برام پیش اومده :
1 : درسته که لش میشه؟
2 : خرابی و یا استهلاک بالاست ؟
3 : در مقایسه با 206 مدل 88 ؟
برا من1- شتاب ماشین و2- کم استهلاک بودنه ماشین مهمه_ موندم بین 206 و سمند_؟؟؟
لطفا هر کسی هر چی میدونه نظر بده .

maad123
09-04-2014, 20:23
با سلام واسه سمند ef7یه مشکلی پیش اومده ماشین بدون صدا بود بمحض اینکه خاموش کردم دوباره روشن کردم صدا تق تق شروع شد با گاز دادن ازبین میره لطفا راهنمایی کنید روغن مناسب واسه این ماشین چیه و چند لیتر لازمه با تشکر

mohsenjxj
09-04-2014, 20:40
با سلام واسه سمند ef7یه مشکلی پیش اومده ماشین بدون صدا بود بمحض اینکه خاموش کردم دوباره روشن کردم صدا تق تق شروع شد با گاز دادن ازبین میره لطفا راهنمایی کنید روغن مناسب واسه این ماشین چیه و چند لیتر لازمه با تشکر
سلام مدلش چنده؟ و اینکه پایه گازسوزه یا بنزینی؟

maad123
10-04-2014, 00:01
س مدل 90 پایه گاز سوز

albaloo512
12-04-2014, 09:27
سلام
من یه پایه گازسوزشو برج 3 سال 92 گرفتم
توی سر بالایی میگیره و آزاد میکنه، این حالت روی بنزین شدیدتره.
بردمش نمایندگی گفتن سیستم سوخت رسانیش با مدلهای قبل متفاوته و دریچه گازش رو هم عوض کردن ولی فایده ای نداشت.

Pourya-pc
12-04-2014, 11:04
سلام
من یه پایه گازسوزشو برج 3 سال 92 گرفتم
توی سر بالایی میگیره و آزاد میکنه، این حالت روی بنزین شدیدتره.
بردمش نمایندگی گفتن سیستم سوخت رسانیش با مدلهای قبل متفاوته و دریچه گازش رو هم عوض کردن ولی فایده ای نداشت.

منم یدونه داشتم همینطور بود ، گفتن وقتی هوا سرده اینطور میشه و لگد میزنه . ازش خوشم نیومد و فروختمش .

angelhaunt
12-04-2014, 14:13
سلام
ماشین منم همین اتفاق افتاده بود رو گاز میزاشتم کله میزد.
بردم نشون دادم گفت به خاطر اینکه داخلش آب بود اینطور میشد
چون من قبلش بردم کارواش موتور رو شستن
خشک نکردم
به خاطر همین اینطرو شد
فقط شمع هارو درآورد مکانیک و بعد خشک کرد و سرجاش گذاشت
همین

IntelCentrino
13-04-2014, 01:07
سلام به همه دوستان،

سمند EF7 چی هست و چه فرقی داره با بقیه سمندها؟

mehdi_halla
13-04-2014, 08:06
سلام دوستان.برادرم میگه که لاستیک پهن جلوبندی ماشین رو خراب میکنه.خودش روا داشت لاستیک پهن انداخت دو سه مرتبه یه قطعه از غربیلک(که نمیدونم اسمش چی بود) خراب شد و بالاخره مجبور شد همون لاستیک استاندارد قبلیش رو استفاده کنه.
اگه خدا بخواد یه سمند ثبت نام کردم هفته دیگه میرسه میخواستم لاستیکش رو از 185 به 205 تغییر بدم، اما داداشم اصرار داره که این کارو نکنم، نظر شما چیه؟ برا شما هم پیش اومده این قضیه ای که برای برادرم اتفاق افتاده؟ممنون

Pourya-pc
13-04-2014, 17:54
سلام به همه دوستان،

سمند EF7 چی هست و چه فرقی داره با بقیه سمندها؟

سمندها فرقی نمیکنند فقط EF7 موتور قوی تر ، بی صدا و کم مصرف را داراست . این موتور تحت لیسانس زیمنس آلمان طراحی و ساخته شده و روی سمند خوب جواب داده .
موتور قدیمی XU7 هم موتور خیلی سخت کار و خوبیه و سیستم و طراحی ساده ایی داره به همین دلیل قیمت قطعاتش ارزان تر از EF7 میباشد .

IntelCentrino
13-04-2014, 18:57
سمندها فرقی نمیکنند فقط EF7 موتور قوی تر ، بی صدا و کم مصرف را داراست . این موتور تحت لیسانس زیمنس آلمان طراحی و ساخته شده و روی سمند خوب جواب داده .
موتور قدیمی XU7 هم موتور خیلی سخت کار و خوبیه و سیستم و طراحی ساده ایی داره به همین دلیل قیمت قطعاتش ارزان تر از EF7 میباشد .

پی میشه اینطوری گفت که موتور سمند به دو دسته تقسیم میشه؟!

1- EF7 که جدیدتره و البته گرون تر
2- XU7 که روی نمونه های اولی سمند بوده.

یعنی بجز این دو مورد، موتور ها اصلا تفاوتی با هم ندارن؟

2 تا سوال دیگه:
1- سمند مدل سال یعنی چی؟
2- پایه گاز سوز یعنی چی؟ (منظور همون دوگانه سوز هست؟)

Lesordiavek
13-04-2014, 20:44

چرا. همون طور که دوستمون گفتن موتور EF-7 قویتر، کم مصرف تر و کم صدا تره. اما اگه منظورتون تفاوت سمند EF7 با سمند معمولیه، نه، تفاوت دیگه ای ندارن.

Pourya-pc
15-04-2014, 13:08
پی میشه اینطوری گفت که موتور سمند به دو دسته تقسیم میشه؟!

2 تا سوال دیگه:
1- سمند مدل سال یعنی چی؟
2- پایه گاز سوز یعنی چی؟ (منظور همون دوگانه سوز هست؟)

سمند سال همون سمند معمولی هست که قبلا دارای فرش موکتی و آینه های تاشو برقی به همراه رینگ آلمنیومی و ... بود که الان همشون یک مدل هستن و سمند سال یعنی سمند با موتور قدیمی
پایه گازسوز یعنی موتور برای گاز ساخته شده و با بنزین هم کار میکنه . درواقع یعنی سیلندرهای موتور برای سوخت گاز تقویت شده .
بنزینی یعنی موتور برای بنزین ساخته شده اما میتوانید دوگانه سوزش کنید .

IntelCentrino
15-04-2014, 14:27
سمند سال همون سمند معمولی هست که قبلا دارای فرش موکتی و آینه های تاشو برقی به همراه رینگ آلمنیومی و ... بود که الان همشون یک مدل هستن و سمند سال یعنی سمند با موتور قدیمی

پس سمند سال همون SE هست دیگه؟ درست متوجه شدم!؟

Pourya-pc
15-04-2014, 17:08
پس سمند سال همون SE هست دیگه؟ درست متوجه شدم!؟

تقریبا ، فقط SE چراغهای پشتش فرق میکند و آینه ها دستی ، شیشه های عقب دستی ، سیستم سخنگو ندارد ، هشدارموانع عقب ندارد ، چراغ مه شکن ندارد ، صندوق پران ندارد .

aminkhan2014
15-04-2014, 17:41
بابا کجاش تقریبا!!!!
سمند سال یعنی سمند LX سال که ازسال86 تولید شده و اونزمان فقط با موتور XU7 تولدی میشد که بعد یک موتور دیگه هم گذاشتن روش-پس سمند SE یک مدل دیگه هست که فقط با موتور XU7 قدیمی تولید شده و امکانات جانبی و آپشناش کمتر از سمند LX هست....

IntelCentrino
15-04-2014, 20:15
بابا کجاش تقریبا!!!!
سمند سال یعنی سمند LX سال که ازسال86 تولید شده و اونزمان فقط با موتور XU7 تولدی میشد که بعد یک موتور دیگه هم گذاشتن روش-پس سمند SE یک مدل دیگه هست که فقط با موتور XU7 قدیمی تولید شده و امکانات جانبی و آپشناش کمتر از سمند LX هست....

والا من که به سمند اصلا آشنا نیستم، کاملا گیج شدم به خدا. :n13:

در حال حاضر چند نوع موتور سمند داریم؟ (فعلا کاری به بدنه و آپشن ها ندارم).

SAMI EB
15-04-2014, 22:53
والا من که به سمند اصلا آشنا نیستم، کاملا گیج شدم به خدا. :n13:

در حال حاضر چند نوع موتور سمند داریم؟ (فعلا کاری به بدنه و آپشن ها ندارم).

سلام
دوست عزیز همون طور که دوستان در بالا هم بهش اشاره کردند روی سمند تا کنون 4 تا موتور قرار گرفته
1- سمند معملی و سمند سال . سمند EL و سمند SE که همگی با موتور XU7 تولید شده و داره میشه.
2- سمند سال EF7 که هم بنزینی داره و هم گاز سوز این موتور به موتور ملی و موتور پایه گاز سوز معروفه نه به دوگانه سوز که الانم داره تولید میشه که نوع گاز سوز آن روی سمند LX قرار میگیره و نوع بنزین هم روی سمند LX و سورن ELX .
3- سمند سریر که با موتور زانتیا L4 تولید میشد و بنا به دلایلی تولیدش متوقف شد .
4 . سمند با موتور TU5 که تعدادی تولید شد ولی بعد دیگه نه و بیشتر تولیدات با موتور TU5 جنبه ی صادرات داره و برای بازار های خارجی زده میشه که به سمند صادراتی معروفه .
از موتور های نامبرده فقط و فقط الان شماره 1 و 2 تولید میشه و مشتریان تحویل داده میشه .

SAMI EB
15-04-2014, 23:00
سلام دوستان.برادرم میگه که لاستیک پهن جلوبندی ماشین رو خراب میکنه.خودش روا داشت لاستیک پهن انداخت دو سه مرتبه یه قطعه از غربیلک(که نمیدونم اسمش چی بود) خراب شد و بالاخره مجبور شد همون لاستیک استاندارد قبلیش رو استفاده کنه.
اگه خدا بخواد یه سمند ثبت نام کردم هفته دیگه میرسه میخواستم لاستیکش رو از 185 به 205 تغییر بدم، اما داداشم اصرار داره که این کارو نکنم، نظر شما چیه؟ برا شما هم پیش اومده این قضیه ای که برای برادرم اتفاق افتاده؟ممنون

سلام
چنین چیزی امکان نداره که لاستیک پهن جلوبندی را خراب کنه چرا در دو صورت خراب میکنه یک لاستیک مورد استفاده دارای کیفیت مطلوبی نباشه و بیش از حد پهن باشه و دوم اینکه از ارتفاع ماشین زده بشه و به اصطلاح ارت زده بشه اونوقت هم لاستیک های و هم پلوس های به دلیل اینکه فشاری زیادی روشون هست زود تر خراب میشه چرا که لاستیک مناسب نه تنها باعث خرابی ماشین نمیشه بلکه باعث نرمی و کم صدا شدن ماشین در جاده هم میشه
کار خوبی می کنید می خواهید لاستیک را عوض کنید همون 205 خوبه بیشتر بشه کوبش و مصرف سوخت زیاد میشه . فابریکش 185 هستش.

IntelCentrino
15-04-2014, 23:12
سلام
دوست عزیز همون طور که دوستان در بالا هم بهش اشاره کردند روی سمند تا کنون 4 تا موتور قرار گرفته
1- سمند معملی و سمند سال . سمند EL و سمند SE که همگی با موتور XU7 تولید شده و داره میشه.
2- سمند سال EF7 که هم بنزینی داره و هم گاز سوز این موتور به موتور ملی و موتور پایه گاز سوز معروفه نه به دوگانه سوز که الانم داره تولید میشه که نوع گاز سوز آن روی سمند LX قرار میگیره و نوع بنزین هم روی سمند LX و سورن ELX .
3- سمند سریر که با موتور زانتیا L4 تولید میشد و بنا به دلایلی تولیدش متوقف شد .
4 . سمند با موتور TU5 که تعدادی تولید شد ولی بعد دیگه نه و بیشتر تولیدات با موتور TU5 جنبه ی صادرات داره و برای بازار های خارجی زده میشه که به سمند صادراتی معروفه .
از موتور های نامبرده فقط و فقط الان شماره 1 و 2 تولید میشه و مشتریان تحویل داده میشه .

سمند معمولی کدوم یک و سمند سال کدوم یکی هستند؟ (مشخصاتشون)

SAMI EB
15-04-2014, 23:21
سمند معمولی کدوم یک و سمند سال کدوم یکی هستند؟ (مشخصاتشون)

سمند های معولی همون سمند هایی هستند که شبیه سمند های تاکسی هستند چراغ های عقبشون خیلی بزرگه .
سمند سال همون سمند LX هست با یکسری تقریات ریز کلا فلسفه ی این سمند سال این هست که ایران خودرو سال 86 سمند LX را تغییراتی درش داد و به نام سمند LX سال وارد بازار کرد و هر سال هم یه سری تغییرات و حذفیات رو سمند LX سال انجام میده.
در ضمن مشخصات موتوریشون یکیه ولی بدنه و داخل اتاق یکسری تغیرات کرده .

IntelCentrino
16-04-2014, 05:57
سمند های معولی همون سمند هایی هستند که شبیه سمند های تاکسی هستند چراغ های عقبشون خیلی بزرگه .
سمند سال همون سمند LX هست با یکسری تقریات ریز کلا فلسفه ی این سمند سال این هست که ایران خودرو سال 86 سمند LX را تغییراتی درش داد و به نام سمند LX سال وارد بازار کرد و هر سال هم یه سری تغییرات و حذفیات رو سمند LX سال انجام میده.
در ضمن مشخصات موتوریشون یکیه ولی بدنه و داخل اتاق یکسری تغیرات کرده .

الان همه سمند های LX سمند سال هستند یا برخی از از سمند های LX را در قالب سمند سال ارائه میدن؟!

SAMI EB
16-04-2014, 08:15
الان همه سمند های LX سمند سال هستند یا برخی از از سمند های LX را در قالب سمند سال ارائه میدن؟!
سلام
الان تمام سمند های LX به نام سمند LX سال تولید و وارد بازار میشه . و سمند LX معمولی وجود نداره .

IntelCentrino
16-04-2014, 14:13
سلام
الان تمام سمند های LX به نام سمند LX سال تولید و وارد بازار میشه . و سمند LX معمولی وجود نداره .

با توضیخاتی که شما و دیگر دوستان دادن متوجه شدم.

از لحاظ موتوری چه تفاوتی بین سمند LX ، سمند SE و سمند EF7 هست؟!

از توضیحاتتون ممنون هستم.

mmf66
16-04-2014, 16:28
سلام دوستان ما دو سال پیش که میخواستیم یه ماشین بگیریم میگفتن سنمد ef7 موتور هاش مشکل داره و خراب میشه و ما هم یه 405 tu5 گرفتیم
میخواستم بدونم هنوزم موتور هاش همونجوریه یا مشکلش برطرف شده

SAMI EB
17-04-2014, 00:12
با توضیخاتی که شما و دیگر دوستان دادن متوجه شدم.

از لحاظ موتوری چه تفاوتی بین سمند LX ، سمند SE و سمند EF7 هست؟!

از توضیحاتتون ممنون هستم.

سلام
بخش عمده ی تفاوت موتوریشون بر می گرده به حجم موتور و 8 و 16 سوپاپ بودنشون و تعداد اسب بخار و میزان گشتاور اونها
که در موتور EF7 حجم موتور 1700 و 16 سوپاپ هستش که در موتور XU7 1800 و 8 سوپاپ میباشد که میزان گشتاور در موتور XU7 تو دور موتور ماشین بیشتره و در EF7 میزان گشتاور به دلیل 16 سوپاپ بودن و سیتم زمان بندی متغییر سوپاپ ها ( CVVt) تو دور های بالای موتور بیشتره . همچنین میزان تولید اسب بخار EF7 بیشتر هست تا موتور XU7
از این دو موتور XU7 و EF7 هر دو روی سمند ال ایکس نصب میشه و موتور XU7 فقط روی سمند SE نصب میشه .

SAMI EB
17-04-2014, 00:17
سلام دوستان ما دو سال پیش که میخواستیم یه ماشین بگیریم میگفتن سنمد ef7 موتور هاش مشکل داره و خراب میشه و ما هم یه 405 tu5 گرفتیم
میخواستم بدونم هنوزم موتور هاش همونجوریه یا مشکلش برطرف شده

سلام
بعضی از ایرادات موتور مثل سوختن واشر سر سیلندر تو کیلومتر پایین با تعویض واشر سر سیلندر مرغوب تو مدل های جدید رفع شده ولی روغن ریزی از اویل ماژول تا کنون به طور صد در صد رفع نشده و به احتمال 20 الی 30 درصد ممکنه روغن ریزی اتفاق بیفته .
یه مورد دیگه هم کیفیت پایین دسته موتور بالایی هست که چون جنس لاستیک خوبی نداره بعد مدتی لاستیکش پاره میشه و باعث میشه ماشین تو دور خاصی لرزش داشته باشه . مورد دیگه به جز این موارد نداره البته از نظر موتوری .
405 TU5 بهتره .

IntelCentrino
17-04-2014, 05:33
سلام
بخش عمده ی تفاوت موتوریشون بر می گرده به حجم موتور و 8 و 16 سوپاپ بودنشون و تعداد اسب بخار و میزان گشتاور اونها
که در موتور EF7 حجم موتور 1700 و 16 سوپاپ هستش که در موتور XU7 1800 و 8 سوپاپ میباشد که میزان گشتاور در موتور XU7 تو دور موتور ماشین بیشتره و در EF7 میزان گشتاور به دلیل 16 سوپاپ بودن و سیتم زمان بندی متغییر سوپاپ ها ( CVVt) تو دور های بالای موتور بیشتره . همچنین میزان تولید اسب بخار EF7 بیشتر هست تا موتور XU7
از این دو موتور XU7 و EF7 هر دو روی سمند ال ایکس نصب میشه و موتور XU7 فقط روی سمند SE نصب میشه .

خوب با این تفاصیل کدوم یکی از این دو نوع موتور مرغوب تر هستند؟ (علارغم توضیحات خوب شما، من از اصلاحات فنی که بیان کردید، سر در نمیارم :n02:)
:n16:

ahmad.021
17-04-2014, 07:58
دوستان کاتالیزور ماشینم بو گرفته ناجووور!:(
ماشینو پیش هر اگزوز سازی کا بردم گفت نمیتونیم به سیستم اگزوز EF7 دست بزنیم!:confused:
کسی رو میشناسین بتونه کاتالیزور EF7 رو بدون دردسر بیاره بیرون؟؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

SAMI EB
17-04-2014, 13:24
خوب با این تفاصیل کدوم یکی از این دو نوع موتور مرغوب تر هستند؟ (علارغم توضیحات خوب شما، من از اصلاحات فنی که بیان کردید، سر در نمیارم :n02:)
:n16:

سلام
انتخاب بین این دو موتور دیگه بسته به سلیقه ی خریدار داره و سلیقه ای هستش حالا یکی مصرف بنزین براش مهم نیست میره سراغ XU7 یکی مصرف و کم صدا بودن موتور براش مهمه میره سمت EF7 در کل سلیقه ای هستش

SAMI EB
17-04-2014, 13:31
دوستان کاتالیزور ماشینم بو گرفته ناجووور!:(
ماشینو پیش هر اگزوز سازی کا بردم گفت نمیتونیم به سیستم اگزوز EF7 دست بزنیم!:confused:
کسی رو میشناسین بتونه کاتالیزور EF7 رو بدون دردسر بیاره بیرون؟؟

سلام
مدله چنده چقدر کارکرده ؟ به این زودی ها نباید کاتالیزورش پر بشه و بو بده ؟ مگه اینکه کارکردش بالا باشه و بنزین مرغوبی داخلش ریخته نشده باشه .
درسته کاتالیزرو EF7 چون 2 تا سنسور داره یکی قبل کاتالیزور و یکی بعد کاتالیزور نمیشه به این راحتی ها کاتالیزورش را جذف کرد چون اگه برداشته بشه محل سنسور بالایی کاتالیزور جاش خالی میمونه و از مدار خارج میشه و برای همین چراغ چک روشن میشه و مصرف ماشین میره بالا .
بهترین کار اینه که کاتالیزور نو خریداری بشه و جایگزین قبلی بشه . موارد دیگه کاربرد نداره .

bijandarbari
17-04-2014, 14:05
سلام

ساختار کاتالیست ef7 کاملا شبیه tu5 هستش.پس قاعدتا چیزی نیستش که برای تعمیرکارا نا اشنا باشه.
ولی بعید بدونم منبع قیفی جایگزین کاتالیست تو بازار باشه.
مضاف بر اینکه کاتالیست اگه معیوب باشه چراغ چک روشن میشه. یا ارور سنسور اکسیژن دوم میندازه.

IntelCentrino
17-04-2014, 21:40
سلام
انتخاب بین این دو موتور دیگه بسته به سلیقه ی خریدار داره و سلیقه ای هستش حالا یکی مصرف بنزین براش مهم نیست میره سراغ XU7 یکی مصرف و کم صدا بودن موتور براش مهمه میره سمت EF7 در کل سلیقه ای هستش

درسته. اما از نظر اهل فن، کدوم یکی ارجعیت داره نسبت به اون یکی؟!
خب قطعا مصرف کم و کم صدایی اولویت هست. اما به نظر شما اختلاف قیمت چند میلیونی این ارزش را داره؟ مثلا EF7 مشکلاتی نداره که احیانا این یکی دو مزیت (کم صدایی و مصرف کم را کم رنگ کند؟)

ahmad.021
17-04-2014, 22:46
سلام
مدله چنده چقدر کارکرده ؟ به این زودی ها نباید کاتالیزورش پر بشه و بو بده ؟ مگه اینکه کارکردش بالا باشه و بنزین مرغوبی داخلش ریخته نشده باشه .
درسته کاتالیزرو EF7 چون 2 تا سنسور داره یکی قبل کاتالیزور و یکی بعد کاتالیزور نمیشه به این راحتی ها کاتالیزورش را جذف کرد چون اگه برداشته بشه محل سنسور بالایی کاتالیزور جاش خالی میمونه و از مدار خارج میشه و برای همین چراغ چک روشن میشه و مصرف ماشین میره بالا .
بهترین کار اینه که کاتالیزور نو خریداری بشه و جایگزین قبلی بشه . موارد دیگه کاربرد نداره .

مدل 90 هست و 40 هزار کارکرده
هزینه خرید کاتالیزور چقدره؟

SAMI EB
17-04-2014, 23:10
درسته. اما از نظر اهل فن، کدوم یکی ارجعیت داره نسبت به اون یکی؟!
خب قطعا مصرف کم و کم صدایی اولویت هست. اما به نظر شما اختلاف قیمت چند میلیونی این ارزش را داره؟ مثلا EF7 مشکلاتی نداره که احیانا این یکی دو مزیت (کم صدایی و مصرف کم را کم رنگ کند؟)

سلام
اگه قبلا بود می گفتم XU7 بهتره ولی الان با توجه به افزایش قیمت بنزین می گم EF7 گرچه هزینه ی تعمیرات بالایی داره ولی خب بنزینه که ماشین را به حرکت در میاره و یک فاکتور جدا گانه برای ماشین محسوب میشه .
و مصرف سوخت پایین قطعا با توجه به افزایش قیمت سوخت یک مزیت حساب میشه .
اختلاف قیمتشون زیاد نیست ولی ارزش داره .

SAMI EB
17-04-2014, 23:14
مدل 90 هست و 40 هزار کارکرده
هزینه خرید کاتالیزور چقدره؟

سلام
من بعید میدونم با توجه به این کارکرد کاتالیزور مشکل پیدا کنه کاتالیزور معمولا تا حدود 70 الی 100 هزار تا کار میده و بعد میگیره .
یه چیز دیگه شما از کجا میدونید این بویی که میاد از کاتالیزور باشه؟ یادمه چند پست پیش می گفتید که توی دور موتور 3000 یه صدایی میاد داخل ماشین
به نظر من یکی از منبع های اگزوز تون ریخته و باعث میشه که این صدا را بده و بو از اگزوز بیاد بیرون من جای شما باشم اول منبع میانی و آخری را عوض می کنم تا کاتالیزور
چون هزینه ی تعویض کاتالیزور خیلی زیاد تر از دوتا منبع اگزوز هستش تازه خیلی بد هم پیدا میشه و بین 500 تا600 تومن اگه بیشتر نشده باشه قیمت داره .

mehdi_halla
18-04-2014, 00:11
سلام دوستان.بنده هم ef7 بنزینی م رو چند روزه تحویل گرفتم(تقریبا بدون تاخیر سر همون 45 روزه که وعده‏ ش رو داده بودن) یه سوالی برام پیش اومده .زمانی که در حال ایست فرمون رو به سمت چپ کامل می چرخونم وقفل می شه، همزمان یه صدایی میده و لرزش داره (حالت لرزشش مثل زمانیه که شما رو قسمت منتهی الیه سمت چپ جاده که بریده بریده کردن به خاطر متوجه شیم که داریم از جاده خارج میشیم ولی نه به اون شدت ) تجربه ش رو دارن دوستان؟ ببرم نمایندگی؟ در ضمن هنوز مدارک و کارت طلاییش نیومده ؛ در این حالت میشه رفت نمایندگی.در دوران گارانتی اجرت گرفته میشه؟ وپول قطعه ؟ممنونم.

hamednike
18-04-2014, 00:26
قصد خرید سمند se xu7رو دارم .با این شرایط افزایش قیمت بنزین تا سر ماه صبر کنم تا تکلیف روشن بشه یا بگیرمش.مصرف برام مهمه ولی پول زیاد هم ندارم و ماشین صفر میخوام:n02:
در ضمن یورو 2 بگیرم یا یورو 4؟؟تفاوت قیمتش ارزششو داره؟؟؟؟:n13:
حالا هم یه پراید دارم:n28:

IntelCentrino
18-04-2014, 00:37
قصد خرید سمند se xu7رو دارم .با این شرایط افزایش قیمت بنزین تا سر ماه صبر کنم تا تکلیف روشن بشه یا بگیرمش.مصرف برام مهمه ولی پول زیاد هم ندارم و ماشین صفر میخوام:n02:

فرق این یورو 2 و 4 چیه؟ اختلاف قیمت هم داره؟

IntelCentrino
18-04-2014, 00:38
سلام دوستان.بنده هم ef7 بنزینی م رو چند روزه تحویل گرفتم(تقریبا بدون تاخیر سر همون 45 روزه که وعده‏ ش رو داده بودن) یه سوالی برام پیش اومده .زمانی که در حال ایست فرمون رو به سمت چپ کامل می چرخونم وقفل می شه، همزمان یه صدایی میده و لرزش داره (حالت لرزشش مثل زمانیه که شما رو قسمت منتهی الیه سمت چپ جاده که بریده بریده کردن به خاطر متوجه شیم که داریم از جاده خارج میشیم ولی نه به اون شدت ) تجربه ش رو دارن دوستان؟ ببرم نمایندگی؟ در ضمن هنوز مدارک و کارت طلاییش نیومده ؛ در این حالت میشه رفت نمایندگی.در دوران گارانتی اجرت گرفته میشه؟ وپول قطعه ؟ممنونم.

چند گرفتین به سلامتی؟

mehdi_halla
18-04-2014, 09:02
چند گرفتین به سلامتی؟

ثبت نامی نقدی اسفند بود.28430000 همون اول واریز کردم.بدون تاخیر دادن.:n04:

ahmad.021
18-04-2014, 09:59
سلام
من بعید میدونم با توجه به این کارکرد کاتالیزور مشکل پیدا کنه کاتالیزور معمولا تا حدود 70 الی 100 هزار تا کار میده و بعد میگیره .
یه چیز دیگه شما از کجا میدونید این بویی که میاد از کاتالیزور باشه؟ یادمه چند پست پیش می گفتید که توی دور موتور 3000 یه صدایی میاد داخل ماشین
به نظر من یکی از منبع های اگزوز تون ریخته و باعث میشه که این صدا را بده و بو از اگزوز بیاد بیرون من جای شما باشم اول منبع میانی و آخری را عوض می کنم تا کاتالیزور
چون هزینه ی تعویض کاتالیزور خیلی زیاد تر از دوتا منبع اگزوز هستش تازه خیلی بد هم پیدا میشه و بین 500 تا600 تومن اگه بیشتر نشده باشه قیمت داره .

منبع وسطی عوض شد ولی تغییری نکرد

SAMI EB
18-04-2014, 13:55

سلام
اولا مبارک باشه
دوما هر ماشینی وقتی سوییچ را در میارید و فرمون را می چرخونید حالا یا به سمت راست یا چپ یه صدای تق مانندی میده و قفل میشه و طبیعیه مشکلی نداره .
در مرود لرزش چون تو سمند های جدید مجموعه ی جعبه فرمون و چهار شاخی فرمون ایرانی شده گاه گاهی لرزش داره به خاطر کیفیتش پایینش البته داخل 4 شاخ فرمون یک بوش هست که کیفیت چندانی نداره برای همین باعث میشه که سرجاش تکون بخوره و فرمون بلرزه در اصل کار این بوش اینه که لرزش را بگیره و به فرمون منتقل نکنه .
اگه هم موقعی کهدماشین روشنه و فرمون را بچرخونید و لرزش داشته باشه اونوقت پمپ هیدرولیم هوا گرفته و باید هوا گیری بشه .
شما چند تا راه دارید
اول اینکه بیخیالش بشید . دوم اینکه مجموعه ی 4 شاخ فرمان و اتصالات اون را اچار کشی کنید تا حدودی لرزش کمتر میشه ولی از بین نمیره و سوم خودتون هزینه کنید و جنس اصلی را پیدا کنید و جنس اصلی را جایگزین جنس قبلی بکنید .
به نظر من اگه مشکلی با نرمی فرمون ندارید دست بهش نزنید بزارید همین جور باشه چون مشکلی به جز لرزش ایجاد نمیکنه .

SAMI EB
18-04-2014, 13:56

سلام
اگه هزینه سوخت براتون مهم نیست XU7 ولی اگه هزینه و مثرف سوخت براتون مهمه همونEf7 را بخرید .
پس با این اوصاف برید سراغ همون EF7

SAMI EB
18-04-2014, 13:57
فرق این یورو 2 و 4 چیه؟ اختلاف قیمت هم داره؟

سلام
تفاوت یورو 2 و یورو 4 زیاد نیست که رد موردش تو این صفحه پست دوم توضیح دادم
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

SAMI EB
18-04-2014, 13:59
منبع وسطی عوض شد ولی تغییری نکرد

سلام
منبع آخر را هم عوض کنید اگه نتیجه ی موثری حاصل نشد برید سراغ کاتالیزرو
راستی بویی که از اگزوز میاد شبیه بوی سیم سوخته یا پلاستیک داغ شده نیست .

mehdi_halla
20-04-2014, 08:34
سلام دوستان.اگه به خاطر کمبود بودجه بین دو گزینه که یکی رو بخواین انتخاب کنین کدوم یکی به نظرتون؟( میخواد رو ماشین سمند صفر سوار بشه) :
1.نصب دزدگیر تصویری روی سمند EF7 ایموبلایزر دار.
2.تعویض لاستیک فابریک سمند(بارز 185.65.15 با کره ای 205.60.15) .

SAMI EB
20-04-2014, 19:10
سلام دوستان.اگه به خاطر کمبود بودجه بین دو گزینه که یکی رو بخواین انتخاب کنین کدوم یکی به نظرتون؟( میخواد رو ماشین سمند صفر سوار بشه) :
1.نصب دزدگیر تصویری روی سمند EF7 ایموبلایزر دار.
2.تعویض لاستیک فابریک سمند(بارز 185.65.15 با کره ای 205.60.15) .

سلام
به نظر من مورد شماره 2 یعنی تعویض لاستیک با نوع کره ای بهترین انتخابه .
چون دزد های این دوره زمونه براشون فرقی نداره که دزدگیر تصویری باشه یا نباشه کار خودشون را انجام میدند .
به نظر من شما یه قفل فرمون و یک قفل ECu بخرید و بزارید رو ماشین از دزگیر کار ساز تره .
سمند خودش چون شوک سنسور داره اگه ضربه بخوره یا درب ماشین باز بشه صدای اژیرش در میاد و همون کار دزگیر را انجام میده .

IntelCentrino
20-04-2014, 20:39
سلام
به نظر من مورد شماره 2 یعنی تعویض لاستیک با نوع کره ای بهترین انتخابه .
چون دزد های این دوره زمونه براشون فرقی نداره که دزدگیر تصویری باشه یا نباشه کار خودشون را انجام میدند .
به نظر من شما یه قفل فرمون و یک قفل ECu بخرید و بزارید رو ماشین از دزگیر کار ساز تره .
سمند خودش چون شوک سنسور داره اگه ضربه بخوره یا درب ماشین باز بشه صدای اژیرش در میاد و همون کار دزگیر را انجام میده .

قفل ECu چی هست؟

SAMI EB
20-04-2014, 21:53
قفل ECu چی هست؟

سلام قفل ECu یه جعبه مانندی هست که برای جلوگیری از سرقت ECu گذاشته میشه . یه قفل داره که باز و بست میشه یه چیزی تو مایه های قفل زاپاس

mehdi_halla
21-04-2014, 09:59
سلام دوباره. یه بوی شبیه بوی لنت به محض کار کرد موتور حس میکنم از بغل ماشین سمت شاگرد، ماشین ef7 یه هفته س تحویل گرفتم.به نظرتون بوی چیه؟
یه سوال دیگه اینکه دزدگیر های رایج در صورت نصب روی سمندی که ایموبالایزر داره اختلال ایجاد نمیکنه؟اصلا نیازی هست به دزدگیر؟

mehdi_halla
21-04-2014, 10:19
لطفا پاک شود...

IntelCentrino
21-04-2014, 20:41
سلام دوباره. یه بوی شبیه بوی لنت به محض کار کرد موتور حس میکنم از بغل ماشین سمت شاگرد، ماشین ef7 یه هفته س تحویل گرفتم.به نظرتون بوی چیه؟
یه سوال دیگه اینکه دزدگیر های رایج در صورت نصب روی سمندی که ایموبالایزر داره اختلال ایجاد نمیکنه؟اصلا نیازی هست به دزدگیر؟

مبارک هست دوست من.
بنزینی یا پایه گازسوز؟
قیمت نهایی چند شد براتون؟

SAMI EB
21-04-2014, 21:26

سلام
سه احتمال وجود داره
1- این بو بوی نویی هستش و شما حساس شدید و مشکلی نداره به مرور بو رفع میشه .
2- بو مربوط به تسمه هاست حالا یا تسمه تایم تسمه دینام که بازم مشکلی نداره
3- تسمه تایم به قاب تسمه تایم موقع چرخش برخورد میکنه و اصطکاک بین این دو تا باعث تولید بو میشه که معمولا اگه تسمه تایم با قابش برخورد داشته باشه یه صدای ور ور مانندی میده .
================================================== =============
خیر اگه نصاب کار درست باشه ایرادی در سیستم ایموبلایزر ایجاد نمیکه از طرفی هم تو پست بالا گفتم سمند احتیاج به دزگیر نداره .

hossein.az
21-04-2014, 22:15

اون بویی که فرمودید ,بوی نو بودن و حرارت دیدن چسب های اطراف موتوره
چیز خاصی نیست ,حساس نباشید

اگه ماشینتون بنزینی با سیستم برق مالتی پلکس هست یکم نصب روش دشواره
در غیر اینصورت دزدگیر به راحتی با ماشین مچ خواهد شد و مشکلی ایجاد نمیکنه
به نظر بنده تعویض لاستیک ها با نوع مرغوب به صرفه تر و معقول تره
دزدگیر یه چیز تجملی برای دزد هاست
خدا نکنه به چیزی گیر بدن ,دزدگیر داشته یا نداشته ماشینو بردن

mehdi_halla
22-04-2014, 09:10
ثبت نامی نقدی اسفند بود.28430000 همون اول واریز کردم.بدون تاخیر دادن.:n04:

مبارک هست دوست من.
بنزینی یا پایه گازسوز؟
قیمت نهایی چند شد براتون؟

ممنون.گفتم؛ بنزینی هست ماشین 7اسفند ثبت نام نقدی کردم به مبلغ 28430000 (البته تا قبل ثبت نام بنده 27900000 بود که افزایش 2 درصدی مالیات ارزش افزوده قیمتش به ااونی که گفتم رسید).

IntelCentrino
22-04-2014, 18:18
دوستان درست هست که قیمت سمند EF7 توی بازار از LX پایین تر هست؟ (استنباطشون هم این هست که LX راحت خرید و فروش میشه و متقاضی بیشتر داره)

hossein.az
22-04-2014, 23:23
دوستان درست هست که قیمت سمند EF7 توی بازار از LX پایین تر هست؟ (استنباطشون هم این هست که LX راحت خرید و فروش میشه و متقاضی بیشتر داره)

دوگانه ها با هم هم قیمتند
بنزینی ef7 کمی بالاتر از lx بنزینی است
تمام این صحبت ها به خاطر اون سری ماشینهای 90 و 91 بود
که کیفیت بدشون توی ذهنیت مردم بد جلوه داد

IntelCentrino
23-04-2014, 23:14
اگر خدا بخواد من هم فردا ماشینم را از نمایندگی تحویل میگیرم (سمند LX بنزینی).

باید چه کار هایی در موردش انجام بدم؟! (کارهایی که واجب هستند)

IntelCentrino
25-04-2014, 15:52
اگر خدا بخواد من هم فردا ماشینم را از نمایندگی تحویل میگیرم (سمند LX بنزینی).

باید چه کار هایی در موردش انجام بدم؟! (کارهایی که واجب هستند)

هیچ راهنمایی و رهنمودی موجود نمی باشد؟ :n04:

Pourya-pc
25-04-2014, 17:55
هیچ راهنمایی و رهنمودی موجود نمی باشد؟ :n04:

هیچی ، چکاری میخواهید انجام بدهید ؟
موتور آبندی باید بشه تا 5000 کیلومتر بعدش میبرید نمایندگی فیلرگیری و آچارکشی میکنند .
میتونید پلاستیکای صندلی رو بکنید ، روکشش کنید ، یا رینگ آلومنیومی بندازید و تا لاستیک نو هست با لاستیک کیفیت بهتر عوض کنید .
کار خاص دیگه ایی هم ندارد .
زیاد ماشین رو گاز ندید و بهش فشار نیارید یوقت موتور بپکه دردسر بشه .
موفق باشید .

IntelCentrino
25-04-2014, 19:46
هیچی ، چکاری میخواهید انجام بدهید ؟
موتور آبندی باید بشه تا 5000 کیلومتر بعدش میبرید نمایندگی فیلرگیری و آچارکشی میکنند .
میتونید پلاستیکای صندلی رو بکنید ، روکشش کنید ، یا رینگ آلومنیومی بندازید و تا لاستیک نو هست با لاستیک کیفیت بهتر عوض کنید .
کار خاص دیگه ایی هم ندارد .
زیاد ماشین رو گاز ندید و بهش فشار نیارید یوقت موتور بپکه دردسر بشه .
موفق باشید .

لازم نیست روغنش را همین اول عوض کنم؟! آخه میگن روغن خودش معلوم نیست چی هست و آشغال هست.
در ضمن توی دفترچه راهنما گفته روی دزدگیرش، آژیر هست. اما من صدایی از این ماشین نمیشنوم.

hossein.az
25-04-2014, 23:47
لازم نیست روغنش را همین اول عوض کنم؟! آخه میگن روغن خودش معلوم نیست چی هست و آشغال هست.
در ضمن توی دفترچه راهنما گفته روی دزدگیرش، آژیر هست. اما من صدایی از این ماشین نمیشنوم.

با اجازه پویا

احتیاجی به تعویض روغن نیست
شما با کارت طلایی که روغن را عوض کنید باز همین روغن نوع روغن ریخته میشه
من با روغن اولی 10000 کامل رفتم هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه
یک قطره هم کم نکرد
یه کلید کوچیک زمان تحویل ماشین به شما داده شده, کاپوت بالا بزنید و روکش روی جعبه آژیر که سیاه رنگ هست و سمت چپ قرار داره ررا بردارید
کلید را بزنید و بچرخانید
آژِیر فعال میشه

mehdicvl
26-04-2014, 21:38
سلام. منم یه EF7 خریدم... البته چون هنوز پلاک نشده گذاشتم تو پارکینگ خونه مونده!
دو تا سوال! یکی اینکه من ماشین رو بدون ضبط فابریک خریدم (یعنی زده بود فاقد ضبط) ضبط فابریک چنده؟ ضبط هم قیمت اون مارک بهتر چی هست؟ (که USB خور باشه و پنلش هم جدا شدنی باشه) - البته میدونم جاش اینجا نیست که بپرسم شما به بزرگواری خودتون ببخشید-

دوم اینکه، یکی دو بار با ماشین عقب جلو کردم، احساس کردم موقع دنده عقب یه کم لرزش (و یه کم صدا) داره! من خودم حدس میزنم چون ماشین آب بندی نشده و خشکه اینجوریه شایدم نذاشتم موتورش گرم بشه و...! چون ماشین صفر تا حالا نخریدم دارم میپرسم! با توجه به صفر بودن ماشین، این لرزش طبیعیه؟ اگه نه، مشکل از کجا میتونه باشه و چیکار باید کرد؟
هاااا راستی یه سوال دیگه! اولین بار ماشین رو کِی باید گارانتی ببریم؟ (سرویس اولیه)
ممنون و سپاسگذار

mohsenjxj
26-04-2014, 22:11
سلام. منم یه EF7 خریدم... البته چون هنوز پلاک نشده گذاشتم تو پارکینگ خونه مونده!
دو تا سوال! یکی اینکه من ماشین رو بدون ضبط فابریک خریدم (یعنی زده بود فاقد ضبط) ضبط فابریک چنده؟ ضبط هم قیمت اون مارک بهتر چی هست؟ (که USB خور باشه و پنلش هم جدا شدنی باشه) - البته میدونم جاش اینجا نیست که بپرسم شما به بزرگواری خودتون ببخشید-

دوم اینکه، یکی دو بار با ماشین عقب جلو کردم، احساس کردم موقع دنده عقب یه کم لرزش (و یه کم صدا) داره! من خودم حدس میزنم چون ماشین آب بندی نشده و خشکه اینجوریه شایدم نذاشتم موتورش گرم بشه و...! چون ماشین صفر تا حالا نخریدم دارم میپرسم! با توجه به صفر بودن ماشین، این لرزش طبیعیه؟ اگه نه، مشکل از کجا میتونه باشه و چیکار باید کرد؟
هاااا راستی یه سوال دیگه! اولین بار ماشین رو کِی باید گارانتی ببریم؟ (سرویس اولیه)
ممنون و سپاسگذار
سلام دوست عزیز چرا رو ماشین ضبط نیست؟ شما ماشین را از ایرانخودرو تحویل گرفتید که ضبط نداشت یا از نمایشگاه خریدید؟

IntelCentrino
26-04-2014, 22:20
سلام دوست عزیز چرا رو ماشین ضبط نیست؟ شما ماشین را از ایرانخودرو تحویل گرفتید که ضبط نداشت یا از نمایشگاه خریدید؟

من هم ماشین را نمایندگی تحویل گرفتم و ضبط نداشت. یه نفر اونجا گفت که اگر دنبالش را بگیرم، 200 هزارتومان میتونم ازشون پس بگیرم.

mohsenjxj
26-04-2014, 22:30
من هم ماشین را نمایندگی تحویل گرفتم و ضبط نداشت. یه نفر اونجا گفت که اگر دنبالش را بگیرم، 200 هزارتومان میتونم ازشون پس بگیرم.
شما ماشینتون را کی تحویل گرفتید آیا جدیدا اینطورری شده؟ اصلا شما پیگیر این قضیه شدید؟

hossein.az
26-04-2014, 22:34

ممنون و سپاسگذار

اگر از شرکت خریدید یه رسید 100 تومنی به شما داده میشه و میرید بانک صادرات پول ضبط و میگیرید

هیچ لزومی نداره که ضبط فابریک خریده بشه, توی بازار قیمتش 150 تا 200 هست که با این قیمت خیلی بهتر و کارامدتر ,حالا با یکم اختلاف قیمت خریداری کنید

هیچ مشکلی نداره . حساس نشید
سرویس اولیه5000 که آچار کشی انجام میشه توی کیلومتر 4700 تا 6000 زمان مراجعه اش هست

mehdicvl
26-04-2014, 22:37

من مستقیما از خود ایران خودرو نگرفتم! اما از نمایندگی ایران خودرو تحویل گرفتم، موقع خروج ماشینم که چک میکردن یه برگه بود روش زده بود فاقد ضبط، اونام خروج رو زدن!
بعدا فهمیدم اون برگه رو اگه داشته باشم، با مدارک برم نمایندگی پول ضبط رو بهم میدن... ولی خب برگه رو که ندادن بهم و هاپولی کردن دیگه! :|

حالا بگذریم جواب سوال من رو هم بدین لطفا
آیا ارتعاش و لرزش تو سرعت کم (دنده عقب) برای ماشین صفر که هنوز وارد پروسه آب بندی هم نشده یه جورایی طبیعیه؟ جای نگرانی نیست دیگه ایشاللا؟

mehdicvl
26-04-2014, 22:41
اگر از شرکت خریدید یه رسید 100 تومنی به شما داده میشه و میرید بانک صادرات پول ضبط و میگیرید

هیچ لزومی نداره که ضبط فابریک خریده بشه, توی بازار قیمتش 150 تا 200 هست که با این قیمت خیلی بهتر و کارامدتر ,حالا با یکم اختلاف قیمت خریداری کنید

هیچ مشکلی نداره . حساس نشید
سرویس اولیه5000 که آچار کشی انجام میشه توی کیلومتر 4700 تا 6000 زمان مراجعه اش هست

آهان دستتون درد نکنه خیالم راحت شد! ;)
فقط یه سوالی تا اون کیلومتر 4700 الی 6000 نمیخواد به هیچ جایی مراجعه کنم یا تعویض روغن، فیلتر و... یی داشته باشم علی الحساب؟
و اینکه واسه رگلاژ کردن درب ها و صندوق عقب به نمایندگی مراجعه کنم؟

IntelCentrino
26-04-2014, 22:45
شما ماشینتون را کی تحویل گرفتید آیا جدیدا اینطورری شده؟ اصلا شما پیگیر این قضیه شدید؟

چند روزی میشه.
گفتم تا روزی که گفتن پلاک میاد صبر کنم.
واسه پلاک که رفتم، این مورد را هم پیگیری کنم.

hossein.az
26-04-2014, 23:10
آهان دستتون درد نکنه خیالم راحت شد! ;)
فقط یه سوالی تا اون کیلومتر 4700 الی 6000 نمیخواد به هیچ جایی مراجعه کنم یا تعویض روغن، فیلتر و... یی داشته باشم علی الحساب؟
و اینکه واسه رگلاژ کردن درب ها و صندوق عقب به نمایندگی مراجعه کنم؟

احتیاجی نیست
بیرون مراجعه کنید بهتره و زودتر کارتون انجام میشه .عموما با روغن زدن به لولاها و زبانه های قفل در مشکل سفتی حل میشه

mehdicvl
27-04-2014, 07:14
احتیاجی نیست
بیرون مراجعه کنید بهتره و زودتر کارتون انجام میشه .عموما با روغن زدن به لولاها و زبانه های قفل در مشکل سفتی حل میشه

ممنون. واللا مشکل سفتی نیست! اتفاقا خدا رو شکر نرمه! مشکل اینه که درب صندوق عقب سخت بسته میشه! یعنی باید چند بار محکم بکوبیش تا بسته شه! درب عقب سمت راننده هم به نرمی بقیه درب ها بسته نمیشه (یه کم محکم تر باید بست). صندوق عقبه ولی خیلی رو نِروه! :|

bahmankh
27-04-2014, 17:57
دوستان منم ماشین سمندپایه گاز سوز رو هفته پیش تحویل گرفتم >پلاک و کارتش اومده ولی هنوز از بیمه اش خبری نیست واسه همین فعلا توی پارکینگه
ماله منم ضبط نداشت که نمایندگی رسید بانک صادرات داد و رفتم 200 هزار گرفتم
حالا به نظرتون ضبط چی بندازم روش ؟
ضبطی با این مشخصات هست ؟؟که هم دوربین عقب روش باشه و ساپورت کنه و هم جی پی اس داشته باشه ؟؟؟

mehdicvl
27-04-2014, 21:13
دوستان منم ماشین سمندپایه گاز سوز رو هفته پیش تحویل گرفتم >پلاک و کارتش اومده ولی هنوز از بیمه اش خبری نیست واسه همین فعلا توی پارکینگه
ضبطی با این مشخصات هست ؟؟که هم دوربین عقب روش باشه و ساپورت کنه و هم جی پی اس داشته باشه ؟؟؟

خوش به حالت به من پولشم نمیدن! :|
یه مدل ضبط مارشال دیدم که روش دوربین دنده عقب هم داشت! قیمتش هم حدود 550 هست (البته نمیدونم مارشال خوبه یا نه! پسر همسایه مون که داشت راضی بود، ولی اکثر افراد برندهای معروف رو توصیه میکنن)
اینم مشخصات:

Marshal Me-2486

توصیف

رادیوپخش تصویری مارشال مدل 2486گارانتی 1 ساله شرکت مارشالتاریخ بروزرسانی: 1392/11/29 مشخصات:دارای مانیتور 5 اینچ با صفحه لمسیساپورت CD / USBقابلیت ساپورت DVD/ CD/ VCD / MP3 / WMA/ MP4/ JPEGساپورت DVD-R /DVD-RW / CD-R / CD-RWدارای قابلیت بلوتوثقابلیت دریافت تلویزیون - آنتن تلویزیون همراه دستگاه می باشددارای قابلیت آنتی شوکدارای دریافت رادیودارای ورودی دوربین دنده عقب - دوربین ندن عقب همراه دستگاه می باشد.دارای کنترل از راه دوردو خروجی RCA مخصوص ویدئودارای ورودی Audio / Videoدارای کنترل فرمانیخروجی ساب ووفر وسایل همراه دستگاه: آنتن تلویزین - دوربین دنده عقب - کنترل فرمانی

راستی یه سوال! پلاک و سایر چیزا چقدر طول میکشه که بیاد؟

hossein.az
27-04-2014, 22:47

به نظر من ضبط ایندش بندازید
خودم روی سمند دارم ,هم کار ضبط معمولی را انجام میده هم تصویر را دارد

mohsenjxj
28-04-2014, 17:22
سلام بنده اگه یه سمند پایه گازسوز با کارت طلایی 3 ستاره ثبت نام کنم، بنظر شما نیازی هست ماشین را بیمه بدنه هم کنم؟ یا همون کارت طلایی خودرو کفایت میکنه؟
کدومیکی کاملتر هست و خیال آدم راحتتره؟

hossein.az
28-04-2014, 23:02
سلام بنده اگه یه سمند پایه گازسوز با کارت طلایی 3 ستاره ثبت نام کنم، بنظر شما نیازی هست ماشین را بیمه بدنه هم کنم؟ یا همون کارت طلایی خودرو کفایت میکنه؟

کارت طلایی برای دزدی هیچ کاری انجام نمیده
پس داشتن بیمه بدنه مکمل و بهتر است

mohsenjxj
29-04-2014, 17:28
کارت طلایی برای دزدی هیچ کاری انجام نمیده
پس داشتن بیمه بدنه مکمل و بهتر است

اگه برای سرقت هیچ کاری نکنه پس تو این سایت پی نوشته؟
چون اینجا تو خدمات کارت طلایی نوشته جبران خسارت (سرقت (‌جزئي- كلي ), تصادفات)

IntelCentrino
29-04-2014, 18:16
خوش به حالت به من پولشم نمیدن! :|
یه مدل ضبط مارشال دیدم که روش دوربین دنده عقب هم داشت! قیمتش هم حدود 550 هست (البته نمیدونم مارشال خوبه یا نه! پسر همسایه مون که داشت راضی بود، ولی اکثر افراد برندهای معروف رو توصیه میکنن)
اینم مشخصات:

راستی یه سوال! پلاک و سایر چیزا چقدر طول میکشه که بیاد؟

در مورد ضبط چی بهتون میگن؟ چرا پول را پس نمیدن؟ مگر از خود نمایندگی نگرفتین؟

mehdi_halla
01-05-2014, 09:49

سلام دوست عزیز.شما همون زمان که ماشین رو تحویل گرفتین، رسید 200 تومنی داد که برین بگیرین؟ آخه منم یه ef7 بنزینی 3 هفته قبل تحویل گرفتم از نمایندگی(ثبت نامی اسفند) که روش پخش نداره، گفتم پولش چی میشه ، گفتن برین چند وقت دیگه تماس میگیریم باهاتون و یه 100 تومن دستتون رو میگیره...هنوزم تماس نگرفتن.جالبه که هنوز سند ماشین و بیمه ش هم نیومده!!!گفتن هفته دیگه میاد.مملکته داریم هاا!!!

mehdi_halla
01-05-2014, 10:16
سلام. حس میکنم ماشین EF7 بنده دنده دوش کشش کافی رو نداره .نمیدونم به خاطر اینکه رو سرعت پایین دنده عوض میکنم این طوریه یا مشکل چیز دیگه س.چون که میگن تو آب بندی دور موتور بالای 3000 نره منم همین کارو انجام میدم؛ به این خاطر دنده یک به دو رو که میخوام برم با دور موتور 3000 سرعت تا 10 کیلومتر بیشتر بالا نرفته و دو که میکنم ماشین خیلی کند شتاب میگیره و هر چی هم که گاز رو بیشتر فشار میدم ماشین توجهی نمیکنه و با آرامش! مرحله دور گرفتن رو انجام میده وبعد 5، 6 ثانیه میرسه به سرعت مناسبش...البته بعضی مواقع که گاز رو فشار میدم انگار یه مکث کوتاه داره بعد یه ثانیه ماشین به جلو پرتاب میشه یه خورده یعنی یه دفعه اون حالت عقب افتائن رو جبران میکنه !!
البته تو دنده یک شتابش خوبه .شما رو چه دور موتوری دنده عوض میکنین؟
مورد دیگه اینکه دنده مخصوصا دو به یک بعضی وقتا بد جا میخوره و همچنین دنده عقب. و در کل فکر میکنم زمان دنده خوردن داخل لول دنده دو تا فلز رو هم اصطکاک دارن و به هم مالیده میشن..

mohsenjxj
01-05-2014, 13:59
لطفا یه جواب کامل بدید.
ممنون

hossein.az
01-05-2014, 21:01
لطفا یه جواب کامل بدید.
ممنون

شما پرسیدید منم جوابتون دادم
100% بیمه بدنه بهتره
تو امروزه روز به گارانتی هم امید نیست چه برسه به کارت طلایی هاشون
شما اگر با ماشین تصادف هم بکنید دفعه اول 10% هزینه رو میگیرند و همینطور برای دفعات بعدی صعودی این درصد بالاتر میره
برای دزدی هم که فرمودید اگر کسی شانس داشته باشه و قرار باشه بهش خسارت بدند باید یه چیزی خدود 5 میلیون پول بده تا یه ماشین دیگه بهش بدن . تازه اونم شاید بدن
اگر نمیخواید هزینه بیمه کنید و ماشینتون پارکینگ داره
به جای هزینه بیمه ,یا لاستیک با یه مارک خوب تعویض کنید

hossein.az
01-05-2014, 21:15
لطفا یه جواب کامل بدید.
ممنون

100% بیمه بدنه بهتره
شما اگر با ماشین تصادف هم بکنید دفعه اول 10% هزینه رو میگیرند و همینطور برای دفعات بعدی صعودی این درصد بالاتر میره
برای دزدی هم که فرمودید اگر کسی شانس داشته باشه و قرار باشه بهش خسارت بدند باید یه چیزی خدود 5 میلیون پول بده تا یه ماشین دیگه بهش بدن . تازه اونم شاید بدن

mohsenjxj
02-05-2014, 10:06
100% بیمه بدنه بهتره
دوست عزیز ممنونم از جوابتون منظور من هم همین بود که حتی اگر کارت طلایی کامل هم نباشه در مواقع سرقت از هیچی بهتره و یک سال اول حداقل پول بیمه بدنه تو جیبمون بمونه. ولی گفته اول شما که فرمودید به سرقت هیچی نمیده نمیشه گفت چون بالاخره یه قانونی باید داشته باشه شانسی که نمیشه گفت چون اگه اینطوری باشه افراد خوش شانس اصلا به بیمه بدنه هم نیازی ندارن.:n13:

mohsenjxj
02-05-2014, 10:17
حسین جان به مطلب خوبی اشاره کردید اتفاقا بنده هفته گذشته که تو نمایندگی ایرانخودرو بودم دوتا سمند ef7 برای تحویل به مشتری آورده بودن لاستیک یکیشون یزدتایر بود و دومی گلدستون بود. بنظر شما و یا بچه هاییکه جدیدا از نمایندگی سمند تحویل گرفتن لطفا بفرمایید لاستیکی که زیرش انداختن چی هست و اینکه آیا یزد بهتر از گلدستون نیست؟ بنظر شما حتی اگه پولمون به لاستیک خارجی خوب نرسید آیا ارزش داره حداقل اگه گلدستون زیر ماشین انداخته بودن با یزد تایر عوضش کنیم؟

hossein.az
02-05-2014, 12:52
حسین جان به مطلب خوبی اشاره کردید اتفاقا بنده هفته گذشته که تو نمایندگی ایرانخودرو بودم دوتا سمند ef7 برای تحویل به مشتری آورده بودن لاستیک یکیشون یزدتایر بود و دومی گلدستون بود. بنظر شما و یا بچه هاییکه جدیدا از نمایندگی سمند تحویل گرفتن لطفا بفرمایید لاستیکی که زیرش انداختن چی هست و اینکه آیا یزد بهتر از گلدستون نیست؟ بنظر شما حتی اگه پولمون به لاستیک خارجی خوب نرسید آیا ارزش داره حداقل اگه گلدستون زیر ماشین انداخته بودن با یزد تایر عوضش کنیم؟
توی قسمت راهنمای خرید رینگ و لاستیک توضیح دادم

mohsenjxj
02-05-2014, 14:48
با راهنمایی دوست عزیزمون حسین ، بنده این نتیجه را می گیرم که با وجود کارت طلایی سه ستاره ماشین نیازی به بیمه بدنه (سال اول) نیست و بهتره این هزینه صرف رینگ و لاستیک ماشین بشه.
لطفا اگه دوستان نظری دیگه ای دارن باز هم بفرمایند تا استفاده کنیم.

farshid_titan
02-05-2014, 19:06
سلام دوست عزیز انشالا که اصلا نری نمایندگی واسه کارت طلایی و هیچ مشکلی واست پیش نیاد .بعدم اینکه اصلا شما تو سال اول هیچ نیازی به بیمه بدنه نداری و پولتو نگه دار.لاستیک عوض کردنم گزینه خوبیه هرچند که لاستیکای خودشم جواب میده.من ماشینم 90 گرفتم تا اواسط 92 هم روش بود مشکلی پیش نیمد بعد خودم فروختمش لاستیک نو خریدم و خیلی بهتر شد ماشین.

mohsenjxj
02-05-2014, 19:10
سلام دوست عزیز انشالا که اصلا نری نمایندگی واسه کارت طلایی و هیچ مشکلی واست پیش نیاد .بعدم اینکه اصلا شما تو سال اول هیچ نیازی به بیمه بدنه نداری و پولتو نگه دار.لاستیک عوض کردنم گزینه خوبیه هرچند که لاستیکای خودشم جواب میده.من ماشینم 90 گرفتم تا اواسط 92 هم روش بود مشکلی پیش نیمد بعد خودم فروختمش لاستیک نو خریدم و خیلی بهتر شد ماشین.دوست عزیز اعتبار کارت طلایی تا چه زمانی هست 1 سال یا 2 سال؟

farshid_titan
02-05-2014, 19:20
تا 1سال هست

mehdi_halla
02-05-2014, 19:51
سلام. حس میکنم ماشین EF7 بنده دنده دوش کشش کافی رو نداره .نمیدونم به خاطر اینکه رو سرعت پایین دنده عوض میکنم این طوریه یا مشکل چیز دیگه س.چون که میگن تو آب بندی دور موتور بالای 3000 نره منم همین کارو انجام میدم؛ به این خاطر دنده یک به دو رو که میخوام برم با دور موتور 3000 سرعت تا 10 کیلومتر بیشتر بالا نرفته و دو که میکنم ماشین خیلی کند شتاب میگیره و هر چی هم که گاز رو بیشتر فشار میدم ماشین توجهی نمیکنه و با آرامش! مرحله دور گرفتن رو انجام میده وبعد 5، 6 ثانیه میرسه به سرعت مناسبش...البته بعضی مواقع که گاز رو فشار میدم انگار یه مکث کوتاه داره بعد یه ثانیه ماشین به جلو پرتاب میشه یه خورده یعنی یه دفعه اون حالت عقب افتائن رو جبران میکنه !!
البته تو دنده یک شتابش خوبه .شما رو چه دور موتوری دنده عوض میکنین؟
مورد دیگه اینکه دنده مخصوصا دو به یک بعضی وقتا بد جا میخوره و همچنین دنده عقب. و در کل فکر میکنم زمان دنده خوردن داخل لول دنده دو تا فلز رو هم اصطکاک دارن و به هم مالیده میشن..
سلام.نظری ندارن دوستان؟

farshid_titan
02-05-2014, 20:03
سلام.نظری ندارن دوستان؟

دوست عزیز من تو دوره ابندی و کلا همیشه جز بعضی وقتا که باس خاک پاشید رو بعضیا دندمو 20 میکنم 2.40 میکنم 3 .60 میکنم 4 و 80 میکنم 5.که معمولا همون رو دور 3000 میشه.واسه اینم که میگی 2 به 1 بد جا میره معمولا وقتی که هنوز ماشین زیاد کار نکرده اینجوریه دیگه؟

hossein.az
02-05-2014, 21:07
دوست عزیز اعتبار کارت طلایی تا چه زمانی هست 1 سال یا 2 سال؟
یک سال یا 40000کیلومتر کارکرد

hossein.az
02-05-2014, 21:14
سلام.نظری ندارن دوستان؟

ef7 پایه گازسوز به خاطر سیستم گاز برقی که داره
یکم موقع شتاب گیری مکث داره و بعد از اون مکث گاز میخوره و یا بعضی اوقات به علت تنظیم نبودن پتانسیو متر و سنسور کلاج بین دنده ها گاز بخوره
عموما خود من روی 3000 دنده یک و بقیه دنده هارو در حالت معمولی رانندگیم بین 3000تا 4000 عوض میکنم
اگر پرشتاب حرکت کنید 100% روی دنده یک به دو الکی گاز میخوره ولی توی دنده های دیگه این مشکلو نداره

مشکل بد جا رفتن دنده 2 به یک در تمام پژو ها و سمند ها وجود داره
بعد از یک مدت کارکرد دنده ها نرم تر میشه ,حساس نباشید

mohsenjxj
02-05-2014, 21:28
تا 1سال هست
منظور شما از یک سال یعنی اینکه تا یک سال اعتبار بیمه بدنه ماشین هست یا همه خدمات کارت طلایی از جمله تعویض رایگان روغن موتور و یا شمع های ماشین تا 40 هزار کیلومتر را هم شامل میشه و اگه یک سال تموم بشه اعتبار اینا هم میسوزه؟

Qatel
02-05-2014, 22:16
درسته که میگن سمند EF7 واشر سر سیلندر میسوزونه و خرجش بالاس و شانسی بعضی از این مدل خودروها خوب از آب در میان ؟

farshid_titan
03-05-2014, 11:41
منظور شما از یک سال یعنی اینکه تا یک سال اعتبار بیمه بدنه ماشین هست یا همه خدمات کارت طلایی از جمله تعویض رایگان روغن موتور و یا شمع های ماشین تا 40 هزار کیلومتر را هم شامل میشه و اگه یک سال تموم بشه اعتبار اینا هم میسوزه؟

بله کلا همه خدماتی که کارت طلایی پوشش میده بعد 1 سال میره.مثلا من خودم متاسفانه سال اول 18000 تا با ماشینم بیشتر نرفتم و تونستم یه بار فقط از روغن و... اینا استفاده کنم.

hossein.az
03-05-2014, 13:43
درسته که میگن سمند EF7 واشر سر سیلندر میسوزونه و خرجش بالاس و شانسی بعضی از این مدل خودروها خوب از آب در میان ؟

مشکل سرسیلندر برای مدلهای 90 و 91 فقط پیش میومد و الان دیگه اینطور نیست
خرجش زیاد بالاتر از موتور پژویی نیست
شانسی بودن خودرو های ایرانی همیشه بوده نه فقط برای یه مدل خاص

mehdi_halla
03-05-2014, 19:48
یکم موقع شتاب گیری مکث داره و بعد از اون مکث گاز میخوره و یا بعضی اوقات به علت تنظیم نبودن پتانسیو متر و سنسور کلاج بین دنده ها گاز بخوره
عموما خود من روی 3000 دنده یک و بقیه دنده هارو در حالت معمولی رانندگیم بین 3000تا 4000 عوض میکنم
اگر پرشتاب حرکت کنید 100% روی دنده یک به دو الکی گاز میخوره ولی توی دنده های دیگه این مشکلو نداره

ممنون حسین جان.ولی برا من ef7 بنزینی هست آخه!

mehdi_halla
03-05-2014, 19:48

IntelCentrino
03-05-2014, 19:59

من خودم از نمایندگی که آشنا بود، پرسیدم و اون گفت که قطعات EF7 به سختی گیر میاد، اجرت تعمیرش بالاست و اینکه توی بازار خرید و فروشش سخت تر انجام میشه.
این شنیده های من بود عزیز.

hossein.az
03-05-2014, 21:29

دریچه گاز بنزینی ها سیمی است
امروز رفتم و با سورن ef7 تست کردم
اونم یه مقدار مکث و کپ کردن توی دنده 1 به 2 داره
روی همون دور موتورها که بتون گفتم دنده را تعویض کنید اون عقب افتادن توی تعویض دنده را کمتر نشون میده

abadan110
07-05-2014, 17:20
سلام من یه سمند ef7 ثبت نام کردم. این ملت خون به دلمون کردن. یکی میگه موتورش فلانه اون میگه تعمیرش اونجوره یکی میگه دسته راهنماش گیر نمیاد و .......... خلاصه ما نفهمیدیم دسته راهنما چه ربطی به موتورش داره اخه این فقط موتورش با سمند lx معمولی تفاوت داره. به هر حال تا مرز انصراف هم رفتم. لطفا بدون تعصب و غرض و ..... بگید این ماشین خوب هست یا نه

Pourya-pc
07-05-2014, 17:55
سلام من یه سمند ef7 ثبت نام کردم. این ملت خون به دلمون کردن. یکی میگه موتورش فلانه اون میگه تعمیرش اونجوره یکی میگه دسته راهنماش گیر نمیاد و .......... خلاصه ما نفهمیدیم دسته راهنما چه ربطی به موتورش داره اخه این فقط موتورش با سمند lx معمولی تفاوت داره. به هر حال تا مرز انصراف هم رفتم. لطفا بدون تعصب و غرض و ..... بگید این ماشین خوب هست یا نه

منظورشون دسته موتور بوده ، موتور EF7 هیچ مشکلی نداره فقط بعضی از سمند های سری 91 مشکل سرسیلندر و موتور سوزی داشتن که خود کارخونه درستش میکرد، قطعاتش هم موجود هست و در بازار زیاد شده ، خرابی هم خیلی خیلی کمتر از قبل شده . خیالتون راحت باشه من خودم EF7 91 دوگانه داشتم فروختم به فامیلمون الان 120 هزارتا رفته سرسوزن مشکل نداشته .

abadan110
07-05-2014, 20:08
منظورشون دسته موتور بوده ، موتور EF7 هیچ مشکلی نداره فقط بعضی از سمند های سری 91 مشکل سرسیلندر و موتور سوزی داشتن که خود کارخونه درستش میکرد، قطعاتش هم موجود هست و در بازار زیاد شده ، خرابی هم خیلی خیلی کمتر از قبل شده . خیالتون راحت باشه من خودم EF7 91 دوگانه داشتم فروختم به فامیلمون الان 120 هزارتا رفته سرسوزن مشکل نداشته .

ممنون جواب دادی. نه والا اون دسته موتور به جاش این میگفت دسته راهنما. اصلا این داستان رو خوندم، مو به تنم سیخ شد.هر چند خیلی تخیلی هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی که جواب دادی. دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون میشم

hossein.az
07-05-2014, 20:55
ممنون جواب دادی. نه والا اون دسته موتور به جاش این میگفت دسته راهنما. اصلا این داستان رو خوندم، مو به تنم سیخ شد.هر چند خیلی تخیلی هست. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مرسی که جواب دادی. دوستان دیگه هم نظر بدن ممنون میشم

این متن سایت پدال ماله همون مدلهای 91 هست که خرابی داشتن
هیچ مشکلی نداره با خیال راحت ازش لذت ببرید
فعلا تا 2 سال گارانتی دارید و هر مشکلی قابل حله
دسته راهنما بعضی مشکل پیدا کرد یه زمانی که الان خیلی کم پیش میاد

mehdi_halla
14-05-2014, 08:08
سلام دوستان.ef7 بنزینی بنده موقع تعویض دنده( 1 به 2بیشتر) کله میکنه زمانی که پام رو از رو کلاج برمیدارم.مجبورم کم کم کلاج رو بیارم بالا.و اینکه احساس میکنم زور ماشین تو دنده یک و دو خیلی کمه اگر هم که رو کولر باشه دیگه خیلی فاجعه س!!.چیکار کنم به نظرتون مشکل از چیه؟

Pourya-pc
14-05-2014, 13:21
سلام دوستان.ef7 بنزینی بنده موقع تعویض دنده( 1 به 2بیشتر) کله میکنه زمانی که پام رو از رو کلاج برمیدارم.مجبورم کم کم کلاج رو بیارم بالا.و اینکه احساس میکنم زور ماشین تو دنده یک و دو خیلی کمه اگر هم که رو کولر باشه دیگه خیلی فاجعه س!!.چیکار کنم به نظرتون مشکل از چیه؟

ماشین مدل چند است ؟ چقدر کارکرده و کی صفحه کلاچ عوض کردید ؟

mehdi_halla
15-05-2014, 14:38

سلام دوست عزیز.سمند ef7 بنزینی یه ماهه تحویل گرفتم 1800 تا کار کرده.تازه دیروز روغنش رو عوض کردم بیرون.
در ضمن روغن castrol magnatec 10-40 ریختم به نظرتون خوبه؟
و مورد دیگه اینکه احساس میکنم کولر ماشین سرمای کافی نداره ؛ امروز که دمای هوا حدود 28 درجه بود کولر گرفتم رو آخرین درجه ش، اما فکر میکنم سرمای کافی رو نداره. نمیدونم اما حس میکنم از دیروز سرمای کولر کمتر شده!! زمانی که بردم تعویض روغنی در حین تعویض فیلتر هوا زمانی که میخواست محفظه فیلتر هوا رو باز کنه لبه جلویی نازک این محفظه (که ارتفاعی در حد 7-8 میل داره) یه 2-3 سانتیش پاره خورد اونم کندش همون تیکه رو انداخت دور!! از اون میتونه باشه؟

mohsenjxj
15-05-2014, 17:39
سلام دوست عزیز.سمند ef7 بنزینی یه ماهه تحویل گرفتم 1800 تا کار کرده.تازه دیروز روغنش رو عوض کردم بیرون.
و مورد دیگه اینکه احساس میکنم کولر ماشین سرمای کافی نداره ؛ امروز که دمای هوا حدود 28 درجه بود کولر گرفتم رو آخرین درجه ش، اما فکر میکنم سرمای کافی رو نداره. نمیدونم اما حس میکنم از دیروز سرمای کولر کمتر شده!! زمانی که بردم تعویض روغنی در حین تعویض فیلتر هوا زمانی که میخواست محفظه فیلتر هوا رو باز کنه لبه جلویی نازک این محفظه (که ارتفاعی در حد 7-8 میل داره) یه 2-3 سانتیش پاره خورد اونم کندش همون تیکه رو انداخت دور!! از اون میتونه باشه؟
چرا شما به این زودی روغن ماشین را عوض کردید (1800) مگه مشکل خواصی داشته:n13:؟ چون اون روغن که تو ماشین صفر ریختن حداقل 10هزارتا کار میکنه بعدشم اگه بخوای عوض کنی خود نمایندگی به صورت رایگان عوض میکنه و روغن مناسب خود ماشین را میریزه.(البته اگه کارت طلایی داشته باشه)

IntelCentrino
15-05-2014, 17:41
دوستان مصرف سمند LX بنزینی در شهر شهر هست (بدترین و بیشترین حالت)

IntelCentrino
15-05-2014, 17:57
چرا شما به این زودی روغن ماشین را عوض کردید (1800) مگه مشکل خواصی داشته:n13:؟ چون اون روغن که تو ماشین صفر ریختن حداقل 10هزارتا کار میکنه بعدشم اگه بخوای عوض کنی خود نمایندگی به صورت رایگان عوض میکنه و روغن مناسب خود ماشین را میریزه.(البته اگه کارت طلایی داشته باشه)

من هم که ماشینم را تحویل گرفتم، اون بنده خدایی که تحویلم داد و یه سری توضیخات میداد، گفت بهتره که توی 2000 کیلومتر این روغنی که داخلش هست را عوض کنی و توی مراحل بعدی بیای که روی کارت طلایی برات روغن عوض کنن.

یه جورایی منظورش این بود که شاید توی این روغنی که الان برات ریختن چیزی باشه. ناخالصی و ...

mohsenjxj
15-05-2014, 21:11
من هم که ماشینم را تحویل گرفتم، اون بنده خدایی که تحویلم داد و یه سری توضیخات میداد، گفت بهتره که توی 2000 کیلومتر این روغنی که داخلش هست را عوض کنی و توی مراحل بعدی بیای که روی کارت طلایی برات روغن عوض کنن.

یه جورایی منظورش این بود که شاید توی این روغنی که الان برات ریختن چیزی باشه. ناخالصی و ...
اتفاقا یکی از آشناها که ماشینش را تو 5000 برده بود تا روغنش را عوض کنن تو خود نمایندگی گفتن که نمیخواد و تا 10هزار تا نیازی نیست که عوضش کنید و عوضش نکردن.

hossein.az
15-05-2014, 22:45

تعویض روغن بستگی به خودتون داره
اما لازم نیست البته سمند lx موتور پژویی روغن کم میکنه
سری های جدید هر 2000 کیلومتر حدود 0.7 تا 0.8 لیتر

دوستان مصرف سمند LX بنزینی در شهر شهر هست (بدترین و بیشترین حالت)

سمند lx موتور xu7 در بهترین حالت صدی 10 و در بدترین حالت و کولر صدی 13 و 14

vahidwss
16-05-2014, 10:38
من سمند ef7 پایه گاز سوز گرفتم مدل 88. یعنی میشه ماشین 5 سال. ماشین را پیش 5 تا مکانیک و خود ایران خودرو بردم که چکاب کامل بکنن. و گفتن هیچ مشکلی نداره و موتور ماشین تو این مدت یه بار هم
تعمیر نشده.
شتاب این ماشین فوق العاده بالاست(گاز و بنزین هم فرقی نمیکنه).
امکاناتی که موتور این ماشین داره خودروهای همردش ندارن.
از جمله :

توربو شارژ
خنک کننده روغن
تسمه سفت کن اتومات
زمان بندی متغیر سوپاپ ها
بسیار کم صدا
و از همه مهمتر پایه گاز سوز (نه اینکه موتور بنزینی را بیارن با گاز باسماتری کنن) هست.

و حدود یه ماه و نیم هم که دسمته واقعا فوق العاده بوده و فکر هم نمیکنم به زودی ها بخوام عوض کنم ماشینو.

البته من از خود ایران خودرو که پرسیدم گفتن مدل های 87 و 88 طراحی آلمان هست و گفت تا حالا نشده یه بار مدل 87 و 88 بیارن برای تعمیر موتور.از 88 یا 89 به بعد میگفت ایران خودش
دیگه میزنه و خرابی موتور خیلی زیاده.

تفاوت مدل های 87و 88 - تصویر اول - با مدل های بالا - تصویر دوم - هم تو تصاویر زیر معلومه :

ess_1362
16-05-2014, 11:46
من سمند ef7 پایه گاز سوز گرفتم مدل 88. یعنی میشه ماشین 5 سال. ماشین را پیش 5 تا مکانیک و خود ایران خودرو بردم که چکاب کامل بکنن. و گفتن هیچ مشکلی نداره و موتور ماشین تو این مدت یه بار هم
تعمیر نشده.
از جمله :

توربو شارژ
خنک کننده روغن
تسمه سفت کن اتومات
زمان بندی متغیر سوپاپ ها
بسیار کم صدا
و از همه مهمتر پایه گاز سوز (نه اینکه موتور بنزینی را بیارن با گاز باسماتری کنن) هست.

و حدود یه ماه و نیم هم که دسمته واقعا فوق العاده بوده و فکر هم نمیکنم به زودی ها بخوام عوض کنم ماشینو.

البته من از خود ایران خودرو که پرسیدم گفتن مدل های 87 و 88 طراحی آلمان هست و گفت تا حالا نشده یه بار مدل 87 و 88 بیارن برای تعمیر موتور.از 88 یا 89 به بعد میگفت ایران خودش

تفاوت مدل های 87و 88 - تصویر اول - با مدل های بالا - تصویر دوم - هم تو تصاویر زیر معلومه :

میگم کاری ندارم ، ولی میشه شما یک لطفی کنی و اولا کمپرسور توربو شارژر به همراه اینتر کولر را در این شات ها به من نشون بدی؟
راستی ضمنا رادیاتور روغن را هم به من و سایر دوستان نشون بدین ممنون میشم
به نظرم شما اولین تجربه را داری با یک موتور با تکنولوژی متغیر سوپاپ تجربه می کنی که یکم برات تازگی داره چون شتاب سمند ef7 از بدو تولید تا کنون به واسطه گیربکس ناهماهنگش جالب نیست:n13:
تنها تغییر ظاهری همون دریچه گاز هست که در ظاهر شما هم متوجه اون شدی
ولی تغییرات باطنی مربوط میشه به جنس و کیفیت اویل ماژول ، واشر سرسیلندر ، کاسه نمد ها و واشر های بخش خای موتور و دیگه تغییری از بدو تولید نداشته

vahidwss
16-05-2014, 12:08
من نه متخصص مکانیکم و نه اطلاعاتی در مورد این چیزایی که گفتین دارم. عین گفته های متخصص ایران خودرو را منعکس کردم اینجا تشخیص غلط و درستش را با شما عزیزان که سر در میارید.
ولی چیزی که من ازش سر در میارم شتاب فوق العادشه که من به شخصه تو رانندگی با 206 تیپ دو ، سمند موتور پژو ، 405 و پژو پارس این شتابو به هیچ عنوان ندیدم.
بله شتابش از اپتیما و کادنزا کمتره.:n06:

تفاوت هایی هم که تو اون دوتا عکس مد نظر منه جنس قطعات استفاده شدست که یه بچه 10 ساله هم میتونه بفهمه چند چنده. تفاوت داخلی هم که خودتون عرض کردید.

IntelCentrino
16-05-2014, 12:53
تعویض روغن بستگی به خودتون داره
اما لازم نیست البته سمند lx موتور پژویی روغن کم میکنه
سری های جدید هر 2000 کیلومتر حدود 0.7 تا 0.8 لیتر

سمند lx موتور xu7 در بهترین حالت صدی 10 و در بدترین حالت و کولر صدی 13 و 14

و سمند EF7 چی؟

bijandarbari
16-05-2014, 12:57
من نه متخصص مکانیکم و نه اطلاعاتی در مورد این چیزایی که گفتین دارم. عین گفته های متخصص ایران خودرو را منعکس کردم اینجا تشخیص غلط و درستش را با شما عزیزان که سر در میارید.
ولی چیزی که من ازش سر در میارم شتاب فوق العادشه که من به شخصه تو رانندگی با 206 تیپ دو ، سمند موتور پژو ، 405 و پژو پارس این شتابو به هیچ عنوان ندیدم.
بله شتابش از اپتیما و کادنزا کمتره.:n06:

تفاوت هایی هم که تو اون دوتا عکس مد نظر منه جنس قطعات استفاده شدست که یه بچه 10 ساله هم میتونه بفهمه چند چنده. تفاوت داخلی هم که خودتون عرض کردید.

سلام

یه سری توضیحات رو میدم:
- در حال حاصضر Ef7 توربو شارژر نداره.از چند سال پیش قرار بود که مدل توربو اون هم با تغییرات جزئی تولید بشه ولی هنوز محقق نشده.و فعلا خبری ازش نیست.

- در بین خودرو های تولید داخل تنها ef7 خنک کن روغن داره.( همون رادیاتور آلومینیومی روی اویل ماژول ) علتش هم یکی دوگانه سوز بودن و علت دیگه اش هم استفاده از جت روغن زیر پیستون هستش که روغن رو به زیر پیستون پاشش میکنه تا هم پیستون روانکاری بشه و هم پیستون خنک بشه.مخصوصا تو حالت گاز دمای پیستون از حالت بنزین بالاتر هستش و به خاطر همین نیاز به خنک کن روغن داره.
البته tu5 هم زیر پیستون جت روغن داره ولی بنا به دلایلی لازم ندیدن در اون موتور از خنک کن روغن استفاده کنن.

- تسمه سفت کن تایم و دینام اتومات هم چیز جدیدی نیست و دقیقا مشابه همین مکانیزم تو tu5 استفاده شده.

- اختلاف Ef7 مدل پایین با مدل بالا هم اصلا اون چیزی شما تو عکش گذاشتین نیست.
کلیه ef7 های دوگانه و معدود Ef7 های بنزین سری اول ، منیفولد هوا فلزی دارن ( مثل عکس اول ) که ecu بوش 7.4.9 دارن.بدون سیستم مولتی پلکس
اغلب ef7 های بنزین غیر از سری اول هم منیوفلد هوا پلاستکی دارن ( مثل عکس دوم ) که Ecu زیمنس یا کانتیننتال دارن.با سیستم مولتی پلکس

- ef7 به سفارش ایران خودرو توسط یک شرکت آلمانی طراحی شده.البته اون کمپانی فقط نقشه مکانیکی اجزا موتور رو به ایران خودرو داده و زحمت اصلی ساخت قطعات و مونتاژ و تست موتور رو خود ایران خودرو متقبل شده.پس اونقدر ها هم دست آلمانها تو این موتور دخیل نبوده.ولی در مجموع موتور خوب و کم اصطحلاکی هستش.به شرطی که قطعات مرغوب روش سوار بشه.

- cvvt هم سیستمی هستش که از سال 2000 به بعد رواج پیدا کرده و تو سال 2007 به بعد میشه گفت خیلی از موتور ها این سیستم رو دارن.

نظر شخصی من اینه که گیربکس ایران خودرو مشکلی نداره و ضرایب خیلی خوب طراحی شدن.البته به غیر از دنده 5 که یکم زیادی سنگینه.
ef7 شتاب اولیه نسبتا ضعیف و شتاب ثانویه و کشش عالی داره.

bijandarbari
16-05-2014, 13:05
و سمند EF7 چی؟
ef7 هم با کولر خیلی مصرفش زیاد میشه. ( شاید تا 30 یا 40 درصد )
ولی بدون کولر تو شهر 9 لیتر و جاده حدود 7 مصرف میکنه.
مصرف کم ef7 نسبت به xu7 بیشتر خودش رو تو شهر نشون میده.تو جاده چون شتابگیری ندارین مصرف اختلاف آنچنانی نداره.

IntelCentrino
16-05-2014, 13:24
سمند LX که موتورش XU7 هست، همون موتور پژویی هست؟

hossein.az
16-05-2014, 13:35
سمند LX که موتورش XU7 هست، همون موتور پژویی هست؟
بله . xu7 موتور پژویی است

و سمند EF7 چی؟

مصرف بنزین چند بار در مسافرت تست گرفته شد توسط چند تا از دوستان
جاده :6.5 تا 7
شهری بدون کولر :9
شهری با کولر : بهترین حالت 10 بدترین حالت 12

mohsenjxj
16-05-2014, 13:45
تعمیر نشده.
از جمله :

توربو شارژ
خنک کننده روغن
تسمه سفت کن اتومات
زمان بندی متغیر سوپاپ ها
بسیار کم صدا

دوست عزیز فکر کنم این تفاوت ها که شما نشون دادین بخاطر دوگانه سوز بودن موتور اولی و بنزینی بودن موتور در عکس دومی هست.

Abdolreza2012
16-05-2014, 17:22
سلام
یکی از دوستام در حدود 30 تومن میخواد ماشین بگیره
بین 405slx و سمند دوگانه مونده
دوستان به نظرتون کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
برتری هر کدوم رو نسبت به اون یکی رو هم بگید
و معایبشون
ممنون

mehdi_halla
16-05-2014, 18:41

سلام.پوریا خان نظری ندارین؟ و دوستان دیگه البته.ممنون میشم..

mehdi_halla
17-05-2014, 18:46
از عکسی که دوستمون قرار دادن استفاده میکنم و یه سوال رو مطرح میکنم:
اون قسمتی که با رنگ آبی مشخص کردم چیه اسمش؟یه صدای خر وخر از داخلش میاد هر 4 ثانیه حدودا.علتش چیه؟

IntelCentrino
17-05-2014, 18:49
اون قسمتی که با رنگ آبی مشخص کردم چیه اسمش؟یه صدای خر وخر از داخلش میاد 4 ثانیه حدودا.علتش چیه؟

کدم عکس؟
کدوم قسمت آبی؟

mehdicvl
17-05-2014, 21:34
سلام. من امروز واسه اولین بار بنزین زدم! :دی
جوگیر شدم گفتم تا جایی که میخوره پر کنم! 67 لیتر (60 +7 لیتر) پر کرد! بعدا فهمیدم کلاه سرم رفته چون باک سمند 66 لیتر بیشتر نیست! :))) :| امان از این...
بگذریم
من هوس کردم برم گیج روغن ها رو چک کنم ببینم چی به چیه، فقط گیچ روغن موتور که همون جلو بود رو یافتم! میشه یه آدرس دهی کنین بتونم بقیه گیج ها رو پیدا کنم؟
راستی گفتن نداره ولی سمند EF7 بنزینی!
ممنون و سپاسگذار

Lesordiavek
18-05-2014, 16:57
سلام
یکی از دوستام در حدود 30 تومن میخواد ماشین بگیره
بین 405slx و سمند دوگانه مونده
دوستان به نظرتون کدوم ارزش خرید بیشتری داره؟
برتری هر کدوم رو نسبت به اون یکی رو هم بگید
و معایبشون
ممنون

در مورد انتخاب بین این دو تا فعلا حرفی نزنیم، ولی به دوستتون پیشنهاد میکنم اگه سمند EF7 می خره نوع بنزینیشو بخره. دلایلش:
1: نوع بنزینی مصرفش از نوع گاز سوز حدود صدی 1 لیتر کمتره.
2: گرچه به نظر می رسه خرابی های این موتور خیلی کمتر شده، اما بازم بد نیست ریسک نکنید و نوع بنزینیشو بخرین. از همون موقع هم نوع بنزینی مشکلات سوختن واشر سر سیلندر و غیره براش خیلی کمتر بود.
3: بعضی موارد پیش اومده که نوع گاز سوز بعد از یه مدت شروع کنه به سر و صدای شدید.
4: تمام اون ها به کنار، نوع بنزینی ارزون تر هم هست.
5: شاید بگین خوب با چند بار گاز زدن این تفاوت قیمت جبران میشه. یه سری تست کردن دیدن در کل گاز سوز ها هزینه ی بیشتری برای سوخت می پردازن (راستش خیلی تستشون دقیق نبود. بنابراین ممکنه این مورد درست نباشه.)

در مورد بعدی باید حواس دوستتون به این موارد جمع باشه:
1: سمند امنیتش بیشتر از 405 هست. (بدنه ی قطور تر و یکپارچه تر، وزن بیشتر و در نتیجه تعادل بیشتر)
2: اگه موتور ها یکی باشن سمند مصرفش بیشتر هست (به خاطر وزن بیشترش)
3: اگه EF7 بگیرن احتمال کمبود قطعات و مکانیک خبره خصوصا تو شهرستان ها هست.

با توجه به نساز هاتون میتونید انتخاب کنید.

mohsenjxj
19-05-2014, 15:20
سلام بر اساتید عزیز میدونم شاید این مطلب به این تاپیک مربوط نشه ولی اگه ممکنه بنده را درخصوص مطلب پایین راهنمایی کنید.
آیا منظور از این مطلب اینه که خدمات بیمه بدنه ای که کارت طلایی انجام میداد دیگه انجام نمیده؟ پس اگه اینطوری باشه اون پولی که از ما بابت کارت طلایی گرفتن چی میشه؟ اصلا اون مجوزی که تو این نوشته گفته باید از بیمه مرکزی بگیریم ، کی و چطوری باید بگیریم؟

(خدمات كارت طلايي امداد خودرو بدون مجوز بيمه مركزي غيرقانوني است

خدمات كارت طلايي شركت امداد خودرو از مصاديق بارز پوشش هاي بيمه بدنه و شخص ثالث اتومبيل بوده و ارائه آن بدون اخذ مجوز از بيمه مركزي غيرقانوني و ممنوع است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، شوراي عالي بيمه در پاسخ به استعلام بيمه مركزي مبني بر اينكه آيا فعاليت شركت امداد خودرو ايران در زمينه خسارت تصادفات، سوانح و حوادث و سرقت خودرو به مشتركين داراي كارت طلايي، فعاليت بيمه گري محسوب مي شود؟ اعلام كرد: "خدمات اين شركت كه با دريافت وجه در قالب كارت طلايي انجام مي شود طبق قانون عمليات بيمه اي به حساب مي آيد و اين خدمات از مصاديق بارزپوشش هاي بيمه بدنه و شخص ثالث اتومبيل بوده و ارائه آن بدون اخذ مجوز از بيمه مركزي غيرقانوني و ممنوع است.
بر اساس اين گزارش، اين ممنوعيت شامل خدمات دوره تضمين(گارانتي) كه طبق قانون بر عهده خودروسازان است، نمي شود.)

mohsenjxj
19-05-2014, 15:21
سلام بر اساتید عزیز میدونم شاید این مطلب به این تاپیک مربوط نشه ولی اگه ممکنه بنده را درخصوص مطلب پایین راهنمایی کنید.
آیا منظور از این مطلب اینه که خدمات بیمه بدنه ای که کارت طلایی انجام میداد دیگه انجام نمیده؟ پس اگه اینطوری باشه اون پولی که از ما بابت کارت طلایی گرفتن چی میشه؟ اصلا اون مجوزی که تو این نوشته گفته باید از بیمه مرکزی بگیریم ، کی و چطوری باید بگیریم؟

(خدمات كارت طلايي امداد خودرو بدون مجوز بيمه مركزي غيرقانوني است

خدمات كارت طلايي شركت امداد خودرو از مصاديق بارز پوشش هاي بيمه بدنه و شخص ثالث اتومبيل بوده و ارائه آن بدون اخذ مجوز از بيمه مركزي غيرقانوني و ممنوع است.

به گزارش اداره كل روابط عمومي بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران، شوراي عالي بيمه در پاسخ به استعلام بيمه مركزي مبني بر اينكه آيا فعاليت شركت امداد خودرو ايران در زمينه خسارت تصادفات، سوانح و حوادث و سرقت خودرو به مشتركين داراي كارت طلايي، فعاليت بيمه گري محسوب مي شود؟ اعلام كرد: "خدمات اين شركت كه با دريافت وجه در قالب كارت طلايي انجام مي شود طبق قانون عمليات بيمه اي به حساب مي آيد و اين خدمات از مصاديق بارزپوشش هاي بيمه بدنه و شخص ثالث اتومبيل بوده و ارائه آن بدون اخذ مجوز از بيمه مركزي غيرقانوني و ممنوع است.
بر اساس اين گزارش، اين ممنوعيت شامل خدمات دوره تضمين(گارانتي) كه طبق قانون بر عهده خودروسازان است، نمي شود.)

bahmankh
19-05-2014, 16:31
دوستان ماشین سمند ef7 هنوز 500 کیلومتر کارنکرده جالبه دور موتورش به از روی 3 هزار پایین تر نمیاد وقتی ماشین روشن میشه روی 4 هزار میره ( یعنی همیشه 3 هزار اضافه نشون میده ):n27:

mohsenjxj
20-05-2014, 19:28
سلام بر اساتید عزیز
تقریبا یک هفته مونده سمند ef7 پایه گاز سوزم را تحویل بگیرم امروز یه پیام اومد مبنی بر اینکه شما به صورت اختیاری میتونید خودرو خودتون را با سمندی که سیستم مولتی پلکس هست عوض کنید و و قتی به نمایندگی رفتم اونا گفتن اگه بخوام میتونم حدود 254 هزار تومن دیگه بدم و با تحویل 20 روز دیگه سمند مولتی پلکس دوگانه سوز بهم تحویل میدن کلاس خودرویی که من ثبت نام کردم 29111 هست گفتن اگه عوضش کنم بهم خودرو کلاس 29110 تحویل میدن. بنظر شما چیکار کنم؟ من خودم شک دارم آخه تا حالا خودرو ef7 پایه گاز سوز که مولتی پلکس باشه ندیده و نشنیده بودم ، نکنه به این بهونه ها شرکت بزنه زیر قولش و خودرو را به موقع تحویل ندن و یا اینکه با یه خودروی دیگه که تک سوز هست عوض کنن چون دوگانه بودن یکی از ملاک های اصلی انتخاب منه.
اصلا به نظر شما سیستم سخن گو سمند با مولتی پلکس چه تفاوت هایی داره و کدومش بهتره؟ و میصرفه که 250 تومن بیشتر بابتش بدم؟
لطفا اگه کسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه. و دقیقا تفاوت هاشو بگید.
ممنون:n16:

Pourya-pc
21-05-2014, 10:59
سلام بر اساتید عزیز
تقریبا یک هفته مونده سمند ef7 پایه گاز سوزم را تحویل بگیرم امروز یه پیام اومد مبنی بر اینکه شما به صورت اختیاری میتونید خودرو خودتون را با سمندی که سیستم مولتی پلکس هست عوض کنید و و قتی به نمایندگی رفتم اونا گفتن اگه بخوام میتونم حدود 254 هزار تومن دیگه بدم و با تحویل 20 روز دیگه سمند مولتی پلکس دوگانه سوز بهم تحویل میدن کلاس خودرویی که من ثبت نام کردم 29111 هست گفتن اگه عوضش کنم بهم خودرو کلاس 29110 تحویل میدن. بنظر شما چیکار کنم؟ من خودم شک دارم آخه تا حالا خودرو ef7 پایه گاز سوز که مولتی پلکس باشه ندیده و نشنیده بودم ، نکنه به این بهونه ها شرکت بزنه زیر قولش و خودرو را به موقع تحویل ندن و یا اینکه با یه خودروی دیگه که تک سوز هست عوض کنن چون دوگانه بودن یکی از ملاک های اصلی انتخاب منه.
اصلا به نظر شما سیستم سخن گو سمند با مولتی پلکس چه تفاوت هایی داره و کدومش بهتره؟ و میصرفه که 250 تومن بیشتر بابتش بدم؟
لطفا اگه کسی اطلاعات دقیقی داره راهنمایی کنه. و دقیقا تفاوت هاشو بگید.
ممنون:n16:

همون سخنگو بردارید بهتره ، مالتی پلکس زیاد هنگ میکنه و تاجایی که دیدم دردسرساز بوده ، این سیستم به جای سیم کشی یک برد الکترونیکی داره که تمامی قطعات برقی ماشین به این برد متصل هستند و برد میتونه تشخیص بده کدوم قسمت برقی خودرو در چه وضعیتی هست .
وضعیت شیشه ها ، دربها ، گیج بنزین و ... به عهده مالتی پلکس هست اما به نظرم نیازی به این سیستم ندارید .

mohsenjxj
21-05-2014, 15:47
همون سخنگو بردارید بهتره ، مالتی پلکس زیاد هنگ میکنه و تاجایی که دیدم دردسرساز بوده ، این سیستم به جای سیم کشی یک برد الکترونیکی داره که تمامی قطعات برقی ماشین به این برد متصل هستند و برد میتونه تشخیص بده کدوم قسمت برقی خودرو در چه وضعیتی هست .
وضعیت شیشه ها ، دربها ، گیج بنزین و ... به عهده مالتی پلکس هست اما به نظرم نیازی به این سیستم ندارید .
دوست عزیز درصورت امکان کاملتر توضیح بدید منظورتون از هنگ کردن چیه آیا تو همه مالتی پلکس ها اینطوری بوده یا فقط چند مورد خاص را دیدید؟ و اینکه گفتید وضعیت شیشه ها ، دربها ، گیج بنزین و ... به عهده مالتی پلکس هست یعنی چی؟
خودتون تا حالا خودرویی که مولتی پلکس باشه داشتید؟ از بقیه دوستان که این سیستم را داشتن لطفا معایب و مزایاشو بفرمایید. آیا راضی هستید؟ یا شما هم سیستم سخنگو را ترجیح میدید؟

mehdicvl
21-05-2014, 19:02
جوگیر شدم گفتم تا جایی که میخوره پر کنم! 67 لیتر (60 +7 لیتر) پر کرد! بعدا فهمیدم کلاه سرم رفته چون باک سمند 66 لیتر بیشتر نیست! :))) :| امان از این...
بگذریم
من هوس کردم برم گیج روغن ها رو چک کنم ببینم چی به چیه، فقط گیچ روغن موتور که همون جلو بود رو یافتم! میشه یه آدرس دهی کنین بتونم بقیه گیج ها رو پیدا کنم؟
ممنون و سپاسگذار
خیلی مخلصیم... :n16:

Thom Yorke
21-05-2014, 23:34
من قصد ثبت نام یک EF7 رو دارم.
از اونجایی که فعلا در سایت ایران خودرو امکان ثبت نام پایه گازسوزش وجود نداره؛ خواستم از بچه هایی که اطلاع دارن بپرسم که آیا امکانش وجود داره که من مدل تک سوزش رو بگیرم و با حدود هزینه 1.200 خودم بدم بیرون با کپسول بزرگ گازسوزش کنن؟
من به شرکت های دوگانه سوز کننده که زنگ میزنم و راجب سوالم میپرسم میگن که میشه و هیچ مشکلی نیست و این خودرو اصلا برای گاز طراحی شده و... از طرفی من امروز یکی از نمایندگی های ایران خودرو بودم که وقتی بهشون گفتم میخوام اینکار رو بکنم یکیشون گفت که سمند EF7 بنزینی رو نمیشه دوگانه سوز کرد! میگم چرا؟ میفرمایند خب نمیشه دیگه! دوباره با این شرکت ها تماس گرفتم و گفتم اینا همچین چیزی میگن! جواب این بود که توی بعضی ماشین ها که دوگانه سوز کردیم بعضا دیده شده چراغ چک روشن میشه و اون هم بخاطر 16 سوپاپ بودن این ماشینه و در کل مشکل خاصی نداره

حالا سوال من اینکه که اصلا آیا این ایده چقدر میتونه درست باشه که بنزینی ثبت نام فوری کنیم (286,356,000) و با گاز سوز کردنش حدود 30 برامون تموم بشه. من حقیقتش نمیتونم حدود 33-34 هزینه کنم و مدل گازسوز رو از بازار سیاه! بخرم. از طرفی شرکت هم ثبت نام دو گانه نداره.
راه حل شما چیه؟

mehdi_halla
22-05-2014, 12:52
از اونجایی که فعلا در سایت ایران خودرو امکان ثبت نام پایه گازسوزش وجود نداره؛ خواستم از بچه هایی که اطلاع دارن بپرسم که آیا امکانش وجود داره که من مدل تک سوزش رو بگیرم و با حدود هزینه 1.200 خودم بدم بیرون با کپسول بزرگ گازسوزش کنن؟
من به شرکت های دوگانه سوز کننده که زنگ میزنم و راجب سوالم میپرسم میگن که میشه و هیچ مشکلی نیست و این خودرو اصلا برای گاز طراحی شده و... از طرفی من امروز یکی از نمایندگی های ایران خودرو بودم که وقتی بهشون گفتم میخوام اینکار رو بکنم یکیشون گفت که سمند EF7 بنزینی رو نمیشه دوگانه سوز کرد! میگم چرا؟ میفرمایند خب نمیشه دیگه! دوباره با این شرکت ها تماس گرفتم و گفتم اینا همچین چیزی میگن! جواب این بود که توی بعضی ماشین ها که دوگانه سوز کردیم بعضا دیده شده چراغ چک روشن میشه و اون هم بخاطر 16 سوپاپ بودن این ماشینه و در کل مشکل خاصی نداره

حالا سوال من اینکه که اصلا آیا این ایده چقدر میتونه درست باشه که بنزینی ثبت نام فوری کنیم (286,356,000) و با گاز سوز کردنش حدود 30 برامون تموم بشه. من حقیقتش نمیتونم حدود 33-34 هزینه کنم و مدل گازسوز رو از بازار سیاه! بخرم. از طرفی شرکت هم ثبت نام دو گانه نداره.
راه حل شما چیه؟

من که جای شما باشم صبر میکنم تا دوگانه ش رو سایت بیاد بعد ثبت نام کنم، اخه مسلما موتور پایه گاز استهلاک موتوریش از بنزینی که دستی گازسوز شده کمتره.احتمال داره برا مبعث بذارن.

mohsenjxj
22-05-2014, 17:35

راه حل شما چیه؟
من هم با نظر مهدی عزیز موافقم اصلا این کارو نکنید ماشین صفر حیفه که بدی بیرون پشتش کپسول بزارن.
حتی اگه بیرون هم بتونن دوگانه کنن دوگانه کارخونه با بیرون زمین تا آسمون فرق میکنه. باز هم خودتون صلاح میدونید.

Lesordiavek
23-05-2014, 08:23

راه حل شما چیه؟

یه سوال، چرا انقدر اصرار دارین که دوگانه بخرین؟ بنزینیش که بهتره.

mohsenjxj
24-05-2014, 18:49
سلام تو یه جا دیده بودم یسری ef7 ها که شماره بدنه یا موتورشون نمیدونم اولش c یا b بود مشکل دار دراومده و یسری هم موتورشون خوب دراومده. آیا این واقعیت داره و از دوستان کسی در این مورد اطلاع دقیقی دارید لطفا اگه از دوستان هرکسی در این مورد اطلاع دقیقی دارید لطفا راهنمایی کنید.:n01:

Thom Yorke
24-05-2014, 22:40
یه سوال، چرا انقدر اصرار دارین که دوگانه بخرین؟ بنزینیش که بهتره.
فاصله‎م از محل کارم زیاده و مبلغ زیادی صرف هزینه بنزین میشه.
در کل اولین تجربه گاز سوز منه! تحقیق کردم دیدم بهنرین ماشین گازسوز ایران همین هست. از طرفی اگه میخواستم بنزینی بخرم ترجیح می‎دادم یه موتور TU5 بخرم. اصلا به سمند فکر نمیکردم!
حالا شاید دوستان بگن که هزینه گاز و بنزین در دراز مدت فرقی نداره و... ولی من ماشین رو نهایتا 2-3 سال بخوام نگه دارم و از همین بابت هم هست که میخوام صفر بخرم.
مرسی

SAMI EB
25-05-2014, 23:12
اون قسمتی که با رنگ آبی مشخص کردم چیه اسمش؟یه صدای خر وخر از داخلش میاد هر 4 ثانیه حدودا.علتش چیه؟

سلام
اون قسمتی که مشخص کردید مربوط میشه به مانیفولد هوا که هوا از طریقش برای احرتاق وارد موتور میشه این صئا ی خر خر مربوط به این قسمت نمیشه در اصل این صدای انژکتور های بنزین هست که میاد چون دقیقا انژکتور های بنزین زیر این قسمت قرار داره برای همین شما فکر می کنید این صدا از قسمت میاد .
در کل این صدا ایرادی نداره .

SAMI EB
25-05-2014, 23:18
سلام تو یه جا دیده بودم یسری ef7 ها که شماره بدنه یا موتورشون نمیدونم اولش c یا b بود مشکل دار دراومده و یسری هم موتورشون خوب دراومده. آیا این واقعیت داره و از دوستان کسی در این مورد اطلاع دقیقی دارید لطفا اگه از دوستان هرکسی در این مورد اطلاع دقیقی دارید لطفا راهنمایی کنید.:n01:

سلام
این مدل هایی که می گید ، مدل های CF و BF که شماره شاسیشون با یکی از این ها شروع میشد و هیچ ربطی به درست یا خرابی موتور نداره متاسفانه این ذهنیت بدی بود که باعث شده بود هر کی ماشینش با این حروف شروع میشه فکر کنه ایراد داره و خراب میشه در کل یه شایعه بود و واقعیت نداشت .

SAMI EB
25-05-2014, 23:23
بگذریم
ممنون و سپاسگذار
سلام
در مورد حجم باک تقریبا حدود 70 لیتر بنزین می گیره و حدود 67 یا 68 سر ریز میشه البته به جایگاهی که سوخت گیری کردید هم ربط داره .
در مورد گیج که فقط یه گیج داره اونم گیج روغن که روی در پوش میل سوپاپ وجود داره گیج دیگه ای نداره .
بقیه ی مایعات ماشین مثل آب رادیاتور ، مخزن روغن ترمز و هیدرولیک که خط max و min داره باید باتوجه به اون ها چک بشه و گیج دیگه ای بجز گیج روغن نداره .

SAMI EB
26-05-2014, 00:00
سلام.پوریا خان نظری ندارین؟ و دوستان دیگه البته.ممنون میشم..

سلام
در مورد راه افتادن ماشین که خب قاعدتا هر ماشین صفری اون اوایلش تا میاد آبندی بشه شتابش خوب نیست و بعد مدتی که دوران آب ندی تمام شد بهتر میشه . البته جدیدا ایران خودور از دیسک و صفحه ها نامرغوب مثل پایا کلاچ . یا شایان استفاده می کنه که کیفیت چندانی نداره . و مورد آخر اینکه یه سنسور زیر پدال کلاچ هست که باعث میشه ماشین گاز هرز نخوره اگه این سنسور تنظیم نباشه باعث میشه که موقع راه افتاد ماشین دیر تر شتاب بگیره و بین دنده ها همین جور گاز بخوره البته اگه ماشین شما این سنسور را داشته باشه .
-------------------------------------------------------------------------------
در مورد افت قدرت موتور هنگام کولر گیری هر ماشینی وقتی کولرش میشه میشه قدرتش کمتر میشه که این افت قردت برای ماشین هایی که قدرت موتورشون کمتره بیشتر به چشم میاد .
EF7 چون قدرتش موتورش 1700 هست موقع کولر گیری افت قدرت بیشتر ی هم داره
در مورد خنگی کنندگی کولر امکان داره گازش کم باشه یا زیاد یا حتی کیفیت گاز کولر مطلوب نباشه که در این صورت باید عوض بشه .

mehdi_halla
26-05-2014, 08:52
سلام
در مورد راه افتادن ماشین که خب قاعدتا هر ماشین صفری اون اوایلش تا میاد آبندی بشه شتابش خوب نیست و بعد مدتی که دوران آب ندی تمام شد بهتر میشه . البته جدیدا ایران خودور از دیسک و صفحه ها نامرغوب مثل پایا کلاچ . یا شایان استفاده می کنه که کیفیت چندانی نداره . و مورد آخر اینکه یه سنسور زیر پدال کلاچ هست که باعث میشه ماشین گاز هرز نخوره اگه این سنسور تنظیم نباشه باعث میشه که موقع راه افتاد ماشین دیر تر شتاب بگیره و بین دنده ها همین جور گاز بخوره البته اگه ماشین شما این سنسور را داشته باشه .
-------------------------------------------------------------------------------
در مورد افت قدرت موتور هنگام کولر گیری هر ماشینی وقتی کولرش میشه میشه قدرتش کمتر میشه که این افت قردت برای ماشین هایی که قدرت موتورشون کمتره بیشتر به چشم میاد .
EF7 چون قدرتش موتورش 1700 هست موقع کولر گیری افت قدرت بیشتر ی هم داره
در مورد خنگی کنندگی کولر امکان داره گازش کم باشه یا زیاد یا حتی کیفیت گاز کولر مطلوب نباشه که در این صورت باید عوض بشه .

خیلی ممنو ن از پاسخ تون دوست عزیز.
اینکه گفتین اگر داشته باشه متوجه منظورتون نشدم!ماشین بنده ef7 بنزینی هست.

یه سوال دیگه: تو فروم تی تی دوستان گفتن که 4.7 لیتر برا روغن عدد مناسبیه.بنده دو هفته قبل رو کیلومتر 2000 روغن ماشین رو با 5 لیتر کاسترول مگناتک sm تعویض کردم(فیلتر هم تعویض شد) نمید.نم فکر میکنم صدای موتور بیشتر شده یا تلقینه؟!.نمیدونم..حالا سوالم اینه این صدای موتور میتونه برا اضافه روغن باشه؟ جالبه گیج رو هم که چک میکنم سر صبح 3 سانت بالاتر از خط HI هستش! حتی تا رو خود میله فلزیش هم آغشته س.برا همین بردم تعویض روغنی 300 سی سی رو ساکشن کنه که لوله ساکشن رو گذاشت تو همون قسمتی که گیج میره توش ولی هیچی ساکشن نشد.گفت نمیشه! از پایین هم گفت که پیچ کارتل جوریه که چون زیرش سینی هست نمیشه یه مقدار روغن رو تخلیه کر و باید کلش خالی بشه.به نظرتون چیکار کنم؟

neopersia
26-05-2014, 09:29
یه سوال دیگه: تو فروم تی تی دوستان گفتن که 4.7 لیتر برا روغن عدد مناسبیه.بنده دو هفته قبل رو کیلومتر 2000 روغن ماشین رو با 5 لیتر کاسترول مگناتک sm تعویض کردم(فیلتر هم تعویض شد) نمید.نم فکر میکنم صدای موتور بیشتر شده یا تلقینه؟!.نمیدونم..حالا سوالم اینه این صدای موتور میتونه برا اضافه روغن باشه؟ جالبه گیج رو هم که چک میکنم سر صبح 3 سانت بالاتر از خط HI هستش! حتی تا رو خود میله فلزیش هم آغشته س.برا همین بردم تعویض روغنی 300 سی سی رو ساکشن کنه که لوله ساکشن رو گذاشت تو همون قسمتی که گیج میره توش ولی هیچی ساکشن نشد.گفت نمیشه! از پایین هم گفت که پیچ کارتل جوریه که چون زیرش سینی هست نمیشه یه مقدار روغن رو تخلیه کر و باید کلش خالی بشه.به نظرتون چیکار کنم؟

مقدار 5 لیتر روغن با تعویض فیلتر مقدار درستیه، نیاز به کشیدن روغن نیست. گیج روغن این ماشین همینطوریه! باید موقع چک کردن جای ماشین صاف باشه و گیج روغن رو در بیارید و تمیز کنید و چند دقیقه بزارید بیرون باشه بعد امتحان کنید!
اینجوری بهتر نشون میده

mehdi_halla
26-05-2014, 09:37
مقدار 5 لیتر روغن با تعویض فیلتر مقدار درستیه، نیاز به کشیدن روغن نیست. گیج روغن این ماشین همینطوریه! باید موقع چک کردن جای ماشین صاف باشه و گیج روغن رو در بیارید و تمیز کنید و چند دقیقه بزارید بیرون باشه بعد امتحان کنید!
اینجوری بهتر نشون میده
دقیقا همین طور چک کردم اما خیلی بالاتره.

neopersia
26-05-2014, 12:14
دقیقا همین طور چک کردم اما خیلی بالاتره.
برای تخلیه روغن پیچ خلیه رو باز کرد دیگه؟ اگه از پیچ تخله کرده جای نگرانی نیست زیاد حساس نباشید.
موتور این ماشین یه کم بیشتر طول میکشه تا خالی بشه. وقتی هم که فیلتر روعن باز میشه باز یه مقدار اضافه روغن از پیچ تخلیه میریزه. اما در مجموع اگر پیچ تخلیه رو زود بسته باشه و جای فیلتر رو هم خالی نکرده باشه باز هم در اون حد روغن توی موتور نمیمونه که 3 سانت از گیج بزنه بالا!
در کل گیج روغن این موتور زیاد جالب نیست. ماشین رو روشن کنید تا گرم بشه بعد بزارید یه جای صاف و خاموش کنید. بعد گیج روغن رو در بیارید و 10 دقیقه صبر کنید. حالا تست کنید ببینید چطور نشون میده. بعضی وقتا وقتی پشت سر هم و با فاصله کم گیج رو میزنید و بیرون میکشید هم یه مقدار روغن با خودش میکشه داخل لوله گیج و باعث میشه دقیق نشون نده.

البته اینا همش در صورتیه که روغن رو کشیده باشه :31: چندین سال پیش من یه سری پژو رو بردم واسه تعویض روغن. طرف وارد نبود و به جای روغن موتور روغن گیربکس رو کشید و 4 لیتر اضافه ریخت سر موتور! بعد از اینکه راه افتادم از روی سفت شدن دنده ها و صدای گیربکس متوجه شدم چکار کرده.

bijandarbari
26-05-2014, 12:31
ه سوال دیگه: تو فروم تی تی دوستان گفتن که 4.7 لیتر برا روغن عدد مناسبیه.بنده دو هفته قبل رو کیلومتر 2000 روغن ماشین رو با 5 لیتر کاسترول مگناتک sm تعویض کردم(فیلتر هم تعویض شد) نمید.نم فکر میکنم صدای موتور بیشتر شده یا تلقینه؟!.نمیدونم..حالا سوالم اینه این صدای موتور میتونه برا اضافه روغن باشه؟ جالبه گیج رو هم که چک میکنم سر صبح 3 سانت بالاتر از خط HI هستش! حتی تا رو خود میله فلزیش هم آغشته س.برا همین بردم تعویض روغنی 300 سی سی رو ساکشن کنه که لوله ساکشن رو گذاشت تو همون قسمتی که گیج میره توش ولی هیچی ساکشن نشد.گفت نمیشه! از پایین هم گفت که پیچ کارتل جوریه که چون زیرش سینی هست نمیشه یه مقدار روغن رو تخلیه کر و باید کلش خالی بشه.به نظرتون چیکار کنم؟

سلام

در حقیقت روغن 3 سانت بالای خط ماکس نیست.وقتی روغن از خط ماکس کمی بالاتر باشه گیج روغن نمیتونه مقدار رو درست نشان بده و سطح روغن به نظر خیلی بالا میاد.در حقیقت الان روغن کمتر از 5 میلیمتر بالای خط ماکس هستش که مشکلی نداره.

بعد از مدتی کارکرد روغن به طور طبیعی کم میشه و سطحش پایینتر میاد.پس نیازی به تخلیه اضافی روغن نداره.

صدای زیاد موتور هم ممکنه تا حد کمی به سطح روغن ارتباط داشته باشه ( این رو شک دارم ) ولی به جنس و کیفیت روغن خیلی بستگی داره.و اینکه خیلی از موارد به وسواس و حساسیست ما شدیدا بستگی داره.
روغن کاسترول روغن خوبی هستش.به شرطی که روی قوطیش به فارسی کارخونه و آدرسش رو نوشته باشه ( فکر کنم قشم باشه )

روغن ef7 رو میشه با ساکشن هم تخلیه کرد.من خودم انجام دادم.

mehdi_halla
28-05-2014, 09:15
سلام

در حقیقت روغن 3 سانت بالای خط ماکس نیست.وقتی روغن از خط ماکس کمی بالاتر باشه گیج روغن نمیتونه مقدار رو درست نشان بده و سطح روغن به نظر خیلی بالا میاد.در حقیقت الان روغن کمتر از 5 میلیمتر بالای خط ماکس هستش که مشکلی نداره.

بعد از مدتی کارکرد روغن به طور طبیعی کم میشه و سطحش پایینتر میاد.پس نیازی به تخلیه اضافی روغن نداره.

صدای زیاد موتور هم ممکنه تا حد کمی به سطح روغن ارتباط داشته باشه ( این رو شک دارم ) ولی به جنس و کیفیت روغن خیلی بستگی داره.و اینکه خیلی از موارد به وسواس و حساسیست ما شدیدا بستگی داره.
روغن کاسترول روغن خوبی هستش.به شرطی که روی قوطیش به فارسی کارخونه و آدرسش رو نوشته باشه ( فکر کنم قشم باشه )

روغن ef7 رو میشه با ساکشن هم تخلیه کرد.من خودم انجام دادم.
پس چرا حتی یه قطره هم با ساکشن نتونست خالی کنه تعویض روغنی؟روشش چه جوریه مگه؟

jigili28sal
28-05-2014, 10:40
با سلام .میخواستم راهنمایی کنید بگید واسه سورن با موتور ef7 بنزینی چه دزدگیری بندازم تا 400 یا 500 بیشتر نشه .ممنون

hossein.az
28-05-2014, 11:17
با سلام .میخواستم راهنمایی کنید بگید واسه سورن با موتور ef7 بنزینی چه دزدگیری بندازم تا 400 یا 500 بیشتر نشه .ممنون

بهترین دزدگیر مجیکار تصویری و ایزی کار هست
البته قیمت ایزی کار کمی بالاتره
مدلهای متفاوت با امکانات متفاوتی است

mehdicvl
30-05-2014, 10:34

سلام. من شنیدم اگه دزدگیر رو عوض کنید (یعنی دزدگیری که خود ماشین روش هست رو عوض کنید) گارانتی برقی ماشین میپّره! راسته یا دروغ میگن؟

bijandarbari
30-05-2014, 10:52
سلام. من شنیدم اگه دزدگیر رو عوض کنید (یعنی دزدگیری که خود ماشین روش هست رو عوض کنید) گارانتی برقی ماشین میپّره! راسته یا دروغ میگن؟

بستگی به نمایندگی داره.ولی معمولا ایراد نمیگیرین.
یه سری عیوب برقی رو میشه به نصب غلط دزدگیر ربط داد. ولی یه سری عیوب هیچ ربطی به نصب غلط دزدگیر ندارن و هر برقکاری هم این قضیه رو میدونه.
ولی اگه بخواین مشتری رو اذیت کنن می تونن به این قضیه ربطش بدن.

bijandarbari
30-05-2014, 10:53
پس چرا حتی یه قطره هم با ساکشن نتونست خالی کنه تعویض روغنی؟روشش چه جوریه مگه؟

نمی دونم چطور بوده که نتونسته.
ولی برای من راحت 300 سی سی کشید.

mohsenjxj
30-05-2014, 22:34
سلام بچه ها آیا این درسته که چون حداکثر گشتاور موتور ef7 در دور 4500 هست و حداکثر گشتاور موتور xu7 در دور 3000 هست در نتیجه باید در موتور ef7 تو دورهای بالاتر نسبت به xu7 دنده را عوض کرد یعنی وقتی گاز دادیم و دور موتور به 4500 رسید دنده را به بالاتر عوض کنیم. در کل بعنی با موتور ef7 باید پرگازتر حرکت کنیم؟
(این حالت تو مصرف بهینه سوخت هم تاثیر داره)

bijandarbari
31-05-2014, 00:36
سلام بچه ها آیا این درسته که چون حداکثر گشتاور موتور ef7 در دور 4500 هست و حداکثر گشتاور موتور xu7 در دور 3000 هست در نتیجه باید در موتور ef7 تو دورهای بالاتر نسبت به xu7 دنده را عوض کرد یعنی وقتی گاز دادیم و دور موتور به 4500 رسید دنده را به بالاتر عوض کنیم. در کل بعنی با موتور ef7 باید پرگازتر حرکت کنیم؟
(این حالت تو مصرف بهینه سوخت هم تاثیر داره)

سلام
خیر.تو هر دوری که گشتاور موتور برای ما کافی باشه ، رانندگی می کنیم.لزوما نیاز نیست تو دوری که گشتاور حداکثر هست رانندگی کنیم. مگه اینکه واقعا به اون میزان گشتاور نیاز داشته باشیم.
مثلا برای رانندگی ملایم داخل شهر همون دور 300 تا 3500 برای تعویض دنده مناسبه.

IntelCentrino
31-05-2014, 17:14

مگر روی دزدگیر فابریک خود ماشین نمیشه حساب باز کرد؟!
مشکلی داره؟

mohamad skystar
31-05-2014, 23:48
مگر روی دزدگیر فابریک خود ماشین نمیشه حساب باز کرد؟!
مشکلی داره؟

مشکلی نداره دوست عزیز
اما دزدگیر فابریک ماشین در حد خیلی خیلی عادی هست
باز و بسته کردن درها . حساسیت به ضربه
اما افرادی هستن که توقعاتی بیشتر از این میخوان و دنبال دزدگیرهایی با تکنولوژی های جدید و پیشرفته هستن
تا امنیت خودروشون رو بیشتر از اینی که هست بالا ببرن.

sh-a
04-06-2014, 11:03
دوستان سلام
میخواستم بدونم سمند EF7 با داشبورد جدید تولید میشه یا نه ؟
عکسهاش توی اینترنت هست ولی هر چی گشتم نتونستم جایی برای فروش پیدا کنم

abadan110
04-06-2014, 14:42
سلام. من هم ماشینم یکی دو ماه دیگه میاد. این داشبورد جدید سمند داستانش چی هست؟ یعنی واسه ما اینطور هست؟

mehdicvl
05-06-2014, 12:59
دوستان یه سوالی داشتم!
این سیستم قفل ضد سرقت یا همون ایموبلایزر تا چه حد قابل اعتماد و کارآمده؟ آیا همین کفایت میکنه و دیگه نیازی به قفل پدال و قفل فرمون نیست به نظرتون؟

bijandarbari
06-06-2014, 14:17
دوستان یه سوالی داشتم!
این سیستم قفل ضد سرقت یا همون ایموبلایزر تا چه حد قابل اعتماد و کارآمده؟ آیا همین کفایت میکنه و دیگه نیازی به قفل پدال و قفل فرمون نیست به نظرتون؟

سلام

به نظر من قفل پدال و فرمون نیاره.
کلا تمام این وسائل نمیتونه جلوی دزدی رو بگیره. فقط روند دزدی رو طولانی تر میکنه.

mohsenjxj
06-06-2014, 15:09
سلام دوستانی که مدل 93 این ماشین را خریدن لطفا بفرمایید کیفیت قطعات و کل خودرو چطور هست؟ بهتر شده یا بدتر شده اگه از موتورش هم چند تا عکس بذارید ممنون میشم.
درکل این مدل چه تغییراتی کرده و ... .

abadan110
06-06-2014, 20:31
سلام دوستانی که مدل 93 این ماشین را خریدن لطفا بفرمایید کیفیت قطعات و کل خودرو چطور هست؟ بهتر شده یا بدتر شده اگه از موتورش هم چند تا عکس بذارید ممنون میشم.
درکل این مدل چه تغییراتی کرده و ... .

فعلا دستمون نرسیده:n02:

mohsenjxj
06-06-2014, 21:43
فعلا دستمون نرسیده:n02:
دوستانی که دستشون رسیده تعریف کنن.

hossein3873
08-06-2014, 12:21
:n13::n23::n22::n09::n09:

mohsenjxj
08-06-2014, 22:32
سلام دوستان حد استاندارد و مجاز دمای آب ef7 پایه گازسوز با نشانگر آمپر دمای خودرو که به صورت مالتی پلکس هست چند باید باشه؟ و بین کدوم خط ها و شاخص ها اگه باشه دمای خودرو استاندارد و مناسب هست؟ و اینکه اگه بعد از رانندگی حدود 20 کیلومتر و خاموش کردن خودرو و بعداز 10 دقیقه بخوایم روشنش کنیم و ببینیم دمای خودرو خط وسط آمپر دما را رد کرده و نزدیک (یکی مونده به خط قرمز) شده باشه چیز معمول و طبیعی هست یا اینکه نشون میده که موتور مشکل داره که دماش وسط رارد کرده؟

mohsenjxj
08-06-2014, 22:37
سلام دوستان حد استاندارد و مجاز دمای آب ef7 پایه گازسوز با نشانگر آمپر دمای خودرو که به صورت مالتی پلکس هست چند باید باشه؟ و بین کدوم خط ها و شاخص ها اگه باشه دمای خودرو استاندارد و مناسب هست؟ و اینکه اگه بعد از رانندگی حدود 20 کیلومتر و خاموش کردن خودرو و بعداز 10 دقیقه بخوایم روشنش کنیم و ببینیم دمای خودرو خط وسط آمپر دما را رد کرده و نزدیک (یکی مونده به خط قرمز) شده باشه چیز معمول و طبیعی هست یا اینکه نشون میده که موتور مشکل داره که دماش وسط رارد کرده؟

hessam_sz
11-06-2014, 16:43

بینید مقدار دمای آب به خیلی چیزها وابسته است ولی معمولا دما نباید از وسط بیشتر بشه.اون مشکلی هم که میفرمایید خاموش میکنید دما میره بالا طبیعی هست علتش هم اینه که وقتی موتور داغ رو خاموش میکنید چون موتورهنوز گرما تولید میکنه و به علت خاموش بودن خودرو آب دور نمیزنه و موتور خنک نمیشه کمی حرارت بالا میره که طبیعی هست

hessam_sz
11-06-2014, 16:45

بینید مقدار دمای آب به خیلی چیزها وابسته است ولی معمولا دما نباید از وسط بیشتر بشه.اون مشکلی هم که میفرمایید خاموش میکنید دما میره بالا طبیعی هست علتش هم اینه که وقتی موتور داغ رو خاموش میکنید چون موتورهنوز گرما تولید میکنه و به علت خاموش بودن خودرو آب دور نمیزنه و موتور خنک نمیشه کمی حرارت بالا میره که طبیعی هست

farshid_titan
11-06-2014, 22:34

دوست عزیز کاملا طبیعیه منم مثل شما اوایل که خریده بودم رو این قضیه خ حساس بودم ولی مشکلی نسیت اصلا نگران نباشید

tanbureehag
12-06-2014, 10:12
ضمن عرض ادب و احترام خدمت دوستان گرامی
من تقریبا یه شب تا صبح همه ی مطالب نوشته شده در این مبحث رو مطالعه کردم و در حال حاظر با سردرگمی محض و احساس اشتباه در تصمیم گیری یک سوال ازتون میپرسم که امیدوارم لطف کنید و پاسخ بفرمایید...
چند روز پیش از طریق سایت ایران خودرو یک مورد سمند ال ایکس ای اف 7 مالتی پلکس پایه گاز سوز ثبت نام کردم...و بسیار هم خوشحال بودم که بعد از کلی تلاش و دوندگی و انواع و اقسام پس اندازها بالاخره موفق شدم برای اولین بار در زندگیم یه ماشین ثبت نام کنم اما متاسفانه با خودندن مطالب بحث شده در این تاپیک واقعا سرخورده و ناامید شدم از خودرویی که ثبت نام کردم...یکی گفته خوبه یک گفته بده روغن سوزی داره کلا گازسوز خوب نیست و کلا سمند خوب نیست و شتاب نداره و آشغاله و موتورش بعد 2 سال از کار می افته و از این حرفها...من هم خداوکیلی بالاخره نفهمیدم خوبه یا بد...دوستان ممکنه من رو راهنمایی بفرمایید؟؟؟به نظرتون همین ماشین رو نگه دارم یا اینکه بعد تحویل بلافاصله بفروشم و مثلا یه 405 بنزینی یا پارس سال بنزینی بخرم...من شخصا زیاد از ماشین سر در نمیارم و با توجه به تجهیزات و امکانات و گاز سوز بودن سمند این ماشین رو انتخاب کردم اما حالا دو دل و سردرگم و سرخورده در خدمتتون هستم!!!:n03::n03::n28:

mohsenjxj
12-06-2014, 15:39
دوست عزیز کاملا طبیعیه منم مثل شما اوایل که خریده بودم رو این قضیه خ حساس بودم ولی مشکلی نسیت اصلا نگران نباشید
سلام دوستان ممنونم از راهنماییتون
فرشید جان ماشین شما چی هست بنزینی یا پایه گاز سوز ، شما چند وقته این ماشین را داریدو اینکه دمای خودرو شما هم دقیقا همینطوری هست یا کمتره و اصلا تا حالا خط وسط را رد کرده؟

mohsenjxj
12-06-2014, 15:41
دوستانی که سمند مالتی پلکس دارن لطفا راهنمایی کنید هر کدوم از این خط های آمپر آب چند درجه را نشون میده از خط اول که دمای آب سرد را نشون میده و هنوز ماشین خاموش هست تا آخر مخصوصا بفرمایید خط وسط در آمپر مالتی پلکس ها دقیقا چند را نشون میده؟

bahmankh
12-06-2014, 17:00
من تقریبا یه شب تا صبح همه ی مطالب نوشته شده در این مبحث رو مطالعه کردم و در حال حاظر با سردرگمی محض و احساس اشتباه در تصمیم گیری یک سوال ازتون میپرسم که امیدوارم لطف کنید و پاسخ بفرمایید...
چند روز پیش از طریق سایت ایران خودرو یک مورد سمند ال ایکس ای اف 7 مالتی پلکس پایه گاز سوز ثبت نام کردم...و بسیار هم خوشحال بودم که بعد از کلی تلاش و دوندگی و انواع و اقسام پس اندازها بالاخره موفق شدم برای اولین بار در زندگیم یه ماشین ثبت نام کنم اما متاسفانه با خودندن مطالب بحث شده در این تاپیک واقعا سرخورده و ناامید شدم از خودرویی که ثبت نام کردم...یکی گفته خوبه یک گفته بده روغن سوزی داره کلا گازسوز خوب نیست و کلا سمند خوب نیست و شتاب نداره و آشغاله و موتورش بعد 2 سال از کار می افته و از این حرفها...من هم خداوکیلی بالاخره نفهمیدم خوبه یا بد...دوستان ممکنه من رو راهنمایی بفرمایید؟؟؟به نظرتون همین ماشین رو نگه دارم یا اینکه بعد تحویل بلافاصله بفروشم و مثلا یه 405 بنزینی یا پارس سال بنزینی بخرم...من شخصا زیاد از ماشین سر در نمیارم و با توجه به تجهیزات و امکانات و گاز سوز بودن سمند این ماشین رو انتخاب کردم اما حالا دو دل و سردرگم و سرخورده در خدمتتون هستم!!!:n03::n03::n28:

دوست عزیز من بیست روزه پیش سمن ef7 پایه گاز سوز تحویل گرفتم > مشکلاتی که توی این 20 روز داشتم 1 - روشن و خاموش شدن چراغ چک 2 - صدای زوزه فرمان 3 - لرزش اتاق و سرصدای زیاد داخل اتاق 4 - شل بودن قسمت چوبی داشبورد 5 - خرابی شیر برقی گاز و عدم سوختگیری گاز و ..........
بخدا خسته شدم و دیشب قصد فروش کردم امروز قیمت گرفتم گفت 32 میخوام درش کنم
ولی از حق نگزریم خدایش موتورش خیلی بی سرصداو قدرتمنده ، و شتاب ماشین خیلی خوبه

mohsenjxj
12-06-2014, 21:08
دوست عزیز من بیست روزه پیش سمن ef7 پایه گاز سوز تحویل گرفتم > مشکلاتی که توی این 20 روز داشتم 1 - روشن و خاموش شدن چراغ چک 2 - صدای زوزه فرمان 3 - لرزش اتاق و سرصدای زیاد داخل اتاق 4 - شل بودن قسمت چوبی داشبورد 5 - خرابی شیر برقی گاز و عدم سوختگیری گاز و ..........
بخدا خسته شدم و دیشب قصد فروش کردم امروز قیمت گرفتم گفت 32 میخوام درش کنم
ولی از حق نگزریم خدایش موتورش خیلی بی سرصداو قدرتمنده ، و شتاب ماشین خیلی خوبه
این مشکلاتی که گفتید فقط مخصوص این خودرو نیست و جدیدا اکثر محصولات ایرانخودرو و سایپا کیفیتشون پایین اومده اصل موتور ماشین هست که بعد از سال 92 مشکلاتشون حل شده و انشاا... دیگه اون مشکلات واشر سرسیلندرو اویل ماژول را ندارن.
الحق و الانصاف نمیشه محاسن موتور سمند ef7 را نادیده گرفت و با پژو 405 مقایسش کرد واقعا ef7 یچیز دیگس

M.etallic.A
13-06-2014, 23:34
یه زمانی تو p30world فقط افراد خبره به سوالات جواب میدادن و بقیه سعی میکردن استفاده کنن.الان متاسفانه همه میان نظر میدن.خنده م میگیره میان میگن بنزینی بهتر از گازسوزه مشکل اینه که نه معنی کلمه بهترو میدونن نه گازسوز :)) اینکه مدل گازسوز هم قابلیت استفاده از بنزین رو داره و هم گاز خودش یه مزیت خیلی بزرگه.موتورشون که فرقی نداره فقط گازسوز یه تغییرات کوچیکی داره که مناسب گاز بهم باشه و در عین حال از بنزین هم استفاده میکنه.فقط ممکنه تحمل وزن مخزن گاز و در کل سنگین تر شدن ماشین کمی و فقط کمی رو شتاب تاثیر داشته باشه همین.در ضمن اینو هم بگم مردم ایران کلا تو جو زندگی میکنن.جو این افتاد که موتور ef7 مشکل داره بین مکانیکا و نمایندگی ها و ... الان از مشهد تا بندرعباس از هر کی بپرسی همین جملاتو واست تکرار میکنه.نمیدونم چرا فقط رو بعضی چیزا حساس میشن.مثلا یه مدت 405 ها آتیش میگرفتن چپ و راست و کلی هم اخبار گفت اما اون کلیدی که بعضیا به ef7 کردن به 405 نکردن.زیاد به حرف آدمهای نامطلع که فقط عین دستگاه کپی شنیده های غلط خودشونو تکرار میکنن توجه نکنید.از اونایی که این ماشینو داشتن یا دارن و تجربه استفاده دارن سوال کنید.

hossein.az
17-06-2014, 22:55

دوست عزیز
بنده این ماشین را دارم ,نمیگم بی مشکله ولی مشکلاتش بیشتر از سایر تولیدات داخلی نداره
ماشینی که ثبت نام کردید 100% به گزینه های قابل تعویضتون که فرمودید سرتره هم از نظر امکانات هم از نظر موتوری
این را هم اضافه بفرمایید سواری و نرمی و راحتی که انواع خانواده سمند در جاده داره به هیچ وجه خانواده پژو نداره

نظر بنده روی نگه داری همین مورد هست

mohsenjxj
18-06-2014, 22:51
دوست عزیز
بنده این ماشین را دارم ,نمیگم بی مشکله ولی مشکلاتش بیشتر از سایر تولیدات داخلی نداره
ماشینی که ثبت نام کردید 100% به گزینه های قابل تعویضتون که فرمودید سرتره هم از نظر امکانات هم از نظر موتوری
این را هم اضافه بفرمایید سواری و نرمی و راحتی که انواع خانواده سمند در جاده داره به هیچ وجه خانواده پژو نداره

نظر بنده روی نگه داری همین مورد هست
کاملا با نظر شما موافقم با توجه به امتیازاتی که فرمودید همون سمند را نگردارن خیلی بهتره.

abadan110
20-06-2014, 04:10
والا ما هم توی همین بخرم نخرم های این دوست عزیزمون گیر کردیم. ماشین یک ماه دیگه دستم میاد اما خدایی خیلی مردد و هستم نمیدونم چکار کنم. دو روز دیگه هم باید قسط دومش رو بدم. از طرفی هم اینو کنسل کنم میدونم قراره یه 6-7 درصدی روی قیمتا بره. البته امیدوارم این افزایش بعد از تحویل ما باشه. خلاصه خیلی سردرگم شدیم

hossein.az
20-06-2014, 09:22
والا ما هم توی همین بخرم نخرم های این دوست عزیزمون گیر کردیم. ماشین یک ماه دیگه دستم میاد اما خدایی خیلی مردد و هستم نمیدونم چکار کنم. دو روز دیگه هم باید قسط دومش رو بدم. از طرفی هم اینو کنسل کنم میدونم قراره یه 6-7 درصدی روی قیمتا بره. البته امیدوارم این افزایش بعد از تحویل ما باشه. خلاصه خیلی سردرگم شدیم

قیمت های جدید روز شنبه یا یکشنبه اعلام میشه
سمند ef7 با توجه به قیمتش نسبت به سایر خودرو ها ارزش خرید داره

mehdicvl
20-06-2014, 15:15
یه زمانی تو p30world فقط افراد خبره به سوالات جواب میدادن و بقیه سعی میکردن استفاده کنن.الان متاسفانه همه میان نظر میدن.خنده م میگیره میان میگن بنزینی بهتر از گازسوزه مشکل اینه که نه معنی کلمه بهترو میدونن نه گازسوز :)) اینکه مدل گازسوز هم قابلیت استفاده از بنزین رو داره و هم گاز خودش یه مزیت خیلی بزرگه.موتورشون که فرقی نداره فقط گازسوز یه تغییرات کوچیکی داره که مناسب گاز بهم باشه و در عین حال از بنزین هم استفاده میکنه.فقط ممکنه تحمل وزن مخزن گاز و در کل سنگین تر شدن ماشین کمی و فقط کمی رو شتاب تاثیر داشته باشه همین.در ضمن اینو هم بگم مردم ایران کلا تو جو زندگی میکنن.جو این افتاد که موتور ef7 مشکل داره بین مکانیکا و نمایندگی ها و ... الان از مشهد تا بندرعباس از هر کی بپرسی همین جملاتو واست تکرار میکنه.نمیدونم چرا فقط رو بعضی چیزا حساس میشن.مثلا یه مدت 405 ها آتیش میگرفتن چپ و راست و کلی هم اخبار گفت اما اون کلیدی که بعضیا به ef7 کردن به 405 نکردن.زیاد به حرف آدمهای نامطلع که فقط عین دستگاه کپی شنیده های غلط خودشونو تکرار میکنن توجه نکنید.از اونایی که این ماشینو داشتن یا دارن و تجربه استفاده دارن سوال کنید.

ممنون. راجع به اینکه چرا به ef7 این همه گیر دادن ولی به 405 نه که خب پر واضحه! چون 405 پشتش یه "پژو" رو یدک میکشه و ef7 "ملی" بودن رو و مرغ همسایه همواره غازه و اینا...
من یه ef7 تکسوز دارم، تا الانم که اذیتم نکرده (به یه جز یه صدای دینننگ شبیه خوردن آهن به هم اول حرکت که از دست انداز رد میشم) و فکر میکنم قرار هم نیست اذیتم کنه! هرچی بیشتر حساس بشیم به این چیزا یشتر همه چی میره رو نرو آدم (مث همین صدای دینگ که رو نرو من رفته).
مهم اینه که بتونیم از ماشین استفاده کنیم و سواریمونو بگیریم، باقیشم توکل به خدا...
(راستی زوزه کشیدن فرمونو همه سمندا دارن گویا)
آقا کسی میدونه این صدای دینگ که از عقب ماشین میاد، واسه چیه؟ :n02:

manifest68
21-06-2014, 07:35
دوستان من ماشینو تازه تحویل گرفتم و سیستم سخنگو مثل چراغ ایموبلایزر چشمک میزنه(وقتی درها بسته و دزدگیر فعال هست)، طبیعی هست این مورد؟!
در ضمن از انصاف نگذریم موتور نرم و بی صدایی داره

hossein.az
21-06-2014, 13:51
دوستان من ماشینو تازه تحویل گرفتم و سیستم سخنگو مثل چراغ ایموبلایزر چشمک میزنه(وقتی درها بسته و دزدگیر فعال هست)، طبیعی هست این مورد؟!
در ضمن از انصاف نگذریم موتور نرم و بی صدایی داره

مشكلي نداره
بستگي به شركت سازنده أش داره كه موقع فعال بودن چشمك بزنه

manifest68
21-06-2014, 21:34
مشكلي نداره
بستگي به شركت سازنده أش داره كه موقع فعال بودن چشمك بزنه
اینجوری که مثلا اگه ماشین 20روز خوابیده باشه باتری خالی میشه!

manifest68
21-06-2014, 21:37
یه سوال دیگه اینکه دنده ها به شدت سفت هستن، دقیقا مثل اینه که وقتی ماشین خاموشه بدون کلاج بخوای دنده عوض کنی! واسکازین رو باید عوض کنم؟

hossein.az
21-06-2014, 22:48
اینجوری که مثلا اگه ماشین 20روز خوابیده باشه باتری خالی میشه!

نه به هیچ وجه مشکلی ایجاد نمیکنه

یه سوال دیگه اینکه دنده ها به شدت سفت هستن، دقیقا مثل اینه که وقتی ماشین خاموشه بدون کلاج بخوای دنده عوض کنی! واسکازین رو باید عوض کنم؟

احتیاجی به تعویض واسکازین نیست
ماشین شما خشکه و تا دنده ها کمی روانتر بشن وقت میبره بعد از 5000 تا درست میشه

manifest68
21-06-2014, 23:20
آقا ممنون.....

manifest68
22-06-2014, 13:23
دوستان سر دنده سورن گیر میاد توی بازار؟ ایساکو انلاین و چند سایت دیگرو گشتم نیود متاسفانه، خیلی شیکِ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

manifest68
22-06-2014, 13:31
دوستان سر دنده سورن گیر میاد توی بازار؟ ایساکو انلاین و چند سایت دیگرو گشتم نیود متاسفانه، خیلی شیکِ
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

farshid_titan
22-06-2014, 13:45
سلام دوستان ممنونم از راهنماییتون
فرشید جان ماشین شما چی هست بنزینی یا پایه گاز سوز ، شما چند وقته این ماشین را داریدو اینکه دمای خودرو شما هم دقیقا همینطوری هست یا کمتره و اصلا تا حالا خط وسط را رد کرده؟

ببخشید من نبودم یه چند روزی.مال من پایه گاز سوزه.مال منم تا حالا دوبار از خط وسط رد شده(البته به خط وسط میرسه اگه ماشینو بعد از 20کیلومتر به قول شما 10دقیقه خاموش کنی) که در حد 20 ثانیه هم خاموش شده.تازه یادمه یه بار چراغم روشن شدو چراغ استاپ هم همینطور ولی حدودا 20ثانیه بعد از بین رفت.خلاصه من تو این چند وقت که دارم از سال 90 تا حالا کلا دماش بالاست ماشین ولی تو حالت رانندگی دقیقا همیشه قبل از خط وسطه(نزدیک به خط دوم).

hossein.az
22-06-2014, 14:01
ببخشید من نبودم یه چند روزی.مال من پایه گاز سوزه.مال منم تا حالا دوبار از خط وسط رد شده(البته به خط وسط میرسه اگه ماشینو بعد از 20کیلومتر به قول شما 10دقیقه خاموش کنی) که در حد 20 ثانیه هم خاموش شده.تازه یادمه یه بار چراغم روشن شدو چراغ استاپ هم همینطور ولی حدودا 20ثانیه بعد از بین رفت.خلاصه من تو این چند وقت که دارم از سال 90 تا حالا کلا دماش بالاست ماشین ولی تو حالت رانندگی دقیقا همیشه قبل از خط وسطه(نزدیک به خط دوم).

شما میتونید قبل از اینکه ماشین روشن کنید سوویچ ماشین را تا آخر باز کنید
ببینید فن شروع بکار میکنه یا نه ؟!!
اگر فن شروع به کارکردن کرد دما پایین میاد و بعد از چند دقیقه استارت کنید

این حالت رو امتحان کنید و نتیجه را به بقیه اطلاع رسانی کنید
اگر عملی بشه ,راهکار خوبی خواهد بود

hamed malekpour
22-06-2014, 17:41
با سلام قیمت رگلاتور سمند ef7مدل 1388 چنده کسی اطلاع دقیق داره مال من می گن که خراب شده وآیا این ریگلاتور قابل تعمیره یا نهع تعویض کنم؟

farshid_titan
22-06-2014, 18:22
شما میتونید قبل از اینکه ماشین روشن کنید سوویچ ماشین را تا آخر باز کنید
ببینید فن شروع بکار میکنه یا نه ؟!!
اگر فن شروع به کارکردن کرد دما پایین میاد و بعد از چند دقیقه استارت کنید

این حالت رو امتحان کنید و نتیجه را به بقیه اطلاع رسانی کنید
اگر عملی بشه ,راهکار خوبی خواهد بود

چشم حتما ولی فک نمیکنم سوویچ تا ته که باز شه فن شروع به کار کنه ولی حتما این سری تست میکنم

mohsenjxj
23-06-2014, 22:40
سلام دوستان من ماشین را تازه تحویل گرفتم (سمند ef7 پایه گازسوز مالتی پلکس ) و حدودا 600 کیلومتر کارکرده بعضی وقتا چراغ چک روشن میشه و بعد از یه مدت خاموش میشه دمای ماشین هم وقتی خاموش میکنم خط وسط را رد میکنه وقتی هم روشن هست قبل از اینکه به وسط برسه فن روشن میشه و دما را میاره رو خط دوم قبل از وسط.
بردم نمایندگی دیاگ زدن چون چراغ چک خاموش شده بود گفتن معلوم نبود خطا از چیه و فقط خطا رو پاک کردن و گفتن باید وقتی چک روشن شد بیاری ببینیم علتش چیه.
ماشین قبل از اینکه داغ بشه علامت آمپر آب تو نشانگر وسط کیلومتر (توسمند های مالتی پلکس) میاد و میمونه طوریکه فکر میکنم دمای آب زیاده و علامت استوپ هم میاد نمایش داده میشه در حالیکه عقربه آمپر آب حتی به وسط هم نرسیده. وقتی هم دنده عقب میگیرم علامت آمپر آب دوباره تا وقتیکه رو دنده عقب هست نمایش داده میشه (درحالیکه احتمالا دمای آب خیلی زیاد نیست و حتی به وسط هم نرسیده). دوستان خواهشا راهنمایی کنید ببینم علت از چیه، عقربه دمای آب درست میگه یعی دما مناسب هست یا اون علامت اخطار آمپر آب که تو نمایشگر نشون میده درست هست و واقعا دما بالاهست)یوقت برام مشکلات جدی درست نشه؟

bijandarbari
23-06-2014, 22:49
سلام دوستان من ماشین را تازه تحویل گرفتم (سمند ef7 پایه گازسوز مالتی پلکس ) و حدودا 600 کیلومتر کارکرده بعضی وقتا چراغ چک روشن میشه و بعد از یه مدت خاموش میشه دمای ماشین هم وقتی خاموش میکنم خط وسط را رد میکنه وقتی هم روشن هست قبل از اینکه به وسط برسه فن روشن میشه و دما را میاره رو خط دوم قبل از وسط.
بردم نمایندگی دیاگ زدن چون چراغ چک خاموش شده بود گفتن معلوم نبود خطا از چیه و فقط خطا رو پاک کردن و گفتن باید وقتی چک روشن شد بیاری ببینیم علتش چیه.
ماشین قبل از اینکه داغ بشه علامت آمپر آب تو نشانگر وسط کیلومتر (توسمند های مالتی پلکس) میاد و میمونه طوریکه فکر میکنم دمای آب زیاده و علامت استوپ هم میاد نمایش داده میشه در حالیکه عقربه آمپر آب حتی به وسط هم نرسیده. وقتی هم دنده عقب میگیرم علامت آمپر آب دوباره تا وقتیکه رو دنده عقب هست نمایش داده میشه (درحالیکه احتمالا دمای آب خیلی زیاد نیست و حتی به وسط هم نرسیده). دوستان خواهشا راهنمایی کنید ببینم علت از چیه، عقربه دمای آب درست میگه یعی دما مناسب هست یا اون علامت اخطار آمپر آب که تو نمایشگر نشون میده درست هست و واقعا دما بالاهست)یوقت برام مشکلات جدی درست نشه؟

تنها چیزی که میتونم بگم اینه که چون ef7 فقط یک سنسور دما داره ، غیر ممکنه عقربه دما رو پایین نشون بده ولی دما تو Ecu بالا باشه.

به نظر من شما مشکل دما نداری.
اون علامت هم احتمالا برای چیز دیگه ای هستش.یا مشکل خود سیستم مالتی پلکس هستش.

mohsenjxj
23-06-2014, 23:03
تنها چیزی که میتونم بگم اینه که چون ef7 فقط یک سنسور دما داره ، غیر ممکنه عقربه دما رو پایین نشون بده ولی دما تو Ecu بالا باشه.

به نظر من شما مشکل دما نداری.
اون علامت هم احتمالا برای چیز دیگه ای هستش.یا مشکل خود سیستم مالتی پلکس هستش.
ممنون دوست عزیز از اینکه راهنمایی کردید.
پس مشکل دقیقا از چی میتونه باشه؟ که مربوط به دنده عقب هم هست. نکنه مشکل از فشنگی آب باشه؟ دوستان و اساتید دیگه نظری ندارن؟

IntelCentrino
24-06-2014, 17:24
ماشین من LX هست که یک ماهی هست تحویلش گرفتم.
در حالت سکون (وقتی ماشین روشن است و بی حرکت هست) وقتی فرمان را میچرخانم، یک صدای ممتد از چرخ ها شنیده میشه (صدایی مانند وقتیکه با ترمز ABS ترمز میگیریم).
این صدا طبیعی هست یا خیر؟

manifest68
24-06-2014, 17:35
این موضوع توی سمندها اپیدمی هست و مورد خاصی نیست ولی اگر خیلی شدید هست و اذیت میکنه میتونید درخواست تعویض جعبه فرمون رو بدید البته اگر قبول کنن

IntelCentrino
24-06-2014, 17:40
این موضوع توی سمندها اپیدمی هست و مورد خاصی نیست ولی اگر خیلی شدید هست و اذیت میکنه میتونید درخواست تعویض جعبه فرمون رو بدید البته اگر قبول کنن

یعنی مشکل فنی محسوب میشه؟
آیا برطرف شدن اون منجر به خسارت بیشتر به قسمت های دیگه یا خودش میشه؟

manifest68
24-06-2014, 22:24
نه دیگه حداکثر اینه که جعبه فرمونت مشکل پیدا میکنه، البته اگه ماشین صفره بعید میدونم خیلی شدید باشه، ولی به هر حال توی سرویس 5000 به نمایندگی بگو

hossein.az
24-06-2014, 23:04
ماشین من LX هست که یک ماهی هست تحویلش گرفتم.
در حالت سکون (وقتی ماشین روشن است و بی حرکت هست) وقتی فرمان را میچرخانم، یک صدای ممتد از چرخ ها شنیده میشه (صدایی مانند وقتیکه با ترمز ABS ترمز میگیریم).
این صدا طبیعی هست یا خیر؟

هیچ مشکلی نداره
تمام محصولات داخلی از 91 اعم از 405 و پارس و سمند این مشکلو دارند فرمان نرمتر از قبل شده ولی اون صدا را داره
در صورت صدای بیش از حد شیر هیدرولیک تعویض میشه
کاری به جعبه فرمان نداره و هیچ مشکلی برای جعبه فرمان ایجاد نمیکنه

Abdolreza2012
25-06-2014, 12:03
هیچ مشکلی نداره
تمام محصولات داخلی از 91 اعم از 405 و پارس و سمند این مشکلو دارند فرمان نرمتر از قبل شده ولی اون صدا را داره
در صورت صدای بیش از حد شیر هیدرولیک تعویض میشه
کاری به جعبه فرمان نداره و هیچ مشکلی برای جعبه فرمان ایجاد نمیکنه

میگن از مدل 91 به بعد برای جعبه فرمون ها کمک نمیذارن :n13:
البته من از یه جلو بندی ساز شنیدم که اینو میگفت
میگفت نرم تر شده ولی فشار بیشتری به جعبع فرمون میاد
شاید بخاطر همین باشه

hossein.az
25-06-2014, 14:11
میگن از مدل 91 به بعد برای جعبه فرمون ها کمک نمیذارن :n13:
البته من از یه جلو بندی ساز شنیدم که اینو میگفت
میگفت نرم تر شده ولی فشار بیشتری به جعبع فرمون میاد
شاید بخاطر همین باشه

توپي فرمون هارو تغيير دادند

bijandarbari
25-06-2014, 16:46
ممنون دوست عزیز از اینکه راهنمایی کردید.
پس مشکل دقیقا از چی میتونه باشه؟ که مربوط به دنده عقب هم هست. نکنه مشکل از فشنگی آب باشه؟ دوستان و اساتید دیگه نظری ندارن؟

سلام

دنده عقب چه ربطی به آمپر اب داره؟؟؟!!!

در ضمن عرض کردم که.ef7 فشنگی اب نداره.فقط یک سنسور آب داره که همزمان دمای آب رو به Ecu و پشت آمپر میفرسته.

mohsenjxj
25-06-2014, 17:09
سلام

دنده عقب چه ربطی به آمپر اب داره؟؟؟!!!

در ضمن عرض کردم که.ef7 فشنگی اب نداره.فقط یک سنسور آب داره که همزمان دمای آب رو به Ecu و پشت آمپر میفرسته.
من هم همون ربطشو نمیدونم دوستان کسی میدونه لطفا راهنمایی کنید

mohsenjxj
27-06-2014, 11:01
از دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟

mohsenjxj
27-06-2014, 11:08
این علامت آمپر آب بعد از اینکه ماشین روشن میشه و حتی آب داغ نشده هم رو صفحه نمایش میاد یعنی تغریبا مطمئن هستم که دمای آب بالا نیست و نشانگر آمپر آب میاد.
وقتی هم که دنه عقب میگیرم دقیقا همون علامت آمپر میاد تا وقتیکه از دنده عقب دربیارم.
بعضی وقت ها هم که چراغ چک روشن میشه و بعد از یه مدت خاموش میشه بردم تو نمایندگی دیاگ زدن و گفتن یه خطا میندازه و خطای اون ناشناخته هست ، پرسیدم کد خطا چند هست گفتن کد
3366
هست.
از دوستان کسی میدونه کد خطای 3366 مربوط به چی هست؟ یه منبع یا جاییکه راهنمای این کدها اونجا باشه خبر دارید. بچه ها لطفا راهنماییم کنید ماشین را صفر گرفتم و این علامت آمپر و چراغ چک نگرانم کرده، یوقت مشکل جدی نباشه نشه؟

farshid_titan
28-06-2014, 13:25
این علامت آمپر آب بعد از اینکه ماشین روشن میشه و حتی آب داغ نشده هم رو صفحه نمایش میاد یعنی تغریبا مطمئن هستم که دمای آب بالا نیست و نشانگر آمپر آب میاد.
وقتی هم که دنه عقب میگیرم دقیقا همون علامت آمپر میاد تا وقتیکه از دنده عقب دربیارم.
بعضی وقت ها هم که چراغ چک روشن میشه و بعد از یه مدت خاموش میشه بردم تو نمایندگی دیاگ زدن و گفتن یه خطا میندازه و خطای اون ناشناخته هست ، پرسیدم کد خطا چند هست گفتن کد

3366

هست.
از دوستان کسی میدونه کد خطای 3366 مربوط به چی هست؟ یه منبع یا جاییکه راهنمای این کدها اونجا باشه خبر دارید. بچه ها لطفا راهنماییم کنید ماشین را صفر گرفتم و این علامت آمپر و چراغ چک نگرانم کرده، یوقت مشکل جدی نباشه نشه؟

سلام دوست عزیز راجع به اون امپر اب نمیدونم من ولی راجع به چراغ چک منم اوایل که خریده بودم ماشینو معمولا نه همیشه بعد از هر بار گاز زدن چراغ چک روشن میشد اینکاری که میگم بکن ببین درست میشه وقتی که چراغ روشن شد یه 10دقیقه ای باش برو بعد 5مین خاموش کن بعد که ماشینو روشن میکنی دوباره باید چراغه خاموش شه.مال من دیگه اومده بود دستم کی روشن میشه کی خاموش حتی یه بار دست متخصصای ایران خودرو:n09:ندادم و دیگه الان کلی وقته روشن نمیشه.کلا به نظرم چراغ چک شوخیه :n02::n02: به نظر من که نگران نباش

ahmad.021
28-06-2014, 17:15
سلام دوستان
راست میگن که رینگ و لاستیک اسپورت جلوبندی سمند رو خراب میکنه؟
من میخوام دو جفت لاستیک کومهو با رینگ oz سایز 16 یا 17 بندازم. به نظرتون مشکل پیش میاد واسه جلوبندی؟

manifest68
28-06-2014, 22:40
قطعا وقتی از حالت استاندارد خارج میشه و پهن تر میشه لاستیک، فشار بیشتری به جلوبندی میاد، رینگ های فابریک ایران خودرو هم استاندارد هستن و هم نسبتا زیبا هستن. ماشین هم از گارانتی خارج نمیشه

hossein.az
28-06-2014, 23:03
سلام دوستان
راست میگن که رینگ و لاستیک اسپورت جلوبندی سمند رو خراب میکنه؟
من میخوام دو جفت لاستیک کومهو با رینگ oz سایز 16 یا 17 بندازم. به نظرتون مشکل پیش میاد واسه جلوبندی؟

اگه رينگ ١٦ بندازيد زياد تأثير نميذاره
و جلو بندي زياد درگير نميكنه
شما حتي براي اينكه كيلومتر شمار خطا سرعت نداشته باشه ميتونيد ببريد متخصص برق خودرو و روي ecu رينگ را ١٦ معرفي كنه
بهترين سائز بزرگتر أز فابريك ١٦
و بهترين لاستيك براي اين سائز رودستون هست

ahmad.021
29-06-2014, 08:23
اگه رينگ ١٦ بندازيد زياد تأثير نميذاره
و جلو بندي زياد درگير نميكنه
شما حتي براي اينكه كيلومتر شمار خطا سرعت نداشته باشه ميتونيد ببريد متخصص برق خودرو و روي ecu رينگ را ١٦ معرفي كنه
بهترين سائز بزرگتر أز فابريك ١٦
و بهترين لاستيك براي اين سائز رودستون هست

کیلومتر زیادتر میندازه نسبت به 15؟؟
یه جفت رودستون چنده داداش؟

hossein.az
29-06-2014, 09:46
کیلومتر زیادتر میندازه نسبت به 15؟؟
یه جفت رودستون چنده داداش؟

كيلومتر شمار سرعت ماشين شما كمتر از واقعيت ميزنه
البته اگه نخوايد اون كارو كنيد ميتونيد با gps مقايسه و سرعت دقيق خودرو دستتون مياد خطاش
رودستون 1٦/٥٠/٢٠٥نزديك به ١٠٠ هزار كاركرد ميده بتون
جفتي ٤٩٠ هست ،پهناي بيشتر از ٢٠٥ نندازيد
براي ١٦ پهناي بيشتر فشار زبادي به پمپ هيدوليك مياره
و توي چرخش ها همش زوزه ميكشه(تجربه أش رو دارم) 

KOHGARD
29-06-2014, 14:13
باسلام
از آشنائي با شما خوشبختم.
دوستان من يك EF7 دوگانه مولتي پلكس خريدم كه حدود 600تا باهاش راه رفتم .
تا حالا دوبار چراغ چكش روشن شده و هردودفعه موقعي كه از پاركينگ بيرون اومدم اين اتفاق افتاده و پس از طي حدود 5 كيلومتر توي جاده خودش خاموش شد.
ميدونين قضيه چيه؟

hossein.az
29-06-2014, 21:45
باسلام
تا حالا دوبار چراغ چكش روشن شده و هردودفعه موقعي كه از پاركينگ بيرون اومدم اين اتفاق افتاده و پس از طي حدود 5 كيلومتر توي جاده خودش خاموش شد.
ميدونين قضيه چيه؟

مبارك باشه
چراغ چك ممكنه به هزار دليل روشن بشه
بايد زماني كه روشن هست دستگاه دياگ وصل كنيد

سيستم مالتي پلكس سيستم حساسي است و احتمالا مشكل برقي داره
يه نصيحت دوستانه،شما هر موقع ماشين چندين ساعت خوابيده قبل استارت سوييچ باز كنيد و چراغ ايربگ كه خاموش شد استارت كنيد،و بعد از يكي دو دقيقه كاركرد شروع به حركت كنيد

KOHGARD
30-06-2014, 10:34
ممنون از پاسختون.
خودرو من ضبط نداره و بجاش 100چوق قراره بهم بدن شايدم نه .
براي نصب ضبط چه مدل و برندي رو پيشنهاد ميكنيد و آيا نصاباي بيرون ميتونن طوري نصبش كنن كه به سيستم مالتي پلكس و برقي خودرو آسيبي وارد نكنه يا بايد جاي خاصي اينكار رو انجام بدم ؟
تشكر

mohsenjxj
30-06-2014, 18:39
باسلام
ميدونين قضيه چيه؟
سلام دوست عزیز ماشین من هم دقیقا همین نوع هست و همینطوریه چراغ چکش روشن میشه دیاگ زدم موقت درست شد و بعدش دوباره روشن شد دستگاه که نشون داد سنسور فشار رگلاتور گازش بود فعلا هم کاری نتونستم برای برطرف کردنش انجام بدم اگه راه حل پیدا کردی خواهشا به من هم اطلاع بده.
ضمنا مال شما هم وقتی دنده عقب میگیری علامت آمپر آب تو نمایشگر مالتی پلکس وسط کیلومتر شمار میاد؟

hossein.az
30-06-2014, 21:16
ممنون از پاسختون.
خودرو من ضبط نداره و بجاش 100چوق قراره بهم بدن شايدم نه .
براي نصب ضبط چه مدل و برندي رو پيشنهاد ميكنيد و آيا نصاباي بيرون ميتونن طوري نصبش كنن كه به سيستم مالتي پلكس و برقي خودرو آسيبي وارد نكنه يا بايد جاي خاصي اينكار رو انجام بدم ؟
تشكر

پول ضبط را بهتون میدهند
از نمایندگی رسید بانکی اش را بخواید ,با مراجعه به بانک دریافتش میکنید
برای نصب ضبط مشکلی نخواهید داشت ,همه سیستمی ها انجام میدهند
ضبط اگه برق اضافی نکشه هیچ مشکلی پیش نمیاره
اگر خیلی حساس هستید ,ضبط فابریک ایرانخودرویی توی بازار موجوده .اونو بخرید راحتترید

KOHGARD
01-07-2014, 08:51
سلام
متشكرم از راهنمائيتون .
من هروقت گاز ميزنم فرداش كه ماشينو روشن مي كنم چراغ چكم روشن ميشه و بعد از طي 5كيلومتر چراغه خاموش ميشه و ديگه روشن
نمي شه .
موقع دنده عقب گرفتن موردي مشاهده نميشه .

hossein.az
01-07-2014, 21:30
سلام
متشكرم از راهنمائيتون .
من هروقت گاز ميزنم فرداش كه ماشينو روشن مي كنم چراغ چكم روشن ميشه و بعد از طي 5كيلومتر چراغه خاموش ميشه و ديگه روشن
نمي شه .
موقع دنده عقب گرفتن موردي مشاهده نميشه .

تا الان شما سومین نفری هستید که این مورد را میگید
احتمال میدم سیستم مالتی پلکس به صورتی است که فشار بیش از حد سنسور های گاز و رگلاتور
باعث روشن شدن چراغ چکش بشه و بعد از طی کمی مسافت فشار کم شده و چراغ قطع میکنه
اگر به این دلیل باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ,شما یکبار قبل از اینکه پمپ گاز قطع کنه نازل را قطع کن
ببین باز اینطور میشه یا نه ؟ نتیجه رو به ما هم اطلاع بده تا راهکاری پیش بینی کنیم

KOHGARD
02-07-2014, 08:07
سلام
ديشب سوختگيري كردم و باز صبح چراغ چك روشن شد(15 تا رو رد كرد و داشت به 16 ميرسد كه نازلو قطع كردم)
من معمولا عصر ميرم جايگاه ،بعد از سوختگيري همه چيز مرتبه و چراغ چك روشن نميشه و تاشب هم كه باهاش مي چرخم همه چي نرماله .
فردا صبح كه روشنش مي كنم چراغ چك روشن ميشه .
شب تاصبح ازمابهترون ميرن سراغ سنسورا....
موفق باشيد

tanbureehag
04-07-2014, 03:48
از تمامی دوستانی که به سوال من در خصوص مشکلات سمند مالتی پلکس پاسخ دادند متشکرم...
امروز تماس گرفتن و گفتند که شنبه برم ماشینو تحویل بگیرم...
یه نکته ای که خیلی برام جالب بود و اصلا بهش دقت نکرده بودم این بود که من هرچی سمند تو خیابون و جاده ها دیدم رینگشون اسپرته در حالی که الان برگه ی قراردادمو نگاه میکنم میبینیم نوشته مالتی پلکس با رینگ فولادی...حتی سایت ایرانخودرو هم که مراجعه میکنم کلا برای همه ی مدلهای سمتد نوشته رینگ فولادی...من نمیدونم جوریاست به ما که میرسه همه ی رینگ های اسپرت میشن رینگ فولادی...تا حالا انقدر ضدحال نخورده بودم...از دوستان کسی هست که اخیرا ثبت نام کرده باشه و رینگش اسپرت باشه؟؟؟:n03::n03::n30::n28::n28:

hossein.az
04-07-2014, 07:11
از تمامی دوستانی که به سوال من در خصوص مشکلات سمند مالتی پلکس پاسخ دادند متشکرم...
یه نکته ای که خیلی برام جالب بود و اصلا بهش دقت نکرده بودم این بود که من هرچی سمند تو خیابون و جاده ها دیدم رینگشون اسپرته در حالی که الان برگه ی قراردادمو نگاه میکنم میبینیم نوشته مالتی پلکس با رینگ فولادی...حتی سایت ایرانخودرو هم که مراجعه میکنم کلا برای همه ی مدلهای سمتد نوشته رینگ فولادی...من نمیدونم جوریاست به ما که میرسه همه ی رینگ های اسپرت میشن رینگ فولادی...تا حالا انقدر ضدحال نخورده بودم...از دوستان کسی هست که اخیرا ثبت نام کرده باشه و رینگش اسپرت باشه؟؟؟:n03::n03::n30::n28::n28:

از ماه 4 /91 به بعد همه سمند هارو با رینگ فولادی تحویل میدهند
حتی توی یه دوره سورن هارو هم با رینگ فولادی تحویل می دادند

اگر هم دیدید رینگ آلومینیومی یا تولیدات قبل بوده یا خودش با آلومینیومی تعویض کرده
شما میتونید رینگ هاتونو بدید و یه اختلاف 500 -600 تومن با آلومینیومی تعویض کنید .

mohsenjxj
04-07-2014, 10:50
ماشین من هم رینگش فولادی بود خودم با حدود 600 تومن رینگ 5 پر شرکتی که قبلا رو ماشینا بود انداختم.

mohsenjxj
04-07-2014, 11:02
تا الان شما سومین نفری هستید که این مورد را میگید
احتمال میدم سیستم مالتی پلکس به صورتی است که فشار بیش از حد سنسور های گاز و رگلاتور
باعث روشن شدن چراغ چکش بشه و بعد از طی کمی مسافت فشار کم شده و چراغ قطع میکنه
اگر به این دلیل باشه هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ,شما یکبار قبل از اینکه پمپ گاز قطع کنه نازل را قطع کن
ببین باز اینطور میشه یا نه ؟ نتیجه رو به ما هم اطلاع بده تا راهکاری پیش بینی کنیم
فکر نکنم به سوختگیری ربط داشته باشه چون چک ماشین من معمولا قبل از سوختگیری و هروقتی ممکنه روشن و خاموش بشه دیاگ هم زدن نشون داده بود خطا در سنسور فشار مخزن گاز گفتم عوضش کنن طرف بمن گفت اگه هیچ مشکلی با کارکردن ماشین رو گاز و... نداری بهتره عوض نکنی جون قطعاتی که کارخونه رو ماشین از ابتدا نصب کرده کیفیتش بهتر از اونایی هست که بعدا بخاطر خرابی قطعه اولیه رو ماشین میذارن و گفت ماشین فعلا گارانتی داره میتونه هر وقت خواستی قبل از اتمام گارانتی بیاری عوضش کنیم.
بنظر شما راست گفته؟
و اینکه عدم تعویض این قطعه فشار مخزن گاز خطری چیزی نداره و بعدا برای سایر قطعات مشکل ایجاد نمیکنه؟

hossein.az
04-07-2014, 14:16
فکر نکنم به سوختگیری ربط داشته باشه چون چک ماشین من معمولا قبل از سوختگیری و هروقتی ممکنه روشن و خاموش بشه دیاگ هم زدن نشون داده بود خطا در سنسور فشار مخزن گاز گفتم عوضش کنن طرف بمن گفت اگه هیچ مشکلی با کارکردن ماشین رو گاز و... نداری بهتره عوض نکنی جون قطعاتی که کارخونه رو ماشین از ابتدا نصب کرده کیفیتش بهتر از اونایی هست که بعدا بخاطر خرابی قطعه اولیه رو ماشین میذارن و گفت ماشین فعلا گارانتی داره میتونه هر وقت خواستی قبل از اتمام گارانتی بیاری عوضش کنیم.
بنظر شما راست گفته؟
و اینکه عدم تعویض این قطعه فشار مخزن گاز خطری چیزی نداره و بعدا برای سایر قطعات مشکل ایجاد نمیکنه؟

بله .شما گارانتی داری و اگر دیدی اذیتت کرد ببر برای تعویض
هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه ,سیستم مالتی پلکس حساسه و وقتی فشار کم و زیاد میشه اررو میده

mohsenjxj
04-07-2014, 15:01
سلام بچه ها بنظر من مصرف ماشین من یمقدار رو گاز زیاد هست.
دوستانیکه ef7 پایه گازسوز مدل 93 تحویل گرفتن یا حتی مدل های پایینتر لطفا با ذکر مدل و شرایط رانندگی بفرمایید مصرف گازتون چطور هست؟

hossein.az
04-07-2014, 15:02
سلام بچه ها بنظر من مصرف ماشین من یمقدار رو گاز زیاد هست.
دوستانیکه ef7 پایه گازسوز مدل 93 تحویل گرفتن یا حتی مدل های پایینتر لطفا با ذکر مدل و شرایط رانندگی بفرمایید مصرف گازتون چطور هست؟

ماشینتون چقدر کارکرده ؟

mohsenjxj
04-07-2014, 15:05
ماشینتون چقدر کارکرده ؟
حدودا 1200 کیلومتر.
چطور مگه؟

hossein.az
04-07-2014, 23:14
حدودا 1200 کیلومتر.
چطور مگه؟

تا 5000 تای اول زیاد دنیال مقدار مصرف نباشید
حداقل تا 2000 که برای من اینطور بوده
ماشین مصرفش بالا بود ولی الان خیلی خوب شده
باک کامل گاز که حدودا 6200 تا 6500 گاز میگیره حدودا 250 کیلومتر راه میره

KOHGARD
05-07-2014, 10:40
من اكثرا توي جاده ام و ترافيك ندارم.
ماشين منم 1200 تا كاركرده و با شارژ گاز 16 كيلوگرم به مقدار 200كيلومتر با متوسط سرعت 115 كيلومتردرساعت با كولر راه ميره كه به نظرم مصرفش كمي بالاست.
ديروز يه ضبط با برند kenwood روي ماشين بستم .متاسفانه بلندگوي درب جلو شاگرد از داخل درخت سيم ، مشكل داره و بهش سيگنال نمياد و برقكاره گفتش كه بايد داشبردت باز بشه و قطعيش پيدا بشه .
به نظرتون چكار كنم ؟

m.moti
05-07-2014, 13:02
سلام
نمیدونم سوالمم جای درستی پرسیدم یا نه
من رفته بودم برای آموزش رانندگی اونجا بهمون گفتن سمند اصلا برای شروع خوب نیست به قول خودشون هر چی به جز سمند میشه بگین علت این حرفشون چیه؟

mohsenjxj
05-07-2014, 14:44
من به اندازه 10 کيلو يا 6000تومن گاز زدم بدون سرنشين و فقط با راننده حدودا 200 کيلومتر کارکرد(البته گهگاهي هم کولر روشن بود) بنظر خودم 200 کيلومتر تو جاده خيلي کم هست انتظار داشتم حداقل 260 يا بيشتر بره.

mohsenjxj
05-07-2014, 14:48
بنظر شما از نظر علمی چرا ماشین صفر مصرفش زیاده و به مرور با کارکرد ماشین مصرفش کمتر میشه؟
آیا تو همه ماشین ها اینطوری هست یا فقط تو ef7 اینطوره؟

m.moti
05-07-2014, 19:39
Up........

abadan110
05-07-2014, 20:24
قیمت سمند هم افزایش پیدا کرد. اینقدر سمند عرضه کردند که قیمت بازار الان از قیمت کارخونه واسه مدل بنزینی پایین تر هست. به نظرتون این روند تا کی ادامه داره؟

hossein.az
05-07-2014, 21:41
من اكثرا توي جاده ام و ترافيك ندارم.
ماشين منم 1200 تا كاركرده و با شارژ گاز 16 كيلوگرم به مقدار 200كيلومتر با متوسط سرعت 115 كيلومتردرساعت با كولر راه ميره كه به نظرم مصرفش كمي بالاست.
ديروز يه ضبط با برند kenwood روي ماشين بستم .متاسفانه بلندگوي درب جلو شاگرد از داخل درخت سيم ، مشكل داره و بهش سيگنال نمياد و برقكاره گفتش كه بايد داشبردت باز بشه و قطعيش پيدا بشه .
به نظرتون چكار كنم ؟

ببر برای گارانتی هر مگلی داره اونا باید انجام بدهند

hossein.az
05-07-2014, 21:50
بنظر شما از نظر علمی چرا ماشین صفر مصرفش زیاده و به مرور با کارکرد ماشین مصرفش کمتر میشه؟
آیا تو همه ماشین ها اینطوری هست یا فقط تو ef7 اینطوره؟

توی تمام خودروهای ایرانی به همین صورته
به خاطر اصطکاکی که بین قطعات تا زمان چفت شدن درستشون و آبندی درست میشه مصرف
به همین خاطره که میگند در زمان آبندی فشار زیاد به ماشین وارد نشه

سلام
نمیدونم سوالمم جای درستی پرسیدم یا نه
من رفته بودم برای آموزش رانندگی اونجا بهمون گفتن سمند اصلا برای شروع خوب نیست به قول خودشون هر چی به جز سمند میشه بگین علت این حرفشون چیه؟

به خاطر ستون جلو سمت راننده و ستون عقب سمت چپه
و شکم های بغل در خودروست