PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با مادربرد Asus A8n-e

e_oscc
13-03-2006, 15:00
من قبلا چند سیستم AMD 64 بسته بودم واز مادربردهای MSI,GIGA استفاده کردم وازشون تقریبا راضی بودم
این دفعه که می خواستم مادربرد با چیپ NF4 Ultra تهیه کنم مجبور شدم ASUS A8N-E بگیرم.
سیستم را اسمبل کردم وبدون هیچ مشکلی بالا آمد وبرای تنظیمات وارد ست آپ شدم.
وضعیت سیستم را چک کردم وهمه موارد هیچ مشکلی نداشت(دماهاوولتاژها) ولی ناگهان سیستم خاموش شد ودیگر روشن نمی شد.من تمامی قطعات فرعی را قطع کردم ودر آخر متوجه شدم اگر کابل 4پینی 12 ولت که برای تغذیه cpu می باشد را قطع بکنم سیستم روشن می شود ولی بالا نمی آید(در اینحالت cpu عمل نخواهد کرد)
برای اطمینان با پاور دیگرنیز امتحان کردم بازهم همان طوربود.همچنین cpu روی مادربرد دیگری تست کردم وهیچ مشکلی نداشت.حال که مطمئن شدم مادربرد ایراد دارد به نظر شما مشکل از چی میتواند باشد.(ممکن است اتصال داشته باشد)
مشخصات سیستم
CPU= AMD ATHLON 3000 939
MAINBOARD= ASUS A8N-E
RAM= KINGSTONE 512MB DDR 400
VGA= GIGA 6200 128MB TC
CASE =MEC 400W
HDD= MAXTOR 160GB SATA 2
CDRW= GIGA
DVD-ROM= TEAC

HamidFULL
14-03-2006, 12:52
e_oscc عزيز رگلاتور های برق بورد مشکل داره ببر گارانتی

e_oscc
14-03-2006, 18:15
خیلی ممنون HamidFULL عزیز.برای گارانتیش هم تماس گرفتم ولی سال بعد می گیرند.اتفاقا این اولین مادربردی است که من تهیه کردم ومشکل داشت.مجبور شدم یک مادربرددیگه(EPOX) تهیه کنم.
باز هم ازراهنمایی شما متشکرم.

HamidFULL
15-03-2006, 13:38
e_oscc عزيز Epox خيلی خوبه ولی Epox با NForce4 Ultra گير آوردی؟!

Amir_P30
15-03-2006, 23:46
حميد جان توضيحات كامل رو دادند .

ولي شما يه تست روي كابل برق فلاپي هم بكن . يه بار همچين سيستمي رو ديدم كه روشن نمي شد .هر كاري كرديم نشد .
آخر سر كابل برق فلاپي رو قطع كرديم درست شد !!

e_oscc
15-03-2006, 23:47
HamidFULL عزیز:بله تهیه کردم EPOX EP-9NPA+ ULTRA سه سال گارانتی شرکت سیستمهای کامل می باشد.
تازه نصبش کردم .مادربردخیلی خوبی به نظر می رسد.خصوصا روی برد دودکمه PowerوReset نیز هست همچنین یک Debug LED دارد که وضعیت سیستم را نشان می دهد(برای خطا یابی)
تازه دارم روش ویندوز نصب می کنم.
البته شرکت گارانتی کننده توصیه کرده حتما از منبع تغذیه 24پینی استفاده شود ولی منبع تغذیه که من استفاده کردم 20پینی است.به نظر شما چه فرقی بین این دواست.4پین اضافه برای چی استفاده می شودوآیا مشکلی پیش می آید چون یک مدت قبل برای یک مادربرددیگربه همین صورت عمل کردم وهیچ مشکلی پیش نیامده...

e_oscc
15-03-2006, 23:57
Amir_P30U عزیز همانطور که قبلا گفتم این کارروانجام دادم ولی روشن نشد.همانطور که HamidFULL عزیز گفتند باید بفرستمش برای گارانتی...

HamidFULL
16-03-2006, 01:20
e_oscc جان خيلی بورد خوبی هست ازش 10 تا فروختم خيلی حال کردم باهاش يکی شم تست کردم حرف نداشت
امير جان درست ميگن شما حتماً به فکر 24 پينی باش البته بستگی به کارت گرافيک شما هم داره

rax
16-03-2006, 19:02
HamidFULL عزیز:بله تهیه کردم EPOX EP-9NPA+ ULTRA سه سال گارانتی شرکت سیستمهای کامل می باشد.
تازه نصبش کردم .مادربردخیلی خوبی به نظر می رسد.خصوصا روی برد دودکمه PowerوReset نیز هست همچنین یک Debug LED دارد که وضعیت سیستم را نشان می دهد(برای خطا یابی)
تازه دارم روش ویندوز نصب می کنم.
البته شرکت گارانتی کننده توصیه کرده حتما از منبع تغذیه 24پینی استفاده شود ولی منبع تغذیه که من استفاده کردم 20پینی است.به نظر شما چه فرقی بین این دواست.4پین اضافه برای چی استفاده می شودوآیا مشکلی پیش می آید چون یک مدت قبل برای یک مادربرددیگربه همین صورت عمل کردم وهیچ مشکلی پیش نیامده...

4 تا چراغ ولتاژ هم داره البته..ست کامل خنک کننده های رگلاتور...و اچار..ولی 1 سال از تولیدش گذشت تا سیستمهای کامل رضایت به وارد کردنش بده..واقعا حیف.. :sad:

natanail2001
07-04-2006, 18:41
بابا اينقدر ما رو نترسون . من هم همين سيستم رو مي خوا بگيرم . البته يكي ديگه هم هست . حالا شما كه امتحانش كردي چي ميگي . بقيه دوستان هم لطفا نظر بدن .

ASUS A8N-E & AMD 3000+ 939

or

ASUS P5GDC-Pro & Intel 775 2.8 2MB

راستي بازي نميكنم و گرافيكش زياد مهم نيست . فقط ميخوام چيزايي مثل اسكن آنتي ويروس و لود شدن ويندوز و ... سريع باشه . بيشتر براي برنامه نويسي ميخوام .

در ضمن به نظر شما تابستون اين قطعات گرون ميشن يا ارزون ؟

Mezzo
07-04-2006, 22:38
ASUS A8N-E & AMD 3000+ 939
or
ASUS P5GDC-Pro & Intel 775 2.8 2MB

راستي بازي نميكنم و گرافيكش زياد مهم نيست . فقط ميخوام چيزايي مثل اسكن آنتي ويروس و لود شدن ويندوز و ... سريع باشه . بيشتر براي برنامه نويسي ميخوام .

من هم Intel داشتم هم AMD بنظرم با اين اهدافي كه شما داري با اينتل بهتر به نتيجه برسي
مادربردش خيلي خوبه ولي اگه يه مادربرد عالي مي خواي ASUS P5LD2 هست كه حدود
110-115 تومنه .

natanail2001
15-04-2006, 17:02
از بابت راهنمايي خيلي ممنونم .
راستي آقاي e_oscc شما از سرعت اون سيستم راضي بودين ؟

gama
21-04-2006, 08:54
[QUOTE=Amir_P30]اين 4 پين اضافه (فكر ميكنيم اضافه) .اگر درست يادم باشه يه حا خوندم كه به خاطر تغذيه كامل كارت هاي گرافيك Pci-expres است .
كه اگه نباشه در آينده احتمال داره مشكل ايجاد كنه .

امير جان منم مادربرد A8N-E گرفتم ولي پاور كيسم 20 پين هستش و كارت گرافيكمasus ax700 هستش كه تازه گرفتم ولي وقتي سيستم و روشن ميكنم لوگوي مارد برد خط خطي هست و حتي وقتي دارم ويندوز نصب ميكنم بازم تصوير خط داره اما بعد از نصب ويندوز و نصب درايور كارت گرافيك اين مشكل توي ويندوز برطرف ميشه اما خطهاي روي لوگوي مادر برد همچنان هست يعني اين ايراد ميتونه به خاطر سوكت پاور مادربرد باشه ؟
اگه به اون ربطي نداره كه ببرم عوضش كنم.
اليته مادربرد رو با كارت گرافيكGeForce امتحان كردم اين مشكل نبود ولي همين گرافيك خودمو روي مادر برد ديگه تست كردم باز هم همين مشكل رو داشت ولي اون مادر برد هم سوكت پاور مادربردش 24 پين بود اما سوكت كيس 20 پين بود.

Mirage
21-04-2006, 11:58
یک مادربورد PCIe دیدم روی مادربورد 20 پین بود، فکر نمی کنم مشکلت از پاور باشه، تازه اگر اینقدر اهمیت داشت روی مادربورد های 24 پین نمی نوشتن تغذیه 20 پین.
(اجب مادربوردی هم بود، همه قسمتهاش رو می شد اور کلاک کرد)

حالا چه کار به لوگو داری مهم اینه که توی کار خوب کار کنه

gama
21-04-2006, 17:12
آخه اگر فقط لوگو بود كه غمي نداشتم تو بازيها و برنامه هاي گرافيكي هم همين مشكل پيش مياد.
راستي چيپ اين مادربرد كه nForce اگه از گرافيك GeForce استفاده بشه بهتر با هم مچ نميشن؟

Mirage
21-04-2006, 20:10
احتمالاً اگر هر 2 تا یک مارک باشن بهتر کار کنه.

اگر مشکل داشته باشه نرم افزار های تست کارت گرافیک نشون میدن، توصیه میکنم با 3DMark یک امتحانی بکنی، شاید مشکل بیش از این حرف ها باشه که فکر می کنی!