PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمای نصب xp در کنار Seven&Vista

Mohammad King
23-10-2009, 16:47
سلام

وقتی دیدم که توی انجمن خیلی در این مورد سوال میشه.

گفتم که یه آموزشی در این مورد در انجمن قرار بدم تا دوستان در این مورد دچار مشکل نشوند.

موفق باشید

راهنمای گام به گام نصب ویندوز XP به صورت بوت دوگانه در کنار ویندوز VISTA
(ویستا اول نصب شده باشد)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
نصب ویندوز XP و در کنارش ویندوز ویستا به صورت بوت دو گانه کار چندان دشواری نیست به شرطی که اول XP را نصب نموده باشید و سپس برای نصب ویستا اقدام نمائید. اما اگر شرایط بر عکس باشد یعنی اگر ویستا اول نصب شده و بعد بخواهیم XP را نصب کنیم چه می شود؟
راستش مسئله اینجاست مایکروسافت همیشه تمایل دارد آخرین نسخه از محصولاتش را به کاربران تحمیل نماید، پس بنابراین اگر ویستا نصب شده باشد امکان نصب نسخه های قدیمی تر ویندوز وجود ندارد؟ حالا این وسط در نظر بگیرید کسی یک لپ تاپ نو خریده که رویش ویستا به صورت پیش فرض نصب است از طرفی پرینتری دارد که فقط با XP سازگار است، تکلیف چیست؟ بایستی بیخیال ویستای اورجینال نصب شده روی لپ تاپش بشود و آن را پاک کند تا بتواند XP را نصب نماید؟
خیر کار نشد ندارد حتی اگر مایکروسافت نخواهد شما می توانید! آنچه در ادامه آمده است پاسخی است به این مشکل خصوصا برای کسانی که در به در دنبال چنین راهنمایی بودند. (^_^)

گام اول: آماده سازی

در این راهنما فرض ما بر این است که ویستا به صورت پیش فرض بر روی سیستم شما نصب شده است، و به صورت کلی شما مشکلی با نصب کردن ویندوز ندارید چه ویستا و چه XP چون کلا این کار دارای پیچیدگی خاصی نیست.
نکته اینجاست که شما نمی توانید هر دو ویندوز یعنی XP و ویستا را روی یک پارتیشن نصب کنید و هر کدام از این ویندوزها بایستی روی پارتیشن هایی مجزا نصب شوند، اگر هارد شما چند پارتیشن دارد می توانید یکی از آنها را که دارای فضای کافی و مناسب برای نصب XP است را خالی کنید تا ویندوز XPL] را بر روی آن نصب نمائید، اگر که نه و کل هارد شما یک پارتیشن است لازم است تا پارتیشنی جدید را ایجاد نمائید تا را روی آن نصب کنید.
خوشبختانه در خود ویندوز ویستا ابزاری برای اینکار یعنی ایجاد یک پارتیشن جدید وجود دارد و نیازی نیست دست به دامن ابزارهای جانبی و قفل شکسته ای مثل پارتیشن مجیک بشویم. لذا و برای شروع روی My Computer کلیک راست می نمائید و سپس Manage و بعد از آن Disk Management را انتخاب می کنیم تا صفحه ای مطابق تصویر زیر در مقابل ما ظاهر گردد.

سپس در پنجره یی که در مقابلمان باز شده درایوی که مورد نظر مان است و قصد داریم از فضای آن برای ایجاد یک پارتیشن جدید استفاده کنیم را انتخاب و بر رویش راست کلیک می نمائیم و در منویی که بعد از راست کلیک باز می شود گزینه Shrink Volume را انتخاب می کنیم. (تصویر زیر)

بعد از انتخاب Shrink Volume پنجره ای مطابق تصویر زیر ظاهر می گردد که از شما می پرسد چقدر از فضای آزادپارتیشن مذکور را برای ایجاد یک پارتیشن جدید مورد استفاده قرار دهد، تعریف این مقدار بر حسب مگابایت بر عهده ی شماست ولی توصیه می کنم به هیچ عنوان آن را زیر 4 گیگا بایت نگیرید.

وقتی که پارتیشن اولیه یا همانی که ویستا رویش نصب بود تقسیم شد فضایی که در بالا تعریف کردیم تا از آن جدا شود به صورت یک فضای آزاد و بدون فرمت در می آید که معمولا با رنگ مشکی مشخص می گردد. (تصویر زیر)

اگر کل هارد شما یک درایو بوده و شما در حال تقسیم کردنش هستید الان بایستی درایوهای شما به این شکل باشد: یک درایو با کارکتر C که ویستا بر رویش نصب است و سی دی رام تان با کارکتر D و اگر درایو جدیدی بسازید بایستی به آن کارکتر E را بدهید و بدین شکل ترتیب کارکترهای درایوها به هم خواهد ریخت.
افراد وسواسی می توانند در همینجا کارکتر سی دی درایو خود را تغییر دهند، کافی است یک سی دی در آن بگذارید تا فعال گردد، و سپس در پنجره ی Disk Managment در قسمتی که مربوط به سی دی درایو می شود کلیک راست کنید و گزینه ی Change drive letter and paths... را انتخاب کنید و در پنجره ی جدیدی که باز می شود بر اساس ترتیب مورد نظرتان یک کارکتر جدید به آن اختصاص دهید (تصویر زیر)

حالا می رویم سراغ همان فضای بدون فرمتی که چند دقیقه پیش ایجاد کردیم، دوباره در Disk Managment روی قسمت مربوط به آن که با رنگ مشکی مشخص شده است کلیک راست کنید و سپس گزینه ی New simple volume را کلیک کنید. در پنجره ای که در مقابل شما با انتخاب گزینه ی مذکور ظاهر می شود موارد پیش فرض را تائید کنید تا به بخشی برسید که در تصویر زیر آمده است، و این بخش را هم مانند آنچه در تصویر نمایش داده شده است تنظیم و تائید نمائید. حتما در مقابل قسمت Volume label تایپ کنید تا بعدا پارتیشنی که ویژه ی XP ساخته اید را به راحتی شناسائی نمائید و اگر می خواهید این بخش از عملیات سریعتر پیش برود گزینه ی Perform a quick format را تیک بزنید.

کار ما در اینجا با Disk Managment تمام است و می بندیمش سپس یک بار سیستم را Restart می کنیم تا تنظیمات لازم صورت بگیرد وقتی که ویستا مجددا بالا آمد یکبار دیگر نیز لازم است Restart شود بعد از اینکه دو بار سیستم Restart شد کار تمام است و درایو جدید ما آماده ی نصب برای XP است.

گام دوم: نصب XP

نصب ویندوز XP شدیدا ساده است و نیازی به توضیح واضحات نمی بینم، بعد از اینکه مراحل بالا را طی کردید کامپیوتر خود را با سی دی ویندوز XP بوت کنید و شروع به نصب ویندوز بر روی پارتیشن جدیدی که ساختیم بنمائید. حواستان باشد اشتباهی XP را بر روی پارتیشنی که ویستا نصب است نصب نکنید که قضیه از بیخ و بن مشکل دار می شود.

گام سوم: منوی بوت دو گانه بسازید

وقتی نصب XP تمام شد دیگر اثری از ویندوز ویستای شما نخواهد بود و سیستم شما یک راست با ویندوز XP بالا می آید، لذا بایستی منوی بوت دو گانه ای ایجاد نمائیم که بتواند به ما قابلیت انتخاب بین ویندوز ویستا و XP را بدهد چون به هر حال ویستا به صورت نصب شده هنوز روی هاردمان موجود است.
برای اینکار به یک ابزار نسبتا سبک، ساده و رایگان با عنوان VistaBootPRO احتیاج داریم و بایستی آن را دانلود و [نصبنمائید، فراموش نشود که از پیش نیازهای این ابزار .Net Framework 2.00 است و اول بایستی آن را نصب نموده باشید تا بتوانید اجرایش کنید (.Net Framework را اگر روی سی دارید از روی سی دی و اگر نه دانلود و نصبش کنید).
بعد از نصب VistaBootPRO آن را اجرا نموده و از هشدارهای پشتیبان گیری از BCD صرفه نظر کنید و یک راست بروید سراغ برگه یا تب System Bootloader و در آن در اولین بخش گزینه Winodws Vista Bootloader و در بخش دومش هم گزینه ی All Drives را تیک بزنید و سپس روی Install Bootloader کلیک نمائید. (تصویر زیر)

سپس در نوار بالای برنامه سراغ گزینه ی Diagnostics بروید و گزینه ی Run Diagnostics را انتخاب کنید و بقیه کارها را خود برنامه برای شما انجام خواهد داد و از این به بعد ابزار مذکور وظیفه ی بوت دو گانه بین دوسیستم عاملموجود را بر عهده میگیرد، بعد از اتمام کار کافی است سیستم را ری استارت نمائید و صفحه ی منوی بوت دوگانه را مطابق تصویر زیر مشاهده نمائید.

خوب به سلامتی کار تمام است و از این به بعد می توانید از ویندوز XP یتان در کنار ویستا لذت ببرید

دوستان یه چیزی به شما بگم که ویندوز ویستا و 7 شبیه به هم هستند پس بنابر این در 7 هم همین طور خوهد بود.

موفق باشید

Mohammad King
23-10-2009, 17:02
برای این که Default رو ببرین روی XP من یه روش می‌گم ببینید.

1-ابتدا وارد ویندوز ویستا میشین
2- بعد روی My Computer راست کلیک می‌کنین و Properties رو می‌زنین.
3- در پنجره باز شده روی Advanced System Setting در قسمت چپ کیک کنید.
4- بعد در پنجره باز شده روی سربرگ Advanced کلیک کنید.
5- در سربرگ Advanced روی setting سومی از بالا ( در قسمت Startup and Recovery) کلیک کنید.
6- بعد در پنجره باز شده در قسمت Default Operation System ویندوز XP ا انتخاب کنید. (البته ممکنه نام XP نباشه اما دوتا هست که شما غیر ویستا رو باید انتخاب کنین) و بعد OK‌کنید.

tohidkh
23-10-2009, 17:34
سلام.

آموزش تون واقعا عالی بود....:27:

ولی من قبلا این کار رو انجام داده بودم نشده بود... (منتها نه با Disk Management)

امشب تست میکنم.....

بسیار بسیار ممنون... :10:

موفق باشید:11:

shervin1358
11-11-2009, 14:33
با تشکر ، دوستان چک کردن ؟

Mohammad King
12-11-2009, 13:45
با تشکر ، دوستان چک کردن ؟

سلام

دوست من من امتحان نکردم هنوز

کاربر tohidkh قرار بود استفاده کنه

باید دید ایشون امتحان کردن یا نه

موفق باشید

clove
13-11-2009, 06:20
سلام

دوستان یه چیزی به شما بگم که ویندوز ویستا و 7 شبیه به هم هستند پس بنابر این در 7 هم همین طور خوهد بود.

موفق باشید

سلام

تو 7 هم کسی امتحان کرده ببینه جواب میده یا نه؟

Mohammad King
13-11-2009, 10:20
سلام

تو 7 هم کسی امتحان کرده ببینه جواب میده یا نه؟

بله دوست من اگر در ویستا جواب بده در جواب دادن در ویندوز 7 شکی نیست.

موفق باشید

tohidkh
13-11-2009, 10:28
سلام به همه دوستان.

من خیلی وقته که امتحان کردم. ولی یادم نبود که بیام نتیجه رو اینجا بگم. :دی

در لپ تاپ مشکلی نداریم. یعنی این روش به خوبی عمل میکنه.

ولی یه مورد کوچولو.

در pc فقط به شرط اینکه پارتیشن ها NTFS باشن عمل میکنه.

من نتونستم در PC از این روش استفاده کنم. یعنی جواب نداد و نصب نشد.

بعد از اینکه به یکی از دوستانم گفتم که اون هم امتحان کنه، متوجه شدم که پارتیشن ای که برای ویندوز XP تعریف میکنیم، باید NT باشه. که من FAT گذاشته بودمش. (ولی دوستم NTFS تعریف کرده بود و به راحتی نصب شده بود)

البته میخوام یه چیز دیگه ای رو هم امتحان کنم؛ به زودی هم اون مورد و هم نتیجه ش رو در این تاپیک اعلام میکنم.

موفق باشید :11:

M i L @ D
18-11-2009, 12:22
گفتم یه تاپیک جدید ایجاد نکنم واسه همین سوالم رو اینجا میپرسم :

اگر اول ویندوز XP روی سیستم نصب باشد و بخواهید ویندوز 7 یا هر ویندوز دیگری روی همون پی سی نصب کنید آیا باید روی دو پارتیشن مختلف باشند یا روی یک پارتیشن میشه هر دو نصب شوند ؟

tohidkh
18-11-2009, 12:26
گفتم یه تاپیک جدید ایجاد نکنم واسه همین سوالم رو اینجا میپرسم :

اگر اول ویندوز XP روی سیستم نصب باشد و بخواهید ویندوز 7 یا هر ویندوز دیگری روی همون پی سی نصب کنید آیا باید روی دو پارتیشن مختلف باشند یا روی یک پارتیشن میشه هر دو نصب شوند ؟

اصلا امکان نداره روی یه پارتیشن ویندوز XP و 7 یا ویستا نصب بشه.

باید جداگانه باشه. و پارتیشن ویستا و 7 باید NTFS باشه.

موفق باشید :11:

Mohammad King
01-12-2009, 16:45
نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

نصب ویندوز XP در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

DUAL BOOTING XP+VISTA

به نام خدا

کاربران امروزی پس از خریداری نوت بوک خود، بیشتر علاقه مند هستند که سیستم عامل XP را در کنار Vista اوریجینال که روی سیستم شان نصب هست، راه اندازی کنند. اما مشکل اینجاست که اولا ویندوز XP روی سیستمشان نصب نمیشود که خوشبختانه روش نصب XP را روی این سری نوت بوک ها در مقالات قبلی با هم بررسی کردیم. ثانیا، وقتی XP را نصب میکنند به مشکل تازه ای برمیخورند و آن اینست که دیگر ویندوز ویستای اصلی بوت نمیشود و همچنین سیستم یک پارتیشن بیشتر ندارد که این باعث میشود که ویندوز ها با هم تداخل پیدا کنند. مورد دوم قابل حل هست به این صورت که هم هنگام نصب میتوانیم با یک ترفند جالب هارد را پارتیشن بندی بکنیم و هم میتوانیم در ویندوز ویستا با قابلیت shrink یا با نرم افزارهای دیگه که قبلا آموزش دادیم، این مشکل را حل کنیم و ویندوز را درون یک پارتیشن دیگر نصب کنیم.

و اما مشکل اول بدین صورت حل میشود که شما باید ابتدا در صورت پارتیشن بندی نکردن هارد، با استفاده از DVD ویستا و ترفند DISKPART پارتیشن بندی خود را به اندازه مورد نیاز انجام دهید. سپس ویندوز XP را نصب کنید و بعد از آن BOOT LOADER جدید ویستا را جایگزین بوت منوی قدیمیXP کنید تا سیستم BCD جایگزین شود. مرحله اخر استفاده از ابزار EasyBCD برای تعمیر آدرسهای مربوط به بوت XP و بالا آوردن XP سیستم عامل دوم هست. کار سختی نیست اما زمان و دقت زیادی نیاز دارد. پس همراه ما باشید.

ذکر چند نکته را ضروری میبینم:

1- این آموزی بر اساس این است که شما هنوز هارد خود را پارتیشن بندی نکردید و یک پارتیشن C بیشتر ندارید که بروی آن Vista نصب هست ( ممکن است شما پارتیشن مخفی ریکاوری هم داشته باشید پیشنهاد میشه که کاری به آن نداشته باشید). پس اگر هارد خود را پارتیشن بندی کرده اید و حالا میخواهید XP نصب کنید در کنار ویستا، نیازی به انجام مرحله اول نیست.

2- اگر بر روی سیستم خود DVD درایو نداشته باشید، باید یک ویندوز ویستا نسخه home basic نسخه آزمایشی که بر روی سی دی عرضه میشود از فروشگاه های نرم افزاری تهیه کنید تا حداقل بتوانید در مرحله آخر از تعمیر بوت منوی آن استفاده کنید.

3- پیشنهاد میکنم از نرم افزارها و اطلاعات ضروری خود بک آپ تهیه کنید. این آموزش روی 90 درصد نوت بوک ها و PC ها جواب داده پس نویسنده هیچ مسئولیتی را در قبال آسیب سیستم شما قبول نمی کند.

مرحله اول – آماده سازی سیستم توسط DVD ویستا

برای شروع سیستم خوb

Mohammad King
01-12-2009, 16:49
توضیحات:

VistaBootPROچیست و چه کار انجام میدهد؟

شاید تابه حال شده که روی سیستمتان ویستا نصب است وبخواهید xp نصب کنید وهردو را داشته باشید

با فرض اینکه شما ویستا را روی C دارید و میخواهید روی درایو دیگر مثل D ویندوزxp را نصب کنید
شما ویندوز XP را به صورت bootable نصب میکنید
در پایان
نصب وقتی سیستم ری استارت شود دیگه خبری از ویستا نمی بینید جای نگرانی نیست
به کمک نرم افزار زیر آنرا دوباره به سیستم می شناسانید به ترتیب زیر عمل میکنید
ابتدا نرم افزار زیر را دانلود کنید
System Requirements: Windows XP (Home, PRO, x64, MCE 2005), 2003 Server, Vista, or Longhorn Server. All systems must have .NET 2.0 Framework

.NET 2.0 Frameworkنیاز است برای اجرا ونصب
بعد آن را روی xp تان اجرا کرده وطبق عکس زیر عمل میکنید

بعد از کلیک روی install B0tloader نرم افزار را نبسته وروی Run Diagnostics رفته وطبق عکس عمل میکنیم ونام Earlier Version of windows رابه Windows XP عوض کنید

روی Apply Updates کلیک کنید
بعد سیستم را ریاستار کنید در همان ابتدای بوت
میبنید که

ممکن است در هنگام اجرای ویندوز xp پیغامی مبنی برunable to find ntldr برایتان ظاهر شود که جای نگرانی نیست در ویستا ابتدا به folder option در toolsرفته ودر تب منوی بالا گزینهView انتخاب وتمام گزینها را تیک وروی show hidden file and folders تیک میزنیم
دو گزینه ntldrو ntdetect.com را از درایو C از search پیداکرده و در درایو d در سر جایش کپی میکنیم اگر شما نتونستید آنها را پیدا کنید از روی سی دی ویندوز xp با سرچ پیدا کنید ودرست مثل همان آدرس روی d کپی میکنید راستی این دوگزینه در \i386\ folderمی باشند

Mohammad King
01-12-2009, 16:52
FAQ

بعد از نصب EasyBCD 1.7.2 در هنگام اجرای آن با پپغام خطای Application Error برخورد میکنم و پس از زدن دکمه OK از برنامه خارج می شود. این مشکل هم در ویستا و هم در اکس پی وجود دارد.
مشکل از کجاست و راه حل آن چیست؟

The application failed to initialize properly (0xc0000135) Clik on OK to terminate the application

جواب:
ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــ
1-
When you start RealtyWare, you receive the following error message:
The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click on OK to terminate the application.
Cause
The Microsoft .NET Framework is not installed.
Solution
The
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید will automatically download and install the Microsoft .NET Framework 2.0, if required.
Alternatively, you can[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]].
یا
If you receive the following error while running AyaNova :The application failed to initialize properly (0xc0000135). Click on OK to terminate the application:
This error can occur running AyaNova 4 if your Microsoft.NET Framework 2 or higher is corrupted or not installed (note if using AyaNova 5, Microsoft.NET Framework 3.5 is required).
1. Confirm you have have Microsoft.NET Framework 2 or higher installed via Control Panel -> Add/Remove programs
2. Note: Microsoft.NET Framework 2 SDK is not the same thing - make sure it is Microsoft.NET Framework 2
3. If the required version of Microsoft.NET Framework is not installed, download and install from Microsoft by going to their
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید performing a Microsoft Update, don't forget to reboot after installing
4. If it is already installed, run a repair on it by selecting Change/Remove on the Microsoft.NET Framework 2 in Add/Remove programs. This may take 5 or minutes. Don't forget to reboot after running the repair before trying AyaNova again.

پیشنهاد من تمام ورژن های Microsoft.NET را نصب کنید حتما مشکل حل میشود واگر هست دوباره نصب کنید و ویندوز را آپدیت کنید

2-
اگر مشکل شما برطرف نشد
حالا
مشکل شما آپدیت نبودن ویندوز است در ضمن مشکل شما با از طریق سی بوت ویستا مرتفع گردد دوم مشخصات سیستم شما چیست این پیغام را خودم روی سیستم جدیدی که بستم را دیدم که با اپدیت کردن وهمچنین نصب درایور هاردم در هنگام نصب ویندوز xp
وبا سی دی ویستا براحتی مرتفع شد
روش نصب درایور روی سی xp
آموزشش را مید/////
قبل از مراحل بالا این کار را انجام دهید
ودوباره تست کنید
در ویستا ابتدا به folder option در toolsرفته ودر تب منوی بالا گزینهView انتخاب وتمام گزینها را تیک وروی show hidden file and folders تیک میزنیم
دو گزینه ntldrو ntdetect.com را از درایو C از search پیداکرده و در درایو d در سر جایش کپی میکنیم اگر شما نتونستید آنها را پیدا کنید از روی سی دی ویندوز xp با سرچ پیدا کنید ودرست مثل همان آدرس روی d کپی میکنید راستی این دوگزینه در \i386\ folderمی باشند

jamy_khoshtip
25-12-2009, 15:56
من انجنک دادم اما انگار بر روی ویندوز xp تغیراتی انجام داد که باعت بالا نیومدن آن می شود .؟؟!؟!

یکی از فایل های dll نیست - حذف شده - چشه نمی دونم .

jamy_khoshtip
27-12-2009, 11:19
ممنونم . هیچ خیر اندیشی پیدا نشد .

masoud8
28-12-2009, 11:15
مشکل اینجاست که وقتی سون(64بیتی) نصبه، اصلا وارد مراحل نصب xp نمیشه(ارور blue page میده)
اینو چیکارش کنیم؟

Mohammad King
28-12-2009, 17:45
مشکل اینجاست که وقتی سون(64بیتی) نصبه، اصلا وارد مراحل نصب xp نمیشه(ارور blue page میده)
اینو چیکارش کنیم؟

سلام

اون ارور بهش میگن Dump این ارور ماله مناسب نبودن سیستم شما هست که 64 بیت را ساپورت نمیکنه

masoud8
30-12-2009, 10:16
سلام

اون ارور بهش میگن Dump این ارور ماله مناسب نبودن سیستم شما هست که 64 بیت را ساپورت نمیکنه

با تشکر!

سون(64بیتی) نصبه،...

masoud8
30-12-2009, 10:19
موقع نصب xp روی dv6 2020این اررور رو میده:

masoud8
02-01-2010, 13:31

چی شد پس؟؟

Arq20
08-01-2010, 15:29
سلام
من ویندوز 7 رو ابتدا نصب کردم( ntfs)
ویندوز xp رو بعد نصب کردم متاسفانه قبل از نصب fat32 فرمت کردم
حلا میشه fat اکس پی رو بدون فرمت و نصب دوباره اکس پی به ntfs تبدیل کنم . کلک رشتی میشه زد !؟
بی نهایت ممنون میشوم پاسخی دریافت کنم

Mohammad King
08-01-2010, 15:42
سلام

با این برنامه میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا:
پنجره run رو باذ کنید وتایپ کنیدcmd بعد در قسمت command prompt دستور زیر رو تایپ کنید.
/fs:ntfs :نام درایوconvert وسپس enter بزنید.

Arq20
08-01-2010, 16:08
سلام

با این برنامه میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیا:
پنجره run رو باذ کنید وتایپ کنیدcmd بعد در قسمت command prompt دستور زیر رو تایپ کنید.
/fs:ntfs :نام درایوconvert وسپس enter بزنید.

دارم امتحان میکنم ببینم چه اتفاقی می افته.

Arq20
08-01-2010, 16:18
با نرم افزار هر چی دکمه convert رو زدم اتفاقی نیافتاد
دستور cmd رو اینتوری وارد کنم؟

convert drive name :fsntfs

Mohammad King
08-01-2010, 16:35
- در Run‌ فرمان cmd را تایپ کنید و وارد محیط داس شوید .
2 - \cd را بزنید تا به سر شاخه درایو بروید .
3 - دستور convert c:\FS:NTFS را تایپ کنید و منتظر بمانید تا تغییر فرمت انجام پذیرد . ( به سوالی که سیستم از شما می‌پرسد جواب Y بدهید )
به جای \:c می‌توانید نام درایو مورد نظرتان را تایپ کنید .

Arq20
08-01-2010, 16:46
دستور را که وارد می کنم این error را میده: Invalid drive specification

Mohammad King
08-01-2010, 17:29
دستور را که وارد می کنم این error را میده: Invalid drive specification

شما درست انجام نمیدی!

ارور میگه درایو مشخص شده اعتبار نداره/

Arq20
08-01-2010, 20:12
من دقیقآ عین عبارت را کپی پیست کردم ، درایو c هم وجود دارد درایوی که این کار را روی آن می خواهم انجام بدم درایو g که اون هم همین ارور رو میده فکر کنم باید اول درایو لیست رو بیارم و بعد اونو سلکت کنم نه!

mo_fa2005
09-01-2010, 17:18
دستور را به این شکل بنویس:
convert c: /fs:ntfs

Arq20
09-01-2010, 21:11
دستور را به این شکل بنویس:
convert c: /fs:ntfs

ایول حواسم به این علامت نبود :31:
عملیات انجام شد .

Mohammad King
09-01-2010, 22:49
سلام

دوست من ببین کار میکنه؟

اگر آره توی همین تاپیک جوابشو بهد.

ممنون

Arq20
10-01-2010, 22:09
دستور کار کرد و درایو xp رو ntfs کردم . درست شد!

farhadnamir_2003
11-01-2010, 23:26
ماله منم این پیام رو میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mory_fun
13-01-2010, 14:08
سلام آقایون یه مشکل کوچیک داشتم
من ویندوز 7 داشتم بعد XP رو نصب کردم حالا هم بوت ویندوز 7 پریده لطفآ یه راهکار به من به غیر از نصب دوباره به من بگید ممنونم.

Arq20
13-01-2010, 15:50
سلام آقایون یه مشکل کوچیک داشتم
من ویندوز 7 داشتم بعد XP رو نصب کردم حالا هم بوت ویندوز 7 پریده لطفآ یه راهکار به من به غیر از نصب دوباره به من بگید ممنونم.
الان دقیقآ یادم نیست !
ولی باید dvd 7 رو بزاری از روی اون بوت کنی .بری تو قسمت repair tools و بعد دنبال windows boot repair یا boot problems یا یه چیزی تو همین مایه ها بگردی ! و اون روانتخاب کنی . حتمآ درست میشه .لااقل من یه بار این کار رو انجام دادم!

farhadnamir_2003
14-01-2010, 10:22
ماله منم این پیام رو میده

یعنی هیچ کس نمیدونه؟

Davood_titan
24-01-2010, 17:20
سلام

گفتم که یه آموزشی در این مورد در انجمن قرار بدم تا دوستان در این مورد دچار مشکل نشوند.

موفق باشید

(ویستا اول نصب شده باشد)

نصب ویندوز XP و در کنارش ویندوز ویستا به صورت بوت دو گانه کار چندان دشواری نیست به شرطی که اول XP را نصب نموده باشید و سپس برای نصب ویستا اقدام نمائید. اما اگر شرایط بر عکس باشد یعنی اگر ویستا اول نصب شده و بعد بخواهیم XP را نصب کنیم چه می شود؟
راستش مسئله اینجاست مایکروسافت همیشه تمایل دارد آخرین نسخه از محصولاتش را به کاربران تحمیل نماید، پس بنابراین اگر ویستا نصب شده باشد امکان نصب نسخه های قدیمی تر ویندوز وجود ندارد؟ حالا این وسط در نظر بگیرید کسی یک لپ تاپ نو خریده که رویش ویستا به صورت پیش فرض نصب است از طرفی پرینتری دارد که فقط با XP سازگار است، تکلیف چیست؟ بایستی بیخیال ویستای اورجینال نصب شده روی لپ تاپش بشود و آن را پاک کند تا بتواند XP را نصب نماید؟
خیر کار نشد ندارد حتی اگر مایکروسافت نخواهد شما می توانید! آنچه در ادامه آمده است پاسخی است به این مشکل خصوصا برای کسانی که در به در دنبال چنین راهنمایی بودند. (^_^)

در این راهنما فرض ما بر این است که ویستا به صورت پیش فرض بر روی سیستم شما نصب شده است، و به صورت کلی شما مشکلی با نصب کردن ویندوز ندارید چه ویستا و چه XP چون کلا این کار دارای پیچیدگی خاصی نیست.
نکته اینجاست که شما نمی توانید هر دو ویندوز یعنی XP و ویستا را روی یک پارتیشن نصب کنید و هر کدام از این ویندوزها بایستی روی پارتیشن هایی مجزا نصب شوند، اگر هارد شما چند پارتیشن دارد می توانید یکی از آنها را که دارای فضای کافی و مناسب برای نصب XP است را خالی کنید تا ویندوز XPL] را بر روی آن نصب نمائید، اگر که نه و کل هارد شما یک پارتیشن است لازم است تا پارتیشنی جدید را ایجاد نمائید تا را روی آن نصب کنید.
خوشبختانه در خود ویندوز ویستا ابزاری برای اینکار یعنی ایجاد یک پارتیشن جدید وجود دارد و نیازی نیست دست به دامن ابزارهای جانبی و قفل شکسته ای مثل پارتیشن مجیک بشویم. لذا و برای شروع روی My Computer کلیک راست می نمائید و سپس Manage و بعد از آن Disk Management را انتخاب می کنیم تا صفحه ای مطابق تصویر زیر در مقابل ما ظاهر گردد.

سپس در پنجره یی که در مقابلمان باز شده درایوی که مورد نظر مان است و قصد داریم از فضای آن برای ایجاد یک پارتیشن جدید استفاده کنیم را انتخاب و بر رویش راست کلیک می نمائیم و در منویی که بعد از راست کلیک باز می شود گزینه Shrink Volume را انتخاب می کنیم. (تصویر زیر)

بعد از انتخاب Shrink Volume پنجره ای مطابق تصویر زیر ظاهر می گردد که از شما می پرسد چقدر از فضای آزادپارتیشن مذکور را برای ایجاد یک پارتیشن جدید مورد استفاده قرار دهد، تعریف این مقدار بر حسب مگابایت بر عهده ی شماست ولی توصیه می کنم به هیچ عنوان آن را زیر 4 گیگا بایت نگیرید.

وقتی که پارتیشن اولیه یا همانی که ویستا رویش نصب بود تقسیم شد فضایی که در بالا تعریف کردیم تا از آن جدا شود به صورت یک فضای آزاد و بدون فرمت در می آید که معمولا با رنگ مشکی مشخص می گردد. (تصویر زیر)

اگر کل هارد شما یک درایو بوده و شما در حال تقسیم کردنش هستید الان بایستی درایوهای شما به این شکل باشد: یک درایو با کارکتر C که ویستا بر رویش نصب است و سی دی رام تان با کارکتر D و اگر درایو جدیدی بسازید بایستی به آن کارکتر E را بدهید و بدین شکل ترتیب کارکترهای درایوها به هم خواهد ریخت.
افراد وسواسی می توانند در همینجا کارکتر سی دی درایو خود را تغییر دهند، کافی است یک سی دی در آن بگذارید تا فعال گردد، و سپس در پنجره ی Disk Managment در قسمتی که مربوط به سی دی درایو می شود کلیک راست کنید و گزینه ی Change drive letter and paths... را انتخاب کنید و در پنجره ی جدیدی که باز می شود بر اساس ترتیب مورد نظرتان یک کارکتر جدید به آن اختصاص دهید (تصویر زیر)

حالا می رویم سراغ همان فضای بدون فرمتی که چند دقیقه پیش ایجاد کردیم، دوباره در Disk Managment روی قسمت مربوط به آن که با رنگ مشکی مشخص شده است کلیک راست کنید و سپس گزینه ی New simple volume را کلیک کنید. در پنجره ای که در مقابل شما با انتخاب گزینه ی مذکور ظاهر می شود موارد پیش فرض را تائید کنید تا به بخشی برسید که در تصویر زیر آمده است، و این بخش را هم مانند آنچه در تصویر نمایش داده شده است تنظیم و تائید نمائید. حتما در مقابل قسمت Volume label تایپ کنید تا بعدا پارتیشنی که ویژه ی XP ساخته اید را به راحتی شناسائی نمائید و اگر می خواهید این بخش از عملیات سریعتر پیش برود گزینه ی Perform a quick format را تیک بزنید.

کار ما در اینجا با Disk Managment تمام است و می بندیمش سپس یک بار سیستم را Restart می کنیم تا تنظیمات لازم صورت بگیرد وقتی که ویستا مجددا بالا آمد یکبار دیگر نیز لازم است Restart شود بعد از اینکه دو بار سیستم Restart شد کار تمام است و درایو جدید ما آماده ی نصب برای XP است.

نصب ویندوز XP شدیدا ساده است و نیازی به توضیح واضحات نمی بینم، بعد از اینکه مراحل بالا را طی کردید کامپیوتر خود را با سی دی ویندوز XP بوت کنید و شروع به نصب ویندوز بر روی پارتیشن جدیدی که ساختیم بنمائید. حواستان باشد اشتباهی XP را بر روی پارتیشنی که ویستا نصب است نصب نکنید که قضیه از بیخ و بن مشکل دار می شود.

وقتی نصب XP تمام شد دیگر اثری از ویندوز ویستای شما نخواهد بود و سیستم شما یک راست با ویندوز XP بالا می آید، لذا بایستی منوی بوت دو گانه ای ایجاد نمائیم که بتواند به ما قابلیت انتخاب بین ویندوز ویستا و XP را بدهد چون به هر حال ویستا به صورت نصب شده هنوز روی هاردمان موجود است.
برای اینکار به یک ابزار نسبتا سبک، ساده و رایگان با عنوان VistaBootPRO احتیاج داریم و بایستی آن را دانلود و [نصبنمائید، فراموش نشود که از پیش نیازهای این ابزار .Net Framework 2.00 است و اول بایستی آن را نصب نموده باشید تا بتوانید اجرایش کنید (.Net Framework را اگر روی سی دارید از روی سی دی و اگر نه دانلود و نصبش کنید).
بعد از نصب VistaBootPRO آن را اجرا نموده و از هشدارهای پشتیبان گیری از BCD صرفه نظر کنید و یک راست بروید سراغ برگه یا تب System Bootloader و در آن در اولین بخش گزینه Winodws Vista Bootloader و در بخش دومش هم گزینه ی All Drives را تیک بزنید و سپس روی Install Bootloader کلیک نمائید. (تصویر زیر)

سپس در نوار بالای برنامه سراغ گزینه ی Diagnostics بروید و گزینه ی Run Diagnostics را انتخاب کنید و بقیه کارها را خود برنامه برای شما انجام خواهد داد و از این به بعد ابزار مذکور وظیفه ی بوت دو گانه بین دوسیستم عاملموجود را بر عهده میگیرد، بعد از اتمام کار کافی است سیستم را ری استارت نمائید و صفحه ی منوی بوت دوگانه را مطابق تصویر زیر مشاهده نمائید.

خوب به سلامتی کار تمام است و از این به بعد می توانید از ویندوز XP یتان در کنار ویستا لذت ببرید

موفق باشید

سلام  یه  سوالی 

موقعه نصب ویندوز XP   حتما باید از راه BOOT  باشه  از تو خود ویندوز 7 یا Vista  نمیشه نصب کرد

Mohammad King
24-01-2010, 20:25
سلام یه سوالی

موقعه نصب ویندوز XP حتما باید از راه BOOT باشه از تو خود ویندوز 7 یا Vista نمیشه نصب کرد

خیر دوست من نمیشه/

موفق باشید

Assassin's Creed
28-01-2010, 00:09
ببخشید دوستان میشه برنامه VistaBootPRO رو بدید؟ تو سایتش که میرم پولی شده.

بعد یک سوال داشتم، من الان 7 دارم و بعدش xp ریختم و 7 از کار افتاد، 7 رو از دیسکش برگردوندم حالا برای اجرای VistaBootPRO حتما باید برم تو xp ؟
-------------------------------
دوستان من الان XP رو دوباره ریختم البته موقع که داشت نصب میشد وقتی اومد تو منوی بوت دوتا ویندوز XP بود که اولی رو انتخاب کردم و نصب شد حالا همه راه حل های صفحه اول رو رفتم وقتی که میخوام ویندوز XP رو انتخاب کنم میگه یک فایلی فکر میکنم اسمش winlog.exe توی پوشه ی WINDOWS\system32 وجود ندارد. ولی من که نگاه کردم بود. چیکار کنم؟

mohsen_zoro_2010
23-02-2010, 10:34
kar mikoneeeeee...merCCCCC

kasra03
08-03-2010, 05:24

اقا این مشکل منم هس قضیه چیه؟کسی میدونه؟

hedye222222
08-03-2010, 12:27
با سلام.دوستان به دادم برسید2 سوال اساسی دارم؟.
من ویندوز سون نصب کردم حالا که میخوام کارت گرافیک و صدا و مودم رو نصب کنم میگه__
support
نمیکنه یا اینکه باید
service pack
رو نصب کنی
نمیدونم چیه و باید چی کار کنم؟.
یه سوال دیگه؟کلید
F8
کامپیوترم خرابه ونمیتونم ویندوز ایکس پی رو از طریقه بوت کردن نصب کنم چون صفحه موافقم در ویندوز با این کلید انتخاب میشه
و وقتی سی دی ویندوز ایکس پی رو درون ویندوز سون باز میکنم گزینه
install
غیر فعاله؟
لطفا راهنماییم کنید که چطور ایکس پی رو نصب کنم.ممنون میشم خیلی مهمه ؟

Mohammad King
08-03-2010, 15:28
اقا این مشکل منم هس قضیه چیه؟کسی میدونه؟

سلام

خود سیستم یه چند تا راه حل داده اونا را بخون.

یکیش نوشته میتونه از ویروس باشه

یکی دیگش نوشته میتونه از هارد باشه....

Mohammad King
08-03-2010, 15:43
با سلام.دوستان به دادم برسید2 سوال اساسی دارم؟.
من ویندوز سون نصب کردم حالا که میخوام کارت گرافیک و صدا و مودم رو نصب کنم میگه__
support
نمیکنه یا اینکه باید
service pack
رو نصب کنی
نمیدونم چیه و باید چی کار کنم؟.
یه سوال دیگه؟کلید
F8
کامپیوترم خرابه ونمیتونم ویندوز ایکس پی رو از طریقه بوت کردن نصب کنم چون صفحه موافقم در ویندوز با این کلید انتخاب میشه
و وقتی سی دی ویندوز ایکس پی رو درون ویندوز سون باز میکنم گزینه
install
غیر فعاله؟
لطفا راهنماییم کنید که چطور ایکس پی رو نصب کنم.ممنون میشم خیلی مهمه ؟

سلام

در مورد نصب درایورها باید درایورها مخصوص 7 را نصب کنید.

برای فعال کردن کلید های F یه دکمه هست بالای کیبورد به نام F اونو بزن ببین F ها فعال میشه یا نه؟

ببین برای نصب ویندوز XP از طریق راه گفته شده توی تاپیک جواب میده یا نه؟

kasra03
08-03-2010, 20:21
سلام

خود سیستم یه چند تا راه حل داده اونا را بخون.

یکیش نوشته میتونه از ویروس باشه

یکی دیگش نوشته میتونه از هارد باشه....

والا اتنی ویروس که دارم!هاردم هم مشکلی نداره! اخه چرا فقط برای نصب xp اینحوره برا 7 که مشکلی نداشتم!

kasra03
08-03-2010, 20:46
اقا اگه بخوام کلا ویندوز 7 رو پاک کنم و درایو c رو فرمت کنم و از اول xp رو نصب کنم چیکار باید بکنم؟چجوری درایو c رو فرمت کنم؟

S!LENCE
08-03-2010, 21:36
سلام دوستان
خسته نباشید و ممنون از آموزش. یه سوال دارم:
من الآن 7 دارم و XP رو فقط برای اجرای یک دونه برنامه نیاز دارم که رو 7 کار نمی ده. آیا راهی هست که XP محازی داشته باشم دیگه نخوام ویندوز جدید نصب کنم؟ سوال بعدی این که توی درایو D برنامه هام رو نصب کردم که با 7 کار می کنم باهاشون. حالا می تونم XP رو توی D نصب کنم یا باید فرمتش کنم یا میشه تو درایو دیگه ای نصب کرد؟ ممنون

Mohammad King
10-03-2010, 14:56
سلام دوستان
خسته نباشید و ممنون از آموزش. یه سوال دارم:
من الآن 7 دارم و XP رو فقط برای اجرای یک دونه برنامه نیاز دارم که رو 7 کار نمی ده. آیا راهی هست که XP محازی داشته باشم دیگه نخوام ویندوز جدید نصب کنم؟ سوال بعدی این که توی درایو D برنامه هام رو نصب کردم که با 7 کار می کنم باهاشون. حالا می تونم XP رو توی D نصب کنم یا باید فرمتش کنم یا میشه تو درایو دیگه ای نصب کرد؟ ممنون
درباره سوال دوم فکر نمیکنم اشکالی داشته باشه.(البته اگه بعد از نصب ویندوز 7 بخواید XP نصب کنید، سیستم با XP میاد بالا و Windows 7 رو دیگه نمیشناسه)

S!LENCE
10-03-2010, 17:54
درباره سوال دوم فکر نمیکنم اشکالی داشته باشه.(البته اگه بعد از نصب ویندوز 7 بخواید XP نصب کنید، سیستم با XP میاد بالا و Windows 7 رو دیگه نمیشناسه)

سلام
ممنون ولی مگه اول همین تاپیک نگفته با یه برنامه ای بوت رو درست می کنیم که همیشه برای بوت بین 7 و XP یکی رو انتخاب کنیم؟ اگه 7 رو نشناسه که پس کلا به چه درد می خوره؟
ممنون

Mohammad King
10-03-2010, 20:46
سلام
ممنون ولی مگه اول همین تاپیک نگفته با یه برنامه ای بوت رو درست می کنیم که همیشه برای بوت بین 7 و XP یکی رو انتخاب کنیم؟ اگه 7 رو نشناسه که پس کلا به چه درد می خوره؟
ممنون

بله میشه.

من فکر کردم که شما میخواین بدون این راه xp نصب کنید.

تاپیک زیر هم بخونید بد نیست:

hedye222222
13-03-2010, 13:52
سلام

در مورد نصب درایورها باید درایورها مخصوص 7 را نصب کنید.

برای فعال کردن کلید های F یه دکمه هست بالای کیبورد به نام F اونو بزن ببین F ها فعال میشه یا نه؟

ببین برای نصب ویندوز XP از طریق راه گفته شده توی تاپیک جواب میده یا نه؟

ممنون از راهنماییتون
من که بی خیال ویندوز سون شدم ولی کلید F8
من فعال شد
مرسی

raypuor
14-03-2010, 07:50
با سلام
من سون داشتم. مطابق راهنمایی شما xp رو نصب و بوت دوگانه را نیز ساختم بدون هیچ مشکلی. اما به هنگام بالا آمدن سیستم برای انتخاب سیستم عامل دو گزینه seven و ramdisk option بالای صفحه وجود داره. سون رو بدون هیچ مشکلی وارد میشه. اما وقتی گزینه بعدی رو انتخاب میکنم که قاعدتا باید xp باشه، سیستم شروع به اسکن مموری برای یافتن عیبها میکنه و دوباره به صفحه اوا بر می گرده. حالا برای اصلاح چه کار بابد بکنم. یه سوال دیگه اینکه چطور میشه اون بوت دوگتنه رو از بین برد و به عبارتی سیستم با همون یه ویندوز سون بالا بیاد؟

H A M A S
23-03-2010, 20:19
با سلام
من سون داشتم. مطابق راهنمایی شما xp رو نصب و بوت دوگانه را نیز ساختم بدون هیچ مشکلی. اما به هنگام بالا آمدن سیستم برای انتخاب سیستم عامل دو گزینه seven و ramdisk option بالای صفحه وجود داره. سون رو بدون هیچ مشکلی وارد میشه. اما وقتی گزینه بعدی رو انتخاب میکنم که قاعدتا باید xp باشه، سیستم شروع به اسکن مموری برای یافتن عیبها میکنه و دوباره به صفحه اوا بر می گرده. حالا برای اصلاح چه کار بابد بکنم. یه سوال دیگه اینکه چطور میشه اون بوت دوگتنه رو از بین برد و به عبارتی سیستم با همون یه ویندوز سون بالا بیاد؟

دقیقا من هم این دوتا سوال رو دارم
1-بجای ایکس پی این ramdisk option وجود داره و هنگام ورود بهش ریکاوری سون بالا میاد
2-چطور میشه اون بوت دوگانه رو از بین برد؟

jax2
24-03-2010, 13:47
برای از بین بردن این بوت دوتایی باید از نرم افزار vista boot pro استفاده کنید

counter_stricke
31-03-2010, 16:58
سلام

موفق باشید

(ویستا اول نصب شده باشد)

موفق باشید

سلام دوست عزیز

ممنون بابت آموزش اما...

متاسفانه گام چهارم و آخر رو نگفتی برای همین خیلی ها ممکنه مثل من دچار مشکل بشوند
بعد از اینکه با برنامه VistaBootPRO بوت ویندوز 7 یا ویستا رو برگردوندید ممکنه که بوت ویندوز XP از بین بره برای همین باید خودتون رو برای گام چهارم آماده کنید لینک زیر به شما کمک میکنه:

با تشکر

counter_stricke
31-03-2010, 17:24
دقیقا من هم این دوتا سوال رو دارم
1-بجای ایکس پی این ramdisk option وجود داره و هنگام ورود بهش ریکاوری سون بالا میاد
2-چطور میشه اون بوت دوگانه رو از بین برد؟

سلام دوست عزیز تو هم دقیقا مشکل من رو داری
باید برنامه Easy BCD رو دانلود کنی

Crespo
27-04-2010, 17:13

yusi
07-05-2010, 00:45
یه سوال
ویندوز 7 ئصب کردم دیگه نمیتونم xpنصب کنم این ایرادو میگیره که هارد رو نمیشناسه یا ویروس روشه
به نظر شما مشکل چیه؟؟؟؟

denzelmovie
27-07-2010, 14:37
dostan man windows 7 nasb kardam vali hala mikham windows xp nasb konam
error mide ke nemishe
lotfan komak konid chegone windows xp nasb konam?
mikham winows 7 ro delete konam
bebakhsid emkan type farsi nadashtam
Mamnon

Mohammad King
27-07-2010, 14:41
dostan man windows 7 nasb kardam vali hala mikham windows xp nasb konam
error mide ke nemishe
lotfan komak konid chegone windows xp nasb konam?
mikham winows 7 ro delete konam
bebakhsid emkan type farsi nadashtam
Mamnon

سلام

در مورد نصی ویندوز Xp شما پست اول و دوم این تاپیک را بخونید (دوستان انجام دادن عملی بوده).

برای پاک کردن 7 میتونید سی دی ویندوز Xp را از طریق بوت بالا بیارید و موقع نصب درایوی که توش ویندوز 7 هست را فرمت کنید و xp نصب کنید.

denzelmovie
27-07-2010, 16:11
سلام

در مورد نصی ویندوز Xp شما پست اول و دوم این تاپیک را بخونید (دوستان انجام دادن عملی بوده).

برای پاک کردن 7 میتونید سی دی ویندوز Xp را از طریق بوت بالا بیارید و موقع نصب درایوی که توش ویندوز 7 هست را فرمت کنید و xp نصب کنید.

doste aziz moshkel injast ke vaghti mikham windows xp ro az tarighe Boot bala biaram
nemishe va mostaghim mire to windows 7 ?
albate cd xp ro to drive DVD mizaram
chon drive CD nadaram
age ba drive CD dorost mishe ta beram joresh konam
Thanks

Mohammad King
27-07-2010, 19:07
doste aziz moshkel injast ke vaghti mikham windows xp ro az tarighe Boot bala biaram
nemishe va mostaghim mire to windows 7 ?
albate cd xp ro to drive DVD mizaram
chon drive CD nadaram
age ba drive CD dorost mishe ta beram joresh konam
Thanks

سلام

feris boot deivise روی cd rom
هست؟

باید تنظیمش کنی روی سی دی رام.

نه ربطی به دی وی دی رام یا سی دی رام نداه

saeid_tala
01-08-2010, 14:27
سلام به همه ی دوستان . من تازگیا یک لپ تاپ asus گرفتم که فقط ویندوز سون روش نصب میشه و حین نصب ویندوز xp با خطا مواجه میشم و ویندوز نصب نمیشه . چطور میتونم روی این لپ تاپ xp نصب کنم؟

denzelmovie
01-08-2010, 15:26
دوست عزیز میشه راهنمایی کنید توی ویندوز 7 چطوری first boot device رو روی DVD Rom تنظیم کنم؟

Dew Drop
01-08-2010, 15:32
دوست عزیز میشه راهنمایی کنید توی ویندوز 7 چطوری first boot device رو روی DVD Rom تنظیم کنم؟

سلام
وقتی سیستمتون رو روشن میکنید کلید delete کیبورد رو چند دفعه بزنید تا وارد صفحه تنظیمات بایوس بشه.اونجا یه گزینه ای هست first boot که ز اونجا میتونید رو cd rom یا dvd rom قرار بدید.این به ویندوز 7 یا xp ارتباطی نداره تنظیم بایوس هستش.

denzelmovie
01-08-2010, 17:19
گزینه ی DVD ROM که نداره
CD ROM هم که فعلا ندارم
مشکل اینجاست که من وقتی میخوام ویندوز XP رو با بوت بالا بیارم تا نصبش کنم
اصلا چیزی نمیاد و مستقیم میره توی ویندوز 7

roknedin
02-08-2010, 00:23
سلام
من درایو e ساختم و دو بار ریست کردم
ولی وقتی ویندوز اکس پی میره که نصب بشه موقع استارت ویندوز ستاپ میرسه یک دفعه صفه مانیتور آبی میشه و ارور میده:
که یه سخت افزارهایی باید جدا بشن و امکان داره به سیستم صدمه بزنه و آخرش میگه که دستگاه ریست کن
البته اگه درست متوجه پیغام شده باشم
در ضمن دستگام لپ تاپ دل 3500 که فروشنده گفت که میتونم اکس پی نصب کنم
:19:

Dew Drop
02-08-2010, 00:46
گزینه ی DVD ROM که نداره
CD ROM هم که فعلا ندارم
مشکل اینجاست که من وقتی میخوام ویندوز XP رو با بوت بالا بیارم تا نصبش کنم
اصلا چیزی نمیاد و مستقیم میره توی ویندوز 7

فرقی نمی کنه بزارین رو cd-rom.این مشکل یا به خاطر این هستش که first boot شما رو سی دی رام نیست یا سی دی شما bootable نیست.

سلام
من درایو e ساختم و دو بار ریست کردم
ولی وقتی ویندوز اکس پی میره که نصب بشه موقع استارت ویندوز ستاپ میرسه یک دفعه صفه مانیتور آبی میشه و ارور میده:
که یه سخت افزارهایی باید جدا بشن و امکان داره به سیستم صدمه بزنه و آخرش میگه که دستگاه ریست کن
البته اگه درست متوجه پیغام شده باشم
در ضمن دستگام لپ تاپ دل 3500 که فروشنده گفت که میتونم اکس پی نصب کنم
:19:

این تایپیک رو ببینید.

ظاهر شدن blue screen در هنگام نصب ویندوز XP

Mohammad King
02-08-2010, 08:54
سلام به همه ی دوستان . من تازگیا یک لپ تاپ asus گرفتم که فقط ویندوز سون روش نصب میشه و حین نصب ویندوز xp با خطا مواجه میشم و ویندوز نصب نمیشه . چطور میتونم روی این لپ تاپ xp نصب کنم؟

سلام

مشخصات لپتاپ را بده توی انجمن زیر و تاپیک ایجاد کن و مشکلت را بگو:

avm123456
02-08-2010, 14:00
عالی بود از شما ممنونم

scope82
08-08-2010, 11:07
سلام
من میخام روی ویندوز 7 یه اکس پی هم نصب کنم
الآن 7 نصبه
1-میتونم روی 7 - xp نصب کنم؟
2-از نرم افزار خاصی استفاده میکنید؟
3-xp میتونه تو درایوی که 7 نصبه ، نصب بشه؟
4-تو منوی انتخاب ویندوز چطوری میتونم اولین گزینه رو روی 7 بزارم؟
5-اگه میشه ساده و روان و خلاصه بگید چکار کنم؟
6-ممنون از توجهتون!!

Mohammad King
08-08-2010, 17:25
سلام

توی پست 2 و 1 توضیح داده شده اگر طبق اونا عمل کنید میشه

;)

scope82
08-08-2010, 18:05
متشکرم دوست من ولی عکساش نیست
چیکا کنم

Mohammad King
08-08-2010, 19:28
خب نمیدونم عکسا چی شدن؟

با توضیحاتم میتونید پیش برید

saeed 1428
15-08-2010, 07:51
سلام .من ویندوز xp رو روی 7 نصب کردم الان 7 دیگه کار نمیکنه ؟ لطفا راهنمایی کنید :41:

Mohammad King
15-08-2010, 17:49
سلام .من ویندوز xp رو روی 7 نصب کردم الان 7 دیگه کار نمیکنه ؟ لطفا راهنمایی کنید :41:

سلام

دیگه راهی نیست.

متاسفم.

MrDevil
15-08-2010, 21:05
نرم افزار EasyBCD 2.0.2 رو نصب کن .یک کمی زبان بدونی همه چی مشخصه

Rhodes
30-08-2010, 14:56
دوستان من یه وین 7 داشتم توی درایو d.یه xp توی درایو e نصب کردم.حال فقط xp بالا میاد و 7 نیست.اصلا هم با easybcd و vistabootpro بلد نیستم کار کنم.لطفا کمک کنید.با تشکر.

Rhodes
30-08-2010, 15:37
دوستان یه کم با vista bootpro‏ ور رفتم.حالا که سیستم میاد بالا فقط نوشته 7.روش که میزنی fail‏ میده و میگه dvd‏ ویندوز رو بزار.من dvd ‎شو ندارم.روش که میرنی میگه یه فایل dll‏ پاک شده.همش باز صفحه منو میاد.دیگه تو xp‏ هم نمیتونم برم.چه کار کنم؟ممنون.

seddighmohajer
08-09-2010, 12:19
آقااااااااااااااااااااااا ااااا دمتون گرممممممممممممم
ای وا...
حال دادی عزیز خیلی توپ بود من روی لپ تاپ دل N5010 ویندوز xp ریخته بودم ویندوز سون پریده بود دیسکشم نداشتم با راهنماییهای شما دوست عزیززززززززززززززززززز ردیفش کردم
بازم ممنون

seddighmohajer
08-09-2010, 12:55
نصب xp روی لپ تاپ هایی که قابلیت نصب xp ندارند

موضوعی که ذکر می کنم احتمالا برای بعضی از دوستان رخ میده و شاید ندونن باید چیکار کنن . موضوع اینه که روی بعضی لپ تاپها مثل dell INSPIRON فروشنده میگه که با توجه به نوع سخت افزار دستگاه (مثلا رم بالای 4 گیگا بایت) ویندوز xp رو اینوسیله ساپورت نمیشه . شماهم وقتی می خواهید xpنصب کنید توهمون دقایق اول اصلا سی دی بوت نمیشه . طبق بررسی که من در اینترنت کردم مشکل در نوع شناخت هارد توسط بایوس می باشه. باید وارد بایوس سیستم بشید و حالت SATA AHCI را به ATA MODE تغییر دهید(در بعضی از لپ تاپ ها مانند DELL 1520 n series این گزینه موجود می باشد ) اما اگر در بایوس نتونستید چنین کاری انجام بدید از تاپیک زیر استفاده کنید

امیدوام تونسته باشم خدمت کوچیکی به دوستان کرده باشم

SevenCity
11-09-2010, 14:05
----------------------------

saeed2153
15-09-2010, 22:42
دوستان ممنون از اموزش عالی شما یک سوالیی اگر بخواهیم بعد از درست کردن پارتیشن اضافی در درایور سی که ایکس پی را نصب کردیم ؟ایکس پی را حذف کنیم و ان فضای گرفته شده برای ایکس پی قابلیت برگشتن و اضافه شدن به پارتیشن سی را دارد ؟بزارید سواال را اینجوری بپرسم ؟بعد از اضافه کردن ایکس پی ایا می توان انرا ان اینستال کرد و پارتیشن اضافی را برگردادند و قابلیت بوت شدن دوگانه را حذف کرد ؟دیگه یک ضرب با سون بیاد بالا ...چون ایکس پی را از رو سیستم برداشتیم ؟

hhhbk
22-09-2010, 11:42
من شدیدا نیازمند بودم کسی در این مورد کمکم کنه . واقعا دمتون گرم . :31:

kaivanika
24-11-2010, 21:10
من تو درایو c ویندوز ایکس پی و در درایو d ویندوز سون
حالا میخوام ویندوز ایکس پی رو فرمت و یه ویندوز دیگه نصب کنم
چند بار دیگه این کار رو کردم ولی ویندوز 7 دیگه بوت نمیشه
میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم ؟

aliupdate
24-11-2010, 21:16
من تو درایو c ویندوز ایکس پی و در درایو d ویندوز سون
حالا میخوام ویندوز ایکس پی رو فرمت و یه ویندوز دیگه نصب کنم
چند بار دیگه این کار رو کردم ولی ویندوز 7 دیگه بوت نمیشه
میشه راهنمایی کنید که چیکار کنم ؟
بله اگر درایو C رو فرمت کنید فایل های بوت از بین میره بهترین کار اینه که درایو C رو فرمت کنید و بعد با DVD ویندوز سون بوت کنید بعد به قسمت Repair برید و Startup repair رو بزنید اینجوری فایلهای بوت دوباره ساخت میشه و دیگه نیازی به نصب دوباره ی ویندوز نیست.

kaivanika
24-11-2010, 22:02
یعنی من با خیال راحت ویندوز ایکس پی رو روی درایو c دوباره نصب کنم ؟
با repair کردن مطمئنید که ویندوز سون دوباره در درایو d بالا میاد ؟

aliupdate
24-11-2010, 22:04
یعنی من با خیال راحت ویندوز ایکس پی رو روی درایو c دوباره نصب کنم ؟
با repair کردن مطمئنید که ویندوز سون دوباره در درایو d بالا میاد ؟
بله اگر Repair کنید فایلهای بوت سون جایگزین فایلهای بوتی میشه که XP درست کرد

kaivanika
24-11-2010, 22:28
بله اگر Repair کنید فایلهای بوت سون جایگزین فایلهای بوتی میشه که XP درست کرد

ببخشید من زیادی سئوال میکنم
بعد از نصب ویندوز ایکس پی جدید روی درایو c تنها ویندوز ایکس پی بالا میاد . خب ؟؟؟ :20:
بعد که دی وی دی ویندوز 7 رو زدم و ریپیر رو بزنم بعد از اتمام دوباره هم ایکس پی و هم سون بالا میاد ؟ :10:

aliupdate
24-11-2010, 22:32
ببخشید من زیادی سئوال میکنم
بعد از نصب ویندوز ایکس پی جدید روی درایو c تنها ویندوز ایکس پی بالا میاد . خب ؟؟؟ :20:
بعد که دی وی دی ویندوز 7 رو زدم و ریپیر رو بزنم بعد از اتمام دوباره هم ایکس پی و هم سون بالا میاد ؟ :10:
اگر ویندوزها رو به ترتیب انتشار نصب نکنید و یا یکی از ویندوزها رو Repair کنید ویندوز بعدی بالا نمیاد در این صورت باید از نرم افزار Easy BCD استفاده کنید روش کارش خیلی اسونه

kaivanika
25-11-2010, 01:44
والا من که از انتشار و اینا سر در نیاوردم . میشه لینک دانلود نرم افزاری رو که گفتید بزارید و روش کارش رو هم بگید ممنون میشم

aliupdate
25-11-2010, 10:59
سلام
شما اگر یه ویندوز دیگه به غیر از سون توی درایو C نصب کنید سون دیگه بالا نمیاد در این صورت باید سون رو Startup Repair کنید و سپس از این نرم افزار استفاده کنید:

kaivanika
25-11-2010, 12:38
سلام علی جان . مثل اینکه من منظورم رو خوب نرسوندم
من در درایو c ویندوز ایکس پی و در درایو d ویندوز 7 دارم
1 - میخوام ویندوز ایکس پی رو از درایو c حذف و یه ویندوز ایکس پی جدید در درایو c نصب کنم
( قبلا که این کارو انجام دادم دیگه ویندوز 7 که در درایو d نصب بود بوت نمیشد )
فکر کنم الان موضوع روشنه که من کاری به درایو d و ویندوز 7 ندارم . فقط میخوام ویندوز ایکس پی عوض بشه و 2 ویندوز بازم بالا بیان

aliupdate
25-11-2010, 12:51
سلام علی جان . مثل اینکه من منظورم رو خوب نرسوندم
من در درایو c ویندوز ایکس پی و در درایو d ویندوز 7 دارم
1 - میخوام ویندوز ایکس پی رو از درایو c حذف و یه ویندوز ایکس پی جدید در درایو c نصب کنم
( قبلا که این کارو انجام دادم دیگه ویندوز 7 که در درایو d نصب بود بوت نمیشد )
فکر کنم الان موضوع روشنه که من کاری به درایو d و ویندوز 7 ندارم . فقط میخوام ویندوز ایکس پی عوض بشه و 2 ویندوز بازم بالا بیان
گفتم که شما وقتی ویندوز XP جدید رو نصب کنی باید برای اوردن سون به منوی بوت از نرم افزار معرفی شده استفاده کنی.

kaivanika
25-11-2010, 13:54
برنامه رو وقتی نمیشه دانلود کرد
در 100 % خطا میده
بدون اینترنت دانلود منیجر هم سعی کردم ولی بازم نشد

aliupdate
25-11-2010, 14:02
برنامه رو وقتی نمیشه دانلود کرد
در 100 % خطا میده
بدون اینترنت دانلود منیجر هم سعی کردم ولی بازم نشد
این لینکش مشکل نداره امتحان کن:

kaivanika
25-11-2010, 22:42
علی جان بازم نشد والا خطای اکسس دیسلاین میده
میشه تو انجمن آپ کنید یا تو یا فایل رار ؟
ممنون میشم

aliupdate
26-11-2010, 00:34
علی جان بازم نشد والا خطای اکسس دیسلاین میده
میشه تو انجمن آپ کنید یا تو یا فایل رار ؟
ممنون میشم

sht1987
29-11-2010, 17:36
با سلام.بنده روی درایو C ویندوز 7 دارم.می خواستم ویندوز XP را روی درایو دیگری غیر از C نصب کنم.سی دی نصب XP را درون سیستم قرار دادم که شروع به نصب کرد ولی بعد از کپی کردن فایلها روی درایو مورد نظر و ریستارت سیستم هیچ منویی نشان داده نشد و هیچ ویندوزی هم بالا نیامد و سیستم همین طور باقی ماند.سپس با استفاده از دی وی دی ویندوز 7 ویندوز 7 را تعمیر کردم که این ویندوز بالا آمد.یکبار دیگر هم این روش را امتحان کردم ولی جواب نداد.به دلیل خرید یک کارت TV که روی 7 کار نمی کند به ویندوز XP احتیاج دارم.لطفا مرا راهنمایی نمایید

Mohammad King
29-11-2010, 20:53
با سلام.بنده روی درایو C ویندوز 7 دارم.می خواستم ویندوز XP را روی درایو دیگری غیر از C نصب کنم.سی دی نصب XP را درون سیستم قرار دادم که شروع به نصب کرد ولی بعد از کپی کردن فایلها روی درایو مورد نظر و ریستارت سیستم هیچ منویی نشان داده نشد و هیچ ویندوزی هم بالا نیامد و سیستم همین طور باقی ماند.سپس با استفاده از دی وی دی ویندوز 7 ویندوز 7 را تعمیر کردم که این ویندوز بالا آمد.یکبار دیگر هم این روش را امتحان کردم ولی جواب نداد.به دلیل خرید یک کارت TV که روی 7 کار نمی کند به ویندوز XP احتیاج دارم.لطفا مرا راهنمایی نمایید

سلام

احتمالن درایو c پرایمری اکتیو هست برای همین پاک میشه.......

اینجا را هم یک نگاهی کنید:

█▀█ رفع مشکل عدم نصب برخی برنامه ها در ویندوز 7 █▀█ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

mahdimp5
29-11-2010, 23:07
من وقتی میخوام xp رو روی لپ تاپ دل مدل N5010 بریزم بعد از این که فایلهای ایکس پی رو کپی کرد و سیستم ریستارت شد در ادامه مراحل نصب ویندوز، دیگه کیبرد و تاچ پد کار نمیکنه.... نمی تونم Next رو بزنم تا به مرحله بعد بره. موس و کیبرد یو اس بی هم زدم جواب نداد... دوستان باتجربه می دونند مشکل از کجاست؟

sht1987
30-11-2010, 13:58
سلام

احتمالن درایو c پرایمری اکتیو هست برای همین پاک میشه.......

اینجا را هم یک نگاهی کنید:

█▀█ رفع مشکل عدم نصب برخی برنامه ها در ویندوز 7 █▀█ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

با سلام.چطور میشه مشکل پرایمری اکتیو را حل کرد.من قبلا یک ویندوز XP نصب کرده بودم ولی بدلیل مشکل صفحه آبی که پیش اومد برای اون ویندوز مجبور شدم که ویندوز را تعمیر کنم با سی دی ویندوز XP که این مشکل پیش اومد.ضمنا برنامه Easy BCD هم روی XP نصب کردم برای اینکه ویندوز 7 داشته باشم.

nemesise
30-11-2010, 15:03
سلام
من اول 7رو نصب کرده بودم. الان هم xp رو نصب کردم. ولی فقط xp اجرا میشه.
چه کار کنم که هم Xp و هم 7 رو نشون بده؟

aliupdate
30-11-2010, 15:11
سلام
من اول 7رو نصب کرده بودم. الان هم xp رو نصب کردم. ولی فقط xp اجرا میشه.
چه کار کنم که هم Xp و هم 7 رو نشون بده؟
سلام
یه سری به این تاپیک ها بزنید:
چاره اش اینه که از نرم افزار Easy BCD استفاده کنید:

MEHDI_SAYAH
06-12-2010, 00:40
با سلام
من ویندوز 7 دارم رو لپتاپ دل
سیستم رو با dvd recovery media که با خود نرم افزار دل (dell datasafe local backup) که فابریک رو لپتاپ بود درست کرده بودم ریکاور کردم . کلا 2 تا پارتیشن داشتم (c,d) به اضافه dvd . بعد از ریکاوری درایو d غیب شده. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قبلا :
C = 60 gb
D = 260 gb

حالا :
C = 60 gb
D = غیبش زده :41:

Mohammad King
06-12-2010, 09:32
با سلام
من ویندوز 7 دارم رو لپتاپ دل
سیستم رو با dvd recovery media که با خود نرم افزار دل (dell datasafe local backup) که فابریک رو لپتاپ بود درست کرده بودم ریکاور کردم . کلا 2 تا پارتیشن داشتم (c,d) به اضافه dvd . بعد از ریکاوری درایو d غیب شده. چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟
قبلا :
C = 60 gb
D = 260 gb

حالا :
C = 60 gb
D = غیبش زده :41:

اینجا سوال کنید:
سوالات و اشکال های سخت افزاری و نرم افزاری ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Alireza-Khan
10-12-2010, 20:41
سلام ! من الان روي پي سي XP دارم ! نميشه SE7EN نصب كنم ؟ :41:

Alireza-Khan
11-12-2010, 17:46
:41: جوابگو نيستيد ؟

Mohammad King
14-12-2010, 11:32
:41: جوابگو نيستيد ؟

صفحه اول پست اول را خوندید؟
« اولین ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

---------- Post added at 11:32 AM ---------- Previous post was at 11:31 AM ----------

ولی اگر ویندوز xp شما توی درایو c باشه بدون هیچ مشکلی میتونید 7 را هم نصب کنید

amo_sedi
23-12-2010, 00:24
بعدا برایه نصب درایورها چیکار کنیم
sony fw 590 GLB
میشه XP نصب کرد SEVEN ساپورته

animsprite
22-01-2011, 17:26
یه کمکی هم به ما بکنید دستتون درد نکنه
من رویدرایوcویندوز سون دارم وروی درایووdیندوزxpرانصب کردم برنامهvistaboot loaderوبرنامهEasyBCD 2.0.2
حالا روی ویندوزxpهستم برنامه هاروبه همراهNet Framework 2.00روی ویندوز نصب کردم چیزی حدود 90درصد راه حالا برای دستیابی به ویندوز سون واکس پی چیکار کنم

hedye222222
06-02-2011, 17:14
سلام دوستان.
من يه سون روي لپ تاپم نصب دارم.
حالا که cdويندوز xp رو ميدارم و بوت بالا مي اد بعد از يه مدت که وارد صفحه ابي setup ميشه ديگه هيچ کارنميکنه و يه صفحه ابي تيره تر مياد و error ميده.با چند سي دي هم امتحان کردم ولي فايده نداره.چي کار کنم؟
ممنون

pcsoft
07-02-2011, 12:27
سلام دوستان.
من يه سون روي لپ تاپم نصب دارم.
حالا که cdويندوز xp رو ميدارم و بوت بالا مي اد بعد از يه مدت که وارد صفحه ابي setup ميشه ديگه هيچ کارنميکنه و يه صفحه ابي تيره تر مياد و error ميده.با چند سي دي هم امتحان کردم ولي فايده نداره.چي کار کنم؟
ممنون
سلام دوست عزیز..
شما برای نصب ویندوز XP روی لپ تاپ اول به Setup برید و ببینید یگ گزینه هستت تنظیمات SATA هست اگه جلوش نوشته AHCI اونو بکنید IDE و مشکلتون حل میشه.
اگر هم این گزینه توی منوی Setup نیست به نظر من بیخیالش بشین بهتره چون درایورهای اجزای لپ تاپتون برای ویندوز XP راحت گیر نمیاد.
موفق باشید

omid20000
11-02-2011, 13:59
واقعا عالی بود

nois3
12-02-2011, 20:15
این پست حذف شود
خیلی‌ ممنون

5400
12-02-2011, 20:28
سلام ببخشید من در وسط های نصب ویندوز 7 برایم یک ارورو میاد وهرکاری ام میکنم نمی تونم نصب کنم.در ضمن از طریق بوت نصب میکنم.:19:

Mohammad King
13-02-2011, 09:20
سلام ببخشید من در وسط های نصب ویندوز 7 برایم یک ارورو میاد وهرکاری ام میکنم نمی تونم نصب کنم.در ضمن از طریق بوت نصب میکنم.:19:

متن ارور را اینجا قرار بدید

masoudtr
15-02-2011, 18:20
من ویندوز ایکس پی را روی درایو سی و ویندوز سون را روی درایو اف دارم با برنامه easy bcd
که میام کاری کنم سون هم تو بوت بیاد همون اولش این ارور را میده چکار کنم؟

طریقه کار با نرم افزار چجوریه؟

aliupdate
15-02-2011, 18:35
من ویندوز ایکس پی را روی درایو سی و ویندوز سون را روی درایو اف دارم با برنامه easy bcd
که میام کاری کنم سون هم تو بوت بیاد همون اولش این ارور را میده چکار کنم؟

طریقه کار با نرم افزار چجوریه؟

سلام
فکر کنم ویندوزتون SP 2 باشه درسته؟
بهترین کار اینه که با سی دی ویندوز 7 بوت کنید سیستم رو بعد وارد Repair your computer بشید و Start up Repair کنید تا سیستم با ویندوز 7 بالا بیاد اونوقت راحت میتونید از اون نرم افزار توی 7 استفاده کنید.
موفق باشید.

masoudtr
15-02-2011, 18:38
سلام
فکر کنم ویندوزتون SP 2 باشه درسته؟
بهترین کار اینه که با سی دی ویندوز 7 بوت کنید سیستم رو بعد وارد Repair your computer بشید و Start up Repair کنید تا سیستم با ویندوز 7 بالا بیاد اونوقت راحت میتونید از اون نرم افزار توی 7 استفاده کنید.
موفق باشید.
نه sp3 است بقیه اش را نفهمیدم بیشتر توضیح میدی؟

aliupdate
15-02-2011, 18:57
نه sp3 است بقیه اش را نفهمیدم بیشتر توضیح میدی؟
بببین باید اول با سی دی ویندوز بیای بالا (مثل این که داری ویندوز نصب میکنی)بعد که توی این صفحه اومدی :

روی Repair your computer کلیک میکنی و وارد این صفحه میشی

بعد Start up Repair رو میزنی تا فایلای بوت دوباره ساخته بشن
اونوقت فقط با 7 میتونی بالا بیای و ویندوز XP از منوی بوت پاک میشه که میتونی برای اضافه کردن ویندوز xp به منوی بوت از اون نرم افزار توی ویندوز 7 استفاده کنی.

ali6049
10-03-2011, 16:51
سلام.من میخوام یه بوت واسه ویندوز ایکس پی که نصب کردم درست کنم ولی هر وقت تو Easybcd گزینه ی Add Entry رو میزنم این ارور رو بهم میده...

ali6049
11-03-2011, 17:16
من ویندوز 7 رو تو درایو c و ویندوز Xp رو تو درایو d نصب کردم.بوتهاش هم درست کردم ولی بوت ویندوز ایکس پی کار نمیکنه و ارور میده.

Mohammad King
11-03-2011, 17:32
خیلی از دوستان این مشکل رو دارن که با نصب کردن ویندوز سون یا ویستا ویندوز اکس پی شون دیگه بالا نمیاد
یا 2 تا ویندوز نصب می کنن و با بوتش دچار مشکل میشن

در کل شما برای استفاده از 2 تا ویندوز مثل اکس پی و سون در کنار هم
باید اول ویندوز اکس پی در یک درایو مجزا و بعد از نصب کامل ویندوز اکس پی
ویندوز سون یا ویستا در یک درایو دیگه جدا از درایوی که ویندوز اکس پی توش نصب شده باشه ، نصب بشه
تا هر دو ویندوز به طور صحیح کار کنن

خوب به طور مثال روی سیستمی ویندوز 7 یا ویستا نصب هست و شما یک ویندوز اکس پی نصب می کنید روی سیستم که قاعدتا دیگه ویندوز سون یا ویستا بالا نمی یاد
اول از همه دی وی دی نصب ویندوز 7 یا ویستا رو داخل درایوتون قرار بدید
وارد محیط نصب بشید
زبان مورد نظر خودتون رو انتخاب و Next کنید
گزینه ی Repair your computer رو انتخاب کنید
خوب در اینجا اگر ویندوز سون باشه به صورت اتومات شروع میکنه به جستجو ی مشکل و بهتون میگه که Startup سیستم شما مشکل داره توی یه کادر و زیرش دکمه ی Repair and reastart رو داره که با کلیک روی اون مشکل رو برطرف می کنه و سیستم رو رستارت میکنه
اگر هم از ویندوز ویستا استفده می کنید یه پنجره باز میشه که گزینه اولش Startup Repair هست با کلیک بر روی اون پنجره startup repair باز میشه و شروع به جستجوی مشکل می کنه تا مشکل بوت ویندوز رو پیدا می کنه و گزارش میده که تعمیر شد و دکمه reatart روباید بزنید تا سیستم شما رستارت بشه و با ویندوز سون یا ویستا بیاد بالا
خوب این کاری که ما انجام دادیم چه فایده ای داشت ؟
همان طور که می دونید یکی از راحت ترین و بهترین نرم افزار های مدیریت بوت ویندوز نرم افزار Easy BCD هست ! که این نرم افزار فقط در محیط ویستا و سون اجرا میشه و در محیط ویندوز اکس پی نصب میشه ولی باز نمیشه
با استفاده از این روش ما ویندوز ویستا یا سون رو بالا میاریم و با استفاده از نرم افزار Easy BCD بوت ویندوز اکس پی رو هم اضاف می کنیم و هر دو ویندوز در کنار هم دیگه قرار می گیرن .

آموزش نرم افزار Easy BCD رو هم بعد از اتمام بحث در آخر همین پست میزارم .

خوب حالا اگر این روش به هر دلیلی جواب نداد و کار نکرد :

نرم افزار Vista Boot Pro رو از ضمیمه دانلود کنید
برای نصب این نرم افزار احتیاج به .net Frame work ورژن 2 به بالا تر دارید که باید روی سیستم نصب باشه
و اگر نصب نباشه نرم افزار نصب نمیشه روی سیستم
خوب با نصب این نرم افزار و اجرای اون به ترتیب کارای زیر رو انجام بدید :
1 - روی دکمه System Bootloader کلیک کنید
2- در قسمت Choose a System Bootloader to insatall گزینه اول یعنی Windows Vista Bootloader رو انتخاب کنید
3 - در قسمت System Bootloader Insatall Options گزینه اول یعنی All Drives رو انتخاب کنید
4 - روی دکمه سمت راست پایین : Install Bootloader کلیک کنید .
5 - باید پیغام Bootloader Installed Successfully رو بده .
6 - از منوی Diagnostics گزینه ی اول یعنی RUN Diagnostics رئ انتخاب کنید .
7 - باید پیغام Diagnostics Complete رو بده و وارد قسمت Manage BCD OS Entries بشه .
8 - سمت راست پایین دکمه ی Apply Updates رو کلیک کنید
9 - سیستم رو رستارت کنید

" دقت کنید که بر خلاف اسم این نرم افزار که ویستا هست به راحتی و بدون مشکل روی سون کار می کنه "

خوب حالا ویندوز سون یا ویستا میاد بالا
حالا از ضمیمه نرم افزار Easy BCD رو دانلود کنید .
نرم افزار رو نصب و اجرا کنید و به ترتیب مراحل زیر رو دنبال کنید :
1 - از ستون سمت راست گزینه Add/Remove Entries رو انتخاب کنید
2 - توی قسمت پایین یعنی Add an Entry تب Windows
3 - قسمت Drive : درایو ویندوزی که ویندوز اکس پی توش هست رو انتخاب کنید
4 - قسمت Name : Windows XP رو تایپ کنید " طوری که به ویندوز ویستا یا 7 مچ بشه "
5 - قسمت Type : گزینه Windows NT/2K/XP/2K3 رو انتخاب کنید
6 - روی دکمه Add Entry کلیک کنید
7 - توی قسمت بالا یعنی : Manage Existing Entries اگر درست اطلاعات پایی رو وارد کرده باشید باید ویندوز اکس پی اضافه بشه
8 - توی همین قسمت بالا هر گزینه ی به جز ویندوز سون یا ویستا و اکس پی که با توجه به توضیحات بالا اضافه کردید رو با استفاده از دکمه Delete در بالای کادر پاک کنید
9 - از بالای کادر دکمه Save رو بزنید و سیستم رو رستارت کنید

در آخر هم نرم افزار هایی رو که روی 2 ویندوز نصب کردید رو پاک کنید .

ali6049
15-03-2011, 10:34
من با یه روش راحت تر برای دوتا شون بوت درست کردم.
بعد از تموم شدن نصب ایکس پی وارد ویندوز بشید و نرم افزار Vista boot pro 3.3.0 رو نصب کنید.
از قسمت system boot loader گزینه ی windows vista bootloader رو بزنید و یه بوت بسازید.(گه سون داشته باشید برای سون بوت میسازه.)
حالا سیستم رو رستارت کنید.میبیند که دوتا بوت درست شدن ولی بوت xp کار نمیکنه.وارد سون بشید و از سی دی نصب ویندوز ایکس رو باز کنید و از پوشه ی I386 فایل Ntldr رو به محل نصب ویندوز dxp کپی کنید.(مثلا اگه تو درایو d نصب کردید اونو اونجا کپی کنید.)
حالا رستارت کنید میبینید که هر دوتا بوت کار میکنن.

maad123
26-03-2011, 14:20
با سلام
من ویندوز 7 را روی درایو c نصب کردم و بعد اقدام به نصب ویندوز xp در درایو h کردم که بعد از نصب ویندوز xp بالا آمد . برنامه ویستا بوت را نصب کردم و تنظیمات مربوطه را انجام دادم و سیستم را ریست کردم و دو حالت ویندوز 7 و ویندوز xp ظاهر میشد که وقتی روی ویندوز xp می رفتم windows repair 7 میومد از نرم افزار esay bcd هم در ویندوز 7 استفاده کردم ولی فرقی نکرد فایل ntldr را هم در درایو h کپی کردم ولی اتفاقی نیفتاد در ضمن آموزشی که در باره easy در بالا گذاشتید از قسمت 7 به بعدش نبود یا فرق داشت که من پیدا نکردم.
لطفا کمکم کنید

Mohammad King
26-03-2011, 16:33
شما الان میخوایذ وارد ویندوز Xp بشید مشکل دارید؟

vahid121
03-04-2011, 10:35
با سلام
من نت بوک 1015ped و روش ویندوز 7 نصب کردم می خواهم ویندوز xp نصب کنم و ویدونز 7 را پاک کنم.....
ممنون می شوم دوستان رهانمایی بفرمایند که چطور اینکار را انجام دهم...
کاری که انجام دادم درایو C را فرمت کردم و الان که به صورت بوت می خواهم ویندوز xp نصب کنم این مراحل نصب می شود اما همان اول می گویدf3 بزن و دوباره ریست می کند...
ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید....

Mohammad King
03-04-2011, 13:38
با سلام
من نت بوک 1015ped و روش ویندوز 7 نصب کردم می خواهم ویندوز xp نصب کنم و ویدونز 7 را پاک کنم.....
ممنون می شوم دوستان رهانمایی بفرمایند که چطور اینکار را انجام دهم...
کاری که انجام دادم درایو C را فرمت کردم و الان که به صورت بوت می خواهم ویندوز xp نصب کنم این مراحل نصب می شود اما همان اول می گویدf3 بزن و دوباره ریست می کند...
ممنون می شوم راهنمایی بفرمائید....

طبق پست 1 رفتار کردین؟

vahid121
03-04-2011, 15:03
سلام دوست من

ببینید من این کار روالان انجام دادم....

من الان ویندوز 7 روی روی درایو c نصب کردم از طریق بوت با دی وی دی درایو اکسترنال
الان اومدم ویندوز xp رو روی درایو d نصب کنم از طریق بوت که مواحل تا اول قسمت زیر رفت و پیام زیر آمد:

حالا چطور می توانم این مشکل رو حل کنم....
لازم به ذکر هست که وسیله ی من نت بوک ایسوس مدل 1015 PED هستش
///////////////////******///////////////
مورد دیگه این که در مسئله قبلی اومدم ویندوز7 رو از سیستم پاک کردم و سیستم بدون ویندوز می خواستم ویندوز xp نصب کنم دقیقا همین مشکل پیش آمد....
********////////////
ممنون می شوم اساتید راهنمایی بفرمایند.....

farhad resalati
03-04-2011, 21:59
محمد آقا حالا اگه کسی اول اکس پی نصب کنه و بعد رو یه پارتیشت دیگه سون نصب کنه مشکلی پیش نمیاد ؟ چون آموزش شما واسه کسایی هست که اول سون رو دارند و بعد اکس پی نصب کرده اند

Mohammad King
03-04-2011, 22:49
سلام دوست من

ببینید من این کار روالان انجام دادم....

من الان ویندوز 7 روی روی درایو c نصب کردم از طریق بوت با دی وی دی درایو اکسترنال
الان اومدم ویندوز xp رو روی درایو d نصب کنم از طریق بوت که مواحل تا اول قسمت زیر رفت و پیام زیر آمد:

حالا چطور می توانم این مشکل رو حل کنم....
لازم به ذکر هست که وسیله ی من نت بوک ایسوس مدل 1015 PED هستش
///////////////////******///////////////
مورد دیگه این که در مسئله قبلی اومدم ویندوز7 رو از سیستم پاک کردم و سیستم بدون ویندوز می خواستم ویندوز xp نصب کنم دقیقا همین مشکل پیش آمد....
********////////////
ممنون می شوم اساتید راهنمایی بفرمایند.....
یعنی الان شما هیچ ویندوزی نداری؟
امکان داره مشکل از سی دی ویندوز باشه

نصب ویندوز XP بروی لپ تاپ ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

محمد آقا حالا اگه کسی اول اکس پی نصب کنه و بعد رو یه پارتیشت دیگه سون نصب کنه مشکلی پیش نمیاد ؟ چون آموزش شما واسه کسایی هست که اول سون رو دارند و بعد اکس پی نصب کرده اند
کلن اصول اینه که اول xp باشه بعد 7 یا ویستا

Victor_DotA_Allsta
11-04-2011, 09:29
سلام
انجمن بسیار خوب و کاملی دارید.
من برای نصب ویندوز XP دچار مشکلی شدم که در اینجا بیان نشده است . بر روی سیستمم ویندوز 7 نصب هست و می خواهم XP نصب کنم اما موقع نصب سی دی بوت XP رو می شناسه ولی هیچ واکنشی نشان نمی دهد و یه صفحه سیاه میاد . از چند نفر در این باره پرسیدم اما جوابی نگرفتم و فقط بهم گفتن این مشکل بخاطر ویندوز 7 هست و نمشه رو این هارد XP نصب کرد . من حتی هارد رو فرمت هم کردم ولی کلا XP نصب نمیشه . اگه امکان داره کمک کنید تا مشکلم برطرف بشه .

:11:

pedram_sad
12-04-2011, 13:39
دوستان من الان رو سیستمم xp 32 بیت دارم تو درایو c
میخوام 7 رو تو اخرین درایوم که h هست نصب کنم اونم 64 بیتیش رو

باید از طریق boot موجود تو dvd سون بیام بالا یا از تو خود ویندوز xp نصب کنم ؟

pejmans
13-04-2011, 09:15
سلام
اگه ممکنه من را راهنمایی کنید
لپ تاپ ایسوس 1015 گرفتم منتها روش نه ویندوز داشت نه پارتیشن بندی شده بود
اومدم 7 روش نصب کنم پیغام میده که هارد دیسک فرمتش باید NTFS باشه تا بشه روش ویندوز نصب کرد چه کار باید کنم چون تا پارتیشن بندی نشده باشه نمیشه فرمتش کرد؟؟؟؟؟

mrfr
24-04-2011, 13:27
:41::41:سلام من هر كاري مي كنم xp و 7 باهم اجرا نمي شن:41::41:

SAFRAZADEH
08-05-2011, 02:47
باسلام نه میشه رویه پارتیشن هم دوتا ویندوزم نصب کرد من خودم نصب کردن

mohsenmobile1
29-05-2011, 18:20
باسلام نه میشه رویه پارتیشن هم دوتا ویندوزم نصب کرد من خودم نصب کردن
چه جوری عزیز ؟

Mohammad King
30-05-2011, 15:56
چه جوری عزیز ؟
حتما ن منظور ایشون نصب یک ویندوز مجازی هست

kaivanika
03-09-2011, 04:21
سلام
ویندوز ایکس پی رو درایو c

ویندوز 7 رو درایو D

من مشکلی ندارم . اما برام جای سئوال که چرا وقتی تو ویندوز 7 هستم . خودش رو تو درایو C نشون میده و XP میره رو درایو D

ولی وقتی روی ویندوز xp میرم همه چی مرتبه ؟
بطور مثال وقتی وری ویندوز 7 هستم و میخوام برنامه ای رو نصب کنم میزنه مسیر برنامه رو C:\Program Files (x86
در حالی که در اصل این برنامه در مسیر D :\Program Files (x86 نصب میشه

و حالا یه سئوال ( قبلا پرسیده بودم دنباله جوابش رو نگرفتم )
بخوام ویندوز xp و seven رو نصب کنم چی رو پیشنهاد میدید ؟

C : XP و D : Seven
یا
C : Seven و D : XP

یه سئوال دیگه این پوش چرا همیشه باید تو شاخه c درست بشه ؟ شاید من دوست نداشته باشم تو درایو c چیزی وجود داشته باشه ( البته بالا زده درایو D تو عکس . ولی در اصل درایو c هست و چون ویندوز seven خودش رو در قالب درایو D نشون میده تو عکس زده D ) :31:

edi2
03-09-2011, 14:35
دوستان این توضیحات که ابتدا گفته شده روی لبتاب که سون نصب هست عمل میکنه؟

mjorh
29-09-2011, 18:56
اون درایوی ک XP میخواد روش نصب بشه باید حتما خالیه خالی باشه؟
واسه 7 هم باید از VISA BOOT PRO استفاده کرد؟

Mohammad King
29-09-2011, 22:23
اون درایوی ک XP میخواد روش نصب بشه باید حتما خالیه خالی باشه؟
واسه 7 هم باید از VISA BOOT PRO استفاده کرد؟
نه حتما ن نباید خالی باشه

+

سوال دوم رو نفهمیدم

mjorh
30-09-2011, 01:04
نه حتما ن نباید خالی باشه

+

سوال دوم رو نفهمیدم
صفه اول یه توضیحاتی داده شده بعد اسم یه نرم افزار (VISTA....) اورده شده ،واسه سونم ازین نرم افزار استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد ک؟

Mohammad King
02-10-2011, 09:14
نه مشکلی پیش نمیاد

M-I-L-A-D
07-10-2011, 19:21
سلام به همه دوستان.

من خیلی وقته که امتحان کردم. ولی یادم نبود که بیام نتیجه رو اینجا بگم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی یه مورد کوچولو.

بعد از اینکه به یکی از دوستانم گفتم که اون هم امتحان کنه، متوجه شدم که پارتیشن ای که برای ویندوز XP تعریف میکنیم، باید NT باشه. که من FAT گذاشته بودمش. (ولی دوستم NTFS تعریف کرده بود و به راحتی نصب شده بود)

البته میخوام یه چیز دیگه ای رو هم امتحان کنم؛ به زودی هم اون مورد و هم نتیجه ش رو در این تاپیک اعلام میکنم.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mohammad King
08-10-2011, 10:51
سلام به همه دوستان.

من خیلی وقته که امتحان کردم. ولی یادم نبود که بیام نتیجه رو اینجا بگم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ولی یه مورد کوچولو.

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ممنون دوست من خوشحال میشیم از تجربیات شما استفاده کنیم

M-I-L-A-D
08-10-2011, 10:54
سلام
حلا میشه fat اکس پی رو بدون فرمت و نصب دوباره اکس پی به ntfs تبدیل کنم . کلک رشتی میشه زد !؟

Mohammad King
08-10-2011, 11:20
سلام
براي اين کار در منوي RUN از قسمت start دستور :

cmd رو تایپ کنید سپس فرمان زیر را بنویسید
convert c:/FS:NTFS

را تايپ مي کنيم . اين دستور فقط براي تبديل درايو C از FAT32 به NTFS استفاده ميشود

برای درایو های دیگه کافیه در فرمان بالا نام درایو بنویسید مثلان G

mra680
14-11-2011, 10:03
سلام دوستان
من اول ویندوز اکس پی نصب کردم
بعد ویندوز 7 . . . 64 بیت
درایو ها هم NTFS هستن
وقتی کارم با نصب درایور های ویندوز 7 تموم شد سیستم رو ریست کردم تا برم سراغ ویندوز XP
وقتی وارد شد تا صفحه لود اومد وخط آبی شروع به حرکت کرد سیستم ریست شد
دوباره که اومد بالا اصلا اون خط آبی نیمد و تصویر سیاه موند حتی تا 1 ساعت هم صبر کردم
بجای ویندوز 7 . . .64 بیت . . .32 بیت نصب کردم باز هم همین شکل شد
صفحه ی بوت ویندوز هارو دارم ولی وقتی میخام برم ویندوز Xp صفحه سیاه میمونه و هیچ واکنشی نمیده
الان 2 روز هست که درگیرش شدم
شاید 10 باری ویندوز بالا پایین کردم اما نشد که نشد
ممنون میشم راهنمایی کنید
موفق باشید:11:

noghte
14-11-2011, 14:49
ببنید من می خواستم روی نوت بوک "که سی دی رام نداره و ویندوز روش سونه"" ویندوز ایکس پی نصب کنم.
ولی وقتی ایکس پی رو روی فلش کپی می کنم که از روی اون اجرا بشه،
گزینه install ویندوز غیر فعاله.

چی کار کنم"بدون نصب یه سی دی اکسترنال"

mra680
15-11-2011, 22:50
سلام
کاش یکم گردو خاک این تایپیکو میگرفتین . . .
خسته نباشید:31:

satasa
28-11-2011, 22:54
ببنید من می خواستم روی نوت بوک "که سی دی رام نداره و ویندوز روش سونه"" ویندوز ایکس پی نصب کنم.
ولی وقتی ایکس پی رو روی فلش کپی می کنم که از روی اون اجرا بشه،
گزینه install ویندوز غیر فعاله.

چی کار کنم"بدون نصب یه سی دی اکسترنال"

با سلام شما باید ه فلش مموری خودتون رو به یک فلش بوت تبدیل کنید. برای این کار نرم افزارهای مختلفی وجود داره با انها می تونید فلش دیسک خود را Bootable کرده و سیستم رو از طریق درایو USB بوت کنید. می توانید CD های بوت خودتون رو به USB بوت تبدیل کنید.

یکی از این نرم افزار ها UNetbootin 4.85 که میتونید از سایت ''دانلودها'' دانلود کنید .

لینک دانلود: قابلیت لینک گذاشتن ندارم

amirkalak6
12-12-2011, 21:30
سلام

دوستان یکی یه توضیح هوب برای من بزاره

می خوام الان یه xp رو سیستمم نصبه بدون اینکه خراب بشه یه seven هم نصب کنم

ممنون

Erfan.B
13-12-2011, 02:17
سلام

دوستان یکی یه توضیح هوب برای من بزاره

می خوام الان یه xp رو سیستمم نصبه بدون اینکه خراب بشه یه seven هم نصب کنم

ممنون
مشکلی نیست دوست من.
شما دی وی دی (یا فلش) ویندوز 7 رو بذار تو دی وی دی رایترت از دی وی دی رایترت بوت شو (یا از فلش) و بعد مراحل نصب رو ادامه بده و اگه مثلاً ویندوز اکس پی تو درایو c هست ، ویندوز سون رو تو درایو D نصب کن (بهتره پارتیشن های اول برای ویندوز باشه چون پارتیشن های انتهایی هارد سرعت کمی دارن و باعث کندی ویندوز و مشکلات مربوطه می شن.) اگه پارتیشن وجود داره و می تونی فرمت کنی و اطلاعاتی نداری که رو همون D نصب کن وگرنه یه پارتیشن جدید ایجاد کن و ویندوز رو روی اون نصب کن.

موفق باشی :40:

hexman
12-01-2012, 20:34
سلام
من ویندوز xp و اول نصب کردم و بعدش هم 7 رو نصب کردم..حالا میحوام 7 رو حذف کنم..چه باید بکنم؟

Mohammad King
13-01-2012, 17:41
سلام
من ویندوز xp و اول نصب کردم و بعدش هم 7 رو نصب کردم..حالا میحوام 7 رو حذف کنم..چه باید بکنم؟

sadeness_part5
14-01-2012, 23:30
سلام دوستان میدونم شاید سوالم تکراری باشه ولی منون میشم اگه کسی بگه حتما اول بایدxpنصب کرد بعد7.نمیشه اول 7نصب کرد؟بعدش میخواستم بدونم اگه فرضا اول xpباید نصب بشه مستقیم باید بره تو درایوcیا اینکه میشه xpتو dباشه و7تو C؟

majidli
23-01-2012, 14:10
دمت گرم دادا خیلی ام عالویه!!!!!

alireza.amirsamimi
09-02-2012, 05:48
سلام دوستان
یه سوال داشتم،من روی لپ تاپم یه سون 64 و یه سون 32 نصب شده،حالا میخوام جای سون 32 یه ایکس پی 32 نصب کنم(لپ تاپم 64 هست)،چه جوری میتونم این کار رو بکنم؟

Xeoc
09-02-2012, 15:54
با EasyBSD هم میشه seven را برگردوند؟
کسی امتحان کرده؟

alone_boy
16-02-2012, 15:45
سلام
وقتي VistaBootPRO رو اجرا ميكنم اولش اين پيغام رو ميده

بعد از اينكه كارها رو انجام ميدم و روي گزينه Run Diagnostics كليك ميكنم اين پيغام رو ميده
نوشته بايد توسط Admin اجراش كرد.وقتي هم با Administrator لاگين ميكنم و اجراش ميكنم بازم همين پيغامو ميده
الان بايد چيكار كنم من؟
خواهشا كمك كنيد چون ويندوز 7ـم رو لازم دارم

moslem47
16-03-2012, 18:41
سلام
دوستان من می تونم ویندوز ایکس پی 32 را کنار 7 64 نصب کنم؟
در ضمن اگه ابتدا xp را نصب کنم بعد سون ایا به این اموزش و برنامه های گفته شده نیازی هست؟

Mohammad King
17-03-2012, 18:46
سلام

بله ابتدا xp نصب کنید سپس 7 64 بیت نصب کنید دیگه به این آموزش هم نیازی نیست

moslem47
18-03-2012, 11:43
سلام

بله ابتدا xp نصب کنید سپس 7 64 بیت نصب کنید دیگه به این آموزش هم نیازی نیست
ممنون
فقط هر دو را تو یه درایو میشه نصب کرد؟
ویندوز 7 را از داخل ویندوز ایکس پی باید نصب کرد یا نه؟ چون من تا حالا ویندوز 7 کار نکردم

Dew Drop
18-03-2012, 11:56
ممنون
فقط هر دو را تو یه درایو میشه نصب کرد؟
ویندوز 7 را از داخل ویندوز ایکس پی باید نصب کرد یا نه؟ چون من تا حالا ویندوز 7 کار نکردم

بهتره که در درایوهای جدا نصب کنید.
فرقی نمی کنه,هم از داخل XP و هم به صورت بوت می تونید نصب کنید.(اول XP ,بعد سون)
اگه از داخل XP نصب کنید بعداً مشکل تغییر نام درایوی که ویندوز سون رو درش نصب کردید نخواهید داشت
ولی اگه به صورت بوت نصب کنید ویندوز سون خودش رو در درایو C نشون می ده.در هر صورت هیچ فرقی نمی کنه ...

moslem47
21-03-2012, 13:31
دوستان بدون دی وی دی رام یا رایتر با فلش میشه ویندوز ایکس پی نصب کرد؟
چطور؟

moslem47
17-05-2012, 17:40
سلام
دوستان من می خوام ویندوز 7 را به تنهایی نصب کنم . بعدش می تونم ایکس پی را به تنهایی نصب کنم؟

Mohammad King
22-05-2012, 13:10
سلام
دوستان من می خوام ویندوز 7 را به تنهایی نصب کنم . بعدش می تونم ایکس پی را به تنهایی نصب کنم؟

سلام

اگر میخواید اول 7 نصب کنید بعد xp نمیشه

ولی اگر میخواید 7 نصب کنید بعد 7 رو پاک کنید xpنصب کنید مشکلی نیست

Maziyar.87
11-06-2012, 23:32
سلام .. من یک لپ تاپ DELL1440 دارم که هاردشو به 4 درایو 45 45 100 100 پارتیشن بندی کردم .. تو درایو C ویندوز XP نصب کردم .. همه درایور هاشو نصب کردم ... بعد روی درایو D سون نصب کردم و تا اخرین لحظه سون نصب شد تا ریست آخر که دیگه بالا نیومد .... روی صفحه مشکی یه خط سفید چشمک میزنه و هر چی ریستش میکنم درست نمیشه .. چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

10 بار ویندوزاشو عوض کردم بازم به محض اینکه سون میریزم دیگه بالا نمیاد .... راه حلی داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

o.city
17-06-2012, 21:44
سلام دوستان.
من 7 64 بیت نصب کردم.
می تونم به طور معمولی 7 32 بیت هم نصب کن یا نه؟

jafarian
19-06-2012, 16:29
سلام دوستان.
من 7 64 بیت نصب کردم.
می تونم به طور معمولی 7 32 بیت هم نصب کن یا نه؟

نه مشکلی پیش نمیاد از اون جهت فقط ویندوز دیگه رو داخل یک درایو به غیر از c باید نصب کنید:20:

koroz
11-09-2012, 19:50
سلام به همه
من دوتا درایو primary درست کردم و میخوام دوتا ویندوز بریزم(xp و 64 7) که بهم وابسطه نباشه وهر کدوم جدا باشه
باید چیکار بکنم....:23:

jafarian
14-09-2012, 15:03
سلام به همه
من دوتا درایو primary درست کردم و میخوام دوتا ویندوز بریزم(xp و 64 7) که بهم وابسطه نباشه وهر کدوم جدا باشه
باید چیکار بکنم....:23:

شما ابتدا ویندوز xp رو دردرایو c نصب کنید بعدشم ویندوز 7 داخل اون یکی درایو بعدامکانش هست که منوی بوت ویندوز 7 نمایش داده نشود که برای درست کردنش از dvd خودویندوز میتونید استفاده کنید که بصورت بوت بالا بیاین گزینه startup repair انتخاب کنید از پنجره system recovery options یا که از برنامه ای که داخل تاپیک پایین گفتم استفاده کنید:20:

نبودن ویندوز سون در صفحه بوت سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

masoudtr
18-09-2012, 11:09
من قبلا سه تا ویندوز رو سیستم ام نصب بود ایکس پی تو درایو سی ویندوز سون 32 بیتی تو درایو F و ویندوز سون 64 بیتی تو درایو G بخاطر یک سری مشکلات ویندوز ایکس پی درایو سی را پاک کردم و دوباره نصب اش کردم.حالا تو منوی بوت اون دو تا ویندوز دیگه ام نیست.از easybcd هم استفاده کردم ولی همش ارور میده که the boot configuration data store could not be opened the system cannot find the file specified ایا میتونم اون دو تا ویندوزم را هم تو بوت بیارم و استفاده کنم ؟

jafarian
19-09-2012, 15:39
من قبلا سه تا ویندوز رو سیستم ام نصب بود ایکس پی تو درایو سی ویندوز سون 32 بیتی تو درایو F و ویندوز سون 64 بیتی تو درایو G بخاطر یک سری مشکلات ویندوز ایکس پی درایو سی را پاک کردم و دوباره نصب اش کردم.حالا تو منوی بوت اون دو تا ویندوز دیگه ام نیست.از easybcd هم استفاده کردم ولی همش ارور میده که the boot configuration data store could not be opened the system cannot find the file specified ایا میتونم اون دو تا ویندوزم را هم تو بوت بیارم و استفاده کنم ؟

اول از همه این روش برین dvd ویندوز 7 داخل دستگاه قراربدین بصورت بوت بالا بیاین داخل صفحه اول روی گزینه next کلیک کنید داخل صفخه بعد روی گزینه repair your conmputer از اون پایین کلیک کنید بعدشم همینطوری next بزنید تا به صفحه system recovery options برسین داخل این صفحه گزینه startup repaire انتخاب کنید بعدش که کارش تموم شد سیستم ریست شد بالا اومد ببینید منوی بوت شما درست شده یا که نه اگر نشد باز به همین قسمت system recovery options بیاین اینسری گزینه command prompet انتخاب کنید داخل کادری که باز میشه این دستورات بترتیب وارد اینتر کنید برای هرکدوم جدا

فقط بجای c که بصورت رنگ قرمز مشخص کردم شمااسم اون درایو که ویندوز 7 داخلش نصب هست بدین

اگر باز رفع مشکل نشد طبق تاپیک پایین برین اون برنامه رو در محیط xp نصب کنید تنظیماتش طبق شکل انجام بدین فقط در قسمت شماره 3 بجای درایور d شما درایو ویندوز 7 خودتون بدین بطور مثال f برای اون یکی درایو همین کارکنید اخر سرم سیستم ریستارت کنید:20:

نبودن ویندوز سون در صفحه بوت سیستم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahibmsm
19-10-2013, 17:02
سلام هارد من روش ویندوز۸۰۱ بود برای کاری مجبور شدم که ویندوز ایکس پی رو نصب کنم منم یه هارد چهل گیگ داشتم و تصمیم گرفتم که ایکس پی رو روی اون نصب کنم وقتی که کار تموم شد اومدم با اون هاردی که روش ۸رو داشتم وارد شم که هنگام بوت شدن ارور میده و میگه control+alt+delete رو فشار بده و وقتی این کار رو میکنم سیستم ری استارت میشه و باز هم همون رو میگه
در ضمن هنگام نصب ایکس پی هر دو هارد به کامپیوتر وصل بود
حالا میخواستم بدونم باید چیکار کنم
ممنون میشم راهنماییم کنید

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk 4

ali_phd71
20-10-2013, 09:18
سلام الان روی سیستم ویندوز 7 نصبه میشه در کنارش xp نصب کرد؟
اخه دیگه وقتش نیست اول اکس پی نصب کنم بعد 7.بعد اگه بخوام اکس پی رو پاک کنم چی؟

Guidance
20-10-2013, 12:10
ویندوز ها را باید به ترتیب قدمتشون نصب کنید.
یعنی اول xp بعد 7 و سپس 8.
اگر ویندوز اول رو پاک کنید منوی بوت سیستمتون بهم میریزه البته با ویستا بوت میشه درستش کرد اما اینکه درایو ویندوزی باید primary باشه هم مهمه.(یعنی اگر ویندوز روی درایو primary باشه و بعد فرمت کنید باید درایوی که ویندوز 7 نصب بوده رو به primary تبدیل کنید)
در کل برای پیش نیومدن مشکل بهتره اول xp نصب کنید سپس 7 .
برای پاک کردن ویندوز xp هم فکر میکنم بهتر باشه ویندوز 7 رو دوباره نصب کنید.

ali_phd71
20-10-2013, 12:18
ویندوز ها را باید به ترتیب قدمتشون نصب کنید.
یعنی اول xp بعد 7 و سپس 8.
اگر ویندوز اول رو پاک کنید منوی بوت سیستمتون بهم میریزه البته با ویستا بوت میشه درستش کرد اما اینکه درایو ویندوزی باید primary باشه هم مهمه.(یعنی اگر ویندوز روی درایو primary باشه و بعد فرمت کنید باید درایوی که ویندوز 7 نصب بوده رو به primary تبدیل کنید)
در کل برای پیش نیومدن مشکل بهتره اول xp نصب کنید سپس 7 .
برای پاک کردن ویندوز xp هم فکر میکنم بهتر باشه ویندوز 7 رو دوباره نصب کنید.
توی نت نوشته بود اگه اول ویندوز سون رو نصب کردی بعد اکس پی رو باید توی ی درایو دیگه نصب کرد اونوقتممکنه سون بالا نیاد ولی سی دی ویندوز رو بذاری استارت اپ رو ریپیر کنی درست میشه بنظرت درسته؟
بعد برای xp اگه primary نباشه مهم؟

Ali_RNT
21-10-2013, 16:20
نوع پارتیشن مطرح نیست اون روش هم که گفتی درسته.

alinikoyi
01-12-2013, 16:14
1-من یه پارتیشن جدید به اندازه 12 گیگ درست کردم حالا می خوام ویندوز xp رو روی اون نصب کنم ولی موقع نصب اون پارتیشنو پیدا نمی کنه ولی بقیه پارتیشن ها هستند الانم ویندوز 7 رو سیستمم نصبه چیکار کنم؟ پارتیشن هم NTFSولی باز اون درایو نمشناسه

Guidance
01-12-2013, 16:40
اول اینکه زمان نصبه چندین ویندوز در کنار هم باید به قدمت ویندوزها توجه کنید برای مثال xp اول و سپس 7 نصب کنید. پارتیشن رو با چه نرم افزاری ایجاد کرده اید؟
با acronis disk director تست کنید ببینید پارتیشن واقعا ایجاد شده یا نه و اینکه تایپش چیه؟

alinikoyi
01-12-2013, 18:12
اولا 7 ایجاد شده خوب منم می خوام هم 7 رو داشته باشم هم xp پارتیشنو تو ویندوز نشون میده حتی توش فایل هم کپی کردم مشکلی نداره ولی موقع نصب ویندوز نشون نمیده ntfs هست یه بار با نرم افزار disk managementو یه بارم با EASEUS Partition Master

1375526
07-11-2014, 13:42
سلام میشه لطفا بگین که برای8 هم جواب میده یانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خواهش میکنم سریع جواب بدین
واینکه اگر میشه به همین روش هست؟
میشه مرحله ی دوم رو هم که نصبxpهست توضیح بدین
خواهش میکنم

Ali_RNT
07-11-2014, 13:52
اگه شما الان ۸ دارید و میخواین xp نصب کنید طوری نیست.xp رو روی یه پارتیشن غیر از اون که روش ۸ نصبه نصب کنید (به صورت عادی) و سپس توی ویندوز xp ویندوز ۸ رو به منوی بوتتون اضافه کنید (از طریق EasyBCD).

موفق باشید!!!