PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نظر شما در مورد انتخاب بین 3 دوربین Nikon, Olympus, Panasonic

Cracki
12-03-2006, 19:25
سلام دوستان .

من تصمیم به خرید یک دوربین دیجیتالی خوب و با کیفیت بهتری را دارم . در میان دوربین هایی که من انتخاب کردم
3 نوع دوربین از شرکت های NIKON, OLYMPUS و PANASONIC میباشد.

دوربین اول NIKON D-50 KIT 18-55MM

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوربین دوم OLYMPUS E-500

دوربین سوم PANASONIC DMC-FZ7

این 3 دوربینی که عکس هاشون رو در بالا مشاهده کردید دوربینهایی هستند که من میخوام از بین این 3 دوربین
یکی را انخاب کنم و بخرم. اگر هر نوع اطلاعاتی در مورد این 3 نوع دوربین دارید لطفا اعلام کنید . و یا اگر هر نوع نظری
چه از لحاظ کیفیت و چه از لحاظ زوم یا باطری و یا هر چیز دیگری که دارید بگید تا از نظرات شما عزیزان بتونم استفاده
کنم و بهترین را از بین این 3 نوع دوربین انتخاب کنم.

فقط به این نکته توجه داشته باشید که قیمت اصلا برام مهم نیست و فقت کیفیت و بهتر بودن هر کدام اهمیت
بیشتری را دارد. اگر در خود انجمن نیز قبلا نظرات و یا تایپک هایی در مورد یکی از این 3 نوع دوربین نام برده وجود دارد
لینک آن را قرار دهید هر چند که من تا حدودی جستجو کردم اما مطلب خاصی را نیافتم.

پیشاپیش از توجه شما به این موضوع تشکر میکنم.
منتظر نظرات و یا لینک ها و یا مطالب شما میباشم.

H3SAM
12-03-2006, 19:32
من با دوربینهای Nikon کار کردم خداییش عالی بودن ولی نمیشه Panasonic رو انکار کرد ولی چرا دروغ بگم با OlYmPus کار نکردم ولی با اون دوتا خیلی کار کردم

FX64 Dual Core
12-03-2006, 21:36
با سلام

در مورد دوربين هايي كه ديدم نظري ندارم!!! چون چيزي نديدم ;) ( توضيح : ISP محترم شاطل لطف كردند و سايت tinypic رو در ليست سياه قرار دادند.)

اما در كل با دوربين هاي پاناسونيك موافق نيستم ( در كنار اين دو شركت اصلا نيازي به مقايسه پاناسونيك نيست. )

به نظر من شما يكي از دو مورد اول و دوم را انتخاب كنيد ( مخصوصا NIKON كه محصولات حرفه اي پسند بيشتري داشته )

توضيحات سايت سازنده در مورد NIKON D-50 KIT ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضيحات سايت سازنده در مورد OLYMPUS E-500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
بنده با هيچكدام از اين مدل ها كار نكرده ام و فقط بر اساس نظر دوستان و سايت سازنده محصول, راي به Nikon دادم.
اميدوارم كه بهترين انتخاب را داشته باشيد. :)

Cracki
12-03-2006, 22:39
دوستان ممنون بابت نظرات شما.

راستش هر کدام از این 3 دوربین مزیت هایی را دارند که دیگری ندارد و به همین دلیل انتخاب را برای من از بین این 3 کمی مشکل
میکند.

بطور مثال بعضی از مشخصات این دوربین ها از از این قرار است.

NIKON D-50 KIT 18-55MM 6,1 megapixel CCD

Olympus E-500 17,5-45MM 8 MegaPixel

PANASONIC DMC-FZ7 6 MegaPixel

و اختلافشون از لحاظ زوم..

NIKON Zoom optical / Digital >>> 3x /No
Olympus Zoom Optical / Digital >>> 2x/ NO
Panasonic Zoom Optical / Digital >>> 12x / 4x

این اختلاف ها در اکثر کارایی هایی که این 3 تا دوربین دارند وجود دارد . اما اگر بخواهیم از لحاظ مشخصاتی که در موردشون وجود
داره یکی را انتخاب کنیم در آن صورت دوربین متعلق به شرکت پاناسونیک دارای کارایی بیشتری نسبت به 2 تای دیگه است.

حالا به نظر شما تا چه حد میتوان بر روی این مشخصاتی که داده شده مطمئن بود و آیا باز هم دوربینهای نیکون و Olympus با وجود
داشتن اپتیکال زوم کمتر نسبت به پاناسونیک بهتر میباشند؟

و نکته دیگه اینکه در میان این 3 Olympus با داشتن لنز 8 مگاپیکسلی ممکنه که کیفیت بهتری را در عکس ها داشته باشد؟

saghy
13-03-2006, 01:17
سلام
در اين آدرسها ميتونيد بهترين حالت تست و كار تجربي را ببينيد :

EMPERATOUR
13-03-2006, 01:22
به نظر منم اول نيكون بگير ازين سه تا
ولي كانن و سوني كار كردم خوب بودن

Masy
13-03-2006, 01:44
Only NikooooooooooooooN

Cracki
13-03-2006, 02:35
ممنون بابت نظرات شما.

طبق سایت خوبی که ساقی جان معرفی کردند من نیز کمی تحقیق در مورد کیفیت عکس های گرفته شده توسط این دوربین ها را
انجام دادم. فعلا من هیچ نظری را نمیدم و منتظر اظهار نظر شما در مورد این عکس ها میباشم.

این عکس هایی که در زیر قرار میدهم هر دو در حالت نرمال و بدون هیچ تنظیماتی گرفته شده اند . این 2 عکس را نگاه کنید و از لحاظ
کیفیت و رنگ نظر خودتون رو در موردش بگید.

عکس اول توسط دوربین NIKON D50 گرفته شده.

عکس دوم نیز توسط دوربین Olympus e-500 گرفته شده.

2 عکس دیگر نیز در زیر قرار میدهم که این عکس ها در شب گرفته شده اند .

عکس اول توسط دوربین NIKON D50 گرفته شده که حالت Noise reduction نیز روشن میباشد.

عکس دوم نیز توسط دوربین Olympus e-500 گرفته شده و حالت Noise reduction این نیز روشن میباشد.

2 عکس دیگر اما این بار مقایسه عکس بین نیکون و پاناسونیک.

عکس اول از نیکون.

عکس دوم از پاناسونیک.

caspian
13-03-2006, 04:13
کيفيت عکس تمام دوربين ها را با هم مقايسه می کنه

mahdy2021
13-03-2006, 12:48
سلام كركي جان

اول يه سوال؟
چرا شما ميخوايد يكي از اين 3 تا دوربين بخريد ؟

اين 2 تا اصلا در سطح پاناسونيك نيستن نه از لحاظ كارايي نه از لحاظ قيمت

پاناسونيك در رده SLR ها نيست و كيفيت اونهارو هم نداره

در حالت كلي OLYMPUS E-500 بهتره

1- رزولوشن 3264 x 2448 كه پيكسلهاش در كل ميشه 8.0 million

2- وزن مناسب نسبت به نيكون

3- كيفيت LCD بالاتر 215,250 و نيم اينچ بزرگتر

4- در مورد باتري هم من نمي دونم چه باتري با خود دوربين ارائه ميشه ولي شما ميتونيد هر باتري كه از لحاظ زماني نياز داريد آپشنال تهيه كنيد

5- ولي از نظر كمترين زمان بسته شدن شاتر نيكون بهتره 30 sec + Bulb

6- عكس شب هم كه معلومه كدوم بهتره

7-...

در ضمن يه اشكال هم به سايت dpreview : رزولوشن عكسها براي مقايسه يكي نيست

البته اطلاعات من ناقصه و فقط در همين حد بلدم
موفق باشي :biggrin:

Meisam
13-03-2006, 16:22
سلام ...

در ضمن يه اشكال هم به سايت dpreview : رزولوشن عكسها براي مقايسه يكي نيست
غیر از این موردی که mahdy2021 جان اشاره کردند از زاویه عکس ها میشه حدس زد که دوربین ثابت نیست و دست یه نفره که عکس گرفته ... + پس لرزش دست رو هم اضافه کنید!

یه نکته دیگه ... توی دو تا عکس اول ، عکسی که با NikonD50 گرفته شده توی تصویر ساعت 6:35 دقیقه هست ، عکس دوم که با OlympusE500 گرفته شده ساعت 8:40 دقیقه با این توضیح ، بازتاب نوری که دور کاسه ای که مدادشمی ها توش هست ( نور سفید دور کاسه ) مشخصه که نور محیط در عکس تاثیر گذاشته ... (به انعکاس نور در دو طرف شیشه ساعت هم دقت کنید!)
این چیز ها رو گفتم که عرض کنم مقایسه این عکس ها دقیق نیست و نمیشه از روش گفت که کدوم بهتره!

NikonD50 :happy:

ممـنــون :)
مـیـثــم

Cracki
13-03-2006, 22:59
میثم و دوستان عزیز دیگه متشکرم بابت اظهار نظر شما. :rolleye:

میثم یا مهدی جان حرفهای شما رو من نیز تصدیق میکنم و درسته. اما اینجا من یک سوال دیگه در مورد همین عکس ساعت و مداد
شمی ها دارم . شما در این عکسها به ترکیب رنگ ها توجه کنید .بخصوص رنگهای صورتی. قرمز و نارنجی.

آیا این رنگها در عکسی که با دوربین Olympus گرفته شده طبیعی تر هستند یا در عکسی که با دوربین نیکون گرفته شده ؟

البته فعلا که نیکون در عکس شبی که توسط این دوربین گرفته شده بهتر بوده. :)

اول يه سوال؟
چرا شما ميخوايد يكي از اين 3 تا دوربين بخريد ؟

البته اطلاعات من ناقصه و فقط در همين حد بلدم
موفق باشي :biggrin:

مهدی جان به دلیل اینکه من فقط میتونم از 2 فروشگاه معتبر به اسم ONOFF و Siba خرید کنم . البته بیشتر در
ONOFF چونکه در اونجا من کارت اعتباری دارم و تا هر قدر که دلم بخواد میتونم به صورت قسطی جنس بخرم .

متاسفانه این فروشگاه ها هم بالاترین و بهترین دوربین هایی رو که داره فقط این 3 نوع میباشد و سفارش آوردن
هیچ دوربین دیگه ای رو هم قبول نمیکنه. البته این رو هم اضافه کنم که یک دلیل دیگه ش هم برای خرید من از این
فروشگاه ها گارانتی معتبر و بی چون و چرای آن است که تا 4 سال آن را ضمانت میکند.

دلیل دیگه انتخاب این 3 دوربین که بیشتر به NIKON و Olympus مربوط میشود قابل تعویض کردن لنز آن است که بعدها
نیازی به عوض کردن کامل دوربین نباشم و با عوض کردن لنز آن و گذاشتن لنز بهتری بتونم عکس هایی با کیفیت
بهتری رو داشته باشم.

اما در مورد اظهار نظر شما در مورد این دوربین ها.... اطلاعات شما هر چقدر هم که کم باشد اما مفید است . قبلا
نیز اشاره کردم که هر کسی کوچکترین موردی رو که در مورد این 3 نوع دوربین میدونه لطفا بیان کنه تا من بتونم از
اطلاعاتشون استفاده بکنم و خرید بهتری را داشته باشم.

با تشکر از شما.

saghy
14-03-2006, 02:00
سلام
دوست عزيز دوربين هايي كه غير نيكون معرفي كردي خيلي خاص نيست و دنبالش نري بهتره .
ولي Nikon D50 رده شماره اول اي ال آر ها هست و پايين ترين هاشونه و براي كارهاي نيمه حرفه اي خيلي خوبه . البته مدل شما همراه با كيت اضافه و لنز اضافه هست .
در مقايسه ها بعضي وقت ها انعكاس نور يا رزوليشن و .. مهم نيست و در مورد نكته اي كه تستر روي اون بحث كرده صحبت شده .

رويا خانوم
14-03-2006, 11:04
سلام
تنها مواردي كه مي تونم بگم اينه كه همانطوریکه دوستان فرمودند می توانید مشخصات این 3 دوربین را از تخصصی ترین وب سایت دوربینهای دیجیتال ( [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مطالعه نمایید. توی این وب سایت می شه هر چند تا دوربین که بخواهید کنار هم بزارید و از هر لحاظ با هم مقایسه کنید.
در مورد پاناسونیک خیلی مطمئن نیستم جزء اینکه زوم اپتیکال خیلی بالایی داره.فکر کنم تنها جذابیتش در همین موضوعه. البته بستگی به نیاز افراد داره. بعضی ها دوست دارن که از فاصله زیاد ، مثلا از طبیعت ، پرنده، و یا ... عکس بگیرن و یا اینکه خبرنگار هستن که این دوربین براشون خوبه. ولی برای یک خانواده 12 اپتیکال زوم خیلی زیاده و لازم نیست.
در مورد OLYMPUS و NIKON باید بگویم که این دو دوربینهای SLR هستن یعنی لنزشون باز می شه و قابلیت تعویض داره. این مدل خیلی تخصصی تر و با کیفیت تراز دوربینهای دیگر هستند. همچنین خیلی خیلی گرونتر هستند. NIKON 6 مگاپیکسل هستش و OLYMPUS 8 مگاپیکسل. ولی کیفیت عکساشون قابل تشخیص نیست. چه بسا عکس NIKON از OLYMPUS شفافتر باشد. پس مگاپیکسل مهم نیست. البته هر چه بیشتر باشه سایز عکساش بزرگتره و جاگیرتره. در ضمن قیمت NIKON ارزونتر هستش.(البته از كسي كه دوربين OLYMPUS 8 مگاپيكسل داشته پرسيدم و ايشون دوربين NIKON را بهتر از OLYMPUS ارزيابي نمودند.)
دراینجا خلاصه خصوصیات NIKON آورده شده نقاط مثبت (pros) و نقاط منفی (con):

دراینجا خلاصه خصوصیات OLYMPUS آورده شده نقاط مثبت (pros) و نقاط منفی (con):

مقایسه این دو دوربین از هر لحاظ :

اميدوارم كه مطالبم مفيد باشه.

Cracki
15-03-2006, 03:32
با تشکر از همه دوستان که تا کنون منو در انتخاب بهترین دوربین عکاسی از بین 3 تایی که معرفی کردم راهنمایی کردند. :)

با توجه به نظرها و بحث هایی که صورت گرفت من دوربین Nikon D50 را همراه با یک لنز دیگر به اسم Sigma 55-200 mm telezoom
خریداری کردم.

اگر در کنار هم بودیم افتتاحیه ش رو با عکسی از شما آغاز میکردم. :rolleye:

موفق و پیروز باشید.