PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ضرورت استفاده یا عدم استفاده از محافظ LCD

henious
18-10-2009, 20:32
با سلام
در آغاز باید گفت که یک سوال در همین مورد در یه تاپیک مطرح کردم اما در این تاپیک قصد و هدف بررسی ضرورت یا عدم ضرورت استفاده از محاظ LCD است.
این محصول هم برای گوشی و هم برای دوربین های دیجیتال معمولا مورد استفاده قرار می کیره.
محافظ LCD که در سایز های مختلف در بازار موجود هست معمولا از طرف بازار اکیدا توصیه میشه و بهانه استفاده از محافظ هم خش نیفتادن LCD هست.اما.....اگر شما توجه کنید این محافظ های LCD توسط شرکت های چینی تولید و توضیع میشه و کمپانی های معتبر تولید کننده گوشی و لوازم جانبی گوشی چنین محصولی تولید نمی کنند.به علاوه بازار مصرف این محصول بیشتر و اغلب در کشورهایی مثل ایران هست(البته در کشورهای دیگر شاید خرید گوشی برای افراد سنگین نباشه و درمقابل خش افتادن LCD هم چندان ناراحتی ایجاد نمیکنه) اما به طور کلی به نظر میرسه که این محصول به عنوان یک محصول تبلیغاتی تجاری صرفا برای سود بیشتر به مر حله تولید و مصرف انبوه رسیده.شاید بعضی افراد نظر به این داشته باشن که این محافظ ها واقعا از خش و خط افتادن LCD جلوگیری می کنه اما شما اگط هر تلق شفافی که به LCD وصل کنیید طبیعتا خش یا خط نمیفته.محافظ های LCD به ازای سود خش یا خط نیافتادن LCD کلی معایب هم دارن که بعضی ها قبول ندارن!! مثلا : همه گوشی ها محافظ مخصوص ندارن و نصب محافظ های دیگر با سایز متفاوت معمولا مشکل ایجاد می کنه چه در ظاهر و چه در موقع کار کردن با گوشی! عیب دوم استفاده از این محافظ ها در اینکه اکثر اونها اثر انگشت جذب می کنند و نهایتا موجب میشن که صفحه نمایش کمی بد کیفیت تر دیده بشه . عیب سوم اینکه نصب محافظ باعث مات شدن تصویر و در نهایت کم شدن شفافیت تصویر میشه و در نهایت نصب این محافظ های LCD باعث کاهش دید LCD و ضعیف شدن وضوح تصویر زیر نور مستقیم آفتاب میشه.
حالا واقعا منطقی نظر بدبد این همه عیب بزرگ تحمل کنیم به قیمت اینکه شاید LCD ما به دلایل نامعلوم خش یا خط بیفته؟؟؟ اگر واقعا این مسئله اینقدر مهم بود تولید کننده های گوشی بی توجهی کردند؟؟؟ اگر این محصول واقعا باید مورد استفاده قرار بگیره چرا تولید کننده ها و تعمیرکاران گوشی و متخصصین این حرفه مصرف این محصول رو توصیه نمی کنند؟؟؟ یا اینکه واقعا این محصول کابردی هست و استفاده از اون اکیدا توصیه میشه؟؟؟؟

بی صبرانه منتظر جواب شما دوستان هستیم تا نقطه شروعی باشیم برای اینکه روشن کنیم این محصول واقعا کابردی هست یا فقط یه محصول تجاری برای خالی کردن جیب مشتری؟

golmohammadi
19-10-2009, 01:24
با سلام
محافظ LCD بيشتر از نفعش ، ضرر داره
استفاده از محافظ باعت كاهش انعطاف صفحه لمسي ميشه
و در نتيجه باعث ميشه تا كاربر فشار بيشتري به صفحه بياره تا كار كنه
و با توجه به اينكه اينمحافظها ممكنه جنس خوبي نداشته باشند بعد از گذشت چند ماه خيلي سفت ميشوند ...
و خلاصه بعد از مدتي ممكنه تاچ گوشي را دچار مشكل كردهو يا خراب كنه
واسه همين من به هيچكس توصيه نميكنم

ninja3000sh
19-10-2009, 01:57
با سلام
محافظ LCD بيشتر از نفعش ، ضرر داره
استفاده از محافظ باعت كاهش انعطاف صفحه لمسي ميشه
و در نتيجه باعث ميشه تا كاربر فشار بيشتري به صفحه بياره تا كار كنه
و با توجه به اينكه اينمحافظها ممكنه جنس خوبي نداشته باشند بعد از گذشت چند ماه خيلي سفت ميشوند ...
و خلاصه بعد از مدتي ممكنه تاچ گوشي را دچار مشكل كردهو يا خراب كنه
واسه همين من به هيچكس توصيه نميكنم
البته گلمحمدی جان محافظ به نظر من نفعش بیشتر از ضرره.
اینکه استفاده از محافظ باعث کاهش انعطاف صفحه میشه نمیتونه درست باشه چون جنس و صد البته ضخامت محافظ ها با هم فرق میکنه من اون زمان واسه اکسپریا محافظ اصلی آیفون که واقعا ضخامت نازک و جنس عالی داشت خریدم.و تو انعطاف پذیریش به هیچ وجه تاثیری نذاشت.
پس جنس محافظها با هم قطعا فرق میکنه که باید بهترین نوع خریداری بشه.
به فرض مثال روی touch pro2 یه محافظی گذاشته اند که واقع جنس عالی داره و فقط محافظش 12 الی 15 تومن هستش.
محافظ ال سی دی باعث میشه ال سی دی گوشی از دست کلید یا پول خرد و... که با هم تو جیب میزارین در امان باشه.

کمپانی های معتبر تولید کننده گوشی و لوازم جانبی گوشی چنین محصولی تولید نمی کنند
چرا عزیز شرکت htc روی اکثر گوشی هاش محافظ ال سی دی میزاره.
یا همین نوکیا که غول تولید کننده گوشی هست گوشیها رو با محافظ ال ی دی میده بیرون.

اما به طور کلی به نظر میرسه که این محصول به عنوان یک محصول تبلیغاتی تجاری صرفا برای سود بیشتر به مر حله تولید و مصرف انبوه رسیده
اتفاقا برعکس.
شما دقت کنی با اینکه ال سی دی آیفون ضد خش هستش ولی محافظ ال سی دی براش بیشتر تولید میشه و مشتری هم زیاد داره.

مثلا : همه گوشی ها محافظ مخصوص ندارن و نصب محافظ های دیگر با سایز متفاوت معمولا مشکل ایجاد می کنه چه در ظاهر و چه در موقع کار کردن با گوشی! عیب دوم استفاده از این محافظ ها در اینکه اکثر اونها اثر انگشت جذب می کنند و نهایتا موجب میشن که صفحه نمایش کمی بد کیفیت تر دیده بشه . عیب سوم اینکه نصب محافظ باعث مات شدن تصویر و در نهایت کم شدن شفافیت تصویر میشه و در نهایت نصب این محافظ های LCD باعث کاهش دید LCD و ضعیف شدن وضوح تصویر زیر نور مستقیم آفتاب میشه.
اینها همش بر میگرده به پولی که به جنس میدید.
اگه جنس خوب بگیرین مطمئن باشین این ایرادهایی که تو بالا بهش اشاره کردین نخواهد داشت ولی اگه جنس بی کیفیت بگیرین اونموقع بله حرفهای شما صحیح هست.

حالا واقعا منطقی نظر بدبد این همه عیب بزرگ تحمل کنیم به قیمت اینکه شاید LCD ما به دلایل نامعلوم خش یا خط بیفته؟؟؟ اگر واقعا این مسئله اینقدر مهم بود تولید کننده های گوشی بی توجهی کردند؟؟؟ اگر این محصول واقعا باید مورد استفاده قرار بگیره چرا تولید کننده ها و تعمیرکاران گوشی و متخصصین این حرفه مصرف این محصول رو توصیه نمی کنند؟؟؟ یا اینکه واقعا این محصول کابردی هست و استفاده از اون اکیدا توصیه میشه؟؟؟؟
نظر من اینه که سلیقه افراد با هم فرق میکنه و هر کسی بر طبق سلیقه خودش ممکنه محافظ ال سی دی بگیره و یا نگیره.ولی در کل اگه روی گوشی محافظ ال سی دی خوب باشه بهتره.
تولید کننده ها هم به فکر جیب خودشون هستند تا پول پارو کنند.
البته بالا هم گفتم اکثر شرکتهای مشهور گوشی رو با محافظ ال سی دی میدن بیرون.
به نظر من واقعا محصول کاربدی هستش و وجودش واقعا از ضروریات هستش.

henious
19-10-2009, 12:02
جنس اغلب محافظ ها شبیه نوعی تلق هست که بی کیفیت هست !! در مورد اون محافظ هایی که شما فرمودید هم من یه تحقیقی به عمل آوردم که نتیجش این بود که اون محافظ اختیاری هست و توصیه نشده و غیر از اون هم شما توجه کنید که شما فقط 3-2 نوع محافظ رو اون هم به صورت تجربی میگید که خوب هست در صورتی که از نظر علمی (علم فیزیک پلاسما) ضرورتی برای ایجاد یک محافظ وجود نداره اغلب این LCD ها معمولا خودشون یک تلق محافظ دارن که روی گوشی هست و اگر خط یا خش هم اگر بیفته ضرری متوجه LCD نمیشه !!

irinn65
31-01-2010, 02:45
قطعا صفحه نمایش حتی بی کیفیتشم خوبه که مشکلی برای ال سی دی پیش نیاد فقط فرق بی کیفیت با باکیفیت اینه که عمرش کمتره و زوداز بین میره.
ضخیم بودن یا نازک بودنش هم فقط به گوشی بستگی داره که اگه اونقدر ال سی دی حساس نباشه با محافظ حساسیت ان افت میکنه

golmohammadi
22-02-2010, 23:24
خب پس کسی خواست استفاده کنه باید دقت بیشتری بکنه
و حداقل یه محافظ بهتر بخره

t2download
14-06-2010, 23:47
منظورت از محافظ تلق هست یا از این لاک های محافظ

o.city
08-08-2010, 10:41
سلام.من LCD موبایلم سوخته.دم دست هم نیست و نمی تونم ببرمش تعمیرگاه موبایل.اگه میشه یه آموزشی بدید درباره تعویض LCD یا یه سایت خوب در این باره معرفی کنید.