PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بالاتر بردن شتاب برای مسابقه

total_overdose
17-10-2009, 23:50
سلام دوستان
حقیقتش ما یه پراید مدل 83 انژکتوری داریم.
یه مسابقه رانندگی تست سرعت هست جمعه میخوایم شرکت کنیم.
البته مسابقه برایه عموم آزاد هست برایه همین نیاز به حرفه ای بودن و ماشین مخصوص مسابقه نداره.
حقیقتش چنتا از دوستان هم میخوان شرکت کنن که با هم مسابقه بزاریم.
برایه همین از کسایی که وارد هستن میخواستم راهنماییهایی بکنن که زیاد خرج نداره ولی تویه شتاب یه خودرو موثر هست و میتونه اون ماشین رو از بقیه هم رده هاش بالاتر ببره.مثلا فیلتر هوا و ....
در ضمن من دیسک و صفحه ماشین رو همین هفته عوض کردم که خیلی عالی شده و خود همین ماشین رو نصبت به هم رده هاش برتر کرده.
در کل یه راهنمایی مفید بکنید ممنون میشم و جلویه دوستان هم سر بلند میشم.:31:

hasanmotori
17-10-2009, 23:57
اینا به نظر من میرسه

1- باز کردن دینام !
2- باز کردن فیلتر هوا و قرار دادن اون لوله هواش به صورتی که خوب هوا بره توش !
3- باد کردن تایرای عقب در حدی پکیدن و جلو یکم کمتر
4- استفاده از شمع 4 پر

بقیشو شما بگید

2299
18-10-2009, 00:23
ایول فرود گاه زرقان میخواد بترکه جای من رو هم خالی کنید :دی
خوب فیلتر هوای اسپرت البته نه کشکی بزنی بره ها یک جایی وصل کن که هوای خنک بهش برسه مثلا نذاری پشت رادیات که بدرد نمی خوره :دی
شمع سوزنی :31:
اگه رینگ و لاستیک پهن داری در بیار اصلی شو بزار :دی
بنزین سوپر مال جایگاه قرآن خوبه همون که همش سوپر داره :31: بچهای تی تی هم اونجا قرار شون هست ساعت 8.30 :31:
دیگه یکم ماشینت رو سبک کن :دی

1
- باز کردن دینام !
ببخشید پس برق رو از کجا تامین کنه باطری رو کی شارژ کنه

2- باز کردن فیلتر هوا و قرار دادن اون لوله هواش به صورتی که خوب هوا بره توش !
آره حتما این کار رو بکن که سریع هرچی آتو آشغال هست بره داخل سر سیلندر و خراب بشه :13:

3- باد کردن تایرای عقب در حدی پکیدن و جلو یکم کمتر
همچین چیزی تا حالا نشینیدم :18::18:

hasanmotori
18-10-2009, 00:31
ببین واسه 400 متر که دیگه برق نمیخاد یعنی باتریش انقدو جواب میده حالا اگه میگی اینکارو نمیکنیم

واسه 400 متر که آشغال نمیره توش :دی

لاستیکاش باد داشته باشه خوب خیلی تاثیر داره
جلوشو میگم خیلی باد نکنم که اولش خیلی تیک نخوره

بعد اون شمع سوزنی اشکالی نداره دیگه واسه همیشه روش بمونه ؟ یا بعدش اصلشو بزارم ؟

حالا میگم کلاس بندی داره دیگه ؟ یه دفه با شلبی نیان بهمون بخندن  :دی

ساعت مسابقشم اگه میشه بگو
دمت گرم

2299
18-10-2009, 00:46
[

ببین واسه 400 متر که دیگه برق نمیخاد یعنی باتریش انقدو جواب میده حالا اگه میگی اینکارو نمیکنیم
بی خیال بابا اینا چه کاریه :31:

واسه 400 متر که آشغال نمیره توش :دی
حتی پشه و گرد و خاک بره داخل بعلت اینکه سر اشتعال قبلی داغ شده و چسبیده به سیلندر و پیستون و.... باعث میشه سوخت زود تر از موقع اصلی منفجر بشه و نــــــاک

لاستیکاش باد داشته باشه خوب خیلی تاثیر داره
جلوشو میگم خیلی باد نکنم که اولش خیلی تیک نخوره
حرف شما درست ولی همه چیز باید اندازش رعایت بشه

بعد اون شمع سوزنی اشکالی نداره دیگه واسه همیشه روش بمونه ؟ یا بعدش اصلشو بزارم ؟

نه چه اشکالی داشته باشه

حالا میگم کلاس بندی داره دیگه ؟ یه دفه با شلبی نیان بهمون بخندن :دی
بله که داره مصلا نمیان یک پراید رو بزارن با یک گلاردو که :31:

ساعت مسابقشم اگه میشه بگو
مثل اینکه ساعت 9 تاپیکش هست :10:

دمت گرم
:دی دم خودت گرم »:دی
مخلصم

D r i v e r
18-10-2009, 00:51
سلام
اول اینکه تاپیک در جایه مناسب زده نشده
باید در قسمت تیونینگ زده میشد
ولی نظر من :
در اولین فرصت عوض کردن فیلتر بنزین
دینام رو نمیدونم چرا پیشنهاد دادن که باز کنیم
شاید برایه برداشته شدن بار از روی موتور و سبک سازی(میشه ولی نظره من این که برنداری بهتره)
برداشتن فیلتر هوا هم خوبه(من امتحان کردم)
اگه میتونی برو و کاتالیزور رو هم بردار
شمع سوزنی و فیلتر هوای اسپرت هم خوبه ولی گرون میفته پات
شمع 4 پر هم با شمع معمولی فرقش اینه که عمرش زیاد تره
اگه لاستیک هات 175 با رینگ فابریک کارخونه باشه خوبه
اگه خواستی میتونی یه شیشه الکل 100% هم توی باک خالی کنی :دی
قدم بعدی که میتونی برداری
سبک سازی ماشینه که توی درگ خیلی مهمه
کارایی که میتونی انجام بدی:
بازکردن صندلی عقب و شاگرد
باز کردن باند ها
برداشتن زاپاس ماشین(مهم) و آچار و ....
اینکه با باک تا خر خره پر نری
نصفه نصفه باک بسه
کلا میتونی هرچی که دیدی اضافی هست رو باز کنی

total_overdose
18-10-2009, 00:54
سلام
ممنون از جوابت دوست عزیز. اسمتو نمیدونم شرمنده.
منو این hassan motori باهم می خوایم بریم . در کل ممنون از راهنماییت.
پس شما هم می خوای بیای؟ ماشینتون چیه ؟ با ما تو یه کلاسه؟ اونجا ببینیمت باهم آشنا بشیم.:10:

2299
18-10-2009, 00:58
سلام
ممنون از جوابت دوست عزیز. اسمتو نمیدونم شرمنده.
منو این hassan motori باهم می خوایم بریم . در کل ممنون از راهنماییت.
پس شما هم می خوای بیای؟ ماشینتون چیه ؟ با ما تو یه کلاسه؟ اونجا ببینیمت باهم آشنا بشیم.:10:

اگه منظورتون منم که خواهش میکنم وظیفه هست متسفانه با اینکه خیلی دوست داشتم بیام ولی نمی تونم
یک پیشنها شما هم با بجهای TT برید :31:
ادیت :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

total_overdose
18-10-2009, 01:05
اگه منظورتون منم که خواهش میکنم وظیفه هست متسفانه با اینکه خیلی دوست داشتم بیام ولی نمی تونم
یک پیشنها شما هم با بجهای TT برید :31:
سلام
بله منظورم شما بودین.
در کل خوشحال میشدیم ببینیمتون چنتا چیز ازتون یاد بگیریم.
میگم این بچه های tt چی هستن؟موجود فضایی؟:18:

rozy_1500
23-10-2009, 20:24
کارایی که میتونی انجام بدی:
بازکردن صندلی عقب و شاگرد
باز کردن باند ها
برداشتن زاپاس ماشین(مهم) و آچار و ....
اینکه با باک تا خر خره پر نری
نصفه نصفه باک بسه
کلا میتونی هرچی که دیدی اضافی هست رو باز کنی
اگر هم میتونی سپر ها رو هم باز کن که خیلی تاثیر داره
خیلی ها اینکارو میکنن
البته بستگی به مسابقه داره که جلوی ماشین بادگیر بشه یا نه
ولی سپر عقبو حتما باز کن

فکر کنم امیر جان هم گفته بود که کمی استون بریز تو باک که فکر کنم کارآمد باشه

میگم این بچه های tt چی هستن؟موجود فضایی؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

a1000a
23-10-2009, 20:44
ماشینتو سبک کن
همه صندلیها رو بردا(غیر راننده:1:)

Alamate Soal
23-10-2009, 22:15
براي اين كار ميتونين از مكمل اوكتان بوستر استفاده كنين كه باعث بالا رفتن عدد اوكتان در فرآيند سوختن بنزين ميشه و باعث ميشه انرژي بيشتري از سوختن بنزين حاصل بشه

rozy_1500
24-10-2009, 02:01
بابا مسابقه تموم شد رفت... :31:

Hamid..God
18-11-2009, 15:30
براي اين كار ميتونين از مكمل اوكتان بوستر استفاده كنين كه باعث بالا رفتن عدد اوكتان در فرآيند سوختن بنزين ميشه و باعث ميشه انرژي بيشتري از سوختن بنزين حاصل بشه

می دونم مسابقه تموم شد ولی یه چیزی بود ک.ر.م م گرفته بود بگم تو پستایه آخر افزایش عدد اکتان پیشنهاد شده بود(با ریختن الکل یا استون یا مکمل اکتان) کاری که اکتان بالا می کنه افزایش انبساط سوخت و در نتیجه انفجار بهتر و قوی تره ،در واقع هرچی سوخت متراکم تر بشه انفجار بهتری داره و لی خوب ههممون می دونیم که انبساط با افزایش دما همراهه و اگه این افزایش دما کنترل نشه پدیده ی زود اشتعالی (نوک) پیش میاد که می تونه به موتور صدمه وارد کنه برایه اینکه این پدیده رو تا انبساط کامل به تاخیر بندازن از اکتان بالا استفاده می کنند که قابلیت اشتعال سوخت رو کمتر می کنه و در نتیجه سوخت می تونه دمایه بالا تری رو تحمل کنه و بیشتر منبسط بشه
اما همین سوخت اگه خوب منبسط نشه(یعنی به آخرین حد انبساط خودش نرسه)در صورت جرقه زنی و اشتعال انرژی کمتر ایجاد می کنه
دلیل کاهش قدرت موتور در خودرو هایه گازی با وجود اکتان بالا تر همین موضوع هست چون ضریب انبساط اونا برا موتورهایه بنزینی با عدد اکتان پایین تر طراحی شده و گاز به حد اشتعال خودش نمی رسه و انفجار کاملی نداره(فرق خوذرو هایه پایه گار سوز با پایه بنزین سوز تو همین مورد)
باسه همین مثلا تو همین پراید شما اگه اکتان سوخت رو افزایش بدین ولی ضریب تراکم سیلندر رو بیشتر نکنید نتیجه ی حاصل بر عکس انتظار خواهد شد و به جایه افزایش نیرو با کاهشش رو برو خواهید شد و برا این کار باید اکتان سوخت با ضریب کمپرس سیلند هماهنگ بشه که یک کار کاملا تخصصی محصوب می شه

rami_hemi
18-11-2009, 16:54
ممنونم حمید جان مطلب جالبی بود که من خودم استفاده زیادی ازش بردم در واقع به زبان ساده اکتان رو توضیح دادی که بیشتر دوستان استفاده بالای خواهند برد .
من خودم مونده بودم که گاز با وجود ضریب تراکم خیلی خوب و بالا چرا نمیتونه توان بالایی رو تولید کنه که تا حدودی جوابش رو داشتم ولی توجیه نمیشدم .
الان یه بحث جدید میشه درست کرد در مورد اینکه چطوری میشه یه ماشین گاز سوز بهینه با استفاده از دستکاری ECU و مقدار سوخت ورودی ساخت من رفتم تی تی از متخصصین این امر بپرسم فعلا