PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شناسایی نشدن صحیح سرعت رم DDR3 توسط مادر برد

IYIostafa
17-10-2009, 14:55
با سلام

من قطعات مورد نظر را خریدم و سیستم را راه اندازی کردم متاسفانه مشکلی وجود دارد:

رمی که خریده ام G-Skill DDR3 1600 است اما متاسفانه مادربرد ، آنرا DDR3 1066 میشناسد.

CPU Core i7 920
مادر برد ایسوس P6T

رم جی اسکیل DDR3 1600 1.65 V

لطفاراهنمایی کنید.

ضمنا حرارت i7 CPU باید چند درجه باشد؟

ممنونم

alborz_k
17-10-2009, 15:58
با سلام

من قطعات مورد نظر را خریدم و سیستم را راه اندازی کردم متاسفانه مشکلی وجود دارد:

رمی که خریده ام G-Skill DDR3 1600 است اما متاسفانه مادربرد ، آنرا DDR3 1066 میشناسد.

CPU Core i7 920
مادر برد ایسوس P6T

رم جی اسکیل DDR3 1600 1.65 V

لطفاراهنمایی کنید.

ضمنا حرارت i7 CPU باید چند درجه باشد؟

ممنونم
سلام. فرکانس و زمان تأخیر و فرکانسش رو به صورت دستی در داخل بایوس مادربرد وارد کن ( فقط اشتباع وارد نکنی! :دی)
حرارت این پردازنده ها باید زیر 70 باشه ، اما کلأ توصیه می شه که برای افزایش کارایی و طول عمر ، دمای پردزانده زیر 50 درجه باشه!

IYIostafa
18-10-2009, 14:12
سلام. فرکانس و زمان تأخیر و فرکانسش رو به صورت دستی در داخل بایوس مادربرد وارد کن ( فقط اشتباع وارد نکنی! :دی)
حرارت این پردازنده ها باید زیر 70 باشه ، اما کلأ توصیه می شه که برای افزایش کارایی و طول عمر ، دمای پردزانده زیر 50 درجه باشه!

با سلام و تشکر از پاسخ شما

لطفا کمی بیشتر در مورد جایی که باید در بایوس مادربرد این اطلاعات را وارد کرد توضیح دهید ( من تا حالا مادربرد ایسوس نداشتم با ستاپش آشنا نیستم)

کجای ستاپ و دقیقا چه آیتم هایی رو باید وارد کنم؟

ضمنا در مورد دمای عادی CPU من خنک کننده کولر مستر V8 گرفتم و اتصالاتش رو هم خوب وصل کردم خمیرش هم به اندازه یک نخود فرنگی روی Cpu زدم و خوب پخشش کردم. اما دمای CPU در هنگام کار نه چندان سنگین راحت از 50 درجه رد میشه! ( حالا اگر از فن فابریک استفاده میکردم چی میشد دیگه :31: )

با تشکر از راهنمایی های شما

iMbaQ_SiR
19-10-2009, 21:50
با سلام و تشکر از پاسخ شما

لطفا کمی بیشتر در مورد جایی که باید در بایوس مادربرد این اطلاعات را وارد کرد توضیح دهید ( من تا حالا مادربرد ایسوس نداشتم با ستاپش آشنا نیستم)

کجای ستاپ و دقیقا چه آیتم هایی رو باید وارد کنم؟

ضمنا در مورد دمای عادی CPU من خنک کننده کولر مستر V8 گرفتم و اتصالاتش رو هم خوب وصل کردم خمیرش هم به اندازه یک نخود فرنگی روی Cpu زدم و خوب پخشش کردم. اما دمای CPU در هنگام کار نه چندان سنگین راحت از 50 درجه رد میشه! ( حالا اگر از فن فابریک استفاده میکردم چی میشد دیگه :31: )

با تشکر از راهنمایی های شما

Maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaa

با v8 50.

maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa:13:

شما بایوس ما در بوردت رو حتماً به روز کن.من با فن خودش دمام تا حالا در بیشترین حالت از 45 با لا نزده.

ی سوال هم داشتم شما P6T رو چن خریدین؟ و چرا Asus?

IYIostafa
20-10-2009, 17:45
سلام

ممنون از پاسخ شما

خیلی جالبه که شما فرمودین با فن خودش از 50 بالا نزده من به 70 هم دیدم برسه ، پس از قرار معلوم یک جای کار مشکل داره و قعطا این اشکال از خوب وصل شدن یا خمیرش هم نیست. چون با وسواس تمام نصبش کردم. دارم کم کم فکر میکنم از فن خودش استفاده کنم.

فقط یک نکته عجیب بعضی مواقع خوب کار میکنه یهنی از 50 بیشتر نمیشه حتی در بازیها اما بعضی مواقع با همون بازی ها مثل دیشب 71 درجه شده بود!! دارم بیچاره میشم:19:

ضمنا این بایوس P6T رو. هم آپدیت کردم به آخرین ورژن که ماله 17 روز پیشه.

قیمت این P6T خیر ندیده هم 232 هزار نمان خریدمش

لطفا راهنمایی کنید

iMbaQ_SiR
20-10-2009, 19:19
والا دلیل گرم بودن cpu شما رو من متوجه نمی شم دقیقاً گفتم شاید از buss باشه که انم می گید به روز کردید.

ولی اینم بگم دلیل خنک بودن cpu من بخاطر مادر بوردم هست. شما م بیخود نگرانی شما دمای cpu تون عادی هست.

ولی من از V8 انتظار بیشتری داشتم.

با این حال فک کنم تنظیماتی هم داشته با شه این V8 تا RPM اش با لا تر بره.

شما برنامه speedfan رو هم بریز ببین دور فنت چنده .

ی چیز دیگه stepping cpu شما چی هست؟ اگه نمی دونی، می تونی با برنامه cpu_z ببینی.