PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهی برای مخفی کردن یک درایو فایل یا فولدر در ویندو

ila
17-10-2009, 13:57
سلام راهی برای مخفی کردن یک درایو فایل یا فولدر در ویندوز هفت بدون هیچ نرم افزاری و با استفاده از dos وجود داره یا نه؟

DJ POLESTAR
18-10-2009, 11:07
از طریق داس نمیدونم ولی چند تا راه سراغ دارم!
1. یه فایل ZIP از راست کلیک.... باز کنی و یه پسورد روش بذاری تا هر وقت کسی خواست اون فابل رو اجرا کنه پسورد بخواد!
2.روی فایلی که میخوای مخفیش کنی راست کلیک کنی و بری آیکنش رو از Customize عوض کنی (4تا آیکن هست که جاش خالیه و سفید!) یکی از اونارو انتخاب کن و OK بزن و بعد باز رو همون فایل راست کلیک کن و Rename رو بزن بعد کلید Alt رو بگیر و 255 رو بزن تا اسم فایلت بی نام باشه تا از طریق سرچ هیشکی نتونه پیدا کنه!
و چند تا نرم افزار برای مخفی کردن فایل یا درایور هستش که کاملتر و با امنیت تر از خود ویندوز هستش اولیش که Folder Lock هست که واقعا کارش درسته که با همین نرم افزار میتونی درایورت رو هم مخفی کنی
و همچنین برای مخفی کردن درایور همون Partition Magic هم میتونه درایور رو مخفی کنه و یه برنامه دیگه به اسم Disk Password Protection که اینم کارش درسته!

موفق باشید

DJ POLESTAR
18-10-2009, 11:35
یه راهه دیگه کشفیدم که این بدرد خیلی ها میخوره!
اگر نمیخواهید پوشه های مخفیتان را کسی به حالت غیر مخفی برگرداند و آنها را ببیند
با ترفند زیر می توانید گزینه Show all files را در Folder Option عملا غیر فعال سازید. بطوریکه به شکل خودکار از این حالت خارج شود.
ابتدا از منوی Start گزینه Run را انتخاب کنید و Regedit را تایپ کرده و OK را کلیک کیند تا برنامه ی رجیستری اجرا شود. حال در پنجره باز شده دکمه F3 را بزنید. سپس کلمه Showall را وارد کرده و دکمه Find Next را کلیک کنید (از قسمت پایین این پنجره گزینه Keys فعال باشد) تا کلید مورد نظر در پانل چپ ظاهر شود. در این حالت از پانل راست روی گزینه Checkedvalue دابل کلیک کنید و مقدار آن را از 1 به صفر تغییر داده و از رجستری خارج شوید. حال My Computer را باز کرده و از منوی Tools گزینه Folder Options را انتخاب کنید. به سربرگ View رفته و در قسمت Hidden Files and Folders گزینه Do not show hidden files and folders را فعال کنید و در نهایت OK را بزنید.
از این پس هرگاه بخواهید فایلهای مخفی را آشکار کنید موفق نخواهید شد مگر اینکه دوباره ارزش پوشه Checkedvalue را به 1 برگردانید.

دوباره موفق باشید.

ila
18-10-2009, 12:37
ممنون./.ولی اینها به دردم نمیخوره. بعد توی ویندوز 7 نمیشه روی فایلهای زیپ رمز گذاشت!

DJ POLESTAR
18-10-2009, 12:44
ممنون./.ولی اینها به دردم نمیخوره. بعد توی ویندوز 7 نمیشه روی فایلهای زیپ رمز گذاشت!
با دلیل و مدرک و اسناد بگو چرا به درد نمیخوره!!!؟؟؟
بعد هم آره نمیشه ولی میتونی از WinRAR استفاده کنی!

ila
18-10-2009, 17:21
با دلیل و مدرک و اسناد بگو چرا به درد نمیخوره!!!؟؟؟
بعد هم آره نمیشه ولی میتونی از WinRAR استفاده کنی!

به خاطر اینکه توویندوز 7 کاملا معلومه که یه فولدر اونجا هست از هیچ نرم افزاری هم گفتم نمیخوام استفاده کنم...

DJ POLESTAR
19-10-2009, 14:59
به خاطر اینکه توویندوز 7 کاملا معلومه که یه فولدر اونجا هست از هیچ نرم افزاری هم گفتم نمیخوام استفاده کنم...
خوب درسته که روش اولی برا 7 کمی ضایع است ولی روش پایینی جواب میده.
به هرحال خوددانی!

hassanshaikhi
19-10-2009, 15:45
سلام
نحوه مخفی کردن درایو

روی مای کامپیوتر راست کلیک کن
manage
disk manegment
حالا درایوی مه میخای مخفی کنی روش راست کلیک کن بعد change drive leter and patch رو بزن بعد remove

یا

توی device manegment بورو از منوی View
show hiden device رو بزن
بعد قسمت storage volume
اونجا به تعداد درایوهات generic volume هست
روی هر کدوم که خواستی راست کلیک کن disable رو بزن متانسب با اون یکی از درایوهات مخفی میشه

mf.designing
19-10-2009, 15:48
همون فایل راست کلیک کن و Rename رو بزن بعد کلید Alt رو بگیر و 255 رو بزن تا اسم فایلت بی نام باشه تا از طریق سرچ هیشکی نتونه پیدا کنه!

مگه این باگ ماله ویندوز XP نبود ! فک نکنم رو 7 جواب بده !
توصیه ی من استفاده از برنامه Folder lock هست که از هر نظری فایلهای مورد نظرتون رو مخفی و روش پسورد میزاره !

DJ POLESTAR
19-10-2009, 17:23
مگه این باگ ماله ویندوز XP نبود ! فک نکنم رو 7 جواب بده !
توصیه ی من استفاده از برنامه Folder lock هست که از هر نظری فایلهای مورد نظرتون رو مخفی و روش پسورد میزاره !
دوست من اینکه باگ نیست یه نوع مخفی کاری ویندوز محسوب میشه!

ila
23-10-2009, 12:36
برای فولدر راهی هست از طریق داس.اون روشی که برای ویندوز ایکس پی بود کهجواب نداد.ممنون

ila
23-10-2009, 12:40
سلام
نحوه مخفی کردن درایو

روی مای کامپیوتر راست کلیک کن
manage
disk manegment
حالا درایوی مه میخای مخفی کنی روش راست کلیک کن بعد change drive leter and patch رو بزن بعد remove

یا

توی device manegment بورو از منوی View
show hiden device رو بزن
بعد قسمت storage volume
اونجا به تعداد درایوهات generic volume هست
روی هر کدوم که خواستی راست کلیک کن disable رو بزن متانسب با اون یکی از درایوهات مخفی میشه

این روش دومی ضرری نداره برای هارد هی بزنی چون زیاد استفاده میکنم هااا

DJ POLESTAR
23-10-2009, 13:46
این روش دومی ضرری نداره برای هارد هی بزنی چون زیاد استفاده میکنم هااا
اینم یه روش خوب برای مخفی کردنه و هیچ ضرری نداره خیالت آسوده.

ila
23-10-2009, 22:02
خب مشکلش اینه که هر بازر که سیستمتو ری استارت میکنی دوباره فعال میکنی جای درایو ها عوض میشه توی این لیست چون درایو رو که با اسمش نشون نمیده همه رو یکسان نشون میده..پس یه راهی بهتر..ممنون

DJ POLESTAR
24-10-2009, 14:33
بنظر من شما از همون Partition Magic یا Folder Lock یا Disk Password Protection استفاده کنی میتونه کارت ادعاتو براورده کنه!!!

Molibden
24-10-2009, 20:28
با دستور attrib میشه فایلو سیستم کرد ولی بازم وقتی تیک نشون دادن فایلهای ویندوزی رو بزنی فایل میاد!

اون روش رجیستری رو اگه میشه بیشتر توضیح بدید که چکاری دقیقا انجام میشه؟

DJ POLESTAR
24-10-2009, 20:45
اون روش رجیستری رو اگه میشه بیشتر توضیح بدید که چکاری دقیقا انجام میشه؟
خوب دقیقا ما هم آخر متنش گفتیم دیگه!
از این پس هرگاه بخواهید فایلهای مخفی را آشکار کنید موفق نخواهید شد مگر اینکه دوباره ارزش پوشه Checkedvalue را به 1 برگردانید.

ila
25-10-2009, 12:01
بنظر من شما از همون Partition Magic یا Folder Lock یا Disk Password Protection استفاده کنی میتونه کارت ادعاتو براورده کنه!!!

با نرم افزار نمیخوام..بله وگرنه حرف شما درسته..ولی از نرم افزار نمیخوام استفاده کنم