PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی برای خرید دستگاهی که هم bluray پخش کنه هم hd

bzt
16-10-2009, 20:48
سلام دوستان

بنده دنبال خرید دستگاهی هستم که بتونه هم بلو ری پخش کنه هم اچ دی

البته دستگاهی را دیدم که در همین سایت معرفی شد که هارد بهش وصل میشد (wd tv) عده ای هم پلی استیشن رو پیشنهاد داده بودند

منظور من این دستگاه ها نیست بلکه دستگاه پخشی مثل دی وی دی خانگی که بتونه هم دیسک بلو ری رو پخش کنه هم دیسک اچ دی و فقط کارش همین باشه و نیازی به اتصال هارد و اینا هم نداشته باشه

ممنون میشم راهنماییم کنید

Pop-Man
17-10-2009, 00:04
اینجارو چک کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

bzt
17-10-2009, 18:18
اینجارو چک کن:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

سلام ضمن سپاس از شما

بنده یه خورده گیج شدم

این مدلهایی که معرفی شدند نوشته bluray player

ایا فقط دیسک بلو ری رو میتونن پخش کنن یا اینکه علاوه بر پخش دیسک بلو ری قابلیت پخش اچ دی هم دارند؟

djmilad_mrb
17-10-2009, 21:11
دوست عزیز بلو ری فرمت نیست یه نوع دیسک نوریه که ظرفیتش 5 برابر dvd هست

اما در جواب سوال شما ،شما می تونید یه فایل با سایز full hd(1920x1080)رو روی dvd یا blu-ray داشته باشید

فرمت های اچ دی هم زیادن مثلا divx hd ,mp4 wmv mkv و...

خوب حالا شما باید دنبال پلیری بگردین که این فرمتا رو بخونه :27:

bzt
18-10-2009, 15:16

اما در جواب سوال شما ،شما می تونید یه فایل با سایز full hd(1920x1080)رو روی dvd یا blu-ray داشته باشید

ممنون از راهنماییتون

اما مگه همونطور که بلو ری یه نوع دیسک محسوب میشه اچ دی هم یه نوع دیسک محسوب نمیشه؟

یعنی ما سه نوع دیسک داریم: دی وی دی- اچ دی- و بلوری , درسته؟

QSEVEN
18-10-2009, 22:33

دوست عزیز کی گفته 5 برابر یک دی وی دی هستش

روی یک دیسک یک لبه blu-ray اطلاعاتی با حجم 23.3 , 25 , 27 گیگابایت و یعنی حدود 4 ساعت فیلم با فرمت (High-definition (HDTV ذخیره کردش اگر دو لبه باشه که حدود 54 گیگابایت

یک توضیحی در مورد HD DVD ,BLU Ray

HD DVD در اصل ساخت شرکت توشیبا است و رقیب اصلیش هم Blu ray شرکت سونی هستش

روی یک لبه یک hd dvd فقط تنها میتوان 15 گیگابایت اطلاعات ذخیره کرد که در مقایسه با blu ray ضعیفه

در مورد دستگاه پخش پلیر هیچ پلیری نمیتونه روی یک لنز هر دو رو پخش کنه اصلا کلا لایحه hd dvd با blu ray زمین تا اسمون فرق میکنه و اگر شما بخواهید برای پخش blu ray باید blu ray player بگیرید و برای HD DVD پلیر مخصوص خودش

البته یک دستگاه سامسونگ جدیدا زده که میتونه هر دو فرمت رو پخش کنه البته با سخت افزارهای متفاوت برای هر دو که قیمتش کمی گرونه

این مدل bd-up5000

حدود 700 دلاره جهانی

در کل یک دیسک blu ray میتونه نزدیک به 50 گیگابایت ذخیره اطلاعات با کیفیت داشته باشه ولی HD DVD تنها میتونه حدود 30 گیگا بات ذخیره داشته باشه

یعنی ما سه نوع دیسک داریم: دی وی دی- اچ دی- و بلوری , درسته؟ HD DVD بیشتر برای پخش فیلم یا ویدیو ها با کیفیت بالا 1080p
blu ray هم برای همین کارها است ولی مهمترین مزیتش همون حجم بالا تری هست که نسبط به hd dvd ها داره

مثلا بازیهای ps3 شرکت سونی روی همین نوع دیسک ها عرضه میشه

دیسک ها خام بلو ری نسبط به hd dvd قیمت بالا تری دارند

afshin b
18-10-2009, 22:36
ممنون از راهنماییتون

اما مگه همونطور که بلو ری یه نوع دیسک محسوب میشه اچ دی هم یه نوع دیسک محسوب نمیشه؟

یعنی ما سه نوع دیسک داریم: دی وی دی- اچ دی- و بلوری , درسته؟

:18::18::18:
من تاحالا ديسك اج دي نشنيده بودم!!!

djmilad_mrb
18-10-2009, 22:45
دوست عزیز کی گفته 5 برابر یک دی وی دی هستش

دوست من شما صحبتات ضدونقیضه :18: فکر کنم طبق ریاضی سوم دبستان و عمل ضرب از ضرب 4.7x5=23.5
دقیقا همونی که شما در ادامه گفتید

روی یک دیسک یک لبه blu-ray اطلاعاتی با حجم 23.3 , 25 , 27 گیگابایت و یعنی حدود 4 ساعت فیلم با فرمت (High-definition (HDTV ذخیره کردش اگر دو لبه باشه که حدود 54 گیگابایت

حالا کجای حرفم اشتباهه؟/؟:18:
دوست من قبلا بت گفتم این یه استاندارد جدید تو رزولوشون تصویر هست
اینو نگاه کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

djmilad_mrb
18-10-2009, 22:48
:18::18::18:
من تاحالا ديسك اج دي نشنيده بودم!!!
منم همینطوررر:27::27::27::27::27:

QSEVEN
19-10-2009, 00:49
دوست من شما صحبتات ضدونقیضه :18: فکر کنم طبق ریاضی سوم دبستان و عمل ضرب از ضرب 4.7x5=23.5
دقیقا همونی که شما در ادامه گفتید

حالا کجای حرفم اشتباهه؟/؟:18:
دوست من قبلا بت گفتم این یه استاندارد جدید تو رزولوشون تصویر هست
اینو نگاه کن
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دوست عزیز منظور بنده از 23 گیگ فقط روی یک لبه هستش اگر دو لبهش پر بشه نزدیک 54 گیگ هستش

شما مثل اینکه هنوز blu ray ندیدی خود بنده بازی mgs4 رو دارم حدود 50 گیگ هستش این بازی

حالا چطور شما میگی دیسک blu ray فقط اندازه 5 دی وی دی جا میگیره من در حیرتم ؟!!!!:18::18::18:

بعدش استاندارد رزولویشن چه ربطی به حرفهای من داره ؟؟؟؟ اون که یک بحث دیگه ای هستش:27: اون که اصلا ربطی به حرفهای من نداره حرف من اینه که شما میگی یک دیسک بلو ری فقط اندازه 5 دی وی دی جا میگیره که متاسفانه اشتباه شما باعث اشتباه دوستان میشه

inno3d
19-10-2009, 09:23
سلام ضمن سپاس از شما

بنده یه خورده گیج شدم

این مدلهایی که معرفی شدند نوشته bluray player

ایا فقط دیسک بلو ری رو میتونن پخش کنن یا اینکه علاوه بر پخش دیسک بلو ری قابلیت پخش اچ دی هم دارند؟

hd یا high density (چگالی بالا) کلا به دیسک های جدید با ظرفیت بالا گفته میشه و ربطی به بلو ری یا اچ دیدنداره

:27:

دیسک های بلو ری نسل جدید که چگالی بالاتری نسبت به دی وی دی های نسل قبل دارند تا ظرفیت 100gb عرضه شدند .

djmilad_mrb
19-10-2009, 10:42
دوست عزیز منظور بنده از 23 گیگ فقط روی یک لبه هستش اگر دو لبهش پر بشه نزدیک 54 گیگ هستش

شما مثل اینکه هنوز blu ray ندیدی خود بنده بازی mgs4 رو دارم حدود 50 گیگ هستش این بازی

حالا چطور شما میگی دیسک blu ray فقط اندازه 5 دی وی دی جا میگیره من در حیرتم ؟!!!!:18::18::18:

بعدش استاندارد رزولویشن چه ربطی به حرفهای من داره ؟؟؟؟ اون که یک بحث دیگه ای هستش:27: اون که اصلا ربطی به حرفهای من نداره حرف من اینه که شما میگی یک دیسک بلو ری فقط اندازه 5 دی وی دی جا میگیره که متاسفانه اشتباه شما باعث اشتباه دوستان میشه
اولا قسمت اول صحبت من با شما بود و قسمت دوم صحبت من در جواب دوستمون که فکر میکرد hd یه نوع دیسکه:18:

در قسمت اول حرف که جواب شما باشه خوب اینکه معلومه الان تا 100gb و شایدم بیشتر ظرفیتشو زیاد میکنن اما شما نمیدونم چرا دوست داری بحث کنی اگه قرار به یه لایه و دو لایه باشه
بازم حرف من تایید میشه خوب شما dvd دو لایه دیدی یا نه اونا هم تا تا ظرفیت 8.4 عرضه شدن یعنی بازم 8.4x5=42

که باز تقریبا همون 5 6 برابر میشه دیگه به این بحث ادامه نمیدم من قصدم مقایسه بود بین dvd های موجود در بازار وبلوری ها هست و تو این مقایسه دی وی دی های یه لایه رو با بلوری های یه لایه مقایسه کردم و اگه این تاکید میکنم فقط در این حالت، حرفم اشتباهه به نظرم یه دور ریاضی سوم دبستانو مرور کن لازمت میشه

در ضمن شما قضاوتو به عهده دیگران بزارید که از صحبت های منو شما چه برداشتی می کنن

djmilad_mrb
19-10-2009, 10:49
hd یا high density (چگالی بالا) کلا به دیسک های جدید با ظرفیت بالا گفته میشه و ربطی به بلو ری یا اچ دیدنداره

دوست من حرف شما کاملا صحیح است منتها الان و بعد از جنگ بین دو غول صنعت دنیا فعلا هر جا از hd صحبت میشه منظور همون سایز تصویر هست که تو پست قبلیم تو ضیح دادم

و فرمت های زیادی می تونن این سایزو داشته باشن مثل mp4,divx hd ,mkv,.....
کمترین سایز اچ دی 720 هست
و در حال حاضر به سایز 1080 فول اچ دی می گن:11:

QSEVEN
19-10-2009, 14:35
اولا قسمت اول صحبت من با شما بود و قسمت دوم صحبت من در جواب دوستمون که فکر میکرد hd یه نوع دیسکه:18:

در قسمت اول حرف که جواب شما باشه خوب اینکه معلومه الان تا 100gb و شایدم بیشتر ظرفیتشو زیاد میکنن اما شما نمیدونم چرا دوست داری بحث کنی اگه قرار به یه لایه و دو لایه باشه
بازم حرف من تایید میشه خوب شما dvd دو لایه دیدی یا نه اونا هم تا تا ظرفیت 8.4 عرضه شدن یعنی بازم 8.4x5=42

که باز تقریبا همون 5 6 برابر میشه دیگه به این بحث ادامه نمیدم من قصدم مقایسه بود بین dvd های موجود در بازار وبلوری ها هست و تو این مقایسه دی وی دی های یه لایه رو با بلوری های یه لایه مقایسه کردم و اگه این تاکید میکنم فقط در این حالت، حرفم اشتباهه به نظرم یه دور ریاضی سوم دبستانو مرور کن لازمت میشه

در ضمن شما قضاوتو به عهده دیگران بزارید که از صحبت های منو شما چه برداشتی می کنن

دوست عزیز من قصط جسارت به شما رو نداشتم و اگر هم فکر میکنید توهینی کردم عذر خواهی میکنم هدفم فقط اطلاع رسانی دقیق بودش

اون دی وی دی دو لایه ها هم dvd 9 هستش و با DVD معمولی ها فرق میکنه

شما اول dvd معمولی رو گفتید نه dvd 9

بهر صورت :10: دوست ندارم کدورتی باشه
یا حق

Full HD = 1920*1080p

djmilad_mrb
19-10-2009, 15:15
دوست عزیز من قصط جسارت به شما رو نداشتم و اگر هم فکر میکنید توهینی کردم عذر خواهی میکنم هدفم فقط اطلاع رسانی دقیق بودش

اون دی وی دی دو لایه ها هم dvd 9 هستش و با DVD معمولی ها فرق میکنه

شما اول dvd معمولی رو گفتید نه dvd 9

بهر صورت :10: دوست ندارم کدورتی باشه
یا حق

Full HD = 1920*1080p
نه دوست من منم از شما گله ای ندارم اینجا مکانی است برای بحث کردن وتبادل اطلاعات :8:
اما یه نکته هیچ وقت نظر خودتونو به جمع تعمیم ندید بحث آزاد هست و هر کس با توجه و برداشتی که از تاپیک می کنه
خودش قضاوت میکنه
در ادامه حرف شما هم کاملا صحیح هست این نوع دی وی دی نوع خاصی از دی وی دی هست که ظرفیتش بیشتر از دی وی دی های معمولی است

به طور کلی الان حاکم مصلق در صنعت ذخیره سازی نوری فعلا بلو ری دیسکها هستن:11:

عیب بزرگ دیسک های بلوری ضخمات فوق العاده کم اونها 0.1 میلیمتر که احتمال خرابی در اثر خراش و همچنین شکستگی رو افزایش میده:11: