PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کیفیت صفحه سری DV6 شرکت HP

Mahbod91
16-10-2009, 13:58
سلام.
یکی توضیحات کاملا مفصل ارائه بده التماس می کنم ، من تو کفم کیفیت صفحش چطوره!؟ این تو خرید من رابطه کاملا مستفیم داره!
----------
در مقایسه با Dell Vostro 1510 چطوره!؟

H@mid-Vista
16-10-2009, 20:02
براي چه كاري منظورته؟
ببين كلا نوت بوكها داراي ال سي دي با زاويه ديد محدودي هستن و عمدا" هم اينطور ساخته ميشن چون واسه كار شخصي هست.

منظورت چيه؟

Mahbod91
16-10-2009, 20:36
من میخوام وقتی از زاویه مستقیم بهش نگاه می کنم (که میگید ساخته شده برای مستقیم!) دیگه مشکلی تو تصویر نباشه مثل ایسر ها تو تصاویر مشکی کنتراست منفی یک میلیون نشه زیر صفحه و فیلم غیر قابل پخش شه!.
---------
من دل ووسترو 1510 رو دیدم واقعا عالی بود صفحهش
صفحه سری DV6 در مقایسه با 1510
کنتراستش چطوره
برایتنسش چطوره
زاویه دیدش چطوره
نسبت پخش نور (مشکی بودن یک دست/سفید بودن یک دست) چطوره؟
آیا مشکل ایسر ها رو داره؟
رنگهاش مثل 1510 غنی هستند؟!

prowler88
16-10-2009, 21:21
من میخوام وقتی از زاویه مستقیم بهش نگاه می کنم (که میگید ساخته شده برای مستقیم!) دیگه مشکلی تو تصویر نباشه مثل ایسر ها تو تصاویر مشکی کنتراست منفی یک میلیون نشه زیر صفحه و فیلم غیر قابل پخش شه!.
---------
کنتراستش چطوره
برایتنسش چطوره
زاویه دیدش چطوره
نسبت پخش نور (مشکی بودن یک دست/سفید بودن یک دست) چطوره؟
آیا مشکل ایسر ها رو داره؟
رنگهاش مثل 1510 غنی هستند؟!
اگه زاویه دید واست مهمه برو سراغ Studio XPS 16. فوق العاده س از این نظر.

Mahbod91
16-10-2009, 21:47
ای خدا ؛ تو این فوروم نشد یک نفر بیاد دقیقا جواب پست آدم رو بده!
اگه میشه جواب از این خط به پایین رو بدید! :
و با ایسر 5738z و 5935g هم کار کار کردم!
جفتشون وقتی داری توشون مثلا فیلم نگاه می کنی ، تو صحنه های غیر روشن! و نه تاریک (مثلا نور اتاق) گامای پایین صفحه به شدت بالا میره و سفید میشه!
مثلا Taskbar ویندوز ویستا جای سیاه ، طوسی روشنه!! در صورتی که بالای صفحه رنگها کاملا عادی هستن!
این حالت تو Dell Vostro 1510 وجود نداشت!
1-کنتراستش چطوره
2-برایتنسش چطوره
3-زاویه دیدش چطوره
4-نسبت پخش نور (مشکی بودن یک دست/سفید بودن یک دست) چطوره؟
5-آیا مشکل ایسر ها رو داره؟
6-رنگهاش مثل 1510 غنی هستند؟!
7-کنار 1510 بزاری کدوم با کیفیت تر بنظر میرسم.
حالا من میخوام لپتاپ HP DV6 1215 بخرم اگر صفحه ش در حد Vostro 1510 باشه میخرم ، اگر نباشه اصلا لپتاپ نمی خرم!
خواهشا جواب تک تک سوالهایی که پرسیدم رو بدید من آدم پولداری نیستم! خرید 1و300 تومنی برام خیلی سنگینه پس لطفا بخاطر ضرر ندیدن دوستتون جزء به جزء سوالهام رو جواب بدید که من بدبخت نشم فکر نکنم 10 دقیقه کسی رو بکشه.

biostar
17-10-2009, 00:46
ای خدا ؛ تو این فوروم نشد یک نفر بیاد دقیقا جواب پست آدم رو بده!
اگه میشه جواب از این خط به پایین رو بدید! :
و با ایسر 5738z و 5935g هم کار کار کردم!
جفتشون وقتی داری توشون مثلا فیلم نگاه می کنی ، تو صحنه های غیر روشن! و نه تاریک (مثلا نور اتاق) گامای پایین صفحه به شدت بالا میره و سفید میشه!
مثلا Taskbar ویندوز ویستا جای سیاه ، طوسی روشنه!! در صورتی که بالای صفحه رنگها کاملا عادی هستن!
این حالت تو Dell Vostro 1510 وجود نداشت!
1-کنتراستش چطوره
2-برایتنسش چطوره
3-زاویه دیدش چطوره
4-نسبت پخش نور (مشکی بودن یک دست/سفید بودن یک دست) چطوره؟
5-آیا مشکل ایسر ها رو داره؟
6-رنگهاش مثل 1510 غنی هستند؟!
7-کنار 1510 بزاری کدوم با کیفیت تر بنظر میرسم.
.

با مدل 1510 زیاد کار کردم .
در مورد رنگ مشکی اکثر نوت بوک های LCD مشکل دارن و این مربوط به تکنولوژی LCD هست.
در مورد مقایسه بین صفحه نمایش FW و 1510 باید بگم که سونی کیفیت به مراتب بهتری داره.
زاویه دید نوت بوک ها ریاد مهم نیست چون قراره یک نفر جلوی دستگاه بشینه و باهاش کار کنه، پس تلوزیون نیست که بخواد زاویه دید مهم باشه.
من با مدل های DV5 کار کردم و می تونم بگم که زاویه دیدش با مدل های دل تفاوتی نداره و در یک سطح هستن.
صفحه نمایش های HP براق تر هستن.که این هم یک مزیت هست و هم عیب.(در محیط های روشن و زیر نور عیب محسوب می شه).
من تا کنون عیبی و شکایتی از صفحه نمایش های HP نشنیدم اما بهترین کسی که می تونه بهت کمک کنه H_starboy هست که الان داره با نوت بوک DV6 کار می کنه.
اما مطمئن باش مشکلی از لحاظ نسبت پخش نور
و رنگ بندی نداره(تضمین من:31:)

prowler88
17-10-2009, 09:37
شما که میخوای 1.300 هزینه کنی از همون سری FW بخر که صفحه ی نمایشش از همه نظر عالیه. سونی اصلا در یک سطح دیگه قرار داره از نظر کیفیت صفحه ی نمایش.