PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حذف ویندوز سون بدون از بین رفتن اطلاعات

Mehr.Iman
15-10-2009, 20:27
سلام دوستان
من چند روزی هست که سون نصب کردم ، من کلا دو تا درایو دارم ، تو یکیش ویندوز ارجینال ویستا نصبه و رو اون یکی که حجمش حدود 200GB میشه ویندوز سونه+کلی اطلاعات دیگم.
من سونو از رو ویستا نصب کردم ، حالا هم هر روتاش داره کار میکنه ، سونه از این 30 روزه هاس ، امروز یکی از دوستام یه ویندوز سون داد بهم که نصبش کنم میگه این کامله.
حالا سوال من اینه که ویندوز سونو چجوری باید پاکش کنم؟!(با توجه به اینکه امکان فرمت کردن درایو وجود نداره)
ممنون میشم اگه کمکم کنید.

Mehr.Iman
16-10-2009, 21:31
سلام
دوستان کسی جوابی نداره؟
فکر میکردم این یه مسئله ساده و تکراریه ولی تو این سایت که سرچ کردم به نتیجه نرسیدم.
خواهشا اگه جوابی دارید ارائه کنید.

mehdi_halla
18-10-2009, 15:04
سلام دوست عزیز.شما اگه میخوای دوباره ویندوز 7 (اونی که دوستتون بهتون دادند)رو نصب کنی,بهتره که همون ویندوز 7 رو اکتیوش کنین تا محدودیت 30 روزش از بین بره.
اگه اصرار به نصب اون داشتین بگین تا روش پاک کردن 7 قدیمی رو بهتون بگم.

Mehr.Iman
18-10-2009, 22:23
سلام دوست عزیز
ممنون از اینکه وقت گذاشتید و جواب دادید ، بله حق با شماست. فکر میکنم بشه همون ویندوز قبلیو Upgrade کنم ؛ الان امتحان میکنم جوابشو میگم ، آخه این ویندوز سونی که نصبه 7000 و این جدیده که میخوام نصب کنم 7600 . (فرقشم نمیدونم چیه!)
اما حالا اگه لطف کنید و روش پاک کردنشو بگین ممنون میشم ، شاید یه روز بخوام کلا پاکش کنم.
با تشکر

mehdi_halla
19-10-2009, 13:54
سلام دوست عزیز
شما اگه زمانی که تو ویندوز ویستا هستین احتمالا نتونین اون فایل هایی که مربوط به ویندوز 7 هستش رو (توی درایو دیگه تون) پاک کنین. و شما باید درایو 7 رو از طریق سی دی های بوتیبل فرمت کنین.که شما فرمودین اطلاعات روی درایو 7 دارین(که کلا این کار جالب نبوده .یکی از دلیلهاش اینه که شما دیگه لازم نبود راه زیر رو برین) پس:
شما از طریق برنامه هایی که تحت داس اجرا میشن و تو محیط ویندوز نیستن ؛ فایل ها و پوشه های مربوط به 7 رو پاک کنین.برنام هایی مثل ERD commander یا ویندوز Live یا ...

البته قبل این کار شما از لیست بوت اول ویندوز ، ویندوز 7 رو بردارین.با استفاه از برنامه Easybcd
با اینکه با استفاده از دستور Bootrec خود سی دی ویندوز 7 یا ویستا.

easybcd:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی من پیشنهاددمیکنم از اون درایو حجیمتون یه 20 گیگ جدا کنین.(برای نصب احتمالی ویندوز دوم).