PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قوي ترين اسيد كه بتونه فلزات رو اكسيد كنه چيه؟

milad_badboy
15-10-2009, 12:50
قوي ترين اسيد كه بتونه فلزات رو اكسيد كنه چيه؟

اسمش چيه و از كجا ميشه تهيه كرد؟

Alamate Soal
15-10-2009, 13:13
فروشش غير مجاز هست

milad_badboy
15-10-2009, 22:33
خوب حالا اسمش چيه؟

kinder
15-10-2009, 22:47
اسید سولفوریک

taghi_ramzi
16-10-2009, 01:15
در چه حدی قوی می خوای ؟
اگه فکر کردی که اسیدی وجود داره که مثلاً میریزی روی یه چیز فولادی و اونو سوراخ می کنه ، باید بگم همچین چیزی اگر هم وجود داشته باشه بسیار گرون ، کمیاب و در شرایط آزمایشگاهی استفاده می شه.

تا جایی که من می دونم اسید سولفوریک و اسید فلوئوریدریک قویترین اسیدهای قابل دسترسی توی ایران هستن
من یه بار تست کردم و یه پیچ به قطر حدود 3-4 میلیمتر و درازی 7-8 سانتی متر رو توی 200 سی سی اسید سولفوریک 99 درصد انداختم
24 ساعت بعد اون پیچ تقریبا در حد یه سوزن ته گرد شده بود، البته واکنش همچنان ادامه داشت .....
فلوئوریدریک بیشتر به این دلیل معروفه که شیشه رو هم حل می کنه ، من خودم باهاش تجربه نداشتم ، ولی اسید بسیار خطرناکیه که سم خطرناکی هم داره
در صورت برخورد با بدن هم زخمهای بسیار عمیق مشابه قانقاریا ایجاد می کنه .

milad_badboy
16-10-2009, 13:39
اسید فلوئوریدریک

اين اسيد بيشتر براي چه كاري استفاده ميشه و چطور ميشه تهيه كرد؟و اسيد سولفوريك همون اسيد باطري ماشينه؟

taghi_ramzi
16-10-2009, 15:31
اسید سولوفوریک همون اسید باطری ماشینه

اسید فلوئوریدریک رو یکی از استفاده هاش رو من می دونم که برای ساخت محلول تشخیص مقدار مواد با منشا سیلیس استفاده می شه.
تهیه ش کار شخص عادی نیست ، مگه اینکه کسی رو آشنا داشته باشی که تو این کار باشه.

یه چیزی هم کلی بگم، چون من قبلا یه مدت توی آزمایشگاه کار کردم
البته امیدوارم این مواد رو برای کارهای ناجوری نخوای !!!
حتما فیلم اره 3 رو دیدی دیگه
اونجایی که زنه دستشو می کنه تو شیشه اسید که کلید رو دربیاره بیرون ، به هیج وجه تو واقعیت اون شکلی نمیشه که به اون زودی برسه به استخون
برای رسیدن به اون حد به نظرم حداقل باید یه ربع ، نیم ساعت دست توی اسید باشه .
البته عمل دردناکیه ،ولی در اون حد نیست که تو کمتر از یه دقیقه به استخون برسه ، مگه اینکه ماده ی مخصوصی باشه.

در کل اسید های نرمال (سولفوریک-نیتریک - کلریدریک و...) برای حل کردن اجسام با ابعاد بزرگ ، بسیار ناتوان هستن
مثلا شما یه آجر رو بندازی تو یه بشکه اسید 99 درصد ، شاید تا یه سال دیگه هم کاملا حل نشه، ولی اگه همون آجر پودر بشه ، با مقدار بسیار کمتری اسید و خیلی سریع حل میشه.

LLp30world
11-01-2020, 00:19
سلام خدمت همه دوستان.
من میخام اب اسید باطریو کامل تعویض کنم ولی اب اسید 1250 موجود در بازار که استفاده میکنم فایده نداره و باطری ضعیفتر میشه.
حالا نمیدونم کلا اب اسید 1250 مناسب این کار نیست یا اینایی که تو بازاره تقلبیه.
خلاصه اب اسید زیاد خریدم و رو دستم مونده، میخام بدونم چجوری غلظت این اب اسید هارو بیشتر کنم؟ مثلا میشه گذاشت تو افتاب یا جایی که دما بالا باشه و کمی از اب تبخیر بشه و غلظت بالا بره؟ اسیدش خراب نمیشه؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.