PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كيبورد فارسی در ويندوز 7

مهرداد خورسند
14-10-2009, 11:18
سلام،
ميخواستم بدونم تا الان چيزی برای كيبورد استاندارد فارسی در ويندوز 7 ارائه شده يا نه؟ كه بتونه مشكل جا به جایی حروف پ و ژ و همچنين نيم فاصله رو حل كنه ( دقيقاً منظورم KBDFA.dll تو ويندوز اكس-پی هست)
ممنون.

DJ POLESTAR
14-10-2009, 12:12
سلام،
ميخواستم بدونم تا الان چيزی برای كيبورد استاندارد فارسی در ويندوز 7 ارائه شده يا نه؟ كه بتونه مشكل جا به جایی حروف پ و ژ و همچنين نيم فاصله رو حل كنه ( دقيقاً منظورم KBDFA.dll تو ويندوز اكس-پی هست)
ممنون.
چنین برنامه ای سراغ ندارم اما اصلا مشکل چیه؟ خیلی سخته که اینطور نیست!؟
با گرفتن Shift و زدن کلید "ز" اون کلمه به "ژ" تغییر میکنه! و "پ" هم که جای کلید "ژ" هستش! خیلی هم راحت!!!

gamecrazy
14-10-2009, 12:15
نه فکرنکنم این طور چیزی باشه ما که هم تو xp هم توی vista با همین حالت پیش فرض کار میکردیم.حالا جابجایی چند تا حرف فکر نکنم مشکل زیاد بزرگی باشه و الان هم اکثرا همینطوری که خود ویندوز به طور پیش فرض در نظر گرفته عادت کردن.

مهرداد خورسند
14-10-2009, 20:01
چنین برنامه ای سراغ ندارم اما اصلا مشکل چیه؟ خیلی سخته که اینطور نیست!؟
با گرفتن Shift و زدن کلید "ز" اون کلمه به "ژ" تغییر میکنه! و "پ" هم که جای کلید "ژ" هستش! خیلی هم راحت!!!

بله، سخته!
برنامه‌ی خاصی نيست، در ويندوز اكس-پی، همون kbdfa.dll معمول با كمی تغيير بود.
ظاهراً شما تا الان با كيبورد استاندارد كار نكردين و مسائل و مشكلاتی كه در ذخيره سازی اطلاعات بوجود مياره آشنا نيستين.

مهرداد خورسند
14-10-2009, 20:04
نه فکرنکنم این طور چیزی باشه ما که هم تو xp هم توی vista با همین حالت پیش فرض کار میکردیم.حالا جابجایی چند تا حرف فکر نکنم مشکل زیاد بزرگی باشه و الان هم اکثرا همینطوری که خود ویندوز به طور پیش فرض در نظر گرفته عادت کردن.

نمی‌دونم دقيقاً منظورت از اكثراً چی هست!؟ ولی استانداردی كه عرض كردم، چيزی هست كه بايد رعايت بشه و ارتباطی به عادت و سختی در تايپ و جا به جايی چند كليد نداره.

gamecrazy
14-10-2009, 20:16
نمی‌دونم دقيقاً منظورت از اكثراً چی هست!؟

آخه من هر جا با ویندوز کار کردم (خونه و کافی نت و مدرسه و دوستان و...) چنین چیزی ندیدم شاید کاربرد خاصی داره و برای تایپیست ها کار کردن باهاش راحت تر باشه ولی برای همون اکثرا(بهتره بگم اکثر کسایی که من دیدم) کار کردن با همون حالت پیش فرض عادت شده.

ظاهراً شما تا الان با كيبورد استاندارد كار نكردين و مسائل و مشكلاتی كه در ذخيره سازی اطلاعات بوجود مياره آشنا نيستين. الان دقیقا متوجه شدم منظورتون از "مشکلات" چیه . من مخصوص ویستاشو توی 7 کپی کردم، مثل اینکه کار میکنه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mohsen3
15-10-2009, 10:42
سلام

من چند روز پیش در گوگل جستجو کردم و برنامه ای پیدا و نصب کردم. شما همین عنوان تاپیک رو در گوگل جستجو کنید. پیداش می کنید. یک برنامه ای هست که بعد از دانلود، باید در مود xp اجراش کنید. (بصورت عادی اجرا نمیشه) و بدون مشکل کیبورد استاندارد رو نصب می کنه. فکر می کنم اگر بر اساس همون راهنمایی که در wikipedia نوشته شده هم عمل کنید، کار می کنه.

mohsen3
15-10-2009, 11:14
سلام

من چند روز پیش در گوگل جستجو کردم و برنامه ای پیدا و نصب کردم. شما همین عنوان تاپیک رو در گوگل جستجو کنید. پیداش می کنید. یک برنامه ای هست که بعد از دانلود، باید در مود xp اجراش کنید. (بصورت عادی اجرا نمیشه) و بدون مشکل کیبورد استاندارد رو نصب می کنه. فکر می کنم اگر بر اساس همون راهنمایی که در wikipedia نوشته شده هم عمل کنید، کار می کنه.

mohsen3
15-10-2009, 12:04
سلام

mohsen3
16-10-2009, 12:56
سلام

از اینجا دانلود کنید:

و در مود windows xp اجرا کنید

aminnajibi
21-10-2009, 11:03
سلام،
ممنون.

سلام، من هم مثل شما با کیبورد فارسی در ویندوز سون مشکل دارم.ببین این به دردت می خوره؟ البته مشکل نیم فاصله هنوز حل نشده:

aminnajibi
21-10-2009, 11:19
آخه من هر جا با ویندوز کار کردم (خونه و کافی نت و مدرسه و دوستان و...) چنین چیزی ندیدم شاید کاربرد خاصی داره و برای تایپیست ها کار کردن باهاش راحت تر باشه ولی برای همون اکثرا(بهتره بگم اکثر کسایی که من دیدم) کار کردن با همون حالت پیش فرض عادت شده.

الان دقیقا متوجه شدم منظورتون از "مشکلات" چیه . من مخصوص ویستاشو توی 7 کپی کردم، مثل اینکه کار میکنه :

سلام،
آقا من دانلودش کردم ولی با موقع نصب در سون این پیام رو داد:
Error reading from file:
C:\Users\Najibi\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.304\i3 86\KBDFAGNF.dll.
Verify that the file exists and that you can access it.
در جوابی که به دوستمون دادم فایل مورد نظر مشکل "پ" و "ژ" رو حل کرد ولی نیم فاصله که به نظر واجب تر می یاد درست نشد.میشه راهنمایی بکنی چطوری در سون نصب کردی؟ (من نسخه نهایی سون رو دارم)

gamecrazy
21-10-2009, 14:06
سلام،
آقا من دانلودش کردم ولی با موقع نصب در سون این پیام رو داد:
Error reading from file:
C:\Users\Najibi\AppData\Local\Temp\Rar$DI00.304\i3 86\KBDFAGNF.dll.
Verify that the file exists and that you can access it.
در جوابی که به دوستمون دادم فایل مورد نظر مشکل "پ" و "ژ" رو حل کرد ولی نیم فاصله که به نظر واجب تر می یاد درست نشد.میشه راهنمایی بکنی چطوری در سون نصب کردی؟ (من نسخه نهایی سون رو دارم)

آره یادم رفت بگم از توی Xp mode اون فایل setup رو نصب کن.من که نصب کردم ارور نداد.

siavash online
23-10-2009, 00:07
عزیز شما برو سایت ترفندستان
اونجا پیدا میکنی
من خودم از این سایت گرفتم برای ویستا بود ولی رو سون مشکل نداشت.اگه پیدا نکردی بگو برات آپ کنم

mhargoon
06-11-2009, 00:53
دانلود کنید:

mhargoon
06-11-2009, 01:12
پست حذف شد

mhargoon
06-11-2009, 01:44
بعلت تکراری بودن، حذف شد

mohammad1395
07-11-2009, 00:43
از tray layout که قبلا در xp ار می کرد استفاده کنید .قبل از نصب با راست کلیک compatible ویندوز xp را انتخاب کنبد و پس از اتمام نصب به صورت دستی فایل اجرایی اش را در satart up کپی کنید تا در ویندوز 7 صفحه کلید استاندارد داشته باشید.

omid_p30
18-12-2009, 12:46
کیبورد فارسی در ویندوز سون

از این لینک دانلود کنید

سپس به Regional Setting بروید و کیبورد فارسی Persian Custom را Move up بزنید تا کیبورد فارسی استاندارد در اختیار همیشگی شما باشد

مرسی
امید

arash_azizi
07-01-2010, 20:03
با هیچ کدام از راه حل های این گروه, مشکل نیم فاصله و البته ویرگول فارسی حل نشده است. راهی هست؟ (برای ویندوز 7 می پرسم).

gog2000
20-01-2010, 23:22
از همان traylauot ستفاده کنید

farzadsmile
02-02-2010, 18:04
براي نيم فاصله هيچ كار خاصي لازم نيست انجام بديد فقط كافي توي سيمبل ها zero with none join رو از normal text انتخاب كنيد و براش يك shortcut بسازيد