PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آینده شرکت ال جی،پیش بینی شما چیه ؟

pooria.rio
12-10-2009, 22:59
با توجه به پیشرفت هایی که شرکت ال جی تو این 2-3 سال اخیر کرده (فروش 5 میلیون ویوتی در دنیا،گوشی های ویندوز موبایل و ..)و تونسته جایگاه سوم در تولید گوشی بعد از نوکیا و سامسونگ رو کسب کنه ،به نظرتون آیندش چی میشه ؟
آیا میتونه روی سامسونگ و بعد نوکیا رو کم کنه یا نه ؟

Michael Ropy
13-10-2009, 19:58
نوکیا رو کار ندارم، ولی سامسونگ یکم سخته! :دی آخه تاحالا یه سری گوشی الجی زده که بعدش سامسونگ از روش زده و سود خودش رو میکنه. برای مثال: کوکی (=استار)، آرینا(=جت)، رنوار(=پیکسون)، (=S9110)GD910. من فقط منتظرم جواب BL40 رو ببینم!

pooria.rio
14-10-2009, 00:44
نوکیا رو کار ندارم، ولی سامسونگ یکم سخته! :دی آخه تاحالا یه سری گوشی الجی زده که بعدش سامسونگ از روش زده و سود خودش رو میکنه. برای مثال: کوکی (=استار)، آرینا(=جت)، رنوار(=پیکسون)، (=S9110)GD910. من فقط منتظرم جواب BL40 رو ببینم!

تایید میشه اما فکر میکنم سامسونگ در حال حاضر داره بیشتر نون سابقش رو میخوره و مردم هنوز آنچنان به گوشی های ال جی اطمینان ندارن.داره کم کم جای خودش رو باز میکنه.اگه یادتون باشه تا حدود اواخر پاییز سال قبل گوشی های ال جی رو کمتر مغازه ای میاورد ،اما الان اگه برین جمهوری هر گوشی رو اگه نداشته باشه حداقل ویوتی یا سکرت پشت ویترینش هست
به هرحال قدمت سامسونگ خیلی خیلی توی گوشی بیشتر از ال جی ه
من فکر میکنم این راهی که ال جی در پیش گرفته سر از جاهای خوبی در میاره
خیلی هم داره با سیاست جلو میره
گوشی هاش رو همینجوری تو بازار نمیده.وقتی میده که بازار تشنه باشه.مثلا در مورد گوشی های سیستم عامل دار تازه داره میاد تو میدون.دقت هم کرده باشین اول داره با امکانات خیلی ضعیف شروع میکنه ،مثلا دوربین 2 یا 3 مگا.فکر میکنین نمیتونه همین اول کار 8 یا 12 بزازه ؟
چرا،می تونه .اما نمیخواد هر چی تو چنته داره رو بشه.سیستم صدای فراگیر رو وقتی عرضه کرد که بازار تشنه ی یه سیستم جدید بود که هنوز هم در انحصار خودشه.فکر کنم در مورد امکانات دیگه ی گوشی ها هم همینجوری آسه آسه عمل کنه. تا بتونه نبض بازار رو در دست بگیره

pulp_152
14-10-2009, 01:24
نوکیا چون اقتصادش بر میگرده به گوشی ! وقتی یک گوشی که روش مانور زیاد داده شده شکست میخوره مثل n97 جبران کردن خسارتش براش سخته ! ... اما برند هایی مثل سامسونگ و ال جی با فروش نرفتن یک مدل یا 2 مدل هیچ موقع به مرز ورشکستگی یا رکود کشیده نمیشن ... اتفاقی که برای نوکیا داره میفته ...

دلیلش هم تولید محصولات دیگه هستش مثل ال سی دی یا یخچالو ماشین لباسشویی و غیره که عملا انقد دیر وارد دنیای حرفه ای گوشی شدن که دیگه اگه قرار باشه گوشی شکست بخوره بتونن با اعتباری که در محصولا ت دیگشون بدست اوردن جبرانش کنن ... و اما رقابت بین سامسونگ و ال جی تو همه زیمنه ها بوده و هست ... ولی فعلا سامسونگ از ال جی در خود کره و در اینکه برند معتبری هستش بالاتر واستاده و تا الان میشه گفت همیشه ال جی پا به پای سامسونگ امده ولی در اخر کم اورده ...

اما فعلا سامسونگ در صنعت موبایل در بالاترین سطح هستش ! دلیلش هم تنوع مدلهاش اعم از سیستم عامل و قیمت متناسب و دوربینو صفحه نمایش و مدل های ارزون قیمت و گرون قیمت و غیره هستش که در همه رده های بازار حرفایی برای گفتن داره و عملا خودش رو معطوف به گوشی های لمسی یا کمرا فون نکرده ...

4870x2
14-10-2009, 10:38
من نظرم رو فقط می گم!
bl40 که بصورت قراردادیش ایفون رو می خوره!
bl60 هم احتمالا با اندروید گوشی های دیگه رو می خوره!
تازه الان جی اس ام گفته kp100 تا الان 30 میلیون فروش رفته:happy:

Michael Ropy
14-10-2009, 11:09
bl60 هم احتمالا با اندروید گوشی های دیگه رو می خوره!

bl90 هم حتما با سیستم عامل اختصاصی الجی (برپایه لینوکس) بازار موبایل رو به رکود میکشونه! :دی

Michael Ropy
14-10-2009, 11:11
تازه الان جی اس ام گفته kp100 تا الان 30 میلیون فروش رفته:happy: من دیروز تاپیک زدم مشاوره خرید گوشی با باتری قوی. بعد چند دقیقه این خبر تو جی اس ام اومد! :دی خودم از قبل دوست داشتم kp100 رو بگیرم (30 تومنه!) ولی میخوام بدونم باتریش چقدر قویه!

پی نوشت: الان نظرات جی اس ام رو خوندم چند نفر گفته بودن یه هفته نگه میداره (یکی هم گفته بود 11 روز!) :دی شاید همینو بگیرم. البته ببخشید که تاپیک رو به انحراف کشوندم. از الان بریم سر اصل مطلب!

total_overdose
14-10-2009, 11:41
نوکیا چون اقتصادش بر میگرده به گوشی ! وقتی یک گوشی که روش مانور زیاد داده شده شکست میخوره مثل n97 جبران کردن خسارتش براش سخته ! ... اما برند هایی مثل سامسونگ و ال جی با فروش نرفتن یک مدل یا 2 مدل هیچ موقع به مرز ورشکستگی یا رکود کشیده نمیشن ... اتفاقی که برای نوکیا داره میفته ...

دلیلش هم تولید محصولات دیگه هستش مثل ال سی دی یا یخچالو ماشین لباسشویی و غیره که عملا انقد دیر وارد دنیای حرفه ای گوشی شدن که دیگه اگه قرار باشه گوشی شکست بخوره بتونن با اعتباری که در محصولا ت دیگشون بدست اوردن جبرانش کنن ... و اما رقابت بین سامسونگ و ال جی تو همه زیمنه ها بوده و هست ... ولی فعلا سامسونگ از ال جی در خود کره و در اینکه برند معتبری هستش بالاتر واستاده و تا الان میشه گفت همیشه ال جی پا به پای سامسونگ امده ولی در اخر کم اورده ...

اما فعلا سامسونگ در صنعت موبایل در بالاترین سطح هستش ! دلیلش هم تنوع مدلهاش اعم از سیستم عامل و قیمت متناسب و دوربینو صفحه نمایش و مدل های ارزون قیمت و گرون قیمت و غیره هستش که در همه رده های بازار حرفایی برای گفتن داره و عملا خودش رو معطوف به گوشی های لمسی یا کمرا فون نکرده ...
سلام
دوست عزیز شما برایه خودتون میبرین و میدوزین:13:.
اینجور که شما میگین منبع دارین که میگین داره نوکیا برشکست میشه و اگه ممکنه به ما هم بده تا ببینیم و از اشتباه در بیایم.
راستی نوکیا کارهایه جانبی دیگه هم داره فقط موبایل نیست.
دریکی از بهترین بودن سامسونگ در بازار جهانی شکی نیست.ولی شما اینو مطمعن باش ان 97 با تمام کاستی هایی که داره مثلل در مقابل 8910 سامسونگ (اینو همه ی طرفدارانه بدونه تعصبش هم قبول دارن) بازم فروشش بیشتر خواهد بود.:46:

4870x2
14-10-2009, 11:45
پی نوشت: الان نظرات جی اس ام رو خوندم چند نفر گفته بودن یه هفته نگه میداره (یکی هم گفته بود 11 روز!
:دی
میشه با باطریش پی سی رو روشن کردش!

total_overdose
14-10-2009, 11:57
من دیروز تاپیک زدم مشاوره خرید گوشی با باتری قوی. بعد چند دقیقه این خبر تو جی اس ام اومد! :دی خودم از قبل دوست داشتم kp100 رو بگیرم (30 تومنه!) ولی میخوام بدونم باتریش چقدر قویه!

پی نوشت: الان نظرات جی اس ام رو خوندم چند نفر گفته بودن یه هفته نگه میداره (یکی هم گفته بود 11 روز!) :دی شاید همینو بگیرم. البته ببخشید که تاپیک رو به انحراف کشوندم. از الان بریم سر اصل مطلب!
سلام
ببخشین پستم بد جایی میدم ولی گفتم یه راهنمایی کنم بد نیست.
ببین شما گفته بودین مقداری کار تو طول روز با گوشی دارین.
ببین اینو میگم یوقت گول نخوری و مخصوصا تو این فروم های خارجی .
اگه کسی ازین مدل کا پی 100 گرفته مخصوصا تو فروم خودمون حتما سوال کن.
آخه اون کسی که اینو گفته که نگفته با چقدر کار.
مثلا 1100 با باتری سالم همینجور روشن بزاریش و کاریش نکنی ماله من بالایه 11 روز نگه میداره که این مهم نیست.
باید ببینی با چقدر کار روزمره 11 روز دووم میاره.

4870x2
14-10-2009, 12:00
مثلا 1100 با باتری سالم همینجور روشن بزاریش و کاریش نکنی ماله من بالایه 11 روز نگه میداره که این مهم نیست.
باید ببینی با چقدر کار روزمره 11 روز دووم میاره.
دوست عزیز 1100 فقط یه رنگ رو نشون میده این kp100 حدود 65 هزار رنگ رو نشون میده!

pooria.rio
14-10-2009, 12:15
عزیزان لطفا تاپیک رو منحرف نکنین

pooria.rio
14-10-2009, 12:38
:31:حالا که شما بحث رو عوض کردین ،منم باید بگم که:
بچه ها شدیدا نیاز به کمک دارم ،این تاپیک رو ببینین »

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

pulp_152
14-10-2009, 13:01
سلام
دوست عزیز شما برایه خودتون میبرین و میدوزین:13:.
اینجور که شما میگین منبع دارین که میگین داره نوکیا برشکست میشه و اگه ممکنه به ما هم بده تا ببینیم و از اشتباه در بیایم.
راستی نوکیا کارهایه جانبی دیگه هم داره فقط موبایل نیست.
دریکی از بهترین بودن سامسونگ در بازار جهانی شکی نیست.ولی شما اینو مطمعن باش ان 97 با تمام کاستی هایی که داره مثلل در مقابل 8910 سامسونگ (اینو همه ی طرفدارانه بدونه تعصبش هم قبول دارن) بازم فروشش بیشتر خواهد بود.:46:

! سلام عزیز

منبع که زیاده .. کلی از کارمنداشو اخراج کرده .. فکر میکنم خوب نخوندید ..

ببینید در گذشته وقتی یک n95 وارد بازار میشد ... هیچ گوشی توان رقابت باهاش رو نداشت و فروشی میکرد که ...

حالا همون گوشی هایی که باید امروز در اون حد محبوبیت پیدا کنند محبوبت کمتری دارن و البته در رده پایینتری قرار میگیرند البته درسته نوکیا فقط موبایل نمیفروشه و کارهایی مثل اپراتوری یا دستگاهای شنود و غیره هم میکنه که مسئله اخر از اعتبارش بسیار در افکار عمومی کاست ...

والا یکی از پر فروشترین بازارهای نوکیا همیشه ایران بوده و بازار پر فروش سامسونگ هم همیشه اروپا بوده قسمت های پیشرفته اروپا ... با این حال سامسونگ جایگاه خودش رو تو ایران بدست اورده مخصوصا در اذهان حرفه ای و این خودش زیمنه ای هستش که به زودی جای خودش رو در اذهان عمومی هم بدست میاره ...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
اما صحبتم بیشتر مبتنی بر تنوع مدل و سیستم عامل بود .. مثلا شما کدوم برندی رو سراغ دارید .. که اندروید .. لینوکس .. وین موبایل .. جاوا ... سیمبین ... رو در مدلهای گوناگون و تنوع مدل وارد بازار کنه ؟ ممکنه ال جی هم به تازگی سیستم عامل وین رو کار کنه ولی هنوز اولین مدلش هست و تنوع مدلی کمی داره از این جهات گفتم که فعلا در جایگاه پایینتری قرار داره ...

Michael Ropy
14-10-2009, 14:39
آخه اون کسی که اینو گفته که نگفته با چقدر کار.

من استفاده ی خاصی ندارم! روزی حداکثر 7-8 دقیقه مکالمه! البته یکی فکر کنم گفته بود چقدر کار کرده با گوشی. ولی فکر کنم مردم حداقل یه 10-20 دقیقه ای با گوشیشون زنگ میزنن! :دی

I LOVE MESSI
15-10-2009, 20:42
الجی هنوز تو کشور ها خوب جا نیوفتاده به قوله بچه ها الجی مگه گوشی میزنه:18::18: بگذارین چند سال بگذره گوشی های قول بده بیرون اون موقع ما میگیم نوکیا مگه گوشی میزنه:27::27: تو رو قران راست میگی سونی اریکسون هنوز گوشی میزنه :18::18: راستی bl40 , bl60 , bl90 اینا که بیان نوکیا و سونی اریکسون و سامسونگ خودشون . خودشونو خاک میکنن این خط این نشون . صبر کنید .......................:5::5::21::21::8::8:
lg life's good:40::40::11:

pooria.rio
20-10-2009, 11:29
دوباره که تاپیک خوابیدددددددددد
آخه این چه وضعشه
چقد بچه ها بیحالن!!!!!!!!:31:

ghahremanimehdi
20-10-2009, 12:09
الجی باید درش رو تخته کنه. چون غولی به نام سامسونگ هیچ حرفی برای گفتن نذاشته.

SI-SA
20-10-2009, 13:30
اتفاقا الان الجی خیلی خوب شروع کرده ... تا حالا اگه می گفتی گوشی الجی ، هیشکی آدم حسابت نمی کرد و اصلا الجی رو گوشی نمی شماردند .
امروز تو مدرسه من داشتم با کوکی کار می کردم ، هیچکس فکرش رو نمی کرد که الجی باشه گوشیم ، وقتی هم که بهشون گفتم قیمت این گوشی 170 تومن هست فکشون چسبید به زمین ، الان دیگه نوکیا و تا حدی هم سونی اریکسون سودشون به خاطر نام برندشون هست ... ولی الجی با ارائه کوکی و بعدش آرینا و الان هم شوکولات های جدید ، به نظر من بازار افرادی که به موبایل آشنایی دارند رو به دست میگیره ، هنوز بعضی ها هستند با افکار سنتی که نوکیا و سونی اریکسون خوبه ، الجی و سامسونگ آشغاله هستند و توی مغازه ها هم فقط به دنبال برند نوکیا باشند ، ولی اگه تحقیق بکنی ، متوجه میشی که یه گوشی الجی که 200 تومن باشه ، اگه نوکیا همون گوشی رو میساخت ، 300 تومن حداقل قیمتش میشد . تازه ، چینی هم بود .
خلاصه به نظر من تو این 7-8 ماهه اخیر ال جی یک پیشرفت خیلی خیلی سریع داشته ... به نظر من سونی اریکسون و نوکیا تا چند وقت دیگه پایین تر از سامسونگ و الجی قرار می گیرند ، البته الان هم هستند ، ولی بخاطر تاریخچه شون در اینکار فعلا معروف تر هستند.

jb.NY
20-10-2009, 14:30
درسته................ال جي شروع خوبي داشته ولي دركل گرفتن سامسونگ سخته................اونم سامسونگي كه با سرعت جت داره در جايگاه اول ميدوه!..............استارت ال جي هم بد نبود................نوكيا و سوني اركسون هم با افكار مردم دارن خودشونو بالا ميكشن ولي در كل به نظر من سامسونگ جايگاهشو تثبت كرده و نميشه گيرش انداخت
من خودم ويوتي دارم ولي با سامسونگ حال ميكنم و اين برند رو خيلي بيشتر از نوكيا و سوني اريكسون دوست دارم.................

4870x2
20-10-2009, 15:06
شما سامسونگ دومین شرکت پولدار جهان بعد از اینتل رو دارین با ال جی مقایسه می کنین؟
ال جی رو هم 5-6 تا گوشی برای نسل جدید زدش ولی سامسونگ که خبر دارین روزی 3 گوشی معرفی می کنه!: دی
ولی بازم میبینیم که ال جی داره پا به پای سامسونگ میره

MyView
20-10-2009, 20:24
من فکر میکنم خیلی اوقات تعصبی که روی یک برند داریم باعث میشه کارهای فوق العاده ی برند دیگه رو نبینیم یا به نوعی نخواهیم ببینیم - در بازار بسیار داغ موبایل همیشه دسته های مختلفی از کاربران وجود دارند - از هر سنی - در طبقات مختلف مالی و با روحیات و نیازهای متفاوت - اما در این میان مشخص کردن برنده کار نادرستیه - نوکیا همچنان گوشی های اصیل و با کیفیت خودش رو تولید میکنه - سونی اریکسون با تنوع زیاد و رده بندی خاص خودش سعی میکنه برای هر سلیقه ای گزینه ای رو داشته باشه - موتورولا هم با استیل منحصربفردش طرفداران زیادی داره - اما به نظرم الجی و سامسونگ - اگر از دیگران سر نیستند - خیلی بیشتر از دیگران تلاش کردند و این قابل ستایشه.

سامسونگ از تولید لودر و ماکروویو گرفته تا وسایل مختلف دیجیتالی مثل دوربین و موبایل و پلیر و ... رو تجربه کرده - اما هموطنش - الجی هم در عرصه های مختلف عرض اندام کرده و خیلی از اوقات شده که این دو به پر و پای هم پیچیده اند - از تولید تلوزیونهای LCD و مانیتورها بگیرید تا وسایل خانگی مثل یخچال و لباسشویی... خلاقیت از سر و روی این دو شرکت میباره - مثلا همون لوازم خانگی - اجاقهای بخارپز - لباسشویی های خارق العاده - یخچالهای ساید بای ساید و و و ...

به نظرم این دو شرکت برای هم رقبای قدری خواند بود - نه الجی و نه سامسونگ از رقابت ناامید نمیشن و به نظرم اونی که بتونه در مورد برندش فرهنگسازی و تبلیغات موثری داشته باشه سهم بیشتری از بازار رو خواهد برد - همونطور که الان سامسونگ در حوزه ی موبایل خودش رو بهتر معرفی کرده...

تعصب روی برند به نظرم اشتباهه - حتی اگه برند پر سابقه و اصیلی باشه - همیشه اونایی که جای پاشون محکمه سعی میکنن جایگاهشون رو حفظ کنن اما تازه واردها بدون هیچ واهمه ای خطر میکنن و نوآوری نشون میدن... الجی خیلی با سرعت خودش رو به سامسونگ نزدیک کرد - شاید در آینده ای نه چندان دور بتونیم با قاطعیت یکی رو برتر بدونیم. انشای من تمام شد - نقطه

pooria.rio
20-10-2009, 23:12
عزیزان این رو در نظر بگیرین ال جی حدود یک ساله به صورت حرفه ای پا به میدان رقابت دنیای گوشی ها گذاشته
کدوم یک از این شرکت ها (نوکیا،سامسونگ،سونی اریکسون) تونستن با این سرعت پیشرفت کنن ؟؟؟
در عرض حدود 2.5 سال تونسته از جایگاه 12 ام (در سال 2006) خودش رو به جایگاه سوم برسونه
تنها مدل ویوتیش 5 میلیون فروش کرد !!!
مدل کوکی هم که جدیدا داره جای خودش رو خیلی خوب باز میکنه
من میگم که ال جی در چند سال آینده میتونه سامسونگ رو هم کنار بزنه چون:
1-قیمت پایین تر در مقابل امکانات بیشتر
(برای مثال شما F480 رو با قیمت بالای 300 تومان با ویوتی مقایسه کنین،کیفیت فیلمبرداری،فرمت فیلمبرداری(Divx در مقابل mp4)،نوع فلش گوشی،خواندن فایلهای پی دی اف ،ورد ،ساپورت فرمت های تصویری بیشتر،انعطاف پذیری فوق العاده اینترفیس و ....
2-منحصرا ساخت کره بودن گوشی های ال جی در حالی که اکثر مدل های سامسونگ در دوره های اولیه ی تولید ساخت کره هستن و پس از چندی با این نوشته عرضه میشن (MADE BY KOREA SAMSUNG) که این از نظر من خیلی تو کیفیت گوشی تاثیر گذاره و برای اکثر مصرف کننده ها هم که من دیدم مهمه که گوشی MADE IN بخرن نه MADE BY
معذرت میخوام از اینکه پست طولانی شد و سرتون رو درد آوردم !

a1000a
20-10-2009, 23:13
من ال جی رو اصلا قبول ندارم

pooria.rio
20-10-2009, 23:18
من ال جی رو اصلا قبول ندارم

لطفا با دلیل صحبت کنین

a1000a
20-10-2009, 23:22
چون مثلا شما شرکت موفقی رو مثل نوکیا ببینید
گوشی های جدید رو هر چند وقت یکبار میده
ولی ال جب خیلی از تکنولوژی(به نظر من) عقبه
در ضمن این فقط نظر شخصی و غیر تخصصی من بودش

pooria.rio
20-10-2009, 23:34

میشه بگین چرا عقبه ؟؟؟
چجوری به این نتیجه رسیدین؟
گوشی های جاواش که OFFICE رو ساپورت میکنه که کمتر گوشی ها یی هستن که ساپورت کنن
الان که هم وین موبایل زده هم آندرویید
دوربین هم که فک نمیکنم کم گذاشته باشه (فیلم برداری DIVX و صحنه آهسته 120 فریم)
غیر از اینه ؟؟؟

Dark.Life
21-10-2009, 17:07
همین نوکیا x6 قیمتش چیزی حدود 2 برابر ارینا هستش ولی چه برتری بهش داره؟
تازه ارینا مالتی تاچ هستش که x6 نیست: دی

Michael Ropy
21-10-2009, 19:25

شما نوآوری های الجی رو دست کم گرفتید؟! اولین کسی که اصطلاح فول تاچ رو بیان کرد الجی بود. گوشی پرادا که فروش میلیونی داشت و یکی از مهمترین عوامل موفقیتش بود! شما توجه کنین که الان خفن ترین گوشی هر 6 برند معروف فول تاچ هستند: نوکیا n97 و x6، سامسونگ i8910 و امنیا 2 و...، سونی اریکسون ساتیو و ریچل و...، اچ تی سی HD2، موتو که البته کم روی این مورد کار کرده ولی گوشی جدید آندرویدش فول تاچه و اپل که هیچ.

مساله دیگه انقلاب الجی در صنعت فیلمبرداری موبایل بود! اون موقع نوکیا اعلام کرد که میخواد گوشی با کیفیت فیلمبرداری DVD بزنه ولی در مقابل الجی شکست خورد (n95 در مقابل ویوتی) بقیه برند ها هم که اصلا فیلمبرداری نمی دونستن چیه اون موقع! ویوتی کیفیت بی نظیری در خود فیلمبرداری و صدای ظبط شده داشت و در مقابل آن فایل ویدیو حجم کمی داشت. فرمت اون avi بود و قابلیت منحصر به فرد فیلمبرداری در 120 فریم در ثانیه رو معرفی کرد.

یکی دیگه نمایش فایل های آفیس در گوشی های جاواش بود! مورد دیگه اینکه بعد از اپل اولین کسی بود که قابلیت مالتی تاچ رو گذاشت که البته بازم روی جاوا بود!

pulp_152
25-10-2009, 02:41
اقا پوریا در اینکه ال جی یه شرکت فوق العاده و حتی به جرات میشه گفت نظر شخصیم دومن شرکت قدرتمند در سال 2009 هستش شکی نیس ... اما قیمت های سامسونگ هیچ موقع دور از ذهن و بالا نبوده ... و همین اف 480 که گفتید زیر 250 هستش ... که قابلیت رقابت با ویوتی رو داره .. برای گوشی بالای 300 شما میتونی به 8300 مراجعه کنی که بدون گارانتیش 310 هستش و فکر نمیکنم هیچ گوشی لمسی با جاوا فعلا قابلیت رقابت با توجه به قیمتش رو داشته باشه یا همین استار که با کوکی رقابت میکنه .. کلا اگه در مورد نوکیا یا اریکسون میگفتی قابل قبول بود چون تو ایران مخصوصا قیمتهاشون کذایی هستش ..

pooria.rio
25-10-2009, 14:40
اقا پوریا در اینکه ال جی یه شرکت فوق العاده و حتی به جرات میشه گفت نظر شخصیم دومن شرکت قدرتمند در سال 2009 هستش شکی نیس ... اما قیمت های سامسونگ هیچ موقع دور از ذهن و بالا نبوده ... و همین اف 480 که گفتید زیر 250 هستش ... که قابلیت رقابت با ویوتی رو داره .. برای گوشی بالای 300 شما میتونی به 8300 مراجعه کنی که بدون گارانتیش 310 هستش و فکر نمیکنم هیچ گوشی لمسی با جاوا فعلا قابلیت رقابت با توجه به قیمتش رو داشته باشه یا همین استار که با کوکی رقابت میکنه .. کلا اگه در مورد نوکیا یا اریکسون میگفتی قابل قبول بود چون تو ایران مخصوصا قیمتهاشون کذایی هستش ..

ممنون دوست عزیز از تذکری که دادی
اما من اشاره ام به الان نبود
البته حق با شماست باید ذکر میکردم
اون موقع که ویوتی 270 بود f480 ،با گارانتی اصلی 360 تومان بود

I LOVE MESSI
25-10-2009, 18:02
اینو جایی نگی یه موقع :27::27::27:

yee_pesare
25-10-2009, 22:04
بچه ها خواهشا قیمتو ملاک قرار ندین چون الجی در انحصار کامتله و بدون گارانتیشم خیلی کمه قیمتش بیخودی در ایران بالاست .در ضمن بعد عرضه ویوتی وارد رقابت شده که به نظر من تو این مدت کم پیشرفتش قابل توجه بوده.

pooria.rio
26-10-2009, 13:03
بچه ها خواهشا قیمتو ملاک قرار ندین چون الجی در انحصار کامتله و بدون گارانتیشم خیلی کمه قیمتش بیخودی در ایران بالاست .در ضمن بعد عرضه ویوتی وارد رقابت شده که به نظر من تو این مدت کم پیشرفتش قابل توجه بوده.

عزیز ال جی کجا قیمتش بالاس؟
ویوتی ؟
کوکی ؟
....
کدومشون قیمت رقابتی ندارن ؟

fanoos1
30-10-2009, 16:19
بچه ها ناراحت نشین ولی باور کنید ال جی تا 2 ساب دیگه .ورشکست میشه!
قبلنا اگه یادتون باش تبلیغات ال جی خیلی زیاد بود.چه در مجلات و روزنامه ها و چه در تلویزیون وای الان جی؟!!!
من اصلا خیلی وقته ندیدم ولی برعکس سامسونگ.
به نظر من دلیل عدم تلاش برای تبلیغ کردن ،مشکلات شدید مالی این شرکت کره ای است

D o l f i n
30-10-2009, 16:52
بخاطر اینکه پول نداره تبلیغات نمی کنه این چه حرفیه هر شرکتی واسه خودش سیاستهایی داره

pooria.rio
30-10-2009, 18:34
بچه ها ناراحت نشین ولی باور کنید ال جی تا 2 ساب دیگه .ورشکست میشه!
قبلنا اگه یادتون باش تبلیغات ال جی خیلی زیاد بود.چه در مجلات و روزنامه ها و چه در تلویزیون وای الان جی؟!!!
من اصلا خیلی وقته ندیدم ولی برعکس سامسونگ.
به نظر من دلیل عدم تلاش برای تبلیغ کردن ،مشکلات شدید مالی این شرکت کره ای است

دوست خوبم ال جی طبق سیاست های خاصی داره پیش میره
خیلی هوشمندانه،خیلی
کاملا مشخصه
الان هم تو بازار گوشی یه مدته ساکت شده ،اما اگه دقت کنی گوشی هایی که تو نمایشگاه ها معرفی کرده و چندی بعد میان تو بازار واقعا تا الان که نه نوکیا و نه سامسونگ نتونسته مدل رقابتی با اینها رو عرضه کنه
BL40 و ....

fanoos1
30-10-2009, 18:44
بخاطر اینکه پول نداره تبلیغات نمی کنه این چه حرفیه هر شرکتی واسه خودش سیاستهایی داره

عجب!که این طور!!!!!!!!!!!!!
این سیاست ال جی هست که قبلا اون همه تبلیغات میکرد و حالا نمیکنه؟!!!!!!!!
حالا خوبه خودت میگی به خاطر پول هست.
رقیب اصلی ال جی یعنی سامسونگ تبلیغاتش رو بیشتر هم کرده .
مثلا این همه تبلیغ برای تیم چلسی،و مدل جت
وال جی اصلا برای مدل هایی مثل ارنا و رنوار (مخصوصا رنوار) تبلیغ کرده؟!!!!

almgti_79
30-10-2009, 18:47
و حالا نظري انحرافي:

چرا همش از شركت هاي اجنبي سخن به ميان مي آوريد، شما مثل اينكه صا ايران خودمونو دست كم گرفتيدهاااااااا:31::39:

تازه قراره با شركت صنام همكاري كنه و يك گوشي بزنه با ال سي دي 42 اينچ:16:

almgti_79
30-10-2009, 18:56
عجب!که این طور!!!!!!!!!!!!!
این سیاست ال جی هست که قبلا اون همه تبلیغات میکرد و حالا نمیکنه؟!!!!!!!!
حالا خوبه خودت میگی به خاطر پول هست.
رقیب اصلی ال جی یعنی سامسونگ تبلیغاتش رو بیشتر هم کرده .
مثلا این همه تبلیغ برای تیم چلسی،و مدل جت
وال جی اصلا برای مدل هایی مثل ارنا و رنوار (مخصوصا رنوار) تبلیغ کرده؟!!!!

دوست عزيز از وقتيكه كامتل نمايندگي گوشي هاي الجي را توي بازار ايران گرفته تبليغات اين گوشي كم شده، قبلا كه گلدايران گوشي هاي الجي را ساپورت ميكرد، تبليغاتش هم زيادتر بود و هم قيمت هاش منطقي تر بود و هم خدمات بهتري ارائه ميكرد.... البته اين مربوط به بازار ايرانه...

در مورد سامسونگ هم كه حرف نزنيم بهتره، فقط ميگرده ببينه چه شركتي چه گوشي اي با چه مشخصاتي زده، همون رو كپي برداري ميكنه و ميفرسته توي بازار (البته بجز چندتا مدلي كه نميدونم ابتكارشو از كجا كپ زده ولي بقيه ي مدلهاش مثل شركتهاي چيني، كپي اي از گوشي هاي شركت هاي ديگه است حتي يكي از آخرين مدلهاش كه 12 مگاپيكسله با سه ايكس زوم اپتيكال كه از شركت altek كپي كرده!!!)

و اما در مورد بازار جهاني: اونكه برشكست ميشه، شركت سوني اريكسونه كه هنوز آمار توليدش نسبت به سال قبل منفي ست و در رده ي پنجم توليد كننده هاي گوشي جهانه؛ فقط الجي و سامسونگ نسبت به سال قبل رشد توليد داشته اند حتي نوكيا هم امسال توليد كمتري نسبت به پارسال داشته...

من يادمه سال 81 كه اولين بار گوشي الجي (G7020) را خريدم، شركت سوني خودش توليد گوشي ميكرد ولي ببينيد بعد از چند سال با اريكسون يكي شد و فكر كنم تا چندسال ديگه كلا قسمت موبايل سوني حذف بشه:31:

almgti_79
30-10-2009, 19:03
الان هم تو بازار گوشی یه مدته ساکت شده ،اما اگه دقت کنی گوشی هایی که تو نمایشگاه ها معرفی کرده و چندی بعد میان تو بازار واقعا تا الان که نه نوکیا و نه سامسونگ نتونسته مدل رقابتی با اینها رو عرضه کنه
BL40 و ....

پوريا جان زياد سخت نگير، اين سامسونگ كپي برداري كه من ميبينم فردا يك مدل مثل BL40 ميده توي بازار (مثل S5230 كه از كوكي كپي كرد)!!!

pooria.rio
30-10-2009, 23:16
اونایی که یه کم مغزشون کار کنه
دنبال جنس کپی نمیرن
میرن دنبال جنس اصلی:20:

AT&T
31-10-2009, 02:44
سلام اکثرا گوشی هایی که سامسونگ عرضه میکنه انی کال هستش و برای بازار کره و چین هستش

اون گوشی هارو ببینین معنای اصلی و کپی رو متوجه میشین

در ضمن الجی و سامسونگ چون تو یه شهر و کشور هستن باهم همکاری هم میکنن

در ضمن سامسونگ یه شرکت چند ملیتیه

از پترو شیمی و کشتی سازی بگیر تا ساخت و سازو لوازم خانگی پس نیازی به کپی نداره

اون زمان هم هر چی گوشی لمسی میومد میگفتن از آیفون کپی کردهو تقلیدی از آیفونه

مهم اینه که اون جنسی که میدن بیرون در کیفیت و ............ بهترین باشه

Michael Ropy
31-10-2009, 09:06
اون زمان هم هر چی گوشی لمسی میومد میگفتن از آیفون کپی کردهو تقلیدی از آیفونهمن از این حرف خیلی بدم میاد! واقعا خیلی مسخرست، حالا خوبه اولین بار الجی فول تاچ داد بیرون ها! آخه یکی نیست بگه فول تاچ یه سبک برای گوشی هست، دقیقا مثل اینه که مثلا فرض کنیم نوکیا اولین گوشی اسلاید رو داد، بعد هر چی گوشی اسلاید میاد بگیم تقلید از نوکیاست! :blink::blink::blink::blink:

pulp_152
31-10-2009, 12:04
اره هر گوشی لب تاپی بیاد خوب تقلید از سامسونگه .. یا اینکه Cpu 600 cortex که رو 8910 هستش رو ایفونم گگذاشتن تقلید از سامسونگه یا ان 900 یا ساتیو و ... یا فیلمبرداری وhd یا عکسبرداری و ... اینجوری که بهار نمیشه بالاخره همه در حال رقابتن اگه شرکتی بتونه از رو دیگری کپی بزنه و قیمت محصولش در عین حال که کیفیتش رو حفظ میکنه پایینتر در بیادبه این معنیه اون شرکت تکنولوژیش بالاتره ... که معمولا شرکت هایی که کپی میزنن هزینه هاشون بالاتر میره و طبیعتا قیمت محصولاتشون هم بالاتر میره ... در حالیکه این مسئله برای سامسونگ بر عکسه ! مثلا فکر میکنی نوکیا توان کپی زدن رو نداره ؟ چرا که داره کافیه کمی هزینه کنه یا اون قطعه رو بخره بزاره رو گوشیش ولی با برندی که خودش اون محصولو تولید میکنه میدونی چقد تفاوت قیمتی پیدا میکنه ؟ همین cpu 600 مثلا کورتکس که رو 8910 هستش برای سامسونگ اگه 100 در بیاد برای نوکیا 150 در میاد چون باید از سامی بخره ... پس کپی برداریش ! باعث میشه قابلیت رقابت رو نداشته باشه !

almgti_79
31-10-2009, 12:27
اره هر گوشی لب تاپی بیاد خوب تقلید از سامسونگه .. یا اینکه Cpu 600 cortex که رو 8910 هستش رو ایفونم گگذاشتن تقلید از سامسونگه یا ان 900 یا ساتیو و ... یا فیلمبرداری وhd یا عکسبرداری و ... اینجوری که بهار نمیشه بالاخره همه در حال رقابتن اگه شرکتی بتونه از رو دیگری کپی بزنه و قیمت محصولش در عین حال که کیفیتش رو حفظ میکنه پایینتر در بیادبه این معنیه اون شرکت تکنولوژیش بالاتره ... که معمولا شرکت هایی که کپی میزنن هزینه هاشون بالاتر میره و طبیعتا قیمت محصولاتشون هم بالاتر میره ... در حالیکه این مسئله برای سامسونگ بر عکسه ! مثلا فکر میکنی نوکیا توان کپی زدن رو نداره ؟ چرا که داره کافیه کمی هزینه کنه یا اون قطعه رو بخره بزاره رو گوشیش ولی با برندی که خودش اون محصولو تولید میکنه میدونی چقد تفاوت قیمتی پیدا میکنه ؟ همین cpu 600 مثلا کورتکس که رو 8910 هستش برای سامسونگ اگه 100 در بیاد برای نوکیا 150 در میاد چون باید از سامی بخره ... پس کپی برداریش ! باعث میشه قابلیت رقابت رو نداشته باشه !

نخير شما درست متوجه نشده ايد، همونجور كه دوستمون بالا گفتند ربطي نداره كه كسي گوشي اي فول تاچ زد بگيم ااز آيفون كپي كرده چون مشخصاتش 100 درصد باهم تفاوت داره ولي سامسونگ مثلا همين مدل S5230 دقيقا تمام مشخصاتش همانند كوكي الجي هست و جالبيش اينه كه به قول شما اگر تكنولوژيش بالاتر بوده،بايد قيمتش پايينتر ميبود در صورتيكه قيمتش از كوكي هنوز بالاتره!!!

اگر اينجور باشه تمام گوشي هاي 5 مگاپيكسلي تقليدي از الجي هستند كه اولين بار با KG920 اولين گوشي 5 مگي را داد!!! به اين نميگن كپي برداري؛ كپي برداري را به اين ميگن كه سامسونگ يك گوشي مثل S5230 را دقيقا از گوشي محبوب و پرفروش KP500 الجي با همان مشخصات كپي كرد و توليد كرد.....

pulp_152
31-10-2009, 12:41
نخير شما درست متوجه نشده ايد، همونجور كه دوستمون بالا گفتند ربطي نداره كه كسي گوشي اي فول تاچ زد بگيم ااز آيفون كپي كرده چون مشخصاتش 100 درصد باهم تفاوت داره ولي سامسونگ مثلا همين مدل S5230 دقيقا تمام مشخصاتش همانند كوكي الجي هست و جالبيش اينه كه به قول شما اگر تكنولوژيش بالاتر بوده،بايد قيمتش پايينتر ميبود در صورتيكه قيمتش از كوكي هنوز بالاتره!!!

اگر اينجور باشه تمام گوشي هاي 5 مگاپيكسلي تقليدي از الجي هستند كه اولين بار با KG920 اولين گوشي 5 مگي را داد!!! به اين نميگن كپي برداري؛ كپي برداري را به اين ميگن كه سامسونگ يك گوشي مثل S5230 را دقيقا از گوشي محبوب و پرفروش KP500 الجي با همان مشخصات كپي كرد و توليد كرد.....

ولی کوکی فقط مشخصاتش شبیه استاره .. که الان کمتر گوشی تو بازار هستش که مشخصات شبیه به هم نداشته باشن

AT&T
31-10-2009, 14:23
بچه ها بیخیال این بحث مقایسه چون من 100 تا مدل از هر برندی میتونم بگم که از نظر قیمتی و امکانات تو یه سطحن پس دلیل بر کپی و.... نمیشه

در مورد مبحث تایپیک بگم که

آیندرو نمیشه پیش بینی کرد شاید 10 سال دیگه شرکتی به نام سونی یا نوکیا یا ............. نباشه

اما الجی یکی از شرکتهایی هستش که همیشه تو زمینه موبایل خیلی نو آوری داشته و طرحهاش جالب بودن

فقط یه کم باید با سیستم عاملهای متفاوت هم کار کنه تا بهتر از قبل بشه البته الان چند وقته که دیگه داره همین کارو میکنه.

almgti_79
31-10-2009, 15:32
ولی کوکی فقط مشخصاتش شبیه استاره .. که الان کمتر گوشی تو بازار هستش که مشخصات شبیه به هم نداشته باشن

كوكي مشخصتاش شبيه استار نيست، بلكه اين استاره كه مشخصاتش كپيه مشخصات كوكيه:31:

moslem-visual
24-01-2010, 07:23
خب نمیدونم از کی شنیدم اینجا که الجی رتبه ی سوم رو داره در بازار جهانی اما فکر کنم مربوط به سال 2008 باشه - آخرین رتبه بندی (دسامبر 2009) به این صورت هست:

1- نوکیا (52 درصد)
2- سونی اریکسون (15 درصد)
3- سامسونگ (8 درصد)
4- ال جی (3 درصد)
5- بلک بری (2 درصد)
6- موتورولا (1 درصد)

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

با این حساب متوجه میشیم که بین ال جی و سامسونگ رقابت اونقدرها هم سنگین نیست! رتبه های اول در ایران هم تقریبا صدق میکنه، سقوط موتورلا هم که ادامه داره و نوکیا هنوز جاپاش محکمه...، آینده؟

daynakopak
24-01-2010, 10:35
نظرات دوستان جالب بود و تو هر كدومش نكته هاي خوبي وجود داره
يكي از دوستانم نمايندگي ماشينهاي راهسازي دوو(daewoo قديم و doosan جديد)رو داره و با كره اي ها خيلي ارتباط نزديك دارن
مي گفت يكي از اين مهندسين كره اي گفته ال جي اگر حضورش الان يخورده كمرنگ شده براي اينه كه داره به سامسونگ كمك مي كنه
به اين ترتيب كه تو ساخت بعضي قطعات گوشيهاي جديدش داره كمكش مي كنه
واسه همينه كه يكسري مدلهاشون از همه نظر شبيه هم هستن هم قسافه هم امكانات هم قيمت
اينطور كه شنيدم مي گفت اگر بعضي از همين گوشيهاي سامسونگ رو باز كنيد بيشتر قطعاتش ال جي هست
البته خوب اينها همش شنيده هست و من از صحت و سقمش اطلاع درستي ندارم
راست و دروغش با اون مهندس كره اي !:27:
ولي به نظر شخصي من ال جي از قديم گوشي ميزد
يادمه سال 81 كه دانشگاه بوديم مدل g8000 رو معرفي كرد كه اون زمان شايد جزو اولين گوشيهايي بود كه صفحه نمايش رنگي با كيفيت بالا و امكان فيلمبرداري و عكس برداري داشت و زنگهاي پلي فونيك پخش ميكرد
بعد از اون ال جي مدتي آروم بود تا اولين گوشي سري جديدش رو معرفي كرد كه نمي دونم كدوم شكلات بود
بعد از اون ال جي با ارايه مدلهاي بسيار خوب و زيبايي جاي خودشو كم كمم تو بازار باز كرد
به نظرم اگر مدت فعاليت جديدش رو در نظر بگيريم واقعا پيشرفت تحسين كننده اي داشته
الان هم گوشيهاي بسيار خوبي با كيفيتهاي بسيار بالا داره ميزنه
فقط تنها ايرادي كه داره همين گارانتيش هست كه بسيار ضعيفه و باعث ميشه آدم از خريد گوشي ال جي بترسه
مثلا همين گوشي خودم (رنوار)تاچش خراب شده و فعلا تو ايران نيست
نه تهران نه مشهد هيچ جا نداره!
اگر خدمات بعد از فروشش بالا بره و قطعاتش تو بازار زياد بشه بطوريكه مثل ساير گوشيه براي تعميرش مجبور نباشي حتما بري نمايندگي فكر كنم بشه گفت تو ايران به رتبه اول خواهد رسيد
ببخشيد زيادي صحبت كردم
:11:

amir3852
03-02-2010, 14:03
با سلام به همه دوستان
من تقريبا با بيشتر نظرها موافقم اول از همه اينكه نوكيا گوشي ساز خوبي فقط براي خودش و خودش همين و بس و نميتونه باري تمام قشرهاي جامعه گوشي بسازه مثلا سري N‌اين گوشي هيچ توفيقي نداشته من هر كسي رو كه ديدم بعد از يك مدت چند روزه ازش زده شده و فروختتش چون به هيچ دردي توي ايران نميخوره و حتي كشورهاي همسايه جالبه بدونين اصلا خريدار نداره گفتم نوكيا فقط به درد همون فنلاند ميخوره و خودش.
دوم اينكه تا حالا هر ابداعي توي هر وسيله اي شده از طرف ال جي بوده و خوشبختانه اين شركت كره اي آمريكايي تونسته براي اولين ماشين لباسشويي بخارشوي - مايكروويو سرخ كن و جوجه گردان - اولين دوربين مگاپيكسلي - و اولين بلوري Wifi‌رو بسازه و تقريبا توي هر زمينه اي سرآمد بقيه سازنده ها هستش.
توي بازار ايران هم خوب درخشيده چون مطابق با سليقه هر كشوري داره محصول ميسازه من خودم به شخصه بيش از 20 مدل از لوازم اين سازنده كره اي رو دارم مصرف ميكنم كه حتي يكبار هم نشده خراب بشه و بخوام تعميرش كنم ولي متأسفانه ماركهاي ديگه اولا بصورت كاملا دقيق مصرفي ميسازن يعني سر تايم خاصي گارانتي تموم ميشه و روز بعد اون وسيله دچار مشكل ميشه دوما نميتونن مطابق سليقه مردم هر كشوري چيزي بسازن بخاطر اينكه ابداع ندارن و فقط چيزي رو كه خود شركت دوست داره ميسازه. راستي ميدونستيد اولين شركتي كه تونست توي دنيا بردهاي ديجيتال صدا و تصوير بسازه كي بودش؟///
حدستون درسته ال جي بوده الان هم داره با ساختن گوشيهاي فوق العاده زيبا و كارآمد و مناسب افراد و سليقه هاي خاص به بيش از فروش چند ميليون گوشي در سال ميرسه كه اين سود سرسام آوره.
فكر نكنم شركت نوكيا تا حالا يك ميليون گوشي ساخته باشه چون نميتونه بسازه نه تواناييش رو داره نه فكرشو فقط مياد يك سري چيزاشو عوض ميكنه و يه اسم جديد ميزاره روش بعدشم يك تبليغ مسخره آخرشم فروش صفر
متدسفانه ايرانيها خيلي به نوكيا علاقمندن چون براشون يك شخصيت مياره.
ولي وقتي دست يك نفر مثلا گوشي ال جي سري جديد ميبينن ميگن عجب چيز شيكي اين ديگه چي بود.
مثل ديدن مك لارن يا پورشه يا فراري يا لامبورگيني
در كل با نگاهي به آينده شركت بدون اينكه حتي چيزي از اقتصاد و سرمايه داري بفهميم در مي يابيم كه اين شركت غول كره اي تا چند سال آينده تقريبا توي هر محيطي پيداش ميشه و از خودش ايده و نظري ارائه ميده حتي اگه بدونين توي لوازم آرايشي دنيا و بهداشتي روي دست ال جي چيزي نيومده.
و حتي لوازم ساختمان مثل پاركت و ديوارپوش و صنايع فلزي و غذايي
در كل داره توي هر زمينه اي خوش ميدرخشه اميدوارم كه هميشه اينجور باشه
چون من واقعا محصولاتشو دوست دارم
مخصوصا ضبط صوت نيمه حرفه اي مدل KR 7400 KSDV
توليد اروپا
حتما با يك سيستم چند ميليوني پايونير يا تكنيك بزارين كنار هم هر وقت كم آورد خودش سرشو ميندازه پائين.
همگي موفق باشين.

Michael Ropy
06-02-2010, 16:10
خب نمیدونم از کی شنیدم اینجا که الجی رتبه ی سوم رو داره در بازار جهانی اما فکر کنم مربوط به سال 2008 باشه - آخرین رتبه بندی (دسامبر 2009) به این صورت هست:

1- نوکیا (52 درصد)
2- سونی اریکسون (15 درصد)
3- سامسونگ (8 درصد)
4- ال جی (3 درصد)
5- بلک بری (2 درصد)
6- موتورولا (1 درصد)برادر عزیز، من این رده بندی رو کاملا نقض میکنم، دیگه همه میدونن که یه دوسالیه رده بندی اینجوری هست:

نوکیا، سامسونگ، الجی، موتورولا، سونی اریکسون

فقط بعضی مواقع جایه موتو و سونی عوض میشد....سهم بازار ماله کوارتر آخر 2009 به این ترتیب هست (منابع سایت خود شرکت ها هست که از اون مطمئنتر دیگه وجود نداره):

نوکیا: 39 درصد
سامسونگ: 23 درصد
الجی: 11.3 درصد
سونی اریکسون: 5 درصد
موتورولا: 3.7 درصد

Michael Ropy
06-02-2010, 16:16
ولي وقتي دست يك نفر مثلا گوشي ال جي سري جديد ميبينن ميگن عجب چيز شيكي اين ديگه چي بود.

این حرفتو قبول دارم شدید!!! :دی خودم تجربه کردم......هر کی کوکی رو میدید تعجب میکرد، خیلی جذبش مشید، بعد که قیمت رو میپرسید راهی بیمارستان میشد! :دی

hossein509
06-02-2010, 16:23
lg در لوازم صوتي تصويري هيچ حرفي براي گفتن نداره

pooria.rio
06-02-2010, 18:21
اگه دقت کرده باشین اینجا بخش موبایل های ال جیه :دی

amir3852
08-02-2010, 12:34
lg در لوازم صوتي تصويري هيچ حرفي براي گفتن نداره

دوست عزيز شما يك لطفي بكنيد به اين مدل KR7400KSDV يك نگاهي بندازين
بعدش من بهتون ميگم قدرت صداش چيه
حتما دليلي داشته كه بهتون ميگم ببين من توي يك فضاي 800 متري ويلايي روشنش كردم با صداي XDSS فكر ميكنيد چه اتفاقي افتاد 2 تا پنجره كامل خورد شد.
اون هم به فاصله تقريبا 100 متري از سيستم
آره حرفي براي گفتن نداره چون خودش اول و آخر حرفه
بريد يك سيستم پايونير نميدونم تكنيك يا هر چيز ديگه اي كه فكر ميكنيد حاضرم باهاش كل بزارم توي هر محيطي دلتون خواست
دوست عزيز آلبوم جديد حميد عسگري رو من رو 4 بيشتر نميتونم گوش كنم چون واقعا صداش وحشتناك ميشه
يعني باورتون نميشه چندين بار از طرف همسايه ها مورد شكايت قرار گرفتيم
همسايه ها ميگن وقتي روشنش ميكني ما به شيشه هامون ميچسبيم
ممنون خدانگهدار

ali racer
08-02-2010, 12:56
من تقريبا با بيشتر نظرها موافقم اول از همه اينكه نوكيا گوشي ساز خوبي فقط براي خودش و خودش همين و بس و نميتونه باري تمام قشرهاي جامعه گوشي بسازه مثلا سري N‌اين گوشي هيچ توفيقي نداشته من هر كسي رو كه ديدم بعد از يك مدت چند روزه ازش زده شده و فروختتش چون به هيچ دردي توي ايران نميخوره و حتي كشورهاي همسايه جالبه بدونين اصلا خريدار نداره گفتم نوكيا فقط به درد همون فنلاند ميخوره و خودش.

بسی خندیدیم
نمی دونستم بازار فنلاند اندازه 39% بازار جهانی مشتری داره !

ال جی شرکت بدی نیست چند تا از محصولاتش از جمله لباسشوی اش تو خونه ما هست
کیفیت و کارایی و امکانات خوبی هم دارن
ولی تو رده موبایل هنوز خیلی کار داره تا جا بیفته

چند روز پیش یکی از گوشی های سیمبین ال جی برای چند لحظه دستم بود
چون تقریبا با تمامی گوشی های سیمبین برند های مختلف کار کردم
میتونم بگم نمایش خوبی برای ال جی بود
هر چند که واقعا با مشکلاتی که داشت
علی رغم سیمبین بودنش
نمیشد اونو یه رقیب جدی واسه گوشی های سیمبین دیگه محسوب کرد(مثلا تو مینمایز بعضی از برنامه ها اون ها رو استاپ میکرد!!!)

نکته ی دیگه که به چشمم اومد نداشتن هویت گوشی بود
مثلا وقتی یه گوشی سامسونگ یا سونی اریکسون دستت میگیری
کاملا متوجه میشی که سازنده این گوشی فلان برند هستش
ولی این هویت تو گوشی های ال جی نیست

amir3852
08-02-2010, 13:36
دوست عزيز هويت گوشيهاي ال جي توي سبك و شيك بودنشه
هويت نوكيا توي سنگيني و بي خود بودنشه
هويت سامسونگ توي شيكي و سنگين بودنشه
هويت بقيه هم كه بي هويت هستند.
قربون شما
آخه يكي نيست بگه كدوم كارخانه توليد گوشي در عرض چند سال تونسته بيش از 10 ميليون گوشي توليد كنه
در حاليكه خود فنلانديها ميرن ال جي ميخرن بعدش ميگن آهان اين شد گوشي
شركت نوكيا فكر نكنم تا حالا خواب 1 ميليون گوشي رو ديده باشه.
ممنون

Michael Ropy
08-02-2010, 15:19
علی ریسر جان مثال خوبی نزدی، اتفاقا الجی خیلی پیشرفت داره و خودم خیلی بیشتر از نوکیا قبولش دارم، ولی در مقابل سامسونگ، چرا یه رقیب میشمرم.....

نوکیا کاراش همه تکراریه، سراغ سیمبیان میخای بری باید همون نوکیا بگیری (یا فوقش سامسونگ) الجی اعتراف میکنم واسه سیمبیان خوب نیست و خودمم دوست ندارم بره طرف سیمبیان، چون چیز مالی نیست.....خوشبختانه قرارداشو با مایکروسافت و اینتل بست که گوشی های ویندوز موبایلی بده (+ گوشی های اندروید)....

الجی، کارش گوشی های شیک و زیباست (هم طراحی و هم اینترفیس)....بالاخره هر کی از یه نوع گوشی خوشش میاد.....من باشم، اینو جدا میگم، بهم بگن بین N97 (یا اصلا X6) و آرینا یکی رو انتخاب کن، بی درنگ میرم سراغ آرینا....نه به خاطر الجی بودنش....به خاطر طراحی و زیباییش....شما با اس کلاس کار کن میفهمی چی میگم.....اگه میخوام سیستم عامل دار بگیرم، میرم سراغ ویندوز موبایل و یا اندروید.....

کلا منظورم اینه که هر کسی یه سلیقه ای داره....درست نیست همه برن سیمبیان بزنن (یا هر سیستم عاملی).....شما اگه میخواستی مقایسه کنی، باید یه گوشی جاوا از الجی مقایسه میکردی نه یه سیمبیان (که کار الجی نیست...).

dark fear
08-02-2010, 15:29
به نظر من الان lg کم کم باید رو بیاره به گوشی های سیستم عامل دار ..
این نظر منه :
سونی اریکسون تونسته بود با گوشی های بدون سیستم عامل و درنتیجه اقتصادی تر توجه قشر
متوسط جامعه جهانی رو جلب کنه .. من یادمه قبلا کسی گوشی به جز نوکیا نمیخرید !
اما تو چند سال اخیر سونی اریکسون به شدت تو ایران مورد توجه قرار گرفته (از جمله خودم که w810 داشتم )
اما اگه یکم با دید باز نگاه کنید میبینید این شرکت گوشی های تکراری زیادی زد ! مثل w800-w810-w700-k750 و ...
واقعا به شدت تکراری !
الجی هم همین رویه رو پیش گرفت .. اما به خاطر ذوق هنری چشم بادامی ها موفق تر از se عمل کرد (البته جهان! هنوز وارد ایران نشدم!)
اما از اونجایی که تو ایران اصلا LG رو برند گوشی نمیشناسن کمتر میرن طرفش ! .. درصورتی که LG تونست با گوشی
های جاوا و شیک خودش خیلی موفق بشه تو بازار جهانی ..
من خودم از اونایی بودم که به خاطر خسته شدن از طرح های تکراری سونی ، طرف الجی اومدم و خیلی راضیم..
اما .. به نظرم الان داریم به سمتی میریم که دیگه سیستم عامل داره خیلی مهم میشه .. به نظرم الجی باید علاوه
بر ادامه این روند شروع به تولید گوشی ها هوشمند بکنه .. البته نه گوشی های عجق وجق که فقط واسه قشر خاصی باشه !
مثلا من فکر میکنم الان سامسونگ داره سیاست خوبی رو در پیش میگیره .. داره کم کم ویندوز موبایل رو وارد میکنه تو گوشیاش
اما از اونجا که من الجی رو بیشتر قبول دارم .. و با توجه به اینترفیس منحصر به فرد s-class ، به نظرم اگه الجی
یه گوشی مولتی مدیا .. مثلا دوربین 5 یا 3.2 .. ولی با ظاهر و کیفیت بالا .. و سخت افزار قابل قبول و با اینترفیس کم نظیرش
معرفی کنه 100% از سامی جلو میفته !
یعنی گوشی سیستم عامل داری بزنه که عامه مردم بتونن بخرن ..
مثلا به نظرم امنیا2 سامسونگ واقعا چیز خوبیه .. فکرشو بکنید الجی یه گوشی بزنه با اون مشخصات (حتی سخت افزار
کمتر ..) اما با اینترفیس s-class .. چه موفقیتی به دست میاره
به شخصه اگه الجی رقیبی واسه امنیا 2 بسازه من 100% میخرم ! (البته اگه قیمت مناسبی داشته باشه)

Michael Ropy
08-02-2010, 15:45
منم حرفتو تایید میکنم محمد جان، ولی اینو میگم که بهتره بره سراغ سیستم عامل های وین مو و اندروید (که البته همین روند رو داره پیش میره) ولی یکم کند کار میکنه، مثلا قراره تا 2012 حدود 50 تا گوشی وین مو بده....

dark fear
08-02-2010, 15:50
کلا منظورم اینه که هر کسی یه سلیقه ای داره....درست نیست همه برن سیمبیان بزنن (یا هر سیستم عاملی).....شما اگه میخواستی مقایسه کنی، باید یه گوشی جاوا از الجی مقایسه میکردی نه یه سیمبیان (که کار الجی نیست...).

کاملا با حسین موافقم .. ولی نظر من اینه :
الجی میتونه با تولیدات بهتر .. سطح وسیعتری از مخاطبان رو به خودش متوجه کنه (جدیدا خیلی با کلاس
حرف میزنم :27: )
مثلا اگه یه گوشی ویندوز بزنه که مثل همه گوشیای الجی ظاهر توپی داشته باشه کیه که نخره :10:
مثلا فکرشو بکن .. آرنا ویندوز 6.5 داشت :18:
تازه مالتی تاچ هم هست ... 7 رو هم ساپورت میکرد
به نظرم باید یه آرنای ویندوزی بده بیرون :10:
آرنای فعلی واسه قشر متوسط جامعه .. آرنای ویندوزی واسه اکثریت فعلی که مدام درحال گوشی عوض کردنن !
اشتباه میگم؟

---------- Post added at 03:50 PM ---------- Previous post was at 03:47 PM ----------

منم حرفتو تایید میکنم محمد جان، ولی اینو میگم که بهتره بره سراغ سیستم عامل های وین مو و اندروید (که البته همین روند رو داره پیش میره) ولی یکم کند کار میکنه، مثلا قراره تا 2012 حدود 50 تا گوشی وین مو بده....

قربون آدم چیز فهم :31:
منم میگم باید روندشو سریع تر کنه .. سامسونگو ببین .. چند وقته چقد ویندوز داده !!؟؟
هنوزم دیر نشده .. s-class و در آینده شاید s-class 2 برگ برنده الجیه :5:

ali racer
08-02-2010, 20:00
دوست عزيز هويت گوشيهاي ال جي توي سبك و شيك بودنشه
هويت نوكيا توي سنگيني و بي خود بودنشه
هويت سامسونگ توي شيكي و سنگين بودنشه
هويت بقيه هم كه بي هويت هستند.
قربون شما
آخه يكي نيست بگه كدوم كارخانه توليد گوشي در عرض چند سال تونسته بيش از 10 ميليون گوشي توليد كنه
در حاليكه خود فنلانديها ميرن ال جي ميخرن بعدش ميگن آهان اين شد گوشي
شركت نوكيا فكر نكنم تا حالا خواب 1 ميليون گوشي رو ديده باشه.
ممنون
من نمیدونم شما هویت یه شرکت سازنده رو دقیقا چی تعریف کردین که هویت برندهایی مثل
اپل و اچ تی سی و.. شده هیچی :31:

علی ریسر جان مثال خوبی نزدی، اتفاقا الجی خیلی پیشرفت داره و خودم خیلی بیشتر از نوکیا قبولش دارم، ولی در مقابل سامسونگ، چرا یه رقیب میشمرم.....

نوکیا کاراش همه تکراریه، سراغ سیمبیان میخای بری باید همون نوکیا بگیری (یا فوقش سامسونگ) الجی اعتراف میکنم واسه سیمبیان خوب نیست و خودمم دوست ندارم بره طرف سیمبیان، چون چیز مالی نیست.....خوشبختانه قرارداشو با مایکروسافت و اینتل بست که گوشی های ویندوز موبایلی بده (+ گوشی های اندروید)....

الجی، کارش گوشی های شیک و زیباست (هم طراحی و هم اینترفیس)....بالاخره هر کی از یه نوع گوشی خوشش میاد.....من باشم، اینو جدا میگم، بهم بگن بین N97 (یا اصلا X6) و آرینا یکی رو انتخاب کن، بی درنگ میرم سراغ آرینا....نه به خاطر الجی بودنش....به خاطر طراحی و زیباییش....شما با اس کلاس کار کن میفهمی چی میگم.....اگه میخوام سیستم عامل دار بگیرم، میرم سراغ ویندوز موبایل و یا اندروید.....

در مثال که جای بحث نیست
ولی در مورد مثالی که من زدم عرض کنم که سعی میکنم در موردی که به شخصه تجربه دارم(سیمبین)
اظهار نظر کنم و در موارد دیگه که اطلاعاتم کامل نیست اظهار نظر نکنم

اما در مورد همون سیمبین نظر شخصی من اینه که یا گوشی ای تولید نشه
یا اگه قرار بشه حداقل استاندارها رو برای رقابت تو بازار جهانی داشته باشه
والا بدون شک یه شکست برای شرکت سازنده خواهد بود
یه مثال میزنم واسه شما
مثالا96 نوکیا
یا توجه به مقبولیت نام برند نوکیا و سابقه نوکیا در تولید گوشی های سیمبین یه شکست برای نوکیا بود
و اگه تولید نمیشد بهتر بود !

اما در مورد سیستم عامل
من فکر نمیکنم از سیستم های کلوز سورسی مثل ویندوز موبایل یا سیمبین فعلی که باز هم
شاهد افت سهمش از بازار موبایل بودیم
انتظار یه معجزه داشت
خود شرکت الجی هم به این نتیجه رسیده که و اعلام کرده که 50% محصولات آینده اش
از مجموعه آندورید خواهد بود
جالبتر اونه که سیمبین هم قراره بصورت اپن سورس عرضه بشه

نکته ی آخری که میخوام بهش اشاره کنم اینه که
چرا من ببین97 و آرنا
97 رو انتخاب خواهم کرد(البته با احترام به سلیقه دوستان الجی پسند)
1.پشتیبانی نرم افزاری نوکیا
2.کامل بودن وسایل جانبی
3.در دسترس بودن تعمیرگاه و قطعات یدکی و مصرفی
4.افت قیمت بسیار کمتر 97 و بازار بهتر فروش دست دوم اون

البته بحث من سر 97 یا آرنا نیست
و شما تمامی موارد بالا رو بصورت کلی در نظر بگیرید

حالا با تمام موارد بالا آرنا اینقدر برتری داره بر 97 که
بخوایم بخریمش ؟
مسلما از نگاه یه فردی عادی نه

dark fear
08-02-2010, 20:26
نکته ی آخری که میخوام بهش اشاره کنم اینه که
چرا من ببین97 و آرنا
97 رو انتخاب خواهم کرد(البته با احترام به سلیقه دوستان الجی پسند)
2.کامل بودن وسایل جانبی

البته بحث من سر 97 یا آرنا نیست
و شما تمامی موارد بالا رو بصورت کلی در نظر بگیرید

بخوایم بخریمش ؟

مثل این که شما حرف حسین رو خوب متوجه نشدی :31:
رفیق .. هر کسی سلیقه ای داره .. چیزایی که واسه شما مهمه واسه خیلیا مهم نیست :10: و همینطور بالعکس
به نظر منم یه فرد عادی و با شناخت کامل .. بین i8910-i8000-n97 عمرا n97 رو انتخاب نمیکنه :31:
به نظرم شما اگه یه بار با s-class کار کنی نظرت تغییر کنه :46:
اینترفیسی به روونی این نمیبینی (به جز مک اپل :31: .. که با اون هم کاملا میتونه رقابت کنه :10: )
اینترفیس امنیا 2 سامسونگ به اون عظمت .. درمقابل اینترفیس آرنا حرفی واسه گفتن نداره :10:

Michael Ropy
08-02-2010, 20:54
همونطور که محمد جان عرض کردند، سلیقه ی من اینجوریه....

2.کامل بودن وسایل جانبی

1. آرینا جاواست و من نیاز به پشتیبانی نرم افزاری ندارم...گفتم اگه دنبال نرم افزار باشم میرم سراغ وین مو نه سیمبیان!
2. وسایل جانبی آرینا کامله، فقط کابل تی وی نداره که یه چیز طبیعیه.
3. این درسته....
4. نوکیا هر کاری کنه افت قیمتش مثل الجی نمیشه....الجی ارزان ترین 8 مگاپیکسلی، 5 مگاپیکسلی، گوشی فول تاچ و خیلی چیزهای دیگه رو داره...همین کوکی تو ایران در عرض 9 الی 10 ماه 100 تومن کشید پایین (البته چون گوشی ارزونیه) و در تمام مدت این دوره همیشه ارزون ترین گوشی فول تاچ و البته با امکانات بوده.....اما در مورد بازار دست دوم قبول دارم....

بخوایم بخریمش ؟

خوب شما 5 مورد ذکر کردی و من سه تاش رو نقض کردم، ولی مهم ترین نکته اینجاست: هدف اصلی من از خرید گوشی استفاده از اونه، نه نگرانی از خرابیش یا فروش اون، اگه اینجوری باشه که هیچ گاه از گوشیم (هر چی هم باشه) لذت نمی برم! خوب حالا من N97 خریدم (جهت اطلاع من با N97 کار کردم):

1. قیافه ی زشت و تکراریشو باید تحمل کنم...
2. اینترفیس اون که یکی از مهمترین معیار های خرید من هست رو باید تحمل کنم...
3. سیستم عامل مسخرشو (البته ببخشیدا! :دی) باید تحمل کنم (من با سیمبیان کار کردم اصلا نمی تونم تحملش کنم! :2:)....
4. لذت کار با گوشی رو از دست می دم و همیشه تو سر خودم میزنم که این چیه خریدم! :دی

البته این نکته رو در نظر داشته باشید، چون سلیقه ی من اینجوریه و به این چیزها اهمیت میدم، N97 رو اصلا قبول نمی کنم. ولی برای کسی که سیمبیان دوست هست خوب گوشی خوب و کاملیه...

محمد جان یه مثال خیلی عالی زد:

به نظر منم یه فرد عادی و با شناخت کامل .. بین i8910-i8000-n97 عمرا n97 رو انتخاب نمیکنه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دقیقا! با وجود یه همچین گوشی هایی با اینترفیس زیبا (نسبت به نوکیا) و با سخت افزار قوی و همچنین قیافه ی خوب دیگه جایی برای نوکیا نیست....

pulp_152
08-02-2010, 20:59
s-class از امنیا 2 اینترفیسش بهتر نیست دیگه ...
------------------------------------------------------------

اما بنده اینده شرکت ال جی رو کاملا خوب ارزیابی میکنم با توجه به فن بوهایی که داره :31:

ali racer
08-02-2010, 22:06
1. آرینا جاواست و من نیاز به پشتیبانی نرم افزاری ندارم...گفتم اگه دنبال نرم افزار باشم میرم سراغ وین مو نه سیمبیان!
2. وسایل جانبی آرینا کامله، فقط کابل تی وی نداره که یه چیز طبیعیه.
3. این درسته....
4. نوکیا هر کاری کنه افت قیمتش مثل الجی نمیشه....الجی ارزان ترین 8 مگاپیکسلی، 5 مگاپیکسلی، گوشی فول تاچ و خیلی چیزهای دیگه رو داره...همین کوکی تو ایران در عرض 9 الی 10 ماه 100 تومن کشید پایین (البته چون گوشی ارزونیه) و در تمام مدت این دوره همیشه ارزون ترین گوشی فول تاچ و البته با امکانات بوده.....اما در مورد بازار دست دوم قبول دارم....

ببیمید شما دقت نکردین من آرنا و97 رو مثال زدم
ولی گفتم که شما ربطش بدی به موارد کلی
نه جزیی

دوباره تکرار میکنم
تو کلیاتاگه بحث کنیم محصولات ال جی این مشکلات رو دارند
(نه این که نوکیا بی مشکله اصلا بحث ما سر مقایسه نیست که کدوم شرکت بهتره یا بی ایراد)

1.پشتیبانی نرم افزاری کم
2.کامل نبودن وسایل جانبی
3.در دسترسن بودن تعمیرگاه و قطعات یدکی و مصرفی
4.افت قیمت بسیار و بازار بد فروش دست دوم اون

اما در این مسله که اشاره کردین که آرنا این مشکلات نداره

شما فکر میکنی گوشی جاوا احتیاجی به آپ دیت ندارن؟ و نباید براشون آپ دیت ارائه بشه ؟؟؟
خب باید عرض کنم که مدت هاست سونی اریکسون این کار رو انجام میده
به شخصه یک بار گوشی اس 700 خودم (با وجود جاوا بودن رو سال 85 آپ دیت کردم!!!)

به نظر من حداقل نرم افزار ها و بازی ها حداقل باید از طریق سازنده برای یه گوشی
حتی جاوا محیا باشه اما این موضوع برای آرنا صادقه ؟
سامسونگ چقدر رایزنی کرد تا برای8910 بازی فراری و گلف آیفون پورت بشه
اما پشتیبانی نرم افزاری الجی(که یکی اش آپدیت فریمور هستش) چی میشه ؟

در موارد دیگه مثل اکسسوری
شما یه نگاهی به 174 قلم اکسسوری ارائه شد برای آیفون بنداز نظرت عوض میشه
که امکانات جانبی پک آرنا تکمیله

در مورد قیمت هم فقط این رو میگم
آدم یه گوشی رو نمیخره که شریک عمرش بشه
بالاخره یه روزی باید عوضش کنه
ولی با چقدر ضرر ؟ گوشی با 30% قیمت اولیه اش !

dark fear
09-02-2010, 12:32
s-class از امنیا 2 اینترفیسش بهتر نیست دیگه ...
:

من حدود 5-6 تا فیلم ریویو از امنیا 2 دیدم .. چون قصد خریدشو دارم :5: به جرات میگم به هیچ وجه به روونی و وزیبایی s-class نیست :13:

Michael Ropy
09-02-2010, 17:15
برادر آخه من میخوام بدونم کی گفته برای گوشی های الجی آپدیت نمیاد؟! :دی

شما یه سری به سایتهای الجی بزن متوجه میشی.....

شما یه نگاهی به 174 قلم اکسسوری ارائه شد برای آیفون بنداز نظرت عوض میشهاولا شما که آیفون رو مثال زدی و همه میدونن تمام دنیا براش همه چیزی میسازن! دوما آخه یه قلم چیه که 174 تا براش بسازن من که نمی فهمم! :دی در ضمن شما گفتی وسایل جانبی N97 کامله، یعنی اینکه وقتی N97 رو میخری توش همه کابلی و... هست! خوب منم میگم آرینا میخری توش همه چی هست.....حالا اگه ما آیفون بخریم، 174 تا قلم توش گذاشتن؟!؟! :دی :دی

.....NOKIA for EVER

علی جان این امضات جدیدا تغییر کرده؟! :دی (شوخی میکنما! :دی)

ali racer
09-02-2010, 17:29
برادر آخه من میخوام بدونم کی گفته برای گوشی های الجی آپدیت نمیاد؟! :دی

شما یه سری به سایتهای الجی بزن متوجه میشی.....

اولا شما که آیفون رو مثال زدی و همه میدونن تمام دنیا براش همه چیزی میسازن! دوما آخه یه قلم چیه که 174 تا براش بسازن من که نمی فهمم! :دی در ضمن شما گفتی وسایل جانبی N97 کامله، یعنی اینکه وقتی N97 رو میخری توش همه کابلی و... هست! خوب منم میگم آرینا میخری توش همه چی هست.....حالا اگه ما آیفون بخریم، 174 تا قلم توش گذاشتن؟!؟! :دی :دی

علی جان این امضات جدیدا تغییر کرده؟! :دی (شوخی میکنما! :دی)

من نگفتم آپ دیت نمیاد
گفتم پشتیبانی نرم افزاری الجی کمه و باید بیشتر بشه

در مورد اکسسوری هم من انتظار ندارم اندازه آیفون واسه گوشی های الجی اکسسوری تو بازار یافت بشه
ولی بازم به حد نرمال بازار اکسسوری الجی خیلی کمه
البته این موضوع به الجی فقط ربط نداره اکسسوری سامسونگ و کمی با اغماض سونی اریکسون هم وضعیت خوبی نداره

اما در مورد 97 گفتم
اکسسوری 97 کامله
نگفتم که پکش کامله:46:

راستی امضا هم تغییر نکرده
برگشته به حالت 3 سال پیشش !:31:

به هر حال هر شرکتی یه سری معایب داره یه سری مزایا
مهم اینه که سعی بشه
معایب رو روز به روز کمتر کنن
که الجی داره این کارو انجام میده

کاش شرکت پویایی مثل الجی تو ایران بود !