PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راستارت کردن کامپیوتر

golesorkh
07-02-2005, 11:34
با سلام
از دوستانی که در رابطه با رجیستری آشنائی دارند تقاضای کمک دارم و آن این است که وقتی کامپیوتر را روشن میکنم ویندوز من بالا می آید وقتی صفحه خوش آمد گوئی می آید ویندوز راستارت میشود و این عمل تا وقتی که دستگاه کامپیوتر را خاموش نکنم مرتب تکرار میگردد و مرتبا راستارت میشود بدون اینکه ویندوز بطور کامل عمل کند و بالا بیاید راه حل چیست
با تشکر فراوان

patal
07-02-2005, 13:16
سلام
اگه windows ت بالا نمي آد، پس اين post رو چه جوري فرستادي؟ :lol:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
با حالت safe mode بيا بالا، ببين مي توني مشكل رو حل كني، اگه نه كه يه windows بايد نصب كني.
خوش باشي،
©م.م.©

Amir_P30
07-02-2005, 13:22
من فكر كنم مشكل از پاور دستگاهتون باشه

تستش كنيد

saghy
08-02-2005, 01:36
سلام
دوست عزيز فكر ميكنم برنامه يا درايوري نصب كردي كه ويندوزت را به هم ريخته
بهتره با SAFE MODE ويندوز را راه اندازي كني و تنظيماتت رو در قسمت HELP & SUPPORT به نزديكترين حالت مناسب برگردوني

Amir_P30
08-02-2005, 18:33
من يه سري دستگاه ديده ام كه همين جوري ميشدن

اشكالشون ماله پاور شون بود

KhalijefarS
09-02-2005, 03:00
ممكنه از فن CPU باشه .اگه كار نكنه ......

من خودم يه بار برام پيش اومد

Venus
30-05-2005, 17:39
با سلام:
ویندوز من تازه نصب شده . ویروس هم نداره سی پی یو هم مشکل نداره فنش کا می کنه دما خوبه همه چی مرتبه ولی وقتی باهاش کار میکنم مخصوصا چند تا فایل رو با هم باز می کنم ری استارت می کنه چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ لطفا زود جواب بدین ممنون می شم. :D

Rashidahwazian
30-05-2005, 23:42
سلام. جواب هايي كه در بالا داده شد به نظر من همگي درستن و بايد بررسي بشه كه آيا اين طور بوده يا نه . من فقط يه جمع بندي كلي بكنم با اجازه بزرگترها :
1. ممكنخ همانطور كه آقاس ساقي گفتن يه نرم افزار يا درايور نصب شده باشه كه باعث به هم ريختن ويندوز شده باشه و سيستم ريستارت بشه. در اين حالت بهترين كار اينه كه با safe mode بيايد بالا و اگه يادتون مياد نرم افزار يا درايوري رو كه حدث مي زنيد زير سر اونه uninstall كنيد. يا اينكه اگ يادتون نيومد هر چيز مشكوكي رو uninstall كنيد بعد اگر خواستيد دوباره نصب كنيد.
2. يه دليل ديگه كه ممكنه باعث ريستارت شدن سيستم ميشه به هم ريختن حافظه هاييه كه در ويندوز براي اجراي نرم افزارها و ... از اون ها استفاده مي شه. اين حافظه ها چند تا هستند كه اين به هم ريختگي ممكنه به خاطر خرابي ويندوز باشه يا بر اثر دستكاريه يه نرم افزار جنبي به هم ريخته باشه. خيلي بعيده كه افرادي كه كاراي حرفه اي زياد نمي كنن برن سراغ اين حافظه ها و دست بزنن. اصولا خود xp هم زياد اجازه دخالت نميده. البته اين به هم ريختن بيشتر با پريدن بيرون از برنامه خودش رو نشون مي ده ولي ريستارت هم ممكنه بكنه. بهترين كار براي رفع اين مشكل نصب مجدد ويندوزه.
3. دليل ديگه ريستارت شدن سيستم مخصوصا قبل از بالا اومدن ويندوز اينه كه ram اشكال داره . حالا اين اشكال به چند علت كه همگي هم شايع هستند اتفاق ميفته كه به شرح زير است :
3-1 - ممكنه پاورتون ضعيف باشه (وات پايين) و به همين خاطر اجزاي سيستم مخصوصا رم نتونن درست كار كنند كه اين مسله باعث ريستارت شدن مي شه.
3-2- ممكنه رم شما با مادر بوردتون conflict داشته باشه كه اين مورد رو من باش زياد برخورد نكردم ولي ديدم كه پيش مياد. در اين صورت باس رمتون رو بياريد پايين شايد جواب داد.
3-3- ممكنه تايمينگ هاي رمتون با توانايي هاي مادر بوردتون مطابقت نداشته باشه. مثلا رم هاي OCZ DDR2 533 2.5-3-3-8 performance edition رو تقريبا هيچ مادربوردي در ايران نميتونه خيلي خوب ساپورت كنه و سيستم ريستارت ممكنه بشه.
3-4- ممكنه رمتون كلا خراب شده باشه.
3-5- ممكنه سيستمتون با dual channel mode مشكل داشته باشه يا حداقل با dual channel اون رم مشكل داشته باشه. براي بررسي در حالت single channel تستش كنيد.
4- ممكنه سنسور دماييتون مشكل پيدا كرده باشه (براي اون شخصي مي گم كه در حين اجراي برنامه ها ريستارت مي شد سيستمش نه اون كسي كه موقع بالا اومدن ويندوز ريستارت ميشد) و اين سنسور دماي زيادي رو گزارش بده و سيستم طبق فرمان setup ريستارت بشه.
5- ممكنه فايل هاي مربوط به network در ويندوز خراب شده باشند.(البته اين يه مورد رو اطلاعات درست و حسابي راجع بهش ندارم ولي براي خودم چند بار در winme و win98 پيش اومده بود و باعث ريستارت سيستم مي شد كه با درست كردن فايل ها (نصب مجدد اونها) مشكل حل شد.

اين ها چيزهايي بودن كه فعلا به ذهنم مي رسيد . لطفا اگر اشتباهي داشتم بفرماييد . اگر چيزه ديگه اي يادم اومد مي گم خدمتتون. موفق باشيد.

Venus
31-05-2005, 06:54
Rashidahwazian[/b],
جان . ممنون از راهنمایی کاملت امروز اینارو امتحان می کنم اگه چیز دیگه ای یادت اومد حتما بگو ممنون می شم.
ممنون از تو و دیگر عزیزیان.

تليا
15-12-2008, 13:15
سلام
موفق باشيد