PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پراید های بدون ABS

abbas dvb
11-10-2009, 23:33
با سلام
یه سوال دلشتم از شما دوستان میخواستم بدونم خودروی پراید با ترمز ABSو فرمان هیدرولیک تولید میشه آخه از چند تا از نمایندگی ها که پرسیدم میگفتن یکی از این رو میشه انتخاب کرد میگن قبلا تولید میشه ولی حالا نه
یه سوال دیگه این که میشه سیستم ABS رو روی ترمز در مکانیکی های بیرون روی ماشین سوار کرد
ببخشید یه تاپیک جدا باز کردم چون میخوام هر چه زوتر یه پراید بگیرم و این وسط موندم:41:
مرسی:11:

farshad bugatti
12-10-2009, 15:25
سلام دوست عزیز اول اینکه پراید abs و هیدرولیک تولید میشه و به صورت جداگانه هم میشه خرید دوم اینکه abs درست نیست بیرون نصب بشه اگه از کارخونه باشه خوبه درضمن abs برای پراید خوب نیست قبلا هم بحث شده تاثیر منفی داره شما هیدرولیک بخر.

MCI
12-10-2009, 18:01
نظر منم اینه abs بدای پراید خوب نیست

abbas dvb
12-10-2009, 22:16
سلام دوست عزیز اول اینکه پراید abs و هیدرولیک تولید میشه و به صورت جداگانه هم میشه خرید دوم اینکه abs درست نیست بیرون نصب بشه اگه از کارخونه باشه خوبه درضمن abs برای پراید خوب نیست قبلا هم بحث شده تاثیر منفی داره شما هیدرولیک بخر.
مرسی فرشاد جان میشه لطف کنی ولینک این بحثی رو که در مورد absبود رو بدی
من شخصا از 3 تا نمایندگی پرسیدم گفتن که فعلا تولید نمیشه حالا اگر شما جایی رو سراغ دارین رو برام و پیغام خصوصی بفرست باز هم مرسی

mb2006
13-10-2009, 08:28
دوست عزیز فرمایش شما صحیح است یعنی پرایدهای که تولید میشه یا دارای فرمان هیدورلیک هست یا abs و پرایدی که همن هیدرولیک و هم abs داشته باشه تولید نمی شه . حال شاید بصورت سفارشی بشه از شرکت خرید .

H.Operator
14-10-2009, 14:29
پرایدهای هیدرولیک رو که زیاد دیدم اما abs بیشتر از 2-3 تا تا حالا ندیدم البته خودم 2-3 ماه پیش پراید خریدم یارو گفت نقطه ضعفش اینه که پول بیشتر میدی موقع خریداما وقت فروش به قیمت همون معمولیها که ندارن ازت میخرن حالا نمی دونم راست گفته یا یک چیزی پرونده....
اما یکی از اقوام ما رفته بود بیرون روی پارس abs بسته بود که واقعآ افتضاح بود اصلآ کارایی نداشت اگر کارخانه ای باشه هم تمیزتره و هم مطمئن تره...

AmiRreZA_RAcEr
14-10-2009, 15:41
برو پراید معمولی بخر هیدرولیکشم به درد نمیخوره . با سرعت بالا بری خیلی کنترلش مسخرس و داغونت میکنه !!

farshad bugatti
14-10-2009, 22:31
برو پراید معمولی بخر هیدرولیکشم به درد نمیخوره . با سرعت بالا بری خیلی کنترلش مسخرس و داغونت میکنه !!
لطفا درست راهنمایی کنید...!!!
اتفاقا خیلی هم خوبه الان دیگه دوره ماشین های غیر هیدرولیک تموم شده نمیدونم چرا واسه پراید دو گزینه گذاشتن.......!!!!!!!!!!!!! باید از همون کارخونه هیدرولیک میشد. در سرعت های بالا هم اگه کمی مواظب باشی اصلا هیچ مشکلی نداره 100%

GTB 599
14-10-2009, 23:28
سلام

هیدرولیک با غیر هیدرولیک تفاوت چشمگیری نداره .(امتحان کردم)

در مورد ABS هم باید بگم: این که میگن با هزینه ی زیر 100 تومن و فلان و....
فقط یه پمپ فشار شکن نصب میشه با هزینه ی حد اکثر 35 تومن!!:20:

D r i v e r
14-10-2009, 23:34
سلام

اول اینکه تفاوت فرمان پراید هیدرولیک با غیر هیدرولیک خیلی زیاده
پراید هیدرولیک فرمونش خیلی نرمه
در مورد abs هم اشتباه میکنین
چون حداقل 70 - 80 تومن سنسور فقط توش استفاده شده چه برسه به بقیش :46:

2299
14-10-2009, 23:52
سلام

ببخشید پمپ فشار شکن
سنسور
مال پراید رو نمی دونم ولی 100% داره پشت دیسک ترمز جلو یک سری چرخ دنده هست که با اون سنسور میتونه سرعت رو بسنجه مطمعنا روی چرخ های عقب هم هست و.... چراغ پشت آمپر بگیر برو تا برنامه دادن به ecu پس همینطوری الکی نیست بابا مگه کشکه لطفا با دلیل و مدرک صحبت کنید :10:

H.Operator
15-10-2009, 17:55
نظر دوستان همه درست ولی سعی کنید با دلیل حرف بزنید...
بعدشم abs که فقط به اسم نیست همونطور که دوستان گفتن یک سری سنسور داره و برنامه ریزی من که میگم اگر موجوده حتمآ هم abs بگیر هیدرولیک ماشین من الان هیچ کدوم از این دو گزینه رو نداره ولی کاش موقع خرید بیشتر دقت میکردم کمی هزینه چون راحتی و ایمنی از همه چیز مهمتره....

Gesher
15-10-2009, 18:17
با درود.ABS پراید بصورت سفارشی(Optional) عرضه میشود و یکی از دوستان اینجانب دارد.همان موقع ثبت نام در نمایندگی باید ABS را انتخاب کنید.هزینه ی بیشتری برابر 450هزار تومان دارد.چیزی که مکانیکی های بیرون به اسم ABS تبلیغ میکنند چیزی نیست جز بوستر ترمز که فشار هیدرولیک را به روش خاص خودش افزایش میدهد و هیچ ارتباطی به ABS ندارد و از سر بیسوادی شان و سرکیسه کردن افراد بی اطلاع, به بوستر اسم ABS گذاشته اند.وجود ترمز ضد قفل در همه حال مفید است مخصوصاً که بقول پلیس راه ایران اگر خودروهای داخلی دارای ABS حتی نسل اول و دو کاناله هم بودند در امار تصادفات جاده ای تاثیر قابل توجهی داشت.مخصوصاً در فصل زمستان وجودش خیلی حیاتی تر است.ولی نصب آن فقط در خود کارخانه انجام میشود چون نیاز به برقراری ارتباط مدار و تنظیمات خاص ECU دارد.
البته ABS پراید و سمند LX چون از نوع نسل اول است موقع وارد مدار شدن میتوان لرزش پدال ترمز را در زیر پا احساس کرد که مربوط به باز و بسته شدن پیاپی شیرهای هیدرولیک در اثر کنترل ECU است

abbas dvb
17-10-2009, 21:06
از همه دوستان ممنون ولی باز هم هر چه به نمایندگی ها اصرار کردم وگفتم هزینه اش رو متقبل میشم میگن نه یا abs یا هیدرولیک حالا باز هم موندم کدوم بهتره میگن absبرای پراید بده ولی هیچکسی دلیل منطقی ولینک بحثی که در موردش شده رو نمیده ومیگن هیدرولیک هم بده چون توی سرعت بالا باهش نمیشه رانندگی کرد ولی بقیه ماشینهایی که به غیر از پراید روکه هیدرولیک بودن رو سوار شدم مشکلی با فرمونشون نداشتم باز هم ممنون از اظهار نظرهاتون

MCI
20-10-2009, 15:47
سلام

من پری روز یه معمولیشو خریدم 000/100/77 ریال رنگ نوک مدادی ترمز معمولی فرمان هم معمولی

3سرنشین عقب ماشین 2 نفر هم جلو جمعا 5 نفر . سرعت 145 کیلومتر در ساعت . نتیجه کارایی ترمز و غیره عالی

farshad bugatti
20-10-2009, 16:40
مبارکه اما اگه هیدرولیک میخریدی بهتر بود

D r i v e r
20-10-2009, 17:02
از همه دوستان ممنون ولی باز هم هر چه به نمایندگی ها اصرار کردم وگفتم هزینه اش رو متقبل میشم میگن نه یا abs یا هیدرولیک حالا باز هم موندم کدوم بهتره میگن absبرای پراید بده ولی هیچکسی دلیل منطقی ولینک بحثی که در موردش شده رو نمیده ومیگن هیدرولیک هم بده چون توی سرعت بالا باهش نمیشه رانندگی کرد ولی بقیه ماشینهایی که به غیر از پراید روکه هیدرولیک بودن رو سوار شدم مشکلی با فرمونشون نداشتم باز هم ممنون از اظهار نظرهاتون
پراید هیدرولیک هیچ مشکلی در سرعت های بالا نداره
من خودم یه هاچ بک هیدرولیک دارم
سرعت زیاد رفتن هم کاره همیشمه
تا الان هیچ مشکلی با هیدرولیک بودنش نداشتم
من خودم هیدرولیک رو توی چراید به abs ترجیح میدم

MCI
23-10-2009, 15:28
مبارکه اما اگه هیدرولیک میخریدی بهتر بود

قربونه شما ولی گفتن هیدرولیکش خوب نیست

farshad bugatti
23-10-2009, 15:48
قربونه شما ولی گفتن هیدرولیکش خوب نیست
اگه شما به این فروم میای و حرف ما رو قبول داری ما میگیم هیدرولیک خوبه و هیچ مشکلی نداره حالا هر کی گفته نمیدونم چرا این حرفو زده! تو پست های قبلیم هم گفته بودم دیگه دوران فرمون های غیر هیدرولیک گذشته نمیدونم چرا سایپا دو تا گزینه گذاشته!!!! به هر حال....

morisiona
02-11-2009, 22:12

فکر می کنم درست باشه چون چند تا از دوستانم از این خودرو دارن و از این مشکل ناراضی هستند
و می گن که این ماشین جنبه این سیستم رو نداره !

D r i v e r
02-11-2009, 22:40
فکر می کنم درست باشه چون چند تا از دوستانم از این خودرو دارن و از این مشکل ناراضی هستند
و می گن که این ماشین جنبه این سیستم رو نداره !
سلام
هرچی تاپیک قدیمی بود بالا آوردین
من یه بار دیگه گفتم
الان هم میگم
تجربه شخصی من اینو بهم میگه که پراید هیدرولیک هیچگونه مشکلی چه در سرعت های بالا و سرعت های پایین و ... نداره
اتفاقا خیلی هم خوبه
در دور زدن ها و پارک کردن ها فوق العاده کمک میکنه
من از هر 2 مدل داشتم
یکی از دلایلی که مدل سادش رو رد کردم رفت این بود که فرمانش به شدت سفت بود و توی پارک کردن ها و دور زدن ها دست آدم رو خسته میکرد

MoHaMaD ZaNd
03-11-2009, 16:08
همين دو هفته پيش كه رفته بودم عروسي نزديك بود پرايد فرمون هيدروليك سر يه دونه پيچ بفرستمون پيش خدا !!!!
نميدونم چرا توي سرعت هاي بالا اصلا فرمونش سفت نميشه !!! ولي خداييش خيلي فرمونش نرمه !!!

Gesher
03-11-2009, 16:48
با درود.بگمانم تاپیک در رابطه با ABS بود.حالا چرا تبدیل شده به بحث بیمورد فرمان هیدرولیک, جای سوال دارد.آخرین اطلاعات اینجانب نشان میدهد برای ثبت نام پرایدهای دارای ABS مبلغ 490-500 هزار تومان بیشتر باید بپردازید.متاسفانه ترمزهای پراید عادی بسیار ناکارامد است و وجود ABS برای آن مفید واقع میگردد

D r i v e r
03-11-2009, 16:56
همين دو هفته پيش كه رفته بودم عروسي نزديك بود پرايد فرمون هيدروليك سر يه دونه پيچ بفرستمون پيش خدا !!!!
نميدونم چرا توي سرعت هاي بالا اصلا فرمونش سفت نميشه !!! ولي خداييش خيلي فرمونش نرمه !!!
سلام محمد جان
میشه بپرسم چه اتفاقی افتاد؟؟
سرعت زیاد بود؟
ته ماشین در رفت؟؟
اصلا چرا باید فرمون سفت بشه؟
مگه پراید های معمولی توی سرعت فرمونشون سفت میشه؟؟

ا درود.بگمانم تاپیک در رابطه با ABS بود.حالا چرا تبدیل شده به بحث بیمورد فرمان هیدرولیک, جای سوال دارد
درسته
بحث پیش اومد دیگه :31:

farshad bugatti
03-11-2009, 17:25
متاسفانه ترمزهای پراید عادی بسیار ناکارامد است و وجود ABS برای آن مفید واقع میگردد

منم اول اینجور فکر میکردم و به خیلی ها پراید abs رو توصیه میکردم اما با نارضایتی خیلی ها رو به رو شدم میگن اگه نباشه بهتر از بودنشه...

والا من تا جایی که (از همه شنیدم) خودم تجربه کردم فرمون معمولی پراید سفته اما تو سرعت های بالا نرم میشه خیلی ها میگن عین هیدرولیکه....
پس هیدرولیک و غیر هیدرولیک تو سرعت های بالا زیاد با هم فرق ندارن اگر کمی دقت شود هیچ مشکلی ندارد اما همین طور که من و امیر قبلا هم گفته بودیم فرمان هیدرولیک فقط تو درون شهری (ترافیک - پارک و...) زیاد احساس میشه و کلا فرمان هیدرولیک هیچ مشکلی نداره.

MoHaMaD ZaNd
04-11-2009, 13:33
سلام محمد جان
میشه بپرسم چه اتفاقی افتاد؟؟
سرعت زیاد بود؟
ته ماشین در رفت؟؟
اصلا چرا باید فرمون سفت بشه؟
مگه پراید های معمولی توی سرعت فرمونشون سفت میشه؟؟

امير جان اگه جاده اصفهان رفته باشي يه قسمتي هست كه سر بالاييه بعدش يه دفعه يه پيچ مياد جلوت ، اونجا بوديم كه يهو پسر عموي ما حول كرد و فرمون رو چون فكر ميكرد مثل سمنده ( چون قبلش همش پشت سمند و 405 بوده ) خيلي پيچوند . فكر نميكرد اينقدر نرم باشه . سرعتمون حدود 70 بود . ته ماشين در نرفت ولي يهو ماشين به صورت خيلي خطرناك كشيد به سمت شانه جاده و اگه رفته بوديم بيرون ....
فرمون رو اگه توجه كني توي سمند و پژو وقتي سرعت بالا ميره فرمون سفت ميشه . يادمه توي جاده شيراز بابام گفت نميدونم چرا فرمون سفت شده !!! ( سرعت 100 )
پرايد هاي معمولي سفت نميشه اما ماشين هايي كه هيدروليك هستن اين قابليت بايد توشون وجود داشته باشه !!! همونطور كه خودتون ميدونيد فرمون پرايد هيدروليك خيلي نرمه و اين توي سرعت هاي بالا كمي خطرناكه .

والا من تا جایی که (از همه شنیدم) خودم تجربه کردم فرمون معمولی پراید سفته اما تو سرعت های بالا نرم میشه خیلی ها میگن عین هیدرولیکه....
پس هیدرولیک و غیر هیدرولیک تو سرعت های بالا زیاد با هم فرق ندارن اگر کمی دقت شود هیچ مشکلی ندارد اما همین طور که من و امیر قبلا هم گفته بودیم فرمان هیدرولیک فقط تو درون شهری (ترافیک - پارک و...) زیاد احساس میشه و کلا فرمان هیدرولیک هیچ مشکلی نداره.
فرشاد جان اگه با وجود پستي كه در جواب امير آقا گفتم فهميدي چي ميگم كه هيچي اگه نه بگو تا بيشتر توضيح بدم . چون من احساس ميكنم منظور منو يه جور ديگه متوجه شدي !!!
قربانت .

irinn65
14-08-2010, 02:08
ای بی اس پراید ساختگیه مخصوصا تا اوایل89 که تولیدشم قطع شد اتفاقا هیدرولیک باشه بهتره....

Maziar_69
14-08-2010, 18:04
آقا جان دقت کن این تاپیک مال 10 ماه پیشه.
شما از کجا میری اینا رو پیدا میکنی؟

کی میگه تولید پراید ABS قطع شده؟
الان 111 هست که هم هیدرولیکه هم ABS.
رو چه اصلی میگی ساختگیه؟

D r i v e r
14-08-2010, 19:05
بنا به دلیل بالا و ارائه نکردن هیچ مدرکی و....
تاپیک قفل شد