PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کامپیوتر را که روشن میکنم خودش مستقیم میره تو ویندوز ایکس پی!!! اصلاً صفحه بوت ظاهر نمیشه برای اینکه من 7 را انتخاب کنم!!!! باید چیکار کنم؟

Mahsajoon
11-10-2009, 20:27
سلام
من ابتدا ویندوز ایکس پی ام در درایو سی نصب بود بعد نسخه نهاییه سون را در درایو E نصب کردم
به دلایلی مجبور شدم ویندوز ایکس پی را پاک کنم و مجدداً نصب کنم ولی میندوز 7 را پاک نکردم
حالا کامپیوتر را که روشن میکنم خودش مستقیم میره تو ویندوز ایکس پی!!! اصلاً صفحه بوت ظاهر نمیشه برای اینکه من 7 را انتخاب کنم!!!!
انگار نه انگار که یه ویندوز دیگه ای رو این سیستم نصبه!!!!و باید از من سوال کنه که وارد کدوم بشه!!!!
داخل درایو E هم که میرم همه ی فایلهای ویندوز 7 هستند و پاک نشدند!!!
باید چیکار کنم تا بتونم وارد ویندوز 7 بشم؟

EXTREME
11-10-2009, 20:31
برو رو my computer ؟راست کلیک کن سربرگ advance سومین setting یعنی قسمت start up and recovery
از تو ی گزینه ی کشویی توی قسمت startup recovery با اون ویندوزی که میخوای بیای بالا انتخاب کن

Mahsajoon
11-10-2009, 20:44
برو رو my computer ؟راست کلیک کن سربرگ advance سومین setting یعنی قسمت start up and recovery
از تو ی گزینه ی کشویی توی قسمت startup recovery با اون ویندوزی که میخوای بیای بالا انتخاب کن

دوست من ، من همه ی این مراحل را رفتم ولی داخل منوی کشویی فقط میندوز ایکس پی هست!!!با وجود اینکه 7 نصبه!!!!:41::41::41:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Mahdi.p30
11-10-2009, 20:46

نه دوست عزیز ، این که نشد راه!!
معمولا ویندوز جدیدی که میاد ، نسخه قبلی ویندوز باید قبلش نصب بشه
مثلا زمانی که تازه اکس پی اومده بود ، اگه 98 رو بعد از اون نصب میکردی ، اکس پی دیگه شناخته نمی شد
اصولا منوی بوت ویندوزها با هم فرق داره
حالا نمی دونم سون ریکاوری داره یا نه؟؟

Mahsajoon
11-10-2009, 21:04
داخل این پنجره یه کلید Edit هست که میتونیم تنظیمات استارت آپ را بصورت دستی وارد کنیم
کسی دستورات را برای ویندوز 7 بلده؟
مثلاً این دستورات برای ایکس پیه:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

حالا اگه بخوایم برای 7 بنویسیم چی باید بنویسیم؟:5:

C0OPeR
11-10-2009, 21:18
یه سری نرم افزار تعمیر بوت هستش که میتونی از اونها استفاده کنی !
قدیما چون مدیریت boot در 98 و xp یکی بود میشد با اضافه کردن یک خط توی boot.ini مشکل رو حل کرد ولی از ویستا به بعد کلا همه چیز عوض شد .
یعنی اگه شما ویستا داشته باشی و xp نصب کنی بازم مشکل پیدا میشه .
کافیه یکم جستجو کنی . نرم افزار تعمیر boot زیاده .
موفق باشی .

Mahdi.p30
11-10-2009, 21:35
داخل این پنجره یه کلید Edit هست که میتونیم تنظیمات استارت آپ را بصورت دستی وارد کنیم
کسی دستورات را برای ویندوز 7 بلده؟
مثلاً این دستورات برای ایکس پیه:

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect /usepmtimer

حالا اگه بخوایم برای 7 بنویسیم چی باید بنویسیم؟:5:

نه عزیز جان ، اینم من قبلا امتحان کردم ، نشده!!
اصولا برای سون نمیشه این کارو کرد
یه بار دی وی دی سون رو بذار ، ببین گزینه ای برای ریکاوری نداره؟؟

Mohammad King
11-10-2009, 21:41
سلا شما باید اوا xp نصب میکردین و بعد seven دوست من با عر ض شرمندگی دیگه راهی نیست 2 تا وندها را فرمت کن و اول xp نصب کن و 2 seven /

موفق باشید

Mahsajoon
11-10-2009, 22:23
سلا شما باید اوا xp نصب میکردین و بعد seven دوست من با عر ض شرمندگی دیگه راهی نیست 2 تا وندها را فرمت کن و اول xp نصب کن و 2 seven /

موفق باشید

:18:

این که خیلی بده!!!
من اول ایکس پی داشتم بعد سون! ولی خوب بعد ایکس پی را پاک کردم از اول نصب کردم!

یه بار دی وی دی سون رو بذار ، ببین گزینه ای برای ریکاوری نداره؟؟

دی وی دی سون را گذاشتم ریکاوری داشت ریکاوری هم انجام شد ولی باز درست نشد که نشد!!!!

DJ POLESTAR
11-10-2009, 22:25
آره باید اول XP بعد 7 بنصب.
چون ویندوز XP, سیستم بوت System Boot ویندوز 7 رو نمیشناسه, پس باید اول XP بعد 7, تا 7 سیستم System Bootش رو اجرا کنه!
البته راهی هست که بتونی همینطور هم اجرا کنی (فکر کنم اسم نرم افزار Boot Loader بود) که به زحمتش نمی ارزه.

Mahsajoon
11-10-2009, 22:50
یک بار دیگه ویندوز سون را با دی وی دی خودش ریکاور کردم اینبار خدا را شکر مستقیم رفتم تو سون:31:
حالا تو ایکس پی نمیتونم برم:27: که از طریق برنامه میتونم ویندوز ایکس پی را داخل سون اجرا کنم:46:
:11:

Mohammad King
12-10-2009, 14:58
شما بهتره که کلن همه را پاک کنی تا اون وقت بتونی وارد 2 ویندوز بشی.

موفق باشید

Mahsajoon
12-10-2009, 20:05
شما بهتره که کلن همه را پاک کنی تا اون وقت بتونی وارد 2 ویندوز بشی.

موفق باشید

یعنی دو تا ویندوز را پاک کنم از اول نصب کنم؟:18:
توهمه:41:
بیخیال:13:
همینطوری باهاش سر میکنم:20:
خدا بزرگه:31:
مرسی:11:

Behroooz
13-10-2009, 19:23
همیشه باید ترتیب نصب ویندوز رو رعایت کنی از قدیمی تر به جدیدتر ...