PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Sony Ericsson XPERIA X10

صفحه ها : [1] 2 3

Carl
09-10-2009, 01:37
به‌نام خدا
XPERIA X10

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

صفحه‌ی نمایش: ۴ اینچ، ۶۵هزار رنگ؛ با رزولوشن ۴۸۰×۸۵۴؛ لمسی خازنی
دوربین: ۸.۱ مگاپیکسل، با امکانات [تشخیص چهره و لبخند، Auto focus، Geo tagging، Image and video stabilizer و Touch focus]
سیستم عامل: آندروید ۱.۶
پردازنده: اسنپ‌دراگون ۱ گیگاهرتز
حافظه: ۲۵۶ مگابایت رَم
کارت حافظه: (microSDHC (hot-swap
فضا: ۱ گیگابایت NAND Flash

قابلیّت اتّصال:
بلوتوث ۲.۰ با A2DP
microUSB 2.0
3.5mm audio jack
aGPS
Wi-Fi 802.11 b/g
بدون اینفرارد

باتری: باتری استاندارد، Li-Po ۱۵۰۰ میلی‌آمپر-ساعت (BST-41)
ابعاد فیزیکی: ۱۱۹×۶۳×۱۳ میلی‌متر
وزن: ۱۳۵ گرم همراه با باتری

اطّلاعات بیشتر: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

M@hdi-B
09-10-2009, 09:47
واقعا فوق العادست....بالاخره سونی اریکسون هم یه تکونی به خودش داد....به این می گن یه گوشیه کامل...

حالا انتخاب ما هم یه کم سخت شد.......HD2 VS XPERIA X3

*M!L4D*
09-10-2009, 09:50
Status : Rumored

یعنی چی ؟ یعنی شایعه ! پس هنوز قطعی نیست !
ولی اگه بشه توپ میشه :
256 MB RAM, 512 MB ROM
8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz processor

غولی میشه واس خودش !

ninja3000sh
09-10-2009, 10:13
Status : Rumored

یعنی چی ؟ یعنی شایعه ! پس هنوز قطعی نیست !
ولی اگه بشه توپ میشه :
256 MB RAM, 512 MB ROM
8 MP, 3264x2448 pixels, autofocus, LED flash
Qualcomm QSD8250 Snapdragon 1 GHz processor

غولی میشه واس خودش !
میلاد جان شایعه نیست ولی معرفی رسمیش ممکنه ژانویه 2010 باشه و تاریخ ریلیزش همون فوریه و یا march باشه.
فعلا که در بین سیستم عامل آندروئیدها بهترینه ولی تا اون موقع htc ساکت نمیشینه.:31:
الان هم که دیدیم با معرفی hd2 پوز همشون رو کوبید زمین.:27:
تا 2010 همه شرکتها دست به کار میشن.
بخصوص که تو نمایشگاه بارسلون که همه سال شرکتها high end های خودشون رو به رخ همدیگر میکشن.:27:

!@#$%^&*()
09-10-2009, 10:16
هنوز x2 نیومده x3 میخواد بیاد؟
به نظرم که خیلی زشت بید...
راستی تو gsmarena تاریخ ش رو نزده ها....شاید 100 سال بعد بیاد:دی
شایدم به قول نینجا 2010 بیاد:دی

*M!L4D*
09-10-2009, 10:44
میلاد جان شایعه نیست ولی معرفی رسمیش ممکنه ژانویه 2010 باشه و تاریخ ریلیزش همون فوریه و یا march باشه.

امیدوارم که گوشیه جالبی بشه !:12:

بخصوص که تو نمایشگاه بارسلون که همه سال شرکتها high end های خودشون رو به رخ همدیگر میکشن.:27:

نوکیا به احتمال زیاد شرکت نمیکنه تو MWC !!!:45::blink::37:

SAEED_BARCELONA
09-10-2009, 10:53
هنوز x2 نیومده x3 میخواد بیاد؟
به نظرم که خیلی زشت بید...
x2 و x3 هیچ ربطی به هم ندارن که بخواد زشت باشه. درضمن x2 نوامبر ریلیز میشه

R@R#M@N
09-10-2009, 11:09
یه سوال !! شما این لینک رو از کجا آوردین :دی ؟؟

LCD رو نیگا کن فقط !! 16 ملیون اونم خازنی ! ایشالله که مولتی تاچ رو هم ساپورت کنه این آندروئید و ریچل اینترفیس !!!

S A M S U N G
09-10-2009, 13:36
تازگی GSMArena گوشیهائی که هنوز معرفی نشدن رو میزاره روی سایتش !

منم دیروز اینو دیدم . البته i5700 سامسونگ هم هستش که معرفی نشده ولی زده روی سایت .

کلا بدم اومدم از این کارش شده مثل PhoneArena .

مخلصیم .

Original Titan
09-10-2009, 14:25
مالي نيست!
بهتر از اينا فكر ميكردم :دي

!@#$%^&*()
09-10-2009, 14:37
x2 و x3 هیچ ربطی به هم ندارن که بخواد زشت باشه. درضمن x2 نوامبر ریلیز میشه
من همچین چیزی گفتم؟
گفتم se اول x2 رو بفروشه...بعد به فکر x3 باشه....///....و اینکه این گوشی به نظرم نسبت به OmniaII خیلی زشته....:دی
راستی به نظرتون یکم بزرگ نیست؟:دی

feryshad
09-10-2009, 14:38
تازگی GSMArena گوشیهائی که هنوز معرفی نشدن رو میزاره روی سایتش !

منم دیروز اینو دیدم . البته i5700 سامسونگ هم هستش که معرفی نشده ولی زده روی سایت .

کلا بدم اومدم از این کارش شده مثل PhoneArena .

مخلصیم .

آره زیاد جالب نیست . البته فکر کنم قبلا هم کم و بیش داشت. ولی حداقل خوبیش اینه که مثل فون آرنا ، گوشی که فقط یه عکس ازش اومده و مشخصاتش در حد شایعه ست رو نمیزنه تو صفحه اول ...

مالي نيست!
بهتر از اينا فكر ميكردم :دي

چرا؟ چی کم داره؟

feryshad
09-10-2009, 14:39
من همچین چیزی گفتم؟
گفتم se اول x2 رو بفروشه...بعد به فکر x3 باشه....///....و اینکه این گوشی به نظرم نسبت به OmniaII خیلی زشته....:دی
راستی به نظرتون یکم بزرگ نیست؟:دی
اتفاقا خیلی خوشگله

نسبت به HTC HD2 کوچیک هم هست

Original Titan
09-10-2009, 14:49
...و اینکه این گوشی به نظرم نسبت به OmniaII خیلی زشته....
احسنت به اين سليقه! ايول داري بابا! :دي

چرا؟ چی کم داره؟
هيچي جو گرفتم! ولي رمش كمه به نظر من ولي چون هنوز رومره ممكنه اين نباشه
ال سي ديش هم ميتونست بهتر باشه
فيلم برداريش هم نبايد اين باشه با اين پردازنده! زشتشه
مولتي تاچ هم بايد باشه! نباشه زشتشه... :دي

!@#$%^&*()
09-10-2009, 16:35
اتفاقا خیلی خوشگله

نسبت به HTC HD2 کوچیک هم هست

احسنت به اين سليقه! ايول داري بابا! :دي

فن بوی های سامی و نوکیا و الجی کجایین که فن بوی های سونی حمله کردن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](شوخی)
4اینچ کمه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed1297
09-10-2009, 18:25
چی میگه علی تیتان.میدونی که گوشی بعدی من هست.من روش حساس هستم.

عکسهای واقعی این گوشی هم که بیرون اومده.پس جای شک باقی نمیگذاره که گوشی رسما تولید نشه.

SAEED_BARCELONA
09-10-2009, 18:31
من همچین چیزی گفتم؟
گفتم se اول x2 رو بفروشه...بعد به فکر x3 باشه.
عزیز دل x2 و x3 چه وجه تشابهی با هم دارن که فکر میکنی روی فروش هم تاثیر میزارن؟
درضمن نوامبر تا مارچ هم خیلی وقت هست برای فروش x2!

^^ HAMID ^^
09-10-2009, 20:22
x2 بیشتر یه گوشی بیزینسی هست با توجه به سیستم عاملش و x3 بیشتر یه گوشی برای مولتی مدیا ! بعد عرض شود که 3 ماه که از 2010 بگزره میاد به بازار .. x2 خوب مسلما زودتر وارد بازار میشه و تاثیری نمیزارن رو فروش همدیگه ! اگه جفتشون وین موبایل بودن چرا اونوقت تاثیر میزاشت !

ال سي ديش هم ميتونست بهتر باشه

ایراده بنی اسراییلی ! :دی اگه از لحاظ این میگی که oled بود بهتر بود الان ال سی دی tft هست از amoled کیفیتش سرتره ! همین ساتسو دیدید که ال سی دیش چیزی از amoled کم نداره شاید بهتر هم باشه حالا باید عکس خوب مقایسه ای باشه تا بشه نظر داد .. زیر نور آفتاب هم همین آیفون که الان ترکونده ال سی دیش زیر نور آفتاب tft هست ! از لحاظ سایز هم فیته فیته وگرنه گوشی میشه پاره آجر !

به احتمال 99.8 درصد هم مولتی تاچه و با توجه به او اسش 256 مگ رم زیادش هم هست .. فیلم برداریش هم بسه ! چی میگی حالا ؟ بیا جلو :دی

Original Titan
10-10-2009, 09:22
باريكلا حميد من عمدا اينا را گفتم كه ديگران ديگه نگن!
من همه همه حرفاتو قبول دارم.... اين همون حرف هاي من بود

tiyam 01
10-10-2009, 12:39
هفته نامه علم روز نوشته بود سیستم عامل اندریود داره و مانیتور 4 اینچ و |انویه 2010 هم به بازار میاد

*M!L4D*
11-10-2009, 20:43
هفته نامه علم روز نوشته بود سیستم عامل اندریود داره و مانیتور 4 اینچ و |انویه 2010 هم به بازار میاد

خوب GSMArena مگه غیر این گفته ؟

mac_world
11-10-2009, 20:58
یه سوال فقط نخدیدا.............
رانویه 2009 یعنی 3 ماه دیگه یا یک سالو سه ماه دیگه؟

mac_world
11-10-2009, 21:02
و کی گفته که زانویه 2010 میاد؟

*M!L4D*
11-10-2009, 21:08
یه سوال فقط نخدیدا.............
رانویه 2009 یعنی 3 ماه دیگه یا یک سالو سه ماه دیگه؟

ژانویه ی 2009 که گذشته ! منظور شما ژانویه 2010 هست ؟ آره یعنی 3 ماه دیگه

mac_world
11-10-2009, 21:44
اشتباه نوشتم منظورم 2010 بود کی گفته که این موقع میاد؟
یعنی وایسم این بیاد چون میخوام hd2 بگیرم

*M!L4D*
11-10-2009, 21:48
اشتباه نوشتم منظورم 2010 بود کی گفته که این موقع میاد؟
یعنی وایسم این بیاد چون میخوام hd2 بگیرم

همون HD2 رو بگیرین بهتره ! چون این تا بخواد معرفی بشه و بیاد HD2 افت قیمتش رو کرده ! تازه HD2 به نظر من مناسب تره میتونه باشه ! چون آندوریید هنوز خوب جا نیافتاده!

mf.designing
03-11-2009, 17:16
اسم این گوشی بلاخره X3 شد یا X10 ؟!

SAEED_BARCELONA
03-11-2009, 17:45
LCD رو نیگا کن فقط !! 16 ملیون اونم خازنی ! ایشالله که مولتی تاچ رو هم ساپورت کنه این آندروئید و ریچل اینترفیس !!!
بهراد این پستت یادته؟ برو صفحه 1 بخونش. من نمیدونم از رو عکس چطوری اینارو فهمیدی؟:دی
آقایون مدیر لطف کنید و اسم تاپیک رو عوض کنید و بکنید X10

4870x2
03-11-2009, 18:07
برادران سونی اریکسونی باید عرض کنم دیروز aser رقیب x10 رو معرفی کردش: دی
The Acer Liquid is Acer’s first Android handset. The Liquid cell phone has a 800 x 480 WVGA capacitive touchscreen, 768MHz Snapdragon chipset, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, a 3.5mm headphone jack. and will running Android 1.6. Any handset maker can snap a fast processor. It is notlike Acer is inventing a new processor for their handset. User wants to know how long the battery will last withthese processors. The handset makers putting 768Mhzprocessor never mention about their battery usageand you wonder why.

R@R#M@N
03-11-2009, 20:56
گوشی خوبیه ! فقط جلو ریچل از هر نظر کم میاره
جالبه سی پی یوش هم آندرکلاک شده روی 768
رزولوشنش هم که کمتره ! دوربینش هم 99 % 5 هست
طراحی هم که فعلآ گوشی به پاش نمیرسه

SAEED_BARCELONA
03-11-2009, 22:49
قبول کنید حالا حالاها توی طراحی و UI گوشی به پای ریچل نمیرسه. واقعا معرکه ساختنش

panther99
04-11-2009, 01:19
واقعا شاهكاريه . مخصوصا با صفحه 4 اينچ و CPU 1 گيگش .

adrenalin
04-11-2009, 11:24

اینم ویدیو از رابط کاربری گوشی X10 امیدوارم تکراری نباشه :11:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

R@R#M@N
04-11-2009, 13:57
نیمچه تکراری بود :دی

D o l f i n
04-11-2009, 16:19
کاش الان تو بازار بود کی می خواد اینهمه صبر کنه حیف که hd2 زودتر میاد بازار و گرنه فقط x10

*M!L4D*
04-11-2009, 17:15
کاش الان تو بازار بود کی می خواد اینهمه صبر کنه حیف که hd2 زودتر میاد بازار و گرنه فقط x10

اگه الانم تو بازار بوده باشه بازم آندرویید هنوز مونده تا درست و حسابی جا بیفته !

S A M S U N G
04-11-2009, 21:53
این عکسهای رسمیش خدائیش خیلی خوشگله .

مخلصیم .

S A M S U N G
05-11-2009, 20:07

حالشو ببرین :

مخلصیم .

R@R#M@N
06-11-2009, 14:34
TFT capacitive touchscreen, 65K colors
هاااااااان ؟؟

ali racer
06-11-2009, 14:38
TFT capacitive touchscreen, 65K colors
هاااااااان ؟؟
بله آرنا هم تاییدش کرد !

احتمالا خواسه پوز ویندوز موبایل رو بزنه !:31:
البته مسلما میدونین که تاثیر رزولوشن بالاتر بسی بیشتر از تعداد رنگ هاست...

Original Titan
06-11-2009, 14:39
هاااااااان ؟؟
بهراد سايت خود سوني كه كمتر هم زده!
نوشته 16 هزار كالر! :

480 x 854 pixels WVGA
16,536 color TFT touchscreen

noisymind
06-11-2009, 14:39
بله. اول GSMArena زده بود 16m ولی الان زده 65k

SAEED_BARCELONA
06-11-2009, 19:45
کم کم به سیاه سفید تبدیل میشه.:13:

S A M S U N G
07-11-2009, 00:21
رنگ سفید :

مخلصیم .

R@R#M@N
07-11-2009, 12:07
ناموسآ تهه خشکلیه :دی
اونکه آره ! تعداد رنگ اقعآ یچیز مسخرست !
مثلآ خداییش فرقی بین ال سی دی ن82 و ن95 و سی905 ندیدم که هیچ سی905 برایتنس بهتری هم داشت
یا همین ایکس1 ! ال سی دی تووپ :دی
سایز خیلی ردیف تر بید :31:

hasanmotori
07-11-2009, 12:19
ناموسآ تهه خشکلیه :دی
اونکه آره ! تعداد رنگ اقعآ یچیز مسخرست !
مثلآ خداییش فرقی بین ال سی دی ن82 و ن95 و سی905 ندیدم که هیچ سی905 برایتنس بهتری هم داشت
یا همین ایکس1 ! ال سی دی تووپ :دی
سایز خیلی ردیف تر بید :31:

c905 ال سی دیش خیلی با کیفیته و از ان82 خیلی بهتره ولی یه علت داره ... روش هیچ محافظی نیست ... ینی همونی که میبینید خود ال سی دیه

SAEED_BARCELONA
07-11-2009, 14:30
روش هیچ محافظی نیست ... ینی همونی که میبینید خود ال سی دیه
اینم یه ایراد بنی اسزائیلی دیگه. با اجازت C905 صفحش 1000تا از این محافظا داره. انتظار داری مثه مانیتورای hansol که 1000سال پیش برای محافظت از چشم یه پرده مشکی مینداختن روش داشته باشه؟ ایراد میگیری یه چیز درست بگو

Original Titan
07-11-2009, 14:40
رنگ سفید :
خوشم مياد بكس سامسونگ هم كفشون بريده!

hasanmotori
07-11-2009, 15:03
اینم یه ایراد بنی اسزائیلی دیگه. با اجازت C905 صفحش 1000تا از این محافظا داره. انتظار داری مثه مانیتورای hansol که 1000سال پیش برای محافظت از چشم یه پرده مشکی مینداختن روش داشته باشه؟ ایراد میگیری یه چیز درست بگو

ببین متوجه نشدی چی گفتم ...
اکثر گوشیا اون چیزی که میبینی قابه گوشیه خود ال سی دی نیست و مثلاً تو 8510 فاصله قاب با ال سی دی کاملاً مشخصه .... اگه قابشو در بیاری میشه آینه ... ولی c905 اینجوری نیست همونی که میبینی ال سی دیه

Original Titan
07-11-2009, 15:21
ولی c905 اینجوری نیست همونی که میبینی ال سی دیه
خدا را شكر داداشم سي 905 داره! اونم قاب داره!

S A M S U N G
07-11-2009, 17:36
خوشم مياد بكس سامسونگ هم كفشون بريده!

نــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــه :دی

به خاطر اینکه ما متعصب نیستیم :دی ( ره ) :دی
××××××××

نمیخواستم رو کنم تا ببینم وقتی معرفی میشه چقدر کفت میبره !

حالا بشین با ابن X10 حال کن :دی

مخلصیم .

SAEED_BARCELONA
07-11-2009, 19:17
اکثر گوشیا اون چیزی که میبینی قابه گوشیه خود ال سی دی نیست و مثلاً تو 8510 فاصله قاب با ال سی دی کاملاً مشخصه .... اگه قابشو در بیاری میشه آینه ... ولی c905 اینجوری نیست همونی که میبینی ال سی دیه
این دیگه به ما ربطی نداره. ما بلدیم شما بلد نیستید:دی

نمیخواستم رو کنم تا ببینم وقتی معرفی میشه چقدر کفت میبره !
پائینش شبیه سری 6 تی وی های سامسونگه. همه چیو داره با هم قاطی میکنه. X10 قشنگتره. ولی خدایی اینم قشنگه. از قسمت پائینیش میشه به عنوان چاقو برا آدم کشی استفاده کرد:دی

hussain
07-11-2009, 21:58
راستی دوستان آیا این گوشی هم پشتش هفته ساخت داره تا ببینیم کی ساخته شده؟
شنیدم بعضی ها خیلی دنبال هفته ساخت هستند:31:

M@hdi-B
07-11-2009, 21:59
امیر جان این مدل اسمش چیه؟؟؟؟؟؟؟؟ مشخصات دقیق تری ازش هست؟؟؟؟

S A M S U N G
07-11-2009, 23:22
حالا جاش اینجا نیست :دی ولی خب انشاالله که معرفی میشه !

R@R#M@N
08-11-2009, 16:16
سلام سلام
اخبار خوب دارم :دی

این سوال و جوابهایی هست که از وبلاگ سونی اریکسون برداشتم ! از مدیر بازاریاب جهانی ایکس10 پرسیده شده :دی
اول اینکه گفته ال سی دیش خازنی در نظر گرفته شده ولی مولتی تاچ رو ساپورت نمیکنه ! ولی برای چرا خازنی کردیمش :دی؟؟ واسه آینده !
OPEN GL 2 رو هم ساپورت میکنه !
بعد از باتریش پرسیده که گفته 1500 میلی آمپری هست (یه غول دیگه توی شارژ داریم :دی)
راجع به ال سی دی هم پرسیده که گفته 65 کیلو هست !
بعد راجع به آندروئیدش پرسیده ! گفته ورژن 1.6 هست ! بعد پرسیده آیا به 2 آپدیت میشه ! جواب داده : UX ایکس10 طی زمان با ورژن 2 هم مطابقت داده میشه (همون چیزی که GSMARENA توی معرفی گفته بود که بخاطر UX هست که از 1.6 استفاده شده)
تاریخ وروود رو هم گفته کوارتر اول سال آینده
آخرش هم گفته با خدافظ ! ایشالله با دست پر بر میگردیم (جزئیات بیشتر منظورشه :دی) !

R@R#M@N
08-11-2009, 16:19
اسم یارو Sumit Malhotra هست (از اون هندیهای فلفل خوره :دی)
اگه یادتون باشه واسه ایکس 1 هم این مدیر بازاریابیش هندی بود :دی
اینم عکسش :

اینم منبع :

R@R#M@N
08-11-2009, 16:25
معرفی

با گوشی X10 سونی اریکسون صفر تا صد را در نصف ثانیه طی کرده است.در حالیکه آنها میدانند که مسیرشان در خط گوشیهای کلاس بالا رقابت سنگینی را دربر دارد و آنها باید به خط پایان برسند.

نکته قابل ذکر این است که x10 اولین گوشی اندروید سونی اریکسون است.همچنین اولین گوشی است که در آن از Snapdragon استفاده شده و حتی اولین گوشی اندروید با رابط کاربری اختصاصی خودشان است.با واقعی دانستن x10 کمپانی راهی پر از چاله و تله درپیش دارد و هنوز از ضررهای اقتصادیش بهبودی حاصل نکرده است.
اما اکسپریا X10 یا X3 یا هرچیز دیگری که در طول ماههای تولید نامیده میشد به نظر میرسد دستگاهی باشد که ارزش این همه زحمت را داشته باشد.
بنابراین X10 یک گوشی کلاس بالای منزوی نخواهد بود.بلکه شروعی قوی برای ساختن سکوی گوشیهای اندروید با اینترفیس خاص خودشان میباشد.البته این حرفها آشناست.حدود یک سال و نیم پیش ما چنین سخنانی درباره X1 میشنیدیم.خب بهتر است آمیدوار باشیم که پروژه جدیدشان موفق باشند.
ما از شرکت در هر نشست خبری در لندن که سونی اریکسون محصولات جدید خود را معرفی میکرد لذت میبردیم.ما فقط در آنجا این فرصت را داشتیم که کمی با محصولات آینده سونی اریکسون آشنایی اولیه پیدا کنیم.قبل از کار با Xperia X10 کمی قابلیتهایش را مرور میکنیم.

سونی اریکسون X10 در یک نگاه:

عمومی: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 900/1900/2100 MHz, HSDPA, HSUPA
صفحه لمسی
ابعاد:119 در 63 در 13 میلی متر, 135 گرم
نمایشگر4اینچ 262K رنگ tft لمسی خازنی 854 در 480 پیکسل
پلتفرم:Qualcomm QSD8250 Snapdragon بهمراه 1گیگاهرتز پردازنده
سیستم عامل:Android 1.6
حافظه:1گیگابایت استوریج،256مگابایت رم،قابلیت ارتقا با کارت حافظه میکروsd(در جعبه8گیگابایت موجود است)
دوربین8مگاپیکسل بهمراه اتوفوکاس و فلش led و تشخیص چهره
بلوتوث ورژن2.1بهمراهa2dp،wi-fi،پورت استاندارد microUSB،دریافت کننده امواج ماهواره ای gps بهمراه ساپورت a-gps،جک3.5میلیمتری صدا
شتاب سنجر

مشکلات عدیده ای در X10 وحود دارند و شما اکنون این شانس را دارید که با برخی از آنها آشنا شوید و برخی از آنها نیز شما را شگفت زده میکنند.

به عنوان مثال نگاهی به نسخه اندروید آن بیندازید.برخلاف تمام توقعات برای داشتن آخرین و بهترین نسخه اندروید سونی اریکسون آب سردی روی همه علاقه مندان ریخت.فکر میکنم آنها مشکلاتی را در سازگاری رابط کاربری با اندروید 2.0 داشتند بنابراین ترجیح دادند از 1.6 استفاده کنند تا X10 را هرچه زودتر وارد بازار کنند.
برنامه های فعلی خبر از عرضه گوشی در سه ماهه اول 2010 میدهد.از دست دادن فصل تعطیلات و ارسال گوشی در طول ژانویه و فوریه چیزی است که اصلا دوست ندارند!اما توسعه محصول واقعا به آن نیاز دارد.
با وجود اينكه سرعت اجراي برنامه ها و انجام فرمان توسط X10 بسيار بالا مي باشد به دليل UI به كار گرفته شده توسط سوني در سيستم عامل آندروبد ،قسمت هايي از آن هنوز نياز به بازبيني و تغيير دارند كه به احتمال زياد در نسخه نهايي بر طرف خواهند شد.
اما بدون هيچ معطلي به سراغ بررسي خصوصيات ظاهري و فيزيكي گوشي مي رويم.

ساخت و طراحي

قسمت رويي گوشي را صحفه نمايش بزرگ 4 اينچي گوشي پوشانده است كه با توجه به صفحه نمايش به كار گرفته شده در آن نبايد انتظار يك گوشي جمع و جور و كوچك را داشته باشيد با اين حال X10 با ضخامت 13mm آنچنان هم آزار دهنده به نظر نمي رسد.
اندازه بزرگ صحفه نمايش گوشي تاثير چنداني بر وزن گوشي نداشته است چرا كه با در دست گرفتن آن توجه وزن كاملا سبک خواهد بود.
رزولوشن در نظر گرفته شده براي اين صحفه نمايش 854x480 مي باشد كه در رده گوشي هاي اندرويد از نظر تعداد پيكسل دومين مي باشد.
مشكل اين صحفه نمايش با وضوح فوق پوشش ندادن كامل تصاوير 16:9 مي باشد كه علت FWVGA يا Full Wide VGA بودن اين صحفه نمايش ايراد فوق به وجود آمده است.

از صحفه نمايش گوشي كه بگذريم، به سراغ قسمت پشتي گوشي خواهيم رفت جايي كه يكي از هيجان انگيز ترين قسمت هاي گوشي مي باشد چرا كه يك لنز 8 مگاپيكسلي در كنار يك لش LED در اين قسمت جاي گرفته اند .
در قسمت بالايي گوشي پورت ميكرو يو اس بي به همراه پورت 3.5 mmو دكمه خاموش/روشن قرار گرفته اند.
نكته جالب توجه پورت يو اس بي به كار گرفته شده توسط سوني مي باشد،X10 دومين گوشي از كمژاني سوني مي باشد كه به جاي پورت هاي كلاسيك و چندمنظوره سوني، از پورت استاندارد ميكرو يو اس بي در آن استفاده شده است.
اولين نمونه X1 بود كه البته اين گوشي توسط مهندسان كمپاني HTC طراحي و توليد شده بود ام اينبار تمامي مراحل ساخت و توليد توسط خود كمپاني سوني ص.رت گرفته است.

بدون شك گردش و مرور صفحات وب به وسيله XPERIA X10 تجربه اي جالب و شيرين خواهد بود چرا كه با توجه به وضوح و عريض بودن صحفه نمايش ديگر نيازي به Scroll كردن هاي مداوم در صفحات وب نمي باشد.
به نظر مي رسد با اين كورسي كه كمپاني هاي توليد كننده در عرصه توليد گوشي با LCD هاي بزرگ گذاشته اند در سال هاي آينده شاهد گوشي هاي موبايلي با وضوح صحفه نمايش ميني لپ تاپ ها خواهيم بود.

استفاده از اندرویید OS 1.6 اما فاقد قابلیت مولتی تاچ

سونی اریکسون x10 همراه با سیستم عامل دوست داشتنی اندرویید ورژن 1.6 می اید . متاسفانه هنوز خبری از ریلیز ورژن 2 این سیستم عامل نیست و همچنین مشخص نیست که در صورت عرضه , سیستم عامل گوشی به ورژن 2 ارتقا یابد . سورپرایز نا مطبوع دیگر عدم سازگاری با قابلیت مولتی تاچ است که امکان زوم کردن گیره مانند را از ما در گالری و وب گرفته است .
در ابتدا ما شاهد UI پر ابهت این شرکت هستیم که بر روی سیستم عامل اندرویید قرار دارد گر چه این منو هنوز نیاز به صیقل دادن دارد تا تیزی ها و ناملایمات ان برطرف شود . این منو بطور حتم از پتانسیل قوی برخوردار است .
Timescape اینترفیس کاربری است که تمامی امکانات ارتباطی را برای کاربر به ارمغان می آورد . این گزینه با فشردن ایکون ان در صفحه اصل منو فعال می شود و تمامی اطلاعاتی نظیر SMS, MMS, email, missed calls, Facebook & Twitter updates را برای شما بروی صفحه نمایش , نمایش می دهد . حجم اطلاعاتی که به نمایش در می ایند رضایت کننده است .

شما می توانید اطلاعات را بر اساس گونه ها و یا مخاطبان فیلـتر بندی و مشاهده کنید .
ویدئویی که ما تهیه کرده ایم می تواند اطلاعات مفید تری را به شما درباره ی Timescape UI بدهد .
در عملی مشابه , شما قادر خواهید بود بوسیله Mediascape تمام فایل های مدیایی خود را احضار کنید . عکس ها , موزیک و ویئدو ها در دو قسمت اختصاصی تقسیم و نمایش داده می شوند local و online .

باز هم ویدئو ما به کمک شما خواهد امد تا اطلاعات مفید تری راجب Mediascape بدست اورید.
سیستم تشخیص چهره هوشمند ساختمان جامعی را برای عکس های شما فراهم می کند و قادر به تشخیص 5 چهره در یک عکس می باشد که شما می توانید برای هر یک نامی را مشخص کنید . گوشی این نام ها را تشخیص می دهد و انها را در گالری شما نمایش می دهد . همچنین شما از قابلیت دیگری نیز می توانید استفاده کنید , کافیست روی هر چهره با انگشت خود کلیک کنید , دستگاه به شما اجازه تماس با شخص مورد نظر یا یاداشت برداری درباره وی را می دهد .
سونی اریکسون همچنین از یک دوربین 8 مگاپیکسلی رضایت بخش استفاده کرده است که تمامی انچه را که از دوربین های سایبر شات انتظار دارید را برای شما فراهم می کند اما محدودیت های انها را ندارد مثلآ قابلیت های تشخیص چهره و لبخند و همچنین تاچ فوکوس را نیز داراست .

کلام اخر

خوب این بسیار مناسب است که سونی اریکسون تجهیزات خود را در این اواخر به معرض نمایش گذاشته است . از چیزهایی که ما مشاهده کردیم یقینآ می توان فهمید که سونی اریکسون سخت مشغول کار کردن پشت درهای بسته بوده است و این مطلب را می توان از بالا رفتن سهام این شرکت و تلاش برای هم سطح کردن سهام خود با رقبا فهمید .
در هر صورت سونی اریکسون XPERIA X10 یکی از بزرگترین کارهای این شرکت بعد گذشت مدت زمانی زیاد که از رقابت عقب افتاده بود است و مطمئنآ با این محصول به رقابت باز خواهد گشت . ما واقعآ خوشحال شدیم از کارکرد با X10 و امیدواریم که مجددآ بتوانیم با ان کار کنیم ولی هنگامی که UI اراسته شده باشد و عملکرد گوشی متعادل تر شده باشد . واقعآ جای خوشحالی دارد که احتمالآ این گوشی در ماه فوریه در فروشگاه ها عرضه خواهد شد .

منبع :ترجمه: گروه ترجمه موبایلستان ( MTG )

منبع انگلیسی :

Mah12
08-11-2009, 18:35
مشكل اين صحفه نمايش با وضوح فوق پوشش ندادن كامل تصاوير 16:9 مي باشد كه علت FWVGA يا Full Wide VGA بودن اين صحفه نمايش ايراد فوق به وجود آمده است.

این جملش اصلا درست ترجمه نشده... این انگلیسیش...
It's even got its own abbreviation FWVGA - short for Full Wide VGA, which simply denotes it's got pure 16:9 aspect ratio. That FWVGA resolution is actually quite common among widescreen multimedia projectors.

که به سادگی مشخص میکند که نسبت تصویر16:9 خالص است...

از گروه ترجمه بعیده... خیلی متن راحتیه...

ممنون

ansary
08-11-2009, 18:50
اتفاقاً گوشی خوبیه برا پول دارا ما کم پول دارا باید 1100 نوکیا بگیریم

Mah12
08-11-2009, 18:55
سلام
GSMArena
Digital compass هم اضافه کرد.. :دی

SAEED_BARCELONA
08-11-2009, 22:45
اتفاقاً گوشی خوبیه برا پول دارا ما کم پول دارا باید 1100 نوکیا بگیریم
تو چه گیر دادی به پول دار و فقیر بودن؟ برو تو تاپیک آینو ننوشتی بدرد پول دارا میخوره. اونجا هم بگو که جنست جور شه:13:

mac_world
09-11-2009, 13:43
Digital compass
چیه؟

SAEED_BARCELONA
09-11-2009, 14:05
Digital compass
چیه؟
قطب نمای دیجیتال

ali racer
09-11-2009, 14:34
قطب نمای دیجیتال
که البته بدون استفاده از اینترنت یا جی پی اس جهت های اصلی رو نشون میده
مثل قطب نمای واقعی

R@R#M@N
10-11-2009, 21:54
سلام !
این فیلم رو ببینین ! قدرت به این میگن !
یه بازی توی ایکس10 اجرا میکنه ! من که دیدم باور کن از PSP هم روونتره !
خیلی خوفه (با شتاب سنج هم کار میکنه) :

ali_j98
10-11-2009, 23:58
این ایکس 10 بی نظیره والا انگار باید 8910 رو بندازم دور با این ui بینظیر
ادم فکر میکنه روغن کاریش کردن انقدر که منوهاش روون و قشنگه اگه سیمبینم اینجوری بود چه حالی میداد
ایشالله که اندورید واسه 8910 پورت بشه مگه نه باید اینو بخرم

9vin
11-11-2009, 00:01
قیمتش چنده ؟

R@R#M@N
11-11-2009, 00:03
توی سه ماهه اول 2010 میاد تو بازار
هنوز قیمتی مشخص نکردند براش

SAEED_BARCELONA
13-11-2009, 11:35
توی تاپیک اخبار و کانسپت ها گذاشتم گفتم اینجا هم بزارم!

Xperia X10 Screen IS 16M Colours…just not yet

خوب مثل اینکه آندروید 1.6 با 2 زمین تا آسمون فرق داره. گویا X10 هم وقتی به ورژن 2 مجهزشد:دی تعداد رنگهای lcdـش از 65k به 16m افزایش پیدا میکنه
مسئولین گفتن ما سخت افزار رو گذاشتیم ولی این ورژن از آندروید ساپورت نمیکنه

gorgin83
13-11-2009, 11:49

خوب مثل اینکه آندروید 1.6 با 2 زمین تا آسمون فرق داره. گویا X10 هم وقتی به ورژن 2 مجهزشد:دی تعداد رنگهای lcdـش از 65k به 16m افزایش پیدا میکنه

البته ال سی دیش 16m هست ولی به خاطر محدودیت آندرویید 1.6 فقط 65k نشون میده! یعنی با آپگرید به آندرویید 2 این مشکل برطرف میشه ...
اینجا کامل ترش هست

وخبر خوش دیگه اینکه رم X10 به 384 ارتقا پیدا کرده ...

noisymind
13-11-2009, 12:04

ای بابا. بالاخره من نفهمیدم این 16 میلیون هست یا 65k ؟

R@R#M@N
13-11-2009, 12:47
سخت افزارآ 16 ملیون هست ولی نرم افزارش (ورژن 1.6 آندو) ساپورت رنگش 65 کیلو هست
مثله مولتی تاچ که سخت افزارش ساپورت میکنه ولی ورژن آندو .16 نه

R@R#M@N
13-11-2009, 12:59

طراحی بینظیر !!!

9vin
13-11-2009, 13:04
دبی نیست بگیم واسمون بفرستن ؟؟؟

SAEED_BARCELONA
13-11-2009, 13:20
البته ال سی دیش 16m هست ولی به خاطر محدودیت آندرویید 1.6 فقط 65k نشون میده! یعنی با آپگرید به آندرویید 2 این مشکل برطرف میشه ...
خو مگه من چی گفتم؟:دی

دبی نیست بگیم واسمون بفرستن ؟؟؟
هیچ جای دنیا نیست!!
--------------------
بهراد حال میکنی چطوری آنلاک میشه؟:5::46:

Mah12
13-11-2009, 13:30
انگار مشکیش بهتره هم سنسورش معلوم نیست هم پشتش ماته اثر انگشت روش نمیمونه...
من مشکیو رو ترجیح میدم... حالا شما رو نمیدونم... ;)

tyrannosaurus
13-11-2009, 14:14
سلام:8:
گوشی توپیه من تنها مشکلی که با این گوشی دارم سیستم عاملشه :13:به نظر شما این سیستم عامل میتونه تا سال آینده جای خودشو پیدا کنه
میشه تاریخ ورود به بازار رو بگید
ممنون:46:

noisymind
13-11-2009, 14:24
سخت افزارآ 16 ملیون هست ولی نرم افزارش (ورژن 1.6 آندو) ساپورت رنگش 65 کیلو هست
مثله مولتی تاچ که سخت افزارش ساپورت میکنه ولی ورژن آندو .16 نه

مرسی آخه این GSMArena ی ... زده بود 65 . میتونست بزنه 16میلیون ولی 65 افکتیو!! چی گفتم!!!:31:

4870x2
13-11-2009, 15:33
.
.
.
رمش هم تا باطری در نیادش عوض نمیشه (اینطوری نوشته ولی عکس چیز دیگه ای میگه!)

4870x2
13-11-2009, 15:34
رنگ های گوشی!
.
.
:دی
به نظرم سفیدش خوشگل تره

hamed1297
13-11-2009, 15:55
تو رو خدا این عکسها رو نگذارید من قلبم ضعیفه:دی..

Original Titan
13-11-2009, 16:04
بابا زهر مار دیگه ! ما تازه گوشی خریدیم! هوو براش نیارید!
داره جنگم میکنه هیرو!
بهراد بار هزارم!
آندروئید cupcake هم مولتی تاچو ساپورت میکنه!! مجبوری ببندی؟ کم ببند همیشه ببند :دی

SAEED_BARCELONA
13-11-2009, 16:18
جان خودم این گوشی رو سامی الجی یا نوکیا زده بودن روزی 2000بار تبلیغش میکردن. چه قبل از عرضه چه بعدش. حالا ببین SE چیکارش میکنه

R@R#M@N
13-11-2009, 16:41
ماااااااااادر جااااااااااااان:8:
آقا شیطونه میگه بیخیال ساتیو بشم وایستم این غول بیاد (چطور سر کنم :دی)

Original Titan
13-11-2009, 16:55
جان خودم این گوشی رو سامی الجی یا نوکیا زده بودن روزی 2000بار تبلیغش میکردن. چه قبل از عرضه چه بعدش. حالا ببین SE چیکارش میکنه
سعید جام جهانی 2010 پر میشه از تبلیغات سونی اریکسون! خیلی خشکلی میشه ها! همش بکس سامسونگ حرص میخوردن :دی

SAEED_BARCELONA
13-11-2009, 17:06
آقا شیطونه میگه بیخیال ساتیو بشم وایستم این غول بیاد (چطور سر کنم
تو گوشی بخر نیستی!!! اینو بگیر بعدا اگه خواستی اونم بگیر

سعید جام جهانی 2010 پر میشه از تبلیغات سونی اریکسون! خیلی خشکلی میشه ها! همش بکس سامسونگ حرص میخوردن
آره خوب میشه. حالا ببین چه گوشیایی رو تبلیغ میکنن. C901 Green Heart, C903 و... pmc نمودمون همش اینارو میزاره. اونجا هم همین طور میشه

EASPORTS-FIFA
13-11-2009, 18:11
سلام...
ببیخید یه سوال آماتوری میپرسم،ایشون قلم ندارن؟خازنیه؟!
ممنون...

Original Titan
13-11-2009, 19:39
نه نداره! درسته خازنیه!

EASPORTS-FIFA
13-11-2009, 19:48
یه سوال دیگه هم دارم...
چرا خازنی بهتره؟!من قلمو به انگشت ترجیح میدم...[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Original Titan
13-11-2009, 19:58
سوال خوبی بود :دی
شما قلمو به انگشت ترجیح میدی چون نوک قلم ظریفتره و میتونی روی آیکون های ریز کلیک کنی! ولی حالا این گوشی طوری طراحی شده که شما با انگشت 60 هم میتونی کاراتو با گوشی انجام بدی ! دیگه به قلم نیاز پیدا نمی کنی! دوباره به حساسیت بیشتری هم نیاز داری! چون دیگه اینجا اگه خاسته باشی با انگشت فشار وارد کنی(چون سطح تماست زیاد شده نسبت به قلم نیروی بیشتر باید وارد کنی) زور بیشتر باید بزنی! اعصاب خورد کن میشه یه کم! بعضی وقتا جون به جونش هم که نکنی باید روی یه چیزی دوبار کلیک کنی!
اینجاست که از تاچ خازنی استفاده می کنن! با اشاره انگشت به صفحه تاچ کلیک اعمال میشه!
البته بدی هم داره! ولی خیلی خوبی هاش بیشتره! زود هم عادت میکنی

HOJ-JAT
14-11-2009, 16:54
Sony Ericsson Xperia X10 يک گوشي 3G با نمايشگر بزرگ و لمسي مي‌باشد که با طيف گسترده‌اي از ويژگي‌هاي ارتباطي و مديا همراه شده است. اين گوشي که پس از مدل موفق Xperia X2 توليد شده، در دو رنگ زيبا و خيره‌کننده‌ي سفيد و مشکي موجود مي‌باشد. علت اينکه چرا به يک‌باره کمپاني از X2 به X10 جهش اسمي داشته است مشخص نيست؛ احتمالا بدين خاطر بوده که با مدل نوکيا X3 تشابه اسمي پيدا نکند البته Xperia X10 به نام‌هاي Xperia X3 و Rachaelهم شناخته مي‌شود. ابعاد X10 عبارتند از: ضخامت 3.1 سانتي‌متر، عرض 3.6 سانتي‌متر و 9.11 سانتي‌متر ارتفاع آن است، که از ضخامت آن مي توان فهميد که با يک گوشي باريک روبرو هستيم.

سوني اريکسون Xperia X10 به همراه باتري موجود در آن سرجمع 135 گرم وزن دارد. يک نمايشگر 4 اينچي لمسي نيز بر روي اين گوشي موجود مي‌باشد، که دقت 854 × 480 پيکسل را ارايه مي‌دهد. اين نمايشگر بزرگ لمسي، توانايي ارايه‌ي تصاوير تا 65K رنگ را دارد، که کاربر مي‌تواند با قلم و انگشتان دست به راحتي با اين صفحه‌ي لمسي کار کند و مانند بعضي ديگر از مدل‌هاي گوشي که صفحه‌ي لمسي آن‌ها فقط انگشت دست را مي‌پذيرند نيست. اين گوشي داراي قابليت لمسي کنترل اشاره‌اي است که با دکمه‌ي Infinite همراه شده است. Infinite اين امکان را به کاربر مي‌دهد تا فقط با لمس اين دکمه دسترسي آسان و سريع به تمام ارتباطات خود از طريق Timescape™ و به تمام مدياها از طريق Mediascape™ را داشته باشد همچنين کاربر مي‌تواند از قابليت‌هاي لمسي دوستانه مانند پد دکمه‌ها و صفحه کليد کامل QWERTY بر روي نمايشگر استفاده‌ي کامل ببرد. سوني اريکسون Xperia X10 از يک سيستم‌عامل گوگل مبناي آندرويد نسخه‌ي 6.1 استفاده مي‌کند. اين سيستم‌عامل آندرويد از طيف گسترده‌اي از برنامه‌هاي کاربردي مورد نياز کاربران پشتيباني مي‌کند و کاربر مي‌تواند اوقات خوشي را با بسياري از برنامه‌هاي سرگرم‌کننده‌ي X10 سپري کند.

فناوري 3G HSDPA و HSUPA اين گوشي به کاربر اجازه‌ي دسترسي سريع به اينترنت، سرعت بالاي دانلود و پهناي باند وسيع را مي‌دهد. X10 از Bluetooth® نيز پشتيباني مي‌کند و داراي پورت MiniUSB مي‌باشد که توانايي انتقال فايل با سرعت بالا پس از اتصال به دستگاه‌هاي سازگار را دارد. فناوري EDGE به کار رفته در آن به کاربر امکان تجربه‌ي انتقال فايل با سرعت بسيار بالا بين گوشي خود و ديگر دستگاه‌ها را مي‌دهد. سوني اريکسون اکسپريا X10 مجهز به فناوري WLAN WiFi™ مي‌باشد که کاربر مي‌تواند با استفاده از يک سرويس دهنده‌ي اينترنت بي‌سيم محلي، به اينترنت پرسرعت بر روي گوشي خود دسترسي پيدا کند. اين گوشي داراي 1 گيگابايت حافظه‌ي داخلي و يک کارت حافظه‌ي همراه SanDisk MicroSD™ (TransFlash) ، 8 گيگابايتي است همچنين X10 قابليت ثاپورت کارت حافظه SanDisk MicroSD™ (TransFlash) تا سقف 16 گيگابايت را دارد. اين گوشي مي‌تواند در سه باند 900، 1700 ، 2100 HSDPA و چهار باند 850، 900، 1800 ، 1900 GSM کار کند.
اما به سراغ ويژگي Timescape™ مي رويم. اين فناوري به کاربر اجازه مي‌دهد تا همه‌ي ارتباطات خود را به يکديگر و با هر کانتکت و در يک جا لينک کند، اين بدين معناست که کاربر مي‌تواند تمام ايميل‌ها، تصاوير، پيامک ها، FaceBook و Twitter مربوط به هر کانتکت را الصاق شده به همان فرد مورد نظر داشته باشد. Timescape™ ارتباط با دوستان و همکاران را بسيار مفرح مي‌سازد. يک سرويس مجتمع پيام فوري، Push Mail، پيامکي و پيامک مولتي‌مديا نيز بر روي آن موجود مي‌باشد، پيام فوري يا همان چت امکاني است که به کاربر اجازه مي‌دهد تا با کاربران ديگر در هر کجاي دنيا که باشند ارتباط نوشتاري برقرار کند بدون اينکه متحمل هزينه‌ي زياد پيامک شود. شما مي‌توانيد به اينترنت دسترسي پيدا کنيد و از سايت Youtube و قابليت RSS موجود بر روي مرورگر خود استفاده کنيد. دستگاه GPS داخلي موجود بر روي آن به کاربر اجازه مي‌دهد تا علاوه بر تشخيص موقعيت مکاني خود با استفاده از Google Map نيز راه خود را پيدا کند، همچنين مي‌توان با استفاده از ويژگي به نام Geo-Tagging موقعيت مکاني و زماني همراه ديگر اطلاعات عکس‌هاي گرفته شده توسط دوربين گوشي را بر روي حافظه‌ي گوشي ذخيره کرد. شما مي توانيد بسته به نياز خود گوشي را بر روي مود Flight يا نرمال قرار دهيد، مود Flight به شما اجازه مي‌دهد تا در هنگام سفر با هواپيما يا حضور در مکان‌هايي که استفاده از تلفن همراه ممنوع است و گوشي بايد به خاطر امواجي که دريافت و يا ارسال مي‌کند خاموش شود، گوشي را در حالت Fligh Mode قرار داده و آن‌را خاموش نکنيد و از امکانات گوشي مانند گوش کردن به موسيقي، تماشاي عکس يا فيلم، ضبط صدا، بازي و ديگر امکانات که نيازي به شبکه ندارد استفاده کنيد.
ويژگي Mediascape™ به کاربر اجازه مي‌دهد تا همه‌ي پرونده‌هاي صوتي و تصويري از جمله موسيقي، عکس، ويديو و غيره را يک جا داشته باشد، اين قابليت باعث مي‌شود تا کاربر بتواند به تمام مدياهاي خود از طريق حافظه‌ي موبايل، YouTube و حتي Play Now دسترسي پيدا کند. Xperia X10 داراي يک پخش کننده‌ي موسيقي شگفت‌انگيز است که توانايي پخش با کيفيت و صداي بلند انواع فايل‌هاي صوتي را دارد. مدياپلير آن مي‌تواند رنگ‌هاي مختلف و جذابي را به خود بگيرد، دوربين خارق‌العاده‌ي 8.1 مگاپيکسلي آن توانايي گرفتن عکس‌هاي بسيار با کيفيت را دارد و ويژگي‌هاي بسيار خوبي را نيز در هنگام ضبط ويديو ارايه مي‌دهد. بعضي ديگر از ويژگي‌هاي دوربين آن شامل فوکوس خودکار، زوم 16 برابر ديجيتال، کنترل فوکوس لمسي، لرزش‌گير دست، فناوري تشخيص لبخند و چهره، درج موقعيت مکاني و زماني بر روي عکس، تشخيص چهره و فلاش LED مي‌باشد. ضبط کننده‌ي ويديوي آن نيز داراي تعداد زيادي از تنظيمات است که کاربر مي‌تواند به دلخواه در آن‌ها تغيير ايجاد کند و بهترين تصاوير را بدست آورد. پخش کننده‌ي ويديويي آن توانايي پشتيباني از فايل هايي با فرمت‌هاي MPEG4، WMV،H263 ، H264را دارد. گوشي Sony Ericsson Xperia X10 يک گوشي کاملا عالي مي‌باشد که پر از ويژگي‌هاي چند رسانه‌اي شگفت‌انگيز است که عضو افتخارآوري براي خانواده‌ي XPERIA محسوب مي‌شود.

نقاط قوت:
سيستم‌عامل آندرويد نسخه‌ي 6.1
• قابليت‌هاي Timescape™ و Mediascape™سوني اريکسون
• نمايشگر لمسي 4 اينچي TFT Capacitive TouchScreen با کيفيت 65K رنگ
• مجهز به فناوري Wi-Fi
• دوربين 8.1 مگاپيکسلي به همراه کنترل فوکوس لمسي، لرزش‌گر دست، Geo-Tagging، قابليت تشخيص لبخند و چهره، فکوس اتوماتيک و زوم ديجيتال 16X
• ضبط کننده‌ي ويديويي به همراه چراغ ويديو
• پخش کننده‌ي مديا به همراه مديا آرت
• فناوري 3G HSDPA و HSUPA
• پيام فوري
• Push Mail
• سيستم موقعيت‌ياب ماهواره‌اي GPS

نقاط ضعف:

• عدم تجهيز به گيرنده‌ي راديو FM

HOJ-JAT
14-11-2009, 17:00

HOJ-JAT
14-11-2009, 17:05
Sony Ericsson XPERIA X10
نوع گوشی موبايل ساده
تاريخ معرفي2009/11/03
تاریخ عرضه:Q1 2010
تنوع رنگمشکي - سفيد
وزن135 گرم
ابعاد13 × 63 × 119 ميليمتر
شبکهGSM 850 / 900 / 1800 / 1900 و HSDPA 900 / 1900 / 2100 و HSDPA 1700 / 2100 / 900
نسل سوم
سیستم عاملAndroid OS 1.6
پشتیبانی جاوا
صفحه لمسی اندازه4.0 اينچ دقت480 × 851 پيكسل تعداد رنگ262000 رنگ
مشخصات دوربین :کیفیت8.0 مگاپيكسل ابعاد تصویر2448 × 3264 دوربین دومدارد -قابلیت فیلمبرداریدارد -فوکوس اتوماتیکدارد فلاشدارد زوم اپتیکال

حافظه داخلي1024 مگابايت كارت حافظهدارد نوع كارت حافظهMicroSD كارت حافظه همراه گوشي موبايل8192 مگابايت
تبادل اطلاعات ارسال پيامSMS - MMS - Email - Instant Messaging
درگاه مادون قرمزندارد بلوتوثدارد- نسخه 2.1 به همراه A2DP درگاه USBدارد - MicroUSB نسخه 2.0
مرورگر اينترنتHTML
شبكه بيسيم (WLAN)دارد
نوع باتري استاندارد يون ليتيوم مدل (BST-41)

HOJ-JAT
14-11-2009, 17:31

HOJ-JAT
14-11-2009, 17:32
واقعا شگفت انگیزه....

cyrus_ln
14-11-2009, 17:55
Sony Ericsson XPERIA X10

M@hdi-B
14-11-2009, 20:36
ممنون.

در ضمن این گوشی چه ربطی به بخش پاکت پی سی داره؟؟؟

R@R#M@N
15-11-2009, 00:32
سلام !
سمپل هایی از ایکس 10 :

اینم ویدئوی گوشی !!
رزولوشن 800×480 ===> WVGA

کیفیت خیلی خوب بود ! ولی مثه ساتیو نبود

SAEED_BARCELONA
15-11-2009, 10:44
عکساش که خیلی خوبه(فول سایز ندیدم) فیلمشو نمیدونم. امیدوار شدم به دوربینش

saman65
15-11-2009, 13:13
صفحه این جیگر کی خازنی شد که من نفهمیدم.: دی

SAEED_BARCELONA
15-11-2009, 14:13
خازنی بود سامان. حدید نیست که!!

R@R#M@N
15-11-2009, 15:45
اینم فقط بخاطر تو سعید جوون :دی
اندازه و کیفیت فیلم ایکس 10 (فریم ریتش هم 30 هست و توپه) :

Original Titan
15-11-2009, 15:55
اين چه سايزي ميشه؟ اچدي ميشه؟

R@R#M@N
15-11-2009, 15:58
WVGA
800*480

^^ HAMID ^^
15-11-2009, 18:32
کیفیت عکس فول سایزش چطوره هر کی دیده خوبه ؟ میخوام بخرم :دی

این رکورد فیلمش مگه فول اچ دی نبود ؟ سونی اریکسون باز کم کاری کرده :دی

شاد باشید گل پسرا :دی

tornado_m.n.n
16-11-2009, 22:32
سلام :8:
بچه ها فکر نمیکنید اندازه گوشی یکم بزرگ باشه

corey
16-11-2009, 23:02
بچه ها فکر نمیکنید اندازه گوشی یکم بزرگ باشه

هر که طاووس خواهد جور هندوستان کشد

ال سی بزرگ درسته محاسن خودش داره ولی معایبش هم داره کثلا برای من عذابه ولی برای بعضی از کاربران خیلی مفیده
مثلا همین اچ دی2 که تازه اومده به بازار کلی فروش کرده

R@R#M@N
18-11-2009, 00:32
LCD رو نیگا کن فقط :دی

خاب بازم عکسهای گرفته شده با ایکس10 :

R@R#M@N
18-11-2009, 00:35
کدومو میخرین :دی ؟؟

اینم ویدئو گرفته شده با گوشی :

ادیت : عجب فیملی میگیره این گوشی ! فقط میمونه صداش که اوکی باشه !

mostafa_khan001
18-11-2009, 01:00
کدومو میخرین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ؟؟
فقط راشل
هم سیستم عاملش سبک تره هم سی پی یوش قوی تره.فکر کنم اگه تست بگیرن بعد ریلیزش بشه سریع ترین گوشی دنیا!
من میخوام.حمید واسم میخریش؟:دی

offlineinternet
18-11-2009, 09:26
سلام:10:
بچه ها یه سری به این تایپیک بزنید گوشی جدید سونی که فکر کنم برادر ساتیو :8:

^^ HAMID ^^
18-11-2009, 09:31
عجب فیملی میگیره این گوشی ! فقط میمونه صداش که اوکی باشه !

چه فایده فول hd که نیست خاک بر سر سونی اریکسون :دی

سریع ترین گوشی دنیا!
من میخوام.حمید واسم میخریش؟

ببین درست صحبت کن سریعترین w508 هست ... بزار این رایانه ها رو هدفمند کنن شاید گوشی هم هدفمند کردن اونوقت میخرم برات که حرکت , هوشمدانه باشه :دی

اسپم نده گلپسر .:دی اونلی ریچل

گوشی جدید سونی که فکر کنم برادر ساتیو

اشتباه فکر کردی آبجی ساتیو هست بله .

Original Titan
18-11-2009, 09:43
فقط راشل
تلفظ درستش ري چل هست! (ري همون شهر ري خونده ميشه) اگه قدرت گفتنشو نداري بگو X10

^^ HAMID ^^
18-11-2009, 14:47
سونی اریکسون باید صبر میکرد این UI ش رو بر پایه آندرویید 2 بنا میکرد که مجبور نشه آپدیت بده بعدا حیف این گوشی با این سخت افزار .. ولی من بازم رافائل رو برات میخرم مصطفی :دی

hamed1297
18-11-2009, 18:23
حمید پس ساپورت رو واسه چی گذاشتن؟مشکلی نداره.فقط یه مدت کوتاه طول میکشه که اختصاصی بشه برای راچل.

adrenalin
19-11-2009, 14:15
سلام به بروبچ SE باز:31:
یه سری عکس LIVE گذاشتم از X10 اگه تکراری بود شرمنده اگه نبود تشکر کنید:31:

:10:

^^ HAMID ^^
19-11-2009, 17:07
ما که ندیدیم ولی تشکر زدیم :دی اشکال از گیرندست به فرستندتون دست نزنید .

حمید پس ساپورت رو واسه چی گذاشتن؟مشکلی نداره.فقط یه مدت کوتاه طول میکشه که اختصاصی بشه برای راچل.

سلام حامد :دی بله حق با شماست خواستیم همینجور یه چیزی گفته باشیم :دی در کل مبحث " اصلاح الگوی مصرف " رو رعایت نکرده سونی اریکسون .

R@R#M@N
19-11-2009, 17:30
اینم یه سری سمپل دیگه :

R@R#M@N
19-11-2009, 17:39
عکسای شبش خیلی توووپه !
واقعآ خوب عکس میگیره ! کیفیت و نویزش عالین

night lord
20-11-2009, 20:08
من عاشق این گوشی شدم وای دارم میمیرم. :40: واقا رویاییه . حالا چندی هست ؟:31:

*M!L4D*
20-11-2009, 20:12
من عاشق این گوشی شدم وای دارم میمیرم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif واقا رویاییه . حالا چندی هست ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

q1 2010 منتشر میشه ! هنوز که نیومــده !

noisymind
20-11-2009, 22:47
اینها رو ول کنید. بگید برا گوشی که این همه هزینه بخوایم بکنیم , چند درصد از برنامه هایی که الان روی سیمبین داریم رو داره؟

night lord
20-11-2009, 23:02
اینها رو ول کنید. بگید برا گوشی که این همه هزینه بخوایم بکنیم , چند درصد از برنامه هایی که الان روی سیمبین داریم رو داره؟

مهم نیست چون تو آینده برنامه های بهتری براش میاد . این open source و این عالیه

mostafa_khan001
21-11-2009, 00:08
چه فایده فول hd که نیست خاک بر سر سونی اریکسون :دی
ببین درست صحبت کن سریعترین w508 هست ... بزار این رایانه ها رو هدفمند کنن شاید گوشی هم هدفمند کردن اونوقت میخرم برات که حرکت , هوشمدانه باشه :دی
اسپم نده گلپسر .:دی اونلی ریچل
اشتباه فکر کردی آبجی ساتیو هست بله .
چه ربطی به هدفمند کردن یارانه ها داره؟:دی
ببخشید جنسیتش رو از کجا میشه فهمید؟!:18:
گلپسرم علی ریسره:31:

تلفظ درستش ري چل هست! (ري همون شهر ري خونده ميشه) اگه قدرت گفتنشو نداري بگو X10
شما سوسولا بگین ری چل ماها باهاش صمیمی تر هستیم راشل صداش میکنیم:10:

سونی اریکسون باید صبر میکرد این UI ش رو بر پایه آندرویید 2 بنا میکرد که مجبور نشه آپدیت بده بعدا حیف این گوشی با این سخت افزار .. ولی من بازم رافائل رو برات میخرم مصطفی :دی
رافائل؟این که مرد شد!!

اره علی توتون هم توی ویت نامش اورده بود که برنامه های خوبی و زیادی براش هست.اگه دروغ گفته تنش تو اونجا بلرزه:31:

سلام به بروبچ SE باز:31:
یه سری عکس LIVE گذاشتم از X10 اگه تکراری بود شرمنده اگه نبود تشکر کنید:31:

:10:

به به دوستان قدیمی
این احمد اقا قدیم مدیما خیلی تو کار پچ ریختن و این حرفا بود.یادت میاد حمید؟:46:
quote]

مهم نیست چون تو آینده برنامه های بهتری براش میاد . این open source و این عالیه
به این میگن یک دلداده ی واقعی نه مثل بعضی ها برند فروش:31:
بیا در اغوش فن بوی های اس ای:10:

SAEED_BARCELONA
21-11-2009, 00:27
بهتره بگی سیمبین چند درصد از برنامه هایی که روی آندروید هست رو داره
منبع موثقی بهم اطلاع داده که برنامه پشه پرون هم داره آندروید. یعنی وقتی برنامه رو اجرا میکنی پشه دور میشن ازت:دی دیگه چی میخوای؟

night lord
21-11-2009, 02:33
حدودا چند میشه تخمین زد قیمتش رو ؟ البته با توجه به قیمت گوشیای sony ericsson?!:20:
آخه میخوام گوشی بگیرم ولی با خودم فکر کردم اگه صبر کنم بهتر میشه ! شاید تونستیم EXPERIA X10 بخریم :27:و ما هم به عشقمون رسیدیم؟!!!:40:

titanium_zarin
21-11-2009, 10:21
دوستان سلام...
منم مثل شمها از این گوشی خیلی خوشم اومده...اما یه کم گنده نیست؟؟؟؟اخه اگه برید کلوپ hd2 همه دارن میگن کنده هست و مثل کاشی کف میمونه...حالا این گوشی هم همون اندازه هست....:5:

Mah12
21-11-2009, 18:12
سلام
فون آرنا گفته 879 دلار قیمتشه....
خیلی گرون نیست؟ hd2 760 تقریبا با x10 تو مشخصات یکیه... گفتم تقریبا...

SAEED_BARCELONA
21-11-2009, 19:57
حدودا چند میشه تخمین زد قیمتش رو ؟ البته با توجه به قیمت گوشیای sony ericsson
روزای اول بالای 1میلیون. دقیقا همین وضعیتی که ساتیو داره شایدهم بدتر!!!

فون آرنا گفته 879 دلار قیمتشه....
se اگه این قیمتاشو درست کنه خیلی خوب میشه!!

noisymind
21-11-2009, 21:43
بهتره بگی سیمبین چند درصد از برنامه هایی که روی آندروید هست رو داره
منبع موثقی بهم اطلاع داده که برنامه پشه پرون هم داره آندروید. یعنی وقتی برنامه رو اجرا میکنی پشه دور میشن ازت:دی دیگه چی میخوای؟

خب سعید جان والا ما که تو فرومهایی که تو قسمت نرم افزارشون آندروید هم دارن , دیدیم داره خاک میخوره و هیچ خبری نیست:31: اندروید ندیده ایم دیگه!!

SAEED_BARCELONA
21-11-2009, 22:26
خب سعید جان والا ما که تو فرومهایی که تو قسمت نرم افزارشون آندروید هم دارن , دیدیم داره خاک میخوره و هیچ خبری نیست اندروید ندیده ایم دیگه!!
به نکته خوبی اشاره کردی:دی
مسلما تعداد افرادی که گوشی با سیتم عامل آندورید دارن هنوز کمه ولی بقیشو میسپارم به Original_Titan :دی

titanium_zarin
23-11-2009, 19:36
دوستان سلام...
منم مثل شمها از این گوشی خیلی خوشم اومده...اما یه کم گنده نیست؟؟؟؟اخه اگه برید کلوپ hd2 همه دارن میگن کنده هست و مثل کاشی کف میمونه...حالا این گوشی هم همون اندازه هست....:5:

دوستان یه نظری در این مورد میدن؟؟؟؟

merikh_merikh
24-11-2009, 11:08
دوستان حالا اگه اندوریید ورژن2 بیاد به نظرتون امکان داره روی این گوشی ها مثلن روی همین ایکس10 نصب بشه؟
منظورم اینه که گوشی های دارای اندرویید مانند ویندوز موبایل ها قابلیت اپدیت به ورژن جدید را دارن؟

SAEED_BARCELONA
24-11-2009, 13:47
این ورژنی که الان روی X10 هست نمایشیه. تمام سخت افزارش مهیا شده برای آندروید 2. قابلیت آپدیت به ورژن 2 رو داره

mostafa_khan001
24-11-2009, 13:54
دوستان یه نظری در این مورد میدن؟؟؟؟
اولا که خداییش هم اچ دی 2 عین کاشی کفه!
دلت میاد به راشل جون همچین لقبی بدی با این همه خوشگلیش؟
دوما دیگه بستگی به مورد استفادت داره.بزرگیش خیلی محاست داره معایبی هم داره دیگه.به یوزر بستگی داره
از نظر من که چه 3.5 اینچ چه 4 اینچ جفتشون بزرگن!شما اگه میخواهی مثلا به خاطر .5 اینچ از یه همچین گوشی بگذری اشتباهه محضه

mostafa_khan001
24-11-2009, 14:21
خب سعید جان والا ما که تو فرومهایی که تو قسمت نرم افزارشون آندروید هم دارن , دیدیم داره خاک میخوره و هیچ خبری نیست
نه اتفاقا فرت و فورت داره هی برنامه واسش میاد،مثلا واسه اندرئید 1.6
مثلا همین دیروز 24 ام:

Today we're expanding availability of Google Maps Navigation to devices running Android 1.6 (Donut) and higher, such as the T-Mobile myTouch 3G and the G1.

لینک خبر:

Original Titan
24-11-2009, 18:15
بابا من الان آندروئيد دارم!
40 تا برنامه نصب كردم! هنوز 10 15 تا ديگه رو هارد دارم! حسش نيست نصب كنم!‌ تازه ! من به خود آندروئيد ماركت گوگل دسترسي ندارم!‌اونجا كه بالاي 5000 تا برنامه درست و حسابي توشه!‌از لحاظ برنامه خيالتون راحت!‌
برنامه سوسك كش هم تازه نصب كردم :31: كوري چشم بعضيا :دی

hamed1297
24-11-2009, 18:59
علی ببین رو خزوک کار میکنه؟یا سرگین قلتان/قلطان:دی....
اگر آره که برم تو کارش.

R@R#M@N
27-11-2009, 02:27
واثعآ زیباست :

More :

offlineinternet
27-11-2009, 14:56
سلام
میشه تاریخ ورودش به بازار رو بگید
ممنون

Pop-Man
28-11-2009, 18:08
سلام دوستان چندتا سوال داشتم:
1.به نظرتون این گوشی چند ماه دیگه وارد ایران میشه و بعد از چه مدتی قیمتش زیره 700 میرسه؟
2.به نظرتون میارزه چند ماه واسش صبر کنم یا الان HD2 رو بخرم؟
3.آندورید بهتره یا WM 6.5 ؟
4.این دو مدل همه قابلیت های مولتی تاچو ساپورت میکنن مثل آی فون ؟(مثلا بزرگ کردن عکس وقتی دوتا انگشت از هم فاصله بگیرن)
خیلی ممنون

*M!L4D*
28-11-2009, 18:12
سلام
ممنون

Q1 2010

سلام دوستان چندتا سوال داشتم:
1.به نظرتون این گوشی چند ماه دیگه وارد ایران میشه و بعد از چه مدتی قیمتش زیره 700 میرسه؟
2.به نظرتون میارزه چند ماه واسش صبر کنم یا الان HD2 رو بخرم؟
3.آندورید بهتره یا WM 6.5 ؟
4.این دو مدل همه قابلیت های مولتی تاچو ساپورت میکنن مثل آی فون ؟(مثلا بزرگ کردن عکس وقتی دوتا انگشت از هم فاصله بگیرن)
خیلی ممنون

1 - Q1 2010
2 - HD2 بخــری الان بهتره
3 - مسلما آندوریید
4 - مطمئن نیستم !

hamed1297
28-11-2009, 21:10
ویدئو مقایسه بین HD2, Omnia II, iPhone 3GS و از لحاظ سایز:

SAEED_BARCELONA
28-11-2009, 23:19
Feb 10 2010
آقا الان گوشیتو بخر تا اون موقع خدا کریمه. تا بخواد قیمتش مناسب بشه hd2 خراب شده دیگه!

hussain
29-11-2009, 09:35
سلام دوستان
چه خبر؟
یه فیلم از هدفون x10 ببینید ضرر نداره اگر داره ارزش دیدن صاحبش رو حداقل داره:31:
حجم2مگ

titanium_zarin
30-11-2009, 12:18
من که نتونستم این فیلم رو ببینم...میشه بگید چه جوریه و از چه نوعی؟؟؟معمولیه یا از اینا که توی گوش کیپ میشن؟؟

SAEED_BARCELONA
30-11-2009, 14:11
وقتی میگن فلان هدفون اونم روی x10 مطمئن باش چیزه حقیه. روی MH100 که با آینو میدن رو کم کرده لامصب!

R@R#M@N
30-11-2009, 15:32
فک کنم از اون هدفونهای موشن سنسور داره !

SAEED_BARCELONA
30-11-2009, 18:22
نه بهراد از همین هندزفری بلوتوث هاست. روی اون نمایشگرش اسم آهنگ و این چیزارو هم مینویسه

hamed1297
30-11-2009, 22:46
فردا GSMarena پریویوی این گوشی رو میگذاره.عکسهاش محشره.

hamed1297
01-12-2009, 00:04
قابل توجه شما دوست خوشحال:

hussain
01-12-2009, 11:09
قابل توجه شما دوست خوشحال:

مرسی جواب محکمی بود بر دهن دشمنان:31:
هدفنش منو کشته لامصب

SAEED_BARCELONA
01-12-2009, 17:22
for se fan boy
به قول حامد، دوست خوشحال گیریم خبر شایعه هم نبود چه ربطی به این تاپیک داره؟ مگه اینجا تاپیک ساتیو یا آینوئه؟

S@nti@go_s&k
01-12-2009, 18:16

offlineinternet
01-12-2009, 19:16
سلام
خیلی خشکل و ملوسه مثل عروسه:8:
بچه ها ایران بیاد قیمتش چند در میاد
چند تا عکس:40:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] kdRbmsiNN0HpRrIiqNraPpHuXKj2SxhvxJFIv8SMV4aTkLq8FY bjc6b3MnUz2btpO7JxQwJxnmNuTtafcLM4AIQkqPA_DFCAfTCQ w-w/Sony_Ericsson_XPERIA_X10_Pics_80.jpg

titanium_zarin
03-12-2009, 19:17
اقا معلوم نشد چه هدفونی همراهشه؟؟؟؟تو عکسا که همش هدفون معمولی هست باهاش...
راستی این مولتی تچ چی هست؟؟؟چرا اینقدر مهمه؟؟؟

R@R#M@N
03-12-2009, 21:08
هدفون معمولی فک نکنم باشه
مولتی تاچ ساپورت هست (سخت افزارآ) ولی خاب نرم افزارش که آندو1.6 هست فعلآ ساپورت نمیکنه
ولی در آینده که به 2 آپدیت میشه مولتی تاچ ساپورت هم میشه

titanium_zarin
05-12-2009, 17:46
سلام. مثل اینکه واسه گوشی هیرو اچ تی سی اندروید 2.1 عرضه شده....فکر میکنید واسه این گوشی هم بیاد؟؟؟
اصلا چه تفاوتی هست بین نسخه های مختلف اندروید؟؟؟

SAEED_BARCELONA
05-12-2009, 18:04
والا یکی دوجا مسئولین امر گفته بودند که وقتی آندو 2 بیاد ریچل ارتقا پیدا میکنه.
فرقای زیادی دارند زا جمله:
قابلیت مولتی تاچ
تعداد رنگهای قابل نمایش از 65k میپره روی 16m

capitan black
06-12-2009, 11:57
wow
این گوشی واقعا یه شاهکاره....من خیلی وقته میخوام یه گوشی خوب بخرم این htc و iphon چشمو نگرفتن ولی وقتی اینو دیدم ...
طراحی بی نظیر و این همه امکانات اون هم با طعم سونی...
بدون شک این گوشی اینده من و دوست دارانش خواهد بید :31:

Zhangooler
06-12-2009, 18:42
مثل اینکه همه تو کفه هدفونه این غول صنعت گوشی سازین؟؟؟!!!
چیزای قابل توجه بیشتری هم داره مثل سیستم عامل فهیم و هوشمند!!!!
واقعا توی ویدیو یی که از طرز کار با x10 و منو و چرخش contact و Pics به طور همزمان کف کردم!واقعا cpu 1 ghzانتخاب خوبی بوده براش.چون هر cpu دیگه ای کشش چرخش 3 ستون با گرافیک بالا و همراه عکس رو نداره.
هم چنین تنظیم هوشمند مصرف باتری بر اساس نور و هوا و وضعیت گوشی در دست یا نزدیک صورت یا در جیب یا کاور.
داخل جعبه اش و وسایل جانبی اش که همون هدفون مرگ رو توش داره هم قابل توجهه!یه چیزی توی جعبه اش بود مثل convertor شارژ به 3 مبدل.کسی نمیدونه اون چیه؟هر چی روی تصویر زوم کردم نفهمیدم...:ٍٍٍِِِِ

titanium_zarin
06-12-2009, 19:27
مثل اینکه همه تو کفه هدفونه این غول صنعت گوشی سازین؟؟؟!!!
چیزای قابل توجه بیشتری هم داره مثل سیستم عامل فهیم و هوشمند!!!!
واقعا توی ویدیو یی که از طرز کار با x10 و منو و چرخش contact و Pics به طور همزمان کف کردم!واقعا cpu 1 ghzانتخاب خوبی بوده براش.چون هر cpu دیگه ای کشش چرخش 3 ستون با گرافیک بالا و همراه عکس رو نداره.
هم چنین تنظیم هوشمند مصرف باتری بر اساس نور و هوا و وضعیت گوشی در دست یا نزدیک صورت یا در جیب یا کاور.
داخل جعبه اش و وسایل جانبی اش که همون هدفون مرگ رو توش داره هم قابل توجهه!یه چیزی توی جعبه اش بود مثل convertor شارژ به 3 مبدل.کسی نمیدونه اون چیه؟هر چی روی تصویر زوم کردم نفهمیدم...:ٍٍٍِِِِ

سلام.
ببخشید این چیزای توی جعبه رو از کجا دیدین؟؟؟میشه لینک بدین...
این هدفون مرگ چی هست؟؟؟یعنی چی؟؟؟:8:

capitan black
06-12-2009, 23:34
سلام.
ببخشید این چیزای توی جعبه رو از کجا دیدین؟؟؟میشه لینک بدین...
این هدفون مرگ چی هست؟؟؟یعنی چی؟؟؟:8:

همین چند صفحه قبل رو نیگا کنی بچه ها زحمتشو کشیدن..
هدفون مرگ یعنی هدفون مامان و باقلوا :31:

titanium_zarin
08-12-2009, 20:04
سلام.
یه ویدیوی جدید ا این گوشی....

titanium_zarin
08-12-2009, 20:05
همین چند صفحه قبل رو نیگا کنی بچه ها زحمتشو کشیدن..
هدفون مرگ یعنی هدفون مامان و باقلوا :31:

نگاه کردم...اما معلوم نیست این هدفون توی جعبه باشه....
ایشالا که باشه که خیلی حال میده...:8:

meha
08-12-2009, 20:29
سلام

تاریخ عرضه دقیق به بازار جهانی کی هست؟

*M!L4D*
08-12-2009, 20:31
سلام

سه ماهه ی اول سال 2010 !

titanium_zarin
08-12-2009, 20:47
سلام

فوریه 2010

SAEED_BARCELONA
08-12-2009, 23:17
سه ماهه ی اول سال 2010 !

فوریه 2010
10 فوریه 2010:دی

mishen
16-12-2009, 01:41
سی ام مارس

titanium_zarin
16-12-2009, 11:06
سلام.
یه ویدیوی جدید ا این گوشی....

اینم با حجم کمتر...

r_you168
16-12-2009, 19:06
چرا انقدر سرعتش پاینه

feryshad
20-12-2009, 18:38
بابا چرا از پریویوی این گوشی چیزی نذاشتین.
لامصب GSMArena چقدر تعریف کرده ...

در مورد صفحه نمایشش که هرچی تعریف بوده کرده

The display contrast is nice and the sunlight legibility is the best we have seen on a Sony Ericsson handset. In fact out there in the bright sun, the Sony Ericsson XPERIA X10 is as good as the Apple iPhone. The X10 brightness is bit below that on the iPhone, but still higher than on most other full touch phones. So the XPERIA X10 display gets a well deserved compliment.
تو نور روز هم که با اختلاف خیلی کمی بعد از آیفونه ...

کیفیت ساخت ، خوشدستی و ... هم که معلومه
UI گوشی هم که معلومه
Surprisingly good camera

On the other hand there are five focus modes available - single or multi autofocus for focusing on more than one spot, macro mode, face detection and infinity for capturing landscapes.
مولتی فوکوس رو چه گوشی های دیگه ای داشتند؟

پلیر گوشی هم که حرف نداره

فقط کاش آندرویید 2 و مولتی تاچ بود...

SAEED_BARCELONA
20-12-2009, 21:39
فقط کاش آندرویید 2 و مولتی تاچ بود
فرشاد در مورد اینا هم خبر بود ولی نامرد GSM نزاشتن. مسئولان Se چندبار گفتن که تا موقع ریلیز ورژن آندروید ریچل به 2 ارتقا پیدا میکنه!
آندو2 هم که بشه مولتی تاچ هم میشه. جوووووووووووون:5:
فقط ای کاش دوربینش 12 بود و فلش زنون داشت!
چه خوش اشتها
انشاا... گوشیهای بعدی

feryshad
20-12-2009, 22:32
فرشاد در مورد اینا هم خبر بود ولی نامرد GSM نزاشتن. مسئولان Se چندبار گفتن که تا موقع ریلیز ورژن آندروید ریچل به 2 ارتقا پیدا میکنه!
آندو2 هم که بشه مولتی تاچ هم میشه. جوووووووووووون:5:
فقط ای کاش دوربینش 12 بود و فلش زنون داشت!
چه خوش اشتها
انشاا... گوشیهای بعدی
آره چند جا خوندم . ولی خب بهتر بود با همون ورژن هم معرفی میشد. آخه SE از این کارا زیاد میکنه ، یهو دیدی همینو داد بیرون
ولی اگه بشه آندو 2 چی میشه لامصب. با همین صفحه 65k کلی ترکونده و بعد آیفون هم تو نور آفتاب بهترینه حالا بشه 16m چی میشه دیگه ....

دوربینش هم خوبه دیگه ... چقدر اشتها داری تو :دی
الان اولین 12 سیمبین ، 8 ویندوز و آندو رو سونی زده ، دیگه واسه 2010 همینا بسه و بیشترش نمیکنه
مدل بعدی ساتیو که میگن ساتیو2 ـه هم 12 هست با یه سری امکانات بیشتر و احتمالا فیلمبرداری اچ دی ...

feryshad
21-12-2009, 02:31
دل و جیگر این خوشگله رو هم حسابی ببینید :دی
خواستم چندتاشو جدا کنم بزارم دیدم حال نمیده :دی

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

منبع

ترجمه گوگل

SAEED_BARCELONA
21-12-2009, 09:29
فرشاد عکسای خواهر ساتیو تو نت پخش شد. kurara همون مشخصات +تاچ خازنی و فیلمبرداری HD - دوربین8

Original Titan
21-12-2009, 11:21
دوستان آندروئيد دو با 1.6 اون طوري كه شما فكر ميكنيد فرق نمي كنه!
اينقدر خودتونو به آب آتيش نكشيد!
اينا همش تبليغات سوء هست . اگه آش دهن سوزي بود خود سوني اريكسون همون اول خرجش ميكرد
مني كه الان گوشيم مولتي تاچ داره بدون ترديد ايكس ده را ترجيح ميدم! اصلا اينقدر كه فك ميكنيد مهم نيست.
در مورد آندروئيد 2 بايد بگم كه اگه مشكل پخش ويديوش حل ميشد خوب بود!

titanium_zarin
21-12-2009, 11:58
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی GsmAria ، یكی از جدید ترین گوشی هایی كه در سال 2009 معرفی شد گوشی سونی اریكسون XPERIA X10 می باشد كه دارای سیستم عامل Android بوده و به تازگی نیز از سوی FCC تایید شد و مطابقت كارایی آن با شبكه مخابراتی كمپانی T-Mobile به تصویب رسید . هنوز تاریخ دقیقی برای عرضه این گوشی در آمریكا اعلام نشده است .
گوشی XPERIA X10 منطبق با شبكه های مخابراتی EDGE و WCDMA می باشد و این موضوع نشان می دهد كه علاوه بر كمپانی T-Mobile ، كمپانی Wnd Mobile در كانادا نیز خواهد توانست این گوشی را عرضه كند . زمانهای متفاوتی برای عرضه این گوشی پیش بینی شده است مثلا برخی آن را مربوط به اوایل 2010 ، برخی در ماه فوریه و برخی نیز تاریخ آن را 18 ژانویه اعلام كرده اند با این وجود تاریخ عرضه آن در بازار های جهانی فراتر از سه ماهه اول 2010 خواهد بود . اما مساله مهم این است كه آیا همزمان با عرضه آن در اروپا این گوشی در امریكا نیز موجود خواهد شد .

hamed1297
21-12-2009, 14:42
یه 3-4 تا عکس دیگه گذاشته بودی،میرفتم از تو بازار همه کیت میتاشو میخریدم و تو خونه اسمبلش میکردم.بعد یکی یه دونه بهتون میدادم.

feryshad
21-12-2009, 14:44
فرشاد عکسای خواهر ساتیو تو نت پخش شد. kurara همون مشخصات +تاچ خازنی و فیلمبرداری HD - دوربین8
آره خبرشو خوندم. تاچش خازنی بود؟

الدار گفته سریعترین گوشی سیمبینه!
حالا اگه اینو هم در نظر داشته باشیم که الدار داره در مورد یه گوشی سونی اریکسون اینو میگه و اینکه گوشی هنوز پروتوتایپه قدرت گوشی بیشتر مشخص میشه ...

feryshad
22-12-2009, 16:02
یه 3-4 تا عکس دیگه گذاشته بودی،میرفتم از تو بازار همه کیت میتاشو میخریدم و تو خونه اسمبلش میکردم.بعد یکی یه دونه بهتون میدادم.
ولی تا فی خالدون گوشی رو ریخت بیرون لامصب ...

خبر دیگه هم که همه میدونید ... تست FCC و ... :دی

hamed1297
22-12-2009, 21:07
یس.هی ایز کامینگ.
فکر کنم همون قبل از نمایشگاه بارسلون بیاد

Original Titan
22-12-2009, 22:11
خبر دیگه هم که همه میدونید ... تست FCC و ...
نه نمی دونیم بگو

feryshad
22-12-2009, 22:20
نه نمی دونیم بگو
اون واسه این بود که اسپم نشه :دی

حالا که اصرار میکنی بیا :دی
Sony Ericsson XPERIA X10 passes FCC test again, for AT&T this time

بار اول واسه T-Mobile و الان هم برای AT&T

Original Titan
22-12-2009, 22:27
ولی تا فی خالدون گوشی رو ریخت بیرون لامصب ...
دستش بشکنه!

اون واسه این بود که اسپم نشه
خوشم میاد بلدی اسپمشو در کنی :31:

Sony Ericsson XPERIA X10 passes FCC test again, for AT&T this time
این یعنی این که آخرای کاره؟

feryshad
23-12-2009, 00:59
نه یعنی زیاد چیز خاصی نیست

یه تست گرفته برای T-Mobile (که X10 و HD2 رو با هم تست کرده بودن) یه تست دیگه هم گرفته برای AT&T

hussain
23-12-2009, 13:20
عالیه میشه اگر ارتقا بدن و مولتی تاچ اضافه بشه حتما در لیست خرید قرار میدمش:31:

Mah12
23-12-2009, 17:43
یه تست گرفته برای T-Mobile (که X10 و HD2 رو با هم تست کرده بودن) یه تست دیگه هم گرفته برای AT&T

البته این به این معنیه که با شبکه AT&T هم کار میکنه چون شبکه AT&T با وودافون فرق داره 3G ش...
در ضمن gsmarena گفته دو تا ورژن از X10 وجود داره یکیش که همه جا حتی وودافون استفاده میکنه یکی هم X10a که هم فقط ویژه آمریکاست... بویژه AT&T ,
اینم ورژنهای مختلف:

HSDPA 900 / 1900 / 2100
HSDPA 1700 / 2100 / 900 or HSDPA 850 / 1900

ممنون

SAEED_BARCELONA
23-12-2009, 22:42
آره خبرشو خوندم. تاچش خازنی بود؟
آره خازنی بود.
به نظرم اگه فیلمبرداری HD و تاچ خازنی رو برا ساتیو میزاشت از اون طرف خواهرشو رو نمیکرد خیلی بهتر میشد! کلی فروش میکرد بخدا. اینا بلد نیستن:دی

عالیه میشه اگر ارتقا بدن و مولتی تاچ اضافه بشه حتما در لیست خرید قرار میدمش
از این گوشیا زیاد رفته تو لیست خرید! قیمت مهمه که همون نکبت الدار گفته بود گرونه

offlineinternet
06-01-2010, 17:30
بچه ها بچه ی x10 به دنیا اومد
اسمس x10 mini خیلی ظریف و زیباست
اینم عکسش

Original Titan
06-01-2010, 19:06
اسمس x10 mini با صفحه کلید kanna
دوست عزيز سلام عليكم
جايي تو خبر ننوشته كه صفحه كليد كانا را داره

feryshad
06-01-2010, 20:07
خیلی نازه :دی

ولی ناکس معلوم نیست طرف کیه که تمام این گوشی ها دستشه. عکس یه گوشی ال جی رو هم داده بیرون ...

ولی چه رنگ هایی هم داره ...

offlineinternet
06-01-2010, 22:35
دوست عزيز سلام عليكم
جايي تو خبر ننوشته كه صفحه كليد كانا را داره

دوست عزیز حتما من اشتباه کردم :42:
پوزش:11:

feryshad
07-01-2010, 13:21
صفحه ش هم ظاهرا 2.6 اینچه ...

خیلی هم صفحه ش کوچیک نیستا ... هم اندازه N95 یا P1 ...

SAEED_BARCELONA
07-01-2010, 14:48
یه جورایی گوشی تکیه. تا حالا فول تاچ به این کوچیکی نداشتیم. فرشاد اگه قیمتش کم باشه میشه میشه همون 5800 که بهت گفتم:5:
فقط خدا کنه تاچش خازنی نباشه. صفحه کوچیک و خازنی اصلا حال نمیده

corey
11-01-2010, 18:26
به نقل از gsmarena
سونی اریکسون x10 از 19 ماه آینده میلادی در انگلستان عرضه میشه
قیمت اولیه این گوشی 550 پوند ( 885 دلار ) اعلام شده

feryshad
21-01-2010, 23:34
اینجا چرا خوابیده ...
کلا سر تاریخ ریلیز این گوشی خیلی حرف و حدیث زیاده ... الان میگن بهار میاد ...

ولی یه چیزی که همه میگن اینه که تو کلیپ پایینی سرعت گوشی به طرز دهشتناکی بالاست :دی ما که نتونستیم ببینیم ..

R@R#M@N
21-01-2010, 23:54
فری یه نفر گفته بود ایکس 10 با آندو 2 و مولتی تاچ وارد بازار میشه !
تایید یا تکذیب میکنی :دی ؟؟ اگه تایید لینک داری ؟؟

Original Titan
22-01-2010, 00:09
@ فري
فيلمو ديديم!
فقط مي تونم بگم خيره كننده بود!!!!
با اين گرافيك خيلييييييييييييي روون بود.
من چون خودم هيرو دارم ميدونم آندروئيد چطوره . خوب درك ميكنم!

R@R#M@N
22-01-2010, 00:30
علی چطوری دیدی ؟؟
لینک دانلود بده !!

Original Titan
22-01-2010, 00:53
سلام دوست عزيز
من الان به شما لينك ميدم :)

Original Titan
22-01-2010, 00:57
دوست عزيز متاسفم نتونستم لينكش رو گير بيارم :31:
با پاف بريد انشالا حله.

feryshad
22-01-2010, 10:46
فری یه نفر گفته بود ایکس 10 با آندو 2 و مولتی تاچ وارد بازار میشه !
تایید یا تکذیب میکنی :دی ؟؟ اگه تایید لینک داری ؟؟
تا جایی که یادمه تو بلاگ سونی اریکسون یکی از خود سونی اریکسونی ها گفته بود سخت افزار سونری اریکسون قابلیت ارتقا به آندو 2 و مولتی تاچ رو داره ولی یادم نمیاد گفته باشه با آندو 2 میاد یا نه ...

ولی اونجور که الدار گفته احتمال زیاد با همین 1.6 بیاد ...

ادیت:
اینو پیدا کردم ، یه نگاه بنداز:

feryshad
22-01-2010, 10:47
علی چطوری دیدی ؟؟
لینک دانلود بده !!
لینک رو بزار اینجا دانلود کن (با تشکر از حامد عزیز)

البته الان واسه من مشکل داره و باز نمیشه ...

SAEED_BARCELONA
22-01-2010, 14:23
مسئولین SE که گفته بودن با آندو2 میاد. تو se-nse دیدم خبرش رو هم همون موقع گذاشتم.
اگه با 1.6 بیاد که خیلی ضدحال میشه

^^ HAMID ^^
22-01-2010, 15:55
با 1.6 میاد (چون UI اس ای بر پایه 1.6 هست) و آپدیت هایی از آندو 2 میگیره مثل 16 مگ کالر و شاید مولتی تاچ.

SAEED_BARCELONA
22-01-2010, 17:45
لعنتی. همیشه باید یه جای کار گوشیا بلنگه. ای تف

Original Titan
22-01-2010, 18:51
همين جور الكي هي جوش بزنيد!
سعيد تو بخر من برات آندروئيد دو روش نصب ميكنم! ها؟ اگه بازيت نمياد!

hamed1297
28-01-2010, 21:10
موتورولا milestone ظاهرا 16milion color هست.پس چرا این جناب X10 نمیتونه اینطور باشه؟

SAEED_BARCELONA
28-01-2010, 22:33
حامد سخت افزاراً X10 هم میتونه مولتی تاچ باشه میتونه 16M Color باشه ولی چون OSـش ورژن 2 نیست این قابلیت هارو نداره!
ای ******

hamed1297
28-01-2010, 23:27
خوب نیگا:

Since the Motorola MILESTONE is the first handset to run on Android 2.0, it enjoys 16M-color support and no color banding issues. The 65K-color limitation is taking the fun out of the other Android displays (the XPERIA X10 probably suffering the most) and it's nice of the Open Handset Alliance to have solved that issue.

Original Titan
28-01-2010, 23:28
حامد سخت افزاراً X10 هم میتونه مولتی تاچ باشه میتونه 16M Color باشه
از كجا ميدوني شما؟

hussain
29-01-2010, 16:46
خیلی بد میشه اگر مولتی تاچ اضافه نشه.البته میشه سرکرد

از كجا ميدوني شما؟
مگه نمیدونی سعید چندهفته ای هست تحلیلگر شده:31:

hamed1297
29-01-2010, 21:19
یکی از مشکلات این اختصاصی کردن اینترفیس همین هست.الان گوشی های جدید با ورژن 2.1 بیرون میان ولی این ظاهرا .1.6
ولی با تاخیری که توی ریلیزش پیش اومده احتمالا به ورژن بالاتر ارتقاء بدن.

SAEED_BARCELONA
29-01-2010, 21:23
از كجا ميدوني شما؟
بابا 10 بار خبرشو هم تو این تاپیک هم تو تاپیک اخبار و کانسپت ها گذاشته شده. شما حواست کجاست؟!!!

ali racer
29-01-2010, 21:45
از كجا ميدوني شما؟
عزیز جان سهت افزار هاصی که نمیخواد
فقط یه صفحه ای میخواد که بتونه در آن واحد تاچ 2 نقطه از صفحه نمایش رو تشخیص بده
مه همه ی صفحات خازنی این قدرت رو دارند
والا مولتی تاچ چیه
بعضی گوشی های جاوای الجی مولتی دارند:27:

Original Titan
29-01-2010, 22:00
عزیز جان سهت افزار هاصی که نمیخواد
عزيز جان هر دوتاش سخت افزار خاص ميخواد
هم 16 ميليون رنگش
هم مولتي تاچ
تقاضا ميكنم :31:

SAEED_BARCELONA
30-01-2010, 08:23
علی جان:دی حالا میگردم اگر تونستم پیداش کنم خبرو میزارمش برات. ok؟

feryshad
31-01-2010, 18:51
Xperia X10 blog

News, Tips, Reviews and User Forum for the Sony Ericsson Xperia X10 Android mobile

/
دو تا ویدئو که البته من نتونستم ببینم :دی

Sony Ericsson Xperia X10 - Neocore Benchmark

Xperia X10 browsers compared with Nexus One

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداونایی که دیدن گفتن بروزر X10 زیباتر و سریعتر بوده و تو بنچمارک X10 تونسته 28.3 فریم نشون بده و Nexus one هم 26.7

hamed1297
31-01-2010, 19:47
این هم ببینید.جالبه.سرعت گوشی اینجا خوب معلومه:

Original Titan
31-01-2010, 20:12
همه فيلما را ديدم!
در مورد بروزر ريچل كه حدود 7-8 ثانيه اون زود تر پيج رو باز كرد با تمام جزئيات
و باز هم شاهكار سوني اريكسون در رابط كاربريش

Hamid..God
01-02-2010, 22:59
خیالتون راحت x10 هم به اندو 2 آپ میشه هم مولتی تاچ میشه هم 16 ملیون و هم فایل ترنسفر دار
اینارو مسول گسترش Xperia X10 تو وبلاگ سونی اریکسون تو یه سوال و جواب با کاربرا گفته
دلیله اینم که اول این کار رو نکردن وقت گرفتن گسترش رابط مخصوص سونی اریکسون رو ورژن 2 این سیستم عامل اعلام کرده(وعجلشون برا معرفی گوشی باسه عقب نموندن از قافله)
منبع هم من نتونستم اون صفحه که خبر رو ازش خونده بودم و منبع توش بود رو دوباره باز کنم ولی تو موباییلستان و فرم این گوشی تو اون انجمن هم اصل خبر هم منبع رو گزاشته

راستی می دونستین برزر عکس گوشی چهره هارو تشخیص میده یعنی اگه رو صورت یه نفر تو عکسش کلیک کنی بنویسی رضا تو همه ی عکسایی که از رضا تو موبایل هست رضارو تشخیص میده حالا فرق نمی کنه تو اون عکس چنتا صورت دیگه باشه تازه بعد اون خیلی راحت میتونی با کلیک رو صورت رضا تو برزر عکسا و تو هر عکسی به رضا زنگ بزنی!!!!

پس برا سونی اریکسون و x10 سه بار
هیپیپ هورا هیپیپ هورا

mostafa_khan001
02-02-2010, 15:09
یه سری عکس لایو جدید از اکس10 و اینترفیسش
حدود 10-12 تا عکسی هست صبر کنید تا لود بشن.50 تا عکسی بود این چند تا رو گلچین کردم

اگه تکراری بود ببخشین دیگه!

tanatos
05-02-2010, 12:45
آقا کسی از جعبه ی X10 عکسی نداره؟
یه چیز دیگه تاریخ عرضه قبلا 10th February اعلام شده بود الان به تعویق افتاد برای 19 واسه ارتقاشه یا جریانات دیگه ای هم هست؟

mostafa_khan001
05-02-2010, 16:53
زمان ریلیز دقیق هنوز هم مسخص نیست.همونطور که گفتی اعلام اولیه روی فوریه بوده
اما الان شایعاتی هست که این گوشی مارچ ریلیز میشه.یه شایعات بدی هم راه افتاده که این گوشی در اوریل ریلیز میشه!که بعیده البته ها!

R@R#M@N
05-02-2010, 17:59
آوریل شایعه نیست
تی موبایل T-Mobile گفته من مارچ میدم میدم بیرون !
ودافون هم گفته آوریل میدم

Original Titan
05-02-2010, 18:05
گوشي آماده است ديگه
به زوردي ريليز ميشه
نگران نباشيد

R@R#M@N
05-02-2010, 19:13
گوشي آماده است ديگه
به زوردي ريليز ميشه
نگران نباشيد
لول
من خیلی نگرانم ! نکنه ریلیز نشه :31:

adrenalin
06-02-2010, 13:19

Putting an end to all the speculation, Sony Ericsson have confirmed that the Xperia X10 will eventually be updated to a newer version of Android at some point of time after its launch. Addressing questions from fans and critics whether the X10’s Android 1.6 OS will prove to be competitive enough in the long run, Sumit Malhotra on the SE Product blog has confirmed that ‘there will be a software update for the X10 that will upgrade the complete Sony Ericsson User Experience Platform based on newer version of the Android OS.’

Hence in all probability, X10 will launch with Android 1.6 which will be updated to a ‘newer Android version’ later. Sony Ericsson has however not specified which version it’ll eventually be updated to.

feryshad
06-02-2010, 22:08
منبع مطلب بالایی

گفته با آندو 1.6 میاد ولی قابل آپگرید به ورژن بالاتر هست ...

hussain
06-02-2010, 23:30
گفته با آندو 1.6 میاد ولی قابل آپگرید به ورژن بالاتر هست ...
ببخشید ولی اینی که الان گفتی یعنی چه؟:31:
با ارتقا مولتی تاچ اضافه میشه؟

R@R#M@N
06-02-2010, 23:59
بله
16 ملیون هم میشه :دی

Original Titan
07-02-2010, 00:01
ببخشید ولی اینی که الان گفتی یعنی چه؟
با ارتقا مولتی تاچ اضافه میشه؟
بستگي به هفته ساختش داره :31:

hussain
07-02-2010, 01:17
بستگي به هفته ساختش داره :31:
اون که بله حتما باید با شما چک بشه :31:
اگر مولتی تاچ اضافه بشه من حتما میخرمش.
کسی سوال نداره:31:

saman65
07-02-2010, 08:50
میگم کسی خبر نداره قراره با کدوم اپراتور تو آمریکا یا اروپا عرضه بشه؟(وای چه باکلاس پرسیدم:31:)
من که دیگه نمیتونم صبر کنم:31:

ویرایش: جوابم رو گرفتم :دی

ولی نگفته که کی!!!!!

hessam_sz
07-02-2010, 10:53
قيمت اوليه اين گوشي چقدر پيش بيني شده؟

SAEED_BARCELONA
07-02-2010, 11:30
سامان فکر کنم AT&T هم قالب کنه به مردم. فکر کنم مطمئن نیستم.
@حسام
850دلار. قابل شما رو هم نداره. مهمان ما باش. والا:دی

saman65
07-02-2010, 11:45
سامان فکر کنم AT&T هم قالب کنه به مردم. فکر کنم مطمئن نیستم.
@حسام
850دلار. قابل شما رو هم نداره. مهمان ما باش. والا:دی
Att معمولا با آندروئید و وین موب کاری نداره. فکر کنم تا حالا که همه آندروئیدها رو T mobile داده.
اینجا هم سایتها آوردن.999 تا:31:

R@R#M@N
07-02-2010, 15:43
سامان میخوای بخری دیگه :دی ؟؟
مثه 3جی اس بترکونی تاپیکو :دی

isbn
07-02-2010, 16:11
من میخواستم یه HD2 بگیرم که x6 رو دیدم گفتم یخده واسم مشورت کنم بعد بگیرم حالا این x10 که دیگه ترکوند منو بنظرتون ارزش وا سادن داره که وایسم امد بعد بین HD 2 و x10 انتخاب کنم؟

زمان عرضه این جیگر طلا کی هست دقیق؟

Original Titan
07-02-2010, 16:27
برات مهم نيست كه سيستم عاملش چيه؟
فقط ظاهر برات مهمه؟
از نظر گرافيكي كه ايكس 10 خيلي برتر از اچ دي 2 هست

Hamid..God
07-02-2010, 16:30
معلومه که ارزش واستادن داره بین اینو HD2 هم که معلومه که X10 این که پرسیدن نداره تو داری فناوریه سونی رو با HTC مقایسه می کنی شاهدشم نکسسه که ساخت HTC هست و با اینکه از اندوی 2 استفاده می کنه و اسنپ دراگون ولی تو همه چی نصبت به X10 کند تره

isbn
07-02-2010, 16:55
پس با این تفاسیر وا میسیم تا غول سونی از راه برسه :21:
تاریخ عرضه دقیق کی شد؟

HD2 که واقعا زیباست بیشتر زیبایی ش منو جلب کرد تا امکانات اما الان x10 هم زیباییش هم امکاناتش منو جلب کرده:8:

Prince_Amin
07-02-2010, 20:56
دوستان ایا با اپدیت اندروید ایکس 10 به ورژن 2 قابلیت مولتی تاچ و 16 میلیون رنگ هم اضافه میشه؟اگر با منبع معتبر پاسخ بدید ممنون میشم!در ضمن فیلم خاصی از مقایسه ی نکسس وان گوگل و ایکس 10 وجود داره که اثبات کنه سرعت ایکس 10 بیشتره؟مرسی.یه سوال دیگه!به طور کلی اندروید همیشه قابل اپدیت هست؟مثلا 2.1 رو میشه به 2.2 (وقتی که 2.2 هم بیاد)اپدیت کرد؟یا محدودیت داره؟؟

hamed1297
07-02-2010, 21:04
توی نمایشگاه همه چیز قطعی میشه.ولی سونی اریکسون چاره ای جز این نداره.

Hamid..God
07-02-2010, 21:41
اندو اوپن سرسه پس هیچ محدودیتی وجود نداره

Original Titan
07-02-2010, 23:17
دوستان ایا با اپدیت اندروید ایکس 10 به ورژن 2 قابلیت مولتی تاچ و 16 میلیون رنگ هم اضافه میشه؟اگر با منبع معتبر پاسخ بدید ممنون میشم!در ضمن فیلم خاصی از مقایسه ی نکسس وان گوگل و ایکس 10 وجود داره که اثبات کنه سرعت ایکس 10 بیشتره؟مرسی.یه سوال دیگه!به طور کلی اندروید همیشه قابل اپدیت هست؟مثلا 2.1 رو میشه به 2.2 (وقتی که 2.2 هم بیاد)اپدیت کرد؟یا محدودیت داره؟؟
معلوم نيست كه 16 مگ كالر بشه . مولتي تاچ رو من اطلاع ندارم
ولي هر كي الان هر چي بگه خيلي روش حساب نكن.. مگه اين كه خود اس اي بگه كه سخت افزاريش آمادس
در مورد آپديت هم نه
نميشه مثلا وقتي آندو 2.0 هست وقتي 2.2 اومد به قول شما آپديت كرد!‌ يعني بايد خود شركت براش آماده كنه! رام رو كوك كنه
خلاصه اينطوريا

اندو اوپن سرسه پس هیچ محدودیتی وجود نداره
درسته ولي اگه خودت ميتوني پورتش كني
بسم الله...
مثلا براي گوشي هيرو 2.1 به طور رسمي نيومده ولي به صورت دامپ (dump) موجود هست
كه اصطلاحا پايدار(stable) نيست اين طور رام ها!

R@R#M@N
07-02-2010, 23:51
همه اینایی که وگفتی یعنیییی چههه ؟؟ :دی
یعنی نمیتونن مثه امنیا اچ دی کوک کنن که رو گوشی بشه فلش کرد و بمونه و حالم بده به صاحابش :دی ؟؟