PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای خرید دوربین دیجیتال حدود 200 تومن و هندی کم حدود 500 تومن

shahram76
08-10-2009, 18:14
سلام :40::40:لطفا منو راهنمایی کنین برای خرید دوربین دیجیتالی حدود 200 هزار تومن و هندی کم تقریبا 500 هزار تومن :40:چی بخرم خوبه

seymour
09-10-2009, 15:53
سلام :40::40:لطفا منو راهنمایی کنین برای خرید دوربین دیجیتالی حدود 200 هزار تومن و هندی کم تقریبا 500 هزار تومن :40:چی بخرم خوبه
عکاسی به نظر من با حدود 200 تومن و کمی هم بالاتر : A2000 و A2100 از Canon (زوم 6x اش هم می تونه بدردبخوره)... من از ixus 95 هم خوشم میامد که باز برای مصارف خانوادگی به نظرم مناسبه .. شیک - سریع - باکیفیت - جمع و جور

در مورد دوربین فیلمبرداری : برای استفاده خانوادگی می خوای دیگه ؛ ها ؟ ...مدل هارد دار می پسندی ...که باید خودت فیلمهاش رو از روی هارد دوربین بریزی روی PC و تبدیل به DVD کنی - یه ذره فنی تره ... یا اینکه مدل DVD دار می خوای که خودش یه ضرب دیسک رو پر فیلم کنه و تحویل بده ؟ ... البته توجه کن که الان بازار در اون مورد هارد دار مدلهای مناسب تری داره به نظرم ..

prowler88
09-10-2009, 18:01
صحبت های بالا تایید میشه. در مورد دوربین عکاسی من نظرم بیشتر روی A2000 هست.

البته اگه اشتباه نکنم یه دوربین فیلمبرداری هایی هم بود که روی مموری ضبط میکردن. درسته محمد جان؟

shahram76
09-10-2009, 21:02
عکاسی به نظر من با حدود 200 تومن و کمی هم بالاتر : A2000 و A2100 از Canon (زوم 6x اش هم می تونه بدردبخوره)... من از ixus 95 هم خوشم میامد که باز برای مصارف خانوادگی به نظرم مناسبه .. شیک - سریع - باکیفیت - جمع و جور

در مورد دوربین فیلمبرداری : برای استفاده خانوادگی می خوای دیگه ؛ ها ؟ ...مدل هارد دار می پسندی ...که باید خودت فیلمهاش رو از روی هارد دوربین بریزی روی PC و تبدیل به DVD کنی - یه ذره فنی تره ... یا اینکه مدل DVD دار می خوای که خودش یه ضرب دیسک رو پر فیلم کنه و تحویل بده ؟ ... البته توجه کن که الان بازار در اون مورد هارد دار مدلهای مناسب تری داره به نظرم ..

سلام :40:خیلی ممنون از توجه شما:11::11: فک کن این مورد برام بهتر باشه : فیلمو از روی هارد دوربین بریزم روی PC و تبدیل به DVD کنیم حالا پیشنهاد شما چیه:40:مرسی

ChaoticHead
09-10-2009, 21:20
صحبت های بالا تایید میشه. در مورد دوربین عکاسی من نظرم بیشتر روی A2000 هست.
البته اگه اشتباه نکنم یه دوربین فیلمبرداری هایی هم بود که روی مموری ضبط میکردن. درسته محمد جان؟

این سری A2000 امکانات دستیش نسبت به نسل قبل (مثلا A590 ) کمتر شده؟

اون دوربینهای memory خور هم وسوسه کننده اند. Canon مدلهای خوبی داره

prowler88
09-10-2009, 21:56
این سری A2000 امکانات دستیش نسبت به نسل قبل (مثلا A590 ) کمتر شده؟

من خیلی وقت پیش مشخصات این دوربین رو دیده بودم یادم نبود دقیقا. درسته. امکانات دستی نداره ولی کیفیت عکسش و موارد دیگه ی مشخصاتش بهتره.

*ویرایش شد...

seymour
10-10-2009, 16:21

خوب هستن ... ولی حافظه محدود هستش (سفر امسال خانواده من به شما، با کیفیت خوب 10 گیگ شد حدوداً) و کیفیت بالاتر مجبور می کنه آدم رو بره سمت هارد (30 گیگ و 60 گیگ)، و ضمناً اطمینان و امنیت هارد خیلی بیشتره ... وانگهی الان بعضی مدلهای هارد دار خوب ، هم کارت حافظه می خورن و هم هارد دارن (کارای پاناسونیک مثلا)...

بعلاوه واسه آدمهای تنبل هم خوبه که مثلا کل فیلمهای یک سال رو یه دفعه تبدیل کنن به DVD و خلاص ..

سلام :40:خیلی ممنون از توجه شما:11::11: فک کن این مورد برام بهتر باشه : فیلمو از روی هارد دوربین بریزم روی PC و تبدیل به DVD کنیم حالا پیشنهاد شما چیه:40:مرسی
بله - میشه با قاطعیت گفت انتخاب بهتریه ... کنترل هنری ات (!) روی کل قضیه بالاتر میره ...

prowler88
10-10-2009, 19:14
خوب هستن ... ولی حافظه محدود هستش (سفر امسال خانواده من به شما، با کیفیت خوب 10 گیگ شد حدوداً) و کیفیت بالاتر مجبور می کنه آدم رو بره سمت هارد (30 گیگ و 60 گیگ)، و ضمناً اطمینان و امنیت هارد خیلی بیشتره ... وانگهی الان بعضی مدلهای هارد دار خوب ، هم کارت حافظه می خورن و هم هارد دارن (کارای پاناسونیک مثلا)...

البته مموری های ظرفیت بالا هم اومده خب. مثلا 32 گیگ و 64 گیگ.
امنیتش از چه نظر بالاتره؟ مگه به ضربه حساس نیست؟

shahram76
11-10-2009, 13:17
ممنون از راهنمایهاتون
یه پرسش دیگه
اگه یه هندی کم با کیفبت بالا بگیرم که عکس هم میگره. چطور؟منظورم اینه برای استفاده خونگی کیفیت عکسش قابل قبول باشه ؟اگه جواب مثبت یه هندی کم حدود 700000 تومن چی پیشنهاد میکنین مرسی

seymour
11-10-2009, 17:27
ممنون از راهنمایهاتون
یه پرسش دیگه
اگه یه هندی کم با کیفبت بالا بگیرم که عکس هم میگره. چطور؟منظورم اینه برای استفاده خونگی کیفیت عکسش قابل قبول باشه ؟اگه جواب مثبت یه هندی کم حدود 700000 تومن چی پیشنهاد میکنین مرسی
اصولاً دوربین های فیلمبرداری جدید می تونن عکس هم بگیرن .. کیفیت این عکسها بد نیست و حتی خوبه .. اما قابل مقایسه با یه دوربین عکاسی نیست ، چه از نظر کیفیت و چه از قابلیت های جانبی مورد نیاز برای یه عکس خوب (مثلآ فلاش و شاتر از مهمترینهاش) ... خلاصه اینکه آیا میشه روی عکسشون حساب کرد؟ : بله - آیا می تونن بخوبی جای دوربین عکاسی رو پر کنن؟ نخیر ...

من هارددارهای پاناسونیک رو توصیه می کنم ... SDR-H که دو ظرفیت 30 و 60 گیگ داره ...

البته مموری های ظرفیت بالا هم اومده خب. مثلا 32 گیگ و 64 گیگ.
امنیتش از چه نظر بالاتره؟ مگه به ضربه حساس نیست؟
بله - ولی هنوز مونده تا هزینه شون معقول بشه .. یادت باشه قبلاً پستی در این باره داشتم ... ضمن اینکه بحث سرعت رایت هم مطرحه تا مشکلی پیش نیاد (کارت های سریع کلاس مخصوص میخواد)... بهرحال به نظر من که هزینه اش نمی ارزه الان ...

در مورد بحث امنیت و ضربه و اینا: نه - هارددارها رو خیلی مقاومت تر دیده ام و اصولاً هارددارها رو کمپانی ها بعنوان سری های متوسط و بالاتر و مموری دارها رو برای سری های متوسط و پایین تر (بودجه ای عرض می کنم) تولید می کنن .. یه بحثش هم همینه: جنس و کیفیت ساخت با بودجه رابطه مستقیم داره ...

بحث امنیت هم منظورم امنیت محتوا بود؛ چندین بار پیش اومده برای دوستان که حافظه رو گم کرده اند (حالا مثلاً پر از فیلم خانوادگی) یا حافظه بی کیفیت دچار نقص شده و فیلم از دست رفته ... در نظر بگیر که دوربین برای مصارف خانگی آخرش قراره دست خیلی افرادی باشه که شاید تسلط فنی و آگاهی شون در حد من شما نباشه ... معمولاً مادرها دوست دارند فیلم بگیرن از بچه هاشون مثلا ... بهرحال اینا هیچکدوم حکم قطعی نیستند و صرفاً تجربه اس ..

الان که خیلی از مدلهای هارددار کارت هم می خورن و قضیه حله .. بودجه پایین ها هم خب کارت دار میخرن دیگه چون انتخاب دیگه ای ندارن ...

ChaoticHead
12-10-2009, 17:40
اصولاً دوربین های فیلمبرداری جدید می تونن عکس هم بگیرن .. کیفیت این عکسها بد نیست و حتی خوبه .. اما قابل مقایسه با یه دوربین فیلمبرداری نیست ، چه از نظر کیفیت و چه از قابلیت های جانبی مورد نیاز برای یه عکس خوب (مثلآ فلاش و شاتر از مهمترینهاش) ... خلاصه اینکه آیا میشه روی عکسشون حساب کرد؟ : بله - آیا می تونن بخوبی جای دوربین عکاسی رو پر کنن؟ نخیر ...

در تکمیل حرف Seymour جان بگم که تجربه شخصی من با یه دوربین هندی کنم G35 پاناسونیک اصلا لذت بخش نبود؛ یعنی عکسهاش از حیث کیفیت در حد گوشیهای سری K سونی یا شاید یه ذره بهتره. (از نظر سایز هم طبیعتا بستگی به مدلش داره) با این حال کار آدمو راه میندازه

prowler88
12-10-2009, 21:37
هر چیزی رو بهر کاری ساخته اند. مسلما موبایل نمیتونه کیفیت پلیر رو داشته باشه. دوربین فیلمبرداری نمیتونه کیفیت عکاسی رو داشته باشه و بالعکس. در مورد خیلی چیزای دیگه هم اینطوره...

فرشاد سلیمی
19-10-2009, 13:24
سلام آقا شهرام.
دوست عزیز من با همین مبلغی که شما میخوای واسه دوربین دیجیتال هزینه کنی همون A 2000 رو خریدم خیلی هم راضی هستم اما یه نکته هست که هزینه های جانبی رو هم واسش در نظر بگیر. اگه کل پولت 200 تومانه باید در نظر داشته باشی که 30-40 تومان هم هزینه : رم - محافظ ال سی دی - کیف - باطری - شارژر و اینجور ملحقات هم داری.
برای من A2000 حدود 255 تومان تموم شد. میتونی A1100 بگیری که 200 برات تموم بشه. فرق زیادی هم ندارن.