PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : روشن نشدن کامپيوتر

sin2x=2sinxcosx
06-10-2009, 20:46
سلام .
همون طور که مي دونين موقع روشن کردن کامپيوتر يه صداي بيپ از کيس مياد بيرون و مونيتور روشن مي شه و کامپيوتر بوت ميشه . حالا کامپيوتر من اين صداي بيپ رو تند تند و بي وقفه هي به صدا درمياره و مونيتور هم روشن نمي شه .
مشکل از چي مي تونه باشه ؟

saman3230
06-10-2009, 21:11
سلام .
همون طور که مي دونين موقع روشن کردن کامپيوتر يه صداي بيپ از کيس مياد بيرون و مونيتور روشن مي شه و کامپيوتر بوت ميشه . حالا کامپيوتر من اين صداي بيپ رو تند تند و بي وقفه هي به صدا درمياره و مونيتور هم روشن نمي شه .

این بیپ ممتد ماله رم شماست

یا جای رم عوض کنید یا اینکه اسلات رم را تمیز کنید و رم را دوباره جا بزنید اگر درست نشد رمه شما از بین رفته

sin2x=2sinxcosx
06-10-2009, 21:16
این بیپ ممتد ماله رم شماست

یا جای رم عوض کنید یا اینکه اسلات رم را تمیز کنید و رم را دوباره جا بزنید اگر درست نشد رمه شما از بین رفته

ممنون . ولي آخه خود به خود چه بلايي مي تونه سر رم بياد ؟ مونيتور و اينا هم روشن نمي شن ها ! به محض اينکه دکمه پاور زده ميشه اين بيپ به صدا درمياد . به شکل زير :
بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ .......
يه کم تند تر از اين :20:
بيپ هم پيوسته نيست و گسسته است .

saman3230
06-10-2009, 21:25
ممنون . ولي آخه خود به خود چه بلايي مي تونه سر رم بياد ؟ مونيتور و اينا هم روشن نمي شن ها ! به محض اينکه دکمه پاور زده ميشه اين بيپ به صدا درمياد . به شکل زير :
بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ بيپ .......
يه کم تند تر از اين :20:
بيپ هم پيوسته نيست و گسسته است .

درسته عزیز

ببین دستگاه وقتی روشن میشه اول وجود CPU رو چک میکنه بعد به سراغ رم میره و بعد گرافیک اگر اینارو چک کرد یه بیپ میزنه و میگه من سالمم:46:

اما برای شما بیپ بیپ بیپ بیپ میزنه

این بعنی رم

اگر به این صورت بزنه یعنی گرافیک

بی بی بیپ

بی بی بیپ (با حال صداشو در آوردم نه ؟)

و اما گفتی چه جوری یه دفعه این بلا سرت اومده

باید بگم قطعه برقی که هیچ حساب و کتابی نداره

khark11
08-10-2009, 16:22
رم رو در بيار تميز كن بزنش سر جاش، مشكلت حل ميشه

اينقد صغري كبري نچين واسش عزيزم!:31:

گهگاهي اسلات هاي رم كثيف ميشه بر اثر گرد و خاك يا اكسيده شدن پين هاي رم! و خوب اتصال نميكنه كه با در آوردن و تميز كردنشون مشكل حل ميشه!

saman3230
08-10-2009, 17:11
رم رو در بيار تميز كن بزنش سر جاش، مشكلت حل ميشه

اينقد صغري كبري نچين واسش عزيزم!:31:

گهگاهي اسلات هاي رم كثيف ميشه بر اثر گرد و خاك يا اكسيده شدن پين هاي رم! و خوب اتصال نميكنه كه با در آوردن و تميز كردنشون مشكل حل ميشه!

دی والا مگه فیلم سگا میکرونه که در بیاری فوت کنی بزنی حا درست شه

جونه خت ای کامپیوترنا !!

شما که به هرکی میرسی همینو میگی !!!
این دوستمون علت بوق زدن رو پرسیده بود متم گفتم فکر کنم توضیح فنی خیلی بخترن تا اینکه سیش بگم دربیار فوت کن نه ؟

بعد قربونیت آوم پست قبل مونو سیل کن اولش سیش گفتم که اسلاتانه تمیز کنه !!!!

یه شوخی کوچولو هم کردم که امیدوارم نارحت نشده باشی

sin2x=2sinxcosx
08-10-2009, 21:18
دوستان خيلي ممنون . مشکل از همون رم بود و حل شد . ولي دوباره يه مشکل ديگه پيش اومد . کامپيوتر مياد بالا و ويندوز هم لود ميشه ولي قبل از اينکه تمامي برنامه ها لود بشن و کامپيوتر آماده کار بشه خود به خود کامپيوتر خاموش ميشه . دو بار اين اتفاق افتاد . به نظرتون اين بار مشکل از چيه ؟

saman3230
08-10-2009, 23:03
دوستان خيلي ممنون . مشکل از همون رم بود و حل شد . ولي دوباره يه مشکل ديگه پيش اومد . کامپيوتر مياد بالا و ويندوز هم لود ميشه ولي قبل از اينکه تمامي برنامه ها لود بشن و کامپيوتر آماده کار بشه خود به خود کامپيوتر خاموش ميشه . دو بار اين اتفاق افتاد . به نظرتون اين بار مشکل از چيه ؟

اول پاور و بعد دمای CPU

بهتره پاورت روتست کنی

اگر با یه پاور دیگه هم این مشکل رو داشتی شاید ایراد از دمای CPU باشه و توی بایوست جوری تنظیم شده که با بالا رفتن دمای CPU کامپیوتر خاموش شه
اگر هر سری زمان خاموش شدن کامپیوتر کوتاه تر و زودتر میشسه ایراد از دمای CPU
البته من بیشتر شکم به پاور هست

kourosh_sos
09-10-2009, 00:23
مشخصات سیستم رو به همراه یک اسکرین شات در برنامه CPU-Z بزار ببینیم مشکل از چی میتونه باشه بعد یه تست کن ببین تو محیط SafeMode مشکلی داری یانه اگر نیود مشکلت از دمای بالای CPU هستش اگر اینطور بود فنش رو باز کن خاکشو بگیر یه روغن کاریش کن در کل یه حالی بهش بده و مقداری خکیر سلیکون مرغوب به پشت CPU یا پشت سینک بزن درب کیستم باز بزار که گردش هوا داشته باشه اگر باز نشو ویندوزت رو یکبار عوض کن تمام درایوراتو کامل نصب کن ببین چی میشه نتیجه رو بگو

sin2x=2sinxcosx
09-10-2009, 13:01
باز هم ممنون . پشت کامپيوتر رو باز کردم و زدم روشن بشه ديدم اصلا فن سي پي يو کار نمي کنه . بازش کردم ببينم چرا کار نمي کنه ديدم يکي از اون پره هاش شکسته و گير مي کنه و باعث مي شه فن نتونه راحت تر حرکت کنه . اونو کامل دراوردم‌(شکوندم) زدم کار کرد . حالا هم صداي خيلي زيادي توليد مي کنه . دستمو گرفتم زير فن ديدم صدا قطع شد . فهميدم مشکل از فن هست . يه بار ديگه درش اوردم و دوباره انداختم سر جاش . ولي باز همون مشکل هست . من احتمال مي دم که چون يکي از پره ها شکسته باعث ميشه اون وسط يه کم باد اضافي توليد بشه و باعث لرزش زياد فن بشه . نظر شما چيه ؟ به نظرتون اين مشکل که فن سي پي يو يه پره کمتر داره اشکالي ايجاد مي کنه ؟

khark11
10-10-2009, 07:38
دی والا مگه فیلم سگا میکرونه که در بیاری فوت کنی بزنی حا درست شه

جونه خت ای کامپیوترنا !!

شما که به هرکی میرسی همینو میگی !!!
این دوستمون علت بوق زدن رو پرسیده بود متم گفتم فکر کنم توضیح فنی خیلی بخترن تا اینکه سیش بگم دربیار فوت کن نه ؟

بعد قربونیت آوم پست قبل مونو سیل کن اولش سیش گفتم که اسلاتانه تمیز کنه !!!!

یه شوخی کوچولو هم کردم که امیدوارم نارحت نشده باشی

اگه مثلا لهجه برازجوني نوشتي بايد بگم كه اشتباه نوشتي جون اين لهجه اي كه نوشتي بوشهري بود!!!!:31:

شما هر وقت سيستمت مشكل پيش اومد براش هيچوقت سعي نكن در بياري و بزني سر جاش ويندوز عوض كن شايذد حل بشه!!!:31:

راستي يادت باشه اسلات فيلم سگا و ميكرو هم دقيقا از نوع اسلات هاي رم و كارت گرافيك بوده !!

sin2x=2sinxcosx
16-10-2009, 22:55
باز هم ممنون . پشت کامپيوتر رو باز کردم و زدم روشن بشه ديدم اصلا فن سي پي يو کار نمي کنه . بازش کردم ببينم چرا کار نمي کنه ديدم يکي از اون پره هاش شکسته و گير مي کنه و باعث مي شه فن نتونه راحت تر حرکت کنه . اونو کامل دراوردم‌(شکوندم) زدم کار کرد . حالا هم صداي خيلي زيادي توليد مي کنه . دستمو گرفتم زير فن ديدم صدا قطع شد . فهميدم مشکل از فن هست . يه بار ديگه درش اوردم و دوباره انداختم سر جاش . ولي باز همون مشکل هست . من احتمال مي دم که چون يکي از پره ها شکسته باعث ميشه اون وسط يه کم باد اضافي توليد بشه و باعث لرزش زياد فن بشه . نظر شما چيه ؟ به نظرتون اين مشکل که فن سي پي يو يه پره کمتر داره اشکالي ايجاد مي کنه ؟

حالا به نظرتون من چيکار مي تونم بکنم ؟

khark11
17-10-2009, 16:13
حالا به نظرتون من چيکار مي تونم بکنم ؟

بله اشكال ايجاد ميكنه!!

تعادل فن به هم خورده با اين كار و مجبوري عوضش كني ! سرو صدا هم از همين وضعيته !

pc_hex
07-11-2009, 22:03
سلام .

سلام . بوق ممتد یعنی ایراد از رم . در واقع رم یا سوخته و یا درست جاگذاری نشده . این حالت در جابجایی کیس و یا قرار داشتن اشیا متحرک مثل اسپیکر هم اتفاق میافته و ماژول رم را هم با یک مسواک تمیز کن . خاک هم مانع نرسیدن پین ها به سوکت میشه .

khark11
08-11-2009, 07:38
سلام . بوق ممتد یعنی ایراد از رم . در واقع رم یا سوخته و یا درست جاگذاری نشده . این حالت در جابجایی کیس و یا قرار داشتن اشیا متحرک مثل اسپیکر هم اتفاق میافته و ماژول رم را هم با یک مسواک تمیز کن . خاک هم مانع نرسیدن پین ها به سوکت میشه .

دوست عزيز به تاريخ تاپيك ها دقت كنيد!! ديروز چند تا پست تو تاپيك هاي قديمي دادي كه همشون مشكلشون حل شده، ممنونم

sin2x=2sinxcosx
09-11-2009, 20:20
سلام دوستان . ببخشيد الان اگه موقع روشن کردن رايانه اصلا صداي بيپ نياد چيکار بايد کرد ؟ يعني اون بيپي که بعد از اون مونيتور روشن ميشه .

m654
09-11-2009, 21:47
سلام دوستان . ببخشيد الان اگه موقع روشن کردن رايانه اصلا صداي بيپ نياد چيکار بايد کرد ؟ يعني اون بيپي که بعد از اون مونيتور روشن ميشه .
گمانم با وجود چرخش فن، به سی‌پی‌یو و مادربورد مربوط باشد.

khark11
10-11-2009, 09:19

يعني صدا نمياد ولي مانيتور روشن ميشه؟ يا اصلا مانيتور روشن نميشه؟

sin2x=2sinxcosx
10-11-2009, 21:42
نه مونيتور روشن نميشه و صداي بيپ هم نمياد .

Kianoosh
10-11-2009, 22:10

احتمالا کارت گرافیک...

beckham7
10-11-2009, 23:09
این راهو امتحان کن رمو در بیار اگه بیپ زد دوباره جا بزن شاید بالا بیاد اگه هم بالا نیومد سی پی یو سالمه شکت بره به مادربرد
راه دوم باتری cmos دربیار(یا از جامپر استفاده کن))کابل برق سیستمو واسه چند لحظه قطع کن دوباره جا بزن اگه بازم روشن نشد مشکل از مادریرد البته اگه با در اوردن رم یا گرافیک سیستم می بوقه
راه دیگه هم هست اینا رو امتحان کن تا بعد...

Arash.Ajdary
10-11-2009, 23:13
نه دوست عزیز ربطی به کارت گرافیک نداره

چون اگر کارت گرافیک بود باید صدای بیپ می اومد که دوستومن میگه صدا بیپ هم نمیاد

رمت بردار و تمیزش جان و جاش عوض کن

اگر درست نشد

سیپیو باز کن و یک تمیزی بکن

(کلا مادربرد و کارت گرافیک و cpu رو قشنگ تمیز کن )

اگر باز هم روشن نشد پاورت چک کن

شاید به کیس برق کافی نمیرسه

اگر باز هم درست نشد ببر تعمیرگاه کامپیوتر:46:

Kianoosh
10-11-2009, 23:32
چون اگر کارت گرافیک بود باید صدای بیپ می اومد که دوستومن میگه صدا بیپ هم نمیاد

کی چنین حرفی رو زده!؟!لطفا نظر اشتباه و روشهای تکراری ندین تمیز کردن رمهای و چک کردن اسلاتها و پاور و Clear CMOS و ...قبلا گفته شده بود...

sin2x=2sinxcosx
11-11-2009, 01:29
ممنون از راهنماييهاتون . رم ها رو چک کردم و باتري رو در اوردم و دوباره انداختم مشکل حل نشد . راستي دوستان مي دونين که بعد از اينکه من فن سي پي يو رو عوض کردم اين مشکل پيش اومد .

khark11
11-11-2009, 08:00
تميز كردن رم و اسلات رم روي مادربرد - تميز كردن اسلات كارت گرافيك - اشكال در پاور سيستم!!

beckham7
11-11-2009, 09:29
ممنون از راهنماييهاتون . رم ها رو چک کردم و باتري رو در اوردم و دوباره انداختم مشکل حل نشد . راستي دوستان مي دونين که بعد از اينکه من فن سي پي يو رو عوض کردم اين مشکل پيش اومد .
امکان داره فن به سی پی یو چفت نشده باشه از خمیر سیلیکون استفاده کن
اما ثبش واسه اینکه مطمن بشی مشکل از فنه قبل از اینکه سیستمو روشن کنی بادست رو فن محکم فشار بده همیهجور نگهش دار بعد سیستمو روش کن ببین چی میشه اگه روشن شد که....
فن سی پی یو رو عوض کن

sami77
15-11-2009, 22:36
لطفا یه نفر هم پاسخ منو بده.اگه کامپیوتر دفعه اول که روشن کردی هیچ بوقی نزد و بعد دوباره ریستارت کردی روشن شد و بدرستی کار کرد.مشکل از کجاست ؟در ضمن اینو بگم پی سی تازه هستش.این اتفاق موقعی پیش میاد که پی سی مدتی خاموش باشه (مثلا یه شب)

khark11
16-11-2009, 07:32
لطفا یه نفر هم پاسخ منو بده.اگه کامپیوتر دفعه اول که روشن کردی هیچ بوقی نزد و بعد دوباره ریستارت کردی روشن شد و بدرستی کار کرد.مشکل از کجاست ؟در ضمن اینو بگم پی سی تازه هستش.این اتفاق موقعی پیش میاد که پی سی مدتی خاموش باشه (مثلا یه شب)

سعي كنيد تنظيمات ستاپ مادربرد رو ديفالت كنيد و اگه درست نشد پورت ساتاي اتصال هارد به مادربرد رو تغيير بدين تا مشكلتون رفع بشه! و در صورتي كه بازم مشكل داشتين آپديت بايوس شايد كمكتون كنه!

sami77
16-11-2009, 12:00
سعي كنيد تنظيمات ستاپ مادربرد رو ديفالت كنيد و اگه درست نشد پورت ساتاي اتصال هارد به مادربرد رو تغيير بدين تا مشكلتون رفع بشه! و در صورتي كه بازم مشكل داشتين آپديت بايوس شايد كمكتون كنه!

خیلی ممنون.
اما بایوس رو آپدیت کردم
یعنی پورت ساتا خرابه؟
پس چرا این مشکل طوریه که یه روز اتفاق نمی افته یه روز اتفاق می افته!!
حالا بایوس رو رو دیفالت میزارم ببینم چی میشه.

khark11
16-11-2009, 12:21
خیلی ممنون.
اما بایوس رو آپدیت کردم
یعنی پورت ساتا خرابه؟
پس چرا این مشکل طوریه که یه روز اتفاق نمی افته یه روز اتفاق می افته!!
حالا بایوس رو رو دیفالت میزارم ببینم چی میشه.

نه اينكه خرابه ولي بعضي وقتا جابجا كردنش مشكل رو رفع ميكنه! ولي در عين حال همون پورت ممكنه با يه دي وي دي رام درست كار كنه!

sin2x=2sinxcosx
16-11-2009, 14:01
راستی دوستان این خمیر سیلیکون رو دقیقا کجا می زنن ؟ اصلا برای چیه اون ؟ مشکل من هنوز پابرجاست .

sami77
16-11-2009, 14:36
راستی دوستان این خمیر سیلیکون رو دقیقا کجا می زنن ؟ اصلا برای چیه اون ؟ مشکل من هنوز پابرجاست .

یه ذره روی سی پی یو بزن(خیلی کم)بعد سینک بزار روش.برای انتقال سریعتر حرارت

sin2x=2sinxcosx
16-11-2009, 16:30
زیاد زدن مشکلی پیش میاره ؟

sami77
16-11-2009, 18:06
زیاد زدن مشکلی پیش میاره ؟

بله مشکل پیش میاره ممکنه از سطح سی پی یو بزنه بیرون و بریزه روی سوکت سی پی یو.تنها یه لایه نازک از آن روی سی پی یو کافیه(لایه بسیار نازک)

sin2x=2sinxcosx
16-11-2009, 20:09
ممنون دوستان . حل شد . فن رو در اوردم ، خمیر رو کمی پاک کردم و دوباره انداختم سرجاش کار کرد . یعنی فعلا که کار می کنه .
بازم ممنون ...........

barbirose
14-03-2012, 15:47
کمک موقع روشن شدن کامپیوتر ا بوق ممتد و 3 تا 2تایی کوتاه (6 بوق)میزنه و پیغام میده فن سی پی یو خرابه ولی فن کاملا سریع میچرخه سیستم کاملا خنکه سرعت فن را 0 نشان میده ولی خیلی سریع میچرخه یعنی چی شده