PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کند بودن ویندوز 7

Tornado2800
05-10-2009, 16:42
سلام
ویندوز هفت برای من خیلی کند شده.. از ویندوز ویستا هم کندتر شده کلا یه جوری شده !
مشخصات سیستم من:
CPU: P4 3.4 FULL CACHE 2 MB cache
Memory : 2 GB
ولی تو پوشه ها که میرم خیلی کند باز میکنه شاید با تاخیر 1 ثانیه یا 2 ثانیه !
ضد ویروس کسپر نصبه ، + غیر فعالش هم کردم بازهم همینطوره
در کل XP خیلی سریعتره الا ! خیلیی !!!
به نظر شما مشکل از چیه ؟

mojtabaalemi
05-10-2009, 19:45
cpu ت خیلی چرته ولی ربطی به این مشکل نداره.
هاردت چیه؟
نسخه نهایی 7600 هست؟
درایورا نصبن درست؟
کسپر چرت و پرت ترین آنتی ویروسه چیه نصب کردی؟یه بار نصب کردم ویندوز 7 به گند کشیده شد .

DJ POLESTAR
05-10-2009, 22:19
cpu ت خیلی چرته ولی ربطی به این مشکل نداره.
هاردت چیه؟
نسخه نهایی 7600 هست؟
درایورا نصبن درست؟
کسپر چرت و پرت ترین آنتی ویروسه چیه نصب کردی؟یه بار نصب کردم ویندوز 7 به گند کشیده شد .
دوست من هرچی فکر میکنم میبینم حرف شما منطقی به نظر نمیرسه!
چون سوالاتی که در مورد مشکلات دوستمون پرسیدی ربطی به موضوع نداره!
در مورد ویندوز 7 نسخه 7600 که از دستمون پرسیدی حالا بگیم نه 7100 هستش خوب که چی؟!
درمورد درایو خوب بگیم نصب نکردن ایشون خوب که چی؟! مگه نصب نکرده باشی سرعت نداری!
درمورد آنتی ویروس کسپرسکی هم میتونم بپرسم چرا چرته؟! اگه یه دلیل بیاری من یکی که دیگه به پی سی ورلد نمیام!!!
درمورد CPU دوستمون هم چون ایشون مدل و برند اصلی CPUشون رو معرفی نکردن که بگیم چرته یا خوبه!

mojtabaalemi
06-10-2009, 18:28
cpu شون که 99 درصد intel pentium 4 651 3.4GHz 2M Cache هست .
هارد که پرسیدم ، از اونجایی که کند ترین قطعه کامپیوتر هارده . در صورت ضعیف بودن این قطعه افت سرعت محسوسی دیده میشه . به خصوص ویستا و 7 با هارد خیلی کار دارن و مدام لود می کنند و اگر هارد مثلا قدیمی و ide باشه تفاوت سرعت بین xp و ویندوزای بعدی محسوسه .
چرا پرسیدم نسخه چیه ؟ چون مشکلات زیادی از نسخه های قبلی در 7600 حل شد . می دونی که بعد از 7100 تا 7264 اومد و بعد یه هو 7600 اومد . اگر اهالی اهل لپ تاپو ببینی خیلی با نسخه های قبل 7600 مشکل دارن و حتی ممکنه نسخه بتا داشته باشه .
کسپر هم مشکلاتی که من دیدم ایناست:
حجم آپدیت های بسیار زیاد
افت سرعت بوت شدن ویندوز بعد از نصب این آنتی ویروس در حد مرگ
مشکل سرعت در سیستم های قدیمی تر با رم 256
مشکلات activation و پیدا کردن key
اسکن بسیار کند(یه هارد 500 بخوای باهاش اسکن کنی مردی)
پیغام های مدام و وقت و بی وقت (این کسپر یه دقیقه پیغام نده یا حرف نزنه میمیره)
به محض باز کردن یه فایل جدید میگه دسته بندی شد و ...
تاثیر محسوس بر سرعت لود صفحات اینترنتی
قرارگیری آپدیت ها روی سرور به شکل روزانه و هفتگی ( اگه یه هفته آپدیت نکنی باید 30 مگ آپدیت جدید دانلود کنی)
سرعت سرور آپدیت پایین ( سرعت آپدیت روی خطوط پر سرعت خیلی اوقات به اندازه 5-6 کیلوبایته )
user interface پیچیده و روز به روز هم پیچیده تر میشه که در نسخه نهایی اخیرش این موضوع محسوسه
عدم کار آمدی در سیستم هایی که خفن ویروسی اند ( بنده با این سیستما زیاد سر و کار داشتم)
اشکال وارد کردن به بعضی کرکا و پچ ها
در تست های جهانی خیلی هم قوی نیست .( به تست های بولتن و av-comparatives.org مراجعه کنید )
در مقابل eset smart security که 90 درصد کمتر مشکل داره یه چیز کارآمده که من خیلی از افراد و میشناسم که کارشون مدام تو اینترنت و بازی و نرم افزاره و با پهنای باندهایب بالا کار می کنن با نصبش دیگه به ویروس فکرم نمی کنن و حتی تو یه خط دیال آپ همیشه آپدیته .( البته شما میتونی برای خودت در هر مشکلی که گفتم توجیهی بیاری ولی یادت بیار کار آنتیویروس رهایی ما از شر ویروساس تا به کارمون برسیم نه اینکه مدام ما رو به خودش مشعول کنه )
درایور مهمه . مثلا فرض کن درایور کارت گرافیک کامل نصب نشه و accelator برای Aero کار نکنه . بعد خود شخص شخیص cpu خیلی باید کارکنه تا پردازشای aero ؤو انجام بده و از اونجایی که گفتم این سی پی یو چرته و ضعیف . درصد لود زیادی بابت ایرو میگیره . پس باید یه گرافیک نسبتا خوب داشته باشه با درایور درست درمون .

DJ POLESTAR
06-10-2009, 20:16
در مورد هارد باهاتون موافقم ولی باید دوستمون که این تایپیک رو ایجاد کرده مشخصات کامل سخت افزارش رو برامون میذاشت. چون شاید کسی از اصطلاحات کامپیوتر سر در نیاره و ما بخوایم ساده براش توضیح بدیم که IDE چیه , Sata چیه!
در مورد نسخه ویندوز هم, ایشون درمورد لپتاپ چیزی اشاره نکردن و به احتما زیاد کامپیوتر خانگیه! حالا من لپتاپ رو نمیدونم که چقدر مشکل داره با نسخه های ویندوز 7 ولی در کامپیوترهای خانگی در سرعت شاید تفاوت محسوسی دیده نشه چون من خودم از نسخه 7100 استفاده کردم.
و در آخر هم در مورد کسپرسکی باید بگم اکثر دلیلهای شما تایید میشه ولی این دلیل نمیشه که کسپرسکی آنتی ویروس بدیه!
در مورد سرعت بوت شدن کسپر باید بگم که والا ما که کسپر نصب کرده بودیم چنین چیزی ندیدیم!
در مورد حجم آپدیتها هم باز باید بگم شرکت کسپرسکی نمیاد به خاطر ما ایرانیها که از اینترنت گازوییلی استفاده میکنیم حجم آپدیتهاش رو پایین بیاره پس اینم دلیل بر بد بودن کسپر نیست ولی برای ما ایرانیها صرف نخواهد کرد!
در مورد مشکل سرعت در سیستمهای قدیمی با مثال شما هم اولا کسی که از اون سیستم استفاده میکنه باید یا ببوسه بزارتش کنار یا با خیلی از برندهای معروف آنتی ویروس مشکل خواهد داشت.
در مورد اکتیو کردنش هم اصلا مشکل نداره!!! فقط باید هر 1 ماه یه روشی داره که بتونی دبار اکتیو کنی! (روشش رو هم شاید خودتون بدونید و اگه نمیدونید بگید بهتون میگم)
در مورد ساسکن هارد هم من که کندی ندیدم و اگه کنده بخاطر بدی یا مشکل کسپر نیست چون داره هر فایل رو به خوبی چک میکنه و بنظرم یکی از مزایاهای کسپرسکی باشه.
در مورد پیغامها با شما موافقم.
در مورد تاثیر محسوس بر لود صفحات اینترنت هم تو قسمت آپشنش میتونی اینو غیرفعال کینی.
در مورد آپدیت هم باز با شما موافقم!
در مورد کارآمدی در سیستمهای خفن هم دیگه این یکی رو Fake گفتی.
در تستهای جهانی کی گفته قوی نیست, تو سال 2008 اولین آنتی ویروس جهان شناخته شد!
در مورد NOD 32 هم هیچکی نمیتونه منکرش بشه اونم آنتی ویروس شاخی هست.
(البته شرکت کسپرسکی مال بابام نیست ها که انقدر جانبداریش کردم ولی آنتی ویروس عالیه!):46:

gamecrazy
06-10-2009, 22:44
البته اینجا جای بحث در مورد آنتی ویروسا نیست ولی من 2 سال یا شایدم بیشتر نود نصب داشتم چون ADSL هم دارم مرتب آپدیتش می کردم اگرچه حجم آپدیتاش خیلی کمه و بدون ADSL هم براحتی آپدیت میشه خود ویندوز هم آپدیت بود ولی یه ویروس گرفت که نود رو پاک کرد و فایلای exe رو هم نابود کرد بعد هم دوباره اومدم نود رو نصب کنم ارور داد که نصب نمی شه !!
به هر صورت کسپر کلی از نود سرتره و اگر آپدیت کردنش براتون مشکل نباشه اصلا مقابسه کردن این دوتا با هم کاملا بی معنیه.
اینو من نمی گم ریویو های معروف می گن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصلا مقایسه کردن نود وکسپر مثل مقایسه کردن ژیان و بنزه (به ترتیب)

DJ POLESTAR
06-10-2009, 23:01
اصلا مقایسه کردن نود وکسپر مثل مقایسه کردن ژیان و بنزه
دوست من دیگه اینجاشو بی منطق اومدی, انطوریا هم که میگید نیست!

mojtabaalemi
06-10-2009, 23:02
البته اینجا جای بحث در مورد آنتی ویروسا نیست ولی من 2 سال یا شایدم بیشتر نود نصب داشتم چون ADSL هم دارم مرتب آپدیتش می کردم اگرچه حجم آپدیتاش خیلی کمه و بدون ADSL هم براحتی آپدیت میشه خود ویندوز هم آپدیت بود ولی یه ویروس گرفت که نود رو پاک کرد و فایلای exe رو هم نابود کرد بعد هم دوباره اومدم نود رو نصب کنم ارور داد که نصب نمی شه !!
به هر صورت کسپر کلی از نود سرتره و اگر آپدیت کردنش براتون مشکل نباشه اصلا مقابسه کردن این دوتا با هم کاملا بی معنیه.
اینو من نمی گم ریویو های معروف می گن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداصلا مقایسه کردن نود وکسپر مثل مقایسه کردن ژیان و بنزه (به ترتیب)

کاملا مغرضانه و غلطه . اون ویروس که میگی رو منم بهش برخوردم .درضمن منم از کاسپر استفاده می کردم شده که با یه ویروس کلا پریده و دیگه نصب نشده . ریویو اون سایتم بدرد نمیخوره.
در ضمن جناب Azarba... شما اول اومدی گفتی کلا سوالات غلطه . حالا میگی نه . الحمدلله .
گفتی یه دلیل بیار برای کاسپر ما n تا آوردیم و قبول کردی بازم دمت گرم .
درضمن ما باید شرایط خودمونو بسنجیم بله برای اون خارجی که پهنای باندش برحب مگه نه کیلو و با پول اکتیو کرده این مشکلا نیست ولی ما باید وضع خودمونو در نظر بگیریم . در ضمن بهترین آنتیویروس 2008 رو کی کسپر اعلام کرده . بولتون که نودو گفت و av-comparatives هم avira ??

gamecrazy
06-10-2009, 23:07
ریویو اون سایتم بدرد نمیخوره.

عجب...واقعا خنده دار ترین حرفی بود که تا حالا شنیده بودم .شما بهتره بگی از نظر من با توجه به معلومات من این سایت بدرد نمی خوره:5:

gamecrazy
06-10-2009, 23:26
دوست من دیگه اینجاشو بی منطق اومدی, انطوریا هم که میگید نیست!

آره درسته اینجا رو شوخی کردم که بعضیا تخته گاز نرن.

H.Operator
06-10-2009, 23:31
آقا ببینید چقدر بحث منحرف شد این بیچاره گفت من سیستمم کنده نگفت کدوم آنتی وبروس خوبه.....
در جواب دوستمون باید بگم که ویندوز سون بهترین ویندوزیه که من تا حالا دیدم xp دیگه قدیمی شده تو دوره خودش خوب بود اما حالا دیگه نه....
شما مشکل سیستمت احتمالآ نرم افزاریه و فکر نکنم سخت افزاری باشه....