PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علائم سوختن پاور ،مادر برد و سی پی یو

sp1362
05-10-2009, 07:38
سلام دوستان
دوستان من می خواستم بدونم که وقتی یه سیستم خاموش می شه چطور می شه فهمید عیب از پاور ،مادر برد یا سی پی یو است .در مملکت با توجه به اینکه تعمیر کار نداریم و همه تعویض کار هستند وقتی چنین سیستمی را به مغازه جهت تامیر می بریم اول یه پاور می بنده رو سیستم اگه جواب نداد یه سی پی یو و در آخر مادربرد را تعویض می کنه و با یه حالت خاصی می گه مادر برد سوزوندی
دوستان من می خوام خودم به مشکل سیستمم پی ببرم و با توجه به اینکه نا پاور و نه سی پی یو و نه مادر برد یدک دارم می خوام بدونم راه تشخیصی است بدون نیاز به تعویض یک به یک قطعات من برای پاور یه راه یاد گرفتم یک سر سیم را در سوراخی که سیم سبز داره می زنم و سر دیگه را به سوراخ کنار ی (در سیم برق اصلی پاور که به مادر برد وصل می شه )اگر سالم باشه پاور روشن می شه اما یه مشکل داره اگه پاور نیم سوز شده باشه با این کارپاور روشن به تنهایی می شه و لی نمی تونه سیستم را روشن کنه که آدم را به اشتباه می اندازه .خوب دوستان همه این مطالب را خدمت شما عرض کردم که اگه کسی می تونه علائم سوختن مادربرد ،پاورو و سی پی یو را ذکر نماید.
منتظر لطف شما می مانم

hosseingrami
05-10-2009, 09:04
آره منم باهات موافقم!

amd>intel
05-10-2009, 09:17
برای تست پاور باید زیر بار بره . سیستم روشن کنید و ولتاژها رو با مولتی متر بگیرید . در مورد تست پردازنده از برنامه HOTCPUTESTER استفاده کنید و درجه حرارت رو هم از تو بایوس چک کنید .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شهروزه
06-12-2009, 19:01
سلام برای فهمیدن این موضوع باید کارت تست داشتی باشی که حدودا 350 خطا رو باید حفظ باشی با توجه به اون خطا می تونی بفهمی اشکال از کدوم قسمته

mohsen_sir
30-01-2010, 21:43
بايد دباگر داشته باشي راحترين و معقول ترين راه همون تست قطعه به قطعست

mjzaret
08-02-2010, 23:53
مشکل رم رو می‌تونید از صدای بیپ بفهمی. خیلی راحته!!!

Masood-MSD
10-06-2010, 11:44
یک روز سیستمم رو خاموش کردم بار بعد که روشن کردم روی صفحه هیچی نیومد و صدای بیپ هم به صدا در نیومد مشکل چیه؟

ramin5749
21-06-2010, 15:59
در ضمن یه قطعه ای هست که اسمش یادم رفته تو گذرگاه pci نصب میکنن و ایراد بعضی از قطعه ها را با استفاده از کدهایی که میده می فهمند

manimusic
31-12-2010, 13:32
وقتي سيستم رو روشن ميكنم مانيتور هيچ واكنشي نشون نميده و چراغ هارد روشن ميماند. مانيتور را با سيستم ديگري امتحان كردم و سالم است.
هارد و دي وي دي رم ها را در مي آورم تغييري نميكند فقط چراغ هارد خاموش ميشود اما باز مانيتور واكنشي نشان نمي دهد.
بايوس را نيز ريست كردم اما باز تغييري نكرد.
رم ها را هم در آوردم بازم هيچ اتفاقي نيفتاد
نميدونم چه مشكلي دارد اگه چيزي به ذهنتون ميرسه راهنمايي كنيد ممنون ميشم

MacTavish0866
12-02-2011, 01:36
وقتي سيستم رو روشن ميكنم مانيتور هيچ واكنشي نشون نميده و چراغ هارد روشن ميماند. مانيتور را با سيستم ديگري امتحان كردم و سالم است.
هارد و دي وي دي رم ها را در مي آورم تغييري نميكند فقط چراغ هارد خاموش ميشود اما باز مانيتور واكنشي نشان نمي دهد.
بايوس را نيز ريست كردم اما باز تغييري نكرد.
رم ها را هم در آوردم بازم هيچ اتفاقي نيفتاد
نميدونم چه مشكلي دارد اگه چيزي به ذهنتون ميرسه راهنمايي كنيد ممنون ميشم
دقیقا" عین همین مشکل رو من دارم ...
به احتمال خیلی زیاد یا اسلات گرافیک مادربوردت سوخته یا به احتمال کمتر خود گرافیکت سوخته

sinjer
02-05-2011, 14:35
احتمالا مشکل از اسلات گرافیک یا کارت گرافیک باشه