PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ساخت مدار بوق باز بودن درب

000000k
04-10-2009, 11:43
مهندسین گرامی می تونن کمک کنن که چه طوری میتونیم مداری رو ساخت که موقهای درب ماشین باز میکنیم صدای دینگ دینگ باشه مثل ماشین های مثل ماکسیما؟؟ لطفا کمک کنید:5::10::8::19::41::18::27::21::20::13:

rozy_1500
04-10-2009, 22:25
از لحاظ تئوری که اصلا نیاز به فکر کردن و مهندس بودن نداره !! مثل آب خوردنه
شما میتونی از سیم چراغ اتاق ماشین در حالت door - همون حالتی که در ها باز باشن چراغ روشن میشه - یه شاخه بگیری و به بوق آلارمی که برای ماشین تهیه میکنی وصل کنی
همین !(البته این یه راه خیلی ساده و مبتدی هستش که کارت رو خیلی خوب راه میندازه)

000000k
04-10-2009, 23:03
با تشکر ازتون من میگم مدارش که صدا تولید کنه میخوام فقط دینگ دینگ باشه نه دینگ دانگ لطفا مدارشو بزارید؟

rozy_1500
05-10-2009, 15:37
با تشکر ازتون من میگم مدارش که صدا تولید کنه میخوام فقط دینگ دینگ باشه نه دینگ دانگ لطفا مدارشو بزارید؟

در مورد مدار این بوق آلارم خبری ندارم
خوب این چه کاریه شما برو آمادشو از تو بازار بخر
همه مدل آلارم تو بازار موجوده تک بوق دو بوق زیر و بم و...
حتی بوق های موزیکال هم هست (که دیگه این مال جوات هاست :31: )

kiwi
11-10-2009, 10:30

شما میتونی آلارم درو به بوق ماشین وصل کنی!!!!!

حالا ماشین چی هست ؟؟؟

damn
12-10-2009, 16:39
شما برو الکتریکی بگو کیت دینگ دینگ 12 ولت میخوام همین

000000k
13-10-2009, 13:55
سلام دوستان
یکی از سایتها یه مدار نصف نیمه به من داده من نفهمیدم چییه میگه دینگ دینگه؟؟
لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

sourena
13-10-2009, 14:03
لینک درست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به نظر من تو قسمت الکترونیک بپرس!

gravit
18-07-2014, 15:50
سلام من خیلی وقته میخوام الارم دینگ دینگ هنگام بازبودن درب اتومبیل درست کنم اما باورکنید خیلی تونت جستجوکردم مداری پیدانکردم میشه لطف کنید راهنمایی کنید مدارروبرام پیداکنید بگذاری چون دوست دارم خودم درستش کنم ممنون

MOHAMMAD_ASEMOONI
21-07-2014, 14:06
سلام .
این مدار بسیار ساده هست و درست شبیه همون مداری هست که باعث روشن شدن چراغ سقف میشه وقتی که درب باز میشه .
یک کلید فشاری میخواد مثل همونی که لای درب هست و با فشار دادنش لامپ سقف خاموش میشه . در یخچالهای خانگی هم ازش استفاده میشه .
اسم انگلیسیش pin switch هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] pg

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
برق مثبت از جعبه فیوز مستقیماً به زنگ وصل میشه .
برای هر کلید فشاری یک سیم از بدنه ی کنارش بهش وصل میشه و از کلید فشاری میره برای زنگ .
یعنی منفی زنگ از کلیدها تامین میشه .
با باز شدن درب , برق مثبت از داخل زنگ رد میشه و میره برای کلیدی که دربش باز شده و میره به بدنه و مدار برقرار میشه و زنگ به صدا در میاد تا وقتی که درب رو ببندید .
میتونین یک لامپ قرمز یا نارنجی چشمک زن هم با زنگ موازی کنین که با بصدا دراومدنِ زنگ ,خاموش روشن بشه .
زنگ رو هم میتونین از اوراقیها بخرین .
همون کلیدهای فشاری رو هم اوراقیها دارند
اگر هم حوصله ی نصب کلیدهای فشاریِ جداگانه و سیم کشی برای مدار رو ندارین , یک زنگ رو با چراغ سقف موازی کنین تا با باز شدن درب هم چراغ روشن بشه هم زنگ بصدا دربیاد