PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

amirghs640
02-10-2009, 00:49
با سلام به همه

دیدم جای همچین موضوعی خالی هست ، اساتید عزیز نظرات خودشون رو پیرامون این دو دوربین بیان کنند.
( البته G11 میتونه توی این مقایسه وارد کنیم)

هر دو دوربین دوربینهای کامپکتی هستن که بیشتر برای عکاسانی که حرفه ای هستند و دوست دارن دوربینی داشته باشند که همه جا با هاشون باشه.

مزیت این دو به G11 در نگاه اول اندازه کوچکترشون هست.

سنسور LX3 1/1.63 در مقایسه با سنسور 1/1.7 S90 بزرگتر هست.

لنز واید LX3 24 در مقابل 28 S90 گستره دید بهتری در اختیار کاربر قرار میدهد ولی

زوم اپتیکال 2.5 LX3 در مقابل زوم 3.7 S90 نقطه ضعف محسوب میشه.

فیلمبرداری اچ دی LX 3 هم مزیت دیگر این دوربین هست.

یک چیزی که من بین دو دوربین مقایسه کرده و دیدم این هست که LX3 رنگ آبی آسمان رو خوب نشون نمیده و به نظرم S90 در این زمینه طبیعی تر و قشنگتر نشون میده

عزیزان و بزرگواران میتونن در مورد کیفیت عکس یه طور فنی نظرات خودشون رو بدن.

عکس LX3

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس S 90

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

prowler88
02-10-2009, 07:35
دوست عزیز. دقت کنید که رنگ چیزیه که به شرایط عکس و تنظیمات دوربین و وایت بالانس و... بستگی داره و مخصوصا با توجه به این که شما عکس های این دو دوربین رو از دو سایت مختلف مقایسه می کنید نمیتونه معیار خوبی برای قضاوت کردن باشه. رنگ های این دوربین هم کاملا طبیعیه و اگه مشکلی داشت یکی از سایت هایی که ریویو از این دوربین گذاشته بودند به این مساله اشاره می کردند.
تفاوت اندازه ی سنسورشون هم خیلی نامحسوسه و حتی تراکم پیکسل S90 کمتر از LX-3 هست.
در هر صورت آدم تا خودش با دوربین کار نکنه نمیتونه نظر بده ولی روی کاغذ تفاوت ها در این هاست:
واید بهتر LX-3 در مقابل تله ی بیشتر S90
وایت بالانس 7 نقطه ای S90 در مقابل 5 نقطه ای LX-3
لنز سریعتر LX-3 با دیافراگم (2.8-2.0)
محدوده ی سرعت شاتر بهتر LX-3
قابلیت نصب فلاش اکسترنال روی LX-3
قابلیت نصب کانورتور واید روی LX-3 که البته کانورتور تله موجود نیست. میشه واید لنز رو از این هم بهتر کرد.
سرعت عکاسی پیاپی بهتر LX-3 که مشکل همیشگی کامپکت های کنان بوده
فیلمبرداری LX-3

artara74
02-10-2009, 09:51
با سلام به همه

دیدم جای همچین موضوعی خالی هست ، اساتید عزیز نظرات خودشون رو پیرامون این دو دوربین بیان کنند.
( البته G11 میتونه توی این مقایسه وارد کنیم)

هر دو دوربین دوربینهای کامپکتی هستن که بیشتر برای عکاسانی که حرفه ای هستند و دوست دارن دوربینی داشته باشند که همه جا با هاشون باشه.

مزیت این دو به G11 در نگاه اول اندازه کوچکترشون هست.

سنسور LX3 1/1.63 در مقایسه با سنسور 1/1.7 S90 بزرگتر هست.

لنز واید LX3 24 در مقابل 28 S90 گستره دید بهتری در اختیار کاربر قرار میدهد ولی

زوم اپتیکال 2.5 LX3 در مقابل زوم 3.7 S90 نقطه ضعف محسوب میشه.

فیلمبرداری اچ دی LX 3 هم مزیت دیگر این دوربین هست.

یک چیزی که من بین دو دوربین مقایسه کرده و دیدم این هست که LX3 رنگ آبی آسمان رو خوب نشون نمیده و به نظرم S90 در این زمینه طبیعی تر و قشنگتر نشون میده

عزیزان و بزرگواران میتونن در مورد کیفیت عکس یه طور فنی نظرات خودشون رو بدن.

عکس LX3

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعکس S 90

شما واقعا به اين دو عكس بسنده كرديد و اين دو دوربين با همين دو عكس زير سوال مي بريد؟

amirghs640
02-10-2009, 10:45
دوست عزیز. دقت کنید که رنگ چیزیه که به شرایط عکس و تنظیمات دوربین و وایت بالانس و... بستگی داره و مخصوصا با توجه به این که شما عکس های این دو دوربین رو از دو سایت مختلف مقایسه می کنید نمیتونه معیار خوبی برای قضاوت کردن باشه. رنگ های این دوربین هم کاملا طبیعیه و اگه مشکلی داشت یکی از سایت هایی که ریویو از این دوربین گذاشته بودند به این مساله اشاره می کردند.
تفاوت اندازه ی سنسورشون هم خیلی نامحسوسه و حتی تراکم پیکسل S90 کمتر از LX-3 هست.
در هر صورت آدم تا خودش با دوربین کار نکنه نمیتونه نظر بده ولی روی کاغذ تفاوت ها در این هاست:
واید بهتر LX-3 در مقابل تله ی بیشتر S90
وایت بالانس 7 نقطه ای S90 در مقابل 5 نقطه ای LX-3
لنز سریعتر LX-3 با دیافراگم (2.8-2.0)
محدوده ی سرعت شاتر بهتر LX-3
قابلیت نصب فلاش اکسترنال روی LX-3
قابلیت نصب کانورتور واید روی LX-3 که البته کانورتور تله موجود نیست. میشه واید لنز رو از این هم بهتر کرد.
سرعت عکاسی پیاپی بهتر LX-3 که مشکل همیشگی کامپکت های کنان بوده
فیلمبرداری LX-3

ممنون از شما

درسته لینک مقایسه عکسها باید در یک شرایط یکسان با هم مقایسه بشن ولی من چند تا عکس دیگه هم از ال ایکس 3 دیدم که یه خورده در نشون دادن رنگ آبی کم رنگتر دیدم .

باز باید بررسیهای بهتری انجام بشه.

به نظر شما کیفیت عکس در S90 بهتره ؟ ( روی کاغذ )

ولی واقعا این LX3 یه غولی در کامپکتها هست ،، کاش کاش کاش زوم بیشتری داشت .

یه سوال اینکه LX4 قرار نیست بیاد ، که این نقص رو برطرف کنه ؟؟/

کسی اطلاعی نداره؟

prowler88
02-10-2009, 13:34
ممنون از شما

درسته لینک مقایسه عکسها باید در یک شرایط یکسان با هم مقایسه بشن ولی من چند تا عکس دیگه هم از ال ایکس 3 دیدم که یه خورده در نشون دادن رنگ آبی کم رنگتر دیدم .

باز باید بررسیهای بهتری انجام بشه.

به نظر شما کیفیت عکس در S90 بهتره ؟ ( روی کاغذ )

ولی واقعا این LX3 یه غولی در کامپکتها هست ،، کاش کاش کاش زوم بیشتری داشت .

یه سوال اینکه LX4 قرار نیست بیاد ، که این نقص رو برطرف کنه ؟؟/

کسی اطلاعی نداره؟
فعلا هیچ خبری از آپگرید سری LX نیست. قراره در روزهای آینده فرم ویر جدید LX-3 بیاد ولی در مورد LX-4 یا چیزی شبیه اون حرفی زده نشده.
کیفیت عکس که چیزی نیست از روی کاغذ معلوم بشه. خیلی وقت ها هست که شما با دیدن مشخصات دو تا دوربین فکر میکنین یکیشون بهتره در صورتی که حقیقت امر چیز دیگریست. من حدس میزنم (البته تاکید میکنم این یه حدسه که با توجه به کیفیت عکس LX-3 و کیفیت کلی عکس دوربین های کنان به ذهنم خطور کرده) که این دو مدل (S90 و G11) از نظر کیفیت در سطح پیکسل بهتر از LX-3 باشند. در مورد نویز و موارد دیگه نمیتونم نظر بدم.
در مورد رنگ هم شما باید این نکته رو بدونین که این که ما بگیم فلان دوربین رنگ آبی یا هر رنگ دیگه رو خوب یا دقیق نشون نمیده باید با توجه به یک معیار باشه. معیار شما برای نظر دادن در مورد رنگ عکس این دوربین ها چیه؟ اون موقعی که عکس گرفته شده شما اونجا نبودین تا بتونین ثبت دوربین رو با واقعیت مقایسه کنین و نظر بدین. نمونه عکس دیگه ای هم از اون صحنه نداریم که با یک دوربین با دقت رنگ عالی عالی گرفته شده باشه مقایسه کنیم. و حتی اگه هر دو دوربین از همون منظره عکس گرفته بودند باز هم نمیشد نظر داد. چرا؟ چون شما نمیدونین رنگ کدومشون به واقعیت نزدیکتره. شاید رنگ LX-3 که به قول شما کمرنگ تره طبیعی تر باشه. پررنگ بودن دلیل بر عملکرد خوب در ثبت رنگ ها نیست. و اتفاقا برعکس تاثیر منفی داره. اگر هم بخواین رنگ ها رو غنی تر کنین میتونین با تنظیمات دوربین مثلا saturation رو زیاد کنین (یا هر اسمی که روی اون منو هست, مثلا اگه سونی باشه میذارین رو vivid) که آبی پررنگ تر بیافته. یا این که موقع ویرایش عکس روی رنگ ها کار کنین.

amirghs640
03-10-2009, 02:45
فعلا هیچ خبری از آپگرید سری LX نیست. قراره در روزهای آینده فرم ویر جدید LX-3 بیاد ولی در مورد LX-4 یا چیزی شبیه اون حرفی زده نشده.
کیفیت عکس که چیزی نیست از روی کاغذ معلوم بشه. خیلی وقت ها هست که شما با دیدن مشخصات دو تا دوربین فکر میکنین یکیشون بهتره در صورتی که حقیقت امر چیز دیگریست. من حدس میزنم (البته تاکید میکنم این یه حدسه که با توجه به کیفیت عکس LX-3 و کیفیت کلی عکس دوربین های کنان به ذهنم خطور کرده) که این دو مدل (S90 و G11) از نظر کیفیت در سطح پیکسل بهتر از LX-3 باشند. در مورد نویز و موارد دیگه نمیتونم نظر بدم.
در مورد رنگ هم شما باید این نکته رو بدونین که این که ما بگیم فلان دوربین رنگ آبی یا هر رنگ دیگه رو خوب یا دقیق نشون نمیده باید با توجه به یک معیار باشه. معیار شما برای نظر دادن در مورد رنگ عکس این دوربین ها چیه؟ اون موقعی که عکس گرفته شده شما اونجا نبودین تا بتونین ثبت دوربین رو با واقعیت مقایسه کنین و نظر بدین. نمونه عکس دیگه ای هم از اون صحنه نداریم که با یک دوربین با دقت رنگ عالی عالی گرفته شده باشه مقایسه کنیم. و حتی اگه هر دو دوربین از همون منظره عکس گرفته بودند باز هم نمیشد نظر داد. چرا؟ چون شما نمیدونین رنگ کدومشون به واقعیت نزدیکتره. شاید رنگ LX-3 که به قول شما کمرنگ تره طبیعی تر باشه. پررنگ بودن دلیل بر عملکرد خوب در ثبت رنگ ها نیست. و اتفاقا برعکس تاثیر منفی داره. اگر هم بخواین رنگ ها رو غنی تر کنین میتونین با تنظیمات دوربین مثلا saturation رو زیاد کنین (یا هر اسمی که روی اون منو هست, مثلا اگه سونی باشه میذارین رو vivid) که آبی پررنگ تر بیافته. یا این که موقع ویرایش عکس روی رنگ ها کار کنین.

به نظر شما lx3 در بازار هست یا نه؟

چطور میشه پیداش کرد؟

prowler88
03-10-2009, 10:23
به نظر شما lx3 در بازار هست یا نه؟

چطور میشه پیداش کرد؟
راستش نمیدونم هست یا نه. باید از نمایندگی های پاناسونیک پرسید. البته میگن کمیاب شده ولی ضرری نداره آدم یه سری به جمهوری بزنه.

amirghs640
05-10-2009, 02:01
راستش نمیدونم هست یا نه. باید از نمایندگی های پاناسونیک پرسید. البته میگن کمیاب شده ولی ضرری نداره آدم یه سری به جمهوری بزنه.

من هر چی گشتم گفتن دیگه نمیاریم ، راستی قیمت در سایت آمازون LX3 هم به شدت گرون شده

امروز 499$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در صورتیکه S90 ( دقیق یادم نیست ) ولی حدود 50 $ ارزونتر بود!!!!!

با این وجود POWLER جان عزیز

- یعنی می ارزه من قید فیلمبرداری اچ دی رو بزنم و S90 بگیرم یا نه؟

یا به هر زحمتی شده همون LX3 رو از زیر زمین هم شده پیدا کنم.

مدل دیگه ای هم که ( با توجه به تمام مباحث مطرح شده بین خودمون ، که اولیش کیفیت عکسه ) وجود داره که من ندیده باشم؟؟؟؟

راستی علاوه بر تشکرها ، گفتم اینجا هم از شما که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار جوونهای ایرونی میذارینتشکر کنم.

اجرتون با امام زمان (عج)

راستی حیف این SX 200 ، اگه کیفیت عکسش در شب نویز نداشت و لرزشگیرش در شب و نور کم بهتر کار میکرد گزینه منابسی با توجه به هزینه ، زوم تله و واید ، فیلمبرداری اچ دی ، و اندازه مناسب بود.

حیف ، حیف حیف !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

prowler88
05-10-2009, 11:45
من هر چی گشتم گفتن دیگه نمیاریم ، راستی قیمت در سایت آمازون LX3 هم به شدت گرون شده

امروز 499$ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

در صورتیکه S90 ( دقیق یادم نیست ) ولی حدود 50 $ ارزونتر بود!!!!!

با این وجود POWLER جان عزیز

- یعنی می ارزه من قید فیلمبرداری اچ دی رو بزنم و S90 بگیرم یا نه؟

یا به هر زحمتی شده همون LX3 رو از زیر زمین هم شده پیدا کنم.

مدل دیگه ای هم که ( با توجه به تمام مباحث مطرح شده بین خودمون ، که اولیش کیفیت عکسه ) وجود داره که من ندیده باشم؟؟؟؟

راستی علاوه بر تشکرها ، گفتم اینجا هم از شما که اطلاعات مفیدتون رو در اختیار جوونهای ایرونی میذارینتشکر کنم.

اجرتون با امام زمان (عج)

راستی حیف این SX 200 ، اگه کیفیت عکسش در شب نویز نداشت و لرزشگیرش در شب و نور کم بهتر کار میکرد گزینه منابسی با توجه به هزینه ، زوم تله و واید ، فیلمبرداری اچ دی ، و اندازه مناسب بود.

حیف ، حیف حیف !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
شما لطف دارین دوست عزیز.
راستش به نظر من کلا آدم نباید رو فیلمبرداری اینا حساب باز کنه. حتی فیلمبرداری HD هم داشته باشن باز هم چنگی به دل نمیزنه. S90 هم انتخاب خوبیه. خصوصا به خاطر تله ی بهترش نسبت به LX-3.
یه کامپکت دیگه هم هست Fuji F200EXR که اونم از کامپکت های خوب بازاره. آمار قیمت اونم بگیری بد نیست.
قبلا هم در مورد SX200 گفتیم که هم از نظر مشخصات و هم از نظر کیفیت عکس ZS1 و ZS3 پاناسونیک بهتر از اون هستند.

artara74
05-10-2009, 17:26
صبر كن دوربين S90 تو بازار جا بيوفته و چند تا ريويوو درست حسابي بياد بعد تصميم بگير

amirghs640
06-10-2009, 00:46
چند تا لینک جهت آشنایی با
Fujifilm Finepix F200 EXR Review

نمونه عکسها

amirghs640
06-10-2009, 01:24
شما لطف دارین دوست عزیز.
راستش به نظر من کلا آدم نباید رو فیلمبرداری اینا حساب باز کنه. حتی فیلمبرداری HD هم داشته باشن باز هم چنگی به دل نمیزنه. S90 هم انتخاب خوبیه. خصوصا به خاطر تله ی بهترش نسبت به LX-3.
یه کامپکت دیگه هم هست Fuji F200EXR که اونم از کامپکت های خوب بازاره. آمار قیمت اونم بگیری بد نیست.
قبلا هم در مورد SX200 گفتیم که هم از نظر مشخصات و هم از نظر کیفیت عکس ZS1 و ZS3 پاناسونیک بهتر از اون هستند.

با توجه به دیدن کیفیت عکسهای سایت DPREVIEW از دوربین فوجی واقعا از کیفیت عکسها لذت بردم.

لینک مقایسه 5 دوربین از سایت دی جی کالا

Panasonic Lumix DMC-LX3

Canon PowerShot S90

Fujifilm FinePix F200EXR

Panasonic Lumix DMC-ZS1یا ( نام دیگر TZ6

Panasonic Lumix DMC-ZS3 یا ( نام دیگر TZ7 )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسه دوربین ZS1 - ZS3 - F200 فوکوس دستی ندارند. ضمن اینکه برای F200 زده لرزشگیر ندارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ضمن اینکه ZS3 دارای فیلمبرداری اچ دی هست و لنز واید و تله خیلی عالی هست ، چقدر باید به

فوکوس دستی که نداره ارزش قائل بشم و معیار گذاری کنم؟

چند تا سوال ؟

- معایب دیگه این سه دوربین چی هست ؟ ( مخصوصا معایب ZS3 بیشتر مد نظرم هست)

- از اونجایی که سنسور ZS1 - ZS3 کوچکتر هست ، چقدر کیفیت عکسهاش پایینتره؟؟

- چقدر باید به معیار فوکوس دستی ارزش قائل بشم؟؟

- کیفیت ضبط صدا در ZS3 هنگام فیلبرداری خوب هست یا نه ؟
آیا امکان زوم هم در حین فیلمبرداری وجود داره؟

- اگه براتون مقدور هست میخواستم بین این چند دوربین از لحاظ

لرزشگیر به خصوص در نور کمتر ، کم نویز بودن در شرایط کم نور و کیفیت عکس مقایسه

ای داشته باشین ؟

prowler88
06-10-2009, 20:07
با توجه به دیدن کیفیت عکسهای سایت DPREVIEW از دوربین فوجی واقعا از کیفیت عکسها لذت بردم.

لینک مقایسه 5 دوربین از سایت دی جی کالا

Panasonic Lumix DMC-LX3

Canon PowerShot S90

Fujifilm FinePix F200EXR

Panasonic Lumix DMC-ZS1یا ( نام دیگر TZ6

Panasonic Lumix DMC-ZS3 یا ( نام دیگر TZ7 )

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدسه دوربین ZS1 - ZS3 - F200 فوکوس دستی ندارند. ضمن اینکه برای F200 زده لرزشگیر ندارد !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ضمن اینکه ZS3 دارای فیلمبرداری اچ دی هست و لنز واید و تله خیلی عالی هست ، چقدر باید به

فوکوس دستی که نداره ارزش قائل بشم و معیار گذاری کنم؟

چند تا سوال ؟

- معایب دیگه این سه دوربین چی هست ؟ ( مخصوصا معایب ZS3 بیشتر مد نظرم هست)

- از اونجایی که سنسور ZS1 - ZS3 کوچکتر هست ، چقدر کیفیت عکسهاش پایینتره؟؟

- چقدر باید به معیار فوکوس دستی ارزش قائل بشم؟؟

- کیفیت ضبط صدا در ZS3 هنگام فیلبرداری خوب هست یا نه ؟
آیا امکان زوم هم در حین فیلمبرداری وجود داره؟

- اگه براتون مقدور هست میخواستم بین این چند دوربین از لحاظ

لرزشگیر به خصوص در نور کمتر ، کم نویز بودن در شرایط کم نور و کیفیت عکس مقایسه

ای داشته باشین ؟

قبل از هر چیزی اینو بگم که اصلا این سایت های ایرانی رو بیخیال شین. چون اطلاعاتشون بعضا کاملا غلط و بعضی وقتا خنده داره. F200EXR مگه میشه لرزشگیر نداشته باشه؟؟؟
ZS3 اصولا برای کسی که میخواد استفاده ی حرفه ای بکنه طراحی نشده. البته این به این معنی نیست که کیفیت عکساش خوب نباشه یا ایرادی داشته باشه. یعنی از نظر تنظیمات دستی زیاد کامل نیست. به نظر من این دوربین ایراد خاصی نداره. فقط از نظر تنظیمات دستی یه مقدار کم داره و این که کیفیت عکسش در مقایسه با دوربین های SLR-Like مثل برادر بزرگش FZ یه مقدار پایین تره. البته خب اونا اندازه شون بزرگتره.
فوکوس دستی بستگی داره به استفاده ی خودتون. اگه فقط در حد عکس خانوادگی و مسافرت و اینا باشه زیاد مهم نیست. ولی اگه حرفه ای تر عکاسی میکنید باشه بهتره.
البته این رو در نظر داشته باشین که شما دارین چند تا دوربین از چند گروه مختلف رو با هم مقایسه میکنید. ZS3 رو نمیشه با LX-3 مقایسه کرد. چون اصلا طراحی و کاربرد و کیفیتشون فرق میکنه.
سایت dpreview در مورد F200EXR گفته:
The F200 EXR offers a good range of manual controls, if you choose to step out of the comfort of the automatic modes
یعنی تنظیمات دستی اش کامله. فوکوس دستی کمترین چیزیه که داره. تکنولوژی ساخت سنسور این دوربین هم منحصر به فرده.
این اندازه ی سنسور ZS رو که گفتین در مقایسه با کدوم دوربین ها بود؟ اگه با امثال F200 و LX-3 و S90 مقایسه میکنید که SX200 هم از نظر اندازه ی سنسور در سطح ZS ها قرار میگیره. کیفیت عکس اون سه تا خب مسلما خیلی بالاتره و با اینا قابل مقایسه نیست. البته یک بار دیگه تاکید میکنم این دو گروه با هم قابل مقایسه نیستند.
کیفیت صدای ZS3 هم این طور که معلومه خیلی خوبه. میکروفون استریو داره با سیستم wind-cut که نویز پس زمینه رو کم میکنه. امکان زوم موقع فیلمبرداری هم داره.
اون بحث لرزشگیر هم دوباره مطرح کردین. تو شرایطی که نور کم باشه لرزشگیر تاثیر داره ولی نباید ازش انتظار معجزه داشته باشین. عملکرد لرزشگیر اکثر این دوربینا نزدیک به همه.
از نظر کیفیت عکس اون سه تا (LX-3 و S90 و F200) در یه سطح دیگه قرار دارند. از نظر نویز هم همینطور. ولی بین SX200 و دو تا دوربین ZS عملکرد SX200 از نظر نویز خیلی ضعیفتره.

amirghs640
06-10-2009, 20:55
قبل از هر چیزی اینو بگم که اصلا این سایت های ایرانی رو بیخیال شین. چون اطلاعاتشون بعضا کاملا غلط و بعضی وقتا خنده داره. F200EXR مگه میشه لرزشگیر نداشته باشه؟؟؟

سایت dpreview در مورد F200EXR گفته:
The F200 EXR offers a good range of manual controls, if you choose to step out of the comfort of the automatic modes
یعنی تنظیمات دستی اش کامله. فوکوس دستی کمترین چیزیه که داره. تکنولوژی ساخت سنسور این دوربین هم منحصر به فرده.

تو سایت dpreview زده که فوکوس دستی نداره ، ضمنا در مورد اینکه عکسبرداری در حالت تقدم شاتر و تقدم دیافراگم دارند نیز نمیدونم این مدلها دارند یا نه ؟

ضمنا رنج تعداد عکس گرفتن دوربینها متفاوته ؟؟!!!!!!

یکجا دیدم نوشته بود تعداد عکس گرفتنها ( بهش احتمالا شات زدن میگن !!! ) برای هر دوربین فرق میکنه.

راستی این f200 مزیتهای خاص و زیادی با f100 داره؟ تفاوتهاشون چیه؟

راستی لینک خارجی می خواستم که مثل سایت دی جی کالا اونها رو به صورت ستونی با هم مقایسه کنه ؟

prowler88
06-10-2009, 21:39
تو سایت dpreview زده که فوکوس دستی نداره ، ضمنا در مورد اینکه عکسبرداری در حالت تقدم شاتر و تقدم دیافراگم دارند نیز نمیدونم این مدلها دارند یا نه ؟

ضمنا رنج تعداد عکس گرفتن دوربینها متفاوته ؟؟!!!!!!

یکجا دیدم نوشته بود تعداد عکس گرفتنها ( بهش احتمالا شات زدن میگن !!! ) برای هر دوربین فرق میکنه.

راستی این f200 مزیتهای خاص و زیادی با f100 داره؟ تفاوتهاشون چیه؟
مهمترین تفاوت F200EXR با F100 در طراحی سنسورشونه. سنسور F200EXR قابلیت عکاسی در سه حالت HR, SN و DR رو داره. که بسته به موقعیت محیط میشه یه کدوم رو انتخاب کرد. HR حالت عادیه که مثل سنسورهای دیگه رفتار میکنه. SN برای نور کم در نظر گرفته شده که عکس 6 مگاپیکسلی میگیره ولی با نویز خیلی کم. DR هم حالتیه که dynamic range رو افزایش میده و میتونه قسمت هایی که زیادی روشن هستند رو به خوبی نمایان کنه. این لینک:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدعملکرد DR هم اگه میخواین ببینین این صفحه جالبه. به آجرهای دور پنجره در عکس اول و آخر دقت کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدتفاوت های دیگه جزئی هستند. مثل سرعت شاتر و وایت بالانس و زمان بندی.
البته با این اوصاف باز هم نویز عکساش کمتر از LX-3 نیست و کیفیت عکساش هم چندان فرقی نداره. فقط شاید به خاطر رزولوشن بیشترش یه مقدار در جزئیات برتری داشته باشه ولی کیفیت LX-3 ظاهرا بالاتره. در کل F200 دوربین خوبیه. ولی رقبای خوبی هم داره که باعث میشه بهترین نباشه.
مشخصات این مدل هم تو dpreview ظاهرا درست نیست. حالا من باز چک میکنم ولی تا اونجا که من میدونم تنظیمات دستیش کامله و تمام این موارد که میگین رو داره.
سوالتون در مورد تعداد شات ها رو متوجه نشدم. منظورتون باتری هست یا عکاسی پیاپی یا چیز دیگه؟
این هم لینک مقایسه ی side by side سایت dpreview:

amirghs640
08-10-2009, 01:46
.
مشخصات این مدل هم تو dpreview ظاهرا درست نیست. حالا من باز چک میکنم ولی تا اونجا که من میدونم تنظیمات دستیش کامله و تمام این موارد که میگین رو داره.
سوالتون در مورد تعداد شات ها رو متوجه نشدم. منظورتون باتری هست یا عکاسی پیاپی یا چیز دیگه؟
این هم لینک مقایسه ی side by side سایت dpreview:

یکجا خوندم هر دوربین سنسورش برای گرفتن تعدادی عکس مناسبه و بعد از اون کیفیت افت میکنه.

راستی مشخصات f200 رو چک کردین.

- معایب zs 3 چیه؟ فکر کنم عکسبرداری تقدم شاتر و تقدم دیافراگم و فوکوس دستی نداره !!!

اگه 2تای اولی رو هم داشت حتما می گرفتم.

prowler88
08-10-2009, 15:25
یکجا خوندم هر دوربین سنسورش برای گرفتن تعدادی عکس مناسبه و بعد از اون کیفیت افت میکنه.

راستی مشخصات f200 رو چک کردین.

- معایب zs 3 چیه؟ فکر کنم عکسبرداری تقدم شاتر و تقدم دیافراگم و فوکوس دستی نداره !!!

اگه 2تای اولی رو هم داشت حتما می گرفتم.
این که میگین رو من خودم نشنیدم. فکر نمیکنم صحت داشته باشه. اون شاتر دوربین هست که عمر مفید داره و البته عمر مفید اون هم به این راحتیا تموم نمیشه.

مشخصاتش رو تو خود سایت فوجی چک کردم. البته باز هم یه مقدار گنگه. برداشتی که من داشتم این بود که فوکوس دستی نداره ولی حالت M داره که قاعدتا باید بشه توش تنظیمات شاتر و دیافراگم رو تغییر داد. Aperture Priority Auto Exposure هم داره.

amirghs640
08-10-2009, 21:51

مود ام چطور؟

راستی در مورد s90 مطالب جدیدی نشنیدین ؟؟؟؟؟

احتمال میدم انتخابم همین مورد باشه . و باید قید فیلبرداری اچ دی رو بزنم.

چون برای من که در شهرستان لارستان هستم ، نمایندگی رسمی پارس الرمس هست که دوستمه و از این بابت خیالم بهتره.

نظر شما چیه ؟

نمایندگی فوجی فکر نکنم باشه.

این دوربین zs3 اصلا تنظیمات دستی نداره ؟ نه؟

prowler88
08-10-2009, 22:49

مود ام چطور؟

راستی در مورد s90 مطالب جدیدی نشنیدین ؟؟؟؟؟

احتمال میدم انتخابم همین مورد باشه . و باید قید فیلبرداری اچ دی رو بزنم.

چون برای من که در شهرستان لارستان هستم ، نمایندگی رسمی پارس الرمس هست که دوستمه و از این بابت خیالم بهتره.

نظر شما چیه ؟

نمایندگی فوجی فکر نکنم باشه.

این دوربین zs3 اصلا تنظیمات دستی نداره ؟ نه؟
همون طور که قبلا گفتم نقطه ضعف خاصی نداره این دوربین. فقط تنظیمات دستیشه که اگه داشت بهتر بود و برای بعضیا میتونه محدودکننده باشه. البته فکر کنم در حد یه تنظیم white balance داشته باشه ولی مود M و شاتر و دیافراگم و اینا نداره. هر چند تنظیمات اتوماتیکش هم دقیق و قابل اطمینانه (برخلاف بعضی دوربین های دیگه)
در مورد S90 هم چیزی نشنیدم. اگه خبری بشه خبرشو میدم. من هم نسبت به S90 خوشبینم و فکر میکنم مدل موفقی باشه. همه چیز فیلمبرداری هم به HD بودن نیست. سرعت و دقت فوکوس, کیفیت کلی فیلمبرداری, کیفیت صدا, و... هم مهمه که برای هر دوربینی فرق میکنه.

amirghs640
08-10-2009, 23:38
ببخشید یه سوال داشتم که ربطی به این تاپیک نداره.

یه دوربین S2 IS دارم که میخوام بفروشمش. چند قیمت بزارم خوبه ؟؟؟؟

راستی این دوربین دوربین خوبیه ولی لرزشگیرش در شرایط نور کم و زوم بالا خوب نبود .

البته خیلی مزایای خوب داشت و کلی صحنه های خوشگل باهاش ثبت شده.

دوربینهای جدید که اینطور نیست ؟؟

prowler88
09-10-2009, 18:21
ببخشید یه سوال داشتم که ربطی به این تاپیک نداره.

یه دوربین S2 IS دارم که میخوام بفروشمش. چند قیمت بزارم خوبه ؟؟؟؟

راستی این دوربین دوربین خوبیه ولی لرزشگیرش در شرایط نور کم و زوم بالا خوب نبود .

البته خیلی مزایای خوب داشت و کلی صحنه های خوشگل باهاش ثبت شده.

دوربینهای جدید که اینطور نیست ؟؟
من چندین بار جواب این سوال شما رو دادم قبلا. این مشکلی که شما باهاش دارین به لرزشگیر ربطی نداره. بهترین دوربین هم داشته باشین تو محیط کم نور لرزش دست روش تاثیر میذاره. اگه تو نور روز با زوم حداکثر مشکلی داشته باشه اون وقت میشه گفت لرزشگیرش ضعیفه. البته عملکرد لرزشگیر دوربینا با هم ممکنه فرق کنه. بعضیا قوی تره و بعضیا ضعیفتر. ولی به طور کلی دوربین های این سری کنان از این نظر عالی عمل میکنن.
مثلا ریویوی سایت dpreview درباره ی S2IS رو اگه بخونین نوشته:

Image stabilization works really well (and can be used in movie mode
لرزشگیر خیلی خوب عمل میکنه و موقع فیلمبرداری هم قابل استفاده هست.

پس مشکل لرزشگیر نیست. البته یک مشکلی که dpreview بهش اشاره کرده اینه که در شرایط کم نور و زوم حداکثر فوکوسش خوب عمل نمیکنه. شاید این اون مشکلی باشه که شما باهاش دارین. و یه چیز جالب این که جدیدترین دوربین های این سری که SX10 و SX20 باشن هم کم و بیش همین مشکل رو دارند. ولی FZ28 از پس همچین شرایطی خیلی خوب برمیاد.

در مورد فروش دوربینتون هم انتظار نداشته باشین خوب بخرن. قیمت خاصی نمیتونم بدم ولی به نظرم اگه نگهش دارین بهتره تا بخواین چندرغاز بفروشینش.

amirghs640
09-10-2009, 23:23
من چندین بار جواب این سوال شما رو دادم قبلا. این مشکلی که شما باهاش دارین به لرزشگیر ربطی نداره. بهترین دوربین هم داشته باشین تو محیط کم نور لرزش دست روش تاثیر میذاره. اگه تو نور روز با زوم حداکثر مشکلی داشته باشه اون وقت میشه گفت لرزشگیرش ضعیفه. البته عملکرد لرزشگیر دوربینا با هم ممکنه فرق کنه. بعضیا قوی تره و بعضیا ضعیفتر. ولی به طور کلی دوربین های این سری کنان از این نظر عالی عمل میکنن.
مثلا ریویوی سایت dpreview درباره ی S2IS رو اگه بخونین نوشته:

Image stabilization works really well (and can be used in movie mode
لرزشگیر خیلی خوب عمل میکنه و موقع فیلمبرداری هم قابل استفاده هست.

پس مشکل لرزشگیر نیست. البته یک مشکلی که dpreview بهش اشاره کرده اینه که در شرایط کم نور و زوم حداکثر فوکوسش خوب عمل نمیکنه. شاید این اون مشکلی باشه که شما باهاش دارین. و یه چیز جالب این که جدیدترین دوربین های این سری که SX10 و SX20 باشن هم کم و بیش همین مشکل رو دارند. ولی FZ28 از پس همچین شرایطی خیلی خوب برمیاد.

در مورد فروش دوربینتون هم انتظار نداشته باشین خوب بخرن. قیمت خاصی نمیتونم بدم ولی به نظرم اگه نگهش دارین بهتره تا بخواین چندرغاز بفروشینش.

ممنون از شما

جواب من همون قسمت آبی رنگ هست ، در واقع در روز خوبه و لی در شرایط کم نور و زوم بالا اذیت میکنه.

راستی حالا در این شرایط فکر کنم ، لرزشگیر s90 و f200 وzs3 در این شرایط خوب عمل میکنه و احتمالا تکنولوژی ساختش خیلی بهتر باشه ؟ این طور نیست؟

قیمت دور و بر 170 خوبه ؟ یا 160 ؟ یا ...

Your Friend
10-10-2009, 13:35
اگه مبلغش براتون مهم نیست و عجله ندارین روی دو مدل جدید زیر هم مطالعه فرمایید.
Panasonic GF1
Panasonic FZ35
مشکل زوم Lx3 تو این مدل ها بر طرف شده و مزایای دیگه ای هم دارن. به نظر من که GF1 غول کامپکت های دستیه.

amirghs640
10-10-2009, 15:15
Panasonic GF1
Panasonic FZ35
مشکل زوم Lx3 تو این مدل ها بر طرف شده و مزایای دیگه ای هم دارن. به نظر من که GF1 غول کامپکت های دستیه.

لینک این دوربینها رو محبت میکنین بذارین ؟
( فارسی و انگلیسی)

Your Friend
10-10-2009, 16:35
سایت های فارسی به درد نمی خورن، معمولا دست و پا شکسته از سایت های خارجی کپی می کنن. خودشون تحلیل نمی کنن. اگه دقت کنین در مورد بعضی دوربین ها مطلبشون مشابه همه... مثل دیجی کالا.
میتونین به سایت های زیر مراجعه کنین. اونجا هر نوع دوربینی رو می شه انتخاب و مشخصات و سایر اطلاعات مربوط به اونو مشاهده کرد.
dpreview.com
digitalcamera-hq.com
digitalcamerainfo.com

prowler88
10-10-2009, 19:11
ممنون از شما

جواب من همون قسمت آبی رنگ هست ، در واقع در روز خوبه و لی در شرایط کم نور و زوم بالا اذیت میکنه.

راستی حالا در این شرایط فکر کنم ، لرزشگیر s90 و f200 وzs3 در این شرایط خوب عمل میکنه و احتمالا تکنولوژی ساختش خیلی بهتر باشه ؟ این طور نیست؟

قیمت دور و بر 170 خوبه ؟ یا 160 ؟ یا ...

ای بابا. بازم همون شد که...

بین این سه تایی که گفتین من اگه به ترتیب بخوام بگم کدوم بهتره اول S90 و بعد F200 و بعدش ZS3. که البته ZS3 تقریبا میشه گفت یه دوربین آماتوره و در سطح اون دو تای دیگه نیست.
در مورد S90 نمیتونم قطعی نظر بدم. هر چند به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه. ولی F200 مشکل فوکوس نداره.

این دوربینتون چون مال خیلی وقت پیشه و قدیمی شده باید طالب خاص داشته باشه که فروش بره. اگه میخواین حدود قیمت دستتون بیاد یه سر به فروشگاه های جمهوری بزنین ببینین اونا چند بر میدارن.

Panasonic GF1
Panasonic FZ35
البته GF1 کامپکت به حساب نمیاد. یه نوع SLR هست. قیمتش هم فکر کنم طرفای 900 تومن بود. ولی به نظرم فوق العاده س.
FZ35 هم رده ی رقابتیش با اینا فرق میکنه. اینا که صحبتش هست کامپکت هستند و این مدل SLR-Like.
جناب amirghs640 شما دقیقا دنبال چه جور چیزی هستید؟

amirghs640
11-10-2009, 00:44
ای بابا. بازم همون شد که...

بین این سه تایی که گفتین من اگه به ترتیب بخوام بگم کدوم بهتره اول S90 و بعد F200 و بعدش ZS3. که البته ZS3 تقریبا میشه گفت یه دوربین آماتوره و در سطح اون دو تای دیگه نیست.
در مورد S90 نمیتونم قطعی نظر بدم. هر چند به نظر نمیاد مشکلی داشته باشه. ولی F200 مشکل فوکوس نداره.

این دوربینتون چون مال خیلی وقت پیشه و قدیمی شده باید طالب خاص داشته باشه که فروش بره. اگه میخواین حدود قیمت دستتون بیاد یه سر به فروشگاه های جمهوری بزنین ببینین اونا چند بر میدارن.

البته GF1 کامپکت به حساب نمیاد. یه نوع SLR هست. قیمتش هم فکر کنم طرفای 900 تومن بود. ولی به نظرم فوق العاده س.
FZ35 هم رده ی رقابتیش با اینا فرق میکنه. اینا که صحبتش هست کامپکت هستند و این مدل SLR-Like.
جناب amirghs640 شما دقیقا دنبال چه جور چیزی هستید؟

من همون دوربینی که با هم صحبت میکنیم میخوام ، powler جان عزیز

این دوستمون یه راهنمایی کرد گفتم لینکش رو بده جهت آشنایی بیشتر :20::46:

اگه اطلاعاتی از S90 دستتون اومد مارو هم بی نصیب نذارین.

با رهنماییهای شما و تحقیقات احتمالا انتخابم s90 هست. باد منتظر بمونیم ببینیم چی از آب در آمد .

ولی فکر نکنم بد باشه.

ولی حیف که قید فیلمبرداری اچ دی رو زدم.

amirghs640
13-10-2009, 23:34
یه پیشنهاد داشتم.

بهتره اسم این تاپیک رو مدیران به اسم زیر تغییر بدن. اگه صلاح دونستن مناسبه عوضش کنند شاید در راهنمایی کاربران بهتر باشه.

" مقایسه دوربینهای کامپکت حرفه ای با کیفیت عکسهای بالاتر

seymour
14-10-2009, 16:11
یه پیشنهاد داشتم.

بهتره اسم این تاپیک رو مدیران به اسم زیر تغییر بدن. اگه صلاح دونستن مناسبه عوضش کنند شاید در راهنمایی کاربران بهتر باشه.

" مقایسه دوربینهای کامپکت حرفه ای با کیفیت عکسهای بالاتر
دوستان دیگه ای که در جریان پست های تاپیک بودن هم نظر بدن تا هر اسمی که مناسب تره رو برای تاپیک بزنم ... پراولر جان - یور فرند ...

prowler88
15-10-2009, 00:39
من حرفی ندارم. فقط با این عنوان بیشتر موافقم:
بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

amirghs640
15-10-2009, 02:11
به نظرم پیشنهاد Powler جان عزیز مناسبتره

بررسی و مقایسه ی کامپکت های حرفه ای

amirghs640
18-10-2009, 01:53
یه سوال در مورد حجم ذخیره کردن فیلم دوربینها داشتم . مثلا در f 200 فوجی با کیفیت زیر برای 6 ثانیه ، 6.64 مگا فضا اشغال میکنه!!!!!!!!!!!!

Duration: 6.0 secs
File size: 6.64MB 640x480 pixels @ 30 fps

آیا پسوند ذخیره کردن در تمام دوربینها همین avi هست؟

یا اینکه با همون کیفیت ، پسوند فشرده تری هم وجود داره ؟؟

این سوال رو برای فیلمبرداری اچ دی هم دارم؟

راستی ، Lx3 تو شیراز حدود 430 گیرم اومده. خوبه ؟؟ نظرتون چیه ؟

یا اینکه صبر کنم تا s90 بیاد و با اون هم مقایسه کنم؟؟

یه سوال در مورد دیافراگم , آیا اینکه دیافراگم lLx3 از 2 تا 2.8 هست خوبه ؟

یا بهتر این هست که از 2.8 تا 5.8 باشه ؟؟

amirghs640
18-10-2009, 02:09
نظرتون راجع به دوربین Fujifilm FinePix F70EXR چیه ؟؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو همچنین درباره Nikon Coolpix P6000 ؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرتون در مقایسه با بقیه کامپکتهای حرفه ای در چه وضعیتی قرار داره؟؟/

دوربین چطور؟؟؟؟؟؟؟؟ O lympus Pen E-P1

این دوربین مثل GF1 PANASONIC هست ؟ اندازه لنزش چطور ؟ کییفت عکس و لرزشگیرش چطور ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفیلمبرداری اچ دی هم داره ؟ به نظر خیلی مناسب هست ؟ نظرتون چیه؟

prowler88
18-10-2009, 09:56
یه سوال در مورد حجم ذخیره کردن فیلم دوربینها داشتم . مثلا در f 200 فوجی با کیفیت زیر برای 6 ثانیه ، 6.64 مگا فضا اشغال میکنه!!!!!!!!!!!!

Duration: 6.0 secs
File size: 6.64MB 640x480 pixels @ 30 fps

آیا پسوند ذخیره کردن در تمام دوربینها همین avi هست؟

یا اینکه با همون کیفیت ، پسوند فشرده تری هم وجود داره ؟؟

این سوال رو برای فیلمبرداری اچ دی هم دارم؟

راستی ، Lx3 تو شیراز حدود 430 گیرم اومده. خوبه ؟؟ نظرتون چیه ؟

یا اینکه صبر کنم تا s90 بیاد و با اون هم مقایسه کنم؟؟

یه سوال در مورد دیافراگم , آیا اینکه دیافراگم lLx3 از 2 تا 2.8 هست خوبه ؟

یا بهتر این هست که از 2.8 تا 5.8 باشه ؟؟
خیر. پسوند فایلهای ویدیویی بعضی دوربین ها mpeg و بعضیا mov هست. ممکنه پسوندهای دیگه هم باشه. من خودم avi رو ترجیح میدم. اصولا فیلمبرداری HD حجمش زیاده. حجم فایل ها هم ممکنه در مورد هر دوربینی فرق کنه. مثلا دو تا دوربین که avi فیلمبرداری میکنن ممکنه حجمشون خیلی فرق کنه.
با توجه به این مساله که میگفتند lx3 کمیاب شده و قیمتش خیلی بالا رفته به نظر من خیلی خوبه.
قبلا راجع به دیافراگم صحبت شده بود. عدد اول (2) بازترین دیافراگم در وایدترین زوم و دومین عدد (2.8) بازترین دیافراگم در تله ترین زوم (حداکثر زوم) هست. بسته ترین حالت دیافراگم هم در اکثر دوربین های کامپکت 8 هست. در مورد لنز دوربین های SLR این عدد تا بالای 20 و 30 هم میره. مسلمه که هر چی اعداد محدوده ی دیافراگم (مثلا همون 2.8-2.0) کمتر باشه بهتره. چون شما به دیافراگم های بازتر دسترسی دارید و چون روزنه بازتره نور بیشتری وارد دوربین میشه و در نتیجه دستتون تو عکاسی بازتره (میتونین از سرعت شاتر بالاتر و حساسیت پایین تر استفاده کنید و همچنین عمق میدان وضوح هم محدوده ی بیشتری داره). روی دوربین های کامپکت کمتر دیده میشه از چنین لنزهایی استفاده بشه و یه نقطه ی قوت مهم محسوب میشه. از اون طرف اونی که در حالت تله 5.8 هست یعنی محدوده ی دیافراگمش در حالت تله اینه (8-5.8) در حالی که اولی این بود (8-2.8).

نظرتون راجع به دوربین Fujifilm FinePix F70EXR چیه ؟؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو همچنین درباره Nikon Coolpix P6000 ؟؟؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه نظرتون در مقایسه با بقیه کامپکتهای حرفه ای در چه وضعیتی قرار داره؟؟/

دوربین چطور؟؟؟؟؟؟؟؟ O lympus Pen E-P1

این دوربین مثل GF1 PANASONIC هست ؟ اندازه لنزش چطور ؟ کییفت عکس و لرزشگیرش چطور ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدفیلمبرداری اچ دی هم داره ؟ به نظر خیلی مناسب هست ؟ نظرتون چیه؟

F70 همون طور که از اسمش پیداست از همون تکنولوژی EXR که قبلا صحبتش بود برای سنسورش استفاده شده. دوربین خوبی به نظر میاد. محدوده ی زومش هم عالیه با توجه به اندازه ش. فقط نمیدونم کیفیت لنزش چطوریه. اگه ریویویی چیزی ازش پیدا کردم میذارم همینجا.
Nikon هم کلا بی خیال شین. از نظر کیفیت تعطیله.
Pen و GF1 هم که اصلا کلاس کاریشون با اینا فرق میکنه. Four Third هستند. مقایسه ی این دو تا رو هم میتونین اینجا ببینین:

هر دوشون دوربین های بسیار خوبی هستند و نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند.

amirghs640
18-10-2009, 13:53
خیر. پسوند فایلهای ویدیویی بعضی دوربین ها mpeg و بعضیا mov هست. ممکنه پسوندهای دیگه هم باشه. من خودم avi رو ترجیح میدم. اصولا فیلمبرداری HD حجمش زیاده. حجم فایل ها هم ممکنه در مورد هر دوربینی فرق کنه. مثلا دو تا دوربین که avi فیلمبرداری میکنن ممکنه حجمشون خیلی فرق کنه.

Pen و GF1 هم که اصلا کلاس کاریشون با اینا فرق میکنه. Four Third هستند. مقایسه ی این دو تا رو هم میتونین اینجا ببینین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدهر دوشون دوربین های بسیار خوبی هستند و نقاط قوت و ضعف خودشون رو دارند.

:)ممنون از پاسخ های عالی دوست عزیزم Powler

واقعا که در محیط مجازی و در سایتهای ایرانی عزیزی پیدا بشه که به صورت پیگیر پاسخ بقیه بچه ها رو بده ، واقعا

کمیابه ! من از صمیم قلب آرزوی سعادت و بهروزی برای شما در تمامی عرصه های زندگی دارم .

دکمه تشکر رو زدم دیدم واقعا اگه پست تشکر ندم خیلی خیلی بی انصافی هست. به مدیران پیشنهاد میدم با

توجه به این مسئله یک درجه به ایشون اضافه بشه.

خب به بحثمون برگردیم ...

با توجه به تمامی جوانب ، از جمله کیفیت عکس ، لنز عالی واید ، فیلبرداری اچ دی ، دیافراگم توپ !! ، ....

به نظر میاد ، تنها عیب عمده این دوربین همون لنز در حالت تله هست ؟ (LX3 )

عیب عمده دیگه ای هم به نظر شما داره ؟؟

به نظرم از s90 بهتر باشه ؟ یعنی تنها مزیتش تله 1.3 بیشتر هست و لاغیر !!!!!

پس LX3 قاعدتا باید بهتر باشه.

ضمن اینکه درسته آدم نباید روی فیلمبرداری اینا حساب کنه ، ولی خیلی از مواقع ،خیلی کار راه انداز هست و

آدم رو از خرید دوربین فیلبرداری برای کارهای معمولی راحت میکنه و این عالی هست !

یه سوال در مورد فیلبرداری lLX3 :
- حجم ذخیره سازی این چقدره ؟ یه خورده هم پایینتر باشه بهتره ؟!!( اصولا با حجم بالا حال نمیکنم :20:)

- زوم در فیلبرداری کار میکنه ؟

- ضبط صداش مونو هست یا استریو ؟

prowler88
18-10-2009, 17:28
:)ممنون از پاسخ های عالی دوست عزیزم Powler

واقعا که در محیط مجازی و در سایتهای ایرانی عزیزی پیدا بشه که به صورت پیگیر پاسخ بقیه بچه ها رو بده ، واقعا

کمیابه ! من از صمیم قلب آرزوی سعادت و بهروزی برای شما در تمامی عرصه های زندگی دارم .

دکمه تشکر رو زدم دیدم واقعا اگه پست تشکر ندم خیلی خیلی بی انصافی هست. به مدیران پیشنهاد میدم با

توجه به این مسئله یک درجه به ایشون اضافه بشه.

خب به بحثمون برگردیم ...

با توجه به تمامی جوانب ، از جمله کیفیت عکس ، لنز عالی واید ، فیلبرداری اچ دی ، دیافراگم توپ !! ، ....

به نظر میاد ، تنها عیب عمده این دوربین همون لنز در حالت تله هست ؟ (LX3 )

عیب عمده دیگه ای هم به نظر شما داره ؟؟

به نظرم از s90 بهتر باشه ؟ یعنی تنها مزیتش تله 1.3 بیشتر هست و لاغیر !!!!!

پس LX3 قاعدتا باید بهتر باشه.

ضمن اینکه درسته آدم نباید روی فیلمبرداری اینا حساب کنه ، ولی خیلی از مواقع ،خیلی کار راه انداز هست و

آدم رو از خرید دوربین فیلبرداری برای کارهای معمولی راحت میکنه و این عالی هست !

یه سوال در مورد فیلبرداری lLX3 :
- حجم ذخیره سازی این چقدره ؟ یه خورده هم پایینتر باشه بهتره ؟!!( اصولا با حجم بالا حال نمیکنم :20:)

- زوم در فیلبرداری کار میکنه ؟

- ضبط صداش مونو هست یا استریو ؟
دوست عزیز شما لطف دارین. من که کاری نکردم.
نمیدونم گفتم بهت یا نه. من خودم میخواستم این دوربین رو بخرم به خاطر محدوده ی زومش منصرف شدم از خریدش. ولی اگه با این یه مورد بسازی نقطه ضعف خاصی نداره. فقط چشمی نداره (که میشه جداگانه خرید گذاشت روش ولی ثابته و با زوم کار نمیکنه). من که خودم هیچ وقت از چشمی استفاده نمیکنم. یه موردی هم که دیدم تو همه ی ریویوها بهش اشاره شده بود این بود که یه مقدار عکس ها soft هست که ظاهرا به خاطر سیستم کاهش نویزه. اگه عکس RAW بگیرین این قضیه حل میشه.
تا جایی که من میدونم هیچ دوربین کامپکتی وجود نداره که موقع فیلمبرداری زوم داشته باشه. این هم جزئشون.
در مورد حجمش هم دقیق اطلاع ندارم ولی چند جا خوندم که حجم فیلمبرداریش زیاده.
ضبط صداشم مونو هست. البته بدک نیست ولی خب اونقدرام شفاف نیست.

amirghs640
18-10-2009, 19:42
دوست عزیز شما لطف دارین. من که کاری نکردم.
نمیدونم گفتم بهت یا نه. من خودم میخواستم این دوربین رو بخرم به خاطر محدوده ی زومش منصرف شدم از خریدش. ولی اگه با این یه مورد بسازی نقطه ضعف خاصی نداره. فقط چشمی نداره (که میشه جداگانه خرید گذاشت روش ولی ثابته و با زوم کار نمیکنه). من که خودم هیچ وقت از چشمی استفاده نمیکنم. یه موردی هم که دیدم تو همه ی ریویوها بهش اشاره شده بود این بود که یه مقدار عکس ها soft هست که ظاهرا به خاطر سیستم کاهش نویزه. اگه عکس RAW بگیرین این قضیه حل میشه.

نه تا حالا به من نگفته بودین.
پس چی به جاش انتخاب کردین ؟؟؟

2 تا سوال :

1- حالا اگه وارد دوربینهای Slr-Like بشیم ، کیفیت عکسهای این رنج دوربینها از کیفیت دوربینهای بحث خودمون ( کامپکتهای حرفه ای ) بیشتره ؟
من سنسورهای این دوربینها که چک میکنم مثلا FZ28 که از لنز کامپکتهای مورد بحث ما کوچکتره ؟
مزیت اینها توی تنها سوپر زوم بودن هست ؟
یا نه کیفیت عکسشون هم از کامپکتهای حرفه ای بالاتره ؟؟؟

2- میخوام یه سوال بپرسم شاید یه خورده مسیرش با مسیر بحث ما یکی نباشه.

دوربینهای Four Third ( دقیقا یعنی چی نمیدونم ؟؟ )

من یه دوربین میخوام ,
- کیفیت عکس عالی
- کوچک هم باشه تا خانواده هم از اون استفاده کنند.
-....

حالا به نظر شما میتونم روی GF1 و P1 هم فکر کنم ؟
یعنی اینها یه لنزکوچک داره که بخوام توی مسافرت ازشون استفاده کنم ؟؟ (طوری که اندازش بزرگ نشه )
واینکه این عکسی که میبینیم یه لنز پایه روش هست یا نه؟
فکر میکنم کیفیت عکسها هم در حد حرفه ای هست ؟
نظر شما چیه؟
اگه مناسب هست تحقیقاتم رو روی این دوربینها ادامه بدم ، شاید بتونم با پول زیادش کنار بیام:):happy::wac::)

prowler88
18-10-2009, 23:28
نه تا حالا به من نگفته بودین.
پس چی به جاش انتخاب کردین ؟؟؟

2 تا سوال :

1- حالا اگه وارد دوربینهای Slr-Like بشیم ، کیفیت عکسهای این رنج دوربینها از کیفیت دوربینهای بحث خودمون ( کامپکتهای حرفه ای ) بیشتره ؟
من سنسورهای این دوربینها که چک میکنم مثلا FZ28 که از لنز کامپکتهای مورد بحث ما کوچکتره ؟
مزیت اینها توی تنها سوپر زوم بودن هست ؟
یا نه کیفیت عکسشون هم از کامپکتهای حرفه ای بالاتره ؟؟؟

2- میخوام یه سوال بپرسم شاید یه خورده مسیرش با مسیر بحث ما یکی نباشه.

دوربینهای Four Third ( دقیقا یعنی چی نمیدونم ؟؟ )

من یه دوربین میخوام ,
- کیفیت عکس عالی
- کوچک هم باشه تا خانواده هم از اون استفاده کنند.
-....

حالا به نظر شما میتونم روی GF1 و P1 هم فکر کنم ؟
یعنی اینها یه لنزکوچک داره که بخوام توی مسافرت ازشون استفاده کنم ؟؟ (طوری که اندازش بزرگ نشه )
واینکه این عکسی که میبینیم یه لنز پایه روش هست یا نه؟
فکر میکنم کیفیت عکسها هم در حد حرفه ای هست ؟
نظر شما چیه؟
اگه مناسب هست تحقیقاتم رو روی این دوربینها ادامه بدم ، شاید بتونم با پول زیادش کنار بیام:):happy::wac::)

من به جاش FZ28 گرفتم. SX10 هم بود ولی اختلاف قیمتش با این زیاد بود.

در مورد سوالتون اگه منظور از کامپکت های حرفه ای امثال LX-3 و G10 هست کیفیتشون بالاتر از سوپرزوم هاست. سنسورشون بزرگتره و کیفیت لنزشون بالاتره. مزیت سوپرزوم ها یا همون SLR-Like ها به غیر از تله ی قوی طراحیشونه که به دوربین های SLR شباهت داره و نحوه ی کار کردن باهاشون فرق میکنه (منظور همون هندلینگ و نحوه ی قرارگیری دکمه ها و...). فلاش قوی. قابلیت زوم موقع فیلمبرداری.
کیفیت عکس SLR-Like ها از کامپکت ها معمولی به مراتب بالاتره ولی در مقایسه با این دوربین هایی که ما راجع بهشون بحث میکنیم یه مقداری پایین ترن.
دوربین های Four Third در حقیقت یک نوع SLR هستند که ابعاد و مقیاس سنسورشون فرق میکنه. معمولا اندازه ی بدنه و لنزشون کوچکتر از SLR ها هست. Micro Four Third ها هم بسیار کوچک و جمع و جور هستند به دلیل حذف منشور و چشمی.
اصولا ویژگی اینام خب همینه که با اندازه ی کوچک کیفیت بالایی دارند و در حد و اندازه ی SLR ها ظاهر میشن. لنز کیت هم روشون داره. مخصوصا GF1 خیلی خوبه. دو تا لنز کیت داره که کیفیت هر دوشون عالیه.
قیمتشونم گفته بودم قبلا. تا طرفای یه تومن میره.

amirghs640
19-10-2009, 01:18
دوربین های Four Third در حقیقت یک نوع SLR هستند که ابعاد و مقیاس سنسورشون فرق میکنه. معمولا اندازه ی بدنه و لنزشون کوچکتر از SLR ها هست. Micro Four Third ها هم بسیار کوچک و جمع و جور هستند به دلیل حذف منشور و چشمی.
اصولا ویژگی اینام خب همینه که با اندازه ی کوچک کیفیت بالایی دارند و در حد و اندازه ی SLR ها ظاهر میشن. لنز کیت هم روشون داره. مخصوصا GF1 خیلی خوبه. دو تا لنز کیت داره که کیفیت هر دوشون عالیه.
قیمتشونم گفته بودم قبلا. تا طرفای یه تومن میره.

خب ، با توجه به روند صحبتمون ، میخوام وارد دوربینهای Four Third بشم ، البته با اجازه مدیران ، چون یه مقدار با عنوان تاپیک تناقض داره !!:46:

تو این زمینه فقط همین دو دوربین جدی و خوب وجود داره یا گزینه های دیگه هم هستن ؟؟

- Micro Four Third ها هم بسیار کوچک و جمع و جور این دوربینها مثالهاش چیا هستن ؟ اصلا سر رشته ندارم ؟!!:41:

چون میخوام اگه واقعا بدرد میخوره ، درسته قیمتش برام بالاست ولی فکر اساسی کنم .

این عکسی که ما میبینیم با لنز هست یا بدون لنز؟؟؟؟ یعنی اندازش همینقدر هست ؟ اگه باشه قابل حمله و مناسبه و میتونیم توی سفرهای خونوادگی هم حملش کنم .

این لنزهایی که میگین روی خود دوربین هست ؟ یا نه دوباره باید کلی پول بدم ؟

اندازه لنزها چقدر هستش؟( تله و واید )
دیافراگم هم ربط به خود لنز داره یا به دوربین مربوط میشه ؟
(چون توی DPReview دیافراگم نزده بود احتمال میدم مربوط به لنز باشه)

Your Friend
19-10-2009, 13:16
دوستان دیگه ای که در جریان پست های تاپیک بودن هم نظر بدن تا هر اسمی که مناسب تره رو برای تاپیک بزنم ... پراولر جان - یور فرند ...

سلام. می بخشین من چند روز کوه بودم و به اینترنت دسترسی نداشتم. خیلی خوب شد اسم تاپیک رو عوض کردین و باعث می شه تمرکز بیشتری روی دوربین های کامپکت که الان خواستارشون خیلی زیاد شده انجام بشه. از پیشنهاد دوستمون هم تشکر می کنم.

prowler88
19-10-2009, 13:55
خب ، با توجه به روند صحبتمون ، میخوام وارد دوربینهای Four Third بشم ، البته با اجازه مدیران ، چون یه مقدار با عنوان تاپیک تناقض داره !!:46:

تو این زمینه فقط همین دو دوربین جدی و خوب وجود داره یا گزینه های دیگه هم هستن ؟؟

- Micro Four Third ها هم بسیار کوچک و جمع و جوراین دوربینها مثالهاش چیا هستن ؟ اصلا سر رشته ندارم ؟!!:41:

چون میخوام اگه واقعا بدرد میخوره ، درسته قیمتش برام بالاست ولی فکر اساسی کنم .

این عکسی که ما میبینیم با لنز هست یا بدون لنز؟؟؟؟ یعنی اندازش همینقدر هست ؟ اگه باشه قابل حمله و مناسبه و میتونیم توی سفرهای خونوادگی هم حملش کنم .

این لنزهایی که میگین روی خود دوربین هست ؟ یا نه دوباره باید کلی پول بدم ؟

اندازه لنزها چقدر هستش؟( تله و واید )
دیافراگم هم ربط به خود لنز داره یا به دوربین مربوط میشه ؟
(چون توی DPReview دیافراگم نزده بود احتمال میدم مربوط به لنز باشه)

همون طور که تو این صفحه میتونی ببینی:

همه ی دوربین های SLR الیمپوس 4/3 هستند. میشه گفت فقط الیمپوس و پاناسونیک هستند که در بازار 4/3 فعالیت میکنند. مخصوصا الیمپوس دوربین 4/3 زیاد ساخته.
دوربین های Micro 4/3 همین امثال GF1 هستند. تا اون جا که من میدونم تا حالا 4 تا دوربین Micro Four Third ساخته شده. اولین دوربین Micro 4/3 پاناسونیک G1 بود. و بقیه هم GH1 و GF1 و همچنین PEN که اولین Micro Four Third الیمپوس بود.
همون طور که میبینی این سبک دوربین ها خیلی جدید هستند و مدت زیادی از معرفیشون نمیگذره. و البته تعداد لنزهایی که براشون وجود داره انگشت شماره (البته micro 4/3 ها همون لنز 4/3 روشون نصب میشه با یه کانورتور).
پاناسونیک دو تا مدل Four Third ساخت به نام های L1 و L10 که خیلی خیلی ناموفق بودند. به دلیل قیمت بالاشون و اسم پاناسونیک و محدودیت در انتخاب لنز...
ولی الان داره روی micro four third مانور میده و به نظر میاد آینده ی خوبی در انتظار این قسمت از بازار باشه.
اون عکس هم که میبینی لنز داره روش دیگه. قسمت برآمده و حلقه ی دورش مشخصه. خیلی لنزاشون کوچیکه. مخصوصا لنزهای وایدشون. برای حمل و نقل عالیه.
لنز کیت که همراه دوربین هست. البته بدون لنز هم میشه گرفت. GF1 دو تا لنز داره همراهش. یکی 20 میلیمتر و یکی 45-14. که هر دو واید هستند و کیفیتشون هم خیلی بالاست. این دو تا لینک راجع به همیناس:

Your Friend
19-10-2009, 13:59
یه توضیح در مورد فیلمبرداری با کیفیت HD عرض کنم که بعضی دوربین های عکاسی از جمله پاناسونیک، نوع فیلمبرداری AVC HD دارن که یه مقدار فشرده تره و فرمتشم MTS هست که در کامپیوتر باز می شه ولی اگه بخواین بوسیله DVD Player پخش بشه باید با یه برنامه کانورتور فرمت اونو به avi یا mpeg ( بستگی به نوع دستگاهتون) عوض کنین که در صورت انتخاب کیفیت نرمال باز یه مقدار حجمش پایین می آد.
شما با AVC HD و با یه رم 16 گیگ میتونین حدود 2 ساعت فیلمبرداری کنین.( اکه دقیق تر بخواین بهتون می گم، بستگی به انتخاب سه حالت Low, Normal ,High کم یا زیاد می شه)

Your Friend
19-10-2009, 14:00
GF1 سلطان کامپکت های حرفه ای .
در ضمن Powler نه، Prowler. یعنی کنجکاو، گشت و گذار کننده... البته می بخشین ها!

prowler88
19-10-2009, 14:53
یه توضیح در مورد فیلمبرداری با کیفیت HD عرض کنم که بعضی دوربین های عکاسی از جمله پاناسونیک، نوع فیلمبرداری AVCD HD دارن که یه مقدار فشرده تره و فرمتشم MTS هست که در کامپیوتر باز می شه ولی اگه بخواین بوسیله DVD Player پخش بشه باید با یه برنامه کانورتور فرمت اونو به avi یا mpeg ( بستگی به نوع دستگاهتون) عوض کنین که در صورت انتخاب کیفیت نرمال باز یه مقدار حجمش پایین می آد.
شما با AVCD HD و با یه رم 16 گیگ میتونین حدود 2 ساعت فیلمبرداری کنین.( اکه دقیق تر بخواین بهتون می گم، بستگی به انتخاب سه حالت Low, Normal ,High کم یا زیاد می شه)
مطمئنین؟ آخه من برعکسشو شنیده بودم. میگفتن AVCHD مخصوص پخش با تلویزیون HD هست.

در ضمن Powler نه، Prowler. یعنی کنجکاو، گشت و گذار کننده... البته می بخشین ها!
یعنی پویان

حالا مهم نیست زیاد. هر جور راحتین.

Your Friend
19-10-2009, 15:40
مطمئنین؟ آخه من برعکسشو شنیده بودم. میگفتن AVCHD مخصوص پخش با تلویزیون HD هست.

درسته، با کابل مخصوص HDMI و یا فیش های معمولی می شه دوربینو به تلویزیون HD وصل کرد ولی نمی شه همیشه فیلم ها رو تو رم دوربین نگه داشت و ضمنا من یه بار امتحان کردم فیلمی که تو کامپیوتر ذخیره کرده بودم رو دوباره به رم دوربین انتقال دادم تا تماشا کنیم ولی ممکن نشد و پخش نکرد. در هر صورت اگه بخواهیم فیلم ها رو تو دیسک DVD ذخیره کنیم و بوسیله DVD Player اونا رو پخش کنیم باید تبدیلشون کنیم. در غیر این صورت در صورتی که قصد داریم همیشه بوسیله کامپیوتر باز کنیم بهتره تو فرمت اصلی باقی بمونن.

amirghs640
20-10-2009, 03:03
اون عکس هم که میبینی لنز داره روش دیگه. قسمت برآمده و حلقه ی دورش مشخصه. خیلی لنزاشون کوچیکه. مخصوصا لنزهای وایدشون. برای حمل و نقل عالیه.
لنز کیت که همراه دوربین هست. البته بدون لنز هم میشه گرفت. GF1 دو تا لنز داره همراهش. یکی 20 میلیمتر و یکی 45-14. که هر دو واید هستند و کیفیتشون هم خیلی بالاست. این دو تا لینک راجع به همیناس:

خیلی از این دوربینها و لنزها اطلاعات زیادی ندارم :41::41::41::41::41:

ولی چون دارم کلی تحقیق میکنم از دوربین قبلیم(s2 is )میخوام یه دوربین بهتر بگیرم ، که به کامپکتهای حرفه ای رسیدم ، و چون همزمان کوچک بودن و برای حمل و مسافرت آسان بودن برام مهم بود ، به این دوربین رسیدم ،
بنابراین از لنزها سر در نمیارم.(حالا اگه معایب خیلی خاصی داره به من بگید)

- لنز کیت همراه دوربین هست یعنی چه ؟؟ یعنی تله و وایدش چنده ) ---همونی هست که توی تصویر هست؟؟ یا اون لنز 14 -45 هست ؟

- لنز 14 -45 ، یعنی زوم اپتیکالش 3 دیگه درسته ؟؟؟
از این بیشتر نیست ؟( احتمالا باید لنز دیگه ای بگیرم ! )

- لنز 20 م م دیگه برام خیلی نا آشنا هست ؟ پس عدد دیگش کو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::41:

- تحلیلهای فنی لنزها رو هم متاسفانه نمیدونم ؟ ( 2 تا لینک مربوطه )

-وضعیت دیافراگمش چطوره ؟؟
یعنی هر لنز دیافراگم جدایی داره یا دیافراگم به خود دوربین ربط داره ؟

-این دوتا لنز با خود دوربین هست ، یا باید پول اضافه بدیم ؟؟؟

-این برای استفاده خانواده که اذیت کننده نیست ، و گزینه اتوماتیکش خوب هست ؟؟

راستی قیمت p1 ، ا 830000 تومان و GF1 ا 880000 بود !

به نظر برای هنگام ورود به بازار ایران مناسب باشه .

amirghs640
20-10-2009, 03:29

و ضمنا من یه بار امتحان کردم فیلمی که تو کامپیوتر ذخیره کرده بودم رو دوباره به رم دوربین انتقال دادم تا تماشا کنیم ولی ممکن نشد و پخش نکرد. در هر صورت اگه بخواهیم فیلم ها رو تو دیسک DVD ذخیره کنیم و بوسیله DVD Player اونا رو پخش کنیم باید تبدیلشون کنیم. در غیر این صورت در صورتی که قصد داریم همیشه بوسیله کامپیوتر باز کنیم بهتره تو فرمت اصلی باقی بمونن.

!

دوربین شما چی هستش ؟

amirghs640
20-10-2009, 03:45
این هم بررسی خوب از سایت dcresource.com

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

همونطور که نشون داده شده ، یه عیب گنده دوربین P1 این هست که تا 7 دقیقه فیلبرداری مداوم بیشتر نداره،
که خیلی بده !!!!!!!!!!!!!!!!!
.
.
.

Your Friend
20-10-2009, 13:47
دوربین شما چی هستش ؟
من سه تا دوربین دارم. یکی Nikon P90 که سال گذشته خریده بودم و دیگری Panasonic TZ7 که با توجه به وزن کم اون و فیلمبرداری HD جهت استفاده در مسافرت و کوه تازه خریداری کرده ام. یه زنیط 122 آنالوگ هم دارم گه گاها جهت تنوع ازش استفاده می کنم.

amirghs640
20-10-2009, 14:41
من سه تا دوربین دارم. یکی Nikon P90 که سال گذشته خریده بودم و دیگری Panasonic TZ7 که با توجه به وزن کم اون و فیلمبرداری HD جهت استفاده در مسافرت و کوه تازه خریداری کرده ام. یه زنیط 122 آنالوگ هم دارم گه گاها جهت تنوع ازش استفاده می کنم.

اگه زیاد با دوربین TZ7 کار کردین و با معایب و مزایای اون آشنا شدین ، از تجربیات مفیدتون برامون بگین

فکر کنم دوربین خوبیه ( بجز تنظیمات دستیش )

Your Friend
20-10-2009, 16:54
اگه زیاد با دوربین TZ7 کار کردین و با معایب و مزایای اون آشنا شدین ، از تجربیات مفیدتون برامون بگین

فکر کنم دوربین خوبیه ( بجز تنظیمات دستیش )

1) میشه با کاهش دادن رزولوشن زوم اپتیکال رو تا 21.4 افزایش داد و اینو تحت عنوان امکان EZ ( زوم اپتیکال اضافی) اعمال می کنه. بعد از اون زوم دیجیتال تا 48 هم داره که بدرد نمی خوره چون کیفیت عکس پایین می آد.
البته این امکان در موقع فیلمبرداری عمل نمی کنه و فقط می شه تا 12 برابر حین فیلمبرداری زوم کرد.
2) امکان iA رو در فیلمبرداری هم اعمال می کنه.
3) سیستم اتوماتیک کاهش صدای باد ( wind cut) در موقع فیلمبرداری خوب عمل می کنه.
4) امکان تنظیمات دستی محدودی داره و می شه مطابق شرایط از پیش تنظیم شده، تنظیمات مختلفی انجام داد.
5) AF و ماکروش خوبه
6) وایدش عالیه (25)
7) با نرم افزاری که همراه دوربین داده شده میشه عکس ها رو ویرایش کرد ، کلیپ ساخت و یا فیلمها رو تبدیل یاخلاصه کرد و DVD قابل پخش در دستگاه های DVD پلیر درست کرد. البته من با نرم افزار خودم انجام می دم که سرعتش بالاست.
8) در کل دوربین جم و جور و خوبیه و در ضمن اصل ژاپنه.

Imantec
20-10-2009, 17:46
1) میشه با کاهش دادن رزولوشن زوم اپتیکال رو تا 21.4 افزایش داد و اینو تحت عنوان امکان EZ ( زوم اپتیکال اضافی) اعمال می کنه. بعد از اون زوم دیجیتال تا 48 هم داره که بدرد نمی خوره چون کیفیت عکس پایین می آد.
البته این امکان در موقع فیلمبرداری عمل نمی کنه و فقط می شه تا 12 برابر حین فیلمبرداری زوم کرد.
4) امکان تنظیمات دستی محدودی داره و می شه مطابق شرایط از پیش تنظیم شده، تنظیمات مختلفی انجام داد.
5) AF و ماکروش خوبه
6) وایدش عالیه (25)
7) با نرم افزاری که همراه دوربین داده شده میشه عکس ها رو ویرایش کرد ، کلیپ ساخت و یا فیلمها رو تبدیل یاخلاصه کرد و DVD قابل پخش در دستگاه های DVD پلیر درست کرد. البته من با نرم افزار خودم انجام می دم که سرعتش بالاست.
گفتی مثل ZS3موقع فیلمبرداری هم زومش کار میکند یا اشتباه فهمیدم؟!!!!

amirghs640
20-10-2009, 18:57
گفتی مثل ZS3موقع فیلمبرداری هم زومش کار میکند یا اشتباه فهمیدم؟!!!!

دوست عزیز

این دوربین دو اسم داره :

ZS3 & TZ7

amirghs640
20-10-2009, 19:04
5) AF و ماکروش خوبه
6) وایدش عالیه (25)

ممنون

معایبش چیه ؟

چه بدیهایی داره که دوست داشتین نداشته باشه ؟؟

شما که باهاش کار کردین میتونین خیلی خوب راهنمایی کنید.

ضمنا صدای هنگام ضبط استریو هست یا مونو ؟؟

prowler88
20-10-2009, 21:31
خیلی از این دوربینها و لنزها اطلاعات زیادی ندارم :41::41::41::41::41:

ولی چون دارم کلی تحقیق میکنم از دوربین قبلیم(s2 is )میخوام یه دوربین بهتر بگیرم ، که به کامپکتهای حرفه ای رسیدم ، و چون همزمان کوچک بودن و برای حمل و مسافرت آسان بودن برام مهم بود ، به این دوربین رسیدم ،
بنابراین از لنزها سر در نمیارم.(حالا اگه معایب خیلی خاصی داره به من بگید)

- لنز کیت همراه دوربین هست یعنی چه ؟؟ یعنی تله و وایدش چنده ) ---همونی هست که توی تصویر هست؟؟ یا اون لنز 14 -45 هست ؟

- لنز 14 -45 ، یعنی زوم اپتیکالش 3 دیگه درسته ؟؟؟
از این بیشتر نیست ؟( احتمالا باید لنز دیگه ای بگیرم ! )

- لنز 20 م م دیگه برام خیلی نا آشنا هست ؟ پس عدد دیگش کو ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::41:

- تحلیلهای فنی لنزها رو هم متاسفانه نمیدونم ؟ ( 2 تا لینک مربوطه )

-وضعیت دیافراگمش چطوره ؟؟
یعنی هر لنز دیافراگم جدایی داره یا دیافراگم به خود دوربین ربط داره ؟

-این دوتا لنز با خود دوربین هست ، یا باید پول اضافه بدیم ؟؟؟

راستی قیمت p1 ، ا 830000 تومان و GF1 ا 880000 بود !

به نظر برای هنگام ورود به بازار ایران مناسب باشه .
اوووه. چند تا سوال؟ :blink:
منظور از لنز کیت همون لنز همراه دوربین هست. که این دوربین همون طور که میبینی 2 تا لنز کیت داره.
45-14 هم درسته. زومش 3X هست. البته در مورد دوربین های SLR دیگه از این X ها استفاده نمیکنند برای نشون دادن محدوده ی زوم. یک نکته ای که باید در نظر داشته باشی اینه که:
وقتی ما میگیم 45-14 یعنی این اعداد رو بر مقیاس 35 میلیمتری یا همون ابعاد سنسور دوربین های فول فریم در نظر گرفتیم. بذار اینطوری بگم. فرض کن ما یه دستگاه ویدیو پروژکتور داریم و میخوایم تصویر رو بندازیم رو پرده. خود دستگاه مثل لنز می مونه و پرده مثل سنسور. این پرده ای که الان ما تصویر رو انداختیم روش همون سنسور فول فریم هست و تصویری که روش انداخته شده تمام پرده رو در بر گرفته. حالا اگه ما بذاریم ویدیو پروژکتور همون طوری باشه و بیایم پرده رو برداریم و به جاش یه پرده بذاریم که مساحتش نصف اون پرده اولیه. چه اتفاقی می افته؟ فقط نصف تصویری که نمایش داده میشه روی پرده می افته. چون اندازه ش نصف شده. این مثل این می مونه که شما روی اون تصویر 2 برابر زوم کرده باشی. در مورد دوربین هایی که اندازه ی سنسورشون کوچکتر از فول فریم هست دقیقا همچین اتفاقی می افته. تصویری که از لنز عبور میکنه هر چقدر سنسور کوچکتر باشه کوچکتر میشه. به این حالت میگن crop. دوربین های 4/3 کراپشون 2 هست. یعنی وقتی شما با فاصله ی کانونی 14 میلیمتر عکس میگیری عین این می مونه که با فاصله ی کانونی 28 عکس گرفتی. اصلا یک تفاوت مهم دوربین های فول فریم با دوربین های دیگه همینه که لنزها روی اینا وایدتر هستند. ولی دوربین هایی که فول فریم نیستند از اون طرف یه مزیت هم دارند. اونم اینه که وقتی فاصله ی کانونی 45 هست (حداکثر زوم) مثل این می مونه که 90 باشه. پس زوم تله ی لنز بیشتر میشه. یه مثال دیگه:
لنزی که 200-70 هست روی دو تا دوربین که اولی کراپ 1.5X داره و دومی فول فریم هست:
300-105
200-70

اگه لنز تله میخوای بگیری خوبه ولی در نظر داشته باش که از نظر اندازه دیگه مثل اینا نخواهد بود.
لنز 20 میلیمتر هم فاصله کانونیش ثابته روی 20 میلیمتر. کنان و نیکون و اینام لنز ثابت دارن. اینا معمولا کیفیت بالایی دارند و خیلی شارپ هستند. یکی از دوستام یه 50 میلیمتر کنان چند وقت پیش واسه EOS 450Dش گرفت میگفت کیفیتش عالیه (البته میگفت دومین لنز برتر دنیاست از نظر sharpness. تحقیق نکردم ببینم صحت داره یا نه). معمولا برای عکاسی پرتره استفاده میشه. البته هر جور استفاده ای میشه ازشون کرد. این لنز pancake هم dpreview خیلی ازش تعریف کرده بود. کمتر پیش میاد اینطوری از یه لنزی تعریف کنه.

در مورد اینم که گفتی همراه دوربین هست یا نه. خب قاعدتا باید باشه (حالا یا هر دوشون با هم یا فقط یکیشون که هر کدوم روی قیمت تاثیر میذاره) ولی خب یه وقت میبینی بدون لنز هم میفروشن که خب این حالت هم متداول هست.

دیافراگم لنز هم معمولا روی اسم خود لنز هست. مثلا اسم این مدل 20mm اینه:

Panasonic Lumix G 20mm F1.7 ASPH

اون F1.7 که نوشته یعنی بازترین دیافراگمش 1.7 هست. حداقلش هم تو مشخصاتش نوشته F16

یا اون یکی:

Lumix G 14-45mm F3.5-5.6 OIS

که دیافراگمش مشخصه (حداقل دیافراگمش 16 در حالت واید و 22 در حالت تله هست) و OIS هم یعنی این که لرزشگیر داره. (pancake نداره)

این هم بررسی خوب از سایت dcresource.com

همونطور که نشون داده شده ، یه عیب گنده دوربین P1 این هست که تا 7 دقیقه فیلبرداری مداوم بیشتر نداره،
که خیلی بده !!!!!!!!!!!!!!!!!
.
.
.
راستش من خودم با دوربینم طولانی ترین فیلمی که گرفتم 5 دقیقه بوده. برای من که مهم نیست. (محدودیت دوربین خودمم 8 دقیقه هست). حالا اگرم خواستی بیشتر فیلم بگیری فقط یه وقفه می افته دیگه. به نظرت خیلی مهمه؟

amirghs640
21-10-2009, 02:00
اوووه. چند تا سوال؟ :blink:
منظور از لنز کیت همون لنز همراه دوربین هست. که این دوربین همون طور که میبینی 2 تا لنز کیت داره.
45-14 هم درسته. زومش 3X هست. البته در مورد دوربین های SLR دیگه از این X ها استفاده نمیکنند برای نشون دادن محدوده ی زوم. یک نکته ای که باید در نظر داشته باشی اینه که:
وقتی ما میگیم 45-14 یعنی این اعداد رو بر مقیاس 35 میلیمتری یا همون ابعاد سنسور دوربین های فول فریم در نظر گرفتیم. بذار اینطوری بگم. فرض کن ما یه دستگاه ویدیو پروژکتور داریم و میخوایم تصویر رو بندازیم رو پرده. خود دستگاه مثل لنز می مونه و پرده مثل سنسور. این پرده ای که الان ما تصویر رو انداختیم روش همون سنسور فول فریم هست و تصویری که روش انداخته شده تمام پرده رو در بر گرفته. حالا اگه ما بذاریم ویدیو پروژکتور همون طوری باشه و بیایم پرده رو برداریم و به جاش یه پرده بذاریم که مساحتش نصف اون پرده اولیه. چه اتفاقی می افته؟ فقط نصف تصویری که نمایش داده میشه روی پرده می افته. چون اندازه ش نصف شده. این مثل این می مونه که شما روی اون تصویر 2 برابر زوم کرده باشی. در مورد دوربین هایی که اندازه ی سنسورشون کوچکتر از فول فریم هست دقیقا همچین اتفاقی می افته. تصویری که از لنز عبور میکنه هر چقدر سنسور کوچکتر باشه کوچکتر میشه. به این حالت میگن crop. دوربین های 4/3 کراپشون 2 هست. یعنی وقتی شما با فاصله ی کانونی 14 میلیمتر عکس میگیری عین این می مونه که با فاصله ی کانونی 28 عکس گرفتی. اصلا یک تفاوت مهم دوربین های فول فریم با دوربین های دیگه همینه که لنزها روی اینا وایدتر هستند. ولی دوربین هایی که فول فریم نیستند از اون طرف یه مزیت هم دارند. اونم اینه که وقتی فاصله ی کانونی 45 هست (حداکثر زوم) مثل این می مونه که 90 باشه. پس زوم تله ی لنز بیشتر میشه. یه مثال دیگه:
لنزی که 200-70 هست روی دو تا دوربین که اولی کراپ 1.5X داره و دومی فول فریم هست:
300-105
200-70

ممنون ولی ببخشید که در این زمینه علم بالایی ندارم و کلاس کار یکدفعه بالا رفت:41::46::41:

پس از تقسیم 90 بر 28 زوم 3.2 رو در این دوربین داریم درسته ؟

و لنز در حالت واید هم همون 28 معمولیه خودمون هست ؟؟

پس Lx3 که 24 هست خیلی بهتره .

دیافراگم لنز هم معمولا روی اسم خود لنز هست. مثلا اسم این مدل 20mm اینه:

Panasonic Lumix G 20mm F1.7 ASPH

اون F1.7 که نوشته یعنی بازترین دیافراگمش 1.7 هست. حداقلش هم تو مشخصاتش نوشته F16

یا اون یکی:

Lumix G 14-45mm F3.5-5.6 OIS

که دیافراگمش مشخصه (حداقل دیافراگمش 16 در حالت واید و 22 در حالت تله هست) و OIS هم یعنی این که لرزشگیر داره. (pancake نداره)

راستش من خودم با دوربینم طولانی ترین فیلمی که گرفتم 5 دقیقه بوده. برای من که مهم نیست. (محدودیت دوربین خودمم 8 دقیقه هست). حالا اگرم خواستی بیشتر فیلم بگیری فقط یه وقفه می افته دیگه. به نظرت خیلی مهمه؟

پس یکی از عیبهای دیگش در مقایسه با lLx3 دیافراگم کمتره F3.5-5.6 در مقایسه 2 و 2.8 هست.

پس اینکه لنز 20 م م زوم نداره و فقط حالت واید 20 م م هست . برداشتم درسته ؟؟

( یه سایت میخوام که عکس 3 بعدی دوربینها رو نشون میده ، ببینم برای حمل و نقل مناسب هست یا نه؟)

سایت ایرانی مناسب هم اگه سراغ دارین که قیمتها رو بذاره ، معرفی کنین.

من گشتم یافت می نشد !!!

در مورد فیلمبرداری هم در حالت یکسان برای مقایسه دو دوربین ، به نظر یه همچین چیزی میتونه یه مزیت باشه . lمگر اینکه مزیتهای P1 در موارد دیگه بهتر باشه که اینرو بپوشونه.

Your Friend
21-10-2009, 13:09
ممنون

معایبش چیه ؟

چه بدیهایی داره که دوست داشتین نداشته باشه ؟؟

شما که باهاش کار کردین میتونین خیلی خوب راهنمایی کنید.

ضمنا صدای هنگام ضبط استریو هست یا مونو ؟؟

یه عیبش اینه که قابلیت نصب فلاش اکسترنال رو نداره. تنظیمات دستیشم کمه.
البته تو این رده سوپر زوم ها همشون اینطورین.
صدای ضبطش استریو هست و این هم از مزیت هاشه. مثل یه مینی هندی کمه.

prowler88
21-10-2009, 15:56
ممنون ولی ببخشید که در این زمینه علم بالایی ندارم و کلاس کار یکدفعه بالا رفت:41::46::41:

پس از تقسیم 90 بر 28 زوم 3.2 رو در این دوربین داریم درسته ؟

و لنز در حالت واید هم همون 28 معمولیه خودمون هست ؟؟

پس Lx3 که 24 هست خیلی بهتره .

پس یکی از عیبهای دیگش در مقایسه با lLx3 دیافراگم کمتره F3.5-5.6 در مقایسه 2 و 2.8 هست.

پس اینکه لنز 20 م م زوم نداره و فقط حالت واید 20 م م هست . برداشتم درسته ؟؟

( یه سایت میخوام که عکس 3 بعدی دوربینها رو نشون میده ، ببینم برای حمل و نقل مناسب هست یا نه؟)

سایت ایرانی مناسب هم اگه سراغ دارین که قیمتها رو بذاره ، معرفی کنین.

من گشتم یافت می نشد !!!

در مورد فیلمبرداری هم در حالت یکسان برای مقایسه دو دوربین ، به نظر یه همچین چیزی میتونه یه مزیت باشه . lمگر اینکه مزیتهای P1 در موارد دیگه بهتر باشه که اینرو بپوشونه.
ببینید اصولا لنزهای دوربین های SLR معمولا دیافراگمشون روی همین حوالی میچرخه. اگه یه لنزی باشه که مثلا محدوده ی زومش زیاد باشه و دیافراگم 2.8 داشته باشه قیمتش معمولا خیلی بالاست. مثل لنزهای سری L دوربین های کنان. مهم اینه که کیفیت لنزش از کیفیت لنز LX-3 بالاتره, نه که لنز LX3 بد باشه (و البته اینم در نظر داشته باش که بسته ترین دیافراگم LX3 خیلی محدودتر از یه دوربین SLR هست). ضمنا اگه لنز وایدتر هم میخوای میتونی یه الیمپوس 18-9 بگیری واسش.
20 هم درسته. ثابته. البته فکر نمیکنم بشه اسمش رو واید گذاشت. به نظرم به درد پرتره میخوره.
گزینه ی اتوماتیک این دوربین خوبه. ولی اگه بخواین بهترین کیفیت رو داشته باشید بهتره عکس RAW بگیرید. چون کیفیت عکس های JPEGش اونقدرا خوب نیست.
سایتی که 3 بعدی نشون بده سراغ ندارم. تو همون dpreview نوشته ابعادشون چقدره دیگه. تو صفحه ی اول ریویوی GF1 هم بغل LX3 ازش عکس گرفته میتونی یه مقایسه داشته باشی.
سایت ایرانی خوب هم سراغ ندارم راستش.

amirghs640
21-10-2009, 17:19
گزینه ی اتوماتیک این دوربین خوبه. ولی اگه بخواین بهترین کیفیت رو داشته باشید بهتره عکس RAW بگیرید. چون کیفیت عکس های JPEGش اونقدرا خوب نیست.

عکس Raw تا اونجاییکه من میدونم یعنی عکسی که بدون پردازش باشه ! عکس خام درسته ؟

حالا ، عکسهای اتوماتیک این دوربین در حالت JPEGش ، خوب نیست ، یا اینکه تمام دوربینها در این حالت خوب نیست و کیفیت Raw ش مناسبتره ؟؟؟
ضمن اینکه عکسهای Raw حجم خیلی بالایی رو اشغال میکنه.
در این زمینه اگه ممکنه راهنمایی کنید.

حالا نمیدونم ! واقعا این دوربینها به دردم میخوره یا همون سری کامپکتهای حرفه ای ؟؟

موندم ، سراغ کدوم سری ها برم !! :41::9::9::9::23::23::23::23::23:

راستش از یک طرف برای خودم و خونوادم و ثبت بهترین لحظه ها با بهترین کیفیت ارزش قائل هستم .

چون زندگی دکمه بازگشت نداره . وآدم میخواد خرج کنه ، یکی خوب و مناسب بگیره که هم حرفه ای هست و هم کوچک ، از یک طرف میگم واقعا مناسب وضعیت من هست ؟؟؟؟/:41:

:question::question::question::question::question: :question::question::question::question::question: :question::question::question::41:

prowler88
21-10-2009, 18:20
عکس Raw تا اونجاییکه من میدونم یعنی عکسی که بدون پردازش باشه ! عکس خام درسته ؟

حالا ، عکسهای اتوماتیک این دوربین در حالت JPEGش ، خوب نیست ، یا اینکه تمام دوربینها در این حالت خوب نیست و کیفیت Raw ش مناسبتره ؟؟؟
ضمن اینکه عکسهای Raw حجم خیلی بالایی رو اشغال میکنه.
در این زمینه اگه ممکنه راهنمایی کنید.

حالا نمیدونم ! واقعا این دوربینها به دردم میخوره یا همون سری کامپکتهای حرفه ای ؟؟

موندم ، سراغ کدوم سری ها برم !! :41::9::9::9::23::23::23::23::23:

راستش از یک طرف برای خودم و خونوادم و ثبت بهترین لحظه ها با بهترین کیفیت ارزش قائل هستم .

چون زندگی دکمه بازگشت نداره . وآدم میخواد خرج کنه ، یکی خوب و مناسب بگیره که هم حرفه ای هست و هم کوچک ، از یک طرف میگم واقعا مناسب وضعیت من هست ؟؟؟؟/:41:

:question::question::question::question::question: :question::question::question::question::question: :question::question::question::41:
درسته. عکس raw همون عکس پردازش نشده هست. میشه گفت مثل فرمت WAV تو فایل های صوتی می مونه که چون فشرده شده نیست حجمش بالاست ولی کیفیتش به مراتب از MP3 بالاتره.
به طور کلی تقریبا میشه گفت همیشه گرفتن عکس RAW کیفیت بالاتری رو به ارمغان میاره (به دلایلی از جمله DYNAMIC RANGE گسترده تر و عدم دخالت نرم افزاری داخل دوربین مثل کاهش نویز و...). پس در کل بهتر از JPEG هست. با این وجود بعضی از دوربین ها در حالت JPEG هم عکس های خوبی میگیرند. درسته که RAW نتیجه ی بهتری میده ولی JPEGشون قابل قبوله. GF1 از جمله دوربین هاییه که JPEGش کیفیت واقعیش رو نشون نمیده و باید خودت رو به RAW عادت بدی.
حالا شما اگه میبینی که استفاده ی حرفه ای نمیخوای بکنی و حال و حوصله ی کار کردن روی عکس های RAW رو نداری و در کل یه دوبین ساده با کیفیت خوب میخوای که فقط عکس خانوادگی باهاش بگیری به نظرم روی همون سری G و LX و S فکر کنی بهتره.

amirghs640
22-10-2009, 01:24
حالا شما اگه میبینی که استفاده ی حرفه ای نمیخوای بکنی و حال و حوصله ی کار کردن روی عکس های RAW رو نداری و در کل یه دوبین ساده با کیفیت خوب میخوای که فقط عکس خانوادگی باهاش بگیری به نظرم روی همون سری G و LX و S فکر کنی بهتره.

آره فکر میکنم باید G و LX و S و سری f فوجی فکر کنم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک بالا مقایسه 4 محصول هست.

lx3
مزایا

برتری در فیلمبرداری
لنز واید 24
دیافراگم 2 - 2.8

معایب

زومش خوب نیست
( به قول prowler 88) عکسها یه مقدار سافتی داره .

F200
مزایا :

قیمت مناسبتر
زوم خوب
کوچکترین اندازه رو داره با وزن مناسب ...

معایب :

ولی دیافراگمش 3.3 - 5.1 هست که از بقیه بدتر هست.

ضمنا فوکوس دستی نداره.

تقدم شاتر و تقدم دیافراگم نداره .

فیلمبرداری اچ دی هم نداره.

کیفیت صفحه نمایشش هم از بقیه پایینتره.

[Orientation sensorL] ( حسگر چرخشی ) هم نداره ( البته اطلاعاتی راجع به اون ندارم )

فلش خارجی هم نمیخوره

[:Lens thread] ( نمیدونم چیه !!! ) نداره
چگالی پیکسل بدتر از 3 مورد دیگر

S90
(شباهت هی زیادی با جی 11 دارد . )
مزایا:

اندازه مناسب
سبکترین دوربین (بین 4 دوربین ) عالی برای حمل ،
تراکم پیکسل بهتر از ال ایکس 3 و اف 200 و برابر جی 11

تقسیم بندی بیشتر ایزو جهت انتخاب مناسب تر عکاس
داشتن دیافراگم مناسب 2 - 4.9

معایب :

ولی قیمت وحشتناک 699 $ !!!!!:18::18::18: 200 دلار از G11 بیشتر (499$) !!!!:18::18::18:

یعنی چی؟ من که نمیدونم :18::41:
این هم لینک سایت آمازون

فیلبرداری اچ دی نیست.

فلش خارجی هم نمیخوره

Lens thread ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( نمیدونم چیه !!! ) نداره

اینجا زدن پسوند RAW عکس نمیندازه ( ولی من جاهای دیگه دیدم که میندازه)

نرمال فوکوس رنج ، و ماکرو فوکوس رنج s90 عددی نزده ، چنده ؟

G11
بیشتر خصوصیاتش شبیه اس 90 هست با تفاوتهای عمده زیر
مزایا :

LCD چرخون ( من با این مورد خیلی حال میکنم چون توی S2 IS خودم تجربه کردم و در کادر بندیها معرکه هست ]،

داشتن ویو فاندر ،

زوم مناسب 5 ایکس ،

داشتن رموت کنترل !

سرعت شاتر 1/4000

معایب :

-اندازه بزرگ و حجیم و وزن زیاد

نداشتن فیلبرداری اچ دی

تو سایت دی جی هوس برای جی 11، 590000 تومان قیمت گذاشته شده بود .

? : لرزشگیر برای همه در لنز زده ولی برای F200 سنسور زده ؟؟؟ کدوم بهتره ؟

اگه S90 هLCD چرخون با فیلمبرداری اچ دی داشت ، بهترین و مناسبترین گزینه ساخته شده برای این رده از دوربینها - به نظر من- میشد

به نظرتون با توجه به S90 , تولید G11 درست بود ؟؟
من فکر کنم بیشتر به سمت S90 جذب بشن تا g11 ??

نظر شما چیه ؟
.
.
.
.

amirghs640
22-10-2009, 02:00
کیفیت عکس WX 1 SONY چقدره ؟؟
از لحاظ کیفیت عکس میشه با 4 مدل بالا مقایسه کرد ( چون تو یکی از سایت ها گفته بود لنزش جدیده و خیلی بهتر شده گفتم شاید کیفیت عکسش خیلی عالی شده باشه)

Senator_F
23-10-2009, 21:47
سلام به همه.
من امروز فرصت کردم کل تاپیکو خوندم.عجب تاپیک پر محتوایی شده.تقریبا همه بحث ها کامل بودن.
جناب Prowler عزیز هیج جای ابهامی باقی نگذاشتین.اطلاعات کامل و جامع.سنگ تموم گذاشتین.

amirghs640
25-10-2009, 01:59
ولی قیمت وحشتناک 699 $ !!!!!:18::18::18: 200 دلار از G11 بیشتر (499$) !!!!:18::18::18:

این هم لینک سایت آمازون

[LIST]
.
.[/COLOR]
[/CENTER]

امروز قیمت 469 $ زده بود

prowler88
25-10-2009, 11:35
آره فکر میکنم باید G و LX و S و سری f فوجی فکر کنم .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک بالا مقایسه 4 محصول هست.

lx3
مزایا

برتری در فیلمبرداری
لنز واید 24
دیافراگم 2 - 2.8

معایب

زومش خوب نیست
( به قول prowler 88) عکسها یه مقدار سافتی داره .

F200
مزایا :

قیمت مناسبتر
زوم خوب
کوچکترین اندازه رو داره با وزن مناسب ...

معایب :

ولی دیافراگمش 3.3 - 5.1 هست که از بقیه بدتر هست.

ضمنا فوکوس دستی نداره.

تقدم شاتر و تقدم دیافراگم نداره .

فیلمبرداری اچ دی هم نداره.

کیفیت صفحه نمایشش هم از بقیه پایینتره.

[Orientation sensorL] ( حسگر چرخشی ) هم نداره ( البته اطلاعاتی راجع به اون ندارم )

فلش خارجی هم نمیخوره

[:Lens thread] ( نمیدونم چیه !!! ) نداره
چگالی پیکسل بدتر از 3 مورد دیگر

S90
(شباهت هی زیادی با جی 11 دارد . )
مزایا:

اندازه مناسب
سبکترین دوربین (بین 4 دوربین ) عالی برای حمل ،
تراکم پیکسل بهتر از ال ایکس 3 و اف 200 و برابر جی 11

تقسیم بندی بیشتر ایزو جهت انتخاب مناسب تر عکاس
داشتن دیافراگم مناسب 2 - 4.9

معایب :

این هم لینک سایت آمازون

فیلبرداری اچ دی نیست.

فلش خارجی هم نمیخوره

Lens thread ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ( نمیدونم چیه !!! ) نداره

اینجا زدن پسوند RAW عکس نمیندازه ( ولی من جاهای دیگه دیدم که میندازه)

نرمال فوکوس رنج ، و ماکرو فوکوس رنج s90 عددی نزده ، چنده ؟

G11
بیشتر خصوصیاتش شبیه اس 90 هست با تفاوتهای عمده زیر
مزایا :

LCD چرخون ( من با این مورد خیلی حال میکنم چون توی S2 IS خودم تجربه کردم و در کادر بندیها معرکه هست ]،

داشتن ویو فاندر ،

زوم مناسب 5 ایکس ،

داشتن رموت کنترل !

سرعت شاتر 1/4000

معایب :

-اندازه بزرگ و حجیم و وزن زیاد

نداشتن فیلبرداری اچ دی

تو سایت دی جی هوس برای جی 11، 590000 تومان قیمت گذاشته شده بود .

? : لرزشگیر برای همه در لنز زده ولی برای F200 سنسور زده ؟؟؟ کدوم بهتره ؟

اگه S90 هLCD چرخون با فیلمبرداری اچ دی داشت ، بهترین و مناسبترین گزینه ساخته شده برای این رده از دوربینها - به نظر من- میشد

به نظرتون با توجه به S90 , تولید G11 درست بود ؟؟
من فکر کنم بیشتر به سمت S90 جذب بشن تا g11 ??

نظر شما چیه ؟
.
.
.
.

Orientation Sensor همون سنسوریه که تشخیص میده دوربین رو عمودی گرفتین یا افقی.
موقع گرفتن عکس وضعیت رو تو اطلاعات فایل عکس ذخیره میکنه و وقتی عکس رو نشون میدین دیگه مجبور نیستین rotate کنین. مثلا acdsee اگه عکس vertical باشه عمودی نشونش میده.
روی دوربین های مختلف عملکردشون فرق میکنه. مثلا مدل های کنان (البته مطمئن نیستم همشون اینطوری باشن) وقتی عکس رو تو خود دوربین میبینین با چرخوندن دوربین عکس هم میچرخه. ولی مثلا دوربین های پاناسونیک عکس عمودی رو روی صفحه ی LCD فقط به صورت عمودی نشون میده.
Lens Thread هم قابلیت استفاده از لنز (تله و واید) هست. البته دوربین های غیر SLR خب لنزشون ثابته. منظور اینه که یه کانورتور روی لنز نصب میشه که میتونه تله و واید لنز رو افزایش بده. البته از اونجا که کیفیت عکس ها رو به طور محسوسی پایین میاره توصیه نمیشه.
ضمنا قبلا هم گفته بودم که تقسیم بندی حساسیت زیاد اهمیت نداره. مهم اینه که عملکرد دوربین روی این حساسیت ها چطوره.
در مورد قیمت هم خب به قیمت های amazon نمیشه اطمینان کرد. بعضی وقتا میبینی قیمت یه دوربین رو زده 10 دلار. اون چیزی که میتونه به عنوان معیار به حساب بیاد قیمتیه که خود سازنده تعیین کرده.
S90 فرمت RAW داره. بعضی جاها ممکنه اطلاعات غلط زده باشند.
لرزشگیر لنز و سنسور در عمل نمیشه گفت کدوم بهتره. هر دو به یک اندازه خوب هستند. فقط از دو روش متفاوت استفاده میشه برای کاهش لرزش.
لرزشگیر لنز یک قطعه داخل خود لنز هست که با لرزش دست در جهت مخالف حرکت میکنه تا تاثیر لرزش رو به حداقل برسونه و لرزشگیر سنسور داخل دوربین هست و خود سنسور رو حرکت میده.
البته خب هم سری G و هم سری S سابقه ی طولانی دارند. ولی یک مدت بود که سری S دیگه تولید نمیشد و این مدل بعد از مدتی این سری رو upgrade کرد. سوال شما فکر کنم درست ترش این باشه که بگیم تولید همزمان این دو تا روی فروش یکیشون تاثیر نمیذاره؟ به نظر من خب تا حدودی ممکنه. ولی توجه داشته باشید که سری G شناخته شده تر هست و البته همین G11 هم یه چیزایی داره که S90 نداره. هر دو دوربین های خوبی هستند.

amirghs640
25-10-2009, 20:30
Orientation Sensor سوال شما فکر کنم درست ترش این باشه که بگیم تولید همزمان این دو تا روی فروش یکیشون تاثیر نمیذاره؟ به نظر من خب تا حدودی ممکنه. ولی توجه داشته باشید که سری G شناخته شده تر هست و البته همین G11 هم یه چیزایی داره که S90 نداره. هر دو دوربین های خوبی هستند.

منم منظورم همین بود که 2 تا رو همزمان نباید با هم بیرون میداد.

درسته من از صفحه نمایش چرخون لذت زیادی می برم و ............

ولی بزرگ بودن G 11 ! خیلی بده . برای مسافرت خوب نیست .

Senator_F
26-10-2009, 09:17
منم منظورم همین بود که 2 تا رو همزمان نباید با هم بیرون میداد.

درسته من از صفحه نمایش چرخون لذت زیادی می برم و ............

ولی بزرگ بودن G 11 ! خیلی بده . برای مسافرت خوب نیست .

سایز بزرگ دوربین اگه دوربین کیفیت داشته باشه در درجه دوم اهمیت قرار میگیره و اصلا مهم نیست.ببینین،شما وقتی میرین مسافرت،اونقدر وسایل اضافی،لباس برای احتیاط،نمیدونم چند کیلو میوه،کلی وسایل می برین،حالا یه دوربین فسقلی چقدر میخواد جا بگیره که بگین بزرگه؟SLR که نیست،کوچیکه.

alisam44
27-10-2009, 12:27
سایز بزرگ دوربین اگه دوربین کیفیت داشته باشه در درجه دوم اهمیت قرار میگیره و اصلا مهم نیست.ببینین،شما وقتی میرین مسافرت،اونقدر وسایل اضافی،لباس برای احتیاط،نمیدونم چند کیلو میوه،کلی وسایل می برین،حالا یه دوربین فسقلی چقدر میخواد جا بگیره که بگین بزرگه؟SLR که نیست،کوچیکه.

من تجربه اش را داشتم!!اندازه و بزرگی خیلی مهم است!!مخصوصاً تو سفرهای خارج که مدام این دوربین را باید اینور و آنور ببری!!بعد خریدم که می کنی دیگر وا مصیبت!!
معمولاً آدم صبح که از هتل می رود بیرون شب بر می گردد و تمام این وقت باید دوربین را حمل نماید!