PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با شبکه

Alipacino
08-03-2006, 07:03
سلام
بچه ها من یه شبکه دارم دو تا سیستم داره.
هر دو تا سیستم همدیگر رو مییشناسن ولی یکی از سیستم ها اون یکی رو باز نمی کنه

Reynard
08-03-2006, 07:46
من چيزه زيادي از شبكه نمي دنم ولي فكر كنم دوباره اين رو شبكه كني درست بشه

'POP'
08-03-2006, 16:03
شما اول يك بررسي بكن كه آيا اشتراك گذاري( Sharing) رو روي درايوهاي هر دو سيستم فعال كردي يا فقط روي يك سيستم؟
;)

Alipacino
09-03-2006, 06:22
من چيزه زيادي از شبكه نمي دنم ولي فكر كنم دوباره اين رو شبكه كني درست بشه

من این شبکه رو تازه دو سه روز پیش درست کردم.

شما اول يك بررسي بكن كه آيا اشتراك گذاري( Sharing) رو روي درايوهاي هر دو سيستم فعال كردي يا فقط روي يك سيستم؟

بله آقا فرید فعاله رو هر دو تا سیستم حالا چی کار باید یکنم؟

WooKMaN
09-03-2006, 06:55
دوست عزيز شما بتره اول يه نگاه به شماره آي پي هر دو سيستم بندازي
احتمالا اونارو ست نكردي
بعد از ست كردن شماره آي پي يه بار هر دو سيستم رو ريست كن
مشكل حل حله !

dost1
09-03-2006, 07:34
سلام دوست عزيز اميدوارم كه خوب باشي
ببين اگه فكر ميكني كه همه چيز درسته منظورم شير كردي و همچنين آي پي ها را درست نوشتي
مثلاَ كامپيوتر شماره يك 192.168.0.1
و كامپيوتر شماره دو 192.168.0.2
است تنها چیزی که مانع میشود که کامپیوتر ها همدیگر را نشناسند فایر وال ویندوز است باید آن را غیر فعال کنی در غیر این صورت به صورت آی پی کار نمیکنه یعنی اینکه شما وقتی آی پی میدی به خاطر اینکه کامپیوتر ها همدیگر را بشناسند صد در صد باید فایر وال ویندوز را غیر فعال کنی
امیدوارم که مشکلت حل شده باشه خداحافظ :blush:

Alipacino
09-03-2006, 12:07
سلام دوست عزيز اميدوارم كه خوب باشي
ببين اگه فكر ميكني كه همه چيز درسته منظورم شير كردي و همچنين آي پي ها را درست نوشتي
مثلاَ كامپيوتر شماره يك 192.168.0.1
و كامپيوتر شماره دو 192.168.0.2
است تنها چیزی که مانع میشود که کامپیوتر ها همدیگر را نشناسند فایر وال ویندوز است باید آن را غیر فعال کنی در غیر این صورت به صورت آی پی کار نمیکنه یعنی اینکه شما وقتی آی پی میدی به خاطر اینکه کامپیوتر ها همدیگر را بشناسند صد در صد باید فایر وال ویندوز را غیر فعال کنی
امیدوارم که مشکلت حل شده باشه خداحافظ :blush:

من گفتم كامپيوتر ها همديگر را ميشناسن ولي يكي اون يكي رو باز نمي كنه. فايل هاي شير شده ش رو هم نشون نمي ده.

M E H D I
09-03-2006, 13:06
سلام

به احتمال قوي دو تا كامپيوتر شما روي يه workgroup نيستن. اول چك كنين. اگه روي يه workgroup نبودن عوض كنين و سيستم رو خاموش روشن كنين.

dost1
09-03-2006, 20:35
من گفتم كامپيوتر ها همديگر را ميشناسن ولي يكي اون يكي رو باز نمي كنه. فايل هاي شير شده ش رو هم نشون نمي ده.

ببين دوست عزيز من منظورم از شناسايي كامپيوتر اين نيست كه با هم ارتباط نداشته باشند منظورم اين است كه نميتونند اطلاعات را از يك ديگر به وسيله آي پي بگيرند چون فاير وال مانع ميشه
من خودم در يك كافي نت كار ميكنم و از اين مشكلات زياد دارم. ;)
ببين دوست عزيز شما بعد از اينكه هر دو كامپيوتر را آي پي دادي بعد برو به كنترل پنل
و از اونجا
Network Setup Wizard را انتخاب کن
بعدش Next را بزن و باز دوباره Next را بزن
بعدش سه گزینه میاد که گزینه دوم به صورت پیش فرض انتخاب شده است
همان دومی را انتخاب شده بذار یعنی تغییر نده
بعد دوباره Next را انتخاب کن
یک صفحه میاد که از شما اسم کامپیوتر و توضیح در مورد کامپیوتر را میخواهد
مثلا در قسمت
Computer description بنویس Computer 1 و در قسمت Computer name بازم یه چیزی بنویس به خاطر اینکه قاطی نشه میتونی دوباره بنویسی Computer 1 بعد Next را بزن
قسمت Wrokgroup میاد در اینجا به صورت پیش فرض MSHOME است تغییر نده و Next را بزن
بعدش یک صفحه دیگه میاد که دو گزینه داره گزینه اول یعنی بالای Turn on file and printer sharing را انتخاب کن بعددوباره Next را بزن
یکم صبر کن بعدش چهار گزینه میاد
گزینه آخر را انتخاب کن و بعدش Finish را بزن
شاید یک پیغام بیاد که کامپیوترت را ریستارت کنه Yes را انتخاب کن روی هر دوتا کامپیوتر این کار را انجام بده
بعد اینکه کامپیوترها ریستارت شد و دوباره ویندوز بالا آمد حالا برو فایر وال ویندوز را غیر فعال کن
و بعد در قسمت My Network Place برو فولدر شیر شده کامپیوتر دیگه را میبینی اگر در کامپیوتر شماره 2 باشی فولدر شماره 1 را میبینی و اگر در کامپیوتر شماره 1 باشی کامپیوتر شماره 2 را میبینی و اگر نبود
میتونی مای کامپیوتر را باز کنی و در قسمت Address مای کامپیوتر که به صورت پیش فرض نوشته
My Computer
به این صورت آدرس کامپیوتر دومی را وارد کنی
xxx.xxx.xxx.xxx\\ به جای x آی پی اون یکی کامپیوتر را میدی بعدش اینتر میزنی باز میشه
مطمئن باش این کارها را انجام بدی صدرصد میتونی از شبکه ای که تشکیل دادی استفاده کنی
موفق باشی :blush:

rstnadi
11-11-2012, 09:20
سلام
بچه ها من یه شبکه دارم دو تا سیستم داره.
هر دو تا سیستم همدیگر رو مییشناسن ولی یکی از سیستم ها اون یکی رو باز نمی کنه
فیروال رو غیر فعال کن بعدش workgroup name رو یکی بذار و بعد هم فایل هات رو شیر کن درست میشه