PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : آيا از روي آي پي مي تونند ما رو رديابي كنند ؟

babak22ir
29-09-2009, 16:46
سلام دوستان.

من از ADSL استفاده مي كنم و نوع آي پي هم دايناميك هست.

با وجود اينكه اطلاعات من ( مثل نشاني و... ) توي شركتي كه ازش اينترنت پر سرعت گرفتم موجوده ، امكان رديابي من وجود داره ؟

مثلا اگه كار غير قانوني توي اينترنت انجام بدم ، مي تونند من رو پيدا كنند ؟

farzadshekoohi
29-09-2009, 18:43
با سلام ببین ردگیری میشه کرد . اما کار آسونی هم نیست .

mf.designing
29-09-2009, 18:46
100% . شک نکن
هر کاری بکنی میشه رد گیری کرد و ...

behii
29-09-2009, 18:49
سلام دوستان.

با وجود اينكه اطلاعات من ( مثل نشاني و... ) توي شركتي كه ازش اينترنت پر سرعت گرفتم موجوده ، امكان رديابي من وجود داره ؟

سلام
فکر می کنم امکانش وجود داشته باشه . وقتی موبایل ها رو شنود می کنن همچین کاری که خیلی آسونه براشون , اما بستگی به کارت داره واسه یک سری کارهای کوچیک که خودشون رو زیاد اذیت نمی کنن. مثلا شنیدم فروش وی پ ی ا ن چون غیر مجاز هست ردگیری میکنند و ...

بردیا
29-09-2009, 19:39
کلا هکرای آشیانه پول میگیرن از govern که همین کارا رو انجام بدن

P‌C
29-09-2009, 20:10
تا وقتی از برنامه ای مثل Ul.tra.su.rf یا برنامه های معروف مشابهش استفاده کنی دولت نمیتونه ردیابیت کنه.
برای همون کارای غیر قانونیت از این برنامه ها استفاده کن.
به هر وی پ.ی ا.نی هم اعتماد نکن.

mf.designing
29-09-2009, 20:22
تا وقتی از برنامه ای مثل Ul.tra.su.rf یا برنامه های معروف مشابهش استفاده کنی دولت نمیتونه ردیابیت کنه.
برای همون کارای غیر قانونیت از این برنامه ها استفاده کن.
به هر وی پ.ی ا.نی هم اعتماد نکن.

خیلی سطح پایین گرفتی داداش !!!
با U و FG هم نمیشه کاری کرد ، ردگیری 100% هست برا هر حالتی

Cyberlife
29-09-2009, 20:31

نه بردیا جان من عضو گروه آشیانه هستم ، گروه آشیانه همچین کاری نمیکنه . شما از چه منبعی چنین چیزی میگی

اینجوریم که فکر میکنی نیست من الان خودم از V-P-N اختصاصی استفاده میکنم که کل کشور هم بسیج بشن نمیتونن من رو شناسایی کنن . اصلا خاصیت V-P-N و Proxy همینه که اطلاعات رو با جدیدترین استاندارهای رمزنگاری رد و بدل کنه ، اگه قرار باشه شناسایی بشه که باید تعطیلش کرد .

Shahin_Turk
29-09-2009, 20:34
پيگيري اصلا هم کاره سختي نيست حتي اگر از قيلتر شکن استفاده کني! برو به سايت زير تا تو گوگول مپ جاي شما رو نشون بده!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه هم با قيلتر بري اينو منويسه! قابل توجه کساني که مگن اگه از قيلتر استفاده کنم ديگه ردم رو نمي تونن بگيرن!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هنوز اين يه سايت ساده هست! ببين ديگه تو دست دولت و پليس چه امکاناتي هست!

babak22ir
29-09-2009, 20:47
عجب ! پس اينطور !

البته من كار غير قانوني خوفي(مثل خريد و فروش و...) نمي خوام بكنم . وبلاگ دارم ، ولي توش اراجيف زياد مي نويسم و به بعضي ها توهين مي كنم و ممكنه عكسشون رو هم بذارم ( به هيچ عنوان سيا30 نيست) . يه مقداري هم چيز هاي غير اخلاقي توش مي نويسم !

ولي سرور وبلاگ خارجيه و اسم هم مستعار است و كنتور وبلاگ هم خارجي و خصوصي است.

حالا با اين شرايط و مسائل ، خطري منو مي تونه تهديد كنه ؟ ( مثلا اگه شاكي خصوصي يا فلاني بره شكايت كنه ، مي تونند از روي وبلاگي كه همچين ويژگي هايي داره ، من رو پيدا كنند ؟ )

Shahin_Turk
29-09-2009, 20:49
عجب ! پس اينطور !

البته من كار غير قانوني خوفي(مثل خريد و فروش و...) نمي خوام بكنم . وبلاگ دارم ، ولي توش اراجيف زياد مي نويسم و به بعضي ها توهين مي كنم و ممكنه عكسشون رو هم بذارم ( به هيچ عنوان سيا30 نيست) . يه مقداري هم چيز هاي غير اخلاقي توش مي نويسم !

ولي سرور وبلاگ خارجيه و اسم هم مستعار است و كنتور وبلاگ هم خارجي و خصوصي است.

حالا با اين شرايط و مسائل ، خطري منو مي تونه تهديد كنه ؟ ( مثلا اگه شاكي خصوصي يا فلاني بره شكايت كنه ، مي تونند از روي وبلاگي كه همچين ويژگي هايي داره ، من رو پيدا كنند ؟ )
به راحتي تو رو پيدا مي کنند اصلا شک نکن!

taghi_ramzi
29-09-2009, 21:18
یه توصیه ی دوستانه/برادرانه ی کلی می کنم
از گذاشتن کامنت های بو دار تو هر سایتی (بلا استثنا) خودداری کنید. احساسات رو بزارید کنار.
یه سری سایتا اصلا برای این فیل تر نمی شن که آی پی ها مشکل دار ثبت بشه، بعدا مدیرشون که خفت شد ، همه ی آی پی ها میفته دست افراد [...]

rh_1363
29-09-2009, 21:24
چه آیپی استاتیک باشه و چه دینامیک میشه رهگیری کرد .

حتی اگر از وی پی ان هم استفاده کنی باز هم میشه پیگیری کرد !

ولی نه به این سادگیا ....

ولی امکان پذیره ...

Xo0oX
29-09-2009, 21:35
بله راحت میتونن نقطه ای که دقیق نشستی رو روی طول و عرض جغرافیایی ردیابی کنن. تجهیزاتش هست.
اما هیچ وقت نمیان این همه هزینه کنن برا مثلا یک خلاف ساده یا مثلا برای پخش یک عکس از فلان شخصیت مماکت و..
این ردیابی رو برای خلاف هایی بزرگ می کنن مثلا رفتی بانک مرکزی رو هک کردی و چند صد میلیارد دزدی و.. کردی
حتی از طریف اینترپل هم می تونن خارج از ایران و هر کشوری باشی ردیابیت کنن و بیان سراغت.
برای خلاف های بزرگ .
مثلا همون سایت آوی. زون چه طوری تونستن ردیابی کنن بگیرنون ؟
چون یک انجمن بسیار بزرگ و فساد شده بود برای ایران و ایرانی.

babak22ir
29-09-2009, 21:45
پس با توجه به اين مسائل ، اين خلافي كه من ميخوام بكنم در سطحي نيست كه بيان پيدام كنند... :27:

s_paliz
29-09-2009, 22:00
پس با توجه به اين مسائل ، اين خلافي كه من ميخوام بكنم در سطحي نيست كه بيان پيدام كنند... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نه بابا اینقدر نترس هیچ خبری نیست اونقدر ها هم که میگن ردیابی نمیتونن بکنن مگر خلافای سنگین اونقدر ها هم پیشرفته نیستیم
اگه اینجوری باشه که هیچکس جرات نمیکنه بره اینترنت چه برسه بیاد اراجیف بگه به یکی

Cyberlife
29-09-2009, 22:45
برای اینکه بتونن رد شما رو بگیرن باید حکم داشته باشن ، کسی بیکار نیست که بیاد رد یک کاربر ساده رو بگیره ، مثلا به این صورت

عمل میکنن که اول از وبلاگ شما ID شما رو در میارن بعد وقتی شما میری توی چت روم و شروع میکنی به چت کردن یکی از اینها

میاد با شما چت میکنه بعد از این طریق و با دستگاههایی که دارن رد شما رو میگیرن ، اینم از خودم نمیگم یه بار داخل تلویزیون بود ،

فکر کنم برنامه شوک بود که درباره سایتهای غیر اخلاقی در ایران و گردانندگان اون سایتها که دستگیر کرده بودن داشت توضیح

میداد که اتاقی که چند تا کارشناس نشسته بودن رو نشون داد که از طریق چت روم رد طرف رو گرفتن ، در کل زحمت زیاد داره ، به

قول دوستمون برای خلافهای سنگین پیگیری میکنن .

farzadshekoohi
30-09-2009, 02:51
با سلام من قبلاٌ هم گفتم کار آسونی نیست و چون دردسر داره واسه کارهای بزرگ مورد استفاده قرار میگیره
ببینید در مورد پیدا کردن استفاده طرف از وی پی ان بسیار پیدا کردنش رو سخت میکنه . بنا به دلایل زیر
1 - اولا که باید یک جورایی ip شما رو از رو سایت بزنند
2- بعد می بینند شما از خارج هستی
3- بعد از اون باید بفهمند شما با وی پی ان هستی
4- باید سرور وی پی ان رو بزنند و log کانکشن ها رو پیدا کنند
5- بعد اگه داخل کشور بودی بیان پیدا کنند .
در کل اگه به این راحتی بود که این همه هکر خارجی و روسی هست همه رو می گرفتن .

a3m00n
30-09-2009, 03:28
ساده میگم ...
هر کاری کنین مثل ماست میفهمن :|

هر برنامه ای هر چیزی استفاده کنین فرقی نداره براشون.

Balrog
30-09-2009, 05:15
مزدورن آقا، مزدور!

Cyberlife
30-09-2009, 10:52
ساده میگم ...
هر کاری کنین مثل ماست میفهمن :|

هر برنامه ای هر چیزی استفاده کنین فرقی نداره براشون.

آسمون ، پس ما اینهمه داریم بحث میکنیم برای چیه ، شما دوباره میپری سر پله اول ، یا شما چیزی از کامپیوتر و

اینترنت سر در نمیاری یا اینکه ما درسامون رو خوب نخوندیم ، ببین دوست عزیز امنیت توی اینترنت همچین ماستکی

که فکر کنی نیست . هر چه قدر هم که توی اینترنت مهارت داشته باشن به این راحتی که شما فکر میکنی نمیتونن

طرف رو شناسایی کنن .

jigar-tala
30-09-2009, 11:26
من تو ون سایت که ip رو نشون میده رفتم IP درست بود ولی رو نقشه مرکز خدمات رو نشود داد خداییش من کاری نکردم پخخخ

C0OPeR
30-09-2009, 11:34
شما اگه از --- استفاده کنید نمیتونن پیدا کنن مگه اینکه خودتون سوتی بدین :دی
اکثرا هم از طریق ایمیل یا آیدی مسنجر ها و راه های ارتباطی دیگه خود طرف به جا میذاره پیدا میکنن وگرنه اگه سوتی ندی عمرا پیدات کنن .

Dreadƒul
30-09-2009, 11:50
ربط داره منظور شما کی باشه .. سازمان های اصلی که اینترنت تحت نظرشونه خیلی راحت می تونن شما رو پیدا کنن

P‌C
30-09-2009, 14:04
شمام خیلی سطح بالا گرفتی داداش!
شما که کوچکترین اطلاعی در مورد امنیت کامپیوتر و شبکه و رمزنگاری اطلاعات نداری نباید اینطور جبهه گیری کنی!
خیلیها تازه دارن از اینترنت استفاده میکنن و با این جملات اشتباه جنابعالی ترس ورشون میداره و نمیتونن با آرامش از اینترنت استفاده کنن.
میخوای من یک فایل متنی 10 حرفی رو جوری برات رمزنگاری کنم تا چند میلیون سال دیگه هیچ ابوالبشری نتونه بفهمه این 10 حرف چیه؟ خیلی هم راحته هیچیم نمیخواد! برنامه هایی مثل U و FG هم همچین حالتی دارن و نه تنها آی پی رو تغییر میدن بلکه اطلاعات رو هم رمزنگاری میکنن(تغییر آی پی فقط برای عبور از فـیـلترینگ و همینطور مخفی بودن به کار میاد اما امنیت اطلاعات ردوبدل شده رو تضمین نمیکنه.) پروتکل SSL هم رمزنگاری رو تا سطح خیلی بالایی تضمین میکنه(صفحاتی که با [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شروع میشن)
البته منظورم اینه که از ایران هیچ شخص نمیتونه بفهمه چه کسی از U استفاده میکنی اما مثلا اگر دولت آمریکا (که سرورهای این نرم افزار در اون قرار داره) بخواد خیلی راحت میتونه بفهمه که چه آی پی ای و از کجا داره با U به چه سایتی وصل میشه و حتی اطلاعاتش رو رمزگشایی کنه اما خب ما چیکار داریم به آمریکا. خودشون موافق اینکارا هستند.
پس خواهشا دیگه کسی نیاد اینجا پست بزنه که خیلی راحت میشه فهمید که کی چیکار میکنه و اینجور حرفا ....
اینا انقدر هم پخی نیستند که تازه کارها رو بی خودی دارید میترسونید.
در کل برای امنیت بالا در شبکه های اینترنتی این کارها رو انجام بدید:
1. از آنتی ویروس و فایروال مناسب(من kaspersky internet security رو پیشنهاد میکنم) استفاده کنید.
2.یک آنتی اسپای ور خوب هم نصب کنید.
3. در هنگام ارسال و یا دریافت اطلاعات محرمانه از V.P!..N های مطمئن خارجی که هیچ ارتباطی به داخل ندارند و یا از نرم افزارهای معروفی مثل U.lt.ras.u.rf و یا Fr..ee.g.ate و یا G.p.a.ss استفاده کنید.
4. از استفاده مشترک یک ایمیل بین یک شرکت داخلی (مخصوصا دولتی یا انتظامی یا قضایی) با یک سایت مخالف خودداری کنید. مثلا اگر در یک شرکت دولتی یک ایمیل از شما خواست به هیچ عنوان ایمیلی رو که با اون در یک سایت مخ.ال.ف دولت ثبت نام کردید رو به اونها ندید.

behii
30-09-2009, 14:12
برای اینکه بتونن رد شما رو بگیرن باید حکم داشته باشن ، کسی بیکار نیست که بیاد رد یک کاربر ساده رو بگیره

منظورت اینه که مشکل فقط همون حکم هست ؟
پس اگه اینجوریه همه کسایی که سایت های سیاسی رو می خونند باید راحت ردیابی شن دیگه و ... چون تو کارای سیاسی که اینا حکم و ایناها حالیشون نیست

آقای PC یک سوال هم از شما داشتم :
شرکت های U و Fr فکر نمی کنم آمریکایی باشن , ماله شرق آسیا هستند مشکل اینه که نمیشه به اونها اطمینان کرد که یک دفعه با گرفتن پول همه اطلاعات رو در اختیارشون قرار بدهند.

P‌C
30-09-2009, 14:14
پيگيري اصلا هم کاره سختي نيست حتي اگر از قيلتر شکن استفاده کني! برو به سايت زير تا تو گوگول مپ جاي شما رو نشون بده!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداگه هم با قيلتر بري اينو منويسه! قابل توجه کساني که مگن اگه از قيلتر استفاده کنم ديگه ردم رو نمي تونن بگيرن!
اینم عکس از همین سایت البته با U نه با یه فــیلترشکن بدرد نخور و بدون توجه به نکات امنیتی:
داره آی پی من رو نشون میده. شاید من آمریکامو خودمم خبر ندارم!

babak22ir
30-09-2009, 14:15
مرسي از راهنمايي هاي همه دوستان !

من سعي مي كنم سوتي ندم. البته من همونجوري كه گفتم كار خلاف خ.فني نميخوام بكنم و به طور مستقيم و بدون V..p*n , قيلطر شكن با پنل كاربري وبلاگ كار مي كنم.

عوضش سوتي نميدم و رد پا نمي ذارم .

Cyberlife
30-09-2009, 15:04
منظورت اینه که مشکل فقط همون حکم هست ؟
پس اگه اینجوریه همه کسایی که سایت های سیاسی رو می خونند باید راحت ردیابی شن دیگه و ... چون تو کارای سیاسی که اینا حکم و ایناها حالیشون نیست

شرکت های U و Fr فکر نمی کنم آمریکایی باشن , ماله شرق آسیا هستند مشکل اینه که نمیشه به اونها اطمینان کرد که یک دفعه با گرفتن پول همه اطلاعات رو در اختیارشون قرار بدهند.

ببین عزیز من کشور ما اینجوری هم که فکر میکنی در پیت نیست ، درسته بعضی از قانونها ضعیفه اما بالاخره یک

مرز و حدی هم در قانون هست ، خوبه شما تو خود ایران زندگی میکنی ، مثلا اگه بیان در خونه شما و بگن میخوام

خونه شما رو بازرسی کنیم ، تا طرف حکم معتبر نداشته باشه که نمیذاری بیاد تو ، در مورد سایتهای اینترنتی هم

همینطوره ، یعنی اگه شما مطالبی بنویسید در سایت یا وبلاگتون که توهین به شخصیت سیاسی کشور باشه یا

کارهای غیر اخلاقی مثل انتشار فیلم و تصاویر مستهجن رو انجام بدین ، با حکم قضایی میتونن مکان طرف رو پیدا

کنند اونم در مدت چند هفته با ترفندهای مختلف ، البته در مورد سایتها چون با مشخصات واقعی ثبت شده هستند 1

دقیقه هم طول نمیکشه طرف رو پیدا میکنن ، ولی در مورد وبلاگها که با مشخصات غیر واقعی ثبت میشن ،

بوسیله چت کردن و زیر نظر گرفتن ID یاهو طرف رو پیدا میکنن ، در مورد نظراتی که کاربران سایتها در ادامه مطالب

مفید مینویسن که اصلا ربطی هم به مطلب نوشته شده نداره ، مدیر سایت معتبر موظفه برای جلوگیری از هیتلر

شدن سایتش این نظرات رو پاک کنه ، وبلاگ در پیتی بماند ، اما در مورد کسانی که از سایت دیدن میکنند یا حتی

نظرات خطرناک میدن در صورتی که شما آدرس ایمیلتون رو نوشته باشید که بدا به حالتون ، یعنی شما یک مدرک

درست و حسابی از خودتون به جا گذاشتین ، مگر اینکه از اون آی دی استفاده نکنید ، مگر نه با IP که نمیشه طرف

رو پیدا کرد ، ما همینجوری هم بهمون آدرس یه خونه توی یک شهر دیگه رو بدن نمیتونیم پیدا کنیم چه برسه به IP

های کامپیوترها که در روز به سه چهار هزار IP میرسه و بیشتر IP ها هم دینامیکه ، یعنی الان IP شما یک چیزه ،

دوباره که قطع و وصل میشی IP قبلی شما میره واسه یک نفر دیگه و IP یک نفر دیگه میاد واشه شما ، فکر کردید

اگه یک تیم مجرب هم بخواد دونه دونه این IP ها رو پیدا کنه ، چند هزار سال وقت میبره ، امیدوارم متوجه شده

باشید .

P‌C
30-09-2009, 15:47
fr که فکر کنم دقیقا آمریکاییه و خیلی معتبره(راد.یو ف.ر.دا و v0.a تا چند وقت پیش باهاش قرارداد داشتند)
U هم همینطور. حتی اگر آمریکایی هم نباشند چون سرورهاشون توی آمریکاست باید تابع قوانین ایالات متحده باشند و هیچ حقی برای واگذاری اطلاعات ندارند مگر به دولت آمریکا.

capitan black
02-10-2009, 14:18
در جواب دوست عزیزم بگم که مثل اب خوردن میتونند پیداتون کنند !

...............

دوستان عزیزی که میگنند با نصب انتی ویروس و فایروال و ... دیگه کسی نمیتونه دسترسی داشته باشه به اطلاعات و ... بگم کاملا در اشتباه هستند ! ...الان همین ویندوز و سایتهایی مثل یاهو و همین فروم که وی بولتین هستش باگهایی دارند که اصلا باورتون نمیشه ! ....ظرف 3 سوت میتونند تموم پسووردهاتونو بیرون بکشند !

یه چیزی بگم اگه شما مثلا اسمبلی واقعا وارد باشید فایروال و ... کاملا واستون مسخرست !

این ------ و ...همش الکیه !

موفق باشید..

x_2007
02-10-2009, 14:57
Can someone find out who I am ?

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

C0OPeR
02-10-2009, 15:22
در جواب دوست عزیزم بگم که مثل اب خوردن میتونند پیداتون کنند !

...............

دوستان عزیزی که میگنند با نصب انتی ویروس و فایروال و ... دیگه کسی نمیتونه دسترسی داشته باشه به اطلاعات و ... بگم کاملا در اشتباه هستند ! ...الان همین ویندوز و سایتهایی مثل یاهو و همین فروم که وی بولتین هستش باگهایی دارند که اصلا باورتون نمیشه ! ....ظرف 3 سوت میتونند تموم پسووردهاتونو بیرون بکشند !

یه چیزی بگم اگه شما مثلا اسمبلی واقعا وارد باشید فایروال و ... کاملا واستون مسخرست !

این ------ و ...همش الکیه !

موفق باشید..

میشه بگید آنتی ویروس و فایروال نقششون چی هستش که بخوان جلوی پیدا شدن یا نشدن طرف رو بگیرن ؟

در مورد فروم هم بگم که حتی کسی که به دیتابیس هم دسترسی داره (مثل ادمین) نمیتونه پسوورد رو بفهمه چه برسه به من و شما چون پسوورد ها برای امنیت بالا کد گذاری شدند (Hash) که کرک کردن اون تقریبا غیر ممکنه .

در مورد ------ هم قبلا دوستان گفتن ! فقط و فقط دولت کشوری که ------ سرور اونجاست میتونه به اطلاعات دسترسی پیدا کنه و من بشخصه بهتون اطمینان میدم اگه شما از نرم افزاری مثل U-S استفاده میکنید هیچ وقت نخواهند فهمید شما چه اطلاعاتی رو رد و بدل میکنید .

ardavan_2008
02-10-2009, 16:05
من با خوندن پستهای دوستان یه چیزی رو فهمیدم که کسایی که مثلا از سایتهای مس*حجن بازدید میکنن اونارو نمی تونند پیدا کنند درسته؟

capitan black
02-10-2009, 16:35
میشه بگید آنتی ویروس و فایروال نقششون چی هستش که بخوان جلوی پیدا شدن یا نشدن طرف رو بگیرن ؟

در مورد فروم هم بگم که حتی کسی که به دیتابیس هم دسترسی داره (مثل ادمین) نمیتونه پسوورد رو بفهمه چه برسه به من و شما چون پسوورد ها برای امنیت بالا کد گذاری شدند (Hash) که کرک کردن اون تقریبا غیر ممکنه .

در مورد ------ هم قبلا دوستان گفتن ! فقط و فقط دولت کشوری که ------ سرور اونجاست میتونه به اطلاعات دسترسی پیدا کنه و من بشخصه بهتون اطمینان میدم اگه شما از نرم افزاری مثل U-S استفاده میکنید هیچ وقت نخواهند فهمید شما چه اطلاعاتی رو رد و بدل میکنید .

من مورد انتی ویروس رو برای فهمیدن ای پی یه نفر مثال نزدم بحث امنیت و .. مطرح کردم .
دوست عزیز قضیه اسونتر از این حرفاست :46:

اطمینان شما تکیه به دانش خودتون داره ....وظیفه خودمو دونستم که اینا رو بگم..:46:

Tornado2800
03-10-2009, 01:46
نه بردیا جان من عضو گروه آشیانه هستم ، گروه آشیانه همچین کاری نمیکنه . شما از چه منبعی چنین چیزی میگی

اینجوریم که فکر میکنی نیست من الان خودم از V-P-N اختصاصی استفاده میکنم که کل کشور هم بسیج بشن نمیتونن من رو شناسایی کنن . اصلا خاصیت V-P-N و Proxy همینه که اطلاعات رو با جدیدترین استاندارهای رمزنگاری رد و بدل کنه ، اگه قرار باشه شناسایی بشه که باید تعطیلش کرد .

سلام
اما من میگم میشه VP----n رو شناسایی کرد و زیاد خیالتون راحت نباشه حتی اگه اختصاصی هم باشید میشه. ( مگر در شرایط خاص )
در موردش می تونید تحقیق کنید

parisa6628
03-10-2009, 02:19
سلام دوستان...

من یه سوالی داشتم که بی ربط به موضوع تاپیک نیست! می خواستم بدونم اینها که همه ف ی ل ت ر شکنها رو

بستن! چرا نمی تونن اولترا و فری ( کلا اینهایی که به صورت نرم افزاری هست) رو ببندن؟!!

سوال دومم اینه که اگه توی یک فروم با دو تا آی دی مختلف پست بزاریم به راحت قابل تشخیصه که هر دو

متعلق به یک آی پی هست؟

Tornado2800
03-10-2009, 02:23
سوال دومم اینه که اگه توی یک فروم با دو تا آی دی مختلف پست بزاریم به راحت قابل تشخیصه که هر دو

متعلق به یک آی پی هست؟

اگه هردو با ایپی خودتون در واقع یک ایپی لاگین بشید بله.

Danial_4139
03-10-2009, 03:11
بهترین راه استفاده از V----PN - هست ، ما حدود 3 ماه پیش یه ایمیل به VOA دادیم و تو جوابیه ای که به ما دادن گفتن تنها راه استفاده از V---PN - هست باقی روش ها مثل آنتی FیLتR و ... امکان داره که IP رو لو بدن !

البته خودم FG رو تست کردم IP رو تغییر میده و خیالتون راحت برای تست تو یکی از همین سایت ها که IP و ویندوز و برنامه اکسپلورر رو نشون میدن رفتم ، در حالت عادی جلوی کشور میزد Islamic R.... of Iran ولی با FG کشور رو کانادا معرفی می کنه و IP رو مشخص نمی کنه !

با همین روش رفتم تو فیس بوک عضو شدم کشور رو خودش شناسایی کرد کانادا :8:

دوستان اگه یادتون باشه بچه ها سایت آویزون و ... رو هم نتونستن از طریق IP شناسایی کنن چون همه از آنتی فیلتر و V----PNاستفاده می کردن با بدبختی تونستن با قرار مدار گیرشون بندازن نه از طریق شناسایی IP و ..

درکل ایران از این نظر خیلی عقب افتاده هست حتی برای بدست آوردن IP اعضای Cloob چون امکانش رو نداشتن با کلی تحدید و ... ادمینش رو راضی کردن IP اعضا رو در اختیار جوجه پاسدارا قراربده وگر حتی از اونم عاجز بودن :10:

Tornado2800
03-10-2009, 12:10
دوستان اگه یادتون باشه بچه ها سایت آویزون و ... رو هم نتونستن از طریق IP شناسایی کنن چون همه از آنتی فیلتر و V----PNاستفاده می کردن با بدبختی تونستن با قرار مدار گیرشون بندازن نه از طریق شناسایی IP و ..من طرفدار هیچ گروه یا ارگان خاصی نیستم
اما باید بهتون بگم همون اعضای آویزون هم اعتراف کردند با اینکه از وی پی ان استفاده میکردند گیر افتادند. و خودشون شگفت زده بودند
حالا من کاری ندارم گندش کردند یا نکردند !
اما اینکه وی پی ان هایی که شماها استفاده می کنید به راحتی برای دولت قابل ردیابیی و شناسایی هستش
حتی اینکه کجاها رفتید و چی دارید اطلاعات رد و بدل میکنید
الا بعد از این پست من خیلی ها میان جنجال میکنند
ولی قبلش برید از مهندسین شبکه ( ببینید ! گفتم مهندسین شبکه ! نه اینی که میرن کلاس و دانشگاه و... از نظر مردم میشن مهندس ولی دوهزار حالیشون نیست ، اینها نه ! کسی که شبکه تو خونشه )
این موارد رو بپرسید

درکل ایران از این نظر خیلی عقب افتاده هست حتی برای بدست آوردن IP اعضای Cloob چون امکانش رو نداشتن با کلی تحدید و ... ادمینش رو راضی کردن IP اعضا رو در اختیار جوجه پاسدارا قراربده وگر حتی از اونم عاجز بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
وقتی که سرور تو ایرانه ، مدیر تو ایرانه چه دلیلی داره زور بزنند که ایپی فلانی رو پیدا کنند ! میرن راحت از مدیرتش میگیرن طبق قوانین که وضع کردند هم در اختیار مراجع قرار میدن

C0OPeR
03-10-2009, 12:20
اما باید بهتون بگم همون اعضای آویزون هم اعتراف کردند با اینکه از وی پی ان استفاده میکردند گیر افتادند. و خودشون شگفت زده بودند
شرمنده ولی با این جمله کلا مفهوم V-P*N رو زیر سوال بردید :)
در عین حال که همه چیز میتونه ممکن باشه ولی به هر حال به این سادگی ها ممکن نمیشه .
به عنوان مثال همین اطلاعات کدگذاری شده قابل رمزگشایی هستن ولی شاید چند صد سال طول بکشه امیدوارم منظورمو رسونده باشم .

Tornado2800
03-10-2009, 12:28
به عنوان مثال همین اطلاعات کدگذاری شده قابل رمزگشایی هستن ولی شاید چند صد سال طول بکشه امیدوارم منظورمو رسونده باشم .
من همه وی پی ان هارو زیر سوال نبردم ! همینطوری که در مطالبم گفتم مگر در شرایط خاص ! که بعدا میگم.
همینطوری که دوستمون قبلا گفتند ! بحث من بحث رمز گذاری اطلاعات هستش
که این رمزگذاری هایی که تحت ویندوز همه دارن استفاده می کنند کرک شده و قابل ردیابی هستش !
من اینو با یه سری مهندس های ایتالیایی + یکی از مدیران ارشد همین سایت چک کردم و از دل خودم در نمیارم
و باورم نمیشد که از طریق انکریپت های ویندوز که ماها اکثرا استفاده می کنیم در واقع سرویس دهنده های وی پی ان ! به راحتی میشه اطلاعاعت رد وبدل شده با یه برنامه خیلی ساده که اونم ساخت مایکروسافته شناسایی کرد !
این برنامه نسخه پولی و مجانی داشت
وقتی برنامه مجانیش اینطوری مانور داد تونست پکیت های منو کرک کنه و یا قابل خوندن کنه
فکر کنید برنامه پولیش دیگه چه جوری میخواد باشه ؟
قبلا دوستمون PC اطلاعاتی دادند که من در مورد رمزنگاری اطلاعات موافقم ! کاری به برنامه های دیگه ندارم چون به رسمیت نمیشناسمشون.
پس حرفم رو من زدم ، باید روش هایی دیگه ای رفت برای رمز نگاری اطلاعات برای وی پی ان ، چرا که تمامی اینها خیلی وقت پیش ها کرک شدند و الا از ایران هم هیچ بعید نیست

capitan black
03-10-2009, 12:51
من طرفدار هیچ گروه یا ارگان خاصی نیستم
اما اینکه وی پی ان هایی که شماها استفاده می کنید به راحتی برای دولت قابل ردیابیی و شناسایی هستش
ولی قبلش برید از مهندسین شبکه ( ببینید ! گفتم مهندسین شبکه ! نه اینی که میرن کلاس و دانشگاه و... از نظر مردم میشن مهندس ولی دوهزار حالیشون نیست ، اینها نه ! کسی که شبکه تو خونشه )
این موارد رو بپرسید

وقتی که سرور تو ایرانه ، مدیر تو ایرانه چه دلیلی داره زور بزنند که ایپی فلانی رو پیدا کنند ! میرن راحت از مدیرتش میگیرن طبق قوانین که وضع کردند هم در اختیار مراجع قرار میدن

با گفته های شما موافقم دوست عزیز...من خودم مهندسی شبکه میخونم میدونم اوضا امنیتی چقدر بی ریخته ! :31:

موفق باشی:11:

C0OPeR
03-10-2009, 13:12
باورم نمیشد که از طریق انکریپت های ویندوز که ماها اکثرا استفاده می کنیم در واقع سرویس دهنده های وی پی ان ! به راحتی میشه اطلاعاعت رد وبدل شده با یه برنامه خیلی ساده که اونم ساخت مایکروسافته شناسایی کرد !
خیلی جالبه ! کار بزرگیه در نوع خودش .
البته خودتون بهتر از من میدونید (برای دوستان میگم) برای رمزنگاری استاندارهای مختلفی وجود داره و هر کدوم هم از یه الگوریتم خاصی استفاده میکنن و بستگی به شرکت ارائه دهنده داره و حتی بعضی جاها محدودیت دولتی هم داره تا اطلاعات رو طوری رمزگذاری نکنن که نشه اون رو رمزگشای کرد . یا از الگوریتم های خاصی استفاده نکنن .

P‌C
03-10-2009, 13:18
در مورد سایت آویزون من تقریبا مطمئنم که از طریق شیوه های اطلاعاتی سنتی یعنی رخنه به داخل مدیران و جلب اعتماد ادمین و مدیران ارشد تونستند قرارهای سوری بگذارند و دخل همشون رو بیارند‌ و گرنه از طرق باینری نمیتونستند اونها رو ردیابی کنند . به همین خاطر بود که دستگیریشون چند سالی طول کشید.
البته این من در مورد گفته دوستمون که میگه امنیت وی p ا.ن تضمین شده نیست نظری ندارم چونکه بدلیل ابهامی که نسبت بهش داشتم تا بحال ازش استفاده نکردم ولی من کاملا به U و fg اطمینان دارم چون برخلاف وی p ا.ن که از پروتکلهای عمومی بهره میبره که براحتی قابل ارتقا و تغییر نیست ولی این 2 نرم افزار از پروتکل های اختصاصی خودشون استفاده میکنن که براحتی میتونن نسخه به نسخه اونها رو تغییر و ارتقا بدن که قطعا توی افزایش امنیتشون تاثیر مثبت داره.

Tornado2800
03-10-2009, 13:44
برخلاف وی p ا.ن که از پروتکلهای عمومی بهره میبره که براحتی قابل ارتقا و تغییر نیست ولی این 2 نرم افزار از پروتکل های اختصاصی خودشون استفاده میکنن که براحتی میتونن نسخه به نسخه اونها رو تغییر و ارتقا بدن که قطعا توی افزایش امنیتشون تاثیر مثبت داره.
این مهمه !

masud-000000
03-10-2009, 15:41
هیچ چیزی نیست که نشه پیگیرش شد...همه چیز رو پیگیری میشه کرد....

wichidika
03-10-2009, 16:36
تو اين برنامه كه تو عيد پخش كردمال گروه گرداب يه گروه بودند مثل هلو ip ها را در مي آوردن حتي نشون مي داد يه چيزي شبيه gps
روي نقشه طول وعرض جغرافيايي طرف را در مي آورد.
چيز پي ان وبقيه چيزها فكر نكنم تاثير زيادي داشته باشه طرف از تو كانادا با چيز پي ان وصل مي شده شناسايش كردن تو ايران خفتش كردن
البته به نظر من بيشترين نقش در پيگيري را همين شركتهاي isp و pap دارند كه تمام رفتارهاي وفعاليتهاي كاربر را ثبت مي كنند طبق قانون اگر مقامات قضايي بخواهند در اختيارشون قرار مي دهند.

Tornado2800
03-10-2009, 17:15
تو اين برنامه كه تو عيد پخش كردمال گروه گرداب يه گروه بودند مثل هلو ip ها را در مي آوردن حتي نشون مي داد يه چيزي شبيه gps
روي نقشه طول وعرض جغرافيايي طرف را در مي آورد.
بیرون اوردن ایپی روش های اسونی وجود داره که اگه سراغش بریم حتما جواب میگیریم !
این نقشه که شما دیدی و... google earth بوده.

چيز پي ان وبقيه چيزها فكر نكنم تاثير زيادي داشته باشه طرف از تو كانادا با چيز پي ان وصل مي شده شناسايش كردن تو ايران خفتش كردن
به نکته ی خوبی اشاره کردی که برای همین من بحث امنیت اطلاعات در Vp_n باز کردم
و در اخر حرفهات درست بود

parisa6628
03-10-2009, 19:36
اگه هردو با ایپی خودتون در واقع یک ایپی لاگین بشید بله.

ممنون از پاسخت . دوباره سوال برای من پیش امد ... من با دو دستگاه به

adsl وصلم ... آیا ip هر دو دستگاه یکی است؟

سکوت مطلق
03-10-2009, 19:50
من با دو دستگاه به

adsl وصلم ... آیا ip هر دو دستگاه یکی است؟
ای پی دو تا سیستم تو یک شبکه نمیتونه یکی باشه معمولا رنج ایپی توی مودم یا سویچ ست میشه
برای اینکه ببینی ایپیت چیه میتونی تو هر دو دستگاه آدرس زیر ببینی ایپی دستگاه ها رو چی نشون میده

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ولی در کل ای اس پی ها از روی مک آدرس میتونن آدم رو ردیابی کنن چون مک آدرسها و ای پی ها و لاگینها طبق قانون باید ثبت بشه و تا 90 روز حفظ میشه

Tornado2800
03-10-2009, 20:29
بله
ایپی ها یکی هستند

Danial_4139
03-10-2009, 21:07
من طرفدار هیچ گروه یا ارگان خاصی نیستم
این موارد رو بپرسید

راستش من خودم چون دنبالش بودم که چطور این موجودات رو گیر انداختن بلخره فیلمی که خودشون ساخته بودن رو دیدم و تو نت هم جریان رو دنبال کردم ، هیچ کدوم از افراذ نه از طریق IP گیر افتاده بودن و نه به صورت ردیابی اینترنتی لو رفته بودن !

جریانش هم از اینجا شروع شده بود که چند نفر تو سایت نفوض کرده بودن و بعد از این که اعتماد چند تا مدیرا رو بدسات آورده بودن خودشون رو دختر معرفی کرده بودن و با مدیرا قرار گذاشتن و ....

اون افرادی هم که گیر افتادن باقی کسایی که میشناختن رو لو دادن تا اینکه تونستن تعدادیشون رو بگیرن ولی خوب از اونجایی که این رژیم عادت داره کاه رو کوه کنه یه فیلم ساختن و اون بدبختا رو وادار کردن اعتراف کنن که جوری گیر افتادن که با همه مخفی کاری ها شناسایی شدن و کار سپاه خیلی امنیتی و پیشرفته بوده در صورتی که این جور نبود در واقع سپاه از ترفند های دهه 60 میلادی استفاده کرد :46:

V-----PN پراکسی نیست که شناسایی بشه در کل سیستمش ارتباطی نه به IP داره و نه پراکسی و امنیتش اینقدر بالاست که من تو یه مقاله خوندم که امنیت V-----PN رو مقایسه کرده بود با اینکه اگر روزی بفهمن یک ایمیل از کجا ارسال شده اون زمان هم میفهمن که شخص استفاده کننده از V---PN کجا ساکن هست .

Tornado2800
03-10-2009, 21:17
V-----PN پراکسی نیست که شناسایی بشه در کل سیستمش ارتباطی نه به IP داره و نه پراکسی و امنیتش اینقدر بالاست که من تو یه مقاله خوندم که امنیت V-----PN رو مقایسه کرده بود با اینکه اگر روزی بفهمن یک ایمیل از کجا ارسال شده اون زمان هم میفهمن که شخص استفاده کننده از V---PN کجا ساکن هست .نظری در مورد حرفهای بالا ندارم چون در موردش شنیدم و می تونه هم درست باشه.
ولی در این این چیزی که نقل قول الا کردم ازت ، بهتره بگم هر وی پی انی امن نیست ! همینطوری که قبلا گفتم من از جنبه های فنیش میگم کاری ندارم سپاه بدونه یا ندونه و یا حرفه ای باشن د ویا نباشن من کاری ندارم اما به این موضوع فکر کنید اگه راهی برای کنترل کردن وجود داشته باشه که من و دوستان در بالا بهش اشاره کردیم ! شک نکنید اینها خیلی زودتر از اینها کارهاشو انجام میدن.
از جنبه فنی انکریپت هایی که الا همه دارن استفاد می کنند خیلی وقته که کرک شده و اگه بخوان کنترل کنند ، می تونند حتی ببینند شما چه سایتی رفتید و چی توش زدید و کجا رفتید. البته بستگی داره کی باشه که بخوان دنبالش برن ! به هر حال از اینترنت اینا دارید استفاده می کنید ! ( دولت ) و من و تیمی که با بچه های ایتالیایی قبلا تشکیل دادم قبلا این نقش رو بازی کرده ( سرور و کلاینت و.. ) و اطلاعاتی به دست اوردیم که اینجا در اختیارتون گذاشتم
به جز وی پی ان هایی که شرابط واقعا خاص و ویژه ای دارن که به اندازه ی کافی در تاپیک بحث شده و بعضی دوستان هم به این موضوع اشاره کردند

Cyberlife
14-10-2009, 14:21
دوستان فکر کنم دیگه ابهامی در این زمینه وجود نداشته باشه و همانطور که Tornado2800 اشاره کرد ، فقط یکسری V-P-N

پیشرفته با شرایط خاص قابلیت پنهان شدن به طور کامل را دارند و اکثر V-P-N ها امن نیستند ، در آخر میخواستم بگم هیچ وقت

سراغ ساخت سایتهای غیراخلاقی و سیاسی نرید ، چون این کارها جز ضرر براتون سودی نداره ، وقت گرانبهای خودتون رو الکی

تلف نکنید، اگر احیانا به سایتی برخوردید و مطلبی در اون سایت خوندید و اعصابتون خرد شد و

خواستید نظری بدید ، بدون هیچ ترسی اینکار رو انجام بدید ، چون به هیچ وجه من الوجوه نمیتونن شما رو شناسایی کنند و فقط

پای مدیران و مسئولان سایت گیره ، البته به هیچ عنوان آدرس ایمیل خودتون رو ندید و هیچ وقت در اون سایتها فعالیت مستمر

نداشته باشید ، علاوه بر این چون اکثر این سایتها هیتلر هستند و شما باید با یک ابزار وارد این سایتها بشید که این ابزارها شامل V-P-N

و P-R-O-X-Y هستند ، به همین خاطر IP شما موقع نظر دادن از طرف یک کشور دیگه ثبت میشه ، بنابراین حداکثر زوری که بزنن

IP یک کشور دیگه رو میجورن ، تازه در این مدت هم IP اصلی شما هزار بار تغییر کرده .

Anika
16-10-2009, 01:07
سلام،
من یه سوال برام پیش اومده! بعضی از دوستان گفتن که برنامه هایی مثل.U. به دلیل رمز نگاری های پیشرفته ip اصلی رو لو نمیدن ولی چرا بازم قابل شناسایی هستن؟
من با برنامه u تست زدم . ip ـیم رو آمریکا میگه بعدش میگه ظنین به وجود *پ.رو.ک.سی* !
بعدش در تست پیشرفته *پ.رو.ک.سی* میگه Detected !
نگاه کنید :
میگم حالا در این حالت خطری منو تهدید نمیکنه؟ip اصلیم رو که نمیتونن بفهمن ، میتونن ؟

online_amin
16-10-2009, 11:53
از من میپرسید میگم همش مذخرفه.

رد یابی آی پی چیزی نیست که در ایران بخواد اتفاق بیفته. من همیشه از نظر IP خیالم راحت هست. تنها از چیزی که میترسم اینه که یا اسم اصلیم رو تو اینترنت بذارم یا ایمیل, یا یکی از مشخصات اصلی خودم رو. در این صورت احتمالش هست که بتونند پیدا کنند.

چه بسا اگر همین الان, نام کاربری من تو پی سی ورلد رو یه سرچ تو گوگل کنید, اطلاعات خیلی زیادی میتونید پیدا کنید. شاید حتی آدرس محل زندگی من رو هم بتونید پیدا کنید.

به نظر من تنها راهی که بشه از طریق IP شما رو پیدا کنند اینه (البته منظورم تو ایران هست من جاهای دیگه رو نمیدونم):

1: اول از همه IP شما رو بدونند که چی هست (فرض بگیریم IP شما رو شناسایی کردن).
2: باید پیدا کنند که این IP رو کدوم شرکت ISP استفاده کرده.
3: میرن همون شرکت, یک log از تعداد کسانی که از اون IP استفاده کردن رو میگیرن + نام کاربری اونها رو (البته منظورم برای شرکت های ارائه دهنده ADSL هست). مثلا میگن در چه ساعتی, این IP به فلان کابر و فلان کاربر با این مشخصات Assign شده.
4: نام کابری کسی که اون IP حداقل یک بار براش Assign شده رو در بانک اطلاعاتی خود همون شرکت, پیدا میکنند. که مشخصه, آدرس, تلفن, نام حقیقی شخص و ... به دست میاد.
5: بقیه کارها هم با پلیسه که بفهمه کدوم یک از این اشخاص, اون شخص مورد نظر هست.

پس نتیجه گیری من اینه: اگر شما از دایالاپ و کارت اینترنت برای اتصال به اینترنت استفاده کنید, ردیابی شما غیر ممکن خواهد شد. مگر اینکه یک بار به پشتیبانی اون شرکت زنگ زده باشید (که مثلا بگید این کارت چرا مشکل داره). اون وقت باز هم ممکنه شما رو پیدا کنند.

a1000a
16-10-2009, 11:59
از روی آی پی شرکتی که ازش فضا گرفتی پیدا میکنند
بعد از اون شرکت ها ردیابی میکننت بعد میان میگیرنت!!@#!#@!!#@!@!@

saviss
16-10-2009, 12:11
از من میپرسید میگم همش مذخرفه.

رد یابی آی پی چیزی نیست که در ایران بخواد اتفاق بیفته. من همیشه از نظر IP خیالم راحت هست. تنها از چیزی که میترسم اینه که یا اسم اصلیم رو تو اینترنت بذارم یا ایمیل, یا یکی از مشخصات اصلی خودم رو. در این صورت احتمالش هست که بتونند پیدا کنند.

چه بسا اگر همین الان, نام کاربری من تو پی سی ورلد رو یه سرچ تو گوگل کنید, اطلاعات خیلی زیادی میتونید پیدا کنید. شاید حتی آدرس محل زندگی من رو هم بتونید پیدا کنید.

به نظر من تنها راهی که بشه از طریق IP شما رو پیدا کنند اینه (البته منظورم تو ایران هست من جاهای دیگه رو نمیدونم):

3: میرن همون شرکت, یک log از تعداد کسانی که از اون IP استفاده کردن رو میگیرن + نام کاربری اونها رو (البته منظورم برای شرکت های ارائه دهنده ADSL هست). مثلا میگن در چه ساعتی, این IP به فلان کابر و فلان کاربر با این مشخصات Assign شده.
4: نام کابری کسی که اون IP حداقل یک بار براش Assign شده رو در بانک اطلاعاتی خود همون شرکت, پیدا میکنند. که مشخصه, آدرس, تلفن, نام حقیقی شخص و ... به دست میاد.
5: بقیه کارها هم با پلیسه که بفهمه کدوم یک از این اشخاص, اون شخص مورد نظر هست.

پس نتیجه گیری من اینه: اگر شما از دایالاپ و کارت اینترنت برای اتصال به اینترنت استفاده کنید, ردیابی شما غیر ممکن خواهد شد. مگر اینکه یک بار به پشتیبانی اون شرکت زنگ زده باشید (که مثلا بگید این کارت چرا مشکل داره). اون وقت باز هم ممکنه شما رو پیدا کنند.

3: میرن همون شرکت, یک log از تعداد کسانی که از اون IP استفاده کردن رو میگیرن + نام کاربری اونها رو (البته منظورم برای شرکت های ارائه دهنده ADSL هست). مثلا میگن در چه ساعتی, این IP به فلان کابر و فلان کاربر با این مشخصات Assign شده.می بخشید ....ولی پیداکردن این هاکه خیلی راحته..
بقیه اش هم مربوط میشه به اون رنج آی پی و logهاش که اون هم توی ISPهای ایران تاسه ماه ودراروپا"طبق قوانین اتحادیه اروپا"تاشش ماه ثبت میشه...
خلاصه میشه خیلی راحت پیداش کرد...(حالاازبحث شماره تلفن واین حرف ها که بگذریم..)
نهایتا ازاون رنج IPپنجاه نفراستفاده کردن...
اینقدر..[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]تایکی بگه کارمن بوده
===
البته کمترکسی اینقدرحوصله داره...:10:

online_amin
17-10-2009, 13:19
می بخشید ....ولی پیداکردن این هاکه خیلی راحته..
بقیه اش هم مربوط میشه به اون رنج آی پی و logهاش که اون هم توی ISPهای ایران تاسه ماه ودراروپا"طبق قوانین اتحادیه اروپا"تاشش ماه ثبت میشه...
خلاصه میشه خیلی راحت پیداش کرد...(حالاازبحث شماره تلفن واین حرف ها که بگذریم..)
نهایتا ازاون رنج IPپنجاه نفراستفاده کردن...
اینقدر.....تایکی بگه کارمن بوده
===
البته کمترکسی اینقدرحوصله داره...

من نفهمیدم منظورت چی بود؟ :دی یعنی نفهمیدم چی گفتی :دی

من باز هم تاکید میکنم اگر از دایالاپ استفاده کنید, احتمال اینکه شما رو پیدا کنند غیر ممکنه. مگر اینکه خودت سوتی داده باشی.

یعنی این نظریه وجود یک نقشه IP که از روی اون بشه کسی رو پیدا کرد, به نظر من خیلی خنده داره و چنین چیزی وجود خارجی نداره.

Tornado2800
17-10-2009, 17:15
من باز هم تاکید میکنم اگر از دایالاپ استفاده کنید, احتمال اینکه شما رو پیدا کنند غیر ممکنه. مگر اینکه خودت سوتی داده باشی. اشتباه شما همینه
اگه با برنامه های اکانتینگ اشنایی داشته باشید هیچ وقت اینطوری قاطعانه نمی نوشتید

saviss
17-10-2009, 21:39
اشتباه شما همینه
اگه با برنامه های اکانتینگ اشنایی داشته باشید هیچ وقت اینطوری قاطعانه نمی نوشتید
والا منم همین رومیگم ولی دوستمون قبول ندارند....
online_aminجان پیشنهادمیکنم که با یک ISPیا کسی که از شبکه معلوماتی داشته باشه مشورت کنید...اونوقت متوجه میشیدکه میشه ردیابی کرد ....ولی کار زمان بری هست....
مختصرش اینکه شما حتی اگه با دایال آپ هم متصل بشید شماره تلفنتون باساعتش ثبت میشه وهمینطور IPسایت هائی که بازدید کردید...
=====
نهایتا یکی از سخت ترین کارها ردیابی ازطریق "کافی نت"ویا وایرلس هستش که چون درروز یوزرای مختلف میان اونوقت نمیشه پیداکردکه چی به چیه....بقیه ی روشها "حتی وی..پ ..ن"هم با استفاده از لاگ سرور(البته به شرط اینکه شمابه اون سروردسترسی کامل داشته باشید)قابل ردیابی هستن

online_amin
18-10-2009, 16:26
اصلا یکی اینو به من بگه:

آیا IP دسته بندی شده هست؟ هست دیگه درسته؟

یعنی هر شماره به یه چیزی اشاره میکنه دیگه. از روی هر قسمت آی پی میتونن کم کم پی ببرن دیگه نه؟

MaSoOd
19-10-2009, 08:59

Cyberlife
25-10-2009, 00:21
مسعود جان پیشنهاد میکنم این عکس رو به صورت مخفی شده قرار بدی تا شکل تاپیک به هم نریزه !!!

far2009
25-10-2009, 19:29
پيدا کردن آدرس و شماره تلفن که کاري نداره من هم بلدم يک سايت هست که شما فقط اسم و فاميل را مي دهي و آن سايت شماره تلفن و آدرس را کاملا رايگان به شما مي دهد ( در آمريکا ) .
کار اين سايت حرف نداره هر کي را فکر کنيد ميشه پيدا کرد ( امتحان شده 100% )
البته سايت را معرفي نمي کنم شايد تصويري را قرار دهم البته به خواسته دوستان 1

a1000a
25-10-2009, 21:52
اصلا به هر شرکتی یه رنج آی پی میدن
بعد خیلی راحت ظرکتو پیدا میکنن
خیلی راحت تر از اون شما رو:22:
:44:

capitan black
25-10-2009, 23:54
پيدا کردن آدرس و شماره تلفن که کاري نداره من هم بلدم يک سايت هست که شما فقط اسم و فاميل را مي دهي و آن سايت شماره تلفن و آدرس را کاملا رايگان به شما مي دهد ( در آمريکا ) .
کار اين سايت حرف نداره هر کي را فکر کنيد ميشه پيدا کرد ( امتحان شده 100% )
البته سايت را معرفي نمي کنم شايد تصويري را قرار دهم البته به خواسته دوستان 1

دوست عزیز اینجا بحث ip و امنیت اینترنت هستش نه اسم و شماره یه نفر !

far2009
27-10-2009, 16:46
دوست عزیز اینجا بحث ip و امنیت اینترنت هستش نه اسم و شماره یه نفر !
من گفتم با يک اسم ميشه به راحتي يک نفر را پيدا کرد حالا چند نفر هستند که از اسمشون در جاهاي مختلف اينترنت ( امنيت شبکه ) استفاده مي کنند؟! اين دوست ما هم اگر از اسمش استفاده کند راحت تر از IP ميشه پيداش کرد.

در ضمن از راه IP ميشه به فعاليت هاي اون کاربر در بخش هاي مختلف اينترنت دسترسي يافت که در اين حالت اسم فرد به راحتي پيدا مي شود.

piroooz
27-10-2009, 22:52
یه قضیه ی دیگه که در کنار این موضوع مطرح میشه این که هدف از این کار چیه ؟
اگر این را هم بپذیریم که در هر شرایطی ما را پیدا میکنند (کار که نشد نداره)
موضوع اصلی اینه که اینقدر الاف هستند که بگردند روزانه چند هزار آی پی را ردیابی کنند و ...
بنابرین نظر من اینه که ترویج گران این کار هستند که باید بترسند نه ...
انسان را از آنچه منع کنید نسبت به آن حریص تر میشود....

inen
02-04-2012, 16:37
با سلام به دوستای عزیز
من دقیقا درخواستی برعکس موضوع بحث دارم، متاسفانه یکی از آشنایان ما از طریق یک ایمیل اشتباه، چند میلیون پول از دست داده ، یعنی قرار بوده که از طریق ایمیلش یک شماره حساب بفرسته برای یک شرکتی و مبلغی رو بریزن براش به حسابش، که یه نفر دیگه با یه ایمیل 90 درصد نزدیک به اون، تونسته بجای این بنده خدا ایمیل به اون شرکت بده، و اون شرکت هم اشتباها اون پول رو به حساب این بی همه چیز ریخته!!! سه تا ایمیل از اون طرف دارم با این آی پی ها، که همشون رو میزنه آمریکا، چه باید کرد ؟

98.138.91.240
98.138.91.103

98.138.229.168

لطفا کمک کنید
ممنون
پیام خصوصی هم شد مشکلی نداره

عاليه
02-04-2012, 20:12
من يك سوالي داشتم.

اگر من براي چت با فردي كه بهش اطمينان ندارم برم و يك آي دي جديد در ياهو (در حال استفاده از ساكس) ايجاد كنم و بعد با اون آي دي با اون فرد (باز هم در حال استفاده از ساكس) چت كنم، آيا اون فرد ميتونه آي پي اصلي منو پيدا كنه؟

Niimaaa
21-04-2013, 19:11
با سلام دوستان

من یه سوال حرفه ای داشتم .می خواستم بدونم .شما زمانی که تو یه سری سایتهای اجتماعی مثل حالا Tweeter .FB hi5 regester میکنید .آیا َip از شما جایی save میشه . ختی اگر مدتها سراغش نرید .برای همون بار اول ip جایی save میشه که شما مثال با این ip امدید و regester کردید .نترسید نمی خوام ip کسی بزنم.مرسی از بحث جالبتون :n06:

manli7
22-04-2013, 20:09
سلام.. دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومد

توی چت میشه رد کسی رو زد ؟

آیا امنیت یه وی پ ی ان بستگی به نوع پورتش نداره ؟ مثلا sstp یا L2tp ?

نظر دوستان در مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه ؟ آیا بازم امنیت نداره ؟

manli7
23-04-2013, 15:46
کسی نیست اینجا ؟

کاربر شماره ی یک
23-04-2013, 18:21
سوال رفت تو مبحث هـــ - ک و امنیت ، گمان نکنم اینجا زیاد جواب بگیره ، این همه سوال هست ، کسی نیست جواب بده ؟؟!!:n05:

گمانم بیشتر مناسب اینجاست :

Malona
23-04-2013, 22:19

mohammadi_4u
24-04-2013, 14:09
سلام.. دوستان یه چند تا سوال برام پیش اومد

توی چت میشه رد کسی رو زد ؟
بله از درجه سختی متوسط گرفته تا دشوار شما نوع برنامه یا چت رو بفرمایید تا بیشتر راهنمایی گنم/

آیا امنیت یه وی پ ی ان بستگی به نوع پورتش نداره ؟ مثلا sstp یا L2tp ?
چرا هم به پورت ربط داره هم به کدگزاری و کلیدهای رمزنگارش

نظر دوستان در مورد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چیه ؟ آیا بازم امنیت نداره ؟
داره ولی نه صد درصد. اون روهم میشه اسنیف کرد

manli7
24-04-2013, 17:31
خوب توی چت توی یاهو به چه شکل میشه ؟

mohammadi_4u
24-04-2013, 17:38
فرد بطور شخصی نمیتونه تو ورژن جدید یاهو
اما با دادن لینک میشه مثلا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) و یا برنامه هایی از قبیل DataGrabber /

manli7
24-04-2013, 19:54

manli7
24-04-2013, 20:03
از طریق ایمیل چی ؟ مثلا یه ایمیل بدیم به یکی

mohammadi_4u
24-04-2013, 20:34

از طریق ایمیل چی ؟ مثلا یه ایمیل بدیم به یکی

سلام
بله میشه لینک رو ایمیل کنیدو با باز کردن لینک. ایپیشو ببینید اما چنانچه ایپی ایمیل ارسالی شما تغییر کنه برنامه کار نمیکنه!
اگه منظورتون ایمیل تنهاست و بدون لینک جواب میشه خیر اون روش که بالای ایمیل ایپی فرستنده رو میانداخت خیلی وقتی منسوخ شده.

Tapatalk

mohammadi_4u
24-04-2013, 20:36
تو چت یاهو لینک رو به طرف بدید بگید عکسه فایله یا هرچیزی لازم داره با بازکردنش میتونید ایپش رو ببینید.
اما روش netstat دیگه جواب نمیده چون واسطه زیاده بین ایمیل شما و طرف مقابل.
به روشهای گفته شده تو سایتا توجه نکنید یا اشتباهه یا منسوخ شده که پابلیک میکنند!"
موفق باشید

نمیدونم متوجه منظور این حرفم میشید یانه اما خوبه بدونید: اگه یکم جدی و چشم باز تر به موضوع بنگرید هزار راه بررای یافتن ایپی طرفه!!! در حدی که روی هر فرد حرفه ای هم جواب میده!
رو چیزی که لازم دارید یکم فکر کنید به جواب خیلی خیلی خوب و پریویت دست پیدا میکنید.
Tapatalk

کاربر شماره ی یک
24-04-2013, 22:27
اونایی که از کارت اینترنت استفاده میکنند هر دفعه آی پی شون عوض میشه ؟

Drug Man
24-04-2013, 22:38
اونایی که از کارت اینترنت استفاده میکنند هر دفعه آی پی شون عوض میشه ؟

بله عوض میشه اما این دلیل نمیشه که کاربران دیال آپ ردیابی نشن

کاربر شماره ی یک
24-04-2013, 22:52
بله عوض میشه اما این دلیل نمیشه که کاربران دیال آپ ردیابی نشن
خب وقتی عوض بشه آی پی از روی چی میخوان رد یابی کنن ؟!

Drug Man
24-04-2013, 23:05
خب وقتی عوض بشه آی پی از روی چی میخوان رد یابی کنن ؟!

ببین دوست عزیز مثلا وقتی شما در ساعت 10:30 با دیال آپ مثلا با شماره تلفن 2222222 وصل میشد آی پی 128.87.65.20 دارین و تا موقعی که دیسکانتکت نشدین همکین آی پی رو دارین و اگه تخلفی انجام بدین تو سیستم آی اس پی در همون ساعت براتون با همین آی پی و شماره تلفنتون ثبت میشه بنابراین حتی اگر 1000 بار در روز آی پی تون رو عوض کنین باز هم به راحتی قابل ردیابی هستین

manli7
25-04-2013, 10:23
در مورد ایمیل بالای ایمیا میشه از طریق هدر فهمید برای کدوم ای پیه

ولی این ای پی موقعه ای ارزش داره که طرف ار نرم افزار های فی ل تر شکن استفاده نکرده باشه

در غیر این صورت ارزشی نداره دیگه

Drug Man
25-04-2013, 12:07
ولی این ای پی موقعه ای ارزش داره که طرف ار نرم افزار های فی ل تر شکن استفاده نکرده باشه

در غیر این صورت ارزشی نداره دیگه

حتی اگر شما از فی ل تر شکن هم استفاده کنین راحت قابل ردیابی هستین چون بازم اطلاعاتتون توی آی اس پی ثبت میشه برای همینه بیشتر افرادی که توی فیسبوک تخلف میکنن به راحتی توسط پلیس سایبر دستگیر میشن اونا هم با فی ل تر شکن میان فیسبوک
یه مثال ساده براتون میزنم مثلا شما با فلان نرم افزار فی ل تر شکن ایپی تون رو که قانونا 128.98.45.87 هست رو به 65.33.20.20 تغیر میدین و به فلان سایت سر میزنین و یه پست میدین توی اون سایت خوب دقیقا در سیستم ای اس پی در همون ساعت تغیر آی پی شما ثبت میشه و اگه تخلفی انجام داده باشین پلیس سایبر میتونه به راحتی شما رو پیدا کنه درسته که با تغیر ای پی کار برای اونا یکم طولانی تر میشه ولی ردیابی شما 100 در 100 هست

mohammadi_4u
25-04-2013, 14:34
نه راههایی هست که پدر پدر کسی نمیتونه مشخص کنه بود کجا بود مگه برای هر نفر 10000 نفرو بگیرن !!
مثال اوپن وی پی انگلیس که بعضی فروشگاهای Vps. ..تحت عنوان مدام العمر میفروشن.
چرا ردیابی نمیشن. چون کلید رمزنگاریشون رو کسی نداره و چون در کمترین زمان خلوت ممکن حداقل 10000 نفر با همون ایپی انلاینن.
راه های دیگه هم هست که با ایپی خودتون باشید اما موقعیت دیگه تو همون استان.که به مودم ربط داره. راه دیگش سینک کردن دو ایپی هست .یعنی مثلا منکه پورت 18مخابرات مال خونمونه دارم اهنگ ایکس رو با ایپی اصلی دانلود میکنم بعد بدون ارسال پاکت برای درخواست جدید ایرانسلمو میزارم رو یه سند جدید و تنها تو مرورگر با حالا هرچی ازجمله انونیموس ایپی ارسال جدیدو تعویض میکنم حالا نتیجه چیشد؟ دریافتم با ایپی خودمه درحالی که ایپیم ثبت لوگ سروره که انلاین بودم و اهنگ ایکس رو دانلود میکنم و دیس هم نشدم .اما پاکت ارسالی جدید با ایپی جدید کدشده کارامو انجام میده و هیچکس تو دنیا نمیتونه بهتون. بچسبونه که شما اینکارو کردید مگر به زور!!
من هم دسترسی به سرور دارم هم یه کاربرشم و مادام از تستهای مختلف نتیجه هارو برسی میکنم.و نتایج خوبی میبینم.
بنظرم سعی کنید از وی پی های کلید دار و( عمومی) استفاده کنید که تو یک ان تو کل کشورا اون ایپی مشغوله که نفهمن کی بود و کجا بود!
همین امسال ثبت نام علوم پزشکی که بود دو سایت تحت دداس بود و تا عصر اخرین مهلت اوت رنج بود.کی مقصرو پیدا کرد؟ چرا نتونستن؟چون برای اینکه:D. از حرفای خودمون یاد میگیرن سر خودمون در میارن!
حالا فهمیدید چرا هر سایت... بخش زیر زمین داره و بخش اعضای خصوصی. چون ....بعله.
موفق باشید

Tapatalk

manli7
28-04-2013, 13:43
یعنی شما میگید برنامه هایی که عمومی هستن از ------ ها بهتره ؟

mohammadi_4u
28-04-2013, 13:55
یعنی شما میگید برنامه هایی که عمومی هستن از ------ ها بهتره ؟

برنامه ها نه open vpn ها بهترند. چون تک ایپی هستند و قابلیت چینج ندارند! به عنوان مثال همین الان با ایپی 206.72.204.165 در همین ساعت 156 هزار نفر فعالند همین ساعت که دارم تایپ میکنم
هر روز میانگین 17 نفر بر تعدادش اضافه میشن فقط 17 تا تو ایران!!! نه کشورهای دیگه.

manli7
29-04-2013, 00:31
ممنون از توضیحتون

این open vpn چی هست حالا و این که چه طوری میشه که این همه با یه ای پی !!!؟

این که کلا بحث ای پی ها رو زیر سوال می بره !

mohammadi_4u
29-04-2013, 07:37
ممنون از توضیحتون

این open vpn چی هست حالا و این که چه طوری میشه که این همه با یه ای پی !!!؟

این که کلا بحث ای پی ها رو زیر سوال می بره !
نه این فقط ایپی نمایشی استفاده کننده رو ایپی یکسان میکنه وگرنه داخل سرور هر نفر مجزاست!فقط استفاده کننده برچسب ایپی سرور میخوره وگرنه کاراش مجزاست.
فرض کنید سرور یه مدرسه هستش بعد افراد مختلف با اسمهای مختلف میرن مدرسه اما هنگام خروج اسم همه شون مثلا میشه علی حالا سرور که میدونه علی اول خیابون چندم میشینه و علی دوم کجا و...... اما واسه افرادی که بیرونن همه به عنوان علی شناسایی میشن!!
حالا امنیت درب مدرسه:
ناظم حق باز کردن دربو نداره.مدیر نداره! کاربران ندارند.فقط سازنده ساختمون میدونه اون اجری که تو کل اون ساختمون به عنوان کلید هست کجا به کار برده شده .حالا بگردن و پیداش کنن!!!!!
یه راه داره که پیدا بشه اونم زور هست که فعلا اونجور زوری تو ایران نیست که بتونه به سرویس انگلیسی فشار وارد کنه مگر همین بیچاره هاای استفاده کننده رو از دم بگیرن که فکر کنم با اون کار هم کلا اینترنت خلوت بشه از بس زیادن.

یه سرچ کوچیک جوابای زیادی براتون داره

ضمنا زمانی که سرور از دست رس هم خارج میشه بنا به دلایلی. هنوز کار میکنه با چه ایپی ای!!!10.10.10.10

Tapatalk

manli7
29-04-2013, 22:44
یعنی شما بین این همه نرم افزار و.... اوپن رو پیشنهاد میدی ؟

mohammadi_4u
30-04-2013, 08:10
یعنی شما بین این همه نرم افزار و.... اوپن رو پیشنهاد میدی ؟

به نظرم بین نرم افزارها پروژه تور. و بین vpn ها همین ovpn.
چند وقت پیش یه خانم که از مدیران پروژه تور بود میگفت اولین کشوری که مد نظرشونه بچهای ایرانن بعد میرن سراغ کشورهای دیگه و امنیتشون خیلی بالاست و...
اما اگه مقدور هستید همین vp قانونی رو بگیرید و راحت استفاده کنید .هیچی قانونی بودن نمیشه.

Andro-Sdk T00l's

nazibazi
11-03-2014, 15:02
دوستان عزیز من خودم وی پی ان می سازم و می فروشم ،استفاده کننده از وی پی ان به هیچ عنوان قابل ردیابی نیست اما نه هر وی پی ان!!!برای ساختن وی پی ان شما باید یک وی پی اس خریداری کنید .وی پی اس مانند یک هاست است که توسط یک شرکت در اختیار شما قرار داده میشه تا با اون وی پی ان بسازید.اگر وی پی اس شما خارجی باشه خوب معلومه که ردیابی نمیشید چون پایگاهش د کشوری غیر از ایران است اما اگر وی پی ا شما از ایران باشه حتما میشه ردیابیتون کرد.مثلا همین سایتهایی که وی پی ان میفروشن رو اصلا نباید بهشون اعتماد کرد چون معلوم نیست سرور وی پی اس اونا از کجا باشه.یه چیز دیگه اینکه اگه قضیه خیلی مهم باشه دولت میتونه به اون شرکت ارائه دهنده وی پی اس پیشنهادهای خیلی بالا بده شاید اون شرکت اطلاعاتش رو در اختیار دولت قرار بده.در کل بگم وی پی ان خارجی بخصوص اروپایی و آمریکایی تضمین شده است اما وی پی ان ایرانی متاسفانه نه.اگه کسی وی پی ان خارجی خواست خبر کنه حتما بهش میدم.بعد از اتصال هم میتونید آی پی خودتون رو در هر سایتی ردیابی کنید میبینید که کشورهای نختلف رو نشون میده!
ایمیل من:pconline0310@gmail.com

shopdaily
13-03-2014, 08:09
تجربه ی شخصی که من داشتم اینه : چه با فیلتر و چه بی فیلتر شکن در صورت حساس شدن آی اس پی کلیه اطلاعات مشتری ها قابل پیگیری قضایی هست و خود آی اس پی ها هم اگر کوتاهی کنند باهاشون برخورد میشه ... هیچ برنامه نمیتونه آی پی شمارو از آی اس پی مخفی نگه داره تغییر آی پی فقط برای گول زدن سرور مقصد هست

ramtin444
13-03-2014, 15:59
به نظر مياد دارين تبليغ ميكنين صرفا!!!
اگه اطلاع داشته باشيد كه حتما هم دارين با وي پي اس آي پي داخلي كه همه چي بسته هست!
همه ارايه دهنده ها از هاستينگ هاي خارجي وي پي اس ميگيرن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

nader404
15-03-2014, 20:21
من جوابهای این ده صفحه رو نخوندم.
ولی یک چیز رو فراموش نکنید.همیشه ip شما در کنار id caller توی نرم افزاراشون هست. id caller یا همون شماره تلفن خونتون جزء تفکیک نا پذیر همه اتصالهای وب است.مخصوصا adsl. همه دنیا اینجوریه مال ایران هم فقط نیست.الباقی قصه با خودتون.

laxer
31-03-2014, 04:51
حتی مشخصات دقیق جغرافیایی هم از ip بدست میاد.
در اوضاع وخیم هم که به صورت کتبی از isp مربوطه مشخصات دقیق رو میگیرن.
-
-
دیتایی که رد و بدل میشه از ترافیک کشوری استفاده میکنه! پس انتظار نداشته باشید با یه وی پی ان چینی بتونید جایی یا ارگانی رو گول بزنید.
اگرم فکر میکنید با وی پی ان تونستید فیلترین رو گول بزنید میتونم بهتون بگم این کارو در روز های انتخاباب انجام بدید تا ثابت بشه که اگه بخوان حتی وی پی ان هم کار نخواهد کرد.

mohammad varaste
31-03-2014, 14:48
مثلا من الان تو p30world یه پست سیاسی بدم یا تو فیسبوک اینکارو بکنم اگه بخوان میتونن ردیابی کنن ؟

Joaquin
31-03-2014, 18:46
مثلا من الان تو p30world یه پست سیاسی بدم یا تو فیسبوک اینکارو بکنم اگه بخوان میتونن ردیابی کنن ؟
تنها راه با استفاده از اکانت های شما در اون سایت هاست. مشخصاتی مثل آی دی یا محل سکونت و ...

troy3
01-04-2014, 01:42

نامه کتبی درخواست ip میدن به p30world بقیشم که خودت میدونی.

در حال حاضر بهترنی کار دوری از بحث های سیاسی و مذهبی.

B.Russell
01-04-2014, 02:03
من یه رفیقی داشتم مدیر یک فروم دیگه بود.
یه بار با فیلــترشکن وصل شده بودم و آی پیم هم کلا تغییر کرده بود، بعدا فهمید منم و چشمام گرد شد.
گفتم از کجا فهمیدی؟

گفت یک هکی هست که مشخصات سیستم رو هم ذخیره میکنه، آی پی رو هم عوض کنی، مشخصات سیستمت رو عوض نمیکنه. :n18: (راهی برای شناسایی مولتی یوزرهای عزیز که فکر میکنن زرنگن :n02:)

منم به این نتیجه رسیدم سری که درد نمیکنه رو دستمال نبندم.
بهتره به جای حرف زدن تو مجازی در واقعیت حرف زد. :n05:

Joaquin
02-04-2014, 12:51
من یه رفیقی داشتم مدیر یک فروم دیگه بود.
یه بار با فیلــترشکن وصل شده بودم و آی پیم هم کلا تغییر کرده بود، بعدا فهمید منم و چشمام گرد شد.
گفتم از کجا فهمیدی؟

گفت یک هکی هست که مشخصات سیستم رو هم ذخیره میکنه، آی پی رو هم عوض کنی، مشخصات سیستمت رو عوض نمیکنه. :n18: (راهی برای شناسایی مولتی یوزرهای عزیز که فکر میکنن زرنگن :n02:)

منم به این نتیجه رسیدم سری که درد نمیکنه رو دستمال نبندم.
بهتره به جای حرف زدن تو مجازی در واقعیت حرف زد. :n05:
درسته. میشه از مرورگر راحت مشخصات ورژن مرورگر و سیستم عامل و همچنین نوع اون و رزولوشن صفحه رو فهمید. برای اینکه این رو هم مخفی کرد میشه به یه vps وصل شد و از طریق ریموت به سایت مورد نظر برید.

MichaelQwerty
02-04-2014, 16:55
سلام دوستان عزیز
بدون شک اگه دولت بخواد یک فرد شناسایی کنه خیلی کار سختی نیست
وقتی تو ایران هستی داری از طریق سرویس هایی که دولت در اختیار سازمان های زیر مجموعه گذاشنه استفاده میکنی
با فرض این که پیام هات رمزنگاری شده باشه دیگه پیچیده تر از RQ170 نیست!!!(همون پهپاد جاسوسی امریکا)

leo.unique
02-04-2014, 19:22
با فرض این که پیام هات رمزنگاری شده باشه دیگه پیچیده تر از RQ170 نیست!!!(همون پهپاد جاسوسی امریکا)
مگه از طریق رمزگشایی rq170 رو نشوندن ؟:n13:

B.Russell
02-04-2014, 21:48
درسته. میشه از مرورگر راحت مشخصات ورژن مرورگر و سیستم عامل و همچنین نوع اون و رزولوشن صفحه رو فهمید. برای اینکه این رو هم مخفی کرد میشه به یه vps وصل شد و از طریق ریموت به سایت مورد نظر برید.

ببخشید در مورد این ترفند میشه یک توضیحات بیشتری بدین؟ :n16:

Joaquin
03-04-2014, 15:44
ببخشید در مورد این ترفند میشه یک توضیحات بیشتری بدین؟ :n16:
در مورد VPS تحقیق کنید متوجه میشید. ریموت هم به معنی دسترسی به یک کامپیوتر دیگه (مجزا یا VPS) از طریق اینترنت و کنترل اون سیستم از راه دور هست.

omid_paydar
03-04-2014, 19:16
از مرورگر تور استفاده کنید.

sima_6600
03-04-2014, 21:59
سلام دوستان.

بستگی داره.ولی در هر صورت بله این امکان به راحتی و با صدور دادخواست از دادگاه امکان پذیر هست.
فقط کافیه بخوان شما رو پیدا کنن با پیدا کردن یک ای پی و زمان اتصال از شما به راحتی ردیابی میشن.
به این دلیل که ای پی شما مال یک شرکت هست.و بعد از درخواست اطلاعات از شرکت مورد نظر در مورد اون ای پی و بازه زمانی اتصال مشخصات شما کاملا مشخص هست.
با توجه به Clear ID یا همان شماره تلفن شما این امکان همیشه برای رد یابی شما وجود مگر....................
که این نقطه چین هم نمیشه بگم.چون ممکنه سو استفاده بشه.
در ضمن VPN یا هر چیز دیگه ای هم تاثیر نداره.

nimanimaoo
13-11-2014, 21:05
دوستان یک سوال فنی تکراری !

خیلی مطلب درباره وی پی ان و انواع پروک سی و فیلشکن خوندم و یا میدونم ...

اما صریحا جواب این سوال میخوام :
ایا رد گیری فرستنده یک ایمیل که بدون هیچگونه ابزار حمایتی ایمیل رو فرستاده قابل رهگیری هست ؟

یعنی مثلا سرورهای جی میل اجازه میدن ای پی فرستنده ایمیل به دست شخص گیرنده و و یا شخص ثالث بیفته ؟

Subrata
13-11-2014, 21:12
تشکر از شما

محمد حسن بیگی
08-12-2014, 21:34
دوستان به منم کمک کنید
من دارم از اینترنت مخابرات استفاده میکنم اما مودمم بعد از هر بار ریست شدن لبتابم ای پیش عوض میشه و ای پی رومانی رو میگیره اصلا نمیدونم. حتی ویندوزم رو هم عوض کردم اما بازم نشد مودم رو هم ریست کردم حتی از طریق 2020 هم ای پی خط رو ریست کردم اما بازم بعد از ریست شدن لبتاب ای پی عوض میشه
به نظرتون مشکل از چیه
ای مشکل از زمانی شروع شد که حتی از فیلتر شکن هم استفاده نکردم دقیقا دوروز قبل از تاسوعا شروع شده و تا الانم ادامه داره

محمد حسن بیگی
08-12-2014, 21:49
دوستان به منم کمک کنید
من دارم از اینترنت مخابرات استفاده میکنم اما مودمم بعد از هر بار ریست شدن لبتابم ای پیش عوض میشه و ای پی رومانی رو میگیره اصلا نمیدونم. حتی ویندوزم رو هم عوض کردم اما بازم نشد مودم رو هم ریست کردم حتی از طریق 2020 هم ای پی خط رو ریست کردم اما بازم بعد از ریست شدن لبتاب ای پی عوض میشه
به نظرتون مشکل از چیه
ای مشکل از زمانی شروع شد که حتی از فیلتر شکن هم استفاده نکردم دقیقا دوروز قبل از تاسوعا شروع شده و تا الانم ادامه داره

sinaking123456
09-12-2014, 00:24
این ای پی های جدیده که مخابرات خریده و تو سایتها هنوز ثبت نشده مودمو چند بار باید خاموش روشن کنی تا ای پی ایران بده

hadi.EST
09-12-2014, 19:55

ببخشید که این پست قدیمی رو بالا میارم دوست عزیز گوگل مپ بر روی سیستم لوکال شما این کار رو انجام میده.در مرورگر کروم قسمتی هست به نام Geo location service که بعضی سایتها از آن برای شناسایی محل دقیق جغرافیایی شخص برای مقاصد مختلف استفاده میکنند. لوکیشن شما توسط این سرویس در کامپیوتر - لپ تاپ و... از روی آنتن وایرلس و در گوشی بوسیله وایرلس- سیم کارت و جی پی اس مشخص میشه! در نتیجه در صورت تغییر آی پی هم باز هویت شما معلوم هست . برای مخفی ماندن در اینترنت اول باید این سرویس رو در مرورگر غیر فعال کنید و بعد آی پی رو تغییر بدید حالا دوباره به گوگل مپ برید خواهید دید که گوگل قادر به تشخیص محل فیزیکی شما نیست!

این مطلب فقط جنبه آموزشی دارد و هر گونه سوء استفاده بر عهده کاربر میباشد.
با تشکر

hadi.EST
09-12-2014, 20:30
تست تشخیص هویت در اینترنت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

جاسم کدخدایی بنت
15-12-2014, 14:18
تست تشخیص هویت در اینترنت: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام من با چیز رفتم location یا مکان منو آمریکا نشون داد !

karimz
14-07-2016, 16:52
بنده یک مودم همراه سیمکارتخور دارم میخوام بفروشمش ازش استفاده هم کرده ام آیا اطلاعات این مودم رو میشه بازخوانی یا هک کرد؟

stabesh
15-07-2016, 11:10
بنده یک مودم همراه سیمکارتخور دارم میخوام بفروشمش ازش استفاده هم کرده ام آیا اطلاعات این مودم رو میشه بازخوانی یا هک کرد؟
سلام
منظورتون چیه؟
اگه ریستش کنین اطلاعاتش پاک میشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

karimz
28-07-2016, 22:49
سلام
منظورتون چیه؟
اگه ریستش کنین اطلاعاتش پاک میشه

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
سلام
منظورم اینه که مثلا طرف ازم خریدش میتونه به رمزها و یوزرهام نفوذ کنه و بدستشون بیاره چون ممکنه یه عده ای چیزایی مثل مودم و لپ تاپ و گوشی ... دست دوم بخرن تا ازین کارا کنن!
چطوری میتونم اطلاعاتشو پاک کنم که بازیابی نشه فقط یه برنامه داره به اسم موبایل پارتنر یه همچین اسمی هست که حاوی زمان اتصال به نت و تماسها و پیامک و... هست

پرهام مجد
21-08-2017, 14:04
سلام ببخشید ی سؤال خیلی مهم دارم لطفا مطلبو پاک نکنید عضو سایتی بودم خب نظراتی که دادم باعث شد حسابم مسدود بشه ولی با وی پی ان رفتم دوباره عضو شدم و مطلب رد و بدل کردم ایا مدیرش متوجه میشه که من همون کاربر مسدود شده ام؟ من با سیم کارت آنلاین میشم و با گوشی اندرویدی میرم لطفا جواب منو بدید نگرانم

jordan2314
12-10-2017, 13:00
سلام ببخشید ی سؤال خیلی مهم دارم لطفا مطلبو پاک نکنید عضو سایتی بودم خب نظراتی که دادم باعث شد حسابم مسدود بشه ولی با وی پی ان رفتم دوباره عضو شدم و مطلب رد و بدل کردم ایا مدیرش متوجه میشه که من همون کاربر مسدود شده ام؟ من با سیم کارت آنلاین میشم و با گوشی اندرویدی میرم لطفا جواب منو بدید نگرانم

سلام.نه اگه با وی پی ان یا برنامه دیگه بری متوجه نمیشه چون ای پیت تغییر میکنه

behnamcp
08-11-2017, 15:48
سلام
دوستانی که ادعا می کنند اگه از قندشکن استفاده کنی نمی تونند ردیابی کنند لطفا به این تجربه من دقت کنند
من قبلا وارد یه سایت پرسش و پاسخ پزشکی شدم و بعد یک سئوال پرسیدم و سئوال ثبت شد و پیامی مبنی بر اینکه بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود بعدش از سایت بیرون رفتم ودوباره وارد همون صفحه اون سایت شدم دیدم سئوالم به این صورت درآمده سوئال شما برای نمایش نیاز به تایید مدیر وبسایت دارد خب من با خودم گفتم حتما از روی آیپی فهمیده که من همونم که این پرسش رو پرسیدم .دوباره از اون صفحه سایت بیرون رفتم و با قند شکن (اگه اشتباه نکنم سایفون)وارد شدم دیدم همون جمله قبلی نوشته یعنی نوشته سئوال شما در انتظار تایید است!وقتی یه سایت به این راحتی افراد شناسایی می کنند این حرف که اگه از قندشکن استفده کنی نمی تونند ردیابی کنند به نظر چندان منطقی نمی اید

Parsa_HZ
08-11-2017, 16:00
سلام
دوستانی که ادعا می کنند اگه از قندشکن استفاده کنی نمی تونند ردیابی کنند لطفا به این تجربه من دقت کنند
من قبلا وارد یه سایت پرسش و پاسخ پزشکی شدم و بعد یک سئوال پرسیدم و سئوال ثبت شد و پیامی مبنی بر اینکه بعد از تایید مدیر سایت نمایش داده می شود بعدش از سایت بیرون رفتم ودوباره وارد همون صفحه اون سایت شدم دیدم سئوالم به این صورت درآمده سوئال شما برای نمایش نیاز به تایید مدیر وبسایت دارد خب من با خودم گفتم حتما از روی آیپی فهمیده که من همونم که این پرسش رو پرسیدم .دوباره از اون صفحه سایت بیرون رفتم و با قند شکن (اگه اشتباه نکنم سایفون)وارد شدم دیدم همون جمله قبلی نوشته یعنی نوشته سئوال شما در انتظار تایید است!وقتی یه سایت به این راحتی افراد شناسایی می کنند این حرف که اگه از قندشکن استفده کنی نمی تونند ردیابی کنند به نظر چندان منطقی نمی اید

درسته که استفده از قند شکن به هیچ وجه دلیل بر عدم ردیابی نمیشه ولی در این مورد لازم نیست که حتما از ای پی استفاده کنند. به احتمالا زیاد از کش مرورگر یا مک ادرس شما متوجه شده باشند. با مرورگر دیگه و نهایتا با موبایل امتحان کنید و مطمئنا این اتفاق دوباره تکرار نمیشه.

sunshineboy
16-11-2017, 23:22
نظر چندان منطقی نمی اید

اولا سایفون واسه موضوع سانسورینگ درست شده و VPN نیست خودشون هموقتی بری توسایتشون تذکر دادن این رو. ف شکنه این دو تاخیلی با هم فرق داره دوما امنیت سایفون خیلی کمه من پیشنهاد میکنم ازش اصلا استفاده نکنی واسه کارای خااص!سوما ip leak داره یعنی شما ممکنه به یکی از کشورای تو لیست وصل بشی ایپیتم عوض بشه ولی وقتی میری تست میکنی میبینی ای پی لیک داری! من شخصا ازش استفاده نمیکنم اگه بکنم خیلی کم تو موراد خیلی ضرروی وقتی همه چی کارنکنه و بخوام ی چی دانلود کنم یا کار واجبی داشته باشم.چهارما سایفون یکی از اسپانسر هاش ی کدوم از این سایتای خبری ایرانی بود یادم نمیاداسمش رو ولی وقتی بازش میکنی قشنگ مینویسه اسم اون سایت رو میگم ولی درست تو ذهنم نیست اسمش ب همین خاطر اصلا استفاده نکنید. شما واسه اینکه این اتفاق نیفته ی وی پی ان درس حسابی بگیر بعد کلا هیستوری و کش مروگرت پاک کن این اتفاق دیگه نمیفته واست.مروگر تور تقریبا غیر قابل شناسایی هست اگه ی چیزی میخوای ک غیر قابل شناسایی باشه فقط مروگر تور.

italodance
03-01-2018, 12:49
بله حتی اگر تغییر ای پی داده باشی

behnamcp
03-01-2018, 13:10
اولا سایفون واسه موضوع سانسورینگ درست شده و VPN نیست خودشون هموقتی بری توسایتشون تذکر دادن این رو. ف شکنه این دو تاخیلی با هم فرق داره دوما امنیت سایفون خیلی کمه من پیشنهاد میکنم ازش اصلا استفاده نکنی واسه کارای خااص!سوما ip leak داره یعنی شما ممکنه به یکی از کشورای تو لیست وصل بشی ایپیتم عوض بشه ولی وقتی میری تست میکنی میبینی ای پی لیک داری! من شخصا ازش استفاده نمیکنم اگه بکنم خیلی کم تو موراد خیلی ضرروی وقتی همه چی کارنکنه و بخوام ی چی دانلود کنم یا کار واجبی داشته باشم.چهارما سایفون یکی از اسپانسر هاش ی کدوم از این سایتای خبری ایرانی بود یادم نمیاداسمش رو ولی وقتی بازش میکنی قشنگ مینویسه اسم اون سایت رو میگم ولی درست تو ذهنم نیست اسمش ب همین خاطر اصلا استفاده نکنید. شما واسه اینکه این اتفاق نیفته ی وی پی ان درس حسابی بگیر بعد کلا هیستوری و کش مروگرت پاک کن این اتفاق دیگه نمیفته واست.مروگر تور تقریبا غیر قابل شناسایی هست اگه ی چیزی میخوای ک غیر قابل شناسایی باشه فقط مروگر تور.
درود
ببخشید منظورتون از اینکه میگید سایفون ایمن نیست چیه؟ جواب شما دو تا حالت داره(ببخشید اطلاعات در این زمینه کم هست):
1.این که مثلا برای کارهای سیاسی و سایتهای +18 نباید ازش استفاده کرد؟من فقط ازش برای بازدید از سایتهای سیاسی استفاده می کنم بعید میدونم کسی رو برای این مورد مجازات کنند اصلا مگه میشه فهمید چه کسی مثلا به سایتی مراجعه می کنند کی ها هستند(البته فکر کنم برای صاحب سایت امکانپذیره)
2.اینکه ممکنه مثلا اطلاعات خصوصی مثلا پسورد و غیره لو بره؟اگه این باشه حق با شماست البته من این مورد رو در چند سایت وطنی که گفته بود از قند شکن استفاده نکنید دیدم
اگه امکان داره در این زمینه توضیح بدید

radarz
03-01-2018, 13:40
IP شما رو سرور های ایرانی بیفته قابل رهگیری ...... سایفون هم امنه کی گفته امن نیست !!!

sunshineboy
03-01-2018, 17:14
جواب شما دو تا حالت داره
سلام.
سایفون واسه این کارایی ک میخواید بکنید خوبه واسه سایت +18 خوبه مشکلی نداره. واسه بازدید سایت سیاسی خوبه مشکلی نداره کسی ک دنبال شما نیست ک؟! اصلا واسه این کار ساخته شده!ابزار دور زدن فیلتر! دقت کن دور زدن فیلتر .
باعث ناشناس موندن کامل شما نمیشه.
فقط وی پی ان و اون هم وی پی انای عمدتا مولتی هاپ و وی پی اینایی ک سیاست نگه نداشتن لوگ دارن و همینطور از انکریپشن قوی استفاده میکنن مثلا حداقل:
256bit encryption
مثالش: نورد وی پی ان یا iVPN یا ... اینها میتونه حداکثر امنیت و ناشناس موندن رو واستون بیاره..اینها پولی هم هست رایگان نیست.
گزینه ی رایگان واسه ناشناس موندن فقط مروگر تور هست. دقت کن استفاده از وی پی ان باعث نمیشه ک شما ناشناش بمونی کامل اگه کسی بخواد پیدات کنه میکنه !!ی دونه از کارایی ک باید بکنی وی پی انه.وی پی ان خوب داشته باشی ای اس پی نمیتونه بفمه شما داری کجارو بازدید میکنی همینقدر کافی واسه ی ما نیست؟ ما بیشتر از این نمیخوایم ک مافقط میخوایم از دست اسیا تک محفوظ باشیم ...پس واسه ما ناشناس بودن حساب میش! کسی دنبالمون نیس ک!
ولی صد در صد ناشناش باقی نمیمونی اگه ک قصد کنن پیدات کنن میکنن همینطور ک دارن میکنن! این همه مجرم اینترنتی داره کشور چ طوری میگیرن؟!
ی موردشو میگم چ طوری:
ی موضوعی هست به نام Browser-Fingerprint( من تو سایت فارس ای ندیدم در موردش مطلبی معادل فارسی نداره ولی شما اسمش بزار اثر انگشت مرورگر شما یا شناسه ی مرورگر شما)
شما از سایت فلان جا بازدید میکنی خب؟(حتی همینجام پ سی ورلد هم داره این موضوع رو ک خب ب راحتی بلاکش میشه کرد) با وی پی انی ایپیتم عوض شده. یکساعت بعد با یه ایپی دیگه میای ب وسیله این اثر انگشت مروگر شما ک یه موضوع گستردس ی بحث مفصلیه خیلی چیزها توش موثره میتونن بفمن شما همون کاربری یا خیر؟! اینترنتت هر روز داره پیشرفت میکنه گسترده تر میشه تکنولوزی و زبان های برنامه نویسی عوض میشن ... این روش هام پیچیده تر میشن.و ب همین خاطر شما نمیتونی این موضوعرو باش جنگ بکن. چرا ی نرم افزاری هست ماهی 120 هزار تومن باید پول بدی بهشون تا این مشکل رو رفع کنند واست کارشون اینه اصن اینه میدونم ی عده هکرام ازش استفاده میکنن! ولی ما نیاز نداریم ک! پلیس فتام دنبال ما نیس.

این باعث میشه متوجه بشن شما همون کاربر قبلی هستی یا نه؟ یعنی میتونن بفمن شما مروگرت چیه؟ حتی ویندوزت چیه؟ ساعتی ک ست شده رو ویندوزت زمانش مال کدوم کشوره؟؟ زرولیشن صفحه دسکتاپت چ قدره مقدارش؟زبان ویندوزت چیه؟ فارسیه؟ انگلیسیه؟ و...... خیلی چیزای دیگه ک من نمیدونم خودم هم کامل.این موضوع گستردس خیلی خیلی گسترده تر ازاین بحثه اینامثال سادش بود. این یه مورد ک نقض میشه ناشناس بودن شما.
ِ مورد دیگشم هست کوکی ها به وسیله این کوکی هام میتونن ی نفرو رو پیدا کنن و رهگیریش کنن! ب همین خاطر شدیدا توصیه میشه ک هر بار مورگرت بستی کوکی ها رو پاک کنی! همینطور مرورگرت رو جوری تنظیم کنی ک از قبول کوکی های سوم شخص و به اصطلاح third party جلوگیری کنه.
و خیلی چیزای دیگه..........
ساده ترین و ابتدایی ترین راه واسه جلوگیری از اون اثر انگشت مرورگر غیر فعال کردن جاوا اسکریپت هست! ولی دقت کن راه های دیگه هم ای وجود داره صرف غیر فعال کردن جاوا ج نمیده! گفتم بحثش پیچیدس ی سری چیزایی هست ک من شما نمیدونیم! ی سری چیزا هست ی عده ادم خاص میدونن مثلا فقط ازانس امنیتی دولت ها میدونن هکر های بلک هت میدونن! من شما خبر نداریم!
مرورگر تور حفاظت داره در مقابل Browser-Fingerprint ولیکن ک صددرصدی نیست. شما واسه ناشناس موندن بیشتر و حداکثری میتونی: توزیع لینوکس Tails رو استفاده کنید به صورت لایو روی فلش ک خب من استفاده نکردم ولی میدونم ک خیلی خیلی خیلی امنه.
من شخصا علاقه ای به لینوکس و تجهیزات لینوکسی اصلا ندارم ولی این توزیع لینوکس بهترین سیستم عامل هست ک میتونید ازش به عنوان یه ابزار واسه ناشناس موندن تواینترنت استفاده کنید. صد درجه امن تره سایفونه!این سیستم عامل در مقابل اون Browser-Fingerprint امن هست!اصن هدفوشن واسه ساخت این توزیع یکیش همین بوده.
البته من ترجیح میدم از ویندوز استفاده کنم خودم با یه وی پی انه خوب و ی سری تنظمیات تغییرات تو تنظمیات مروگر و ی کار هایی از این قبیل..
سایفون وی پی ان نیست تفاوت هست بین سایفون و وی پی ان! اسمش هست وی پی ان ولی وی پی انی در کار نیست.
سایفون soscks 5 proxy هست سایفون هیچ انکریپشن و امنیتی تامین نمیکنه واسه شما! ملت ما نمیخوان اینو بفمن فرق بین ------ و وی پی ان رو! اون دوستمون میگه امنه دلیل امن بودنش کجاس؟ سایفون مثل وی پی ان رمز گذاری نمیکنه کانکشن شمارو این انکریپشنه مهمه!

2.اینکه ممکنه مثلا اطلاعات خصوصی مثلا پسورد و غیره لو بره؟
شما وقتی از ------ استفاده کنی خصوصا اونهاییی ک پابلیک هست و ب راحتی با ی سرچ ساده تو گوگل سریع لیست سایتاشون رو پیدا میکنی اینهاا خطرناکه استفاده ازش! شما حتی ممکنه وارد ایمیلت بشی وقتی اون ------ رو ست کردی و بعد هم رمزت سرقت بره! جواب سوالتم اینه ک بله میشه بستگی به اعتبار اون ------ اون سرور و خیلی چیزای دیگه ....
البته سایفون سروراش خوبه چیزی ازت نمیدزدن معتبره قابل اعتماد استفاده میکنن تو همه ی کشورا ازش!
چند تا از معایب ------:
1-ممکنه ی کشور یا ی سازمان اطلاعاتی اون ------ رو کنترل کنه! شما نمیتونی مطمعن بشی از این بابت ک!میتونی؟
2- یادت باشه حتی ssl proxy (تو گوگل سرچ کن متوجه میشی چیه) نمیتونه امن باشه به خاطر اینکه شما داری کنترل اینترنتت رو میدی دست یه شریک سوم شخص.
3-روش های وجود داره به نام [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] spoofing ک باعث میشه مرورگر شمارو فریب بدن حتی اگه از ssl proxy استفاده کنی اما مرورگر ها عمدتا متوجه این موضوع میشن ولی بلکه هم نشد!
4------- در مقابل روش های Deep packet inspection هیچ امنیتی تامین نمیکنه! مخصوصا ساکس 5 ک گفتم هیچ لایه امنیتی واسه شما تدارک ندیده.اما وی پی ان مولتی هاپ امنیت تامین میکنه در مقابل این موضوع!البته این کار ها هزینه بره واسه ای اس پی نمیاد اینترنت شمارو زیر نظر بگیره ادمای مهم تری دارن ک بخوان کنترلشون کنن.
5-سخت افزار هایی وجود داره ک حتی قادرن باهاش سایتها با پروتکل [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] رو واکاوی کنن و مثلا میتونن بفمن وقتی شما تو فیس بوکتی داری خ حرف میزنی با اینکه سایت رمز گذاری میشه بفمن چی داری میگی! ی شرکت بود قبلا اسمش بود packet-forensics این دستگاه میفروخ(2013 بود این موضوع الان چی دارن؟ من نمیدونم) به بعضی از کشور ها و بستر جاسوسی رو واسشون مهیا میکرد از کاربر هاشون به راحتی! گمون کنم چین خریده بود مثلا ازشون از این دستگاه ها!ایرانم خریده؟ من خبر ندارم.
6-حمله های man in the middle attack هست! ک شما ب راحتی نمیتونی کاری بکنی در قبالش! چرا فایروال سخت افزاری بخری و یو تی ام استفاده کنی یا از نرم افزار های انالیز شبکه استفاده کنی و.... خیلی کارای دیگه ک میتونی بکنی.البته واسه کاربرای خانگی نیست اینها! واسه موسسات تجاری و مراکز تجاری هست ک گردنش نقدی بالایی دارن! شما ک چیزی نداری ک کسی بخواد وقت بزاره واست زحمت بده به خودش رو شبکه شما از این حملات انجام بده ؟
7-پروتکل HSTS خیلی امنه مثلا در مقابل خیلی از این روش ها ک گفتم ولی هنوز جا نیتفاده و سایتی وجود نداره انچنان ک استفاده کنه از این پرتکل.
8- اصن شما همه اینکاررو ک بکنی اگه سیستمت هک شده باشه یا توش کی لاگری نصب کنن دقیق میتونن بفمن چ کاری داری انجام میدی! این موضوع ی چیز دو چیز نیست خیلی چیزا توش موثره!

9- یادت باشه دولت ها همیشه مخصوصا دولت امریکا حدود 25 سال از زمان حال جلوترن! چیزایی هست ک ما خبر نداریم تکنولوژی هایی هست مثلا quantum computing ک کلا موضوع رمزگذاری رو زیر سوال برده! شما نمیدونی الان ایران داره از این کامپیوترای کوانتومی یا نه؟ندارن ولی اگرم باشه کسی خبرنداره!

اما بهترین راه یک چیز هست: Encrypt everything یعنی رمز گذاری همه چیز و بلکه نه یک بار چند بار!
Cascaded Encryption این رو سرچ کن تو گوگل بخون در موردش خودت.
پس نتیجه بحثمون شد سایفون فقط ابزار دور زدن تحریمه هیچ امنیتی ایجاد نمیکنه ب خاطر اینکه هیچ رمز گذاری ای انجام نمیشه! جز اینکه ایپی شمارو مخفی میکنه.فقط فقط فقط تنها راح واسه خیال راحت بودن استفاده از وی پی انه اون هم گفتم چ وی پی انی همینطور دونستن روش های شناسایی اثر انگشت مروگر و چ طوری بلاکشون کنیم تا جایی ک میتونیم؟! سندباکس کردن مروگر اگه دوس داری ک هیچ اثرری از مروگر رو ویندوزت باقی نمونه. اینکارایی ک من میکنم البته شما گفتم میتونی اون توزیع لینوکس رو نصب کنی همه این کاررو خودش انجام میده واست! خیلی بیشتر هم انجام میده.
موفق باشی

xshya
03-01-2018, 17:54
در مورد آدرس آِی پی نباید این را فقط به آی پی شبکه خودتون محدود کنید همین اشتباهی که بعضیها میکنند و فکر میکنند مثلا با اتصال به یک سرویس v/p/n حتی شخصی و رمزنگاری شده دیگه تمومه و ردپایی باقیه نمیماند
نه اینکه این بد باشد! خیر! اما هنوز این امنیت کامل نشده/
مهترین بخش آی پی آدرسهای دی ان اس هستند که اینها هم باید دروی DNS server بصورت رمزگزاری باشد که با نام DNS SEC مشخص میشود راه اندازی بشود
و کلاینت هم باید از هر دو آی پی dns و هم کلید رمز نگاری شده را روی شبکه فعال و استفاده کند

حال مگر آی پیها dns چقدر مهم هستند ؟ فکر میکنید بعد از اتصال به اینترنت و وارد شدن به یک سایت چه اطلاعاتی از dns عبور میکند ؟

اجازه بدین بنده امتحان کنم آنهم هنگام وارد شده مثلا به همین فرام و این صفحه

همینطور که دیدین این لاگها مربوط به آیپی dns هستند ! البته این میتواند توجیهی هم برای مصرف سریعتر حجم اینترنت شما هم باشد!
البته خیلی از ادرسها بلاک شده و این بخش کوچکی از لاگ است

sunshineboy
03-01-2018, 18:03
که اینها هم باید دروی DNS server بصورت رمزگزاری باشد که با نام DNS SEC مشخص میشود راه اندازی بشود
نیازی به این کار نیست وی پی ان ها خودشون دی ان اس خودشون رو دارن ک عموما امن هستند ب خاطر اینکه سروراشون امنه عمدتا هم با دی ان سک امن شدند! همینطور دی ان سکی ک شما میگی رمز گذاری ای انجام نمیده ! رمز گذرای رو فقط DNS CRYPT انجام میده! واسه رمزگذاری دی ان اس فقط دی ان اس کریپت دی ان سک فقط اطمینان حاصل میکنه از درستی ادرس! ولی رمز گذاری ای انجام نمیده.این دو تا فرق داره با هم
امن خودم شخصا از DNS WATCH استفاده میکنم سریع سانسور نشده و همینطور با دی ان سک امن شده.

behnamcp
03-01-2018, 18:07
درود بر دوستان
بین فندشکن های ال+ترا سرف و فری+ گیت و سایفون کدوم امینیت بیشتری دارد؟

xshya
03-01-2018, 19:31
نیازی به این کار نیست وی پی ان ها خودشون دی ان اس خودشون رو دارن ک عموما امن هستند ب خاطر اینکه سروراشون امنه عمدتا هم با دی ان سک امن شدند! همینطور دی ان سکی ک شما میگی رمز گذاری ای انجام نمیده ! رمز گذرای رو فقط DNS CRYPT انجام میده! واسه رمزگذاری دی ان اس فقط دی ان اس کریپت دی ان سک فقط اطمینان حاصل میکنه از درستی ادرس! ولی رمز گذاری ای انجام نمیده.این دو تا فرق داره با هم
امن خودم شخصا از DNS WATCH استفاده میکنم سریع سانسور نشده و همینطور با دی ان سک امن شده.

تا وقتی سروها از dns ادرسهای پابلیک استفاده میکنند خیر!

متوجه مثال شدین ؟ این برنامه را فقط جهت مانیتور و نشان دادن لاگ بهمراه مثال بوده !
شخصا از ابزار استفاده نمیکنم!

shaahani
03-01-2018, 21:13
کار DNS چی هست ؟
وقتی آدرس سایتی را تایپ میکنیم به سرور DNS مراجعه میشه و آدرس سایت به یک ip که همون آدرس ip استاتیک سایت مورد نظر هست تبدیل شده و به کلاینت و مصرف کننده برگشت داده میشه تا با استفاده از اون آدرس اتصال برقرار بشه و کاربر بتونه سایت رو ببینه .
اتصال به سایت با پورت 80 انجام میشه و روند درخواست ip برای بازدید از سایت بوسیله پورت 53
حالا اگر کاربری آدرس سرور DNS نهادهای نظارتی را وارد نکرده باشد و یک سرور DNS بزرگ مثل گوگل 8.8.8.8 و 8.8.4.4 را وارد کرده باشد خوب این روند با شرکت گوگل انجام میشود. (البته این بشرطی است که ارتباط VPN برای عبور کل ترافیک کاربر از داخل تونل برقرار باشد ، در غیر این صورت در میان راه شرکت isp میتواند سرور تنظیم شده DNS گوگل و یا هرجای دیگری را ریدایرکت کند و با آدرس های DNS خودش جایگزین نماید)
حالا اگر یک سرور DNS مشکل دار وجود داشته باشد چه میتواند بکند ؟ میتواند شما را به آدرس ip سرور دلخواه خودش هدایت کند ؛ میتواند یک ارتباط را کلا مسدود کند و یا اصلا به سایت دیگری که هیچ ربطی به سایت درخواست شده شما ندارد ، هدایت کند. میتواند مشاهده کند چه سایت هایی را باز میکنید و از آنها لاگ برداری کند.

اگر وضعیت DNS سرور در کانکشن شما در حالت اتوماتیک قرار داشته باشد و VPN برقرار کرده باشید ، کل ترافیک از جمله ارتباط DNS از داخل تونل رمزگذاری شده به محل امن و سرور VPN خواهد رسید و آن سرور عملیات دریافت ip از DNS Server هایی که خودش مشخص کرده است را برای شما انجام خواهد داد و بنظر نمیرسد درصورت امن بودن سرور VPN نگرانی در این زمینه وجود داشته باشد .
در میان راه و در داخل تانل VPN کسی نمیتواند اطلاعات درخواستی DNS شما را بخواند و به عنوان مثال مشاهده کند که شما درخواست بازکردن چه سایتی را دارید.

xshya
04-01-2018, 00:53
مقالاتی وجود دارد در مورد dns hijaking + dns spoofing + dns sniff + dns leaks (اگر غلط املائ داشتم ببخشید)که حتما پیشنهاد میکنم جستجو و مطالعه کنید!
معمولا کاربرهای بسیار حرفه ای ویندوز با name resolution policy در ویندوز هم آشنا هستند و دقیق آنرا تنظیم میکنند !
بهر حال باز هم با وجود رمزنگاری کردن تمام پهنای باند همیشه خطرات بدتری هم وجود دارد ( مثلا بنده کاربر حرفه ای:n02: تورنت و دیپ وب هستم و موقع دانلود و البته آپلود بارها سرورهای الوده و حتی یوزرهای هکر سوسول مالویر ارسال کردن که خب اگر کاربر عادی باشد بهیچ عنوان متوجه اینها نمیشود و....

قبل از هک شدن سرورهای orion و پاک شدن و دزدیده شدن اطلاعات تعداد زیادی از وبسایتهای orions بنده متوجه آلوده شدن یکی از سرورهای orion شده بودم( والا اون مالویر عادی نبود:n13:)
حالا شما بیاید از رمزنگاری ترافیک هم صحبت کنید این کافی نیست ( مثلا ترافیک سرورهای orion کاملا رمزنگاری شده است و همه میدانند و مثال هم میزنند ) اما دیدیم که این کافی نیست:n09: