PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمایی و مشاوره برای خرید Dell Studio XPS 1340

hossein jamshidi
25-09-2009, 00:23
سلام خدمت همه دوستان

بنده قصد خرید Dell Studio XPS 1340 را دارم شنیدم ای لپ تاپ در مدت کوتاه داغ میکند که منجر به سوختن دستگاه میشود و خودم اطلاع کافی در این مورد ندارم لذا از دوستانی که با این مدل آشنایی دارند و یا از این مدل در حال استفاده می باشند خواهشمندم من را راهنمایی نمایند

ضمنا عرض کنم بنده امکان دارد حتی بیش از 6 یا 7 ساعت از لپ تاپ استفاده کنم

با تشکر از اینکه وقت ارزشمند خود را برای راهنمایی بنده میگذارید:11:

amir200812
25-09-2009, 00:32
سلام خدمت همه دوستان

بنده قصد خرید Dell Studio XPS 1340 را دارم شنیدم ای لپ تاپ در مدت کوتاه داغ میکند که منجر به سوختن دستگاه میشود و خودم اطلاع کافی در این مورد ندارم لذا از دوستانی که با این مدل آشنایی دارند و یا از این مدل در حال استفاده می باشند خواهشمندم من را راهنمایی نمایند

کلا لپتاپها بدلیل فضای محدود از سیستم خنک کننده ضعیفتری برخوردار هستند! به همین دلیل بیشتر داغ میکنند! ولی در مقابل مقاوت بیشتری هم در مقابل گرما دارن!

شما 6 7 ساعت استفاده میکنبد! بهتره بگید چه استفاده ای می کنید!؟

h_starboy
25-09-2009, 11:46
دوست عزیز داغ کردن واسه لپتابها موقع انجام کارهای سنگین یه چیز عادیه ولی اینکه بخواد بسوزه غیر عادیه .
ممکنه 1 در 1000 چنین چیزی پیش بیاد ولی اگه 1340 همچین مشکلی داشت زیگورات وارد نمیکرد .

hossein jamshidi
25-09-2009, 12:17
کلا لپتاپها بدلیل فضای محدود از سیستم خنک کننده ضعیفتری برخوردار هستند! به همین دلیل بیشتر داغ میکنند! ولی در مقابل مقاوت بیشتری هم در مقابل گرما دارن!

شما 6 7 ساعت استفاده میکنبد! بهتره بگید چه استفاده ای می کنید!؟

سلام امیر جان
نهایت گفتم این مقدار ساعت رو , کار با نرم افزار های سنگین مثل Visual Studio ,MatLab ... قبلا inspiron 1525 داشتم حتی 14 ساعت هم در حال کار بوده مقداری گرم شده ولی مشکلی پیش نیومده

بیشتر بحث من سر این موضوع سوختنش هست !!!؟؟؟

hossein jamshidi
25-09-2009, 12:26
دوست عزیز داغ کردن واسه لپتابها موقع انجام کارهای سنگین یه چیز عادیه ولی اینکه بخواد بسوزه غیر عادیه .
ممکنه 1 در 1000 چنین چیزی پیش بیاد ولی اگه 1340 همچین مشکلی داشت زیگورات وارد نمیکرد .

سلام دوست من
داغ کردن بله طبیعی هستش همانطور که به آقا امیر گفتم من از inspiron 1525 راضی بودم داغ هم میشد در دراز مدت ولی مشکلی پیش نیومده بود تا الان.
در صورتی که شنیدم سری XPS خیلی زود در حدود '30 داغ میکنه و اگر ادامه بدید می سوزه
حالا من میخوام قبل از خرید با راهنمایی دوستان از عدم وجود این قضیه مطمئن بشم

کسیی هم میگفت باید Bios هاش Update بشه نمیدونم ربطی داره یا نه ؟؟!!

Neda.t
25-09-2009, 13:42
mann ham ghasde kharide in model ro dashtam, amma too bazar hame ja in mosshkel ro goftan ke dare va kheili bar gashti dasht! albatte momkene badan eslah shodash ham biad too bazar. be nazare man ham nakharid. man tasmime ghat'im in model bood amma oonghadr shenidam ke monsaref shodam va studio 1550 kharidam . cpu 2.8 va 6M batri 9 cell

H@mid-Vista
25-09-2009, 14:15
سلام دوست من
داغ کردن بله طبیعی هستش همانطور که به آقا امیر گفتم من از inspiron 1525 راضی بودم داغ هم میشد در دراز مدت ولی مشکلی پیش نیومده بود تا الان.
در صورتی که شنیدم سری XPS خیلی زود در حدود '30 داغ میکنه و اگر ادامه بدید می سوزه
حالا من میخوام قبل از خرید با راهنمایی دوستان از عدم وجود این قضیه مطمئن بشم

کسیی هم میگفت باید Bios هاش Update بشه نمیدونم ربطی داره یا نه ؟؟!!

يك سري باويس در نوت بوكها بايد آپديت بشه ممكنه روي گرماي كاركرد سيستم تاثير بذاره
همچنين روي داغ شدن شارژر نوت بوك !!!!!

در مورد نوت بوك هم اگه گرما به حد غير قابل تحمل برسه خاموش ميشه نه اينكه بسوزه

اين حرفها فاقد تخصص و منطقه و فاقد ارزش بررسي فني

شركت دل سالهاست نوت بوك طراحي مي كنه و مي دونه چيكار كنه

گرماي بيشتر به دليل حجم كم و باس كاركرد سيستم هست و اصلا براي كارد در اين دما طراحي ميشه

h_starboy
25-09-2009, 14:33
mann ham ghasde kharide in model ro dashtam, amma too bazar hame ja in mosshkel ro goftan ke dare va kheili bar gashti dasht! albatte momkene badan eslah shodash ham biad too bazar. be nazare man ham nakharid. man tasmime ghat'im in model bood amma oonghadr shenidam ke monsaref shodam va studio 1550 kharidam . cpu 2.8 va 6M batri 9 cell

اولا انگلیسی بنویسید لطفا
ثانیا من هم نظرم کاملا با حمید یکیه .
ببینید اگه یه مدل خاص بر فرض یه مشکل جدی مثل این رو داشته باش خود شرکت دل جلوی تولید رو میگیره و رسیدگی میکنه .

ضمنا بیخود نیست که الان 1340 از بهترین 13 اینچی های بازاره .

gba
25-09-2009, 14:34
يك سري باويس در نوت بوكها بايد آپديت بشه ممكنه روي گرماي كاركرد سيستم تاثير بذاره
همچنين روي داغ شدن شارژر نوت بوك !!!!!

در مورد نوت بوك هم اگه گرما به حد غير قابل تحمل برسه خاموش ميشه نه اينكه بسوزه

اين حرفها فاقد تخصص و منطقه و فاقد ارزش بررسي فني

شركت دل سالهاست نوت بوك زراحي مي كنه و مي دونه چيكار كنه

گرماي بيشتر به دليل حجم كم و باس كاركرد سيستم هست و اصلا براي كارد در اين دما طراحي ميشه

اتفاقا روی طراحیش واقعا مشکل داره. 1330، 1530 ، 1340 همگی مشکل حرارتی دارند.
حالا این مشکل حرارتیش از کجا نشات می گیره؟ به عکس زیر نگاه کنید:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
lcd به اندازه حدودا 60 درجه بازه. حالا اگه حدود 90 درجه یا بیشتر باز بشه، lcd جلوی خروجی گرما (air vent) رو می گیره و دستگاه داغ میشه. همین اشتباه رو کامپک هم انجام داده.

prowler88
25-09-2009, 15:05
سلام خدمت همه دوستان

آقا این چه حرفیه دیگه؟ عجیبه ها. شما از کی همچین حرفایی رو شنیدین؟ اگه از فروشنده ها شنیدین که اصلا به حرف فروشنده اعتماد نکنید. من خودم دست کم 7 ماهه این مدل رو دارم و در روز 15 ساعت ازش کار میکشم تا الان آخ هم نگفته. مال من هم 2 سال گارانتی داره هر مشکلی پیش بیاد شرکت گارانتی کرده. مگه شهر هرته به همین راحتی لپ تاپ بسوزه؟
در مورد مساله ی داغ کردن ضمن تایید صحبت دوستان باید بگم که این مدل مثل بعضی لپ تاپ های دیگه تو ویندوز تنظیمی داره که میشه باهاش میزان کارکرد دستگاه رو تنظیم کرد. در مواقع عادی میذارینش روی Power Saver که فقط از یکی از دو چیپ گرافیک موجود استفاده میکنه و از حداکثر قدرت سیستم استفاده نمیشه و این دو تا مزیت داره. یکی این که دستگاه در این حالت داغ نمیکنه هرگز و یکی دیگه این که دوام باتری بیشتر میشه. حالت دوم هم High Performance هست که برای بازی و کار با برنامه هایی مثل فوتوشاپ میتونین ازش استفاده کنین که از حداکثر قدرت گرافیک و سیستم استفاده میکنه ولی اگه ازش کار بکشین یه مقدار داغ میشه و باتری هم زودتر از حالت اول خالی میشه. ممکنه یه مقدار داغ بشه دستگاه (که همون طور که گفته شد برای لپ تاپ طبیعیه) ولی این که بسوزه واقعا یه حرف غیرمنطقی و دور از واقعیته و متاسفانه از اونجا که تو ایران آدم های غیرمتخصص معمولا زیاد نظرات تخصصی میدن این حرفا پخش میشه و تصور غلطی در ذهن مشتری ایجاد میشه.

gba
25-09-2009, 17:39
آقا این چه حرفیه دیگه؟ عجیبه ها. شما از کی همچین حرفایی رو شنیدین؟ اگه از فروشنده ها شنیدین که اصلا به حرف فروشنده اعتماد نکنید. من خودم دست کم 7 ماهه این مدل رو دارم و در روز 15 ساعت ازش کار میکشم تا الان آخ هم نگفته. مال من هم 2 سال گارانتی داره هر مشکلی پیش بیاد شرکت گارانتی کرده. مگه شهر هرته به همین راحتی لپ تاپ بسوزه؟
در مورد مساله ی داغ کردن ضمن تایید صحبت دوستان باید بگم که این مدل مثل بعضی لپ تاپ های دیگه تو ویندوز تنظیمی داره که میشه باهاش میزان کارکرد دستگاه رو تنظیم کرد. در مواقع عادی میذارینش روی Power Saver که فقط از یکی از دو چیپ گرافیک موجود استفاده میکنه و از حداکثر قدرت سیستم استفاده نمیشه و این دو تا مزیت داره. یکی این که دستگاه در این حالت داغ نمیکنه هرگز و یکی دیگه این که دوام باتری بیشتر میشه. حالت دوم هم High Performance هست که برای بازی و کار با برنامه هایی مثل فوتوشاپ میتونین ازش استفاده کنین که از حداکثر قدرت گرافیک و سیستم استفاده میکنه ولی اگه ازش کار بکشین یه مقدار داغ میشه و باتری هم زودتر از حالت اول خالی میشه. ممکنه یه مقدار داغ بشه دستگاه (که همون طور که گفته شد برای لپ تاپ طبیعیه) ولی این که بسوزه واقعا یه حرف غیرمنطقی و دور از واقعیته و متاسفانه از اونجا که تو ایران آدم های غیرمتخصص معمولا زیاد نظرات تخصصی میدن این حرفا پخش میشه و تصور غلطی در ذهن مشتری ایجاد میشه.

البته در تایید حرف های شما عرض کنم که 1330 و 1530 بودند که بر اثر گرما پایه های چیپ کارت گرافیک شل می شد و ارتباطش با مادربرد قطع می شد (که فروشنده ها بهش می گن سوختن، ولی سوختنی در کار نبود) ولی 1340 موقعی که حرارتش خیلی بالا بره خود به خود خاموش میشه.

Boushvek
26-09-2009, 13:29
من هم ميخوام 1340 بگيرم
كسي ميدونه فرق new design با اون يكي چيه؟

prowler88
26-09-2009, 14:41
من هم ميخوام 1340 بگيرم
كسي ميدونه فرق new design با اون يكي چيه؟
New Disign دیگه چه صیغه ایه؟ یه design داره که اونم سه تا رنگ داره و مدت هاست داره با این طراحی تولید میشه. من چیزی از new design نشنیدم.

hossein jamshidi
26-09-2009, 20:41

بله یکسری از فروشندگان همچین حرفی رو می گفتند, پس شما به عنوان یوزر این مدل کاملا راضی هستید؟
اگه الان دوباره بخواهید لپ تاپ بگیرید با توجه به اطلاعات بیشتر نسبت به قبل همین رو میخرید یا چیزه دیگه ای؟؟؟/
خیلی ممنونم از شما

hossein jamshidi
26-09-2009, 20:55
ممنون از وقتی که گذاشتید اگر نظرات همه ی ببیندگان و یوزر های ای مدل در اینجا نوشته بشه به بنده و بقیه دوستانی که قصد خرید این لپ تاپ را دارند کمک زیادی می کنید

prowler88
26-09-2009, 22:00
بله یکسری از فروشندگان همچین حرفی رو می گفتند, پس شما به عنوان یوزر این مدل کاملا راضی هستید؟
اگه الان دوباره بخواهید لپ تاپ بگیرید با توجه به اطلاعات بیشتر نسبت به قبل همین رو میخرید یا چیزه دیگه ای؟؟؟/
خیلی ممنونم از شما
سوال خوبی پرسیدی. راستش من اون موقع که این مدل رو خریدم (از سایت دل customize کردم) تقریبا هیچ اطلاعی از بازار لپ تاپ نداشتم (منظورم مدل های موجود و اطلاع دقیق از قطعات و ایناس). ولی بعد از این که خریدمش آمار همه ی قطعات و همه ی مدل ها رو درآوردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین لپ تاپ 13 اینچی که میشه گرفت همینه. بعد از مدتی مدل جدیدی کشف کردم به نام سری Z سونی که از جهاتی از این بهتره (از جمله کیفیت ساخت و باتری و LCD) ولی خب قیمتش بالای 2 تومنه. اگه کسی بخواد حتما 13 اینچی بخره و بودجه شو داشته باشه انتخاب خوبیه (اما گرافیکش از 1340 ضعیفتره).
و اما جواب سوالت: بله و خیر!
درسته من دانشجو هستم و تقریبا هر روز لپ تاپم رو میذارم رو دوشم با خودم میبرم دانشگاه و میارم. ولی مواقعی که خونه هستم همش پشت لپ تاپم و در حقیقت به عنوان یه جایگزین برای دسکتاپ ازش استفاده میکنم. انتخاب های بهتر از این هست. ولی در اندازه های بزرگتر (15 اینچ و 16 اینچ). اندازه ی بزرگتر و وزن بیشتر یعنی حمل و نقل مشکلتر. پس از این نظر راضی هستم (مشخصات خیلی خوبی هم داره. پروسسور و رم و هارد و LCDش عالیه).
ولی خب الان اگه بخوام دوباره انتخاب کنم ترجیح میدم یه مدل بزرگتر بخرم و با اندازه و وزن بیشترش هم بسازم. ولی در عوض صفحه ی بزرگتر داشته باشه (که آدم راحت تر با لپ تاپ کار کنه و کلا همه چی بزرگتر باشه و فضای کار بیشتر باشه. هر چند دیگه عادت کردم به صفحه ش) و گرافیک قوی تر داشته باشه (الان با پول این میشه یه 15 اینچی گرفت با کارت گرافیک فوق العاده قوی). البته بحث اسپیکر هم هست ولی من خودم اگه بهترین اسپیکر هم لپ تاپم داشته باشه ترجیح میدم از هدفون استفاده کنم.
در کل اگه 13 اینچی میخوای توصیه میشه به شدت. ولی اگه 15 یا 16 بخوای بگیری چیز بهتری میتونی بگیری. همه چیز بستگی به این داره که چقدر لپ تاپ رو با خودت این ور اون ور میبری و اینکه بازی میکنی یا نه.

hossein jamshidi
28-09-2009, 12:23
سوال خوبی پرسیدی. راستش من اون موقع که این مدل رو خریدم (از سایت دل customize کردم) تقریبا هیچ اطلاعی از بازار لپ تاپ نداشتم (منظورم مدل های موجود و اطلاع دقیق از قطعات و ایناس). ولی بعد از این که خریدمش آمار همه ی قطعات و همه ی مدل ها رو درآوردم و به این نتیجه رسیدم که بهترین لپ تاپ 13 اینچی که میشه گرفت همینه. بعد از مدتی مدل جدیدی کشف کردم به نام سری Z سونی که از جهاتی از این بهتره (از جمله کیفیت ساخت و باتری و LCD) ولی خب قیمتش بالای 2 تومنه. اگه کسی بخواد حتما 13 اینچی بخره و بودجه شو داشته باشه انتخاب خوبیه (اما گرافیکش از 1340 ضعیفتره).
و اما جواب سوالت: بله و خیر!
درسته من دانشجو هستم و تقریبا هر روز لپ تاپم رو میذارم رو دوشم با خودم میبرم دانشگاه و میارم. ولی مواقعی که خونه هستم همش پشت لپ تاپم و در حقیقت به عنوان یه جایگزین برای دسکتاپ ازش استفاده میکنم. انتخاب های بهتر از این هست. ولی در اندازه های بزرگتر (15 اینچ و 16 اینچ). اندازه ی بزرگتر و وزن بیشتر یعنی حمل و نقل مشکلتر. پس از این نظر راضی هستم (مشخصات خیلی خوبی هم داره. پروسسور و رم و هارد و LCDش عالیه).
ولی خب الان اگه بخوام دوباره انتخاب کنم ترجیح میدم یه مدل بزرگتر بخرم و با اندازه و وزن بیشترش هم بسازم. ولی در عوض صفحه ی بزرگتر داشته باشه (که آدم راحت تر با لپ تاپ کار کنه و کلا همه چی بزرگتر باشه و فضای کار بیشتر باشه. هر چند دیگه عادت کردم به صفحه ش) و گرافیک قوی تر داشته باشه (الان با پول این میشه یه 15 اینچی گرفت با کارت گرافیک فوق العاده قوی). البته بحث اسپیکر هم هست ولی من خودم اگه بهترین اسپیکر هم لپ تاپم داشته باشه ترجیح میدم از هدفون استفاده کنم.
در کل اگه 13 اینچی میخوای توصیه میشه به شدت. ولی اگه 15 یا 16 بخوای بگیری چیز بهتری میتونی بگیری. همه چیز بستگی به این داره که چقدر لپ تاپ رو با خودت این ور اون ور میبری و اینکه بازی میکنی یا نه.

شما چه مدل هایی از 15 ,16 اینچی رو پیشنهاد می کنید ؟؟

شما لپ تاپتون رو در ایران خریدید؟

prowler88
28-09-2009, 17:20
شما چه مدل هایی از 15 ,16 اینچی رو پیشنهاد می کنید ؟؟

شما لپ تاپتون رو در ایران خریدید؟
نه. من از مالزی گرفتم.
الان مدل های 15 و 16 اینچی خوب (البته اونایی که من میدونم تو ایران هست و فروشش بالاست) سری FW سونی و سری DV6 اچ پی هست.

hossein jamshidi
29-09-2009, 09:15
نه. من از مالزی گرفتم.
الان مدل های 15 و 16 اینچی خوب (البته اونایی که من میدونم تو ایران هست و فروشش بالاست) سری FW سونی و سری DV6 اچ پی هست.

نظرتون در باره عکسی که یکی از دوستان در صفحه قبل گذاشتن چیه؟؟
پس شما در کل از این مدل راضی هستید؟؟

prowler88
29-09-2009, 16:51
نظرتون در باره عکسی که یکی از دوستان در صفحه قبل گذاشتن چیه؟؟
پس شما در کل از این مدل راضی هستید؟؟
جالبه. خودم تا حالا به اون قضیه دقت نکرده بودم. ولی خب مهم اینه که من الان دارم ازش استفاده میکنم و هیچ مشکلی هم باهاش ندارم. ازش کاملا راضی هستم. شاید بعضی مزیت ها رو نداشته باشه ولی ضعف نداره.

sesariii
01-10-2009, 23:08
من سر خريد اين مدل گير كردم همه ميگن ايراد داره چه كنيم؟

balaban25
02-10-2009, 00:48
سلام به همه بچه ها
من دیروز پایتخت بودم شاید چند تا مغازه این مدل و داشتن و تنها اونا بودن که میگفتن مدل خوبی هست که البته اینجوری میگفتن مدل 1330 مشکل داشته و1340 اصلاح شده ولی مابقی میگفتن کارت گرافیکش میسوزه
و قیمتش هم پایین اومده .....راستش منم دارم منصرف میشم ....چون بالاخره تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها
خودم رفتم تو فکر 1320 فول(به قول فروشنده ها) بازم دوستان راهنمایی کنن راجب این مدل هم بگن و 13اینچی تو این مایه ها پیشنهاد بدهند

prowler88
02-10-2009, 07:59
1320؟
1320 که اصلا قابل مقایسه نیست با این مدل. پروسسورش خوبه ولی چیزای دیگه ش ضعیفتره. به نظر من نباید زیادی به این شایعات بها بدین. بعضیا میگن چون 1340 یه ذره داغ میکنه پس ما نمی خریم. ولی این که شما فکر کنین گرافیکش میسوزه واقعا عجیبه. تا الان میدونین شرکت دل چند تا 1340 فروخته؟ اگه مشکلی بود خب ما هم خبردار میشدیم. دیگه نمونه ی بارزش لپ تاپ خودمه که 7 ماهه صبح تا شب و شب تا صبح روشنه و هیچ مشکلی هم نداره.
اگه این حرف ها باعث شده که شما از برند دل بترسین که فکر 1320 رو هم نباید بکنین. 1330 سری xps بود و 1340 سری studio xps هست. هیچ ارتباطی به هم ندارن.

balaban25
02-10-2009, 10:15
1320؟
1320 که اصلا قابل مقایسه نیست با این مدل. پروسسورش خوبه ولی چیزای دیگه ش ضعیفتره. به نظر من نباید زیادی به این شایعات بها بدین. بعضیا میگن چون 1340 یه ذره داغ میکنه پس ما نمی خریم. ولی این که شما فکر کنین گرافیکش میسوزه واقعا عجیبه. تا الان میدونین شرکت دل چند تا 1340 فروخته؟ اگه مشکلی بود خب ما هم خبردار میشدیم. دیگه نمونه ی بارزش لپ تاپ خودمه که 7 ماهه صبح تا شب و شب تا صبح روشنه و هیچ مشکلی هم نداره.
اگه این حرف ها باعث شده که شما از برند دل بترسین که فکر 1320 رو هم نباید بکنین. 1330 سری xps بود و 1340 سری studio xps هست. هیچ ارتباطی به هم ندارن.
نمیدونم شاید شانس شما خوب بوده شایدم چون از مالزی خریدین کیفیت بهتری داره چون اینجا همه لهستان یا چین هست....اما به نظر شما چه دلیلی داره که مغازه دار این مدل و نیاره ؟؟ آیا از سود کردن بدش میاد ؟؟

prowler88
02-10-2009, 13:49
نمیدونم شاید شانس شما خوب بوده شایدم چون از مالزی خریدین کیفیت بهتری داره چون اینجا همه لهستان یا چین هست....اما به نظر شما چه دلیلی داره که مغازه دار این مدل و نیاره ؟؟ آیا از سود کردن بدش میاد ؟؟
کدوم مغازه دار نیاورده؟ البته باز هم این که ساخت کجا باشه فکر نمیکنم تاثیرش این قدر باشه که بسوزه :18: حرف من هم چیز دیگه ای بود. من میگم آدم بر اساس شایعه نباید تصمیم بگیره. این که میگن میسوزه مهم نیست. مهم اینه که آیا واقعا میسوزه یا نه؟ به حرف مغازه دار جماعت هم هیچ وقت اعتماد نکن. چون فروشنده س. متخصص لپ تاپ نیست. من خودم فروشنده های زیادی رو دیدم که هیچ اطلاعی در مورد جنسی که میفروشن یا نمیفروشن ندارن.
ولی خب آره منم شنیدم که ساخت مالزی از همشون بهتره.
در هر صورت اگه 13 اینچی خوب میخواین به نظر من بعد از 1340 همون SR سونی بهترین گزینه س. 1320 هم نه که بد باشه ولی برای کسی خوبه که فقط توش نمودار نگاه میکنه. آدم حال نمیکنه باهاش. به عبارت دیگه برای استفاده ی مولتی مدیا چندان جالب نیست.

taxfreepls
03-10-2009, 10:42
سلام يه سوال فني

اين لپ تاپ هايي كه كارت گرافيكي شون رو زدن sli قضيه اش چيه؟ يعني دوتا كارت گرافيكي گذاشتن روش؟ بعد قويترين كارت گرافيكي اي كه روي لپ تاپ مي گذارند چيه دوستان؟ من فكر كنم لپ تاپ studio رو خوندم كه كارت گرافيكيشون اينجوريه؟ قيمت اين كارت گرافيكي ها چقدر مي شه؟

prowler88
03-10-2009, 14:40
سلام يه سوال فني

اين لپ تاپ هايي كه كارت گرافيكي شون رو زدن sli قضيه اش چيه؟ يعني دوتا كارت گرافيكي گذاشتن روش؟ بعد قويترين كارت گرافيكي اي كه روي لپ تاپ مي گذارند چيه دوستان؟ من فكر كنم لپ تاپ studio رو خوندم كه كارت گرافيكيشون اينجوريه؟ قيمت اين كارت گرافيكي ها چقدر مي شه؟
سلام. بله. دو تا کارت گرافیک دارن که با هم کار میکنن. البته معمولا لپ تاپ هایی که گرافیک SLI دارن این قابلیت رو هم دارن که از توی ویندوز شما بتونین برای مواقعی که میخواین باتری زیاد مصرف نشه فقط از یکیش استفاده کنین.
قوی ترین کارت گرافیک ها رو به ترتیب تو این لیست نوشته:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
Studio XPS هست که SLI داره. قیمت بستگی به مدل گرافیک و مدل لپ تاپ داره. و این نکته هم در نظر داشته باشید که همیشه SLI بودن دلیل بر قدرت خیلی زیاد نیست. بستگی داره از کدوم کارت ها استفاده شده برای SLI. مثلا همین گرافیک studio xps که اسمش Geforce 9500M-GE هست از دو کارت 9200 و 9400 تشکیل شده و ترکیبشون قدرت خیلی معمولی داره. ولی گرافیک 4870x2 هم داریم که دو تا ATI 4870 هست و اون در کنار یه مدل GeForce قوی ترین گرافیک لپ تاپ ها هست.

gba
03-10-2009, 19:42
سلام. بله. دو تا کارت گرافیک دارن که با هم کار میکنن. البته معمولا لپ تاپ هایی که گرافیک SLI دارن این قابلیت رو هم دارن که از توی ویندوز شما بتونین برای مواقعی که میخواین باتری زیاد مصرف نشه فقط از یکیش استفاده کنین.
قوی ترین کارت گرافیک ها رو به ترتیب تو این لیست نوشته:

Studio XPS هست که SLI داره. قیمت بستگی به مدل گرافیک و مدل لپ تاپ داره. و این نکته هم در نظر داشته باشید که همیشه SLI بودن دلیل بر قدرت خیلی زیاد نیست. بستگی داره از کدوم کارت ها استفاده شده برای SLI. مثلا همین گرافیک studio xps که اسمش Geforce 9500M-GE هست از دو کارت 9200 و 9400 تشکیل شده و ترکیبشون قدرت خیلی معمولی داره. ولی گرافیک 4870x2 هم داریم که دو تا ATI 4870 هست و اون در کنار یه مدل GeForce قوی ترین گرافیک لپ تاپ ها هست.

البته اون hybrid sli هست و sli معمولی نیست، فقط برای وقتیه که بیشترین باتری رو بخواهین به گرافیک ضعیف تر سوئیچ می کنه:

shahramnasaj
07-10-2009, 15:38
salam.shoma az studio 1550 razi hastid?mishe lotfan iradatesho begid?mamnoon misham.

sesariii
12-10-2009, 23:38
بچه ها من 3 ماه تحقيق كردم سر اين مدل آخرش نخريدم
ببينيد من معتقدم جمع هيچ وقت اشتباه نميكنه!!!!
من خيلي مغازه ها رفتم حتي نمايندگي خود دل
هيچ كسي به عنوان يه پيشنهاد خوب اين مدل رو به من معرفي نكرد
مشكل اين مدل هم اين هست كه چيپست گرافيك به چيپست اصلي مين برد نزديكن و اگر داغ كنه مين نابود ميشه
يكي از مغازه دار ها كه با من دوست بود بهم گفت اينا به كسي نگو!!! اما من ميگم شرمنده اون بشم بهتره اينه شرمنده خيلي ها بشم!
گفت از 160 تا فروش ما حدود 50 تا مورد دار بوده
اين كم نيست
من اصلا توصيه نميكنم
من ي اپل خريدم فوق العاده هست!
يك كلام:D

prowler88
13-10-2009, 16:22
بچه ها من 3 ماه تحقيق كردم سر اين مدل آخرش نخريدم
ببينيد من معتقدم جمع هيچ وقت اشتباه نميكنه!!!!
من خيلي مغازه ها رفتم حتي نمايندگي خود دل
هيچ كسي به عنوان يه پيشنهاد خوب اين مدل رو به من معرفي نكرد
مشكل اين مدل هم اين هست كه چيپست گرافيك به چيپست اصلي مين برد نزديكن و اگر داغ كنه مين نابود ميشه
يكي از مغازه دار ها كه با من دوست بود بهم گفت اينا به كسي نگو!!! اما من ميگم شرمنده اون بشم بهتره اينه شرمنده خيلي ها بشم!
گفت از 160 تا فروش ما حدود 50 تا مورد دار بوده
اين كم نيست
من اصلا توصيه نميكنم
من ي اپل خريدم فوق العاده هست!
يك كلام:D
والا من خودم این مدل رو دارم و تو کل اینترنت تنها جایی که شنیدم قضیه ی سوختن و خراب شدن و اینا مطرح شده همین ایران بوده. نمیدونم حالا شایعه درست کردن یا به خاطر آب و هوای ایرانه؟:31:

delvar
20-12-2009, 10:17
سلام خدمت همه دوستان

من یکی دارم باهاش بازی call of dutty 6 رو بازی می کنم و هیچ مشکلی هم ندارم

khoshshaans
20-12-2009, 17:46
دوستان آیا مدل شما مودم هم داره؟ آیا چرم هست یا نه؟
دیجی کالا 1370 میدهزیگورات 1500 ولی مودم هم داره زیگورات نیودیزاین نوشته فرقشون چیه؟
نسبت به قیمت و کیفیت توی 13 اینچها بهترینه ولی این شایعات را که می شنوم دودل می شوم

matrix2007pg
23-12-2009, 00:12
دوستان من هم می‌خواستم یک 1340 بخرم ولی یک رفیقی پیشنهاد داد بروم روی سونی و از سری SR 590 ، سری خیلی خوب با امکانات عالی است (4 مدل در این سری دیدم) کسی نظری نداره من که دودل شدم.

biostar
23-12-2009, 12:15
دوستان من هم می‌خواستم یک 1340 بخرم ولی یک رفیقی پیشنهاد داد بروم روی سونی و از سری SR 590 ، سری خیلی خوب با امکانات عالی است (4 مدل در این سری دیدم) کسی نظری نداره من که دودل شدم.

سری SR کارت گرافیک ، باتری ، وزن بهتری داره.
مدل 1340 در رده قیمت sr سی پی یو بهتری داره.
DDR3 هست مدل دل اما سونی نیست.

در کل با توجه به شرایط بازار خرید سری SR منطقی تر بنظر میاد.

اگر پول داری سری Z بخر که همشونا یه جا میخوره:31: