PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نه مادربرد بوق میزنه نه تصویر دارم

ir_majhool
24-09-2009, 11:46
سلام من 8i848p گیگابایت دارم روز یکشنبه وقتی usb موبایل رو وصل کردم یهو کامپیوتر هنگ کرد
وقتی ریست کردم اصلا تصویر نداشتم فکر کردم از گرافیکه دیدم که فنش نمیچرخه در آوردم روغن زدم و در یه کامپیوتر دیگه چک کردم سالم بود ولی اصلا تصویر نداشتم و موقعی که کیس رو روشن میکنم اصلا بوق نمیزنه و تصیرم نمیاد
رم هام سالمن وقتی در میارمشون واسه اونا بوق میزنه ولی اصلا اون تک بوق اول رو نمیزنه فک میکنین ایراد از کجاست؟

mjzaret
26-09-2009, 13:29
سلام
یک نگاهی به اسلات گرافیک بندازید ببینید که آیا کثیف شده است یا نه؟
اگر کثیف شده است با اسپری خشک (اگه ندارید به یک تعمیرات صوتی و تصویری مراجعه کنید) اسلات مربوط به گرافیک را تمیز کنید.
اگر این نسخه ما افاقه نکرد همه‌ی کارت‌های PCI رو در بیاورید و سیستم خود را امتحان کنید. در بعضی از مواقع شاید کارت‌های PCI در وقفه‌ها دچار مشکل بشوند و سیستم بالا نیاید.
اگه این مشکل حل نشد می‌توانید به من Email بزنید.
Email: Mjzaret@Gmail.Com

mjzaret
26-09-2009, 13:34
ابتدا برق سیستم رو قطع کنید و کابل مربوط به مانیتور رو از اون جدا کنید. حال باطری مادربورد رو در بیاورید و دو PIN مربوط به Clear CMOS رو به هم وصل کنید. (البته با یک فازمتر)

amd>intel
26-09-2009, 13:38
باطری رو در بیارید ولی اینطور که میگید مشکل بعد از usb ایجاد شده از چیپ SB بردتون هست .البته کارائی که دوستان گفتند انجام بده .

RezaTaghizadeh
29-09-2009, 00:20
سلام.
اول : اینکه برق سیستم رو کاملاً قطع کن و RAM سیستم رو دربیار و تمیزش کن و بعد از اون هم کارت گرافیک
دوم : اگه امکان داره با یه بلوور یا دستگاه باد سیستم رو خاک گیری کن. البته نباید بذاری با اون سرعت دستگاه فن های سیستم بچرخند چون ممکنه خراب بشن.
سوم : سوکت برق 24 یا 18 پین مادربورد رو بردار و با یه پیچ گوشتی کوچک برق ساکن احتمالی باقی مانده رو خالی کن.
حالا ان شاء الله که روشن می شه. و گرنه اینکه باید CPU رو تست کنی.

Danial_4139
29-09-2009, 00:32
اگر بوق نمی زنه و تصویر هم نداری 2 حالت داره :

1 - مادربرد سوخته ( به احتمال زیاد )
2 - CPU سوخته

باقی موارد مثل مشکل در VGA و RAM و ... سیستم شما با زدن بوق ممتد خطای سخت افزاری رو اعلام می کنه !

farhad07
29-09-2009, 00:58
مال منم قبلا اینطور شده بود که مادربردم سوخته بود و فرستادم گارانتی و بعد از 3 ماه یکی دیگه برام فرستادم !

Neoonline
29-09-2009, 11:32
احتمال زیاد مشکل از مین برد هستش و باید تعویض بشه یا بره گارانتی.