PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } ◄◄ | D | مشاوره خرید لپ تاپ - بین 1.5 میلیون تومان و 2 میلیون تومان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15

enriquefk2
31-07-2010, 03:59
كسي مشخصاتي چيزي از VAIO EB 1 CTO داره؟؟ Reviewاي چيزي نيست ازش؟ باتريش چطوريه؟

این روزها لپ تاپهای جدید سونی سری EB 1CTO صفحات مجلات و نشریات کامپیوتری را به خود اختصاص دادند. این سری از محصولات سونی با پیروی از نوآوریها و طراحی شکیل، کاربران خوش سلیقه را مجذوب خود کرده است. یکی از قابلیتهای کم نظیر آنها نصب تراشه گرافیکی جدید ATI می باشد. بعلاوه با استفاده از فناوری قدرتمند پردازنده Intel Core i7 هواداران زیادی را جذب کرده است.
این لپ تاپ از فناوری مجازی سازی سخت افزار پشتیبانی می کند و این امکان را به شما می دهد تا عملکرد Hyper-threading را بوضوح لمس کنید و شاهد آن خواهید بود که در راستای پشتیبانی از فناوری چند هسته ایی، چهار thread می توانند بطور همزمان در برنامه های کاربردی مناسب مدیریت شوند.پردازنده Intel Core i7 در تست اجرای چندکار همزمان در قالب مشخصه multitasking موفق به دریافت 1.61 امتیاز شد. عمر باتری این دستگاه سه ساعت و نیم تخمین زده شده که قابلیت استفاده از سیستم را در مکانهایی که دسترسی به منبع برق امکان پذیر نیست را فراهم می نماید. بنابراین شما به راحتی می توانید با مدیریت کارهای خود در طول سفر با آن کار کنید. سرزمین رایانه
این لپ تاپ از عملکرد قوی، پرسرعت و پیکربندی مناسب برخوردار است و می تواند جایگزین مناسبی برای کامپیوترهای رومیزی باشد. سرعت قابل توجه آن در اجرای برنامه های مختلف و هارد بسیار بزرگ با ظرفیت ذخیره ی تعداد بیشماری از فایلها و فولدرها از عناصر مهم سیستم اند که آنرا در رده سیستم های قدرتمند سونی قرار داده است. سرزمین رایانه
این لپ تاپ با داشتن نمایشگر 15.5 اینچ و 2.7 کیلوگرم وزن طراحی منحصر به فرد و گیرایی دارد. ظاهر زیبای آن به گونه ایست که باکلاس تر از آنچه که انتظارش را دارید، بنظر می رسد و طبق نظرسنجی های بعمل آمده کاربران زیادی را مجذوب خود کرده است. طراحی زیبای صفحه کلید آن از چیدمان خوب کلیدها حکایت می کند. فاصله بین هر کلید به خوبی رعایت شده، بطوری که در این صفحه کلید جمع و جور کلیدهای عددی نیز دیده می شود. بدلیل فاصله کم بین کلیدها خیلی تکان نمی خورند و به راحتی می توانید تایپ سریع را بر روی آن اعمال کنید. در بالای این صفحه کلید بلندگوهای استریو تعبیه شده که لذت گوش دادن به موسیقی دلنواز را برایتان به ارمغان می آورد. سرزمین رایانه
از ویژگیهای دیگر آن امکان استفاده از دوربین، شبکه بی سیم WiFi، و بسیاری دیگر می باشد. این دستگاه یک کامپیوتر همراه حرفه ایی و مدرن با قابلیتها و امکانات به روز رسانی شده است که از حافظه زیاد cache و هارد قدرتمند بهره مند است.
کارت گرافیک ATI Mobility Radeon HD 5650 سرزمین رایانه
این کارت گرافیک اولین تراشه گرافیکی همراه است که از فناوری DirectX 11، بکاررفته در بسیاری از بازیهای مدرن مانند Stalker: Call of Pripyat, Colin McRae DIRT 2 و .... پشتیبانی می کند. بدین معنا که قادر به اجرای بازیهای رایانه ایی مدرن با حداکثر تنظیم جزئیات تصویر است. این تراشه قادر است بازیهای امروزی با بالاترین رزولوشن و بیشترین سطح تنظیمات را به راحتی اجرا کند. تراشه Mobility Radeon HD 5650 در کلاس متوسط کارت گرافیک DirectX 11 لپ تاپها طبقه بندی می شود که مبتنی بر تراشه (Madison (LE, LP or Pro می باشد و در اندازه 40nm طراحی شده است. این تراشه یکی از قدرتمندترین تراشه های گرافیکی با حافظه ویدئویی 1GB است. پردازنده گرافیکی 5660 از تکنولوژی پیشرفته و امکانات بی نظیری برخوردار است و با کمک آن قادر به تماشای فیلم هایی با کیفیت سینمایی خواهید بود. همچنین امکان اجرای فیلم های بلوری یا سایر فیلم های HD را با ارائه ی تصویری جذاب و خیره کننده میدهد. سرزمین رایانه
بعلاوه، از قابلیت اجرای فیلم های 1080p، فناوری پیشرفته anti-aliasing و تکنولوژی ATI Stream نیز پشتیبانی می کند. درحقیقت تکنولوژی ATI Stream جهت اجرای پردازش موازی فایلها در سرعت بخشی به رمزگذاری فایلهای ویدئویی و transcoding بکار برده می شود. این کارت همچنین، مجهز به میلیون ها ترانزیستور و پردازش بسیار بالای گرافیکی است. تعداد نمایشگرهای مجزایی که در حالت multi-display از این تراشه پشتیبانی می کنند به 6 نمایشگر افزایش یافته است، که در حقیقت شامل 6 کنترلر مجزای نمایشگر است. سایر ویژگیهای Mobility Radeon HD 5650 به شرح زیر می باشند:
• سرعت ساعت موتور: 450-650 MHzسرزمین رایانه
• قدرت پردازش گرافیکی: 360-520 GigaFLOPS
• سرعت پرکردن پیکسل ها: 3.6-5.2 Gigapixels/secسرزمین رایانه
• سرعت ساعت حافظه: 800 MHz DDR3/GDDR3
• سرعت پردازش اطلاعات حافظه 1.6 GBps DDR3/GDDR3
• پهنای باند حافظه: 25.6 GB/sec
• میزان مصرف انرژی یا TDP: 15-19 Watts
• پشتیبانی از معماری TeraScale 2 Unified Processing Architecture
• مجهز به رابط حافظه DDR3/GDDR3 Memory interface
• پشتیبانی از فناوری OpenGL 3.2سرزمین رایانه
• پشتیبانی از فناوری ارتقاء کیفیت تصویر
• پشتیبانی از فناوری ATI Eyefinity multi-display
• پشتیبانی از فرمتهای صوتی AC3, AAC, Dolby TrueHD و DTS Master
• پشتیبانی از تکنولوژی مدیریت انرژی ATI PowerPlay ™
پردازنده Intel Core i7-720QM
Core i7 720QM، یک پردازنده ی چهار هسته ایی پرسرعت است که محصول کمپانی اینتل می باشد. این پردازنده از فناوری Hyperthreading و چهار هسته پشتیبانی می کند. بنابراین هشت threads (رشته) می توانند بطور همزمان کار کنند. پردازنده 720QM در مقایسه با پردازنده های سریعتر سیستم های همراه Core i7، فقط حاوی 6MB حافظه پنهان L3 Cache است در حالیکه مدلهای سریعتر Core i7، 8MB حافظه Cache دارند.سرزمین رایانه
بدلیل پشتیبانی از وضعیت Turbo Mode، این پردازنده با سرعت ساعت 2.8GHz کار می کند، بنابراین برای اجرای برنامه های تک هسته ایی مانند بازیهای رایانه ایی قدیمی عملکرد پرسرعتی دارد. این پردازنده بواسطه ی دارابودن چهار هسته و هشت threads، قادر است برنامه های کاربردی چند رشته ایی مدرن را به خوبی اجرا کند. (هرچند هنگام استفاده از تمام هسته ها، سرعت ساعت پردازنده کاهش می یابد)
پردازنده Core i7-720 دارای کنترلر داخلی حافظه برای (DDR3 (1066 or 1333 می باشد. از این رو، عملکرد حافظه آن (نسبت به پردازنده های قدیمی تر با کنترلرهای خارجی حافظه) بسیار خوب است. این پردازنده همچنان در جهت TDP (میزان مصرف انرژی) بیشتر سوق داده می شود.سرزمین رایانه
معماری هسته این نوع پردازنده فوق العاده کوچک است و نسبت به معماری پردازنده های دو هسته ایی Core 2 حجم بسیار کمی دارد.
میزان مصرف انرژی این پردازنده 45وات (TDP) است که برای یک پردازنده لپ تاپ بسیار زیاد است. البته باوجود حالت Turbo Mode میزان مصرف آن به مراتب بیشتر می شود. بنابراین می توان نتیجه گرفت که لپ تاپهای بزرگ مجهز به سیستم خنک کننده قوی می توانند از این نوع پردازنده استفاده کنند.سرزمین رایانه

تحلیل وبررسی : کاری از گروه نرم افزاری سرزمین رایانه

منبع:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

enriquefk2
31-07-2010, 06:29
لطف کردید جواب دادید
سقف بودجه من1.600تا1.700 هستش
قیمت های ممکنه هر جایی 30 یا 40 کم یا زیاد باشه
از سریه EB , EA

Sony® VAIO EA 2 GFX
[/URL]CPU: i5-540M 2.53 Up to 3.06 Intel Core CPU Cache: 3 MB RAM: 4DR3 GB HDD: 500 GB ODD: Blu-ray Display: 14" Graphic: ATI HD 5650 1024MB-2743MB
1500000
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Sony® VAIO VPC-EA16
CPU: i5-520M 2.4 Up to 2.93 Intel Core CPU Cache: 3 MB RAM: 4DR3 GB HDD: 500 GB ODD: DVD RW Display: 14" Graphic: ATI HD 5650 1024MB-2743MB
1370000
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EB 1 CTO
Intel Core i7-720M 500GB 4GB ATI Mobility Radeon HD 5650
Display Widescreen LED 15.5 1366X768
1400000
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
EB17 FG
Intel Core i3-330M Processor 2.13 GHz 15.5" wide (Full-HD: 1920 x 1080) , LED Backlight ATI Mobility Radeon HD 5650 Graphics
1200000
معمولا کسی که از سونی با این بودجه و اینکه وزن زیاد مهم نباشه واسش, میره سراغ سریه F و تا حدودی F115
با اینکه سریه F نمیخوای اما یک مدلم از f12 پیشنهاد میکنم که جدیده

CPU: i7-740QM 1.73 up to 2.93 Intel Core CPU Cache: 6 MB RAM: 4DR3 GB HDD: 320 GB ODD: DVD RW Display: 16.4" Graphic: GeForce GT 330 M 1024MB-3831MB
1490000
و اگه از برند دیگه ای بخوای 2مدل رو بهت پیشنهاد میکنم
MSI GX640
2.26 Corei5 3M 430M 4 DDR3 500 SATA ATi 5850 1G DDR5 DVD-RW 15.4 Panel LED 2.7 D-SUB, E-SATA, 1394, HDMI WiFi,GL,BT,W, Modem 9 Bag ,GMouse
1600000
ASUS N61JQ
CPU: INTEL i7-720QM (2.8 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 640+ GB SATA /
LCD: 16" Diagonal High Definition - LED / VGA: ATI Mobility Radeon HD 5730 1G DDR3 VRAM /
1400000

enriquefk2
31-07-2010, 06:45
راستی سری EC توی ایران نیست؟
کمیاب اما پیدا میشه
این سری 17 اینج هستن یکی از مدل هایی که میتونی تو بازار ایران پیدا کنی یعنی یافت میشه VPC-EC 25 FX هست
EC 25 FX
CPU Type Intel Core i3 350M(2.26GHz) Screen 17.3" Memory Size 4GB DDR3 Hard Disk 500GB Optical Drive BD Combo Graphics Card ATI Mobility Radeon HD 5470 Video Memory 512MB
1280000

و این مدلم از بهترین مدل هایه این سریه که اینجا پیدا نمیشه میتونی از سایت سونی ببینیش

zooghi
31-07-2010, 07:04
این لینک که گذاشتید به زبان لهستانی است دوست عزیز
در رابطه با مادربرد عادی نیز ممکنه حرف شما درست باشد ولی تکنولوژی تولید و معماری سخت افزار مادربرد لپ تا پ با کامیوتر شخصی فرق می کند در کامپیوتر مادبرد 3 لایه و در لپ تاپ حداقل با توجه به مدل، سایز و برند از 5 لایه شروع می شود
در ارتباط با آمار آرسال به گارانتی معمولا این اطلاعات محرمانه بوده لطفا لینک منبع خود را نام ببرید

در مورد f127 نیز با توجه به اینکه از لحاظ پردازنده این دوستگاه با یکدیگر تفاوت دارند نمی توان قیاس صحیح انجام داد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید,

تاریخ تولید 720 سه ماهه سوم 2009 و تاریخ تولید 740 سه ماهه سوم سال 2010 می باشد

من قیاس صحیح انجام ندادم. گفتم فکر کنم این کلمه رو هم تاکید کردم. فکر کنم.

راستی در مورد دما میشه شما تستی از 127 بزارید من میخوام بدونم دما این دو لپ تاپ چقدر فاصله دارند با هم

آخه تا اونجایی که من میدونم گرمای ان 61 ایسوز از اف 115 کمتر بود . ( فکر نکنم زیاد تغییری کرده باشه . فکر میکنم )

پردازنده مهمه ولی گرمای لپ تاپ ممکنه بازم اون جوری که شما فکر میکنید نشه باید تستش کنن رو هوا و با دیدن مشخصات نمیشه نظر داد

در مورد

من تا 3 ماه پیش ایسوس داشتم ، تکنولوژی ساخت بردش رو سرچ کنی مبینی که تکنولوژی PC
داغ میکنه که کولر اسپسلیت نمیتونه خنکش کنه
تو سایت notebook review هم در رابطش می تونی بخونی
لینک این چند خبر رو لطفا بدید. منبع رو میگم.

یک چیز دیگه

در رابطه با مادربرد عادی نیز ممکنه حرف شما درست باشد ولی تکنولوژی تولید و معماری سخت افزار مادربرد لپ تا پ با کامیوتر شخصی فرق می کند در کامپیوتر مادبرد 3 لایه و در لپ تاپ حداقل با توجه به مدل، سایز و برند از 5 لایه شروع می شود

این رو از کجا فهمیدید؟ لطفا لینک این رو هم بزارید منم کنجکاو کردید. میخوام در مورد این تکنولوژی ساخت مادربرد بیشتر بدونم و تفاوت هاش. (میخوام حتما بدونم چون رشتم کامپیوتر هست و علاقه ی شدیدی به سخت افزار دارم )

در ارتباط با آمار آرسال به گارانتی معمولا این اطلاعات محرمانه بوده لطفا لینک منبع خود را نام ببرید

یکی از دوستان لطف کنه لینک مربوطه رو اینجا قرار بده.

ممنونم دوست عزیز موفق باشید. :10:

salazarsnape
31-07-2010, 11:15
معمولا کسی که از سونی با این بودجه و اینکه وزن زیاد مهم نباشه واسش, میره سراغ سریه F و تا حدودی F115
با اینکه سریه F نمیخوای اما یک مدلم از f12 پیشنهاد میکنم که جدیده

CPU: i7-740QM 1.73 up to 2.93 Intel Core CPU Cache: 6 MB RAM: 4DR3 GB HDD: 320 GB ODD: DVD RW Display: 16.4" Graphic: GeForce GT 330 M 1024MB-3831MB
1490000

شما که خودتون گفتید گرافیک سری EB و EA قوی تره-پس چرا باید سراغ سری F برم؟

enriquefk2
31-07-2010, 12:22
شما که خودتون گفتید گرافیک سری EB و EA قوی تره-پس چرا باید سراغ سری F برم؟
آخه شما رو نگفتم کلی گفتم
گرافیک این سری درسته قویتره اما کانفیگ قویتر سرعت پردازش سریعتر رم بیشتر full hd بودن و..باعث میشه خیلی ها طرف سریه F برن و اگر شما هم فقط از لپ تاپ گرافیکش واستون مهمتره یا زیاد بازی میکنید بدون شک تردید Asus n61jq رو انتخاب کنید

badkonaky
31-07-2010, 12:43
سلام دوستان عزیز

یه مدتی بود که به خاطر مشغله زیاد نتونستم پست بدم , حالا با یه خبر جدید اومدم . بالاخره لپتاپی که دو ماه در به در دنبالش بودم به ایزان اومذ ولی آمدی جانم ولی حالا چرا ؟؟؟؟ چون من 2 هفته پیش رفتم f115fm خریدم البته ازش راضیم ولی شاید یه مدت دیگه هاردشو عوض کردم و 7200 rpm خریدم . بگذریم

لپتاپ مورد نظر من اینه f12gfx که امرتات هم آورده قیمتم دوروبر 1870000 باید باشه

مشخصات مثل f115fm هست با این تفاوت که cpu 740qm 1.73 up to 2.93 GHZ و هارد 7200 هست بلوری رایتر داره ( که به نظر من فعلا زیاد کارایی نداره ) والبته تکنولوژی رنگ پردازی صفحه نمایششم به کمک موتور adobe rgb توسعه پیدا کرده . والبته ساخت آمریکا هم هست .

برای مشاهده مشخصات کامل این لپتاپ بی نظیر به آدرس زیر مراجعه فرمایید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

salazarsnape
31-07-2010, 16:42
آخه شما رو نگفتم کلی گفتم
گرافیک این سری درسته قویتره اما کانفیگ قویتر سرعت پردازش سریعتر رم بیشتر full hd بودن و..باعث میشه خیلی ها طرف سریه F برن و اگر شما هم فقط از لپ تاپ گرافیکش واستون مهمتره یا زیاد بازی میکنید بدون شک تردید Asus n61jq رو انتخاب کنید

بیشتر دوست دارم vaio بخرم اختلاف کیفیت گرافیک 5730 asus n61 و 5650 وایو خیلی زیاده؟
راستش دلیل اینکه از سری F و ایسوز نمیخرم ترسه
توی این تاپیک ها حرف پشت سرشون زیاد هست
اینکه لپ تاپم داغ نشه خیلی برام مهمه
بازم ممنون که جواب میدید

cybamin
31-07-2010, 16:48
اين مدل EB 1 CTO را كسي داره بدونه مصرف باتريش چطوره؟ چقدر جواب ميده؟ ريويو اي چيزي نيست ازش در اينترنت. تازه اين دوستمون براساس اينجــــــــــــــا ميگفتن كه Core i7 هستش در حاليكه توي 2تا سايت ديدم همگي ميگن EB1 CTO ، پردازنده Core i5 540M 2.40GHz داره! شما ببينيد:

saeed1234a
31-07-2010, 20:12
اینارو دارم به خودم میگم بلکه فرجی بشه!!!
امیدوارم دیگه در مورد خرید سری F11 سونی سوالی نپرسم!
به چه زبونی بگن سری F11 سونی مشکل داغ کردن داره.
هم درموردش مطلب ها گفته شد هم مدرک معتبر ارائه شد.
فروشنده های داخلی هم این رو فهمیدن قبل از اینکه گندش دراد سری F12 اوردن!(چون روشون گارانتی میدن) تازه معلوم نیست سری جدید چطوری باشه(بعدن گندش در میاد)
اول قرار بود سونی همرو جمع کنه بعد دید انقدر مرجوعیش زیاده که نمیشه جمعش کرد!
سونی گفت: آپدید کنید مشکل حله. بعدش کاشف به عمل اومد که بعد ار آپدیت کردن هر وقت لپتاپ گرم میشه برای جلوگیری از بروز مشکل سرعت میار پایین.
میدونی یعنی چی!؟
یعنی وقتی بازی رو اجرا کردی یکی دو دقیقه حالشو میبری بعدش دما میره بالا ، آپدیت وارد عمل میشه ، بعد گندش درمیاد!

میدونی به چی دارم فکر میکنم! آره باید مراقب باشم زیادی فوت نکنم چون هارد از یک حدی نباید خنکتر بشه!
متاسفم خنکشم بکنم بی فایدست چون مهم دمای هسته ی CPU ، GPU و Chipset هستش!

از همه ی اینها گذشته
جای تاسف که به خودم زحمت نمیدم دو صفحه از این پست رو بخونم.اونوقت اینهمه سوال تکراری نمی پرسیدم.
از خودم خواهشمندم ... ببخشید استدعا دارم اول یکمی به خودم زحمت بدم بعد از بقیه توقع کنم!(اینو همیشه به خودم میگم)

وقتی به خودم زحمت ندم P 3 0 W O R L D اینجوری میشه!
در پایان به خودم میگم ببخشید!

من F11NFXدارم و هیچ کدوم از این مشکلاتی هم که شما گفتید ندیدم
در داغ ترین حالت دمای این لپ تاپ بیشتراز 73 درجه نشده
از نظر پردازش فوق العاده هست و اگر مشکلی باشه از ویندوزه نه لپ تاپ

zaeimian
31-07-2010, 20:26
سلام دوستان عزیز

یه مدتی بود که به خاطر مشغله زیاد نتونستم پست بدم , حالا با یه خبر جدید اومدم . بالاخره لپتاپی که دو ماه در به در دنبالش بودم به ایزان اومذ ولی آمدی جانم ولی حالا چرا ؟؟؟؟ چون من 2 هفته پیش رفتم f115fm خریدم البته ازش راضیم ولی شاید یه مدت دیگه هاردشو عوض کردم و 7200 rpm خریدم . بگذریم

مشخصات مثل f115fm هست با این تفاوت که cpu 740qm 1.73 up to 2.93 GHZ و هارد 7200 هست بلوری رایتر داره ( که به نظر من فعلا زیاد کارایی نداره ) والبته تکنولوژی رنگ پردازی صفحه نمایششم به کمک موتور adobe rgb توسعه پیدا کرده . والبته ساخت آمریکا هم هست .

سلام
بخاطر اطلاع رسانیت ممنونم.
با توجه به مطلبی که نوشتی به نظر میرسه که انسان باانصافی باشی:11:

به نظر شما نکات منفی این سری از لپتاپ ها چی هستند؟(مثل HDD دور پایین که گفتی)وبهتره به چه چیزهایی توجه کنیم؟

از سری F12 مدل دیگه ای میشناسی که مجبور نباشیم پول الکی بابت بلوری بدیم.توی ایران هم پیدا بشه!
البته حتما باید مشخصات زیر رو داشته باشه وگر نه مطمعنم مثل شما بعدها به فکر تعویض می افتم:
GPU 330
HDD 7200rpm or SSD
LCD FullHD
Made in USA (فکر میکنم روی این سری کنترل کیفی بهتری انجام بشه احتمالا)

خلاسه من حاضرم بیش از 2 میلیون پول بدم اما خیالم راحت باشه!
باتشکر.

hasansoft
31-07-2010, 22:04
اين مدل EB 1 CTO را كسي داره بدونه مصرف باتريش چطوره؟ چقدر جواب ميده؟ ريويو اي چيزي نيست ازش در اينترنت. تازه اين دوستمون براساس اينجــــــــــــــا ميگفتن كه Core i7 هستش در حاليكه توي 2تا سايت ديدم همگي ميگن EB1 CTO ، پردازنده Core i5 540M 2.40GHz داره! شما ببينيد:

CTO=Config to order
یعنی سفارش براساس درخواست شما
یا سی پی یو 720 هم هست ، با توجه به سایز م.نیتور باید از سری f شارژ بیشتری بگیرد
به نظم من فوق العادست تو سایت سرزمین من کانفیگش رو دیدم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:02 PM ----------

سلام
بخاطر اطلاع رسانیت ممنونم.
با توجه به مطلبی که نوشتی به نظر میرسه که انسان باانصافی باشی:11:

به نظر شما نکات منفی این سری از لپتاپ ها چی هستند؟(مثل HDD دور پایین که گفتی)وبهتره به چه چیزهایی توجه کنیم؟

از سری F12 مدل دیگه ای میشناسی که مجبور نباشیم پول الکی بابت بلوری بدیم.توی ایران هم پیدا بشه!
البته حتما باید مشخصات زیر رو داشته باشه وگر نه مطمعنم مثل شما بعدها به فکر تعویض می افتم:
GPU 330
HDD 7200rpm or SSD
LCD FullHD
Made in USA (فکر میکنم روی این سری کنترل کیفی بهتری انجام بشه احتمالا)

خلاسه من حاضرم بیش از 2 میلیون پول بدم اما خیالم راحت باشه!
باتشکر.

به نظر من هم سری خیلی خوبی است مخصوصا با یرد جدید این سری
F127 هم خیلی خوبه با 8 گیگ رم و مونیتور FULLHD ،رایتر بلوری و ....

sarbazesefr
31-07-2010, 22:44
سلام دوستان به نظر من با پیشرفت هایی که در این چند ماه گذشته در مورد لپ تاپ صورت گرفته بهتره قبل از این که مدل یا برند خاصی را انتخاب کنید در باره این تکنولوژی جدید پردازنده های i3 i5 i7 که از نظر مهندسی ساخت کاملا با پلتفرم های قدیمی مثل اتم و اینتل وغیره قابل مقایسه نیستند و با قیمتهای منطقی که تو این چند هفته گذشته پیدا کردن ارز ش انتخاب یکی از این پلتفرم ها را داره لبته خود شما استاد هستید و بهتر میدونید که برای انتخاب pc یا لپ تاپ باید فکتورهای زیادی را در نظر بگیرید و خصوصا لپ تاپ ها به علت بحث دما و نگهداریشون کاربردهای متفاوتی میتونن داشته باشن نمیخوام وارد بحث تخصصی بشم اما با توجه به نیاز و کاری که میخواهید با لپ تاپتون انجام بدین اقدام به خرید بکنید مثلا یه نمونه اینکه کسی که برای کارهای دانشجویی میخواد اقدام به خرید بکنه نیازی نیست سراغ یه لپ تاپ قوی که به درد گیمرها میخوره بره و با پیشرفت هایی که هر روزه در زمینه سخت افزاری شاهد هستیم هزینه الکی و واقعا زیادی خرج بکنه سخن اخر اینکه متاسفانه اکثر فروشنده های ما به جای اینکه اطلاعاتشون را بالا ببرند و به مشتری خدمات کافی و راهنمایی درستی برای خرید بکنند اول به فکر سود کالاشون هستند غافل از اینکه کار هاییی که در این حوضه انجام میشه در کشورهای پیشرفته به عنوان کار تقریبا خدماتی انجام میشه یعنی با سود کم و خدمات کافی به همین علت هست که قیمتهای ما در مقابل قیمتهای اونها منطقی و قابل قبول نیست از اینکه وقت گذاشتین و مطلب من با حوطله خوندید ممنون من اولین روزه که وارد این سایت شدم اگه قرار شد موندگار بشم حتما چند پست راجع راهنمایی لپ تاپ از برندهای مختلف پست میذارم با جزییات اون برند .مممنون جاری باشید

cybamin
31-07-2010, 23:18
CTO=Config to order
یعنی سفارش براساس درخواست شما
یا سی پی یو 720 هم هست ، با توجه به سایز م.نیتور باید از سری f شارژ بیشتری بگیرد
به نظم من فوق العادست تو سایت سرزمین من کانفیگش رو دیدم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید---------- Post added at 10:04 PM ---------- Previous post was at 10:02 PM ----------

مرسي دوست عزيز. يعني الان مدل Core i5ش هم تو بازار تهران موجوده؟ قيمتش؟
i7 يا i5 بودن خيلي براي باتري تفاوت نداره كه؟

zaeimian
31-07-2010, 23:20
mamsana و zaeimian جان سلام

من از بحث شیرین بین شما این رو با اجازتون خلاصه میکنم

جدیدن شرکت سونی اعلام کرده که برخی از سری های این لپ تاپ ها با نام وایو مشکل دارند. مشکل گرم شدن بیش از حد که باعث تخریب منابع سیستم میشه

در ادامه این شرکت اعلام میکنه که افرادی که این لپ تاپ ها استفاده میکنند بایوس جدید ی که برای این سری ها اومده رو نصب کنند و بایوس یا بایاس سیستمشون رو بروز کنند . اون طوری که به نظر میرسه این بایوس کارش اینه که قسمت مدیریت گرامایی سیستم رو بر عهده بگیره . ولی میشه شک کرد که ممکنه چون تعداد زیادی از این لپ تاپ ها به فروش رسیده و شرکت توانایی تحمیل همچین ضرری رو نداره که بخواد همه رو جمع کنه گفته بروز کنید و این سوال پیش میاد که آیا سونی واقعا خواسته پشتیبانی نکنه یا اینکه راست میگه.
خوبه بدونید سونی از بین تمامی شرکت های مطرح دنیا که همچین محصولاتی برای فروش داره به بدترین پشتیبانی معروفه. پس اگر کسی بخواد شک کنه میشه بهش حق داد.
ضمنا حالا که خود شرکت میگه ممکنه تو بعضی از این لپ تاپ ها این مشکل پیش بیاد و ما بقی مدل های هم سان اکثرا مشکل ندارند مثل خرید هندونه در بسته میمونه ( انگار ) . به شخصه میرم سراق مدل های دیگه و ریسک نمیکنم چون خود شرکت هم یه جای کارش میلنگه و الا این همه حدس و گمان شبح شبحه پیش نمیومد .
ولی ما کلی از کسانی رو داشتیم که اینجا از این برند و مدل های یاد شده در اون لیست استفاده میکنند و مشکلی گزارش ندادند.
این که ممکنه تک و توک این مشکل پیش بیاد یک نقص و عیب برای اون برند به حساب میاد یعنی یک امتیاز منفی تاریخی.
راستی جو اینجا نا به سامان داره میشه و این بحث کاربران رو که قصد خرید داند رو اذییت میکنه( حالا هدف هر چی که میخواد باشه).
سلام
این پست شما دو چیز رو یادآور میشه!
یک اینکه بحث انجام شده یجورایی مفید بوده!(لااقل من اینجوری فکر میکنم)
دوم اینکه اگر دقت کرده باشی تا قبل از این بحث اتفاقی ، (حداقل یکی دو هفته ی اخیر) روزی یک پست هم کسی نمیزد(البته با اغراق) مثل پست شماره 1960 (ظاهرا بقیه رو پاک کردن!مثل پست های من)
بنابر این
اصلا فکرشو نکن! درست میشه.

با شما موافقم که خیلی ها سری F11 رو خریدن مشکلی هم باهاش پیدا نکردن ولی اگر کسی به مشکل بر بخوره مثلا یکی دو ساعت بازی کنه بعد لپتاپ خاموش بشه سری بعد هم همین اتفاق بیفته به نظر شما گارانتیش پاسخگو خواهد بود ؟ من که بعید میدونم! خیلی راهت میگه ما تست گرفتیم مشکلی نداشت!

از طرفی من نمیفهمم بعضی از دوستان چه اسراری روی سری F11 دارن.اگر میگن F11 مشکلی نداره چه لزومی داره وقتی مدل جدیدتر اومدی (F12) آدم بره F11 بخره!!! F12 بخر با وزن کمتر!

__________________________________________________ __________________________________________________ __
یک توصیه از سر تجربه:
هیچ وقت به حرف فروشنده های سخت افزار کوش نکین چون تنها چیزی که براشون مهم هستش پوله پوووووووووول!

hasansoft
01-08-2010, 00:08
در رابطه ما دستگاه سونی این همه آدم پست دادن گفتن بعد از 10 ساعت هم چیزی نشده

zaeimian
01-08-2010, 00:11
امرتات توی لیست قیمتش F12GFX رو با رزولوشن 1600x900 معرفی کرده درحالی که همونطور که badkonaky گفته FullHD هستش!

Hamid69
01-08-2010, 00:25
کسی اطلاع داره VAIO F12GFX با F127HG چه تفاوتی داره ؟
تنها فرقی که من دیدم توی اندازه هارد و رم هست و اینکه f127 بلوری هم رایت میکنه.
تفاوت دیگه ای هم دارن؟

hasansoft
01-08-2010, 00:49
کسی اطلاع داره VAIO F12GFX با F127HG چه تفاوتی داره ؟
تنها فرقی که من دیدم توی اندازه هارد و رم هست و اینکه f127 بلوری هم رایت میکنه.
تفاوت دیگه ای هم دارن؟

تفاوت زیاد دارن اگر منظورت F127HG/BI باشه

مانیتور Full HD and Adobe RGB 19200x1080 داره
رمش 8 گیگ اون 6 گیگه
بلوری رایتر داره
هاردش هم 640
ویندوزش هم ultimate

من خودم دنبال این دستگاه بودم بالاخره وارد کنندش رو گیر آوردم
سایتش اینه تو لیست قیمت اقلام موجود داره

Hamid69
01-08-2010, 01:29
تفاوت زیاد دارن اگر منظورت F127HG/BI باشه

مانیتور Full HD and Adobe RGB 19200x1080 داره
رمش 8 گیگ اون 6 گیگه
بلوری رایتر داره
هاردش هم 640
ویندوزش هم ultimate

من خودم دنبال این دستگاه بودم بالاخره وارد کنندش رو گیر آوردم
سایتش اینه تو لیست قیمت اقلام موجود داره

مگه F12GFX فول اچ دی نیست؟

zaeimian
01-08-2010, 02:37
سلام
بالاخره فرق بین سری F11 با F12 چی هستش؟(مزایا و معایب)

در مورد چینی یا آمریکایی بودن بحث های بسیاری شد من هم نظر روی آمریکایی بود.
سری f11 که اومد ایران بیشترین حجم فروش روی چینی ها بود (F115) اما اگر دقت کرده باشین سری F12 که اومده ایران بیشتر آمریکایی هستن! مثل سرزمین.
من اینطور میتونم نتیجه گیری کنم که برخلاف آنچه که فروشنده ها میگن یک فرقی بین چینی و آمریکایی هست قبلا هم گفتم محصولی که برای عرضه در آمریکا آماده میشه استاندارد های کیفیتی بالاتری رو باید داشته باشه و تست های بیشتری روش انجام میشه چون توی آمریکا خیلی راحت بعد از چند روز میری فروشگاه میگی نمیخوام!
البته این مسائل در حد حدث و گمان هستش ومن هنوز از سری F12 چیزه زیادی نمیدونم.
نظر شما چیه؟

enriquefk2
01-08-2010, 03:12
بیشتر دوست دارم vaio بخرم اختلاف کیفیت گرافیک 5730 asus n61 و 5650 وایو خیلی زیاده؟
راستش دلیل اینکه از سری F و ایسوز نمیخرم ترسه
توی این تاپیک ها حرف پشت سرشون زیاد هست
اینکه لپ تاپم داغ نشه خیلی برام مهمه
بازم ممنون که جواب میدید
خیلی نه ولی واسه بازی قویتره
EB 1CTO با کانفیگ i7 هم واسه شما هست مناسب

Hamid69
01-08-2010, 03:29
دوستان به نظرتون بین هارد 5400 و 7200 توی کارایی خیلی تفاوت هست؟
7200 بیشتر گرما تولید میکنه تا 5400 . درسته؟

enriquefk2
01-08-2010, 03:36
مگه F12GFX فول اچ دی نیست؟
بله فول اچ دیه
مدل VPC F12GFX از سریه Game به حساب میاد و از صفحه نمایش Full Hd
1920*1080 برخورداره
از اینجا هم میتوند مشخصات رو بهتر رو ببینید

Hamid69
01-08-2010, 03:41
بله فول اچ دیه
مدل VPC F12GFX از سریه Game به حساب میاد و از صفحه نمایش Full Hd
1920*1080 برخورداره
از اینجا هم میتوند مشخصات رو بهتر رو ببینید

الان موندم بین این مدل و F127HG
دوستان نظرتون چیه؟

enriquefk2
01-08-2010, 04:07
بله 7200 همون قدر که از نظر سرعت بهتره اما توان مصرفیه بیشتری میخواد و این 7200 دور باعث میشه باتری دستگاه کمی سریعتر خالی شه اما سرعت به مراتب بالاتر میره

hasansoft
01-08-2010, 07:49
الان موندم بین این مدل و F127HG
دوستان نظرتون چیه؟
l

127 بهتره
رم ،هارد بالاتره
بلو ری رایتر داره
مانیتورش
,
RGB
ویندوزش هم Ultimate اورجینال
و مهمتر از همه چون سری خاصی است پد زیر دست چرمی است

Hamid69
01-08-2010, 10:25
l

127 بهتره
رم ،هارد بالاتره
بلو ری رایتر داره
مانیتورش
,
RGB
ویندوزش هم Ultimate اورجینال
و مهمتر از همه چون سری خاصی است پد زیر دست چرمی است

مرسی.شما خودت میخوای همین مدل را بخری؟از سرزمین؟اطلاع نداری قیمتش پایین میاد یا نه؟

cell_phone
01-08-2010, 19:26
دوستان از سرس Z با 13.1 inch disply full hd و SSD با core i7 چی تو بازار هست ؟
قیمت ها کی پایین تر میاد ؟
جایگزینش با این مشخصات و کیفیت چی میتونه باشه ؟

zaeimian
01-08-2010, 19:38
ثانیاشما قبلا گفته بودید:قرار بود سونی همرو جمع کنه بعد دید انقدر مرجوعیش زیاده که نمیشه جمعش کرد!جواب دید که مگر شما در سونی نفوذ دارید که از سیاست هاش خیر دارید،تازه هیچ وقت خبری رسمی بر جمع آوری نبوده و چند تا سایت که بالاخره مثل شما در همه جا هست دیگه این خبر رو دادن
جواب: پست شماره 1983 شماره 1

در مورد پایین اومدن سرعت هم بگم،من کردم،هیچ فرقی بین الان با قبل از آپدیت نیست،شما نمی دونم چه جوری کشف کردی،شاید ذهنی!!
اون خبر رو هم مثل شما از سایت های غیر رسمی دیده بودم
جواب: پست شماره 1963
سونی گفت: آپدید کنید مشکل حله. بعدش کاشف به عمل اومد که بعد ار آپدیت کردن هروقت لپتاپ گرم میشه برای جلوگیری از بروز مشکل سرعت میاد پایین.

منظور OverHeat شدن بود.

In rare instances, these notebook computers may overheat due to a potential malfunction of the internal temperature management system, resulting in deformation of the product's keyboard or external casing, and a potential burn hazard to consumers

حالا اگه شما معنی این جمله رو جلوگیری از سوختگی میدونی می فهم که واقعا داشتم وقتم رو با حرف زدن با شما تلف می کردم.

سونی حرف از دفورمه شدن کیبورد و بدنه بخاطر افزایش دما و سوختگی میزنه بعد آپدیت میده!معنیش چی میشه؟!شاید با جادو جمبل دما دیگه نمیره بالا!
این آپدیت یه تناسبی بین فرکانس و دما ایجاد میکنه تا دما به نقطه ی بحرانی نرسه.
خلاصه:
درحق هم من هم خودت و هم بقیه لطف می کنی اگر دیگه وقتت رو تلف نکنی!

به قول فردوسی پور بگردید دوباره یه چیزی واسه مغالطه کردن پیدا کنید!!!
من که دیگه جواب شما رو نمی دم چون تابلو شده قصدتون!!
قصد من اثبات سخنم بود. از مرور سیزده چهارده پست من میتونی پی به این مسئله ببری.
این شما هستی که لجبازی رو نمیزاری کنار.
چرا وقتی توی پست شماره 1981 ، enriquefk2 جواب منو میده ، تو ازش تشکر میکنی!حتما بخاطر مطلب مفیدش.

از P a m i و بقیه هم معذرت می خوام که فروم داره به هم میریزه!!!:40::40::40::40::40:
همینجور به معذرت خواهیت ادامه بده تا مثل من پست هات رو پاک نکنه! گل و بوته هم میزاشتی بد نبود.:27:
در مورد اینکه کی داره فوروم رو بهم میریزه قضاوت با دیگر اعضاء. دیگه جواب لجبازیات رو نمیدم.

__________________________________________________ _____________________________________________
پست شماره 2021 تکمیل شد لطفا نظر بدید!

biostar
01-08-2010, 20:08
دوستان از سرس Z با 13.1 inch disply full hd و SSD با core i7 چی تو بازار هست ؟
قیمت ها کی پایین تر میاد ؟
جایگزینش با این مشخصات و کیفیت چی میتونه باشه ؟

با پردازنده core i7 620 حدود 2400 باید خرج کنید.
مدل بیس با پردازنده core i5 540 حدود 2100 عرضه میشه که ارزش خرید داره !!!

مدل جایگزین برای سری Z سونی هنوز تولید نشده ! و احتمالا هم تولید نخواهد شد.:31:

kizershoze
01-08-2010, 21:53
سلام دوستان عزیز

سلام بادکنکی جان
اتفاقا منم دقیقا مثل شمام f115 گرفتم 20روزی میشه
شما نویزو میشنوی (البته خیلی کمه) زیاد اذیت نمیکنه فقط گاهی وقتا هست چیکارش میشه کرد؟
باتری لپ تاپ شمام مثل مال من وقتی خاموش کم میشه؟
تصویرش خوبه ولی مشکی و بد نشون میده همیشه پایین تصویر یه هاله ی سفید هست تنضیمات نور و کیفیت تصویر کجاست؟
مرسی

zaeimian
01-08-2010, 22:48
هردو از مشخصات زیر بهره می برند:
GPU 330M
CPU i7 Intel Core i7-720QM
Intel PM55 Express

Battery and performance tests

F12

Battery life, light use = 3hr 7min
The light-use test is the absolute longest you can expect the battery to last with careful power management.
Battery life, heavy use = 1hr 25min
The intensive-use score is the battery life during very demanding, CPU and hard disk-intensive operations with power management turned off
Overall application benchmark score = 1.58
PC Pro's application benchmarks test real-world performance in a range of applications
Office application benchmark score = 1.21
2D graphics application benchmark score = 1.88
Encoding application benchmark score = 1.49
Multitasking application benchmark score = 1.75
3D performance (crysis) low settings = 81fps
Our 3D gaming benchmarks test gaming performance in Crysis, which remains one of the most challenging games available. Setting is 1,024 x 768 at low detail

F11

Battery life, light use = 3hr 39min
The light-use test is the absolute longest you can expect the battery to last with careful power management.
Battery life, heavy use = 1hr 31min
The intensive-use score is the battery life during very demanding, CPU and hard disk-intensive operations with power management turned off
Overall application benchmark score = 1.52
PC Pro's application benchmarks test real-world performance in a range of applications
Office application benchmark score = 1.14
2D graphics application benchmark score = 1.83
Encoding application benchmark score = 1.45
Multitasking application benchmark score = 1.65
3D performance (crysis) low settings = 93fps
Our 3D gaming benchmarks test gaming performance in Crysis, which remains one of the most challenging games available. Setting is 1,024 x 768 at low detail

تازه یادم رفت بگم:
F11 => HDD 5400rpm , RAM 6GB
F12 => HDD 7200rpm , RAM 8GB

همانطوری که میدونید سری F12 سبکتر شده. این یعنی تغیdر در سخت افزار!
وقتی سونی توی F12 در سخت افزار و شاید هم نرم افزار تغییراتی میده نتیجه میشه این.
حالا فکر میکنید آپدیتی که برای F11 گذاشته چه عملی انجام میده؟

به نظرم میرسه که سونی برای حل مشکل گرما و سوختگی حسابی به دردسر افتاده.
اما من به شخصه F12 رو ترجیح میدم چون اگر مشکل حاد نبود سونی به همون آپدیت اکتفا میکرد.

hasansoft
01-08-2010, 22:59
مرسی.شما خودت میخوای همین مدل را بخری؟از سرزمین؟اطلاع نداری قیمتش پایین میاد یا نه؟

من امروز برای لپ تاپ 400 کلیومتر مسافر ت کردم ،127 گرفتم با یک فیلم بلوری و بلوری 25 گیگ خام اشانتیون،من که خیلی خوشم اومده، مخصوصا پد زیر دستش که چرمی هست

zaeimian
01-08-2010, 23:09
سلام بادکنکی جان
شما نویزو میشنوی (البته خیلی کمه) زیاد اذیت نمیکنه فقط گاهی وقتا هست چیکارش میشه کرد؟
تصویرش خوبه ولی مشکی و بد نشون میده همیشه پایین تصویر یه هاله ی سفید هست تنضیمات نور و کیفیت تصویر کجاست؟
مرسی

سلام دوست عزیز:11:
شما توی این پست مطالب جدید و بسیار مهمی گفتید.
در مورد نویز قبلا بحث ها شد اما در مورد تخلیه ی باتری در زمانی که لپتاپ خاموشه خیر.
تخلیه ی باتری در زمان خاموشی و نه Standby به معنی نشت جریان در یک سری از قطعات دستگاه هستش!
البته زمانی که شما لپتاپ رو خاموش میکنی بخشهایی از لپتاپ مثل LAN روشنه اما مصرف انرژی در حدی نیست که باتری بعداز حتی چند روز تخلیه بشه.(بخاطر آمادگی برای روشن شدن توسط کامپیوتر دیگری در حالت standBy میمونه)

در مورد حل مشکل نویز و نور سفید چون شما از بادکنکی پرسیدی ادب حکم میکنه خودش جواب بده!

armin1190
01-08-2010, 23:10
من امروز برای لپ تاپ 400 کلیومتر مسافر ت کردم ،127 گرفتم با یک فیلم بلوری و بلوری 25 گیگ خام اشانتیون،من که خیلی خوشم اومده، مخصوصا پد زیر دستش که چرمی هست

چند گرفتی؟
مبارک باشه...

zaeimian
01-08-2010, 23:16
سلام
امیدوارم که مبارکت باشه و کیفشو ببری!
ببخشید چایی نخورده دوماد میشم ولی
از کجا؟
چند؟
با چه گارانتیی؟
میشه در مورد چرمی بودنش بیشتر توضیح بدی. هرچی گشتم نتونشتم تصویرش رو پیدا کنم.میشه عکسشو آپلود کنی؟

hasansoft
01-08-2010, 23:17
چند گرفتی؟
مبارک باشه...

2100 با گارانتی سرزمین و ضمانت بیمه ایران(شامل کلیه حوادٍث فیزیکی ،شکستن،آب ریختن و ......) ،جیب بابام خالی شد
البته خداییش میتونست بلو ری ها در بیاره که واقعا مرام داشت پلمپ تحویل داد
تبلغ نباشه خیلی کارشون درسته ،هم از لحاظ قیمت و هم اطلاعات فنی
عکس هم اگه تونستم میگیرم میفرستم
اینترنت هتل خیلی کلنگه

armin1190
01-08-2010, 23:31
سلام دوستان عزیز

فک کنم قیمتو پایین گفتی یه مقدار، من تو س سایت خارجی دیدم 1950 دلار قیمت زده بود....

saeed1234a
01-08-2010, 23:48

100% هارد های 7200 بهتر هستش شک نکنید
از نظر مصرف برق و دما تفاوتی ندارن(شاید5%)

saeed1234a
01-08-2010, 23:58
سلام بادکنکی جان
مرسی

سلام
مشکل نویز رو منم دارم البته خیلی خفیفه
کم شدن باتری کامله طبیعی هستش ،تقریبا 2روزی 15%کم میشه اونم به خاطر بهم نریختن ساعت و تاریخ لپ تاپه
همهLCDها مشکل بد نشون دادن رنگ مشکی رو دارن و این مشکل در OLEDها بر طرف شده

My laptop:F11NFX

saeed1234a
02-08-2010, 00:07
هردو از مشخصات زیر بهره می برند:
GPU 330M
CPU i7 Intel Core i7-720QM
Intel PM55 Express

Battery and performance tests

F12

Battery life, light use = 3hr 7min
Battery life, heavy use = 1hr 25min
Overall application benchmark score = 1.58
Office application benchmark score = 1.21
2D graphics application benchmark score = 1.88
Encoding application benchmark score = 1.49
Multitasking application benchmark score = 1.75
3D performance (crysis) low settings = 81fps

F11

Battery life, light use = 3hr 39min
Battery life, heavy use = 1hr 31min
Overall application benchmark score = 1.52
Office application benchmark score = 1.14
2D graphics application benchmark score = 1.83
Encoding application benchmark score = 1.45
Multitasking application benchmark score = 1.65
3D performance (crysis) low settings = 93fps

تازه یادم رفت بگم:
F11 => HDD 5400rpm , RAM 6GB
F12 => HDD 7200rpm , RAM 8GB

همانطوری که میدونید سری F12 سبکتر شده. این یعنی تغیdر در سخت افزار!
وقتی سونی توی F12 در سخت افزار و شاید هم نرم افزار تغییراتی میده نتیجه میشه این.
حالا فکر میکنید آپدیتی که برای F11 گذاشته چه عملی انجام میده؟

به نظرم میرسه که سونی برای حل مشکل گرما و سوختگی حسابی به دردسر افتاده.

اما من به شخصه F12 رو ترجیح میدم چون اگر مشکل حاد نبود سونی به همون آپدیت اکتفا میکرد.

از وقتی من سونی رو شناختم هر ساله مدلاشو عوض کرده و ربطی به ایراد داشتن یا نداشتنشون نداشته
از4سال پیش تا الان 4 مدل براویا سریXبه بازار اومده،پس یعنی مدل های قدیمی ایراد داشتن؟من اینطور فکر نمیکنم!
والا من مشکلی تو گرمای این سری نمیبینم با این کانفیگ قوی دما واقعا پایینه
دما هیچ وقت از 75 بالا تر نرفته اونم تو لود بالا و زمان طولانی

hasansoft
02-08-2010, 00:11
نه من 2100 خریدم اکه خواستید تلفن و سایتشون را دارم ، اینها وا قعا وارد کننده واقیعا من امروز رفتم انبارشون حداقل 1000 لپ تاپ بود از همه مدلها معروف F12GFX/B بود 1780 با گارانتی و بیمه ایران

سرعتم خیلی کمه ،نمیتونم آپ کنم ، ایمیل بدبد ارسال کنم شما عکس ها آپ کنید

cybamin
02-08-2010, 00:38
سلام
کم شدن باتری کامله طبیعی هستش ،تقریبا 2روزی 15%کم میشه اونم به خاطر بهم نریختن ساعت و تاریخ لپ تاپه

مطمئني؟ پس با اين حساب اگه باتري لپتاپ را در بياريم و دوباره جا بزنيم بايد ساعت و تاريخشو دوباره از نو تنظيم كنيم! فكر نميكنم اينجوري باشه!

armin1190
02-08-2010, 00:44
دوستان سری f دار، آیا لپ تاپ شما هم صدای فنش انقد زیاده؟
واسه من در حالتی که هیچ کاری نمیکنی که صداش قابل شنیدن، اما وقتی ی برنامه ساده رو ران میکنی میشه گف صداش خیلی میره بالا، نمیدونم این عادیه یا نه؟ چه کنم؟

zaeimian
02-08-2010, 00:59
واسه من در حالتی که هیچ کاری نمیکنی که صداش قابل شنیدن، اما وقتی ی برنامه ساده رو ران میکنی میشه گف صداش خیلی میره بالا، نمیدونم این عادیه یا نه؟ چه کنم؟

سلام
میکروفن لپتاپت خاموشه؟

zaeimian
02-08-2010, 01:11
از وقتی من سونی رو شناختم هر ساله مدلاشو عوض کرده و ربطی به ایراد داشتن یا نداشتنشون نداشته
از4سال پیش تا الان 4 مدل براویا سریXبه بازار اومده،پس یعنی مدل های قدیمی ایراد داشتن؟من اینطور فکر نمیکنم!
والا من مشکلی تو گرمای این سری نمیبینم با این کانفیگ قوی دما واقعا پایینه
دما هیچ وقت از 75 بالا تر نرفته اونم تو لود بالا و زمان طولانی

مدل های جدید که میگید با این موارد فرق میکنه.
مدل جدید حداقل تغیر ظاهری داره.
شما Play Staion سونی رو در نظر بگیرید.
PS1 , PS2 , PS3 میشه مدل و چیزهایی که بین اینها عرضه میشه ، میشه ورژن.
بنابر این F12 ورژن جدیده نه مدل.
در ورژن جدید یا معایب رفع میشه یا کارایی افزایش پیدا میکنه.
البته نظر شما محترمه
اگر دقت کرده باشید تمام پست های من درمورد سری F هستش چون به بقیه ترجیهش میدم.
تا چند وقت دیگه هم یکی از مدل های F12 رو میخرم شاید F127HG
بخاطر توجهتون متشکرم.

mamsana
02-08-2010, 08:57
جواب: پست شماره 1983 شماره 1

جواب: پست شماره 1963
سونی گفت: آپدید کنید مشکل حله. بعدش کاشف به عمل اومد که بعد ار آپدیت کردن هروقت لپتاپ گرم میشه برای جلوگیری از بروز مشکل سرعت میاد پایین.

منظور OverHeat شدن بود.

سونی حرف از دفورمه شدن کیبورد و بدنه بخاطر افزایش دما و سوختگی میزنه بعد آپدیت میده!معنیش چی میشه؟!شاید با جادو جمبل دما دیگه نمیره بالا!
این آپدیت یه تناسبی بین فرکانس و دما ایجاد میکنه تا دما به نقطه ی بحرانی نرسه.
خلاصه:
درحق هم من هم خودت و هم بقیه لطف می کنی اگر دیگه وقتت رو تلف نکنی!

قصد من اثبات سخنم بود. از مرور سیزده چهارده پست من میتونی پی به این مسئله ببری.
این شما هستی که لجبازی رو نمیزاری کنار.
چرا وقتی توی پست شماره 1981 ، enriquefk2 جواب منو میده ، تو ازش تشکر میکنی!حتما بخاطر مطلب مفیدش.

همینجور به معذرت خواهیت ادامه بده تا مثل من پست هات رو پاک نکنه! گل و بوته هم میزاشتی بد نبود.:27:
در مورد اینکه کی داره فوروم رو بهم میریزه قضاوت با دیگر اعضاء. دیگه جواب لجبازیات رو نمیدم.

__________________________________________________ _____________________________________________
پست شماره 2021 تکمیل شد لطفا نظر بدید!

:3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3::3 ::3::3:

saeed1234a
02-08-2010, 10:17
مطمئني؟ پس با اين حساب اگه باتري لپتاپ را در بياريم و دوباره جا بزنيم بايد ساعت و تاريخشو دوباره از نو تنظيم كنيم! فكر نميكنم اينجوري باشه!

روی هر مینبوردی 1 باتری وجود داره کا وقتی برق سیستم قطع میشه از بهم ریختن تنظیمات ساعت و تاریخ برای مدتی(مثلا 1روز)جلو گیری میکنه ولی خود این باتری از کجا تامین ولتاژ میکنه؟
تا وقتی باتری لپ تاپ وصل باشه که از اون استفاده میشه و وقتی باتری رو خارج کنید از باتری مینبورد استفاده میشه

---------- Post added at 11:17 AM ---------- Previous post was at 11:13 AM ----------

صدای فن عادیه و مشکل خاصی نداره
درسته گاهی صداش زیاد میشه ولی مشکلی نیست

saeed1234a
02-08-2010, 10:28
مدل های جدید که میگید با این موارد فرق میکنه.
مدل جدید حداقل تغیر ظاهری داره.
شما Play Staion سونی رو در نظر بگیرید.
PS1 , PS2 , PS3 میشه مدل و چیزهایی که بین اینها عرضه میشه ، میشه ورژن.
بنابر این F12 ورژن جدیده نه مدل.
در ورژن جدید یا معایب رفع میشه یا کارایی افزایش پیدا میکنه.
البته نظر شما محترمه
اگر دقت کرده باشید تمام پست های من درمورد سری F هستش چون به بقیه ترجیهش میدم.
تا چند وقت دیگه هم یکی از مدل های F12 رو میخرم شاید F127HG
بخاطر توجهتون متشکرم.

خواهش میکنم
ما داریم درباره سریFصحبت میکنیم پس نباید انتظار تغییر ظاهری رو داشته باشیم!
بنا بر این هر کدوم از این به قول شما ورژن ها رو میتونیم1مدل از سریFبدونیم.
در ضمن لپ تاپ چیزی نیست که هر روز بخوان ظاهرش رو عوض کنن چون کلی وقت صرف میشه تا 1 لپتاپ طراحی بشه
این درسته که وقتی مدل جدیدی میاد ایرادهاش برطرف میشه ولی درست نیست بگیمF12رو آوردن چون F11مشکل داشت!
ممنون

Hamid69
02-08-2010, 12:31

مبارک باشه.
شما دقیقاً کی خریدی؟من دیروز تماس گرفتم گفت که شده 2050,000 تومان.
مشکلی که نداره؟
صدا که نمیده؟
از سرزمین خریدید دیگه؟
الان تنها چیزی که من رو یکم نگران میکنه هاردش هست که 5400 دوره.شما کار میکنی سرعتش چطوره؟

Blue Stars
02-08-2010, 13:19
دوستان من بین F115 و سری جدید ...F12 موندم.حداکثر بودجه ام تا 1700 هستش.
اگه زیاد تفاوت ندارن و مشکلاتی که برا f115 بیان شد زیاد جدی نیست که همون f115 رو بگیرم.
ضمنا اگه می شه یه فروشگاه معتبر با گارانتی معتبر هم به صورت پیام خصوصی برام معرفی کنید.
با سپاس فراوان

mamsana
02-08-2010, 13:55
اگه زیاد تفاوت ندارن و مشکلاتی که برا f115 بیان شد زیاد جدی نیست که همون f115 رو بگیرم.
ضمنا اگه می شه یه فروشگاه معتبر با گارانتی معتبر هم به صورت پیام خصوصی برام معرفی کنید.
با سپاس فراوان

سلام
من خودم F115 دارم
اگه می خواستم الان خرید کنم،ترجیح می دادم از مدل جدیدتر بخرم،ولی هرچند که صفحه نمایش فول اچ دی و رم F115 رو نمی شه ازش گذشت
مشکلاتی هم که یه عده می گن،من ندیدم و فکر نمی کنم اون قدر باشه که ...

mamsana
02-08-2010, 14:06
سلام

این توضیح خوده سونی هستش در این باره:

هر چند بعضی ها اونجوری که دوست دارن ترجمه می کنند!!

saeed1234a
02-08-2010, 16:03
با سپاس فراوان

سلام
به نظر من هم اگه F12با مشخصاتF115پیدا کنی خیلی بهتره
ولیF115هم مشکلی نداره

kiuq
02-08-2010, 16:16
الان تنها چیزی که من رو یکم نگران میکنه هاردش هست که 5400 دوره.شما کار میکنی سرعتش چطوره؟
تفاوتش زیاد چشمگیر نیست مگر اینکه 7200 باتری رو هم به چالش بیشتری میکشه..
موفق باشی:20:

hasansoft
02-08-2010, 17:22
عکس اول واسه پد چرمی که خواسنه بودید

این هم عکس از انبارشون

صدای فن عادیه و مشکل خاصی نداره ُامروز بلو ری رایت کردم :31:

Reyhan2667
02-08-2010, 17:52
بین VPCF12GFX/B و VPCF127FX/B کدوم بهتره؟

Hamid69
02-08-2010, 18:18
عکس اول واسه پد چرمی که خواسنه بودید

این هم عکس از انبارشون

صدای فن عادیه و مشکل خاصی نداره ُامروز بلو ری رایت کردم :31:

بازم عکس میزارید؟
لطفاً اگه نقطه ضعفی هم داره بفرمایید.

artzavil
02-08-2010, 18:37
دوستانی که از سری f جدید خریدن وزنش چنده؟ واقعا نسبت به سری قبلی کمتر شده؟

zaeimian
02-08-2010, 20:22
!

فکر کنم تکلیف همه چیز مشخص شد!

zaeimian
02-08-2010, 21:36
HDTune: 500 GB - 5400 rpm Benchmark

Transfer Rate Minimum: 42.4 MB/sec
Transfer Rate Maximum: 75.4 MB/sec
Transfer Rate Average: 64.8 MB/sec
Access Time: 17.9 ms
Burst Rate: 57.2 MB/sec
CPU Usage: -1 %

RA 2020
03-08-2010, 00:48
پد چرمی:

hasansoft
03-08-2010, 01:18
مبارک باشه.
شما دقیقاً کی خریدی؟من دیروز تماس گرفتم گفت که شده 2050,000 تومان.
مشکلی که نداره؟
صدا که نمیده؟
از سرزمین خریدید دیگه؟

من 2100 گرفتم با کیف و بجز گارانتی بیمه هم کردم چون اگه مانیتورش ضربه بخوره 1 میلیون تومنه
بیمه نامه ایران داره

من دیروز گرفتم
اصلا صدا نمیده
آره از سرزمین گرفتم
سرعتش فوق العادست (کانفیگ رو خودت گاه کن)به نظر من سری جدید با مادربرد جدید خیلی خوبه
مونیتورش هم خوبه

zaeimian
03-08-2010, 01:32
سلام
کسی میدونه چه مدل هایی پد چرمی دارن؟
مدل F127HG مونتاژ کجاست؟ظاهرا مدل خیلی جدیدی هسش چون اطلاعات زیادی درموردش پیدا نمیشه.
اگر کسی از سری جدید مدلی میشناسه که SSD داشته باشه ممنون میشم معرفی کنه.حجم هارد برام اهمییتی نداره، 64GB کافیه. تنها چیزی که برا مهمه سرعت هستش.

---------- Post added at 02:32 AM ---------- Previous post was at 02:28 AM ----------

فرق این دو مدل چیه؟

F12 KFX
F12 GFX

zaeimian
03-08-2010, 01:37
یک پیشنهاد!

hasansoft
03-08-2010, 01:38
میشه به فروشنده بگی واستSSD بزاره به من گفتن 100 فرق داره ولی من دیگه پول نداشتم

zaeimian
03-08-2010, 02:02
میشه به فروشنده بگی واستSSD بزاره به من گفتن 100 فرق داره ولی من دیگه پول نداشتم
فکرشم نکن چون بعدا میتونی عوضش کنی هاردش هم میتونی بزاری توی قاب به عنوان هارد اکسترنال استفاده کنی!
اگر به این فکر افتادی بگرد پرسرعت ترین SSD رو پیدا کن.

zaeimian
03-08-2010, 02:21
آیا این مدل توی ایران پیدا میشه؟

VPC F12 XHX/B

enriquefk2
03-08-2010, 04:02
بین VPCF12GFX/B و VPCF127FX/B کدوم بهتره؟
در یک حد هستند
F12GFX سرعت هارد بهتر که میتونه روی سرعت سیستم اثر مثبت بزاره
در مقابل F127 ظرفیت بیشتر سرعت کمتر
بسته به نیازتون انتخاب کنید
خودم F12GFX رو بیشتر میپسندم

hasansoft
03-08-2010, 11:16
7200 rpm زیاد فرق نداره ُ ۱۲۷ خیلی بالاتره

Hamid69
03-08-2010, 13:02
پد چرمی:

لینک صفحه را هم میزارید؟

RA 2020
03-08-2010, 13:51
لینک صفحه را هم میزارید؟

Reyhan2667
03-08-2010, 14:20
آخه F127 جچون چینی هست 100,000 تومنی ارزون تر هم هست!!!

Hamid69
03-08-2010, 15:02
آخه F127 جچون چینی هست 100,000 تومنی ارزون تر هم هست!!!

از چی ارزونتر؟!

hasansoft
03-08-2010, 17:49
هیج ربطی نداره

farvahar82
03-08-2010, 18:11
کانفینگ سری های جدید وایو رو کجا میشه دید؟

aso.pas.86
03-08-2010, 20:31
سلام.
ببخشید من یه سوال مبتدیانه داشتم.
جریان cpu های core i 7 چیه؟
مثلا این یعنی چی؟
CI7-1.73(2,9) - 6 6G
1333

biostar
03-08-2010, 21:38
سلام.
ببخشید من یه سوال مبتدیانه داشتم.
جریان cpu های core i 7 چیه؟
مثلا این یعنی چی؟
CI7-1.73(2,9) - 6 6G
1333

سلام.

یعنی CPU از سری CORE i7 هست که معماری جدید و خاص خودش را داره.

فرکانس پیشفرضی که این پردازنده رو آن کار می کنه 1.73 گیگا هرتز هست.
اما در صورت نیاز به توان پردازشی بالاتر ، فرکانس تا 2.9 گیگاهرتز افزایش پیدا میکنه.
این کار توسط تکنولوژِی جدید اینتل به نام Turbo Boost انجام می گیره

biostar
03-08-2010, 21:44
کانفینگ سری های جدید وایو رو کجا میشه دید؟

تمامی مدل های امریکایی در B2B سونی معرقی شده اند.

مدل های آسیایی هم در این سایت :

.:2M:.
03-08-2010, 21:49
بچه ها قیمت F127 و F125 و اگه بود F115 رو بگید ،مرسی ..
و یه سوال که چرا هارد سری جدید 5400 شده درحالی که f115 به نظرم 7200 هستش ؟! چرا عقب گرد ؟! چقدر فرق خواهد کرد ؟!

Reyhan2667
04-08-2010, 01:30
از چی ارزونتر؟!
از F12GFX
البته من F127FX رو میگما

essi4300
04-08-2010, 11:15
F115FM/B Intel i7-720QM (6M , 1.6) + 6GB +500 GB+ Blu-ray+Gefoce 1024 china
F11GGX/B Intel i7-820QM (8M , 1.6) + 4GB +500 GB+DVD +Gefirce 512 USA

با درود.

دوستان به نظر شما کدامیک از دو لپ تاپ سونی زیر مناسبتر است.

آیا چینی بودن با آمریکایی فرق میکنه؟

چون قیمت چینی با وجود رم بالاتر،ولی ارزانتر است.

s.amohseni
04-08-2010, 11:46
سلام دوستان
مدتي كه ميخوام لپتاپ بگيرم ولي واقعا نتونستم تواين بلبشو بازار چيزي انتخاب كنم لطفا كمكم كنيد.
بودجه من حداكثر 1800 هست . پارامتر هايي كه درمورد لپتاپ برام مهمه 1. صفحه نمايش بزرگ 2. مناسب براي گيم هاي خفن 3. مناسب براي نرم افزارهاي تحليلي مكانيك كه احتياج به رندرينگ بالايي دارند. ممنون ميشم اگه كمك كنيد

babakwind
04-08-2010, 11:58
سلام دوستان
مدتي كه ميخوام لپتاپ بگيرم ولي واقعا نتونستم تواين بلبشو بازار چيزي انتخاب كنم لطفا كمكم كنيد.
بودجه من حداكثر 1800 هست . پارامتر هايي كه درمورد لپتاپ برام مهمه 1. صفحه نمايش بزرگ 2. مناسب براي گيم هاي خفن 3. مناسب براي نرم افزارهاي تحليلي مكانيك كه احتياج به رندرينگ بالايي دارند. ممنون ميشم اگه كمك كنيد

N61JQ از ASUS میتونه گزینه خوبی باشه. خصوصا به خاطره گرافیکش

mamsana
04-08-2010, 12:21
F115FM/B Intel i7-720QM (6M , 1.6) + 6GB +500 GB+ Blu-ray+Gefoce 1024 china
F11GGX/B Intel i7-820QM (8M , 1.6) + 4GB +500 GB+DVD +Gefirce 512 USA

با درود.

دوستان به نظر شما کدامیک از دو لپ تاپ سونی زیر مناسبتر است.

آیا چینی بودن با آمریکایی فرق میکنه؟

چون قیمت چینی با وجود رم بالاتر،ولی ارزانتر است.

مدل چینی و آکریکایی هیچ فرقی از نظر کیفیت با هم ندارن و این موضوع هزاران بار گفته شده و خواهد شد
با یه مقایسه عملی میشه به این مطلب رسید
فرق این 2 مدل هم در رم فقط نیست
F115 دارای رم بیشتر و کارت گرافیک خیلی بهتر و بلوری رام و صفحه نمایش فول اچ دی هست.
F11GGX دارای پردازنده خیلی بهتر هست
دلیل تفاوت قیمتشون هم نحوه وارد شدن به ایران و ارزان بودن کارگر در چین هست.F115 هم برای اروپا ساخته شده و به اسپانیا میره حتی تو کاتالوگ های داخل جعبه هم فقط زبان انگلیسی و اسپانیایی هست.پس واسه ایران ساخته نشده

اگه بازی مهمه واستون مدل F115 و اگه پردازش مهمه F11GGx

essi4300
04-08-2010, 13:15
دوستان کسی درباره لپ تاپ f12gfx/b اطلاعاتی داره؟

من میخواهم این لپ تاپ را فردا بگیرم؟

به نظر شما قیمت مناسبش چه قدره و آیا معایبی داره؟

salazarsnape
04-08-2010, 14:05
سلام دوستان خسته نباشید یه سوال فنی:
EB 1cto دو مدل پردازنده داره:IntelCore i7-620QM وIntelCore i7-720QM

اینا با هم چه فرقی دارن؟کدوم بهتره؟!

kiuq
04-08-2010, 14:12
حداکثر قدرت، کارایی فوق العاده و سریعترین عملکرد را می توانید با Core i7 620M تجربه کنید. این پردازنده قدرتمندترین و بی نظیرترین پردازنده ایست که از سرعت ساعت بالایی بهره مند است. Core i7 620M در سایه ی فناوری Turbo Mode با سرعتی بین 2.66 تا 3.33 گیگاهرتز کار می کند. هر هسته براساس معماری ماکرو (Nehalem (Westereme ساخته شده است.
هر دوی اینها در یک قالب مجزا هستند که همچنان با طراحی 45nm تولید می شوند، در حالیکه قالب CPU قبلاً با پردازنده جدید 32nm ساخته می شد.سرزمین رایانه
سرعت عملکرد i7 620M بالاتر از میانگین سریعترین پردازنده های دو هسته ایی، Core 2 Duo T9900/ X9100 است. حتی پردازنده diچهارهسته ایی Core i7 720QM در موارد بسیاری سرعت ساعت کمتری دارد.
منبع : سرزمین رایانه

---------- Post added at 03:12 PM ---------- Previous post was at 03:11 PM ----------

با این اوصاف در عملکردی که شما ازش میخوای تفاوت چشمگیری نمیبینید..

hasansoft
04-08-2010, 18:54

به نظر من ۷۲۰ بگیر با ۶ مگ کش

zaeimian
04-08-2010, 19:49

سلام
اگر برای کارهای گرافیکی میخای i7-620M چون توان پردازش گرافیک در هسته دارهخیلی بهتر هستش(همچنین معمولا در بازی ها از حداکثر 2 هسته استفاده میشه)
اگر برای پردازش وبرنامه میخای i7-720QM خیلی بهتر هستش.چهار هسته و کش بالاتر در بتیجه پهنای باند وسیعتر.

در مورد هسته ی گرافیکی میتونی به لینک های زیر مراجعه کنید.
در لینک های زیر مشخصات پردازنده ها ذکر شده. لطفا به قسمت Graphics Specifications توجه کنید.

Intel® Graphics Technology provides a visually stunning experience optimized for Blu-ray* and HD video with Windows Vista* support¹ and comes standard with many notebooks, desktop computers and motherboards—without the need to add an external and costly graphics card.

lovelord2020
05-08-2010, 00:09
سري dv6-3000
وزن كمتر
بهبود گرافيك
طراحي جديد
قيمت مناسب
و امكان انتخاب رنگ همراه با ديزاين بدنه شبيه به اپل كه از شدت گرم شدن لپ تاپ كم مي كنه

enriquefk2
05-08-2010, 04:37

شما حتما 720 رو بگیر
آینده نگریه بهتر

enriquefk2
05-08-2010, 04:46

قیمتش با توجه به اینکه جدید اومده عادی هست اما افت قیمت پیدا میکنه
لپ تاپ مناسبیه

شما میتوانید از تماشای فیلمهای خود روی نمایشگر ,FULL HD ", 16.4 LCD با رزولیشن (1920×1080) نهایت لذت را ببرید.همچنین با استفاده از قابلیت DVD /CD و تکنولوژی HD BLU-RAY DISCمی توانید نهایت استفاده را از دستگاه خود ببرید.
خروجی HDMI انتقال ویدئوها ، فایلهای صوتی از منابع خارجی تنها از طریق یک سیم ممکن می سازد بنا براین می توانید از برنامه های HD روی صفحه HDTV خود لذت ببرید ، بدون استفاده از حجم زیاد سیم ها .
قابلیت اجرای بسیار بالا
می توانید با استفاده از قابلیت اجرایی پردازشگر(1.73GHz) Intel Core i-7.740M وهمچنین به همراه تکنولوژی Intel Turbo Boost تا (2.93GHz)و حافظه 6 GB که بر روی سیستم نصب می باشد نهایت لذت از دستگاه خود را ببرید.
سری نوت بوک هایF VAIO شامل ویندوز 7 Home Premium 64 bit Windowsمی باشد که روی آن نصب می باشد .
Microsoft office 2010 قابلیتهای اجرایی Word و Excel را افزایش داده است .
این دستگاه هر نوع نیاز گرافیکی شما را از طریقکارت گرافیک NVIDIA Geforce GT 330 M با رم 1GBبر آورده میکند.
شما می توانید فیلم های مورد علاقه خود ، مدارک ضروری و عکسهای شخصی خود را بر روی درایور 500 GB سری ATA ذخیره کنید
کیبورد بی نطیر این سری به همراه کلید های شفاف ان, امکان تایپ در هر ساعت شبانه روز را برای شما فراهم می کند.همچنین پد شمارشگر این کیبورد امکان تایپ سریع و راحت را به شما می دهد.
سری نوت بوک هایF VAIO با طراحی دقیق دکمه های AV Controls , به شما امکان گردش و جستجو راحت در بین برنامه Multimedia می دهد.
همچنین می توان از اجرای سرگرمی های HDمالتی مدیا بر روی صفحه نمایشگر واید 16.4” ,کیبورد بی نطیر و پد شمارشگر نوت بوکتان لذت ببرید . علاوه بر آن با پردازشگرIntel Core i7 ، کارت گرافیک NVIDIA Geforce و درایور Blu-ray عکسهای با کیفیت و هر آنچه که نیاز دارید را در به شما می دهد.
kamancomputer.com

enriquefk2
05-08-2010, 05:01
سلام دوستان
پیشنهاد من

MSI GX740
2.26 Core i5 3M 430M 4 DDR3 500 SATA ATi 5870 1G DDR5 DVD-RW 17 Panel LED 3.2 D-SUB, E-SATA, 1394, HDMI WiFi,GL,BT,W, Modem 9 Bag ,GMouse
1790000

MSI GT740
1.6 Core i7 6M Q720 4 DDR3 500 SATA GTS 250 1G DDR3 BLU-RAY 17 Panel LED 3.2 E-SATA, 1394, HDMI WiFi,GL,BT,W, Modem 9 Bag ,GMouse
1800000

zaeimian
05-08-2010, 11:59

سلام
من به شما F12KFX پيشنهاد مي كنم.توي سايت رسمي خود سوني آمريكا هم هست.توي ايران هم پيدا ميشه.

Hamid69
05-08-2010, 13:12
یه سوال در مورد F127 وایو
گرم شدن لپ تاپ برای پد چرمی مشکلی ایجاد نمیکنه؟

zaeimian
05-08-2010, 13:14
سلام
برعكسش مهمتره!

Hamid69
05-08-2010, 13:23
سلام
برعكسش مهمتره!

بله.اینم حرفیه.ولی فکر نمیکنم تفاوتی با پد معمولی داشته باشه و مشکلی ایجاد نمیکنه.
الان سوال من اینه که اگه لپ تاپ خیلی گرم بشه مثلاً باعث تغییر حالت پد تا یا مثلاً ایجاد بوی چرم! نشه.

05-08-2010, 13:24
دوستان کدوم مدلهای سری F سونی هم گرافیک 330 دارن و هم مانیتور Full HD مثله مدل F115 ! قیمتشاشونم بگید ، مرسی ...

kiuq
05-08-2010, 14:07
دوستان کدوم مدلهای سری F سونی هم گرافیک 330 دارن و هم مانیتور Full HD مثله مدل F115 ! قیمتشاشونم بگید ، مرسی ...

و

موفق باشید:20:

saeed1234a
05-08-2010, 14:14

i7 720چهار هسته ای هستش وi7 620دو هسته ای
به طور حتم 720 پرفورمنس بالا تری داره

saeed1234a
05-08-2010, 14:29

نه مشکلی پیش نمیاد چون cpu&graphicزیر کیبورد قرار دارن

saeed1234a
05-08-2010, 14:48

از نظر من یکی از بهترین گزینه های انتخابیه

Hamid69
05-08-2010, 17:31
نه مشکلی پیش نمیاد چون cpu&graphicزیر کیبورد قرار دارن

درسته.ولی خوب بالاخره پد هم گرم میشه دیگه.نه؟

05-08-2010, 22:57
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید:20:
F123 واقعا Full HD هستش ؟! اخه رزولیشنش 1600 در 1200 هست و منم تو نت چیزی ندیدم در موردش ! لینک مشخصات دقیقش از سایت خود سونی رو دارید ؟ (من پیدا نکردم!)

kiuq
05-08-2010, 23:26
F123 واقعا Full HD هستش ؟! اخه رزولیشنش 1600 در 1200 هست و منم تو نت چیزی ندیدم در موردش ! لینک مشخصات دقیقش از سایت خود سونی رو دارید ؟ (من پیدا نکردم!)
سری F :

Xilevens
06-08-2010, 03:33
ببخشید من چندتا سوال دارم خوشحال میشم دوستان جواب بدن

من می خوام یه مدلی بخرم که از هر نظر خوب باشه دیدم سری F واقعا خوبه
حالا موندم بین f12gfx و F127HG موندم؟
127 از HDD و Ram بالاتری برخورداره پد چرمی داره که این مهم نیست
اما 12 تقریبا قیمتش 270 هزار تومان کمتره نوشته ساخت آمریکا
البته دوستان میدونن که تمام سه رقمی ها ساخت چین هستن مثل 127
البته دو رقمی های مثل 12 هم فکر کنم ساخت چین هستن اما به سفارش و فروش در بازارهای آمریکا
یکی بهم گفت فرقی نداره
اما یکی گفت بازم سفارش آمریکاها از کیفیت بالاتری برخورداره
حالا با این شرایط شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

فکر کنید قیمت ها از این هم پایینتر میره؟
یعنی کی ثابت میشه؟

قابلیت ارتقا سخت افزاریشون چقدره؟
میشه HDD شونو به SSD تغییر داد بعدن؟

این قضیه بیمه کردن هم من تو کفش (کفش نه کف) نبودم
میشه یه کم توضیح بدید؟

اما در مورد داغ کردن سری f11 تقریبا حرف هر دو گروه درسته
این سری مشکل فراگیری نداره اما تعداد دستگاهایی که به این مشکل دچار هستن نسبت به مدل ها و مارک های دیگه بیشتر بود
بعضی جاها واسط گارانتی نمیکنن
اما اینکه سونی برای سرپوش گذاشتن رو سری 11 بگیم سری 12 رو داده برین بی انصافیه
آخه اگه توجه کنید سونی سری f رو خیلی زود به زود عوض میکنه تا قیمت سری از یه حد پایینتر نره
و بازار خریدش حفظ بشه
سری 11 مشکل جزئی داشت و فراگیر تمام لپ تاپ هاش نبود

هر کسی بر اساس تجربه ای که کرده حرف میزنه غیر از اینه؟

enriquefk2
06-08-2010, 07:23
خیر Full HD نیست رزولوشن این مدل 1600 در 900 هست

---------- Post added at 08:23 AM ---------- Previous post was at 08:19 AM ----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید:20:
هیچکدا م از این 2 مدل Full Hd نیستن بلکه رزولیشن 1600×900 هست
دوستان خواهش میکنم دقت کنید

enriquefk2
06-08-2010, 07:52
مدل های زیادی Full Hd هستند خیلی هاشم ایران موجود نیست مخصوصا سریه F12 که خیلی هاش Full hd هست اما گرافیک 310
پیشنهاد من این 2تاست که عالی هستند 'گرافیک هر دو 330 و Full Hd
VPCF127FX
Intel Core i7-740QM Quad-core 1.73GHz Processor with Turbo(R) Boost Technology up to 2.93GHz 6MB L3 Cache 6GB DDR3 1333MHz RAM (8GB max.) 640GB 5400RPM SATA Hard Drive
با این کانفیگ حدود 1800000 که افت قیمت خواهد داشت با کانفیگ های بهتر تا 2000000 هم هست
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
VPCF12GFX

Intel® Core™ i7-740QM Memory: 6GB 16.4" LCD Screen Resolution: 1920 x 1080 Graphics (5): NVIDIA® GeForce® GT 330M (1GB Dedicated) HDD (6): 500GB (7200)
حدود 1820000

kiuq
06-08-2010, 12:17
هیچکدا م از این 2 مدل Full Hd نیستن بلکه رزولیشن 1600×900 هست
دوستان خواهش میکنم دقت کنید
سری F و EB سونی از این صفحه نمایش ها بهره می برند ، متاسفانه از دیگر برند ها مدل خاصی با این صفحه نمایش در بازار داخلی پیدا نمیشه
یه سر به اینجا بزنید تا از نسبت 16:9 مطلع شید:

Hamid69
06-08-2010, 13:22
وایو f127hg الان تو بازار ایران دور و بر 2 میلیون تومان فروش میره ولی سرچ که میکنم قیمت هایی که سایت های خارجی زدند بالای 3 هزار دلاره.قضیه چیه؟

در ضمن چرا این مدل توی سرچ نتایجی به مراتب کمتر از مدل های دیگه ی f12 داره؟

Hamid69
06-08-2010, 13:40
ببخشید من چندتا سوال دارم خوشحال میشم دوستان جواب بدن

من می خوام یه مدلی بخرم که از هر نظر خوب باشه دیدم سری F واقعا خوبه
حالا موندم بین f12gfx و F127HG موندم؟
127 از HDD و Ram بالاتری برخورداره پد چرمی داره که این مهم نیست
اما 12 تقریبا قیمتش 270 هزار تومان کمتره نوشته ساخت آمریکا
البته دوستان میدونن که تمام سه رقمی ها ساخت چین هستن مثل 127
البته دو رقمی های مثل 12 هم فکر کنم ساخت چین هستن اما به سفارش و فروش در بازارهای آمریکا
یکی بهم گفت فرقی نداره
اما یکی گفت بازم سفارش آمریکاها از کیفیت بالاتری برخورداره
حالا با این شرایط شما کدومو پیشنهاد میکنید؟

فکر کنید قیمت ها از این هم پایینتر میره؟
یعنی کی ثابت میشه؟

قابلیت ارتقا سخت افزاریشون چقدره؟
میشه HDD شونو به SSD تغییر داد بعدن؟

این قضیه بیمه کردن هم من تو کفش (کفش نه کف) نبودم
میشه یه کم توضیح بدید؟

اما در مورد داغ کردن سری f11 تقریبا حرف هر دو گروه درسته
این سری مشکل فراگیری نداره اما تعداد دستگاهایی که به این مشکل دچار هستن نسبت به مدل ها و مارک های دیگه بیشتر بود
بعضی جاها واسط گارانتی نمیکنن
اما اینکه سونی برای سرپوش گذاشتن رو سری 11 بگیم سری 12 رو داده برین بی انصافیه
آخه اگه توجه کنید سونی سری f رو خیلی زود به زود عوض میکنه تا قیمت سری از یه حد پایینتر نره
و بازار خریدش حفظ بشه
سری 11 مشکل جزئی داشت و فراگیر تمام لپ تاپ هاش نبود

هر کسی بر اساس تجربه ای که کرده حرف میزنه غیر از اینه؟

در مورد چینی بودن یا نبودن که تا حالا خیلی بحث شده و نتیجه این که هیچ تفاوتی ندارند.(به گفته دوستان)
هارد را هم میتونید به SSD تغییر بدید.مشکلی نداره.
در مورد دو مدلی که ذکر کردید بنده هم بین این دو مونده بودم که الان تصمیم گرفتم F127HG را بخرم که به غیر از رم و هارد بالاتر ، ویندوزش ultimate هست و امکان رایت بلوری داره.سرعت هارد F12GFX برابر 7200 هست و F127 هارد 5400 داره که طی جستجوهایی که من انجام دادم آنچنان در سرعت ندارند.

Xilevens
06-08-2010, 15:14
من واسم هارد بالاتر مسئله ای نیست
رم هم همش 2 گیگ هست که 12 امکان ارتقا داره
ویندوز 64 که کلا به کار من نمیاد باید یه 32 بیت بگیرم

اما پیشنهادم اینه که اگه از ویندوز خودش استفاده میکنید با توجه به اینکه ریکاوری دیسک ندارن اول از همه یه بک آپ از ویندوز بگیرید

امکان رایت بلو ری رو هم هر دو دارن
سرعت هاردشون خیلی تفاوت هایی داره تو سرعت load اطلاعان روی رم
اما من میخوام یه SSD بزارم روش اون رو هم به قول دوستان بزارم واسه بایگانی
سرعت SSD هم که دیگه ته سرعته
با تکون خوردنم نمیسوزه

اما در مورد چینی یا آمریکایی بودنش من با یه وارد کننده صحبت کردم گفت بی هیچی هم نیست
ولی هیچکی نمیدونه چرا و چیش بهتره

قیمت هاشم که فکر نکنم پایین بیاد

هنوز تو قید و بند این بیمه کردنم کسی اطلاعی نداره ؟

Hamid69
06-08-2010, 19:04
امکان رایت بلو ری رو هم هر دو دارن

فکر نمیکنم.منبع ؟

هنوز تو قید و بند این بیمه کردنم کسی اطلاعی نداره ؟

اطلاع راجع به چیش میخواید؟

Xilevens
06-08-2010, 19:16
اوه شرمنده اشتباه کردم
رایت نداره 12 فقط رید هست
حالا این شد یه مزیت
ولی من هنوز تو گیر و دار چینی بودنشم

Xilevens
06-08-2010, 19:18
چطور باید بیمه کرد؟
اصلا کلا قضیه اش چیه؟

Xilevens
06-08-2010, 20:42
منظورم اینه که اگه بیمه نکرد خودمون میتونیم بیمه کنیم؟

من مدل های آمریکایی رو جعبه هاشونو دیدم USA بودن ولی چینی ها رو ندیدم

گفتم که همشون چینی هستن
ولی اونایی که برای بازار آمریکا هستن grade بالاتری نسبت به چینی ها دارن

از چینی که کسی ناراضی نیست
ولی تا حالا کسی هر دوشونو کنار هم مقایسه کرده؟
یه چیز دیگه هم هست
قیمت 127 حدود 250 هزار تومان گرونتره
اونم فقط به خاطر 2 گیگ رم بیشتر و یه 160 گیگ هارد
تازه هاردشم 5400 هست

Hamid69
06-08-2010, 21:01
منظورم اینه که اگه بیمه نکرد خودمون میتونیم بیمه کنیم؟

من مدل های آمریکایی رو جعبه هاشونو دیدم USA بودن ولی چینی ها رو ندیدم

گفتم که همشون چینی هستن
ولی اونایی که برای بازار آمریکا هستن grade بالاتری نسبت به چینی ها دارن

از چینی که کسی ناراضی نیست
ولی تا حالا کسی هر دوشونو کنار هم مقایسه کرده؟
یه چیز دیگه هم هست
قیمت 127 حدود 250 هزار تومان گرونتره
اونم فقط به خاطر 2 گیگ رم بیشتر و یه 160 گیگ هارد
تازه هاردشم 5400 هست

بله میتونید بیمه کنید.
در مورد چینی بودن من در همین حد اطلاعات دارم.دوستان اگر اطلاع بیشتری دارن بگن.

تفاوت قیمت هم فقط به خاطر رم و هارد نیست.همونطور که گفتم 127 رایتر بلوری داره ، پد چرمی داره ، ویندوزش Ultimate هست.
البته شاید الان با خودمون بگیم که خوب حالا مثلاً اون که 6 گیگ رم داره را میخرم بعداً 2 گیگ بهش اضافه میکنم یا الان بدون بیمه میخرم بعداً خودم بیمش میکنم.ولی تحقیقات(!) نشون داده که وقتی خریدید دیگه به هیچ کدوم از اینا فکر نخواهید کرد.
البته اگه شما ویندوز(یا لینوکس) 64 بیتی استفاده نمیکنید همون 6 گیگ هم حدود 3 گیگش به کارتون نمیاد.

من خودم همیشه توی خرید هر چیزی اونی را که خاصه و فرداش دست همه نمیفته میخرم.به خاطر همین f127 را انتخاب کردم.

mk_4th
06-08-2010, 22:27
آفرین؛ بحث خیلی خوبیه اگه ادامه اش بدین. آخه منم تو فکر f12gfx هستم؛ ولی اطلاعات زیادی ازش موجود نیست توی مباحث. اول میخواستم f115 بگیرم که دیگه نیست و یه کم حرف توش زیاد بود؛ بعد دیدم f123 بد نیست و کانفیگ خوبی داره ولی زیاد نمیتونم با فول اچ دی نبودنش زیاد کنار بیام! به نظرتون فول اچ دی و هارد 7200 دور و ساخت آمریکا بودن f12gfx میارزه که اضافه بدی روی f123؟ ممنون

hasansoft
06-08-2010, 23:02
من هم بعد از 3 ماه تحقیق مداوم 127 خریدم

zaeimian
07-08-2010, 00:08
سلام
دوستان مراقب باشن موقع ورود به سایت حتما آنتی ویروس شون رو فعال کنن چون P 3 0 W O R L D ظاهرا حک شده!

zaeimian
07-08-2010, 00:09
سلام
دوستان مراقب باشن موقع ورود به سایت حتما آنتی ویروس شون رو فعال کنن چون P 3 0 W O R L D ظاهرا حک شده!

zaeimian
07-08-2010, 00:14
سلام

zaeimian
07-08-2010, 00:20
یکبار بیشتر نفرستادم!
شاید بخاطر سرعت اتصال باشه چون دیدم نرفت دوباره کلیک کردم.

kiuq
07-08-2010, 00:28
یکبار بیشتر نفرستادم!
شاید بخاطر سرعت اتصال باشه چون دیدم نرفت دوباره کلیک کردم.
ESET کلا توهم زیاد میزنه.!!:31:
این سایت هم شبا کلا اینطوریه :27:

kiuq
07-08-2010, 00:28
حذف شود..............

aso.pas.86
07-08-2010, 10:57
سلام.

یعنی CPU از سری CORE i7 هست که معماری جدید و خاص خودش را داره.

فرکانس پیشفرضی که این پردازنده رو آن کار می کنه 1.73 گیگا هرتز هست.
اما در صورت نیاز به توان پردازشی بالاتر ، فرکانس تا 2.9 گیگاهرتز افزایش پیدا میکنه.
این کار توسط تکنولوژِی جدید اینتل به نام Turbo Boost انجام می گیره

ممنون از پاسختون.
میشه بگید که مثلا corei7 1.6 کلا چند هرتز هست و چند هسته ایه؟
در ضمن اگه میشه لپ تاپی معرفی کنید که cpu core i7 با کش 8 مگ داشته باشه.
ممنون.

Essi69
07-08-2010, 12:34
سلام
من یک لپ تاپ برای کار تدوین خواستم بخرم بعد
امروز رفتم این اینو برام معرفی کردن
hp
cpu=2.2
ram=4
hard=500
bluray
dvd writer
vga=1gb
wn7
+++++
بعد یکی از رفیقام گفت cpuبدرد نمیخوره (دلیل بد بودنش برام میگید)

1و300 می ارزه

Xilevens
07-08-2010, 13:04
سلام
من یک لپ تاپ برای کار تدوین خواستم بخرم بعد
امروز رفتم این اینو برام معرفی کردن
hp
cpu=2.2
ram=4
hard=500
bluray
dvd writer
vga=1gb
wn7
+++++

1و300 می ارزه

ببینید بستگی به کاری که میخواید ازش بکشید داره
اگه خیلی گرافیکی هست اصلا لپ تاب نخرید یه PC با یه مانیتور CRT
چون کارهای گرافیکی بالا مثل 3D MAX رندر قوی میخواد
حتی مک بوک هم زیر بعضی افکت هاش کم میاره
ولی برای کار با فتوشاپ نه چیز زیادی لازم نیست
اما کار تدوین فیلم در درجه اول chache و RAM بالا میخواد
بعد CPU گرافیکتون زیاد هم مهم نیست

CPU های core i7 همه باید 4 هسته ای باشن (اینطور که من خوندم)

در مورد 12 و یا 127 این که بعدا خیلی ها واسه آپ کانفیگ دنبالش نمیرن درسته
چرا؟
چون نیازی ندارن
اما وقتی نیاز باشه هدف به وجود میاد

با یه متخصص کامپیوتری صحبت کردم خارجی بود
گفت مدل چینی و آمریکاییش تفاوت داره
جالبیش اینه که خودشم نمیدونست چرا؟
اما یه دلیلشو که میدونست این بود که مواد پلاستیکی بازیافتی که در ساخت لپ تاپ استفاده میشه تو آمریکایی ها کمتره ( حالا راست و دروغش رو من مسئول نیستم)

میدونستم شارژر لپ تاپ ها مواد بازیافتیه اما خود لپ تاپ رو نه

من نظرم روی 12gfx هست دنبال لپ تاپی هستم که حالا حالا ها قدیمی نشه

آقا حمید شما که دنبال لپ تاپی هستی که بقیه نداشته باشن مک بوک بگیر

kiuq
07-08-2010, 13:45

ه
لطفا مشخصات دقیقتر بذارین
VGA اسمش چیه؟؟
بله با این قیمت این پردازنده نمیارزه چون میتونید جدیدترش رو پیدا کنید
شما برای کار تدوین به گرافیک نیاز داری درست میگم؟؟( من زیاد با تدوین آشننایی ندارم)

1و300 می ارزه
لطفا نام تاپیک رو بخونید

Essi69
07-08-2010, 13:51
لطفا مشخصات دقیقتر بذارین
VGA اسمش چیه؟؟
بله با این قیمت این پردازنده نمیارزه چون میتونید جدیدترش رو پیدا کنید
شما برای کار تدوین به گرافیک نیاز داری درست میگم؟؟( من زیاد با تدوین آشننایی ندارم)

لطفا نام تاپیک رو بخونید

ببخشید (حواسم نبود)

اما cpu مهم هست که میگن خوب نیست(core 2 هست cpu )
میتونی یک لپ تاپ مناسب (با cpu بالا ) معرفی کنی
ببخشید که اینجا سوال کردم
:11:

saeed1234a
07-08-2010, 15:22
درسته.ولی خوب بالاخره پد هم گرم میشه دیگه.نه؟

درسته گرم میشه ولی نه اون جوری که بخواد تغییر شکل بده

kiuq
07-08-2010, 16:15
ببخشید (حواسم نبود)

اما cpu مهم هست که میگن خوب نیست(core 2 هست cpu )
میتونی یک لپ تاپ مناسب (با cpu بالا ) معرفی کنی
ببخشید که اینجا سوال کردم
خواهش میکنم

بین 1.5 تا 2 میشه این:

اگر قیمت پایین تر منظورتون هست در تاپیک مربوطه دخواست بدید
ممنون:11:

salazarsnape
07-08-2010, 16:46
سلام دوستان چندتا سوال دارم:blush::
1-صفحه نمایش HD به چه درد میخوره؟یعنی چه چیزی داره که led نداره؟چه کاری میشه باهاش کرد؟
2-توی سایت سرزمین وقتی به قسمت گرافیک لپ تاپ نگاه میکنیم 2 تا مشخصه هست یکی پردازنده گرافیک یکی حافظه نصب شده گرافیک مثلا پردازنده گرافیک:ati radeon hd 5650 حافظه نصب شده:2.8gb بعد یه مدل دیگه همین گرافیک رو زده با حافظه نصب شده گرافیک:1.7gb اینا یعنی چی؟!:13:برای گرافیک gt330 هم همینطوره 2 گیگ هست 4 گیگ هم هست.
خوب حالا اگه اینطور باشه بالاخره gt330 بهتره یا 5650 ؟ به حافظه نصب شده ربط داره یا نه؟

3-رم لپ تاپ های وایو رو چطوری میشه ارتقا داد؟(هزینه و اینکه چقدر زمان میبره)

4-صفحه نمایش ttf با led چه فرقی میکنه؟به عبارت دیگه کدوم بهتره؟

kiuq
07-08-2010, 16:56
-صفحه نمایش HD به چه درد میخوره؟یعنی چه چیزی داره که led نداره؟چه کاری میشه باهاش کرد؟
میتونید تصاویر و فیلمهای با کیفیت HD (میفیت بالا ) رو تمام صفحه ببینید.( Full Screen( کلا کیفیت خوبه .. مقوله LED , HD جداست..

-:2.8gb بعد یه مدل دیگه همین گرافیک رو زده با حافظه نصب شده گرافیک:1.7gb اینا یعنی چی؟!برای گرافیک gt330 هم همینطوره 2 گیگ هست 4 گیگ هم هست.
خوب حالا اگه اینطور باشه بالاخره gt330 بهتره یا 5650 ؟ به حافظه نصب شده ربط داره یا نه؟
ببیند کارت گرافیک دو نوع حافظه داره یکی Real و اونیکی Share که در اینایی که شما گفتید اونی که کمتره میشه مقدار اصلی و اونیکی مقداریه که بارم شیر میکنه ( عموما بیخود)..

gt330 بهتره یا 5650 ؟ به حافظه نصب شده ربط داره یا نه؟
کمیت مهم نیست بلکه کیفیت مهمه که بین ایندو 5650 قویتره.
3
-رم لپ تاپ های وایو رو چطوری میشه ارتقا داد؟(هزینه و اینکه چقدر زمان میبره)
میشه ارتقا داد هزینه اینا رو نمیدونم
موفق باشید.

Hamid69
07-08-2010, 17:27
ببینید بستگی به کاری که میخواید ازش بکشید داره
اگه خیلی گرافیکی هست اصلا لپ تاب نخرید یه PC با یه مانیتور CRT
چون کارهای گرافیکی بالا مثل 3D MAX رندر قوی میخواد
حتی مک بوک هم زیر بعضی افکت هاش کم میاره
ولی برای کار با فتوشاپ نه چیز زیادی لازم نیست
اما کار تدوین فیلم در درجه اول chache و RAM بالا میخواد
بعد CPU گرافیکتون زیاد هم مهم نیست

CPU های core i7 همه باید 4 هسته ای باشن (اینطور که من خوندم)

در مورد 12 و یا 127 این که بعدا خیلی ها واسه آپ کانفیگ دنبالش نمیرن درسته
چرا؟
چون نیازی ندارن
اما وقتی نیاز باشه هدف به وجود میاد

با یه متخصص کامپیوتری صحبت کردم خارجی بود
گفت مدل چینی و آمریکاییش تفاوت داره
جالبیش اینه که خودشم نمیدونست چرا؟
اما یه دلیلشو که میدونست این بود که مواد پلاستیکی بازیافتی که در ساخت لپ تاپ استفاده میشه تو آمریکایی ها کمتره ( حالا راست و دروغش رو من مسئول نیستم)

میدونستم شارژر لپ تاپ ها مواد بازیافتیه اما خود لپ تاپ رو نه

من نظرم روی 12gfx هست دنبال لپ تاپی هستم که حالا حالا ها قدیمی نشه

آقا حمید شما که دنبال لپ تاپی هستی که بقیه نداشته باشن مک بوک بگیر
از مک بوک و کلاً محصولات اپل زیاد خوشم نمیاد.

sohrabh1n1
07-08-2010, 17:36
سلام دوستان من تازه واردم
من ميخواستم يه لپ تاپ براي بازي بگيرم كه ديدم alien ware و asus g73 تو ايران نيستند msi بم پيشنهاد شد ولي از كيفيتش مطمئن نبودم و sony f115 هم كه ميگن مشكل گرمايي داره اگه ميشه يه راهنمايي بكنيد

Hamid69
07-08-2010, 18:01
چرا این f127hg بیشتر توی کشورهای خاورمیانه هست و بقیه جاها کمتر عرضه میشه؟

zaeimian
07-08-2010, 19:40
سلام
چون محصولاتی که برای خاورمیانه عرضه میشه در چین مونتاژ میشه.این مدل هم چینی هستش.
(کلا کدهای سه رقمی مثل F127 , F123 , F115 چینی و دورقمیها مثل F12gfx آمریکایی)

Hamid69
07-08-2010, 19:59
سلام
چون محصولاتی که برای خاورمیانه عرضه میشه در چین مونتاژ میشه.این مدل هم چینی هستش.
(کلا کدهای سه رقمی مثل F127 , F123 , F115 چینی و دورقمیها مثل F12gfx آمریکایی)

اطلاع دارید با این کانفیگ آمریکایی هست یا خیر؟

AmiIin
07-08-2010, 20:01
دوستان سلام !

در حال حاضر بازار لپتاپ تو این رنج قیمت چطوریه و بهترین لپتاپ ها از کدوم مارک ها و با چه مشخصاتی هسن ؟
(شاخص ترین مدل ها به همراه قیمت رو معرفی کنید لطفا.)

Xilevens
07-08-2010, 20:23
مدل آمریکایی که کانفیگش در حد 127 باشه هم هست میتونید تو سایت سونی آمریکا ببینید
اما فکر نکنم وارد ایران بشه
چون مدل های سری F خیلی زود عوض میشن اگه همون اول وارد بازار نشه یا دیگه کلا وارد نمیشه یا وارد کننده ها میزارنش واسه دور بعد

babakwind
07-08-2010, 20:29
دوستان سلام !

در حال حاضر بازار لپتاپ تو این رنج قیمت چطوریه و بهترین لپتاپ ها از کدوم مارک ها و با چه مشخصاتی هسن ؟

شما بودجت چطوره؟
صفحه اش چقدر باشه؟
اگه تا 2 بزاری که G51 هم میتونی بگیری البته G51J که فکر نکنم توی بازار باشه
G72GX هم هست ولی 17اینچه

biostar
07-08-2010, 20:31
دوستان سلام !

بهترین در نظر شما چیست؟

نظر شخصی من

SONY F125 FX/B
CORE I7-1.6-740QM
6GB DDR3
640 HDD
NV 330M 1G
16.4" FULLHD
BLUE-R
win 7
2.8Kg
1,750,000~1,700,000

ASUS G73J
CORE I7-1.6-720QM
6GB
500 HDD
ATI 5870 1G DDR5
17"
DVD-RW
win 7
1,950,000

biostar
07-08-2010, 20:37

شما از کجا می دونید در خاورمیانه بیشتر هست و در مثلا اروپا کمتر یافت میشه؟

مدل امریکایی معادل ..

AmiIin
07-08-2010, 20:39
شما بودجت چطوره؟
صفحه اش چقدر باشه؟
اگه تا 2 بزاری که G51 هم میتونی بگیری البته G51J که فکر نکنم توی بازار باشه
G72GX هم هست ولی 17اینچه

من نهایتا تا 1.900 اینا میخوام هزینه کنم .
صفحه نمایش هم از 16.4 اینچ بالاتر نباشه بهتره اما احیانا اگه لپتاپایی که صفحه ی بزرگتر دارن مشخصات بهتر و قویتری دارند میتونم از اندازه ص نمایش مورد نظرم صرفنظر کنم .
خیلی رو برند تعصب ندارم و کیفیت و مشخصات برام مهمه اما در کل سونی رو ترجیح میدم به بقیه . (این Asus جدیدا مطرح شده ؟! چون تا پارسال همین موقع که بیشتر پیشنهادا رو سری F سونی و مدلای HP بود .)

biostar
07-08-2010, 20:42
سلام دوستان من تازه واردم
من ميخواستم يه لپ تاپ براي بازي بگيرم كه ديدم alien ware و asus g73 تو ايران نيستند msi بم پيشنهاد شد ولي از كيفيتش مطمئن نبودم و sony f115 هم كه ميگن مشكل گرمايي داره اگه ميشه يه راهنمايي بكنيد

سونی شکل گرمایی نداره ، اگر هم بوده کاملا حل شده.
aleinware در ایران هم یافت میشه اما خریدش صرفه اقتصادی نداره.
G73j مدل مناسبی برای شماست.

Hamid69
07-08-2010, 20:45
شما از کجا می دونید در خاورمیانه بیشتر هست و در مثلا اروپا کمتر یافت میشه؟

مدل امریکایی معادل ..

سرچ که میکنم اکثراً نتایج مربوط به خاورمیانه هست.
این مدل که گذاشتید کانفیگش پایین تر از F127HG هست ، چیزی معادل HG نیست؟

zaeimian
07-08-2010, 20:52
اطلاع دارید با این کانفیگ آمریکایی هست یا خیر؟
با این کانفیگ خیر اما F12 XHX کانفیگ بالاتری داره که هنوز وارد ایران نشده.
من به شخصه F12 KFX رو به شما پیشنهاد می کنم اطلاعاتشو میتونید توی سایت رسمی خود سونی ببینید. در ضمن توی ایران هم پیدا میشه.به نظر من F127HG زیادی گرونه.
F12GFX هم مدل خوبیه!

AmiIin
07-08-2010, 20:53
بهترین در نظر شما چیست؟

نظر شخصی من

SONY F125 FX/B
CORE I7-1.6-740QM
6GB DDR3
640 HDD
NV 330M 1G
16.4" FULLHD
BLUE-R
win 7
2.8Kg
1,750,000~1,700,000

ASUS G73J
CORE I7-1.6-720QM
6GB
500 HDD
ATI 5870 1G DDR5
17"
DVD-RW
win 7
1,950,000

بهترین در نظر من لپتاپی هست که در رنج قیمت خودش از CPU رم گرافیک صفحه نمایش گرفته تا بقیه ی قطعات و قابلیت های جانبی رو در بالاترین و قویترین نوع موجود داشته باشه ...... .

حالا این دو مدلی که معرفی کردین مشخصات خیلی خوبی دارن . فقط میشه بگین NV 330M 1G با کدوم مدل VGA تو P.C برابری میکنه و در کل کدوم یک از این دو مدل رو شخصا ترجیح میدید و چرا ؟
(اگه مدل دیگه ای هم با همین مشخصات سراغ دارید لطف کنید معرفی کنید ..... . ترجیحا از اپل)

Hamid69
07-08-2010, 20:59
با این کانفیگ خیر اما F12 XHX کانفیگ بالاتری داره که هنوز وارد ایران نشده.
من به شخصه F12 KFX رو به شما پیشنهاد می کنم اطلاعاتشو میتونید توی سایت رسمی خود سونی ببینید. در ضمن توی ایران هم پیدا میشه.به نظر من F127HG زیادی گرونه.
F12GFX هم مدل خوبیه!

قیمتش خیلی برای مهم نیست.فقط میخوام کیفیتش بالا باشه.چشمم این F127HG را خیلی گرفته:40:

zaeimian
07-08-2010, 21:14
سلام به همه ی دوستان.:10:

باتوجه به اینکه سری F سونی ، سری دومش هم اومد و ماه مبارک رمضان هم درپیشه زودتر فکراتون بکنید!

از اونجایی هرساله توی ماه رمضان بازار دچار رکود میشه من به شما توصیه میکنم هر تحقیقی میخواهید کنید زودتر انجام بدید تا در ماه رمضان لپتاپ مورد نظرتون رو انتخاب کرده باشید.وقتی بازار رکود و کلا کساد باشه ، یا قیمتها پایین میاد و یا بیشتر فروشنده ها برای اینکه مشتری از در نره بیرون حسابی بهش تخفیف میدن شاید اشانتیون هم بدن.
از طرفی معمولا از شهریور ماه تا دو سه ماه بعد ، بخاطر افتتاح مدارس بازار با کاهش تقاضا و در نتیجه کاهش قیمتها روبرو میشه. وقتی کسادیه ماه رمضان هم مزید بر علت بشه:

بهترین زمان برای خرید هفته سوم ماه رمضان خواهد بود.

پیشاپیش این ماه مبارک و پر فیض را بر سرور شیعیان جهان و دوستداران منتظر او تبریک می گویم.

AmiIin
07-08-2010, 21:17
شاخص ترین مدل تو سری دوم F سونی کدومه الان ؟

kiuq
07-08-2010, 21:25
شاخص ترین مدل تو سری دوم F سونی کدومه الان ؟
این خوبه ...

F 123 Ci7 1.7 up to 2.9 6GB 500 Blue Ray 16.4 WXGA G330 Geforce 7-H 3.2 CHINA BT\WebCam\هماهنگ 16300000
و این شاخصه،

AmiIin
07-08-2010, 21:30
این دومی عجب مشخصاتی داره . خیلی ممنون از معرفی . این سزی دوی F و این دو مدل چند وقته اومدن ؟ قیمت دومیو ندارید ؟

Hamid69
07-08-2010, 21:33
این دومی عجب مشخصاتی داره . خیلی ممنون از معرفی . این سزی دوی F و این دو مدل چند وقته اومدن ؟ قیمت دومیو ندارید ؟

شاخص تر از همه فکر کنم این باشه:
F127HG

AmiIin
07-08-2010, 21:39
این الان تو ایران هست ؟ اگه جواب مثبته چند قیمته ؟ (فقط چرا اینا بلوری رایتر ندارن هیچ کدوم ؟! سری قبلیا که داشتن بعضا.)

kiuq
07-08-2010, 21:43
؟ قیمت دومیو ندارید ؟
گذاشتم که :

1820000و1750000
متغیره

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

شاخص تر از همه فکر کنم این باشه:
F127HG
مشکل اینجاست که قیمتش به این تاپیک نمیخوره!!
ممنون از توجهتون:11:
قیمت این مدل حول 2 میلیون و 50 هستش.:20:

Hamid69
07-08-2010, 21:46
این الان تو ایران هست ؟ اگه جواب مثبته چند قیمته ؟ (فقط چرا اینا بلوری رایتر ندارن هیچ کدوم ؟! سری قبلیا که داشتن بعضا.)

فقط یه شرکته که وارد کرده.قیمتش هم 2050000 تومان.
ظاهراً تنها مدلی که بلوری رایتر داره همین F127HG هست.

---------- Post added at 10:46 PM ---------- Previous post was at 10:44 PM ----------

گذاشتم که :

1820000

---------- Post added at 10:43 PM ---------- Previous post was at 10:40 PM ----------

مشکل اینجاست که قیمتش به این تاپیک نمیخوره!!
ممنون از توجهتون:11:
قیمت این مدل حول 2 میلیون و 50 هستش.:20:

بله درسته.ولی معمولاً کسی که بخواد 2 تومن هزینه کنه دیگه 50 تومن بالا پایین براش مهم نیست.

AmiIin
07-08-2010, 21:47
فقط یه شرکته که وارد کرده.قیمتش هم 2050000 تومان.
ظاهراً تنها مدلی که بلوری رایتر داره همین F127HG هست.

طبق سنت معمول بازار لپتاپ آیا این مدل تا یکی دو ماه دیگه قیمتش میاد زیر 2 یا نه ؟

babakwind
07-08-2010, 22:10
من نهایتا تا 1.900 اینا میخوام هزینه کنم .
صفحه نمایش هم از 16.4 اینچ بالاتر نباشه بهتره اما احیانا اگه لپتاپایی که صفحه ی بزرگتر دارن مشخصات بهتر و قویتری دارند میتونم از اندازه ص نمایش مورد نظرم صرفنظر کنم .
خیلی رو برند تعصب ندارم و کیفیت و مشخصات برام مهمه اما در کل سونی رو ترجیح میدم به بقیه . (این Asus جدیدا مطرح شده ؟! چون تا پارسال همین موقع که بیشتر پیشنهادا رو سری F سونی و مدلای HP بود .)

G73 که فعلا بالای 2میلیون هست. همون G72GX خوبه
ASUS G72GX A1 - Core 2 Quad 2 GHz-NV260GTX - 17.3″ - 6 GB Ram - 1 TB HDD
از کارایی سری G شرکته ASUS بی رقیبه. فکر نکنم کسی تردید داشته باشه. ولی CPU این مدل یکم ضعیفه. اگه 100 تومن بیشتر بزاری G51JX رو میتونی بگیری واسه خودش شاخه:8:
Intel’s new Core i7-720QM Quad-Core processor and 8 gigs of DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTS 360M graphics processor with 1GB of DDR5 dedicated VRAM.
15.6-inch widescreen LCD display with full 1080p HD capability.

Xilevens
07-08-2010, 23:09
شهریور ماه آرزون تره یا رمضان؟
کسی واسه مدل F12GFX فروشگاهی سراغ نداره؟

biostar
07-08-2010, 23:29
طبق سنت معمول بازار لپتاپ آیا این مدل تا یکی دو ماه دیگه قیمتش میاد زیر 2 یا نه ؟

بله این سری تازه وارد بازار شده ، و با ورود با تعداد بالا و جایگزین سری قبل شدن فاصله داره.

البته از سونی توقع کاهش قیمت زیاد نداشته باشید.
نهایتا 100 تومان در بهترین شرایط !

kiuq
08-08-2010, 01:41
شهریور ماه آرزون تره یا رمضان؟
کسی واسه مدل F12GFX فروشگاهی سراغ نداره؟
دوست عزیز قیمت لپتاپ با نام ماهها تغییر نمیکنی( شاید خیلی کم).
بردن نام فروشگاه خلاف قوانین هستش ..
خودتون سرچ کنید راحته:46:

sohrabh1n1
08-08-2010, 13:25
سلام دوستان
شما قيمت g73j رو داريد؟ميگم اين كيفيت msi ها مثلا gx640 چهطوره ؟چون مشخصات توپي داره

AmiIin
08-08-2010, 15:13
G73 که فعلا بالای 2میلیون هست. همون G72GX خوبه
ASUS G72GX A1 - Core 2 Quad 2 GHz-NV260GTX - 17.3″ - 6 GB Ram - 1 TB HDD
از کارایی سری G شرکته ASUS بی رقیبه. فکر نکنم کسی تردید داشته باشه. ولی CPU این مدل یکم ضعیفه. اگه 100 تومن بیشتر بزاری G51JX رو میتونی بگیری واسه خودش شاخه:8:
Intel’s new Core i7-720QM Quad-Core processor and 8 gigs of DDR3 memory
NVIDIA GeForce GTS 360M graphics processor with 1GB of DDR5 dedicated VRAM.
15.6-inch widescreen LCD display with full 1080p HD capability.

Vaio F127HG/BI از همه اینا شاخ تره اما این G73 هم خوبه .
این G51JX و G73 چند قیمتن الان ؟

Xilevens
08-08-2010, 15:13
دادا
آخه یکی از دوستان گفت بعد از شهریور ماه و ماه رمضان یه کم بازارش میخوابه
ببینید قیمت ایران و چیزی که تو سایت سونی زده 300 هزار اختلافه
از این 300 کم میشه مشخصا

بردن نام فروشگاه خلاف قوانین هست
پیغام خصوصی کردنش که خلاف نیست

اون آواتارت دادا خیلی عصبانیه

sohrabh1n1
08-08-2010, 16:11
سلام ميخواستم بدونم شما از بين asus g73j و msi gx640 كدوم رو توصيه ميكنيد؟ چون msi تقريبا همون كانفيگو داره ولي با قيمت كمتر يكم شك دارم در مورد كيفيت ساختش!

enriquefk2
08-08-2010, 17:09
سلام ميخواستم بدونم شما از بين asus g73j و msi gx640 كدوم رو توصيه ميكنيد؟ چون msi تقريبا همون كانفيگو داره ولي با قيمت كمتر يكم شك دارم در مورد كيفيت ساختش!
g73 بهتره عزیزم

enriquefk2
08-08-2010, 17:16
سلام دوستان
شما قيمت g73j رو داريد؟ميگم اين كيفيت msi ها مثلا gx640 چهطوره ؟چون مشخصات توپي داره
g73 هنوز وارد بازار نشده اما کانفیک های متنوع داره که ار 1700000 , 1800000 هست تا 2400000 اینم بگم قیمت های یکم تغییر میکنه
gx640 واسه گیم عالیه کیفیتشم تایید میکنم شما اگه میخوای مقایسه کنی Gx740 رو باید با g73 مقایسه کنی نه gx640

babakwind
08-08-2010, 18:41
Vaio F127HG/BI از همه اینا شاخ تره اما این G73 هم خوبه .
این G51JX و G73 چند قیمتن الان ؟

کی میگه شاخ تره؟ همین G51JX با گارانتی 2.200.000 در میاد. از نظر گرافیک بینظیره. G73 هم اگه گیر بیاد 2.300.000 هست.

AmiIin
08-08-2010, 19:03
کی میگه شاخ تره؟ همین G51JX با گارانتی 2.200.000 در میاد. از نظر گرافیک بینظیره. G73 هم اگه گیر بیاد 2.300.000 هست.

البته هر کدوم یه برتریایی نسبت به هم دیگه دارن :

F127HG/BI سی.پی.یوی قویتر و بلوری پلیر داره
از اون طرف G73 گرافیک قویتر و صفحه ی بزرگتری داره (که البته ص بزرگتر در عین حال نکته ی منفی هم محسوب میشه چون سایز و وزن لپتاپو بالاتر میبره)

با مشخصات G73 لپتاپی که صفحش 16.4 و CPU ش Core™ i7-740QM اینچ باشه نیست الان ؟

enriquefk2
08-08-2010, 19:18
البته هر کدوم یه برتریایی نسبت به هم دیگه دارن :

F127HG/BI سی.پی.یوی قویتر و بلوری پلیر داره
از اون طرف G73 گرافیک قویتر و صفحه ی بزرگتری داره (که البته ص بزرگتر در عین حال نکته ی منفی هم محسوب میشه چون سایز و وزن لپتاپو بالاتر میبره)

با مشخصات G73 لپتاپی که صفحش 16.4 و CPU ش Core™ i7-740QM اینچ باشه نیست الان ؟
در مورد g73 بگم که این مدل بالاترین Customize ممکن رو داره و میشه با CPU i7-940XM Extreme یا i7-840Q و رم 16GB و بلوری و خیلی چیز های دیگه Customize کرد که بسته به هر کدوم قیمت افزایش پیدا میکنه

AmiIin
08-08-2010, 19:26
در مورد g73 بگم که این مدل بالاترین Customize ممکن رو داره و میشه با CPU i7-940XM Extreme یا i7-840Q و رم 16GB و بلوری و خیلی چیز های دیگه Customize کرد که بسته به هر کدوم قیمت افزایش پیدا میکنه

عجب !!
البته تا اونجایی که من میدونم این Customize کردن فقط مختص کشورای آمریکایی و اروپایی و کشور سازندس .
الان تو ایران بالاترین کانفیگ موحود ازین مدل چه مشخصاتی داره و چند قیمته ؟

melisa_zand
08-08-2010, 19:34
سلام دوستان من می خوام لپ تاپ بخرم تا 2 میلیون ... می خوامم سبک باشه ترجیحا 14 یا 15 اینچ ولی اگه پیدا نکردم لپ تاپ خوب مورد نظرمو 16 اینچ هم خوبه
خودمم کارم برنامه نویسیه و فتوشاپ و یه سری نرم افزار تو این مایه هاست. اهل بازی اینا هم نیستم اما فیلم با لپ تاپ می بینم .
اول dell latitude 6410 رو انتخاب کردم اما دوستم که این سری رو داره گفت برای فیلم دیدن اصلا مناسب نیستن !

تو لپ تاپ های سونی مثل اینکه سری f خیلی محبوبه تو ایران اما توی سایتای خارجی که چک کردم اصلا تعریفای جالبی ازشون نکرده بودن f11 و f11 و .... همه ایراد گرفته بودن ... z و fw بهتر بود از نظر اونا ولی z دیگه خیلی کوچیکه

یه عده هم می گن مک بوک بخر که من باهاش آشنا نیستم و ویندوزو ترجیح می دم

در ضمن یه سوال هم دارم این ویندوز های 64 بیتی بعدا مشکل ساز نمیشه ؟ مثلا نرم افزاری که باهاش کار می کنم یه وقت واسش پیدا نشه ؟

خلاصه ممنون می شم راهنمایی کنید

kiuq
08-08-2010, 19:43
در ضمن یه سوال هم دارم این ویندوز های 64 بیتی بعدا مشکل ساز نمیشه ؟ مثلا نرم افزاری که باهاش کار می کنم یه وقت واسش پیدا نشه ؟
خیلی از نرم افزارهای قدیمی هم حتی بالا میایند و الان زیاد مشکلی در این باب نیست.

سلام دوستان من می خوام لپ تاپ بخرم تا 2 میلیون ... می خوامم سبک باشه ترجیحا 14 یا 15 اینچ

اگه به نتیجه رسیدید که چند اینچی میخواین مدلهای بهتری هم وجود داره..
کلا اگر زیاد لپتاپ رو حمل میکنید پیشنهاد میکنم زیر 16 بگیرید یعنی 14 اینچ نشد 15.6..
تصمیم با شماست:20:

enriquefk2
08-08-2010, 20:44
عجب !!
البته تا اونجایی که من میدونم این Customize کردن فقط مختص کشورای آمریکایی و اروپایی و کشور سازندس .
بله Customize به صورت مستقیم از سایت اون برند به دلایله زیادی از جمله تحریم و.....امکان پذیر نیست اما راهای زیادی واسه دور زدن هست که به توجه به هزینه اضافی که متحمل باید شد اصلا به صرفه نیست واسه شما
ASUS G73JH از کانفیگ های زیادی بر خورداره که این یکی از بهتریناشه
• Chipset: Intel PM55 Express chipset • Main Memory (RAM): 8GB DDR3 1333Mhz (4 x 2GB) (12GB, 16GB optional) • Display: 17.3" 1600x900 FHD Color-Shine (Glare-type) • Video Graphics & Memory: ATI HD5870 1GB GDDR5, DirectX 11 • Hard Drive: 128GB Crucial C300 SSD + 500GB 7200RPM SATAII hard drive (upgrades available) • Optical Drive: 4x Blu-ray WRITER
اما ASUS G73JH-A1 یا ASUS G73JH-A2 هم کانفیگ خیلی خوبی دارند

babakwind
08-08-2010, 21:00
عجب !!

customize لپتاپ مخصوصا CPU خیلی گرون در میاد. فقط واسه icore820QM 550 دلار اضافی میگیره.

AmiIin
08-08-2010, 21:56
بله Customize به صورت مستقیم از سایت اون برند به دلایله زیادی از جمله تحریم و.....امکان پذیر نیست اما راهای زیادی واسه دور زدن هست که به توجه به هزینه اضافی که متحمل باید شد اصلا به صرفه نیست واسه شما
ASUS G73JH از کانفیگ های زیادی بر خورداره که این یکی از بهتریناشه
• Chipset: Intel PM55 Express chipset • Main Memory (RAM): 8GB DDR3 1333Mhz (4 x 2GB) (12GB, 16GB optional) • Display: 17.3" 1600x900 FHD Color-Shine (Glare-type) • Video Graphics & Memory: ATI HD5870 1GB GDDR5, DirectX 11 • Hard Drive: 128GB Crucial C300 SSD + 500GB 7200RPM SATAII hard drive (upgrades available) • Optical Drive: 4x Blu-ray WRITER
اما ASUS G73JH-A1 یا ASUS G73JH-A2 هم کانفیگ خیلی خوبی دارند

این 3 مدل (3 کانفیگ متفاوت) الان تو ایران هست ؟ اگه جواب مثبته قیمت دارید ؟ بعد جدید هسن اینا ؟

melisa_zand
08-08-2010, 22:50
لپ تاپ سونی 14 یا 15 اینچ میشه معرفی کنین ؟
این cw که مثل سری f مشکل داغ شدن داره !
EB هم هست اون چطوره ؟

biostar
08-08-2010, 23:10
لپ تاپ سونی 14 یا 15 اینچ میشه معرفی کنین ؟
این cw که مثل سری f مشکل داغ شدن داره !
EB هم هست اون چطوره ؟

سلام.

SONY EA1AGG/B
intel core i 5 540
4GB DDR3
500GB HDD
ATI Radeon 5650 1GB GDDR3
DVDRW
14" 1600*900 LED
7 professional
2.2 KG
iran rahjoo : ~1590

hasansoft
09-08-2010, 00:20
eb سری خوبی هست ولس این مدل که دوستمون گفتن
SONY EA1AGG/B قدیمی شده

enriquefk2
09-08-2010, 07:15
این 3 مدل (3 کانفیگ متفاوت) الان تو ایران هست ؟ اگه جواب مثبته قیمت دارید ؟ بعد جدید هسن اینا ؟
هنوز نه با کانفیگ های دیگه هست که اونم کمیابه
با این کانفیگ
G73J
CORE I7-1.6-720QM 6144 500 ATI 5870 1G DDR5 UP 2.9GB 17" DVD-RW 7 LED-WEB
موجود دیدم که تا 2000000 با گارانتی 3ساله اون مدل هایی که گفتم قیمتشون بیش ار این هاست وقتی رسما عرضه شن مدل های دیگه هم هست حدود 2300000
آره دیگه جدیدن

Hamid69
09-08-2010, 12:35
وایو f127hg الان تو بازار ایران دور و بر 2 میلیون تومان فروش میره ولی سرچ که میکنم قیمت هایی که سایت های خارجی زدند بالای 3 هزار دلاره.قضیه چیه؟

در ضمن چرا این مدل توی سرچ نتایجی به مراتب کمتر از مدل های دیگه ی f12 داره؟

کسی دلیل اینها را نمی دونست؟

biostar
09-08-2010, 14:37

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددر ضمن چرا این مدل توی سرچ نتایجی به مراتب کمتر از مدل های دیگه ی f12 داره؟

طرف گرون فروشه !
در سایت سونی امریکا مدل اصلی 127 رو با قیمت 1500 دلار میفروشه ! پس قیمت در ایران طبیعیه !

مدل های F12 چون اکثرا تولید امریکا و کانادا هستند ، پس سایت های بیشتری اون ها را تحت پوشش قرار می دهند.

مدل های سه رقی بیشتر در اسیا و برخی کشور های اروپایی ، از جمله المان فروش بیشتری دارند.

hasansoft
09-08-2010, 22:41
f127hg با ّ127 معمولی فرق میکونه، من از ائنجا که میدونم سونی به ازای فروش هر15 دستگاه ،1دستگاه به نماینده رایگاه میده که تو ایران به دلیل رقابت بر روی قیمت سر شکن میکنن

biostar
10-08-2010, 12:29
f127hg با ّ127 معمولی فرق میکونه، من از ائنجا که میدونم سونی به ازای فروش هر15 دستگاه ،1دستگاه به نماینده رایگاه میده که تو ایران به دلیل رقابت بر روی قیمت سر شکن میکنن

مدل اصلی در محصولات سونی امریکا:

مدل سونی 127hg

10-08-2010, 17:55
بچه ها کمک فوری :

من فردا بلاخره دارم میرم لپ تاپ رو بخرم ! اما بعد اینکه دیگه خبری از F115 نیست (طبق گفته دوستان) مجبورم برم سراغ سایر مدلهای سری F که البته میخوام 100% این خصوصیات رو داشته باشه :

1- گرافیک 330
2- مانیتور 100% Full HD
3- حتما نور ضمینه کیبرد رو هم داشته باشه
4- رم هم 6 گیگ باشه
(یعنی همون مشخصات F115 رو میخوام !)
نهایت بودجم هم 1.700 هستش

مرسی از کمکاتون :10:

Hamid69
10-08-2010, 17:56
مدل اصلی در محصولات سونی امریکا:

مدل سونی 127hg

مدل اصلی؟! یعنی 127hg فرعیه؟!
من هنوز هم شک دارم برای خرید این 127hg.سیستمی با این کانفیگ بالا چرا فقط تو آسیا و ...؟اگه لپ تاپ خوبیه چرا تو آمریکا عرضه نمیشه؟من هر چی سرچ میکنم اکثراً سایتهای هندی هستند.
تنها تردیدی که من برای خرید این مدل دارم همینه.لطفاً راهنمایی کنید.ممنون.

melisa_zand
10-08-2010, 20:58
تو لپ تاپهای سونی سری EB و EA بهترن یا CW ؟ از یه فروشنده که پرسیدم گفتش CW چون 15 اینچه و وزنش کمه ولی من می خوام کلا بدونم که کیفیت کدوم بهتره
گفت برخلاف لپ تاپهای F خرابی CW ها کم بوده

zaeimian
10-08-2010, 23:15
من هنوز هم شک دارم برای خرید این 127hg.سیستمی با این کانفیگ بالا چرا فقط تو آسیا و ...؟اگه لپ تاپ خوبیه چرا تو آمریکا عرضه نمیشه؟من هر چی سرچ میکنم اکثراً سایتهای هندی هستند.
سلام
هیچ وقت روزه ی شک دار نگیر!
به نظر من هرچی مدل چینی هستش بی خیال شو و خیال خودتو راحت کن.:20:

Xilevens
11-08-2010, 01:34
بچه ها کمک فوری :

من فردا بلاخره دارم میرم لپ تاپ رو بخرم ! اما بعد اینکه دیگه خبری از F115 نیست (طبق گفته دوستان) مجبورم برم سراغ سایر مدلهای سری F که البته میخوام 100% این خصوصیات رو داشته باشه :

1- گرافیک 330
2- مانیتور 100% Full HD
3- حتما نور ضمینه کیبرد رو هم داشته باشه
4- رم هم 6 گیگ باشه
(یعنی همون مشخصات F115 رو میخوام !)
نهایت بودجم هم 1.700 هستش

مرسی از کمکاتون :10:

شما باید F12GFX بگیری
قیمت هم حدود 1.8 هست
این مدل برترین مزیتی که داره نسبت به 115 آمریکایی بودنشه

biostar
11-08-2010, 12:27
تو لپ تاپهای سونی سری EB و EA بهترن یا CW ؟ از یه فروشنده که پرسیدم گفتش CW چون 15 اینچه و وزنش کمه ولی من می خوام کلا بدونم که کیفیت کدوم بهتره
گفت برخلاف لپ تاپهای F خرابی CW ها کم بوده

تفاوت خاصی ندارند ، سری EA هم ادامه دهنده ی راه CW هست و از لحاظ ظاهری فرق خاصی نکردند ، کیفیتی هم همین گونه.سری CW کم کم تولیدشون داره متوقف میشه اما این نباید ملاکی در انتخاب باشه
کلا وزن سری های EA , CW با 2.2 کیلو گرم بسیار مناسب هست.
خرابی سری F هم کم بوده . ! اگه موردی سراغ دارید بگید ! شاید منظورتون همون 30 مورد خرابی در 500000 تولیدی هست !!!

EA16FG
CORE I5-2.4-520M
4 DDR3
500 HDD
ATI 5650 1G
14" LED
DVD-RW
win 7
2.2 Kg
ایران رهجو 3 ساله : 1,380,000

biostar
11-08-2010, 12:34

یعنی چی اگه مدل خوبیه چرا تو امریکا عرضه نمیشه ؟ مشکل شما فقط همون سه کلمه آخر مدل هست ؟ همون مدل با همون کیفیت در اسیا تولید میشه ... با همون قطعات و کیفیت و استاندارد !
نوت بوکی که در چین تولید میشه رو چرا باید ببرند امریکا وقتی مشابهش در اونجا تولید میشه ؟ پس سونی و اپل و هزاران شرکت دیگه برای چی تولیدات خودشون را به سمت چین می کشند؟

در ضمن مدل های چینی علاوه بر آسیا در اروپا هم عرضه میشه.

خوب کسانی که تا حالا این نوت بوک ها رو نداشتند ( هم چینی و هم امریکایی ) خیال می کنند فرق خاصی بینشون هست ، به خاطر همین به صورت نا آگاهانه می خواهد انتخاب شما رو تحت تاثیر قرار بدند.

ولی من دقیقا یک سری چینی و امریکایی مشابه رو دی اسمبل کردم و هیچ تفاوتی مشاهده نکرم ، از لحاظ عمر و کیفیت و ... همه چیز یکسان هستند.

روی هر دو رم های مثلا hinyx ساخت کره هست.
روی هر دو هارد مثلا hitachi ساخت تایوان هست..
از هر لحاظ قطعات داخلی مشابه هست !
حالا شما اگر تفاوت خاصی می دونید به ما بگید !

Hamid69
11-08-2010, 17:29
یعنی چی اگه مدل خوبیه چرا تو امریکا عرضه نمیشه ؟ مشکل شما فقط همون سه کلمه آخر مدل هست ؟ همون مدل با همون کیفیت در اسیا تولید میشه ... با همون قطعات و کیفیت و استاندارد !
نوت بوکی که در چین تولید میشه رو چرا باید ببرند امریکا وقتی مشابهش در اونجا تولید میشه ؟ پس سونی و اپل و هزاران شرکت دیگه برای چی تولیدات خودشون را به سمت چین می کشند؟

خوب کسانی که تا حالا این نوت بوک ها رو نداشتند ( هم چینی و هم امریکایی ) خیال می کنند فرق خاصی بینشون هست ، به خاطر همین به صورت نا آگاهانه می خواهد انتخاب شما رو تحت تاثیر قرار بدند.

ولی من دقیقا یک سری چینی و امریکایی مشابه رو دی اسمبل کردم و هیچ تفاوتی مشاهده نکرم ، از لحاظ عمر و کیفیت و ... همه چیز یکسان هستند.

پس با این حساب تنها تفاوت همون made in china حک شده روش هست.ممنون.

12-08-2010, 11:25
دوستان ببخشید مدل F12GFX که نیاز به آپدیت بایوس نداره ؟! رایتر Blue ray چی ؟! این که میگن پد چرمی داره آیا مشکلی ایجاد میکنه این پد ؟! در کل تفاوتهاش رو با F115 میخوام ! دیروز نرفتم بخرم آخه شک داشتم اما امروز میرم ! معایب و محاسن رو برام لیست کنید + قیمت روز تو شهرستانها !

Hamid69
12-08-2010, 12:43
دوستان ببخشید مدل F12GFX که نیاز به آپدیت بایوس نداره ؟! رایتر Blue ray چی ؟! این که میگن پد چرمی داره آیا مشکلی ایجاد میکنه این پد ؟! در کل تفاوتهاش رو با F115 میخوام ! دیروز نرفتم بخرم آخه شک داشتم اما امروز میرم ! معایب و محاسن رو برام لیست کنید + قیمت روز تو شهرستانها !

F12GFX پد چرمی داره؟

12-08-2010, 15:22
F12GFX پد چرمی داره؟
تو چنتا سایت review خوندم ! تو سایت لپ تاپ سرزمین رایانه هم نوشته بود ! اینجوری نیست یعنی ؟

mrmbmh
12-08-2010, 16:58
eb سری خوبی هست ولس این مدل که دوستمون گفتن
SONY EA1AGG/B قدیمی شده
یعنی چی قدیمی شده؟ این محصول کاملا جدید هستش. EB و EA هیچ ربطی به هم ندارند. سری EB کلا 15 اینچیه
بچه ها غیر از این مدل SONY EA1AGG/B مدل دیگه ای هست که 1600x900 باشه و ارزون تر باشه؟ (مثلا با پروسسور 520 )

biostar
12-08-2010, 20:23
یعنی چی قدیمی شده؟ این محصول کاملا جدید هستش. EB و EA هیچ ربطی به هم ندارند. سری EB کلا 15 اینچیه
بچه ها غیر از این مدل SONY EA1AGG/B مدل دیگه ای هست که 1600x900 باشه و ارزون تر باشه؟ (مثلا با پروسسور 520 )

خیر این نوت بوک کاملا قدیمی هست ، قبل از حمله ی مغول به ایران ساخته میشده و امروز در موزه ها نگهداری میشه !!!!!!!:31:

فعلا از محصولات ایران رهجو ، فقط همین یک مورد با این روزلیشن هست ، گشتی هم در سایت b2b سونی زدم و مورد مشابه رو پیدا نکردم.

zaeimian
13-08-2010, 14:46

خوب کسانی که تا حالا این نوت بوک ها رو نداشتند ( هم چینی و هم امریکایی ) خیال می کنند فرق خاصی بینشون هست ،
به خاطر همین به صورت نا آگاهانه می خواهد انتخاب شما رو تحت تاثیر قرار بدند.

سلام
اجازه بدید یک مثال برای شما بیارم
قطعا شما کمپانی BRAUN را میشناسید!
یک کمپانی آلمانی که بخاطر خلاقیت وکیفیت بسیار بالای محصولات گوی سبقت را از رقیب دیرینه و عظیم خود (Philips ) در طی سالهای اخیر نه تنها ربوده بلکه آن را به زانو در آورده.!!!
محصولات این کمپانی در آلمان و در چین تولید میشه . نکته اینکه مدلی که در آلمان تولید میشه به هیچ عنوان در چین تولید نمیشه.مدلهای با بالاترین سطح کیفیت در آلمان تولید میشه اما:

محصولاتی که بصورت کاملا قانونی از طریق نماینده ی انحصاری خود یعنی شرکت ت..ب.. وارد کشور میشه با محصولاتی که در خاورمیانه عرضه میشه (تقریبا البته) از کیفیتی یکسان برخوردار است.
کلیه ی محصولات این کمپانی از نظر کیفیت درجه بندی و ستاره گذاری میشه.
بهترین محصولات این کمپانی دارای 5 ستاره کیفیت می باشند که بر روی جعبه آن میتوان دید.
نکته اینجاست که این محصولات (آلمانی) در کل خاورمیانه دارای پنج ستاره اما در خود آلمان و کشور های اروپایی و آمریکایی دارای 6 ستاره میباشد!
شما میتوانی نمونه ی این محصولات که بصورت غیر قانونی و قاچاق وارد کشور میشه رو توی ویترین مغازه ها ببینید.
یک مدل ، ساخت یک کشور ، بسته بندی کاملا یکسان ، گارانتی یکسان اما تعداد ستاره های کیفیت متفاوت.
من نمیدونم چه چیز این محصولات با هم فرق میکنه اما چرا باید درجه بندی محصولات خاور میانه با سایر کشورهای دنیا فرق کنه با اینکه ساخت یک کشور هستن.

قطعا نمیشه محصولات سونی رو با براون مقایسه کرد چون اصلا هیچ وجه اشتراکی ندارن و براون اصلا لپتاپ تولید نمیکنه.
اما وقتی یک کمپانی بزرگ مثل براون محصولی که توی خود آلمان تولید میکنه برای خاورمیانه با کیفیت متفاوتی از سایر کشورها تولید میکنه توقع دارید سونی که یک سری از محصولاتشو هم توی آمریکا تولید میکنه و یکسری دیگه رو توی چین تولید میکنه باهم تفاوتی نداشته باشن.
حالا شما این رو در نظر بگیرید که یک لپتاپ دارای قطعات مختلف و ساخت کمپانی های متفاوتی هست.
پایین بودن هزینه تولید در چین به اعتقاد من شده یک بهانه.

جالب است بدانید چند سال پیش که هنوز سونی تلویزیونهای CRT تولید میکرد ، محصولات با کیفیت پایین چینی و نه ژاپونی خود را به ما می فروخت .
بعد از چند سال معلوم شد همونها هم ساخت چین نبوده (البته برخی از مدل ها)و داشته توی ایران توسط یکی از شرکتهای تولید کننده ی تلویزیون ، منتاژ میشه!پشتش هم میزنه Made in China :41:
من نمیتونم باور کنم شرکتی که چنین کاری میکنه محصول چینی با آمریکاییش فرقی نکنه.

__________________________________________________ ________________________
بارها گفتم باز هم میگم
هیچوقت روزه ی شکدار نگیرید.
وقتی میشه همون لپتاپ و مدل رو ، آمریکاییشو خرید چرا چینی بخریم.
وقتی میشه سری F12 رو خرید چرا F11 بخریم.
البته من میدونم فرق قیمت دارن اما بخش زیادیش بخاطر سیاست خود فروشنده هاست.
در هر حال من دوست ندارم دو میلیون هزینه کنم آخرش هر مشکلی پیش اومد بیفتم به شک!

حال خوددانید.
امیدوارم ایندفعه دیگه این پستم رو حذف نکنن!

sepand_salehi
14-08-2010, 13:37
سلام
من یه لپ تاپ حول و حوش 1.7 میلیون تومان می خوام بخرم. چه چیزی رو پیشنهاد می کنید؟
برای کار های سنگین می خواهم. بازی هم حداقل بازی هایی مثل PES و فیفا و NFS رو بکشه.
لطفا با مشخصات کامل کانفیگ معرفی کنید.

ممنون

tirip_57
14-08-2010, 13:55
سلام ، با توجه به تموم صحبتهاي بچه ها من چندتا سوال داشتم ممنون ميشم راهنمائيم كنين:
1- من به اين نتيجه رسيدم لپ تاپ سري F سوني رو بگيرم . واسم گرافيك مهمتره . توي اين سري كدوم مدلو پيشنهاد ميدين بگيرم؟
2- حدود قيمتش چنده؟
3- از كجا بگيرم بهتره ( بازار رضا خوبه؟ ) و با چه گارانتي ؟

exreme
14-08-2010, 15:50
با سلام

من یه لپ تاپی می خوام قیمتش بیش تر از 2 تومن نباشه
صفحه نمایشش حدود 17 باشه ( 16.4 هم مشکلی نیست! )
بعد باتریش قوی باشه ( حدودا 4-5 ساعته رو نگه داره )
رمش حداقل 4 باشه
گرافیکش مهم نیست
سی پی یوش هم خوب باشه، زیاد روش حساس نیستم
در ضمن قوی و مقاوم باشه و بشه زیاد ای ور و اون ورش کرد
مارکش هم مهم نیست ( اپل نباشه ترجیحا! چون می خوام برنامه های مهندسی روش استفاده کنم و ویندوز اکس پی لازمم میشه )
همینا! ممنون

mamsana
14-08-2010, 16:01
سلام ، با توجه به تموم صحبتهاي بچه ها من چندتا سوال داشتم ممنون ميشم راهنمائيم كنين:
1- من به اين نتيجه رسيدم لپ تاپ سري F سوني رو بگيرم . واسم گرافيك مهمتره . توي اين سري كدوم مدلو پيشنهاد ميدين بگيرم؟
2- حدود قيمتش چنده؟
3- از كجا بگيرم بهتره ( بازار رضا خوبه؟ ) و با چه گارانتي ؟

اگه گرافیک مهمه باید اونهایی که nvidia GT330Mکارت گرافیکشون انتخاب کنی!
حدود قیمت هم از 1300 به بالا
تو بازار رضا کف قیمت رو می تونی بخری و به نظرم بهتر از جاهای دیگه هست فقط با گارانتی خوب بگیر ایران رهجو،امرتات و ...!
F123FX
F12GFX
F12CFX

lovelord2020
14-08-2010, 18:16
با سلام

من یه لپ تاپی می خوام قیمتش بیش تر از 2 تومن نباشه
صفحه نمایشش حدود 17 باشه ( 16.4 هم مشکلی نیست! )
بعد باتریش قوی باشه ( حدودا 4-5 ساعته رو نگه داره )
رمش حداقل 4 باشه
گرافیکش مهم نیست
سی پی یوش هم خوب باشه، زیاد روش حساس نیستم
در ضمن قوی و مقاوم باشه و بشه زیاد ای ور و اون ورش کرد
مارکش هم مهم نیست ( اپل نباشه ترجیحا! چون می خوام برنامه های مهندسی روش استفاده کنم و ویندوز اکس پی لازمم میشه )
همینا! ممنون

يه لپ تاپ با اين سايز رو نمي شه زياد جابه جا كرد واسه جابه جا كردن از ماشين تا محل مورد نظر هم سنگينه

تا 1 ميليو ن هم مي گفتي مي تونستي با رم 4 پيدا كني

كانفيگ و كاربري رو مشخص كني به نتيجه بهتري مي رسي

راستي با اكس پي 4 گيگ رم هم زياده

m_driver76
14-08-2010, 19:09
یک لپ تاپ خوب برای Game
dell یا sony باشه
قیمت تا 1.300

exreme
14-08-2010, 20:19
يه لپ تاپ با اين سايز رو نمي شه زياد جابه جا كرد واسه جابه جا كردن از ماشين تا محل مورد نظر هم سنگينه

تا 1 ميليو ن هم مي گفتي مي تونستي با رم 4 پيدا كني

كانفيگ و كاربري رو مشخص كني به نتيجه بهتري مي رسي

راستي با اكس پي 4 گيگ رم هم زياده

مرسی که جواب دادید :20:

وزنش مسئله نی :31:

نظرت در مورد سونی سری اف چیه؟

Sony VAIO F12GFX/B
و یا مدله دیگه این سری ( اونایی که رمشون 6 هست )

zaeimian
14-08-2010, 22:35
سلام
محصولات ASUS و MSI و ... به تازگی رونق پیدا کرده و شدیدا بخاطر پرسود بودن اونها مورد تبلیغ فروشندگان قرار میگیره.
شما دقت کنید به تعداد Preview ها و پستها و اصلا سایتهایی که در مورد لپتاپ ها به صورت تخصصی مطلب درج میکنن، بخش خیلی کمی از این سایت ها به این گونه محصولات اختصاص داره اما شما اونهارو در صفحات اول میتونید ببینید!
زمانی که سونی بیش از نیم میلیون لپتاپ سری F خودش رو می فروشه و تنها سی تاشون مشکل داغ کردن پیدا میکنن چه جنجالی به پا میشه. فکر میکنید در مورد کمپانی های تازهکار در زمینه ی لپتاپ واقعا همون رفتاری میشه که با سونی یا دل و یا توشیبا میشه. خود اون سایت ها در قبال دریافت مبالغی هنگفت حاضر به نمایش این لپتاپ ها هستن اما برای کمپانی های بزرگ و پر سابقه نتنها مبلغی دریافت نمی کنند بلکه مجبور هستن برای جلب نظر بیشتر کاربران اطلاعات به روز این کمپانی ها رو توی سایت هاشون قرار بدن.
قطعا محصولات شرکتهای تازه کار (در زمینه ی لپتاپ) آنچنان مورد برسی قرار نمیگیره و حتی اگر مشکلی هم گزارش بشه آنچنان بازتابی پیدا نمیکنه که شما بتونید در دنیای وب اونرو به راحتی پیدا کنید.
شاید باورتون نشه که پول چه کارهایی که نمیتونه بکنه!
به سایت NVIDIA سری بزنید . خواهید دید که این کمپانی عظیم چطور حاظر شده بخش کوچلی رو در سایت خودش راه اندازی کنه به اسم فروشگاه بعد در بین لپتاپ هایی که برای فروش گذاشته ، اونهای رو به شما توصیه کنه که شرکت هاشون به تازگی در حال تولید لپتاپ هستن.
نمونه ی دیگر اینگونه تبلیغات تکنیک نمایش تصاویر سه بعدی هستش که ASUS و شرکتهای دیگه فقط اون رو تبلیغ میکنن و هیچ صحبتی از مضرات دیدن این تصاویر مجازی نمی کنن.و فقط به فکر تصاحب بازار هستن.

بنا بر این من به شما توصیه میکنم:
به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید. و به کل به فکر مارک های دیگر مثل Sony , Toshiba و مخصوصا DELL باشید.
هر چند که من از دیزاین سونی بیشتر خوشم میاد اما محصولات DELL بینظیر هستش و انتخاب دل انتخاب متخصصین هست.

انتخاب خودم F12KFX , F12GFX

lovelord2020
14-08-2010, 22:38
من طرفدار سرسخت اچ پي هستم
اطلاعاتمم در مورد اچ پي زياده
در مورد سوني چيزي نمي دونم جز چيزايي كه جاهاي مختلف مي شنوم و اين فوروم

conjed
15-08-2010, 00:08
من طرفدار سرسخت اچ پي هستم
اطلاعاتمم در مورد اچ پي زياده
در مورد سوني چيزي نمي دونم جز چيزايي كه جاهاي مختلف مي شنوم و اين فوروم

اقا این اچ پی چرا تو خارج کشور تو صدر فروشه.واقعا انقد با کیفیته؟؟؟

sepand_salehi
15-08-2010, 00:10
سلام
من یه لپ تاپ حول و حوش 1.7 میلیون تومان می خوام بخرم. چه چیزی رو پیشنهاد می کنید؟
برای کار های سنگین می خواهم. بازی هم حداقل بازی هایی مثل PES و فیفا و NFS رو بکشه.
لطفا با مشخصات کامل کانفیگ معرفی کنید.

ممنون

لطفا تحویل بگیرید :31::41:

enriquefk2
15-08-2010, 05:35
اقا این اچ پی چرا تو خارج کشور تو صدر فروشه.واقعا انقد با کیفیته؟؟؟
بله بیشترین فروش رو داشته و Acer و Dell هم فروش خیلی زیادی داشتند تو ماه های اخیر

salib
15-08-2010, 12:16
سلام
محصولات ASUS و MSI و ... به تازگی رونق پیدا کرده و شدیدا بخاطر پرسود بودن اونها مورد تبلیغ فروشندگان قرار میگیره.
شما دقت کنید به تعداد Preview ها و پستها و اصلا سایتهایی که در مورد لپتاپ ها به صورت تخصصی مطلب درج میکنن، بخش خیلی کمی از این سایت ها به این گونه محصولات اختصاص داره اما شما اونهارو در صفحات اول میتونید ببینید!
زمانی که سونی بیش از نیم میلیون لپتاپ سری F خودش رو می فروشه و تنها سی تاشون مشکل داغ کردن پیدا میکنن چه جنجالی به پا میشه. فکر میکنید در مورد کمپانی های تازهکار در زمینه ی لپتاپ واقعا همون رفتاری میشه که با سونی یا دل و یا توشیبا میشه. خود اون سایت ها در قبال دریافت مبالغی هنگفت حاضر به نمایش این لپتاپ ها هستن اما برای کمپانی های بزرگ و پر سابقه نتنها مبلغی دریافت نمی کنند بلکه مجبور هستن برای جلب نظر بیشتر کاربران اطلاعات به روز این کمپانی ها رو توی سایت هاشون قرار بدن.
قطعا محصولات شرکتهای تازه کار (در زمینه ی لپتاپ) آنچنان مورد برسی قرار نمیگیره و حتی اگر مشکلی هم گزارش بشه آنچنان بازتابی پیدا نمیکنه که شما بتونید در دنیای وب اونرو به راحتی پیدا کنید.
به سایت NVIDIA سری بزنید . خواهید دید که این کمپانی عظیم چطور حاظر شده بخش کوچلی رو در سایت خودش راه اندازی کنه به اسم فروشگاه بعد در بین لپتاپ هایی که برای فروش گذاشته ، اونهای رو به شما توصیه کنه که شرکت هاشون به تازگی در حال تولید لپتاپ هستن.
نمونه ی دیگر اینگونه تبلیغات تکنیک نمایش تصاویر سه بعدی هستش که ASUS و شرکتهای دیگه فقط اون رو تبلیغ میکنن و هیچ صحبتی از مضرات دیدن این تصاویر مجازی نمی کنن.و فقط به فکر تصاحب بازار هستن.

به هیچ عنوان تحت تاثیر تبلیغات قرار نگیرید. و به کل به فکر مارک های دیگر مثل Sony , Toshiba و مخصوصا DELL باشید.
هر چند که من از دیزاین سونی بیشتر خوشم میاد اما محصولات DELL بینظیر هستش و انتخاب دل انتخاب متخصصین هست.

دیدم توضیحاتتون کامله
گفتم از تون راجع به وزن دستگاه جهت حمل و نقل بپرسم ...
چطوره این سری اف ...
من وسیله ندارم باید مسیر خونه و سر کار رو با تاکسی برو و بیام
:8:

h-blade
15-08-2010, 13:49
وستان من يه لپ تاپ ميخوام كه امكانات زير رو داشته باشه (به ترتيب اولويت):

1:شيك باشه
2:سرعت خيلي بالا داشته باشه (حد اقل سي پي يوش core i 3 باشه)
3:من واسه فيلم ديدن و موزيك ميخوام پس كيفيت بالا و بزرگ بودن ال سي دي رو ميخوام
4:درايو بلو ري داشته باشه
5:هارد بالا باشه
6:خيلي كم بازي ميكنم پس گرافيك معمولي باشه بهتره(نه زياد پايين)

دوستان اگه چيزي به نظرشون ميرسه بگن ممنون ميشم

FARDAMG
15-08-2010, 15:51
خواهشا یه لب تاپ خوب از سری اف سونی و یا سایر برندها معرفی کنید.برای کارهای گرافیکی و اندکی بازی میخواهم.قیمتش هم بین 1400 تا 1600 با شه.ممنون میشم راهنمایی ام کنید.

Xilevens
15-08-2010, 16:39
ببینید اگه یه لپ تاپ کانفیگ بالا میخواید
نظر من F12GFX هست

پردازنده : CORE I7 QM 740 1.73

TURBO BOOST TO 2.93
6MCache.FSB 1333
رم :6G DDR3
هارد دیسک : 500G 7200rpm
کارت گرافیک : GFORCE 330M 1G Dedicated
UP TO 3.8

مانیتور : 16.4" FULL HD WITH 1920*1080

مشخصات جانبی:LAN.WIFI.WEB.blurtooth.HDMI .KEYBOARD BACK LIGHT
درایو:BLUERAY ROM-DVD/RW-CD/RW

کف قیمتی که من دیدم 1 میلیون و هفتصد و هشتاد هزار تومان هست که هر چی بالاتر بود بدونید دست خودت فروشنده هست
کسی کمتر دید به من هم خبر بده قیمتی هم که واسه خارج کشور هست 1.5 هست حالا بسته به نوع گارانتی قیمت بالا پایین هم داره
آخه جدیدا هرچی دنبال سری 12 بری میگن فروش بالا بوده و کم شده و نیست

این لپتاپ چندتا مزیت داره
برای بازی:
گرافیک نسبتا بالا
رم مناسب
صفحه بزرگ که معمولا طرفداران PC بیشتر به مزاجشون خوش میاد
و مهمتر از همه HD بودنش هست
ولی فکر کنم LCD باشه که اینش بده
برای کار گرافیکی و مهندسی هم که از CPU core i7 که داره دیگه تو لپ تاپ چی بهتر
واسه فیلم دیدن هم خوبه

از نظر ظاهری هم کولاکه
فقط درب پشت شو ببینی رفتی
جاگیری کلیدا تو صفحه کلید و بک لایت دکمه ها که به کنار
ساخت آمریکا هم که هست
من حرف جناب zaeimian رو در مورد تفاوت چینی و آمریکایی بودن خیلی قبول دارم چون موارد مشابه زیادی رو دیدم

2 تا مشکل این سری داره
یکی وزن زیاد که نسبت به اندازه صفحه طبیعیه و مسلما 2.9 کیلو گرم واسه جنس مذکر حملش نباید زیاد سخت باشه
مگه اینکه هنگام تردد تو شهر با اتوبوس یا تاکسی بخواید کیف لپ تاپ رو با یه دست از شیشه ماشین بیرون نگه دارید

یکی هم مصرف بالای انرژی لپ تاپ هست که طول زمان استفاده رو کم میکنه اونم با توجه به کانفیگ بالای این سری طبیعیه

یه جا دیگه هم خوندم که اسپیکراش صدای بلندی ندارن
واقعا اگه کسی از لپ تاپ توقع آمپلی فایر داره که ...

برای دوستانی هم که بین مارک ها شک دارن کلا به نظر من برای یه فرد مقیم ایران اگه از نظر مالی مشکلی نباشه
VAIO
َASUS
Hp
Dell
Acer
بهترین طبقه بندی و ranking هستش

راستی تو یه سایت دیدم 127HFX رو نوشته بود دارای 7 Ultimate هست ولی تو لیست قیمت همون سایت 7 Home رو واسش آورده بود کسی خبر داره بگه

Hamid69
15-08-2010, 17:27
و من همچنان دودل بین F127HG و F12GFX:13:
لطفاً دوستان نظراتشون را اعلام کنند.

tirdad_60
15-08-2010, 19:57
دوستان یک مقایسه ای بین این سری F12 و مدلهای موجود در ایران موجوده؟

zaeimian
15-08-2010, 20:02
دیدم توضیحاتتون کامله
گفتم از تون راجع به وزن دستگاه جهت حمل و نقل بپرسم ...
چطوره این سری اف ...
من وسیله ندارم باید مسیر خونه و سر کار رو با تاکسی برو و بیام
:8:
سلام
مسلما وزن خیلی مهم هستش اما
دو سه کیلو با چهار کیلو توی جابجایی چندان توفیری نداره ،
سختگیری در مورد وزن لپتاپ زمانی اهمیت پیدا میکنه که شما بخواهید حین کارکردن اونرو بگیرید توی دستتون!
به طور مثال فرض کنید که شما متخصص در زمینه ی ربات های صنعتی هستید و برید یک شرکت تولید کننده و بخواهید روبات هاشون رو پروگرام کنید ، مثلما نمیشه کیت روبات یا PLC اون رو در بیارید ، باید لپتاپ رو بگیرید دستتون تو هوا و کارتون رو انجام بدین.اون وقت صدگرم هم صدگرمه!
بنابر این من فکر میکنم وزن این سری از لپتاپ ها (F) باتوجه به کاربردشون و امکاناتشون خیلی خوبه!

اما بزرگترین نقطه ضعف این سری مصرف بالای اونهاست که خیلی جابجایی رو محدود میکنه.

اگر خواستید از سری F بخرید به شما توصیه میکنم
حتما دارای امکانات زیر باشه:
Geforce 330M
HDD 7200 rpm

و بهتره برای احتیاط:
سری F12
Made in USA

من به شخصه خیلی صبر کردم تا مدلی عرضه بشه که هم CPU قوی داشته باشه (i7 840QM) و هم گرافیک قوی (Geforce 330M) که خبری نشود
البته فکر میکنم به دو دلیل سونی این کار رو نکرده
اول اینکه بیش از حد توان مادربرد گرما تولید میشده
دوم اینکه مصرف انرژی به حدی بالا میره که دیگه عملا باتری بلا استفاده میشه.

همچنین خیلی دنبال مدلی گشتم که به جای HDD از SSD استفاده شده باشه و گرافیکش هم Geforce 330M و FullHD باشه که پیدا نشد.

در آخر با توجه به مدل هایی که توی ایران هست من F12GFX رو به شما پیشنهاد میکنم.

zaeimian
15-08-2010, 20:40
لطفا یک مدل پیشنهادی بهم بگید
من لپ تابی میخوام که"
سی پی یو i5 بالا
گرافیک خوب
صفحه کلید فول
از لحاظ پورت تکمیل
وجسارتا خر کار!! در عیمن حال شیک
البته تو رنج قیمت 1200

سلام
توی این رنج قیمت خیلی سخته بهتر بو حداقل 1.5 هزینه میکردید

Sony VAIO F Series VPC-F11CGX/B
Core i7 720QM 1.6 GHz
900*1600 16.4" LCD
320GB - 7200 rpm
DVD-RW
NVIDIA GeForce 310M
Mfr estimated battery life 4 hour(s)
Made in USA
قیمت 1.250.000 تومان
با توجه به مبلغی که شما میخواهید هزینه کنید ، نمیتوانید مدلی را تهیه کنید که دارای BlueRay باشه
مثلما وقتی بلوری نداشته باشه مانیتور FullHD هم به دردتون نمیخوره.
با گرافیکی که این مدل داره میتونید بازی هایی در حد PES , NFS بازی کنید و اجرای CRYSIS از توان این رنج خارجه.
این مدل یک ساعت بیشتر از مدل های مشابه باتری نگه میداره.

اگر میتونید بیشتر هزینه کنید مدل روبه رو را بخرید F 12 HFX
حدود قیمت 1.490.000 تومان

اگر هم براتون اهمیت نداره که آمریکایی باشه صد در صد به شما این مدل رو توصیه میکنم. F115FX
حدود قیمت 1.530.000 تومان

zaeimian
15-08-2010, 20:53
سلام

به نظر من یکی از بدترین مارک هایی که میشه انتخاب کرد HP هستش.
این مارک بالاترین میزان خرابی رو داشته
این هم مدرک:
(حتما مطالعه کنین چون به درد همه ی مدل ها میخوره)

ACER رو هم که اصلا قبووول ندارم.

lovelord2020
15-08-2010, 21:14
دوست عزيز شما وارد كننده اي يا گارانتي مي كني برند هاي مختلف رو كه اينطور قاطع از برند ها بد مي گي؟
اونم با اوردن يه منبع ايراني
مي شه بگي پس براي چي بيشترين فروش رو تو دنيا داره اچ پي
ايسر هم از اين نظر در رتبه ي دومه

اين مقاله از بازار داخلي هم گفت
بازاري كه توش لپ تاپ ريفر مده و 99%‌ساخت چين هستن
و نظر شخصي بيشتر بود توش تا ترجمه
توشيبا برند معتبري نيست؟
نموداراهايي كه مستقيم از مقاله اصلي كپي شده بود روش فارسي نوشته شده بود!
اصلا اين مقاله ترجمه بود يا خيال پردازياي يه نفر؟
منبعت اعتبار نداره!و تمام پستاتو زير سوال برده

شما كه داري واسه همه سوالا وقت مي ذاري درست نيست اين طور نظر بدي
البته نظر كارشناسي كه ندادي فقط يه پست بيربط گذاشتي كه زيادم مرتبط با موضوع بحث نبوده

هر زمان به عنوان يه فروشنده معتبر تو بازار داخلي اين نظر رو دادي قابل احترامه

zaeimian
15-08-2010, 21:33
دوست عزيز شما وارد كننده اي يا گارانتي مي كني برند هاي مختلف رو كه اينطور قاطع از برند ها بد مي گي؟
اونم با اوردن يه منبع ايراني
مي شه بگي پس براي چي بيشترين فروش رو تو دنيا داره اچ پي
ايسر هم از اين نظر در رتبه ي دومه

اين مقاله از بازار داخلي هم گفت
بازاري كه توش لپ تاپ ريفر مده و 99%‌ساخت چين هستن

شما كه داري واسه همه سوالا وقت مي ذاري درست نيست اين طور نظر بدي

هر زمان به عنوان يه فروشنده معتبر تو بازار داخلي اين نظر رو دادي قابل احترامه

سلام
بهتر بود به جای نگاه کردن مقاله اونو میخوندید!
چون توی همین منبع ایرانی داخلی نوشته:

به گزارش سی‌نت، شرکت خدمات گارانتی اسکوئر ترید، به تازگی در مقاله‌ای پژوهشی، نرخ خرابی 30هزار لپ‌تاپ را برای مقایسه برند و طبقه‌بندی سخت‌افزاری آنها بررسی کرده و به نتایجی دست یافته که حتی شما را متعجب خواهد کرد.

اگر موضوع ریفر و چینی بودنه خوب این شامل همه ی مدل ها میشه مخصوصا اونهایی که فروش بیشتری داره.

چند وقت پیش در مورد داغ کردن سری F سونی لینک دادم چون انگلیسی بود بصاطی به پاشد. چندتا از پست های منو هم حذف کردن چون داشت کار به مشاجره میکشید ، فقط برای اینکه انگلیسی بود و اونطور که باید ترجمه نمیشد.
اینبار گفتم لینک فارسی بدم مثل سری قبل نشه ، ظاهرا باز هم قراره یک بساط دیگه به پا بشه و باز هم لینک هام حذف بشه.اخه PAMI به ما لطف داره!
بعد هم اگه HP بیشترین خرابی رو داره شما چرا بهت بر میخوره!

lovelord2020
15-08-2010, 21:38
مقاله رو خوندم
خيلي خنده دار بود
مخصوصا قسمتايي كه از مقاله اصلي كپي شده بود يعني نمودارا
فقط چرا فارس بود ؟!؟
خودش نقاشي كرده بود؟

zaeimian
15-08-2010, 22:09
مقاله رو خوندم
خيلي خنده دار بود
مخصوصا قسمتايي كه از مقاله اصلي كپي شده بود يعني نمودارا
فقط چرا فارس بود ؟!؟
خودش نقاشي كرده بود؟

خنده دارتر هم میشه!

(اگه edit کردن پست هات تموم شده)
این هم لینک اصلی:

tirdad_60
15-08-2010, 22:47
بهترین مدل برای کار گرافیکی تا 2 میلیون در سری F12 چه مدلی هست؟

biostar
15-08-2010, 22:59
بهترین مدل برای کار گرافیکی تا 2 میلیون در سری F12 چه مدلی هست؟

F125 FX/B
CORE I7-1.6-720QM
6 GB
640 HDD
NV 330M 1G
16.4" FULLHD
BLUE-R
win 7
2.9 Kg
1,730,000

conjed
16-08-2010, 01:18
من میخام یه لپتاپ بگیرم با کانفیگ تو مایه های vaiof115fm &dell studio 1558
برام مهمه که fullhd باشه ولی ایا میرزه من بخام این f115رو بگیرم چون تنها فرقش فک کنم fullhd بودنش باشه.ایا300تومن پول بیشتر ارزش داره من بدم??

2-میخاستم یه عزیزی گرافیک2تارو مقایسه کنه (((geforce gt330 1gig & ATI radeon 5470 1gig(((

3-بنظر شماها led معمولی بهتره یاfullhd lcd????لطفا دلیلتونم بفرمایید؟؟؟

موردی دیگم اگه هست که باید بهش توجه کرد لطفا بفرمایید...

ممنون میشم هرکدومو جواب بدین:11:
پیشاپیش تشکر فراوان

lovelord2020
16-08-2010, 10:09
خنده دارتر هم میشه!

(اگه edit کردن پست هات تموم شده)
این هم لینک اصلی:

اكي حالا بهتر شد مرسي

لينك اصل اون مقاله اينه كه انتهاش رفرنسش هم ذكر شده:

تاريخش مربوط مي شه به امسال!؟
در مورد اچ پي مي گم كه روش حساسم!
ميشه بفرماييد كدوم يكي از مدلايي كه تو اون تاريخ روخط توليد اين شركت بوده الان هم توليد مشه!

مشاجره نمي كنم ولي حالا جواب سوال من رو بده!
يه شركت چه جوري تمام برند هارو گارانتي مي كنه؟
پس شركتاي سازنده چه كاره هستن؟

بهم بر مي خوره چون همين الان 3 تا اچ پي دارم و با هيچ كدومشون مشكل نداشتم و همه جوره كارمو راه انداختن.(شايدم اچ پي مال بابام باشه!)

در ضمن هنوز هم مي گم چه ربطي داشته به موضوع اين بحث؟

اينو كلي مي گم به خودتون نگيرين!
تو اين فوروم اولين بار نيست برندهاي مختلف توسط كسايي كه تخصص كافي تو اين ضمينه ندارن و حتي 5 تا برند رو كنار هم نديدن زير سوال مي ره!

بحث در مورد برند ها و فوايد و مزاياش خيلي خوبه و به ديگران كمك مي كنه!
اما نظر خيلي ها رو هم عوض مي كنه!و بعد مي رن سراغ مدلايي كه فقط تو تبليغات خوب بودن و ضرر مي كنن
و كس نيست كه بيادو هزينه حرفي كه زده و كسي رو تشويق كرده براي خريد فلان مدل پرداخت كنه!

چرا هنوز بايد بيشترين تعداد لپ تاپايي كه وارد مي شه مربوط شه به 1520 دل؟
چرا هنوز شركتا ميان مدلايي رو وارد مي كنن كه تو تمام دنيا منسوخ شده!
واسه اين نيست كه خريدارا با شنيدن اطلاعات عجب غريب رو مي ان به مدلايي كه امتحانشونو پس دادن!

conjed
16-08-2010, 10:36
من میخام یه لپتاپ بگیرم با کانفیگ تو مایه های vaiof115fm &dell studio 1558
برام مهمه که fullhd باشه ولی ایا میرزه من بخام این f115رو بگیرم چون تنها فرقش فک کنم fullhd بودنش باشه.ایا300تومن پول بیشتر ارزش داره من بدم??

2-میخاستم یه عزیزی گرافیک2تارو مقایسه کنه (((geforce gt330 1gig & ATI radeon 5470 1gig(((

3-بنظر شماها led معمولی بهتره یاfullhd lcd????لطفا دلیلتونم بفرمایید؟؟؟

موردی دیگم اگه هست که باید بهش توجه کرد لطفا بفرمایید...

ممنون میشم هرکدومو جواب بدین:11:
پیشاپیش تشکر فراوان

مااين همه قبلش تشكر كرديم كسي نيست به داد ما برسه:41:

babakwind
16-08-2010, 12:47
سلام

این اراجیف دیگه چیه؟
انتخاب متخصصین! :18:
بابا اگه ما به HP اعتراض میکنیم واسه اینه که بعضی مدلاش گرم می شد (سابقا) دیگه شما می فرمایید DELL انتخابه متخصصینه؟ مدله شاخه DELL که latitude بود واسه دوستم 2 سال کار نکرد! باز HP!
بعد این کیته 3d چه ربطی به ASUS داره؟ تمامه کیت رو Nvidia داده بیرون. ASUS فقط 3D بودن صفحه رو فراهم کرده. اونم توی مدل های تاپش!
حالا دوستانم نظر بدن بد نیست:27: . بینظیر بودن DELL توام با بد بودنه HP منو کشته!:39:
جونه تو سعی کردم خیلی تند نرم!

sepand_salehi
16-08-2010, 13:15
سلام
من یه بار درخواست داده بودم ولی جوابی ندادین.

من یه لپ تاپ حول و حوش 1 میلیون و 700 تومان می خوام با مشخصات زیر:
سی پی یو آن هفت هسته ای (i7) باشه
گرافیک بالایی داشته باشه.

با تشکر

mohsenfhm
16-08-2010, 13:39
سلام

با تشکر

SONY VAIO F123

saeed1234a
16-08-2010, 16:44
سلام

با تشکر
دوست عزیز هر 7ای که هسته نیست!:31:
i7 چهار هسته ایه:8:
f12fgx

svhost
16-08-2010, 17:00
هست ! چرا نباشه ؟ خوبی سونی نسبت به خیلی برند ها این هست که بعد از معرفی به 2 هفته نمی کشه که وارد بازار داخلی میشه...

صفحه نمایش شده HD 900p به خاطر همین قیمت میاد پایین ، البته با صفحه نمایش فول اچ دی هم این مدل ها عرضه میشن.

F 121 FX /B 1400
F 123 FX /B 1600
F 125 FX /B 1700
F 12 LGX /B 1350
F 12 NGX /B 1400
F 12 HFX /B 1490
F 12 FFX /B 1450
F 12 JFX /B 1730
F 12 GFX /B 1830
F 12 KFX /B 1830

اگر کمه بگو تا باز بگم :31: ( مدل های داخل بازار ایران هست.)
قیمت ها هم از اینی که نوشتم احتمالا کمتر شده

ما بلاخره نفهمیدیم که این دوتا:
F 123 FX /B 1600
F 125 FX /B 1700
فول اچ دی هستن یا نه؟
بعضی ها می گن هست بعضی ها می گن نیست!
اگه هست اون موقع چه تفاوتی با F12 GFX دارن؟

pooria-ir
16-08-2010, 17:18
سلام

احساس میکنم مطلب یکمی از رو بغض و کینه هستش
ببینین دوست عزیز اسوس کیفیت ساخت خیلی بالایی داره،این رو من نمیگم متخصصین همین فروم هم تاییدش کردن،در قسمت زیرین بدنه از تفلون استفاده شده تا مقاومت بره بالا وسایش کاهش پیدا کنه،کیفیت ساخت هم بسیار بالاست
و فکر نمیکنم که اسو س رو بشه تاز کار نامید،خودتون میدونین که چقد شرکت گردن کلفتیه،هیچ وقت نمیاد با تبلیغات دروغین و نابجا سابقه ی چندین و چند ساله ی IT خودش رو خراب کنه،اگه منظورتون مضرات 3D هستش که یه چیزیه که همه میدونن به دلیل استفاده از عینک به مدت بیش از یکی 2 ساعت مداوم برای چشم ضرر داره
ضمنا این رو به این دلیل میگن که هنوز سونی به 3D توی لپ تاپ دست پیدا نکرده،توی TV هم دقیقا همین قضیه پیش اومد اول کمپانی های کره ای رسیدن به این تکنولوژی و بعدش سونی ...
به هر حال تو لپ تپ هرکس باید با توجه به نیازهاش انتخاب کنه
بین ان 2 تا مدل که تردیدی وجود نداره اگه کانفیگ هارو بزارین کنار هم ....
اون MADE IN USA هم بیشتر دکوریه؛چون قطعات دقیقا یکسان هستش با نمونه های مشابه چینی
این USA ها فقط توی اونجا مونتاژ میشه والسلام...

Mohammad_Asus
16-08-2010, 17:21
ببینید من نمیخواهم از ASUS طرفداری کنم و نیگاه به اسمم نکنید :31: ، من خودم وقتی میخواستم نوت بوک بخرم ، اول از همه رفتم سراغ دل ، مدل 3500 رو انتخواب کرده بودم و میخواستم فرداش برم خرید ، بعد به طور اتفاقی(خواست خدا بود) با یکی از دوستان قدیمی از طریق چت راهنمایی گرفتم و دیدم اگر سمت این برند برم ، با دادن مثلا 1 تومن پول کاملا ضرر کردم و فقط به اسم اینکه دل هست پولی اضافه دادم ، همچین قضیه ای در مورد سونی هم صدق میکنه که بیشتر در موردش میگم.

بعد به طور همزمان روی 3 برند SONY - HP - ASUS تحقیق کردم و نتایج به این صورت بود :

در برند SONY نسبت به پولی که میدیم ، کانفیگ کمتری رو داریم ، مثلا گرافیک و CPU ضعیفتر و البته جا داره اینرو بگم که کیفیت ساخت خوبی رو ارائه میکنه ، گارانتی درست و حسابی هم که نداره ، چند تا وارد کننده داره و کیبردش هم فارسی نیست.(پسر خالم مدل 115 رو داره و از نزدیک دیدم) - بعلاوه اینکه Review های جالبی ازش ندیدم !

برند HP هم نظرمو جلب کرده بود - گارانتی خوبی هم داره و البته کیبردش فارسی نیست.سری Pavilion هم مد نظرم بود و خوب یه عیبی که داره بدنش برق هست - قیمتش هم از اسوس با کانفیگ بالاتر ، بیشتر بود.

سراغ ASUS اومدم و اول از همه دیدم محصولات ASUS در سرتاسر دنیا 2 سال Warranty داره(تمامی رده های محصولات) و تو ایران هم به خوبی از طریق 2-3 شرکت اصلی و چند تا فرعی پشتیبانی میشه و توی سایتش هم پرچم ایران رو زده و خلاصه کارو تموم کرده !
اومدم سر قیمت و دیدم کارش درسته ، چون با یه قیمت همسان ، کانفیگهای عالی رو اجرا کرده و بعد از خوندن Review و دیدن Rating های مختلف در سایتهای خارجی و داخلی ، دیدم یکی از بهترین برندهای حال حاظر هست.

- من مانیتور ASUS برای یکی از اشنایان خریدم ، وقتی درب جعبه رو باز کردم ، دیدم علاوه بر کابل برق سازگار با ایران ، 2 نوع کابل دیگه هم داخلش گذاشته شده که نشون میده ASUS به فکر مشتریهاش هست و نمیخواهم اونهارو تو دردسر بندازه.

حالا میریم سر این نقل قول :

حصولات ASUS و MSI و ... به تازگی رونق پیدا کرده و شدیدا بخاطر پرسود بودن اونها مورد تبلیغ فروشندگان قرار میگیرهوالا این فروشنده هایی که شما میگی ، DELL و SONY از دهنشون نمیفته و برای اثبات حرفم میتونید سری به مراکز کامپیوتر بزنید.
حتی راننده تاکسی که باهاش اومدم تا خونه ، گفت من اگر بخواهم بخرم ، اول SONY بعد DELL ، منم گفتم باشه ! :27:

شما دقت کنید به تعداد Preview ها و پستها و اصلا سایتهایی که در مورد لپتاپ ها به صورت تخصصی مطلب درج میکنن، بخش خیلی کمی از این سایت ها به این گونه محصولات اختصاص داره اما شما اونهارو در صفحات اول میتونید ببینید!چه حرفهای عجیبی میزنید شما ، میشه چند تا مثال از این سایتهایی که میگید بزنید ؟

زمانی که سونی بیش از نیم میلیون لپتاپ سری F خودش رو می فروشه و تنها سی تاشون مشکل داغ کردن پیدا میکنن چه جنجالی به پا میشه.
تنها 30 تاشون ؟ عجب امار دقیقی !! من چیز دیگه ای رو در این سایت میبینم ، ایران خودرو 1 ماشینش هم که بترکه ، بیچارش میکنن ، پس تعداد مهم نیست ، مهم کیفیت کار هست.

فکر میکنید در مورد کمپانی های تازهکار در زمینه ی لپتاپ واقعا همون رفتاری میشه که با سونی یا دل و یا توشیبا میشه.
میشه بپرسم سونی کدوم قسمت از نوت بوک رو خودش میزنه ؟
همین ASUS روز به روز در زمینه مادربورد و کارت گرافیک پیشرفت میکنه و تکنولوژیهایی که ارائه میده تیتر مجلات مرتبط رو مشغول به خودش میکنه و همیشه محصولاتش جزو پیشنهادهای عزیزان متخصص در زمینه سخت افزار هست.
شما نگاه به ایران نکن ، ممکنه یه محصولی 10 ساله تولید بشه ولی کسی این ریسک رو نکنه که واردش کنه.

خود اون سایت ها در قبال دریافت مبالغی هنگفت حاضر به نمایش این لپتاپ ها هستن اما برای کمپانی های بزرگ و پر سابقه نتنها مبلغی دریافت نمی کنند بلکه مجبور هستن برای جلب نظر بیشتر کاربران اطلاعات به روز این کمپانی ها رو توی سایت هاشون قرار بدن.مدرک ؟ شما خودت از این سایتها داری ؟ :41:

شاید باورتون نشه که پول چه کارهایی که نمیتونه بکنه!عجب !! پس این همه یوزی که در تاپیک کلوپ N61 اومدن و به بررسی مزایا و مشکلاتش پرداختن ، پول گرفتن ؟

برای اینکه بفهمید این تازه کارها چطوری تونستن از پس قدیمیهای اینکار بر بیان ، بهتره توی یوتیوب این دو کلمه رو سرچ کنید :

ASUS N61JQ
SONY F-115

حالا ببین برای هر کدوم چند تا ویدئو میاد و اگر تونستی همشون رو ببین و مقایسه کن ، کاری که من کردم.تازه این فقط یه مدل ASUS هست ، هر کدوم رو که سرچ کنید ، کلی ویدئو از یوزرهای مختلف میاره که معمولا هم مشکلی ندارن.

از لحاظ Review هم همینطوره و میتونید برید توی سایت نوت بوک چک ، ببینید چه خبره و زیاد فکر و خیال نکنید.

نمونه ی دیگر اینگونه تبلیغات تکنیک نمایش تصاویر سه بعدی هستش که ASUS و شرکتهای دیگه فقط اون رو تبلیغ میکنن و هیچ صحبتی از مضرات دیدن این تصاویر مجازی نمی کنن.و فقط به فکر تصاحب بازار هستن.بیشتر شبیه به لطیفه بود تا نکته علمی :27: من از روزی که یادمه ، اسم این 3بعدی با سامسونگ و سونی و.. شروع شد و هیچ جا هم حرفی از ضررش نشد ، در ضمن جالبه بدونید که قرار نیست یوزر 24 ساعته با عینک بشینه ، اگر سالی یک بار خواست یه بازی 3 بعدی اجرا کنه و یا فیلمی در این مورد ببینه ، میتونه از این قابلیت استفاده کنه.

من از برند دل خوشم میاد ، اما اون چیزی که من از این برند تو ایران میبینم در حال حاظر ، فقط نام این برند رو یدک میکشه و پولش رو هم کامل میگیره.
توشیبا هم برند خوبیه ، ولی فاکتورهای لازم رو توی ایران نداره.(گارانتی - کانفیگ و..)
سونی رو هم که گفتم.

tirdad_60
16-08-2010, 20:21
F125 FX/B
CORE I7-1.6-720QM
6 GB
640 HDD
NV 330M 1G
16.4" FULLHD
BLUE-R
win 7
2.9 Kg
1,730,000

چطور میشه مدلهایی که از لحاظ قیمت به هم نزدیک هستند و تفاوت اندکی دارند رو از لحاظ کانفیگ مقایسه کرد
بنچمارک و مقایسه عملی در کجا میشه دید؟

biostar
16-08-2010, 21:56
چطور میشه مدلهایی که از لحاظ قیمت به هم نزدیک هستند و تفاوت اندکی دارند رو از لحاظ کانفیگ مقایسه کرد
بنچمارک و مقایسه عملی در کجا میشه دید؟

جای خاصی نمی شه دید.

یا به سایت B2BSONY مراجعه کنید .

یا اینکه یه لیست قیمت درست و حسابی از یه فروشگاه ایرانی گیر بیارید تا بتونید مقایسه کنید.:31:

مقایسه علمی و بنچمارک ها رو هم در سایت notebookcheck.net
یا notebookreview.com

sepand_salehi
16-08-2010, 23:19
دوست عزیز هر 7ای که هسته نیست!:31:
i7 چهار هسته ایه:8:
f12fgx

ممنون. من هم هی به دوستم می گفتم که امکان نداری که منظور از آی 7 ، هفت هسته ای باشه و سیستم خنک کننده ی لپ تاپ نمی تونه جواب هفت هسته رو بده. ولی آنقدر قبول نکرد و اصرار کرد که ما هم باورمون شد که آی 7 ها هفت هسته ای اند.

SONY VAIO F123

می شود کانفیگ آن را بزارید. ممنون

Xilevens
16-08-2010, 23:23
من دانشجو هستم رشته مهندسی کامپولوتر تو دانشگاهی که درس میخونم تقریبا اکثریت لپ تاب دارن
از فوجیتسو و سوزوکی گرفته تا دل و اچ پی و سونی و مک
کسی زیاد از دل راضی نیست من خودم یه زمانی 6400 داشتم که نسبتا خوب بود ولی جدیدا دل حرفی واسه گفتن نداره
یکی از دوستام پارسال یه مدل استدیو رو واسه معماری گرفت 1.7 میلیون هم هزینه کرد جالبه که اتوکد رو اجرا نمیکنه ولی همین نرم افزار رو اسوس و سونی خوب جواب میداد
بقیه مارکها مثل فوجیتسو و سوزوکی و توشیبا و ایسر و ... زیاد ریسک نکردن زیاد هم مشکل ندارن و کاراییشون هم در یه حد معمول خودشونه
اما اسوس خیلی خوب جلوه کرده بود با اینکه تازه وارد بازار شدهفقط تنها مشکلی که من دیدم با سیستم عامل ناسازگازی پیدا میکنه این مورد رو رو 2 دستگاه به شخصه دیدم که بچه ها هربار مجبور بودن سیستم عامل رو عوض کنن ( بلایی که اونا سر سیستم عامل میارن واویلاست مخصوصا لینوکس ) ولی چیزی که نظرمو خیلی جلب کرد خدمات اسوس بود که کاملتر از هر برند دیگه بود
یه مدل رو دیدم که 2 ویندوز داشت و واسه هر ویندوز یه سی دی ریکاوری
چیزی که سونی نداره
اما سونی
سونی معمولا میگن پول اسمشو میخوره
ولی کاری که ازش میکشی انگار یه کم بیشتر از کاننفیگی هست که داره

اپ پی هم به قول بچه ها زیاد تند نمیدوه تا اگه زمین خورد زیاد صدمه نبینه
برند خوبیه
لااقل من بیشتر دل قبولش دارم

تنها نکته ای که به نظرم جالب بود برند فوجیتسو بود که دارای قاب هست خیلی واسم جالب بود و جدیدا شنیدم برندهای دیگه هم دارن به این طرف حرکت میکنن
ولی میتونن یا نمیتونن رو خدا میدونه

JUVE_HFZ
17-08-2010, 03:10
می خواستم تفاوت f12gfx و f12kfx رو بدونم و اینکه کدومشون بهترن و در اکثر سایتا قیمت f12kfx کمی بیشتر و فکر کنم اونم به خاطر اینه که بک لایت مانیتور f12gfx , دارای LCD می باشد و برای f12kfx , دارای LED است و در بقیه موارد گویا که مثل هم اند و قیمتشونم حدود 1800 تا 1900 هستش .
از طرفی می خواستم نظرتونو در مورد لپ تاب f12xhx بدونم که cpuش corei7-840 هست و رمش 8 و هاردش 640, دارای 5400 دور و ویندوزش 7 ultimate هست و دارای تکنولوژی transfer jet می باشد و فکر کنم حدود قیمتش 2.5 باشه ( اصلا خبر ندارم تو ایران گیر میاد یا نه ؟ )
لپ تاپ دیگه مد نظرم هم f127hg هست که اونم حدود 2 تومن قیمتشه و حتما ازش مطلعید و فرقشم با 3 مدل بالا اینه که اون 3 تا آمریکایی اند و این چینی .
راستش رو بخواهید بین این 4 تا مدل خیلی شک دارم که کدومشو بخرم .
اصلا f12xhx تو ایران موجود هست و واقعا می ارزه این مبلغ را گرانتر بابتش بپردازم .
اگه که شما هم اطلاعات دقیق تر و کامل تری دارید دریغ نکنید لطفا ...
( پیشاپیش تشکر )

Hamid69
17-08-2010, 04:43
می خواستم تفاوت f12gfx و f12kfx رو بدونم و اینکه کدومشون بهترن و در اکثر سایتا قیمت f12kfx کمی بیشتر و فکر کنم اونم به خاطر اینه که بک لایت مانیتور f12gfx , دارای LCD می باشد و برای f12kfx , دارای LED است و در بقیه موارد گویا که مثل هم اند و قیمتشونم حدود 1800 تا 1900 هستش .
از طرفی می خواستم نظرتونو در مورد لپ تاب f12xhx بدونم که cpuش corei7-840 هست و رمش 8 و هاردش 640, دارای 5400 دور و ویندوزش 7 ultimate هست و دارای تکنولوژی transfer jet می باشد و فکر کنم حدود قیمتش 2.5 باشه ( اصلا خبر ندارم تو ایران گیر میاد یا نه ؟ )
لپ تاپ دیگه مد نظرم هم f127hg هست که اونم حدود 2 تومن قیمتشه و حتما ازش مطلعید و فرقشم با 3 مدل بالا اینه که اون 3 تا آمریکایی اند و این چینی .
راستش رو بخواهید بین این 4 تا مدل خیلی شک دارم که کدومشو بخرم .
اصلا f12xhx تو ایران موجود هست و واقعا می ارزه این مبلغ را گرانتر بابتش بپردازم .
اگه که شما هم اطلاعات دقیق تر و کامل تری دارید دریغ نکنید لطفا ...
( پیشاپیش تشکر )

F127HXH تو ایران نیست.منم دقیقاً مثل شما بین این مدل ها موندم.آمریکایی یا چینی بودنش که هیچ تفاوتی نداره من خیلی دربارش تحقیق کردم هم توی همین فورم و هم فورم های خارجی نظرشون همینه.الان دیگه تصمیم گرفتم که همون F127HG را بخرم.چون اولاً تفاوت قیمتش با F12GFX حدود 200 تومنه ثانیاً از خیلی جهات برتری داره مثلاً رمش 8 گیگه ، پدش چرمیه ، هاردش بالاتره(البته با دور کمتر) ، بلوری رایتر داره ، ویندوزش ultimate هستش و کلاً مدل خاصیه!
ظاهراً تفاوتش با F12XHX فقط در سی پی یو و تکنولوژی transfer jet هستش که transfer jet هم حالا حالا طول میکشه تا رایج شه.پس شما فقط برای سی پی یو بالاتر باید پول بیشتری بدید.(اگه اشتباه میکنم بگید)

zaeimian
17-08-2010, 04:50
سلام

این اراجیف دیگه چیه؟
انتخاب متخصصین! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
بابا اگه ما به HP اعتراض میکنیم واسه اینه که بعضی مدلاش گرم می شد (سابقا) دیگه شما می فرمایید DELL انتخابه متخصصینه؟ مدله شاخه DELL که latitude بود واسه دوستم 2 سال کار نکرد! باز HP!

این چیزی که بهش میگید اراجیف از نظر من سه چیزه:
1 - دلسوزی برای دیگران
2 - تحت تاثیر تبلیغات قرارنگرفتن
3 - چون یکی یک لپتاپی خریده حالا براش خوب کار کرده یا نه ، نشد ملاک.

از نظر من عراجیف یعنی این:
فلانیم لپتاپ مارک فلان خریده ازش راضی ، فلانیم لپتاپ مارک فلان خریده دوسال هم براش کار نکرده .....
دوست داشتم اینجوری نمیشد اما شما بهتره بجای اینگونه قضاوت ها اول به فکر تغییر ادبیات نوشتاریت باشی.و به جای اینطور حرف زدن ها نظرت رو میدادی ، بقیه هم با توجه به هر دو ، تصمیم میگرفتن.

بعد این کیته 3d چه ربطی به ASUS داره؟ تمامه کیت رو Nvidia داده بیرون. ASUS فقط 3D بودن صفحه رو فراهم کرده. اونم توی مدل های تاپش!
حالا دوستانم نظر بدن بد نیست[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

مدرک ؟ شما خودت از این سایتها داری ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](40).gif
از نظر من عراجیف یعنی بدونه اینکه در مورد مطلب فکر بشه و تحقیق ، آدم تجربه ی ناقصش رو به عنوان دلیل ارائه کنه.
دلیل میخواهید:
این مطلبیه که من نوشتم:

حالا من دلیل میارم دوستان قظاوت کنن! :

دو مدل زیر هردو از Toshiba هستن و هردو از همان کیتی که Nvidia داده استفاده میکنن:
Satellite A665-3DV و Satellite A665-3DV1 قیمت هر دوتاشون توی سایت توشیبا $1,599.99

این مدل هم ماله Acer هستشو از کیت Nvidia استفاده میکنه:
Acer AspireAS5738DG-6165 قیمت تو سایت سازنده $779

این هم از یک مارک که توی ایران نیستش( آخرشه! ) و باز هم از کیت Nvidia استفاده میکنه:
Prostar W860CU 3D قیمت تو سایت سازنده $1541

میشه بفرمایید بین این همه مارک که من بعضی هاشون رو آوردم چرا Nvidia سراغ Asus رفته؟ حتما Nvidia دیده آخرشه گفته یه حالی بهش بدم!
من به شما گفتم باز هم میگم! دلیلش پوله پوووووووووووووووول

احساس میکنم مطلب یکمی از رو بغض و کینه هستش
ببینین دوست عزیز اسوس کیفیت ساخت خیلی بالایی داره،این رو من نمیگم متخصصین همین فروم هم تاییدش کردن،در قسمت زیرین بدنه از تفلون استفاده شده تا مقاومت بره بالا وسایش کاهش پیدا کنه،کیفیت ساخت هم بسیار بالاست
یکی از مهمترین چیزها بین اجزاء لپتاپ Match بودن قطعات هستش.حتما بارها و بارها از خیلی ها این جمله رو شنیدید.
اما معنیش چیه که باسواد و بی سوادش میگه!
کلا توی کامپیوتر یه چیزی هست بهش میگن interrupt یا همون وقفه ی سخت افزاری.
حتما برای همه پیش اومده که وقتی یک DISK توی CDROM DVDROM میزارین خیلی وقت ها ویندوز فریز Freeze میشه.
در واقع این ویندوز نیست که متوقف میشه بلکه وقتی شما دیسک رو میزاری توی دستگاه ، DVDROM به CPU ,CHIPSET درخواست interrupt میده.
تمام قطعاتی که توسط پرت ها به برد اصلی وصل میشن دارای اولویت سخت افزاری برای interrupt هستن. حتی مدت زمان این وقفه بین قطعات هم متفاوت هستش.قضیه ی interrupt ها بیشتر توی سایتها در مورد RAM مطرح میشه.
یک مثال دیگه : وقتی حرف از هارد به میون میاد معمولا همه ی ما اول حرف از ظرفیت میزنیم بعد سرعت تعداد دور ، کمتر میشه حرف از زمان دستیابی بزنیم.

متاسفانه خیلی ها از سونی انتقاد میکنن و میگن سونی نون مارکشو میخوره.بعد دلیل میارن که بله فلان مارک یک مدل داره با همون مشخصات ولی 400 تومن ارزونتر!
وقتی هردوتارو میزاری کناره هم میبینی فاجعست!
انتخاب قطعات مورد استفاده در لپتاپ باید با توجه به مشخصات تخصصی قطعات صورت بگیره نه قیمتشون.
حالا شما بگید فلان مارک : در قسمت زیرین بدنه از تفلون استفاده شده تا مقاومت بره بالا وسایش کاهش پیدا کنه!!!
ویا بگید:

ایران خودرو 1 ماشینش هم که بترکه ، بیچارش میکنن ، پس تعداد مهم نیست ، مهم کیفیت کار هست.
ببین توش چه خبره!
شاید دوتا لپتاپ بزارید کنار هم یکی از دیگری سرعت بالاتری داشته باشه و وقتی بنچ مارک میگیری نتایج بهتری ارائه بده اما:
بخاطر اینکه میخوان ارزون در بیاد از قطعاتی استفاده میکنن که با هم Match نیستن در نتیجه زمانی که از دستگاه استفاده میکنید احساس میکنید که یکی از دیگری روون تره با اینکه سرعت کلاک پایینتری داره.
تازه قضیه ی Interrupt یک نمونشه.
ببین چجوره ارزونتر درمیاد تازه گارانتی بهتر هم میده ، بهتر هم ساپورتت میکنه , قسمت زیرین بدنش هم از تفلونه! (ASUS , HP , MSI , ACER,.....)

ضمنا این رو به این دلیل میگن که هنوز سونی به 3D توی لپ تاپ دست پیدا نکرده،توی TV هم دقیقا همین قضیه پیش اومد اول کمپانی های کره ای رسیدن به این تکنولوژی و بعدش سونی ...
این تکنولوژی حداقل ماله یک دهه پیشه! یادمه هنوز توی ایران خبری از اینترنت نبود این تکنولوژی بود.
اما چرا مثل امروز آنچان خبری ازش نبود! برای اینکه نه خبری از عرضه ی بازی های سه بعدی (3D VISION) بود تا بخوان کامپیوتر یا لپتاپشو عرضه کنن و نه فیلمی با استفاده از این تکنولژی فیلمبرداری شده بود تا TV شو به بازار عرضه کنن.
اگر اشتباه نکنم تا سال 2009 تنها 10 فیلم 3D ساخته شده بود و در سال 2010 به عوج تولید رسید و 10 فیلم دیگه هم ساخته شد.شرکتهایی مثل سامسونگ دیدن جام جهانی بهونه ی خوبیه گفتن جیب مردم رو خالی کنیم.وگر نه شق القمر نیست که سونی نتونه بسازه یا به تکنولوژیش دست پیدا نکرده باشه. در مورد مارک های دیگه هم همینطوره.البته یک تکنولوژی هم هست که مربوط به تبدیل تصاویر 2D به 3D میشه که کاملا سره کاریه!

اون MADE IN USA هم بیشتر دکوریه؛چون قطعات دقیقا یکسان هستش با نمونه های مشابه چینی
این USA ها فقط توی اونجا مونتاژ میشه والسلام...
قبلا نظرم رو در این مورد دادم لطفا پست شماره ی 2202 مطالعه کنید.

تنها 30 تاشون ؟ عجب امار دقیقی !!

ببینین دوست عزیز اسوس کیفیت ساخت خیلی بالایی داره،این رو من نمیگم متخصصین همین فروم هم تاییدش کردن
این آمار مربوطه به مدارکی میشه که توی پست شماره ی 2061 دادم.و مربوط میشود به داغ کردن سری F سونی.
اون زمان همین متخصصین محترم به جای تحقیق بیشتر پست هام رو حذف کردن و بهم اختار دادن!

عجب !! پس این همه یوزی که در تاپیک کلوپ N61 اومدن و به بررسی مزایا و مشکلاتش پرداختن ، پول گرفتن ؟تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتن!

برای اینکه بفهمید این تازه کارها چطوری تونستن از پس قدیمیهای اینکار بر بیان ، بهتره توی یوتیوب این دو کلمه رو سرچ کنید :
ASUS N61JQ
SONY F-115
حالا ببین برای هر کدوم چند تا ویدئو میاد و اگر تونستی همشون رو ببین و مقایسه کن ، کاری که من کردم.تازه این فقط یه مدل ASUS هست ، هر کدوم رو که سرچ کنید ، کلی ویدئو از یوزرهای مختلف میاره که معمولا هم مشکلی ندارن.
یوتیوب جاییه که هر بچه ننه ای از راه میرسه یک دوربین میزاره جلوش بعد شروع میکنه به تعریف از مدل لپتاپش و کوبیدن مارک های دیگه!
چیزای به درد بهخوری هم که هست مربوط میشه به ویدیوهای سایت های معتبر که کپی شده.
البته با نگاه کردن ویدیو هایی که هست چیزای خوبی گیر آدم میاد اما تعداد ویدیو هاش ملاک نمیشه.

بیشتر شبیه به لطیفه بود تا نکته علمی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif من از روزی که یادمه ، اسم این 3بعدی با سامسونگ و سونی و.. شروع شد و هیچ جا هم حرفی از ضررش نشد ، در ضمن جالبه بدونید که قرار نیست یوزر 24 ساعته با عینک بشینه ، اگر سالی یک بار خواست یه بازی 3 بعدی اجرا کنه و یا فیلمی در این مورد ببینه ، میتونه از این قابلیت استفاده کنه.

چون میبینم دوست داری بخندی لینک های زیرو برات گذاشتم ، حتما بخون به دردت می خوره!

در مورد 3D VISION لینک زیر مطالعه کنید!

در مورد نحوه ی استفاده از این تکنولوژی لینک زیر مطالعه کنید!

این هم یک لینک کلی:

و در مورد مضراتش هم لینک زیر که در مورد TV ها هم هست:

دیگه جایی نگی ، بهت می خندن!

یک مطلب کلی:___________________________________________ ___________________________

1 - من تو پست قبلیم فقط نظر شخصی خودم رو در مورد مارک های مختلف گفتم. نه حرف از کسی زدم و نه نظر کسی رو رد کردم.
2 - چرا وقتی حرف منفی از یک برند خاص میزنیم ، اونهایی بهشون بر میخوره که از اون مدل خریدن!
خاطرتون هست وقتی نوشتم سونی سری F مشکل داغ کردن داره همه ی اونایی که این لپتاپ هارو خریده بودن چه قدر مخالفت کردن. این مخالفت ها اگر دارای منطق باشه که خیلی هاش هست خیلی بهتره تا از روی تعصب!
3 - اینجا جای مشاوره ی خریده نه تبلیغ دستگاهی که خریدیم.
به جای تعصب روی برند دستگاهتون به اونهایی که هنوز لپتاپ نخریدن و نمیخان پولشون رو حروم کنن کمک کنید.
4 - این آخرین باری خواهد بود که اینقدر برای یکی از پست هام وقت میزارم! این پست رو هم نوشتم فقط برای اینکه بگم از روی هوا حرف نمیزنم.بیشترش از روی مطالع هست.

exreme
17-08-2010, 15:18
کسی میدونه اچ پی ها 6-cell ها چند ساعت شارژ نیگه میدارن؟

در ضمن

به نظرتون مدلای زیر از اچ پی :
HP Pavilion dv6-3063ee Gold
HP Pavilion dv6-3052ee Gold WZ696EA
HP Pavilion dv6-3061ee cherry

با مدلای زیر از سونی:
Sony VAIO F11DGX
Sony VAIO F12GFX
Sony VAIO FW590
Sony VAIO FW5V

یا این از دل

Dell Studio 1558-A

برای من اندازه صفحه نمایش و رم مهم هست. گرافیک اصلا مهم نیست. برای برنامه ی مهندسی می خوام

مرسی از راهنمایی هاتون

Senator_Offline
17-08-2010, 15:34
دوستان من یک لپ تاپ میخوام قیمت حداکثر 1.5 باشه مصرف اصلیم فیلم+بازی(بازیش خیلی مهمه)) و کار های مهندسی هم بشه باهاش راحت انجام داد.
full hd باشه اگه bluray player داشته باشه که خیلی توپ میشه.باتری قوی داشته باشه.(cpu i7 باشه)
مدل یا مدل هایی که میگید معایبش هم بگید.
دمتون گرم :11:

17-08-2010, 15:56
دوستان من بودجم به F12 GFX نرسید ! :41: اما به خاطر مشکلات سری قبل میخوام حتما از سری F12 بخرم ! ماکزیمم بودجم هم 1.5 تومنه ! حالا بیشتر نظرم رو F123 و F125 هستش ! اما میخوام بدونم دقیقا تفاوتاش با F12GFX چیه ؟! نور زمینه کیبرد رو داره ؟! بلو ری داره ؟! نداشتن Full HD از دست دادن مزیت بزرگی نسبت به F12gfx میشه ؟!! آمریکائی و چینی بودن چطور ؟! دوستان من واقعا تو این سری f سر در گم شدم ، اگه میشه یه کمک اساسی بکنید ، مرسی ...

Mohammad_Asus
17-08-2010, 16:20
متاسفانه خیلی ها از سونی انتقاد میکنن و میگن سونی نون مارکشو میخوره.بعد دلیل میارن که بله فلان مارک یک مدل داره با همون مشخصات ولی 400 تومن ارزونتر!
وقتی هردوتارو میزاری کناره هم میبینی فاجعست!

دوستانی که این تاپیک رو مطالعه میکنن به این پست خوب توجه کنن و استفاده کنن.SONY رو در کنار هرکدوم از برندهای دیگه(ASUS) بزارین ، اون برند دیگه فاجعه هست.فقط SONY و دل بخرین ، اتفاقا برای ماها که از برندهای تازه کار استفاده میکنیم بهتره این برندها ناشناخته بمونه و کمتر کسی ازش سر در بیاره.