PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } ◄◄ | D | مشاوره خرید لپ تاپ - بین 1.5 میلیون تومان و 2 میلیون تومان

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Vaioman
26-05-2010, 13:34
من هم موافقم که N61JQ در گرافیک از سونی سر تره و شاید برای اجرای بازی مثل Crysis در حالت مدیوم حدود 10 فریم با هم تفاوت داشته باشند .
البته این هم فراموش نکنید که سونی داره توی یه مانیتور با کیفیت 1920 در 1080 پیکسل داره بازی رو نمایش میده و به کارت گرافیک فشار بیشتر میاره در صورتی که ایسوس داره توی 1300 در 800 نمایش میده ( شاید این اطلاعاتی که من گفتم اشتباه باشه چون توی سایت های خارجی دیدم و برداشتم این شده ) ولی نمیشه انکار کرد که گرافیک ایسوس ضعیف تره و شاید در بین رنک بندی بینگرافیک هایی که برای نوت بوک موجود هست فقط 8 تا 10 پله با هم تفاوت داشته باشند و تقریبا یکی هستند .
اما از نظر کیفیت رم ایسوس به شدت ضعیف تر از سونی هست و توی رندر من تست کردم کم میاره .
هاردشون برابره و سی پی یو هم با توجه به این که هردو یک سی پی یو دارن ولی مثل این که سی پی یو ایسوس خیلی با بقیه قطعاتش مچ نیست و به کیفیت مارد برد مربوط میشه و همخوانی نداشتن اینتل ( سی پی یو ) و ای ام دی ( گرافیک ) .
اما در هر صورت خرید ایسوس به صرفه تر هست و فعلا رم و سی پی یوش در برابر اجرای بازی ها کم نمی یاره چون دیگه قوی ترین بازی بیشتر از 2 گیگ رم نیاز نداره و سی پی یو هم فق 4.0 گیگاهرتز کافی هست .
در ضمن زیبایی سونی رو هم فراش نکنید که ایسوش هیچ وقت بهش نمیرسه .
موفق باشید .

شما دیگه چرا؟ اتفاقآ من هم Crysis warhead رو با جفتشون تست کردم.در حالت مدیوم بله ولی بزار روی حالتهای بالاتر بعد ببین که تفاوتشون به30 فریم هم میرسه اونم با رزولیشن برابر 720×1280 .بعد هم از لحاظ بنچمارک 330m در سطح 4650 هست تازه کمی هم پایینتر.اصلآ تو اندازه های مقایسه با 5730 نیست.من جفت اینهارو با Premiere تست کردم رندر سونی ضعیفتره.نمی دونم شما چطور میگی که Asus خوب نیست.از کی تا حالا رم kingston از hynix ضعیفتر شده ما خبر نداریم و از کی تا حالا کیفیت مادربورد اسوس پایین اومده و قطعات روش مچ نمیشه.در ضمن زیبایی کاملآ به سلیقه شخصی برمیگرده اما من هم میگم که F116 از N61 زیباتره.اما مگه لپ تاپ رو برای نمایش میخرن!!!!!

Vaioman
26-05-2010, 13:42
درکل من نمیخوام برند Asus و Sony رو با هم مقایسه کنم(کار احمقانه ایه).مقایسه بر سر لپتاپ f116 سونی و N61jq اسوسه.

mohammadi4net
26-05-2010, 13:57
درکل من نمیخوام برند Asus و Sony رو با هم مقایسه کنم(کار احمقانه ایه).مقایسه بر سر لپتاپ f116 سونی و N61jq اسوسه.

موقعی که قصد خرید لبتاب داشتم یه مدت با خودم ور رفتم که یکی از مدل های ایسوس که کانفیگ و قیمت مناسب تری رو داره وردارم ، ولی واقعا نتونستم چنین کاری انجام بدم. نمی دونم چرا ولی نتونسم ایسوس رو باور کنم، یه دلیل دیگه هم این بود نمی خواستم ریسک کنم چون پولشو به سختی تهیه کرده بودم دلیل دیگشم لبتاب های سونی واقعا طراحی و زیبایی خاصی دارند. آخرش هم f115 رو خریدم خدارو شکر ازش راضیم.

Vaioman
26-05-2010, 14:44
موقعی که قصد خرید لبتاب داشتم یه مدت با خودم ور رفتم که یکی از مدل های ایسوس که کانفیگ و قیمت مناسب تری رو داره وردارم ، ولی واقعا نتونستم چنین کاری انجام بدم. نمی دونم چرا ولی نتونسم ایسوس رو باور کنم، یه دلیل دیگه هم این بود نمی خواستم ریسک کنم چون پولشو به سختی تهیه کرده بودم دلیل دیگشم لبتاب های سونی واقعا طراحی و زیبایی خاصی دارند. آخرش هم f115 رو خریدم خدارو شکر ازش راضیم.

مدل خوبی خریدی مبارک باشه اما خب دیدگاهها متفاوته.من محدودیت مالی نداشتم فقط یه کانفیگ قوی میخواستم و با کیفیت ، ظاهرش هم اصلآ برام مهم نبود در نتیجه Pro64 رو خریدم و الان هم خیلی ازش راضیم حتی از ظاهر و طراحیش.

x-lichking
26-05-2010, 16:47
شما دیگه چرا؟ اتفاقآ من هم Crysis warhead رو با جفتشون تست کردم.در حالت مدیوم بله ولی بزار روی حالتهای بالاتر بعد ببین که تفاوتشون به30 فریم هم میرسه اونم با رزولیشن برابر 720×1280 .بعد هم از لحاظ بنچمارک 330m در سطح 4650 هست تازه کمی هم پایینتر.اصلآ تو اندازه های مقایسه با 5730 نیست.من جفت اینهارو با Premiere تست کردم رندر سونی ضعیفتره.نمی دونم شما چطور میگی که Asus خوب نیست.از کی تا حالا رم kingston از hynix ضعیفتر شده ما خبر نداریم و از کی تا حالا کیفیت مادربورد اسوس پایین اومده و قطعات روش مچ نمیشه.در ضمن زیبایی کاملآ به سلیقه شخصی برمیگرده اما من هم میگم که F116 از N61 زیباتره.اما مگه لپ تاپ رو برای نمایش میخرن!!!!!
مشکل اینه که شما وقتی داری با ایسوس بازی میکنی اگر که خروجی بازیه 1280 در 1024 باشه خود نوت بوک باید اون رو برای یک صفحه 1366 در 768 تنظیم کنه اما درسونی اگر که روی 1280 در 1024 باشه باید برای نمایش روی یک صفحه 1920 در 1080 تنظیم بشه و فراموش هم نکنیم که سونی صفحه ای 0.4 اینچ بزرگتر داره و این هم خودش تاثیر داره ولی من انکار نمی کنم که گرافیک ایسوس قوی تر هست ولی تقریبا هم سطح هستند .
البته این سونی کولین مکرا دیرت 2 رو که مشالا پدر سی پی یو و رم رو سرویس میکنه در حالت اولترا بدون هیچ لگی با 35 فریم در ثانیه اجرا می کنه .
توی رندر هم تنها علتی که میگم سونی قوی تره قوی تر بودن رم و سی پی یو هست چون معمولا رندر کردن کمتر از بازی ها گرافیک نیاز دارند غیر از رندر های خفن مثل رندر انیمیشنی مثل UP که قوی ترین کارت گرافیک ها هم کم میارن و توی پروسس از ایسوس قوی تره .
اتفاقا من بعضی جا ها هست که میگم ایسوس از همه بهتره ولی سونی رو نمیشه هم قد و قواره ایسوس دونست .
این جا هم از نظر کیفیت هیچ کم و کاستی از سونی نداره .
فراموش نکنید که رم سونی سامسونگ هست و نه کینگ استون که اف اس بی اون 1333 هست در صورتی که ایسوس فکر کنم هاینیکس باشه با اف اس بی 1066 که زمین تا اسمون با هم فرق می کنند .
ایسوس هم کیفیت مادربوردش هیچ مشکلی نداره و بهترینه و من الآن خودم برای پی سی فقط ایسوس رو پیشنهاد میکنم و خودم هم ایسوس دارم .
مشکل از مادربورد نیست مشکل از اسمبل هست که گرافیک 5730 که ماله ای ام دی هست با سی پی یو اینتل نمی سازه و اینتل رابطه بهتری با انودیا داره و به خاطر همینه که به کسی که می خواد یه سیستم برای گیم ببنده پیشنهاد میکنن هم گرافیگ ای تی آی باشه و هم سی پی یوای ام دی که بیشترین هماهنگی رو دارن با هم .
البته چیپست HM55 هم باعث این اختلاف شده .
برای من هم که کارم گرافیک و طراحی وب هست وقتی میشینم پای یه سیستم زمخت حالم گرفته میشه ولی وقتی یه سیستم قشنگ زیر دستم باشه حوصله بیشتری برای طراحی کردن و برنامه نویسی دارم . :31: .
وگرنه من الآن 1510 دل دارم و برای کار های من هم میکشه و فقط به خاطر زشت بودنش می خوام عوضش کنم .
مقایسه سونی و ایسوس کار درستی نیست چون هر کدوم یه نقاط قوتی دارند ولی برای گیم ایسوس و برای پردازش و گیم هر دو با هم سونی .
موفق باشید .

GR_mahdi
26-05-2010, 17:39
البته نمیشه بگشم چون سونی تا حالا کیفیتش خوب بوده پس از این به بعد هم خوبه چون اچ پی هم بازار ونت بوک ماله خودش بود و با یه کم عقل بازی حالا فکر کنم نیمی از بازار هم دستش نیست .
البته شرکتی مثل سونی با اچ پی خیلی فرق داره چون کل بازار صوت و تصویر جهان دستش هست و به آسونی های اچ پی خودش رو خراب نمیکنه ولی مطمئن ترین شرکت فعلا خودش هست البته بعد از اپل .
توی رنک بندی های برند های لپ تاپ مگزین هم رتبه سوم بعد از لنوو و اپل در نوت بوک ماله سونی هست و رتبه 5 ام مربوط به ایسوس .
که البته اپل شکی نیست که از سونی بهتره چون همیشه 10 تا نوت بوک برتر رو که انتخاب میکنند حتما 4 تاش اپل هست ولی لنوو خیلی تعریفی نداره اما کیفیت خوبی داره .
اچ پی هم فکر کنم 7 بود یا 8 رتبش . :31: .
موفق باشید .

من اولش میخواستم apple بگیرم ولی کانفیگ و قیمتش رو که دیدم کمی منصرف شدم
مثلا apple در حالت کانفیگ برابر با f116 حدود 550هزار تومن تو دبی گرونتر بود
آیا واقعا این گرونی می ارزه؟
:11::11::11::11::11:

x-lichking
26-05-2010, 18:37
من اولش میخواستم apple بگیرم ولی کانفیگ و قیمتش رو که دیدم کمی منصرف شدم
مثلا apple در حالت کانفیگ برابر با f116 حدود 550هزار تومن تو دبی گرونتر بود
آیا واقعا این گرونی می ارزه؟
:11::11::11::11::11:

اپل به خاطر تکنولوژی صفحه نمایش که هنوز از تکنولوژی مشابه سی آر تی های قدیمی استفاده می کنه بهترین کیفیت مانیتور رو برای گرافیک داره .
کیفیت هم که دیگه جای تعریف نداره و با سونی و ایسوس تقریبا یکی هست اما در کانفیگ های بالا کم میاره .
اگر که دقت داشته باشید زیر سری مک بوک پرو جایی برای گردش هوا نیست به خاطر همین الآن که i7 گذاشتن روش دمای سی پی یو تا 100 هم میرسه که یکم خطرناکه ولی مدل های قدیمی بسیار عالی می باشند .
در حال حاظر به خاطر این که کانفیگ های مشابه اپل رو سونی و ایسوس هم ارائه کردن و شاید قوی تر شاید درست نباشه که اپل بخریم .
البته برای کلاس گذاشتن چیز بسیار خوبی هست و کاربرد زیادی داره ( آخه من دیدم این دخترا برای کلاس گذاشتن جلوی هم میرن یه 1.500 میخرن که بگن ما هم اپل داریم . دخترا نارحت نشند یه وقتی ها . منظروم هم نبود . فقط بعضی هاشون ) . :31: .
موفق باشید .

reza_amir54321
27-05-2010, 01:48
بحث مقایسه ای لپ تهای ایسوس و سونی خیلی شیرین هستش- از این چنین بحثهای رو توی فرومهای مربوط به آیفون آی پد و اچ تی سی زیاد می بینیم که 90 % اونها از روی تعصب هستش ولی یه چیزی رو تکنولوژی به ما یا داد که --- تعصب ---- بردار نیست دیگه نمیشه از آینه ماشین مرسدس بی اعتنا به لکسوس نگاه کرد و اون مکعبهای زشت 14 اینچ با نوشته درشت MADE IN KOREA را زیر کارتنهای شیک سونی مسخره کرد بعد از خداحافظی 486dxII اولین سیستمم رو با ایسوس آماده کردم هنوز بعداز 12 سال میشه روشنشن کرد و لی حالا سیتمی که دارم مادر بوردش گیگاست هرچند لپ تاپ فعلی سونی 4 سال داره منو تحمل میکنه وبدنه سفید صدفیش به زیبائی روز اول نیست ولی هنوز زیباست اما تکنولوژی بی رحم تر از اینهاست کی فکر میکرد رزوی سونی زیر سایه سامسونگ ال سی دی بفروشه و نام بردن از برندهای مثل ایوا و اکائی مثل تعریف کردن خاطره باشه
بعضی تکنولوژیها نیازبه سابقه چندین ساله رو ندارن چون توی لحظه متولد میشن نگاه کنید به رشد اچ تی سی و اپل در بازار موبایل و گوگل در بازار سیستم عامل موبایل و حرکت سریع لنوو توی لپ تاپ تکنولوژی سرعتش خیلی بالاست پس باید توی لحظه انتخاب بهش نگاه کرد و بهترین رو اگر امسال ایسوس اولین رتبه رو داره خوب امسال سال ایسوسه و سال دیگه باید ببینیم سال کی هستش
در ضمن رنکینگهای پی سی مگزین خیلی نمی تونه ملاک باشه

x-lichking
27-05-2010, 14:26
بحث مقایسه ای لپ تهای ایسوس و سونی خیلی شیرین هستش- از این چنین بحثهای رو توی فرومهای مربوط به آیفون آی پد و اچ تی سی زیاد می بینیم که 90 % اونها از روی تعصب هستش ولی یه چیزی رو تکنولوژی به ما یا داد که --- تعصب ---- بردار نیست دیگه نمیشه از آینه ماشین مرسدس بی اعتنا به لکسوس نگاه کرد و اون مکعبهای زشت 14 اینچ با نوشته درشت MADE IN KOREA را زیر کارتنهای شیک سونی مسخره کرد بعد از خداحافظی 486dxII اولین سیستمم رو با ایسوس آماده کردم هنوز بعداز 12 سال میشه روشنشن کرد و لی حالا سیتمی که دارم مادر بوردش گیگاست هرچند لپ تاپ فعلی سونی 4 سال داره منو تحمل میکنه وبدنه سفید صدفیش به زیبائی روز اول نیست ولی هنوز زیباست اما تکنولوژی بی رحم تر از اینهاست کی فکر میکرد رزوی سونی زیر سایه سامسونگ ال سی دی بفروشه و نام بردن از برندهای مثل ایوا و اکائی مثل تعریف کردن خاطره باشه
بعضی تکنولوژیها نیازبه سابقه چندین ساله رو ندارن چون توی لحظه متولد میشن نگاه کنید به رشد اچ تی سی و اپل در بازار موبایل و گوگل در بازار سیستم عامل موبایل و حرکت سریع لنوو توی لپ تاپ تکنولوژی سرعتش خیلی بالاست پس باید توی لحظه انتخاب بهش نگاه کرد و بهترین رو اگر امسال ایسوس اولین رتبه رو داره خوب امسال سال ایسوسه و سال دیگه باید ببینیم سال کی هستش
در ضمن رنکینگهای پی سی مگزین خیلی نمی تونه ملاک باشه
والا من تعصبی با این موضوع برخورد نکردم چون الآن پشت یه پی سی نشستم که مادر بوردش ایسوس هست و نوت بوکم هم دل هست .
امسال هم اولین رتبه در نوت بوک ها اپل هست که هیچ شکی هم درش نیست چون واقعا اپل چیز های توپی میزنه و ایسوس رتبه 5 رو داره در حالی که سونی رتبه 3 رو داره .
ما که پول خرید اپل رو نداریم و لنوو هم که خیلی زشت نوت بوک هاش رو میسازه پس بهترین گزینه بع از اینا همین سونی هست . :31: .
البته من هم به رنکینگ ها اعتقادی ندارم خیلی ولی می تونند یه ملاک در برابر بقیه ملاک ها باشند .
سونی رم با اف اس بی 1333 داره ولی ایسوس 1066 هست و زمین تا آسمون با هم فرق می کنند و شاید اگر این تفاوت وجود نداشت قطعا نظرم ایسوس بود .
موفق باشید .

Nadim 777
27-05-2010, 23:36
سلام
میشه بگین فرق وایو f117 و f116 در چیه ؟

یه سوال دیگه اینکه به نظر شما Dell Latitude E6510 بهتره یا یکی از دو مدل بالا.
با توجه به اینکه E6510 مونیتورش LED و باطریش بیش از 12 ساعت شارژ داره.
اما نمیدونم گرافیک کدوم بهتره.
من واقعا واسه انتخاب کم اوردم.
لطفا نظراتونو بگید تا من زودتر انتخابم رو بکنم.
من میخام جایگزین pc بشه و حالا حالا ها ارتقا نخواد

badkonaky
28-05-2010, 13:26
با سلام به کمک فوری شما نیازمندم

کسی میتونه منو راهنمایی کنه لپتاپ VPC-F11JFX/B یا VPC-F1190X را از کجا و به چه قیمتی میتونم گیر بیارم !؟

من فقط سونی میخوام ولی لپاتپهای موجود در بازار اصلا منو راضی نمیکنند ... !!!

x-lichking
28-05-2010, 17:18
با سلام به کمک فوری شما نیازمندم

کسی میتونه منو راهنمایی کنه لپتاپ VPC-F11JFX/B یا VPC-F1190X را از کجا و به چه قیمتی میتونم گیر بیارم !؟

من فقط سونی میخوام ولی لپاتپهای موجود در بازار اصلا منو راضی نمیکنند ... !!!

این دو مدل توی ایران نیست .
باید برین سراغ برند های دیگه شاید گیرتون بیاد با این کانفیگ ها مثل سری G ایسوس .
موفق باشید .

asbphoenix
28-05-2010, 21:50
سلام،
یه سوال داشتم از اون هایی که f115 یا f116 دارن:
موقع خواندن فایل متنی مثلا فایل chm یا html که فونتشون ریزه( بگذریم از اینکه میشه با بعضی نرم افزار ها فونتشون رو درشت کرد ) چشم اذیت میشه یا نه؟ چیزی که نگرانم میکنه native resolution بالای LCD شه. میخواهم بدونم که اگه به فرض resolution رو ببریم روی 1024x768 کیفیت تصویر حفظ میشه ( مثل وقتی که روی native هست )؟:worried:

badkonaky
29-05-2010, 01:06
من حاضرم هزینه سفارش را هم بپرذازم ولی نمیدونم از چ0 کسی و به چه طریقی . کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟ ضمنا من فقط سونی میخوام ASUS G هم به دردم نمیخوره خوشمم نمیاد ازش ... ممنونم

mamsana
29-05-2010, 07:16
سلام،
موقع خواندن فایل متنی مثلا فایل chm یا html که فونتشون ریزه( بگذریم از اینکه میشه با بعضی نرم افزار ها فونتشون رو درشت کرد ) چشم اذیت میشه یا نه؟ چیزی که نگرانم میکنه native resolution بالای LCD شه. میخواهم بدونم که اگه به فرض resolution رو ببریم روی 1024x768 کیفیت تصویر حفظ میشه ( مثل وقتی که روی native هست )؟:worried:

این مشکلی که شما می گید فکر کنم اگه وجود هم داشته باشه با فعال کردن clear type حل بشه!!
:20::20::20::20::20::20:

takman_236
29-05-2010, 10:20
سلام،
من خودم اول resolution رو گذاشته بودم روی فول اچ دی ولی بعد از یه مدت اذیت شدم.
رزولوشن فکر کنم حدود 1360*768 خوب باشه متن ها هم به راحتی خونده می شن

x-lichking
29-05-2010, 10:21
من حاضرم هزینه سفارش را هم بپرذازم ولی نمیدونم از چ0 کسی و به چه طریقی . کسی میتونه منو راهنمایی کنه ؟ ضمنا من فقط سونی میخوام ASUS G هم به دردم نمیخوره خوشمم نمیاد ازش ... ممنونم
توی ایران فکر نکنم شرکتی باشه که بتونه بیاره .
اگر هم که شخص بره باید جعبش رو بزاره همون جا وگرنه باید گمرکی بده .
بهترین کار اینه که مثلا برین افغانستان که قیمت هاش هم با ایران تقریبا یکی هست از اون جا تهیه کنید .
امارات و دبی هم هست ولی یکم اینور آوردنش سخت میشه چون باید با هواپیما بیاین و بازم جعبه بی جعبه .
ولی از افغانستان میشه زمینی رفت و یه جا چپوند تو ماشین که نبینن و آورد اینور .
موفق باشید .

lovelord2020
29-05-2010, 10:44
حالا چرا افغانستان
سفارش بده از عراق واست بيارن
تمام اجناس قاچاق مثل گوشي موبايل از عراق مي ياد نه افغانستان و امارات.قيمتشم خيلي خيلي كمتره
مي توني به شركتاي معتبر هم مراجعه كني كه اين قدرت رو داشته باشن تعدادي از اون مدل رو بفروشن
مي تونن چند تا مدل سفارشي رو بين بارشون بيارن البته قيمتش خيلي بالا ميره

Vaioman
29-05-2010, 10:54
مشکل اینه که شما وقتی داری با ایسوس بازی میکنی اگر که خروجی بازیه 1280 در 1024 باشه خود نوت بوک باید اون رو برای یک صفحه 1366 در 768 تنظیم کنه اما درسونی اگر که روی 1280 در 1024 باشه باید برای نمایش روی یک صفحه 1920 در 1080 تنظیم بشه و فراموش هم نکنیم که سونی صفحه ای 0.4 اینچ بزرگتر داره و این هم خودش تاثیر داره ولی من انکار نمی کنم که گرافیک ایسوس قوی تر هست ولی تقریبا هم سطح هستند .
البته این سونی کولین مکرا دیرت 2 رو که مشالا پدر سی پی یو و رم رو سرویس میکنه در حالت اولترا بدون هیچ لگی با 35 فریم در ثانیه اجرا می کنه .
توی رندر هم تنها علتی که میگم سونی قوی تره قوی تر بودن رم و سی پی یو هست چون معمولا رندر کردن کمتر از بازی ها گرافیک نیاز دارند غیر از رندر های خفن مثل رندر انیمیشنی مثل UP که قوی ترین کارت گرافیک ها هم کم میارن و توی پروسس از ایسوس قوی تره .
اتفاقا من بعضی جا ها هست که میگم ایسوس از همه بهتره ولی سونی رو نمیشه هم قد و قواره ایسوس دونست .
این جا هم از نظر کیفیت هیچ کم و کاستی از سونی نداره .
فراموش نکنید که رم سونی سامسونگ هست و نه کینگ استون که اف اس بی اون 1333 هست در صورتی که ایسوس فکر کنم هاینیکس باشه با اف اس بی 1066 که زمین تا اسمون با هم فرق می کنند .
ایسوس هم کیفیت مادربوردش هیچ مشکلی نداره و بهترینه و من الآن خودم برای پی سی فقط ایسوس رو پیشنهاد میکنم و خودم هم ایسوس دارم .
مشکل از مادربورد نیست مشکل از اسمبل هست که گرافیک 5730 که ماله ای ام دی هست با سی پی یو اینتل نمی سازه و اینتل رابطه بهتری با انودیا داره و به خاطر همینه که به کسی که می خواد یه سیستم برای گیم ببنده پیشنهاد میکنن هم گرافیگ ای تی آی باشه و هم سی پی یوای ام دی که بیشترین هماهنگی رو دارن با هم .
البته چیپست HM55 هم باعث این اختلاف شده .
برای من هم که کارم گرافیک و طراحی وب هست وقتی میشینم پای یه سیستم زمخت حالم گرفته میشه ولی وقتی یه سیستم قشنگ زیر دستم باشه حوصله بیشتری برای طراحی کردن و برنامه نویسی دارم . :31: .
وگرنه من الآن 1510 دل دارم و برای کار های من هم میکشه و فقط به خاطر زشت بودنش می خوام عوضش کنم .
مقایسه سونی و ایسوس کار درستی نیست چون هر کدوم یه نقاط قوتی دارند ولی برای گیم ایسوس و برای پردازش و گیم هر دو با هم سونی .
موفق باشید .

دوست گرامی من لپ تاپ خودم و لپ تاپ پسرخالم رو به LCD خونه وصل کردم تا این مشکل شما با رزولیشن حل بشه.تازه اونوقت بود که فهمیدم که اگه تا اون لحظه به 5730 نمره 100 میدادم و به 330m نمره 70 کاملا اشتباه میکردم بلکه باید به 330m نمره 40 بدم .من نمی دونم که شما این اطلاعاتت رو از کجا میاری،کی میگه که Dirt 2 بازی سنگینیه.شما چرا با DMC4 یا Crysis Warhead چک نمیکنی که Sony روی نرمال بزور 25 فریم میده.اما لپتاپ من با همون 5730 که میگی با اینتل مچ نیست حدود 60 فریم روی High و حدود 90 فریم روی نرمال میده(اگه مچ بشه چی میشه).شما به این میگی هم سطح.:18:در ضمن من کی گفتم سونی از Kingston استفاده میکنه.(سونی رو برای خودت تحویل گرفتی)سونی همیشه و بخصوص روی سری F از رم Hynix استفاده میکنه و اسوس از Kingsron و FSB 1333 .شما رو چه حسابی میگی 1066.در ضمن من بحثی روی ظاهر ندارم چون سلیقه ها متفاوته و من خودمم میگم سونی از اسوس زیباتره و جون میده برای ویترین.:31:
در کل اسوس تو گیم که سونی رو قورت میده و تو پردازش هم از سونی سرتره.شما هم اگه دوست داشتی یه لپ تاپ سونی بیار با هم تست کنیم.هرمدلی از سونی که دوست داری، منم با لپ تاپ خودم.:46:

Vaioman
29-05-2010, 11:16
والا من تعصبی با این موضوع برخورد نکردم چون الآن پشت یه پی سی نشستم که مادر بوردش ایسوس هست و نوت بوکم هم دل هست .
امسال هم اولین رتبه در نوت بوک ها اپل هست که هیچ شکی هم درش نیست چون واقعا اپل چیز های توپی میزنه و ایسوس رتبه 5 رو داره در حالی که سونی رتبه 3 رو داره .
ما که پول خرید اپل رو نداریم و لنوو هم که خیلی زشت نوت بوک هاش رو میسازه پس بهترین گزینه بع از اینا همین سونی هست . :31: .
البته من هم به رنکینگ ها اعتقادی ندارم خیلی ولی می تونند یه ملاک در برابر بقیه ملاک ها باشند .
سونی رم با اف اس بی 1333 داره ولی ایسوس 1066 هست و زمین تا آسمون با هم فرق می کنند و شاید اگر این تفاوت وجود نداشت قطعا نظرم ایسوس بود .
موفق باشید .

شما که بازم میگی 1066.اگه تهران هستی بگو من ادرس بدم بیا از نزدیک ببین که رم اسوس 1333 است،تا این اسوس بیچاره رو بیخیال شی:37:.چرا درباره چیزی که اطلاعات نداری نظر میدی و تازه پافشاری هم میکنی.:41::19:

badkonaky
29-05-2010, 11:33
عجب داستانی شد این لپتاپ خریدن ما ! حالا من کیو پیدا کنم که از عراق واسم جنس بیاره !

mohammadi4net
29-05-2010, 11:44
تا وقتی که دوستان با ادب و احترام با هم صحبت می کنند و نظراتشونو اعلام می کنند بحث ایسوس و سونی تو این تایپک جذاب و شیرین باقی می مونه و سطح آگاهی رو افزایش می ده ، چند باری نظرمو در این مورد اعلام کردم ولی واقعا کنجکاو شدم ببینم کار اشتباهی کردم 1600 پول f115 رو دادم یا نه !
جناب Vaioman می تونیم با نرم افزار های مختلف بنچمارک بگیریم و شرایط این دو مدل لبتاب رو بررسی کنیم ، خیلی دوست داشتم حضورا این کار رو انجام بدیم ولی متاسفانه من ساکن کرج هستم، اگه موافقید اعلام کنید.

x-lichking
29-05-2010, 12:08
حالا چرا افغانستان
سفارش بده از عراق واست بيارن
تمام اجناس قاچاق مثل گوشي موبايل از عراق مي ياد نه افغانستان و امارات.قيمتشم خيلي خيلي كمتره
مي توني به شركتاي معتبر هم مراجعه كني كه اين قدرت رو داشته باشن تعدادي از اون مدل رو بفروشن
مي تونن چند تا مدل سفارشي رو بين بارشون بيارن البته قيمتش خيلي بالا ميره

اینم فکر خوبیه .
عراق هم میشه و من به ذهنم نرسیده بود .
اما بخوان بگن شرکت بیاره فکر کنم خیلی پاشون در بیاد .

x-lichking
29-05-2010, 12:20
شما که بازم میگی 1066.اگه تهران هستی بگو من ادرس بدم بیا از نزدیک ببین که رم اسوس 1333 است،تا این اسوس بیچاره رو بیخیال شی:37:.چرا درباره چیزی که اطلاعات نداری نظر میدی و تازه پافشاری هم میکنی.:41::19:

والا به پیر به پیغمبر من با چشم خودم دیدم .
اینم سایت خود ایسوس :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دروغ که نمی خوام بگم برادر من .
شما استاد مایی ولی سایت خود ایسوس رو که دیگه نمیشه انکار کرد .
تو تهران ایسر رو به جای سونی می فروشن چه به رسه به این چرت و پرت هایی که میگن .
Asus N61JQ رمش 1066 هست و توی سایت خود ایسوس نوشته :

البته این مدلی هم که دست شما هست N61 نیست .
خودتون هم می دونید .
این شاید کانفیگش با اون فرق کنه هرچند که بعید می دونم .
فقط لطفا مثل چند تا برادر با هم بحث کنیم تا به مشکل بر نخوریم و بحث هم شیرین باشه . :31: .
موفق باشید .

---------- Post added at 02:18 PM ---------- Previous post was at 02:16 PM ----------

عجب داستانی شد این لپتاپ خریدن ما ! حالا من کیو پیدا کنم که از عراق واسم جنس بیاره !
خودتون باید برین یا یکی رو بفرستین که وارد باشه وگرنه میندازن بهش و دردسر میشه براتون .
البته سونی توی عراق فکر نکنم نمایندگی آمریکایی داشته باشه .
افغانستان ولی داره .

---------- Post added at 02:20 PM ---------- Previous post was at 02:18 PM ----------

تا وقتی که دوستان با ادب و احترام با هم صحبت می کنند و نظراتشونو اعلام می کنند بحث ایسوس و سونی تو این تایپک جذاب و شیرین باقی می مونه و سطح آگاهی رو افزایش می ده ، چند باری نظرمو در این مورد اعلام کردم ولی واقعا کنجکاو شدم ببینم کار اشتباهی کردم 1600 پول f115 رو دادم یا نه !
جناب Vaioman می تونیم با نرم افزار های مختلف بنچمارک بگیریم و شرایط این دو مدل لبتاب رو بررسی کنیم ، خیلی دوست داشتم حضورا این کار رو انجام بدیم ولی متاسفانه من ساکن کرج هستم، اگه موافقید اعلام کنید.

منم موافقم .
رعایت عفت کلام از هم چیز مهم تره .
من هم منتظرم یه F117FX این امرتات بیاره و اگر که خریدم منم کمک میکنم تو تست گرفتن .
مطمئن باشید اگر که F115 بهتر نباشه بد تر هم نیست .
موفق باشید .

x-lichking
29-05-2010, 12:35
دوست گرامی من لپ تاپ خودم و لپ تاپ پسرخالم رو به LCD خونه وصل کردم تا این مشکل شما با رزولیشن حل بشه.تازه اونوقت بود که فهمیدم که اگه تا اون لحظه به 5730 نمره 100 میدادم و به 330m نمره 70 کاملا اشتباه میکردم بلکه باید به 330m نمره 40 بدم .من نمی دونم که شما این اطلاعاتت رو از کجا میاری،کی میگه که Dirt 2 بازی سنگینیه.شما چرا با DMC4 یا Crysis Warhead چک نمیکنی که Sony روی نرمال بزور 25 فریم میده.اما لپتاپ من با همون 5730 که میگی با اینتل مچ نیست حدود 60 فریم روی High و حدود 90 فریم روی نرمال میده(اگه مچ بشه چی میشه).شما به این میگی هم سطح.:18:در ضمن من کی گفتم سونی از Kingston استفاده میکنه.(سونی رو برای خودت تحویل گرفتی)سونی همیشه و بخصوص روی سری F از رم Hynix استفاده میکنه و اسوس از Kingsron و FSB 1333 .شما رو چه حسابی میگی 1066.در ضمن من بحثی روی ظاهر ندارم چون سلیقه ها متفاوته و من خودمم میگم سونی از اسوس زیباتره و جون میده برای ویترین.:31:
در کل اسوس تو گیم که سونی رو قورت میده و تو پردازش هم از سونی سرتره.شما هم اگه دوست داشتی یه لپ تاپ سونی بیار با هم تست کنیم.هرمدلی از سونی که دوست داری، منم با لپ تاپ خودم.:46:
منم نگفتم که سونی گرافیکش قوی تره .
اما توی پردازش نمیشه انکار کرد که سونی قوی تره .
ایسوس فقط یه گرافیک قوی تر داره که مثلا تا دو سال دیگه جواب بازی ها رو میده .
ولی سونی تا 1.5 سال دیگه ( ولی بیشتر از این ها هست که گفتم چون من الآن دو تا پی سی دارم که یکیش گرافیکش FX5200 هست که اولین گرافیک 128 جهانه ولی تا دو سال پیش که حدود 5 سال از ساختش می گذشت تمام بازی ها رو اجرا می کرد ) .
کریسیس از موتور گرافیکی Cry Engine استفاده می کنه که هیچ موتوری قوی تر از این وجود نداره ولی فعلا Dirt 2 تنها بازی هست که در حداقل پیش نیاز هاش سی پی یو 4 هسته ای می خواد .
الآن من دارم روی Vostro 1510 بتلفیلد بد کمپانی رو اجرا می کنم و مشکلی هم ندارم .
اینم ریویو یه مدل از سری F سونی :
اینم یه قسمت از متن هاش :

A total of 8.192 MB DDR3 RAM stands side by side with the Core i7 720QM . This sits on two Samsung RAM modules

درباره رم ایسوس هم که در پست قبلی لینک رو گداشتم .
شاید ایسوس در بازی قوی تر باشه اما در پردازش به پای سونی نمیرسه .
موفق باشید .

Vaioman
29-05-2010, 12:43
من هم موافقم.تا جایی که من میدونم اینجا همه باهم به صورت مجازی دوست هستند و هدفی هم بغیر از کمک به همدیگر ندارند.(چون ماشاال... اطلاع رسانی تو جامعه ما خیلی زیاد اگه دوستان تو همین انجمنها هم فعالیت نکنند واقعا کلاه همه پس معرکه است.تو بازار هم که دیگه نگو،کومودور 64 رو رنگ میکنند جای اپل میفروشن)هدف شخص بنده هم غیر از این نیست.هم از دوستان یاد میگیرم و هم اگه چیزی رو بلد باشم اعلام میکنم و از دوستان دیگر هم بجز این انتظار ندارم.با ارزوی موفقیت و سلامتی برای همه دوستان در انجمن P30WORLD.:7:

x-lichking
29-05-2010, 12:46
دوستان کسی آمار F117FX رو داره ؟
اومد ایران یا نه هنوز ؟
قیمت هم اگر که دارین ممنون میشم بگین البته اگر که وارد شده .
موفق باشید .
ممنون .

Mehrdad092000
29-05-2010, 13:03
اومد ایران یا نه هنوز ؟
موفق باشید .
ممنون .
عزيز حرف شما درسته تو سايت ايسوز زدن 1066
اما اين مدل هايي كه ايران هست سفارشيه رمش شده1333
هاردش كه تو ايسوز 500 gb هست تو ايران 640
اينا مدل هاي سفارشيه
كه گارانتي هايي مثل امرتات با سازگار ميارن

badkonaky
29-05-2010, 13:04
اومد ایران یا نه هنوز ؟
موفق باشید .
ممنون .
عزیزم اگه پیدا کردی به منم بگو من در به در دنبالشم

lovelord2020
29-05-2010, 13:21

دوست عزيز چرا گير دادي به خريدن يه مدلي كه داخل ايران نيست
گارانتي نمي خواي مگه؟
پيشنهاد من اينه حتما اگه اون مدلارو مي خواي برو شركتاي معتبر برات بيارن
البته تو بازار اگه بگردي ممكنه يه فروشگاه داشته باشه اونو شانسي
اما قيمتش خيلي بالاتر از قيمت واقعيه
منم مي خواستم يه لپ تاپ سفارشي كه جزء مدلاي خاورميانه نبود بگيرم البته دارم يه مدل اينجوري
اما ارزش قيمتش رو نداره
(من كادو گرفتم شرايطم متفاوته)

Vaioman
29-05-2010, 13:24
منم نگفتم که سونی گرافیکش قوی تره .
اما توی پردازش نمیشه انکار کرد که سونی قوی تره .
ایسوس فقط یه گرافیک قوی تر داره که مثلا تا دو سال دیگه جواب بازی ها رو میده .
ولی سونی تا 1.5 سال دیگه ( ولی بیشتر از این ها هست که گفتم چون من الآن دو تا پی سی دارم که یکیش گرافیکش FX5200 هست که اولین گرافیک 128 جهانه ولی تا دو سال پیش که حدود 5 سال از ساختش می گذشت تمام بازی ها رو اجرا می کرد ) .
کریسیس از موتور گرافیکی Cry Engine استفاده می کنه که هیچ موتوری قوی تر از این وجود نداره ولی فعلا Dirt 2 تنها بازی هست که در حداقل پیش نیاز هاش سی پی یو 4 هسته ای می خواد .
الآن من دارم روی Vostro 1510 بتلفیلد بد کمپانی رو اجرا می کنم و مشکلی هم ندارم .
اینم ریویو یه مدل از سری F سونی :
اینم یه قسمت از متن هاش :

A total of 8.192 MB DDR3 RAM stands side by side with the Core i7 720QM . This sits on two Samsung RAM modules

درباره رم ایسوس هم که در پست قبلی لینک رو گداشتم .

شاید ایسوس در بازی قوی تر باشه اما در پردازش به پای سونی نمیرسه .

موفق باشید .

من الان لپ تاپ جلومه و رمش هم 1333 است شما هم اگر تهران هستی ادرس بده یا بگو ادرس بدم از نزدیک ببین.در مورد پردازش هم من با چشم خودم دیدم که لپ تاپ من از F116 بهتر عمل میکرد.در ضمن اطلاعات سایت Notebookcheck برای اطلاع رسانی کلی خوبه ولی برای استناد قطعی نه.مثلا زده کارت گرافیک من Crysis Warhead و یا NFS Shift رو نمیتونه حتی نرمال اجرا کنه ولی من دارم با فول گرافیک بازی میکنم.به نظر من این سایت همونطور که قبلآ هم گفتم یه کانفیگ مینیمم رو در نظر میگیره.داشت یادم میرفت من Dirt 2 رو با یه Dual Core هم روی PC اجرا کردم و خیلی هم خوب.اصلآ نیاز به 4 هسته ای نداره.:46:

mamsana
29-05-2010, 14:21
من دیروز رفتم لپ تاپی که انتخاب کردم رو بگیرم،اما فکر نمی کردم که جمعه ها ولبعصر پاساژهاش مثل شهر ارواح بشه،حتی تک مغازه ها هم باز نبودند.به خاطر همین رفتم بازار موبایل ایران،اونجا بیشتره مغازه هاش باز بودند
F115رو قیمت کردم می گفتن 1.750.000با گارانتی پایه گستر یا یه چنین چیزی،داشتم منفجر می شدم از خنده
از نمایندگی ایران رهجو تو اون پاساژ هم پرسیدم گفت F116فعلا وارد نمی شه
حالا کسی می دونه که صحت داره که این مدل وارد نمی شه؟

x-lichking
29-05-2010, 21:23
عزيز حرف شما درسته تو سايت ايسوز زدن 1066
اما اين مدل هايي كه ايران هست سفارشيه رمش شده1333
هاردش كه تو ايسوز 500 gb هست تو ايران 640
اينا مدل هاي سفارشيه
كه گارانتي هايي مثل امرتات با سازگار ميارن

مثل این که حق با شماست .
ولی نمی دونم چطوری 1333 گذاشتن توش .
چون اگر که خود ایسوس مناسب می دونست توی سایتش میزد 1333 و به جای 1066 این رو می فروخت چون که فروش بیشتری داشت قطعا .

x-lichking
29-05-2010, 21:37
من الان لپ تاپ جلومه و رمش هم 1333 است شما هم اگر تهران هستی ادرس بده یا بگو ادرس بدم از نزدیک ببین.در مورد پردازش هم من با چشم خودم دیدم که لپ تاپ من از F116 بهتر عمل میکرد.در ضمن اطلاعات سایت Notebookcheck برای اطلاع رسانی کلی خوبه ولی برای استناد قطعی نه.مثلا زده کارت گرافیک من Crysis Warhead و یا NFS Shift رو نمیتونه حتی نرمال اجرا کنه ولی من دارم با فول گرافیک بازی میکنم.به نظر من این سایت همونطور که قبلآ هم گفتم یه کانفیگ مینیمم رو در نظر میگیره.داشت یادم میرفت من Dirt 2 رو با یه Dual Core هم روی PC اجرا کردم و خیلی هم خوب.اصلآ نیاز به 4 هسته ای نداره.:46:
نه متاسافنه .
من شیراز هستم و تمام اطلاعاتم از اینترنت هست .
درباره پردازش من هنوز سر حرفم هستم . :31: .
درباره رم هم می تونیم از خود سونی سوال کنیم .
توی بخش اصلی ریویو ها که لینک بقیه منابع ریویو رو گذاشته فقط یه اطلاعات کلی نوشته و شاید برای 1000 تا لپ تاپ یه متن رو برای گرافیک تکرار کرده و به اون نمیشه اعتماد کرد .
ولی توی ریویو های تخصصی که یه نمونش لینکش رو گذاشتم اطلاعات دقیق هست .
حداقل سی پی یو مناسب برای Dirt 2 چهار هسته ای هست و فقط توی اون عالی اجرا میشه .
ولی روی سی پی یو یه هسته ای هم میشه اجراش کرد ولی بعد از نیم ساعت یا شاید 10 دقیقه ناپایدار میشه و روی سی پی یو میشه چایی دم کرد . :31: .
در کل فعلا من که نوت بوک ندارم ولی ایشالا F117 میخرم میام وارد جنگ میشم . :46: .
ولی فعلا شما و جناب mohammadi4net که مدل F115 رو دارند می تونید کار رو شروع کنید .
ولی فقط جوانمردانه باشه و اور کلاک هم نکنید .
شرایط هم مساوی .
دمای سی پی یو و کارت گرافیک هم بعد از مثلا 5 دقیقه لود بدون کول پد ذکر کنید .
از 3D Mark Vantage هم استفاده کنید برای امتیاز به قطعات .
برای دما هم از HWInfo استفاده کنید .
اسکرین شات هم فراموش نکنید .
البته به نظرم بهتره که یه تاپیک جداگانه برای این کار ایجاد کنیم تا این تاپیک منحرف نشه .
موفق باشید . :11: .

Mehrdad092000
29-05-2010, 22:44
مثل این که حق با شماست .
ولی نمی دونم چطوری 1333 گذاشتن توش .
چون اگر که خود ایسوس مناسب می دونست توی سایتش میزد 1333 و به جای 1066 این رو می فروخت چون که فروش بیشتری داشت قطعا .
عزيز يه بار كه گفتم اين يه مدل سفارشيه با رم 1333
اما اصليش تو سايت ايسوز زده1066

شما چرا ميگي پردازنده ي سوني از ايسوز قويتره
؟
ميشه با دليل بگيد
وقتي جفتشون i7 720 هستن

x-lichking
29-05-2010, 23:23
عزيز يه بار كه گفتم اين يه مدل سفارشيه با رم 1333
اما اصليش تو سايت ايسوز زده1066

شما چرا ميگي پردازنده ي سوني از ايسوز قويتره
؟
ميشه با دليل بگيد
وقتي جفتشون i7 720 هستن
منم مشکلی با سفارشی بودنش ندارم .
دارم میگم مگه ایسوس بلانسبت خره که به ایران 1333 بده و به بقیه 1066 در حالی که فروش 1333 می تونه بیشتر باشه . :31: .
اگر که مناسب می دونست مطمئن باشید همه رو 1333 می گذاشت .
یه جای کار میلنگه به نظر من .
توی تاپیک مشاوره 1 تا 1.5 هم مثل اینکه دوستان فعلا باهاش مشکل دارن .
البته شاید به خاطر اطلاعات کم باشه .
نگفتم پردازنده قوی تر هست گفتم پردازش قوی تر هست .
وگرنه پردازنده هر دو یکی هست .
این رو هم از این لحاظ میگم که سونی چیپست PM55 رو داره که برای پرفورمنس استفاده میشه .
اما ایسوس HM55 برای مین استریم هست و ضعیف تر از PM55 هست اما فکر کنم جدید تره .
من با چشم های خودم پردازش های سری F رو دیدم .
بدون هیچ مشکلی 3 تا بازی خفن رو با هم اجرا میکنه تازه در کنارش وبگردی هم میشه کرد .
سونی اگر که قیمتش بالا نبود بهترین بود .
در هر صورت برای من فرقی نمی کنه که این مدل قوی تر از سونی های 4 گیگ رم با 330M باشه یا نه .
چون من میخوام 6 گیگ رم بگیرم و کیفیت صفحه نمایش هم از گرافیک برام مهمتره .
چه فایده که گرافیک خوب باشه و صفحه نمایش بدرد نخوره .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:23 AM ---------- Previous post was at 01:21 AM ----------

من دیروز رفتم لپ تاپی که انتخاب کردم رو بگیرم،اما فکر نمی کردم که جمعه ها ولبعصر پاساژهاش مثل شهر ارواح بشه،حتی تک مغازه ها هم باز نبودند.به خاطر همین رفتم بازار موبایل ایران،اونجا بیشتره مغازه هاش باز بودند
F115رو قیمت کردم می گفتن 1.750.000با گارانتی پایه گستر یا یه چنین چیزی،داشتم منفجر می شدم از خنده
از نمایندگی ایران رهجو تو اون پاساژ هم پرسیدم گفت F116فعلا وارد نمی شه
حالا کسی می دونه که صحت داره که این مدل وارد نمی شه؟
فکر کنم الآن موجود باشه .
شیراز که هست .
فعلا سری CW مخصوصا رنگ صورتی به شدت یافت میشه .
الآن نمایندگی ایران رهجو تو شیراز 12 تا CW صورتی گذاشته پشت ویترین آخر خندس . :31: .
موفق باشید .

badkonaky
29-05-2010, 23:46
آقا شما مطمئن هستین که امرتات قراره f117fx بیاره ؟ کی و به چه قیمتی ؟

من شدیدا دنبال VPC-F11JFX/B یا VPC-F1190X هستم که تو ایران متاسفانه نیست ! ولس اگه بدونم قراره f117 بیاد حاضرم راضی بهش بشم .

x-lichking
29-05-2010, 23:51
آقا شما مطمئن هستین که امرتات قراره f117fx بیاره ؟ کی و به چه قیمتی ؟

من شدیدا دنبال VPC-F11JFX/B یا VPC-F1190X هستم که تو ایران متاسفانه نیست ! ولس اگه بدونم قراره f117 بیاد حاضرم راضی بهش بشم .
نه .
مطمئن نیستم . :31: .
ولی بیاره خودم اولین مشتریش هستم .
یادم هست رایانه همراه آورده بود .
حالا نمی دونم داره یا نه .
اگر که تهران هستین حتما یه پرس و جو کنید ما رو هم بی خبر نزارید .
موفق باشید .

Phonix Live
30-05-2010, 01:10
سلام
میخواستم بدونم با بودجه 1.6 کدوم لپ تاپ رو بگیرم بهتره ؟
مدل های پیشنهادیتون خواهشا به ترتیب از شرکت های اپل ، اچ پی و سونی باشه
ممنون

Mehrdad092000
30-05-2010, 05:10
نه .
مطمئن نیستم . :31: .
ولی بیاره خودم اولین مشتریش هستم .
یادم هست رایانه همراه آورده بود .
حالا نمی دونم داره یا نه .
اگر که تهران هستین حتما یه پرس و جو کنید ما رو هم بی خبر نزارید .
موفق باشید .
عزيز ايسوز خر نيست
هر جايي بخواد رم 1333 ميزاره روش
ميخواد با قيمت كمتر رم با باس كمتر گذاشته
شما ميتونيد هر نوتبوكي انتخاب كنيد
نميدونم چرا از برند ايسوز بدتون مياد
حتما تعصب داريد رو سوني
راستي يچي ديگه كيفيت صحفه نمايش n61 خيلي تعريف ميكنند
فقط full hd نيست

x-lichking
30-05-2010, 07:37
عزيز ايسوز خر نيست
هر جايي بخواد رم 1333 ميزاره روش
ميخواد با قيمت كمتر رم با باس كمتر گذاشته
شما ميتونيد هر نوتبوكي انتخاب كنيد
نميدونم چرا از برند ايسوز بدتون مياد
حتما تعصب داريد رو سوني
راستي يچي ديگه كيفيت صحفه نمايش n61 خيلي تعريف ميكنند
فقط full hd نيست
راستش رو بخواین من الآن نوت بوکم دل هست .
توی قطعات کامپیوتر هم هیچ چیز سونی نیست و مادربرد ، دی وی دی رایتر ، سی دی رایتر ، مودم ای دی اس ال و ... همه ایسوز هست . :31: .
اتفاقا به ایسوز خیلی هم علاقه دارم .
ما هنوز منتظر تست های دوستان هستیم .
موفق باشید .

mamsana
30-05-2010, 09:12
سلام
کسی فرق بین F115 FM با F115 FX می دونه چیه؟
ممنون

Vaioman
30-05-2010, 10:41
نه متاسافنه .
من شیراز هستم و تمام اطلاعاتم از اینترنت هست .
درباره پردازش من هنوز سر حرفم هستم . :31: .
درباره رم هم می تونیم از خود سونی سوال کنیم .
توی بخش اصلی ریویو ها که لینک بقیه منابع ریویو رو گذاشته فقط یه اطلاعات کلی نوشته و شاید برای 1000 تا لپ تاپ یه متن رو برای گرافیک تکرار کرده و به اون نمیشه اعتماد کرد .
ولی توی ریویو های تخصصی که یه نمونش لینکش رو گذاشتم اطلاعات دقیق هست .
حداقل سی پی یو مناسب برای Dirt 2 چهار هسته ای هست و فقط توی اون عالی اجرا میشه .
ولی روی سی پی یو یه هسته ای هم میشه اجراش کرد ولی بعد از نیم ساعت یا شاید 10 دقیقه ناپایدار میشه و روی سی پی یو میشه چایی دم کرد . :31: .
در کل فعلا من که نوت بوک ندارم ولی ایشالا F117 میخرم میام وارد جنگ میشم . :46: .
ولی فعلا شما و جناب mohammadi4net که مدل F115 رو دارند می تونید کار رو شروع کنید .
ولی فقط جوانمردانه باشه و اور کلاک هم نکنید .
شرایط هم مساوی .
دمای سی پی یو و کارت گرافیک هم بعد از مثلا 5 دقیقه لود بدون کول پد ذکر کنید .
از 3D Mark Vantage هم استفاده کنید برای امتیاز به قطعات .
برای دما هم از HWInfo استفاده کنید .
اسکرین شات هم فراموش نکنید .
البته به نظرم بهتره که یه تاپیک جداگانه برای این کار ایجاد کنیم تا این تاپیک منحرف نشه .

عزیز جدآ خسته نباشی.:20:تازه مگی که اطلاعاتت از رو اینترنته:13:.مارو گرفتی.من دارم میگم این لپتاپ ها جلومه بعد از رو اینتر نت باهام بحث میکنی.:19:

Vaioman
30-05-2010, 10:48
منم مشکلی با سفارشی بودنش ندارم .
دارم میگم مگه ایسوس بلانسبت خره که به ایران 1333 بده و به بقیه 1066 در حالی که فروش 1333 می تونه بیشتر باشه . :31: .
اگر که مناسب می دونست مطمئن باشید همه رو 1333 می گذاشت .
یه جای کار میلنگه به نظر من .
توی تاپیک مشاوره 1 تا 1.5 هم مثل اینکه دوستان فعلا باهاش مشکل دارن .
البته شاید به خاطر اطلاعات کم باشه .
نگفتم پردازنده قوی تر هست گفتم پردازش قوی تر هست .
وگرنه پردازنده هر دو یکی هست .
این رو هم از این لحاظ میگم که سونی چیپست PM55 رو داره که برای پرفورمنس استفاده میشه .
اما ایسوس HM55 برای مین استریم هست و ضعیف تر از PM55 هست اما فکر کنم جدید تره .
من با چشم های خودم پردازش های سری F رو دیدم .
بدون هیچ مشکلی 3 تا بازی خفن رو با هم اجرا میکنه تازه در کنارش وبگردی هم میشه کرد .
سونی اگر که قیمتش بالا نبود بهترین بود .
در هر صورت برای من فرقی نمی کنه که این مدل قوی تر از سونی های 4 گیگ رم با 330M باشه یا نه .
چون من میخوام 6 گیگ رم بگیرم و کیفیت صفحه نمایش هم از گرافیک برام مهمتره .
چه فایده که گرافیک خوب باشه و صفحه نمایش بدرد نخوره .
موفق باشید .

موفق باشید .
من قبلاهم گفتم که صفحه نمایش سونی بهتر از این مدل اسوسه اما فقط تو رزولیشن، تو کنتراست و کیفیت رنگ این مدل اسوس قورتش میده، اصلآ سونی مال این حرفها نیست.دوست گرامی این مدل اسوس صفحه نمایشش LED هست که درسته LCD های سونی رو میخوره.اما رزولیشنش از سونی پایین تره.در ضمن من از رو اینترنت نمیگم جفتشون الان جلومه.:46:

asbphoenix
30-05-2010, 11:00
ASUS G73Jh >> LAPTOPMAG EDITORS' CHOICE
اومده ایران؟
اگه کسی قیمتشو میدونه، لطفا بگه

برای اونایی که نمیشناسنش: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

badkonaky
30-05-2010, 11:45
بچه ها نظرتون راجع به VAIO SONY VPC-F11NFX چیه ؟ من بلاخره از یه جا سراغ گرفتم دارن از f115 که خیلی بهتره آمریکایی هم هست از f11ggx هم بهتره و فقط بلوری نداره که اگه اونم بخوام بایدمنتظر f11jfx باشم که حالا حالا ها قرار نیست بیاد ایران !!! از f117 هم که اونقدر اینور اونور بد شنیدم که بلکل مایوس شدم تازه اونم هیچ تو بازار پیدا نمیشه .

x-lichking
30-05-2010, 11:55
عزیز جدآ خسته نباشی.:20:تازه مگی که اطلاعاتت از رو اینترنته:13:.مارو گرفتی.من دارم میگم این لپتاپ ها جلومه بعد از رو اینتر نت باهام بحث میکنی.:19:
برادر من با سونی سری F بیشتر از 100 ساعت کار کردم . :31: .
ولی ایسوس تا حالا کار نکردم .
حالا مهم نیست چون ما فعلا تسلیم هستیم مثل این که یکی به دو تا شده . :31: .
کسی نیست بیاد کمک ما ؟
نمی خواین تست بیگرید نتایج رو بزارید اینجا ؟
فقعلا که دوستان از اوپتیموس این سری ایسوس می نالند .
منتظر تست هستیم .
اگر که موافق باشید مراحل تست رو مشخص کنیم بعد شما و یه نفر دیگه که سونی داره تست ها رو انجام بده .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

من قبلاهم گفتم که صفحه نمایش سونی بهتر از این مدل اسوسه اما فقط تو رزولیشن، تو کنتراست و کیفیت رنگ این مدل اسوس قورتش میده، اصلآ سونی مال این حرفها نیست.دوست گرامی این مدل اسوس صفحه نمایشش LED هست که درسته LCD های سونی رو میخوره.اما رزولیشنش از سونی پایین تره.در ضمن من از رو اینترنت نمیگم جفتشون الان جلومه.:46:
صفحه نمایش سونی از هم نوت بوک های موجود بهتره .
حتی سری های جدید اپل هم به گردش نمیرسه .
این مدل سونی فقط یکم با تغییر زاویه مشکل داره ولی توی کیفیت هیچ کس رو دستش نمی یاد .
اگر که بدونید مخترع تکنولوژی ال سی دی سونی بوده و قدرتش هم دست خودش هست .
حالا چه با ال ای دی چه با ال سی دی در هر صورت سونی توی صفحه نمایش بهترینه .
کسی نظری مخالف من داره ؟

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:54 PM ----------

در ضمن من از رو اینترنت نمیگم جفتشون الان جلومه
حالا هی ما رو مسخره کنید . :31: .

---------- Post added at 01:55 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

بچه ها نظرتون راجع به VAIO SONY VPC-F11NFX چیه ؟ من بلاخره از یه جا سراغ گرفتم دارن از f115 که خیلی بهتره آمریکایی هم هست از f11ggx هم بهتره و فقط بلوری نداره که اگه اونم بخوام بایدمنتظر f11jfx باشم که حالا حالا ها قرار نیست بیاد ایران !!! از f117 هم که اونقدر اینور اونور بد شنیدم که بلکل مایوس شدم تازه اونم هیچ تو بازار پیدا نمیشه .

F117 که مشکلی نداره .
کی بد گفته ؟
چی گفتن دربارش ؟

takman_236
30-05-2010, 12:04

nfx تنها برتری که نسبت به f115 داره سرعت هاردش است ولی در عوض f115 دارای 6 گیگابایت رم هست ولی nfx 4 گیگابایت. آمریکایی بودنشم برتری نمی باشد فقط برای کسانی که روی جنس آمریکایی تعصب دارند مشکل دارد.در ضمن خودتونم گفتید بلوری هم نداره که در این مورد هم f115 برتری داره

x-lichking
30-05-2010, 12:42
nfx تنها برتری که نسبت به f115 داره سرعت هاردش است ولی در عوض f115 دارای 6 گیگابایت رم هست ولی nfx 4 گیگابایت. آمریکایی بودنشم برتری نمی باشد فقط برای کسانی که روی جنس آمریکایی تعصب دارند مشکل دارد.در ضمن خودتونم گفتید بلوری هم نداره که در این مورد هم f115 برتری داره
از اینا که بگذریم چرا گفتن F117 بده ؟
F117 که از F115 بهتر هم هست . :41: .

takman_236
30-05-2010, 12:47
از اینا که بگذریم چرا گفتن F117 بده ؟
F117 که از F115 بهتر هم هست . :41: .
نمی دونم دوست عزیزمون با توجه به چه معیارهایی این حرف رو زده.:13:

x-lichking
30-05-2010, 13:04
علت بد شنیدن شما از F117 اینه که فروشنده های ایرانی متاسفانه بیشتر به فکر منافع خودشون هستند تا منافع مشتری .
اون هایی که رفتین پرسیدین F117 نداشتن ولی F115 ریخته تو مغازه ها به خاطر همین از F115 تعریف کردن که اون فروش بره .
البته نه که فکر کنید F115 ضعیفه هست .
یکی از قدرتمند ترین نوت بوک های مخصوص مولتی مدیا هست .
ولی F117 در هارد از F115 قوی تر هست به خاطر همین یه 100 تومان قیمت بیشتره .
توی ایران هم کمتر کسی پیدا میشه که به این چیزا اهمیت بده چون معمولا توی ایران نوت بوک واسه کلاس گذاشتن هست و حداکثر دیگه گوش کردن یه آهنگ . :31: .
به خاطر همین یارو میگه چرا بیام 100 تومان بیشتر بدم چون نمی فهمه فرق 7200 با 5400 چیه .
شما صبر کن تا F117 بیاد .
بعد یه طوری که شما رو نشناسن برو همون جا هایی که گفتن F117 بده .
بپرس ببین بهترین نوت بوک سونی چیه میگه F117 و بعد شروع میکنه به بد و بیراه گفتن به F115 .
متاسافانه ما ایرانی ها همینطوری هستیم و بیشتر به فکر خودمونیم تا بقیه . :41: .
من خودم رفتم زیگورات گفتم 1558 می خوام .
گفت نداریم ولی 1557 داریم که از اون خیلی بهتره .
چند روز بعد رفتم همونجا البته دو نفر بودیم و صاحب قبلی هم نبود .
گفتم 1558 می خوام .
تو مغازه هم یه قرمزش رو داشت .
خلاصه شروع کرد به تعریف و تمجید کردن از این 1558 و تا گفتم 1557 بهتره یا این شروع کرد بد و بیراه گفتن .
حالا چند روز پیش یکی از دوستام که می خواد ایسوس بخره رفته بود زیگورات هم سر زده بود .
خلاصه به طرف گفته بود 1558 می خوام اونم تو مغازه نداشته شروع کرده بود به تعریف از اینسپایرون . :31: .
خلاصه اینه اوضاع ما .
به حرف فروشنده ها گوش نکنید چون که هر کس به فکر فروش مال خودشه .
توی همین انجمن ها مشاوره بگیرید .
موفق باشید .

---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 03:01 PM ----------

دوستان کسی سابقه خرابی با امرتات یا الماس داشته ؟
الماس تو شیراز نمایندگی داره ؟
آخه من فقط صبح ها می تونم برم بیرون تو شیراز هم که میدونید تا ساعت 11 خوابن و بعد میان تا 12 ظهر و بعدش خونه . :31: .
خلاصه ما شیرازی ها خیلی تنبلیم به خاطر همین صبح ها که میرم مغازه ها تعطیله نمیشه سوال کرد .
موفق باشید .

mohammadi4net
30-05-2010, 13:35
علت بد شنیدن شما از F117 اینه که فروشنده های ایرانی متاسفانه بیشتر به فکر منافع خودشون هستند تا منافع مشتری .
اون هایی که رفتین پرسیدین F117 نداشتن ولی F115 ریخته تو مغازه ها به خاطر همین از F115 تعریف کردن که اون فروش بره .
توی ایران هم کمتر کسی پیدا میشه که به این چیزا اهمیت بده چون معمولا توی ایران نوت بوک واسه کلاس گذاشتن هست و حداکثر دیگه گوش کردن یه آهنگ . :31: .
به خاطر همین یارو میگه چرا بیام 100 تومان بیشتر بدم چون نمی فهمه فرق 7200 با 5400 چیه .
بپرس ببین بهترین نوت بوک سونی چیه میگه F117 و بعد شروع میکنه به بد و بیراه گفتن به F115 .
گفتم 1558 می خوام .
خلاصه شروع کرد به تعریف و تمجید کردن از این 1558 و تا گفتم 1557 بهتره یا این شروع کرد بد و بیراه گفتن .
حالا چند روز پیش یکی از دوستام که می خواد ایسوس بخره رفته بود زیگورات هم سر زده بود .
خلاصه به طرف گفته بود 1558 می خوام اونم تو مغازه نداشته شروع کرده بود به تعریف از اینسپایرون . :31: .
خلاصه اینه اوضاع ما .
موفق باشید .

---------- Post added at 03:04 PM ---------- Previous post was at 03:01 PM ----------

آخه من فقط صبح ها می تونم برم بیرون تو شیراز هم که میدونید تا ساعت 11 خوابن و بعد میان تا 12 ظهر و بعدش خونه . :31: .
خلاصه ما شیرازی ها خیلی تنبلیم به خاطر همین صبح ها که میرم مغازه ها تعطیله نمیشه سوال کرد .
موفق باشید .
حرف های این دوستمون کاملا تایید میشه ، اگه اشتباه نکنم f116 , f117 مخصوص بازار خاورمیانه و آفریقاست این دو مدل فقط از طریق نماینده رسمی سونی وارد بازر میشه ، پس اگه شما پیش هر فروشگاهی که نمایندگی رسمی سونی نباشه درخواست این دو مدل رو بدید تا می تونن تو سرش می زن برعکسشم وجود داره من پیش نمایندگی ایران رهجو رفتم گفتم f115 بازار با f116 شما چه فرقی داره ؟ گفت f115 مشکل فن دارند و صداشون زیاده اگه می خوای f115 بخری حتما تستش کن که فنش مشکل نداشته باشه و ..... سرتونو در نمی یارم تا تونست در غالب یک انسان خیرخواه از معایب  f115 گفت !
عجب دوره و زمونه ای شده منی که مهندس کامپیوترم و از دور دستی تو بازار دارم باید دو هفته در مورد مدل لبتاب تحقیق کنم بعدش سه هفته در مورد اینکه از کجا بخرمش تحقیق کنم ،وای به حال بنده خدایی که هیچی از کامپیوتر و بازار کامپیوتر نمی دونه ، نمیشه که برای هرچی می خوای بخری یکماه تحقیق کنی ...
فعلا معتبر ترین مرجع برای مشاوره خرید لبتاب سایت ها و فروم ها هستند. به حرف فروشنده ها به هیچ وجه توجه نکنید

mohammadi4net
30-05-2010, 13:47
چند روز پیش برای یکی از آشنایان یه لبتاب cw21fx گرفتم قبل از اینکه لبتاب رو براش بخرم گفتم برو تو شهر یه دور بزنی مدل ها رو نگاه کن ، وزن ، سایز lcd , رنگ , ... رو انتخاب کن منم از لحاظ فنی برات تاییدش که بگیری یا نه .
اینها رفتن پیش فروشگاهی به نام لبتا...مرکزی شعبه یک بهشون گفته بود که حرف اول رو تا بازر و سونی میزنه و این مدل و ....
تو راه برگشت می بینند همون فروشگاه تو محل خودشون شعبه سه داره، اینها هم رفتن پیش هم محلشون ولی اینبار صاحب فروشگاه که احتمال دادن برادر صاحب شعبه اصلی بوده پاشو کرده تو یکفش که شما چه را می خوای سونی بخری بیا این dell 1558 رو بخر که فلانه و ....
می بینید دو نمایندگی از یک فروشگاه که باهم برادر هستند حرفشون دوتاست وای به حال کل بازار ....

Vaioman
30-05-2010, 13:56
حالا هی ما رو مسخره کنید . :31: .

ای بابا:20:هدف فقط شوخی بود.اگه شوخی خوبی نبوده من معذرت خواهی میکنم.:46:

takman_236
30-05-2010, 14:00
گفتم 1558 می خوام .
خلاصه اینه اوضاع ما .
موفق باشید .

موفق باشید .
در تایید حرف دوست خوبم
من هم موقع خرید وقتی f115 رو خریدم یکی هم همزمان اومد و یک مدل hp برداشت بعد از اینکه واسه منو فاکتور کرد گفت با اینکه این لپ تاپ رو خریدی ولی اون hp که اون آقا داره می خره از این بهتره.
گفتم چرا؟ گفت الان من تو تعمیرگاهم 4-5 تا لپ تاپ سری اف هستش که کارت گرافیک هاش به باد رفته آوردن گارانتی.(البته با دوستم حساب کردیم فهمیدیم چرت و پرت میگه.تو این مدت کم که اف 115 وارد بازار شده مگه چندتا فروخته که 4-5 تاش خراب شده؟)
جالبه توی پایتخت رفته بودم مغازه نمایندگی امرتات. رفتم از طرف 2-3 تا سوال کردم .سوال ساده مثلا این سری اف با اون سری اف چه فرقی داره؟ موند توش. بعد از اینکه یه کم بهش اطلاعات دادم و توضیح دادم گفت مثل اینکه شما از ما بیشتر می دونی . بیا یه کم اطلاعات به ما بده.
فروشنده ها فقط فروشندن اکثرشون تخصص ندارن توزمینه لپ تاپ.فن بیان و برخورد با مشتریشون خوبه فقط

takman_236
30-05-2010, 14:05
چند روز پیش برای یکی از آشنایان یه لبتاب cw21fx گرفتم قبل از اینکه لبتاب رو براش بخرم گفتم برو تو شهر یه دور بزنی مدل ها رو نگاه کن ، وزن ، سایز lcd , رنگ , ... رو انتخاب کن منم از لحاظ فنی برات تاییدش که بگیری یا نه .
اینها رفتن پیش فروشگاهی به نام لبتا...مرکزی شعبه یک بهشون گفته بود که حرف اول رو تا بازر و سونی میزنه و این مدل و ....
تو راه برگشت می بینند همون فروشگاه تو محل خودشون شعبه سه داره، اینها هم رفتن پیش هم محلشون ولی اینبار صاحب فروشگاه که احتمال دادن برادر صاحب شعبه اصلی بوده پاشو کرده تو یکفش که شما چه را می خوای سونی بخری بیا این dell 1558 رو بخر که فلانه و ....
می بینید دو نمایندگی از یک فروشگاه که باهم برادر هستند حرفشون دوتاست وای به حال کل بازار ....

تو همه زمینه ها اینحوریه
داداشم می گفت می خواستم یه کیف جیبی بگیرم رفتم یه مغازه از کیفش خوشم اومد گفتم چند گفت این ایتالیاییه و جنس خیلی خوبیه و ... یه مشت حرفهای دهن پر کن بعدش گفت چون شمایی میدم 30 تومن.
داداشم گفت فرداش رفتم همونجا دیدم یکی دیگس. رفتم قیمت کیف رو گرفتم(به قصد خرید رفته بود) و گفتم دیروز رفیقتون به من گفت 20 تومن.بعد صاحب مغازه کیف رو به همون قیمت 20 تومن فروخت به داداشم.(اصلا با هم هماهنگ نیستن)

badkonaky
30-05-2010, 14:40
دوستان عزیز چند مطلب رو باید به عرض برسونم تا با دلیل حرفامو گفته باشم

اولا که هارد 7200 خیلی مهمه چون تاثیرش کاملا محسوسه خصوصا در برنامه های محاسباتی و انتقال دیتا و هر کاری که با حجم بالای دیتا مواجه باشه حتی در بوت شدن ! این قابل توجه دوستی که خیلی راحت از f11nfx گذشت در مقابل f115 اونم بقول ایشون فقط بخاطر هارد !!!
ثانیا من تعصبی روی آمریکایی بودن ندارم ولی اکثر چینی ها هارد 5400 دارن بجز f117 که روش بحث دارم

بلوری هنوز نمیتونه برتری محسوب بشه چون عملا هنوز تو بحث دیتا کاربردی نداره و نرم افزاری هم رو بلوری تکثیر نمیشه جز اینکه یکی بخواد فیلم ببینه فقط که اونم نمیدونم مگه قراره چند تا ماهی فیلم بلوری بخره اونم با این قیمت و تازه بندازه تو لپاتپ ببینه ! به هر حال زوم نمیکنم رو این قضیه چون خیلی شخصی و سلیقه ای هست !

و اما برسیم به بحث اشکالات f117 . من اتفاقا اصلا حرف فروشندگان را معیار قرار ندادم خصوصا اینکه f117 تو بازار نیست دیگه

شما لازمه سری به سایت های معتبر benchmark va review بزنین و ببینین چه خبره . اصلا چرا راه دور بریم تو سایت فروم رسمی سونی رسما تایید شده که سری f قبل از ماه فوریه 2010 اغلب دارای اشکال صدای نویز و buzz هستن ( این جدای از صدای فن در دور بالا و صدای هارد در Over load می باشد ) که حتی سونی اشاره کرده که راه حل های نرم افزاری از جمله قطع صدای میک و از این قبیل موارد این مشکل را حل نمیکند چون اصولا این صدا مربوط به بورد میباشد ( که با زیرکی علت را هم مشخصا نگفته ولی خیلی ها احتمال میدن مربوط به ناسازگاری بورد با core i 7 میباشد که به علت جربان کشیدن بالا و یا احتمالا spectular میباشد ) که بنا به گفته سونی عده ای با همین شکایت لپ تاپ را ارجاع دادند شکایاتی که بیشتر تو این زمینه بوده مربوط به مدلهای f115 ,f117 بوده !

به هر حال سونی ادعا میکنه در سری تولیدی march 2010 به بعد این قضیه ( اشکال ) رفع شده که عده ای از کاربران هم در همان سایت تایید کردند anyway

حالا من اگه مطمئن بشم که f117 تولید کدام ماه هست . ok منم میخرمش ولی تا نخرم و شماره سریال رو چک نکنم نمیتونم از این مساله اطمینان داشته باشم
البته این تنها اشکال نیست مساله گرم کردن زیاد . محدود بودن دید زاویه عمودی تو 1080 full hd را هم ذکر کردن که چون بنده میخوام با انصاف نقد کنم ایناره بهش توجه نمیکنم چون شامل خیلی لپ تاپ های دیگه هم میشه بجز سونی . خصوصا مساله گرم کردن که بخاطا کانفیگ بالا قابل اغماضه

خوب حالا سوال من از شما اینه که آیا با من موافق نیستین با توجه به این همه دنگ و فنگ و تردید ها و با توجه به پولی که می خواین بدین و یه لپ تاپ با کانفیگ بالا و حد اقل بدون ایراد هم انتضار دارین , f11NFX به همه اینا می ارزه !؟

بلوری آیا ارزش اینهمه ریسک کردن رو داره ؟

مسلما انتخاب من محدود به بازار ایران است وگر نه منم اگه میخواستم ایده ال خودم را انتخاب کنم یا VPC-F11JFX/B و یا VPC-F1190X را می خریدم که هم همه چیزش کامله هم بقول بعضی دوستان بلوری هم داره !!!! تازه رایترشم داره :31: ( چقدم قراره رایت کنم آخه من حالا !!!

منتظر نظرات مدلل دوستان عزیزم هستم :11:

badkonaky
30-05-2010, 15:02
ضمنا یه مطلب خیلی مهمی رو هم بگم راجع به شرکت VAIO واسه دوستان عزیز, من چند وقتی میشه که تو فرومهای ایرانی مچرخم ولی مطلبی ندیدم که کسی بهش اشاره کنم واسه همین لازم دیدم اینو با دوستان در میون بذارم

لپتاپ های VAIO در ایران به هیچ عنوان نمایندگی رسمی ندارند و شرکت هایی که این ادعا رو میکنند فقط و فقط وارد کننده هستند از جمله همین شرکت ایران رهجو علت چیست ؟ خیلی ساده ....داستان از این قراره که شرکت VAIO یک شرکت آمریکایی بود که در دهه 90 میلادی با شرکت سونی تلفیق شد و از همون موقع بود که لپ تاپ های سونی گل کردند . و چون صاحب امتیاز هنوز vaio هست و سهم بالایی هم داره بخاطر تحریم نمیتونه تو ایران نمایندگی داشته باشه !!!

شما اگه دقت کنین در سایت ایران رهجو که نمایندگی رسمی محصولات سونی رو داره خبری از لپ تاپ های VAIO نیست و فقط لوازم جانبیش به فروش میرسه

اگه این مطلب مفید بود براتون یه تشکر خشک و خالی جای دوری نمیره

با سپاس

takman_236
30-05-2010, 15:06

اولا که هارد 7200 خیلی مهمه چون تاثیرش کاملا محسوسه خصوصا در برنامه های محاسباتی و انتقال دیتا و هر کاری که با حجم بالای دیتا مواجه باشه حتی در بوت شدن ! این قابل توجه دوستی که خیلی راحت از f11nfx گذشت در مقابل f115 اونم بقول ایشون فقط بخاطر هارد !!!
ثانیا من تعصبی روی آمریکایی بودن ندارم ولی اکثر چینی ها هارد 5400 دارن بجز f117 که روش بحث دارم

بلوری هنوز نمیتونه برتری محسوب بشه چون عملا هنوز تو بحث دیتا کاربردی نداره و نرم افزاری هم رو بلوری تکثیر نمیشه جز اینکه یکی بخواد فیلم ببینه فقط که اونم نمیدونم مگه قراره چند تا ماهی فیلم بلوری بخره اونم با این قیمت و تازه بندازه تو لپاتپ ببینه ! به هر حال زوم نمیکنم رو این قضیه چون خیلی شخصی و سلیقه ای هست !

و اما برسیم به بحث اشکالات f117 . من اتفاقا اصلا حرف فروشندگان را معیار قرار ندادم خصوصا اینکه f117 تو بازار نیست دیگه

شما لازمه سری به سایت های معتبر benchmark va review بزنین و ببینین چه خبره . اصلا چرا راه دور بریم تو سایت فروم رسمی سونی رسما تایید شده که سری f قبل از ماه فوریه 2010 اغلب دارای اشکال صدای نویز و buzz هستن ( این جدای از صدای فن در دور بالا و صدای هارد در Over load می باشد ) که حتی سونی اشاره کرده که راه حل های نرم افزاری از جمله قطع صدای میک و از این قبیل موارد این مشکل را حل نمیکند چون اصولا این صدا مربوط به بورد میباشد ( که با زیرکی علت را هم مشخصا نگفته ولی خیلی ها احتمال میدن مربوط به ناسازگاری بورد با core i 7 میباشد که به علت جربان کشیدن بالا و یا احتمالا spectular میباشد ) که بنا به گفته سونی عده ای با همین شکایت لپ تاپ را ارجاع دادند شکایاتی که بیشتر تو این زمینه بوده مربوط به مدلهای f115 ,f117 بوده !

به هر حال سونی ادعا میکنه در سری تولیدی march 2010 به بعد این قضیه ( اشکال ) رفع شده که عده ای از کاربران هم در همان سایت تایید کردند anyway

حالا من اگه مطمئن بشم که f117 تولید کدام ماه هست . ok منم میخرمش ولی تا نخرم و شماره سریال رو چک نکنم نمیتونم از این مساله اطمینان داشته باشم
البته این تنها اشکال نیست مساله گرم کردن زیاد . محدود بودن دید زاویه عمودی تو 1080 full hd را هم ذکر کردن که چون بنده میخوام با انصاف نقد کنم ایناره بهش توجه نمیکنم چون شامل خیلی لپ تاپ های دیگه هم میشه بجز سونی . خصوصا مساله گرم کردن که بخاطا کانفیگ بالا قابل اغماضه

خوب حالا سوال من از شما اینه که آیا با من موافق نیستین با توجه به این همه دنگ و فنگ و تردید ها و با توجه به پولی که می خواین بدین و یه لپ تاپ با کانفیگ بالا و حد اقل بدون ایراد هم انتضار دارین , f11NFX به همه اینا می ارزه !؟

مسلما انتخاب من محدود به بازار ایران است وگر نه منم اگه میخواستم ایده ال خودم را انتخاب کنم یا VPC-F11JFX/B و یا VPC-F1190X را می خریدم که هم همه چیزش کامله هم بقول بعضی دوستان بلوری هم داره !!!! تازه رایترشم داره :31: ( چقدم قراره رایت کنم آخه من حالا !!!

اولا امیدوارم از پست قبلی من چیزی به دل نگرفته باشید چون منظورم اصلا با شما نبود. کلا طیف موجود در جامعه رو گفتم که آمریکایی نبودن واسشون ایراد حساب میشه.
من چون خودم با اف 115 کار کردم نظراتم رو می گم.
درست هارد 7200 که شما می گی مزیت بزرگی هست ولی از این هم نباید بگذریم که هارد 5400 هم سرعتش کم نیست. باز هم می گم من نظرات خودم رو می گیم. به نظرم هارد 5400 با سرعت انتقال داده میانگین 50 مگابایت بد نباشه و تمام نیازهای نرم افزاری(برای بوت شدن و نرم افزار ها و ..) رو جواب بده.(حداقل من که فعلا مشکلی باهاش پیدا نکردم). بلوری هم بیخیال(می گیم فعلا کاربردی نداره.البته خیلی طول نمی کشه تا میاد تو بازار و معمولی میشه)
صدای فن رو تو مدل اف 115 قبول دارم وقتی در حالت اورلود قرار می گیره صدا می ده. ولی با توجه به کانفیگ این لپ تاپ به نظرم عادیه.
صدای نویز رو که می گید خیلی جاها شنیدم ولی به شخصه تا حالا باهاش برخورد نکردم تو این مدت که لپتاپ رو خریدم. در مورد گرم کردن هم شما هر لپ تاپی رو با این کانفیگ بخوای اور لود کنی باید کول پد استفاده کنی تا اونجایی که من می دونم تمامی لپ تاپ های هم سطح این لپ تاپ داغ می کنن همونطوری که اشاره کردید..(به خاطر سی پی یو Corei7). خوب شما یه چیز رو بهش اشاره نکردید اونم مقدار رم 6 گیگابایت اف 115 هستش که این هم مساله غیر قابل اقماضی نیست(نمی دونم دیکتشو درست نوشتم یا نه).2 گیگا بایت رم کم نیست که بخوایم ازش صرفه نظر کنیم. من خودم به شخصه با این موضوع برخورد داشتم برای اجرای نرم افزار های گرافیکی از قبیل فتوشاپ نیاز به رم بالایی دارید در هنگام کار کردن با فایل های زیاد.
به طور کلی واسه خودم رم مهمتره از هارد.
تفاوت قیمت 6 گیگ رم و 4 گیگ رم حدود 120 تومنه.
خلاصه این بود نظر من . باز هم می گم من قصد توهین به کسی یا تیکه انداختن به کسی رو نداشتم و نخواهم داشت:31:

badkonaky
30-05-2010, 15:17
نه دوست عزیز این حرفا چیه

در مورد رم با شما موافقم ولی همانطور که گفتم منم نسبت به نیازهام و محدودیت بازار ایران مجبورم انتخاب کنم (نه ایده ال)
به هر حال مطرح شدن این قضایا مفیده و موجب میشه خودمون و دیگران هم با چشم باز انتخاب کنیم

به هر حال من خواهشمندم اگه کسی از ورود مدل جدیدی از سری f به بازار خبر دار شد ما رو هم بی نصیب نذاره :20:

راستی بچه ها شما نظرتون راجع به فروشگاه ثامن چیه ؟ وارد کننده سونی هست ظاهرا ! کسی ازش خرید کرده ؟ گارانتیش معتبره ؟ تنها جایی که تونستم F11NFX رو پبدا کنم همینجا بود ! لطفا راهنمایی بفرمایین :42:

Vaioman
30-05-2010, 15:32

بله،با جفتشون کار کردم.الماس قبلآ خیلی خوب بود اما الان یخورده بد شده و امرتات هم که یکی از بهترین هاست.:46:

Vaioman
30-05-2010, 15:41
ضمنا یه مطلب خیلی مهمی رو هم بگم راجع به شرکت VAIO واسه دوستان عزیز, من چند وقتی میشه که تو فرومهای ایرانی مچرخم ولی مطلبی ندیدم که کسی بهش اشاره کنم واسه همین لازم دیدم اینو با دوستان در میون بذارم

لپتاپ های VAIO در ایران به هیچ عنوان نمایندگی رسمی ندارند و شرکت هایی که این ادعا رو میکنند فقط و فقط وارد کننده هستند از جمله همین شرکت ایران رهجو علت چیست ؟ خیلی ساده ....داستان از این قراره که شرکت VAIO یک شرکت آمریکایی بود که در دهه 90 میلادی با شرکت سونی تلفیق شد و از همون موقع بود که لپ تاپ های سونی گل کردند . و چون صاحب امتیاز هنوز vaio هست و سهم بالایی هم داره بخاطر تحریم نمیتونه تو ایران نمایندگی داشته باشه !!!

شما اگه دقت کنین در سایت ایران رهجو که نمایندگی رسمی محصولات سونی رو داره خبری از لپ تاپ های VAIO نیست و فقط لوازم جانبیش به فروش میرسه

با سپاس

فکر کنم تمامی دوستانی که طرفدار سونی هستند این مطلب رو بدونند ،چون تو سایت سونی هم حرفی از نمایندگی تو ایران نیست.به هر حال ممنون از اطلاع رسانی شما.:46:

Vaioman
30-05-2010, 15:48
دوستان داشتن هارد 7200 یا دور بالا یعنی مصرف بیشتر انرژی.ما اینجا داریم راجع به لپ تاپ بحث میکنیم که بزرگترین مزیتش استفاده از باطریه.به نظر شخص بنده داشتن هارد دور بالا یه ضعفه برای لپ تاپ نه مزیت.

mamsana
30-05-2010, 16:21

با سپاس
سلام من حرف شما رو تایید می کنم ولی باید بگم که سایت ایران رهجو اگه برید یه چند ثانیه صفحه اول می یاد که نوشته ایران رهجو نماینده انحصاری محصولات کامپیوتری سونی وبعد صفحه خودکار به سایت سونی فارسی متصل می شه،یعنی در واقع شما تو سایت سونی فارسی جستجو کردی و چیزی پیدا نکردی،سایت ایران رهجو مدتیه این طوری شده
:46::46::46::46::46::46::46:

mamsana
30-05-2010, 16:26

آقا منم موقع خرید از هرچی که می خواستم بخرم بد می شنیدم،ولی آخرش F115خریدم و خیلی هم راضیم.پول زیادی به جنس آمریکایی نده،قبلا که می شنیدم می گفتن F115 سفارش اروپا می گفتم واسه غالب کردن جنسه،ولی باید ببینی که واقعا هیچ نشانه از چینی بودن در این مدل نیست.:46:

mohammadi4net
30-05-2010, 17:31

در مورد 7200 دور بودن هارد چون مصرف باتری رو تا اندازه قابل ملاحظه ای بالا می بره اگه قصد استفاده پرتابل از لبتاب داشته باشیم می تونه تبدیل به نقطعه ضعف بشه ولی چون سری f با توجه به وزن و حجم زیادش خیلی استفاده پرتابل نداره پس 7200 دور بودن لبتاب در سری f نقطه مثبت حساب میشه.

خدارو شکر لبتاب f115 من هیچ کدوم از مشکلات گفته شده رو نداره.

من هم با شما موافقم بلوری هیچی کاربردی نداره ، اگه بلوری رایتر بود برای بکاب گرفتن معرکه بود ولی الان بیشتر بدرد آینده می خوره البته اگه تا وقتی که بلو ری رایج بشه این سالم بمونه :27:

من و چند تا از دوستانی که تو این بحث هستند قرار بود F11EGX یا F11FGX بگریم ولی هرچی گشتیم پیدا نکردیم یکی دو هفته منتظر موندیم فایده نداشت . بعد از گذشت حدود یکماه هنوز این دو مدل وارد بازار نشدن و هیج تضمینی هم وجود نداره که اینارو وارد بازار کنند. ناچارا f115 گرفتیم تا الان 4 یا 5 نفری از بچه های سایت f115 گرفتن و هیچ مشکلی گزارش نشده ، خدا رو شکر همه راضی هستن.

mohammadi4net
30-05-2010, 17:41

با سپاس
اگه اجازه بدین من مخالف بعضی از حرف های شما هستم.
ایران تحریمه درست ، بخش فارسی سایت سونی هم هیچ لبتابی وجود نداره اینم درست ولی به هر دلیل سونی داره نماینده های ایرانیشو تغذیه می کنه ، چون اگه ایران رهجو سرخود لبتاب سونی تو بازار می فروخت مطمئن باشید روی همه مدل ها کار می کرد نه فقط مدل های خاورمیانه و آفریقا
به سایت زیر مراجعه کنید

این سایت Middle East & Africa سونیه که مدل های اون با ایران رهجو یکیه ، این شباهت اتفاقیه؟

biostar
30-05-2010, 18:23
دوستان تاپیک با مباحث متفرقه داره نظم خودش را از دست میده ، پس خواهشا بحث ها رو بیش از اندازه ادامه ندهید ...

در مورد میزان مصرف هارد های 7200 و 5400 هم باید بگم که اختلاف مصرفی بسیار کمی وجود داره که اصلا هیچ تاثیر خاصی بر روی میزان استفاده از باتری شما نداره.
در ضمن هارد های 7200 لود سی پی یو به مراتب کمتری نیز داره. ماکسیمم پاور هر دو نیز 5.5 وات هست.

x-lichking
30-05-2010, 18:47
ای بابا:20:هدف فقط شوخی بود.اگه شوخی خوبی نبوده من معذرت خواهی میکنم.:46:
نه بابا .
این چه حرفیه .
من هم شوخی کردم .
از شکلکه که معلومه . :31: .
شرمنده اگر که ناراحتتون کردم .

x-lichking
31-05-2010, 11:02

خب میرسیم به بحث شیرین نقد بررسی . :31: .
شما در چند پست قبل گفتین خیلی از F115 تعریف می کنند اما حالا نداشتن هارد 7200 ر بارش ضعف می دونید .
توجه داشته باشید که F117 به دو مدل تقسیم میشه : HG ( خاورمیانه ) و FX ( جهان )
F117HG یه چند تا مثل این که ایران رهجو آورده اما F117FX پیدا نمیشه فعلا .
بلوری رو قبول دارم که الآن خیلی نیاز نیست .
توی معروف ترین سایت های بنچمارک هیچ ایرادی تا حالا از F117FX تا جایی که من می دونم گرفته نشده و اگر که شما اطلاعاتی در این مورد دارین ممنون میشم لینکش رو به ما هم بدیم .
در ماه های اولیه که سری F به بازار اومد از دستگاه صدایی ضعیفی بیرون میومد و علت اون هم چند تا چیز بود :

1 - باز تاب صدای فن در میکروفون دستگاه .
2 - در ویندوز سون برای مصرف کمتر باتری هارد بعد از مدتی غیر فعال بودن خاموش میشه و هنگام نیاز دوباره روشن میشه و شروع میکنه به لود به خاطر همین صدای زیادی در هنگام روشن شدن دوباره میشه که میشه این قابلیت ویندوز سون رو غیر فعال کرد تا این مورد هم حل شه .
3 - در مدل هایی که هارد 7200 دارند قطعا صدای بیشتر و اندکر لرزش در بالای مکان قرار گیری هارد طبیعی هست و این مشکل به حساب نمی یاد .

در حال حاظر برای مشکل شماره یک دراویر جدید در سایت سونی موجود هست که من خودم تست کردم و مشکل حل میشه .
این i7 هایی که توی نوت بوک ها هست سری موبایل هست توان بسیار کمی میخوان پس به برد فشار نمی یاد وگرنه تمام نوت بوک هایی که i7 دارند باید این مشکل رو داشته باشند .
اگر که مشکل از برد باشه با ید تمام مدل های سری F ایراد داشته باشند که الآن هیچ کدوم ایراد ندارند .
لطفا منبع این حرف هایی هم که از طرف سونی نوشتین رو توی تاپیک قرار بدین تا شاید ما هم از گمراهی در بیایم .
قطعا تمام محصولاتی که ارائه میشن در ابتدا مشکل دارند حتی مارک هایی مثل اپل .
این مشکل ها که خوبه .
بدنه مک بوک هم در سری اول تولید بعد از مدتی ترک ور میداشت پس باید بگیم دیگه نباید مک بخریم .
شما حتما وقتی خواستی بخری تاریخ روی جعبه رو چک کن که حداکثر ماله یک ماه پیش باشه و اگر که بیشتر بود خریدش کار درستی نیست .
مسئله گرم شدن در حالت لود دمای سی پی یو تا 85 میره که با یه کولپد میشه تا 60 اون رو پایین آورد .
البته طبق گفته اینتل تا 100 درجه هیچ مشکلی به وجود نمی یاد .
در حالت عادی دما بیشتر از 45 نمیشه .
دمای بدنه هم در حالت عادی حداکثر 32 میشه و د حالت لود تا 38 میره و فقط یه جا خیلی گرم میشه و اونم زیر فن هست که طبیعیه و دما تا 45 میره .
در مورد صفحه نمایش دو نوع صفحه ارائه شده : Glossy و Matte
در حال حاظر برای آمریکا و بقیه جهان به جز اروپا مدل Glossy ارائه میشه که مشخصه به خاطر شفافیت بیشتر مقداری رفلکس توی صفحه در زیر نور آفتاب مشاهده میشه .
اما مدل Matte به خاطر تیره بودن هیچ رفلکسی نداره و به نظر خودم از Glossy بهتره اما Glossy شفافیت بیشتری داره .
در سری هایی که Glossy هستند ( تمام مدل هایی که توی ایران هست ) یکم در دید از بالا و دید از اطراف بیشتر از 60 درجه مشکل دارند و صفحه موج موجی میشه البته برای دید از روبرو مشکلی ندارند .
شما می تونی با گارانتی بخری که اگر که سوخت هم مشکلی نداشته باشی . :31: .
در ضمن سری F1190X هم صفحه نمایشش و هم بردش با F117FX یکسانه .
در باره گرم شدن هم بیشتر گرم میشه چون i7 820QM توش هست .
فعلا متعادل ترین مدل همین F117FX هست و F115FM که البته F115 به خاطر این که از چیپ ست HM55 استفاده میکنه به اندازه 5 درصد از نوت بوک های با کانفیگ مشابه ولی با PM55 ضعیف تره که خیلی اختلاف محسوس نیست .
منابع که گفتم یادتون نره .
متاسافانه من تا حالا هیچ چیز رو بدون منبع باور نکردم و نخواهم کرد . :31: .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

دوستان تاپیک با مباحث متفرقه داره نظم خودش را از دست میده ، پس خواهشا بحث ها رو بیش از اندازه ادامه ندهید ...

در مورد میزان مصرف هارد های 7200 و 5400 هم باید بگم که اختلاف مصرفی بسیار کمی وجود داره که اصلا هیچ تاثیر خاصی بر روی میزان استفاده از باتری شما نداره.
در ضمن هارد های 7200 لود سی پی یو به مراتب کمتری نیز داره. ماکسیمم پاور هر دو نیز 5.5 وات هست.
چشم .
ولی بحث ما هم برای اطلاع رسانی هست که مربوط به مشاوره هم بشه به نظرم .
در هر صورت اگر که شما اینطوری صلاح بدونید ما تسلیم میشیم . :31: .
موفق باشید .

hps2142
31-05-2010, 12:58
سلام. کسی اینجا فروشگاهی رو سراغ داره که Asus G73 بفروشه ..؟ هرکی میشناسه برای جلوگیری از تبلیغات pm بده ... من کل اینترنت رو زیرو رو کردم ولی هیچ شرکتی نداشت ... یا اگه باز کسی رو میشناسین که سفارش قبول کنه اونم معرفی کنین شاید فرجی بشه ... من به خاطر کارت گرافیکش شدیدا اینو لازم دارم ...

badkonaky
31-05-2010, 15:45
خوب بحث جالبیست !

اولا شما که انقدر تاکید بر منابع کردین بفرمایین منابع شما برای آن همه عدد و رقم و درصد کجاست ؟!!!!

بنده منابع را آخر همین مقاله ذکر خواهم کرد پس خیالتان راحت از همین الان !

اولا خواهش میکنم وقتی وارد بحث technical میشوید در وهله اول نقد طرف مقابل را با حوصله و دقت و بدون تعصب بخوانید که دچار سو تفاهم نشوید . چرا اینو گفتم ؟ بدین دلایل

1 : شما چرا انقدر بی دلیل راجع به مسایل گرم کردن مانور دادین !؟ مگه من گفتم این مساله مختص به f117 هست !؟ مگه من گفتم این تنها دلیل میشه به عدم انتخاب f117 و یا اینو به عنوان یه اشکال اساسی بیان کردم ! من علاقه شما را به مدل خاصی درک میکنم ولی لطفا در بیان دلایل خود کمی صبور باشید خوبه که من هم در مطلب قبلی ذکر کردم که گرم کردن با توجه به کانفیگ بالا نرماله و قابل قبول !

2 : یکی از ایراد های من آنهم نه از لحاظ ساختاری بلکه از لحاظ کاربردی , 5400 بودن هارد f115 بود . این یعنی f115 بده !؟
نه دوست عزیز این یعنی به درد نوع استفاده من از کامپیوتر نمیخوره ! . شما اگه دقت کنین من بحث هارد رو قبل از ورود به اشکالات 117 کردم و در جواب یکی از دوستان براشون توضیح دادم که : " در برنامه های محاسباتی و انتقال دیتا و هر کاری که با حجم بالای دیتا مواجه باشه ... " به حد چشمگیری تاثیر گذار هست ! پس کاملا بی ربط بود به بد یا خوب بودن یک لپ تاپ .

دوست عزیز شما که انقدر به بحث های فنی علاقمند هستین خیلی خوب میشد که تفاوت بین اشکال ساختاری و کاربردی را در نظر میگرفتین چون دومی کاملا شخصی و متناسب با نوع کار و نوع نرم افزار هایی هست که شخص از یک کامپیوتر انتظار دارد !
به زبان ساده 5400 برای کسی میتونه مناسب باشه و برای کسی دیگر نا مناسب .

حالا بریم سر ایرادی که من راجع به f117 مطرح کردم.

دوست عزیز قضیه نویز به هر چی که مربوط باشه مهمه حتی اگه برگشت صرای فن در میکروفون باشه ! بالاخره شما که همیشه نمی خواین میکروفون رو خاموش نگه دارین و ازش استفاده ای نکنین که ! اتفاقا سونی چون بر عکس بعضی از تولید کننده های داخلی برای مشتری حق قایل است این قضیه رو خیلی هم جدی گرفت و پاسخ داد . وقتی من قراره این همه پول بپردازم حق دارم دستگاه بی عیب و نقصی داشته باشم
اینم لینک مطلب خدمت شما :

و اما یک نکته در آخر شما فکر میکنین لپ تاپی که از اون ور آب میخواد بیاد اینجا مثل آب معدنی است که به تاریخش نگاه کنم که مال حداکثر 1 ماه قبل باشه !؟!؟

لپ تاپی که الان در کمپانی تولید میشه واسه چند هفته تو انبار داری کمپانی میمونه تا یه خریدار عمده ازش بخره . بعد یه مدتم اونجا میمونه تا salor ها بیان ازش بخرن تا بعد بیاد به دست فروشنده برسه و بعد خریدار . پس شما انقدر مطمین نباش که لپتاپی که امروز در تهران میخری حتما مال بعد از ماه فوریه باشه !

یه مطلب خیلی بانمکی هم دوست ما در مورد دمای 100 درجه cpu فرمودن دوستمون که بنا به گفته ایشون اینتل گفته تا 100 درجه اشکالی نداره !!!! :18:
دوست عزیز اجازه بده مطلبی رو پس خدمت شما بگم من 3 سال پیش با اینتل راجع به نگرانی من از دمای بالای cpu intel pentium 4 HT 2.8 GHZ مکاتبه کردم و ازشون خواستم که حداکثر دمایی که میتونن نحمل کنن را برام بگن چون این cpu ها به دلیل hyperthreading بودن و فرکانس کاری بالا خیلی گرم میکردن اون زمان .... میدونی اینتل در جواب چی نوشت ؟ گفت حداکثر دما 75 سانتیگراد میباشد ولی شما alarm bios را روی 72 تنظیم کنین که safe باشه !
بنا به تایید خود شما core i7 از توان خیلی کمتری استفاده میکنه و ضمنا مثل centrino هم طراحی شده که بتونه فرکانس رو سوییچ کنه نسبت به استفاده یعنی سرعت را میتونه کنترل کنه.... شما تا حالا چیزی راجع به ضریب شکست حرارتی سیلیکون شنیدید ؟ میدونید 100 درجه یعنی چه ؟
من از شما واقعا خواهشمندم که منبع این ادعای خود را حتما !!!!! ذکر بفرمایین چون بنده هم مثل شما هرگز حاضر نیستم ادعاهای عجیب غریب شما را بدون ذکر یک منبع معتبر ! قبول کنم......شرمنده

موفق باشین

takman_236
31-05-2010, 16:54
خوب بحث جالبیست !

اولا شما که انقدر تاکید بر منابع کردین بفرمایین منابع شما برای آن همه عدد و رقم و درصد کجاست ؟!!!!

اولا خواهش میکنم وقتی وارد بحث technical میشوید در وهله اول نقد طرف مقابل را با حوصله و دقت و بدون تعصب بخوانید که دچار سو تفاهم نشوید . چرا اینو گفتم ؟ بدین دلایل

1 : شما چرا انقدر بی دلیل راجع به مسایل گرم کردن مانور دادین !؟ مگه من گفتم این مساله مختص به f117 هست !؟ مگه من گفتم این تنها دلیل میشه به عدم انتخاب f117 و یا اینو به عنوان یه اشکال اساسی بیان کردم ! من علاقه شما را به مدل خاصی درک میکنم ولی لطفا در بیان دلایل خود کمی صبور باشید خوبه که من هم در مطلب قبلی ذکر کردم که گرم کردن با توجه به کانفیگ بالا نرماله و قابل قبول !

2 : یکی از ایراد های من آنهم نه از لحاظ ساختاری بلکه از لحاظ کاربردی , 5400 بودن هارد f115 بود . این یعنی f115 بده !؟
نه دوست عزیز این یعنی به درد نوع استفاده من از کامپیوتر نمیخوره ! . شما اگه دقت کنین من بحث هارد رو قبل از ورود به اشکالات 117 کردم و در جواب یکی از دوستان براشون توضیح دادم که : " در برنامه های محاسباتی و انتقال دیتا و هر کاری که با حجم بالای دیتا مواجه باشه ... " به حد چشمگیری تاثیر گذار هست ! پس کاملا بی ربط بود به بد یا خوب بودن یک لپ تاپ .

دوست عزیز شما که انقدر به بحث های فنی علاقمند هستین خیلی خوب میشد که تفاوت بین اشکال ساختاری و کاربردی را در نظر میگرفتین چون دومی کاملا شخصی و متناسب با نوع کار و نوع نرم افزار هایی هست که شخص از یک کامپیوتر انتظار دارد !

دوست عزیز قضیه نویز به هر چی که مربوط باشه مهمه حتی اگه برگشت صرای فن در میکروفون باشه ! بالاخره شما که همیشه نمی خواین میکروفون رو خاموش نگه دارین و ازش استفاده ای نکنین که ! اتفاقا سونی چون بر عکس بعضی از تولید کننده های داخلی برای مشتری حق قایل است این قضیه رو خیلی هم جدی گرفت و پاسخ داد . وقتی من قراره این همه پول بپردازم حق دارم دستگاه بی عیب و نقصی داشته باشم
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اما یک نکته در آخر شما فکر میکنین لپ تاپی که از اون ور آب میخواد بیاد اینجا مثل آب معدنی است که به تاریخش نگاه کنم که مال حداکثر 1 ماه قبل باشه !؟!؟

لپ تاپی که الان در کمپانی تولید میشه واسه چند هفته تو انبار داری کمپانی میمونه تا یه خریدار عمده ازش بخره . بعد یه مدتم اونجا میمونه تا salor ها بیان ازش بخرن تا بعد بیاد به دست فروشنده برسه و بعد خریدار . پس شما انقدر مطمین نباش که لپتاپی که امروز در تهران میخری حتما مال بعد از ماه فوریه باشه !

یه مطلب خیلی بانمکی هم دوست ما در مورد دمای 100 درجه cpu فرمودن دوستمون که بنا به گفته ایشون اینتل گفته تا 100 درجه اشکالی نداره !!!! :18:
دوست عزیز اجازه بده مطلبی رو پس خدمت شما بگم من 3 سال پیش با اینتل راجع به نگرانی من از دمای بالای cpu intel pentium 4 HT 2.8 GHZ مکاتبه کردم و ازشون خواستم که حداکثر دمایی که میتونن نحمل کنن را برام بگن چون این cpu ها به دلیل hyperthreading بودن و فرکانس کاری بالا خیلی گرم میکردن اون زمان .... میدونی اینتل در جواب چی نوشت ؟ گفت حداکثر دما 75 سانتیگراد میباشد ولی شما alarm bios را روی 72 تنظیم کنین که safe باشه !
بنا به تایید خود شما core i7 از توان خیلی کمتری استفاده میکنه و ضمنا مثل centrino هم طراحی شده که بتونه فرکانس رو سوییچ کنه نسبت به استفاده یعنی سرعت را میتونه کنترل کنه.... شما تا حالا چیزی راجع به ضریب شکست حرارتی سیلیکون شنیدید ؟ میدونید 100 درجه یعنی چه ؟
من از شما واقعا خواهشمندم که منبع این ادعای خود را حتما !!!!! ذکر بفرمایین چون بنده هم مثل شما هرگز حاضر نیستم ادعاهای عجیب غریب شما را بدون ذکر یک منبع معتبر ! قبول کنم......شرمنده

موفق باشین

در مورد سی پی یو و حداکثر دمای مجاز حق با شماست
این هم چند منبع برای صحت حرف شما

x-lichking
31-05-2010, 19:35
خوب بحث جالبیست !

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو اما یک نکته در آخر شما فکر میکنین لپ تاپی که از اون ور آب میخواد بیاد اینجا مثل آب معدنی است که به تاریخش نگاه کنم که مال حداکثر 1 ماه قبل باشه !؟!؟

موفق باشین

سلام خدمت همه دوستان .
ما مثل این که اینجا یکی یدونه شدیم . :31: .
کسی نیست بیاد کمک ما ؟
جدا از شوخی برسیم به اصل مطلب .
اول از همه منابع حرف های من :

درباره تعصب هم باید بگم که من در پست های قبلی گفتم که در حال حاضر هیچ کدوم از قطعات یا وسایل جانبی کامپیوترم و حتی نوت بوکم سونی نیست .
لینک عکس آموزش غیر فعال کردن خاموش و روشن هارد در سون :

مشکل نویز میکروفون هم با آپدیت دارایور ها برطرف میشه .
می تونید تست کنید .
صدای هارد های 7200 دور هم که دیگه نیازی به منبع نداره . :31: .

1 - من نگفتم که شما از دمای زیاد ناراضی هستین .
فقط این بخش رو توضیح دادم .
اونم نه فقط برای شما بلکه برای تمام دوستانی که می خوان این مدل رو بخرن .
دمای سری F هم در برابر نوت بوک های اچ پی چیزی به حساب نمی یاد و عملا نوت بوک های مناسبی در دما هستند .
ما هم که گفتیم این گرم شدن نرماله .
مگه گفتیم شما با این مشکل دارین ؟
نگفتیم که . :31: .

2 - هارد 5400 خیلی هم مناسب هست .
ما که نگفتیم بده .
فقط گفتم شما که 7200 می خواین چرا F115 رو مناسب می دونید در حالی که از F117 ایراد میگیرد ؟

3 - من الآن از یک هفته پیش 8 تا F رو چک کردم .
به جز 2 تاش بقیه ماله یک ماه پیش بود .
در ضمن توجه داشته باشید که نوت بوک ها فقط در صورت درخواست مشتری تولید میشن نه این که الآن تولید بشه تا یک سال دیگه تو انبار بمونه .
معمولا نوت بوک ها چون از امارات وارد میشن بیشتر از 2 ماه از تاریخشون نمیگذره .

4 - در مورد دما هم همونطور که در منابعی که دوست خوبمون جناب takman_236 گذاشتند دمای مناسب 80 هست اما تا 100 درجه هم مشکلی پیش نمی یاد وگرنه تا الآن توی این دو ماه اپل برشکست کرده بود چون تمام سری های جدیدی که زده و i7 620 دارند دما تا 105 هم میرسه .
برای اطمینان بیشتر هم می تونید از خود اینتل بپرسید .
من نگفتم که دمای 100 درجه مناسب هست .
ولی تا 100 درجه مشکلی واسه نوت بوک شما پیش نمی یاد که اصلا مهم هم نیست چون سونی در لود دمای بیشتر از 85 پیدا نمی کنه .
اینم منبع :

بخش Temperature و عکس هاش رو بخونید .
در ضمن توجه کنید این نوت بوک 12 ساعت در حالت استرس بدون هیچ مشکلی با حداکثر دمای 82 دوام آورده و پایدار بوده .
توجه داشته باشید که حداکثر دمای پایداری 100 درجه هست و نه دمای مناسب .
در 100 درجه مشکلی واسه سی پی یو در مدت های کم پیش نمی یاد ولی اگر که مثلا 10 ساعت روشن باشه مکشل پیدا میکنه .
از 100 که بگذره راندمان آروم آروم افت میکنه .
اگر که یادم رفت از حرف هایی که زدم منبع بزارم بگین تا منابع رو قرار بدم .
موفق باشید .

lovelord2020
31-05-2010, 20:11
جاي كل كل بهتر نيست به موضوع اصلي بحث بپردارين؟

kizershoze
31-05-2010, 21:00
عزیزم اگه پیدا کردی به منم بگو من در به در دنبالشمدوست خوب یه بار که گفتم تو مشهد این که می گین هست 18500000قیمتش!!!!!

takman_236
31-05-2010, 21:01
جاي كل كل بهتر نيست به موضوع اصلي بحث بپردارين؟

برای حل شدن یک موضوع نیاز به مباحثه هست. و به نظرم این پست ها بیشتر جنبه مباحثه دارن تا کل کل.
یکی یک سوالی می کنه و مدرک می خواد دیگری هم یه سوال می کنه و همینطور و هم اینکه جواب می دن و مدرک رو می کنن.:31:

سلام خدمت همه دوستان .
ما مثل این که اینجا یکی یدونه شدیم . :31: .
کسی نیست بیاد کمک ما ؟

فقط برای اینکه اطلاعات خودم تکمیلتر شه یک سری تحقیق کردم نتایج رو گذاشتم. :31: اینجا همه هوای همدیگرو دارن و هیچکس تنها نیست:10:.
در مورد دمای سی پی یو هم 75-80 هم دمای ایمن گزارش شده هرچند میشه با دمای بیشتر از اینم کار کرد.

badkonaky
31-05-2010, 22:52
با تشکر از نظرات شما

همه حرفای شما به کنار , جالب اینه که من در کجا از f115 در مقابل f117 تعریف کردم ؟ این برام خیلی عجیبه ! لپ تاپ مورد نظر من نه f115 هست نه f117 ... اصلا همه این حرفا بابت دوست داشتن یا دوست نداشتن نیست که ! این بحثا واسه روشن شدن مزایا و معایب قطعات از لحاظ فنی است و گرنه منم اگه f117fx الات گیرم بیاد میخرمش .

در مورد دما گرچه از اول هم بحث من نبودو به اصرار شما وارد این مقوله شدیم , به هر حال من صحبت کمپانی تولید کننده رو از هر منبع دیگه موثق تر میدونم ! به هر حال بگذریم این بحث زیادی طولانی شد و از این به بعدشم دیگه مفید نخواهد بود چون سلیقه ای میشه .

من فقط امیدوارم لپ تاپ های مورد علاقه من بزودی وارد بازار بشن تا منم از این بلاتکلیفی در بیام .

دوستان اگه راجع به f11nfx . f11jfx و VPC-F1190X نظری دارن خوشحال میشم در میون بذارن

موفق باشید

gamecrazy
31-05-2010, 23:08
شما تا حالا چیزی راجع به ضریب شکست حرارتی سیلیکون شنیدید ؟ میدونید 100 درجه یعنی چه ؟

منم یه سیستم P4 از همون مدلا که خیلی داغ میکرد داشتم بعضی جاها خوندم که میگفتن اون سری ها پر مصرفترین CPU های اینتل بوده این لینکو ببینید :

پنیتوم M و Core Duo و Core Solo ماکزیمم دمای 100 دارن.
دو مدل پنتیوم Dual Core ماکسیمم دمای 100 دارن همچنین 3 مدل Core3 Extreme.

در مورد اینکه سیلیکون تا چه دمایی رو میتونه تحمل کنه اینو ببینید :

Thermal stability (constancy of properties over a wide operating range of −100 to 250 °C).

به نقل از Wikipedia.

kizershoze
31-05-2010, 23:14
خوب بحث جالبیست !

موفق باشین
دوست عزیز میشه بگین شما رشته تحصیلی تون چیه ؟
بنده مهندس مکانیک گرایش حرارت و سیالات هستم ودر مورد انتقال حرارت خدا تا مطلب خوندم ولی چیزی در مورد ضریب شکست حرارتی نشنیدم اون سیلیکونی که روی cpuمیزنن رو باید بگم به خاطر اینه که بین فن و cpu یه مقاومت تماسی وجود داره که مانع انتقال حرارت مناسب میشه برای از بین بردن اون هست که از سیلیکون استفاده می شه شاید منظور شما thermal conductivity coefficient است.ضمنا بنده خودم با همین پی سی که دارم تایپ می کنم دمای cpu رو تا 87درجه سانتی گراد رسوندم .

badkonaky
31-05-2010, 23:42
دوست عزیز آخه چرا مباحث رو به بیراهه میکشونین مگه منظور من تحمل حرارتی آلیاژ سیلیکون هست ؟
ما داریم راجع به IC و CHIPSET حرف میزنیم که توشون هزاران مدار مجتمع و و میلیونها ترانزسیتور وجود داره !

آخه نگین این حرفا رو من خودم مهندس الکترونیک هستم این که میرین از wikipedia یه مطلب پیدا میکنین و کپی میکنی اینجا که نشد بحث علمی که آخه برادر من !!!!
اگه فرض بر تحمل سیلیکون بود خوب یه بارکی اینتل چرا مینوشت 75 safe هست و فن میبست به cpu مینوشت تا 250 خودشم راحت میکرد . ضریب شکست یه بحث تولرانس حرارتی تو قطعات الکترونیکی هست هیچ ربطی هم به متالوژی مواد نداره !!!

من از دوستان عزیز خواهش میکنم اگه قراره واسه اینکه یه حرفی زده باشیم از اینور اونور مطالب بیربط بریزیم اینجا بنده همینجا اعلام میکنم ما نیستیم آقا . این که دیگه نمیشه یه فروم فنی که ! واقعا متاسفم من هر بار تو فروم های ایرانی مطلب نوشتم یکی دو نفر پیدا میشن و کاملا بدون اینکه از موضوع سر رشته داشته باشن بحث رو بهم میریزن

در آخر از آقای x-lichking ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) تشکر میکنم که با وجود اینکه منو نقد میکردن ولی منصف بودن و منطقی و علمی صحبت میکنند .
نه مثل این دوست عزیز که همه چیزو بهم میریزه...

رخصت !

piroooz
01-06-2010, 00:18
دوستان اینجا مشاوره برای خرید هست نه مبحث مهندسی متالوژی و...
آخرش اینقدر کل کل کنید اینجا تا پیام خان بیاد 4 نفر را بن کنه و در تاپیک را تخته کنه...
در اطلاعات شما دوستان شکی نیست ولی آخه اینجا جاشه؟!!!!

sajjjjy
01-06-2010, 00:33
با سلام خدمت دوستان
من بین این لپ تاپ ها گیر کردم
من کارم رندره 3دی هستش.پس سرعت برام خیلی مهمه. مانیتور خوب و کیفیت بدنه و شارژ برام مهمه
Lenovo y550 cpu i7
Lenovo y560 cpu i7
vaio F serie
Hp 2170
Hp 2190
خودم فعلا lenovoغ560 نظرمو گرفته (تعریف بدنشو خیلی شنیدم) فقط از کیفیت مانیتور و بدنه این سری مطمئن نیستم. hp هم خوبه فقط مانیتورش منو ناامید کرده:41:.
درضمن توی سایتای اصلی بند های مختلف حالت های انتخاب و خرید customize داره میشه تو ایران هم اینجوری سفارش داد؟؟
حالا اگه شما نظری دارین لطفا بگین:11::11:

x-lichking
01-06-2010, 08:10
دوستان اینجا مشاوره برای خرید هست نه مبحث مهندسی متالوژی و...
آخرش اینقدر کل کل کنید اینجا تا پیام خان بیاد 4 نفر را بن کنه و در تاپیک را تخته کنه...
در اطلاعات شما دوستان شکی نیست ولی آخه اینجا جاشه؟!!!!

بنده هم موافقم .
بحث داره به بیراهه کشیده میشه .
من هر مدل از F رو که بخرم حتما توی یه تاپیک جداگونه نقدش رو برای دوستان میزارم .
فعلا فقط دارم با یه F113 که یکی از رفیقام خریده کار میکنم .
به خاطر همین نمیشه خیلی روش مانور داد چون گرافیکش پوکیده هست .
ایشالا هروقت خریدم ( یا F115 یا F117 ) حتما ریویو رو میزارم براتون .
در ضمن من در یه پست که با جناب Vaioman بحث داشتیم گفته بودم که سونی از رم های سامسونگ استفاده می کنه که تا حدودی اشتباه هست و من از هم دوستان به خاطر این اشتباه عذر می خوام . :41: .

سونی در نوت بوک های 4 گیگ خود از دو تا هاینیکس و در 6 گیگی ها از یک هاینیکس و یه سامسونگ و در 8 گیگی ها از دو سامسونگ استفاده می کنه .

badkonaky
01-06-2010, 09:31

---------- Post added at 10:31 AM ---------- Previous post was at 10:30 AM ----------

x-lichking
01-06-2010, 09:37
دقیقا طبق همین منبع T Junction برای مدل 720QM برابر 100 درجه هست .
اینم منبع اینتل :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیعنی حداکثر دما تا 100 میرسه و اشکالی هم نداره اما دمای مطمئن زیر 80 هست .
اینم توضیح برای Junction Temperature در ویکی پدیا :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید .

takman_236
01-06-2010, 10:42
خوب بهتره بجای مهندسی الکترونیک یه کم منطق می خوندی قبلش.ضمنا شما این همه چرت پرت در مورد دمای CPU گفتی ما این طوری برخورد کردیم این لینکا هم که ثابت کننده شعر گویی های شماس.
شما دقیقا گفتی : شما تا حالا چیزی راجع به ضریب شکست حرارتی سیلیکون شنیدی؟ :27: حالا که دیدی چرت گفتی اومدی گفتی : . ضریب شکست یه بحث تولرانس حرارتی تو قطعات الکترونیکی هست هیچ ربطی هم به متالوژی مواد نداره !
ضمنا ما از این مهندس الکترونیکا زیاد دیدیم.

دوست عزیز بهتره با ادبیات بهتری با همدیگه صحبت کنیم. اینجا فروم هستش نه چاله میدون یا هر جای دیگه.
این نوع صحبت کردن آخرش به دعوا و تیکه انداختن و پاک شدن پست ها تون توسط مدیر می انجامه. به جای تیکه انداختن با دلیل و مدرک از گفته های خودتون دفاع کنید.

با سلام خدمت دوستان
من کارم رندره 3دی هستش.پس سرعت برام خیلی مهمه. مانیتور خوب و کیفیت بدنه و شارژ برام مهمه
Lenovo y550 cpu i7
Lenovo y560 cpu i7
vaio F serie
Hp 2170
Hp 2190
خودم فعلا lenovoغ560 نظرمو گرفته (تعریف بدنشو خیلی شنیدم) فقط از کیفیت مانیتور و بدنه این سری مطمئن نیستم. hp هم خوبه فقط مانیتورش منو ناامید کرده:41:.
درضمن توی سایتای اصلی بند های مختلف حالت های انتخاب و خرید customize داره میشه تو ایران هم اینجوری سفارش داد؟؟

به نظر من سری های F می تونه جوابگوی کاراتون باشه . هم کیفیت تصویرش خوبه هم سرعت و گرافیکش.
مدل پیشنهادی من f115 یا f117 یا f11nfx

mohammadi4net
01-06-2010, 11:43
با سلام خدمت دوستان
Lenovo y550 cpu i7
Lenovo y560 cpu i7
vaio F serie
Hp 2170
Hp 2190

به نظر من سری های F می تونه جوابگوی کاراتون باشه . هم کیفیت تصویرش خوبه هم سرعت و گرافیکش.
مدل پیشنهادی من f115 یا f117 یا f11nfx
اینطوری که دوستمون گفتن شارژ براشون مهمه ، متاسفانه سری f بدرد پرتابل بودن نمی خوره ، اگه بخواد کاری 3D انجام بده حدود یکساعت باتری نگه می داره، البته معمولا چنین کانفیگ هایی نمی تونند شارژ زیادی نگه دارند مگر اینکه سازنده یه فکر اساسی برای این کار کرده باشه ، دوستان اگه لبتاب با حدود کانفیگ سری f سونی میشناسند که شارژ زیادی نگه می داره معرفی کنند.

saman3230
01-06-2010, 11:45
کلا سری f به خاطر یه نمه بزرگ بودنش به درد حمل کردن اصلا نمی خوره !!

takman_236
01-06-2010, 11:56
اینطوری که دوستمون گفتن شارژ براشون مهمه ، متاسفانه سری f بدرد پرتابل بودن نمی خوره ، اگه بخواد کاری 3D انجام بده حدود یکساعت باتری نگه می داره، البته معمولا چنین کانفیگ هایی نمی تونند شارژ زیادی نگه دارند مگر اینکه سازنده یه فکر اساسی برای این کار کرده باشه ، دوستان اگه لبتاب با حدود کانفیگ سری f سونی میشناسند که شارژ زیادی نگه می داره معرفی کنند.
موتونن با دادن ماوالتفاوتش باتری long life بگیرن. البته performance سری f واقعا خوبه

x-lichking
01-06-2010, 12:00

سری لتودیو دل توی نگه داشتن شارژ خوب هستند .
ولی از نظر گرافیک کانفیگ های پایینی دارند .
مدل N61 ایسوس هم فکر کنم بیشتر از سری F شارژ نگه داره چون صفحه نمایش کوچک تری داره .
البته روی سونی هم میشه باتری 9 سلول گذاشت که دیگه واقعا غیر قابل حمل میشه .
به نظر من شما N61JQ رو بگیر .
موفق باشید .

saman3230
01-06-2010, 12:03
سری لتودیو دل توی نگه داشتن شارژ خوب هستند .
ولی از نظر گرافیک کانفیگ های پایینی دارند .
مدل N61 ایسوس هم فکر کنم بیشتر از سری F شارژ نگه داره چون صفحه نمایش کوچک تری داره .
البته روی سونی هم میشه باتری 9 سلول گذاشت که دیگه واقعا غیر قابل حمل میشه .
به نظر من شما N61JQ رو بگیر .
موفق باشید .

100% فرمایش دوست خوبم تائید میشه !!

به نظرم سراغ ASUS برید بهتره !!

دل 1558 هم عالیه مخصوصا اینکه رو یه سری های باطری 9 سلول عرضه میشه !

mohammadi4net
01-06-2010, 12:06
موتونن با دادن ماوالتفاوتش باتری long life بگیرن. البته performance سری f واقعا خوبه

اینجا می تونید دو مدل باتری سری f سونی رو ببنید

VAIO® Standard Capacity Battery=VGP-BPS21A* 6cell 5000mAh 200$

VAIO® Large Capacity Battery=VGP-BPL21 * 9cell 7500mAh 250$

مدل دوم 50% بیشتر باتری نگه می داره یعنی اگه فرض بر یکساعت شارژ باشه با باتری 9 سل می شه یک ساعت و نیم ، پس عملا نمی تونه خیلی تا ثیر گذار باشه ، البته بازم می گم با این کانفیگ مدت شارژ بالا وجود نداره مگر خلافش ثابت بشه

kizershoze
01-06-2010, 13:17
[QUOTE=takman_236;5007894]موتونن با دادن ماوالتفاوتش باتری long life بگیرن. البته performance سری f واقعا خوبه[/QUOTEمیشه لطفا واضح تر بگید ینی چی او نوقت ؟
چقدر میشه؟
ینی این باتری چقر خرج بر میداره؟
و چه جوری نصب میشه؟
آیا باید باتری اصلی رو عوض کرد یا نه؟بهش اتچ میشه
کلا چقدر عمرش رو زیاد می کنه؟

Vaioman
01-06-2010, 14:19
دوستان اگه لبتاب با حدود کانفیگ سری f سونی میشناسند که شارژ زیادی نگه می داره معرفی کنند.

من مدل لپ تاپ خودم رو توصیه میکنم.از لحاظ کانفیگ با سونی سری F در یک سطح و از لحاظ شارژ هم من خودم تست کردم در حال استفاده برای نرم افزارهای 3D و رندر کردن حدود 1 ساعت و 40 دقیقه شارژ نگه میداره.در ضمن مدل لپ تاپ هم تو امضام هست:20:

mohammadi4net
01-06-2010, 14:44
من مدل لپ تاپ خودم رو توصیه میکنم.از لحاظ کانفیگ با سونی سری F در یک سطح و از لحاظ شارژ هم من خودم تست کردم در حال استفاده برای نرم افزارهای 3D و رندر کردن حدود 1 ساعت و 40 دقیقه شارژ نگه میداره.در ضمن مدل لپ تاپ هم تو امضام هست:20:

ای وایومن جان عزیز ، اول برو یه درخواست بده که اسم کاربریت رو تغییر بدن به AsusMan ، من شخصا میام زیر درخواستت پست می دم و تایید می کنم که تغییر نام کاربری شما از نون شب واجب تره چون از هر 10 تا پستت 9تاش تایید و حمایت لبتاب های asus هست. جسارت منو ببخشید. :31:  

یکساعت با یکساعت و نیم و دوساعت شارژ خیلی فرقی نمی کنه مخصوصا وقتی که این شارژ رو با کوچکتر کردن صفحه نمایش بدست بیاری (از یک آیتم کم کنی آیتم دیگه قویتر بشه)
به نظر من لبتابی شارژش بالا حساب میشه که بالای دو ساعت ونیم شارژ در حالت فول مصرف نگه داره ، اینهمه دم از تکنولوژیهای جدید برای باتریهایی که زود شارژ می شن و دیر خالی میشن می زنند ولی تا حالا هیچ نمونه ای به تولید انبوه نرسیده و شاید هم من اطلاع ندارم.
دوست عزیز می تونید بررسی کنید ببنید باتری لبتاب شما چند آمپره ؟

mohammadi4net
01-06-2010, 14:59
میشه لطفا واضح تر بگید ینی چی او نوقت ؟
چقدر میشه؟
ینی این باتری چقر خرج بر میداره؟
و چه جوری نصب میشه؟
آیا باید باتری اصلی رو عوض کرد یا نه؟بهش اتچ میشه
کلا چقدر عمرش رو زیاد می کنه؟

تصاویر باتری 9 سل و 6 سل رو مقایسه کنید جواب سوالاتتون رو می گیرید.

VAIO® Standard Capacity Battery=VGP-BPS21A* 6cell 5000mAh
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

VAIO® Large Capacity Battery=VGP-BPL21 * 9cell 7500mAh

badkonaky
01-06-2010, 15:00
من برای شما dell studio xps 1640 رو پیشنهاد میکنم که باتریشم 9 cell هست و البته اگه بتونین گیر بیارین ! سال پیش خیلی رو بورس بود ولی نمیدونم چرا سری جدیدش رو وارد نمیکنند !

Vaioman
01-06-2010, 15:11
ای وایومن جان عزیز ، اول برو یه درخواست بده که اسم کاربریت رو تغییر بدن به AsusMan ، من شخصا میام زیر درخواستت پست می دم و تایید می کنم که تغییر نام کاربری شما از نون شب واجب تره چون از هر 10 تا پستت 9تاش تایید و حمایت لبتاب های asus هست. جسارت منو ببخشید. :31:

یکساعت با یکساعت و نیم و دوساعت شارژ خیلی فرقی نمی کنه مخصوصا وقتی که این شارژ رو با کوچکتر کردن صفحه نمایش بدست بیاری (از یک آیتم کم کنی آیتم دیگه قویتر بشه)
به نظر من لبتابی شارژش بالا حساب میشه که بالای دو ساعت ونیم شارژ در حالت فول مصرف نگه داره ، اینهمه دم از تکنولوژیهای جدید برای باتریهایی که زود شارژ می شن و دیر خالی میشن می زنند ولی تا حالا هیچ نمونه ای به تولید انبوه نرسیده و شاید هم من اطلاع ندارم.
دوست عزیز می تونید بررسی کنید ببنید باتری لبتاب شما چند آمپره ؟

خواهش میکنم. اول اینکه این درخواست رو نمیدم،چون خودم از طرفدارهای شدید سونی بودم،هستم و خواهم بود.دوم اینکه من کاری با لپ تاپ های Asus ندارم و اگر هم مدلی از این برند به کسی معرفی میکنم همین مدلی است که خودم دارم چون واقعآ ازش راضیم و جدآ همه چیزش تکمیله.صفحه نمایشش هم فقط 0.4 اینچ کوچکتر از سری F سونی است.اگر پستهای من رو ببینید (که مطمئنآ ندیدید)من دائمآ دارم به همه سونی رو توصیه میکنم(به جز سایز 16 اینچ که لپ تاپ خودم رو توصیه میکنم). چون واقعآ کیفیتش رو قبول دارم و قبل از این لپ تاپ هم دو مدل سونی داشتم و فوق العاده ازشون راضی بودم(FZ 490 B و FW 590 FZB). باطری این مدل 4400mAh است و توان مصرفی 48Wh رو داره.در ضمن مصرف انرژی این لپ تاپ هم در حالت Full Load دقیقآ 90W است. :46:

badkonaky
01-06-2010, 15:17
دوست خوب یه بار که گفتم تو مشهد این که می گین هست 18500000قیمتش!!!!!

دوست محترم منظورتون کدام مدله ؟ f117fx ? با گارانتی کجاست ؟ ایران رهجو ؟ من تهران رو گشتم ولی f117 پیدا نمیشه میتونین بگین تو مشهد کدام فروشگاه اینو داره ؟ اگه تبلیغ محسوب میشه برام پیغام خصوصی بزنین لطفا

متشکرم

sajjjjy
01-06-2010, 15:20
با سلام خدمت دوستان
ممنون از جواباتون.
اول که شارژ مهمه ولی تو این جور کانفینگ فکر نکنم خیلی بشه روش حساب کرد. البته وایو 16 اینچه و نسبت به lenovo و hp بزرگ تره پس مصرفش بالاتر.
من بیشتر درمورد lenovo خواستم بدونم که کسی اطلاعی در مورد کیفیت مانیتور و بدنه و کیفیت کلیش اگاهی داره یا نه؟در کل برند خوبیه ؟ امروز هم یه مدل توپ یه نام lenovo w510 دیدم که فقط ظاهرش زشت بود.کسی اگه از این هم اطلاعی داره بگه ممنون میشم.
asus هم من بنا به دلایی نمیخوام بگیرم.هر چند تعریفشو زیاد شنیدم.
اون حالت customize بره خرید هم کسی نمیدونه؟ من تو دبی آشنا دارم فقط نمیدونم چطوری میشه از طریق سایت اصلی لپتاپ سفارش بدم که طرف تو دبی تحویل بگیره ؟ فکر کنم باید یه حساب بانک paypal ذاشته باشم که اونم نمیدونم میشه تو ایران داشت یا ته؟
حالا اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم..:11:

badkonaky
01-06-2010, 15:27
من امروز با یکی دو نفر از وارد کننده ها صحبت کردم , اینطور که میگفتن بخاطر وضعیت دلار فعلن کسی ریسک نمیکنه مدل های گرونتر وارد کنه . منم دیگه بلکل دارم نا امید میشم ! :41:

Vaioman
01-06-2010, 15:48
من امروز با یکی دو نفر از وارد کننده ها صحبت کردم , اینطور که میگفتن بخاطر وضعیت دلار فعلن کسی ریسک نمیکنه مدل های گرونتر وارد کنه . منم دیگه بلکل دارم نا امید میشم ! :41:

دوست عزیز خیلی سخت میگیری.مگه میخوای خونه بخری که اینهمه وسواس داری.هر چی که بخری مهمون دو یا سه ساله و اختلاف مدل مورد نظر شما با مدلهای موجود خیلی ناچیزه.برای یه مبلغ 2 میلیونی به اندازه 10 میلیون اعصاب خودتو خراب کردی.بی خیال دل بده به دریا یا 115 بخر یا 116 و مطمئن باش که جفتشون خوبند.:46:شرمنده اگه خیلی رک و بی پروا گفتم.:11::11::11:

x-lichking
01-06-2010, 16:45
در کل این سری F از سونی چون مشکل حمل و نقل دارند معمولا باید توی خونه ازش استفاده کنید .
توی خونه هم که پریز برق هست .
دیگه نیازی به عمر زیاد باتری نیست به نظرم .
این روزا دیگه همه جا هم پریز برق پیدا میشه فقط شارژر یکم حمل و نقلش مشکله چون نیم کیلو وزن داره .
در کل اگر که باتری قوی تر سونی رو هم بگیرید شاید نیم ساعت تفاوت داشته باشه .
این نوت بوک در حالت فول لود 25 دقیقه بیشتر دوم نمیاره و باتری میپره .
یه بخش داره برای تنظیمات باتری که سه تا گزینه داره .
یه گزینش پرفورمنس هست که پرفورمنس کامل ولی عمر باتری زودی تموم میشه .
گزینه بعدیش یه چیز بین پرفورمنس هست و کار های زیاد .
پرفورمنس تو این گزینه نصف و عمری باتری هم تا 1.5 ساعت میشه .
یه گزینه دیگه هم داره که برای کار های معمولی هست که عمر باتری تا 2.5 ساعت و بیشتر میرسه ولی بدرد پرفورمنس نمی خوره .
البته توی پاور آپشن تنظیمات دیگه ای هم میشه انجام داد که عمر باتری زیاد تر بشه .
در کل از سری F فقط به خاطر عمر کم باتری به این آسونی ها نگذرید .
موفق باشید .

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

دوست محترم منظورتون کدام مدله ؟ f117fx ? با گارانتی کجاست ؟ ایران رهجو ؟ من تهران رو گشتم ولی f117 پیدا نمیشه میتونین بگین تو مشهد کدام فروشگاه اینو داره ؟ اگه تبلیغ محسوب میشه برام پیغام خصوصی بزنین لطفا

متشکرم

خبری شد به من هم خبر بدین .
مثل این که رایانه همراه 3 ماه پیش می فروخته به همین قیمت .
من منتظرم تا 1700 گیرم بیاد .
وگرنه یا 115 یا 116 رو میخرم که 115 خیل ارزون شده الآن قیمتش حدود 1580 میشه از امرتات گرفت .
موفق باشید .

badkonaky
01-06-2010, 17:39
آخه مگه 116 هست ؟ من که این دو هفته که گشتم ندیدمش ! 116 رو کی میاره ؟ ایران رهجو ؟ قیمتش چنده ؟

mg_mahyar
01-06-2010, 17:41
سلام
کسی جایی برای فروش لپ تاپ سری x sony سراغ نداره؟

خوشم اومده ولی جایی پیدا نکردم بفروشن.
کسی نمیدونه چطوری میشه تهیه کرد؟

biostar
01-06-2010, 17:46
سلام

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدخوشم اومده ولی جایی پیدا نکردم بفروشن.

با قیمت حدودی 1200 تا 1400 ، اکثر گارانتی ها داشتن........

امرتات ، ایران رهجو و...

mohammadi4net
01-06-2010, 17:59
سلام

خوشم اومده ولی جایی پیدا نکردم بفروشن.
اینکه شما پیدا کردی نت بوک (netbook)حساب میشه ، مطمئن هستید که کارتونو راه میندازه؟

امرتات ، ایران رهجو و...
سایت سونی زده شروع قیمت از 1500$ ، مطمئن هستید این مدل بود؟

badkonaky
01-06-2010, 18:02
در کل این سری F از سونی چون مشکل حمل و نقل دارند معمولا باید توی خونه ازش استفاده کنید .
توی خونه هم که پریز برق هست .
دیگه نیازی به عمر زیاد باتری نیست به نظرم .
این روزا دیگه همه جا هم پریز برق پیدا میشه فقط شارژر یکم حمل و نقلش مشکله چون نیم کیلو وزن داره .
در کل اگر که باتری قوی تر سونی رو هم بگیرید شاید نیم ساعت تفاوت داشته باشه .
این نوت بوک در حالت فول لود 25 دقیقه بیشتر دوم نمیاره و باتری میپره .
یه بخش داره برای تنظیمات باتری که سه تا گزینه داره .
یه گزینش پرفورمنس هست که پرفورمنس کامل ولی عمر باتری زودی تموم میشه .
گزینه بعدیش یه چیز بین پرفورمنس هست و کار های زیاد .
پرفورمنس تو این گزینه نصف و عمری باتری هم تا 1.5 ساعت میشه .
یه گزینه دیگه هم داره که برای کار های معمولی هست که عمر باتری تا 2.5 ساعت و بیشتر میرسه ولی بدرد پرفورمنس نمی خوره .
البته توی پاور آپشن تنظیمات دیگه ای هم میشه انجام داد که عمر باتری زیاد تر بشه .
در کل از سری F فقط به خاطر عمر کم باتری به این آسونی ها نگذرید .
موفق باشید .

---------- Post added at 06:45 PM ---------- Previous post was at 06:42 PM ----------

خبری شد به من هم خبر بدین .
مثل این که رایانه همراه 3 ماه پیش می فروخته به همین قیمت .
من منتظرم تا 1700 گیرم بیاد .
وگرنه یا 115 یا 116 رو میخرم که 115 خیل ارزون شده الآن قیمتش حدود 1580 میشه از امرتات گرفت .
موفق باشید .

آخه مگه 116 هست ؟ من که این دو هفته که گشتم ندیدمش ! 116 رو کی میاره ؟ ایران رهجو ؟ قیمتش چنده ؟

saman3230
01-06-2010, 18:03

بله هست 1610 آخرین قیمتش هم هست

از ایران رهجو

kizershoze
01-06-2010, 18:45

متشکرم

مدل دقیق اینهf117 fx/b,hکامپیوتر شرکا شماره تلفن 7655919و7655920
اینم سایتش که فکر کنم اونجا خبری از این نباشه چون من این و دارم از روی لیست قیمتش که گرفتم می خونم
گارانتی فکر کنم نیکام هست بازم باید بپرسین

kizershoze
01-06-2010, 18:51
بله هست 1610 آخرین قیمتش هم هست

از ایران رهجو
منم قیمتش و دارم نمایندگی ایران رهجو تو مشهد میده 1650000.

kizershoze
01-06-2010, 21:22
راستی این f117 که تصویرش full hd نیست چرا به 115 ترجیه می دین و چرا اینقر اختلاف قیمت دارن با هم

mg_mahyar
01-06-2010, 22:17

امرتات ، ایران رهجو و...

خوب 1200 مطمینی سایتشو داری یا ادرس فروشگاه و...ممنون میشم

badkonaky
02-06-2010, 00:14
عجیبه چرا فقط ایران رهجو f116 داره هیچ شرکت دیگه ای وارد نمیکنه ! آخه بقیه مدلا رو مثل f115 همه دارند و با گارانتی های مختلف . کسی تاحالا از ایران رهجو خریده ؟ گارانتیش چطوره ؟

x-lichking
02-06-2010, 03:41
راستی این f117 که تصویرش full hd نیست چرا به 115 ترجیه می دین و چرا اینقر اختلاف قیمت دارن با هم
فول اچ دی هست . :31: .
یه چک بکنید .

---------- Post added at 05:41 AM ---------- Previous post was at 05:39 AM ----------

عجیبه چرا فقط ایران رهجو f116 داره هیچ شرکت دیگه ای وارد نمیکنه ! آخه بقیه مدلا رو مثل f115 همه دارند و با گارانتی های مختلف . کسی تاحالا از ایران رهجو خریده ؟ گارانتیش چطوره ؟
F116 دو مدل داره .
F116FG که مخصوص خاورمیانه و آفریقا هست و همونی هست که ایران رهجو داره .
F116FX که برای کل جهان هست و فعلا پیدا نمیشه تو ایران .
موفق باشید .

Vaioman
02-06-2010, 08:30

این گارانتی یکی از معتبر ترین گارانتی های بازاره.تو همین انجمن هم یکی از دوستان با این گارانتی خریده بود و خیلی ازش راضی بود.:46:

badkonaky
02-06-2010, 08:47
ای بابا fg باشه که به درد نمیخوره که باز اونم 5400 هست دیگه . من فکر کردم ایران رهجو FX داره !

x-lichking
02-06-2010, 10:08
این گارانتی یکی از معتبر ترین گارانتی های بازاره.تو همین انجمن هم یکی از دوستان با این گارانتی خریده بود و خیلی ازش راضی بود.:46:
موافقم .
سونی در ایران نمایندگی داره .
علتش هم اینه که سونی ماله ژاپن هست و ژاپن هم ایران رو تحریم نکرده .
سایت خاور میانه سونی رو هم که شماهده کنید بخش زبان فارسی داره که به سایت فارسی سونی یعنی sony.ir میره و در این سایت تنها نمایندگی نوت بوک های سونی ایران رهجو معرفی شده .
ولی ارزش خرید نداره چون خیلی گرون میده و یه سری قابلیت رو هم مثل کیبورد بکلایت نداره .
به نظر من امرتات بهتره .
امرتات از امارات وارد میکنه و اگر که نوت بوک شما خدای نکرده خراب بشه به امارات میره و اونجا تعمیر میشه و دوباره برمی گرده .
البته امرتات چون از گارانتی بین الملی سونی استفاده میکنه یک سال بیشتر گارانتی نمیکنه .
ولی ایران رهجو چون خودش تعمیر کار داره تو ایران 3 سال گارانتی می کنه .
موفق باشید .

kizershoze
02-06-2010, 12:53
اون دوستانی که f115گرفتن چرا یه رویو کامل ازش نمی زارن
لفا:19:

takman_236
02-06-2010, 13:38
اون دوستانی که f115گرفتن چرا یه رویو کامل ازش نمی زارن
لفا:19:
خیلی سرامون حتما شلوغه آخه موقع امتحاناس
دارم آمادش می کنم . ایشاالله تو هفته بعد می ذارم

kizershoze
02-06-2010, 15:33
خیلی سرامون حتما شلوغه آخه موقع امتحاناس
دارم آمادش می کنم . ایشاالله تو هفته بعد می ذارم

معذرت می خوام . راست می گی .anyway thank you beforehand

badkonaky
02-06-2010, 22:15
من امروز با دفتر مرکزی ایران رهجو صحبت کردم گفتن از سری f فقط f116FG دارند و گفت تا یکی دو ماه آینده قراره f117FG را بیارن
که متاسفانه سری های fg هارد 5400 دارن و بدرد من نمیخورن FX هم که نه تو ایران اومده تاحالا و نه انگار کسی قراره بیاره ...

ولی من اکه می خواستم بخرم از ایران رهجو میخریدم که قیمتش نسبت به گارانتیش و یه کیف مجانی خیلی خوبه . از f115 هم بهتره هم full hd هست هم برعکس چیزی که دوستمون گفت keyboard backlit هم داره . فقط میمونه ram که اونم میشه با full hd بودن یر به یر کرد ... ولی باز می ارزه ram 4 واسه خیلی کارا کافیه تازه یه زمانی یکیم خواست میتونه ram بخره بندازه روش ولی کسی نمیتونه که مونیتورشو full HD کنه ! به نظر من دستگاه هایی که بلو ری دارن بدون full HD بی معنا هستن !

اگه من با هارد 5400 مشکل نداشتم حتما f116 FG رو می خریدم بجای f115

x-lichking
02-06-2010, 22:53
من امروز با دفتر مرکزی ایران رهجو صحبت کردم گفتن از سری f فقط f116FG دارند و گفت تا یکی دو ماه آینده قراره f117FG را بیارن
که متاسفانه سری های fg هارد 5400 دارن و بدرد من نمیخورن FX هم که نه تو ایران اومده تاحالا و نه انگار کسی قراره بیاره ...

ولی من اکه می خواستم بخرم از ایران رهجو میخریدم که قیمتش نسبت به گارانتیش و یه کیف مجانی خیلی خوبه . از f115 هم بهتره هم full hd هست هم برعکس چیزی که دوستمون گفت keyboard backlit هم داره . فقط میمونه ram که اونم میشه با full hd بودن یر به یر کرد ... ولی باز می ارزه ram 4 واسه خیلی کارا کافیه تازه یه زمانی یکیم خواست میتونه ram بخره بندازه روش ولی کسی نمیتونه که مونیتورشو full HD کنه ! به نظر من دستگاه هایی که بلو ری دارن بدون full HD بی معنا هستن !

اگه من با هارد 5400 مشکل نداشتم حتما f116 FG رو می خریدم بجای f115

F117HG هست نه FG . :31: .
در ضمن بکلایت هم نداره می تونید زنگ بزنید از خود ایران رهجو بپرسید .
به نظرم صبر بدین F117FX بیاد بعد بخرید چون واقعا ارزشش رو داره .
F115 هم فول اچ دی هست ولی اگرکه چیپستش PM 55 بود عالی بود که متاسفانه نیست .
البته F116FG هم اگر که به رم و هاردش توجه نکنیم خوبه .
در ضمن مطمئن باشید تا چند سال دیگه هم تو ایران رم نوت بوک 4 گیگ و دی دی آر 3 گیر نمی یاد و اگر هم که بیاد شاید 300 تومان قیمتش باشه که ارزش نداره خریدش .
پس بازم بهترین کار صبر دادن برای اومدن F117FX هست . :14: .
موفق باشید .

S A M S U N G
02-06-2010, 23:03
سلام .

دوستان با 1.600.000 چه لپ تاپی میشه گرفت ؟

بیشتر واسه بازی میخوام ، برندش هم مهم نیست .

مخلصیم .

x-lichking
02-06-2010, 23:05
سلام .

دوستان با 1.600.000 چه لپ تاپی میشه گرفت ؟

بیشتر واسه بازی میخوام ، برندش هم مهم نیست .

مخلصیم .
Asus N61JQ گزینه خوبی هست .
سری F سونی هم مناسب هست ولی اگر که فقط و فقط می خواین بازی کنید همون ایسوس بهتره .
موفق باشید .

mohammadi4net
02-06-2010, 23:05
F117HG هست نه FG . :31: .
در ضمن بکلایت هم نداره می تونید زنگ بزنید از خود ایران رهجو بپرسید .
به نظرم صبر بدین F117FX بیاد بعد بخرید چون واقعا ارزشش رو داره .
F115 هم فول اچ دی هست ولی اگرکه چیپستش PM 55 بود عالی بود که متاسفانه نیست .
البته F116FG هم اگر که به رم و هاردش توجه نکنیم خوبه .
در ضمن مطمئن باشید تا چند سال دیگه هم تو ایران رم نوت بوک 4 گیگ و دی دی آر 3 گیر نمی یاد و اگر هم که بیاد شاید 300 تومان قیمتش باشه که ارزش نداره خریدش .
پس بازم بهترین کار صبر دادن برای اومدن F117FX هست . :14: .
موفق باشید .
چرا برای این f115 بدبخت مادر مرده جوسازی می کنی :31: اگه مشخصات f115 رو نگاه کنی این توضیحات رو میبینی:

x-lichking
02-06-2010, 23:20
چرا برای این f115 بدبخت مادر مرده جوسازی می کنی :31: اگه مشخصات f115 رو نگاه کنی این توضیحات رو میبینی:

بابا شما که خودت F115 داری . :31: .
یه CPU-Z نصب بکنید متوجه میشید که چه خبره .
اینجور که معلومه سونی خودش اشتباه نوشته تو توضیحات . :41: .
من هم اولش شک داشتم .
اما یکی از دوستان عزیز ( mamsana ) چند روز پیش این مدل رو خریدند و خیلی به من کمک کردن تا این شکم برطرف بشه و خیلی هم ازشون تشکر میکنم به خاطر کمک هایی که به من کردند . :40: .
من از ایشون پرسدیم و ایشون چک کردن و گفتن CPU-Z چیپست HM 55 رو نشون میده .
حالا شما هم یه چک بکنید .
موفق باشید .

saman3230
02-06-2010, 23:29
بابا شما که خودت F115 داری . :31: .
یه CPU-Z نصب بکنید متوجه میشید که چه خبره .
اینجور که معلومه سونی خودش اشتباه نوشته تو توضیحات . :41: .
من هم اولش شک داشتم .
اما یکی از دوستان عزیز ( mamsana ) چند روز پیش این مدل رو خریدند و خیلی به من کمک کردن تا این شکم برطرف بشه و خیلی هم ازشون تشکر میکنم به خاطر کمک هایی که به من کردند . :40: .
من از ایشون پرسدیم و ایشون چک کردن و گفتن CPU-Z چیپست HM 55 رو نشون میده .
حالا شما هم یه چک بکنید .
موفق باشید .

داداشی اینجاست که فرق سونی اصلی و سونی ... مشخص میشه مگه نه ؟

x-lichking
02-06-2010, 23:36

داداشی اینجاست که فرق سونی اصلی و سونی ... مشخص میشه مگه نه ؟

الله اکبر ... !
والا به ما که گفتن HM 55 هست . :18: .
حالا بزارید بقیه دوستان هم چک بکنند ببینیم چی میشه .
چون فکر کنم شما از الماس گرفته بودین ولی اینی که من چک کردم ماله امرتات بود .
البته من توی نت هم خونده بودم که HM 55 هست .
شاید هم من اشتباه می کنم . :41: .

mohammadi4net
02-06-2010, 23:49
من که بهت می گم جو سازی نکن بیا اینم عکس از cpu z , sandra

badkonaky
03-06-2010, 00:07
حقا که من از اولش گفتم که این f115 رو هر کاری میکنم به دلم نمیچسبه که نمیچسبه ! .
ضمنا آخه وعده سر خرمن میدی عزیز جان !؟ از کجا معلوم که f117fx بیاد آخه !؟ من با دو تا از وارد کننده ها حرف زدم گفتن که بخاطر نوسان دلار حالا حالا ها جنس نمیاریم ! ایران رهجو هم که میگه f117HG میاره !
شما یه بار گفتب امرتات میاره که بعدشم گفتی مطمین نیستی ! منم شدم علی و حوضش ! امروز قرار شد یکی بهم بگه ببینم از دبی برام سفارشی بیاره چند تموم میشه ! به هر حال اینطور که معلومه بنده حالا حالا ها صاحب لپ تاپ نخواهم شد . ولی خودمونیم عجب بازار بیخودی داریم دو تا جنس که 100 نفر دارن میفروشن ! بر عکسش بهتر نبود ؟! ضمنا یکی گفته بود که سونی مال ژاپن و مارو تحریم نمیکنه ! یه سر به مطلب من راجع به شرکت VAIO بزنه ایشون ... من نمیدنم پشت پرده چه خبره ولی وقتی میبینم تمام سایتای دنیای سونی لپ تاپ گذاشتن جز ایران ! این یعنی حرف من درسته ! حالا همچین اهمیتی نداره ها ای موضوع . مساله اینه که اگه یه نماینده رسمی vaio اینجا بود . بنده هم میتونستم (CTO ( config to Order سفارش بدم از ایران و اینهمه ناز وارد کننده های بقول خودشون نماینده رسمس رو نمیکشیدم !

خلاص

sajjjjy
03-06-2010, 01:31
با سلام
آقا کسی میدونه بین این چیپست ها کدوم به ترتیب بهتره و اصلا خیلی بینشون فرق هست.
Mobile Intel PM55 Express
Mobile Intel HM55 Express
Mobile Intel QM57 Express
:11::11::11:

x-lichking
03-06-2010, 03:26

تسلیم شدیم . :31: .
مثل این که حق با شماست .

---------- Post added at 05:26 AM ---------- Previous post was at 05:22 AM ----------

حقا که من از اولش گفتم که این f115 رو هر کاری میکنم به دلم نمیچسبه که نمیچسبه ! .
ضمنا آخه وعده سر خرمن میدی عزیز جان !؟ از کجا معلوم که f117fx بیاد آخه !؟ من با دو تا از وارد کننده ها حرف زدم گفتن که بخاطر نوسان دلار حالا حالا ها جنس نمیاریم ! ایران رهجو هم که میگه f117HG میاره !
شما یه بار گفتب امرتات میاره که بعدشم گفتی مطمین نیستی ! منم شدم علی و حوضش ! امروز قرار شد یکی بهم بگه ببینم از دبی برام سفارشی بیاره چند تموم میشه ! به هر حال اینطور که معلومه بنده حالا حالا ها صاحب لپ تاپ نخواهم شد . ولی خودمونیم عجب بازار بیخودی داریم دو تا جنس که 100 نفر دارن میفروشن ! بر عکسش بهتر نبود ؟! ضمنا یکی گفته بود که سونی مال ژاپن و مارو تحریم نمیکنه ! یه سر به مطلب من راجع به شرکت VAIO بزنه ایشون ... من نمیدنم پشت پرده چه خبره ولی وقتی میبینم تمام سایتای دنیای سونی لپ تاپ گذاشتن جز ایران ! این یعنی حرف من درسته ! حالا همچین اهمیتی نداره ها ای موضوع . مساله اینه که اگه یه نماینده رسمی vaio اینجا بود . بنده هم میتونستم (CTO ( config to Order سفارش بدم از ایران و اینهمه ناز وارد کننده های بقول خودشون نماینده رسمس رو نمیکشیدم !

خلاص

درباره نماینده موافقم .
اون یکی هم که گفته بود تحریم نیستیم من بودم . :31: .
ولی ایران رهجو هم برگ چغندر نیست .
درباره F117 هم مدل HG اصلا ارزش خرید نداره و حالا حالا هم نمیاد .
F117FX هم اومدنش دست خداست و می تونید صبر بدین و یا می تونید به جاش همین F115 رو بخرید .
موفق باشید .

S A M S U N G
03-06-2010, 06:57
Asus N61JQ گزینه خوبی هست .
سری F سونی هم مناسب هست ولی اگر که فقط و فقط می خواین بازی کنید همون ایسوس بهتره .
موفق باشید .
سلام.

من واسه داداشم همین N61 رو گرفتم و انصافاً خوب هم هستش .

این دوستم میگه هم خوشگل باشه و هم بتونه باهاش بازی کنه . صفحه بزرگی هم داشته .

از سونی چه مدلهائی هستش ؟ با 100 تومن بیشتر میتونه چیز بهتری بخره ؟

مخلصیم .

badkonaky
03-06-2010, 08:53
سلام.

من واسه داداشم همین N61 رو گرفتم و انصافاً خوب هم هستش .

این دوستم میگه هم خوشگل باشه و هم بتونه باهاش بازی کنه . صفحه بزرگی هم داشته .

از سونی چه مدلهائی هستش ؟ با 100 تومن بیشتر میتونه چیز بهتری بخره ؟

مخلصیم .

در حال حاضر بهترین گزینه موجود برای سونی یا f115fm هست ویا f11GGX که بسته به سلیقه و نوع کارته !
اما اگه فقط واسه گیم می خوای همون asus رو بگیری بهتره ( البته به نظر من )

kizershoze
03-06-2010, 09:27
آقایون صبر کنید اوضاع داره خیلی قمر در عقرب می شه یعنی چی یه f115,hmباشه یکی fm55 این معنیش چی میتونه باشه ؟یعنی بعضی از f115 ها قلابیا؟
اصلا این دو تا f115 که شما گفتین هر جفتش عین همن. چون اینا بعضیا شون نوشته fx اون یکی دیگه نمیدونم یه کوفت دیگست که اولی 1740000اون یکی دیگه 1580000؟
شاید بین این دو تا همین فرق باشه!!!
میشه در مورد اینا یکم توضیح بدین چون با این وضعیت دو جور f115 باید تو بازار باشه که از هم قابل تشخیص نیستن!!!!:worried:

mohammadi4net
03-06-2010, 09:45
آقایون صبر کنید اوضاع داره خیلی قمر در عقرب می شه یعنی چی یه f115,hmباشه یکی fm55 این معنیش چی میتونه باشه ؟یعنی بعضی از f115 ها قلابیا؟
اصلا این دو تا f115 که شما گفتین هر جفتش عین همن. چون اینا بعضیا شون نوشته fx اون یکی دیگه نمیدونم یه کوفت دیگست که اولی 1740000اون یکی دیگه 1580000؟
شاید بین این دو تا همین فرق باشه!!!
میشه در مورد اینا یکم توضیح بدین چون با این وضعیت دو جور f115 باید تو بازار باشه که از هم قابل تشخیص نیستن!!!!:worried:
نه دوست عزیز اوضاع رو پیچیده نکن ، یکی از کاربرها از کاربر دیگه خواسته چیبست رو نگاه کنه ، احتمالا اون کاربر اشتباهی نام چیبست رو خونده ، به تایپک داخل امضای من برو تا اطلاعات کاملی بدست بیاری.

badkonaky
03-06-2010, 09:46
دوست عزیز ما به هیچ عنوان f115FX نداریم تشریف ببرین اینجا خودتون همه مدلهای vaio رو چک کنین تا بهتون ثابت بشه

S A M S U N G
03-06-2010, 10:56
سلام .

یه چندتا سوال .

اگه از فروشنده بخوام یه 2 گیگ به رم N61JQ اضافه کنه میتونه ؟ چون این لپ تاپ تا 8 گیگ ساپورت میکنه .

و اینکه بهترین نمایندگی فروش ایسوس در تهران کجا هستش و با چه گارانتی ؟

قیمت نهائیش الان چقدره ؟

یه سایت میتونین معرفی کنین که از این لپ تاپ ریویو گذاشته باشه ؟

پس همینو بزنم تو گوشش ؟ :دی دیگه تردید نکنم ؟

مخلصیم .

mamsana
03-06-2010, 11:30
نه دوست عزیز اوضاع رو پیچیده نکن ، یکی از کاربرها از کاربر دیگه خواسته چیبست رو نگاه کنه ، احتمالا اون کاربر اشتباهی نام چیبست رو خونده ، به تایپک داخل امضای من برو تا اطلاعات کاملی بدست بیاری.

آقا شرمنده اگه ما باعث شدیم این اشتباها صورت بگیره:41::41::41::41:
والا منم از یکی شنیده بودم چیپش اینه،خودم نگاه نکردم :13::13::13::13:

دیگه تکرار نمی شه
:20::20::20::20::20:

x-lichking
03-06-2010, 11:54
سلام .

یه چندتا سوال .

اگه از فروشنده بخوام یه 2 گیگ به رم N61JQ اضافه کنه میتونه ؟ چون این لپ تاپ تا 8 گیگ ساپورت میکنه .

و اینکه بهترین نمایندگی فروش ایسوس در تهران کجا هستش و با چه گارانتی ؟

قیمت نهائیش الان چقدره ؟

یه سایت میتونین معرفی کنین که از این لپ تاپ ریویو گذاشته باشه ؟

پس همینو بزنم تو گوشش ؟ :دی دیگه تردید نکنم ؟

مخلصیم .

فکر نکنم .
چون N61 دو تا اسلات رم داره .
که فکر کنم دو تا دو گیگ روش هست و باید یه 4 گیگ بندازین تا بشه 6 .
که فعلا 4 پیدا نمیشه تو ایران .
قیمت نهایی بین 1.550.000 تا 1.450.000 با توجه به گارانتی متفاوت هست .
فعلا سایتی ندیدم که ریویو کامل گذاشته باشه .
گارانتی هم سازگار و امرتات خوب هست .
گزینه خوبی هست ولی یه دو سال بیشتر واسه گیم اونم در حد جزئیات مدیوم دوم نمیاره و بعدش باید به فکر یه سیستم قوی تر باشه .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:53 PM ----------

دیگه تکرار نمی شه
دشمنتون شرمنده .
هم انسان ها اشتباه میکنند .
پس PM55 هست دیگه ؟

mamsana
03-06-2010, 11:56
[/COLOR]
دشمنتون شرمنده .
هم انسان ها اشتباه میکنند .
پس PM55 هست دیگه ؟

بله
همون PM 55 هستش

x-lichking
03-06-2010, 11:59

دیگه تکرار نمی شه

من الآن نمایندگی امرتات بودم .
رفتم بپرسم ببینم اوضاع F117FX چطوره .
گفت فعلا که تو بازار نیست .
ولی گفت صبر بده تا یه زنگ بزنم دبی ببینم دارن یا نه .
خلاصه زنگ زد و یه خبربد به ما داد .
این نوت بوک توی دبی هم نیست .:37:
فقط یه چیزی .
یارو آشنا بود بهش گفتم یه 115 بیاره ببینیم .
خلاصه آورد و بازش هم کرد ( خدا به داد اون برسه که این رو میخره چون من کل تنظیماتش رو ریختم بهم :31:) فقط یه چیز برام تعجب آور بود که یادم رفت ازش بپرسم .
صفحه نمایشش مثل جاده های خودمون پر دست انداز بود یه 3 تایی هم سرعت گیر گذاشته بودن . :31:
من یادم رفت بپرسم .
می خواستم بدونم اینا هم مثل صفحه موبایل روش یه لایه محافظ هست یا این کلا صفحش اینجوری هست ؟
چون ما دل خریدیم اینطوری نبود .
ممنون .
موفق باشید .

mamsana
03-06-2010, 12:21
ماله من که مثل جاده های آلمان صافه
تو صفحه نمایش که هیچ کم نداره

sajjjjy
03-06-2010, 12:49
با سلام
آقا کسی میدونه بین این چیپست ها کدوم به ترتیب بهتره و اصلا خیلی بینشون فرق هست.
Mobile Intel PM55 Express
Mobile Intel HM55 Express
Mobile Intel QM57 Express
:11::11::11:
دوستان ابنجا کسی نیس که جواب ما رو بده؟؟؟؟؟:19:

kizershoze
03-06-2010, 14:22
[QUOTE=x-lichking;5014964]من الآن نمایندگی امرتات بودم .
رفتم بپرسم ببینم اوضاع F117FX چطوره .
گفت فعلا که تو بازار نیست .
ولی گفت صبر بده تا یه زنگ بزنم دبی ببینم دارن یا نه .
خلاصه زنگ زد و یه خبربد به ما داد .
این نوت بوک توی دبی هم نیست .:37:
فقط یه چیزی .
یارو آشنا بود بهش گفتم یه 115 بیاره ببینیم .
خلاصه آورد و بازش هم کرد ( خدا به داد اون برسه که این رو میخره چون من کل تنظیماتش رو ریختم بهم :31:) فقط یه چیز برام تعجب آور بود که یادم رفت ازش بپرسم .
صفحه نمایشش مثل جاده های خودمون پر دست انداز بود یه 3 تایی هم سرعت گیر گذاشته بودن . :31:
من یادم رفت بپرسم .
می خواستم بدونم اینا هم مثل صفحه موبایل روش یه لایه محافظ هست یا این کلا صفحش اینجوری هست ؟
چون ما دل خریدیم اینطوری نبود .
ممنون .
موفق باشید .[/QUیعنی اونی که شما دیدین صفحه اش موج داشت؟

piroooz
03-06-2010, 14:42
دوستان برای بحث فنی بهتره تو تاپیک خودش مطرح بشه:

اینجوری کاربران هم سردرگم نمیشوند وسط این بحث ها ...

sajjjjy
03-06-2010, 15:19
بین مدل های f115 f116 f117 کدم تاشون از مانیتور مات (no glassy) استفاده میکنن؟؟؟ این غیر براق بودن تو کیفیت تصویر هم تاثیر میزاره یا نه؟؟

x-lichking
03-06-2010, 15:38

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجوری کاربران هم سردرگم نمیشوند وسط این بحث ها ...
بله .
حق با شماست .

IPHONE 3g
03-06-2010, 20:34
سلام به تمامی دوستان گرامی انجمن لپ تاپ

دوستان من درصدد خرید یک لپ تاپ خوب هستم در همین حول و حوش قیمت که برای بازی خوب باشه یعنی داغ نکنه و مشکلی براش پیش نیاد از نظر سرعت و اینا هم خوب باشه یعنی کلاً چیز کاملی باشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

biostar
03-06-2010, 22:01
سلام به تمامی دوستان گرامی انجمن لپ تاپ

دوستان من درصدد خرید یک لپ تاپ خوب هستم در همین حول و حوش قیمت که برای بازی خوب باشه یعنی داغ نکنه و مشکلی براش پیش نیاد از نظر سرعت و اینا هم خوب باشه یعنی کلاً چیز کاملی باشه.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

سلام.....
سری Y از لنوو امکانات مولتی مدیا ی خیلی خوبی داره ، ظاهر زیبا و در کنار مشخصات بسیار عالی ، قیمت حدودی 1350 تومان.....

در کنار سری DV6 از HP و سری N از ایسوس ، بر روی این نوت بوک نیز می تونی حساب کنی

badkonaky
04-06-2010, 01:05
کسی به من میتونه با قاطعیت بگه که آیا f115fm/b صفحه اش ( FULL HD ( 1080 هست یا نه !؟

باز کسی به من میتونه بگه آیا تو همین f115 بخت برگشته آیا میشه براحتی هارد رو در آورد و عوض کرد ؟ از پایین یا بغل جایی واسه باز کردن هارد گذاشتن یا کل لپ تاپ باید باز بشه واسه اینکار ؟

حالا که اینارو گفتین میشه بگین قضیه این f115FX چیه ؟ من دو تا شرکت دیدم که FX زده ! آیا اشتباه کردن ؟ آیا همچین مدلی وجود داره !؟ اگه هست چه تفاوتی با FM داره !؟

hajish1387
04-06-2010, 07:03
برای خونه لب تاب چه مدلی بخرم ؟

x-lichking
04-06-2010, 11:54
بین مدل های f115 f116 f117 کدم تاشون از مانیتور مات (no glassy) استفاده میکنن؟؟؟ این غیر براق بودن تو کیفیت تصویر هم تاثیر میزاره یا نه؟؟
هیچکدوم .
همه Glossy هستند .
کیفیت مات در زیر نور بیشتر چون رفلکس نداره .
کیفیت Glossy در زیر نور کمتره چون هرگونه رفلکسی رو در صفحه نمایش میده اما در مکان هایی با نور مناسب بسیار مناسب و شفاف تر و پر نور تر از مات ها هست .
فعلا تو 70 درصد جهان از جمله ایران و آمریکا همه Glossy هستند و مات فعلا فقط در اروپا و استرالیا هست .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:54 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

کسی به من میتونه با قاطعیت بگه که آیا f115fm/b صفحه اش ( FULL HD ( 1080 هست یا نه !؟

باز کسی به من میتونه بگه آیا تو همین f115 بخت برگشته آیا میشه براحتی هارد رو در آورد و عوض کرد ؟ از پایین یا بغل جایی واسه باز کردن هارد گذاشتن یا کل لپ تاپ باید باز بشه واسه اینکار ؟

حالا که اینارو گفتین میشه بگین قضیه این f115FX چیه ؟ من دو تا شرکت دیدم که FX زده ! آیا اشتباه کردن ؟ آیا همچین مدلی وجود داره !؟ اگه هست چه تفاوتی با FM داره !؟

مطمئن باشید فول اچ دی هست ( 1920 در 1080 ) .
فکر کنم بشه چون یکی از دوستان هم عوض کرده بود ولی هارد 7200 برای نوت بوک یکم سخت گیر میاد .
اگر که قیمت دارین از هارد 7200 وسترن دیجیتال یا سی گیت به من هم خبر بدین .
به نظر من که یه FM بیشتر وجود نداره و اون FX اشتباه چاپی هست .
برای مطمئن شدن می تونید برین به نمایندگی یکی از همین شرکت ها و بگید F115 رو بیارن .
بعد که آورد نگاه کنید ببینید نوشته FM یا FX .
من همین کار رو با سونیران کردم گفتم FX رو که تو لیستش زده بیاره ولی وقتی آورد نوشته بود FM .
موفق باشید .

saman3230
04-06-2010, 12:25
هیچکدوم .
همه Glossy هستند .
کیفیت Glossy در زیر نور کمتره چون هرگونه رفلکسی رو در صفحه نمایش میده اما در مکان هایی با نور مناسب بسیار مناسب و شفاف تر و پر نور تر از مات ها هست .
فعلا تو 70 درصد جهان از جمله ایران و آمریکا همه Glossy هستند و مات فعلا فقط در اروپا و استرالیا هست .
موفق باشید .

فکر کنم بشه چون یکی از دوستان هم عوض کرده بود ولی هارد 7200 برای نوت بوک یکم سخت گیر میاد .
برای مطمئن شدن می تونید برین به نمایندگی یکی از همین شرکت ها و بگید F115 رو بیارن .
من همین کار رو با سونیران کردم گفتم FX رو که تو لیستش زده بیاره ولی وقتی آورد نوشته بود FM .
موفق باشید .

سلام نه عزیز FX وجود داره و اکثر FX های موجود هاردشون 7200 و رنگشم نقره ای در مورد تعویض هاردم هم

S A M S U N G
04-06-2010, 12:34
سلام .

دوستان من قصد خرید N61JQ رو تا 2 دقیقه پیش داشتم ! ولی الان اومدم و مدل سونی F115FM رو دیدم و به نظرم لپ تاپ خیلی خوبی اومد !

از نظر RAM از N61 بیشتر هستش و به نظرم ظاهر زیباتری هم داره .

بیشتر کارهای من ، کارهای عادی هستش و گاهی بازی . از نظر بازی هم فکر نکنم F115FM کم بیاره !

لطف میکنین بگین بین این 2 مدل اگه شما بودین کدوم رو انتخاب میکردین ؟

مخلصیم .

saman3230
04-06-2010, 12:40
سلام .

دوستان من قصد خرید N61JQ رو تا 2 دقیقه پیش داشتم ! ولی الان اومدم و مدل سونی F115FM رو دیدم و به نظرم لپ تاپ خیلی خوبی اومد !

از نظر RAM از N61 بیشتر هستش و به نظرم ظاهر زیباتری هم داره .

بیشتر کارهای من ، کارهای عادی هستش و گاهی بازی . از نظر بازی هم فکر نکنم F115FM کم بیاره !

لطف میکنین بگین بین این 2 مدل اگه شما بودین کدوم رو انتخاب میکردین ؟

مخلصیم .

همه گول 2 گیگ رم اضافه که بعدا اگر بخواهید خودتونم می تونید تعویض کنید 115 رو می خورند

اما ASUS به مراتب بهتره به دلیل گرافیک بسیار بسیار قوی ترش نسبت به 115

همچنین هاردش

ASUS = 7200
5400 = 115

من اگر بجای شما بودم و با این کاربری که شما با لپ تاپ خواهید داشت ایسوس رو انتخاب می کردم

kizershoze
04-06-2010, 12:56
هیچکدوم .
همه Glossy هستند .
موفق باشید .

موفق باشید .

بله من هم همینطور فکر می کنم چون یه بار یه لیست قیمت گرفتم که توش fxداشت به قیمت 1750000بعد رفتم تو یه مغازه دیگه که تو لیستش fmداشت این و میداد 16500000(اون موقع) ازش پرسیدم آقا این دوتا که مثل همن فقط اسم هاشون فرق داره چرا اون یکی گرون تره گفت اون یارو لیستشو اشتباه زده چون لپ تاپ هاشو از ما میگیره

hamid361
04-06-2010, 16:48
من تحقیق کردم فهمیدم که این لبتاب ASUS N61JQمانیتورش فول اچ دی نیست و رزولوشنشم نسبت به سونی مدل F خیلی پایینه و فقط اچ دی داره تازه ال ای دی کامل هم نیست بلکه بک لایت ال ای دی ولی سونی هم فول اچ دی هم فول ال ای دی با رزولوشن بالا این از این.همه سایتها رم N61 رو زدن 1066 حالا اینجا همه میگن 1333 دوستمونم که می گفت روش زده 1066 بازم تو این موندم.در مورد سرعت هاردش که 7200 باشه مطمئن نیستم آیا 7200؟منو در زمینه کیفیت مانیتورش خیالمو راحت کنین چون من بین این مدل و مدل اف سونی که جدید اومده 117FX هنوز موندم فقط فرقش اون مدل سونی بلوری ریدر اما این ایسوز رایت هم می کنه بلوری رو.کارت گرافیک N61 5730 و سونی انویدیا GTX330 و دیگه اینکه سونی 16.4 اینچ و ایسوز 16.ایسوز یو اس بی 3 داره اون نداره.خلاصه قیمت سونی 250 بالاتره یعنی 1700 خلاصه من تو اینا موندم و شک دارم کدوم رو بخرم البته بازی هم برام خیلی مهمه همه ویژگیها برام مهمه.اگه مطمئن بودم سونی همه بازیهارو اجرا می کنه اونو می خریدم.کمکم کنید خواهشا.پس بازی برام خیلی مهمه به اضافه همه قابلیتا که توضیح دادم از هیچکدوم هم نمی تون بگذرم چون وضعم اونقدر خوب نیست که ده بار بخرم یه بار می خوام بخزم تا سالها.در ضمن بهمم نگین برا بازی می خوای برو کنسول یا پی سی بخر نه فقط ابتاب می خوام همه فن حریف همه کاره.کمکم کنید.مرسی.

sajjjjy
04-06-2010, 17:24

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینجوری کاربران هم سردرگم نمیشوند وسط این بحث ها ...
والا من اونجا یک روزه پست زدم کسی نیس جواب بده:19:
توبازار برچسبس هس که بشه براقی صفحه مانیتور رو گرفت ؟ اگه هست کیفیتو پایین نمیاره؟
باتشکر:11:

x-lichking
04-06-2010, 19:19
دوستان کسی درباره F12x-xx چیزس می دونه .
من که گیج بودم گیج تر هم شدم .
نکنه جدید اومده .
یکیش هم به نام 127HG تو سایت سونی آسیا هست و کانفیگ قوی تری هم داره نسبت به 117 های موجود .

badkonaky
04-06-2010, 22:08
نکنه جدید اومده .
یکیش هم به نام 127HG تو سایت سونی آسیا هست و کانفیگ قوی تری هم داره نسبت به 117 های موجود .

دوست عزیز چرا گیج شدی ؟ این مدل جدید سونی هست که فعلا coming soon است . و ایران هم عمرا بیاد تا سال دیگه ! جایی که یه f117fx ناقابل پیدا نمیشه شما دیگه اصلا خودتو واسه f127 خسته نکن

I hate PAIETAKHT :D دیگه تا یه سالم پامو نمیزارم اونجا :19:

kizershoze
04-06-2010, 22:33
نکنه جدید اومده .
دوست عزیز میشه آدرس این سایتی که رفتین دقیق بدین دقیق بدین من الان این سایت و چک کردم ولی خبری نیست شما کجا رفتین؟

badkonaky
04-06-2010, 22:48
دوست عزیز میشه آدرس این سایتی که رفتین دقیق بدین دقیق بدین من الان این سایت و چک کردم ولی خبری نیست شما کجا رفتین؟

---------- Post added at 11:48 PM ---------- Previous post was at 11:45 PM ----------

هنوزم f117fx ازش بهتره چون هارد همین 127HG هم 5400 هست ! ظاهرا سونی هیچ احترامی برای مشتریان آسیاییش قائل نیست !!!! یه مدل با هارد 7200 نداره خیلی مسخره است ها !

S A M S U N G
05-06-2010, 00:23
سلام .

سامان جان یه سوال داشتم ازت . من اگه بخوام N61JQ بگیرم روش ویندوز اورجینال نصب هستش ؟ شنیدم سونی فقط اینکارو میکنه . یه توضیح بدی ممنون میشم .

مخلصیم .

saman3230
05-06-2010, 00:29
سلام دوست گلم

نه نه همه لپ تاپ ها ویندوز اورجینال رو دارند

یه سری ها هم مثل دل و ایسر اینها هر دو مدل رو ارائه می کنند

اما ایسوس ویندوز اصل با لوگو و CERTIFOCATE اصل رو داره

64 بیت

manoosh
05-06-2010, 16:31
سلام دوستان من یکی از این دو لپ تاپ رو انتخاب کردم F11EGX یا F11FGX به نظر شمااینا به بازار ایران میاد یا بیخیال شم و برم سراغ F115,F116 منو راهنمایی کنید .ممنون

kizershoze
05-06-2010, 17:53
دوستان این سایتی که آقای بادکنکی معرفی کرده تو قسمت گالریش برین یه سری هایی از عکس ها هست که رنگ بادمجونی خیلی قشنگیند به نظر شما این همون مدل جدیداست ؟شما تا به حال این رنگی دیدین تو بازار؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman3230
05-06-2010, 21:35
سلام دوستان من یکی از این دو لپ تاپ رو انتخاب کردم F11EGX یا F11FGX به نظر شمااینا به بازار ایران میاد یا بیخیال شم و برم سراغ F115,F116 منو راهنمایی کنید .ممنون

بستگی به صبر شما داره

اما اگر عجله دارید بی شک سراغ 116 برید !!

saman3230
05-06-2010, 22:52
آقای بادکنکی نظر شما چیه؟ما که داریم تسلیم میشیم

---------- Post added at 10:45 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

مشکیم قشنگه فعلا که داریم میبینیم چی میشه احتمالا f115

اگر می خوای 115 بخری بهت توصیه اکید می کنم 116 بگیری چون هم هارد دوربالاش خیلی پوئن مثبتی گول 2 گیگ رم اضافه هم به نظرم اصلا نخور چون بعدا اگر بخوی می تونی عوض کتی اما هارد دوربالا با درایو ریکاوریو نمی تونی تهیه کنی

kizershoze
05-06-2010, 22:58
اگر می خوای 115 بخری بهت توصیه اکید می کنم 116 بگیری چون هم هارد دوربالاش خیلی پوئن مثبتی گول 2 گیگ رم اضافه هم به نظرم اصلا نخور چون بعدا اگر بخوی می تونی عوض کتی اما هارد دوربالا با درایو ریکاوریو نمی تونی تهیه کنی
اواسط تیر انشالله می خوام بگیرم تااون موقع انشالله واسه بچه های فروم می نویسم که دقیقا از لپ تابم چی می خوام تا همگی همگی کمک کنید تصمیم بگیرم چون الان واقعا نمیدونم باید چی بگیرم f115یاf116یا مثلاcw

badkonaky
05-06-2010, 23:07

116fg هاردش 5400 است . 116FX هم که ایران نیست شما بیار من اولین مشتریتم !

GR_mahdi
05-06-2010, 23:49
سلام
سامان خان به نظر شما من توی سونی ها کدوم رو بگیرم بهتره؟
با توجه به اینکه می تونم از تمام کشورهای دنیا خریدم رو انجام بدم و محدودیت ریالی هم ندارم

saman3230
05-06-2010, 23:49
سلام
سامان خان به نظر شما من توی سونی ها کدوم رو بگیرم بهتره؟
با توجه به اینکه می تونم از تمام کشورهای دنیا خریدم رو انجام بدم و محدودیت ریالی هم ندارم

خب دوست گلم شما چه کاربری با دستگاه دارین ؟

GR_mahdi
05-06-2010, 23:55
خب دوست گلم شما چه کاربری با دستگاه دارین ؟

از لحاظ کاربری باید بگم تقریبا اصلا وقت بازی ندارم ولی با توجه به نوع کارهای به سرعت بسیار بالا احتیاج دارم
اصراری بر بودن بلوری هم ندارم
اگه مدلی باشه هاردش sd باشه و cpu اون هم core i7 920qm باشه خیلی خوشحال میشم بهم معرفی کنی
البته کیفیت مونیتورهم واسم مهمه

saman3230
06-06-2010, 00:00
از لحاظ کاربری باید بگم تقریبا اصلا وقت بازی ندارم ولی با توجه به نوع کارهای به سرعت بسیار بالا احتیاج دارم
اصراری بر بودن بلوری هم ندارم
اگه مدلی باشه هاردش sd باشه و cpu اون هم core i7 920qm باشه خیلی خوشحال میشم بهم معرفی کنی
البته کیفیت مونیتورهم واسم مهمه

F 11 HGX

هم ssd هم 820q

GR_mahdi
06-06-2010, 00:04
---------- Post added at 01:00 AM ---------- Previous post was at 12:58 AM ----------

F 11 HGX

هم ssd هم 820q

سامان عزیز اینی که گفتی مونیتورش full hd هست یا نه؟

saman3230
06-06-2010, 00:07
سامان عزیز اینی که گفتی مونیتورش full hd هست یا نه؟

آخ آخ سخت شد که

نه نیست حتما بایذ hd باشه ؟

GR_mahdi
06-06-2010, 00:10
آخ آخ سخت شد که

نه نیست حتما بایذ hd باشه ؟

میگم اگه من f117 یا f116 بگیرم بعدا میتونم cpu اون رو عوض کنم؟

saman3230
06-06-2010, 00:12
میگم اگه من f117 یا f116 بگیرم بعدا میتونم cpu اون رو عوض کنم؟

نه عزیز البته من از یی شندیم که میشه اما اصلا منبع قابل اطمینانی نبود

شما که اهل بازی نیستی
F 11 GGX

هم عالیه

x-lichking
06-06-2010, 06:09
نه عزیز البته من از یی شندیم که میشه اما اصلا منبع قابل اطمینانی نبود

شما که اهل بازی نیستی
F 11 GGX

هم عالیه

متسفانه توی ایران خیلی امکان آپگرید سیستم نیست .
رم و هارد رو میشه عوض کرد به راحتی ولی سی پی یو و مخصوصا کارت گرافیک توی ایران تعویض نمی کنند یا اگر هم که بکنند قیمت خود نوت بوک پاتون میفته .
توی ایران رم نوت بوک های جدید گیر نمی یاد چه برسه به i7 های مخصوص نوت بوک .
به نظر من هم اگر که اهل بازی نیستید برین سراغ F11GGX .
ولی اگر که می خواین بازی کنید حتما همون F116 یا F115 رو بگیرید چون همون سی پی یو تا 3 سال دیگه جواب بازی ها رو میده حداقل فقط توی کارت گرافیک مشکل پیدا می کنید که اونم دیگه حداقل تا 2 سال دیگه بازی ها رو در حد مدیوم میتونه اجرا کنه .
اگر که کلا نوت بوک رو برای بازی می خواین برین N61JQ رو بخرین .
موفق باشید .

dc_error691
06-06-2010, 14:35
سلام نميدونستم بايد پست بدم يا تاپيك بزنم
راستش من دنبال يه لپتاپ خفن از لحاظ سخت افزار (حداقل cpu 2.8 گرافيك 512 و رم 4)هستم بيشتر شدم چه بهتر!وزن مهم نيست
سرچ كردم اينا رو پيدا كردم:
vaio f115fm - dell studio 1558A - hp pavilion dv62190
كه فكر كنم cpu 2.8 و رم 6 داشتن و گرافيك 1 گيگ . و اينا:
dell studio 1557c كه فكر كنم:
cpu 3.06 - ram 4 - graphic 512 بود
حالا گيج شدم واسه گيم و performance گرافيك و رم بالاتر مهمتره يا سي پي يو
اصلا مدلي نيست كه همه رو با هم داشته باشه زير 1.800 ؟
پيشاپيش ممنون

saman3230
06-06-2010, 14:36
چرا نیست عزیز

ASUS N64JQ همه رو باهم داره

گرافیکش از DELL سونی که پیدا کردی خیلی قوی ترهم هست

و یه سری امکانات منحصر به فرد هم داره که اونهای دیگه ندارند مثل USB 3 و در مقایسه با هم نوعاش به نظم این بهترین گزینه است

Asus Pro64JQ-Jx014V
CPU Core i7-720QM
RAM 4GB DDR3 1333
HDD 640GB 5400
Display LED 16" HD
VGA Ati Radeon HD 5730 With 1GB GDDR3 VRAM
USB 3.0/BLUERAY

dc_error691
06-06-2010, 14:52
چرا نیست عزیز

ASUS N64JQ همه رو باهم داره

گرافیکش از DELL سونی که پیدا کردی خیلی قوی ترهم هست

و یه سری امکانات منحصر به فرد هم داره که اونهای دیگه ندارند مثل USB 3 و در مقایسه با هم نوعاش به نظم این بهترین گزینه است

Asus Pro64JQ-Jx014V
CPU Core i7-720QM
RAM 4GB DDR3 1333
HDD 640GB 5400
Display LED 16" HD
VGA Ati Radeon HD 5730 With 1GB GDDR3 VRAM
USB 3.0/BLUERAY

ممنون از جواب سريعتون
خيلي دلم با ايسوس نيست تو همين برند وايو و دل چيز بهتري نداريم؟
ضمنا اين هم كه شد رم 4
راستي گرافيكهاati بهتره يا nvidia?
بعد اين لپتاپا ميتونن بازي هاي روز رو اجرا كنن؟ آخه cpuشون در برابر desktop pc ها خيلي پايين تره

saman3230
06-06-2010, 15:03
ممنون از جواب سريعتون
خيلي دلم با ايسوس نيست تو همين برند وايو و دل چيز بهتري نداريم؟
ضمنا اين هم كه شد رم 4
بعد اين لپتاپا ميتونن بازي هاي روز رو اجرا كنن؟ آخه cpuشون در برابر desktop pc ها خيلي پايين تره

ممنون از جواب سريعتون

من فدات شم

ضمنا اين هم كه شد رم 4

هرگز ففریب 6 گیگ رم 115 نخور چون اصلا به کارت نمیاد بهتره دنبال هاردهای دوربالا بگردی

خيلي دلم با ايسوس نيست

منم مثل تو بودم اما اینو که دلیل به کل نظرم برگشت

گرافیک ATI این بهتر از GEFORCE استفاده شده در سری F سونی

[QUOTE]بعد اين لپتاپا ميتونن بازي هاي روز رو اجرا كنن؟ آخه cpuشون در برابر desktop pc ها خيلي پايين تره[/

QUOTE]

خاطر جمع باش

Mosses
06-06-2010, 18:22
سلام.
این لپ تاپ چطوره؟

msi gx640
core i5 430 2.26 (hm55 mainboared up to core i7)
4 GB ram 1333 DDR3
H.D.D 500
Ati Radeon 5850 1 GB DDR5 Dedicated
Blue ray
Batery 9 cell
2.7 Kg

قیمت هم ۱۹۵۰

Mosses
06-06-2010, 18:37
سلام این چطوره؟

msi gx 640
cpu:core i5 430 2.26 ghz ۳mB (hm55 mainboared up tp Core i7)
Ram:4GB DDR3 1333
H.H.D:500 GB
VGA: ATI RADEON %*%) 1GB DDR5 Dedicated
Bluray

قیمت ۱۹۵۰

x-lichking
06-06-2010, 19:42
دوستان بالاخره کسی به ما نگفت که این سری F روی صفحه نمایشوش یه برچسب شفاف هست یا نه ؟ :19:

kizershoze
06-06-2010, 19:42
آقای بادکنکی شما این کامپیوتر شرکا رو چک نکردین؟راست یا دروغ؟ آخه تو لیستش زده f117 fxزنگ نزدین بپرسین
]

biostar
06-06-2010, 19:46
پست اول این تاپیک رو خوندی؟؟؟؟

می دونی قرار دادن لینک سایت های خرید و فروش فارسی در تاپیک ممنوع هست؟؟؟؟؟

پست خود را سریع تر اصلاح کنید

saman3230
06-06-2010, 19:50
دوستان بالاخره کسی به ما نگفت که این سری F روی صفحه نمایشوش یه برچسب شفاف هست یا نه ؟ :19:

سلام خوبی تو ؟

منظورت از برچسب چیه ؟

x-lichking
06-06-2010, 20:17
بازم سلام .
اومدم یکم پیام بازرگانی بدم و برم . :34: .
من از یک ماه پیش قرار بود که یه نوت بوک بخرم به خاطر همین اومدم اینجا یکم مشاوره بگیرم ولی به جای مشاوره دادیم . :31: .
الآن هم می خوام تا یه دو یا یک هفته دیگه برم واسه خرید .
بودجه هم حدود 1.700.000 هست .
خلاصه من تا قبل از این که بیام تحقیق کنم تو جا های مختلف قصد داشتم 1558 رو بخرم که الآن به شدت باهاش مشکل دارم . :13: .
خلاصه بین F116FG و F115FM و F117FX و N61JQ باید یکی رو انتخاب کنم .
تا حالا F116FG رو به خاطر نداشتن کیبورد بک لایت و F117FX رو هم چون گیر نمی یاد و تنها فرقش با F115FM در هارد هست رو حذف کردم از انتخاب هام .
مونده F115 و N61JQ .
کارم در حد طراحی وب و فلش و برنامه نویسی و شبیه سازی سرور ( یکم سنگینه ) و یه کوچولو هم سه بعدی هست .
در ضمن گیم هم میزنم چون سن زیادی ندارم . :31: .
البته داداشم هم که از من کوچیک تره کلا به فکر بازی کردن هست تا حالا هم پدر نوت بوک ما رو در آورده .
خلاصه من در زیر یه بررسی می کنم امیدوارم که بتونید کمکم کنید .

F115 :

سونی کلا توی صفحه نمایش این سری گند بالا آورده و نسبت به FW از کیفیت پایین تری داره .
مشالا دو نوع رم انتخاب کرده ( یه 2 گیگ هاینیکس و یه 4 گیگ سامسونگ ) که هر دو در تست با سری P55 چیپست های اینتل درجه F رو گرفتند .
از 80 درصد لود که میگذره فانتوم که چه عرض کنم صدای توپولوف های قدیمی میده البته از اینی که الآن دارم بهتره .
گرافیک نسبتا خوبی داره در حد اجرا کردن بازی ها در حد مدیوم رو به بالا تا دو سال دیگه .
باید سعی کنم ماله یک سال پیش رو پیدا کنم چون اون سری های اولیه همه مشکل داشتند و برگشت خوردند به کمپانی .
میترسم بخرم به جای PM55 چیپستش HM55 باشه .
از خود سونی پرسدیم گفت که PM55 هست ولی توی اینترنت یه چیز هایی هم درباره HM55 گفتند .
داغ هم خیلی نمیکنه و برای یه نوت بوک با این کانفیگ در حد عالی هست به نظرم چون بیشتر از 40 نمیره بدنه اونم توی لود های بالا .
عمر باتریش خیلی کمه البته من هر جا بشم به پریز برق دسترسی دارم .
در پردازش حرف نداره .
فکر کنم بتونه تمام نرم افزار های ادوبی کریتیو سویت 5 رو با هم اجرا کنه بدون این که آخ بگه .
میشه باهاش همزمان 3 تا بازی هم انجام داد و سی پی یو هم زور نمیزنه ( 12 گیگاهرتز مادر جاننننننننننننن :18: ) .

حالا بریم سراغ ایسوس . :20: .

با توجه به این که سونی توی صفحه نمایش سری F گند زده و حتی ایسوس ال ای دی هم هست ولی بازم به پای سونی نمیرسه صفحه نمایشش .
رزولوشن خیلی پایینی هم داره نسبت به سونی .
صداش تقریا با سونی کی هست ولی فنش بیشتر صدا میده به نظرم .
به خاطر این که از HM55 استفاده میکنه توی پردازش از سونی خیلی ضعیف تره .
قیافش یکم زشته به نظرم .
سبک تره .
کارت گرافیکی قوی تر از سونی داره ولی اینم تا حداکثر 3 سال بیشتر جواب نمیده منم تا حداکثر تا یک سال دیگه می تونم گیم بزنم چون باید بشینم واسه کنکور بخونم . :31: .
قیمت کمتری داره .

حالا به نظرتون کدوم رو انتخاب کنم .
برای من پردازش و صفحه نمایش و گرافیک خیلی مهمه .
به نظر خودم که F115 بهتره ولی توی آمازون گداشته بود واسه فروش .
8 نفر رای داده بودن از این 8 نفر 4 تاش بهش یک ستاره داده بود . :41: .
ولی اون ایسوس رو 34 نفر رای داده بودن و همه یا 4 یا 5 ستاره به جز 2 نفر که یک ستاره داده بودند .

ممنون میشم کمک کنید .
موفق باشید .

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:14 PM ----------

سلام خوبی تو ؟

منظورت از برچسب چیه ؟

سلام .
ممنون .
شما خوبید ؟
والا اگر که به موبایل های نو دقت کرده باشین یه لایه نازک برچسب شفاف روی صفحه هست برای این که خط نیفته .
اون روز من رفتم پیش یکی از آشنا ها F115 رو اورد برام .
به نظرم صفحش صیقلی نبود .
یادمم رفت ازش بپرسم .
حالا می خواستم بدونم علت این چیه ؟

saman3230
06-06-2010, 20:24
آها

نه بابا چیزی روش نیست اما من خودم چندتایی تاحالا دیدم که انگاری صفحه اش موج داشته

kizershoze
06-06-2010, 20:30
بازم سلام .
من از یک ماه پیش قرار بود که یه نوت بوک بخرم به خاطر همین اومدم اینجا یکم مشاوره بگیرم ولی به جای مشاوره دادیم . :31: .
خلاصه من تا قبل از این که بیام تحقیق کنم تو جا های مختلف قصد داشتم 1558 رو بخرم که الآن به شدت باهاش مشکل دارم . :13: .
تا حالا F116FG رو به خاطر نداشتن کیبورد بک لایت و F117FX رو هم چون گیر نمی یاد و تنها فرقش با F115FM در هارد هست رو حذف کردم از انتخاب هام .
مونده F115 و N61JQ .
کارم در حد طراحی وب و فلش و برنامه نویسی و شبیه سازی سرور ( یکم سنگینه ) و یه کوچولو هم سه بعدی هست .
البته داداشم هم که از من کوچیک تره کلا به فکر بازی کردن هست تا حالا هم پدر نوت بوک ما رو در آورده .

F115 :

سونی کلا توی صفحه نمایش این سری گند بالا آورده و نسبت به FW از کیفیت پایین تری داره .
مشالا دو نوع رم انتخاب کرده ( یه 2 گیگ هاینیکس و یه 4 گیگ سامسونگ ) که هر دو در تست با سری P55 چیپست های اینتل درجه F رو گرفتند .
از 80 درصد لود که میگذره فانتوم که چه عرض کنم صدای توپولوف های قدیمی میده البته از اینی که الآن دارم بهتره .
گرافیک نسبتا خوبی داره در حد اجرا کردن بازی ها در حد مدیوم رو به بالا تا دو سال دیگه .
باید سعی کنم ماله یک سال پیش رو پیدا کنم چون اون سری های اولیه همه مشکل داشتند و برگشت خوردند به کمپانی .
از خود سونی پرسدیم گفت که PM55 هست ولی توی اینترنت یه چیز هایی هم درباره HM55 گفتند .
داغ هم خیلی نمیکنه و برای یه نوت بوک با این کانفیگ در حد عالی هست به نظرم چون بیشتر از 40 نمیره بدنه اونم توی لود های بالا .
در پردازش حرف نداره .
فکر کنم بتونه تمام نرم افزار های ادوبی کریتیو سویت 5 رو با هم اجرا کنه بدون این که آخ بگه .
میشه باهاش همزمان 3 تا بازی هم انجام داد و سی پی یو هم زور نمیزنه ( 12 گیگاهرتز مادر جاننننننننننننن :18: ) .

با توجه به این که سونی توی صفحه نمایش سری F گند زده و حتی ایسوس ال ای دی هم هست ولی بازم به پای سونی نمیرسه صفحه نمایشش .
قیافش یکم زشته به نظرم .
سبک تره .
کارت گرافیکی قوی تر از سونی داره ولی اینم تا حداکثر 3 سال بیشتر جواب نمیده منم تا حداکثر تا یک سال دیگه می تونم گیم بزنم چون باید بشینم واسه کنکور بخونم . :31: .
قیمت کمتری داره .

ولی اون ایسوس رو 34 نفر رای داده بودن و همه یا 4 یا 5 ستاره به جز 2 نفر که یک ستاره داده بودند .

ممنون میشم کمک کنید .
موفق باشید .

---------- Post added at 10:17 PM ---------- Previous post was at 10:14 PM ----------

سلام .
ممنون .
شما خوبید ؟
والا اگر که به موبایل های نو دقت کرده باشین یه لایه نازک برچسب شفاف روی صفحه هست برای این که خط نیفته .
اون روز من رفتم پیش یکی از آشنا ها F115 رو اورد برام .
به نظرم صفحش صیقلی نبود .
یادمم رفت ازش بپرسم .
حالا می خواستم بدونم علت این چیه ؟
دوست عزیز مگه صفحه ی f115ال ای دی نیست؟
چه طور میشه صفحه ی فول اچ دی سری f از سری اف دبلوکم بیاره منظورتون تو شفافیت یا چیز دیگست
ببین تو نمایندگی ایران رهجو یارو می گفت کیفت سری cwاز fwبیشتر .راجع به این چی فکر می کنید؟
به نظر شما یک cw1600*900 کیفیتش بیشتره یا یک سری f فول اچ دی

biostar
06-06-2010, 21:03
دوست عزیز مگه صفحه ی f115ال ای دی نیست؟
چه طور میشه صفحه ی فول اچ دی سری f از سری اف دبلوکم بیاره منظورتون تو شفافیت یا چیز دیگست
ببین تو نمایندگی ایران رهجو یارو می گفت کیفت سری cwاز fwبیشتر .راجع به این چی فکر می کنید؟
به نظر شما یک cw1600*900 کیفیتش بیشتره یا یک سری f فول اچ دی

من مدل FW دارم و بنظرم برایتنس و رنگ های سری FW کمی بهتر از سری F هست.....

البته در مقایسه ی 1600*900 این دو سری و همچنین فول اچ دی این دو سری.....

LED مزیت های زیادی داره اما دلیل بر برتری به هیچ عنوان نیست.

البته کیفیت صفحه نمایش سری F بسیار بالاست ، حداقل می تونم بگم در این محدوده فعلا بی رقیب هست...... شاید محصولات اپل رقیبی براش باشه و نه شرکت های دیگه:31:

sailor2007
06-06-2010, 21:09
خدمت دوستان عرض كنم كه من و دوستم امروز دو تا لپ تاپ سوني وايو SONY VAIO F11NFX/H از شركت soniran اصفهان گرفتيم چهارشنبه به دستمون مي رسه قيمت : 1580000 تومن با گارانتي يك ساله خود شركت

خلاصه خوب يا بد گرفتيم كانفيگش هم اينه

اساتيد نظر بدند

biostar
06-06-2010, 21:12
خدمت دوستان عرض كنم كه من و دوستم امروز دو تا لپ تاپ سوني وايو SONY VAIO F11NFX/H از شركت soniran اصفهان گرفتيم چهارشنبه به دستمون مي رسه قيمت : 1580000 تومن با گارانتي يك ساله خود شركت

خلاصه خوب يا بد گرفتيم كانفيگش هم پايينه

اساتيد نظر بدند

ببخشید کجای این کانفیگ پایین هست؟؟؟؟؟:18:

مطمئنا از انتخاب خود راضی خواهید بود ... یکی از برترین مدل های سری F را خریداری کردین.

saman3230
06-06-2010, 21:12

خلاصه خوب يا بد گرفتيم كانفيگش هم پايينه

اساتيد نظر بدند

مبارک باشه

بد نخریدی

بعد کجای این پاینه عزیز ؟

به این قدرتمندی

sailor2007
06-06-2010, 21:17
كي گفت پايينه منظورم اين زيره

اساتيد لطف كنند نظر بدند

kizershoze
06-06-2010, 21:20
کسی این سوال من میتونه جواب بده
اگه بخوای فیلم فول اچ دی نگاه کنی (ینی کلا این کاره باشی) cw 1600*900با کیفیت تره وحالش بیشتره یا f115که فول اچ دی هست

badkonaky
06-06-2010, 21:48
اگه بخوای فیلم فول اچ دی نگاه کنی (ینی کلا این کاره باشی) cw 1600*900با کیفیت تره وحالش بیشتره یا f115که فول اچ دی هست

اگه فیلمت بلوری باشه f115 بهتره چون بلوری تا 1080p رو ساپورت میکنه
ولی اگه dvd باشه فرقی نمیکنه چون ماکزیمم رزولوشن dvd تا 720 × 576 در 25 فریم و 720 × 480 pixels در 29.97 فریم میباشد

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

آقای بادکنکی شما این کامپیوتر شرکا رو چک نکردین؟راست یا دروغ؟ آخه تو لیستش زده f117 fxزنگ نزدین بپرسین
]

نه دوست عزیز زنگ ندم چون اولا تو مشهده و من نمیتونم برم شخصا چک کنم دوما بعید می دونم راست باشه چون لا اقل یکی تو تهرانم باید می بو د ولی خوب ظاهرا که نوشتن دارن بهتره خودتون یه تماسی بگیری ما رو هم مطلع بفرمایین . بنده که شخصا از این بازار سونی تو ایران خسته و نا امید شدم

biostar
06-06-2010, 22:08

جواب کاملا واضحه ! F FULLHD

هم صفحه نمایش بزرگتر هست و هم روزلیشن بالاتر. خیلی تاثیر دارن این دو عامل
ربطی به بلوری هم نداره ! میتونه به جای فیلم یک بازی باشه ! یا فیلم می تونه روی هارد باشه و پخش بشه ! اصلا بلوری نقشی نداره

kizershoze
06-06-2010, 22:26
اگه فیلمت بلوری باشه f115 بهتره چون بلوری تا 1080p رو ساپورت میکنه
ولی اگه dvd باشه فرقی نمیکنه چون ماکزیمم رزولوشن dvd تا 720 × 576 در 25 فریم و 720 × 480 pixels در 29.97 فریم میباشد

---------- Post added at 10:48 PM ---------- Previous post was at 10:43 PM ----------

نه دوست عزیز زنگ ندم چون اولا تو مشهده و من نمیتونم برم شخصا چک کنم دوما بعید می دونم راست باشه چون لا اقل یکی تو تهرانم باید می بو د ولی خوب ظاهرا که نوشتن دارن بهتره خودتون یه تماسی بگیری ما رو هم مطلع بفرمایین . بنده که شخصا از این بازار سونی تو ایران خسته و نا امید شدم

انشالله وقت بکنم چشم اصلا میرم همونجا فقط امتاحانامو بدم بعد 26خرداد

kizershoze
06-06-2010, 22:33

ربطی به بلوری هم نداره ! میتونه به جای فیلم یک بازی باشه ! یا فیلم می تونه روی هارد باشه و پخش بشه ! اصلا بلوری نقشی نداره

بله منم فکر میکنم به بلوری ربطی نداره و من اصلا تمام فیلم هام توی هارد هست فقط چون الان یکی از دوستان گفتن سری fتوی تصویرش گند زده.چمیدونم مثلا میگه تصویرش موج داره.
یک نکته دیگه هم هست آیا جا دادن 1600*900 پیکسل در 14.1اینچ کیفیت بیشتر ایچاد می کند یا 1920*1080پیکسل در 16.4 اینچ بحث وبحث تراکم منظورم رو متوجه میشین؟ صفحه نمایش بزرگتر رو قبول دارم؟
ولی cw هم wide هست بالاخره

mohammadi4net
06-06-2010, 23:11
بازم سلام .
مونده F115 و N61JQ .

F115 :

در پردازش حرف نداره .

قیافش یکم زشته به نظرم .
سبک تره .
قیمت کمتری داره .

ممنون میشم کمک کنید .
موفق باشید .[COLOR="Silver"]

دوستان این x-lichking که خیلی دوسش دارم چون با سن کمش فوق العاده اکتیوه توی همین مدت کم اطلاعات زیادی در مورد لبتاب بدست آورده ، یه ایرادی داره که 80% اطلاعاتش درسته و 20 % اطلاعاتش غلط از آب در میاد

مثلا گیر داده که سری f مونیتور خوبی نداره در صورتی که همه فروشندگان و کارشناسان یکی از نقاط قوت لبتاب های سونی و مخصوصا سری f رو مانیتور اون میدونند.
من و یکی دو نفر دیگه لبتابمون (f115) رو تست کردیم و با عکسی که از cpu z گرفتیم به ایشون ثابت کردیم که کلا سری f از چیپ PM55 استفاده می کنه ولی بازم حرف خودشو می زنه.
و یا درمورد صدای فن شما اگه یه سیستم حرفه ای ببندید صدای انواع فن از کیس بلند میشه ، این سری f بدبخت با cpu i7 اونم در حالت توربو انتظار دارین صدای فنش در نیاد ؟ اونم صدای فنی که از همه هم نوع هاش کمتره !

بقیه صحبتها کاملا درسته ، امیدوارم دوست خوبم از حرفهام ناراحت نشه و پستش رو ویرایش کنه که خدا ناکرده باعث گمراهی کسانی که اطلاعات کمی دارند نشه. :11:

x-lichking
06-06-2010, 23:12

خلاصه خوب يا بد گرفتيم كانفيگش هم اينه

اساتيد نظر بدند

مبارک باشه .
فنش براتون بچرخه .
فقط هر وقت رسید دستون اگر که زحمتی واستون نیست یه عکس از Windows Experience Score این نوت بوک این جا بزارین .
مدل خوبی به نظر میاد .
دوستان سونیران معتبره ؟
کسی تا حالا باهاش سابقه کار داشته ؟

x-lichking
06-06-2010, 23:17
دوستان این x-lichking که خیلی دوسش دارم چون با سن کمش فوق العاده اکتیوه توی همین مدت کم اطلاعات زیادی در مورد لبتاب بدست آورده ، یه ایرادی داره که 80% اطلاعاتش درسته و 20 % اطلاعاتش غلط از آب در میاد

مثلا گیر داده که سری f مونیتور خوبی نداره در صورتی که همه فروشندگان و کارشناسان یکی از نقاط قوت لبتاب های سونی و مخصوصا سری f رو مانیتور اون میدونند.
من و یکی دو نفر دیگه لبتابمون (f115) رو تست کردیم و با عکسی که از cpu z گرفتیم به ایشون ثابت کردیم که کلا سری f از چیپ PM55 استفاده می کنه ولی بازم حرف خودشو می زنه.
و یا درمورد صدای فن شما اگه یه سیستم حرفه ای ببندید صدای انواع فن از کیس بلند میشه ، این سری f بدبخت با cpu i7 اونم در حالت توربو انتظار دارین صدای فنش در نیاد ؟ اونم صدای فنی که از همه هم نوع هاش کمتره !

بقیه صحبتها کاملا درسته ، امیدوارم دوست خوبم از حرفهام ناراحت نشه و پستش رو ویرایش کنه که خدا ناکرده باعث گمراهی کسانی که اطلاعات کمی دارند نشه. :11:
شما لطف دارین .
حتما ویرایش میشه .
من منظورم نبود که کیفیت صفحه نمایش بده .
منظروم این بود که نسبت به سری های دیگه سونی یکم زاویه دید آزار میده .
وگرنه از رو به رو واقعا با این رزولوشن عالیه .
درباره چیپست هم همش تقصیر گوگل هست که آدم رو به شک میندازه . :31: .
صدای سی پی یو هم نسبت به هم نوع ها عالیه .
فعلا که اپل هم جلوی این مدل هم تو صفحه نمایش و هم توی پردازش و هم توی حرارت کم آورده .
پست هم حتما ویرایش میشه ولی فعلا باید برم بخوابم فردا امتحان فیزیک دارم . :31: .
موفق باشید .

kizershoze
06-06-2010, 23:34
بله منم فکر میکنم به بلوری ربطی نداره و من اصلا تمام فیلم هام توی هارد هست فقط چون الان یکی از دوستان گفتن سری fتوی تصویرش گند زده.چمیدونم مثلا میگه تصویرش موج داره.
یک نکته دیگه هم هست آیا جا دادن 1600*900 پیکسل در 14.1اینچ کیفیت بیشتر ایچاد می کند یا 1920*1080پیکسل در 16.4 اینچ بحث وبحث تراکم منظورم رو متوجه میشین؟ صفحه نمایش بزرگتر رو قبول دارم؟
آقا چراکسی جواب مارو درست نمیده .ما اطلاعاتمون کم قبول. ولی نوکر همتو نم هستم.:46:

badkonaky
06-06-2010, 23:46

ایشون چون تاکیدشون رو فیلم بود منم خواستم مستدل و با آمار و ارقام جواب بدم . وگرنه همه می دونن full HD تصویرش بهتره ! حتی عمه اینجاب :46:
خوبه که همیشه بحث کابرد را در نظر بگیریم و گرنه پول همینطوری دادن فقط واسه داشتن آخرین تکنولوژی ها همچین هنری نیست !

موفق باشید

dc_error691
06-06-2010, 23:47
دوباره گيج شدم پس شما ميگيد
1- تاثير 2گيگ رو اضافه در 115 سوني كمتر از گرافيك ايسوس هست؟
2-راستي اين ايسوس proش الان چنده؟
3ـبعد دور 7200 يا 5400 هارد چقدر تاثير گذاره؟
4-اينا باترياشون چجوريه؟جند سلولي و چند ساعت دوام؟
5-و اينكه دل يا hp كلا اين وسط حرفي واسه گفتن ندارن؟توشيبا چطور
6ـآخر نفهميديم چينين يا آمريكايي؟
7-يه سايت database لپتاپ خارجي ميخوام يه چيزي تو مايه هاي gsmarena واسه گوشي.اصلا داريم؟

saman3230
06-06-2010, 23:57
7-يه سايت database لپتاپ خارجي ميخوام يه چيزي تو مايه هاي gsmarena واسه گوشي.اصلا داريم؟

بین رم رو بعدا اگر نیازت بشه می تونی خودت بخری عوض کنی

اما گرافیک رو نه

خیلی زیاد مخصوصا در بالا آمدن ویندوز و اجرا و کپی کردن برنامه ها اینم اضافه کنم که تجربه و این یه چیزیو شما به عین ببنید خیلی فرق داره تا اینکه بخواهید روی کاغذ یا فایل مطالعه بفرمائید با یه پرس و جو ساده خواهد فهمید که تفاوتهای بسیاری دارند

6 سل 2 ساعت 2 ساعت نیم 3ساعت نهایتا

سمتشون نری بهتره

هیچ فرقی ندارند حتی لپ تاپ های USA هم نوشته

MADE IN USA WITH FOREIGN COMPONNET

NOTEBOOKCHECK.com

badkonaky
07-06-2010, 00:02

دوست عزیز با مسائل فنی که نمیشه احساسی برخورد کرد . همه این تفاوتها که شما مقایسه میکنین شدیدا بستگی داره به نوع کاربرد شما . اینکه 2 گیگ رم بیشتر بهتره یا گرافیک بهتر فی ذاته فاقد ارزش فنی هست . بلکه شما باید مشخصا بگین واسه چه کاری و چه نرم افزارایی می پرسین ؟! اینطوری بهتر میشه شما را کمک کرد

در مورد تفاوت هارد 7200 و 5400 این بهترین منبعی هست که میتونه کاملا مستدل و با عدد و رقم سرعت دسترسی دیتا رو مقایسه کنه . مطالعه بفرمایین از لحاظ فنی خیلی آموزنده هست.
خدمت شما :

dc_error691
07-06-2010, 00:13
دوست عزیز با مسائل فنی که نمیشه احساسی برخورد کرد . همه این تفاوتها که شما مقایسه میکنین شدیدا بستگی داره به نوع کاربرد شما . اینکه 2 گیگ رم بیشتر بهتره یا گرافیک بهتر فی ذاته فاقد ارزش فنی هست . بلکه شما باید مشخصا بگین واسه چه کاری و چه نرم افزارایی می پرسین ؟! اینطوری بهتر میشه شما را کمک کرد

در مورد تفاوت هارد 7200 و 5400 این بهترین منبعی هست که میتونه کاملا مستدل و با عدد و رقم سرعت دسترسی دیتا رو مقایسه کنه . مطالعه بفرمایین از لحاظ فنی خیلی آموزنده هست.
خدمت شما :

ممنون حتما مطالعه مي كنم
ميدونم شايد سوالي كه كردم مثل اينه كه يكي بپرسه بالاخره آندرويد بهتره يا وبندوزموبايل يا...
ولي پستاي قبلي منو ببينيد متوجه ميشيد اولويت من اينه:
1-gaming
2-autocad render
3-video convert
4-watch film!
زاويه ديد lcd و عمرباتري هم مهمه و البته راحتي كيبرد!
ممنون از دوستان
اينا باتري بهتر ندارن؟!
اين دو مدل 115 و اون ايسوسه 5400 دور هستن يا 7200 هم داريم؟

saman3230
07-06-2010, 00:16
ممنون حتما مطالعه مي كنم
ميدونم شايد سوالي كه كردم مثل اينه كه يكي بپرسه بالاخره آندرويد بهتره يا وبندوزموبايل يا...
1-gaming
2-autocad render
3-video convert
4-watch film!
حالا اگه ممكنه يه مومن سوالاي منو جواب بده!

به نظرم بی شک برو سراغ ایسوس چون گرافیک به کار رفته در ایسوس همچین یه سرو گردن بالاتره GT330m بکار رفته در سونیه

هردو هم HD هستند

ایسوس هم هاردش دور بالاست و هم ظریفتش بالاتره

مخصوصا گیمر هم هستی

اینجارو ببین

گرافیک ASUS کجاست 330 کجا

mohammadi4net
07-06-2010, 00:18
سلام نميدونستم بايد پست بدم يا تاپيك بزنم
راستش من دنبال يه لپتاپ خفن از لحاظ سخت افزار (حداقل cpu 2.8 گرافيك 512 و رم 4)هستم بيشتر شدم چه بهتر!وزن مهم نيست
سرچ كردم اينا رو پيدا كردم:
vaio f115fm - dell studio 1558A - hp pavilion dv62190
كه فكر كنم cpu 2.8 و رم 6 داشتن و گرافيك 1 گيگ . و اينا:
dell studio 1557c كه فكر كنم:
cpu 3.06 - ram 4 - graphic 512 بود
حالا گيج شدم واسه گيم و performance گرافيك و رم بالاتر مهمتره يا سي پي يو
اصلا مدلي نيست كه همه رو با هم داشته باشه زير 1.800 ؟
پيشاپيش ممنون
من و خیلی های دیگه شرایط شما رو داشتیم و تا تونستیم تو این مارک ها و مدل ها لول خوردیم.
من با توجه به بودجه شما بهتون سری f سونی رو پیشنهاد می دم هرچه کانفیگ بالاتر بهتر
ولی اگه می خواستین کارایی + قیمت رو با هم داشته باشین می تونین سراغ این مدل برین Asus N61JQ
البته من خودم این مدل رو نخریدم و کاملا نمی تونم تایید کنم ولی بزودی مقایسه کاملی از این Asus N61JQ با f115 آماده می کنم تا دوستان بتونن با آگاهی بیشتری خرید کنند فعلا به این نکته بسنده می کنم که سونی امکانات و قابلیت های زیادی تو خودش داره که ممکنه شما بگین برای من مهم و یا مورد نیاز نیست چرا باید پول چیزی رو بدم که نیاز ندارم؟
مثلا بلو ری و یا فول اچ دی بودن

dc_error691
07-06-2010, 00:24
ممنون از دوستان اينا باتري بهتر ندارن؟!اين دو مدل 115 و اون ايسوسه 5400 دور هستن يا 7200 هم داريم؟
قيمتا رو هم اگه لطف كنيد و يك گارانتي معتبر ممنون ميشم

saman3230
07-06-2010, 00:26
ممنون از دوستان اينا باتري بهتر ندارن؟!اين دو مدل 115 و اون ايسوسه 5400 دور هستن يا 7200 هم داريم؟
قيمتا رو هم اگه لطف كنيد و يك گارانتي معتبر ممنون ميشم

سونی 5400 و ایسوس 7200 البته منظورت از اون ایسوزه کدومه ؟

چون ایسوز هم مثل سونی روی یه سری ها 5400 کار کرده رو یه سری ها 7200

باطری رو خودت باید آپشنال بگیری البته سونی 2 مدل باطری داره که اونم باز آپشناله

برای سونی

الماس

امرتات

ایران رهجو

برای ایسوس

فکر کنم

چندتایی هتسند

الماس خاور میانه

ویستا اینها که از دوستان ایسوز باز بپرسی بهتر بهت خواهند گفت

badkonaky
07-06-2010, 00:43
در حال تصحیح پست...

badkonaky
07-06-2010, 00:52
ممنون حتما مطالعه مي كنم
1-gaming
2-autocad render
3-video convert
4-watch film!
ممنون از دوستان
اينا باتري بهتر ندارن؟!
اين دو مدل 115 و اون ايسوسه 5400 دور هستن يا 7200 هم داريم؟

آفرین حالا شد یه بحث فنی

1: در مورد گیم یه نظر کلی است که هر چه سیستم قویتر , بهتر ! از لحاظ اولویت, گرافیک کارد نقش اول رو بازی می کنه در گیم
ولی توجه کنین تو خود گرافیک کارد چند پارامتر مهم وجود دارند اولیش GPU CORE SPEED هست که در واقع سرعت پردازش داده های گرافکی رو تعیین میکنه . بعد میزان graphic ram و نوع رم هست که ddr 3 or ddr4 و یا حتی ddr5 باشه که اخیرا در گرافیک کارتها عرضه میشه و عامل مهم دیگه تکنولوژیهای بکار رفته در GPU میباشد مثل سایه زن . پیکسل ریت و خیلی چیزای دیگه که فعلا به بحثث مربوط نمیشه

2: من نمیدونم گیم براتون مهمتره یا autocad renderring !؟ چون اگه رندرهای سنگین مدنظر شما باشه گرافیک کارتهای مخصوص گیم زیاد به کار شما نمیان و بهتره سراغ گرافیک کارتهای حرفه ای nvidia برین مثل QUADRO که مخصوص نرم افزار های مهندس طراحی شدن و در رندرهای 2D و 3D کاملا مجهز هستن
و تنها لپ تاپی که در این مورد به شما پیشنهاد میکنم سری latitude DELL هست که هم از لحاظ فیزیکی و هم از لحاظ کانفیگ بینظیر و بالا برای مصارف صنعتی و مهندسی طراحی شدند

3: در video convert حرف اول رو cpu ممیزنه بعد هارد دور بالا و بعد رم بالا
4: FILM همه یکسان هستند و باید تو رزولوشن مانیتور و سایز بیشتر دقت کنین
بقیه هم سلیقه ای هست و خودتون باید تصمیم بگیرین

اگه سوالی بود در خدمت هستم

amir4390
07-06-2010, 06:48
سلام خدمت استادان گرام

لطفا بفرمایید بین این سه سیستم کدام را پیشنهاد میدهید؟

1-
Vaio FW 590 CTO
Cpu: C2D 3.0 6mb
HDD: 500 7200rpm
Ram: 4gb ddr2 1066
Drive: B.R RW
LCD: 16.4 HD
VGA: 4650 ATI 1gb real
made: USA
قیمت: 18,000,000ریال

2-
Vaio F117 FX
فکر کنم مشخصاتش رو همه دارند

3-
Vaio F11 JFX
CPU: i7 720 1.6 6mb
Hdd: 500 7200rpm
Ram: 6gb ddr3 1333
Lcd: 16.4 HD
Vga: GT330m 1gb Real
Made; USA
قیمت: Coming soon

-بفرمایید اولویت را با توجه به کارت گرافیک و CPU:3GHzر FW به کدامیک میدهید؟

-F11 jfx آیا ارزش صبر کردن دارد ؟ یا F117 با توجه به در دسترس بودن الویت بهتری دارد؟

-آیا صحت دارد CPU: C2D 3.0 از CPU: i 7 در عمل خصوصا در بازیها سرعت بالا تری دارد؟

Vaioman
07-06-2010, 09:09
سلام خدمت استادان گرام

1-
Vaio FW 590 CTO

2-
Vaio F117 FX

3-
Vaio F11 JFX
Made; USA

-F11 jfx آیا ارزش صبر کردن دارد ؟ یا F117 با توجه به در دسترس بودن الویت بهتری دارد؟

-آیا صحت دارد CPU: C2D 3.0 از CPU: i 7 در عمل خصوصا در بازیها سرعت بالا تری دارد؟

ببین دوست عزیز شما نوع کاربری که از لپتاپ داری رو نگفتی.F11 JFX و F117 FX تقریبآ تو یه سطح هستند با CPU و RAM و VGA یکسان. اما مدل اول(FW 590) از لحاظ CPU و RAM که از دو مدل سری F کاملآ ضعیفتره و اما VGA.این دو مدل کارت گرافیک(ATI 4650 و Geforce GT 330m) تقریبآ هم سطح هستند و به طور نامحسوسی یکم 4650 بهتره.حالا خودت نظر بده که کدوم بهتره.البته بقیه برتریهای سری F نسبت به FW بماند.در مورد CPU هم صحت نداره.Core i7 کاملآ از C2D 3.0 قویتره،به خصوص تو پردازش.:46:

badkonaky
07-06-2010, 09:13
سلام خدمت استادان گرام

1-
Vaio FW 590 CTO

2-
Vaio F117 FX

3-
Vaio F11 JFX
Made; USA

دوست عزیز F117FX چگونه در دسترس شماست ؟ شما مگه ایران نیستین ؟ میشه بفرمایین کجا f117fx میفروشن ؟ من خودم مشتری پروپا قرصشم اگه پیدا بشه !

Vaioman
07-06-2010, 10:53
بازم سلام .
مونده F115 و N61JQ .

F115 :

در پردازش حرف نداره .

قیافش یکم زشته به نظرم .
سبک تره .
قیمت کمتری داره .

ممنون میشم کمک کنید .
موفق باشید .

ببین دوست گلم ما تو جای دیگه هم با هم بحث مفصلی کردیم اما به شکل دیگه.اگه زودتر این سوال رو پرسیده بودی خیلی هم زودتر به نتیجه میرسیدی و مسائل راحتتر حل میشد.قبل از شروع بحث خاطر نشان کنم که با دو مدل Asus Pro64jq و Sony VAIO F116 به صورت همزمان کار کردم.اینم نتیجه:
سونی تو صفحه نمایش این سری گند نزده و واقعآ صفحه نمایش خوبی داره.در مقایسه با ایسوس از رزولیشن بهتری سود میبره.اما از لحاظ کیفیت رنگها و کنتراست واقعآ از ایسوس ضعیفتره.(ایسوس از LED استفاده کرده)
از لحاظ صدای فن سونی واقعآ پر سروصداست.این مدل ایسوس رو باید در حالت سکوت کامل و با دقت زیاد صدای فنش رو شنید.از لحاظ پردازش هم تقریبآ ایسوس سریعتره(در حالت یکسان با Catia و Primiere تست شد).از لحاظ گرافیک که اصلآ قابل مقایسه نیستند.ایسوس توانایی اجرای تمامی بازیهای موجود رو با بالاترین گرافیک داره اما سونی بزور میتونه بعضی هاشون رو مدیوم و خیلی هاشون رو هم LOW اجرا کنه.از لحاظ زیبایی که خوب مسئله کاملا شخصیه.حالا خودت بگو با توجه به این مطالبی که گفتم و اختلاف قیمت حدود 200 تومن کدوم سرتره.:46:

Vaioman
07-06-2010, 11:07
من متاسفانه پستش رو پیدا نکردم .یکی از دوستان در مورد گارانتیهای Asus پرسیده بود.

دوست عزیز گارانتی های اصلی Asus که تو سایتش هم به اونها اشاره شده تو ایران :سازگار ،امرتات ،ویستا(الماس) و دیجیتال است.

dc_error691
07-06-2010, 11:27
من متاسفانه پستش رو پیدا نکردم .یکی از دوستان در مورد گارانتیهای Asus پرسیده بود.

دوست عزیز گارانتی های اصلی Asus که تو سایتش هم به اونها اشاره شده تو ایران :سازگار ،امرتات ،ویستا(الماس) و دیجیتال است.

ممنون من پرسيده بودم
پس من خيالم راحت باشه؟بهترين لپتاپ گيمينگ تا 1,800 همين pro64qj هست؟
قيمتش چنده؟ حدود 1,400؟
بعد 7200rpm هم با همين كانفيگ داريم از اين ايسوزه؟

amir4390
07-06-2010, 11:42
ببین دوست عزیز شما نوع کاربری که از لپتاپ داری رو نگفتی.F11 JFX و F117 FX تقریبآ تو یه سطح هستند با CPU و RAM و VGA یکسان. اما مدل اول(FW 590) از لحاظ CPU و RAM که از دو مدل سری F کاملآ ضعیفتره و اما VGA.این دو مدل کارت گرافیک(ATI 4650 و Geforce GT 330m) تقریبآ هم سطح هستند و به طور نامحسوسی یکم 4650 بهتره.حالا خودت نظر بده که کدوم بهتره.البته بقیه برتریهای سری F نسبت به FW بماند.در مورد CPU هم صحت نداره.Core i7 کاملآ از C2D 3.0 قویتره،به خصوص تو پردازش.:46:

ممنون از نظرتون دوست عزیز

یکی از دوستان با دو مدل CW Vaio کار کرده بود , یکی core2D و دیگری i5

طبق گفته ایشان که اتفاقا فروشنده Notebook هم هست, i5 در اجرای نرم افزار های عمومی و استارت بازی ها کند تر است.

البته به گفته ایشان تکنولوژی را زیر سوال نبرده , این مشکل شاید از گرم کردن بیش از حد ,ست نبودن بعضی قطعات , ویا کلا باگ در سیستم است.

از آنجا که عدد اول بعد از حروف سری ساخت می باشد FW 5 تجربه بزرگی را پشت سر گذاشته تا سری F 1

خواهش میکنم از مدل ماشین بنز قدیمی و بنز امروزی و امکاناتشان و از این قبیل مثال نیاورید چون خودم به این داستانها واقفم ....

منظور از این بحث عملیاتی بودن این دو سیستم است نه کانفیگ های ظاهری. اینکه در عملکرد کدام بهتر جواب میدهد.

از توجه تان سپاس گذارم..

hasibi01
07-06-2010, 11:42
ممنون من پرسيده بودم
قيمتش چنده؟ حدود 1,400؟

در مورد گیمینگ هیچ وقت نمیشه خیالت راحت باشه خصوصا با لپ تاپ. حالا هر مدلی حتی سری G اسوس و مدلهای مشابه. ولی تو این رینج قیمت این بهترین گزینه موجوده فعلا.

در مورد هارد هم من هاردهای 250،320،500 و 640 رو واسه این لپ تاپ دیدم. (البته تو اینترنت که خب صددرصد نیست). ولی هاردهای 500 و 640 رو بصورت قطعی میشه گفت. که واسه هارد 640 فقط دور پایین وجود داره. البته با توجه به تحقیقاته من. ولی هارد 500 هم رور پایینش هست و هم دور بالا (ظاهرا 320 هم مثل 500 هر دو مدل رو داره). پس اگه هاردی که رو لپ تاپه 640 هست مطمئن باش دور پایینه. و اگه دور بالا میخوای باید بری سراغ کانفیگ های با هارد 500.

البته تمام چیزهایی که گفتم رو با توجه به سرچ تو اینترنت فهمیدم. و امکان داره که صددرصد درست نباشن. در هر صورت اگه چیزی رو اشتباه گفتم دوستان لطف کنن و ببخشن.

dc_error691
07-06-2010, 12:52
ببخشيد باز مي پرسم يعني لپ تاپ گيمر بهتري تو همين ايسوس تا 1,800 نيست؟
همين سري G چيه قضيه اش؟

Vaioman
07-06-2010, 13:01
ممنون از نظرتون دوست عزیز

یکی از دوستان با دو مدل CW Vaio کار کرده بود , یکی core2D و دیگری i5

طبق گفته ایشان که اتفاقا فروشنده Notebook هم هست, i5 در اجرای نرم افزار های عمومی و استارت بازی ها کند تر است.

البته به گفته ایشان تکنولوژی را زیر سوال نبرده , این مشکل شاید از گرم کردن بیش از حد ,ست نبودن بعضی قطعات , ویا کلا باگ در سیستم است.

از آنجا که عدد اول بعد از حروف سری ساخت می باشد FW 5 تجربه بزرگی را پشت سر گذاشته تا سری F 1

خواهش میکنم از مدل ماشین بنز قدیمی و بنز امروزی و امکاناتشان و از این قبیل مثال نیاورید چون خودم به این داستانها واقفم ....

منظور از این بحث عملیاتی بودن این دو سیستم است نه کانفیگ های ظاهری. اینکه در عملکرد کدام بهتر جواب میدهد.

از توجه تان سپاس گذارم..
خواهش میکنم.
من نمیدونم دوستتون بر چه مبنایی این نظر رو دادند.صد در صد ایراد جای دیگه است.به هر حال نظرشون محترمه.اما Core i5 در حد قویترین مدل C2D و حتی کمی هم بهتره.FW 5 و F 1 رو هم نباید این جوری مقایسه کنید.F1 در اصل FW 6 است.

Vaioman
07-06-2010, 13:20
ممنون من پرسيده بودم
قيمتش چنده؟ حدود 1,400؟

خواهش میکنم
بله خیالتون راحت.این مدل تو این رنج بهترینه.قیمتش هم حدود 1400 است.دور 7200 با هارد 640 خیر ولی با 500 هست.:46:

---------- Post added at 02:20 PM ---------- Previous post was at 02:16 PM ----------

همين سري G چيه قضيه اش؟

تو این رنج خیر ولی گرونتر بله.سری G ،مدلهایی است که Asus برای گیم طراحی کرده و کارتهای گرافیک بهتری از 5730 روشون نصب کرده مثل Geforce GTS 260 و یا ATI 5870 .اما هنوز تو بازار ایران وارد نشده و قیمت حدودی هم بالای 2.000.000 تومن خواهد بود.:46:

hasibi01
07-06-2010, 13:33
همين سري G چيه قضيه اش؟

من که گشتم نتونستم پیدا کنم. احتمالا نیست. و N61jq تا قیمیتی که فرمودین بهترین گزینه موجوده.

در مورد سری G که مشخصه . G نماد Game تو لپ تاپ های اسوسه. مثلا G72 که قیمتش بالای 2 میلیونه. در ضمن تو طبقه بندیه اسوس N61Jq تو رده لپ تاپ های مالتی مدیا قرار داره و از نظر اسوس یه لپ تاپ گیمینگ نیست. ولی با توجه به کانفیگش و خصوصا کارت گرافیکش بهترین گزینه واسه کساییه که از لپ تاپ واسه گیم هم میخوان استفاده کنن.

من تو سایت ویستا دیدم G72Gx رو گذاشته و قیمتم زده 2.4 میلیون. البته فکر نکنم داشته باشن. اینم لینکش.

Vaioman
07-06-2010, 14:06
من تو سایت ویستا دیدم G72Gx رو گذاشته و قیمتم زده 2.4 میلیون. البته فکر نکنم داشته باشن. اینم لینکش.

نه دوست عزیزندارن و قراره وارد کنن!!!!.چه وقت؟خدا میدونه!!!!:46:

badkonaky
07-06-2010, 14:33
از دوستان کسی در مشهد زندگی میکنه که یه آماری راجع به شرکت کامپیوتر شرکا بده ؟!

ali_nnn13
07-06-2010, 15:12
سلام به همگی دوستان...

اگه ممکنه بنده رو برای خرید یک لپتاپ تا 2 تومن راهنمایی کنید !

میخوام مشخصات تقریبیش به صورت زیر باشه !

CPU: Intel Core i7
Ram: 4Gb or 6Gb 1333 or 1600
VGA: Ati 5700 higher
HDD: 640 or 500

انتظاراتی که از لپتاپ دارم:

1- برای رندر گرفتن و کانورت کردن کم نیاره !
2- توی پخش فیلم های Full HD با بیتریت های 17000 مشکلی نداشته باشه !
3- اهل بازی نیستم ! ولی نمیخوام گرافیکشم پایین باشه که اگه از یه بازی خوشمون اومد نتونه اجرا کنه !
4- CPU و RAM برای من خیلی اهمیت داره !
5- USB 3.0 داشته باشه !
6- خروجی HDMI داشته باشه !
7- ظاهر شیکی هم داشته باشه بد نیست !

فعلا" همینا ! ولی اگه موردی یادم اومد عرض میکنم...

موفق و شاد و سلامت باشین...:11:

erno69
07-06-2010, 15:23
سلام دوستان من یه لپ تاپ میخوام با مشخصات زیر لطفا راهنمایی بفرمایید:
cpu core i7 720 or 820
ram 4gb ddr3 or 6gb ddr3
hard 500gb 7200rpm
vga هم در حد دیدن فیلم های hd و کمی بازی

Vaioman
07-06-2010, 15:54
سلام به همگی دوستان...

اگه ممکنه بنده رو برای خرید یک لپتاپ تا 2 تومن راهنمایی کنید !

میخوام مشخصات تقریبیش به صورت زیر باشه !

CPU: Intel Core i7
Ram: 4Gb or 6Gb 1333 or 1600
VGA: Ati 5700 higher
HDD: 640 or 500

انتظاراتی که از لپتاپ دارم:

1- برای رندر گرفتن و کانورت کردن کم نیاره !
2- توی پخش فیلم های Full HD با بیتریت های 17000 مشکلی نداشته باشه !
3- اهل بازی نیستم ! ولی نمیخوام گرافیکشم پایین باشه که اگه از یه بازی خوشمون اومد نتونه اجرا کنه !
4- CPU و RAM برای من خیلی اهمیت داره !
5- USB 3.0 داشته باشه !
6- خروجی HDMI داشته باشه !
7- ظاهر شیکی هم داشته باشه بد نیست !

فعلا" همینا ! ولی اگه موردی یادم اومد عرض میکنم...

موفق و شاد و سلامت باشین...:11:

یهو بگو N61jq باشه.:46:

kizershoze
07-06-2010, 16:04
منظورت غیر از من بود؟:31:

Vaioman
07-06-2010, 16:09
سلام دوستان من یه لپ تاپ میخوام با مشخصات زیر لطفا راهنمایی بفرمایید:
cpu core i7 720 or 820
ram 4gb ddr3 or 6gb ddr3
hard 500gb 7200rpm
vga هم در حد دیدن فیلم های hd و کمی بازی

دوست عزیز شما لطفآ بوجه در نظر گرفته شده برای خریدتون رو بیان کنید.در ضمن در مورد (کمی بازی) هم اگر ممکنه توضیح بدید.:46:

erno69
07-06-2010, 17:01
تا ۱۷۰۰ میتونم خرج کنم.منظور از کمی بازی اینکه بعضی وقتا که وقت کنم واسه سرگرمی یه گیم بزنم.من با pc حرفه ای بازی میکنم ولی لپ تاپ رو بیشتر واسه مصارف شخصی و کار میخوام...

ali_nnn13
07-06-2010, 17:05
یهو بگو N61jq باشه.:46:

ممنونم :10:

کانفیگش ؟

راستی یه چند تا سایت بروز در زمینه قیمت و کانفیگ معرفی میکنید ؟

موفق باشی... :11:

kizershoze
07-06-2010, 17:48
من الان بهشون زنگ زدم گفت این تو لیست ما بوده(یعنی همینجوری الکی گذاشتن تو لیستشون) نیست توبازار معلوم هم نیست بیاد.

dc_error691
07-06-2010, 18:47
راستي اين pro64jq با n61jq چه فرقي داره؟

x-lichking
07-06-2010, 21:25
دوستان اینجا کسی رو F115 بازی نصب کرده ؟
:31:

kizershoze
07-06-2010, 21:52
دوستان چرا سوال مارو می پیچونید.
آیا جا دادن 1600*900 پیکسل در 14.1اینچ کیفیت بیشتر ایجاد می کند یا 1920*1080پیکسل در 16.4 اینچ ؟
صرف نظر از این قضیه کیفت تصویر به لحاظ رنگ وتعداد رنگ برای این دو مدل چه طور هست ؟لطفا اونهایی که به خصوص f115 دارن شرح بدن؟
بقیه هم منت میذارن اگه این کارو بکنن.
آیا فیلم نگاه کردن با این مدل (f115)لذت بخش هست یا نه؟کلا
بین 900*1600سری اف با 1080*1920سری اف چقدر فرق هست ؟محسوس هست یا نه؟
با تشکر فراوان از شما دوستان دلسوز

x-lichking
07-06-2010, 22:49
دوستان چرا سوال مارو می پیچونید.
آیا جا دادن 1600*900 پیکسل در 14.1اینچ کیفیت بیشتر ایجاد می کند یا 1920*1080پیکسل در 16.4 اینچ ؟
صرف نظر از این قضیه کیفت تصویر به لحاظ رنگ وتعداد رنگ برای این دو مدل چه طور هست ؟لطفا اونهایی که به خصوص f115 دارن شرح بدن؟
بقیه هم منت میذارن اگه این کارو بکنن.
آیا فیلم نگاه کردن با این مدل (f115)لذت بخش هست یا نه؟کلا
بین 900*1600سری اف با 1080*1920سری اف چقدر فرق هست ؟محسوس هست یا نه؟
با تشکر فراوان از شما دوستان دلسوز

قطعا 1080 کیفیت بیشتری داره چون فول اچ دی هست .
حالا فرقی نمی کنه تو چند اینچی باشه .
سری 1600 در 900 سونی از کارت گرافیک 310 استفاده می کنه که به زور بازی ها رو در حالت حداقل اجرا میکنه .
اما سری 1920 در 1080 از کارت گرافیک 330 استفاده می کنه که تمام بازی های روز رو در حالت مدیوم به بالا به راحتی اجرا می کنه .
اما از نظر کیفیت تصویر در حالت عادی خیلی محسوس نیست ولی وقتی بخواین فیلم نگاه کنید تفاوت احساس میشه .
البته نه فیلم هایی که تو ایران هست .
فیلم هایی با کیفیت فول اچ دی که فکر نکنم تو ایران گیر بیاد و باید حتما از اینترنت دانلود بشه و حجم هم 20 تا 50 گیگ هست .
موفق باشید .

kizershoze
07-06-2010, 23:01
قطعا 1080 کیفیت بیشتری داره چون فول اچ دی هست .
حالا فرقی نمی کنه تو چند اینچی باشه .
سری 1600 در 900 سونی از کارت گرافیک 310 استفاده می کنه که به زور بازی ها رو در حالت حداقل اجرا میکنه .
اما سری 1920 در 1080 از کارت گرافیک 330 استفاده می کنه که تمام بازی های روز رو در حالت مدیوم به بالا به راحتی اجرا می کنه .
اما از نظر کیفیت تصویر در حالت عادی خیلی محسوس نیست ولی وقتی بخواین فیلم نگاه کنید تفاوت احساس میشه .
البته نه فیلم هایی که تو ایران هست .
فیلم هایی با کیفیت فول اچ دی که فکر نکنم تو ایران گیر بیاد و باید حتما از اینترنت دانلود بشه و حجم هم 20 تا 50 گیگ هست .
موفق باشید .
دوست عزیز منم که میگم فیلم فول اچ دی .
نه بازی !خوب اگه مستند باشه 5گیگم گیر میاد که من یه ترا دارم ولی با این پی سی فکستنی نمیتونم نگاه کنم ومی خوام کیفت تصویرش خیلی خوب باشه البته یه چیزای پیدا کردم ولی بازم هچی مثل نظر دوستان نمیشه

منظورتون از تفاوت احساس میشه یعنی چی یعنی؟

x-lichking
07-06-2010, 23:10
ببین دوست گلم ما تو جای دیگه هم با هم بحث مفصلی کردیم اما به شکل دیگه.اگه زودتر این سوال رو پرسیده بودی خیلی هم زودتر به نتیجه میرسیدی و مسائل راحتتر حل میشد.قبل از شروع بحث خاطر نشان کنم که با دو مدل Asus Pro64jq و Sony VAIO F116 به صورت همزمان کار کردم.اینم نتیجه:
سونی تو صفحه نمایش این سری گند نزده و واقعآ صفحه نمایش خوبی داره.در مقایسه با ایسوس از رزولیشن بهتری سود میبره.اما از لحاظ کیفیت رنگها و کنتراست واقعآ از ایسوس ضعیفتره.(ایسوس از LED استفاده کرده)
از لحاظ صدای فن سونی واقعآ پر سروصداست.این مدل ایسوس رو باید در حالت سکوت کامل و با دقت زیاد صدای فنش رو شنید.از لحاظ پردازش هم تقریبآ ایسوس سریعتره(در حالت یکسان با Catia و Primiere تست شد).از لحاظ گرافیک که اصلآ قابل مقایسه نیستند.ایسوس توانایی اجرای تمامی بازیهای موجود رو با بالاترین گرافیک داره اما سونی بزور میتونه بعضی هاشون رو مدیوم و خیلی هاشون رو هم LOW اجرا کنه.از لحاظ زیبایی که خوب مسئله کاملا شخصیه.حالا خودت بگو با توجه به این مطالبی که گفتم و اختلاف قیمت حدود 200 تومن کدوم سرتره.:46:
ممنون از راهنمایی .
مثل این که دوستان فکر کردن من گفتم سونی گند زده یعنی بدرد نمی خوره .
در حال حاضر صفحه نمایش هیچ نوت بوکی به کیفیت و رنگ و شفافیت و ... صفحه نمایش های سونی نمیرسه حتی اپل .
منظور من از گند زدن در بین خود مدل های سونی بود که نسبت به بقیه یکم ضعیف تره .
البته فقط مدل های Glossy کیفیت کمی دارند ولی مدل های Matte اگر که بخوایم از 100 بهشون امتیاز بدیم 99 می گیرند .
استفاده از LED هم نمی تونه به نظرم کیفیت رو بهتر کنه .
البته من تا حالا با این مدل ایسوز کار نکردم اما در تصاویری که دیدم کیفیت صفحه نمایش خوبی نداشت .
ولی شایدم خوب باشه اما مطمئنم تو هیچ زمینه ای به سونی نمیرسه . :31: .
سونی در حالت عادی و تا لود 80 درصد ازش هیچ صدایی در نمی یاد ولی همین که به 100 یا 90 نزدیک میشه صداش زیاد میشه که اونم واقعا در برابر صدای فن دسکتاپ هیچه و من بار اول اگر که بهم نگفته بودن متوجه نمیشدم .
ایسوس رو از نزدیک ندیدم اما توی یه چند تا فیلم که تو یوتیوب بود صدای فیس فیس نسبتا ضعیفی میداد ولی از سونی بیشتر بود .
توی گرافیک که کاملا سونی ضعیف تره اما نه در این حدی که شما میگی .
کارت گرافیک سونی هم بازی ها رو در حالت مدیوم اجرا میکنه با حدود 50 تا 40 فریم بر ثانیه .
حدود 90 درصد رو هم در حالت حداکثر با 20 تا 30 فریم بر ثانیه اجرا می کنه .
البته توجه کنید که نوت بوک رو که خردین حتما باید درایور کارت گرافیک آپدیت بشه و اونوقت تقریبا در حد 5730 میشه با حدود 30 درصد افزایش کارایی .
در پردازش هم شاید حق با شما باشه ولی با عقل جور در نمی یاد .
ایسوس داره از HM55 استفاده می کنه اونقت چطور سریع تر از PM55 هست ؟
در کل برای بازی ایسوس بهتره .
اما اگر که هم کیفیت تصویر و هم پردازش و هم شیک بودن و بازی کردن در مدیوم می خواین سونی .
البته درباره قیمت با شما موافقم .
من یکم با شکل و قیافه و صفحه نمایش و رم N61 مشکل دارم وگرنه قطعا انتخابم همین بود .
به نظرم بالاش یکم شبیه اتوبوس هست تا نوت بوک .
چلچراغون کرده . :31: .
دوستان قرار بود یه تست بگیرید از هر دو مدل اینجا بزارید تا ما هم از گمراهی در بیایم . :41: .
موفق باشید .

---------- Post added at 01:10 AM ---------- Previous post was at 01:06 AM ----------

دوست عزیز منم که میگم فیلم فول اچ دی .
نه بازی !خوب اگه مستند باشه 5گیگم گیر میاد که من یه ترا دارم ولی با این پی سی فکستنی نمیتونم نگاه کنم ومی خوام کیفت تصویرش خیلی خوب باشه البته یه چیزای پیدا کردم ولی بازم هچی مثل نظر دوستان نمیشه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمنظورتون از تفاوت احساس میشه یعنی چی یعنی؟
خیلی هم خوب .
منظورم از تفاوت اینه که وقتی رزولوشن صفحه بیشتر میشه به نظر میاد که صفحه فیلم بزرگتر شده و به همین خاطر جزئیات بیشتر قابل تشخیص و تفکیک هستند .
شما اگر که بودجه خوبی داره اصلا سراغ 900 در 1600 نرو .
برای فیلم دیدن واقعا 1920 در 1080 عالیه .
موفق باشید .

x-lichking
07-06-2010, 23:18
دوستان من قبل از F115 و N61 قرار بود که F11EGX بگیرم که توی ایران نیست .
حالا NFX مثل این که سونیران آورده و قیمت خوبی هم میده ( 1.580.000 ) و تنها فرقش با EGX اینه که این هاردش 500 هست ولی EGX هاردش 320 بود .

حالا می خواستم بدونم با توجه به تفاوت های F115 و NFX به نظرتون کدوم بهتره بخرم .

F115 هارد 500 ولی 5400 دور داره و 6 گیگ رم داره و بلوری ریدر هم داره و ساخت چین هم هست .
NFX هارد 500 گیگابایتی 7200 دور داره ولی 4 گیگ رم داره و دی وی دی رایتر هم داره و در آمریکا هم اسمبل شده .

قیمت هر دو یکی هست .
طبق اطلاعاتی که من دارم ویندوز به رم NFX امتیاز 7.4 رو میده اما به F115 که 6 گیگ رم داره 7.3 میده .
البته امتیاز ویندوز خیلی قابل اعتماد نیست اما فکر کنم مایکروسافت دیگه اینقدر ها شعورش برسه که بتونه تشخیص بده کدوم با سیستم بیشتر هماهنگ هست .
به نظرم 6 گیگ رم هم خیلی کاربردی نداره و همین NFX تا حداقل 4 یا 5 سال دیگه جواب نرم افزار های مهم رو میده .
حالا نظر شما چیه ؟
من که واقعا گیج شدم دارم بقیه رو هم گیج میکنم .
راستی سونیران قابل اعتماد هست ؟
کسی تا حالا با هاش کار کرده ؟
ممنون .
موفق باشید .

sailor2007
08-06-2010, 00:49
دوستان من قبل از F115 و N61 قرار بود که F11EGX بگیرم که توی ایران نیست .
حالا NFX مثل این که سونیران آورده و قیمت خوبی هم میده ( 1.580.000 ) و تنها فرقش با EGX اینه که این هاردش 500 هست ولی EGX هاردش 320 بود .

حالا می خواستم بدونم با توجه به تفاوت های F115 و NFX به نظرتون کدوم بهتره بخرم .

F115 هارد 500 ولی 5400 دور داره و 6 گیگ رم داره و بلوری ریدر هم داره و ساخت چین هم هست .
NFX هارد 500 گیگابایتی 7200 دور داره ولی 4 گیگ رم داره و دی وی دی رایتر هم داره و در آمریکا هم اسمبل شده .

قیمت هر دو یکی هست .
طبق اطلاعاتی که من دارم ویندوز به رم NFX امتیاز 7.4 رو میده اما به F115 که 6 گیگ رم داره 7.3 میده .
البته امتیاز ویندوز خیلی قابل اعتماد نیست اما فکر کنم مایکروسافت دیگه اینقدر ها شعورش برسه که بتونه تشخیص بده کدوم با سیستم بیشتر هماهنگ هست .
به نظرم 6 گیگ رم هم خیلی کاربردی نداره و همین NFX تا حداقل 4 یا 5 سال دیگه جواب نرم افزار های مهم رو میده .
حالا نظر شما چیه ؟
من که واقعا گیج شدم دارم بقیه رو هم گیج میکنم .
راستی سونیران قابل اعتماد هست ؟
کسی تا حالا با هاش کار کرده ؟
ممنون .
موفق باشید .

دوست عزيز فرقEGX با بقيه تو نوع ويندوزش هم هست( ويندور 7 پروفشنال )كه متاسفانه تو بازار نيست.

اگه برات چيني بودن مهم نيستF115 بگير كه هم از نظر رم وهم بلوري بهتره
البته من خودم NFX گرفتم از سونيران يكي دو روز ديگه عملكردشو مي نوبسم