PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معرفي و نقد کتاب های الکترونیکی این بخـش ...

Hadi King
21-09-2009, 22:38
سلام دوستان :20:
از اونجا که همه وقت خوندن همه ی کتاب ها رو ندارند . تصمیم گرفتیم اعضایی که کتابی رو خوندن بیان و نظرات خودشون رو در مورد کتاب خونده شده اعلام کنند تا نقاط قوت و ضعف کتبی که خوندن رو بیان کنند.:40:
نظر شخصی شما باید با دلیل باشه ! مثلا اگر واقعا از کتابی خوشتون اومده حداقل چند دلیل مناسب بیارید :5:
موفق باشید!:40:

tiktak20
21-09-2009, 23:33
دالان بهشت
نوشته : نازی صفوی
نشر:ققنوس
448 ص
چاپ هجدم خردادماه 1383
عکس روی جلد :نیاز
4400 نسخه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرح پشت جلد:

(( این منم , خوشبخت ترین زن دنیا , که در تاریک و روشن جاده ای که به آسمان وصل میشود,
در حالی که احساس میکنم خود بهشت را در کنار دارم , همراه نیمه دیگر وجودم به دالان بهشت میروم))

ارزش وصل ندارد مگر آزرده هجر

مانده آسوده بخسبد چو بهمنزل برسد

خلاصه داستان:

داستان در مورد دختری مهربون و نازک دلی به نام مهناز میباشد که به تازگی با پسری به نام محمد
عقد کرده محمد و مهناز از بچگی با هم بزرگ شده بودند و به مرور عاشق هم شده بودند
مهناز به مرور با رفتار و کارهای خود باعث شروع یه اختلاف میشود و محمد در این بین سعی داره
این فاصله رو از بین ببره و......

شخصیت ها:
مهناز – محمد- خانم جون- زری- امیر-ثریا
مهناز: نازک دل- عجول-زیبا-خام-با احساس-خانم
محمد:مهربون-صبور- فهیم-غیرتی-عاشق خانواده-

زاویه دید: اول شخص

هنر نویسنده:
نثر روان و آسان کتاب و در عین حال گفتگوهای درون نویسنده با خود که به صورت ادبی و پخته وزیبا
و تا حدودی ثقیل باعث شده کتاب ارزش خواندن پیدا کند و از رمان های زمان خود پیشی بگیرد
که بلا رفتن تعداد چاپ این کتاب گواه همین موضوع میباشد.

tiktak20
21-09-2009, 23:37
بخت سپید زمستان
نویسنده :مهناز صیدی
قیمت کتاب:7500 تومان

نویسنده : مهناز صیدی
ویراستار : کورش پاک فر
انتشارات : شادان
تعداد صفحات : ۵۶۸ ص
چاپ : سوم زمستان ۸۷

شرح پشت جلد :
برخی نامش را " بخت " گذاشته اند و برخی دیگر "اقبال " !
اما من آن را " پیشانی نوشت " هر انسانی می دانم .
برخی می گویند : هرکس سر نوشتی دارد
که از خیلی زودترها زندگیش را رقم زده است ،
و من به دنبال آن سر نوشت ، یا اقبال و یا بخت گمشده خویش گشته ام
بختی که گاهی به سرمای زمستان میماند
و گاهی به سپیدی برف های آن :
بخت سپید زمستان !

خلاصه داستان :
داستان در مورد دختری به نام آیلیین است که از ۱۴ سالگی در انگلستان زندگی کرده و حال مشغول تحصیل
در دانشگاه است . عشق وطن پرستی که در وجود آیلیین است خیلی ها از نژاد پرستان انگلیسی را با
خود دشمن کرده است و آنها درصدد آن هستند جوری او را سر راه خود بردارند و این فرصت در یک کوچه
تاریک به آنها داده می شود و آیلین را به دام می اندازند آیلین به شدت مجروح می شود ولی فرشته
نجاتش متین از راه می رسد و او را نجات می دهد . متین با دیدن آیلین احساس می کند نیمه گمشده
خود را پیدا کرده است اما متین خبر از دل او ندارد نمی داند که همه دوستان آیلین او را icewomanمی
نامند lمی خواهد قلب یخ زده او را با آتش عشق خود آب کند اما در این وسط جمشید را نباید از یاد
ببرد ...

نظر یکی از کسایی که کتابو خونده:

به نظرم واقعا" کتاب قشنگی و شاید یه جوری بهش ظلم شده و اونجوری که باید شناخته نشد
اسم کتاب همخونی جالبی با متن کتاب داره و خیلی قشنگ فضا سازی شده و شخصیت ها خیلی
زود برای آدم مشخص می شن . نقطه اوج داستان شاید آخر کتاب باشه ولی همون بخش از کتاب
به اندازه کل کتاب قشنگه خلاصه که پیشنهاد می کنم بخونیدش

tiktak20
21-09-2009, 23:41
غزال
نویسنده: طیبه امیر جهادی

نویسنده : طیبه امیر جهادی
ویراستار : تکین حمزه لو
انتشارات : علی
تعداد صفحات : ۶۷۹ ص
چاپ : هشتم ( زمستان ۱۳۸۷ )

شخصیت های کتاب :

غزال : اینجور که تو کتاب گفته از نظر ظاهری >> قد بلند کمر باریک صورت گرد و سفید
و ابروهای پهن بهم پیوسته لب و دماغ کوچیک و چشمای درشت و سیاه
و از نظر شخصیتی دختری شاد شیطون کسی که معنای عشق و دلدادگی رو بلد نیست
و سوگولی خانواده که همه عاشقشند البته غزال در این کتاب شخصیت پویا دارد

سپهر زمانی : اینجور که کتاب گفته ازنظر ظاهری >> قد بلند و چهار شانه - صورت گرد و
چشمان خاکستری که همانند ستاره می درخشید - ابروهای پهن و صورتی سبزه
از نظر شخصیتی البته در ابتدای کتاب پسری مغرور که همه ازش حساب می برن و زندگی
در خارج از ایران او را پسری بی قید و بند با بار اورده اما سپهر در این کتاب شخصیت پویا
داره و اواسط کتاب تغیر می کنه و تبدیل به ژسری عاشق پیشه می شود عشقی که
حسادت خیلی ها را برمی انگیزد .

خلاصه داستان :

کتاب داستان زندگی دختری به نام غزال است . دختری که سوگولی خانواده است
و تمام پسر های فامیل دلبسته او هستند و آرزوی ازدواج با او را دارند در میان رقیب عشقی
پسر های فامیل سپهر برادر بهترین دوست غزال سها است . کسی در ابتدا غزال را همانند
بقیه دوست دخترهایش و تنها برای دو روز می خواهد اما رفتار غزال با وی کم کم سپهر را گرفتار
عشق او می کند اما افسوس که غزال معنی زمزمه های عاشقانه سپهر را نمی داند و
تنها توصیف او از عشق لیمو شیرنی است که درابتدا شیرین و در آخر تلخ می شود .
بالاخره روز اتخاب از راه می رسد و غزال باید از بین دو پسر عموی خود یاشار و سیاوش
و سپهر یکی را انتخاب کند و در اینجاست که زمزمه های عاشقانه سپهر کارساز
و قرعه شانس به نام او رقم می خورد ...

نظر کسی که کتابو خونده:

تا زمانی که من غزالو بخونم هیچ کتابیو به قشنگی همخونه نیمی دیدم اما زمانی که غزالو
خوندم نظرم کاملا تغییر کرد و هر وقت هرکسی ازم می پرسید بهترین کتابایی که خوندی چیه
همخونه و غزالو معرفی می کردم البته زمانی که من غزالو خوندم تمام موضوع کتابو می دونستم و
قبلا دوستم همرو واسم تعریف کرده بود خط به خط ولی خوب شنیدن کی بود مانند دیدن
داستان غزال به صورتی که خیلی سخت می شه انتهای کتابو تشخیص داد از همون ابتدای داستان
به خاطر توصیفات و فضا سازی زیبای نویسنده به راحتی با شخصیت های کتاب می توان رابطه
برقرار کرد کتاب اصلا" سیر یکنواختی نداره و فراز و نشیب زیادی تو کتاب دیده می شه
و قشنگ می تونیم کتاب به دو نیمه تقسیم کنیم که البته از نظر من قسمت دوم کتاب
فوق العاده س . خواننده ای که شما باشی از چیزی خبر داری که بقیه شخصیت های کتاب
از اون بی خبرن و این باخبری همراه با هیجان و اضطراب است
شاید من به شخصه این کتابو بدون اغراق ده بار خوندم ولی با این حال هنوزم وقیت کتاب غزالو
باز می کنم برای جدیده واقعا" کتابیه که ارزش خرید و ده ها بار خوندن و داره

tiktak20
21-09-2009, 23:42
رمان تا ته دنیا
نویسنده:سوگند دهکرد نژاد

* نام کتاب: تا تَه دُنیا
* نام نویسنده: سوگند دهکردنژاد
* شابک:964-6933-81-5
* قیمت: 88.۰۰۰ ریال
* تعداد صفحات:730ص
* سال چاپ: چاپ دوم اردیبهشت 1387
* انتشارات: پاسارگاد

شرح پشت جلد:
یاد ان روزها که من در انتهای دنیای کوچک تو بودم و تو یادی از من نمیکردی
ای کاش ان روزها به ابدیت می پیوست
ابدیتی بی منتها
اما من هنوز به یاد ان روزها ره می سپارم
شاید, شاید روزی به سفری تا ته دنیا بروم
اری تا ته دنیا تا مرز ابدیت

نام شخصیت های اصلی:
ساغر-مسعود

خلاصه داستان:داستان در مورد دختری به نام ساغر میباشد که سال دوم رشته حسابداری که به تازگی با همکلاسیش مسعود دوست شده در این بین نیز اتفاقات جالبی میفته که.....

هنر نویسنده:
نثر ساده وروان-توصیف کامل در مورد شخصیت ها-فضا سازی زیبا-به روز بودن شخصیتها صحنه سازی دلچسب-احساسات لطیف نویسنده به زیبایی به چشم میرسید.

یک سطر منتخب از کتاب:
تا مغز استخوانم به لرزه در امد. خدایا من خیلی دوستش دارم. ولی نباید چیزی بروز بدم .کمکم کن

زاویه دید:
اول شخص

نظر کسی که کتابو خونده:
من این کتاب را 3 هفته ای خوندم و با تک تک صفحاتش زندگی کردم وبه نظر من قشنگ ترین رمانی بود که خوندم من با شخصیت ساغر انس گرفتم.

tiktak20
21-09-2009, 23:44
دوستان فقط درباره ی کتابهای موجود در انجمن کامنت یا رویو بذارن نه کتابهای خارج از انجمن

ممنون

tiktak20
22-09-2009, 15:12
* نام کتاب: در امتداد حسرت
* نام نویسنده: طیبه امیر جهادی
* شابک: 6-039-193-964-978
* قیمت: 108,000 ریال
* تعداد صفحات: 680 ص
* سال چاپ: 1388
* انتشارات: نشر علی

شرح پشت جلد: ندارد

خلاصه داستان: داستان زندگی یاسی دختر جوان و فوق العاده زیبائی که 13 سالگی پدرش او و مادر و خواهرش را رها میکنه و پی زندگی خودش میره. یاسی که به شدت به پدر و عشق و علاقه او وابسته بوده، دچار سرخوردگی میشه و به دوستهای ناباب و روابط بد و کارهای بد رو می آره. بعد از چندین سال پدر خانواده برمیگرده و اظهار ندامت میکنه ولی دیگه دیر شده بوده و یاسی به شدت نفرت و عقده شدیدی از باباش داشته. رضا پسر جوان و پاک و معصومی که در رشته پزشکی درس میخونده سر راه یاسمن قرار میگیره و بارها و بارها یاسمن را نجات میده و یواش یواش هر دو به هم علاقه مند میشوند ولی یاسمن دختر افسار گسیخته ای بوده که تحت هیچ شرایطی حاضر به پذیرش محدودیتهایی که رضا براش ایجاد میکرده نمیشه و با اینکه صیغه محرمیت بینشون جاری شده بود، از رضا جدا میشه و ضربه آخر را با نامزدی با یک جوان شر و شور به نام بابک به رضا وارد میکنه.
بابک نقطه مقابل رضا و تمامی آزادی و ... را به یاسی میده و رضا بعد از ضربه روحی شدیدی که از یاسی میخوره با سرعت با دختر عموش ازدواج میکنه و برای گرفتن تخصص راهی لندن میشوند

درجه بندی از نظر امتیازی که به کتاب می دهید :
جذاب

tiktak20
22-09-2009, 15:14
* نام کتاب: برزخ اما بهشت
* نام نویسنده: نازی صفوی
* شابک:
978-964-311-435-0
* قیمت: 37,000 ریال
* تعداد صفحات: 288 ص
* سال چاپ: 02 مرداد 1387
* انتشارات: شادان

شرح پشت جلد:
برزخ اما بهشت تصویری از زندگی زنی است با روحی زخم خورده که پس از پایان دادن به زندگی مشترک سراسر رنجبارش به نزد خانواده باز می گردد تا در آن مامن مالوف آلام گذشته اش را به فراموشی بسپارد . غافل از اینکه تنهایی رنج مضاعفی است که بر شمار زخم های روحش می افزاید ... با این همه این بار روزگار جفا کار گویی بر ان است تا آرامش از دست رفته را با حضور عزیزانش به او بازگرداند

خلاصه داستان:
این رمان داستان زندگی دختری به نام ماهنوش است که توی یک خانواده بسیار پر جمعیت و خوشبخت زندگی میکند و اسیر عشق (هوس) دوران جوانی میشود و با یک جوان بد به نام فرید ازدواج میکند که عاقبت این ازدواج به شکست و افسردگی و ضربه روحی ماهنوش ختم میشود.
ماهنوش بعد از طلاق و بازگشت به خانه پدری عشق واقعی را در کنار خود پیدا میکند. ماهنوش و رعنا که هم دختر عمو بودند و هم دختر خاله، بسیاربسیار به هم نزدیک هستند و رعنا که بعد از ازدواج به آمریکا سفر کرده، برای دید و بازدید سه ماهه با دخترش کیمیا به ایران سفر میکنه و در این سفر ...

tiktak20
22-09-2009, 15:16
* نام کتاب: امشب
* نام نویسنده: سیمین شیردل
* شابک: 978-964-442-595-0
* قیمت: 67,000 ریال
* تعداد صفحات: 416
* سال چاپ:
* انتشارات: البرز

خلاصه داستان: این داستان، داستانِ زندگی دختر جوانی به نام بیتا است که عاشق همسایه روبرویی خود که سروانِ جوان و همه چیز تمامی به نام پویا میشه. پویا سروان اداره آگاهی است و به این معروف است که هیچ پرونده ای از زیر دستش ناتمام کنار نمیره.

حاصل این آشنائی ازدواج عاشقانه آنهاست که بعد از یکسال صاحب دوقلو میشوند و در جریان یک انتقام خونین آریا یکی از دوقلوها به دست دشمنان پویا کشته میشود و این آغاز سه سال دوری و نفرت بیتا از پویاست که او را باعث و بانی مرگ فرزندشون می داند .

tiktak20
22-09-2009, 15:23
* نام کتاب: روزهای خاکستری
* نام نویسنده: هانیه حدادی اصل
* شابک: ۸-۰۶-۷۹۲۸-۹۶۴
* قیمت: ۲۸.۰۰۰ ریال
* تعداد صفحات: ۵۵۸
* نوبت چاپ: چاپ سوم- ۱۳۸۲
* سال چاپ: ۱۳۸۱
* انتشارات: شقایق

شرح پشت جلد:
از اولش شروع می‌کنم قصه اینجوری شروع شد که توی گهواره بودی و فارغ از همه‌جا. من بودم ولی متوجه نبودم. شاید اگه اون موقع چیزی می‌فهمیدم جلوی خان بابا می‌ایستادم و مقاومت می‌کردم اما نشد. زمان گذشت و گذشت تا ما شدیم به قول قدیمها دو تا آدم عاقل و بالغ. فهمیدم چه کلاهی سرمون رفته... زندگی رو کرده بودیم میدان جنگ. می‌جنگیدیم تا شاید بالاخره یکیمون پیروز بشه اما من و تو شکست خورده بودیم و دشمن پیروز شد. برای فرار از هم دیگه اشخاص دیگه رو انتخاب کردیم و روز به روز به اونا علاقه‌مندتر می‌شدیم اما این وسط باز هم شکست خورده بودیم. سعی کردیم درد سختش رو فراموش کنیم... گذر زمان خیلی چیزها رو یادم داد... یادم داد که می‌شه تو قفس هم آزاد بود. می‌شه این اسارت رو دوست داشت. یادم داد که می‌شه خیلی چیزها رو باور داشت و به زندگی جور دیگه نگاه کرد...

خلاصه داستان: این داستان زندگی سها و سیاوش است که از بدو تولد ناف‌بر هم شده بودند٬ در حالیکه اصرار دیگران به ازدواج آنها تنها باعث نفرتشون نسبت به همدیگه شده بود. این میان چون سها عاشق کامیاب شده بود٬ این نفرت نسبت به سیاوش روز به روز بیشتر هم می‌شد. ولی اصرار مادرهاشون به اجرای وصیت خان‌بابا و تلاش بی‌حاصلشون برای جلوگیری از وقوع این ازدواج باعث شد که بعد از مدتی با هم ازدواج کنند به این شرط که ازدواجشون صوری باشه و مدتی بعد از هم جدا بشوند.
بعد از ازدواجشون اول سیاوش ذره ذره عاشق سها شد و یواش یواش تغییر رفتار داد. در این میان کامیاب هم با دوست صمیمی سها ازدواج کرد و باعث شد که سها کاملاً از کامیاب قطع امید کند٬ در نتیجه او نیز تغییر موضع داد ....
خانه پر از هياهو بود دود اسپند همه جا را پر كرده بود به حدي كه چشم چشم را نمي ديد همه فاميل جمع بودند همه شاد بودند و مي خنديدند حياط آب و جارو ....

tiktak20
22-09-2009, 15:27
* نام کتاب: تلافی
* نام نویسنده: سیمین شیردل
* شابک: 9964-8079-89-7
* قیمت: 38.۰۰۰ ریال
* تعداد صفحات:311ص
* سال چاپ: چاپ اول ر 86
* انتشارات: نشر پرسیمان

شرح پشت جلد : بهار آمده بود اما در قلب من هنوز زمستان بود و گرمایی حس نمی کردم . از دید و بازدید های روزهای عید منزجر شده بودم و انزوا بهترین تسکین دهنده برای درد من بود
حمید با سبد گلی زیبا به دیدنم امد ، هنوز با هزاران امید نگاهم می کرد و منتظر بود جوابی به او بدهم . نمی خواستم بحث های گذشته تکرار شود ، چرا که نتیجه ای نداشت و فقط فکر مرا خسته تر می کرد . حمید از من خواست تا برای گردش بیرون برویم.

خلاصه داستان:
داستان زندگی دختری بنام حمیرا که پدرش را در 13 سالگی از دست می دهد و سالها بعد وقتی او دانشجوست مادر تصمیم می گیرد دوباره ازدواج کند و با مخالفت شدید حمیرا روبرو می شود ولی مادر تصمیم خود را گرفته و ...

tiktak20
22-09-2009, 15:35
* نام کتاب: من او
* نام نویسنده: رضا امیر خانی
* شابک: 539-471-964
* قیمت: 45000
* تعداد صفحات: 528
* سال چاپ: چهاردهم 1386
* انتشارات: سوره مهر

شرح پشت جلد:
اولا ! یعنی پول خون پدرت بالکل به قیمت پشت جلد این کتاب است؟ این قدر ارزان ؟ اگر اینجوری ایست که یکی _ دوتا هم بزن ، روشن می شوی ! اصلا پول خون پدر یعنی چه ؟ شده ای کانه برادر بزرگه ی برادران کارامازف که ابوی اش را نفله کرد ! دستت درست ! ...

خلاصه داستان:
داستان مربوط به زندگى فردى به نام على فتاح است. راوى،قهرمان داستان هم هست، ماجراهاى زندگى خود را، از كودكى تامرگ، روايت مى‏كند. على فتاح فرزند يك تاجر ثروتمند است و درجنوب شهر زندگى مى‏كنند. در كودكى، پدر خود را از دست مى‏دهد وتحت نظر پدر بزرگش بزرگ مى‏شود. در نوجوانى به مهتاب،همبازى دوره كودكى خود، دل مى‏بندد. ولى اين علاقه به ازدواج‏نمى‏انجامد. سال‏ها بعد، مهتاب با خواهر على به فرانسه مى‏روند.خواهر على با يك مبارز الجزايرى ازدواج مى‏كند. اين مبارز ترورمى‏شود و او و مهتاب به ايران برمى‏گردند. در زمان موشك باران‏تهران، خواهر على و مهتاب به شهادت مى‏رسند. على فتاح نيز بعداز بخشيدن آنچه از اموال پدرى مانده است، فوت مى‏كند. این کتاب برای من معمولی بود اما خیلی ها انرا جذاب می دانند !

tiktak20
22-09-2009, 15:40
* نام کتاب: ساحل آرامش
* نام نویسنده: منیر مقدم
* شابک:3 - 74 - 7543 - 964
* قیمت: 6200 تومان
* تعداد صفحات: 515
* سال چاپ: 1386
* انتشارات: نشر علی

خلاصه داستان: دختری که توی دوران نوجوانی اشتباهی می کنه اما اون اشتباه باعث میشه در آینده به جای خوبی برسه.از عشق و عاشقی بیزار بوده خصوصا از مردها اما باز هم کسی بود تا دریچه ی قلبش رو به روی عشقی پاک و به دور از هوس پاک کنه.

درجه بندی از نظر امتیازی که به کتاب می دهید :
خیلی جذاب و خواندنی

tiktak20
22-09-2009, 15:47
رمان:کفشهای غمگین عشق
نویسنده:ر.اعتمادی
انتشارات شادان
قیمت:3400
303 صفحه
10 فصل

خلاصه داستان:
نوری دختری که از زیبایی همتا ندارد از تهران به دانشگاه شیراز می آید.او که عشق را قبول ندارد و نمیخواهد خودش رادرگیر عشق کند و به ابراز علاقه های پسران دانشگاه پاسخی نمیدهد ناگهان عاشق یکی از پسرهای دانشگاه میشود که به پای عشقش میخواهد جان بدهد ولی خوب همیشه زندگی به مذاق آدم خوش نمی آید و همیشه گرگان در کمین دختران ساده دلی مانند نوری هستند تا او عشقش را به امتحان بگذارد و ....

tiktak20
22-09-2009, 15:50
نا کتاب : رویاهای خاکستری
نویسنده: م. پریزن
انتشارات: نشر اوحدی
قیمت: 2250 تومان
تعداد صفحه :392
شابک:
964-6376-87-8

خلاصه داستان :
دختریست به نام رؤیا . از اهالی شمال غربی ایران . بزرگ شده در خانواده ای به شدت تعصبی و غیرتی . زندگی مرفهی دارند اما سخت گیری های بیش از حد پدر خانواده زندگی رو به اهالی اون خانواده تلخ کرده ... رؤیا عاشق پسریست به نام پژمان ... آقای دکتری که در همسایگی این خانواده زندگی میکنه ... رؤیا با خیالپردازی هایی که می کنه زندگی رو خوب می گذرونه و در رؤیاهاش پژمان رو مرد آیندش می بینه و به امید اون روزی هست که پژمان عاشقانه دست اون رو بگیره و هر دو راهی زندگی سراسر عاشقانه و شادمانه بشن .... متاسفانه مثل خیلی از عاشقا که عقل رو چاشنی تصمیم گیریشون نمی کنن رؤیا هم برای تن ندادن به ازدواج با کسی که دوست نداره(پسرعموش) و فرار از دست سخت گیریهای پدرش و رسیدن به محبوبش که حالا به تهران رفته راهی تهران میشه . بی اطلاع خانواده و ناگهانی .... زندگی همیشه اونی نیست که ما فکر می کنیم و وای بر روزی که روزگار بخواد روی بی رحمانه و تلخش رو بهمون نشون بده ....

tiktak20
22-09-2009, 15:53
نام كتاب : ايلگار دخترم
نام نويسنده : فهيمه پوريا
ناشر : نشر علي
تعداد صفحات : 504
قيمت : 5500 تومان
تاريخ نشر : 86/01/26

چکيده :
داستانحاضر روايت دختري است معتاد با نام "مانلي" كه پس از فريب دادن پسرانزيادي، سرانجام با "اميررضا" ازدواج مي‌كند. حاصل ازدواج او با اميررضادختري با نام "ايلگار" است. پس از تولد ايلگار، مانلي مي‌ميرد و مسئوليتبزرگ كردن ايلگار را خاله‌اش "ماني" برعهده مي‌گيرد. ماني نيز پس از گذشتسال‌ها، با "اميرعلي" ـ برادر اميررضا ـ ازدواج كرده و اذعان مي‌دارد كهايلگار فرزند خود اوست، اما...
امتياز:
فوق العاده جذاب و خواندني

tiktak20
22-09-2009, 15:58
کسی پشت سرم اب نریخت

زندگى دخترى است كه بعد از به‏هم خوردن نامزدى‏اش با پسردايى‏اش ازدواج مى‏كند ولى راز بزرگ زندگى‏اش را از همسر خود پنهان مى‏سازد و...

نویسنده:نیلوفر لاری
چاپ:ششم
صفحات:۶۰۵
قیمت:۷۹۰۰
نشر: البرز (20 شهریور، 1387)
شابک: 964-442-417-4
قطع کتاب: رقعی

tiktak20
22-09-2009, 16:03
نام کتاب:بامداد خمار

داستان درباره عشق دخترى از طبقه مرفه به نجارى از طبقه محروم و مخالفت خانواده اوست. دختر با نجار ازدواج مى‏كند و سرانجام طلاق مى‏گيرد

نویسنده:فتانه حاج سيدجوادي
چاپ:چهل و دوم
صفحات:۴۴۸
قیمت:۵۶۰۰

tiktak20
23-09-2009, 01:06
پدرسالار

نام نویسنده:ناهید سلیمانخانی

نشر:البرز
چاپ دوم 1385
تعداد صفحه:498
ویراستار:صغر اندرودی

شخصیت های داستان:
پریا
محمد
آقابزرگ
مهدی
مرتضی

خلاصه داستان:
داستان از اینجا آغاز میشه که پریا بعد چند ین سال به خانه پدر سالار میره و تمام خاطرات و گذشته رو به یاد میاره خانه پدر سالار و دوران بچگی و به قول نویسنده
انگار داشتم توی تونلی تنگ و تاریک به عقب برمیگشتم .

شرج پشت جلد:
سرو صدای ماشین خاکبرداری که بیترس و واهمه داشت پیش میرفت و ملک آقا بزرگ را پودر می کرد , تا چند خیابان آن سو تر می امد.
آجر به آجر بنای قدیمی با خاک یکسان میشد و انگار هویت من بود که داشت فرو می ریخت

اثار دیگه این نویسنده:
سراب- کلبه آن سوی باغ-ماه پنهان-عشق ممنوع-دسیسه- سرمه و....

tiktak20
23-09-2009, 01:08
شب تقدير

نويسنده: نسرين سيفي
ناشر: شقايق
نوبت چاپ: سوم
تعداد صفحات: 328 صفحه
تيراژ: 5000 نسخه
قطع: رقعي سلفون
قيمت: 35000 ريال

معرفي کتاب:
نگاهم روي شعله هاي آتش به رقص در آمد صداي امواج دريا كه روي ماسه هاي ساحل پا مي كشيدند و دو باره به آغوش دريا باز مي گشتند مرا به خلسه برده بود. زانوهايم را بغل كرده بودم سر به زانو داشتم نگاه از آتش برگرفتم و به دل تاريكي ها دوختم ....

b3st.programmer
26-10-2009, 16:22
کسی کتاب شطرنچ عشق و آتش دل رو خونده؟؟ موضوع داستان چیه
ممنون میشم خلاصه ای از این 2 داستان رو بگید

من بلد نیستم مثل امیر و دوستان دیگه اینطوری خوشگل بنویسم:41:...ولی خب سعی خودم رو می کنم...:31:
من کتاب آتش دل رو خوندم براتون می نویسم... دوستان اگه خواستن بیان تکمیلش کنند.:10:

آتش دل:
نویسنده :تينا عبدالهی
انتشارات :علی
قیمت یازده هزار تومان
شخصیت های داستان:
طنین
طناز
حامی
احسان
مینو
سعید

خلاصه ای از داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که پدر طنین بر اثر یه معامله ای که در اون تمام دارایی خود از جمله کتابهای خطی که میراث خانوادگیشان هست رو در معامله با شریکش از دست میدهد..و برای فرار از مشکلات، خود را در خانه حلقه آویز میکند...
طنین دختر بزرگ خانواده پس از مرگ پدر برای گرفتن انتقال و بخصوص پیدا کردن این کتب خطی به صورت فردی ناشناس وارد خانه و خانواده شریک پدرش می شود و ماجراهای زیادی را پشت سر میگذارد...

رمان خیلی قشنگی هست.:27:

masi1366
01-11-2009, 02:50
سلام واقعیتش من از رمان آتش دل خوشم نیومد... موضوعش خیلی جالب بود اما به نظر میرسید نویسنده نمیدونست چه جوری ادامه بده و باعث اذیت خواننده نشه... اولش خیلی هیجانی بود اما از وسطاش اذیت کننده بود...خب هرکسی نظری داره اما من خوشم نیومد اما در عوض از رمان مهـر و مهتاب خیلی خوشم اومد

b3st.programmer
01-11-2009, 22:29
رمان کژال:

نویسنده : ماندانا معینی
انتشارات : -
قیمت -

شخصیت های داستان:
پروازه
خسرو
شایان
گلرخ
گلرنگ
کژال
خان بانو
کدخدا

خلاصه ای از داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که دختری به نام پروازه که فارغ التحصیل رشته پزشکی هست برای گذراندن طرح خود به یکی از روستا های دور افتاده کشور می رود ..که در این روستا دختران برای داشتن آزادی بیشتر (جهت تحصیل،و انتخاب همسر مورد علاقه خود و..) تلاش می کنند.. در این مدت پروازه برای اتنخاب همراه زندگیش بر سر دوراهی قرار می گیرد .....

من زیاد خوشم نیومد..:13:

masi1366
04-11-2009, 01:23
سلام
رمان کسی پشت سرم آب نریخت به نظر من دور از واقعیت بود.. اما مشکلات جامعه و خانواده رو خوب رسونده بود مثل: عشق و عاشقی زود گذر در سن بحرانی نوجوانی که بیشتر آنها اشتباست و همچنین به حال خود رها کردن انها توسط مادر وپدرشان و یا حتی تشویق کردن آنها برای دوستی بدون هیچگونه تحقیق که باعث اشتباه جبران ناپذیری برای آنها خواهد شد و همچنین مخفی کردن راز زندگی از همسر آینده عواقب سختی را در بر خواهد داشت... واما منظورم از غیر واقعی بودن داستان برمیگردد به بردیا که قاتل 3نفراز خویشاوند مانی بود اما مانی آنرا به پلیس اطلاع نداد آیا همچین چیزی ممکنه؟؟ آیا ممکنه خون جلوی چشم آدم باشه بعد بخواد با آرامش زندگی کنه؟ آیا ممکنه مانی از بردیا مدارک زیادی مثلا بیماریش داشته باشه و به خاطر تجاوزش به پلیس شکایت نکنه؟ همین. از تیک تاک و b3st.programmer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) عزیز تشکر میکنم.

b3st.programmer
06-11-2009, 00:00
رمان نیوشا:

نویسنده : لیلا رضایی
قیمت -

شخصیت های داستان:
نیوشا
شاهرخ
داریوش
عبدالله
نصرالله
دایی اردشیر
عمه کوکب
ریحانه
و..

خلاصه ای از داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که دختری به نام نیوشا که در یکی از روستا های مازندران بدنیا می آید..پس از فوت مادرش توسط دایی خود به تهران آورده می شود و قرار میشود تا زمان ازدواج به روستای خود باز گردد..و با پسر عموی خود ازدواج کند..ولی هیچ علاقه و عشقی بین این دو وجود ندارد..بدلیل اینکه نیوشا در تهران بزرگ شده است بسختی خود را با محیط روستا وفق می دهد... ولی چشم های سیاه این دختر ارباب جوان و خشن روستا را گرفتار خود میکند ....

رمان قشنگی هست..ارزش خوندنش رو داره:10:

b3st.programmer
11-11-2009, 22:34
رمان «مرا یاد آر»:

نویسنده : فهیمه رحیمی
قیمت -

شخصیت های داستان:
الهام
الناز
امید
کیان
خاله
آقای قاسمی(شوهر خاله)
مادر بزرگ
و...

خلاصه ای از داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که دختری به نام الهام که بدلیل بزل و بخشش هاش اون رو از بچگی دیونه و سرخوش می خوانند و بدلیل همین کارهاش با وجود خواستگارای زیادش اونها رو از دست میده... پدر خیلی سردی داره که بدلیل کم عقلی دخترش فقط اجازه می دهد که تا دیپلم درس بخواند ولی با حمایت خانواده خاله اش خودش رو برای دانشگاه آماده می کند که برای اینکه پدرش تا زمانی که دخترش ازدواج نکرده اجازه رفتن به دانشگاه رو نمیده.. برای همین تصمیم میگیره که ازدواجی مصلحتی داشته باشه ...

من زیاد خوشم نیومد..:13:زیادی آدماش سرخوش بودند:31: داستان رو هم رحیمی زیاد کشش داده و ...:41:

silviyna
20-11-2009, 14:17
پدر سالارنوشته ناهید سلیمان خانی

خانه ای سنتی و بزرگ که پدربا تمام فرزندان و نوه هایش در ان زندگی میکنند همه نوه ها شغل پدری را باید دنبال کنند و دخترها بعد از دبیرستان باید ازدواج کنند البته با شخصی که پدر بزرگ در نظر گرفته استحتی پسرها هم باید با همسرانی که پدر بزرگ برایشان در نظر میگرد ازدواج کنند در این میان محمد پسر دوم عموی بزرگ عاشق دختر عمویش میشود و بر عکس نظر پدربزرگ شروع به دانشگاه رفتن میکند البته به صورت پنهانی ولی وقتی میفهمد که پدربزگ تصمیم گرفته که دختر عمویش را به همسری برادر بزرگش در اورد با پدر بزرگ در میافتد و از خانه اخراج میشودو پریا به عقد برادر بزرگ محمد یعنی مرتضی در میاید و مبارزه با سلطه پدربزرگ همچنان ادامه میابد....

silviyna
20-11-2009, 14:18
در چشم من طلوع کن نوشته اعظم طیاری

غزاله زنی زیبا که با همسرو فرزند کوچکش در کرمان زندگی میکند برای عروسی خواهر شوهر برای اولین بار به تنهایی راهی شیراز میشود ولی با توطئه یک قاچاقچی، مواد مخدر جاسازی شده در وسایل او توسط پلیس کشف و او به زندان می افتد با این که در تمام مراحل بازجویی که توسط سروان کیان زاد مهر ،غزاله به بیگناهی خود اصرار میورزد ولی بازجو بدون دلیل نمیتواند اورا اراد کند وغزاله به زندان میافتد و شوهرش پس از مدتی با تحریک خانواده اش او را طلاق میدهد و مادر غزاله از غصه دخترش میمرد و غزاله دچار افسرگی و بیماریهای روحی وجسمانی شدشد میشود و وقتی توسط بازجویش کیان زادمهر برای تحویل به کرمان میرود توسط قاچاقچیان مواد مخدر که قصد به گروگان گرفتن کیان زادمهر را داشتند ربوده میشود و مورد آزار و اذیت قرار میگرد ولی بلاخره با زرنگی کیان میتوانند از دست قاچاقچیان فرار کنند و.....

silviyna
20-11-2009, 14:19
در امتداد حسرت نوشته طیبه امیر جهادی

یاسی فرزند طلاق است با بازتابهای بد روحی بر روان نا خودآگاهش که باعث کارهای خلاف بیشمار ( دوست پسرای رنگارنگ ،پارتیهای انچنانی؛سیگار کشیدن و..)میشود با بازگشت پدر دچار آشفتگی های روحی بیشتری میشود در این میان آشنایی او با پزشک جوان و معتقدی به نام رضا زمینه علاقه مندی و عشق را در او فراهم میآورد ولی اعتقادات و تعصبهای رضا یاسی را که به زندگی بی بند وبار خو گرفته دلسرد میسازد وبا بی رحمی از رضا جدا میشود ولی نامزد جدید هم به نمیتواند یاسی را خشنود کند بعد از سالها یاسی که متوجه اشتباهاتش شده و توبه کرده دوباره رضا رو میبیند ولی رضا حاضر به پذیرفتن او نیست و...

silviyna
20-11-2009, 14:19
خلوت نشین عشق نوشته لیلا عبدی

کیانا دختر یک پولدار ورشکسته است که پدرش را از دست داده برای کار(پرستاری بچه) به خانه خانواده محتشم میرود در انجا متوجه میشود که خانم محتشم که حالا ویلچر نشین شده عشق دوران جوانی دایی اش بوده دایی که بعد از ناامیدی از عشق خود خانواده را ترک کرده ، از سوی دیگر کیانا عاشق دکتر علی محتشم پسر خانم محتشم که 12 سال از او بزرگتر است میشود که او هم یک عشق نافرجام داشته وحالا قادر به پذیرش عشقی جدید نیست.....

silviyna
20-11-2009, 14:20
جایی که قلب انجاست نوشته تهمینه کریمی
داستان از آنجائی شروع میشه که رز سوار بر هواپیما از آمریکا به دیدار اقوام مادرش در ایران میره. رز تک فرزند یک پدر آمریکائی و یک مادر ایرانی است که هر دو دار فانی را وداع گفته‌اند. رز در ۱۲ سالگی مادر خودش را از دست داده و مادر که به دلیل ازدواج با یک مرد آمریکائی برای همیشه از طرف خانواده خودش طرد شده بوده همیشه با اشک و آه از ایران یاد میکرده و تا آخرین لحظه حیاتش هم موفق به دیدار اقوامش نمیشه. پدر هم بعد از یک بیماری قلبی و .. فوت میکنه و از رز میخواد که به ایران برگرده و سراغ خانواده مادرش بره ....

silviyna
20-11-2009, 14:21
بوسه تقدیر نوشته فریده شجاعی
نگين نامزدي خود با شهاب رو به ازاي پولي كه پيروز مي تونه پدرش رو از ورشكستگي نجات بده به هم مي زنه ولي هر چه سعي مي كنه نمي تونه عشق شهاب رو از سر بيرون كنه،او همراه پيروز كه 17 سال از او بزرگتر بود به استكهلم ميره و بعد از چند سال زندگي خبر ازدواج شهاب با يكي از دختراي فاميل رو از خواهرش ميشنوه و دوباره ياد عشق از دست رفته اش مي افته و مسبب همه اينها رو كسي نمي دونه جز عموش....
طي يك سفر به ايران كه براي شركت در خاكسپاري عمويش بوده،با شهاب صحبت مي كنه و هر دو عشق از دست رفته شان را به خاك مي سپارند و نگين با عشقي مضاعف به همسرش پيروز به استكهلم و نزد او باز ميگردد.....

silviyna
20-11-2009, 14:25
نام کتاب: غریبه آشنا
نام نویسنده: منیر مهریزی مقدم

خلاصه داستان: «غریبه آشنا» داستان دختر جوانی است به نام لیلا که در یک خانواده گرم و صمیمی و سالم در شهرستان به دنیا آمده بود و بعد از قبولی در دانشگاه تهران به تنهایی راهی تهران میشه. آنجا بعد از مجادله های فراوان به همکلاسی خودش ایلیا که پسر یکی از ثروتمندترین جواهرفروشی های تهران بوده و حسابی شیفته و عاشق لیلا شده بود دل میبنده.
این عشق با مخالفت شدید خانواده ایلیا روبرو میشه. اما ایلیا از لیلا میخواد که خانواده را در مقابل عمل انجام شده قرار بدهند و به عقد همدیگر در بیایند. بعد از رفت و آمد های فراوانی ایلیا که جوان بسیار مقبول و آقایی بوده موافقت پدر لیلا را جلب میکنه و به عقد هم در میایند و زندگی خودشون را شروع میکنند.
بعد از اینکه مامان ایلیا از موضوع مطلع میشه لیلا را صد میزه و ازش میخواد که از زندگی ایلیا کنار بره آنزمان لیلا از ایلیا باردار بوده و منتظر فرزندشون بودن. در آن زمان بوده که ایلیا یواش یواش از لیلا فاصله میگیره و اون را ترک میکنه و لیلا تصادف میکنه و توی تصادف گمان میکنه که فرزندش کشته شده و صورتش آسیب بسیار شدیدی میبینه. جراحی های فراوانی روی صورتش انجام میشه و یک لیلای تازه متولد میشه سرشار از نفرت از ایلیا و مادرش.
زمان میگذره و لیلا معلم دبستان میشه و ....

silviyna
20-11-2009, 14:26
نام کتاب: ایلگار، دخترم
نام نویسنده: فهیمه پوریا

خلاصه داستان: داستان بسیار جذابی است در رابطه با دختری بسیار زیبا به نام مانیا. مانیا خواهر مانلی است که دو خواهر مانند دو قطب مخالف آهنربا هستند یکی با کودکی بسیار تلخ که منجر به ناهنجاریهای فراوان رفتاری در جوانی اش شده که با زیبائی خیره کننده ای که داره مردهای بسیاری را به دام خودش میکشه و بعد از ضربه های مالی و روحی بسیاری که بهشون میزده رهاشون میکرده و معتاد بوده و در آلمان زندگی میکرده. دیگری مانیا دختری بسیار مهربان، خانم، زیبا، فهمیده و .... که در تهران با مادر جوانشون زندگی میکرده.

مانلی با فردی به نام امیررضا ارتباط پیدا میکنه که باهاش ازدواج میکنه تا بهش ضربه بزنه و بعد حامله میشه و به خواهش و التماس امیررضا بچه را نگه میداره. بعد از اینکه به امیررضا هم ایدز را منتقل میکنه رهاش میکنه و برای همیشه میره. این در حالی بوده که مانیا و مادرش برای پیدا کردن مانلی راهی آلمان شده بودند که هرگز موفق به دیدارش نمیشوند و بعد از چند هفته با جنازه مانلی که در اثر اور دوز از دنیا رفته بوده روبرو میشود. مادر جوان طاهره نمیتونه مرگ فرزند ارشدش را تحمل کنه و سکته میکنه میمیره. این دو مرگ ضربه بسیار سنگینی به مانیا وارد میکنه و تا مدتها زمین گیرش میکنه که عشق ایلگار تنها یادگار خواهرش باعث میشه که سرپا بشه و تصمیم میگیرند که به ایران برگردند. خانواده امیررضا که بسیار مومن و متعهد بودند امیررضا را به خاطر وصلت با مانلی طرد کرده بودند. مانیا خودش را جای مانلی جا میزنه و به عنوان عروس راهی خانواده امیررضا میشه. اولین دیدارش با امیرعلی برادر رشید و شوخ طبع امیررضا قلبش را تکان میده و پنهانی عاشق امیرعلی میشه. امیرعلی که فکر میکرده او مانلی است و از گذشته خیلی تاریک مانلی آگاه بوده شروع به آزار و اذیت او میکنه و سعی میکنه که دستش را رو کنه. با دوست صمیمی اش شاهین که از قربانیان مانلی بوده برنامه ریزی میکنند که به امیررضا گذشته او را نشان بدهند شاهین در اولین نگاه متوجه میشه که زن همراه امیررضا مانلی نیست بلکه مانیا است......

silviyna
20-11-2009, 14:27
قلب طلایی نوشته زهرا اسدی

پدر آذر افسر نیروی دریایی است واز شمال به بوشهر منتقل میشود،آذر برای عیادت از مادربزرگمریضش به ابادان میرود که در هواپیما با مهرداد آشنا میشود در بیمارستان آذر دوباره مهرداد را میبیند ومتوجه میشود که خواهر او پرستار است همان شبی که قرار بود خانواده مهرداد به خانه پدربزرگ بروند جنگ آغاز میشود ومهرداد آذر و پدربزرگ ومادربزرگ را به همراه خانواده خودش به بوشهر میبرد هر بار که مهرداد تصمیم میگیرد برای خواستگاری اذر برود اتفاقی مانع میشود تا انکه او که خلبان هواپیمای جنگی است برای ماموریت میرود ومفقود الاثر میشود اذر سالها به انتظار بازگشت او میماند تا آنکه .....

silviyna
20-11-2009, 14:28
سال های بی کسی

فروغ دختر ته تغری خانواده ای سنتی است او که بسیار شیطان و شلوغ است به اصرار خانواده مجبور می شود با یکی از پسران بازاری پولدار که تمام زندگی اش تحت سلطه مادرش بوده نامزد کند اما با مرگ یکی از بستگان نامزدش به او تهمت بد قدمی می زنند و نامزدی ان ها به هم می خورد افسردگی فروغ به علت طرد شدنش شدت می گیرد و خانواده که خود را مقصر این کار می دانند شروع به محبت بیش از حد به فروغ می کنند در این حال برخورد های فروغ برادر شوهر خواهرش به نام کیانوش که جوانی بد نام ولی بسیار ثروتمند بود باعث ایجاد علاقه ای شدید بین ان ها می شود تا این که کیانوش به خواستگاری فروغ می رود ...

silviyna
20-11-2009, 14:29
قلب سنگی | فرزانه رضایی دارستانی

افسون 11 ساله وابستگی زیادی به خواهرش شکوفه دارد و با ازدواج او و رامین مخالف است ولی دو خانواده بر خلاف میل او، از این وصلت راضی هستند. شکوفه و رامین هم یکدیگر را دوست دارند. سرانجام این دو عقد می کنند و رامین که پسری شیرازی بوده خانواده همسرش را به شهرش دعوت می کند. به این ترتیب، افسون به همراه والدین و دو خواهر(شکوفه و رویا) و برادرش (مسعود) راهی این سفر می شود. در طی مسیر افسون به خوابی عمیق فرو می رود و وقتی چشم هایش را می گشاید دیگر پدر و خواهرانی ندارد. این حادثه در روحیه او تاثیر می گذارد و او با عقل و اندیشه کودکانه اش، رامین را مسبب این بدبختی می داند و برخلاف تلاشش برای پنهان نگه داشتن این عقیده سرانجام دوام نمی آورد و به رامین یادآور می شود که اگر او آنها را به وطنش دعوت نمی کرد، خانواده اش هنوز با سایه ی پدرش و وجود خواهرانش پابرجا بود. رامین به شدت دچار عذاب وجدان می شود، برای تغییر ذهنیت افسون، نهایت تلاش خود را به کار می گیرد ولی تمام زحماتش نافرجام می ماند و افسون بیش از پیش کینه اش را در دل می پروراند. رامین با قلبی شکسته برای ادامه تحصیل راهی خارج از کشور می شود. او در طول هفت سال تحصیلش سعی در برقراری ارتباط با افسون دارد ولی افسون با او هم کلام نمی شود، حتی نامه هایش را سر به مهر، با نهایت تنفر از بین می برد. از طرفی، از ترحم دیگران ناراحت می شد و برای جلوگیری از حس ترحم در اقوامش، روند جدیدی را در رفتار و کردارش آغاز کرد. تمام این عوامل دست به دست هم دادند تا این دختر نوجوان به قلب سنگی معروف شود. در این میان پسری به نام فرهاد قلب سنگی این دختر را به تپش می اندازد...

silviyna
20-11-2009, 14:30
حریم عشق

نیکا به طور اتفاقی قسمت هایی از دفتر خاطرات یکی از بیماران پدر روانپزشکش را می خواند کیانوش پسر جذاب و زیبایی و بسیار ثروتمند بوده ولی از افسردگی شدیدی رنج می برد و به خواهش یکی از دوستان پدرش به باغ ان ها می اید تا به طور مداوم تحت درمان قرار بگیرد به گذشت زمان کیانوش کمی بهبود پیدا می کند و از ان خانه می رود در حالی که نا خواسته به نیکا که با پسر عمه اش نامزد بوده دل می بنده نیکا که بسیار به زندگی کیانوش علاقه مند بوده بسیار دوست داشته علت بیماری او را بداند و در همه جای زندگی کیانوش سایه نیلو فر نامزد سابق کیانوش را می دیده است تا این که اختلاف نیکا و نامزدش بالا می گیرد و نیکا در طی یک تصادف شدید به کما می رود....

silviyna
20-11-2009, 14:31
بانوی جنگل نوشته فهیمه رحیمی

خانواده پدر هدیه که یکی از بزرگترین ثروتمندان ایران هستندکه بخاطر اختلافاتی او را طرد کرده بودند، با مرگ شوهر عمه از پدر به همراه خانواده اش برای شرکت در مراسم ختم و بازگشت دوباره به خانواده دعوت میکنند طرز زندگی بسیار اشرافی وآداب و رسوم ان ، در خانه عمه بسیار برای هدیه عجیب و جالب به نظر میرسد و از ان عجیب تر پسر بزرگ عمه یعنی فرهاد است که گویی بدون این که چیزی بگویی از انچه در سرت میگذرد یا در اطرافت اتفاق می افتد با خبر است زیرا دارای یک نیروی خاص ماوراء الطبیع ( مانیه تیزور) است با همه اینها هر دو به هم علاقه مند میشوند ولی خطراتی در کمین هدیه است ....

silviyna
20-11-2009, 14:33
بشنو از دل نوشته ن. نوری

الهام پدر و مادر خود را در یک تصادف از دست میدهد و برای زندگی نزد خانواده عمو میماند عمو و خانواده اش بسیار مهربانند ولی سعید پسر بزرگ عمودائما در کارهای الهام دخالت میکند و پدرش را تشویق میکند تا برای درس خواندن الهام سختگیری کند همه اینها باعث ناراحتی وکینه در دل ماتم زده الهام میشود با خواستگاری غیر منتظره سعید ، الهام که خود را مدیون عمو میداند با این که سعید را دوست ندارد ازدواج را میپذیرد به شرطی که با هم هیچ را بطه ای نداشته باشند ......

silviyna
20-11-2009, 14:34
بازگشت به خوشبختی نوشته فهیمه رحیمی

سعیده با شیوه زندگی زن ایرانی مخالف است و آن را بر باد دادن عمر میشماردبرای همین با نادیده گرفتن علاقه بهرام دانشجوی شهرستانی رشته پزشکی که در خانه انها مستاجر است،با اولین خواستگاری که به او وعده زندگی خارج از کشور را میدهد ازدواج میکند واز ایران میرود ولی بعد از مدتی می فهمد که زندگی شوهرش سراسر فساد وگناه است با گرفتن طلاق و بازگشت به ایران بار دیگر بهرام را سر راه خود میبیند ولی این بار بهرام یک پزشک متخصص معروف وموفق شده که ......

silviyna
20-11-2009, 14:36
راز و نیاز نوشته زهرا اسدی

پدر نیاز افسر نیروی دریایی است ودر پایگاه بندر عباس زندگی میکند،
نیاز با وجودی که عقاید و اخلاقیات متفاوتی با نامزدش سهیل که پسر یکی از ثروتمندان بندر عباس است دارد قرار است به عقد او دربیاید ولی در روز عقد با گفتگویی که مادرداماد با او دارد دچار حمله ای عصبی میشود و عقد را به هم میزند وبه تهران نزد خاله اش میرود و انجا با شهاب که پسربرادر شوهر خاله اش است اشنا شده ولی اجازه ابراز علاقه به او نمیدهد چرا که میترسد شهاب هم با شنیدن راز زندگی او پا پس بکشد...

silviyna
20-11-2009, 14:37
نفس

ترانه دختر زیبایی است که عاشق یکی از هم کلاسی هایش به نام حمید می شود حمید پسر جذاب و مغرور است که همیشه با نفرت به ترانه نگاه می کرده و ترانه دلیل این نگاه های پر نفرت او را نمی داند تا این که یکی از دوستان مشترک ان ها از طرف حمید از او خواستگاری می کند ترانه می فهمد که حمید قبلا یک بار دختری با چشمان سیاه به نام نفس ازدواج کرده ولی با تمام عشقی که حمید نسبت به او داشته نفس به او خیانت می کند و حالا چشمان سیاه ترانه دقیقا مانند نفس بوده ولی باز هم حمید عاشق این چشمان سیاه می شود نفس با دانستن گذشته حمید اگاهانه به او جواب مثبت می دهد ولی ...

silviyna
20-11-2009, 14:39
دختر آفتاب

مژگان تنها فرزند خانواده منتظر بازگشت عمویش و خانواده او از یک سفر طولانی است .بالاخره این انتظار به پایان می رسد و عمو یش همراه تنها فرزندش مایکل بالاخره پا به خاک ایران می گذاند.مژگان که انتظار یک پسر هم سن و سال خود را دارد از دیدن مایکل متعجب می شود.مایکل و مژگان به دلیل اختلاف فرهنگی که دارند با هم اختلاف پیدا می کنند .ولی بعد از مدتی مایکل به او اعتراف می کند از زمانی که عکس او را دیده عاشقش بوده و به علت طلاق مادرش وابسته مژگان شده و همیشه با عکس او درد و دل کرده است.مژگان نیز به مایکل علاقه دارد .ولی به دلایلی یاز با هم اختلاف پیدا می کنند و مایکل از ایران می رود.بعد از مدتی مژگان به عقد آریان پسر همسایه در می آیدو کم کم یاد و خاطره مایکل را فراموش میکند اما مدتی بعد دست سرنوشت بازی دیگری را برای او رو می کندو آرامش او را به هم می زند.....

b3st.programmer
06-12-2009, 20:52
kنازکترین حریر نوازش:
نویسنده : ر اکبری
انتشارات :-
قیمت -
شخصیت های داستان:
سالومه
سالار
مانی
گلی
احسان
میلاد
گوهر
یار محمد
و...

خلاصه ای از داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که دختری روستایی-کولی- به نام سالومه پس از فوت پدر و مادرش به وصیت پدرش به خانه عمه اش فرستاده می شود...ولی از آنجایی که پدر سالومه -فرید- حتی با مخالف های فراوان حانواده با دختر کولی ازدواج می کند و با ازدواجش موجب ترد از خانواده و دق مرگ شدن پدر و مادر بزرگ سالومه می شود.. و تمامی اقوام پدری سالومه چشم دیدن سالومه را ندارند...

نظر من خواننده
در کل رمان قشنگی بود..ولی من تا 1000 صفحه اولش اصلا نتونستم با داستان ارتباط بر قرار کنم:13:همش یه روند کلی زندگی رو توضیح می داد... با طرز رفتار خانواده به ظاهر معتقد و نماز خونی که اصلا 2 زار ... نداشتند که دیگه نگو...:13:(شرمنده، با خوندن این داستان کلا اعصابم ریخت به هم:41:).. یه کمی هم رفتارهای متناقض سالار غیر واقعی بود.. شایدم همچین آدم هایی هستند و ما خبر نداریم..:31:
در کل اگه بخوام از 1-10 بهش امتیاز بدم.. 5 می دم..:27:

befermatooo
09-12-2009, 20:45
ممنون از دوستان

اما اگه امکان داره نظر خودتون رو هم بگید و یه امتیازی بدین !

فقط با خلاصه داستان که نمیشه به موضوع پی برد و اثرش رو دید .

ممنون

b3st.programmer
10-12-2009, 16:32
ممنون از دوستان

اما اگه امکان داره نظر خودتون رو هم بگید و یه امتیازی بدین !

فقط با خلاصه داستان که نمیشه به موضوع پی برد و اثرش رو دید .

ممنون

من هم شدیدا با این نظر موافقم:31::10:
البته همیشه نظرات متفاوت بوده و سلیقه ها گوناگون ..ولی با خوندن نظرات دوستان کتاب خون بخش جاوا به سلیقه های قکری پی ببرید و اگه با دوستی هم سلیقه بودید کتاب هایی که اون دوستان مطالعه کردند و خوششون اومده رو پیگیری و انتخاب کنند و حتی از این دوستان هم در انتخاب کمک بگیرند..

در طی این مدت که کتاب ها رو پیگیری می کردم و خوندم متوجه شدم که مثلا silviyna عزیز سلیقه انتخاب کتاب ها ش مثل منه.. برای صرفه جویی در وقت(بخاطر اینکه سال اصلاح الگوی مصرفه :31:) از ایشون برای انتخاب کتاب کمک میگیرم..:11:

راستی سالار چقدر تو این کتابه چایی خورد..:31: واااااااااااااای دلم چایی خواست:27:

befermatooo
10-12-2009, 19:58
این رمان ساحل آرامش رو تا نیمه هاش خوندم .

همچین چنگی بدل نمیزنه . خاله بازی شده رفت . به نظر مخاطبش بیشتر دختر ها باشن آخه مردها حوصله اینو ندارن که هی توش گفته بشه : شهین رفت و مهین اومد . نیما مرد و سینا زنده شد و ... :31:

من که کلا" قاطی کردم اسم هاش رو .

zeroandone
10-12-2009, 21:03
سلام دوستان
من از داستان غزال خیلی خوشم اومد اگر از ده نمره بخوام نمره بدم نمره 8 می دم

tiktak20
11-12-2009, 00:27
اينم از من...

از كتابهاي مودب پور اونايي رو كه خوندم از 10 نمره ميدم

ياسمين 8 ( اين كتاب چون اولين كتابي بود كه ازش خوندم تاثير زيادي زوم گذاشت)
ركسانا 7.5 ( فعلا جاواش موجود نيست ولي سبكش خيلي كم (دقت كنيد گفتم خيلي كم) با بقيه فرق داره)
پريچهر 7.5 ( اولين رمان مودب پور هست كه سال 78 منتشر شد)
شيرين 6 ( اين داستان كلا سر كاريه و تخيلي با همون سبك معروفي كه پايين بهش اشاره ميكنم)
يلدا 6 ( درباره اين داستان چيزي ندارم بگم)
خواستگاري 4 ( تا آخرش نتونستم بخونم چون مسخره بود)

كلا به نظر من مودب پور بايد يكي از اين كتابا رو مينوشت چون همش مثل هم هست.داستان با دو تا دوست صميمي تر از برادر شروع ميشه.يكي سر به زير و خجالتي.يكي سر زنده و بسيار شوخ طبع.خجالتيه عاشق كه ميشه دير عشقشو بروز ميده ولي عشقش نظير نداره.آخر داستانم عشقش ميميره به هر طريقي كه شده باشه.يه داستان اكسترا هم اون وسط اضافه ميشه كه يه شخص بسيار رنج كشيده سرگذشتشو واسه اين دو تا تعريف ميكنه ... من اگه يكي از اين رمان ها رو خونده بودم به اون رمان نمره ي 9.5 به بالا ميدادم ولي بقيشو كه خوندم يه جورايي برام تكراري شد و حتي مسخره به نظر اومد.احساس ميكنم مودب پور به شعور مخاطبش احترام نميذاره...

بقيه رمان هايي كه من خوندم و نمره هايي كه از 10 بهشون ميدم

عاشقم باش 9 ( سبكش سبك جالبيه كه دختره از همه چيز ميگذره و همه كاري ميكنه تا پسره عاشقش بشه)
برزخ اما بهشت 6.5 ( دومين كتاب از سه گانه ي نازي صفوي كه به نظر من به كتاب كسل كنندست)
دالان بهشت 9 ( اولين كتاب از سه گانه ي نازي صفوي كه داستانش خيلي جذاب و اعصاب خرد كنه)
دريا 7 ( رماني از همسر مرتضي مودب پور كه خوشبختانه سبك شوهرشو دنبال نكرده و در زمان شاه اتفاق ميفته)
غزال 8.5 ( رمان خيلي قشنگيه منتها اغراق درش خيلي زياده)
همخونه 8 ( زياد يادم نيست داستانشو فقط اينو يادمه كه رمان خيلي معروفيه)
كاش يك زن نبودم 6.5 (رمان كه نميشه گفت. تله رمانيه كه داستان يه زن زجر كشيده رو نشون ميده)
سينوهه 9.5 ( به نظر خودم بهترين رمان و يا سرگذشتي بوده كه خوندم داستان درباره ي سينوهه پزشك مخصوص فرعون هاي مصر هست كه به زيبايي درك وقايع اون زمان رو به مخاطب منتقل ميكنه)
الهه ناز جلد اول 8 ( رمان قشنگيه كه اخرش درامه)
الهه ناز جلد دوم 7 ( جلد دوم اين رمان دقيقا از داستان جلد اول پيروي ميكنه)
نگار 5.5 ( چيز خاصي ندارم بگم بچه بازيه بيشتر داستانش)
بهارك 3 ( اين ديگه واقعا مسخرست پيشنهاد ميكنم تا جايي كه راه داره اين رمانو نخونين.كجا ديدين يه مرد سي ساله عاشق يه دختر 4 ساله بشه؟...)

befermatooo
11-12-2009, 01:32
سينوهه 9.5 ( به نظر خودم بهترين رمان و يا سرگذشتي بوده كه خوندم داستان درباره ي سينوهه پزشك مخصوص فرعون هاي مصر هست كه به زيبايي درك وقايع اون زمان رو به مخاطب منتقل ميكنه)

این رمان که فوق العاده بود . البته میگن واقعی بوده خیلی جاهاش ! ولی نمیدونم چرا اسمی از حضرت یوسف نیاورده !

آدم رو میخ کوب میکنه و ارزشش رو داره . من حتما پیشنهاد میکنم دوستان بخونن

10 از 10

b3st.programmer
11-12-2009, 01:52
این رمان که فوق العاده بود . البته میگن واقعی بوده خیلی جاهاش ! ولی نمیدونم چرا اسمی از حضرت یوسف نیاورده !

آدم رو میخ کوب میکنه و ارزشش رو داره . من حتما پیشنهاد میکنم دوستان بخونن

10 از 10

من هم میگم سینوهه فوق العاده است.. من اولین کتاب جاوایی که خوندم همین بود.. می تونم بگم شاهکاره .. من هم اسمی از یوزارسیف ندیدم.. ولی خب اثر بسیار زیبایی هست... البته یه جاهایش کسل کننده است ولی جاهای باحال زیاد داره:21::27:
به نظر من هم :10 -10

b3st.programmer
13-12-2009, 00:29
عنوان کتاب
دوباره عشق
نویسنده:
فاطمه صالحی

شخصیت های اصلی داستان
شقایق
علی
خسرو
اشکان
لیدا
مهتاب
و..

خلاصه داستان:
داستان از اینجا شروع می شود که ...
دختری به نام شقایق که در نوبت پیوند قلب در بیمارستان بستری هست؛ زمانی که قلبی برای پیوند براش پیدا میشه که هم زمان زیادی برای زندگی نداره و هم برادر شخص پیوند دهنده به شرطی قلب خواهرش رو اهدا میکنه که با او (برادره یعنی خسرو معینی) ازدواج کنه... شقایق که عاشق پسر عموش هست نمی تونه این روند جدید زندگی رو تحمل کنه ...

نظر من خواننده:
داستان سورژه خوبی داشت :5:..ولی خیلی روش کار نشده بود .. در کل گیرایی خودش رو داشت ولی بعضی کارهای احمقانه (البته به نظر من) زیاد داشت.. مثل کتک زدن های شخصی که تازه عمل پیوند قلب انجام داده...:13:یا حرص دادن های بیخودی... من موندم چرا زنده موند این بنده خدا..:31:
درکل همش به هم دیگه تا دلت بخواد سیلی زدند... نویسنده اش معلومه روی این موضوع تاکید زیادی داشته .. :31:
به نظر من اگه یه باز نویسی روی داستان بشه میشه یه داستان عالی و درجه 1 بشه..:27:
ولی درکل بهتون پیشنهاد می کنم بخونیدش..

امتیاز من..
9 از 10 هست.

منتظر نقد و بررسی دوستان هستیم... :10:

tiktak20
18-12-2009, 02:53
عنوان کتاب
دوباره عشق
نویسنده:
فاطمه صالحی

منم اين كتابو خوندم.خلاصه داستان رو كه سپهر نوشته...
نظر سپهر رو هم قبول دارم و اين رو هم اضافه ميكنم كه داستان طوري پيش ميره كه خسته كننده نميشه. ولي از نظر جذابيت من به رمان از 10 بيشتر از 7 نميدم.

امتياز اين رمان از نظر من...
8 از 10 هست.

silviyna
21-12-2009, 23:44
منم اين كتابو خوندم.خلاصه داستان رو كه سپهر نوشته...
نظر سپهر رو هم قبول دارم و اين رو هم اضافه ميكنم كه داستان طوري پيش ميره كه خسته كننده نميشه. ولي از نظر جذابيت من به رمان از 10 بيشتر از 7 نميدم.

امتياز اين رمان از نظر من...
8 از 10 هست.

منم با این نظر موافقم ولی از 10 نمره 5 میدم

silviyna
22-12-2009, 13:29
رمان ایرانی - در چشم من طلوع کن

مشخصات کتاب:
نام کتاب: در چشم من طلوع کن
نام نویسنده: اعظم طیاری
شابک: 7-7-90212-600-978
قیمت: 67,000 ریال
تعداد صفحات:469ص
سال چاپ: چاپ اول زمستان 1387
انتشارات: شادان

شرح پشت جلد: همه می پرسند: چگونه شناختی اش؟ و من می گویم: در سخت ترین شرایط، آن هنگام که به قول قدیمی ترها دنیا از من برگشته بود، او پناهم شدو پناهش دادم. امروز معنای آغازی دوباره را همراه با آن که نه تنها من بلکه تمامی مردم این سرزمین به او و مانند او می بالند، می فهمم.

من ارزش لحظه ای را که با تو زندگی در چشم من طلوع کرد را می دانم.

خلاصه داستان: این داستان، داستان زندگی زن بد اقبالی به نام غزاله است که زندگی زناشوئی موفقی با منصور داشته و یک فرزند کوچک هم داشته. برای مراسم ازدواج خواهرشوهرش به شهرستان میرفته که گرفتار حوادث پیش بینی نشده ای میشه که کاملاً بیگناه به جرم حمل مواد مخدر به زندان میفته و هیچ کس حرفهاشو باور نمیکنه. این زندان رفتن برای او به قیمت حیثیت و آبروش و همینطور از دست دادن همسر و فرزندش و همینطور فوت مادرش میشه و مسیر زندگیش کاملاً تغییر میکنه. کیان سرگرد اداره مواد مخدر بوده که او هم التماسها و حرفهای غزاله را باور نمیکنه و به نفرین غزاله گرفتار میشه. دست تقدیر این دو را با هم گرفتار بازیهای عجیب و تلخی میکنه که همین حوادث و رنجهای مشترکی که در آن دوران متحمل میشوند، باعث نزدیک شدنشون به همدیگر میشه و ....

به نظر من قلم نویسنده گرم و روان بود و حسابی آدم را جذب کتاب میکرد. من از 10 نمره 7رو میدم

silviyna
22-12-2009, 13:33
تا ته دنیا

مشخصات کتاب:
نام کتاب: تا تَه دُنیا
نام نویسنده: سوگند دهکردنژاد
شابک: 964-6933-81-5
قیمت: 88.۰۰۰ ریال
تعداد صفحات:730ص
سال چاپ: چاپ دوم اردیبهشت 1387
انتشارات: پاسارگاد

وضعیت: Personal Collection

خلاصه داستان: داستان راجع به زندگی دختر جوان و شیطونی به نام ساغر است که در محیط دانشکده به همکلاسیش مسعود دل می بنده. داستان عشق مسعود و ساغر و روابطشون و دوستانشون و همکلاسیهاشون و ... است و نسبت به کتابهای دیگری که این چند وقته خوندم کشش بیشتری ایجاد میکرد. ساغر و مسعود هر دو عاشق و مغرور بعد از اینکه به مرور و ذره ذره عشق درونشون شکل میگیره و به هم دل میبندن با کلی سوء تفاهم از هم دور میشن و ....

در مجموع خوب بود داستان و من دوستش داشتم فقط بیخودی کشش داده بود من نمره 8 رو بهش میدم

silviyna
22-12-2009, 13:42
رمان ایرانی- تیه طلا

مشخصات کتاب:
نام کتاب: تیه طلا
نام نویسنده: عاطفه منجزی
شابک:964-8897-00-X
قیمت: ۲۶.۰۰۰ ریال
تعداد صفحات: ۲۸۱
نوبت چاپ: چاپ اول ۱۳۸۵
ناشر: اختران

شرح پشت جلد: یک خبر! بالاخره شکارچی قربانی شکارش شد. آره٬ قراره که فردا تیام به عقد فرهاد دربیاد. باورت میشه؟ حالا فکرش را بکن. من این وسط چه کاره‌ام!

فرهاد بی‌نوا داره قربانی تیام می‌شه. طفلی فکر میکنه داره زن می‌گیره٬ در حالیکه خبر نداره زنش مرده. خنده داره٬ نه؟ می‌دونم هیچم خنده‌دار نیست. هر کی بفهمه داره چه اتفاق می‌افته٬ می‌شینه و کلی به حال و روز ما دو تا٬ زار می‌زنه. حالا صبر کن تا همه‌چیز رو از اولش برات بگم....

خلاصه داستان: داستان زندگی دختری است به نام طلا که مدتی بنا به مصلحت زندگیش نقش خواهر جوانمرگ دوقلوی خودش تیام را بازی میکنه و در همان نقش عاشق نامزد خواهرش فرهاد میشه!

این کتاب از نظر من جذاب و دوست داشتنی اما یه کم غیرواقعی بود نمره ای که میدم 8

Hadi King
22-12-2009, 13:46
عنوان کتاب
دوباره عشق
نویسنده:
فاطمه صالحی

منتظر نقد و بررسی دوستان هستیم
آخرش بد تموم شـــد نباید شقایق میمرد ...
از نظر منم رمان خسته کننده که نبود سرگرم کننده بود میخواستی بدونی آخرش چی میشـــه !!!
نمره از 10 => 7

b3st.programmer
24-12-2009, 11:33
عنوان کتاب
تلخ و شیرین
نویسنده:
آناهیتا شاپوری

شخصیت های اصلی داستان
سپیده
رضا
شهاب
امیر
امید
اقسانه
سحر
حاج مرتضی
عمه مهین
و..

خلاصه داستان:
دختری به نام سپیده وارد دانشگاه میشه و در طی تفریحاتی که با دوستانش میره با پسری به نام شهاب آشنا می شود که این پسر قبلا بی بند و بار بود (البته با اینکه دانشجو دانشگاه دولتی هست) و این دو به هم علاقه بسیار دارند..البته در این بین امیر پسرعمه سپیده هم عاشق اوست .شهاب و سپیده تلاش می کنند که با هم ازدواج کنند اما..

نظر من خواننده:
داستان سورژه خوبی داشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]البته پیشنهاد می کنم اون دسته از خانم هایی که تازه می خوان بروند دانشگاه هم این مطلب رو بخونند ..که تا رفتن دانشگاه جو گیر نشوند..:31:
من از رفتارهای اول داستان سپیده اصلا خوشم نیومد.. ولی وسط های داستان فهمیدم که نویسنده می خواد نتیجه گیری خوبی از داستان بکند.
متاسفانه رمان های ایرانی تقریبا شبیه هم هست ولی این رمان متفاوت بود.و داستانی رو بیان کرد که شاید زندگی خیلی از دختر ها باشه:27:..بخصوص قسمت اول داستان.
بهتون پیشنهاد می کنم حتما بخونیدش..

امتیاز من..
9.5 از 10

b3st.programmer
30-12-2009, 12:51
ُسلام دوست های گــــــــــل:
من سه کتاب خوندم که نویسنده های مشهور و معروفی نداشت.. فکر کنم از وبلاگ هایی که خاطره و داستان می نویسند کپی شده بود.
ولی سورژه های قشنگی داشت و خوشم اومد ..

کتاب های

بازی سرنوشت
داستان واقعی دختری به نام آهو است که به اجبار عمه اش ازدواج می کنه و فراز و نشیب های زیادی رو در طی زندگی اش طی می کنه..

دوستت دارم باور کن
داستان پسر (کیان)و دختری(ارغوان) هست که عشق اینترنتی شان ناخواسته به خارج از دنیای نت می کشه ...

برخورد
داستاندختری هست که در امریکا زندگی میکنه و با اصرار مادرش با پسری آشنا میشود..

نظر من خواننده:
دو کتاب اول سورژه های خوبی داشتند..و مثل رمان های تکراری معروف نبودند.. کتاب برخورد هم روان نوشته شده بود و میشه ازش کلی چیز یاد گرفت (بخصوص چطوری با خانم های زیرک برخورد کنیم:5:) و چرخی توی امریکا زد:31: البته یه جاهاییش رو به نظر من قلوو کرده ولی خب:27: امتیاز من 5 از 10

کتاب بازی سرنوشت یه رمان خوب و روانی بود.. داستان هم که به گفته خودش واقعی بود.. امتیاز من 9 از 10 هست

کتاب دوستت دارم باور کن هم کتاب جالبی بود سورژه اش هم نو بود..خوب هم تموم شد.:31: امتیاز من 8 از 10

منتظر نظر شما دوستان هم هستیم..:10:

ســـــــپهر:11:

tiktak20
31-12-2009, 21:02
نظر من درباره ي كتاب به رنگ شب از اعظم اطياري

موضوعش تکراری بود!!

طبق معمول همخونه شدن دوتا جوون که یک طرف عاشق و خل چل اون یکیه!! اون یکی هم دیوونه ی طرفه! ولی انقدر که آی کیوش بالاست نمی دونه عاشق این طرف شده و اون یکی عشقش کشک و دوغ بوده!!!
حالا که یه مدت با این طرف کتک کاری می کنه و اذیتش می کنه و خلاصه انواع شکنجه های روحی روانی جسمی اینا روی این انجام میده...انقدر که دیگه به مرحله ی طلاق برسن بعد طرف تازه دوزاریش صاف بشه که چی!!!!
بعله!!! بنده عاشق این خانمی بودم که هر روز عطر نفس هاش و از اتاق بقلی میشنوفتم
حالا این یکی التماس کنه و اون یکی ناز کنه.... دوباره یه هماهنگی بوجود میاد... هر دو طرف یهو با هم خوب می شن اما این وسط یکی فتنه گری می کنه طبق معمول هم که یک زنه!!
همه چیز بهم می خوره!!!! یکی می سوزه و می سازه!! اون یکی هم فقط می سوزه!!!
و در آخر بعد از چند قرن همدیگه رو می بینن و خلاصه دوباره تکرار مکررات شروع می شه و .... امشب چه شبیست...

در کل رمان بدي نبود ولي نقاط ضعفي داشت مثل:

اغراق به مقدار زيادي ديده ميشد توي داستان...
كش دادن زیادی داستان موجب بی حوصلگی می شه که این روزا توی بیشتر رمان ها هست!!!
يا این که پسره دائم دختره رو می گرفت زیر مشت و لگد و ...
این نویسنده ظاهرا با این سن هنوز آقایون رو نشناخته!!!
شما كدوم پسري رو ديدين كه در همچين موقعيتي قرار بگيره و خدا و خرما رو با هم نخواد؟؟؟

خلاصه امتياز من به اين رمان از 10 امتياز , از 7 بيشتر نميتونه باشه

masi1366
02-01-2010, 04:04
سلام میشه لینک بازی سرنوشت و دوستت دارم باور کن رو بزارین تا ماهم بخونیم؟ ممنون میشم
راستی من از رمان دونیمه سیب فوق العاده خوشم اومد خیلی احساساتشون قشنگ بود ... 2بار خوندمش.. شاید فکر کنید که غیر واقعیه که یک خواهر و برادر عاشق هم بشن اما باید بگم که هستش چنین چیزی... درکل خیلی خوشم اومد حتی اگر بد یا غیرواقعی باشه

b3st.programmer
02-01-2010, 18:41
سلام میشه لینک بازی سرنوشت و دوستت دارم باور کن رو بزارین تا ماهم بخونیم؟ ممنون میشم
راستی من از رمان دونیمه سیب فوق العاده خوشم اومد خیلی احساساتشون قشنگ بود ... 2بار خوندمش.. شاید فکر کنید که غیر واقعیه که یک خواهر و برادر عاشق هم بشن اما باید بگم که هستش چنین چیزی... درکل خیلی خوشم اومد حتی اگر بد یا غیرواقعی باشه

سلام دوست من:
این دو تا لینکی که می خواستی:

رمان بازي سرنوشت
نويسنده:؟؟؟

رمان دوستت دارم باور كن
نويسنده:؟؟؟

شما هم یه زحمتی بکش لینک این کتاب رو بگذار تا ما هم بخونیم:10::46:

راستی یه پیشنهاد از این به بعد هرکسی یه کتاب رو نقد می کنه لینک دانلودش هم بگذاره که دوستان راحتتر دانلود و مطالعه کنند..:11::8::31:

tigers
05-01-2010, 12:21
ممنون از تیکتک از کتاب ها

b3st.programmer
05-01-2010, 17:02
عنوان کتاب
خیال یک نگاه
نویسنده:
نامشخص

شخصیت های اصلی داستان
فروزان
فریدون
فرهاد
فرزانه
بهرام
علی ارغوان
آیدا
سهراب
سوزی= سوزان
طاووس
ابی
و...

خلاصه داستان:
دختری به نام فروزان ،همراه دخترش (سوزان) که از حاصل یک ارتباط دوران دوستی حاصل شده است،به تنهایی زندگی میکنند، دوست فروزان و پدر سوزی (سهراب)آنها رو ترک کرده و فروزان با آشکار شدن رابطه اش با سهراب و بدنیا آمدن دخترش، پدر و مادرش بر اثر فشار روحی این موضوع می میرند و همه اقوام او را ترک می کنند و فروزان با غم این موضوع دست و پنجه نرم می کند اما....

نظر من خواننده:
داستان سورژه خوبی داشت ..موضوع هم تکراری نبود و بنظر من بسیار پند آموز بود :20:البته داستان به سبک خوبی نوشته شده بود یعنی اینکه اول زمان حال فروزان رو شرح داد و در قسمتی از داستان با یک اتفاق خواننده رو به گذشته فروزان برد و بعد از اینکه داستان رو تا زمان بروز اون حادثه ادامه داد، بقیه داستان و آخر داستان رو تعریف کرد.که این شیوه رمان نویسی باعث شد که خواننده ،تا آخر داستان رو با شور دنبال کند:20:
این نکته اش فکر کنم نکته بسیار مثبتی بود.البته قلم نویسنده اش هم خیلی گیرا بود..فکر کنم با این داستان باید نویسنده معروفی هم این اثر رو نوشته باشه..ولی اسمش در این فایل نیامده بود.
ولی نکات منفی هم به نظر من داشت:
1.تقریبا از نیمه های داستان خیلی دیالوگ ها کش داده شده بود.
2.خیلی از دیالوگ ها مثل (سهراب و مادرش) خیلی شعاری کار شده بود و خیلی ملموس نبود.

ولی درکل بهتون پیشنهاد می کنم حتما بخونیدش،مطمئن هستم که خوشتون میاد..:10:

امتیاز من..
9.5 از 10 هست.

لینک دانلود کتاب»

masi1366
06-01-2010, 02:34
دونیمه سیب:[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] البته نمیدونم لینکش کار میکنه یا نه مال خیلی وقت پیش بود........ راستی آقا یا خانمی که داری خودمونی میشی :31: با پیشنهادتون موافقم و به خاطر لینکایی که دادین ممنونم

tiktak20
06-01-2010, 14:37
دونیمه سیب:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید البته نمیدونم لینکش کار میکنه یا نه مال خیلی وقت پیش بود

اين لينك خراب شده ميتونيد از اينجا دانلودش كنيد

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آقا یا خانمی که داری خودمونی میشی
....

b3st.programmer
09-01-2010, 14:31
عنوان کتاب
دو نیمه سیب
نویسنده:
نامشخص

شخصیت های اصلی داستان
ندا
نیما
یلدا
امیر
پویا
شهروز
و...

خلاصه داستان:
دختری به نام ندا ،با پسری به نام شهروز دوست است که بعد از مدتی بدلیل شکاک بودن او ،رابطه شان تیره و تار می شود ؛ ندا قصد جدا شدن از او را دارد ولی شهروز راضی نمی شود.ندا این موضوع رو با برادر خود (نیما) در میان می گذارد ،و نیما با حمایت هایی که در این موضوع از ندا می کند که باعث ایجاد رابطه عاطفی بین این برادر و خواهر می شود.اما...

نظر من خواننده:
داستان خوب کار و نوشته شده بود..بنظر دوستمون masi1366 هم که کتاب رو معرفی کردند..با اینکه موضوع داستان عرف جامعه و عقاید دینی مردم (چه مسلمان،چه مسیحی و...) نیست.. ولی خب بد نبود.

نکات مثبت داستان:
قلم نویسنده خوب بود.
وقایع و مشکلات جامعه و خانواده ها رو بخوبی بیان کرده بود.
آخرش غیر منتظره تموم شد.:27:

نکات منفی داستان:
بعضی ها (آدم های بی جنبه:31:)می خونند و از فردا عاشق خواهر برادراشون می شوند..(البته در کتاب نتیجه گیری خوبی کرد.):18::41::2:

ولی داستانش جالب و نو بود..
امتیاز من..
9 از 10 هست.

لینک دانلود کتاب:

tiktak20
12-01-2010, 00:04
نظر من درباره ي كتاب گندم نوشته ي م.مودب پور

من قبلا نظرمو درباره ي كتاب هاي م.مودب پور گفته بودم

از كتابهاي مودب پور اونايي رو كه خوندم از 10 نمره ميدم

ياسمين 8 ( اين كتاب چون اولين كتابي بود كه ازش خوندم تاثير زيادي زوم گذاشت)
ركسانا 7.5 ( فعلا جاواش موجود نيست ولي سبكش خيلي كم (دقت كنيد گفتم خيلي كم) با بقيه فرق داره)
پريچهر 7.5 ( اولين رمان مودب پور هست كه سال 78 منتشر شد)
شيرين 6 ( اين داستان كلا سر كاريه و تخيلي با همون سبك معروفي كه پايين بهش اشاره ميكنم)
يلدا 6 ( درباره اين داستان چيزي ندارم بگم)
خواستگاري 4 ( تا آخرش نتونستم بخونم چون مسخره بود)

كلا به نظر من مودب پور بايد يكي از اين كتابا رو مينوشت چون همش مثل هم هست.داستان با دو تا دوست صميمي تر از برادر شروع ميشه.يكي سر به زير و خجالتي.يكي سر زنده و بسيار شوخ طبع.خجالتيه عاشق كه ميشه دير عشقشو بروز ميده ولي عشقش نظير نداره.آخر داستانم عشقش ميميره به هر طريقي كه شده باشه.يه داستان اكسترا هم اون وسط اضافه ميشه كه يه شخص بسيار رنج كشيده سرگذشتشو واسه اين دو تا تعريف ميكنه ... من اگه يكي از اين رمان ها رو خونده بودم به اون رمان نمره ي 9.5 به بالا ميدادم ولي بقيشو كه خوندم يه جورايي برام تكراري شد و حتي مسخره به نظر اومد.احساس ميكنم مودب پور به شعور مخاطبش احترام نميذاره...

با اين همه بازم رمان گندم رو خوندم به خاطر شخصيت شوخ طبع داستان هاي م.مودب پور.اين رمان يه خرده با بقيه ي رمان هاي اين نويسنده فرق داره كه فرقشو اينجا نميتونم بگم چون داستان رو ميشه و جذابيتشو از دست ميده.ولي در كل نسبت به رمان هاي قبلي نويسنده بيشتر از درد هاي جامعه ميگه.عنوان كردن معضلاتي مثل فقر.بي بند و باري.فحشا.اختلاف طبقاتي و ...كه توي اكثر رمان هاي م.مودب پور هست ولي توي اين رمان نسبت به قبليا بيشتره.البته بعضي جاها هم خسته كننده ميشه بس كه بحثاي فلسفي ميكنن.در كل رمان بدي نيست ولي از معايب آشكارش ميشه به اين اشاره كرد كه پايان داستان رو خيلي سريع و فكر كنم توي سه چهار خط توضيح ميده.فكر مي كنم مودب پور با اين كارش خواسته به مخاطبش شوك وارد كنه كه البته موفق شده ولي اين در مورد كسايي صدق ميكنه كه كتاباي ديگه از مودب پور رو نخونده باشن.نكته ي ديگه اينكه خيلي اغراق داره توي داستان مثل هميشه.مثلا يه جا پسره ميگه ما توي يه باغ بيست هزار متري زندگي مي كنيم كه من هر جور با انگشتام حساب كردم ديدم راه نداره.حالا شما هم حساب كنين اگه به نتيجه اي رسيدين به منم بگين.

در كل من به اين رمان از 10 نمره نمي تونم بيشتر از 8 بدم.

silviyna
14-01-2010, 00:16
گمشده نوشته زهرا اسدی

با ظهور علائم بهبودی درژاله دختر بیماری که در یک آسایشگاه روانی بستری است
دکتر صالحی مدیر آسایشگاه ترغیب میشود دستنوشته های او را بخواند که از راز وحشتناک زندگی ژاله پرده بر میدارد و متوجه میشود این دختر بیمار برای دفاع از پاکدامنیش و تحت شکنجه های زیاد دچار بیماری روانی شده از سوی دیگر همسر دکتر نیزبا شنیدن این سرگذشت سخت به ژاله علاقه مند شده واز او میخواهد که برای زندگی به خانه آنها برود ولی با بازگشت فرزندان دکتر ......

به نظر من که داستان قشنگیه من از 10 بهش 8.5 میدم

silviyna
14-01-2010, 00:18
پارسانوشته منیر مهریزی مقدم
رویا بعد ازورشکستگی و مرگ پدر کارخانه دار و ثروتمند خود با داشتن مدرک مهندسی معماری تصمیم میگیرد مدتی را در خانه خانم سعادت و به پرستاری از این پیرزن بیمار که تنها پسرش (پارسا) در خارج از کشور به تحصیل مشغول است بگذراند ولی با بازگشت ناگهانی پارسا قبل از موعد مقرر زندگی شکل دیگری به خود میگیرد و ....

رمان قشنگی بود اما داستانش تکراریه نمره ای که میدم 7

masi1366
14-01-2010, 02:51
سلام... رمانهای خانم تکین حمزه لو هم حرف نداره... حتمن بخونید پشیمون نمیشید.. رمانهاش تکراری نیستن مخصوصن.. از آن سوی آینه ( که از 10 نمره 9.5 میدم) مهرومهتاب و افسون سبز( که از 10 نمره 9 میدم بهشون).. ازآن سوی آینه داستان زنی که همیشه از زندگی اش گله داردو از نعمتهایی که خدا به او داده ناشکری میکند تا اینکه اتفاقی می افتد. و حالا حسرت گذشته را میخورد... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

masi1366
14-01-2010, 03:16
من هم خاطرات سپيده يكي از همين سایتها را به كتاب تبديل كردم... كه فوق العاده قشنگه پيشنهاد ميكنم حتمن بخونيدش.. به نام امتداد تلخيها 1467 صفحه....واقعيتش بار اولمه كه آپلود ميكنم اميدوارم درست باشه.

b3st.programmer
14-01-2010, 17:47
پارسانوشته منیر مهریزی مقدم
رویا بعد ازورشکستگی و مرگ پدر کارخانه دار و ثروتمند خود با داشتن مدرک مهندسی معماری تصمیم میگیرد مدتی را در خانه خانم سعادت و به پرستاری از این پیرزن بیمار که تنها پسرش (پارسا) در خارج از کشور به تحصیل مشغول است بگذراند ولی با بازگشت ناگهانی پارسا قبل از موعد مقرر زندگی شکل دیگری به خود میگیرد و ....

رمان قشنگی بود اما داستانش تکراریه نمره ای که میدم 7

ممنون میثاقه جان:11:

من هم این کتاب رو تازگی تموم کردم
امتیاز من هم
7 از 10

نظرات من خواننده:
علاوه بر تکراری بودن داستان..
من از طرز نوشتار و عقیده های نویسنده خوشم نیومد..همش غر می زد..:31: دلیل نمیشه که کسی که مثلا کمی حجابش رو بیشتر از دیگری رعایت بکنه و رفتارش به خونگرمی بقیه نباشه هی بقیه رو بکوبونه و بگه طرف جلفه:13:..
من از این جور نویسنده ها که عقایدشون رو تو داستاناشون بد و تلخ عنوان می کنند اصلا خوشم نمیاد(حالا فرقی نمی کنه چه مومنش ،چه غیر مومن اش..):2:.. آدم باید خاکستری بنویسه.:8:

b3st.programmer
21-01-2010, 13:13
عنوان کتاب
مرگ قو
نویسنده:
نامشخص

شخصیت های اصلی داستان
شیما
سپیده
آرش
کیان
حمید
سارا
سیما
و...

خلاصه داستان:
دختری به نام شیما،ناراحتی قلبی دارد و به گفته دکتر ها اگه پیوند قلب نشه تا چند ماه دیگر خواهد مرد.. او که بخاطر بیماری اش تا کنون تجربه عاشق شدن را نداشته ولی در مهمانی عاشق می شود .و بین عشق و بیماری باید دست و پنجه نرم کنه...

نظر من خواننده:
قشنگ و غمگین بود... با اینکه یه سورژه تقریبا تکراری بود..ولی ارزش خوندن داره..:8:

امتیاز من»
9 از 10

لینک دانلود:

silviyna
25-01-2010, 15:53
عنوان کتاب
مرگ قو
نویسنده:
نامشخص

شخصیت های اصلی داستان
شیما
سپیده
آرش
کیان
حمید
سارا
سیما
و...

خلاصه داستان:
دختری به نام شیما،ناراحتی قلبی دارد و به گفته دکتر ها اگه پیوند قلب نشه تا چند ماه دیگر خواهد مرد.. او که بخاطر بیماری اش تا کنون تجربه عاشق شدن را نداشته ولی در مهمانی عاشق می شود .و بین عشق و بیماری باید دست و پنجه نرم کنه...

نظر من خواننده:
قشنگ و غمگین بود... با اینکه یه سورژه تقریبا تکراری بود..ولی ارزش خوندن داره..:8:

امتیاز من»
9 از 10

لینک دانلود:

آخرش خوب تموم میشه یا نه؟

b3st.programmer
26-01-2010, 15:59
آخرش خوب تموم میشه یا نه؟

سلام خوبی شما؟؟
نمیشه که همش خوب تموم شه و همه عاشق معشوق ها به هم برسن..:31:
ولی داستانش خوب تموم شد..از یک لحاظ هایی خوب از یه لحاظ هایی هم بد:5:... ولی بعد مثبتش بیشتره..:31::46:

من الان رمان خاطرات سپیده دستمه..همونی که دوستمون masi1366 گذاشتند:27:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن الان 900 صفحه اش رو خوندم واقعا جذاب بود..البته توصیه ام این هست که افراد بالای 16 سال مطالعه کنند.:21:
البته مطمئن هستم الان با نوشتن این جمله هرکی که زیر 16 سال هست میره مطالعه می کنه:31: ولی خب وظیفه اخلاقیم بود که بگم..:27:

ولی بگم واقعا رمان قشنگ و آموزنده ای هست..طرف دارای رمان خوندن ا ین رمان رو در اولویت قرار بدهند..
البته با اینکه به شخصیت و احساسات ما آقایون توهین شده :13:ولی خب ..

امتیاز من تا اینجای داستان 10 از 10 :8:

masi1366
27-01-2010, 02:01
سلام .. خوشحالم که شما هم از خاطرات سپیده خوشتون اومده.. (اما آخرش حسابی از دست این دختر اعصابتون خرد میشه ) .. .. به عنوان یک رمان واقعی حرف نداشت ..از خودم ممنونم دی:31:...
منم امروز « کتاب سهم من از زندگی » رو تموم کردم.. کتاب جالبی بود ارزش خوندن داره .. به نظرم موضوعش تکراری و غیرواقعی نبود.. از 10 نمره 9.5 میدم...
دختری به نام پریا که ..پدرش بعد از فت مادرش با شراره که 27 سال کوچکتر از خودش بوده ازدواج می کنه.. پریا از پدر و زن باباش متنفر شده و زن باباش رو در آزار و اذیت قرار میده تا اینکه بعد از 2سال پدرام برادر شراره به ایران برمیگرده و...

b3st.programmer
27-01-2010, 16:51
سلام .. خوشحالم که شما هم از خاطرات سپیده خوشتون اومده.. (اما آخرش حسابی از دست این دختر اعصابتون خرد میشه ) .. .. به عنوان یک رمان واقعی حرف نداشت ..از خودم ممنونم دی:31:...
منم امروز « کتاب سهم من از زندگی » رو تموم کردم.. کتاب جالبی بود ارزش خوندن داره .. به نظرم موضوعش تکراری و غیرواقعی نبود.. از 10 نمره 9.5 میدم...
دختری به نام پریا که ..پدرش بعد از فت مادرش با شراره که 27 سال کوچکتر از خودش بوده ازدواج می کنه.. پریا از پدر و زن باباش متنفر شده و زن باباش رو در آزار و اذیت قرار میده تا اینکه بعد از 2سال پدرام برادر شراره به ایران برمیگرده و...

ممنونم از شما..
کتاب رو تموم کردم. ولی تقرییا میشه گفت که خوب تموم شد. ولی رمان تلخی بود.

البته تا دلتون بخواد این پسرهای بدبخت رو می زاره سر کار و احساسات پاک ما آقایون رو میبره زیر سوال..:27:

یکی از دوستان سوال کرده بودند که چرا گفتم افراد زیر 16 سال مطالعه نکنند.

من از این نظر گفتم زیر 16سال نخونند ..برای اینکه شرمنده اینطور رک میگم:41:.. زندگی نامه یه دختر هست که بخاطر خیانت نامزدش قبل از ازدواج و مراسم رسمی.. و ..
پدرش از خونه بیرونش میکنه و بدون هیچ پشت و پناهی برای حس انتقام از مرد ها تقریبا میشه گقت تبدیل به یه زن خراب میشه... تو زندگیش خیلی فراز و نشیب رو طی میکنه ..
داستان تکی هست. سوژه اش هم تازه بود.چون خاطرات و زندگی نامه ی یه دختر از همین جامعه است..:41:

چون زندگی و ماجراش به نظر من برای افراد زیر 16 سال مناسب نیست .همین که ماجراش بخشیش به خیانت جنسی به این دختر و رابط دوستی نا مناسی هست. به نظر من مناسب نیست:27:. البته خوشبختانه اصول اخلاقی در نوشته ها رعایت شده..ولی میگم موضوعش مناسب این سنین نیست.
حالا دیگه خود دانید..:27::21:

توصیه میکنم دوستان یه مطالعه بکنند و برداشتشون رو از داستان اینجا بگن..

tiktak20
28-01-2010, 00:24
رمان همراز نوشته ي منير مهريزي مقدم

خلاصه داستان: «همراز» داستان دختر جوونيه به نام مژگان. مژگان مادرش رو خیلی زود از دست میده و تحت توجه و محبت کامل پدر و برادر بزرگش مجید بزرگ میشه. 18 سالش که میشه پدرش به اصرار عمه هاش با فرشته نامی ازدواج میکنه. مژگان به شدت مخالفت میکنه و به آزار و اذیت فرشته میپردازه. فرشته واقعاً مثل یک فرشته بوده و با مهربانی و گذشتش مژگان رو به راه میاره و محبت قلبیش رو میخره.
فرشته تو راه خونه یه همراه همیشگي داره که دورادور مراقبشه. درست زمانی که همراهش تصمیم میگیره بهش نزدیک بشه، مژگان توی محل کارش با احسان فرهمند آشنا میشه که این آشنایی به عشق و ازدواج ختم میشه. تازه در مراسم خواستگاری م‍‍‍ژگان متوجه میشه که همراه همیشگي حسام برادر کوچکتر احسانه!
عشق حسام به عنوان یک راز بین حسام و مژگان باقی میمونه ولی حسام ضربه خیلی خیلی سختی از ازدواج مژگان و احسان میخوره. زندگی مژگان و احسان یک زندگی بسیار عالی و عاشقانه بوده که با بچه دار نشدن مژگان و اذیت مادر احسان کمی تلخ میشه.
مژگان و احسان سیاوش رو از پرورشگاه پیش خودشون میارن و بعد از سالها خدا بهشون فرزند دختری میده و بازی روزگار ....

به نظر من كلا رمان خوبي بود و براي مخاطب باور پذير بود.داستان سوژه ي خوبي داشت.ولي نميشه گفت نو بود.چون يه جورايي شبيه داستان رمان الهه ناز بود ولي بر عكسش.دو تا شخصيت جديد هم داشت كه من توي رمانهاي ديگه نديده بودم.شخصيت مژگان براي خانما و دختر خانما شخصيت جذاب و دوست داشتنيه.چون مي تونست درست فكر كنه و تصميم درست رو بگيره.ولي توي رمانهاي ديگه همچين شخصيتي كمتر ديده ميشه.شخصیت فرشته زن بابای مژگان خیلی خوب و نو بود چون معمولا توی رمانها زن بابا ها بد جنسند و از این حرفها... ولی اینجا خلاف این نوشته شده بود.

داستان معايبي هم داشت:
بزگترين سوتي داستان در مورد زمان زلزله ي بم بود كه گفته بود توي شهريور ماه اتفاق افتاده در حالي كه توي دي ماه 1382 اتفاق افتاد.حالا نويسنده نمي دونسته، من نمي دونم اون ويراستار و ناشر هم نفهميدن يا اينكه اصلا كتابها رو نمي خونن چون اين كتاب خيلي غلط نگارشي هم داشت!!!!!
از قضیه بم که بگذریم سوتی دیگش کنکور سیاوش بود به نظر می رسه که خانم نویسنده اطلاع نداشتن که رشته پزشکی روزانست و اگر کسی قبول شد تا دو سال نمی تونه تو کنکور شرکت کنه!

امتيازايي كه من به اين رمان ميدم از 10 نمره:
جذابيت 7.5
باور پذيري 10
در كل 9.5

silviyna
02-02-2010, 13:16
پرپرواز نوشته راضیه حاتمی زاده
پروانه در 18 سالگی توسط ثریا مدیر پرورشگاهی که در آن بزرگ شده و حق مادری به گردنش دارد به آپارتمانی لوکس و مجلل که از طرف حامی همیشه مجهول و پولدارش که از هیچ هزینه ای برای او دریغ نمیکند برده میشود تا زندگی را به تنهایی و با اتکای به نفس یاد بگیرد و همانجا میفهمد که زندگی پر از انسانهایی است که هیچ وقت نمیشناخته، همسایه خوبی مثل ناهید خانم و نادین پسرش و دوست او فرزاد که برای اولین بار قلب پروانه را لرزاند و همچنین سپیده و حاج مهدی و از همه مهمتر حامی بزرگی چون وثوق که هر شب به حرفهای دل او از طریق چت اینترنت گوش میداد و راهنمائیش میکردولی اسرار زندگی پروانه ان قدر زیاد است که سالها طول میکشد تا از همه انها مطلع شود ولی با این همه علیرغم مخالفتهای ثریا و وثوق ، پروانه با فرزاد ازدواج میکند تا.....

---------- Post added at 01:16 PM ---------- Previous post was at 01:13 PM ----------

رانده شدگان نوشته آمنه محمدی هریس

4 جوان که هر کدام به طرزی از جامعه وخانواده خود طرد شده اند با جمع شدن در یک رستوران و کار در آن زندگی خود را میگذرانند ولی با اوج گیری بیماری یکی از آنها 3 جوان دیگرکه هر کدام به نوعی میخواهند به او کمک کنند و بدین ترتیب مشکلاتی که هر کدام به نوعی سعی در فراموشی ان داشته اند دوباره یاد آوری می شود....
کتاب بدی نیست اما زیادی کشش داده، نمره ای که من میدم 6

babelirani
03-02-2010, 09:20
سلام

من در این تایپیک به مسئله ای برخورد کردم که بهتر دیدم توضیح بدم
سوال : چرا سینوهه از یوزارسیف ( حضرت یوسف ) حرفی نزده ؟؟؟؟
پاسخ : چون در نوشته های معتبر تاریخی حضرت یوسف ( ع ) و سینوهه هم دوران نبودن ولی در سریالی که ایران ساخته بود تاریخ رو به دلایلی که من پیداش نکردم تحریف صورت گرفته
البته تحرفهای زیادی در این سریال وجود داشت که اینجا جای حرف زدن در بارش نیست
ولی واقعا" آیا برای شما خیلی عجیب نیست که سینوهه ای که کل زندگیشو نوشته بود حرفی از مسئله ای به این مهمی نزنه ؟

farshadzah
03-02-2010, 18:08
درود خدمت babelirani در مورد سينوهه بايد بگم كه سينوهه به پزشك هاي فرعون گفته مي شه همون طور كه فرعون به مجموجه اي از پادشاهان مصر گفته مي شود .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

babelirani
04-02-2010, 08:35
با سلام خدمت farshadzah عزیز میشه بگید سینوهه رو از کجا شما آوردید که به پزشک های فرعون میگن ؟
سینوهه تا اونجایی که من در تاریخ مصر باستان خوندم فقط یک نفر بوده
خواستید کتابو بهتونم معرفی کنم برید بخونید ؟

Hadi King
04-02-2010, 12:35
با سلام خدمت farshadzah عزیز میشه بگید سینوهه رو از کجا شما آوردید که به پزشک های فرعون میگن ؟
سلام دوست عزیز :40:
خب معرفی بفرمایید تا ما هم بریم بخونیـــم !

babelirani
04-02-2010, 14:37
سلام دوست عزیز :40:
خب معرفی بفرمایید تا ما هم بریم بخونیـــم !

کتاب فراعنه مصر باستان
کتاب خوبی است ولی فکر نمکینم نسخه ی Pdf اش موجود باشه

masi1366
16-02-2010, 15:41
سلام دوستانکتاب راحیل خیلی مزخرف بود.. نه سوژه ای نه هیجانی هیچی.یه زندگی عادی بود .. نخونید تا مثل من وقتتون هدرنره ازما گفتن بودراحیل بعداز فت مادرش همراه پدرش از فرانسه به ایران میاد.. عاشق میشه بعد از یه مدت ازدواج میکنه.. همین

H&H
17-02-2010, 13:11
از اونجایی که این تایپیک خیلی شل و ول شده جدیدا میخوام یه خورده فعالش کنم . اینم از این:
کتاب آرام
مثل همیشه یه پسره به اسم فرید بنا به اجبار پدرش با دختری به اسم آرام ازدواج میکنه بعدا هم از این دختره خوشش میاد و....تا اینکه یه روز آقا
فرید غیبش میزنه ودختره هم به خیال اینکه بازم سرش کلاه رفته به خارج از کشور سفر میکنه و..................(داستان تکراری داشت)
به رنگ شب
پسری به اسم سروش به اصرار پدرش دختری به اسم سیما رو میگره در صورتی که گلوی این مستر جای ذیگه ای گیره اما به مرور زمان و
دیدن رفتار سیما عاشق این دختره هم میشه اما سیما به خاطر رفتار دوگانه این آقا پسر گل گلاب از خونه فرار میکنه ومیره خونه باباش و این پسره با
بدبختی میره برش میگردونه اما به خاطر دروغهای نامزد قبلی آقا سروش بازم جدایی و..........(داستان تقریبا تکراری داشت ولی در کل کتاب خوبی
بود)

---------- Post added at 12:56 PM ---------- Previous post was at 12:56 PM ----------

بشنو از دل
دختری به اسم الهام پس از مرگ خانوادش پیش عموش میره و اونجا از طرف پسر عموش سعید بهش پیشنهاد ازدواج داده میشه اما الهام شرط
عجیبی میزاره که سعید قبول میکنه و باز هم مثل همیشه یه پسر ودختر بر خلاف میل یکی با هم همخونه میشن و..........(داستانش روند بدی نداشت
وخوبیش این بود که مثل خیلی از کتابا زیاد کشش نداده بودند و مشکلش این بود که یه خورده نویسنده آرمانی فکر کرده بود اما کتاب بدی نبود)

---------- Post added at 12:59 PM ---------- Previous post was at 12:56 PM ----------

از اونجایی که این تایپیک خیلی شل و ول شده جدیدا میخوام یه خورده فعالش کنم . اینم از این:

بوی خوش عشق
دختری به اسم بهار که ساکن ژنو هست تو اینترنت با پسری به اسم آریا که ساکن تهران آشنا میشه و به مرور زمان ندیده عاشق آریا میشه اما آریا
یکی دیگه رو میخواد وبهار هم برای اینکه آریا به آرزوهاش برسه تلاش زیادی میکنه اما این اتفاق نمیفته آریا از به خاطر سرخوردگی تو عاشقش
افسرده میشه ولی بعد از اینکه بهار رو میبینه میفهمه ای بابا این نیمه گمشدشه وهزار بدبختی با هم عروسی میکنند اما این وسط یکی میخواد رابطه
این دوتا رو خراب کنه اما این دوتا با اعتماد به هم جلو میرن تا اینکه این جاسوس پیدا میشه و........(داستان خوبی داشت و یه نکته جالب این بود
که از زبون دو نفر روایت میشد یعنی چند فصلو آریا و چند فصلو بهار . نکته منفی این کتاب کش دار بودنش هست که بعضی جاها حوصله آدمو سر
میبره مخصوصا از زبون آریا که به هرجا سفر میکنه یه 20 یا30 صفحه ای توضیح میده. کتاب خوبی بود و اگه از یه جاهاییش بگذریم ارزش
خوندنو داره)

---------- Post added at 01:00 PM ---------- Previous post was at 12:59 PM ----------

چشم هایی به رنگ عسل
دختری به اسم شیدا بعد از اینکه از نامزد قبلیش و فریب میخوره و با خوش شانسی از معرکه سالم بیرون میاد دچار مشکلات عصبی میشه تا اینکه
به توصیه دکتر میره سرکار . آقا فرزاد هم که مدیر عامل وکارفرمای این دختر خانومه عاشقش میشه و همه کار برای بدست آوردن دل این دختر انجام
میده اما این دختر که چشماش از هر چی مرده ترسیده روی خوش به این پسر گوگولی نشون نمیده تا اینکه ...........(کتاب خوبی بود یه بار بخونیدش
ضرر نمیکنید)

---------- Post added at 01:01 PM ---------- Previous post was at 01:00 PM ----------

ترانه های نیمه شب
دختری به اسم شراره که فقط یه برادر داره بعد از مرگ اون از خونه رونده میشه وبعد از چند شب خیابون گردی بیهوش میشه و وقتی به هوش میاد
خودشو تو یه خونه میبینه و میفهمه توسط یکی از مستخدمین اونجا نجات پیدا کرده ام صاحب خونه که اخلاق سگی داشته بهش میگه یک ماه تو
خونم موندی باید یه ماه دیگه بمونی و برام کار کنی بعدش بری اما تو این یک ماه شراره باعث جلوگیری از دزدی از خونه میشه وصاحبکاره که
اسمش جمشیده دختره رو نگه میداره وکم کم عاشقش میشه اما اتفاقاتی میفته که باعث میشه دختره به رشت فرار کنه اما بع از چند سال موندگاری
اونجا پسری به اسم رضا که خیلی مدیون شراره هستش شروع به کار میکنه تا این دوتا رو به هم برسونه و.......(کتاب جالبی بود )
پای بست
دختری به اسم عاطفه به عنوان پرستار بچه وارد زندگی مهرداد میشه و متوجه میشه که مهرداد در گذشته چه ضربه های سختی از همسر و رفقاش
خورده پس شروع به کمک کردن بهش میکنه تا مهرداد از رفقاش انتقام بگیره اما وقتی از نقشه مهرداد مطلع میشه جا میزنه اما مهرداد بهش
اطمینان میده که اعتماد کنه و عاطفه هم بدلیل علاقش به مهرداد بر میگرده و آخرشم که یه عروسی میفتیم مثل بقیه کتابا ( کتاب داستان خوبی داشت
زیاد هم کش دار نبود فقط مشکل سر مساُل اخلاقی بود که نویسنده کم نیاورده و همه جا رو نوشته که چه کار میکنند)

---------- Post added at 01:02 PM ---------- Previous post was at 01:01 PM ----------

نگاهم کن
دختری به اسم رژان که با خانواده داییش تو مونیخ زندگی میکنه تعطیلات عید به ایران برمیگرده و اونجا خام حرفهای پسری میشه وحتی پس از
برگشتن به مونیخ هم با هم تا چند سال ارتباط دارن تا اینکه میفهمه پسره بهش نارو زده تو همین حال و هوا شروین پسر داییش بهش پیشنهاد ازدواج
میده و این دختر خانوم میفهمه ای بابا این نیمه گمشده من بوده و من نفهمیدم خلاصه با هم عروسی میکنند وبعد از چند وقت آقا شروین قصه ما از
گذشته این دختر خانوم با خبر میشه و با پیش داوری دختره رو ول میکنه ومیره و بعد از چند سال بر میگرده ومیبینه ای بابا واقعیت چی بوده اون
وقت دوباره سعی میکنه زندگیشو شکل بده و ...منت کشی و ایشالا مبارکه و....
سایه نگاهت
فیروزه که دختر فقیری هست بر خلاف میل دلش و بر خلاف خواسته خانوادش با سجاد که اونم پسر فقیر اما مهربونی هست ازدواج میکنه تا اینکه
میفهمه سجاد بهش خیانت کرده اونم به خاطر رفتار بد خانواده سجاد و خیانت اون ازش طلاق میگیره و اینبار عشق قبلیش یعنی دکتر ارسلان پسر
ریییس پدرش به خواستگاریش میاد ولی اینبار بابای فیروزه راضی نمیشه چون این کارو خیانت به دوست ورییس خودش میدونه در حالی که همه
راضی هستند تا اینکه مشکلی برای فیروزه پیش میاد و دکتر جراحش که همین ارسلان باشه به شرطی حاظر میشه اونو عمل کنه که پدر فیروزه
رضایت به ازدواج اونها بده . بعد از ازدواج هم یه سری مشکلات پیش میاد که اونم به خوبی و خوشی میگذره.(بخونیدش بد نیست)

---------- Post added at 01:03 PM ---------- Previous post was at 01:02 PM ----------

لبخند خورشید
مهتاب که دختری دست ودل باز هستش تصمیم داره به یه دختری که از دست شوهرش عاصی شده کمک کنه و تو این راه دست به دامن وکیلی به اسم
سیاوش میشه و سیاوش که پسر خانومی هست که بانی این کاراست و با مهتاب دوسته کمکشون میکنه اما فایده ای نداره تا اینکه مادر سیاوش
دختره رو ور میداره و همراهش به بم پیش اقوام خودش میره که بم زلزله میاد و مادر سیاوش و دختره میمرند اما بچه دختره زنده میمونه و سیاوش و
مهتاب برش میگردونند در این بین سیاوش به مهتاب احساس وابستگی پیدا میکنه اما مهتاب این حس رو تو خودش سرکوب میکنه تا اینکه پدر
مهتاب از آمریکا برمیگرده و سیاوش دست به دامن اون میشه و......(کتاب خوبی بود)
تیه طلا
مردی بعد از ازدواجش متوجه میشه زنش نمیتونه بچه دار شه به همین خاطر به قبیله خودش میره اونجا زن میگیره و بعد از زایمان بچه شو ور
میداره و برمیگرده پیش زن اولش اما نمیدونسته که این بچه یه قل دیگه هم داره که یک ساعت بعد به دنیا میاد و مادر بچه هاش هم میمیره و بعد از
چند سال دختر شهری که اسمش تیام هست تو تصادف میمیره و مادر ناتنیش هم که خیلی اونو دوست داره خارج از کشور هستش و بدلیل اینکه اگه
خبرو بشنوه میمیره پدر تیام به هیچ کسی از مرگ دخترش چیزی نمیگه و از سر درموندگی به قبیله بر میگرده واونجا دختر دیگشو به اسم طلا میبینه و
از اون میخواد تا برای بقیه نقش تیام رو ایفا کنه دختر هم قبول میکنه اما مشکلات زیادی تو راهه که مهمترین اونها فرهاده که نامزد تیام بوده اما به
خاطر رفتار بچه گانه تیام اونو نمیخواسته اما طلا رفتار متفاوتی داره و حالا این فرهاده که غافل از حقیقت برای ازدواج پافشاری میکنه و.......(
کتاب خوبی بود داستان جالبی هم داشت امتحانش ضرر نداره)

---------- Post added at 01:04 PM ---------- Previous post was at 01:03 PM ----------

شیدا
دختری به اسم شیدا وقتی تو شرکتی استخدام میشه مورد توجه کامران مدیر عامل اونجا قرار میگیره و به مرور به هم علاقه مند میشند ام کامران
ولش میکنه و میره وبعد از چند سال برمیگرده اما شیدا دیگه خام نمیشه و میفهمه که کامران فقط میخواسته از اون سو استفاده کنه وچون در گذشته
موفق نشده دوباره برگشته و در این بین شیدا با مانی آشنا میشه و......( نویسنده خیلی به این که اشخاص از هم لب بگیرند تاکید داره اگه کتابو
خوندید به این نکته توجه کنید تا دل نویسنده نشکنه. من از این کتاب خوشم نیومد شاید شما خوشتون بیاد)
سینوهه
فقط میتونم بگم همه کتابای اینجا یه طرف این کتاب یه طرف بازم این کتاب ارزشمند تره واگه کسی این کتابو نخونه از دستش رفته . یک اثر جاویدان
وفوق العاده هستش که شما رو با زندگی مردم مصر باستان آشنا میکنه تنها کتابی هست که توصیه میکنم صد در صد بخونید وگرنه ضرر میکنید.
امتحان کنید مطمئن باشید وقتتون تلف نمیشه

---------- Post added at 01:05 PM ---------- Previous post was at 01:04 PM ----------

در جست وجوی بهار
زنی بعد از این که سه بار دختر به دنیا میاره توسط شوهرش رونده میشه تا اینکه با خانوم خیری آشنا میشه . بهار که یکی از دختران این زن بوده
میفهمه پدرش مردی به اسم سهراب بوده و قبلا مادرش وپدر اصلیش یعنی سهراب عشایر بودند . تا اینکه با یکی از مستاجر های اون خانوم خیر به
اسم سیاوش آشنا میشنه اما بدلیل فاصله زیاد مالی واینکه پدر سیاوش یکی از زمین دارهای بزرگ شیراز هست از اون فاصله میگیره تا اینکه یه
روز پدر سیاوش به تهران میاد و اونجا با دیدن عکس سهراب میفهمه که بهار دختر برادرشه . بهار هم بعد از آگاهی از این موضوع سراغ سیاوش
میره و.....
دوست دارم نگاهم کنی
مرجان بعد از ازدواج ناموفق وبعد از اینکه تهران تو دانشگاه قبول میشه از اصفهان به تهران و خونه عمه پری میاد اونجا با پسر یکی از همسایه
ها به اسم هومن آشنا میشه و مورد لطف اون واقع میشه اما مرجان به خاطر گذشته خودش و اخلاق هومن که به دختر بازی و.. مشهوره از اون
دوری میکنه تا اینکه هومن از گذشتش با خبر میشه اما کوتاه نمیاد و.........
گمشده ام را به من بازگردان
کیوان بعد از یک شکست عشقی با رعنا دختر بلقیس کلفت عمش آشنا میشه اما از تفاوت بین اونها متعجب میشه .خلاصه هر دو با یه نگاه عاشق هم
میشن اما رعنا توسط مادرش به مشهد برگردندونده میشه تا با پسر داییش عروسی کنه اما رعنا که میدونسته پسره قاچاقچیه فرار میکنه و تو راه
تهران با پیر زن مومنی آشنا میشه خلاصه رعنا تو تهران تصادف میکنه و خافظه خودشو از دست میده و توسط خانومه پذیرفته میشه و به خاطر
استعدادش تو خیاطی خیلی زود پول وپله ای بدست میاره. تا اینکه یکی از مشتریهاش حس عجیبی به اون پیدا میکنه و میفهمه که این دختر خودشه
که قبلا تو مشهد گم شده این مشتری هم مادر دوست کیوان هستش و........(داستان خوبی داره این کتاب اصلا هم کشش نداده)

---------- Post added at 01:08 PM ---------- Previous post was at 01:05 PM ----------

گمشده
ژاله بعد از مشکلات زیاد که باعث شده بود مشکلات روانی زیادی پیدا کنه به تیمارستان اورده میشه اونجا دکتر صالحی به رفتار این دختر مشکوک
میشه وبعد از فهمیدن گذشته دختر اونو به عنوان دختر خونده پیش همسرش میاره . بعد از مدتی بهروز پسر دکتر صالحی از خارج بر میگرده و با
دیدن ژاله به اون علاقه مند میشه و......
همخونه
حاج رضا برای اینکه پسرش شهاب رو از رفتن به خارج منصرف کنه پیشنهاد میده تا با یلدا دختر خوندش به مدت شش ماه به عقد موقت هم در بیان
اگر از هم رضایت نداشتند بعد از جدایی به هر دوشون مقدار زیادی ثروت برسه. بعد از شروع این زندگی شهاب رفتار دو گانه ای داره تا این که یلدا
میفهمه پای کس دیگه ای در میونه اما میمونه میجنگه تا اینکه میبره و فرار میکنه . شهاب هم بعد از رفتن یلدا میفهمه چقدر بهش وابسطه بوده پس
با هر بدبختی که شده پیداش میکنه وهزارتا بدبختی دیگه برش میگردونه.(از بین کتابهایی که تو این مایه نوشته شدند از همه سرتر وبهتره از بین
کتابهایی که معرفی کردم این کتاب یکی از بهترینهاشه اگه بهترینشون نباشه. کتاب بدی نبود .امتحان کنید.)
نیوشا
دختری بعد از مرگ مادرش بنا به درخواست داییش از پدرش جدا میشه و از روستا به تهران میاد تا دختر نداشته داییش باشه. اما بعد از مرگ داییش
به روستا برمیگرده تا به اجبار با پسرعموش که آدم ترسو وسست عنصری هست عروسی کنه. اما در آخر همه چیزو به هم میزنه و قبول نمیکنه از
طرفی به شدت چشم شاهرخ پسر خان قدیم روستا که الان خودش خان شده رو میگره و بدلیل اینکه پای پدرش میشکنه مجبوره تا به جای اون سر
زمین کار کنه اما شاهرخ اونو به عنوان حسابدار خودش استخدام میکنه و نیوشا هم به خاطر پول مجبور میشه از طرفی پشت سر شاهرخ خیلی حرفه
اما نیشوا میفهمه خیلی از این حرفا درغه اما بیشترش حقیقت داره شاهرخ هم برای جلب رضایت نیوشا سعی میکنه رفتارشو درست کنه تا با اون
عروسی کنه و بعد از مشکلات زیاد موفق میشه.(کتاب داستان خوبی داشت اما 100 صفحه آخرش نا مفهوم بود و اتفاقات خیلی سریع می افتاد)
خلوت نشین عشق
کیانا بعد از ورشکستگی و مرگ پدرش بدلیل نیاز مالی به عنوان پرستار بچه تو خونه ای استخدام میشه اونجا میفهمه که خانم محتشم که شوهرش
فوت کرده یعنی صاحب کارش معشوقه داییش بوده که نتونستند با هم ازدواج کنند .از طرفی خود کیانا عاشق علی پسر خانم محتشم میشه اما علی به
خاطر اختلاف سنی 12 ساله خودش و مشکلش که نمیتونه بچه دار بشه حاضر نیست خوشبختی رو از کیانا بگیره ام کیانا این حرفا حالیش نمیشه و
سعی میکنه داییش رو به خانم محتشم برسونه و خودش هم به خواستش یعنی علی برسه و .......(داستان کتاب شبیه خیلی کتابهای دیگه بود اما من
دوست دارم اینجوری فکر کنم که بقیه از این کتاب برداشت کردند.کتاب بدی نیست فقط مشکلش اینه که دختره خیلی با پسره حرف میزنه که اگه نصفشم
نمیگفت مشکلی پیش نمیومد اما با این وجود حوصله تون رو سر نمیبره اگه میخوایید کتاب بخوید که همه اتفاقا به نفع شخص اصلی پیش بره و هیچ
اتفاق تلخی به جز یکی دو مورد نداره این کتاب گزینه اوله)
پارسا
این کتاب شباهت خیلی زیادی به کتاب بالایی داره با این تفاوت که دختره فرار میکنه پسره همه جا رو زیرو رو میکنه تا بلاخره پیداش
میکنه و ...مبارکه
راز نیاز
نیاز دختری که توانایی خاصی داره(مدیوم هستش) شب عروسیش همه چیز رو به هم میزنه و بعد از مدتی همراه با خانوادش به تهران میان اونجا با
شهاب پسرعموی پسرخالش آشنا میشه شهاب که بعدا از موضوع با خبر میشه علاقش به نیاز بیشتر میشه و......(داستان جدیدی داشت این کتاب و
وآخراش یه اتفاقی می افته که تو این این جور کتابا کمتر پیش میاد اما آخرش مثل بقیه کتابا با خوشی وسلامت تموم شد)
سهم من از زندگی
پری بعد از ازدواج مجدد پدرش سر ناسازگاری میزاره ومیشه سوهان روح شراره زن باباش اما شراره تحمل میکنه تا اینکه برادر شراره پدرام بر
میگرده و پری بهش علاقه مند میشه.پری که برای لج بازی با باباش پسرای زیادی رو به بازی گرفته حالا میخواد آدم شه اما یکی از این پسرا دست
از سر اون ور نمیداره وآخر سر یه سری عکس مونتاژ شده رو به بابای دختره میده که باعث میشه اعتماد همه نسبت بهش سلب بشه پری هم که
تحقیر شدن رو تحمل نمیکنه پیش خانواده مادریش تو یکی از شهرای شمال میره .بعد از رفتن پری پدرش بعد از تحقیق کردن میفهمه دخترش بی گناه
بوده ام هیچکی نمیدونه پری کجاست تا این که باباهه رو به مرگ میره و دخترش برمیگرده و مجددا با پدرام روبه رو میشه ام این بار پدرام که هیچ
شکی به پاکی پری نداره سعی داره پری رو دوباره برگردونه اما پری که به خاطر تهمتهایی که بهش زدند دلش شکشسته حاضر به برگشت نمیشه .
پدرام هم کوتاه نمیاد و......

---------- Post added at 01:11 PM ---------- Previous post was at 01:08 PM ----------

فقط هر کی اومد تو این تایپیک این پست رو دید یه تشکر کنه به خاطر اینکه دستم سر شد اینقدر نوشتم.در ضمن من فقط با توجه به عنوان کتابا توضیح دادم واینکه خیلی وقت پیش کتابا رو خوندم اگه اسمی چیزی اشتباه بود ببخشید دیگه.

Hadi King
17-02-2010, 13:13
دوست عزیز این تایپک رو نزدیم که همینجوری داستان توش نقد کنیــــم ...
هر کاربری هر رمانی خوند میاد توضیح میده که این رمان داستانش اینجوری بوده و امتیاز بهش میده !
و به دوستان هم معرفی میکنه اگه به دو سه خط نقد کردنـــه تو اینترنت پر هستش ...

H&H
17-02-2010, 15:14
دوست عزیز این تایپک رو نزدیم که همینجوری داستان توش نقد کنیــــم ...
هر کاربری هر رمانی خوند میاد توضیح میده که این رمان داستانش اینجوری بوده و امتیاز بهش میده !
و به دوستان هم معرفی میکنه اگه به دو سه خط نقد کردنـــه تو اینترنت پر هستش ...
دوست عزیز من گفتم جدیدا شل و ول شده شما خودت ببین تو این دو هفته چند تا نقد شده. همش درباره اینکه قدیما مصر چه جوری بوده بحث شده اونم به درد نمی خوره منم نوشتم تا یه جونی بگیره این تایپیک همین جوری نمونه

nirwana
21-02-2010, 09:44
سلام خیلی ممنون

babelirani
22-02-2010, 13:16
با سلام خدمت همه ی دوستان
میخوام درباره رمان غزال یکم نقد بنویسم
البته اول بگم من منتقد نیستم ولی دریروز که داشتم میخوندم با نکاتی برخوردم که به شخصه اعصابمو خیلی خورد کرد
اولین نقدی که میتونم بکنم اینه که این رمان مثل خیلی رمان های دیگه ی ایرانی که اینروزها خیلی کلیشه ای شده داستان یک دختره زیبا و دلفریب رو نشون میده که سنگ دل هم هست و خیلی ها در پی ازدواج با اون هستن
دومین نقد این است در بعضی از قسمت های داستان خیلی سریع گذشته در حالی که میتونست بهتر باشه در بعضی قسمت ها هم خیلی کند پیش رفته که اعصاب خواننده رو خورد میکنه
سومین نقد که میشه به این داستان گرفت اینه که نویسنده ای این داستانو نوشته که اصلا" با منطقه ای که بعضی از داستان رو نوشته اصلا" هیچ آشنایی نداشته و از روی شنیده ها این داستانو نوشته مثلا" ایشون درباره کرد و اداب و روسومش نوشته که خیلیی هاش واقعیت نداره و معلومه که همینوجوری نوشته شده
چهارمین نقد اینه که زمان نوشته شدن این رمان برای خواننده خیلی گنگ میشه در بعضی از زمان ها که از هواپیما و دوربین عکاسی حرف میزنه بر میگرده به نهایت 20 سال قبل در حالی که وقتی از قبیله ی کرد ها در مناطق شمال غربی هست حداقل اینجوری که گفته شده بر میگرده به 60 - 70 سال پیش
پنجمین نقد اینه که تاکید زیادی بر بذله گو و شیطان بودن غزال شده که دیگه خیلی یکنواخت میشه
ششمین نقد اینه که رمان غزال اومده و بحث هایی رو مثل تجاوز به عشق عموی خود که اسمش غزال بوده حرف زده که نمیشه هیچ گونه دلیلی برای بیان این این ماجرا در این رمان نوشت
هفتمین نقد اینه که صحنه هایی که میتونستن جذاب باشن رو خیلی ساده تعریف کرده و صحنه هایی که هیچ جذابیتی نداره رو خیلی بهش بها داده شده تا جذاب بشه
هشتمین نقد اینه که پشت سر هم اسمهای زیادی رو بیان کرده که باعث پیچیده شدن و در مواردی باعث قاتی کردن شخصیت های داستان میشه به خصوص که اسم ها هم در مواردی مانند هم انتخا شدن مثل : سهند ، سپهر ، سهیل ، سما و .....

ولی در کل رمان خیلی بدی هم نیست
نمره ی من به این رمان » از 10 نمره ، 4 نمره میدم

nasimevasl67
03-03-2010, 15:38
سلام
رمان رویا «نوشته ی مهناز صیدی»:
داستان دختری 18 ساله به نام شقایق هست که تمام خانواده اش را جلوی چشماش می کشن و خودش هم از یک قدمی مرگ بر می گرده.چون شاهد قتل بوده تحت حفاظت شدید پلیس قرار می گیره.به خاطر فشار روحی در بیمارستان اعصاب و روان بستری می شه.پرونده دست سرگرد 30 و چند ساله ای به نام علیرضاست.تنها عمه ی شقایق به دلایلی باید همراه خانواده ش به آمریکا بره و چون شقایق نمی ونه از ایران خارج بشه عمه اش اونو به علیرضا می سپرد.و................
داستان کشش زیادی داره.به نظر من جذاب بود.
خواب و بیدار ،بخت سپید زمستان هم از کتاب های دیگه ی این نویسنده است که توصیه می کنم بخونید.

mahyar.amini
04-03-2010, 15:02
سلام

من در این تایپیک به مسئله ای برخورد کردم که بهتر دیدم توضیح بدم
سوال : چرا سینوهه از یوزارسیف ( حضرت یوسف ) حرفی نزده ؟؟؟؟
پاسخ : چون در نوشته های معتبر تاریخی حضرت یوسف ( ع ) و سینوهه هم دوران نبودن ولی در سریالی که ایران ساخته بود تاریخ رو به دلایلی که من پیداش نکردم تحریف صورت گرفته
البته تحرفهای زیادی در این سریال وجود داشت که اینجا جای حرف زدن در بارش نیست
ولی واقعا" آیا برای شما خیلی عجیب نیست که سینوهه ای که کل زندگیشو نوشته بود حرفی از مسئله ای به این مهمی نزنه ؟

درود خدمت babelirani در مورد سينوهه بايد بگم كه سينوهه به پزشك هاي فرعون گفته مي شه همون طور كه فرعون به مجموجه اي از پادشاهان مصر گفته مي شود .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با سلام خدمت babeliran عزیز باید بنده به شما دوست عزیز عرض کنم نظر farshadzah کاملا درست است اما ایشون این مساله برای شما باز نکرده تا کامل در جریان قرار بگیرید از اونجایی که کتاب سینوهه پزشک مخصوص فرعون که چاپ قدیمش رو کامل خوندم و مطمئم با این نظر شما شما هم کتاب سینوهه روخوندید باید توضیحاتی برای شما عرض کنم پس از انکه سینوهه به شهرت عظیم در مصر در علم پزشکی کسب می کنه به کاخ فرعون راه پیدا می کنه و یکی از بهترین پزشک های مخصوص کاخ میشه و بسیاری از شاهزادگان و همسران بزرگان رو مداوا میکنه به همین دلیل پزشک مخصوص فرعون میشه اما نکته بسیار ظریف تاریخی که در کتب بعدی در مورد سینوهه ذکر شده این بود که پس از فوت سینوهه بدلیل خدمات ایشان لقبی به نام سینوهه به وجود میاد که از این به بعد به پزشکان فرعون سینوهه می گفتند (البته در طول تاریخ موارد مشابهی می تونیم پیدا کنیم که بدلیل خدمات یک شخص نام اون شخص به صورت یک لقب در اومده که افرادی که بعد ار اون عهده دار این پست شدن به همان لقب شناخته می شدند)

پی نوشت: در سریال یوزارسیف که پخش شد موارد بسیاری زیادی تحریف شده و موارده بسیاری بود که هیچ سند تاریخی براش نمی شد پیدا کرد که من در این مورد کاملا با babeliran موافقم و البته در این تاپیک به این موضمع نمی پردازیم.

samira miss
07-03-2010, 09:56
سلام کتاب گرگ و میش رو که تو قسمت کتابهای جاوا گذاشتید کتاب قشنگیه ولی حدود 200 صفحه ازش سفیده میشه کاملشو بزارید مرسی

H&H
07-03-2010, 12:23
سلام کتاب گرگ و میش رو که تو قسمت کتابهای جاوا گذاشتید کتاب قشنگیه ولی حدود 200 صفحه ازش سفیده میشه کاملشو بزارید مرسی
این کتاب یکی از برترین کتابهای فانتزی هستش که به جز این کتاب سه جلد دیگه هم داره. (اگه تبلیغ نشه سایتTwilight.ir جلد 2و3و4 این کتاب رو برای دانلود داره وسایتdarrenshanfans.ir جلد 1 کتاب رو داره البتهPDF.)
کلا کسایی که میخوان هم رمان عاشقانه بخونند هم فانتزی(به دلیل وجود خون آشام ها وگرگینه ها) این کتاب فوق العاده هستش.

nasimevasl67
10-03-2010, 14:14
نام کتاب: تا تَه دُنیا
نام نویسنده: سوگند دهکردنژاد
شابک:

964-6933-81-5

قیمت: 88.۰۰۰ ریال
تعداد صفحات:730ص
سال چاپ: چاپ دوم اردیبهشت 1387
انتشارات: پاسارگاد

شرح پشت جلد: یاد آن روزها که من در انتهای دنیای کوچک تو بودم و تو یادی از من نمیکردی. ای کاش آن روزها به ابدیت میپیوست. ابدیتی بی منتها... اما من هنوز به یاد آن روزها ره میسپارم. شاید، شاید روزی به سفری تا ته دنیا بروم! آری تا ته دنیا و تا مرز ابدیت...

خلاصه داستان: داستان راجع به زندگی دختر جوان و شیطونی به نام ساغر است که در محیط دانشکده به همکلاسیش مسعود دل می بنده. داستان عشق مسعود و ساغر و روابطشون و دوستانشون و همکلاسیهاشون و ... است . ساغر و مسعود هر دو عاشق و مغرور بعد از اینکه به مرور و ذره ذره عشق درونشون شکل میگیره و به هم دل میبندن با کلی سوء تفاهم از هم دور میشن و ....

**** جذاب

nasimevasl67
10-03-2010, 17:14
نا کتاب : رویاهای خاکستری
نویسنده: م. پریزن

انتشارات: نشر اوحدی
قیمت: 2250 تومان

تعداد صفحه :392
شابک:
964-6376-87-8

خلاصه داستان :
دختریست به نام رؤیا . از اهالی شمال غربی ایران . بزرگ شده در خانواده ای به شدت تعصبی و غیرتی . زندگی مرفهی دارند اما سخت گیری های بیش از حد پدر خانواده زندگی رو به اهالی اون خانواده تلخ کرده ... رؤیا عاشق پسریست به نام پژمان ... آقای دکتری که در همسایگی این خانواده زندگی میکنه ... رؤیا با خیالپردازی هایی که می کنه زندگی رو خوب می گذرونه و در رؤیاهاش پژمان رو مرد آیندش می بینه و به امید اون روزی هست که پژمان عاشقانه دست اون رو بگیره و هر دو راهی زندگی سراسر عاشقانه و شادمانه بشن .... متاسفانه مثل خیلی از عاشقا که عقل رو چاشنی تصمیم گیریشون نمی کنن رؤیا هم برای تن ندادن به ازدواج با کسی که دوست نداره(پسرعموش) و فرار از دست سخت گیریهای پدرش و رسیدن به محبوبش که حالا به تهران رفته راهی تهران میشه . بی اطلاع خانواده و ناگهانی .... زندگی همیشه اونی نیست که ما فکر می کنیم و وای بر روزی که روزگار بخواد روی بی رحمانه و تلخش رو بهمون نشون بده ....

**** جذاب

با تشکر از
انجمن 98ia

b3st.programmer
20-03-2010, 15:21
کتاب آبی تر از عشق
نویسنده»: پروانه.ش

خلاصه داستان
داستان پسری به اسم آریا است که سه تا زن هم زمان میگیره:31::27:.. و پریا که دختری با شخصیت پسرونه هست..از طرف خانواده آریا برای همسری اون انتخاب می شود و...

امتیاز 9.5 از 10

نظر من خواننده:
داستان سورژه خیلی خیلی جالب و نوعی داشت:31: سه تا زن بری بگیری اونم با فاصله یک هفته ای . همه تو یکی اش موندن چه برسه به سه تا :21:
خدا صبر ایوب(نمی دونم املاش درسته یا نه؟) بده.:31:
خلاصه داستان خیلی جالبیه من که خوشم اومد چون در آخرش هم نتیجه گیری خوبی کرد. البته خانواده پریا و بخصوص داداشی بی غیرتش یک کمی با واقعیت جور در نمی اومد.اونم با شرایط خانوادگی پریا.
من که عمرا بزارم خواهرم بره زن پسری بشه که بخواد 3 تازن بگیره.:13:
گردنشو می شکونم:19::13:

b3st.programmer
13-04-2010, 18:06
عنوان کتاب : مهناز زنی 16 ساله
ساخته شده توسط سایت موبایلستان
نویسنده: لیلی

شخصیت های اصلی:
مهناز
میلاد
آرمین
محمدرضا
پر پر (پریناز)
و..

خلاصه داستان: دختری به نام مهناز هست که با از دست دادن پدر و مادرش و تنها موندنش ، با توجه به اینکه برادرش میلاد برای خرج خانه به صورت تمام وقت یا کار میکنه یا درس می خونه و مهناز از تنهایی سعی میکنه با دیگران وقتش رو بگذرونه و در یکی از ماجرا ها دختر بودن خودش رو از دست میده و...

نظر من خواننده: تقریبا داستانش مثل داستان سپیده است (یه جاهایی مثل اون نوشته) ، به نظر من داستان قشنگی و گیرایی بود. در کل فقط ایرادش اینه که انگار چند تا رمان و داستان رو باهم قاطی کردند و این داستان درومده. ولی در کل قشنگه.

البته توصیه می کنم افراد بالای 18 سال مطالعه کنند.

امتیاز من : 9.5 از 10

این هم لینک دانلودش که هادی جان گذاشتند.

در ضمن خانم ها و آقایون .هیچکی این همه کتاب رو نمی خونه؟؟ فقط که نمیشه ما بگیم!!:13:

b3st.programmer
19-04-2010, 14:44
دفتر خاطرات دریا
نویسنده:شاذه

شخصیت های اصلی داستان:
دریا
بن(بنامین)
شهرزاد
بهادر
داوود
شبنم
شعله
و...

خلاصه داستان:
دختری به نام دریا بعد از قبول نشدن در کنکور برای رهایی از فکر و خیال به چت کردن روی میاره و همین کار باعث میشه سرنوشت تازه ای در زندگیش رقم بخوره و...

نظر من خواننده:
داستان خوب و جذابی بود.و نگاهی مثبت به مسئله چت کردن جوانان داشت.:31:

جدیدا دارم به این نتیجه می رسم که داستان هایی که نویسندگان معروفی ندارند خیلی جذاب تر هست و موضوعات نو و تازه ای داره.
متاسفانه رمان های معروف نویسندگان داخلی، موضوعات مشابه و تکراری دارند.:8:

Hadi King
20-04-2010, 10:28
جدیدا دارم به این نتیجه می رسم که داستان هایی که نویسندگان معروفی ندارند خیلی جذاب تر هست و موضوعات نو و تازه ای داره.
متاسفانه رمان های معروف نویسندگان داخلی، موضوعات مشابه و تکراری دارند.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](14).gif
سلام عزيـــز
آره همينجوره موافقـــم باهات :11:
+

در ضمن خانم ها و آقایون .هیچکی این همه کتاب رو نمی خونه؟؟ فقط که نمیشه ما بگیم!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif
به علتي كه بيش از اندازه سرم شلوغه فرصــت رمان خوندن رو ندارم شرمنده ولي ليست بلند بالايي رو تو موبايل برا رمان قرار دادم كه سر فرصــت بشيــنم همشون رو بخونــم :46:بعد از خوندن تك تك رمان ها ميام اينجــا نقدشون ميكنــم :20:
موفق باشيد!:40:

b3st.programmer
20-04-2010, 12:17
به علتي كه بيش از اندازه سرم شلوغه فرصــت رمان خوندن رو ندارم شرمنده ولي ليست بلند بالايي رو تو موبايل برا رمان قرار دادم كه سر فرصــت بشيــنم همشون رو بخونــم :46:بعد از خوندن تك تك رمان ها ميام اينجــا نقدشون ميكنــم :20:

حالا عذر شما هادی جان موجهه.:10:
بقیه چی؟:13:

سیامک
نویسنده:کیارش

شخصیت های اصلی داستان:
سیامک
مرصاد
هلنا
الهه
و...
خلاصه داستان:
داستان پسری به نام سیامک هست که داره برای کنکور آماده میشه و خودشم نمی دونه داره عاشق میشه یا نه.
ولی با دختری به نام هلنا در خونه دوستش مرصاد آشنا میشه که همش با هم لج و لجبازی می کنند و...

نظر من خواننده:
داستان خوب و جذابی بود.فقط زیادی دیالوگی بود.:41:

babelirani
26-04-2010, 11:21
b3st.programmer
سپهر جان با نهایت احترام خدمت شما
نمیشه خیلی به نقد های شما توجه چون به خیلی از رمان ها نمره های بالا میدید همش 9 به بالاست
اگه سعی کنید یکم دقیق تر و واقعی تر امتیاز بدید خیلی خوب میشه

---------- Post added at 11:21 AM ---------- Previous post was at 11:17 AM ----------

کتاب : راز و نیاز
نویسنده : زهرا اسدی
تعداد صفحه : 363
خلاصه داستان : داستان دختری به نام نیاز است که بسیار آرام و ساکته ولی دچار مشکلی میشه که در این جریان به عنوان راز در آورده میشه تنها کسی که از این راز خبر دارد خواهر کوچکتر نیاز ار این ماجرات خبر دارد و .....

نظر : داستان زیبایه فقط یکم من از بخش هایی که میره تو ماورا الطبیعه خوشم نمیاد

b3st.programmer
26-04-2010, 15:52
b3st.programmer
سپهر جان با نهایت احترام خدمت شما
نمیشه خیلی به نقد های شما توجه چون به خیلی از رمان ها نمره های بالا میدید همش 9 به بالاست
اگه سعی کنید یکم دقیق تر و واقعی تر امتیاز بدید خیلی خوب میشه

:31: مرسی.لطف داری شما.:20:
خوبه بالاخره یکی پیدا شد اینجا نظر بده.:27:
راست میگی من کمی امتیاز ها رو بالا می دم.میدونی چرا؟ چون من یکسری معیارها برام توی داستان ها مهمه و همین ها باعث میشه جذب داستان بشم. و چون اون معیارها در داستان رعایت شده امتیاز بالا می د م.
حالا شما که خوندی بیا نظرت رو بگو که بچه های دیگه هم بدونند.
مرسی .
سپهر

mehrzad3344
26-04-2010, 18:25
عنوان کتاب : مهناز زنی 16 ساله
ساخته شده توسط سایت موبایلستان
نویسنده: لیلی

شخصیت های اصلی:
مهناز
میلاد
آرمین
محمدرضا
پر پر (پریناز)
و..

خلاصه داستان: دختری به نام مهناز هست که با از دست دادن پدر و مادرش و تنها موندنش ، با توجه به اینکه برادرش میلاد برای خرج خانه به صورت تمام وقت یا کار میکنه یا درس می خونه و مهناز از تنهایی سعی میکنه با دیگران وقتش رو بگذرونه و در یکی از ماجرا ها دختر بودن خودش رو از دست میده و...

نظر من خواننده: تقریبا داستانش مثل داستان سپیده است (یه جاهایی مثل اون نوشته) ، به نظر من داستان قشنگی و گیرایی بود. در کل فقط ایرادش اینه که انگار چند تا رمان و داستان رو باهم قاطی کردند و این داستان درومده. ولی در کل قشنگه.

البته توصیه می کنم افراد بالای 18 سال مطالعه کنند.

امتیاز من : 9.5 از 10

این هم لینک دانلودش که هادی جان گذاشتند.

در ضمن خانم ها و آقایون .هیچکی این همه کتاب رو نمی خونه؟؟ فقط که نمیشه ما بگیم!!:13:

اهه اه اه نگارش ضعيف استفاده نادرست از كلمات جملات ساده خلاصه كردن موضوعات و سرع زياد داستان و عيب هاي ديگه واقعا اسم اينجور نوشته اي رو بايد گذاشت كتاب با كمي تبديل ميشد تغيير ميشد اونو تبديل به يه داستان س ك ص كرد لطفا وقت خودتون با خوندن اين رمان هدر نديد :2:

Hadi King
26-04-2010, 20:20
اهه اه اه نگارش ضعيف استفاده نادرست از كلمات جملات ساده خلاصه كردن موضوعات و سرع زياد داستان و عيب هاي ديگه واقعا اسم اينجور نوشته اي رو بايد گذاشت كتاب با كمي تبديل ميشد تغيير ميشد اونو تبديل به يه داستان س ك ص كرد لطفا وقت خودتون با خوندن اين رمان هدر نديد :2:
دوســت عزيزم رمان به اين قشنگي رو بخاطر دو صفحه اينجوري توصيــف كنيد :41:
اون دو صفحه هم مخاطب ميتونه نخونـه :20:

b3st.programmer
27-04-2010, 16:04
دوســت عزيزم رمان به اين قشنگي رو بخاطر دو صفحه اينجوري توصيــف كنيد :41:
اون دو صفحه هم مخاطب ميتونه نخونـه :20:

من هم موافقم باهات هادی جان:10:
گفتم که موضوع داستان +18 ساله.:8:ولی بقول هادی بخاطر 2 صفحه (اون هم صقحه گوشی موبایل:31:) نباید کل داستان و گیرایی داستان را نادیده گرفت .

b3st.programmer
27-04-2010, 16:12
در ضمن خیالتون راحت من اینجا حکم وزارت ارشاد رو دارم.:31:
مطمئن باشید اگه ببینم داستان بقول شما س_کس_ی هست.اصلا به هادی میگم لینکش رو پاک کنه.:20: چون جای همچین داستان هایی اینجا نیست.
این از این .

دوم ام اینکه من اگه ببینم اصطلاحات یا رفتارهایی خیلی جزئی نادرست در کتابها باشه می نویسم که توصیه می کنم افراد بالای 18 سال مطالعه کنند.
شما هم اگه کتابی رو مطالعه کردید و به این موارد برخوردید حتما به هادی بگید. :10:

masi1366
08-05-2010, 03:31
رمان خاک غریب خیلی جالب بود.. خوشم اومد..
زندگی دختری که بعداز اتفاقاتی برای کمک و ملاقات خواهربیمارش راهی فرانسه میشه و..

10 از 10

b3st.programmer
25-05-2010, 14:17
رمان خط سوم-فریده ذوالفقاری
رمان قشنگی از خاطرات یه دختر در سالهای اولیه جنگ ایران-عراق هست.
من خوشم اومد.
9.5 از 10 :31:
فقط نکته جالبش برام رفتارهای صمیمی احسان اومد.(از یک پسر انقدر مذهبی بعیده)

ولی در کل پند آموز و قشنگ بود.

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:08 PM ----------

منشی مدیر- فائزه عطاریان
داستانش بدک نبود.
البته:زیادی دختره پر رو بود.من جای پسره بودم سه سوته اخراجش می کردم.
در ضمن دیالوگ های بیخودی زیاد داشت.دختره مثلا می خواد مزه پرونی کنه که اکثرشم بی مزه بود.:2:
7 از 10

---------- Post added at 03:13 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

منشی مدیر- فائزه عطاریان
داستانش بدک نبود.
البته:زیادی دختره پر رو بود.من جای پسره بودم سه سوته اخراجش می کردم.
در ضمن دیالوگ های بیخودی زیاد داشت.دختره مثلا می خواد مزه پرونی کنه که اکثرشم بی مزه بود.:2:
7 از 10

---------- Post added at 03:16 PM ---------- Previous post was at 03:13 PM ----------

کابوس-علی رضا مجلوبی
داستان یه حسابدار بود که بدام یکسری افراد شیطان صفت می افته (در واقع خود شیطان)و در آخر توسط یه درویش نجات پیدا میکنه
داستان سورژه و ایده قشنگی داشت.ولی کمی نوشته اش ضعیف بود.

6 از 10

---------- Post added at 03:17 PM ---------- Previous post was at 03:16 PM ----------

کابوس-علی رضا مجلوبی
داستان یه حسابدار بود که بدام یکسری افراد شیطان صفت می افته (در واقع خود شیطان)و در آخر توسط یه درویش نجات پیدا میکنه
داستان سورژه و ایده قشنگی داشت.ولی کمی نوشته اش ضعیف بود.

6 از 10

LHC
12-06-2010, 19:06
قلعه ی حیوانات: من از کتاب قلعه ی حیوانات خوشم اومد .نویسنده شخصیتهای داستان رو که حیوون هستن طوری انتخاب کرده که ویژگیهای یه گروه از انسان ها رو نشون میده ظاهرا کتاب در مورد وضعیت مردم توی انقلاب روسیه نوشته شده (کتاب کسل کننده نیست-قشنگه -بامعنی-طولانی نیست )و در نهایت بگم ارزش خوندنو داره .در ضمن سوم شخصه و ساده نوشته شده .

b3st.programmer
13-06-2010, 15:21
قلعه ی حیوانات: من از کتاب قلعه ی حیوانات خوشم اومد .نویسنده شخصیتهای داستان رو که حیوون هستن طوری انتخاب کرده که ویژگیهای یه گروه از انسان ها رو نشون میده ظاهرا کتاب در مورد وضعیت مردم توی انقلاب روسیه نوشته شده (کتاب کسل کننده نیست-قشنگه -بامعنی-طولانی نیست )و در نهایت بگم ارزش خوندنو داره .در ضمن سوم شخصه و ساده نوشته شده .

سلام.ممنون دوست عزیز.امیدوارم همیشه نقدات رو اینجا بزنی.:11:

کتاب : حصار سکوت
نویسنده عادله خسرو آبادی

امتیاز من 5 از 10

از این کتابهایی بود که پسره هی اکلی قربون صدقه دخترا میره.نمی دونم چرا نویسنده های خانم انقدر علاقه دارند آقایون انقدر شیفته شون بشن.:27:

توی نوشته ها نویسنده خیلی به موضوعات فرعی دقت نکرده بود.
به نظر من خیلی ضعف بزرگیه.:13:
مثلا خواهرشوهرش 9 ماه هم ازدواج نکرده بود می گفت طفلک ساحل بچه دار نمیشه پی درمان نازاییشه:31: چه حرفا!! :5:

یا جای دیگه شخصیت اصلی مرد میره خارج و هیشکی ازش خبر نداره.انقدر نوویسنده کته فکره که یه توکه پا پا نمیشه بره سفارت !!:31: 5-6 سال توی بی خبری میمونه:27:
خلاصه خیلی خوشم نیومد از داستانش.:13:

LHC
15-06-2010, 21:16
خواهش میکنم........................................ .................................................. .. کوه پنجم: اول شخصه و در مورد یه پیامبر یهودیه که یه سری اتفاقات جالب براش پیش میاد برخلاف اون چیزی که به نظر می اد کتاب روی پیامبر بودن شخصیت اصلی تاکید نداره منظورم اینه که بعد از خوندن کتاب حس نمیکنین یه کتاب مذهبی خوندین.این کتاب مثل کتابهای دیگه ی پاءلو کوءلو جالبه ونثرش آدمو جذب میکنه .در ضمن نثرش سادست.

Saeed kmss-D
03-08-2010, 15:35
سلام خدمت دوستان عزیز...

من رمان های زیادی رو از این بخش خوندم، گفتم کم کم نظر خودم رو هم اینجا بزارم!
البته همین ابتدا بگم، اینهایی که مینویسم فقط نظر شخصیه و ممکنه از دید دوستان دیگه برداشت نشه!

دوباره عشق
فاطمه صالحی

نویسنده موضوع و داستان خوبی رو برای نگارش انتخاب کرده! داستان خوب شروع میشه و خیلی خوب پیش میره!
اتفاقات با نظم خوبی به خط در میان و سیر داستان بدون کش دادن یا سرعت زیاد، دنبال میشه!
خوب احساس و جزئیات بیان میشه و خواننده رو در بطن قضیه قرار میده!

به نظرم روی بعضی از قسمت های داستان نویسنده پرداخت خوبی انجام نمیده که میتونست از این موقعیت ها برای بالابردن کیفیت و تاثیر گذار تر کردن رمان استفاده کنه! که خیلی موفق نبود!
بخش هایی از دیالوگ ها و رفتار ها در داستان تکراری به نظر میاد ، به طوری که در طول کتاب به یک شکل بار ها تکرار میشن و خسته کننده هستن! حتی چند بار در قسمت هایی، به فاصله چند خط و صفحه، یک عبارت چند بار تکرار میشه! حشو به وفور دیده میشه!
نویسنده اصلا قصد نداره عقیده یا طرز تفکرش رو ( بر خلاف یکی مثل مودب پور ) بیان یا تحمیل کنه!

به اواخر داستان که نزدیک میشیم ناخودگاه دوستانی که رمان " یاسمین " رو خونده باشن ، به خوبی میتونن اثراتش رو تو این کتاب هم احساس کنن! نمیدونم تقلیدی در کار بوده یا نه! اما رو منی که یاسمین رو خونده بودم، نتونست تاثیر بسزایی بزاره! حتی بخش های آخر رمان که نوشته و راوی دست به دست میشه کاملا خواننده رو یاد یاسمین میندازه! حتی از ترفند های یاسمین هم برای ایجاد فضا استفاده میشه! که اگه تقلیدی در میون نباشه، از جنبه های مثبت داستان هست!
البته من تکیه کلام ها و دیالوگ های زیادی هم که عینا در " غزال " اومده بود اینجا مشاهده کردم!

در کل من این رمان رو خوب و خواندنی ارزیابی میکنم!
از نظر جذابیت تا حدودی موفق بوده و روی هم رفته امتیاز 8 از 10 رو بهش اختصاص میدم!

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
03-08-2010, 15:59
سلام...

غزال
طیبه میر جهادی

یکی از قشنگ ترین رمان هایی که خوندم همین "غزال" بوده!
داستان حال و هوای خودش رو داره و خیلی زود خواننده رو در جریان قرار میده.
از نظر جذابیت هم به نظرم خیلی موفق بوده! حداقل روی من که خیلی نمود داشت! چون وقتی به خودم میومدم میدیدم چند ساعت از نیمه شب گذشته و من هنوز مشغول خوندم!
درون مایه داستان خیلی خوب کار شده و اتفاقات داستان دقیق و منظم جلو میره!
داستان میشه گفت طولانی هست اما نه خسته کننده! که خیلی زود با خواننده ارتباط برقرار میکنه!

در بخش هایی از داستان اغراق و بزرگنمایی دیده میشه که تا حدودی قابل قبول هست و تو ذوق نمیزنه!
تعدد اسم و شخصیت از معدود مواردی هست که در این کتاب خواننده رو اذیت میکنه و تا اواسط داستان نمیشه همشون رو به خوبی درک کرد!
صمیمت بیش از حد بیش بعضی از شخصیت ها خیلی معقولانه نیست و فکر میکنم نویسنده مجبور شده برای بیان داستان این چنین کنه!
گفتگو هایی که راوی با خودش داره و توضیحی برای خواننده هست هم خیلی رسمی و کتابی هست که ابتدا ممکنه نتونه براش قابل لمس باشه، اما به تدریج عادی میشه! یعنی عادت میکنیم!

نمیتونم بیش از این توضیح بدم چون نمیخوام وارد داستان بشم! اما "غزال" داستانی روان و زیبا داره که نویسنده خوب تونسته روش کار کنه و مورد پسند قرار بده!
در کل من به این رمان خوب و جذاب، امتیاز 9 رو از 10 اختصاص میدم!

موفق باشید♥♥♥

Hadi King
03-08-2010, 16:05
سلام سعیــد جــان ماشاالله به این سرعـــت خوندن :31:
رو دســـت من زدی ؟! رقیـــب پیدا کردم :31:
رمان های که تازه معرفی کردم هم بخونید خیلی عالی هستن :20:
اینو حتما بخــون بوی نا لینک دانلودش تایپک معرفی رمان هســت :11:

Saeed kmss-D
03-08-2010, 16:19
سلام...

پس کوچه های سکوت
ماندا مودب پور

این رمان از داستان خوب و غیر تکراری بهره میبره!
سوژه ی خوبی انتخاب شده و خوب هم روش کار شده!
در ابتدا جذابیت بالایی برای خواننده ایجاد نمیکنه اما به تدریج وارد داستان میشه!
دنبال کردن موازی دو داستان و موضوع در این رمان از جنبه های مثبت کار هست و تاثیر خوبی داره! البته بیشتر حجم داستان رو سرگذشت افسانه به خودش اختصاص میده!
گفتگو ها خیلی جذاب نبست و سردی رو میشه راحت احساس کرد! بیشتر قسمت هایی که افسانه داره گذشته ش رو تعریف میکنه از کنایه ها و کلام های خوب و جذاب استفاده شده!

داستان از تعداد شخصیت کمی برخورداره و این ، باعث جمع و جور شدنش شده!
به نظرم نویسنده به طور کامل نتونسته دنباله داستان رو کنترل کنه و خیلی زود میشه آخر کتاب رو ( مثل سریال های ایرانی ) حدس زد! با ورود خواهر ترانه به داستان این حدس واضح تر هم میشه! به نظرم نویسنده میتونست به شکل دیگر و بهتری فضا سازی کنه تا ذهن خواننده رو از آخر ماجرا دور کنه! ( البته شاید هم ذهن من زیاد خلاقه و زودتر فهمیدم :دی )
همچنین من نتیجه گیری خوبی آخر داستان نمیبینم و این رو یکی از ضعف های این رمان به شمار میارم!

در کل داستان رو به خاطر موضوعش خوب ارزیابی میکنم و توصیه میکنم نه حتما، اما بخونیدش!
امتیاز 7.5 رو از 10 بهش اختصاص میدم!

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
03-08-2010, 16:20
سلام سعیــد جــان ماشاالله به این سرعـــت خوندن :31:
رو دســـت من زدی ؟! رقیـــب پیدا کردم :31:
رمان های که تازه معرفی کردم هم بخونید خیلی عالی هستن :20:
اینو حتما بخــون بوی نا لینک دانلودش تایپک معرفی رمان هســت :11:
سلام...

اینا رو قبلا خوندم:دی
الان یادم اومد بیام یه چیزی هم درباره شون بنویسم!

معلومه فکرمون نزدیک همه ها! :دی چون بوی نا رو نیم ساعت پیش دانلود کردم که شروع کنم!

موفق باشی♥♥♥

Saeed kmss-D
04-08-2010, 13:45
سلام عزیزان...

کژال
ماندانا معینی

داستان خیلی سریع شروع میشه و شکل میگیره!
کژال داستان خوب و جالبی داره. درسته جذابیت داستان خیلی بالا نیست، اما به اندازه خودش از جذابیت بهره میبره!
ماجرا خیلی پیچیده نیست و با یکی دو هدف از ابتدا شروع میشه و به پایان میرسه!
برای این داستان دو پایان در نظر گرفته شده که در نوع خودش جالبه!
برخورد دو فرهنگ شهری و روستایی در این داستان بارها به چشم میاد و نتیجه گیری های خوبی رو به دنبال داره. دختر شهری که برای گذروندن دوره پزشکی وارد یک روستا میشه و در ابتدا روستا خیلی خوب و زیبا و آرام به نظر میاد اما به تدریج خواننده و شخص داستان متوجه میشه در ورای این ها، ماجرا ها و زشتی هایی وجود داره.

کلا داستان رو خوب ارزیابی میکنم و با اینکه خیلی جذاب نیست اما خوندنش رو توصیه میکنم.
در کل امتیاز 7 رو از 10 بهش اختصاص میدم.

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
08-08-2010, 11:04
سلام...

تا ته دنیا
سوگند دهکرد نژاد

" تا ته دنیا " رمانی دیگر از سری رمان های عاشقانه س. رمانی زیبا و خواندنی.
شاید اولین چیزی که با شروع خوندن این رمان متوجه بشید، لحن صمیمی و عامیانه و دقت در توصیف صحنه ها و حالت ها است. توصیف ها در بعضی بخش ها به قدری دقیق و کامل هست که خواننده به راحتی میتونه اون صحنه رو تصور کنه.
چیزی که من در این رمان برام قابل توجه بود، این بود که در حین داستان، یکدفعه صحنه عوض میشد. مثل یک فیلم که سکانس ها بدون مقدمه و توضیحی عوض میشه. هم خوشم اومد و هم نه!
شاید از این نظر خوشم نیومد که در ابتدا نتونست باهام ارتباط برقرا کنه، اما در ادامه بهتر شد و جالب بود.

شاید خواننده وقتی به دو سوم داستان میرسه، اونرو هم ردیف با سایر رمان های عاشقانه که داستانی تکراری داره قرار بده!( همون قضیه نیاز از پسر و ناز از دختر ) اما خوشبختانه نویسنده روند و مسیر داستان رو به زیبایی تغییر میده و به نظرم خیلی خوب عمل کرده.
من داستان این رمان رو رو هم رفته تکراری و قالبی نمیبینم و خوب ارزیابی میکنم.
البته احتمالا بعد از خوندن این رمان هوس ازدواج به سرتون میزنه، چون 6-7 ازدواج در این رمان صورت میگیره که فکر میکنم از این حیس رکورد دار باشه! : دی

به نظرم نویسنده میتونست شوکه ای که برای مسعود در آخر داستان ایجاد کرد رو به نحوی پیش ببره که برای خواننده هم همین حالت القا بشه! ولی با این حال کارش بد نبود.

در مجموع، من این رمان رو خیلی خوب و خواندنی میبینم و توصیه میکنم حتما بخونید.
و امتیاز 8.5 رو از 10 براش در نظر میگیرم.

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
08-08-2010, 11:24
سلام...

شینا
ماندانا مودب پور

این رمان داستان متفاوتی داره. داستان دختری ایرانی که تقریبا در خارج از کشور بزرگ شده و در کالیفرنیا زندگی میکنه.
دختری که شاید از عشق و همچنین از وطن و سرزمینش هیچ تصور و شناختی نداره و در ادامه داستان اون رو لمس میکنه.
در همون ابتدا میتونید یک رابطه عاطفی و عاشقی رو برای آینده حدس بزنید. اما داستان به نحوی پیش میره که فراموشش میکنید.
نویسنده سعی میکنه در همون ابتدا شرایط داستان و شینا رو بیان کنه. و خوب داستان رو بدست میگیره.

به نظرم شینا داستان قشنگی داره.
شاید مقایسه دو فرهنگ ایران و اروپا در داستان به خوبی به چشم بیاد. و شینا در راس این مقایسه قرار داره.
پایان خوبی هم برای این داستان در نظر گرفته شده و در جای خودش خواننده رو هم سوپرایز میکنه!

روی هم رفته پیشنهاد میکنم این رمان رو بخونید چون ارزشش رو داره.
و امتیاز 8 رو از 10 براش در نظر میگیرم.

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
09-08-2010, 15:41
سلام...

بوی نا
ماندا معینی ( مودب پور )

رمانی، شاید با سبک جدید! این رو برای شروع میتونم بگم!
" بوی نا " با یک تغییر شکل محسوس نسبت به تقریبا بیشتر رمان های دیگه نوشته شده. وجود راوی !
بلافاصله متوجه میشید که بر خلاف رسم معمول رمان ها و داستان ها، کسی که وظیفه تعریف ها رو بر عهده داره از کاراکتر ها و شخصیت های خود داستان نیست، بلکه داستان یک راوی داره که طبیعتا خود نویسنده هست.
داستان بیشتر به فیلم نامه شباهت داره، منظورم اینه که اگه از روش یک فیلم یا سریال بسازن به نظرم کار موفقی میشه!

رمان از جایی شروع میشه که راوی داره 50-60 سال قبل از زمان داستان رو حکایت و روایت میکنه.
اصل داستان به شکلی که در ابتدا باهاش برخورد میکنید پیش نخواهد رفت و با ورود به زمان حال اینو بهتر درک میکنید.داستان کمی از حالت قبل در میاد و لحن صمیمی و طنز در داستان خودش رو نشون میده.
دو شخصیت اصلی داستان که "نگین" و " مهرداد" باشن، خیلی زود وارد میشند ( که باید بشن ). شخصیت مهرداد که ابتدا باهاش آشنا میشید، در مدت کوتاهی، شبیه یکی از شخصیت های اصلی کتاب های " مودب پور " میشه که از خصوصیاتش شوخ طبع و باهوش بودن هست. که البته احتمالا به خاطر همنشینی با آقای مودب پور شکل گرفته.

داستان این رمان جالب و متفاوت از بیشتر چیزاهایی هست که خوندید! پیش بردن داستان در ابتدا از دو سمت کار جالبی بود که نویسنده به نحو احسن انجامش داده.
داتستان خیلی پخته نیست، اما جالب و قشنگ کار شده و حوصله تون رو سر نمیبره! و ابته اتفاقات خیلی سریع رخ میده!
در طول داستان هم احتمالا لبخند از لبتون نمیفته که فکر میکنم بعضی قسمت هاش از امداد ها و الهامات غیبی هست که از طرف کس دیگری وارد داستان شده!
پایان داستان هم کمی فرق میکنه و متاسفانه هیچ حسی رو به خواننده وارد نمیکنه و بیشتر توام با نصیحت و اندرزی هست که راوی یا نویسنده به خرج میده.

در کل این رمان رو خوب و خواندنی ارزیابی میکنم و پیشنهاد میکنم بخونید، برای تنوع لازمه!
و امتیاز 8 از 10 رو بهش اختصاص میدم.

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
12-08-2010, 11:05
سلام...

تلخ و شیرین
آناهیتا شاپوری

داستان رمان قشنگ و جذاب هست.
نسبت به رمان های دیگه میشه گفت حجم صفحات کمتری داره و کوتاه تره!
اتفاقات داستان قابل هضم و تاثیر گذاره و و نویسنده خوب تونسته حس رو به خواننده القا کنه.

به نظرم عاشق شدن دوباره شخصیت داستان، خوب روش کار نشده، و خواننده نمیتونه بپذیره که به این راحتی باشه. نویسنده میتونست یک سری اتفقات و ومسائل دیگه رو در این بین قرار بده تا معقول تر به نظر بیاد و همچنین حجم کتاب کمی بیشتر بشه.
همچنین بعد از یک سری رخداد های تلخ پایانی شیرین در انتظار کتاب و خواننده هست که عنوان رمان یعنی " تلخ و شیرین " رو به خوبی میشه لمس کرد.

در کل این رمان رو زیبا اریابی میکنم و پیشنهاد میکنم این رمان تقریبا کوتاه رو بخونید.
و امتیاز 7.5 رو از 10 برای اون در نظر میگیرم.

موفق باشید♥♥♥

Saeed kmss-D
15-08-2010, 16:39
سلام دوستان...

آبی تر از عشق
پروانه.ش

رمانی خواندنی، کوتاه و جذاب.
"آبی تر از عشق" داستانی گیرا و جالب داره. خیلی خوب شروع میشه و خوب هم ادامه پیدا میکنه. اما به نظرم نویسنده خوب تمومش نمیکنه!
منظورم نوع پایانش نیست، بلکه طرز پایانشه. نویسنده میتونست بیشتر روی این پایان کار کنه و خیلی منطقی تر به خواننده بقبولونه!
و همین آخر داستان من رو یاد رمان "غزال" انداخت، چون خیلی شبیه به اون به پایان رسید، با این تفاوت که در " غزال " چند صد صفحه طول کشید تا پایان شکل بگیره، اما در این رمان این اتفاق در چند صفحه میفته. که به نظرم جای کار داشت.

اتفاقات داستان غیر معمول، اما پذیرفتنی است و کشش خوبی در داستان وجود داره.

در کل پیشنهاد میکنم برای خوندن این رمان تقریبا کوتاه وقت بزارید، به اندازه کافی خوب و جذاب هست.
و امتیاز 7 رو به این رمان میدم که البته به خاطر طرز پایانش نمره بالایی ندادم.

موفق باشید♥♥♥

engineer2008
27-08-2010, 13:52
با سلام خدمت دوستان اگه ممکنه رمان هایی رو که معرفی می کنید لینک دانلودشم بزارید با تشکر

Hadi King
27-08-2010, 18:23
با سلام خدمت دوستان اگه ممکنه رمان هایی رو که معرفی می کنید لینک دانلودشم بزارید با تشکر
سلام دوست عزیز لینک دانلود رمان هـا تایپک زیــر هســت :46:
مهم : كتاب هاي (رمان) براي موبايل جاوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

babelirani
28-08-2010, 18:06
کتاب : لحظه های سوخته
نویسنده : اعظم طاهر پور

رمانی زیبا و تقریبا" تاثیر گذار
رمان تقریبا خیلی زیبا شروع میشه و این زیبایی ادمو به درون داستان میبره .
تنها مشکلی که میتونم توی این رمان ببینم تنفر بیش از حد شخصیت اول داستانه که از رامین هست که بسیار تکرار میشه اینقد میگه که ادم یه جوری میشه
یک قسمت کلیشه ای داره که اونم خودسری و از خانه رانده شدن دختر خوانست که دیگه واسه الان خیلی دیره
در کل رمان زیبایه
من از 10 نمره 6.5 بهش میده یکمم بخاطر اخرش که چجوری تموم میشه دادم

engineer2008
29-08-2010, 13:07
سلام دوست عزیز لینک دانلود رمان هـا تایپک زیــر هســت :46:
مهم : كتاب هاي (رمان) براي موبايل جاوا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 3 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 4 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) 5 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ... آخرين صفحه ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]))

هادی جان با تشکر از زحمات شما ولی بعضی از رمان ها اونجا نیست مثل شینا (من خودم ندیدم)

Hadi King
29-08-2010, 19:06
هادی جان با تشکر از زحمات شما ولی بعضی از رمان ها اونجا نیست مثل شینا (من خودم ندیدم)

سلام عزیـــز مرســـی بیشتر رمان ها هستش !
رمان شینا هم بــود لینـک زیر محسن جان زحمتش رو کشیدن و معرفی کردن :46:

engineer2008
30-08-2010, 13:32
سلام عزیـــز مرســـی بیشتر رمان ها هستش !
رمان شینا هم بــود لینـک زیر محسن جان زحمتش رو کشیدن و معرفی کردن :46:

شرمندم هادی جان با موبایل سرچ کردم ندیدم ممنون از زحمت شما

hamidrezazizo
20-11-2010, 11:39
خیلی عالیه :11:

b3st.programmer
27-12-2010, 15:22
بعد مدت ها برگشتم.
متاسفانه تصادف كرده بودم و بيمارستان بستري بودم:41:

گندم30
08-11-2013, 22:47
با سلام رمان حریم عشق واقعا مزخرفه توصیه میکنم وقت و پولتو نو هدر ندید بجای اون هم قفسو بخونید که یه داستان کاملا شبیه حریم عشق داره با این تفاوت که نقاط ضعف اونو نداره وداستانش خواننده رو اذیت نمیکنه.

گندم30
08-11-2013, 23:21
tiktak20من با نظر شما کاملا موافقم تمام کار های مودب پور از یه سبک وسیاق پیروی میکنه بهترین کتابش هم گندمه.از بچه های این انجمن میخوام کتاب های م.بهارلویی روهم بذارن به نظر من ایشون یکی ازبهترین رمان نویسان ایران هستند و داره درموردشون ظلم میشه چون هیچ جا درمورد اثارشون صحبت نمیشه به نظرمن کتاب مجنون تراز فرهاد ایشون بهترین رمانی که خوندم وتقریبا در مورد همه معضلات اجتماعی صحبت کرده بخش رومانتیک داستان هم واقعا عالیه:n01: