PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ريست شدن پس از اجراي بازي ها

dangeriusbob
20-09-2009, 00:00
سلام دوستان
من وقتي بازي هاي سنگين مثل mirrors edge يا يه چيزي تو اين مايه ها كه گرافيك بالاست رو اجرا ميكنم خيلي طول ميكشه تا اجرا شه حدود 3 تا 4 دقيقه ولي بعد cpu usage ميره روي 100% بعد صفحه ي آبي كه روانيم ميكنه مياد و بعد ري استارت ميشه و بعدشم سيستم ديگه هاردمو نمشناسه كه بالا بياد بعد كه چند دقيقه اي خاموشش ميكنم حالش مياد سر جاش روشنش ميكنم و راحت بالا مياد اينم بگم كه قبلا با همين سيستم همين بازي يا هر بازي ي ديگه اي رو به راحتي اجرا ميكردم

مشخصات سيستم:
GForce 9500 gt 512 MB DDR3
intel dual CPU E 2200
2.00 GB of RAM
asus p5kpl se

اگه چيز ديگه اي لازمه بگيد تا بنويسم

Kianoosh
20-09-2009, 20:46
سلام دوستان
من وقتي بازي هاي سنگين مثل mirrors edge يا يه چيزي تو اين مايه ها كه گرافيك بالاست رو اجرا ميكنم خيلي طول ميكشه تا اجرا شه حدود 3 تا 4 دقيقه ولي بعد cpu usage ميره روي 100% بعد صفحه ي آبي كه روانيم ميكنه مياد و بعد ري استارت ميشه و بعدشم سيستم ديگه هاردمو نمشناسه كه بالا بياد بعد كه چند دقيقه اي خاموشش ميكنم حالش مياد سر جاش روشنش ميكنم و راحت بالا مياد اينم بگم كه قبلا با همين سيستم همين بازي يا هر بازي ي ديگه اي رو به راحتي اجرا ميكردم

مشخصات سيستم:
GForce 9500 gt 512 MB DDR3
intel dual CPU E 2200
2.00 GB of RAM
asus p5kpl se

اگه چيز ديگه اي لازمه بگيد تا بنويسم

سلام

اول دمای قطعاتت رو چک کن + آنتی ویروس بروز

بعد کابل هارد و تست رمها(در بیار تک تک چک کن)

روی یه ویندوز دیگه امتحان کردی ؟

dangeriusbob
23-09-2009, 21:49
سلام
ممنون از این که همراهی میکنید ببخشید که دیر کردم
اول اینکه وقتی ری استارت می شه دمای CPU 49~50 هست یا همین حدودا
ودمای مادر برد هم شاید 35 باشه حالا یکی یا دوتا بالا و پایین
بایوس مادربورد رو هم آپدیت کردم ولی ...
و دوم اینکه روی ویندوز xp sp2-xp sp3 & se7en هم همینطور بوده و رم ها رو هم چک کردم مشکلی نداشته
کابل هارد رو هم عوض کردم (SATA) و شگفت اینجاست که تا چند روز قبل بازی رو به راحتی اجرا می کردم بعد کم کم دیر تر اجرا شد و بعد هم سرعت لودینگ ها در بازی کم تر شد و توی دمو های بین چپتر ها (mirrors edge) هر 2 ثانیه گیر میکرد
که همین چند دقیقه قبل از نوشتن این پست بازی رو که اجرا کردم CPU Usage رفت روی 50 و PF Usage هم روی 800 بعد از 3 تا 4 دقیقه بازی بالا اومد بعد باز وقتی نیو گیم کردم توی دمو همون جور که گفتم گیر کرد و ری استارت و بعد هم هاردمو نشناخت سیستمو بعد چند دقیقه که روشن کرم درست شد:41:
و اینکه فکر نمیکنم نیازی به آنتی ویروس باشه چون از اون روز n بار هاردمو 0000 کردم و دوباره پارتیشن بندی
این بود خلاصه داستان امید وارم بتونید کمکم کنید:11:
این خدمات کامپیو تری ها هم که بلانسبت بلانسبت بلانسبت همه دوستان و آشنایان و مهندسان... :18:
از همه معذرت میخوام... قات زدم خوف
ممنون از کمکتون

Kianoosh
23-09-2009, 23:47
اوهوم

از گرافیک و پردازنده تست پایداری بگیر کلاک گرافیک رو کاهش بده تو همه بازی ها اینطور هست؟!بازی سالمه؟این که هاردت رو نمیشناسه با یه هارد دیگه تست کن اورکلاک که نکرد ی یا تنظیمات بازی بیش از توان سیستم نیست؟

mf.designing
23-09-2009, 23:52
یه چیزی میگم شاید برات عجیب باشه !! اما چون بقیه موارد رو چک کردی ، به نظر من 2 تا مشکل میتونه باشه :
1- به روز نبودن درایور کارت گرافیک
2- عدم پایداری در اور کارت گرافیک (که خطرناک هم هست)

dangeriusbob
24-09-2009, 21:56
جناب arbabe.sayeha عزیز
من از این کارا سر در نمیارم منظورم تست پایداری و این جور چیزاست
اگه لطف کنید بگید دقیقا باید چیکار کنم ممنون میشم (زیر سیکل توضیح بدید D: )
بازی سالمه روی سیستم های دیگه تست کردم
قبلا که بازی رو اجرا کرده بودم (قدیما) اونو روی بالاترین تنظیمات میزاشتم و خیلی راحت اجرا میشم بدون هیچ مشکلی...
بله تقریبا توی همه ی بازی ها و جدیدا توی بازی های نسبتا سبک مثل Sum serius
این مشکلی که دارم روز به روز داره وخیم تر میشه...

و جناب mf.designing عزیز
1-درایور کارت گرافیک رو هم آپدیت کردم ولی...
2- میدونید که سر در نمیارم لطفا توضیح بدید

Kianoosh
25-09-2009, 01:01
با occt از همه قطعات تست بگیر با تنظیمات پیشفرض اگه ارور نداد مشکلی نیست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

deldare_ashegh30
25-09-2009, 10:59
دوست عزیز منم این مشکلو داشتم ولی مشکل من کمی سبکتر بود سیستم من بعد از اجرای بازی ریستارت میشد اما هاردم و میشناخت که مشکلم از کارت گرافیکم بود دادمش به فروشندش اونم فرستاد گارانتی یه دونه نو شو واسم فرستادن من پیشنهاد میکنم یه کارت گرافیک از دوست یا اشناهات امانت بگیر و سیستمت رو با اون تست کن ببین بازم همین مشکل و داری؟

امیدوارم حل شه مشکلت

dangeriusbob
27-09-2009, 14:38
اینم نتیجه تست
(عکسو بلافاصله بعد از اجرا گرفتم و هنوز کاری انجام ندادم)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

توی شماره یک CPU یه سره روی صد وبعد از تموم شدن کار مینویسه CPU too hot!
توی دومی هم مشکلی نداره
و گزینه های دیگه هم غیر فعاله
دوستان لطف کنید کمک کنید که بد جوری کارم داره بیخ میگیره
جدیدا هم همینطوری واسه خودش ریستارت میشه و هاردو نمیشناسه بدی فشار اومدن بهش
خدا بخیر کنه

Kianoosh
27-09-2009, 19:50
وبعد از تموم شدن کار مینویسه CPU too hot!

بعد از تموم شدن نمینویسه!تست رو قطع می کنه چو ن دمای پردازند ه خیلی میره بالا!حداکثر دمای پیشفرض نرم افزار تو تنظیماتش چنده؟دمای پردازند ت تو حالت عادی ؟ احتمالش کمه ولی ممکنه پردازنده ناپایدار باشه!با یه هارد دیگه تست کردی!؟

dangeriusbob
27-09-2009, 21:21
حداکثر دمای پیشفرض نرم افزار تو تنظیماتش 80 هست
در حالت عادی هم بین 35 تا 40 هست
نه با هارد دیگه تست نکردم
اگه فکر میکنید لازمه این کار رو هم بکنم!!! هان