PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ترجمه فينگليش ( يا خواندن متون فينگليشي)

Hamid110
06-03-2006, 01:12
به نام خدا

سلام دوستان
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود کنید با حجم 741 کیلوبایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر از اينکه اين برنامه را براي استفاده انتخاب کرديد.
اين برنامه براي تبديل متون فينگيليش يا فارگيليسي و يا نوشتن فارسي به صورت لاتين به فارسي نوشته شده است.
همانطور که ميدانيد اکثراً از فينگيليسي در internet استفاده ميشود و کاربران از فينگيليسي در mail و يا forumها استفاده ميکنند.که تقريباً خواندن اين متون خيلي راحت نميباشد.
هدف اصلي از اين برنامه راحت کردن خواندن اين متون ميباشد و همچنين امکان نوشتن فارسي در ويندوز هاي غير فارسي را نيز از طريق نوشتن به صورت فينگيليشي را فراهم مياورد.

همچنين شما با استفاده از اين برنامه ميتوانيد با قلم های فارسی نيز بنويسيد.
قلم های فارسی قلم هايی هستند که فقط حروف فارسی را شامل ميشوند و چون برای مثال دارای چندين شکل حرف برای موقعيت متفاوت آن در کلمه هستند قابل نوشتن نيستند.با اين برنامه ميتوانيد از اين قلم ها نيز استفاده کنيد.

بهترين استفاده از اين قلم ها برای کار کردن در محيط هايی همچون Autocad,3ds Max,Flash و غيره ميباشد که شما مطمئن ميشويد که در هر سيستمی متن شما به خوبی ديده ميشود.و مشکلات رايج با قلم های unicode را نخواهيد داشت.

شما براي اجرا کردن اين برنامه احتياج به موارد زير داريد:
1.کامپيوتر ؛)
2.يک سيستم عامل ويندوز 95/98/ME/2000/XP و يا بالاتر داريد.البته در ويندوز 95 بايد فايل richedit20.dll را داشته باشيد تا برنامه درست عمل کند.همچنين ميتوانيد از wine در تمامي نسخه هاي linux استفاده کنيد.
3.هيچ نيازي به داشتن سيستم فارسي نيست.

طريقه عمل ترجمه En2Fa:

En2Fa از چند روش براي تبديل درست متون شما به فارسي استفاده ميکند.
ابتدا En2Fa به دنبال کلمه شما در لغت نامه خود ميگردد.لغت نامه En2Fa متشکل از چند نوع متفاوت است.

Whole Words Dictionary:اگر کلمه اي دقيقاً در اين لغت نامه پيدا شود از معادل آن استفاده ميشود.

Prefix Words Dictionary:اگر کلمه اي در ابتدا يش حاوي کلمات اين لغت نامه باشد تبديل انجام ميگيرد.اين لغت نامه مناسب براي کلماتي است که شکل هاي ديگري نيز دارند و همگي ريشه اصلي را نيز در خود حفظ کرده اند.مثل کلمه هايی که امکان جمع شدن دارند يا فعل هستند.

Suffix Words Dictionary:اگر کلمه اي در انتهاي خود حاوي کلمات اين لغت نامه باشد تبديل انجام ميگيرد.اين لغت نامه مناسب پسوند ها ميباشد.

Middle Words Dictinary:اگر کلمه اي در وسطش شامل کلمات اين لغت نامه باشد،تبديل انجام ميگيرد.

Engilsih Words Dictionary:کلاماتی که در اين لغات نامه هستند به همان صورت لاتين باقی خواهند ماند.

اگر بعد از نگاه کردن در dictionary ها کلمه پيدا نشد En2Fa شروع به تبديل حرف به حرف کلمه با توجه با قوانين خود ميکند.
توجه کنيد که اگر کلمه اي به صورت حروف بزرگ نوشته شود چون در dictionaryها امکان نوشتن به صورت حروف بزرگ نيست پس تبديل انجام نميشود.
بنابرين اگر کلمه اي اشتباهي با استفاده از dictionary تبديل شود با بزرگ کردن حروف آن و نوشتن درست آن با استفاده از قوانين En2Fa امکان تبديل از طريق dictionary را بگيريد.

طريقه استفاده:

کافيست که متن مورد نظر خود را يا در قسمت بالايي بنويسيد و يا paste کنيد.همچنين امکان load کردن نيز هست.
شما ميتوانيد فايل هاي با پسوندهاي .txt و يا .rtf را load کنيد.
همچنين امکان ذخيره کردن به شکلهاي rich edit format(.rtf) ،unicode text (.txt)،bitmap format (.bmp),Jpeg format (.jpg) و در آخر سر هم html format(.htm) هست.
چون اطلاعات در rich edit format به صورت multi-language ذخيره ميشوند بنابرين امکان مشاهده درست در اکثر systemها را فراهم ميکنند.
bitmap و jpeg همانطور که ميدانيد فرمت هاي عکس هستند و بنابرين در هر سيستمي درست نمايش داده ميشوند.
html format بهترين فرمت براي ذخيره متون شما ميباشد چون تمامي کامپيوتر ها با هر سيستم عاملي امکان نمايش صفحات html را به صورت unicode فراهم مياورند.در نتيجه به خوبي در هر سيستمي نمايش داده ميشوند.
همچنين کساني که داري سيستم فارسي نيستند ميتوانند به خوبي نامه فارسي بنويسند.بدين شکل که با En2Fa متن خود را مينويسند و به صورت html آن را پست ميکنند.و حتا نيازي به تقيير encoding براي طرف مقابل براي درست ديدن نامه نيست.

متن شما ميتواند حاوي رنگ،قلم هاي متفاوت،اندازه هاي متفاوت،و هر خط نيز ميتواند داري alignment متفاوت باشد.کلاً هر شکلي و خصوصيتي که متن fingilish شما داشته باشد همان خصوصيت را نيز متن فارسي شما خواهد داشت.
البته شما بايد اين امکان را در قسمت Settings با علامت زدن farsi text attributes same as fingilish one فعال کرده باشيد.
البته توجه کنيد که اگر خصوصيتي در طول کلمه تغيير کند فقط attribute اولين حرف مد نظر گرفته ميشود.بنابرين مثلاً امکان نوشتن کلمه اي با چند رنگ در حروفش نيست.

شما اگر ويندوز 2000/xp داريد ميتوانيد فارسي نيز بنويسيد با فشار دادن دکمه "فا" نحوه نوشتن شما به فارسي و يا انگليسي تبديل ميشود و همچنان ميتوانيد از امکانات ذخيره متن En2Fa استفاده کنيد.

نکات ديگر:

شما ميتوانيد با راست کليک کردن بر روي کلمات چه در پنجره فينگيليش و چه در قسمت فارسي منو Dictionary را فعال کنيد.
در اين منو شما ميتوانيد امکان استفاده از Dictionary را در کلمه مورد نظر فعال و يا غير فعال کنيد.
همچنين براي راحتي شما کلمات احتمالي مشابه مورد نظر شما نيز ديده ميشوند.که شما ميتوانيد با انتخاب آن تقييرات مناسب را انجام دهيد.

اگر صفحه کوچک فارسي شما را اذيت ميکند،ميتوانيد با انتخاب کردن گزينه big window صفحه را بزرگتر و يا با کوچک تر نوشتن فينگيليسي (اگر خصوصيات متن ها يکي هستند) و يا کوچک کردن قلم فارسي در Settings قسمت بيشتري از متن خود را ببينيد.

با Select کردن قسمتي از متن در پنجره فارسي و راست کيلک کردن در آن شما ميتوانيد امکانات Copy به CLipboard را نيز مشاهده کنيد.

Caps Lock براي تغيير زبان انتخاب شده است.همچنين با فشار دادن Shift+Caps Lock ميتوانيد نوشتن به صورت بزرگ و يا کوچک را نيز فعال کنيد. Caps Lock و کلاً تغيير زبان با تغيير در خصوصيت کلمات مورد نظر انجام ميشود،که در Settings-> ميتوانيد نوع خصيصه مورد نظر خود را انتخاب کنيد.
مثلاً En2Fa به صورت پيش فرض خصيصه Bold را به کلمات انگيليسي ميدهد.که اگر شما ميخواهيد متن فارسي شما نيز امکان Bold شدن را نيز دشته باشد،بايد با تغيير اين خصوصيت امکان Bold شدن را فراهم کنيد.

يک قسمت بسيار مهم ديگر En2Fa امکان فرستادن متن شما به صورت همزمان به برنامه هاي ديگر است.شما با drag کردن شکلک En2Fa که در پايين برنامه ديده ميشود؛به قسمت مورد نظر خود در برنامه ديگر ميتوانيد خروجي برنامه را مستقيماً به آن برنامه بفرستيد.
En2Fa از دو روش براي اين کار استفاده ميکند.اگر پنجره مورد نظر شما يک Edit box استاندارد باشد که هيچ مشکل خاصي نخواهيد داشت.
امّا اگر يک پنجره استاندارد نباشد،En2Fa سعي ميکند با تقليد کردن عمل فشار دادن دکمه ها در آن پنجره خروجي شما را به آن بفرستد.که اين روش هنوز در حال تست ميباشد.

امکان ديگر براي کاربرن 2000/xp تغيير شفافيت پنجره ميباشد که با تغيير Windows transparency ميتونيد شفافيت صفحه را تغيير بدهيد،که مناسب براي وقتي است که ميخواهيد نتيجه خروجي خود را در برنامه ديگر نيز ببينيد.

از نکات جالب ديگر اين برنامه نمايش دادن درست فارسي در هر ويندوزي و همچنين درست نشان دادن منو Dictionary در ويندوز هاي غير فارسي ميباشد.

با تشکر از وقتي که براي خواندن اين متن گذاشتيد لازم ميدونم از تمامي کساني که اين برنامه را امتحان کردند و Bug هاي آن را به من اطلاع دادند تشکر و قدر داني کنم.

دانلود کنید با حجم 741 کیلوبایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید دوستان عزیز :) :blush:

*NashenaS*
06-03-2006, 01:18
علي دمبه... :laughing:
Bitaweb... هم همين كارو مي كنه.
باز ممنون. :)

Elfin-D
06-03-2006, 01:24
علي پياز و دنبه-علي دنبه-علي ....(حيف كه بالاي 18 ساله!)

Crow
06-03-2006, 01:29
با سلام
حمید جان ممنون عالی بود

mehdidll
06-03-2006, 02:21
سلام
اين برنامه ماله 1.5 ساله پيش هستش
ممنون

Mani_Borna
06-03-2006, 03:15
بابا دست خوش چقدر شما به روز هستيد.اين برنامه ميدوني كي ديده بودم؟ البته اگر قبلا توي انجمن معرفي نشده بوده كه ديگه قضيه فرق ميكنه.بهر حال حميد جان دستت درد نكنه.زحمتتو كشيدي.

Hamid110
07-03-2006, 13:21
بابا دست خوش چقدر شما به روز هستيد.اين برنامه ميدوني كي ديده بودم؟ البته اگر قبلا توي انجمن معرفي نشده بوده كه ديگه قضيه فرق ميكنه.بهر حال حميد جان دستت درد نكنه.زحمتتو كشيدي.

سلام

ممنون از تذكر شما

من هم اين برنامه رو چند ساليه ميشناسم . . . اما توي p30world نديده بودم . . . ! :blush:

Man Hunter
07-03-2006, 13:32
سلام

ممنون از تذكر شما

من هم اين برنامه رو چند ساليه ميشناسم . . . اما توي p30world نديده بودم . . . ! :blush:
----------------------------------------------------------------------------
حميد خان سلام.

آقا دستت درد نكنه.خيلي عاليه,ولي حيف كه وقتي دانلودش ميكنم,,يه فايل زيپ شدست كه روش كه كليك ميكنم,

ُError ميده:The Compressed(or zipped ) folder is Corrupted or invalied.به عبارتي فايل مجل داره. :blush:

اگه ميشه يه زحمت بكش و ايرادش رو بر طرف كن.ممنون

Hamid110
07-03-2006, 13:42
سلام

دوست عزيز من خودم از همين لينك دانلود كردم و ايرادي نداشت

دوباره سعي كن

موفق باشيد

mahmood-gt2
07-03-2006, 19:56
من كه وقتي save target as مي زنم مي گه همچين لينكي وجود نداره.

مي شه يه سايت ديگه معرفي كنيد؟

Diego
07-03-2006, 22:01
حالا بیاو خوبی کن...ایشون زحمت کشیدن تکراری یا جدید معرفی کردن.دسستت درد نکنه.خیلی ممنون.من قبلا ندیده بودمش تو انجمن.

Hamid110
07-03-2006, 23:16
حالا بیاو خوبی کن...ایشون زحمت کشیدن تکراری یا جدید معرفی کردن.دسستت درد نکنه.خیلی ممنون.من قبلا ندیده بودمش تو انجمن.

سلام

ممنون از شما دوست عزيز بخاطر ابراز همدردي با من :sad: :) :blush:

من ديدم اين برنامه جالبه و حيف كه اينجا نگم و بدرد كساني كه با اينترنت كار مي كنند خيلي ميخوره . . . !

باز هم ممنون . . . ! :blush:

hesam
08-03-2006, 00:01
اگر میشه جایه دیگری اپلودش کنید

Diego
08-03-2006, 01:28
اگر میشه جایه دیگری اپلودش کنید
با اجازه ی حمید خان:

Hamid110
08-03-2006, 02:23
با اجازه ی حمید خان:

سلام

اجازه ما هم دست شماست . . :) :blush:

لينك اصلي انگار خراب شده . :sad: :blush:

كه دوست عزيز مون ديگو زحمت كشيد و جاي ديگه آپلود كرد :blush:

ممنون ديگو عزيز :)

موفق باشيد

mahmood-gt2
08-03-2006, 09:30
اها...... حالا شد. مرسي

majjidd
08-03-2006, 23:59
نه بازم دانلود نميشه
اگه ميشه يك جاي ديگه

Diego
09-03-2006, 01:34
نه بازم دانلود نميشه
اگه ميشه يك جاي ديگه
اینم یه جای دیگه:

b-z
10-03-2006, 23:46
ممنون از زحمتي كه ميكشين دنبالش ميگشتم :blush:

hesam
11-03-2006, 00:21
ممنون از همه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emra228
20-07-2007, 19:22
اینم پیغام RapidShare:
File not found
تو رو خدا تو

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
آپلود کنید. مگه این سایت چشه که نمی رید انجا آپلود کنید؟
خیلی خیلی خیلی از رپید شیر بهتره

Greatone
20-07-2007, 19:43
ولي انگار لينك دانلود كار نميكنه..........

emra228
20-07-2007, 19:44
واقعا بچه ها زحمت کشیدن .......:41:

خودم لینک دانلود اونم مستقیمش رو پیدا کردم:
این فعلا آخریش ورژنشه:

اینم سایت اصلیش:

و این هم تصویر خودم که از مشکلات این نرم افزار گرفتم:

دیگه چی می خواین؟

Royce