PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل در صدای کامپیوتر ( یک مشکل حرفه ای)

ham-nafas
19-09-2009, 20:46
سلام.من از ویندوز ویستا استفاده میکنم.کارت صدای من آنبورده.و وقتی ویندوز رو نصب کردم نیازی به نصب درایور صدا نبود و کار میکرد خودش.بهش یه آمپلی فایر وصل کردم (از خروجی باند آمپلی فایر به ورودی صدای میکروفون روی کامپیوتر) بعد دیگه صداش در نیومد.یعنی حتی موزیک رو پخش هم نمیکردو ارور میداد و اصلا توی مدیا پلیر اجرا نمیشد.اما بعد دوباره درایور هارو نصب کردم ( جدید ترین درایور رو از اینترنت گرفتم با برنامه درایور مکث) الان پخش میکنه اما صدا نداره.یعنی موزیک توی مدیا پلیر اجرا میشه اما صداش نمیاد برام.وقتی صدا رو تا ته ته باز میکنم خیلی کم صدا داره.خیلی کم.کسی میتونه راهنماییم کنه؟
اسپیکر ها سالم هستن

shahramcat
20-09-2009, 13:37
باید تنظیمات کارت صدا کامبیوتر رو درست کنید .... یک فایل صوتی بزارید همزمان تنظیمات رو انجام بدید که وقتی صداش درست شد متوجه بشید ....

mamali_1382
20-09-2009, 14:15
دوست عزیز ، ممکنه دامنه ولتاژ ورودی (توان ورودی) که به کارت صدا دادید ، زیاد بوده باشه و Amplifier کارت صداتون سوخته باشه . از قسمت Volume Mixer صدای Speaker و Windows Sound رو زیاد کنید . اگه درست نشد ، این احتمال وجود داره که کارت صدا سوخته باشه .

p_samimi
21-09-2009, 11:30
احتمال میدم آمپر زیادی وارد سیستم شده.
خودت داری میگی آمپلی فایر.نباید بزنی به کامپیوتر.
از کامپیوتر میتونی خروجی بدی به یک آمپ ولی برعکس نه.
ممکنه همون جور که گفتند Sound سوخته باشه.
با این حال چون درایور جدید نصب کردی نگاه کن ببین تنظیمات درست هست
شاید اصلا Mute شده.اگه هم نشد غصه نخور کارت صدا 5 هزار تومنه.

ham-nafas
29-09-2009, 10:05
قا من اون رو بی خیال شدم.و یک کارت صدای جدید خریدم.و کارت قبلی رو که آنبورد بود از توی بایوس از مدار خارج کردم.کارت جدید رو نصب کردم.موزیک ها اجرا میشه و همه صداهای ویندوز اجرا میشه اما فقط به صورت قیژ قیژ .یعنی هیچ صدای واضحی نمیشنوم.هر موزیک یا صدایی که پخش میشه از اسپیکر ها صدای قیژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژژ ژژژژژژژژژژژژ میاد.چه کنم؟

eagre
11-10-2009, 09:59
اول بايد اسلت كارت صداي جديدت رو عوض كني
بعد ي ويندوز جديد غير از اون قبلي كه نصب كردي
ي سي دي جديد
حالا مطما شو كه كارت صداي قبلي غير فعال شده
حالا كارت صدات رو نصب كن
احتمال زياد مشكلت حل ميشه
100% كارت ان بوردت سوخته اكثر اوناي كه ارتباط با امپلي برقرار ميكنن از كارت صداي حرفهاي استفاده ميكنند اخه چيپهاي ان برد تحمل چنين ولتاژ ورودي رو نداره و ميسوزه

arashyjoon
02-07-2010, 12:40
با سلام. همونطور که گفتند بله وقتی آمپر زیادی وارد کامپیوتر بشه چیپ کارت صدا تحمل نمی کنه و خودکشی می کنه. و اما در مورد کارت صدا ها. اون کارت صدایی که شما خریدین احتمالا از اون 5 هزار تومانی ها بوده و احتمالا مارک نایتین گیل بوده. کیفیت این چنین کارت صداها زیاد جالب نیست. حتی شما درایور جدید نصب کنین متاسفانه بازم هم کیفیت لازم رو نداره. تو بازار هم فکر کنم کارت صدای متوسط نداریم. که قیمتش هم مناسب باشه. 5هزار تومانی هست. بقیه هم میرند از 120 130 شروع میشند. کاربران باید حتما مواظب باشند که اسیبی که کارت صداشون وارد نشه. با تشکر

p_samimi
02-07-2010, 16:39
صدای قییییژقیژژژژژژژژژژژژ ربطی به قیمت کارت نداره
یک کارت 1000 تومانی هم اگه سالم باشه و سالم نصب بشه میتونه آهنگ رو با صدای حداقل مطلوبی اجرا کنه.
باید این دوستمون بگه منظورش از قیژژژژ قیژژژژژژژ چیه دقیقا.
اول اسپیکر رو با یک سیستم (یا mp3 پلیر تست کنه تا مطمئن بشه سالم هست)
احتمال هست که درایور کارت آنبورد با این جدید تداخل پیدا کرده باشه.
حتما بعد از خاموش کردن کارت آنبورد باید درایورش هم پاک میکردی (و در بدترین حالت نصب ویندوز جدید)
اگه با نصب درایور , نرم افزار خاصی برای کارتت بوده که اون رو هم نصب کردی باید از تنظیماتش مطمئن بشی.و کلا 10 ها مشکل دیگه.
بیشتر توضیح بده شید بتونیم مشکل رو حل کنیم